New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 116 felhasználó van itt :: 12 regisztrált, 0 rejtett és 104 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Harry Porterfield
tollából
Ma 10:47-kor
Emmalynn Larson
tollából
Ma 10:45-kor
Emmalynn Larson
tollából
Ma 10:39-kor
Lambert Schultz
tollából
Ma 10:25-kor
Alynne Russel
tollából
Ma 10:19-kor
Meadow Gilberts
tollából
Ma 09:46-kor
Zaide Moran
tollából
Ma 09:46-kor
Kiara Hernández
tollából
Ma 09:43-kor
Fiorentina Deluca
tollából
Ma 09:13-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
53
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
36
Üzlet
28
29
Összesen
229
218

I wanna get lost with you • Jay&Madelaine
TémanyitásI wanna get lost with you • Jay&Madelaine
I wanna get lost with you • Jay&Madelaine EmptyPént. Jan. 26 2018, 00:15


And in the middle of my chaos, there was  y o u .  

JAY & MADELAINE

Mindig is úgy gondoltam, hogy az életemnek megvan a maga izgalmas menete. A munkámat sosem éreztem monotonnak, a szabadidőmet pedig a saját szájízem szerint töltöttem el, így nem gondoltam, hogy bármelyik téren is hiányt szenvednék. Egyik páciensem jött a másik után, és ha nem is ők, akkor hát Evan vagy néhány kedves ismerős és barát segített abban, hogy a figyelmem mindig csakis arra koncentrálódjon, ami igazán lényeges, a figyelemeltereléseket pedig zárjam az életemen kívülre. És én így is tettem. Nem mentem bele felesleges vitákba, nem keveredtem bajba vagy több időt szántam volna egy konkrét személyre annál, mint amennyit a beszélgetés témája megérdemelt. Nem feltétlenül azért, mert a társasági élet feszélyezne, pusztán vesztegetném az időmet, hogyha egy adott kérdéskör teljes kivesézése után üres szavakkal dobálóznánk a másik felé, hogy fenntartsuk az érdeklődés látszatát. Ezért is volt az, hogy miután egy megbeszélés lezajlott, és minden kérdésre választ kaptam, elhagytam a helyszínt, ami bárhogy is nézem, sosem okozott gondot. Mégis, ahogyan egy pillanatra megállok, és körülnézek az üresen tátongó lakásom területén, akkor úgy elfog az a kellemetlen magányhoz hasonlítható emóció, ami arra késztet, hogy lépjek túl azon a bizonyos határon és vállaljak kockázatot. Másítsam meg az elképzeléseimet, szervezzem át a már-már mániákusan betáblázott napjaimat, és keressem az élet azon formáját, amit mostanában a társadalmi normák megkövetelnek. Váljak én is részesévé a világ ezen felének, ahogyan azt már nem egyszer vagy kétszer megtettem, és engedjem, hogy az érzelmeim maguk módján dolgozzák fel a változókat. Mindez olyan távolinak bizonyult számomra a sikertelen próbálkozások fényében, és bár a kívülállók noszogatása olykor elbizonytalanított, a munkám mégis elsőbbséget élvezett bárminél. Ezen pedig nem tudtam egyik napról a másikra változtatni, de nem mondtam, hogyha a lehetőség úgy hozná, nem tennék egy próbát.
Úgy pár héttel ezelőtt egy ajánlat érkezett be az e-mail fiókomba, én pedig kaptam a rendőrség által felvázolt lehetőségen, valahol tágítva ezzel a hatáskörömön. Nem gondoltam, hogy személyes okokból érkezett a felkeresés, de nem is ez számított igazán. Jobban érdekelt, hogy egy ügy részese lehetek, még ha csak a kulisszák mögül is figyelve az eseményeket. Egy állítólagos gyanúsított személyiségének felépítése nem egyszerű feladat, hiszen sokkal összetettebb, mint ahogyan azt átlagban egy teljesen kívülálló elgondolná. Annyi mindent kell összevetni, és ez soha nem ment egyről a kettőre, leginkább akkor nem, mikor sajnálatunkra a megfigyelni kívánt alak ügyesebb volt az elvártnál. Ilyenkor olyan mélységeket követelt meg az eset, amihez nem volt elég pár futólag átnézett irat vagy egy-két óra. Napokat ölelt fel, hogy a tettei alapján összefüggéseket keressünk, szokásokat, amikhez gyökeresen visszatér. Esetleg otthagyja a kézjegyét a helyszínen avagy ismeretlen marad továbbra is, mert ez is megeshet. Csakis az igazán büszke bűnözők arrogánsak annyira, hogy nevüket adják mesterműveikhez. Ekkor ismertem meg Jay Ricksont is, aki nyomozóként dolgozott, és szerves részét képezte az Álruhás pasas ügyének. Mert ekkorra már így emlegette mind a média, mind a civilek is, és közöttünk is így adódott át a róla megtudakolt információ. Távolságtartó, komoly férfinek tűnt, aki igazán jól végzi a munkáját ahhoz, hogy ne vesztegesse az időt zsákutcának bizonyuló nyomokra vagy bármi másra, ami inkább hátráltatja az ügy lezárását, mintsem előresegítené. Kedveltem ezt a határozottságot benne, és társaságnak is kellemesnek bizonyult azokban az órákban, amikor közös tudásunk segítségével adtunk hozzá valami pluszt az ismeretlenünkhöz, mégis tartottuk magunkat a munka folyamatához. Sosem állítottam volna, hogy Jay ne keltette volna fel az érdeklődésemet, mégsem éreztem helyesnek az ügy megkockáztatását, ugyanakkor ő rajta is inkább a munkára való koncentrálást vettem észre, mintsem az általam tapasztalt mondjuk úgy vonzalmat. Talán ezért is lepett meg annyira, amikor az egyik beszélgetésünk nem a gyanúsított köré épült fel, hanem egy randira meghívást foglalt magába. Ugyan abban a pillanatban nem egyszer megfordult a fejemben a kockázatok listája, mégis merőben háttérbe szorult a kimondott, és izgatottan hatott beleegyezés mellett. Ez a fajta érzés csak még inkább elmélyült a nagy nap elérkeztével, amikor is önmagam egy szétszórtabb verziójává váltam, mégsem éreztem egyetlen pillanatban sem azt, hogy meggondoltam volna magamat. A gondosan elpakolt dolgaimmal ültem be az egyik nagy nehezen elkapott taxiba, és amíg a kapott helyszínig nem értem, ujjaimmal ütemes dobolgatásokra hajazó mozdulatokat tettem térdem mentén, hogy lenyugtassam zavartságomat. Mégis, ahogyan az autó a végállomás előtt lassított le, és kiszálltam a friss levegőre, a szívem üteme a torkomban nyert visszhangot. A tájékozódás sosem tartozott erősségeim közé, így a biztonság kedvéért a telefonomért nyúltam, hogy egy sms formájában jelezzem társaságomnak megérkezésemet:

'Szia. Ha a taxis nem vert át, akkor azt hiszem megérkeztem. Merre vagy? M.'

Ugyan még teljesen a megbeszélt időkorláton belül vagyunk, mindenesetre nem szívesen kerülném el őt a város nyüzsgésében, így az üzenetem pusztán a biztosra menést szolgálta, mintsem Jay sürgetését.



Somebody Else ; 759;    I wanna get lost with you • Jay&Madelaine 4146035580   





mind álarcot viselünk
Madelaine Lester-Riggs
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
I wanna get lost with you • Jay&Madelaine 935a042cf4e74c87af9651e1f5dd8a7754a297eb
I wanna get lost with you • Jay&Madelaine Fce8884116c5e9a87fc902d35eb422077498c0f5
★ kor ★ :
34
★ elõtörténet ★ :
If chaos is a work of art
then my heart is a masterpiece
★ családi állapot ★ :
I wanna get lost with you • Jay&Madelaine 6c31ba6d7c2e4781f116a390d655c2b37c0e4f45
I never minded being on my own
Then something broke in me
and I wanted to go home
To be where you are ♡
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
I wanna get lost with you • Jay&Madelaine 1fd0a01867cef9ebef2d5b13cdb1f62cd6aaed3d
★ idézet ★ :
• Hello, I am Madelaine, your personal healthcare companion. On a scale of one to ten, how would you rate your pain? •
★ foglalkozás ★ :
pszichológus
★ play by ★ :
✿ margot elise robbie ✿
★ hozzászólások száma ★ :
382
TémanyitásRe: I wanna get lost with you • Jay&Madelaine
I wanna get lost with you • Jay&Madelaine EmptyPént. Jan. 26 2018, 01:42
Időről időre elkap egy késztetés, egy fajta érzés ami arra sarkall, hogy újra és újra végig gondoljam az életem és kiértékeljem a kritikus pontokat benne, ezzel próbáltam magam jó irányba terelni. Úgy fogtam fel, hogy a saját testem illetve elmém jelzi nekem hogy milyen irányba tart az életem, és min kell változtatnom hogy még jobb legyek. Az utóbbi időben rengeteg dolog történt. Először is sikerült elkapnom több olyan gyilkos a városban akik már hónapok vagy évek óta a körözési listán voltak. Persze ezek nem villám munkák voltak, sokkal inkább hetek és hónapok felépített nyomozásának eredményei. Mellékesen megemlítem azt is, hogy én végeztem egy rakás magánkutatást, hogy gyorsítsam a folyamatokat, már hetekkel korábban tudtam hol vannak a célpontok, de hogy mondhattam volna el odabenn vagy akár az ügyészségen, hogy egy sarki drogdílerből vertem ki az információt, vagy hogy egy informátortól vettem meg aki nem hajlandó tanúskodni, természetesen ezek mind közvetett források, amiből természetesen egyet sem használhattam fel sehol, ezek mind csak a saját fejemben léteztek. Szépen apránként kellett rávezetnem az embereimet és mindent jól meg kellett magyaráznom hogy miért, honnan és hol. Ilyen volt az az eset is, amihez szükségem volt Dr. Madelaine Riggs, alias későbbiekben Maddy segítségére, aki segített profilt készíteni a fickóról akire vadásztunk. Itt jön a csavar, a fickó helyzetét csak akkor tudtam a csoport tudtára adni, ha meg volt a profil és rá volt bizonyítva a fickóra, hogy miért is tartózkodna ott ahol. Sajnos a részleteket nem mondhatom el, mert ez mind titkosított rendőrségi információ, a Maddyvel való közös munkánk is egy titoktartási nyilatkozat aláírásával kezdődött, amiben elfogadta hogy a nyomozással kapcsolatos bármilyen információ kiadása szankciókat von maga után.
Na de magáról a Doktornőről, a városban remek hírnévvel rendelkezdett és akármelyik kontaktomat kérdeztem mindenki azt mondta hogy tökéletes a munkára, de én személy szerint így is meglepődtem, de nem azért hogy mennyire intelligens és talpraesett, ezeket már mind tudtam, de azt nem mondták el, hogy a hölgy különösen csinos volt és elragadó, a stílusa… nem is tudom, furcsa volt de mindig azt tettetem a közelében hogy nagyon el vagyok foglalva, mert átjárt egy fajta érzés, amit körübelül gimnazista korom óta nem éreztem. Furcsa erről beszélni, de egyenesen be voltam tojva amikor beszélnem kellett vele, és bár ez talán nem látszott, mert igyekeztem a legjobb színészi és hazugsági képességeimet latba vetni hogy minden simának és gördülékenynek tűnjön, de belül szinte remegtem a gondolattól, hogy nem találom a megfelelő szavakat feléje. Nem mondom, hogy az a szerelem első látásra érzés volt, bár honnan tudtám sosem volt ilyenem, de sokkal inkább tudnám hasonlítani ahhoz, mikor egy fiatal fiúnak nagyon tetszik egy lány, de küzd azzal, hogy hogyan mutassa ki neki, mint egy kis elsőbálozó. Ez számomra ismeretlen terület volt, hisz korábban akármikor szükségem volt rá, mindig elő tudtam rántani a sármos énem, aki tud valami elragadó dolgot mondani a legnagyobb pác kellős közepén is… na ez most nem ment!
Olyan szinten nem ment, hogy többször is mikor rám nézett, úgy csináltam mintha egy fontos dokumentumot olvasgatnék éppen, és ha meg kéne tippelnem biztosan valami munkamániás őrültnek titulált a tapasztaltak alapján. Ahogy elmélkedtem ezeken a dolgokon otthon szép lassan telt az idő, és rájöttem hogy nagyon magányos vagyok. Végül a fickót elkaptuk, az ügyet lezártuk és a Madelaine-el való munkakapcsolatomnak vége szakadt, de végig az motoszkált a fejemben, hogy mit hagyok ki ha most nem hívom fel, vagy nem megyünk el egy randira. Vajon mi lett volna ha tényleg igyekszem felkelteni az érdeklődését. Történetesen akármennyire lefagytam többször a közös munka során, végtére is mégis csak Jay Rickson voltam, és tudtam hogy mit kell tennem. Meghívtam tehát egy hétvégi wellnessre a Rockefeller Centerben, ahova természetesen a legjobb helyen foglaltam szobákat, és próbáltam a legtöbbet kihozni a hétvégéből, így is állítottam össze a menetrendet, minél jobban ki tudjunk kapcsolódni és minél többet beszélgetni. És a lényeg hogy igent mondott…
Remekül éreztem magam, és hosszú idő óta izgatottá tett valami, ami ritkán mondható el rólam mostanában, elvesztem a napi rutinban és szinte sosem szórakoztam jól.
Eltelt pár nap a találkozóig, de a találkozóra én már korábban érkeztem, hogy ne késsek el semmiképp, még ha korábban is jön.
Mint kiderült rossz helyen álltam meg, mivel kaptam tőle egy SMS-t, amiben leírta, hogy megérkezett. Egy pillanatra a kezemben lévő csokor rózsára pillantottam és elgondolkodtam rajta, hogy érdemes-e ezzel indítani, de aztán arra a következésre jutottam, hogy egy olyan intelligens és gyönyörű nő, mint ő biztosan értékeli a gesztust még ha nem is szeretné a rózsákat, így a virágcsokrot a hátam mögé rejtve indultam a nő keresésére a tömegben, aztán pár percnyi keresgélés után megtaláltam, pont háttal állva nézelődött. Így mögé settenkedve megkocogtattam a vállát, és a virágokat felé tartva mosolyogtam rá.
- Meglepetés… - Itt átadtam neki a virágot ha megfordult. – Remélem kellemesen utaztál.
Közben jobb kezemmel a Center bejárata felé mutattam invitálva őt, hogy induljunk el, és jobb kezem kitartottam hogy belekarolhasson ha szeretne.
- Meglepett, hogy elfogadtad a meghívásom, mivel nem beszéltünk sokat, azt hittem egyszerűen hagyod az egészet. -
Valahogy most könnyebben ment a beszéd és jöttek a számra a szavak, így már felbátorodva mosolyogtam rá, és lassan haladtunk a bejárat felé.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: I wanna get lost with you • Jay&Madelaine
I wanna get lost with you • Jay&Madelaine EmptyPént. Jan. 26 2018, 18:02


And in the middle of my chaos, there was  y o u .  

JAY & MADELAINE

Sosem voltam egy szabályszegő típus, de azt nem mondom, hogy elkövetett hibákból nem birtokoltam párat, de mihelyst eldöntöttem milyen célok fognak motiválni az előrehaladásban, változni akartam. Bizonyos mértékben határokat húztam fel, míg más helyen meghoztam a saját magam által követhetőnek tűnő szabályokat. Tudtam, hogy ez az egyetlen esélyem arra, hogy ne kövessek el olyan hibákat, amik kihatással lehetnek az életemre, ezért mihelyst belekezdtem az egyikbe, már nem volt visszaút. Ezek a kimondatlan előírások sok mindent karoltak fel, közöttük a kapcsolati témát is. Nem feltétlenül zárkóztam el, ha erről volt szó, hiszen mint minden ember, jómagam is próbálkoztam, de mindezek a tanulási időszakom végeztével le is zárultak. Onnantól nem éreztem szükségét, hogy elvonja bármi is a figyelmemet a munkámról, ahogyan azt sem, hogy ez a meghozott döntés visszahúzna bármitől is. Tudtam, hogyha úgy alakul, azt felfogom majd ismerni, addig pedig minden egyéb más időpocsékolásnak tudható be. Jay ebből a szempontból különlegesnek hatott. Az ügy megoldásához szükséges időszak alatt túlzóan, de társakként tekintettünk egymásra. Neki szüksége volt rám, és ez fordítva sem volt másképp. Ő a saját munkájához köthető szakértelmét vetette be, míg én megpróbáltam magát a gyanúsítottat felépíteni abból a csekély információból, mellyel még kezdetlegesen rendelkeztek. A közös munkának hála sikerült rács mögé juttatni a férfit, és az ügy lezárult, ahogyan ezzel egyetemben a közösen eltöltött idők is, így magamban is ugyanezt kellett tennem. A nyomozó meglepő módon, de elindított bennem egy olyan folyamatot, amit régen tapasztaltam már, és bár mélyen hallgattam róla, valahol reménykedtem, hogy egyszer majd ő sem csak a szükséges haszonként tekint rám. De nem így lett. Abban a pillanatban, hogy azon a délutánon elhagytam a rendőrség épületét, őt is magam mögött kellett hagynom, és ez bármennyire is bántóan hatott, tudomásul vettem, hogy csapdába kerültem viszonzatlan érzéseimmel. Valahol könnyebb volt elhitetnem magammal, hogy ez így van rendjén, mintsem meglépni a kezdeményező szerepét, ami sosem tartozott hozzám. És azokból a röpke pillanatokból, amiket összeakadt pillantásunkból vontam le, nem hinném, hogy képes lettem volna megbarátkozni a nemleges válasszal, így hagytam a kisebbik rossz tudatát eluralkodni magamon. Ezért is ért annyira meglepetésként a meghívása, amely felszínre hozta mindazokat az eltemetett gondolatokat és az érzéseket, amiket már egyébként is birtokoltam, mégsem hagytam őket befolyásolni. A beleegyező válasz már megvolt, de minden más csak ezután kezdődött. A kezdeti izgatottságom feltűnésétől kezdve minden tettemet képes voltam megkérdőjelezni. Elég érdekes leszek számára? Mennyire beszélhetek sokat ahhoz, hogy ne kergessem az őrületbe? Beszélni fogok egyáltalán vagy a zavartság legyűr majd? Jómagam nem tudtam választ adni ezekre, és valahol aggódtam, hogy félelmeim az együtt töltött pillanatok alatt valósággá válnak. Kényszeresen küzdöttem azért, hogy az irántam való érdeklődés meg is maradjon, és ne csak csalódásként bukjak ki a nap végén. Ezek a kérdések viszont nem voltak elég erősek ahhoz, hogy eltántorítsanak a közös programunktól. Egy esélyt mindenki megérdemel, és ha nem teszem meg, mindig is bánni fogom. Mert magamból kiindulva, tudom, hogy így lesz.
A taxi érkeztével egyre közelebb kerültem mindehhez. Amikor csak tehettem, szőke tincseimet igazgattam, olykor kezeimmel lófarokba kötve őket, majd  a másik pillanatban szabadon hagyva. Adtam a kifogástalan kinézetre, és szerettem legjobb oldalamat mutatni mások előtt, így ennek fontosságát most is intenzíven tapasztaltam.
Pár mélyebb lélegzet és megannyi motivációs gondolattal később érkezek meg a helyszínhez, ahol az első dolgom neki is jelezni. Ezután viszont újabb kísérletet teszek arra, hogy felmérjem jelenlegi állapotomat, újra elbizonytalanítva magamat a választott szerelésemről vagy akár a leheletnyi sminkemről, mint ahogyan azt egész nap tettem. Jay nem sok várakozási időt hagy, és mikor szembefordulok vele a szavaim is elakadnak egy pillanatra.
- Jay.. - reakcióm egy széles mosolyként jelenik meg arcomon, és a fejemet ingatom következő szavaim elöljárójaként. - Ezek gyönyörűek! Nem kellett volna..köszönöm. - zárom le végül ennyivel megannyi módon kifejtett tiltakozásomat, de mindezek ellenére őszintén örülök a virágcsokornak. Elfogadva felajánlását karolok belé, és egy röpke másodpercre felpillantok arcának vonásaira. - Gyorsan ideértem, de gondoltam a biztonság kedvéért jelzek neked. Kétlem, hogy jó fényt vetett volna programunkra, hogyha netalántán elkerüllek vagy ehhez hasonlók.
Hangom szórakozott az elhangzottak hatása miatt, mosolyom pedig minduntalan szimbolizálja jelenlegi hangulatomat, miközben az épület felé vesszük az irányt. Szinte már nevetséges, hogy ennyire izgulok annak a férfinek a társaságában, akivel heteket töltöttünk egy ügy megoldásával. Mostani helyzetünk viszont egészen más, és amíg a munkájának megszokott keretei között mindenki biztonságban érzi magát, addig annak elhagyása már kevésbé nyújtja ugyanezt.
- Ezt én is ugyanúgy felhozhatnám, hiszen engem pedig a meghívásod lepett meg. Mindenesetre örülök, hogy így döntöttél. - nem fogom nyíltan azt mondani neki, hogy már korábban is vonzódtam iránta, de eltitkolni sem, hogy a társasága felettébb kellemes élményt nyújt számomra.
- Régóta vagy már itt? - érdeklődésem a cuccainak hiánya miatt bukik ki belőlem, ugyanakkor sosem éreztem még olyannyira zavarban magamat, hogy ne tudjak akár egy értelmes témával előhozakodni. Ezt neveznék talán kezdők szerencséjének? Figyelembe véve azt a tényt, hogy milyen régen nem volt már ilyen programban részem, azt kell mondjam, nem árt az alapoktól kezdeni.



Somebody Else ; 810;    I wanna get lost with you • Jay&Madelaine 4146035580  





mind álarcot viselünk
Madelaine Lester-Riggs
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
I wanna get lost with you • Jay&Madelaine 935a042cf4e74c87af9651e1f5dd8a7754a297eb
I wanna get lost with you • Jay&Madelaine Fce8884116c5e9a87fc902d35eb422077498c0f5
★ kor ★ :
34
★ elõtörténet ★ :
If chaos is a work of art
then my heart is a masterpiece
★ családi állapot ★ :
I wanna get lost with you • Jay&Madelaine 6c31ba6d7c2e4781f116a390d655c2b37c0e4f45
I never minded being on my own
Then something broke in me
and I wanted to go home
To be where you are ♡
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
I wanna get lost with you • Jay&Madelaine 1fd0a01867cef9ebef2d5b13cdb1f62cd6aaed3d
★ idézet ★ :
• Hello, I am Madelaine, your personal healthcare companion. On a scale of one to ten, how would you rate your pain? •
★ foglalkozás ★ :
pszichológus
★ play by ★ :
✿ margot elise robbie ✿
★ hozzászólások száma ★ :
382
TémanyitásRe: I wanna get lost with you • Jay&Madelaine
I wanna get lost with you • Jay&Madelaine EmptyPént. Feb. 02 2018, 19:24
Számtalan év alatt számtalan nőről mondhatom el hogy afférom volt, ami most nem azért téma, mert büszkén verem a mellem emiatt a dolog miatt, sokkal inkább azért mert ami történt megtörtént, de még mindig történhetnek olyan események, amik engem is kizökkentenek, ilyen volt a doktornő érkezése az életembe, de ez a kizökkenés sokkal inkább mondható kellemesnek és váratlannak, mint az ellenkezőjének.
~ Jay Rickson… mi történik veled… ~ Gondoltam magamban, miközben kis mosollyal és virággal kedveskedtem a nőnek akinek a kedvében akartam járni, tudván hogy ritka különleges nővel van dolgom. Intelligens, gyönyörű és még érti is a humorom, bár nem sokat tapasztalt belőle a közös munkánk alatt. Nehezen is tapasztalhatott volna, azokon a heteken. Egyrészt mert mint már leírtam furcsa félelmem alakult ki a nővel szemben, amit nemtörődömséget színlelve lepleztem, másrészt pedig a gyilkos aki után nyomoztunk nem volt kispályás így az összes energiám oda kellett összpontosítanom ahelyett, hogy a saját céljaim és álmaimat kergetném. Amúgy meg nem is volt olyan a helyzet amin viccelődni lehetett volna, elég véresen végezte a dolgát a sorozatgyilkosunk, nagyon feketének kell hogy legyen valaki humora hogy ebből gúnyt tudjon űzni.
Bár ha belegondolunk ha valakinek hát nekem lehetne fekete humorom a sok évnyi titkos munka után. Afrika, Irak, Oroszország, Olaszország és számtalan más országban lévő küldetés áll mögöttem ahol mind meg tudtam volna halni, valahol majdnem sikerült is. De tudjátok, ha sikerült Madelainet lenyűzögnöm, akkor ez mind megérte, és nem túlzok, nehéz ezt kifejezni, de ha annyi évig vegetálsz és egy afféle érzelmi falat húzol magad köré, ami miatt lassan immunissá válsz bármilyen érzelmi reakcióra, akkor eléggé hidegvízként ér ha valaki hirtelen kitud ebből az állapotból billenteni, pedig ő nem is próbálta. Tudtam, hogyan rejtsem el a jeleit előle úgy hogy soha ne vegye észre, hisz a múltamat magam mögött akartam tudni, és nem akartam hogy befolyásolja a vele való kapcsolatomat.
- Örülök, hogy tetszenek. – Kacsintok rá, miközben figyelve az emberek mozgását igyekeztem úgy megtalálni a megfelelő útvonalat kettőnknek, hogy ne lökjenek fel útközben. Úgy látszik a lány örül a meghívásomnak, sőt még meg is lepődött. Úgy hangzik az egész, mintha mind a ketten kedveltük volna egymást, csak mind ketten azt hittük hogy a másik nem, vicces az élet. Bár sokkal inkább ő azt hitte, mivel én nem akartam vagy mertem kezdeményezni, de annál nagyobb öröm most hogy megérte a kezdeményezést és összejött.
- Ugyan, örülök hogy itt vagy. A közös programunk pedig nem feltétlenül időhöz kötött, főleg hogy a wellness részleg vezetője régi barátom, és ragaszkodott hozzá, hogy ha szükségünk van bármire helyből forduljunk hozzá. -
Lehet kissé kérkedtem, de nem feltétlenül ez volt a cél, sokkal inkább próbáltam biztosítani arról, hogy nem késtünk volna le semmiről semmiképp. Egyre magabiztosabbnak éreztem magam a kettőnk beszélgetésében, hisz úgy látszott, Maddy hasonlóképp izgatott a hétvégénkkel kapcsolatban mint én magam.
- Nos, mondhatni nem volt megfelelő az idő és a hely egy esetleges randi egyeztetéshez korábban. Illendőbb volt egy későbbi időpontban intézni. Plusz nem tudtam, hogy van-e valakid. -
Itt természetesen volt egy kis ferdítés a dologban, de nagyrészt igaz volt. Nem igazán jött volna ki jól, ha a nyomozás közepén flörtölni kezdek a profilozónkkal, plusz tényleg nem voltam tisztában vele, hogy kivel van kapcsolata, ha van egyáltalán. Meglepő, azt hittem volna hogy egy ilyen tökéletes nőnek tucatnyi udvarlója akad, de úgy néz ki nem szereti ezt a nagy figyelmet. Biztos voltam benne, hogy annyi figyelmet kap amennyit csak szeretne ha egy társaságban van, hisz a kiállása és az intelligenciájából fakadóan bármilyen témában képes volt érvényesülni. Úgy informálódtam szeret olvasni így ez mégjobban megerősíti bennem ezt a gondolatot.
- Nem mondhatnám, csak a dolgaimat már elküldtem tegnap a szállásomra. Bátorkodtam neked is kivenni egy lakosztályt hogy semmiben ne szenvedj hiányt, remélem tetszeni fog. -
Vezetem az ajtóhoz, majd belépve a nagy csarnokon lassú de határozott léptekkel sétálunk végig. Rengeteg ember nyüzsgött az előtérben, mindenki vagy várakozott, vagy már pakolt felfelé, de szerencsére nekünk nem kellett ezt a hosszú sort végigállni, egyből a pulthoz léptem, ahol a recepciós lány a kezembe nyomta a két kulcsot, amivel meg is indulunk a liftek felé, majd megállva az egyik előtt benyomtam a hívót.
- Remélem szereted a masszázst, jakuzzit, szaunát ilyesmit… Nem igazán szoktam hozzá az ilyesmihez, meglátjuk milyen lesz. -
Ez sem volt teljesen igaz, mivel a legtöbb megerőltető küldetésem után az első dolgom az volt hogy pár napra elvonultam kiszellőztetni a fejem valami hasonló helyen, de egy átlagos városi zsarunak sokkal kevésbé illik bele ez az imidzsébe, tehát inkább mondtam ezt. Közben megérkezett a lift és hat ember szállt ki belőle, majd mi befelé indultuk és benyomtam a 32. emelet gombját.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: I wanna get lost with you • Jay&Madelaine
I wanna get lost with you • Jay&Madelaine EmptyVas. Feb. 04 2018, 23:26


And in the middle of my chaos, there was  y o u .  

JAY & MADELAINE

Elvárásaimmal szemben magam köré az évek során mindig is gondosan felépített falat emeltem, és csak nagyon ritkán bontottam le alapjaiból, hogy ezáltal közelebb engedjek bárkit is. Rosszul indítottam, ami a kapcsolatokat illeti és talán ezért is éreztem szükségét egy idő után, hogy ez a fal biztos pontként működjön az ismeretlennel szemben. Szórakozásaim csekélysége nem sodort olyan helyzetbe, hogy elutasítóan lépjek fel bárkivel szemben, és ha mégis megtörtént, aznap este sem éreztem azt, hogy döntéseim rosszul érintenek. Annyira a munkám határolta be mindennapjaimat, hogy képes voltam minden mást figyelmen kívül hagyni. Könnyebb volt pusztán erre koncentrálni és megkímélni magamat a felesleges csalódásoktól. Tekintettel azokra a tényekre, amelyek azt sugallják nem feltétlenül tudom kezelni az érzelmeimet, a külvilág úgy tapasztalhatja, hogy érdektelenné válok egy beszélgetés alkalmával. Ez közel sem így van. Egyszerűen olyan régen váltott ki belőlem intenzitást bármilyen külső hatás, hogy a visszarázódás nehezebben megy. Egyébként sem vagyok az az egyenest a mélyvízbe ugró típus vagy híve a már elterjedt egyéjszakás kalandoknak, így nem okozott gondot életem ismétlődő területein, hogy valódi arcomat mutassam. Sosem gyűrt le a kétségbeesés vagy éreztem kevesebbnek magamat, amiért nem csillog egy gyűrű az ujjamon vagy tervezem a saját családomat egy stabil párkapcsolat keretei között. Ez nem én voltam. Bíztam abban, hogy a megfelelő időben én is megtapasztalom mindezt, addig viszont ott lesz a már megszokott életem, ami a hiedelmekkel ellentétben boldoggá tesz. Ezért is ért váratlanul, ugyanakkor zökkentett ki érzelmeim monotonitásából az a közös munka, amely során megismerhettem Jayt. Mégis ezen alkalmak során is egyszerűbb volt tagadni és hagyni elmúlni azt, ami a nyilvánvalóság burkában tartotta fogva önmagam számára is már régen elfeledett érzéseimet. Tartva a következményektől vagy az esetleges visszautasítástól ez tűnt az ésszerűbb, és mint utólag kiderült hibásabb lépésnek. Mindezek ellenére szerettem volna jobban megismerni őt. Meglátni egy másik oldalát, amit az együtt töltött idő során nem mutatott, így meghívásának elfogadása után elhatároztam, hogy lejjebb húzom ezeket a védelmemre felhúzott falakat, és engedek az elveim elhagyásának. Csakis így ismerhetem meg őt igazán, és régóta most először érzem azt, hogy ezt őszintén szeretném.
A kezdeti nehézségek ellenére egymás megtalálása könnyebben sikerül. Viszontlátásunk örömére egy csokorral leszek gazdagabb, emiatt viszont esélyem sincs visszafojtani kívánkozni vágyó boldogságomat, melyet egyébként sem vágytam elfedni. Megköszönve kedves gesztusát karolok belé, hogy izgatottságom fokozását közelségének hatásával toldjam meg, mely remélhetőleg elég erős álcát biztosít ahhoz, hogy elrejtsem gyermeteg zavaromat. Idetalálásom körülményei kerülnek terítékre, amely során tudtára hozom burkolt bocsánatkérésemet az általam okozott esetleges fennakadásokkal kapcsolatban, ő mégis nyugtatóan biztosít ellenkezője felől, ez pedig elmélyíti a már meglévő mosolyt az arcomon.
- Ez nagyszerű. - vágom rá ösztönszerűen, ezután viszont hajlandóságot érzek egyből folytatni is, mielőtt élő példájává válok mindazon véleményeknek, amelyek az első benyomás alatt születnek rólam. A sznob, karót nyelt hercegnő. - Sosem jártam még itt, pedig azt gondolná az ember lánya, hogy pár év alatt sikerül eljutnia majd bármilyen olyan helyre, ami egy kicsit is kényeztetné őt. Aztán rendszerint felébred.. - jegyzem meg egy játékos fintor keretében, mégis kellemesen érint, hogy kiszakadhatok a hétköznapok hálójából, mégpedig egy olyan férfi társaságában, aki nem teljesen számít már ismeretlennek.
Mosolyogva veszem tudomásul az akár magyarázatnak is helytálló elhangzottakat, és csak egy röpke másodpercet engedek meg magamnak, hogy bűnözzek arca vonásainak tanulmányozásával. - Ebben igazad van..nem lett volna szerencsés akkor próbálkoznunk. - értek vele egyet abban, hogy a munka fényében ez volt a helyes döntés, mely mégis félreértésekbe taszított minket. - Szerencsére már nem abban a helyzetben vagyunk. - teszem hozzá csak úgy mellékesen, alig feltűnő mosoly társaságában. - Ami pedig a kapcsolati státuszomat illeti.. - tanácstalanságom képezte fintort ejtek. - Már egy ideje elég egy síkon mozog. - zárom le végül mondandómat egy halk nevetés kíséretében. És nem, nem feltétlenül a kalandos találkozások teszik egyhangúvá, hanem épp az ellenkezője okozza monotonitását.
Belépésünk után tekintetem körbejár az épület elemein, és nehezemre esik nem elveszni annak különlegességében, mégis partnerem szavai jobban lekötnek bármi másnál. - Még a végén elkényeztetsz, nem gondolod? - játékosság húzódik meg kérdésem mögött, mégis szavakba se tudnám önteni mennyire hálásan érintenek tervei a közös hétvégénket illetően. Látszik rajta, hogy készült és azt szeretné, hogy minden tökéletesen menjen, ezért mikor belépünk a liftbe, biztatóan végigsimítok a karján.
- Jay. - ejtem ki a nevét ezután, és a kék íriszek kutatójává válok. - Minden csodálatosan hangzik, ne aggódj. - mosolyodok el őszintén, majd a liftben lévő egyik korlátra simítom kezemet a kapaszkodás érdekében.
- Lehet nem fogsz hinni nekem, de nagyon ritkán áldozok időt ilyenekre, szóval elmondhatatlanul jól fog esni. A fotelem kényelmes darab, de csak egy funkcióval bír, az pedig az, hogy ülni lehet benne. - jegyzem meg szórakozottan az egyszerű hétköznapjaimra célozva ezzel. A következő szintre érve áll meg a lift, és egy kisfiú szalad be rajta, aki egyből irányítása alá veszi a gombokat, nyomában pedig az anyukája, elkésve arról, hogy megállítsa gyermeke csínytevését.
- Azt a sok-sok világító gombot elnézve elég hosszú utazásnak nézünk elébe. - súgom Jay fülébe észrevételeimet, és most magamban morfondírozok mivel hozakodhatnék elő az idő elütése érdekében. - Csak én vettem észre vagy tényleg gyanúsan szemezik a megállító gombbal? - érdeklődésem továbbra is halkabban történik, ennek ellenére egyik kezemet még mindig a korláton tartom a biztonság érdekében.



Somebody Else ; 852;    I wanna get lost with you • Jay&Madelaine 4146035580  





mind álarcot viselünk
Madelaine Lester-Riggs
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
I wanna get lost with you • Jay&Madelaine 935a042cf4e74c87af9651e1f5dd8a7754a297eb
I wanna get lost with you • Jay&Madelaine Fce8884116c5e9a87fc902d35eb422077498c0f5
★ kor ★ :
34
★ elõtörténet ★ :
If chaos is a work of art
then my heart is a masterpiece
★ családi állapot ★ :
I wanna get lost with you • Jay&Madelaine 6c31ba6d7c2e4781f116a390d655c2b37c0e4f45
I never minded being on my own
Then something broke in me
and I wanted to go home
To be where you are ♡
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
I wanna get lost with you • Jay&Madelaine 1fd0a01867cef9ebef2d5b13cdb1f62cd6aaed3d
★ idézet ★ :
• Hello, I am Madelaine, your personal healthcare companion. On a scale of one to ten, how would you rate your pain? •
★ foglalkozás ★ :
pszichológus
★ play by ★ :
✿ margot elise robbie ✿
★ hozzászólások száma ★ :
382
TémanyitásRe: I wanna get lost with you • Jay&Madelaine
I wanna get lost with you • Jay&Madelaine EmptyCsüt. Feb. 08 2018, 01:18
Történetesen aznap nem akartam mást, csak hogy magamat adhassam, és képes legyek elkápráztatni Maddy-t, amit persze nem a költött pénz mennyiségével és egy itteni hétvégével akartam kifejezni, pusztán szerettem volna a tökéletes környezetet, ahhoz hogy nyugodtan megismerhessem őt, és adhassam azt az oldalamat, amiről én úgy tartottam az igazi önmagam. Ebben az volt a buktató, hogy figyelnem is kellett magamra nehogy túl sokat mutassak meg az igazi valómból, hisz ha nagyon mély filozófiába akarok mélyedni, akkor mindenkit az emlékei tesznek azzá ami, vagy aki, én sok olyasmit tettem amit nem kellett volna, vagy elkerülhettem volna. Hogy ettől rossz ember lennék? Talán… talán nem... Nem tudtam pontosan megválaszolni ezt a kérdést pedig sokszor felvetült bennem, abban viszont biztos voltam, hogy kész vagyok törleszteni a hibáimért, de ha egy ilyen csodálatos nő figyelmét élvezhetem, akkor el akarom felejteni egy időre az egészet, teljesen mégsem tehetem.
Velem ellentétben, ő remek eredményeket ért el és azon dolgozik jelenleg is, hogy a világot egy jobb hellyé tegye, hisz sérült embereken segít, talán ha valaha meg tudnék nyílni én is beszélnék a dolgaimról, de nem akartam bármelyik orvost vagy ismerősömet életveszélybe sodorni. Minden ami a fejemben volt, szigorú kormánytitokként volt kezelve, és ha egy aprócska szórészletet is elkapnak ami arra utal hogy azokról az időkről beszélek, utánam jönnek és Maddy után is.
Tulajdonképp ha képesek lettek volna eltenni lábalól már megtették volna, többször is megpróbálták, és az egyetlen biztosítékom ehhez a kényelmes élethez a paktum amit a Céggel kötöttem, és valljuk be a CIA nem szórakozik hogy betartassa valakivel a feltételeket, ők azonban nem tartják be. Ez volt a másik dolog ami miatt féltem a kapcsolatoktól, nem akartam, hogy a szeretteimen keresztül próbáljanak elkapni és a kereszttűzben meghaljon valami aki nagyon fontos. Maddy iránt viszont valami olyan vonzalmat éreztem, ami miatt félre tudtam rakni ezt a félelmemet is.
Végig gondolva lehetséges hogy logikátlanul cselekszem, de túl sokáig éltem szabályok szerint hogy ezt is megtagadjam magamtól.
- Szeretném, ha ez a hétvége arról a pihenésről és kényezetésről szólna amit megálmodtál. -
Válaszolom neki az imént felvetettekre. Azt sosem feltételeztem róla hogy sznob, sokkal nyitottabbnak és barátságosabbnak ismertem meg már az elején annál, plusz ismertem a sznobizmust és a képmutatást, Hollywoodban abban nőttem fel mielőtt csatlakoztam a hadsereghez. A fényűzés és csillogás világa, ami a szüleim és a húgom annyira imádott. Folyamatos hátbaszúrások és rejtett alkuk. Kicsit mint a későbbi életem a titkosszolgálatnál, csak ott nem mint résztvevője, hanem elszenvedője voltam az egésznek. A közkatona a puskával ha mondhatom így.
- Csak azt akarom, hogy tudd, nem vagyok ilyen szerencsétlen általában, csak a közeledben elkap ez a fajta izgulás, amit nehéz leküzdenem, talán azért mert nem volt még nő aki ennyire felkeltette az érdeklődésem. -
Egy pillanatra leakadtam, mivel a hirtelen rámtört őszinteségi roham olyan volt, mintha nem is akartam volna mondani, csak szimplán kicsúszott. De nem akartam visszaszívni, végtére is ezt amúgy tisztázni akartam vele a hétvégén és jobb volt előbb mint később, hogy ne rólam alkosson véleményt ha véletlen elszúrok valamit, mivel ez is benne volt a pakliban, bár egyre biztosabbnak éreztem magam abban, hogy jó hétvégénk lesz és nem rontom el.
- Nem, szerintem megérdemled. És … Jó, lenyugszom… - Válaszoltam neki, mivel megnyugtatott, hogy minden remekül hangzik, csak ennyi kellett és már kényelmesebben is éreztem magam a bőrömben, végtére is ez számomra olyan volt, mint egy gyerek számára Disneyland, majd kiugrottam a bőrömből, amikor épp nem ingadozott a magabiztosságom. Furcsa ezt felnőtt férfiként megélni, de lehet hogy ez is a fejlődés egy szakaszához vezet az életemben.
- Őszintén én jelenleg többnyire a munkám vagyok, nem járok sokat szórakozni. A hadsereg előtt még csak egy suhanc voltam egy rakás álommal, amit meg akartam valósítani, meg több bulikedvvel, de pár év a seregben és kinevelik belőled. -
Közben én is végig tanúja voltam a liftbe belépő fiatal fiú és édesanyja megérkezésének, ahogy a fiú végignyomkodta a lehető legtöbb gombot míg az anyja utólérte. Kisebb sóhajt engedtem el, hisz a legcikisebbek a liftzenés szótlan várakozások.
Végül a lift mozgásba lendült és megindultunk felfelé.
- Igen, ráadásul nem segít ez a kétsoros dallam sem a helyzeten. – Súgom vissza, míg elérünk a 4. emeletre, ahol a fiú és az anyja elnézést kérve kiszállnak a liftből, én pedig csak végignézek a még hátra lévő megállókon és folytatom.
- Szerencsére kihagyta… - Mosolyogtam rá, majd a kellemetlen liftzenére megpróbáltam őt táncra invitálni és megpörgetni játékosan. Nem volt a legnagyobb a lift, de két embernek elég volt tánctérként.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: I wanna get lost with you • Jay&Madelaine
I wanna get lost with you • Jay&Madelaine EmptyKedd Feb. 13 2018, 02:02


And in the middle of my chaos, there was  y o u .  

JAY & MADELAINE

Eléggé felejtősnek és mondhatni szegényesnek találtam minden egyes randevúra csábítást, melyet a férfi nemmel megáldott egyedek igyekeztek meglépni az irányomba. Ragaszkodásom ezekhez a programokhoz nem feltétlenül váltott ki belőlem lelkesedést, és a végén meg is értettem kezdeti távolságtartásomat. Ugyan kevés alkalomról beszélhetünk ezen kereten belül, de egyiket sem tudtam volna számon tartani úgy, mint felejthetetlen élményt. Jóllehet külső szemlélőként ez másképp jön le, de jómagam sosem voltam az a nő, aki megkívánta az elkényeztetést vagy ne értékelte volna az egyszerűséget. A kezdeti nehézségek ellenére mindig képes voltam alkalmazkodni az adott helyzethez és jól érezni magam benne, ha a társaságom is ugyanilyen mértékű emóciót váltott ki belőlem. Nehezen találtam meg az örömöt olyan szituációkban, ahol szükség volt önmagam meghazudtolására és a szórakozás megjátszására, hiszen ilyen feltételek mellett sokszor feszélyezettnek, elhidegültnek éreztem magamat. Mindezek pusztán néhány alkalmat foglaltak magukba, mégis a legvégén ugyanezt a tendenciát tapasztaltam. Felvetül a kérdéskör, hogy a probléma bennem lakozik és a boldogságom útjában én, és csakis én állok, mégsem szeretném kényszerből lehorgonyozni magamat egy férfi mellett, akinek társaságában idegennek érzem magamat. Valahol ezért sem találtam szükségét a felesleges körök lefutásának, így hagytam elhalványulni kíváncsiságomat vagy akaratomat a párkapcsolatok irányába, hiszen az állandó, ugyanakkor visszatérő érzések nem érték meg az időm elvesztegetését. Nem mintha lehetőséget nyújtottam volna arra, hogy bárki is meggyőzzön, de valahol mégis ezt éreztem a helyes útnak. Jay és én ebből a szempontból különböztünk a már felmutatott sémától. Őt volt alkalmam több ízben mondjuk úgy megismerni, és eltölteni több órát a közelében úgy, hogy nem a lenyűgözése volt a cél, hanem az ismereteim által nyert segítségnyújtás. Önmagamat adni könnyebb volt, mint hittem és talán ezért engedtem lejjebb az eddig határozottan felhúzott falakat, mert nem egy vagy két alkalmat tehettem le az asztalra, ha kettőnkről volt szó. Ez viszont nem azt jelentette, hogy kevésbé váltam izgatottá a közös programunk által, hiszen az iránta érzett vonzódásom elég valószínűséggel jelen volt az életemben, és most hogy viszonzásra lelt általa, csak még inkább eluralkodni látszott rajtam.
Figyelmesnek találok minden egyes gesztust, mellyel igyekszik lenyűgözni és egyben tökéletessé varázsolni az együtt töltendő hétvégénket. A helyválasztást, a szervezettséget, - ami elég erősen a hétköznapjaim része, - vagy a csokor formájába illesztett virágokat, amik esetünkben az ajándékot szimbolizálták. Mindezen apróságok miatt válok én is magabiztosabbá és engedek utat kevésbé távolságtartó énemnek, hogy esélyt adva kettőnknek érezzem jól magamat társaságában, és ne rontsam el úgy, ahogyan azt magamtól már megszokhattam az évek során.
Magamról tett vallomásaimmal toldom meg beszélgetésünket, mely magába foglalja azon információkat, mennyire elkerülöm ezeket a helyeket a hétköznapjaim során. Megvetni nem vetem meg őket, és ha tehetném, mindennap órákat áldoznék az időmből, hogy ilyen módon kényeztessem magamat, sokszor mégsem érzek hajlandóságot, hogy ezen lendületen felbuzdulva lépéseket is tegyek a magamra szánt órák ily módú eltöltésének.
- Oké, most már határozottan lenyűgöztél. Ez nem ér. - az amúgy is az arcomon játszódó mosoly elmélyül szavainak reakciójaként, mégis szórakozottság húzódik meg hangom hátterében, melyet halk nevetésemmel is megerősítek. Minden szempontból kifordulni látszik eddigi életmódom alapja, így nem meglepő, ha néha egyszerűen szóhoz sem jutok a programunk menetétől vagy éppenséggel nem találom úgy, hogy megérdemelném mindezt. Az egyszerűség nagymértékben befolyásoló tényezője hétköznapjaimnak, így amikor azt mondom, hogy most egy álomba csöppentem, akkor nem élek erős túlzással.
Alig észrevehető pír keletkezik arcomon az elhangzottaktól, melyet pusztán én érzékelek, mégis jól esnek a szavai. Az, hogy ilyen mértékben felbolygatom az életét valahol fényesíti önbizalmam megkopott pajzsát, mégis tiltakozásomat kifejezve ingatom fejemet, hogy ezzel elejét vegyem mondandómnak. - Ne butáskodj, egyáltalán nem vagy szerencsétlen. - oszlatom el ezen kétségeit, mégsem tudom eltüntetni a mosolyt az arcomról. - Most mondjam azt, hogy ennek én valójában örülök is?! - vonom fel egyik szemöldökömet játékosságomat tetézve ezzel, mégsem akarom még inkább zavarba hozni ezzel vagy azt éreztetni vele, hogy ezt béna húzásnak tartom a részéről. - Ha ez valahol megnyugtat, hasonlóképpen zavarban vagyok ugyanezen okok miatt. Határozottan megnehezítjük egymás dolgát, nemde? - teszem hozzá úgy, mintha valami hatalmas felfedezés okozója lennék, mégsem tudom figyelmen kívül hagyni azt a kellemes érzést, melyet az elhangzottak gondolata hagy maga után.
A magam módján igyekszem nyugtatni őt, és miután ez valamennyire össze is jön, már csak figyelemmel követem végig saját tapasztatait az általam felvázolt vallomás után, melyet egy apró fintorral reagálok le. Elképzelni sem tudom miket kellett tapasztalnia, így valahol érthető, hogy az életében ilyen változások álltak be. - Akkor azt hiszem ez mindkettőnknek most jól fog jönni. - jegyzem meg egyszerűséggel a hangomban, mégis kíváncsiságom egyből feléled. - Mi volt az eredeti terv? - célzok itt az álmaira, amit az előbb említett, majd tovább folytatom. - Én állatorvosnak készültem, aztán nos elég jól elkanyarodtam. - vonok vállat elnevetve magamat, mert hát valakinek segítek, csak az állatok kimaradtak. Többnyire.
Nem feltétlenül lep meg a gyerekes csínytevés, az viszont igen, hogy mihelyst kettesben maradunk, Jay úgy dönt, hogy meghosszabbodott időnket egy rögtönzött táncolással ütjük el. Szórakoztatónak találom mindezt, és egyből belemegyek ebbe, valahol felvéve ennek a monoton dallamnak a ritmusát. - Egy idő után egészen fülbemászó...és mintha gyorsulna is, nem? - pördülök úgy, ahogyan a lépés megkívánja, végül kezem a vállán állapodik meg. - Utoljára a sulis bálon táncoltam egy osztálytársammal, és oltári kínos volt, ahogyan vagy a ruhámat vagy engem taposott le. - égnek emelem egy pillanatra kék íriszeimet, mégis nevetnem kell a felhozott emléken. - De a liftzene határozottan kellemesebb élménynek tűnik. - pillantok fel a lift hangszóró részére, és dúdolgatni kezdem a már-már idegesítő dallamot.



Somebody Else ; 894;    I wanna get lost with you • Jay&Madelaine 4146035580  





mind álarcot viselünk
Madelaine Lester-Riggs
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
I wanna get lost with you • Jay&Madelaine 935a042cf4e74c87af9651e1f5dd8a7754a297eb
I wanna get lost with you • Jay&Madelaine Fce8884116c5e9a87fc902d35eb422077498c0f5
★ kor ★ :
34
★ elõtörténet ★ :
If chaos is a work of art
then my heart is a masterpiece
★ családi állapot ★ :
I wanna get lost with you • Jay&Madelaine 6c31ba6d7c2e4781f116a390d655c2b37c0e4f45
I never minded being on my own
Then something broke in me
and I wanted to go home
To be where you are ♡
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
I wanna get lost with you • Jay&Madelaine 1fd0a01867cef9ebef2d5b13cdb1f62cd6aaed3d
★ idézet ★ :
• Hello, I am Madelaine, your personal healthcare companion. On a scale of one to ten, how would you rate your pain? •
★ foglalkozás ★ :
pszichológus
★ play by ★ :
✿ margot elise robbie ✿
★ hozzászólások száma ★ :
382
TémanyitásRe: I wanna get lost with you • Jay&Madelaine
I wanna get lost with you • Jay&Madelaine EmptyVas. Feb. 18 2018, 01:37
Hogy is fogalmazzam meg, ami a fejemben zajlott akkor… Szinte két részre lehetett volna engem szedni, vagy két személyiségre, egyik oldalon ott volt az a srác aki mintha élete első randiját élné szerencsétlenül gondolkodik azon hogy mit mondjon, hogy megfeleljen az elvárásoknak. Aztán ott volt a másik fél, a hosszú évek tapasztalatával rendelkező Jay aki túlélt elég sok mindent és rendesen meg is tanult udvarolni, ezek között pattogtam oda vissza, egyik pillanatban teljesen felbátorodtam, és tódultak a fejembe az ötletek, aztán jött egy olyan pillanat hogy kiestem a ritmusból lenullázott az agyam és kezdhettem az egészet az elejéről, de ez nem zavart, és éreztem hogy szépen lassan megtörik a jég és újra önmagam leszek. Maddy olyan furcsán kavarta fel bennem az állóvizet, hogy valószínűleg egy pozitív sokkot kaptam, ami miatt így viselkedem.
Valójában nem akartam elszúrni ezt, és tudtam hogy ez az a lehetőség amire vártam, hogy meghódítsam álmaim párját és normális egészséges kapcsolatban élhessek normális életet, de valahogy az utóbbi időben egyre többször köszöntek vissza olyan helyzetek, ahol a CIAs tudásomhoz kellett nyúlnom hogy kimásszak a kulimászból, és ez nem volt megnyugtató. Nem tudnám megmondani miért pont mostanában kerülnek elő azok az arcok akiket nem tudok egyszerűen egy jelvényrántással letartóztatni, de aggasztó. A kiképzésen és az évek során sok mindent magamra vettem aminek hasznát vettem az átlag életben is, de rengeteg olyan dolgot is aminek semmi haszna sima rendőrként. Vegyük csak a jelenlegi helyzetet, akarva akaratlanul is elemzem Madelaine viselkedését, mint a verbális mint a nonverbális jeleket, emellett útközben megfigyeltem ha egy szinten megállunk akkor az ajtó ha nem tartja semmi 14 másodpercig van nyitva, és a szintenkénti utazási idő körübelül 3 másodperc, így megállapítottam azt is hogy mennyi időm van pontosan míg meg nem érkezünk a szintünkre. Ezeket ahogy tudtam próbáltam kiverni a fejemből, mivel semmi értelme nem volt számolgatni amikor épp egy gyönyörű lánnyal táncolsz, de az nem ment olyan könnyen mint gondolnátok. Rengeteg országot jártam be és sok embernek volt a kezében az életem úgy hogy semmit nem tudtam róla, így csak arra hivatkozhattam amit az elemzésem alapján kitaláltam, ez a szokásom talán sosem kopik el. Ahogy figyeltem őt, látszott rajta, hogy hasonlóan érzi magát a jelenlegi helyzetben mint én, az is hogy nem várja el tőlem, hogy mindennel elhalmozzam, de örül neki, hogy eljöhetett és kikapcsolódhat itt, plusz az is hogy én is valóban felkeltettem az érdeklődését és komolyan gondolja a dolgot.
- Azt szeretném, ha lenne egy remek hétvégéd, ezért nem adhattam alább. -
Vallom be őszintén, és bár egy vezető rendőr nyomozói fizetés bőven fedezte ezt a szintet, emellett a szüleimre is foghattam volna az egészet, akkor sem lehet senkinek tudomása róla, hogy dollár milliókat mentettem különböző számlákra a CIAs éveim alatt biztonsági tartalék gyanánt ha valaha beütne a baj és menekülnöm kéne, ezek nagyrésze lenyomozhatatlan volt és többnyire hozzáférhetetlen is, ha csak nem én magam akartam hozzáférni, így azt a pénzt bármikor magamhoz vehetettem volna, hogy szükségem van rá. Most viszont inkább ide kellene koncentrálnom a merengés helyett.
- Köszönöm, megnyugodtam. – Mosolygok vissza rá, hálásan a bátorításért, és a szavai ezután a nagy megnyílás után tényleg úgy hatnak mint valami féle nyugtató, egy pillanat alatt kiürül a fejemből az összes felesleges gondolat és újra önmagam vagyok.
- Akkor kezdjük újra, szia, nyugodt Jay vagyok. – Mosolygok rá, míg újra megpörgetem őt, majd folytattam – Igazból ha beleszületsz a mézesbödönbe két lehetőséged van, én Hollywoodban nőttem fel színész és rendező családtagokkal, és elég ismertek, így a szokásos tejjel folyó kánaán stílusban neveltek. Az egyik, hogy ebben maradsz és elkényeztetett gazdag gyerek leszel, akit csak a balhéi nyomán ismersz meg. Vagy kitörhetsz ebből és szerencsét próbálhatsz a való életben. Nekem volt egy harmadik opcióm, kivételesen jó voltam a Fociban, szóval probléma nélkül bejuttattak volna az eredményeim az egyetemre, aztán mehettem volna az NFL-be játszani, de máshogy alakultak a dolgok. Így először a hadseregben voltam, majd csatlakoztam a rendőrséghez. -
Válaszolok egy kissé hosszadalmasabb válasszal, mint ami elég lett volna, de ha már ismerkedünk gondoltam kissé bevezetem a világomba, legalábbis annyira amennyire ez nem veszélyes. Közben a monoton ritmusos táncolásunk már szinte fel sem tűnően természetessé vállik mindkettőnk számára.
- Az nem lehetett kellemes.. – Kuncogtam egyet a történeten, hisz nekem is volt hasonló történetem. – Engem a tánctanár ki akart kergetni minden alkalommal az oktatásról mert azt mondta botlábú vagyok, aztán pár év múlva sikerült egész normálisan megtanulnom. -
Közben követtem Maddy szemeit, de előtte egy pillanatra elmerengve merültem bele a kék mélységbe, hisz ritkán látok ilyen szépet, majd én is a hangszóróra néztem. Aztán egyszer csak felcsendült a lift jelezve hogy az úticélunknál vagyunk.
- Csak maga után hölgyem. – Intek magam elé, majd kiengedem őt, és vele tartok, közben szemügyre véve a két lakosztály kulcsot ami eddig a zsebemben lapult.
- Te választasz szállást, én el leszek a másikban. -
Átnyújtom neki a két kulcsot, majd követem, hogy melyiket szeretné megnézni először.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: I wanna get lost with you • Jay&Madelaine
I wanna get lost with you • Jay&Madelaine EmptySzer. Feb. 21 2018, 00:37


And in the middle of my chaos, there was  y o u .  

JAY & MADELAINE

Röpke pillanatnak tűnik, míg elidőzök a hétvégénk helyszínének különlegességében, melynek látványát minél többször iszom magamba, annál biztosabbra állíthatom, hogy mennyire szokatlan ez számomra, ugyanakkor tesz egyre izgatottabbá minden egyes eltelt perc, amit itt töltünk. Valójában jól esik másra gondolni, mintsem a pácienseimre és az ő gondolataikra. Szó sincs róla, hogy a munkám ne boldogítana vagy untatna az, amit csinálok, pusztán vagyok annyira emberi, és leginkább fáradt/nyűgös, hogy néha én is vágyódok egy kis kényeztetés után, érkezzen az bármilyen formában. Mellesleg a változás nem feltétlenül rossz, és ha a hétköznapjaid kiforgatásának pozitív töltete is van, akkor a panaszkodás gondolata meg sem fordul a fejedben. Ki ne élvezné mindezt? A nyugalom ígéretét, a kellemes és nem mellesleg jóképű társaságot, aki tényleg van annyira kedves, hogy a kedvemben járjon minden egyes tettével, és kár szépíteni a dolgot, mert ilyen bánásmódban már tényleg elég rég volt részem. Úgy vélem, senki sem fog őrült módon tiltakozni az ellen, hogyha odafigyelnek rá és miért én lennék az, aki elkezdi ezt a folyamatot?
- Abban biztos lehetsz, hogy már most remekebb, mint az összes többi hétvégém, pedig még csak most jöttünk.  - vallom be lelkesedésem közepette, mégsem érzem másképp. Túlságosan egyszerű és olykor unalmas életet élek ahhoz, hogy ne dobja meg a hangulatomat mindez.
Közel sem hétköznapi körülmények között találkoztunk egymással és töltöttünk el időt úgy, hogy beszélgetéseink csak a munka körül forogtak, így különösen örülök annak az időnek, amikor sikerül jobban megismernem őt. Nem szívesen merülök el a felszínes vélemények alkotásába, - habár jómagam is egyszerű emberből vagyok, egyszerű hibákkal, - így azon leszek, hogy minél kevesebbet merengjek el a gondolataimban és építsek fel egy egész idővonalat a fejemben, helyette inkább a társaságomra koncentráljak és az ő általa mesélt dolgokra. Úgy gondolom, másképp nem is lehet megismerni senkit sem, csak ha odafigyelsz rá és tényleg érdekel, amit szeretne veled megosztani. Minden más eshetőséggel együtt jár, hogy valójában az életben nem tudod meg kivel állsz szemben. Az emberek hajlamosak még jobban a csigaházuk biztonságába húzódni, hogyha észreveszik az érdeklődés hiányát.
A liftes kis incidens nem tart túlságosan sokáig és szerencsére a velünk együtt utazók egy emelettel később magunkra is hagynak. Ez pedig remek lehetőséget nyújt arra, hogy elszórakoztassuk magunkat, amíg nem érkezünk meg az úti célunkig. A liftben lévő zenének csúfolt dallamok egyáltalán nem arról híresek, hogy bárki is táncversenyeket nyert vele, mi mégis megcáfoljuk ezeket az elméleteket azzal, hogy megpörget a monotonra hajazó dallamra, én pedig felveszem tevékenységünk fonalát és úgy mozdulok, hogy ne akadályozzam meg őt ebben.
- Nyugodt Jay? - kérdezek vissza nevetéssel egybekötve kérdésemet, mégis megköszörülöm a torkomat, mintha sértőnek kellett volna megélnie, hogy a nevén viccelődök. - Elnézést..szóval, igazán örülök, hogy megismerhetlek, nyugodt Jay.  Én laza Maddy vagyok, de ha valaki Mad Maxnek hív, azért nagyot harapok. - mutatkozok be én is, nehogy kimaradjak az ismerkedésünk első lépcsőfokából, a mosoly viszont továbbra sem tűnik el arcomról. Ezután viszont nem áll módomban félbeszakítani őt a mondanivalójában, ehelyett teljes érdeklődéssel hallgatom életének azon szeleteit, melyeket eddig nem volt szerencsém megismerni. El sem tudtam volna képzelni, hogy milyen irányból jutott el ide, így nem kis meglepetést okoznak a szavai.
- Látom, te is vettél egy éles kanyart az életedben. - jegyzem meg kezdetlegesen, még sincs semmi rosszallás vagy egyéb más negatívumot idéző csendülés a hangomban. - Mondhatom azt, hogy jól döntöttél? - vonom fel szemöldökömet érdeklődésem közepette, majd tovább folytatom. - Mármint állandóan a figyelem középpontjában lenni..én nem tudtam volna elviselni. - enyhén megrázom a fejemet szavaim megerősítésére és most egy pillanatra elmosolyodok. - Nálam anya képzelte be magát színésznőnek, de elhiheted nekem, hogy borzalmas volt benne. - grimaszolok egyet, mintha együtt érző lennék szülőanyám alakításainak irányába, de közben csak valahol kínosnak érzem ezeket a gyenge próbálkozásokat a részéről.
- Nem, valóban nem volt az. Kék-zöld foltokkal hazamenni és megmagyarázni, hogy szabadidőmben nem valami ketrecharcos veszett el bennem, hanem csak a táncpartnerem nyüstölt. - teszem még hozzá figyelve a saját lépéseimre, hogy a múlt ne ismételje meg önmagát, mégis egy röpke pillanatra játékosan lebiggyesztem ajkaimat az ő verziójának hatására. - Benned nincs meg ilyenkor az a bizonyítási vágy? Mármint a helyedben én visszamennék hozzá és jól megtáncoltatnám, hogy megmutassam neki igenis megcsináltam. - mosolyodok el, habár lehet csak engem érint ez az égető probléma a másoknak való bizonyítással kapcsolatban.
- Szóval ez azt jelenti, hogy van esélyem még többet táncolni veled? - ajkaim egy ártatlanabb ívet öltenek érdeklődésem közben, mert őszintén szólva szívesen táncolnék vele valami kellemesebb zenére is.
A kezdeti elgondolás és össze-vissza megnyomogatott gombok ellenére elég könnyedén érünk el a megfelelő szintre és megköszönve udvariasságát lépek ki a folyosóra, hogy ezután egy a bőségzavarhoz hasonló érzés együttesbe essek bele, amikor arra kér válasszak a szobák közül.
- Ajaj, nehéz döntés lesz ez. - morfondírozok és még egy hümmögést is hallatok mellé. - Akkor nézzük meg először az elsőt. - tartom fel a megfelelő kártyát, hogy annak segítségével bejussunk a szobába. - Egyszer egy páciensem miatt kellett megejtenem egy utazást és az egyik helyi hotelben szálltam meg, de a kártyámat összekeverték a másikkal. Gondolhatod mindenkinek volt meglepődés amikor éppen egy akció közepére toppantam be az egyik házaspár szobájába. - idézem fel ezt az egyébként nagyon kínos emléket, mégis most már csak jót mosolygok ezen az egészen. - Azóta óvatosabb vagyok. - teszem még hozzá gyorsan, majd beljebb lépek a szerencsére üres helyiségbe, hogy megkönnyítsem magamnak a döntést, bár őszintén nem vagyok egy válogatós személyiség.


Every You, Every Me ; 889;    I wanna get lost with you • Jay&Madelaine 4146035580  





mind álarcot viselünk
Madelaine Lester-Riggs
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
I wanna get lost with you • Jay&Madelaine 935a042cf4e74c87af9651e1f5dd8a7754a297eb
I wanna get lost with you • Jay&Madelaine Fce8884116c5e9a87fc902d35eb422077498c0f5
★ kor ★ :
34
★ elõtörténet ★ :
If chaos is a work of art
then my heart is a masterpiece
★ családi állapot ★ :
I wanna get lost with you • Jay&Madelaine 6c31ba6d7c2e4781f116a390d655c2b37c0e4f45
I never minded being on my own
Then something broke in me
and I wanted to go home
To be where you are ♡
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
I wanna get lost with you • Jay&Madelaine 1fd0a01867cef9ebef2d5b13cdb1f62cd6aaed3d
★ idézet ★ :
• Hello, I am Madelaine, your personal healthcare companion. On a scale of one to ten, how would you rate your pain? •
★ foglalkozás ★ :
pszichológus
★ play by ★ :
✿ margot elise robbie ✿
★ hozzászólások száma ★ :
382
TémanyitásRe: I wanna get lost with you • Jay&Madelaine
I wanna get lost with you • Jay&Madelaine EmptySzer. Feb. 21 2018, 01:49
Valójában időről időre előtört belőlem az az érzés, hogy egyszerűen maradnom kellett volna azon az egyszerű és boldog tudatlanságban tengődő életpályán, ami ki volt számomra jelölve, de mivel lázadtam, és hős akartam lenni csak azt értem el magamnak hogy egy árnyék lettem, személyiség nélkül. Legalábbis egy időre mikor újra próbáltam normális életet élni azt vettem észre magamon hogy egyszerűen nem tudom megmondani mit szeretek és mit nem, hogy hova mennék szívesen és hova nem. Ha jobban végiggondolom sok olyan élmény maradt ki az életemből, ami végtére is meghatározta ezeket a dolgokat, ehelyett különböző emberek életét éltem különböző országokban beépülve, mind kitalált és koholt emlékekkel, amiket papírokról tanultam be hogy biztosan ne bukjak le az álcámmal. Ez még a legkeményebb fickót és képes lenne kibillenteni azzal kapcsolatban hogy ki is ő, ha elég sokáig csinálja, márpedig én nem voltam cukorból és a legkeményebb helyzetekből is gyors döntésekkel vágtam ki magam, de ez valami egészen más volt, ez az élet sokkal inkább volt egy lassú személyiség gyilkosság, mint az gyors fejlövés.
Változtatnom kellett, hát elkezdtem olvasni és tanulni, új dolgokat kipróbálni hogy teszteljem mit élvezek úgy igazából, gyorsan rájöttem hogy egyes dolgokat érdemes megtartani a régi életemből, tehát a fegyverekkel való lövés és az edzés szerves részét képezte az életemnek továbbra is. Otthon kialakítottam egy külön kondit arra a célra hogy szinten tudjam magam tartani ha épp nincs kedvem elmenni egy városi edzőterembe. Maddy egészen más téren élte meg az élet nehézségeit, ahogy rá néztem tulajdonképp a másik oldalam láttam, azt amilyen akartam lenni így hogy kiszakadtam abból az életből. Ő átlagos életet élt és átlagos problémákkal küzdött meg, ennek ellenére képes volt különlegesnek megmaradni, el sem tudtam képzelni hogy nem fásult bele abba hogy más emberek problémáit is a vállán kell cipelnie, ez afféle tiszteletet ébresztett bennem.
- Köszönöm, de ez egy nagyon hosszú mese lenne, ha minden részletébe beavatnálak, és akkor rájönnél hogy nem biztos hogy így van. - Tudtam, hogy támogatni akar az alapján amit elmondtam, és annak ellenére hogy örültem annak amit mond és ahogy mondja, sajnos nem hittem benne, mivel most is hazudnom kellett neki hogy biztonságban legyen. Lehet hogy ostoba vagyok és nem kéne belerángatnom az amúgy is elcseszett életembe. Vajon mit tehetek, ha egyszer valahogy mégis kiderül hogy ki voltam, mit csináltam. Elfogadja? Átlép rajta? Elhagy és szóba sem áll velem? Vagy netán feljelent?... Sajnos nem tudhatom, és még ha el is fogadja hogy egy egyszerű gyilkos vagyok, még akkor is ott van a Cég… mindenről tudnak, mindenhonnan megszereznek minden információt, és pontosan tudtam, hogy most is figyelnek valahonnan. Hogy üldözési mániám van-e? Naná… Sosem voltam biztos benne, hogy mi fog történni a következő pillanatban, vagy hogy mikor akarják felrúgni az egyezséget és rám küldeni valamelyik frissebb ügynöküket hátha egy új kiképzési programból szabadult kölyök képes lesz eltakarítani engem, az élő veszély forrást, aki túl sokat tud.
- Az én szüleimet egymásnak teremtették, az egyik rendezi a filmeket, a másik meg szerepel bennük, és már a húgom is színésznő… Minden családnak kell egy feketebárány.. -
Mosolygok rá halványan, elrejtve a gondolataimat amiket nem akarok sugározni, hisz az aggódás ami korábban arról szólt hogy fogom őt lenyűgözni, most átterelődött abba, hogy elkezdtem keresni hogy vajon lehallgatnak-e, vagy valamelyik kamera utánam fordul-e ahogy elsétálok előtte. Előtört belőlem egyféle pánik érzet, és bele is lovaltam magam, ami nem tett jót, a legrosszabb pedig az egészben, hogy ez akkor szokott előjönni belőlem amikor valami ténylegesen készülődik, mint valami hatodik érzék. Reménykedtem benne, hogy most csak a helyzet miatt kezdtem el lohalni magam a dologba, de ha mégis akkor fegyvert kell szereznem mert védtelenek vagyunk bármi ellen amíg nincs nálam legalább egy 9mm-es. Ezek mind átfutottak az agyamon, de kívülről meg sem rezdültem csak mosolyogtam tovább.
- Nincs… Rájöttem pár év alatt, ha túl sok embernek próbálsz megfelelni egyre jobban elveszíted magad, és az önbizalmad. Első körben magadnak kell megfelelned, aztán azoknak akiknek érdekel a véleménye, az összes többi vélemény pedig… jelentéktelen. -
Hónapokig rágódtam azon, hogy miért vagyok olyan rossz a táncban, míg nem egy este megvilágosodtam és rájöttem, hogy talán nem bennem van a hiba ezen a téren, így onnantól úgy kezeltem, hogy lesz ami lesz én megtanulok táncolni, és így is lett, nem annál az oktatónál de másnál.
- Nos, hölgyem, ha megtisztel további táncokkal, akkor természetesen bármikor állok rendelkezésére. – Nevetek fel, míg a folyosón sétálva figyelem a sarkokat és az elágazásokat, a biztonsági kamerákat és a minden mást ami számomra jelet adhat, hogy valami nincs rendben, de egyenlőre úgy nézett ki minden csendes. Lehetséges hogy csak az agyam játszik velem, és szellemeket látok. Nem is jött volna jól most egy támadás, mivel egyrészt nem rejtegethettem volna Maddy elől a kilétem, másrészt nyilvánvalóan életveszélyes lenne. Megérkezve az egyes számú lakosztályhoz, szép és tágas térbe érkeztünk ahol egy gyönyörű nappali és étkező helyezkedett el, külön hálóval, fürdővel és mosdóval. Na most úgy hangzott mintha valami lakás promóter lennék…
Zsebretett kézzel figyeltem, ahogy Maddy körbe néz a lakásban és a döntést fontolgatja, közben én az ablakhoz sétáltam és onnan néztem le a városra.
- Biztos örülhettek neked. – Mosolygok csak magamnak. – Ezeket a helyeket már előre megnéztem, szóval ha valaki itt bujkál a párjával és szeretkezik arról tudnék. -
Viccelődök, bár a fejem még mindig lüktetett és biztos voltam benne, hogy ez a rossz előérzet nem csak véletlen, eddig soha nem tévedtem ilyen téren, viszont ha mégis akkor ha lefújnám a dolgot, lehet életem párját veszíteném el... Így marad a patthelyzet, de a bőröndömben elrejtettem a tartalék pisztolyom, amiért érdemes lenne elmennem.
Közben visszalépve az ablaktól kisétáltam az ajtóhoz, majd kinézve a folyosóra megbizonyosodtam róla, hogy senki nincs odakinn.
- Nos, hogy tetszik a hely? -
Fordulok vissza, majd mellé lépve nézek a gyönyörű kék szemeibe.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: I wanna get lost with you • Jay&Madelaine
I wanna get lost with you • Jay&Madelaine EmptySzer. Feb. 21 2018, 22:34


And in the middle of my chaos, there was  y o u .  

JAY & MADELAINE

Az életem nem feltétlenül volt minden esetben pozitív vagy akár megközelítőleg is hasonló a mostanában átéltekhez. A családomat egyfajta pusztító káoszként tartották számon, a Phillyben köttetett barátságok pedig a költözésem pillanatában meg is szakadtak. Már eléggé fiatalon megtanultam, hogy a velem történtek többnyire az átmenetiség medrében folynak és amíg mindenki a kötöttséget és az állandót kereste, én sokáig abban a tudatban éltem, hogy ez nekem sosem adatik meg, így nem vágytam felesleges érzelmi köröket futni vagy elhitetni magammal az ellenkezőjét. Ugyanakkor az is kiderült, hogy ez a fajta megpecsételődés csakis addig volt érvényben, míg magam nem mögött hagytam Philadelphiát a bő két óra utazást igénylő városért. A változások és a lehetőségek ígérete engem is megtalált. Szülőhelyemet elhagyva ért el a másokhoz való kötődés szele vagy a hovatartozás érzése. Nem állítom, hogy jó társaságba keveredtem, de otthonra leltem bennük, jobban, mint azt a saját családom közelében tehettem volna. Velük értek az első csalódások, az adrenalin, mely a véremben köszönt vissza akárhányszor törvényt sértettünk vagy feszegettük annak határát, és ugyanezen a helyen talált rám a szerelem is, melyet az életemet nagy mértékben meghatározó tragédia követett, aminek hatására tévedtem arra a pályára, ahol jelenleg is mozgok. Anélkül a momentum nélkül nem lennék itt. Hálás nem vagyok érte, ahogyan boldogsággal sem tölt el a veszteség tudata, mégsem hagyhatom figyelmen kívül a következmények okozta döntéseket, köztük azt sem, miképp formálta vissza érzéseimet azzá az állapottá, melyet utoljára Philadelphiában éreztem, és amit szívem szerint ott is hagytam volna. Részben ebből fakad távolságtartó fellépésem a másik féllel szemben, hiszen egyszer már átéltem a hőn áhított érzelmi szélsőségeket, amire megannyian vágynak. Jól tudom milyen a fellegekben érezni magadat a boldogság mámorától átitatva, ugyanakkor azt az állapotot is ismerem jól, mikor ez az egész szertefoszlik és csak a düh meg a hozzátartozó üresség marad, ami belülről emészt fel. Óvatosságra int ezek fényében minden egyes közeledő lépésem, amit egy kívülálló irányába teszek, továbbá ez is az az érzés, amely mindennapjaim részét képezi és védőfalat húz körém. Jay esete sok mindenben különbözik. Legfontosabb tényezőjeként talán azt hozhatom fel, hogy nem először találkoztunk már vagy elegyedtünk beszélgetésbe, még ha a témák közötti távolság két világ közé ver éket. Ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy nem járok el kellő óvatossággal vele szemben vagy helyeztem háttérbe azt a kellemetlen visszhangot, mely egyszerre óvott és bizonytalanított el. Mindezeket félretéve szándékozom egy esélyt adni neki, kettőnknek és a legtermészetesebb módon viselkedni, amennyire csak tőlem kitelik. Tagadhatatlan, hogy felkeltette az érdeklődésemet és pont emiatt is félek, hogy mindaz, amiről azt hittem már a múlté, megismétli önmagát. Mert mi van ha az a bizonyos átok, szokás vagy öröklődés, - nevezzük akárhogy, - mindig velem lesz, bármerre is menjek? Ha egyszerűen csak ez van megírva számomra, hogy a másokhoz való kötődésnek csak egy végkimenetele van és az is negatív. Nem akarok erre gondolni vagy hagyni, hogy kételyeim beárnyékolják közös programunk tökéletességét. Ahogyan neki, úgy magamnak is adnom kell egy esélyt és eközben védelmezni törékeny váz fogságába rejtett érzéseimet. Jay kedves férfi és odafigyel rám, melyet ösztönszerűen értékelek is. Beszélgetésünk könnyedsége magánéletének apró szeleteit tárja fel és avat be abba a világba, ami számomra eddig ismeretlennek hatott. Kérdésem ösztönzésének hatására válok részesévé múltja egy darabjának, melynek kalandos útjára megjegyzésem sem marad el. - Ezek szerint egészen jól megtalálták a közös hangot. És úgy gondolom nincs abban semmi elítélendő, ha kitűnsz mindebből. - vetem fel biztatásképp. Nem mintha szüksége lenne erre, mert nem úgy veszem észre, hogy bánná életének menetét és a felvázolt családi foglalkozást figyelembe véve valahol meg is értem ezt. Azt hiszem ez pusztán csak a megszokás hatalma.
Egyszerű mosollyal nyugtázom az elhangzottakat, ugyanakkor nem siklok el könnyedén azon információ felett, hogy a táncolás számára nem idegen, és ugyan egy leheletnyi részét volt szerencsém tapasztalni a monoton dallamok keretébe foglalt mozdulatok során, mégsem kívánom ezt ennyiben lezárni. Többek között ezért támad fel lelkesedésem, melyet kérdés formájában hozok tudtára, a válasz pedig felettébb üdítően hat és el is mélyíti az arcom mentén játszódó hétköznapi mosolyt. - Mindenféleképpen szavadon foglak. - teszek gyors ígéretet kettőnk érdekében, végül az épülethez tartozó folyosóra lépek ki a liftajtó komótos kinyílása után.
Egy közel sem szerencsésnek mondható eseményt osztok meg vele miután a kezembe adja a kártyákat ezzel egyetemben pedig a választási lehetőség jogát is. Kis ideig elmorfondírozok magamban, végül az első számú szobába nyitok be. Röpke időnek hat míg csodálkozásomat leginkább magamban fejtem ki, és beljebb is merészkedek, hogy megcsodáljam a kilátást vagy éppenséggel a minket körülvevő berendezést. Ez viszont nem tart annyi ideig, hogy ne legyek tanúja Jay nyugtalanságának, amely az én gyanakvásomat is ugyanúgy felébreszti. Tisztában vagyok vele, hogy mindkettőnk számára szokatlan ez a helyzet, és azon vagyunk, hogy a másik kedvében járjunk, azokat a köröket viszont rég lefutottuk már, melyet figyelembe véve úgy érzem ez sokkal több annál. Szótlanságba burkolózva indulok meg az ajtó felé és csukom be, hogy ezután a kezét megragadva vezessem az ágyhoz.
- Ülj le, kérlek. - veszem fel most én vele a szemkontaktust felé intézett kérésem mellett, majd csak ezután szándékozom kifejteni felmerülő aggodalmamat. - Ugye azzal tisztában vagy, hogy mi a munkám, nemde? Tudod, könnyen kiszúrom, ha valaki nem mond igazat vagy furán viselkedik, márpedig te most furcsa vagy, nagyon is. És őszintén nem tudom, hogy ez most miattam van vagy valami egészen más miatt, de jobb, ha még így az elején tisztázzuk ezt. - futtatom végig ujjaimat szőke tincseim között, mégsem veszem le róla tekintetemet.
- Jay, aggaszt valami? - teszem fel a nagy kérdést, aminek válasza akár megoldhatja számomra azt a rejtélyt, hogy miért viselkedik úgy, ahogy, mielőtt felesleges találgatásokba kezdenék.


Feeling Good ; 918;    I wanna get lost with you • Jay&Madelaine 4146035580  





mind álarcot viselünk
Madelaine Lester-Riggs
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
I wanna get lost with you • Jay&Madelaine 935a042cf4e74c87af9651e1f5dd8a7754a297eb
I wanna get lost with you • Jay&Madelaine Fce8884116c5e9a87fc902d35eb422077498c0f5
★ kor ★ :
34
★ elõtörténet ★ :
If chaos is a work of art
then my heart is a masterpiece
★ családi állapot ★ :
I wanna get lost with you • Jay&Madelaine 6c31ba6d7c2e4781f116a390d655c2b37c0e4f45
I never minded being on my own
Then something broke in me
and I wanted to go home
To be where you are ♡
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
I wanna get lost with you • Jay&Madelaine 1fd0a01867cef9ebef2d5b13cdb1f62cd6aaed3d
★ idézet ★ :
• Hello, I am Madelaine, your personal healthcare companion. On a scale of one to ten, how would you rate your pain? •
★ foglalkozás ★ :
pszichológus
★ play by ★ :
✿ margot elise robbie ✿
★ hozzászólások száma ★ :
382
TémanyitásRe: I wanna get lost with you • Jay&Madelaine
I wanna get lost with you • Jay&Madelaine Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
I wanna get lost with you • Jay&Madelaine
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Madelaine & Zoe
» Madelaine # Keith
» If you wanna any enemy
» Tell me what's on your mind • Jake&Madelaine
» Do you wanna stick around to see how bad a boy can be?

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: