New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 57 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 57 vendég :: 2 Bots
Nincs
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Kalilah Evans
tollából
Tegnap 23:43-kor
Richard Sullivan
tollából
Tegnap 22:37-kor
Shelley Lane
tollából
Tegnap 22:02-kor
Cale Braxton
tollából
Tegnap 21:51-kor
Marcello Serra
tollából
Tegnap 21:40-kor
Alfonso Deluca
tollából
Tegnap 21:09-kor
Fabrizzio Deluca
tollából
Tegnap 20:32-kor
Maxim Wood
tollából
Tegnap 19:26-kor
Deborah Winchester
tollából
Tegnap 19:00-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
28
29
Összesen
230
219

Timothée & Bradley
TémanyitásRe: Timothée & Bradley
Timothée & Bradley EmptyPént. Ápr. 26 2024, 22:05

Timothée

Anyámmal régóta kapcsolatot ápolt, együtt voltak a gimiben. Napi szintű kapcsolatuk...ez bármire kiterjedhetett...bár tekintve a koromat és anyám 20 évvel ezelőtti fejét... nem keverem inkább ebbe bele Tim-et. Megint csak az eleven fantáziám és az, hogy egy elérhetetlen álmot kergetek. Nem tehetem tönkre az eddig felépített kapcsolataimat egy ártó eszmélettel. Szóval nem gondolhatom túl ezt. Így az elrévedő tekintetem is új kalandokra lel, inkább tele tömöm a pofámat egy nagy falat hamburgerrel. A szaftosabb sztorik meg rájuk tartoznak, nem akarok a részletekbe belemenni, együtt voltak, aztán cső. Inkább elmerülünk a szakmai hivatásának rejtelmeibe, ezerszer leköt ez, mint sem hogy anyám hányszor feküdhetett le a kanjaival. Jelen esetben egyetlen egyel. Pedig a gondolataim is vissza- vissza térnek rá, de Tim kellő magyarázata a katonaságnál tart. Mely feltehetően nem unalmas... mint ahogy azt elsőre gondoltam. Azért figyelek rá, ahogy magyaráz, amilyen lelkesedés és tudás lengi őt körbe. A mentések izgalmasak lehetnek és az, hogy nem csak egyhelyen maradnak meg. Legalább az egész világot bejárhatta már ennek köszönhetően és ez cool. Legalább nem unatkozott és nem maradt meg a biciklisversenyeknél, főleg, ha ilyen izgalmakat talált ki tudja minek köszönhetően. Csak hallgatom őt, megsem szólalok, hiszen szinte megbabonázott a szaktudásával, persze elhintek ezt azt az én mozgásteremről is, hogy mit tanulok. Úgy tűnik lehengerlő tudásom van felé, hiszen meglepi a tanulmányom, hogy mit választottam. Hát, tulajdonképpen már nagyon régóta álmodozom erről. Nagyjából tíz éves korom óta nyalom be a tudást innen-onnan. Megdicsérem sajátosan a szakterületét és nagyon állat, hogy ennyi mindent elért, ha azt vesszük nem is olyan vén még, sok mindent elérhet még. Nem? Vagy inkább már a pihenő idejét akarná tölteni? Nyugdíjaztatná magát? Franc sem tudja... de az hogy nem unatkozna, ha aktívabb helyre lenne küldve...kínosan elmosolyodok, hiszen ezzel mond valamit. Igen, kétség kívül a seggén venné szerencsétlen a levegőt, azt se tudja hova nyúljon hirtelenjében. Szóval... unalmas lehet egy sereget kajáltatni, egy krumpli pucolást nem vállalnék be, tehát nem vállalnék nekik szakácsságot. Jóízűen elmosolyodok azért, hiszen a nevetése valahogy jóérzéssel tölt el...nem haragszik. Bár miért is tenné? Ennek örömére mesélek az én tanulmányaimról kicsit bő lére eresztve, egyből látszik az arcán, hogy megleptem vele. Vissza kérdez, válaszolok.
- NYU. - helyeselek. Elmosolyodom, ahogy ő meséli el a szögéből, mit nem kedvelt ebből és hogy mikor végezte el a gépészmérnökit. Elsőre le sem esik, hogy ugyanazon megyek végig, mint ő, csak mikor rákérdezek úgy alapjáraton.
- És amúgy milyen lesz később? Nehezebb, mint az elején? - ekkor esik le lényegében, hogy te marha! Szóval ezzel meglepem magam és zavaromban inkább megvakarom a tarkómat, kicsit el is pillantok róla, abbahagyva így az evészetet.
De mindez nem tart sokáig, fél percet rá szánok, hogy alább hagyjon a zavaró pír a képemen, majd eszek is tovább kényelmesen. Dicséretére széles vigyort villantok, jólesnek a szavai egy CRO-tól, egy nagyobb volumenű emberkétől. Valószínűleg ez sokkal jobb, mint ha a tanárom dicsérgetne halomra. Sőt..ezerszer jobb. Rákérdez az egyik tanárra, kicsit alább hagy a rágásom, ahogy elgondolkodom a név alapján. Beugrik az arc is, majd bólogatni kezdek.
- Ja, valami szófosásos baja lehet... még nem foglalkoztunk túl sokat egymással... - vonok vállat, hiszen nem kötött le az ürge sem a szómenésével, sem azzal, mit oktatásnak hív, így nem foglalkoztam vele. Nem óhajtok ezen változtatni, de remélem nem száll rám, nem akarok plussz órákat venni. Bőven elegendő, ami most van, ezzel még így elbírok.
- És te honnan ismered ezt a Cartert? Tanítani biztos nem tanított, egyidősek vagytok kinézetre... - kérdezek rá kicsit elmélázva és az utolsó harapást is elvégzem a kajámon. Hatalmas hamburger volt, teletömve minden földi jóval...a kíváncsiságom annyira nem erős, jelenleg nem is figyelek r erőteljesen, a doki nem izgatja a fantáziámat. Lenyalogatom inkább az ujjamra kenődött maszlagot inkább. Tim végül végez a reggelivel, megköszöni az étkezést, elmosolyodom, miközben magammal vagyok elfoglalva, hogy letakarítsam az ujjaimat.
- Egészségedre. - bököm azért ki automatikusan. - Elvitelre viszel valamit? - az asszonyára nem kérdezek rá, nem nagyon érint az, hogy barátnő vagy felesége van. Annyira azért van bennem úri modor, hogy a családi kapcsolatait, a magánéletét hagyjam és ne túrjam fel. Meg nem is érdekel tulajdonképpen...





Bradley

Julian C. Hemlock ölelést küldött

Timothée Léon Chauvet imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Bradley R. Fitzgerald
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Timothée & Bradley Tumblr_inline_r0b6z7jxJL1vmjwx6_500
Timothée & Bradley Tumblr_inline_qyj49yVDN81vmjwx6_500
★ kor ★ :
20
★ elõtörténet ★ :
little Fitzgerald
Timothée & Bradley Tumblr_inline_r0b6pdGxG61vmjwx6_500
★ lakhely ★ :
Upper West Side
★ :
Timothée & Bradley Tumblr_inline_qygjjlmG2c1vmjwx6_500
★ idézet ★ :
Timothée & Bradley Tumblr_inline_r0b74rClin1vmjwx6_500
Sometimes it`s better to settle for what you`ve already got.
★ foglalkozás ★ :
Önkéntes adminisztrátor - Hotel Artemis / Egyetemista
★ play by ★ :
Miguel Bernardeau
★ hozzászólások száma ★ :
35
★ :
Timothée & Bradley Tumblr_inline_r0b7epMjY71vmjwx6_500
TémanyitásRe: Timothée & Bradley
Timothée & Bradley EmptyKedd Ápr. 23 2024, 15:22


Engine failure


There were always secrets in my life that I had to figure out, but I never expected you.
Morning hours
Manhattan

Éreztem, hogy kihallja hangomból a turpisságot, hiába próbáltam finoman és a nevelőapjára való tisztelettel fogalmazni. Kis ideig elgondolkodok, hogy mennyire menjek bele a részletekbe, nem is válaszolok egyből, de aztán kiderül az arcom és elmosolyodom.
- Gimi alatt és az egyetemi első évünkben napi rendszerességgel találkoztunk. Bár, ha pontos akarok lenni, akkor az első gimis éveket nem venném bele, mert akkor nem egy volt a baráti társaságunk - válaszolom meg szó szerint a kérdését és ezúttal kifejezetten arra törekedek, hogy ne is mondjak többet. Nagyjából öt éven keresztül voltam Sora mindennapjainak a része és ebből három volt az, amiben kis túlzással és a szülei nagy bánatára, de elválaszthatatlanok voltunk. Biztosan tudja Bradley, hogy megy ez ebben a korban, hiszen ő is most pont abban az időszakban van, mint amiről mesélek neki. Ha pedig még pontosabb és egzaktabb választ szeretne tőlem, úgyis rákérdez. Rábízom, mennyit akar tudni, mennyire akarja hallani az izgalmasabb részleteket.
Miután elárulom neki a szándékomat, miszerint a motornak kellene repeta, nem nekem és kissé elmerülünk a motorozás örömében, meglepve tapasztalom, hogy érdekli őt a hivatásom. Sokan csak elkönyvelnek egyfajta katonának, elvégre ugyanúgy néznek ki, terepszínű ruha, fegyverek, veszélyes környezet… pedig tulajdonképpen katona és katona között is hatalmas különbségek vannak. Úgy gondolom, hogy az, hogy ezzel tisztában van Bradley már bizonyítja, hogy a kíváncsisága és az intelligenciája túlmutat az átlagon, még a fiúk körében is.
Ennek ellenére nem várom, hogy tudja, mi az a CRO, nem is lep meg, hogy nem találkozott még ezzel a kifejezéssel, hiába lett népszerű a rövidítés különféle videójátékokból. Mivel előre nem tudom, hogy miként fogja fogadni a hivatásomat, ezért meglehetősen átlagos hangsúllyal indítok és folyamatosan figyelem az arcát.
- Ha civilek kerülnek bajba, ráadásul bombázás során, ami egyfajta tömegpusztító fegyver, akkor minden erőt mozgósítanak, oda nem feltétlenül kell különleges alakulat, de persze ez is példa, sőt, kirendeltek már ilyen területre is egyszer. Szerencsére nem Amerikában. - Mivel szerteágazó a munkánk, ezért ez sem zárható ki, de ha magamtól kellene példát mondani, akkor nem a civileket érő épületbombázásokat hoznám szóba. - De helyénvalóbb példa mondjuk az a szituáció, amikor túszokat kell kiszabadítanunk katonai bázisokról, netán rejtekhelyekről, vagy más sebesült katonákat kell kijuttatnunk a veszélyes övezetből - egészítem ki csak a miheztartás végett. Nem tudok elmenni Brad szóhasználata mellett, ami egyszerre mosolyogtat meg és nyűgöz le. Természetesen egyik sem negatív értelemben. „Nem unalmas, sőt, izgalmas és menő”. Annyira régen használtam már ezeket a jelzőket a munkám során, de az is lehet, hogy mivel eredendően katonacsaládban nőtem fel, ezért merőben más szemlélettel gondoltam a katonák mindennapjaira. És valóban… kétségkívül izgalmas és menő, mondhatjuk annak, bár aki benne van és átéli ténylegesen is a mindennapokat, azok ennél komolyabb, befásultabb szavakkal dobálóznának. Noha magamat elég modern és laza embernek tartom, most mégis pofán csap a valódi fiatalság gondtalan gondolkodásmódja és szóhasználata. Legyen hát izgalmas és menő, beállok a sorba, beállok Bradley mögé és elmosolyodom a véleményén.
- Mondjuk, ha aktív frontra küldenének harcolni, akkor nem éppen az lenne a gondod, hogy unatkozol, vagy hogy ugyanazokon a hang-frekvenciákon durrannak el a fegyverek. - Felnevetek. Haj, Bradley… ha anyád ezt most hallaná sírva is fakadna! De nekem tetszett, igaz, ezek után inkább nem mondom meg neki, hogy a karrierem első felében én is ilyen „unalmas katona” voltam Irakban és volt olyan időszak az ott töltött évek során, amikor csak kvázi rendfenntartóként voltunk jelen az országban. Az élet nem csak menő dolgokról szól sajnos. - De valóban, én is szeretem a mostani pozíciómat, megérte a sok kiképzést végig csinálni hozzá. Aztán meglátjuk, meddig maradok CRO. Még bírom a strapát, de el fog jönni az az idő, amikor már szeretnék kissé tudod, „unalmasabban” élni - nézek rá kezdetben komolyan, aztán újra elmosolyodom. - De te ezt még úgysem tudod átérezni, nagyon helyesen. - Mikor húsz éves voltam, megpusztultam már akkor is, mikor két egymást követő napom ugyanolyan volt. Ki nem állhattam, ha nem volt adrenalin, ha nem történt semmi. Ebben talán hasonlítunk, csak épp van köztünk jó pár évnyi korkülönbség.
Ha az előbb én nyűgözhettem le őt, most ő teszi ezt velem, minek hatására meg is áll kezemben a sajtfoltos villa. Meglep az egyetemi tanulmánya, még fel kell fognom, mennyi közös van bennünk.
- Klassz! NYU? - kérdezem belecsapva a közepébe. - Oh igen, a jó kis 3D tervezés, mennyit nyomkodtam anno éjszakánként a Solid edget meg az AutoCAD-et. - Csak én annyira nem élveztem. - 2018-ban végeztem el ott a gépészmérnökit - mutatok magamra és ezzel jókedvűen bevallom, hogy a tanulmányaink egészen egyeznek. Nem teljesen, mert én az első képzésemet otthagytam a francba, mivel utáltam tanulni és nem nekem való volt a politikai gazdaságtan, de aztán sok évvel később újra padba ültem. Kellett egy diploma, hogy CRO lehessek.
- Nem tagadom, ezzel most megleptél. Meg a repülők mechanikájával is. Szép karrier lesz ebből! - Elismerően bólintok és míg kiszedem a tányéromban lévő maradék tésztát is, rájövök, hogy őt már minden bizonnyal tanítja Julian. Jesszusom!
- Mondd csak, nem tanít neked elméleti fizikát Julian Carter? Csak mert ha igen, akkor részvétem és szólj, ha szerinted indokolatlanul meg akar buktatni, mert jövök és intézkedem az érdekedben. - Tudom, Dr. Julian Carter, de úgyis mindenki tudja róla, hogy elől-hátul, jobbról-balról doktor, úgyhogy én ezt feleslegesen nem teszem elé. Már csak azért sem, mert nekem ő örökké az Iraki háborúban megismert katonatársam, illetve barátom marad és nem egy agyondoktorált professzor. Persze semmi baj nincs Juliannel, csak én is tudom, mennyire szereti a fizikát és ha belelendül… akkor nem tudom, hogy tudnak körmölni a diákok. Azt sem tudom, én mit tettem volna akkor, ha a diákja lettem volna, lehet felálltam volna és kisétáltam volna a teremből, vagy diszkréten fehér zászlót lengettem volna neki jelezvén, hogy ezt a csatát feladom.
- Köszönöm a reggelit - teszem le végül a villát az üres tányér mellé, de nem kezdek el mocorogni, megvárom míg ő is befejezi a burgert. Addig megiszom a kávémat.


I know
I will fly
back to
you

Julian C. Hemlock and Bradley R. Fitzgerald imádják a posztod

mind álarcot viselünk
Timothée Léon Chauvet
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
Timothée & Bradley SWTIE
Timothée & Bradley SWdvG
The hardest thing to do in military is
WAITING
★ kor ★ :
40
★ elõtörténet ★ :
« Normal » is a setting
on washing machines but not life

Timothée & Bradley 73HcSLb
♫ :
« Je te pardonne; Maître Gims »
Tu m'as demandé pardon, j't'ai repoussé. J'voulais
qu'tu comprennes que je souffrais mais t'as laissé
ton odeur sur les draps. J'ai tenté d'te haïr mais la
colère est partie. J'ai fait d'la place dans mon cœur.
Je veux qu'tu saches que tu m'manques et les bons
souvenirs l'emportent sur la haine et la rancœur.

───────────────────────────────────────────────────
JE N'VEUX PLUS JAMAIS TE DIRE AU REVOIR

───────────────────────────────────────────────────
★ családi állapot ★ :
Timothée & Bradley JSJzEJV
We are more than the worst thing that is ever
appened to us. We need to stop apologizing for
having been to hell and come back breathing.
★ lakhely ★ :
Jersey City
★ idézet ★ :
HEY, BE PATIENT!
Time will come in your life when people
will regret why they treated you wrong.
★ foglalkozás ★ :
Combat Rescue Officer
★ play by ★ :
Richard Madden
★ szükségem van rád ★ :
« Unknown child »
★ hozzászólások száma ★ :
96
★ :
There's some things that cannot be taught; they
must be experienced. You never learn the most
inestimable lessons in life until you go through
───────────────────────────────────────────────────
« YOUR OWN PERSONAL JOURNEY »

───────────────────────────────────────────────────
Timothée & Bradley Tumblr_inline_olhx72r5IL1rqq37j_400
TémanyitásRe: Timothée & Bradley
Timothée & Bradley EmptyVas. Ápr. 21 2024, 09:31

Timothée

Azért van bennem para némi dolgok miatt, sosem lehet tudni kicsoda besúgó és hogy van-e a falnak is füle. Hogy mikor akarnak kihallgatni bármi miatt is, résztvevők és jelenlévők miatt...szóval persze hogy Timothée felé is óvatos vagyok. Hiába mondtam el neki miben is vagyok olykor benne, mindent nem tárok fel előtte. Még így sem, hogy segített rajtam. Meg úgy sem, hogy anyám egy régi ezeréves haverja. A gimiből...ami úgy 20-21 éve lehetett...remek... az jó régi ismeretség, ám a fickó nem volt túl sűrűn jelen...milyen barát az ilyen? Bár attól függ, hogy mit is jelent a sok idő... érdekel? Azt hiszem igen...
- Mégis mennyi, az a sok idő? - kérdezek rá egy kihívó mosollyal, hiszen ha csak heteket, akkor nem érdekes, de ha hónapokat, éveket ölel fel az ismerettségük, kicsit érdekesebb a dolog bizonyos okokból. Nem mintha sok közöm lenne anyám magánéletének kibogózásához, főleg ezer évre vissza nyúlóan, úgy hogy semmit sem mesélt még erről...nem mintha sokszor kérdezősködtem volna erről...talán nem is érdekelt akkoriban. Főleg apa halála is előkerül, ez meg még összerugdos lelkileg, így elhallgatok, fogadom a részvétet apró halvány mosollyal. Nem tudom mit is mondhatnék... szóval átterelem a témát más vizekre, talán úgy könnyebben megy majd a társalgás...nem, nem érdekel, hogy anya milyen volt olyan korban, mint én most... Ami a motoromat illeti, kap repetát, felhúzódnak a szemöldökeim és úgy szuggerálom Timet. Folyadékot akar tölteni a gépembe, hogy az működhessen? Klassz! Ezt hallva máris pörgősebb lesz az utam majd hazafelé... meg nyilván máshová is... de ahogy kimondta...kihívást dobott elém...anya nem is mondta, hogy ez az arc ekkorra ász...bár még érhetnek meglepetések, de addig is megtudhatom, kicsoda ez a régi jó barát... az egyből leesik, hogy imád biciklizni és régóta űzi, vagyis hát a szolgálata kezdése előtti időkből sűrűn tolta. És okozott magának bajt és az anyámnak is... Ami pedig a munkát illetti, persze hogy kíváncsi vagyok. Lehet nem is olyan uncsi dolog, amit művel szolgálatban. Így mikor belekezd a kérdésbe, vállat vonok, közben a fejemet is megingatom egy szájhúzás kíséretében. Honnan kéne tudnom mi az a CRO? Derengeni dereng valami, de az nem túl sok infó, így Tim az aki kiegészíti ezt egy egész halmazzá a magyarázatával. Azért visszakérdezek...
- Szóval ha civilek kerülnek bajba egy bombázás során, akkor ti vagytok a megfelelőek hozzá? Vagy ti csak a katonákon segítetek? Vagy a helyzet nehézsége miatt? - azért nem mindegy nah, nyilván a tűzoltóság is jelen van egy ekkora városban baj esetén, de ha nagyobb a gond akkor nagyobb horderőt küldhetnek ki?  
- Amúgy ez nem tűnik unalmasnak...nem ugyanaz a dolog minden mentésnél...mármint, ha simán a frontra küldenek harcolni az uncsi lenne, belegyöpösödne az ember, ha ugyanazokat a ravaszokat huzogatná...de egy mentés több fajta formája már akkor menő és izgalmas, mikor csak a tervet szövik ki hozzá... ez elég...menő. - magyarázok, kicsit fellelkesültem a dolog hallatán, ez a szavaimon is kihallatszik, ám elmosolyodom végül. Főleg így belegondolva az egész helyzetbe, hogy hol végzi a munkát és a pozíciója is...és mindez...hány éves is? Anyám osztálytársa volt gimiben, bár az nem jelenti, hogy egyidősek is...szóval 40-re saccolok... basszus...20 év különbség... ami pedig engem illett... figyelem ahogy visszahajol az ételéhez és kérdez... hallgatok és figyelem őt. Mi lesz belőlem az egyetem után? Elsőre nem is válaszolok azonnal.  
- A repülőgépek mechanikus rendszerei felé kacsintgatok, gépészmérnöki szakon vagyok...  de többet akarok... a 3D-s modellezés remekül megy, ahogy a műszaki rajzok is. De még sokat kell tanulnom... - adom meg a dolgok nyitányát számára, hogy mely területek érdekelnek és miben vagyok eddig jó. Érdekelnek a repülők hajtóműinek típustanfolyamai, de ez egyelőre még álom marad. Még sok mindent kell ezen jelenlegi területemen tanulnom. Szóval egész gáz a mai reggelem, hogy nem értem be időbe. De ez van. Még hosszú út áll előttem. Teljesen mindegy mennyi rajzon vagyok túl és mennyire mennek az elméleti kérdésekre a válaszaim...mert kitűnő vagyok eddig, szóval anyám sem lehet csalódott, ha elmúlasztok egy fél napot valami miatt.  




Bradley
mind álarcot viselünk
Bradley R. Fitzgerald
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Timothée & Bradley Tumblr_inline_r0b6z7jxJL1vmjwx6_500
Timothée & Bradley Tumblr_inline_qyj49yVDN81vmjwx6_500
★ kor ★ :
20
★ elõtörténet ★ :
little Fitzgerald
Timothée & Bradley Tumblr_inline_r0b6pdGxG61vmjwx6_500
★ lakhely ★ :
Upper West Side
★ :
Timothée & Bradley Tumblr_inline_qygjjlmG2c1vmjwx6_500
★ idézet ★ :
Timothée & Bradley Tumblr_inline_r0b74rClin1vmjwx6_500
Sometimes it`s better to settle for what you`ve already got.
★ foglalkozás ★ :
Önkéntes adminisztrátor - Hotel Artemis / Egyetemista
★ play by ★ :
Miguel Bernardeau
★ hozzászólások száma ★ :
35
★ :
Timothée & Bradley Tumblr_inline_r0b7epMjY71vmjwx6_500
TémanyitásRe: Timothée & Bradley
Timothée & Bradley EmptyKedd Ápr. 02 2024, 17:19


Engine failure


There were always secrets in my life that I had to figure out, but I never expected you.
Morning hours
Manhattan

Észreveszem, hogy halkabban ejti ki az „illegális” szót a száján, ennek ellenére én mozdulatlanul figyelem őt, mert tudom, hogy senki sincs körülöttünk, aki, ha megtudja, hogy ez a fiú illegális versenyeken vesz részt, egyből megy is beköpni őt. Hacsak nem egy zsaru ül épp mögötte, ami pech, de még abban az esetben is úgy gondolom, hogy a rendőr a kislábujját sem lenne hajlandó megmozdítani az információ hallatán. Ők is úgy működnek, mint bármely másik ember: amíg nem szól a felettesük, hogy menni kell, addig nem fognak önhatalmúan cselekedni. Avagy még egy zsaru sem fogja lerövidíteni a reggeli időszakát, hogy nyakon csípjen egy sugdolózó fiút, aki a hamburgerére vár. A szituáció pikatériája, hogy én is egy rendfenntartó erő része vagyok, de mint láthatja rajtam, az illegális szavon sem akadok fent és nem is nézem le, amiért keresi az adrenalint. Majd az anyja rászól úgyis, ha baja lesz.
- Igen, az kicsit sem vicces. Ha gyorsaságin egy motorral elszállsz, akkor az minimum kórházzal végződik. Már amennyiben nincs kiképezve a tested, mint az élsportolóknak, hogy nagy erőhatásokkal szemben is szívós legyen és nem vagy speciális védőfelszerelésben. - A kettő együtt kell ahhoz, hogy valaki elkerüljön komolyabb sérüléseket, hiszen a védőfelszerelés megvéd, de egy erősebb ütés azért még így is roncsolja a csontokat és izmokat. Kell az erőnlét a bukásokhoz is. Megértem, hogy Sora miért nem díjazza ezt nála. Ha nekem lenne egy ilyen korú fiam és észrevenném, hogy vágyik hasonló élményekre, akkor szervezett keretek között vinném magammal extrém sportolni (mert a gyorsasági motorverseny is annak mondható) és kikötném, hogy kőkemény edzések mellett csinálhatja csak és kellő védőruházattal, valamint oktatók társaságában. És mindezek mellett bíznék abban, hogy mivel megengedem neki, hogy részt vegyen extrém élményekben, ezért nem akar majd illegálisan, a tudtom nélkül szórakozni. Mert ez az, szórakozás. De mivel nem az én fiam, így nem szólhatok bele Sora nevelésébe. Feltételezem, agyvérzést kapna, ha mindezekről tudomást szerezne.
Nem tudom, miért, de hosszasan emésztem magamban azt a szót, hogy „anyu”. Mintha ebben a pillanatban tudatosulna bennem igazán, hogy Sora tényleg egy anya és én épp a fiával beszélgetek, pedig ezzel a ténnyel eddig is tisztában voltam. Csak most a csontomig hatolt a felismerés, ami ledöbbent és be kell látnom, hogy az a Sora, akit én ismertem, ő már nagyon távoli emlék.
- Gimiben osztálytársak voltunk. Sok időt töltöttünk együtt akkoriban - mosolyodom el. Megfordul a fejemben, hogy elmondom neki, hogy jártam az anyjával és összességében ebben semmi kivetnivalót nem érzek, pláne, hogy most ő is abban a korban van, mint amiben anno mi voltunk, de tekintettel arra, hogy nemrég hunyt el az apja, óvatosan bánok a témával. Nem akarom közölni vele, hogy az anyja velem is együtt volt még mielőtt megismerte volna azt a férfit, aki egészen eddig Bradley életének részese volt. Túl tapintatlan húzás lenne azok után, hogy látom rajta, mennyire érzékeny téma ez még. Őszintén szólva, megértem.
- Részvétem - veszem én is halkabbra. Úgy érzem, nem lenne helyes, ha bármi mást is hozzáfűznék az őszinte együttérzésemen kívül a friss sebei miatt. A kiérkező ételek viszont szerencsére részben új hangulatot adnak a beszélgetésnek.
Felkúszik szemöldököm Bradley utalásától. Nocsak, kis szemtelen. Pofátlanul fiatal, most is csak erre tudok gondolni, ahogy ránézek.
- Nekem jelen esetben benzint jelent, amit a motorod fog elfogyasztani, miután itt végeztünk. - Én is tudok szemtelen lenni és nem is vagyok rest megmutatni neki, hogy bennem emberére találhat. A motornak is kell időnként repeta, máskülönben nem indul be, nemde? És ha már motor, meglep, hogy bicikliről kérdez, de örömmel osztom meg a történetemet.
- Hát az nem most volt akkor. - Bár az ő korát nézve azért nem is annyira rég. Közben úgy döntök, hogy leveszem a kabátomat és a mellettem lévő üres szék háttámlájára helyezem rá. Lehet Sora jobban örülne, ha inkább bringázna, még annak ellenére is, hogy valószínűleg PTSD-je lenne a bicikli láttán, amiért én anno annyit estem-keltem nagy tempónál és aminek a vége az lett, hogy eltörtem a lábam. Majd szakítottunk. De ez most szerencsére nem tartozik a beszélgetéshez.
Kérdését hallva még bekapom a villámra felszúrt orsótésztákat és míg lenyelem őket, egy kisebb sóhajjal hátradőlök. Azon gondolkozok éppen, hogy mennyire menjek bele a részletekbe, nem azért, mert bármi titkos lenne, hanem mert nem tudom, ténylegesen is mennyire érdekli őt a téma. De végül úgy döntök, hogy bedobom a mélyvízbe, aztán ha túl mélynek bizonyul, majd dobok neki mentőövet.
- Tudod, mi az a CRO? - nézek rá kíváncsian, mert sok fiatal jól ismeri ezt a katonatiszti formát a különböző játékokból. - Tulajdonképpen ők a légierő egyik különleges harci alakulatának mentésre, vagy annak előkészítésére specializálódott katonatisztjei. Stratégiai, műveleti és taktikai tervezéseket végzünk, mielőtt harci műveleteket hajtanánk végre. - Ez lett volna hát a mélyvíz, de ha még érzem a figyelmét, fordítok neki szívesen. - Vagyis leegyszerűsítve, nem frontokon jelenlévő katonák vagyunk, hanem kimenekítéseket, rajtaütéseket és a hadsereghez tartozó egyéb egyedi küldetéseket végzünk. - Nem megyek bele jobban, csak ha kérdez. Igazság szerint a CRO, mint Combat Rescue Officer az magába foglalja a pozíciómat és a rangomat is. Figyelem arcát, kíváncsi vagyok reakciójára, mert különböző arckifejezéseket láttam már a katonai pozíció hallatán másokon. Egyesek elsápadnak és nem tudnak mit kezdeni a tudattal, mások szeme csillogni kezd és vannak, akik leginkább egy lépést tennének hátra. Kis hatászszünetet követően visszahajolok a tésztám fölé.
- Na és te mit tanulsz? Mi lesz belőled az egyetem után? - „Mi leszel, ha nagy leszel” kevésbé degradáló változata hangzik el tőlem. Azt tudom, hogy egyetemista és szabadidejében besegít az anyja munkahelyén, de attól még biztosan van neki is egy álma, vagy minimum egy saját elképzelt életújta és feltételezem, mivel Sorara nagyon ráerőltették a szülei (Brad nagyszülei), hogy vigye tovább a hotel vezetését, ezért ő nem tervezi nagymértékben befolyásolni Brad karrierjét. De ez csak egy feltételezés, mint mondtam, rég volt már, hogy elmondhattam magamról azt, hogy jól ismerem Sorát.  


I know
I will fly
back to
you

Bradley R. Fitzgerald imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Timothée Léon Chauvet
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
Timothée & Bradley SWTIE
Timothée & Bradley SWdvG
The hardest thing to do in military is
WAITING
★ kor ★ :
40
★ elõtörténet ★ :
« Normal » is a setting
on washing machines but not life

Timothée & Bradley 73HcSLb
♫ :
« Je te pardonne; Maître Gims »
Tu m'as demandé pardon, j't'ai repoussé. J'voulais
qu'tu comprennes que je souffrais mais t'as laissé
ton odeur sur les draps. J'ai tenté d'te haïr mais la
colère est partie. J'ai fait d'la place dans mon cœur.
Je veux qu'tu saches que tu m'manques et les bons
souvenirs l'emportent sur la haine et la rancœur.

───────────────────────────────────────────────────
JE N'VEUX PLUS JAMAIS TE DIRE AU REVOIR

───────────────────────────────────────────────────
★ családi állapot ★ :
Timothée & Bradley JSJzEJV
We are more than the worst thing that is ever
appened to us. We need to stop apologizing for
having been to hell and come back breathing.
★ lakhely ★ :
Jersey City
★ idézet ★ :
HEY, BE PATIENT!
Time will come in your life when people
will regret why they treated you wrong.
★ foglalkozás ★ :
Combat Rescue Officer
★ play by ★ :
Richard Madden
★ szükségem van rád ★ :
« Unknown child »
★ hozzászólások száma ★ :
96
★ :
There's some things that cannot be taught; they
must be experienced. You never learn the most
inestimable lessons in life until you go through
───────────────────────────────────────────────────
« YOUR OWN PERSONAL JOURNEY »

───────────────────────────────────────────────────
Timothée & Bradley Tumblr_inline_olhx72r5IL1rqq37j_400
TémanyitásRe: Timothée & Bradley
Timothée & Bradley EmptyKedd Márc. 26 2024, 17:21

Timothée

Nekem aztán nem tudja beadni azt a mesét, hogy milyen isteni egy ilyen kaja...férfiasabb kajára lenne szüksége...de hát csak eldönti mit akar...ha neki ez a mennyi manna, hát el nem veszem tőle az szent. Ami meglep, hogy a motorom felől érdeklődik, hogy miért nem szántom fel vele a terepet, de az egyszerű válaszadásomon meg sem lepődik. Hát az anyák már csak ilyenek nah. A gatyámon mosásnál észre veszi a foltokat, vagy ha női hajszálat talál rajtam...mindent észre vesz. Az utóbbi talán nem is zavarja őt annyira, nem hozta nagyon szóba, csak leszedegette rólam a szálakat és mutatta. De hát ez az anyák sorsa, vigyáznak a gyerekeikre. Már hozzászoktam, nem is zavar a dolog, szeretem a keresztkérdéseket is tőle. Ami pedig a srácot illeti, ő is benne lenne, ha vinném párszor a gépet nagyobb helyekre is, hiszen igaz...adni kell az élvezeteknek és hát nem azért kaptam, hogy ne derítsem ki mit is tud. Szóval ennyit erről. Nem félek anya haragjától, sokkal inkább a csalódástól félek és attól, hogy halálra izgulja magát miattam. Bőven elég volt számomra az, hogy annyiszor láttam sírni apa halálakor. Nem tudnám újra átélni azt, hogy ezúttal miattam kelljen sírnia. Inkább nem szeretném, így vannak tényleg olyan dolgok, melyekről jobb ha nem tud és jobb ha feledésbe is merülnek. Akkor is kiakadt, mikor Henryről mondtam el dolgokat, szóval tartom a szavát ezekhez is...jobb ha nem tud olykor az ember bizonyos dolgokról. Még ha az fáj is.
- Illegális... - mormogom azért halkabban, hiszen nem kellene, hogy más is felfigyeljen erre. - De voltam már gyorsaságin is...elég klassz érzés amikor száguldasz és mikor pofára esel...nah azt nem kívánom senkinek se... - nyilván sejti, hogy mekkora esésekkel jár egy ilyen hajrá, engem nem zavart és az se hogy buktam, hiszen nem vagyok vérprofi ebben. Még sokat kell majd bravúroznom, hogy minden klappoljon és hogy érezzem a szekeret magam alatt. Amúgy tökre lelkes vagyok a motorral kapcsolatban, adom a dolgot, hogy milyen jó olykor szabadon száguldozni, persze a városban betartom a szabályokat, hiszen a szabálykövetés az első. A kérdése meglep anyával kapcsolatban, nem is értem, miért hozza fel anyát... mi köze van anyámhoz? Tényleg régi ismerősök?
- Ismered anyut már régebbről? - nyilván ha nem ismerné, akkor nem tenne fel vele kapcsolatban ehhez hasonló kérdéseket. De az biztos, hogy nem idegenek egymással.
- Nagyon nem volt toppon az első pár napban egyikünk sem... maradjunk annyiban, hogy ez egy érzékeny téma. - vallom be az őszintét, ezzel zárom is a témát, hiszen nem akarok ilyen dolgokról beszélni, nekem még fáj a dolog és anyának is, még akkor is, ha már túl vagyunk azóta pár mosolygósabb dolgon. De akkor is meghalt a férja, az apám, a nevelőapám, akit szerettem és erről nem akarok beszélni. Főleg nem egy számomra idegen hapsival... de mindez annyiban is marad, hiszen érkeznek a rendelések, megdicséri a hamburgert, amire szélesen elvigyorodok...tulajdonképpen ebből kettőt is felfalnék, de tudván, hogy mi vár rám ha itt végeztem, inkább nem falok be még egyet. A repetás kérdésemre kérdéssel válaszol, melyre nevetni támadna kedvem, ám a félrenyelés kísérgeti ezt a tevékenységet, így komótosan rágok és nyelek, hogy tisztuljon a magyarázatomra a szám.
- Kinek mit jelent a repeta... - vonok vállat, bár jelenleg nem vagyok perverz formámban és nem is szoktam idegenekkel ilyenre kitérni, de desszertet egy nőnél kérjen... jobban járna. De semmi közöm ahhoz, hogy milyen perverziói vannak, vagy merre menne el gondolatban ezen témánál, így maradok a következő bringás kérdésemnél és harapok a kajámba, míg ő is a válaszadására vár. A bicikli téma felkelti a figyelmem, ahogy meséli a sztorit, így a rágás mellett le sem veszem a figyelmet Timről. Triatlonos volt...
- Csúúúcs. - nyögöm ki teli szájjal és persze hallgatok továbbra is, ahogy meséli a folytatást a balesetről. Szóval abbahagyta és a hadsereg tagja lett. Ez vajon mennyivel jobb, mint egy versenyzés? Kiélvezheti a benne tomboló érzéseket, vagy túl sok a lelki világának? Vajon mennyire lehet egyszerű neki? A hobbira inkább már nem akartam kitérni, de ő igen, még űzi a sportot. Az tök jó, legalább tényleg leköti magát.
- Nem... - mosolyodom el halványan. - Talán 13- 14 évesen bicajoztam utoljára. - fejet ingatok közben, hiszen sosem voltam nagy bringás, apa mellett tekertem párszor, de nem kötött le, most meg fel sem szállnék egyre sem. Nem vonz a dolog...  
- A hadseregben mit csinálsz? Mi a posztod? Vagy a rangod... - felkeltette a kíváncsiságomat, mondjuk nem eléggé, hiszen majdnem minden tizedik ember New Yorkban valamelyik sereghez, vagy épp rendőrséghez tartozik... szóval nem lehet olyan nagy dolog...mondjuk tiszteletre méltó az fix. Nem mindenki ér el nagyobb kitüntetést, vagy rangot, főleg, ha nem rak le az asztalra lófaszt sem. Közben a fali órára terelődik a pillantásom, nem sok idő telt még el, így nem is aggódok...most meg már főleg nem...  




Bradley
mind álarcot viselünk
Bradley R. Fitzgerald
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Timothée & Bradley Tumblr_inline_r0b6z7jxJL1vmjwx6_500
Timothée & Bradley Tumblr_inline_qyj49yVDN81vmjwx6_500
★ kor ★ :
20
★ elõtörténet ★ :
little Fitzgerald
Timothée & Bradley Tumblr_inline_r0b6pdGxG61vmjwx6_500
★ lakhely ★ :
Upper West Side
★ :
Timothée & Bradley Tumblr_inline_qygjjlmG2c1vmjwx6_500
★ idézet ★ :
Timothée & Bradley Tumblr_inline_r0b74rClin1vmjwx6_500
Sometimes it`s better to settle for what you`ve already got.
★ foglalkozás ★ :
Önkéntes adminisztrátor - Hotel Artemis / Egyetemista
★ play by ★ :
Miguel Bernardeau
★ hozzászólások száma ★ :
35
★ :
Timothée & Bradley Tumblr_inline_r0b7epMjY71vmjwx6_500
TémanyitásRe: Timothée & Bradley
Timothée & Bradley EmptyKedd Márc. 19 2024, 18:44


Engine failure


There were always secrets in my life that I had to figure out, but I never expected you.
Morning hours
Manhattan

Ha Bradley gimis lenne még, akkor lehet beültetném a kocsimba, kitenném a suli előtt, aztán valahogy elvontatnám a motorját helyette, akár az otthonához is, így viszont, hogy egyetemista, én felteszem a két kezemet. Már felnőtt ember, el tudja dönteni, hogy mi a fontos neki, úgyhogy én nem szándékozom őt befolyásolni. Amúgy sem lenne korrekt, ha én próbálnám meg rávenni, hogy siessen órára, miközben anno engem is alig lehetett a padok között tartani. Ezzel együtt pedig az is evidens nekem, hogy nem fogok én részletekbe menően mesélni Soranak, maximum azt jegyzem majd meg neki, hogy találkoztam a fiával, megint és segítettem neki megtankolni a motor. Meg történetesen azt is, hogy kajáltunk egy jót.
- Most miért? Isteni tud lenni, ha nem csapják össze! - nézek rá felvont szemöldökkel, szó mi szó, nem sok emberrel találkoztam, aki nem szereti a választott kajámat, noha tetszik, hogy ennyire őszinte jellemmel bír Brad. Nem Sora az anyja véletlenül?
Egy újabb sikeres telefonmentés után bemegyünk az étterembe és helyet foglalunk egymással szemben. Borzasztó hogy, Franciaországban úsztam a nosztalgikus mámorban, amiért végre otthon érezhettem magam, erre most visszajövök az Egyesült Államokba és az útszéli kajándákra jellemző unalmas piros színű bőrülések láttán is előtör belőlem az „itthon vagyok” érzés. Valószínűleg kimaxolom a kettős állampolgárság adta életérzést.
Úgy érzem, valamibe beletenyereltem a motorozással kapcsolatban és valóban, nem tud teljesen meglepni, hogy az anyja kerül szóba. Oh istenem, hát igen, az a nő mindent észrevesz, egy fikarcnyi érzelmet sem lehet előle eltitkolni, nemhogy még külső jellemzőket. Azt hiszem, ha együtt maradtunk volna anno, mellettem már most ősz lenne és nem ilyen fiatalos. Bár igaza van Bradleynek, amiről nem tud, az nem fáj, feltehetőleg azt sem tudta volna, hogy mi történt velem épp Irakban, vagy más helyeken. Ennek ellenére én egy olyan ember vagyok, aki nagyon közvetlen és meg is szeretném osztani másokkal az élményeimet, anno sem tudtam titkolózni Sora elől és nem csak azért, mert úgyis észrevette volna. Én akartam, hogy tudja, mi van velem, mit érzek. Nyitott könyv voltam számára régen. Most? Most valószínűleg már nem. Ellenben Bradley egy olyan könyv, aminek épp csak most nyitottam ki a fedőlapját és irtó kíváncsi vagyok, hogy mit rejtenek a sorok.
- Szóval nem díjazná, ha terepen is mennél vele. Bár az tény, hogy menni kellene még néhány kilométert, hogy találj egy jó területet állatkodni a motorral. - A verseny említése viszont meglep. - Gyorsaságin mentél? Vagy… ez is olyan illegális versenyzés? Hallottam, hogy újra kezd divatba jönni a rendfenntartók nagy örömére. - Megmosolygom az utóbbi szavaimat és hiába én is egyfajta rendfenntartó lennék, összességében nem szándékozom állást foglalni a versenyzők és a zsaruk között. Viszont nem ússza meg, hogy ne térjek vissza egy kérdés erejéig az anyjára. Nem akarom Sorával húzni az agyát, de pár kérdéstől talán még nem fog kikelni magából.
- De azért jól kijöttök? Főként most, ebben a nehezebb időszakban? - Szeretném óvatosan tudatni vele, hogy hallottam az apja haláláról, persze nem akarom elrontani a hangulatot sem, ezért csak mellékesen érintem a kényes témát. Ellenben Bradley hamburgere nagyon jól néz ki, az én Mac & Cheese-em sem rossz, bár van rajta egy furcsa sajt, amihez én még franciaként sem vagyok hozzászokva.
- Jó étvágyat! Szép darab - mutatok elismerően az elé rakott ételre, majd beleszúrom villámat a tésztába. - Desszertre gondolsz? - Ilyen reggeli órákban egyáltalán van már komolyabb desszert? Mondjuk kávé mellé szoktak edni fánkot, amihez nekem speciel nincs gusztusom már évek óta. De majd meglátjuk, miután benyomtam a tésztát.
Rágások közepette felpillantok rá a tisztáról és még néhány másodperc erejéig várok a válasszal, hogy lenyeljem az épp számban lévő falatot. Jó néven veszem a kérdését, mert mindig szívesen beszélek a sportról.
- Huszonkét éves koromig hivatásos triatlonos voltam. Rengeteget tekertem a városban és hegyi országutakon is míg készültem a versenyekre. Legalábbis amíg el nem tört a lábam és ezért buktam a világbajnoki selejtezőt, majd új edzőm lett, akivel nem találtuk meg a közös hangot, szóval végül abbahagytam az egészet és inkább bevonultam a hadseregbe - mesélem el neki a teljes sztorit dióhéjban. Én annak a híve vagyok, hogy ha már beszélgetünk, ne titkolózzunk és rejtsük el a sztorikat tőmondatokkal. Na meg valamiért csak megkérdezte, szóval teszem azt… érdekli a bringázás? - De hobbiszinten még most is eljárok időnként, remek edzés, segít, hogy kikapcsoljam az agyam. Miért? Te is szoktál?


I know
I will fly
back to
you

Bradley R. Fitzgerald imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Timothée Léon Chauvet
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
Timothée & Bradley SWTIE
Timothée & Bradley SWdvG
The hardest thing to do in military is
WAITING
★ kor ★ :
40
★ elõtörténet ★ :
« Normal » is a setting
on washing machines but not life

Timothée & Bradley 73HcSLb
♫ :
« Je te pardonne; Maître Gims »
Tu m'as demandé pardon, j't'ai repoussé. J'voulais
qu'tu comprennes que je souffrais mais t'as laissé
ton odeur sur les draps. J'ai tenté d'te haïr mais la
colère est partie. J'ai fait d'la place dans mon cœur.
Je veux qu'tu saches que tu m'manques et les bons
souvenirs l'emportent sur la haine et la rancœur.

───────────────────────────────────────────────────
JE N'VEUX PLUS JAMAIS TE DIRE AU REVOIR

───────────────────────────────────────────────────
★ családi állapot ★ :
Timothée & Bradley JSJzEJV
We are more than the worst thing that is ever
appened to us. We need to stop apologizing for
having been to hell and come back breathing.
★ lakhely ★ :
Jersey City
★ idézet ★ :
HEY, BE PATIENT!
Time will come in your life when people
will regret why they treated you wrong.
★ foglalkozás ★ :
Combat Rescue Officer
★ play by ★ :
Richard Madden
★ szükségem van rád ★ :
« Unknown child »
★ hozzászólások száma ★ :
96
★ :
There's some things that cannot be taught; they
must be experienced. You never learn the most
inestimable lessons in life until you go through
───────────────────────────────────────────────────
« YOUR OWN PERSONAL JOURNEY »

───────────────────────────────────────────────────
Timothée & Bradley Tumblr_inline_olhx72r5IL1rqq37j_400
TémanyitásRe: Timothée & Bradley
Timothée & Bradley EmptySzomb. Márc. 09 2024, 22:54

Timothée

Az igazság a motorral kapcsolatban, hogy az anyám leszedné a fejemet a helyéről ha megtudja hova megyek a járgánnyal. A lelkemre kötötte, hogy csak óvatosan, bár vannak dolgok, mikor anya nem tud valamit és jól is jártam, nem tud róla és nem is aggódik. Nem sűrűn cselekszek anya háta mögött, mert ő a legfőbb támogatóm és védelmezőm apa után, így aztán nagyon nem szeretnék vele haragba sem lenni ha kitudódnának a dolgaim erről. Tudom, hogy milyen az anyám, az állandó ismétlésekre nem vágyom, akármennyire is szeretem őt. Vesztünk már össze, kiabáltunk is egymással, de sikerült mindig megbeszélnünk a dolgainkat, így nincs is mitől tartanom. Majd ezt is elmesélem neki, hogy miért késtem az óráimról...mert nem egy óra lesz “ellógva” az is tuti. És nem azért mert Timothy bele vinne a rosszba, vagy ilyesmi... kérdésére vállat vonok.
- Kinek mi a fontos, tudod.... - vannak dolgok, amiket be lehet pótolni és vannak, amiket nem, valószínűleg ez is olyan lesz majd, de pótlok úgyis. Az átlag jegyek nem nekem valóak, mindig teperek a jobbakért, szóval a tanulás nem háttérmunka számomra. Magamnak tanulok, nem másnak, így úgysem hagyom annyiban. Kiderülnek a dolgok Timről is, bár nem tudom miért mesél nekem erről, bár a bicikli szó felkelti a figyelmemet, mi meg is érdemel egy csalfás mosolyt. Bicaj, mi? Meg nem tudnám mondani hány éves koromban váltottam le a bicómat, talán 15 voltam, még annyi sem, de már nem érdekelt, talán, ha másfél évet nyúztam...van, akinek bejön és van, aki olyan, mint én. Ez van. Akadnak olyanok, akik látnak fantáziát benne és vannak, akik uncsinak találják. Úgy tűnik a fickó itt mellettem élvezte az életmódot, vagy csak nem tellett neki többre. A tank üres, így egy kicsit cikinek is érzem ezt a találkozót, bár nem akartam bevonzani a rosszat, mégis megtörtént. Nem az üzemanyag volt az első gondolatom... sokkal rosszabb eshetőségen agyaltam. Hálálkodom, még meg is hívom kajálni, melyet elfogad és egyből ki is nyögi mit akar enni. Megugranak a szemöldökeim...
- Hogy lehet azt megenni? - szólalok meg végül, bár nem fikázásnak szántam, mindenki azt eszik amit akar és amilyen a szája íze...én nem csípem. Bár elég gyorsan rávágta az tény, lehet régóta feni rá a fogát... vagy csak nagyon éhes. A pörgetést abba hagyom a figyelmeztetést halva, valóigaz, hogy nem akarok egy újabb szétesett mobilt...meg itt nem márványlapon csúszna, hanem betonon esne szét. Szóval vissza is helyeztem a készüléket a farzsebembe és valahogy megkönnyebbültem...könnyebb lettem, nem volt bennem feszültség, nem pánikoltam semmi miatt sem...minden szar elszállt rólam, de ez biztos csak illékony dolog lesz. Később visszafog térni minden. Visszamegyek a sráccal a kávézóba, leadja a rendelését, körül nézek én is, magam is kérek egy kávét és egy hamburgert...utálok csak létezni és nem akarom a szájából kinézni a falatokat sem. Meg hát ha valaki eszik, akkor az milyen már hogy te nem? Biztosan megfogom kívánni, megelőzöm a dolgokat.  A motoros kérdésre nem számítok, szóval megvakarom a tarkómat zavaromban...
- Erre csak egy válaszom van...anya. Tipikus anyatigris, elsőre meglát szinte mindent, ami nem oda való, lehet ez akár egy szakadás, sérülés... bár amiről nem tud, az nem is fáj neki, tudom...egy két alkalommal versenyeztem... de aszfalton... - magyarázom majdnemhogy nagy lelkesedéssel, hiszen büszke vagyok a járgányra és a megtett kilométerekre is. Az meg hogy inkább hova való, nos az részletkérdés...majd eljön annak is az ideje, bár most, hogy a tészták ura elmondta ezt a biciklis rodeót, kedvem támadt nekem is ehhez és nem a szokott útvonalakon végig száguldozni. Lesz majd alkalom rá, ebben biztos vagyok. Bár nem anya mögött fogok cselekedni, mindketten jobb szeretjük, hogyha tudjuk hol találjuk meg a másikat vészhelyzet esetén. Erre nevelt, nem tehetek róla... és még azt sem veszem észre, hogy engem figyel... najó, kicsit látványos a dolog tőle, de nem zavar... még. Az ételeket kihozzák, a hamburger illata egyenesen mennyei, bár a kávé sem piskóta, bár biztos akadna ennél jobb is, de ehhez vagyok szokva, mindegy is. Rá pillantok a másikra.
- Jóétvágyat. A repetát se hanyagold. - fűzöm hozzá, hiszen egyen, megérdemli a segítségéért. Túl kedves lennék? Inkább így fizetem meg neki, mint pénzzel...a pénzből bármit vehet, de így ehet egy jót. Megmarkolom a hamburgert és jóízűen harapok bele, az íze mennyei és szó szerint elfogok olvadni ettől...  
- Mi volt a biciklivel a dolgod azzal a nagy hajtással? - kérdeztem meg végül a lenyelt falat után, újabb harapás nyomán csendesedtem el végül. Azért csak furdalja a kíváncsiság az oldalamat, nah.
 




Bradley
mind álarcot viselünk
Bradley R. Fitzgerald
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Timothée & Bradley Tumblr_inline_r0b6z7jxJL1vmjwx6_500
Timothée & Bradley Tumblr_inline_qyj49yVDN81vmjwx6_500
★ kor ★ :
20
★ elõtörténet ★ :
little Fitzgerald
Timothée & Bradley Tumblr_inline_r0b6pdGxG61vmjwx6_500
★ lakhely ★ :
Upper West Side
★ :
Timothée & Bradley Tumblr_inline_qygjjlmG2c1vmjwx6_500
★ idézet ★ :
Timothée & Bradley Tumblr_inline_r0b74rClin1vmjwx6_500
Sometimes it`s better to settle for what you`ve already got.
★ foglalkozás ★ :
Önkéntes adminisztrátor - Hotel Artemis / Egyetemista
★ play by ★ :
Miguel Bernardeau
★ hozzászólások száma ★ :
35
★ :
Timothée & Bradley Tumblr_inline_r0b7epMjY71vmjwx6_500
TémanyitásRe: Timothée & Bradley
Timothée & Bradley EmptyHétf. Feb. 26 2024, 20:02


Engine failure


There were always secrets in my life that I had to figure out, but I never expected you.
Morning hours
Manhattan

Nem jó hír, hogy minden jól ment a járgánnyal, mielőtt látszólag teljesen oktalanul nem indult volna be újra, mert ezzel aligha jutunk közelebb az igazsághoz. Jobb ötlet híján elkezdem átnézni tüzetesen, talán észreveszek valamit, ami rendellenes és az ő szemét már meg sem ragadja, annyira hozzászokott a saját motorjának kialakításához.
Egy pillanatra visszanézek Bradleyre, mikor mondja, hogy nem nagyon jár vele terepen, ellenben aszfalton rendesen koptatja a gumikat. Érdekes belegondolni, hogy ez miért lehet így, révén, hogy ha aszfaltra kell neki, akkor miért a cross motort választott, ami még negyvenfokos emelkedőn is képes felkapaszkodni a sziklákon, ha valaki ügyesen adagolja neki a gázt. Az ok pedig, ismerve az anyját nem a pénz. Sora és a családja meg tudna fizetni neki egy nagyobb testű motort is, mondjuk egy Yamahat, amivel lehet rendesen repeszteni. Persze Sora tipikusan a zéró-veszély híve, régen is az volt, most is az, ezt leszűrtem a hotelben a Henesseyzés közben is, szóval lehet meg is érkeztünk a válaszhoz, hogy miért egy cross motort látok szemeim előtt. De nehogy már ennyire szófogadó legyen, hogy tényleg nem használja ki motorjának előnyeit…
- Nagy hiba, de te tudod - mosolyodom el, de nem ítélkezek, csak a véleményemet osztom meg vele. Én biztosan szétszedném a hegyeket-völgyeket ezzel a darabbal, legalábbis addig, amíg nem töröm össze magam. De hát minek élek, ha nem élvezem ki?
- Fontos óra… lett volna? - Múltidőben már, ahogy érzem. - Majd a srácok úgyis átküldik az anyagot. - tartom szóval, csak hogy ne némán fogdossam össze a motorját és egyben próbálom visszaadni belé az életet, mert eléggé úgy látom, hogy ideges. Gondolom a motor miatt és nem az óra miatt. - Az egyetemi óráim felére sem jártam be anno és mégis mindenről képben voltam, helyette inkább ötvennel, hatvannal repesztettem a főutakon biciklivel. - Készülni kellett a selejtezőkre. Közben felállok és a kormány tájékát veszem szemügyre. Lecsavarom a tanksapkát és lehet, de csak lehet, hogy ráleltem a probléma forrására. Nem vagyok egy motor zseni, a repülőkhöz jobban értek, de benzin nélkül egészen biztosan nem fog elindulni.
- Akkor nem csoda, hogy kiürítetted - mosolygok, míg megtörlöm a kezem és a sapkát is valami olajtól, vagy piszoktól, nem tudom, mi ez. A benzin hamar elpárologna a kezemről. Úgy veszem ki szavaiból, hogy megvan a tényleges és egyedüli ok, nem feltételezhető, hogy más elromlott volna, szóval le is veszem az ujjamat a járműről. Én sem szeretem, ha más tapogatja az enyémet, ez ilyen fiús szokás, tudom.
- Örülök, hogy segíthettem. - Pár lépést teszek a padka felé és kidobom a zsebkendőt a közeli kukába, miközben elmosolyodom a visszautasíthatatlan (szó szerint) ajánlatán.
- Köszönöm a meghívást, Mac & Cheeset - felelem egész gyorsan a kérdésére, mialatt szembe fordulok vele. Nem vagyok az a fajta, aki húzza a száját és sorra közli a „nem tudom” kifejezéseket, ha azt kérdezik, mit enne. Általában tisztában vagyok vele, milyen ízre vágyom, a triatlonos éveimből pedig megmaradt szokásnak, hogy gyakran tisztát eszek. Úgyis lemozgom, de legalább gyorsan nagy energiát ad. - Arra meg azért vigyázz, lehet még egyszer nem fogja túlélni a kijelző - mutatok az ujjai között pörgetett mobilra, miközben felnevetek. Legutóbb is ezt csinálta, nagyon menő, ahogy zsonglőrködik a telóval, de ha leesik... ezek nem Nokiak.
Megfogalmazódik bennem, míg belépünk a kajáldába, hogy elmegyek Bradnek a közeli kútra egy kanna benzinért majd az evés után, de egyelőre ez még ráér. Ilyen reggeli órákban azért vannak páran, de bőven akad még üres asztal. Kérek egy Mac & Cheeset és egy erős kávét, bár a Franciaországban főzött egyébként javarészt olasz kávék után az erős kifejezés egészen álomszerű. Az amerikaiak nem ismeri az erős kávékat, de még a gyengéket is felvizezik. Megvárom, hogy Brad mit lép, ő is eszik-e, vagy már evett, nem tudom mi a terve.
- És miért nem viszed terepre a motort? Porolhatnád a földet vele rendesen - teszem karba kezeimet és egyenes háttal a háttámlának döntöm hátamat, míg figyelem Brad vonásait. Hihetetlen, külsőre mennyire tiszta anyja! Érdekel, hogy milyen ember ő, milyen fiút hozott a világra Sora és milyen elvek szerint neveli. Húsz év, kerekítve. Nem lehet még húsz, mert akkor láttam volna a kerekedő hasát Sorának, bár azt egy ideje sejtem, hogy már akkor terhes volt Sora a volt férjétől, mikor velem szakított. Vagy közvetlenül utána lett az, nem tudom, ennyire még nem akartam turkálni Sora múltjában és nem is voltam elég bátor, hogy feltépjem azokat a sebeimet, amikről úgy tudtam, hogy már beforrtak.


I know
I will fly
back to
you

Bradley R. Fitzgerald imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Timothée Léon Chauvet
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
Timothée & Bradley SWTIE
Timothée & Bradley SWdvG
The hardest thing to do in military is
WAITING
★ kor ★ :
40
★ elõtörténet ★ :
« Normal » is a setting
on washing machines but not life

Timothée & Bradley 73HcSLb
♫ :
« Je te pardonne; Maître Gims »
Tu m'as demandé pardon, j't'ai repoussé. J'voulais
qu'tu comprennes que je souffrais mais t'as laissé
ton odeur sur les draps. J'ai tenté d'te haïr mais la
colère est partie. J'ai fait d'la place dans mon cœur.
Je veux qu'tu saches que tu m'manques et les bons
souvenirs l'emportent sur la haine et la rancœur.

───────────────────────────────────────────────────
JE N'VEUX PLUS JAMAIS TE DIRE AU REVOIR

───────────────────────────────────────────────────
★ családi állapot ★ :
Timothée & Bradley JSJzEJV
We are more than the worst thing that is ever
appened to us. We need to stop apologizing for
having been to hell and come back breathing.
★ lakhely ★ :
Jersey City
★ idézet ★ :
HEY, BE PATIENT!
Time will come in your life when people
will regret why they treated you wrong.
★ foglalkozás ★ :
Combat Rescue Officer
★ play by ★ :
Richard Madden
★ szükségem van rád ★ :
« Unknown child »
★ hozzászólások száma ★ :
96
★ :
There's some things that cannot be taught; they
must be experienced. You never learn the most
inestimable lessons in life until you go through
───────────────────────────────────────────────────
« YOUR OWN PERSONAL JOURNEY »

───────────────────────────────────────────────────
Timothée & Bradley Tumblr_inline_olhx72r5IL1rqq37j_400
TémanyitásRe: Timothée & Bradley
Timothée & Bradley EmptyHétf. Feb. 19 2024, 17:32

Timothée

A probléma szerte ágazó és nem lelek válaszokat. Elég a saját bajom, erre jön a gépezeté, amit nem akartam. Túl fáradt voltam ehhez lelkileg, hogy a válaszokat keressem a bajára. Hiányzott Henry és a közös megállapodásunk, hogy segít a bajban...nincs bajom senki segítségével sem, mindig jól jön. Azonban mindig jól jön, ha arcokat kell felismernem csupán csak látásból, futólag és még beszélni sem kell hozzá. Ám utólag beszéltem a csávóval, aki mellettem telepedett le a kocsijával. A hotelben szállt meg és tudok mindent. Jó, nyilván a teljes nevet nem, de hogy mennyi időre és hogy mikortól volt páros érkezése, vagy épp egyedüli napjai...pörgött rajta az agyam, ám semmi közöm nem volt hozzá, így igyekeztem a motorom felé terelni a figyelmem. Anya munkája nem az enyém, csak néha benézek...mindenhová szinte. Így ennyi is, amire emlékszem arra figyelmeztetem és emlékeztetem őt is, amiért rohadt mód hálás. De most kanyarodjunk is vissza ide. Nem akarom a fickót éheztetni, hiszen nyilván a kaja miatt gurult ide, vagy kávé, kinek mi ugyebár. De persze mentegetőzik, mit ráhagyok, ő baja, ő dolga, ha nem kell utána kapkodnia, akkor rendben vagyunk. Nem akarom, hogy miattam legyen kapkodós a napja folytatása.  
- Minden plottul ment vele. - nem emlékszem rendellenes zajra, arra felfigyeltem volna akkor is mielőtt elindulok vele, de semmi sem volt, szóval ez passz. Figyelem Timet miképpen kíséri tekintetével végig az egész gépet precízen. Mintha értene hozzá, ami most nagyon is jól jön. Egy plusz szakértői szem.  Újabb kérdés...terepen mennyit megyek? Mennyit?
- Az utakon megyek vele leginkább, suliba, vagy haverokhoz, szórakozóhelyre...murvás helyen talán háromszor voltam vele... - vallottam be a dolgokat, hiszen volt már rá példa, hogy egy versenybe becsatlakoztam, holott csak néző akartam lenni semmi több, de más lett belőle. Pórul jártam, de bajom nem lett. Szerencsére anyám erről nem tud, lenne min kiakadnia, ha megtudná, hogy milyen gyorsan száguldanak egy egy ilyen versenyen.
- Suliba mennék, de már olyan mindegy...késve indultam el. - a kitérő ide meg már mit sem számított, szóval feladtam azt, hogy beérjek időben egyetemre. Majd leigazolom valahogy az első két órámat, semmi gond. Amit viszont talál az olyannyira meglep engem. Kérdő tekintettel figyelek fel rá, ahogy a tanksapkánál babrál...nah ne csináld már, hogy ezért hagyott cserben?! Égőnek érzem, kicsit mintha szarul is esne a dolog, de ez árulásnak is vehető szinte.  
- Öhm...fogalmam sincs... talán egy hete is van már... - A haverokkal tankoltuk meg közösen, tele lett rakva a tartály, azt mondta Jorden, hogy ezzel kihúzom sokáig. Hát eddig bírta ki. Remek, én meg itt égek miatta! De legalább megoldódott a probléma, de most itt kell hagynom? Vagy felhívjam anyát hogy vigye haza? Egyáltalán ráér most? Fingom nincs hogy jelenleg mennyire lehet elfoglalt, de majd csak rám ér.  
- Akkor a hiányérzet induláskor ezt jelezte...nem lestem bele... kösz. - mosolyodom el miközben felkelek onnan, még át kell rágnom magam azon, hogy kerüljön haza ez az istenverte gépezet. Itt biztosan nem hagyom, haza meg nem tolom, arra nincs se időm se kedvem. Meg hát Brad-nek hívnak, hülye nem vagyok...nem égetem magam ilyennel. Szóval elő is szedem a mobilom, hogy majd csörgessek anyámnak.  
- A segítségedért meghívlak kajálni, nem fogadok el nemleges választ, szóval ... mit ennél? - szólaltam meg újra és pörgetni kezdtem ujjaim között a mobilt. Anya még várhat. Szavaim is azt sugallták, hogy nagyon is komolyan gondolom ezt a fizettséget, hiszen ha nem jött volna, még mindig a bajt keresném, eszembe se jutott volna a tankot nézni. Hálás voltam neki a segítségért.  




Bradley
mind álarcot viselünk
Bradley R. Fitzgerald
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Timothée & Bradley Tumblr_inline_r0b6z7jxJL1vmjwx6_500
Timothée & Bradley Tumblr_inline_qyj49yVDN81vmjwx6_500
★ kor ★ :
20
★ elõtörténet ★ :
little Fitzgerald
Timothée & Bradley Tumblr_inline_r0b6pdGxG61vmjwx6_500
★ lakhely ★ :
Upper West Side
★ :
Timothée & Bradley Tumblr_inline_qygjjlmG2c1vmjwx6_500
★ idézet ★ :
Timothée & Bradley Tumblr_inline_r0b74rClin1vmjwx6_500
Sometimes it`s better to settle for what you`ve already got.
★ foglalkozás ★ :
Önkéntes adminisztrátor - Hotel Artemis / Egyetemista
★ play by ★ :
Miguel Bernardeau
★ hozzászólások száma ★ :
35
★ :
Timothée & Bradley Tumblr_inline_r0b7epMjY71vmjwx6_500
TémanyitásRe: Timothée & Bradley
Timothée & Bradley EmptyVas. Feb. 11 2024, 21:57


Engine failure


There were always secrets in my life that I had to figure out, but I never expected you.
Morning hours
Manhattan

Megtanultam figyelni a környezetemre, kiélezték az érzékeimet arra, hogy vegyem észre a nem szokványos dolgokat, úgyhogy még így fáradtan is kiszúrom a vízszintesben fekvő motorral együtt Bradley arcát a padkánál. Mivel ismerős arcot látok, ezért nálam alap dolog, hogy nem csak elsétálok mellette, hanem ha mást nem, egy kézfogásra csak odamegyek hozzá, ezesetben viszont még úgy is érzem, hogy talán segítségére lehetek.
Elismerően bólintok, úgy látszik, az aprólékosság nem csak rám ennyire jellemző, hanem Bradre is, kétségkívül ledöbbenek, hogy még azt is tudja rólam, hány éjszakát szálltam meg a hotelben. Ha pedig ezt tudja, lefogadom, azt is, hogy a napok egy részében nem egyedül voltam ott.
Azt mondta „csávó”. Na akkor ezek szerint mégsem kell aggódnom annyira a ráncok miatt, amikről egyik tiszttársam magyarázott.  
- Touché - adok hangot elismerésemnek és most elsőként egy francia, ám sportból igencsak híres szó kerül a nyelvemre. Még vissza kell állítanom az agyamat az angol nyelvre. - Nagyon képben vagy a dolgokkal. Szép! - Szavaim még a hotel nyüzsgő életére vonatkoznak, szemeimmel viszont már a motort kezdem el vizsgálni, de nagyon hamar jön is a megerősítés, hogy bizony jók az amúgy atomfizikát nem igénylő megérzéseim, valóban a motor adta meg magát.
- Menet közben hallottál, vagy éreztél valamilyen rendellenességet? - Értem, hogy nem indul be, de azért, ha motorikus baja lenne, az már menetközben is érezhetőnek kellene lennie. Megnézem a kipufogót, de mivel nem látok benne semmit, ezért leguggolok a motorhoz. Szerencsére nem egy olyan típussal rendelkezik Brad, aminél le kellene bontani minden borítást, hogy hozzá lehessen férni a hajtóműhöz. Bár ezt így nem lehet nagyon megítélni, de feltételezem nem a csapágyakkal, vagy azok kenésével lenne a probléma, bár a crossmotoroknak az az egyik leggyakoribb meghibásodásuk amiért szó szerint hegyen-völgyön is átmennek velük.
- Nem, valóban nem. De jobban voltam fáradt, mint éhes, úgyhogy egy percig se érezd magad miattam zavarban. - Nem nézek rá, mert szemeimmel még mindig a motort fürkészem, de tudom, hogy mire akar utalni, végtére is egy kajálda mellett állunk. Kissé jobban a motor alá nézek, ahol elszórtan ugyan, de megszáradt sárt fedezek fel, ezért a kerékre pillantok, látok-e a barázdákban kavicsnyomot.
- Mennyit mész vele terepen? - Ez igazából lényegtelen, meg annyira nem is meglepő, hogy egy ilyen motort nem csak aszfalton használnak, de érdekel azért, hogy milyen élményekben van vele része, mert baromi jó dolognak tartom, igaz, én nekem eddigi élményem csak cyclo crossban van, az sem túl sok, mivel rendszerint országúti kerékpárom volt.
- Késésben vagy? Merre tartottál éppen mielőtt cserbenhagyott téged ez a járgány? - Hétfő reggel van, gondolom, hogy vagy munkába, vagy egyetemre tartott éppen. Bár az Artemis Hotel nem erre van, úgyhogy vagy iskola, vagy edzés, netán valami egyéb teendője lehet. Eközben arrébb megyek, mert ő is leguggol a járműhöz, Brad jobban ismeri ezt a típust, ez kétségtelen, szóval mivel én nem találtam semmi szembetűnőt alul, megnézem mit tehetek a kormány tájékán.
Már csak a miheztartás végett is lecsavarom a tanksapkát, érzem, hogy enyhén olajos lesz tőle a kezem, de ez most nem számít, majd megtörlöm később valamiben. Viszont amennyire „csak a miheztartás végett” szándékoztam megnézni a benzintartályt, annyira meglep, amit látok. Vagy éppenséggel az, amit nem látok benne.
- Te figyelj már… mikor tankoltad ezt meg utoljára? - nézek rá immáron teljesen felegyenesedve, míg másik kezemmel egy zsebkendőt húzok ki zsebemből és megtörlöm vele mind pedig a tartálysapkát, mind pedig az azt tartó kezemet.


I know
I will fly
back to
you

Bradley R. Fitzgerald imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Timothée Léon Chauvet
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
Timothée & Bradley SWTIE
Timothée & Bradley SWdvG
The hardest thing to do in military is
WAITING
★ kor ★ :
40
★ elõtörténet ★ :
« Normal » is a setting
on washing machines but not life

Timothée & Bradley 73HcSLb
♫ :
« Je te pardonne; Maître Gims »
Tu m'as demandé pardon, j't'ai repoussé. J'voulais
qu'tu comprennes que je souffrais mais t'as laissé
ton odeur sur les draps. J'ai tenté d'te haïr mais la
colère est partie. J'ai fait d'la place dans mon cœur.
Je veux qu'tu saches que tu m'manques et les bons
souvenirs l'emportent sur la haine et la rancœur.

───────────────────────────────────────────────────
JE N'VEUX PLUS JAMAIS TE DIRE AU REVOIR

───────────────────────────────────────────────────
★ családi állapot ★ :
Timothée & Bradley JSJzEJV
We are more than the worst thing that is ever
appened to us. We need to stop apologizing for
having been to hell and come back breathing.
★ lakhely ★ :
Jersey City
★ idézet ★ :
HEY, BE PATIENT!
Time will come in your life when people
will regret why they treated you wrong.
★ foglalkozás ★ :
Combat Rescue Officer
★ play by ★ :
Richard Madden
★ szükségem van rád ★ :
« Unknown child »
★ hozzászólások száma ★ :
96
★ :
There's some things that cannot be taught; they
must be experienced. You never learn the most
inestimable lessons in life until you go through
───────────────────────────────────────────────────
« YOUR OWN PERSONAL JOURNEY »

───────────────────────────────────────────────────
Timothée & Bradley Tumblr_inline_olhx72r5IL1rqq37j_400
TémanyitásRe: Timothée & Bradley
Timothée & Bradley EmptySzomb. Feb. 03 2024, 22:40

Timothée

Nem vagyok annak híve, hogy elöntsön bármiért is a düh, hiszen általában apát hívom, ha gondom-bajom van a géppel. Ha nem tudom magam megoldani a hibáját, akkor ő az emberem. Ám most, mivel ő már nincs, maradtam én és a szakkönyvek. Semmit sem hoztam el, annyira kapkodtam, hiszen nagyon nagy késésben vagyok és a fickó megjelenése sem segít a kocsijával, ahogy mellém parkol. Addig nem is figyelek rá, míg ki nem száll a fűtött verdából, már mikor a köszönésnél és a felém nyújtott kezénél jár, akkor pillantok és fordulok felé egy enyhe mosollyal. Fogadom a kézfogást, nem vagyok pökhendi, ez bőven le rí rólam...csak azért, mert a Trinitybe jártam, nem vettem át az ottaniak szokását. Szerencsére jómodort vertek a szüleim belém, így nem mocskolom be egyikük nevét sem. A fickó arca elsőre beugrik a Hotelből, megmentette a mobilomat azzal, hogy nem taposta meg, bár névügyileg nem ismerem...bár ő úgy tűnik igen. Vajon anya mesélt rólam? Vagy ismerik egymást anyával? Nem is mondta. Vagy csak online platformon ismerkedett? Megint egy csomó felesleges kérdés vetült fel bennem, de nem ma lesz a napja, hogy erről kérdezősködök. Meg hát...anya barátai nem tartoznak rám. Én sem mutatok be neki minden haveromat, meg a lányokat sem, kikkel kavartam egyszer kétszer. Szóval így nagyjából egálban is lennénk. Jó, persze nem így működik, de nah.  
- Hello. Igen, Bradley... Te pedig a kilenc éjszakás csávó vagy a Hotelban. - vigyorodok el enyhén, majd a kocsira is rábámulok, amolyan kényszercselekedetként. Megnézem magamnak a kocsit, nincs rá jogsim, még anya nem engedte meg, örültem, hogy a motort nagy keservesen, de megengedte úgy, hogy egy évet nyaggattam miatta. Ami meg a csávót illeti, nem tudom kicsoda ő, anya telefonhívását hallgattam ki, legalábbis ezt a rész, a hangot felismertem és a hozzá társuló arcot is a Hotelnél és itt is. Legalább a memoriámmal nincs gond ilyen esetekben és ez a szerencsém is. Bár most nem nagyon kellene ráérnem, egyelőre nem tudok már rágörcsölni több mindenre. Pont elég az a frusztráció, hogy nem érek be...vagy már el is késtem, mellékes. Már nem idegeskedem miatta, azt sem tudom, hogy mennyi az idő jelenleg.
- A baj... - fordulok vissza a gépezetem felé, két kézzel felé tárulkozok.
- Az indításvezérlővel nincs gond, de lefullad. Talán a légszűrő krepált be. Ikerlevegőszűrős...szóval elég gáz...mert otthon még elindult, itt meg már annyit sem... - vonok vállat és visszalépek hozzá, hogy lehajoljak érte, felállítsam és visszategyem a támasztásába. Otthon mondjuk nem volt időm átnézni induláskor, de asszem’ az előtte való napokon átnéztem és minden rendben volt vele. Meg még apával a halála előtti napon is átszerelgettük és nem említette, hogy hibát észlelt volna rajta...
- De gondolom nem az én problémám miatt álltál meg...- néztem fel az épületre, majd vissza a férfire szigorú tekintettel. Persze nem fogom megenni, nem ezért a szigor.
- Szóval nehogy miattam hallj éhen...azt nem venném a lelkemre...valószínűleg tíz perc múlva is itt leszek... - vonok vállat és leguggolok a gépemhez, hogy átnézzem a külsejét, hogy nagyjából rendben van-e. Persze jól tudom, hogy nem kívül van a hiba, dehát felszerelés nélkül jöttem el...de neki ezt nem kell tudnia...amúgy is már rég szétkaptam volna. Anyát felhívni meg nem akarom, hogy jöjjön el értem, vigyen be az NYU-ba, a gépet meg vigye haza...vagyis hát mindkettőnket vigyen haza, mert hát több mint 90 kg a monstrum, csak nem engedhetem meg neki, hogy emelgesse.  




Bradley
mind álarcot viselünk
Bradley R. Fitzgerald
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Timothée & Bradley Tumblr_inline_r0b6z7jxJL1vmjwx6_500
Timothée & Bradley Tumblr_inline_qyj49yVDN81vmjwx6_500
★ kor ★ :
20
★ elõtörténet ★ :
little Fitzgerald
Timothée & Bradley Tumblr_inline_r0b6pdGxG61vmjwx6_500
★ lakhely ★ :
Upper West Side
★ :
Timothée & Bradley Tumblr_inline_qygjjlmG2c1vmjwx6_500
★ idézet ★ :
Timothée & Bradley Tumblr_inline_r0b74rClin1vmjwx6_500
Sometimes it`s better to settle for what you`ve already got.
★ foglalkozás ★ :
Önkéntes adminisztrátor - Hotel Artemis / Egyetemista
★ play by ★ :
Miguel Bernardeau
★ hozzászólások száma ★ :
35
★ :
Timothée & Bradley Tumblr_inline_r0b7epMjY71vmjwx6_500
TémanyitásRe: Timothée & Bradley
Timothée & Bradley EmptyPént. Feb. 02 2024, 00:05


Engine failure


There were always secrets in my life that I had to figure out, but I never expected you.
Morning hours
Manhattan

Van bennem némi félelem, ahogy talpam újra az amerikai földet érinti. Öt napot töltöttem Marseilleben, további egyet Nizzában, az anyai ági rokonoméknál. Mondanám, hogy kihasználtam a szabadidőmet arra, hogy a sűrű időszak után kicsit kiürítsem a fejemet, hisz lényegében ez történt, de a valódi ok, amiért újra „haza” mentem az ennél sokkal komplexebb. Igen, még mindig otthonomnak tekintem Franciaországot, hiába éltem ott sokkal kevesebbet, mint New Yorkban. Elveszem az útlevelemet a biztonsági őrtől, aki végignéz rajtam. Nem kérdez semmit, mert végülis látja, hogy a francia nevem ellenére New Yorki vagyok, úgyhogy a két desztináció között teljesen evidensen mozgok, de valamit furcsállhat rajtam. Még hátranézek rá, némiképp megnyugszom, hogy ő már a következő személlyel foglalkozik, úgyhogy haladok tovább a JFK repülőtéren ezúttal sem kicsi emberáradattal.
Napi szinten gondolkodok el azon, hogy van-e értelme folytatni a nővérem iránti nyomozást, de mindig arra a következtetésre jutok, hogy igen, mert nem bírnám azt mondani különösebb indok nélkül, hogy hagyjuk abba. Nem tudnék elszámolni a lelkiismeretemmel ennyi év után sem, így hát megérte a magánnyomozó barátommal kisebb kiruccanást tenni a francia Riviérára. Persze külön-külön mentünk és érkeztünk, hogy legalább az esélyét megadjuk magunknak, hogy ne gyanúsítsanak meg minket kormány elleni nyomozással. Bármennyire is demokratikusnak gondolja magát Amerika, valóban marhára nem az, itt sem lehet mindent megtenni és ezt az is jól bizonyítja, hogy vigyáznunk kell magunkra.
Ezekkel a gondolatokkal szállok be a reptéri megőrzőben letett kocsimba. A megérzésem azt súgja, hogy át kellene vizsgálnom, nem rejtettek-e el benne valamit, vagy éppenséggel kívülről szerelték meg, első látásra azonban nem történt beavatkozás. Fel vagyok készülve rá, hogy bármikor szamon kérhetnek, mégis úgy gondolom, hogy már csak a munkám miatt sem én leszek az, akit elsőként súlyos atrocitás fog érni. Julianért jobban aggódom ilyen téren, de tudom, ő biztonságban megúszta ezt az utat.
Útközben mutatkozik meg állapotomon a jetlag. Sikerül elcsípnem a hétfő reggeli forgalmat, úgyhogy van, hogy több etapot is várnom kell, mire átjutok egy lámpán. A harmadik ilyen után döntöm el, hogy nem fogom tovább sanyargatni magam, hanem megreggelizek valahol. Általában szoktam figyelni a táplálkozásomra, de ezt kicsit túltoltam Marseilleben, szóval most leginkább valami kalóriadús tipikus amerikai fajtára vágyom, avagy teljesen mindegy, csak adjon annyi erőt, hogy átérjek Manhattanan és eljussak Jersey City-be a lakásomig.
Kicsit későn kapcsolok, hogy egy tök jó hely mellett készülök elhajtani éppen, úgyhogy az álmosságomhoz képest egészen nagy lendülettel hajtok be a parkolóba és nyomok rá a fékre, amik, mivel Teslám van, kellően hangosan szólalnak meg az alig hallható motorzajhoz képest. Kiszállok, ezúttal már nem felejtem el, hogy itt nem húsz fok van, úgyhogy a kabátomba is bebújok, mert azért tüdőgyulladást nem kellene kapnom. Lényegében ezen a röpke mozdulatsorom alatt nézek végig a mellettem lévőn, tekintetemet bevonzza a fekvő pozícióban lévő motor, ami valljuk be, nem a természetes megjelenési formája még egy álló motornak sem, úgyhogy fenntartja a kíváncsiságomat a látvány és arról a tulajdonosára pillantok. Egy kicsit összeszűkülnek a szemeim, mert valahonnan rémlik nekem a fiú, de mivel marhasokat lapozgattam az elmúlt időszakban Sora facebookját, nem telik sokba összeraknom, hogy Brad áll mellettem és egyébként tényleg ő volt az a srác, akinek összeraktam legutóbb a szétesett mobilját.
- Szia! Valami gond van? Kell segítség? - mutatok a kidőlt motorra, miközben odalépek mellé egyből a másik kezemet felé nyújtva, hogy kezet fogjunk üdvözlésképpen. - Bradley, igaz? Az Artemis hotelből… - Nem várom el, hogy emlékezzen rám, nem beszéltünk eddig többet, mint három perc, az ő korában pedig nekem sem a magamfajta férfiak arcaival volt tele az eszem, hanem inkább a szebbik nem képviselőivel.


I know
I will fly
back to
you

Bradley R. Fitzgerald imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Timothée Léon Chauvet
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
Timothée & Bradley SWTIE
Timothée & Bradley SWdvG
The hardest thing to do in military is
WAITING
★ kor ★ :
40
★ elõtörténet ★ :
« Normal » is a setting
on washing machines but not life

Timothée & Bradley 73HcSLb
♫ :
« Je te pardonne; Maître Gims »
Tu m'as demandé pardon, j't'ai repoussé. J'voulais
qu'tu comprennes que je souffrais mais t'as laissé
ton odeur sur les draps. J'ai tenté d'te haïr mais la
colère est partie. J'ai fait d'la place dans mon cœur.
Je veux qu'tu saches que tu m'manques et les bons
souvenirs l'emportent sur la haine et la rancœur.

───────────────────────────────────────────────────
JE N'VEUX PLUS JAMAIS TE DIRE AU REVOIR

───────────────────────────────────────────────────
★ családi állapot ★ :
Timothée & Bradley JSJzEJV
We are more than the worst thing that is ever
appened to us. We need to stop apologizing for
having been to hell and come back breathing.
★ lakhely ★ :
Jersey City
★ idézet ★ :
HEY, BE PATIENT!
Time will come in your life when people
will regret why they treated you wrong.
★ foglalkozás ★ :
Combat Rescue Officer
★ play by ★ :
Richard Madden
★ szükségem van rád ★ :
« Unknown child »
★ hozzászólások száma ★ :
96
★ :
There's some things that cannot be taught; they
must be experienced. You never learn the most
inestimable lessons in life until you go through
───────────────────────────────────────────────────
« YOUR OWN PERSONAL JOURNEY »

───────────────────────────────────────────────────
Timothée & Bradley Tumblr_inline_olhx72r5IL1rqq37j_400
TémanyitásTimothée & Bradley
Timothée & Bradley EmptyVas. Jan. 28 2024, 23:45

Timothée

Mindig is utáltam a hétfőket. Balszerencsés volt az összes eddigi, a maival egyetemben. Bár nem reménykedtem abban, hogy egyszer majd minden jobb lesz a hétfőket illetően és persze másban sem már...kinőttem az ilyen reménykeből...de hogy késésben legyek az óráimról, az már katasztrófa. Pedig állítottam ébresztőt is, szundik is voltak 5 percenként beállítva négyszer és mégis megtörténik. Mit nem kellett volna előző nap csinálni? Nem is emlékszem lényegében mit követtem el, hogy most kapkodnom kelljen, de katasztrófának könyvelem el az egész reggelemet. Anyát nem találtam a szobájában, elkönyveltem annak, hogy korán bement végre dolgozni, na meg fel sem akart kelteni, tehát korábban meglépett...na de sebaj. Pénz volt nálam, az mindig van, hiszen bármikor beüthet a krach, szükség lehet rá. Lemosakodtam hideg vizzel hogy megkönnyítsem az ébredésem, fogat mostam villámgyors mozdulatokkal, végül felöltöztem. Körül néztem a kulcsaimért, de nem voltak a helyükön, nem volt a szobámban és a bejárat melletti szekrényen sem a tálban. Szóval feltúrtam értük az egész lakást szinte, mire kiderült, hogy bent van a nadrágomban. Hurrá. Szóval magamhoz vettem a táskám, bezárkóztam és kiigyekeztem a motoromhoz. Ekkor vettem észre a felemás zoknikat is, de már szartam bele az egészbe. Nem akartam vissza menni kicserélni, így indítottam és el is száguldottam a reggelizős helyemre. Volt rá öt teljes percem, hogy reggelit vadásszak a gyomromnak, utána talán pont időben befogok esni a suliba. Ha a számításaim helyesek! De még ez sem sikerült, hiszen piros lámpát kaptam, így szabályszerető polgárként betartottam minden szabályt, mi rám vonatkozott és kivártam az alkalmat, hogy tovább robogjak. Így is lett, bekanyarodtam sietve a parkolóhelyemre, hogy...hogy majd fogjam a szokásos reggelimet és futva egyek. Belépve az ajtón üres és csendes hely fogad, ami lényegében jó is lenne, mi több, egyenesen tökéletes, mert a soromat sem kell kivárni. Hamar lerendelem, amit szeretnék, alig kell várnom rá bármit is, hiszen hamar kézhez kapom a kaját elvitelre, végül fizetés után robogok is kifelé a megszerzett étellel. Bepakoltam a táskába, majd indítani akartam a járgányom, de nem bőgött fel. Kérdések tódultak a fejembe, hogy mégis mi a bánat van ma...azon túl hogy egy elcseszett hétfővel van dolgom...de a motor miért nem indul, mikor első pöccintésre beszokott indulni? Átnéztem a kerekeit, stimmelt rajta minden, nem volt baja egyikkel sem. Az indítókulcs is az volt, amit induláskor adtam neki, szóval belül lesz a hiba? Hát remek...pont most nincsen nálam semmi a helyzethez kellő szükséges felszerelés. Hát hurrá.  
- Picsába! - morogtam egy sort, majd a motor kerekébe rúgtam, persze megadta magát a kitámasztás és fel is dőlt első szerbuszra. A hajamba túrtam, hiszen sokfelé elkalandoztak a gondolataim ez miatt. Elkések, nincs itt az apám, hogy ezt helyre hozza öt perc alatt, ráadásul eszembe sem jutna szerelőt hívni. Vagy anyát esetleg, hogy jöjjön el értem és vigyen el a suliba, a motort meg valahogy vigye haza. Ezen gondolatok sodrásában tértem vissza a kis helyre, hogy magamhoz vegyek egy üveg fantát, majd azzal együtt tértem vissza a motorra. Körül jártam párszor, elővettem a mobilomat is, amolyan kit hívjak először ezzel a problémával? Nem lett belőle senki sem, eltettem a készüléket...itt hagyni sem hagyhatom, de sokat fogok késni az óráról, hogyha most csak úgy feltárom a gépet, a kitudja mi baja okot felkutatni. Meg mivel is kellene megszerelnem végül is? Nem rajktam el a felszerelést a nagy siettségben. A hajamba túrtam idegesen és sétálni kezdtem a parkolóban, eddig üres volt, az egyetlen tag voltam jelenleg így nyitás után pár perccel, ám egy hangos fékezésre még én is csak összerezzenek. Nem számítottam rá és nem is igazán figyeltem a környezetemre, így az érkező autó közelsége is meglep.  




Bradley
mind álarcot viselünk
Bradley R. Fitzgerald
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Timothée & Bradley Tumblr_inline_r0b6z7jxJL1vmjwx6_500
Timothée & Bradley Tumblr_inline_qyj49yVDN81vmjwx6_500
★ kor ★ :
20
★ elõtörténet ★ :
little Fitzgerald
Timothée & Bradley Tumblr_inline_r0b6pdGxG61vmjwx6_500
★ lakhely ★ :
Upper West Side
★ :
Timothée & Bradley Tumblr_inline_qygjjlmG2c1vmjwx6_500
★ idézet ★ :
Timothée & Bradley Tumblr_inline_r0b74rClin1vmjwx6_500
Sometimes it`s better to settle for what you`ve already got.
★ foglalkozás ★ :
Önkéntes adminisztrátor - Hotel Artemis / Egyetemista
★ play by ★ :
Miguel Bernardeau
★ hozzászólások száma ★ :
35
★ :
Timothée & Bradley Tumblr_inline_r0b7epMjY71vmjwx6_500
TémanyitásRe: Timothée & Bradley
Timothée & Bradley Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Timothée & Bradley
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Timothée Léon Chauvet

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: New York :: Manhattan :: Ettermek, cukrászdák, kávézók-
Ugrás: