New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Cassiopia Boschello
tollából
Ma 20:07-kor
Owen Grady
tollából
Ma 20:06-kor
Léon Leroux
tollából
Ma 19:44-kor
Alynne Russel
tollából
Ma 19:44-kor
Léon Leroux
tollából
Ma 19:19-kor
Salvador Ario
tollából
Ma 19:11-kor
Hugo Navarro
tollából
Ma 19:04-kor
Landon Hawk
tollából
Ma 18:53-kor
Horatio R. Sinclair
tollából
Ma 18:39-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
28
29
Összesen
230
219

Priya & Karin
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásPriya & Karin
Priya & Karin EmptyHétf. 6 Szept. - 6:33

Priya és Karin

Két évvel ezelőtt költöztem New Yorkba, és bár a várost nagyon megszerettem, a sulimat viszont nem. Ott mindig kívülállónak éreztem magam, ráadásul a szakot, amit választottam, hogy én majd ezzel segítek Anyunak és Apunak később, egyszerűen megtanulhatatlannak érezte. A bátyámnak sikerült elsajátítania a vállalatvezetést, hogy majd átvegye tőlük a cég irányítását, és én ebben segíteni akartam nekik, de nem jött össze. Az órákon néha úgy éreztem, hogy a tanár kínaiul beszél, és egyáltalán semmi sem marad meg a tananyagból hiába próbálkoztam. Fél év múlva végleg feladtam, amiben a család is támogatott, és egy rossz szó nélkül engedték, hogy átmenjek a Cornell légköri tudományok szakára; a kikötésük csak az volt, hogy az általuk felállított szabályok, elvárások, kérések (kinek hogy tetszik), nem változtak. Ez pedig annyi, hogy a sulit és a kolit (vagy lakhatást) fizetik, de a többiről én gondoskodok magamnak. Ez pedig annyit jelet, hogy a bulikat, a túrákat, a szórakozást, és egyéb nem létfontosságú dolgokat magamnak teremtem meg. Ez nem is gond, hiszen ez otthon is így volt, és a bátyámnál is ez volt az elvárás. Ez nálam viszont annyit jelent, hogy hétköznap a Cornellen vagyok, péntektől vasárnapig pedig egy barátnőm vagy barátom (, akik szintén a Cornellre járnak) szüleinél vagyok, és New York városában vállalok diákmunkát egy közvetítő által.
A munkaközvetítő nem rossz, mert így ők már előre szűrik a munkákat, és figyelnek arra, hogy a munkáltató és a munkavállaló egymáshoz illő legyen, ráadásul ez nekem, és a hozzám hasonlónak is, egy egyfajta biztonságot jelent, mert a cég ellenőrzi a hátteret. Én néha kisegítek egy pizzériában, bár oda egyre kevesebbet hívnak, és vállalok egy gyerkőcfelügyeletet is, ahol nagyon szeretek lenni, de a család szempontjából szerencsére ez nem minden hétvégémet érinti.
Most a harmadik munkám miatt vagyok a parkban, ami a kutyasétáltatás, esetenként a kutyanevelés. Ez utóbbit még az egyik nagybátyámtól tanultam már gyerekként, mert ő kutyatenyésztő és nevelő is. Ehhez mindig volt érzékem, mert nagyon szeretem az állatokat, és így a kutyákat is. Mivel már kicsi korom óta foglalkoztat a blökik nevelése, így már megismertem a legtöbb fajtát a szokásaikkal együtt. Persze a fajta jellemzője nem feltétlen garancia mindenre, mert náluk is vannak egyéniségek, de nagy átlagban elmondható például, hogy egy dán dognak kisebb a mozgásigénye, mint egy border collie-nak. Most is egy ilyen kölyökre kell vigyáznom, akit a gazdik kicsit nehezen tudnak féken tartani, mert egy kész energiabomba, és a gazdiknak nincs tapasztalatuk. Többek között ezt is próbálom nekik megtanítani, és egészen jól is haladnak, de péntektől azért igénylik, hogy én is segítsem őket a kölyök kifárasztásában, hogy ne szedje szét a lakást, amíg ők dolgoznak. Ezek a kutyák intelligensek, így elképesztően gyorsan tanulnak, de Spuri figyelmét nagyon könnyű elterelni, mert szeret barátkozni, és új embereket, dolgokat megismerni. Most is tanítom, mert „csak futtatással” nem lehet kifárasztani, amihez van nálam egy erre a célra készített övtáska, amiben a jutalomfalatok vannak. A jutalmazás általában működik, és Spuri kedvenc csirkehúsa pedig csak segíteni szokott. Persze nem mindig, mint ahogy most sem, amikor egy biciklis hajt el mellettünk, akit feltett szándéka egy kicsit terelni. Viszont a kerós gyorsabb, így lehagyja a kölykök, aki irányt vált, és egy fekete hajú, keleti származásúnak tűnő lány felé kezd el rohanni. Jesus! Tudom, hogy nem bánt, de akkor sem így kellene az ismerkedést kezdeményeznie. Én már akkor elkezdtem futni a kölyök után, amikor a kerékpárost „terelte”, de most még jobban rákapcsolok, hogy nehogy baj legyen. Én tudom, hogy nem bánt, de sokakat megrémiszt, ha egy kutya rohan feléjük nagy sebességgel, néha még akkor is, ha csak kölyökről van szó. - Spuri! - kiabálok utána. - Gyere vissza! - amire egyáltalán nem hallgat, mintha nem is hozzá beszélnék. - Stop! - kiáltok utána kicsit hangosabban, hogy hátha a lány is észreveszi a felé nagy sebességgel közelítő kölyköt. Bízom abban, hogy nem ijed meg a csajszi a fekete-fehér folttól, ami felé közelít. Bár a célhoz érve Spuri lassít, mint aki csak most jön rá, hogy hozzá képest mekkora a „célpont”, és eléggé el is bizonytalanodik a végére.


mind álarcot viselünk
Karin Bjorge
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Priya & Karin Emilie+Voe+4

Priya & Karin 13370769
★ kor ★ :
21
★ elõtörténet ★ :
Priya & Karin Tumblr_m6dga07FCM1r4fem8o1_500
ET
★ családi állapot ★ :
Szingi, futó kapcsolatokkal
★ lakhely ★ :
Mikor hol: Cornell - Manhattan - Oslo
★ :
Priya & Karin 5121686
★ foglalkozás ★ :
diák, diákmunkás
★ play by ★ :
Emilie Marie Nereng "Voe"
★ szükségem van rád ★ :
Barátok extrákkal

életem legnagyobb talányaPriya & Karin Images?q=tbn:ANd9GcR68oohm7WzHI3InUPxFV0b_yISFm1-5Dynk8pHQMSl5DAF8s35rR-zL83pOHAjwN-Gsdc&usqp=CAU
★ hozzászólások száma ★ :
303
★ :
Priya & Karin Images?q=tbn:ANd9GcSQGBVWJlUBR2LtFo2S8iNoXSFLbk_STGzIBQ&usqp=CAU
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Priya & Karin
Priya & Karin EmptyKedd 7 Szept. - 21:52
Karin && Priya

Szeretem az otthonomat, a családommal együtt, akikkel osztozunk a kicsi, de annál otthonosabb bronxi lakáson. Egészen addig tökéletes egyensúly uralkodott nálunk, amíg csak a szüleim voltak, meg mi, a gyerekeik, két fiú és két lány, akik külön-külön is épp elég hangosak voltak, nem hogy együtt. Aztán ezt az egészet rendesen felborította az, hogy a nővérem pasija is hozzánk költözött, aminek nem láttam túl sok értelmét azon kívül, hogy mindenkivel megutáltatta magát. Viszont mivel a nővérem pasijáról volt szó, mégsem mondhattam azt neki, hogy húzzon el a fenébe, mert ez nem az én döntésem volt. Habár mivel a lakás a  miénk volt, a srác vezetékneve pedig nem Amarin, valamilyen szinten talán mégis lenne egy egészen kicsi beleszólásom... Mindenesetre egy ideig férfi uralom volt nálunk, ami a fürdőért való harcot egészen megnehezítette. Dee és én sokkal több időt eltöltöttünk ott - a nővérem a fél életét a tükör előtt élte és készülődéssel töltötte -, a fiúk viszont többen voltak. Egészen addig, amíg a bátyám úgy nem döntött, hogy kirepül a családi fészekből és habár fejben nem közelíti meg a felnőtt létet, azért megpróbálkozik olyan életet élni, mint az igazi felnőttek.
Nem tekintem magamat ártatlannak, ha arról van szó, hogy ki okozza a legnagyobb hangzavart odahaza, mégis jól esik néha nekem is eljönni otthonról, hogy egy kicsit egyedül lehessek, amire a mai nap elég nagy szükségem is volt. Már jó ideje kitaláltam magamnak, hogy a legegyszerűbb módja annak, hogy programot csináljak és valami értelmessel is teljen az idő, ha úgy csinálok, mintha turista lennék a saját városomban. Sosem voltunk azok a nagy utazós fajták, amióta pedig dolgozom általában abból álltak ki a napjaim, hogy a tömegközlekedésen töltök egy csomó időt amíg beérek a moziba, aztán pedig hazafelé is, ami nem segít túl sokat abban, hogy olyan helyeket fedezzek fel, amiket egyébként nem tennék. Ez pedig egy akkora városban, mint New York is, gyakorlatilag végtelen szórakozási forrást jelent, mert állandóan változnak a dolgok, új üzletek nyílnak, jó éttermek zárnak be és a többi...
A parkok viszont egészen más témába tartoznak. Ezekben kevésbé szemmel látható a változás, de az érzés, amit az emberben keltenek mindig ugyanaz; a nyugalom jár át, amikor kellemes az idő és szimplán élvezem azt, hogy a szabad óráimat a természetben tölthetem. Vagy legalábbis szeretném élvezni, ha nem gondolnék folyton arra, hogy épp most lettem ejtve. Ráadásul sms-ben. Matt telefonon nem elérhető, nekem pedig fogalmam sincs, hogy pontosan mit kellene tennem, mert ha nagyon őszinte akarok lenni magammal, akkor várható volt, hogy ez történik, egyedül a módjában és a pontos időzítésben nem lehettem biztos.
Felkapom a fejemet, amikor kiabálást hallok, tulajdonképpen az rángat ki a gondolataim közül, hogy valami eseménydús történik körülöttem. Amikor  sikerül a megfelelő irányba fordulnom, a hang irányába és megpillantom a felém tartó kutyát a - gondolom - gazdájával a nyomában, egészen meglepetten veszem tudomásul, hogy nem egy a közelemben lévő faág, vagy mondjuk félredobott frizbi a célpont, hanem én magam. Mielőtt azonban élve el lennék fogyasztva egy igazi "véreb" által, a kutyus is felméri a helyzetet és végül lelassít.
Mivel nem idegenek számomra az állatok és nekem is van két kutyám - attól függ, hogy a nővérem épp mennyire tartja szintén sajátjának őket -, nem ijedek meg különösebben. Leguggolok, hogy közelebb legyek a kis krapekhoz és lassan előre nyújtom a kezemet, hogy megszagolhassa. Mosolyogva, s valamelyest a naptól hunyorogva pillantok fel a lányra, aki a négylábú nyomában érkezett.
- Szia! Ő a tiéd, igaz? - A pillantásom visszavándorol a kutyusra és mosolyogva veszem tudomásul, hogy nem lesz itt háború közöttünk, csak ismerkedni szeretne. - Biztosan a szívbajt hozhatta rád! Elég sok energiája van - nevetve pillantok fel, miközben megpróbálkozom az állat fejének vakargatásával.
- Nekem is van két kutyám, lehet hogy érzi rajtam a szagukat és amiatt lettem célpont. - Egészen jókedvűen sikerül magyaráznom, a szakítást pedig igyekszem teljesen kinyomni a gondolataim közül, mintha nem is történt volna meg. Mattet ismerve talán ezt ő is így gondolja majd pár órán belül.
Odanyújtom a kezemet a lány felé, hogy egy kézfogás kíséretében be tudjak neki mutatkozni. - Priya vagyok.

664 || outfit ||
mind álarcot viselünk
Priya K. Amarin
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Priya & Karin 45bfcd836a8277f34cc7552cee9de47bffbfea6c
Priya & Karin 7b27c4fed74ebd8dcc6f3f4a7d28a8f772013daf
★ kor ★ :
25
★ elõtörténet ★ :
Where's my fucking teenage dream?
If someone tells me one more time "Enjoy your youth," I'm gonna cry I'm anxious, and nothing can help And I'm so tired that I might Quit my job, start a new life
★ családi állapot ★ :
Priya & Karin E0e886c9afbdb1e3628f6bbd629727795772e6aa
Hey, baby, I think you're really dope
Don't know why I should ever leave your side 'Cause this is love, right? I wrote a note and left it in your pocket Kissing in the taxi cab 'Til the driver gives us dirty looks
★ lakhely ★ :
East Tremont | Bronx
★ :
Priya & Karin F63cc5a61047a6acc9a9b3761b4fa95a512e55e1
★ foglalkozás ★ :
mozi pénztáros
★ play by ★ :
Davika Hoorne
★ hozzászólások száma ★ :
43
★ :
Priya & Karin 0599ae9a62022b9c110dd0f69a744967305b3e07
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Priya & Karin
Priya & Karin EmptyCsüt. 9 Szept. - 5:23

Priya és Karin

Minden kutya egy egyéniség is, pont, mint az ember. Fajon belül is van aktívabb és passzívabb, agresszívabb és jámborabb is, és még lehetne sorolni. Persze a fajta jellemzői mindegyikben megvannak, de van, amelyikben erősebben, van, akiben kevésbé. A border collie nagyon intelligens és tényleg elképesztően gyorsan tanul. A szavakat, gesztusokat pillanatok alatt megjegyzi, és mindig tudni fogja őket, mert lényegében erre tenyésztették ki; hogy a pásztort, juhászt segítse, aki mozdulatokkal irányítja, hogyan is terelje a jószágot. A terelés során szinte együtt mozog a gazdával, mint aki a gazdi karjának meghosszabbítása. Ezért is használják manapság versenyeken, vagy „kutyatáncon”, de ahhoz, hogy erre alkalmas legyen, ahhoz kell az energia is. Ezt a rengeteg energiát viszont nehéz lecsillapítani, kiapasztani. Spuri a fajtájához képest is lehet, hogy energikusabb, bár az sem kizárt, hogy a gazdik, akiknek egyébként régebben volt már másfajta kutyájuk, csak őt nem tudják helyesen kezelni. Viszont azt el kell ismernem, hogy próbálkoznak, és mindent próbálnak betartani, amit mondok, és azóta talán javult is a helyzet. Viszont azt sem szabad szem elől téveszteni, hogy ő még kölyök.
Nem túl régen értünk ki a parkba, és eddig egészen szépen le is kötöttem, ráadásul az első, amit már korábban megtanítottam neki az a visszahívás, ami eddig működött is. A kerós viszont egy újfajta kihívás volt a számára, amit nem tudott kihagyni, viszont miután lehagyta, valami más keltette fel a figyelmét. Az, hogy a lány, vagy valami más, és csak megint célt tévesztett, azt már nem tudom. A lényegen viszont nem változtat, gyorsabb, mint én, így lehagyott, és nem figyel rám, ráadásul most teljesen kikerültem a figyelmének a központjából. Ez nálam ritkán fordul elő, de az legalább mindig kellemetlen. Persze attól nem félek, hogy bárkit is bántana, de azért ez a viselkedés mégsem dicséretre méltó. Viszont szerencse, hogy nem egy kisgyerek felé iramodott meg, mert abból még baj is lehetett volna, bár ott is szerintem leginkább az emberi pánik lett volna a legrosszabb. „A gyerekemet megtámadta egy szabadon garázdálkodó kutya”, szinte már hallom is a szülői aggodalmat.
Hál’ Égnek Spuri lendülete megtört a lány közelében, így már én is lassíthattam az utána való futásban. A lány látszólag egyáltalán nem fél tőle, és úgy tűnik, még beszéli is a nyelvét, mert amikor leguggol, és előre nyújtja a kezét, Spuri ismét felbátorodik, és megszaglássza, majd, mint az ezeréves haverok, megnyalja, és elkezd játszani, hemperegni követelve ezzel a figyelmet. - Szia! Fogjuk rá - fújom ki magamat a futás után, amikor a közelükbe érek válaszolva a kérdésre. - Csak egy kicsit - mosolyodom el szélesen, miközben ironizálok egy egészen kicsit. - Igen, egy valódi energiabomba - értek egyet vele. - Nem kizárt, vagy csak érdekesebb vagy, mint én, akit heti rendszerességgel lát - mosolyodok el, ahogy a kölyökre nézek, aki most próbálja kikövetelni, hogy az álla alatt is kapjon a vakargatásból. - Kérlek, ne haragudj, hogy csak így letámadott! - kérek bűnbánóan bocsánatot. - Karin - fogadom a kéznyújtás miközben én is bemutatkozok. - Egyébként én csak sétáltatom, illetve próbálom tanítani, ezzel segítve a gazdikat - vallom be, amikor lehajolok, és a póráz végét a nyakörvére csatolom. Az, hogy most egyáltalán nem látszik, hogy tanítom, az mellékes.
- Neked milyen kutyáid vannak? - kérdezem meg, látva, hogy a lányt nem zavarjuk a jelenlétünkkel.


mind álarcot viselünk
Karin Bjorge
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Priya & Karin Emilie+Voe+4

Priya & Karin 13370769
★ kor ★ :
21
★ elõtörténet ★ :
Priya & Karin Tumblr_m6dga07FCM1r4fem8o1_500
ET
★ családi állapot ★ :
Szingi, futó kapcsolatokkal
★ lakhely ★ :
Mikor hol: Cornell - Manhattan - Oslo
★ :
Priya & Karin 5121686
★ foglalkozás ★ :
diák, diákmunkás
★ play by ★ :
Emilie Marie Nereng "Voe"
★ szükségem van rád ★ :
Barátok extrákkal

életem legnagyobb talányaPriya & Karin Images?q=tbn:ANd9GcR68oohm7WzHI3InUPxFV0b_yISFm1-5Dynk8pHQMSl5DAF8s35rR-zL83pOHAjwN-Gsdc&usqp=CAU
★ hozzászólások száma ★ :
303
★ :
Priya & Karin Images?q=tbn:ANd9GcSQGBVWJlUBR2LtFo2S8iNoXSFLbk_STGzIBQ&usqp=CAU
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Priya & Karin
Priya & Karin EmptyVas. 19 Szept. - 16:23
Karin && Priya

Szerintem mindenki volt már olyan helyzetben, amikor azt kívánta, hogy bárcsak más élete lehetne. Nekem Manhattanben gyakran támadtak ilyen gondolataim, hiszen a munkám miatt sűrűn jártam ide és láttam olyan dolgokat, amelyeket más esetben irigyelni szokás embertársainktól. De persze nem csak olyan dolgokra vágytam, mint mondjuk egy saját lakás, több fizetés, vagy menőbb telefon. Az ilyesmi talán még kicsinyesnek is hatott, mivel ha hiszünk abban, hogy létezik valami a halál után, oda úgysem vihetjük magunkkal egyiket sem. Volt, hogy kifejezetten vágytam olyan emberi kapcsolatokra, amilyenek másoknak is voltak. A testvéreimmel minden rendben volt, velük tényleg nem volt bajom - néha kicsit soknak éreztem, hogy négyen vagyunk, de épp eléggé különböztünk ahhoz, hogy ne lógjunk állandóan egymás nyakán. Az igazat megvallva néha szimplán annak is örültem volna, ha nem sikerül mindig olyan hülyén választanom a párkapcsolatok terén. De az is lehet, hogy ez ugyanolyan családi vonás, mint mondjuk a hajszínünk, mert a nővérem sem volt nálam szerencsésebb a jelenlegi pasijával. A különbség talán az volt, hogy nekem sorozatosan félőrültek és normálatlanok jutottak.
Lehet, hogy nem is egy parkban kellett volna tehát keresnem a nyugalmat, ahol a padokon elvétve, vagy épp a fűben üldögélve tökéletes harmóniában élő és működő párkapcsolatokkal találtam szembe magamat. Mintha csak az univerzum ki akarna nevetni, amiért én olyan szerencsétlen vagyok, hogy nincs is kivel ilyen programot szerveznem. Mondhatja nekem bárki, hogy annyi hal van még a tengerben, vagy hogy találok jobbat is, azért eléggé kellemetlen, ha az embert dobják. Legalább a mai napon hadd sajnáltassam magamat!
Vagyis szeretném azt tenni, ha nem loholna felém egy kifejezetten aranyos kinézetű kutyakölyök, akinek az energiájából minden embernek szüksége lenne egy kicsire. Ha eddig búskomor képpel is akartam itt sétálgatni, akkor most biztosan megváltozhatott az arckifejezésem és összességében a kisugárzásom is. A kutyák figyelmét ugyan nem olyan nehéz elnyerni, mint a macskákét, de mégis jól eső érzéssel tölt el, hogy annyi ember közül éppen én lettem a kiskutya célpontja. Még ha nem is ténylegesen, de az én irányomba szaladt, szóval Katniss Everdeen lelkesedéssel vettem át az önként jelentkező szerepét. Ha aranyos kutyával találkozik az ember, egyébként is hogyan lehetne ellenállni annak, hogy megsimogassuk?
- Amilyen villámgyors, akár maratonra is nevezhetne - nevetve pillantok fel a lányra, miközben a kezem a kutyus felé indul, hogy eleget tegyek a "kérésének" és megsimogassam őt, ha már annyira összebarátkoztunk, hogy a kezemet nyalogatja. Bele sem gondolok, hogy mit fognak otthon hinni rólam a saját kutyáim, vagy hogy hol fogok majd kezet mosni. - Ha kutyusok után kellett volna futni tesi órákon, szerintem sokkal jobban élveztem volna a dolgot. - Fogalmam sincs mennyire érdekli a véleményem a lányt, de mégis jól esik, hogy megoszthatom. Annyival is tovább simogathatom a kutyust. - Mi a neve? - Teszem fel az egyik legfontosabb kérdést.
- Pedig régebben kék volt a hajam, szóval most kifejezetten unalmasnak nézek ki - jelentem ki mosolyogva. Nem bánom, hogy már vállamig ér a hajam és a színével is kibékültem, mert rá kellett jönnöm, hogy a kék szín fenntartása kifejezetten nehéz és a hajamat is megterheli. Ettől függetlenül nagyon élveztem a kék hajas időszakot és egyáltalán nem bántam meg, hogy befestettem. Szükség volt némi újításra.
- Ugyan, semmi baj! Nem vagyok benne biztos, hogy fel tudott volna dönteni, csak eléggé meglepett. - Mosolyogva bólintottam néhányat puszta megerősítésként, hiszen tényleg nem volt miért aggódni; nem történt baleset és még csak a ruhám sem koszolódott össze.
Mosolyogva húztam vissza a kezemet, miután bemutatkoztunk egymásnak és még épp visszafogtam magamat, hogy megkérdezzem hová valósi pontosan a lány, mert a beszédén érezhető volt egyfajta enyhe akcentus, ami kevéssé volt ismerős az én New York-i beszédre szakosodott fülemnek. Viszont rögtön ilyen kérdéseket feltenni illetlenség lett volna, ezért inkább nem is tettem.
- Ó, váó! Akkor te ilyesmit tanultál is? Nagyon nehéz volt? - Minden látta már azokat a műsorokat a kutya suttogó pasassal, aki a gazdákkal ellentétben képes megtalálni az állatokkal a közös hangot. De emlegethetném azt is, hogy aki látta a Dr. Dolittle filmet, valószínűleg akart már hasonló képességet és egy beszélgetést az állatkert minden lakójával.
- Nekem két kis olasz agaram van. Ők azok a kis fura patkányok, akik néha reszketnek is - nevetve magyarázok, mert kifejezetten olyan szavakat használtam szerencsétlen állatokra, amelyekkel a bátyám szokta illetni őket, aki nem tartja őket normális kutyáknak a méretük miatt. - Még jó, hogy nincsenek a közelben és nem hallják, hogy miket mondok róluk. - Mosolyogva pillantottam újra a Karin által tanított kutyusra, aztán a lányra.
- Gyakran jársz ide sétáltatni Spurit? - Nem okozott túl nagy nehézséget visszaemlékezni a korábban megtudott névre, mert kifejezetten illett az állathoz. - Vagy nem ő az egyetlen, akire vigyázol?

756 || outfit ||
mind álarcot viselünk
Priya K. Amarin
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Priya & Karin 45bfcd836a8277f34cc7552cee9de47bffbfea6c
Priya & Karin 7b27c4fed74ebd8dcc6f3f4a7d28a8f772013daf
★ kor ★ :
25
★ elõtörténet ★ :
Where's my fucking teenage dream?
If someone tells me one more time "Enjoy your youth," I'm gonna cry I'm anxious, and nothing can help And I'm so tired that I might Quit my job, start a new life
★ családi állapot ★ :
Priya & Karin E0e886c9afbdb1e3628f6bbd629727795772e6aa
Hey, baby, I think you're really dope
Don't know why I should ever leave your side 'Cause this is love, right? I wrote a note and left it in your pocket Kissing in the taxi cab 'Til the driver gives us dirty looks
★ lakhely ★ :
East Tremont | Bronx
★ :
Priya & Karin F63cc5a61047a6acc9a9b3761b4fa95a512e55e1
★ foglalkozás ★ :
mozi pénztáros
★ play by ★ :
Davika Hoorne
★ hozzászólások száma ★ :
43
★ :
Priya & Karin 0599ae9a62022b9c110dd0f69a744967305b3e07
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Priya & Karin
Priya & Karin EmptyHétf. 20 Szept. - 19:58

Priya és Karin

Általában a kutyák kevés rejtélyt tartogatnak a számomra, mert néhány alkalom után megismerem őket. Ráadásul gyerekkorom óta foglalkozok velük, és fajtól függetlenül az alapszabályok megegyeznek rájuk vonatkozóan. Előre jeleznek mindent, és ezek a jelek többségükben ugyan azok. Kivétel csak egyedi esetben van, ha mondjuk betegek, fáj valamijük, vagy legrosszabb esetben olyan helyről származnak, ahol ezt kellett megtanulniuk. Spuri esetében viszont most egyértelműen tudom, hogy én néztem el valamit, ami miatt meg tudott lógni. De arra szerintem sosem fogok magyarázatot találni, hogy egy ennyire kicsi kutya hogy lehet ennyire gyors. Tudok futni, és elég fitt is vagyok, mert ha mást nem is, de túrázni rendszeresen szoktam. De most ez a futás felkészületlenül ért, így hálás vagyok, hogy csak irányváltást csinált, és az sem a park túloldalára szólt. A fegyelmezés viszont most úgy tűnik, hogy elmarad, mert simogatás után, ami dicséret, már nem fogja tudni, hogy mihez társítsa a „büntetést”. De oda se neki, majd máskor, ha hamarabb észreveszem a jeleket; bár remélem nem lesz több ilyen.
- Egyetértek - mosolygok szélesen a lány szavaira, és veszek még néhány mély levegőt, hogy lenyugtassam a légzésemet és a szívemet. - De, ha én vigyázok rá, akkor csak olyan körpályán, ahol nincs kijárat - nevetem el én is magam. Örülök, hogy ilyen hamar megkedvelték egymás, és, hogy nincs baj abból, hogy ide jött ez a rosszcsont. Vannak olyanok, akik csak távolról szeretik a kutyákat, de ezt a kutya nem feltétlen tudja, és az esetleges barátkozás csúfos kudarcba fulladhat.
Elnevetem magam azon, amit a tesi órai futásról mond. -Lehet, ezt fel kellene vetni néhány suliban ötletként - mondom mosolyogva. A kutyák ezt játéknak fognák fel, a kisgyerekek meg valószínűleg szintén élveznék. Az, hogy a szülők erről mit gondolnak… az már más kérdés.
- Spuri - mondom, mire a kölyök rám néz, de miután nyugtázza, hogy nem akarok semmit, visszafordul az új barátjához. - A lehető legtalálóbb - fűzöm hozzá kedvesen.
- Kék? - kérdezem meglepetten. - Az eléggé merész - mondom mindenféle negatív felhang nélkül. Nem ítélkezek ilyenek miatt senki felett sem, csak ez annyira ritka, hogy meglepett. Ráadásul az ilyet hordani is tudni kell, mert minden szemet vonz, és a figyelmet nem mindenki viseli jól. Ráadásul, ha jól tudom, az ilyenek, ha nem az egyén figyelem iránti személyiségéből jön, akkor valami trauma utáni elterelés lehet a háttérben. De erre még véletlenül sem akarok rákérdezni. Persze, ha magától megemlíti, akkor szívesen meghallgatom.
- Azt én sem hiszem, de sokan nem szeretik, ha ismeretlen kutyák közelítik meg őket, és igazából sosem lehet tudni, hogy ki miként reagál - válaszolok őszintén. - Ráadásul egy hirtelen mozdulatra a kutya reakciója is kiszámíthatatlan - fejezem be a gondolatmenetet. Nem velem esett meg, de láttam már nagyon rossz ilyen jellegű találkozást, amit elég nehéz volt lecsitítani.
- Hobbiként, még gyereknek. Az egyik nagybátyám Oslóban kutyatenyésztő és nevelő, és mivel ez már kicsinek is érdeket, így megtanított rá. De nem, egyáltalán nem nehéz. Sőt, igazából talán még könnyebb is, mint azt sokan gondolják - válaszolok kedvesen a kérdésére. Ha jó technikát választunk, akkor pillanatok alatt el lehet sajátítani. A legnehezebb része talán az a dolognak, hogy következetesek maradjunk, és ne gyengüljünk el, a nagy, könyörgő szemektől, mondjuk, amikor kaját kunyerál.
- Ők azok a kistermetű, messziről szinte csupasznak tűnő agarak, ugye? - kérdezek rá kicsit bizonytalanul. Sok kutyát ismerek, de nem mindet, és van, aminél bizonytalan vagyok. Ráadásul, ilyennel még biztosan nem foglalkoztam, vagy találkoztam közelebbről, így nagyon kötni sem tudom őket kihez/mihez. Maximum kutyás könyvekhez, vagy internetes oldalakhoz. - Ha mosolyogva, ilyen hangsúllyal mondod, akkor még dicséretnek is vehetik - nyugtatom meg egy mosoly kíséreetében. A szavak csak nekünk jelentenek sokat, a kutyák nem értik őket, így bármilyen szót bármilyen paranccsal össze lehet kötni, a lényeg, hogy mi legyünk következetesek. Ha az van betanítva nekik, akkor az „ül” parancsra is simán visszahozzák a labdát, ha azt tanulták meg.
- Igazából csak pénteken és hétvégén, de vele általában ide járok, mert ez viszonylag közel van, és ő még kicsi a túl ismeretlen helyekhez. De egyébként más kutyákkal is járok ide is, bár máshol is fellelhető vagyok - mondom nevetve. Ráadásul van, hogy a „kutyákat gyerekre cserélem”, így játszóterek közelében is megtalálható szoktam lenni. - Te melyik parkokat részesíted előnyben? - érdeklődök én is. Ha ennyire jól bánik a kutyákkal, akár még közös sétáltatásra is mehetünk. Akár még Spurival is, akinek lehet nem ártana még néhány kutyabarát. Szocializálom, de ahhoz kellenek más kutyák is, bár először lehet, hogy találkoznom kellene Priya kutyával egyedül. Nem lenne jó egy kellemetlen találkozás, mert nem minden kutya tűri meg maga mellett a többit, és Spurinak nem hiányzik a negatív élmény.

mind álarcot viselünk
Karin Bjorge
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Priya & Karin Emilie+Voe+4

Priya & Karin 13370769
★ kor ★ :
21
★ elõtörténet ★ :
Priya & Karin Tumblr_m6dga07FCM1r4fem8o1_500
ET
★ családi állapot ★ :
Szingi, futó kapcsolatokkal
★ lakhely ★ :
Mikor hol: Cornell - Manhattan - Oslo
★ :
Priya & Karin 5121686
★ foglalkozás ★ :
diák, diákmunkás
★ play by ★ :
Emilie Marie Nereng "Voe"
★ szükségem van rád ★ :
Barátok extrákkal

életem legnagyobb talányaPriya & Karin Images?q=tbn:ANd9GcR68oohm7WzHI3InUPxFV0b_yISFm1-5Dynk8pHQMSl5DAF8s35rR-zL83pOHAjwN-Gsdc&usqp=CAU
★ hozzászólások száma ★ :
303
★ :
Priya & Karin Images?q=tbn:ANd9GcSQGBVWJlUBR2LtFo2S8iNoXSFLbk_STGzIBQ&usqp=CAU
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Priya & Karin
Priya & Karin EmptyVas. 3 Okt. - 23:31
Karin && Priya

Gyakran gondolkoztam azon, hogy talán munkát kellene váltanom, de ötletem sem lett volna, hogy pontosan milyen irányba kellene mozdulnom. Ráadásul túl jó volt a moziban a társaság ahhoz, hogy bármikor is unatkozzak, jó pár barátom, akikkel már évek óta egy társaságba jártunk onnan ismertem meg. Na meg persze ott van Lou, akiért szintén csak azért lehetek odáig, mert ő maga is úgy döntött, hogy egy moziban kezd el dolgozni és ez az intézmény történetesen ugyanaz lett, ahol én is robotolok. Oké, egyáltalán nem olyan vészes, hogy panaszkodnom kelljen a hely miatt, a gond általában inkább az emberekkel van, akik beülnek egy-egy filmre és olyan dolgokat hagynak maguk után, amivel senki nem szeretne találkozni - és itt most nem a földre borított popcornra gondolok.
Kutyákat például szívesen sétáltattam volna, de volt egy nagy bökkenő ezzel. Mégpedig az, hogy a súlyom valószínűleg nem feltétlenül megfelelő ahhoz, hogy több nagytestű kutyával egyszerre bánjak. Van olyan, hogy még a sajátjainkat sem tudom egymagam sétáltatni, mert akkor szimplán felcserélődnek a szerepek és inkább ők sétáltatnak engem, mintsem fordítva. Ahhoz pedig nem lenne kedvem napi szinten, hogy feltöröljem az aszfaltot, mert a kutyák megláttak egy mókust vagy kóbor macskát. Spurit esetében szerencséje van a lánynak, aki sétáltatja őt, mert nem az emlegetett állatokról volt szó - legalábbis nem gondolom hogy bármelyikre is hasonlítanék.
- Csak egy a bökkenő. Nekem szerintem még a saját középiskolám sem hinne, pedig tényleg jó ötlet. - Mosolyogva bólogatok, miközben gondolatban már részben abban az időszakban járok, amikor még gimis voltam és napról napra az a szomorú feladat várt rám, hogy meg kellett - volna - csinálnom a házimat és tanulni a másnapra. Nem voltam egyike a legjobb tanulóknak, de ez soha nem kedvetlenített el.
- Elég találó név! - Újfent nevet tör ki belőlem, ezúttal már sokkal kevésbé fogom vissza magam, mint az elején. De tényleg szórakoztat a helyzet és az, hogy egy Spurihoz hasonló fürge kutyus ilyen nevet kapott. - Teljesen egyetértek. Nem hazudtolja meg önmagát. Jobb, mintha valami barátságtalan nevet kapott volna és megevett volna. - Annak valószínűleg egyikünk sem örült volna annyira, mint annak, hogy jól meglódult felém az állat. Szerencsére a testfelépítése sem akkora, hogy komoly bajt tudott volna okozni nekem, habár biztos lett volna olyan a közelben sakkozó öreg bácsik között, aki azon is nevetett volna, ha seggre ülök a fűben, mert fellök egy kutya.
- Váltani akartam és.. Hát sikerült. - Mosolyogva vonom meg a vállaimat. Utólag már persze tudnék arról mesélni, hogy milyen időigényes fenntartani egy élénk kék hajkoronát, de nem feltétlenül akarok ezzel untatni senkit.
- Azért azt csodálom, hogy nem egy másik kutya társaságát kereste. Az enyémek állandóan azzal vannak megáldva, amikor végigjárjuk a szomszédságot. - A macskákkal ellentétben a kutyusok rövid időn belül megőrülnének, ha az egész napot odabent kellene tölteniük. Nagy szerencsénk volt otthon azzal, hogy mindig volt valaki, akinek épp szabadnapja volt, így mindig volt ember, aki a megszokott időben meg tudta sétáltatni a két kis agarat. - Vagy Spuri nem az a barátkozós fajta? - Csodáltam volna, ha igen lett volna a válasz a kérdésre, mert a kölyök kutyák általában még kíváncsiabbak is, mint felnőtt társaik.
- Óó! Ez tök izgalmasan hangzik! És ahogy mondtam is, nagyon szeretem a kutyákat. - A macskákkal sincs különösebb bajom, de nekem mindig is jobban bejött az, ha nem kellett megküzdeni a kisállatok figyelméért. A kutyák pedig ebben valahogy ösztönösen partnerek voltak, míg a macskák a nap nagy részét alvással töltik. - Akkor jól gondolom, hogy te sem vagy tősgyökeres New York-i? - Kíváncsi pillantásomat a lányra emeltem, miközben a szemöldökeimet is felvontam. Ha válaszolt, csak elmosolyodtam és úgy tettem még hozzá: - A beszédeden érződik. Tudod, az ittenieknek van ez a hülye akcentusa - a végén már nevetve magyaráztam, mert ezzel a saját beszédemet is minősítettem, de ha választani lehet, inkább beszélnék brit akcentussal, mint az ittenivel. Vagy ausztrállal, ők olyan menők.
- Igen. Kicsik, vékonyak és ha nagyon be vannak tojva, még remegnek is. - Lelkesen bólogatok, miközben továbbra is úgy beszélek a két kis ebről a távollétükben, mint épp nem sértegetném őket. De csak mert lepatkányozom őket és azt mondom rájuk, hogy vicces amikor remegnek, még nem jelenti hogy ne szeretném őket olykor jobban, mint a saját ikertestvéremet. - Erről egyszer olvastunk az ikertestvéremmel és azóta állandóan csúnya szavakkal magyaráz nekik. Testvérek... - Mosolyogva vontam meg a vállaimat. Csak ezen a ponton jutott eszembe, hogy talán olyasmiről magyarázok, ami más számára nem egyértelmű. - Neked vannak testvéreid? - tettem fel gyorsan a kérdést, miközben a szemem sarkából a körülöttünk lófráló kutyusra pillantottam.
- Nem nagyon rossz, hogy a hétvégéid telnek csak munkával? - Én például nem kifejezetten örültem volna neki, ha minden hétvégémet a moziban kellett volna töltenem. Nyilván vannak olyan hetek, amikor nem lehet másképp megoldani, vagy épp kötelező, de a hétvége általában a pihenésé és a szórakozásé. - Vagy egyetemre is jársz mellette? - Olyan korosztályba tippeltem volna, aki még egyetemre jár, de a származása miatt simán kinéztem volna belőle azt is, hogy csak világot akar látni és most épp itt ragadt New Yorkban. Meg tudtam volna érteni.
- Hm. Az a helyzet, hogy én Bronxban lakom és egész közel van a botanikus kert. Jártál már ott esetleg? - Felvonom a szemöldökeimet, miközben felteszem a kérdést. - Azt például nagyon szeretem. Vagy például azokat, amik a Hudson partján vannak. Ott a folyó egy plusz szépség. - Amiből sosem lehet elege az embernek. Ha egyszer megnyerném a lottót, biztosan utazásra költeném a pénz nagy részét. Habár eddig nem igazán fenyegetett az a veszély, hogy milliók hullanak az ölembe, mert nem is lottózom.

915 || outfit ||
mind álarcot viselünk
Priya K. Amarin
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Priya & Karin 45bfcd836a8277f34cc7552cee9de47bffbfea6c
Priya & Karin 7b27c4fed74ebd8dcc6f3f4a7d28a8f772013daf
★ kor ★ :
25
★ elõtörténet ★ :
Where's my fucking teenage dream?
If someone tells me one more time "Enjoy your youth," I'm gonna cry I'm anxious, and nothing can help And I'm so tired that I might Quit my job, start a new life
★ családi állapot ★ :
Priya & Karin E0e886c9afbdb1e3628f6bbd629727795772e6aa
Hey, baby, I think you're really dope
Don't know why I should ever leave your side 'Cause this is love, right? I wrote a note and left it in your pocket Kissing in the taxi cab 'Til the driver gives us dirty looks
★ lakhely ★ :
East Tremont | Bronx
★ :
Priya & Karin F63cc5a61047a6acc9a9b3761b4fa95a512e55e1
★ foglalkozás ★ :
mozi pénztáros
★ play by ★ :
Davika Hoorne
★ hozzászólások száma ★ :
43
★ :
Priya & Karin 0599ae9a62022b9c110dd0f69a744967305b3e07
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Priya & Karin
Priya & Karin EmptyKedd 5 Okt. - 19:08

Priya és Karin

A futással alapvetően nincs túl sok bajom, mert szerintem elég sportos vagyok, meg a sok túrázás megerősítette a lábaimat, mint ahogy a snowboar is. De ezt a fajtát nem kedvelem. Ha felkészülök rá, hogy kimegyek futni, akkor az más, de nem vagyok én sereghajtó, ráadásul ez a falkavezért imidzsemből is jócskán levon.
- Akkor nem náluk kell kezdeni - mondom biztatóan. - Biztos vannak vállalkozóbb kedvű sulik is - egészítem ki az előzőeket. - Egyébként miért gondolod, hogy nem hinnének neked? - érdeklődök kedvesen. Bár nem tudom, hogy az én volt sulim egy ilyen ötlethez hogyan állna hozzá. Annyit viszont tudok, hogy amikor az európai focimeccsekre beszabadul egy kutya, és magához ragadja a labdát, akkor nagyon élvezi, hogy a játékosok kergetik ők, hiszen akkor Ő is a részese a játéknak. A játékosok már annyira nem biztos, hogy élvezik, de ez csak részletkérdés, bár minden alkalommal nagyon lelkesen viszik vagy terelik le a pályáról a négylábúakat.
- A gazdik szeretik, és, ha jók az értesüléseim, akkor a tenyésztője is lelkiismeretes, így mindenkitől nagy odafigyelést kapott - osztom meg vele gondolataimat. - A negatív nevekkel meg leginkább az lenne a gond, hogy a mi előítéleteink átragadnának a kutyára, ami nem tesz jót neki, így nekünk sem - fűzöm hozzá meglátásomat. A testbeszédünk többet árul el rólunk, mint az gondoljuk, és egy kutya leginkább erre figyel, így, ha negatív érzelmeket kötünk a kutyánk nevéhez, ő azt megérzi, és valamilyen negatív hatása lesz a dolognak, amit végül visszaüthet ránk.
- Azt meghiszem - nyugtázom széles mosollyal. Ha nem akar kitérni arra, hogy miért akart váltani, akkor annak az ő döntésének kell lennie. És egyébként sem sok közöm van hozzá, pláne meg ennyi ismeretség után.
- Ő még kicsi, ilyenkor gyakran minden nagyobb kutyában potenciális veszélyt lát. Ezért van, hogy néha a szobatisztaságra nevelés alatt is, hiába sétálunk velük órákat, inkább hólyagrepedésig tartogatják, és csak akkor könnyítenek magukon, ha hazaértek. Ő más kutyákkal csak akkor ismerkedik, ha maga mellett érzi az „erősítést”, legalább is ezt figyeltem meg. Most elszaladt, így nem volt ott az, aki baj esetén megvédi. Ha közvetlenül ott vagyok mellette, vagy a gazdik, akkor bátrabban ismerkedik más kutyákkal is - magyarázom neki meg, hogy miért furcsállhatja a dolgot, és valószínűleg, az ő kutyái már nagyok, mármint, nem kölykök. Máshogy viselkednek a felnőttek és a kölykök, bár ez fajtától is függ. - Illetve a szocializációt idegen kutyákkal, még csak most kezdtük nem régen, és bár részéről nincs baj, mert nem támad és barátságos is, azért én szeretem megválogatni, hogy kivel ismerkedjen össze először. Lehetnek rossz tapasztalatok, ha véletlen erőszakosabb, vadabb kutyával találkozunk. Ilyenkor ajánlott megkérdezni a másik kutya gazdáját a sajátja habitusáról - árulom el neki a módszeremet.
- Teljesen jól gondolod, Norvégiából származom, és egyelőre tervezek is majd hazaköltözni, illetve rendszeresen járok is haza látogatóba. De a végleges költözés még kicsit odébb van - mondom mosolyogva. [color=#FF9933]- Igen tudom, hogy érződik, de azért már fejlődtem - mondom büszkén. - Bár az tény, hogy az amerikai és a brit angol azért eléggé különbözik - értek egyet vele. - De ezek szerint Te nem vagy elégedett azzal, hogy Te is az amerikait beszéled, jól gondolom? - kérdezem kíváncsian egy kedves mosollyal. Nincs ebben semmi rossz, mert kinek mi jön be. Azt tudom, hogy sok ember itt annyira oda van Párizsért és a francia nyelvért, viszont nekem annyira egyik sem jön be. Kinek mi; mások vagyunk és ezt nem kell szégyellni.
- És azt milyen gesztusokkal teszi, vagy ők hogy szoktak erre reagálni? - érdeklődök szakmai szemmel. Valamiért nekem ez sosem fordul meg a fejemben, így csak mások tapasztalataira tudok hagyatkozni.
- Csak egy bátyám van, akivel nagyon szeretjük egymást, és amennyire lehet, próbálunk naponta beszélni, bár ez nem egyszerű az időeltolódás miatt. Bár anyuékkal is rendszeresen beszélek - mondom kicsit átszellemülten. Nagyon szeretem őket, és tényleg haza akarok majd költözni, mert hiányoznak, főleg most, hogy szóba kerültek.
- A Cornellre járok, de itt van igazán lehetőség diákmunkára, illetve az itteni barátimnál szoktam lakni hétvégente, hogy ne kelljen annyit utaznom. De a munka nem annyira kényszer, mert a sulit és a lakhatást a szüleim fizetik, csak az egyébre kell a pénz - mondom őszintén. Tényleg nem lennék annyira rászorulva a munkára, de egyelőre jó így. - És Te mivel foglalkozol? - érdeklődök kedvesen.
- Bronxhoz még nem volt szerencsém, de lehet, időt kellene rá szakítanom az elhangzottak alapján - gondolkozok el a dolgon. - Én leginkább Manhattant ismerem, így a többi városrész nekem elég idegen - vallom be őszintén. Ráadásul Long Islandot leszámítva, a többi kerületnek annyira jó híre sincs, hogy én ott egyedül mászkáljak, vagy legalább is hallomásokból ezt szűrtem le eddig.

mind álarcot viselünk
Karin Bjorge
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Priya & Karin Emilie+Voe+4

Priya & Karin 13370769
★ kor ★ :
21
★ elõtörténet ★ :
Priya & Karin Tumblr_m6dga07FCM1r4fem8o1_500
ET
★ családi állapot ★ :
Szingi, futó kapcsolatokkal
★ lakhely ★ :
Mikor hol: Cornell - Manhattan - Oslo
★ :
Priya & Karin 5121686
★ foglalkozás ★ :
diák, diákmunkás
★ play by ★ :
Emilie Marie Nereng "Voe"
★ szükségem van rád ★ :
Barátok extrákkal

életem legnagyobb talányaPriya & Karin Images?q=tbn:ANd9GcR68oohm7WzHI3InUPxFV0b_yISFm1-5Dynk8pHQMSl5DAF8s35rR-zL83pOHAjwN-Gsdc&usqp=CAU
★ hozzászólások száma ★ :
303
★ :
Priya & Karin Images?q=tbn:ANd9GcSQGBVWJlUBR2LtFo2S8iNoXSFLbk_STGzIBQ&usqp=CAU
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Priya & Karin
Priya & Karin EmptyVas. 10 Okt. - 20:28
Karin && Priya

- Nem én voltam a világ legjobb tanulója - finoman megvonom a vállamat, miközben egy egészen széles mosoly költözik az arcomra. A helyzet az, hogy én és az ikertestvérem kicsit sem voltunk minta diákok, amihez nagy mértékben hozzájárulhatott az is, hogy otthon mi vagyunk a legkisebbek, ennek köszönhetően pedig a legtöbb bajt is mi kevertük. De mielőtt még valaki teljes mértékben ránk fogná a dolgot, annak meg kell mondanom, hogy csak az idősebb testvéreink tehetnek róla. Ők rontottak el minket!
Ettől függetlenül sem bánom, hogy nem tanultam tovább, vagy hogy a jegyeim nem mindig voltak olyanok, amiért dicséretet érdemeltem volna. Én nem bántam, hogy nem kellett újra valamilyen formában iskolába járnom és úgy érzem rengeteg időm van még eldönteni, hogy pontosan mivel szeretnék foglalkozni. Ha most csak azzal tudom támogatni a családomat, hogy egy moziban dolgozom, akkor ez van. Én élvezem.
- Meg is érdemlik, nem? - Kíváncsian pillantottam a lány felé, de úgy éreztem, hogy még muszáj hozzáfűznöm valamit a szavaimhoz, ezért pár másodperc szünet és egy nagy levegővétel után folytattam is: - Mármint minden háziállat ránk van utalva. Nem tudják szavakkal elmondani, ha bajuk van vagy szeretnének valamit, ezért a mi dolgunk, hogy a lehető legjobban gondoskodjunk róluk. - Nem nevezem magamat annak a nagyon elvetemült állatvédőnek, aki a végletekig kritizál másokat, akik nem úgy tartják az állataikat, mint ő maga, de ettől függetlenül is megvan bennem az igény arra, hogy olyan emberekkel vegyem körbe magam, akik úgy tekintenek az állatkákra, mint én magam.
- Erről például még nem is hallottam. Érdekes... Én csak arról tudtam, hogy csomó olyan kistestű kutya van, akik a hangjukkal kompenzálnak és többet ugatnak, mint a nagyobb társaik. - Habár még ez sem igaz az én "vérebeimre", akik viszonylag visszahúzódóak, olykor egészen félénkek is, de legfőképp nem túl hangosak - aminek a szomszédaink valószínűleg örülnek. - Habár az enyémek egyáltalán nem. Azt sem szeretik, ha nagyon nyúzzák őket. - Nevetve gondolok vissza szegény állatokra és azokra az alkalmakra, amikor tényleg megtörtént velük, amit mesélek a lánynak. Rendesen meg voltak sértődve, amiért volt, aki szerette őket.
- Igazából ha nem terápiás kutyáról van szó, szerintem nehéz eldönteni, hogy melyik kutyára hogy fog reagálni a sajátunk. - Még a legkitartóbb tanítás mellett sem lehetünk felkészülve minden szituációra, hiszen mégiscsak állatokról van szó. Néha még az emberek sem tudnak megfelelően viselkedni. - Remélem Spurival minden jól megy majd a tanítása során. - Mosolyogva fejeztem be a mondandómat, miközben a kutyusról Karinra pillantottam.
- Úúú, Norvégia nagyon szép ország. Képeken legalábbis, mert soha nem voltam még. Nincs télen túl hideg nálatok? - Lehet, hogy totál hülye kérdés volt, de itt New Yorkban nem feltétlenül találkoztunk ugyanazzal az időjárással, ami a lány hazájában valószínűleg nagyon is megszokott. - Szerintem tök jól áll, aranyos. - Mosolyogva bólintok néhányat.
- A kiejtésünkben is nagyon sok különbség van, meg egyébként abban is, ahogyan írunk. A britek sokkal többször használnak dupla magánhangzókat, de ez lehet, hogy csak a mi lustaságunkat jelzi. - Elvégre ők voltak előbb, aztán több nemzettel együtt elfoglaltak szinte egy teljes kontinenst és most nagyon büszkék a hazájukra, ami eredetileg az indiánoké volt. De én is csak azért mondhatom ezt, mert a családom thai. - Nem feltétlenül van bajom vele, de vannak olyan területek, ahol jobban tetszik az, ahogyan bizonyos szavakat kimondanak. - Ott van például a vita azzal kapcsolatban, hogy a Chicagót vajon hogyan is kell helyesen kimondani. Sőt, szavazásokat is láttam már a neten azzal kapcsolatban, hogy melyik amerikai akcentus a legszexibb és van, aki épp a New York-it tartja annak.
- Mindig szeretgeti őket és közben patkányoknak, vagy valami hasonlónak hívja őket. - Megvonom a vállamat, mert kicsit sem gondolom problémásnak a testvérem viselkedését. Bizonyos értelemben még igaza is van, mivel a kutyáink szőre nem rejti el a testalkatukat, amitől csak még inkább aprónak tűnnek. De ez az agarakra egyébként is jellemző, mérettől függetlenül.
- Hány óra eltolódás van Norvégia és New York között? - Néha még az Államokon belül is jelentősek a különbségek, ha Európával ez még nagyobb eltolódásokat jelent, az tényleg nagy problémákat okozhat, ha kommunikációról van szó. Fejben fel is jegyzem, hogy soha ne legyen távkapcsolatom olyan emberrel, akivel ennyire nehéz megoldani az online találkozást.
- Azta! Tök jól megoldottad a dolgot, mások még városon belül is lusták bejárni az óráikra, te még hetente utazol is. - Amit nagyon is meg tudok érteni, annak tudatában, amit hozzátett. A barátok fontosak és ha neki New York-ban vannak, akkor ki kell használni a lehetőségeket, hogy találkozzon velük. - Egy moziban dolgozom - felelem mosolyogva a kérdésére.
- Tényleg érdemes majd ellátogatnod egyszer. Vannak szép részei is, habár olyan környékek is, ahová nem ajánlják, hogy egyedül látogasson az ember. - De melyik ország az, ahol nincsenek ilyen területek? Az embereknek újabban egyébként is meg kell tanulnia elég óvatosnak lenni, hiszen a metrón is kirabolhatnak akár. - Brooklynban is csomó jó hely van. A neten már van csomó bakancslista, ami egyes környékekre van szűkítve. Majd keress rá - mosolyogva bólogattam, miközben megosztottam vele a javaslatomat. A leghasznosabb nyilván az lenne, ha olyan emberrel fedezi fel ezeket a helyeket, aki helyi és tudja, hogy mi az igazán jó. Ha én másik országban lennék és lenne ilyesmire lehetőségem, tuti minden jót ki akarnék próbálni, az pedig nem csak Manhattanben van.

861 || outfit ||
mind álarcot viselünk
Priya K. Amarin
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Priya & Karin 45bfcd836a8277f34cc7552cee9de47bffbfea6c
Priya & Karin 7b27c4fed74ebd8dcc6f3f4a7d28a8f772013daf
★ kor ★ :
25
★ elõtörténet ★ :
Where's my fucking teenage dream?
If someone tells me one more time "Enjoy your youth," I'm gonna cry I'm anxious, and nothing can help And I'm so tired that I might Quit my job, start a new life
★ családi állapot ★ :
Priya & Karin E0e886c9afbdb1e3628f6bbd629727795772e6aa
Hey, baby, I think you're really dope
Don't know why I should ever leave your side 'Cause this is love, right? I wrote a note and left it in your pocket Kissing in the taxi cab 'Til the driver gives us dirty looks
★ lakhely ★ :
East Tremont | Bronx
★ :
Priya & Karin F63cc5a61047a6acc9a9b3761b4fa95a512e55e1
★ foglalkozás ★ :
mozi pénztáros
★ play by ★ :
Davika Hoorne
★ hozzászólások száma ★ :
43
★ :
Priya & Karin 0599ae9a62022b9c110dd0f69a744967305b3e07
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Priya & Karin
Priya & Karin EmptyKedd 12 Okt. - 19:33

Priya és Karin

- A tanárok néha nem akarnak a felszín alá nézni, és csak azokat a diákokat szeretik, akik eminensek - húzom el a számat egy pillanatra. Sajnos az előítélet már az iskolákban is előjön, de attól még, hogy egy diák nem jó tanuló, attól még értékes lehet, sőt kifejezetten okos is. Nagyon sok zseni hamar kibukott az iskolából. A gondot én inkább abban látom, hogy a tanárok egy része nem veszi észre azt, hogy mi az igazi „baj” a gyerekkel, így nem is kaphatja meg a neki való segítséget. - De nézd akkor úgy, hogy ezen az időszakon már túl vagy - mondom neki bíztatóan. Bizonyos embereknek a tanulás egy kínszenvedés, így nekik valami másfajta boldogulási lehetőséget kell találniuk, hiszen nem mindenki lehet orvos meg ügyvéd. Én is megszenvedtem a vállalatvezetési szakon, ezért váltottam a légköri tanulmányokra, amit viszont nagyon szeretek,
- Ha már kiszakítottuk őket a természetből, és magunkhoz kötöttük őket, akkor illik róluk tisztességesen gondoskodni - fogalmazom meg én a véleményemet a saját szavaimmal, ami egyezik Priyáéval, csak talán én egy kicsit messzebbről indítottam az érvemet. A mai kutyák egy része alkalmatlan arra, hogy egyedül életben maradjon. Arról nem is beszélve, hogy a háziasítás miatt mi lettünk a falkájuk, és arra kényszerítjük őket, hogy ők legyenek a ranglétra legalján, tehát gondoskodnunk kell róluk, ha egészségesen akarjuk életben tartani őket.
- Ez sokszor éppen azért van, mert félnek. Bár van olyan is, hogy ezáltal érik el, hogy megkapják azt, amit akarnak, figyelmet, játékot, kaját, vagy bármit. Ez viszont általában a rossz nevelési módszer következménye, feltéve, ha nem jelzőkutyáról van szó, akinek a vérében van az ugatás, gondolok itt, mondjuk a westie-re vagy a beagle-re - mosolyodok el kedvesen. - Majd egyszer próbáld ki otthon, hogy arról a magasságról nézed a körülötted levőket, ahonnan a kutyáid. Szerintem félelmetes, így nem csoda, ha a kistestű kutyák sokat ugatnak félelmükben. Persze ezt is, mint mindent lehet kezelni, hogy ne érezzék állandó veszélyben magukat, mert abból nagyon nagy bajok is lehetnek - fűzöm még hozzá kedvesen. Ha egy kutya állandóan fél, akkor állandóan stresszes, ami hozzánk hasonló módon meg is betegíti őket, főleg hosszabb távon.
- Örülj neki, így legalább a hangoskodás miatt nem lesz nézeteltérés a szomszédokkal - vigyorosok el. - Te sem igényled mindig, hogy ölelgessenek, simogassanak; nekik is megvan az az időszakuk, amikor igénylik, és amikor inkább magányra vágynak - jegyzem meg kedvesen. A kutyák is érző lények, akiknek, hozzánk hasonlóan megvan a saját maguk igénye, ami néha éppen az, hogy egyedül legyenek. Ha játszani akarnak, vagy bármi mást szeretnének tőlünk, akkor azt jelzik. Régen nekem is volt kutyám, aki gyakran a szobámban aludt, és ha éjjel ki akart menni, és én nem vettem a lapot, mert olyan mélyen aludtam, akkor bizony simán megrágcsálta óvatosan a kezemet, vagy összenyalta az arcomat, hogy felébredjek. Utána persze mehettem a fürdőbe, hogy mosakodjak, de inkább menjen ki, minthogy baj legyen. Hiába szeretem a kutyákat, én sosem hagyom, hogy az arcomat nyalogassák.
- Ha észreveszik egymást, és figyeled őket, akkor nem nehéz, de látatlanban valóban lehetetlen - értek vele részben egyet. Viszont azt a kifogást, hogy „nem tudom mi történhetett, én nem láttam semmit” ki nem állhatom. Ha Te vagy a gazdája, akkor ismerned kell a kutyád reakcióit, mert ellenkező esetben nem való neked a kutya, mint háziállat. - Ő nagyon okos, és elképesztően gyorsan tanul, csak még próbálgatja a határait, és még sok mindennel most ismerkedik - mosolygok a kölyökre, akit most valami fűben mozgó rovar köt le.
- Élőben is az - mosolyodok el egy kis honvággyal a szívemben. - Mi ahhoz a klímához vagyunk hozzászokva, így nekem inkább az itteni nyarak a nagyon melegek, bár tény, hogy néha annyira hideg van Oslóban télen, hogy megfagy a vezetékben a víz - emlékszek vissza egy esetre, amikor hiába akartunk vizet engedni, semmi sem történt, mert befagyott a vezeték. - Köszönöm - pirulok el egy kicsit, mert ezt még sosem mondták, mármint, hogy aranyos az akcentusom.
- Szinte egy másik nyelv, ezért is van, hogy az angolok szinkronizálják az amerikai filmeket - nevetem el magam, mert nekem ez még mindig annyira furcsa, hogy azt el sem tudom mondani. Jó, kell egy kis idő mire átáll a fülem, de szerintem érthető mindkét nyelv.
- Akkor nincs baj - mondom megnyugodva. - Ezek szerint a testvérednek nincs rossz érzése az igazi patkányokkal kapcsolatban, vagy legalább is, szorosan nem köti ezt a szót negatív dologgal - állapítom meg látatlanban. Van egy csoporttársam, aki olyan undorral mondja, hogy „patkány” vagy „egér”, hogy néha még engem is kiráz tőle a hideg.
A kérdése egy kicsit hirtelen ér, így utána kell számolnom, hogy mit mutatott az én órám és mit a bátyámé. - Hat óra, ami talán nem annyira sok, de pont olyan időszak, hogy valakinek biztosan nehezen megoldható időpontot okoz, mert vagy éjjel van, vagy, ha ez nem, munka vagy suli időben éri a hívás. Nehéz egyeztetni, de ha csak néhány szót tudunk váltani, már az is sokat jelent - mondom meghatottan. Néha tényleg nem egyszerű összehangolni az időzónákat, de megéri. Az írásos kommunikáció, amit a közösségi média vagy SMS nyújt, elvileg megoldás lehetne, de azt egyikünk sem szereti, mert olyan személytelen, és egyébként is lassú. Egy pár percben is annyi mindent meg lehet szóban vitatni, de írásban, lassú, nagyon lassú és körülményes.
- Kell néha a változatosság, mert bár a szobám nagyon szuper a koliban, de egy teljes évet csak ott tölteni, azt nem biztos, hogy jót tenne - húzom el kicsit a számat. Annak ellenére, hogy szuperül felszerelt, és minden szobához külön fürdő tartozik, azért mégsem annyira otthonos, mint egy otthoni szoba. Sokan ezért is járnak haza, de nekem ez nem igazán adatik meg, csak hosszabb szünetekben. A sulitársaim pedig a szüleikkel együtt szívesen látnak, és, ha haza utazom, akkor ők is meg vannak hívva a családom által is.
- Az nagyon szuper - mondom lelkesen. - És melyikben? - érdeklődök kíváncsian.
- Utána fogok nézni. De egyszer majd körbe is vezethetnél, ha van időd, kedved - kérem fellelkesedve. Nem vagyok egy elveszett kislány, de egy városnéző körút sokkal másabb társaságban, mint egyedül.

mind álarcot viselünk
Karin Bjorge
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Priya & Karin Emilie+Voe+4

Priya & Karin 13370769
★ kor ★ :
21
★ elõtörténet ★ :
Priya & Karin Tumblr_m6dga07FCM1r4fem8o1_500
ET
★ családi állapot ★ :
Szingi, futó kapcsolatokkal
★ lakhely ★ :
Mikor hol: Cornell - Manhattan - Oslo
★ :
Priya & Karin 5121686
★ foglalkozás ★ :
diák, diákmunkás
★ play by ★ :
Emilie Marie Nereng "Voe"
★ szükségem van rád ★ :
Barátok extrákkal

életem legnagyobb talányaPriya & Karin Images?q=tbn:ANd9GcR68oohm7WzHI3InUPxFV0b_yISFm1-5Dynk8pHQMSl5DAF8s35rR-zL83pOHAjwN-Gsdc&usqp=CAU
★ hozzászólások száma ★ :
303
★ :
Priya & Karin Images?q=tbn:ANd9GcSQGBVWJlUBR2LtFo2S8iNoXSFLbk_STGzIBQ&usqp=CAU
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Priya & Karin
Priya & Karin EmptyVas. 24 Okt. - 23:23
Karin && Priya

- Ezzel egyetértek. Kár, hogy az emberek elfelejtik, hogy nem mindenki lehet mindenben kitűnő. - Én például nem is akartam az lenni, mert kezdetektől fogva az idősebb testvéreimhez hasonlítottak engem és az ikertestvéremmel lehetőségünk sem volt nem magasabb elvárásoknak megfelelni. Egy idő után viszont rájöttünk, hogy ha nem leszünk egyszerűen csak önmagunk, az hosszútávon elkeserítőbb, mint hogy nem ütjük meg a tanárok mércéjét. - Ó, annak amúgy eléggé örülök. Csodálom azokat, akik még tovább is tanulnak. - Például a nővérem. Meg kellene majd osztanom vele, hogy milyen jókat gondolok róla és hogy nem úgy állítom be az egészet, mintha hülyének nézném, amiért a középiskola után tovább ment.
- Szerintem rengeteg ember van, akinek nem is szabadna háziállatot tartania. Csak fura lenne olyan komoly ellenőrzéshez kötni, mint a gyerekek örökbefogadását. - Igazság szerint vannak olyan menhelyek, illetve tenyésztők, akik már így eléggé komolyan veszik azt, hogy milyen környezetbe kerülnek az állataik, amivel nem is tudnék jobban egyetérteni. De persze azt, hogy illegálisan kereskedjenek kisállatokkal sajnos még nem sikerült kivédenünk.
- Lehet ebben valami egyébként. Egyszer olvastam, hogy mi is azért nevetünk, amikor csikiznek minket, mert a hangunkkal próbáljuk elijeszteni a potenciális veszélyt. - Ha párhuzamot vonunk a kettő között, akkor a két cselekvés annyira nem is különbözik egymástól. Nem mintha nekünk embereknek lenne félnivalónk azoktól, akik tényleg csak meg akarnak csikizni. Aztán persze az is simán lehet, hogy az egész hülyeség, amit olvastam. - Voltam már a földön, szóval meg tudom érteni a magasságkülönbséget. De szerintem más, ha valaki úgy éli az életét és csak egyszer próbálja ki. - Ha ki is próbálnám azzal a céllal a dolgot, hogy jobban megértsem a kutyák viselkedését, valószínűleg akkor sem érezném át eléggé, hogy milyen négylábúnak lenni, és ha már itt tartunk, nem is feltétlenül akarok hasonlót megtapasztalni. Ha lenne három kívánságom, biztosan nem az lenne az egyik, hogy leéljek egy napot a kutyáim bőrében.
- Helyette hangoskodnak a szomszédok, ami engem idegesít - nevetek fel jókedvűen. Nem gondolom teljesen komolyan a dolgot, mert egyébként nincs túl sok baj a szomszédainkkal. Időnként pedig mindenki hangos, ha nem válik rendszeressé, akkor könnyű elnézni. - Persze. Nincs is azzal semmi gond, ha nem vágynak állandóan szeretgetésre. Sokan azt várják a kutyáktól, hogy mindig legyen energiájuk, de szerintem nekik is meg kell hagyni azt, hogy legyen személyes terük. - Ezért nem tekintem magamat pusztán kutyás embernek, a macskákat is simán elfogadom. Ők pedig még inkább azt a kategóriát reprezentálják, amiről éppen beszélünk. Az ő szeretetüket és figyelmüket el kell nyerni, nem adják oda csak úgy, könnyedén.
- Ezen a környéken általában mindig figyelnek a gazdik. Szerencsére. - Persze soha semmi nem garantálhatja, hogy nem fog történni semmi kutyasétáltatás, vagy parklátogatás közben. Mindenre még mi magunk, gazdik sem lehetünk felkészülve, de nem árt résen lenni. Társaságba sem teljesen felkészületlenül járunk mi magunk emberek, így miért ne érvényesülhetne ugyanaz a szabály a házi kedvenceinknél is? - Majd beletanul. Legalább jó helyen nevelkedik és van is mellé lelkesedése. - Szomorú lenne azzal találkozni, hogy egy kölyök kutya ódzkodik az ismerkedéstől, vagy attól, hogy emberek között legyen és meg is közelítse azokat.
- Atyaég! Az rettenetes lehetett! Én soha nem tudok dönteni, hogy hol bírnám jobban, ha mondjuk most választanék, hogy nyugdíjba mehetek. De lehet, hogy egy tengerpart mellett döntenék és kérnék mellé egy magángépet. - Akkor bármikor elutazhatnék kicsivel hidegebb tájakra is, ha nagyon unom a napsütést és a hullámokat - habár ezt nehéz lenne elképzelni. - Tényleg nincs mit! - Mosolyogva válaszolok, de a pillantásom nem sokáig időzik a lányon, mert visszavándorol a kiskutyára. Az ilyesmit egyébként sem feltétlenül kell megköszönni, csodálnám, ha más nem mondta volna még neki, hogy aranyos az akcentusa. Nem létezik, hogy csak nekem tűnt ez fel.
- Azt a pénzt, amit arra fordítanak, inkább oda is adhatnák nekem - jegyzem meg vigyorogva. Valószínűleg mindenki örülne egy zsák pénznek, akármennyire azt mondják, hogy az nem boldogít, de csomó olyan dolgot lehet venni vele, ami meg igen.
- Amit egyébként nem feltétlenül értek. Szerintem nagyon furán néznek ki a patkányok. Tuti nem tartanék belőlük. - Ismerek azonban olyat, aki nem csak hogy ki van velük békülve, de tart is patkányokat otthon. Ha már választani lehet, sokkal inkább egy méretes négylábú mellett teszem le a voksom, mint például egy kutya, vagy épp egy macska. De kicsi koromban azzal is nagyon meg lettem volna elégedve, ha lovat kezdünk el tartani, csak nem lett volna hová tenni azt a közös kerten kívül, ami egészen kicsike a mi lakásunknál.
- Igazad van, azért a hat órás eltolódás is eléggé be tud kavarni - bólogatva értek egyet. - Mennyire volt fura átszokni az elején arra, hogy itt teljesen más időzónában mozgunk? - Vannak, akiknek hetekbe telik alkalmazkodni a váltáshoz. Kíváncsi lettem volna arra, hogy Karin bevetett-e valamilyen praktikát annak érdekében, hogy minél hamarabb megszokja a szervezete az új életmódot - vagy épp új időzónában való életet.
- Nem szerveznek nektek rendszeresen programokat? - Kíváncsi pillantással, felvont szemöldökökkel néztem felé. Ha nekem mindig egy szobában kellene ülnöm, biztosan megőrülnék. Egy koliban viszont fiatalok élnek, ezt a vezetőség is tudja, így fura lenne tudni, hogy nem tesznek az ő szórakoztatásukért. Főleg ha mondjuk az a valaki még külföldről is érkezett.
- A Regal E-Walk nem tudom mond-e valamit. A 42. utcában van. - Az, hogy megmondtam, pontosan milyen címen keresheti talán egy helyinek nagyobb segítség lett volna. De persze nem tudhattam, hogy Karin mennyire ismerős már a városban. Talán van valami más is azon a környéken és be tudja azonosítani. Engem már csak a megszokás vitt - és a lábaim - minden alkalommal, amikor munkába indultam.
- Benne lennél? - Mosolyogva kérdezek vissza. Mindig is szerettem barátkozni és kicsi koromtól kezdve könnyen is ment - amit én azóta is annak tudok benne, hogy annyian vagyunk testvérek az Amarin családban, ahányan. Ha ők nem lettek volna, talán én is jobban magamba fordulok. - Viszont ahhoz kellene majd kommunikálnunk valahol. Bejelölhetlek valahol, vagy cseréljünk telefonszámot? - Kinek mi a kényelmesebb. Én például nem mindig lógtam a telefonomon, de egy közös program szervezését akkor sem szabad csak úgy elkezdeni. Én legalábbis határozottan így gondoltam, miközben igyekeztem előkotorni a telefonomat valamelyik zsebemből. - Egyébként mikor érnél rá? - Az, hogy megvan a maga rendje a sulija és a munkája mellett bizony leszűkíti a lehetőségeinket. Ezért is éreztem úgy, hogy könnyebb, ha rákérdezek.

1034 || outfit ||
mind álarcot viselünk
Priya K. Amarin
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Priya & Karin 45bfcd836a8277f34cc7552cee9de47bffbfea6c
Priya & Karin 7b27c4fed74ebd8dcc6f3f4a7d28a8f772013daf
★ kor ★ :
25
★ elõtörténet ★ :
Where's my fucking teenage dream?
If someone tells me one more time "Enjoy your youth," I'm gonna cry I'm anxious, and nothing can help And I'm so tired that I might Quit my job, start a new life
★ családi állapot ★ :
Priya & Karin E0e886c9afbdb1e3628f6bbd629727795772e6aa
Hey, baby, I think you're really dope
Don't know why I should ever leave your side 'Cause this is love, right? I wrote a note and left it in your pocket Kissing in the taxi cab 'Til the driver gives us dirty looks
★ lakhely ★ :
East Tremont | Bronx
★ :
Priya & Karin F63cc5a61047a6acc9a9b3761b4fa95a512e55e1
★ foglalkozás ★ :
mozi pénztáros
★ play by ★ :
Davika Hoorne
★ hozzászólások száma ★ :
43
★ :
Priya & Karin 0599ae9a62022b9c110dd0f69a744967305b3e07
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Priya & Karin
Priya & Karin EmptyVas. 14 Nov. - 9:38

Priya és Karin

- Én azt vettem észre, hogy az emberek nagyon könnyen felejtenek - húzom el a számat, mert nem csak ezt felejtik el túl könnyen, hanem minden mást is. Pszichológiából is tanultuk, hogy az emberek vagy nagyon nehezen, de leginkább egyáltalán nem tudnak változtatni a dolgokhoz történő hozzáállásukon, így hiába egy rossz tapasztalat a éppen az ellenkező oldalról, egy idő után visszatérnek az eredeti viselkedésükhöz. Ráadásul, néha, hogy azt éreztessék, „velem ilyen nem történt” pont azt fogják csinálni, ami velük történt. - A tovább tanulás akkor jó, ha Te is akarod, ha van, mi motiváljon, de az is nagyon fontos, hogy valóban szeresd is azt, amit tanulsz - mondom neki kedvesen. Nem nézem le azért, mert ezek szerint nem tanult tovább, mert fölöslegesnek érzi, hogy néhány év múlva esetleg egy idegroncs legyen, aki lehet, nyakig úszik a diákhitelben, ha most kiegyensúlyozott és boldog.
- Én mondjuk, egy tanfolyamhoz kötném az örökbe fogadást, főleg kutyák és macskák esetében, mert a felelős állattartás mindenki érdeke lenne. Ráadásul vannak olyan szervezetek, akik lehet, ezt ingyen is vállalnák, vagy esetleg egy jelképes összeget kérnének. Én már jártam kisállat-menhelyen, és nagyon szíven ütöttek az ott látottak, mert hiába az akarat, annyira sok állat van ott, hogy a mennyiség már az állattartás rovására megy. Ráadásul a legtöbb állat azért kerül oda, mert az emberek az állatot játéknak gondolják, amik eldobhatóak, ha rájuk unnak - mondom szomorúan. Nagyon jó tanulási lehetőség egy ilyen látogatás az új gazdiknak, mert sok szemléletet megváltoztat. Kicsit több mint egy éve, egyszer én is elvittem egy gazdit egy menhelyre, mert valahogy úgy éreztem, nem veszi igazán komolyan a dolgot, és utána szemmel látható volt a változás. Sokkal jobban megfogadta a tanácsokat, és pár hét után érezhető és látható is volt a változás a kutya viselkedésében is.
- Erről én is hallottam, de én úgy, hogy maga a mosoly jelentése alakult át vicsorgás fenyegető jellegéből. Így ebben a nevetés, mint elijesztés elvben lehet valami - gondolkozok hangosan. - Nem feltétlen, mert egy okos kutya is egy átlagos három éves értelmi szintjén van, aki a pillanatban él. Meg itt nagyban befolyásolja a dolgot, hogy milyen a környezet, amiben van, amiben él. Ha nyugodt emberek veszik körbe, akkor ő is nyugodt, de, ha egy hangos, pörgős családban van, akik önmaguk is állandó belső feszültségben élnek, akkor az nagyon sokat ronthat a kutyán is - fejtem ki kicsit bővebben az álláspontomat. Ez már leginkább kutyapszichológia, ahol, mint az emberek esetében, nagyon összetett dolgokról van szó, és nem lehet egyértelműen levonni következtetéseket látatlanul.
- Nem lehet minden tökéletes - mosolyodom el szélesen, amikor a szomszédjait jellemzi. - Teljesen egyet értek[/color] - bólogatok határozottan.
- Persze, hogy bele. Majd néhány hét múlva tervezem, hogy ellátogatok vele egy agility-pályára, és a gazdikat is bevonom a dologba, mert az mindannyijuknak jót fog tenni. Ő egyébként is a legalkalmasabb fajta erre a feladatra - nézek a kölyökre, aki most a lábamra ült.
- Túléltük - mondom most már mosolyogva. - Kell néha a változatosság, de erre találták ki az utazást - mondom szélesen elmosolyodva. Nem feltétlen kell egy adott helyen úgy élni, hogy azt sosem hagyjuk el, de lakni mindenképpen olyan kell, amit szeretünk, és ahol hosszú távon jól érezzük magunkat. Én nagyon szeretek a hegyekben, egy eldugott kis kunyhóban eltölteni pár hetet, de utána már nagyon vágyok vissza a civilizációba.
Erre a megjegyzésére én is elnevetem magam, mert egyet értek azzal, hogy lenne jobb helye annak a pénznek.
- Tartani én sem tartanék, de valahol csodálom őket, mert elképesztően szívósak és okosak - fűzöm hozzá a véleményemet.
- Nekem ez sosem okozott gondot. Én mindig úgy csinálom, hogy estére jól kifáradjak, és akkor menjek aludni, amikor az új helyen annyi az idő, mint amikor normálisan aludni szoktam menni. Utána reggel általában már minden megy a maga kerékvágásában. Ha reggelre érkezünk, úgy, hogy nálunk mondjuk, éjszaka lenne, akkor inkább fáradtan csinálom végig a napot, hogy éjjel visszarázódjak - osztom meg vele a tapasztalataimat. Sokan rágörcsölnek, hogy, „jaj, most mi lesz az időátállítással/időzónacsúszással, biztos napok lesznek, mire átállok”. Ha így áll valaki hozzá, akkor biztos, mert a tudatalattija erre fog beállni. Persze lehet, hogy vannak, akik tényleg érzékenyebbek erre, bár én lehet, hogy ezeknél az embereknél csinálnék egy kísérletet, hogy akkor is ennyire megviseli őket, ha nem tudnak róla?
- Vannak programok, de egy koliszoba mégsem olyan, mint egy normál lakás szobája. Ez nekem egy kicsit olyan, mintha Te a testvéreddel egy szobában laknál, de kilépve onnan, már a szomszédjaiddal találkoznál. Érted mire akarok célozni? - kérdezem bizonytalanul. Én egyébként is egy olyan kultúrában nőttem, ahol nagyobb távolságot tartanak egymástól az emberek, mint itt. Norvégiában nagyobbak a terek, így nincsenek annyira kis helyre összezsúfolva az emberek, mint itt.
- Így biztos, hogy nem - gondolkodok el a dolgon, de még véletlenül sem rémlik. De azért elő veszem a telefonomat, és egy jegyzet formájában felírom magamnak.
- Persze - mondom nagyon lelkesen. - Szerintem legyen mindkettő, csak, hogy biztosra menjünk - és mivel még a kezemben van a telefon, így már mutatom is a számomat, hogy be tudja írni a telefonjába, utána majd intézzük a többit. - Nekem leginkább így pénteken és hétvégén jó, mert csak így vagyok a városban - válaszolok a kérdésre. - Ugye ez nem gond részedről? - kérdezem bizonytalanul. Nem akarok e miatt elesni egy barátságtól, de hétköznap általában a Cornellen vagyok, ami nincs ide a legközelebb.

mind álarcot viselünk
Karin Bjorge
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Priya & Karin Emilie+Voe+4

Priya & Karin 13370769
★ kor ★ :
21
★ elõtörténet ★ :
Priya & Karin Tumblr_m6dga07FCM1r4fem8o1_500
ET
★ családi állapot ★ :
Szingi, futó kapcsolatokkal
★ lakhely ★ :
Mikor hol: Cornell - Manhattan - Oslo
★ :
Priya & Karin 5121686
★ foglalkozás ★ :
diák, diákmunkás
★ play by ★ :
Emilie Marie Nereng "Voe"
★ szükségem van rád ★ :
Barátok extrákkal

életem legnagyobb talányaPriya & Karin Images?q=tbn:ANd9GcR68oohm7WzHI3InUPxFV0b_yISFm1-5Dynk8pHQMSl5DAF8s35rR-zL83pOHAjwN-Gsdc&usqp=CAU
★ hozzászólások száma ★ :
303
★ :
Priya & Karin Images?q=tbn:ANd9GcSQGBVWJlUBR2LtFo2S8iNoXSFLbk_STGzIBQ&usqp=CAU
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Priya & Karin
Priya & Karin EmptyCsüt. 25 Nov. - 0:54
Karin && Priya

Soha nem azért nem voltak nagyra törő terveim, mert nem hittem benne, hogy meg tudnám csinálni. Azt hiszem ha nagyon akartam volna elmegyek valamilyen felsőfokú továbbképzésre a gimi után. Nem csak borostyán ligás egyetemek léteznek. Viszont fiatalnak tartom magamat, az életet pedig rövidnek. Arra pedig egészen képtelennek magamat, hogy olyan helyzetekben hozzak komoly döntéseket, amikor a jövőm múlik rajta. Hogyan is választhatnék foglalkozást, amit egészen életem végéig szeretnem és csinálnom kellene? Sokkal egyszerűbb döntés nélkül élni az életet és meglátni, hogy mit hoz majd a jövő. Ezért sem adok azoknak a szavára, akik megpróbáltak engem meghatározni a jegyeim alapján. Igazán lehetne jobb dolguk is.
- Azt tudtad, hogy a húsvétkor beszerzett nyuszikkal van manapság az egyik legnagyobb gond? Mindenki megveszi őket, mert annyira cukik, aztán a gyerekek két héten belül megunják őket és a szülők inkább menhelyre viszik őket. - Elhúztam a számat és még a fejemet is megingattam valamelyest, mert szánalmasnak tartom ezt a hozzáállást. Ha valaki felelősséget vállal egy állat iránt akkor fogadja el a kötelességeket is és azt, hogy annak a kisállatnak a sorsa rajta fog múlni onnantól kezdve. Más dolgokkal sem csináljuk csak úgy azt, hogy visszavisszük őket, mert hirtelen nincs kedvünk folytatni.
- Kár, hogy vannak helyzetek, amikor a nevetés nem tudna elijeszteni bizonyos dolgokat. - Nem akarok túlzottan belemenni a részletekbe, mert fényes nappal egy park közepén nem is kell ilyen témákat és szörnyűségeket feszegetni, de attól még igaz volt, amit mondtam.
- Viszont akármilyen nyugodt, vagy jól nevelt egy kutya, nem lehet tudni, hogy nem történik-e vele valami, ami miatt bekattan. Mégiscsak állatok. Sosem lehetünk elég figyelmesek, csak a tőlünk telhető legjobbat tehetjük meg. - Nagyon kedvelem azokat a gazdikat, akik ezt az elvet valljuk - közöttük vagyok én is -, mivel mondhatni nagyra értékelem, hogy ők nem holmi alárendelt kis házi kedvencekként kezelik a kutyákat, hanem saját akarattal és értelemmel rendelkező lelkekként.
- De mennyire, hogy nem - bólogatva értek egyet. Nem álmodozom arról, hogy csak a szomszédok miatt keressek magamnak egy lakást, vagy vegyek rá valakit arra, hogy béreljünk közösen. Egyébként sem feltétlenül lenne most, akivel megtehetném. Ha nagyon idegesít a környezet, amiben felnőttem, egyszerűen eljövök például sétálni.
- Miről is szól pontosan ez a pálya? - Rendelkezem ugyan két négylábúval odahaza - mondhatnék többet is, ha például az ikertestvéremet is egy állatnak nevezem -, de sosem olyan céllal szereztük be őket, hogy kiképezzük őket bárminek is. Nyilvánvalóan volt néhány trükk, amit megtanultak, de ezen túl csak mondhatni a család tagjai voltak. Hiába viccelődünk néha azzal, hogy a kutyáink úgy néznek ki, mint a patkányok, tartani biztosan nem tartanék sajátot a saját házamban. Semmi bajom a nem hagyományos házi kedvencekkel, na de azért mindennek van egy határa.
- Akkor te nagyon taktikusan kezeled ezt a kérdést. - Bólogatva hümmögök néhányat. - Pedig azt tudtad, hogy az emberek hamarabb belehalhatnak abba, ha nem alszanak eleget, mint hogy éhen haljanak? - Oké, az előbb ígértem meg magamnak, hogy nem hozok fel durva dolgokat, vagy nem gondolkozom ilyeneken és most mégis itt lyukadtunk ki. Talán nem kellene annyi horror filmet megnéznünk otthon a tesómmal.
- Azt hiszem nagyjából értem. Nem tartod túl kicsinek a helyet? - Őszintén kíváncsi voltam a válaszra, habár az egész koncepció nem lett volna túl idegen. Néha én is úgy éreztem, hogy idegenekkel vagyok körülvéve, amikor mindenki otthon volt, mert valaki állandóan járkált valahová a lakásban és az egésznek olyan érzése volt, mintha egy átjáróházban laknánk. Az idegenek érzése valószínűleg pedig annak köszönhető, hogy a nővérem pasija is velünk lakik, aki tényleg az, aminek emlegetem... Idegen.
- Egyszer majd nézz be. Nem azért ajánlgatom ám, mert elfogult lennék... - nevetve vonom meg a vállaimat. De bizony, nagyon is van szó elfogultságról, ha nem is megszállottságba torkolló fajtáról. Amíg én magam meg vagyok elégedve a munkahelyemmel, addig szívesen ajánlom másoknak is, hogy látogassanak el oda. - Persze attól is függ, hogy milyen filmeket szeretsz és mi van műsoron. - Azt hiszem szakmai ártalom lehet, hogy már akkor is csípőből ajánlgatok valamilyen filmet, ha épp nem is vagyok munkában. De ez legyen a legkevesebb, filmeket nézni mindenki szeret, nem igaz?
- Rendben, akkor legyen mindkettő. - Bólogatva helyeseltem, miközben gondolatban már azokat a helyeket jártam, amiket csekkolhatnánk együtt. - Éés.. köszi. Megcsörgetlek. - Ütemesen nyomogattam be a telefonszámot, amit az ő képernyőjén láttam és amikor megvolt minden szám, rá is nyomtam a hívás gombra. Így sokkal egyszerűbb volt az egész, mintsem hogy elkezdjek diktálni. - A teljes nevem egyébként Priya Amarin, ha be szeretnél jelölni. Kábé minden platformon fent vagyok. - Valószínűleg még olyanokon is, amiket már teljesen el is felejtettem és nem is használok.
- A hétvége sajnos mindig kérdéses, mert havonta muszáj vállalnom legalább egyszer, de simán tudunk egyeztetni, hogy melyik nap jó pontosan. - Én sem dolgozhatok a hét minden napján 0-24-ben, tehát valamikor biztosan lesz időnk találkozni és megnézni azokat a dolgokat, amiket emlegettem. A kérdés csak az, hogy mikor lesz jó mindkettőnknek. - Jövőhét hétvégén is New York-ban leszel? - A gondolata is elég fárasztó annak, hogy valaki olyan sokat ingázik, mint Karin is. Nyaralni menni, vagy elutazni valahová messzire egészen más dolog.

836 || outfit ||
mind álarcot viselünk
Priya K. Amarin
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Priya & Karin 45bfcd836a8277f34cc7552cee9de47bffbfea6c
Priya & Karin 7b27c4fed74ebd8dcc6f3f4a7d28a8f772013daf
★ kor ★ :
25
★ elõtörténet ★ :
Where's my fucking teenage dream?
If someone tells me one more time "Enjoy your youth," I'm gonna cry I'm anxious, and nothing can help And I'm so tired that I might Quit my job, start a new life
★ családi állapot ★ :
Priya & Karin E0e886c9afbdb1e3628f6bbd629727795772e6aa
Hey, baby, I think you're really dope
Don't know why I should ever leave your side 'Cause this is love, right? I wrote a note and left it in your pocket Kissing in the taxi cab 'Til the driver gives us dirty looks
★ lakhely ★ :
East Tremont | Bronx
★ :
Priya & Karin F63cc5a61047a6acc9a9b3761b4fa95a512e55e1
★ foglalkozás ★ :
mozi pénztáros
★ play by ★ :
Davika Hoorne
★ hozzászólások száma ★ :
43
★ :
Priya & Karin 0599ae9a62022b9c110dd0f69a744967305b3e07
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Priya & Karin
Priya & Karin EmptyVas. 28 Nov. - 11:33

Priya és Karin

- Igen, sajnos tisztában vagyok vele - mondom szomorúan. - De ez leginkább a szülők hibája, mert egy gyerek még nem biztos, hogy ezt fel tudja mérni. Persze itt a gyerek korától is függ a dolog. Én ezért sem engedném húsvétkor az élő nyuszi árusítását, bár talán, és most kegyetlennek tűnik a dolog, de a nyuszit tartják azért is, mert sokan szeretik megenni őket. Tehát, ha nem a törpenyulakról van szó, akkor ez talán nem is akkora gond - mondom eléggé elhúzva számat, ezzel jelezve, hogy ezzel még saját magamat sem tudtam meggyőzni igazán. - De abban száz százalékig egyet értek, hogy felelőtlenség és kegyetlenség az ilyen állatvásárlás, és én keményen büntetném az eladót és a vásárlót is - mondom most már nagy meggyőződéssel.
A következő mondatára csak elmosolyodok. - Valami hasonló mondat volt a Harry Potternek Az azkabani fogoly részében is - mondom most már nevetve, mert itt már nem tudtam visszatartani. A szobatársammal néhány hete néztük meg a szobánkban.
- Persze, bármikor bármi történhet, hiszen balesetek mindig vannak. Hisz láttad, még tőlem is megszökött Spuri, de ezeknek az esélye nagyban csökkenthető, ha a gazdi megtanulja a „kutyanyelvet”. Ők is kommunikálnak velünk, csak mi el vagyunk kényelmesedve, és csak arra figyelünk, amit szóban nekünk mondanak mások. Az emberek nagy többsége még más emberek testbeszédére sem figyel oda, nemhogy egy állatéra - osztom meg vele szomorú tapasztalataimat. Ez persze nem minfig van így, mert én is sok gazdival találkoztam már, aki nagyon odafigyelt a kutyájára, és szerencsére, azok, akikhez megyek, azok is sokszor csak azért nem figyeltek előttem, mert nem tudták értelmezni a jelzéseket, utána már könnyedén boldogultak. - Te is biztos előre szoktad látni a kutyáid reakcióit, ha egy kicsit figyelsz - mondom neki kedvesen. Amennyire szereti az állatokat, nem tudnám elhinni, hogy ne venné észre, ha a kutyusai mondjuk „rosszban sántikálnának”.
- Ez az a pálya, ahol a kutyáknak a gazdi irányításával különböző akadályokon kell keresztül haladni, mondjuk alagúton vagy mérleghintán. Persze nem azt mondom, hogy ez minden kutyának való, de vannak kifejezetten olyanok, akik nagyon élvezik. Spuri is ez a fajta, de egy akita inut már nem igazán tudok ott elképzelni - mondom erősen elgondolkozva, mert én még sosem hallottam, hogy ez utóbbi fajtát látták már egy ilyen helyen. Az akiták erre nem mondhatóak alkalmasnak, mert egyszerűen ők egy annyira határozott, erős akaratú, makacs fajta, hogy azt a feladatot nem teljesíti, aminek „ő nem látja az értelmét”. Viszont cserébe egy igazán hűséges, bátor és védelmező fajta, bár erre az utóbbira határozottan nem szabad kinevelni, mert akkor már inkább veszélyessé válnak. Viszont ezek a pályák sokszor a kutyáknak egy olyan kihívást jelentenek, aminél kellően kifáradnak ahhoz a szabadban, hogy otthon ne tegyék tönkre a lakást, vagy ne ugassanak annyit, hogy a szomszédok már a feljelentésen gondolkoznak csendháborítás miatt.
- És tényleg - mondom meglepetten. - Ezt még így nem gondoltam át, de valóban. - Gondolom át a fejemben lévő, kapcsolódó adatokat, amiket még sosem raktam össze ebben a formában. - Egy átlagember akár két-három hétig is bírja étel nélkül, de alvás nélkül csak pár napig, ha jól tudom legfeljebb egy hétig? - kérdezem ez utóbbit már bizonytalanul, mert lehet csak pár napig, miután hangosan is kimondom a fejemben lévő adatokat. Azt tudom, hogy víz nélkül körülbelül három napig lehet élni. De ezektől persze lehet nagy eltérés, de én sosem akartam ezzel kísérletezni.
- Hááát… azért otthon nagyobbak a terek - mondom nevetve. - De ez egy koli, szerintem sehol nem sokkal nagyobbak a szobák. Én pedig éppen ilyen indokból is el szoktam indulni túrázni, van, hogy néhány napra is akár - vallom meg az igazat. Egy erdőben sokkal nagyobb a tér, mint bármely lakásban.
- Ezt nem is feltételeztem - mondom mosolyogva. - Ha úgy engedi az időm, akkor feltétlenül - ígérem meg. Jelenleg biztosabbat nem tudok mondani, és nem akarom félre vezetni, még véletlenül sem. - Sok stílusban vannak kedvenceim, de mostanában nem volt időm azt megnézni, hogy milyen új filmeket fognak adni - gondolkozok el a dolgon. Ha a többiek mondják, akkor lehet, csatlakozok, de nekem az elmúlt hetekben, lehet hónapokban, nem volt időm erre rákeresni. A hírfolyamokat meg letiltottam, mert egy idő után már folyamatosan dobálták rám, a fontos infók viszont volt, hogy elvesztek.
Miután leírja a számomat, és megcsörget, már nyitnám a számat, hogy megkérdezzem a teljes nevét, de megelőz. - Köszi, pont ezt akartam kérdezni - mondom mosolyogva. - Én Karin Bjorge vagyok - osztom meg vele én is a teljes nevemet. Ha nem tudja leírni, akkor természetesen lebetűzöm neki, mert ez határozottan nem egy angol név, így sokaknak még a kiejtéssel is gondja van, nemhogy a leírással. Közben fellépek a Face-re, és rákeresek a Priya Amarin névre, és bejelölöm, ott már idéző jelben angolul is ott van, hogy „Szöszi” a nevemnél, mert sokan hívnak így, itt is nem csak otthon.
- Nem gond, én se mindig érek rá, még akkor sem, ha itt vagyok - árulom el én is. - Itt leszek, és már nézem is, hogy mikor lenne jó körülbelül - veszem elő a naptáramat. Én ezt még papír alapon vezetem, mert így könnyebb átlátni és szervezni. A telefonomban pedig csak a jelzések vannak, hogy mikor kell indulnom és hova. - Szombaton úgy tűnik, hogy délután kettőtől szabad vagyok - állapítom meg a lapokat böngészve. - Ha nem mondanak a tanárok zh-t a következő hétre, akkor mehetünk bárhova, be is írlak, ha Neked is jó - érdeklődök kedvesen. Nem várhatom én sem el tőle, hogy neki is jó legyen az az időpont, ami nekem. De, ha jó, akkor már be is írom, hogy oda ne szervezzek semmit, és a helyszínt is felkarcolom, ha megmondja a találkozó pontos helyét.

mind álarcot viselünk
Karin Bjorge
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Priya & Karin Emilie+Voe+4

Priya & Karin 13370769
★ kor ★ :
21
★ elõtörténet ★ :
Priya & Karin Tumblr_m6dga07FCM1r4fem8o1_500
ET
★ családi állapot ★ :
Szingi, futó kapcsolatokkal
★ lakhely ★ :
Mikor hol: Cornell - Manhattan - Oslo
★ :
Priya & Karin 5121686
★ foglalkozás ★ :
diák, diákmunkás
★ play by ★ :
Emilie Marie Nereng "Voe"
★ szükségem van rád ★ :
Barátok extrákkal

életem legnagyobb talányaPriya & Karin Images?q=tbn:ANd9GcR68oohm7WzHI3InUPxFV0b_yISFm1-5Dynk8pHQMSl5DAF8s35rR-zL83pOHAjwN-Gsdc&usqp=CAU
★ hozzászólások száma ★ :
303
★ :
Priya & Karin Images?q=tbn:ANd9GcSQGBVWJlUBR2LtFo2S8iNoXSFLbk_STGzIBQ&usqp=CAU
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Priya & Karin
Priya & Karin EmptySzomb. 25 Dec. - 20:44
Karin && Priya

- Igen, ez szerintem is így van. De nem értem miért nem jöttek még rá az emberek, hogy állatkertbe is lehet menni, vagy mondjuk valamilyen farmra a közelben. - New York nagy város, de nem olyan nagy, hogy elérhetetlen közelségben legyenek bizonyos helyek; például egy farm, ahol többek között nyuszikkal is találkozhatnak a gyerekek. Ha valaki tudja, hogy túl nagy felelősség a tartásuk, akkor sokkal egyszerűbb csak távolról csodálni ezeket a kis állatokat. És ha már távolról csodálni... - Én képtelen lennék megenni őket. - Grimaszolva rázom meg a fejemet. Egyébként sem én vagyok a legnagyobb húsfogyasztó otthon, a családom férfi tagjaival ellentétben, akik valószínűleg képesek lennének néha húst hússal enni.
- Nem is tudom. Lehetne valahogyan szabályozni azokat, akik eladják? Szerintem a szülőknek kellene jobban átgondolniuk, hogy egy kicsi gyereknek még túl nagy felelősség az állattartás. Úgyis rájuk marad, hogy törődjenek velük, és ha nincs elég idejük, akkor csak a saját dolgukat nehezítik meg. - Nem véletlenül van az, hogy én már teljesen felnőttként vagyok két kutya gazdája. Habár ha belemennénk abba, hogy ki mennyire érzi sajátjának a két ebet, akkor lehet, hogy ellentétekre akadnánk a családom tagjainak véleményében is.
- Tényleg? Nem is emlékeztem - mosolyogva gondolkoztam el azon, hogy vajon pontosan melyik részlete is lehet ez a filmnek, de mivel már jó rég volt, amikor utoljára láttam, hirtelen nem jutott eszembe. Nem mintha az életem múlt volna rajta. De legalább tanultam belőle valamit, amikor láttam. Ez már kevésbé volt elmondható azokról a horrorfilmekről, amiket a bátyámnak köszönhetően láttam még fiatalabb koromban, határozottan azelőtt, hogy elég idős lettem volna hozzájuk.
- Igen. Csodálom is azokat, akik jól értenek mások testbeszédének elemzéséhez. Főleg azokat, akik a bűnüldözésben helyezkednek el ilyen képességekkel. - Minden gyerek életében van egy pont, amikor nyomozó, vagy rendőr akar lenni. Aztán vagy megmarad számára ez az álom, vagy épp továbblép rajta. Számomra mindig is menőnek tűnt az a szakma, de a súlyom és testfelépítésem nem vinne túlságosan előre benne. Valószínűleg az edzőtábort sem bírnám ki. - Persze, a rosszalkodást a legegyszerűbb kiszúrni - nevetve felelek. Szerencsésnek tekinthetem magamat, amiért két kisállat szórakoztatja egymást otthon és nem unatkoznak. Ez persze azt is jelenti néha, hogy ha 'eldurvul' a játék és nem figyelnek a környezetükre, képesek tönkretenni valamit, persze csak a játék hevében.
- Óó, akkor ezek azok, ahol versenyeket is szoktak rendezni? - Ilyen videókkal már sikerült összefutnom valamelyik social media platformon. Nagyon menőnek tartom, ha valakinek ennyi ideje van és arra fordítja hogy hasonló dolgokat tanítson meg a kutyájának. Ettől függetlenül még nem szeretem kevésbé a saját állataimat.
- Így van, hát nem fura? - Szerintem sok ember sokkal inkább az evés köré építi fel az életét, mintsem az alvás köré, pedig nem hiába mondják, hogy szépítő alvás is létezik. Ugyanígy, ha valaki beteg, sokkal jobbat tesz neki, ha alszik egy jót és hagyja, hogy a teste regenerálódjon. - Mondjuk tutira nem próbálnám ki egyiket sem. - Ezt elég jókedvűen sikerült megjegyeznem, hiába komoly dolog a halál. Az, hogy mennyire vigyázunk a saját testünkre és arra, hogy megfelelően kipihenjük magunkat, vagy épp eleget együnk már egy másik kérdés. Az rajtunk múlik, minden más külső tényezőt egyszerűen nem tudunk mindig befolyásolni.
- Ezt mondjuk meg tudom érteni. Nem lehetünk mindig bezárva egy kis lakásba. - Ráadásul a kollégiumi szobák még egy rendes lakást sem tennének ki, hiába vannak már olyan épületek, ahol egy konyhához tartozik több apró szoba. Plusz ha jól tudom elég szerencsésnek kell lennie az embernek, hogy egyedül lehessen egy szobában, ami egy idő után őrjítő lehet. Mindenkinek szüksége van egy kis én-időre néha. - Akkor gondolom hiányzik a hazád. Tervezel visszamenni? - Sokan úgy jönnek el az eredeti lakhelyükről, hogy már azon gondolkoznak, hogy nem mennek vissza oda hosszú távon.
- A Pókembernek szerintem mindig van új része, nem is értem hogy tudnak ennyit leforgatni. - Ez pedig a teljes igazság volt. Ha én lennék Tom Holland, már biztosan olyan gazdag lennék, hogy akár fűthetnék is a pénzemmel. - De képzeld, elég nagy a választék a régi filmekből is, valamiért tök nagy rá a kereslet. - Én például nehezen tudtam végigülni ezeket. Szeretem az akciót, elvagyok a horrorral, de az újabb filmek mindig is jobban vonzottak.
- Húú, mondd még egyszer kérlek. - Ezúttal megpróbálok jobban figyelni a kiejtésére és az alapján beírni a nevét a telefonomba. Ugyan az én családom sem amerikai eredetű, de az Amarin név mondhatni adja magát, nincs benne semmilyen extra betű, vagy hangsúly. - A skandináv nyelvek mindig is olyan... Butaságnak hangzik, de vikingesnek tűnnek. - A vikingekről pedig elsősorban mindenkinek magas és izmos harcos férfiak jutnak eszébe. Nekem legalábbis mindenképp.
- Szupi, meg is vagy. - Ezt már akkor közöltem, amikor megérkezett az értesítés, hogy bejelölt én pedig rányomtam a megfelelő gombra, hogy ismerősökké váljunk.
- Amennyi dolgot meséltél, amivel foglalkozol, teljesen megértem. - Mosolyogva bólogattam. Nekem néha a munka után ahhoz is alig van kedvem, hogy hazamenjek, annyi tömegközlekedési eszközt kell használnom. Mindig csodáltam például azokat is, akik reggelente munka előtt felkelnek és edzenek, reggeli nélkül. Nekem a torna gondolata sem fordulna meg a fejemben, mielőtt bejuttatok valamit a szervezetembe.
- Szombat kettőőő... - Elhúztam a szavaimat, miközben  telefonomban böngésztem a megfelelő fájl után, mégpedig annak érdekében, hogy előkerítsem a beosztásomat. Még pár másodpercbe beletelt mire a nevemet is megtaláltam a megfelelő helyen, aztán a szombati napig pörgettem és mosolyogva néztem fel. - Úgy tűnik nekem is jó az a nap. Ha be akarnának hívni helyettesíteni majd megmondom, hogy már elígérkeztem. - A vezetőség nálunk elég rugalmasan kezelte ezeket a kéréseket, ami határozottan az egyik pozitívuma volt a helynek, ahol dolgozom.
- Milyen sűrűn kell zh-t írnotok? - Természetesen vannak egyetemista ismerőseim, sőt kollégáim is, így nem teljesen idegen számomra ez a világ. Szimplán csak nem vonz annyira, hogy én magam is részt vegyek benne. - Milyen jellegű tárgyaid vannak? -
Ez a része minden beszámolónak érdekes volt számomra, mivel sokszor eléggé elborult nevekkel állnak elő a tanárok. Még egy dolog, amiért nem mennék egyetemre.

976 || outfit ||
mind álarcot viselünk
Priya K. Amarin
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Priya & Karin 45bfcd836a8277f34cc7552cee9de47bffbfea6c
Priya & Karin 7b27c4fed74ebd8dcc6f3f4a7d28a8f772013daf
★ kor ★ :
25
★ elõtörténet ★ :
Where's my fucking teenage dream?
If someone tells me one more time "Enjoy your youth," I'm gonna cry I'm anxious, and nothing can help And I'm so tired that I might Quit my job, start a new life
★ családi állapot ★ :
Priya & Karin E0e886c9afbdb1e3628f6bbd629727795772e6aa
Hey, baby, I think you're really dope
Don't know why I should ever leave your side 'Cause this is love, right? I wrote a note and left it in your pocket Kissing in the taxi cab 'Til the driver gives us dirty looks
★ lakhely ★ :
East Tremont | Bronx
★ :
Priya & Karin F63cc5a61047a6acc9a9b3761b4fa95a512e55e1
★ foglalkozás ★ :
mozi pénztáros
★ play by ★ :
Davika Hoorne
★ hozzászólások száma ★ :
43
★ :
Priya & Karin 0599ae9a62022b9c110dd0f69a744967305b3e07
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Priya & Karin
Priya & Karin EmptyHétf. 27 Dec. - 18:57

Priya és Karin

- Mert sok szülő azt hiszi, hogy csak így tudja kifejezni a gyereke felé a szeretetét, vagy legalább is szerintem sokan így vannak vele. Az állatkert pedig egy igen megosztó dolog, mert sokan kegyetlennek tartják, és így egyáltalán nem mennek. Bár én ezt nagyon máshogy látom, mert ha mész, ha nem, akkor is lesznek állatkertek, csak, ha nem mész, akkor kevesebb a bevétel, amiből fejleszthetik őket, vagy az állatok gondozására fordíthatnak. Illetve bizonyos fajokat ott szaporítanak, hogy majd az emberi terjeszkedés miatt kipusztult eredeti élőhelyükre visszatelepítsék őket. Bár azzal egyet értek, hogy sokkal jobb körülményeket is biztosíthatnának nekik, mint egyes helyeken, de ugye ehhez is pénz kell - húzom el a számat a végére. - A farmok meg nem biztos, hogy szívesen fogadnak látogatókat, meg sok városi a magas sarkúikban, meg a méregdrága öltönyeikben nem is szívesen megy olyan helyre, ahol nincs minden négyzetcentin tiszta betonjárdából - mondom több szarkazmussal, mint szerettem volna. De itt New Yorkban sok olyan öltönyös, kosztümös ember rohangál, akikről még véletlen sem tudnám elképzelni, hogy betenné a lábát egy farmra. A következő megjegyzésére pedig csak kedvesen elmosolyodok. - Persze, ezt megértem, és csak általánosságban mondtam. Egyébként meg az, hogy ki milyen húst fogyaszt, vagy nem fogyaszt, az sokszor társadalmi kérdés is, meg ezen belül lehet nevelés, szokás kérdése is. - Norvég létemre én például nem eszem meg a rénszarvashúst, hiába vannak belőle finom, tradicionális ételek, és hiába mondják a családtagjaim, hogy „pedig kicsinek megettem”.
- Én tudom, Te tudod, de sokan nem tudják - kezdek visszafelé válaszolni a dolgokra. - Ha több lenne az ellenőr, akik ezt büntethetik is, akkor talán. De persze ebben az esetben nem arról lenne szó, hogy átesni a ló túlsó oldalára, csak mondjuk a húsvét körüli egy- másfél hónapban korlátozni. - A tilalom sokszor a piac felvirágzását okozza, mint mondjuk az alkoholtilalom idején volt. Na, ennyi előnye legalább volt annak az egy félév vállalatvezetési sulinak, ahova jártam, majd feladtam.
- Mintha valami ilyesmi lenne még az elején, amikor beköltöznek az évelején - mondom kicsit bizonytalanabbul. Nagyon ilyesmi rémlik Dumbledore hangjával, de a visszakérdezéssel elbizonytalanodtam.
- Ez valahol, valamilyen szinten tanulható. Az ilyen rendfenntartókat pedig erre külön képzik is - osztom meg vele. Pszichológián mi is tanuljuk, bár nem annyira, hogy ebből megélhessünk. Bár nekem ez nem a fő tárgyam, így lehet, hogy ilyen óra is van az egyetemen. - Sokszor egyébként tudják is, hogy rosszat csinálnak - nevetek én is. A legnagyobb gond, ha azért csinálják, mert máshogy nem kapnak figyelmet. Bár gondolom, hogy Priyáék esetében nem erről van szó, mert valahogy ezt nem tudom kinézni belőle, mármint, hogy nem foglalkozna velük rendszeresen.
- Igen, pontosan azok - mondom határozottan és lelkesen. Ez valahogy nekem most eszembe sem jutott.
- Mármint, hogy ennyire kevéssé bírjuk az alvásmegvonást? - kérdezek vissza kedvesen. - Nem is szabad - helyeselek egyetértően és hozzá hasonlóan mosolyogva. - Az ilyen kísérleteket hagyjuk meg a Darwin-díjasoknak - teszem hozzá nevetve, belőlük is lehet tanulni néha. Néha. Az alvás során regenerálódik a szervezetünk, így ennek az időnek a megvonása nagyon veszélyes, bár tény, hogy én is ezt szoktam a legelső körben csökkenteni. Enni, inni tanulás, vagy sétálás, vagy szinte bármi mással egyidejűleg is lehet. Aludni maximum órán lehet, de az sem éppen egészséges, főleg, ha a tanár észreveszi. Bár én eddig még nem aludtam el egyik órán sem, és nem is tervezek.
- Igen, de ezt én vállaltam - mondom mosolyogva. A honvágy szerencsére csak időszakos, és kezdem kitapasztalni, hogy mennyi időt bírok, és mikor kell hazamennem, vagy találkozó szervezni a családdal. - Igen, mindenképpen haza akarok majd költözni, csak előbb befejezem a tanulmányaimat - mondom el őszintén. Minek titkoljam? Szép hely ez is, de Norvégia mégis csak más, én ott vagyok otthon. Ott van a családom, a legrégebbi barátaim. De nem akarok erről tovább beszélni, mert a végén innen a reptérre megyek, én onnan Oslóba. Nem kell előhozni belőlem a honvágyat.
A filmes megjegyzésére csak elnevetem magamat. - Ezek szerint igazán nagy rá a kereslet, ha ennyire felkapott, hogy most ennyire ezeket forgatják - gondolkozok el hangosan. - Az emberek kicsit vágynak vissza a régebbi időkbe, amikor még nem volt ennyire felfokozott a világ tempója, és már csak itt élhetik át ez egy időre - mondom szomorúan. Az állandó idő és teljesítménykényszer, az állandóam mindenhonnan ránk zúduló információáradat nagyon kimerítő, és bár a régi idők sem voltak egyszerűek, mégis valahol könnyebbnek tűnnek. - Meg akkor még olyan színészi játék volt, ami most már kihaló félben van a technika, és filmes trükkök miatt. - Az egyik ismerősöm filmszakra jár, és pont mostanában tanulták ezeket, így kicsit én is képbe kerültem. a,ikor egy beszélgetés során előkerült ez a téma. - De köszönöm, remélem lesz időm majd beugrani hozzátok egy jó filmre - mondom mosolyogva. Jó tudni, hogy náluk milyen a választék.
Elmosolyodom, amikor ismétlést kér a nevemből, mert számomra ez nem szokatlan. - Mint a Karen, csak az ’e’ helyén ’i’ van, utána meg B, J, O, R, G, E - betűzöm el a vezetéknevemet. A következő megjegyzésére pedig elneveztem magam. - Ezt még így nem is hallottam - mondom még mindig nevetve. - De végül is jogos, mert azon a területen éltek a vikingek - helyeselek, hogy végső soron nem mondott hülyeséget, csak meglepett a megfogalmazás. - És a vikingekről perig Thor jut az eszedbe, és nem egy olyan lány, mint én. Jól gondolom? - kérdezem kedvesen, minden negatív felhang vagy érzés nélkül.
[color=#FF9933]- Szuper - kiáltok fel lelkesen, persze azért nem túl hangosan. - Akkor már be is írtalak, hogy nálam se legyen semmi erre az időpontra rászervezve. - Nem kell a keresztbe szervezés, mert abból csak kavarodás meg sértődés van.
- Általában egy félévben kétszer van ZH írás, ami egy-két hétig tart, de van, hogy egy-egy tanár ettől az időszaktól eltér, vagy volt, hogy új tanárt kaptunk, és elszámolta magát, mert vizsgás tárgyra készült, és félév közepén jött rá, hogy nem kap időpontot vizsgaidőszakban - mondom nevetve. Az eredeti tanárt felkérték egy kutatásra, amire igent mondott, és költöznie kellett, így kaptunk egy helyettesítő tanárt, aki nagyon nem volt képben. - Leginkább reáltárgyakra épülőek, azon belül is a fizikára és a matekra, mert légköri tudományok szakon vagyok, de e mellett vettem fel pszichológiát is, bár azt csak kiegészítőnek, mert arra nincs a fő szakomhoz szükség, csak érdekel - mondom mosolyogva. A tárgyak neveivel nem traktálom, mert azokat még néha nekem is nehéz megfejteni. - Neked mik volt a kedvenc tárgyaid? - érdeklődök kedvesen. Közben pedig megindulok, mert Spuri kezdi kitépni a karomat a helyéről.

mind álarcot viselünk
Karin Bjorge
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Priya & Karin Emilie+Voe+4

Priya & Karin 13370769
★ kor ★ :
21
★ elõtörténet ★ :
Priya & Karin Tumblr_m6dga07FCM1r4fem8o1_500
ET
★ családi állapot ★ :
Szingi, futó kapcsolatokkal
★ lakhely ★ :
Mikor hol: Cornell - Manhattan - Oslo
★ :
Priya & Karin 5121686
★ foglalkozás ★ :
diák, diákmunkás
★ play by ★ :
Emilie Marie Nereng "Voe"
★ szükségem van rád ★ :
Barátok extrákkal

életem legnagyobb talányaPriya & Karin Images?q=tbn:ANd9GcR68oohm7WzHI3InUPxFV0b_yISFm1-5Dynk8pHQMSl5DAF8s35rR-zL83pOHAjwN-Gsdc&usqp=CAU
★ hozzászólások száma ★ :
303
★ :
Priya & Karin Images?q=tbn:ANd9GcSQGBVWJlUBR2LtFo2S8iNoXSFLbk_STGzIBQ&usqp=CAU
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Priya & Karin
Priya & Karin EmptyKedd 1 Márc. - 0:02
Karin && Priya

- Sosem gondoltam még ilyen formában az állatkertekre, de igazad van. Mármint azzal a részével, hogy ha nincs bevételük, akkor nehezebben is tartják el az állataikat és nem fejlesztenek. - Nem tudom lesz-e valaha annyi felesleges szabadidőm és pénzem, hogy heti rendszerességgel állatkertbe járjak, de ha van valamit, amit tökre jó célnak tartok, akkor az határozottan az állatokkal kapcsolatos. Azt hiszem részben azért is, mert nekem is van két kis négylábúm, akiknek a legjobbat akarom. - Vannak kifejezetten olyan farmok, ahol arra specializálódtak, hogy például gyerekek megismerkedjenek az állatokkal és ne csak képeken lássák őket. Ők húsvétkor és más ünnepeken is szerveznek külön programokat, ahol gyerekes családok vehetnek részt. - Mivel nekem nincsen saját gyerekem, ezt az infót részben azért tudom, mert amikor munkát kerestem, egészen konkrétan minden lehetőséget megnéztem. - Akik meg nem tudják hogy kell öltözködni egy farmon, őszintén szólva így jártak. - Megrántottam a vállaimat. Nincs sok dolog, amit kifejezetten gyűlölni tudok, de az előítéletes gazdag ficsúrokat gyakorlatilag kérdés nélkül és a végtelenségig. Mindig is visszataszítónak tartottam, amikor valaki csak azért hordja fenn az orrát, mert a szüleinek van pénze.
- Igen, tudom. Vannak érdekes kombinációk. - Például a kenguru hús. De amikor először láttam valamilyen ismeretterjesztő műsorban, hogy a struccok tojását is megeszik, akkor tényleg ledöbbentem. Azt hiszem örülhetek, hogy Amerikában nőttem fel és a legextrémebb dolog itt a tömény cukor, valamilyen másnak álcázott kaja formájában.
- Az épp elég lenne, ha kicsivel jobban odafigyelnének. Egy kutyát vagy macskát örökbe fogadni sem lehet már csak úgy, komoly előfeltételei vannak. A nyulaknál is lehetne ez érvényes. - Persze akkor lehet, hogy egy túlságosan ideálig világban élnénk.
- Simán lehet. Én tényleg nem emlékszem - felnevetek, miközben megvonom a vállaimat. - Lehet, hogy következő hétvégén tartanom kellene egy Harry Potter maratont. - Sok más emberrel ellentétben engem még mindig képes volt szórakoztatni az alapvetően gyerekeket célzó filmsorozat. A könyveken egyszer végigrágtam ugyan magamat, de azóta sem tudtam rávenni magamat, hogy megismételjem ezt a műveletet. Ahhoz amúgy is be kellene iratkoznom valamelyik könyvtárba.
- Igazából úgysem lehetnék rendőr, szóval mindegy is - mosolyogva pillantottam a lány felé. Szerintem ha valaki meglátna, aki a felvételi eljárást tartja szemmel, egyszerűen kinevetne amiért egyáltalán próbálkozom. Talán egyedül irodai munkára tudnának befogni, de nem vagyok benne biztos, hogy annak lehet lenni előzetes rendőri képzés nélkül. Így ha valaha volt is bármiféle vágyam arra, hogy zsaru legyen belőlem, a súlyom állandósulásával erről le kellett mondanom.
- Szerintem csomóan vannak, akik fontosabbnak tartják az evést. Mondjuk nekik biztos másképp van összerakva a Maslow-piramisuk. - Még én sem tudom megmondani, hogy a saját szükségletpiramisomban olykor milyen helyet foglal el mondjuk a pihenés, de nem is kellene ezt feszegetni, amíg nem esem össze a fáradtságtól. - Akkor ebben is egyetértünk. - Mosolyogva bólintok néhányat.
- A családod egyébként nem gondolkodott abban, hogy ők is ide költöznek? - Csomóan voltak, akik még mindig hittek abban, hogy az országban megvalósíthatják azt a bizonyos "amerikai álmot", ami egyeseknek jóval nehezebben megy, mint másoknak. Sőt, olyan is van, akinek egyáltalán nem sikerül. Szerintem egyébként nem is gondolhatjuk, hogy mindenkinek van valami olyan különleges képessége, ami majd kiemeli a többiek közül. Néhányunknak - és én is ebbe a csoportba sorolom magamat - egyszerűen csak átlagosnak kell lennünk.
- Egy képregénynél megértem, de a filmekből nekem már kicsit sok. - Megvonom a vállaimat, közben pedig azon jár az agyam, hogy a főnököm vajon mit szólna ehhez. Habár még csak nem is ő lenne rám mérges, hanem mindenki, aki részt vett az elmúlt legalább kettő Pókember film forgatásában. De ez a véleményem, és megmásíthatatlan.
- Néha irigylem a szüleimet és a nagyszüleimet ezért. - Biztosan ők is sok nehézséggel megküzdöttek, de mégis alapvetően lassabb és egyben nyugodtabb életük lehetett. - Szerintem azért is lehet ez, mert nagyon más stílusú filmeket gyártunk manapság, mint akkor régen. - Sokan a mostaniakban is meg tudják találni az örömüket és kritikát is tudnak megfogalmazni. Mosolyogva reagáltam arra, hogy megfontolja, hogy beugorjon hozzánk a moziba - ha valamit, akkor a munkahelyem fejlettségét nem lehetett elvitatni. Biztosan jó élmény lesz Karin számára is.
- Ááá! Így már egy fokkal érthetőbb. A helyedben én biztos keverném, hogy melyik mássalhangzók hogyan követik egymást. - Én azokat is sajnálom, akik irtó hosszú nevet adtak a gyereküknek, mert csak vele csesznek ki a későbbiekre tekintettel. Mondjuk egy vizsga helyzetben.
- Látod, akkor nem is olyan butaság. - Elmosolyodom. Csak azért mondtam neki ilyeneket, mert az öcsémmel nemrég néztük végük a Vikingek sorozatot és annyira érdekelt a téma, hogy később kutakodtam a témában, még ha nem is komolyabban, vagy bármiféle előítélet megerősítése érdekében. - Egyébként nem feltétlenül. Nekem a Marvel filmekből is mindig inkább Loki volt a szimpatikus - nevetve vonom meg a vállaimat. Nincs ebben semmi szégyellni való, hiszen millióan vannak még rajtam kívül, akik osztják a véleményemet.
- Köszi! - Mosolyogva vettem tudomásul, hogy ő már be is tervezte a programot velem. Semmi bajom nem volt ezzel, hiszen én magam is azon az állásponton vagyok, hogy így lehet időnk jobban megismerni egymást és talán új barátra lelni.
- Huh, komolyan örülök, hogy nem kell már többet tanulnom. - A lehetőség nyilván valamilyen formában megvan rá, ha szerzek elég pénzt és van is kedvem tovább tanulni, de egyelőre örülök neki, hogy szabad vagyok. Így jobban átgondolt döntést is hozhatok majd később.
- Akkor jó sok terület érdekel. Hogy lehet csak úgy felvenni valamilyen teljesen más tématerület tárgyait? - Ebből is látszik, hogy semmi tapasztalatom az egyetemi dolgokban, de nincs ezzel baj. Majd Karintól tanulok pár dolgot, ha elmondja náluk mi a bevett gyakorlat a saját egyetemén.
- Nekem a biológia és a rajz. Tudom, elég fura kombó. - A mostani foglalkozásomnak pedig köze sincsen egyikhez sem, hiszen egy viszonylag manuálisan végezhető, tanulható dolog. Talán egyszer majd elhagyhatom az ilyen munkákat és jut valami jobb. Én legalábbis nagyon vágyom erre.

951 || outfit ||


So this is how it goes
Well, I would have never known And if it ends today I'll still say that you shine brighter than anyone And If you run away now Will you come back around?
mind álarcot viselünk
Priya K. Amarin
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Priya & Karin 45bfcd836a8277f34cc7552cee9de47bffbfea6c
Priya & Karin 7b27c4fed74ebd8dcc6f3f4a7d28a8f772013daf
★ kor ★ :
25
★ elõtörténet ★ :
Where's my fucking teenage dream?
If someone tells me one more time "Enjoy your youth," I'm gonna cry I'm anxious, and nothing can help And I'm so tired that I might Quit my job, start a new life
★ családi állapot ★ :
Priya & Karin E0e886c9afbdb1e3628f6bbd629727795772e6aa
Hey, baby, I think you're really dope
Don't know why I should ever leave your side 'Cause this is love, right? I wrote a note and left it in your pocket Kissing in the taxi cab 'Til the driver gives us dirty looks
★ lakhely ★ :
East Tremont | Bronx
★ :
Priya & Karin F63cc5a61047a6acc9a9b3761b4fa95a512e55e1
★ foglalkozás ★ :
mozi pénztáros
★ play by ★ :
Davika Hoorne
★ hozzászólások száma ★ :
43
★ :
Priya & Karin 0599ae9a62022b9c110dd0f69a744967305b3e07
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Priya & Karin
Priya & Karin EmptySzer. 2 Márc. - 18:01

Priya és Karin

Csak kedvesen elmosolyodok, hogy sikerült kicsit megváltoztatnom a látásmódját az állatkertekkel kapcsolatban. Annyi „állatszerető” embert hallottam úgy vélekedni, hogy „ő aztán nem megy állatkertbe, mert nem támogatja, hogy az állatok rabságban éljenek”. „Rendben a te döntésed”, fűzöm hozzá mindig gondolatban, de akkor ennek az a következménye, hogy az állatokra nem lesz pénz. Ha nincs pénz, nem gondozzák őket, de, ha erre sincs pénzük, akkor arra sem, hogy visszaszoktassák őket a vadonba, már, ha egyáltalán lehetséges. Tehát a legolcsóbb megoldás, ha bezárnak, és szélnek eresztik az állatokat, ami egy zebra vagy láma esetében még hagyján, de mondjuk egy elefántnál már neccesebb. És akkor még nem beszéltünk az oroszlánokról, tigrisekről, amiket azért kevesen szeretnének, legalább is szerintem, az utcán látni lófrálni. Ha viszont nem engedik el őket az állatkert bezárásával, akkor arra ítélik őket, hogy éhen haljanak a ketreceikben. Szóval mennyire is „álltabarátok, állatszeretőek” ezek az emberek? Ezért is örülök, hogy legalább Priyát sikerült meggyőzni, hogy nem az a legjobb, ha nem járunk oda. - Ezt nem is tudtam - lepődök meg az infón, hogy ilyen farmok is léteznek. - Lehet, majd meglátogatok egy ilyen helyet - mondom lelkesen, és azt sem tartom kizártnak, hogy viszem őt is, ha van kedve jönni. Ezt viszont egyelőre nem hozom szóba, mert gőzöm sincs mikor lesz erre időm, mert ez nagyon úgy tűnik, hogy nem egy néhány órás program, amit nekem meg kell tervezni, hogy ne ütközzön semmivel. - Én nem is azt mondtam, hogy nagyon sajnálni kell őket - jegyzem meg nevetve. - Én is láttam már hegyi ösvényen nőt, akin magasított talpú és legalább tizenegy centi magas sarkú cipőt vett fel. Jó, rendesen kiépített betonút volt végig, de akkor sem odavaló - húzom el a számat, és még mindig döbbent vagyok az akkor látottakon. Én sem szegény családból származom, és lényegében tudom követni a legdivatosabb trendeket ruhákban, de az eszemet e miatt nem teszem a polcra, és megyek divatszandálban hegyet mászni.
- Egyet értek, de ahhoz, hogy ezekre is figyeljenek, ahhoz elterjedtebbnek kellene lennie a tartásuknak, de egyelőre még mindig a kutyákat és macskákat tartanak a legtöbben - gondolom végig erről az oldalról. - Néhány állat tartását, főleg, ha nem egzotikus és/vagy veszélyes, akkor nem fogják szabályozni - osztom meg vele nézetemet. - Persze ettől még egyénileg lehet tenni ez ellen is, és néha már az is elég, ha a mondjuk, húsvét előtt kampányolsz az elő nyuszik megvétele ellen - mondom kedvesen.
- Akkor úgy tűnik csináltam neked programot - jegyzem meg nevetve. Nem volt szándékomban leültetni egy olyan film elé, aminek a részeinek a megnézése több napot vesz igénybe. Bár, ha úgy is filmezést tervezett, akkor lehet mindegy, mit néz, ha eredetileg nem volt ötlete.
- Miért? - kérdezem értetlenül. Jó kistermetű, de sosem lehet tudni; már, ha valóban ez az indoka. Ha meg sem próbálja, akkor sosem fog kiderülni biztosan.
Úgy tűnik, hogy sok közös van bennünk Priyával, és ennek nagyon örülök. Örülök, hogy megismerkedtünk, és Spuri egy ennyire kedves és érdeklődő lányt talált meg. Persze Spurit nem nagyon zavarja, hogy beszélgetünk, és kiköveteli magának a figyelmet. Így beszélgetés közbe elkezdek vele játszani, és bár a póráz rajta van, elég hosszú, hogy labdázni tudjunk, és így kicsit megfutassam. Mivel ezzel a módszerrel mégis hozzám van kötve, nem kell annyira aggódnom, hogy baja lesz, és nyugodtabban tudok beszélgetni továbbra is, csak meg kell osztani egy kicsit a figyelmemet.
- Neem - mondom egyértelműen. - Anyuéknak Oslóban van egy jól menő cége, a bátyám pedig majd azt akarja átvenni - avatom be egy kicsit a családi hátterembe. - Én is akartam, de rájöttem, hogy nem nekem való - árulom el mosolyogva. Nálunk ebből nincs gond otthon, és akkor se lenne, ha Brian sem vállalta volna.
Én nem olvasok képregényt, és őszintén szólva, sosem értettem őket, mármint, hogy mit lehet bennük szeretni. Ha olvasok, akkor az rendes könyv legyen. Persze gyerekként szerettem a képeskönyveket, de azok is mások, mint a képregények. - Igen, nagyon mások voltak az akkori idők. Bár azért vannak olyan dolgok, amiket szeretek ebben a korban, de lehet jobb volt akkor élni - mondom mosolyogva. - Más filmstílusok, mert mi is mások vagyunk, más igényekkel, amiket a gyártók próbálnak kielégíteni. De én jónak tartom, hogy a régieket is meg lehet találni, és mostanában próbálják megmenteni őket és digitális formában tárolni, hogy sokáig megmaradjanak - osztom meg vele a dolgot. Nem szabad megfelejtkeznünk az örökségeinkről, és a régi filmek is ezek közé tartoznak, és értéket hordoznak.
Szélesen elvigyorodok önkéntelen reakcióján. - Te sem kevered az angolt. Ha valamit születésed óta hallasz, tanulsz, akkor nem kevered - mutatok rá a dologra. Persze ez neki olyan, mint bárkinek bármilyen idegen nyelv, amit az iskolában tanul. Mindenki a saját anyanyelvét találja a legegyszerűbbnek, és könnyű megfelejtkezni róla, hogy másnak lehet az ő anyanyelve is éppen olyan bonyolult, mint fordítva.
Elnevetem magam, de nem kinevetni akarom. - Persze, hogy nem butaság, de nekem most nem a Marvel jutott az eszembe - osztom meg vele jókedvem okát. - Thor, mármint a viking kultúrában is, és nemcsak a filmben, nagy darab volt, szakállas, és hosszú hajú. És én rá gondoltam. De egyébként a filmben én is szerettem Lokit - értek egyet vele. Könnyű megfelejtkezni arról, hogy a mostani Norvégia történelmének szerves része az a mitológia, amit a Marvel filmek felhasználtak, hiszen lényegében onnan elemlét ki Thort, Lokit és Asgardot. Mi pedig a suliban tanultunk ezekről még mondhatni jóval azelőtt, hogy ezeket megfilmesítették volna, és ennyire elterjedt volna a köztudatban.
- Igazán nincs mit - mondom kedvesen. Komolyan gondoltam, hogy találkozok vele, csak nekem ehhez már jegyzet kell. Hogy is szokott a bátyám szívatni? Mit szokott mondogatni ilyenkor mindig? Ja, meg van: „Hosszú haj, rövid ész”. Lehet, de inkább az, hogy a ritmusból, szokásokból nehéz kiesni, és ehhez kell egy kis segítség, hogy biztosan ne álljak vissza a megszokott kerékvágásba.
- Egyébként Te is tanulsz, csak nem veszed észre, mert nem az iskolában vagy. Apu mondogatja mindig, hogy egész életünkben folyton tanulunk, csak a helyszín változik - mondok egy általam sokat hallott bölcsességet.
- Igazból nem bonyolult, mert az órarendedet magadnak rakod össze, csak arra kell figyelni, hogy a fő szak tárgyai ne maradjanak el, és, hogy ne legyen óraütközés - osztom meg vele a tapasztalatokat. A tanárokat nem szokta zavarni még az sem, ha csak úgy beülünk az órára, feltéve, ha nem csinálunk rendbontást.
- Tényleg nem szokványos, de, ha tényleg ezzel akarnál foglalkozni, nem is kivitelezhetetlen - árulom el neki. - Persze ez nem erőltetés a részemről. Ha úgy mész főiskolára, hogy nem akarod komolyan, az a legrosszabb, mert idő és pénz, ráadásul meg is utálhatod az egészet - árulom el neki a meglátásaimat. Én akartam főiskolára menni, de rossz szakot választottam, így váltottam. De végső soron mázlim volt, mert én csak a szakból ábrándultam ki, de abból egy életre, a tanulásból viszont nem. Persze nem egyszerű, de szeretem, így viszont sokkal könnyebb, mintha az egészet utálnám és csak kényszer lenne.

mind álarcot viselünk
Karin Bjorge
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Priya & Karin Emilie+Voe+4

Priya & Karin 13370769
★ kor ★ :
21
★ elõtörténet ★ :
Priya & Karin Tumblr_m6dga07FCM1r4fem8o1_500
ET
★ családi állapot ★ :
Szingi, futó kapcsolatokkal
★ lakhely ★ :
Mikor hol: Cornell - Manhattan - Oslo
★ :
Priya & Karin 5121686
★ foglalkozás ★ :
diák, diákmunkás
★ play by ★ :
Emilie Marie Nereng "Voe"
★ szükségem van rád ★ :
Barátok extrákkal

életem legnagyobb talányaPriya & Karin Images?q=tbn:ANd9GcR68oohm7WzHI3InUPxFV0b_yISFm1-5Dynk8pHQMSl5DAF8s35rR-zL83pOHAjwN-Gsdc&usqp=CAU
★ hozzászólások száma ★ :
303
★ :
Priya & Karin Images?q=tbn:ANd9GcSQGBVWJlUBR2LtFo2S8iNoXSFLbk_STGzIBQ&usqp=CAU
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Priya & Karin
Priya & Karin EmptyHétf. 4 Ápr. - 0:46
Karin && Priya

- Nagyon menő helyek egyébként! Én imádom az állatokat, és az ilyenek totál testközelbe hozzák azokat is, akik nem túl egzotikusak, de annál aranyosabbak. Például láttál már kicsi kecskét élőben? Irtó édesek... - Nevetés tör ki belőlem, amikor visszagondolok a saját emlékeimre az emlegetett állatokkal kapcsolatban. Arra is emlékszem, hogy volt egy felnőtt kecske, amelyiket kifejezetten az öcsémhez hasonlítottam, mert olyan buta arckifejezéssel rágcsálta az ételét. Persze az öcsém ennek nem kifejezetten örül, de a hasonló csipkelődés gyakorlatilag mindennapos nálunk. A mi háztartásunk azt hiszem kész káosz tud lenni, ha mindannyian otthon vagyunk, de nem tudnám objektívan megítélni, mert én mindig csak az egész közepén vagyok, nem kívülről figyelem az eseményeket.
- Szeretném megérteni azokat, akik minden körülmények között tudnak magassarkúban közlekedni. Nekem sosem volt a kedvencem. - Kezdte onnantól, hogy középiskolában azt kellett felvennem a tánciskola bálra. A magasságom mindig olyasmi volt, ami befolyásolt abban, hogy kifejezetten magassarkú cipőket vegyek fel. Nem sűrűn voltak olyan alkalmak, amikor kifejezetten magasabbnak akartam tűnni, és a telitalpú cipők, vagy bakancsok inkább arra funkcionáltak, hogy ne vigyen el a szél a vékonyságom miatt. Azt pedig már meg sem említem, hogy hosszútávon egy magassarkú irtó kényelmetlen tud lenni. Nem tudom ki volt az az épeszű, aki kitalálta ezeket a lábbeliket, de szívesen ráadnám, hogy hordja egész életében. - Na de hegyi ösvényen... A túra alapból egy külön műfaj. - Nem sokat vettem részt ilyenekben, mert jószerével nem volt annyi pénzünk, hogy évi több alkalommal is túrázni vagy nyaralni menjünk, de azért az iskolai kirándulások alkalmával igenis részt vettem ilyen programokban. Ha nem kellett túl nehéz cuccokat cipelni, egészen élvezhető volt.
- Na jó, de ha tartani szeretnék valamilyen állatot, akkor minimum előtte utána járok, hogy mik annak a feltételei, milyen igényei vannak, mennyibe fog kerülni. - Megrántom a vállaimat, mivel ebbe nem is kell többet belegondolni. Egy kisállatról gondoskodni kell, ezt mindenkinek fel kell fognia előzetesen, aki pedig csak a cukiságot látja benne, annak nem való ilyesmi. - Még a macskáknak és a kutyáknak sincsenek egyenlő igényeik, pont mint az egyes növényfajtáknak. Van amelyik kevesebb vízzel is túléli, van amelyik egyszerűen nem bírja nélküle. Szerintem egy felelős gazdi minimum eléggé utána jár a dolognak, mielőtt dönt. - Én is megtettem és egytől egyig a családom tagjait is rávettem erre, mert azt szerettem volna, ha a kutyáimnak jó élete lesz nálunk. Elvégre ránk vannak utalva, ha ételről, vagy sétáltatásról van szó, hogy csak néhány igényt említsek.
- Tudtad, hogy vannak olyan államok Amerikában, ahol be van tiltva a kenguru tartás? Itt New Yorkban például. De Texasban engedéllyel lehet tartani. - Meg még egy csomó másik államban, amit azóta nem jegyeztem meg. Maga az információ, hogy a kenguruk tartása bárhol legális lehet, épp elég volt, hogy megjegyezzem és vicces tényként kezeljem, ami épp az olyan helyzetekben jön elő jól, mint a mostani beszélgetés is.
- Igen, nagyon úgy néz ki. - Mosolyogva bólintottam néhányat. Másoknak talán, akik moziban dolgoznak, éppenséggel herótja lenne attól, hogy még otthon is filmeket kelljen néznie, de a Harry Potter épp elég nagy kedvenc volt, hogy sose tudjak így érezni.
- Nem túl jó az állóképességem. Aki meg rendőr akar lenni, nyilván nem az irodai munkáért akarja... Engem elég hamar lehagyna akármilyen bűnöző, plusz könnyen el lehetne tenni láb alól. - Nem osztom meg, hogy volt már alkalom, amikor az öcsém berakott a szekrénybe és nem is engedett ki onnan, mert épp elég traumatikus élmény volt átélni, nem hogy meséljek is róla másoknak. Mindenesetre a saját fizikai állapotom miatt nem dédelgetek olyan álmokat, hogy valaha is rendőr legyek.
- Ú, mivel foglalkozik a cégük? - Maga a 'menő' jelző eléggé megfogott, hogy utána kérdezzek a dolognak és láthatóan olyan téma ez, amiről nem kellemetlen mesélnie. Sosem találkoztam még olyan igazi céges világban jártas emberrel, mint amilyeneket a filmekben és sorozatokban látni, de azokban jellemzően mindig volt valamilyen zűr a családban, ami miatt nem szívesen beszéltek arról, hogy mivel foglalkozik a család. Karin esetében nyilván nem gondoltam, hogy bármilyen zűr lehetne a családjukban, mert nem tűnt olyan lánynak, aki szabadidejében illegális dolgokkal múlatja az időt. Lehet, hogy túl sok Zöld íjászt néztem a múlt héten...
- Ebben igazad van - mosolyogva bólogatok a szavaira. - Nagyon fura lenne, ha számunkra nem lennének elérhetőek azok a régi dolgok, hála a technikának. - Azokból a régi dolgokból pedig irtó sok mindent tanulhatunk, könnyeben elérhetővé vált mindenféle film, zene, irodalom és vélemény, hála az internetnek. Megvan a maga bája, de persze a maga veszélyei is, amit mi, a 21. század gyerekei már azért könnyebben tudunk kezelni a nagyszüleinknél.
- Azért néha ha nagyon gyorsan akarok leírni valamit, megakadok egyes szavakkal - nevetek fel jókedvűen. Sosem teljesítettem kifejezetten jól az iskolában, de azért mindig igyekeztem legalább annyira hozni a formámat, hogy ne maradjak teljesen hülye. Azt tudtam, hogy nem fogok tudni továbbtanulni, ha nem gyűjtöm össze magamnak a pénzt rá, amin dolgoztam is... Egyszerűen csak ki kellett volna találnom, hogy mire is gyűjtöm pontosan.
- Én mondjuk automatikusan gondolok arra is, hogy viking nők is voltak. Vagyis gondolom, hogy ezt a megnevezést lehet használni mindkét nemre. - Ezen a pont kérdőn pillantottam a lányra, mert nem vagyok benne otthon annyira, mint esetlegesen ő lehet. - De tényleg nem az jutott eszembe, hogy két méteres vagy és állandóan sört iszol. - Elnevetem magamat. Nem tudom mennyire illik a saját leírásom a vikingekre, mert nem sokkal találkoztam még, de egész vicces így elképzelni Karint. Teljesen más ember lenne.
- Igen, ebbe végül is én is hiszek - bólogatva értek egyet az élethosszig tartó tanulással. Szerintem egyébként is lehetetlen megmaradni azon a szinten, amin az ember kilép a középiskolából - már ha kilép. - És ha mondjuk két olyan óra van, amire nagyon szívesen járnál, de mégis ütköznek? Nem a kötelezően, hanem a szabadon választhatóakra gondolok. - Annyi ismeretségem nekem is van az egyetemi közeggel kapcsolatban, hála a munkatársaimnak és az ismerőseimnek, hogy fel tudjam tenni ezt a kérdést.
- Igen, ezt sajnos én is tudom. - Bólogatok a megjegyzésre, hiszen a dolgok anyagi oldalával nagyon is tisztában vagyok. Nem csak azért, mert én magam is utána néztem, hanem mert a nővérem benne van az egészben. Én pedig az ő esetét megfigyelve nem vagyok benne biztos, hogy azt az utat akarom-e járni. - Szerinted milyen lehetőségeim lennének, ha ezen tárgyak kombinációjával indulok el? - Nekem például nem jutott eszembe semmi. Talán ezért voltam alap szinten is annyira tanácstalan.

1047 || outfit ||


So this is how it goes
Well, I would have never known And if it ends today I'll still say that you shine brighter than anyone And If you run away now Will you come back around?
mind álarcot viselünk
Priya K. Amarin
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Priya & Karin 45bfcd836a8277f34cc7552cee9de47bffbfea6c
Priya & Karin 7b27c4fed74ebd8dcc6f3f4a7d28a8f772013daf
★ kor ★ :
25
★ elõtörténet ★ :
Where's my fucking teenage dream?
If someone tells me one more time "Enjoy your youth," I'm gonna cry I'm anxious, and nothing can help And I'm so tired that I might Quit my job, start a new life
★ családi állapot ★ :
Priya & Karin E0e886c9afbdb1e3628f6bbd629727795772e6aa
Hey, baby, I think you're really dope
Don't know why I should ever leave your side 'Cause this is love, right? I wrote a note and left it in your pocket Kissing in the taxi cab 'Til the driver gives us dirty looks
★ lakhely ★ :
East Tremont | Bronx
★ :
Priya & Karin F63cc5a61047a6acc9a9b3761b4fa95a512e55e1
★ foglalkozás ★ :
mozi pénztáros
★ play by ★ :
Davika Hoorne
★ hozzászólások száma ★ :
43
★ :
Priya & Karin 0599ae9a62022b9c110dd0f69a744967305b3e07
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Priya & Karin
Priya & Karin EmptyKedd 5 Ápr. - 18:52

Priya és Karin

Csak szélesen elmosolyodok a lelkesedésén. - Néha nálunk szokott lenni kisállat-simogató, és ott találkoztam kiskecskével is. Egyszer az egyik még majdnem rám is ugrott, csak még előtte felálltam - mondom nevetve. Vicces volt, ahogy becélzott, amikor lehajoltam, hogy megsimogassak egy nyuszit, csak gyorsan felálltam mielőtt még én lettem volna a „lépcsőjének a következő, alsóbb foka”. Szegény, nem mert onnan egyből leugrani, így inkább levettem. - De tényleg nagyon cukik - értek egyet vele.
- Megszokás kérdése. Én is sok helyen tudok magas sarkúban menni, csak vannak olyan helyek, ahova értelem szerűen nem veszem fel, ha tudom, hogy oda megyünk - fűzöm hozzá kedvesen. Én szerem ezeket, és nincs velük semmi bajom, csak egy túrára nem ilyet veszek fel. Én is szeretek, csinosan, dögösen, divatosan öltözködni, de nem túrára, vagy mondjuk kutyát sétáltatatni veszek fel platformos magas sarkú cipőt. - A túrákat pedig meg lehet szeretni, mert gyönyörű tájakat lehet megismerni. Én is rendszeresen túrázok, de persze tudom, hogy valaki ezt nem szereti, és elfogadom - mondom mosolyogva. Nem vagyunk egyformák. Nekem például egy trópusi tengerpart az, ahol nehezen tudom magamat elképzelni.
- Igen, mert Te értelmes és felelősségteljes gazdi vagy - osztom meg vele meglátásomat. - Sokan pillanatnyi érzelmek hatására döntenek. Rengeteg kutyát dobnak ki, csak mert „túl nagyra nőtt”. Egy nagy kutya pedig értelem szerűen sokba is kerül, mert többet eszik. Állatmenhelyeken elképesztően sok ilyen van - mondom szomorúan.
A kengurus dolgon nagyon meglepődök. Ki akarna kengurut tartani? - Azt tudom, hogy itt államonként változik, hogy milyen állatot lehet legálisan tartani, de mivel a koliba kisállatot bevinni tilos, így még nem volt okom utánanézni ennek - mondom vigyorogva. Ha lenne otthon valamilyen, mondjuk egzotikus állatom, akkor lehet utána néztem volna, hogy milyen feltételek mellett lehet itt tartani. Viszont mivel az összes suliban maximum az őshonos pókok, hangyák és egyéb rovarok azok, amik miatt nem vágnak ki minket, így nem sok mindenen kellett gondolkoznom kiállatok terén. A „megengedett állatok” miatt pedig inkább mi vagyunk azok, akik panaszt emelnek. Bár azért nálunk rendszeres a rovar és rágcsálóirtás, így ebből túl sok baj nem szokott lenni, maximum, ha eltévednek, és úgy kerülnek a szobába.
- Ezek mindegyike olyan, amin lehet fejleszteni, csak elhivatottság kérdése - mosolygok rá kedvesen. - De én már nem egy rendőrt láttam, aki ránézésre legalább is, nincs valami túl jó formában - húzom el a számat. A parkokban, az utcákon azért lehet járőröző rendőröket látni, akiken bizony van némi súlyfelesleg. - De persze ennek a Te döntésednek kell lennie, hogy belevág-e egy állóképesség és izomzatfejlesztésébe - fűzöm hozzá kedvesen. Ha nem érzi magában a motivációt, akkor nem lehet erőltetni.
- Kereskedelem, szállítmányozás - mondom mosolyogva. - Mára már elég sokrétű lett, és mostanra már külföldi kapcsolatok is jócskán vannak - fűzöm még hozzá. Kicsiben kezdték, de mostanra már szépen kinőtte magát a cég, és egyre többen keresnek is minket. Az USA viszont még nem igazán a partnerünk, így minket itt nem szoktak ismerni. Elsősorban az egészségmegőrző készítményekkel foglalkoztak, de ez azóta kibővült kisebb, háztartásokban használható fitnesz eszközökkel.
Én is elnevetem magam, amikor mondja, hogy azért ő is szokott téveszteni a mai napig szavakat. - Jó, ez azért mindenkivel előfordul, de, ha el is téveszted, azért elég hamar rájössz, hogy az nem jó - vigyorodok el. Ha valaki anyanyelvi szinten beszél egy nyelvet, az hallja, látja, ha egy szót rosszul ejt vagy ír. Aki tanulja iskolában, annak sokszor ez nem jön automatikusan, hogy valamit elrontott. Ráadásul bizonyos kifejezéseket sosem fog megérteni, mert nem ismeri annak a háttértörténetét, hiszen nem abban a kultúrában nevelkedett.
- Persze, hogy voltak, és mindkét nem képviselőit vikingeknek nevezték. A vikingek nem az amazonok ellentétes mintájára, csak férfiakból álló társadalom - szélesedik ki a mosolyom. Igazából a viking nők különleges helyzetben voltak, mert bár a házasságba nem volt beleszólásuk, de, ha a férjük, akár évekig is a tengeren volt, akkor az asszony irányította a gazdaságot, és ő parancsolta a cselédeknek. Ráadásul ők örököltek a férjük, és az utód nélküli gyerekeik után is, ha azok meghaltak. Arról nem is beszélve, hogy a nők is kezdeményezhettek válást, mert a többi társadalomtól eltérően, a vikingeknél fontos volt a női nemi élet. De arra is volt példa, hogy a nők követték a férjeiket a vándorlásban, ahol az új lakhelyeket fedeztek fel. A viking nők pont úgy állták meg mindenben a helyüket, mint a férfiak. Ők nem az elkényeztetett úri, „várkisasszonyok” voltak.
Elmosolyodok a kérdésén. - Általában nem egy időpont van egy-egy órának meghirdetve, hanem több. Ha mindegyik ütközik, akkor is van lehetőséged egyeztetni a tanárokkal, hogy mit lehet tenni, és sokszor találnak megoldást. Ha mégsem, akkor pedig ott van a lehetőség, hogy később, egy másik félévben veszed fel valamelyiket - válaszolom meg a kérdését. Azt, hogy valaki melyik lehetőség mellett dönt, azt pedig ezeknek a tényezőknek a sokasága dönti el, és az egyén elképzelései, igényei nagyban befolyásolják.
- Rajz és biológia - ismétlem el az általa említett két tárgyat, és elgondolkozok rajta. - Én most legelső körben azt mondanám, hogy biosz és rajztanár szak. Tudom fura, de nekem van egy tanárom, aki most negyvenes-ötvenes, és bio-informatikus, amit ő úgy kezdett, hogy akkor ilyen még nem volt, így voltak nehézségek, de megoldódott, mert a tanári kar támogatta. Szóval ez sem lehetetlen, hogy két teljesen szokatlan, eddig elképzelhetetlen kkombinációjú szakot gyúrjon össze valaki. Vagy egyedi könyvgyártásban is lehet, ahol mondjuk a szöveget és a képeket is Te készíted, mint egyedi terméket. Vagy én azt sem tartanám elképzelhetetlennek, hogy mondjuk egy orvos, például egy szívsebész, megvenne egy igazi szívről készített festményt - gondolkodok egy kicsit, és biztosan vannak benne használható ötletek is. - De mindenképpen azt javasolnám, hogy keress fel néhány sulit, pályaválasztási tanácsadót, hogy mit gondolnak, mert nekik nagyobb a rálátásuk, mint nekem - adok neki egy igazi tanácsot, hogy mivel kellene kezdenie, ha valóban el akarná szánni e mellett magát.


mind álarcot viselünk
Karin Bjorge
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Priya & Karin Emilie+Voe+4

Priya & Karin 13370769
★ kor ★ :
21
★ elõtörténet ★ :
Priya & Karin Tumblr_m6dga07FCM1r4fem8o1_500
ET
★ családi állapot ★ :
Szingi, futó kapcsolatokkal
★ lakhely ★ :
Mikor hol: Cornell - Manhattan - Oslo
★ :
Priya & Karin 5121686
★ foglalkozás ★ :
diák, diákmunkás
★ play by ★ :
Emilie Marie Nereng "Voe"
★ szükségem van rád ★ :
Barátok extrákkal

életem legnagyobb talányaPriya & Karin Images?q=tbn:ANd9GcR68oohm7WzHI3InUPxFV0b_yISFm1-5Dynk8pHQMSl5DAF8s35rR-zL83pOHAjwN-Gsdc&usqp=CAU
★ hozzászólások száma ★ :
303
★ :
Priya & Karin Images?q=tbn:ANd9GcSQGBVWJlUBR2LtFo2S8iNoXSFLbk_STGzIBQ&usqp=CAU
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Priya & Karin
Priya & Karin EmptyVas. 19 Jún. - 15:29
Karin && Priya

Fura belegondolni, hogy városi lányként mennyire szeretem az állatokat, még az olyanokat is, amelyek klasszikus értelemben nem nevezhetőek kiskedvenceknek. Egy kifejlett kecske például sem a kis kategóriába nem sorolható, sem pedig a kedvencek közé, mert egyetlen ismerősöm sem volt, aki történetesen otthon tartott volna ilyen állatot. De lehet, hogy csak az én ismeretségi köröm nem elég kiterjedt, vagy egyszerűen Bronxban nem a kecsketartás a menő. Azt hiszem a városrész, ahol leéltem eddigi egész életemet, megtanított bizonyos dolgokra, más esetekben meg a tőlem nagyon különböző embereket egyszerűen csak meglepetéssel tudom figyelni. Például nekem soha nem jutna eszembe, hogy magassarkúban menjek egy farmra, vagy ha már itt tartunk, akár csak egy lovardába is. Másoknak ez korántsem okozott olyan nagy problémát, mint nekem. Viszont én mindig is ahhoz tartottam magam, hogy olyan lábbelik legyenek rajtam, amelyekben szükség esetén el tudok menekülni.
- Nekem sincs bajom a túrázókkal, szerintem csak több felkészülést igényel, mint hogy valaki hirtelen belevágjon. - Az utóbbi eseteknek lesz az a vége a történetnek, hogy eltűnnek emberek és soha nem találják meg őket. Lehet, hogy kevesebb horrort kellene néznem, de ettől megint csak nem jött meg a kedvem a túrázáshoz.
- Kár, hogy embereknek csak úgy odaadnak állatokat, amikor nem biztos, hogy végig tudják vállalni a felelősséget értük. - Elhúzom a számat. Nem is szeretek arra gondolni, hogy vannak ilyen emberek a világon, mert ha nekem történetesen fizetnének, akkor sem adnám másnak a kutyáimat.
- Na ebből a szempontból nagyon sajnálom a kolisokat... - Bólogatva felelek az ő szavaira, majd nevetve folytatom. - Mármint nem a kengurutartás miatt, hanem hogy semmi mást sem tarthattok. Mondjuk a halak nem zavarnának senkit, egy macska meg jó társaság, ha épp egyedül van az ember. - Talán kisebb gondot is okoz egy megfelelő habitusú macska, mint egy örökké lelkes kutya. Ettől függetlenül mondjuk találkoztam már nagyon bajkeverő macskával is.
- Tényleg, végül is mindig mondják, hogy a járőröket könnyen le lehet kenyerezni fánkkal meg kávéval. - Nem mintha próbáltam volna már, vagy az lenne a célom, hogy egyszer élesben is rákérdezzek erre egy rendőrnél, de biztosan nem ok nélkül mondják. - Lehet, hogy csak kitartás kellene hozzá, de szerintem nagy erény, ha valaki be tudja ismerni, hogy nem képes valamire. - Persze, nem az a cél, hogy rögtön mindent feladjunk és soha ne érjünk el semmit, mert "nem vagyunk rá képesek", de attól még szerintem nem a világ vége néha azt mondani, hogy valamit megpróbáltunk minden energiánkkal, aztán végül mégsem sikerült. A fontos az, hogy megpróbáltuk.
- Őszintén szólva én sosem vágytam olyan munkára, amit az adrenalin miatt csinálnak részben. - Nagyobb cél az, ha valaki a bűnözés ellen akar tenni, de szerintem sok nyomozóban igenis ott volt a vágy arra, hogy legyen valami izgalom a munkájukban, mondjuk amikor üldöznek valakit, vagy rá kell jönniük arra, hogy ki volt a tettes és el kell kapniuk.
- Menő - bólogatva adok hangsúlyt a szavaimnak. Gyerekkoromban is nagyon meglepett, hogy ahány ember él a földön, annyifélék és rengetegen foglalkoznak egymástól különböző dolgokkal. A világnak ez a fajta változatossága még manapság is eléggé lenyűgözött, főleg mert olyan keveset láttam még belőle. - És sokat utaznak a munkájuknak köszönhetően? - kíváncsiskodtam tovább, mikor Karin megemlítette a külföldi kapcsolatokat. Bezzeg egy mozis pénztárosnak nem ajánlanak semmiféle külföldi kapcsolatokat, kivéve ha feliratos filmeket vetítünk éppen.
- Ez mondjuk így sokkal barátibb, mintha csak eléd raknak egy órarendet és el kell fogadnod. - Mosolyogva gondolkodtam el a dolgon. Sokkal szabadabbnak tűnt az egész, mint a középiskola, ahol bár volt lehetőségünk néhány óra megválogatására, de azok mégis fix időpontban voltak. Pedig ki akarna már hétfőn reggelente matekkal indítani? Részben ezért is örülök, hogy vége annak az időszaknak az életemben. - Volt már olyan, hogy ahhoz a tanárhoz sikerült órát felvenned, akit nem kedveltél? - Ha az időpontok úgy vannak összerakva, akár kifejezetten szerencsétlenül is járhat vele az ember.
- Hű.. - Elgondolkodva hallgatom a történetét, s közben nagyon kell figyelnem, hogy ne tátsam el a számat. Valamiért az olyan emberek, akik feltaláltak valamit, vagy valami teljesen újat alkottak, mind nagyon távolinak tűntek, pedig biztosan mindannyian rendelkezünk legalább egy olyan ismerőssel, aki mondhatni sokat ért el. - A tanár oldalában nem vagyok biztos. Szerintem nagyon alacsony a fizetésük ahhoz képest, amit ki kell állniuk. - Na meg ott a nővérem, akinek a tapasztalatai alapján megint csak meggondolnám a dolgot. - Valószínűleg jobban megéri egy multinak dolgozni, aki jó sokat fizet. - Finoman megrántottam a vállaimat, miközben kimondtam ezt. Nincs abban semmi szégyen, ha valaki élete adott időszakában arra koncentrál, hogy minél több pénzt szerezzen, nem pedig arra, hogy valami nagyot alkosson. Nem lehet mindenkiből tudós vagy feltaláló. - Ha most kellene választanod, ugyanazt tanulnád, amit most is? - Ezt a kérdést már csak szimpla kíváncsiságból tettem fel, mert a moziban többen voltak, akik elkezdtek egy szakot és aztán némi tapasztalattal a hátuk mögött rájöttek, hogy az nem nekik való. Én inkább kivárom, hogy megálmodjam mi illik hozzám leginkább és csak azután vágok bele. Elvégre egyesek szerint sosem késő.

817 || outfit ||


So this is how it goes
Well, I would have never known And if it ends today I'll still say that you shine brighter than anyone And If you run away now Will you come back around?
mind álarcot viselünk
Priya K. Amarin
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Priya & Karin 45bfcd836a8277f34cc7552cee9de47bffbfea6c
Priya & Karin 7b27c4fed74ebd8dcc6f3f4a7d28a8f772013daf
★ kor ★ :
25
★ elõtörténet ★ :
Where's my fucking teenage dream?
If someone tells me one more time "Enjoy your youth," I'm gonna cry I'm anxious, and nothing can help And I'm so tired that I might Quit my job, start a new life
★ családi állapot ★ :
Priya & Karin E0e886c9afbdb1e3628f6bbd629727795772e6aa
Hey, baby, I think you're really dope
Don't know why I should ever leave your side 'Cause this is love, right? I wrote a note and left it in your pocket Kissing in the taxi cab 'Til the driver gives us dirty looks
★ lakhely ★ :
East Tremont | Bronx
★ :
Priya & Karin F63cc5a61047a6acc9a9b3761b4fa95a512e55e1
★ foglalkozás ★ :
mozi pénztáros
★ play by ★ :
Davika Hoorne
★ hozzászólások száma ★ :
43
★ :
Priya & Karin 0599ae9a62022b9c110dd0f69a744967305b3e07
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Priya & Karin
Priya & Karin EmptyHétf. 20 Jún. - 19:01

Priya és Karin

- Ez nézőpont kérdése, és leginkább a túra jellegétől függ. Például, ha egynaposra mész, akkor nem kell nagy felkészülés, főleg, ha nem térsz le az ösvényről, amolyan kirándulás jellegű lesz így a dolog. Ha csoporttal mész, akkor sem feltétlen kötelező neked is mindenre felkészülni, mert az a túravezető dolga. Persze először sok minden kell, de azok jelentős részét akár évekig is használhatod - mondom mosolyogva. Először húzós a beruházás, de utána már könnyebb. Nekem is most már csak a kaját kell újravennem, meg a helyi térképeket, ismeretterjesztőket, ha új helyre tévedek, bár ez utóbbi sem feltétlen fontos, csak nekem már megszokás, hogy a helyi flóra és faunát is tanulmányozni akarom. Naptej, rovarriasztó pedig most már szinte mindenhova kell. - Ha valamikor van kedved egy rövidebb túrára, akkor szólj, és segítek, és akár mehetünk együtt is - ajánlom fel neki lehetőségként, ha még eddig nem tettem meg.
- Valóban az - értek egyet ezzel a megjegyzésével, de jobban nem kívánok belemenni. Sok embernek nem való háziállat, még akkor sem, ha az ellenkezőjét állítják.
Egy pillanatra zavartan nézek rá, hogy miért kell minket sajnálni, hiszen nem túl gyakori, hogy valaki kengurut tart. De utána hamar megmagyarázza, hogy mire gondolt pontosan. - Most félre ne érts, de jogos, mert nem mindig van rendesen időnk foglalkozni velük. Egy elhanyagolt állat, mármint, akinek nincs kielégítve a figyelemigénye, az unatkozik, és akkor könnyen kárt tud okozni. Egy macska például a bútorokra jelent veszélyt, hiszen a koliszobában nem fedhetsz be mindent kaparókötéllel. A halakkal is foglalkozni kell, mert rendszeresen kell takarítani az akváriumukat, és sok kolist ismerve, ez nagyon gyakran elmaradna. Bár tény, hogy nem mindenki ilyen, de jobb megelőzni a bajt, és így nem érzi senki, hogy diszkriminálva van; mindenkinek tilos és kész - érvelek kicsit a másik oldalról. Nagyon szeretem a kutyákat, de tudom, hogy a koliban képtelen lennék rendesen foglakozni vele, akkor meg mindek. A fősuli néhány év, utána majd lehet kutyám, ha akarom.
Elnevetem magam a rendőrös megjegyzésre. - Szerintem ez csak kacsa - jegyez meg kedvesen. Én a magam részről ez kizártnak tartom. - Ha valóban nem, akkor persze, hogy az, csak sokan mindenre azt mondják, hogy „ezt ők nem tudják, ez nem nekik való”. Én csak azt kérdezem az ilyenektől, hogy akkor mi való neki? - teszem fel a költői kérdést. - Én úgy vagyok vele, hogy sok mindent kipróbálok, és majd meglátom, és szeretek másokat is erre bíztatni - mondom kedvesen.
- Ezek szerint nem vagy adrenalin függő - vonom le a következtetést. - De nem is kell annak lenni. Én sem értek azzal egyet, ha valaki álladóan azt hajtja. Néhány éve olvastam egy cikket, hogy itt Amerikában azért hal mag jóval több tűzoltó munka közben, mint máshol, mert itt sokakban benne van a hőskomplexus, ami hajtja őket a veszélybe, ami ha túlélik, szinte létszükségletükké válik - teszek hozzá egy számomra meglepő tényt. - Bár én sose szerettem, ha valaki csak vagányságból keresi a bajt, mert az más, ha belekerül, akkor feltalálja magát, és jól jön ki belőle - teszem még hozzá.
- Most már nem annyira, inkább, amikor beindították a céget. Most már a beosztottaik utaznak, mi meg csak kedvtelésből - mosolyodok el szélesen.
- Én is így gondolom - értek egyet vele. - Eddig még nem, de lesz egy, akinek elég rossz a híre, de őt nem lehet kikerülni a szakomon - húzom el a számat. - Viszont egyelőre nem aggódok e miatt. Meg régen volt egy olyan tanárom, akiről mindenki azt hitte, hogy mennyire szigorú, utána kiderült, hogy egyébként tök jó fej. Szóval én nem feltétlen adok a pletykákra - mosolyodok el.
- Na, ebbe nem feltétlen látok bele, de mondjuk, szerintem egy egyetemi tanárra ez nem feltétlen vonatkozik. Meg azért a tanárnak sok esetben van lehetősége különórát tartani - gondolok bele a dologba. [color=#FF9933]- Viszont ez csak ötlet volt - teszem hozzá. - Ez sok mindentől függ, mert az ilyen cégek lehet, hogy sokat fizetnek, de sokszor annyit dolgoztatják a beosztottakat, hogy azok a megkeresett pénzt nem tudják elkölteni, mert nincs rá idejük, mert mindig dolgoznak. Mind a közszférának, mind a magánszférának megvannak a maga előnyei és hátrányai. Az, hogy kinek mi jön be az pedig egyéni és sokszor az élethelyzet is jelentősen befolyásolja - vázolom fel az általam tapasztaltakat. Bár ennek jó része közvetett, mert csak hallomás ismerősöktől.
- Igen - mondom határozottan. - Én a régibe nem kezdenék bele a mostani eszem szerint - mosolyodok el. A mostani szakomat nem bántam meg. Bár lehet mást is szívesen tanulnák, de egyelőre ezt fejezzem be. Utána meg majd meglátjuk.

mind álarcot viselünk
Karin Bjorge
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Priya & Karin Emilie+Voe+4

Priya & Karin 13370769
★ kor ★ :
21
★ elõtörténet ★ :
Priya & Karin Tumblr_m6dga07FCM1r4fem8o1_500
ET
★ családi állapot ★ :
Szingi, futó kapcsolatokkal
★ lakhely ★ :
Mikor hol: Cornell - Manhattan - Oslo
★ :
Priya & Karin 5121686
★ foglalkozás ★ :
diák, diákmunkás
★ play by ★ :
Emilie Marie Nereng "Voe"
★ szükségem van rád ★ :
Barátok extrákkal

életem legnagyobb talányaPriya & Karin Images?q=tbn:ANd9GcR68oohm7WzHI3InUPxFV0b_yISFm1-5Dynk8pHQMSl5DAF8s35rR-zL83pOHAjwN-Gsdc&usqp=CAU
★ hozzászólások száma ★ :
303
★ :
Priya & Karin Images?q=tbn:ANd9GcSQGBVWJlUBR2LtFo2S8iNoXSFLbk_STGzIBQ&usqp=CAU
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Priya & Karin
Priya & Karin EmptySzomb. 3 Szept. - 22:39
Karin && Priya

- Amekkora szerencsém van, én biztos teljesen véletlenül letérnék az ösvényről. - Engem és az öcsémet nem áldottak meg valami jó irányérzékkel. De ha már ott tartunk, hogy túrázás és a vadonban lenni, a túlélési ösztöneink sem lehetnek valami jók. Mindig is városi gyerekek voltunk, a szüleink pedig gondoskodtak arról, hogy életben maradjunk. - A csoportos túra alatt egyébként mit kell elképzelni? Hány fő szokott általában egy ilyenen részt venni? Azért gondolom ha nagyon sokan vannak és mindenkit külön be kell várni, az nem valami ideális. - Én például az utcán is gyűlölök olyan emberek mögé kerülni, akik baromi lassan sétálnak. Nincs annál idegesítőbb, mint amikor az ember sietne valahová, és bekerül olyanok mögé, akik inkább bámészkodnának.
- Jól hangzik! Szívesen elmennék egyre - mosoly költözik az arcomra az ajánlat hallatán. Ugyan szokásom megfordulni az edzőteremben néha napján, az alkatom azonban nagyon is elárulja, hogy nagyjából egy csontváz erejével rendelkezem. Mindenesetre az állóképességem talán nincsen romokban és egy rövidebb túrát még én is bevállalnék. Tapasztalatom ugyan nincs benne, de gondolom ha az ember egyszer kipróbálja, akkor csak nem hal bele. - Mit takar a rövid egyébként? - Pár mérföld is jelenthet nagyon sok különbséget, ezért gondoltam jobb előre tudni.
- De ha jobban belegondolsz, valójában ez a helyzet egy átlagos állattartóval is. Senkinek nem az a hivatása, hogy a kisállatáról gondoskodjon. Van aki gyereknevelés és munka mellett is elmegy reggelente kutyát sétáltatni, de olyanok is, akik egy házban nem engedhetik meg maguknak, hogy egy-két macska játékon kívül többet megengedjenek maguknak. Ilyenkor pedig igenis a bútorok esnek áldozatul. Egy macskának egyébként sem lehet megtanítani, hogy mit csináljon, vagy mit ne. Rettentő önálló állatok. - Egyben pedig megvan a maguk személyisége is, amiből nem engednek. Én szórakoztatónak tartom ugyan a macskákat, tartani azonban nem tartanék. Hozzám azt hiszem jobban is illenek a kutyák. Tetszik a lelkesedésük.
- Ha a munkahelyem állná a kávét és sütit, annak tudnék örülni - jókedvűen ízlelgetem az ötletet, amit a következő csapatépítőn és értékelésen el is mondhatnék a saját főnökeimnek. Nem tudom, hogy mennyire örülnének, de attól egy próbát megér. Pont, mint minden más is, amit érdemes kipróbálni az életben.
- Totál egyetértek! - Jegyzem meg jókedvűen. - Kivétel talán az ételek terén. Ott vannak, amiket inkább ki sem próbálnék. - Fintorogva rázom meg a fejemet, mintha csak el kellett volna képzelnem valamilyen undi, vagy lejárt ételt. Hiába mondja nekem mindig édesapám, hogy amíg meg nem kóstolok valamit, addig nem is lehet róla véleményem, azért a csirkelábat hagyjuk meg valaki másnak, aki tényleg szereti.
- Hmm, ebben ilyen formában még nem is gondoltam bele, de van benne valami. - Valójában az országban még tűzoltónak sem kellett lenni ahhoz, hogy valakinek olyan komplexusai legyenek, amelyek miatt olyan helyzetekbe is simán belemegy, amibe más nem tenné, a saját biztonsága érdekében. Még csak hősiességnek sem tudnám ezt nevezni, inkább totál butaságnak. Mi van olyankor, ha valakit vár hazavár a családja, de az illető nem gondolkodik hideg és racionális fejjel és olyasmibe is belemegy, amibe egyébként nem kellene.
- Nekem az öcsém szerintem úgy született, hogy egyszerűen vonzza a bajt. - Azóta meg igazából meg is tanulta, hogy hogyan hasznosítsa fel mindazt, ami vele történik. Sosem irigyeltem Jaidee-t, amiért olyan amilyen, de attól még élveztem volna, ha néha képes normális emberként viselkedni.
- Ó, szuper. Akkor a családra is jut idő. - Azt hiszem az fáj leginkább, amikor dolgozom, ha olyankor érek haza, amikor sem az öcsém, sem pedig a bátyám nincsenek hallótávolságon belül, vagy éppenséggel ébren. Dee-t csak azért nem sorolom a többiek mellé, mert neki pasija van, aki állandóan nálunk terpeszkedik. Lehet, hogy elférnénk a nővérem ágyán ketten is, de jelenleg nem túl sok lehetőségünk van kitalálni.
- Talán ez is picit azon múlik, hogy az ember hogy áll hozzá. Egy ismerősöm kislánya teljesen kiakadt, amiért mindenki azt mondta neki, hogy csak az első osztály lesz szórakoztató a suliban. Ő meg megmondta, hogy majd eldönti magánk. - Pedig egy viszonylag kicsi gyerekről volt szó. Mégis nagyon határozottan nyilvánította ki a véleményét.
- Az én nővérem egyetemen oktat. Ő mondjuk még csak phd hallgató, de vannak teljes állásban lévő oktató ismerősei. - Aki olyan szakot választott, az eléggé meg tudja szívni. Mondjuk tény és való, hogy ez a rendes egyetemistákkal is így lehet. Annyira arról szól minden, hogy versenyképes diplomát szerezzenek az emberek, de gyakran nem mondják meg, hogy mik a piaci igények, így a diploma sem lehet versenyképes. Ördögi kör. Még jó, hogy én úgy döntöttem, hogy nem jelentkezem rögtön. Sokkal jobban érzem magam, amiért van egy kis szabadságom. Vagy nem is olyan kicsi.
- Szerintem amíg fiatal valaki, fontos hogy sokat keressen. Mert később talán nem lesz olyan állapotban. Ráadásul ha sokat keresel és olyan pozícióban vagy egy cégnél, minél fentebb kerülsz, annál kevesebb dolgot kell ténylegesen csinálnod. - Én is örültem volna milliós fizetésnek és egy óriási háznak, de ez most tényleg nem arról szólt. Egy moziban nem lehet annyit keresni, hogy valaki saját házat vegyen belőle. Kivéve, ha az illető a tulajdonos.
- Milyen volt a régi? - Annyira azért nem értettem a dologhoz, ráadásul beszélgettünk. A témák egymást követték, én pedig szép fokozatosan egyre többet tudtam meg a lányról. Volt bennünk jó sok minden, ami a közös tulajdonságok listájára került volna és persze olyan dolgok is, amelyekben nem értettünk egyet. De azt hiszem ez volt az egyik legszebb az egészben. Hogy a különbségek ellenére is jót tudunk beszélgetni.

882 || outfit ||


So this is how it goes
Well, I would have never known And if it ends today I'll still say that you shine brighter than anyone And If you run away now Will you come back around?
mind álarcot viselünk
Priya K. Amarin
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Priya & Karin 45bfcd836a8277f34cc7552cee9de47bffbfea6c
Priya & Karin 7b27c4fed74ebd8dcc6f3f4a7d28a8f772013daf
★ kor ★ :
25
★ elõtörténet ★ :
Where's my fucking teenage dream?
If someone tells me one more time "Enjoy your youth," I'm gonna cry I'm anxious, and nothing can help And I'm so tired that I might Quit my job, start a new life
★ családi állapot ★ :
Priya & Karin E0e886c9afbdb1e3628f6bbd629727795772e6aa
Hey, baby, I think you're really dope
Don't know why I should ever leave your side 'Cause this is love, right? I wrote a note and left it in your pocket Kissing in the taxi cab 'Til the driver gives us dirty looks
★ lakhely ★ :
East Tremont | Bronx
★ :
Priya & Karin F63cc5a61047a6acc9a9b3761b4fa95a512e55e1
★ foglalkozás ★ :
mozi pénztáros
★ play by ★ :
Davika Hoorne
★ hozzászólások száma ★ :
43
★ :
Priya & Karin 0599ae9a62022b9c110dd0f69a744967305b3e07
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Priya & Karin
Priya & Karin EmptyHétf. 5 Szept. - 19:06

Priya és Karin

Csak elmosolyodok a megjegyzésére, mert valahogy ezzel nem tudok azonosulni. Persze sokaktól hallottam már ezt, de ezek szerint én jól tájékozódok, és a „vissza” az nekem szó szerint a vissza, mert ugyan azon az ösvényen haladok, és nem próbálok egyszerűsíteni vagy rövidíteni. Vagy már megszoktam az ottani tájékozódást, mert eddig nem volt gond még akkor sem, ha nem használtam térképet, iránytűt, műholdas telefont.
- Ez változó. Kisebb-nagyobb csoportok is vannak, attól függően, hogy menyire felkapott egy-egy helyszín és milyen időszakban megyünk. Ha nagy a csoport, és sok olyan is van, aki nem szokott a túrákhoz, akkor inkább kirándulás jellege lesz az egésznek, de ezeket általában, legalább is a tapasztalatom szint, előre jelzik. Ahol nehezebb a terep, azokat már kifejezetten úgy hirdetik, hogy tapasztaltaknak. Egyébként a rohanás az nem előny egy ilyen helyzetben, mert hamar ki lehet fáradni, és egy változó terepviszony mellett, vagy túl hosszú útvonalon veszélyes is lehet - osztok meg vele néhány infót. Sok tapasztalatlan vagy kezdő túrázó belefut abba, hogy az elején belehúz, a végén meg már állni is alig bír, ez pedig több okból veszélyes. Részben, ha nem érünk el a kijelölt táborhelyig, akkor lehet, veszélyes terepen kellene éjszakázni, vagy az is lehet, hogy a fáradtságtól nézünk el ösvényt, így eltévedünk, amiből szintén bajunk lehet.
- Én csináltam már olyat, hogy igaz, nagyon korán indultam, de estére már otthon voltam - idézek fel néhány esetet. - Ezt persze lehet vegyíteni úgy, hogy szállásról indulunk és ugyan oda érkezünk vissza, ha utazni is akarunk. Ha sátrazás is van, akkor egy ottalvás, de másnap indulsz is vissza. A távolság is változhat, főleg, ha magadnak állítod össze - osztom meg vele a tapasztalataimat. - Ha érdekel, akkor természetesen úgy csináljuk, hogy Hozzád igazodunk, mert nekem könnyebb lazábbra venni a dolgot, mint Neked hozzám igazodni. Nem azt akarom elérni, hogy egy életre megutáld - mosolyodok el kedvesen. Nem lenne fair, ha túl megerőltető túrára vinném, ha még életében nem volt ilyenen. Az alkatából meg nem akarok következtetéseket levonni, mert simán lehet, hogy van olyan jó erőnlétben, mint én. Közben azért Spurival is játszok, mert kezdi elunni magát.
- Az ilyeneknek nem való kisállat, mert bármilyen élőlényről van szó, foglalkozni kell vele. Ha van kutyám, de annyira megváltoztak az életkörülményeim, hogy nem tudok róla gondoskodni, akkor elajándékozom inkább, minthogy beteg legyen, mert sok kisállat ugyan úgy depressziós lehet, mint az emberek, ami nekik sem tesz jót. Persze megnézem, hogy kinek adom oda. Az meg, ha nem törődök egy cicával, mert úgy gondolom, hogy elvan az magának, és unalmában tönkre teszi a bútort, az az én dolgom. De a koliban kapod a bútort, és mint egy társasház, ott is zavarhat másokat, meg lehet, hogy a lakótársad nyakába szakad a gondozása, mert bár ő nem akarta, de sajnálja - osztom meg vele a nézeteimet. A cicát meg csak azért hoztam fel példának, mert az ő gondolatmenetét folytattam, de ugyan ez vonatkozik a többire is. Én tartom azt a nézetemet, ha nem tudsz egy állatról gondoskodni, akkor ne tarts, és most nem arról van szó, hogy „még tanulod”, hanem amikor az időd nem engedi. A kisállat olyan, mint egy gyerek; ha vállaltad, akkor tanuld meg a gondozását és vállalj érte felelősséget.
- Ilyenekre nem adnak kedvezményt? - lepődök meg. Vagy, ha nem kávé és süti formájában, akkor a mozijegyből adhatnának.
Elnevetem magam a megjegyzésén. - Akár, bár én még tudnék ilyeneket mondani, mert vannak, amikről kipróbálás nélkül is tudom, hogy nem nekem való, vagy, hogy életveszélyes. De értem mire célzol. Egyébként, ha az ételnek már a szaga sem tetszik, akkor valószínűleg az íze sem fog. Meg a gasztronómiai élményhez a látvány is hozzá tartozik, bár néha egy-egy katasztrofálisan kinéző étel is lehet nagyon finom, de sokakat mégis elijeszt - jegyzem meg kedvesen.
- Meg kell találni az egyensúlyt. Nekem nem az volt a célom, hogy elszakadjak tőlük - mondom a családtémára. Nekem fontosak, és az, hogy itt vagyok csak átmeneti.
- Kereskedelemben tanítják, hogy a rossz hír sokkal gyorsabban terjed, mint a jó. Az meg, hogy egy kisgyerek már ennyire fiatalon így gondolkozik, az egy elég erős személyiségre is utalhat. Az meg, hogy ez jó vagy rossz dolog, majd később fog kiderülni - adok hangot a véleményemnek.
- De akkor lehet, hogy ő jobban tudna neked segíteni, hogy találkozz olyannal, aki ezeket az érdeklődési köröket össze tudná egy fizetőképes foglalkozássá gyúrni - jut eszembe egy ötlet. Én nem ilyen kreatív szakon mozgok, de lehet, hogy egy tanár, még ha Phd is, akkor is jobb rálátással rendelkezik, vagy jobban segítséget tud kérni, hogy merre kell elindulni.
- Ez is egy ördögi kör lehet, mert ha már fiatalon annyira lehajtod magad a pénzért, hogy különböző betegségeket szedsz össze, ha harminc egynéhány évesen úgy fogod érezni magad, mint egy ötven éves, és a fizetésed jó része majd a gyógyszerekre meg orvosokra megy, akkor nem biztos, hogy megéri. - Sajnos én nem egy ilyennel találkoztam, hogy vagy idegileg volt kimerülve annyira, hogy már aludni sem tudott, vagy fizikai munkát végzett, és bár jól keresett, de olyan betegségei voltak, amik másoknál húsz-harminc évvel később jönnek ki. - Persze azt is értem, hogy valaki nem negyven évesen akar a saját lábára állni, de én úgy gondolom, hogy mérlegelni kell a dolgokat, mi mennyire éri meg. - Nekem mondjuk nem érné meg, ha tíz év múlva idegkimerüléssel kezelnének, és a sulin és munkán kívül semmi mást nem tudnék felsorolni, hogy mit csináltam. Ha nem tudom elkölteni a pénzemet, mert nem tudok elmenni kikapcsolódni, vagy arra nincs erőm/időm, hogy lakást nézzek, vagy berendezzem, akkor nekem nem éri meg sokat keresni.
- Itt volta a NYU-n, vállalatvezetés szakirány. A családi vállalkozás miatt akartam, de teljesen olyan volt, mintha kínaiul beszéltek volna - húzom el a számat. - Hiába tanultam, semmi nem akart rendesen megragadni, és mindig kakukk-tojásnak éreztem magam - húzom el a számat. Ezt nehéz megmagyarázni, de én úgy érzem, hogy egy-egy szakon, szakirányon a tanárok és diákok gondolkozása erősen hasonló, és nagyon sok esetben ez már kicsinek kitűnik. Én nem tartoztam a vállalati szféra jövendőbeli vezetői közé, mert más gondolkodásmódom van. - Tényleg nem bántam meg, hogy váltottam - mondom őszintén, és most már mosolyogva.

mind álarcot viselünk
Karin Bjorge
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Priya & Karin Emilie+Voe+4

Priya & Karin 13370769
★ kor ★ :
21
★ elõtörténet ★ :
Priya & Karin Tumblr_m6dga07FCM1r4fem8o1_500
ET
★ családi állapot ★ :
Szingi, futó kapcsolatokkal
★ lakhely ★ :
Mikor hol: Cornell - Manhattan - Oslo
★ :
Priya & Karin 5121686
★ foglalkozás ★ :
diák, diákmunkás
★ play by ★ :
Emilie Marie Nereng "Voe"
★ szükségem van rád ★ :
Barátok extrákkal

életem legnagyobb talányaPriya & Karin Images?q=tbn:ANd9GcR68oohm7WzHI3InUPxFV0b_yISFm1-5Dynk8pHQMSl5DAF8s35rR-zL83pOHAjwN-Gsdc&usqp=CAU
★ hozzászólások száma ★ :
303
★ :
Priya & Karin Images?q=tbn:ANd9GcSQGBVWJlUBR2LtFo2S8iNoXSFLbk_STGzIBQ&usqp=CAU
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Priya & Karin
Priya & Karin EmptySzomb. 15 Okt. - 21:06
Karin && Priya

Elég extrovertált személynek tartom magamat. Feltölt mások társasága, szeretem a hangos beszélgetéseket, a közös programokat. Ezért is vonz jobban annak a lehetősége, hogy másokkal közösen, csoportos túrán vegyek részt. Nem mintha annyi időm lenne túrázni járni, vagy úgy egyáltalán utazni - pedig esküszöm szeretnék -, de ha már tenném valahogyan, az biztosan nem egyedül lenne. - De akkor legalább lehet tudni, hogy mire készüljön az ember. Azt is megmondják ilyenkor, hogy mondjuk mire van szükség a túrán? - Mondjuk hogy kell-e túrabot, vagy ilyesmi. Vannak az alap dolgok, mint a megfelelő lábbeli, vagy az elegendő ivóvíz. De azért nem minden terepre visz az ember túrabotot, vagy Isten tudja mi mindent. Nem értek annyira komolyan a túrázáshoz és annak kellékeihez, hogy most többet fel tudjak sorolni.
- De gondolom akkor nem is olyan messze mentél. Mármint úgy, hogy az otthonodtól. - Az ország hatalmas és végtelen mennyiségű olyan hely van benne, amit érdemes legalább egyszer látnia az embernek. Nem is csak a turisták által ismert, nagyon népszerű lokációkra gondolok itt, hanem olyanokra, ahol kicsit kisebb a tömegnyomor.
- Na és arra van valami szabály, hogy meddig lehet sátorban aludni? A tél közepén azért biztos nem túl ajánlott. - Vagy nagyon drága beszerezni olyan dolgokat, amelyekkel kibírható. Ha már választani lehet, én mindig inkább egy ágyat szeretnék, mint hogy a földön kelljen aludnom. De egy matrac is megfelel, annyira azért nem vagyok válogatós. Annyi testvérrel, amennyire nekem van, egyébként sem lehetek túlságosan az.
- Szerintem azzal jobban járnánk, mintha a felénél már könyörögnék neked, hogy inkább forduljunk vissza - nevetem el magamat jókedvűen. Még csak nem is azért lenne, mert nem élvezem, hanem mert az én fizikumommal egyszerűen nem tud többet az ember. Pedig rendszeresen járok edzeni, hogy ne maradjak olyan spagetti tészta vékonyságú.
- Persze, ez is érthető. Én mondjuk soha nem tudnék úgy dönteni az életkörülményeim változásáról, hogy ne vegyem figyelembe a két kutyámat. Lehet, hogy lennének helyzetek amikor nehéz lenne megoldani, de ők is ugyanúgy a család tagjai és fontosak. Nem ajándékoznám csak úgy el őket. - Ha nem vihetném őket magammal, akkor inkább nem is mennék sehova. Nincs olyan dolog, ami miatt képes lennék másnak adni a kisállataimat. Szerintem ezzel Dee, a nővérem is egyetértene. Aki nem ragaszkodik eléggé az állatához, annak nem is adnék inkább.
- Csak kedvezmény van. A jegyekből például. De ingyenesen nem kapunk semmit. - Megrázom a fejemet. Azzal totál ki vagyok békülve, hogy olcsóbban vehetem a jegyeket, de mint alkalmazott, van amikor egyébként is végig kell ülnünk egy-egy filmet. Legtöbbször azonban csak az elején és a végén kell maradnunk, ami egyáltalán nem ugyanolyan élmény. Mintha egy könyvnek csak az elejét és a végét olvasnánk el, a köztes oldalakat pedig egyáltalán nem.
- Na én tudok is egy ilyet. Szerintem a chilis babot nem lehet szépen tálalni. De mégis igazi comfort food. - Az én anyukám legalábbis soha nem prezentálta még úgy elénk az ételt, hogy arra azt mondjam, hogy Michelin csillagot érdemel. - Az extrém sportok közül egyébként én is válogatnék. De csak mert nem szimpi például a bungee jumping. - Akkor már inkább az ejtőernyőzés. Nem mintha annyira vágynék rá, de ha valaki felajánlaná és ingyen lenne, akkor nem mondanék rá nemet. Jaidee mindig azt mondja, hogy ami ingyen van, arra nem szabad nemet mondani. Szerintem meg egyszer el fogják lopni a fiút és eladják a szerveit.
- Viszont a negatív hír is hír. A mai világban meg csomóan inkább azzal foglalkoznak, hogy lehúzzanak másokat. - Szerintem az emberek többsége könnyebben száll bele a neten valaki savazásába, de bele sem gondolnak, hogy amiket írnak, esetleg visszajut az illetőhöz és a végén komoly lelki sérüléseket okoz. Inkább mindenkinek meg kellene fontolnia néha, hogy mit ír le, vagy mit mond ki másoknak. - Szerintem tök jó, ha nem olyan könnyen befolyásolható valaki. - Érdekes lesz majd azért figyelni, hogy a kislány milyen jellemmel lesz megáldva felnőtt korában, de most még inkább szórakoztatónak mondanám.
- Ebben igazad van. - Bólintok néhányat, miközben tényleg elgondolkodom azon, hogy miért is nem gondoltam arra, hogy a saját nővéremmel beszéljem át a továbbtanulás témát. Talán csak fura lett volna előhozakodni azzal, hogy én még kezdeni szeretnék valamit magammal.
- De soha nem lesz senkinek saját háza, vagy mondjuk elég megtakarítása, hogy el tudjon tartani egy gyereket, ha kevés pénzért dolgozik és nem takarít meg. - Az én szüleim mindig arra neveltek, hogy okosan bánjunk a pénzzel, az egészségünket pedig másképp próbáltuk megőrizni. Mindannyian sportoltunk valamit, ha nem is profi szinten, vagy állandó rendszerességgel, és olyan ételeket igyekeztünk enni, amik jót tettek nekünk. Ezen kívül pedig anyukám olyan vitamin menetrenddel állt mindig elénk, hogy nem is tehettünk volna mást, mint hogy kicsattanunk az egészségtől.
- Lehet, hogy azért váltanak olyan sokan negyven éves koruk körül hivatást. - Vagy kerülnek életközepi válságba, ahogy mondani szokás. Először mindenki a karrierjére akar fókuszálni és arra, hogy megfelelő alapot teremtsen magának, aztán egy idő után már nem elég a jól fizető munka, az ember olyat szeretne, amit élvez is. Csak a szerencsén múlik, hogy azon a ponton talál-e még.
- De azért tök jó dolog, hogy megpróbáltad és legalább az is kiderült, hogy nem olyasmi volt, amit kedvelnél később. - Én egyébként is annak a híve vagyok, hogy rögtön a középiskola után lehetetlenség eldönteni, hogy mivel akar foglalkozni az ember élete végéig. Sőt, szerintem butaság rákényszeríteni ilyesmire bárkit is. Sokkal jobb rugalmasnak lenni.
- Akkor mit szólnál hozzá, ha üzenetben megbeszélnénk később, hogy mikor érünk rá mondjuk egy helyi turistáskodásra, vagy egy közös kirándulásra? - A kettőt semmiképp nem sűrítettem volna egy napba, elvégre érdemes mindkettőnek megadni a megfelelő időt. Különben sem hajt minket a tatár. Talán csak a kutyus lesz egyre türelmetlenebb a lábunk körül, amiért egy helyben kell toporognia.

935 || outfit ||


So this is how it goes
Well, I would have never known And if it ends today I'll still say that you shine brighter than anyone And If you run away now Will you come back around?
mind álarcot viselünk
Priya K. Amarin
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Priya & Karin 45bfcd836a8277f34cc7552cee9de47bffbfea6c
Priya & Karin 7b27c4fed74ebd8dcc6f3f4a7d28a8f772013daf
★ kor ★ :
25
★ elõtörténet ★ :
Where's my fucking teenage dream?
If someone tells me one more time "Enjoy your youth," I'm gonna cry I'm anxious, and nothing can help And I'm so tired that I might Quit my job, start a new life
★ családi állapot ★ :
Priya & Karin E0e886c9afbdb1e3628f6bbd629727795772e6aa
Hey, baby, I think you're really dope
Don't know why I should ever leave your side 'Cause this is love, right? I wrote a note and left it in your pocket Kissing in the taxi cab 'Til the driver gives us dirty looks
★ lakhely ★ :
East Tremont | Bronx
★ :
Priya & Karin F63cc5a61047a6acc9a9b3761b4fa95a512e55e1
★ foglalkozás ★ :
mozi pénztáros
★ play by ★ :
Davika Hoorne
★ hozzászólások száma ★ :
43
★ :
Priya & Karin 0599ae9a62022b9c110dd0f69a744967305b3e07
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Priya & Karin
Priya & Karin EmptyHétf. 17 Okt. - 19:26

Priya és Karin

Úgy látom, hogy a túrázás lehetősége tényleg felkeltette Priya érdeklődését, így még szívesebben válaszolok a kérdéseire. - Persze. Általában van egy lista a szükséges dolgokról, mert nem feltétlen lehet mindenki tisztában az adott viszonyokkal. De van lehetőség egyéni kérdésekre is. A szervezők sem akarnak az úton kellemetlenséget - mosolygok. A terepviszony mellett pedig a szervezés is különböző lehet majdnem ugyanazon vonalon is. Van, hogy kifejezetten sátras a túra, de van, hogy előre lefoglalt szállást biztosítanak éjszakára, de ezek kombinációja is lehet. Ha minden éjszakát szálláson töltünk, akkor fölösleges sátor cipelése, meg akkor általában kaját is biztosítanak, így annak a mennyisége is csökken az egyéni felszerelésnél.
- Nem. Valóban, akkor egy közeli, rövidebb túrát csináltam, mert nem az a célom ilyenkor, hogy utána két napig megmozdulni se bírjak - mosolyodok el. Ha esetleg a feszültséget akarom így levezetni, akkor inkább helyenként, főleg az elején nyomom meg a tempót, de utána élvezni akarom a tájat. A természetben lévő csend, nyugalom rám nyugtató hatással van, így a keményebb tempóm hamar visszaesik a normálisra.
- Ez egyéni dolog, meg sok minden függ a felszereléstől. Melegítő takarók, ruhák, a sok, megfelelő minőségű étel garantálni tudja a túlélést. Én még nem voltam, és igazából nem is nagyon szeretnék, de a Déli-sarkon vannak olyan kutatások, ahol napokig a bázistól több száz kilóméterre táboroznak a kutatók és sátrakban alszanak. Persze ez extrém körülmény, de, ha megfelelően fel vagy rá készülve, akkor nincs gond ezzel sem - mondok egy érdekességet. - De azért itt ezek a jellegű túrák nem gyakoriak. Sőt! Kifejezetten ritkák. Ezeket leginkább összeszokott csapatok csinálják, és nem is nagyon értesül róluk más - mosolyodok el kedvesen. - Szóval ettől nem kell tartanod - nyugatom meg. Ha velem együtt akarna menni, akkor egy téli sátras túránál úgy is felhívnám erre a figyelmét, és inkább próbálnám lebeszélni róla, főleg így az elején. A sátor még hagyján, mert nekem van ilyen, és csak Anyuéknak kell elküldeniük utánam, és az úgy is kétszemélyes. Az egyéb, egyéni felszerelés viszont húzós, bár lehet még hálózsákot is tudnék adni, de ruhát már nem igen.
- Ha szólnál, hogy nem bírod, akkor vagy visszafordulnánk, vagy lassítanánk, vagy megváltoztatnák az útvonalat. Semmiképpen nem hajszolnálak bele egy olyanba, amit nem bírsz - nyugatom meg. Bár az átszervezés idő és energia, de, ha én rontom el, akkor ezt zokszó nélkül vállalom. Nem katonai kiképzést akarnék neki adni, hanem egy élményt, amiben sikerélménye van, és csak kellemesen fárad el, nem úgy, hogy utána alig bír megmozdulni, és egy éltre megutálja.
- Ez normális, de sosem lehet tudni, hogy mit hoz az élet. Anyuékál dolgozik egy nő, akinek volt kutyája is meg cicája is, és kezdetben ők is így gondolkoztak a férjével - kezdek bele egy történetbe. - Amikor viszont gyerekük született, el kellett ajándékozni az állatokat, mert a gyerek allergiás lett rájuk. Szóval van ilyen is. De ez extrém, viszont tényleg sosem lehet tudni, hogy mit hoz az élet - mondom szomorúan. Akár munka miatt is kellhet úgy költözni, hogy nem viheti valaki a kedvencét, de, ha csak két lehetősége van, hogy vagy vállalja az új munkát, vagy munkanélküli lesz, akkor más. És akkor is szenvedni fognak az állatok, ha nem kapják meg a megfelelő gondoskodást, mert nincs rá pénze a gazdinak. A kisállat is családtag, de néha pont az a legjobb a számukra, ha más otthont találunk nekik. Tudok olyan kisállatról, akiket azért vettek el a gazditól, mert az már képtelen volt gondoskodni róluk, mert évek óta nem talált munkát, hiába keresett; a menhelyen pedig alig tudták rendbe szedni, sőt, életben tartani, olyan rossz állapotban volt. Felelős gazdiként fel kell tudni mérni, hogy mikor jobb az állatnak másnál, és nem lehetünk velük szemben önzőek.
- De már az is előny lehet - mosolygok kedvesen. Valahol azért talán lehet igazuk is van a tulajoknak, mert egy kávé vagy egy süti ára jóval olcsóbb, mint egy mozijegy, bár gőzöm nincs, hogy mekkora egy mozi bevétele a kiadáshoz képest.
Elnevetem magam a példájára. - És tényleg - értek egyet szóban is Priyával. - Látod! Nem kell kipróbálni, hogy tudd, nem neked való - mosolygok egyetértően.
- Mert az emberek jó része nincs kibékülve a saját életével, és inkább másét kritizálja, mint, hogy a maga körül tenne rendet - húzom el a számat. Ráadásul, ami az egyik ember számára jó, az nem feltétlen jó a másiknak, így nem is lehet mindenkinek megfelelni. - Az mindenképpen előnyt jelenthet, mert akkor nehezebb belerángatni az illetőt veszélyes helyezetekbe. Bár lehet, hogy néha éppen az ellenkezője is igaz lehet - gondolkozok el a dolgon. - Azért figyeljetek rá oda - mosolyodok el kedvesen.
Amikor egyet ért velem, hogy a testvére többet segíthet ebben, csak kedvesen elmosolyodok. Néha a legegyértelműbb dolgok nem jutnak az eszünkbe, de egy kis rávezetés teljesen új kapukat nyithat meg. Minden esetre sikernek könyvelem el, hogy felkeltettem az érdeklődését egy esetleges továbbtanulás irányába, és talán most már nem utasítja el élből a lehetőséget.
- Igaz, és teljesen egyet is értek. - Ha valaki sokat keres, de állandóan le van égve, mert minden pénzét elszórja, akkor szerintem annak nem is való gyerek. Ha majd lecsitult, és mindent megvett, amit akart, vagy kiszórakozta magát, akkor gondolkozzon el a saját család lehetőségéről, mert egyébként csak kínszenvedés lesz mindenkinek. A gyereknek is vannak igényei, szükségletei, amiket a szülőknek kell megteremteni, főleg kicsi korban, és, ha ezt a szülő a saját érdekei, vágyai miatt nem tudja, akarja megadni neki, akkor abból jó nem származhat. Legalább is szerintem. Persze vannak olyanok, akik annyit keresnek, hogy lényegében születéstől kezdve tudnak mellé fogadni valakit, aki felneveli, gondoskodik a gyermekről, de akkor sem ez a helyes út. Főleg, ha csak azért „helyes”, mert megteheti.
- Elképzelhető. - Nálunk, Norvégiában kicsit másabb a dolog, mert mi jó helyen vagyunk, egy olyan országban, ahol minden munkát megbecsülnek, és akár egy takarító is évente, akár többször is el tud menni „nyaralni”, ha akar, úgy, hogy mellette nem úszik az adósságban. Nálunk, ha egy gyerek nem akar tanulni, akkor nyugodt szívvel válaszhat egy neki tetsző szakmunkát, és akkor is vígan megél belőle.
- Nagyon hamar kiderült - vigyorgok. Igazából már az első félév felénél kiderült, csak akkor már nem lehetett átjelentkezni máshova. De így volt olyan tantárgy, amit elfogadott a mostani suli, így azt már nem kellett még egyszer felvenni.
- Tökéletes - bólintok rá széles mosollyal. Azárt próbáltam közben Spurival is foglalkozni, de amikor rájött, hogy nem minden figyelmem az övé, leült, majd lefeküdt, és úgy tűnik el is aludt félig a lábamon.

mind álarcot viselünk
Karin Bjorge
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Priya & Karin Emilie+Voe+4

Priya & Karin 13370769
★ kor ★ :
21
★ elõtörténet ★ :
Priya & Karin Tumblr_m6dga07FCM1r4fem8o1_500
ET
★ családi állapot ★ :
Szingi, futó kapcsolatokkal
★ lakhely ★ :
Mikor hol: Cornell - Manhattan - Oslo
★ :
Priya & Karin 5121686
★ foglalkozás ★ :
diák, diákmunkás
★ play by ★ :
Emilie Marie Nereng "Voe"
★ szükségem van rád ★ :
Barátok extrákkal

életem legnagyobb talányaPriya & Karin Images?q=tbn:ANd9GcR68oohm7WzHI3InUPxFV0b_yISFm1-5Dynk8pHQMSl5DAF8s35rR-zL83pOHAjwN-Gsdc&usqp=CAU
★ hozzászólások száma ★ :
303
★ :
Priya & Karin Images?q=tbn:ANd9GcSQGBVWJlUBR2LtFo2S8iNoXSFLbk_STGzIBQ&usqp=CAU
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Priya & Karin
Priya & Karin Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Priya & Karin
Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» decode | Erik & Priya
» priya k. amarin
» do I wanna know? | Vic & Priya
» It's me who organised this day, sorry | Priya & Jaidee
» changer | Louis & Priya

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: