New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 123 felhasználó van itt :: 5 regisztrált, 0 rejtett és 118 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Zoey Miles
tollából
Tegnap 23:23-kor
Lambert Schultz
tollából
Tegnap 22:59-kor
Marigold Miller
tollából
Tegnap 22:44-kor
Aston Miles
tollából
Tegnap 22:05-kor
Julian C. Hemlock
tollából
Tegnap 22:01-kor
Oaklyn Davis
tollából
Tegnap 21:58-kor
Cale Braxton
tollából
Tegnap 21:34-kor
Rowan W. Mills
tollából
Tegnap 21:18-kor
Perla Rivera
tollából
Tegnap 21:09-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
53
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
36
Üzlet
28
29
Összesen
229
218

Cassandra & Toni - Wedding madness
TémanyitásRe: Cassandra & Toni - Wedding madness
Cassandra & Toni - Wedding madness EmptyHétf. Ápr. 15 2024, 22:09
wedding crashers
Antonia
disaster
 

Sokan nem szeretik a munkájukat és csak azért dolgoznak, hogy pénzt kapjanak, miközben minden egyes nappal egyre jobban kiégnek. Nincs motivációjuk, nincsenek céljaik, nem találnak örömöt abban, amivel foglalkoznak, mert nem is akarnak ott lenni. Rengeteg ismerősöm már csak megszokásból, de leginkább a jövőtől való félelem miatt nem mondanak még fel. Mert mi máshoz értenék? Kérdezik sokszor. Már itt dolgozom x éve és megígérték, hogy magasabb pozíciót, több fizetést kapok. Igen, de mindez csak üres ígéret, olyan reménysugár, amibe két kézzel kapaszkodnak bele, mert vágynak az ilyen jellegű elismerésre. Ha ilyen beállítottságú lennék, nem mertem volna meglépni a költözést. Első alkalommal Dubait megcélozva, s most pedig onnan is elmenekülve, hogy egy új kihívással nézhessek szembe. Nem gondoltam abba bele, hogy  az ideiglenes munkanélküliség mennyire bedarál. Hogy mennyire dolgozni akarok - és ez minden nap a felkelés után totális pánikká alakul, mert nem jön a munka. Nem hívnak, nem akarják, hogy a belső motivációm, az a motor, ami előrevisz, érvényesüljön. Makacsul hiszek abban, hogy itt kell lennem. Itt kell dolgoznom és nem akarom lejjebb adni a Ritznél, amiért idejöttem. Ha dolgozom is, mint most is, ez nem az igazi, még akkor sem, ha az életem a főzés.
Főzök, ha éhes vagyok, ha szomorú, vagy ha a világ legboldogabb embere is vagyok. Ha unatkozom, új receptekkel kísérletezek, új díszítési formákkal, hogy csak magamnak is ízléses ételt szolgáljak fel, miközben minden alkalmat megragadok arra, hogy a lakáshoz közeli piacok portékáit megismerjem és a legjobb minőséget vehessem meg, drágábban is akár. Mert a pánikra és a kilátástalan pillanatokra mindig jó, ha költhetek és megünnepelhetem. És ezzel egy olyan spirálba kerülök, hogy sajnálok pénzt kiadni, de a saját boldogságom múlik rajta. Mert szeretek enni is. Szeretem az illatokat és az ízeket és ilyen téren totálisan férfias vagyok, akit a hasán keresztül lehet meghódítani, nem pedig holmi virágokkal. A rózsát kifejezetten sokadrangú virágnak tartom.
- Köszönöm - akadok el egyetlen pillanatra. - Tudod, az egyik fixációm, hogy rávegyek akaratlanul is embereket arra, hogy az általam szeretett és használt recepteket otthon is kipróbálják - szélesedik a mosolyom. - Ha véletlenül otthon is magányos pillanataidban nekiállnál, tudd, hogy lélekben veled leszek. Vigyorogva - szórakozott mosolyom jelzi az aktuális állapotom. Nem tudom, mennyire vagyok jó tanár, de ha csak azt elérem, hogy a főzni sem tudó emberek megfogják a fakanalat, nekem már az boldogság. Antonia nem tűnik kezdőnek, kényelmesen fogja kezébe az eszközökhöz és emiatt azt hiszem, nem is aggódom a kelleténél jobban. Hagyom, hogy nekikezdjen a folyamatoknak, de azért fél szemmel figyelemmel kísérem, ha szükségesnek tartom, akkor közbe is ékelek egy-egy jótanácsot, vagy ha kéri. Egyéb esetben nem vagyok egy tyúkanyó jellem, így inkább a csendes megfigyelő szerepet öltöm magamra egészen addig, ameddig nem kell beszélnem. És általában nem szeretek teljesen csendben dolgozni, kell, hogy tudjam, ki hogy halad, mivel van elmaradva, milyen alapanyagokkal vagyunk szűkében. Csak így lehet tervezni, nem igaz? Mégsem tudok sokáig a csendnek adózni, mert ha már a mellettem szorgoskodó lány kérdez, elmerülök az emlékekben és egyszeriben cukormázat húzok magamra azzal, hogy a mama pörölése és dicsérete elevenedik fel előttem, csak azért, hogy a jussom az legyen, hogy a megmaradt sütikrémeket eltűntethessem. A mai napig ezt csinálom. Nem feledem, hogy a B terv C terveként még salátát fogunk felszolgálni gránátalmás vinaigrette-tel azoknak, akik ne adj isten a zellerre lennének érzékenyek. Sose lehet tudni!
- Mindig jó, ha van kitől tanulnunk - fűzöm hozzá révetegen a nagyi kérdéshez, mert sajnos nem mindenkinek adatik meg ez. Annyi kérdésem lenne Tonihoz, mégis döntök és valamerre arra kanyarítom a beszélgetést a magam részéről, ami szintén érdekel. Tetszik, ahogy felnevet és ez bizonyíték arra, hogy az angolságom nem a savanyú szőlő esete, amikor Mike és a borzalmas időzítése szakít meg, és mielőtt még pánikolni kezdene bárki is, hozzáértőn kezeli a helyzetet, én pedig próbálok nem arra gondolni, hogy nem csak a konyhát, de az egész épületet képesek lennénk lángra lobbantani. Aztán hol főzünk? Még akkor is Mike felé pislogok, amikor Toni beszélni kezd, és csak lassan pillantok el felé anélkül, hogy meggátolnám a szavaiban. Kíváncsian fülelek, de amikor a félbehagyott tanulmányokkal jön, igyekszem elképzelni őt mentős ruhában. Vagy azt, amikor nagy elánnal kilép a mentőautóból, amikor letérdel a sérülthöz valahol New York bűzös-szagos utcáin, amikor éppen újraéleszt valakit abban a szűkös térben, amikor a karmazsinszíntől borított ruháját veszi le egy műszak végén. A hideg futkos a hátamon a gondolatra, mert nem tudom, egyeseknek hogy van ennyi lelkierejük, hogy mások életéhez és borzalmas körülményeihez asszisztáljanak.
- Sosem gondoltál arra, hogy visszamenj tanulni? Nem bántad meg a döntésed, hogy ezzel foglalkozol? - tapogatózom, viszont nem akarok túl mélyre nyúlni a pofátlan és tolakodó kérdéseimmel. - Vagy, ahol most vagy, az boldoggá tesz téged? - érdeklődöm, tovább feszítve a húrt, mert ha engedélyt kapok, gyakran ajtóstul rontok a házba a kíváncsiságommal. A beszélgethetnékemmel. Végül csak az gátol meg, hogy a világ összes kérdését feltegyem, hogy kóstolásra invitál, amire bólintok és egy kanalat szedek elő, aminek a nyelére húzok egy kis krémet, hogy rákóstoljak és elismerően biccentsek. - Nagyon szuper lett! Tetszik! - újabb rózsát gyújtok meg, hogy egy nagyobb serpenyőt vegyek elő a rókagombának, és menet közben már kókuszzsíron futtatom meg a szükséges fűszernövényeket, hogy az aromákat kihozzuk belőle, s nem vagyok rest közben az éppen mögöttünk elhaladó chefnek szólni, hogy a biztonság kedvéért készüljön még egy nagy adag zeller, mint amennyit a lány is készített, addig Toni akár foglalkozhat a hercegnőburgonyával, ha szeretné. Az sem lesz kis adag. - Te is megkóstolod? - biccentek a hagyma felé, és kíváncsian emelek felé egy kanalat, hogy ha kíváncsi az ízekre, akkor ne fogja magát vissza. szabad kezemmel épp kavarok a sistergő fűszereken, amikor Gregor előbb a kezét, aztán a nevét adja. Két kavarás közt fél szemmel a serpenyőt figyelem, mert hiába érdeklődik, hogy mindennel megvagyunk-e, a válaszom nem, körbe is mutatok és elsorolom neki azt, hogy még mivel nem vagyunk meg teljesen. Azért van bennem annyi, hogy Toni sütijeire is kitérjek, rá is mutatva a segédemre, mire Gregor csak rápillant, de mégis valahogy én kapom a figyelmének java részét. Még több kérdés és még több válasz érkezik a helyzetünkkel kapcsolatban, biztosítom, hogy minden rendben, kezemben tartom a dolgokat és még akkor sem vonakodom, amikor egy óhatatlan pillanatban megérinti a felkarom, s ezt nem is akarom kategorzálni. Nem szeretem! A férfi vonakodva ugyan, de hosszúnak tűnő három percnyi beszélgetést követően a hátát mutatva felénk távozik, Antonia szavaira összevonom a szemöldökeim.
- Ha még valaki betéved a konyhába, esküszöm, kipróbáljuk, kannibálok vagyunk-e - morgok viccesen, Bea ezt a pillanatot választja, hogy elslisszoljon mögöttünk és a szavaimra nyösszen egyet. Gyorsabban folytatja az útját, mire elnevetem magam. - Nem tudom, mit kezdhetnék a telefonszámával. Nem a szerelmi életem miatt vagyok a városban, hanem a munka miatt - közlöm magabiztosan. A Ritz meg az idegeimre megy, hogy még mindig nem válaszolt a rengeteg megkeresésemre. Az önéletrajzom is tökéletes, van szakmai tapasztalatom, tudom, hogy milyen igényeket elégítenek ki és hol vagyok? Egy halott mandarin ültetvényen, ami poshadó kapcsolatokra alapoz. Legalább két hétig nem vagyok hajlandó egy darab mandarint vagy narancsot megenni, esküszöm! A gombát rádobom a zsiradékra, és mielőtt lekapna, már sózom is.
- Nem hiszek a poligámiában - mosolyodom el. - Már félig elkeltem az eljegyzéssel - na tessék! Megfertőztek, mert ezt egy kőgazdag arab fickóval a hátam mögött boldogan kellene közölnöm. Mégsem akarok eltartott, luxusban nevelt feleség lenni.
- Tudok segíteni neked? - érdeklődöm. - Ha szeretnéd, elrejthetem a sütibe a te elérhetőséged és megkaphatja Gregor. Hátha te többre mennél vele - pimasz mosollyal adom elő az ötletem, mert ha én nem is vagyok már ténylegesen hajadon, Toni még lehet. Melyikünk ágál vehemensebben az ötlet ellen? Egyébként tényleg érdekel, hogy a körethez van-e bármilyen segítségre szüksége.





we need plan 'b'




storm
She doesn’t just take the road less travelled; she paves it as she braves it, and carves her name into its wet concrete.

Antonia Ortiz imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Cassandra Fletcher
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Cassandra & Toni - Wedding madness 7223c06fc95ca73b99904dcf021b3675565b2eb8
Cassandra & Toni - Wedding madness 0dde0f6bb2793a8185df2e4df20e95e4ce41adb6
★ kor ★ :
32
★ elõtörténet ★ :
a foodie's theory
★ családi állapot ★ :
soon to be married (or not)
★ lakhely ★ :
Dubai → New York (Brooklyn)
★ :
Cassandra & Toni - Wedding madness Ginny-172
★ foglalkozás ★ :
executive souschef
★ play by ★ :
Brianne Howey
★ hozzászólások száma ★ :
34
TémanyitásRe: Cassandra & Toni - Wedding madness
Cassandra & Toni - Wedding madness EmptyVas. Márc. 03 2024, 19:14

cassandra & antonia
Uh-oh, we're in trouble
A megszokott hétköznapjaim után ez az egész helyzet is újdonságnak hat és igazából ennek ténye most nagy meglepetésemre lelkesen is érint. Rég volt már arra példa, hogy én megfordultam volna esküvőn vagy magunkon kívül másnak is készítettem volna süteményeket. Általában Nikki az akinek többször van édesség ehetnékje és olyankor neki is àllunk összerakni valamit közösen, mert mindig be akar segíteni. De ezek a ritkább esetek. Régen az egyetem után viszont az ehhez hasonló megbízások jelentették a mentőkötelet szàmomra és bármennyire is volt az az időszak sok szempontból feszültebb, de a sütéssel eltöltött percek mègis elviselhetőbbé tették. Az agyam azokra az időkre kikapcsolt és félretette az aktuális problémáimat. Olykor rà tudok görcsölni arra, hogy minden az irányításom alatt legyen, de sokszor ráeszmélek, hogy ez lehetetlen, így inkább a megoldásra fókuszálok.
Ezen az esküvőn úgy tűnik màr több szerepet is magunkra kell öltenünk ahhoz, hogy az összkép simulékonyabban àlljon össze. Melanie megemlítette, hogy nem bérelt fel esküvőszervezőt, mert nem akarta kiadni a kezéből az irányítást. Volt egy elképzelése és tudta jól, hogy ha valaki azt bármilyen szinten megvétózza azt ő maga nem viseli majd el. Ez az ő esküvője és nem ad a kéretlen tanàcsokra. Utólag belátva talán nem ártott volna valaki aki kézben tartja az egyre jobban elterjedt káoszt, de Melaniet ismerve ezt se lehetett volna csak úgy közölni vele. Nála a jó szándék nem olyan ami felülírja a saját akaratát, de egy részem reméli, hogy a tervei végül sikeresen alakulnak. Már csak magunk miatt is. A másik pedig még mindig haragot érez iránta a Louise sztori óta. Szerencsétlenségemre Melaniet egyik véleményem sem érdekelné különösen, ezért én sem töltök el több időt azzal, hogy az igazamat bizonygassam. Főleg nem úgy, hogy Cassie számára legalább hasznosnak bizonyulhatok, aki eddig is nagyszerű partnerként volt jelen a hirtelen közbejött szerepekben. A feladatok kiosztásàt rábízom és csak azokat vállalom be amiket biztosnak is érzek. Nem vagyok elveszve a konyhàba, de közel sem tartok azon a szinten, mint ő. Inkább vagyok az a kategória, aki szívesen megfőz bármit és úgy gondolom ehetően is. Eddig nem is érkezett panasz, márpedig Nikki örömmel részesíti előnyben az őszinteséget, ha valami hatást gyakorol a nemtetszésére. Bàr ennyire közlékeny lenne akkor is amikor ki akarom belőle szedni mi bántja őt éppen. Olyankor persze csak úgy kerüli és tereli a témát mintha profi lenne benne.
A magam elé pakolt hozzávalók után Cassie tanácsait hallgatom, melyektől nem is szàndékozom eltérni. Olykor megértésemet kifejezve bólintok egyet, hogy tudassam vele: figyelek rá. De ezen kívül már bele is kezdek az általa felsorolt folyamatokba, hogy ne maradjak le és tudjunk is haladni.
- Köszi, ez hasznos így. - szólalok meg én is hálásabban. - Most hogy így elmondtad részletesebben, nekem sem tűnik lehetetlennek. Meg amúgy is, legalább én is tanulok közben, szóval nekem már most nyerő ez a helyzet, bárhogyan is alakuljon a nap folytatása.  - mosolyodok el emiatt, miközben ő a krémmel kapcsolatos további elképzelésére is kitér.
- Akkor ehhez ragaszkodom én is. - nyugtatom meg afelől, hogy nem fogok itt magánakcióba kezdeni. Ez az ő területe, ami azt jelenti megvannak a szokásai is. Az ilyenektől nagyon nehezen térünk el és ezt tapasztaltam már magamon is. Nem is szeretnék Cassie számára plusz stresszfaktor lenni, mert arra Melanie már maximálisan rájátszott és mellette nem sok hely akad másnak is bekapcsolódni.
- Nagyon jól hangzik! - jegyzem meg amikor elmondja további ötleteit is, mert már a most felsorolt menü minden eleme tetszik. Az összképre úgy gondolom egy szavuk nem lehet majd.
Amíg egymás mellett dolgozunk addig kicsit érdeklődöm felőle is, ha már így összehozott minket ez az esemény. Megmosolyogtat a sztorija és fejben meg is elevenedik előttem egy kis szőke hajú kislány akit kedvesen noszogatnak, hogy rendesen megtanuljon mindent a konyhában. Az én nagyimnak is megvolt ez a tulajdonsága, bár ő inkább később arra tanított hogyan álljak ki magamért másokkal szemben. Anyával viszont sokszor főztünk közösen és a mai napig gondolkozás nélkül kérek tőle tanácsot ha egy receptre van szükségem vagy egy bevált konyhai trükkre. Már egy egész füzetem van tele a tőle megszerzett instrukciókkal amelyekből a nagy része szerencsére már fejből megy.
- Ő tőlük amúgy a legjobb tanulni. Olyanok mint valami két lábon járó lexikon, ha főzésről van szó és tele vannak értékes információkkal. - kezdek bele élénkebben. - Szerintem nála jobbal nem is kezdhetted volna. - folytatom őszintén. Őt elnézve pedig meg is lett ennek az eredménye.
Megfogalmazott visszakérdezése halk nevetésre késztet, àm a válasszal még várok, mert a többiek elvonják a figyelmét, de úgy tűnik még nem kell hirtelenjében magunkhoz kapni mindent, hogy kimeneküljünk a konyhából. Cassie kérdésére viszont már csak azután reagálok amikor megoldódni látszik a probléma.
- Bármennyire is jól esik néha belefojtani magamat az édességbe, nem, nem ez volt az első tervem. Inkább ilyen mellékállás a sütés nekem amely néha közbejön. - vallom be, mert az eredeti terveim után még inkább elkanyarodtam a recepciós és a felszolgáló állás felé. Ez a kettő inkább annak része, hogy legyen valamit az asztalra tenni, de egyik sem foglalja magába az almaimat.
- Mentős akartam lenni, de félbe kellett hagynom az egyetemet és utána jött a sütés mint plusz pénzszerzési lehetőség. Néhány szülinapi zsúr vagy rendezvények ilyenkor befutottak, de sosem gondoltam rá mint elsődleges életcél. - mesélem el neki a múltam egy kisebb darabját. - Ettől még szeretem és az első alkalmakhoz képest ki is kapcsol. - a szavaim közben most a turmix beüzemelésével foglalkozom, hogy az általa elmondottak szerint rakjam össze a krémet. Az állagát mérem fel és az ízét is, de mivel egy kevés só még elfér benne, így egy csipetnyivel azt is hozzàteszem mielőtt véglegesíteném és kitölteném a gépből.
- Próba kóstolás? - nyújtom Cassie felé. - Szerintem benne van minden, de te ismered jobban az ízvilágot. - kérem az ő rábólintását más szavakkal, miközben egy másodpercre az odakinti nyüzsgés elvonja a figyelmemet. A vendégek apránként szàllingóznak be a helyszínre és mikor jöttünk vissza Louisetól akkor azt is kiszúrtam, hogy néhány sós falatot és tányérokat pakoltak ki a fogadásukra. Az én sütijeim egy része hűtős és Melanie kérésére a vacsora közben kerülnek majd kipakolásra.
Nem sokkal később egy férfi érkezik meg - a leendő férj bátyjaként mutatkozik be és Gregorként - és Cassietől érdeklődik arról hogy minden rendben halad vagy szüksége lenne még valamire, én pedig közben elfojtom a mosolyomat, mert Gregor le sem tudja venni a szemeit Cassieről, amit meg is jegyzek miután màr a férfi eltávolodik tőlünk.
- Úgy tűnik az uraság szívesebben beszélt volna veled minden másról, mint az esküvőről. Nem csúsztatta ide a számát véletlenül? - szórakozok vele, miközben felemelek egy-két szalvétát mint aki nagy kutatómunkába van.





mind álarcot viselünk
Antonia Ortiz
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Cassandra & Toni - Wedding madness 71e1b9abf6e8b7ce924635df8a1a20e164ecad25
Cassandra & Toni - Wedding madness 092de00665878a8c97fed1ef7fc69828039bba96
★ kor ★ :
31
★ elõtörténet ★ :
Some of us have to grow up sometimes
★ családi állapot ★ :
Cassandra & Toni - Wedding madness 69313a889a6f7f7ae78807f9f4c4b0ba706c6607
something about you
made me feel a little more alive

and a far less lost
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ idézet ★ :
I'm just a problem that
doesn't wanna be solved
★ foglalkozás ★ :
éjszakai recepciós egy hotelben
★ play by ★ :
Aimee Carrero
★ hozzászólások száma ★ :
100
★ :
Cassandra & Toni - Wedding madness 61156db3e56016c67862aa9f67ab43c22e472d04
TémanyitásRe: Cassandra & Toni - Wedding madness
Cassandra & Toni - Wedding madness EmptyVas. Feb. 25 2024, 11:33
wedding crashers
Antonia
disaster
 
Nem azért szeretek főzni és a konyhán kiteljesedni, mert a hátam közepére sem kívánom az embereket, most mégis soknak érzem az egy légtérre jutó lelkek számát azoknál, akiknek egyébként semmi köze nem lenne a konyhai munkálatokhoz. Én sem száguldok be Melaniet öltöztetni és ha egy mód van rá, akkor minden kifogást megtalálnék arra is, hogy csak ne nekem kelljen őt sminkelni. Ameddig nem hagyom égni a főzőlapot és nem gyújtok fel másokat addig, ameddig minden mással is foglalkoznom kell, addig jó vagyok. Szemem a pályán! Meg máshol is, hacsak az elmúlt perceket vesszük alapul Louise-nál a kinti készülődés folyamatában, de nem kívánok több időt eltölteni vele, mint amennyit nagyon szükséges. Ezért is használjuk ki Tonival a távozás lehetőségét az első adandó alkalommal, akinek dohogva adom tudtára, hogy milyen válogatott büntetési formákat gondolnék ki anélkül, hogy a munkája veszne kárba a sütikkel és a tortával. Mert habár kecsegtető lenne a feszültséget levezetni azzal, hogy a jegyes pár arcába tolom a tejszínhabot és a díszítést, Toninak is idejébe és pénzébe került a desszertek előállítása.
Ahogy visszaérünk a konyhába, rögtön otthon érzem magam ismét, Mike azért még megjelenik mellettünk, hogy helyzetjelentést adjon, mivel is haladtak ameddig mi máshol jártunk. Csendes, nyugodt a hangja most, leginkább azért is, hogy megmutassa, teljes mértékben képes boldogulni az én hozzájárulásom nélkül is, de csak bólintok és jelzem, hogy folytathatja a húsokkal, most már prímán megérkeztünk és nem kell egyedül felügyelnie mindent. Tudom és sejtem, hogy egyébként helytállna ő is, ettől függetlenül ha már itt vagyok-vagyunk, akkor mindenkinek a maga dolgát kellene intéznie. Antoniának felrosolom a lehetőségeket a köretekkel kapcsolatban és a válaszára is bólintok, melengeti a szívem, hogy tud priorizálni.
- Enyém a hagyma - felé pillantok, amikor mesélni kezd és nem is szakítom félbe egészen addig, ameddig be nem fejezi a mondandóját. Értékes információk ezek, amit ha esetleg a jövőben is összeakadnánk, fogok tudni. Ahány ház, annyi szokás - tartja a mondás és pontosan ezért is szólalok meg aztán, hogy egyértelműsítsem, én hogy szoktam elkészíteni ezt. - A zellert darabokra vágva kell megfőzni 2:1 arányban tejszínnel és vízzel. Szerintem az menjen a kuktába tíz percre, az úgy gyorsabb, mintha főzőlapon indítanánk el. Ha puhára főtt, akkor a tusmixgépbe kell mindent beleönteni, ízesíteni, ott mehet bele a kikapart vaníliarúd magja, só és vaj.. ha esetleg túlságosan sűrűnek érzed, akkor vízzel még lehet higítani a pürét menet közben, de nyugodtan kóstold közben és jövök én is. Szeretnénk fehéren tartani a krémet, ezért nem kerül bele zöldfűszer sem, illetve némi fehérbors csak. Egyébként rémesen egyszerű recept, csak valahogy sokan félnek ezekbe belevágni, mert azt hiszik, hogy csak nívós éttermek képesek jól elkészíteni - magyarázom úgy, hogy az ne kioktatásként csapódjon le, pusztán segítségként szánom, mert habár más technikával is elkészíthető, ettől függetlenül az általam képviselt módokat szeretném itt is tökéletesre. Amellett, hogy kedvelem az új módszereket és folyamatos kipróbálásokat, attól még valahogy ha működik egy-egy elkészítési mód, azt szeretem úgy is csinálni, ahogy kell. - Szerintem ez a fajta krém melegen finomabb, karakteresebb és selymesebb is a vaj miatt úgy. Egyébként mindent laktózmentes és növényi alapú hozzávalókkal készítünk, hogy az esetleges intoleranciákat már csírájában is elfojtsuk és így a vegánoknak is kedvezzünk - szerencsére tudok beszélni és még a kezem is jár közben, nemes egyszerűséggel hozzálátok a hagymának. - A borda helyett nekik rókagombát fogunk csinálni még - plusz információ, gondolatban félig már a tálalásnál járok és ha addig nem fut messzire tőlem itt mindenki, akkor boldog és elégedett leszek, mert szeretem, ha az evés a tálalásnál kezdődik: ízlésesen és ínycsiklandóan. A kérdésére elmosolyodom, és ha már a zeller a kuktában készül, addig a fél szemem rajta, hogy a krokettekkel kapcsolatban is tudjak segíteni.
- Az egyik nagyim imádott főzni, úgy mozgott a konyhában, mintha egy helyes kis tündér lenne és a pályafutásom kimerült nála abban, hogy mindenbe belekóstoltam eleinte - elmosolyodom szórakozottan az emléken. - Addig nem kaptam más zöldséget a kezembe, ameddig a krumplit nem tudtam úgy meghámozni késsel, hogy egy csíkban jöjjön le a teljes héja. Nem engedett hámozót, és ha vastagabban hámoztam, akkor kaptam új krumplit, hogy gyakoroljak. Úgyhogy.. úgy nagyjából négy éves korom óta akarom ezt csinálni - pillantok felé büszkén, mert mindent nagyinak köszönhetek. A hagymát nem kavarom, ameddig nem szükséges, de magam elé húzom a mézet és csak utána ízesítek tovább zöldfűszerrel.
- Te mindig is habcsókok és tortakrémek közt képzelted el magad? Vagy esetleg ez olyasmi, ami csak úgy jött és ha éppen eleged van a világból, muffinokba folytod a bánatod? - érdeklődöm, mert minden új izgat és mindent szeretek is informálódni.
- Bassza meg! - Mike így. - Minden okéééééééé - közli fennhangon, de azért a pillantásom arra terelődik, épp látom, ahogy a sütőt nyitja ki, amiből némi füst távozik. - Ura vagyok a helyzetnek! - a konyharuhát veszi le a köténye bújktatásából, azzal legyezgeti a levegőt. Kószán felpillantok a füstjelzőre. Ha az most beindul és mindent eláztat, nagyon pipa leszek.
- Bea, nyiss ablakot! - épp nagy kukaürítésekben van, az előbb csak két sajttal rohangált mérgezett egérként.
- Oké, Főni! - csattog át a lapon a legközelebbi ablak felé, hogy eleget tegyen a kérésemnek. Megforgatom a szemeimet a megszólítására, fél szemem azért Mike-on, de ettől függetlenül nem kezdek pánikolni, úgyhogy maradok a helyemen, Tonira pillantva, mert ha el is kezdte a válaszát, befejezni eddig nem tudta.



we need plan 'b'




storm
She doesn’t just take the road less travelled; she paves it as she braves it, and carves her name into its wet concrete.

Antonia Ortiz imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Cassandra Fletcher
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Cassandra & Toni - Wedding madness 7223c06fc95ca73b99904dcf021b3675565b2eb8
Cassandra & Toni - Wedding madness 0dde0f6bb2793a8185df2e4df20e95e4ce41adb6
★ kor ★ :
32
★ elõtörténet ★ :
a foodie's theory
★ családi állapot ★ :
soon to be married (or not)
★ lakhely ★ :
Dubai → New York (Brooklyn)
★ :
Cassandra & Toni - Wedding madness Ginny-172
★ foglalkozás ★ :
executive souschef
★ play by ★ :
Brianne Howey
★ hozzászólások száma ★ :
34
TémanyitásRe: Cassandra & Toni - Wedding madness
Cassandra & Toni - Wedding madness EmptyKedd Jan. 30 2024, 12:08

cassandra & antonia
Uh-oh, we're in trouble
Védelmemre szóljon, hogy csak néhány kedves kis történetet akartam hallani Melanieról, hisz az elmúlt időszakban velem minden volt csak az nem. És hàt ki lenne màs a legjobb delikvens erre, mint a baràtnője? Szerettem volna egy barátságosabb képet kialakítani annál, mint amely itt keringett róla a fejemben, hisz az egész esküvőre vonatkozó kifogás sem jött be nála, ami enyhíthette volna a véleményemet. Nem ismeretlenek a normálatlan főnökök, hisz Morales díjat nyerne hogyha erre létezne lehetőség, de mégsem akartam a menyasszonyt egy lapra hozni egy ötvenhez közeledő férfivel, de mégis sikerült. Jelenleg az első két helyen megy a versengés közöttük a gondolataimban és egyedül csak az formálja egyik vagy másik irányba az alattuk lévő mérleget amit megtudok róluk. Morales esetében sokszor azt hiszem, hogy már jól ismerem. Az összes rigolyáját, az idegesítő szokásait, az elvetemült ötleteit. Aztán egyszer csak bejön az étkezdébe és újra meglep. Sajnálatomra nem a kellemes módon. Olyan mintha az lenne az életcélja, hogy minket idegileg tönkretegyen és eddig elég jól halad. El tudom képzelni, hogy este csak az hoz nyugodt álmot a szemeire, ha összeírja magának mivel fog minket másnap kikészíteni. Még az a szerencse, hogy főnökként megengedi magának a távolléttel járó luxust, így egy héten 2-3 alkalommal, ha megjelenik. Ez időnként nem esik egybe azokkal a napokkal amikor én ott vagyok, így van hogy hetek telnek el amikor nem látom a képét. Ettől még nem felejtek és nem is fogok. Melanie vele szemben egy majdnem mindennapos tortúra volt az esküvő napjáig amikor is hirtelen abbamaradtak a hívások. Kicsit már hiányoznak is a döntésképtelen percei és a lehetetlen elképzelései amikkel vagy reggelről vagy az éjszaka folyamán üzenetben talált meg. Közben a hirtelen felszínre törő szeparációs szorongásom mellé némi gyanakvás is befurakodott. Mintha a vihar előtti csendet élném vele és a java csak ezután szakad majd a nyakamba. Az ilyen ellentétes vélemények mellett pedig Louise történetei sem igazán segítenek, inkább csak rontanak a megítéléseimen. Magamban veszek is egy a feladásomként funkcionáló sóhajt és nem próbálkozom tovább. Egy idő után nem éri meg.  
Nézzünk szembe a tényekkel: kizárt, hogy engem vesznek majd elő hogyha párkapcsolati tanácsot kell adni másoknak, de a saját tapasztalataimból leszűrve meg tudom fogalmazni mi az amit már én sem viselnék el. Louise rossz élményei ilyenek, amely most tökéletesen elhelyezkedett a megcsalás mellett a saját elvből elutasított szituációs polcomon. Robert előtt sem vágytam arra, hogy valaki földig tiporja az önbecsülésemet a másokba vetett bizalmammal együtt, de az ő esete után számomra ez már egy megbocsáthatatlan indok. Még ha az ő értelmetlen feje sokadik alkalommal is azon a tudati síkon lebegett, hogy nekem bizonyos napokon újrafrissít az agyam és elfelejtem mit tett velem. Nem volt ilyen szerencséje.  
A díszítés után Louiset bátorító szavakkal hagyjuk hátra, amelyek akár cincogásra is hajazhatnának a bennem tomboló és ki nem mondott véleményem mellett. Ennek egy részét azért visszafelé haladva Cassievel meg is osztom.  
- Látom esélyét. – erősítem meg véleményét, de halk nevetésre késztet az ötlete. – Ez is megtenné a hatását és még azt se mondom, hogy nem érdemelnék meg. – értek vele egyet, de most már az esemény során nem csak a menyasszony lesz az aki felé a személyes haragom társul. A konyhában Cassandra van otthon, így az irányításomat teljesen rábízom. Az, hogy otthon vagy az étkezdében elboldogulok egy dolog, de az ilyen nívósabb eseményeken lévő ételek esetében nem mozgok túl otthonosan. A menü felsorolását figyelemmel követem és hümmögök is egyet mellé.  
- Krokettet már készítettem és nem lesz gond a zellerkrémmel sem. – járatom gyorsan körbe a gondolataimat a fejemben lévő tudástáron. – A hagymában viszont nem vagyok biztos. – vallom be, mert az most nem segít, ha játszom itt az eszemet csakhogy jobb színben tűnjek fel előtte. Igazi segítség kell neki, nem olyan akinek csak a szája nagy.  
- Szerintem a krémmel kezdek, hogy legyen ideje a hűtőben is lenni, aztán jöhet a krokett. – a hozzávalókat magam köré pakolom, hogy minden elérhető közelségbe legyen, aztán elemelek egy hagymát onnan, közben pedig Cassie felé intézem szavaimat.  
- Egyszer kóstoltam a zellerkrémet, csak nem ilyen formában. A nevelőapám az aki otthonosabban mozog a konyhában és mindig kipróbál valami újdonságot. Valami összejött neki, de akadtak olyanok is, amire mindannyian azt mondtuk, hogy többet ne. – nevetek fel halkan az emlék hatására. - Ő többször is készített már, de a vanília biztos ad neki egy különlegesebb ízt, így hiszek neked. Vanília rúd amit használsz ehhez vagy másképp szoktad készíteni? - kérdezek rá gyorsan, hogy hű maradjak az ő elképzeléseihez.
- Nem áll szándékomban azért dupla munkát okozni magunknak. – biztatóan csengenek a szavaim, de most élvezem az ittlétet. Sosem volt a főzéssel problémám és szerettem is csinálni. Mindig azt mondom, hogyha valaki hozzájárul, hogy legyen miből akkor én szívesen forgok a konyhában. Ez viszont nincs így, ezért mikor készítek valamit azt úgy csinálom, hogy ne csak egy vacsora erejéig tartson ki. Azt viszont már nem annyira kedveltem, ha valaki segített. A tanácsokat persze elfogadtam és össze is írtam magamnak, de amikor otthon belekezdtem, akkor jobban örültem, ha nem avatkozik bele senki. Vagy csak nagyon minimálisan. Itt és most ez nem annyira zavar, hisz mindenkinek megvan a maga szerepe és területe amely miatt kevésbé érződik káoszosnak a helyzet. Remélem bárkivel is hoz össze a sors nem akar majd romantikus közös főzést, mert akkor nem sokáig fog elviselni.  
- Mindig is tudtad mivel akarsz majd foglalkozni? – érdeklődöm tőle kíváncsian, hisz az eddigi beszélgetéseink nagy része csakis Melanie körül forgott, ami most minden csak nem az a téma amivel szeretnék törődni.





Cassandra Fletcher imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Antonia Ortiz
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Cassandra & Toni - Wedding madness 71e1b9abf6e8b7ce924635df8a1a20e164ecad25
Cassandra & Toni - Wedding madness 092de00665878a8c97fed1ef7fc69828039bba96
★ kor ★ :
31
★ elõtörténet ★ :
Some of us have to grow up sometimes
★ családi állapot ★ :
Cassandra & Toni - Wedding madness 69313a889a6f7f7ae78807f9f4c4b0ba706c6607
something about you
made me feel a little more alive

and a far less lost
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ idézet ★ :
I'm just a problem that
doesn't wanna be solved
★ foglalkozás ★ :
éjszakai recepciós egy hotelben
★ play by ★ :
Aimee Carrero
★ hozzászólások száma ★ :
100
★ :
Cassandra & Toni - Wedding madness 61156db3e56016c67862aa9f67ab43c22e472d04
TémanyitásRe: Cassandra & Toni - Wedding madness
Cassandra & Toni - Wedding madness EmptySzer. Jan. 24 2024, 21:47
wedding crashers
Antonia
disaster
 
A hotel éttermének falain belül játszódó esküvőkre minden alkalommal fel voltam készülve. Időm sem volt arra Dubaiban, hogy azon agyaljak, valójában hibát követtem-e el azzal a bűvös igennel, amit kiböktem a lánykérésre. Leginkább azért tettem mindezt, mert az már Amir másodjára is feltett kérdése volt, első alkalommal nem csak hogy nemleges választ kapott, hanem ott is hagytam a bérelt lakosztályának ocsmányul romantikus, nyálcsöppenős rózsaszirmos be my wife, my princess feliratos tetőteraszán. A város látképe a naplementében egyszerűen szenzációs volt, de az azt körülvevő és abban megfulladó túlzás már kezdett az agyamra menni. Ha őszinte akarok lenni magamhoz, akkor Amirt csak áltatom, soha nem tudnám teljesen megszokni azt a fényűzést, amit ő képvisel. Nem tudnék felhőtlenül boldog lenni abban a luxus semmittevésben, amelyre ő kényszerítene azzal, ha hozzámennék. Nem véletlenül akarok a jövőben sem konyhán maradni és ott dolgozni. Igaz, hogy nem útszéli kis kioszk vagy hotdogos stand, ahol el tudom magam képzelni a jövőben - a múltat alapul véve, de ettől függetlenül dolgozni akarok. Amir a giccset képviseli, míg nekem nem okoz gondot az sem, ha napokig a pizsamámban flangálok az új lakásomban. Ameddig Dubaiban szinte az arany folyik, addig az én ujjaimról a meghámozott zöldségek héja. Most, hogy nem annyira szervezett a konyhai személyzet és bántás nélkül, de mégsem ugyanazokkal az ízekkel dolgozunk, mint amihez hozzá vagyok szokva - az alapanyagokkal karöltve, nem érzem azt, hogy ez kevesebb lenne.
Leszámítva azt az átjáróházat, ami a konyhát uralja. Már-már lassan azon gondolkodom, hogy vörös szőnyeget kellene leterítenem, hátha III. Károly is besétálna elropogtatni egy répadarabot. A konyha bejárata felé is elnézek, mintha tényleg várnám őt, de aztán észbe kapok és visszazökkenek a jelenbe, s mielőtt jobban is belemerülhetnénk Antoniával a munkálatokba, újabb vendégünk akad. Ha még valaki megzavar, esküszöm, hátba szúrom magam. Vagy inkább a másik felet. Mégsem vagyok elutasító, az önjelölt száműzetéses társammal megadjuk magunkat, hogy mindenképpen Louise-nak segíthessünk, mintha értenénk ahhoz is. Mondjuk csak pakolni meg mászkálni kell, úgyhogy teljesen jól abszolválom és nem esek el a saját lábamban sem, nem rúgok fel egy széket sem és egy asztalt se tolok arrébb a csípőmmel, ahogy ficergek és mocorgok. Már haladás ez, én mondom! A brazil szappanoperára hasonlító történet közepén megnyúlik az arcom és igen fontosnak érzem, hogy Louise-tól elfordulva hallgassam végig az egyre inkább ármányhoz, csalárd viszonyhoz hasonlító borzalmat. Én a helyében biztos, hogy megnyúztam volna az ifjú párt. Vagy felgyújtom őket, esetleg éhes disznók elé vetem mindkettőt - a sorrendiség ebben az esetben mindegy, de vagyok annyira tapintatos, hogy az ötleteimet nem osztom meg, mert akkor nem hogy esküvői ebéd nem lesz, de bevételem sem, mert úgy kivágnak innen, mint macskát...
Tonival a girlpower pillanatait éljük és olyan támogatást kap Mrs. Superman, hogy azt tanítani kellene, de aztán úgy döntünk, hogy felvesszük a nyúlcipőt és már ott sem vagyunk a borzalmas interiőr közepette. Ha megkérdeznék, melyik színt gyűlölöm teljes szívemből, most a narancssárgát, a mandarint mondanám.
- Gondolod, hogy Santana megirigyelné ezt az egészet - utalok fojtott hangon a dél-amerikai mivoltára és a gyerekkoromban nagyot menő szappanoperák történetmesélésére. Ujjaimmal a visszafogott menekülésünk közepette halántékomat dörzsölöm, mintha azzal segítenék magamon: kiűzni az elmúlt percek emlékét is az emlékeim közül. Mégis késve harapom el a kitörő nevetésem az ötletére. - Többre mennénk hashajtóval. Ne tedd tönkre a tortád inkább - zsivány mosollyal jegyzem meg, mert ne a torta bánja már a páros baromságait, nem? Louise-nak mára már ott volt Clark, akinek ki kellett volna űznie a nőből a korábbi sértettségét. Igyekszem nem jobban belevonódni az életükbe, mint amennyire szükséges. Megforgatom a szemeimet a megszólításra. Toni még új, ezért nem indítom őt egy fekete ponttal, helyette feljebb húzom az alkaromon a séfkabátom anyagát. - Marha rövidbordához kell még megcsinálnunk a balzsamecet mázas cipollini hagymát, a vaníliás zellerkrémet és a burgonyakrokettet. Minden hozzávaló, ha jól látom, már ide van készítve - nézek végig a pulton, és valóban itt van minden. Belenyúlok az egyik tálba és kiveszek három darabkát, ami nem tökéletes - a héj nem lett róluk eltávolítva. Ahelyett, hogy kérdőrevonnék bárkit is, Tonira mosolyogva felteszek a tűzhelyre egy lábast, két serpenyőt.
- Készítettél már valaha ilyeneket? Vagyis.. tudod, hogy milyen ízük van? - futólag nézek a lányra.. felkészülve arra, hogy kiakasztottam egy kombinációval. - Ne aggódj isteni íze van a zellerkrémnek úgy. Illeni fog az ételhez - nyugtatom meg. - Melyikkel szeretnéd kezdeni? - bármilyen meglepő, multifunkcionális vagyok, tudom egyszerre járatni a számat és mozgatni a kezem, úgyhogy ha az egyiket bevállalja, akkor amellett, hogy elkezdem a másodikat, lépésről lépésre haladunk azzal a fogással, amit bevállalt. Nem fogom kényszeríteni, hogy vért verejtékezve sírva rohanjon el ő is, ezért is vagyok vele sokkal türelmesebb, mert nem tudom, hogy valójában mennyire tud ténylegesen konyhán dolgozni, ahol szólni kell, ha valaki elmegy a másik mögött.
Jó lenne, ha nem döfné le senki itt Tonit, élje túl a konyhai akcióját!
Csak tíz perc csendet és szorgos kezeket szeretnék!
- Nem kell félni.. érzéssel csak - halkan bíztatom őt, ha éppen elbizonytalanodik a mozdulataiban, mégsem veszek át tőle semmit, mert megbízom benne ennyire. Ha leégetné a konyhát, akkor meg már oly mindegy. Nem? - Mindent újra lehet kezdeni. A lényeg, hogy a fűszereket ne égesd le, különben dobhatod ki az egészet - jegyzem meg szórakozottan azt az egy alapszabályt, ami alapján dolgozunk.


we need plan 'b'




storm
She doesn’t just take the road less travelled; she paves it as she braves it, and carves her name into its wet concrete.

Antonia Ortiz imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Cassandra Fletcher
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Cassandra & Toni - Wedding madness 7223c06fc95ca73b99904dcf021b3675565b2eb8
Cassandra & Toni - Wedding madness 0dde0f6bb2793a8185df2e4df20e95e4ce41adb6
★ kor ★ :
32
★ elõtörténet ★ :
a foodie's theory
★ családi állapot ★ :
soon to be married (or not)
★ lakhely ★ :
Dubai → New York (Brooklyn)
★ :
Cassandra & Toni - Wedding madness Ginny-172
★ foglalkozás ★ :
executive souschef
★ play by ★ :
Brianne Howey
★ hozzászólások száma ★ :
34
TémanyitásRe: Cassandra & Toni - Wedding madness
Cassandra & Toni - Wedding madness EmptyPént. Jan. 12 2024, 22:53

cassandra & antonia
Uh-oh, we're in trouble
Mélyen belül mindketten éreztük Cassievel, hogy Melanie hetek óta tartó felvezetése csak a kezdet lesz, de talán reméltük is ennek az ellenkezőjét. Azt hogy mikor elérkezik az esküvő napja akkor a mindenre is kész jövőbeni feleség már csak azon aggódik, hogy épségben elérje az oltárt mindenféle ezerszer àt nem gondolt döntés nélkül. Hogy a célra fog koncentrálni, ami egészen a férjéhez vezeti majd. Hisz abból ítélve mennyire pontos elképzelései voltak, más nem jött le csak az, hogy mindez majd a nagy nap gördülékeny menetének érdekében történik. Ez az elmélet viszont már az ajtón belépve megdől és onnantól kezdve mintha egy káosztól és kétségbeeséstől terhes örvény sodorna el mindenféle kapaszkodó vagy mentőkötél nélkül.  
Sokszor megesik, hogy magam vállalom àt a nem összeszedett személy szerepét. Későn kapcsolok, szétszórt vagyok, de ez leginkább a magànéletem körül szokott megesni. Ott több a kérdőjel, mint a vàlasz melyeket mások minden szívbaj nélkül fel is tesznek.  
Mikor mész férjhez? – Nem tudom, egyszer a nagyon tàvoli jövőben. Ahhoz kellene előtte valakivel kapcsolatba is kerülni, mert mégsem bökhetek rà egy nekem szimpatikus egyénre az utcán majd húzhatom magammal, hogy gyere, most összekötjük az èletünket.
Mikor lesz gyereked? – Magam is az vagyok és ott van nekem Nikki. Persze, nem vér szerint az enyém, de attól még felelősséggel tartozom érte. A jelenlegi életem időigénye mellett pedig a gyerekvállalás gondolatának sincs helye.  
Ilyen kérdések között nincs megfelelő válaszom azon az egyen kívül, hogy senkinek semmi köze hozzá mit kezdek az életemmel. Így ha a rendezett énem kerül előtérbe akkor az csakis a munkámnak köszönhető, semmi másnak. Fura is most ezt a különös higgadtságot érezni amely ott kering bennem miközben az időben elkészült süteményeket figyelem. Valamit kihagytam volna? Kétlem. Annyiszor néztem át a magamnak írt listát, hogy álmomból felriadva is el tudnám mondani és egy betűt nem tévesztenék el. Valószínűleg csak rám telepszik ez a minden oldalról érkező rohanás és aggodalom amelyet hol a smink, hol pedig a díszlet kapcsán kapunk meg. Mégis olyan érzés Cassievel itt állni mintha mi csak a partvonalról figyelnénk, miközben megtesszük a tőlünk telhető legtöbbet. Ha kell tanácsot adunk, ha kell besegítünk. Közben pedig marad egy-két lopott másodpercünk arra is, hogy menekülőutat tervezzünk, ha végül beüt az a baj melynek előszelét időnként magunkon érezzük.
Az ötlete megmosolyogtat, mégpedig nagyon is, de egyet is értek vele, amit hüvelykujjam felé bökésével jelzek, mintha azt akarnám ezzel sugallni: igen, ez lesz az igazi! Miért ne legyünk felkészültek? Hisz ha megtörténik a legrosszabb – és remélem nem – akkor mindenki úgy menti magát ahogy csak tudja. Mi se legyünk ez alól kivételek.
A segítségem felajánlása egyértelmű, hisz van két szabad kezem és annyit már mocorogtam a konyhában, hogy ne legyek túlzottan elveszett. Ezek után a lelkiismeretem elevenen falna fel, ha csak úgy hátradőlnék, mint aki jól végezte dolgát.
- Mindenképp így lesz. – a mosolyom biztatóan mutatkozik meg, hogy éreztessem vele: nem leszek még egy probléma a többi mellett. Àm mielőtt ezt a gyakorlatba àtvezethetnénk, újabb feladatra invitálnak minket. Minden egyes végtelennek tűnő napom így kezdődött. Adott volt egy-kettő nagyobb feladat, aztán bármerre mentem mindig volt még egy, majd még egy és úgy érződött sosem érek majd a végére.
A terem ahova Louise vezet minket nem tűnik annyira kaotikusnak vagy menthetetlennek, mint ahogyan az a nő hangjának reszketéséből kiérződik. Ő is tudja – és amikor csatlakozunk hozzá akkor mi is – hogy elfér némi igazítás rajta, de egyáltalán nem borzasztó ez. Meg is egyezünk abban ki és milyen feladatot csinál és miközben ezzel foglalatoskodunk, Louiset is kifaggatjuk a Melaniehoz fűződő ismeretségéről. A kapott válasz pedig amennyire jól indul, hirtelen olyan hatást kelt, mintha a cipőm megcsúszott volna egy lejtő kezdetén. Csak sodor és sodor, amíg az aljára nem ér. Louise ugyan nem láthatja, de arcomra meglepett kifejezés ül és ha úgy döntök hangot is adok véleményemnek, akkor sem fogom a valós gondolataimat elé tárni. Láttam már annyiféle kapcsolat megoldást és azt is észre vettem, hogy amin mások képesek túl lendülni, az nekem annyira könnyedén már nem megy. De nem vagyunk egyformák – néha határozottan kimondhatom, hogy szerencsére.
- Megérdemlik egymást. – a hangomba kicsit több ellenséges él is költözik, mint ahogyan azt szeretném, bár remélhetőleg nem észrevehetően. Már egy pasi is nehézségeket okoz, de három..? Ezek után azt se tudom Louise hogyan képes ezt még tűrni. Ugyan csak magamban zsörtölődök ezen és lenyelem a kikívánkozó véleményemet, de őszintén sajnálom szegény csajt.
Az elkészülés után Cassandra az aki ellátja biztató szavakkal őt, nekem meg csak az egyetértő bólogatás marad, mint valami jó szárnysegédként. Mit mondhatnék? Még mindig ott van a nyelvem hegyén az a néhány egymást követő kiakadás ami miatt páros lábbal repülnék innen.  
- Sose írd le magad, Louise. Nagyszerű vagy! – szólok még oda kifelé menet, de mihelyst hallótávolsàgon kerülünk, fojtott hangon osztom meg Cassievel véleményemet.
- Ugye nem jól hallottam az előbb..? – persze hogy nem süketültem meg és az értelmezéssel sincs gondom. – Erős késztetést érzek arra, hogy a boldog pár fejét beleverjem az esküvői tortába. – duzzogok tovább, de muszáj ezt most félretennem. – Azért remélhetőleg Louise egyszer rájön majd, hogy ez a helyzet úgy elcseszett ahogy van. – fintorogva jegyzem meg ezt, miközben visszasétálunk a kiindulópontra. A főzés előkészítése majd lenyugtat meg ha veszek két mélyebb lélegzetet is mellé.
- Akkor irányíts főnök, ahol szükséged lenne rám. – mosolygok fel Cassandrara és ha ez megtörténik, akkor a kijelölt helyemre is sétálok, hogy így vegyem fel a lépést a többiekkel.




Cassandra Fletcher imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Antonia Ortiz
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Cassandra & Toni - Wedding madness 71e1b9abf6e8b7ce924635df8a1a20e164ecad25
Cassandra & Toni - Wedding madness 092de00665878a8c97fed1ef7fc69828039bba96
★ kor ★ :
31
★ elõtörténet ★ :
Some of us have to grow up sometimes
★ családi állapot ★ :
Cassandra & Toni - Wedding madness 69313a889a6f7f7ae78807f9f4c4b0ba706c6607
something about you
made me feel a little more alive

and a far less lost
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ idézet ★ :
I'm just a problem that
doesn't wanna be solved
★ foglalkozás ★ :
éjszakai recepciós egy hotelben
★ play by ★ :
Aimee Carrero
★ hozzászólások száma ★ :
100
★ :
Cassandra & Toni - Wedding madness 61156db3e56016c67862aa9f67ab43c22e472d04
TémanyitásRe: Cassandra & Toni - Wedding madness
Cassandra & Toni - Wedding madness EmptyVas. Dec. 31 2023, 11:36
wedding crashers
Antonia
disaster
 
A Ritz-Carlton maga a luxus és a Dubai környezet pedig garancia arra, hogy csak a felső tízezer engedheti meg magának az ottani szertartásokat és az azt követő esküvői ebédeket és vacsorákat. Számos alkalommal volt részünk olyan események lebonyolításában és ha azt mondom, hogy a névvel egy bizonyos színvonalat vagyunk hivatottak képviselni, nem hazudok. Nem vagyok fellengzős, nem érzem magam felsőbbrendűnek és jobbnak másoknál, de igen is megdolgoztam azért, hogy legalább a környezetem elismerje a tudásom, a céljaim, azt is tudják, hogy ambiciózus vagyok, akinek nem elég a középszerű, aki a tökéletességre törekszik a munkájában és nem elégszik meg a nagyon finom volt véleményekkel. Mindez folytonos hajszolásban merül ki, olyan túlórákban, amit én magam vállalok, hogy új technikákat sajátítsak el, hogy olyan receptekkel ismerkedjek meg, amit aztán belecsempészhetek a menükbe a fine dining jelleget megtartva. A saját receptjeim pontos mennyiségekkel nem csak a laptopomon van egy külön mappában és összefűzve vezetve, hanem legalább négy határidő naplót is teleírtam már, mert azok vannak kéznél és talán jobban néznek ki, mintha papírcafatokra és fecnikre írnám az elképzeléseimet.
Ezzel a mentalitással játszadoznak most a konyhában, ahogy mindenki úgy zizeg és mocorog a helyiségben, mintha átjáróház lenne, piaci kofa módjára pedig mindenki kínálja a portékáját és zsarnok módra begyűjti azt, amit kínálnak mások. Nem idegen számomra a konyha és a munka, mégis úgy érzem, hogy néha külső szemmel figyelem az eseményeket, mert nem tehetek mást - úgy őrzöm meg a józanságom, a nyugalmam és úgy nem kezdek el mindenkit helyre tenni. New York lüktetésének vérkeringésébe még csak nem rég csöppentem bele, nem kellene, hogy idegebeteg módjára viselkedjek, mégis muszáj vagyok egy bizonyos határt meghúzni mindenkivel szemben - mert nő vagyok. Mert fiatalabb vagyok, mint a jelenleg a konyhán dolgozó férfiak. Mert számukra idegen országból érkeztem.
- Attól függ. Nem tőled, csak ha éppen Oppenheimereset játszunk és bombát robbantunk, lehet jobban járnánk, ha egy másik asztal alá bújnék, amit odatolhatok a tied mellé. Nem vagyok abban biztos, hogy az idegrendszerem a végére igényelné a teljes szocializációt.. mindenkinek egy asztalt  a bor mellé - javaslom, mert csak ideig-óráig voltam szocializált kedvemben, a magányos pillanatokkal is éppolyan jó barátságot voltam képes ápolni, főleg, ha túlcsordultam idegességgel és feszültséggel, amit itt azt hiszem, még kérnem sem kell, tálcán hozzák elém. Antonia véleményére türelmes pillantással válaszoltam az esküvő kontra ő felvetésben, mert nem vagyok abban biztos, hogy meg kellene osztanom, én pont, hogy menyasszonyként boldogan kellene az esküvőt terveznem, aminek az időpontját még csak ki se tűztük. Amir minden alkalommal elmondja, hogy nem kellene dolgoznom. Ő megadja nekem azt, amire szükségem van, élhetnék luxus feleségként, kaphatnám mindenből a legjobbat tőle, én mégsem arra vágyom, hogy méretes nyakláncokat, csillogó ékszereket és olyan drága táskákat fogjak a kezembe, aminek nem hogy pénzben nem tudnám meghatározni az értékét, de nem is tudnám magam elképzelni ingyenélőként. Az egyik nagymamám a két kezét összetenné azért az életért, a másik egy sodrófával kergetne körbe egész Anglián, ha megtenném.
A javaslatomra elfogadja a lány a köretekkel való törődést, de úgysem hagynám magára, mert van elképzelésem, hogy szeretném azon túl, hogy mit vár el az ifjú pár. Biztos vagyok abban, hogy fordítva is, ha a sütikre kerül a sor, akkor követni fogom Antonia szavait azt illetően, hogy tálaljuk azokat, hogy esztétikusak és képes vagyok követni másokat, nem csak dirigálni tudok.
- Ne aggódj azért, nem fogja a földhöz vagdosni a sütiket Beatrice - nyugtatom meg őt mosolyogva, mert minden konyhán dolgozónak utánanéztem. Tudom, hogy kivel kell dolgoznom, az más kérdés, hogy eddig személyes tapasztalatom nem volt velük. A fiatal lánynak tapasztalatra van szüksége, a lelkesedése már adott, ahogy a kis habcsók szétszórt viselkedésének is. Nem tudtam volna mégsem Beát hibáztatni, mindannyian voltunk kezdők. - A köretnél elmondom és megmutatom majd, hogy hogyan kellene folytatni a folyamatot, ha esetleg bizonytalan lennél a lépésekben, kérdezz és jövök - bátorítom őt, nem fogom magára hagyni. Louise érkezése és dilemmája akaszt meg minket abban, hogy végre nyugodtan tudjunk dolgozni és jobbnak látom, ha csak a menyasszony lesz kiborulva, a dekoratőri munkával megbízott lány pedig csak egy valamire koncentrál - nem a saját hirtelenhalálára. Ezért is hagyjuk magunk mögött a konyhát, megbízva Mike-ot a dirigálásban, amit biztosan élvezni fog. Odakint az ízlésemnek túlságosan is élénk színekkel találkozunk, ezért is szótlanul állok és veszi be a gyomrom a látványt. Megvakarom a halántékom. Ha azt mondanám, hogy szívem szerint felgyújtanám, nem hazudok. A fehér, az elefántcsontszín, a smaragdzöld kombinációja tökéletes, visszafogott és elegáns lenne. Nekem elég lenne.
- Igazad lehet - egyezem bele Antonia ötletébe, és inkább egy kissé távolabb lépve tőlük, akkurátus és gyors mozdulatokkal folytatom a díszítést, hogy mielőbb elhagyhassuk a süllyedő hajót, miközben a lányok beszélgetését és leginkább Toni nyugtató beszélgetéskezdeményét hallgathassam. Louise is végre vesz egy mély levegőt.
- Már óvoda óta. Akkoriban barátnők voltunk és már eleve elrendeltetett volt ez, mert már az édesanyáink is azok voltak, így nem igazán volt lehetőségünk másra - kezd bele, ahogy a dekorációrendezgetésbe is. - Aztán a gimiben kezdett hektikussá válni a kapcsolatunk, három barátomat is elcsalta mellőlem. Az.. egyikük lesz most a.. - akad meg a mozdulatban, megköszörüli a torkát. Aztán inkább pillangóként továbbszáll a következő asztalhoz, kényszeresen igazgatva meg mindent ott. - Szóval.. Troy ő.. az enyém volt - most már én is megállok a mozdulatban és próbálom összetenni a hallottakat. Hogy képes itt és így dolgozni? Valószínűleg az arcvonásaimra kiülhetett a véleményem, mert zavarba jön, babrál. Sokat sejtető pillantással elnézek Toni felé. Dubaiban ezekhez nem volt közöm. Ha jól emlékszem, Angliában sem. - Rég volt, talán igaz sem volt - legyint, mintha nem lett volna ez egy törés mindhármuk viszonyában. Felőlem?!
- Most... most nagyon boldogok - győzködne minket, de leginkább saját magát, azt hiszem. A hetedik asztalnál járok, felszedem a hulladékot a padlóról is, helyére tolom a székeket és Antonia korábbi ötletéhez híven a virágok maradékát igyekszem a lehető legízlésesebben a székre is tűzni - nézzen már ki valahogy, nem igaz? Még mindig felgyújtanám az egész termet. Túl csicsás, túl amerikai. Csodálkozom, hogy nem kértek banán splitet desszertnek vagy hashbrownt köretnek.. Leütöm, ha ez lesz a következő kívánsága és akkor a hordónyi borba fojtom magam, esküszöm. Felmondok, ha ez megvalósulna. (Nincs is munkám.)
- Szerintem nagyszerű munkát végzel - mosolyodom el, ahogy az utolsó simításokat is elvégezve összedörzsölöm a kezeim, mintegy jelezve, én itt végeztem. - Melanie biztosan meg fogja köszönni azt, amit értük teszel - bíztam ebben. Egyébként is Loiuse párja most Clark, aki minden bizonnyal értékeli a lányt. Jobban, mint Melanie jövendőbelije. Ha Toni is végzett a maga díszítésével, akkor bevárom őt. És ha már én vezetem a konyhát, akkor ideje könnyes búcsút vennünk. - Ha nem haragszol, mi visszamennénk a konyhába. Még nem vagyunk készen mindennel és hamarosan itt lesz a vendégsereg. Ha megfogadsz egy tanácsot, szerintem dobj be egy felest - hamis pillantást vetve rá mosolyodtam el. Ha nem viszi túlzásba a bevitt alkoholt, ellazul.
- Oké. Aha, ez egy jó ötlet. Van valami javaslat, hogy mivel kezdjek? - érdeklődik. Miért érzem úgy, hogy jobb lenne őt lekötözni egy székhez itt?
- Tequila - csak nem jöhetek neki az absinthe-tal. Nem a detoxikálóba küldeném. Egy lépést hátrálok, jelezve, hogy felvenném a nyúlcíipőt. A második lépéssel hátrafelé már azt jelzem, nagyon nem itt a helyem.




we need plan 'b'




storm
She doesn’t just take the road less travelled; she paves it as she braves it, and carves her name into its wet concrete.

Antonia Ortiz imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Cassandra Fletcher
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Cassandra & Toni - Wedding madness 7223c06fc95ca73b99904dcf021b3675565b2eb8
Cassandra & Toni - Wedding madness 0dde0f6bb2793a8185df2e4df20e95e4ce41adb6
★ kor ★ :
32
★ elõtörténet ★ :
a foodie's theory
★ családi állapot ★ :
soon to be married (or not)
★ lakhely ★ :
Dubai → New York (Brooklyn)
★ :
Cassandra & Toni - Wedding madness Ginny-172
★ foglalkozás ★ :
executive souschef
★ play by ★ :
Brianne Howey
★ hozzászólások száma ★ :
34
TémanyitásRe: Cassandra & Toni - Wedding madness
Cassandra & Toni - Wedding madness EmptyKedd Nov. 21 2023, 14:38

cassandra & antonia
Uh-oh, we're in trouble
Már a felvezetése az eseménynek is egy káosznak tűnt, így nem kellene meglepőnek lennie azoknak a bökkenőknek amik a ceremónia kezdete előtt találják meg Melaniet. A sminkes csak egy a sok közül és bár az időnk vészesen fogyatkozik, de a problémáról úgy hírlik az ilyenkor halmozottan szakad az arra érdemes nyakába. Valahol sajnálom is őt. Annyira tökéletesnek akart mindent és most minden percben valami elromlik, elszakad, eltörik. Mi nem lennénk nagy segítségek mellette, hiszen annyira nem ismerjük őt, de bárki is a bizalmasa remélhetőleg tartja annyira benne a lelket, hogy Melanie ne omoljon össze teljesen.
Mi Cassandraval az oldalvonalról nézzük ennek folyamatát, közben pedig azon vagyunk, hogy legalább a nekünk szánt területen ne legyen gond. A sütemények eddig sérülés nélkül beértek és ha még akad egy-két nehezebb pillanat is, de Cassie szavaiból ítélve ő képes arra, hogy helyre rázza a csapatot. Az én idegeim sem az igaziak. Valószínűleg nem én vagyok most a teljes béke és nyugalom, csak valami ahhoz hasonló pajzs mögé bújtam, mely felszínesen ugyan, de véd a teljes összeomlástól. Tényleg jól esne elveszni valahol az erdő mélyén vagy bárhol máshol ahol kevesebb ember vesz körül. Vagy egyáltalán egy sem. De ennek még várnia kell, mert a jelenlegi esemény pont nem az ahol az ember lánya egyedül lehet.
- A bor is használható és könnyebben is beszerezhető. – egyetértően bólintok. – Talán később egy üveggel be is bújok az asztal alá és ki nem mozdulok onnan amíg helyre nem áll bennem minden. Csatlakozol? – mosolygok jókedvűen érdeklődésem közben. Ott aztán senki nem keresne és találna meg egy kis ideig.
- Nézzük a jó oldalát. Legalább a férj biztos pont az egészben. A többi csak átmeneti. – tekintek körbe. – Nem mintha én ne lennék ilyen helyzetben döntésképtelen vagy kérdőjelezném meg amire korábban rábólintottam. Persze nem ennyiszer. – vallom be ezt csak a magamról alkotott sejtéseim szerint. A valóságban a közelében sem vagyok az esküvőnek. Inkább minden évben egyre távolodunk csak egymástól, könnyes búcsút véve és integetve.
- Jöhetnek. – bólintok rá egyből és halk kuncogással reagálom le Cassie szavait. – Nem tudnék együtt élni azzal a tudattal, hogy miattam állnak bosszút rajtad. Szóval a köretek nagyszerűek és kevésbé veszélyesek. – magamat és őt is megerősítem a hangomból csendülő teljes bizonyossággal, mielőtt az az ellenkezőjévé alakulna át.
- Tudod most hogy mondod, azt hiszem szakítok rá időt és magam megyek majd ki. – gondolkozok el ezen és némi aggodalom is költözik a szavaim mögé. Nem kockáztatom meg és ha még Beatrice le is ejtené őket, akkor se őt terhelje a felelősség. Az én feladatom volt, így én is felelek azért, hogy minden rendben legyen vele. És ahogyan azt mondani szokás: jobb félni, mint megijedni.
A konyhai munkának még úgy tűnik várnia kell, mert újabb tanácstalanul elveszett lélekkel lesz dolgunk. Én enyhén félrebiccentett fejjel próbálok hirtelen a színek különböző árnyalatainak szakértője lenni, de az alapoknál már jó régen megálltam. Louisenak azonban ez nem elég. Nem fogja őt nyugalommal eltölteni, hogy én nem gyakoroltam be mára az egész színskálát csak azért, hogy két lábon járó tudástár legyek az ilyen helyzetekre. És ugyan válasszal méltatom őt, melyet a saját meglátásom formál, de ezután mindenki más is így tesz. Ezek után nem lepődök meg azon, hogy a lány arcára írt kezdetleges pánik végül uralma alá vette vonásait.
Cassie igyekszik közben megmenteni Louise tropára vágott idegeit melyek bármelyik pillanatban a padlóra küldik szegényt. Nem tudom Melanie mivel bízta meg őt még pluszban vagy azt, hogy ezen a napon kívül egy 10-es skálán mennyire csapja ki az elviselhetetlen-mérőt, de az biztos, hogy most retteg a véleményétől. Legszívesebben kiszöktetném őt a hátsó ajtón, hogy addig rohanjon amíg Vanessa nyomába nem ér. Mindig is mondtam, hogy a középpontba lenni nem szerencsés és ezek után csak még annyira tartom magamat ehhez a véleményemhez.
Már éppen egy kifogás formálódik a fejemben miért nem tarthatunk most vele, de végül sosem kerül kimondásra. Normális esetben az igazság is elég lenne, de azon már rég túl vagyunk.
- Mehetünk. – egyezek bele én is, majd a terembe érve egyből körülnézek hol érzékeli ő az állítólagos probléma jelenlétét.
- Mitől tartasz? Szerintem szépen alakul. – fordulok Louise felé, majd a kezében szorongatott díszekre téved a tekintetem. – Ezt itt szépen most elkérem és felrakom őket. – óvatosan emelem el tőle nehogy eluralkodjon rajta a pánik, majd egyből meg is köszönöm.  
- Egyezzünk meg valamiben. Ha nem pityeregsz tovább, akkor segítünk az asztaloknál, viszont utána nekünk vissza kell mennünk. – a szemkontaktust felvéve a lánnyal osztom meg vele gondolataimat, mire egy bólintást kapok cserébe. Ez is már valami.
A sarokban lévő üres asztalon most narancs – vagy tudja az ég milyen – színű virágok sorakoznak amelyek újra érdeklődésre sarkallnak. – A virágokat középre akartad a vázába? – kérdezek rá.
- Eredetileg oldalra, de annyira nem tetszett úgy. – gondolkozik el.
- A közép nem rossz és ha marad belőle akkor esetleg tűzhetnénk még a szék támlájára is belőle. Mit gondoltok? – vezetem fel ötletemet, közben pedig egy széket is hozok be kintről, hogy fel tudjam rakni a már kész díszeket.  
- Hidd el Louise, Melaniet nem fogják érdekelni a díszek ha már vége az esküvőnek. Csak a férjével lesz elfoglalva. – mosolyodok el ezen.  
- Régóta ismeritek egymást? – kérdezek rá, de közben haladok is, hogy minél előbb a konyhába tudjunk átmenni.




Cassandra Fletcher imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Antonia Ortiz
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Cassandra & Toni - Wedding madness 71e1b9abf6e8b7ce924635df8a1a20e164ecad25
Cassandra & Toni - Wedding madness 092de00665878a8c97fed1ef7fc69828039bba96
★ kor ★ :
31
★ elõtörténet ★ :
Some of us have to grow up sometimes
★ családi állapot ★ :
Cassandra & Toni - Wedding madness 69313a889a6f7f7ae78807f9f4c4b0ba706c6607
something about you
made me feel a little more alive

and a far less lost
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ idézet ★ :
I'm just a problem that
doesn't wanna be solved
★ foglalkozás ★ :
éjszakai recepciós egy hotelben
★ play by ★ :
Aimee Carrero
★ hozzászólások száma ★ :
100
★ :
Cassandra & Toni - Wedding madness 61156db3e56016c67862aa9f67ab43c22e472d04
TémanyitásRe: Cassandra & Toni - Wedding madness
Cassandra & Toni - Wedding madness EmptyVas. Nov. 19 2023, 18:26
wedding crashers
Antonia
disaster
 
Ez is csak ugyanolyan nap, mint a többi a konyhán. Nyugtatom magam, holott abszolút nem a megszokott közegem vesz körül, hacsak nem a konyhát tekintjük annak és végre dolgozom. Részben élvezem csak az érkezésemet követő szabadságomat, mert így legalább van időm a városban körbenézni, felfedezni mindent, ami nekem új, de a helyieknek a mindennapok részei és hadd mondjam el, minden napomat új lehetőségként élem meg, amit az új albérletben a dobozok pakolása, az újrarendezgetés tölt ki és az, hogy még egyszer felkeressem a Ritz-Carltont, hogy miért is nem kerestek még: tán el is felejtettek? Igyekszem nem keseregni a lehetőség kiaknázatlansága végett és pontosan azért is vállalok be ilyen munkákat, mint ez az esküvő. Lehetőség, tapasztalat, új ismertségek, mindenből csak tanulok és pozitívan fogok végül kijönni, mégis egy kanál vízben képes lennék megfojtani bárkit, ha még egyszer nekiáll és áthúzza a menüt. Persze, megtenném, bármikor képes lennék újratervezni, de azt nem mondnaám, hogy ezután nem esne jól legalább egy pohár bor az este lezárásaként - azután, hogy mindenki túléli az esküvőt és nem jön elő egy újabb étellargia véletlenül.
Antonia érkezése utáni apró diskurzus igyekszik a feszültségünket kissé lenyugtatni, és esküszöm, nem akarok felnevetni, mégis egy halk kacajt harapok el, ahogy a levendulamezőt említi. Egy pillanatra átfut az agyamon, hogy elkottyantsam, azt tudtommal csak a franciáknál találni extra nagy mennyiségben, New York másról híres, mégsem teszem. Leginkább azért, mert itt én vagyok újonc és valószínűleg nem a velem szemben álló.
- Én inkább szavazok egy pohár borra - addig töltve azt meg újra, ameddig egy üvegnyi nedű el nem fogy. Természetesen. A kávé ötletet elutasítja a lány, amire csak bólintok. A sokból és a jóból is megárt a sok, lehet nekem sem kellene egy ideig a koffeinnel kezet fognom. A sminkes problémára ráncolom a szemöldökeimet, mert rég hatalmas probléma lehet, ha a konyhai személszetet is betámadják ezzel a kérdéssel: mert 1. mi is csak a személyzet részei vagyunk, általában észre sem vesznek 2. a frász kerülget, hogy mindenki az én konyhámon át közlekedik, mintha piactér lenne. Ha elcsúszik nekem itt valaki, betöri a fejét, megrepeszti a bordáját, ha magába állítja a kést bárki is.. felgyújtja magát, akkor mérges leszek. Meg mindjárt rosszul is, ahogy a sebbel-lobbal közlekedő nőt nézem és a konyha burkolatán az esetleges foltokat és ételmaradékokat. Hatalmasat fújok, ameddig Mike szórakoztatja a nagyérdeműt, de ahelyett, hogy a viccen nevetnék, a bárdtól megszabaduló és röppályán mozgó zöldséget figyelem hitetlenül. Most néztem körbe!
- Azért az esküvő napján érdemes lenne tudni, mit is szeretnénk igazán - megköszörülöm a torkom. Én tudtam, hogy mit szeretnék majd a nagy napon? A francokat! Ha akarnám tényleg és úgy igazán az esküvőt, nem menekültem volna a világ túloldalára az igen kimondása elől. Mert az egy dolog, hogy tudom, mit szeretnék viselni, mégis megakadt a pillantásom az esküvői kiállításon, ezernyi menü, a hajamat illetően is vannak elképzeléseim és tudom, hogy kit szeretnék felkérni, hogy főzzön. Tudom, hogy miben tudnék engedni Amirnak és azzal is tisztában vagyok, hogy ő milyen tradíciókat szeretne meghonosítani a közös életünkben - már az kiborít, ha arra gondolok, ő mindent megadhatna és kitartottá válnék úgy. Nem akarok! - És maximum csak a vis major esetekre kellene akkor reagálni, nem mindent megváltoztatni - nevezzen bárki régimódinak, szerettem tervezni, előre tekinteni, mindent is megtervezni, ami nem a konyhai mindennapokat illette, de tudom, nem vagyunk ugyanolyanok, Melanie pedig ha minden igaz, épp most okád valahol tüzet sárkányként - csak ne a konyhámban! Toni ajánlatát azt hiszem, butaság lenne elutasítani, de azért most sem hazudtolom meg magam, a szám be nem áll, ahogy folytatom a gondolatmenetem, aztán bólintok kedélyesen.
- Hmm köretek? Ha a húsoktól elveszem a fiúkat, fej nélkül fogok hazamenni, vagyis magam előtt focizgatnék vele és annak meg úgy semmi hasznát veszem. Bosszants fel egy nőt.. ugyanaz, mintha egy férfi bajszát a konyhában húzogatnád.. a-a - tagadólag rázom meg a fejem, isten őrizz, hogy bárkivel is összerúgjuk itt a port. - Ha azt szeretnéd, hogy Beatrice leejtse a dobozaid - teszem fel a kezeim a levegőbe, mintegy jelezve, hogy háborús övezet következik, ha valóban rá akarja bízni ezt. Nincs gond a lánnyal, azon túl, hogy túlságosan mindent egyszerre szeretne és mindent a legjobban - a túlzott akarás lesz a veszte egyszer még. Épp indulnék el, hogy beavathassam Tonit is a konyha rejtelmeibe, amikor frászt kapok az újabb nem ideillő ember megjelenésére. Gondterhelten terheslélegzek egyszer, kézfejemmel végigsimítva a homlokomon, mintha smirgli volna a kezem. Mindjárt rosszul leszek! Mégis türelmes mosollyal az arcomon nézem és hallgatom végig a dilemmát, amire néhányan ugyanúgy közelebb lépnek.
- A konyha világítása nem ugyanolyan, mint a másik teremé vagy a szabadban, odakint - kezdek bele, miközben a színeket próbálom belőni és azt, hogy azok tekintetében mennyire is vagyok férfi. Jöhetnék az árnyalatok megkülönböztetésével és mondhatnám, hogy ez csak narancs, de akkor biztos, hogy valamelyik dísszel fojtana meg Louise - mert ez a neve a lánynak. Csak azért tudom, mert Clark a férje, mintha valami elfuserált Superman adaptációban lennének. És nem elég, hogy ők a megtestesült cosplay-esek, még Tinderen is hozta őket a nem éppen vak szerencse. Clark volt ráfüggve erre az egész DC-világra. - Antoniának szerintem igaza van - toldottam ennyit csak hozzá, hogy ne csak mi kerüljünk az idegösszeomlás szélére, hanem mindenki más is. Úgy tűnt, mintha épp egy háborúba meneteltünk volna.
- Szerintem ez narancssárga - köszi, Mike.
- Nem, dehogyis! - sétált be mindenki elé Beatrice, a hápogásának már nyoma sem volt, helyette a tökéletes cicaszem tusvonalat figyeltem. Mikor volt ideje rá? - Inkább currynek mondanám, egy kis kurkumával keverve - biccent is rá a saját igazára, amire hümmögések érkeznek, amire felkapom a fejem. De legalább konyhában maradtunk!
- Melanie meg fog ölni! - ejti le a vállait Louise, s mielőtt még én is pánikolni kezdenék, összecsapom a kezeim ismételten, amire nem csak Louise, de Mike is megrezzen, utóbbi morogva visszalép a munkálataihoz. Ellépek az egyik szekrényhez, hogy egy kötényt vegyek ki belőle Toninak, és ha nem ellenkezik, akkor rásegítve azt meg is kötöm a derekánál azt úgy, hogy bármikor el tudja oldani a masnit aztán, Louise végig minket figyel.
- Szerintem nem lesz időd újakat csinálni, és hidd el, hogy kisebb gondja is nagyobb lesz annál, mintsem Melanie a torkodnak ugorjon, hogy két árnyalattal világosabbak a színek, mint amit kért volna. A teremben rengeteg lámpa lesz, ami másképp szórja a fényt - a hangom nyugodt, a mosolyom pedig türelmes. Mintha csak egy gyerekkel beszélnék.
- Kijöttök megnézni, ami már megvan belőle? Nem szeretnék úgy járni, mint Vanessa. Utálok sírni és fogok, ha nem jöttök ki. Kérlek?! - már szinte könyörög, hatalmas szemekkel szuggerálja Tonit és engem is. Nincs erre időnk!
- Persze, megnézzük - pont a dekoratív terembe vagyok való ebben a szerelésben. Csak addig ne gyújtsák fel a konyhámat! - Mike, pár perc és jövünk vissza. Addig haladjatok, kérlek. És ne változtassatok semmin - a mosolyom az ételeknek szól és nem neki, de ő ezt nem tudja, vigyorogva bólint, mert végre főnökké válhat.
- Szuper! Segítsetek kérlek akkor másban is majd. Az asztaldíszeknél is segítetek, hogy sok-e az, amit akar Melanie, vagy sem? Tudjátok, azt is mandarinos stílusban akarja és most már kicsit úgy érzem, hogy helyettesíthetném sütőtökkel is, ha már azt a színt szeretné - magyarázza nagy beleéléssel, miközben lendületes léptekkel igyekszik kifelé, folyton hátranézve, hogy a kiskutya énjét követjük-e. Úgy érzem, hogy épp a Pokolba készülünk Tonival.




we need plan 'b'




storm
She doesn’t just take the road less travelled; she paves it as she braves it, and carves her name into its wet concrete.

Antonia Ortiz imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Cassandra Fletcher
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Cassandra & Toni - Wedding madness 7223c06fc95ca73b99904dcf021b3675565b2eb8
Cassandra & Toni - Wedding madness 0dde0f6bb2793a8185df2e4df20e95e4ce41adb6
★ kor ★ :
32
★ elõtörténet ★ :
a foodie's theory
★ családi állapot ★ :
soon to be married (or not)
★ lakhely ★ :
Dubai → New York (Brooklyn)
★ :
Cassandra & Toni - Wedding madness Ginny-172
★ foglalkozás ★ :
executive souschef
★ play by ★ :
Brianne Howey
★ hozzászólások száma ★ :
34
TémanyitásRe: Cassandra & Toni - Wedding madness
Cassandra & Toni - Wedding madness EmptySzomb. Nov. 11 2023, 00:56

cassandra & antonia
Uh-oh, we're in trouble
Miközben két idegösszeomlás-két sütikészítés arányban dolgoztam akaratlanul is magával ragadott az esküvő hangulata és felmerült bennem a kérdés: én is olyan leszek mint Melanie?  
Bennem nem voltak előre megálmodott momentumok gyerekként, mint ahogyan az sokaknál megesik. Én az vagyok aki még most sem tudja elképzelni milyen lenne oltár elé állni valakivel. A szingliségem pedig tökéletes emlékeztető arra, hogy az ilyen ábrándozásokat még egy kis időre hanyagolhatom. Mégsem megy. És minél több időt töltök el ezekkel a gondolatokkal annál jobban terjedt el bennem a félelmetes felismerés, hogy több a közös vonásunk Melanieval, ha a nagy napra gondolunk. A tervezés részét teljesen megértem ahogyan azt is, hogy mindent tökéletesnek akar látni. Talán én is így lennék. Belemennék minden részletbe, hisz nem vagyok éppen egy spontán alkat. Na persze nem ennyire kukacoskodóan, mint ahogyan ő teszi, csak meglennének az elképzeléseim az egészséges határon belül. Az biztos, hogy nem tudnék valakivel csak úgy megszökni vagy egyik pillanatról a másikra megházasodni. Ahhoz azt hiszem egy kicsit jobban élvezem az életemben lévő rendszerességet.
Az esküvő elérkeztével viszont minden eddigi közösnek vélt tulajdonságunk elmélete megdőlni látszik. Egyik segítség rohan a másik után és a kibontakozni készülő káosz szele szinte majdnem visszalök a bejárattól. Bárki is van most Melanie közelében, eléggé sajnálom és egyáltalán nem irigylem őket. Még szerencse, hogy Cassandraval némiképp elkerülhetjük ezeket, aki egy kellemes része a jelenleg zajló eseményeknek. Nem kétlem, hogy neki is hasonlóan ezer verzióval kellett foglalkoznia, így jól esik, ha valaki megérti a halkan kimondott szenvedésemet.  
- A többi úgy tűnik együttműködik. – mosolyodok el, de azért nyugodtabb vagyok, hogy kikerülnek a dobozok a kezemből. Ha innentől kezdve valami baleset történik velük akkor elég szemtanú igazolhatja az ártatlanságomat.
- Köztünk szólva az elmúlt időszakban annyi nem szép jelző hagyta el a számat, hogy muszáj volt egy kulturált gyűjtőszót találnom helyettük. – vallom be cinkosan. – Ha ennek vége kifekszek egy levendula mezőre, hátha az kiűzi belőlem ezt a sok negatívumot. – folytatom rövid nevetést hallatva. Nem vagyok egy idegroncs fajta, tényleg nem. Sokat gyakoroltam, hogy féken tartsam a nagy számat – nem mindig megy – és a türelemmel is kezdünk egy térfélre sodródni. De amikor egyszerre támad a sok kiakasztó impulzus akkor én is egyre távolabb kerülök a bennem lakozó úri hölgytől.  
- Ráér. Majd ha esetleg útba esik akkor lecsapok rá. – kedves a hangom válaszom közben. Már így is van bennem egy-két bögrével, azzal meg majd valahogy kihúzom.
A sminkes probléma úgy tűnik csak még nagyobbra növekedett és bármilyen segítséget elfogad. Nagy erőfeszítésembe telik nem elröhögni magamat a paradicsomszószos ajánlaton. Egy megoldásnak az is működik és még mindig jobban járna, mint amit én alkotnék neki.
- Melaniet ismerve őket sem kímélhette. – fintorgok. – Vajon létezik olyan aki pontosan tudná mit akar? –  gondolkozok el ezen, de innen nézve a nemleges válasz felé hajlok. Melanie valószínűleg azon az úton indult el, hogy a tökéleteset keresi amit sosem fog megtalálni, így marad a bosszankodás ahelyett, hogy örülne amiért férjhez megy.  
Ajánlatom úgy tűnik nem vész kárba, de mielőtt bármit is mondhatnék előtte végighallgatom Cassiet.
- Jobb lenne az ilyet tényleg elkerülni. – együttérzően elmosolyodok. Persze érthetően mindenkin nagy a nyomás, de a hibák csak még nagyobb csúszást eredményeznek ami már eddig is olyan, mintha egy lavina kellős közepén állnánk.  
- Túlzottan bonyolult fogásokat nem tudok, de feltalálom magamat. Hol lenne szükséged rám? – kérdezek vissza hisz ő tudja melyik folyamat halad döcögősebben és igényelne plusz segítséget.  
- Egy-két doboz maradt még kint, azon kívül nem hiszem, hogy tudok mást tenni velük. De akkor cserélhetünk Beatrice-el és ha nem olyan vészes a sérülése akkor behozhatná őket, én meg addig megyek a helyére. – mesélem el neki az ötletemet. – Hátha egy kicsit lehiggadna a pakolás közben. – nézek fel Cassiere tanácstalanul, hisz a végső döntés az ő kezében van.  
- Szerintetek ez kajszibarack vagy mandarin színű? – egy újabb lány a csapatból sétál hozzánk díszekkel a kezében és némi kétségbeeséssel a hangjában. Ránézésre viszont aligha tudnám pontosan megmondani, hogy a szélcsengőre hajazó díszek milyen színben pompáznak.  
- Barack?! – kérdezek rá bizonytalanul. – Milyennek kellene lennie? – újra megnézi a díszeket, aztán minket.
- Mandarin. Újra kell kezdenem.. – esik pánikba.
- Ha engem kérdezel Melanie sem tudja majd őket megkülönböztetni. – próbálom megnyugtatni mielőtt rosszul lesz a sok beszívott festéktől, majd Cassiere nézek fel hátha okosabb tanáccsal szolgál neki, ha az enyém nem győzné meg.




Cassandra Fletcher imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Antonia Ortiz
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Cassandra & Toni - Wedding madness 71e1b9abf6e8b7ce924635df8a1a20e164ecad25
Cassandra & Toni - Wedding madness 092de00665878a8c97fed1ef7fc69828039bba96
★ kor ★ :
31
★ elõtörténet ★ :
Some of us have to grow up sometimes
★ családi állapot ★ :
Cassandra & Toni - Wedding madness 69313a889a6f7f7ae78807f9f4c4b0ba706c6607
something about you
made me feel a little more alive

and a far less lost
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ idézet ★ :
I'm just a problem that
doesn't wanna be solved
★ foglalkozás ★ :
éjszakai recepciós egy hotelben
★ play by ★ :
Aimee Carrero
★ hozzászólások száma ★ :
100
★ :
Cassandra & Toni - Wedding madness 61156db3e56016c67862aa9f67ab43c22e472d04
TémanyitásRe: Cassandra & Toni - Wedding madness
Cassandra & Toni - Wedding madness EmptyVas. Nov. 05 2023, 17:09
wedding crashers
Antonia
disaster
 
Ha érdekelnének a konyhán kívüli részletek, akkor nem a személyzet tagja és felelőse lennék, hanem az esküvőszervező, aki a nap minden szakában idegeskedő párokat, ventilláló örömanyákat és a pénz miatt szájukat húzó apákat hallgatja. Minden bizonnyal abban a szakmában kevésbé aludnék jól és még stresszesebb életem lenne - így hálát adok azért a munkáért, amit azóta imádok, hogy a nagyi berángatott négy éves koromban először a konyhába azzal a felszólítással, hogy márpedig segítek neki, különben elporolja a fenekem. Apa fénykép formájában bizonyítani is tudja az esetet, hogy az angol piskótát vágom ki kerek fém formával, de tudom, hogy valahol arról is készült kép, hogy a mama fakanállal a kezében kergetett meg a lakásban, mert eloroztam a sütis tálat és beledugva a fejemet nyaltam ki a maradékot. Sosem szerette ezt a szalmonellára hivatkozva, én pedig azóta is nagy kedvelője vagyok a maradékok eltüntetésének, ha egymagam vagyok, nem pedig a munkahelyemen. Ennek ellenére Melanie és az édesanyja agymenései a munkámra kihatással vannak kezdve azzal, hogy túl a negyedik körön talán már nem akartak változtatni a menün, de fel vagyok arra is készülve, hogy utolsó pillanatban húzzak ki valamit, ha az nem úgy sikerül, mint ahogy én azt kitálalnám. Sosem dolgoztam még az itteni személyzettel, de tapasztalatból tudom, hogy nem feltétlenül az iskolák mutatják azt, ki mennyire tud főzni. Itt nem a luxust kell megmutatnunk, de az biztos, hogy idegösszeomlást fogok kapni, ha a tálalás nem úgy alakul, ahogy én azt elképzelem és megmutatom. Nem kellett sok idő, hogy rájöjjek, ki kicsit problémásabb, kire mit bízhatok rá és ó, már akkor volt egyfajta megérzésem Beatrice ügyetlenkedésével kapcsolatban, hogy belépett a konyhába. Mégis lelkesebb, mint sokan, s annál fiatalabb is - nagyon nagy túlzással akár a lányom is lehetne a tizennyolc éves fejével. Az őt érő kisebb zűrt elhárítva siettem ki az étlappal a kötényemen, hogy megnézzem, hogyan alakul az Antonia-projekt.
- Csak a legfelső? - kérdezem mosolyogva, ami végül Mabel kezébe kerül - Óvatosan vidd be kérlek és tedd be egyelőre a menta Frigidaire legfelső polcára. Szabad teljesen. - jelzem az amerikai hűtőmárka nevével, hova is kell pakolnia. Mabel bólint megindulva a konyha felé, és csak hogy könnyítsek Antonia terhein, egy újabb doboztól szabadítom meg és veszem a kezembe azt a pincér után lépve, de nem vagyok annyira látványosan kíváncsi, hogy megnézzem, tényleg Galileit játszottak a kocsiban csúszva az egyik oldal irányába, de a lány megfogalmazása megmosolyogtat. Akkor is, amikor valahol egy újabb edény csörömpölésének hangja zavarja meg a főzés folyamatát. Ne csapkodd már, nem ősemberek vagyunk! Az istenért, nem tudtok figyelni?
- Hmm.. te így hívod a kiállhatatlan nőket? Motiválóak? - hitetlenül elnevetem magam, de persze ilyet nem mondunk, ha tőle jön az esküvő után a fizetés. Hirtelen emelem a kezem, hogy a szám elé pakoljam a mutatóujjam, mintegy jelezve, hogy éppen titkot árulok el, cinkos mosollyal az arcomon pillantok Antonia felé, csak hogy felnevessek a kávés megjegyzésére. - Valahol szerintem van még pár korty jéghideg kávé. Ha gondolod.. - nézek körbe, hogy ráleljek a kancsóra, de nem igazán járok sikerrel. Ha más nem, főzünk egy újabb adagot, rajtam ne múljék. A felajánlásra a csípőmre pakoltam a kezeimet, tüzetesebben megnézve magamnak a lányt is, de nem vizsgáztatnám, egyszerűen csak azon gondolkodom, hogy hol is tudna besegíteni anélkül, hogy kikérdezném, milyen szakkifejezéseket ismer a konyhában. Mert maradjunk annyiban, hogy mindnek megvan a francia neve is, de egyébként konyhanyelven is - höhö - meg lehet fogalmazni mindent, egyszerűen.
- Paradicsomszósszal jó lesz a smink? - Mike ajánlja fel, bárddal a kezében, amiről a jelentkező mozdulata miatt egy padlizsánszelet lerepül. Fáradtan sóhajtok, és mielőtt bárki jelentkezne besegíteni a sminkelésben, megköszörülöm a torkom. Még csak az hiányozna, hogy valaki órákra eltűnjön a konyháról, de nem kell attól tartanunk, hogy Mike bohócra sminkelne bárkit is, mert szemfényvesztésként elveszítjük a nőt.
- Ilyenre lenne jó a próbasmink.. az esküvői haj próba, a menü ezredik változata helyett. - nyúzottan kedélyes hanggal osztom meg a gondolatom. - Miket szeretsz készíteni a konyhában? Csak mert lehet, hogy igénybe venném a két kezed, Beatrice az előbb leégette nem csak az ujját, de a kézfejét is egy kicsit. Nem kell hívnunk mentőt hozzá, mert nem annyira vészes, de kicsit tartok tőle, hogy ma még beleállít valakibe egy fakanalat, vagy felgyűjtja a konyhát egy serpenyővel. - halkabb vagyok, mert nem azért jönne jól Antonia segítsége, mert nem bírnánk el, de babonásabb vagyok az átlagnál. Még szerencse, hogy nem péntek 13-án rendezik az esküvőt.
- De csak azután, hogy a sütiket rendben találod. Nem szeretnélek elvonni attól, amiért megfizetnek. A kávém meg bármilyen finom is lehet, nem kárpótol pénzügyileg. - mosolyogva vonom meg a vállam, hogy felkutassam a kávéfőző kancsóját, mert egy csésze nekem sem esne rosszul. - Én tudok segíteni a sütikkel?





we need plan 'b'




storm
She doesn’t just take the road less travelled; she paves it as she braves it, and carves her name into its wet concrete.

Antonia Ortiz imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Cassandra Fletcher
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Cassandra & Toni - Wedding madness 7223c06fc95ca73b99904dcf021b3675565b2eb8
Cassandra & Toni - Wedding madness 0dde0f6bb2793a8185df2e4df20e95e4ce41adb6
★ kor ★ :
32
★ elõtörténet ★ :
a foodie's theory
★ családi állapot ★ :
soon to be married (or not)
★ lakhely ★ :
Dubai → New York (Brooklyn)
★ :
Cassandra & Toni - Wedding madness Ginny-172
★ foglalkozás ★ :
executive souschef
★ play by ★ :
Brianne Howey
★ hozzászólások száma ★ :
34
TémanyitásRe: Cassandra & Toni - Wedding madness
Cassandra & Toni - Wedding madness EmptySzer. Okt. 25 2023, 23:03

cassandra & antonia
Uh-oh, we're in trouble
Nem idegenek számomra a találgatós emberek, hisz a hotelben és az étkezdèben is bőven összeakadok velük. Megtanultam már, hogy mindenre is tudnak panaszkodni, így egy idő után lerázom magamról a hangosabb beszédet vagy a nem odaillő jelzőket. Általánosságban nézve ezeknél az eseteknél nem konkrétan rajtam múlik csak minden, de egy esküvő azért egészen más. Főleg ha te vagy a desszert felelős és az elmúlt években a zsűrid maximum három vagy négy személyre korlátozódott, akik akkor sem fognak rossz véleménnyel illetni, ha a kinézet nem tökéletes. Nekik az íz a fontos nem a külcsín. Melanie viszont nemhogy elnyomja magában az őszinte véleményét, de még a nyakamat is kitekeri, ha valami miattam félresiklik. Amúgy egészen szimpatikus amíg nem emlegeted neki az esküvő szót vagy a szótár úgy 90%-át, amit összeköthet vele, mert onnantól mozivetítésre kapcsol az agya és semmi sem lesz jó, semmi sem tökéletes, ő meg azt mondogatja, hogy tuti diliházba fog kerülni. Ne aggódj Melanie, az esküvő végére én is! Lehet még szobaszomszédok is leszünk, aztán elkopogjuk egymásnak a közös falon át a ki nem mondott sérelmeinket.  
Nikki boldogan nyújtott társaságot a készülődés folyamatában és mielőtt még elindult a programjára. Ez kicsit rendbe szedte az idegrendszeremet és segített összpontosítani ahogyan elregéltem neki Melanie mit kért és én hogyan is fogom teljesíteni. Rosszabb lett volna, ha egyedül vagyok itt, hisz félő olyan szitokszavakat mormogtam volna itt magamnak amitől a felső szomszédunk az ölembe szakad a plafonommal együtt. A sok változtatás után már nem tudom hányadik listát dobtam a kukába és írtam helyette másikat. Ennek hátránya, hogy mire az egyiket megjegyeztem már jött a következő és az egész keveredett a fejemben. A nagy csend viszont már mámoritó, hisz azt jelenti Melaniet végre utolérték a sütikkel kapcsolatos elvárásai. Így is szorított az idő, de ő tett róla, hogy az egész egy maratonfutás legyen, ahol nem tévedhetsz és nincs újrakezdésre sem lehetőséged.  
Indulás előtt ötvenszer nézem át a sütikkel megpakolt dobozokat, hogy semmit se hagyjak hátra, útközben pedig az életemnél jobban is ügyelek rájuk. Innentől viszont bármilyen problémát is észlel, az már nem az én saram.  
Melanie barátnője higgadtabbnak tűnik nálam, amely az előbbi jelenetet látva egészen nagy szó. Talán ő Livia lehet. Luna tartott egy gyors összefoglalót a baráti társaságról - kit kerüljek el, kivel legyek jóban - és ha emlékezetem nem csal akkor Livia az utóbbi kategóriát erősítette. Melanievel régóta tart az ismeretségük, így nem csoda ha képes a leendő feleség kiakadásait helyén kezelni. Livia mellett még szóba került Tamara, Beth, Vicky és Mandy. Luna szerint Beth az aki mindenben egyetért Melanieval. Vicky a kritikus, Mandy pedig a behódoló. Ő bármit megtenne, hogy ne essen ki Melanie kegyei közül. Nem tudom melyik Bajos csajok univerzum ez és nem is akarom. Meghúzódok, elvegyülök és akkor nem lesz gond.  
A nagy egyensúlyozás egy ismerős hanggal társul, én meg fél pillanatra kukkantok csak ki a dobozok mögül, hogy ne sodorjam el Cassandrat.  
- Szia. - élénkül fel a hangom a nő láttán. - Ha megszabadítasz a legfelső doboztól azt megköszönöm. - meg is állok emiatt, aztán már a lépteim is biztosabbak lesznek amint lekerül az az egy. - Hiába igazítottam el mindet a kocsinál, de határozottan éreztem, hogy minden lépésemnél egyre jobban csúszik oldalra. - sóhajtva szabadítom fel a kezeimet és egyúttal magamat is. - Mindegyik szerencsére túlélte. Tudod, vagy ők vagy én. Melanie azért motiváló tud lenni, ha akar. - még egyszer körülnézek, hogy mindent sikerült behoznom, aztán Cassie felé nézek. - Mint akinek jól esne egy intravénásan beadott kávé. - mosolyogva válaszolok. - Te? A csapattal minden oké? Ha kell egy plusz segítség akkor én is itt vagyok. - ajánlom fel, mert nem kétlem, hogy Mel az ő idegein is kötéltáncot járt a menüt illetően. Bár Cassie tapasztaltabb ezen a téren és biztosan került már ezelőtt számtalan ehhez hasonló helyzetbe, így hátha ő jobban viseli ezt a folyamatos elégedetlenkedést. - Előbb az egyik barátnője kísért be és azt mondta majd egyeztet még velünk. - osztom meg vele, de a közelben zajló jelenet felkelti a figyelmemet és egyben el is tereli arról, hogy pontosan mi olyan sürgős ami megbeszélést kíván.  
- Valaki tud egy normális sminket csinálni? Mert az a nyomorult Vanessa lelépett.. - egy Liviáéhoz hasonló ruhás nő érdeklődik, de mintha meg se akarná várni a választ úgy rohan át a termek között.  
- Az előbb zavarta ki a sminkesét, mert másképp sikerült neki mint ahogy elképzelte. - bővítem ki az információt igénylő hézagokat amikor a nő már nincs a közelünkben.




Cassandra Fletcher imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Antonia Ortiz
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Cassandra & Toni - Wedding madness 71e1b9abf6e8b7ce924635df8a1a20e164ecad25
Cassandra & Toni - Wedding madness 092de00665878a8c97fed1ef7fc69828039bba96
★ kor ★ :
31
★ elõtörténet ★ :
Some of us have to grow up sometimes
★ családi állapot ★ :
Cassandra & Toni - Wedding madness 69313a889a6f7f7ae78807f9f4c4b0ba706c6607
something about you
made me feel a little more alive

and a far less lost
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ idézet ★ :
I'm just a problem that
doesn't wanna be solved
★ foglalkozás ★ :
éjszakai recepciós egy hotelben
★ play by ★ :
Aimee Carrero
★ hozzászólások száma ★ :
100
★ :
Cassandra & Toni - Wedding madness 61156db3e56016c67862aa9f67ab43c22e472d04
TémanyitásRe: Cassandra & Toni - Wedding madness
Cassandra & Toni - Wedding madness EmptyKedd Okt. 24 2023, 15:03
wedding crashers
Antonia
disaster
 
A megértő mosolyom nem túl őszinte, inkább a fogyatkozó türelmemet hivatott jelezni, mégsem vágok Rose szavaiba, ahogy a munkámról bicskanyitogató stílusban nyilatkozik. Három nappal az esküvő előtt még egy utolsó kóstolásra bejelentkezett Melanieval, hogy biztosan minden rendben menjen. A száz fős esküvőn majd pont velük van időm foglalkozni, amikor a menü két választható előételből, három főételből és további három különböző konyha ízeit felsorakoztató állófogadásos ételből állt. Már azt is elég körülményes volt nekik kiválasztani, hogy mindenki egyetértsen az esküvői menüvel kapcsolatban. Két stroke-ot, négy üveg bort és napi egy tortaszeletet igényelt az, hogy ezt az egész folyamatot nyugodtan asszisztáljam végig a telefonhívásokat és utolsó pillanatos módosításokat, mert valahogy mindig kiderült egy-egy újabb részlet, amire ők nem voltak felkészülve.
- Túl kevés benne a bors és túlságosan érezni benne a citromhéjat. Olaszországban nem ilyen volt az íze, Cassandra!- Rose éppen a cacio e pepe risottot tömi a szájába, már a hatodik kanálnál tart. Az első hármat nyammogva, élvezettel teli hanghatásokkal kísérve.
- Előfordulhat. Még tíz évvel ezelőtt voltam ott, azóta lehet, hogy megváltoztak a szokások és az előírások éttermi szinten. - reagálom le csendesen momzillát, Melanie az anyját meghallva csípőre pakolja mindkét kezét és úgy méreget, mintha nem tudnék főzni. Fel is háborodhatnék, de kell a munka és annak ellenére, hogy csak ismerős ismerősének az ismerőse vagyok, kell a pénz is itt, New Yorkban, az új élet reményében érkezve a városba. Szemrebbenés nélkül kértem kéthavi Dubai-i fizetésemet az esküvői menü elkészítéséért és a munkálatok felügyeletéért, ők pedig alkudozás nélkül megadták azt. Innentől kezdve azt gondolom, lett némi beleszólási alapom - terelve őket a jó irányba. Mert nem, nem fogok ketchupöt az asztalra pakolni és ha majonézt akartak volna, kiszúrom a szemüket tartárral és házi majonézzel. Minőséget szerettek volna, tőlem azt is fognak kapni - és pont. Nem hozhatok szégyent sem magamra, sem az ex felettesemre, mert a kritikák és a hírek olyan gyorsan terjednek, hogy le sem teszem az albérletben a fenekem az esküvő után, a főnököm már tudni fogja, mit rontottam el.
- Mi minden évben megyünk. Tavaly Cinque Terre volt, idén pedig tervezzük még az Amalfi partot és Capri szigetét. Majd ott eszünk megint igazi cacio e pepet. - bólintok. Nekem nem kell elmennem addig, hogy képes legyek ilyeneket is enni. Rám nem főz senki és ha egyedül hagynak a konyhában, órákig képes vagyok elmerülni a részletekben, az sem érdekel, ha a ház többi része ég - nálam legyen pedáns rend és folyton motoszkáló dolgos kezek. - Nem lehetne ehelyett kecskesajtos bárány füge dzsemmel? - néz Rose Melaniera, én pedig a hátam mögé húzva a konyharuhát igyekszem nem megfojtani az anyagot vagy Rose fejét annak helyére képzelni.
- Nem is tudom, anya. - még egyet tekerek a konyharuhán. Fél órányi kritika után megkapom az utat és sikerül lebeszélnem őket a cseréről - az intoleranciák miatt és az alapanyag büdzséje végett. Annak ellenére, hogy inkább a luxus felé tendál az esküvő jellege, low budgetre törekednek a lehető legnagyobb bevétel mellett, mert hát vannak elvárásaik - minden vendégtől remélik, hogy a minimum összeget megkapják és nem csak az esküvőre fordított összeg jön vissza, hanem annál sokkal több is.


- Forró! Forró, forró, forró, bassza meg! - Beatrice hangos szitkozódása tölti meg a teret és az edény a tűzhelyre visszaesésének zaja. A lány a kezét rázva köröz úgy a konyhán, mintha attól bármi is megoldódna, és nem csak Mike, de Jen is felé siet, ezzel veszélyezettve az éppen készülő ételeket, hogy le fogják égetni és mindent kezdhetnénk elölről.
- Mindenki vissza a helyére, srácok! - emelem meg a hangom, a tenyereimet összecsapva a levegőben, és amikor rám néznek, hessegető mozdulatokkal is rásegítek a szavaimra. Kétkedő pillantást vetnek rám, de morogva visszalépnek, én pedig Bea után, elkapva a csuklóját a mosogató felé igyekszem, megnyitva a csapot a kezét a folyó víz alá húzom.
- Mit kértem tőletek ma?
- Hogy ne kapkodjunk.
- És még?
- Nincs átkozódás és ronda beszéd.
- Igen. És te mit csináltál?
- Kapkodtam és szitkozódtam. - pillanatnyi szünet. - Elnézést, Miss Fletcher. - kér bocsánatot, torkát köszörüli, de a pillantásom a bőrére vetül. Nem égette meg nagyon - szerencsére, mert egy ember elvesztése ebben a szűk konyhában is elég nagy veszteség lenne.
- Cassie. Csak simán Cassie, Beatrice. Ha valamit nem értesz, szólj és megmutatom. Ha valahova kell segítség, szólj és megoldjuk. Nem kell mindent egyedül intézned, az egyelőre az én dolgom. Még. - mosolyodom el, a hanglejtésemből is kihallhatja, hogy ezzel nem a pozíciómat akarom megerősíteni a szemében, egyszerűen csak az én dolgom idegeskedni. Neki csak főznie kell és kérdeznie. Mike jelenik meg mellettem, megkocogtatva a vállamat, jelezve, hogy a sütik is megérkeztek, de már ott sincs, mielőtt megint a helyére küldeném. Csak azután hagyom magára Beatricet, hogy kinyilvánítja, megmarad. A kezemet törlöm a felvett fekete kötényem anyagába - már úgyis mindegy neki, a paradicsomszósz és a liszt foltok látványa impresszionista festmény lenyomataként jelenik meg rajtam. Először a dobozt látom meg, aztán az azzal egyensúlyozó lányt, elé sietve mosolyodom el immár nyugodt kifejezéssel. Eddig sem voltam ideges!
- Szia Antonia! Átvegyem? Nem nehéz? - nem mintha vaskosabb ember volnék nála, de sosem vagyok rest segítséget nyújtani. - Minden rendben ment az úton? Nem sérültek a sütik? - átveszem, ha odaadja és átadom Mabelnek, az épp arra járó pingvinruhás pincérnek, ha több dobozért is kell menni - talán addig sem gyújtják fel a konyhámat. - Hogy vagy?


we need plan 'b'




storm
She doesn’t just take the road less travelled; she paves it as she braves it, and carves her name into its wet concrete.

Antonia Ortiz imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Cassandra Fletcher
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Cassandra & Toni - Wedding madness 7223c06fc95ca73b99904dcf021b3675565b2eb8
Cassandra & Toni - Wedding madness 0dde0f6bb2793a8185df2e4df20e95e4ce41adb6
★ kor ★ :
32
★ elõtörténet ★ :
a foodie's theory
★ családi állapot ★ :
soon to be married (or not)
★ lakhely ★ :
Dubai → New York (Brooklyn)
★ :
Cassandra & Toni - Wedding madness Ginny-172
★ foglalkozás ★ :
executive souschef
★ play by ★ :
Brianne Howey
★ hozzászólások száma ★ :
34
TémanyitásCassandra & Toni - Wedding madness
Cassandra & Toni - Wedding madness EmptyHétf. Okt. 23 2023, 20:24

cassandra & antonia
Uh-oh, we're in trouble
Nata elköltözése után kerestem a lehetőségeimet a munkák terén. Az egyetemnek lőttek, így a mentős karrierről szóló álmaimat muszáj volt bedobozolnom egy reménytelibb időszakra, hogy helyette a valósággal foglalkozzam amely másodpercek alatt szakadt a nyakamba. Nevelő szüleim ajándéka még ott csücsült a kártyámon, mint egy folyamatosan fogyatkozó vésztartalék és gondatlanság lett volna a részemről csak ebbe az egybe kapaszkodni. Jött a tervezési fázis meg egy lakótárs keresése. Az utóbbi összejött, az előbbinek pedig a sütés is az egyik szerves része volt. Kiderült, hogy egyes étkezdék szívesen veszik a színes cupcake-k látványát, ha a végén maguk is részesednek belőle. Egy lehetőségnek jó volt - valahonnan mégiscsak el kell indulni - aztán időközönként egy-két születésnapra szánt torta is becsúszott. Egy állandó munka mellett mellékesként nagy segítségként működtek a cukrászattal elütött perceim, melyek aztán később a háttérbe szorultak az étkezdében és a hotelben betöltött szerepem miatt. Most viszont Luna az aki már a műszakunk kezdete óta rágja a fülemet egy esküvővel. Bevallom nyomorult fáradtnak érzem magamat és az itt-ott eltévedt szabadnapjaimat otthoni teendőkkel vagy Nikkivel tölteném. A legutóbbi kórházba tett látogatásunk után nem jó hírekkel jöttünk ki. Stacey állapota rosszabbodott és bár az orvosok pozitívumokat is mondtak emellett, de mintha az agyam kizárta volna ezeket - ahogyan Nikkinek is. Azóta újra zárkózottabban viselkedik és ha még nem is ellenem szól a hangulatában beállt változás, de én élem meg a következményeit.  
- Na, döntöttél? - Luna mellém szegődik és úgy szorongatja a telefonját mintha csak az én válaszomra lenne szüksége ahhoz, hogy újra használni tudja azt.  
- Mikor is lenne?  
- Két hét múlva. Egy Cassandra nevű csajjal kellene összeegyeztetni a menüt. - a pulton igazgatja el a só és cukortartót, hogy a munka látszatát keltse.  
- Az ilyeneket nem előbb szokták lebeszélni? - gyanakvóan méregetem őt mire gyorsan a telefonja képernyőjébe bújik. - Mit nem mondasz el? - egy kezem a csípőmre lendül és egyáltalán nem boldog az arckifejezésem amivel őt mérem fel.  
- Az ara..ő mondjuk úgy eléggé válogatós. - vallja be lassan taglalva a szavait. Kezemmel intek, hogy most már aztán végképp ne kíméljen a folytatással. A levegőt kipréseli vörösre festett ajkai közül és a kötényébe csúsztatja a telefont. - Antonia, ne csináld már! Rendben van a csaj, csak ez a nagy napja és megvannak a határozott elképzelései. Nem ő tehet arról, hogy végül kihátrálnak tőle. - vonogatja meg a vállát.
- Gondolom nem véletlenül. - sóhajtva fordulok vissza a pulthoz és részemről félig már lezártnak érzem a beszélgetést. Hogyan tudnék pont én megfelelni a se eleje, se vége kikötéseknek, ha nálam már ezerszer jobbak is visszatáncoltak?
- Jól megfizetné. - közelíti meg más oldalról Luna, hisz tudja hogy engem se vet fel a pénz. Az éppen érkező vendégekre téved a tekintetem, de közben elmerengek ezen. Ahogy szokás mondani: a plusz az mindig plusz. Márpedig jól jönne és ha nagyon akarnám akkor bele tudnám sűríteni is az időmbe. Viszont aggasztanak az új információk, nem is kicsit, de úgy vagyok vele, hogy végső esetben majd engem is kikosaraz. A nem létező vendégkörbe amellyel rendelkezem pedig úgysem rondít bele egy negatív vélemény. Megvárom amíg a vendégek elhelyezkednek az egyik üres bokszban mielőtt sóhajtva egyet Luna felé fordulhatnék.
- Add át neki, hogy vállalom. De te fizeted utána a terápiás költségeimet! - szedem elő a jegyzetfüzetemet és tollamat, majd megindulok a bokszok irányába.
- Imádlak Tonton! Ha kell még a kezedet is fogom az üléseken. - szól utánam lelkesen, de egyelőre még nem tudom az örömét átérezni, mert fogalmam sincs, hogy ezúttal mibe kevertem bele magamat.  

Az esküvő napja rettentő gyorsan érkezik el. Melanie kívánságlistája hosszú volt és sokszor a döntésképtelensége sem segített. Amennyiszer csak lehetőségem úgy engedte egyeztetettem vele, de Luna nem hazudott arról, hogy nem egyszerű eset. Végül aztán a huszadik verzió után egyet sikerült kiválasztani, én meg már mindenhez is imádkoztam, hogy maradjon is ez így.
Nikki az esemény idejére az osztálytársánál alszik és úgy tűnt, hogy a hirtelen ottalvós buli ötlete végre lelkesíti is őt. Ezt jó jelnek vettem és nem is akartam abba belegondolni, hogy ez rosszul is elsülhet.  
A kocsimba pakolok be mindent és még időben indulok - a megbeszéltek előtt egy órával. Melanie kinyírna, ha késnék és Cassandraval is muszáj még beszélnem a menüt illetően. Bevallom, hogy miután kiderült a kiléte csak még apróbbra zsugorodtam össze és nem értettem mit keresek én ebbe a körbe, de Melanie még nem rúgott ki, így ez csak jelent valamit.  Az első doboz sütivel egyensúlyozok a díszített bejárat felé, de majdnem elsodor a kifelé siető és egész paprikás hangulatban lévő csaj akit nem sokra rá egy másik követ.  
- Vanessa, gyere vissza. Melanie nem úgy gondolta. - könyörög az utóbbi én meg gyorsan beosonok az ajtón mielőtt Vanessa sorsára juthatnék.
Melanie egyik barátnője igazít végül útba, de aggodalommal tekint a korábbi távozók után.
- Minden rendben velük? - kíváncsiskodom óvatosan.
- Ahamm..csak Mel sminkje jobban sikerült a próbán és nem jól fogadta. - próbálja mosollyal lerázni a fennforgást én meg úgy döntök nem megyek bele még jobban. - Arra az asztalra pakolhatsz mindent. Cassandra is mindjárt itt lesz, aztán utána még beszélünk. - mosolyog, majd végül magamra hagy. Ja, azt hiszem nem vagyok nyugodtabb még most sem.  




Cassandra Fletcher imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Antonia Ortiz
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Cassandra & Toni - Wedding madness 71e1b9abf6e8b7ce924635df8a1a20e164ecad25
Cassandra & Toni - Wedding madness 092de00665878a8c97fed1ef7fc69828039bba96
★ kor ★ :
31
★ elõtörténet ★ :
Some of us have to grow up sometimes
★ családi állapot ★ :
Cassandra & Toni - Wedding madness 69313a889a6f7f7ae78807f9f4c4b0ba706c6607
something about you
made me feel a little more alive

and a far less lost
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ idézet ★ :
I'm just a problem that
doesn't wanna be solved
★ foglalkozás ★ :
éjszakai recepciós egy hotelben
★ play by ★ :
Aimee Carrero
★ hozzászólások száma ★ :
100
★ :
Cassandra & Toni - Wedding madness 61156db3e56016c67862aa9f67ab43c22e472d04
TémanyitásRe: Cassandra & Toni - Wedding madness
Cassandra & Toni - Wedding madness Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Cassandra & Toni - Wedding madness
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Cassandra Fletcher
» Cassandra Weiser
» You and me || The Wedding
» karaoke night with a new friend - Cassandra & Hope
» Max & Tansy • the wedding night

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: New York :: Manhattan-
Ugrás: