New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 61 felhasználó van itt :: 6 regisztrált, 0 rejtett és 55 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (299 fő) Pént. Szept. 13 2024, 07:57-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Roman W. Hemlock
tollából
Ma 00:06-kor
Seraphine Murphy
tollából
Tegnap 23:11-kor
Madelaine Lester-Riggs
tollából
Tegnap 22:30-kor
Posy Forrester
tollából
Tegnap 22:13-kor
Wang Weiguang
tollából
Tegnap 21:33-kor
Avalynn Garven
tollából
Tegnap 21:16-kor
Seraphine Murphy
tollából
Tegnap 20:14-kor
Aaron Cunnigham
tollából
Tegnap 17:34-kor
Adrian Bartolomis Brouen
tollából
Tegnap 17:28-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
23
Diákok
47
36
Egészségügy
26
17
Hivatal
10
13
Média
46
33
Munkások
36
20
Oktatás
15
8
Törvényszegõk
18
40
Üzlet
22
24
Összesen
229
214

Bring out the worst in me
TémanyitásRe: Bring out the worst in me
Bring out the worst in me EmptyVas. Szept. 01 2024, 20:58


matilda & dominic

Life is full of surprises, isn't it?
Gwennel a házasságunk közel sem volt tökéletes és aki azt mondja, hogy az övé az, azt az illetőt szívesen hazugság vizsgálóra kötném, hogy ismételje el amit mondott. Mi nálunk az egyik sarkalatos pont a munka volt, de igyekeztünk túllendülni ezen és a szűkre szabott közös perceinket nem veszekedéssel elpocsékolni. Gwenny szülei persze élvezték a közöttünk lévő problémákat, mert már az elejétől nem pártolták a kapcsolatunkat és volt egy pont amikor az is kérdéses volt, hogy Gwen édesanyja megjelenik majd az esküvőn vagy sem. Ez azóta jobb lett, de most hogy a feleségem eltűnt az anyósékkal a kapcsolat újra elmérgesedett. Számukra semennyi kézzelfogható bizonyíték nem lenne elég hihető ahhoz, hogy elfogadják az ártatlanságomat. Szerettem..szeretem a feleségemet és sosem bántanám. És igen, olykor egymásnak feszültünk szavakkal, de azután lehiggadtunk. És hogy miért hozom ezt fel? Mert amint Quincey belép az ajtón, egyből emlékek rohamoznak meg egy pár évvel ezelőtti ügyről meg arról az időszakról ahol Gwendolynnal megint összevesztünk. Megint a szüksége lett volna rám, de én nem vagyok ott esete. A fene időhiány, ami végül a mondat felénél kinyomott hívást eredményezte az ő részéről, meg a sajátoméról vagy hat nem fogadottat az irányába.
Matildaval éppen egy közös és kimerítő ügyön dolgoztunk, bennem meg dolgozott az ideg mert aznap este megint egy újabb ember esett áldozatául a tettesünknek és a férj vigasztalhatatlanul rohant azonosítani az elvesztett nejét. Az enyém meg éppen nagy ívben tesz a fejemre, csak mert két nappal később megyek haza.
Quincey szimpatikus nő volt. Határozottan állt az ügyhöz, hatékonyan haladtunk még ha időnként falakba is ütközünk. A lényeg, hogy sikerült annyira közel kerülnünk egymáshoz, hogy mindketten átleptünk egy határt. Ő a saját párjával, én meg a sajátommal, de a néma paktum kötött minket; hiba volt és erről mindketten hallgattunk. A részemről így is tettem, az ő verzióját meg nem tudom, de mivel egyetlen dühös ex sem próbált levadászni, így Matilda sem cselekedett másképp. Kényelmes volt beleringatni magunkat abba a gondolatba, hogy úgysem számít, hisz nem találkozunk majd többet. Erre most itt van velem szemben és megint egy közös ügyre ítélt minket a sors, mégpedig olyanban, ami talán kezd túl személyessé is válni a számomra.
A fejem ismételten a gondolatoktól zúg. Nem tett jót ez a legutóbbi gyilkossági ügy és sem az, hogy a feleségem ékszere is a helyszínen volt. Az meg még annyira sem segít, hogy az egész lezáratlanul hever valamelyik nyomozó asztalán. Megint úgy érzem benne vagyok abba a szokásos mókuskerékbe amiből egy éve csak ki-be mászkálok. Amikor kijön egy új nyom, én belelovallom magamat, aztán mire a végére érünk addigra kiderül, hogy zsákutca az egész - Wendy ügyében biztosan. Most is ezt tapasztalom magamon; a reményt, az álmatlan éjszakákat, a türelmetlenséget. Nem is csodálom, hogy ebben az állapotban kispadra lettem ültetve, még ha egy részem abban a hitben is él, hogy a munkán kívül most nincs is másra szükségem.
Matilda beszéde közben őt figyelem és azon gondolkozom, hogy mennyire kellene őt beavatnom a feleségem ügyébe. Talán már hallott is róla, csak nem fogja felhozni. Talán meg is van rólam a véleménye, nem tudhatom. Csak azt tudom, hogy elmondani neki ezt olyan érzéssel járna, mintha a két világomat olvasztanám egybe. Arra meg nem biztos, hogy készen is állok.
A banda ismertetése után bennem is felmerülnek kérdések melyeket egyből fel is teszek, Quincey meg készségesen válaszol is rájuk. Addig sem azokra a részletekre figyelek amik elvezetik a gondolataimat más irányba.
Matilda elmondja amit tud, majd Lysa hozza fel Samantha esetét. Helyezkedek egyet a székemen és meggyűröm az előttem lévő lap sarkát, hogy kapaszkodót szabjak nyugtalanságomnak. Andre végül rá kontráz Lysa szavaira és mint a csapat vezetője egyből megosztja velünk a gondolatainkat.
- Érdemes jobban belenézni ebbe az ügybe. Örömmel betársulnánk Quincey ügynök és úgy tudom van egy kis elintéznivalója, így addig mi utánanézünk egy-két információnak, Lysa pedig elkéri a vezető nyomozótól a Dyson ügy aktáit, hogy megnézzük lenne átfedés a kettő között vagy sem. - Lysa már áll is fel a helyéről, Matias meg vele együtt, hogy Andre mellé csatlakozzon majd a Quincey által hozott akták átfésülésére. Magam sem kényelmesedek el sokáig, habár mielőtt lehetőségem nyílna szólni bármit is a következő feladatommal kapcsolatban, Andre beelőz ebben.
- Quincey ügynök, Reynolds, egy szóra. - int felém és félrehív minket a termen kívülre. Csak egy pillantást veszek az ügynöknő felé, ami megterhelően kevés azzal a rengeteg kérdéssel szemben mely megfogalmazódott bennem vele kapcsolatban.
- Te most elmész az első pszichológiai ülésedre, amit Quincey ügynök fog tartani.
- Nem. - bukik ki belőlem egyből és határozottan, mire Andre szemöldöke kérdően a magasba szökik.
- Ez nem kérés volt, Reynolds. Ha újra a csapattal akarsz dolgozni, akkor ez kihagyhatatlan. - folytatja ellenkezést nem tűrve, majd Matilda felé fordul. - Abba a terembe elvonulhatnak, amit az érkezésekor mutattam. - a hangja most már kedvesebb, én meg újra hallatnám ellenkezésemet, de nem akarom felhívni magamra...magunkra a figyelmet. Azok után, hogy a feleségem miatt kerültem kispadra, most még csak ráfejelnék erre azzal, hogy bevallom mi volt közöttünk Matildaval. Így csak kiengedek ajkaim közül egy panaszos sóhajt és befogom a számat. - Amint végeztek, beavatom magukat mit találtunk. - azzal hátat is fordít nekünk Andre, én meg Matildara irányítom kékjeimet.
- Ez botrányos lesz, de essünk túl rajta. Vezessen Quincey ügynök. - kezemmel mutatva előre is engedem, mert nem nekem mutatta Andre hova kell majd mennünk.


BEE






mind álarcot viselünk
Dominic Reynolds
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
Bring out the worst in me 5fcbc6e265763ed6c7c89985568b237ce093c391
Bring out the worst in me 1a3414cc6b50de6ab9a9c3829cff3366178381db
you couldn't hate enough to love
is that supposed to be enough?
★ kor ★ :
42
★ elõtörténet ★ :
I'm both the prisoner
and the key to my freedom
★ családi állapot ★ :
Bring out the worst in me Ef6979efac519f0ecd05f44fe1f75416eb05ac97
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ foglalkozás ★ :
FBI agent
★ play by ★ :
eric winter
★ hozzászólások száma ★ :
44
★ :
I can wait for you at the bottom
I can stay away if you want me to
I can wait for years if I gotta
Heaven knows I ain't getting over you

Bring out the worst in me 5e621ba0cf0b7b35b565d52591addec729c97df0
TémanyitásRe: Bring out the worst in me
Bring out the worst in me EmptyVas. Júl. 28 2024, 18:53
"Cooperation is the thorough conviction that nobody can get there unless everybody gets there."

Míg ismertetem a tényeket, adatokat, az általam összekötött nyomozási pontokat, a tekintetem szinte rezzenéstelenül, érzelemmentesen fürkészi a régi-új kollégákat, és zöld íriszeim alig észrevehetően többször is visszatévednek Reynoldsra. Őszintén szeretném azt mondani, hogy pusztán szakmai okokból, hiszen az én feladatom lesz őt szemmel tartani, kiértékelést adni róla, tisztában lenni azzal, mi járhat a fejében, hogy képes lesz-e megbirkózni annak a lehetőségével, hogy a felesége is egy lehet az áldozatok közül. Képes lesz-e megfelelően helyén kezelni ezeket az új információkat, és elsősorban nyomozóként, ügynökként tekinteni erre az ügyre. De azt hiszem, egy részem valóban kíváncsi is rá. Évek óta nem láttam, és azóta mindketten rengeteg dolgon mentünk keresztül, talán kíváncsi vagyok, hogy ezek a változások fizikai értelemben is megnyilvánulnak-e rajta. Illetve... bár csak egyetlen éjszaka volt, amit megosztottunk, annak is több éve már, mondhatnánk, hogy csak egy egyszeri, felejthető hiba volt, de... az igazság az, hogy akkor olyan elemi erővel ragadtak el bennünket a vágyaink, hogy a tény, hogy egyikünk sem volt szabad, illetve minden egyéb észérv és logika egyszerűen csak repült ki az ablakon. Azt hiszem, szeretnék minél előbb meggyőződni arról, hogy többé nincs rám olyan hatással, mint akkor... bár kétségtelen, hogy ez most egyébként is egészen más helyzet.

- Én nem igazán találtam más hasonlóságot az áldozatok között, de ennyire sajnos még nem tudtam belemélyedni a nyomozásba, hogy további egyezéseket keressek. Viszont volt egy szórakozóhely, aminek a neve többször is felmerült... ahol a legtöbb áldozat gyakori vendég volt, vagy minimum egyszer-kétszer megfordult - válaszolom meg Dominic kérdését, miközben gyors lapozgatással megkeresem a mappámban a kérdéses hely nevét. - Egy felkapott latin-amerikai hangúlatú bár Greenwich Village-ben, a Leyenda – olvasom fel végül a jegyzeteimből, majd újra felpillantok. - Ott valószínűleg érdemes lenne körülnézni - teszem hozzá. Talán ráakadhatnánk új bizonyítékokra.

- Nem tagadom, valóban szokatlan volna egy mexikói kartelltől, hogy hasonló korú és külsejű nőket rabolnak el, majd gyilkolnak meg, eddig nem találtam ezekre az összefüggésekre semmilyen elfogadható magyarázatot, de a bizonyítékok egyértelműen abba az irányba mutatnak. - Ha ők ezt nem látják mindazokból az információkból, amit eddig felmutattam, nem tudom, mit mondhatnék, de szerintem megérné jobban beleásni magunkat, mert egyértelműen van itt valami.

- Dyson? - kérdezek vissza, amikor az egyik kolléganő egy új nevet dob be. - Nem, nem rémlik, hogy hallottam volna róla - ingatom a fejemet. Akár ismertethetnék is az ügyet, vagy... igen, tőlem azonnal össze is vethetjük a két esetet, ha ők is úgy gondolják, hogy volna értelme egyeztetni és összehasonlítani a nyomozásainkat.
Dominic and Matilda  
BEE



secrets
So dark... so dark and deep, the secrets that you keep...
(c)crackintime

Dominic Reynolds imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Matilda Quincey
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
Bring out the worst in me 44
Bring out the worst in me 124
★ kor ★ :
34
★ elõtörténet ★ :
Life is hard. Then you die. Then they throw
dirt in your face. Then the worms eat you.
Be grateful it happens in that order.
★ lakhely ★ :
Manhattan, Bloomingdale ‹
★ :
Bring out the worst in me 187
★ idézet ★ :
Sarcasm
['saar-ka-zm] noun
the brain's natural defense
against the less intelligent.
★ foglalkozás ★ :
FBI agent, forensic psychologist ‹
★ play by ★ :
Willa Fitzgerald ‹
★ hozzászólások száma ★ :
37
★ :
Bring out the worst in me 82
TémanyitásRe: Bring out the worst in me
Bring out the worst in me EmptyCsüt. Jún. 20 2024, 20:02


matilda & dominic

Life is full of surprises, isn't it?
Könnyedén át tudja formálni a jellemet, ha főgyanusítottá válsz a feleséged eltűnésében és több bizonyíték is a te szavahihetőségedet ássa alá. A kihallgatásokkal járó magyarázkodások és az elterjesztett hazugságok gyűrűjében akaratod ellenére is a közutálat tárgyává válsz még ha a végén ártatlanul is keveredsz ki az egészből. Ugyanakkor az sem válik hasznodra amikor érzelmileg kikapcsolsz, mert amíg ők azt várják, hogy küzdj a nyomorult jövődért, a te fejedben más sem jár csak hogy megtaláld az igazi tettest. Akkoriban hidegen hagyott mi történik velem vagy kiből váltok ki ellenséges érzelmeket már csak a puszta létezésemmel is. Tudtam, hogy ártatlan vagyok és az idő végül engem igazol majd, ahogyan azt is, hogy amíg rám akarják húzni a rosszfiú szerepét, addig a nyomok melyek elvezetnének Gwendolynhoz lassan kihűlnek. Megőrjített az egy helyben toporgás meg a tehetetlenség és az sem igazán izgatott amikor tisztázódtam a kollégáim előtt. Addigra már a nagy része elkönyvelt valami beteg elméjűnek, a másik meg csak a szabályokkal jött meg a sablon dumával, hogy ők mindent megtesznek. Sokszor úgy éreztem a saját elmém csapdájába vagyok zárva a rengeteg kérdéssel és nyommal, de képtelen vagyok kitörni onnan. Akiknek segítségnek kellett volna lenniük azok a minimumot ölték bele a feleségem ügyébe még ha ők az ellenkezőjét is állították. Tény, hogy több akadályba is ütköztek és a nyomok amelyeken elindultak nem vezették őket végül sehova, de nekem ez így kevés volt. Úgy a negyedik hónap sehova nem tartó kutatás után éreztem magamon, hogy túl mélyre kerültem. Addigra kívülről fújtam Gwen aktáját amelynek minden egyes sora kínzásként ért fel. Le kellett állnom, hátha képes leszek higgadtabban szemlélni az esetet, de egyik verzió sem tett boldoggá. Ha egyfolytában az üggyel foglalkoztam az mentálisan tett tönkre, ha pedig nem, akkor a semmittevés volt rám ilyen hatással. Akkoriban bepróbálkoztam a terápiával is, de csak átmenetileg segített, mert minden ami történt már olyan mélyen gyökeret vert az elmémben amit már senki se tudott volna kiirtani onnan. Úgy három hétig egészen tűrhető állapotban voltam. A figyelmemet elterelték a kapott esetek meg a nyomozás folyamata, amíg egy nap érkezett egy hívás arról, hogy látták Gwendolynt.
Azóta folyamatosan ez megy. Hol egy jószándékú szemtanú kavar be, hol meg én ásom alá az idegeimet valamivel. A legutóbbi gyilkossági ügy után pedig végképp rossz hatással volt rám. Vajon ilyen érzés a függőknek is? Ők is ugyanezt az idegörlő érzéssel küzdenek, ami bekúszik a bőrük alá és addig tartja őket nyugtalanságban, amíg meg nem szerzik amire a szervezetük vágyik? Rá kellett jönnöm ugyanis, hogy nem tudok normális emberként létezni, ha nem próbálkozom. Pedig volt alkalom, amikor úgy éreztem kint vagyok a felszínen, de visszaesni mindig könnyebb volt és talán már nem is akartam ebből helyre jönni.
Matilda megjelenése ébresztő hatást gyakorol rám és nem hétköznapi fordulatot hoz az életembe. Érdekes így a csapattal ülni egy tárgyalóba és Quincey ügynök prezentációját hallgatni amikor rajtunk kívül senki sincsen tisztában korábbi ismeretségünkkel vagy annak részleteivel. Amikor korábban Andre nyíltan rákérdezett erre akkor is csak ködösítettem, mert nem volt kedvem belemászni abba a témába ami a Quinceyvel való közös munkát bonyolítaná. Elméletben felnőttek vagyunk mindketten és amit magával hozott a mi egyszeri botlásunkon. Ha kilépünk az épületből már megint más a helyzet, de azzal elég lesz akkor foglalkozni.
Felfüggesztésem miatt csak szemlélője lehetek az eseményeknek, de a terepre már csak akkor mehetek, ha a pszichológus tisztázza a dolgaimat. És ahogyan Matilda belemegy a részletekbe, úgy már magamnak sem tagadhatom, hogy egészen biztos szükségem van valakire, aki kirángat ebből az állapotból. Eleinte csak apránként fogadom be az elhangzottakat, majd a képek tovább rontják a helyzetet. Olyan ez mintha a fejemet a víz alá nyomták volna; csak tompán hallom a körülöttem zajló beszélgetést, mert minden figyelmem a kivetítőre összpontosul és összefüggéseket keres. A hajszín, az életkor. Nem mozdultam és nem is szólaltam fel, csak próbáltam higgadtan az orromon keresztül lélegezni, amíg a bennem megfogalmazódott kérdések egyre ellenségesebben torpedózták meg akaraterőmet. Aztán a kivetítő vált egyet, én meg újra a jelen részese vagyok.
- A külső jegyeken és az életkoron kívül akadt még más kapcsolat is az áldozatok között? - szólalok fel végül kizökkenve előbbi állapotomból, és feljebb helyezkedek a székemen, hogy részese lehessek most már a társalgásnak. - Közös ismeretség vagy akár egy szokás, ami még összeköti őket? - érdeklődöm, de közben Matildat figyelem.
- Tételezzük fel, hogy a banda keze van a dologban. Nyílt titok, hogy nekik is megvannak az egyedi módszereik, de az áldozataikkal kapcsolatban nem szoktak ennyire specifikusak lenni. Ezzel természetesen nem az ő szerepüket kérdőjelezem meg az ügyben, hisz lehet közük hozzá, csak van ezekben a gyilkosságokban valami, ami eltér tőlük. - magyarázom tovább a saját elméletemet, majd összekulcsolom a kezeimet magam előtt. A módszerből hiányoznak a kivégzésre utaló jelek és az üzenet. Mégis mit akarnának átadni azzal, hogy egy bizonyos kategóriából válogatnak? Valami nem igazán áll össze.
- Ha így nézzük, akkor a legutóbbi Samantha Dyson ügy is hasonló ehhez. Szőke nő, korban megegyezik. Hallott már róla? - érdeklődik most Lysa Matildától. A különbség természetesen az, hogy a feleségem ékszerét találták meg nála amiről azóta se tudják miképpen kerülhetett oda. - Akár azzal is összevethetnénk, hátha akadnának átfedések. - folytatva tovább, de a megerősítést most Quinceytől várja.


BEE






Matilda Quincey imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Dominic Reynolds
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
Bring out the worst in me 5fcbc6e265763ed6c7c89985568b237ce093c391
Bring out the worst in me 1a3414cc6b50de6ab9a9c3829cff3366178381db
you couldn't hate enough to love
is that supposed to be enough?
★ kor ★ :
42
★ elõtörténet ★ :
I'm both the prisoner
and the key to my freedom
★ családi állapot ★ :
Bring out the worst in me Ef6979efac519f0ecd05f44fe1f75416eb05ac97
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ foglalkozás ★ :
FBI agent
★ play by ★ :
eric winter
★ hozzászólások száma ★ :
44
★ :
I can wait for you at the bottom
I can stay away if you want me to
I can wait for years if I gotta
Heaven knows I ain't getting over you

Bring out the worst in me 5e621ba0cf0b7b35b565d52591addec729c97df0
TémanyitásRe: Bring out the worst in me
Bring out the worst in me EmptySzer. Jún. 19 2024, 11:00
"Cooperation is the thorough conviction that nobody can get there unless everybody gets there."

A taxiban ülve még egyszer átfutom a kezemben szorongatott mappa tartalmát. Minden általam gyűjtött és összerendezett információ és bizonyíték csokorról már előre küldtem egy hosszú dokumentumot e-mailben a helyi kirendeltségnek is, és egy konkrét prezentációval is készültem. Meggyőződésem, hogy a kiemelt ügyek fontosabb részleteit, és a megemlíteni kívánt egyezéseket már kívülről tudom, nem először ismertetem mindezt a kollégáimmal, hisz a korábbi feletteseimnek is be kellett mutatnom korábban az észrevételeimet. Ennek az eredménye az is, hogy ma itt vagyok, hogy visszahelyeztek a szülővárosomba, és több év után újra együtt kell majd dolgoznom az Eltűnt Személyek Osztályával. Ennek ellenére igyekszem ezúttal is maximálisan felkészülni, és biztosra menni, hogy minden szükséges infót sikerül ma átadnom.

Érkezésem után futó köszöntések és gyors kézfogások mellett egy tárgyalóterembe kísérnek. A férfi, aki Andréként mutatkozik be, és segít felállítani a kivetítőt, illetve a további eszközöket a terem végében, egészen izgatottnak tűnik. Nem gondolom, hogy konkrétan a személyem ennek az oka, sokkal inkább az, hogy esélyt lát rá, végre pontot tehetnek egyes lezáratlan ügyeik végére, ha azt, amit most mondani fogok, elég meggyőzőnek találják. És bár szomorú, ha az eltűnések végén gyilkosságokra bukkanunk, az még kedvezőtlenebb, ha az éveken át tartó nyomozások elvarratlan szálak maradnak. A családok, hozzátartozók, akik már sokszor évek óta válaszokat várnak, általában a szívük mélyén már tudják, hogy mi történt, de a hosszan tartó bizonytalanság, a reménytelenség és reménykedés állandó váltakozása képes idővel megmérgezni a lelket és tönkre tenni egész életeket.  

Míg mi elkészülünk, megérkezik az egység többi tagja is, és helyet foglalnak a tárgyalóasztal körül. A figyelmemet azonban egyelőre nagyrészt továbbra is a készülődésnek szentelem, ezért amikor végül felpillantok, és a tekintetem egyenesen Reynoldséval találkozik, az néhány másodpercre kibillent az egyensúlyomból és magabiztosságomból. Hallottam, mi történt vele, illetve a feleségével. Ki ne hallotta volna? Tavaly az ügyük elég nagy port kavart, aminek a visszhangja eljutott egészen Los Angelesig. És hamarosan valószínűleg még inkább beleláthatok majd a helyzetbe, amikor le kell vele ülnöm szemtől szembe, hogy meghallgassam. Amit ő talán még nem is sejt. Az eddigi tapasztalataim alapján az ügynökök ritkán örülnek annak, ha terápiára küldik őket, a mi helyzetünk pedig egyébként is kissé... egyedi. Majdnem biztos vagyok benne, hogy jóval több nyugtalanság lenne abban a kék szempárban, ha tudná, mi vár ránk. Az FBI nem tud a három évvel ezelőtti rövid afférunkről. Ha tudnának, attól tartok, nem engem kértek volna fel arra, hogy elbeszélgessek vele, vagy hogy megfigyeljem. Ám tudom azt is, hogy utólag már nem mondhatom el. Nem volt akkora jelentősége, hogy annak valóban súlya legyen, de ha most elmondom, azzal akár újra gyanúba keverhetem őt. Ha kiderülne, hogy nem csupán gondjaik voltak, de a jegyes időszakukban megcsalás is történt...

Megköszörülöm a torkomat, miközben a pillantásomat tovább vezetem a férfiről a többiek felé. Aztán Andre töri meg a csendet, a maga módján felkonferálva engem a prezentációhoz.

- Igen, nos... Aki még nem tudná, a nevem Matilda Quincey ügynök, és a Los Angeles-i iroda szervezett bűnözéssel foglalkozó osztályáról érkeztem. Egy főként drogokkal és prostitúcióval foglalkozó mexikói kartell után nyomoztam az elmúlt másfél évben, ami alatt világossá vált, hogy a bandát elég sok szál fűzi ide, New Yorkba. - Közben meg is nyitom a Power Point prezentációt, az első képkockán pedig képek és alatta nevek jelennek meg gyanúsítottakról, és azoknak egy-egy feltételezett helyi kötődése. - Aztán elkezdtek feltűnni a kapcsolatok a helyi eltűnések és a bandához kötődő halálesetek között. Mind hasonló korú nők, a húszas vagy harmincas éveikben, sokan közülük egészen hasonló külső jegyekkel rendelkeztek. - Egy újabb gombnyomásra az áldozatok képei jelennek meg sorra a kivetítőn. Az egyezések, azt hiszem, egészen szembetűnőek a fotók alapján. Nem csak azért, mert a többségük szőke, de a vonások is hasonlóak. Nem fogok azonnal messzemenő következtetéseket levonni, megvárnám, hogy azokat mindenki levonhassa maga is az eddig bemutatt infók alapján. De szerintem hamar mind ugyanarra fogunk gondolni: a kartell tagjai fiatal nőket rabolnak el, valószínűleg prostitúcióra kényszeríti őket, azonban akadnak köztük olyanok, akik valamiért nem élik túl. - Az áldozatok nem mind New York-iak voltak, és nem is innen rabolták el mindannyijukat, de sok eset valahogyan ide kötődik, ezért nagy az esély rá, hogy a szervezetnek, ami emögött állhat, itt is vannak jelentős kapcsolatai és érdekeltségei. - Pillantok a mondat végére ismét automatikusan Dominic felé. Az elhunytak személyleírása sajnos az ő eltűnt feleségére is passzol, ezért ezek a hírek talán számára lehetnek a leginkább felkavaróak.  
Dominic and Matilda  
BEE



secrets
So dark... so dark and deep, the secrets that you keep...
(c)crackintime

Dominic Reynolds imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Matilda Quincey
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
Bring out the worst in me 44
Bring out the worst in me 124
★ kor ★ :
34
★ elõtörténet ★ :
Life is hard. Then you die. Then they throw
dirt in your face. Then the worms eat you.
Be grateful it happens in that order.
★ lakhely ★ :
Manhattan, Bloomingdale ‹
★ :
Bring out the worst in me 187
★ idézet ★ :
Sarcasm
['saar-ka-zm] noun
the brain's natural defense
against the less intelligent.
★ foglalkozás ★ :
FBI agent, forensic psychologist ‹
★ play by ★ :
Willa Fitzgerald ‹
★ hozzászólások száma ★ :
37
★ :
Bring out the worst in me 82
TémanyitásBring out the worst in me
Bring out the worst in me EmptyHétf. Jún. 17 2024, 19:16


matilda & dominic

Life is full of surprises, isn't it?
Újabb adag hideg vizet fröcskölök az arcomba ami után szembenézek tükörképemmel. Vonásaim mit sem változtak már egy ideje, de a szokásos összkép mellé most egy új fajta feszültség is becsatlakozott amit nem tudok helyén kezelni és amivel kapcsolatban olyan érzésem van, mintha minden perccel egyre jobban készülne elhatalmasodni rajtam.
Találtunk egy ismeretlen női holttestet. A kezemmel kapaszkodok meg a mosdó szélébe és elszámolok tízig. A harmincas évei közepén járó nő. Öt és mély lélegzet. Reynolds, azt hiszem Gwendolyn nyaklánca volt nála. A levegő hosszasan szabadul ki ajkaim közül és lassan minden a fejemben zúgó gondolat lecsillapodik, hogy a helyét a csend vegye át. Az a kietlen üresség, ami már egy éve összetart engem, hol jobban, hol meg kevésbé.
A mosdó ajtaja felől kopogások hallatszanak, majd Matias dugja be a fejét a résnyire nyílt ajtón.
- Rendben vagy? - érdeklődik, szinte már óvatoskodva mintha egy aknamező közelébe készülne merészkedni.
Kiakadtam korábban, de a helyemben ki ne tette volna? Az elmúlt egy évben annyi ígéretes nyom vezetett zsákutcába, hogy számát nem tudnám megmondani. Arra viszont tisztán emlékszem milyen érzés amikor az a nyomorult csepp remény ami még maradt végigszáguld az ereimen, pedig a racionális énem tudja jól, hogy nem kellene. Az elején még elfogadható volt ebbe kapaszkodni, mára viszont inkább szánalmas, de minden alkalommal újra megteszem és meg is fogom ameddig egyértelmű bizonyítékom nem lesz arra, hogy a feleségem nincs többé. Ahogyan mellette azt is fel tudom idézni milyen érzés onnan újra a mélyre zuhanni amikor kiderül, hogy ez is csak egy vaklárma volt, mint az elődjei. Kezdetben naponta érkeztek hívások, hogy itt látták Gwent vagy éppen ott. Néhányukat azonnal ki tudtam zárni, hiszen semmi értelmük nem volt, de amikor elfogytak az igaznak hitt nyomok akkor az ilyen észlelések is sokat segítettek. Ideig-óráig biztosan. Ez utóbbi viszont jobban megviselt a többinél már csak a nyaklánc végett is. Túl sok minden utalt arra, hogy ő lesz Gwen; a hajszín, az életkor, az ékszer amibe magam gravíroztattam bele a nevét és még sorolhatnám. Valahol az őrület és a megnyugvás határán egyensúlyoztam amíg a hivatalos jelentés a kezeim közé nem került ahol ugyanis a név nem egyezett az övével, ez pedig végleg átbillentett a másik oldalra. Nem bántottam senkit, nem üvöltöttem vagy tettem tönkre a környezetem értékeit, viszont dekoncentrálttá váltam ami majdnem Matias életébe került. Azt hittem a terepen kint lenni gyógyító hatású lesz és leköt annyira, hogy ki tudom zárni a történteket. Andre persze leállt velem beszélgetni még az indulásunk előtt, de stabilnak hatott a viselkedésem. Azt hangoztattam, hogy a munkámra nem lesz kihatással az egész és amúgy sem Gwendolyn volt az. Ez lehet jó is, nem? Andre csak elmosolyodott - olyan szánakozóan, mint a közelemben megannyian - de hitt nekem. Később persze ő magát hibáztatta, én meg a saját ítélőképességemet. Ezután a magam érdekében történő felfüggesztést kaptam amelyet néhány terápiás üléssel tudok majd kiváltani. Bevallom a hátam közepére se kívántam ezt. Tudom magamról mi a nyűgöm, minek kell még más valaki aki ugyanezt mondja csak szakmai köntösbe csomagolva?! Az indok amiért végül rábólintottam az az, hogy a munka az egyetlen most ami kirángat ebből az állapotból és ha csak így megy, akkor valahogy majd kibírom.
- Megmaradok. - válaszolok végül Matias kérdésére, majd ellépek a mosdótól. - Quincey ügynök megérkezett már?
- Épp most kísérte be Andre a tárgyalóba.
Matildaval pár éve hozott össze a sors egy ügy kapcsán, aztán hozzánk méltóan elcsesztünk mindent és végül a hátramaradt érzelmi batyuval ki-ki ment a maga útján. Azóta egyikünk se kereste a másik társaságát - hisz ő házas volt, én nekem meg ott volt Gwen - és ezzel a verzióval ki is békültem volna. Minek ennél is jobban bekavarni egy botlás miatt? Ma viszont ő az aki átveszi Andre helyét a kivetítő előtt és határozottan furán csapódik le bennem a viszontlátás öröme. Szinte már visszatér belém az a bűntudat is ami ott lappangott Gwennel töltött közös életünk során. De ha szerencsénk van akkor gyorsan megoldjuk és tehetjük azt mindketten, amihez kifejezetten tehetségünk van: eltűnni egymás életéből. Bár ami az én helyzetemet illeti, a terápiás ülések is tökéletes alibit fognak szolgáltatni arra, hogy ritkábban fussunk össze, amikért most először talán még hálás is vagyok.
- Nos, Quincey ügynök, azt mondta a telefonba hogy akadt néhány ügy amik..úgy gondolja összekapcsolódnak? - töri meg a csendet Andre kíváncsian és egyben a gondolatmenetemet is, amivel folytatásra ösztönzi a nőt és eléri azt, hogy a tekintetem most több mint négy év után ismételten Matildan állapodjon meg.


BEE






Matilda Quincey imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Dominic Reynolds
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
Bring out the worst in me 5fcbc6e265763ed6c7c89985568b237ce093c391
Bring out the worst in me 1a3414cc6b50de6ab9a9c3829cff3366178381db
you couldn't hate enough to love
is that supposed to be enough?
★ kor ★ :
42
★ elõtörténet ★ :
I'm both the prisoner
and the key to my freedom
★ családi állapot ★ :
Bring out the worst in me Ef6979efac519f0ecd05f44fe1f75416eb05ac97
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ foglalkozás ★ :
FBI agent
★ play by ★ :
eric winter
★ hozzászólások száma ★ :
44
★ :
I can wait for you at the bottom
I can stay away if you want me to
I can wait for years if I gotta
Heaven knows I ain't getting over you

Bring out the worst in me 5e621ba0cf0b7b35b565d52591addec729c97df0
TémanyitásRe: Bring out the worst in me
Bring out the worst in me Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Bring out the worst in me
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» We’ll be their worst damn nightmare.
» it was the worst idea - Cher & Ben
» Home is where you are loved the most and act the worst
» Bring the pub home
» Worst date ever - Richard & Georgia

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: New York :: Manhattan :: Kórházak és hivatalos helyszínek-
Ugrás: