New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 51 felhasználó van itt :: 17 regisztrált, 0 rejtett és 34 vendég :: 3 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Kinsley Hidalgo-Montoya
tollából
Ma 17:20-kor
Deborah Winchester
tollából
Ma 16:57-kor
Tyra Greene
tollából
Ma 16:42-kor
Aerith Anderson
tollából
Ma 16:30-kor
Freya Kensington
tollából
Ma 16:20-kor
Flor Sánchez Moreno
tollából
Ma 16:10-kor
Remington Fellowes
tollából
Ma 16:01-kor
Salma O. Munoz
tollából
Ma 14:14-kor
Declan McLennan
tollából
Ma 14:13-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
18
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
47
34
Munkások
36
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
38
Üzlet
29
29
Összesen
236
222

Olivia Holland
TémanyitásOlivia Holland
Olivia Holland EmptyHétf. Okt. 23 2017, 12:54

Olivia Holland

You know what I think about fairytales?


Karakter típusa: saját
Teljes név: Olivia Holland
Becenevek: Oliv, Liv
Születési hely, idő: New York, 1992. március 16.
Kor: 25
Lakhely: Manhattan
Szexuális beállítottság: hetero
Családi állapot: eljegyezve
Csoport: üzlet
Ha végzett vagy még tanul//Egyetem: New York University - Hotel és turizmus menedzsment - 3 és fél éve végzett
Ha dolgozik//Munkabeosztás: bankett koordinátor (szállodai rendezvényszervezés)
Ha dolgozik// Munkahely: InterContinental New York Barclay ****
Hobbi: főzés és sütés
Egy kolléga: "Olivia Holland-nak autóbalesete volt? Végre, úgy néz ki tényleg van Isten! Az a lány egy bolond... Tíz évvel vagyok idősebb nála, s habár nem végeztem flancos egyetemet, bőven több tapasztalattal rendelkezem, mint ő, mégis felsőbbrendűnek érzi magát. Lekezelően beszél az összes kollégájával, kivéve persze a főnökét, akinek gondolom bármikor hanyatt is vágódik... A gyomrom felfordul, ha csak meglátom és őszintén remélem, hogy a baleset után nem jön vissza dolgozni. Ennyi a véleményem."

A főnök: "Olivia mindig is egy kicsit különc volt. Határozott, talpraesett lány, aki szinte kikövetelte magának ezt az állást, még azon a napon, hogy átvette a diplomáját. Mindent el tud intézni, lehetetlen szerintem nem is létezik a számára. A karrierje számára a legfontosabb, állandóan túlórázik, nem hisztizik... Nála jobb munkatársam még nem volt. Ha valamit rá bízok, akkor nem kell aggódnom amiatt, hogy elszúrja. És mi van akkor, ha nem puszipajtása a kollégáinak? Legalább később se lesz problémája, ha előléptetjük a részleg vezetőjének. Ő vele biztosan nem fognak szórakozni. Amilyen kicsi, pont olyan kegyetlen is tud lenni."

Az anyukája: "Livie mindig is inkább apás típus volt, velem sose ápolt jó kapcsolatot. Így miután az édesapja meghalt, úgy szakadt meg velem is a kapcsolata. Pedig én csak a legjobbat szeretném neki! Azt akarom, hogy boldog legyen... De a boldogságot nem egy szálloda falai között fogja megtalálni."

A nővére: "Liv egy belevaló csaj. Persze, meg van a saját stílusa, amihez adódik egy cseppnyi, apánk rossz személyiségéből is, de hát könyörgöm... senki sem lehet tökéletes. Évfolyamelsőként diplomázott, imádja a munkáját... Ő csak nem fél átgázolni embereken azért, hogy elérje, amit akar. Mert tudja, hogy azok az emberek épp úgy átgázolnának ő rajta is. És mondjanak róla bármit, jellemezzék őt bárhogy... azért aki valóban közel áll hozzá, annak nem tudna ártani."

A vőlegénye: "Oliv egy nagyon különleges lány és megtiszteltetés a számomra, hogy hamarosan oltár elé vezethetem."


I think that they're just lies that we tell ourselves about love.

Azt mondják, mindennek van jó és rossz oldala. Hát én nem így látom, pláne ami az autóbalesetem következményeként megjelenő emlékezetvesztést jelenti. Persze, az jó dolog lehet, hogy az ember kap egy második esélyt az élettől, amikor mindent tiszta lappal kezd. De ha alig emlékszem az életem korábbi szakaszára, akkor mégis hogyan tudnék új fejezetet kezdeni?
Húsz nap telt el a balesetem óta, s habár a jobbulást kívánó virágcsokrok csak úgy özönlöttek a kórházi szobámba, egy ember se jött be személyesen meglátogatni. A "vőlegényem" az utolsó nap befutott, így haza már ő vitt, de mivel az ő személye is a feledés homályába merült, egyedül a bal kezemen díszelgő eljegyzési gyűrű jelezte, hogy ő valóban az életem részét képezte. Szótlanul ültük végig az autóutat, amikor pedig hazaértünk, s kinyitotta előttem a bejárati ajtót, semmit sem éreztem. Abban reménykedtem, ha meglátom a közös otthonunkat, akkor majd a szívem jelzi, hogy hazatértem. Hogyha az eszem nem is emlékszik, a szívem majd fog. De ehelyett csak nagyobbá vált az a tátongó lyuk, amit a balesetem óta éreztem a mellkasomban. A lakás inkább emlékeztetett egy legénylakásra, mintsem egy olyan otthonra, ahol meglátszik a női kéz nyoma is. Modern festmények lógtak a falon, profi fotósok munkái, de rólunk például egy képet se láttam. Nem mintha azt várnám el, hogy velünk legyen kitapétázva a szoba, de egy közös képet azért megnéztem volna. Idegenekként mozogtunk egymás mellett, bár eleinte azt hittem, ez is csak az amnéziámnak köszönhető. Hogy azért tart távolságot, mert nem akar megijeszteni, mert tudja, hogy semmire sem emlékszem a közös életünkből.
Ő zavartan elvonult a dolgozó szobájába én pedig leültem a nappaliban lévő kanapéra. Végső elkeseredésemben már majdnem hagytam, hogy eluralkodjanak felettem a könnyeim, amikor véletlenül észrevettem egy vaskos szakácskönyvet az ablak előtti asztalon. Gondolkodás nélkül indultam meg felé, s ahogy felnyitottam a könyv fedelét, elmosolyodtam. Ez az én könyvem volt. Tudtam, a zsigereimben éreztem, mert amint a kezembe fogtam, némi megnyugvás ereszkedett rám. Gondosan átlapoztam pár oldalt, hogy tovább oldódjon a feszültségem, majd összeszedve az összes erőmet megindultam a dolgozó szoba felé. Az ajtó ugyan nyitva állt, de én attól még kopogtattam az ajtófélfán.
- Nem akarlak zavarni, tudom, hogy dolgozol, de... tudnál mutatni fényképeket? - gondolom ilyet egy átlagos hétköznap nem kértem volna tőle, de most, figyelembe véve a körülményeket, mégis megtettem.
- Miről? - hűvös válasz érkezett vissza, amit próbáltam figyelmen kívül hagyni és inkább azon voltam, hogy jobban megfogalmazzam a kérésemet.
- Rólunk, az életünkről... mindenről, amiről van fényképünk. - nem tudtam konkrétumokat felhozni, így csak bambán néztem rá és bíztam abban, hogy ezúttal megértett engem.
- Nem tudok ilyeneket mutatni neked, sajnálom Olivia. - visszafordult a laptopjához, de mivel nem tágítottam, pár másodperc után felállt az asztaltól és odasétált hozzám. Gyengéden végigsimított a karjaimon én pedig megöleltem őt. De ez az, amit nem kellett volna. Rögtön elhúzódott és értetlenkedve nézett le rám.
- Ez most eléggé rosszul fog esni, de muszáj elmondanom. Olivia, mi... nem vagyunk jegyesek. Legalábbis nem igazából. - úgy éreztem magam, mintha kirántották volna a lábam alól a talajt. Az események olyan gyorsasággal pörögtek, hogy mire feleszméltem, már vége is volt a beszélgetésünknek.
Kaptam egy kis ízelítőt abból, milyen egy hisztis őrült nőszemélyként viselkedtem régen, hogy milyen egy öntelt, egoista és karrierista nő voltam. De előtte jött a mélyrepülés.
Ő és én... mi sohasem voltunk szerelmesek. Érdekből kezdtünk el randizgatni, amit megfűszereztünk némi (vagyis inkább rendszeres) lepedőakrobatikával, de ennyi volt közöttünk és semmi több. Csak azért jegyeztük el egymást, mert akkor öröklöm meg apám hagyatékát, ha férjezett nő lesz belőlem. Nekem jól jött volna a szállodai részesedés, amivel apám rendelkezett, az ál-vőlegényemnek pedig a pozíció, amit betölthetett volna apám utódjaként.
Ezen információk ismeretében rosszul voltam magamtól s még arra se voltam képes, hogy tükörbe nézzek. A kórházi látogatóim száma már sejtette, hogy nem lehettem valami jó ember, de hogy ennyire egy számító dög lettem volna... erre még gondolni se mertem. Pláne most, mikor úgy éreztem, egy légynek se tudnék ártani.
De hogy ezek után mihez kezdek, azt nem tudtam. Nem akartam az a nő lenni, akiről az előbb szinte undorodva beszélt a "vőlegényem". Nem akartam az eljegyzést sem, ha csak nem valós érzelmeken alapult.
De hogy tudnék-e változtatni ezeken s mégis ki leszek én ezután? Ez volt az a kérdés, amitől jelen pillanatban a legjobban rettegtem.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Olivia Holland
Olivia Holland EmptyHétf. Okt. 23 2017, 21:55

Gratulálok, üdv nálunk!

Kedves Olivia!  Olivia Holland 4146035580

Bárhogy is nézzük, ahány ember, annyi vélemény és ez az általad leírt példa is jól mutatja. Lehetetlenség lenne mindenkinek megfelelni, így egy idő után talán bőven elég, ha saját magunknak tesszük meg ezt, és úgy cselekszünk, ahogyan helyesnek véljük. Noha a környezeted kevésbé élte meg pozitívan a saját magadnak kiválasztott utat, téged ez nem tántorított el attól, hogy tovább hajszold a céljaidat, amiknek csak a baleseted szabott akadályt. Nem lehetett könnyű szembesülni a számodra immár ismeretlennek számított élet következményeivel, és felépíteni a nulláról az egészet azokkal az információmorzsákkal, melyeket igaznak véltél, mégsem voltak azok. Talán az egyik legrosszabb érzés az, amikor elveszítjük önmagunkat és fogalmunk sincsen miképp találjuk meg újra amink volt azon darabok között, amink maradt. Nem lesz egyszerű dolgod a magad mögött felégetett hidakat újraépíteni vagy az igaznak hitt kapcsolatokat helyrehozni a múltad miatt. Ennek ellenére remélem rátalálsz arra a segítségre, amelyre szükséged van a jövődhöz, és megmutatsz egy olyan szeletet magadból a világnak, amivel megváltoztathatod a rólad kialakított véleményeket.
Nem is rabolom tovább a szót. Szaladj végig a szokásos körökön, majd irány a játéktér. Jó szórakozást kívánok! Olivia Holland 560292900  


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
 
Olivia Holland
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» armie holland
» Olivia Valens
» Lia Olivia Caselli
» Olivia&&Matteo
» Olivia S. Johnson

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Elõtörténetek-
Ugrás: