New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 106 felhasználó van itt :: 4 regisztrált, 0 rejtett és 102 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26, 2024 8:14 pm-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Zoey Miles
tollából
Tegnap 11:23 pm-kor
Lambert Schultz
tollából
Tegnap 10:59 pm-kor
Marigold Miller
tollából
Tegnap 10:44 pm-kor
Aston Miles
tollából
Tegnap 10:05 pm-kor
Julian C. Hemlock
tollából
Tegnap 10:01 pm-kor
Oaklyn Davis
tollából
Tegnap 9:58 pm-kor
Cale Braxton
tollából
Tegnap 9:34 pm-kor
Rowan W. Mills
tollából
Tegnap 9:18 pm-kor
Perla Rivera
tollából
Tegnap 9:09 pm-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
53
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
36
Üzlet
28
29
Összesen
229
218

Stand by me • Sarah&Madelaine
TémanyitásStand by me • Sarah&Madelaine
Stand by me • Sarah&Madelaine EmptyKedd Feb. 27, 2018 3:53 pm



sarah&madelaine
Shape ●    szívecske     ● 795 ●

Egy perc. Csupán ennyi szükségeltetik arra, hogy egy adott személy élete pozitív avagy negatív irányba billenjen egy nagy mértékben befolyásoló külső hatás által. Noha a valóságban nevetségesen elenyésző időtartamnak tűnik ez a mindössze hatvan másodperc, mégis a körülmények összessége által határozódik el, hogy ez milyen kihatással lesz további lépéseinkre, ahogyan az is, milyen módon érzékeljük ennek a rövidke időnek múlását, mert könnyen lehet, hogy egy perc óráknak tűnhet. Ennyi jutott számomra is abban a pillanatban, hogy tudomást szereztem a Sarah és közöttem lévő testvéri kötelékről. Majd további egy perc volt szükséges az épület elhagyására, ezt követően pedig a tudat megszokására is, amire még mindig képtelen voltam. Aznap sok minden történt, és ami utána jött sem volt könnyebb. Megtudni valamit csak az első lépcsőfoka a további nehézségeknek. Megbizonyosodni a már kapott tényről volt a következő szint, és én mihelyst lakásom falai között találtam menedékre, első dolgom volt erre áldozni időmet. Régi emlékek, képek sora akadt kezeim ügyébe, de mindvégig nyomát sem láttam rajtuk Sarah létezésének. Egyre súlyosabbnak éltem meg azokat a perceket, amelyeket az információk csapdájában töltöttem el, és amik nem vezettek semerre. Egy néven kívül nem kötött semmi sem a lányhoz, ez pedig édeskevés volt ahhoz, hogy biztosra állítsam a közöttünk lévő kötelék létezését. Véletlen vagy sem, aznap este bőven elég volt arra, hogy az egész éjszakát éberen töltsem és másnap ugyanezen indíttatással sétáljak be a kórházba a további információk keresése érdekében, amelyeknek töredék része zsákutcába, míg a maradék az igazsághoz vezetett. Abban az egyben biztos voltam, hogy bármi is zajlik Sarah és közöttem, annak nem szabad egyelőre kitudódnia. Minden más a bizonytalanság burkában ragadt.
Többször is átfutom a már meglévő beosztásom közötti üres tereket, és ezek fényében jegyzem fel a következő alkalmaink napirendjét is. Ígéretet tettem arra, hogy a segítségére válok a továbbiakban, így eszem ágában sincs az ellenkezője szerint cselekedni, még ha a jelenlegi helyzetünk több, mint zavarossá vált Alyssa neve által. Vajon Sarah tudott erről az egészről? A találkozásunk nem csak a véletlen műve, hanem annál összetettebb? Kár lenne ezeken töprengeni, hiszen bárhogyan is próbálom körbejárni ezt a témát, és ezek a körök által megismerni, mindvégig ugyanoda futnak össze a szálak, mégpedig anyánk nevéhez. Túl sok volt annak a nőnek a számláján eddig is, és ezek után csak még inkább halmozódni fognak azok az üres ígéretek vagy el nem feledett hazugságok, melyekkel áltatott minket az évek során.
Újabb találkozónk időpontjára sietek éppen, de már a recepción akadályokba ütközök olyan történések által, melyekhez pár másodperc teljes képzavar szükségét érzem, hogy feldolgozzam az elhangzottakat.
- Mi az, hogy megszökött? - kérdezek vissza az érthetetlenség homályába burkolva érdeklődésemet, de a kapott válasz cseppet sem tölt el nyugodtsággal.
- Nincs még olyan lelkiállapotban, hogy csak úgy elhagyja a kórházat. Keresték már..például otthon? - kíváncsiságom nem csillapodik, a pult mögött lévő nő türelme viszont ezzel párhuzamosan hagy alább, amelynek cseppet sem jótékony hatását én is ugyanúgy kezdem tapasztalni. Ujjaimmal szőke tincseim között török utat, és a pultra kipakolva táskám tartalmát kutatom fel Sarah elérhetőségeit, közöttük pedig a címét is, nem törődve a mögöttem várakozó emberekkel, meg a tőlük származó megjegyzésekkel. Egy külön cetlire vésem fel a kikeresett adatokat, végül szó nélkül hagyom el a kórház épületét, és szállok be az autómba, hogy az első eszembe jutott hely felé vegyem az irányt. Valahol alapgondolatként élem meg azt a verziót, amiben ha valaki menekülni szeretne, akkor egyszerűen csak hazamegy. Miért is? Mert mindenhol máshol keresnék őt, kivéve az ennyire nyilvánvaló helyeket. Aki szeretné, hogy megtalálják, nyomokat hagy. Kamerák előtt halad el, szemtanúkat hagy maga után, és bár a megtalálás ebben a helyzetben hosszabb procedúrának bizonyul, de végeredményként úgyis a nyomára bukkannak az adott illetőnek.
Ujjaim reszketeg valójukban dobolgatnak a kormány felületén, melyeknek kényszeres mozdulatsorai a tábla elhagyása után válnak hevesebbé, türelmetlenebbé. Félre kell tennem kellő aggodalmamat, melyek nem csak abból fakadnak, hogy elkóborolt páciensemet megtaláljam, hanem az újratalálkozásból is legutolsó esetünk óta, amelynek keretei között ígéretet tettem neki a saját jólétem érdekében történő pihenésre, ami azóta sem valósult meg igazán.
A címre feljegyzett épülettömb előtt parkolok le, majd szállok ki és csak ezután mérem végig a környezetem felépítését. Utoljára lepillantok még a tenyeremben nyugvó, szélein enyhén gyűrött papírra és bebiztosítom magamat, hogy teljesen jól helyen járok avagy sem, mert csak egy esélyem van. Az ajtó könnyedén adja meg magát belépésemkor és minden egyes lépcsőfok csak hevesebbé varázsolja szívverésemet elődjéhez képest. Már csak a célomhoz elhagyhatatlan ajtó előtt lassítok le, de még így is kell másodperc mire rávenném magamat a kopogásra. Ezután viszont három apró jelzést adok le az ajtó felületén, melyet szóbeli megerősítésem is követ.
- Sarah...Madelaine vagyok. - hangom eleinte hangosabban cseng, a végére viszont elhal, de még ís folytatásra ösztönöz. - Riggs. - teszem hozzá sután, és teszek egy lépést hátra, hogy az ajtaja alatti apró rés felé terelődjön tekintetem, hátha észreveszek valamilyen mocorgást a másik oldalról.





mind álarcot viselünk
Madelaine Lester-Riggs
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Stand by me • Sarah&Madelaine 935a042cf4e74c87af9651e1f5dd8a7754a297eb
Stand by me • Sarah&Madelaine Fce8884116c5e9a87fc902d35eb422077498c0f5
★ kor ★ :
34
★ elõtörténet ★ :
If chaos is a work of art
then my heart is a masterpiece
★ családi állapot ★ :
Stand by me • Sarah&Madelaine 6c31ba6d7c2e4781f116a390d655c2b37c0e4f45
I never minded being on my own
Then something broke in me
and I wanted to go home
To be where you are ♡
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Stand by me • Sarah&Madelaine 1fd0a01867cef9ebef2d5b13cdb1f62cd6aaed3d
★ idézet ★ :
• Hello, I am Madelaine, your personal healthcare companion. On a scale of one to ten, how would you rate your pain? •
★ foglalkozás ★ :
pszichológus
★ play by ★ :
✿ margot elise robbie ✿
★ hozzászólások száma ★ :
382
TémanyitásRe: Stand by me • Sarah&Madelaine
Stand by me • Sarah&Madelaine EmptyHétf. Márc. 12, 2018 12:49 pm



Madelaine&&Sarah
"Darkness can`t snuff out the light. It`s not strong enough. Only light can snuff out light."


Egyszerű élni. Hát persze ,minden pillanat maga a kénköves pokol .  És számomra csak szenvedéssel van kikövezve ennek az útja . Az persze már más kérdés volt hogy én milyen irányba vagyok hajlandó elmenni ,és a saját  akaratomból gyógyulni. Hope miatt megtettem volna ,ha rám lett volna szüksége,de ugyanolyan rossz anyának bizonyulok ,mint a saját vér szerinti ... sóhajtok egyet miközben vadul próbálom magam összeszedni minél előbb . Nem akartam több orvost ,nem akartam több lenéző tekintett. Egyáltalán ki kérte ezt ,én biztos nem ! Szépen visszatérek a csöppet sem hétköznapi életembe ,amit már megszoktam ,és ami már jól ismert így nem ér meglepetés. Ugyan mit tudnék adni Hopenak ? Egy plusz harcot amivel majd meg kell küzdenie ? Miért kéne ugyanazokat végigcsinálnia mint nekem ? Élhet akár úgy is ahogy most ,amit a nevelő szüleim elé tárnak ,és igaz ez az egész egy nagy hazugság volt ,de így volt a legjobb. Ha ezt elveszem tőle ,nem fogja tudni Ő maga kicsoda ,elveszem tőle a biztonságát ,és egy felépített képet amit megszokott. Egy öt éves gyermek lába alól nem húzhatom ki csak úgy a talajt nem  tehetem ,ahogy Natenek sem mondhatom el soha az igazat . Zavaros gondolataim  hevesen űznek ki a kórház segítő és óvó falai közül , nem akartam elfogadni a segítséget ha elfogadom talán mások életébe kerülhet ez az egész. Más azt hinné csak túldramatizálom a dolgot ,de nem így volt . Túl mélyen vagyok ,és már nem érzem magamban az erőt sem hogy valaha visszamásszak onnan ahonnan indultam. Gyors léptekkel lépek ki a hideg levegőre ,ami egy részről felüdülés ,másrészről pedig félelemmel telit el . Menekülök ,újra és újra mint mindig ez volt  módszerem . Semmire sem kerestem megoldást ,hisz amikor Hope megszületett már akkor kudarcba fulladtam ,elvették tőlem és akárhogy kapálóztam ,küzdöttem nem kaphattam vissza . Ez volt az igazság ,amivel soha de soha nem akartam szembe nézni. Kapkodó lépteim egy irányba visznek csak ,haza és reménykedem benne hogy jó ideig ott nem is fognak keresni. Hisz az ilyesmit mindig túl bonyolítják ,rögtön valami eldugott helyen keresnének . Persze a legegyértelműbb dologra nem gondolnak soha ,hogy otthon keressenek . Ki az a szerencsétlen aki  otthon rejtőzne el ,hát én .
Amint belépek az  ismert falak közé , jó és rossz érzés tölt el egyszerre ,de leginkább rossz. Minden egyes pillanatot amit ebben a lakásban töltök ,mély sebeket ejt rajtam. Minden emlék vadul rohan le ,és tépi fel a rég elfeledett sérüléseket amiket itt szereztem . Akárhova néztem csak fájdalmat láttam és kínt .  Ennek nem így kellett volna lennie ,nem így kellett volna történnie . Hol siklott ki ez az egész ? Vagy egyáltalán miért ? A jól ismert Miértek ,amikre soha nem kapok választ . Az ajtóban megtorpanva kapkodom ide-oda a fejemet ,majd az indulat tettre késztet és  hevesen  neki esek a szoba minden egyes szegletének. Tépek ,zúzok ,és magamból kikelve sikoltok . Nem akartam látni ezeket a bútorokat ,sem a tapétákat amik már több szenvedést néztek végig ,így azokat is letéptem. Bármi ami ahhoz volt köthető amiket átéltem ,egyszerűen összetörtem. Nem azért ,mert a bútorok valaha elárulták volna a kis féltet titkaimat ,erről szó sem volt ,de  nem akartam tovább a  fájdalmat az életemben tartani. Egyszer boldog akartam lenni ,egy teljes ember akinek lehet nem volt meg mindene ,mégis azon szabadsága meg volt hogy egyszerűen boldog . És ehhez csak simán léteznie kellett ,és tenni a dolgát . Nem többet és nem kevesebbet. Pont annyit amennyi elég volt neki.
A kupleráj közepén ülve ,felsóhajtva és egy fokkal nyugodtabban jobban tudtam mérlegelni a helyzetemet . Igaz ,nem volt a legjobb ötlet mindent elpusztítani magam körül mindent ,ami csak létezik ,de a azt hiszem a kezemben lévő tapéta cafat nem lesz elég arra hogy az egész lakást  újra kirakjam vele. Hacsak nem valami új stílust váltok ,absztrakt nem is lenne rossz. Oké,ez teljes katasztrófa ,minél tovább nézem annál inkább hasonlít egy katasztrófa sújtott területre ,ajkaimat birizgálva elgondolkodom  hogy,ugyan ilyenkor mikor az embernek rögtönzött dührohama lesz mi a teendő. De valahogy erre az agyam nem talál megoldást.  Tekintetem egy apró papír fecnire téved ,amin egy tökéletes nő arcvonásait vélem felfedezni. Egy olyan nőét ,aki elhagyott mégis a képet amit róla kaptam megtartottam. Már éppen egy újabb miért-el akarok szembe nézni amikor egy halk de határozott kopogás zavar fel gondolataimból. Madelaine ,az hogy Ő áll az ajtómba kisebb nyugalom  fog el ,és egyszerű mozdulattal fel állok ,majd még útóljára a képre nézek és csak  megrázva a fejemet ,pórbálok kikászálódni a felborított szekrény mögül.
- Máris megyek !- kiabálok ,de mellé igen csak komikus hanghatások csatlakoznak amikor próbálom átlépni a már felismerhetetlen tárgyakat amiket összetörtem . Sikeresen az ajtó elé érek ,és kinyitom az ajtót ,ami elakad félig így arrébb rúgom az útban  lévő  puffot ami igen csak meg lett kínozva .- Helló .-köszönök végül Madelaine felé fordulva ,és egy apró mosolyt ejtek felé ,mintha a hátam mögött nem tornyosulna maga a káosz. - Gondolom engem keres .- jegyzem meg viccelődve aminek Ő nem biztos hogy annyira örül . Így szélese tárom előtte  az ajtót .- Jöjjön be ,ha be tud ,a tetőtéren még nem romboltam szét semmit ,meg a kávéfőző  is egyben van ..- mondom miközben a konyha felé  csetlek botlok .- Szóval ,egy kávét vagy teát esetleg ? - kérdem lazán a pultnak támaszkodva mintha mindennapos lenne ez nálam.
- Éppen átrendezem a lakást ,ha gondolja segíthet ,eléggé elakadtam benne . - jegyzem meg nevetgélve .- Mert épp azon gondolkodom hogy a komódot ami tele van kokainnal azt kihajítsam az ablakon ,vagy felgyújtsam a tetőtéren ? Maga mit gondol ? - kérdezem miközben a földön heverő polcon turkálok ,amibe kávé van meg tea ...az az csak kávé meg tea szét szóródva .
Lost on you ●   szívecske   ● 900 ●
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Stand by me • Sarah&Madelaine
Stand by me • Sarah&Madelaine EmptyHétf. Márc. 26, 2018 2:28 pm



sarah&madelaine
Misery ●    szívecske     ● 995 ●

Senkinek sem kívánom azt a fajta élményt, amikor megtudja, hogy a páciense szőrén-szálán eltűnt a kórházból. Mihelyst úgy döntünk, kezünkbe vesszük az adott beteg sorsát és a saját elképzeléseink, belátásunk szerint legjobb úton terelgetjük, elkezdünk felelősséggel tartozni értük. A szavaikért, a tetteikért és minden másért, amit elkövetnek az épületen belül vagy kívül. Hiszen ránk bízták őket, hogy váljunk segítségükké, tegyük jobbá az életüket, hogy ne kerüljenek ugyanazon helyzetbe, melybe már jócskán benne vannak. Az a fajta hideg zuhany viszont, ami akkor ér, mikor hanyagul bejelentik jelenlétük hiányát, úgy közelve azt, mintha csak az időjárásról érdeklődnék, közel sem segít jelenlegi állapotom mivoltán. Élesen beszívott levegőt követően hagyom el a kórházat és a gondolataim kusza menete között kutatok értelmes megoldás után, hol is kereshetném őt először. Lássuk be, Manhattan eléggé nagy, és bár lenne pár közel sem kedvező ötletem milyen helyeken bukkanhatnék rá, mégis a humánusabb megoldás mellett maradok, mégpedig, hogy otthon keresem őt. Nem ismerem Saraht - nem úgy, ahogyan kellene - de kétlem, hogy az állapotában az utcákon kóborolna, de ugye ebben sem lehetek teljesen biztos. Alig pár órát töltöttünk el egymással, ez az időintervallum viszont vajmi kevés ahhoz, hogy kiismerjünk egy embert, vagy a berögzült szokásait. Mennyi esetről számolnak be emberek, akik éveket töltenek egy másik személy társaságában, mégis ő bennük csalódnak a legnagyobbat. Ilyenkor merülnek fel a különböző kérdések, az értetlenebbnél értetlenebb gondolatok, amikből egy könnyen nem lehet csak úgy kievickélni, mert minél mélyebben ássuk bele magunkat gondolataink sűrűjébe, annál nehezebben térünk vissza a valóságba, a rendszerint ésszerű eszmék valójába. Szeretnék megérteni, épkézláb magyarázatot találni a másik tetteire, de erre nincs sok lehetőségünk. Hiszen teljenek el hónapok vagy évek, az emberek külső befolyásoló tényezők hatására változnak, és akit egyszer biztosra mondhattunk, hogy ismerünk, azok is tudnak meglepetést okozni. Ezért sem állok a Sarah és a közöttem lévő kapcsolathoz naivan és állítom azt, hogy képes vagyok megállapítani a pontos helyét. Ez csak találgatás a részemről, mégis minden reményemet abba fűzöm, hogy igazam lesz. Folyton folyvást azt sulykolják belénk, hogy veszélyes érzelmileg kötődni egy pácienshez, hiszen elfogulttá válunk vele szemben, és képtelenek vagyunk minden személyes gondolat nélkül kezelni. Akaratlanul is a jobb megoldást tálaljuk, megeshet, hogy őszinteségünk elhalványul és csak a kedvezőbb gondolatok buknak ki ajkaink közül, amikkel lehet többet ártunk, mint segítünk. Azt viszont hol írják, hogy miképp járjunk el abban az esetben, ha a kezdetben minden szempontból ismeretlen páciensedről kiderül, hogy a testvéred? Jól tudom, hogy itt kezdődik a szokásos szöveg, miszerint ideje felbontani minden egyes megbeszélt foglalkozást a továbbiakban az adott pácienssel és a teljes karton tartalmát másra sózni. De mégis hogyan magyarázhatnám meg neki ezt az egészet, ami lehet nem is igazság csak minden szál ennyire gubancosan, de összefut?!
Apró sóhajjal nyugtatom le kusza gondolataim zavarát, hogy helyét valami összetettebb gondolatsor vegye át. Hogyan segíthetnék neki, amikor magamon sem tudok? Mindazonáltal különös izgatottság fog el, minél közelebb érek a megadott címhez, hiszen bármennyire is káosz-szagú ez az egész, most lehetőségem van közelebbről megismerni életének egy szeletét. Jóllehet ez közel sem teszi majd ki a teljes képet, mégis többet nyújt, mint amennyi jelenleg a birtokomban van.
Megérkezésem után regulázom meg ólomsúlyúnak érzett lépteimet, amelyek mégis sietősebb voltukban vezetnek fel a lépcsőn a megfelelő ajtóig és képletesen gyökerezik földbe lábaimat mielőtt bármilyen kopogásszerű mozdulatot is tehetnék a közénk falat képezett ajtónak lapján. Röpke pillanatra csukom be szemeimet és egy nehézkes levegő kifújása közben teszem meg a kezdőlépéseket annak irányába, hogy szembenézzek a nyilvánvalóval. Ugyan nem tudhatom, hogy tippem sikeressége mennyire válik majd be, de amikor meghallom az ismerős hangot, könnyedség és megnyugvás lesz rajtam úrrá. A táskám pántját igazgatom, egyik lábamról a másikra helyezem testsúlyomat, végül ebben a közel sem összetett, de annál inkább zavaros formámban nézek szembe Sarahval.
- Jól tudod. - vágom rá egyből, mégis ezen fellelkesülve beszélek tovább. - Mégis mit.. - kezdenék bele, de beljebb lépve a lakásba elakadok az előbb még annyira határozottnak ható folytatásban. - ..gondoltál? - teszem végül halkan hozzá, és nézek körül abban a felfordulásban, amit maga köré képzett.
- Nem kérek semmit, köszönöm. - a fejemet ingatom és átlépek az egyik kupacon, ami már az ajtóban az utamat állja, hogy olyan helyet keressek a lakásában, mely talán még teljesen biztonságos. - Sarah..beszélnünk kellene. - mondom ki ittlétem okát, de ő túlságosan benne van az egész lakásrendezéses témában ahhoz, hogy biztosra állítsam azt, nemcsak testben, de lélekben is jelen van. Sóhajtok egyet, hogy most ne csak a saját szemszögemből, de az ő álláspontjából is átlássam a dolgokat, így ennek okán tekintek körbe a helyiségen, hogy jobban megismerjem a környezetét..környezetemet. Kétlem, hogy csak isteni sugallat árán kezdett el mindent átrendezni a lakásában, én úgy gondolom ennek mélyebb jelentése van, még ha ő nincs is tisztában vele. Mindenki másképp dolgozza fel élete eseményeit, Sarah pedig a szavaiból kiindulva változni akar, így talán a múltjától megszabadulásának eredménye lehet ez az egész rendezkedés. Lepakolom a pultra a táskámat, és felveszek egy papírt, ami számomra nem sokat árul el, de ő neki biztosan többet jelent.
- Miben segíthetek? - emelem fel a kezembe akadó lapot, miközben tekintetem a lányon állapodik meg. - Milyen rendszer alapján képzelted el? Vagy most teljesen kiüríted a lakást? - félszeg mosoly jelenik meg ajkaim szélében, miközben tovább folytatom kérdéseim sorozatának feltételét. Nem helyeslem az ittlétét, ugyanakkor azt is tudom, hogyha most önkényesen visszahúznám magammal a kórházba, akkor újra szökésre adná a fejét. Nem mellesleg, itt valamennyire biztonságban van, és még mindig pozitívabb változónak tudom be a lakása falai között látni őt, mintsem az utcán valami drogos tanya kellős közepén.
- Kedveled az ilyen kultúrák alapján történő vagy egyéb spirituális berendezéseket? Az egyik ismerősöm oda van az ilyenekért és úgy három havonta az egész lakását valami mássá alakítja át. - osztom meg vele egyéb tapasztalataimat a lakberendezés témában, mert személy szerint én kitűnően jól tudok ragaszkodni az eredeti elképzelésekhez, még ha néha minimális változtatást is alkalmazok lakásom területén. - De mielőtt belekezdenénk, nyugtass meg, hogy az a komód kokaintól mentes. - sandítok az említett bútor felé, mert akkor sokkal neccesebbé válik a mi kis programunk menete.





mind álarcot viselünk
Madelaine Lester-Riggs
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Stand by me • Sarah&Madelaine 935a042cf4e74c87af9651e1f5dd8a7754a297eb
Stand by me • Sarah&Madelaine Fce8884116c5e9a87fc902d35eb422077498c0f5
★ kor ★ :
34
★ elõtörténet ★ :
If chaos is a work of art
then my heart is a masterpiece
★ családi állapot ★ :
Stand by me • Sarah&Madelaine 6c31ba6d7c2e4781f116a390d655c2b37c0e4f45
I never minded being on my own
Then something broke in me
and I wanted to go home
To be where you are ♡
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Stand by me • Sarah&Madelaine 1fd0a01867cef9ebef2d5b13cdb1f62cd6aaed3d
★ idézet ★ :
• Hello, I am Madelaine, your personal healthcare companion. On a scale of one to ten, how would you rate your pain? •
★ foglalkozás ★ :
pszichológus
★ play by ★ :
✿ margot elise robbie ✿
★ hozzászólások száma ★ :
382
TémanyitásRe: Stand by me • Sarah&Madelaine
Stand by me • Sarah&Madelaine EmptyVas. Ápr. 29, 2018 11:58 pm



Maddy&&Sarah
"I'm so much better without you"


Amikor az ember eldönti,hogy véget vett egy korszaknak. Nagy általánosságban ,két dolog történhet a továbbiakban. Vagy megy a süllyesztőbe az egész terv,és betartod azt a határozott elképzelést ,aminek sémáján keresztül a változás is érzékelhető. De persze előfordulhat ennek a teljes ellentettje . Szépen sutba dob mindent,és mint aki jól végezte dolgát ,folytatod ott ahol éppen abbahagytad. A döntéseink sorozata ,olyan,mint egy csúnyán elbaltázott fogyókúra. Csak még egy kis sütike,meg még egy ,aztán azon kapod magad ,hogy egy egész tortát beküldtél. Azt hiszem én is ezen hibába estem. Nem tudom az egésznek olyan se füle se farka ,mintha egy másik dimenzióba érkeztem volna. Sarahcus bolygó: Hol csak pusztulás vár ,és kín. Ez elég rondán hangzik nem igaz? Nem valahogy ,mégsem tetszik ez a bolygó elnevezés ...Elgondolkodva meredek magam elé ,és értékesnek nyilvánított gondolatfoszlányaim közepette Madelaine ,próbál velem kommunikációs kapcsolatot létesíteni. Ez azért sem fog menni,mert egyértelműen nem figyeltem. Sőt ,az sem tudom miért van itt ami azt illeti. De...azt hiszem beugrott. Ja,hogy nem szabad megszökni egy kórházi őrizet alól világos . De továbbra is nézem ,ahogy beljebb jön, az-az csak próbál. Kár ,hogy nem vette fel a meteor sújtotta területre fejlesztett védőruháját . Van egyáltalán ilyen ? Arcomat gondolkodás jelei torzítják ,majd újra a nőre nézek ,akihez valamilyen fura módon kapcsolódást érzek. Mármint nem úgy értve ..egyszerűen érzek valami ,megmagyarázhatatlant a közelében. Mint valami tök egyértelmű jel ,amit értenem kéne mégsem tudok az igazság nyomára bukkanni.
- Igen tudom .- válaszolom ,míg hanyag testtartásom egyre kicsit megfeszül .- De nem bírtam ott tovább értse meg,mindenki úgy nézett rám ,mintha valami elromlott elektronikai kütyü lennék ,amit meg kell javítani .- rázom meg a fejemet ,míg elkezdek keresgélni. Magam sem tudom ,hogy mit . De szerettem volna ha figyelmemet leköti valami,valami amitől kicsit jobban eltudok bújni előle. Bár fogalmam sem volt ,miért váltotta ki belőlem a dorgáló anyuka ,mintaszerepét..- Tudom ez magának furcsa ,mert nem küzd olyan szenvedélyabetességgel ,mint én és nem hárít minden felelősséget magától...szóval maga telességgel normális . De ha teljességgel a fejembe akar látni ,akkor ezt a részét is meg kell értenie. Én nem tudok steril környezetben ,megnyílni nem tudok egyszerű problémákat magára zúdítani. Amiket általában ,egy feleség ,vagy a szülei által eltévedt gyerek.- magyarázom ,míg kezeimmel vadul gesztikulálok. Igazság az volt ,hogy teljességgel el voltam veszve . Most jöttem rá ,hogy mennyi mindenből kimaradtam. Hogy milyen kincseget rejt egy olyan élet ,ami egy szimpla egyszerű megélhetést biztosított. Egy olyan út volt ez ,amit talán a nevelő szüleim egyengettek nekem ,de én eldobtam . Mert Matt halála után úgy éreztem ,hogy mindenki ellenem van ,és elhagyott az utolsó őrangyalom is .Azt hiszem belefáradtam ,a több évnyi titkolózásba ,abba hogy elhitettem magammal hogy a magam ura vagyok. Pedig ez cseppet sem így volt . Sőt...ha úgy nézzük ez soha nem volt így . Akármelyik pillanatomra emlékeztem vissza ,leginkább vagy a kudarc jellemezte ,vagy valami totális nagy káosz. Az a sok egyedüllét pedig nem sokat segített ezen,talán csak még rosszabbá tette ,és így kötöttem ki olyan mélységekben ahol most ,vígan táncikáltam. Apró szegmense a lakásnak,ami még éppen maradt,talán az emlékektől,vagy a franc se tudja mitől. De egészen jól nézett ki,míg a többi része ,maga volt a pokol,amit én varázsoltam magam köré . Azt hiszem azután kerültem bele ebbe a véget nem érő körbe,miután megtaláltam anyám képét. Ha lehet még zaklatottabb lettem ,és folyamatosan csak az járt a fejemben ,hogy vajon miért hozott az anyám olyan döntéseket,ami más életére is kihatott. Soha nem gondoltam még bele abba,hogy talán kényszerítették ,vagy csak nem bírt felnevelni. Mindig csak haraggal gondoltam rá ,és ha lehet ezt így mondani ,Ő volt a bűnbak minden olyan szörnyűségre amit elkövettem. Pedig ezek a saját döntéseim voltak,semmi köze nem volt anyámhoz. - Az a papír...- mutatok a kezében lévő papír cafatra ,amitől ténylegesen meg akartam válni ,de valahogy mégsem tudtam megtenni.- Az anyám van rajta ,de olyan mintha saját magammal néznék szembe ..-rázom meg a fejemet ,már akkor ki kellett volna dobjam,amikor megkaptam. De azt hiszem a gyermeki énem még hit abban ,hogy az a cseppet sem tündéri nőszemély visszajön értem ,és majd előáll valami elfogadható magyarázattal. Ahogy a tényállás mutatja nem így lett. - Ezt a berendezési formát kedvelem .-mutatok körbe a kuplerájon ,majd kényszeredetten elnevetem magam.- Azt hittem ,ha megszabadulok valami régitől,akkor már nem is lesz helye az életemben,de azt hiszem ezt nem így kellett volna véghez vinni.- nézek körbe majd nagyon sóhajtok a kérdésére ,mert igazából ,nem csak azzal volt teli. Hanem ezernyi egy titokkal. Ha kinyitottam volna azt a szekrényt ,tuti burjánzásnak indul ,és magával ránt. Hihetetlen mennyi mindent tud jelenteni ,egy ócska komód.- Abba a szekrénybe sok minden van .-nézek az említett bútorzat felé.- De sajnálatos módon van benne az is nem is kevés.--nyugtázom ,miközben elhúzom a számat.- Tudom most mit mondana ,de az láda maga az ördög . És én nem nagyon szeretnék vele szembe nézni,csak elégetni . -vonom meg a vállaimat ,belegondolva hogy a hivatalos papír is benne van ,arról hogy az anyám örökbe adott ,amit soha nem olvastam végig ....pedig talán ez jelentette a legnagyobb gondot . Ahogy a jó mélyre eldugott fotóim is ,amit még olyan emberekkel készítettem ,akik valaha a közelembe voltak ,majd szépen lassan elhagytak. - Szóval választhat a programokból..rituális szekrény égetés a tetőn ,vagy Ikeaás körút .-vigyorodok el most már őszintén. Igazából tök jó fej nő volt ,csak még mindig nem értem ,miért jött utánam ? Végül is innentől ez már nem az Ő dolga lenne ,sőt ...saját döntésem volt.



zBroken GlassStand by me • Sarah&Madelaine 2075961653 ● 900●
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Stand by me • Sarah&Madelaine
Stand by me • Sarah&Madelaine EmptyVas. Május 20, 2018 11:07 pm



sarah&madelaine
Misery ●    szívecske     ● 915 ●

Egy bizonyos kor után eldöntjük magunkban, hogy már annyit éltünk, amely során semmi eget rengető meglepetés már nem érhet. Noha nem a nyolcadik X-emet súrolom és a világot sem jártam körbe, de a család esetében valahogy ez mindig olyan egyet álló szokott lenni. Megszületünk, a szokásos emberek körülvesznek – az is megeshet, hogy még szeretnek is - , aztán az élet megy tovább a maga medrében. Majd egy nap valami történik és az egész gyerekkorod megkérdőjeleződik. Soha nem gondoltam volna, hogy bárhol a világon egy testvér még várhat rám. Jó, nem mintha anyám esetében ne kellett volna felkészülnöm bármi egyéb másra, de miután elhagyott, úgy gondoltam ennyi volt és már nincs mit ezen túlragozni. Nem hallottunk felőle, nem láttuk őt így nem is létezett tovább. Sarah viszont az élő bizonyítéka arra, hogy mégis, mégpedig igenis aktívan. Most pedig itt vagyok, titkoktól túlcsorduló önmagam árnyékával és arra készülök, hogy ennek a lánynak, a húgomnak az életét egyenesen tartsam, mielőtt ismét kisiklana, közben viszont az égvilágon semmit nem mesélhetek. Mennyire lenne egyszerűbb bevallani neki, amit már én is tudok? Bizonyítékok hiányában viszont nem vághatom mindezt a fejéhez, hiszen jómagam sem hiszem el még most sem, pedig sokkal többet tudok, mint amit valaha is akartam. Ha szigorúan vesszük, közünk sincs egymáshoz, hiszen nem ismerjük a másikat. Nem voltunk egymás életének részei, mégis úgy érzem felelősséggel tartozok érte. Hogyan tudnék a tükörbe nézni ezek után és azt mondani magamnak, hogy ő szimplán csak idegen és semmi több? Milyen ember lennék, ha tudatában a tetteinek, a problémáinak fognám magamat és magára hagynám, hogy egyedül találjon megoldásra? Én nem vagyok ilyen, noha tudom jól, hogy nem kezelhetem őt tovább. Túl személyes lenne ezek után és közel sem helytálló, még ha információk töredékét osztotta meg csak velem az első találkozásunk alkalmával. Biztosra tudom a protokollt, a megoldást erre a problémára, mégis valami belső késztetés nem hagy nyugodni és azt sugallja, hogy cserben hagyom, ha most egyszerűen visszamondom a kezelését. Márpedig más választásom nem lesz. Annak a tudatában, aminek vagyok csak ez az egyetlen megoldás, de ebben az esetben be kell vallanom neki mindent.
Szökése után első utam a lakásához vezet, amely során a gyanúm beigazolódik, mégpedig, hogy itt találom őt. Nem meglepő látvány a káosz, ami fogad, mégis olyan óvatosan lépkedek, mintha bármelyik pillanatban összetörhetne alattam a helyiség padlója, én pedig a mélybe zuhanhatnék általa. Látszik rajta, hogy tudatában van tettei helytelenségének, ahogyan az sem mellékes információ, miképp próbálja viccelődéssel oldani a hangulatot.
- Összevetve ez a kórházak lényege, nemde? Megjavítani, ami elromlott. Még ha nem hangzik túlságosan biztatóan, hiszen emberekről beszélünk.  – ingatom a fejemet, mert nem éppen ez a helyes megfogalmazás, de ha nem megyünk bele annyira a részletekbe, javításra szorulunk, akárhányszor a létesítmény falai közé kerülünk.  
- Én ezt megértem Sarah, de egy hívást kezdeményezhettél volna felém a szökés helyett. Találtunk volna megoldást erre vagy beszélhettem volna az érdekedben, így viszont egészen kevés lehetőségem lesz egyikre vagy a másikra. – véleményezem az elhangzottakat, de igyekszem eközben kikerülni mindent, amelyet lerombolhatnék a mászkálásommal. Nem akarok túlságosan a személyes terébe mászni, mert tudom, hogy az rendkívül kényelmetlenül érné őt.
- Nem véletlenül vállaltam be a kezelésedet, hanem hogy a segítségedre legyek. Ha lelépsz, ez nem fog menni. – teszem még hozzá grimaszolva, végül pedig egy félig beragadt papírlapot szabadítok ki az egyik doboz alól, amelyet megfordítva ismerős vonások köszönnek vissza a képről. Én ugyan nem szólok semmit emiatt, Sarah azonban beszédesebbé válik a kép kapcsán. Nem is igazán vagyok képes most beszédre, mert muszáj egy nagyot nyelnem, hogy visszafojtsam kikívánkozó titkom megosztását vele, amely nem csak az én, hanem az ő életét is egyaránt megváltoztatná.
- Figyelemreméltó a hasonlóság. – jegyzem meg ennyivel lezárva magamban a témát, noha a kíváncsiságom ettől többet követel, most mégsem adok neki teret a kibontakozásnak. Helyette a figyelmemet igyekszem elterelni azzal, hogy segítségére válok a pakolással, amit minél előbb elvégzünk, annál előbb kerülhet minden a helyére, és itt most nem csak a lakására célzok.
- Egészen…öhm..egyedi. – tekintek körbe még egyszer, mintha nem láttam volna eleget ezt a felfordulást, végül pedig kitérek az említett komód problémára, amely nem feltétlenül nyugtat meg, de nem adom jelét kiakadásomnak. Helyette csak sóhajtok egyet és hagyom magamat sodródni az árral, bármerre is vezessen. Csendben hallgatom végig a terveit, elméleteit, végül pedig hangot is adok véleményemnek.
- Én nem tudhatom, de a nagyokosok szerint előbb szűnnek meg a problémák, ha szembenézel velük. Ha elégetnéd őket, minden bizonnyal csak azon gondolkoznál, hogy mit tartalmazhattak egy-egy iratok. Hidd el, elég idegőrlő tud az lenni. – osztom meg vele gondolkozásmódomat és most valahogyan magamra ismerek ebben az egész káoszban. Nem rejthetem el a gondjaimat, ideje lenne szembenéznem velük, mielőtt rosszabbat művelek a hallgatásommal.
- Sarah, nem örülnék, ha most kocsiba pattannánk és nagy bevásárlást tartanánk, de mindenféleképpen a második verzió mellett maradok. Azonban másképp oldjuk meg ezt. – teszem csípőre mindkét kezemet, majd körbetekintek végül egy sóhajtás után nyúlok el egy üres dobozért.
- Rendszerezzünk! Ürítsd ki az összes fiókodat ebbe, az iratokkal, képekkel együtt. – nyújtom át neki a dobozt segítségemül, és csak ezután folytatom. – Megnézzük mi kell és mi nem, utána döntünk a sorsukról. Ismerek egy srácot, aki bukik az olyan bútorokra, amelyekre másnak nincs szüksége. Szétszerelgeti őket, stb, szóval elég fura fickó, de most nem ez a lényeg. – osztom meg vele csak úgy mellékes információként ezeket. – Egy átrendezés nem lehet rossz, de ne dobj ki mindent, mert nem fogod jobban érezni magad tőle. Esetleg átrendezhetnénk, a nagyon feleslegesek mehetnének a sráchoz, a többi pedig majd alakul. Nos, mehet így? – teszem fel a nagy kérdést, mielőtt végképp belevágnánk a nagy rendrakásba.





mind álarcot viselünk
Madelaine Lester-Riggs
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Stand by me • Sarah&Madelaine 935a042cf4e74c87af9651e1f5dd8a7754a297eb
Stand by me • Sarah&Madelaine Fce8884116c5e9a87fc902d35eb422077498c0f5
★ kor ★ :
34
★ elõtörténet ★ :
If chaos is a work of art
then my heart is a masterpiece
★ családi állapot ★ :
Stand by me • Sarah&Madelaine 6c31ba6d7c2e4781f116a390d655c2b37c0e4f45
I never minded being on my own
Then something broke in me
and I wanted to go home
To be where you are ♡
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Stand by me • Sarah&Madelaine 1fd0a01867cef9ebef2d5b13cdb1f62cd6aaed3d
★ idézet ★ :
• Hello, I am Madelaine, your personal healthcare companion. On a scale of one to ten, how would you rate your pain? •
★ foglalkozás ★ :
pszichológus
★ play by ★ :
✿ margot elise robbie ✿
★ hozzászólások száma ★ :
382
TémanyitásRe: Stand by me • Sarah&Madelaine
Stand by me • Sarah&Madelaine Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Stand by me • Sarah&Madelaine
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» I'm addicted to your drama • Sarah&Madelaine
» Madelaine & Zoe
» my one night stand...or?
» Madelaine # Keith
» You've gotta get up and try • Paige&Madelaine

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: