New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 101 felhasználó van itt :: 3 regisztrált, 0 rejtett és 98 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Zoey Miles
tollából
Tegnap 23:23-kor
Lambert Schultz
tollából
Tegnap 22:59-kor
Marigold Miller
tollából
Tegnap 22:44-kor
Aston Miles
tollából
Tegnap 22:05-kor
Julian C. Hemlock
tollából
Tegnap 22:01-kor
Oaklyn Davis
tollából
Tegnap 21:58-kor
Cale Braxton
tollából
Tegnap 21:34-kor
Rowan W. Mills
tollából
Tegnap 21:18-kor
Perla Rivera
tollából
Tegnap 21:09-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
53
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
36
Üzlet
28
29
Összesen
229
218

Karin & Maddie
TémanyitásKarin & Maddie
Karin & Maddie EmptyVas. Szept. 26 2021, 21:27



Mindig is kedveltem azokat a más oldalról megközelítő megoldásokat amikkel igyekeztek még több ember figyelmét felhívni arra, hogy nem csak a fizikai egészségünkre fontos ügyelni, hanem a mentálisra is. Az egyik kölcsönös hatással van a másikra és ha valamelyiket háttérbe szorítjuk, azzal magunkat akadályozzuk a teljes gyógyulás felé vezető irányba. Ez az egyik oka annak amiért letagadhatatlan lelkesedés jár át a konferencia miatt. Minden évben és jobb esetben ugyanebben az időszakban kiragadnak a sok közül egy igazán lényeges témát és úgy járják körbe azt, hogy azzal még több embert magukhoz vonzzanak. Az idei téma részleteiről most sokat nem árultak el, de a tavalyi év sikerei után úgy tűnik nem is volt szükséges, hisz sokakat már csak a kíváncsiságuk is elhozta a helyszínre. Számomra ugyancsak nem volt befolyásoló tényező az, hogy milyen témát feszegetnek, hiszen mindegyik egyaránt fontos volt, noha éppenséggel nem mindenkinek ugyanaz került az első helyre. Mindannyian nap mint nap megvívjuk a saját csatáinkat és többségünk ezt minél jobban igyekszik palástolni, hogy ne szoruljon a külvilág felé magyarázattal. Ez a hely egy lehetőség az ilyen személyeknek, hogy úgy kapjanak reményeik szerint választ miképp a kérdésük nem került kimondásra. Még ha nem is vallaná be nyíltan, de valahol minden ember próbál jobban lenni és különféle módszereket bevetni ehhez. Valakinek az segít ha másoknak mondja el az érzéseit és ezzel szemben ott van a másik oldal, akik jobb szeretnek maguk a végére járni a bennük zajló dolgaiknak. Egyik sem helyes vagy helytelen, hiszen megannyi különböző személyiség között nem várhatjuk el a másiktól, hogy hasonlóan élje meg az érzéseit mint ahogyan mi magunk tesszük. A lényeg, hogy vagy így vagy úgy, de végül megkapja azt a segítséget amire igazán szüksége van.
Karinnal a legutolsó találkozásunk óta igyekszek minden információt megosztani a lebeszélt eseményről és ha bármiféle változást is észlelek, azzal is egyből felvilágosítom őt. Szerencsére eddig minden simán alakult és a konferencia részletei is stabilan tartották magukat az előírtakhoz. Örülök, hogy Karin végül beleegyezett, még ha mondhatni ez nem éppen az a rendhagyó óra, amit egy olyan alkalom során kaphat, mint a miénk, de talán nem éli meg majd csalódásként.
A címet és az időpontot még a tegnap folyamán átküldtem neki és megbeszéltük, hogy a konferencia helyszíneként szolgáló előcsarnokban futunk össze majd.
Jó páran már megérkeztek annak ellenére, hogy még egy fél óra van a kezdésig és ismeretlennek nem mondható nyüzsgés tölti be az épület tágas terét.
A bejárattól pár lépésre egy hatalmas táblán a konferenciát tartó személyek nevei vannak felsorolva, a nevük mellett pedig a terem szám és az előadásuk kezdésének időpontjai vannak jól követhetően feltüntetve. Számomra csak egy-két név válik ismerőssé, akikkel karrierem során találkoztam vagy akikről csak hallottam az évek leforgása alatt. Michael Simmons, Rebekah Ford és Vincent Grey nevével és eredményeivel többször is összefutottam már, Rebekahval pedig még egy-két szót is sikerült váltanom. Kedves, ámbár távolságtartó nő, aki nagyon ügyel a részletekre, amik egy beszélgetés menetét alkotják. Nem volt kényelmetlen a szóváltásunk, de hosszabb távon akár zavaróvá is válhatott volna mennyire a másik lelkébe lát. Talán ő már nem emlékszik rá, de az én emlékezetemben élénken él a kép ahogy fél óra leforgása alatt már rétegenként dobta félre életed könyvének fejezeteit. Nem hinném, hogy Karinnak a második alkalommal pont egy ilyen élményre lenne szüksége, szóval maradunk csak az eredeti tervnél.
Még mielőtt továbbállnék, gyorsan végigfutom a maradék három nevet is, aztán lepillantok az órámra. Nem vagyunk elkésve, csak ugye ragaszkodva jó szokásaimhoz jobb szeretek korábban megérkezni, mint ami szükséges lenne.
Karint öt perccel később veszem észre a bejárati ajtónál, majd megindulok felé, hogy elnavigáljam őt az egyre sűrűbben érkező csoportoktól.
- Jobb lesz nem elkeveredni egymástól. - a köszönésem után osztom meg vele gondolataimat, majd az egyik asztalhoz vezetem őt, ahol üresen álló címkék sokasága terül el, melyet majd a felsőnkre kell akasztani. Először neki veszek el egyet, majd írom fel rá a nevét, majd megismétlem a sajátommal is ugyanezt, miután átnyújtottam neki a rögtönzött névjegykártyáját.
- A mi előadásunk egy negyed óra múlva kezdődik a másodikon, de ha gondolod kinézhetsz egy másikat is a tábláról, amire inkább kíváncsi lennél. - ajánlom fel neki és fejemmel az említett információs tábla felé biccentek.
- Nem vagy szomjas? Az előbb mintha láttam volna valamerre egy italos pultot felállítva, de most már annyian lettek, hogy lehetetlennek tűnik egy pontból felmérni az egészet. - jegyzem meg csak úgy mellékesen, de végül elhallgatok, hogy neki is végre szót tudjak adni. Nem szeretném, ha kötelességnek vagy rosszabb esetben kényszernek élné meg az ittlétet.

karinmaddie








mind álarcot viselünk
Madelaine Lester-Riggs
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Karin & Maddie 935a042cf4e74c87af9651e1f5dd8a7754a297eb
Karin & Maddie Fce8884116c5e9a87fc902d35eb422077498c0f5
★ kor ★ :
34
★ elõtörténet ★ :
If chaos is a work of art
then my heart is a masterpiece
★ családi állapot ★ :
Karin & Maddie 6c31ba6d7c2e4781f116a390d655c2b37c0e4f45
I never minded being on my own
Then something broke in me
and I wanted to go home
To be where you are ♡
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Karin & Maddie 1fd0a01867cef9ebef2d5b13cdb1f62cd6aaed3d
★ idézet ★ :
• Hello, I am Madelaine, your personal healthcare companion. On a scale of one to ten, how would you rate your pain? •
★ foglalkozás ★ :
pszichológus
★ play by ★ :
✿ margot elise robbie ✿
★ hozzászólások száma ★ :
382
TémanyitásRe: Karin & Maddie
Karin & Maddie EmptyKedd Szept. 28 2021, 18:56

Maddie & Karin

Valamiért mindig is érdekelt a pszichológia, és most nagyon örülök, hogy a fő szakom mellett erre is van időm. Annak meg pláne elmondhatatlanul örülök, hogy egy olyan szuper külön tanárt is tudtam szerezni, aki annyira szuperül magyaráz, mint Md. Riggs, bár megkért, hogy tegeződjünk, így Maddelaine. Már az első óránkon is egy csomó dolgot megvilágított, arról nem is beszélve, hogy mennyire érthetően fogalmaz és magyaráz. Amikor átnéztem a közös jegyzeteinket, szinte mindent azonnal meg is jegyeztem, vagy, ha a szakszavak nem is mentek olyan könnyen, az összefüggések ragadtak. Már aznap meg is beszéltük, hogy a következő egyből egy rendhagyó óra is lesz, amikor egy konferencia lesz megtartva a legkülönbözőbb témákban, amin ott leszünk. Azóta én is próbálok utána nézni az előadóknak és a témáknak, bár most egy kicsit besűrűsödött az iskolai anyag, így viszonylag kevés időm volt szörfözgetni a neten.
Ebben viszont nagy segítséget nyújtottak azok az anyagok és tájékoztatók, amiket Meddeline küldött át. Így egy kicsit leszűkült a keresési kör, és nem kellett feltétlen Ádámtól és Évától elkezdenem vaktában keresgélni. Ezzel legalább azt elérte, hogy nem úgy fogok ott ülni, mint egy hal, aki csak pislogni tud, hanem meg tudom alapozni a tudásomat az előadások tekintetében. Ez lehet, kicsit strébernek hangzik, de csak azért, mert másoknak ez a véleménye, nem fogok azon változtatni, hogy nem keresek rá arra, ami érdekel. Itt a felsőoktatásban már valóban magunkért tanulunk és nem azért, hogy megfeleljünk a szülői/tanári elvárásnak.
Az időpont és a helyszín véglegesítésére vonatkozó üzenet viszont egy teljesen más lelki és mentális állapotban ért, így első pillanatban azt sem tudtam volna, hogy fiú vagyok-e vagy lány. De talán ez nem is annyira meglepő, ha valaki tudja, hogy én éppen egy olyan „fizikaórán” ülök, ahol a felső légrétegekben lezajló azon fizikai folyamatokat hallgatom, amik a különböző típusú villámokat okozzák. Ezek az égi tünemények, amiknek majdhogynem mesebeli nevük is van, mint az Elves, Sprites, Blue jetek, műhold és légköri ballonok képei és videói valóban elvarázsolják a legtöbb ember, legalább is szerintem. Így talán már valóban nem is annyira meglepő, hogy pszichológiai konferencia időpontját és helyszínét tartalmazó üzenet, első pillanatra kínainak tűnik.
Az óra végeztével viszont már minden visszakerült a helyére a fejemben, és izgatottan válaszolok az üzenetre, hogy „tökéletesen megfelel, és ott leszek a megadott helyen és időpontbaen”.
Másnap a gépem időben landol, és minden csatlakozást is elkapok, így a megbeszélt időpont előtt a helyszínre érek. Ez viszont nem jelent túl sokat, mert már jó néhányan összegyűltek, így kicsit nyújtózkodnom kell, hogy legalább szemmel megtaláljam a Doktornőt. Itt nélküle elég elveszettnek érezném magamat.
- Szia! - köszönök én is. - Valóban - értek egyet vele. - Meglátva ezt a tömeget, kicsit aggódtam is, hogy megtalállak-e, de szerencsére Te szemfülesebb voltál - mosolygok kiegészítve a válaszomat, miközben megindulok utána. Az egyedi névjegykártyát, amit Maddie most adott át nekem, felragasztom a felsőmre, abban a reményben, hogy a konferencia végéig ott is marad.
- Amennyire a neten elérhető volt, illetve, amiket Te átküldtél, már utána néztem az előadásoknak, de szerintem az általad választottnál nem is találhatnék jobbat - osztom meg vele a véleményemet. Nekem jóval kevesebbet mondanak ezek a témák és az előadók nevei, mint a Doktornőnek, így nyugodt szívvel bízom magamat a választására. Egyáltalán nem hiányzik, hogy olyan előadásba tenyereljek bele, amiből egy mukkot sem értek, legfeljebb a névelőket és kötőszavakat.
- Ha valóban van még negyed óránk, és nem kezdik meg hamarabb, akkor én lehet, hogy magamhoz vennék valami innivalót, és kicsit talán körbenéznék, hogy mi merre található - gondolok itt például egy mosdóra, vagy büfére a későbbiekre tekintettel. - Utána meg, ha Neked is megfelel, akkor be is ülhetünk, hogy olyan helyet találjunk, ami megfelelő - mondom javaslatként a meglátásomat.

mind álarcot viselünk
Karin Bjorge
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Karin & Maddie Emilie+Voe+4

Karin & Maddie 13370769
★ kor ★ :
21
★ elõtörténet ★ :
Karin & Maddie Tumblr_m6dga07FCM1r4fem8o1_500
ET
★ családi állapot ★ :
Szingi, futó kapcsolatokkal
★ lakhely ★ :
Mikor hol: Cornell - Manhattan - Oslo
★ :
Karin & Maddie 5121686
★ foglalkozás ★ :
diák, diákmunkás
★ play by ★ :
Emilie Marie Nereng "Voe"
★ szükségem van rád ★ :
Barátok extrákkal

életem legnagyobb talányaKarin & Maddie Images?q=tbn:ANd9GcR68oohm7WzHI3InUPxFV0b_yISFm1-5Dynk8pHQMSl5DAF8s35rR-zL83pOHAjwN-Gsdc&usqp=CAU
★ hozzászólások száma ★ :
299
★ :
Karin & Maddie Images?q=tbn:ANd9GcSQGBVWJlUBR2LtFo2S8iNoXSFLbk_STGzIBQ&usqp=CAU
TémanyitásRe: Karin & Maddie
Karin & Maddie EmptySzomb. Okt. 23 2021, 17:35



Kissé még új terepnek számított számomra, hogy külön órákat adjak másoknak, de ettől még nem éreztem, hogy kényelmetlenül érintene ennek kivitelezése. Sőt, mondhatni inkább örömmel töltött el, hogy valaki a szabadidejét hajlandó ennek a témának a megismerésére szentelni. A pedig még egy plusz dolognak számított, hogy Karin érdeklődő társaságnak bizonyult ehhez, akivel könnyedén sikerült megtalálni a közös hangot.
A változások vagy az újdonságok önmagukban nekem mindig kettős mércének hatott. Tudtam, hogy csak akkor tanulhatok és tapasztalhatok többet a világból, ha kimerészkedek a komfortzónámból és megismerem más oldaláról is az engem körülvevő tényezőket. Olykor túlzottan is ragaszkodtam a megszokott rendszeremhez, hiszen nem éreztem, hogy  unalommal töltene el melyen sürgetően változtatnom kellene. Szerettem a megrögzött kis ritmusomat és az elképzeléseimet, amik bevált elvekkel is jártak. Így amikor valami olyat érzékeltem, ami kizökkentett ebből, akkor eleinte nehezen tudtam csak elfogadni. Néha viszont a változás nem csak rossz dolgot hozott magával, ahogyan ezt a jelenlegi helyzet is mutatja. Lehet újdonságként élem meg, amiben próbálom a legnagyobb elvárást kitűzni magam elé, melyet addig kell finomítgatnom, amíg el nem érem azt. Addig pedig nagyon reméltem, hogy Karin felé ezt nem érzékeltettem, hiszen a saját bizonytalanságom őt is hasonló kételyek felé terelnék, melyeket jobb lenne elkerülni. Ahogyan ő neki is, úgy nekem is még tanulnom kell, hogy adjam át a bennem lakozó tudást. Könnyedség viszont az, hogy ez a munka számomra nem teher vagy szimpla kötelesség, aminél azt várom mikor is leszek már túl rajta. Ez ennél természetesebb és csak remélhettem, hogy idővel Karin is hasonlóképpen fogja majd fel ezt.
Az egész új terep másik része az, hogy ilyenkor mindig feléledt bennem miképp megpróbálom minél érdekesebbé tenni az adott változókat. Tölthettük volna a következő óránkat ugyanúgy egy kávézóba vagy jobb idő lévén akár egy parkba is, de akartam mutatni Karinnak egy olyan világot, ami egyetemi éveim során engem is lenyűgözött és még a mai napig gyermeteg érdeklődéssel ülök be egy-egy előadásra, hogy tanúja legyek a nálam tapasztaltabbak gondolatmenetének is. Számomra nem volt kérdés, hogy hova vezetne a második óránk, viszont örülök, hogy a döntésem őt sem késztette megfutamodásra.
A helyiség egyre elterjedő zsúfoltsága nem éppen szokatlan, de mindezek ellenére csak ritkán futok össze ismerős arcokkal. Ellenben ha mégis, akkor az előadások között szeretünk egy ital mellett elbeszélgetni, amik során mindig érdekes témák kerülnek elő, de a legtöbb esetben cserélődik a társaság. Más városok, összeegyeztethetetlen időpont, bármi közrejátszik ahhoz, hogy ez elkerülhető legyen. Talán jobb is, mert legutolsó alkalommal szinte menekülnöm kellett az egyik személy előtt, aki próbált rávenni egy tv-s szereplésre. Ha két dologra mondható volt, hogy távol álltak egymástól, az a kamera és én voltam.
Most amúgy is más a helyzet, így igazán nem is keresem mások társaságát, már csak azért sem, mert nem sokkal később befut Karin is.
- Elsőre elég rémisztő tud lenni, de egy idő után könnyebben lehet navigálni közöttük. - értek vele egyet. - Volt idő amikor azzal ütöttem el a várakozási időt, hogy csoportba rendezgettem őket és próbáltam felmérni ki melyik előadást választja majd. Nagyon csak találgatásra ment, de jókat lehetett mosolyogni azon, ha végül igazam lett. - mesélem el neki egy emlékemet, majd miután beleegyezik az italba, egyből a pult felé terelem magunkat.
- Mit kérsz? Nem messze láttam egy pincért pezsgős poharakkal cirkálni, de kérhetünk szimplán vizet is. Ha viszont rám hallgatsz és te is válogatós vagy, a koktélokat egyelőre ne célozd be. Néha egészen meg kell szenvedned, hogy megtaláld a megfelelőt. - ki is szúrom az italos részt és magamnak csak egy pohár ásványvizet választok.
- És olvastál valami plusz dolgot is, hogy eddig milyenek voltak az előadások vagy teljesen az első élményre hagyatkozol? - érdeklődök tőle. - Ha választottál, akkor körbevezethetlek, de csak termek vannak termek után. Viszont a falon lévő festményeket egészen érdekes folyamat kielemezgetni a meglátásaid szerint. - vonok finoman vállat, miközben körbetekintek a helyiségbe, magunkat pedig oldalrészt irányítom, hogy ne sodorjanak el minket. Meg persze akadnak olyan emberek, akikkel egészen jó beszélgetéseket lehet folytatni, de akadnak olyanok is, kik ennek ellenkezőjét képviselik.

karinmaddie








mind álarcot viselünk
Madelaine Lester-Riggs
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Karin & Maddie 935a042cf4e74c87af9651e1f5dd8a7754a297eb
Karin & Maddie Fce8884116c5e9a87fc902d35eb422077498c0f5
★ kor ★ :
34
★ elõtörténet ★ :
If chaos is a work of art
then my heart is a masterpiece
★ családi állapot ★ :
Karin & Maddie 6c31ba6d7c2e4781f116a390d655c2b37c0e4f45
I never minded being on my own
Then something broke in me
and I wanted to go home
To be where you are ♡
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Karin & Maddie 1fd0a01867cef9ebef2d5b13cdb1f62cd6aaed3d
★ idézet ★ :
• Hello, I am Madelaine, your personal healthcare companion. On a scale of one to ten, how would you rate your pain? •
★ foglalkozás ★ :
pszichológus
★ play by ★ :
✿ margot elise robbie ✿
★ hozzászólások száma ★ :
382
TémanyitásRe: Karin & Maddie
Karin & Maddie EmptyVas. Nov. 14 2021, 09:38

Maddie & Karin

Nem vagyok egy elveszett kislány, és már jó néhány szórakozó helyen is megfordultam, tehát általában könnyedén feltalálom magam nagyobb tömegben is. Most viszont, ennek a konferenciának a helyszínén, kicsit mégis elveszettnek éreztem magam, hiszen itt még a környezet vagy a szituáció sem ismerős. Egy buliban mindig a pultnál, vagy annál a helynél lehet bárkit megtalálni, ahol a pia és a kaja van. Egy kirándulásnál az örökös kiindulási pont a szállítójármű vagy a szállás, tábor. De itt? Jó, van italos és kajás stand, meg információs tábla, de ezen kívül még vagy legalább egy tucat olyan hely, ahol az emberek gyülekeznek, gyülekezhetnek. Ezért is örülök, hogy Maddie ennyire hamar rám talál, mert már azon kezdtem el gondolkozni, ha sehol sem látom, felállok egy padra, és onnan hívom fel, hogy megtaláljuk egymást.
Érdeklődve hallgatom a régi tapasztalatait a számomra még káosznak tűnő helyszínnel és helyzettel kapcsolatban. - Mármint az embereket rendezgetted csoportba, és próbáltad kitalálni ránézésre, hogy kit mi érdekelhet? Ennyire látszana az embereken az érdeklődési és baráti körük? - lepődök meg egy kicsit. Bár az sincs kizárva, hogy valamit nagyon félre értettem. Persze a foglalkozási markerek minden munkacsoportban látszanak, mint, hogy a kamionsofőrök általában kicsit túlsúlyosak, de azért a fölösleg alatt van izom is, főleg, ami a pakoláshoz kell. A könyvtárosok, irodai munkások általában szemüvegesek és gyengébb fizikumúak, a pincérek pedig nagy többségben vékonyak és könnyed mozgásúak. De még nagyon sokáig lehetne sorolni ezt, de valamiért úgy érzem, hogy kell lennie valami abban, amit a doktornő mond, még akkor is, ha ő is úgy jellemezte, hogy „nagyon találgatásra ment”. A rendőrségi profilozók is valami hasonló alapján tudják az embereket kategorizálni, ha keresnek valakit, bár lehet, hogy tévedek.
- Ne áruld el senkinek, hogy szoktam itt is alkoholt inni, mert én még nem töltöttem be a huszonegyet, és nem szeretném, ha kidobnának még az előadás előtt - súgom egészen halkan Madelaine-nek egy kis cinkos mosollyal az arcomon. Az első órán eléggé kiveséztük az alkoholtémát, és tudom, hogy minden főiskolás, egyetemista iszik a bulikban, de ez a legtöbbjüknek azért itt az USA-ban illegális. Én elvileg otthon se túl sokat alkoholizálhattam volna, bár ott a bátyám azért mindig egy jó nagy kiskaput biztosított, hiszen ő vette meg, vagy az egyik haverja, és úgy kaptam meg, tehát hozzátartozó felnőtt által lettem kiszolgálva, aki szükség esetén velem együtt állította, hogy csak fáradt vagyok, ha kicsit instabil voltam. Valamint mindig rajtam is tartotta a szemét, ha szükséges volt. - Így én inkább maradok a víznél - mondom most már normál hangerővel. - De, ha gondolod, és Te egy koktélra vágysz, és elárulod, hogy milyen ízeket szeretsz, akkor valószínűleg a koktél nevéből meg fogom tudni mondani, hogy az ízleni fog-e neked vagy sem[/color] - ajánlom fel neki a segítségemet.
- Bele-bele olvasgattam, de mivel nem igazán tudtam rendesen elmélyülni bennük, mert most felgyűlt a tanulni való, így nem sok minden marad meg a fejemben, így leginkább Rád és az első benyomásra próbálok hagyatkozni - árulom el őszintén egy kedves mosollyal az arcomon. Tényleg érdekelnek az előadások, de most lényegesen kevesebb időm maradt az előre történő ismerkedésre, mint szerettem volna.
- A későbbiekre tekintettel én leginkább a mosdókra lennék kíváncsi - mosolyodom el szélesen. Hosszú lesz az ittlétünk, és valószínűleg az előadások után sokan fogják megrohamozni a mellékhelyiségeket, és jó tisztában lenni sor esetleges hosszával a rendelkezésre álló helyek tekintetében. - Bár kíváncsi lennék egy-egy festményelemzésre pszichológiai oldalról, mert mint ahogy a könyvek, vagy bármilyen írás, lehet, ezek is sokkal többet elárulnak az alkotóról, mint gondolná bárki. Bár jó magam sosem voltam oda az elvont festményekért, így nekem leginkább azok tetszenek, amik a legjobban visszaadják a valóságot - árulok el magamról egy olyan részletet, ami általában nem szokott szóba kerülni a beszélgetéseim alatt. - Te melyik stílust szereted a legjobban vagy hozzád melyik áll a legközelebb, már, ha szabad megkérdezni? - érdeklődök kedvesen. Bár a művészet ezen része sosem állt hozzám túl közel, így hiába a rajzórák és énekórák elméleti részei, valamint a töriórák művészettörténeti tanításai, csak néhány név maradt meg, de a mögöttes tartalom homályba veszett. Bár tudom, hogy ez ciki, mert egy művelt embernek illene ezeket tudni, hiszen soha senki sem tudhatja, hogy mikor kerül ez szóba, mint ahogy most is, de ez tőlem valahogy mindig nagyon távol állt, és leginkább az marad meg, hogy tetszik, vagy nem tetszik, és bár talán azok a stílusok, amiket szépnek tartottam, azok egy kicsit mélyebb nyomot hagytak bennem.

mind álarcot viselünk
Karin Bjorge
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Karin & Maddie Emilie+Voe+4

Karin & Maddie 13370769
★ kor ★ :
21
★ elõtörténet ★ :
Karin & Maddie Tumblr_m6dga07FCM1r4fem8o1_500
ET
★ családi állapot ★ :
Szingi, futó kapcsolatokkal
★ lakhely ★ :
Mikor hol: Cornell - Manhattan - Oslo
★ :
Karin & Maddie 5121686
★ foglalkozás ★ :
diák, diákmunkás
★ play by ★ :
Emilie Marie Nereng "Voe"
★ szükségem van rád ★ :
Barátok extrákkal

életem legnagyobb talányaKarin & Maddie Images?q=tbn:ANd9GcR68oohm7WzHI3InUPxFV0b_yISFm1-5Dynk8pHQMSl5DAF8s35rR-zL83pOHAjwN-Gsdc&usqp=CAU
★ hozzászólások száma ★ :
299
★ :
Karin & Maddie Images?q=tbn:ANd9GcSQGBVWJlUBR2LtFo2S8iNoXSFLbk_STGzIBQ&usqp=CAU
TémanyitásRe: Karin & Maddie
Karin & Maddie EmptyKedd Jan. 11 2022, 15:53



Az előadások kezdetéig még akad egy kis időnk ami meg is látszik a jelenlévőkön. A folyosókon nyüzsgés hangja tölti be a teret és a különböző beszélgetések témái zavaróan összefolynak, hogyha az ember lánya megáll egy pillanatra és jobban ennek szenteli a figyelmüket. Én nem szívesen próbálkoztam ezzel, így igyekeztem vagy a programfüzetre vagy bármi egyéb másra koncentrálni amivel csak egy irányba összpontosul a figyelmem. Határozottan megspórolok vele egy órákon át tartó fejfájást amivel nem lenne túl élvezhető egy előadást végigülni. Karin megérkezése után azonban már nem kell trükkökhöz folyamodnom, hogy kizárjam a környezetemben lévőket. Elöljáróban meg is osztok vele néhány információt, aztán kitérek egy szokásomra, ami inkább a saját szórakoztatásom érdekében történik mintsem egy értelmes időtöltés céljából. Oké, lehet hogy a beszélgetésüket zavaró nyomon követni, de a Karinnak említettek miatt már egészen más nézőpontot vesznek fel.
- Ezt a csoportba rendezést ne úgy képzeld el mint valami tudományos tényt. Inkább ez olyan, hogy megfigyeled a testbeszédüket, az öltözködési stílusaikat és a fejedben egy kategóriába rendezed őket. Sok értelme nincs, de az idő telik vele. - vonom meg a vállamat. - Azért néha érdekelne mennyire jönnének ki azok egymással, akiket elméleti szinten egy kategóriába rendeztem. - morfondírozok, aztán Karin felé fordulok, hogy egy valamit az elhangzottak után még gyorsan tisztázzak. - Ne aggódj, nem őrültem meg, csak néha érdekes elgondolkozni egy feltételes valóságon. - na jó, talán ez sem hangzott a legnormálisabban. - A páciensemmel nem csinálom ezt. - azért még egy és remélhetőleg ez kimenekít majd abból a kategóriából ahol a pszichológus kissé túlságosan is elmerült a problémák sokaságába.
- Nem állt szándékomban árulkodni. - mosolygok rá. - Ez egy kötetlen program, de ha ragaszkodsz hozzá, akkor összerakok neked egy szöveget nevelési célzatból, hogy mi a helyes és mi nem. Azonban figyelmeztetlek, hogy az én elveim sok esetben megzavarnák a fiatal felfogásodat. - én beleiszok a saját választott italomba, aztán újra az órámra nézek. Az idő még kedvez nekünk egy keveset és amúgy is szerettem volna körülnézni az épületben.
- Elvileg azt olvastam, hogy ma itt rendeztek meg egy festmény kiállítást is. Valószínű ezért lehetnek ennyien, habár azt nem tudom hirtelen melyik teremben. - osztom meg vele előbb mire bukkantam a programfüzet bújása közben. Szerencsénkre (vagy az enyémre) azonban itt kint is akad néhány mestermű, így nem kell messzire mennünk, hogy elvesszünk egy-két csodába.
- Ezt jól látod. - értek vele egyet. - Noha különböző vélemények még így is születnek, de őszintén elmondom jó dolog a saját elképzeléseidre hagyatkozni és nem hagyni. Persze belemehetünk a mélyebb miértekbe, azonban néha csak egyszerűen meg kell állni előtte és azt az érzést megragadni ami az első pillantás alkalmával fog el. Végül is így választódnak ki a kedvencek. - mondom el neki a véleményemet. - Mert mondhatom neked, hogy a festő itt éppen legboldogabb pillanatát élte, te pedig hihetsz is a szavaimban, viszont lehet a festmény nem ezt fogja tükrözni számodra. - adom még hozzá saját meglátásaimat. - Néha elég csak annyi, hogy megéljünk egy adott pillanatot és érzést ahelyett, hogy egyből az értelmét keresnénk mögötte. Persze, ha ragaszkodsz hozzá megpróbálhatom neked a kis analizáló felfogásommal visszaadni őket. - nincs ellenemre igazából, csak valakiket egyáltalán nem érdekelnek a tények. Bár amennyire ismerem Karint én úgy vélem ő pont az ellenkezőjét testesíti meg. Na meg nem hinném, hogy pont a szakítás utáni állapotom az igazi arra, hogy objektív maradjak.
- Öhm, mit szólnál ha gyorsan megkeresnénk a mosdókat aztán ha még marad időnk akkor elmesélem nekem melyik a kedvencem? - ajánlom fel és ha beleegyezik akkor visszasétálunk a falra rögzített nagy táblához és kikeresem rajta a mosdó jelét.
- Arra lesz. - fejemmel pont az ellenkező irányba biccentek mint amerre az előbb tartózkodtunk így el is indulunk a megfelelő felé. Nem kell sok, hogy megtaláljuk én pedig be is lépek az ajtón, hogy a tükör előtt felmérjem a kinézetemet. Nem vagyok a túlzott smink kedvelője, de az sokkal inkább aggaszt, hogy szőke tincseim ne olyan viharvertek legyenek, mintha szórakozásból villával ismerkedtem volna meg az épület egyik konnektorával.
- Lesz egy másik mosdó is, de ez közelebb van a termünkhöz. - szólalok meg miután eligazítottam a hajamat. Most csak ketten vagyunk itt bent, kint viszont az előbbihez képest még hangsúlyosabbá válik a nyüzsgés és számomra már korántsem tűnik annyira társalgó jellegűnek, mint korábban. Éppen az ajtóhoz mennék amikor egy férfi hangja hangosabban szólal fel és egyértelműen egy irányba tereli a jelenlévőket.
- Maradj. - nyújtom hátrafelé Karin irányába az egyik kezemet, de csak a csukott ajtón keresztül hallgatózok.
- Mozgás. - dörren fel az egyik mire az egyik nő magassarkúba bújtatott lábai tempósabb iramot vesznek fel. - Hé, csekkold a mosdókat és ha találsz valakit, hozd le a többiekhez. - a korábbi pasas adja ki az utasítást a társának, én meg ellépek az ajtótól és megragadom Karin kezét.
- Gyere! - az egyik fülke felé húzom őt, majd becsukom magunk mögött az ajtót. - Mássz fel. - a kezemet nyújtom neki, hogy segítsek és mikor sikerült én magam is követem a példáját, magamban meg azért könyörgök, hogy elbírjon mindkettőnket. A mosdó ajtaja nyitódni kezd, én meg mutatóujjamat a szám elé helyezem ezzel is jelezve, hogy maradjunk csendben. A férfi bakancsának hangja körbejár a fülkék melletti folyosón és az ajtókat szerencsére nem löki be. A mosdó ajtó újra nyílik, majd egy harmadik kezd el beszélni, akit eddig nem hallottam.
- Sokáig szórakozol még? Cash türelmetlen. - a közelünkben lévő alak válasza az ajtó elől érkezik, én meg a lélegzetemet is visszatartom, hogy ne keltsek feltűnést.
- Megyek. - dörmögi egykedvűen, aztán elindul az ajtó felé. Nem sokkal később a mosdó újra a csendes állapotába kerül vissza és a kinti nyüzsgés is egyre távolibbnak hat. Még mutatom Karinnak, hogy ne mozduljon, én meg egyensúlyozva kibújok az egyik magassarkúmból, amit a másik követ mielőtt leléphetnék a földre és résnyire nyitnám a búvóhelyünk ajtaját.
- Úgy tűnik elmentek. - fordulok Karin felé, de a szívem dobogását a torkomban érzem vissza. A táskámban kutatva veszem elő a telefonomat, de a látottak miatt grimaszra húzódnak ajkaim. - Neked van térerőd? Az enyém teljesen süket. - érdeklődök tőle és egy kicsit magasabbra emelem, hátha valami gátolja az egészet. Bár van egy olyan érzésem, hogy egy külső behatás jobban hibáztatható a térerő hiányáért.

karinmaddie








mind álarcot viselünk
Madelaine Lester-Riggs
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Karin & Maddie 935a042cf4e74c87af9651e1f5dd8a7754a297eb
Karin & Maddie Fce8884116c5e9a87fc902d35eb422077498c0f5
★ kor ★ :
34
★ elõtörténet ★ :
If chaos is a work of art
then my heart is a masterpiece
★ családi állapot ★ :
Karin & Maddie 6c31ba6d7c2e4781f116a390d655c2b37c0e4f45
I never minded being on my own
Then something broke in me
and I wanted to go home
To be where you are ♡
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Karin & Maddie 1fd0a01867cef9ebef2d5b13cdb1f62cd6aaed3d
★ idézet ★ :
• Hello, I am Madelaine, your personal healthcare companion. On a scale of one to ten, how would you rate your pain? •
★ foglalkozás ★ :
pszichológus
★ play by ★ :
✿ margot elise robbie ✿
★ hozzászólások száma ★ :
382
TémanyitásRe: Karin & Maddie
Karin & Maddie EmptySzomb. Jan. 15 2022, 10:04

Maddie & Karin

- Ja, értem már - világosodok meg széles mosollyal az arcomon. - Ne aggódj! Nem gondoltam, hogy megőrültél - nyugtatom meg gyorsan. - Egyébként meg lehet, hogy ez egy jó kutatási alap is lehetne, feltéve, ha az emberek előzetesen annyira nem tudják, hogy mire megy ki a dolog, hogy elkerüljük a szándékos manipulálást. És, igazából ennek az eredményére én is kíváncsi lennék - jegyezem meg kicsit elgondolkozva. Valami alapján mi is kiválasztunk idegeneket, hogy szóba álljunk-e velük vagy sem, és ez főleg egy közös programnál tűnik ki, ha mi újak vagyunk. Az én észrevételem pedig az, hogy sokszor már egy kisebb csoportnál vagy lehet egy személynél is le tudunk vonni olyan következtetést, hogy akarok, nem akarok vele ismerkedni, de néha már az is, hogy lesz-e közös érdeklődési körünk. Valami ezt biztos, hogy meghatározza, és nem kizárt, hogy ez ugyan azon alapszik, amit Maddie is csinál.
- Köszönöm! - jegyzem meg egy szerény mosollyal. - Köszi, de ne fáradj vele - utasítom vissza megjátszott nagylelkűséggel. - Egyébként nálunk tizennyolc ennek a határa, amit már viszont betöltöttem - mondom elégedetten az eredménnyel. - Egyébként bizonyos alkoholfajták néha még hasznosak is tudnak lenni, ha mértékkel és ésszel fogyasztjuk őket. Nekem van egy barátnőm, akinek az orvos azt mondta, hogy pár hétig igyon meg naponta egy-két deci sört, hogy a vesehomokja könnyen távozzon - idézek fel egy pár éve történt esetet. Tehát, mértékkel még az alkohol is lehet hasznos, persze nem úgy, hogy visszakívánkozik a végén, mert megmérgezett minket.
- Végül is, az előadásunk után megnézhetjük azt is, ha még lehet - egyezek bele a dologba, jelezve, hogy nincs ellenemre.
- Örülök, hogy ez a véleményed, mert néha kezdtem ezzel kapcsolatban azt érezni, hogy egyedül vagyok a felfogásommal. Főleg, ha egy irodalmi műről irodalomtanárral, vagy, ha festményről egy rajztanárral beszélgettünk ilyenről - húzom el a számat a végére. Az iskolában sosem volt a kedvencem, ha megmondták, hogy egy versnél vagy egy zenei műnél mit kell gondolnom vagy éreznem, és sosem értettem, hogy miért kell azt megtanulni, hogy „mit gondolt a költő”. Ezt honnan lehet annyira biztosra tudni, hogy ezért akár még egyest is lehessen osztogatni? Nekem is van/volt, hogy sokkal sötétebbnek láttam világot, mint máskor pusztán azért, mert nagyon fáradt voltam, és ezt az életéből nem lehet tudni, hogy amikor az a művet készítette az illető nem volt-e ilyen állapotban. Ezt a „megmondom, hogy te mit gondoltál a múlt egy adott pillanatában” sosem értettem. - Ha van hozzá kedved, és látunk olyat, amiről van kedved elemzést készíteni, azt szívesen meghallgatom - mondom őszintén, mert tényleg érdekel a dolog.
A következő ajánlatára fellelkesülök - Rendben, menjünk! - élem bele magam a dologba, és már indulnék is, ha tudnám, hogy merre. De mivel nem ismerem itt a járást, inkább a Doktornőre bízom magam, aki a „térképhez” lép, és már meg is találja a helyes irányt. Én még ezt a táblát sem láttam, bár nem is kerestem, és nem is tudtam, hogy van ilyen is.
A mosdóban megoszt velem egy új infót, amit én már bele is építek a közeljövőben lévő terveimbe. - Ha itt sokan lesznek, akkor majd az lesz a ’B’ terv - osztom meg vele a dolgot. Azt vettem észre, hogy ilyenkor sokan inkább hosszú perceket várnak, minthogy egy távolabbi mosdót keressenek, így én ilyen esetben inkább sétálok egy sort, és gyorsan végzek a dolgommal.
A kintről beszűrődő nyüzsgés egyértelműen megváltozott, és Maddie az, aki az ajtó felé veszi az irány, engem pedig nyugalomra int. Majd az egyik fülke felé terel, de mire kimondaná a következő mondatot, már én is fellépek. Nem tiszteletlen akarok lenni, de az, hogy a mutató ujjam a számhoz érintem, annak jeleként, hogy ne beszéljen, automatikusan jön. Az ajtó nyitódására még a lélegzetemet is visszatartom, mert félek, ezzel is lebuktathatom magunkat. Csak némán imádkozok, hogy ne jusson eszébe mindenhova benyitni, mert akkor akár még nagy baj is lehet. Nem tudom, meddig vagyunk teljes csendben, de nekem óráknak tűnik, amikor a bujkáló társam megmozdul, bár én még nem merek. Egy kicsit jobban lefagytam a mozgással, bár a szemem az esetleges kijáratot keresi, de innen nem látok semmit. A feszült pillanatba Maddie hangja hoz vissza. Még egyszer mutatom neki, hogy ne beszéljen, inkább kézjelekkel kommunikáljunk. Mutatom is, hogy várjon egy pillanatot, és én is lemászok, hogy a táskámból leesés nélkül ki tudjam venni a műholdas telefonomat. A múltkor ide dobtam be, amikor a koliban pakolásztam, de a kivétele már elmaradt, és napok óta tervezem, hogy kiveszem, de vagy nem voltam a szobában, vagy nem jutott eszembe. - Ezen mindig van térerő - suttogom, bár inkább lehelem, mert még a suttogást is hangosnak találom. A túrázások miatt nekem egy ilyen telefon elengedhetetlen.

mind álarcot viselünk
Karin Bjorge
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Karin & Maddie Emilie+Voe+4

Karin & Maddie 13370769
★ kor ★ :
21
★ elõtörténet ★ :
Karin & Maddie Tumblr_m6dga07FCM1r4fem8o1_500
ET
★ családi állapot ★ :
Szingi, futó kapcsolatokkal
★ lakhely ★ :
Mikor hol: Cornell - Manhattan - Oslo
★ :
Karin & Maddie 5121686
★ foglalkozás ★ :
diák, diákmunkás
★ play by ★ :
Emilie Marie Nereng "Voe"
★ szükségem van rád ★ :
Barátok extrákkal

életem legnagyobb talányaKarin & Maddie Images?q=tbn:ANd9GcR68oohm7WzHI3InUPxFV0b_yISFm1-5Dynk8pHQMSl5DAF8s35rR-zL83pOHAjwN-Gsdc&usqp=CAU
★ hozzászólások száma ★ :
299
★ :
Karin & Maddie Images?q=tbn:ANd9GcSQGBVWJlUBR2LtFo2S8iNoXSFLbk_STGzIBQ&usqp=CAU
TémanyitásRe: Karin & Maddie
Karin & Maddie EmptyVas. Jan. 23 2022, 13:42



Mindig is úgy voltam vele, hogy az ember lányának meg kell tanulnia saját magát is elszórakoztatni, ha éppen nincs senki a közelünkben, hogy megtegye ezt helyettünk. Egyik verzióját Karinnak is most felvázolom, bár rá kell jönnöm a visszakérdezése miatt, hogy lehetséges ez első kimondásra nem is hangzik annyira biztatóan, mint ahogyan azt én fejben megálmodtam. Szerencsére második nekifutásra már sikerül megmagyaráznom, hogy nem, még nem ment el teljesen az eszem. Egyszerűen olykor magam vagyok a saját bejáratú udvari bolondom, aki néha megesik, hogy unatkozik. Elmosolyodok ahogyan lassan felveszi velem a fonalat és még plusz gondolatot is fűz hozzá.
- Azért én nem lennék olyan bátor, hogy ezt a nyilvánosság elé is vigyem. Vannak dolgok amiket jobb megtartani magunknak. - jegyzem meg, de most jelenleg jobban leköt a vele történő beszélgetés mint az, hogy idegenek szokásait felügyeljem.
Kíváncsian hallgatom az alkohollal kapcsolatos információit és még egy hümmögést is hallatok mellé. - Nahát. Minden nap tanul valamit az ember. Bár még mindig borzalmasnak vélem a sört úgy egész valójában. - az utolsó szavakat csendesebben fűzöm hozzá, nehogy egy kósza fültanú magára vegye a sokak által megkérdőjelezhető ízlésemet.
A művészet mindig is lenyűgözött, így már meg sem lepődök, hogy most is oda visz az utam. Vannak kedvenceim a profi fotósok által készült képekből, de a festmények valahogy mindig jobban megragadták a figyelmemet. Azzal kapcsolatban viszont, hogy az elemzésük miképpen épül fel pedig megvan a magam véleménye, amiben úgy tűnik, hogy Karinnal egy oldalon állunk.
- Szerintem sosem vagy egyedül a véleményeddel. Valaki, - még ha az egy ember is - valahol, még ha nem is a közeledbe, de tuti kiállna melletted. - mosolygok rá biztatóan. Ez annyira szerteágazó. Nem ismerhetünk a világon mindenkit, így valaki csak osztozkodik a felfogásunkban még ha nem is tudunk a létezéséről.  
A mosdó keresését még az előadás előtt megejtjük, ami a kint zajló események tekintetében többszörösen is jó döntésnek bizonyult a részünkről. Sosem kerültem még ilyen helyzetbe és most először talán reménytelenül tanácstalannak érzem magamat mit is tehetnénk pontosan, így először csak arra koncentrálunk, hogy búvóhelyet keresve ne keltsünk túl nagy feltűnést. A fogvatartóink közelségében mindketten megpróbálunk a lehető legcsendesebbek maradni, amíg ellenőrzik a helyiséget, de mihelyst a mosdóba újra csak ketten maradunk, utána először én merészkedem le a stabilabb földre. Jellemző, hogy csak egy kellemes programot akartam végigülni a kedvenc előadómmal és most itt vagyunk ennek az őrületnek a középén. Néha jobban járnék, ha ki se mozdulnék otthonról. Amúgy is ez az elmúlt időszak sok tekintetben maga volt a káosz és úgy éreztem, hogy egyik probléma követi a másikat. A szakítás, az időnként a semmiből előtörő fejfájásom és az egyéb apróságok, amik a felfogás fényében bolha méretűből könnyedén növekedhetnek elefánt méretűre. Erre még most itt van ez is ráadásként, mintha pont ez az élmény hiányzott volna az életemnek nevezett hullámvasutazásról.  
A szívem még mindig úgy dobog, hogy a fülemben hallom vissza annak heves ritmusát, de tudom jól, hogy a pánikolás most nem segíthet rajtunk. Ha már otthon leszek, akkor a négy fal fogságában megengedhetem magamnak a szétcsúszást. Addig viszont biztosan nem.  
Ez az épület sok szempontból egy labirintus, ami egyszerre nehezítené és könnyítené meg a kijutásunkat. Azt viszont nem tudhatjuk mennyien felügyelhetik a plusz kijáratokat, ez pedig rendkívül frusztráló, ha már a térerő teljes hiánya nem lenne bőven elegendő indok az aggodalomra. Amíg viszont én valami megoldáson ügyködök, Karin előrukkol eggyel, ami nem hazudok, de félénk, oldalra történő fejbiccentést vált ki belőlem.  
- Mi.. miért? Hogyan? - kérdeznék rá, hogy pontosan mit keres nála ezen a helyen egy műholdas telefon, de annyira szürreális ez az élmény ami miatt lassan már értelmesen sem tudom kifejezni magamat. Pont ezen kellene fennakadnom? - Tudod használni? - hülye kérdés, tisztában vagyok vele, de szóbeli megerősítésre lenne szükségem tőle. Valami pozitívra, ami segít nekünk és a többieknek is.  
A hajamba túrok, aztán az ajtó felé tekintek, majd megtapogatom a táskámat. - Nem hoztam el a programfüzetet, a főbejáratnál meg tuti őrködik valaki. Nem láttál idefelé jövet egy közelebbi helyet ahol ki volt rakva belőlük? Mert ha szereznénk egyet abban van térkép az aktuális programokról és tudnánk hol kell elkerülnünk őket. - magyarázom el az ötletemet, közben pedig a cipőimet lógatva a kezeimbe járkálok a mosdó folyosóján. Általánosságban jobban működik az agyam, ha nem csak egy helyben ülök és most is ebben reménykedem.
- Vajon mennyien lehetnek pontosan? Mert ha sikerül is segítséget kérnünk, tuti felteszik majd ezt a kérdést ahogyan azt is, hogy hol tartják fogva a többieket. Háromról biztosra tudok. - emlékszem vissza a beszélgetésükre, de ez nem zárja ki azt, hogy a többi nem áll őrséget az épület többi pontján.

karinmaddie








mind álarcot viselünk
Madelaine Lester-Riggs
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Karin & Maddie 935a042cf4e74c87af9651e1f5dd8a7754a297eb
Karin & Maddie Fce8884116c5e9a87fc902d35eb422077498c0f5
★ kor ★ :
34
★ elõtörténet ★ :
If chaos is a work of art
then my heart is a masterpiece
★ családi állapot ★ :
Karin & Maddie 6c31ba6d7c2e4781f116a390d655c2b37c0e4f45
I never minded being on my own
Then something broke in me
and I wanted to go home
To be where you are ♡
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Karin & Maddie 1fd0a01867cef9ebef2d5b13cdb1f62cd6aaed3d
★ idézet ★ :
• Hello, I am Madelaine, your personal healthcare companion. On a scale of one to ten, how would you rate your pain? •
★ foglalkozás ★ :
pszichológus
★ play by ★ :
✿ margot elise robbie ✿
★ hozzászólások száma ★ :
382
TémanyitásRe: Karin & Maddie
Karin & Maddie EmptyHétf. Jan. 24 2022, 19:29

Maddie & Karin

- Csak egy ötletet mondtam, mint laikus - hárítok kedvesen. Nem látok bele rendesen a pszichológia ágaiba és még kevésbe ezeknek a kutatási területébe, így hasznos tanáccsal sem tudok segíteni. Az idők előre haladtával egyre többet tudunk az emberi agyról, a pszichológia jelentőségéről, és így a különböző területeken is egyre jobban tudunk ezekre támaszkodni. Ez pedig már előny ahhoz képest, hogy régen szó szerint lyukat fúrtak a betegek koponyájába, hogy úgy kapjon levegőt az agyuk. Ettől függetlenül még nem jelenthető ki, hogy mindent tudunk, és nincs kizárva, hogy még nagyon gyerekcipőben járnunk. Ezért az sem lehetetlen, hogy ez még véletlenül sem kapcsolódik a pszichológiához, csak a laikus, és mondhatni tudatlan agyam szüleménye ez a kapcsolat.
- Ezzel egyet értek. Én sem szeretem a sört, de inkább ez, mint egy műtét, vagy örök életemre vese-dialízis - húzom el a számat, mert ezek a kis vesehomokszemcsék később akár le is állíthatják a vesét. - Én állítom, hogy az alkohol nem ellenség, csak ésszel kellene fogyasztani. Vannak olyanok, amik megemelik a vérnyomást, vagy éppen ellenkezőleg leviszik. De valóban van fertőtlenítő hatásuk is, csak ezeknek tényleg nem arról kellene szólniuk, hogy „mérték a vödör, tartózkodási hely az asztala alatt” - mondom nevetve. Sok középiskolába, de főleg a főiskolákon viszont valóban ez a helyzet, és bár én sem vetem meg az alkoholt, annyira szétcsúszva, mint sokan szoktak, még nem voltam. Bár tény, én jól bírom a piát.
- Köszönöm! - mondom hálásan a biztatásért. Ez biztosan így van, de ez nem mindig vígasztal, ha az ellenvélemény tulajdonosa valamilyen értelemben fölöttem áll, és nekem kell elhallgatnom, mert ő az erősebb.
Már a mosdóban vagyunk, amikor Maddie beterel egy fülkébe, mert odakint éppen túszejtés van. Nekem pedig akaratlanul is megfordul a fejemben, ittlétem alatt most először, hogy hiba volt Amerikába jönni. Norvégiába ilyen nem fordul elő. Ott a bűnözés alig ismert, és gyilkosság is egy-két évente, ha egy van, már soknak számít. Nehezen indul be az agyam, mert még nem voltam ilyen helyzetben, de soha nem is fordult meg a fejemben, hogy lehetek. A doktornő sem biztos, hogy volt már ilyenben, mert elég nehezen jutnak eszébe ötletek. Az ő telefonja használhatatlan, így én meg sem próbálom a saját, „normál” telefonomat beüzemelni. A táskám aljában viszont ott figyel a műholdas, amit a túrázások miatt szereztem be, és, amilyet az egész családom már évek óta pont ezért használ és pártol. - Néha én is lehetek trehány - húzom el a számat. - Persze, hiszen ez az enyém - mosolygok rá kedvesen.
Ideges vagyok én is, de egy diszpécserrel történő beszélgetés nekem nem feltétlen jelent gondot. Sajnálatos módon volt már szerencsétlenségem úgy sítúrán részt venni, hogy egy vihar elvágott minket a külvilágtól, és a faházban ragadtunk, ahol szintén nem volt térerő. Akkor is a műholdas telefon mentett meg minket, és tudtak minket viszonylag könnyedén megtalálni. Az már más kérdés, hogy nagyon sok idő volt, mire kiástak minket, de legalább teljesen épségben megúsztuk. Na, a hegyekben kaptuk a nyakunkba még úgy egy-másfél méter havat, de legalább lavina nem lett.
Mivel a doktornő a cipőjét a kezében lóbálja, így én is leveszem, mert a kemény talpak nélkül én is halkabban tudok járkálni. - Madelaine, nyugi! Nem menyünk innen sehova - mondom határozottan, de halkan. - És kérlek, tedd el a cipődet, mielőtt leesik, és zajt csap - és közben én is ezt teszem; a táskámba gyömöszölöm a cipőmet.
A sok beszédtől pedig felfedezem, hogy remeg a hangom, és nem csak az, hanem a kezem is, mert elég nehezen tudom beütni a 911-et, de ott nagyon hamar felveszik a telefont. - Hello! Karin Bjorge vagyok - mutatkozok be, és bemondom a rendezvény pontos címét is. - Másodmagammal vagyok az egyik földszinti mosdóban, de kint túszejtés van - próbálok összeszedett lenni.
- Hányan vannak, meg tudja mondani? - jön a kérdés, amit a doktornő is emlegetett az imént.
- Hárman biztosan, és szerintem fegyverük is van - mondom, ami az eszembe jut. - Rendes térerő nincs, ez műholdas telefon - adok további infókat, amik vagy hasznosak, vagy nem. Nagyon ideges vagyok, így csak a tőmondatok mennek, mert félek, hogy norvégra váltok a stressztől.
- Rendben, azonnal küldök segítséget, csak maradjanak ott csendben, és, ha lehet, ne bontsák a vonalat - jön az instrukció a vonal másik végéről.
- Rendben - mondom a telefonba. - Azt mondják, maradjunk itt csendben, és maradjunk vonalban. Jön a segítség - tolmácsolom Maddie-nek a hallottakat, de egyre jobban érződik a hangomon az idegesség, és a kezem is egyre jobban remeg. Ha tudnék gondolkozni, akkor lehet rájönnék, hogy át kellene adnom a készüléket Maddie-nek, mielőtt elejtem.

mind álarcot viselünk
Karin Bjorge
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Karin & Maddie Emilie+Voe+4

Karin & Maddie 13370769
★ kor ★ :
21
★ elõtörténet ★ :
Karin & Maddie Tumblr_m6dga07FCM1r4fem8o1_500
ET
★ családi állapot ★ :
Szingi, futó kapcsolatokkal
★ lakhely ★ :
Mikor hol: Cornell - Manhattan - Oslo
★ :
Karin & Maddie 5121686
★ foglalkozás ★ :
diák, diákmunkás
★ play by ★ :
Emilie Marie Nereng "Voe"
★ szükségem van rád ★ :
Barátok extrákkal

életem legnagyobb talányaKarin & Maddie Images?q=tbn:ANd9GcR68oohm7WzHI3InUPxFV0b_yISFm1-5Dynk8pHQMSl5DAF8s35rR-zL83pOHAjwN-Gsdc&usqp=CAU
★ hozzászólások száma ★ :
299
★ :
Karin & Maddie Images?q=tbn:ANd9GcSQGBVWJlUBR2LtFo2S8iNoXSFLbk_STGzIBQ&usqp=CAU
TémanyitásRe: Karin & Maddie
Karin & Maddie EmptyKedd Feb. 15 2022, 17:43



Évek óta megvolt az a szokásom, hogy a napjaim nagy részét megterveztem és egy naptárba vezettem. Nem voltam oda a hirtelen történő és az életemet felforgató változásokért, így nyugodtabban éreztem magamat, ha tudtam mire kell felkészülnöm. Arra azonban senki se tudott volna felkészíteni, hogy a mai nyugalmas és oktatási célzattal zajló programunk ennyire félresiklik és túszejtés lesz a vége. A kezdeti pozitív hangulatomnak ami a beszélgetésünk alatt is velem volt már nyoma sincsen. Énem egy része örömmel ugrott volna vissza abba a pillanatba, ahol a festmények jelentésének megfejthetetlensége volt a legnagyobb problémánk. A valóság azonban nem nyújt ilyen lehetőséget, így abból kell gazdálkodnom, ami hátramaradt belőle.
A kinti zajok csak tompán hallatszanak be a mosdóba és egyáltalán nem érzem azt, hogy nyugodt lennék. Minden amit eddig tanultam, minden amit másoknak mondanék most fogta magát és kirepült az ablakon. Semmilyen jótanács nem jut eszembe, ami hozzá is adna valamit a helyzetünkhöz. Velem ellentétben azonban Karin rendkívül összeszedett. Hozzá képest én most egy két lábon járó idegroncs vagyok.
- Én nem vagyok és nem is tudok az lenni, de te hogyan lehetsz ennyire nyugodt?! - kérdezek rá enyhe meglepettséggel a hangomban. Persze, az ember lányát az életben megélt tapasztalatok és helyzetek formálják, én meg nem sok spontán vénával rendelkeztem. Az én életem nyugodt, sokan már azt mondanák, hogy unalmas és monoton, de nekem ez a kiszámíthatóság kellett. Arra volt szükségem, hogy fejben az adott pillanatban legyek és ne cikázzak ötven másik irányba. Így persze a részemről nem éppen nagy meglepetés, hogy a túlélési ösztönöm egy félős nyuszi, aki fülét-farkát behúzva abban teljesedik ki, hogy meghibásodást hirdetve nyugtalanságra késztet. Amikor a cipőimről esik szó csak lepillantok a kezembe hintázó lábbelikre, aztán megcsóválom a fejemet. - Nem, jól vagyok, jó ez így. Segít. - mint valami fegyver-féleség ha bekövetkezik a baj. Észnél tart, hogy kapaszkodhatok valamibe most.
Karin a telefonálást intézi, én meg a fürdőszobai ablakot fürkészem. Úgy négy évesen még simán kifértem volna rajta, de akkor meg a tériszony miatt iszkoltam volna vissza gyorsan a fürdőbe. Most meg épp fordítva történik. Elég eleven kislány voltam ami azt illeti, szóval mindenhol is volt belőlem. Nem voltam az az ördögien rossz, inkább figyelemhiányos, de az már egészen más téma.
A társaságom szavai zökkentenek ki a gondolataimból, amitől felé fordulok.
- Remek. Ez jó hír. - jobban kellene lelkesednem ettől, de most egyszerűen csak egy félmosolyra futja tőlem. Minden bizonnyal csak akkor tudok majd normálisan fellélegezni, ha már mi is és mindenki kijutott innen. A mosdó ajtó ekkor csapódik ki és két fegyveres tolódik be rajta, én meg automatikusan húzom közelebb magamhoz Karint.
- Szóval útban a segítség, huh? - az egyik szólal meg majd fejével a telefon felé bök. - Legyél jó kislány és csúsztasd az szépen ide nekem. - a telefon végül hozzájuk kerül, majd nekiállnak kivezetni a fürdőből minket.
- Utálom ezt. Valakire mindig rájön a hősködés. - dörmögi az előbbi. - De minél együttműködőbbek lesztek, annál gyorsabban végzünk. Nem áll módunkban bántani senkit sem, aki nem harcolja magának. - az egyik a fegyver csövével igazítja el a vállamról a hajamat, én meg feszültebbé várok erre, de nem mutatom túlzott jelét.
Az egyik előadóterembe kísérnek minket ahova a többieket is összeterelték.
- Kettő még úgy tűnik elkóborolt. - szólal meg most már az aki kevésbé volt eddig beszédes és egy idősebbnek tűnő férfi fordul egyenesen felénk, aki biztosan a főnökük lehet.
- Semmire nem vagytok jók! Nem azzal kezdtem, hogy nézzetek meg mindent? - emeli fel a hangját, de inkább költői kérdés volt ez a részéről amit úgy tűnik az emberei meg is értettek. - Ültessétek őket külön mert úgy tűnik hogy együtt nagyon nem bírnak magukkal. - egy pillantást vetek még Karinra, aztán a terem bal felé irányítanak engem, őt meg a másik irányba, és egy nő mellé ültetnek le, aki még nyugtalanabbnak tűnik mint én. A kezemet nyújtom emiatt felé és ha elfogadja akkor nyugtatásképp enyhén meg is szorítom neki.
- Úgy látszik változott a terv. - szólal meg a főnök, aki biztosan ekkor tudta meg hogy úton van a segítség. - Te maradsz és nem veszed le róluk a szemedet. - mutat az egyik emberére. - Mindenki más meg velem jön. - azzal megindul az ajtó felé és a terem nemsokára csendessé válik. A pasas kihúzza magát ezzel határozottságot színlelve, de mintha minden mozdulata ezzel ellentétben bizonytalan lenne.
- Vajon mennyire nehéz lenne ő előle megszöknünk? - suttogja a mellettem ülő, de válasszal aligha tudnék most szolgálni számára. Jelenleg nekem se jár más a fejemben mint hogy miképpen lehetne túljárni egy valószínű újonc eszén.

karinmaddie








mind álarcot viselünk
Madelaine Lester-Riggs
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Karin & Maddie 935a042cf4e74c87af9651e1f5dd8a7754a297eb
Karin & Maddie Fce8884116c5e9a87fc902d35eb422077498c0f5
★ kor ★ :
34
★ elõtörténet ★ :
If chaos is a work of art
then my heart is a masterpiece
★ családi állapot ★ :
Karin & Maddie 6c31ba6d7c2e4781f116a390d655c2b37c0e4f45
I never minded being on my own
Then something broke in me
and I wanted to go home
To be where you are ♡
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Karin & Maddie 1fd0a01867cef9ebef2d5b13cdb1f62cd6aaed3d
★ idézet ★ :
• Hello, I am Madelaine, your personal healthcare companion. On a scale of one to ten, how would you rate your pain? •
★ foglalkozás ★ :
pszichológus
★ play by ★ :
✿ margot elise robbie ✿
★ hozzászólások száma ★ :
382
TémanyitásRe: Karin & Maddie
Karin & Maddie EmptyVas. Feb. 20 2022, 10:00

Maddie & Karin

Én nem feltétlen vagyok a mindent megtervező típus, és szeretem, ha vannak váratlan dolgok. Persze mostanában egy kicsit elkerült a spontaneitás, mert az egyetem, a diákmunkák, a különóra egyvelege tervezést igényelt, hogy mindenre legyen időm. Ha jön egy hívás, hogy vigyáznom kéne az egyik kissrácra kedd délelőtt, akkor nem mondhatok csak úgy igent, mert órám van, ahol a tanár nagyon nézi, hogy ki van bent. Ettől függetlenül viszont már nem egyszer előfordult, hogy csak úgy megléptem egy hétvégére egy túra miatt, persze szóltam, a munkaadóimnak, hogy nekem nem jó a szokásos időpont. Egy-egy túra alatt pedig hiába a gondos tervezés, mindig akadnak váratlan, azonnali megoldást igénylő gondok, amiket pillanatok alatt kell megoldani, vagy veszély, amiket nincs idő mérlegelve elhárítani. Tudom, hogy ilyenkor mindig van kockázat, és már nem egyszer akadt is baj, aminél megtanultam, hogy a szervezetem hogyan is reagál a dolgokra. Talán ezért is vagyok most ennyire „nyugodt” annak ellenére, hogy az adrenalin bizony nagyon keményen dolgozik a szervezetemben. - Nem vagyok az, csak egyelőre próbálom elnyomni a pánikot. Én majd később borulok ki - mondom suttogva, ami szintén segít fenntartani a mostani állapotomat. Az viszont egy kicsit meglep, hogy Maddie ennyire ideges, pedig neki, ha nem is feltétlen személyesen, de sok ilyen helyzettel találkozhatott beszámolók alapján, ahol a pszichológiai könyvekben „pontos leírások szoktak lenni, hogy mikor mit kell csinálni”. Vagy legalább is nekem a pszichológia profom a fősulin mindig ezt mondja.
Amikor azt javaslom, hogy ő is tegye el a cipőjét, azt mondja, hogy megnyugtatja, így nem vitatkozom, csak aggódva nézegetem egy pár pillanatig. Ha neki ez jelenti a határt, hogy ne boruljon ki, akkor legyen, csak ne ejtse a földre, mert annak hangja lesz, de elég stabilnak tűnik az ujjain.
Az ajtó viszont Madelaine megjegyzése után kivágódik, nálam pedig beüt a pánik, és csak a reflexeimnek köszönhetően nem koppan hangosan a műholdas telefon a mosdó padlóján. Persze nem lett volna akkor sem baja, mert ez nem egy hiper-szuper modern darab, ami már akkor is tönkre megy, ha valaki keményebben néz rá, mint a legtöbb új típusú okos-telefon. Ezt terepre fejlesztették ki, ami így még az ütésállóságon kívül vízálló is. Mivel még nem bontottam a vonalat, ezért a diszpécser mindent hallhat, de az életösztönöm most azt diktálja, hogy adjam át. Így bekapcsolva, remegő kezekkel nyújtom át a készüléket a maszkos férfinek, aki kérte. Szerencsére neki sem jut eszébe kikapcsolni, csak automatikusan fordít rajta egyet, és zsebre vágja. Ezt még felfogom, utána viszont teljesen leáll az agyam, és semmit sem fogok fel. Itt a pánik, amit Maddie „hiányolt” belőlem. Innentől kezdve viszont én használhatatlan vagyok, és csak teszem, amit mások mondanak. Úgy tűnik jobban flóélek néhány pisztolytól, mint egy vad ragadozótól az erdőben. Nem érzékelem, hogy merre visznek, nem érzékelem, hogy elválasztanak a doktornőtől, vagy, hogy leültetnek. Megszűnik számomra minden a külvilágból, még a hangokat sem érzékelem csak egy távoli, összefüggő morajlásnak.
Nem tudom, mi történik, a testem automatikusan mozog, ha az kell, és mozdulatlan, ha arra adnak neki utasítást. Egy idő után viszont egy kemény, alacsony hideg helyre ültetnek le, aminek a felülete sima, talán a padlóra, de még ebben sem vagyok biztos. Egy dolgot tudok csak biztosan, hogy nem akarok meghalni.
Egyszer csak odakintről nagy nyüzsgés támad, majd furcsa, hangos beszéd, ami akár a kiérkező kommandótól és a túsztárgyalótól is jöhet. De nem tudom, hogy mi van. De mintha idebentről is egyre több feszültség gyűlne össze, amiből én csak keveset érzékelek.

mind álarcot viselünk
Karin Bjorge
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Karin & Maddie Emilie+Voe+4

Karin & Maddie 13370769
★ kor ★ :
21
★ elõtörténet ★ :
Karin & Maddie Tumblr_m6dga07FCM1r4fem8o1_500
ET
★ családi állapot ★ :
Szingi, futó kapcsolatokkal
★ lakhely ★ :
Mikor hol: Cornell - Manhattan - Oslo
★ :
Karin & Maddie 5121686
★ foglalkozás ★ :
diák, diákmunkás
★ play by ★ :
Emilie Marie Nereng "Voe"
★ szükségem van rád ★ :
Barátok extrákkal

életem legnagyobb talányaKarin & Maddie Images?q=tbn:ANd9GcR68oohm7WzHI3InUPxFV0b_yISFm1-5Dynk8pHQMSl5DAF8s35rR-zL83pOHAjwN-Gsdc&usqp=CAU
★ hozzászólások száma ★ :
299
★ :
Karin & Maddie Images?q=tbn:ANd9GcSQGBVWJlUBR2LtFo2S8iNoXSFLbk_STGzIBQ&usqp=CAU
TémanyitásRe: Karin & Maddie
Karin & Maddie EmptyCsüt. Márc. 17 2022, 11:33



Életembe nem voltam még ennyire ideges és tehetetlen egy számomra idegen helyzet miatt, mint aminek most részesei lettünk. Valahol tudom, hogy le kell higgadnom, mert az általában segít jobban átlátni a dolgokat. Talán az is lehet, hogy sikerülne valami ésszerű megoldással előállnom ahelyett, hogy lyukat égetek a mosdó padlójába a végtelennek tűnő oda meg vissza járkálásommal. De egyszerűen nem megy. Akárhányszor csillapítani akarom a cikázó gondolataimat, annál leleményesebben térnek vissza ennek az egész szituációnak a komolyságához. Lehet pár másodpercig sikerül félretennem, de az rettenetesen kevés ahhoz, hogy segítségre legyek. Karin velem ellentétben sokkal összeszedettebb, de amikor ránk találnak, az egész addigi tervek mit se számítanak. Az egyetlen reményünk az, hogy valahogy az átadott üzenet elégnek bizonyul majd ahhoz, hogy kijuttasanak majd innen minket.
Odabent a teremben csend honol miután a csapatuk többi tagja elindult beszerezni a zsákmányt amiért érkeztek. A férfi akit felvigyázónak hagytak már-már görcsösen ragaszkodik ahhoz a tervhez amivel megbízták és úgy tűnik, hogy bármiféle nem várt változás könnyen ki tudná őt zökkenteni őt. Azonban nem én akartam az lenni, aki próbálkozik ezzel, hiszen akár a visszájára is elsülhet.
Hátrébb kúszok a földön egy keveset és a padnak dőlök hátammal. A mellettem ülő nő még mindig a kezemet fogja - időközben kiderül, hogy Julia a neve - és jobban leköti őt a cipőjének tanulmányozása, mint bármi más ami körülveszi. Teljesen meg tudom őt érteni. Bárcsak tudnék valami okosat mondani neki, de úgy érzem az agyam kiürült és minden gondolat ami mégis visszatalál oda csak összefüggéstelenségekké adódik össze, melyek most egyáltalán nem lennének segítségünkre.
Tekintetemmel Karint keresem, de eltakarja őt a mellette ülő, így nem láthatom. Bűntudat uralkodik el rajtam, mert bár nem tudhattam, hogy így fog alakulni, mégis az én ötletem volt, hogy eljöjjünk ide. Én állítottam, hogy mennyire jó lesz majd végigülni egy előadást és tanulni egy másik szemszögből. És igen, lehetett volna ez jó, de most mégis azt kívánom bár a kávézóban találkoztunk volna újra.  
Julia enyhén megböki a vállamat, majd amikor találkozik a tekintetünk a férfi felé biccent a fejével, aki egyfolytában az óráját nézegeti, majd az ajtót. Aztán megismétli a mozdulatot. Úgy viselkedik, mint valami elveszett kölyök, aki a saját kis csoportja nélkül nem tudja mit vagy mit ne tegyen.  
Nem sokkal később nyüzsgő hangok szűrődnek be odakintről, aztán hangos robajjal kicsapódik az ajtó és az egyiket tag hangja tölti meg a teret. A füleim már annyira hozzászoktak a csendhez, hogy a hirtelen hangos felszólalás miatt késztetést érzek befogni őket.  
- Induljunk! - nem látom azt aki beszél, mert úgy áll az ajtóban, de a türelmetlensége egyáltalán nem tesz nyugodtabbá.  
- De.. - néz körbe rajtunk a felvigyázónk mint aki tőlünk várna valamiféle választ. Ennek hatására érthetetlen mocorgás és sustorgás veszi kezdetét mindenki részéről ami csak akkor hagy alább amikor a másik férfi újra megszólal.  - Csend legyen! Neked meg nyomás.. - ő maga jön be a társáért, aztán sürgetően elhagyják a termet.  
- Ennyi? - kérdezi mellettem Julia, de senki nem moccan. Aztán újabb hangos kiabálás odakintről, majd a következő ajtó nyitás után már a kommandósok sietnek be a terembe, hogy ezt követően mindenkit kijuttassanak innen. Én újra Karint keresem és amikor megtalálom, egyből mellé sietek.  
- Jól vagy? - ösztönösen teszem fel kérdésemet. - Egyezzünk meg, hogy többet nem megyünk előadásra. - az események utóhatásának számlájára írom fel ezt a hozzáállást, de csak a kifelé vezető útra koncentrálok. - Jó dolgot tettél ma. Megmentettél mindenkit. - mosolygok rá amennyire most csak tőlem telik. Lehet mások ezzel nincsenek tisztában, de azok a rablók megúszhatták volna az egészet, ha ő nem kér segítséget. Alakulhatott volna akár sokkal rosszabbul és bizonyára azért hagytak hátra minket, mert tudták, hogy bármikor elkaphatják őket, ha kifutnak az időből.  
Odakint egy mentő áll, hogyha netalántán bárki megsérült volna az incidens során, én viszont megállok egy pillanatra még mielőtt tovább haladnánk és Karin felé fordulok. Még mindig nem csillapodott bennem a bűntudat és kétlem, hogy bármikor is fog. Önmagunk hibáztatása a legegyszerűbb, amit elkövethetünk magunk ellen, mégis előszeretettel használjuk ki elérhetőségét. Jól tudom, hogy kár rágódni a mi lett volna, ha.. lehetőségeken, hiszen nem tudunk visszamenni az időbe. Csak mégis megtesszük, mert tudni akarjuk az esélyeinket vagy annak teljes hiányát.  
- Gyere, visszaviszlek a szállásodra. Lesz ott veled még pluszba valaki? - nem örülnék, ha most a történtek után egyedül lenne, én viszont másra sem vágyom, mint hazamenni Jessehez, majd felbontani egy erősebb italt unokabátyám ajándékai közül és kihasználni, hogy adakozós kedvében van. Úgy érzem másképp most képtelen lennék lenyugodni.

karinmaddie








mind álarcot viselünk
Madelaine Lester-Riggs
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Karin & Maddie 935a042cf4e74c87af9651e1f5dd8a7754a297eb
Karin & Maddie Fce8884116c5e9a87fc902d35eb422077498c0f5
★ kor ★ :
34
★ elõtörténet ★ :
If chaos is a work of art
then my heart is a masterpiece
★ családi állapot ★ :
Karin & Maddie 6c31ba6d7c2e4781f116a390d655c2b37c0e4f45
I never minded being on my own
Then something broke in me
and I wanted to go home
To be where you are ♡
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Karin & Maddie 1fd0a01867cef9ebef2d5b13cdb1f62cd6aaed3d
★ idézet ★ :
• Hello, I am Madelaine, your personal healthcare companion. On a scale of one to ten, how would you rate your pain? •
★ foglalkozás ★ :
pszichológus
★ play by ★ :
✿ margot elise robbie ✿
★ hozzászólások száma ★ :
382
TémanyitásRe: Karin & Maddie
Karin & Maddie EmptyPént. Márc. 18 2022, 17:10

Maddie & Karin

A természetben én látom a kiszámíthatóságot. Ott az állatok mindig ugyan úgy viselkednek. Ha a víziló és a víz közé állsz, az állat rád támad. Ha a medvemama és a bocsai közé, akkor az anya rád támad. Ha ezeket elkerülöd, mert nem kisegérként osonsz, hogy meglepd őket, akkor kikerülnek. Egyesek számára az időjárás az, ami a természetben kiszámíthatatlan, pedig ez sem így van. A szakemberek nagyon is pontosan tudják, hogy mikor milyen idő lesz, csak sokan nem veszik a fáradságot rendesen utána járni. Bár tény, hogy az időjárás jelentés néha kaotikus, de a helyi kimutatások általában pontosak, vagy legalább is olyan mértékű eltérést nem mutatnak a valóságtól, hogy az veszélyes legyen. Az emberek viszont teljesen kiszámíthatatlanok. Itt is felmértem a terepet, legalább is a mosdóban. Annyira akartam mondani Madelaine-nek, hogy a szellőzőn keresztül valószínűleg megléphetünk. Ez elég nagy épület ahhoz, hogy az ilyen járatokban el lehessen férni, főleg, hogy egyikünk sem nagydarab. Erre viszont már nem volt lehetőségem. Ránk találtak.
A túszejtő elkéri a telefonomat, és én odaadom neki, amit ő nem nyom ki. Körülbelül ez az utolsó tiszta emlékem. Utána semmi sem áll össze rendesen a fejemben. Valahova megyünk, megállunk, majd ismét megyünk, végül leülök valahova. Az idő múlása megszűnik. Akár percen, akár órák, de lehet, hogy csak másodpercek telnek el az egymás után következő cselekmények között.
Pánikhangok. Emberek összefolyó beszédének morajlása. Majd hangos zajok. Mind, mind számomra összefüggéstelen dolgok, és egy kicsit sem érzem úgy, hogy én ennek a részese lennék. Mondanám, hogy olyan, mintha kívülről figyelném az eseményeket, de ez nem igaz. Inkább olyan, mintha egy száguldó vonaton lennék, ahol újra és újra elaludnék, és csak néha, amikor felébredek, akkor fognám fel a történteket, akkor is csak elmosódva.
Valaki hozzám beszél. Én ránézek a hang forrására, de nem tudom, hogy mit is kérdezett. Az arca nem tükröz nyugodtságot. Előadásra? Milyen előadásra? Jó dolgot tettem? Megmentettem? Teljesen értetlenül nézek rá, mert gőzöm sincs, hogy miről beszél. Idő közben viszont újra elindulunk. Hatalmas tömeg, villódzó fények, és egyenruhás alakok szinte mindenhol.
Mosdó. Zsivaj, és fegyveresek. Maddie ideges járkálása, és közben telefonálok. Telefonálok. Majd újra fegyveres, és átadom a telefonomat. Majd se kép, se hang. Maddie itt van velem. Ő vezet valamerre. Telefonáló emberek. Telefon. Megállok, és elkezdem pánikszerűen átkutatni a zsebeimet, és a táskámat. Telefon, de ez nem működik, amit megtalálok. Ezt nem használhatom. Hol a másik? - Hol a telefonom? - kérdezem idegesen. - Madelaine, hol a telefonom? Nem láttad? - kérdezem tőle kiborulva. Nem tudom, hogy a doktornő kérdezett-e még valamit, mert még alig fogok fel valamit. Csak a pánik jut el hozzám. Az viszont biztos, hogy nincs meg a műholdas telefonom.
Egy rendőr jön oda hozzánk, pár perc múlva. - Minden rendben? Segíthetek? - kérdezi kedvesen, értetlenül.
- Eltűnt a telefonom - mondom határozottan, és kétségbe esve. - Vissza kell mennem! A mosdóban még megvolt - állítom határozottan, mintha csak ott esett volna ki, vagy hagytam volna véletlen ott. Az már kiesett, hogy átadtam egy fegyveresnek. Hogy is juthatna eszembe, hiszen ez nem is velünk történt. Nem velem történt. A történteket valószínűleg nem dolgoztam fel, és lehet sokkot is kaptam, de nem valószínű, hogy ezt is felfogtam volna. Azt viszont felfogtam, hogy valaki határozottan visszatart, és nem engedi, hogy az épület felé vegyem az irányt.

mind álarcot viselünk
Karin Bjorge
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Karin & Maddie Emilie+Voe+4

Karin & Maddie 13370769
★ kor ★ :
21
★ elõtörténet ★ :
Karin & Maddie Tumblr_m6dga07FCM1r4fem8o1_500
ET
★ családi állapot ★ :
Szingi, futó kapcsolatokkal
★ lakhely ★ :
Mikor hol: Cornell - Manhattan - Oslo
★ :
Karin & Maddie 5121686
★ foglalkozás ★ :
diák, diákmunkás
★ play by ★ :
Emilie Marie Nereng "Voe"
★ szükségem van rád ★ :
Barátok extrákkal

életem legnagyobb talányaKarin & Maddie Images?q=tbn:ANd9GcR68oohm7WzHI3InUPxFV0b_yISFm1-5Dynk8pHQMSl5DAF8s35rR-zL83pOHAjwN-Gsdc&usqp=CAU
★ hozzászólások száma ★ :
299
★ :
Karin & Maddie Images?q=tbn:ANd9GcSQGBVWJlUBR2LtFo2S8iNoXSFLbk_STGzIBQ&usqp=CAU
TémanyitásRe: Karin & Maddie
Karin & Maddie EmptySzer. Ápr. 13 2022, 19:56



Annyira szürreális ez a helyzet amibe most keveredtünk. Mármint néha látod filmekben meg sorozatokban, hogy egy ilyen szituációba fordul át a történet folytatása, aztán végignézed miképpen cselekednek a különböző személyiségekkel megáldott emberek a szerepüktől függetlenül. De ha élesben történik veled mindez, akkor elhiheted, ezek az úgynevezett tudások semmit sem érnek. Nem állhatsz fel, majd vonhatod el a figyelmét az egyiknek, amíg a másik leszereli az illetőt, mert a félelem megbénít. Ezek az alakok veszélyesek és ha kezdő is az illető, akkor ez hatványozódik, mert vakmerőek és bizonyítani akarnak a többieknek. Nincs meg benned az a késztetés, hogy ellenkezz velük vagy tervezgess miképpen szökhetnél meg, mert üresek a gondolataid, hogy a helyüket csak az vegye át, ami azt mantrázza, hogy mindenáron életbe kell maradnod. Pedig elég menő lenne belegondolni, hogy táskám tartalmának egyikével ártalmatlanítom az egyiket, majd megmentem a napot. Nagy bánatomra kétlem, hogy a jegyzeteim, a kulcsaim vagy éppenséggel a reggel beledobott szájfényem segít majd abban, hogy Lara Croft szerepét öltsem magamra.
A mosdóban még csak hullámokban tör rám az idegesség, de a többiekkel összezárva teljesen megbénít. Belegondolni, hogy ma talán nem jutunk ki innen olyan, amit az agy próbál apránként befogadni és feldolgozni. Ilyenkor valahol megrekedsz a két világ között, hogy annyi mindent nem tettél még meg és hogy lesz esélyed rá vagy sem. Minden bizonytalan és félelmetes.  
A körülöttünk kibontakozó helyzetet mérem fel és olykor Karin felé pillantok. Nem tudom mit mondhatnék, ha bármi baja esik. Annyira fiatal és előtte van még az egész élet. És bár nem volt irányításom a mostani helyzet felett, de nem tudnék csak úgy kibújni a felelősség alól. Én hoztam őt ide, szóval egy részét én segítettem elő a folyamatnak. Így bármennyire is akartam, hogy vége legyen ennek az egésznek, nagyon reméltem hogy senki sem fog hősködni, mert ami a filmekben igaz volt: azzal senki sem jár jól.
Olykor fülsüketítővé válik a csend, máskor meg úgy érzem ez jelenti az egyetlen nyugalmat a káoszban. Ez stabil. Mostanában a szokatlanul többször rám törő fejfájásom amúgy is megfoszt attól, hogy ezt érezzem. Szó sincs róla, hogy hálás lennék ezért a helyzetért, de most először úgy érzem annyira kiürültek a gondolataim miképp bekerítette őket a félelem, hogy esélyem sincs másra koncentrálni.
A táskám pántját szorítom és először fel sem fogom mi veszi kezdetét körülöttünk, a szervezetem azonban egyből reagál. A hirtelen nyüzsgés egyből nyugtalanná tesz, melynek nyomába lemaradva kullog a megkönnyebbülés ahogyan megmenekülünk. Lassan érzékelek csak mindent, de mintha az agyam felfogta volna legalább azt az egyet, hogy muszáj megkeresnem Karint és megbizonyosodni arról, hogy nem esett baja. Afelől érdeklődök hogyan érzi magát, de az egész butaság, mert mégis hogyan kellene? Én gondolatban már félig otthon vagyok, mert csak ez tart vissza attól, hogy kiboruljak; annak az ígérete, hogy bezárkózhatok a lakásomba és biztonságba lehetek.
Karin válasza azonban összefüggéstelen és a telefonját keresi. Mondanám, hogy ott van nála, de aztán rájövök, hogy nem erre érti.
- Beszélek velük és megkeresik neked, oké? - veszem fel vele a szemkontaktust, aztán körülnézek. - Gyere, addig üljünk le ide, aztán itt megvárjuk. - a padhoz kísérem őt, majd a táskámba kutatok és egy üveg ásványvíz tetejét csavarom le. - Igyál egy kicsit. Itt maradok veled. - mondom nyugodtabban, aztán leszólítok egyet az egyenruhások közül.
- Jól vannak? A mentő.. - kezdene bele, de a fejemet rázom.
- Megleszünk. Viszont a hölgy mobilja bent maradt és fontos lenne neki. Nem mehetnénk.. mehetnék vissza megnézni? Utoljára a mosdóban volt... - cikáznak a gondolataim. - ... vagyis az egyik férfi ő elvette. Fontos lenne. - magyarázom, majd a beszélgetőpartnerem sóhajt egyet.
- Maguk nem mehetnek vissza, de meglátjuk mit tehetünk. - bólintok és meg is köszönöm, aztán elhelyezkedek Karin mellett és megfogom a kezét.
- Igyál még. Most már rendben leszünk. - részletkérdés, de sem az idő, sem pedig a hely nem megfelelő egy ilyen beszélgetéshez. Nem most akarok belemenni ennek az eseménynek a hatásaiba, még ha az én gondolataim csak ezen járnak. Most, hogy már kint vagyunk, újra zsong minden, hogy lépést tudjon tartani a történtekkel. - A telefonodat is megtalálják majd. Biztosan elvettek tőlük mindent és ha ott nem lesz, akkor a mosdóba maradt. Kitől kaptad amúgy? - próbálom elvonni a figyelmét ameddig várakozunk valamivel meg a sajátomat is, közben pedig akaratlanul is többször az ajtó felé nézek, hátha megjelenik ott az előbbi férfi. Legalább valami pozitívabb kimenetele is legyen ennek a napnak, mert az eddigiek egyáltalán nem voltak valami biztatóak.

karinmaddie








mind álarcot viselünk
Madelaine Lester-Riggs
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Karin & Maddie 935a042cf4e74c87af9651e1f5dd8a7754a297eb
Karin & Maddie Fce8884116c5e9a87fc902d35eb422077498c0f5
★ kor ★ :
34
★ elõtörténet ★ :
If chaos is a work of art
then my heart is a masterpiece
★ családi állapot ★ :
Karin & Maddie 6c31ba6d7c2e4781f116a390d655c2b37c0e4f45
I never minded being on my own
Then something broke in me
and I wanted to go home
To be where you are ♡
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Karin & Maddie 1fd0a01867cef9ebef2d5b13cdb1f62cd6aaed3d
★ idézet ★ :
• Hello, I am Madelaine, your personal healthcare companion. On a scale of one to ten, how would you rate your pain? •
★ foglalkozás ★ :
pszichológus
★ play by ★ :
✿ margot elise robbie ✿
★ hozzászólások száma ★ :
382
TémanyitásRe: Karin & Maddie
Karin & Maddie EmptyPént. Ápr. 15 2022, 11:36

Maddie & Karin

Valamiért teljesen lezárt az agyam, és olyan minden, mintha nem is velem történne, mintha egy bizarr álomban lennék. Egy álomban, ahol minden szürreális, ahol tudod, hogy álom, de mégsem bírsz felébredni. Csak ez most annyiban más, hogy valahol az agyam egy eldugott leghátsó zugában valami át akar törni, azt üvöltve, hogy ez nem álom. Viszont én erre a „valamire” nem vagyok hajlandó hallgatni.
Az események összefolynak, a hangok elmosódnak. Majd Maddie hangja tör át a ködön, de nem igazán jut el minden hozzám. A telefonom valamiért nagyon fontos, hogy meglegyen, bár nem is tudom, hogy miért. Az csak egy tárgy, amin semmi igazán fontos dolog nincs, csak olyan adatok, amik a másikon is megvannak. A műholdas telefon azért kell, hogy túrákon legyen mindig térerőm, hogy veszély esetén segítséget tudjak hívni. A doktornő mégis segít, és nyugtatni próbál, majd leültet, hogy ott várjuk a rendőrt, hogy mondjon valami használhatót.
A kezembe adott vizes flakont a kérésre automatikusan emelem a számhoz, de csak egy fél kortyot iszok, és rájövök, hogy a gyomrom nem igazán bírja befogadni. Nincs hányingerem, de valamitől összeszűkült, és nem esik jól neki még ez az egyszerű dolog sem. A palackot viszont továbbra is szorongatom, mert úgy érzem, valamivel le kell kötnöm a kezemet, amíg várunk. Az okokra viszont csak lassan jövök rá, pontosabban, hogy az érzések, a gyomor-összeszűkülés, a kezek remegése, és az a kényszer, hogy csinálnom kell velük valamit, a stressz jelei. A stressz okával viszont nem tudok szembenézni, így nem is jövök rá, hogy mi lehet.
- A szüleimtől kaptam, amikor ideköltöztem, hogy legyen egy sajátom a túrákra - válaszolok a kérdésére. - Neked mindened megvan? - kérdezem hirtelen. Ha most úgy is segítenek megkeresni a telefonomat, akkor már a doktornő is megnézheti, hogy van-e valami megkeresnivalója, hogy abban is segíteni tudjanak.
- A telefont az egyik elkövetőnél találtuk meg, így lefoglaltuk, mint bizonyítékot - érkezik vissza a rendőr a hírekkel. - Ha bejönnek velünk az őrsre, és igazolják, hogy az nem elkövetőké, akkor írunk egy jegyzőkönyvet, és visszaszolgáltatjuk - tájékoztat minket a rendőr. - Van saját autójuk, tud Önök közül valaki vezetni? - néz rám bizonytalanul, majd át a doktornőre. Nem tudom, hogy miért nem nézi ki belőlem, hogy tudok vezetni, hiszen van jogsim, és jól is vezetek, bár itt tényleg nincs kocsim, amit tudnék is vezetni. Ez viszont nem lehet indok, hogy ne nézze ki belőlem, hogy nem tudok vezetni. Nem hiszem, hogy nem az ellen van kifogása, hogy „szőke nő a volánnál”, mert Maddie is szőke, és rá nem nézett így. (Persze, amit én nem láthatok, hogy eléggé sápadt vagyok, és a szemeim sem arról árulkodnak, hogy stabilan jelen lennék, hanem inkább egy kitörni készülő pánikrohamról vagy kiborulásról.) Én tanácstalanul nézek fel a mellettem álló nőre, hogy most mi lesz. - Nekem nincs kocsim - mondom tárgyilagosan. Az, hogy ezek után hogyan jutok el az őrsre, az már a többieken múlik. Maddie nem biztos, hogy órákat akar eltölteni a rendőrségen, amíg mindent papírt megcsinálnak, és visszaadják a telómat. Így, hogy most ő visz be, és mard, vagy utána megy, vagy már most átpasszol a rendőrnek, az csak rajta áll. Már persze csak akkor, ha ő kocsival jött, mert még ez sem biztos.

mind álarcot viselünk
Karin Bjorge
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Karin & Maddie Emilie+Voe+4

Karin & Maddie 13370769
★ kor ★ :
21
★ elõtörténet ★ :
Karin & Maddie Tumblr_m6dga07FCM1r4fem8o1_500
ET
★ családi állapot ★ :
Szingi, futó kapcsolatokkal
★ lakhely ★ :
Mikor hol: Cornell - Manhattan - Oslo
★ :
Karin & Maddie 5121686
★ foglalkozás ★ :
diák, diákmunkás
★ play by ★ :
Emilie Marie Nereng "Voe"
★ szükségem van rád ★ :
Barátok extrákkal

életem legnagyobb talányaKarin & Maddie Images?q=tbn:ANd9GcR68oohm7WzHI3InUPxFV0b_yISFm1-5Dynk8pHQMSl5DAF8s35rR-zL83pOHAjwN-Gsdc&usqp=CAU
★ hozzászólások száma ★ :
299
★ :
Karin & Maddie Images?q=tbn:ANd9GcSQGBVWJlUBR2LtFo2S8iNoXSFLbk_STGzIBQ&usqp=CAU
TémanyitásRe: Karin & Maddie
Karin & Maddie EmptyCsüt. Május 12 2022, 21:02



Sokszor eljátszunk a gondolattal, hogy milyen lenne visszamenni múltunk egy pontjára és változtatni néhány dolgot, hogy kijavítsunk vagy éppen kikerüljünk néhány helyzetet. Ha valaki feltenne számomra egy ezzel kapcsolatos kérdést, akkor biztosan meglepő választ kapna, mert bármennyire is neheztelek a szüleimre, a velük való kapcsolatomat nem változtatnám meg. Részben örültem volna, hogyha jó viszonyt ápolok velük, de a mi dinamikánk annyira több sebből vérzik, hogy amíg az egyik rést befoltozom, addig megjelenik máshol még kettő. Bár azt mondhatnám, hogy legalább az egyikkel javíthatnék a kapcsolatunkon, de az ő házasságuk már a születésem előtt is romokban hevert, azon meg nem tudok változtatni, aminek a részleteit nem ismerem. A mai alkalom viszont egy ilyen opció lenne, mert ha lenne lehetőségem újrakezdeni, talán más helyszínt választok, hogy megkíméljem magunkat a túszejtés hatásaitól. Ez viszont csak szimpla vágyakozás az elérhetetlen iránt, amit az agyunk kreál, hogy választ találjon a megannyi ki nem mondott, de megfogalmazott kérdésre. Mert őszintén, minden jobbnak tűnik, mint megoldás nélkül elfogadni a történteket.
Karin odabenti adrenalin vezérelte állapota abban a nyomban a háttérbe húzódik ahogyan elhagyjuk az épületet meg a ránk leselkedő veszélyt. Úgy tűnik az agya és a szervezete is kezd felzárkózni ahhoz, amit a helyzetünk alatt kizárt és nem akart elfogadni. Egy közeli padra ülünk le amíg a hatóság emberei elvégzik a helyszínelést a mentősökkel karöltve. Amennyire csak tudok próbálok egy nyugodtabb környezet teremteni Karin számára, de ez mindkettőnknek most rettenetesen nehéz még ha másképp is éljük meg. Számomra az idő most komótos vánszorgásnak érződik, de elég egy pillanat ahhoz, hogy rájöjjek: ez egyáltalán nem így van. Két egyenruhás a közelünkbe vált szót, majd kikerülik egymást és ellenkező irányba haladnak. Az épület bejáratánál is folyamatos a mozgolódás, egy kicsit távolabb meg a riporterek kapaszkodnak a kezükbe lévő jegyzetfüzeteikbe vagy éppen egy mikrofonba, ami által még több információhoz juthatnak. Már most tudom, hogy mihelyst kikerülünk innen, muszáj lesz egy másik utat választanunk, hogy legalább az ő rámenős viselkedésüket megússzuk.
- Visszaszerezzük, ne aggódj. - erősítem meg ebbe Karint és komolyan is gondolom. Ha kell, én magam fogom felkutatni csakhogy visszajuttassam hozzá. Ezután a nap után ez a legkevesebb.  
A padon helyezkedek egy keveset, a táskám pántjának igazgatása meg most a legérdekesebb melléktevékenységnek tűnik. Nem vagyok egy türelmetlen személy, de most mégis úgy érzem magamat, mint aki képtelen egy percig is nyugton ülni. Szívem szerint minden előttünk elhaladó személytől megkérdezném mi tart már eddig, de tudom jól, hogy ez egy folyamat, amit nem sürgethetek. Attól még nem tudom félretenni az érzéseimet.
A távolban egy riporternő tolakodik át, de a járőr még időben elállja az útját. Annyi viszont bőven elég neki, hogy észrevegyük egymást, de a közelünkbe már nem tud odajönni. Sosem rajongtam értük, ma pedig duplájára nőtt az ellenszenvem. Az itt lévők mindannyian egy traumát éltek át és egyáltalán nincs szükségük arra, hogy minden oldalról reflektorfénybe kerüljenek és újraéljék a velük történteket.
A korábbi férfi megjelenése hoz vissza gondolatba az elzárt terület mögé és figyelmesen hallgatom végig a mondanivalóját. Számomra nem kérdéses a folytatás, de meghagyom Karinnak a kezdeti válaszadást, majd csak ezután szólalok meg én.
- Nekem van autóm, szóval megoldjuk. Köszönjük a segítséget. - egy mosolyt próbálok erőltetni az arcomra és csak reménykedem benne, hogy a terveim találkoznak a valósággal. - Gondolja most már mehetnénk? - kérdezek rá a biztonság kedvéért és magamban egy pozitív válaszért könyörgök.
- Megvizsgálták már magukat? - kérdez ő is vissza egy számára fontosabb információért cserébe, ami minden bizonnyal befolyásolja majd az én kérdésemre adott válaszát. Karinra tekintek, de a bólogatás-fejcsóválás párosát most szándékosan elhagyom. Az egyik hazugság lenne, a másik meg intő jel számára, hogy visszatartson.
- Nincsenek fizikai sérüléseink csak mindkettőnket megráztak a történtek és tovább maradni ennek a középén egyáltalán nem segít. - kicsit hosszabbra nyúlik a magyarázatom, de minél több információt nyújtok át neki, annál nagyobb az esélye, hogy az egyik a hasznunkra válik.
- Ebben az esetben távozhatnak. - pont sikerül elkapnom ahogyan az egyik velünk bent lévő nőt körbeveszik a riporterek, így miután újra magunkra maradunk, a kezemet nyújtom Karin felé.
- Mi más irányba megyünk. - nem rohanok és bár pont egy utcányi kerülőutat kell tennünk, mégsem bánom, mert a megkönnyebbülésért megérte, ami a kocsiba szállás után lesz úrrá rajtam.
- Útközben veszünk valami ennivalót is, aztán bemegyünk az őrsre. - a táskám mélyéről szedem elő a kulcsomat és bár a kezem enyhén remeg, azért sikerül elindulnunk. - Láttad mennyi riporter összegyűlt? Nem rajongok értük. - kezdek bele egy témába és a lakásom gondolatával nyugtatom magamat. Egy zuhany meg egy kiadós sírás és Jesse. Erre van szükségem, meg a kanapémra, hogy ne érezzem úgy mintha folyamatosan készülnöm kellene a legrosszabbra. - Még odahaza Philadelphiaba élt az utcánkba egy srác, aki akkoriban belekeveredett egy rablásba vagyis ezt mondta mindenki, de konkrét bizonyítékot nem tudtak ellene felhozni. Emlékszem, hogy szinte naponta szobroztak a házuk előtt a riporterek és az őrületbe kergették a srácot. Aztán egyik nap a srác megelégelte és úgy kezdte a napot, hogy behúzott egyet az egyiknek. Ugyan a rablás ügyébe ártatlan volt, ezt nem tudta letagadni. Dühítő, hogy mi mindenre képesek egy sztoriért. - fintorodok el, majd beállok a gyors étteremnél a sorba.  
- Mit kérsz? Nekem szükségem van valami édességre. Stresszevő vagyok, de abból a fajtából, aki az idegesség miatt rá se tud nézni a normális ételre, de a csoki és társai jöhetnek. - jegyzem meg és amíg várakozunk addig a fejemet az üléstámlának hajtom és egy sóhajtást igénybe vevő időre a szemeimet is lehunyom.

karinmaddie








mind álarcot viselünk
Madelaine Lester-Riggs
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Karin & Maddie 935a042cf4e74c87af9651e1f5dd8a7754a297eb
Karin & Maddie Fce8884116c5e9a87fc902d35eb422077498c0f5
★ kor ★ :
34
★ elõtörténet ★ :
If chaos is a work of art
then my heart is a masterpiece
★ családi állapot ★ :
Karin & Maddie 6c31ba6d7c2e4781f116a390d655c2b37c0e4f45
I never minded being on my own
Then something broke in me
and I wanted to go home
To be where you are ♡
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Karin & Maddie 1fd0a01867cef9ebef2d5b13cdb1f62cd6aaed3d
★ idézet ★ :
• Hello, I am Madelaine, your personal healthcare companion. On a scale of one to ten, how would you rate your pain? •
★ foglalkozás ★ :
pszichológus
★ play by ★ :
✿ margot elise robbie ✿
★ hozzászólások száma ★ :
382
TémanyitásRe: Karin & Maddie
Karin & Maddie EmptySzomb. Május 14 2022, 09:01

Maddie & Karin

Szeretem a pszichológiát, a hozzá kapcsolódó dolgokat és kedvelem Maddie-t is. Tényleg jó ötletnek tűnt ez a mai előadás, de most úgy érzem, hogy ki kellett volna hagyni. Ha jobban belegondolok, akkor lehet, hogy erre akart valami figyelmeztetni, hogy nem volt lehetőségem az időhiány miatt felkészülni rendese, hogy le kellene mondani? Nem tudom, mert ebbe még mindig képtelen vagyok belegondolni. Sőt! Nem csak ebbe, hanem az egész történésbe, mert nem tudok vele szembenézni.
Amikor megpróbálom visszaidézni, hogy mi is történt a telefonommal, valahogy az egész homályba vész, és egyfajta pánik kezd eluralkodni rajtam, ami miatt még jobban messzire repíti az agyam a visszaemlékezés lehetőségét. De ugyan ez van, ha megpróbálok arra gondolni, hogy mi lesz ezután. Én most egy barátnőmnél vagyok és a szüleinél, ahol lényegében csak az a néhány holmim van, amit nem tudok nélkülözni egy hétvégére. Ezek pedig a váltóruhák, néhány jegyzet és a laptopom, mert minden egyéb a koliban van. A koliba pedig most már nem tudok visszajutni, ráadásul a szobatársam is hazautazott, így még ő sem lenne mellettem, de egyébként sem terhelhetek ilyennel senkit. A szüleim és a bátyám pedig messze vannak, nagyon messze. Nem tudom, hogy mi lesz később, így első körben csak azzal képes az agyam foglalkozni, amivel úgy érzi, hogy meg tud birkózni, és amit most meg tud oldani. Ez pedig az eltűnt telefonom esete.
- Köszönöm! - mondom Maddie megnyugtató szavaira. Nagyon jó érzés, hogy most itt van mellettem, így tudok egy kicsit valakire támaszkodni, akinek megnyugtat a jelenléte. Mindenki csoportokba rendeződve van, ahogy körbepillantok, de azt hiszem, hogy csak mi vagyunk itt, akik csak egymás támaszai lehetnek.
A rendőr vezetésre irányuló kérdésére még kicsit összeszedetlenül válaszolok, és nem igazán tudok értelmes, kerek történetet összeszedni a dolgokról fejben, így első körben másokra kell hagyatkoznom, hogy megoldják helyettem ezt a kérdést. Maddie viszont kedvesen kisegít, és biztosítja a rendőrt, hogy meg tudjuk oldani az őrsre történő eljutást. - Köszönöm! - mondom mindkét félnek. A rendőrnek a tájékoztatást, Maddie-nek pedig minden mást.
Az elbocsátásra történő engedély pedig valami menekülési ösztön-félét indít el bennem, így Maddie iránymutatásával már meg is indulok gyors léptekkel, de pár lépés után észreveszem, hogy a doktornő lemaradt, így én is lassítok, hogy egymás mellett tudjuk menni.
- Rendben - egyezek bele az evési ötletbe, bár bele sem gondolok a nyilvánvalóba, hogy ez mit is jelent. - Olyanok, mint a hiénák vagy a piócák. Nem is értem, hogy lehet ilyen munkát választani. Ők sosem gondolnak bele, hogy milyen lenne, ha ők lennének a másik oldalon? - kérdezem feszülten. Azt hiszem, hogy valahol mostan körül veszem fel a történések fonalát, most kezdek visszakapcsolódni a jelenbe.
- Egyet értek a sráccal, bár alapvetően nem támogatom az erőszakot. Viszont sajnos vannak, akik másból nem értenek - húzom el a számat. Tényleg nem szeretem, ha valaki erőszakos, én sem nyúlok ilyen eszközökhöz, mert próbálok más megoldást találni, de úgy tűnik, hogy léteznek olyanok, akiket máshogy nem lehet eltéríteni a céljuktól. Egy egyszerű, ész érvekre támaszkodó meggyőzés pedig egyfajta bumeráng-elvet indít be náluk, és a látszólagos távozás/megadás után visszatérnek, és kezdik előröl. - Az ilyeneknek egyébként mi játszódik le a fejükben? - kérdezek rá az újságírói viselkedés pszichológiai hátterére.
- Nem vagyok éhes, és nem is hiszem, hogy most túl sok minden lemenne a torkomon - gondolok bele, hogy mit szeretnék enni. Mit? Leginkább semmit. A gyomrom remeg az idegességtől, és icipicire szűkült. - Bár elvileg azt szokták mondani, hogy ilyenkor is érdemes valami cukrot enni - gondolom tovább. - Jól emlékszem? - kérdezek vissza bizonytalanabbul. - Bár lehet én csak egy kis dobozos üdítőt kérek - látom meg a dobozos italok felhozatalát. Abban is van cukor, és most úgy érzem, inni könnyebb lenne, mint enni.

mind álarcot viselünk
Karin Bjorge
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Karin & Maddie Emilie+Voe+4

Karin & Maddie 13370769
★ kor ★ :
21
★ elõtörténet ★ :
Karin & Maddie Tumblr_m6dga07FCM1r4fem8o1_500
ET
★ családi állapot ★ :
Szingi, futó kapcsolatokkal
★ lakhely ★ :
Mikor hol: Cornell - Manhattan - Oslo
★ :
Karin & Maddie 5121686
★ foglalkozás ★ :
diák, diákmunkás
★ play by ★ :
Emilie Marie Nereng "Voe"
★ szükségem van rád ★ :
Barátok extrákkal

életem legnagyobb talányaKarin & Maddie Images?q=tbn:ANd9GcR68oohm7WzHI3InUPxFV0b_yISFm1-5Dynk8pHQMSl5DAF8s35rR-zL83pOHAjwN-Gsdc&usqp=CAU
★ hozzászólások száma ★ :
299
★ :
Karin & Maddie Images?q=tbn:ANd9GcSQGBVWJlUBR2LtFo2S8iNoXSFLbk_STGzIBQ&usqp=CAU
TémanyitásRe: Karin & Maddie
Karin & Maddie EmptyKedd Jún. 07 2022, 18:32



Minél tovább várakozunk itt, annál jobban érzem magamon elhatalmasodni az idegességet. Legbelül tudom jól, hogy mindenki csak a munkáját végzi és biztosra szeretnének menni, hogy senki sem sérült meg vagy hogy az egész mizéria ténylegesen lezárult. De annyira szeretnék már távol lenni ettől az épülettől, mert most akárhányszor ránézek úgy érzem beleszédülök a látványába. Utólag hálás vagyok, hogy szerencsésen megúsztuk, mert alakulhatott volna rosszabbul is, de amíg odabent voltunk más sem járt a fejemben. Az esélyeink annyira másodpercenként változóak voltak, hogy idekint egyszerűen nem tudom megélni a jót, mert az amit éreztem túlságosan is erős volt bennem ahhoz, hogy könnyedén félre tudjam lökni. Az egyetlen ami józanságban tart az az, hogy Karin itt van és meg kell próbálnunk elterelni a figyelmünket, mert egyikünk sincs készen arra, hogy hangot is adjon a történteknek.
A várakozásunk nem járt eredménnyel és egy következő helyszínre irányítanak minket, de legalább most már magunk mögött tudhatjuk a helyszínnel járó rossz emlékeket, meg a riportereket is. A velük kapcsolatos ellenérzéseim azonban a kocsiban sem tűnnek el és beavatom Karint egy régebbi sztoriba, ami most szorosan is kapcsolódik a jelenlegi helyzetünkhöz. Általában véve nem vagyok olyan aki jelenetet rendez vagy keresi a bajt, de kétlem hogy most higgadtan tudtam volna tűrni bármilyen az esettel kapcsolatos kérdést.
- Bizonyára de, viszont gondolják a munka nem végzi el önmagát. Kell egy felfogás hozzá és én nem lennék képes erre. Az egész információgyűjtés más sebezhetőségét kihasználva, miközben egyik a másikat licitálja felül kérdésekkel, hogy övé legyen a nagyobb sztori. - elfintorodok erre, de hát szokták mondani, hogy kinek mit bír el a gyomra. Ez nekem már túl sok és nyers - főleg most. Eddig sem lelkesített a hozzáállásuk, de a saját bőrömön megtapasztalva csak mélyre gyökerező dühöt érzek amiért egyik sokkból a másikba húznák a történtek elszenvedőit.
- Elhiheted, hogy én is. Az már más kérdés, hogy utána nem győznék bocsánatot kérni, de a fontosabb és őszinte üzenet legalább még a megbánás előtt kézbesítve lett volna. - félszeg mosoly fedi fel nyomát az arcomon, de ez megint egy olyan téma, ami korántsem okoz nyugalmat. Mintha egyik dühítő esemény hatásait próbálnám egy másik, könnyebben megfogalmazható jelenségen kitölteni. A probléma az, hogy amíg bűnbakokat keresek a fejemben, addig az ahelyett, hogy kiváltaná az 'elefántot a szobában' inkább még halmozza is a bennem feléledt kellemetlenséget.
A rendőrségi látogatásunk előtt még egy kitérőt ajánlok fel a gyorsétterem felé, habár megértem, hogy az ő gondolatai nem éppen az étel körül forognak. Azért mégis teszek egy próbát vele.
- Úgy hírlik. - mosollyal válaszolok a kérdésére, aztán mikor az ő rendelését is megtudom, már közvetítem is tovább a kért menüt. Egy hamburger későbbre, mert hazaérve nem a főzés lesz az első tevékenységem, az innivalók meg egy csokis ital, mivel nem akarom őt várakoztatni amíg a fagyival szöszmötölök. Ez utóbbinál meg a szívószál pedig megoldja a vezetés melletti édességbevitel problémát, így a rendelésünk megkapása után meg is kezdjük az utunkat a rendőrség felé.
- Remélem azért annyira sokat nem kell várakoznunk majd. Ennyire még sosem vágytam arra, hogy már a lakásomba legyek. - haloványan elmosolyodok, majd beleiszok az édes italba.
Az utunk annyira sokáig nem tart, így bevárom Karint a kiszállás után, hogy együtt tudjunk bemenni. Odabent nyüzsgőbb közeg fogad, de megpillantok egy-két szabad helyet, így bár mondanám Karinnak, hogy üljön le, viszont előtte biztosan szükség lesz az adatainak a felvevésére. Egy egyenruhás nőt pillantok be akinek asztala a bejárattal szemben helyezkedik el és éppen az adatokat viszi be a gépbe, ha nem éppen eligazítást ad.
- Gyere. - mosolygok bíztatóan Karinra, aztán egy köszönés után beavatom a nőt az ittlétünk okáról, majd egy kis türelmet kér, amíg utánanéz. Az épülettől távol már némiképp nyugodtabbnak érzem magamat, de még mindig nem az igazi.
- Jobban vagy most már egy kicsit? - érdeklődök Karintól, közben meg a táskám pántját babrálom, hogy a melléktevékenység elvonja a bennem kibontakozó idegességről a figyelmemet. - Hamarosan leülhetünk majd. Láttam még pár üres helyet amely nincs ennyire reflektorfénybe. - ahogyan nekem, úgy gondolom neki sincsen arra szüksége, hogy túlságosan a központba legyen.
- Meg is van. Elkérhetném a tulajdonos adatait? - fordul egyikünk majd másikunk felé, aztán mivel ezzel kapcsolatban nincs teendőm, így a bejáraton ki és be érkező járőrök váltakozását figyelem. Reméltem, hogy a túszejtőink már régen más helyre kerültek és elkerülhetjük, hogy összefussunk velük bármilyen formában is.

karinmaddie








mind álarcot viselünk
Madelaine Lester-Riggs
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Karin & Maddie 935a042cf4e74c87af9651e1f5dd8a7754a297eb
Karin & Maddie Fce8884116c5e9a87fc902d35eb422077498c0f5
★ kor ★ :
34
★ elõtörténet ★ :
If chaos is a work of art
then my heart is a masterpiece
★ családi állapot ★ :
Karin & Maddie 6c31ba6d7c2e4781f116a390d655c2b37c0e4f45
I never minded being on my own
Then something broke in me
and I wanted to go home
To be where you are ♡
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Karin & Maddie 1fd0a01867cef9ebef2d5b13cdb1f62cd6aaed3d
★ idézet ★ :
• Hello, I am Madelaine, your personal healthcare companion. On a scale of one to ten, how would you rate your pain? •
★ foglalkozás ★ :
pszichológus
★ play by ★ :
✿ margot elise robbie ✿
★ hozzászólások száma ★ :
382
TémanyitásRe: Karin & Maddie
Karin & Maddie EmptyCsüt. Jún. 09 2022, 06:10

Maddie & Karin

Próbálok visszarázódni a jelenbe, de elég nehezen megy. Valahol a kocsiban, a beszélgetés során kezdem igazán felvenni a ritmust az idővel, vagy pontosabban, visszacsöppenni a jelenbe. Elég zavaró érzés, de lehet jobb, ha most még nem erőltetem a dolgok felelevenítését. A Maddie által felidézett esemény viszont kicsit bár kapcsolódik a jelenhez, és érzem a feszültséget, de mégis, valahogy mintha még mindig kívülálló lennék inkább, mint részese a dolognak. Néha eljátszottunk otthon a gondolattal, hogy milyen lehet, ha a sajtó munkatársai mikrofonokat meg fényképezőgépeket tolnak az ember képébe, és már akkor sem értettem, ha pedig beleképzeltem a „vallatott” helyébe magam, leginkább a tehetetlen dühöt éreztem. És most ez fokozottan igaz.
- Egyébként ez az egész sajtós dolog olyan, hogy az utómunkálatok során nem is biztos, hogy azt mondják vissza, mint ami történ - teszem hozzá csendesen. - A neten egyszer láttam egy képcsoportot, ahol a térdeplő ember van középen, fölötte egy másik, aki hátrahajtja az első fejét, mintha bántani akarná, egy harmadik meg fegyverrel áll mellette. Ugyan erről a jelenetről a másik már kicsit nagyobb távolságból készült, ahol kiderül, hogy aki hátra dönti a térdeplő fejét, az segít neki inni, a fegyveres meg csak szimplán elmegy mellettük - próbálom leírni a képeken látottakat. - Ha viszont ennyire ki tudják, és sokszor akarják tekerni a dolgokat, akkor meg pláne nem értem, hogy mire jó, hogy felzaklatják az embereket - teszem fel a költői kérdést. Nem igazán várok választ, hiszen a doktornő sem tud ezzel azonosulni. - Persze van, akit annyira nem ráz meg, és csak a szereplés lehetőségét látja a dologban, hogy kap egy pár percnyi rivaldafényt - hozok fel egy másik emberi viselkedést. Persze kellenek a tudósítások, mert ezek nélkül nem tudnánk, hogy mi folyik a világban, de ezek sosem olyan objektívek, mint kellenének, és sokszor, a hatás kedvéért, pont azokat faggatják, akik valószínűleg inkább tűnnének el a saját kis kuckójukban, világukban mindenki szeme elől. Bennem is most valami ilyesmi akar a felszínre törni, de nekem kellenének a szüleim és a bátyám, de ők messze vannak, nagyon messze. Így hiába vágyódom utánuk, az, hogy a körükben lehetek, csak ábránd marad. Lehet az lenne a legjobb, ha most csak egy passzív állapotban maradnék, és nem próbálnám meg megoldani ezt a helyzetet.
Miután szépen megbeszélem magammal, hogy kéne egy kis cukorbevitel, és ezt Maddie is megerősíti, örülök, hogy kértem egy kis cukros italt. Az talán tényleg bennem marad. Nem kérdezek rá, hogy Ő minként is tud majd ennyi mindent megenni, mert nekem még a gondolatra is görcsbe rándul a gyomrom. A rendelést már a kocsiban fogyasztjuk el, ahogy tovább indulunk a rendőrőrs felé. Az üdítőt én pedig csak lassacskán kortyolgatva iszogatom, hogy szokja a gyomrom a dolgot.
- Én is bízom benne, hogy nem kell sokat itt időzni. Kicsit feszéjez a hely - súgom oda válaszul, hogy ne hallja más, aki körülöttünk járkál a parkolóban. Nem kellemes érzés a rendőrségre befáradni, ha nem ott dolgozol. Olyan… nyomasztó, és egyébként sem vagyunk most a toppon érzelmileg. Szó nélkül követem Maddie-t az egyik egyenruhás nőhöz, és rájövök, hogy én valószínűleg csak hebegnék-habognék.
- Igen, köszönöm! - mondom hálásan. - És Te hogy vagy? - kérdezek vissza most már tiszta tudattal, és arra értve, hogy haza akar menni a lakásába. - Nagyon szépen köszönöm, hogy segítesz - mosolygok rá kedvesen. Nem lett volna kötelessége elkísérnie, rá is bízhatott volna a rendőrökre. Közben pedig a háttérbe vonulunk, hogy „ne legyünk reflektorfényben”, ahogy Ő frappánsan megfogalmazta. És valóban jót tett a sötét itt is, ahogy a kocsiban is, csak az nem gazán tudatosult bennem, hogy nem csak a helyszíntől való távolság segített.
- Persze! Egy pillanat - és előkaparom az irataimat a táskám legaljáról, ahova lecsúsztak a telefonom kutatása közben. Meg egyébként is minden szükséges dolog mindig a táska legaljára vándorol, szerintem csak azért, hogy lassítsa az embert. - Itt vannak - adok át minden papíromat. Én mindent egy tokban tartok, hogy meglegyen, és a bátyám megfogalmazása szerint, ha elhagyom, akkor legalább időt takarítva, egyszerre hagyjak el mindent. Ez itt az Államokban lenne a legviccesebb, mert itt még a régi irataim sincsenek meg, hogy esetleg az segítséget nyújtson, vagy bárki, aki elég közel áll hozzám, hogy igazolja, hogy én, én vagyok.

mind álarcot viselünk
Karin Bjorge
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Karin & Maddie Emilie+Voe+4

Karin & Maddie 13370769
★ kor ★ :
21
★ elõtörténet ★ :
Karin & Maddie Tumblr_m6dga07FCM1r4fem8o1_500
ET
★ családi állapot ★ :
Szingi, futó kapcsolatokkal
★ lakhely ★ :
Mikor hol: Cornell - Manhattan - Oslo
★ :
Karin & Maddie 5121686
★ foglalkozás ★ :
diák, diákmunkás
★ play by ★ :
Emilie Marie Nereng "Voe"
★ szükségem van rád ★ :
Barátok extrákkal

életem legnagyobb talányaKarin & Maddie Images?q=tbn:ANd9GcR68oohm7WzHI3InUPxFV0b_yISFm1-5Dynk8pHQMSl5DAF8s35rR-zL83pOHAjwN-Gsdc&usqp=CAU
★ hozzászólások száma ★ :
299
★ :
Karin & Maddie Images?q=tbn:ANd9GcSQGBVWJlUBR2LtFo2S8iNoXSFLbk_STGzIBQ&usqp=CAU
TémanyitásRe: Karin & Maddie
Karin & Maddie EmptyVas. Aug. 28 2022, 19:29



Órákig tudnék beszélni arról mit nem tartok helyesnek egy ilyen szituációba, amibe mi is majdnem belekeveredtünk, de úgy gondolom elég kellemetlenség kijárt a mai nap nekünk, hogy még ebbe is belemenjünk. Megvolt az a rossz szokásom, hogy egy adott témának annyira belemegyek a mélységeibe, ami által a végén három vagy négy másik verzió is eszembe jut, ami talán oda kapcsolódik, talán nem. Mintha sose lenne vége. Egy egészen komplikált színben láttam sokszor a világot, ami legtöbbször nem egyezett meg mások elvárásával. Ugyan ritkán voltak összetűzéseim emiatt - lévén a konfliktuskerülő felfogásomnak -, de ha mégis úgy alakult, akkor én voltam az, aki engedett vagy terelte a témát. Nem egyezhetnek mindenkivel a véleményeim és ha éppen nem olyan helyzetben vagyunk, hogy személyesen kért segítséget a probléma megoldására, akkor megtartom magamnak a gondolataimat. Persze vannak olyan helyzetek is, ahol az ember lánya egyszerűen nem kerülheti el a veszekedéseket. Visszatérve az aktuális szituációnkra, jobb most épp emiatt ebbe a témába belemenni.
- Észrevételem szerint mostanában jobban vonzzák az embereket azok a hírek, amik minél botrányosabbak vagy rosszabbak. És ha nem elég az aktuális sztori? Gondolom úgy csinálják, hogy érdekesebb legyen. - fintorodok el. De ez csak szimplán az én meglátásom, aztán jó lenne, ha kiderülne, hogy igenis nagyot tévedek.
Szerintem mindketten örültünk volna azzal, hogyha lezárhattuk volna a mai napot, de egy kis kitérőt muszáj tennünk a rendőrség felé, hogy visszaszerezzük Karin tulajdonát. A kezdeti idegességem a kocsiba szállás után fokozatosan csillapodik, de nem múlik el teljesen, így hol az útközben beszerzett édességgel vagy az autóban szóló zenével terelem el a figyelmemet. Szerencsére ez kitart addig, amíg meg nem érkezünk, hiszen ott úgyis lesz amivel foglalkozhatok. Körülnézek, magamra vállalom az irányítást odabent és csak akkor hívom oda Karint, ha tényleg muszáj. A várakozás közben azért az állapota felől történő érdeklődés sem marad el, ellenben mikor visszakérdez, egyszerűen nem tudok egyből válaszolni. Azt mondani, hogy jól vagyok valahol hazugság lenne a részemről és elég érdekes is, mivel én magam folyamatosan őszinteségre kérek másokat. Mégis ez annyira összetett most. A korábban érzett félelem és idegesség mostanra már alábbhagyott, jobban is vagyok egy kicsit, de akkor is valami nem teljes.
- Kimerülten, de már legalább nem vagyunk ott, szóval idővel egyre jobban majd. - mosolyodok el kedvesen, de aztán egyből a fejemet csóválom a szavaira. - Szóra sem érdemes. - és ezt komolyan is gondolom. Azok után, hogy szinte én miattam került ilyen helyzetbe ez a legkevesebb, amit megtehetek érte.
Az adatok egyeztetése közben én nem avatkozok közbe, aztán helyet foglalunk ahogy a pult mögött lévő nő arra kér minket.
Az idő elteltével én kávét is szerzek magamnak a váróban lévő automatából - és ha Karinnak kell, akkor neki is viszek -, majd egy tíz perc múlva csokit is találok egy másik automatába. Épp már azon vagyok, hogy veszek még egy hasonlót, amikor mi következünk, így most az egyszer megmenekül a kiszemelt édesség.
- Még egy tíz perc és üres lett volna az automata. - súgom oda Karinnak, aztán rámosolygok és hagyom, hogy átvegye a telefonját. Azért elképzeltem, hogy szegény itt lézengők jönnének le, hogy egyenek valamit, aztán csalódottan kellene elfogadniuk, miképp egy bolond szőke elfogyasztott mindent idegességében.
Az egyensúlyomat egyik lábamról a másikra helyezem és a kocsikulcsommal is babrálok, aztán Karin is lassan megérkezik.
- Minden jól ment? Mondtak valamit? - érdeklődök tőle kifelé menet közben, majd kinyitom a kocsi ajtaját. - Irány haza. Hova vihetlek? - kérdezek rá.

karinmaddie








mind álarcot viselünk
Madelaine Lester-Riggs
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Karin & Maddie 935a042cf4e74c87af9651e1f5dd8a7754a297eb
Karin & Maddie Fce8884116c5e9a87fc902d35eb422077498c0f5
★ kor ★ :
34
★ elõtörténet ★ :
If chaos is a work of art
then my heart is a masterpiece
★ családi állapot ★ :
Karin & Maddie 6c31ba6d7c2e4781f116a390d655c2b37c0e4f45
I never minded being on my own
Then something broke in me
and I wanted to go home
To be where you are ♡
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Karin & Maddie 1fd0a01867cef9ebef2d5b13cdb1f62cd6aaed3d
★ idézet ★ :
• Hello, I am Madelaine, your personal healthcare companion. On a scale of one to ten, how would you rate your pain? •
★ foglalkozás ★ :
pszichológus
★ play by ★ :
✿ margot elise robbie ✿
★ hozzászólások száma ★ :
382
TémanyitásRe: Karin & Maddie
Karin & Maddie EmptyHétf. Aug. 29 2022, 19:09

Maddie & Karin

- Ezt a felfogást valahogy nem tudom megemészteni - mondom keserű szájízzel. Ha szenzációhajhász, a valóságtól elrugaszkodott dolgokat akarok látni, akkor megnézek egy filmet vagy sorozatot. Az egyéb tévében lévő dolgok, mint a hírek, azoknak meg a valóságot kellene közölniük tényszerűen, és nem mások véleményével, meglátásaival kiszínezve, estleg minden tudományos alap nélküli „azt gondolta, hogy…” mondatokkal. De örülök, hogy ezzel nem csak én vagyok így. Vagy legalább is a doktornő is inkább e felé a nézet felé hajlik véleményem szerint.
Én most teljesen elveszettnek érzem magam, bár általában szeretem önállóan megoldani a dolgokat, és azt, ha független lehetek. Most viszont elmondhatatlanul hálás vagyok Madelaine-nek, hogy irányít, mert lehet én még most is ott állnék a híradósok között, várva, hogy a rendőrök be tudjanak fuvarozni a telefonom papírjainak rendezése miatt.
Az őrsön lévő légkör fura hatással van rám. Valahogy nyugtat az egyenruhások jelenléte, legalább is annyiban, hogy itt biztosan nem lesz olyan jelenet, mint amit most átéltünk. De valahogy a tájidegenségünk feszélyez. Maddie is feszültnek tűnik a számomra, mégis valahogy oldja bennem a feszültséget a jelenléte. Azért örülök, hogy már ő is kezd egyre jobban lenni. - Azért, ha valahogy, bármikor meg tudom hálálni, szólj - mondom nagyon komolyan. Az adósa vagyok, hogy nem hagyott magamra, hogy elkísért, pedig nem lett volna kötelessége.
Jó részletesen kifaggatnak az adataimat illetően, és hála a diákvízumomnak, jó bonyolult lett az ügyintézés. Arról nem is beszélve, hogy a norvég nevekkel nem csak az adataimat rögzítő rendőrnek gyűlik meg a baja, hanem a rendszernek is. Nem is igazán értem. Az igaz, hogy a norvég nyelvben sok a különleges karakter, hogy valószínűleg nem sok norvég él itt, de más nemzetnek a tagjai bőségesen megfordulnak, és a legtöbb népnek nem az angol betűkre épül az írásrendszere. Minden esetre megoldódik, és mindent rögzítenek, majd néhány aláírás után vissza is kapom a telefonomat.
Madie megjegyzésén, miszerint majdnem kifosztott az automatát, kénytelen vagyok elmosolyodni. - Legalább frissül a készletük - fűzöm hozzá mosolyogva, de valahogy irigylem is, mert én még mindig nem tudom még csak elképzelni sem, hogy egyek.
- A rendszernek kicsit feladta a leckét a norvég nyelv, de ettől függetlenül minden rendben ment. Lényegében még azt mondták el, ami a helyszínen a kollégáik, hogy lehet még hívni fognak minket, ha kérdés merül fel - válaszolok az egyik lábáról a másikra hintázó doktornő kérdéseire. - Nézek egy térképet, és csak addig kérnék egy fuvart, ameddig egyfelé visz minket az utunk - mondom kedvesen, és már meg is nyitottam a telefonomon a térképet. - Most itt vagyunk - mutatom a kijelzőn a jelenlegi helyünket, amit a rendszer automatikusan ki is dob. - A barátnőm, akinél vagyok, ő pedig itt lakik. Ha meg tudod mutatni, hogy meddig tudsz kitérő nélkül elvinni, akkor felhívom, hogy jöjjön oda értem - avatom be a terveimbe. - Nem akarlak feltartani, mert rád is rád fér már a pihenés a biztonságos lakásodban. Én így is nagyon hálás vagyok, hogy eddig velem voltál - mondom őszinte hálával. Abba meg egyelőre bele sem akarok gondolni, hogy azok, akikre most a legnagyobb szükségem lenne, nem lehetnek velem/mellettem, mert egy óceán válasz el minket.

mind álarcot viselünk
Karin Bjorge
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Karin & Maddie Emilie+Voe+4

Karin & Maddie 13370769
★ kor ★ :
21
★ elõtörténet ★ :
Karin & Maddie Tumblr_m6dga07FCM1r4fem8o1_500
ET
★ családi állapot ★ :
Szingi, futó kapcsolatokkal
★ lakhely ★ :
Mikor hol: Cornell - Manhattan - Oslo
★ :
Karin & Maddie 5121686
★ foglalkozás ★ :
diák, diákmunkás
★ play by ★ :
Emilie Marie Nereng "Voe"
★ szükségem van rád ★ :
Barátok extrákkal

életem legnagyobb talányaKarin & Maddie Images?q=tbn:ANd9GcR68oohm7WzHI3InUPxFV0b_yISFm1-5Dynk8pHQMSl5DAF8s35rR-zL83pOHAjwN-Gsdc&usqp=CAU
★ hozzászólások száma ★ :
299
★ :
Karin & Maddie Images?q=tbn:ANd9GcSQGBVWJlUBR2LtFo2S8iNoXSFLbk_STGzIBQ&usqp=CAU
TémanyitásRe: Karin & Maddie
Karin & Maddie EmptyCsüt. Okt. 20 2022, 17:29



Az elmúlt órák történései akkor nehezednek csak rám igazán amikor elérünk az őrsre, hogy még egy utolsó akadályt megoldjunk mielőtt kikerülhetnénk ebből a nyomasztó örvényből. Karin papírokat intéz, hogy visszakapja tulajdonát, én meg úgy érződik a mai napból elmaradt kilométereket pótolom be a zárt téren belül. Hol visszaülök a székre, hol az automatát környékezem meg, közben belül meg abban reménykedem, hogy most az egyszer valamilyen csoda módon az ügyintézés nem fog még órákra ideláncolni minket. Új nekem ez a helyzet és egyáltalán nem a komfortzónámból kilépő-felfedezős módon. Általában tudom hogyan kezeljem a problémáimat meg azokat a váratlan szituációkat. Lehet az utóbbi esetén egy-két (öt) percre szükségem van, hogy rájöjjek hogyan tovább, de aztán megoldom és túl is vagyok rajta. Még egy valami kipipálva; nem várakozik a háttérben, sem súg a füledbe hogy foglalkozz vele. A mai helyzetre azonban hiába létezett megoldás attól még nem érzem, hogy magam mögött is hagytam vagy hogy egykönnyen elfelejtem majd. Amióta az eszemet tudom jó vagyok abba, hogy ne vegyek tudomást az érzelmi kavalkádról ami a részemet képezi. Ettől még nem azt jelenti, hogy ne lennék tisztában a létezésükkel vagy ne tudnám: kimondani, megélni az érzéseket nem bűn, hanem felszabadító. Csak könnyebb úgy tenni mintha az idő múlása mellett azok lemaradnának és a múltba ragadnának. Szerencsétlenségünkre nagyon ügyesen alkalmazkodnak és veszik fel a tempót, hogy emlékeztessenek arra mit próbálsz magad mögött hagyni. Ezt már most érzem, hogy nem fogom, mert nem is tudom. Túl intenzív és félelmetes ahhoz, hogy nagyobbra növekedjen mint ami az én kis érzéseket tároló dobozkámba elfér. Tudok létezni mellette, de nélküle nem. Gondolhatok másra, - jobbra, szebbre - de árnyékként fog követni minden jót amivel megpróbálom elnyomni. Amikor azt mondtam ez új akkor nem túloztam és ettől rendkívül nyugtalannak érzem magamat.
Egy kávén - ami borzalmas volt - és egy csokin - amiből még szükségem lenne háromra - túl vagyok mire végzünk, a lábaim meg már visznek is kifelé miután Karint is megvártam. Neki sem könnyű ez a nap és a bűntudat mardos amiért akaratomon kívül is ilyen helyzetbe kevertem őt. Szerintem ezer sajnálom kifejezése sem lenne elegendő, hogy ne hibáztassam magamat amiért nem tudom.. nem voltam körültekintőbb? Tisztában vagyok azzal, hogy a világunk megjósolhatatlan és amíg nem menekülünk egy erdőbe, hogy az embereket elkerüljük addig nincs befolyásunk arra mi történik. Rosszkor voltunk rossz helyen. De van amit a józan ész ugyan felfog, de nem fogad el. És ez pont egy ilyen helyzet.
Elmosolyodok amikor a nyelvi nehézségeket említi, aztán meg egy aprót bólintok is mellé.
- Ez teljesen érthető. Csak reménykedjünk nem ma, mert úgy érzem a nevem tudásán kívül minden gondolatam feladta a próbálkozást, hogy létezzen. - teszem hozzá reménykedve, aztán megindulunk a kocsi felé.
- Dehogy is. Nem foglak ki tudja hol kirakni téged és ebből nem engedek. - makacsolom magamat. - Kell az a nyugodt tény most a lelkemnek, hogy biztosan hazajutsz és nem leszel egyedül. - adok még hozzá magyarázatot, bár lehet az első ellenkezésemből is tisztán értett mindent. Enyhült a bűntudatom? Közel sem. De legalább kevesebb dolog miatt kell aggódnom.
Ha kapok egy pontos címet akkor el is indulok a megfelelő irányba és jelenleg azt se bánom, ha kerülőre van szükség vagy ha körbe-körbe kellene autókáznom a városba, hogy eljuttassam haza.
Útközben inkább a zenére koncentrálok és felveszem a csendes hallgatóság szerepét, hogyha úgy érzi mondana szeretne bármit is. Amúgy is kikészít a fejfájásom ami az elmúlt napokban örvendeztet meg kiszámíthatatlan jelentkezésével hol elviselhetőbb, hol meg rosszabb verzióban. Most a kettő között ingadozik. Gondolom próbálja még eldönteni hogy mennyire szúrjon ki velem és őszintén ami a mai nap eseményeit figyelembe véve nem számítok semmi jóra. Evan nem túlzottan boldog ettől és szerinte ha továbbra sem múlik akkor nem ártana orvoshoz mennem vele. Az egyetlen amiért tud erről, mert múltkor öt perc haladékra volt szükségem amíg elég tűrhetően éreztem magamat ahhoz, hogy bemenjek az irodámba. Akkor azt mondtam először kizárom az alapokat - több folyadék, rendszeres alvás, miegymás - aztán meglátjuk. Ezeken túl vagyunk és tartom is magamat a kialakított rendszerességhez, de most megint itt tartunk. Fogjuk a stresszre? Egynek elmegy, de mi lesz akkor ha végül elfogynak a kifogásaim? Abba nem akarok most belegondolni.  
A megadott cím előtt állítom le az autót és oldalra pillantok Karinra.
- Tudom hogy most nem akarsz erről beszélni, de szeretném hogyha megjegyeznéd: bármikor meggondolnád magad, engem felkereshetsz. Ismered a számomat. - emlékeztetem őt erre, majd a lakás felé pillantok. - Fogadd meg a tanácsodat és pihenj te is. Szerintem mindkettőnknek szüksége van erre. Meg egy időgépre. - fintorodok el, de addig nem nagyon mocorgok sehova amíg meg nem bizonyosodok arról, hogy biztosan át nem lépi a lakása küszöbét. Nem mintha ez visszatartaná őt attól, hogy később kimozduljon. Nincs fogságba, és... oké Madelaine, ne gondold túl megint. Minden rendben lesz vele. Rendben leszünk - talán most még nem, de idővel biztosan.

karinmaddie








mind álarcot viselünk
Madelaine Lester-Riggs
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Karin & Maddie 935a042cf4e74c87af9651e1f5dd8a7754a297eb
Karin & Maddie Fce8884116c5e9a87fc902d35eb422077498c0f5
★ kor ★ :
34
★ elõtörténet ★ :
If chaos is a work of art
then my heart is a masterpiece
★ családi állapot ★ :
Karin & Maddie 6c31ba6d7c2e4781f116a390d655c2b37c0e4f45
I never minded being on my own
Then something broke in me
and I wanted to go home
To be where you are ♡
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Karin & Maddie 1fd0a01867cef9ebef2d5b13cdb1f62cd6aaed3d
★ idézet ★ :
• Hello, I am Madelaine, your personal healthcare companion. On a scale of one to ten, how would you rate your pain? •
★ foglalkozás ★ :
pszichológus
★ play by ★ :
✿ margot elise robbie ✿
★ hozzászólások száma ★ :
382
TémanyitásRe: Karin & Maddie
Karin & Maddie EmptySzomb. Okt. 22 2022, 09:29

Maddie & Karin

Elképzelésem sincs, hogyan siklott ennyire félre egy olyan tökéletesen induló nap, mint mai. Annyira vártam ezt a mai előadást, hogy azt el sem tudom mondani. Nem volt semmi fennakadás, és nagyon jót beszélgettünk a folyosón látható képekről is. Majd hirtelen egy szörnyű rémálomban találtuk magunkat, amiből képtelenség volt felébredni, és én tényleg csak sodródtam az eseményekkel, mint egy rémálomban. Sok minden kiesett. Legalább is eddig. De most már kezdenek derengeni a dolgok, és bármennyire is szeretnék, nem tudok visszasüppedni a boldog tudatlanságba. Bár tény, hogy egyelőre még nem sok minden van meg, de félek, hogy mi lesz, ha az egész összeáll. Minden esetre egyelőre az előttem lévő rendőrre figyelek, aki a telefonom visszakapásához tartozó űrlapot tölti, és minden egyéb képet igyekszek figyelmen kívül hagyni. Végül ez is véget ér, és visszakapom a telefonomat. Az azért nem kerüli el a figyelmemet, hogy Maddie is mennyire feszült, és a fel-alájárkálás közben a különböző automatákat fosztja ki.
Amikor végre oda tudok menni hozzá azzal az örömhírrel, hogy végeztem, mintha kicsit ő is megkönnyebbült volna. - Nem hiszem, hogy ma hívnának. Vagy legalább is én nem tartanám logikusnak, ha ma hívnának - mosolyodok el, ahogy követem a kocsijához.
Meglep Maddie heves reakciója, de lehet, hogy fordított helyzetben én is ezt tettem volna. - Rendben, és köszönöm!- mondom végül beleegyezően. Látom és érzem is a belőle áradó feszültséget, még ettől az előbbi ellenállástól függetlenül is. Ha pedig az nyugtatja meg, hogy a lakásig fuvaroz, akkor nem akarom elvenni tőle ezt a lehetőséget.
A térképet ettől függetlenül megnyitom, hogy azt GPS-ként használva meg tudjam mutatni Maddie-nek, hogy hova is kell vinnie.
- Madelaine! /i] - szólítom meg halkan az úgy, hogy a zenétől még hallható legyen hangom, de ne túl erősen. Nem akarom megijeszteni, mert az elmúlt pár percben mindketten a gondolatainkba merültünk. [i]- Ugye tudod, hogy ez nem a Te hibád volt? Pontosan ugyan úgy nem tudhattad, hogy ez fog történni, mint én. Úgyhogy remélem, e miatt nincs bűntudatod! - nézek rá az anyósülésről. Valami nyomasztja, és szerintem ebbe bele tartoznak a mai balszerencsés történések is. Egyikünk sem tehet erről. Én is ugyan úgy vádolom magam, hogy nem ragaszkodtam inkább hagyományos órához.
- Rendben, és köszönöm! De ez Rád is vonatkozik - mosolyodok el kedvesen. - Tudom, hogy Neked ez a munkád, de, mint, ahogy egy háziorvos is lehet influenzás, úgy Te is szorulhatsz lelki támaszra. És, ha jól emlékszem, valamelyik szakkönyvben írták is, hogy néha az egy traumát átéltek tudnak a legtöbbet segíteni egymáson. Szóval, ha kellek, itt vagyok, és bármikor hívhatsz - mondom komolyan. Tudom, hogy tisztában van az orvosi hátterével, de azt akartam, hogy tudja, hogy erről én is tudok, és Ő is nyugodtan hívhat engem is, ha arra van szüksége. - Ez utóbbira mindenképpen szükség lenne, kár, hogy még nem elérhető - húzom el a számat. Arról nem is beszélve, hogy mi most valószínűleg a múltba szeretnénk utazni, ami már az időutazási paradoxon miatt sem lehetséges. A jövőbe utazni én most nem látnám értelmét, mert ez ugyan úgy megtörtént volna velünk, és a gyógyulás folyamatán is át kellene esnünk, csak hamarabb érnénk oda, vagy teljesen átugranánk, és annyival is kevesebbet élnénk, vagy teljesen kihagynánk, mint néhány elcsépelt, „tudományos” filmben. - Kérlek, ha hazaértél, és magadra fordítottad a bejárati ajtót belülről, - ezt azért mondom így, hogy ne az utcáról/folyosóról tegye - hívj, hogy rendben hazaértél te is - kérem kedvesen. Kocsi ide vagy oda, Amerika nem biztonságos, mint ahogy azt ma tapasztaltuk is. - Köszönöm a fuvart! - mondom hálásan. - És vigyázz magadra! - teszem még hozzá mielőtt bezárom a kocsi ajtaját. Mielőtt még bezárom magam mögött az ajtót, intek Maddie-nek, majd halkan lepakolok a vendégszobába, magamhoz veszem a törölközőmet a hálóruhámmal és a telefonommal. Bár nem tervezek hosszan bent lenni, de, ha Maddie hív, akkor egyből fel akarom venni a készüléket, hogy mindketten megnyugtassuk egymást, hogy épségben hazaértünk.

Madelaine Lester-Riggs imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Karin Bjorge
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Karin & Maddie Emilie+Voe+4

Karin & Maddie 13370769
★ kor ★ :
21
★ elõtörténet ★ :
Karin & Maddie Tumblr_m6dga07FCM1r4fem8o1_500
ET
★ családi állapot ★ :
Szingi, futó kapcsolatokkal
★ lakhely ★ :
Mikor hol: Cornell - Manhattan - Oslo
★ :
Karin & Maddie 5121686
★ foglalkozás ★ :
diák, diákmunkás
★ play by ★ :
Emilie Marie Nereng "Voe"
★ szükségem van rád ★ :
Barátok extrákkal

életem legnagyobb talányaKarin & Maddie Images?q=tbn:ANd9GcR68oohm7WzHI3InUPxFV0b_yISFm1-5Dynk8pHQMSl5DAF8s35rR-zL83pOHAjwN-Gsdc&usqp=CAU
★ hozzászólások száma ★ :
299
★ :
Karin & Maddie Images?q=tbn:ANd9GcSQGBVWJlUBR2LtFo2S8iNoXSFLbk_STGzIBQ&usqp=CAU
TémanyitásRe: Karin & Maddie
Karin & Maddie Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Karin & Maddie
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Maddie & Jake - The big day
» Need you now • Jake&Maddie
» Family portrait • Jake&Maddie
» Maddie x Jake ~Short horror~
» Maddie & Jake - Our third miracle

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: