New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 82 felhasználó van itt :: 18 regisztrált, 0 rejtett és 64 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26, 2024 9:14 pm-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Dommiel P. Lloyd
tollából
Ma 12:33 pm-kor
Abraham C. Hyde
tollából
Ma 12:26 pm-kor
Ada Summers
tollából
Ma 12:16 pm-kor
Emmalynn Larson
tollából
Ma 11:59 am-kor
Diego Gutierez
tollából
Ma 11:58 am-kor
Abraham C. Hyde
tollából
Ma 11:48 am-kor
Marcia Elif Clements
tollából
Ma 11:42 am-kor
Marcia Elif Clements
tollából
Ma 11:34 am-kor
Marcia Elif Clements
tollából
Ma 11:03 am-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
28
29
Összesen
233
219

Aston & Pola
TémanyitásAston & Pola
Aston & Pola EmptySzomb. Jún. 01, 2019 5:26 pm

to Aston

Kihasználva a jó időt kicsit eljöttem fényképezni. Már rég nem vettem elő a gépemet, pedig szeretem megörökíteni a különböző pillanatokat. Leginkább igyekszem a saját pillanataimat elkapni, hogy egy örök emléket készíthessek belőlük Jacenek és Hiennek. Nehéz lesz nekik, mikor elmegyek és talán ezzel megkönnyítem majd nekik átvészelni a gyászt.
De most nem az én pillanataimat akarom lencsevégre kapni, hanem csak a boldogság, a nyugalom pillanatait. Ezért is gondoltam, hogy a parkokban erre sok lehetőségem lesz. Ilyenkor mindenki örömmel kimegy egyet sétálni, friss levegőt szívni. Főleg azok, akiknek családjuk, állatuk van. A szerelmesen kéz a kézben sétálgatnak, vagy éppen ücsörögnek, a gyerekek össze-vissza rohangásznak a madarak meg megállás nélkül énekelnek.
Ahogy körbe nézek egy pillanatra megállok, lehunyom tekintetem és beszívom a kellemes illatokat. Teljesen nyugodt és boldog vagyok. A gépemet kezembe veszem és elkezdem a "munkát". Hosszú percek telnek el, mikor hirtelen állok fel a guggolásból. Egy pillanatra elvesztem az egyensúlyomat, de nem esek. Megrázom kicsit a fejem, majd a kulacsomat elővéve iszok belőle. Talán csak keveset ittam eddig, az lehet a baj...
Aztán mintha mi sem történt volna sétálok tovább. Éppen ismét arcomhoz emelném a fényképezőgépemet mikor minden elsötétül előttem és összeesem. A gép kiesik a kezemből, gurul párat, majd megáll. Néhány ember felfigyel rá, de ledöbben, lesokkolódik és nem mozdul. Mások meg nem is veszik észre, vagy nem akarják észre venni...



//Öltözet//
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Aston & Pola
Aston & Pola EmptyVas. Jún. 02, 2019 12:48 pm


Ha úgy vesszük...

...azért nem olyan rossz a helyzet, mintha kétszer
ennyire rossz lenne

Munkából szabadulva most sem haza vezet az első utam, de különösebben nem tölt el negatív érzésekkel ez a tudat, most nem, hisz bennem van valami izgatottság is a rettenetes testi és szellemi fáradtság mellett, ami a kialvatlanság és a tízhez konvergáló ledolgozott napi órák számának betudható, s mégis, a házvásárlás nem mindennapi ízvilága kellemesen áramoltatja bennem a koffein utolsó dózisait, miközben leparkolok Manhattan utcája szélén, hogy felkeressem a tulajt és váltsak vele pár remélhetőleg mindkettőnk részére előnyös gondolatot a queensi eladó házával kapcsolatosan.
A toronyépület talán középmagasságába érve a lifttel, lendületesen húzom végig testemet a hosszú folyosón és bekopogok a tizenhetes lakásba. Kis idő után egy alsógatyás tizenéves srác nyit ajtót. Nem erre számítottam.
- Rossz helyen vagyok, igaz?
- Úgy tűnik - mondja unottan, vagy csak nem örül, hogy megszakítottam valamit. Egyetértésünket kifejezvén mondván, hogy nem a megfelelő lakásba kopogtam be, előhalászom a telefonomat és újra rápillantok az üzenetben kapott lakásszámra. Tizennégy Aston, nem tizenhét!
Újabb próbálkozást téve a tizennégyes számú ajtó alatt még ennyi fogadtatást sem kapok, kopogok, de a levegőse se mozdul meg, bátorkodok benyitni, azonban zárt ajtón át igen nehéz bárhová is bejutnom.
Telefonálok.
Kutyát sétáltat lent a közeli parkban. Meseszép! Még jó, hogy előre megbeszéltük, hogy mikor jöjjek, mikor neki is meg nekem is megfelelő az alkalom, no de mindegy, lefelé menet veszek még egy kávét, aztán elgyalogolok a parkba, ahová eljutok anélkül, hogy kilöttyinteném a meleg és túlcukrozott espressot.
Lent a parkban... ezt úgy mondta az ember, mintha pár fából állna az egész és annyira evidens lenne egymásba botlanunk, azért még Manhattan közepén sem oly' kicsik a parkok, hogy ki ne szúrná a szemem a vélhetően palotapincsi magasságú kutya. Mit tudok tenni, sétálok.
Koppanást hallok magam mögött nem messze, hátranézek és egy lány a földön hever, nyilvánvalóan a feje koppanhatott, miközben a többi ember nézegeti, hogy mi az isten történt, kell-e segíteni, hát baszki igen kell, bármilyen meglepő, nem épp csak volt kedve és hanyatt vágta magát. A nem sok lépésnyi távolságot szélsebesen megteszem, miközben kosaras nulla tudásomhoz híven a félig teli kávés poharam meglepő módon nem a kukában, hanem mellette landol, de tekintetem és figyelmem egésze az eszméletlenre összpontosul eddigre.
Első lendülettel emelem fel lábát, hogy az agya kapjon vért, közben elkezdem felmérni állapotát: pulzust, légzést, mindent is vizsgálok, miközben reménykedem, hogy nem komoly, csak valami napszúrás.
Reakciókra várok az elkövetkező másodpercekben, ha nem tér magához, fejemben van milyen intézkedéseket fogok a továbbiakban gyorsan megtenni.





looking back
The biggest mistake I made was feeling ashamed of my past. Now I stop thinking about the bad things and focusing on the good ones.

「R」
mind álarcot viselünk
Aston Miles
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Aston & Pola Tumblr_psd2kt5SdL1uamn92o1_540
You know you’ve reached middle age
when you’re cautioned to slow down by
your DOCTOR, instead of by the police.
Aston & Pola 6f2a0de5c6795da80659cb95dfbd64d582bc7247
★ kor ★ :
31
★ elõtörténet ★ :
If I had to live my life again,
I'd make the same mistakes
maybe only sooner.
★ családi állapot ★ :
Aston & Pola A15403884179a052ca0acc975d75897d24493de8
Suddenly the time comes and
all your friends ask you:
"Are you really sure about that?"
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
Aston & Pola 0f0e068eda2fb826f96b6b31e3dd4bd0a6542112
★ foglalkozás ★ :
Paramedic
★ play by ★ :
Dylan Sprouse
★ szükségem van rád ★ :
w i l d mom || c r a z y dr.
★ hozzászólások száma ★ :
232
★ :
Aston & Pola 506b423dddd7855087b6b5d08003b17a6e97b26a
TémanyitásRe: Aston & Pola
Aston & Pola EmptyHétf. Jún. 03, 2019 10:45 pm

to Aston

Nem először fordul elő velem, hogy spontán elájulok. Jó nem mondom, hogy napi szinten megtörténik, de tény egy egészséges emberhez képest túl gyakran. Szerencsére a legtöbb alkalommal otthon voltam. A legrosszabb a suli volt, mikor felelnek kellett. A legtöbben azt gondolták így akartam kihúzni magam alóla. Utána sokáig csúfoltak is a dologgal. Szerencsére mindig hamar magamhoz tértem. Első alkalommal megijedtünk tőle, de mára már megszokottá vált.
Most is csak pár percig rabol el a sötétség, majd a szemhéjamon keresztül érzékelem a napfényt. Óvatosan nyitom ki szemeimet, először minden homályos, de szép lassan tisztul a kép és… Egy idegen fickó arcát pillantom meg, aki éppen engem figyel és… fogja a kezem… Jah igen még élek, még nem haltam meg… Még…
-Áucs-Mondom alig hallhatóan, miközben szabad kezemmel a fejemhez nyúlok. Sikerült beütnöm azt, nem is kicsit. Remek!
-Ezt nem hiszem el… Miért pont itt?-Érzem, hogy kissé elpirulok. Utálom mikor az utcán, idegenek előtt sikerül elájulnom. Ilyenkor az emberek csak bambán bámulnak és próbálják kitalálni, hogy most csak részeg vagyok, vagy tényleg baj van, vagy meghaltam… Egyszer ébredtem úgy ájulásból, hogy senki sem volt mellettem. Mindenki csak tovább sétált és észre sem vett.
-Régóta fekszem itt?-Teszem fel az egyik talán legfontosabb kérdést. Remélem nem telt el egy fél óra… Ha annál több lenne akkor azt hiszem már a mentős autóban feküdnék.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Aston & Pola
Aston & Pola EmptyKedd Jún. 04, 2019 7:33 pm


Ha úgy vesszük...

...azért nem olyan rossz a helyzet, mintha kétszer
ennyire rossz lenne

Nem tudom, hogy miért én vagyok az első a nyárfa kellemetlen szöszös virágain kívül, aki az ájult lányhoz ér, mikor mások is lélegzenek a közvetlen környékünkön, ki tudja tán nem akarnak tudomást se venni a parkot csúfító akár halottnak is kinézhető egyébként jól öltözött lány okozta látképről, vagy sikeresen lesokkolta őket annyira, hogy gyengeségük folytán mozdulni sem tudnak, ha egyáltalán képesek felfogni, mit látnak és az milyen következményekkel járhat, várják, hogy majd biztosan egyszer csak az ájult felemeli bevert fejét és mintha mi sem történt volna, feláll, leporolja ruháját, majd tovább sétál. Csakhogy ez nem így működik és erről senki sem szólt ezek szerint még nekik. Végtére is nem a saját gyerekük, nem a testvérük...
Nem lep meg. Nem akadok fenn azon, hogy miért én vagyok, ki nulla gondolkodást követően lép a fekvő testhez, egyrészt nem ráz meg a látványa, ennél sokkalta durvább esetekkel kell foglalkoznom, másrészt emberi és szakmai kötelességemnek is érzem ezt tenni. Vagy csak mert én vagyok az a fura valaki, aki segíteni próbál, ráadásul hosszú hajú is, meg még balkezes is.
Megteszem az első intézkedéseket, várom, hogy történjen valami és szerencsére meg-megremegnek szempillái, magához térni látszik. Talán nincs szükség mentőkre, de nem vetem el a gondolatát. Örülök, hogy megszólal, ekkor leengedem, majd óvatosan el is eresztem lábát.
- Kisebb agyrázkódást, maradj fekve még egy kicsit - mondom és el is hiszem hogy fáj neki, nagyot koppant, bár szerencsére csak a gravitáció erejével ütötte be, úgyhogy remélhetőleg tíz-húsz perc múlva már jobban lesz és megszűnik szemében a vörösség.
- Héé, te! - csettintgetek az egyik errefelé sétáló tizenöt év körüli szeplős srácnak, aki meglepődve vesz észre és konstatálja, hogy le merte szólítani őt egy vadidegen. - Hoznál egy üveg vizet a boltból? Utólag kifizetem - mutatok a nem messze lévő bolt irányába, mire ráncolja homlokát.
- Kérlek? - nyomom meg erősebben a szót, mint normális esetben szokták, de hát nem igaz, hogy mindenért könyörögni kell mindenkinek, mikor látja, hogy egy nemrégiben még ájult lány fekszik a földön és nem épp síkosítónak kellene a víz.  
- Nem ismerek olyan embert, akinek akkora hatalma van a természet felett, hogy eldöntse hol akar összeesni. - Közben csuklója alatt megfogom kezét, hogy pulzust vizsgáljak. - De akkor ezek szerint várható volt, hogy ez fog történni. Mit éreztél előtte? - Beszéltetem kissé szándékosan is, hogyha súlyosabb lenne az eset, mint gondolnám, akkor is eszméleténél tartsam.
- Nagyjából fél, maximum egy perce. - Kérdéséből és pulzusából is megállapítom, hogy meglehetősen stabil az állapota.
- Aston vagyok és tökre véletlenül még mentős is - mutatkozok be neki, hogy annyira ne legyek idegen, meg nem letapizni jöttem, aki szadista módra eszméletlen nőket szeret megerőszakolni.  





looking back
The biggest mistake I made was feeling ashamed of my past. Now I stop thinking about the bad things and focusing on the good ones.

「R」
mind álarcot viselünk
Aston Miles
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Aston & Pola Tumblr_psd2kt5SdL1uamn92o1_540
You know you’ve reached middle age
when you’re cautioned to slow down by
your DOCTOR, instead of by the police.
Aston & Pola 6f2a0de5c6795da80659cb95dfbd64d582bc7247
★ kor ★ :
31
★ elõtörténet ★ :
If I had to live my life again,
I'd make the same mistakes
maybe only sooner.
★ családi állapot ★ :
Aston & Pola A15403884179a052ca0acc975d75897d24493de8
Suddenly the time comes and
all your friends ask you:
"Are you really sure about that?"
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
Aston & Pola 0f0e068eda2fb826f96b6b31e3dd4bd0a6542112
★ foglalkozás ★ :
Paramedic
★ play by ★ :
Dylan Sprouse
★ szükségem van rád ★ :
w i l d mom || c r a z y dr.
★ hozzászólások száma ★ :
232
★ :
Aston & Pola 506b423dddd7855087b6b5d08003b17a6e97b26a
TémanyitásRe: Aston & Pola
Aston & Pola EmptyCsüt. Jún. 13, 2019 10:52 pm

to Aston

Amikor próbálnám kissé elfelejteni a betegségem, akkor az emlékeztet engem, hogy még mindig itt van. Nem szándékozom felülni, nemhogy még felállni. Nem érzek még magamba annyi erőt, de tény rohadtul kellemetlen itt feküdni ennyi ember előtt. A kissrác nem valami lelkes, de valahol megértem. Lehet én is így reagálnék… Na jó nem. Főleg úgy nem, hogy tudom milyen szar ilyenkor.
A pasas, aki segít nekem elég komoly, de úgy látom nagyon is képben van. Lehet, hogy doki? Remélem nem akar bevitetni a kórházba. Nem akarom Jace e miatt megijeszteni. Jobb, ha nem tudja meg ezt a kis ájulást.
-Ah… Tudom… Ez inkább amolyan költői kérdés volt. Ha lenne hatalmam hozzá, akkor senki sem lenne beteg.-Mosolyodom el, majd visszaemlékezem. Igazából semmi extra nem történt.
-Nos mikor felálltam a guggolásból kicsit megszédültem, de azt a hirtelen felállásnak tudtam be. De tény, sajnos nem lep meg a dolog. Nem az első eset.-Nézek őszintén a szemeibe, ha rám néz.
-Leukémia!-Csak ennyit mondok neki, majd ha engedi azért csak felülök. Még egyszer megfogom a fejem, ott ahol beütöttem. Szerencsére nem vérzik. Ennek nagyon is örülök.
-Akkor ezek szerint annyira mégsem vagyok peches. Köszönöm a segítséget.-Egy újabb mosolyt engedek meg magamnak, majd eszembe jut, hogy valamiről megfeledkeztem.
-Jah igen… Pola vagyok! És sajnálom, hogy ekkora gondot okoztam. Sejtem pont ez hiányzott neked mára. –Húzom el a szám sarkát. Sőt gondolom éppen pihenőnapja van, különben egyenruhában lenne.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Aston & Pola
Aston & Pola EmptyVas. Jún. 23, 2019 12:33 pm


Ha úgy vesszük...

...azért nem olyan rossz a helyzet, mintha kétszer
ennyire rossz lenne

- Ez nagyon szép gondolat - felelem, miközben teszem a dolgomat és biztos ami biztos alapon megvizsgálom még azon biológiai tulajdonságait, amit alapból meg szoktam tenni bármilyen rosszullét, illetve sérülés, baleset esetén. Szinte meghatnak szavai, bár ritka nálam az ilyesmi, mégis jó érzés kerít hatalmába, örülök, hogy egy igencsak szép lélekkel futottam össze, biz' isten nagyon becsülendő ez manapság, vagy egyszerűen ezen a kicseszett földön, amióta létezik a humán társadalom.  
Bólintok egy nagyot, ahogy folyamatosan tudom meg mi történt, majd szép nagyra nyílnak szemeim, a leukémia hallatán.
- Hú baszki - szökik ki belőlem egyébként nyugodt hangon, már ha egy ilyen felismerést lehet nyugodtan kinyilvánítani. - Bocs, csak egy kicsit reménykedtem, hogy egyszerű napszúrás, vagy valami ehhez hasonló. - Bár simán lehet, hogy egyszerű megszédülés a hunyó a mostani esetben, mégis azért nagy szerepe lehet a rosszullét kialakulásához azoknak a fránya fehérvérsejteknek. Velem is történt már párszor, mikor kiszálltam a kádból, jacuzziból, vagy felálltam egy szerencsétlen beteg mellől a sztrádán lezárt útszakasz forró betonján és majdnem engem is lehetett a hordágyra fektetni. Durva belegondolni, s nem tudok elégszer meghajolni az emberi test biológiája előtt, hogy mennyi mindennek klappolnia kell ahhoz, hogy egyáltalán élni tudjon egy élőlény, kibírja a szélsőségeket olyan szervezett organizmusként, ami messze felülmúlja a többi élőlényét.
- Ugyan... - Nem kell köszönnie, nincs is miért ezt tennie, közben pedig segítek neki a mozgásban, talán most már felállhat, vagy ahogy érzi. - Ne vigyelek be a kórházba? Gondolom már készségesen kezelnek, de egy ájulás után leukémiával azért jó lenne beköszönnöd a dokidnak. - Szerintem. De mivel magánál van, tudatában van mindennek, ahogy saját állapotának és betegségének is, így nem tudom ráerőltetni, nem is akarom mert mi közöm egyébként hozzá.
- Pola... - ha már megtudom a nevét, megszólítom. - Nézd, ez nem gond, vagy probléma, nem tartottak fegyvert a fejemhez, hogy segítsek rajtad. Ezt csinálom minden áldott munkanap és még azon kívül is, ha elegem lenne belőle, felmondanék, esetleg simán kikerülném a bajbajutottat, de úgy vagyok vele, hogy inkább életet mentek, mint egy irodában ücsörgök nyakkendős fehér ingben, amin egy csepp izzadtság is már meglátszik. - Egy szó mint száz, ez egy kurvára természetes dolog és én így tudok nyugodtan aludni, persze azt is megértem, ha valakinek egy ájult test látványa okoz álmatlan éjszakákat, értelem szerűen én nem ezt a tábort képviselem.
- Egyébként épp egy pasasra várok a parkban, aki kutyát sétáltat, holott velem kellene találkoznia házvásárlási ügyben, szóval időm, ahogy elnézem, mint a tenger. - Körbenézek és nem, nem látok palotapincsis kutyát sétáltató férfit, ha meg németjuhász nagyságú ebbel lakik a hetedik emeleten, akkor lenyelem a nyelvem.
- Segítsek leülni a padra? - hátha kényelmesebb lenne, mint a föld, vagy az ácsorgás.





looking back
The biggest mistake I made was feeling ashamed of my past. Now I stop thinking about the bad things and focusing on the good ones.

「R」
mind álarcot viselünk
Aston Miles
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Aston & Pola Tumblr_psd2kt5SdL1uamn92o1_540
You know you’ve reached middle age
when you’re cautioned to slow down by
your DOCTOR, instead of by the police.
Aston & Pola 6f2a0de5c6795da80659cb95dfbd64d582bc7247
★ kor ★ :
31
★ elõtörténet ★ :
If I had to live my life again,
I'd make the same mistakes
maybe only sooner.
★ családi állapot ★ :
Aston & Pola A15403884179a052ca0acc975d75897d24493de8
Suddenly the time comes and
all your friends ask you:
"Are you really sure about that?"
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
Aston & Pola 0f0e068eda2fb826f96b6b31e3dd4bd0a6542112
★ foglalkozás ★ :
Paramedic
★ play by ★ :
Dylan Sprouse
★ szükségem van rád ★ :
w i l d mom || c r a z y dr.
★ hozzászólások száma ★ :
232
★ :
Aston & Pola 506b423dddd7855087b6b5d08003b17a6e97b26a
TémanyitásRe: Aston & Pola
Aston & Pola EmptySzer. Júl. 03, 2019 9:53 pm

to Aston

Nem lepődöm meg a reakcióján. Általában ez szokott lenni az emberek első reakciója, mikor meghallják, hogy mi a bajom. Hien is csak nagyokat pislogott először. Alig akarta elhinni a dolgot. Nehéz is volt vele megosztanom, de mivel ő a legjobb barátnőm, így úgy gondoltam ennyit megérdemel, nah meg be lett tanítva, hogy mikor mit kell csinálnia, így Jace is nyugodtabban enged el vele.
-Nincs semmi baj. Elhiheted én is jobban örülnék neki, ha valami kis apróság lenne.-Mosolyodom el. De gondolom minden hasonló betegségben szenvedő így gondolná, ami teljesen normális. Senki sem örül annak, ha beteg, főleg, ha ilyen komoly a betegsége.
-Nem szükséges. Nem szeretnék e miatt bemenni. Nincs semmi baj.-Nem akarok bemenni a kórházba, utálom az orvosom. Az is max csak adna valami gyógyszert, azt haza küldene. Remélem hamarosan találunk egy másik dokit, aki értelmesebben végzi a dolgát. Nah meg azt sem akarom, hogy e miatt Jacet is berángassák. Nem is akarom majd neki elmondani a mai esetet. Feleslegesen idegesíteném őt.
-Ritka az ilyen ember. Bárcsak többen lennének… Akkor a világ is szebb lehetne.-Sajnos sokan nem állnak így hozzá. Ma már tényleg ritka, ha valaki megáll segíteni egy embertársának.
-Szép hivatást választottál, biztos nem lehet könnyű. –Nap mint nap elesetteken segíteni. Hihetetlen nagy lelki erő kell hozzá. Én biztos nem bírnám sokig csinálni.
-Azt hiszem menni fog egyedül is, bár a felállásban kellene egy kis segítség viszont.-Felé is nyújtom a kezem, majd ha megfogja azt feltápászkodom, végül elengedem.
-Oh! El is felejtettem… A fényképezőm! Basszus!-Kerekednek el szemeim, ahogy elkezdem megkeresni. Pár méterrel odébb meg is találom a földön. Még szerencse, hogy senki nem lopta el… Inkább csoda. Lassan sétálok oda, majd lehajolva veszem fel és máris vizsgálni kezdem. Van egy-két karcolás rajta, de remélem semmi komolyabb baja nem történt.
-Azt hiszem nem esett baja… -Mondom kissé megnyugodva, majd azért csak leülök a padra.
-Kutyát sétáltató fickó? Hát abból itt van sok bőven… Mondjuk, ha ennyire nem izgatja a dolog talán nem is baj, ha nem veszed meg tőle a lakást… Bár igaz nem tudom milyen.-Mosolyodom el ismét.
-Vajon hol lehet az a fiú? Most egy kis víz nagyon is jól esne.-Körbe nézek hátha nem volt olyan szemét a srác, hogy lelépett a pénzzel.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Aston & Pola
Aston & Pola EmptyCsüt. Júl. 04, 2019 8:01 pm


Ha úgy vesszük...

...azért nem olyan rossz a helyzet, mintha kétszer
ennyire rossz lenne

Elég nagy szívás ez a leukémia, nem kellemes dolog, de azért nem egy is egy mit tudom én, agydaganat, úgyhogy remélhetőleg tudják gyógyítani, márpedig ha Pola tudja, hogy az, akkor feltételezem ez már nem egy újdonsült kivizsgálandó biszbasz. Persze mindennek van durvább és szolidabb változata, én meg igazából csak egy járókelő vagyok, szóval ha azt mondja, hogy nincs gáz, mert jól van, akkor nekem végtére is kutya kötelességem elhinni és nem molesztálni. Ugyanígy a kórházat is csak felvetem, hogy hát szerintem ezért egy hellót inthetne neki, már csak a jó kapcsolatuk ápolása végett is, de azt mondja nem, én pedig bólintok.
- Jól van, rendben - jelzem, hogy nem erőltetem és ha már itt tartunk, elújságolom neki, hogy nem pénzért tettem, vagy hogy megmutassam a környező járókelőknek, hogy milyen király fazon vagyok - nem vagyok -, de még csak nem bevágódni akartam nála, ez irtó szar randikezdeményezés lenne. Jézusom, még belegondolni is rossz! Mondjuk ha jobban belegondolok, gecire pénzért mentek embereket, mert ez a munkám és hát fizetés mindenkinek kell, de így kimondva ez eléggé tré dolog, ki lenne forgatva a helyzetem az biztos.
- Az biztos, nekem meg egy leheletnyit kevesebb lenne a dolgom, mert némi odafigyeléssel nem jutnának emberek olyan állapotba, hogy már csak a traumatológián lehetne értük imádkozni. - És ezt most nem csak a jelenlegi esetre értem, bár jó példa rá, ha valaki már csak a mentőket értesítette volna anélkül, hogy elsősegélyben részesítette volna, akkor a kórházban kötött volna ki, de mint látszik, fél perc okos segítségnyújtásból helyrejött a beteg. Vagyis relatíve rendbe.
- Jah, nem könnyű, de szép - ismétlem meg tulajdonképpen az ő szavait és ennyivel azt hiszem ki is merítettük az állásomat. Igaz, ide is jöhetne az a bizonyos "de" gondolat, mert ugyan mi szép ebben a humanitárius értékén túl? Mocskos, véres, megrázó, gyomortépő, büdös, izzasztó, pszicho-baszó.
- Te mit dolgozol? Vagy még tanulsz? - Nem illik megkérdezni egy nőtől, hány éves és ahogy ránézek, mit tudom én, épp olyannak néz ki, aki bármelyiket művelheti is, vagy akár egyszerre mindkettőt.
Segítek neki felállni, úgy tartom meg, hogyha állva mégis rájönne, hogy jobb neki eszméletlenül, akkor ne adhasson újabb ütést a fejének. De nincs gond, talpon marad, egyelőre, én meg nem hitetlenkedek, mert annyira tényleg nem néz ki rosszul. Vagyis nah, állapotilag rosszul. Hagyjuk is ezt!
Megkomolyodok a felkiáltására, de ő hamarabb kiszúrja mit keres. Nézem őt, ahogy megvizsgálja a tárgyat, közben szétnézek, hátha megakadna a szemem a vizes csávón, vagy egy kutyás fazonon, akire illenének a paraméterek. Hát nem.
- Szabad? - kérdezem meg, hogy egyáltalán megengedi-e, hogy leüljek mellé a padra, mert itt most már nincs szó nagyon ápolgatásról is, egyszerűen meguntam, hogy fussam emberek után, szóval ide szépen leülök és megvárom, hogy engem találjanak meg. 
- A ház maga tök jó, a pasassal még csak telefonon beszéltem és nem tudom mennyire kellene lemondanom egy rohadt jó házról csak mert az eladója érdekes fazon. - Összefonom karjaimat és kényelmesen hátradőlök a székben.
- Ha egyáltalán visszajön... - Nem vagyok benne biztos. - Pár percet adok neki, ha nem fut be, akkor elmegyek én - vonom meg vállamat, de azért titkon bízok benne, ha nem kell egy ideig még felállnom innen, hacsak nem a kutyás férfi csettint le.
- Mi járatban voltál erre egyébként? Természetfotózás? - Merthogy nem összeesni jött ide, ezt már megtárgyaltuk és abból amit eddig leszűrtem, valami fényképezéssel kapcsolatos tevékenységre tudok gondolni.





looking back
The biggest mistake I made was feeling ashamed of my past. Now I stop thinking about the bad things and focusing on the good ones.

「R」
mind álarcot viselünk
Aston Miles
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Aston & Pola Tumblr_psd2kt5SdL1uamn92o1_540
You know you’ve reached middle age
when you’re cautioned to slow down by
your DOCTOR, instead of by the police.
Aston & Pola 6f2a0de5c6795da80659cb95dfbd64d582bc7247
★ kor ★ :
31
★ elõtörténet ★ :
If I had to live my life again,
I'd make the same mistakes
maybe only sooner.
★ családi állapot ★ :
Aston & Pola A15403884179a052ca0acc975d75897d24493de8
Suddenly the time comes and
all your friends ask you:
"Are you really sure about that?"
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
Aston & Pola 0f0e068eda2fb826f96b6b31e3dd4bd0a6542112
★ foglalkozás ★ :
Paramedic
★ play by ★ :
Dylan Sprouse
★ szükségem van rád ★ :
w i l d mom || c r a z y dr.
★ hozzászólások száma ★ :
232
★ :
Aston & Pola 506b423dddd7855087b6b5d08003b17a6e97b26a
TémanyitásRe: Aston & Pola
Aston & Pola EmptyKedd Júl. 23, 2019 9:25 pm

to Aston

-Én azt tapasztaltam, hogy sok ember a saját hülyesége miatt köt ki a kórházban. Valami panasza van, rákeres az interneten, hogy mi lehet a baja, majd otthon kezeli magát és végül sokkal több kárt okoz. Nem is értem az ilyeneket… Mikor én rosszul voltam, nem az volt az első gondolatom, hogy megnézem az internetet…-Rázom meg kissé a fejem. Sok ilyen esetet hallottam, sok időt töltöttem már a kórházban a nővérek meg szeretnek beszélgetni. az interneten sok jó dolog van, de nagyon veszélyes is lehet, ha rosszul használjuk.
-Mind a kettő. Igazából még gimi, de közben az egyik cukrászdában dolgozom… Ugyanis ha lehetséges és az élet is úgy akarja, cukrász szeretnék lenni.-Persze ez nem csak tőlem függ. Küzdök, amíg csak tudok, hisz nem akarom ideje korán itt hagyni ezt a bolygót, az életet, de lehet, hogy az úgynevezett előre megírt sorsom ezt nem fogja hagyni. Majd meglátjuk…
Miután leülök a padra meglepődve pillantok rá. Nem esik le rögtön, hogy mit is kérdez, majd ahogy egy nagyot koppan már arrébb is csúszok.
-Oh persze! Ne haragudj, csak annyira meglepett a kérdésed.-Mosolygok rá őszintén. Szeretek mosolyogni. Tény sokszor valamit elrejtek vele, de most erről szó sincs. Igaz, hogy nem örülök annak, hogy sikeresen elájultam, de legalább megismerhettem Astont, aki viszont egy rendes fickó. Igazán érdekes az élet.
-Oh, hát akkor nagyon drukkolok neked. Ha szeretnéd kereshetjük együtt.-Sose szerettem sokáig egy helyen ülni, szenvedtem is rendesen, mikor ágyhoz voltam kötve. A fényképezőgépet a kezembe veszem, majd megrázom a fejem.
-Nem… Inkább az embereket szeretem lefényképezni, megragadni a pillanatokat. Juuuj! Mi lenne ha megnéznéd a képeimet. Hátha megtalálod rajta a pasast. Talán akkor megtalálnánk!-Mondom nagy lelkesen és meg sem várva a válaszát már be is kapcsolom a gépet és nyújtom felé.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Aston & Pola
Aston & Pola EmptyHétf. Júl. 29, 2019 3:08 pm


Ha úgy vesszük...

...azért nem olyan rossz a helyzet, mintha kétszer
ennyire rossz lenne

Felnevetek mert akár még vicces is lehet amit mond, hiába inkább elkeserítő, hogy az emberek lassan jobban bíznak az internet faszságaiban, mintsem az orvosok szakértelmében, vagy mindössze arról lehet szó, hogy az emberek bizalmatlanok egymással és sosem lehet tudni, hogy ki mikor rabol ki, szúr hátba, vág pofát, köp le és töri össze az életünket csak mert úgy van kedve és ha még nem lenne mindez elegendő, a érdekes belegondolni, hogy a tv csatornák is mindig a szomorú, rémes, taszító, meg kiábrándító történeteket mondják be, mert biztos nagyon érdekes, hogy egy fazon halálra verte a feleségét, de az már unalmas, hogyha szerelme álmát váltotta valóra. Sosem fogom megérteni a világot, még jó hogy lemondtam ezen vágyamról.
- És ha az irtó okos internet azt mondja, hogy "öt órán belül meghalsz", akkor a barom megveszi előre a sírját, hogy ne a családtagoknak kelljen, vagy mi? - Az a baj, hogy kinézem egyesekből. A "ne rakd a macskát a mikróba" eset után már semmin sem szabadna meglepődnöm, hiába kapok újabb kiábrándító történeteket.
Gimnázium mellett munka? Nem semmi, de én tökre becsülöm elszántsága miatt, ezt kiolvashatja elismerő arcomról is.
- Kívánom, hogy elérd a célodat. És honnan jött ez a gondolat? Például én is szeretem a tortákat, de nem gondoltam még sosem rá, hogy cukrászkodással foglalkozzak... - vonom meg vállamat, bár így belegondolva akár ennyi erővel még el is gondolkodhattam volna rajta, őszintén szólva nem tudom, hogy menne-e, mivel nem vagyok annyira kifinomult és édes.
Pola viszont tényleg édes, holott ritkán mondok nőkre ilyet. Például Natalie szerintem nem édes, nem ez lenne a jó szó rá, úgyhogy lehet ez is valami személyiségre vonatkozó jellemző, valakire illik, valakire nem, Pola ellenben teljesen rászolgál ezzel az ártatlannak tűnő - valószínűleg abszolút az is - mosolyával. Leülök mellé a padra, nem kenyerem az örökös ácsorgás.
Meglepetten pillantok rá, ahogy hallom, hogy akár hajlandó lenne keresni a pasast velem együtt. Igazából nem tudom mennyire akarom én már keresni őt, de így felvetve az ötletet tán nem annyira gáz. Sőt, tulajdonképpen megfontolandó ötlet.
- Felcsapunk nyomozóknak? - nevetem el magam, majd kényelmesen hátradőlve végignézek a mezőn. Szép a táj, kezében van a kényképező, innentől úgy gondolnám, hogy nem nehéz összerakni mi járatban volt errefelé, azonban nem nyer a feltételezésem, mondjuk jogos, hogy az emberek egy kicsit érdekesebb alanyát képezhetik a képeknek. Nem vagyok benne biztos, hogy csak azért ajánlja a képeit, hogy megtaláljam az emberemet, ellenben semmi gond se lenne azzal, ha örömmel mutogatná a nemrégiben készült képeit, imponáló a lelkesedése, különösen a betegsége mellett, az ilyen embereket én kifejezetten nagyra becsülök.
- Szívesen megtekintem őket - felelem és míg ő bekapcsolja a gépet, én felpillantok és nem tagadom, meglep, hogy tényleg visszaért a srác a boltból, még ha nem is vette futólépésre az iramot.
- Kösz haver! - Pénztárcámat előhúzom és adok neki egy kicsivel többet, mint amennyi egy normális víz ára, végtére is tényleg megjárta ezt a távot szabadidejét nem sajnálva, vagy lehet nagyon is sajnálva. Átveszem a vizet és egyből passzolom is tovább Polának.
- Nem hittem volna, hogy tényleg visszajön, de úgy néz ki, hogy lett egy vized - szólalok fel, mikor már kiért a hallótávolságból a srác. Még egy pillantás vetek a távolodóra, aztán figyelmemet a képeknek szentelem, amennyiben betöltötte Pola őket.





looking back
The biggest mistake I made was feeling ashamed of my past. Now I stop thinking about the bad things and focusing on the good ones.

「R」
mind álarcot viselünk
Aston Miles
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Aston & Pola Tumblr_psd2kt5SdL1uamn92o1_540
You know you’ve reached middle age
when you’re cautioned to slow down by
your DOCTOR, instead of by the police.
Aston & Pola 6f2a0de5c6795da80659cb95dfbd64d582bc7247
★ kor ★ :
31
★ elõtörténet ★ :
If I had to live my life again,
I'd make the same mistakes
maybe only sooner.
★ családi állapot ★ :
Aston & Pola A15403884179a052ca0acc975d75897d24493de8
Suddenly the time comes and
all your friends ask you:
"Are you really sure about that?"
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
Aston & Pola 0f0e068eda2fb826f96b6b31e3dd4bd0a6542112
★ foglalkozás ★ :
Paramedic
★ play by ★ :
Dylan Sprouse
★ szükségem van rád ★ :
w i l d mom || c r a z y dr.
★ hozzászólások száma ★ :
232
★ :
Aston & Pola 506b423dddd7855087b6b5d08003b17a6e97b26a
TémanyitásRe: Aston & Pola
Aston & Pola EmptyKedd Szept. 17, 2019 11:45 pm

to Aston

-Az a szomorú, hogy simán kinézem ezt az emberekből. Aztán meg koppan az álluk, ha végül nem hal meg, vagy a doki csak felír nekik egy gyógyszert… Pedig közben meg olyan sok szép és csodás dolgot teremtett az ember.-Mondom kissé elkeseredetten. Néha tényleg úgy érzem, hogy az állatok okosabbak nálunk, annak ellenére is, hogy ők ezt a világot nem tudták volna létrehozni, amit mi létrehotunk.
-Köszönöm!-Mosolyodom el, majd elgondolkozom a kérdésén. Már nem is tudom, hogy miért is pont ezt választottam. Csak pár pillanatig maradok csendben, majd nekifogok a válaszadásnak.
-Nos mind a mellett, hogy imádom a sütiket, tortákat imádom őket csinálni is. Engem kikapcsol a sütés és nagyon szeretek új recepteket kitalálni. Tökre fellelkesülök tőle… Bár bátyám nem szokott ilyen lelkes lenni. A múltkor is csináltam egy csokis-cshilis muffint, de meg se kóstolta, pedig szerintem finom lett. A chilit alig lehetett érezni. Tudod olyan volt, hogy éppen egy picikét érezted a nyelved hegyén.-Mesélem nagy lelkesen a történéseket. Nah igen, ha a sütésről van szó, akkor bele tudok feledkezni a dolgokba.
-Nekem időm, mint a tenger, szóval miért ne?-Amúgy is murisnak gondolom a dolgot, nah meg ha már ő is segített nekem örömmel viszonoznám azt. A képeket általában csak barátoknak szoktam mutogatni, de csak akkor, ha ők érdeklődnek iránta, vagy ha sikerült egy tényleg nagyon érdekeset lőnöm. Amúgy inkább magamnak csinálom, de talán egyszer megmutathatom a világnak is.
Én magam is meglepődöm a közelgő fiatal srácon, aki Aston kezébe is nyomja a vizet. Én is megköszönöm neki a segítséget, majd elfogadva a palackot le is tekerem a kupakját és iszok belőle.
-Nos nincs veszve minden remény!-Mármint az emberiségbe vetett hitünk, hogy van még jó a világon.
-Nos hogy néz ki az a fickó? Kit kell kereni?-Közben közelebb hajolok hozzá és elkezdem pörgetni a képeket. Ahol csak egy közeli profil van, azt gyorsabban tekerem, hisz most tényleg nem az a lényeg, hogy dicsekedjem velük.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Aston & Pola
Aston & Pola EmptySzomb. Szept. 21, 2019 12:44 am


Ha úgy vesszük...

...azért nem olyan rossz a helyzet, mintha kétszer
ennyire rossz lenne

Teljesen egyetértően húzom el szám sarkát enyhén hátradöntve fejemet és hosszas bólogatásba kezdek, amivel jelzem, hogy egyként látjuk a világot és az emberek betegségekhez való viszonyát. Erre a legjobb szó az, hogy sajnálatos, ugyanakkor érzem ahogy gyomrom kezd görcsölni, amiért erről pont egy nem kicsit beteg lánnyal beszélgetek, van bennem egyfajta bűntudat és még nagyobb késztetés, hogy eltereljem a témát egy sokkal szebb és boldogabb téma felé. A cukrászkodás történetesen pont ilyen, örülök is, hogy hallhatom, milyen tervei vannak és mennyire lelkesen mozog benne. Engem speciel sosem kötött le a főzés-sütés, valahogy mindig túl akarok lenni rajta a legrövidebb időn belül, bár tény, hogy a jó kajákhoz idő kell és olykor van, hogy nekidurálom magam, s eltöltök pár órát is a konyhában, de ez ritkább, mint a fehér holló. A poén ráadásul az, hogy Natalie is pontosan így van ezzel, ami már kritikusabbá teszi a helyzetet, végtére is nem úgy akarom leélni az életemet, ahogy anyámék, nekem kellenének a jobb otthon főzött ételek.
- Ez nagyon szép. Nekem még sosem sikerült úgy gondolnom a szakácskodásra, mint egy lazító tevékenység, de majd kipróbálom más mentalitással is. - Lehet csak rosszul álltam hozzá ezidáig, vagy valahogy láthatóvá teszem a tévét annyira, hogy a konyhából is kényelmesen nézhető legyen, bár akkor hétszentség, hogy leégetek mindent. - A csili az jó, még csokihoz is. Lehet csak tartózkodik tőle, mondjuk egy-két rossz emlék miatt... Vagy nem rejtett-allergiás véletlenül rá? - Próbálok egyszerű magyarázatokat találni arra, hogy miért nem kedvelheti valaki a csokis csilis sütit. Összefolyik a nyál a számban.
- Most hogy emlegetted, szerintem még ma beszerzek egyet a helyi cukrászdából, feltéve, ha találok is. - Bizony megkívántam és ha kaja után sóvárgok, akkor néha rosszabb vagyok, mint egy hisztis menstruáló nő.
Pont mikor elkezdenénk nézegetni Pola képeit, befut a srác, akit anno elküldtem vízért. Hálás vagyok neki, hogy nem lépett le, természetesen megkapta érte a pénzt, úgyhogy ez így fer. Míg Pola iszik, addig kicsit szemügyre veszem a fényképezőgépet, meglehetősen szép darab, ami bizonyára igen remek képeket lő. Általa talán még az én fejemről is készülne vállalható fénykép, ritka szarul szoktam kinézni rajtuk, mint aki be lenne szívva, de ezen már túltettem magam.
- Ja, lehet - vonom meg vállamat a reményre reflektálva, aztán elkezdek gondolkozni, hogyan is nézhetett ki a pickó.
- Hát... - Most jön az, hogy fiatal nőhöz méltóan megfogalmazom, hogy fingom sincs. - Facebookon beszéltünk eddig csak, de barna haja volt és olyan... nem tudom, full átlagos középkorú férfi feje volt, kis szakállal, de nem csekkoltam le, hogy mikori róla az a kép.
A képeket próbálom közben befókuszálni szemeimmel, mondjuk nem különösebben van lehetőségem beazonosítani, hogy mit látok, annyira gyorsan pörgeti őket.
- Pár másodpercnyi benyomásra elmondhatom, hogy szép képeket készítesz, van tehetséged a fotózáshoz! - Egyébként már szinte feladom, hogy felfogjam is a képek tartalmát, ugyanakkor eljutunk egy képhez, amin külön megakad a tekintetem.
- Várj, menj vissza eggyel kérlek - azzal közelebb hajolok a fényképezőgéphez. A távolban kirajzolódik egy pasas, aki tán még jó is lenne nekem. - Lehet ő lesz az. - Kék pulcsi, sötét farmergatya. Így azért könnyebben beazonosítható, már ha van egy kis remény, hogy valóban ő lesz az és nem egy random ember, aki kutyáját sétáltatja.





looking back
The biggest mistake I made was feeling ashamed of my past. Now I stop thinking about the bad things and focusing on the good ones.

「R」
mind álarcot viselünk
Aston Miles
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Aston & Pola Tumblr_psd2kt5SdL1uamn92o1_540
You know you’ve reached middle age
when you’re cautioned to slow down by
your DOCTOR, instead of by the police.
Aston & Pola 6f2a0de5c6795da80659cb95dfbd64d582bc7247
★ kor ★ :
31
★ elõtörténet ★ :
If I had to live my life again,
I'd make the same mistakes
maybe only sooner.
★ családi állapot ★ :
Aston & Pola A15403884179a052ca0acc975d75897d24493de8
Suddenly the time comes and
all your friends ask you:
"Are you really sure about that?"
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
Aston & Pola 0f0e068eda2fb826f96b6b31e3dd4bd0a6542112
★ foglalkozás ★ :
Paramedic
★ play by ★ :
Dylan Sprouse
★ szükségem van rád ★ :
w i l d mom || c r a z y dr.
★ hozzászólások száma ★ :
232
★ :
Aston & Pola 506b423dddd7855087b6b5d08003b17a6e97b26a
TémanyitásRe: Aston & Pola
Aston & Pola EmptyVas. Nov. 03, 2019 10:24 pm

to Aston

-Biztosan csak rosszul állsz neki. Ilyenkor be kell kapcsolni egy kis zenét, bonts meg egy üveg bort, vagy sört és csak kezd el, akár a pároddal. Az is biztosan jó, lazító.-Mondjuk utóbbit nem tapasztaltam meg, de biztos az is olyan kellemes tud lenni, ha nem kellemesebb.
-Oh semmi ilyenről nincs szó. Egyszerűen csak finnyás.-Legyintek egyet neki, bár kedves tőled, hogy ilyen pozitívan áll ehhez. De már nem izgat annyira, ha legközelebb ilyen „extrém” dolgot próbálok ki nem fogom megkóstoltatni vele, vannak mások, akik lelkes kóstolóim.
-Van itt egy a közelben, ahol lehet kapni!-Le is írom neki gyorsan a címet, meg a cukrászda nevét. Kis reklám mindig belefér.
-Majd ha meglesz a cukrászdám te is kapsz egy meghívót a megnyitóra! Azt tervezem, hogy mindenki annyit ehet, amennyit akar és tök ingyen. Szóval nem is baj, ha lesz ott egy mentős ismerősöm.-Szélesedik ki a mosolyom, bár tény nem kihasználni akarom, de ha már ott lesz, akkor azért nagyobb a biztonság. Mondjuk tény még nagyon sokára lesz cukrászdám és még sok minden közbe szólhat, de remélem az élet ad nekem egy esélyt.
Az elmondása szerint tényleg egy nagyon átlagos fickóról lehet szó. De talán ő majd felismeri az egyik képen és bízzunk benne, hogy még mindig a parkban van.
-Köszönöm!-Mosolyodom el. Jól esik a dicsérete, de tényleg nem ezért mutogatom neki. Mikor megállít szépen vissza is lépek, majd kinagyítom a képet.
-Ezaz! Nah máris előrébb vagyunk! Gyere!-Azzal már fel is pattanok, hogy megkeressem neki a fickót. A lépteim kicsit gyorsabbak, hisz nem lenne szerencsés, ha pont lekésnénk őt. Bár tény kicsit fura, hogy itt kell találkozniuk és a pasas nem keresi őt. Nem lehet valami megbízható, de hát ha az az álom otthonuk, akkor viszont ne engedjék el.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Aston & Pola
Aston & Pola EmptyPént. Nov. 29, 2019 5:10 pm


Ha úgy vesszük...

...azért nem olyan rossz a helyzet, mintha kétszer
ennyire rossz lenne

Oké, szóval induljunk ki abból, hogy mentősnek mentem és vegyük hozzá azt a szempontot, hogy kik szoktak mentősnek állni az orvosi egyetemet feladókon kívül, elsőként nem azok az emberek, akiknek létezési feltételük a nyugalom és békés, stresszmentesen szép életmód. Kicsit én is merem remélni, hogy csak azért vagyok képes még nem felmondani - az idióta brooklyni kollégáktól most tekintsünk el -, mert beleőrülnék, ha életemet adrenalinhormonok minimális koncentrációjával kellene leélnem. Ettől függetlenül a kikapcsolás ezidáig úgy ahogy sikerült, még ha nem is a főzés és sütögetés jelenti számomra a megnyugvást. Ettől függetlenül teljesen egyetértek vele, rosszul állok hozzá a dologhoz.
- Tulajdonképpen ennek a háromnegyede már megy... - vonom meg vállamat, hát bizonyára nem kellene nagyon erőlködni, hogy az utolsó pontok is teljesüljenek. Bár ahogy magunkat ismerem, biztosan összevesznénk valami baromságon. Miért rakok bele annyi tojást? Miért új tartom a kezem?
- Biztos vagy benne, hogy gazdaságos lesz ez a megnyitó? - kacagok fel, mert állati jól hangzik és biztosan rengeteg ember lesz, de azért azt bírni is kell nem csak pénzzel, hanem erővel is. Ráadásul két hétig mást se csinálnának, csak sütiket, igaz, ha ezután is fenn akarják tartani a boltot, akkor ez mindössze csak bevezető lenne a későbbi munkákhoz. Van egy cukrász ismerősöm, csak tíz kilót hízott a boltnyitása óta, de mikor cukkolom ezzel, mindig az orrom alá döngöli, hogy ez amúgy nem rossz teljesítmény, még kevésnek is számít. Polától valahogy nehezen tudnám elképzelni a súlynövekedést, de kívánom neki, hogy tíz év múlva az legyen a legnagyobb gondja és most elsősorban a betegsége miatt mondom.
- Jah, hogy csak azért hívsz meg, mert mentős vagyok? - Felkaphatnám a vizet, de nem teszem, mert nem akarom. - Majd viszek vércukormérőt.
Bólintással fejezem ki az amolyan köszönetemet a cukrászda koordinátáját tartalmazó cetliért, majd elkezdjük nézegetni az általa készített képeket. Én legalábbis nosztalgikusan figyelem őket, Pola szerintem felcsap Sherlocknak eközben, pedig igazán dicsekedhetne a tehetségével. Vagyis nah, én nem értek ezekhez, de a képek szépek, úgyhogy az elmondható, hogy ügyes fényképész.
Tök véletlen akad meg a tekintetem egy fazonon, aki talán ittlétem oka lehet. Vagy én lettem lelassulva, vagy Pola váltott sebességet, de úgy pattan fel a lány, mint a tengerész, ki szárazföldre bukkan... mondjuk néhány évszázaddal ezelőtt.
- Hol készült pontosan a kép? - Merthogy jelenleg már nem látszik a környéken, de ha vetünk még egy pillantást a képre, abból megtudjuk, hogy merre tartott. - Találtál már más érdekes eseteket is utólag a képeken? Tudod, mikor csak utólag derül ki, hogy a háttérben ott van egy hányó nő, vagy egy kakiló kutya, netán a barátnőd pasija smárol egy idegen lánnyal... Sosem volt még hasonlókban részed? - Ha elkezdenék fotózni, biztosan keresnék ezeket az alkalmakat, aztán újra meg újra a fejemhez vágnák, hogy mennyire nem vagyok romantikus alkat.
Közben megindulok arra, amerre Pola jelez, hogy szerintem merre.





looking back
The biggest mistake I made was feeling ashamed of my past. Now I stop thinking about the bad things and focusing on the good ones.

「R」
mind álarcot viselünk
Aston Miles
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Aston & Pola Tumblr_psd2kt5SdL1uamn92o1_540
You know you’ve reached middle age
when you’re cautioned to slow down by
your DOCTOR, instead of by the police.
Aston & Pola 6f2a0de5c6795da80659cb95dfbd64d582bc7247
★ kor ★ :
31
★ elõtörténet ★ :
If I had to live my life again,
I'd make the same mistakes
maybe only sooner.
★ családi állapot ★ :
Aston & Pola A15403884179a052ca0acc975d75897d24493de8
Suddenly the time comes and
all your friends ask you:
"Are you really sure about that?"
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
Aston & Pola 0f0e068eda2fb826f96b6b31e3dd4bd0a6542112
★ foglalkozás ★ :
Paramedic
★ play by ★ :
Dylan Sprouse
★ szükségem van rád ★ :
w i l d mom || c r a z y dr.
★ hozzászólások száma ★ :
232
★ :
Aston & Pola 506b423dddd7855087b6b5d08003b17a6e97b26a
TémanyitásRe: Aston & Pola
Aston & Pola EmptyVas. Dec. 08, 2019 11:24 pm

to Aston

-Nem az a cél, hogy gazdaságos legyen, hanem az, hog megismertesse a helyet. Például eljössz a pároddal, megkóstoljátok a sütiket, ízleni fog nektek, majd elmeséled ezt a barátaidnak, akik benéznek majd, szintén megkóstolják a sütiket és tovább viszik a hely jó hírnevét. -Az elején számolni kell a mínuszos bevétellel, szerintem minden új üzlet így indul, de ha elég kitartóak vagyunk és természetesen van elég tőke is, akkor beindulhat a dolog. Majd meglátjuk mi lesz. Remélem mire odáig eljutok nem halnak ki az ilyen helyek.
-Jaaaj nem. Csak vicceltem. Ettől függetlenül hívnálak meg és a párodat. De tényleg!-Jófejnek tartom és kedvesnek. Nah meg segített és ez a legkevesebb amivel meghálálhatom neki. Az meg csak egy plusz jó pont, hogy mentős is, de tényleg nem ez az elsődleges. Őszintén mondom a szavaimat és remélem erre ő is rájön.
-Öhm ha jól látom valami szobor van a közelében. Nézd!-Kinagyítom a képet és megmutatom neki a szobrot. Talán ő tudja kiről készülhetett. A kérdése nagyon is tetszik, de ábrázatom továbbra is komoly marad, majd bólintok egyet.
-Igen volt ilyen alkalom. Egyszer lefényképeztem tök véletlenül egy gyilkosságot. Akkor nem vettem észre, de otthon megláttam, hogy a háttérben éppen megölnek valakit, majd a következő képekben meg már csomagolták befelé a fickót. Nagyon ijesztő volt. Szerencse, hogy nem vettek észre engem.-Mesélem neki halálosan komolyan, majd egy kis idő elteltével felnevetek.
-Ne haragudj nem tudtam kihagyni. De amúgy tényleg sikerült pár ilyen vicces pillanatot elkapnom, de semmi komoly. Volt olyan mikor egy gyerek éppen zakózott egyet, de a képen olyan mint aki repül. Vagy egy kutya ahogy a labda után ugrik. Azt hiszem hányós is volt. Jah meg ami nagyon undi volt az az, hogy a háttérben leállt pisilni egy hajléktalan. A kép maga tök jó lett volna, de ez tönkre tette.-Húzom el a szám sarkát. Nah igen néha megesnek az ilyenek.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Aston & Pola
Aston & Pola EmptySzomb. Dec. 28, 2019 3:54 pm


Ha úgy vesszük...

...azért nem olyan rossz a helyzet, mintha kétszer
ennyire rossz lenne

Abszolút érthető, hogy az üzemindítás mindig költségekkel jár és a részemről megkapja minden elismerésemet, hogy ilyen keményen odateszik magukat a bolt megnyitásakor. Én egyszerű és törvénytisztelő embernek tartom magam, díjazom a precíz és szívvel-lélekkel teli munkát, legyen az bármi, az orvosok tizenkét órás műtéteit ugyanannyira becsülöm, mint az ügyvédek sikeres standuppolását, a szakácsok, cukrászok folyamatos új étel-találmányait és a burkolók örökös mészben tapicskolását. Mindegyiket jó látni és Polából is árad, hogy neki van egy célja az életben, hát kívánom neki, hogy minden összejöjjön neki az életben.
- Tudom, tudom. Ne vedd komolyan, csak szar a humorom. - Tényleg az. Nincs se valamire való humorérzékem, se romantika iránti affinitásom, így belegondolva elég szörnyű ember vagyok, de hát ezt kell szeretni, vagy nem szeretni. - Köszönjük, ha időnk engedi, biztos szívesen elmegyünk. - Felvetődik a kérdés: mi az az idő? Na nem olyan filozófus "mi értelme a létnek" értelemben. Általában nem sok van, mondjuk lehet épp összejön, ahogy most is csak itt üldögélek - valójában nagyon nem érek le csak berosszultam és azt mondtam, hogy akkor végre leteszem a seggem egy padra -, szóval jah, még az is lehet, hogy beülünk egyet sütizni. Csilis csoki, oh yeah!
Kezdem egyre inkább elhinni, hogy talán tényleg megtalálom a kutyás hapsit, Pola meg felcsaphatna valamilyen nyomozónak is, amilyen precízen észrevesz minden kis apróságot a képeken. Elindulunk a szobor fele, közben pedig megbombázom egy talán nem túl elegáns kérdéssel, de engem eskü érdekel, a válasza viszont a várnál jobban kikerekíti szemeimet. Nah gyilkosságot fényképezni egy kisebb (nagyobb) trauma, de ahogy hallom, eltusolta a dolgot és nem ment vele rendőrségre. Most egy kicsit elgondolkozok, hogy mi van, ha talán valaki Ezrával minket is...
- Basszus, azért még jó, hogy nem történt belőle baj. Ha észrevettek volna... - Aztán persze észbe kapok, hogy ez már teljesen mindegy, minek rágódni rajta. - Na de a lényeg, hogy nincs gond belőle. - Én is találkoztam néhány gyilkossággal a munkám során (is) és hát borzalmas dolgok ezek. Senkinek sem kívánom még csak szemtanúságot sem.
Részben viccesre véve a szót, megmosolygom a történeteit, ezekből hatalmas mémeket lehet csinálni, ha valakinek van gusztusa megosztani ezeket. Nekem nem lenne. Most belegondolok, hogyha felfogadnánk egy fényképészt, hogy lőjön már pár képet az életemről, vagy az életünkről, akkor kb lenne max egy, ami vállalható lenne, a többi meg mehetne a mémgyárba. Nem véletlenül nincs facebookon sem profilképem. Igazából facebookon már hatszázszor halottnak nyilvánítottak amennyi időm van rá.
- Ő lesz az - látom meg végre az én emberemet pont felén tartva az egyik fa takarásából előbukkanva. Pola felé fordulok.
- Elkapom, mielőtt megint meglóg. Köszi a fényképes nyomozást, aztán ha úgy adódik, lehet még összejön az a sütikóstolás és ott találkozunk. - Fogalmam sincs, hogy valaha találkozunk-e még, de nem bánnám úgy őszintén, ha úgy alakulna, hogy igen, persze amennyiben nem a kórházban látjuk egymást.
- Vigyázz magadra, na meg izé, szurkolok a cukrászdához! - Fél New York cukorbeteg lesz miatta, de jah, kívánom neki a legjobbakat, miközben intek felé, majd szaporább léptekkel, mint valami mátrixos figura, csak elmebeteg fejjel megrohamozok a férfit, mert én még egy húsz-harminc percet biztos nem várok.

Köszönöm a játékot!





looking back
The biggest mistake I made was feeling ashamed of my past. Now I stop thinking about the bad things and focusing on the good ones.

「R」
mind álarcot viselünk
Aston Miles
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Aston & Pola Tumblr_psd2kt5SdL1uamn92o1_540
You know you’ve reached middle age
when you’re cautioned to slow down by
your DOCTOR, instead of by the police.
Aston & Pola 6f2a0de5c6795da80659cb95dfbd64d582bc7247
★ kor ★ :
31
★ elõtörténet ★ :
If I had to live my life again,
I'd make the same mistakes
maybe only sooner.
★ családi állapot ★ :
Aston & Pola A15403884179a052ca0acc975d75897d24493de8
Suddenly the time comes and
all your friends ask you:
"Are you really sure about that?"
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
Aston & Pola 0f0e068eda2fb826f96b6b31e3dd4bd0a6542112
★ foglalkozás ★ :
Paramedic
★ play by ★ :
Dylan Sprouse
★ szükségem van rád ★ :
w i l d mom || c r a z y dr.
★ hozzászólások száma ★ :
232
★ :
Aston & Pola 506b423dddd7855087b6b5d08003b17a6e97b26a
TémanyitásRe: Aston & Pola
Aston & Pola EmptyVas. Jan. 05, 2020 10:31 pm

to Aston

-Csak félre értettél. Nem történt semmi ilyen. Ha igen, akkor sem dicsekednék el vele ennyire.-Mosolyodom el. Ezek szerint elég hihetően meséltem neki a dolgot. De nem is foglalkozom vele, mert végül csak sikerül megtalálni az egyik képen a fickót.
-Nos az még nem a közeljövőben lesz. De szerintem előbb is fogunk találkozni És köszönöm a segítséget!-Integetek neki bőszen majd még figyelem egy darabig. Örülök neki, hogy viszonozni tudtam a segítségét.
Még elidőzök a padon és a sétálókat figyelem. Szeretek néha csak ücsörögni és csak bambulni. Lehet másoknak ez furcsa, de én nagyon is élvezem és kicsit irigykedem is.
Miután eleget nézelődtem felállok és elindulok haza, csak előtte még beugrok vásárolni, hogy valami finom kajcsival várhassam bátyust, ha már ennyit gürizik miattam.




//Én is nagyon szépen köszönöm. És bocsi az apró zárásért.//
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Aston & Pola
Aston & Pola Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Aston & Pola
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Pola & Aston - Good news
» Aston&Ezra
» Sahi & Aston | Most mi a *** van?
» Aston Miles
» Aston és Diane

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: