New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 57 felhasználó van itt :: 13 regisztrált, 0 rejtett és 44 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Kinsley Hidalgo-Montoya
tollából
Ma 18:30-kor
Kinsley Hidalgo-Montoya
tollából
Ma 17:31-kor
Kinsley Hidalgo-Montoya
tollából
Ma 17:20-kor
Deborah Winchester
tollából
Ma 16:57-kor
Tyra Greene
tollából
Ma 16:42-kor
Aerith Anderson
tollából
Ma 16:30-kor
Freya Kensington
tollából
Ma 16:20-kor
Flor Sánchez Moreno
tollából
Ma 16:10-kor
Remington Fellowes
tollából
Ma 16:01-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
18
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
47
34
Munkások
36
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
38
Üzlet
29
29
Összesen
236
222

Long journey... ~ Lotte&Shane
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
TémanyitásRe: Long journey... ~ Lotte&Shane
Long journey... ~ Lotte&Shane - Page 2 EmptyCsüt. Dec. 21 2017, 20:25
▐ I need to visit my family…▐ South Carolina, Beaufort▐

Shane & Lottie

◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆


Az apámmal való diskurálás után picit haragszom magamra, és a világra is, de mindenesetre a betegségem az, ami lelomboz. Nem volt hülyeség, amikor az előző kardiológusom arra kért, hogy járjak el rendszeresen a pszichológushoz, mert a lelki felkészültség éppen annyira fontos, mint a fizikumom szinten tartása. Shane-nel nem beszélgettem semmi ilyesmiről, igazából, mint az orvosom még nem is adott semmilyen tájékoztatást, mert a kórházból is az alatta álló Dr. Clemence menesztett. Ki érti a férfiakat, meg a hozzájuk fűződő viszonyokat? Ott a műtétre hivatkozva hagyott lógva, de már akkor is menekülőre fogta, amikor megkérdeztem, hogy mire számítsak. A nyitottsága nem érne fel Dr. Stevens-szel, aki talán idősebb volt az exemnél, de megkérdezte tőlem, hogy félek-e, és hogy mennyire fontos a gyógyulásom. A veszekedések közepette elveszítettem a motivációmat, és egyedül vágtam neki a tervemnek, de Shane mindent keresztülhúz, és meg sem kérdezi tőlem, hogy akarom-e a jelenlétét. Igen…örülök neki, hogy velem van, de mint az orvosom? Nekem fura, ha zavarba hozom, mert a melleim láttán más emlékek ötlenek fel neki, mintsem a tényekre szorítkozna. A káosz mestere, én meg a királynője annak, így nem tudom elképzelni azt sem, hogy behívna egy vizsgálatra. Meg kellene értetnem vele, hogy nekünk nem opció a közös munka. Ki hallott már olyanról, hogy vonzódom az orvosomhoz?
- Ez ennél kicsit összetettebb Shane, de valóban nem hiszek abban, hogy meg tudsz menteni, és nem a szakmai hozzáállásodon, vagy a munkádon múlik, mert a legjobb vagy. – fűzöm össze a karjaimat, és elszomorodom, mert most az egyszer nem hazudtam neki. A titkok felemlegetése amolyan hasonlat lett volna, de minden szavamat támadásnak véli, ebben csak arra céloztam, hogy előfordul, hogy az ember másképpen vélekedik egy kapcsolatról, és annak minőségéről. Ha megcsalt volna, nem szeretnék tudni róla, mert ahogyan ez Dexter esetében kiderült, összetört vele.
- Shane…mi lenne, ha nem forgatnád ki a szavaimat? Annyira örülnék, ha közös nevezőre jutnánk, de itt most…hagyjuk – szegezem a tekintetem a húgomra, aki élénken nézelődik a standoknál, még egy sajtos eladó előtt is megállunk. A szüleiről érdeklődöm, mert sejtem, hogy gyűlölnének, ha tudnák, hogy megint a fiúk életébe férkőztem. Shane megtorpan, és felemelve a hangját kér számon,de nem csinál jelenetet.
- Meg sem kérdezhetem, hogy mi van velük? Miért kell, hogy minden rólam szóljon…de máskor nem teszek fel felesleges kérdéseket, rendben? – préselem össze az ajkaimat, és odébbállok, mert kezdek kibukni a kommunikációnktól. Gabrielle lenyűgözte, nem tudom megérteni, hogyan képes a kalandjai után ennyire nyájasan viselkedni egy gyerekkel, de okozhat még meglepetéseket. A vak is látja, hogy jól állna neki az apaszerep, csak nem tőlem. Vajon felkészült volna egy beteg gyerekre? Örökletes a szívelégtelenségem, de ez eddig nem ütötte fel a fejét. A szüleimmel is beszélgetnem kellene róla, de itt most az én utódlásom is felmerül. Belehalnék a várandósságba, hamarabb észrevétlenül vitt volna el a kór, de mostanra világos, hogy selejt vagyok ahhoz is, hogy megajándékozzak egy férfit a gyermek fogalmával. Istenem, mi soha nem lehettünk volna boldogok!
- Ó, nekem olyanom is van. – gúnyosan mosolyodom el, és ez az álca, hogy a kemény, megközelíthetetlen nő legyek, már kezd megrepedni. Shane mikor fogsz már komolyan venni, ha meghaltam esetleg? A némaságba burkolózom, további veszekedésnek nem adnék táptalajt, ha nem muszáj. A házba érve elengedem a testvéremmel együtt, és a szüleimhez csapódom, de ők már a nagy vacsorát készítik elő. Ennek most estig nem is lesz vége, így felmegyek a régi szobámba. Mélyeket sóhajtok, megterhelő a lépcsőzés, a bokáimat nem érzem, így letelepszem az ágyamra, és a kisládám kincseiből csemegézek, de hamarosan társaságom akad. A kékjeim bejárják Shane arcát, és az újabb támadási felületet, amit nyújtok neki.
- Jobban tetszik, hogy kedvelnek. – suttogom, és a levélre pillantok. Évekkel ezelőtt a párnám alá rejtettem, most már csak jó emlékként őrzöm.
- Szerettelek, milyen kérdés ez Shane? – kerekednek ki a szemeim, arcul csap a felismerés, hogy egy árva szavamat sem hiszi el. Már tényleg nem értem, hogy mit keres itt. Az ágyra huppan, még a matracom is besüpped.
- Volt tartásom, különben nem akartál volna elvenni. – nem ismeri az előéletemet, ő volt az első olyan férfi, akivel vártam a szexet illetőleg, de talán hiba volt, mert nem értékelte. Hajaj, egyre borongósabb a hangulat a szobában.
- Nagyon vicces vagy Shane…ne tarts észben semmit. – már kezdem feladni a reményt is, hogy együttműködő legyek, és a következő kérdésemmel megásom a közöttünk lévő szakadékot.
- Igen, ez jó kérdőjel. – hagyom rá, nem szólok utána, csak eldőlök az ágyon, és elgondolkodom azon, hogy mennyire volt szerencsés azt hazudnom, hogy a férjem. Dexter szívtelen, nem érdemelné meg, hogy itt legyen, de az meg az én oldalamról galádság, hogy újabb szívességre kötelezem az exemet. A bőröndökkel fél órán belül megérkeznek, és ismételten kettesben maradunk. A felszólalásra kelek fel, és veszem magamhoz a kötszereket.
- Megcsinálom egyedül Shane. – a fürdőbe zárkózom, és a pulcsimtól megválva előbb lefertőtlenítem, és megnézem a tükörben az ocsmányságot. Borzalmasan fáj, a légzésem felületes, de tűrök. A leragasztással meggyűlik a bajom, nem vagyok egészségügyis, jobb híján ez is megteszi. Egy lazább pamut felsőbe bújok bele. Mikor kiérek, akkor veszem észre, hogy már elfeküdt az ágyamon.
- Tudod, mit Shane. – a komódra pakolom az elsősegély felszerelést, és elgondolkodva állok meg vele szemben. Higgadtan Charlotte.
- Nem kell maradnod, nem kell eljátszanod, hogy a férjem vagy. Már az is óriási szívesség volt, hogy elhoztál. Holnap reggel elindulhatsz haza, én meg elmondom nekik, hogy csak az orvosom vagy. A mai éjszakát töltsd az ágyban, majd átmegyek a húgom melletti gardróbszobába, ott van egy kisebb ágy. Van választási lehetőséged, de ha nem bánod, én lepihennék. Már nem megy, hogy lépcsőzzek, vitázzak, és játsszam el, hogy mennyire erős vagyok. – az ágyon terpeszkedik, de nem zavartatva magamat fekszem le mellé, és oldalasan fordulva kicsit szuszogva, de lehunyom a szemhéjamat. Fáradékony vagyok, a szívem össze-vissza kalimpál…aludni akarok. A fenekem Shane mellkasához ér, és érzem a hátam mögötti mocorgást, de nem fordulok felé. A mellkas nyomás felerősödik, de már félálomba lépek.
- Szerettelek, erre az életemet tenném fel. Jobbat érdemeltél. – motyogom magam elé, és nem várok választ cserébe.

Zene▐ Szószám▐ Megjegyzés ▐ ©️
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
TémanyitásRe: Long journey... ~ Lotte&Shane
Long journey... ~ Lotte&Shane - Page 2 EmptyCsüt. Dec. 21 2017, 21:00

Lotte & Shane
What about us? What about all the plans that ended in disaster?

Én már nem is tudom komolyan, hogy direkt próbál kihozni a sodromból és megpróbál az agyamra menni, vagy csak kurva jó érzéke van ehhez. Bármelyik is a kettő közül, nem lesz ennek jó vége, már előre látom, és a szülői házban veszekedni sem lehet normálisan, mert a végén még meghallják. A csendes harag pedig a legrosszabb, még az üvöltözős veszekedésnél is rosszabb. A kérdésem kibukik, pedig nem állt szándékomban ilyesfajta beszélgetést kezdeményezni, mégis muszáj vagyok megkérdezni. Furdal a kíváncsiság, és a válasza... nem is tudom, hogy megnyugtat vagy épp ismét a fejembe száll a vér.
- Olyan kérdés, hogy megkell kérdezzem, mert ebben sem vagyok biztos. Veled kapcsolatban már semmiben, az a helyzet és folyamatosan összezavarsz. – a hajamba túrok. Nem tudom már, mit hihetek el neki és mit nem. Egyáltalán azt sem tudom, hogy minek próbálom megérteni vagy megfejteni a dolgokat, hisz lehet, hogy nincs is értelme. Magammal és vele küzdök egyszerre és ez igencsak embert próbáló dolog.
- Nem emiatt akartalak elvenni. – Sok minden másért, ezernyi dolog volt ami miatt feltettem a kérdést neki, de a leginkább fontos az volt, hogy úgy szerettem, mint soha senkit. Az évek múltával sajnos ezt még most sem tudom megcáfolni, mert azóta egy kibaszott komolyabb párkapcsolatom nem volt, na nem mintha olyan nagyon törekedtem volna... De miért tenném, ha a nők nem érdemlik meg, hogy szeressék őket? Lotte tett róla, hogy esélyük se legyen elnyerniük a szívem... Meghal majd lehet, és ekkora űrt hagy majd maga után. Gyönyörű lesz, mit ne mondjak...
Az agytekervényeim folyamatosan kattognak amíg a bőröndökért megyek, és a várost szemlélve megrázom a fejem.
- Mi a faszomat keresek én itt? Mi a kurva életet? Hogy rohadna meg! – olyan erővel csapom be a kocsi ajtaját, hogy zeng az utca. Nyugalom Shane... csak lélegezz mélyeket.
Visszaérve újra beáll köztünk a kellemetlen csend és nem is tudom melyik a jobb. Ha bármelyikünk megszólal, vagy hogy a légy zümmögését is hallani?! Eldőlök az ágyon, amíg elmegy megcsinálni a kötést és lecsukom a szemem. Már félig elalszom, mikor kijön és megtöri a csendet. Megforgatom a szemem, és hallgatom, amit mond. Mélyet sóhajtok, de nem felelek semmit, mert ha mondanék bármit is, akkor újabb összeszólalkozás lenne a vége. Arrébb megyek kicsit az ágyon, mikor lefekszik, és mélyet sóhajtok. Nagyon fáradt vagyok, de amikor motyogva szólal meg, kipattannak a szemeim. Még mindig nem szólalok meg, megvárom, míg elnyomja az álom, és amikor az légzése egyenletessé válik, lassan feltápászkodom az ágyról.
- De nem eléggé... – suttogom és az állkapcsom megfeszítve nézek le rá. Felkapom a hátizsákom, amibe a cuccaim egy része van és halkan csukom be a szoba ajtaját magam mögött. Lefelé igyekszem a lépcsőn ls bemegyek a konyhába, ahol már javában készül az ebéd.
- Shane, hova megy? Lottie hol van? – kérdezi az anyja kétségbeesett arccal, ahogy meglátja a kezemben a táskát.
- Lepihent. Pár rokonom itt él nem messze, meglátogatom őket. Sürgős. Visszajövök majd holnap este. – mondom neki megnyugtatásképp, és az apja felé pillantok.
- Válthatnánk pár szót? – kérdezem, mire bólint és kifelé igyekszem vele a ház elé.
- Elmondta, hogy beteg igaz? Figyeljen rá kérem. Az elsősegély doboza a szobában van a kisszekrényen, az oxigén maszk is mellette. Gyakran rosszul van, tudja mit kell tennie, de azért felvázolom néhány szóban. – mondom neki, majd öt percig ecsetelem, melyik vészhelyzetben melyik bogyót kell bevennie és mi van, ha komolyabbra fordul a helyzet.
- Köszönöm Shane. Nagyon hálás vagyok, hogy ennyire figyel rá. – mondja és megszorítja a vállam. A szemében ott a szomorúság, amit próbál leplezni, de ezt nem lehet. Épphogy visszakapta a lányát, és bármikor el is veszítheti.
- Az orvosa vagyok, ez a dolgom. – mondom és biccentek neki.
- Sietek vissza. Nem leszek messze, ha bármi baj történne, itt a számom. – átnyújtom neki az utolsó névjegyem és hátra sem nézve indulok a kocsim felé. Az autó kerekei csikorognak ahogy elhajtok a ház elől, és cél nélkül indulok el.
Fél órája vezetek, már sötétedik és a szememet dörzsölöm. Elhagytam pár falut és most egy erdős részen haladok úgy száznyolcvannal. A sebességet már nem veszem észre, az autó amúgy is olyan, amiben nem érzékeli az ember. Kivéve, amikor egy több, mint száz kilós állat ugrik ki eléd az útra.
- A picsába! – kiáltok fel és elrántom a kormányt úgy, hogy éppen nem ütközök neki a szarvasnak, viszont az árokban landolok, fejjel lefelé az autóval. A hirtelen megrázkódtatástól egy percig ki sem merem nyitni a szemem, és a szívem is a fülemben dobog és annyira szerencsétlenül nyomódom össze, hogy alig kapok levegőt. Felnyögök és megpróbálok megmozdulni, de nem sikerül, a fejem hasogat és lassan nyúlok a homlokomhoz, s a kezemen pirosló vér jelenik meg.
- Édes istenem. – próbálok lélegezni, de a tüdőm össze van nyomva és fejjel lefelé a vérző fej sem éppen előnyös, így hamar tompulnak el az érzékeim és eszméletemet vesztem...



mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
TémanyitásRe: Long journey... ~ Lotte&Shane
Long journey... ~ Lotte&Shane - Page 2 EmptyCsüt. Dec. 21 2017, 21:15
▐ I need to visit my family…▐ South Carolina, Beaufort▐

Shane & Lottie

◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆


A szüleimmel való találkozás, és a Shane-nel való veszekedés kivettek az erőmből, emiatt szinte átalszom a fél délutánt, és arra ébredek, hogy a mellettem lévő hely üres. Nem lenne szokatlan, hogy Shane önállósítsa magát, még az is lehet, hogy a húgommal játszik a szobájában, de van egy rossz előérzetem. A tekintetem a bőröndökre siklik, és észreveszem, hogy hiányzik az egyik csomag. Nem tétlenkedve állok fel, hogy a papucsomba bújva lemenjek az emeletről, és megnézzem a családom többi tagját, de a konyhában csak apát, és anyát lelem meg. Összefűzöm a karjaimat a mellkasom előtt, és érdeklődve szemlélődök körbe.
- Remek illatok. Nem láttátok Shane-t? – kapok be egy bébi répát, és elmajszolgatom, de majdnem a torkomra forr, mikor apa terítés közben fordul felém és kinyögi, hogy elment.
- Meglátogatja a rokonait. Azt mondta holnap este visszajön. Ugye jól vagy? – ilyen hír hallatán aligha lehetnék jól, és idegesen marok bele a tenyerem belső felébe.
- Apa…Shane-nek nincsenek rokonai a környéken, sőt nem ismeri az ittenieket. Magával vitt valamit? – kérdezek rá, de már a tekintetemmel a telefonomat kutatom.
- Egy hátitáskát, és elmondta, hogy… - a kezemmel állítom meg, és most veszítem el a kontrollt az egész színjáték felett.
- Hazudtam…figyeljetek rám. Shane nem a férjem, hanem az orvosom, és egyben az ex vőlegényem, akit otthagytam az oltárnál. A férjem New Yorkban vár rám, de válófélben vagyunk. – sóhajtok egyet, mert a pulzusom már most felszökött.
- Shane elkísért, mert… - anyára pillantok, már látom, hogy elfehéredik, és szóhoz sem jut.
- Mert látni akartalak titeket. Anya…én már el akartam mondani…szívbeteg vagyok, és…haldoklom. – annyira bizarr, mintha nem is az én számból hangzana el, de apa lesokkolódik, és idegesen túr bele a hajába, anya meg könnyáztatta szemekkel mered rám.
- Charlotte…ez nem lehet igaz. Miért vártál eddig, és nem segíthetnek? – nyugtalan vagyok amiatt, hogy az exem egy szó nélkül lelépett. Nem akartam megbántani, de folyton azt teszem. Mardos a bűntudat, és ezt most helyre kell hoznom.
- Anya…ne most. Shane bajban is lehet. Felhívom. – a farmerem zsebéből keresem elő a készülékemet, és tárcsázni kezdem, de csak a hangposta jelentkezik be.
- Apa…meg kell találnom őt. – csuklik el a hangom, és nem kell többet kérnem, mert apa veszi is a kabátját, és hozza a kocsi kulcsot. Perceken belül már úton vagyunk, anya otthon marad a húgommal, mi meg az utakat rójuk. Tizenkét sikertelen telefonhívás után már kezdem feladni a reményt.
- A bőröndök ott maradtak, mondjuk Shane csak egy utazótáskát hozott, én nem értem… - rázom meg a fejemet, és a sírás környékez, de még tartom magam. A kanyargós utaktól rosszul vagyok, az autóban pedig síri némaság honol.
- Ő hozott el, ha baja esett… - kapom a szám elé a kezemet, és akkor meglátok egy villogó mentőt, meg mellette egy idegen járművet, és egy autómentőt is.
- Mi történt? – pattanok ki, és érzem a mellkasomban lévő szúrást. Lassan közelítem meg a kordont, de innen is látom az árokba szaladt kocsit. Ő volt az.
- Apa… - sápadok el, fohászkodom, hogy ne legyen semmi baja, de tévedek. Két másik szemtanú mondja el a rendőröknek, hogy mit láttak, és hogyan találtak rá a felborult Nissanra, és a benne ülő eszméletlen férfira. A hordágyra fektetett pasi, nem más, mint Shane Harper. Összetörök…az apám kap el, mielőtt összeesnék.
***
Lexington a legnagyobb város a környéken, ahol normális egészségügyi központ is működik, így nem kérdéses, hogy oda szállítanak minket, mert engem is ellátnak a helyszínen a mentősök. Az oxigénnel elboldogulok, és némi vérnyomáscsökkentővel már a mellkasi fájdalom sem olyan elviselhetetlen, de az biztos, hogy kimerültebb vagyok, mint az alvás előtt. Az apám a kocsival együtt jön utánunk, én hátul ülök az egyik kedves kollégával szemben, a mentőorvos pedig Shane-nel foglalkozik. Az előzetes felmérések alapján agyrázkódást kapott, de ezt csak MRI-vel lehet bebizonyítani. A vérzést elállították neki, és kapott fájdalomcsillapítót, de nem néz ki jól. A kezét egy percre sem engedem el, még akkor sem, ha a másikkal a maszkot tartom a szám elé. A bejáratnál egy kisebb csapat vár ránk, én makacsul ragaszkodnék, hogy mellette maradhassak, de egy kardiológus vezet el, és megnyugtat, ha lesznek friss fejlemények, akkor azonnal szól nekem, de addig engem is meg kell néznie. Nem ellenkezem, ha gyorsan túlesek rajta, akkor hamarabb szabadulhatok. Az alapvető vizsgálatok alapján magas a vérnyomásom, és jó lenne, ha megnyugodnék, de az sajnos nem fog menni. Még nem üvöltöttem, de amikor szóba kerül, hogy megfigyelés alatt akarnak tartani, akkor elborul az agyam, és kijelentem, hogy ez nem lehetséges. Időközben anya és apa is a váróban vannak, a húgomra az egyik szomszéd vigyáz. Életem legjobb hálaadása, de ezzel most nem törődöm. Dr. Lewis az exemet ellátó kezelőorvos, így egy két órás procedúra után ő az, aki felvilágosítást ad.
- Jó estét…Önök a hozzátartozók? – hevesen bólintok, és félrehívom, de apa mellém áll, és átkarol.
- Mr. Harpernek valóban agyrázkódása volt, és a bal válla is megrándult. Néhány horzsolással, de megúszta a balesetet. A rendőrök majd szeretnék kihallgatni, de egyelőre ezzel még várnék. Ma éjszakára biztosan bent tartjuk, ha szeretnének nyugodtan menjenek be hozzá. – ez nem is kérdés, már sietek is a megfelelő számú terem felé, és amint benyitok, már nem bírom ki, hogy ne potyogjanak a könnyeim. Az ágyához húzom a széket, és leülök rá. A szemem alatti karikák elmélyültek, sápadtabb vagyok, mint egy halott asszony. A kezét szorongatva húzom a számhoz, és megpuszilom a bütykeit, de felnyílnak a szemhéjai.
- Szia… - suttogom halkan, és halványan elmosolyodom.
- Kórházban vagy, de ne aggódj, rendbe fogsz jönni. – szorítom meg a kézfejét, és könnyáztatta kékjeimmel pillantok rá.
- Pihenned kell Shane. – fogva tartom a bágyadt azúrkék lélektükröket. Ebbe fogok idő előtt belehalni. Le kell zárnom, nem lehet az orvosom.

Zene▐ Szószám▐ Megjegyzés ▐ ©️










mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
TémanyitásRe: Long journey... ~ Lotte&Shane
Long journey... ~ Lotte&Shane - Page 2 EmptyCsüt. Dec. 21 2017, 21:21

Lotte & Shane
What about us? What about all the plans that ended in disaster?

A sötétség úrrá lesz a testemen és orvos létemre semmit nem tudok kezdeni magammal, mert mozdulni sem tudok, még az a mázlim, hogy be voltam kötve. A biztonsági öv éles széle a nyakamat marja, és képtelen vagyok megmozdulni, de megébredek a semmiből egy apró csörrenésre, ami a telefonom hangja, de alig egy másodperc alatt elhal. Pedig felcsillant a remény, mert az a helyzet, hogy azt sem tudom, hol vagyok pontosan. Azt hiszem, amíg erre tartottam, nem sok kocsi jött velem szemben, de a fáradtság erősebb volt nálam, így nem tudok semmit sem biztosra mondani. Előre döntöm a nyakam, hátha úgy kevésbé száll bele a vér, de olyan erős hányinger és szédülés tör rám, hogy nagyokat próbálok nyelni, mert tudom, ha itt most elhányom magam, akkor simán megfulladok. Gondolom nem egyszerű fejjel lefelé okádni. Lecsukom a szemem, és egy pár percig csak a csendben vagyok ott, imádkozva, ha már templomban voltam nemrég, hogy járjon erre valaki. A háttérből kicsit később fel is csendülnek az autó kerekek és a motor hangja és reménykedem, hogy nem egy bunkóval állok szemben és hajt tovább egy árokba borult autó mellett, mert bizony sok olyan van, nem csodálkoznék. Legnagyobb megnyugvásomra azonban hallom, hogy az autó lelassít, megáll, és sietős léptekkel közelít valaki.
- Hé, jól van? – guggol le mellém a nő, én pedig bágyadtan emelem rá a lélektükreimet de nem szólalok meg. – Hívom a mentőket, maradjon nyugton. – utasít, én pedig ha tehetném, kiröhögném. Mégis mit gondol, elszaladok? Hallgatom ahogy bediktálja a dolgokat.
- Agyrázkódás. – suttogom halkan, ő pedig közelebb hajol, kérdezi, mit motyogok, mire behunyt szemmel préselem ki újra a szavakat a számon, de aztán csendben maradok, mert kurva hányingerem van és a szédülés is újra jelentkezik. Forog körülöttem az egész világ, és már csak elhalkulva érzékelem a dolgokat, ahogy a nő megnyugtat. A sötétség újra magával ragad és a vér- és oxigénhiánytól elájulok.

***

Lassan nyitom ki a szemem az ajtónyitás után nem sokkal, és bágyadtan pislogok, míg tekintetem nem a kezemet szorongató Lotte-ra siklik. Mélyet sóhajtok, és újra lehunyom a szemem. Még mindig nem vagyok teljesen jól, és hirtelen azt sem tudom, hol vagyok.
- Hol vagyok? – kérdezem halkan. A szám kiszáradt, és körbe pillantok a szobában, ahol anélkül is, hogy Lotte bármit mondana, rájövök, hogy a kórteremben fekszem. Hirtelen cseréltem helyet a betegeim tömkelegével és most én fekszem a kórház ágyban a plafont bámulva.
- Mi történt? – kérdezem, és mikor Lotte elmondja, hogy balesetet szenvedtem, a fejemhez kapok, ahol kötés díszeleg. Hasogat a fejem minden pontja, de beugrik, amikor a szarva ugrott elém az út közepére. Persze a dög megúszta épségben, mert éppen elrántottam a kormányt. A reflexeim ennyire még hála az égnek rendben voltak. Nem szívesen találkoztam volna azokkal a hatalmas agancsokkal közelebbről. Nem mondok semmit, csak bámulok magam elé, és mélyeket lélegzem. Már tudom. Beaufortban voltam, amikor egy újabb veszekedés folytán indultam el a semmibe... Beugranak az elmúlt napok emlékképei, és olyan ötletem támad, amitől még én magam is megszédülök.
- Hányadika van? Lotte... Rendbe kell jönnöm a nagy napig. Mit kell még elintéznünk? Beszéltél az anyámmal, hogy intézze el a galambokat? – kérdezem felelevenítve az öt évvel ezelőtti emlékeket. Rezzenéstelen az arcom, és annak hála, hogy sokáig járattak anyámék a New yorki színjátszó körbe, egészen jól kifejlesztettem a színészkedés csínját-bínját. – És mi legyen Marie nénikémmel? Nekem nincs kedvem hallgatni, hogy ő nem lett meghívva az esküvőre. Láttad anya arcát, amikor közöltem vele, hogy nem szándékozom meghívni a házsártos öreglányt? – halkan nevetek fel és csóválom meg a fejem. Lottera emelem a tekintetem, aki természetesen úgy veszi a dolgokat, mint vártam. Az elképedés az arcán megér egy misét, én pedig kérdőn, ártatlan tekintettel pillantok.
- Mi az? Jaj ne... Az anyakönyvvezető lemondta?! Mondtam én már az elején, hogy nem szimpatikus. Ó Lotte, csak egyszer hallgatnál rám. – A plafonra emelem a tekintetem, és már alig várom, hogy orvosért szóljon, mert nem tudom, kifogom-e bírni nevetés nélkül. Lehet, hogy aljas vagyok, de megérdemli, még akkor is, hogy tudom, egyre közelebb táncol a sírjához és nem ez lenne a legnagyobb baja, hogy azt gondolja, elvesztettem az emlékezetem egy részét. Bennem van a tüske, és a bosszúvágyam eddig nem volt olyan nagy, de most már egyre feljebb tör, és nem tudom elnyomni magamban...



mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
TémanyitásRe: Long journey... ~ Lotte&Shane
Long journey... ~ Lotte&Shane - Page 2 EmptyCsüt. Dec. 21 2017, 21:26
 
▐ I need to visit my family…▐ South Carolina, Beaufort▐

Shane & Lottie

◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆


Az aggodalom egy egészen különös érzés, de nem tudok neki parancsolni. Más a helyzet, ha valakinek hazudsz, és más, ha látod, hogy az élete miattad megy tönkre. Shane jobban járt volna, ha meg sem ismer, de már késő bánat, és így utólag abszurd is. Nem értem, hogy miért kell folyton kiforgatnia a szavaimat, és másképpen dekódolni, ha nem az a célom, hogy megbántsam, de már nem bírom megszámolni, hányféleképpen adtam a tudtára, hogy nem fogunk jól kijönni, ha nem tud elvonatkoztatni a múlttól. Lefeküdtünk, ez mindkettőnk hibája, és már látom a nagy univerzumban, amit ő még nem…nem fog tudni megmenteni. Elmesélhetném neki az okokat, de neki kell rájönnie arra, hogy az érzelmi befolyásoltság miatt képtelen lesz odafigyelni a sorsdöntő pillanatokban, és nincs kedvem őt okolni, nem bírná ki, ha a kezei között halnék meg. Mi lett abból, hogy elhagytam? Az alkohol lett a legjobb barátja, mostanra meg szépen kifordítottam önmagából is. Mi értelme tagadni, hogy működik még ennyi év elteltével is a kémia közöttünk? Szeretek a közelében lenni, de jelenleg a Dexterrel zajló válásom, a betegségem, és a folytonos civakodás kimerítenek. Azzal a szándékkal készülök a termébe, ha magához tér…hogy elmondjam itt a vége minden szempontból. Nem egyszerűen ellököm, hanem megkönnyítem a dolgát. A hülye is látja, hogy nem képes betegként kezelni, hát akkor én miért győzködjem az ellenkezőjéről? Könnyek égetik a szememet, az előbb még én is egy másik ágyon feküdtem, de nem szeretnék távol lenni tőle, amíg nem bizonyosodom meg arról, hogy jobban van. A kártételem újabb bűnnel bővült. A türkizkék íriszeim az eszméletlen férfira siklanak, és potyogó igazgyöngyökkel ülök le a legközelebbi székre. A karjaim közé veszem az övét, és meg is puszilom, mikor magához tér. Nincs igazán képben, nem csodálkozom rajta, de türelmes vagyok. Elmesélem, hogy kórházban fekszik, és baleset érte, de értetlenség csillog az azúrkék lélektükrök mélyén.
- Agyrázkódásod volt, Shane. A kocsidat majd intézem, egyelőre elvontattuk egy szerelőhöz, hogy átnézhesse. Hányadika? – összeráncolom a homlokomat, és utána számolok én is fejben.
- November huszon… - kezdenék bele, de aztán leforráz. Képtelenség, hogy ne legyen képben a mai esettel, de úgy tűnik, hogy visszarepülünk egy másik témához, amitől kiráz a hideg is.
- Shane…nincsenek galambok, és nem beszéltem az anyáddal. – sápadok el, és azért fohászkodom, hogy ne legyen igaz a sejtésem. Mi van, ha tényleg megtörténik? Mit fogok mondani odahaza, és mekkorák az esélyei? Nem vagyok neurológus, és diplomám sincsen ahhoz, hogy kibogozzam az ehhez vezető szálakat.
- Igen, láttam. Nem kell… - ontja magából a szót, még nevet is a viccein, de én nem találom humorosnak, hogy nem emlékszik a történtekre. A sírás abbamarad, és ledöbbenve állok, amit meg is neszel.
- Senki nem mondta le Shane, egyszerűen…tudod, mit nyugodj meg, majd én mindent rendben tartok. – erőtlen mosolyra futja, és azonnal az ajtó felé pillantok.
- Ki kell mennem, hogy beszéljek az orvosoddal, oké? Nemsokára visszajövök. – a szívem erőteljesen szúr bele, nem foglalkoznék vele, de megtorpanok egy másodpercre, aztán a pulcsimat összehúzva teszek úgy, mint aki csak fázik, de közben a testem motorja rosszalkodik, vagy mondhatni már az utolsókat rúgja mára. A teremből kilépve képletesen úgy érzem, mint aki megfullad a rá nehezedő nyomástól. Másnak a felesége vagyok, és meg vannak számlálva a napjaim, de ő az esküvőnkről áradozik? Az első feladatom, hogy megtaláljam az előbbi doktornőt, de ott időzik a
szüleim társaságában. Apa jóban van a fél kórházzal, gyakran jár ide segíteni a halálos betegeken, enyhülést hoz a haldoklóknak.
- Dr. Lewis, válthatnánk néhány szót? – kérdezek rá, és mikor bólint, akkor félrehívom, és intek anyáéknak, hogy megoldom az ügyet.
- Shane…nem emlékszik a balesetre, sem az eltelt öt évre. Mégis mitől van ez? – harapom be az alsó ajkamat, és a rosszullét kerülget.
- Ó, előfordul a súlyosabb agyrázkódásnál, hogy átmenetileg kiesnek az emlékek, ez eltarthat néhány napig, vagy akár hétig is, de ennek fényében elvégzek pár vizsgálatot. Köszönöm, hogy szólt. – érinti meg a vállamat, és magamra is hagy. Anya suhan oda hozzám először egy üveg narancslével, én meg zokszó nélkül omlok a karjaiba.
- Nem emlékszik semmire…én ebbe. – összeomlok, és anya az, aki vigasztalni kezd, aztán apa is odajön.
- A kocsiját majd elintézem, szívem fel kellene hívnod valakit, aki közel áll hozzá. – én általában összeszedett vagyok, de most tényleg mardos a tehetetlenség láthatatlan keze, mikor helyeselve bólintok.
- Azt fogom tenni. – suttogom, és elkérem az édesapám telefonját. A memóriámmal semmi baj, még talán menni fog, csak ne görcsölnék úgy rá. Időeltolódás szerencsére nincsen a két állam között, és három kicsörgés után beleszól a készülékbe az ex-apósom.
- Jó estét Dr. Harper….Charlotte Green vagyok…igen. Shane-ről lenne szó. – kifejtem röviden, nem kapom olyan ívben az ellenszenvet, mint várom, és elmesélem neki a balesetet, és hogy Shane melyik kórházban fekszik.
- Rendben…reggelre itt vannak? Természetesen. – én tudom, hogy máshoz is fordulhattam volna, de Shane apja az egyik legjobb idegsebész, és a fiáról van szó.
- Apa hazavinnél, miután beszéltem vele? A szülei holnap reggel itt vannak. Nem fogom tudni meghálálni ezt. – némák maradunk, mert ez így igaz, én meg halálra váltan lódulok neki, és lépek be a terembe, ahol a doktornő éppen végez. Egy mosoly kíséretében távozik, én meg az ájuláshoz közel állva sétálok az ágya végéhez.
- Drágám…értesítettem a szüleidet, holnap reggelre iderepülnek. Minden rendben lesz. – bárcsak elhinném minden szavamat. Már szinte beidegződés, hogy hazudnom kell neki. Semmi nem lesz rendben.

Zene▐ Szószám▐ Megjegyzés ▐ ©️
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
TémanyitásRe: Long journey... ~ Lotte&Shane
Long journey... ~ Lotte&Shane - Page 2 EmptySzomb. Dec. 23 2017, 02:24

Lotte & Shane
What about us? What about all the plans that ended in disaster?

A bosszúvágy felébred bennem, és hirtelen ötlettől vezérelve fekszem úgy ott az ágyon, mint aki lemaradt öt évvel, és a fiatalabb Shane Harpert alakítom. Nem mondom, hogy ilyen eszeveszett fejfájással egyszerű lesz a koncentráció, de Lotte arcát nézve rájövök, hogy megéri a színjáték. Ez a nő megérdemli, hogy visszavágjak neki, amiért olyan aljas módon otthagyott a kibaszott oltárnál. Fogalma sincs róla, hogy mit éltem át. El sem tudja képzelni, és volt olyan merész, hogy visszatérjen az életembe, ezzel dupla annyi keserűséget okozva nekem. Ha nem lenne szívbeteg, akkor biztos, hogy az első pillanatban elküldtem volna a búsba, és most nem feküdnék itt a halál faszán egy kibaszott kórházban. Nincs nekem erre se időm, sem energiám, de a gondolatra, hogy nem segítek neki gyógyulni, önzőnek érzem magam. Túl kell tudnom lépni a büszkeségemen, és többnek kell lennem, mint ő valaha is volt. Fordított esetben egyáltalán nem vagyok abban biztos, hogy ő ezt megtenné értem. Bármit, amit az elmúlt hetekben tettem érte… Mi oka volna rá? Na, de nekem mi van?!
- Na jó, de hol vagyok? Mert ez nem a New yorki kórház, abban egész biztos vagyok. – mondom, és olyan éles fájdalom nyilall a tarkómba, hogy a fejemhez kapok és káromkodva mormogok magamban. Lottera emelem a tekintetem, és kérdőn nézek rá, mint akinek fogalma sincs arról, hogy éppen a szüleihez utaztunk, és egy veszekedés után viharzottam ki a szülői házból, elindulva a semmibe.
- November? Baby, ezt te sem gondolod komolyan. Ne hülyéskedj velem… - forgatom meg a szemeimet, mert fejben január végére kell repülnöm, és komolyan felelevenednek előttem az emlékeim, amint az esküvőnket szervezgetjük. Hányingerem támad a gondolattól is, mennyire hagytam magam az orromnál fogva vezetni, és nem vettem észre, hogy az élet, amit élek, egy kibaszott színjáték.
- Jól vagy? Nem nézel ki túl jól. Sápadt vagy. Biztos vagy benne, hogy nem vagy terhes? – fúrom a kisírt szemekbe a tekintetem komoran, és megpróbálok belelátni a nőbe, akit valaha szerettem. A gyerekkérdés folyamatosan ott lengett a kapcsolatunkban, de ő nem akart még családot, én annál inkább. Ma már el sem tudom képzelni, hogy nekem valaha egyáltalán legyen gyerekem, akiről gondoskodhatok. Elvette tőlem ezt is, és hallani sem akarok arról, hogy egyszer majd egy kis Shane, vagy az anyjára hasonlító lány rohangáljon körülöttem…
- Akkor jó, ha senki nem mondta le. De ne titkolj el semmit, oké? – nézek rá összeráncolva a homlokomat, és bólintok, mikor kifelé indul, de látom rajta, hogy nagyon szarul van. Kisebb bűntudat motoszkál bennem, amiért nem tudok túllépni a dolgokon és színészkedem itt, játszva azzal, hogy bármikor rosszul lehet emiatt, mert a felesleges stressz nem tesz jót neki. Tulajdonképp semmi sem tesz jót neki, ami én vagyok… Nem kellene ezt csinálnom, és nem kellene itt lennem sem. Nem tudom, hogy megbántam-e, hogy elvállaltam az esetét vagy ő így érez-e, de valamiért azt súgja az eszem, hogy nem tartunk jó irányba…
A doki felém igyekszik és lehengerlő mosollyal közelít az ágyam felé.
- Dr. Harper… Hogy érzi magát? – kérdezi, én pedig jobban szemügyre veszem a nőt. Ez a mázlim, hogy nem pasival állok szemben, mert egy férfit nem biztos, hogy betudnék palizni úgy, ahogy szeretném.
- Jól, köszönöm. Nem szívesen maradok bent. Egy kis agyrázkódást túlélek. Figyeljen… Dr. Lewis. – leolvasom a névtáblájáról a nevét, és picit tovább időzök a területen, mint kellene. – Mindennel tisztában vagyok, nincs emlékezetkiesésem, csupán játszma az egész. Charlotte megérdemli, és nem akarok erről vitát nyitni. Senkim, így nem tájékoztathatja az igazi állapotomról. Egyébként… nem találkoztunk mi már valahol? – kérdezem, mert kicsit ismerős nekem az arca, de nem vagyok benne biztos.
- Egy egyetemre jártunk. Akkor ezek szerint nem voltam annyira láthatatlan, mint hittem. – mosolyodik el, miközben a vérnyomásom méri, én pedig megpróbálom felidézni, de nem igazán megy.
- Á, igen. Már emlékszem. – villantok apró félmosolyt rá, de élénken azért nem él az emlékeimben. – Szóval, kérem. Legyen ez a kettőnk titka. Meddig akar bent tartani? – kérdezem, mert sejtem, hogy még megfigyelés alatt szándékozik tartani, és én egy pillanatra elgondolkodom rajta, hogy saját felelősségre távozom, de ekkor eszembe jut, hogy jobb lesz itt éjszakázni, mint Lottetal egy szobában, egy ágyban… Nem akarom kísérteni a sorsot újra és újra.
- Reggelig. Az értékei jók, rendben lesz, de nem hazudhatok. Megpróbálom elkerülni a nőt, de ha kérdez… - Nem fejezi be a mondatot, mert közbevágok.
- Ha kérdezi, akkor is azt mondja, hogy ez az agyrázkódás egyik tünete, és folyamatos megfigyelés alatt tart, csinál néhány vizsgálatot és pont. Ezzel tulajdonképp nem hazudik, csak… maximum füllent. – mondom, és végül belemegy nagy nehezen.
- Legyen. Mit tett, hogy ezt érdemli? – kíváncsiskodik, de hamar elhallgattatom. Álljon meg a menet, azért nem tartunk ott, hogy beavassam a magánéletem minden egyes zugába. Megköszönöm neki, és mikor kifelé igyekszik, Lotte már jön is be a kórterembe, és halvány mosolyt villantok felé, de mikor megszólal, az is lehervad az arcomról.
- Mit csináltál? Charlotte, Lexingtonban vagyunk, több órás repülőútra New Yorktól. Rendbe jövök, add ide a telefonom, felhívom anyám, hogy nem kell elindulniuk. – Még az hiányzik, hogy a szüleim iderepüljenek a nagy almából, és szembesüljenek vele, hogy Lottetal egyáltalán nemhogy szóba állok, de elkísértem a szüleihez, akik tulajdonképpen a tudtunk szerint halottak. Jó isten, már látom magam előtt anyám arcát, ahogy a teremtőhöz fohászkodva küld el a búsba, amiért ekkora hülye vagyok, hogy újra beleesek Lotte csapdájába. Apám meg… Ő mindig szerette Lotteot –anya is, de apa valamiért még jobban-, de ő sem nézte jó szemmel, ahogy a drága fia elissza az agyát a nő miatt, akit szeretett. Nem lesz ez így jó. Mi lesz itt, nagy családi hálaadás a végén? Áh, ez kizárt.
- Túl leszek rajta, komolyan nem kell idejönniük. Inkább… te megírtad már a fogadalmad? – terelem vissza a témát újra az esküvőre, mert látni akarom, ahogy küzd magával. Elkapom a csuklóját, és közelebb húzom magamhoz, hogy aztán a fülébe suttogva megadjam neki a kegyelemdöfést.
- Alig várom, hogy a feleségem legyél. Szeretlek, Charlotte Evans. – lassan formálom a szavakat a számmal és ártatlanul mosolygok rá, a nőre, akit valaha tényleg szerettem, és ilyen szavakat suttogtam neki, mit sem sejtve arról, hogy igazából egy álnok, hazug ribanc…


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
TémanyitásRe: Long journey... ~ Lotte&Shane
Long journey... ~ Lotte&Shane - Page 2 EmptyVas. Dec. 24 2017, 23:04
 
▐ I need to visit my family…▐ South Carolina, Beaufort▐

Shane & Lottie

◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆


Egyszerűen képtelen vagyok elhinni, hogy ez történt Shane-nel. Miattam szenvedett balesetet, miattam kellett kórházba kerülnie. A nem létező magabiztosságot elfújta a déli temperamentum szele, és nem tudtam, hogy mit kezdjek a kialakult helyzettel. Reszketve lépek be a termébe is, hiszen a mentőben való látványa minden ellenérzésemet elnyomta. Nem érdekelt, hogy órákkal ezelőtt veszekedtünk, aggódtam érte, és ez az újdonság erejével hatott rám. Elhatároztam, hogy megbeszélem vele ezt az orvos-páciens kapcsolatot, és a legmegfelelőbb megoldás reményében jobb belátásra bírom. Nem a szakmai hiányosságok miatt váltanék egy másik kardiológusra, hanem a kettőnk között húzódó végtelen háború miatt. Az évek eltelte sem hozott gyógyírt, felszakítottam a sebeit, és időt se hagytam nyalogatni, aztán meg bennem is kétely ébredt azáltal, hogy kemény szavakkal illetett. A kompromisszum ott lebegett a lelki szemeim előtt, és ha átvesz egy kollégája, el is simulhatnak az érdekellentétek. Másnak a lelkén fog száradni, ha nem bír segíteni, mert abban már biztos voltam, hogy Shane nem tud ellátni. A szex, az állandó feszültség mögött ott bujkált a múltunk hozadéka, és hiába kértem meg többször, hogy legyen orvos, ne pedig a felszarvazott exem, nem jártam sikerrel. Lásd a legutóbbi kirobbanását, mellyel a legközelebbi kórházba jutott el. A tekintetem a fejsérülését fürkészi, megbámulom a kötést, és a horzsolásokat a kezén. A bal válla is állítólag csúnyán meghúzódott, emiatt talán nem is műthet majd…de bár ez lenne a legnagyobb problémám, de mikor megszólal, és visszarepül az esküvőnk előtti hetekre, szinte megfordul velem a világ. Tönkretettem egy világhírű sebészt, és ráadásul abban az állapotban van, ahol a kálváriánk kezdődött.
- Nem New Yorkban vagyunk, és igen november van… - sápadok le, a pillantásában kutatom a legapróbb jelet arra utalva, hogy ez egy vicc, vagy sem, de komoly marad, sőt egyre érdeklődőbb lesz. Én már tuti gyanút fognék, de neki nem esik le semmi, és az előkészületekkel traktál. Shane...csak ezt ne. Könnyek égetik a szememet, a tanácstalanság ólomsúlyként nehezül rá a vállamra.
- Terhes?! Még az kellene. – motyogom az orrom alatt, és megrázom a fejemet. Azonnal beszélnem kell az orvosával, és ki is mentem magam, hogy véletlenül se gabalyodjunk bele a hülyeségbe. A szívem egyszer-kétszer beleszúr, de még talpon vagyok. Az egyetlen épeszű döntés az lenne, ha lelépnék, de apa és anya is támogató szándékkal áll mögöttem, és felvetül, hogy értesíteni kellene közelebbi hozzátartozókat is, ha már nem a férjem, és közöm sincs a bent fekvő beteghez. A gyomrom összeugrik, mikor félrevonulok, és a régen elfeledett telefonszámot tárcsázom. A legrövidebben közlöm a tényeket, az apja sem túl kedves, de biztosít róla, ha valóban amnéziája van a fiának, akkor útra kelnek, és az első járattal érkeznek Dél-Karolinába. A fejem zsong, a lábaim is már olyan nehezek, hogy legszívesebben lefarolnék az ajtaja előtt, de megígértem, hogy visszamegyek a termébe. A doktornő éppen távozik, és bízom benne, hogy normálisan adta elő, hogy emlékezetkiesése van, és ez nem 2012, hanem 2017. Az azúrkék szempár rám vetül, én meg az ágya előtt torpanok meg. Charlotte nem lesz semmi baj, elmondod neki, de előbb arról adok információt, hogy a szülei úton vannak idefelé.
- Már késő Shane, a szüleid pakolnak, és hidd el, hogy jobb lesz, ha jelen vannak. – halkítom le a hangomat, és a földet mustrálva engedem el a fülem mellett a kérlelését, mert ebből a szempontból hajthatatlan vagyok. Az apja idegsebész, és ha bármit is tehet az ügy érdekében, akkor meg kell lépnie.
- Nem leszel rajta túl Shane, hát nem érted? Tessék? – döbbenek le, de addigra már ott állok mellette, és az asztalán heverő karóráját lesem. Hasonlót vettem neki az első együtt töltünk évünk után, így még rosszabbul esik, hogy a nem létező esküvőnkről beszél.
- Nem írtam meg.. – harapom el a mondatot, de mikor a kezemet megragadva ránt szinte magára, és szerelmet vall…a torkomra forrnak a szavak, és utat engedek a meleg, sós könnyeimnek.
- Shane nem szerethetsz, mert nem érdemlem meg. – érintem oda az arcélemet az övéhez, és csalva…időt lopva tőlünk, én is átszellemülök, és egy futó puszit nyomok a borostás jobbjára. Szerettem az illatát, a biztonságot, melyet nyújtott, végül potyogó könnyekkel egyenesedem ki, és elhúzom a kezemet is tőle.
- A doktornőnek meg kellett volna mondania neked, hogy amnéziás vagy. Az agyrázkódás miatt elveszítetted a rövidtávú emlékezőtehetségedet. Shane…2017 november van, és hálaadás, nem újév. Én már más felesége vagyok…és nem a tiéd. – a zaklatottság jelére várok, de csendben feszül meg az állkapcsa. A két kezemet tördelve mélyülök bele a pillantásába, és most esik le a tantusz.
- Honnan tudod, hogy Lexingtonban vagyunk, és az hány órás útra van New Yorktól? – szalad fel az egyik szépen ívelt szemöldököm. Én nem mondtam neki, a földrajztudásában nem bízom, én sem ismerem kívülről az ötven államot, ráadásul a születési helyemről nem is beszéltem neki, hacsak nem emlékszik…valamire.
- Kérdeztem, válaszolj… - a legrosszabb feltételezés miatt lépek egyet az ajtó felé.
- Shane Harper… - emelem meg a hangomat, de már sejtem, hogy valami rossz átverés részese vagyok. Megszédülök a felismeréstől, és a szívemre teszem a kezem.
- Mekkora egy szemét vagy… - legszívesebben hozzávágnék valamit, de türtőztetem magam.
- Látni sem akarlak, világos…holnap reggel itt vannak a szüleid. – kirontok az ajtón, és magára hagyva indulok meg a folyosón, hogy apa hazavigyen anyával együtt.
- Menjünk.. – kiáltom az idegtől elborultan, de a szívem már olyan szinten szúr, hogy az apámnak kell elkapnia.
- Vigyél innen…nem akarok a közelében lenni. – mondom szaggatott légvételekkel, de apa leültet, és int az egyik nővérnek, hogy keressen egy orvost.
- Lottie…nem lehetsz rosszul. – tűri a fülem mögé a kezét. Egy fiatal dokit kerítenek, aki bekísér a legközelebbi terembe, és felültetve az ágyra, kapok oxigént, és EKG-t is csinálnak.
- Ez egy kezdődő szívroham, de időben kaptuk el…nyugodjon meg. – anya az, aki fogja a kezemet.

Zene▐ Szószám▐ Megjegyzés ▐ ©️
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
TémanyitásRe: Long journey... ~ Lotte&Shane
Long journey... ~ Lotte&Shane - Page 2 EmptyHétf. Dec. 25 2017, 14:57

Lotte & Shane
What about us? What about all the plans that ended in disaster?

Bűntudatot kellene éreznem? Hát nem érzek. Ő érzett vajon, amikor elment? Kétlem. Akkor fifty-fifty, bárki bármit is mond, ez nem szemétség, ez csak… bosszú. Egy lightosabb verzióban, mint az övé volt. Még örülhet is, amiért nem vagyok ádázabb, és megrekedtem ennél a szintnél. Nem terveztem, hogy valaha majd valamivel „meghálálom” a kedvességét, de annyira kapóra jött ez a baleset, hogy egy hirtelen ötlettől vezérelve tettettem amnéziát. Megmozdítom a vállam, és felszisszenek, érzem, hogy nincs rendesen a helyén, és csak remélni merem, hogy hamar rendbe jön, mert nem akarok betegállományba menni rögtön azután, hogy hazamentem innen. Nem tehetem meg.
Lotte nehezen veszi a szitut, látom rajta, hogy meg van törve, és esküszöm, némi elégtétel érzést kelt bennem egyszerre a bűntudattal. Szívbeteg és ezt csinálom vele. Stresszhelyzetnek teszem ki, lefekszem vele, csoda, hogy leitatni nem itattam még le… Már csak az szerepelne a tiltott listán, meg persze hasonló káros szenvedélyek, de arra azért nem sok esélyt látok az ő esetében. Hála az égnek.
- November?! – furcsán nézek rá, és próbálom nem lebuktatni magam, bár jobb lenne, ha Lotte inkább belemenne a játékba, mert úgy azért egyszerűbb lenne a dolgom.
- Miért, nem örülnél egy gyereknek? – érdeklődve tekintek rá, és a helyzet kezd nevetségessé válni, így elfordulok az ablak felé, és elfojtok egy apró mosolyt. Shane Harper, te egy igazi bunkó vagy… Ez már biztos. Nem kéne ezt csinálnom. Már épp ott vagyok, hogy bevallom, csak vicceltem, mert a szüleimet mégsem kellene iderángatni New Yorkból holmi kisebb autóbaleset miatt.
- Lotte, add ide a telefont, nem kell idejönniük. – mondom neki, és szúrós pillantást vetek rá. Már csak az hiányzik, hogy idecsődüljön az egész família, és itt tartsuk a hálaadást. A lehető legrosszabb ötlet volt Charlottetól, hogy felhívta őket, és már előre rosszul vagyok attól, hogy mit fog lerendezni anyám a helyszínen…
Szerelmes voltam belé, de most ellenszenvet érzek, még akkor is, ha jól éreztem magam vele legalább egy kicsit az elmúlt napokban. A hirtelen vezérelt ötlet még belém is belém mar, nemhogy belé, amikor szavakat suttogok a fülébe, és lehunyom a szemem az arcélemre adott puszira. Bódító az illata, és magamba szívom azt. Nem érdemlem meg? Ezt akkor mi a faszért nem tudta mondani? Öt évvel ezelőtt? Akkor talán még lett volna esélyem visszatartani és megbeszélni a dolgokat, de egy kis sanszot sem adott arra, hogy változtassak és úgy csináljak, ahogy ő akarja, ahogy elvileg neki jó lett volna. Gondolt egyet és velem meg sem osztva a döntést tűnt el, ami szarabb volt, mindennél…
Lottera emelem a tekintetem, és ahogy a könnyei potyognak, még én is nagyot nyelek. Férfiból vagyok, nem bőgök, mint egy lány, de az előbbi jelenet még nekem is sok volt, mert… mert lehet, hogy még mindig érzek iránta valamit? Nem, az kizárt…
Hallgatom a szavait, de nem szólalok meg. Mélyen szívom be a levegőt, és magam előtt motyogok.
- Ezzel cseszted el az életed. – Tudom, látom a tekintetén, hogy rájött, kamuzok, és a kérdéssorozatok tömkelege biztossá is teszi ezt. Nem válaszolok, csak bámulok kifelé az ablakon.
- Kettőnk közül nem én vagyok a szemét, Lotte. – odakapom a fejem, és megcsóválom, de nem engedem a könnyáztatta szemeket. Nem válaszolok egyik kérdésére is, szótlan vagyok, és csodálkozom, hogy egy pofon nem csattan az arcomon, mert még azt is megérdemelném. Egy igazi fasz vagyok, amiért ilyen helyzetben kellett pont bosszút forralnom ellene. Lecsukom a szemem és hátrahajtom a párnára, s megvárom, amíg kiviharzik, de még a résen nyitott ajtón keresztül is hallatszik a hangja. Az orrnyergemet masszírozom, és iszonyatosan hasogat a fejem. Mintha ütnék valamivel.
- Jobb lesz, Dr. Harper, ha befejezi a bosszúálló hadműveletét, mert Mrs. Green rosszul lett. Szívbeteg. Ne hazudjon tovább. – jön be Dr. Lewis, én meg a plafont bámulom.
- Tudom, hogy szívbeteg. – motyogom mélyet sóhajtva és a nő karba tett kézzel közelít felém. – Én vagyok az orvosa. – mondom ezzel elvágva magam az összes nő előtt, meg mindenki előtt.
- Micsoda? Gratulálok, Dr. Harper. Én erre nem lennék büszke. Ha tudja, hogy szívbeteg és még az orvosa is, hogy teheti ki ilyen stresszhelyzetnek? Nem állhat más a háttérben, mint az érzelmek. – Odakapom a fejem és összeráncolom a homlokom. Egy pillanatig nem jön ki egy szó sem a torkomon, és lassan tornázom fel magam az ágyon ülőhelyzetbe.
- Nincs szó semmiféle érzelemről, és amúgy sincs hozzá semmi köze. – mondom neki és lelépek a földre, majd kiszedem a branült a kezemből.
- Dr. Harper, pihennie kell. Maradjon fekve. – utasít, de engem nem érdekel, leszerelek minden csövet magamról és lassú léptekkel igyekszem kifelé a kórteremből. – Hova megy? – kérdezi zavartan és utánam lép, megfogna, de lerázom magamról a kezét. Most bevallom Lottenak, hogy mit érzek. Mi értelme köntörfalazni, amikor bármikor meghalhat?
- Ne érjen hozzám. – morgom, és visszafordulok egy pillanatra a folyosón, mire végre megtorpan. Benyitok a mellettem lévő kórterembe, de ott nem Lotte van, hanem egy öreglány, így tovább igyekszem, ahol az ajtó résnyire nyitva van, és benyitok.
- Beszélnünk kell. – mondok ennyit, mire az apja megcsóválja a fejét, és kifelé igyekszik, becsukva maga mögött az ajtót.
- Nem fog beszélni a lányommal. Nézze meg, mit tett vele. Szívinfarktusa van és mindez maga miatt. Milyen orvos ön? – ideges és teljesen megértem a hozzá állását, de akkor is beszélnem kell Charlottetal. Normálisan. Nyugodtan. Mint ember az emberrel, férfi a nővel.
- Nézze, én szeretem a lányát, és ezt el kell mondanom neki, amíg nem lesz túl késő. Kérem. – mondom idegesen és a falnak dőlök. Nem erőszakoskodom, de Lotte apja kemény dió, amint látom, és komor arccal ellenkezik.
- Ez nem szeretet. Köze sincs hozzá. – csíkká húzódik a szája én pedig nagyot sóhajtok. El kell engednem? Már azt sem tudom, mit csinálok, mit kéne tennem ahhoz, hogy jobbá tegyem a helyzetet? Picsába az egésszel, megőrülök…


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
TémanyitásRe: Long journey... ~ Lotte&Shane
Long journey... ~ Lotte&Shane - Page 2 EmptySzer. Dec. 27 2017, 05:17
 
▐ I need to visit my family…▐ South Carolina, Beaufort▐

Shane & Lottie

◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆


A vizsgálat alatt a fehér plafont bámulom, két nővér, és egy orvos látnak el, az EKG már ismerős, csak más a környezet, és az ellátó. Most már ez mindig így fog menni, míg el nem jön az utolsó küzdelem? Shane komolyan gondolta, hogy érdemes lenne harcolnom, ezek után? Egyetlen szavát se tudom elhinni, becsapott, és annak a nőnek lát, akit egykoron. Nem értem a felfogását, sem a mozgatórugóját. Minek kísért el? Anya szomorkásan ül a háttérben, beengedték, de érdemben nem tudom kifejezni a hálámat, mert a maszkon keresztül lélegzem. A branült a bal kezembe kötik, és különböző szaknyelven kiabálnak fölöttem, mintha egy tárgy lennék. Lehunyom a szemhéjamat, és kiürítem a fejemet is. Shane és Dexter is játszanak velem, de én ezt már nem akarom. Az értékeim átmenetileg javulnak a dopamin, és a nitró után, de gépre szeretnének kötni, ehhez viszont fel kell szabadítani egy helyet a kardiológián. Ellenkeznék, hogy ne tegyék meg, de kényelmesebb belesüppedni a gyógyszer okozta kábulatba. Már nem olyan nagy a nyomás a mellkasomon, tisztán lélegzek az oxigénmaszkkal, mikor apa is csatlakozik hozzánk, és a jelenlévő orvos avatja be a részletekbe.
- Mr. Evans a lányának szívrohama volt, de időben kaptuk el. Az EKG eredmények nem jók, szeretném bent tartani éjszakára, és meglátjuk, hogy mit hoz a reggel. Monitorra kapcsoljuk, és elvégzünk néhány tesztet, de attól tartok már nem sokban tudunk javítani az állapotán. A kartonján szerepel, hogy szívre vár, ebben az esetben azt tanácsolnám, hogy vegye fontolóra a befekvést, mert a legkisebb stressz is szívmegállást okozhat. A New York-i kórházat is felhívtam, de sajnos nem értem utol a kezelőorvosát. Biztosan figyelmeztette, hogy ne idegeskedjen. A lánya szíve gyenge, és a legutóbbi műtét utáni kontroll hiányában sajnos nem szolgálhatok jó hírekkel. Fent megbeszéljük a részleteket, és értesítem a transzplantációs központot is a beálló változásokról. – megérinti a vállát, és magamra maradok a szüleimmel. Anya sír, apa meg úgy néz rám, mint aki már le is mondott rólam.
- Nem lesz baj Charlotte, rendben? – anya homlokon csókol, és apa is odajönne, de valaki az ajtón kukucskál be, és meghallom Shane hangját. Nem akarok vele beszélni, sem látni ezek után. A rövid, ám velős párbeszédből lejön, hogy az apám kiosztja, és bízom benne, hogy nem engedi a közelembe. Szédülök, mikor egy kedves öreg hölgy nyit be a terembe, és az anyukámhoz szól először.
- Mrs. Evans előkészítettük a termet a harmadikon. Most felvisszük Charlotte-ot, és a doktor úr elvégez egy szívultrahangot is, illetve ellátja a sebét, mert a varratok felszakadtak. Kisasszony ne aggódjon, jó kezekben van. – a teremből kitolnak, és még elkapom az exem pillantását, ahogyan a fal mellett áll. Rövid időre kapaszkodom az azúrkék szempárba, de csak hűvösség árad bennem szét. Shane-nek kellett volna óvnia, mert elvállalt, ehelyett színjátékba sodort, talán egyikünk sem különbözik a másiktól. Apa és anya az ápolók után sietve szállnak be a felvonóba velem együtt. A következő pár órában felváltva kapok infúzión keresztül véralvadásgátlót, még helyi érzéstelenítést is alkalmaznak, hogy összevarrjanak rendesen. Én csináltam a kötést, de az igazság az, hogy még egy hétig fel sem kelhettem volna az ágyból, mint kiderült. Ójaj, vannak hiányosságok a szakmában, de miért ítélkeznék? A kardiológia sokkal nyugisabb, egy kisebb, de egyszemélyes szobát rendeltek ki nekem, tekintettel arra, hogy nem érzem jól magam. A ruháimtól megszabadítottak, és a kórházi hálóingben feküdve pihenek. Az órák csigalassúsággal telnek el, jóformán az ébrenlét, és az álom határán tengődöm, mire normálisan feleszmélek. Odakint már süt a nap, de félig le van húzva a redőny. Anya most sehol nincs, apa az, aki elszundítva alszik a mellettem lévő fotelban.
- Apa… - nyöszörögve érintem meg a kezét, és szegénykémre a frászt hozom.
- Fent vagyok….minden rendben? – rám pillant, én meg halványan elmosolyodom.
- Mi történt? – köszörülöm meg a torkomat, hogy nyelni bírjak, de a gyengeségem kihatással van az egész izomzatomra.
- Dr. Peverell összevarrta a mellkasodon lévő sebet, és nyugtatókat adott. Most megfigyelés alatt tartanak, mert a szívfalad gyenge. Észrevettek egy kis lyukat a jobb pitvaron, ahol nem megfelelően áramlik át a véred, a stressztől pedig nagyobb munkát kellett volna teljesítenie, és nem bírt annyi vért pumpálni. Azt rebesgetik, hogy szükséged lenne még egy műtétre, de itt nem tudják megcsinálni. A doki már egyeztet egy másik kórházzal is New Yorkban, ahol van hozzáértő szakorvos. Dr. Harper szülei is megérkeztek, váltottam velük néhány szót, de nem túl kedves emberek. Nem kedvelnek, de sebaj, mert bejönni meg úgysem jöhetnek, tiltólistára tettem őket. – fáradtan mosolyog rám, ott van az arcán a többéves tapasztalat, az aggodalom.
- Én sajnálom apa…jöhettem volna hamarabb is, de nem ment. Szeretlek. – most látom, hogy könnyes a szeme, és megcsókolja a kis bütykeimet.
- Mi lett az autójával? – érdeklődöm, de nem mondom ki Shane nevét.
- A szerelő hívott, hogy helyrepofozta. A kulcsokat átadtam az édesapjának, és édesanyád elhívta az anyját, hogy odaadja neki a nálunk maradt holmiját. Felhívtam pár ismerősömet, egy másik gyülekezetet is, van egy orvos Chicagóban, aki tudna segíteni. Drága életem, de meg kell ragadni minden lehetőséget. Leon jó barátom, és elintézi, ha éppen New Yorkban jár a jövő héten, hogy találkozz vele. Idősebb, de remek szaktekintély, és akkor átkéretheted magad hozzá. – nem is kell mondanom semmit, az apám tíz év elteltével olyasmit tett értem, amit a tulajdon férjem sem.
- Elkéred a telefonszámát? Anya hol van? – nézek körül, aztán lehunyom megint a szemhéjamat.
- Fáradt vagyok apa… - mondom ki, és már jön is az álom.

Aznap este

Villódzó fények kavalkádja történik a szemhéjam mögött. A gyógyszerek kiütöttek több órára, és már cserepesek az ajkaim is, mikor felébredek újra, de senki nincs a termemben, viszont nyitva résnyire az ajtó. Biztosan a nővérpult közelében lehetek, ha ennyire vigyáznak rám, és jól esik, hogy nem kell üvöltenem az orvosommal. A szoba berendezésén időzik el a tekintetem, olyan egyhangú, de most még ez sem zavar különösebben. Micsoda hálaadás, és talán az utolsó volt, amiben részem lehetett.

Zene▐ Szószám▐ Megjegyzés ▐ ©️
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
TémanyitásRe: Long journey... ~ Lotte&Shane
Long journey... ~ Lotte&Shane - Page 2 EmptyCsüt. Dec. 28 2017, 11:46

Lotte & Shane
What about us? What about all the plans that ended in disaster?

A bűntudat felébred bennem és igazából leginkább magamra vagyok mérges, amiért pont ebben a helyzetben kellett ellene bosszút forralnom. Megvárhattam volna, amíg jobban lesz. Lesz egyáltalán valaha jobban? Az orvosaként se vagyok benne biztos, az a kibaszott transzplantációs lista baromi hosszú, vannak előtte még legalább nyolcan... Nyolc ember, és a várakozások alapján Lottenak nincs hátra több két hónapnál. Haydennek igaza volt, nem kellett volna belemásznom ebbe az egészbe, mert nem tudok jól kijönni belőle. Az első eshetőség, hogy meghal, és én itt maradok a tudattal, hogy nem tudtam megmenteni. A nagy Shane Harper elbukott. Nem azért lenne bűntudatom, mert meghalt egy betegem a kezeim között, mert azt már megtanultam kezelni az idők során. Van, hogy bele is gebedhetek, de nem tudom megmenteni az embert, pedig mindent megteszek azért. A bökkenő ott van, hogy Charlotteról van szó, és ha az elején még el is zárkóztam tőle, hogy elvállaljam, már életcélommá vált a szívátültetése. És akkor ott a másik eshetőség, hogy sikerül megmenteni. És aztán? Mi lesz aztán? Megveregetem a saját vállam, hogy ez az, jól csináltad?! Itt marad Lotte a földön, és valószínűleg mindenki megy a saját dolgára... Melyik lenne a jobb? Orvosként nyilván a másodikat választanám kérdés nélkül, de itt már rég nem az átlagos orvos-beteg kapcsolatról beszélünk.
Lotte apja igen hajthatatlannak tűnik, és majdnem biztos vagyok abban, hogy nem fog beengedni a lányához, így hamar fel is adom a próbálkozást.
- Rendben, békén hagyom. Nem akartam, hogy ez legyen. – mondom lehajtott fejjel, és a falnak vetem a hátam.
- Mégis mi van maga és a lányom között? – szegezi rám a tekintetét és kérdőn néz. Komolyan elkezdek gondolkodni a válaszon, de megrázom a fejem.
- Fogalmam sincs, Mr. Evans. Fogalmam sincs... – összepréselem az ajkaim és ekkor pillantom meg, hogy Lotteot kitolják a vizsgálóból. Összeakad a tekintetünk, de egy kurva bocsánatkérés sem csúszik ki a számon. Nem mintha lenne időm rá azalatt a pár másodperc alatt, de konkrétan a szívem szakad meg, hogy most miattam lett rosszul. Az apja ott hagy, én meg a fejemhez kapok, mert eszeveszett forgásba kezd körülöttem minden és fél pillanat alatt dobom ki a taccsot a kórház folyosójára.
- Mr. Harper, menjen, feküdjön le, pihennie kell! – szalad oda az egyik nővérke egy pohár vízzel a kezében, és a karomnál fogva vezet vissza a kórtermem felé, de lerázom magamról a kezét.
- Megy egyedül is. – morgom és visszaoldalgok a helyemre. Lefekszem és a kezeimet tördelve bámulom a plafont korgó gyomorral. Nem tudom, mikor ettem utoljára, de ez most a legkisebb bajom. Folyamatosan azon kattog az agyam, hogy mi lehet Lottetal, jobban van-e már. Addig gondolkodom, míg elnyom az álom.
- Ó, kisfiam. Nem néz ki túl jól, Steve. – Anyám hangja riaszt fel álmomból és egy pillanatra nem vagyok benne biztos, hogy kiszeretném nyitni a szemem. Picsába, elfelejtettem felhívni őket, hogy ne jöjjenek. Már csak ez hiányzott ennek az utazásnak a csúcspontjára, semmi más.
- Jól vagyok. – morgom az orrom alatt és végül kinyitom a szemem és oldalrapillantok a szüleimre.
- Shane? Apád faszát, nincs is amnéziád. Konzultáltam az előbb az orvossal, mégis mi ez az egész? – Apám hangja töri meg a csendet és elmosolyodom egy pillanatra.
- Sajnálom, hogy iderángatott titeket. Jól vagyok, csak egy kis agyrázkódás. Pár óra és le is lépek innen, ti pedig az első repülővel mehettek vissza New Yorkba. – mondom nekik és felülök az ágyon. – Lotteról nincs hír? – emelem a tekintetem a szüleimre és anyám kezdi is a szentbeszédet.
- Shane... Krisztus nevére, mi a fenéért kellett ebbe újra belemenni? Hát nem emlékszel... – Hamar emelem fel a kezem és fojtom belé a szót, mert ez hiányzik most a legkevésbé...
- Ne most jó? Szívbeteg. Nem akarok most erről diskurálni, majd később megbeszéljük. – mondom, miközben feltápászkodom a kórházi ágyról és leveszem magamról ezt az istenátka kék pólót, és egy pillanatot kérve anyáméktól igyekszem kifelé a folyosóra, hogy aláírhassam a saját felelősségre távozásról szóló papírokat. Megkérdezem, merre van a lift és az irányítótáblákat végigfutva nézem meg, a kardiológia hányadik szinten van és már megyek is a harmadikra. Kiszállok a liftből és rögtön a nővérpult felé megyek.
- Jó napot. Charlotte Evans állapota felől érdeklődnék. – mondom, és az ápoló csak megrázza a fejét. Kérdőn nézek rá és a pultra támaszkodom.
- Nem adhatok ki információt, csak a közvetlen rokonoknak. Sajnálom. – sajnálkozó arccal néz rám, és az állkapcsom megfeszül.
- Az orvosa vagyok, úgyhogy mondja. Dr. Shane Harper. – cinikus a hangom, kénytelen megosztani az információkat Lotte hogylétéről.
- De hát maga tiltólistán van, hogy lehet az orvosa? – fájdalmasan nyögök fel, és a nő értetlenül áll a dolgok mögött. Hát ez frenetikus. Hova jutottunk?!
- Oké. – mondok ennyit, és megfordulok, hogy visszaballagjak a két szinttel lejjebb lévő területre, de ekkor pillantom meg a résnyire nyitott ajtónál a kórteremben fekvő Lotteot. Megtorpanok egy pillanatra, aztán végül elindulok a lift felé, na de nem ám azért, hogy annyibban hagyjam a dolgot. Az egyik nyitott ajtón surranok be az egyik kórterembe, ahol épp alszik a beteg. A nővérhívóra tapad a tenyerem és már oldalgok is gyorsan vissza az ajtó mögé, ahol megvárom, míg az ápolónő besiet én pedig azzal a lendülettel ki, hogy aztán a pár ajtóval arrébb lévő Lotte kórtermébe lépjek be, becsukva magam mögött az ajtót.
- Ne sikíts, ne hívd a nővéreket, ne próbálj semmit csinálni. Két perc és itt sem vagyok, de beszélnünk kell. Csak két perc... – kérlelő arccal nézek a sápadt arcra és ha nem tesz semmit azellen, hogy itt legyek, beszélni kezdek.
- Sajnálom. Tudom, hogy ez kibaszott nagy faszság volt a részemről, és esküszöm, ezerszer megbántam, hogy egyáltalán eszembe jutott, hogy ezt tegyem. – kezdek bele a magyarázkodásba, és közelebb merészkedem az ágyához.
-Jó kezekben leszel itt? – kérdezem, és erősen agyalni kezdek azon, hogy most mi lenne a legmegfelelőbb lépés? Pár órája még kb szerelmet akartam vallani neki, de talán jobb is, hogy nem jutottam be hozzá a vizsgálóba... Az visszafordíthatatlan lett volna.


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
TémanyitásRe: Long journey... ~ Lotte&Shane
Long journey... ~ Lotte&Shane - Page 2 EmptyPént. Dec. 29 2017, 23:30
 
▐ I need to visit my family…▐ South Carolina, Beaufort▐

Shane & Lottie

◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆


A plafont bámulom, és azon kattog az agyam, hogyan jutottam idáig. Idestova kilenc hónapja vagyok tisztában vele, hogy meg fogok halni, ha nem kapok új szívet. A szervezetem eleinte még támogatott, nem esküdött fel ellenem, és bíztam benne, hogy félrediagnosztizáltak, de nem így történt. A házasságom a szakadék szélére került, a munkám, és az álmom veszélybe került, és ezt mind megspékeltem azzal, hogy felkerestem az exemet. Minek mentem el Shane Harperhez? Jó kérdés, talán benne láttam az utolsó reményt a végső harc lezárása előtt. Nem gondoltam volna, hogy el fog utasítani, majd ágyba bújik velem, végül megismeri a szüleimet, és bosszút áll rajtam. Az érzelmeim skálája kibillent, és nem tudtam, hogy miképpen kecmeregjek ki abból, amit mi ketten műveltünk. A lelkem mélyén tisztában voltam vele, hogy én is bűnös vagyok a múltunk alakulása miatt, de a jelenben nem én vertem át a másikat. A hazudozások útvesztőjében már nem azt tartottuk szem előtt, hogy gyógyuljak, hanem miképpen marcangoljuk szét a másikat. Mivé lettem? Egy haldoklóvá, aki törődést, és megértést keresett két olyan férfiban, akinek egyszer már odaajándékozta a szerelmet, de mindkét esetben bebizonyosodott, hogy rosszul választottam, és férjhez sem kellett volna mennem. Mi is a szerelem? Már magam sem értettem, hogy mit vártam tőlük, de jobb is lett volna, ha az élet megoldja helyettem. A betegőrző monitorom a szívverésem ritmusát adja vissza, olyan ismerős, mégis távoli ez a jelen. A hálaadás ünnepe tegnap este volt, én pedig a meghitt családi kör helyett egy veszekedésbe hajszolt áldozat lettem. Utolért a karmám, a füllentések, és a megannyi hazugságnak meglett az eredménye. Odaveszett a bizalmam, és a remény, hogy küzdjek. A takarómat babrálom, még homályos minden, de mégis békés. Egészen addig gondolom így, amíg be nem nyit valaki az ajtómon, és be nem csukja az ajtót, hogy ismét az őrületbe hajszoljon. Shane kinézete sem jobb, mint az enyém. Sokkal borostásabb, és nyúzottabb is, de nem csoda, ha árokba hajtott. A nővérhívót keresem a riadt tekintetemmel, de úgy hadar, és kérlel, hogy végül a testem mellett hagyom a kezemet, de nem mondok semmit. Az orrom alatt futó oxigéncső segít a normális légzésben, és nincs kedvem egy újabb mellkasi szorításhoz. A bocsánatkérése nem ér váratlanul, tudta, hogy messzire ment, de mégis megtette. Meg kellene bocsájtanom, hogy keresztülgázolt rajtam? El kellene engednem a haragom, és kibékülnöm egy „sajnálommal”? Ennél sokkal mélyebben bántott a tény, hogy a bosszút fontosabb tartotta, mint az életem megmentését. Elvállalt, de akkor minek? A hegyi beszédnek semmi értelme nem volt, az összes szava egy nagy hazugságbuborékba összpontosult, hogy véghez vigye a tervét. A közeledésére most ismételten felgyorsul a szívverésem, de nem azért, mert vágyódnék utána, szimplán felhergel a jelenléte. A tekintetem könnyekkel telik meg, és sóhajtok egy mélyet. A légzésemre koncentrálok, nehogy ránk rontson a nővér. Megáll az ágy előtt, én meg kásás hangon szólalok meg.
- Jó kezekben leszek-e itt? Ezt ugye te sem gondoltad komolyan? – nyalom meg a felső ajkamat, és kicsordul az első könnycseppem.
- Úgy érzed megvolt az elégtétel Shane? Kvittek vagyunk, vagy azzal érnéd be, ha a sírba könyörögnél? Az esküd, a megmentésemre szolgáló lelkesítő beszédek? Mind hazugság volt. Eszed ágában se volt megmenteni. Ki tenne ilyet egy haldokló betegével? – tekintek el az ablak felé, de elég egyértelmű, hogy már a vacsoraidőn is túl vagyunk.
- Jobb kezekben vagyok itt, mint melletted voltam az elmúlt egy hónapban. Tulajdonképpen nem is te műtöttél meg, hanem a rezidensed. A kontrollt is ő végezte el, a kötésemre szartál…tudod mit? Felszakadt a varratom, kis híján el is vérezhettem volna, és most? Egy újabb műtét? Mikor álltál mellettem, mint az a kardiológus, akiről ódákat zengenek? Én voltam az akadályozó tényező…miben is? Csodálkozol ezek után, hogy egyetlen szavadat sem hiszem el? Elhagytalak öt évvel ezelőtt, és ha tudom, hogy ez a jövő, amit most élünk így alakul, akkor sem bántam volna meg, hogy megtettem. Megkérdezhetném én is visszafelé, hogy szerettél-e…mert ezek alapján, aligha. – a látásom elhomályosul a sírás miatt, és a falra felfüggesztett polcot lesem. A tv ki van kapcsolva, nem a legmodernebb a berendezés, de legalább nem üvöltenek velem.
- Adjál le, mint beteget. Az apukádnál van a kocsi kulcs. Szállj be abba az autóba, és menj haza. Ne nézz vissza. Most fogom utoljára elmondani. Nem akarlak többet látni. Hiba volt, hogy felkerestelek, hiba volt, hogy lefeküdtem veled, és hiba volt, hogy öt évvel ezelőtt beléd szerettem. Én nem az a nő vagyok már, aki elhagyott. Egy felszínes ribanc, akinek hittél. Nekem ez már nem fér bele, tudod…te lehet élvezted a veszekedéseket, de én nem. A magas székről prédikáltál a repülőgép miatt, most meg konkrétan miattad fekszem itt. Nem kell a segítséged Shane. Másokat talán megmentettél, de engem…csak a sírba viszel. Letelt a két perced. – keményednek meg az arcvonásaim, és érzem, hogy kiszalad a vér az arcomból. Fáradt vagyok, az örvény üdítő, tetszik ez a béke. Az értékeim előbb kiakadnak, majd elsimulnak a problémák….mint ahogyan az utolsó szívdobbanás is megkönnyebbüléssel hagyja el a testemet.


Zene▐ Szószám▐ Megjegyzés ▐ ©️
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
TémanyitásRe: Long journey... ~ Lotte&Shane
Long journey... ~ Lotte&Shane - Page 2 EmptySzomb. Dec. 30 2017, 21:51

Lotte & Shane
What about us? What about all the plans that ended in disaster?

Már én sem tudom, hogy képes vagyok-e arra, hogy megmentsem Lotteot, vagy egyáltalán akarom-e. Összezavarodott minden a fejemben, és azt sem tudom már, merre járnak a gondolataim. A karrieremet keverem a magánéletemmel és ez a lehető legrosszabb dolog, amit tehetek, ugyanis jó vége biztos nem lesz... Hogy bánhatnék vele úgy, mint egy átlagos beteggel, amikor annyi múltunk van?! Ha vészhelyzet van, képes vagyok úgy bánni és kizárni mindent, de így, hogy tulajdonképp a peremén táncol az egésznek, még simán megtudom vele tenni azt, amit még normális állapotban sem kellene. Mardos a bűntudat, és legszívesebben szemen köpném magam azért, amiért ezt csináltam vele...
Charlotte borzalmas állapotban van, és rossz így látni őt, így nagyot nyelek, mikor megpillantom. Erősen mentegetőzöm, de erre nincs bocsánat, úgy, ahogy neki sincs arra, hogy lelépett. Mondhatnánk, hogy kvittek vagyunk, de a fene sem akart lesüllyedni ilyen szintre, hogy nekem ez legyen a fontos. Elégtétel? Minek?
- Ne sírj, kérlek. – mondom neki halkan, amikor észreveszem, hogy kibuggyan az első könnycsepp a szeme sarkán, és nagyon lassan közelítek felé. Még mindig nem vagyok biztos abban, hogy nem fogja hívni az ápolókat, vagy nem fog üvölteni. Túlléptem egy határt, és most a következőt feszegetem. Megszólalnék két mondata között, de nem enged szóhoz jutni, és ezt tulajdonképp meg is értem. Minek mentegetőzzek tovább? Elbasztam, nagyon is. Nem kellett volna ezt csinálnom, és már ezerszer megbántam, amióta megtörtént. A szavai összefolynak, és tudom, hogy minden igaz, amit mond, így nem nézek rá. Lesütöm a szemem, és inkább szótlanul állok a szekrénynek dőlve, majd arra nézek, amerre ő is. Nem szeretem nézni, ha sír, sosem bírtam.
- De, szerettelek, Lotte. Nem kérdés, de ezen már nem éri meg rágódni. Ha nem szerettelek volna, nem így viselkednék, tudod, mert... – Belevág a szavamba, és nem érdekli a folytatás, kizárja a hangom, és nem foglalkozik velem. Miért is tenné?! Nyilván már nem érdekli, ezzel betettem a kiskaput, még ha egy kis remény is volt arra, hogy normális legyen a kapcsolatunk. Amikor kimondja, hogy váljanak el az útjaim, belém mar, de tisztában vagyok vele én is, hogy ez lesz a lehető legjobb választás.
- Rendben. Én csak... Legalább hadd bízzalak jó kezekbe. – motyogom, és kérem arra, hogy ennyit engedjen, de nem úgy tűnik, mint aki engedni készül, mert csendben van, én pedig rá sem merek nézni. – Egyszer már elhagytál, kész vagyok túlélni a következőt, de azért jó lenne, ha... – Felkapom a fejem, ugyanis a csipogás lassul, majd az életvonal kisimul a monitoron. Elkerekedik a szemem, és eltompulnak körülöttem a hangok. Ijedség ül ki az arcomra, és az agyam olyan gyorsan kattan át, hogy észre sem veszem, már ledöntöm az ágy háttámláját, hogy vízszintbe kerüljön, és felpattanok az ágyra a lábaim közé fogva Lotte testét, hogy aztán elkezdjem a szívmasszázst.
- Nem lehettek ezek az utolsó mondataid, érted? Nem halhatsz meg, a kurva életbe. Még nem! – fújtatok, és körbe nézek a szobában, mert defibrillátort nem látok a büdös életben sehol. Ez igen, jól felszerelt kórház, meg kell hagyni. Fél perc múlva hallom a hátam mögött, hogy berontanak a kórterembe.
- Maga mit csinál? – teszi fel a nővér elképedve a kérdést, bennem meg olyan méreg gyülemlik, hogy félő, hamarosan robbanni fog.
- Mégis mi a fasznak tűnik? Újraélesztem, mert mire maguk ideérnek, addig hatszor meghal a beteg. Hozzon már egy kibaszott defibrillátort! – üvöltöm, miközben nem hagyom abba egy pillanatra sem a nyomást, és fejben számolom a harminc nyomást, hogy aztán kettőt a szájába fújhassak. Az egész eredménytelen és már kezdek kétségbeesni, mert az görbe még mindig ugyanolyan egyenes, mint az előbb, egy-egy kiugrás kivételével.
- Gyerünk már. – morgom, és mikor megérkezik az ápoló a defibrillátorral és nyomában Lotte szüleivel, elkapom tőle az eszközt.
- Vigye ki őket, ezt nem kell látniuk. – Éppen visszakapták a lányukat, és most haldoklik, az is lehet, hogy húsz perc múlva már csak a gyász marad nekik. Nem engedem, hogy így legyen... A két fémlapot összedörzsölöm, és lepattanok közben Lotte felől, majd a mellkasára helyezem a tappancsokat, hogy aztán kiüssem. – Picsába. Picsába. A kurva életbe. – káromkodok, ideges vagyok, jobban, mint bármikor, de nagyobb töltést adok, és újrapróbálkozom. Nagy levegőt veszek, de mikor újra csippanást hallat a gép, bennem reked a légvétel. Szédülök, és nem tudom, hogy ennek az az oka, hogy agyrázódásom volt, vagy mert épp az előbb került a halálhoz nagyon közel a mellettem fekvő nő. Ez nem mehet így tovább. Nem bírja a szíve. Borzasztó állapotban van. Az elmúlt pár órában volt egy szívinfarktusa és egy leállása, arról nem is beszélve, hogy az utóbbi egy hónapban a szíve kétszer állt meg. A végét járja. Ha nem kerül előbbre a transzplantációs listán, esélye sincs, és én végig fogom nézni, ahogy szépen lassan, szenvedve halálozik el. Ráhúzom az oxigénmaszkot az orrára, és az ápoló felé fordulok.
- Hívjon mentőhelikoptert. Azonnal New Yorkba szállítjuk. Itt nem éli túl. Műteni kell. – mondom a nővérnek, és letörlöm a verejtéket a homlokomról a karommal.
- De.. de egyáltalán ki maga? – szegezi nekem a kérdést, és mélyet sóhajtok. Miért kell ugyanazokat a köröket futnunk újra és újra?! Miközben felelek, lélegeztetőgépre kötöm, mert ilyen sokk után nem megy neki a légvétel. Az infúziót kicsit intenzívebbre teszem.
- Az orvosa vagyok, figyeljen. Nincs ideje. Ha nem műtöm meg rövid időn belül, meghal. És ha meghal, nem állok jót magamért. Hívja azt a helikoptert. Azonnal. – emelem fel a hangom a mondatom végére, és egy pillanatra a másik nővérre nézek.
- Adjon neki altatót és fájdalomcsillapítót is. Figyeljen rá fél percet, mindjárt jövök. – mondom, és kiviharzok egy pillanaton belül a folyosóra, ahol két aggódó szempárral találkozik a tekintetem.
- Mr. és Mrs. Evans?! Sikerült az újraélesztés, de azonnal New Yorkba kell repülnünk, mert itt nem éli túl. A kórház nincs megfelelő felszerelés a műtéthez. A transzplantációs listán fent van, most valószínűleg előrébb is fog kerülni kicsit, de nagyon nehéz megfelelő donort találni. Beültetek neki egy implantálható cardioverter-defibrillátort, ami azt jelenti, hogy nem engedi leállni a szívet. Az utóbbi három-négy hétben háromszor állt meg a szíve, és félő, ha még egyszer megtörténik, akkor nem lesz mit tenni. Az életmentő műtét előtt szükség van erre, hogy megnöveljük a túlélés esélyét. – Gyorsan foglalom össze a történteket és tájékoztatom őket arról is, hogy mi fog történni majd az elkövetkezendőkben. – Felhívom a kórházat, hogy mindent készítsenek elő. Apámnál van a kocsikulcsom, kérem mondja meg nekik, hogy az autómmal jöjjenek haza. – fordulok Lotte apjához, mert az anyja annyira zokog, hogy félő, semmit nem fog fel abból, amit mondok neki.
- De Shane, és mi? – kétségbeesett tekintettel néz rám. – Még csak most kaptuk vissza, kérem... mentse meg. – mondja, az ajkam pedig vonallá keskenyedik. A nyomás hatalmas rajtam, én mégis képes vagyok felülemelkedni most mindenen, és csak arra koncentrálni, hogy Charlotte Evans ne haljon meg a kezeim között, mert ezt a luxust nem engedhetem meg... sem a karrieremnek, sem pedig magamnak.
- Jöjjenek el a szüleimmel. Ígérem, mindent megteszek az ügy érdekében, Maximilian. – kapok a vállához és két kisebb ütést mérek rajta. Elfordulok onnan, és a nővérpulthoz oldalgok, mielőtt még én is komolyan elsírnám magam. Odafigyelek a légzésemre, mert attól tartok, hogy én is rosszul leszek mindjárt, hiszen a közérzetem még mindig szar.
- Dr. Harper, a helikopter tíz perc múlva itt van. – mondja, én pedig bólintok, és visszasietek a kórterembe, hogy megfogjam a kocsi egyik oldalát, és ha a nővér tolja mellettünk az infúziós kiskocsit és a monitorokat, a nővér irányítása alapján tolom Lotte-ot a hordágyon. A tetőn landol a helikopter, ami nagy szelet csap, én pedig a jobb kezem az arcom elé tartva várom meg, míg landol, aztán óvatosan, de sebesen igyekszünk vele, hogy végre felszállhassunk. Lexington és Beaufort madártávlatba kerül, és miközben felváltva nézem Lotteot és a monitorokat, azon gondolkodom, hogy jutottunk ide.
- Túl leszünk ezen. Megoldom. Meg kell, hogy oldjam. Lehet, hogy nem érdemled meg, hogy megmentselek, de a lelkiismeretemnek kell, hogy így tegyek. Nem halhatsz meg, mert abba én is belepusztulok, az istenit. – Mélyen szívom be a levegőt, és lenyelem a gombócot a torkomból, mert tudom, hogy ez már rég nem arról szól, aminek indult...


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
TémanyitásRe: Long journey... ~ Lotte&Shane
Long journey... ~ Lotte&Shane - Page 2 Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Long journey... ~ Lotte&Shane
Vissza az elejére 
2 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Lotte & Shane - you...here?!
» The proposal - Lotte & Shane
» Lotte & Shane - The new beginning
» Lotte & Shane - don't fight tonight...
» Long time no see -- Shane & Raana

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: