New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 98 felhasználó van itt :: 16 regisztrált, 0 rejtett és 82 vendég :: 3 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. 26 Ápr. - 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Jayda Winters
tollából
Ma 16:37-kor
Dream Hidalgo-Montoya
tollából
Ma 15:58-kor
Dream Hidalgo-Montoya
tollából
Ma 15:58-kor
Aerith Anderson
tollából
Ma 15:42-kor
Remington Fellowes
tollából
Ma 15:31-kor
Bluebell Muray
tollából
Ma 15:28-kor
Remington Fellowes
tollából
Ma 15:08-kor
Evangeline Ward
tollából
Ma 15:07-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
28
29
Összesen
230
219

Long journey... ~ Lotte&Shane
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásLong journey... ~ Lotte&Shane
Long journey... ~ Lotte&Shane EmptyVas. 26 Nov. - 4:11

Lotte & Shane
What about us? What about all the plans that ended in disaster?
Tucker izgatottan ugrál mellettem az ágyon, és nyal végig az arcomon párszor, mire én undorodva tolom el magamtól.
- Na, takarodj már a fenébe, Tucker. – lelököm az ágyról, és a telefonom után nyúlok. Tizenegy óra. Az idejét sem tudom már, mikor aludtam ennyit egyszerre. Végre kipihenten ébredek. Tucker körbe-körbe szaladgál az ágy mellett. Szerintem hiányzik neki Lotte kutyája. Amíg kórházban volt, áthoztam magamhoz, hogy ne legyen egyedül. Lotte nem tudott az egészről semmit, a lakáskulcsát az asszisztenstől kértem el. Amber gyanút foghatott, hogy van valami –vagyis volt- Lotte és köztem, mert kérdezősködni kezdett, de elintéztem annyival, hogy csak szeretnék jó orvosa lenni. Amber ettől még jobban rajongani kezdett, hogy hogy lehetek ilyen aranyos, és a többi, de nagyon remélem, hogy nem Lottenak áradozik a kedvességem felöl. Bellát hazavittem, mielőtt Charlotteot kiengedtük a kórházból, mintha mi sem történt volna.
Kikelek az ágyból, és egy szál faszban indulok meg a konyhába a kávégép felé, megnyomom a gombot duplán, és máris jön a napi adag koffeinem, amire szükségem lesz. Sikerült Lotte-ot felvenni a transzplantációs listára, és ezt szeretném közölni vele. A múltkor, mikor elé raktam a szakvéleményt és az aláírandókat, nem voltam benne biztos, hogy egykönnyen aláfirkantja majd, de másnapra már ott díszelgett a neve felett az aláírása. A további lépésekről tájékoztatnom kell, így felidézem magamban az útvonalat, amikor aznap éjjel mentünk,mikor a kelleténél kicsit jobban összemelegedtünk.
Megiszom a kávémat, és aztán gyorsan felöltözök. Egy farmert veszek fel és egy egyszerű pólót a dzsekimmel. Adok Tuckernek egy adag kaját, és már otthon sem vagyok. A kocsim felé veszem az irányt, és bepattanok,majd bekapcsolom a rádiót. Jól ismerem New Yorkot, nagyon jól tudom, mi merre található. Lotte lakásával is tisztában vagyok. Hála az égnek nincs nagy forgalom, így elég hamar odaérek a címre. Leparkolok a ház előtt, és miután kiszálltam, rágyújtok egy szál cigire. Rá kell készülnöm a beszélgetésre. Tulajdonképp jobb, ha már előre lenyugtatom magam… Valahogy úgy sejtem, hogy miután pár napja kioldalogtam a kórterméből egy szó nélkül, nem lesz egy egyszerű beszélgetésünk. Amúgy se nagyon volt olyan eddig, és nem is várok sok jót a kettőnk között lévő kommunikációtól. Körbenézek a környéken amíg elszívom a cigimet, és megnyugtatónak veszem, hogy Lotte Brooklyn jobb részén lakik, nem a legrosszabb negyedben. A házból látok kijönni épp egy öreglányt, én pedig elébe sietek, hogy megfogjam az ajtót. Elnyomom a bejárat előtti dohányzónál a csikket, és már megyek is a lifthez. A harmadik emeleten lakik, ha jól emlékszem, bár homályosan rémlik csak, hála az égnek már felrémlettek az emlékeim az éjszakáról, amikor nála voltam. Kinyílik a liftajtó és a folyosón az ajtókat számolgatom, mire megtalálom a megfelelőt. Kopogok, és várom, hogy nyíljon az ajtó, mikor azonban kinyílik, meglepve látom, hogy nem Lotte áll az ajtóban. Az öreg pasas kérdőn néz rám.
- Segíthetek? – kérdezi, én pedig próbálok a faszi mögé nézni, és csak remélem, hogy rossz helyre kopogtattam be.
- Öhm. Charlotte Greent keresem. – mondom, és kérdőn nézek rá. Remélem, nem ez az öreg fószer az a bizonyos Dexter, mert akkor eléggé csalódnék az ízlésében.
- Egyel arrébb. – mondja, és már be is csukja az ajtót az orrom előtt. Annyit sincs időm mondani,hogy mukk. Mély levegőt veszek, és egy ajtóval arrébb lépek. Három erőteljes kopogást hallatok az ajtaján, és mikor kinyílik, a tekintetem először a Lotte mellett lévő bőröndökre siklik.
- Hova, hova? – kérdezem szemöldököm felvonva, és összefonom magam előtt a karjaimat. Várakozva pillantok rá, mert nem tudom hova indul, na, nem mintha sok közöm lenne hozzá. vagyis némi közöm van, mert mégiscsak az orvosa vagyok, vagy mi a fene, és utazásról szó sem lehet, legalábbis semmi hosszabbról. Bella kikerüli Lotte lábát és az enyémet célozza meg, már ugrál is, hogy üdvözöljön. Leguggolok hozzá, és megsimogatom.
- Helló blöki. – üdvözlöm, majd újra felállok és szemmagasságba kerülök Lotte-tal.
- Bejöhetek? – érdeklődöm, és ha betessékel, bemegyek. Lehet, hogy siet valahova, de anélkül, hogy beszélnénk a továbbiakról nem mehet el…



mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Long journey... ~ Lotte&Shane
Long journey... ~ Lotte&Shane EmptyVas. 26 Nov. - 20:48
 
▐ I need to visit my family…▐ South Carolina, Beaufort▐

Shane & Lottie

◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆


Shane magyarázat nélkül távozott a kórteremből. Akkor a reménytelenség egy újabb hulláma árasztott el, aminek talán jobb is, hogy nem volt a szemtanúja. Mit várok tőle, vagy éppen a férjemtől? Fogják a kezemet az utolsó pillanatban? Itt már nincs érzelmeknek helye, Shane az exem, és az is marad, ahogyan hamarosan Dexter is ezt a tábort erősíti. Nem engedtem a kísértésnek, és az ékszert is visszaküldtem. Nincs időm felesleges dolgokkal foglalkozni. Aláírtam a papírt, de nem hittem a javulásban, még úgy sem, hogy az állam egyik legjobb kardiológusa állt a hátam mögött. A kényszer nagyúr, és Shane nem azért vállalta be az esetemet, mert akarta, hanem, mert nem akart elengedni. A feladás fura érzésekkel járt, mondhatni felszabadított. Elfogadtam, hogy ennyi adatott nekem, és már nem láttam olyan borongósan az előttem álló napokat sem. A halál akár megváltás is lehet, ha elérkezik az utolsó szívdobbanásom ideje, de előtte helyrehozom a hibáimat.
- Lottie…nézd ezek is kellenek, ha magamhoz veszem pár napra Bellát? – Samantha a nappalimban pakol, és talán az egyetlen olyan személy, akinek elmeséltem mindent, na jó…kihagyásokkal. Nem osztottam meg vele, hogy lefeküdtem a mostani orvosommal, de arról tudott, hogy egyszer közelebbi viszonyban voltunk, és az szinte lezáratlan maradt. A férjemmel meg kell értetnem, hogy nincsen közös jövőnk, ha tetszik neki, ha nem…de fizetni fog nekem.
- Igen, azok a játékai Sam. A sípolós csont maradhat, de a macija nélkül nem alszik. – a kívülállók kutyaőrültnek tartanak, és nem is tagadom, hogy az vagyok. A kis ölebem éppen hatszor kerüli meg a kanapét, és vakkantva húzza el az egyik csomós játékot, mire csak szeretetteljesen rászólok, de nem sokat érek el vele.
- Majd összecsomagolom neked, még van egy kis időm az indulásig. A gépem délután ötkor száll fel. – pillantok az órára, ahol már majdnem dél van.
- Biztosan meg akarod látogatni őket? – komolyan néz farkasszemet velem a barátnőm, és a kutyámmal együtt telepszik le az ülőalkalmatosságra, de Bella nem tudja elviselni, ha lefogják, így kiszabadul, és az előtérben kergeti tovább a farkát.
- Igen..nincs több lehetőségem. Tizenhét évesen jöttem el otthonról…látnom kell, hogy még élnek-e. Sam, ígérd meg, hogy senkinek nem beszélsz a tervemről. Már az első fázis életbe lépett. Kiléptem a Cartier-től, és most az üzlethelyiségemhez keresek egy jó helyiséget a belvárosban. A pénz nem számít, ha tudsz valamit, akkor nyugodtan írd meg. Megnyitom a saját birodalmamat, mielőtt vége lesz. – halovány mosoly bontakozik ki az ajkaimon, mikor kopognak.
- Á, megjött az ebédünk. – izgatottan indulok meg a laza farmernadrágomban, és a kockás ingemben a bejárathoz. Bella nem bír magával, és állandóan jelzi, hogy neki jár az, hogy megharaphassa az új érkezőt. Én a pénztárcámmal indulok meg, de előtte még lófarokba kötöm a hajamat, de arra nem számítok, aki az ajtómban áll.
- Shane…hát te? – kikukkantok, hogy jól látom-e, de ez a laza viselet arra enged következtetni, hogy szabadnapos, azonban tudom, hogy magánügyben nem keresne fel. Bella úgy köszönti, mint egy régi ismerőst, én meg félreállok, mikor engedélyt kér a bejövetelre.
- Persze…gyere. A bőröndök? Elutazom ma este. – csukom be mögötte a nyílászárót, és lehajolok a kutyámért, miközben Sam is csatlakozik hozzánk.
- Megjött az ebéd? – izgatottan lép ki az előtérbe, de megtorpan Shane láttán. A pénztárcámat leteszem, és hol az egyikre, hol a másikra nézek.
- Sam, ő Shane Harper, az orvosom, és Shane ő a legjobb barátnőm Samantha Leroy. – mutatom be őket egymásnak, és megpuszilom Bella orrát, aztán a fenekére csapva betolom a szoba irányába.
- Miért jöttél Shane? Van időpontom vizsgálatra? Azt hittem még két hetem van a következőig, amikor megnézed a varratokat, és a műtéti heget. – mosolyodom el, és zavarba jövök, mert Samnek majd kiesnek a szemei. Shane minden nőből ilyen hatást vált ki.
- Éppen ebédelni készültünk, csatlakozol? – nyögöm be, és zavarba jövök, így a csípőmre teszem mindkét kezemet.
- Ez remek lenne. – szólal meg halkan Sam, és rám kacsint.

Zene▐ Szószám▐ Megjegyzés ▐ ©️
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Long journey... ~ Lotte&Shane
Long journey... ~ Lotte&Shane EmptyKedd 28 Nov. - 0:37

Lotte & Shane
What about us? What about all the plans that ended in disaster?
Tehetném, hogy egyszerűen csak felhívom Lotte-ot a hírrel, de jobbnak látom személyesen közölni a tényeket. Miután aláírtam, hogy kiengedhetik a kórházból, nem mentem be hozzá a kórterembe, csak meghallgattam a jelentést Celestetől, aki persze ezt sem vette jónéven, de egy nyolc órás műtét után nem volt energiám Charlottehoz. Nincs mit szépíteni rajta, egyszerűen amúgy is jobbnak láttam pihentetni kicsit a dolgot, mert az elkövetkezendő hetekben úgyis sokat fogunk találkozni. Most megembereltem magam és úgy indultam el Lottehoz. Azért reméltem, hogy jó passzban találom majd, mert habár megkell neki válaszolnom a kérdéseit, nem akarom azt sem, hogy megint veszekedésbe torkolljunk. Egyikünk sem tud eltekinteni a múlt sérelmeitől és ez igencsak megnehezíti a kettőnk közötti kommunikációt.  
Mikor ajtót nyit, végigmérem, de a tekintetem először a bőröndökön akad meg. Remélem csak a szomszéd városba megy, sehova máshova, mert nem repülhet egy fél órát sem. Meglehetősen szívélyesen fogad, ami megnyugtató valamilyen szinten. Beljebb lépek a lakásba, ahol a tekintetem a másik nőre siklik.  
- Szia. – üdvözlöm a nőt, majd nem zavartatva magam kibújok a cipőmből. Nem érdekel, ha nem jókor jöttem, még ha nem pillantom meg az utazótáskákat, talán rákérdezek, hogy egyáltalán rosszkor jöttem-e, de így kikell tudakolnom, hova is indul. Biccentek a nőnek, mikor Lotte bemutat minket egymásnak. Emlékszem, amikor még a húgom mutatta be egy este alkalmával Charlotte Evanst, akivel elég hamar egy hullámhosszra keveredtünk. Jól indult az az este, és Lotte egyébként is Lindsaynél aludt volna, de amikor a konyhában az éjszaka közepén összefutottunk, nem sok kellett hozzá, hogy átcsábítsam a saját ágyamba. Akkor még nem csapongtam össze-vissza nők terén, de azért tudtam, mi a dörgés. Ennek ellenére Lotte annyira felkeltette az érdeklődésem, hogy onnantól rá sem néztem másra.  
- Nem, nincs időpontod, csak beszélnünk kell. – válaszolok, de nem akarom elrontani a hangulatot, mert láthatólag jó a kedvük. Ilyenkor igazi ünneprontó lehetnék, ha most elkezdenék a szívátültetésről beszélni. Meglepődöm, amikor Lotte ebédre invitál, és elgondolkodom egy pár pillanatig, hogy mi lenne a megfelelő válasz.  
- Főztél? – széles mosolyra húzom a számat, mert nagyon jól tudom, hogy Lotte nem az a főzőcskézős fajta. Pedig tudna, ha akarna... Elfogadom a meghívást és beljebb oldalgok. Végig húzom az ujjaimat az előtérben lévő komódon, ami a múltkor túl sokat látott. Lotte barátnője vélhetőleg nincs tisztában azzal, hogy nem csak az orvosa vagyok, hanem sokkal több annál. Legalábbis régen sokkal több volt köztünk. Különben talán lenne annyira tekintettel Lottera, hogy nem esnek ki a szemei ahogy engem néz. Lotte is zavarba jön és így megtöröm a kellemetlen csendet.
- És megtudhatnám hova utazol? – emelem rá, majd a barátnőjére a tekintetem.  
- A szüleihez. – szólal meg a Samantha izgatottan, nekem pedig elkerekednek a szemeim.  
- A szüleihez? Komolyan? – ajkam vonallá préselődik és szúrós, meglepett pillantással nézek a volt nőmre. Mi a fasz?! Azt hittem, a szülei meghaltak. Tisztán emlékszem, amikor Lotte szomorúan közölte velem, hogy sajnos már nem élnek. A konyhánál megállok és várakozva követem a tekintetemmel. Azt hiszem ez is szorul némi magyarázatra. Nagy levegőket veszek és nyugodt maradok. Nem kellene ezen felidegesítenem magam, tulajdonképp nem is kéne, hogy egyáltalán érdekeljen, de zavar a tudat, hogy évek múltán újabb hazugságon kapom. Fasza, hogy a kapcsolatunk fele a kamuzáson alapult.  
- Mi van? – néz kérdőn Sam Lottera, mert nem érti, hogy miért áll be feszült hangulat a szobában. – Ez titok, vagy mi? – tárja szét a karjait én pedig kínomban halkan felnevetek. Nem hiszem el, hogy én ennyire vak voltam. De ebben vajon mi a faszért hazudott? Nem értek én már semmit...  



mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Long journey... ~ Lotte&Shane
Long journey... ~ Lotte&Shane EmptyKedd 28 Nov. - 12:58
 
▐ I need to visit my family…▐ South Carolina, Beaufort▐

Shane & Lottie

◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆


Kicsit fáradt vagyok, de félek is. Az utazás meg fogja változtatni az életemet, mármint, ami még hátravan belőle. Ásítok egyet, és megindulok az ajtó felé, mikor kopognak, mert valószínű, hogy a pizzánk meg is érkezett, de amikor kitárom az ajtót, és meglátom Shane-t, egy pillanatra megfordul a fejemben, hogy rácsukom a nyílászárót. Meglep a jelenléte…főleg azok után, hogy a távozásomkor még a nagy arcát sem tolta oda, hogy elbúcsúzzon. A szőkeség teljes leírást adott az állapotomról, de nem vagyok szakorvos, egy mezei nőnek számítok, aki nem konyít semmit az egészségügyhöz, de azt persze megjegyeztem, hogy három hónapom van. A köszönésen kívül, még be is invitálom, mert nem vagyok bunkó, de a kérdésére kitérő választ adok, sőt Bella is rásegít. Nem értem, honnan ered ez a menő szeretethullám, amikor minden második embert megugat, és megharap. Shane-re meg úgy tekint, mint a második gazdájára, és ez idegesít. Kedvesen mutatom be a két idegent egymásnak, és nem kerüli el a figyelmemet Sam pillantása. A két szemével falná fel az orvosomat, és nem tetszik, így megköszörülöm a torkomat, és mindenki veszi a lapot. Meghívom ebédre, a két pizzaszeletbe nem fogunk belehalni, mostanában úgysem nagy az étvágyam, és a napi két étkezés bőven elegendő. A tekintetemet nem kerüli el, hogy Shane a komód szélén zongorázik végig az ujjaival, emlékeztetve arra, hogy mekkora hibát követtünk el hetekkel ezelőtt. Többet nem dőlök be a kék szemeknek, sem a sármos mosolyának. A dugásra váró listája hosszú, látszólag a barátnőm is szívesen feliratkozna rá, de nem teheti meg, anélkül, hogy az ne jelentené a barátságunk végét. Négy férjet fogyasztott el, nálam a házasság kicsit többet jelent, ezt a szüleimtől örököltem. Mérhetetlenül konzervatív nézeteket vallok a hűtlenségről, és a frigyről is. Dexter félrelépett, erre nincs bocsánat, és ahhoz sem szeretnék asszisztálni, hogy Shane melyik nővérkét csábítja az ágyába. Tőlem fél Amerikán átmehet, de Sam tabu neki, és fordítva is.
- Úgy ismersz, mint aki főz? Nem, rendeltem. – fűzöm mellé a magyarázatomat, és elindulunk a konyha irányába. Nem olyan nagy a lakás, de otthonos, és a környékhez képest is biztonsághoz. Nem a manhattani otthonunk mintapéldánya, amit én rendeztem be, de tetszik, és most már kezdem megszokni is. A téma nem marad annyiban, megint az érdekli, hogy hova utazom, de végül nem én vagyok, aki megválaszolja, hanem a másik női egyed. Természetesen Shane-ből megint kiváltom az ellenszenvet, már megszoktam, hogy nem hisz nekem, de ezt a legjobb barátnőmtől is árulásnak vélem. A tekintetem szikrákat szór, és egyfajta mosolyszünet áll be közénk. Bella észre sem veszi, hogy gond lenne, egyszerűen futkározik fel és alá, mint egy mérgezett egér.
- Igen, az volt Sam, de már mindegy. – sóhajtok egyet lemondóan, mert ha most arra kérném, hogy menjen el, vagy vigye el a kutyát sétálni, akkor gyanút fogna, és nem szeretném, ha ennél többet tudna meg rólam, meg a lakásomban időző férfiről.
- Mi volt olyan fontos, hogy ide gyere? Celeste tájékoztatott, kaptam egy telefont is, meg egy értesítést, ha bármilyen változás állna be a dologban, akkor hivatalos levelet küldenek. Magyarázatot adnál a kérdéseimre? Ó, köszönöm, de arra már rákerestem a neten. Jó, hogy a huszonegyedik században élünk. – negédes mosollyal ajándékozom meg az ex vőlegényemet, és a barátnőmre nézek.
- Sam, ha megkérlek, akkor megterítesz? – érzi a hangomból kiérződő haragot, és csak bólint egyet. Remélem, hogy visszavesz a stílusából, mert lehet, hogy az ő magánélete nyitott könyv, de az enyém nem. A csengő megszólalása segít a tisztán látásban, és a kint felejtett pénztárcámmal együtt nyitok ajtót.
A futár nagyon helyes, de az öcsém is lehetne, ezért gyorsan kiegyenlítem a számlámat, és becsukva a nyílászárót, visszakanyarodom a konyhába.
- Itt van, ha kértek. – helyezem az asztalra, és helyet foglalok, de rájövök, hogy illene megkínálnom őket egy kis üdítővel.
- Víz, narancslé? – mutatom fel a palackozott változatot, és a dobozos fajtát, de végül mindkettő az asztalra kerül, és a két jópofa emberkéhez csatlakozva huppanok le. Elveszek egy szeletet, és bekapnám, mikor Sam érdeklődni kezd Shane-től.
- Honnan ismeritek egymást? Mert, ha az orvosod, akkor igen közvetlen a kapcsolatotok. – nyalja körbe az ajkait, én meg mielőtt ebből is balhé lenne, simán rávágok valamit.
- Volt egy közös ismerősünk, ugye? A húga az egyik legjobb barátnőm volt, de megromlott a kapcsolatunk, és mi is eltávolodtunk. – harapok bele a sajátomba, és megtámaszkodom a felületén az étkezőasztalnak.
- Mikor indul a géped Lottie? – pillant rám Sam, én meg a faliórát lesem.
- Most van fél egy, ötkor száll fel, és olyan nyolc körül érek oda. – mosolyodom el, de kerülöm az azúrkék szempárt.

Zene▐ Szószám▐ Megjegyzés ▐ ©️
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Long journey... ~ Lotte&Shane
Long journey... ~ Lotte&Shane EmptySzer. 29 Nov. - 19:45

Lotte & Shane
What about us? What about all the plans that ended in disaster?
Eszembe sem jutott komolyan gondolni, hogy Lotte főzött volna, de mint már ő is és én is megmondtam, öt év hosszú idő, azalatt lehet, hogy konyhatündér lett, bármilyen nehéz is ezt elképzelni. Elmosolyodom a válaszra, mert a tőle várható reagálás érkezik. Beszélnem kell vele, és ami azt illeti, ezt nem feltétlen a barátnője társaságában szeretném megtenni, mert a hülye is látja, hogy a szemeivel majd' felfal, és jelen helyzetben ez kicsit zavaró. Elküldeni nyilván nem fogom, de kell egy három perc, mikor elmondhatom neki, hogy mennyi esélye van a listán szereplőkkel szemben. Igaz, Lottenak valószínű a kérdései miatt nem lenne elég a három perc, de most láthatólag siet valahová és utazni készül, ami nem kelt bennem túlzott pozitív érzéseket. Mikor rákérdezek, hogy merre lesz az út és helyette a barátnője vágja rá rögtön a választ, elkerekednek a szemeim és hirtelen köpni, nyelni nem tudok. Lotte szemei szikrákat szórnak Samre, amiért pont a rossz ember előtt árulta el az ő kis titkát. Mégis mennyi hazugság fog még utólag kiderülni tőle? Lotte Samet nézi idegesen én pedig Lotteot, így jó kis hangulat kerekedik felül.  
- Majd add át nekik üdvözletem. – Ha már az együtt töltött évek során nem sikerült ezt bevallania, hogy igazából a szülei nem is halottak. De akkor miért kamuzta ezt?! Valami komoly dolog állhat a háttérben, mert az ember csak úgy nem tagadja le a saját szüleit az előtt, akit mellesleg szeret is. Bár az utóbbiban kételkednék. Ezek után már... Igazából mikor lelépett, utána se voltam száz százalékig biztos benne, hogy egyáltalán táplált-e némi szerelmet vagy sem, de csak nem húzta volna le annyi ideig velem, ha csak a pénzemre hajtott, vagy igen?! Már semmiben sem vagyok biztos...  
- Bármily hihetetlen is Lotte, nem te voltál aznap az egyetlen betegem a kórházban és egy nyolc órás műtétem volt épp. Nem magyarázkodom, ez tény, de fel is hívhattál volna, ha bármi kérdésed lett volna, amit egyébként Dr. Clemence is ugyanolyan szakértelemmel tud megválaszolni, mint én. – reagálok az újbóli cinikus megjegyzésére. Azért azt ne várja, hogy ahogy ő betoppan a kórház küszöbén, majd eldobok mindent a kezemből csak azért, hogy rá figyeljek. Azt nem mondom, hogy nincs némi protekciója, de nem lehet annyira önző...
Lotte eloldalog a csengő hallatán a megérkezett ebédért, én pedig még mindig az elhangzottakon kattogok. Nem értem, hogy tudta azt mondani, hogy a szülei halottak, miközben élnek és virulnak? A gondolat is felidegesít. Leülök az asztalhoz az egyik székre, de elment az étvágyam is. Percekig csak nézem, ahogy a két nő eszik, majd végül mégis elveszek egy szeletet. Sam töri meg a csendet én pedig már szólásra nyitnám a szám, de Lotte megelőz, mielőtt bármit is mondhatnék. Halkan felnevetve rázom meg a fejem és lenézően nézek a mellettem ülőre.  
- Ti milyen barátnők vagytok, ha még azt sem tudja rólad, hogy az orvosod nem csak az orvosod, hanem éppenséggel a vőlegényed volt, akit... nem is mondom inkább tovább, majd megbeszélitek. – Elégedetten nyelem le az utolsó falatot, amit leöblítek egy pohár narancslével. Most kiborult a bili Lotte, mindkét félről... Így elég szar lehet össze-vissza kamuzni, ha két olyan ember ül melletted egy asztalnál, aki tud egy s mást rólad, és éppen azt, amit a másik nem. Főnyeremény.  
Felállok az asztaltól és a közelben lévő kanapéhoz igyekszem, hogy elfoglaljam magam a kutyával, amíg a nők esznek. Olyan kérdés üti meg a fülemet, amire felkapom a fejem és rögtön fel is pattanok az ülőalkalmatosságról.  
- A repülő? – felvonom a szemöldököm és kérdőn nézek a széken ülőre. – Nem tudom, hogy tisztában vagy-e a tényekkel Charlotte, de szívelégtelenséged van, amivel erősen ellenjavallott a repülés. Persze csak ha nem akarsz ott maradni a repülőn... – forgatom meg a szemeimet és megrázom a fejem. Nem hiszem el, tényleg ennyire hülye lenne, hogy kérdés nélkül repülőre száll? Legalább kikérné a véleményem, de még arra sem képes.  
- Ezt most azonnal felejtsd el. – mondom halkan, megpróbálva diszkréten, mert mégsem vagyunk teljesen egyedül. Ez a nő kísérti a sorsát, esküszöm, és nem mellesleg erősen az idegeimmel játszik. Nem feltétlen fogom tudni eltántorítani az elhatározástól, de talán tudok hatni a kis lelkére egy kicsit.  
- Ha te repülőre szállsz, akkor a büdös életbe nem találkozol a szüleiddel. Legalábbis ez nyolcvan százalékban biztos. – Muszáj nyersnek lennem, mert tudom, hogy a szép szóból nem igazán ért. Mi jön még?!



mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Long journey... ~ Lotte&Shane
Long journey... ~ Lotte&Shane EmptySzer. 29 Nov. - 19:56
 
▐ I need to visit my family…▐ South Carolina, Beaufort▐

Shane & Lottie

◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆


Minden vágyam, hogy elutazzam a szüleimhez, és senki ne gátoljon meg benne. Lehetséges, hogy vakmerő az elgondolásom, de ha az emberrel közlik, hogy a tervezett 50-60 évből csak kilencven nap marad, akkor már nem hoz ésszerű döntéseket. A szívemre akartam hallgatni, feloldozást nyerni az édesapám által, hogy a lelkem megnyugodjon, mielőtt véget ér. A környezetem is mérgező, minden a pénz körül forog, és kezdem elveszíteni a kontrollt. Erre a hamis világra ácsingóztam, de az elmúlás mindent felülír. Nincs kedvem harcolni Dexterrel, hogy megszerezzem a vagyonát, nincs kedvem Shane sérelmeivel törődni, mert úgysem tudom jóvátenni őket. Meghoztam a magam döntéseit, elhatároztam, hogy nem fogom bánni, de abból már nem engedek, hogy most is atyáskodjon felettem. A pizza megérkezése az egyetlen, ami megment, hogy kifakadjak, és elküldjem melegebb éghajlatra. Beszéltem volna a másik orvossal, latolgassam az esélyeimet? Nem érzem, hogy csak számokból állnék, másnak meg a féltett vagyona, vagy tulajdona vált belőlem. Éppen elégszer hallottam az elmúlt hetekben, hogy selejt vagyok, már nem fogom eltűrni Shane-től sem, hogy a fejem fölött ugasson. Samanthának bejön, ez már az első pillanatban leesett, és miatta hívtam meg ebédelni is. Leülünk az asztalhoz, és elcsevegünk, de az ismeretségünk megint egy fekete lyuk. Senkire nem tartozik a magánéletünk, nem akarom beavatni a barátnőmet, de helyettem megteszi az a férfi, aki egykor majdnem a férjem lett. Milyen érdekes, hogy ezt jelenleg nem bánom. Elvékonyodik a szám, de nem szólok közbe, Sam sokatmondóan néz, de csak eszek, és kizárom őket. A repülésre azonnal reagálok, de a nem megfelelő reakciót váltom ki Shane-ből. A kutyám volt eddig, ami elterelte a figyelmét, de jön a számokkal, meg hogy nem fogok eljutni oda. Ideje lenne, hogy feloszlassam a hármasunkat.
- Sam, megkérhetlek rá, hogy elvidd magaddal Bellát? A csomagot összekészítem, és ígérem, hogy hívlak még ma, de ez sajnos halaszthatatlan. – mutatok Shane-re, aki fel van háborodva. Az előbbi kijelentés már olaj volt a tűzre, és amint feláll a mellettem ülő, én is követem.
- Maradj légy szíves a konyhában Shane, mindjárt jövök. – türkiz íriszeim egy másodperc erejéig vándorolnak rá, aztán szeretetteljesen, és higgadtan szedem össze a kutyám dolgait, a kedvenc alvós plüssöt mellé, és leguggolok hozzá.
- Kincsem jó helyen leszel, anya siet haza. – egy puszit kapok az orromra, nem kérdezek, csak átnyújtom Samnek, aki veszi az adást.
- Tudom, kétszer ehet, csoki szigorúan tilos, és este vigyem még le öt percre. Meglesz Charlotte, és sajnálom. – nekem ez most többet jelent mindennél, és nem is kérdés, hogy átölelem őt.
- Minden rendben lesz. – súgja a fülembe, de csak bólintok, és kikísérem őket. A bőröndök még mindig indulásra készen állnak az előtérben, amikor becsukom az ajtót, és elidőzöm a sima felületen a tenyeremmel. A konyha irányába nézek, kell egy perc, hogy összeszedjem a gondolataimat, és leszámoljak vele, mert az biztos, hogy itt meghúzom a határokat. A lépéseim lassúak, már évekkel ezelőtt így kellett volna élnem. Megállok, az ajtófélfának dőlök, és keresztbe fonom a karjaimat a melleim előtt.
- Szerinted érdekel, hogy repülök-e vagy sem? Szerinted azok után felhívtalak volna, hogy kisétáltál a kórtermemből, és közölted, hogy három hónapom van? Minek nézel engem Shane, egy jól működő ribancnak, aki megjátssza előtted a beteget? Múltunk van, igen…de ez nem tartozik másra, és a gyógyulásomhoz sincs semmi köze. Meghoztam a magam döntéseit, mikor kiléptem az életedből, és megvolt az okom is arra, hogy ne beszéljek a szüleimről. Ne szólj közbe. – mutatom fel az egyik ujjamat, és folytatom.
- Tizenhét évesen jöttem el otthonról. Szegény voltam, és nagyravágyó, nekem nincsenek menő orvos szüleim, sem egy író húgom. Én nem olyan környezetben nőttem fel, ahol mindenem megvolt. Tennem kellett érte, hogy most itt állhassak, vagy, hogy parfümőrként dolgozhassak az egyik nívós divatcégnél. Megjártam a poklot is, és igen kihasználtalak, mert önző teremtés vagyok, és ez szükséges volt ahhoz, hogy elérjem a céljaimat. Sajnálom Shane, hogy leléptem, de hidd el, hogy jobban jártál nélkülem, most pedig válaszút elé értünk. – mosolyodom el halványan.
- Tíz éve nem voltam otthon, azt se tudom, hogy élnek-e a szüleim, és emiatt nem fogok engedélyt kérni tőled. Hozzám vágtad, hogy van három hónapom elrendezni az életemet, és most azt teszem. A magánéletemmel foglalkozom, amibe te már nem tartozol bele. – mutatok rá.
- Nem vagyok a barátnőd, a menyasszonyod sem, csak a beteged. Javasolhatod, hogy ne utazzam el, de ezt vagy megfogadom, vagy nem. Mi lenne, ha nem kevernéd bele a múltunkat a mostani kapcsolataimba? Nem akartam rólad mesélni a legjobb barátnőmnek, mert most nem a húgod, hanem Samantha az, aki mindent tud rólam. Már nem ismersz, öt év sok idő, és eközben egy másik férfi mellett köteleződtem el.  Feleség vagyok, és a páciensed, tehát ezért nem akartam aláírni a papírt sem, mert tudtam, hogy a múltból hátrahagyott sérelmeken nem tudunk túllépni, viszont nekem meg erre nincs időm már. Még leszel részeg, és megviselhetett az újraélesztésem is, de ahogyan téged nem érdekel, hogy mi zajlik bennem, úgy neked is fel kell dolgoznod, hogy előttem, és utánam is lesz életed. Nem szólok bele a mostani életviteledbe sem. A másik opció amúgy is mi lenne a kocsikázás? Dél Karolina kicsit messze van ahhoz, hogy lekocsikázzak, így marad a repülő. Köszönöm a látogatásod, de szerintem ideje menned. – közlöm vele a tényeket.

Zene▐ Szószám▐ Megjegyzés ▐ ©️
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Long journey... ~ Lotte&Shane
Long journey... ~ Lotte&Shane EmptyCsüt. 30 Nov. - 9:53

Lotte & Shane
What about us? What about all the plans that ended in disaster?
Lotte valószínűleg nem így tervezte az utazását, hogy én majd közbe fogok szólni, és igazából én sem tudtam, hogy majd éppen abban fogom megakadályozni, hogy ellátogasson a szüleihez, akikről azt hittem, már rég halottak. Pár pillanatig elgondolkodom a dolgon, hogy egy ember miért tagadhatja le a vőlegénye előtt a saját szüleit, de nem sikerül dűlőre jutnom e téren. Nyilván valami nyomós oknak kell lennie a háttérben, de mi a tököm lehet az?!
Nem kell sok hozzá, hogy Lotte elküldje a barátnőjét, aki már eléggé feszeng a köztünk uralkodó hangulat miatt.
- Szia. Bocs, hogy ez ilyen rövidre sikerült. – vonok vállat mosolyogva, és intek neki az ajtóban. Én nem veszekedni jöttem, de a tény, hogy Lotte repülni akar, és erről még csak annyit sem kérdezett, hogy szerintem javallott-e vagy sem, felháborít. Végstádiumú szívelégtelensége van, az istenért, és repülőre akar ülni?! Nem normális, komolyan. Úgy kísérti a sorsot, hogy csoda, ha az én közre játszásommal túléli ezt az egész „mizériát”.
A konyhában maradok, ahogy Lotte kér rá, és a szobában nézelődöm, amíg ők eljátszák a búcsúzás örömködéseinek és szomorúságainak skáláját. A szemem forgatom, ahogy hallom a beszélgetésüket. Most komolyan azt gondolhatja a csaj is, hogy itt én vagyok a mumus, pedig a kedves barátnője... ó, ha tudná!
Mikor Lotte a szobába ér, és nekidől a falnak végig pillantok rajta, és megnyugodva veszem tudomásul, hogy jelen pillanatban a tényekhez képest igen jól néz ki. Gondolom izgatott, hogy hazalátogathat, de azt nem fogom engedni, hogy repülőre szálljon, még akkor sem, ha kézzel-lábbal kapálózik.
Nem telik pár másodperc bele, hogy a nő olyan szóáradatot zúdítson rám, hogy csak kapkodom a fejem, és többször nyitnám szólásra a szám, de ő mindahányszor elhallgattat a kezével. Mikor megkapom a magyarázatot a szüleivel kapcsolatos kérdésre, az arcomon nem látszik, de kibaszottul meglepődök. Mik derülnek még itt ki, könyörgöm?! Én nem az anyját akartam feleségül venni, hanem őt. Ki a faszt érdekel, hogy milyen felmenői vannak az istenért? Az egy dolog, hogy nekem az apám híres az orvostudományban, de ettől függetlenül sosem kérkedtem ezzel, vagy vágtam Lotte fejéhez, így nem értem, miért nem mondta el. Attól én még ugyanúgy szerettem volna, de hát ennyit az őszinteségről. Pedig ha egy kapcsolat alapja a hazugság, az már rég rossz, de azok után, hogy nekem fogalmam sem volt semmiről, mert olyan vak voltam, mint a franc, így nem sokat tudok így utólag tenni ezzel kapcsolatban.
Azt hiszem, sosem lesz vége ennek az iszonyatos szóáradatnak, és nekem egyre jobban megy fel a pumpa az agyamban, ahogy mindenfélét a fejemhez vág. Mégis mit képzel ez a nő magáról?
Amikor beáll a csend egy pillanatra, mély levegőt veszek, és elrugaszkodom a kanapé szélétől. Lassan közelítem meg a nőt, aki vélhetőleg ugyanolyan ideges mint én, de én most jobban leplezem. Nem tudok nyugodt maradni a közelében, és ezzel a vádaskodással csak kiugrasztotta az oroszlánt a barlangból.
- Akkor most én jövök... – kezdek bele halkan, de tudom, hogy ezt a hangszínt kurvára nem fogom tudni tartani, mert már most legszívesebben üvöltenék.
- Kurvára örülök, hogy az én pénzem segített ahhoz, hogy most ott állhass, ahol állsz. Igazi díva vagy Lotte, a kis parfümbirodalmad tetején, és igen, már én is biztos vagyok benne, hogy jobban jártam nélküled. Nők százai lettek volna a helyedben, és tudod egy normális kapcsolatban az is eszedbe juthatott volna, hogy közlöd velem: „Hallod Shane, vágj már hozzám néhány tízezer dollárt, mert én kurvára nem akarok itthon ülni, hanem szeretném megvalósítani az álmaimat.”. De nem, neked egyszerűbb volt lelépni szó nélkül, mert nem volt kedved magyarázkodni. Nem is tudom, mit vártam, főleg így, hogy már tudom, az egész kapcsolatunk a hazugságaidra épült. Elhitetted, hogy szeretsz? Mekkora kurva vagy Lotte, az istenért. Lehet, hogy megbántad volna amit tettél, ha látod, hogy mit hagytál magad után. Felégettél mindent, és itt nem a pénzről beszélek. Tudod te, hogy mennyi időbe telt nekem összeszedni magam? Nem anyagilag. Tudod? Dehogy tudod, honnan tudnád te, amikor az egyik pénzes fotelből ültél át a másikba?! Aztán most ki tudja, az igaz-e, amit a férjedről állítasz. Egy kurva szavadat se hiszem el, és csodálkozol, ha azt nehéz volt elhinnem, hogy beteg vagy? – A szavaim végére már üvöltök, és olyan ideg van bennem, hogy a nyakamon az összes ér megduzzad. Kerülgetem őt, mint egy ragadozó az áldozatát, és ha nem tanította volna meg nekem apám még gyerekkoromban, hogy nőket márpedig nem ütünk meg, akkor valószínűleg odavágnék egyet-kettőt. Az már más kérdés, hogy utána nem tudnék elszámolni a magam lelkiismeretével.
- Persze, hogy nem érdekel, hogy mi zajlik benned, miért téged érdekelt? És igen, akkor erősen javaslom Charlotte, hogy ne ülj repülőre, mert kibaszottul megszívod, és nem leszek ott, hogy megmentselek. Ott fogsz megdögleni, mert mindentől rosszul vagy, ha csak egy kis stresszhelyzet is ér. Csak ha egy turbulanciába keveredsz, már akkor befogsz parázni, amitől majd megáll a szíved és annyi volt a csodás tervednek, hogy meglátogatod anyukáékat. A légnyomásról nem is beszélek. Milyen hosszú az a kibaszott repülőút, két-három óra? Hidd el, az pont elég arra, hogy kinyírd magad. De tudod mit Lotte? Menj, a te döntésed! Én erősen javaslom,– gesztikulálok a szavai idézésén idegesen – hogy ne tedd, de mit számít mit mondok? Úgyis a saját fejed után mész, mint mindig, szóval kurvára nem számít a véleményem. És igen, kocsival más a helyzet, még ha sokkal hosszabb is az út. Abba legalább nem áll meg a szíved. Befejeztem, érted? Nem érdekelsz, mert mint mondtad, senkim nem vagy. Húzz el Dél Karolinába, és lehetőleg maradj is ott. – felkapom a dzsekim a szék kartámlájáról, magamra kapom és az ajtó felé igyekszem. Már el is felejtettem, hogy miért jöttem, és nem is érdekel az egész, mert Lottenak sikerült olyan szinten felhúznia az álszent dumájával, hogy a vérnyomásom az egekben van. Kiviharzok az ajtón, és a folyosón a falba verek, kétszer is, ami olyan fájdalmat okoz az öklömben, hogy a számhoz emelve harapok bele, hogy ne üvöltsem el magam. Határozott léptekkel indulok meg a folyosón, de a végén mégiscsak visszafordulok. Még nem végeztem.
Feltépem a lakás ajtaját, és szó szerint rátörök Lotte-ra, aki még mindig próbál magához térni. Közel megyek hozzá, és fújtatva ragadom meg a csípőjénél, hogy magamhoz húzzam addig, amíg egy milliméter sem marad köztünk. Beszívom az illatát, és erősen tartom, a jobb kezem pedig a felsője alá csúszik, és az ujjaim a derekán játszanak. A falnak tolom, és a nyakába csókolok aprókat, mire szaporán kezdi a levegőt venni, és a csókjaimmal meg sem állok az ajkáig, ahol az utolsó pillanatban visszalépek.
- Szorít a mellkasod? Nahát... Ha már ettől is ilyen állapotba jössz, szerinted mi lesz egy repülőn? – Tekintetem szigorú, de még mindig nem engedtem el. Faszomba az egésszel már, miért nem tud egyszer együttműködő lenni? Mellesleg még fel is izgat azzal, hogy ilyen közel van hozzám, de már akkor is ezt érzem, ha csak egy légtérben vagyunk egymással.
- Ha felszállsz a repülőre, többet ne számíts rám, Lotte. – mondom halkan, és ellépek tőle. Végig pillantok rajta, és aztán elfordulok. Most elkéne mennem...



mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Long journey... ~ Lotte&Shane
Long journey... ~ Lotte&Shane EmptyCsüt. 30 Nov. - 20:56
 
▐ I need to visit my family…▐ South Carolina, Beaufort▐

Shane & Lottie

◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆


Bármennyire is igyekszem a jó kedélyű, minden rendben lesz csajt hozni, nem megy, mert amint kettesben maradok Shane-nel az arcomra fagy a mosoly, és egy erőtlen próbálkozásra sem futja. Nem értem, hogy mit keres itt, miért kell állandóan ugyanazokat a köröket lefutunk, ha éppen kórházban, ha éppen a parkban sétáltatom a kutyámat. Nem tudunk egy légtérben megmaradni, a feszültség kézzel tapintható, amikor megszólalok, és sejtem, ha ennek a végére érek, még azon is el fog gondolkodni, hogy mennyire volt jó ötlet megadnia saját magát, mint a kardiológusom. A tényekkel ellentétben elismerem a munkásságát, az elejétől fogva arra törekedtem, hogy az ő ajánlásával kerüljek be a programba, ahol a szívbetegeken segítenek, de nem volt célom, hogy a kezelőorvosommá avanzsálódjon. Miért? A mostani helyzet kitűnően példázza, hogy mi ketten többek voltunk, mint egy doktor és egy páciens, ahol nekem kutyakötelességem lenne hallgatni a szép szóra is, ami a javulásomat idézi elő, de sajnos ismerem a férfi oldalát is, ami sértett, aki képes elbagatellizálni a problémáimat, és ha túl sok vagyok neki, akkor egyszerűen lepasszol. Levegőnek nézett a vizit alatt, a papírhalogatás után be sem jött, pedig még két napig feküdtem az osztályán. Került, mégis elvállalt. Nevetséges, hogy mennyire ragaszkodik ahhoz, hogy vessem alá magam a kérésének, de hogyan is tehetném meg, ha éppen szükségem lenne rá, akkor lelécel, vagy eltűnik két napra a kórházból? Nem irányíthatja a múltunk, szeretném, ha úgy kezelne, mint egy beteget, de nem fog tudni…a kórházba kerülésem előtt estünk egymásnak egy részeg éjszakán. A szüleim hitvallása mélyen gyökerezett a fejemben, eszem ágában se volt megcsalni Dextert, hiszen még nem mondták ki a válást, addig nem is szerettem volna újra férfival lenni, de Shane kivételt képezett, mint általában minden alól. Elcsesztem, hogy felkerestem, mert utána már mindenhol felbukkantunk. Kár tagadnom, még ha most keményen be is olvasok neki, a szám mozgása nincs összhangban a szívemben dúló harccal…bűntudatom van. Felhergelem, és bántom, holott valamikor kedves szavakat becéztünk egymás fülébe. Nem kívántam az ellensége lenni, de soha nem fogja megérteni a valódi okot. Naivan álltam a semmi közepén, férfiak játékszereként működtem, nem értettem, hogyan lehetett belém szerelmes. Megijedtem, mikor el akart venni. Engem megdugtak, pózoltak velem, de soha senki nem tett az első helyre, Shane megtette, és ezzel kiűzött a világból. Féltem elköteleződni, nem álltam készen a házasságra, így leléptem a pénzével együtt. A torkom összeszorul a szüleimnél, mert mindennél jobban vágyom apám feloldozására, az anyám óvó karjaira. Megtennék bármit, hogy még egyszer láthassam őket. A régi Charlotte menekült előlük, a mostani viszont sóvárog a családi meleg után. Nincs senkim ebben a nyamvadt városban, Samantha mellettem áll, de nekem vér a vérből kell, emiatt is kezelem nehezen Shane dühkitöréseit, és akkor sem hazudtol meg, mikor a távozásra kérem, de cserébe a kanapétól elrugaszkodva ontja magából a szitkokat. A kezdeti hangnem még egy simogatással is felért volna, de ahogyan közeledik, úgy hátrálnék is. A hangja betölti a parányi lakásom minden zugát, és a fülemben ver tanyát a mondandója. Kurva vagyok, egy díva…melyik ne lenne igaz rám? Nagyot nyelek, csak tűrök, mert másra nincs lehetőségem. Hol lenne a védelmi vonalam? Shane szeretett, de elvettem tőle a bizalmat, én vagyok az a nő, aki a pokolba taszította, és ennek most hangot is ad. Gyűlöl, érzem a közelségéből, ahogyan ökölbe rántja a kezét, még van benne indulat, de nem ütne meg, vagy mégis? Már magam se tudom, mert zúg a hallójáratom, a szívem erősebben dolgozik, a nyomás alá helyezést, vagy éppen a szembesítést sosem szerettem, így most is venném a nyúlcipőt. Könnyek égetik a szememet, a végén már csak nyelem a riposztjával együtt a kibuggyanó könnycseppeket, aztán megtörök.
- Ott maradok, nem látsz többet. – meglebben a kis babahajam, amikor felkapja a dzsekijét, és kiront a lakásból. Védekezően ölelem át magam, és átszakad a gát. Sírva fakadok a rám zúduló érzelemtöltettől, de még nincs vége a rémálomnak. Visszajön, és automatikusan keresem a hálóm felé vezető utat.
- Ne bánts. – tör fel belőlem a segélykiáltás, de abban a minutumban húz magához, és a kockás ingem alá nyúlva csap át a félelmem egy abszurd vágyakozásba. A szempilláim még nedvesek, mikor a nyakamba csókol, és a falig hátrál velem. Szomjazom az érintését, a folytatást akarom, de másra játszik. Eleinte le sem esik, csak amikor a régi barát, mint a fájdalom méregként kúszik szét a bordáim között. A sóvárgásom az életmentő oxigénért kiált, de Shane nem hagyja abba, csak azután, miután átdöfte a mellkasomon a kést, persze csak képletesen.
- Tessék? – elfordul, és rám se néz. Lehorgasztom a fejemet, a kezdeti sokk elnyomja a torkom szűkülését, és fel sem tűnik, hogy kiszalad a vér az arcomból.
- Nem fogok repülni. – nyögöm ki, nem vagyok képes lemondani arról, hogy most elmenjen. Nézem őt, de nem mozdul, pedig sejtem, hogy nem érzi a maradást, mégis stabilan áll. A szorítás a varratok mentén erősödik fel, a műtéti hegem ég, és szükségtelen mondanom bármit is, mert az első két lépés után már bizonytalan vagyok. Lehuppanok a kanapéra, és szédelegve gombolom ki az ingemet. A fekete csipkés melltartó ápol, és eltakar, de látom, hogy a kötésen átszivárog a vér. Nem merem letépni, nehogy rosszul legyek. Elrejtem a jelét, mire felkapja a fejét Shane. Sápadtan meredek rá, és csak halkan szólalok meg.
- A komódban találod a repülőjegyet, tőlem szét is tépheted. Nem megyek sehova, majd később….elrendezem. – fájdalom ül ki a türkiz íriszeimbe, de nincs kedvem jobban felbőszíteni.
- Shane sajnálom…nem érdemeltelek meg. El kellene menned, majd megoldom. – biztatom, de tudom, hogy maradásra hívnám, de percek kérdése, hogy a kötésem átázzon.
- Menj, kérlek… - erőtlenül kérlelem, és összeszorítom magamon a felsőmet.

Zene▐ Szószám▐ Megjegyzés ▐ ©️
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Long journey... ~ Lotte&Shane
Long journey... ~ Lotte&Shane EmptyVas. 3 Dec. - 22:14

Lotte & Shane
What about us? What about all the plans that ended in disaster?
Elmondhatatlanul mérges voltam Lotte-ra. Melyik férfi nem lenne? Arról már nem is beszélek, hogy kő kövön nem maradt volna, ha fordított esetben derült volna ki ilyesmi, de bocs, nekem eszem ágában nem volt hazudni a kapcsolatunk alatt neki, ellenben vele, aki úgy néz ki, erre tette fel az életét. Nem esik jól, mikor ez kiderül, sőt a tudat, hogy ő képes lenne repülni anélkül, hogy mint orvosának említést tenne erről, egy pillanatig szóhoz sem jutok. Jó, hogy elküldte a barátnőjét, aki már amúgy is kellemetlenül érezhette magát a társaságunkban, mert a feszültség kettőnk között tapintható volt. Nem igazán sikerül egyszer sem úgy találkoznunk, beszélgetnünk egymással, hogy a vége ne veszekedés és aljas vádaskodás legyen, és ez elég kétségbeejtő a jövőre nézve. Nem igazán lesz könnyű az együttműködés, ha ez így fog menni tovább.  
A szavai hallatán néhol elképedek és csak nevetek kínomban, na meg persze mérgemben. Miután rám zúdította a létező összes gondját-baját, én sem vagyok rest kiadni magamból, ami a szívem nyomja. Elkerülhetetlen volt, hogy ez az egész valamikor kirobbanjon belőlem, és a helyzet az, hogy még mindig nem tudja az egész sztorit. Kiviharozva a lakásából megvagyok győződve róla pár pillanatig, hogy Lotte és én végeztünk és az lesz a legjobb, ha nem látjuk többet egymást, de belegondolva, hogy repülőre ül és ott hal bele a szívbajba, nem igazán tetszett. Nem azért, mert nem tudnék elszámolni a lelkiismeretemmel, amiért nem állítottam meg, hanem mert esélyem se lett volna rá, hogy megmentsem. Az utóbbi időben több olyan helyzet volt, mikor a halál szélére került, de sikerült visszahozni szerencsére. Egy repülőn nem sok esélye lenne...  
Gondolkodás nélkül rontok vissza a lakásába, ahol a dühöm által kiváltott reakciója fura. Sose bántottam. Egy nőt sem, nemhogy őt. A közelsége folytatásra késztetne, de időben kattan az agyam, hogy ne dugjam meg újra. Nem lett volna egy vanília...  
A megjegyzésére megkönnyebbülve bólintok.  
- Megtisztelsz. – mondok ennyit halkan és elfordulunk egymástól. Nem tudom, a szép szóból miért nem ért?! Miért kell kifakadnom magamból ahhoz, hogy megértse, mi a jó neki és mi nem?! – Jó lenne, ha belátnád, hogy nem akarok neked rosszat, és örülnék, ha máskor kikérnéd a véleményem. – dőlök neki az ajtófélfának még mindig mérgesen és ez látszik is az arcomon. Egy pohár whisky segítene lenyugodni, de most elvetem ezt a lehetőséget.  
- Nem tépem szét, de ha megtudom, hogy felszálltál arra a gépre, akkor nem tudom, mit csinálok. – válaszolok, és látva, hogy nincs jól, közelebb megyek hozzá. A nem érdemeltelek meg részre nem mondok semmit, mert ez már több, mint nyilvánvaló, hogy így van. Lotte sápadt, és összehúzza magán a blúzt. Tudom, hogy nincs minden rendben, és összeráncolva a homlokom ülök mellé a kanapéra. Elengedem a fülem mellett, ahogy elküld a lakásából és a keze után nyúlok. Elhúzom a felsőjét a mellkasáról, és az első, amit meglátok, a kezdődő pirosló kötés, utána pedig az igen kívánatos kis ruhadarab, ami egy pillanatra el is tántorít az eredeti tervemtől.  
- Ezt kicserélem. Hol vannak a kötéshez kellő dolgaid? – köhintek és amint megmondja, elmegyek érte és magamhoz veszem, amire szükség lesz. Megcsóválom a fejem és próbálok magamhoz térni azok után, hogy közölte a tényeket. Állkapcsom megfeszül és újra ideges leszek, de megpróbálom lenyugtatni magam. Mennem kéne, de nem akarom most magára hagyni. Már megint ezt csinálom... Nem kellene itt lennem, nem is értem, mit gondoltam, amikor feljöttem a lakására.  
Leülök mellé és óvatosan hátra döntöm a kanapé háttámlájának, aztán lassan szedem le a kötést a mellkasáról.  
- Ez még friss, vigyáznod kellene rá. Nem holmi repülést tervezgetni. Menj kocsival. Mennyi idő az út? – elterelem a figyelmét és kérdezgetni kezdem, mialatt lefertőtlenítem a sebet. Dél-Karolina nem itt van a szomszédban, de elérhető autóval is. Tíz óra környékére tippelek, míg odalehet érni, ami elég sok, nyilván nem ő fogja levezetni a hosszú utat. Az veszélyes lenne...  
- Pontosan hol élnek... a szüleid? – kis habozás után ízlelgetem a szavakat, hisz még mindig fura számomra a dolog, hogy Lotte felmenői nem haltak meg, ahogy azt mindig is állította. Óvatosan kezelem le a mellkasán lévő sebet, és teszek rá újabb kötést, miután csillapodott a vérzés. Szépen gyógyul, de még nincs teljesen rendben.  
- Hogy juthatott eszedbe egyáltalán ez a repülés? Ha nem tudod megoldani a kocsit, szólj. – nézek le rá, miután végeztem a kötéscserével. Még azzal együtt is kívánatos ebben a fekete melltartóban.  
- Azt pedig gombold vissza. – feszül meg az állkapcsom és a blúzát a mellkasa elé húzom. Túl nagy a kisértés, és a szex szigorúan tilos. Nem szegheti meg pont velem, az orvosával a szabályokat... Elrugaszkodom a kanapétól és megvárom, míg rendbe szedi magát, mikor újra a komódra siklik a tekintetem és felelevenednek az éjszaka képei, amint élveztük... egymást. Még egy pillanatra el is mosolyodom, mert bármennyire is próbálnám tagadni, még részegen is rohadt jó éjszaka volt, és azóta többször gondolok rá, a baj csak az, hogy nem bántam meg, pedig nagyon is megkellett volna. Valamiért az se érdekelne, ha megtörténne még egyszer...  
- Elintézek egy telefont. – mondom, és kimegyek a lakásból. Tárcsázom a főnököm és a terv a fejemben már eldőlt...  
- Szia Peter. Sürgősen elkellene utaznom úgy... négy vagy öt napra. Nem. Halaszthatatlan. A betegeim átveszi Celeste ezalatt, ha ez megfelel – Peter nem egyszerű eset, de most valami oknál fogva könnyebben megy, mint gondoltam. – Nem, magán jellegű. – felelek a kérdésre, miszerint orvosi konferencia-e az utazásom célja. Nyilván nem fogom az orrára kötni, hogy mi a terv, mert nem sok köze van hozzá, és még az sem biztos, hogy Lotte belemegy a tervembe. A főnök kér kis időt, hogy átfussa a beosztást, mielőtt biztosan rábólintana a kérésemre. Elvetemült ötlet, de...  
- Elkísérlek. – lépek vissza a lakásba, és közlöm Lottetal a tényt, komor arccal állva az ajtóban.  



mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Long journey... ~ Lotte&Shane
Long journey... ~ Lotte&Shane EmptyVas. 3 Dec. - 22:52
 
▐ I need to visit my family…▐ South Carolina, Beaufort▐

Shane & Lottie

◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆


A veszekedésünkbe előbb vagy utóbb, de sérülni fog valaki, és nemcsak képletesen, mert szerintem, ha még egy-két ilyen alkalom lesz, akkor lecsökken az esélyem is arra, hogy túléljem ezt a három hónapot. Kiemelten kezelik a stresszhelyzeteket, csak nekem még nem volt időm arra, hogy alkalmazzam a légzésgyakorlatokat, vagy kijussak ebből a kálváriából. Bármennyire is jó, hogy az exem az ország vezető kardiológusa, ez csak annak kedvező, akivel beteg-orvos viszonylatban van. Megértem a dühét, az öt éve magába fojtott sérelmeket, mert nem adtam lehetőséget rá, hogy visszaadja. Önzően viselkedtem, és most én iszom meg a levét. Nem érdemlem meg a figyelmét, határozottan el kellett volna utasítom, de ha őszinte akarok lenni magammal, akkor ki vállalt volna el? Az előző orvosom halott, a mostani kilátásaim szinte a sírt jósolják. Egy tüdőgyulladás miatt meg kellett műteni, akkor mi lesz legközelebb? Jön az influenzajárvány, lehet még a téllel együtt búcsúzom, és megszabadulok a terheimtől. Bízom benne, hogy a vég nem lesz ekkora szívás, mert akkor azt kívánom, hogy gyorsan vigyen el egy szívroham, vagy egy agyvérzés, bármi, ami humánosan végzi a dolgát, és csak némi fájdalommal jár. A panaszkodással nem érek el semmit, a könyörgéssel szintén, ha szépen beszélnék…ezt az opciót még nem próbáltuk, de ahogyan elnézem, nem is fogjuk. A csend fullasztó az előbbi jelenet után, komor vagyok, Shane haragos, de itt van, és ezt nem tudom hova tenni. Nem köti ígéret hozzám, a felszarvazott férjjelöltem, mások hagynának megdögleni, és bár az előbb azt mondta, hogy nyugodtan pusztuljak meg Dél Karolinában, nem hiszek benne, hogy komolyan gondolta volna. A kanapén foglalok helyet, a sebem környékéről jövő fájdalmat akarom beazonosítani, de az nem megy olyan könnyen, hogy az ajtóban álló ne vegye észre. Az ingemet csak félig gombolom ki, de azonnal átüt a vörös folt a kötésemen, és elkap a rosszullét. Elmondom ismételten neki, hogy nem fogok repülni, és szét is tépheti a repülőjegyemet, de odáig nem akar elmenni. Ezután már csak a búcsúzkodás lenne hátra, meg is kérem, inkább sürgetem a távozásra, de kiszúrja a furcsa magatartásomat, és leül mellém a kanapéra. A kezem szorosan fogja közre a felsőruházatot, de utána kap, és elrántja. Az első pillantása a seben, aztán a melltartómon állapodik meg.
- Mondtam, hogy menj el Shane. Nem akarok a terhedre lenni. – a légzésemnél számolok, de olyan makacs, mint az öszvér. Szédülök, a torkom még jobban be van dagadva, és érdessé válik a hangom.
- Az előszobában a nagykosár mellett. – mondom szaggatott légvételekkel, mert félek a kötéscserétől, de ő csak feláll, és a hallban kihúzva a fiókot gyűjti be a gézlapokat, meg a jódot, aztán visszasétál. A feszültség nem múlt el, nincs lezárva, és bár most úgy érzem, hogy kár volt elmondanom, de ha ezt sokáig húzzuk, sokkal rosszabb kimenetele is lehetett volna a délutánnak. Felülök a gépre, és meghalok. A fejem mögé egy párnát helyez, és leszakítja a használtat, de már ez is sajgással jár.
- Menjek kocsival? Ez nem volt opció Shane…jaj ez…picit várj. – tolom el a kezét, és magamban számolni kezdek.
- Ha saccolnom kellene akkor tizennégy óra, és az nagyon sok. Nem hiszem, hogy bírnám az autóban, nemhogy levezetni. – rázom meg a fejemet, de már meg is dönti a jódos üveget, és egy vattával itatja fel a megalvadt vért.
- Ez csíp… - emelkedik meg a mellkasom, és bent reked a levegő.
- Azt mondta Celeste, hogy be is gyulladhat, ha nem cserélem elég gyakran…ezt fogod megnézni két hét múlva? Telik az időm…akkor csak…kettő hónapom marad. Ezek szerint januárban fogok meghalni? – döntöm oldalra a fejemet, és szomorúan mérem végig.
- Beaufort…ez egy kisváros. Az állam közepén helyezkedik el, és nem túl híres, de szerettem ott élni. Mindenki ismert mindenkit. – észre se veszem, de már rá is ragasztja az újat, de máris rám ripakodik.
- Miért neked szóljak? – tagadólag megrázom a fejemet, de hasztalan megszólalnom is. A tűz még nem aludt ki az előbbi veszekedés után sem. Hirtelen parancsol rám, hogy gomboljam be a blúzomat, és ettől csak zavarba jövök. Undorodik tőlem…már ő is. Eleget teszek a kérésének, és felhúzom normálisan, de még fel sem nézek rá, egyből lelécel, mert sürgős telefonja akad.
- Menj csak. – sóhajtok lemondóan, és megtámaszkodom az ülőalkalmatosság szélén, hogy felálljak, de csak másodjára sikerül talpra állnom. A fürdőbe megyek, hogy kezet mossak, és kidobjam a kötszereket, a többit meg elteszem, mikor kijövök, és Shane az ajtóban állva pillant rám, de amit mond…attól megdermedek.
- Tessék? Kizárt. Nem fogunk együtt utazni Shane. Egy órát voltál itt, és nézd mi lett…holnap hálaadás, és a szüleim…nem ismered őket, azt se tudom, hogy élnek-e. Nem repülök, de ez… - nevetek fel, de az ajkaim összepréselődnek, és a mellkasomhoz nyúlok. Mindenkinek eljön az a pillanat, amikor elfárad, és kimerül. A stresszhelyzeteket nem kezelem jól, ez is látszik, mikor összegörnyedek, és a földre esve, elveszítem az eszméletemet…vagyis még érzem, hogy valaki megtart, de már nem látom Shane arcát.


Pár órával később valahol Stony Creek környékén


Az ütemes zötykölődésből nem érzékelek semmit eleinte, csak azt tudom, hogy meleg van körülöttem, és ez jól esik. A napokban állandósultak az éjszakai légszomjas állapotaim, és többször használtam oxigént is segítségként. Utána olvastam a leépülésemnek, szépen elérek arra a pontra, hogy gyenge leszek egy lépést is tenni, a bokáim nem fognak beleférni semelyik cipőbe, és kórházba fogok kerülni, hogy várjak az új szervre, amit ugye nem fogok megkapni. A számon van valami, eddig nem zavart, de most álomittasan megtörölném a szememet, hogy ki bírjam nyitni, de akadályokba ütközöm. Kékjeim nehezen szokják meg a látványt, miszerint egy kocsi hátsó ülésén fekszem, egy lila pléddel vagyok betakarva, és oxigénmaszk van rám erősítve, a vége pedig egy két literes palackhoz csatlakozik. Nagyokat szippantok belőle, és az első ülésen lévő személyt figyelem, akinek eleinte nem is tűnik fel, hogy már ébren vagyok. Felettébb érdekes, hogy könnyebb a mellkasom, mikor leveszem a maszkot, és belekapaszkodva a vezető oldali ülésbe, tornázom fel magam ülőpozícióba. A tüdőm most jó, így előrehajolok, és oldalról ölelem át Shane-t, aztán a fülébe suttogok.
- Mit csináltál, és hol vagyunk? Már sötétedik….most komolyan, Shane? – benyúlok a pólója alá, és a húsába marok, de csak finoman.
- Mi történt? – kérdezem meg halkabban, de ő jól mulat rajtam, nem igazán hatja meg a tény…hogy szinte elrabolt.

Zene▐ Szószám▐ Megjegyzés ▐ ©️
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Long journey... ~ Lotte&Shane
Long journey... ~ Lotte&Shane EmptySzer. 6 Dec. - 11:10

Lotte & Shane
What about us? What about all the plans that ended in disaster?
Nem veszekedés céljából jöttem Lottehoz ma, de mint kiderült, egyszerűen elkerülhetetlen, ahogy beszélgetésbe elegyednénk egymással. Mondjuk nem kell semmin sem csodálkozni, amikor ilyenekkel hozakodik fel, s mégcsak nem is ő, hanem a barátnője... Mit gondolt, hogy majd nem derül fény arra, hogy elrepült Dél-Karolinába? Rosszul.
A tizennégy óra nem kevés idő, de egy pihenővel könnyedén le lehet vezetni. Nem kettő óra, mint repülővel, de nem éri meg a kockázatot, így inkább a hétszeres utat javasolnám.
- Mi lenne, ha nem számolnád a hátralévő napjaidat? A három hónap egy körülbelüli idő... és azt a kilencven napot nem számlálgatni kell, hanem élvezni és küzdeni. Küzdeni kell Lotte, nem szabad feladni. – megcsóválom a fejem és ráemelem a tekintetem. Egyszerűen nem akarom elhinni, hogy a nő, aki egyébként nagyon is tud harcolni, legyint egyet és hagyja magát sodródni az árral. Ez gyengeség.
- Igen. Tudtam volna kocsit intézni. – Értetlenül nézek rá, mikor meglepetten kérdez. Az lehet, hogy nem váltunk el jól és a kapcsolatunk sem a legfényesebb, ettől függetlenül ha szól, nem fosztom meg az élménytől, hogy láthassa a szüleit. Bármily hihetetlen is. Az ötlet, amely felsejlik az agyamban, még magam sem hiszem el teljesen. Tizennégy óra összezárva Lottetal? Nem tudom, hogy ez büntetés lenne vagy éppen kellemesen is eltölthetnénk azt az időt. A probléma az, hogy ha kirobban a vita, akkor annak se eleje se vége.
Mikor a főnököm rábólint a szabadság kérésemre telefonon keresztül, közlöm Lottetal a tényt. Nem kérdezek, nem vagyok kíváncsi a válaszra. A reakciója mindent elárul, én pedig kérdőn, mosollyal az arcomon tekintek rá. A mosoly azonban hamar lehervad az arcomról. Mikor látom, hogy kifut az arcából a vér, és meginog, gyorsan lépek oda hozzá és kapom el.
- Jaj bazmeg'. – könnyedén emelem fel a pille súlyát és igyekszem vele a hálóba, lerakom az ágyra és az oxigén maszk után kutatok. Hamar rátalálok és az arca elé helyezem, megmérem a pulzusát. Kicsit alacsony ugyan, de rendben lesz. Az ötlet a fejemben újabb fordulatot vesz és gyors léptekkel indulok meg lefelé a kocsimhoz, ahol a hátsó ülés alól halászom ki az egyik altatósprayt. Hasonló esetekre... Na jó, még sosem használtam eddig, de jó, ha van mindenféle egy orvosnál nemde? Futok felfelé a lépcsőn, nehogy bármi baja legyen Lottenak, és visszaérve a lakásba rögtön ellenőrzöm az állapotát. Mikor rendben találom, a kezembe veszem az oxigén maszk palackját, lehúzom a palackot és a helyére teszem az altatóval dúsítottat. Az arca elé tolom, és engedem, hogy belélegezze és aztán összepakolom a kellő elsősegély dolgot, és először Lotte bőröndjeit viszem le a lépcsőházon keresztül majd Lotteot is az ölembe kapom. A kocsi hátsó ülését beállítom, hogy kényelmes legyen, úgy helyezem Lotte testét az ülésre. Te jó ég, valaki látná, mit művelek, biztos hogy embercsempésznek hinne. Még én sem hiszem el, mi a faszt csinálok?!
Dobtam Sylvinek egy SMS-t, hogy hol a kulcs és hogy költözzön hozzám pár napra, mert Tuckernek szüksége van a gondoskodásra. Beaufort felé fél úton átcseréltem a palackot a sima oxigénesre, ami azt jelenti, hogy Lotte perceken belül megébred. A másik palackot olyan helyre dugtam, hogy még véletlenül se akadjon a kezébe, mert annak jó vége biztos nem lenne. Nincs kedvem megint hallgatni, hogy „nem volt jogod ehhez, a bíróságra megyek" és hasonló sztorik. Tudom, hogy igazából Lotte is ezt akarta volna, csak esze ágában sem volt bevallani.

Az utat fürkészem, a rádió halkan morajlik, és a következő pillanatban már csak azt veszem észre, hogy Charlotte keze a pólóm alatt járkál. Nem tudom, hogy sírjak, vagy nevessek, de végülis az utóbbi mellett döntök. Jobb kezemmel elkapom az övét, és megszorítom azt. Nem tudja, mivel játszik.
- Hat és fél óra és Beaufortba érünk. – mondom mosolyogva a GPS-re pillantva. A nap lenyugvóban, és kezdek kicsit fáradni a magam mögött tudott több, mint hat órányi vezetéstől. Nyilván neki nem fogom átadni a kormányt egy pillanatra sem, mert veszélyes lenne. Talán megkellene állnunk egy motelben, de... ott nem lehetne egy szobában tartózkodnunk, mert aludni biztos nem tudnék.
- Elájultál. Aztán... aludtál. Én meg elhoztalak. A bőröndjeid hátul a csomagtartóban, minden megvan. – nyugtatom meg.
És bele se kezdj az elraboltál dumába, Charlotte, mert ezt te is így akartad. – mosolyodom el és a visszapillantóba nézek rá. Így kócosan annyira szexi, hogy legszívesebben hátra másznék hozzá. Tíz másodpercenként pillantok a tükörbe, hogy szemügyre vegyem.
- Lehet, hogy megkell állnunk, aludnom kell egyet. Két óra elég. – mondom neki és megcsapkodom a mellettem lévő ülést. A hely akkora, hogy akár simán előre is mászhatna, de félrehúzódom a leállósávba kirakva a vészjelzőt és megvárom, amíg Lotte beszáll az anyósülésre.
- Mesélj róluk kicsit. – kérem meg rá, hogy felkészüljek, kikkel fogok találkozni. A majdnem após és anyós arca és kiléte kérdőjelként villog az agyamban. Egyszerre vagyok kíváncsi és félek is kicsit. Viszont inkább az előző él bennem.




mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Long journey... ~ Lotte&Shane
Long journey... ~ Lotte&Shane EmptySzer. 6 Dec. - 14:14
 
▐ I need to visit my family…▐ South Carolina, Beaufort▐

Shane & Lottie

◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆


Szeretek aludni, ha semmi nem zavar meg, az olyan különleges. Imádom a párnát, és a meleget, főleg ebben az évszakban. Nekem is vannak fura hóbortjaim, de legfőképpen amiatt, mert akkor álmodhatok, és nem kell az életemet élnem. Most is ilyesfajta dolog történhetett velem, mert amikor felnyílnak a szememet rejtő héjak, akkor nagyot ásítok, de a rajtam lévő maszk bepárásodik. Nem nyugszom, az első dolgom, hogy szemügyre vegyem a környezetemet. Az eszem megáll, hogy Shane autójának a hátsó ülésén fekszem, ő meg úgy vezet, mintha ez lenne a világ legtermészetesebb dolga. Az első érzelemhullában a düh tör rám, aztán lecsillapodom, és lehúzom a maszkot a fejemről. Az ülésre helyezem, és előrehajolok, nem hagyva időt az ellenkezésre. Becsúsztatom a két tenyeremet a csípővonalára, és a füléhez hajolva követelem csendes üzemmódban a magyarázatot arra, hogy mit keresek itt. Shane csak nevet, és az egyik kezével le akarja söpörni a kézfejemet a derekáról, de nem engedem el, így az enyémre fekteti. Meleg, és sokkal nagyobb a tenyere, mint az enyém, de nem bánom az érintkezést.
- Elájultam….oké…aludtam, ez is rendben van, de utazunk. – bökök a nyilvánvalóra, mint a belső tér, a kis luxuskörnyezete.
- Hat és fél óra múlva a szüleimnél leszünk, és nemcsak én, hanem te is. – megugrik a pulzusom a kijelentésre. Mit várhatok tőlük? Apától tartok jobban, amiért egy levél formájában búcsúztam el tőle, de azt hiszem anya sem örült, hogy tizenhét évesen az önálló élet reményében nekivágtam egy olyan útnak, aminek aztán láthatjuk, hogy mi lett az eredménye. A szétzilált hajamba túrok, és az ujjaimmal egyengetem ki egyesével a csomókat, miközben a vádló szöveget fogadom be, de már én se bírom ki, hogy ne mosolyodjak el.
- Ez akkor is egy rablás, de valóban én akartam eljönni. – lehorgasztom a fejemet, mert tényleg nem tudom hova tenni az exem kedvességét. A kardiológia osztályvezetője, mégis velem ül egy autóban, és a hálaadást nem a családjával, hanem az enyémmel óhajtja tölteni, mert mindenáron el akartam jönni. A két ülés közé hajolok be, aztán kipillantok az ablakon, és gyermeki izgatottság lesz rajtam úrrá, és csak akkor tekintek megint rá, mikor a megállásról hadovál.
- Nincs ellenemre. – most mernék szembeszállni Dr. Harperrel, és akkor tuti a fejemet szednék le, de csak a végtelen országutat fürkészem, és a lemenő nap utolsó sugarait. A táv alapján túl vagyunk a felén, de mindenképpen hajnalban érnénk oda, és az nem jó.
- Pihenj többet, ha kettő órát alszol, akkor háromra, vagy négyre érünk oda, és az nem okés. Mégsem törhetem rájuk az ajtót éjszaka, és neked sem ártana, ha nem félálomban jelennél meg előttük. – vigyorogva döntöm oldalra a fejemet, amint a kékjeink találkoznak. Sűrűn nézelődik erre, én meg rafináltan kidüllesztem a melleimet, de csak enyhe célzattal. Hamarosan azon kapom, hogy már a leálló sávban villog, és a másodperc törtésze alatt szökkenek ki, és ülök át a mellette lévő ülésre. A biztonsági övet becsatolom, és elsőként a tükröt húzom le, hogy megnézzem az arcomat.
- Szólhattál volna, hogy sápadt vagyok, és a holtakkal szimpatizálok. – rovom meg gyengéden, és mikor visszahajtom a fedelét a rejtett tükörnek, akkor kicsit elhallgatok.
- A szüleimről szeretnél hallani? – kapom be a mutatóujjam végét, és feljebb tornázom magam, sőt a rádiót is kikapcsolom, hogy semmi ne ékelődjön közénk.
- Az anyukám nagycsaládban nőtt fel, és ezt vedd úgy, hogy tényleg az. Nyolc testvére van, és ebből adódik, hogy nekem meg rengeteg unokatestvérem. A nevüket se tudnám felsorolni. Anya varrónő, nem éppen az a szakma, amivel agyon keresheti magát, de szereti, és adakozik is rendesen. Mielőtt belemerülnénk a témába, tudnod kell Shane…hogy a szüleim mélyen vallásosak. Hétvégén mise, hétköznap tanítás, és ebben a szellemben nőttem fel én is. – soha nem hittem volna, hogy az ex
vőlegényemmel fogom elsőként kitárgyalni az életem ama részét, amit féltve őriztem előtte, és a férjem előtt is.
- Az apukám pedig…ne röhögj hangosan, mert akkor megverlek, esküszöm. Református pap. A templomnak van egy ingyenes háza, és abban laktunk, és szerintem ők még mindig ott laknak. Nem állítanám, hogy éheztünk volna, de mindenünket megosztottuk. Nem voltak szép ruháim, vagy drága játékaim. Nem telt rá. – elkapom róla a pillantásomat, mert szégyenlősé válok. Ez újabb fegyver, ha mások birtokába kerül az információ. A gyerekkorom tabu volt idáig, most sem rajongva mesélek róla, de elkerülhetetlen, mert találkozni fog velük.
- Nézd, ott van egy motel. Szerintem álljunk meg. – mutatok kifelé az ablakon, és éppen most következik az elkanyarodó rész, így van ideje dönteni, de ahogyan elnézem ez lesz a pihenőhelyünk. Ebéd óta nem ettem egy falatot se, a gyomrom hangosan korog ráadásul, és muszáj leszorítanom.
- Bocs, de mostanában nem eszem túl gyakran. A gyógyszerektől elment az étvágyam, de most megkívántam egy szendvicset, vagy egy ropit. – fut össze a nyál a számban, és kicsatolom magam, de a kinézetem vállalhatatlan, mégis kitárom az ajtót, és kiszállok.
- Shane….tényleg köszönöm neked ezt. – bevárom, talán neki is kell a pénztárcája, én meg várok a soromra, hogy a csomagtartóból kivehessem a sajátomat.
- Oldalt van a pénztárcám. – jegyzem meg, mert az biztos, hogy közöttünk abból is baj lehet, ha a pénzügy felelevenítődik.


Zene▐ Szószám▐ Megjegyzés ▐ ©️
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Long journey... ~ Lotte&Shane
Long journey... ~ Lotte&Shane EmptyPént. 8 Dec. - 11:49

Lotte & Shane
What about us? What about all the plans that ended in disaster?
Azt hiszem, talán most képesek leszünk veszekedés nélkül eltölteni pár napot. Ha nem is az összeset, azért remélem, hogy egy nap sikerül nem összeszólalkoznunk, mert nekem ahhoz se idegrendszerem, se energiám, se pedig akaratom nincs. Bármennyire is hihetetlen, velem pedig egészen könnyű kijönni, de nyilvánvaló, ha újra feltör a téma, nem fogom hagyni magam, és úgy tenni, mintha nem ért volna semmi sérelem öt évvel ezelőtt.
- Így van, hat és fél óra múlva ott leszünk Beaufortban. És akkor igen, elraboltalak. És akkor mi van? – mosolyodom el a visszapillantóba tekintve, és szemem a kissé zavarodott, de annál kívánatosabb nőn tartom. Nem bírok nyugton maradni a társaságában, és a múltkori esete után, amikor már csak akkor is megemelkedett a pulzusa, hogy közelebb hajoltam, ő sem tagadhatja le, hogy ugyanannyira hatok rá, mint ő énrám. Bármennyire nem akarjuk, ez így van és kész. Elkezdhetnék aggódni ezen, hogy nem lesz így jó, és már megint hülye vagyok, hogy belemegyek a játékaiba, de nem teszem, inkább most csak sodródom az árral. Amúgy sem tudjuk mi lesz... két és fél hónap múlva. Erre mondjuk gondolni sem akarok, mert még a gondolattól is idegbaj tör rám, ha elképzelem, hogy nem tudom megmenteni Lotte-ot. Talán inkább az fog pusztulásba kergetni, és nem az, ha néhányszor még jól érezzük magunkat együtt.
- Az nem számít, hogy rólam mit gondolnak, én csak kísérő vagyok. – vonok vállat, de a több alvás jó ötlet, az nekem is jót fog tenni. Két órával is elvagyok, de az igaz, hogy felesleges kevesebbet aludnom, ha olyan hamar érnénk oda, annak nem lenne értelme. Bár ha olyan rég nem látták a szülei a saját lányukat, szerintem még hajnali háromkor is szívesen fogadnák, bár azzal nem vagyok tisztában, milyen a kapcsolatuk és hogyan váltak el.
Lehúzódom az út szélére és megvárom, míg gyorsan átül mellém, és ahogy ez megtörtént, már hajtok is vissza a forgalomba.
- Nekem még így is tetszel. – reagálok a megjegyzésére, de hamar rájövök, hogy ezt nem kellett volna, mert már megint elragadtatom magam, és annak nem lesz jó vége. Talán hallgatnom kellene Haydenre, és nem kellene ezt a játékot űznöm, mert a végén megint szar helyzetbe jövök. Nem csodálom, hogy parázik a barátja miatt, mert amikor ott ült mellettem, és én a világomról se tudtam, az elég gáz volt, és én se tudtam, mikor jövök ki abból a gödörből. Neki és a testvéremnek hála sikerült, de ki tudja, ha még egyszer oda kerülök, lesz-e bennük annyi kitartás, hogy újra felhúzzanak?!
Érdeklődőn hallgatom a szülei jellemzését. A mondata végén felhúzom a szemöldökét és szélesen elmosolyodom.
- Akkor nagyon félre neveltek, Lotte, ne haragudj, de amikor megismerkedtünk, nem tűnt fel, hogy mélyen vallásos lennél. – reagálok, mert hogy én templom közelébe sosem láttam, az száz százalék. Arról nem is beszélve, hogy a cselekedetei, a tettei sem bizonyították sosem, hogy hinne a jó istenben. Mikor felszólít arra, hogy ne röhögjek, már rég rossz az egész, hiszen ha megtiltanak valamit, persze, hogy épp azt kell csinálnod. Mikor kimondja, hogy az apja református pap, elfordulok és az ablakon bámulok ki, magamba fojtva a nevetést, ami hála a jó égnek sikerült is. Biztos nem bocsátott volna meg, ha röhögésben török ki a hivatás hallatán.
- Hát Lotte, ezt még álmaimban sem gondoltam volna, ne haragudj. Kicsit félre mentél, nem gondolod? – érdeklődöm, de persze nincs ezzel baj, csak furcsa az egész.
- Biztos ott vannak még mindig, ne aggódj. De miért jöttél el? – Meg kell kérdeznem, mert furdal a kíváncsiság. Talán többre vágyott? Pénzre?
Lekanyarodom a motelhez, és hamar leparkolok az első adandó helyre, megállok és meghallom Lotte gyomrának kordulását, és elmosolyodom. Én is rohadt éhes vagyok már, betolunk egy szendvicset, az tuti.
- Én is megkívántalak. – motyogom az orrom alatt, mikor már kiszállt, hogy ne hallja, és a szemem forgatom. Nem lesz ez így jó, talán jobb lesz, ha két külön szobát veszünk ki, mert félő, hogy nem lesz alvás abból, ha egybe megyünk be. Kinyitom a csomagtartót, és kiveszem, ami kell, azt is megvárom, hogy Lotte kivegye a saját dolgát, amire szüksége van. Nem reagálok semmit a köszönetnyilvánítására, mert a helyzet az, hogy nekem sincs fogalmam róla, hogy mégis mi a faszt keresek itt?! Bezárom az autót, és elindulok a villogó, motel felirat felé, ahol a bejárat is van. Egy jobb szituált hely, de tipikus amerikai motel az egész. A nőhöz megyek, aki unott képpel ül a pult mögött.
- Jó estét. Egy szabad szobát szeretnénk, csak pár órára kellene. – mondom neki, mire végigmér mindkettőnket, és csámcsogva a rágóján üti be az árat a pénztárgépbe. Látszik rajta, hogy a pár óra kifejezés nem tetszett neki, és már végig futtatta az agyában, hogy a pár óra az nem jelent mást, mint szexet, én pedig most tényleg egy kis alvásra vágyom a leginkább. Legalábbis szeretném elnyomni a másik vágyat, amennyire lehetséges.
- Van itt valami szendvics esetleg, vagy valami étel? – érdeklődöm, mire előhúz a pult alól egy nagy tálca szendvicset, és elveszek belőle négyet. Meg se szólal, kb. Mintha néma lenne, most is csak az árat mondja, mire fizetek, és elveszem a kulcsot is. Lotte kezébe adok két szendvicset.
- Sonkás jó, ugye? Tudom, hogy azt szereted. – mondom neki, és a 13-as szoba felé igyekszem a nyilak alapján, ami a kulcson szerepel. Odaérve előre engedem Lotte-ot, és utána megyek. Körbe pillantok, és rögtön a nagy franciaágyra siklik a tekintetem, nem is értem, miért reméltem, hogy legalább két külön ágy lesz a szobában.
- Oké. Akkor én most lefektetem a szabályokat. A szobában csakis alvás fog történni, mert egyéb tevékenység káros az egészségedre, és amúgy is aludni jöttünk. Menj zuhanyozz le, addig én felhívom Sylvit, hogy sikerült-e bejutnia a lakásomba, mert ha nem, akkor Tucker éhen döglik, és azt nem szeretném. – Határozottan lépek fel, de közel sem vagyok biztos benne, hogy nekem sikerülni fog ellenállni. Kibontom az egyik szendvicset, és az ágy szélére ülve kezdem el enni, miközben tárcsázom a húgom számát. Remélem nem gyújtja fel a lakást, mire hazaérek, mert akkor biztos kilógatom az emeletről...



mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Long journey... ~ Lotte&Shane
Long journey... ~ Lotte&Shane EmptyPént. 8 Dec. - 19:46
 
▐ I need to visit my family…▐ South Carolina, Beaufort▐

Shane & Lottie

◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆


Shane viselkedése köszönőviszonyban sincs a lakásban hagyott férfiéval, akitől megijedtem. A kocsi hátsó ülésén, a derekába kapaszkodva még a fejtámlára hajtom az államat is, mert tetszik, hogy ő vezet, és nem a férjem. Dexter soha nem vállalkozott volna erre az útra, már abból is előnyt kovácsolt volna, ha kiderül, hogy hazudtam neki, és az esküvőnkre egy színészpárt béreltem fel, hogy játsszák el a szüleimet. Nem akartam, hogy fogódzkodót találjon rajtam, mert addigra más ismertem annyira, ha folt esik a múltamon, vagy az elképzelésein, hogy milyen is vagyok, akkor az oltár előtt fogja meggondolni magát. Ezzel szemben a volán mögött ülő csak szeretett, és a szívét adományozta nekem, de készségesen utasítottam vissza, miközben a pénzére igényt tartottam. Nem szólok vissza, élvezem a közénk ékelődő kis nyugalmat, és biztonságot. Nem akarok megint veszekedni, elég lesz, ha szembesülni fogok a családommal, arra már nincsen kapacitásom, hogy még az orvosommal, és az exemmel is harcoljak. Tulajdonképpen ebben a pillanatban Shane hogyan tekint magára? A kardiológusomként nem árthatná bele magát az életembe, de úgy tűnik, hogy bármit mondok, vagy teszek, arról megvan a véleménye, és foggal-körömmel küzd az ellen, hogy a sírba táncoljak. A kérésére áttelepszem az első ülésre, sokkal kényelmesebb, és ki is pihentem magam, hogy kibírjam ülve az út hátralevő részét, de aztán megosztja velem, hogy alvásra lenne szüksége, én meg úgy vagyok vele, hogy semmi akadálya, mert nem siettetem a megérkezésünket sem. Nagyon lelkesen vágtam neki az utazásnak, de még nem tudom, hogy mit fogok mondani az édesapámnak, vagy az édesanyámnak. „Hahó, tudom, hogy tíz éve nem láttatok, de ma úgy keltem fel, hogy félek a haláltól, és szeretném, ha az utolsó pár hónapban velem lennétek?” Bénán hangzott, és az exemmel az oldalamon még nehezebb lesz….nem akartam tartani magam. A sírás feloldozás, és most arra áhítozom, hogy gyenge lehessek, az igazi Charlotte….mentesen a színjátéktól. Shane nem ismeri eme oldalamat, és félek, ha túl sokat mutatok neki, akkor vissza fog élni vele az utolsó percben. Számtalan férfi megtette előtte, és nehezen hittem el, hogy neki nemcsak arra kellek, hogy megfektessen. Melyik férfi akarhat egy prostituáltat a hitvesi ágyba? Elmerengek ezen, és lenyitom a tükröt, hogy megnézzem a kinézetemet, de jobb lett volna, ha nem vállalkozom rá. Elszörnyedek, hogy mennyit leszív belőlem a betegség, és tudatában se vagyok a teljes leépülésnek. A könyvek, és a szakirodalom ciklusokra osztja a szívelégelenséget…a negyedik fázisban már az is teher, hogy egyedül lélegezzek? Nem mértem fel a határaimat, de az biztos, hogy a veszekedések, és a stresszhelyzetek megrövidítenek...már éppen visszacsuknám, mikor megkövülök, és kékjeim a mellettem ülőre vándorolnak.
- Tessék? Shane nem kell az alamizsna…hiszen tudod, hogy milyen csúnya lesz a hegem is. Talán hiúsági kérdés, de a szépség az egyetlen fegyverem. – merülök bele a gondolataimba, de hamar új vitorlát bontunk, és az otthoniak kerülnek terítékre. Az érdeklődése őszintének rejlik, így nem is habozok nagyon a válaszadással, de csak aprócska információkat cseppentek el, mert már ebből is sokat leszűrhetek. Az édesanyám emléke a legintenzívebb…ahogyan a varrógép mellett ült, és a téli kabátomat stoppolta meg. Nem tudom hányan hordták előttem, de nem is érdekel már…akkoriban nem szerettem mások levetett ruháit hordani.
- Nem is voltam az. Eljártam, mert kötelező volt, de nem éreztem át. – halkulok el, és némi figyelmeztetés árán ki is nyögöm, hogy az apám pap, és tulajdonképpen a gyerekkorom a vallási szabályoknak megfelelően zajlott. A mosolyát nem bírja olyan jól palástolni, mint szeretné, de ráhagyom. Még nem látta őket, fogalma sincs, hogy ez nem gyerekjáték, és nem is vicces.
- Nem mentem félre, csak nem illettem bele a képbe. Azt talán egy másik alkalommal Shane. Nem kell tudnod mindent rólam. – jegyzem meg epésebben, mint kellene, aztán elhallgatok, mert a motel felirata neonfényben villan fel előttünk, és le is kanyarodunk. A gyomrom hangos korgása adja a másik tudtára, hogy ebéd óta egy falat sem csúszott le a torkomon, és
ideje lenne már. A kiszállással nincs is gond, én a kabátomat kiemelem hátulról, és a csizmámat is megigazítom, mert nem sikerült felhúzni a cipzárját. A csomagtartóból kiemelem a pénztárcámat, és a nagy utazókofferből a kis fürdős batyum, meg a váltóruhát, ha már megszállunk útközben. A recepción dolgozó hölgyemény nem túl kommunikatív, és amint elhangzik Shane szájából a pár órás időintervallumra hajazó kijelentés, már sejtem, hogy egy olcsó lotyónak tart. A szendvicsek láttán összeszalad a nyál a számban, és fájón simítok végig a lapos hasfalamon. A másodperc törtrésze alatt kapjuk meg a nem túl szerencsés 13-as szobát, és költözködünk be, de Shane az, aki megakad a franciaágy láttán. A legközelebbi székre gyűjtöm a saját dolgaimat, és kérdőn pillantok rá a megjegyzés következtében.
- Mit gondoltál, más is fog történni? – szalad fel az egyik szépen ívelt szemöldököm, és a kívánatos szendvicsek felé tekintek.
- Ami egyszer megtörtént, az nem ismétlődhet meg. – közlöm vele, de én se vagyok biztos a kijelentésemben. Nem akarom feltartani telefonálás közben, főleg nem a húga említésére. A törölközőmet, és a többi szükséges kiegészítőt felkapom, és be is zárkózom a fürdőbe. A rend, és a tisztaság alapfogalom, de talán nem idebent. Elsőként áttusoltatom a tálcát, és félőn vetkőzöm le. A ragasztás masszívnak tűnik, amit Shane rátett, de félek ez csak átmeneti lesz, ha víz éri. A hajamat felkötöm, és megnyitom a meleget. Az első sokknál még megrázkódom, de utána elernyednek az izmaim, és már jól esik a meleg támadás. A percek hosszasan telnek el, kizárom a kinti zajokat is, és egy gyerekkori dalt kezdek el dúdolni. A kényelem most nem az elsődleges, aludni jöttünk, így a zuhanyzóban csavarom magam köré a törölközőt, és a tükör előtt állva kezdek neki az esti teendők elvégzésének. A szettem kimerül egy fekete cicanadrágban, és elnyűtt rock and rock pólóban, amit még…most esik le, hogy ezt még Shane-től koboztam el. Az éhségérzetem már óriási, így kisietek, és a székre lepakolva hajolok be előtte.
- Sikerült elérned a húgodat? – érdeklődöm szimplán, és egy vastag gyapjú zoknit húzok fel a két lábfejemre, így sikerül Shane mellé telepednem. Időközben elveszem az egyik szendvicset, és beleharapva eszembe jut a kötés.
- Leázott a kötés. Kidobtam a szemetesbe odament. Normális, ha húzódik? – a fogaimmal tartom meg a szendvicset a számban, és mint orvos vagyok kíváncsi a véleményére, ezért felhúzom a pólómat. Melltartó már nincs rajtam, és el is vörösödök, de kíváncsi vagyok, hogy szerinte ez jó-e.
- Na….Shaneeee…..hmmm… lecc? – dünnyögök a kajával a számban. Ingyen ciciműsor.


Zene▐ Szószám▐ Megjegyzés ▐ ©️
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Long journey... ~ Lotte&Shane
Long journey... ~ Lotte&Shane EmptyVas. 10 Dec. - 20:42

Lotte & Shane
What about us? What about all the plans that ended in disaster?
Pár hete még álmomban sem gondoltam volna, hogy Lotte-tal fogok utazgatni, vagy hogy egyáltalán látom még valaha. Ha ezt valaki állítja nekem, hogy márpedig így lesz, akkor valószínűleg a képébe röhögök. Erre nézze meg az ember, mi történik itt?! Néha én is csak kapkodom a fejem, hogy jutottam el eddig.
- Milyen alamizsna? Jaj, nem kell az álca, és én sem azért mondtam, mert szánlak, vagy hasonló. Úgy ismersz, mint aki nem mondja meg az őszintét? – érdeklődöm, mert ismerhetne annyira, hogy sosem köntörfalaztam, mindig megmondtam a szemébe az igazat. Régen is és most is így van...
- A heged meg kit érdekel?! – Olyan férfit kell találni, akit nem érdekel az, hogy a mellkasán ott van egy vágás nyoma. Engem például nem igazán érdekelne a dolog, de nyilván nem én leszek az, aki erről a későbbiekben véleményt formál. Lotte vonzó nő, és szerintem a férfiak nyolcvan százalékát nem érdekli, hogy ott van vagy sem. Ha túléli ezt az egész borzalmat, akkor utána lehet, hogy egy ideig mellőzi majd a pasikat a tapasztalatai miatt.
A szüleiről érdeklődöm, és meglepve hallgatom, hogy az apja pap, de azt már nem akarja közölni velem, hogy mi volt az oka, hogy eljött a családjától.
- Na, nem mintha eddig annyi mindent elmondtál volna. – mondom cinikusan, és oldalra sandítok rá. Nem tudom elképzelni az okát, de furdalja az oldalam a kíváncsiság, bár nem faggatom tovább. Semmi közöm hozzá most már tulajdonképp, igaz, régen lett volna, most már nincsen.

A szobába érve körbe pillantok, és lepakolom a cuccaimat. Lotte ártatlan pillantására megforgatom a szemeim.
- Csak mondom, ha esetleg rám vetnéd magad... – mondom mosolyogva, és a telefonom után kutatok a táskámban, aztán rájövök, hogy a dzsekim zsebébe tettem. A következő mondatára hevesen helyeslek.
- Azt nem mondhatod, hogy te nem akartad. Abban meg egyetértek, hogy egyszeri alkalom volt. – félvállról veszem és közben rá sem nézek, már hívom is a húgomat, amíg Lotte a fürdőbe igyekszik.
- Szia Sylvi. Nem, a második polcon. Nem adtál még neki enni? – Az orrnyergem masszírozom és azon gondolkodom, hogy miként fogom megkínozni Sylt, ha mire hazaérek kinyírja Tuckert. – Nem kötöm az orrodra, hogy hol vagyok és mit csinálok. Nincs sok közöd hozzá, és majd... majd egyszer elmondom. – magyarázom neki, és még váltok vele pár szót, aztán lenyomom, mikor Lotte kijön a fürdőből, még mielőtt Sylvi meghallja a hangját. Semmi más nem hiányzik az életemből. Odafordulok az ajtó nyílására, de mikor megpillantom Lotteot, a torkomon akad a szó.
- Jó a pólód. – vonom fel a szemöldököm, és végig mérem benne. Ez a ruhadarab több, mint hét éves, és Lotteon anno annyira jól állt, hogy kérdés nélkül nyúlta le, de persze nekem azóta sem hiányzott. Van még száz másik.
- Aha, elértem. Remélem nem nyírja ki Tuckert amíg hazaérek, mert állatgondozásból nem éppen ötös. – húzom el a szám és leülök az ágyra, majd felnézek a volt nőmre, aki a szendvicset majszolja.
- Normális. Fog még egy darabig húzódni. De igazából remélem, hogy minél hamarabb újra műtünk, mert az akkor azt jelentené, hogy kapsz új szívet. Ja, igazából azért mentem át ma, hogy közöljem, felvettelek a transzplantációs listára... Vannak páran... – magyarázok, de közben a torkomon akad a szó, amikor Lotte felhúzza a pólóját, és fedetlenül villogtatja a melleit.
- Lotte... – suttogom, és elkapom a tekintetem a melleiről. – Így nem fog menni a tiltott tevékenységek elkerülése, ha félmeztelenül flangálsz itt. – rovom meg és elkapom a kezét és lehúzom a pólóját.
Megyek, lezuhanyzom. – sóhajtok fel és sietős léptekkel indulok el a fürdő felé, mert a nadrágomban kezd szűkös lenni a hely és a testem is izzani kezd. Lekapom magamról a ruhákat, megengedem a vizet és kicsit hidegebb csorgó víz alá állok be, hogy lehűljek. Jól esik a hűsítő víz, így egy ideig csak állok alatta és megpróbálom kiverni a fejemből Lotteot és a melleit, de mint az látszik is, nem igazán sikerül. Megfürdök, és aztán jéghideg vízzel, huhogva a sokktól hűtöm le a merevedésem, majd a törölközőt a derekam köré csavarva lépek ki az ajtón, csak hogy viszonozzam Charlottenak az előbbi sokkot.
- Te figyelj, anyádéknál is franciaágy ágy lesz, mi? – dőlök neki az ajtófélfának ezzel olyan látványt nyújtva, amit biztos nem hagy szó nélkül. Félmosolyra húzom a szám, és aztán odasétálok hozzá az ágyhoz, és nemes egyszerűséggel bújtatom ki a pólóból.
- Ezt visszavenném, ha nem gond. – nézek komoran a szemébe három centi távolságból, és nem engedem a tekintetét. Nyilván a célom nem az, hogy elvegyem tőle a fekete Rock & Rollos kinyúlt pólót. Jobb kezemmel végig simítok a mellkasán, ügyelve a sebére, és ha engedi, akkor az eszemet is elveszítve csókolom meg, majd döntöm le az ágyra óvatosan, fölé tornyosulva.



mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Long journey... ~ Lotte&Shane
Long journey... ~ Lotte&Shane EmptyVas. 10 Dec. - 21:07
 
▐ I need to visit my family…▐ South Carolina, Beaufort▐

Shane & Lottie

◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆



+16-os tartalom

Shane férfi, ő másképpen látja a világot, és engem is, ami a kinézetemet illeti. A megjegyzésére nem reagálok, mert újabb vitát szülne. Az egyetlen erényem sokáig a külsőm volt, amibe férfiak ezrei kapaszkodtak, és csodálták meg, és most hirtelen a fiatalságom veszik oda, mert beteg lettem, mert új szívre van szükségem. Mit ér neki egy vágás, ha ő teszi meg? Nekem a csúfságot szimbolizálja, és a kijelentése, hogy senkit sem érdekel olyan mély nyomot hagy bennem, hogy a némaságba menekülök. A férjem amiatt kereste más ágyában a vigaszt, mert nem voltam elég jó, elég szép, és most még az exem is félvállról veszi. Mikor fogunk eljutni oda, hogy legalább egy kis szeletét megértse a bennem dúló érzéseknek? A lakásomban szerzett sebek tisztán véreznek, csak belefáradtunk mindketten, hogy ott folytassuk. Az ablaknak döntöm a fejemet, és a szüleimről megosztott információkat is leszűkítem. A következő állomásunk a motel, és az előttünk álló éjszaka.

A vendégek nem ilyen tájban szoktak bejelentkezni, a kis csajt rendesen irritálja, hogy hajnalban kell kiadnia egy szobát, én meg csak hápogok, mert Shane a fénysebességnél is gyorsabban intézi el a szállásunkat. A franciaágy már meg sem lep, hiszen ő kérte a közös helyiséget, én azt sem bántam volna, ha külön rendezzük a számlát, így még lógok is neki egy kisebb vagyonnal. A széken matatok a ruháim között, és majdnem felnevetek a kijelentésén, és végül belátja ő is, hogy nekem van igazam. A hibát nem kellene megismételnünk, ha már hivatalosan is az orvosom. A tekintetem már felzabálta a szendvicseket, de várnom kell a zuhany utánig. Meg is feledkezem róla a melegben, és jól esik, hogy egymagamban lehetek. Az utazásunk eddig kellemes, és kevésbé jó hangulatban telt el, és már előre rettegek attól, hogy mi lesz, ha elérünk a szüleimhez. A kísérő, mint fogalom nem állja meg a helyét, csak az úrfi még nem tudja, hogy ez nem így zajlik. Férfit nem is vihetnék haza, abban se vagyok biztos, ha különállóként mutatnám be, hogy apa beengedné. Shane elbagatellizálja az életemet, és nem tetszik, hogy nem vesz komolyan. A fürdőből kilépve az első dolgom, hogy kiterítsem a törölközőt, de szemet szúr neki a felsőm.
- Köszönöm…biztosan ismerős. – egy sanda mosollyal ajándékozom meg, mikor beszámol a húgáról, és a köztük zajlott beszélgetésről. Elcsenek egy sonkás szendvicset, és leülök mellé, némi oldásképpen, de aztán a kíváncsiságom nagyobb úr lesz, és két falat után felhúzom a felsőmet, hogy megmutassam neki a hegemet. Shane újonnan elveszíti a fonalat, és úgy dadog, mint egy kisfiú. A szendvicset az ágyra helyezem, mert értelmes feleletet nem kapok, vagyis igen, csak nem akarom meghallani.
- Shane az orvosom vagy…ettől zavarba jössz? – a gyengéd elutasítástól elpirulok én is, és megengedem neki, hogy lehúzza. Nem értem őt, hiszen ez olyan természetes, mintha egy szívultrahangot kellett volna csinálnia. Hogyan akar megmenteni, ha nem képes ellátni sem?
- Menjél csak, addig befejezem a vacsorámat….és még egy dolog Shane… - állítom meg a tusolás előtt.
- A listára való bekerülés még nem egyenlő azzal, hogy újra műthess. – harapom be az alsó ajkamat még mielőtt nagyobb éket vernék közénk az ellenkezésemmel. Nem vesz komolyan, nem látja be, hogy haldoklom, és roppantul zavar, hogy hiú ábrándokat kerget, holott azért utazom Beaufortba, hogy még utoljára lássam a szüleimet. Ó, Harper még nem készültél fel az elkerülhetetlenre. Felmászom az ágyra, és az öreg masinát bekapcsolva egy hajnali talkshow részese leszek. Rágok, és nyelek, ez a metódusa az evésnek, így hamar elpusztítom az egyiket. A téma a viszonzatlan szerelem, és a társ nélküli gyerekvállalás. Feljebb is hangosítom, de percek elteltével Shane kijön, és az ajtófélfának dőlve hívja fel a figyelmet magára. Lustán vezetem rá a tekintetemet, de a nyelési reflexem elhal, és a mellkasán ülő vízcseppeket mustrálom.
- Tisztelet Shane…a szüleimről beszélsz…és nem tudom. A régi szobámban nincs franciaágy, emlékeztetnélek… - támaszkodom meg a tenyeremen, de lelököm a távirányítót, és a hangerő még erősebb lesz.
- Én akarok gyereket John… - ez a háttérzaj szolgál arra, hogy elnyomja a feltörő sikolyomat, mikor az exem fogja magát, és kelepcébe zárva tornyosul fölém. A pólót lerángatva rólam kéri vissza, én meg nem merek utána sem nyúlni, mert akkor hozzáérnék.
- Shane…fázni fogok, és ha megbetegszem… - a mellkasomra téved a tenyere, a sebem nincs bekötve, pedig nem ártana, ha nem akarja, hogy a seb mentén lévő varratok felszakadjanak. Selejt vagy. Pótolható. Ez zeng a fülemben, de az arcélemre fogva húz közel magához, és úgy csap le az ajkaimra, mint egy éhes sólyom a mezőn ugráló nyúlra. Én vagyok a zsákmány, amint a hátamnál fogva fektet le, és rám nehezedve préseli ki a mellkasomból a maradék levegőt.
- Nem szabad… - figyelmeztetem, ő is tudja, én is tudom, hogy ennek ára lesz, és nem is kicsi, mégsem tudok ellenállni neki. Pihegve rántom le a derekáról a törölközőt, hogy az adoniszi testét megpillanthassam, de túl mohó. A hasamon kalandozik végig a nyelvével, némi egérutat adva, de a panaszkodó vendégekkel együtt nyögök fel hangosan. A nadrágomat a bugyimmal együtt tolja le, és hajítja el, miközben a talpamat masszírozza, és kékjeivel az arcomat lesi. Elönt a forróság, nincs helye ellenvetésnek, sem épeszű gondolatoknak. Csak sodródom az árral, legutóbb majdnem belehaltam, mert egyedül hagyott reggel, és a makacsságomnak alávetve óhajomat…az utolsó percben kerültem orvosi kezek közé. A mellkasa az enyémek préselődik, felégeti a sebem környékét, finoman, ámbár érdesen tapad neki a mellizma az enyémnek. A két kerek halom elnehezül, és a kutató szirmok útvesztőjében már tényleg nem tudom, hogy ő hol kezdődik. Felhúz egy óvszert, már türelmetlen vagyok. A két combom közé fúrja magát, én csak lihegek, már szinte lángolok, mikor a hátába kapaszkodva egyszerűen rátalál a kelyhemre. A két test egybeölelkezik, nem mozdul, csak elmerül bennem, tudja, hogy végzetes lesz, ha elkapja a hév. A szívem munkája ingadozó, a puha bőr alatt pulzál, és ver, de érzem, hogy fáj is. Nem szólok, hagyom magam…az ösztöneire hagyatkozom. Az első döfésnél a gyöngyfogaim a vállába fúródnak, és a sikolyomat eltompítja az újabb hullám. Ciklikus ismétlések, elkerülhetetlen beteljesülés. A vizes felsőteste már izzad, én követem őt, és tudom, hogy a merevedése már a zuhany előtt megvolt. Shane-nek már nincsenek határok, elárulja magát, ahogyan én is a házastársi esküm megszegésével. A hajnal első hasadásával érünk el a csúcspontra, és belém engedve a magjait, nem gondolkodik. Már én sem ezen a szinten mozgok, csak tartom a fejemet, egy éteri világban, ahol az anyag nem számít, a szellemem szárnyal. Nem bánom az együttlétünket, nem könyörgöm, nem is sírok most. A fényjáték helyett csak egyszerűen véget ér, a tv-ben már hangyák háborúja van, mikor kicsúszik belőlem és az üresség fogad. A szívem össze-vissza ver, és nem hallom mit kérdez. Az előbbi lebegés után a testem elgyengül, és már nem olyan vagyok, mint régen. A kérdése felénél csukódnak le a szemhéjaim. Kimerített, nem tudhatja, nem értheti. Nem kihasznál, én használom őt ki. Kapaszkodom egy régi szerelembe, ami nem teljesülhetett be. Szükségem van rá, én nem akarok egyedül meghalni.

***

A reggel első fényeivel jön az ébredés is…mintha egy másik idősíkban feküdnénk. Shane karja a fejem alatt, a lábunk össze van gabalyodva, és két takarót is rám terített. Hunyorgok, és az órát keresem, mire rájövök, hogy a motelban vagyunk. A fejem még lüktet, és rám tör a hányinger. Mi az ára annak, ha szívbeteg vagyok? Már nem megy az étkezés sem. Kimászom Shane mellől, és imbolyogva zárkózom be a fürdőbe. A sonkás szendvics visszaköszön, nem marad bennem semmi. Lehúzom a toalettet, és megmosakszom. Az arcom hófehér, a sebhelyem vérvörös, akár a tulipán, és a sebemet tartó varrat felszakadóban van. Nem vészes még, de láthatólag nem érzem magam a legjobban. A számat kétszer öblítem ki. Kiosonok a váltóruhámért, szerencsére előregondolkodtam. Egy gyors mosakodás után belebújok a sötét farmeromba, az edzőcipőbe, és egy papírzsebkendőt bújtatok a melltartóm közé, hogy lefedje a sebet. A kötött pulcsi alá már nem veszek semmit, így kissé kótyagosan megyek ki, és a pénztárcámból kiemelem a megfelelő összeget, amivel tartozom Shane-nek, így mikor megfordulok, egy erőtlen mosollyal üdvözlöm.
- Jó reggelt. Mennünk kellene. – mert kifutok az időből. A táskámat összerendezem, aztán ránézek. Harmatgyenge vagyok, de a gyógyszereket muszáj bevennem. A bokám be van dagadva, szóval megint vizesedem.
- Itt a pénzed Shane…a felével tartoztam. Keresek egy italautomatát. – közlöm vele, és némi apróval bicegek el az ajtóig. Nem fér el a lábam a cipőben…bassza meg.

Zene▐ Szószám▐ Megjegyzés ▐ ©️
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Long journey... ~ Lotte&Shane
Long journey... ~ Lotte&Shane EmptyHétf. 11 Dec. - 23:42
+16


Lotte & Shane
What about us? What about all the plans that ended in disaster?
Lotte most komolyan azt gondolja, hogy nem táplálok semmiféle vonzalmat iránta?! Komolyan? Vagy csak kísérteni akar azzal, hogy a hegére fogva mutogatja a melleit, én pedig mindenféle múlt nélkül próbáljak ne koncentrálni az ikrekre, csak a hegre? Hát ez bolond!
- Nem arról van szó, hogy zavarba jövök, csak annyi, hogy egy betegem mellét sem láttam annyiszor, mint a tiédet. – magyarázom el neki a helyzetet, miközben felállok és a törölközőmért kutatok. Nem értem, miért olyan hihetetlen neki, hogy még öt év után is annyira vonzónak találom, mint azelőtt? Szerintem a férjéhez hasonlít, aki állítása szerint undorodik tőle, pedig kurvára nem értem miért, és ha egy kalapra tesz engem, mint őt... az sértő. Simon is eléggé leírta azt a Dextert, szóval nem tudom... remélem sosem kell vele találkoznom, mert még szembe köpném a végén.
Az „apró” megjegyzésére visszafordulok a fürdő ajtajából, és komor tekintettel nézek rá.
- Aláírtad, Szivi. Innentől az én kezemben vagy, ha nem akarsz meghalni. Hidd el, egyszerűbb, ha nem ellenkezel. Komolyan, néha egyszerűbb veled, ha eszméletlen vagy. És az a része sem érdekel, hogy esetlegesen nem jutunk el a műtétig. Sikeres vagyok a szakmámban, és nem te leszel az újbóli kudarcom, az biztos. Teszek róla... – rákacsintok és el is tűnök az ajtó mögött, mielőtt még bármit is reagálhatna a megjegyzésemre. Nem fogok veszekedni vele, alig várom, hogy bedőljek az ágyba, és álomra hajtsam a fejem, csak az a probléma, hogy egy másik vágy jobban él és küzd, mint az alvás iránti, és nem igazán akar alábbhagyni, legalábbis, ahogy elnézem.
A zuhany jól esett, de nem mosta le rólam a vágyat, és kilépve az ajtón, ahogy ránézek a nőre az ágyon ücsörögve, nem tudok másra koncentrálni, és elég hamar nyilvánvalóvá válik, hogy ebben a szobában itt este nem csak alvás lesz. Picsába, nem szegheti pont velem meg a szabályokat. Ez nem lenne... hiteles.
- Shhh... – csitítom el mielőtt még jobban belelendülne a dumába, és be is fogom a száját az enyémmel, ami rögtön jelzi, hogy nem ellenáll, sőt... A levegő izzik a kettőnk közötti vonzalomtól, és bármelyikünk is próbálná tagadni, egyikünknek sem menne, hiszen a hülye is észrevenné, hogy a tűz, ami égett évekkel ezelőtt is, még mindig nem aludt ki. Beszédnek itt nincs helye, csak a kezeknek és az ajkaknak, amik nem tétlenkednek, és a nagy kezeim folyamatosan a testén vándorolnak. Hamar egyenlítem ki az esélyeinket, és szabadítom meg az összes ruhától, ami még fedi, és óvatosan, de ezzel együtt hevesen kezdem el falni a testének minden egyes szegletét. A lábai között időzöm kicsit, de mivel ő sem és én sem bírjuk sokáig, hamar húzom fel a gumit, és hatolok belé egy határozott, de ezzel együtt óvatos mozdulattal. Nem kaphat el a hév, mert annak jó vége nem lenne. Ezt sem szabadna, és ha emellé még el is engednénk magunkat, akkor félő, hogy a szex vége nem kielégüléshez, hanem egy borzalmasabb kimenetelhez vezetne. Azt pedig nyilván nem akarom, így olyan gyengéden és óvatosan dolgozom benne, mint életemben szerintem még sosem, de ettől a szex ugyanolyan élvezetes. Felmorgok, és mikor már épp belemelegednék, újra visszafogom magam, de a tekintetét egy pillanatra sem engedem. Elveszek a gyönyörű szemeiben, és lehet, hogy nem normális, de figyelem az életjeleket is ezzel együtt, bár Lotte tesz róla, hogy a hanghatások biztosítsanak róla, hogy nincs rosszul. Egy utolsó határozott lökés és szédülve támaszkodom meg a könyökömmel a feje mellett, ügyelve arra, hogy ne nehezedjek rá, majd legördülök mellé, és a plafont bámulom kis ideig. A picsába. Már megint itt tartunk. Már megint lefeküdtem vele, amikor kurvára nem kellett volna, de élveztem és ezért nincs helye magyarázkodásnak. Az álom hamar jön, de Lotte hamarabb elalszik, és én gondosan betakargatom, mielőtt még újra megfázna, vagy bármi hasonló. Pár percig nézem még és egyszerre tudnék sírni és nevetni, de végül mosolyogva alszom el...

***

Az öklendezés hangjára ébredek, és egy pillanatra azt sem tudom, hol vagyok, amikor körbe nézek, és a párnába fúrva az arcom érzem Lotte illatát. A szemeim kipattannak, amikor észbe kapok, hogy Lotte éppen a fürdőben hány, a másik meg az, hogy valószínű elaludtunk, mert már elég világos van. Hamar nyílik az ajtó, így még mindig hason fekszem, de kótyagosan fordulok meg, és ülök fel az ágyon... ismét egy szál faszban.
- Lotte, jól vagy?! – kérdezem, mikor halvány mosollyal az arcán üdvözöl, de ezzel együtt elég sápadt is. Magamra kapom a földön heverő törölközőt, és felállok az ágyról, úgy nyújtózom nagyot. Nem veszem el a kezéből a pénzt, de látszólag oda akarja adni. Sosem voltam egy spúr ember, pedig Lottetal szemben lehet, hogy el kellene fogadnom, mégsem teszem. Elsétálok mellette, és nem szólok semmit, csak felveszem a másik pólóm, miután befújtam magam dezodorral. Nincs se kedvem, se időnk most arra, hogy zuhanyozzak. Felrángatok magamra egy alsógatyát és egy farmert, mikor arra leszek figyelmes, hogy Charlotte a cipőbe próbálja tuszkolni a lábát.
- Mit csinálsz? – érdeklődöm fél szemmel sandítva arra, mire közelebb megyek, és látom, hogy a lába kétszeresére van dagadva. – Ahh. Nem mész sehova. Várj kicsit. – mondom, és összeszedem a cuccainkat. A csomagokat hátra hagyom, és felkapom a karomba, miután felvettem a saját cipőmet.
- Kapaszkodj, majd hozom a cipődet. – mondom, és a kocsi felé igyekszem vele, felvázolva a helyzetet. – A lábadat felrakod a műszerfalra, és be kell venned a vízhajtót is. Mindjárt hozok neked innivalót is, csak maradj itt addig, jó? – ültetem az anyósülésre, és aztán behajolok hozzá, miután a műszerfalra raktam a hátsó ülésen lévő pokrócot összehajtva, és rá a lábait. Automatikusan hajolok oda hozzá és csókolom meg, amin még én magam is meglepődöm, és ezek után, mintha mi sem történt volna, csukom rá az ajtót, és igyekszem vissza a csomagokat, a számat fogdosva. Mi a fasz van veled Shane Harper?!



mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Long journey... ~ Lotte&Shane
Long journey... ~ Lotte&Shane EmptyKedd 12 Dec. - 22:57
 
▐ I need to visit my family…▐ South Carolina, Beaufort▐

Shane & Lottie

◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆


Nem vagyok jól, a reggel nem úgy érkezett el, ahogyan tervben volt. Már aggódom amiatt is, hogy a szüleim mit fognak szólni, ha megérkezünk, nemhogy még ágyba is bújjak az orvosommal, aki az ex-vőlegényem, és ráadásul itt ez a nyavalyás rosszullét. Nem csattanok ki az egészségtől, már nem bírom magamban tartani az ételt sem, és ez roppantul zavar. A fürdőben igyekszem felfrissíteni magam, és meg is mosakszom az éjszaka után, de a közérzetem nem javul. A tükörből egy olyan nő köszönt vissza, aki fél, és szeretne túlesni a megrázkódtatásokon, de nem vagyok egyedül, és Shane előtt nem lehetek esendő…az éjszaka után meg főleg nem. Határozottan botorkálok kifelé, és még egy mosolyra is futja tőlem, de nem most jött le a falvédőről, és már fel is ül, mikor nekem szegezi a kérdést, hogy jól vagyok-e.
- Fogjuk rá, szerintem megint elfáradtam, de jobb lesz. – hazugság Charlotte, te is tudod, akkor miért nem tudsz egyszer őszinte lenni? Nem hiszem el, hogy ez velünk történik. A pénzről nem akarok vitát kezdeni, és ki is nyújtom a karomat, hogy vegye el az összeget, ha nem teszi, akkor a kocsijába rejtem, de úgy siklik el mellettem, mintha ott sem lennék. A földről szedi össze a nadrágját, és az ép pólóját. A dezodorra nem is figyelek, jobban járok, ha lelépek, és megveszem az italt magamnak. A gyógyszerek nélkül meg is áshatom a síromat a mai napra, így az első dolgom, hogy az edzőcipőbe tuszkoljam be a lábamat, de nem sikerül, és a mellettem öltözködő férfi is rákérdez, hogy mit csinálok.
- Vízért megyek, mert kell. Vedd el a pénzt Shane, mert nincs kedvem vitatkozni később, hogy ezt az utat is te fizetted, rendben? Hagyj cselekedjek egyszer normálisan. – sóhajtok fel, de odalép, és a zokniba bújtatott lábfejemet fürkészi.
- Miért ne mennék? Ne viccelj, soha nem jutunk el Beaufortba. – az asztalba kapaszkodom, mikor összerendezi az asztalon lévő holmikat, és felkap a karjaiba. Szikrát sem kapok, így átkulcsolom a nyakán az ujjaimat, és a mellkasához bújok.
- Nem fog belemenni a lábam. Ki kell szedni a csizmát a nagy csomagból, ami az autóban maradt. – világosítom fel a fejleményekről, de hasztalan bármit is mondanom, mert csak visz előre, még a recepciósnak is leesik az álla, amikor kilöki az ajtót.
- Tudod Shane…most azt hiszik, hogy rokkant vagyok. Este a kurvád voltam, ma meg a hős vagy. Jesszusom, nem is akarom tudni, hogy egyesek minek néznek bennünket. – hunyom le a szemhéjamat, és szó nélkül tűröm, hogy beültessen maga mellé, még egy pokróc is előkerül hátulról, és arra támasztja ki a talpamat. Egy fokkal kényelmesebb, de behajlítom a térdemet is, hogy elférjek, és már nyúlnék a biztonsági öv után, de egyszerűen odahajol hozzám, és szájon csókol. A pupilláim kitágulnak, és megszeppenve nézem végig, ahogyan rám csukja az ajtót.
- Ez meg mi volt? – érintem meg az ajkaimat, de bizony ott van a lenyomata. Betudom a kezdeti sokknak, hogy reggel van, de ez akkor sem természetes közöttünk. Elpirulok, és utánanézek, de már eltűnik az épületben. Percek telnek el úgy, hogy csak néhány ember lézeng a környéken, mire megjelenik ő is, és bepakol hátra. Türelmesen várakozom, hogy előkerítse a vízhajtómat, aztán beül, és átadja a palackot, meg a gyógyszert is, de köztük van egy kék pirula is, meg egy rózsaszín.
- Viagra….hátha begerjedek. – vigyorgok, és egy szuszra kapom be őket, és némi vízzel nyelem le a „reggelimet”. A gyomromnak jól esik a hűsítő folyadék, de érzem, hogy ettől még nem fogok helyrebillenni. A többit rábízom a vezetőre, és ha elkészült, akkor útra is kelünk.
- Olyan vagyok, mint egy öreglány, aki nem bír járni sem. Hamupipőke mostoháját elvállalom bármelyik színdarabban. – döntöm hátra a fejemet a szédülés miatt, és akaratlanul, de átnyúlok a sebváltó felett, és összefűzöm az ujjainkat. Az egyik keze a kormányon, a másikkal meg engem melegít. Nem tart sokáig, de élvezem, hogy mellettem van. Nem érzem, hogy a világ elpusztítana, sőt melegséggel tölt el, hogy törődik velem. Végül az ölembe húzom át, és oldalra sandítok rá.
- Shane ez már mindig ilyen lesz? Lábdagadás, légszomj, és a társai? A végén minden beteg már a kórházban fekszik..és vár. Én nem tudok várni, soha nem voltam az a türelmes alkat, lásd ezt az utat is. Bízom benne, hogy nem fog fájni már. A varrat felszakadt. – közlöm vele, igaz nem olyan vészesen, de a két mellem között már láttam a kifakadást. A vízből kortyolok egy keveset, és az ablak mellett elsuhanó tájat figyelem. Valami nem stimmel, mert amint feleszmélnék, már észre is veszem a szomszédos város nevét.
- Mennyit jöttünk tegnap? Mert többet, mint hitted. – mutatok a névre, aztán megpróbálok felülni rendesen, de nem megy.
- Innen alig két mérföld Beaufort. – fáradtan olvadok össze az azúrkék szemekkel.
- Ma van hálaadás. – a könyökömön támaszkodom meg, és a piacra igyekvő embereket lesem. Máskor egy másik idősíkon lehetséges, hogy én is ezt tenném. A gondolataimba burkolózom, mire elsuhan egy óra is talán, és feltűnik az otthonom neve. Nagyot dobban a szívem, és az ablakra tapadok, és a kezemet neki is támasztom. Az ismerős utcák úgy elevenednek meg, mintha el se mentem volna. A káosz közepén pedig ott áll a jó öreg templom. A hívők a reggeli harangszóra ébrednek, én meg izgatottan bámulok kifelé a gyerekkorom helyszínére.
- Az ott…onnan kaptam a babámat nyolc évesen, és az a régi fagyizó, úristen… - az út szélén egy kislány, és egy idősebb hölgy kéz a kézben sétálnak át előttünk. Ők nem látnak, de én látom őket.
- Shane…ott az anyám. – könnyek gyűlnek a szemembe, és megfeledkezem a mellettem ülőről. Sírva kémlelem a családi portrét, mikor a templom bejáratánál felfigyelek a papra is.
- Apa… - suttogom magam elé, és mielőtt továbbhajtana…ránézek.
- El kell mennünk a misére, Shane…állj meg. Ki akarok szállni. – nyúlok az ajtóhoz, és nem is érzékelem, hogy zokniban igyekszem kiszállni…


Zene▐ Szószám▐ Megjegyzés ▐ ©️
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Long journey... ~ Lotte&Shane
Long journey... ~ Lotte&Shane EmptyCsüt. 14 Dec. - 5:07
+16


Lotte & Shane
What about us? What about all the plans that ended in disaster?
Hamar ér a reggel, de abban már az első pillanatban biztos vagyok, hogy pár órával ezelőtt óriási baklövést követtünk el. Újra rágerjedtem a volt nőmre, és neki látszólag nem volt egy perc ellenvetése sem, de arról nem is beszélek, hogy milyen bűntudatom van amiatt, hogy lefektettem a szabályokat, és tessék. Kurvára nem sikerült betartani, és még hátra van az utazásból pár nap, nem akarom, hogy ez menjen az egész alatt, mert annak jó vége nem lesz. Meg is fogom beszélni Charlotte-tal a történteket és azt, hogy ez többet nem ismétlődhet meg.
Miután felöltöztem, és látom, hogy nincs jól, hamar megyek oda hozzá és vetek egy pillantást a lábára, ami gyanúm szerint bedagadt. Beigazolódik a felvetésem, így kérdés nélkül kapom fel, előtte elveszem a pénzét, mert rájövök, tényleg jobb a béke érdekében, ha ezt így elintézzük.
- Leszarom mit hisznek. Kit érdekel az a… ribanc a pult mögött? – próbálom megválogatni a szavaimat, de így reggel nem igazán megy, mellesleg nem is aludtam eleget, így kicsit nyűgösebb vagyok, mint kéne. Berakom Lotteot az ülésre, elhelyezem, és reflexszerűen nyomok csókot a szájára, de miközben befelé igyekszem, már rájövök, hogy valami nincs rendben. Ez mi a faszom volt? Mi a kurva élet Shane? A szobában a fürdő fele igyekszem és hideg vízzel mosom meg az arcom, hátha észhez térek, de csak bámulok a tükörbe, és halvány lila fogalmam sincs, mi a franc ütött belém? Megrázom magam és a fejemet csapkodom, míg megyek és összekapkodom a cuccainkat, és a vállamra kapom a táskákat. A recepcióstól kérek egy üveg vizet, leadom a kulcsot és nagy sóhaj kíséretében indulok meg a kocsim felé, ahol Lotte már vár. Átnyújtom neki az üveget, és az előbb előkutatott gyógyszereket, de nem szólok semmit. Megvárom, míg beveszi és az elütött viccén is csak erőtlenül mosolyodom el.
- Az kéne már csak. – motyogom, és a gázra taposok, hogy minél hamarabb elérjük a célunkat. A GPS szerint nincs már olyan sok hátra, többre emlékeztem. A jobb kezem a combjára csúsztatom, és az ő kezét kutatja. Már megint. Hallgatom, ahogy beszél, de aztán elhúzom a kezem.
- Neked nem kell várni. Majd pörgetem az eseményeket. Figyelj Lotte, ígérni semmit nem tudok, de azt garantálom, hogy mindent megfogok tenni, hogy a lehető legkevesebb fájdalommal és szenvedéssel, de túléld ezt az egészet. – próbálom bíztatni kicsit, de jelen helyzetben nem vagyok a legjobb, és még mindig azon próbálok magamhoz térni, hogy már megint megdugtam, pedig nem kellett volna.
- Lotte nem csinálhatjuk ezt érted? Megkell próbálnunk elkerülni a… azt, hogy rád vessem magam. – kimondom, ami az igazság, mert most nincs se idő, se helye köntörfalazásnak. – Az egészségednek nem tesz jót, arról meg nem is beszélek, hogy férjnél vagy. – Kifelé bámulok az útra, és a GPS-re siklik a tekintetem, mikor arról érdeklődik, mennyit jöttünk eddig. Szerintem a szerkezet újrakalkulált, és egy másik útvonalat adott meg, az lehet az oka, hogy kevesebb volt hátra, mint gondoltam.
- Nem tudom, de már én is látom, hogy nem vagyunk messze. – mondom, és oldalra sandítok, ahol Lotte olyan izgalomba jött, mint már rég. Talán ez az utazás jót fog tenni neki, és addig is legalább nem kattog az agya azon, hogy mikor fog meghalni…
Beérve a kis városba, csak vigyorgok, ahogy Lotte feleleveníti az emlékeit, és megpróbálom elképzelni őt kislányként. Egy képet láttam róla anno, de már nem nagyon emlékszem rá, így marad a képzelet. Lelassítok, és átengedem az átkelőn az idősebb hölgyet és a kislányt, és Lotte majd kiugrik a kocsiból.
- Nyugalom. Csak semmi izgalom. – mondom szigorúan, és megfeszül az állkapcsom, de átkarolom a nő vállát. Az apa szó hallatán az ő tekintetét követem, és megpillantom a papot a templom bejáratánál, de amikor megállásra késztet, rászegezem a tekintetem.
- Misére?! Lotte, nem gondolod komolyan, hogy én misére fogok menni? – nevetek fel halkan, mert még a felvetés is nevetséges. Ennek ellenére az út szélére húzódom, és megállok, de visszahúzom, mielőtt kipattanna az autóból.
- Egy. Nincs rajtad cipő. Kettő: biztos így rögtön rájuk akarsz rontani? Nem tudom a háttérsztorit, hogy miért jöttél el, mit adtál be nekik, vagy csak összepakoltál és elhúztál… khm. – köhintek egyet, de nem akarok veszekedni és visszatérek az előbbi témába. – A te döntésed, de szerintem várjuk meg, míg vége a misének. Vagy ha gyónni szeretnél, én kint megvárlak. – vonok vállat mosolyogva, mert nem tudom elképzelni magam egy templomban, de a helyzet az, hogy még őt sem. Még a végén kigyullad, ha belépünk, mi ketten.
Annak ellenére, mit felel, kiszállok az autóból és a csomagtartónál a nagy táskájában kotorászom, amíg megtalálom a hatféle cipőt.
- Melyik az? Baszki, minek ennyi cipő? – kérdezem, miközben a hátsó ülésnél lóbálom a cipőket addig, míg meg nem lesz a megfelelő darab. Odaviszem neki, és a kocsinak dőlve nézek rá, mit akar.
- Na, akkor, hogyan tovább? – érdeklődöm, és közben vizslatom a főutca minden szegletét, na meg a templomot… Ezt álmaimban sem gondoltam volna. A család közben már bement a hatalmas épületbe.
- Amúgy ki volt az a kislány az anyáddal? – kérdezem. Nem mondta, hogy lenne testvére, mellesleg nagy lenne a korkülönbség is, bár én már semmin sem csodálkoznék, az a nagy helyzet…




mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Long journey... ~ Lotte&Shane
Long journey... ~ Lotte&Shane EmptyCsüt. 14 Dec. - 22:20
 
▐ I need to visit my family…▐ South Carolina, Beaufort▐

Shane & Lottie

◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆


Furán érzem magam attól, hogy a kocsiban ülve várok az exemre, aki nem mellesleg percekkel ezelőtt csókolt meg a maga természetes módján. Nem tehetjük, ez nem normális, és Shane-nek is tudnia kell, hogy átléptünk egy határt, de már nem tudok nemet mondani, ha ez történik. Eljött velem, nem kértem, de megtette, és efelett meg nem hunyhatok szemet. Az orvosom, de túlvállalta magát, belement a sűrűjébe az életemnek, és nehéz szétválasztani, ha ott akar lenni, amikor találkozom a múltammal. Sóhajtva várakozom, ideges vagyok a szüleimmel való találkozó, az este történtek miatt. Az üveget átvéve egy poént is elsütök, de az éle még a felszínt sem kapargatja. Jaj, mi lesz velünk. Lenyelem a pirulákat, a szófogadó énem kerekedik felül, de szinte füstölgő kerekekkel hagyjuk el a helyszínt, hogy folytassuk az utat Beaufortba. A végtelen tájat szemlélem, miközben elkalandoznak az ujjaim, és összefűzném a kezünket, de a combomra fekteti a sajátját, intimitást alakítva ki velem. Férjnél vagy Charlotte, mi ez, ha nem megcsalás? Kiráz a hideg, és Shane is elkapja a kezét.
- Nem ígérhetsz semmit, mert erre nincs garancia, és arra sem, hogy könnyebb lenne. – szomorúan sandítok lefelé a dagadt lábfejem most elemelem a műszerfalról, és lehelyezem a földre. Milyen kínos a másnap, ha egyikünk sem ellenkezik, de mégis tudjuk, hogy hiba volt az éjszaka.
- Shane nem kell elmondanod, hogy hiba volt. Már akkor tudtam, mikor felkerestelek a lakásodban. Nem is tudnál róla, hogy haldoklom, ha nem vagyok erőszakos. – megrázom a fejemet, és kinézek a legközelebbi táblára.
- Ne kísértsük a sorsot. Dexter a férjem, a válásom sem lesz könnyű, ahogyan elnézem, nem szeretném, ha összekevernénk az orvos-beteg kapcsolatot valamivel, ami elmúlt. Egyetértek veled, ez többet nem fordulhat elő. – a tekintetem most a város látképét pásztázza, nekem ismerős, neki csak egy újabb amerikai egyveleg. Nem tudja megmondani, hogy mi történt, de túl közel kerülünk a szülőotthonomhoz, és görcsbe rándul a gyomrom. Nem hat meg, hogy arra kér ne izguljam túl a dolgot, már ezzel akkor elkésett, mikor megtiltotta, hogy repülőre üljek. Órák választanak el Maximilian és Fren Evans-től, akiknek az életemet köszönhetem. A következő állomás már a gyerekkorom emlékeiből visszaköszönő képeslap, és Shane az, aki átölel, mikor már sírva fakadok. Nem szeretném, ha sebezhetőnek látna. Nincs kedvem magyarázkodni, hát nem érti, hogy nekem mennyire megalázó, hogy elhagytam, és most ő az, aki még pluszban kapja az újabb hazugságok felfedését? Elhúzódom tőle, és az anyukámat figyelem, mikor kitör belőlem, hogy be akarok ülni a misére. A honvágyam vezérel, nem gondolkodom logikusan, és kitörnék az autóból, de Shane az, aki visszaránt.
- Én nem tudom, hogy mi lenne a jó. Ott vannak, és tíz éve nem láttam őket. Élnek… - krokodilkönnyekkel küzdök, de a férfiak valahogyan mindig úgy tesznek, mintha nem lenne akkora baj, ha egy síró nőt látnak. Az exem sem kivétel, mert ész érvekkel akar rám hatni, de most az érzelmeim nagyobb előnyben vannak. A kocsiból kiszállva a kofferomban kutat, és a cipőket keresi, de nem tudok rá figyelni.
- Hozd ide a csizmát, abból egy van. Nem nagy kunszt. – sóhajtok egyet, mire veszi az adást, és azzal együtt tér vissza. Én megpróbálom felvenni, de ez időigényes folyamat lesz a
hajlongások miatt. A melltartóm sérti a sebemet, és már reggel elmondtam, hogy ebből baj lesz, de a kérdése hallatán feltekintek az azúrkék szempárba.
- Mire gondolsz Shane…hogy itt hagytam egy kislányt a szüleimnek, és ezért léptem le tizenhét évesen? Hát nem. Fogalmam sincs ki az vele. Tudod, most nem vagyok humoros hangulatomban. Én megértem, hogy nem akartál repülőre engedni, de ez most az életem. Bűntudatom van Shane…mert a pénz hajtott. Elhagytam őket, mert nagyravágyó voltam, hát nem ismerős? – kiszállok a szélébe kapaszkodva az autónak, és a kabátomat is húzom magammal.
- Bemegyek a misére, mert nekem már van mit veszítenem…az időt. Élvezzem a hátramaradt napokat…tudod milyen morbid ezt hallani? Volt egyetlen alkalom is, hogy a betegeid helyzetébe gondoltad magad? Csak egyetlen egyszer…légy szíves. Nem menthetsz meg mindenkit, mert nem vagy Isten. Haltak meg, mert nem tudtál segíteni rajtuk, ettől nem leszel rosszabb ember Shane…csak tudod neked van bőven időd, és én is azt hittem, hogy nekem van. Az év elején még futottam, és a parfümömet terveztem, most jóformán attól rosszul vagyok, ha elviszem Bellát sétálni. A férjemtől válok, pedig tavaly szilveszterkor még Párizsban voltunk. Egy év…most még ennyim sincs. Nem akarok várni. – határozottan hagyom el bicegve, és nem érdekel, ha utánam kiált. A templom pár méterre van, mikor az ajtóhoz érek, és kiszalad a kislány a nyomában…az édesanyámmal. A pillanat törtrésze alatt  rökönyödök meg, de aki igazán sokkot kap, az a velem szemben álló…öregebb másom.
- Anya….mi történt? Megígérted apának, hogy áthozzuk a sütit…. – sürgeti a szőke angyalka, én meg a mamámat nézem.
- Charliee? – kap a szája elé, és könnyektől túlcsordulva szorítja magához a kicsi lányt, aki értetlenül néz minket.
- Igen…anya…én vagyok. – fűzöm össze a karjaimat a melleim előtt, és rettegek. Mindenkit utolér a végzete.
- Jesszusom…mennyi ideje…én azt hittem…ó. – mire észbe kapnék, már át is ölel, és a karjai között zokogva török meg. Ezer szilánkra török, mert végre hazaértem. Anya a biztonságot jelenti, én meg nem vagyok méltó rá, hogy átöleljen. Szeretem…ő szült.
- Édes kislányom… - suttogja a fülembe, aztán eltart, és az arcomat tapogatja végig.
- Nem lehetek elég hálás, hogy hazavezetett hozzánk. – sírva mosolyog, mikor a…nem bírom kimondani, de a mellettünk álló pici másom szólal meg, és Shane-re mutat.
- Ki az anya? – megfordulok, és innen nézek az utazótársamra, de ekkor kinyílik az oldalsó ajtó, és libben a reverenda.
- Fren…visszaértetek? – mindannyian apára nézünk, ő meg szoborrá merevedik. Percek telnek el, mire meg tud szólalni. Nézzük egymást, mint régen.
- Charlotte… - szellem vagyok nekik, apa nem olyan, mint anya. Sokkal zárkózottabb, fogalmam sincs, hogy mennyire bántottam meg a távozásommal.
- Te vagy az…mintha…tíz év. – nyel egy nagyot, és a férfira tekint.
- Ő kicsoda? – biccent Shane felé, én meg nem tudok jobbat…
- A férjem. Elhozott. – közlöm velük, és mindenki egy emberként tekint Shane Harperre, köztük én is.

Zene▐ Szószám▐ Megjegyzés ▐ ©️
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Long journey... ~ Lotte&Shane
Long journey... ~ Lotte&Shane EmptyPént. 15 Dec. - 5:11



Lotte & Shane
What about us? What about all the plans that ended in disaster?
Tudom, hogy nem könnyű Lottenak, igaz, nem tudom elképzelni sem, mi játszódhat le benne, de abban biztos vagyok, hogy nem kívántam ezt neki, még ha kellett is volna. Annyi szart varrt a nyakamba, hogy tulajdonképp tényleg nincs épeszű magyarázat arra, hogy miért is vagyok itt, és egyáltalán minek vállaltam el az esetét, de megtettem és kész, erre már nem keresek magyarázatot. Nem tudom, mi fog történni, ha ahogy Hayden is mondta, a kezeim között hal majd meg, és ne fogok tudni semmit csinálni?! Ezt nem kívánom se neki, se pedig magamnak, mert… tényleg nem tudom, milyen fordulatot venne ezután az életem. Nem mondok neki semmit, csak rápillantok, és megcsóválom a fejem. Nem tudom megvigasztalni, mert azzal együtt hazudnom kellene neki, és nem fogok.
Abban, hogy az este hiba volt, szerintem ő sem kételkedik. Nyilván nem érez már semmit irántam, ahogyan én sem érzek semmit az ő irányába, így tulajdonképp csak szex volt. Ha Lottenak nem ilyen lenne az egészségügyi állapota, akkor az is lehet, hogy nem egyszer, hanem többször estünk volna egymásnak, és nem is így, hanem sokkalta hevesebben. Nem tagadom, baromi vonz még mindig, de nem csinálhatjuk ezt.
- Azon már ne bánkódj, mert megtetted. – Még ha sokszor átkozom is a napot, amikor visszatért, megtette. Ezt visszacsinálni már nem lehet, ahogyan azt sem, hogy lelépett az esküvőnk előtt, vissza sem nézve. Mindegy, ezen már túltettem magam. Vagy nem?!
- Majd ha meggyógyultál és elváltál, akkor nem lesz akadálya, hogy annyiszor szexeljünk, ahányszor akarunk. – Kaján vigyor ül ki a képemre, és igazából én sem tudom eldönteni, hogy most viccelek, vagy sem. Nem lesz ez így jó.
Hamar a kis városkába érünk, és mikor Lotte könnyekben tör ki, nem vagyok a helyzet magaslatán, így csak átkarolom őt. Utálom, ha sírnak a nők, el sem tudom mondani, mennyire. Ez most más helyzet, de egyébként mindig csak sajnáltatni próbálják magukat. Szállna is ki, de nem engedem, bár nyilván ő sem és én sem tudjuk, mit kellene tenni. Nekem fogalmam sincs, mit fog beadagolni a szüleinek, akiket itt hagyott tíz éve, bár benne van a dologban, mert nekem is magyarázkodott egy sort. Nyilván velük könnyebb dolga lesz, mert a szülei…
A csizmát adom oda neki, és megvárom, míg felveszi, kérdést teszek fel, de teljesen ártatlanul. Ő mégis úgy reagál, hogy csak kamillázok.
- Ne pampogj itt nekem Lotte, az Isten áldjon meg! – az Isten szó hallatán több szúrós szempár szegeződik rám, én pedig megpróbálok úgy tenni, mint aki észre sem vette. – Nem mondtam egy szóval se, hogy a gyereked, de most, hogy mondod… - kalkulálok a fejemben, és az eget fürkészem. Kikapom a napszemüvegem a kesztyűtartóból, amíg ő mondja a magáét, és oda sem figyelek. Csak ne kezdd el, mert itt hagylak…
Csak azért is belevág, és csak úgy ontja magából a szót, én pedig karba font kézzel az autónak dőlve nézem, ahogy bicegve igyekszik a templom felé. Egy mosolyt fojtok el, megérne egy képet ez a jelenet. Nem vicces amit mond, de most megint kifordult magából és engem kezd támadni, ez nekem pedig kurvára nem tetszik.
- Igen, képzeld, belegondoltam, azért vagyok itt, nem?! Ne vádaskodj, mert utálom, amikor ezt csinálod. Menj, ülj be a misére. Én itt megvárlak. – kiáltok utána, de figyelemmel kísérem, egészen a templom bejáratáig, nehogy valami baja essen. Nem állok le vele vitatkozni, és nem is vágok vissza, pedig megtehetném, de ennek nem most van itt az ideje. Iszom egy kortyot az ülésen heverő palackból és mikor visszanézek, már összeborulós anya-lánya párost pillantok meg. Percekig csak figyelem őket, eszem ágában sincs odamenni. Azt se tudom, kicsodák… Mennyire gáz ez az egész, ha tudnák, hogy Lotte azt hazudta, hogy meghaltak. Biztos elsüllyednének szégyenükben és megalázottságukban. Mikor a pap kilép a templomból, messziről látom, hogy megfeszül az álla. Kemény dió, látom már innen. Nem megy közelebb Lottehoz, az anyja ezzel szemben el sem engedi, ami igencsak furcsa azok után, hogy a saját gyereke itt hagyta őket egy szó nélkül. Váltanak pár szót, és a következő pillanatban mindenki rám néz. Engem néznek? Körbepillantok, de mivel senki más nincs a környéken, odaintek… egy apró mosoly kíséretében. Most oda kéne mennem? Egyáltalán mit néznek?
Megnyomom a kocsikulcson a gombot, lezárom az autót és elindulok a családi kupaktanács felé. Én nem megyek misére, az biztos. Gyerekkoromban anyámék annyit járattak a húgommal, hogy elég volt egy életre. Mit kéne mondanom nekik?
- Jó napot. Szia. – üdvözlök mindenkit, és bemutatkozom egyesével. – Dr. Shane Harper. Örvendek. – mondom, és amikor az anyjához érek, úgy néz rám, mint a megtestesült csodára.
- Ó, Charlie, és doktor? Shane… - ízlelgeti a nevemet egy pillanatig, és hatalmas szemekkel néz rám. Le sem tagadhatnák egymást Lottetal. - … köszönöm, hogy elhoztad a lányom. Rendes férjed van, Charlie, becsüld meg ám nagyon. – mondja, nekem pedig elkerekednek a szemeim és fuldokolni kezdek. Hogy mi? Szúrós tekintettel meredek Lottera. Ezt nem hiszem el, hogy lehet ekkora hazug dög? Na megállj!
-  Ó, azzal nincs gond. Már öt éve élünk boldog házasságban, igaz… Charlie? – oldalgok oda hozzá, és átkarolom a derekát, majd letörlöm a könnyeit, és úgy motyogok, hogy ne hallják.
- Megöllek… - Elmosolyodom, de az apja szakít félbe minket.
- Kezdődik a mise… Csatlakoztok? – érdeklődik komoran az ujjait tördelve. Látszik, hogy még mindig nem dolgozta fel  a lánya visszatérését, arról pedig nem is beszélek, hogy a kislány… aki szintén hasonlít Lottera, érdeklődőn kapkodja a fejét és szegény azt sem tudja, mibe csöppent.
- Természetesen. Egy vasárnapi misét sem hagyunk ki, főleg nem hálaadáskor, igaz, Drágám? – Én szívesen eljátszom a férj szerepét kicsit túlzóan is, de nem garantálom, hogy Lotte nem fog kikészülni a végére. Ő akarta, hát megkapja…



mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Long journey... ~ Lotte&Shane
Long journey... ~ Lotte&Shane EmptyVas. 17 Dec. - 14:52
 
▐ I need to visit my family…▐ South Carolina, Beaufort▐

Shane & Lottie

◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆


Shane és én olyanok vagyunk, mint a tűz és a víz. Szerettem, de most nem tudom, hogyan érezzek iránta. Dexter a férjem, és igen megcsalt, de mégis hozzámentem valamiért. Egy összetört szívre nem az a gyógyír, ha kihasználom az exemet, de valljuk be, mikor is szólt csak a szexről a kapcsolatunk Shane-nel? Ha meg akart volna dugni, akkor megtehette volna a lakásban, aztán meg otthagy. Ajaj, meg is tette, de elhozott a szüleimhez. Mit tegyek, hogy kibogozzam az érzéseim útvesztőjét? Dexter vs. Shane. Nem tudom, hogy mit kellene tennem, de egyiknek sem hazudhatok. Most nem róluk szól az életem, de mégis úgy tűnik, hogy ők a mozgatórugói. A végén még ők fogják a vesztemet okozni, és összevesznek a sírom felett, ki azon okból, hogy megkaparintsa a pénzem, a másik azért, mert nem tudott megmenteni. Miért lenne kár értem, ha elbukna? Félek, hogy Shane a szentküldetésének veszi, hogy segítsen rajtam, de sajnos nem tudhatom, hogy ebben mennyi a saját érdek. Nem akart elvállalni, és most amiatt viszi az esetemet, mert újra kellett éleszteni? Elhitte, hogy a történetem itt érhet véget? A szavak bántóan csordulnak le az ajkaimról, és megbánás nélkül zúdítom rá megint a sérelmeimet. A hibáim helyett, Shane-be marok, mindent vele oszlatok el, mint egy villámhárító. Nem érdemli meg, már régen ki kellett volna lépnem az életéből. Nem izgat, hogy azt mondja, ne bánkódjak miatta, nem tudjuk visszaforgatni az időt…ez igaz, de tehetünk róla, hogy a jövőben több hibát ne vétsünk. Jobbat kívánok neki, aki megadhatja a valóra vált álmát. Vajon gyereket is akart? Összeszorul a torkom, és odabicegek a templomhoz, de arra nem számítok, hogy az édesanyám a kislány társaságában jön ki a plébániáról. Nagyot nyelek, ahogyan a jelenem összeütközik a múltammal. Nézzük egymást, mint két régi ismerős, mikor megtörik a jég, és magához ölel. Fél füllel hallom a testvérem nyöszörgését, és kérdéseit, hiszen abban a korban van, hogy mindenről tudni akar. Megsaccolva azután születhetett nem sokkal, mikor én eljöttem. A sírás kerülget, már nem bírom befolyásolni az események mozgását, mert az apám is kifárad, és a drága felesége után kérdez, de amikor rajtam állapodik meg a tekintete, akkor lesokkol. Neheztel rám, nem fogja megkönnyíteni a dolgomat, sőt azon se csodálkoznék, ha elzavarna, vagy kitagadna. A kocsi mellett ácsorgó férfira az édesanyám kérdez rá, én meg megint elememben vagyok. Nem akarok szégyenben maradni előttük, így az első hazugság, mely felrebben előttem, azt tálalom előttük. Anya teljesen elalél, a húgom…és az apám viszont nem örülnek. Shane odajön hozzánk, és egyesével mutatkozik be mindenkinek, ahogyan illik, de anya elszólja magát, és ekkor már mérgesen kémlel engem is.
- Szívsebész. – sutyorgom, és anya a szája elé kapja a kezét, miközben az újonnan megnevezett férjem átölel, és negédes felvezetéssel adja a tudtukra, hogy már öt éve vagyunk házasságban. Apám állkapcsa megfeszül, és sürgetően érdeklődik tőlünk is, hogy beülünk-e. Shane az előbb jelentette ki, hogy nem akar a templom közelében lenni, de most megcáfolja az előbbi szavait, és csávába húz. A fülembe suttogva közli, hogy megölne, én meg mosolyogva hajolok a füléhez.
- Lesz rá esélyed, ne aggódj. – egy boldogtalan mosollyal lépünk be a hideg környezetbe. Többen megbámulnak, egyesek össze is súgnak a hátunk mögött, de méltóságot kölcsönözve haladok a padsorok között. Az első sorban foglalunk helyet, apa a pódiumra lép, és lemosolyog a nyájára.
- Köszöntök mindenkit ezen a jeles napon. A váratlan csodák akkor érnek utol, mikor már végképp lemondanánk róluk… - jelentőségteljesen pillant ránk, és érzem, hogy Shane a combomat szorongatja.
- A megbocsátás napja virradt fel.. – elandalgok, de érzékelem a mellettem ülőn, hogy nem tetszik neki a helyszín.
- Minden vasárnap? Meg öt éve? Szerinted mit fog szólni ehhez? Egy rohadt meghívót nem küldtem a frigyemhez, szép. – sértődötten meredek rá, végül lehorgasztom a fejemet, és elmormolok egy imát, hogy megússzuk ezt a napot nagyobb veszekedések nélkül. Apa teljes
átéléssel beszél, mint általában, gondolom egész héten erre készült. A mise végén keresztet vetünk, és felállunk, de anya máris ott áll mellettünk, és izgatottan lesi Shane minden mozdulatát.
- Hol fogtok megszállni? Gyertek hozzánk. Mindjárt kezdődik a süti vásár is. Szereti a gesztenyés golyókat Dr. Harper? – veszek egy mély levegőt, és apára tekintek, aki lejön közénk, és int nekem.
- Beszélnünk kell Charlotte. Az anyád addig eligazgatja a férjedet, és Gabrielle sem lesz útban. – most szembesülök a húgom nevével, és nincs kedvem veszekedni, így megadom magam, és követem az irodája felé.

***

A gyerekkorom jut eszembe…akkor jártam itt utoljára, ha rossz fát tettem a tűzre, és apa beszélgetni akart velem arról, hogy milyen bűnöket érdemes elkövetni, és milyen következményekkel jár, ha engedetlen vagyok. Felnőttem, de a tekintélye mintsem változott azóta. Lehajtott fejjel ülünk egymással szemben némán, mire feljön az első sérelem.
- Tíz év…és egy levél? Ennyire telt tőled? Megbeszélhettük volna, ha többre vágysz, de egy szó nélkül elmenni az éj leple alatt. Az anyád összeomlott…már várandós volt a húgoddal. Másnap akartuk elmondani neked, hogy kis testvéred lesz. Hálátlan voltál lányom. – morran rám, én meg tűrök, mert igaza van.
- Éppen ma, és most. Hol voltál az elmúlt években, miért nem írtál? Na és a férjed…nem volt jogunk tudni arról, hogy valakivel összekötöd az életed? Majdnem belerokkantunk az elvesztésedbe. Az anyád megbocsájtó, de én…többet vártam tőled. Szégyellhetnéd magad. – fakad ki, és a homlokára simítja az egyik tenyerét.
- Rendes ember, jól bánik veled? – áll meg a székem mellett, de nem merek ránézni. Nem vagyok méltó rá, hogy megtegyem.
- Charlotte…hozzád beszélek. – lassan emelem rá a tekintetemet, és fújom ki a levegőt. A könnyek többet mondanak nálam. Remegek, és tartok tőle, hogy megtörök. Az egyetlen férfi, aki előtt képtelen vagyok továbbra is megjátszani magam.
- Shane jó ember. Nem miatta jöttem el, hanem magam miatt. – ízlelgetem a szavaimat, aztán kinyögöm.
- Oldozz fel, mert nincs sok időm hátra. Nem akarok úgy meghalni, hogy a pokolban várnak viszont. – ez elegendő ahhoz, hogy az apámat hallgatásra bírjam, és alig hallhatóan kérdezzen vissza.
- Micsoda? – látom rajta, hogy erre nem számított, de már nincs mitől tartanom. Könnyekkel küszködve vallom be neki a betegségemet.
- Örökletes szívelégtelenségem van. Haldoklom, és te vagy az egyetlen, aki feloldozhat a bűneim alól. Ne tagadd meg tőlem. – kérlelem, de megzavarnak, és anya csivitelve fárad be hozzánk a húgommal, és a férjemmel. Gabrielle máris Shane kezét fogja, mikor hátrakapom a fejemet.
- Ideje nekiállni a vacsorának Max. Charlotte-ék nálunk maradnak, és erről nem nyitok vitát. New Yorkból jöttek, és olyan boldog vagyok. Ne… - apa rám néz, aztán a kezét nyújtja, hogy segítsen felállni a székről. Szomorú mosoly kúszik az ajkaimra, és az azúrkék szemekbe forrok.
- Hallottad az anyádat, nálunk maradtok. Erre visszatérünk Lottie… - mondja a hátam mögött állva a szülőatyám. A többiek előremennek, én meg kilépek az irodából, és a vásár helyszínére tekintek.
- Ízlett a gesztenyés csoda? Nem támadtak be a nők? – karolok bele Shane-be, de eszem ágában sincs beavatni abba, hogy miért vagyok jelen. Meggyónok az apámnak, és utána már tiszta lelkiismerettel halhatok meg.

Zene▐ Szószám▐ Megjegyzés ▐ ©️
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Long journey... ~ Lotte&Shane
Long journey... ~ Lotte&Shane EmptyHétf. 18 Dec. - 5:11

Lotte & Shane
What about us? What about all the plans that ended in disaster?
Álmomba sem gondoltam volna, hogy valaha majd itt leszek egy templom előtt és éppen Charlotte szüleinek mutatkozom be, akikről egészen idáig azt hittem, hogy halottak. Kezdem azt gondolni, hogy ez a nő megrögzött hazudozó, és igazából amit az emberek felé mutat, az csak egy gyönyörű szép álca, de egyszer úgyis kibújik a szög a zsákból, mint például most is. Nem tudom, lenne-e még valami, amivel meglepetést tudna számomra okozni, mert az elmúlt egy hónapban csak sorozatos meglepetései voltak, és szerintem már ott tartunk, hogy egy vállvonással képes lennék elfogadni bármiféle igazságot, ami még mostanában a felszínre kerülhet.
Hogy mi jön le elsőre a családról? Az anyját láthatólag már most lekenyereztem, pedig éppen hogy csak megszólaltam. Kedves nőnek tűnik, tipikus olyan ember, aki a légynek sem tudna ártani. Az apa, Maximilian látszik, jobban sértett az ügyben, mint Lotte anyja. Büszke embernek látszik, aki kissé zárkózott típus, de szerintem meg lehet puhítani hamar. A kislány pedig egy tünemény, kicsi Lotte… Talán ha valaha gyerekünk lett volna, akkor hasonló szépség született volna, de természetesen ez már örök kérdés marad. Ha lehetőségem lenne rá, akkor sem kezdeném elölről Charlottetal az egészet, mert ezek után, ki hinné el egy szavát is?! Nem tudna bepalizni újra.
Szemben állva egymással mosolyt erőltetünk az arcunkra, de mindketten jól tudjuk, hogy ez most mindkettőnk részéről csak a világ felé mutatott boldog pár képe, és nem mi vagyunk. Lotte elbaszta, hogy valaha tényleg azok lehettünk volna…
- Nagyon vicces vagy. – suttogom vissza neki egy kibaszott mosollyal, ami után hamar elkomorodom. Nem akartam bemenni a templomba, de most gáz lenne ezek után azt mondani, hogy kint maradok, így meghozom az áldozatot, és bemegyek Lotte után a hideg építménybe. Szentelt vízzel kellene mindkettőnket körbelocsolni, mert mi magunk vagyunk a bűn megtestesítői az Isten házában.
- Ne az első sorba… Maradjunk… - Az utolsóban. Szólok Lotte után halkan, de ő csak vonul a padok között, mintha muszáj volna, én pedig inkább utána baktatok. Leveszem a fejemről a napszemüveget, némi jómodort azért tanultam a szüleimtől anno, ahogy már említettem, párszor kaptam fülest azért, mert például sapkában mentem be a templomba. Páran szúrós tekintettel merednek ránk, és esküszöm, szerintem az öreglányok fele tisztában van vele, hogy Lotte kicsoda. Kisvárosról beszélünk, itt mindenki ismer mindenkit.
- Jaj Lotte. Mit gondoltál, benyögöd, hogy a férjed vagyok és majd szótlanul viszem végig ezt az egészet? Hagyjuk már… Egyáltalán hogy jutott ez eszedbe? - megcsóválom a fejem, de közben az arcomon a boldogság sugárzik. Elég szar színész vagyok szerintem, de mivel nem ismer itt senki, így eltudok velük hitetni bármit. Tekintetem a pódiumnál álló papra mered, és szótlanul hallgatom végig amit mond, az már más kérdés, hogy az agyam teljesen máshol jár, és egy kérdésre sem tudnék felelni a történetből, amit épp prédikál az apja…

Az anyja kérdésére csak Lotte-ra nézek, nyilván nem döntök helyette, hol szállunk meg, de gondolom ha már a szüleihez jöttünk, jól esne a vendéglátás neki.
- Imádom az összes sütit. Lotte sokat süt nekem. – nevetek fel halkan, mert nem bírom már leplezni az egészet, de hamar elkomorodok, hála az égnek az kis családnak nem esik le, miért nevetek. Az apja Lotte-ot szólítja, én pedig magamra maradok az édesanyjával és mint kiderült, a húgával.
- El sem tudom mondani, mennyire boldog vagyok. Mi vezérelte, hogy hazajött újra? Beszélt a fejével? – kérdezi tőlem, én pedig itt vagyok meglőve, és fogalmam sincs, mit kellene válaszolnom neki. Hogy Lotte jó eséllyel belehal a szívbetegségébe, és látni akarta még egyszer őket? Hogy én vagyok az orvosa, és elképzelhető, hogy nem fogok tudni semmit tenni az ellen, hogy meghaljon? Elkomorodok és a tekintetem a nálam két fejjel alacsonyabb nőre emelem.
- Egyszerűen csak… haza vágyott. – mondom egy apró mosoly kíséretében, és inkább elkerülöm az egész sztorit. Lotte majd megosztja velük, legalábbis gondolom. Mondjuk már azon sem lepődnék meg, hogyha nem árulná el, hogy szívbeteg…
- Nektek nincs gyereketek? – kérdezi a gyerek nem keretelve, és az anyja is rögtön rákap a témára.
- Tényleg… de jó lenne egy unoka. – mosolyodik el, én pedig a távolba nézek a templom kapujából és megcsóválom a fejem.
- Nincs. – Nem mondok mást, nem fogok jobban belemenni a sűrűjébe, így is eléggé benne vagyunk, és fogalmam sincs, hogy fogunk majd kimászni belőle.
- Nem baj, majd jön, ha jönnie kell. De ezúttal ne felejtsetek el értesíteni minket a hírről. Így is fájó pont az életemben ez, hogy nem lehettünk ott a saját lányunk esküvőjén. No, de legalább itthon vagytok, ez a lényeg. – mondja, és aztán elnézést kér, hogy a férje és Lotte után menjen, engem magamra hagyva Gabriellával.
- Te megmented az embereket? – néz rám ártatlan szemekkel, és lemosolygok rá, majd leguggolok mellé.
- Igyekszem. Tudod, még ha a legjobbat is nyújtom, van, hogy Isten úgy dönt, magához szólítja az illetőt, mert az a legjobb neki. Ő pedig nagy úr, tudod… Vele nem lehet szembeszállni sehogy sem. – Nem köntörfalazok, nem olyan kicsi már, hogy ne tudja, a halál létezik. Az istenről való prédikációmat, pedig fingom sincs, honnan szedtem valószínű jó mélyről törtek elő a gyerekkori emlékeim. Elindulunk mi is Charlotte és a szülei után, de csak lassan, közben beszélgetek a kislánnyal.
- És hány éves vagy Gabrielle? Iskolába jársz? – érdeklődöm, míg magunkra maradtunk és a kislány máris monológba kezd.
- Tíz leszek nem sokára. Igen, iskolába járok, és én vagyok az osztályelső. A múltkor emiatt Phil meghúzta a hajam, és kergetni kezdett az osztályban. – von vállat és a mosolygó szája elé kapja a kezét, kuncogni kezd.
- Ó, nem amiatt tette. – nevetek fel halkan, és bemegyek az irodába Lotte anyjával. Belépve a helységbe érzem a letargikus hangulatot, és azt sejtem, hogy Lotte most igazat mondott az apjának és lehúzta a leplet. Megfeszül Maximilian állkapcsa ás rám pillant, egy percre azt hiszem, hogy Charlotte elmondta, mégsem vagyok a férje, de aztán eloszlanak a kételyeim.
Hátramaradok Lotte-tal, és kiérünk a vásárig.
- Csak egy, de túl fiatal hozzám. – mosolyodok el, aztán menet közben oldalra pillantok rá. – Elmondtad neki? – kérdezem komoran és összekulcsolom a hátam mögött a kezemet, így megyek tovább. – Anyádat nem akarod beavatni, vagy hogy tervezed? Mondjuk elmondhattad volna, ha már a férjed vagyok. – forgatom meg a szemeimet, és alig hallhatóan beszélek hozzá.
- Gyertek, itt a ház nem messze, de Charlie, te biztosan emlékszel. – mosolyodik el az anyja és utánuk igyekszünk. – Az autó itt maradhat, itt biztonságban van, főzünk valamit és majd utána visszajöhet érte, Shane. – Fren nagyon rendes, és egy mosollyal köszönöm meg, hogy ennyire segítőkészen mondja el, mi merre. Bólintok, majd Lottera nézek.
- Egy tünemény a húgod, érdemes lenne megismerned. – mondom neki, és teljesen komolyan gondolom. Mégis csak a testvére, elég gáz így az egész, hogy nem ismeri. Annyira furdalja a kíváncsiságom, hogy miért jött el innen, vagy egyáltalán mit csinált utána?! Annyival jobb élete lett? Csak mert a családja ahogy elnézem, igencsak szerető, és igazi otthon melegét nyújthatták Lotte-nak. Komolyan a pénz hajtotta?
- Álljunk meg kicsit. Nézd, sült alma. Tudom, hogy ezt nagyon szereted. – mondom neki mosolyogva, mert emlékszem, hogy mikor együtt voltunk és valahol meglátta, rögtön venni kellett egyet, vagy kettőt. Megállok a vásár közepén és kifizetek kettőt, az egyiket Lottenak adom, a másikat pedig Gabriellenek, mert látom, hogy neki is összefolyt a nyála az édesség láttán.
- Szedd össze magad, erősnek kell lenned. Most nem mutathatod a leggyengébb oldaladat, mert összetörnek, ha azt látják. – mondom Lottenak közelebb hajolva hozzá, és teljesen komolyan mondom. Ha Lotte meghal, és erről tudomást szereznek – márpedig nyilván fognak, ha így történik -, még az is lehet, hogy nem élik túl. Még egy ok, hogy megmentsem…



mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Long journey... ~ Lotte&Shane
Long journey... ~ Lotte&Shane EmptyHétf. 18 Dec. - 23:44
 
▐ I need to visit my family…▐ South Carolina, Beaufort▐

Shane & Lottie

◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆◇◆


Az apámmal való kommunikáció rányomta a bélyegjét a további jókedvemre, mert számíthattam volna rá, hogy számon leszek kérve, de könnyebb egy olyan emberrel szemben, aki nem ismer születésemtől fogva. Az apám ott volt az első lépéseimnél, az első lázadozási kísérletemnél, és persze az első szerelemnél is, amit vészesen tiltott, de megesett, mert koránérő típus voltam. Mosolyogva gondolnék vissza ezekre az időkre, de most csak úgy érzem, hogy egy ketrecbe zárt állat vagyok, aki a kivégzésére vár. Meghalni nem is annyira könnyű, ha előtte ennyi a lezáratlan ügy. Apa a keményebb dió, de a betegségem hallatán nem jut szóhoz. Az örökletes szó még kifejtésre várna, mert fogalmam sincs, hogy kitől kaptam ajándékba eme útravalót, de végső soron nem számít, hogy ki a ludas, mert biztosan halott. A zűrös beszélgetésre az anyám tesz pontot, és a hirtelen meghívása. A szívem mélyén készültem rá, de akkor nem társult mellé egy kitalált férj, aki ráadásul majdnem az lett, de idő előtt koppintottam le. Shane a jéghegy csúcsát sem látta még, de talán nem is akarom, hogy lássa. Mélyet sóhajtok, amikor felemelkedem a székről az édesapám segítségével, de azonnal átragad rám a jókedv mímelt álcája, mert van egy kislány a köreinkben, aki történetesen a húgom, de egy idegen is. Nem utasítom el a vacsorára való felhívást, és elindulva a tömeghez, az első dolgom, hogy belé karoljak Shane-be, igen csak azzal nem számolok, hogy ő nem készült fel erre, vagy nem vágyik úgy a társaságomra a hazugságom után. Mindenesetre zokszó nélkül emelem el róla a kézfejemet, és a testem mellé ejtve követem a lépéseit az irodából kifelé, miközben megkérdezem hogyan boldogult az itteni nőkkel, de a felelete meglep.
- Ennek örülök. – nézek a lábam elé, és az apukám hátát figyelem, amint az édesanyámhoz közelít, és titkon megfogja a kezét, de közéjük ékelődik Gabrielle is. Érdeklődve sandítok a kék lélektükreimmel Shane felé, és a kérdésére csak bólintok, és én is a hátam mögött fűzöm össze az ujjaimat.
- Elmondtam neki, és nem örült. Gyónni jöttem Shane, és erről nem szeretnék lemondani. Máskor visszatérünk rá, most nem alkalmas, mert főznünk kell. – a szám szélét rágcsálom, mint egy ötéves, de ott a szavai mögött sértettség, és a jövőre irányuló kérdéssorozat.
- Szerinted forgatókönyvem van ezekre a napokra? Tervben sem volt, hogy elkísérsz, mert önszántadból jöttél velem együtt. A férjem vagy jelenleg, de a házastársaknak nem lehetnek titkaik egymás előtt? – kihívóan mérem végig, mert majd a helyzet hozza, ha nem muszáj, akkor nem osztanám meg az anyukámmal, mert abból égindulás lenne. Maradásra bírna, nem térnék vissza New Yorkba, és mi lenne az ottani életemmel? Meg szeretném nyitni az üzletemet, ott a kutyám, és a valódi férjem is. Nem adhatom fel, mert aggódnak értem, de talán Shane tudja a legjobban, ha most elmondom neki, akkor lehetséges, hogy egyedül térne haza.
- Nem ismered az anyámat, kicsit talán olyan vehemensen védelmező, mint a tiéd. Ó, róluk nem is meséltél, mennyire utálnak? A húgodnak még nem mondtad meg, hogy mekkora baklövést volt, hogy bemutatott nekem, hmm? – nem akarom bántani, de érdekelne az ellenségeim névsora, úgyis hosszúra nyúlik, mert az kizárt, hogy ne én legyek a vipera, aki egyetlen fiacskájukat az oltár előtt hagyta. Shane keményebb lett, de érzelgős is, ha a családról van szó. Vajon miért döntött úgy, hogy elkísér? Az anyukám már most úgy titulálja Shane-t, mint a kedvenc sógorát, és a megjegyzésére meg is forgatom a szememet, de hála istennek nem látja senki. Ma legalább két imát kell elmormolnom elalvás előtt.
- Igazán? Nem beszéltem vele túl sokat. Emlékeztet rám, vagy ő jobb? – kérdezek rá, de a vásár szélén megtöri a fonalat, és egy régen elfeledett édességgel lep meg engem, és a kisebb Evanst is. Elfogadom, mert a tegnapi szendvics sem maradt meg bennem, mondjuk az meglep, hogy ennyi év elteltével is emlékszik a hóbortjaimra. A szüleim előrementek, egyedül
Gabrielle maradt a társaságunkban, én viszont a közelebbi, ámbár személyeskedő kijelentésére már végképp nem tudok mit mondani, végül rápillantok.
- Arra biztatsz, hogy hazudjak Shane Harper? A lelkiismeretem jobb lesz, ha megjátszom magam? Tudod mit, legyen a kedvedért. – egy puszit nyomok az arcára, és odamegyek a húgomhoz.
- Én is nagyon szeretem, de még ennél is jobb a piros nyalóka. – ketten vágjuk rá, és máris egy láthatatlan kötelék fűződik közöttünk. A házig most csendben sétálunk hármasban, néha megérdeklődöm Gabitól, hogy mit szeret, de a babákon kívül egyedül a varrás érdekli, meg halkan hozzátéve a smink, de az tiltott neki. A szülői ház láttán kicsit visszautazom a múltba, de ő az, aki nagyon lelkesen ragadja magához az irányítást, és vezeti be az előtérbe Shane-t.
- Nézd meg, van emelet is. Ott van az én szobám, megmutassam? – nem ellenkezem, ha ki akarja sajátítani, addig elsuhanok a konyhába, és az ajtóban állok meg. Anya már kötényben készíti ki a pulykát, apa meg a köretekkel bíbelődik.
- Segíteni akarsz? – kérdez rá anya, mikor észrevesz, de megrázom a fejemet.
- Megvan még a szobám? – ez a kérdés talán egy újabb lavinát indít el, mert összenéznek, és apa válaszol a nevükben.
- Érintetlenül áll tíz éve arra várva, hogy haza gyere. Ott fogtok aludni. Megnézheted. – a járást már ismerem, így bólintok és a lépcső felé veszem az irányt. A felmenetel lassan valósul meg, lihegek a végére, de jól palástolom. A szomszédos helyiségből egy kis hang szűrődik ki, de én a folyosón lévő szobába nyitok be. A szüleim nem hazudtak. A berendezés, az íróasztalom, az emlékeim szinte arcon vágnak. Lehunyom a szemhéjamat, és magamba szívom az ismerős illatokat. Elsőként a képeket nézegetem meg, és felfedezem a polc alatt a kis ládámat.
- Erről el is feledkeztem. – szedem ki, és a baldachinos ágyamra telepedve húzom fel a térdemet, és izgatottan nyitom fel a fedelét, hogy szembesüljek az emlékeimmel.
- Ejha… - az első dolog egy mozijegy. Az első randim. Kihúzok egy elsárgult levelet, és széthajtva megpillantom az első fiúm szerelmes üzenetét. Az ajtó ekkor nyílik ki, és Shane az, aki belép.
- Feladtad a küzdelmet, vagy máris a legjobb barátja vagy a húgomnak? Nem lesz ebben a házban senki, aki ne kedvelne. – visszatérek a sorokhoz, és végigböngészem a nem túl romantikus, de édes szösszenetet.
- Te volt olyan, hogy szerelmes levelet írtál bárkinek is? Nekem nem tetted az oké…már akkor is nagy arcod volt Harper, amikor megismerkedtünk. Még jó, hogy hoppon hagytalak az első randin, de végül megtaláltál. – vigyorgok rá.
- Eső, Central park. – az ölembe fektetem a levelet, és megtámaszkodom a tenyeremen.
- Ez az én birodalmam, a kiindulási pontom, és a ma éjszakai fekvőhelyünk. A rózsaszín ne tévesszen meg. – forgatom meg a szememet, és megdörzsölöm a pulcsimat, de a zsebkendő kicsúszik, már megszáradt rajta a vér is. Odakapok, és összegyűröm. A kötésem hiányzik.
- Mi lett volna, ha nem hagylak el Shane? Boldog happy end, vagy vesztes házasság? – pillantok rá a hosszú szempilláim alól.


Zene▐ Szószám▐ Megjegyzés ▐ ©️
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Long journey... ~ Lotte&Shane
Long journey... ~ Lotte&Shane EmptySzer. 20 Dec. - 15:41

Lotte & Shane
What about us? What about all the plans that ended in disaster?
Egyenlőre nem akarok gondolni a holnapra vagy az azutánra. Biztos, hogy sok meglepetést tartogat még nekem ez az utazás, de nem vagyok benne száz százalékig biztos, hogy készen vagyok ezekre. Egyáltalán azt sem értem még mindig, mit keresek én itt?!
- Gyónni? Lotte, te kicsit sem hiszel abban, hogy túlélheted ezt, ugye? – kérdezem halkan, hogy ne hallják a szülei, és megcsóválom a fejem. Nem fog menni. A transzplantációs listán már rajta van, de feladta a küzdelmet és most azért jött ide is el, hogy elrendezze a dolgait mielőtt meghal? Az istenért, ki fogok készülni. Egyedül nem fog menni, és tudom, hogy megint elkell majd beszélgetnem a fejével, ha lesz rá alkalom, mert ez így nem lesz jó...
- Ha azok mi vagyunk, akkor asszem' az már nem kérdés, hogy vannak-e titkaink a másik előtt. – halkan felnevetek idegességemben, mert ez az egész kezd abszurd lenni... Titkok? Ebből áll az élete, az már kurva biztos.
Mikor hirtelen az én családom kerül szóba, megtorpanok az utca közepén egy pillanatra.
- Ezt komolyan most akarod megbeszélni itt a szülővárosod kellős közepén? Ha tudni akarod, nem borulna egyik se a nyakadba, ha meglátnának, és nem mondaná anyám, hogy „ügyes vagy kisfiam, jól cselekszel". Hülyének nézne mindenki azért, hogy azok után amit velem tettél egyáltalán szóba állok veled... Igaz, sose voltam normális, de hidd el, az ideút alatt párszor elképzeltem magam előtt, hogy mégis mit szólnának a szüleim, Syl vagy esetleg a legjobb barátom ahhoz, hogy elkísértelek. Amúgy is mi a faszért tereled rám a témát? – A vehemens énemnek most nyoma sincs, hiszen a kis család csak néhány lépéssel előttünk sétál, és még nincs szándékomban lebuktatni Lotteot. A hangom halk, de egy-egy szónál nem tudom megállni, hogy ne emeljem picit feljebb a hangerőt, de hála az égnek még azt sem hallják meg. Az állkapcsom megfeszül és a homlokom ráncolom. Már megint itt tartunk és kibaszottul felhúz, de igazéból nem értem, hogy mit akar ezzel elérni. Akkor lepődne meg igazán, ha fognám magam és hátat fordítanék neki itt hagyva őt a picsába. Lehet, hogy az lenne a legjobb döntés...
- Biztos vagyok benne, hogy ő jobb. – mondom mérgemben, de igazam is van, hiszen a kislány még ártatlan, azt sem tudja, mi aza hazugság. Bár ha azt nézem, hogy Lotte is ugyanonnan indult, akkor meg kell hagyni, hogy igazán szép utat járt be.
- Neked olyanod is van? – kérdezem, mert a lelkiismeret semmiféle formáját nem láttam megvillanni olyan nagyon eddig. A puszit szó nélkül fogadom, és igazából inkább a húgának, mint neki, de veszek egy-egy sült almát.
A ház nincs messze, így hamar odaérünk, ahol Gabi hamar körbemutatja az emelet minden zugát, legfőképp a szobája minden szegletét. Neki hála, kicsit lenyugszom, de az agyam nem ott jár, ahol kéne, és csak azt veszem észre, hogy folyamatosan csivitel, nekem meg fogalmam sincs, hogy miről.
- Azt mondtad szeretsz varrni ugye? Képzeld, van egy kutyám, Tucker. Mi lenne, ha varrnál neki egy kis pulcsit? De vigyázz, mert nagy a hasa, elég bő legyen ám. – mondom mosolyogva és megsimogatom a fejét, majd az előbbi léptek hangja után megyek. Nem nagy a ház, így nem nehéz kitalálni, hogy melyik Lotte szobája. Kinyitom a résnyire nyitva hagyott szobaajtót, és az ajtófélfának dőlve figyelem egy pillanatig.
- Már az is baj lenne? Viselkedhetek úgy is, hogy ne kedveljenek. – Pár szavamba kerülne, és szúrós tekinteteket küldenének felém. Beljebb lépek és körbe nézek a kis szobában. Még mindig rossz a hangulatom, pedig az elején még lelkes voltam, Lottenak sikerült keresztbe tennie, és ha ez így megy majd tovább, akkor kész szenvedés lesz ez a pár nap. A kérdése váratlanul ér.
- Volt még körülbelül tizennyolc éves koromban, de komolytalan volt. Te abba a Harperbe szerettél bele, aki akkor voltam szóval egy szót se halljak. Ha egyáltalán szerelmes voltál. Tényleg, az voltál? – kérdezem összeráncolt homlokkal, mert rájövök, hogy ezt eddig még nem kérdeztem meg tőle, pedig igen kíváncsi vagyok a válaszra... Az emlékekkel jön, amik váltakozva boldog és fájó pillanatokat elevenítenek fel, és elfojtok egy mosolyt, mert emlékszem, hogy már akkor sem volt egyszerű eset, de most a háromszorosa, mint akkor.
- Hamar levettelek a lábadról, csak azt hitted, hogy van tartásod. De nem volt. És most sincs ellenkezőleg azzal, ahogy a diszkóban azt a múltkor említetted. – rákacsintok, és leülök mellé az ágyra, ekkor veszem észre a zsebkendőt.
- Ajj Lotte, nem tudok mindent észben tartani. Rakd fel a kötést. Vagy felrakjam én? – kérdezem, de rájövök, hogy a kocsiban van az összes cuccunk. – Mindjárt elmegyek a kocsiért. – mondom és felállok, hogy a slusszkulcs után kezdjek kutakodni a zsebemben. A következő kérdésre megtorpanok és visszafordulok a szoba ajtajából.
- Nem tudom, sose tudjuk meg. Gondoskodtál róla, hogy egy nagy kérdőjel maradjon a fejünkben erről. – vonok vállat, de a választ én sem tudom. Mielőtt össze akartunk -vagy akartam- vele kötni az életem, jól megvoltunk egymás mellett. Nem véletlenül tettem fel a kérdést. Ha nem lép meg, az is lehet, hogy már lenne egy gyerekünk és az én „megvolt” listám is rövidebb lenne jóval. Nem tudjuk, mi lett volna, ha...
Otthagyom a szobában az elhintett mondatommal és elmegyek az autóért. Öt perc alatt megjárom és Lotte apjának segítségével felhordjuk az emeletre a csomagokat. Nem kérdez, magunkra hagy, gondolom megy vissza segíteni a konyhába.
- Megcsinálod a kötést? – kérdezem és elé rakom az ágyra a kellékeket, majd annak tudatában járok el, ahogy ő szeretné.
- Elég kicsi az ágy, szóval majd alszom a földön, csak kellene egy pár pokróc alám, mert elég keménynek tűnik a padló. – körbenézek és nagyot sóhajtok. Nem lesz egyszerű ez a pár nap.
- Most komolyan négy teljes napon át úgy kell tennem a szüleid előtt, mintha a férjed lennék? – megmasszírozom az orrnyergem és hátradőlök az ágyon, hogy pár percig csak bámuljam a plafont. A picsába az egésszel.



mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Long journey... ~ Lotte&Shane
Long journey... ~ Lotte&Shane Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Long journey... ~ Lotte&Shane
Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Lotte & Shane - you...here?!
» The proposal - Lotte & Shane
» Lotte & Shane - The new beginning
» Lotte & Shane - don't fight tonight...
» Long time no see -- Shane & Raana

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: