New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 72 felhasználó van itt :: 6 regisztrált, 0 rejtett és 66 vendég :: 3 Bots
A legtöbb felhasználó (445 fő) Hétf. Okt. 14 2024, 22:38-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Ariel Hella Wright
tollából
Tegnap 23:36-kor
Rowan W. Mills
tollából
Tegnap 23:32-kor
Adaline Kavinsky
tollából
Tegnap 23:18-kor
Damian A. Noir
tollából
Tegnap 22:58-kor
Verena Tolliver
tollából
Tegnap 22:22-kor
Audrey Peyton
tollából
Tegnap 22:16-kor
Lyall Bradbury
tollából
Tegnap 21:43-kor
Harvey Irvine
tollából
Tegnap 21:26-kor
George Tolkin
tollából
Tegnap 21:19-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
10
21
Diákok
47
36
Egészségügy
26
17
Hivatal
9
13
Média
45
33
Munkások
39
21
Oktatás
16
9
Törvényszegõk
17
40
Üzlet
23
26
Összesen
232
216

Behind the wall of darkness
TémanyitásRe: Behind the wall of darkness
Behind the wall of darkness EmptyTegnap 21:43-kor

Behind The Wall of Darkness
Horatio & Lyall

Ahhoz képest, hogy a vénember elviekben egy rohadt híres osztrák ideggyógyász fia volt, az akcentusa egyáltalán nem hasonlított olyasvalakiéra, aki Ausztriából érkezett volna. A seregben megannyi olyan sráccal találkoztam, akik erről a nevenincs helyről származtak, így bárhonnan felismertem volna, ahogy ejtik az angol szavakat. Ezekszerint Freud rohadt nagy nőcsábász lehetett, mert itt az anyának kellett valahol teljesen máshol megszületnie, hogy ezt az eredményt tudják produkálni. Nem igazán foglalkoztam a furcsasággal, ugyanis rohadtul nem tudtam semmi mást a neves agydokiról azon kívül, hogy mivel foglalkozott, így a története még mindig megállhatta a helyét úgy ahogy. Ha netalántán most átcsesztek, azt sose fogom realizálni, az olvasottság hiánya megállj!-t parancsol a félelemérzetemnek. Egyébként is, tökéletesen tisztában vagyok a saját képességeimmel, ha egy csalót szállítok épp, egészen amíg ez csak annyiban merül ki, hogy elmesélheti a kis meséjét, mint a keresztények a Bibliát - amit körülbelül ugyanebbe a kategóriába sorolhatnék, nincs mitől félnie, a titka biztonságban lesz nálam, de addig is, hadd higgyem el, hogy egy valamirevaló fickó koptatja az ülésemet.
Olyannyira részletesen fejtette ki, hogy mégis hogyan képzeli el a halálát, hogy önkéntelenül is elgondolkodtam, vajon honnan jön ez a sok ökörség, amit összezagyvál. Vagy teljesen bolond a tag vagy csak tökéletesen tudja, hogy mi fog történni vele, ha pedig utóbbi, annak már a gondolata is elég, hogy megfagyjon az ereimben a vér, ugyanis nem azért vállaltam ezt a melót, hogy egy félig a sírban fekvő szottyadt faszit hurcolásszak A-ból B-be, hogy utána az én kocsimban lőhessék ki. Rettentően hangozhat, de eleget láttam már ahhoz, hogy ne rendítsen meg az, ha valaki azt elemezgeti, hogyan fogják kioltani az életét. Amikor missziókon voltunk a többiekkel, minden egyes este azon filóztunk, hogy vajon ha aznap este meghalnánk, az hogyan is történne. Ez a balesetem után, a felépítésem alatt és a feleségemmel való romokban heverő kapcsolatom közben is megannyiszor megfordult már a fejemben, így a halál gyakorlatilag belengte a mindennapjaimat. Itt a probléma sokkal inkább azzal volt, hogy egy olyan autóban, mint az enyém, az istenért se akartam, hogy hasonló is előforduljon. Egyrészt, a kutya nem hinné el, hogy nincs benne a kezem, ha pedig igen, akkor se tudnám a biztosítót meggyőzni, hogy fizessék ki nekem a károkat, hiszen már akkora kockázatot viselnek azzal is, hogy velem szerződtek, hogy ha tényleg csinálok valamit, háromszoros biztosítási díjat fogok fizetni, nem utolsó sorban pedig illik kiemelnem, hogy fekete bőrüléseken csücsül a tag, amiken nem szeretnék vérfoltokat látni, mert akkor csak azért felélesztem majd őt, hogy agyonverhessem.
Fura volt az egész aura, ami körbelengte a pasast. Bármennyire próbáltam elvonatkoztatni a külsejétől, amitől már így is kirázott a hideg, egyszerűen képtelen voltam figyelmen kívül hagyni az ápolatlanságát, a hanyagságát, mely egyáltalán nem tükrözte azt a fajta eleganciát, amit a szavai rejtettek, meg az a csinos kis birtoka, amihez végre megérkezhettünk. Ekkora telket nem tudna bárki megvenni magának, ahogy az öröklés is csak egy igazán gazdag család sarjának jöhet össze, így legalább még hihetőbbé vált a meséje. Próbáltam rejteni, de olyannyira ámultam az épület kidolgozottságán és nagyságán, hogy azt bizonyosan ő is észrevehette, ugyanis beinvitált az otthonába. Egy ideig hezitáltam, ugyanis alapszabály, hogy nem hagyjuk el a munkahelyünket, ami jelen esetben a kocsi, de még mindig jobb ötlet  volt meghúzni magamat az eső elől, mintsem kinn ülni és hallgatni, ahogy verik az ablakot a cseppek, amit az ablaktörlőm alig győz mosni az üvegről.
Csendesen bólintottam, majd őt követve be is tértem a lakásba. Kietlen hely, régóta nem lakhatják, rettentő állapotokban volt. Bár már elképzeltem benne a fél életemet, megzavarta a fantáziálásomat a teljesen felesleges bájcsevejjel.
- Csak egy pohár vizet szeretnék kérni, köszönöm szépen - mosolyogtam rá szelíden, továbbra is tartva az illemet, ugyanis bármennyire nem féltem, jobb volt óvatosnak lennem. - Ha szabad megkérdeznem, egyedül lakik itt? - bámultam továbbra is az elém táruló hatalmas teret.



Horatio R. Hayes imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Lyall Bradbury
Törvényszegõ
ranggal rendelkezem
★ :
Behind the wall of darkness Tumblr_inline_pg0bx6KEFv1t8bm8b_250
Behind the wall of darkness B1c257f625acb391f63ae85503833d13
★ kor ★ :
37
★ elõtörténet ★ :
Life went on
but it was never the same again

Behind the wall of darkness 0f0da49f22776439a63a05457b68b96543c71434
★ családi állapot ★ :
A thousand years and a day
would still be too soon to lose you.

Behind the wall of darkness 22cc63116817e1102fc2920433381f907b694aab
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Behind the wall of darkness Cf44d8793a5e10ddb7ed3f3f297518586970bb6d
★ play by ★ :
Joel Kinnaman
★ hozzászólások száma ★ :
25
TémanyitásRe: Behind the wall of darkness
Behind the wall of darkness EmptyTegnap 19:24-kor
Behind the wall of darkness
Prologue
- Örülök, hogy örül, nem mindenki gondolkodik így. Sokan körberöhögnek, vagy megvetnek, de vannak, akik megtisztelőnek érzik. Vegyesek az érzéseik, ha találkoznak velem, de megértem. Apám nem volt éppen közkedvelt személy. Csak nagyon kis közösség tisztelte és szerette, de nem sikerült megszerettetnie magát a nagy közönséggel. Sokan az állították róla, hogy őrült, vagy épp azt, hogy bolond, vagy szakmailag megkérdőjelezhető - válaszolta szinte magából kikelve. - Bocsásson meg, néha elragad a hév - felelte nyugodtabban, hogy aztán tovább folytassa a bemutatkozását, amiben elkottyintott egy olyan információt, ami Lyall érdeklődését is felkeltette. Az, hogy Ivo félig-meddig megjósolta saját jövőbeli halálát.
- Magam sem tudom fiatalember. Talán lelőnek, talán agyonvernek, vagy leszúrnak. Az is lehet elütnek, amikor át akarok kelni az úton. Nem tudhatom miként akarnak majd kiiktatni, de úgy hiszem meg fogják tenni, hogy rátegyék a kezüket a birtokomra és a vagyonomra.
Sok antik kincset és nagy pénzt örököltem felmenőim után. Anyám rokona volt Lyndon B. Johnsonnak, a feleségem pedig, isten nyugosztalja Mathilde de Morny unokája volt. Tetemes vagyonom van, amit sokak szeretnének megszerezni. De nem fogom magam könnyen adni. Senki nem fogja rátenni a kezét a vagyonomra
- mutatott ujjával fenyegetően maga elé. - Ami az enyém, az velem jön a sírba!

Mikor az autó út a végéhez közeledett a vidék egyre kihaltabb lett. Elhagyták a folyót, kiértek a külterületre, fenyvesek és platán fák szegélyezték az utakat, mely néhol burkolatlan volt. A sok eső miatt bokáig ért a sár, a folyó kiöntött, az utak egy részét elárasztotta a víz, de a körülményekhez képest még jól lehetett közeledni. Odakinn dörgött az ég, villámlott, ahogy pedig az eső verte a fák lombját dobszószerűen zengtek a cseppek.
Egy hatalmas házhoz értek, mely olyan régi volt, hogy bőven a világháború előtt épült. Talán valamikor a 19. században, Abraham Lincoln idején épülhetett. Már-már vár volt. Zord, komor, régi, de még elég tűrhető állapotban, ugyan rá férne némi tatarozás.
- Jöjjön be és várjon meg. Kifizetem, de innen tovább kell még engem vinnie. Van itt némi elintézni valóm, de nem maradhatok itt. Várnak rám. Jöjjön és érezze otthon magát. Nagyon rég volt már vendégem - invitálta be.
Az épület hideg volt, mint egy várbörtön tömlöce a föld alatt. A villa nem volt szigetelve, ráadásul öreg, korszerűtlen volt. Dohos illata volt, poros volt, koszos. Láthatóan nem volt rendben tartva, nem foglalkoztak állapotával. Tüzet rakott a kandallóban, hogy vendégének ne kelljen fagyoskodnia.
- Kér valamit inni? - kérdezte, majd szétnézett. - Ne lepődjön meg, ha egereket, vagy patkányokat lát. Fel kéne már újítani ezt a kócerájt. Vannak kirakva csapdák. A kinti vacak idő miatt megesik, hogy egy-egy kártevő beköltözik, de nem kell tőlük félni. Nem bántanak.
   


Detective

You sit alone by choice, dismiss any attention sent your way... You're someone who is hard to get close to because trust isn't something you share too often. It keeps you from being hurt by people but it also keeps you from having anyone in your life... You're detached by necessity, most likely a painful past that pushed you into this direction... Maybe pushed into solitude by life and staying there by choice?

Lyall Bradbury imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Horatio R. Hayes
Oktatás
ranggal rendelkezem
★ :
Behind the wall of darkness Fc294c4f088e82d96b6cae20ec8fe5f0d0dee3cc
Behind the wall of darkness Aa4cfcbd9f86bbd8c7e0fc7945175cbb1fd20821
There is nothing more deceptive than an obvious fact.
★ kor ★ :
36
★ elõtörténet ★ :
Behind the wall of darkness 1ab5005178d73283897264c087a36b166c08a5c2
My name is Horatio Hayes
It is my business to know what other people do not know.
♫ :
I don't wanna live
To waste another day
Underneath the shadow

Of mistakes I've made
★ családi állapot ★ :
When you find your path, you must not be afraid.
You need to have sufficient courage to make mistakes.

Behind the wall of darkness Df5b6e1e687c00a0b694381d952bb29acf8cefc0
Disappointment, defeat, and despair
are the tools God uses to show us the way
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Behind the wall of darkness 4918ae2ec45890389e2f186d4e0e7306fc8d6870
★ idézet ★ :
Quiet people always know more than they seem.
They are some of the most observant, absorbent persons of all.
★ foglalkozás ★ :
Kriminalisztika professzor
★ play by ★ :
Rupert Penry-Jones
★ hozzászólások száma ★ :
307
★ :
Behind the wall of darkness 79c31edbdfcf5c8540767be2094d3ea9f693f430
Case Closed - Or not?
TémanyitásRe: Behind the wall of darkness
Behind the wall of darkness EmptySzer. Okt. 16 2024, 23:27

Behind The Wall of Darkness
Horatio & Lyall

Rohadt nehéz estém volt. A nap folyamán összevesztem Ellie-vel, aki a lelkemre kötötte, hogy bármit is csinálok, eszembe se jusson hazamenni hozzá, a meló zötyögősen ment, a kollégák egytől egyig fapofával, csendben várták a műszakuk végét, a főnök a nyakamba lihegett, hogy szedjem össze magam, amiért a hónapban már kétszer kellett hazaküldenie, mert a hasraütésszerű szondázásain úgy villogott tőlem a gép, mint a kertvárosi házak karácsonyi fényei szenteste, mindennek a tetejébe pedig még az időjárás is szörnyű volt.
Gyűlöltem az esőt, egyszerűen képtelen voltam felfogni, hogy a tinilányok miért vannak oda érte. A hangja, az érzete, a látványa mind arra késztetett, hogy felrohanjak egy felhőkarcoló tetejére aztán abban a pillanatban le is vessem magamat róla. Az egyetlen előnye ennek a borzalomnak annyi volt, hogy megnövekedtek a kliensek, így mind megindulhattunk, hogy megmenthessük az embereket a halálos cseppektől, amitől mindenki úgy menekült, mintha attól féltek volna, hogy ha az hozzáér a bőrükhöz, csontig fogja savként felemészteni a teljes testüket.
A saját körzetemben köröztem, kisebb-nagyobb távokat megtéve egy-egy állomás között. Szerencsémre a legtöbb ember 10-15 perces utakat igényelt tőlem, így gyorsan tudtam sok pénz keresni, ugyanis ahogy kitettem valakit, pillanatok alatt felvettem egy másikat.
Brooklyn utcáit járva egy újabb, integető személyt pillantottam meg, így a szokásos módon kitettem az indexet és lehúzódtam neki, hogy be tudjon ülni.
Taxisofőr vagyok így megszoktam már, hogy furcsábbnál furcsább alakok kötnek ki a kocsimban, ez a pasas azonban túltett mindenen. Nem is tudom hogy tudnám leírni őt, ápolatlan volt, de nem az a hajléktalan fajta, minden ruhájából árulkodott, hogy sok pénze lehet, vagy jelenlegi állapotát tekintve sok pénze lehetett. Az arca csontos volt, beesett szemek, hatalmas fogak és fülek, hasonlított egy patkányra. Úgy éreztem magamat, mintha egy nevetséges karikatúrával néznék épp farkasszemet.
A köszönetére csak bólintottam, csupán formalitás, bevezető, hogy eljuthassunk az utasításához. Tekintve, hogy mennyire kirázott tőle a hideg próbáltam kerülni a beszélgetést, így mire végre kimondta merre megyünk, csak egy “Igenis” hagyta el a számat, majd beindítva az órát el is indultam vele a cél felé.
Bármennyire szerettem volna, szinte magától értetődő volt, hogy pont egy ilyen vénember akarja majd a fél élettörténetét elmesélni nekem. Illedelmesen hallgattam őt, kicsit elszomorodva, hogy nem hangosíthattam fel a rádiót, amiben épp az egyik kedvenc zenekarom szólt, amíg meg nem csapta a fülem a neve. Az apja után már érthető volt az a hatalmas horgas orr, csak azt nem értettem, hogy mégis hogy beszélhetek dr. Sigmund Freud fiával, ha az az elmebeteg ideggyógyász már majdnem 100 éve meghalt. Nem sokáig kellett gondolkoznom, ugyanis a köhögése elárulta, hogy ő sem lehet sokkal fiatalabb.
- Köszönöm, hogy elárulta nekem a titkát. Örülök, hogy dr. Freud fiát fuvarozhatom - mosolyogtam el magamat, megpróbálva barátkozni, ha már úgy hozta a sors, hogy rettentő sokáig kell együtt utaznunk. - Elnézést, de hogy érti, hogy meg akarják ölni? - csapta meg a fülemet a monológja. Nem mindennapi mondat ez, így megért egy kérdést az aggodalma.



Horatio R. Hayes imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Lyall Bradbury
Törvényszegõ
ranggal rendelkezem
★ :
Behind the wall of darkness Tumblr_inline_pg0bx6KEFv1t8bm8b_250
Behind the wall of darkness B1c257f625acb391f63ae85503833d13
★ kor ★ :
37
★ elõtörténet ★ :
Life went on
but it was never the same again

Behind the wall of darkness 0f0da49f22776439a63a05457b68b96543c71434
★ családi állapot ★ :
A thousand years and a day
would still be too soon to lose you.

Behind the wall of darkness 22cc63116817e1102fc2920433381f907b694aab
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Behind the wall of darkness Cf44d8793a5e10ddb7ed3f3f297518586970bb6d
★ play by ★ :
Joel Kinnaman
★ hozzászólások száma ★ :
25
TémanyitásBehind the wall of darkness
Behind the wall of darkness EmptySzer. Okt. 16 2024, 19:03
Behind the wall of darkness
Prologue
Az eső apadaltanul zuhogott New York városára, a késő délutáni égboltot pedig sötét felhők takarták el, de az eső áztatta utakon látványosan, elmosódva tükröződtek a lámpák, a járművek és a neondíszek fényei. Ősz volt, késő október, ilyenkor pedig már a kellemes nyárias, tavaszias idők lecsengőben voltak. Néha napján még voltak langyos, napos idők, de most már a metropoliszt is egyre sűrűbben áztatta az eső, vagy éppen seperte a szél a szemetet az utakon.
Hűs volt, az emberek kabátot és esőköpenyt is viseltek, hála a zord időjárásnak. Akik tehették, kocsival utaztak, mások tömegközlekedéssel, ám a szerencsétlen sorsú gyalogosok tábora most esőernyő fedezékében mozgolódtak, azt is igyekezték sietősen. A száguldó autók felverték a vizet, egy-egy pechesebb embert meg is áztatva.
A csatornák, vízelvezetők egyre nehezebben nyelték a nagy mennyiségű esőt, így a járdaszegélyek mentén keskeny patakban csordogált az összegyűlt víz. A több emelet magas lakótömbök fedetlen teraszairól zuhanyszerűen folyt le a víz a járdákra, emberek szitkozódtak, özönlött a tömeg. Voltak, akik a fedett buszmegállókba menekültek az időjárás viszontagságai elől, akik pedig tehették, bementek a kávézókba, vagy üzletekbe, hátha lecsendesedik az idő.
Az eső áztatta sikátorok egyikéből kivonszolta magától egy idős férfi. Nyolcvan év körüli lehetett, lassú járású, csapzott, ősz, zsíros hajjal. Hegyes orrú, magas homlokú, sok ránccal, enyhén hamuszürke bőrrel. Arcát néhol, nehezen észrevehetően hegek tarkították, körmei töredezettek, ápolatlanok voltak, ujjai görbék, de ruhája elegáns volt, igaz régimódi, bár cingár testén elég ormótlanul mutattak a vaskos darabok. Sok éves, de jó állapotú fekete kord nadrágot viselt, szintén fekete, kemény sarkú alkalmi cipőt, fekete inget, vastag vörös zakót, nehéz, vaskos fekete szövetkabátot. Feje fölé barna esőernyőt tartott, de amint kiért a kereszteződésbe taxiért integetett.
Szerencséjére éppen volt egy szabad taxi, aki megállt neki. Összecsukta ernyőjét, majd a beült és a sofőr felé fordult. Arca patkányokéhoz volt hasonló. Sötét, mélyen ülő szemek, alatta táskák, bőre beteges, szürkés, zsíros, sárgás, ősz haja már inkább csak maradvány volt, mintsem valós hajkorona. Elegánsabb lett volna ha kopaszra nyírja a fejét. Ápolatlan körmei hosszúk voltak, láthatóan már több hete nem foglalkozott megjelenésével, pedig ruhája arról árulkodott, valamikor adott magára.
- Az isten küldte magát, uram. Azt hittem örökké az esőben fogok baktatni- szólalt meg az öreg rekedtes hangon, mintha komoly betegsége lenne. Gyöngének is tűnt, pedig nem volt nála sétabot.
- Kérem vigyen el engem Long Islandre. Van ott egy kis birtokom a Tower Streeten. Megfizetem - mondta és vaskos kabátjából elővett egy púposodó pénztárcát. Jól észlelhetően meg volt tömve, bár sokáig nem engedte nézegetni, eltette. Csak azután szólalt meg ismét, hogy a kocsi elindult.
- Talán ismerheti az apámat. Dr. Sigmund Freud. Én a fia vagyok, Dr. Ivo Freud - mondta, de nem is igazán Lyallt figyelte, hanem a szélvédőt. Láthatóan lekötötte az ide-oda csapkodó ablaktörlő mozgása. Már-már azt hihette az ember, hogy hipnózisba fog esni. Egyedül köhögése hozta őt vissza a valóságba, elővett tágas zsebéből egy sötétbarna lapos üveget, felbontotta, de nem érződött alkohol szaga. Meghúzta a palackot, ajka szélén pedig egy vékony zöld csík csordult le, amit ráncos kezével törölt le.
- Orvosság - emelte Lyall felé a flaskát. Büdös volt. Magának a férfinak is volt egy áporodott, dohos szaga, de a palackból erős, csípős, keserű illat csapott fel, mintha valami mérgező növényi főzet lenne benne. Rácsavarta a kupakot és eltette.
- Elég beteges vagyok már vénségemre. Csak ezek a löttyök tartanak már életben. Ha annyi idős lesz, mint én, magának is lesznek gödhei. De úgy hiszem már nem sokáig kell szenvednem. Hamarosan úgyis meghalok. Meg akarnak ölni. A vesztemet akarják, de nem fogom olcsón adni az életem. Inkább vigyenek el a ragályok, mint sem holmi gazemberek. De ismerje el nekem, maga is küzdene az életéért.
   


Detective

You sit alone by choice, dismiss any attention sent your way... You're someone who is hard to get close to because trust isn't something you share too often. It keeps you from being hurt by people but it also keeps you from having anyone in your life... You're detached by necessity, most likely a painful past that pushed you into this direction... Maybe pushed into solitude by life and staying there by choice?

Lyall Bradbury ölelést küldött

mind álarcot viselünk
Horatio R. Hayes
Oktatás
ranggal rendelkezem
★ :
Behind the wall of darkness Fc294c4f088e82d96b6cae20ec8fe5f0d0dee3cc
Behind the wall of darkness Aa4cfcbd9f86bbd8c7e0fc7945175cbb1fd20821
There is nothing more deceptive than an obvious fact.
★ kor ★ :
36
★ elõtörténet ★ :
Behind the wall of darkness 1ab5005178d73283897264c087a36b166c08a5c2
My name is Horatio Hayes
It is my business to know what other people do not know.
♫ :
I don't wanna live
To waste another day
Underneath the shadow

Of mistakes I've made
★ családi állapot ★ :
When you find your path, you must not be afraid.
You need to have sufficient courage to make mistakes.

Behind the wall of darkness Df5b6e1e687c00a0b694381d952bb29acf8cefc0
Disappointment, defeat, and despair
are the tools God uses to show us the way
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Behind the wall of darkness 4918ae2ec45890389e2f186d4e0e7306fc8d6870
★ idézet ★ :
Quiet people always know more than they seem.
They are some of the most observant, absorbent persons of all.
★ foglalkozás ★ :
Kriminalisztika professzor
★ play by ★ :
Rupert Penry-Jones
★ hozzászólások száma ★ :
307
★ :
Behind the wall of darkness 79c31edbdfcf5c8540767be2094d3ea9f693f430
Case Closed - Or not?
TémanyitásRe: Behind the wall of darkness
Behind the wall of darkness Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Behind the wall of darkness
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» instagram.com/wall-e
» Climbing the wall
» Angel of Darkness
» Darkness could be beautiful
» Magic of Darkness

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Valahol máshol :: A világban-
Ugrás: