New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Cale Braxton
tollából
Ma 14:09-kor
Seraphine Murphy
tollából
Ma 14:00-kor
Manuel Valderrama
tollából
Ma 13:50-kor
Lambert Schultz
tollából
Ma 13:36-kor
Horatio R. Sinclair
tollából
Ma 13:28-kor
Jayda Winters
tollából
Ma 13:00-kor
Landon Hawk
tollából
Ma 11:43-kor
Landon Hawk
tollából
Ma 11:40-kor
Georgia Westfield
tollából
Ma 11:23-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
16
Diákok
53
40
Egészségügy
29
18
Hivatal
7
12
Média
42
32
Munkások
35
23
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
15
36
Üzlet
28
28
Összesen
227
215

Marion & Dave | broken
TémanyitásMarion & Dave | broken
Marion & Dave | broken EmptyVas. Feb. 06 2022, 20:04

Marion and Dave
They say time heals everything. They were wrong.



- Mit hoznak? - kérdez rá az egyik fiatal gyakornok a traumatológia bejárata előtt Monique nővérnél, mielőtt én megtehetném, épp abban a pillanatban, ahogy magam is befutok. A nővér leteszi a telefont, amivel feltételezhetően az ide tartó mentősökkel egyeztetett másodpercekkel ezelőtt, és még két szót sem szól, de az arca máris mindent elmond.
- Tizenhét éves srác ittasan karambolozott. Nem tudják biztosan, hogy drogokat is fogyasztott-e. Megsérült a nyaki verőere, és egy vascső áll ki a mellkasából. - A hallottaktól összeszorul a gyomrom. Nehéz éjszakánk lesz, az már biztos.

- Készítsék elő a hármas műtőt - végigfut a pillantásom a jelenlevőkön. Ez minimum órákig fog tartani, és minden ügyes segítő kézre szükség lesz. - Értesítse Dr. Romanot! - pillantok a korábban kérdezősködő gyakornokra. Még nem tudjuk, a fémdarab érinti-e a szívet, legjobb, ha a szívsebészünk is a közelben van. - És csipogjon rá Dr. Arceneaux-ra is – adom ki az utolsó utasítást is Monique felé. Dr. Burke távozása után a francia kolléganőt is a szárnyaim alá vettem. Már korábban is fontolgattam a lehetőséget, hiszen ő a kórházunk egyik legtehetségesebb rezidense, és kár lett volna elengednünk őt, de a parkban történt kis kalandunk után határoztam el magam véglegesen. Miután tanúja lehettem annak, hogy nem csak tehetséges, de talpraesett is, nem fagy le, tud gyorsan reagálni egy váratlan helyzetben, már nem volt kétséges, hogy a rezidenseim között a helye. A baleseti sebészeten pontosan ilyen készségekre, gyors ítélőképességre van szükség. Az pedig csak bónusz, hogy jól bánik a gyerekekkel.

A mentő szirénázva fordul be a sarkon, csikorgó fékekkel áll meg a bejáratnál, és már tolják is be a sérült fiút, aki legnagyobb döbbenetemre magánál van. Folyamatosan sír, nyöszörög, és érthetetlenül motyog, talán segítséget kér. Nem értek ki egyetlen szót sem. Nem kellene beszélnie.
- Nem tudjuk biztosan, mit vett be, ezért csak helyileg tudtuk érzésteleníteni. A neve Justin - komoly tekintettel bólintok a mentőtiszt szavaira.
- Innen átvesszük - lépek a helyére, és hajolok a srác fölé. - Justin? Hallasz engem? Dr. Connor vagyok. Nyugodj meg, kérlek, most már jó kezekben vagy, minden rendben lesz...

Ahogy az várható volt, a műtét órákig eltart. A fémcső szerencsére nem érte Justin szívét, de roncsolta a tüdejét, és rengeteg vért veszített, emiatt a szívverése folyamatosan gyengül, így Romano közreműködésére is szükség van. Már szinte vért izzadunk, hogy egyben tartsuk a srácot, de négy órával később végre fellélegezhetünk. Sikerült az operáció. Majdnem olyan érzés, mint csodát tenni. Bár a fiú ezzel sajnos még nincs kint teljesen a mély vízből. Huszonnégy órás megfigyelés vár rá, kritikus időszak, amikor már legfeljebb csak az ima segíthet, és a türelmes várakozás. A műszakom további részében szinte óránként ránézek, és a legjobbakban reménykedem, ám fél órával azelőtt, hogy haza indulhatnék, kék kódot jelez a csipogóm. Lélekszakadva rohanok az intenzívre, és pontosan tudom, érzem, hogy hol van a baj. Nagyjából tíz-tizenöt percig figyelem, amint a beosztottjaim próbálkoznak az újraélesztéssel, osztogatom az utasításaimat, és ők már láthatóan fáradnak, de én még nem adom fel. Nem adhatom fel. Helyet cserélek velük, és rendületlenül pumpálom a srác szívét.

- Gyerünk, Justin! Gyerünk! Ne add fel! - próbálnám biztatni a haldoklót. Még nem ismerem el, hogy az élet végleg kiszállt belőle. A kezeim ütemesen dolgoznak, és közben különféle képek jelennek meg a lelki szemeim előtt. Az a tizennégy éves srác, aki Afganisztánban halt meg a karjaim között, a vére mindent beborított. Az anyám, amint utolsó lélegzetet vesz, míg a mentőket vártuk. Stella majdnem teljesen elfeledett arca, akinek bájos vonásait újra köszönthetem a lányunkban. Isabel a műtőasztalon, amikor az ő életéért küzdöttünk. Nem tudom, mennyi idő telik el így, elveszítem az időérzékem, a gondolataimban felbukkanó képek pedig lassan összemosódnak.

- Dr. Connor? - érinti meg valaki óvatosan a könyökömet. - Dr. Connor! - Ezúttal valamivel erőteljesebb a hang. - Vége van. Kérem... Be kell jelentenie! - közli velem az illető könyörtelenül. Két-három újabb erőteljes mozdulat után hirtelen megállok. Mély levegőt veszek. Pillantásomat felvezetem a falon található órára.
- A halál időpontja két óra harminchét perc. - A hangom kimerült, megtört. Mielőtt bármi mást mondhatnék, vagy bárki szólhatna hozzám, kiviharzok a helyiségből. El akarok menekülni innen, el az emberek közeléből, ki valahová, talán a tetőre... Sietve szelem át a folyosót, egészen a liftekig, de jelenleg egyik sem tartózkodik ezen a szinten, és nincs türelmem várni rájuk, ezért végül kirontok a lépcsőházba, és leroskadok a korlát mellett a legközelebbi lépcsősor tetején.



In a room full of art, I'd still stare at you.
mind álarcot viselünk
Dave Connor
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Marion & Dave | broken C14b6d2199acf229546d2b873462be60ce066ece
Marion & Dave | broken 29dab8aa04e7dc39de33a1cf00588ff8832eb559
★ kor ★ :
41
★ elõtörténet ★ :
Do not judge my story
by the chapter you walked in on.
♫ :
Dreamin
★ családi állapot ★ :
Marion & Dave | broken A9ff083ca685658b9ca6c677ebc7432592add7c4
Fate may have brought us together,
but it's my
heart that wants us
to stay together
forever
.
★ lakhely ★ :
• Manhattan
★ :
Marion & Dave | broken 2d666cf46f8ed6fa685558e33147d5b83dc09732
★ idézet ★ :
Don't limit your challenges ;
challenge your limits.
★ foglalkozás ★ :
Trauma surgeon and Chief of Surgery at NewYork-Presbyterian
★ play by ★ :
• Matt Czuchry
★ hozzászólások száma ★ :
185
★ :
Marion & Dave | broken Fec52e73c046b34e8a5fbe86fb72ef98b04dabe1
TémanyitásRe: Marion & Dave | broken
Marion & Dave | broken EmptyHétf. Feb. 07 2022, 15:22


Dave & Marion

- Az hanyadik ma már? - kérdezi Olivia a barna műanyag pohárra bökve, amiben a változatosság kedvéért ismét kávé van. A büfé most viszonylag csendes, csak páran lézengenek itt; papírokat olvasgatnak, kávét szürcsölnek vagy háromnapos szendvicset esznek.
- Nem számolom - vonom meg a vállam fél szemmel felsandítva a kollégámra. Ő szokásához híven úgy néz ki, mint aki most lépett ki egy szépségszalonból, én viszont úgy érzem magam, mint akin egy úthenger ment át. A dupla műszakokhoz még mindig nem tudtam hozzászokni, pedig nem ez az első eset, amikor egy huzamban ennyit dolgozom. Ilyenkor jellemzően két kezem kell, hogy megszámoljam, mennyi kávét borítok magamba, a hatását viszont nem érzem. Kezdem azt hinni, immunis vagyok a koffeinre. Ez nyilván nem igaz, csak a minőség silány. Az automatás sem lehet jobb, ellenben nem éreztem magamban elég erőt ahhoz, hogy elgyalogoljak addig, ha már a büfé közelében voltam egyébként is. Olivia szó nélkül ül le mellém egy hatalmas sóhaj kíséretében. Közelebbről megnézve látom csak, hogy nem is úgy néz ki, mint aki most van túl egy tizenkét órás alváson. Elnyűtt az arca, fáradt, és helyenként, ahol a smink már nem tart annyira, mint órákkal korábban, karikák látszanak a szeme alatt. Tehát ő sem viseli jól a dupla műszakokat. Kicsit megnyugtat, hogy nem vagyok egyedül. Ha kést szorítanának a torkomhoz, akkor sem tudnék most beszélgetni vele. Semmiről. Kifacsartak, mint egy citromot.
Mielőtt még lefejelném az asztalt kiborítva ezzel a kávét és valószínűleg frászt hozva Oliviára is, a csipogóm hirtelen megszakítja a békés csöndet. Összevont szemöldökkel nézem a kijelzőt, aztán szó nélkül felpattanok Oliviát magára hagyva. A félig teli poharat menet közben az első kukába hajítom. Egy pillanat alatt elszáll belőlem a fáradtságnak minden nyoma. Volt pár percem egy kicsit lelassítani, de annak vége, most megint észnél kell lennem és a munkámra kell figyelnem. A mentőbejáraton akkor tolják be a hordágyon a fiatal fiút, amikor pont odaérek. A sérülései első ránézésre is komolynak tűnnek és attól tartok, sokáig fog tartani a műtét. Nem csak hosszú lesz, hanem kockázatos is. Azonnal eszembe jut, amikor nagyjából ennyi idősen autóbalesetem volt. Ittunk, nem is keveset, a volán mögött pedig egy szintén ittas osztálytársam ült. A pontos részletekre nem emlékszem, ahogyan senki sem a kocsiból. Szerencsénk volt, megúsztuk néhány karcolással, de akár hasonló helyzetbe is kerülhettünk volna. Justin nem volt olyan szerencsés, mint mi anno. A gondolatra, hogy akár én is kórházba kerülhettem volna egy vasdarabbal a mellkasomban, kiráz a hideg és beleremegnek a lábaim, de most elsősorban a feladatomra fókuszálok.
Ahogy beérünk a műtőbe, a külvilág szinte megszűnik létezni. Csak a gépek csipogása és zúgása az, ami ki tud rángatni abból a buborékból, amibe ilyenkor kerülök. Eleinte nem vagyok túl optimista a rengeteg vér láttán, de amikor szembesülünk vele, hogy a szív sértetlen, kicsit megnyugszom. Ez még közel sem jelent sikert, de határozottan okot ad a bizakodásra. Az utolsó öltés után megkönnyebbülve lépek el az asztaltól. A műtét sikerült, mi megtettünk minden tőlünk telhetőt. Innentől már csak abban kell bíznunk, hogy Justin fiatal szervezete elég erős és kibírja a sok megpróbáltatást, amin ilyen rövid idő alatt keresztül ment.
Az intenzívről el sem mozdulok. Szeretnék itt lenni, amikor felébred, szeretnék megbizonyosodni róla, hogy valóban jól lesz. Megint eszembe jut az én több mint tíz évvel ezelőtti balesetem. Justin miért nem volt olyan szerencsés, mint én? Miért nem úszhatta meg ő is csupán pár karcolással és másnap borzasztó fejfájással? Mi vette rá, hogy ilyen állapotban autóba üljön? Minket anno mi vett rá? A hülyeség? A kalandvágy? Őszintén… nem emlékszem rá. Még egyszer átfutom a vérképét a biztonság kedvéért. Szeretek mindent többször ellenőrizni. A véralkohol szintje nagyon magas, de egyéb tudatmódosítónak nincs nyoma. Úgy tűnik, nem csak én aggódom a kamasz miatt; Dr. Connor is rendszeresen ránéz és ellenőrzi az állapotát. A fiú ágya melletti székre ülök le abban bízva, hogy hamarosan magához tér. Fájdalmai lesznek és rosszul fogja érezni magát, de legalább életben van. Most ez a fontos. A többivel majd foglalkozunk később. Éppen felállnék és az órákkal korábban félbehagyott kávém pótlásaként elindulnék egy újabb adagért, amikor hirtelen a Justin melletti gépek sípolni kezdenek.
- Kék kód! Azonnal értesítse Dr. Connort! - utasítom az éppen beérkező ápolók egyikét, a többi pedig azonnal előkészíti a megfelelő eszközöket és vízszintes helyzetbe engedik Justin ágyát. Amíg mindent megfelelően előkészítenek, megkezdem a szívmasszázst. Amint kéznél a defibrillátor, kiütjük. Ismét mellkaskompresszió. Töltés. Semmi. Ismét. Ismét. És még mindig semmi. Néhány perc után Jeremy, az egyik sürgősségis ápoló veszi át a kompressziókat. Justin bordájának a reccsenésén kívül semmi életre utaló jel vagy hang nem hallatszik. Kétségbeesetten figyelem a faliórán a percek múlását, még akkor is, amikor Dr. Connor a saját kezébe veszi a helyzetet. Majdnem fél órája próbáljuk visszahozni ezt a kamasz fiút.
- Dr. Connor… - szólítom meg a még mindig az utolsó szalmaszálba kapaszkodó férfit, de meg sem hall. Jeremy észleli ezt és valamivel erőteljesebb hangon szintén megszólítja. Erre már felfigyel. Egyikünk sem gondolta volna szerintem, hogy ilyen körülmények között zárul Justin esete. Fiatal volt, még előtte az egész élet, egy hülye baleset viszont mindent elvett tőle. Az álmait, a jövőjét, egy gyereket a szüleitől.
- Dr. Connor - fordulok a férfi után, aki azonnal elhagyja a helyiséget. A szememmel követem merre tart. Mély levegőt veszek és azon gondolkodom, mi lenne most a jobb. Utána menni, vagy teret és időt adni neki egy fiatal fiú halálának feldolgozásához. Végül úgy döntök, nem hagyom magára. Óvatosan nyitom ki a lépcsőház ajtaját, mert nem tudom, milyen hangulatban találom. Csak a hátát látom, amint a lépcsőn ül. - Dr. Connor - szólítom meg halkan, de nem várok választ, igazából csak a tudtára szeretném adni, hogy itt vagyok. Becsukom magam mögött az ajtót és egy darabig egy helyben ácsorgok, a gondolataimat próbálom összeszedni. Mit kéne mondanom? Hogy nem hibázott? Tényleg nem hibázott. Hogy ez elkerülhetetlen volt? Valószínűleg. Bármit is mondok, nem lesz könnyebb. Azt se tudom, mi játszódik le most benne. Szeretnék segíteni, csak a módját nem találom egyelőre. - Mi mindent megtettünk. - Mindenki beleadott mindent, de Justin szervezete felmondta a szolgálatot. - Ennél többet senki nem tehetett volna. - Lassan leülök mellé a lépcsőre, a térdemre könyökölök. Rezidensként nekem kéne a lelket tartanom benne? Ez a fordított felállás idegen érzés, de biztos jó oka van, amiért ennyire kiborult. - Nem menthetünk meg mindenkit.


credit • megjegyzés • szószám



--- and suddenly
i was there, caught up in a dream, running after a new reality.

mind álarcot viselünk
Marion Arceneaux
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Marion & Dave | broken 005f9b5d99f210f416695e4abd06902dfc7a73a0
Marion & Dave | broken A9ff083ca685658b9ca6c677ebc7432592add7c4
★ kor ★ :
32
★ családi állapot ★ :
Marion & Dave | broken Tumblr_pgg8hgE7vT1rk9elqo6_r1_400
• Dreamin' all day and dreamin' all night
I could do this the rest of my life
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Marion & Dave | broken 8eeba89438d2c614d677d13d2729a31220d9ba44
★ idézet ★ :
I'm in a foreign state
My thoughts they slip away
My words are leaving me
They caught an aeroplane
★ foglalkozás ★ :
• sebész rezidens
★ play by ★ :
• elizabeth lail
★ hozzászólások száma ★ :
106
★ :
Marion & Dave | broken 7551efec4a96af29b4ff06b55666dbdf5de1dcb0
TémanyitásRe: Marion & Dave | broken
Marion & Dave | broken EmptySzomb. Márc. 05 2022, 16:10

Marion and Dave
They say time heals everything. They were wrong.



Orvosként sok mindent látunk nap mint nap, sok mindent tapasztalunk, és bár a katonaorvosi éveket is beleszámítva lassan tizenöt év tapasztalata van mögöttem, még mindig nem tudom megszokni az érzést, amikor elveszítünk valakit. Főleg, ha gyerekekről van szó. Sőt, ahelyett, hogy ehhez hozzáedződhettem volna, az utóbbi időben, mióta Isabel belépett az életembe, ez csak még nehezebbé vált. A lányom tulajdonképpen már majdnem kész felnőtt, de még mindig nagyon fiatal, ráadásul olyan sok évet elvettek tőlünk, amiket már sosem kaphatunk vissza, és az sem utolsó szempont ilyen helyzetekben, hogy a megismerkedésünk pillanatképei mélyen beleivódtak az agyamba. Őt is elveszíthettem volna akkor, bármelyik pillanatban, még azelőtt, hogy valóban ismerhettem volna.  

Az elmém tudatosabb fele már felfogta, hogy vége, hogy a többszöri újraélesztési kísérlet ellenére sem tudtuk visszahozni a fiút, nincs értelme folytatni a szívmasszást, és ha még valamilyen csoda folytán ismét lenne is szívhang, már akkor is túl késő. Az agya már túl hosszú ideje nem kap vért, már sosem térne magához. A racionálisabb felem tudja ezt, de magával sodornak az érzések, az indulatok, a harag, amiért ez megtörténhet egy tizenéves gyerekkel, és miközben körülöttem már mindenki óvatosan próbál észhez téríteni, én még mindig képtelen vagyok a srácot elengedni. Aztán valahogy elérnek hozzám a rezidensek szavai, és hirtelen elhátrálok az élettelen testtől. Mintha egy száraz, szúrós gombóc képződne a torkomban, miközben bediktálom a halál időpontját. Nehezemre esik a beszéd. A közelben levők sajnálkozó, aggódó pillantásait, esetleges kérdéseit azonban most tényleg nem tudnám elviselni. Ki kell szabadulnom innen, többet itt már úgy sem tehetek. Friss levegőre van szükségem, egy kis egyedüllétre, hogy összeszedjem magam. Sietve hagyom el az intenzívet, és bár a tetőt célzom meg, végül csak a lépcsőházig jutok, ahol szinte leroskadok a korlát mellett a lépcső tetejére. Utolér a kimerültség.

- Térj észhez! Térj észhez! - mondogatom magamnak, és egy-két kisebb pofont is az arcomra mérek, de először nem sok haszna van. Aztán igyekszem mélyeket lélegezni, és ahogy végre kiegyenlítődik a légzésem, valamelyest valóban kezdek visszatalálni önmagamhoz. Ekkor nyílik az ajtó. Valaki csendben közelebb lépked, a nevemen szólít, helyet foglal mellettem. Dr. Arceneaux. Csak miután elhelyezkedik mellettem, pillantok fel rá. Úgy érzem, szégyellnem kellene a kirohanásomat, vagy azt, hogy cserben hagytam azt a gyereket, de valahogy most nem maradt bennem már elég hely ilyen érzések megéléséhez. Inkább csak... nem is tudom... csodálkozom kissé, amiért utánam jött. Tényleg aggasztóan viselkedhettem. Pedig nem is ő volt az első fiatal páciens, akit elveszítettem.

- Tudom... tudom... - bólogatok nem túl nagy beleéléssel. Aztán nagyot sóhajtok, és megpróbálkozom vele még egyszer. - Tudom – pillantok ezúttal a szemeibe. Gyönyörű, igézően zöld szemek, jelenleg tele melegséggel és megértéssel, néhány másodpercre fogva is tartanak. Aztán inkább elfordítom a fejem, és csak meredek előre a semmibe.

- Mindent megtettünk - ismétlem a korábbi szavait, ám erről is egy kicsit még győzködnöm kellene magamat. Tudom, hogy néhányszor még le fogom pörgetni a lelki szemeim előtt a műtőben történteket, hogy biztos lehessek benne, hogy nem rontottam el semmit. Hogy nem én vétettem el valamit. Mégis csak egy gyerekről van szó. Talán jobban oda kellett volna figyelnem. Minden részlet fontos lehet. A fiún már nem segíthetek, de... legalább tanulnom kellene belőle. Azt hiszem. - Ez... ez az eset talán jobban a fejembe férkőzött, mint kellett volna. Ezt... öhm... kevesen tudják a kórházban, mert kicsit komplikált a helyzet, de... van egy lányom, Isabel. Nem is sokkal idősebb Justinnél. Akár ő is lehetett volna... - ingatom a fejemet, és tenyeremmel a homlokomat dörzsölöm a két szemöldököm között. Megint kicsivel feszültebbé válok. Eszembe jut az az este is, amikor el kellett mennem Isáért és Jade-ért a kollégiumhoz, mert az egyetemi bulin belekevertek valamit az italukba. Az ember sosem tudhatja... - Kicsit több, mint egy éve ugyanezen a műtőasztalon harcoltam az ő életéért is egy sportbaleset után - árulok el még egy igazságot. Mintha egy ideje folyton ezt tenném: a szeretteim életéért küzdök. Előbb apa, aztán Isa, majd Grayson...



In a room full of art, I'd still stare at you.
mind álarcot viselünk
Dave Connor
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Marion & Dave | broken C14b6d2199acf229546d2b873462be60ce066ece
Marion & Dave | broken 29dab8aa04e7dc39de33a1cf00588ff8832eb559
★ kor ★ :
41
★ elõtörténet ★ :
Do not judge my story
by the chapter you walked in on.
♫ :
Dreamin
★ családi állapot ★ :
Marion & Dave | broken A9ff083ca685658b9ca6c677ebc7432592add7c4
Fate may have brought us together,
but it's my
heart that wants us
to stay together
forever
.
★ lakhely ★ :
• Manhattan
★ :
Marion & Dave | broken 2d666cf46f8ed6fa685558e33147d5b83dc09732
★ idézet ★ :
Don't limit your challenges ;
challenge your limits.
★ foglalkozás ★ :
Trauma surgeon and Chief of Surgery at NewYork-Presbyterian
★ play by ★ :
• Matt Czuchry
★ hozzászólások száma ★ :
185
★ :
Marion & Dave | broken Fec52e73c046b34e8a5fbe86fb72ef98b04dabe1
TémanyitásRe: Marion & Dave | broken
Marion & Dave | broken EmptyHétf. Márc. 14 2022, 00:21


Dave & Marion

Hozzá lehet vajon szokni a halálhoz? Egy tapasztaltabb orvos talán igennel felelne. Ez a munkánkkal jár. Megszoksz vagy megszöksz. Vannak esetek, amikor elkerülhetetlen a legrosszabb. Szerintem nem. Nem lehet ahhoz hozzászokni, hogy valaki, akin segíthettünk volna a szemünk láttára hal meg. Nem lehet megszokni, hogy valaki, akivel esetleg pár perccel korábban még beszéltünk, elveszíti az életéért vívott harcot. Ahhoz pláne nem lehet hozzászokni, hogy egy fiatal, aki előtt még ott az egész élet, szinte a kezeim között távozik el. Ez a munka velejárója, de… akármennyi pozitív impulzus is ér, egy beteg elvesztése, egy haláleset mindig kitép belőlem egy darabot. Még nem láttam testközelből sok halálesetet szerencsére. Ez a második. Felkészületlenül ér. Annyira bíztam benne, hogy Justin túléli, felépül, és legközelebb nem ül ittas állapotban volán mögé. Tanulhatott volna az esetből, helyette az életével fizetett a hibájáért. Szeretnék elvonatkoztatni a sok évvel ezelőtti balesetemtől, de ha csak rágondolok a hasonlóságokra, menten kiráz a hideg. Én is járhattam volna így. Vagy bárki más az autóban. Mi szerencsésebbek voltunk, mint Justin, néhány karcolással és lila folttal megúsztuk.
Az orvosi első napjától kezdve erre készítenek fel minket, erre treníroznak. Aki ezzel nem tud megbirkózni, annak nem való ez a szakma. Már akkor beleborzongtam az ilyen kijelentésekbe, de most érzem át igazán a tanáraink mondandóját. Fájdalmas látni a fiatal fiú élettelen testét, a belőle kilógó csöveket. Elszomorít, hogy a szülei nincsenek itt, mert valószínűleg még mindig a repülőn ülnek Seattle-ből idefelé. Egyedül és értelmetlenül halt meg. Bármennyire is azt kívánom, bárcsak valami csodával határos módon visszatérne a kamaszfiú közénk, már túl sok idő telt el. Ha a szívmasszázs be is válna, agyi aktivitásra semmi esély. Ehhez képest Dr. Connor továbbra is kitartóan próbálja visszahozni a fiút az élők sorába, míg ő is belátja a tényeket; Justin elment, mi pedig nem segíthetünk már rajta. Ahogy kiviharzik az intenzívről, próbálom megfejteni az arcán átsuhanó érzelmeket, de még nem láttam ilyen állapotban. Mindig összeszedett, határozott, most viszont megtört, mintha valami a fejébe férkőzött volna és a nem hagyná nyugodni a gondolat. A tekintetem ide-oda cikázik a kórteremben lévők és a távozó férfi között. Fél szemmel követem, amíg végül úgy döntök, hogy utána megyek. Egy pillanatra megállok a lépcsőház ajtaja előtt. Talán inkább egy kis teret kéne neki adnom, engedni, hadd dolgozza fel a történteket, ahogyan ő akarja. Mégis, volt valami aggasztó a tekintetében, a kétségbeesett küzdelme Justin életéért arról árulkodott, hogy valami nyomasztja. Óvatosan nyitom ki az ajtót, nem akarok rátörni vagy megijeszteni. Bekukucskálok és sóhajtok egy mélyet, amikor meglátom a lépcsőn ülve. Még a lépcsőházba lépve is tétovázok; még nincs késő hátat fordítani neki és egyedül hagyni, de végül leülök mellé. Nem tudom, mit mondhatnék, amitől könnyebb vagy jobb lesz neki. Egy páciens elvesztése soha nem egyszerű. Pláne egy ilyen fiatalé. Némán, kukán itt ülni mellette talán csak még tovább rontana a helyzeten. Próbálok valamelyest lelket önteni belé olyan elcsépelt mondatokkal, amikkel minket is vigasztalnak egy-egy kudarc után. Nem túl nagy átéléssel és meggyőződéssel válaszol, de nem is várok többet tőle. Szeretném megérteni, mi viselte meg ennyire, ehhez viszont türelmesnek kell lennem. Lassan, kevés meggyőződéssel ismétli el a szavaimat, amit talán én sem hiszek el teljesen. Tényleg mindent megtettünk? Valóban nem volt semmi más, amivel segíthettünk volna? A műtőben nem hibáztunk? Dr. Connor-t figyelem, közben a lelki szemeim előtt pörgetem az eseményeket és keresem a válaszokat a saját magamnak feltett kérdésekre, amiket egyelőre én sem találom.
Amikor mesélni kezd, felé fordulok. Csöndben hallgatom a szavait és igyekszem befogadni az információt. Hang nélkül, csupán a tekintetemmel, felvont szemöldökeimmel adom a meglepettség apró jelét a lányáról hallva. Így viszont kezd szép lassan összeállni a kép. Nem csak a lánya létezése, hanem a balesete emléke válthatta ki ezt a reakciót. El sem tudom képzelni, min mehet most át szülőként, mit érezhet, milyen gondolatok kavaroghatnak a fejében. Csak sejthetem a saját szüleimre visszaemlékezve, amikor anno a kórházban megpillantottam őket. A mai napig összeszorul a szívem, ha magam elé idézem anyám kétségbeesett tekintetét, a mindig összeszedett apám idegességtől remegő karjait és az ölelésüket, amiben benne volt minden érzelmük.
Féloldalasan ülök a lépcső fokán, hogy felé tudjak fordulni, amennyire tudok. Kicsit közelebb csúszom és egyik kezemet a vállára teszem. Még mindig furcsa a helyzet számomra, általában a rezidensek omlanak össze jellemzően. Most már viszont értem az okát. Nem tudom, hogyan segíthetnék, vagy mit mondhatnék, amitől egy ici-picit is jobban érezné magát. Szeretnék segíteni, de azon kívül, hogy itt vagyok, kicsit tehetetlennek érzem magam.
- Igazán sajnálom, ami a lányoddal történt… - suttogom halkan. A zajos folyosóhoz képest itt olyan csend van, szinte bűn megtörni azt. - Nagyon szép neve van. - És ha csak egy kicsit is hasonlít az apjára, akkor nagyon jó ember is lehet. - Mesélsz róla? - kérdezem egy kicsit elterelve a témát Justin esetéről. Talán jobb lenne az élőkről beszélni a holtak helyett. Ha ezzel sikerül a figyelmét másra irányítanom, az már félsiker. Ha nem akar, persze azt is megértem. Gondolom nem véletlen tudnak kevesen Isabel létezéséről.


credit • megjegyzés • szószám



--- and suddenly
i was there, caught up in a dream, running after a new reality.

mind álarcot viselünk
Marion Arceneaux
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Marion & Dave | broken 005f9b5d99f210f416695e4abd06902dfc7a73a0
Marion & Dave | broken A9ff083ca685658b9ca6c677ebc7432592add7c4
★ kor ★ :
32
★ családi állapot ★ :
Marion & Dave | broken Tumblr_pgg8hgE7vT1rk9elqo6_r1_400
• Dreamin' all day and dreamin' all night
I could do this the rest of my life
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Marion & Dave | broken 8eeba89438d2c614d677d13d2729a31220d9ba44
★ idézet ★ :
I'm in a foreign state
My thoughts they slip away
My words are leaving me
They caught an aeroplane
★ foglalkozás ★ :
• sebész rezidens
★ play by ★ :
• elizabeth lail
★ hozzászólások száma ★ :
106
★ :
Marion & Dave | broken 7551efec4a96af29b4ff06b55666dbdf5de1dcb0
TémanyitásRe: Marion & Dave | broken
Marion & Dave | broken EmptyPént. Ápr. 08 2022, 00:10

Marion and Dave
They say time heals everything. They were wrong.



Nem igazán tudom, mi történik velem. Miért történik ez velem. Miért visel meg ennyire éppen ez a haláleset. Én nem ilyen vagyok. Láttam már rosszabbakat is. Átéltem rosszabbat. Megjártam a háborút. Az édesanyám a karjaimban halt meg. Miért éppen ez a gyerek, akit még csak nem is ismerek, a nevén kívül semmit sem tudok, miért éppen az ő halála visel meg most ennyire? Általában én vagyok az, aki a kollégákban tartja a lelket, aki a rezidenseket biztatja, akik számára még új ez a féle veszteség. De ez talán jó dolog. Hogy még nem fásultam bele teljesen. Hogy ma sem vagyok képes rezignáltan végignézni, ahogy egy fiatal eltávozik ebből az életből. Hogy nem vagyok olyan sebész, mint azok, akik hibát hibára halmoznak, mégsem tanulnak belőle. Szó szerint csak mossák kezeiket egy félresikerült műtét után, és továbblépnek, mintha mi sem történt volna. Érezni jó dolog. Azt hiszem. Csak nem itt és nem most kellene. Bár legalább már a műszakomnak vége mára, és nem kell oda visszamennem. Nem kell felvennem a maszkom, és megjátszani a kollégák előtt, hogy minden rendben van, jól vagyok.

Arra sem igazán számítok, hogy bárki utánam akarna jönni, de egyszer csak nyílik az ajtó, és pillanatokkal később Marion foglal helyet mellettem. Hallom a biztató szavait, és igyekszem helyeselni, igazat adni neki, de kell még egy kis idő, hogy először is magamat meggyőzhessem. Aztán, ahogy felpillantok a szemeibe, úgy érzem, talán tényleg segítene, ha kicsit megnyílnék. Segíthet elsősorban magamat megérteni, hogy miért is mászott ennyire a fejembe ez az eset. Közben pedig... Nos, azt hiszem, tudom, mit csinál. A figyelmemet próbálja elterelni a korábban történtekből, de tulajdonképpen működik, és ezért hálás is vagyok neki.

- Isabel igazán remek lány. Intelligens, céltudatos, talpraesett és tehetséges sportoló. Évekig sikeres szinkronúszó volt, de nemrég felhagyott vele, mikor elkezdte a tanulmányait a Columbia Egyetem üzleti szakán. Ha engem kérdezel, szerintem nagyjából mindenben nagyszerű, amihez hozzáfog... és ezt nyilvánvalóan nem tőlem vette - nevetek fel, hogy kissé elvicceljem a dolgot, de a nevetésem enyhén szárazra sikeredik, ahogy közben tudatosul bennem a keserű valóság. Isa tényleg nem sok mindent köszönhet nekem. És a mai nap után, Justin halála után, valóban még kevésbé tűnik úgy, hogy tudnám, mit csinálok itt. Nem érzem magam sikeresnek, de még csak mázlisnak sem.

- Sajnos nem láthattam őt felnőni, ezért... miután egymásra találtunk, úgy döntöttünk, nem hagyunk elveszni még több időt, és elhatároztuk, hogy legalább hetente-kéthetente egyszer egy napot együtt töltünk. Szerencsére elég sok közös hobbink akad - mosolyodom el ezúttal őszintén.

- Gondolom, furcsa lehet azt hallani, hogy nem láttam felnőni a saját lányomat - sóhajtok. A homlokomat dörzsölöm, miközben azon tűnődöm, hogyan magyarázhatnám meg ezt neki legegyszerűbben. - De had ne ezen a lépcsőn vonjalak be a rejtélyes történetünkbe! - mosolyodom el, bár ez a mosoly jelenleg még csak halványan emlékeztet egy igazi, őszinte mosolyra.

- Jól tudom, hogy a te műszakod is most járt le? Mi lenne, ha átmennénk a Molly’s-ba? Természetesen fizetem az első kört - ajánlom fel annak a lehetőségét, hogy átvigyük ezt a beszélgetést a közeli pubba, ahol a kollégákkal általában össze szoktunk jönni munka után. Egy ital mindenesetre nekem most tényleg nagyon jól esne.



In a room full of art, I'd still stare at you.

Marion Arceneaux imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Dave Connor
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Marion & Dave | broken C14b6d2199acf229546d2b873462be60ce066ece
Marion & Dave | broken 29dab8aa04e7dc39de33a1cf00588ff8832eb559
★ kor ★ :
41
★ elõtörténet ★ :
Do not judge my story
by the chapter you walked in on.
♫ :
Dreamin
★ családi állapot ★ :
Marion & Dave | broken A9ff083ca685658b9ca6c677ebc7432592add7c4
Fate may have brought us together,
but it's my
heart that wants us
to stay together
forever
.
★ lakhely ★ :
• Manhattan
★ :
Marion & Dave | broken 2d666cf46f8ed6fa685558e33147d5b83dc09732
★ idézet ★ :
Don't limit your challenges ;
challenge your limits.
★ foglalkozás ★ :
Trauma surgeon and Chief of Surgery at NewYork-Presbyterian
★ play by ★ :
• Matt Czuchry
★ hozzászólások száma ★ :
185
★ :
Marion & Dave | broken Fec52e73c046b34e8a5fbe86fb72ef98b04dabe1
TémanyitásRe: Marion & Dave | broken
Marion & Dave | broken EmptyKedd Ápr. 12 2022, 22:43


Dave & Marion

Soha nem egyszerű egy beteg elvesztése. Pláne nem, ha a beteg egy fiatal fiú, aki szinte még gyerek. Előtte volt még az egész élet. Bármit kezdhetett volna magával, bármi lehetett volna belőle. Szívszorító belegondolni, hogy mennyi lehetőségtől fosztotta meg ez a szerencsétlen baleset. Hozzáértő kezek ide vagy oda, a sérülései összeegyeztethetetlenek voltak az élettel. Bíztam a legjobban, amikor ott ültem az ágya mellett és figyeltem a monitor jelzéseit, a viszonylag stabil életjeleket. Aztán egy pillanat alatt minden elillant. Hosszú percek fárasztó küzdelme sem hozott eredményt. És most, még itt a folyosón is csak az jár a fejemben, hogy egy gyerek egyedül halt meg. A szülei nincsenek mellette, még valószínűleg a repülőn ülnek, és fogalmuk sincs a gyerekük állapotáról. Reménykednek a legjobbakban, bíznak az orvostudományban, és csak itt fognak szembesülni a lesújtó hírekkel.

Emlékszem az első halálra, amit rezidensi éveim alatt tapasztaltam. Janice Hopkins, hatvanéves nyugdíjas tanító, aki még a rákkal küzdve is folyamatosan mosolygott. Rosszul volt, fájdalmai voltak, a kemoterápia és a sugárkezelés is sokat kivett belőle. De mosolygott és mindenkihez volt egy-két jó szava. "Ha sírok, jobb lesz?" Ezt ismételgette, amikor valaki a pozitív hozzáállásáról faggatta. Sok hozzá hasonló állapotban lévő beteg magába fordul, elzárkózik, negatív irányba változik. Mrs. Hopkins sosem volt negatív. Még akkor sem, amikor operáció előtt betolták a műtőbe. Kockázatos volt a tumorok eltávolítása, de ő bízott bennünk. Azt hiszem, különleges kapcsolatot tudott kialakítani mindenkivel. Megvolt a személyének az a különös varázsa, hogy mindenkit bevonzott maga köré. Ha volt egy kis időm, mindig benéztem hozzá. A figyelmeztetések ellenére már nem csak egyszerű betegként kezeltük. A fiatal rezidensek számára mondhatni “nagymama figura” lett. Éppen ezért fájt különösen a halála. Személyesnek éreztem, mintha belőlem is kitéptek volna egy darabot. Egy részem a családdal együtt gyászolt; a férjével, a gyerekeivel és unokáival. Megtanultam, hogy nem szabad átlépnünk bizonyos határokat, az orvos-beteg kapcsolat szigorú szabályait. Néha a munkánk velejárója a halál, ha pedig minden pácienst közel engedünk magunkhoz, nagyon hamar szögre akasztjuk a köpenyünket. Justin halála most mégis a kelleténél jobban megvisel. Látom benne a tizenéves önmagam. Emlékszem a csattanásra, a zajra, az éles sikításra, arra a riadalomra, ami a becsapódás pillanatában elárasztotta minden porcikámat. A remegésre, ami miatt alig bírtam kiszállni az autóból, a horzsolásra a homlokomon, amit csak másnap vettem észre, a fejfájásra, a rémálmokra, a szüleim arcára és a szavaikra. Justin szülei nem olyan szerencsések, mint az én szüleim. Justin szülei nem ölelhetik többet át a gyereküket.

Nehezemre esik biztató szavakkal nyugtatni Dave-et, aki még nálam is jobban össze van zuhanva. Meglepetésként ért ez a heves reakció, ezért semmiképp sem akartam egyedül hagyni, de most mégis olyan nehezen jönnek a szavak. Hogy nyugtassam meg, ha én sem vagyok nyugodt? Képmutatás lenne bemesélni valakinek, hogy minden rendben, miközben engem is megviseltek az elmúlt percek. Valóban úgy gondolom, hogy ő mindent megtett, amit csak lehetett. A legjobb tudása szerint próbálta megmenteni a fiút. Másnál lehet, hogy más a műtőben meghalt volna. Dave még adott neki esélyt a gyógyulásra. A műtét után Justin szervezetén múlt már minden. Azt hiszem, ezt ő is tudja, mégis nehezen fogja fel.

Amikor a lányáról kezd mesélni, minden világossá válik. Igyekszem a meglepettségemet leplezni, mert nem is tudtam, hogy van gyereke. Biztos megvan az oka, amiért nem verte nagydobra, és nem is akarom faggatni ennek miértjéről. Nem lenne helyénvaló és szeretném tiszteletben tartani a magánéletét. Ha a miértekről nem is, a lányáról mégis kérdezősködni kezdek. Ha nem a halott fiúról beszélünk, talán könnyebben túllendül ezen az állapoton és sikerül egy kicsit elterelnem a figyelmét. Mosolyogva nyugtázom, hogy ez a terv valamelyest beválni látszik és figyelmesen hallgatom a szavait.

- Hát, nekem úgy tűnik, mégis hasonlít rád - mosolyodom el biztatóan. Dave nagyszerű orvos és ember, céltudatos, határozott. Már, amennyire én ismerem. Ha csak fele is igaz, abból, amit a lányáról mesélt, akkor van köztük hasonlóság, nem is kevés. Elképedve hallgatom, hogy nem láthatta felnőni a lányát, de az a sejtésem, hogy sokkal szövevényesebb a történet, mint amit egy lépcsőházban meg lehet beszélni. Ha szülő lennék, el sem tudnék képzelni ennél rosszabbat. Kíváncsi vagyok, mi lehet a háttérben, de ha meg is akarja ezeket osztani velem, tényleg nem itt kéne.

- Igen, most kifejezetten jól esne - fogadom el a meghívást egy halvány mosoly kíséretében. Az elmúlt pár óra fényében különösen elvágyódom most innen, szeretnék kiszakadni ebből a légkörből. Magamat ismerve viszont, amint kilépek, már várni fogom, hogy megkezdhessem a következő műszakot.

A bárban látok néhány ismerős arcot. Névről nem ismerem őket, de már többször is láttam őket erre. Gyakran megfordulnak itt, talán a törzshelyük is lehet, ahogy elég sok embernek, mivel ár-érték arányban ez egy elég jó helynek számít a környéken. Arra számítok, hogy néhány rezidens is itt lézeng, de a szokásostól eltérően most egyiküket sem látom itt. A pultnál szinte azonnal lecsapok az éppen szabad bartenderre, aki széles mosollyal fogad minket.  

- Két-két gin tonicot kérnénk, Sevilla ginből - adom le a rendelést, megelőzve Dave-et. - Hidd el, nagyon jó - fordulok felé, mielőtt még ellenkezne vagy megriadna - Ha mégsem jön be, a vendégem vagy rá, de még nem találkoztam olyannal, akinek ne ízlett volna. - Amíg elkészítik az italainkat, kiszemelek egy kis boxot a sarokban, ahonnan pont most készül távozni egy pár. A rendelés átvétele után elindulok a kiszemelt asztal felé és intek Dave-nek a fejemmel, hogy kövessen.

- Szóóóval van egy lányod… Hogy értetted, hogy "miután egymásra találtatok"? - kérdezem a sikeres helyfoglalás után.


credit • megjegyzés • szószám



--- and suddenly
i was there, caught up in a dream, running after a new reality.

Dave Connor imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Marion Arceneaux
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Marion & Dave | broken 005f9b5d99f210f416695e4abd06902dfc7a73a0
Marion & Dave | broken A9ff083ca685658b9ca6c677ebc7432592add7c4
★ kor ★ :
32
★ családi állapot ★ :
Marion & Dave | broken Tumblr_pgg8hgE7vT1rk9elqo6_r1_400
• Dreamin' all day and dreamin' all night
I could do this the rest of my life
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Marion & Dave | broken 8eeba89438d2c614d677d13d2729a31220d9ba44
★ idézet ★ :
I'm in a foreign state
My thoughts they slip away
My words are leaving me
They caught an aeroplane
★ foglalkozás ★ :
• sebész rezidens
★ play by ★ :
• elizabeth lail
★ hozzászólások száma ★ :
106
★ :
Marion & Dave | broken 7551efec4a96af29b4ff06b55666dbdf5de1dcb0
TémanyitásRe: Marion & Dave | broken
Marion & Dave | broken EmptyHétf. Ápr. 25 2022, 18:53

Marion and Dave
They say time heals everything. They were wrong.



Nem vagyok büszke arra, hogy ennyire nem tudok úrrá lenni a saját érzéseimen. Bár amíg egyedül vagyok a lépcsőházban a saját gondolataimmal, ez még nem is igazán foglalkoztat, csak miután Marion csatlakozik hozzám, akkor döbbenek rá, hogy mennyire szétcsúsztam, és mennyire nincs ez így rendben. Ha a vigasztalása nem is talál igazán célt, már a puszta jelenléte is rávesz arra, hogy igyekezzek összekapni magamat. Ami viszont a leginkább segít az az, hogy eltereli a figyelmemet, és Isáról kezdek beszélni - annak ellenére is, hogy ezt eddig, az elmúlt közel két alatt itt a kórházban nem igazán tettem. Pedig igazából szívesen mesélek róla. Nem arról, hogy mekkora csőd vagyok apaként, hogy több, mint tizennyolc évig a lányom létezéséről sem tudtam, hanem Róla. Arról, hogy milyen nagyszerű lány. Mert az. És ha nem is érezhetem ezt a saját érdememnek, akkor is büszke vagyok rá.

Mikor Marion azt állítja, hogy szerinte mégis csak hasonlít rám, enyhén oldalra billentett fejjel, hitetlenkedve nézek rá, de közben őszintén el is mosolyodom. Talán tényleg így van... Talán valóban vannak dolgok, amiket tőlem örökölt. Reméljük, csak csupa jókat.

Nem szeretnék a kórház lépcsőházában belemenni ezekbe a témákba, de úgy érzem, most tényleg jót tenne nekem egy beszélgetés, illetve az, ha még egy kis időt Marion társaságában tölthetnék. A nyugalma, az együttérzése, a kedvessége most igazán jó hatással van rám, és nem szívesen engedném el. Ezért hát felajánlom, hogy folytassuk ezt a közeli pubban, és még az első italt is nagyon szívesen állnám. Szerencsére nincs semmi ellenvetése, amit igazán örömmel fogadok. Szóval miután az öltözőben megszabadulok a kórházi kiegészítőimtől, és átlagos civillé vedlek, odakint várok rá a kijárat előtt a megbeszéltek szerint, hogy aztán együtt sétálhassunk át a szinte egy köpésre levő Molly’sba. A bárpultig azonban ennél jóval körülményesebb eljutni, mert lépten-nyomon ismerősökbe ütközünk, akik a munka hátra hagyása után némileg felszabadultabban, arcukon széles mosolyokkal üdvözölnek bennünket.

- Oooké - bólintok rá Marion meggyőző italválasztására, magam is elmosolyodva a magabiztosságán. - Legyen akkor rögtön két-két gin tonic – jelzek is rögtön a pultos felé, ezzel is megspórolva egy újabb kört a pulthoz, hisz úgysem állunk meg egy-egy italnál. Mármint erősen kétlem. Miután elkapjuk az italainkat, fogom én is az enyémet, és követem Mariont az általa kiszemelt boxba.

- Jó szemed van - dicsérem meg, amiért ilyen hamar helyet talált nekünk. Ám amint leülünk, már nekem is szegezi a kérdést, amelynek megválaszolását korábban annyira igyekeztem elodázni. - Ó... nos... Gondolom, azt már sejted, hogy a helyzet kicsit bonyolult, szokatlan. Őszintén szólva az elmúlt évekban nem is sok mindenkinek meséltem róla, mert nem is egyszerű belekezdeni, vagy... megmagyarázni. Isabel anyja a gimis barátnőm volt. Teherbe esett, de én sajnos nem tudtam róla... - ingatom a fejemet, és miközben a további szavakat keresem, inkább megkóstolom az italom, meg azzal a lendülettel le is húzom a felét. - Na jó, ez tényleg nem rossz. - Ismerem el. Bár egyelőre nem tudom biztosra eldönteni, hogy csupán azért, mert már vagy húsz perce nagyon szükségem volt valami erősebbre, vagy tényleg csak szimplán jó.

- Isa úgy nőtt fel, hogy fogalmam sem volt a létezéséről, egészen addig, amíg balesetet nem szenvedett, és ki nem kötött a traumatológiámon. A nagynénje a és annak férje a sajátjukként nevelték fel őt. - És ezzel le is húzom az italom másik felét gyorsan, csak hogy mielőbb készen álljak a várható megvetésre, lesajnálásra, vagy bármi is jön most.



In a room full of art, I'd still stare at you.

Marion Arceneaux imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Dave Connor
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Marion & Dave | broken C14b6d2199acf229546d2b873462be60ce066ece
Marion & Dave | broken 29dab8aa04e7dc39de33a1cf00588ff8832eb559
★ kor ★ :
41
★ elõtörténet ★ :
Do not judge my story
by the chapter you walked in on.
♫ :
Dreamin
★ családi állapot ★ :
Marion & Dave | broken A9ff083ca685658b9ca6c677ebc7432592add7c4
Fate may have brought us together,
but it's my
heart that wants us
to stay together
forever
.
★ lakhely ★ :
• Manhattan
★ :
Marion & Dave | broken 2d666cf46f8ed6fa685558e33147d5b83dc09732
★ idézet ★ :
Don't limit your challenges ;
challenge your limits.
★ foglalkozás ★ :
Trauma surgeon and Chief of Surgery at NewYork-Presbyterian
★ play by ★ :
• Matt Czuchry
★ hozzászólások száma ★ :
185
★ :
Marion & Dave | broken Fec52e73c046b34e8a5fbe86fb72ef98b04dabe1
TémanyitásRe: Marion & Dave | broken
Marion & Dave | broken EmptyKedd Ápr. 26 2022, 00:03


Dave & Marion

Tisztában vagyok vele, hogy mindenkinek vannak gyengébb pillanatai, csak furcsa éppen egy olyan embert összetörve látni, akit még sosem láttam hasonló állapotban. Dave-ből mindig sugárzik az erő, a magabiztosság, a határozottság, az előbb viszont pillanatok alatt foszlott szét ez a kép. Nem ismerem közelről, nem tudom, mi válthatta ki belőle ezt a heves reakciót, de nem akartam ilyen állapotban egyedül hagyni, ezért szinte gondolkodás nélkül követtem őt a lépcsőházba. Már nem vagyok teljesen biztos benne, hogy ez jó ötlet volt, elvégre is mennyi jogom van a magánéletében vájkálni? Ráadásul biztosan okkal vonult félre, mert nem akarja a mostani érzéseit és gondolatait megosztani a kollégáival. Mégis szeretnék segíteni neki valahogy, ha tudok és ha hagyja. Mindenkit rosszul érintett Justin halála, Dave viszont különösen megviseltnek tűnik. Nem jó ilyen állapotban látni, ennyire megtörtnek és sebezhetőnek. Igyekszem elterelni kicsit a gondolatait a halott fiúról a meglepetésszerűen felemlegetett lányára. Sok kérdés felmerül bennem ezzel kapcsolatban, de nem akarom kifaggatni. Szándékosan nem kürtölte eddig világgá a lánya létezését, amit szeretnék tisztában tartani és csak annyira puhatolózni, ami még nem túl sok.

Egy ilyen nap után nagyon jól esne valami ital, ezért azonnal elfogadom a meghívást, eszem ágában sincs ellenkezni. Nem vagyok a saját magam ellensége, és tényleg mindkettőnkre ráférne egy kicsit kiereszteni a gőzt, ehhez viszont először ki kell szabadulnunk innen. A megbeszélt időben találkozunk a kórház előtt és sétálunk át az említett pubba. A sok ismerős arc egyrészt jóleső látvány, hiszen ilyenkor tudatosul csak, hogy az orvosok is hús-vér emberek, akik nem robotok és nekik is szükségük van kiszakadni a hétköznapi mókuskerékből, másrészt most annyira egyikük sem vonzó társaság; nincs kedvem a legújabb pletykákhoz, sem a rezidensek belső versengéséhez. Néhányuknak intek, de többre most nem futja. Talán egy másik alkalommal.

A pultnál a kezembe veszem az irányítást és örömömre szolgál, hogy Dave nem ellenkezik. Sőt, az ajánlatomat azonnal meg is fejeli, egyszerre két kört kér ki. Elismerően mosolygok, bár kicsit tartok tőle, hogy ha nem fog neki ízleni, akkor mind a négyet nekem kell majd meginnom, ami talán kicsit sok lesz. Ebben az esetben nem tudom, hogy fogok hazajutni.

Némi szerencse árán gyorsan lesz helyünk egy pont felszabaduló boxban, amire még nem csapott le senki. Kicsit gyorsítok a lépteimen, hogy biztosan a miénk legyen az asztal és ne a bárpultnál kelljen ücsörögni. Itt mégis egy kicsit nyugodtabb és kényelmesebb egy beszélgetéshez.

- Merci beaucoup - mosolygok rá, ahogy elfoglaljuk a helyünket. Utólag egy belátom, egy kicsit hamar sikerül nekiszegeznem a kérdést, de furdal a kíváncsiság a lányát illetően. Már a kórházban is lerítt Dave arcáról, hogy nem hétköznapi az ő kettejük története és nem is a legboldogabb. Kíváncsian pislogok rá a poharam fölött abban reménykedve, hogy megosztja velem a történetét legalább nagyvonalakban, de ha nem, azt is megértem. Ha nem is szeretne róla beszélni, nem mondja, helyette belekezd a mondandójába. Az ismerős italt ízlelgetve hallgatom végig. Amikor belekezd, semmi olyat nem mond eleinte, ami kiverné az emberné a biztosítékot. Régebben egészen megszokott volt, hogy a középiskolai szerelmek az évek alatt nem tönkrementek, hanem tovább gyümölcsöztek, házasság és gyerek lett belőle. A terhesség és a gyerek eltitkolása hallatán viszont már felvont szemöldökkel pislogok Dave-re. Lerakom a poharam, mert úgy érzem, most kezd csak igazán bele a mesélésbe és inkább figyelek rá, mint az italomra. Ebben úgy tűnik, másként vélekedünk, mert én amint lerakom a poharat, Dave pusztítani kezdi a sajátját. Egyértelmű, hogy csak az időt húzza, de nem akarom sürgetni. Szándékosan nem töröm meg a kettőnk között lévő csendet, mielőtt még elterelődne a téma valami teljesen más irányba. Egy pillanatra fordítom csak el a tekintetem, amikor egy ismerős ápoló int felénk. Mosolyogva biccentek a fiatal fiú felé, de a pillanatnyi kitekintés után Dave-re szegezem a tekintetem, amikor ő folytatja, amibe belekezdett. Nem tudom leplezni az arcomra kiülő érzelmeket, fokozatosan borzadok és csodálkozom el a hallottakon. El sem tudom képzelni, milyen érzés lehetett Dave-nek megtudni, hogy van egy lánya, aki ha jól számolom, már szinte felnőtt. Már bánom, amiért erről faggattam.

- Nagyon sajnálom - motyogom magam elé épp csak hallhatóan ebben a hangzavarban. Veszek egy mély levegőt és Dave-hez hasonlóan lehúzom az italom felét. - Isabel tudott róla? - kérdezem kíváncsian. Ha ő sem tudott az igazi apja kilétéről, akkor számára sem lehetett egyszerű szembesülni az igazsággal. De ami a legjobban érdekelne, hogy mi történt a lány anyjával. Ha a testvére nevelte fel a férjével, akkor lemondott volna róla még szülés után? Félek feltenni ezeket a kérdéseket, mert már most úgy érzem, olyan témát feszegetek, amihez semmi közöm. - Ha nem akarsz beszélni róla, megértem. Nem szoktam így mások magánéletében turkálni, ne haragudj - csóválom a fejem zavaromban. - Nem is tudom, mi ütött belém - nevetek fel kínomban és most rajtam a sor, hogy tempósan kiürítsem az előttem lévő poharat.



credit • megjegyzés • szószám



--- and suddenly
i was there, caught up in a dream, running after a new reality.

mind álarcot viselünk
Marion Arceneaux
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Marion & Dave | broken 005f9b5d99f210f416695e4abd06902dfc7a73a0
Marion & Dave | broken A9ff083ca685658b9ca6c677ebc7432592add7c4
★ kor ★ :
32
★ családi állapot ★ :
Marion & Dave | broken Tumblr_pgg8hgE7vT1rk9elqo6_r1_400
• Dreamin' all day and dreamin' all night
I could do this the rest of my life
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Marion & Dave | broken 8eeba89438d2c614d677d13d2729a31220d9ba44
★ idézet ★ :
I'm in a foreign state
My thoughts they slip away
My words are leaving me
They caught an aeroplane
★ foglalkozás ★ :
• sebész rezidens
★ play by ★ :
• elizabeth lail
★ hozzászólások száma ★ :
106
★ :
Marion & Dave | broken 7551efec4a96af29b4ff06b55666dbdf5de1dcb0
TémanyitásRe: Marion & Dave | broken
Marion & Dave | broken EmptySzer. Május 04 2022, 20:38

Marion and Dave
They say time heals everything. They were wrong.



Hálás vagyok a társaságért és a figyelemelterelésért, hogy nem kell egyedül belesüllyednem azokban a sötét érzésekbe, amelyeket a sikertelen műtét után éreztem. Bár tulajdonképpen nem is a műtéttel volt a probléma, egyszerűen csak túl súlyosak voltak a sérülések, és Justin szervezete sajnos feladta a küzdelmet. Legalábbis igyekszem valamelyest ezekkel a tényekkel nyugtatni magamat, és valóban elhinni, hogy én minden tőlem telhetőt megtettem. Bár valószínűleg, ha ma már nem is, de holnap majdnem biztos, hogy ezen egy ideig még rágódni fogok, újra lejátszani a fejemben a történteket, kielemezni, mit csinálhattam volna máshogy. Hogy minimum tanuljak belőle. De holnapra ez remélhetőleg már tiszta fejjel fog menni. Ma estére pedig próbálok végre valamelyest kikapcsolni.

A pubba lépve a szokásos hangulat és arcok fogadnak, és Marionnak hála már én is képes vagyok viszonozni az üdvözlő mosolyokat. A legtöbb jelenlevő gyakornok vagy rezidens, sokan közülük még mindig szórakoztatónak vagy izgalmasnak találják, hogy ha felettük álló gyakorló orvosok társaságában vagy közelében élvezhetik a hely adta kikapcsolódási lehetőségeket. Én legalábbis általában ennek tudom be, hogy mindig ennyire szívélyesen köszöntenek. Mintha a kórházban nem is én lennék az egyik legszigorúbb, legtöbbet elváró felettesük. Bár szerintem nem várok el sokat, egyszerűen csak komolyan veszem a munkámat, és úgy vélem a gyógyításban, pláne a sebészetben, nincs helye azoknak, akik nem ugyanígy állnak hozzá. De persze műtőn kívül, illetve itt, a pubban, láthatják egy egészen másféle arcomat is.

Marion franciául válaszol a szavaimra, ami számára nyilvánvalóan teljesen természetes, én viszont nagyon bájosnak találom, a mellékelt mosolya pedig igencsak ragadós. De amint helyet foglalunk, és nekem szegezi a kérdését, az én hangulatom is úgy változik meg. Nem szívesen beszélek annak körülményeiről, hogy hogyan is ismertem meg a lányomat, miért nem voltam mellette, míg felnőtt, vagy hogy miért nem tudnak róla még mindig sokan. Az eszemmel tudom, hogy ez nem az én hibám, nem tehettem róla, nem volt beleszólásom. Mégis hibásnak érzem magam amiatt, hogy így történt. Közben meg persze tudom azt is, így volt a legjobb, mert ha tudtam is volna róla, tizenhét-tizennyolc éves fejjel még alkalmatlan lettem volna apának. Csak egy éretlen kamasz voltam, és egyedül, az anyja nélkül, egyébként sem boldogultam volna egy babával. Persze ahogy Stella családja tette a dolgát, hogy mindent megadjanak Isabelnek, úgy valószínűleg az én faterom is ott állt volna mögöttem, nem kibújva a kötelességek alól, épp úgy, mint amikor magához vett engem 14 éves koromban. Akkor is, ha valószínűleg legszívesebben csak kiátkozott volna, amiért ilyen bajt és szégyent hoztam a fejére. (Nem mintha ő jobb vagy felelősségteljesebb lett volna, erre én vagyok az élő példa).

Minden ellenérzésemet félretéve igyekszem röviden, egyszerűen elmesélni a lényeget Marionnak, arra számítva, hogy olyasféle reakciót kapok majd végül, ahogy én érzem magam, valahányszor erről kell beszélnem. Pedig tudhattam volna, hogy a nőben jóval több együttérzés, megértés, kedvesség van annál, hogy ezek után lenézéssel bánjon velem. Nem is tudom, hogy az alkohol teszi, vagy az arcára kiülő megértést tükröző érzések, de hamar oldódni kezd bennem a feszültség. Persze láthatóan meglepődik a hallottakon, de ez nem is csoda. A kérdésére megrázom a fejemet.

- Nem, neki sem volt fogalma róla. Úgy nőtt fel, hogy az unokatestvérét az ikertestvérének hitte. Igazából még hasonlítanak is – mosolyodom el. Bár én még csak képről láttam Anabelt. - Őt is legalább annyira sokkolta a dolog, amikor kiderült, mint engem. És persze nem volt egyszerű megtudnia azt sem, hogy az igazi anyja... Stella... ő belehalt a szülés körüli komplikációkban. Én... - egyik tenyeremet a szám elé teszem, a kényszeresen megdörzsölöm a borostás államat, míg magamban a szavakat keresem.  

- Nem, nem a te hibád. Igazából jó, hogy el tudom mondani az igazat. Furcsa, hogy van egy lányom, akire valóban büszke vagyok, akiről néha szívesen mesélnék másoknak, de még most, két év elteltével is kevesen tudnak róla, keveset beszélek róla, mert... Nyilván érted. Nehéz ezt megmagyarázni másoknak anélkül, hogy... - megvonom a vállam. Anélkül, hogy megbotránkoztatnék a történetünkkel másokat. Anélkül, hogy szégyellném azt, aki voltam. Hogy nem voltam a lányom apja közel húsz évig. De ezt csak magamban teszem hozzá, miközben közelebb húzom a másik, még tele poharat, de egyelőre csak szemezgetek vele.

- Tulajdonképpen nem hibáztathatok senkit. Stella családja azt tette, ami szerintük a legjobb volt Isabelnek. Hiszen még tizennyolc sem voltam, amikor megszületett, Stella pedig... De mégis... jobb lett volna, ha már hamarabb tudom. - A Marquina házaspárnak végül is lett volna tizennyolc éve közölni velünk az igazságot. Megadhatták volna nekünk az esélyt arra már hamarabb is, hogy megismerjük egymást Isával.

- Ilyenkor azért a saját családod egész normálisnak tűnik, nem igaz? - nevetek fel. Minden családban vannak gondok, sötét foltok, viták, akármi... Aztán mikor valaki ilyen sztorit hall, el tudom képzelni, hogy a sajátjait egészen más fényben látja. Hah, pedig még nem is hallott mindent. De ezek után egy ideig még biztos nem merülnék el vele a Connor család sötét titkaiban.



In a room full of art, I'd still stare at you.

Marion Arceneaux imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Dave Connor
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Marion & Dave | broken C14b6d2199acf229546d2b873462be60ce066ece
Marion & Dave | broken 29dab8aa04e7dc39de33a1cf00588ff8832eb559
★ kor ★ :
41
★ elõtörténet ★ :
Do not judge my story
by the chapter you walked in on.
♫ :
Dreamin
★ családi állapot ★ :
Marion & Dave | broken A9ff083ca685658b9ca6c677ebc7432592add7c4
Fate may have brought us together,
but it's my
heart that wants us
to stay together
forever
.
★ lakhely ★ :
• Manhattan
★ :
Marion & Dave | broken 2d666cf46f8ed6fa685558e33147d5b83dc09732
★ idézet ★ :
Don't limit your challenges ;
challenge your limits.
★ foglalkozás ★ :
Trauma surgeon and Chief of Surgery at NewYork-Presbyterian
★ play by ★ :
• Matt Czuchry
★ hozzászólások száma ★ :
185
★ :
Marion & Dave | broken Fec52e73c046b34e8a5fbe86fb72ef98b04dabe1
TémanyitásRe: Marion & Dave | broken
Marion & Dave | broken EmptyVas. Május 08 2022, 00:34


Dave & Marion

Az esetek többségében rám is jó hatással van, ha a rosszabb pillanataimban nem hagynak magamra. Egyedül egy sarokban - vagy ez esetben egy lépcsőházban - ülni és keseregni, a lehető legrosszabb, amit ilyenkor az ember tehet. Egyedül nehéz túllendülni ezeken a pillanatokon, pláne ha ennyire mélyen érintenek a történtek. Teljesen megértem, Dave miért ilyen megviselt. A története szép lassan összeáll és sok mindenre magyarázatként szolgál. Meglepő tény, hogy ő maga is szülő, de nem tudom a szemére vetni, amiért a munkahelyén nem teregeti ki a magánéletét. Én sem osztom meg a többiekkel a családom ügyes-bajos dolgait, éppen elég, hogy sokan azt hiszik, a szüleim pénze juttatott el oda, ahol most tartok. Teljesen mindegy, miről van szó, az emberek ítélkeznek.

Dave-re különösen, de azt hiszem, mindkettőnkre ránk fér egy kicsit kiereszteni a gőzt és lazítani. Erre egész kézenfekvő megoldás a közeli pubba betérni a műszakunk után, ahol nem először fordulunk meg. Néhány ismerős arc mellett elhaladva a pultnál kikérjük az első köröket és levadászunk egy éppen felszabaduló helyet. Az arckifejezéséből ítélve túl gyorsan szegeztem neki a kérdést és már bánom is az in medias res kezdést. Érzékeny témára eveztünk, amiről nehéz lehet beszélnie. Türelmesen hallgatom végig, miközben megannyi kérdés halmozódik fel bennem. A keserédes történet felkelti a kíváncsiságomat, de nem akarom a kelleténél jobban faggatni, így is látszik rajta, mennyire megviseli felidézni a körülményeket.

- Tessék? - kérdezem elképedve. Ezek szerint mindketten meglepetésben részesültek, amikor fény derült kettejük valódi kapcsolatára. Nem csak Dave-nek lehetett ezt nehéz megemészteni, hiszen a lánya is csak szinte felnőtt fejjel szembesült a valósággal. Olyan embereket hitt a vér szerinti szüleinek, akik feltételezem szeretetben nevelték fel, de mégsem a biológiai szülei. A testvére pedig az unokatestvére. Érdekelne, mi lehet most az igazi anyjával, de még mielőtt elgondolkodnék rajta, hogy feltegyem-e a kérdést, Dave ezt a részletet is megosztja velem. Összeszorul a szívem a szavait hallva és az arcára kiülő érzelmeket látva. Egy teljesen más embert látok magam előtt, mint akivel a műtőben nap mint nap együtt dolgozom, akivel a kórház folyosóin betegek eredményeit elemezzük, vagy éppen egy műtét előtt bemosakszunk. Nem akarok tovább olyanról kérdezősködni, amihez semmi közöm és ennyire megviseli. Éppen elég volt Justin halála mára, nem kell ilyen szomorú emlékeket felelevenítenie. Bánom, amiért forszíroztam ezt a témát, nem is szokásom mások magánéletében vájkálni, mert én sem szeretem, ha velem hasonlóan tesznek. Furdal a lelkiismeret az egész beszélgetés miatt kicsit.

- Persze, de erről te nem tehetsz. Nem a te hibád, hogy a létezéséről sem tudtál - csóválom meg a fejem. Értem, miről beszél, viszont mégsem hiszem, hogy szégyenkeznie kéne emiatt. - Nem lemondtál róla... - Ha ez történt volna, akkor kicsit más lenne a helyzet, de egy fiatal kamasz esetében talán még érthető. Szinte még ő is gyerek volt, amikor apa lett. Egy gyerek nagy felelősség, nagy feladat, amihez tizenévesen felnőni nem egyszerű. De Dave még csak nem is tudott a lánya létezéséről. Nem tudom teljesen átérezni a benne dúló fájdalmat, mert soha nem voltam hasonló helyzetben, de megértem. Ha előlem titkolnák el évekig, hogy van egy gyerekem, én is ki lennék borulva.

- Ja, normális... - horkanok fel ironikusan és belekortyolok a második italomba. Az üres poharat az asztal szélére tolom, hadd vigye el egy felszolgáló, ha erre jár. - És Isabel hogy viszonyul hozzád? Mármint... Szinte már felnőtt. - Mennyire lehetséges egy idegen férfira, akiről puszta véletlen derült ki, hogy az apja, apaként tekinteni? - Szoktatok... együtt csinálni valamit? - Nem tudom, hogy működik az ilyesfajta ismerkedés, elképzelni sem egyszerű.




credit • megjegyzés • szószám



--- and suddenly
i was there, caught up in a dream, running after a new reality.

Dave Connor imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Marion Arceneaux
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Marion & Dave | broken 005f9b5d99f210f416695e4abd06902dfc7a73a0
Marion & Dave | broken A9ff083ca685658b9ca6c677ebc7432592add7c4
★ kor ★ :
32
★ családi állapot ★ :
Marion & Dave | broken Tumblr_pgg8hgE7vT1rk9elqo6_r1_400
• Dreamin' all day and dreamin' all night
I could do this the rest of my life
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Marion & Dave | broken 8eeba89438d2c614d677d13d2729a31220d9ba44
★ idézet ★ :
I'm in a foreign state
My thoughts they slip away
My words are leaving me
They caught an aeroplane
★ foglalkozás ★ :
• sebész rezidens
★ play by ★ :
• elizabeth lail
★ hozzászólások száma ★ :
106
★ :
Marion & Dave | broken 7551efec4a96af29b4ff06b55666dbdf5de1dcb0
TémanyitásRe: Marion & Dave | broken
Marion & Dave | broken EmptyVas. Júl. 17 2022, 13:30

Marion and Dave
They say time heals everything. They were wrong.



Bevallom, amikor Marion csatlakozott hozzám a kórház lépcsőjén, elképzelni sem tudtam volna, hogy alig fél óra múlva már egy-egy gin tonic mellett fogom vele megosztani a féltve őrzött titkaimat a közeli kocsmában. Na, talán nem őrzöm őket annyira féltve, de nem is kifejezetten szokásom a kollégáknak a zűrös családi ügyeimről beszélni. Másoknak sem. Aztán most mégis úgy tűnik, hogy éppen erre volt szükségem ahhoz, hogy tovább lendüljek Justin halálán, és az emiatt érzett kudarcom felett. Bár az is lehet, hogy csupán Marionban van valami – a kedvessége, a megértő tekintete, az őszinte együttérzése –, ami arra késztet, hogy ilyen szokatlan módon megnyíljak neki. Igazából nem is nagyon hagy nekem más választást, hisz miután helyet foglalunk a gyorsan kiszemelt asztalnál, szinte azonnal nekem szegezi a kérdéseit, de ezt most tényleg nem bánom. Még magamat is sikerül ezzel meglepnem, de koránt sem olyan nehéz ezekről a dolgokról mesélnem, mint eddig hittem.

Majdnem elmosolyodom az elképedt visszakérdezésén, hisz nem meglepő a reakciója, de erről csupán az arcom alig észrevehető rándulása árulkodik, miközben tovább borzolom a kedélyeket a történetünk további elbeszélésével. És amikor a végére érek, a nő ismét csak nem hazudtolja meg magát, ugyanolyan megértő, mint mielőtt beavattam volna őt a részletekbe. Nem is tudom, talán némi megvetést, rosszallást vártam, mindazt, amit fordított esetben én mondanék saját magamnak – holott legbelül tisztában vagyok azzal is, amit ő megfogalmaz. Nem az én hibám, hogy a lányom nélkülem nőtt fel, helyettem döntöttek ebben a kérdésben. Mégsem tudom legyűrni az érzést, hogy tennem kellett volna valamit ennek elkerülése érdekében. Utánajárni annak, Stella miért nem tért vissza soha az iskolába, hogy miért szakította meg velem a kapcsolatot olyan hirtelen az évzáró után. De akkoriban még nem voltak mobiltelefonok, legalábbis még nem voltak ilyen népszerűek, nem volt ennyire egyszerű nyomon követni, megtalálni valakit, mint manapság. Bár bizonyos értelemben ez is csak egy újabb kifogásnak tűnik.

- Igen... igen, tudom - bólintok, de a testbeszédem talán mégsem egészen arról árulkodik, hogy maradéktalanul egyetértenék vele. Hátra dőlök a boxban, kezemben a még teli pohárral, és ezúttal valóban a számhoz emelem, majd kortyolok belőle. De ezt már valóban lassabban tervezem elfogyasztani. - De tudod, néha mégis akaratlanul is eltűnődöm, mi lett volna, ha...? - nézek magam elé kissé elmerengve, aztán visszahelyezem a poharat magam elé az asztalra.

- Hát... érthető módon számára is nehéz volt ezt megemészteni, főleg kezdetben. De azóta... a kapcsolatunk szerintem egész jónak mondható. Rendszeresen csinálunk közös programokat, minimum egy-két hetente lebeszélünk valamit. A sport az közös hobbink, néha baseball meccsre megyünk, együtt ebédelünk, vagy csak beülünk a moziba egy filmre. Egy ideje tervezzük, hogy valamikor elmegyünk egyik hétvégén kempingezni, de ezt nem egyszerű megoldani az időbeosztásunkkal - nevetem el magam. Nekem magamnak sem egyszerű időt találnom a saját hobbijaimra a saját hivatásom mellett, de ezt még összeegyeztetni Isa egyetemi elfoglaltságaival... De talán miután beköszönt az igazán jó idő, nem halogatunk majd tovább.

- Na jó, azt hiszem, most már itt volna az ideje, hogy én is megtudjak valamit rólad, amit más nem... vagy nem sokan - dőlök ismét kissé előrébb az érdeklődésem jeleként, arcomon kiszélesedő mosollyal. Persze úgy volna fair, hogy ha most ő is megosztana magáról valami kevésbé publikus dolgot, de nem akarom kellemetlen helyzetbe hozni (valószínűleg már így is megtettem a saját őszinteségemmel), ezért mielőtt megszólalhatna, hozzáteszem:
- De tulajdonképpen azzal is megelégszem, ha kicsit mesélsz magadról. Amúgy is már régóta meg akartam kérdezni: hogyhogy New Yorkban töltöd a rezidensi éveidet? Vagy már az orvosit is itt végezted? - Talán tudnom kellene már, de fogalmam sincs. Együtt dolgozunk már legalább egy éve, de nem sok személyeset tudok róla. Mondjuk ez a legtöbb rezidensre igaz. Többnyire elég, ha a nevüket megjegyzem, meg azt, hogy ki miben remekel leginkább a műtőben és a trauma rendelőben.



In a room full of art, I'd still stare at you.

Marion Arceneaux imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Dave Connor
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Marion & Dave | broken C14b6d2199acf229546d2b873462be60ce066ece
Marion & Dave | broken 29dab8aa04e7dc39de33a1cf00588ff8832eb559
★ kor ★ :
41
★ elõtörténet ★ :
Do not judge my story
by the chapter you walked in on.
♫ :
Dreamin
★ családi állapot ★ :
Marion & Dave | broken A9ff083ca685658b9ca6c677ebc7432592add7c4
Fate may have brought us together,
but it's my
heart that wants us
to stay together
forever
.
★ lakhely ★ :
• Manhattan
★ :
Marion & Dave | broken 2d666cf46f8ed6fa685558e33147d5b83dc09732
★ idézet ★ :
Don't limit your challenges ;
challenge your limits.
★ foglalkozás ★ :
Trauma surgeon and Chief of Surgery at NewYork-Presbyterian
★ play by ★ :
• Matt Czuchry
★ hozzászólások száma ★ :
185
★ :
Marion & Dave | broken Fec52e73c046b34e8a5fbe86fb72ef98b04dabe1
TémanyitásRe: Marion & Dave | broken
Marion & Dave | broken EmptyVas. Júl. 31 2022, 01:06


Dave & Marion

A halálhoz nem lehet hozzászokni. Pláne nem egy gyerek halálához. A mi munkánknak ez néha sajnos része és meg kell tanulnunk ezzel együtt élni. Nem menthetünk meg mindenkit, bármennyire is a tőlünk telhető legjobb formánkban vagyunk. Dave mindig legalább száztíz százalékon pörög, most viszont sajnos még ez sem volt elég. Nehéz elfogadni, ha elveszítünk egy beteget, de valahogy tovább kell lépnünk. Az időt nem tudjuk visszaforgatni, magunkat nem emészthetjük fel a történtek miatt. Jó ötletnek tartom az italt az egyik közeli pubban. Ha csak időszakosan is, de segít egy kicsit másra fókuszálni.

Miután kikérjük az italokat és elfoglaljuk az éppen üresen álló boxot, nem tétovázok sokáig, azonnal Dave-nek szegezem a kérdésemet. Utólag megbánom, talán túl gyorsan támadtam le. Egyértelműen érzékeny témát érintünk, óvatosabban kellett volna tapogatóznom. Ehhez képest meglepően őszintén osztja meg velem az életének olyan részleteit, amik még nem szárnyalnak pletykaként a kórházban. Ha rajtam múlik, ez így is marad. Sajnálom, amiért nem láthatta a lányát felnőni, nem lehetett mellette kicsi gyerekként, nem vihette óvodába, iskolába, nem láthatta elballagni, leérettségizni. Nagyon sok minden kimaradt a közös életükből, olyan dolgok, amiket bepótolni lehetetlen. De ez nem Dave hibája. Nem tudott a lánya létezéséről. Ha tudott volna róla, biztos vagyok benne, hogy mindent megadott volna neki. Most már csak annyit tudnak tenni, hogy mindketten felnőtt fejjel nyitnak a másik felé.

- Baseball meccsre? - kérdezek vissza mosolyogva. - Sosem értettem, mi olyan jó abban - vallom be kicsit félve. - Lehet egyáltalán látni abból valamit a lelátókról? - Őszintén semmit nem tudok a baseballról azon kívül, hogy egy ütővel ütik a labdát és körbe kell szaladni. Egyszer a tévében belefutottam egy meccsbe, de a képernyőn keresztül is nehéz volt követni, szabad szemmel el sem tudom képzelni, mit lehet ebből látni.

Kíváncsi mosollyal az arcomon dőlök előre és húzom magam elé a következő, még teli poharat, amikor Dave kezd érdeklődni. Nem ellenkezem, most úgy fair, ha én is megosztok valamit, ami annyira nem publikus, ha már ő is így tett. Vannak dolgok, amikről nem szívesen beszélek, olyanok, amiket még a közvetlen családommal sem szívesen osztottam meg egy időben. Visszagondolni is kellemetlen néhány emlékre, de mégis mekkora esélye van, hogy pont egy olyan témára fog rákérdezni, amire valaki, aki csak egy kicsit is szókimondóbb, mint én, azonnal rágávná, hogy semmiközödhozzá? Egy pillanatig sem aggódom emiatt, viszont hideg zuhanyként ér a kérdése. Ártalmatlannak tűnik elsőre, a válaszom azonban sokkal kacifántosabb, mint amire számíthat. A mosoly az arcomra fagy és válasz helyett csak magamhoz húzom a poharat, pár pillanatig nézem a tartalmát, aztán húzóra legurítom. Ő is őszinte volt, úgy lenne igazságos, ha én is az lennék. De az őszinteséghez most kell valami, ami megadja a kezdő löketet, a bátorságot és jelen esetben ez az alkohol. Levegővétel nélkül pusztítom el a pohár tartalmát, az üres üveget pedig a másik mellé teszem. Egy darabig kerülöm Dave tekintetét, próbálom összeszedni a gondolataimat és azon agyalok, mennyit is osszak meg vele, ami dióhéjban lefedi a sztorit.

- Az orvosit otthon végeztem, a Sorbonne-ra jártam - kezdem a végéről, erre sokkal egyszerűbb válaszolni. - Még gyakornok is Párizsban voltam, csak utána jöttem ide. - Némi szünetet tartok, igyekszem értelmes vázlatot összeállítani fejben, de attól félek, bármit is mondok, ítélkező, rosszalló pillantásokkal fogok találkozni az asztal túloldalán. - Igazából eldöntöttem, hogy ide akarok jönni és jöttem - vonom meg a vállam a kínos részleteket egyelőre mellőzve. - El akartam szabadulni Párizstól, a szüleimtől, a… vőlegényemtől - fejtegetem a témát az utolsó személyt csak halkan megemlítve, de már kibújt a szög a zsákból. - A szüleim és Lucas, a vőlegényem is úgy gondolták, hogy ez rossz ötlet, de végül belementek azzal az egy feltétellel, ha Lucas bátyjánál fogok lakni, ameddig itt leszek - magyarázom a családom szennyesét valamelyest kiteregetve. Tudom, hogy az egykéket mindig is jobban féltik a szülők, de ami sok, az sok. Ki kellett onnan valahogy szabadulnom, az egyetlen kompromisszumos megoldás pedig ez volt. Így otthon sem voltam, viszont teljesen egyedül sem kóricáltam a világban. - Lucas bátyja… hát… - szavak híján csak a vállamat vonogatom. Mégis mit mondhatnék? Nem történt semmi olyan, amiért pokolra jutnék - remélhetőleg -, de mégis ő a fő indok, amiért Lucas már csak az ex vőlegényem. - Mindegy, az eljegyzést felbontottuk, a bátyja teljesen más világban él, én nem voltam hajlandó hazamenni, apám megvette azt a lakást, és amíg ki nem toloncolnak, nem is tervezek elmenni - zárom le hadarva a történetet és csak ezután nézek Dave szemeibe. Viszont még mielőtt bármit is szólhatna vagy kérdezhetne, felállok a helyemről. - Ne hozzak még egy kört? Nekem nagyon jól esne, nem tudom, te hogy vagy vele. Ha nem ízlett, akkor hozhatok mást is - ajánlom fel még mindig kicsit zavarban az újabb kör italt.



credit • megjegyzés • szószám



--- and suddenly
i was there, caught up in a dream, running after a new reality.

Dave Connor imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Marion Arceneaux
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Marion & Dave | broken 005f9b5d99f210f416695e4abd06902dfc7a73a0
Marion & Dave | broken A9ff083ca685658b9ca6c677ebc7432592add7c4
★ kor ★ :
32
★ családi állapot ★ :
Marion & Dave | broken Tumblr_pgg8hgE7vT1rk9elqo6_r1_400
• Dreamin' all day and dreamin' all night
I could do this the rest of my life
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Marion & Dave | broken 8eeba89438d2c614d677d13d2729a31220d9ba44
★ idézet ★ :
I'm in a foreign state
My thoughts they slip away
My words are leaving me
They caught an aeroplane
★ foglalkozás ★ :
• sebész rezidens
★ play by ★ :
• elizabeth lail
★ hozzászólások száma ★ :
106
★ :
Marion & Dave | broken 7551efec4a96af29b4ff06b55666dbdf5de1dcb0
TémanyitásRe: Marion & Dave | broken
Marion & Dave | broken EmptyCsüt. Szept. 29 2022, 20:16

Marion and Dave
They say time heals everything. They were wrong.



Nehéz, lelkileg megterhelő nap van mögöttünk, de a mi szakmánkban ez sajnos előfordul. Életet mentünk, amikor csak tehetjük, de van, hogy bármit is teszünk, az nem elég. Ennyi év után ezt már megtanultam elfogadni, de én is csak emberből vagyok, és van, mikor nem megy ennyire egyszerűen. Ha a páciens közel került hozzám, ha átlagosnál is többet küzdöttünk egy életért, ha a beteg maga is egy igazi harcos, aki egyértelműen nem akarja feladni, de még így sem tudjuk megmenteni őt. Vagy ha az illető emlékeztet valakire, egy szerettemre. És a legnehezebb, ha gyerekekről van szó. Főleg miután már sajátom is van.  

A műtőben átélt dolgok után azt hiszem, magam sem tudom igazán, mire is volna épp szükségem ahhoz, hogy tovább léphessek, de nem sokat gondolkodom azon, hogy a kínosabb részletekről nem volna okos beszélnem, amikor Marion a legjobb szándékkal puhatolózni kezd nálam. Aztán pedig - főleg egy gyorsan legurított ital után a bárban - már végképp nem érzek késztetést a titkolózásra. Őszintén elmesélem a történetünket Isabellel és Stellával. Függetlenül attól, hogy tudom, egy-egy részlet majd igencsak meg fogja lepni a kolleginát. De igazából, azt hiszem, már-már megkönnyebbülés végre beszélni ezekről a dolgokról valakivel. Megosztani a részleteket, mintha semmiség lenne. Mintha nem nyomná a lelkemet nap mint nap, hogy nem láthattam felnőni a saját lányomat. Hogy három évvel ezelőttig a létezéséről sem tudhattam. Bár legalább azt elmondhatom, hogy mostanra egészen közel állunk egymáshoz, és szívesen csinálunk közös programokat.

- Európában nem túl ismert vagy kedvelt sport a baseball, nem igaz? - kérdezek vissza elnevetve magam, látva Marion értetlenkedését. - Persze, ha az embernek megfelelő ülőhelyei vannak, akkor mindent tökéletesen lehet látni - bólogatok aztán. - Ha érdekel, egyszer szívesen elmondom a sport lényegét és szabályait. Vagy akár magad is láthatod, hogy milyen a tökéletes ülőhely - szélesedik ki a vigyorom. - De... gondolom téged inkább más sportok... vagy elfoglaltságok foglalkoztatnak? - Egyszerre sikeredett kérdésre és kijelentésre a mondat, nem véletlenül. Tényleg érdekel a véleménye, illetve, hogy ő mivel tölti szívesen a szabadidejét. Szerencsére New York nem szűkölködik a lehetőségekben. Bár tulajdonképpen nem csak ennyi érdekel Marionnal kapcsolatban. Kíváncsi lennék, miután alaposan elmerültünk a magánéletem részleteiben, hajlandó-e ő is valami kevésbé publikusat megosztani velem magáról. A kollégák között mindig könnyen és gyorsan terjednek a különféle pletykák a kórházban, amelyekből akarva-akaratlanul is elég sok eljut hozzám is. De róla így sem sokat tudok. Talán mert a múltja Franciaországhoz köti, ahol a mindig mindent tudó nővérkéknek természetesen már nincsenek megfelelő összeköttetéseik. Szóval rákérdezek, mesélne-e egy kicsit ő is magáról, mire először olyan hosszú csend borul ránk, hogy kezdek benne kételkedni, hogy Marion hallott-e a szavaimat. Végül is a zene néha elég hangos... Aztán váratlanul szinte egyszerre leküldi a második pohár egész tartalmát, amire a szemeim kissé ki is kerekednek. Oké, láthatóan szépen beletenyereltem valamibe én is. A bátorsággyűjtés után aztán Marion is mesélni kezd, és végig azt várom, mi az a nagy dolog, amit ilyen nehéz lehet megosztania, de valójában semmi botrányosat nem hallok tőle. Nem mondom, hogy nem csillan érdeklődés a tekintetemben arra, hogy az ideérkezése előtt menyasszony volt, de... nem igazán értem, mi az oka annak, hogy ennyire zavarba jött. Mert egyértelműen zavarban van. Talán szégyelli is magát. Vajon amiatt, mert a családja nem tetszése ellenére is ide jött? Mert ki akart törni az irányításuk alól? Vagy a vőlegény bátyjával történt valami, ami végül a szakításhoz vezetett?

Még javában próbálnám összerakni magamban a hallottakat, kihámozni belőle a lényeget, amikor ő már fel is pattan, és itt akar hagyni. Meglepetten meredek rá, kell azért egy-két pillanat, hogy felzárkózzak. Más esetben azonnal felajánlanám, hogy maradjon csak, majd én megyek és megrendelem az italokat, de most úgy tűnik, tényleg nagyon mehetnékje van, ezért nem állítom meg ebben. Ennek ellenére némi fáziskéséssel magam is felpattanok, és a keze után nyúlok.

- Hé, várj! Először is... tényleg jól jönne egy újabb kör. Egyértelműen ránk férne - bólintok halványan elmosolyodva. - Viszont előbb nagyon szeretném megérteni, hogy mi történt most? Ne haragudj, ha valami érzékenyre tapintottam, de... Hadd mondjam el, nem mondtál semmi olyat, és valószínűleg nem is tudnál olyat mondani, ami miatt valóban zavarba kellene jönnöd előttem. A család sosem egyszerű téma, ez alól az enyémek sem kivétel, hidd el. Ami Isával történt, az csak a jéghegy csúcsa a szüleimhez képest, nem beszélve a bátyámmal való viszonyomról - nevetem el magam, miközben elengedem Marion karját. - Szóval csak azt akarom ezzel mondani, hogy... ezeket a dolgokat valószínűleg jobban megértem, mint hinnéd - teszem hozzá komolyabban, a szemét fürkészve. Aztán némi tanácstalan ácsorgás után visszaülök a korábbi helyemre.



In a room full of art, I'd still stare at you.

Marion Arceneaux imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Dave Connor
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Marion & Dave | broken C14b6d2199acf229546d2b873462be60ce066ece
Marion & Dave | broken 29dab8aa04e7dc39de33a1cf00588ff8832eb559
★ kor ★ :
41
★ elõtörténet ★ :
Do not judge my story
by the chapter you walked in on.
♫ :
Dreamin
★ családi állapot ★ :
Marion & Dave | broken A9ff083ca685658b9ca6c677ebc7432592add7c4
Fate may have brought us together,
but it's my
heart that wants us
to stay together
forever
.
★ lakhely ★ :
• Manhattan
★ :
Marion & Dave | broken 2d666cf46f8ed6fa685558e33147d5b83dc09732
★ idézet ★ :
Don't limit your challenges ;
challenge your limits.
★ foglalkozás ★ :
Trauma surgeon and Chief of Surgery at NewYork-Presbyterian
★ play by ★ :
• Matt Czuchry
★ hozzászólások száma ★ :
185
★ :
Marion & Dave | broken Fec52e73c046b34e8a5fbe86fb72ef98b04dabe1
TémanyitásRe: Marion & Dave | broken
Marion & Dave | broken EmptyCsüt. Okt. 27 2022, 23:59


Dave & Marion

Nem vagyunk mindenhatók, néha az sem elég, ha legjobb tudásunk szerint, már-már a képességeink határait feszegetve próbálunk segíteni az embereken. A kudarc és a veszteség minden erőfeszítésünk ellenére elkerülhetetlen része a munkánknak. Nehéz feldolgozni, nehéz továbblépni egy ilyen napon. Rezidensként az első pillanattól azt gondoltam a szakorvosokat figyelve, hogy nekik milyen könnyen megy, szinte rutin. A mai nap bizonyította ennek az ellenkezőjét. Aki már sokat látott és tapasztalt, az is össze tud omlani.

Nagyon jól esik a nap végén kiszabadulni a kórház falai közül; kevésbé érzem magamon azt a nyomást, amit odabent. Civilként, a fehér köpeny nélkül már más szereplője vagyok a manhattani estének, és most kifejezetten megnyugtató egyszerűen önmagamként besétálni a közeli bárba. Még mindig ott motoszkál a fejemben a pillanat, amikor a Justin ágya melletti gépek kánonba kezdtek, mielőtt monoton sípolás jelezte: a fiú szervezete feladta. Sokat fogok még gondolni rá, talán Dave különös, szokatlan viselkedése miatt és a lépcsőházban eltöltött percek miatt.

A bárban szeretném elterelni a gondolataimat a holtan fekvő fiúról, ezért jobb ötlet híján azonnal Dave-et kezdem faggatni. A neki szegezett kérdések kicsit elhamarkodottnak bizonyulnak, de örülök, hogy végül mégis megosztja velem az életének olyan részleteit, amiket eddig megtartott magának. Illetve csak úgy sejtem, megtartotta nagyrészt magának, de a kórházban biztos nem verte nagydobra. Ha ott tudott volna róla valaki, annak hamar híre ment volna, mint általában az ilyen témáknak. Az emberi természet része, hogy valamiért szükségét érzik más magánéletének kiteregetésére. Főleg a nővérek. A szájuk legalább olyan sebesen jár, mint a kezük munka közben.

- Ismertnek ismert, de valóban kevesen játsszák - bólintok egyetértően. - Ott inkább fociznak és teniszeznek. - A franciák nyíltan büszkék a sportolóikra, főleg ebben a két sportágban, bár én egyikhez sem konyítok sokat. - Szívesen megnézném, milyen a tökéletes ülőhely - bukik ki belőlem gondolkodás nélkül, és igazából csak akkor fogom fel, mit mondtam és milyen tartalmat lehet a mondandóm mögé képzelni, amikor már felesleges lenne visszaszívni. - A sportok annyira talán nem… Régebben mondjuk lovagoltam, de már nem is emlékszem, mikor ültem utoljára lovon. Futni szoktam legfeljebb, bár ezt már tudod - utalok vissza arra a bizonyos véletlen találkozásra a Central Parkban. - Egyébként zenét tanultam még, de amióta itt vagyok, azóta úgy érzem, az alvás is hobbinak számít - nevetgélek a kissé fájdalmas tényen, mert valóban elég kimerítő a munkánk, és nem mindig jut alkalom egy-egy igazán pihentető alvásra.

Dave magánéletének kivesézése után úgy fair, ha én is megosztok vele dolgokat. Nem szeretek sem magamról, sem a kórházon kívüli életemről beszélni túlságosan, főleg az elmúlt néhány évről nem. Erőt veszek magamon - pontosabban erőt kölcsönzök az italtól, amit húzóra elpusztítok - és nagyjából összefoglalom az érkezésem és költözésem körülményeit. Az egész mizéria a családom körül, az eljegyzés, az eljegyzés felbontása, a mosolyszünet a szüleimmel - inkább anyámmal - eléggé megnehezítették az eddig itt eltöltött időmet. Akármennyire is reménykedtek benne a szüleim, hogy ennyi kellemetlenség és nehézség után hazamegyek, mégis maradtam és egyelőre jó döntésnek bizonyult. A vázlatos beszámoló után gyorsan felpattanok egy újabb kör italért indulva, de mielőtt még eltávolodhatnék az asztalunktól, Dave a karom után nyúl és visszatart. Kérdő tekintettel fordulok vissza és az arcát fürkészem. Kíváncsi vagyok, milyen hozzáfűznivalója van az elhangzottakhoz. Lenne néhány tippem, már csak anyám megjegyzéseiből is kiindulva, a várttal ellentétben Dave viszont sokkal megértőbb, mint a tulajdon szüleim. Tétlenül ácsorogva hallgatom végig, csöndben emésztgetem a szavait. Miután visszaül, egy darabig még nem mozdulok a helyemről, aztán visszaülök az asztalhoz.

- Ne haragudj az előbbiért, csak… - sóhajtok és a fejemet csóválom. - Ha a családod, pont akiknek támogatniuk kéne ítélnek el valamiért, akkor nehéz azt képzelni, hogy más ne tenné ugyanezt. - Halványan elmosolyodom, de a részletekbe nem szeretnék most belemenni, ez inkább egy következő beszélgetés lehet. Hálás vagyok, amiért nem néz rám ferde szemmel, de ha most rázúdítanék mindent, ez talán változna. Végül kevésbé sietősen állok fel, mint nem sokkal korábban és elmegyek egy újabb kör italért. A pultnál leadom a rendelést és amíg a bartender szép sorjában készíti az italokat, előveszem a telefonomat a farzsebemből és nyomogatni kezdem a teljesen felesleges, az átlag felhasználót beszippantó applikációkat. Egyiket a másik után zárom be, aztán véletlen mellé nyomok és az a nyamvadt Tinder nyílik meg. Ahelyett, hogy csak kilépnék, mégis úgy döntök, némi időt elpazarlok idegen férfiak képeinek nézegetésére. Unottan húzogatom el balra a felbukkanó jelölteket, aztán sokadik egyenfiú után kikerekedett szemekkel nézem a telefonom képernyőjét. Nem akarom elhinni, amit látok. A tőlem mindössze pár méterre ülő Dave mosolygós arca köszön vissza. Ki gondolta volna, hogy Dr. Connor két műtét között tinderezik? Nem néztem volna ki belőle. Ezek szerint viszont nincs senkije. Az előző férfiakkal ellentétben őt nem húzom balra. Az lenne az észszerű, a logikus lépés, az ujjam mégis tétován tartom a képernyő felett. Mégis mi történne, ha jobbra húznám? Valószínűleg semmi, úgyhogy teljes nyugalommal pöccintem el jobbra a profilját. Már készülök balra húzni a következőt, de egy újabb fotó helyett továbbra is Dave fotója van előttem “It’s a match” felirattal megspékelve. Ijedtemben a pultra ejtem a telefonomat. Mi van? Nem. Vagy de? Össze-vissza cikáznak a gondolatok és a kérdések a fejemben, miközben hitetlenkedve kézbe veszem a mobilomat. Oldalra sandítok az asztalnál ülő férfira, aztán vissza a kijelzőre. Akaratlanul is vigyorogni kezdek, ahogy egyre tovább meresztem a szemem a telefonomra. Egyedül az rángat kicsit ki ebből az állapotból, amikor a bartender lerakja elém a kért italokat. A telefonomat visszacsúsztatom a zsebembe, kifizetem az újabb kört és visszamegyek Dave-hez. Próbálom leplezni a hirtelen jött jókedvemet, de az arcomra kiült halvány vigyor lebuktat.

- Nem is tudtam, hogy tinderezel - jegyzem meg mintegy mellékesen felhozva a témát, ha már épp aktuálissá vált. - Műtétek közötti egy kis kikapcsolódás?


credit • megjegyzés • szószám



--- and suddenly
i was there, caught up in a dream, running after a new reality.

Dave Connor imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Marion Arceneaux
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Marion & Dave | broken 005f9b5d99f210f416695e4abd06902dfc7a73a0
Marion & Dave | broken A9ff083ca685658b9ca6c677ebc7432592add7c4
★ kor ★ :
32
★ családi állapot ★ :
Marion & Dave | broken Tumblr_pgg8hgE7vT1rk9elqo6_r1_400
• Dreamin' all day and dreamin' all night
I could do this the rest of my life
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Marion & Dave | broken 8eeba89438d2c614d677d13d2729a31220d9ba44
★ idézet ★ :
I'm in a foreign state
My thoughts they slip away
My words are leaving me
They caught an aeroplane
★ foglalkozás ★ :
• sebész rezidens
★ play by ★ :
• elizabeth lail
★ hozzászólások száma ★ :
106
★ :
Marion & Dave | broken 7551efec4a96af29b4ff06b55666dbdf5de1dcb0
TémanyitásRe: Marion & Dave | broken
Marion & Dave | broken EmptyKedd Nov. 29 2022, 16:28

Marion and Dave
They say time heals everything. They were wrong.



Jó döntésnek bizonyul, hogy a kórházat elhagyva a közeli bárt választottuk következő állomásnak. Bár a személyes ügyeim, illetve a múltam kitárgyalása nem szokásom, sőt, általában elég nehezen beszélek ezekről a dolgokról, most mégis sokkal könnyebb a családról, a halott exemről és az eltitkolt lányunkról mesélni, mint a rosszul sikerült műtéttel foglalkozni, és folyamatosan arra a tizenhét éves fiúra gondolni, aki ma a műtőasztalomon veszítette életét. Persze a nyelvünk megeredésében nagy szerepe van az elfogyasztott italnak is, nem is a mennyisége miatt, hanem inkább az a lendület miatt, amivel Marionnal felhajtottuk az első két poharat. Szinte percek kérdése csupán, és könnyedebbé válik a hangulat kettőnk között, ezzel együtt pedig előkerülnek a könnyebb témák is. Baseball, foci, tenisz... akármelyikről szívesen társalgok vele. - Nos akkor... valamikor mindenképpen alkalmat kerítünk rá, hogy megmutathassam - mármint a tökéletes ülőhelyet. Persze még mindig nem vagyok benne biztos, hogy ez a tipikusan amerikai sport valóban elnyeri majd a tetszését, ugyanakkor minden esély megvan erre, ha sikerül megértenie a szabályokat, és átéreznie ott helyben egy minőségi meccs izgalmát. - Igen, igen, a futást már tudtam - bólogatok ismét egy mosollyal az arcomon. - Ez számomra sem ismeretlen, amikor csak tehetem, beiktatok egy reggeli futást a parkban. De ha kicsit több időm akad, az ennél extrémebb sportokat sem vetem meg – ismerem el. - A terepkerékpár az egyik kedvencem, de a falmászást, sőt, a hegymászást is szeretem. - A többit viszont inkább fel sem sorolom, szerintem sokkoltam mára így is eleget. Bár... azt már tudja rólam, hogy katona voltam, talán annyira meg sem lepődne azon, hogy időnként szívesen tornázom felfelé az andrenalin szintemet.

- Zenét tanultál? - vonom fel érdeklődően a szemöldökeimet. - Akkor ez talán még egy közös pont. Manapság már nem, de egyetemista koromban még gyakran előkerült a gitárom, és szívesen pengettem, akár baráti összejöveteleken, vagy mondjuk a hétvégi campingezéseink közben is. Erről valójában a közelmúltig meg is feledkeztem egy kicsit, aztán nemrég a költözés során megtaláltam a régi hangszert a pincében. - Osztok meg magamról újabb információkat, majd elpusztítom a második pohár gin tonic utolsó cseppjeit is. Közben persze érdekelne engem is, hogy pontosan mit is tanult, milyen értelemben foglalkozott a zenével, de nem kezdek faggatózni, hagyom, hogy annyit mondjon el magáról, amennyit jól esik. - Persze a mi szakmánkban az alvás is gyakran luxusnak érződik, és hobbinak is kiváló - bólintok végül egy határozottat, és el is nevetem magam.

Sikerül végre Mariont is kicsit beszédre bírnom, néhány pillanatra úgy tűnik, belátást enged a bájosan rejtélyes, fiatal francia nő álarca mögé, esélyem nyílik kicsit többet megtudni róla, de aztán olyan gyorsan visszavonulót fúj, hogy még csak meglepődnöm sincs időm igazán. Úgy érzem, muszáj megállítanom őt, mielőtt valóban szó szerint elmenekülne, és a tudtára hoznom, hogy velem tényleg lehet őszinte, ha szeretne, én aligha fogom őt elítélni, bármi is történt vele a múltban.

- Sajnos jobban megértem, mint hinnéd - bólintok, és elfojtok egy sóhajtást, helyette inkább egy kisebb, de őszinte és megértő mosolyra húzom az ajkaimat. - De az, hogy a családod tagjai nem értenek egyet veled valamiben, nem jelenti azt, hogy igazuk van. Valószínűleg csak nem ismernek úgy, ahogy hiszik magukról - vonok vállat, de mivel nem tudok eleget, nem is szándékozom többet hozzátenni. Ismét meghagyom Marionnak a lehetőséget, hogy olyan tempóban nyíljon meg, ahogy szeretne... ha egyáltalán szeretne. Ha nem, az sem baj, végül is épp elég nehéz témát boncolgattunk mára már, anélkül is tudom élvezni a társaságát. És a következő kör italt is, amit mégiscsak elmegy kikérni.

A visszatérésekor felállva igyekszem a segítségére lenni, és átvenni a saját poharaimat, a nekem szegezett szavait hallva azonban először összevonom a szemöldököm, aztán elkezdem nemlegesen ingatni a fejemet, és kiül a teljes értetlenség az arcomra. - Én nem... Hogy mi? Tinder? Nem értem... - A zene időközben kicsit hangosabbá vált, talán rosszul hallottam őt. Miután újra helyett foglaltunk, közelebb is hajolok kicsit felé az asztal felett, hogy jobban érthessem, ha megismétli, amit mondott. Milyen műtétek közötti kikapcsolódásra gondolhat?



In a room full of art, I'd still stare at you.

Marion Arceneaux imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Dave Connor
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Marion & Dave | broken C14b6d2199acf229546d2b873462be60ce066ece
Marion & Dave | broken 29dab8aa04e7dc39de33a1cf00588ff8832eb559
★ kor ★ :
41
★ elõtörténet ★ :
Do not judge my story
by the chapter you walked in on.
♫ :
Dreamin
★ családi állapot ★ :
Marion & Dave | broken A9ff083ca685658b9ca6c677ebc7432592add7c4
Fate may have brought us together,
but it's my
heart that wants us
to stay together
forever
.
★ lakhely ★ :
• Manhattan
★ :
Marion & Dave | broken 2d666cf46f8ed6fa685558e33147d5b83dc09732
★ idézet ★ :
Don't limit your challenges ;
challenge your limits.
★ foglalkozás ★ :
Trauma surgeon and Chief of Surgery at NewYork-Presbyterian
★ play by ★ :
• Matt Czuchry
★ hozzászólások száma ★ :
185
★ :
Marion & Dave | broken Fec52e73c046b34e8a5fbe86fb72ef98b04dabe1
TémanyitásRe: Marion & Dave | broken
Marion & Dave | broken EmptyVas. Dec. 18 2022, 15:05


Dave & Marion

Egy fárasztó, kellemetlen és kudarctól nyomasztó nap után kifejezetten kellemes figyelemelterelésnek bizonyul a mostani kiruccanásunk. Otthon, a négy fal között egész biztos órákig agyaltam volna még Justin esetén; mit csinálhattunk volna jobban, mit csinálhattunk volna másként, miket nem vettünk észre, ami a tragédiához vezetett? Most is nehéz teljesen megfeledkezni róla, de a környezet és az első két kör ital segít oldani a hangulatot. Mindkettőnkre ráfér egy kis lazítás, hogy valami mással is foglalkozzunk a munkán kívül. Kezdetben kicsit feszengek, mert furcsa a kórház falain kívül beszélgetni, aztán idővel - meg pár korty ital után - már egész könnyed témákról is elcsevegünk a szomorúbb, komolyabb magánéleti kérdések után.

- Mindenképpen - vágom rá szinte azonnal. A társaság valamivel jobban izgatna, mint a játék, azt hiszem. Szívesen megnézném, hogy telik egy ilyen nap, mert azt már sokszor hallottam, hogy sokkal többről szól, mint csupán a meccsről; korán kimennek a szurkolók, sütögetnek, beszélgetnek, kisebb játékokkal töltik el az esemény előtti néhány órát. Odahaza ez nem igazán szokás, egy ideje viszont már New York az otthonom, szóval ideje jobban megismerni az itteni szokásokat. És a gondolat, hogy Dave-vel esetleg még több időt eltölthetünk kötetlenül, szokatlan mód felcsigáz. Talán az ital a felelős érte és holnapra már el is felejtjük.

- A hegymászást? - kérdezem kikerekedett szemekkel, egy pillanatig sem leplezve az arcomra kiülő meglepetést. - Mindig csodáltam azokat az embereket, akiknek nincs tériszonyuk. Én már a létra legfelső fokán szédelgek. - Sosem szerettem a magasságot, a gyomrom sem bírja túl jól, ezért inkább a biztos talajon maradok, amikor csak lehet.

- Egy jó ideje már én sem játszom, itt nem is nagyon lenne min. - Otthon egy hatalmas Steinway mindig felkínálta a lehetőséget, hogy játsszak rajta egy kicsit, de az itteni lakásomban nincs zongorám. Még csak alsóbb kategóriás sem. Nem használnám ki, nincs rá szükségem. Néha hiányzik egy kicsit leülni és kikapcsolódni, ennyiért viszont nem éri meg beruházni egyre. Lassan kicsit kényesebb vizekre evezünk. Dave-nek nem okozott gondot megnyílni, nekem sem kéne ennyire nehezen beszélnem a magánéletem egy-két részletéről. Mégsem megy könnyen, a családomon kívül nem beszéltem senkivel az eljegyzés felbontásáról, az esküvő lefújásáról, a körülményekről, a miértekről. Velük sem volt egyszerű, főleg anyám nehezítette meg a helyzetet. Tőle vártam el volna a legtöbb támogatást, mégis ő illetett a legtöbb és legkeményebb kritikával. Ha ő is így reagált, akkor egy kívülállótól mi mást várnék? Nem szeretem, ha ítélkeznek felettem, amikor nincsenek tisztában azzal, mi zajlik bennem. Nem akartam azt a házasságot, a szüleim erőltették rám. Kedveltem Lucast, eleinte jól éreztem magam vele, mégsem ő volt az a férfi, akit a férjemként képzeltem volna el. A szüleim sokkal jobban kedvelték, mint én magam. Olyan helyzetbe hoztak, amiből egyszerűen nem tudtam kihátrálni, azt éreztem, egyszerűen igent kell mondanom neki. Utána meg nem volt már alkalmam kihátrálni egészen néhány hónappal ezelőttig. A kapcsolatom anyámmal már nem az igazi, apám valamivel jobban viselte. Lucas szinte szó szerint felrobbant a dühtől és a csalódottságtól, Pierre meg… azóta sem beszéltünk, amit annyira nem bánok. Jobb nekem távol mindkettőtől. Dave biztosít a megértésről, és szeretném neki elhinni, hogy megérti. Tényleg szeretném és eddig sosem adott okot, hogy ne higgyek el neki valamit. Ha valaki szavainak, akkor az ő szavainak hitelt adok. Csak kell még egy kis idő, mire teljesen levetkőzöm a gátlásaimat. Vagy még egy kis ital.

- Köszönöm - hálásan elmosolyodom, mielőtt elmegyek kikérni a következő kört. Amíg a pultnál várok a soromra az elég elfoglalt bartenderre, előkerül a telefonom is. Igyekszem általában minél kevesebbet nyomogatni a mobilomat, amiben nagy segítségemre van a szoros munkarendem, de ha este otthon vagyok, hajlamos vagyok belemerülni a cuki szőrmókos videókba. Tudatosan próbálom kevesebbet a kezemben fogni, most mégis beleveszek az alkalmazásokba, amíg várok az italokra. A közösségi oldalak után előkerül a Tinder is. Néhány nem túl szimpatikus idegen után egy ismerős arc köszön vissza a kijelzőről. Újabb érdekes részlet Dr. Connor magánéletéről. Ha most én is látom, akkor már biztosan több kolléga is belefutott Dave profiljába. Ha viszont még mindig tinderezik, akkor egyedülálló. És válogatós. Kizárt, hogy nagyjából a női kollégák kilencven százaléka ne húzta volna jobbra, amikor a folyosón minden egyes alkalommal utána fordulnak, ha esetleg még beszélgetnek is, akkor pedig olyan őzike szemekkel néznek rá, hogy még egy kívülállónak is teljesen egyértelmű, hogy nem a témára, hanem a partnerükre fókuszálnak. Az esélytelenek nyugalmával húzom jobbra, legnagyobb meglepetésemre a következő idegen helyett az applikáció gratulál az új matchemhez. A kezdeti sokk alatt csak bámulom a telefonomat. Aztán Dave-et. Aztán megint a telefonomat. Aztán ismét a boxban ülőre nézek. Nem tudok nem vigyorogni, de most ebből mégis hogy mászom ki? Vagy… ki kéne egyáltalán másznom belőle? Közben az italok is elkészülnek, így visszatérek az asztalunkhoz. Esélytelen, hogy ezt magamban tartsam, ezért szinte azonnal felhozom a témát. A reakciója és az arcára kiülő értetlen tekintet nem egészen az, amire számítok, így én is hasonlóan zavarodottan nézek vissza rá.

- De hát… Az előbb… - hebegek-habogok, mint egy idióta. Eleinte nem tudom mire vélni a reakcióját, aztán leesik. Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor feltehetően nem is igaz. Nem egy olyan sztorit hallani, hogy visszaélnek valakinek a személyazonosságával vagy a képeivel. Most is ez lehet a helyzet. Valaki talán kreált egy fiókot és Tinder Dave nem is igazából Dave. Kezdem nagyon hülyén érezni magam, ha lehetne, elsüllyednék szégyenemben. - Mindegy, hagyjuk - legyintek és visszaülök a helyemre. A pulzusom még mindig az egekben, de már nem azért, mert feldobott a match. Hanem azért, mert ez az egész rohadt ciki. Szótlanul tapadok rá a pohárra és kortyolok bele az újabb italomba, amikor a telefonom rezegni kezd. Elég kínosan érzem magam, így kerülöm Dave tekintetét. Az asztala alatt előhúzom a mobilomat és az értesítés teljes mértékben megerősíti a tippemet. Tinder Dave nem Dave. Ha ő lenne, akkor most nem jött volna tőle üzenet. Kezd kifutni a vér is az arcomból az üzenet láttán és bekapcsol a túlélési ösztönöm: ideje hazamenni.

- Elszaladt az idő - próbálom túlkiabálni a zenét, ami közben jóval hangosabb lett. - Azt hiszem… - kezdek bele, a mondat közepén viszont legurítom a maradék italomat. - Ideje hazamennem. - Még van pár percem, mire megérzem az italokat is, addig kéne csak kijutnom innen és bevágódni egy taxiba. Gyorsan összekapom a cuccaimat, de ahogy kilépek a boxból, összeütközöm egy éppen elhaladó férfival. A mobilom és a táskám a földön landol, utóbbi tartalma is félig kiborul, ami annyira nem is izgat. Az már kicsit jobban, hogy a telefonomat nem zártam le és még mindig a Tinder van megnyitva.


credit • megjegyzés • szószám



--- and suddenly
i was there, caught up in a dream, running after a new reality.

Dave Connor imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Marion Arceneaux
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Marion & Dave | broken 005f9b5d99f210f416695e4abd06902dfc7a73a0
Marion & Dave | broken A9ff083ca685658b9ca6c677ebc7432592add7c4
★ kor ★ :
32
★ családi állapot ★ :
Marion & Dave | broken Tumblr_pgg8hgE7vT1rk9elqo6_r1_400
• Dreamin' all day and dreamin' all night
I could do this the rest of my life
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Marion & Dave | broken 8eeba89438d2c614d677d13d2729a31220d9ba44
★ idézet ★ :
I'm in a foreign state
My thoughts they slip away
My words are leaving me
They caught an aeroplane
★ foglalkozás ★ :
• sebész rezidens
★ play by ★ :
• elizabeth lail
★ hozzászólások száma ★ :
106
★ :
Marion & Dave | broken 7551efec4a96af29b4ff06b55666dbdf5de1dcb0
TémanyitásRe: Marion & Dave | broken
Marion & Dave | broken EmptyCsüt. Feb. 02 2023, 19:38

Marion and Dave
They say time heals everything. They were wrong.



Ahhoz képest, hogy hogyan is indult ez az este, őszintén szólva kezdem egészen élvezni. Nem tudom, a hely teszi, az ital, vagy a társaság, nyilván mindhárom együtt, de... tény, hogy Marion nagyon bájos, szimpatikus, és nem utolsó sorban gyönyörű nő. És amíg a kórházban általában kicsit zárkózottabb, tartja a távolságot - ami persze valahol érthető is – addig most egy új, nyitottabb oldalát mutatja, ami nagyon is tetszik. El is mosolyodom, amikor olyan könnyedén rábólint az ajánlatomra. Tényleg szívesen megmutatnám neki, mitől is igazán jó egy jó baseball meccs, hogyan múlatják az időt a “profi sportrajongók”, és hát, nem tagadom, bejön annak a gondolata, hogy a munkán kívül is kicsit több időt töltsek vele.

- Nos, igen... komoly tériszonnyal nyilván nehéz lehet elképzelni, mi élvezetes lehet a hegymászásban, pedig... ezt nehéz is szavakkal leírni - vonok vállat végül. - Azt hiszem, egyszerűen csak... a látvány, a szabadság érzete, a kockázat, illetve az, hogy nem kis próba elé állítjuk a testünket, mindezek együttese... Aztán azokban a pillanatokban, amikor eléred a kitűzött célt, úgy igazán azt érezheted, hogy na ezért érdemes élni. - Egy újabb vállvonással zárom a magyarázatomat, mert kétlem, hogy ennyivel képes lettem volna visszaadni számára azt az érzést. De talán mégis kicsit jobban megérti így, hogy mi is annyira jó ebben a sportban. Még ha ő soha nem is tenné benne próbára magát. Pedig egyébként vannak dolgok, amikért érdemes legyőzni a saját határainkat és félelmeinket.

A zenélést említve egy pillanatra elgondolkodom, hogy hová is tudnám elvinni vagy bejuttatni, ahol újra zongorázhat, gyakorolhat, ha szeretne. Első nekifutásra nem jut eszembe semmi konkrét, ez már lehet az alkohol hatása, de most nem forognak úgy a fogaskerekek. Meg igazából lehet, nem is vágyik erre, de ettől még ezt a kérdést magamban elraktározom későbbre. Csak mert mindenesetre én egyszer nagyon szívesen meghallhatnám, hogyan játszik.

A beszélgetésünk picit belassul, akadozik, mikor Marion próbál kicsit mesélni magáról, és ez – pontosabban a viselkedése - először kicsit meglep, de nem erőltetem a dolgot. Megértem, hogy olyan dolgokról van szó, amelyeket nem szívesen osztana meg velem. És közben azt látom a szemeiben, mikor hálásan elmosolyodva felém pillant a szavaim nyomán, hogy “talán egyszer”. Végül is nem sietünk sehová. Egy megértő bólintással engedem útjára a pult felé, hogy újabb kört rendeljen, ám amikor végül visszatér hozzám, elég furcsán kezd viselkedni. A kérdéseit sem értem, és mikor visszakérdezek, nem kapok egyértelmű választ. Fogalmam sincs, mi lelhette.  

- Hagyjuk? Ne haragudj, nem értem... - ingatom a fejemet, és a tekintetét keresem, de még az arcát is elfordítja. Másfelé tekinget, vagy épp a poharát szuggerálja. Összezavar kissé. Én mondhattam valami rosszat? Aztán máris indulni készül, ezzel még inkább meglep, de állok fel én is. Megfogalmazódik bennem a gondolat, hogy talán elfáradt. Végül is érthető volna a mai nap után. Pedig, azt hittem, jól érezzük együtt magunkat, de egyértelműen félreértettem a helyzetet.

Kettőt lépünk, Marion táskája pedig leesik, kiborul. Azonnal a segítségére sietek, hogy összeszedjünk mindent, mielőtt letapossa valaki a holmiját a zsúfoltságban. Az első, ami a kezem ügyébe akad – tekintve, hogy az esik legközelebb - épp a mobilja. Automatikusan veszem fel, és nyújtanám neki, de megállok a mozdulatban, ahogy megakad a pillantásom a saját apró másomon.  

- Ez... - Nem gondolkodom, nem gondolok most arra, hogy ezt amúgy nem illik, csak visszahúzom a kezemet a telefonnal együtt. - Ezt nem értem. - Az én nevem. Az én képem. Tinderen. - Valaki a nevemben írt neked Tinderen? - Jelenleg nem foglalkozom azzal sem, hogy ehhez egyébként merre is kellett Marionnak húznia a képemet. Még kell egy kis idő, hogy értelmezzem, ami történik. - Várj! Ezért akarsz ilyen hirtelen elmenni? - Ezúttal már valóban visszaszolgáltatom a telefont, tekintetemben zavarodottsággal. Azt hiszi, éppen rányomultam? Vagy pont hogy tudja, hogy nem én voltam, és azért jött zavarba? Tényleg nem értem, mi van.



In a room full of art, I'd still stare at you.

Marion Arceneaux imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Dave Connor
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Marion & Dave | broken C14b6d2199acf229546d2b873462be60ce066ece
Marion & Dave | broken 29dab8aa04e7dc39de33a1cf00588ff8832eb559
★ kor ★ :
41
★ elõtörténet ★ :
Do not judge my story
by the chapter you walked in on.
♫ :
Dreamin
★ családi állapot ★ :
Marion & Dave | broken A9ff083ca685658b9ca6c677ebc7432592add7c4
Fate may have brought us together,
but it's my
heart that wants us
to stay together
forever
.
★ lakhely ★ :
• Manhattan
★ :
Marion & Dave | broken 2d666cf46f8ed6fa685558e33147d5b83dc09732
★ idézet ★ :
Don't limit your challenges ;
challenge your limits.
★ foglalkozás ★ :
Trauma surgeon and Chief of Surgery at NewYork-Presbyterian
★ play by ★ :
• Matt Czuchry
★ hozzászólások száma ★ :
185
★ :
Marion & Dave | broken Fec52e73c046b34e8a5fbe86fb72ef98b04dabe1
TémanyitásRe: Marion & Dave | broken
Marion & Dave | broken EmptyVas. Feb. 05 2023, 21:46


Dave & Marion

A kórházi tragédia után nem hittem volna, hogy még élvezhetem a mai nap maradékát. A bárban ücsörögve, kieresztve a fáradt gőzt és egyáltalán nem a munkára, a betegekre fókuszálva, mégis sikerül jól éreznem magam. Ebben nagy szerepe van a társaságnak is, mert már nem először kapom azon magam, hogy élvezem Dave társaságát. Sok mindent nem tudok róla, ahogy ő se rólam, a kórházon kívül nem igazán ismerjük egymást. Leginkább azt tudom, milyen Dr. Connor szerepében, a civil életben csak sejthetem, milyen. Kíváncsian hallgatom a részleteket, amiket megoszt, örülök, hogy egy kicsit mindketten meg tudunk nyílni a másik előtt. Szakmai körülmények között maximum a többi rezidenssel tudok könnyeden beszélgetni, de némelyikükkel vigyázni kell, mit mond előttük az ember, mert a versenyszellemnek hála, képesek felhasználni a munkában is, amit a másik mond. Mindenáron jobbak akarnak lenni a többieknél, amiért nemes egyszerűséggel átgázolnak a saját kollégáikon, ha kell. Természetesen hallottam már egészségtelen karrierizmusról, de azt gondoltam volna, hogy egy kórházban vannak fontosabb dolgok, mint mások eltiprása. Örülök neki, hogy végre tudok egy olyan emberrel beszélgetni, aki nem azt lesi, melyik mondatomat tudja esetleg a műtőben majd ellenem fordítani. Megnyugtató őszintén, eleinte ugyan kicsit gátlásosan, de végül ezen túllépve lazán beszélgetni. Nem mondom, hogy az elfogyasztott alkohol nem járul ehhez hozzá, mert az hazugság lenne.

Mosolyogva hallgatom, ahogy Dave a hegymászásról beszél. Az én tériszonyommal ilyet elképzelni is nehéz, valahogy akármennyire próbálom megerőltetni a képzelőerőmet, nem látom magam egy hegy tetején, ahogy végignézek az alattam elterülő tájon. Valószínűleg leszédülnék, vagy egyszerűen nem mernék felmenni sem. De Dave egy kicsit más megvilágításba helyezi; nem egyszerűen a magasságról, hanem a megtett útról szól.

- Úgy beszélsz róla, lassan meghozod a kedvem hozzá - nevetgélek magamban a poharam fölött. Talán egy kellemes tavaszi vagy nyári napon mégis el tudnám képzelni magam ilyen helyzetben. Nyilvánvalóan ahhoz nem ártana kicsit javítani a mostanában nem túl jó állapotban lévő kondimon, és össze kéne szednem minden bátorságomat hozzá, de már nem látom annyira lehetetlennek.

Amikor magamról mesélek, kicsit nehezemre esik kimondani a szavakat. Dave is megnyílt előttem, mesélt a lányáról, nekem sem kéne ekkora problémát okoznia őszintén beszélni a magánéletem kis szeletéről. Csakhogy nem megy egyszerűen. Mind a mai napig bennem is óriási kétségek merülnek fel, ha az elmúlt pár hónapon gondolkodom; helyesen lépés volt az eljegyzés felbontása? Megérte a szüleimmel való kapcsolatomat így megtépázni egy kis szabadságért? Nem akartam, hogy ők éljék az én életemet, szerettem volna kiszabadulni a Lucasszal való kapcsolatomból.

Visszagondolva, néha önzőségnek tartom, ahogy és amilyen hirtelenséggel lezártam azt a fejezetet, de ha akkor és ott nem teszem meg, ki tudja, talán most egy karikagyűrű díszelegne az ujjamon, amire nem tudnék jó érzéssel ránézni. Otthon lennék, nem pedig az Államokban. Lucas mellett tölteném az estét, egy olyan házba mennék haza, ahonnan minden pillanatban szabadulni akarnék, nem itt ücsörögnék és iszogatnék Dave társaságában. A sok tépelődés a mai napig kétségeket ébreszt bennem, mert anyám azóta sem szól hozzám. Ha a saját családom így reagál, mégis miért várnék el több megértést valakitől, akivel alig ismerjük egymást?

Eleget ittam már, ezt a bizsergő ujjaim elég jól alátámasztják, ennek ellenére megindulok a következő körért. A pultnál várakozás közben hirtelen ötlettől fogva veszem elő a telefonomat és bíbelődni kezdek vele, mígnem Tinderen némi tétlenkedés után jobbra húzom Dave-et. Az értesítés szerint ő is hasonlóan tett nemrég. Nehéz elhinnem, de végül fülig érő szájjal sétálok vissza az újabb kör italokkal a kezemben. Nem habozok, az asztalhoz visszatérve azonnal bedobom a témát, a széles mosolyom viszont gyorsan lehervad. Szóval Dave nem is Dave volt. Elég sokat lehet hallani hamis profilokról és a képekkel való visszaéléssel, csak azt nem gondoltam volna, hogy ez pont ma, pont velem, pont Dave társaságában fog megesni. Zavaromat egy korty itallal igyekszem elűzni. Sikertelenül, mert a telefonom rezegni kezd, és a személy, akitől jött az értesítés, az bizony kamu Dave. Az ösztöneim azt súgják, azonnal induljak haza és reménykedjek benne, hogy Dave eleget ivott bizonyos részletek elfelejtéséhez. Amikor indulnék végre, szerencsétlenül összeütközöm egy elhaladó férfival. A fickó szó nélkül megy tovább, a táskám tartalma és a telefonom pedig a földön landol. Azonnal elkezdem összekapkodni a cuccaimat, Dave viszont gyorsabban ér a telefonomhoz, mint én. Dermedten nézem, miközben magánál tartja a mobilomat és nézegetni kezdi a megnyitott alkalmazást. Látom a tekintetén a zavarodottságot. Hát, hasonlóan érzek én is.

- Igen és igen - ismerem el őszintén. Elég kínosan érzem magam. Gondolom tudja, hogyan működik ez és merre kellett húznom ahhoz, hogy az üzenetváltás lehetséges legyen. Ha ezt összerakja, akkor már sejtheti, mi a véleményem róla. És pont emiatt kellemetlen a helyzet, mert úgy tűnik, nem ő van rólam hasonló véleménnyel, hanem csak egy random valaki, aki felhasználta a képeit. De azt meg kell hagyni, nagyon jó képeket választott a kamu profil létrehozásához. - Ne haragudj, ez elég kínos… - vakargatom a tarkómat, de végül visszaülök a helyemre. - Azt hittem, ez te vagy - mutogatok a telefonomra. - Hát… egyértelműen nem - sóhajtok és egyelőre kerülöm a tekintetét. Aztán megnyitom az üzenetet és odacsúsztatom Dave elé a telefont. - De nyugodtan beszélgethetsz magaddal, ha szeretnél. - Ennél mélyebb pontja már csak nem lesz a mai estének.


credit • megjegyzés • szószám



--- and suddenly
i was there, caught up in a dream, running after a new reality.

mind álarcot viselünk
Marion Arceneaux
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Marion & Dave | broken 005f9b5d99f210f416695e4abd06902dfc7a73a0
Marion & Dave | broken A9ff083ca685658b9ca6c677ebc7432592add7c4
★ kor ★ :
32
★ családi állapot ★ :
Marion & Dave | broken Tumblr_pgg8hgE7vT1rk9elqo6_r1_400
• Dreamin' all day and dreamin' all night
I could do this the rest of my life
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Marion & Dave | broken 8eeba89438d2c614d677d13d2729a31220d9ba44
★ idézet ★ :
I'm in a foreign state
My thoughts they slip away
My words are leaving me
They caught an aeroplane
★ foglalkozás ★ :
• sebész rezidens
★ play by ★ :
• elizabeth lail
★ hozzászólások száma ★ :
106
★ :
Marion & Dave | broken 7551efec4a96af29b4ff06b55666dbdf5de1dcb0
TémanyitásRe: Marion & Dave | broken
Marion & Dave | broken EmptyKedd Márc. 21 2023, 22:24

Marion and Dave
They say time heals everything. They were wrong.



- Igazán? Gondolom, ez jó hír. Egyszer mindenképpen érdemes kipróbálni, persze megfelelő óvintézkedések mellett. De tudod, kezdheted akár csak kicsiben is, vagy mondjuk túrázással. Az is nagyszerű dolog szerintem. - Az eredmény végül is hasonló, ha megfelelő helyet választunk hozzá, hisz, ha elérjük a kitűzött célt, nagy valószínűség szerint akkor is végül valami csodálatos látvány tárulhat elénk. Szerintem egyébként a mindig megújuló természet pont olyan, ami az embert képes újra és újra lenyűgözni, akkor is, ha kétszer vagy többször térünk vissza ugyanarra a vidékre.

A nehéz munkanap után Marion és néhány ital társaságában végül is egész kellemesen zárul ez a nap. Bár miután hazamegyünk innen, valószínűleg még mindkettőnket kísérteni fogja szegény srác arca, de legalább már viszünk magunkkal szép emlékeket is. Vagyis eddig így tűnt, hogy jól alakult az este, hisz jó volt egy kicsit beszélgetni, jobban megismerni egymást. Aztán Marion egyik pillanatról a másikra hirtelen kissé fura lesz, és már indulna is haza, én pedig ezt nem tudom hová tenni. Nem mintha tehetnék ellene, egyszerűen csak beletörődöm. Talán csak fáradt. Ám amikor a táskája tartalma véletlenül a padlóra kerül, igazán meglepő dolog történik. Nem is vagyok képes azonnal értelmezni. Marion telefonjának képernyőjén a saját képem, egy üzenet tőlem... ami nyilvánvalóan nem tőlem jött. Látom a nő arcán, hogy zavarban van, pedig ez nem az ő hibája. Nem tehet róla, hogy valaki megpróbálja őt rászedni. Nem esik le azonnal, hogy mi is áll valóban a zavara mögött, hisz először azt kell felfognom, ami történik. És hát, ismerjük el, nem is vagyok már teljesen józan.

- Biztos nem bánod? - vonom fel a szemöldököm kissé meglepetten, mikor visszaadja nekem a telefont. De egyelőre nem írok üzenetet a csalónak. Először inkább az adataimat és a fotóimat nézem át, hátha segít rájönni, ki áll e mögött. És meg is akad a szemem az egyik képen. - Na ne! Ezt nem hiszem el – ingatom a fejemet, majd egyszerre zavartan és kissé dühösen dörzsölöm az államat. - Ez Isabel műve. Ezt a két fotót ő készítette rólam, és kétlem, hogy bárhová feltöltötte volna... Egy ideje már nyaggat ezzel, hogy kéne nekem valaki. Volt pár hónapja egy randim, ami miatta maradt félbe, és gondolom így akarja jóvá tenni. Vagy nem tudom... csak erre tudok gondolni... Lesz miről elbeszélgetnem vele. - Felpillantok Marionra, a tekintetét keresem. - Ne haragudj, amiért ilyen helyzetbe hozott. Én... várjunk, te... jobbra húztad a képemet - állapítom meg hirtelen, és az arcomra a kelleténél jóval elégedettebb mosoly kerül. Aztán lepillantok ismét a telefonjára. Még nem záródott le, így van lehetőségem átpörgetni az ő képeit is. - Azt hiszem, ha én vagyok a profil mögött... én sem döntöttem volna másképpen. - Visszacsúsztatom neki a telefont az asztalon, és azt hiszem, most egészen máshogy nézek rá, és máshogy látom őt, mint percekkel ezelőtt. Eddig is feltűnt, hogy Marion gyönyörű nő, de a kórházban általában túlságosan leköt a munka ahhoz, hogy más járjon az eszemben. De tagadhatatlanul csinosan fest a fotóin, és más oldalát mutatja, mint kórházi szerelésben. Nem kétlem, hogy az én figyelmemet is felkeltette volna. - Mit szólnál, ha hoznék még egy kört? - ajánlom fel. Lehet, hogy most egyikünknek sem ártana.



In a room full of art, I'd still stare at you.

Marion Arceneaux imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Dave Connor
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Marion & Dave | broken C14b6d2199acf229546d2b873462be60ce066ece
Marion & Dave | broken 29dab8aa04e7dc39de33a1cf00588ff8832eb559
★ kor ★ :
41
★ elõtörténet ★ :
Do not judge my story
by the chapter you walked in on.
♫ :
Dreamin
★ családi állapot ★ :
Marion & Dave | broken A9ff083ca685658b9ca6c677ebc7432592add7c4
Fate may have brought us together,
but it's my
heart that wants us
to stay together
forever
.
★ lakhely ★ :
• Manhattan
★ :
Marion & Dave | broken 2d666cf46f8ed6fa685558e33147d5b83dc09732
★ idézet ★ :
Don't limit your challenges ;
challenge your limits.
★ foglalkozás ★ :
Trauma surgeon and Chief of Surgery at NewYork-Presbyterian
★ play by ★ :
• Matt Czuchry
★ hozzászólások száma ★ :
185
★ :
Marion & Dave | broken Fec52e73c046b34e8a5fbe86fb72ef98b04dabe1
TémanyitásRe: Marion & Dave | broken
Marion & Dave | broken EmptyHétf. Márc. 27 2023, 22:27


Dave & Marion

Ez a ma esti lazítás döbbent rá arra, hogy többször kéne ilyet csinálnom. Nem sűrűn járok el munka után bárhova is, általában a fáradtság erősen húz az ágy felé. Amikor már sorozatban sokadik kifogást és mentséget hozom fel a saját javamra, olyankor azért be szoktam adni a derekam, ha a többi rezidens úgy dönt, egy hosszú műszak után jó lenne legurítani valamit, de nem túl sűrűn ücsörgök bárokban, teli pohárral a kezemben. Pláne nem teli pohárral és több üres pohárral magam előtt. Ma viszont nagy szükségem volt rá, hogy ne egyenesen haza menjek és tovább kattogjak a tizenéves fiúval történteken egyedül, a csöndes lakásban.

- Igen, valószínűleg jobb lenne egy dombbal kezdeni - válaszolom a félig teli poharmat szorongatva. Első alkalommal egy egyszerű túra is biztosan jól lefárasztana, másnap fájna mindenem, nyöszörögve kelnék ki az ágyból, ha egyáltalán ki tudnék kelni. Az utóbbi időben eléggé elszoktam a mozgástól, az időm nagy részét a kórházban töltöm, amit pedig nem, azt igyekszem alvással vagy valami egyéb pihentetővel tölteni, hiszen a műtőben nem lehetek túlságosan kialvatlan.

Nem vagyok hozzászokva, hogy magamról beszéljek bárkinek is, ennek ellenére jó egy kicsit a megszokott körülményeken és ismerős falakon kívül megnyílni valakinek, és a másik oldalt is meghallgatni. Azt eddig is tudtam, hogy Dave fantasztikus orvos és sebész, most pedig egy kicsit másik oldalát is megismerhettem, aminek örülök. Már éppen eleget ittam, erről meg vagyok győződve, ennek ellenére mégis egy újabb körre adom a fejem. Az asztalhoz visszaérve az eddigi alkoholmámorból szinte pillanatok alatt józanít ki a felismerés, hogy valaki a társkeresőn csak ellopta Dave képeit és álprofilt hozott létre, valójában nem Dave van a felhasználói fiók mögött. Menekülőre fognám, ha a táskám tartalma nem landolna egyenesen a földön és okozna további kellemetlen másodperceket. Végül átadom Dave-nek a telefont, hogy ő is szemügyre vehesse, mennyire hihetőre sikerült a kamu profil, aminek bedőltem. Hülyén érzem magam, rettenetesen kínos ez a helyzet. Ha még össze is rakja, hogy ez azt jelenti, hogy jobbra húztam?! Áshatom is a saját síromat nagyjából.

- Nem, dehogy - legyintek sóhatjva. Lehet ez még ennél is rosszabb? Kétlem. A saját szégyenemben elsüllyedve az asztal lapját nézem, aminek a konkrét erezetét már nehéz kivenni ennyi alkohol után, de inkább ez, mint Dave arca. Tartok a reakciójától.

- Tessék? - kérdezem zavartan és végre nem az asztalt nézem, hanem Dave tekintetét keresem. Életemben ma hallok először a lánya létezéséről, erre tessék, egy olyan platformon is visszaköszön, ahol a legkevésbé számítottam volna rá. Szép lassan magamban is összerakom a kirakós darabjait, de csak egyre több kérdés vetődik fel bennem. Ha valakivel matchel, beszélget és elég jónak ítéli meg az apjának, akkor vakrandit szervez neki? Vagy egyszerűen közli vele a helyzetet? Vagy mégis mit csinált volna? - Nem, te ne haragudj, nem kellett volna így letámadjalak vele - szabadkozom bocsánatkérően. Remélem, hamar lezárjuk és magunk mögött hagyjuk ezt a beszélgetést, mert most még úgy érzem, ki tudok belőle jönni anélkül, hogy lesülne a bőr az arcomról. Épp mikor már ebbe a kellemes tévhitbe ringatom magam, Dave-nek akkor esik le, mi történt valójában. Válasz helyett szótlanul pislogok és a lelki szemeim előtt pörgetem le az eddigi éveimet. Most kell új munkahelyet keresnem vagy sem? Még nem késő elrohanni. Szégyen a futás, de hasznos. A szemeimmel mégsem a kijáratot keresem, hanem a mobilomat nézem és figyelem, ahogy Dave átlapozgatja a képeimet. Határozottan ez az este mélypontja. Sikerült abszolút lejáratnom magam az előtt az ember előtt, akivel napi szinten együtt dolgozom. Egy kicsit talán az oldja a bennem hirtelen felgyülemlett feszültséget, amit ezután mond. Kell pár pillanat, amíg felfogom, meg igazából el sem akarom hinni azonnal; mindketten ittunk már eleget, ilyenkor sok minden kicsúszik az ember száján, amit nem gondol át. - Oh… valóban? - Az agyam teljesen leblokkolt, nem tudom, mit mondjak vagy kérdezzek. Rövidzárlatot kaptam. A következő italra bólintok, egy utolsó kör még belefér. Legalább lesz addig időm összeszedni a gondolataimat, amíg nem ül velem szemben. Remélem, az újabb alkoholmennyiség gondoskodik róla, hogy holnap hiányosak legyenek az emlékeim a mai estéről és pont a kínos részletek esnek majd ki. Á, úgysincs ekkora szerencsém. Visszahúzom a telefonomat magam elé és átlapozgatom Dave képeit. Most sokkal alaposabban megnézem a “profilját”, mint korábban. A kórházban - és valószínűleg az utcán is - sok nő sok mindent megadna azért, hogy csak beszélgethessen vele egy kicsit kettesben. Én meg itt iszogatok vele, Tinderen matchelünk, de amúgy nem is ő az, utána mégis azt mondja, hogy ő is jobbra húzott volna. Egy ilyen pasi mégis miért húzna engem jobbra? Jóformán bárkit megkaphatna, akire csak ránéz. Ez a néhány perc, amit a pultnál töltött többé-kevésbé elég ahhoz, hogy összeszedjem magam. Egy halvány mosollyal megköszönöm az italt és magam elé húzom.

- Szóval Isabel miatt maradt félbe egy randid? - kérdezem egy kicsit oldva a hangulatot. - Volt azóta folytatás?


credit • megjegyzés • szószám



--- and suddenly
i was there, caught up in a dream, running after a new reality.

Dave Connor imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Marion Arceneaux
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Marion & Dave | broken 005f9b5d99f210f416695e4abd06902dfc7a73a0
Marion & Dave | broken A9ff083ca685658b9ca6c677ebc7432592add7c4
★ kor ★ :
32
★ családi állapot ★ :
Marion & Dave | broken Tumblr_pgg8hgE7vT1rk9elqo6_r1_400
• Dreamin' all day and dreamin' all night
I could do this the rest of my life
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Marion & Dave | broken 8eeba89438d2c614d677d13d2729a31220d9ba44
★ idézet ★ :
I'm in a foreign state
My thoughts they slip away
My words are leaving me
They caught an aeroplane
★ foglalkozás ★ :
• sebész rezidens
★ play by ★ :
• elizabeth lail
★ hozzászólások száma ★ :
106
★ :
Marion & Dave | broken 7551efec4a96af29b4ff06b55666dbdf5de1dcb0
TémanyitásRe: Marion & Dave | broken
Marion & Dave | broken EmptyHétf. Május 29 2023, 23:12

Marion and Dave
They say time heals everything. They were wrong.



Ez az este eddig szokatlanul változatosra sikeredett. Mondhatni búfelejtés céljából érkezünk a bárba, meggyászolni a fiút, aki ma sajnos a műtőasztalon maradt, de néhány ital után igazán őszinte beszélgetés kerekedik ki közöttünk Marionnal. És ez azért nem mindennapos. Persze átjövök időnként a kollégákkal kiereszteni a gőzt... Ez a munka, az ezzel járó állandó nyomás és felelősség szinte megköveteli, hogy teret és időt hagyjunk a kikapcsolódásnak is, illetve annak, hogy ápoljuk a kapcsolatainkat, még ha az csak kollegiális is. Hisz a mai nap is jó példája annak, milyen fontos, hogy tudjunk egymásra támaszkodni, ha éppen arra van szükség. Bár ezek az iszogatások azért ritkán mélyülnek ilyen bensőséges beszélgetésekig. Tulajdonképpen tényleg jól érzem magam Marionnal, és szinte meg is feledkezem arról, mi történt korábban a kórházban. Vagy legalábbis már nem érzem annyira nehéznek a lelkemet. De a kolléganő aztán szinte egyik pillanatról a másikra, számomra érthetetlenül váratlanul, úgy dönt, hogy ennyi elég is volt ebből az estéből, és menne. Ha nem pillantom meg a telefonja kijelzőjén a saját fotómat, talán sosem rakom össze a képet arról, hogy mi történhetett ilyen hirtelen. Ám az engem is meglep, hogy Isabel ezt meg merte lépni. Most szabadkozhatok miatta, és igazából tényleg sajnálom, hogy ilyen kellemetlen helyzetbe hozta ezzel Mariont. Viszont ahhoz megint csak kell egy kis idő, amíg rájövök, hogy miért is ennyire zavarba ejtő számára a dolog. Nyilván egyrészt az alkohol az oka, hogy nem vág gyorsabban az eszem, meg hát nem éppen mindennapi ez a szituáció. De miután végre sikerül mindent kibogoznom, arra is ráeszmélek, hogy Isa valójában nem tévedett akkorát. Vagy talán csak... ennek valamiért talán éppen így kellett történnie. Már csak azt kellene elérnem valahogy, hogy a kedves doktornő újra kicsit feloldódjon, ne érezze magát ennyire kínosan és zavarban. Erre megoldásképpen viszont először csak annyit tudok tenni, hogy hozok magunknak még egy kört abból, amit eddig ittunk. Az, hogy elsétálok a pultig, és kivárom az italokat, valójában nekem is ad még egy kis gondolkodási időt, ami igazából jól is jön. Mert közben megállapíthatom, hogy Marionnal tényleg egész jól kijövünk, őszintén tudunk beszélgetni, a munkában is jól megértjük egymást, és ezek szerint a vonzalom is megvan. Talán tényleg most volna itt az alkalom, hogy tegyek felé egy lépést, egy gesztust, amivel igazolom, hogy valóban jobbra húztam volna én is. Hisz, ha így lett volna, minden bizonnyal nem csak iszogatnék tovább, mintha mi sem történt volna.

Leteszem az italokat az asztalra, amikor visszatérek hozzá, de nem foglalok helyet újra. Persze kérdését hallva elmosolyodom, tetszik, hogy időközben ő is újra feloldódott valamelyest, és próbál újra közvetlenebbül viselkedni. - Igen, el kellett hoznom őket, Isát és egy barátnőjét, egy egyetemi buliról, mert egy kis bajba keveredtek. A hölgy viszont nem volt túl megértő, úgyhogy nem, annak a randinak végül nem volt folytatása - ingatom a fejemet, még mindig az asztal mellett állva. Az egyik poharat elé tolom, a másikat az övéhez koccintom, aztán leöntöm a tartalmát. - Gyere, táncolj velem! - intek fejemmel a bár másik felébe, ahol az igazi szórakozás zajlik. A felkérés talán kissé váratlan, vagy gyors, de ezt ennyi alkohol után már nem tudnám biztosra megállapítani. Csak azt tudom, hogy szeretném magunk mögött hagyni az iménti kellemetlen szituációt, és a tudtára hozni, hogy valóban szimpatikusnak és vonzónak találom, ehhez pedig egy tánc elég biztonságos megközelítésnek tűnik.  



In a room full of art, I'd still stare at you.

Marion Arceneaux imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Dave Connor
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Marion & Dave | broken C14b6d2199acf229546d2b873462be60ce066ece
Marion & Dave | broken 29dab8aa04e7dc39de33a1cf00588ff8832eb559
★ kor ★ :
41
★ elõtörténet ★ :
Do not judge my story
by the chapter you walked in on.
♫ :
Dreamin
★ családi állapot ★ :
Marion & Dave | broken A9ff083ca685658b9ca6c677ebc7432592add7c4
Fate may have brought us together,
but it's my
heart that wants us
to stay together
forever
.
★ lakhely ★ :
• Manhattan
★ :
Marion & Dave | broken 2d666cf46f8ed6fa685558e33147d5b83dc09732
★ idézet ★ :
Don't limit your challenges ;
challenge your limits.
★ foglalkozás ★ :
Trauma surgeon and Chief of Surgery at NewYork-Presbyterian
★ play by ★ :
• Matt Czuchry
★ hozzászólások száma ★ :
185
★ :
Marion & Dave | broken Fec52e73c046b34e8a5fbe86fb72ef98b04dabe1
TémanyitásRe: Marion & Dave | broken
Marion & Dave | broken EmptyKedd Május 30 2023, 23:07


Dave & Marion

A mai nap leginkább - rossz és jó értelemben vett - meglepetések sorozata. Már egészen kezdem megszokni a kiszámíthatatlanságot, amihez eleinte nehéz volt alkalmazkodnom, mert nem fogadtam el könnyen, ha valami nem úgy sikerült, ahogy szerettem volna, de a hetek, hónapok előrehaladtával muszáj volt alkalmazkodnom ehhez a megmásíthatatlan tényhez; a mi szakmánkban mindig számítani kell váratlan fordulatokra, amiket nem látunk előre, bármikor történhet valami olyan, amivel nem számoltunk korábban, még akkor is, ha a lehető legjobban végezzük a munkánkat. Justin esete is ilyen volt, és amennyire rányomta a bélyegét a tragédia a délutánra, annyira sikerült magamban lezárni az egészet és, ha csak ideiglenesen is, de másra koncentrálnom. Sokszor eszembe fog még jutni a fiú esete és valószínűleg Dave-hez hasonlóan végigpörgetem majd magamban, mit csinálhattunk volna másként, mi lett volna az a pillanat, amikor még tudunk rajta segíteni, mit nem vettünk észre, vagy mi volt az a pont, ahol esetleg valóban mi hibáztunk, de sok más mellett azt is megtanultam, hogy nem emészthetjük magunkat a sikertelen esetek miatt. A munkánk ezzel jár, és nem szabad hagyni, hogy az érzelmeink elhatalmasodjanak rajtunk.

Mindkettőnknek jót tesz a figyelemelterelés és néhány ital, amivel kellően sikerül lezsibbasztanom magam és egy kicsit máshová koncentrálnom. Nem erre számítottam, de egy kifejezetten kellemes - helyenként ugyan kínos, de összességében jóleső - és őszinte beszélgetés kerekedik ki közöttünk. Sikerül egészen feloldódnom és némileg elengednem magam, amiben a társaságon kívül nagy segítségemre van az ital is, egészen addig, amíg sikerül saját magam a lehető legkellemetlenebb helyzetbe hoznom. Bár, ez is inkább közös koprodukció Dave lányával, mint kiderül. Jobban tettem volna, ha inkább csöndben maradok, vagy csak rá sem nézek a telefonomra, akkor mindkettőnket megkíméltem volna ettől a bizarr helyzettől. De talán csak magamat kíméltem volna meg bármitől is, hiszen én érzem magam kellemetlenül; nekem ég le az arcomról jóformán a bőr, és én aggódhatok amiatt, mit gondol ezután rólam majd Dave. Még ha nem is ismeri annyira ezt a platformot - amit nem tudhatok -, akkor sem nehéz összerakni a kirakós darabjait. Jobbra húztam, amivel jóformán elárultam magam. Magamban először megkérdőjelezem a szavait, de aztán végül arra jutok, hogy mi oka lenne nem az igazat mondani? Idáig is meglepően őszintén tudtunk beszélgetni egymással, ez miért most változna meg? Egyszerűen csupán nehezemre esik elhinni, hogy pont ő hasonlóan tett volna, mint a lánya. Örülök neki, inkább csak annyira valószínűtlennek tartom…

Amíg a pultnál kikéri a következő - és számomra egészen biztosan utolsó - kört, akad némi időm a gondolataimat rendezni és összeszedni magam. És azt hiszem, csak akkor kezdem valóban elhinni, amit mondott, amikor látom visszafele jönni az italokkal. Ha nem lett volna igaz, valószínűleg azonnal a kijárat felé vette volna az irányt. Valamelyest sikerül megnyugodnom az előbbi közjáték után, és egy kérdést feltéve, ami részemről némi puhatolózásnak is felfogható, próbálok továbblépni. Érdekel, mi lett annak a randinak a folytatása, ha történt egyáltalán folytatás. Nem ő lenne a történelemben az első férfi, aki párkapcsolatban él, ennek ellenére online társkeresőn is fent van. Nem ennek a típusnak nézem, de bárki okozhat meglepetést.

- Sajnálom - húzom el a számat egy pillanatra, amikor meghallom, hogy nem lett folytatása annak a bizonyos félbemaradt randinak. De igazából csak egy részem sajnálja, amit persze kimondani nem fogok. A felém tolt italt elfogadom és a felkérést hallva gyorsan legurítom a tartalmát. Váratlanul ér, amit nem leplezek, hirtelen nem is tudom, mit mondjak, de a női megérzésem azt súgja, hogy kölcsönös a szimpátia egymás felé, és ez most egy lehetőség kicsit közelebb kerülni egymáshoz. - De csak ha nem nevetsz ki, mert borzasztóan táncolok. - Az üres poharat indulásra kész az asztalra rakom csak és felállok, hogy az este folytatását a bár másik felében tudjuk megejteni.


credit • megjegyzés • szószám



--- and suddenly
i was there, caught up in a dream, running after a new reality.

mind álarcot viselünk
Marion Arceneaux
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Marion & Dave | broken 005f9b5d99f210f416695e4abd06902dfc7a73a0
Marion & Dave | broken A9ff083ca685658b9ca6c677ebc7432592add7c4
★ kor ★ :
32
★ családi állapot ★ :
Marion & Dave | broken Tumblr_pgg8hgE7vT1rk9elqo6_r1_400
• Dreamin' all day and dreamin' all night
I could do this the rest of my life
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Marion & Dave | broken 8eeba89438d2c614d677d13d2729a31220d9ba44
★ idézet ★ :
I'm in a foreign state
My thoughts they slip away
My words are leaving me
They caught an aeroplane
★ foglalkozás ★ :
• sebész rezidens
★ play by ★ :
• elizabeth lail
★ hozzászólások száma ★ :
106
★ :
Marion & Dave | broken 7551efec4a96af29b4ff06b55666dbdf5de1dcb0
TémanyitásRe: Marion & Dave | broken
Marion & Dave | broken Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Marion & Dave | broken
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» not broken, just curious
» Dave & Marion • doctor needed
» Rose not the broken one
» Broken heart
» T♡R // walking on broken glass

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: