New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 111 felhasználó van itt :: 15 regisztrált, 0 rejtett és 96 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. 26 Ápr. - 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Meadow Gilberts
tollából
Ma 9:46-kor
Zaide Moran
tollából
Ma 9:46-kor
Kiara Hernández
tollából
Ma 9:43-kor
Fiorentina Deluca
tollából
Ma 9:13-kor
Katniss Jimenes
tollából
Ma 7:04-kor
Zoey Miles
tollából
Tegnap 23:23-kor
Lambert Schultz
tollából
Tegnap 22:59-kor
Marigold Miller
tollából
Tegnap 22:44-kor
Aston Miles
tollából
Tegnap 22:05-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
53
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
36
Üzlet
28
29
Összesen
229
218

Venus y Flor
TémanyitásRe: Venus y Flor
Venus y Flor EmptyKedd 30 Ápr. - 19:02

Venus y Flor

Sosem értettem igazán a nyelvtanárok, ~ akár a saját anyanyelvét, akár idegen nyelvet tanító, esetében ~ azt a felfogást, hogy „a választékos beszéd mennyire fontos”, „a legfontosabb a jó szóbeli és írásbeli kommunikáció”, „megfelelő szókincs nélkül nem tudjuk magunkat megértetni másokkal”. Ez a normál, mindennapi életben nagyon nem így van, legalább is az én tapasztalataim alapján. Bár amióta az USA-ba költöztem az egyetlen, ahova egy konferencia miatt utaztam az Hawaii, és ott mindenki beszéli az angolt, vagy legalább is azon a részen, ahol én voltam mindenki beszélte. De itt, New Yorkban, nagyon sok olyan külföldivel találkoztam, aki se angolul, se spanyolul nem beszélt, mégis megértettük egymást, mert mutogattunk, és a világszinten sokak által ismert „hello” köszönési formulát használtuk, mint egyetlen kiejtett szót. És, ha azt veszem figyelembe, hogy a szavakkal mennyire sokan hazudnak, míg a gesztusok mindig elárulják az embert, akkor sem igaz ez. Bár tény, hogy néha a hanglejtés is sok infót elárul a közlendő dolog hátteréről, ezt még mindig könnyebb manipulálni, mint az egyéb testbeszédet.
Mosolyogva hallgatom a tánccal kapcsolatos mondandóját. - Nem kényszer egyik sem. De nem soká - és itt előveszem a telefonomat egy naptár miatt - két hét múlva péntek este hattól lesz egy nyíltnapunk, ahol mindenkit szívesen várunk, akit érdekelnek ezek a táncok. Itt mi megmutatjuk, hogy milyen táncokra lehet beiratkozni, elmondjuk, hogy azok mikor lennének, és bár már ilyenkor szoktuk egy-két könnyebb táncnak az alaplépéseit venni, nem tesszük kötelezővé, hogy mindenki beálljon. Ha érdekel, akkor feldiktálom a pontos címet Queensben, és a tánciskola központi számát, ahol eléred az igazi oktatót - ajánlom neki, de nálam most sem névjegykártya, sem papír nincs, amire fel tudnám írni. - Annyi lenne még, hogy, ha jössz, hogy egy tiszta talpú váltócipőt hozz magaddal, akár táncolsz, akár nem. Illetve valamilyen innivalót, ha megszomjaznál. A partner sem kötelező elem - teszem még hozzá kedvesen, egy szélesebb vigyor kíséretében az utóbbit. A tánctermek tisztasága a tánc miatt fontos, mert akkor is gondot okoz a táncolás, ha bevisszük az utcai port, és csúszik, akkor is, ha foltokban nedvességet kap a padló, és megtapadunk rajta. Így a váltócipő kötelező, illetve enni és inni sem igazán jó az ilyen helyeken, de egy több órás táncórán, gyakorlásnál nem lehet megtiltani, hogy ne igyanak a résztvevők, így a saját üvegből, kulacsból történő ivás engedjük. - Tényleg nem kényszer, és még véletlen sem erőltetésből mondom, de a mi bulijaink nem olyanok, mint amire általában gondolnak. Elmegyünk egy táncklubba, ahol beszélgetünk és táncolunk. Még az ivás sem olyan, mint máshol, mert ilyenkor inkább a táncé a főszerep, és túl sok itallal nem lehet stabilan táncolni. Csak azért mondom, hogy ne egy olyan buli legyen a fejedben, mint egy discóban szokás - mosolygok kedvesen. Ez sokaknak meglepő szokott lenni, és nem ilyennek képzelik, hanem a filmekből, meg a saját fiatalkorukból megismert bulikból szerzett tapasztalataik alapján ítélnek. De ez más. Itt, ha már nincs korai takarodó, akkor még „gyerekeket” is szoktak hozni.
Látom, hogy mennyire szívesen beszél a zenéről és az éneklésről, így bátrabban merek kérdezni. - Nos, nekem lehet könnyebb megfelejtkezni magamról, mert nincs szükségem hangszerre, a zene meg most adott volt - mosolygok kedvesen. Bár lehet, ha az ő fülében is szólt volna valamilyen zene, ő is elkezd énekelni. A hangszeren való játszáshoz viszont tényleg szorosabban kötődik a hangszer megléte, bár… amióta „feltalálták” a léggitározást… nos, nem tudom. Bár szerintem az vagy az olyan megszállottak hobbija, mint amilyen én vagyok a táncnál, vagy azoké, akik annyira bénák, nincs épeszű ember, aki igazi hangszert adna a kezükbe, így nem jutnak hozzá. De ez tényleg az én privát véleményem, amit nem tervezek megosztani másokkal. - De van esetleg kedvenc zeneszerződ? És milyen hangszeren, hangszereken játszol? - kérdezem kíváncsian.
És ha válaszol, akkor megjegyzem neki, hogy lehet, össze is tudjuk hozni ezt az éneklős-táncolós dolgot. - Ha két hét múlva jössz erre a nyíltnapra, és oda tudsz érni ötre, akkor tudok szerezni egy üres termet, ahol meg is ejthetjük ezt az éneklős-zenélős-táncolós dolgot, ha valóban szeretnéd. Bár nem tudok balettozni, és nekem a komoly zenére inkább az illik, de kitalálhatunk valamit - mosolygok kedvesen, lehetőségként ajánlva neki. Amivel, ha akar, élhet is.
- Jaj! Ezt nehogy magadra vedd! Sokan eltévesztik, akik nem spanyolajkúak, csak nekünk van egyfajta, lehet már inkább kóros önérzetünk ezzel kapcsolatban - szabadkozok egy kedves mosollyal, mert látom rajta, hogy zavarba jött. Ezt pedig nem akartam. Tévedni emberi dolog, főleg, ha valaki nem jártas az adott témában. - Valóban az, és megvan a maga varázsa - teszem hozzá kedvesen. Puerto Rico valamilyen szinten az USA-hoz tartozik, és bár nagyban hatással volt rá már az itteni kultúra, de mégis annyira más ott minden, mint itt, hogy leírni is nehéz. Az ottani hangulatot inkább érezni kell, mint elképzelni.
Nem szólok, amikor elárulja, már alig emlékszik a nagymamájára, de érzem a hangsúlyán és a mozdulaton is, hogy ez a lazának tűnő néhány szó inkább annak szól, hogy nem akar róla többet beszélni, minthogy valóban így is gondolná. Fáj neki még mindig az elvesztése által okozott hiány. De ezzel én is így vagyok, csak én a szüleimmel.
- Nem kell szabadkoznod. Én egy kicsit másabb szemléletet kaptam az ilyen dolgokról, mint a legtöbben, mert ehhez kapcsolódik a szakmám. Sokan nem látják egy-egy ilyen dolognak a következményét, vagy az esetleges következményét. Csak engem érint túl érzékenyen - teszem hozzá lágyan, nem sértően. Nem akartam megbántani.
- Puerto Rico nagyon más. Az is nyüzsgő, főleg a nagyvárosok, de teljesen máshogy. Itt valahogy mindig az az érzés fog el, hogy mindenki rohan a következő feladat miatt, a következő élmény miatt, és a nagy rohanásban elfelejti megélni a pillanatot. Mintha az, hogy megáll valaki egy percre, és élvezi az adott pillanatot, bűn lenne, mert lemarad a következőről. Hogy az emberek folyton azt nézik, hogy mondjuk, ha „összeveszek a párommal, vajon mit gondolnak a szomszédok, mert azt kell látniuk, hogy mi mintaéletet élünk”. Nálunk ez nem ilyen. Hangosan kiveszekedjük magunkat, átrohanunk a szomszédhoz, baráthoz, majd lecsillapodunk, és újra összejövünk. Vagy szakítunk - vigyorgok. Bár én ezt San Juanban nem éltem át, itt ugyan ezt csinálom. Legfeljebb nem a szomszédhoz rohanok át, de azon a környéken, ahol sok latin-amerikai él, ott pont így van minden. Én Washington DC-ben is lazán kiszórtam a pasim, aki egyből az exem lett, cuccait az ablakon, amikor megtudtam, hogy kifelé kacsintgat. Itt ennyire komoly kapcsolatom még nem volt. A most alakulóval pedig remélem, nem jutok el eddig, mármint, hogy megcsaljon. - Az pedig, hogy eljöttem… nos, maradjunk annyiban, hogy az életünk nem mindig úgy alakul, ahogy szeretnénk - válaszolok a kérdésére úgy, hogy nem árulom el a valódi okot. Ebbe pedig mindenki azt ért, amit akar. Puerto Rico lesz mindig az igazi otthonom, de valószínűleg nem fogok visszajutni oda, mert megismertem egy olyan oldalát, ami bár ide is követett, mégis úgy érzem, hogy azokat a helyeket viszont látni, olyan sebeket tépne fel, amiket nem akarok, amikre még nem készültem fel. Bár tényleg nem az országgal, a várossal van a baj, hanem azokkal, akik ott vettek magukhoz. De az emlékezetfurcsa dolog.




”Olyanok leszünk, mint a tenger és a csillagok...”
együtt leszünk az örökkévalóságig. Néha viharosan, de tudjuk, mindig kisüt a Nap.
mind álarcot viselünk
Flor Sánchez Moreno
Oktatás
ranggal rendelkezem
★ :
Venus y Flor Images?q=tbn:ANd9GcRyPQxtoRB0UE3ah-Z_GbpGBpO15nwmSC-ciw&usqp=CAU
Venus y Flor Tumblr_pcmx2l81GG1se41pao7_400
★ kor ★ :
29
★ elõtörténet ★ :
Egy bonyolult háttér
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
Venus y Flor Ec9924886806faddcfa975ab7752ab50
★ idézet ★ :
mindenkinek kell valami szenvedély, ami kikapcsolja, ellazítja, és amit szívből szeret csinálni
★ foglalkozás ★ :
EPA-nál környezetmérnök, másodállásban pincérnő (és spanyolt oktat privátban)
★ play by ★ :
Mariana "Lali" Espósito
★ szükségem van rád ★ :
Férfi a sötét múltamból

Jó barátok
★ hozzászólások száma ★ :
675
★ :
Venus y Flor Donde-vive-lali-esposito
TémanyitásRe: Venus y Flor
Venus y Flor EmptyVas. 28 Ápr. - 7:49

Flor & Venus

Seek freedom and become captive of your desires. Seek discipline and find your liberty.

Most, hogy már látok sokkal jobban megértem a mondandóját, hiszen nem is olyan régen ezelőttig csakis a szavakból és hangokból tudtam táplálkozni és azokban bízni. Elmondani sem tudom, hogy mit érzek most, hogy a szavak mellé látok nem csak arcokat, de gesztikulálásokat is, amelyek sokszor mondanak ellent mindannak, amit hallok. Így lehetett ez korábban is, csak túlságosan bíztam abban, hogy a világunk mennyire ártatlan, és, hogy nincs rossz, csakis jó. Szépen, lassan azonban kezdem megérteni, hogy az emberi kegyetlenség nem ismer határokat, és, hogy senkiben sem szabad bízni. Még azokban sem, akik végig mellettem voltak a láthatatlan utamon.
- Nagyon szívesen el megyek egyszer egy ilyen órádra, hogy megnézhesselek, viszont táncolni biztosan nem fogok. Sem bulizni. Ez nem igazán az én világom. - vallom be még mindig idételnül mosolyogva ezzel pedig talán sikerül a szemében megnyernem a világ legunalmasabb nője címet is. Sokkal fiatalabbnak tűnik nálam, ezért valahogy neki talán természetes lehet a bulizás, így én is simán hivatkozhatok a koromra, ha tovább szeretné feszegetni ezt a témát. A valóság ezzel szemben inkább az, hogy aligha tudnám, hogy mit csinálnak egy olyan buliban, vagy hogyan kéne táncolnom egy számomra ismeretlen férfivel, akit társul kapok. Mert Rick egészen biztos, hogy el nem jönne velem, na nem mintha szeretnék vele gondtalanul táncikálni.
- Inkább a klasszikus zenéket szeretem. Játszom néhány hangszeren is. Az éneklés csak egy kicsi plusz melléjük. - érzem, hogy az arcom felderül miközben arról beszélek neki, hogy mennyire a zenék szerelmese vagyok, azt hiszem, hogy az segített sokkal elviselhetőbbé tenni a saját sötétségemet, hogy ki énekelhettem magamból mindazt, ami bennem volt. - Azért annyira bátor nem vagyok, mint te. Nem hiszem, hogy képes lennék a park kellős közepén dalra fakadni, de ha még lesz lehetőségünk újra találkozni, valami csendesebb helyen, akkor miért is ne? Én énekelek, te táncolsz. - már ha menni fog. Ezt nem mondom ki hangosan, de sajnos azzal kellett szembesülnöm, hogy a lámpa láz, ami korábban nem volt az életem része, egyre gyakrabban tör felszínre belőlem. Sokkal könnyebb volt úgy tennem bármit, hogy nem láttam azt közben, hogy ki néz, vagy ki milyen arcot vág közben melléje. Most, hogy találkozhatok tekintetekkel, egy kicsit másabb minden. Nehezebb. Mégis szebb. Ahogyan az is gyönyörű, hogy mindenki milyen önfeledten képes boldognak mutatnia magát körülöttünk. Szeretem fürkészni az emberek és gyerekek arcát is, és közben azon tűnődök, hogy vajon mindenki mosolya őszinte-e, vagy hozzám hasonlóan még vannak olyan emberek, akik megjátszák magukat a külvilág felé. Én is szeretek úgy tenni, mint akinek tökéletes az élete, teljesen gondtalan, de nem feltétlenül az a célom, hogy másnak mutassam magam, mint aki valójában vagyok. Sokkal inkább azt szeretném érezni, amit addig is éreztem, amíg nem láttam semmit a világból. Mert a vakságom ellenére is sokkal boldogabb voltam, mint amilyennek mostanában érzem magam. Jó érzés a múltban ragadva tenni úgy, mintha minden normális lenne körülöttem. Néha szeretek tagadásban lenni, de ez még nem jelenti azt, hogy hülye lennék. Tisztában vagyok mindazzal, ami körülöttem történik.
- Oh... - csak ennyit sikerül kipréselnem magamból, amint közli velem, hogy kicsit mellé fogtam aszületési helyét illetően, zavaromban el pillantok róla, vissza a nevetgélő gyerekek irányába. - Biztosan szép hely lehet Puerto Rico is. - fűzöm hozzá, mintha Spanyolországot legalább láttam volna. Egyszer Rick el vitt oda nyaralni, de ugye a hangokon kívül mást nemigen észleltem az egészből. Boldognak viszont boldog voltam. Hihetetlen, hogy mekkora örömet lehetett nekem okozni pusztán annyival is, hogy a társaságomat választották, holott mindenki tudta, hogy körül kell írniuk azt, ami a szemünk előtt van éppen és én nem láthatom. Nem is tűnt akkoriban úgy, mintha ez bárkinek is nehézséget okozott volna. Most sokkal nagyobb tehernek érzem magam, mint abban a kiszolgáltatott helyzetben. Mivel Flornak nem igazán tetszett a héliumos lufik elszabadítása, így jobbnak láttam azt nem is ecsetelni tovább, hisz Ő nem tudhatja azt, hogy számomra az miért lenne annyira fontos, és gyönyörű. Mert egyáltalán nem a halott nagymamám miatt, akiről mostanra már olyan túl sok emlékem sincs.
- Már szinte nem is emlékszem rá. - legyintek egyet, mintha már az olyan mindegy lenne, pedig igazából nem az. Sosem könnyű elfogadni, hogy nincs velünk valaki, akit nagyon szerettünk, de sajnos az élet velejárója a halál is, nekem pedig volt időm azt feldolgozni bőven, csak épp jól esett vissza emlékezni a gyemeki naívságomra. Nem mintha sokszor nem érezném magam még mindig úgy, mintha az lennék. Az, hogy mindent látok olyan sok, hosszú év után, azt váltják ki belőlem, hogy gyermekien viselkedjek.
- Igazad van... erre nem is gondoltam. Sajnálom, ha valami rosszat mondtam, csak a kíváncsiság beszélt belőlem. De persze nem is olyan fontos az, hogy szabadon engedjük a lufikat. - azt meg inkább nem is fűzöm hozzá, hogy még felnőtt fejjel is azt gondoltam, hogy egy héliumos lufi képes a végtelenségig is elrepülni. Olyan sok minden van még, amit meg kell tanulnom, talán sok időbe fog telni, mire mindent megértek a világgal kapcsolatban, de hiszek abban, hogy meg fogja érni.
- Puerto Rico ennél sokkal csendesebb? Akkor miért épp ezt a nyűzsgő várost választottad? - nem szeretném, ha tolkodónak tartana a kérdéseimmel, nem is haragszom meg, ha nem válaszolja meg azt, viszont mivel szeretek ismerkedni nem csak új emberekkel, de helyekkel és dolgokkal is, így sokszor a kíváncsiság beszél belőlem. Szándékosan nem beszélek arról, hogy miért választanám a menekülést legtöbbször, hiszen nem olyan könnyű kifejteni mindazt, ami a fejemben van. Főleg nem egy idegennek. Pedig legtöbbször egy kívülálló ért meg a legjobban bennünket.  

BEE


mind álarcot viselünk
Venus Heighel
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Venus y Flor Tumblr_my66vnWLad1qgggqfo2_250
Venus y Flor F571d9f3ffe7c832d520343f551eb886
★ kor ★ :
35
★ elõtörténet ★ :
From darkness to light
Venus y Flor Giphy
★ családi állapot ★ :
in an unhappy marriage
Venus y Flor Ignored-hand
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Venus y Flor Tumblr_inline_p7yg16kf3N1rpufxq_250
★ idézet ★ :
Sometimes what you`re most afraid of doing is the very thing that will set you free.
★ play by ★ :
Natalie Dormer
★ hozzászólások száma ★ :
20
★ :
Venus y Flor Tumblr_inline_p7yg0gqlYT1rpufxq_250
TémanyitásRe: Venus y Flor
Venus y Flor EmptySzomb. 20 Ápr. - 11:40

Venus y Flor

- Valóban. Egy mozdulat néha sokkal több mindent elmond, mint a szavak - mosolygok rá kedvesen. - Nos, ha arra gondolsz, hogy fellépek-e valahol, akkor sajnos nincs jó hírem, mert a fellépések nem az én világom - mondom neki kedvesen, de szomorkásan. Egyszer léptem fel, és bár az jól végződött, én nem kockáztathatok, hogy felismernek, hogy rájönnek hol is vagyok, kikkel vagyok. - De vannak óráink, ahova eljöhetsz megnézni, és, ha van kedved, be is állhatsz. Ezek egészen családias hangulatúak, és még párt sem feltétlen kell hoznod - mesélek neki egy kicsit. - Meg persze ott vannak a hétvégi bulik is - ajánlom neki lehetőségként. Persze egyiket sem akarom erőltetni, és csak akkor adok ezekről több infót neki, ha érdekli.
- Akkor nem is állnak olyan nagyon távol egymástól a hobbijaink - mondom enyhe meglepettséggel. Bármit mondhatott volna, hogy mi az, ami lefoglalja, ami a hobbija, és miért ne lehetett volna olyan, ami a lehető legtávolabb áll a zenétől? - És milyen stílust szeretsz a legjobban, mi áll hozzád a legközelebb? Esetleg hallhatlak valahol énekelni? Persze, ha nem vagyok indiszkrét - teszem még hozzá gyorsan, mielőtt túl tolakodnak gondolna. Nem akarom kifaggatni, de felkeltette az érdeklődésemet. Bár én a latin zenét szeretem a legjobban, arra táncolok, szinte minden stílusban megvan a kedvencem. Ha olyanom van, komoly zenét is hallgatok, de akár a Hip-Hop, akár a RAP is jöhet, a rock pedig egy időben nagy kedvencem volt.
A következő témánál elhallgat, és nem ad reakciót. Legalább is szavakban nem, de az, hogy nem szól, legalább olyan beszédes a számomra, mintha mondott volna valamit. Persze így a pontos dolgot nem tudom, hogy mi történt vele, amiért mégis egyet ért velem. Rákérdezni viszont így nem fogok, mert ezzel azt is elárulta, hogy nem akar róla beszélni. Én sem szívesen beszélek idegennel a múltamról. Igazából még azokkal sem, akik nagyon közel állnak hozzám, és tudják, hogy min mentem keresztül. Csúnya dolog tudom, de kicsit figyelem a reakcióit, a mimikáját. Nagyon szép nő, de mintha sok fájdalmat, és bizonytalanságot látnék az arcán, és kicsit félek, hogy esetleg jobban maga alá temetik az érzései, mint szeretné, ezért figyelek rá most egy kicsit jobban. De hagyok neki időt, hogy rendezze magában a dolgokat. A bemutatkozás után pedig én is helyet foglalok mellette.
Mosolyogva hallhatom, ahogy a hangok szeretetéről beszél. Valamiért úgy érzem, hogy nála ez egy kicsit több, mint egyszerű szeretet, és nem is az a fajta, amit én érzek a tánc iránt. De nem tudom, hogy miért. - Ezek szerintem biztosan abból jönnek - gondolok bele én is, bár csak azokba, amiket most felsorolt. - Itt valahogy mindenki felszabadultabb, szabadabb, így több a szívből jövő érzés is - értek egyet vele. Itt ritkán rohannak azért az emberek, mert sietnek valamiért, valahova, ide inkább kedvtelésből jönnek, ami érződik is rajtuk. A természet hangjai pedig általában szintén megnyugtatják az embereket.
A bemutatkozásnál látom, hogy kicsit meglepte, hogy egy latin nevet mondtam, de nem tulajdonítok neki nagy jelentőséget. - Puerto Ricoi - pontosítok a dolgon, mert nekünk ez számít. Rossz érzés viszont tényleg nincs bennem, mert már megszoktam, hogy általában más spanyolajkú helyet mondanak. Ha nem beszél valaki anyanyelvi szinten spanyolul, vagy nem foglalkozik a spanyollal nagyon részletesen, akkor nem hallja a különbséget az egyes országok spanyolja között, ráadásul én most angolul beszélek, mit szintén születésem óta tanulok. A spanyol viszont mindegyik országban más egy kicsit, de mi azért megértjük egymást, esetleg kifejezésekkel lehetnek gondjaink, de nem túl sűrűn.
Először csak aprókat bólintok válaszul a kérdésére, és várom, hogy hátha folytatja még a gondolatmenetét. Valamiért úgy éreztem, hogy még folytatni akarja, és be is jött a megérzésem, de meglep, amit mond. Én erre nem is gondoltam, és most erősen bele kell gondolnom, hogy a hélium környezetszennyező-e, de nem rémlik, hogy valaha ilyet olvastam, hallottam volna. Figyelmesen végig hallgatom, a meglátásait, megjegyzéseit, és nem nevetem ki. Miért tenném? Egy szerettünk elvesztése után mindenbe kapaszkodunk, ami enyhíti a fájdalmat, a veszteséget. - Nem foglak kinevetni. Sajnálom, hogy nem lehetett veled sokáig a nagymamád - mondom együtt érzően. Én nem tudom, hogy milyen a nagyszülői szeretet, mert sosem volt benne részem, pedig az enyémek, tudtommal legalább is, még élnek. De, ahogy hallottam, és ahogy ezek alapján el tudom képzelni, csodálatos ez a fajta szeretet. - Én abban látom az elengedett lufikban a veszélyt, hogy a tengeri madarak, és egyéb tengeri állatok gyakran megeszik, és megfulladnak tőle, és mi, itt, New Yorkban nagyon közel vagyunk az óceánhoz. De a szárazföldi állatok is megehetik, ami őket is megbetegítheti, vagy el is pusztulhatnak miatta. És bár a sima gumilufi pár hónap alatt lebomlik, ennyi idő alatt is sok kár okozhat, viszont a fényes, műanyagot tartalmazó lufik sokkal tovább megmaradnak a környezetben. Ráadásul, ha környezetbarátnak is mondanak egy lufit, vagy bármit, azt általában már nem teszik hozzá, hogy a megadott bomlási időt a legoptimálisabb feltételek mellett állapítják meg, ami a környezetben ritkán van meg, így ezek sokkal hosszabb ideig is megmaradhatnak a természetben. Ha pedig valóban környezetbarát anyagról beszélünk, de a természetben nem létezik magától, akkor is szükséges a megfelelő kezelése, és nem szabad csak úgy eldobni - bújik ki belőlem a környezetmérnök, és adok neki egy hosszabb magyarázatot, hogy miért nem tartom helyesnek a léggömbök szabadon engedését.
- Nem. Még nincs egy éve, hogy idejöttem - mosolygok kedvesen. - Néha megértem - értek egyet vele, bár nem hiszem, hogy ő is ugyan arra gondol, mint én. - Számomra néha túl nyüzsgő ez a város, és hiányzik a csend és a nyugalom - árulom el az én indokaimat, és bár nem kérdezek rá, szeretném hallani az ő indokait is, hogy miért érez így.



”Olyanok leszünk, mint a tenger és a csillagok...”
együtt leszünk az örökkévalóságig. Néha viharosan, de tudjuk, mindig kisüt a Nap.
mind álarcot viselünk
Flor Sánchez Moreno
Oktatás
ranggal rendelkezem
★ :
Venus y Flor Images?q=tbn:ANd9GcRyPQxtoRB0UE3ah-Z_GbpGBpO15nwmSC-ciw&usqp=CAU
Venus y Flor Tumblr_pcmx2l81GG1se41pao7_400
★ kor ★ :
29
★ elõtörténet ★ :
Egy bonyolult háttér
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
Venus y Flor Ec9924886806faddcfa975ab7752ab50
★ idézet ★ :
mindenkinek kell valami szenvedély, ami kikapcsolja, ellazítja, és amit szívből szeret csinálni
★ foglalkozás ★ :
EPA-nál környezetmérnök, másodállásban pincérnő (és spanyolt oktat privátban)
★ play by ★ :
Mariana "Lali" Espósito
★ szükségem van rád ★ :
Férfi a sötét múltamból

Jó barátok
★ hozzászólások száma ★ :
675
★ :
Venus y Flor Donde-vive-lali-esposito
TémanyitásRe: Venus y Flor
Venus y Flor EmptyPént. 19 Ápr. - 14:35

Flor & Venus

Seek freedom and become captive of your desires. Seek discipline and find your liberty.

Mosolyogva hallgatom, hogy milyen beleéléssel képes mesélni a táncról és az érzésről, amit az kivált belőle. Egyszerűen látszik még a tekintetében is, hogy rajongva imádja mindazt, amit az okoz. Olyan jó látni, hogy vannak olyan emberek, akik mernek a szenvedélyükről beszélni, valami olyasmi lehet az, amit a saját hobbija iránt érez, amit én érzek a zene iránt. Egy olyan szerelem az, ami engem is a hangokhoz és hangszerekhez fűz, ami biztosan egy életre szóló érzés. Amiből sosem tudnék kiábrándulni. Az egyetlen, ami képes volt elviselhetőbbé tenni az engem körülvevő sötétséget az a hegedűm csilingelő hangja volt, amihez azóta is hűséges vagyok, és nem félek megszólaltani, valahányszor tehetem.
- Azt mondják, hogy a tánccal lehet a legjobban kifejezni az érzelmeinket. Én szívesen megnéznélek egyszer máshol is táncolni. Mármint gondolom komolyan foglalkozol vele. - nem tudom, hogy vannak-e fellépései vagy bármi hasonló, csak reménykedek abban, hogy igen, és, hogy lesz lehetőségem arra, hogy egy partnerrel is láthassam azt, amiből kaptam egy kis ízelítőt az imént. Azért könnyebb úgy barátkoznom, hogy nem tudnak a múltamról, mert kevesebb az esélye, hogy sajnálatot érezzenek irántam. A legtöbb ember szemében azt látom, ha rám néz, hogy szánakozik a szegény nőn, aki vakként élte az életét és most fogalma sincs arról, hogy mitévő legyen. Ez valahol valóban így van, tényleg néha elveszek a rengeteg újdonság között, de ez még korántsem jelenti azt, hogy ne lennének céljaim, és ne tudnám, hogy mit is akarok kezdeni az életemmel. Csak épp nem olyan könnyű kitaposnom magamnak azt az utat, amin majd remélhetőleg ha végig haladok, akkor csupaszép dolgok várnak csak. - Engem a zene kapcsol ki. A hangok. Az éneklés. - válaszolom végül elmerengve az előttünk lévő tájba. Az aki, éveken keresztül nem lát, kénytelen megtanulnia a hangok segítségével érvényesülni.Ezeknek a hangoknak pedig idővel a szerelmese lettem, és sajátokat akartam teremteni. Így kezdtem az énekléssel, hegedűvel, és szépen lassan jött utána a többi hangszer. A megjegyzésére nem reagálok, de csak azért, mert értem, hogy mire gondol. Sokkal jobban, mint gondolná. Ha például egy olyan őrült, mint a férjem is, elszabadulna úgy igazán, akkor jajj lenne a világnak. Néha még velem is vissza fogja magát, szerintem azt is csak azért, hogy nehogy véletlenül ki csússzon a kezei közül a cég, amit az apám nagyon úgy néz ki, hogy mindenképp rá akar hagyni. Vagyis ránk, de egyértelműen az Ő irányítása alatt, így mostanában a legtöbbször azon kattog az agyam, hogy hogyan győzhetném meg Őt arról, hogy rossz döntést hozna. Sajnos imádja Ricket, aki egy olyan arcát mutatja előttük, és olyan hihetően, hogy néha még én magam is képes vagyok elgondolkodni, hogy amit néha látok rajta, vajon nem-e csak képzelgés, mert Ő valójában nem is olyan rossz ember. Végül aztán vissza ülve a padra, helyet szorítva neki is, elrejtve a meglepettségem könyvelem el, hogy talán spanyol lehet. Ez csak azért lep meg, mert a hangján egyáltalán nem vettem észre azt, hogy nem amerikai lenne.
- Nekem a kedvencem ez a mindenféle hang. A madarak csicsergése, a gyerekek kiabálása, a labda hangja, ahogyan azt egymásnak rúgják, és ez a sok nevetés, ami mind olyan, mintha tiszta szívből jönnének. - bár már tökéletesen látok, de még mindig nem sikerült ezt megszoknom, így gyakran használom a füleimet még a mai napig arra, hogy érvényesüljek, csak ehhez most már hozzá társul az is, hogy meg tudom nézni, hogy egy adott hangot annak hallok-e, ami valójában. Volt már arra példa, hogy egy-egy zajt rosszul értelmeztem. Fejem hátra vetve élvezem egy rövid ideig a napsütést és közben a hangokat is, amik körülvesznek. Azért jó a parkban ücsörögni, mert itt az ember sosem érezheti magát egyedül.
- Ha nem tévedek sapnyol vagy. - mosolyom kiszélesedik amiatt, hogy nem utasította el a felé nyújtott kezem, és bár még mindig kicsit bizalmatlan vagyok, de már kezdem elhinni, hogy egy barátra lelhetek a személyében. Már ha még lesz lehetőségünk valaha találkozni. A lufi árús férfi azonban eltereli a figyelmem, és egy kósza pillanatig eltöprengek azon, hogy mi lenne, ha szabadon engednénk azt a sok színes varázslatot. Imádnám nézni, miképpen tűnnek el a felhők között.
- Sötét oldalát? - pislogok felé értetlenül, majd egy kósza emlék miatt hamar el is mosolyodom. Gyerekként féltem a lufiktól, mert tudtam, hogy azok bármikor kipukkadhatnak, és elképesztően ijesztő hangot képesek kiadni olyankor. Vagyis nekem rémisztőnek tűnt. Persze az, ami héliummal van töltve, nem ad ki semmilyen hangot kihasadás esetén, de én mégsem értem, hogy Flor milyen veszélyt lát bennük. - Ezt gondolom a környezetszennyezés miatt mondod. Szerintem van sokkal több károsabb is a levegőben, mint egy ártatlan lufi. Például az a rengeteg füst, amit a gyárak és autók bocsátanak ki magukból. - nem érthet mindenki mindenkivel egyet, nem is vagyok abban biztos, hogy erre célzott-e, de bízok abban, hogy majd a válaszával kifejti ezt pontosabban, mert valóban érdekel, hogy mi rosszat lát abban, ha valaki szabadon enged egy ártatlan lufit. Nem értheti, hogy miért tűnhet nekem másnak, varázslatosabbnak egy ilyen gyerekes elfoglaltság. - Ne nevess ki, de... gyerekként mindig azt hittem, hogy az a lufi, amit elengedek egész a menyországig repül, és a nagymamám ott majd örül annak, hogy küldtem neki valamit. Kicsit naiv voltam. - vallom be, bár azt már nem teszem hozzá, hogy most is az vagyok. Így viszont meglehet, hogy kicsi zavart is kelthetek Florban, mert úgy tűnhet, hogy egyik szavammal elvágom a másikat. Az imént azt mondtam, hogy nem láttam lufit repülni, most meg bevallom, hogy szívesen üzengettem velük az égieknek. Nem is lepődnék meg ha bolondnak tartana, meg sem sértődnék, mert nincs honnan tudja, hogy mi volt a múltamban.
- Nem... igazából nem olyan fontos. - legyintek végül. Nem azért, mert még mindig ne lennék lelkes, csak nem szeretnék olyat csinálni, ami Flornak nem tetszene. Talán majd haza fele veszek egyet, és a kertünkben lévő hintáról az útjára engedem, csak, hogy láthassam milyen is az egész. - Régóta élsz New Yorkban? Én néha szívem szerint olyan messzire repülnék innen, amennyire csak lehet. - sóhajtok egyet, bár az igazság az, hogy leginkább olyan helyre költöznék, ahol távol lehetnék az emberiségtől. Kár, hogy ez nem működik ilyen könnyen.

BEE


mind álarcot viselünk
Venus Heighel
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Venus y Flor Tumblr_my66vnWLad1qgggqfo2_250
Venus y Flor F571d9f3ffe7c832d520343f551eb886
★ kor ★ :
35
★ elõtörténet ★ :
From darkness to light
Venus y Flor Giphy
★ családi állapot ★ :
in an unhappy marriage
Venus y Flor Ignored-hand
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Venus y Flor Tumblr_inline_p7yg16kf3N1rpufxq_250
★ idézet ★ :
Sometimes what you`re most afraid of doing is the very thing that will set you free.
★ play by ★ :
Natalie Dormer
★ hozzászólások száma ★ :
20
★ :
Venus y Flor Tumblr_inline_p7yg0gqlYT1rpufxq_250
TémanyitásRe: Venus y Flor
Venus y Flor EmptyCsüt. 18 Ápr. - 6:12

Venus y Flor

„A szem a lélek tükre.” Nos, ez nincs így, mert bizony a szemek tudnak hazudni, de összességében nézve a mimikát, a testtartást, a verbális kommunikációval együtt, már nagyon jól be lehet határolni egy személy szándékát. Nekem pedig ezt nagyon jól meg kellett tanulni nagyon hamar, az alapjait már az árvaházban, öt évesen. A főiskolai pszichológia órák pedig csak ráadás volt, mert nem kapcsolódik a szakomhoz, de elmélyítette a tudást, vagy pontosabban tudatosabbá tette a már meglévő tapasztalatokon alapuló tudásomat. Persze szoktam tévedni, de az esetek döntő többségében jól meg tudom ítélni az embereket. Most pedig az ösztönöm és a tapasztalatom azt súgja, hogy semmi tartani valóm nincs ettől a nőtől, így nem okoz gondot, hogy, ha többet nem is, pár szót váltsak vele.
Látom rajta, hogy meglepődik, de végül szóban is a tudtomra adja ezt, amikor elárulom, nem tudatosan kezdtem táncolni a park közepén. - Nos, nem, nem az volt - szélesedik ki a mosolyom. - De valóban szeretek táncolni - erősítem meg a dolgot. - A tánc számomra egy olyan dolog, ami tényleg kikapcsol, amikor minden gondomat, bajomat hátra tudom tenni, és nem létezik semmi más csak a zene, a dal, és, ha van partnerem, akkor ő. Ilyenkor tényleg megszűnik a világ, akár össze is dőlhet, mert csak a pillanat és a zene és a rá adott válaszmozdulatok léteznek. Én úgy gondolom, hogy mindenkinek szüksége van, vagy szüksége lenne egy ilyen kikapcsolódási dologra, ami el tudja vonni minden gondról, bajról a figyelmét - magyarázom, lehet, kicsit bővebben, mint kellene, hogy mit is jelent számomra a tánc. Ez számomra nem csak szimpla „szeretek táncolni”, ez több. - És remélem, azért Neked is van ilyen kikapcsolódás az életedben! - teszem hozzá kedvesen, de nem kérdezek rá nyíltan. Úgy is érzi, vagy érezheti, hogy szívesen meghallgatom, ha meg szeretné ezt velem osztani, de azt is megértem, ha nem így lenne.
- Nos… ebben nem vagyok biztos, de bizonyos körökben, csoportokban jó lenne, ha ez mindenki számára megadatna - értek egyet vele egy apró módosítással. Sajnos én olyan múlttal rendelkezek, ahol tapasztaltam, hogy néha áldás, ha a társadalmi kötöttségek visszafognak valakit. Nekem így, ilyen esetben volt egy kis nyugalmam, amíg a mostohacsaládommal éltem. Ha „idegen” társaságan voltunk, nyugodtabb voltam, mert ott nem tudtak, mertek bántani. Persze ez otthon sem jelentett sosem olyan bántalmazást, ami külsőre meglátszott rajtam, de hozzáértő láthatta volna, ha akarta volna. De a mostohacsaládom túl gazdag, túl befolyásos, túl veszélyes volt, hogy bárki meg merje látni a jeleket. De ebbe persze nem avatom be.
- Gracias - köszönöm meg véletlenül spanyolul, amikor arrébb csúszva, helyet ad számomra is a padon.
Csak megértően és egyetértően mosolygok, amikor azt említi, mit ad neki a parkban való üldögélés, vagy csak az ittlét. - Valóban. Gyönyörű ez a hely, főleg a víz ilyen közelségével. Legalább is számomra nagyon sokat jelent ez is - teszem hozzá kedvesen. Valamiért engem mindig megnyugtat a víz közelsége, egyfajta vonzalmat is érzek a víz iránt, bár főleg a tenger és az óceán végeláthatatlan kékje iránt. Látom, ahogy élvezi egy pár pillanatig a kellemes napsütést, ami még nem túl erős, csak kellemesen melengető. - Flor - fogadom a felém nyújtott jobbot.
A felénk közeledő lufiárus láttán egy olyan ártatlan megnyilvánulást tesz, amit én általában csak gyerekektől szoktam hallani, ami viszont számomra valami rosszat sugall. Venus valamiért másabb, mint a legtöbb felnőtt. Valami nem olyan volt a múltjában, mint a legtöbb embernek, ami bármi lehet persze, de biztos nem a szokványos átlag. - Nos, látványosnak valószínűleg az lenne, bár nálam szakmai ártalom, hogy látom egy ilyen eseménynek a sötét oldalát is - mondom nagyon kedvesen. - Így én nagyon bízom benne, hogy a lehető legritkább esetben szabadul csak el egy-egy léggömb a világban - egészítem ki a meglátásomat. - A lufik viszont tényleg nagyon szépek, és a technika fejlődésével egyre több figurát el tudnak készíteni, ami bámulatos. Kár, hogy a bennük lévő hélium másnapra kimegy belőlük - teszem hozzá szomorkásan. Kinőttem a lufis korszakból. Talán még a szüleim vettek nekem, amíg még éltek, öt éves korom előtt. De már nem nagyon emlékszek rá. A szüleimből se túl sok emlék maradt meg, egy-két dolog, amit az idő múlásával egyre nehezebben tudok felidézni, és sokszor már azt sem tudom, valódi emlék-e vagy csak álom volt. De már biztosan tudom, a héliummal töltött lufi hamar elveszíti a repülési képességét. - De gondolom, gyereknek Te is kaptál ilyet, így tapasztaltad - teszem hozzá egy olyan megfogalmazásban, ahol nem lehet kikövetkeztetni, hogy én bizony nem tartozom azok közé, akik rendszeresen kaptak ilyeneket. Ellenszenvet pedig nem érezhet, mert nincs bennem, és végig mosolygok. - Egyébként, ha szeretnél venni, és ismét egy kicsit élvezni a gyerekkort, elkísérlek az árusig. Csak kérlek, ne engedd majd el - ajánlom neki lehetőségként, barátságosan mosolyogva.



”Olyanok leszünk, mint a tenger és a csillagok...”
együtt leszünk az örökkévalóságig. Néha viharosan, de tudjuk, mindig kisüt a Nap.
mind álarcot viselünk
Flor Sánchez Moreno
Oktatás
ranggal rendelkezem
★ :
Venus y Flor Images?q=tbn:ANd9GcRyPQxtoRB0UE3ah-Z_GbpGBpO15nwmSC-ciw&usqp=CAU
Venus y Flor Tumblr_pcmx2l81GG1se41pao7_400
★ kor ★ :
29
★ elõtörténet ★ :
Egy bonyolult háttér
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
Venus y Flor Ec9924886806faddcfa975ab7752ab50
★ idézet ★ :
mindenkinek kell valami szenvedély, ami kikapcsolja, ellazítja, és amit szívből szeret csinálni
★ foglalkozás ★ :
EPA-nál környezetmérnök, másodállásban pincérnő (és spanyolt oktat privátban)
★ play by ★ :
Mariana "Lali" Espósito
★ szükségem van rád ★ :
Férfi a sötét múltamból

Jó barátok
★ hozzászólások száma ★ :
675
★ :
Venus y Flor Donde-vive-lali-esposito
TémanyitásRe: Venus y Flor
Venus y Flor EmptyKedd 16 Ápr. - 8:29

Flor & Venus

Seek freedom and become captive of your desires. Seek discipline and find your liberty.

Amíg a teljes sötétség rabja voltam, addig gyakran képzeltem el tárgyakat, jeleneteket, az édesanyám tökéletes segítség volt mindabban, azonban most, hogy látok, rádöbbentem arra, hogy koránt sem olyan semmi, mint amilyen az a képzeletemben volt. Sokkal szebbek az emberek, különlegesebbek a tárgyak és még az állatok is másmilyenek. Néha úgy érzem, mintha egy kisgyerek lennék, aki csak most ismerkedik igazán az élet apró örömeivel. Hajlamos vagyok megszámolni egy katicabogár pöttyeit és hinni azokban a hiedelmekben, amelyek szerint az a kis rovar annyi idős, ahány pötty van rajta. Elcsodálkozok a fák lombjain, amiket a szél megfúj, és érdekesnek találom a körém gyűlő galambokat, akik annyira megszokták az emberek jelenlétét, hogy egyáltalán nem félnek attól, hogy veszélyt jelenthetnek rájuk. Igazából minden annyira szép lenne, ha közben nem eszméltem volna rá arra, hogy az én világom mennyire rideg. A férjem nem az az ember, akinek gondoltam, a barátaim zöme sem, és a szüleimen látom csak a legjobban azt, hogy mekkora teher lehettem a számukra. A hosszú éveim során megtanultam látás nélkül is létezni, azonban néha szükségem volt segítségre. Sokszor játszottam el a gondolattal, hogy mennyivel lenne másabb minden, ha olyan átlagos lennék, mint azok, akik körülvesznek. A számtalan sikertelen műtétem után azonban fokozatosan tűnt el a hitem is, és bele törődtem abba, hogy nekem ez a sorsom. Mégis, ha vissza gondolok azokra az időkre, sokkal kiegyensúlyozottabb és boldogabb volt az életem. Mertem bízni az emberekben és a világban is. Mára ez teljesen megváltozott. A táncoló lány viszont egyenesen lenyűgőz, olyannyira, hogy még saját magamról is megfeledkezem, csak akkor eszmélek rá, hogy mennyire rajta felejtettem a tekintetem, amikor az elkezd felém közeledni. Gyönyörű szép, és csak úgy sugárzik belőle a kedvesség. Mindig jó érzéssel tölt el, ha barátságos emberekkel beszélgethetek. Talán azért, mert a saját környezetem annyira nyomasztó.
- Azt hittem, hogy szándékos volt. De akkor ezek szerint csak szeretsz táncolni. - állapítom meg mosolyogva és szinte érzem, hogy megkönnyebbülök amiért nem tart tiszteletlennek. Valószínűleg úgy lehet a tánccal, ahogyan én a zenével. Ha meg hallok valami csodát, akkor szinte biztos, hogy nem tudom megállni, hogy ne kezdjek énekelni. Táncolni is szeretek, csak amióta látok, egy kicsit minden másabb. Zavar az ahogyan az emberek rám néznek. Mintha mindenki szánakozna és tudna a múltamról. Persze ez ostobaság, én is tudom, de egyenlőre még nem kezelem túl jól azt, hogy ennyi minden tárul a szemeime elé egyszerre. Tetszik... csak még szokatlan. Nehéz nem észre venni minden kis apróságot. - Hmm... lehet, hogy ha mindenki csak egyszerűen merne önmaga lenni, akkor minden sokkal vidámabb lenne. - egyáltalán nincs bennem semmiféle negatív gondolat amiatt, amit láttam, sőt valójában szerintem lenyűgőző volt az egész. Még akkor is, ha a zenét csak Ő hallotta. Mosolyogva bólintok és a pad felé intek, hogy foglaljon csak nyugodtan helyet, én is úgy teszek és visszaülök a korábbi helyemre, épp csak egy kicsit arrébb csúszok, hogy neki is jusson hely. Bár egyedüllétre vágytam, de egyáltalán nem zavar a társasága.
- Nem túl gyakran. De néha jól esik a lelkemnek kiszakadni a szürke hétköznapjaimból. Annyi szépséget rejt ez a park. - miközben beszélek becsukom egy apró pillanatra a szemeim, és a fejem az ég felé fordítom, hogy magamba szívhassam a frissen virágzó fák illatát. Szeretem a tavaszt. Az egész mindössze pár másodpercig tart, mire vissza fordítoma tekintetem a lány irányába, és barátságosan nyújtom feléa kezem is. - Venus. - mutatkozok be, majd ha elfogadja a felé nyújtott kezem, akkoróvatosan meg is rázom azt. Bár nem vagyok túl jó emberismerő, de nem hiszem, hogy olyan valaki lenne, aki ártani szeretne nekem bármivel is.
- Odanézz! Mennyi gyönyörű lufi. Mindig is szerettem volna látni azt, hogy milyen amikor magasra repülve eltűnnek az égen. - lelkesen pillantok egy férfi irányába, akinek a kezében több is van, mindenféle színben és formában, és közben eltöprengek azon, hogy mennyire könnyebbülne meg, hogy vége lesz a munkájának mára, ha egyszerre azt mind megvásárolnám. Olyan szép lenne az a sok színes léggömb a levegőben.

BEE


mind álarcot viselünk
Venus Heighel
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Venus y Flor Tumblr_my66vnWLad1qgggqfo2_250
Venus y Flor F571d9f3ffe7c832d520343f551eb886
★ kor ★ :
35
★ elõtörténet ★ :
From darkness to light
Venus y Flor Giphy
★ családi állapot ★ :
in an unhappy marriage
Venus y Flor Ignored-hand
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Venus y Flor Tumblr_inline_p7yg16kf3N1rpufxq_250
★ idézet ★ :
Sometimes what you`re most afraid of doing is the very thing that will set you free.
★ play by ★ :
Natalie Dormer
★ hozzászólások száma ★ :
20
★ :
Venus y Flor Tumblr_inline_p7yg0gqlYT1rpufxq_250
TémanyitásRe: Venus y Flor
Venus y Flor EmptyPént. 12 Ápr. - 15:57

Venus y Flor

Gyűlölök belegondolni abba, hogy miken mentem keresztül a múltban. Hogy volt olyan időszakom, ahol az árvaház vagy az utca jobb volt, mint ahol éltem. Mindennél jobban szeretném elfelejteni, de nem tehetem, mert a mostohabátyám még él. Bár még börtönben van, de ez nem marad örökké így, és egyébként is, ha akar, akkor talál embert kint. Mostanában azt feltételezem, hogy ez utóbbi még csak azért nem valósult meg, mert bízik benne, hogy nem kell külsőst bevonnia. Hogy maga kereshet meg nem békülő szándékkal. Hiszen miért is tenné? Én juttattam őt is, a szüleivel együtt börtönbe, ahol ők meghaltak. Persze én sok segítséget kapok, hogy elkerüljem, hogy megtaláljon, és már nem is vagyok a fővárosban, tudom, hogy a világ nem olyan nagy, mint amilyen nagynak én szeretném. Sok mindent elvettek az életemből, amiket talán már sosem fogok visszakapni, és vannak olyanok is, amiket biztosan sosem fogok visszakapni.
A tánc élvezetét viszont nem sikerült kiölniük belőlem, és ennek nagyon örülök. Ez az egyetlen, ami tényleg kikapcsol. Ha táncolok, belefelejtkezek mindenbe, csak a pillanat van. Most pedig ezt elérni tényleg egy pillanat. Egy pillanat, amikor a zene a fülemben szól és a figyelmem többi része a tavon és a benne-rajta élő állatokon van. Ennyi elég, hogy igazából észre se vegyem, hogy elkezdtem lépkedni a zenére. Ric és a többiek fel szoktak lépni, de én ebből, amikor csak lehet, az esetek túlnyomó részében, kimaradok. Jobb, biztonságosabb, hogy így van. De ez most nem fellépés. Jó, sokan láthatják, és ez megvan a bulikban is, de nem tudatosan figyelnek rám. Ezért sem zavartatom magam, amikor tudatosul bennem, hogy mit is csinálok. Bár akkor kezd zavarni, amikor megérzem a fürkésző tekintet magamon. Ahogy nem feltűnően, csak tovább folytatva a táncot megfordulok, nem is kell sokáig keresnem, hogy ki az, mert nem túl messze a padon ül. Fura, hogy ennyire néz, így kíváncsi vagyok, hogy mi keltette fel ennyire a figyelmét velem kapcsolatban. Jó, félvér vagyok, mert félig Puerto Ricoi, félig amerikai, de itt, New Yorkban ez talán nem kellene ennyire meglepőnek lennie. Hogy táncoltam? Ez is lehet, de a félvérségem magyarázatot adhat erre. De persze simán lehet más ok is, amire nem is gondolok most. Nem vagyok sértődékeny, így kedvesen megszólítom. Lehet, csak abban bízott, hogy valaki kisegíti valamivel, de eddig senki sem vette észte. Na, igen. Hatalmas város, rengeteg ember, de ritkán foglalkoznak egymással az emberek.
Feláll, ahogy közelebb érek hozzá, és megszólítom. Magasabb nálam, bár nem sokkal, de ez nem lep meg, hiszen a magam százhatvan centimmel, kevés ember van, aki alacsonyabb nálam.
Először csak szélesen elmosolyodok, amikor bevallja, hogy megfelejtkezett magáról, de ezt nem láthatja, mert lesüti a szemét. - E miatt ne aggódj! Én is azért kezdtem el táncikálni a parton - vallom be az igazat, hátha ezzel oldom a zavarát. - Na, igen! Nem sok olyan van, aki csak úgy, minden indok nélkül, egymagában, és látszólag csak úgy elkezd táncolni egy park közepén - nevetem el magam. - De örülök, hogy tetszett - mosolygok rá kedvesen.
- Zavarna, ha leülnék melléd? - kérdezem kedvesen, bízva az igenlő válaszban. - Gyakran jársz ki ide? - kérdezem, ha nem adja jelét, hogy zavarom, és inkább egyedül lenne.



”Olyanok leszünk, mint a tenger és a csillagok...”
együtt leszünk az örökkévalóságig. Néha viharosan, de tudjuk, mindig kisüt a Nap.
mind álarcot viselünk
Flor Sánchez Moreno
Oktatás
ranggal rendelkezem
★ :
Venus y Flor Images?q=tbn:ANd9GcRyPQxtoRB0UE3ah-Z_GbpGBpO15nwmSC-ciw&usqp=CAU
Venus y Flor Tumblr_pcmx2l81GG1se41pao7_400
★ kor ★ :
29
★ elõtörténet ★ :
Egy bonyolult háttér
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
Venus y Flor Ec9924886806faddcfa975ab7752ab50
★ idézet ★ :
mindenkinek kell valami szenvedély, ami kikapcsolja, ellazítja, és amit szívből szeret csinálni
★ foglalkozás ★ :
EPA-nál környezetmérnök, másodállásban pincérnő (és spanyolt oktat privátban)
★ play by ★ :
Mariana "Lali" Espósito
★ szükségem van rád ★ :
Férfi a sötét múltamból

Jó barátok
★ hozzászólások száma ★ :
675
★ :
Venus y Flor Donde-vive-lali-esposito
TémanyitásRe: Venus y Flor
Venus y Flor EmptyCsüt. 11 Ápr. - 9:24

Flor & Venus

Seek freedom and become captive of your desires. Seek discipline and find your liberty.

Egyre gyakrabban szembesülök azzal, hogy mennyire magányos is vagyok. Legtöbbször mindent arra fogok, hogy a látásom visszanyerésével vált pokollá az életem, de aztán mindig rá jövök, hogy valószínűleg vakként sem volt semmi máshogyan, csak akkor kevesebbet észleltem mindabból, amik most felemésztenek. Nem voltak bennem kétségek, bíztam a hozzám közel lévő emberek őszinte szeretetében és abban is, hogy önmagamért vagyok elfogadva. Mára viszont rá jöttem, hogy nem csak a barátaim zöme, de még a saját férjem is kihasznál, mert egy olyan cégtulajdonos lánya vagyok, aki hatalmas sikereket ért el, a vagyonára pedig mindenkinek fáj a foga. Arra, ami jogosan engem illetne, mégis folyamatosan el vagyok nyomva. Rick annyira tele beszélte már az apám fejét is az alkalmatlanságommal, hogy Ő maga is kezd kételkedni abban, hogy képes lennék megbírkózni egy ekkora feladattal. Hogyan is lehetne valaki egy olyanból, mint én vagyok? Még az írást is gyakorlom a mai napig, hiszen vakként korábban mindent máshogyan oldottam meg, mint most, hogy látok. Örülnöm kéne annak, hogy megszabadultam a sötétség fogságából, mégis szeretnék néha vissza kerülni oda, és nem látni mindazt, ami körülvesz.
Ezekkel a gondolatokkal ülök le a parkban lévő egyik padra, és mosolyogva eszmélek rá arra, hogy ezekért a csodás élményekért, már megéri örülnöm annak, hogy végre olyan életet élhetek, amit mások. A körülöttem kergetőző gyerekek egy mosolyt varázsolnak az arcomra, ahogyan az az idős házaspár is, akik kéz a kézben, büszkén, hogy még mindig egymás társai lehetne sétálnak el előttem, időnként egy-egy szerelmes pillantást vetve a másikra. Akárcsak az egyre idősődő szüleim. Ők is a mai napig rajongásig szeretik egymást. Ez az, amiben én egyre jobban kételkedek a házasságomat illetően. Mikor ki mondtam a boldogító igent, én is azzal a céllal tettem azt meg, hogy majd együt öregszünk meg azzal a férfivel, aki azon a hűvős őszi estén le vett a lábamról a gyönyörű bókjáival, most meg már nem is látom azt, hogy lesz közös jövőnk. Jobban mondva, nem is akarom. Mindaz, amiben eddig voltam csupán illuzió volt. Vakként annyira örültem annak, hogy találtam egy társat magam mellé, hogy eszembe sem jutott azt feltételezni, hogy valami kegyetlenség lehet az igazi szándékok mögött. Így ha most bárki is azt kérdezné, hogy hol látom magamat húsz év múlva, akkor nem tudnék mit válaszolni rá. Gyűlölöm a házasságomat, és azt még inkább, hogy fogalmam sincs, hogyan tudnék ki szállni belőle.
Észrevétlenül rázom meg a fejem, mintha úgy akarnám elűzni az elmémből ezeket a gondolatokat és ismét a szemeimet legeltetve próbálok valami csodásra bukkani. Feltűnik néhány tornázó fiatal, kutyát sétáltató kamaszok, de leginkább egy egymagában táncikáló nálam talán fiatalabb nő köti le a pillantásaimat, és egyből arra gondolok, hogy mennyire jó is lenne, ha én is hallanám a zenét, amire ilyen ritmusosan mozog. Csak akkor eszmélek fel, hogy mennyire látványosan csodálkozok el az egész jeleneten, amikor a nő megindul felém. Megköszörülöm a torkomat és úgy egyenesedek ki, majd rögtön fel is állok, amint közel érve hozzám megszólal.
- Nem...én csak... - kezdek bele rögtön, de el is hallgatok, mert fogalmam sincs, hogy mivel magyarázzam meg azt, hogy ilyen látványosan bámultam.  Bár nem tűnik úgy, mintha számon akarna kérni miatta, de ez egyáltalán nem segít a zavaromon. - Sajnálom. Néha megfeledkezem magamról. - vallom be végül a tekintetét kerülve, mintha csak valami óriási bűnt követtem volna el éppen, amin rajta kaptak.
- Tetszett, ahogy olyan felszabadultan táncoltál. Még nem igazán láttam ilyent. - zavartan, a fejem tetejét megvakarva nevetem el magam a saját kellemetlen póénomon, amit Ő valószínűleg nem érthet, talán még hülyének is néz. Hiszen az egyértelmű, hogy ebben a világban minden annyira természetes. Csak még én nem vagyok hozzá szokva.

BEE


mind álarcot viselünk
Venus Heighel
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Venus y Flor Tumblr_my66vnWLad1qgggqfo2_250
Venus y Flor F571d9f3ffe7c832d520343f551eb886
★ kor ★ :
35
★ elõtörténet ★ :
From darkness to light
Venus y Flor Giphy
★ családi állapot ★ :
in an unhappy marriage
Venus y Flor Ignored-hand
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Venus y Flor Tumblr_inline_p7yg16kf3N1rpufxq_250
★ idézet ★ :
Sometimes what you`re most afraid of doing is the very thing that will set you free.
★ play by ★ :
Natalie Dormer
★ hozzászólások száma ★ :
20
★ :
Venus y Flor Tumblr_inline_p7yg0gqlYT1rpufxq_250
TémanyitásVenus y Flor
Venus y Flor EmptySzer. 10 Ápr. - 6:07

Venus y Flor

Ma délutánra olyan ritka kellemesre fordult az idő, hogy képtelen voltam ellenállni annak, hogy kimenjek a parkba. Egyébként is mindig nagyon szerettem a természetben lenni, nem véltelen, hogy azt a szakmát választottam, amit. Hétvége volt, és mivel alvási gondjaim vannak, így most is korán nekikezdtem az elvégzendő feladataimnak. A lakótársam kiköltözött, így most még attól sem kellett félnem, hogy őt felverem. A szomszédokra azért igyekeztem figyelemmel lenni, így csak pakolásztam, odakészítettem a mosnivalót és csak később indítottam be, olyan emberi időben. Főztem egy ebédet, voltam edzeni, és elolvastam a spanyol tanítványom leckéjét, és pár helyen javítottam, majd az anyagot vissza is küldtem neki, és mivel most nem tudtunk találkozni a megbeszélt időpontban, azért kértem tőle a következő alkalomre egy újabb, hasonló fogalmazást fordítással együtt.
Sokszor mondták már, hogy túl gyorsan dolgozok, de a nem alvást kávéval kompenzálom, ami vagy önmagában pörget fel, vagy alapvetően egy gyorsabb fordulatszámon élem az életem. Ezért is végzek a legtöbb mai teendőmmel a délután közepére, így nincs túl sok egyéb elintézni valóm. A kötelező vásárlást megcsináltam még pénteken, és most véteknek érezném, ha egy épületen belül kellene lennem. A helyi parkokban mostanában túl sokat voltam, ami nekem nem biztos, hogy egészséges, így inkább átmegyek Manhattanbe.
A parkba megérkezve először leülök egy padra kicsit lazítani, de a felpörgött életvitelem nem igazán hagy nyugalmat nekem. A gondolataim össze-visszacikáznak, és így nem tudok megülni a fenekemen. Ezért is örülök, hogy Ric felhívott, hogy hallgassak meg néhány zenét, amit majd újításként akarna bedobni órán és majd a bulikban. A buli azért számít, mert vannak olyan zenék, amiknél a legtöbben leülnek, mert nem tudnak feltétlen vele mit kezdeni, mert túl gyors, túl lassú, túl komplikált, így inkább kifújják magukat, ami mindössze akkor rossz, ha ezt sokan csinálják egyszerre. Az óra viszont már másabb. Ott jobban oda kell figyelni, hogy mondjuk egy kezdőnél olyat válasszunk, ahol egyértelműen lehet hallani az alapritmust, a váltást, a kiállást. A haladóknál pedig lehet szabadabban váltogatni, és bár sokszor szeretik, és mondhatni, ösztönből bonyolítják, finomítják ezekre a „kezdőknek szánt zenékre” a lépéseket, figyelnünk kell, hogy ne unjanak bele, ne felejtsék el meghallani előre a váltásokat. Első körben mindegyiket meghallgatom, és visszaírok neki, hogy melyiket milyennek találom, hogy ne tartsam fel, majd kedvet kapva a zenehallgatásra, azokat újra hallgatom, amik a legjobban tetszettek. Persze zenehallgatás közben, főleg olyan zenénél, amire táncolni lehet, én képtelen vagyok sokáig ülve maradni, így sétára indulok. Az egyik közeli tó viszont vonz, így megállok a partnál, hogy nézzem a vízimadarakat úszkálni.
Teljesen belemerülök a látványukba, ami nálam sokszor zenehallgatás közben azt eredményezi, hogy tudatomon kívül, automatikusan elkezdek a zenére lépkedni. Ezt általában akkora helyen teszem, ami alig nagyobb egy hosszabb lépésnél, szóval szinte helyben. Itt annyira nem zavartatom magam, mert sokan eddzenek, tornáznak, jógáznak a parkban, így talán én sem lógok ki annyira. Legfeljebb, hogy ők nem hallják igazán a zenét. De nekem tényleg jót tesz, mert teljesen kikapcsol az agyam, nem pörög olyan dolgokon, amiket jelenleg úgy sem tudok megoldani, nem tervezgetek, hogy mit kéne megcsinálni, hogy lekössem magam.
Viszont az ösztönök bennem vannak, és egy idő után olyan érzésem van, mintha valaki figyelne. Nálam ez pedig nem biztos, hogy nagyon jó. Meg egyébként is: New York nem a legbiztonságosabb város, a parkok pedig mindig jó terepet adnak a bajnak. Bár ez talán főleg éjjelente igaz. Ettől függetlenül körbe nézek, hogy ki van a közelemben. Egy tőlem valamivel idősebb nőt látok meg, aki elmélyülten figyel. Nem látok rajta ártó szándékot, csak őszinte kíváncsiságot, érdeklődést, és talán egy kicsi rácsodálkozást? - Szia! Segíthetek valamiben? - kérdezem kedvesen mosolyogva, ahogy kiveszem a fülemből a füleseket, és közelebb megyek hozzá.




”Olyanok leszünk, mint a tenger és a csillagok...”
együtt leszünk az örökkévalóságig. Néha viharosan, de tudjuk, mindig kisüt a Nap.

Venus Heighel imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Flor Sánchez Moreno
Oktatás
ranggal rendelkezem
★ :
Venus y Flor Images?q=tbn:ANd9GcRyPQxtoRB0UE3ah-Z_GbpGBpO15nwmSC-ciw&usqp=CAU
Venus y Flor Tumblr_pcmx2l81GG1se41pao7_400
★ kor ★ :
29
★ elõtörténet ★ :
Egy bonyolult háttér
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
Venus y Flor Ec9924886806faddcfa975ab7752ab50
★ idézet ★ :
mindenkinek kell valami szenvedély, ami kikapcsolja, ellazítja, és amit szívből szeret csinálni
★ foglalkozás ★ :
EPA-nál környezetmérnök, másodállásban pincérnő (és spanyolt oktat privátban)
★ play by ★ :
Mariana "Lali" Espósito
★ szükségem van rád ★ :
Férfi a sötét múltamból

Jó barátok
★ hozzászólások száma ★ :
675
★ :
Venus y Flor Donde-vive-lali-esposito
TémanyitásRe: Venus y Flor
Venus y Flor Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Venus y Flor
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Venus Heighel
» Venus e Diana | zoo e zucchero filato
» Lily & Kian | black venus (2016)
» Ben és Flor
» Flor & Ben & Lyn

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: New York :: Manhattan :: Utcák és parkok :: Central Park-
Ugrás: