New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 109 felhasználó van itt :: 16 regisztrált, 0 rejtett és 93 vendég :: 3 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26, 2024 8:14 pm-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Aphrodité Griparis
tollából
Ma 5:55 pm-kor
Mirabella Jimenes
tollából
Ma 5:49 pm-kor
Alastair Carver
tollából
Ma 5:40 pm-kor
Sierra Larson
tollából
Ma 4:56 pm-kor
Axelle Turner
tollából
Ma 4:37 pm-kor
Sophie L. Collins
tollából
Ma 4:31 pm-kor
Horatio R. Sinclair
tollából
Ma 3:48 pm-kor
Cale Braxton
tollából
Ma 2:09 pm-kor
Seraphine Murphy
tollából
Ma 2:00 pm-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
16
Diákok
53
40
Egészségügy
29
18
Hivatal
7
12
Média
42
32
Munkások
35
23
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
15
36
Üzlet
28
28
Összesen
227
215

David & Shayana | the inevitable
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3
TémanyitásRe: David & Shayana | the inevitable
David & Shayana | the inevitable - Page 3 EmptyHétf. Dec. 04, 2023 8:52 pm
Shay & David

Jekyll and Hyde
There's just so much goddamn weight on my shoulders
All I'm trying to do is live my motherfucking life
Supposed to be happy, but I'm only getting colder
Wear a smile on my face, but there's a demon inside


Nagyon rég nem voltam már ebben a katonai üzemmódban. Ukrajnában sem volt szükség arra, hogy fegyvert fogjak, csak a sérülteket és halottakat kellett kibányásznom a romok alól. Azóta pedig nagyon sok idő eltelt, legalább is nagyon soknak tűnik, de azért így is funkcionálok, nem esek kétségbe, vagy esek szét a családom veszélyére. Bízom Shayben és a tudásában, tudom, hogy Yanára vigyáz és magára is, de azért még is félek, hogy későn érek haza. Szerencsére nem ez történik. A hangtompítóval ellátott fegyverekkel ellentétben az enyém erősen dörren bele a szobák "csendjébe". Kíméletlenül lövök akár mellkasba, akár hátba akárkit, aki idegen, de ezt a kint várakozó moszad ügynökök is tapasztalták a saját bőrükön. Nem látok rendesen, de amikor letérdelek hozzá érzem, hogy Shayt beteríti a vér, így muszáj rákérdeznem, hogy rendben van-e. A válasz pozitív, így bólintok és felsegítem. Tudom, hogy tudja a dolgát, de jelzem, hogy nem maradunk egy percet se tovább, hozza a gyereket és előre megyünk. Lucifer megszagolja az idegeneket a földön, de egyébként jön utánam, aztán vissza Shayhez és Yanához, majd megint hozzám, mint aki biztosra akar menni, hogy mindenki jól van. Szerencsére könnyebb dolga akad, mert a lábamhoz parancsolom, és feltartott fegyverrel, szó szerint fegyveres kísérettel vezetem ki Shayt és a még mindig síró Yanát az épületből. Az emberek persze megijednek tőlem, tőlünk, a fegyvertől, vértől, de nem avatkoznak bele a menekülésünkbe. Kinyitom az ajtót a lányoknak és a kutyának, aztán beszállok előre. Amikor Shay jelez, már szinte taposok is a gázba. A nadrágomba törlöm a kezem, mert a vértől csúszik a kormány, de a szememet nem veszem le az útról. A kocsi jelez, amikor minden öv be van kapcsolva, ekkor egy fokkal megnyugszom. Amikor Shay megkérdi, mit csinálunk most, a tükörből rá nézek egy pillanatra. Most, hogy már úton vagyunk, egy pillanatra elgondolkodom.
- Felhívjuk a rendőrséget. - jelentem ki és középről hátra nyújtom neki a telefont rábízva a tárcsázást, így legalább ki lesz hangosítva a kocsiban és tudok az útra koncentrálni. Amíg csöng, jelez, hogy egy georgia fehér sedán van rajtunk, de már szemből is látom a problémát. Összeszorítom az ajkaimat, amikor utunkat akarják állni, szerencsére elbaszták, szóval csikorgó kerekekkel és kilengő seggel, driftelve, de be tudok kanyarodni a keresztutcára. Az utam egyértelműen az autópálya felé vezet, mert minél messzebb akarok menni. Habár a kocsi nem gyorsul olyan iszonyatosan jól, de ha eléri a sebességet, akkor csak egy fal állítja meg. 911 Whats your emergency? Hallom meg a kihangosításból, de a motor zaja, a dudálások majdnem elnyomják.
- A nevem David Weaver, születtem 86 november 22-én, ex tengerészgyalogos vagyok, a feleségemmel és a kislányommal együtt tanúvédelmi program részei vagyunk. A lakásunkban ránk támadtak, most fegyveres üldözésbe kényszerültünk egy fekete Toyota Fortunerrel, rendszámunk New Yorki, JFK-5678, a 78as sugárútra tartunk a 95-ös felé, rendőri erősítést és segítséget kérek! Egy 5 hónapos csecsemő van a kocsiban! - adom meg a szükséges adatokat és kérést, én pedig csak a gépelést hallom a túl oldalról. A sedán persze megpróbál beérni minket, de én úgy szlalomozok az autók között, hogy lehet a hírekben is benne leszünk, ha épp meglát minket egy helikopter, mert a szembejövő sávban is képes vagyok a gyorsításra és őszintén szólva ha vissza kell húzódni a sajátunkba, probléma nélkül szorítok le másokat az útról. Persze az "ütközések" hangja csak ösztönözi a nőt a túl oldalon és kéri, hogy maradjunk vonalban. Csak azt remélem, hogy nem lesz dugó az alagútban, de ilyenkor este max csak nagy a forgalom, de ha mi belassulunk 40-el, nekik is muszáj, csak azt kell elérnem, hogy ne közvetlenül mögöttünk legyenek.




WHEN IT GETS HARD, I'LL NEVER LOSE SIGHT OF WHAT'S
CARVED IN MY HEART

Aviva Pierce imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Axel Pierce
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
David & Shayana | the inevitable - Page 3 Cube
David & Shayana | the inevitable - Page 3 Tumblr_nsagyopgB11ucu575o1_250
★ kor ★ :
37
★ lakhely ★ :
Townsend, Montana
★ foglalkozás ★ :
Ranch Hand
★ play by ★ :
Scott Eastwood
★ szükségem van rád ★ :
David & Shayana | the inevitable - Page 3 6c8b872fc6712186b84b43a8b8a5b3b64eaccfa4
★ hozzászólások száma ★ :
425
★ :
David & Shayana | the inevitable - Page 3 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f707276646664304d764a6c6863673d3d2d3833363636303133362e313631326635323662393163356461623631343036353332383337352e676966
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3
TémanyitásRe: David & Shayana | the inevitable
David & Shayana | the inevitable - Page 3 EmptyHétf. Dec. 04, 2023 7:06 pm
Már-már ijesztő lehetne, milyen gyorsan képes átkattanni az agyam végrehajtóba. Mondhatnám, hogy abban a pillanatban megszűnök létezni annak, aki eddig voltam, amivé lettem – anyának, feleségnek, egyszerűen csak Shaynek –, de nem lenne igaz, és ezt majd talán egyszer én is képes leszek így végiggondolni, de ezekben a pillanatokban úgy élem meg, mintha ezek is a kötelességtudat részei lennének. Az, hogy első dolgom értesíteni Dave-et, mert tudnia kell. Az, hogy minden lehetőséget kiaknázok a lányunk biztonságának érdekében, és Lucifert is csak az utolsó utáni védelmi fokozatnak teszem meg, mert ő valószínűleg csak vörös posztót látna és a biztonságom érdekében csak nekik ugrana és szinte azonnal lelőnék. Nem. Lucifert Yanával hagyom, mert tudom, hogy őt felfokozott állapotban sem fogja bántani, viszont ha minden balul sül el, és én nem vagyok elég, és Dave sem ér haza időben, akkor Lucifer még megvédheti őt. Ezeket tudatosan mégsem dolgozom fel. Azokban a percekben csak az lebeg a szemeim előtt, hogy ha kell, az életem árán is meg kell védenem őket, de még jobb lenne kibírni, amíg Dave hazaér.
Mégsem okoz gondot az sem, hogy azt csináljam, mint régen. Nem fagyok le, nem áll meg egy pillanatra sem a kezem, amikor kést kell mártani valakibe, nem fordul fel a gyomrom a vér tömény szagától, a hullák látványától, a ragacsos, meleg vér érzésétől a kezemen, és nem zavar a lövések nyomán a lakásban elterjedő szag sem. Nem rándulok meg a lövések hangjától és én magam is gondolkodás nélkül húzom meg az elsütőbillentyűt, ha kell. Nem érzem a sérüléseket, az ütéseket, a fókuszom csak rajtuk van, és az ajtón, amin nem mehetnek és lőhetnek be.
Amikor pedig már majdnem sikerül meglepniük, egy eddig még nem hallott fegyvert hallok felugatni a folyosón, és amikor a felettem levő alak is golyókat kap a hátába, én már tudom, hogy hazaért. Szemeim belekapcsolódnak az ő sötét tekintetébe, és akkor tolom fel magam ülésbe, amikor ő is mellém térdel, hogy megbizonyosodjon a jóllétemről. Tudom, hogy nagyon sok vérbe nyúl bele, amikor hozzám ér, ezért nem lep meg a kérdése sem.
– Jól vagyok. Nem az én vérem – felelem tisztán és érthetően, hogy tudja, fejben is rendben vagyok. Persze az enyémből is akad, de azzal bőven ráérünk foglalkozni, mert nem szereztem komoly sérüléseket. A szavaira bólintok; én is elteszem a két pisztolyt, egyelőre visszabiztosítva őket, és egy kést is felveszek, mielőtt sietve bemennék a fürdőbe. A kést félreteszem, Lucifernek csak gyorsan, út közben simogatom meg a fejét és mondom neki, hogy minden rendben van. Persze alaposan körbeszagol, míg én lehajolok a síró Yanáért, de miután megbizonyosodott róla, hogy jól vagyok, kimegy Dave-hez.
– Nincs semmi baj. Nincs semmi baj, kincsem, itt vagyok. Itt vagyok, ssshhhh – suttogom halk, megnyugtató hangon Yanának. A kád mellé nyúlok az egyik nagy törölközőért, abba is bebugyolálom, és úgy igazítom az anyagát, hogy takarja Yana elől a rám folyt és spriccelt vért, hogy még véletlenül se érintkezhessen vele. Szorosan magamhoz ölelem, ringatom, folyamatosan suttogok neki, míg másik kezemmel egy kisebb törölközőbe csavarom a kést, hogy biztonsággal meg tudjam fogni Yana közelében is. A sírása egy kicsit csillapodik, mire kiérünk a fiúkhoz, és csak biccentek Dave-nek, hogy mehetünk, mert tudom, hogy nincs vesztegetni való időnk. Én is figyelek, de csak azért, hogy jelezhessek Davidnek, vagy védeni tudjam Yanát, ha kell. Lucifer is feszülten, a környezetünket pásztázva halad mellettünk, míg én szorosan ölelem és tovább nyugtatgatom Yanát. Mire a kocsihoz érünk, már egészen elhalkul, de azért még sűrűn szipog, és ahogy beteszem a gyerekülésre, már ismét lefelé görbül a szája, ezért inkább bepréselem magam az ülés előtt, hogy a másik oldalra se kelljen átmennem. Szerencsére ez az új autó hatalmas beltérrel rendelkezik, amit Lucifer is kihasznál és beszökken Yana elé.
– Itt már rendben leszünk – pillantok gyorsan Dave-re, jelezve, hogy induljunk. Míg ő beül előre, én először Yanát kötöm be az ülésben, aztán Lucifert a másik ülésre parancsolom és őt is, végül pedig magamat is középen. Ekkorra már bőven úton is vagyunk, én pedig Yanát simogatva nézek hol a hátsó szélvédőn kifelé, hogy Davidre.
– Mit csinálunk? – kérdezem feszülten. Magunk mögött hagytuk a szó szerint leharcolt lakást, nem tudom mennyi hullát, az árnyékaim nyilván akkor nem voltak a helyükön, amikor hasznuk is lehetett volna... Ez önvédelemnek minősült? Vagy most újra menekülni fogunk, egy kisgyerekkel és egy kutyával? Most kezdek csak igazán megzavarodni, noha pániknak nem engedek utat. Akármit is mond Dave, megbízok benne, mert az életemet is rábíznám, és én egyébként is inkább azt figyelem, követnek-e minket. Nem is kell, csak két kanyar és egy kereszteződés, hogy biztos legyek benne.
– Fehér sedan, georgiai rendszámmal. Biztos, hogy rajtunk van – mondom Dave-nek, hogy ő is tudja. Ha több autó van és rádiós kapcsolatban vannak, akár valahol meg is próbálhatják elvágni az utunkat... és alighogy ezt végiggondolom, már látom is, ahogy balról forgalom szemben haladva, több autóval is kis híján összeütközve megjelenik egy másik furgon. Eggyel elvéti a célt, mert nem az előttünk levő autóba ütközik bele, hanem a kettővel előttünk veszteglőbe, áttolva azt a másik sávba, és hiába lesz ettől nekünk egy autónyi előnyünk, én már nyúlok is a nadrágom derekába a fegyveremért, előrehajolva, a testemmel borulva védve Yanát az ülésben ösztönösen, még ha tudom is, hogy ezen az autón nem fognak tudni átlőni. Áldom Dave eszét érte.

Goodbye to my enemies, they try to beat me but I won’t surrender. Fear won’t be the death of me, I won’t go quietly into the night. My pain is a memory, pouring over like the stormy weather. Won’t get the best of me, I won’t go quietly into the light. I fight 'til the end of me. Did you think that it would be that easy?
To David

BEE





youre the place I NEED TO FIND
TO REMEMBER the light


Axel Pierce imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Aviva Pierce
Munkanélküli
ranggal rendelkezem
★ :
David & Shayana | the inevitable - Page 3 BHAUszd
David & Shayana | the inevitable - Page 3 95d3e3bf78be14b2c68e2a303b0dd08442d787fa
★ kor ★ :
35
★ családi állapot ★ :
David & Shayana | the inevitable - Page 3 349f53aadb63e7f683102fbe76ca71f27301c774
like the sky high above
you're everything
my perception of love
David & Shayana | the inevitable - Page 3 ERrtJe8
★ lakhely ★ :
Townsend, MT
★ :
David & Shayana | the inevitable - Page 3 7b5c51cf87daa3bd65f4182909cea781
★ foglalkozás ★ :
stay at home mom
★ play by ★ :
Anya Chalotra
★ szükségem van rád ★ :
David & Shayana | the inevitable - Page 3 647d4631779e28134e308a8d0785859ed49f1539
★ hozzászólások száma ★ :
427
★ :
David & Shayana | the inevitable - Page 3 P0sDr9D
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3
TémanyitásRe: David & Shayana | the inevitable
David & Shayana | the inevitable - Page 3 EmptyHétf. Dec. 04, 2023 5:18 pm
Shay & David

Jekyll and Hyde
There's just so much goddamn weight on my shoulders
All I'm trying to do is live my motherfucking life
Supposed to be happy, but I'm only getting colder
Wear a smile on my face, but there's a demon inside
+18


A karácsony épp olyan jól telt, mint amilyenre elterveztem. Shay örült a hideg időre - és kirándulásokra - való bakancsnak és anoráknak, Yana oda volt az új játékokért, Lucifer imádta a velős marha csontot, én pedig majd elolvadtam a mesekönyv alakú, kinyitható medáltól, amiben az egyik oldalt Shay képe volt, a másikban Yana. Tényleg úgy éltem meg ezt az időszakot, mint egy mesét, egy szép, családi mesét. Január elején lecseréltem a kocsit, de szinte már csak azért, mert már korábban megrendeltem és sose jön rosszul egy golyóálló monstrum a "szabadság országában". Nem gondoltam rosszra, még a nyomorult ügynökökről is megfeledkeztem. A fegyvert már nem a moszad veszélye miatt, hanem a csomagok őrzése okán hordtam magamnál. Úgy éreztem, hogy nem történhet semmi rossz, hiszen eddig sem történt, most meg Izrael egyébként is háborúban áll a palesztinokkal. Szóval amikor jött az sms, az olyan volt, mint egy kibaszott nagy, józanító pofon.
Már úton voltam haza, amikor rezgett a mobilom. Lepillantva rá látom, ahogy Shay lefotózta Yanát, ahogy alszik és helyzetjelentést ad. Mosolyogva küldök vissza egy szív emojit, jelezve, hogy láttam. Leteszem a mobilt és újra felpillantok az útra. Az egérutakat használom, de azért így is nagy a forgalom. Amikor újabb rezgés jön, félszemmel tekintek a telefonra, Shay nevét látva mosolygok, de az üzenet jellege nem mosolyogtató.
Itt vannak.
Eleinte nem értem, kik, aztán amikor leesik, kik lehetnek azok, mintha a szívem és a mellkasomat hirtelen lehúznák a gyomromba.
Úton
Válaszolok csak ennyit, hogy tudja, nem vesztegetek egy percet se.
Tartom a frontot, míg haza érsz jön a következő üzenet, nekem pedig átkattan az agyam. Nem bánthatják őket. Őszintén szólva, csoda, hogy nem okozok balesetet, mert olyan lendülettel állok ki az oszlopból és hajtok a szembe jövők sávjába, mint aki megőrült. A dudára szinte rákönyököltem, hogy az épp beforduló és keresztbe haladó autók észre vegyenek és megálljanak, szerencsémre pedig így is lett. Egy gyalogosnak félre kellett ugrania, de őszintén? Ha most elcsapok valakit, az se érdekelne.
Gyakorlatilag minden szabályt megszegek, mert minél gyorsabban akarok haza jutni. A telefonom néha megrezzen, de csak félszemmel nézek le hogy lássam, Shay írt. Az jó. Ha ír, az jó. Magamban persze elkönyvelem, hogy valamit a földre szórhatott, úgy hogy igyekszem majd oda figyelni arra is. Tervet igyekszek kieszelni, gondolkodni, mi legyen az első lépés. Ahogy az utcába érek, már tudom is. Kicsit hátrébb állok meg, hogy ne legyek feltűnő azoknak, akik előrébb állnak. Szinte félig felállok a járdára, meglehetősen szabálytalanul, de nem érdekel. A furgont és az autót figyelem, előveszem a fegyveremet az övemről és megközelítem a járműveket. Egy-egy sofőr várakozik, én pedig inkább biztosra megyek. A két lövés hangja persze megriasztja a tömeget de nem baj, a káosz nekünk jó. A házba sietek, ahol az egyik ablakot már be is robbantották - az ajtóval meg sem próbálkoztak. A fal mellé húzódok, óvatosan tekintek be, de rohadt sötét van. Kiabálás, dulakodás hangjait azonban hallom, bele vegyülve Yana sírásába, így nem várok tovább. Sietve bemászok az ablakon, a hosszúlábammal nem nehéz átlépni az elterített üveget úgy, hogy tudom, ott van. Kell pár másodperc, amíg hozzászokik a szemem a sötéthez, de a lakást egyébként is úgy ismerem már, mint a tenyeremet. Miután ki tudom venni az előttem lévő alakokat, megindulok, hogy hátba támadjam őket. Az elsőt egyszerű elintézni és kitörni a nyakát, a következő alak, aki felém fordul már három golyóval a mellkasában végzi és az is kap kettőt a hátába, aki Shayt igyekszik leszúrni a földön. Le is rúgom róla és letérdelek Shayhez, hogy megnézzem. A sötétben nem látok rajta súlyosnak bizonyuló sérülést, de ahogy megfogom, érzem rajta, hogy tiszta vér.
- Jól vagy? - csekkolom le őt, ha pedig jelez, hogy igen, akkor bólintok.
- Hozd a gyereket és indulunk! - kelek fel és előre megyek, hogy egyrészt felvegyek egy-két fegyvert és egy tőrt a földről, másrészt tisztítsam az utat előttük, ha szükséges. Kinyitom a bejárati ajtót, mert tudom, hogy Yanát nem egészséges az ablakon át adogatni, aztán kilesek, és kilépek. Egyelőre tiszta a terep, de úgy sejtem, hogy nem ennyi lesz. Sose volt egyszerű dolgunk. Ha Shay jön Yanával és Luciferrel, én csőre töltött fegyverrel indulok meg előre. Az utcán emberek állják körbe a furgon és a másik autó orrát, amiben a halott ipsék ülnek, de nem szentelek több figyelmet rájuk, mint kell. Sietve az autóhoz érünk, kinyitom a hátsó ajtót Shaynek.
- Maradj hátul vele. - nézek rá, aztán ha beszállt, hogy betegye Yanát a gyerekülésbe, én is beszállok a kocsiba. Nem várhatom meg, amíg mindannyian bekötik magukat, szóval beindítom a motort és el is indulunk.




WHEN IT GETS HARD, I'LL NEVER LOSE SIGHT OF WHAT'S
CARVED IN MY HEART

Aviva Pierce imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Axel Pierce
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
David & Shayana | the inevitable - Page 3 Cube
David & Shayana | the inevitable - Page 3 Tumblr_nsagyopgB11ucu575o1_250
★ kor ★ :
37
★ lakhely ★ :
Townsend, Montana
★ foglalkozás ★ :
Ranch Hand
★ play by ★ :
Scott Eastwood
★ szükségem van rád ★ :
David & Shayana | the inevitable - Page 3 6c8b872fc6712186b84b43a8b8a5b3b64eaccfa4
★ hozzászólások száma ★ :
425
★ :
David & Shayana | the inevitable - Page 3 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f707276646664304d764a6c6863673d3d2d3833363636303133362e313631326635323662393163356461623631343036353332383337352e676966
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3
TémanyitásDavid & Shayana | the inevitable
David & Shayana | the inevitable - Page 3 EmptyHétf. Dec. 04, 2023 3:41 pm
+18
A karácsony pont olyan kellemes, békés hangulatban telik el, ahogy vártuk és szerettük volna. Rengeteg közös emlék, vicces, megható és kedves pillanatok, Yana nevetése és fogatlan vigyorai, ünneplés négyesben és Dave családjával is, sőt, a szüleinek köszönhetően még kettesben is kaptunk egy kis időt, hogy néhány órára csak egymással kelljen foglalkoznunk. A lelkem olyan magas szintre töltődik, amit semmi nem tudna már lemeríteni, tele vagyok szeretettel és erővel, amit a családomból nyerek. Úgy érzem, minden egyre jobb és ennél már csak még jobb lehet majd – talán itt követem el a hibát, mert nem úgy tekintek az állapotunkra, mint ahonnan nagyot lehet zuhanni. Beletemetkezem ebbe az új életbe, amit kialakítottunk magunknak és igen, naiv módon kizárom a tudatomból mindazt, ami ezt elronthatná. Miért is foglalkoznék vele? Van nálam nagyobb problémájuk is.
Megkezdődik a január, és el is telik több mint a fele, nekünk pedig a legnagyobb problémánk az, hogy Dave-nek néha túlóráznia kell, hogy behozza az időt, amit majd a megbeszélt kirándulásra fog kivenni. Közösen kiválasztottuk a helyeket, amiket meg fogunk nézni, összeraktunk egy útitervet és lefoglaltunk egy csinos kis apartmant is, ami állatbarát és Yanának külön kis szobája is lesz, ahová felállítanak neki egy babaágyat is. Január utolsó hétvégéjére időzítettük be az utazást, és már tényleg csak Davidnek kell behozni az órákat; mondjuk ezen a napon véglegesíteni is fogja őket. Egyébként is be volt tervezve, hogy ma átmegyek Yanával a szüleihez, így tudnak vele időt is tölteni és nekem is lesz lehetőségem szusszanni egyet, azaz nem lesz – annyira – nehezen viselhető, ha ma csak késő este ér haza. Hiányozni persze nagyon fog mindkettőnknek, de igazából onnantól, hogy elaltatom Yanát, nyugalom lesz, a napi teendők nagy részét pedig Joe-ék leveszik rólam, míg ott vagyunk, így aztán szavam sem lehet.
Joe fuvaroz bennünket haza is, mivel megegyeztünk abban, hogy ma ő lesz a papa-taxi, ha már úgyis szerzett be gyerekülést az unokák szállításához – amikor emlékeztettem rá, hogy Yana egyedül van, csak mindentudóan mosolygott –, de így is majdnem este hét óra van, mire Lucival a nyomunkban belépünk a lakásba a hercegkisasszonnyal, akiknek egyébként már ragadnak is le a szemei. Azért miután levettük a kabátokat és lecuccoltunk, még megetetem, de már nem is kíván olyan sok vacsit, mert belealszik a szopizásba, úgyhogy csak mosolyogva lefektetem aludni. Küldök egy képet Dave-nek az édesdeden alvó lányunkról, egy megerősítő üzenettel, hogy nem is igazán kellett altatnom, meg aztán még eggyel, hogy nagyon várom haza és hiányzik. Csendesen elpakolok, a lakásban, letelepszem a tévé elé Luciferrel, aztán, hogy Dave-nek ezzel már ne kelljen foglalkoznia, még egyszer kimegyek vele az épület udvarára, hogy elvégezze, amit el kell végeznie.
Odakint, a kabátomba burkolózva veszem észre az első jeleket. Lucifer is csak jelöl egy-két bokrot, és közben mintha nagyon nem arra figyelne, nagyon nézi az utcát, hegyezi a fülét, figyel engem is, aztán végül inkább lecövekel a lábamhoz, de a fenekét sem teszi le, csak hátracsapja és folyamatosan mozgatja a füleit. Én is érzek valamit, valami ösztönös rossz előérzet kúszik felfelé a torkomon, amitől minden izmom ugrásra készen feszül meg. Nézem az autót az út túloldalán; nem ismerős, és bár a sötétített ablakok általánosak lennének, azt a rendszámot még soha nem láttam a környéken.
– Gyere, Lucifer – mondom fojtott hangon a feszülten álló kutyának, és teszek egy lépést hátra, éppen akkor, amikor meghallom egy másik autó motorját. Hangosan. A hang irányába kapom a fejem, és amikor egy újabb ismeretlen fekete furgont látok meg felénk száguldani, akkor már nem csak rossz előérzetem van, hanem üvöltenek a szirénák a fejemben.
– Lucifer! – Ezúttal már rákiáltok a kutyára, miközben sarkon fordulok és már rohanok is befelé, Lucival a nyomomban. Amint ő is bent van, becsapom magunk mögött az ajtókat, a bejárati ajtónak pedig minden biztonsági zárját ráfordítom. Nem esek pánikba, work mode-ba kapcsol az agyam. Tudatosan megyek végig a lakáson, ellenőrzöm a redőnyöket, amiket szerencsére mindenhol lehúztam, és közben fél szemmel már Davidnek írok üzenetet. Legszívesebben felhívnám, de fogalmam sincs, mennyire felkészültek és rácsatlakoztak-e valamelyik hullámhosszra, szóval az üzenetet ítélem meg biztonságosnak – azt viszont muszáj, mert tudnia kell. Miattunk is és azért is, hogy ne sétálhasson bele semmilyen csapdába.
Itt vannak.
A mellkasom összeszorul, mert ezt nem érzem elégnek.
Tartom a frontot, amíg hazaérsz.
Már a hálóban levő fegyverszekrény előtt térdelek – amit abban a pillanatban kényszerítettek ránk, amikor Dave már veteránként beszerzett itthonra fegyvereket, és amminek nyilván nem osztotta meg velem a kódját. Beütöm a PIN-t, a szekrény kinyílik, én pedig már veszem is elő a két pisztolyt. Miközben ellenőrzöm a tárakat és a nadrágom derekába dugom őket, hallom a zajt a lépcsőházból és azt is, hogy Lucifer az előszobában morog az ajtóra.
Nem engedem őket Yana közelébe.
Még egyszer ellenőrzök minden ablakot, de mivel tudom, hogy van időm, a konyhában is teszek egy kört. A könnyen megszerezhető fegyvereket egyrészről eltüntetem onnan, másrészről pedig magamhoz veszek két éles kést, de még egy kibaszott serpenyőt is. Éppen behordom ezeket a "bázisomra", azaz a hálószobába, amikor meghallom a matatást a folyosói ablaknál is. Az orrom alatt káromkodok, mert hiába biztonsági üveg, ha megfelelően felszereltek, azzal hamarabb elbánnak, mint az ajtóval, ráadásul elvágják az egyik menekülőutunkat. Most már tudom, hogy nem kockáztathatok; besietek Yanáért és óvatosan felemelem őt az ágyából. Halkan, megnyugtatóan suttogok neki arról, hogy nem lesz semmi baj, a hátát simogatva viszem be a hálószobánkból nyíló fürdőbe, és befektetem őt az odakészített hordozóba, amit beteszek a fürdőkád aljára. Beépített kád, körbe van betonozva, a fürdőnek ráadásul csak olyan ablaka van, amit nem érhetnek el odakintről. Megpuszilom Yana homlokát, megígérem neki, hogy nem hagyom, hogy baja essen, aztán kisietek és szólok Lucifernek. A kutya feszülten, de azonnal megérkezik, én pedig leguggolok vele szemben és elmagyarázom neki, hogy vigyáznia kell Yanára, ha valami balul sülne el. A lakást még együtt járjuk végig; egy lábasban összetörök poharakat, az üvegszilánkokkal felszórom az ablakok alatti területet – Lucifert gondosan távol tartva tőle és le is tiltva róla –, aztán lekapcsolom a villanyokat és visszavonulunk. Becsukom a szobák ajtaját, magunkra zárom a háló ajtaját, aztán Lucifert beküldöm Yanához a fürdőbe és rájuk zárom az ajtót.
Nézz majd a lábad elé.
Leteszem a telefont, behúzom a sötétítőfüggönyt az ablakon, hogy ne láthassa a visszatükröződésemet, aki bejön majd az ajtón. És várok. Hallom, amikor elroppantják és leszakítják a redőnyt a folyosói ablakon, és azt is, amikor sikerül berobbantaniuk az üveget. Nem csinálnak nagy zajt, ami okos, de én már tudom, hogy itt vannak. A fürdőszobából neszezés szűrődik ki, én pedig némán rimánkodok, hogy Yana ne ébredjen fel, legalább még ne... de ekkor meghallom az első fájdalmas szitkozódásokat is a folyosón. Rámarkolok a kezemben tartott késre és elkezdek visszaszámolni. Minden egyes elhangzó szót ki tudok venni és ki tudom számolni a lépéseiket, így amikor az első ember benyomja a hálószoba ajtaját, én már pontosan tudom, hogy jönni fog. Oldalt állok a falnál, merőlegesen az ajtóra, így még azelőtt kapom el a fegyvert tartó kezét, hogy ő észrevehetne engem; megrántom magam felé, satuba fogom a nyakát és ugyanezzel a mozdulattal felfelé döfve belemártom a kést a fejébe, az állkapcsa közepén, a puha részeken keresztül egészen a markolatig. Kirántom a kést és már lököm is el magamtól a testet, mert addigra már a következő nyomakodik be az ajtón, és ahogy nekitaszítom a magatehetetlen társát, egyrészt elállják az utat, másrészt pont annyi időre billen ki az egyensúlyából, hogy lendületet adjak a késnek és beleállítsam a nyakába, elvágva a nyaki verőereket és átmetszve a légcsövét is. A következő delikvensnek már valahogy át kell jutnia két hullán is befelé, de segítek neki; miközben visszaszerzem a késemet, megragadom a kezét és magam felé rántom, egyenesen bele a kés pengéjébe, amit aztán visszahúzok és alulról átdöföm vele a tüdejét is. Magamon tartom fedezéknek, hogy ki tudjak lesni az ajtón, de csak azt tudom felmérni, hogy többen is mozognak a sötétben. Éppen visszahúzódok és hagyom a földre esni a testet, amikor a következő már okosabbnak bizonyul, mert fedezőtűzzel nyomul előre...
És hiába van hangtompító a fegyverén, sikerül kilőnie a szemközti ablaküveget, a zajra pedig Yana felsír a fürdőszobában. Megfeszülnek az izmaim, és szinte érzem az izgatott zúgolódást odakint, amit tudom, hogy ki kell használnom. Előveszem az egyik fegyveremet, és miközben csőre töltöm, már hajolok is ki a fedezékem mögül, és mielőtt még viszonozhatnák a tüzet, kettőnek ólmot is eresztek a fejébe. Yana egyre jobban sír, amit nagyon nehéz kizárnom, és elnyomja a hangokat is a folyosóról, így kevésbé vagyok felkészült. A fedezőtüzet persze hallom és látom, de azt csak a hangokból tudtam volna kikövetkeztetni, hogy többen mozdultak egyszerre; hiába szedem le az elsőt, beterítve az ajtót mögötte véres agyvelővel, mögötte lendületből érkezik a következő fekete ruhás alak és rám veti magát. Sikerül kibillentenie az egyensúlyomból és ugyanezzel a lendülettel ököllel az arcomba is vág, de az adrenalintól nem érzek fájdalmat. Ahogy földet ér a hátam, már nyúlok is ki a bal kezemmel az odakészített késemért, rövid dulakodásba kezdünk, de egy centivel sem engedem közelebb az ajtóhoz, mert előbb vágom el a torkát. A vére szinte ömleni kezd rám, ezért gyorsan lerúgom magamról a testet – mögötte pedig ott áll a következő. Már csak a torkolattüzet látom, reflexből fordulok ki oldalra, de a lövedék így is olyan mélyen súrolja a felkarom, hogy felmordulok a fájdalomtól. Lucifer felugat odabent és kaparni kezdi az ajtót, ahogy megérzi a vérem szagát, Yana sírása pedig már dobhártyaszaggató, a faszkalap pedig elköveti azt a hatalmas hibát, hogy az ajtóra emeli a fegyverét. Dühös kiáltással rúgom fel magam a földről, rávetve magam, nekitaszítva az ajtónak és lendületből döfve a késemmel a hasába, aztán felfelé a mellkasába is. Elugrok az oldalról érkező lövés elől, aztán reflexből tüzelek; először azt hiszem, neki is sikerül kitérnie, de nem teljesen... viszont ellövöm a kézfejét, így elejti a fegyverét. Nem szeppen meg, kivont tőrrel indul meg felém, és becsületére legyen szólva, gyorsan mozog. A következő golyó elől már sikerül kitérnie, aztán jobbára átugorja a természetes – halott – akadályokat az ajtóban. Nem hátrálok el előle, mert akkor a fürdőszoba ajtaja és közém kerülne, így van lehetősége neki is ledöntenie a lábamról. A tőr esés közben megvágja az arcomat, de meg sem érzem. Mindketten próbáljuk lefegyverezni és közben megölni a másikat, és amikor megjelenik még egy alak, megrémülök, hogy be fog jutni a fürdőbe, de szerencsére a társának akar besegíteni. Rám nézve persze szívás, de amíg nem mennek be azon az ajtón...
És hiába sikerül elvenniük a fegyverem, hiába szerzek be még több vágást és zúzódást, a dulakodás miatt nem nyújtok tiszta célpontot, így lőni sem tudnak. A mögöttük felbukkanó árnyékot pedig csak én látom.

Goodbye to my enemies, they try to beat me but I won’t surrender. Fear won’t be the death of me, I won’t go quietly into the night. My pain is a memory, pouring over like the stormy weather. Won’t get the best of me, I won’t go quietly into the light. I fight 'til the end of me. Did you think that it would be that easy?
To David

BEE





youre the place I NEED TO FIND
TO REMEMBER the light


Axel Pierce imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Aviva Pierce
Munkanélküli
ranggal rendelkezem
★ :
David & Shayana | the inevitable - Page 3 BHAUszd
David & Shayana | the inevitable - Page 3 95d3e3bf78be14b2c68e2a303b0dd08442d787fa
★ kor ★ :
35
★ családi állapot ★ :
David & Shayana | the inevitable - Page 3 349f53aadb63e7f683102fbe76ca71f27301c774
like the sky high above
you're everything
my perception of love
David & Shayana | the inevitable - Page 3 ERrtJe8
★ lakhely ★ :
Townsend, MT
★ :
David & Shayana | the inevitable - Page 3 7b5c51cf87daa3bd65f4182909cea781
★ foglalkozás ★ :
stay at home mom
★ play by ★ :
Anya Chalotra
★ szükségem van rád ★ :
David & Shayana | the inevitable - Page 3 647d4631779e28134e308a8d0785859ed49f1539
★ hozzászólások száma ★ :
427
★ :
David & Shayana | the inevitable - Page 3 P0sDr9D
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3
TémanyitásRe: David & Shayana | the inevitable
David & Shayana | the inevitable - Page 3 Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
David & Shayana | the inevitable
Vissza az elejére 
3 / 3 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» What if... | David & Shayana
» David & Shayana | our new chapter
» Shayana & David | Suprise after surprise
» Shayana & David | Family Picture
» David & Shayana | the first long-awaited return

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: New York :: Brooklyn :: Lakóhelyek :: Lakások-
Ugrás: