New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 93 felhasználó van itt :: 8 regisztrált, 0 rejtett és 85 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Lambert Schultz
tollából
Ma 23:06-kor
Freya Kensington
tollából
Ma 22:58-kor
Roman W. Hemlock
tollából
Ma 22:44-kor
Timothée Léon Chauvet
tollából
Ma 21:27-kor
Seraphine Murphy
tollából
Ma 21:18-kor
Timothée Léon Chauvet
tollából
Ma 21:18-kor
Remington Fellowes
tollából
Ma 20:41-kor
Yasemin Miray Arslan
tollából
Ma 20:26-kor
Flor Sánchez Moreno
tollából
Ma 19:56-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
28
29
Összesen
230
219

Tessa & Jamie - You are the reason
TémanyitásTessa & Jamie - You are the reason
Tessa & Jamie - You are the reason EmptyVas. Ápr. 28 2019, 17:09


Tessa & Jamie

Fáradtan sóhajtok egyet, s jobban megmarkolom a kormány bőrborítását. Az autóban sorra erősödik fel majd halványul el a fény, oszlopról-oszlopra haladva előre a kietlen országúton. Már közel járunk Bostonhoz, nagyjából egy óra és ott vagyunk. Már több, mint három órája úton vagyunk, és alapesetben ez nagyjából helyes menetidő is lenne, ha a Rover nem falná a mérföldeket nagyobb sebességgel, és nem kellett volna megállnunk minden órában legalább tíz percre. Auburn-nél ráadásul megbolondult a GPS és bevitt a belvárosba, így azzal is vesztettünk legalább fél órát. Már későre jár, de még kitartok, bár a szemem már viszket és ég a fáradtságtól.
A rádióból monoton zene hallatszik halkan, életemben nem hallottam még a számot. Úgy hat rám, akár az altató, kissé laposakat pislogok. Tessával sem tudtam érdemben beszélgetni, mert egész úton az előadására készült. Nem haragudtam érte, csak kicsit unatkoztam. Úgy volt, hogy lehetséges, hogy inkább repülővel jövünk, de a baleset óta ha csak el lehet kerülni, én nem szállok gépre és a napokban rossz időket mondtak, így arra kértem Tessát, inkább induljunk el egy nappal előbb, és aludjunk egy hotelban Bostonban, minthogy nekem az égiekre meg egyetlen pilóta szerencséjére kelljen bíznom az életünket. Nem bírtam volna ki a repülőutat úgy, hogy ne kapjak pánikrohamot, ezt már tudom jól. Így mindenki jobban járt és az út elején még nagyjából tizenöt percig Tessa osztatlan figyelmét is magaménak tudhattam míg ismertettem vele az útvonalat, az úticélt és megbeszéltük, hogy mikor és hol állunk majd meg pihenni pár percet. Aztán egy "ó, egy pillanatra beleolvasok még az előadásomba, nem baj?" kérdés után gyakorlatilag hozzá sem lehetett szólni.
Haragszom-e rá emiatt? Cseppet sem. Megértem. Első nagy előadás, igen neves doktorok előtt fogja előadni és nem kevés az érdeklődő sem. Nagy dologba tenyerelt úgy tűnik, a kutatása sokak érdeklődését felkeltette, nem csak a Harvardon. Még az anyám is elismerte, hogy amit összehozott az nem semmi, érdemes arra, hogy kinyomtassák és továbbadják a jövő nemzedékének. És én emiatt (is) határtalanul büszke vagyok rá, nem akadályozom abban, hogy előrébb jusson a karrierjében, amíg ez őt boldoggá teszi. S ha ezért tesztalannyá kell válnom, azzá válok. Ha sofőrré, hát sofőrködöm. A lényeg, hogy boldog legyen.
Áttekintek rá és amennyire a vezetés engedi, szemügyre veszem. A térdeit felhúzva ül, épp, mint ahogy a foteljében szokott. A papírjaiba mélyed, szinte fel sem fogja, hogy épp száguld vele egy autó az országúton a Harvard Egyetem felé.
Utolérek egy furgont, megelőzöm. Mosolygok azon, hogy Tessa valószínűleg még ezt sem érzékelte, annyira koncentrál.
- Nem baj, ha kicsit lejjebb viszem a klímát? - kérdezem tőle halkan bár abban nem vagyok biztos, hogy válaszol is. De ettől függetlenül lecsökkentem kissé a hőmérsékletet mert a kellemes meleg jól esik ugyan, de fáraszt is. Egész nap dolgoztam, tegnap úgyszintén késő estig. Aludtam összesen vagy öt órát, beleszámítva azt a másfél órás szundítást amit beiktattam délután mielőtt műteni mentem volna. Fáradt vagyok. A kissé hűvösebb levegő jót tesz, és kortyolok párat az ásványvízből is amit bekészítettem magunknak. Automatikusan nyújtom Tessa felé is a magáét, mert ha rajta múlik, már napok óta nem evett és nem ivott volna az idegességtől. De így olykor sikerül az ösztöneire hatva belediktálnom pár kortynyi vizet és pár falat akármit amit épp a kezem ügyébe kapok. Egy fél banán, pár szem mandula és dió, egy kis aszalt gyümölcs, netán apró pogácsa, amit elé tudok rakni egy kis tálban és automatikusan, önkéntelenül veszi magához, ha nem erőltetve kínálgatom. Ennyi amit tudok tenni érte, mert ha Tessa ráfókuszál valamire, olyan lesz mint a nyomtató ló. Nem lát, nem hall.
Még nagyjából háromnegyed órát küzdök az álmosság ellen, de mikor már beérünk a város azon részébe ahonnan nincs messze a hotel, finoman megsimogatom Tessa combját.
- Életem, pár perc és odaérünk a hotelbe. Egy kicsit tudsz rám figyelni, ha szépen kérlek? - kérdezem kedvesen és gyengéden, nehogy úgy szakítsam meg a gondolatmenetét, hogy kiszálljon a fejéből, mert akkor attól tartok a kocsi magától gurul majd be a hotel parkolójába, életem nője ugyanis nagy eséllyel úgy rúg ki páros lábbal az ajtón, hogy ki se kell nyitni hozzá.

credit • megjegyzés • szószám


   
mind álarcot viselünk
James D. Woodward
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Tessa & Jamie - You are the reason Jensen-ackles
★ kor ★ :
41
★ elõtörténet ★ :
Into the ocean
★ családi állapot ★ :
Tessa & Jamie - You are the reason 6282ffb2cef31a42ece9c8b8573f366c
Tessa & Jamie - You are the reason E1b7f7009edd24256f78f5e62d12f013
★ lakhely ★ :
Eden (TX)
★ :
Tessa & Jamie - You are the reason 56630b21cfd2e0261f9e2106c9e9c930
Tessa & Jamie - You are the reason 58afbaea31b165fefec0439d8130f7b7
★ foglalkozás ★ :
koraszülött, gyermek és magzati sebész, szív-, ér- és mellkassebészeti kutató orvos
★ play by ★ :
Jensen Ackles
★ hozzászólások száma ★ :
148
TémanyitásRe: Tessa & Jamie - You are the reason
Tessa & Jamie - You are the reason EmptyVas. Május 05 2019, 17:41
Tessa & Jamie
“This is Harvard!!!”
Az elmúlt hetekben fenekestül felfordult az életem, és itt nemcsak a költözésre célzok, hanem arra is, hogy elkezdtem a doktorimat, nem mellesleg besegítek egy pszichiátrián is a konzulensemmel együtt, sőt arra is jutott időm, hogy elutazzak egy olyan egyetemre, ami maximum az álmaimban szerepelhetett, mint úti cél. Nem tagadom, hogy izgulok, és majd kiugrok a bőrömből is, de mindezek mellett nagy felelősség, hogy én tartom az előadást a tanulmányomból. Az ikrekről szóló értekezletem két alanya Oliver Storm, és Jamie Dylan Woodward, aki készséggel mondott igent arra, hogy elkísérjen a volt tanulmányainak a helyszínére. Nekem sokat jelent, hogy itt lehetek, és megismerhetem a Borostyánliga legelső helyét elfoglaló iskoláját. Mindenki arra pályázik, hogy itt szerezzen diplomát, mert az egyenes utat jelent egy nívósabb állásajánlathoz, ha nem éppen egyből a legjobbhoz. Nekem nem sikerült bejutnom, pedig ide is jelentkeztem annak idején, mégsem szomorít el, hogy a Stanfordon végeztem, és most a Columbián folytattam az ismeretszerzést. Sosem vágytam a legnagyobbak elismerésére, mármint professzorok, és szaktekintélyek visszaigazolására, de arra igen, hogy odakerüljek, ahol ők vannak. Nem tettem alacsonyra a mércét, hiszen egyszer már majdnem…lehet kétszer megízleltem, hogy milyen a halál, és emiatt nem tétlenkedhettem. Megragadtam a lehetőséget, és belevágtam életem legnagyobb kalandjába.
Az utazásunk kezdete korántsem volt zökkenőmentes a pár nappal ezelőtti beszélgetés fényében, ahol Jamie leszakította a szekrényajtót, és újból kiborult. Megpróbáltam továbblépni, és elmagyarázni neki, hogy nincs azzal semmi baj, ha beköltözik, csak tudjak róla. Azóta nem próbált meg még engedély nélkül sem átjönni, tiszteletben tartotta a kérésemet, mindennek a tetejébe valóban úgy tett, mintha nem lett volna ott. Egyik este nagy késztetést éreztem, hogy átkopogjak hozzá, de nem tettem meg, amiért szidom magam, de valahogyan ostobán éreztem volna magam. Felnőtt nő vagyok, aki fél a viharoktól, de nem annyira, hogy a szomszédig meneküljön, ha nem muszáj. Az indulás előtt még egyszer ellenőriztem a táskám tartalmát, a kinyomtatott beszédemet, és a tollak mennyiségét is. Jamie nem kérdezte meg, hogy mire lenne szükségem, mert magától is tudta…így nem csodálkoztam azon, amikor megláttam a csomagtartóban az elsősegély dobozt a „gyógyszerek” felirattal, a hordozható defibrillátort, és az ehhez kapcsolódó kiegészítőket. Megkértem rá, hogy elegánsabb ruhákat is készítsen be, de végső soron ő sokkal jobban otthon érezhette magát ezen a terepen, mint én. Mennyi ideig is lakott Bostonban…hat év? Felfogni se tudom, hogy milyen lehetett akkoriban, amikor az orvosit csinálta, de azt sejtem, ha megérkezünk, akkor többen rá fognak ismerni. A kékjeim a papírokra vetett sorokat bújják, eszméletlen, hogy mennyi mindent írtam össze, és csak negyvenöt percem lesz arra, hogy előadjam. Valahonnan jön egy kis zümmögés, meg az orrom alá tolt üveg, de megrázom tagadólag a fejemet, és eltolom, mert nem akarok inni. Nem vagyok szomjas, a torkom ugyan ki van száradva, de ez nem baj, mert félek, sőt egyenesen be vagyok kakilva, hogy valamit elrontok. Néha pillantok fel csak az elsuhanó tájra. Nekem nem jelentett volna gondot, hogy repüljünk, rövidebb is lett volna az utazás, de Jamie fél a magasban, és nem kockáztattam volna meg, hogy felüljünk a repülőre. Imádom őt, el is mosolyodom, hogy mennyire higgadtan kezeli a forgalmat, pedig alig aludt. A szemei alatti karikák árulták el, és hiába kérdeztem volna rá, akkor is azt hazudta volna, hogy ő eleget szundított, és egy ekkora út nem fog gondot jelenteni neki. Nem volt kérdés, hogy elkísér, már amikor felvetettem neki, hogy a Harvardon fogok szónokolni, már akkor sejtettem, hogy fejben összeteszi az útvonaltervet, meg még aznap szállást is foglal…meg is történt. A gyorsításra nem eszmélek fel, csak arra, amikor a combomhoz ér, és megsimogatja a bőrömet. Kicsit megijedek, és a szívemhez kapok.
- Tessék? Mármint megérkeztünk? – szalad fel az egyik szépen ívelt szemöldököm, és most jövök rá, hogy totál elvesztem az olvasásban. – Oké, rendben van. – nyögöm ki, és felpillantok a mellettünk lévő épületre. – Micsoda luxus. – végre nem egy ötcsillagos szálloda, de közel van az egyetemi campushoz, és könnyedén kirándulhatunk, és nézhetjük meg majd az épületeket is. Kicsatolom magam, és mielőtt kiszállnék, odafordulok hozzá, és megfogom az alkarját. – Van egy kis meglepetésem. – tudom, hogy utálja, ha beszervezek valamit, de ez kihagyhatatlan volt, és nemsokára feltűnik a lépcsőn a két említett fél is. Elsőként nyitom ki az ajtómat, és intek nekik, hogy itt vagyunk. – Elhívtam a testvéreidet…ha nem gond. – hát nem hiszem, hogy túl boldog lesz, de Oliver nélkül sem jöhetett volna létre ez a tanulmány. Őszinte örömmel tárom ki a karomat, hogy üdvözöljem az ikertestvérét, és Grace-t is. – Jaj, annyira jó, hogy itt vagytok. – adok két puszit neki az arcára, ő meg a derekamat fogja át. – Látom lesokkoltad. – vigyorog, amint a testvérével találkozik a tekintete. – Igen, de kell neki is egy kis támogatás. – suttogom a fülébe, majd továbbmegyek Gracie-hez, és a kis csemetéjükhöz.

mind álarcot viselünk
Tessa Wilson
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Tessa & Jamie - You are the reason 497b9bd54ccb70341174ce4e6e75cf731fa14150
★ kor ★ :
33
★ elõtörténet ★ :
New life of my heart
★ családi állapot ★ :
My only one, who keeps my heart in his arm
★ foglalkozás ★ :
Pszichológus, leendő pszichiáter
★ play by ★ :
Jessica Lowndes
★ hozzászólások száma ★ :
127
TémanyitásRe: Tessa & Jamie - You are the reason
Tessa & Jamie - You are the reason EmptyVas. Május 05 2019, 19:59


Tessa & Jamie

Az autóban a csendet csak a rádió töri meg, olykor közbe iktatva a közlekedési és egyéb híreket és az időjárást, de amúgy teljes csend uralkodik. Életem nőjéhez hozzá sem lehet szólni mert képtelen elszakadni az irományától. Nem vagyok mérges miatta de azért bevallom, nem így képzeltem el az utazást. Ám tekintve, hogy pár nappal ezelőtt még azt hittem, hogy kikaparja a szemeimet amiért beköltöztem a szomszédságába az engedélye nélkül, nem szólok egy szót sem.
Kicsit meredek volt az a nap, és nem tudom mikor fogja végre megérteni a mechanizmusát a gondolataimnak, mikor érti meg végre, hogy nem vagyok az a fajta pasi akinek bármit meg lehet tiltani vagy parancsra ugrik mint egy pincsi kutyus. De azt sem tudom, azt mikor fogom megérteni, hogy Tessánál mikor váltja ki és mi az épp aktuális haragját. De ilyenek vagyunk, és egyfelől biztosítottam, hogy ha össze is veszünk, azzal sincs semmi baj. Nem jó, persze, nem ezt mondom. De heves természetűek vagyunk, nálunk ez óhatatlanul elő fog fordulni. De ettől még nem szeretek ki belőle és nem is fogom visszafogni magam teljes mértékben, mert nem hinném hogy egy papucsot szeretne maga mellett tudni. Nem, én tudom, hogy a kettőnk viszonya másnak talán érthetetlen és felfoghatatlan. De ezt csak mi ketten tudjuk, hogy mi van bennünk, mit érzünk a másik iránt. Hogy meddig mehetünk el, és mi az, amiért még jár a megbocsájtás. Mindketten követtünk el a másik ellen galád tetteket amiket legszívesebben meg nem történtté tennénk ha tudnánk, de ez már csak ilyen. Az erős kapcsolatok, az igaz szerelmek túlélik ezeket. A gyengék elbuknak.
És mi nem vagyunk gyengék. Mindketten ugyanazt akarjuk. Családot. Tartozni valakihez aki nem köt gúzsba, aki mellett szárnyalhatunk, és aki akkor is visszavár, ha túl magasra repültünk vagy épp felsegít, ha lezuhantunk. Megpróbáltam mással, nem jött be. Mert nekem Tessa kellett. Mindig rá vártam. Ő nekem a tökéletes. Akkor is, ha a szabadságvágya nagyobb, mint az enyém, akkor is, ha fiatalabb nálam és még más célok űzik előre, mint engem. De vagyok annyira szerelmes, hogy ezeket előrébb helyezzem a saját vágyaimnál és ne akarjam egy olyan helyzetbe hozni amiben ő nem érzi jól magát. Ezért is mondtam azt neki, hogy nyugodtan koncentráljon a tanulmányaira. Én ráérek még. Nekem ha nem jut más, csak ő, akkor azzal is beérem. Nem azért akarok vele lenni, hogy mindenáron gyereket csináljak neki., hogy megadja azt amire vágyom azon az áron, hogy ő boldogtalanná lesz általa. Akkor nem érne többet egy tenyészkancánál. Én őt akarom. Nem csak beérem vele, hanem ő kell, a szeszélyeivel, a vadságával, az okos meglátásaival, a betegségével, mindenével együtt. S ha szeretné, elveszem. Ha igazán szeretné. S ha tényleg akarja, lehet közös gyerekünk is. Vagy örökbefogadott. Vagy béranyától. Nekem már teljesen mindegy. A lényeg, hogy őt boldoggá tudjam tenni. De ezért képes vagyok türelmesen várni is, igazán nem gond. Néha kicsit türelmetlenkedek, de olyankor átmegyek Johnékhoz vagy Corneliáékhoz, babázok egy kicsit és ha kigyerekeztem magam, vittem elég ajándékot vagy szerveztem valami klassz programot a csemetékkel, akkor megnyugszik a lelkem, hogy szeretve vagyok. Én vagyok mindenki Jamie bácsikája a közvetlen környezetemben és most ez is elég. Ha Tessa van, akkor minden elég mert akkor mindenem megvan. Ha vele lehetek akkor kevésbé fájnak az életem hibái, a bűneim kevésbé gyötörnek, a hiányokkal könnyebben megküzdök.
Az autóval elérem a város határát és felkészülök, hogy Tessát kiragadjam a tanulmányainak bugyraiból. Mintha egy álomkórost próbálnék magához téríteni, szinte alig fogja fel mit magyarázok neki. Nem csodálom, a vizet is élből utasította el, a klímára nem is reagált. Rosszabbra számítok reakcióként, de önmagához képest elég higgadtan fogadja, hogy megérkeztünk. Egy bólintás után én is felpillantok a szélvédőn keresztül a Mercury Hotel épületére. Nem ehhez vagyok szokva, ez tény, de ha van ágy meg fürdőszoba, nekem már az is megfelel. Direkt nem akartam nagyzolni, mert tudom Tessát ez mennyire kiborítja és igyekeztem tekintettel lenni az érzéseire is. Szerencsére már nem akarja mindennek kifizetni a felét, erről leszoktattam, de azért tudom még, hogy jár az esze, ezért is gondoltam arra, hogy megpróbálok valami kevésbé kirívó szállást foglalni számunkra.
- Hát, nem a Four Seasons, az tény, de azért melegvíz meg áram itt is akad - vigyorgok rá élcelődve, mert azért nem is egy lepratelepet választottam szálláshelyül. Remélem értékeli a viccelődést és nem vág tarkón érte. Épp felvetném a vacsora lehetőségét és a szobaszerviz szolgálatainak lehetőségét amikor kiszállás előtt még beelőz. Ujjai az alkaromra fonódnak, mint mikor valami fontosat akar megosztani velem vagy valakivel aki közel áll hozzá.
- Meglepetés? - ráncolom össze a homlokomat de aztán elmosolyodok. Talán előre megrendelte a kedvenc kajámat. Ölni tudnék egy bazi nagy hamburgerért, az mát biztos, talán megsejtette hogy éhes leszek mire ideérünk. Mosolyogva pillantok felé - Nekem van a legdrágább kedvesem a világon...- kezdenék bele amikor kiböki, hogy meghívta a tesóimat a nagy eseményre. Az arcom lefagy.
- Mi? Mármint...- kérdezem elhűlve és teljesen lesokkol amit hallok. Mire felocsúdhatnék, már ki is pattan és a szálloda ajtajánál megjelenő Olliet és Gracet megy üdvözölni.
A meglepettségtől megnyikkanni sem tudok, nemhogy megmozdulni. Azóta nem láttam az öcsémet, hogy eljöttem Seattle-ből. Mennyi idő is telt el azóta? Kipattanok a kocsiból és még mindig lefagyva megyek feléjük. Szélesre tárom a karomat és az ölelésembe zárom a fivéremet, aki a kiköpött másom. Vicces, hogy mindketten akaratlanul is fekete pólót vettünk fel sötétbordó inggel, farmerral. Még a sportcipőnk is szinte teljesen egyforma.
- Hogy vagy Jamie? Jó rég beszéltünk! - pillant rám az öcsém, és én kissé reszkető kézzel lapogatom meg a hátát.
- Jól, köszönöm, de kimászhatnál végre a képemből, azt nézegetem már lassan negyven éve, a kis utódod és a szépséges feleséged sokkal jobban érdekel nálad - viccelődök vele, és most Gracehez megyek aki a karjában tartja az unokaöcsémet. A gyerek szerencsére nem fél tőlem, mert azt hiszi az apja vagyok.
- Hát te milyen nagyra nőttél, Pocok - nyújtom felé a karomat és azonnal csimpaszkodik is át rám a kicsi, aztán megpuszilom Grace arcát is - Hogy lehet, hogy te napról-napra fiatalodsz, míg ez a fajankó lassan száz évesnek látszik melletted? - bókolok a sógornőmnek, és hátra pillantva az öcsémre látom, hogy jót röhög azon, hogy a bratyója egy valódi mókamester. Vagy legalábbis nagyon erőlködik rajta.
- De ezért veled még számolunk, drágaságom - nézek azért mosolyogva Tessára, mert ha ezt tudom, akkor készülök valami kis ajándékkal az unokaöcsémnek, mert én sajnos képtelen vagyok nem ajándékokkal elhalmozni a szeretett gyermekeket a családomban. Nap mint nap látom a nélkülözést, a hiányokat amikkel családok küzdenek, és tudom, hogy ezzel nem válthatom ki az időt amit távol töltök de ha csak egy percnyi jó emléket adhatok, nekem megéri. Oliver kisfia, aki a Mark Storm nevet viseli (első ezen a néven) kissé álmosan bújik a mellkasomhoz míg meg nem látja az apját. Aztán kissé zavarodottan pislog fel hol rám majd az apjára, majd ismét rám.
- Na, kishaver, most ilyenkor mi van? - kérdezem tőle, aztán megpuszilgatom a kis szöszke fejét és átadom az édesanyjának. Épp jókor, mert ebben a pillanatban megérkezik egy másik autó, a miénk mellé. S ha az imént meglepetést látszódott az arcomon, most őszinte rideg harag uralkodik el a vonásaimon, amin egy pillanatig nem tudok úrrá lenni. A kocsiból Peter száll ki, a másik öcsém, s vele egy időben Angelica.
- Sziasztok! - integetnek mindketten és rajtam kívül úgy tűnik mindenkinek teljesen normális ez a családi összejövetel. Én azonban hirtelen újra Sydneyben találom magam, ahol az esküvője előtt pár perccel Peter a nyakamba akasztotta a bűnt amit évekkel ezelőtt elkövetett. S bár akkor és ott nem tettem semmit, de ez nem jelentette azt, hogy csak úgy megbocsájtottam neki. Nem véletlenül nem tartottam vele a kapcsolatot, csak Tessán keresztül üzentem, vagy épp Angiet hívtam fel.
Ám most csak egy vádló, haragos pillantást vetek Tessára, hogy értsen belőle, ezért még biztos számolni fogunk mi ketten, és szigorú hangon bököm oda.
- Nahát, micsoda meglepetés! - lépek feléjük és gondosan kikerülve az öcsém felém nyújtott jobbját egyenesen Angiehez lépek és megcsókolom az arcát majd kiveszem a kezéből az unokahúgomat, aki egy bébihordozóban alszik egy sötétkék takaróval letakarva. Meg sem lepődöm hogy az Ausztrál nyomozóiroda emblémája van belehímezve.
- Szia Gyönyvirágom, hogy te milyen csodaszép kislány vagy! Jamie bácsi nagyon szeret téged, kicsi angyalkám! - hajolok hozzá és megpuszilom a kis lábacskáját, direkt figyelve rá, hogy nehogy csupasz bőrfelülethez érjek. Nem szeretnék valami nyavalyát ráragasztani, hiszen alig két hónapos, Mark azért már elmúlt egy éves is. Ahogy azonban a kisebbik öcsém közelíteni próbál, visszaadom a hordozót a kezébe és felpillantok a majd két méter magas óriás zöld szemeibe és a kezébe nyomom a lányát.
- Gyönyörű kislány, szívből gratulálok ismételten.
- Jamie, várj, kérlek...- kezdi az öcsém, megérezvén, hogy valami nincs egészen rendben, de én az autóm hátuljához megyek és elkezdem kipakolni a csomagokat. Nem, ez nekem így nem megy. Hogy hozhatott ilyen helyzetbe? A gyerekek előtt nem fogom megvitatni ezt a dolgot, de most legszívesebben akkorát húznék be az öcsémnek, hogy a feje lerepülne. Nem akarom Tessának kelteni a feszültséget de képtelen vagyok ennél jobban türtőztetni magam. Annak is örülhetnek, hogy nem ülök vissza a kocsiba és hajtok egyenesen hazáig. Ehelyett míg a többiek még csacsorásznak, addig én elkezdek kipakolni a kocsiból nagy durrogással. Isten hozott Bostonban, Jamie.

credit • megjegyzés • szószám


   
mind álarcot viselünk
James D. Woodward
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Tessa & Jamie - You are the reason Jensen-ackles
★ kor ★ :
41
★ elõtörténet ★ :
Into the ocean
★ családi állapot ★ :
Tessa & Jamie - You are the reason 6282ffb2cef31a42ece9c8b8573f366c
Tessa & Jamie - You are the reason E1b7f7009edd24256f78f5e62d12f013
★ lakhely ★ :
Eden (TX)
★ :
Tessa & Jamie - You are the reason 56630b21cfd2e0261f9e2106c9e9c930
Tessa & Jamie - You are the reason 58afbaea31b165fefec0439d8130f7b7
★ foglalkozás ★ :
koraszülött, gyermek és magzati sebész, szív-, ér- és mellkassebészeti kutató orvos
★ play by ★ :
Jensen Ackles
★ hozzászólások száma ★ :
148
TémanyitásRe: Tessa & Jamie - You are the reason
Tessa & Jamie - You are the reason EmptyCsüt. Május 09 2019, 20:21
Tessa & Jamie
“This is Harvard!!!”
Harvard. A mellettem ülőnek ez nemcsak egy álomhelyszín, hiszen ide járt, itt neveltek belőle orvost, és itt kezdte meg a pályafutását is, ki tudja…és ekkor eszembe jut az egyetemen való kis kalandja is, amit a fürdőkádban mesélt el nekem. Az a nő itt csókolta meg valahol, és segítette át a fiatalságán, mármint itt érett férfivá. Megmosolyogtat az érzelem, hogy egyáltalán féltékeny tudok lenni egy emlékre is, vagy egy halott nőre…pedig ez így van. Sejtem én, hogy abszurd felvenni a versenyt egy tapasztaltabb lánnyal, vagy egy olyan tüneménnyel, mint az álmaimban látott Victoria. A meseszép mézhajával, a rikító kék lélektükreivel. A szíve bennem dobog, vagy kettő szerv látja el a szükséges teendőit, és keringeti a véremet a testemen belül. Elég szokatlan érzés, néha megijedek saját magamtól is, mert ez nem olyan, ami átlagos lenne. Hány ember mondhatja el magáról, hogy két motorja van a porhüvelyének? Az állapotomról keveset nyilatkozom, már Jamie-nek sem engedem, hogy belefolyjon a vizsgálatokba, nem szeretem, ha elkísér az orvoshoz, és szerencsére nem is teszi meg, mert tuti kibuknék. Eleget istápolt, én örülök neki, hogy visszanyargalt a gyerekekhez, és nem fáraszt azzal, hogy ettem-e eleget, bevettem-e a gyógyszereket. Érezhetően visszafogott, gondoskodó, de nem erőszakosan, és emiatt hálás vagyok neki. A tervemről nem sokat tudhat, még nem is aggódom az elején, hogy mit fog szólni, ha megérkezünk a hotelhez, mert nekem is éppen máshol járnak a gondolataim. Az egyetem közelsége izgalmat fakaszt a belsőmben, a gyomrom fel és le liftezik, nem beszélve a torkomban képződött gombócról. Nem láthatja rajtam, de igenis félek a közönségtől, az elismert professzoroktól, vagy a diákoktól származó kérdések hadától. Egy mosollyal az arcomon fektetem le az ülésre a beszédemet, és ragadom meg a sofőrömnek a kezét. A meglepetés visszafele is elsülhet, nem mondhattam el neki, hogy mire készülök, mert akkor visszatáncolt volna, és sosem lépi meg egyedül a Peter és közötte lévő falat. Bizonyosan azt emelt, megértem a történtek fényében, hogy haragszik rá, de Jamie hajlamos táplálni a tüzet, és addig érlelni, hogy abból semmi jó ne süljön ki. Az időzített bomba új fogalmat nyert, amikor megismertem őt. Még életemben nem láttam annyi esetet, ahol valaki kikelt volna magából, pánikrohamot kapott volna egy parkban, vagy elment volna a maradék esze, és az ösztönök hajtották volna. Mélyeket lélegzem, kicsit gyorsabban kezd verni a szívem, amikor kinyitom az ajtót, és meglátom az első érkezőket. Oliver szakasztott mása a másik Woodwardnak, és ha nem ismerném olyan jól az egyiküket, akkor simán összetéveszteném őket. Az első sokkon már túl is van, én oda is megyek az ikréhez, és szívélyesen üdvözlöm, aztán betámadom a friss anyukát, bár elnézve a kis gézengúzt…eltelt igencsak az idő. Oliver és Jamie első érintkezésére ügyelek, de nagy kő esik le a szívemről, amikor nem utasítja el, még úgy is tűnik, hogy őszintén örül nekik.
- Szia Manó… - érintem meg a kis teltebb arcocskáját Marknak, aztán adok egy puszit Grace-nek is, de hamar befoglalják a helyemet, és végső soron nem is én vagyok most a lényeg. Mosolyogva szemlélődöm csak, ahogyan összezavarják a kis srácot. Hihetetlen, hogy két apukája lett hirtelen. Grace odaáll mellém, és ő is kuncogva szemléli a kibontakozó szituációt. – Nem semmi, hogy mennyire hasonlítanak. Hogy vagytok? – érdeklődik csakis nekem célozva a kérdést, de erre mit is felelhetnék. – Alakulunk, de még van néhány lezáratlan ügyünk, ami előtt nem mondanék neki igent. – valahogyan a lányokkal mindig nyíltabb voltam, ha érzelmekről, vagy komoly témákról volt szó. – Ne is kapkodd el. Én két évet vártam rá, hogy megérte. Nem volt könnyű, volt amikor nem is emlékezett rám, de megérte. – megértően fürkészem őt, valahol egy cipőben járunk, és mégsem…ő már tudja, hogy mit akar. Vajon boldoggá tenne a tudat, ha szülnék neki egy gyereket? Képes lennék rá? Nemcsak a lelki érettség miatt, hanem a testi adottságaim is korlátoltak, hogy kihordhassak egy gyermeket, bár ha az unokahúgának sikerült. – Apropó, hogy van Chloe? – szalad ki a számon a kérdés, de úgy tűnik, hogy Grace ettől sokkal élénkebb lesz. – Már a második babáját várja. El sem tudnád képzelni…mennyire boldogok Joel-el. Megkérte a kezét is, és végre nincs veszekedés a családban, jobban telnek a texasi kiruccanások ebben a hangulatban. – foglalja össze a család másik részének a történetét. Néha úgy érzem, hogy én is idetartozom, miközben azért megesik, hogy kívülálló is vagyok. – Persze, drágám. – pillantok át Jamie-re, mert nem különösebben nem zavar, hogy erről nem tudott, a keményebb dió hátra van. A másik kocsi nem sokkal később gurul be, és áll meg a miénk előtt. Nekem azonnal feltűnik, hogy kik azok, de Jamie csak később emeli rájuk a tekintetét, mert eddig az unokaöccsével volt elfoglalva. Angie a kis csöppséggel együtt száll ki, és életvidám természetével közelíti meg a brancsot, ez nem mondható el a mögötte kullogó Peter-ről, aki még most is kisfiús a bátyjához képest, mégis sokat változott az utolsó találkozás óta. – Sziasztok. – köszönök rájuk hangosan, és megelőlegezve a bajt, elsőként megyek oda, hogy puszit nyomjak Peter arcának két oldalára, aztán átöleljem. – Nem örül, hogy itt vagyunk. – suttogja a fülembe, de én csak szorosan átfogom a nyakát, és úgy válaszolok neki. – Idővel megenyhül majd… - bízom benne, hogy ezek nem üres szavak a részemről, majd óvatosan odébbállok, de Jamie máris kiszúrja a sógornőjét, és nagy ívben kerüli a másik Woodwardot. A jeges tekintetet üzenetként raktározom el, fel vagyok már vértezve, és tudom, hogy ebből veszekedés lesz, de kezdem megszokni…és nála másképpen nem mennek a konfliktusok kibogozása. A kislánnyal szeretettel bánik, megpuszilja, de aztán megérkezik a Trónok harcából ismert, vagy már oly sokszor elhangzott jeges tél...Peter marasztalná, de csak a kezébe nyomja a kislányt, és véget vet a további beszélgetésnek. Többen értetlenül bámulnak utána, amikor az autóhoz megy pakolni. – Bocsássatok meg, de nagyon fáradt. – ez inkább Oliveréknek szól, mert a másik kettő tudja az igazságot, vagyis remélem, hogy Angie is tisztában van vele, hogy miért folyik a harag ennyire bűzösen közöttük. Mélyet sóhajtva az öccse vállára csúsztatom a tenyeremet, és halkan felelek neki. – Peter, most hagyd. Ez az én köröm lesz. Este találkozunk a megbeszélt helyszínen. Tudom, hogy nagy kockázatot vállalsz, de valóban reménykedem benne, hogy nem sül el rosszul. – összenézünk, és már megyek is, de előtte egyeztetek a többiekkel, hogy üljünk be együtt vacsorázni. Az autóhoz már úgy érek oda, hogy ki van pakolva mellé. Az ülésről elveszem a papírjaimat, és a táskát a vállamra akasztom, aztán ránézek. – Fent…és ne most. – foglalom össze a kérésemet, aztán, ha követ a bőröndökkel, akkor felmegyünk a lépcsőn, és bejelentkezünk a recepción. – Szép délutánt…Jamie Woodward névre van foglalásunk. – a kezemet a pultra helyezem, és várok, hogy a nő bepötyögje a nevet, aztán előkészítse a kártyánkat. – A harmadik emeleti teraszos szoba az Önöké. Jó időtöltés itt, a vacsoraidő egy óra múlva kezdődik az étteremben. – tudomásul veszem, és elillanva én adom az irányt a liftig. Nem szólok hozzá, felesleges, mert idáig érzem a belőle áradó feszültséget, majdnem szétrobban. A csengő jelzi, hogy felértünk, így kiszállok, és a tekintetemmel keresem a 302-est szobát. Hamar meglelem, már le is húzom a kártyát a leolvasón, és betrappolok előtte. Az első utam a teraszajtóhoz vezet, melyet szélesre tárok, és utána fordulok felé. – Üdv Bostonban, és amúgy jöhetnek a szitokszavak, ne kímélj, de előtte… - ledobom a táskát a franciaágyra, és előkotrok belőle egy piros zacskót, amit kiemelek, és felé nyújtom. – Erre szükséged lesz. – közlöm vele minden kommentet mellőzve. Vajon mi járhat a fejében, ha meglátja a bokszkesztyűket?



mind álarcot viselünk
Tessa Wilson
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Tessa & Jamie - You are the reason 497b9bd54ccb70341174ce4e6e75cf731fa14150
★ kor ★ :
33
★ elõtörténet ★ :
New life of my heart
★ családi állapot ★ :
My only one, who keeps my heart in his arm
★ foglalkozás ★ :
Pszichológus, leendő pszichiáter
★ play by ★ :
Jessica Lowndes
★ hozzászólások száma ★ :
127
TémanyitásRe: Tessa & Jamie - You are the reason
Tessa & Jamie - You are the reason EmptyHétf. Jún. 17 2019, 15:45


Tessa & Jamie

Nem készültem fel. Sokként ért, hogy végre szemtől-szemben állhatok ismét Oliverrel és a családjával, de Peter megjelenése nem azt a pozitív kimenetelt hozza magával, mint amire valószínűleg számítottak.
De mire is számíthattak? Hogy a nyakába borulva éneklem el a himnuszt? Meglapogatom a hátát és irigy büszkeséggel pillantok majd a családjára? A családjára, akiket szeretek teljes szívemből? A nőre, akit feleségül vett? Akit úgy vett feleségül, hogy engem megsemmisített? Ő elérte a tökéletes boldogság békéjét míg én a poklot éltem át? Hiszen ott, azokban a napokban minden átértékelődött. Addig még valahol hittem benne, hogy ha más nem is, de annyira vagyok jó és szerethető, hogy ne alázzanak meg ilyen módon. Amúgy is elég bizonytalan vagyok magamban. Azokban a napokban viszont a teljes világom omlott össze azzal, hogy Tessa is mást választott helyettem, aztán majdnem elveszítettem, végül én magam taszítottam el magamtól őt. S most? Mit kéne tennem? Megölelnem? Eljátszani, hogy minden a legnagyobb rendben? Hisz ha csak ránézek elönti az agyam a lila köd és képen tudnám verni. Az kattog az agyamban újra meg újra, hogy nem hagyhatom Tessával egyedül. Pedig tudom, hogy fülig szerelmes Angiebe, és hogy Tessa sosem tenne ilyet. Tudom, hogy azt mondta akkor is, hogy berúgtak és Vicky biztos neheztelt valamiért, ő meg fiatal volt, még nagyon kelekótya. Nem tudta felmérni a következményeket. És bár azt tudnám mondani, hogy megértem. De nem értem meg. Képtelen vagyok rá. Mert lehet, hogy lefeküdtem Coryval míg Tessa beteg volt. Igen, nem tagadom. De Cory az én barátom, nem Tessáé. Ha Nadiáról lett volna szó, sosem tettem volna meg. Ha Mollyról, nem tettem volna meg. Miért? Egész egyszerűen mert vannak elveim. Nem sok, de azokhoz foggal-körömmel ragaszkodom. Az öcsém pedig úgy tépte szét a testvéri eskünket akár egy pókháló szálat, amit aztán tovalibbentett az első hajnali szél.
Megtört.
S én hordozom magamban ezt az érzést amióta csak tudom, megkérdőjelezve mindenkit aki közeledni próbál hozzám. Mert ez vagyok én, egy egyszerűen bonyolult lélek, egy ezerszer térdre kényszerített férfi, aki ezeregyszer is talpra állt. Egy ember, aki mindig menekül, amikor maradnia kéne, és marad, amikor más már elmenekült volna. Nem vagyok jó, különösebben fantasztikus sem, nem állítom be magam a világ legjobb pasijának, testvérként is tudok csapnivaló lenni. De mégis én vagyok a legjobb nagy testvér, mert mindig támogatom az öcsémet, és Oliverrel is megbékéltem, még ha nehezen is ment az eleje. Talán picit érthető volt a dolog, hogy nem ment egyről a kettőre, de a végeredményt tekintve sokkal jobb a viszonyunk, mint az elején volt. Oliver amúgy is egy kicsit Johnra hasonlít, végtelen türelme és empátiaérzéke van másokkal szemben és a végtelenségig kitartó, ha a céljairól van szó.
Azonban Peterrel a viszonyom alapjaiban ingott meg. Ez egy stabil bástya volt, amit a hazugságai, a bűne és a játszmái úgy mostak alá, akár a sziklát a tenger. Lassan, alattomosan, míg végül elég volt egy utolsó hullám, hogy alázuhanjon az örvénylő mélységbe. Neki könnyebb lett. Én a legkritikusabb időszakomban vesztettem el az anyám után a testvéremet is.
A gyerekekhez kedves vagyok, igyekszem tényleg nem feltűnően kimutatni a bennem kavargó érzéseket, és Tessát sem rettentem el azzal, hogy kiborulok az egyik nagyon is fontos életeseménye elején, hát tartom magam. De érezhető a hangulatváltozás, ahogy visszavonulót fújok azután, hogy mindenkinek köszöntem. Nem akarok sem vitát, sem harcot, de meghajolni sem fogok. Ennyi amit tehetek, s ha ez nem elég, mindenki bekaphatja.
A sötét gondolatok magukba szippantanak, az emlékek örvénye magával ránt. Érzem Tessa illatát, a földet, amely körbeölelte. Látom magam előtt Emma porladó csontjait, a megszürkült barna hajzuhatagot melyet befedett a kiásott sír földje. Hallom, ahogy Tessa ernyedő keze elereszti a felkarcsontot s érzem a bőrömön, ahogy a mellkasomba mar reszkető keze. Élő váltja a holtat, hogy menedéket s kapaszkodót nyújtson ehhez a világhoz. Mert ő még ide tartozik. Eltemették és eltemette magát, de még él. Én életben tartom majd bármi történjék. Látom, ahogy kiemelkedünk a sírból, ahogy megpróbálják kiszedni a kezemből, de nem ereszt. Érzem Angie aggódó tekintetét, s az öcsémét, akit akkor és ott idegenebbnek éreztem mindenkinél. Jóformán én neveltem férfivá, s ennyit tudtam kihozni belőle és ez által magamból? Könnyebb volt akkor Tessára hivatkozva elbújni egy szoba négy fala közé mint szembenézni az igazsággal.
Mellém lép, és azonnal csendre int - feleslegesen. Nem akartam semmit mondani. Itt és most, nem. Bólintok, és követem őt a bőröndökkel, jószerével oda sem figyelek merre vezet. Letisztuld, szépen, elegánsan de egyszerűen díszített hall fogad a recepciónál, s hagyom, hogy Tessa vegye kézbe az irányítást. Követem aztán a lifthez amely felvisz minket a szobánk folyosójára, s onnan is némán hagyom, hogy vezessen. Azt sem tudom melyik szobát kaptuk, nem is nagyon izgat, hogy őszinte legyek. Egyik szálloda olyan nekem, mint a másik. Ágy, mosdó, zuhanyzó ha van, nekem már épp elég. Hogy ez egy ötcsillagos hotel vagy egy egyszerű panzió, már édes mindegy. A szobába érve összeszorított fogakkal húzom be a bőröndöket, s egy felületes szusszanással tudatosítom magamban, hogy a nagy utazás első fele véget ért. Véget ért? Vagy most jön csak a neheze? Még mindig Peteren és a múlton bosszankodok, amikor életem nője lóbálni kezdi előttem a piros zacskót. A feltételezését értetlen, kissé talán bosszús arckifejezéssel honorálom.
- Szitokszavak? - kérdezem, s elveszem tőle a felém nyújtott zacskót, majd belekukkantok. Bokszkesztyűk. Rá emelem zölden csillanó tekintetem, s megrebbennek a sötétszőkébe hajló szempilláim - Ezt meg minek hoztad? Szerinted nekiállok most bokszolni? Vagy ez valami terápiás módszer lenne? - kérdezem értetlenül, és próbálván nem megbántani őt nem ledobom az ágyra a bokszkesztyűket csak leteszem. Kibújok a kabátomból s hanyag eleganciával a fotel karfájára hajítom, majd kigombolom az ingemet a csuklóimnál és mindkét alkaromon feltűröm. Igyekszem nem felemelni a hangomat, sem erőszakosan fellépni vele szemben, mert a szívem mélyén tudom, hogy csak jót akar, de nem értem mire jó ez az egész.
- Nem állt szándékomban szitkozódni, sem csúnyán beszélni. Még a hangom sem akarom felemelni veled szemben, édesem. De tényleg nem értem, mire jó ez az egész. Bokszkesztyűket hoztál? Minek? Menjek le egy kicsit ütögetni? Verjek szét egy zsákot? Vagy álljak ki az öcsémmel szemben? Ha te akartál velem ringbe szállni, előre szólok, hogy akárhányszor megüthetsz, de én nem fogok kezet emelni rád. Tényleg nem értem, mit akarsz ezzel elérni, épp itt és épp most! Neked az előadásodra kéne figyelned, nekem pedig rád. Olivert meghívtad, rendben, megértem. de Őt? Nem akarok vele beszélni, nem akarom helyrehozni, mert ezt már nem lehet, érted? - tárom szét a karomat, és összeszorítom ismét a számat, hogy meghallgassam az ő véleményét is, mert ez így igazságos. Még akkor is, ha kicsit úgy érzem, elárult és kijátszott a hátam mögött.

credit • megjegyzés • szószám


   
mind álarcot viselünk
James D. Woodward
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Tessa & Jamie - You are the reason Jensen-ackles
★ kor ★ :
41
★ elõtörténet ★ :
Into the ocean
★ családi állapot ★ :
Tessa & Jamie - You are the reason 6282ffb2cef31a42ece9c8b8573f366c
Tessa & Jamie - You are the reason E1b7f7009edd24256f78f5e62d12f013
★ lakhely ★ :
Eden (TX)
★ :
Tessa & Jamie - You are the reason 56630b21cfd2e0261f9e2106c9e9c930
Tessa & Jamie - You are the reason 58afbaea31b165fefec0439d8130f7b7
★ foglalkozás ★ :
koraszülött, gyermek és magzati sebész, szív-, ér- és mellkassebészeti kutató orvos
★ play by ★ :
Jensen Ackles
★ hozzászólások száma ★ :
148
TémanyitásRe: Tessa & Jamie - You are the reason
Tessa & Jamie - You are the reason EmptySzomb. Jún. 22 2019, 12:50
Tessa & Jamie
“This is Harvard!!!”
A Harvard egy misztikus hely, ide csak a nagy koponyák, és a nagyon okos emberek jártak. Nekem sosem adatott meg, hogy betegyem ide a lábamat, és már az első pillanattól kezdve meg volt annak a különös izgatottságnak a varázsa, hogy valami történelmi területen vagyok. Számtalan író, költő, és tudós végezte el eme épület falain belül a tanulmányait, sőt pár évvel ezelőtt maga J.K. Rowling a Harry Potter írónője tartott beszédet a frissen végzett jogászoknak. Eláll a szavam, ha csak felpillantok a campusra, és máris megtelik a szívem hálával, hogy ide is eljutottam. Ennek a pár napban jó hangulatban kellene telnie, a legfontosabb a beszédem, de közben igyekszem a környezetemre, és Jamie-re is figyelni, hogy ne boruljon fel az egyensúly. A kocsiban a hangomat sem hallattam, hiszen a jegyzeteimet nézegettem. Holnap több száz ember előtt fogok előadást tartani, én leszek az, akiről álmodoztam. A ruhatáram nem nagy, de csak egy kisebb bőröndöt azon együttesek tettek ki, melyekből választani fogok a nagy eseményre. Minden olyan jól alakul, megérkeznek Olivérék a picivel. Grace soványabb lett az elmúlt hónapokban, vagy csak én láttam régen már őket, de sokat változott. A megjelenése kifogástalan, de asszonyosodott. Remekül áll neki az anyaság, mintha mindig is erre a szerepre lett volna teremtve. Jamie-ből látni még egyet szokatlan, de annyi időt töltöttem együtt az ikrekkel, hogy nekem fel sem tűnik. Az apró különbségek alapján tudom egyedül, hogy melyikük kicsoda, de ha egy spicces estén találnának rám, még az is előfordulhat, hogy összecserélném őket. Nem gondolkodtam el még ezen, de úgy tűnik, hogy Markot megviccelik, és kénytelen összezavarodni a kis csöppség. Az újraegyesülés könnyedén megy addig a pillanatig, amíg be nem gurul a másik autó Peter és Angie alatt. Én hívtam meg őket, én szerettem volna, ha itt vannak, mert ugyanúgy a család részét képezik, mint az én rokonaim, akik a holnapi napon fognak iderepülni, csak anyáék még összelogisztikázzák Mollyékat is. Ideje lenne, hogy a két család találkozzon, de viharfelhők gyülekeznek az égen, amikor Peter kiszáll, és Jamie észreveszi. Nem modortalan, egyszerűen nem vesz róla tudomást, azonban az unokahúgát legalább melegen fogadja. A kislány nem tehet semmiről, ahogyan Angie sem, aki értetlenül áll a hideg érkezés előtt. Valamit sejt abból, hogy összevesztek Jamie-ék, de szerintem az igazság rejtve maradt előtte. Vehemens nőszemély, talán még a válópert is beadná, ha fény derülne a Victoriával megélt pásztorórákra. Nincs jogom, és nem is akarom tönkretenni mások boldogságát, ezért egérutat hagyok a partneremnek, és én vagyok az, aki bocsánatot kér a fura üdvözlés miatt. Peterrel megbeszéljük a részleteket, mindenkinek megígérem, hogy ott leszünk a vacsoránál, de abban sem vagyok biztos, hogy Jamie az épületben marad. Egyhangúan térek vissza az autóhoz, elveszek egy-két táskát, és átvéve az irányítást magamra vállalom a becsekkolást. Nem kérdezősködnek sokat a portán, a recepciós nagyon kedves, a mágneskártyát meg is kapjuk, szóval irány a nyugalom szigete. Nem vitatkozunk, de már a liftben érezhető a feszültség közöttünk. Én még mindig úgy hiszem, hogy nem hoztam rossz döntést, de az is lehet, hogy tévedtem, mert Jamie minden, csak boldog nem. Az utolsó bedobásom a kisebb ajándéktasak, amíg csak odafent akarok neki átnyújtani. Az előtérben lepakolunk, szótlanul teszünk-veszünk, mint két idegen, aztán megtöröm a jeget, és átadom neki a meglepetésemet.
- Mindegy. – legyintek egyet, csak várom, hogy mondjon már valamit, de amikor megszólal, azt hiszem, hogy kiszáll belőlem még a jókedv is. – Ez nem terápiás módszer Jamie. – vonom meg a vállamat hetykén, és sejtem, hogy nagyon nem tetszik neki az ötletem, ami visszafele fog elsülni. A bokszkesztyűk már nem is érdeklik, egyszerűen az ágyon kötnek ki. A mellkasom előtt fűzöm össze a két kezemet, miközben vetkőzésbe kezd, és meglazítja az ingének a gombjait. – Most van az Öreg diákok estje. Rendkívül szórakoztató programokkal, és igen azt terveztem, hogy szálljál ringbe, mondjuk Peter ellen. Van-e értelme? Nem tudom, mert sajnos nem megy, hogy benned olvassak. – pillantok el az ablak felé, és már korántsem érzem azt az összetartást, ami régen jellemzett bennünket. – Tudom, hogy nem fogsz veszekedni velem, és úgy gondolod, hogy ez már helyrehozhatatlan, mert lefeküdt a menyasszonyoddal, aki a te gyermekedet hordta a szíve alatt. Az a nagy büdös helyzet, hogy Victoria halott, és nem fog visszajönni. A megcsalás két emberen múlik, nem feltétlenül csak az öcséd volt a hibás, és kérlek ne vond le azt a következtetést, hogy őt védem, nem..csak jártam hasonló cipőben, és ha én meg tudtam bocsájtani neked, pedig nehezebben ment…minden nap áldom az eget, hogy nem szippantott magába a sötétség. Cory szép, és tudom, hogy testileg enyhítette a fájdalmadat, megkaptad tőle, amit tőlem nem…de tudod itt az egyik szereplő a te helyzetedben már halott. Az öcséd még itt van, a lehetőség a kezedben van, hogy változtass a kapcsolatotokon. Nem bírsz ránézni…mi lenne, ha már ő neki sem tudnád megmondani, ami a szívedet nyomja? Éveket akarsz elvesztegetni a semmire? Jobb haragban élni, mint megbékélve önmagaddal? Nem ott kezdődik a megbocsájtás, hogy lezársz valamit, magaddal szemben kell első sorban megtenned. Victoria nem miattad halt meg, ahogyan a kicsi sem…ez is olyan, amit nem mondasz ki, de benned van…Peter ismerte, neki mesélhetsz róla, ő tudni fogja, hogy min mész keresztül, de én nem. Kár lenne, ha a testvéredhez így állnál. Elhagytak Jamie…a barátaid, nagyon sokan mentek ellened, de ha sosem leszel nyitott, és felhúzod a falakat, akkor ne is reméld a jobb élet lehetőségét. Én sem férek bele abba, ha mindig ilyen leszel. Most lemegyek Olivérékhez, és játszok egy kicsit a gyerekekkel, és addig gondold át, hogy mit akarsz. Nem pszichológusként vagyok jelen, hanem a barátodként, és talán többként, melyet nem mondunk ki… - rázom meg a fejemet, és felkapva a telefonomat már indulok is kifelé, hogy magára hagyjam. Nincs szükség további próféciákra, sem tanácsokra. A lift előtt még lepillantok a telefonomra, és elmosolyodom, mert Molly egy képet küldött a repülős élményükről. A két kicsi egymásnak dőlve alszik….imádom őket.


mind álarcot viselünk
Tessa Wilson
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Tessa & Jamie - You are the reason 497b9bd54ccb70341174ce4e6e75cf731fa14150
★ kor ★ :
33
★ elõtörténet ★ :
New life of my heart
★ családi állapot ★ :
My only one, who keeps my heart in his arm
★ foglalkozás ★ :
Pszichológus, leendő pszichiáter
★ play by ★ :
Jessica Lowndes
★ hozzászólások száma ★ :
127
TémanyitásRe: Tessa & Jamie - You are the reason
Tessa & Jamie - You are the reason EmptyVas. Júl. 07 2019, 16:02


Tessa & Jamie

Az este jó hangulata elillan, s bennünket egy sötét örvény ránt magával a végtelen homály otthonába. Nem értem a dolgokat amiket tesz, amiket tett, nem értem azt sem, hogy ezt miért mostanra kellett időzítenie. Elmondom csendesen azt, amit gondolok, ám a válaszából azt szűröm le, hogy csalódott. Jól érzékelem? Csalódott volna bennem azért, mert nem álltam le harciasan kiosztani? Értetlenül hallgatom a felvetéseit, és sajnos azt is látom, hogy nem igazán partner most abban, hogy értelmesen megbeszéljük a dolgokat. Nem azért, mert amúgy nem értelmes, azt hiszem itt valami más bújik meg a tettek mögött, csak én nem látom tisztán.
Érdeklődve nézem, ahogy reagál rám, arra amit mondok. Kicsit mintha lemondott volna rólam, és ez az érzés befészkeli magát a szívem legbensőbb zugaiba. Lemondott? De miért? Miért olyan fontos számára, hogy megbocsássak az öcsémnek? Hisz láthatja, nem voltam bunkó, mindenkit üdvözöltem, nem csináltam jelenetet. Persze érezhető volt az öcsém és köztem a feszültség, de tényleg igyekeztem moderálni magam, ami ahhoz képest amilyen durva voltam régebben, igazán nagy fejlődésnek mondható. Vagy mégsem? Lehet, hogy nem is ez számít? Csak pislogok a szavaira, értetlenül húzom össze a szemöldökömet.
- Nem tudsz olvasni bennem? Hisz nyitott könyv vagyok számodra - teszem szét a kezem, mert tényleg így is érzem. Beszélek, megosztok vele őszintén mindent amit csak kérdez, a kutatása során is olyan őszintén igyekeztem elmondani mindent amennyire csak tőlem telt. Ami ezután jön azonban lesokkol. A szavai folyékony nitrogénként fagyasztják le minden izmomat, idegvégződést, minden sejtet a testemben. Pislogni tudok csupán a kemény szavaktól, és attól, ahogy bennem lecsapódik. Aztán csapódik az ajtó, és egyedül maradok. Észre sem vettem, hogy csak felületesen lélegeztem ez idő alatt, így most egy nagyobb sóhajjal szabadítom meg a testem a feszültségtől.
A teraszra sétálok és lenézek a mélységbe, majd onnan a távoli város fényeire, s magamban őrlöm meg a szavakat amelyeket mondott nekem. Barátként van jelen, s valami többként amit nem mondunk ki? Bocsássak meg Peternek, mert ő megbocsájtott nekem? Neki nehezebb volt? Tényleg? Eszembe jutnak emlékek amelyek Peterhez kötnek, és amelyek Victoriához, és persze megannyi másik amelyik Tessához. Az életünk egy hatalmas, kavargó katyvasz, tele jó és rossz élményekkel, amelyek azzá tesznek, akik vagyunk. De miért akarja mindenáron, hogy kibéküljek az öcsémmel? Miért akarnék én vele a halott exemről beszélni? Nem állt szándékomban, és mielőtt ez az egész kiderült volna, akkor sem akartam. Az, hogy egy mérlegre helyezte Cory esetét az öcsémével pedig határozottan nem tartom igazságosnak. De már megtanultam Tessánál, hogy sokszor az érzelmei erősebbek a józan ítélőképességénél, és miért is tudna ebben az esetben érzelmek nélkül ítélkezni? Hisz az egyik szereplő pontosan ő a történetben. De nekem így nem megy, és már látom, hogy ő sem bocsájtott meg nekem. Megmagyarázta magának, hogy ez a dolog megbocsájtást nyert, mert volt rá logikus magyarázata. Igen, ezt én is tudnám tenni. De vele ellentétben én nem akarok megbocsájtani.
De tényleg nem tudnám megtenni? Legalább tettetni valahogy? Kicsit eljátszom, hogy baromkodok, vagy akármi, mint régen. Senkinek nem kell tudnia valójában mit érzek, nem? Ez egy járható úgy is lehet akár.
A gondolatmenetet egy üzenet szakítja félbe. Megnézem ki írt, gyors válasszal reagálok rá. Szakmai dolog, annyira nem sürgős, hogy azonnal válaszoljak, de legalább eltereli kicsit a figyelmem. Nem tudok ebben most döntést hozni. Még időre lenne szükségem, csak attól félek, hogy ez így ebben a formában most nem igazán áll rendelkezésemre. Visszamegyek a szobába és kinyitom a bőröndömet és előveszek  egy tiszta fekete pólót. Leveszem az ingem és az alatta lévő pólót is lecserélem erre, aztán felkapom a boxkesztyűket, amiket Tessa hozott nekem. Hát legyen, én nem vagyok semmi jónak elrontója.
Elindulok lefelé, még magam sem tudom milyen érzésekkel magamban. Nem értem a dolgokat, és nem tudom mit hoz még ez az este, de tényleg nem szeretném ezt elrontani Tessának. Neki fontos ez az előadás, ez az egész esemény, nekem pedig nincs jogom elvenni tőle ezt. Túl sokat vettem el már tőle, ezt most nem szúrhatom el. Odalent meg is látom a családot, és a körükben Tessát. A szívem megint összeszorul fájdalmas gyönyörűségben. Mert lehet akármennyire túlérzékeny, olykor dilis, néha magába zárkózó, szeszélyes és őrült, de imádom ezt a nőt. Annyira szerelmes vagyok belé, hogy ha ez az érzés kiszabadulna a szívemből letarolná a fél univerzumot. Szeretem őt minden dilijével együtt, minden érzésével, minden hibájával együtt és annak ellenére is. Szeretem őt, ahogy embert még nem szerettem. És fáj, hogy azt mondta, nem fér bele ő sem, ha Peterrel nem békélek meg. Mert ez nem igaz. Eltávolodtam az öcsémtől, de őt továbbra is szerettem. A kettőnek semmi köze egymáshoz. Némely viszonyok megváltoznak, némelyek maradnak. Ilyen az élet.
Mégsem teszek semmit, hogy az akaratom érvényesítsem, nem próbálom meggyőzni őt arról, hogy ez helytelen hozzáállás, és hogy a vesztünket éppen ez fogja okozni, ha nem ébred fel időben. Nem irányíthat mindent, nem tud, nem teheti. Ez túl nagy felelősség. Nem menthet meg mindenkit mindentől. Néha csak el kell fogadni, hogy van, ami nem változik meg. Már ez van, az idő kereke így halad tovább. De ahelyett, hogy ebből ismét egy versenyhelyzetet kreálnék, odalépek a családunkhoz. Igen, nem az enyémhez. A miénkhez. Mert Tessa hozzánk tartozik. Mindenkihez. Akkor is, ha ő még nem érzi ezt így.
- Peter, van kedved benevezni velem a jótékonysági boxra? - kérdezem, és érzem, hogy a levegő megmerevedik körülöttünk. A zizegés elmarad, a hangok elhalnak, minden szem rám szegeződik. Angie furcsán húzza össze a szemöldökét és kérdőn pillant Tessára, mintha azt kérdezné: Ez a te műved?
Állom a sarat, nem visszakozok, csak az öcsém bánatos, zöld szemeibe mélyedek el. Pislogás nélkül néz rám, és elindul egy érzésfonal, amit nem tudok hová tenni. Bólint, és a majd' két méter magas óriás felkel a felesége mellől, megigazítja az ingét.
- Természetesen. Hol kell nevezni? - lép elém, de nem nyújtja már a kezét, még csak nem is mosolyog. Valami van benne, de nem mondja ki. Érzékelem én is, de válasz helyett inkább Tessához fordulok.
- Beszélhetnénk? - kérdezem, és ha hajlandó rá, kicsit félre vonom.
- Odafent rádöbbentem valamire, és azt hiszem nem ez a legjobb hely és idő, de muszáj kimondanom. - nézek rá, és kissé félrebillentem a fejem - Bocsánatot kérek. Nagyon bánom, hogy fájdalmat okoztam neked Corneliával, és azzal, amit tettem. Tudom, hogy a múltat nem tudom megváltoztatni, de azt hiszem még sosem kértem tőled emiatt bocsánatot. Ha van rá mód és esély, akkor fogadd kérlek őszintén - mondom, és finoman végigsimítok a karján. Nem engedek több érintésnek, de ha mondani szeretne valamit, megvárom.
Aztán elindulok az öcsém felé.
- Nemsokára kezdődnek a meccsek, majd gyertek ha szeretnétek látni, ahogy szétrúgom a seggét.
Gyenge nevetés követi a félig komolynak ható ígéretet, de Peter azonnal levágja, hogy csak enyhíteni akarom a légkört.
- Ó, bátyó, azért ahhoz lenne nekem is néhány szavam - neveti el magát és összeborzolja a hajam. Elrántom a fejem és megbököm a könyökömmel vesetájékon, hogy arrébb ugorjon kicsit, így már majd' mindenki arcán mosoly lesz.
- Oda nem elég, ha nagy dumás vagy, haver. Ütni kell meg állni a verést!
- Hozzászoktattál, nem emlékszel? - kérdezi, és enyhültebb környezetben indulok el vele a helyszín felé. Még mielőtt elhagynánk a családi kört, Tessára nézek és bátorító mosolyt küldök felé. Nem akarom, hogy rosszul érezze magát miatta, pedig Angie arcából ítélve nem mindenkinek fogja elnyerni a tetszését a dolog. Ahogy eltávolodunk viszont a csend hamar ismét társul szegődik hozzánk.
Percek telnek el, míg Peter nem bírja tovább és megszólal.
- Figyelj, én megértem, hogy mit érzel...- kezd bele, de azonnal megtorpanok, és szembe fordulok vele.
- Nem, kurvára nem érted meg, mit érzek. Tudod miért nem? Mert én nem feküdtem le egyetlen csajoddal sem. Sem amikor együtt voltatok, sem azután, hogy szétmentetek. Pedig akadt jelentkező. De nem tettem, mert az öcsém vagy, és nekem van gerincem.
Peter döbbenten pislog rám.
- Évekkel ezelőtt volt, Jamie, elmondtam, hogy sajnálom. Elmondtam, hogy bepiáltunk, és Vicky régóta magányosnak érezte magát, én meg csak egy kanos tinédzser voltam lényegében...nem direkt csináltuk. Nincs mentségem, tudom, de nem akartalak bántani - pislog rám könyörgően, de szenvtelenül állom a pillantását.
- Neked csak ennyit jelentett. Egy botlás, amit megbántál. Nekem viszont az egész életemet alapjaiban ingatta meg. És pont az esküvődön kellett kiböknöd? Hány lehetőséged lett volna erre a beszélgetésre? Sydneyben együtt laktunk, Seattleben is hosszú hónapok álltak a rendelkezésedre, és te...te az esküvőd napját választottad? Inkább tartottad volna magadban, esküszöm, azt kívánom bár sohasem tudtam volna meg, hogy mekkora patkány vagy.
- És Cory? - kérdez vissza, mert érzem, hogy most felhúztam. Bólogatni kezd értetlen arcom láttán - Aha, igen. Corneliáról beszélek. Azt hiszed nem tudom mi történt? Azt hiszed, te olyan jó vagy és szent? Mr. Mindenre Van Mentségem, Mert Én Jamie Vagyok uraság? Igen, tudom, mit műveltél Coryval. Tessa beteg volt, te meg egy másik bombanőt keféltél egy szállodai szobában. Viszonyod volt a mentoráltaddal, és nekem ugatsz itt erkölcsről? Ha Tessa nem kapja meg azokat a fotókat, talán ugyanígy nem tudna semmiről, igaz? Mert neked ez lett volna a kényelmesebb. Szóval cseszd meg Jamie az egész bűnbak keresést, amit a nyakamba varrtál.
Nem mondok semmit, csak lökök rajta egyet, hogy induljon el a nevezési pont felé.
- Ezt még kifejtheted ütögetés közben is, most menj és iratkozz fel. Ez az esemény fontos Tessának, nem fogod tönkre vágni, különben megnyúzlak elevenen.
Testvérek vagyunk, köztünk ez a fajta kommunikáció teljesen működőképes. Peter sértődötten szegi fel az állát, és elindul. Nem vitatkozik. Én pedig időt kapok újra, hogy átgondoljam mi legyen.
A nevezés gyorsan megy, és kapunk boxnadrágot is, meg cipőt és persze fog-, és fejvédőt. Nem tipikus felszerelés, de nem bánom, fő a biztonság. Nem véres leszámolás lesz, inkább csak barátságos mérkőzések, játék, viszont nem mindenki jár boxolni, én sem vagyok profi benne. Azért még el lehet szórakoztatni a kíváncsi nézőket.
A bemelegítés alatt a terem két különböző végében tartózkodunk. Nem nagyon megy egyelőre a felengedés, sem az, hogy közelebb kerüljünk egymáshoz. És bevallom, ez most piszkosul fáj. Nem akarok Victoriáról beszélni, mert már igyekszem lezárni a múltam azon részét. Mindig fájni fog a halála, mindig bennem lesz, mert vele halt meg a gyerekem is, ez pedig egy olyan veszteség amin nem jut túl az ember sosem. Vártam azt a picit. Vágytam arra, hogy apa legyek, hogy a karomban tarthassam, de ez sosem jött el. És körülöttem mindenkinek családja van már, egy-két-három-négy gyerekkel, csak én vagyok még mindig a munkám megszállottja. És igen, el tudom ezt fogadni, ha Tessa az enyém, mert az életemnél is jobban szeretem azt a nőt. Akkor is így van, ha ezt ő nem látja ilyen tisztán és egyszerűen. Nem bánom, ha nem lehetek apa, ha őt nem veszítem el, mert ő fontosabb. Tudok gyerek nélkül élni. Nélküle viszont nem. De az öcsém elvesztése, a véleménye rólam most sebezhetővé tett és kiszámíthatatlanná. Megbolygatta a lelki nyugalmam, mert nem számítottam ekkora támadásra. Valahol jogos, valahol pedig nem értem, hogy nem látja a különbséget a kettő között. A boxzsák előtt állva kesztyűvel a kezemen püfölöm a zsákot. Izzadtság csorog végig rajtam, pedig alig mozog a zsák. A szívműtét óta jobban kell vigyáznom magamra, gyorsabban elfáradok. De a tekintetem lopva makacsul az öcsém felé téved. Jó ötlet kiállnunk egymás ellen? Jó ötlet elszeparáltan tartózkodni minden érintkezéstől? Tessa vajon mit csinálhat? Remélem tényleg megpróbál az előadásra koncentrálni, mert holnap nagy napja lesz. Lemegy ez a pár mérkőzés, kicsit idétlenkedünk, aztán vacsora és visszavonulunk, hogy tudjon pihenni. Legalábbis ez a tervem, aztán lehet, hogy ebből semmi nem valósul meg. Meglátjuk.

credit • megjegyzés • szószám


   
mind álarcot viselünk
James D. Woodward
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Tessa & Jamie - You are the reason Jensen-ackles
★ kor ★ :
41
★ elõtörténet ★ :
Into the ocean
★ családi állapot ★ :
Tessa & Jamie - You are the reason 6282ffb2cef31a42ece9c8b8573f366c
Tessa & Jamie - You are the reason E1b7f7009edd24256f78f5e62d12f013
★ lakhely ★ :
Eden (TX)
★ :
Tessa & Jamie - You are the reason 56630b21cfd2e0261f9e2106c9e9c930
Tessa & Jamie - You are the reason 58afbaea31b165fefec0439d8130f7b7
★ foglalkozás ★ :
koraszülött, gyermek és magzati sebész, szív-, ér- és mellkassebészeti kutató orvos
★ play by ★ :
Jensen Ackles
★ hozzászólások száma ★ :
148
TémanyitásRe: Tessa & Jamie - You are the reason
Tessa & Jamie - You are the reason EmptyVas. Júl. 21 2019, 19:27
Tessa & Jamie
“This is Harvard!!!”
Ismerik azt az érzést, amikor valaki el akarja mesélni a történetét, de mindig éppen más kerül előtérbe, és ő maga nem nyithatja ki a száját? Pontosan így érzem magam én is, hiszen az én előadásom lenne holnap, megjelent a Woodward klán egyik része, úton van az én családom is, és mégis, ha meglátom Petert, és Jamie-t…tudom, hogy ennek a hétvégének nem lesz jó vége. Nem kell sajnálni, megéltem jó pár dolgot, hoztam rossz döntéseket, még az is lehet, hogy a mostani életem legnagyobb hibájaként lesz számon tartva, de nem álltam meg, hogy ne tegyek egy próbát. Jamie hajlamos haragot tartani, és éveken át görgetni maga előtt, jellemzően kiemelném a Storm família tagjait, a barátait, és a legkisebb Woodwardot. Jamie-nek rossz élete volt, nem a saját rokonai körében nevelkedett, azonban szeretetben nem volt hiánya. Az üresség a szívében évről évre nőtt, és valahogyan két világ közé szorult. Őszintén? Nem akart sehova sem tartozni. A benne élő kisfiú lemondott a boldogságról, és emiatt a felnőtt férfi a saját szerzeményekre utazott. Család, barátok…egykoron a barátaival pótolta azt a kis sötétséget a szívében, de árulókkal az ember nem jut előrébb. A sérülések egyre mélyebbről véreztek, a lelkét megmételyezték…akkor találkoztam vele, mikor feladni készült az életét. A morgós doktor álcaként működött, de mit sem változott a gyermekkor óta, benne ragadt a kétely, hogy senkinek sem kell. Bizonygatták ezren, hogy érdemesek lennének a bizalmára, de az a kutya sem hagyja megsimogatni magát, akit előtte bántalmaztak. Jamie lenyelt számtalan vitát, magába építette a hazugságokat, a csalódásokat, hogy végül egy megugorhatatlan falba ütközzön, aki meg akarta ismerni. Évek mentek rá, hogy ragaszkodni kezdjen hozzám, a bizalmát nem adta könnyen, és igyekeztem méltó lenni rá, de sokszor úgy éreztem, hogy sosem leszek elég neki. Miért menekül más nő karjaiba, ha engem szeret? Miért fordul el, ha valóban velem akarja leélni az életét? A legfontosabb kérdés: Miért bánt, ha nem rúgtam belé, csak igyekeztem a saját vonalaimat védeni? Ördögi körbe csöppentünk…hitegetjük egymást. Az egyik pillanatban annyira közel érzem, hogy a fellegekben járok, kiválasztott vagyok a kis univerzumában, egy biztos csillag, akit követhet, aztán eltaszít, bezárkózik, és elválnak az útjaink. Ismerjük-e egymást? A kérdésre nem tudok felelni. Nem merem kimondani hangosan, hogy igen…főleg nem úgy, hogy ő száz százalékra állítja az igazát. Nyitott könyv? Sosem volt az. Nehezen másztuk meg az akadályokat, néha bele is buktunk, de most…amikor az arcán láttam, hogy esze ágában sincs megbocsájtani a testvérének, akkor ledöbbentem. Lényegében nem változott semmi. A véleményemre adott, és tettekkel sugallta, hogy fontos vagyok neki, de a valóságban? Annyira messze voltam a héjakat rejtő kisfiútól, mint Makó Jeruzsálemtől volt. Nem ismertem őt, hittem benne, hogy így van, de csalódnom kellett. Tudják az elején említettem, hogy ez az én történetem? Így is lesz, majd figyeljenek, de előbb a gondolataimon kell végigjutni. Jamie a jelenem, és a múltam egy része, de vajon a jövőm is lesz? Hetek óta bizonygatom magamnak, hogy velünk minden a legnagyobb rendben, és egy cél felé haladunk, de már nem érzem, hogy ugyanabba az irányba tennénk. A saját elképzeléseim megvoltak az elkövetkező időszakokról, de Jamie csak tengett és lengett. Mellém költözött, amiért az egyik felem hálás volt, sosem hagyna el, de a másik felem már nem volt benne biztos teljesen, hogy egészséges-e a közelsége. Az év elején eltűnt, a karácsonyunk dugába dőlt, és a pszichiátrián kötött ki. Egyértelműen nem dolgozta fel a lövöldözést, a vakságot, és a tudatot, hogy majdnem meghalt. Kapaszkodott mindenbe, fuldoklott, de nem tervezett. Megragadt abban a szekundumban, én viszont továbbléptem. Szörnyű látni a különbséget kettőnk között. A liftben a családom képén időzöm, aztán elteszem a telefonomat. Már korántsem vagyok jó abban, hogy megjósoljam az este folytatását. Tényleg szükséges közbeavatkoznom? Kivetítem rá és az öccse kapcsolatára a kettőnk viszonyát? Valójában a hiba már régen nálunk van? Megdörzsölöm az államat, és egy mosolyt erőltetve az arcomra lépek ki a hallba, ahol Gracie és Oliver várnak rám.
- Szia Tess…éppen most megyünk vacsorázni, nem jössz velünk? – ez csak természetes, hogy igent mondok. Odafent említettem Jamie-nek, hogy hol talál meg, így is délután volt, mire megérkeztünk, az este folyamán meg megyünk is tovább a bokszmérkőzésekre, ha nyitottak rá. Markot figyelem, miközben helyet foglalunk, és a pincér odalép hozzánk, hogy egyesével mindenkinek odaadja a kezébe az étlapot. – El se hiszem, hogy már ekkora. – mosolyodom el, és a kisfiúnak szentelem az időmet. A végén nem rendelek semmit, elment az étvágyam, később bekapok valamit, hiszen a terveim között szerepelt egy közös felfedezés a Harvardon…Jamie-vel. Az ő otthona, de jobban járok talán egy magányos sétával, ahol ki tudom szellőztetni a fejemet. Oliver érzi, hogy baj van, de jól tereli a témát, és megvárjuk, hogy a többiek is csatlakozzanak hozzánk. Angie zaklatott, néha vádlón pillant rám, vele ellentétben Peter nyugodt, és ez engem is feszélyez. Jamie a semmiből terem oda, eleinte fel sem tűnt a jelenléte, de a merevségből, és a légkör megváltozásából rájöhettem volna. A nevezésre csak hápogok, de végül úgy alakulnak a dolgok, ahogyan én szerettem volna, de a rossz érzés erősödik bennem, hogy tévedtem. Jamie félrehív, kelletlen emelkedem fel a székemről, nem miatta, csak az abszurd változók miatt. – Mit szeretnél? – fűzöm össze a mellkasom előtt a kezemet, a szívem azért kiált, hogy öleljen át, de a szavak, melyek elhagyják a száját, csak döbbenetet szülnek. – Jamie…ezt ne. – rázom meg a fejemet, de végigmondja, én meg csillogó tekintettel nézek rá. – Ne feszegessük a múltat, rendben? – oldalra lesek a többiekre. Gyanúsan méregetnek bennünket, de aztán a két fiú elillan, és hátra maradok a családdal. Ügyesen álcázom az aggodalmamat, amikor Gracie úgy dönt, hogy felviszi a kisfiát egy kis alvásra, mert kimerítette az utazás, és a férje is csatlakozik hozzá. Angie nem tétlenkedik, és helyet foglal mellettem. – Mire jó ez a boksz? Nem elég feszültek? Peter-nek nagy műtétje lesz a jövő héten, Jamie meg….nézz rá, szerinted ezt akarják? – gombóc nő a torkomban, érzem, hogy hibáztam. – Nem…mindjárt jövök. – minél előbb menekülni akarok előlük, és Jamie megkeresésére vetemedem. Ketten is útbaigazítanak, és a gyakorló részen lelek rá az egyik sarokban. Óvatosan kerülök ki néhány embert, mire odajutok, és megköszörülhetem a torkomat. – Van egy perced? – hívatom félre, és ha így tesz, akkor halkan kezdek bele. – Talán hibáztam. Ez a te családod, és a te problémád. Nem kell így megoldanotok Jamie. Nagyfiú vagy, aki nem szorul az én segítségemre. A te döntésed, hogy megbocsájtasz neki, vagy sem…nem muszáj kiállnotok, és nem is kellene. Félek, kárt tennétek egymásban. Megyek, sétálok egyet…kipróbálom a hot dogot a könyvtár mellett. Legendákat zengnek róla. – hamiskás mosollyal fordítok neki hátat, és magamat ölelve sietek ki a nagy nyüzsgés elől. A könnyeimmel küszködöm, és a tudattal, hogy eltávolodtunk. Ha ismerném…ez nem következett volna be. Idegenek vagyunk, akik elhitték, hogy egymás lelki társai. Néha nem a csillagokban van megírva valaki sorsa. A hűs levegőtől egy kicsit jobban érzem magam, amikor nekiütközöm valaki mellkasának. – Jó estét, elnézést… - pillantok fel lassan az ismerős arcvonásokra. Az a meleg barna tekintet, és őszbe vegyülő, de a mézre emlékeztető haj néz vissza rám, mint évekkel ezelőtt. – Abigail… - borzalmas szembenézni a múltaddal, sosem szaladhatsz el tőle. Ugye meséltem, hogy ez az én történetem lesz? Nos, miután visszaköszönt a múltam Scott bátyjának képében, önszántamból ültem be annak a fekete furgonnak a hátsó ülésére, ami elvitt a Harvardról. Nem voltak erőszakos lépések, sem megfontolt elrablás. Nem menekülhettem örökre, ideje volt, hogy a kezembe vegyem az elvarratlan szálak egyikét…



mind álarcot viselünk
Tessa Wilson
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Tessa & Jamie - You are the reason 497b9bd54ccb70341174ce4e6e75cf731fa14150
★ kor ★ :
33
★ elõtörténet ★ :
New life of my heart
★ családi állapot ★ :
My only one, who keeps my heart in his arm
★ foglalkozás ★ :
Pszichológus, leendő pszichiáter
★ play by ★ :
Jessica Lowndes
★ hozzászólások száma ★ :
127
TémanyitásRe: Tessa & Jamie - You are the reason
Tessa & Jamie - You are the reason Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Tessa & Jamie - You are the reason
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Tessa & Jamie - Once upon a december
» Jamie x Tessa - Kardiológia
» Jamie & Tessa - The new chapter of me
» Tessa & Jamie - I choose you
» Tessa & Jamie - The mirror and me

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: