New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 54 felhasználó van itt :: 1 regisztrált, 0 rejtett és 53 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Cora Fraser
tollából
Tegnap 23:03-kor
Shelley Lane
tollából
Tegnap 23:00-kor
Dr. Anthony Crine
tollából
Tegnap 22:39-kor
Sophie L. Collins
tollából
Tegnap 22:30-kor
Jayda Winters
tollából
Tegnap 21:59-kor
Roman W. Hemlock
tollából
Tegnap 21:50-kor
Dr. Bianca Bishop
tollából
Tegnap 21:05-kor
Zoey Miles
tollából
Tegnap 20:55-kor
Remington Fellowes
tollából
Tegnap 20:07-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
53
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
36
Üzlet
28
29
Összesen
229
218

Braxton & Dr. Webster || Shattered memories
TémanyitásBraxton & Dr. Webster || Shattered memories
Braxton & Dr. Webster || Shattered memories EmptyPént. Márc. 10 2023, 10:56
Blood on the concrete
On the streets

Az idő, amilyen könyörtelen, olyan képlékeny is
Néhány nappal azután, hogy Cale-nek sikere volt a kórházban, és a rendőrség is lecsillapodott, illetve kihallgatott, telefonon felkerestem Mr. Braxton-t, hogy volna e kedve találkozni. Még a telefonok visszavétele után cseréltünk számot, bár ez legfőképpen nekem volt fontos, mert feltételezem, ő megtudta volna szerezni az enyém, pláne, hogy email-ban és telefonon is elérhető orvos vagyok. Persze egyből leszögeztem, hogy nem kell félreértenie, csupán érdeklődni szerettem volna hogy létéről, elvégre az a nap elég... stresszesen telt. Gondoltam telefonon úgy sem ugyanaz, ezért elhívtam egy különleges kiállításra, ahová még az utolsó pillanatban sikerült jegyeket szereznem. Említette, hogy értékeli a művészetet, s gondoltam tetszeni fognak az alkotások neki. Megbeszéltünk egy helyszínt és egy időpontot, és én mentem el érte kocsival. Ezúttal nem kellett kiöltöznünk, de azért illeti megtisztelni az alkotót azzal, hogy nem farmerben érkezünk, így bíztam benne, hogy Cale-nek sem fog gondot okozni egy elegánsabb ruha hordása, noha eddig sem úgy tűnt, mint aki nem szívlelné az öltönyöket.
Leparkoltam a megbeszélt helyen és megvártam míg megjelenik és beül. Előtte nem beszéltünk meg más programot, és az idő se a legjobb, így feleslegesnek találtam volna kiszállni. Ellenben mielőtt elindultunk volna, azért eltekintettem felé az üdvözlés után.
- Hogy érzi magát? - kérdeztem, és persze erőteljesen figyeltem minden reakciójára. Nem tudhatom, hogy éppen mi jár a fejében, hogy abban a percben visszatért e régi önmagához, amint elbúcsúztunk vagy még mindig próbálja megérteni és megszokni új énjét. Amennyiben beszédbe elegyedtünk, lassan el is indultam.
- Ismeri Nicola Samori-t? Egy olaszországi festő és szobrász. Különös, sötét és egyedi alkotásaival sikerült lenyűgöznie az embereket. Aki nem ért a művészethez, csak azt látja, hogy a falakon megrongált barokk festmények lógnak, a terem közepén egy-egy törött szoborral, de egy művész, látja ebben az üzenetet, a világot. Egyszerre ragadja meg a múltat és vezet valami teljesen új felé. - magyarázom úton a múzeum felé. Persze, rövidebbre fogom, ha Cale-nek sem idegen a művész, hiszen akkor ő is tudja mi az, amit láthatunk majd. Ám mivel ritkán van kiállítása, pláne felénk, én mindenképp elmentem volna, akár egyedül is. Messze sem kell mennünk, hiszen a csupán a város egyik végébe kell érte kocsikázni, így java részt mi is időben odaérünk. Parkolás után pedig le is állítom a kocsit, de mielőtt kiszállnék, eszembe jut valami, ami visszafele biztosan kimenne a fejemből, viszont nem volna illő, ha én cipelgetném magammal.
- Ó, majd elfelejtettem... - nyúlok hátra az ülésekhez, miután kicsatolom a biztonsági övemet. - Összeszedtem magának, ahogy megígértem. - ültem vissza kezemben egy hátulról szedett kis reklám táskával és átnyújtottam. Kellenek az emlékek, hiszen ettől leszünk azok akik.
- A gyerek rajzok. Magáról. - válaszolom elmosolyodva, bár, ha bele pillant magától értetődő, hogy mi az. - A szülők is hálásak voltak, ha bár... - böktem a táska felé. - Lesz köztük egy félkész rajz is. Nem a lustaság hajtotta a készítőjét, csak rosszul lett aznap este éés... - nem szándékom már az elején letörni kedvét, azzal, hogy a halálról beszélgetünk, de ez az élet velejárója, olykor elkerülhetetlen. - nem sikerült befejeznie. - zárom le a mondatom, majd ha csak nincs valami mondanivalója egypár perces néma csend után megveregetem vállát. - Na jöjjön, mert a végén kizárnak bennünk. - szállok ki a kocsiból és megvárom Braxton-t is, hogy a jegyekkel együtt mehessünk be.

livin' in new york




If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then brother that person is a piece of s***. And I’d like to get as many of them out in the open as possible.

Cale Braxton imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Roman W. Hemlock
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
Braxton & Dr. Webster || Shattered memories MerVMCi
You gotta give all this s*** a reason.
Braxton & Dr. Webster || Shattered memories EmG9UYM Braxton & Dr. Webster || Shattered memories LkC15oi Braxton & Dr. Webster || Shattered memories MIchhc5
Because I don’t wanna hold on to this forever.
★ kor ★ :
44
★ elõtörténet ★ :
Real love is when you can’t exist without someone, when you’d rather die than be apart.
Braxton & Dr. Webster || Shattered memories Uf7n9BZ
And the whole world goes dark and nothing else matters but the person standing in front of you.
★ családi állapot ★ :
»-- ⚭ --«
Real love is when you can’t exist without someone, when you’d rather die than be apart.
Braxton & Dr. Webster || Shattered memories 1wvUwqJ Braxton & Dr. Webster || Shattered memories I5G5mou Braxton & Dr. Webster || Shattered memories C0W3gsO
And the whole world goes dark and nothing else matters but the person standing in front of you.
★ lakhely ★ :
567 Kingston Ave, Brooklyn, NY 11203
★ :
Braxton & Dr. Webster || Shattered memories ZtSpNhE
★ foglalkozás ★ :
Police Officer
★ play by ★ :
Luke Evans
★ hozzászólások száma ★ :
586
TémanyitásRe: Braxton & Dr. Webster || Shattered memories
Braxton & Dr. Webster || Shattered memories EmptyPént. Márc. 10 2023, 18:33



Shane & Braxton

Cale Braxton nem volt egy műértő. Bár kedvelte az alkotásokat, főleg a Samori féle bizarr képeket, képtelen volt mögé látni. Csak azt látta, ami ott van és nem tudta elképzelni mit érezhetett az alkotó, mikor készült, nem értette, mit akar üzenni. De minden esetre ismerte Samori képeit és szívesen elment Shane társaságában arra a bizonyos kiállításra. Nem volt ellenére, örömmel nézegette a sötét, torz és bizarr, kissé misztikus hatású képeket.
Még ha nem is tudta olyan szemmel nézni, ahogy Shane, vagy a többi hozzá hasonló ember, akik értették a sugallatokat.
Mikor a doki megérkezett, a gyilkos beült mellé. Egész nyugis, jó kedve volt.
Természetesen öltönyben ment, de ha nem kiállításra mentek volna, akkor is öltönyben lett volna. Nem is nagyon volt neki más ruhája azóta, hogy átplasztikázták.
Hallgatta a doki meséjét a festőről. Igen, elismerte neki, hogy ismeri, noha azt nem tette szóvá, hogy ő is azok közé tartozik, akiket maga Shane is említett. Azok közé, akik nem tudtak a művészek mögé látni, ellenben, ha egy bűvész előadásra mentek volna, akkor könnyebb dolga lett volna, hiszen simán a trükk mögé látott volna és el is tudta volna mesélni a működési mechanizmusát. De nem így volt, hanem kiállításra mentek, amit nem bánt, maximum majd Shane fújja az okosságokat és magyarázza mi-hol-merre-meddig-mi az üzenet, ő pedig nagyokat bólogat és mosolyog.
Úgyis keveset jár ki és szerette volna jobban megismerni a várost, amire most így lehetősége is nyílik, ugyanis az említett múzeumban még nem járt.
Szinte érezte a doktor tekintetében, hogy elemezni próbálja, hogy megpróbál rájönni vissza esett-e, vagy még mindig az az áldott jó ember, aki akkor mosolyt csalt a gyerekek arcára és az ő vállán sírdogált. De ez nehéz falat lehetett neki, hiszen abszolút nem volt árulkodó, noha nem tudta Shanennek mekkora adag információk kellenek. Lehet ő a legapróbb jelekből is tudott olvasni.
Braxton nem érezte magát visszaesőnek, inkább köztesnek. Valahol a jó és a rossz középútján érezte magát. Olyan embernek, aki se nem bűnös, se nem bűntelen.
Követte a doktor mozdulatait, bár ő maga már nem emlékezett mit is ígért neki, ám aztán megpillantotta a rajzokkal teli dobozt. Maga elé vette és áttúrta. Értékelni ugyan nem tudta, de egy köszönömöt mondott érte és egy-egy rajzot alaposabban is megnézett, különösen a félkészt. Bár Shane próbált szépíteni, Cale tudta mi történt, hogy mire kereste az eufémizmust.
-"Lehet, hogy szerinted nem egészséges a halálra gondolni, csak elrontja az ember kedvét, reménytelenséggel tölti el, árt a vérkeringésnek, de mi úgy tartjuk, hogy az embernek szó szerint halottnak kell lennie ahhoz, hogy ne gondoljon a halálra. "-Idézte Jón Kalman Stefánsson izlandi költőt.-Tudod, Mesa Selimovic egyszer azt mondta: "A halál értelmetlenség, akár az élet. ". És én hiszek neki. Lehet nihilista hozzáállás, de nem így érzed? Doki?-Mosolygott.-Szerinted, mi az élet és mi a halál értelme? Azt szokták mondani, az élet értelme, hogy úgy éljünk, hogy a halálunkkor ne bánjunk meg semmit. Hogy jó szájízzel haljunk meg. Hogy halálunk után ne bűnhődjünk. De miért? Ha a halál után nincs semmi, akkor nem mindegy? Nincs, aki büntessen, nincs, aki jutalmazzon, halálunk után pedig már nem tudunk sopánkodni, bánkódni. Akkor mégis mi az élet célja? Miért éljünk szentként? Nincs Menny, nincs Pokol, nincs Nirvána. Semmi nem vár ránk, csakhogy szétrohadjunk. Vannak, akik ép úgy élnek, ahogy rohadni fognak. Szerintem az élete olyan, akár a halála lesz és ez nem feltétlen rossz. Megvan az egység, nem?-Nevetett.-Minden, amit teszünk, a semmibe vész számunkra. A munkám. A maga munkája. Semmit nem kapunk érte, csak elhalunk. Szép lassan a feledésbe merülünk. Ki volt Dr. Webster? Ki volt Cale Braxton? Semmi. Talán két, vagy öt év múlva már a nevünkre se fognak emlékezni és minden, amit tettünk, hiába való volt. Elnyel minket az enyészet. És ne mondd, mert tudom mit akarsz mondani. A betegeid igenis emlékezni fognak rád. Hogy nem volt hiába való, hogy éltél, mert segítettél rajtuk és új életet adtál neki azáltal, hogy meggyógyultak. De mi lesz, ha meghalnak? Segítettél valakin, aki elment. De elfelejtenek. Engem is el fognak felejteni és ez dühítő. Dühítő, hogy nem tudom beírni a nevem a történelembe. Csak pár újság cikk és CNN-es felvétel lesz utánam. Az újságok elsárgulnak, előbb utóbb elporladnak, vagy elégetik őket. A netes cikkeket és videókat pedig talán az internet mélyére küldik. Ahogy elfelejtenek, már nem is keresnek rám. De nézze meg George Washington, Abraham Lincolnt és Roseveltet. Ott van az arcuk belevésve a Rushmore-hegybe. Látod, Shane? Na az már valami. Az én arcom is bele kéne vésni egy hegybe és alá írni nagy nevekkel: "Cale Braxton". És akkor örökké élhetnék. Ott élnék a hegyoldalban, hamvaim a hegy belsejében és a világ örökké emlékezne rám. Sose merülnék feledésbe. Akkor talán lenen értelme az életnek és a halálnak számomra. Neked is kéne valami. Mondjuk csinálni rólad egy szobrot, vagy az arcom mellé vésni az arcod a hegybe. "Shane Webster. Cale legjobb barátja." Na mit szólsz? Lehet meg is csináltatom. Csak elég pénzt kell szereznem a munkálatokhoz. Mondjuk a Pireneusok, vagy az Alpok jó hely lennének.
Kiszállt és elidult befelé oldalán a dokival, a jeggyel a kezében, amit be is mutatott.
-Tudod honnan származik a nevem?

credit • megjegyzés • szószám


Cale Braxton
mind álarcot viselünk
Cale Braxton
Törvényszegõ
ranggal rendelkezem
★ :
Braxton & Dr. Webster || Shattered memories YC1mK3b
Braxton & Dr. Webster || Shattered memories D4694b26c0189fa489933c3a6f8fc09b
★ kor ★ :
43
★ elõtörténet ★ :
Braxton & Dr. Webster || Shattered memories 5a5394a46d9bccca8326ca5ffec5a499
Gentlemen, let's broaden our minds!
♫ :
All hail the new king in town
Young and old, gather 'round
Black and white, red and green
The funkiest man you've ever seen
Tell you what his name is
Partyman, Partyman
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Braxton & Dr. Webster || Shattered memories Tumblr_oqxf24jYUT1rp0vkjo1_500
★ idézet ★ :
Rules and regulations, no place in this nation
"Oh, I love purple!"
rock the party, I rock the house
I rock the whole world north, east and south
In the west, seventeen horns blowin'
Partyman, Partyman
"All hail the new king in town!"
★ foglalkozás ★ :
Sorozatgyilkos
★ play by ★ :
Jack Nicholson
★ hozzászólások száma ★ :
577
★ :
Braxton & Dr. Webster || Shattered memories Tumblr_oonwce8li91rp0vkjo1_500
TémanyitásRe: Braxton & Dr. Webster || Shattered memories
Braxton & Dr. Webster || Shattered memories EmptySzomb. Márc. 11 2023, 16:38
Blood on the concrete
On the streets

Az idő, amilyen könyörtelen, olyan képlékeny is
Bíztam benne, hogy ez a nap ma kevesebb izgalommal teli lesz, ami a negatív dolgokat érinti, és jobban sikerül, mint a múltkori, noha annak végét elég nehéz lesz felül múlni. Nem akartam elrontani az egyenlőre még semleges hangulatot azzal, hogy szomorú híreket közlök, de megígértem a rajzokat, amiket már így is egy ideje magammal hordok, így átadom őket, bízva benne, hogy a nap további részét nem a gyász és a halál fogalma alapozza meg.
- Szó sincs róla, hogy nem egészséges rá gondolni, sőt az ellenkezője a természetellenesebb, hiszen nap, mint nap találkozunk vele, de nem kell, hogy ez alapozza meg az életünk. Ugyanez vonatkozik a tragédiákra is. Tanulhatunk belőlük, de fel kell erősödnünk, épülnünk és tovább lépnünk, mert nem élhetünk örök depresszióban. - jegyzem meg az idézetére. Nem vagyok annyira naiv, hogy sose hozzam szóba a halált, mintha nem is létezne, de vannak alkalmasabb pillanatok is a szót ejtésére, mint, ami most van.
- Ha ez a két dolog értelmetlen volna, maga a létezésünk is az volna. De ha mi magunk is értelmetlenek volnánk, úgy gondolom nem léteznénk. Mindennek oka van. Mi pedig jobbára igyekszünk ebből jót és rosszat is kihozni. - nézek a rajzokról rá.
- Cale... - mosolyodom el én is. - Az értelmet nem a kezdet és a vég adja, hanem a köztes rész. Igen, az, hogy miként élünk, hogyan használjuk ki lehetőségeink. Az pedig, hogy mi van odaát, senki sem tudhatja, még magam sem. Csak az, aki ott járt. Az emberek pedig szeretnék azt hinni, hogy oka van a cselekedeteiknek. De attól még, szabadon dönthetünk tetteink felett. Maga korán tért rosszútra, mert úgy gondolja nincs, aki emiatt büntesse majd a túlvilágon. De ha nem is jár érte jutalom, akkor a rossz cselekedet is éppen annyit ér, mint a jó. A maga eszméje szerint semmit. Akkor még is miért büntetik azokat, akiket úgy gondolja megérdemlik? Miért nem büntet ítélet nélkül mindenkit vagy senkit? Az életünknek mi magunk adunk értelmet. Mindegy, hogy gyilkos, bíró vagy egy pizzafutár. - nézek rá, bár nem győzködni próbálom. Az, hogy különböznek véleményeink nem feltétlenül rossz, mert így adott, hogy megismerhessük a másikét, és így ő magát is. Mikor pedig felhozza azt, ami igen, pontosan ugyanígy felhoznék, finoman elnevetem magam. Nem azért, mert sosem értünk egyet semmiben, hanem mert valóban így is gondolom, nem pusztán szándékosan piszkálom vele. - Egy hegybe vésett arc még nem ok arra, hogy tudják ki maga. Sok feltaláló van még, akinek talán még a kisbetűs részben sem említik nevét a történelem könyvben. A hírnév múlandó. S minél inkább kapkodunk utána, annál könnyebben veszítjük el még azt is, amit már magunkénak tudunk. A dinók is jó ideje kihaltak már és csak találgatni tudunk egy-egy nagyobb felfedezésnél, hogyan is nézhettek ki, még is mind máig felismerik őket, akár a legkisebbek is. Az Eiffel torony egésznap csak áll, néha villog, különösebben nincs hatással a világra, még is ismerik szerte a világon, noha abban már nem vagyok biztos, hogy azt is ugyan ennyien tudják, ki építette. Szép, és ennyi. Egy újabb arc a hegyekben, még ha névvel is ellátott, nem fog sokat mondani az emberiségnek. Maga maradjon csak annak, aki. Cale Braxton-nak. Nem akarom megváltoztatni, nem olyan mértékben, hogy ne önmaga legyen. Tudom, hogy elcseszett. Tudom, hogy mindig is elcseszett marad. De maga a leghihetetlenebb ember, akit ismerek. És azt hiszem mindig is az marad nekem. A leghihetetlenebb ember, akit ismerek. - veregetem vállon mosolyogva, talán most először használva egy csúnyább kifejezést, de azt sem feltétlen bántásból. Nem bízunk meg teljesen a másikban, és máig okozunk egymásnak fejfájást, de igen, azt hiszem valóban a barátság egyik formája az, ami köztünk van.
Miután kiszálltunk és a múzeum kapujában letudtuk a belépéssel járó teendőket, be is léptünk. Már voltak a képeket figyelő, lassan kummogó párok és műszakértők is, de még nem volt tele az épület. Ha vezetni akart Cale, hagytam neki, ha nem, akkor együtt mentünk sorba megszemlélve a képeket.
- Azt hiszem a művész, ezekkel a képekkel próbálja felhívni a figyelmet arra, hogy mennyire rosszirányba haladunk. Persze ez önmagától értetődő, ő így próbál kommunikálni. - állunk meg az egyik festménynél, ami egy női portrét ábrázol, ki fel felé tekint, és szemei belső felénél egy kisebb karcolás vonul végig egészen mellkasáig. Olyan, mintha sírna.
- Az évek során rengeteg feltörekvő művész próbált megmutatkoznia a többiek között, ám jó pár évvel ezelőtt még kevésbé voltak elfogadottak a másképp gondolkodók, akiket akkoriban őrültnek tartottak, és bezártak, esetleg ki is végeztek, pedig lehet előrébb volnánk a fejlődésben is, ha az emberek meghallgatnák őket. - teszem zsebre a kezeim, miközben tovább sétálunk.
- Vannak helyek, ahol feltörekvő művészek alkotásait mutatják be. Persze némi pénz fejében. De említette, hogy ön is szívesen alkotott. Esetleg megpróbálhatná beadni őket. Akár a kártya ötletét. Azért mert egy valaki leintette, lehet más pont azt keresi. - ötleteltem, hogy miként kereshetne még pénzt, ha esetleg lemondana a gyilkoságokról.

livin' in new york




If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then brother that person is a piece of s***. And I’d like to get as many of them out in the open as possible.
mind álarcot viselünk
Roman W. Hemlock
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
Braxton & Dr. Webster || Shattered memories MerVMCi
You gotta give all this s*** a reason.
Braxton & Dr. Webster || Shattered memories EmG9UYM Braxton & Dr. Webster || Shattered memories LkC15oi Braxton & Dr. Webster || Shattered memories MIchhc5
Because I don’t wanna hold on to this forever.
★ kor ★ :
44
★ elõtörténet ★ :
Real love is when you can’t exist without someone, when you’d rather die than be apart.
Braxton & Dr. Webster || Shattered memories Uf7n9BZ
And the whole world goes dark and nothing else matters but the person standing in front of you.
★ családi állapot ★ :
»-- ⚭ --«
Real love is when you can’t exist without someone, when you’d rather die than be apart.
Braxton & Dr. Webster || Shattered memories 1wvUwqJ Braxton & Dr. Webster || Shattered memories I5G5mou Braxton & Dr. Webster || Shattered memories C0W3gsO
And the whole world goes dark and nothing else matters but the person standing in front of you.
★ lakhely ★ :
567 Kingston Ave, Brooklyn, NY 11203
★ :
Braxton & Dr. Webster || Shattered memories ZtSpNhE
★ foglalkozás ★ :
Police Officer
★ play by ★ :
Luke Evans
★ hozzászólások száma ★ :
586
TémanyitásRe: Braxton & Dr. Webster || Shattered memories
Braxton & Dr. Webster || Shattered memories EmptySzomb. Márc. 11 2023, 17:38



Shane & Braxton

Cale legyintett.
-A fene se él depresszióban, Websy.-Nevetett.-Hiszen én teljesen jól ki vagyok békülve a halállal és a tragédiával. Ha kettőnk közül megvisel bárkit is, szerintem az te lennél.
Már hiányolta Shane okoskodását és eszmefuttatásait. Azt, hogy mindig megpróbál mindent kimagyarázni és megmagyarázni. Most is azt tette, de Braxton csak szórakoztatta, bár be kellett vallania, néha kifejezetten el tudta gondolkodtatni az, hogy mennyire másképp látják a világot.
Shane mindenben megpróbált értelmet találni, de Cale nem igazán. Ő csak élt, tengett-lengett, cselekedett, hagyta, hogy a káosz és a rendetlenség eluralkodjon körülötte a világban.
Tán éppen ezért is tudott mindig elcsodálkozni azon, hogy Dr. Webster mennyire meg tudja ragadni mindenben az értelmet, a szépet és a mögöttes tartalmakat.
-Miért ne léteznénk attól, hogy értelmetlenek vagyunk? Most gondolj bele. Ott egy leeresztett, szanaszét szaggatott, kutya által megrágott focilabda. Semmire sem jó már, mégis létezik. Ott van. Ezen az alapon, ha egy focilabda ilyen módon, javíthatatlanul tönkremegy és már nincs funkciója, nincs értelme a létezésének, akkor el kellene párolognia. De mégis ott van. Nem kell mindenben értelmet és funkciót keresni. Néha elég, ha csak van valami.
"a köztes rész. Igen, az, hogy miként élünk, hogyan használjuk ki lehetőségeink." hagyta el a mondatrész Shane ajkait.
-Igen ám, de ha az élet véget ér, ezek a tettek már nem fognak számítani. Főleg, ha annak az élete is véget ér, akiért ezeket megtettük. Megmenthetsz te egy koldust, hogy ne halljon éhen, de ha te már meghalsz, mit érsz vele? Lehet mások napok múlva hagyják éhen halni, sokra nem mentél vele. De a te dolgod. Ha így éled meg, nekem nincs ellene kifogásom.
De tudod mindig az a Dr. House epizód jut eszembe, amikor House bedugta a bicskát a konnektorba, hogy átnézhessen a másvilágra. Érdekes rész volt. Így belegondolva egy jó tíz éve még mennyire sorozatfüggő voltam. Hah... lehet vissza kéne szoknom egy-két jó sorira.

Viszont a következő mondata hatására Cale homlokon csapta magát.
"Egy hegybe vésett arc még nem ok arra, hogy tudják ki maga"
-Igazad van. Kellene hozzá egy rövid szöveg is a nevem alá, hogy tudják ki voltam. Egy rövid ismertető. Igaz, így még magasabb lesz a költségvetés, de ez van.
Minden esetre elgondolkodott a múlandóságon. Az élet és a hírnév múlandóságán.
-Gustave Eiffel. Legalábbis a fő tervek, a végső elképzelések tőle származtak, de abban nem vagyok teljesen biztos, hogy ő építette. Legalábbis saját keze munkája biztos nem volt benne, csak a csicskásoké.

Elcseszett, de hihetetlen. A leghihetetlenebb. Ez visszhangzott a fejében egy rövid ideig és megvigyorogtatta, elégedetté tette.
-Hát igen. De ennek is megvan a maga szépsége. Nincs még egy olyan ember, mint én. Ha mégis van még valaki, aki olyan mint én, akkor megeszem az öltönyömet, pedig nem vagyok molylepke.
Érdekesnek vélte a gondolatot, hogy Dr. Websy képes őt így elfogadni és kedvelni. Egy olyan ember, aki a jóért és az igazságért küzd, az angyalok és a rendőrség oldalán áll. Egy gyilkos barátságába áll. Mint valami jó Hollywoodi filmben. Vagy talán Shane még mindig hisz benne, hogy az oldalán titkon megváltozik majd?
Végülis csupa rejtély volt a viszonyuk.

Szép türelmesen haladt a doki oldalán és a képeket nézegette, közben hallgatta a hozzájuk fűződő Webster-féle kommentárat. Mindezek ellenére Braxton annak látta a képeket, amik voltak. Képek. Semmi mögöttes tartalom. Őt inkább a látvány érdekelte.
-Mintha a barokk festmények újra gondolása lenne. Amolyan darkos barokk. Horror barokk.-Nézte a képeket, főleg azt, amit Shane.
"Persze ez önmagától értetődő, ő így próbál kommunikálni"
-Én a helyében megpróbáltam volna beszélni az emberekkel. Ezt nem mindenki érti, az angolt meg többen beszélik, mint a festmény-nyelvet.
Egy másik képet kezdett szemlélni, ahol egy izmos férfi arca szó szerint lemálik és lefolyik a kép aljára.
-Hah. Figyeld csak. Milyen savat önthettek a képébe, hogy így lemálik?-Nevetett.-Szegény flótás, tényleg leolvad az arca a nyári melegben.-Viccelődött, majd mikor észre vette az emberek rosszalló nézését kicsit visszább vett. Nem szerette volna, ha kidobatnák őket innen.
Mikor szóba került a másképp gondolkodók és őrültek elfogadása, akkor elvigyorodott.
-Akkor még nekem is lehet akkora karrierem, mint nekik és talán egy napon engem is úgy fognak szeretni és imádni, mint mondjuk Goyát.
Elgondolkodott a francia kártya terveinek és más munkáinak leadásán és pénzre váltásán, főleg ha még Shane is segítene benne.
-Mondasz valamit cimbora. Ha ilyen jó tippeket adsz, akkor igen hamar meglesz a pénz a Braxton-hegyre. A Rushomre-hegy hamarosan a múlté lesz.-Dörzsölte össze tenyereit és nevetett.
Persze könnyen lehet, hogy ez is csak egy hirtelen fellángolás nála és pár nap múlva már más őrült elképzelésekkel fog előhozakodni.

credit • megjegyzés • szószám


Cale Braxton
mind álarcot viselünk
Cale Braxton
Törvényszegõ
ranggal rendelkezem
★ :
Braxton & Dr. Webster || Shattered memories YC1mK3b
Braxton & Dr. Webster || Shattered memories D4694b26c0189fa489933c3a6f8fc09b
★ kor ★ :
43
★ elõtörténet ★ :
Braxton & Dr. Webster || Shattered memories 5a5394a46d9bccca8326ca5ffec5a499
Gentlemen, let's broaden our minds!
♫ :
All hail the new king in town
Young and old, gather 'round
Black and white, red and green
The funkiest man you've ever seen
Tell you what his name is
Partyman, Partyman
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Braxton & Dr. Webster || Shattered memories Tumblr_oqxf24jYUT1rp0vkjo1_500
★ idézet ★ :
Rules and regulations, no place in this nation
"Oh, I love purple!"
rock the party, I rock the house
I rock the whole world north, east and south
In the west, seventeen horns blowin'
Partyman, Partyman
"All hail the new king in town!"
★ foglalkozás ★ :
Sorozatgyilkos
★ play by ★ :
Jack Nicholson
★ hozzászólások száma ★ :
577
★ :
Braxton & Dr. Webster || Shattered memories Tumblr_oonwce8li91rp0vkjo1_500
TémanyitásRe: Braxton & Dr. Webster || Shattered memories
Braxton & Dr. Webster || Shattered memories EmptyVas. Márc. 12 2023, 15:40
Blood on the concrete
On the streets

Az idő, amilyen könyörtelen, olyan képlékeny is
- Minden bizonnyal, de úgy gondolom ez a normális. Ha megvisel minket kicsit. - válaszolom részben egyetértve vele, bár az tény, hogy én sem hagyhatom, hogy egy veszteség túlzottan nyomást gyakoroljon rám. Nyilván én is emberből vagyok, és engem is érthetnek tragédiák, amiket idő feldolgozni, ám mivel szakmám pont az ilyen lelki problémákra összpontosít - legalábbis a magánpraxisban -, úgy érzem a tapasztalataimmal jóval rövidebb ideig tart a gyász időszak. De ezt nem azt jelenti, hogy érzéketlen vagyok.
Az értelem és értelmetlenség okozta káoszt összefoglaló kérdésén felvontam szemöldököm. Ismerhetne már annyira, hogy tudja, mindenre találok magyarázatot, függetlenül attól, hogy ő azt elfogadja e vagy sem.
- Relatív, hogy ki mit ért a semmi alatt. Maga szerint semmit sem ér már az a labda. Egy kutyának a jelenlegi játékát, ami talán még a gazda előnyére is válik, mert a kutya a kanapé sarka helyett a labdát rágja. Én azt gondolom talán még újra hasznosítható is, bár annyira nem értek hozzá, de manapság annyi féle készítsd magad ötlet van, ahol jórészt szemétből csinálnak dolgokat, hogy akár még új funkcióval is ellehetne látni azt az elnyűtt labdát. Mindig mindennek van értelme, csak nem mindig nekünk, de attól még másnak igen. - világosítom fel újfent az én szemszögemről, egyrészt, hogy lássa és hallja én miként vélekedek, másrészt, mert ezek az eszmecserék épp olyan fontosak nekem is. Meggyőzhető vagyok észérvekkel, és mindig nyitott egy ilyen eszmefuttatásra.
- Tudom, hogy nem győzködni próbál, Mr. Braxton, de a véleménye mindig érdekelni fog. Szóval ne  szabadkozzon. - mosolyodom el.
- Én úgy gondolom számíthat. Ha az a koldus általam jut élelemhez és egy helyhez, ahol meghúzhatja magát, talán megvilágosul és követni fogja a példám. Talán elmegy dolgozni és bejön neki az élet, később pedig emlékezvén neki milyen jól esett mikor segítettem neki, nyit egy helyet a szegényeknek. Nem kell, hogy emlékezzen a nevemre vagy az arcomra, de már megérte nekem. Doktor House is épp azért tűnik ki a tömegből, mert bár nem tagadja, mennyire nincs kibékülve az emberiséggel, képes elvonatkoztatni az érzelmek által befolyásoló tényezőktől és a logikán alapuló diagnózisaival segít. Az, hogy nem látott semmit, nem azt jelenti, hogy nincs is semmi a túlvilágon. Ha létezik odaát valami, kétlem, hogy szabad ki-bejárást biztosítanának, hiszen akkor oda lenne az örök rejtély. Az első diagnózisa volt helyes, miszerint a beteg agya játszott vele, az oxigén hiány miatt. Semmi több. Sokszor még a saját álmainkat is valósnak hisszük, akkor még is honnan tudhatnánk, hogy ami egy nap látunk az micsoda? - kérdek vissza mosolyogva, de abban egyetértek, hogy a sorozatok nézése nem feltétlenül időpocsékolás. Bár jómagam évek óta tévét sem nézek, azért akarva-akaratlan is belefutok a neten egy-egy érdeklődésemnek megfelelő filmbe, sorozatba.
- Egy egyszerű sír kő is megteszi, hisz mi a különbség a kettő közt? Csupán a méret... - válaszolom hangos elgondolására. Az ő válaszán azonba ismételten elmosolyodom.
- Így van. - bólintok egyetértően. - De lemerném fogadni, hogy még a múzeumban lévők közt is akadna, aki elbizonytalanodna a kérdésen. - somolygom.
- Ki tudja, egy nap nem-e örökli meg valaki ezen képességét... - vonok vállat még mindig jókedvűen. Bár jelenleg el sem tudnám képzelni, hogy Cale összeálljon valakivel oly módon, hogy örökséget hagyjon maga után egy gyermek személyében, de jó pár hete azt sem tudtam volna elképzelni, hogy ilyesmikről beszélgessünk. A gyerekeket úgy is szereti. Talán pont ez okozná az áttörést. Gondoskodni valakiről, aki önzetlenül viszont szereti.
- Nos? Honnan származik a neve? - kérdek vissza előzőleg fel tett kérdésére, miközben kiszállunk és a bejárat felé vesszük az irányt.
- Lényegében az is... - bólintok megjegyzésére, már odabent a festmények egyikét vizsgálva. - Beszélni? - pillantok rá kérdőn. - Ha a mai világban képesek volnánk meghallgatni a másikat, úgy gondolom sokkal jobb világ lenne most, ha nem is tökéletes. Nem, sajnálatos módon, a nyelvi kommunikációt akarva-akaratlan is figyelmen kívül hagyják. Egy festményt többen megnéznek és gondolkodnak el rajta. Egy festmény üzenet az utókornak is. - magyarázom, ahogy szép lassan odébb is sétálunk. A viccére csak szemeim forgatom mosolyogva, ennél hangosabb reakcióra itt most nem futja, mert így is kapunk néhány rosszalló pillantást.
- Próbál üzenni a világnak, azok nevében, akik jelenleg is szenvednek. A sötétbe kényszerülnek, bár mint láthatjuk, nem biztos, hogy a fény az, amire vágynak. - nézek végig a festményen. - A gyerekek a kórházban a mai napig visszavárják, pedig már lassan egy hét is eltelt azóta. Néhány óra elég volt a számukra, hogy megkedveljék magát. Néhány órára a fájó végtagok, a varratok és az émelygés is valahogy megszűnt létezni a számukra. De legalább is enyhültek. Igazából, szavak nélkül is értették volna magát. Jobban, mintha csak közömbösen és részletesen elmondta volna mi fog történni. A lelkük mélyén a felnőttek is ilyen csodára vágynak. Vagy is hát... tudják, hogy ez mind hamis, még is örülnének, ha megtapasztalhatnák. - sóhajtom, mert egyrészt sajnálom az embereket, másrészt nincs meg az a hatalmam és lehetőségem, hogy bármiféle olyan segítséget nyújtsak, ami örömet okozhatna számukra. Maximum azt, amit jelenleg nyújtok nekik.
- Talán még többre is vihetné... - bíztatom, hátha ezzel olyasmibe vág, ami pozitív hatással van a világra és rá is. - Én mindenféleképpen bíztatnám arra, hogy próbálja meg. Már az is bőven elég volna, hogy örökséget hagyjon. - pillantok rá.
Lassan pedig minden festményt és szobrot sikerült végig néznünk, bár nem mindegyikhez volt kommentár. Bíztam benne, hogy nem unta halálra magát ebben a 2 órában, mert ennyi idő volt végig nézni az összeset.
- Végül aztán miért nem varratta vissza az ujját vagy szerzett protézist? - kérdeztem kifelé menet, mert hirtelenjében eszembe jutott, hogy erre sem kaptam választ anno, viszont érdekelne a miértje. - Nem bánja? - állok meg az épület előtt a parkolóban és előveszem a cigis dobozt. Jól esne egy szál, de ha zavarja, akkor nyilván későbbre hagyom. Ha nem, akkor még őt is megkínálom, bár nem emlékszem, hogy valaha is láttam volna dohányozni.

livin' in new york




If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then brother that person is a piece of s***. And I’d like to get as many of them out in the open as possible.
mind álarcot viselünk
Roman W. Hemlock
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
Braxton & Dr. Webster || Shattered memories MerVMCi
You gotta give all this s*** a reason.
Braxton & Dr. Webster || Shattered memories EmG9UYM Braxton & Dr. Webster || Shattered memories LkC15oi Braxton & Dr. Webster || Shattered memories MIchhc5
Because I don’t wanna hold on to this forever.
★ kor ★ :
44
★ elõtörténet ★ :
Real love is when you can’t exist without someone, when you’d rather die than be apart.
Braxton & Dr. Webster || Shattered memories Uf7n9BZ
And the whole world goes dark and nothing else matters but the person standing in front of you.
★ családi állapot ★ :
»-- ⚭ --«
Real love is when you can’t exist without someone, when you’d rather die than be apart.
Braxton & Dr. Webster || Shattered memories 1wvUwqJ Braxton & Dr. Webster || Shattered memories I5G5mou Braxton & Dr. Webster || Shattered memories C0W3gsO
And the whole world goes dark and nothing else matters but the person standing in front of you.
★ lakhely ★ :
567 Kingston Ave, Brooklyn, NY 11203
★ :
Braxton & Dr. Webster || Shattered memories ZtSpNhE
★ foglalkozás ★ :
Police Officer
★ play by ★ :
Luke Evans
★ hozzászólások száma ★ :
586
TémanyitásRe: Braxton & Dr. Webster || Shattered memories
Braxton & Dr. Webster || Shattered memories EmptyVas. Márc. 12 2023, 16:33



Shane & Braxton

Braxtont nem érte meglepetésként, hogy az örök pozitív, a magyarázkodás koronázatlan királya mindenben meg tudta látni a szépet és a jót. Most is ez történt, Shane mindenbe mindent bele tudott magyarázni. De emiatt kedvelte. Volt valaki, akivel soha véget nem érő eszmecserékbe tudott kezdeni, volt valaki, aki tényleg el tudta gondolkodtatni.
Viszont abban végkép nem tudott egyetérteni, hogy egy sírkő és egy hegybe vájt fej egyenértékű lenne, csak az egyik nagyobb, mint a másik.
-Ezen az alapon a labdarugó bajnokságokon sem kéne akkora kupákat osztogatni, elég lenne egy kis kávés pohár is, nem? Miért kéne beérni kisebbel, mint egy hegy? Ne legyél ennyire kisstílű.-Morgolódott kicsit, de inkább viccesen, mintsem ijesztően, támadásra készen.
Az öröklődési kérdésen elgondolkodott. Végig mérte Dr. Webstert. Vajon lehetséges lenne, hogy a doktor átálljon arra az oldalra, amin ő is van és olyan világnézet alakuljon ki benne, mint benne? Hogy kövesse a példáját és együtt szálljanak szembe a világgal, és ha ő meghalna, akkor tovább vigye a hagyatékát? Egyelőre nem hitt benne, hogy ilyen megtörténne, de abban van igazság, lehet találnia kéne valakit, akit ki tud nevelni.
-Cale Yarborough és Toni Braxton után neveztem el magam még fiatalabb koromban. Amikor nevelő apám átvett engem, akkor minden iratomat megsemmisítette. Viszont ő nem adott nekem nevet. Olyan 10 éves lehettem, amikor elkezdett érdekelni az autóversenyzés és igazán megkedveltem Calet, a NASCAR versenyzőt és kedveltem Toni Braxton zenéit. Összeraktam a neveiket, és megkértem a nevelőmet, hogy ez legyen a hivatalos nevem is

A festmény vs. beszéd viszonyának vizsgálata viszonylag lekötötte Braxton gondolatait, egészen addig, amíg nem kezdett el viccelődni. De meg kell hagyni, érdekes gondolat volt, csak ehhez is érteni kellett. Vajon kártyákkal is lehet üzenni?
Ismét témába kerültek a gyerekek, ám Cale fejében akkor épp a nagystílű üzleti lehetőségek forogtak, de azért odafigyelt Shane szavaira.
-Majd egyszer visszanézek még, de akkor már nem igazán titokban.
Követte kifelé az épületből.
-Azon gond gondolkodtam, milyen nagy üzletbe kéne belefogni. Bármibe is kezdek, annak olyan varázslatosnak kell lennie, mint a Wonka felé csokigyárnak.
Az ujjára tett kérdésre megvonta vállait.
-Már megtaláltam a megfelelő embert rá, csak még nem volt időm leszervezni a műtét idejét. Nem egy átlagos protit szeretnék a helyére, hanem valami sokkal jobbat.
A cigaretta kérdésre bólintott.
-Csak nyugodtan.-Felelte és a falnak dőlt. A cigit elutasította, majd elővett egy szivart a zsebéből.-Van sajátom, csak ritkán gyújtok rá.
Nemsokra rá, hogy a doki rágyújtott ő is rágyújtott. Érdekes módon az ő szivarja nem szivar módjára füstölt, hanem valami más féle módon. És a szaga is sokkal másabb volt. Néhány kamu slukk után bedobta a szemetesbe.
-Csont nélkül.-Éjenzett, mikor a kis fém kukába landolt a szivar és szinte azonnal fel is robbant szétszaggatva a kukát. Jót nevetett rajta.-Tudom, ódivatú robbanó szivar, de iszonyú vicces.-Nevetett.
-Hol tartottunk? Ja, igen. Lehet nyitok egy bűvészkellék gyárat.


credit • megjegyzés • szószám


Cale Braxton
mind álarcot viselünk
Cale Braxton
Törvényszegõ
ranggal rendelkezem
★ :
Braxton & Dr. Webster || Shattered memories YC1mK3b
Braxton & Dr. Webster || Shattered memories D4694b26c0189fa489933c3a6f8fc09b
★ kor ★ :
43
★ elõtörténet ★ :
Braxton & Dr. Webster || Shattered memories 5a5394a46d9bccca8326ca5ffec5a499
Gentlemen, let's broaden our minds!
♫ :
All hail the new king in town
Young and old, gather 'round
Black and white, red and green
The funkiest man you've ever seen
Tell you what his name is
Partyman, Partyman
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Braxton & Dr. Webster || Shattered memories Tumblr_oqxf24jYUT1rp0vkjo1_500
★ idézet ★ :
Rules and regulations, no place in this nation
"Oh, I love purple!"
rock the party, I rock the house
I rock the whole world north, east and south
In the west, seventeen horns blowin'
Partyman, Partyman
"All hail the new king in town!"
★ foglalkozás ★ :
Sorozatgyilkos
★ play by ★ :
Jack Nicholson
★ hozzászólások száma ★ :
577
★ :
Braxton & Dr. Webster || Shattered memories Tumblr_oonwce8li91rp0vkjo1_500
TémanyitásRe: Braxton & Dr. Webster || Shattered memories
Braxton & Dr. Webster || Shattered memories EmptyVas. Márc. 12 2023, 19:40
Blood on the concrete
On the streets

Az idő, amilyen könyörtelen, olyan képlékeny is
Úgy gondolom Cale azon emberek egyike, akinek a szeretet nyelve az ajándékon alapul. Ez nem feltétlen a múltja miatt lehet, de sok esetben valóban az az elindító. Noha egy váll veregetés is lehet jutalom, neki olyasmi kell, amit később is kézbe vehet, amit felmutathat, még ha igazán nincs is kinek. Ráadásul számára az sem mindegy, mekkora az a jutalom. Mint egy kisgyerek a játékboltban. Hiába a falatnyi autó, ami hátra húzva a rugók által egymaga megy, ha a plüss mackó nagyobb, mint ő. Braxton esetében talán a cirkusz és az ott elért vagy éppen el nem ért sikerek hajtják tudatalatt. Megakarja mutatni, csak azért is. Láttam, hogy nézett a rajzokra, és emlékszem arra is, miként élte meg a kalapjába szórt ajándékokat.
- Nem is teljesen értek egyet ezekkel a kupás dolgokkal, de nem az én dolgom ítélkezni felettük. Az orvosok életeket mentenek, nekik mégsem jár minden élet után egy aranykupa. Beérik egy csokorvirággal vagy néhány elismerő szóval. Muszáj nekik. - vonok vállat. - De értem mire akar kilyukadni. - bólintok, csak épp egyet nem tudok érteni vele. Szinte sosem. De talán pont emiatt egészítjük ki egymást.
Mikor elmeséli nevének eredetét, nos... igazán sikerül meglepnie. A zenész hölgyet még megértem, de az autóversenyzést nem tudtam hová tenni.
- Komolyan? Cale Yarborough? - pillogok egyik szemöldököm felvonva még mindig hitetlenkedve. Érdekelne miértje, de egyenlőre nem kérdezek rá. - Azt megtudhatom, miért semmisítette meg a papírokat? - pillantok rá, mert ennek általában rejtélyes, de nyomós oka van. Ha csak nem fáztak és nem volt mivel tüzet gyújtani.
- Azért jelentkezzen be, és szóljon nekem is, mert elkerülhetetlen az igazoltatás, ráadásul maga még mindig labilis természetű. - jegyzem meg őszintén, sértés nélkül, mert ez az igazság. Nem biztos, hogy mindig féken tudom tartani, de ha lehetőségem van rá, megteszem. Viszont a kifele menetkor tett elgondolása ismét mosolyra fakasztott.
- Azt a csokigyárat elég nehéz lenne überelni, pláne, hogy mese az egész, ami a filmbeli látványát illeti. - mosolygom, de azt hiszem egész jó úton haladhat, ha már ilyesmiken töri a fejét, semmint, hogy holnap ki mészároljon le.
- Mit egy öngyújtót? - vonom fel egyik szemöldököm kérdőn. Még is minek túl cifrázni? A hüvelykujjnak meg van a maga funkciója, nem kellene mással pótolni. De ezt most ráhagyom, mert az illető biztos tudja mit csinál, ha elvállalta. Mindenesetre a mai napra már nem volt más programom, így ha neki sem volt sietős, rágyújtottam. Odahaza úgy sem teszem, mert nem szeretném, ha egy vendégem is megjegyezné, hogy büdös van. Ráadásul nem is vagyok akkora dohányos, csupán jól esik néha egy-egy szál. A szivart látva, sejthettem volna, hogy megint rosszban sántikál, de alakulhatott volna rosszabbúl is a dolog, így csak szemeim forgattam.
- Hát ez... végülis nem olyan rossz ötlet. Sőt... testhezálló. - bólogatok végül a kezdeti bizonytalanságom ellenére. De azért remélem nem ilyen szivarokkal szándékszik meggazdagodni. Miután mindketten kilevegőztük magunk, a magam részéről a mai nap így volt jó, ahogy. Amúgy is ritkán vannak ennyire szabadnapjaim, így már-már kellemetlen ez a temérdek idő, amit valamivel el kell töltenem. De otthon van még némi papír munka, szóval unatkozni nem fogok. Amennyiben Cale-nek sem volt ellenvetése, visszasétáltunk a kocsihoz, és beültünk.
- Örülök, hogy eljött. Tudom, nem egy operaház és zene sem volt, de gondoltam érdekelheti mások művészete. - pillantok rá, mielőtt beindítanám a kocsit. Nem állítanám, hogy ezek gyakori pillanatok lesznek az életünkben, lévén, hogy nem is a páciensem, bár őket sem viszem ilyen programokra, de hébe-hóba belefér, csak, hogy tudjam éppen mi a helyzet vele. Na meg addig sem járja a rossz utat.

livin' in new york




If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then brother that person is a piece of s***. And I’d like to get as many of them out in the open as possible.
mind álarcot viselünk
Roman W. Hemlock
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
Braxton & Dr. Webster || Shattered memories MerVMCi
You gotta give all this s*** a reason.
Braxton & Dr. Webster || Shattered memories EmG9UYM Braxton & Dr. Webster || Shattered memories LkC15oi Braxton & Dr. Webster || Shattered memories MIchhc5
Because I don’t wanna hold on to this forever.
★ kor ★ :
44
★ elõtörténet ★ :
Real love is when you can’t exist without someone, when you’d rather die than be apart.
Braxton & Dr. Webster || Shattered memories Uf7n9BZ
And the whole world goes dark and nothing else matters but the person standing in front of you.
★ családi állapot ★ :
»-- ⚭ --«
Real love is when you can’t exist without someone, when you’d rather die than be apart.
Braxton & Dr. Webster || Shattered memories 1wvUwqJ Braxton & Dr. Webster || Shattered memories I5G5mou Braxton & Dr. Webster || Shattered memories C0W3gsO
And the whole world goes dark and nothing else matters but the person standing in front of you.
★ lakhely ★ :
567 Kingston Ave, Brooklyn, NY 11203
★ :
Braxton & Dr. Webster || Shattered memories ZtSpNhE
★ foglalkozás ★ :
Police Officer
★ play by ★ :
Luke Evans
★ hozzászólások száma ★ :
586
TémanyitásRe: Braxton & Dr. Webster || Shattered memories
Braxton & Dr. Webster || Shattered memories EmptyVas. Márc. 12 2023, 20:13



Shane & Braxton

-Lehet nem nyilvánvaló, de szeretem az autókat és az autóversenyeket, Shane. Sőt, jó magam is vezetek és szeretek a városban ralizni, főleg a szabályokat be nem tartva, csak ritkán van rá lehetőségem. Cale pedig egy elég neves versenyző volt. Össz-vissz két olyan versenyző volt a NASCAR történetében, aki három egymást követő bajnokságot nyert és ő volt az egyik. Ráadásul különösen tetszett, hogy kezdetben csak egy egyszerű farmer volt. A semmiből lett valaki, nem volt olyan komoly hátszele. Ő megdolgozott a sikereiért.
A megsemmisített iratok kérdésére csak vállat vont. Igazából csak tippjei voltak.
-Talán csak nem szerette volna, ha rájövök ki is vagyok és honnan származom. Még nagyon fiatal voltam, pár hónapos, egy éves. Ráadásul nem is hivatalosan kerültem hozzá, lehet úgy volt vele, úgyis halottnak hisznek az emberek, akkor meg minek. Keveset tudok a múltamról, azt is csak hallomásokból, amiket akkoriban meséltek nekem.

Végig mentek a kiállításon, beszélgetésüket pedig már odakinn folytatták.
-Nem öngyújtó. Valami más. Hidd el doki, meg fogod tudni időben.-Vigyorgott.-Lehet egy sith kard lesz a helyén. Az tetszene, nem?-Nevetett.
Elégedetten tapsolt egyet.
-Akkor kellékgyáram lesz és nyitok mellé saját üzleteket is. Már csak a tőke kell.-Dörzsölte össze tenyereit, majd bólintott.
-Ne izgulj Websy, ha nem tetszett volna, akkor már szóvá tettem volna ideje korán. Tetszettek a képek. Bizarr, morbid, misztikus. Ez az esetem.-Vigyorgott.
Be ült az anyós ülésre, majd fél oldalasan a doki felé fordult. Egy dolog igazán érdekelte, amire soha nem találta meg a választ.
-Hogy, hogy nincs senkid, Websy? Ne érts félre, nem zavar, hisz nekem sincs. De intelligens vagy, férfias, "gazdag" és erős.-Paskolta meg bicepszét.-És különösen bátor, hisz szereted a társaságom és nem félsz.-Nevetett.-Mi tart vissza? Ennyire elemészti minden időd a munkád, vagy egyetlen valakire vársz?-Billentette oldalra a fejét, majd a kesztyűtartónak könyökölve oldalára dőlt és onnan lesett felfelé Shane arcába.-Még véletlen sem azért kérdem, mert ha lenne valaki kilátásba megölném, csak érdekel. Manapság már a hozzád hasonló pasas rég házas. Mi lesz veled, ha megöregszel, vagy ha lerokkansz? Még belefutsz valakibe, aki engem majmol és eltöri a gerinced. Akkor mi lesz? Kihez fordulsz? Ki fog segíteni rajtad?
Szabad kezét a doki térdére tette és elmosolyodott.
-Csak nyugi. Remélem még hosszú és egészséges életed lesz. Én igyekszem segíteni ott, ahol tudok, tudod, hogy rám számíthatsz. Elvégre barátok vagyunk. Nem forgatok semmi csintalanságot a fejemben.-Mosolygott.-De attól még érdekel milyen jövőt képzelsz el magadnak. És vajon nekem milyen szerepem lesz a jövődben, Websy? Csak eljárunk néha? Vagy hosszú távon tervezel velem? Mert könnyen lehet, hogy szükséged lesz még egyszer egy olyan valakire, mint én. És nekem is egy olyan valakire, mint te.


credit • megjegyzés • szószám


Cale Braxton
mind álarcot viselünk
Cale Braxton
Törvényszegõ
ranggal rendelkezem
★ :
Braxton & Dr. Webster || Shattered memories YC1mK3b
Braxton & Dr. Webster || Shattered memories D4694b26c0189fa489933c3a6f8fc09b
★ kor ★ :
43
★ elõtörténet ★ :
Braxton & Dr. Webster || Shattered memories 5a5394a46d9bccca8326ca5ffec5a499
Gentlemen, let's broaden our minds!
♫ :
All hail the new king in town
Young and old, gather 'round
Black and white, red and green
The funkiest man you've ever seen
Tell you what his name is
Partyman, Partyman
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Braxton & Dr. Webster || Shattered memories Tumblr_oqxf24jYUT1rp0vkjo1_500
★ idézet ★ :
Rules and regulations, no place in this nation
"Oh, I love purple!"
rock the party, I rock the house
I rock the whole world north, east and south
In the west, seventeen horns blowin'
Partyman, Partyman
"All hail the new king in town!"
★ foglalkozás ★ :
Sorozatgyilkos
★ play by ★ :
Jack Nicholson
★ hozzászólások száma ★ :
577
★ :
Braxton & Dr. Webster || Shattered memories Tumblr_oonwce8li91rp0vkjo1_500
TémanyitásRe: Braxton & Dr. Webster || Shattered memories
Braxton & Dr. Webster || Shattered memories EmptyVas. Márc. 12 2023, 22:48
Blood on the concrete
On the streets

Az idő, amilyen könyörtelen, olyan képlékeny is
Egyáltalán nem nyilvánvaló. - erősítem meg megállapításában, mert ez bizony még nekem is új. Ha azt mondta volna, hogy szereti a Harry Potter-t, még azt is előbb kinézem belőle. Mindenesetre még, ha hitetlenkedve is reagálok, továbbra is figyelmesen hallgatom.
- Másként nagyon nem is lehetne a városban versenyezni, ami értelemszerűen és logikus módon törvényellenes. - jegyzem meg kissé rosszallóan, mint egy apa, aki megrója gyerekét, amiért egyest kapott. Akkor még nem sejtettem, hogy hamarosan én is másként fogom gondolni. Ez viszont megmagyarázza miért hasonlítja magát a versenyzőhöz, legalábbis kijelentése, miszerint a semmiből épített várat, úgy gondolom finom utalás volt rá.
Az iratait érintő kérdésnél viszont be kell valljam, kicsit megsajnáltam.
- Nem is érdekelte, hogy kik voltak a szülei? Vagy, hogy miért tették, amit tettek? - kérdem kíváncsian, mert számomra hihetetlen, hogy valaki hagyja feledésbe múlni családja emlékét, ha van rá lehetősége, hogy megkeresse a kérdésekre adott válaszokat. De az is lehet, hogy Cale-nek nincsenek kérdései. Lehet, valóban nem érdekli. Vagy csak beletörődött. Aztán áttértünk az ujjára, aminek pótlása most sem hagyott nyugodni. Az elképzelésén viszont én is elnevettem magam, bár csak halkan és visszafogottan, nehogy feltűnést keltsünk. Az valóban vicces volna, bár nem tudom, hogy mennyire, elvégre még is csak Cale-ről beszélünk.
- Ilyen sokba került a plasztikája? Azt hittem van annyi félretett pénze, mint egy milliárdosnak. - nyomtam el a csikket, majd kíváncsian néztem vissza rá. Persze, nem feltételezem, hogy néhány dollárba került a dolog, de lévén, hogy jó ideje űzte a szakmát, gondoltam pénz hegyeken ül.
- Ennek örülök. Akkor sikerült ráéreznem. - mosolyodtam el, s közben beindítottam a kocsit, miközben ő mozgolódni kezdett, amit csak akkor vettem észre szemem sarkából, mikor bekötöttem az övet. Nem mondom meglepett a kérdése, bár leginkább azért, ahogyan kérdezte. Elhalovány mosollyal reagáltam le a karom paskolását, majd néztem vissza rá.
- Bármilyen klisé, valóban a munkám az, ami nem teszi lehetővé. Igaz, magam sem teszem oda annyira, mint amennyire lehetne, de egyenlőre a munkám a legfontosabb. S talán ez így is marad. - válaszolom egyszerűen, mert nincs mit tagadni rajta. Szégyen vagy sem, ritkán gondolok a családalapításra, még ha meg is volna rá a lehetőségem, hiszen valóban akadnak, akik szívesen megismernének. De még nem tudtam olyan szinten lejjebb venni a munkatempómból, hogy időt tudjak mellette szánni valaki másra is. Cale más, és igazából eddig vele sem volt túl sok közös programunk, s bizony sanszos, hogy nem is lesz. Ha valaki a kezét nyújtja felém segítséget várva, képtelen vagyok átlépni felette. No, de ezt nem közlöm vele is, hiszen egyrészt tudja ő jól, másrészt, igazán sosem fogja tudni megérteni.
- Gondolom öregek otthonában végzem, míg maga jobb esetben egy szomszédos diliházban és majd az ablakokon keresztül integetünk egymásnak... - mosolyodom el. Nem, nem vettem zokon felvetéseit, abszolút minden megtörténhet, de egyenlőre feleslegesnek tartom ezen agyalni.
- Maga talán aggódik emiatt? Mármint, hogy nem lesz, aki gondját viselje öreg korában? - kérdek vissza, mert úgy gondolom ez egyfajta kivetítése annak, hogy ő miként éli meg a jövőjét. Kezének mozdulatát már csak a téma végett is végig figyelem, és egyre inkább azt érzem, hogy túlon-túl tréfás kedvében van. Egyik szemöldököm fel is vonom kérdőn rá, miközben hallgatom.
- Igen... Maga pont erről híres, hogy nem forgat fejében semmi rosszat... - húzom fél mosolyra ajkaim, de az is bizonytalanra sikerül, mert még mindig nem értem mire fel az egész.
- Ennyire előre nem szoktam gondolkodni. Az pedig, hogy önnek mit rejteget a sors... talán még maga sem sejti. Ez örök rejtély. - vonok vállat ezúttal már magabiztosabban mosolyogva, sőt a végére el is nevetem magam, azért ahogyan fogalmaz és amit mond.
- Mr. Braxton, szeretnék segíteni magának, de nem fogok a nyakára járni. Nem azért, mert esetleg ne volna rá szüksége, de úgy gondolom rosszul viselné egy idő után. Az pedig, hogy nekem legyen szükségem magára... Már ne vegye sértésnek, de példa se jut eszembe, mikor és miként segíthetne. Ha csak nem maga okozná a problémát... Mint az operaházban. - válaszolom, bár részben még mindig furcsának tartom az egészet. Viszont a kedvét sem akartam elvenni.
- De tudja mit, ha egy nap esetleg tényleg úgy alakulna, hogy segítségre szorulok, olyasmire, amiben csak maga segíthet, de nem ön generálta a bajt, akkor a barátságunkon túl, betársulok maga mellé... - somolygom, éppen csak nem nevetem el magam, mert még az elképzelés is komikus, hogy ő meg én, és akkor már miért maradnánk a jó úton, ha rosszak is lehetünk. - Elvégre az egész azt bizonyítaná, hogy nem éri meg jónak lenni. Annyira nem, hogy egy elítélt gyilkostól kell segítséget kérnem... - csóválom fejem összeszorított ajkakkal, hogy ez bizony nagyon súlyos helyzet volna, éppen ezért szinte biztos, hogy nem is történhet meg. Közben kigurulok a parkolóból és elindulok.
- Miért érzi szükségét, hogy én legyek magának? - kérdem egy kis csöndet követően, mert azért ez érdekelne.

livin' in new york




If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then brother that person is a piece of s***. And I’d like to get as many of them out in the open as possible.
mind álarcot viselünk
Roman W. Hemlock
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
Braxton & Dr. Webster || Shattered memories MerVMCi
You gotta give all this s*** a reason.
Braxton & Dr. Webster || Shattered memories EmG9UYM Braxton & Dr. Webster || Shattered memories LkC15oi Braxton & Dr. Webster || Shattered memories MIchhc5
Because I don’t wanna hold on to this forever.
★ kor ★ :
44
★ elõtörténet ★ :
Real love is when you can’t exist without someone, when you’d rather die than be apart.
Braxton & Dr. Webster || Shattered memories Uf7n9BZ
And the whole world goes dark and nothing else matters but the person standing in front of you.
★ családi állapot ★ :
»-- ⚭ --«
Real love is when you can’t exist without someone, when you’d rather die than be apart.
Braxton & Dr. Webster || Shattered memories 1wvUwqJ Braxton & Dr. Webster || Shattered memories I5G5mou Braxton & Dr. Webster || Shattered memories C0W3gsO
And the whole world goes dark and nothing else matters but the person standing in front of you.
★ lakhely ★ :
567 Kingston Ave, Brooklyn, NY 11203
★ :
Braxton & Dr. Webster || Shattered memories ZtSpNhE
★ foglalkozás ★ :
Police Officer
★ play by ★ :
Luke Evans
★ hozzászólások száma ★ :
586
TémanyitásRe: Braxton & Dr. Webster || Shattered memories
Braxton & Dr. Webster || Shattered memories EmptyHétf. Márc. 13 2023, 19:18



Shane & Braxton

-Nem igazán.-Vonta meg vállait.-Az a múlt és már semmit sem változtatna a jelenemen. Minek törjem magam akkor? És nem. Nem került olyan sokba, mint hiszed, de azért megéreztem. Milliárdjaim nincsenek, de vannak millióim, igen.-Felelte őszintén, büszke mosollyal.-De azért nekem is figyelnem kell a kiadásaimra. Nem mehetek minden nap postákat és bankokat kifosztani. Illetve, de nem kísértem annyira a sorsot. Jobb, ha takarékoskodok, most költöttem rád egy rakás pénzt az operába. Majd apránként szedek még magamra pár millát és rendben leszek.-Zárta le ennyivel.

Mikor intimebb dolgok kerültek témába, már jobban odafigyelt. Minden részlet érdekelte.
-Nem annyira klisés, de kellően mulattató.-Mosolygott.-Valahogy... illik is hozzád meg nem is ez a hozzáállás.
A viccein pedig őszinte nevetésben tört ki és már most poénból integetett.
-Eeej. Az öreg Websy. Még elképzelni is furcsa, hogy vajon milyen leszel vénemberként. Gondolom sokkal tudálékosabb és bölcsebb. Egek, akkor mit hallgathatok majd tőled. Bizonyára még bogaras is leszel. Ezt el kell kerülni.-Ingatta meg fejét.
-Én a magam részéről nem aggódok. Egyrészt, mert tudom, hogy lesznek, akik gondomat viselik majd jó pénzért, másrészt, én nem akarok megöregedni. Ha elérek egy adott kort, azt tervezem, hogy fejbe lövöm magam. Nem szeretném megérni azt a kort, amikor már csak pépeset tudok enni és nem élhetem önfeledten ezt az életet, amit most. Az rosszabb a halálnál.
Sanda mosoly csúszott arcára.
-Ugyan, Websy. Hát mit forgatnék én? Tudja jól, hogy egy angyal lettem. Gyerekeket boldogítok, kiállításokra járok, saját orvosom is van, aki figyel rám.-Utalt Shanere.-Sőt, most tervezem a jövőbeni nagy vállalkozásaim...-Mosolygott, igaz, nagyon nehéz volt megállnia, hogy ne röhögjön saját magán, hanem ártatlan mosolyt engedjen csak meg.
-Egy olyan ember jövője, mint az enyém, teljesen kifürkészhetetlen. Még én magam sem sejtem, ebben igazad van. Az életem csupa rejtély, kiszámíthatlanság, varázslat és kaland. Ez sok mindent tartogathat magában.

Shane mondandóján mélyen elgondolkodik. Fantázia képeiben máris megjelenik, ahogy a doki napról napra ossza neki az észt és nyakára jár a világmegváltó, jótevői dumájával, ahogy az angyalok oldalára aggitálja, és azt traktálja neki mennyire szép az élet, mindenben mekkora érteleme van, és a többi-és a többi.
-Igen, mondassz valamit. Lehet hosszú távon kicsit fárasztó lenne.-Pillant Shane felé kissé lemondóan, de szemeiben rövidesen újra tűz gyúl. Kényelmesen hátra veti magát a széken, majd átveti bal karját Shane vállai felett és elégedetten vigyorog.
-Ha ne adj isten bármi történne veled, lehet csak én tudok segíteni. Az én kapcsolati hálóm sokkal kifinomultabb és kiterjedtebb, mint a rendőrségnek. Ha netán csapdába ejtenének... mondjuk egy bűnszervezet, vagy egy maffia csoport, én hamarabb találok rád és mentelek meg, mint a hekusok. Igen. Megmentenélek. Mert fontos vagy nekem.-Veregette vállon és elvette a karját.-De nem kell ilyen messzire menni. Lehetnek itt apróbb dolgok is, amiben én nagyobb segítség vagyok, mint mások. És részben azért is, mert én nem a törvényes utat járom. Engem nem kötnek a szabályok, én ismerem az alvilágot és nekem segítenek. Megvannak a magam kapcsolatai.
Shane száját végre elhagyta valami olyan, ami őszintén tetszett Calenek.
-Nem éri meg. Már rég nem éri meg. Nézz rám. Mennyi pénzem van, mekkora befolyásom. "Hatalmam".És nem vagyok jó. Igaz, az életem veszélyben van. Sokan nem szeretnek, sokan el akarnak kapni, vagy el akarnak tenni láb alól. De ez rád is igaz lehet. Lehet egyszer valaki a te életedre is rátör majd. Nem tudhatod te sem, hogy mi vár rád.
Shane kérdése kissé meglepte.
-Miért ne akarhatnálak téged? Tán mások nem akarnak? Szerintem vannak még rajtam kívül, akik akarnak. Igaz, én nem az ágyamban akarlak.-Nevetett, bár sose lehetett tudni. Pár hete még azt sem hitte volna, hogy a karjaiban fog zokogni. Shane mellett az élet kiszámíthatatlan.-Egy olyan ember vagy, aki sokat számít, ha velem van. Nem csak, mert kordában tartasz, de élvezem veled a napjaim. Tán azt is mondhatom, hogy boldog vagyok veled. De ezen túl nagyon hasznos szövetséges is lehetsz nekem, ha képes leszel egyszer beadni a derekad a sötét oldalnak. Luke. Állj át a sötét oldalra. És nem csak a kevesebb villanyszámla miatt.-Nevetett az ősrégi viccen.-Te a pszichológiai tudásoddal, az ismereteiddel. Én a képességeimmel és a hátteremmel, az arzenálommal, az embereimmel és a szövetségeseimmel. Sokkal többre vihetnénk, mint én egyedül vittem eddig. Egy egész birodalmat építhetnénk fel és szép lassan egész New York felett átvehetnénk a hatalmat.
Shane vállára és karjára markolt.
-Király és királyné. Te lennél az utóbbi.-Nevetett.


credit • megjegyzés • szószám


Cale Braxton
mind álarcot viselünk
Cale Braxton
Törvényszegõ
ranggal rendelkezem
★ :
Braxton & Dr. Webster || Shattered memories YC1mK3b
Braxton & Dr. Webster || Shattered memories D4694b26c0189fa489933c3a6f8fc09b
★ kor ★ :
43
★ elõtörténet ★ :
Braxton & Dr. Webster || Shattered memories 5a5394a46d9bccca8326ca5ffec5a499
Gentlemen, let's broaden our minds!
♫ :
All hail the new king in town
Young and old, gather 'round
Black and white, red and green
The funkiest man you've ever seen
Tell you what his name is
Partyman, Partyman
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Braxton & Dr. Webster || Shattered memories Tumblr_oqxf24jYUT1rp0vkjo1_500
★ idézet ★ :
Rules and regulations, no place in this nation
"Oh, I love purple!"
rock the party, I rock the house
I rock the whole world north, east and south
In the west, seventeen horns blowin'
Partyman, Partyman
"All hail the new king in town!"
★ foglalkozás ★ :
Sorozatgyilkos
★ play by ★ :
Jack Nicholson
★ hozzászólások száma ★ :
577
★ :
Braxton & Dr. Webster || Shattered memories Tumblr_oonwce8li91rp0vkjo1_500
TémanyitásRe: Braxton & Dr. Webster || Shattered memories
Braxton & Dr. Webster || Shattered memories EmptyVas. Márc. 26 2023, 19:54
Blood on the concrete
On the streets

Az idő, amilyen könyörtelen, olyan képlékeny is
Ezt nem tudhatja, Cale, még maga sem. Talán éppen ez változtatna meg mindent. - magyarázom, bár nem erőltetem. Nem azt mondom, hogy nem meggyőzhető dolgokról, hisz akkor most sem lennénk itt, de ez olyan dolog, amit legfőképpen magának kell akarnia. Ha már tényleg túl tette magát rajta, talán jobb nem is firtatni, mert a helyzet nem csak jobb, de rosszabb is lehet. A pénz és költekezési témánál adott válaszára csak összevontam szemöldökeim, leginkább, mert már-már úgy éreztem magam, mint egy elkényeztetett kisasszony, akit hatalmas ajándékokkal lepett meg a párja, és még is hálátlan maradok. Tény, hogy a múltkori húzása sokba fájhatott neki, de erről nem én tehetek.
A munkámról beszélni, avagy bevallani, hogy tulajdonképpen ez tölti ki életem, nem fáj őszintén elmondani, és mint utólag kiderült, őt sem érte vele meglepetés. Ellenben nekem szemet, pontosan fület szúrt, hogy ahogy olykor elmerülünk egyes témákban, néha tegeződésre vált, vagy épp vissza magázódásra. Nem szólok neki, mert nem zavar. De ez is egy fajta láthatatlan jelzés felém. Valami megváltozott köztünk.
- Azt hiszem, míg folyamatosan óvom mentális egészségem a magam módján, az őrület elkerül, noha nem tudhatom, hogy a családfámon nem-e akad olyasvalaki, akitől örökölhettem valamit. - válaszolom finoman vállat vonva, mosolyogva. Kár is volna ezen aggódni most vagy később. Ez nem olyan dolog, ami elkerülhető.
- Ez rossz felfogás, Mr. Braxton. A világban számtalan példa van rá, hogy 100 éven felül is élnek emberek, és vannak, akik 90 évesen is egész jó kondiban vannak. A legtöbb ember nem engedheti meg magának, hogy egészségesen éljen, de úgy gondolom, maga nem sajnálná erre költeni a pénzét. - állapítom meg, bár meg lehet tévedek. Lehet, ténylegesen eldöntötte már mit szeretne kezdeni a jövőben magával. Nem szándékszom mindenről lebeszélni, de ha tehetem, bárki legyen is, megpróbálom megmenteni az életét. Ettől függetlenül nem árt az óvatosság, Cale ugyanis talán sosem lesz még nekem sem igazán beszámítható.
- Ez helytálló. - bólintok egyetértően. - Ám, ha jobban belegondolunk mindenki másé is az. Sose tudhatjuk, hogy mi történik majd velünk a következő percekben, ami nem ad okot a változásra. Elég egy tragédia, egy baleset, egy születés, sőt olykor egy apró mosoly is. - mosolyodom el, majd még hozzáteszem az előzőkhöz. - Én nem az orvosa, de a barátja szívesen leszek.
Mikor átveti karját vállaimon, kérdőn vonom fel egyik szemöldököm a megmozdulására és annak ismeretlen indokára. Még mindig kissé idegen tőle ez a közvetlenség, ez a túlzott barátságosság a rossz hátsószándékai nélkül. De el kell ismernem, változott. Valamilyen szinten. Ugyanakkor meglep mondandójával. Legfőképpen a végével. Talán kissé túlzóan fogalmaztam az előbb a barátsággal.
- Nehéz volna elképzelni, hogy a maga emberein kívül bármilyen más bűnszervezet borsot akarna törni az orrom alá. Van nevem, de azért, nem tartozom a hírességek közé. S mivel lényegében valóban az orvosa sem vagyok, kétlem, hogy bárki is a halálom akarná... - jegyzem meg kissé bizonytalanul mondandójára, mert bár nem azt mondom, hogy valamilyen szinten nem imponáló, hogy képes volna kihúzni egy ilyen csávából, de úgy gondolom ő is csak azért mond ilyesmit, mert tudja, hogy nem történhet meg. Mondjuk az érdekelne, mitől érez fontosnak, de e pillanatban félnék feltenni a kérdést. - Öhm, de azért... köszönöm. - teszem még hozzá, mielőtt még ténylegesen elkönyvelné milyen hálátlan vagyok vele szemben.
- Nem is. Mindazon által úgy gondolom kettőnk közül még is magának van több rosszakarója, akik veszélyeztethetik életét. Ez sajnos a hírnévvel jár. - vonok vállat számat félre húzva, noha biztosan ő is tudja, hogy megy ez. Válaszán, avagy éppenséggel visszakérdezésén haloványan elmosolyodok, mert tényleg kíváncsivá tett vajon mi járhat éppen most a fejében. Mi többet nyújthatnék neki, amire vágyhat? Mit vár tőlem?
- Általában mindig arra vágyunk, azt akarjuk a legjobban, ami számunkra elérhetetlen. Én felajánlom a barátságom, de nem tudom mi mást adhatnék még magának, mivel nem sodornám veszélybe senki életét vagy épségét. - magyarázom, leginkább kíváncsian válaszára, már út félen oda, ahol őt is felvettem. A viccén nem nevetek, csak mosolygok, de örülök, hogy legalább ezt tisztáztuk részben. A vonzalom egészen más kérdés, mint akarni valakit. Ám a választ hallva, legalábbis első felé, nos... eléggé meglep. Mondanám, hogy kellemes csalódás ér, de ezt túl nyomó részt valóban a meglepettség helye veszi át. Elismeri, hogy kordában tartom, tehát nem zavarja, ha beleszólok, abba, amit olykor csinál. Az pedig, hogy boldog mellettem... nos több éves pálya futásom alatt, ezt maximum egy-két kórosan magányos hölgy betegemtől hallottam, akkor sem épp tiszta, őszinte állapotukban. Ha nem volnék az, aki most minden bizonnyal meghatódnék kissé, azért amit mond, azért, amit elértünk az első percekből kiindulva, mikor találkoztunk. De meg emberelem magam, és nem adok utat, hogy mindezt kifejtsem, mert úgy érzem nem érett még meg hozzá a kapcsolatunk, hogy mindezt megköszönjem. Lehet nem is gondolja komolyan, de a tettei, a gondolat menete, többet mond minden kimondott szónál. A viccén való nevetéssel terelem el figyelmem erről a mély dologról, s egyben sajnálom is, hogy Cale nem élhetett normális körülmények közt, mert most árulta el magát titkon, hogy igen is képes lehetett volna egy normális életre, ha nem bélyegzik meg, ha nem oda kerül, ahova. Ismét elnevetem magam a hülyeségén, és próbálom nem elképzelni, amiket előtte mond. Én mint törvényszegő? Még viccnek is rossz.
- Ugyan, Cale. Nem vágyok én hatalomra. Az borzasztó fáradsággal jár. Épp elég, hogy napom nagy részét a kórházban és az irodámban töltöm. - somolygom, valahol még tán őszintén is. Nagyot sóhajtva pillantok el teljesen véletlenül az oldalsó visszapillantóba és akkor tűnik fel, hogy a fekete furgon, aki még a kiparkolás alatt megjelent mögöttünk, még mindig a "seggünkben" van. El is tereli figyelmem az eddigi témánkról, és igen, okkal kezdek gyanakodni Braxton-ra.
- Ugye szólt az embereinek, hogy nem elrabolni készülöm? - kérdem rá pillantva, és egy lehetőségnél egyből le is kanyarodva, próbára téve a helyzetet, hátha csak paranoiás vagyok. De nem, a furgon utánunk fordult. Őrültség tán, de nyugodtabb volnék, ha azt mondaná, hogy az ő emberei, annak ellenére, hogy ettől én még nem vagyok biztonságban. Ám a nemleges válasza némi aggodalomra ad okot.
- Azt hiszem nyomunkban vannak a rajongói. - jegyzem meg halkan, újfent lekanyarodva, de végig a hátsó furgonra szegezve tekintetem. Nem, én sem hiszem, hogy fiatalok hada ülne a sötétített ablakú kocsiban, hogy aláírást kérjenek tőle, akit jelenleg fel sem ismerhetnének. Sokkal inkább valami ellenséges banda lehet, aki, ha tippelnem kéne, őt akarja. Nem mintha fájna ismét megmentenem az életét, de ezúttal az is közre játszik, hogy az én életem is veszélyben. Nem vagyok egy nagy versenyző, de van érzékem a vezetéshez, mindig is volt, így egy ponton úgy döntöttem, hogy harcba szállás helyett, inkább megpróbálom lerázni őket. Ha Cale még mindig nem kapcsolta be az övét, megkértem rá és arra, hogy maradjon higgadt, de azért szóltam neki, hogy a kesztyűtartóban van egy töltött pisztoly. Ha már lövöldözésre kerül a sor, azt hiszem neki jelenleg nagyobb gyakorlata van benne. Még igazán rá sem tapostam a gázra, mikor a mögöttünk lévő kocsi anyós ülésén lévő maszkos fickó kidugta egyik karját és fejét a lehúzott ablakukon keresztül és a kocsimra lőtt. Szóval ráléptem a pedálra és elsősorban kanyarokkal próbáltam lerázni őket, egyre élesebbekkel, volt, hogy félkört véve, meg is fordultam, de az ő sofőrjük sem volt kispályás. Bassza meg, hol vannak ilyenkor a rendőrök? Amúgy is van forgalom, nehéz lerázni őket, de nem is akarnék senkit sem veszélybe sodorni, esetleg balesetet okozni. Szóval az autópálya felé vettem az irányt, ahol ilyenkor vélhetőleg kevesebb a kocsi. Mivel az egy vonalban haladás nem volt opció, lévén, hogy lőttek ránk, így könnyű célponttá váltunk, így kénytelen voltam a kocsik közt cikázni, de nem egyszer menet iránnyal szembe is bekanyarodtam.

livin' in new york




If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then brother that person is a piece of s***. And I’d like to get as many of them out in the open as possible.

Cale Braxton ölelést küldött

mind álarcot viselünk
Roman W. Hemlock
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
Braxton & Dr. Webster || Shattered memories MerVMCi
You gotta give all this s*** a reason.
Braxton & Dr. Webster || Shattered memories EmG9UYM Braxton & Dr. Webster || Shattered memories LkC15oi Braxton & Dr. Webster || Shattered memories MIchhc5
Because I don’t wanna hold on to this forever.
★ kor ★ :
44
★ elõtörténet ★ :
Real love is when you can’t exist without someone, when you’d rather die than be apart.
Braxton & Dr. Webster || Shattered memories Uf7n9BZ
And the whole world goes dark and nothing else matters but the person standing in front of you.
★ családi állapot ★ :
»-- ⚭ --«
Real love is when you can’t exist without someone, when you’d rather die than be apart.
Braxton & Dr. Webster || Shattered memories 1wvUwqJ Braxton & Dr. Webster || Shattered memories I5G5mou Braxton & Dr. Webster || Shattered memories C0W3gsO
And the whole world goes dark and nothing else matters but the person standing in front of you.
★ lakhely ★ :
567 Kingston Ave, Brooklyn, NY 11203
★ :
Braxton & Dr. Webster || Shattered memories ZtSpNhE
★ foglalkozás ★ :
Police Officer
★ play by ★ :
Luke Evans
★ hozzászólások száma ★ :
586
TémanyitásRe: Braxton & Dr. Webster || Shattered memories
Braxton & Dr. Webster || Shattered memories EmptyVas. Márc. 26 2023, 20:49



Shane & Braxton

Braxton megtartotta tegeződő stílusát, ezt már lefixálta magában.
-Na jó, de azok nem igazi emberek, Websy, hanem szuperemberek, akiket a kormány tenyészt. Tudod, szuperkatonák, meg a többiek. Azért bírják jól a strapát. Kémcsőben készültek azok, nem természetes úton. Egy hagyományos kilencven éves maminak, papinak már lélegeztető gépen a helye nem a futópályán.
De nem, valóban nem sajnálom a pénzt az egészségre. Most képzelj el engem betegen gyilkolni. Két késelés közt köhögni elég fura buli, vagy fájós derékkal verekedni. Áh. Nem is kell ilyenekre gondolni
.-Legyintett egyet.
-Ugyan, az én embereim mégis miért akarnának borsot törni? Semmi okuk rá, amíg nem ártasz nekem, vagy nem haragszom meg rád valamiért. Azok a fafejek az én szavamra pattannak, önként nem igazán szoktak bohóckodni.
De a ténnyel nem tudok vitatkozni, igen, nekem van több ellenségem, de szerintem ez nem verseny. Legalábbis díj, pénzjutalom nem jár érte, akkor pedig nem érdemes küzdeni. De minden bizonnyal... am... hogy is fogalmazzák ezt meg. Sokat elmond valakiről, hogy mennyi ellensége és mennyi barátja van. Ez biztos olyan, mint, hogy kinek van több és jobb kocsija, vagy kinek volt/van több csaja, pasija.
Viszont nem akarok elérhetetlen dolgokat. Én mindig a földön járok. Vagy te esetleg úgy érzed, hogy én olyan dolgokra vágyom, amiket nem kaphatok meg? Már csak kiváncsigából is. Szerintem a földön járok..
.(Rushmore-hegy. Vagyis hapci XD)
Braxton elnevette magát Shane meglátásán. Azért nem tudott mindenben egyet érteni vele, de most végkép kiakasztotta, így csak kacagott.
-Ugyan Websy! Mi fárasztó van a hatalomban? Tök jó dolog és köztudottan frissen, fiatalos és gazdagon tart. Nem fáraszt az, épp ellenkezőleg. Hátra dőlsz a medencében, mint Tony Montana és élvezed, amit elértél. Jó, persze, elérni fárasztó kicsit, de ha ügyes vagy hamar megvan és utána mehet a here-vere. Csak figyelni kell hátba ne lőjjön az, akiben megbízol.-Gondolt itt vissza egy percre Miss Graffra, Fahriye-ra, majd elhesegette a képet.

Mikor Shane feltett egy érdekes kérdést, Cale csak meglepetten pislogott.
-Mi bajod az embereimmel? A közelben sincsenek szerintem.-Mondta, majd ő is kipillantott a furgon irányába.-Ha ezek a rajongóim, akkor azt hiszem tartozol egy bocsánat kéréssel, mert ezek biztos nem tizenéves kisfiúk, kislányok, akik azt a Jokert látják bennem. De hé, fel sem ismerhetnének, még nem vállaltam fel a nyilvánosság előtt kis is vagyok valójában.
Normálisan elhelyezkedett az ülésen és bekötötte magát.
-Oh ho ho... végre valami izgalom.-Nevetett harsányan, majd előkapta a stukkert is és megnézte magának.-Kissé ódivatú, de nyilván neked önvédelemre jó ez is. Vehetnél valami jobbat is. Mondjuk egy RP9-es Remmingtont, vagy egy Colt Defendert, de mindegy. Nem járkálhat mindenki AK-47-esekkel, mi?-Nevetett fel újra.
Kifejezetten élvezte az akciót, a kanyargásokat, meg mindent, majd úgy döntött viszonozni kell a lövéseket, ha már van egy közepes minőségű pisztolyuk.
Kihajolt az ablakon és az ellenséges szélvédőre kezdett lőni, de a szembe forgalom miatt inkább visszahúzódott, mielőtt még félbe vágná egy autó, ami túl közel kerül hozzájuk. Abból még ő sem gyógyulna fel, hacsak Victor Frankenstein össze nem rakja és fel nem támasztja.

credit • megjegyzés • szószám


Cale Braxton
mind álarcot viselünk
Cale Braxton
Törvényszegõ
ranggal rendelkezem
★ :
Braxton & Dr. Webster || Shattered memories YC1mK3b
Braxton & Dr. Webster || Shattered memories D4694b26c0189fa489933c3a6f8fc09b
★ kor ★ :
43
★ elõtörténet ★ :
Braxton & Dr. Webster || Shattered memories 5a5394a46d9bccca8326ca5ffec5a499
Gentlemen, let's broaden our minds!
♫ :
All hail the new king in town
Young and old, gather 'round
Black and white, red and green
The funkiest man you've ever seen
Tell you what his name is
Partyman, Partyman
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Braxton & Dr. Webster || Shattered memories Tumblr_oqxf24jYUT1rp0vkjo1_500
★ idézet ★ :
Rules and regulations, no place in this nation
"Oh, I love purple!"
rock the party, I rock the house
I rock the whole world north, east and south
In the west, seventeen horns blowin'
Partyman, Partyman
"All hail the new king in town!"
★ foglalkozás ★ :
Sorozatgyilkos
★ play by ★ :
Jack Nicholson
★ hozzászólások száma ★ :
577
★ :
Braxton & Dr. Webster || Shattered memories Tumblr_oonwce8li91rp0vkjo1_500
TémanyitásRe: Braxton & Dr. Webster || Shattered memories
Braxton & Dr. Webster || Shattered memories EmptyVas. Márc. 26 2023, 22:38
Blood on the concrete
On the streets

Az idő, amilyen könyörtelen, olyan képlékeny is
Szuperemberek. Mintha egy 6 éves, képregényeket bújó kisfiúval beszélgetnénk. Bár meg lehet, Braxton valahol valóban ilyen személyiség. Nehezen fogadja el a valóságot, ami érthető, hisz valóban sok elképesztő dologgal találkozunk nap, mint nap. De azt kell mondjam, nem szupererő, mint inkább életmód, kultúra kérdése, miként élünk, hogyan halunk meg. Én is edzem, hellyel-közzel egészségesen táplálkozom, és csak olykor-olykor dohányzom, ezért bízom benne, hogy megérem a 90. évemet és azt is egészségesen, semmint gépekre kötve.
- Mapanság a pénz az, amivel részben megfizethető az egészség. - mosolyodom el rápillantva egy röpke másodpercre, mert azért az utat is figyelnem kell.
- A "nem igazán" is több a semminél. A bárányok közt is elég, ha egy egyetlen egyszer töri ki a kerítést, és onnantól se a pásztor, se a pásztor kutyája nem fogja tudni visszaterelni őket, míg az ajtó nincs a helyén. - magyarázom némi kétséggel hangomban, de azt hiszem ő is érti mire célzok. Ha egy betegemen annak jelét látom, hogy ártani akar magának vagy nekem az irodában ülve, mert sokat szemez az asztalon pihenő tollal, akkor nem várom míg megtörténik a baj, hanem cselekszem. De ha megtörténne a baj, már nincs miért csodálkozni. A valami nem semmi. A semmi a semmi.
- Persze, így is fel lehet fogni, de azért tuti óvatosabban jár az ellenség területére tévedve. - sandítok felé, mert kétlem, hogy őrültsége ellenére, ne lenne annyi gógyija, hogy önként csapdába sétáljon. Vagy esetleg a halálba.
Nehéz megállni, hogy ne nevessem el magam kijelentésén, de mosolyom nem tudom elrejteni.
- De biztosan csak fél lábbal... - teszem hozzá somolyogva. - Én csak azt mondom, hogy nem sajátíthatunk ki személyeket, akkor sem, ha esetleg több, mint ismerős. - utalok itt a mi kapcsolatunkra. Nem hiszem, hogy elöntené a féltékenység, ha továbbra is fogadnám a betegeim, de bizonyos szempontok alapján, úgy érzem a "boldogsága" útjában volnának.
Először nem is értem mire fel kezd el nevetni, de hamar leesik, hogy az egyet nem értésünk okozza a jókedvét.
- Szerintem fárasztó, mert a hatalom sok munkával jár, még azután is, hogy már meg van. Tartani kell a tekintélyt, akármiképp is tesszük azt. El kell döntenie a hatalomra vágyónak, hogy szeressék vagy féljenek tőle. Az sem mindegy. Mindegyik jár előnyökkel és hátrányokkal is. - fejtem ki meglátásom, de továbbra sem vágynék a hatalomra, se a hírnévre. Az macerás és elég öntelt dolog mindent erre tenni. Ez csupán a nárcisztikusok célja lehet.
Eközben szúrt szemet a furgon. Legbelül bíztam benne, hogyha már lerázni nem sikerült őket az akció filmbe illő száguldozással, legalább Cale kiiktatja a sofőrt. De nem így lett. Én pedig nem hibáztatom. Egy mozgó járműben eltalálni valakit egy szintén mozgó járműből komoly képzettséggel is csak nehezen mehet. Az autópálya pedig elég távol volt még. Ugyan itt-ott hallani lehetett a szirénákat, nem voltam benne biztos, hogy nekünk szól, és ha még is, biztosan jó e az nekünk. Addig sem állhattam és várhattam, így kénytelenek voltunk továbbra is menekülni.
- Ha tippelnem kéne, nem rám fenik a foguk... Valakinek csak gyanússá válhatott... - jegyzem meg kissé idegesen, miközben továbbra is próbáltam lehagyni őket. Egy kanyarnál, hála a sok kocsinak, és annak, hogy az én kocsim még éppen csak elfért köztük, lehagytuk őket egy kereszteződésnél. Nem tagadom, nem kis kő esett le a szívemről, noha még nem éreztem magunk biztonságban, mert lehet egy kanyarnál majd ismét mögénk vagy rosszabb esetben elénk kerülnek.
- Ez nem sokon múlt... - jegyzem meg halkan, félig meddig neki, legfőképpen magamnak. Épp megakartam neki jegyezni, hogy megerősítsem a korábban elmondottakat, miszerint nincs szükségem a segítségére, mikor a semmiből az én felemről megjelent egy kamion, és olyan sebességgel jött, hogy időm sem volt elkerülni az ütközést. Nem talált telibe, lévén, hogy mi is haladtunk, de olyan lökést adott a kocsi elülső ülése és a motor közötti résznek, hogy az behorpadt. Még csak repülni sem repültünk igazán, ugyanis végig sodort minket egy kisebb utcán, bele egy épület falába, aminek következtében az üvegek betörtek, én pedig előbb a kamion által benyomott ajtót, majd a kormányt sikerült úgy lefejelnem, hogy egyből eszméletemet vesztettem. Kis híján Cale-t is a falhoz préselte, de szerencsére a méterekkel való úton lévő csúszás eléggé lelassította a fallal való ütközésünket, hogy kilapuljon a kocsi. De még így is simán beszorultunk, mert az ajtók értelemszerűen most nem voltak opciók. Csak azért úsztuk meg ennyivel, mert bevoltunk kötve. Az ajtó okozta fejsérülésem volt a súlyosabb, mert erősen véreztem a halántékomnál, de a kormánnyal való találkozás során vesztettem eszméletem és vált igazán válságossá az állapotom. A szirénák hangja egyre távolibb volt, noha ezt én már nem, csak Cale hallhatta, akinek jelenleg az ő és az én sorsom is a kezében volt. Mert, hogy nem csak a kiszabadításunkat kellett megoldania, de a közeledő fekete furgonban lévő fegyvereseket is el kellett valahogy intéznie, akik idő közben ránk találtak.

livin' in new york




If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then brother that person is a piece of s***. And I’d like to get as many of them out in the open as possible.
mind álarcot viselünk
Roman W. Hemlock
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
Braxton & Dr. Webster || Shattered memories MerVMCi
You gotta give all this s*** a reason.
Braxton & Dr. Webster || Shattered memories EmG9UYM Braxton & Dr. Webster || Shattered memories LkC15oi Braxton & Dr. Webster || Shattered memories MIchhc5
Because I don’t wanna hold on to this forever.
★ kor ★ :
44
★ elõtörténet ★ :
Real love is when you can’t exist without someone, when you’d rather die than be apart.
Braxton & Dr. Webster || Shattered memories Uf7n9BZ
And the whole world goes dark and nothing else matters but the person standing in front of you.
★ családi állapot ★ :
»-- ⚭ --«
Real love is when you can’t exist without someone, when you’d rather die than be apart.
Braxton & Dr. Webster || Shattered memories 1wvUwqJ Braxton & Dr. Webster || Shattered memories I5G5mou Braxton & Dr. Webster || Shattered memories C0W3gsO
And the whole world goes dark and nothing else matters but the person standing in front of you.
★ lakhely ★ :
567 Kingston Ave, Brooklyn, NY 11203
★ :
Braxton & Dr. Webster || Shattered memories ZtSpNhE
★ foglalkozás ★ :
Police Officer
★ play by ★ :
Luke Evans
★ hozzászólások száma ★ :
586
TémanyitásRe: Braxton & Dr. Webster || Shattered memories
Braxton & Dr. Webster || Shattered memories EmptyHétf. Márc. 27 2023, 09:43
Egy kis zene javaslat az olvasás mellé: https://www.youtube.com/watch?v=fgmpWkUcpjo




Shane & Braxton

Mr. Braxton nem nagyon vett észre semmit a balesetet megelőző eseményekből. Az őrült sorozatgyilkos már csak a roncsban eszmélt fel, hogy mi is történt, közben a csattanás és a szirénák hangja visszhangzott a füleiben. Az üvegdarabok alaposan megkaristolták, de szerencsére szemei megúszták az üveggel való találkozást. Alaposan meg is ütötte magát, ahogy a kocsi kapott egyet, de az volt a legkevesebb, már megszokta, hogy fáj valamilye.
Kábasága rövid úton elmúlt, feleszmélt az eseményekből. Shane felé fordult, majd a szélvédőre, amiből már hiányzott az üveg, az ablakokra és a kamionra, ami nem messze tőlük pihent. Braxton dühödten ordított és a kesztyűtartóra csapott ökleivel. A biztonsági öv be volt ragadva, de egy magánál tartott rugós késsel elvágta és felvette a lábaihoz esett pisztolyt, amiben négy-öt golyónak még lennie kellett. Felguggolt az ülésre, majd kimászott, lecsúszott a motorháztetőn, már, ami maradt belőle és a furgonra nézett, ami leparkolt.
Fegyverét egyelőre nem mutatta, csak, amikor ellenségei kiléptek. Kettőt élből le is tudott lőni, számolva vele, hogy maradt még jó esetben három lövése, amennyiben hét töltényes volt a pisztoly. Ellenségei kezébe is rövid úton pisztoly került, egy másikéba pedig puska. Amikor Braxton meglátta, hogy felé tartják, tudta, hogy semmi esélye, így gyorsan a kamion fedezékébe vonult. Ellenségei kipróbálták, vajon a golyók át tudják-e szakítani a kamiont, de nem sikerült nekik. Cale bemászott a kamion raktere alá, onnan szemlélte támadóit, majd kicsit előrébb kúszott, kidugta fél fejét és fegyverét, majd leszedett egy harmadik felet is. A folyó átvitte a férfi maszkos fejét, akinek élettelen teste a motorháztetőre zuhant, majd elborult a földön.
A két túlélő tüzet nyitott rá, de Cale gyorsabban vissza tudott bújni fedezékébe, minthogy eltalálják a golyók. Támadói lehasaltak, lőni kezdtek a raktér alá, Braxton pedig amilyen gyorsan csak lehetett kioldalazott, bár egy addigra egy két golyó már sebet ütött rajta, de nem olyan súlyosakat.
Innentől már nem látta értelmét a fegyvernek. A semmibe lőtt egyet, a tár pedig ki is ürült, így eldobta a pisztolyt. Hasznát már nem vette.
Felkapaszkodott a kamionra, kinyitotta az ajtót, kirántotta belőle a kába sofőrt, elkezdte átkutatni a volánt, miközben egy-két golyó hatására összetört a kamion utas oldali ablaka. Kiemelt az ülés mögül egy termetes csőfogót, a kamionnak lapulva várt ellenségei reakciójára, aki rövidesen elkezdtek közeledni felé két irányból. Az egyikük előlről, a másikuk Cale háta mögül akart támadni, de azért a sorozatgyilkos is résen volt, elősnek a mögüle támadó férfit szúrta ki, kifordult a kamion orra elé és az előlről támadó férfit fejbe verte a fogóval, majd légcsövön ütötte, utána halántékon. Mikor az elterült, megfordult, hogy a másik támadóra tudjon összpontosítani. Elviekben már csak ő maradt életben. Eldobta a csőfogót és nyerges vontató utas oldali ajtaján beosont, onnan lesett szét takarásból. Mikor kellően közel ért támadójuk utolsó túlélője lerántotta fejéről a maszkot. A férfi felé szegezte puskáját, amire rámarkolt és kirántotta markából, de rögtön ezután orrba is nyomta a tussal. Kiugrott, a puskatussal gyomorszájon ütötte, homlokon, végül kigáncsolta és bevitt vele egy kábító ütést.
A kamionban talált egy kötelet, amit egyelőre csak a vállára vett. A férfit derékig levetkőztette és a kötéllel hozzákötözte a villanyoszlopok egyikéhez.

Visszament autóroncsukhoz, ahol suta mosollyal nézett Websyre, majd elnevette magát.
-Na most papolj nekem jóságról. Ha magadnál lennél kis balga, akkor bizony nekem adnál igazat. Most terelgess a jó útra.-Nevetett, de végül mégis csak kisegítette Shanet az autóból, bár ő úgyis magán kívül volt.
Előkotorta az elsősegély dobozt, amivel tisztességes ellátást adott neki. A volt "barátnője" sebész volt, így azért tanult tőle ezt-azt. Igaz, elég sűrűn adott bizarr, furcsa, rögtönzött ellátásokat, mintha a sebészeket akarná kifigurázni, most viszont komolyan vette az ellátást.
Elővette mobilját és felhívta Voltairet.
-Szervusz. Küldj ide két fickót a 45-ös út és a Rowan Street környéki Newton Lakótelephez. Baleset ért és rám támadtak. Nem, én azért jól vagyok, de a barátom elég súlyosan megsérült, kórházban a helye. Igen, oda, persze.
Braxton szemei körbe jártak. A lakótelepi épületekből egy-két szempárt is felfedezett, akik őket figyelték. Bizonyára a zsaruk sem lehettek túl messze. Néhány járókelő rémülten nézett körbe, míg Cale rá nem nyomott a dudára.
-Takarodó! Húzzanak el innen!-Felkapta a szélvédő egy nagyobb darabját és eldobta egy nő irányába. Mondani se kell, eliszkoltak.
Magához vette a rugós kést, majd a kikötözött támadóhoz ment és ébresztgetni kezdte.
-Halott ember vagy...-Motyogta a férfi.
-Nem annyira, mint te.-Felelte Cale.-Na, csacsogd el szépen kinek dolgoztok, vagy mész a barátaid után.
-Ha elmondom, akkor is meghalok. Inkább megtartom magamnak, mintsem, hogy ő végezzen velem.
Cale semleges fapofát vágott, majd a kést bedöfte a férfi derekába, minek hatására a kikötözött fájdalmas ordibálásba kezdett.
-Eldöntheted mit akarsz. Addig kínozlak, amíg ki nem köpöd, vagy bele nem halsz. De ha elmondod nekem, akkor megkíméllek és meg is védlek.
-Te egy szörnyeteg vagy!-Nyögte a férfi.
-Az lehet, látod.-Mondta Cale és vágni kezdte a férfi oldalát, noha ő a kétségbe esett, fájdalmas kiáltozásai közben még mindig próbált tagadni és erős maradni, ám mikor Braxton mélyre tolta a kést és a vágott sebben akarata ellenére elköpte a nevet.
-Hilton! Hilton!-Kiáltozta rángatózva, remegve.
-Hilton?
-Igen... igen. Roger Hilton. Manhattani fickó, nagyon gazadag. Több vállalkozása is van, többsége fekete. Befolyásos piaci figura, fejenként háromszáz dolcsit kaptunk, hogy végezzünk magával.

Voltaire emberei igen hamar megérkeztek egy tűzpiros mikrobusszal, Cale pedig odament hozzájuk törölgetve véres markát.
-A dokit...-mutatott Shanere.-Vigyétek kórházba, ahol én is voltam. A kikötözött pasast pedig miután ellátást kapott azonnal hozzám hozzátok a villámba. Ő az én vendégszeretetem fogja élvezni.
-Igen Mr. Jackson.-Bólintottak, ám Braxton helyett ők a Liam Jackson nevet használták, hiszen Cale új személyazonossága az volt.
Cale beült a kocsiba, amíg a két férfi Shanet és a bérgyilkost intézték.
A rendőrségi szirénák egészen közeliek voltak már, Cale szeretett volna minél hamarabb megpattanni. Rövidesen ez sikerült is nekik és még a rendőrség érkezte előtt el tudták húzni a belüket.
-Kik ezek a fickók?-Kérdezte kíváncsian az egyik férfi.
-Shane, ő az egyik cimborám. A másik csak egy bérgyilkos. Múzeumban voltunk, de "hazafelé" ránk támadtak.
-Oh, értem. Nos, alaposan helyben hagyta őket...
-Ha lettek volna normális cuccaim, nem így néznének ki.
Mikor elértek a kórházig átadták Shanet az orvosnak és ápolóknak, hogy vegyék gondjaikba. Tisztességes ellátást kapott, bár a kórház nem is mert volna máshogy hozzáállni, amikor meghallották Voltaire és Liam nevét.
A héten Braxton két naponta látogatta is, az orvosok szerint elég szépen javul az állapota, ám aztán különös dolog történt. Három nap után mikor Braxton újra ment látogatni Shanet a doki már nem volt az ágyában.
-Bocs nővérke, mi lett Websyvel?-Kérdezte összevont szemöldökkel.
-Oh, Mr. Jackson. Az úr meghalt. Tegnap előtt az esti órákban agyvérzést kapott és elhunyt.
Cale döbbenten, hitetlenül meredt a nőre.
-Parancsol? Hiszen nekem azt mondták, hogy jól van és felépül!-Csattant fel Cale és fenyegetően meredt, közeledett a szerencsétlen vékony nő felé, aki összehúzta magát.
-Én ezt tudom... de az agyvérzés máshogy működik. Bárkit bármikor elvihet...
-Mindjárt engem is elvisz!-Háborgott.-Hol van Dr. Seyfield?!
-Az irodában...
Braxton felcaplatott Shane orvosához, majd ütni kezdte az ajtaját.
-Hé, dokinő, bújjon elő!
A doktornő rekord idő alatt nyitott ajtót.
-Hé, Jackson, rám töri az ajtót!
-Ha nem nyitja ki talán rá is törtem volna. Nekem azt mondta a barátom jobban lesz, felépül, erre bezsákolják? Hogy van ez?!
-Értem én, hogy zaklatott, de...
-Hogy zaklatott? Az enyhe kifejezés!
-Tudom, Mr. Jackson, de meg kell értenie, hogy ez hirtelen halál volt.
-Csináltak MR-t és CT-t, hogy nem vették észre?!
-Ha most MR-t csinálnék magán, nem látnék semmit, de ez nem zárja ki, hogy holnap elpattan egy ér a fejében...
-Mégis mitől pattant el? Ha nem a fejsérüléstől, akkor mitől? Nem vagyok orvos, de hülye sem. Egy egészséges fiatalember volt, nem egy öreg érelmeszedéses balfasz! Hol van a holttest és a jegyzőkönyv?
-A jegyzőkönyvet oda tudom adni, de a holttestet már elvitték a Northon Johnson Patológiai intézetbe, mi itt nem tároljuk a testeket.
-Ha megtudom, hogy át lettem verve, akkor visszajövök és élve-ébren fogom magát feldarabolni! Kibilincselem a műtőasztalra és öt centis darabokra fogom felaprítani lábujjaitól a feje búbjáig!
Cale sarkon fordult, a doktornő pedig magára csukta az ajtót. Csak ezután kezdett el úgy reszketni félelmében, mintha minusz fokokban fagyoskodna egy szál bikiniben.

credit • megjegyzés • szószám


Cale Braxton
mind álarcot viselünk
Cale Braxton
Törvényszegõ
ranggal rendelkezem
★ :
Braxton & Dr. Webster || Shattered memories YC1mK3b
Braxton & Dr. Webster || Shattered memories D4694b26c0189fa489933c3a6f8fc09b
★ kor ★ :
43
★ elõtörténet ★ :
Braxton & Dr. Webster || Shattered memories 5a5394a46d9bccca8326ca5ffec5a499
Gentlemen, let's broaden our minds!
♫ :
All hail the new king in town
Young and old, gather 'round
Black and white, red and green
The funkiest man you've ever seen
Tell you what his name is
Partyman, Partyman
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Braxton & Dr. Webster || Shattered memories Tumblr_oqxf24jYUT1rp0vkjo1_500
★ idézet ★ :
Rules and regulations, no place in this nation
"Oh, I love purple!"
rock the party, I rock the house
I rock the whole world north, east and south
In the west, seventeen horns blowin'
Partyman, Partyman
"All hail the new king in town!"
★ foglalkozás ★ :
Sorozatgyilkos
★ play by ★ :
Jack Nicholson
★ hozzászólások száma ★ :
577
★ :
Braxton & Dr. Webster || Shattered memories Tumblr_oonwce8li91rp0vkjo1_500
TémanyitásRe: Braxton & Dr. Webster || Shattered memories
Braxton & Dr. Webster || Shattered memories Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Braxton & Dr. Webster || Shattered memories
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Shane & Braxton - Rebirth. Only you, Dr. Webster
» Sharing memories
» Dr. Webster's office - Dad investigation
» A nyúl a kalapban. - Dr. Webster és a nagy hal.
» don't need no memories // W & N

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: