New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Sebastian Nolan
tollából
Ma 20:44-kor
Kinsley Hidalgo-Montoya
tollából
Ma 20:16-kor
Riccardo Monti
tollából
Ma 19:58-kor
Alastair Carver
tollából
Ma 19:46-kor
Nova Garcia
tollából
Ma 19:33-kor
Karin Bjorge
tollából
Ma 19:21-kor
Flor Sánchez Moreno
tollából
Ma 19:01-kor
Aaron Cunnigham
tollából
Ma 18:58-kor
Hartley Knight
tollából
Ma 18:45-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
11
27
Diákok
46
34
Egészségügy
28
17
Hivatal
10
13
Média
48
32
Munkások
35
21
Oktatás
15
7
Törvényszegõk
17
41
Üzlet
23
25
Összesen
233
217

Livin' the dream. Ricky & Peter
TémanyitásRe: Livin' the dream. Ricky & Peter
Livin' the dream. Ricky & Peter EmptySzomb. 7 Szept. - 22:15
I wear a mask to be the star

- Ez már a hanyadik? – Emeli meg Paul a szemöldökét, miközben vaskos ujjai a pult felületét kocogtatják a poharam mellett.
- Mit tudom én? Három? Négy?
- … vagy több?
- Az is lehet – vigyorogva vonok vállat, mintha mit se számítana, majd magamhoz veszem, ha már volt olyan kedves és kitöltötte nekem. – Mit csinálsz a pultban? Talán tíz évvel ez előtt láttalak utoljára itt.
- Tíz éve te ide még be se tehetted a lábad, fiú! Ne túlozzunk.
- Nincs elég nyomorult, aki dolgozzon? Már itt is te húzod az igát?
- Ez van, ha lelép a legjobb munkaerő… – vet rám félreérthetetlen pillantást - és hiába helyettesítem három másikkal, ha azoknak büdös a munka. Soha semmi nem jó! Nem elég a pénz, túl sok a munka. Nem képesek időben bejönni, mindig elkésnek és nem is törik magukat, hogy ez változzon, de bezzeg úgy lesik azt a kurva órát, ami, ha letelik, épp a hajam nem lobog, olyan gyorsan távoznak – kékjeim gyanúsan méregetik a tarkopasz fejbúbját, majd „mindegy, ha te mondod” grimasszal megvonom a vállam. – Nem dolgozni járnak ezek ide, hanem szórakozni. Ingyen pia, ingyen kaja, ingyen koncert és mulatság. A semmiért fizetek.
- Pedig ígéretesnek tűnt a kiscsaj. Meg az a furcsán savanyú képű, pápaszemes gyerek is.
- Azok is voltak amíg nem azzal töltötték az idejüket, hogy hátul keféljenek – legyint az öltözők és a raktár irányába. Egy pillanatra megütközök a szigorán. Nem sűrűn látni őt ilyennek. Paul a szememben világéletében egy nagyra nőtt, „széle-hossza egy”, kopasz, nagyszakállú medve volt, aki vitathatatlanul szeretett morgolódni és zsörtölődni, de vajból volt a szíve. Most mégis olyan, mint egy robbanásközeli ketyegő bomba.
- Ezt most úgy mondod, mintha én nem ugyan ezt csináltam volna. Nyilván nem magam ellen akarok beszélni, de…
- De te más vagy, fiam!
- Nem vagyok más – jelentem ki határozottan, már-már keményen. – Én is itt dolgoztam, ebben a pultban, mint ők. Én is a Brisard munkatársa voltam és ugyan úgy hátra vittem bárkit, pultos csajt vagy egy jó fogást a tömegből, munkaidőben, szünetben vagy bármikor. Te pedig eltekintettél minden kihágásomtól. Nem, Paul. Nem voltam más, csak te akartál másnak látni – rázom a fejem egy újabb korty kíséretében. – Illetve de! Rosszabb voltam.
- Látod, ezért vagy te más.
- Nem értelek.
- Te mindig vállaltad a tetteidért a felelősséget, soha nem sunnyogtál és nem tagadtad, ha hibáztál, ha baromságot csináltál vagy rajtakaptalak. Lehet, hogy a képembe röhögtél, hogy mit vagyok úgy oda, „éppen szüneted volt, pont belefért abba a tíz percbe egy csaj”, és ezért tényleg pofán tudtalak volna vágni, de az őszinteséget nagyra tartom. Ezek viszont a képembe hazudtak még akkor is, amikor a felvételt lejátszottam nekik - hangja rideg és kemény, tekintetében pedig a csalódottsággal elegyedik a harag és az undor. Nem véletlenül nem megyek bele jobban, inkább eltüntetem az utolsó kortyot is. A pohár éles koppanással éri a pult lapját.
- Jól van, én most – vakarom meg a homlokomat – balra el. Én is ránézek a srácaimra, csak remélni tudom, hogy nem egy-egy csajt döngetnek ők is. Vagy „egy” csajt.
Rég nem voltunk a Brisardban… úgy egy hónapja, de amíg ez másnak normálisnak tűnik, elvégre miért is kellene mindig ugyan oda visszajárni, nekünk ez a hely már-már az otthonunk. Furcsa kimondani, de míg egy időben kötelesség volt az itt eltöltött idő vagy, mostanra kész vagyok belátni, hogy ezek az ősrégi, dohos falak, a recsegő parketta a félreeső helyiségekben, vagy éppen a burkolatlanul hagyott betonpadló az, ami az otthont, a nyugalmat és a természetességet jelenti. Csak akkor jöttem rá, hogy milyen mérhetetlenül tud hiányozni a közeg, az a marék ember, akik még mindig itt güriznek és igyekeznek életben tartani a helyet, vagy épp fenntartani annak szellemét, mikor szögre akasztottam a kötényemet és másnap már nem ide jöttem „dolgozni”. De legfőképpen akkor, amikor belökjük magunk előtt az ajtót és úgy akadnak meg rajtunk a kíváncsi tekintetek, olyan szeretettel és néma rajongással, mintha a saját kölykeik jöttek volna vissza egy hosszú, éveken át tartó „eltávról”. És nincs ez másként az állandó közönség tekintetében sem, akiket büszkeséggel tölt el, hogy régóta ismernek bennünket, akik az elsők voltak és azóta mellettünk állnak és velünk tartanak, mióta megalakultunk. Teljesen más, mint ahova tartunk, amilyen irányt választottunk magunknak. Talán még nem igazán szerepelünk a köztudatban, még messze vagyunk attól, hogy a nyári és őszi fesztiválokon túl nagyobb, saját koncertekben reménykedhessünk, de haladunk… viszont amíg a Brisardban összepacsizunk a srácokkal és név szerint tudjuk, hogy ki kicsoda, mára odáig jutottunk, hogy idegen arcok ezrei üvöltöznek a közönség soraiban, tolakodnak, egymást tapossák mert mind előrébb akar jutni. Nekik nem haverok vagyunk; mostanra emberek ezreinek váltunk a rajongásának tárgyaivá és nem szimpla pacsikat kérnek vagy egy pár perces beszélgetést egy jó csajról, az anyjuk főztjéről vagy egy balhéról valamelyik címeres idiótával, mint tettük azt régen a koncertek végén. Hanem aláírásokat. Gitárpengetőt vagy dobverőt, relikviaként.  
Ezek a beszélgetések megmaradtak ötünk között… mi maradtunk egymás haverjai, ha pedig levezetni, lehiggadni… vagy épp feltöltődni vágyunk, a Brisard jelenti számunkra ezen lehetőséget. Az otthonunk…
- Ideadod? – Biccent Drake a cigipapírok felé, amit a kezébe is nyomok. Tekintetem olykor Pete felé kalandozik, vagy épp a távoli sarokban, telefonon hosszas diskurzusba bonyolódó Benjire. Őket kettejüket még nekem is nehéz behatárolni, hogy egy-egy koncert mit jelent nekik vagy épp mit éreznek utána? Nekünk hármunknak, „öregeknek” se természetes az a felhajtás, ami lassan kerekedni látszik körülöttünk, még mi is szokjuk a magunk módján a közönséggel való kommunikációt, de valahol mégis elsődleges feladatommá vált, hogy az ő kettejük kis lelkivilágát istápolgassam, ha kell. Egyikét, mert lássuk be, hiába, hogy hónapok teltek el azóta, hogy teljesértékű Wanderers tag vált belőle, mégis váratlanul és talán túl gyorsan pottyant bele ebbe a világba- és életmódba, a felhajtásba. Már önmagában a zenei műfajjal is meg kellett haverkodnia, hozzá kellett szoktatnia magát, ezer meg egy számot kellett rövid idő alatt benyalnia, és akkor ott van a tömeg, aminek a végét az utóbbi néhány fesztiválon látni se lehetett. Szüksége van a megerősítésére. Benji pedig… ő Benji. Még mindig képtelen arra, hogy elhiggye és el is akarja hinni azt, hogy ez az ő jövője, mert fiatal kora ellenére már most olyan tudás van a kezében – meg a fejében – amit egy-egy évtizedek óta magát zenésznek valló személy is megirigyelne. De pont ez a baj: képtelen hinni. Nem beszélve arról, hogy hazulról sincs támogatása, amiért mellettünk tette le a voksát a nagy családi biznisz helyett.
Peter megállapítására már épp bólintanék, mikor érkezik a kérdés is. Hümmentve vigyorodok el, majd megemelkedve a jobb napokat is látott, többnyire miattunk ki ült és elócskult kanapéról, mellé lépek.
- A legjobb az elmúlt néhány hétben – biccentek, majd átadok neki egy doboz cigit, ha már Drake olyan lelkesen csavart pár szálat mindenkinek, és az ujjhegyemmel meglököm a szőke üstökét. – Végre megtaláltad a közönséget és nem Troynak zenéltél.
- De szemét vagy! – Nevet fel a szóban forgó másik. – Ne higgy neki! Többet láttam a tarkódat, mint amennyit kellett volna.
- Vigyázz! – Támaszkodok meg alkarral a vállán, tenyérrel meglegyintve a mellkasát. – Ha túl sűrűn takarod el a közönség elől, még megtalál sorozni néhány dobverővel... vagy cintányérral – vigyorogva egyenesedek fel, és kihúzok egy szálat a fém cigarettatartóból. – Viccet félretéve, tényleg az volt. Igyál – adok oda neki egy kis üveg vizet, és kiosztok egyet-egyet a többiek között is.
- Remington ma nem tud eljönni, de a lelkemre kötötte, hogy faggassalak ki benneteket az elmúlt napokról – dobom le magam eddigi helyemre Drake mellé, Peterrel szembe. – Benji, tedd le most már anyádat és húzd ide a segged! – Intem őt is közelebb magunkhoz. Troy-t nem kell, jön az magától is. - Egy hét, három koncert. Most két hét szünet minimum. Mindenki mehet az asszonyhoz, meglátogatni a nagyit vagy a jegesmedvéket a sarkon, tudja a tököm kinek mi a program. Azt nem tudom per pillanat, hogy mit tervezett azután, mert… - bányászom elő a telefonomat, hogy a Remyvel közös naptárt felpörgessem. – De. Két fesztivál, aztán még „tervezés alatt”. Összefoglalva ennyi. Az a kérdése, hogy egy: hogy vagytok? Sok volt ez így, élveztétek, jó volt? Kettő, van-e bármiféle kívánságotok, hogy merre mennétek? Én felvetettem neki, hogy talán ideje lenne kicsit távolabb kerülni a keleti parttól. Mit gondoltok?
to: @Peter Panborne

“Even perfect people are taught to practice imperfections just to fit in the society. Thus, the famous saying of 'no one is perfect' still prevails.”



What made me tough, almost killed me; at least that's how I remember the story; over the years, I've forgotten how it was

mind álarcot viselünk
Ricky Simmons
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Livin' the dream. Ricky & Peter EYesUA8
Livin' the dream. Ricky & Peter Px9LLJT
I'm gonna get out if it's the last thing that I do
And in my heart my fifteen minutes are burned through

I won't come back; To fall off track
★ kor ★ :
28
★ családi állapot ★ :
it's a loud and dark world
but
I think I found the light
Livin' the dream. Ricky & Peter Xbfkwa5
★ lakhely ★ :
Manhattan - East Village
★ :
Livin' the dream. Ricky & Peter JjpgBJT
i need you to tell me everything will be alright
to chase away the voices in the night
when they call my name...
★ foglalkozás ★ :
• wanderers lead vocal
★ play by ★ :
Andy Biersack
★ hozzászólások száma ★ :
151
★ :
Livin' the dream. Ricky & Peter 9YpqQpL
The way that I survived
It's a violent world, but today  I'm still alive
TémanyitásLivin' the dream. Ricky & Peter
Livin' the dream. Ricky & Peter EmptySzer. 4 Szept. - 18:22

Black is my happy color;
DO EPIC SHIT

Mondanám, hogy az elmúlt időszak fenekestül felforgatta az életemet, de ez nem lenne igaz.. végül is... hát faszom... mi változott? Semmi. Azon kívül, hogy elköltöztem otthonról, most épp Rickynél lakok és a mindennapjaim másból sem állnak csak zenélésből és folyamatos felkészülésből a következő koncertre. Ja... merthogy beindult a szekér. Nem is kicsit. Egy évvel ezelőtt még pizzákat hordtam ki és a a Saxo-val lötyögtem, mint kezdő, hobbi zenész és most? Most a kurva életbe is, de ezreknek zenélünk.
Kicsit sem volt zökkenőmentes a folyamat. A belemet kidolgoztam, hogy fel tudjak zárkózni tudásban legalább valamennyire a bandához és ne lógjak ki a sorból. Vagy aludtam vagy a gitárt nyúztam, ami nem kevés feszültséghez vezetett otthon, hiszen édesanya ugyan értékelte, hogy végre van valami célom az életben, de hogy pont a rock legyen az... hát na abban talált némi kifogásolnivalót, ahogy abban is, hogy szerinte kizsigerelem magam azzal, amilyen intenzitással sikerült ennek az egésznek nekifeküdnöm. Én viszont éreztem, hogy azok voltak az igazi 'most vagy soha' pillanatok az életemben. Nem hagyhattam veszni, sem pedig kicsúszni a kezemből, így tényleg mindent beleadtam vagy még annál is többet.
A legelső koncertet kurva lazán kezeltem, hiszen tudtam, hogy az összes dal megy oda-vissza még akkor is ha vakon kell eljátszanom... ez a a lelki megnyugvás segített abban, hogy csak háromszor okádjam tele a szemetest a folyosón, az utolsó percekben, bár szerény véleményem szerint az sem sokat segített, hogy minden ilyen megtisztulást egy... két... három felessel öblítettem fel a többiek tanácsára, ők meg hát persze hogy a picsába ne tudnák a dolgukat... hallgattam rájuk.
Őszintén szólva nem sokra emlékszem az első fellépésből annyira ideges és részeg voltam, így az Istennek se tudnám megmondani, hogy miként álltam a sarat, de mivel másnap sem basztak ki, így azt mondanám, hogy ha mást nem is tudtam, de legalább tisztességesen túléltem anélkül, hogy őket különösebben zavartam volna. Mondjuk azóta is szopatnak, hogy volt egy teljes szám, amikor nem a közönség felé fordulva nyomtam, de szerintem ez csak legenda... szopatnak.... mármint magamat ezzel nyugtatom és természetesen tagadni fogom a sírig.
A második könnyebb volt, csak egyszer hánytam és már nem kellett annyit innom... a harmadiknál már csak ittam... a negyediknél meg már jól is tudtam tényleg érezni magam. Szóval szépen lassan, mint egy jó kurva belekoptam az iparba és már nem a seggemet összeszorítva léptem ki az emberek elé.
Lassan nem emlékszem milyen volt az élet ezelőtt... amikor a 'menjünk haza este' nem azt jelentette, hogy irány a Brisard egy combos bebaszásra, még akkor is ha lógott a belünk a fellépés után... mint ahogyan ma este is.
Azt hiszem sikerült elbambulnom... de kurvára... mert a geci se tudja miről pofáznak a srácok, bár néha még akkor is nehéz követni őket, amikor minden erőmmel rájuk koncentrálok.
Nagyokat pislogva kortyolok egyet a sörömből. Még remeg egy kicsit a kezem.. ahogy az szokott miután kiment belőlem az adrenalin miután lejöttünk a színpadról.
-Ez ma kurva jó volt... nem?-pillantok Ricky-re. Néha még egy kicsit úgy érzem magam, mint egy elveszett kiskutya és szükségem van a megerősítésre. Geci erős bennem a megfelelési kényszer, amitől nem hiszem, hogy a közeljövőben meg tudnék szabadulni, csak egy kicsivel jobban kezelem... azt hiszem.


outfit: xxx zene: Paint it Black to Ricky



fck off

Ricky Simmons imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Peter Panborne
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Livin' the dream. Ricky & Peter 56657bb54da6dbd2c115e564d8ba5d73a3aab667
Livin' the dream. Ricky & Peter Tumblr_inline_o1orldrKQt1rifr4k_500
★ kor ★ :
22
★ elõtörténet ★ :
my head is a very dark place.
★ családi állapot ★ :
I want to fck you
Livin' the dream. Ricky & Peter Fbedc29a66116a1885c2d0d212fa89c256c97629
to so many songs.
★ lakhely ★ :
Brooklyn.
★ :
Livin' the dream. Ricky & Peter Tumblr_inline_o1orkpNDIw1rifr4k_500
★ idézet ★ :
"Egy igazi kicseszett gavallér."
-Tana Griswold.
★ foglalkozás ★ :
Wanderers gitárosa.
★ play by ★ :
Lucky Blue Smith.
★ hozzászólások száma ★ :
170
★ :
Livin' the dream. Ricky & Peter Tumblr_inline_o1os5jDxKn1rifr4k_500
 
Livin' the dream. Ricky & Peter
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» the magic of the newest craze - Peter & Ricky
» Livin' la vida loca
» Gretel&Hollson- Livin' on a Prayer
» you spin around me like a dream
» bad dream - Bora & Raphael

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: New York :: Manhattan-
Ugrás: