New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 62 felhasználó van itt :: 2 regisztrált, 0 rejtett és 60 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (445 fő) Hétf. Okt. 14 2024, 22:38-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Ariel Hella Wright
tollából
Tegnap 23:36-kor
Rowan W. Mills
tollából
Tegnap 23:32-kor
Adaline Kavinsky
tollából
Tegnap 23:18-kor
Damian A. Noir
tollából
Tegnap 22:58-kor
Verena Tolliver
tollából
Tegnap 22:22-kor
Audrey Peyton
tollából
Tegnap 22:16-kor
Lyall Bradbury
tollából
Tegnap 21:43-kor
Harvey Irvine
tollából
Tegnap 21:26-kor
George Tolkin
tollából
Tegnap 21:19-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
10
21
Diákok
47
36
Egészségügy
26
17
Hivatal
9
13
Média
45
33
Munkások
39
21
Oktatás
16
9
Törvényszegõk
17
40
Üzlet
23
26
Összesen
232
216

Spicy Wedding - Syd x Paul
TémanyitásRe: Spicy Wedding - Syd x Paul
Spicy Wedding - Syd x Paul EmptyCsüt. Júl. 18 2024, 20:57


I don't wanna be more bitter than sweet
I don't know how to be just standing by blankly,
Not gettin' angry

A fénysebességnél csak a hülyeség terjed jobban, de a közbeszéd nem számol az Upper East Side-i pletykákkal. Érthető okokból, hiszen ez egy szűkebb réteget érint, de pontosan azon embereket foglalja magában, akiknek megvan minden idejük és forrásuk arra, hogy keltsék az indokolatlan feszültséget, és más magánügyén csámcsogjanak, ezzel is csak erősítve magukban azt a hamis illúziót, hogy már pedig ők sokkal jobb emberek. Tudom, hiszen ebben nőttem fel, és ebben is élek, ámbár igyekszem valamelyest elhatárolódni, ami nem is esik nehezemre, hiszen hajlamos vagyok arra, hogy az életem minden területén túlvállaljam magam, így aztán nem feltétlenül jut idő a felesleges szócséplésre. Persze az is sokat segít, hogy gondosan megválogatom a barátaim, és tudom miként kezeljem az érdekkapcsolataim. Azonban legyek bármennyire is betáblázva, és tehetek meg mindent annak érdekében, hogy a saját buborékomon belül maradjak, a személyemet érintő szóbeszéd engem is elér, és kíméletlenül visszaránt a rideg valóságba.
Túlzás lenne azt állítanom, hogy abban a pillanatban tudomást szeretem Paul visszatéréséről, amikor ismét betette a lábát New York területére, de a fent levezetett elméletből nem nehéz kitalálni, hogy záros határidőn belül eljutott hozzám is az információ.
És hogy hogyan érintett?
Őszintén nem tudom, mi lenne a helyes válasz erre. Ha az anyámat kérdeznék meg erről, Ő biztosan előadná az áldozatot, és körvér könnycseppek közepette csikarna ki bárkiből együttérzést. De ha az apai nagyanyámat, akit kilencvennégyévesen a színtiszta rosszindulat tart még mindig életben, ő biztosan a bosszúra esküdne fel, és addig nem nyugodna, amíg valamilyen módon ne tegyen kárt az ellenségben. Nem viccel az öregasszony. Én félek is tőle. Ezért sem látogatom meg túl gyakran.
De persze igencsak széles skálán lehet mozogni a fent említett két véglet között, és jómagam úgy döntöttem, igyekszem a tőlem telhető legfelnőttesebben kezelni ezt a helyzetet, amire négy évnyi intenzív terápia se készíthet fel. Elméletben éppen ellenkezőleg, sikeresen feldolgoztam amit felkellett, egészen visszanyúlva a gyökerekig, és túlléptem életem legnagyobb árulásán. Azonban a világ összes meditációs módszere, vagy mantrája szart sem ér, ha az elméletet követő gyakorlat elmarad, és újabb évek telnek el, mire szembe nézel vele.
Mert ezt történt velem is. Viszont volt valamim, ami Paul döbbent arckifejezéséből ítélve számára nem adatott meg. Olyasvalami ami előnyömre válhatott, ha jól használom, ez pedig nem más mint a megfelelő információ, és annak gyors áramlása. Ahogyan Sir Francis Bacon is kinyilatkozta évszázadokkal ezelőtt, a tudás hatalom. Én tudtam, hogy Paul itt lesz ezen az esküvőn, és feltudtam magam rá készíteni. Ő láthatóan nem. Ez pedig valamiféle megmagyarázhatatlan plusz erőt ad nekem. Erőt, nem varázserőt, mert attól még az a bizonyos görcs ott van a gyomromban.
A fénykép elkészül, én és Paul a két szélén állunk meg, de a feszültség így is tapintható, öt ember testén keresztül is. Ennek az oka pedig biztosan nem az, hogy az emberi test nagyrésze vízből áll, ami köztudottan vezeti az áramot (haha), hanem a sajátos, elbaszott múltbéli döntéseink (pontosabban Paul döntése!) okozta következmény. Halovány mosollyal lépek egyet oldalra, és Jessica kissé aggodalmas arckifejezésére reagálva, csak biccentek egyet. Egy amolyan „minden oké” féle jelzés. Beszéltem vele erről, és esküdött, hogy Paul nem fog eljönni, mert mióta hazatért, alig megy el bármi ehhez hasonló eseményre. Én azonban tudtam, hogy az a Paul akit én ismertem, nem hagyná ki egy régi barátja esküvőjét.
Bár az a Paul a menyasszonyát se hagyta volna el az esküvő előtt három nappal, de ne vesszünk el a részletekben.
Jessicáról Paulra siklik a tekintetem, és éppen elkapom azt a pillanatot, amikor sikeresen leönti magát. És ez lenne az a pont, ahol egyszerűen csak hátat fordítok és elsétálok. A terrorista öregasszony nagyanyám pedig odalépne hozzá, kivenné a kezéből a poharat, és a fején történé össze. Én azonban nem távozom a terem másik végébe, és nem is azzal a szándékkal lépek oda, hogy összetörjem a poharat. A sebtapasz elvnek megfelelően szeretnék csak túl esni azon a bizonyos small talkon, és tovább lépni.
- Hello Paul. – így több mint hat év után nem jutott eszembe frappánsabb köszönés, így talán maradjunk a legbiztonságosabb megoldásnál. Mert mégis csak üdvözölni kell a másik felet, nem vagyunk ősemberek. - Hadd segítsek. –
A retikülömből előveszek egy zsebkendőt, és egy láthatóan kudarcra ítélt kísérletet teszek rá, hogy a zakója és az ingje anyagáról felitassam a pezsgőt. És így, hogy ott állok közvetlen előtte, arculcsapásként ér a felismerés; nem ugyan az az ember áll előttem, akit képzeletben megannyiszor elátkoztam. Magasabb lett, vállai szélesebbek, és az egész megjelenése teljesen más benyomást kelt.
Szeretném megvétózni a percekkel ezelőtti megállapításom, most már igenis fejéhez vágnám a poharat.
- Ez így nem lesz jó. – morranok fel elégedetlenül, majd felemelve a fejem, egyenesen Paul szemeibe nézek. A gyomromban a görcs duplájára duzzad, de rezzenéstelen arccal leplezem a bennem zajló vívódást. - Muszáj lesz az egyik mosdóban kiöblíteni és a kézszárítónál megszárítani. –
Állapítom meg, majd elléve a férfitól indulok el a mosdók irányába, de pár lépést követően megfordulok, és ha még mindig földbegyökerezett lábakkal áll, rászólok.
- Esetleg külön kérvényt nyújtsak be? – kérdőn felvont szemekkel, kissé türelmetlenül szól a kérdésem. Úgy gondolom egyértelmű voltam az imént; velem kell jönnie.
Ha végre ráveszi magát, és megindul, akkor valamivel előtte lépkedve megyünk el a mosdók irányába, és ott a mozgáskorlátozottak részére fenntartott helyiségbe vezetem. Egyrészt maximálisan felszerelt, tágas és nincs olyan vendég, akinek szüksége lenne az illemhelyiség ezen formájára, így senki sem fog dörömbölni. Mert igen, ketten megyünk be.
- Vedd le a zakód. – fordulok vele szembe, s összefonom a karjaim magam előtt. Ez a kérés lehetne felhívás is egy keringőre, de az arckifejezésem, és a kimért, kissé parancsoló hangszínem nem éppen erről árulkodik.




outfit: GREEN zene: Angry Too megjegyzés: vetkőzz kedves : P
mind álarcot viselünk
Sydney Maxwell
Média
ranggal rendelkezem
★ :
Spicy Wedding - Syd x Paul Tumblr_inline_plw7mimYiR1s1fojl_540

Spicy Wedding - Syd x Paul Tumblr_inline_plw7rx7gh91s1fojl_540
★ kor ★ :
26
★ elõtörténet ★ :
we age not by years, but by stories
★ családi állapot ★ :
in relationship but also a tinder user
★ lakhely ★ :
New York - Manhattan - Upper East Side
★ :
Spicy Wedding - Syd x Paul Tumblr_inline_plw7ri1wjy1s1fojl_540
★ idézet ★ :
the loneliest moment in someone's life is when they are watching their whole world fall apart, and all they can do is stare blankly
★ foglalkozás ★ :
Maxwell Commercial Ventures - Deputy Social Media & Content Director
★ play by ★ :
Lucy Boynton
★ hozzászólások száma ★ :
3
TémanyitásSpicy Wedding - Syd x Paul
Spicy Wedding - Syd x Paul EmptyVas. Júl. 07 2024, 22:59
Amikor elhagytam New Yorkot, nem csak egy meg nem történt esküvőt hagytam magam mögött, hanem egy egész életet. Barátokat, családot, jót és rosszat. Akárcsak Sydney esetében, a többiekkel sem tartottam a kapcsolatot. Onnantól kezdve, hogy a repülő felszállt a JFK-ról, mindenkit borzalmasan távolinak éreztem. Pedig voltak igaz barátaim, nem csak haverok. Tudtam, hogy számíthattam volna rájuk. Ha egyszerűen lemondtam volna az esküvőt, ők ott lettek volna, hogy vigasztaljanak. De akkoriban mindent egyedül akartam megoldani. Így tőlük is elvágtam magamat.
Talán pár kínos Instagram-lájkon kívül a gimnáziumi és gyerekkori barátaim kikerültek az életemből. Emiatt eléggé meglepett, hogy az egyikük, Jessica, meghívott a lagzijára.
Először tényleg nem tudtam hova tenni, mert bár ő is a kemény maghoz tartozott, inkább volt Sydney barátja, mint az enyém. A vőlegényét meg nem is ismerem. Tudom, nagy eséllyel a meghívó csak az Astor felemnek szólt. Visszatértem a városba, és az emberek kíváncsiak rám. Anyám szerint több eseményre kellene elkísérnem őket, mert a barátnői folyton kérdezgetik, mi van velem. Ha már vásári majmot kell játszanom, inkább teszem ezt egy esküvőn, ahol az átlagéletkor nem 60+, és remélhetőleg inkább a menyasszonyra figyelnek az emberek. Vagy lesz valami jó dráma, ami eltereli a figyelmemet.
Megmutatom magam, aztán korán hazamegyek. Legrosszabb esetben találkozom pár régi baráttal, ami rám férne. Mostanában semmi mással nem töltöm az időmet, mint munkával. Semmi kacagás.
Szóval ezért állok most itt egy Long Island-i kastély kertjében, pezsgős pohárral a kezemben, és hallgatom egy volt évfolyamtársam (vagy egy évvel fiatalabb nálam? franc tudja) borzalmasan tudatlan szónoklatát arról, mi a következő tuti befektetés az ingatlanpiacon - főleg ha apuci fizet mindent. Vajon ha én is itt maradtam volna, belőlem is ilyen idegesítő pojáca lett volna?
Kicsit feszültnek érzem magam, hogy valaki olyanhoz lépjek oda, akit tényleg ismertem. Iszom még pár pohárral, aztán felkeresem a srácokat.
A bátorságomat azonban már nem tudom összeszedni, mert a hangosbemondón meghallom a nevemet, hogy fáradjak a fotós sarokhoz, mert az ifjú pár a régi gimis társasággal szeretne pár képet.
Itt van mindenki: Jessica (a menyasszony), Olivia, Alex, Benji, Chris, Daniel és Ethan. Mindenkivel rögtön fesztelenül beszélgetek, miközben a fotós próbál minket beállítani a képhez. Még a vőlegény - vagyis most már férj - is normálisnak tűnik. Pár régi poén is felröppen, és elszáll a félelmem, hogy teljesen kívülálló lennék.
Ha mégis az lennék, tudom, hogy nem veszett a helyzetem.
Aztán meglátom, hogy a fotós mellett ki jelenik meg és sétál felénk. Egy pillanat alatt lehervad a mosoly a számról. Persze, hogy a francba nem jutott eszembe, hogy ő is itt lesz. Nagy eséllyel a nevét is bemondhatták, amikor hívtak a képhez. Nem csak a társaságunk tagja volt Sydney, hanem oszlopos része.
Nem akarok balhét. Vagyis nem akarom, hogy én okozzam a balhét. A szememet lesütöm, és a cipőmet nézem, mintha olyan érdekes lenne. Csak akkor emelem fel a tekintetem, amikor a fotós szól. Kurvára jó kép készülhetett az erőltetett mosolyommal és a mindenki által érzékelhető feszült hangulattal. Talán csak a férj nem érti, mi történt.
Húzok egy nagyobbat a pezsgőből, de szerencsétlenségemre és a remegő kezemnek hála, magamra öntöm az egészet.


You – yourself, not someone else – need to determine where you want to go and what you want to do in your life.

J.  Paul  Astor
mind álarcot viselünk
J. Paul Astor
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
Spicy Wedding - Syd x Paul F876901272ea823440595960c4a6c726bce212c5
★ kor ★ :
26
★ elõtörténet ★ :
fails and regrets
★ családi állapot ★ :
Single since ‘16
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Spicy Wedding - Syd x Paul 222893d3965525a825a4277160973ff23373548b
★ foglalkozás ★ :
kockázatelemző (nem unalmas…annyira…eskü)
★ play by ★ :
David Corenswet
★ szükségem van rád ★ :
Exmennyasszony
★ hozzászólások száma ★ :
29
★ :
Spicy Wedding - Syd x Paul 15dfe6fc020f4de851b8ac9ffd24d981e0e9158a
 
Spicy Wedding - Syd x Paul
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» You and me || The Wedding
» Max & Tansy • the wedding night
» Cassandra & Toni - Wedding madness
» Harry & Tana | the wedding date
» Aurelia & Jonah - Say yes to the wedding draft

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Valahol máshol :: A világban :: Long Island-
Ugrás: