New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Horatio R. Sinclair
tollából
Ma 22:14-kor
Tyra Greene
tollából
Ma 22:10-kor
Lambert Schultz
tollából
Ma 22:04-kor
Evangeline Ward
tollából
Ma 21:46-kor
Evangeline Ward
tollából
Ma 21:44-kor
Diana Armenis
tollából
Ma 21:23-kor
Alastair Carver
tollából
Ma 21:22-kor
Yasemin Miray Arslan
tollából
Ma 21:22-kor
Marcos Diego Garrido
tollából
Ma 21:01-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
28
29
Összesen
230
219

It's time to stop | Grace & Qadir
TémanyitásRe: It's time to stop | Grace & Qadir
It's time to stop | Grace & Qadir EmptyHétf. Ápr. 29 2024, 18:15
"There is no greater thrill than the hunt; but the most dangerous game is the one where the hunter becomes the hunted."

Egy teljesen átlagos nap.
Gondolom ezt még az előtt, hogy hazaérve, a kilincsre fognék és lenyomnám azt. Okom sem lett volna másképp gondolni, hacsak nem számítsuk a Jack-el való találkozást, amit ezúttal az otthonomban szerveztünk le. Nem az első alkalom, hogy beszélek vele... De nem is az utolsó. Gondoltam én naivan. Aztán mikor nem hallom Lucy lihegését az ajtóban, aki szerintem már mérföldekről ki tudja szagolni, hogy jövök, már kezd gyanús lenni a dolog. Nem gondolok még semmire, de elfog egyfajta rossz érzés. Az a fajta érzés amit a gyomrodban érzel, mielőtt a vesztedbe sétálnál. Az ajtót kinyitva hamar rájövök, hogy ez így nagyon is helyes megfogalmazás. A lakáskulcs szinte pillanatok alatt csusszan ki az ujjaim közül. Mégsem foglalkozom vele, sokkal fontosabbnak tartom, hogy szemügyre vegyem a férfit, aki minden bizonnyal rám várt és annak csatlósait, akik pedig finoman tudtomra adják, hogy nincs menekvés. Basszus!
Először nem igazán tudok mire gondolni, vagyis tudok, de... Nem tudom. Nem hittem volna, hogy ebben a szituációban fogom magam találni, pedig igazán számíthattam volna rá. A tűzzel játszottam, még ha névtelenül is, de sejthettem volna, hogy apám nem hülye és előbb vagy utóbb rám is talál. Miután a munkahelyemre rátalált, már nem lehetett nehéz a többire is rájönnie. Mégis ezek az emberek itt sokkal veszélyesebbnek tűnnek. Magam sem tudom, hogy azért mert apámtól soha sem féltem, még ha nem is tökéletes, de tudtam, hogy nem bántana, míg a szobában lévő embereket nem ismerem. És bár sejtem, hogy mit akarnak, mégsem tudom, hogy ennek mi lesz a végkifejletje. Nem viszonozom a köszönését, ami talán már sugallhatja neki, hogy makacs vagyok. Lassú és kimért lépésekkel indulok meg a számomra előkészített szék felé, ekkor látom meg Lucy-t aki gyanúsan nyugodtan fekszik a férfi lábánál. - Mit csináltak vele? - Bököm oda a kérdést, elég egyértelmű, hogy a kutyára célzom, és bár a hanglejtésem nem túl kedves, mégis az aggodalom kihallatszik belőle, mert jól tudom, hogy ez nem a normális viselkedés nála. Ilyenkor már az egekben van, nem csak a hazaértem miatt, de már a vacsiért is.
- Erre tényleg szükség volt? - Célzom most a rendetlenségre, amit a lakásomban műveltek. Ténylegesen úgy fest a hely, mintha egy háborús övezetbe léptem volna be. A széken helyet foglalva, gyanútlanul a szék mellé helyezem a táskámat, amit bár legszívesebben magamhoz ölelnék, hiszen olyan bizonyítékok vannak benne, amiket körülnézve a szobában, már talán kerestek is. Ám jól tudom, hogyha magamhoz ölelem azt, kizárólag felhívnám rá a figyelmet, éppen ezért döntök úgy, hogy megpróbálok a lehető legnormálisabb módon reagálni. Aztán a szavai hallatán mégis összeszűkülnek a szemeim. - Bizonyára? - Bizonyára... Ez valószínűleg egy hozzá hasonló embernél rosszat jelent. Vajon én leszek a következő? - Tényleg ennyire megijedt az öreg? - Teszem fel végül az első kérdésem. Magam sem tudom, hogy miként álljak hozzájuk. - Mégis csak a csatlósait küldte rám. Ő maga már nem merné idetolni a képét, inkább a kutyákkal intézi el a piszkos ügyeket. Tipikus. - Eresztek el egy grimaszt, de mégis állom a tekintetét, ezzel is éreztetve vele, hogy nem félek tőle. Nem most estem már le arról a fáról, és szerencsére jó messzire is estem, szóval szarok rá. Ha meg akar ölni akkor is megteszi ha udvariaskodom itt. Nem fogom senki hátsóját fényezni. - Szóval mit csináltak Jack-el? Ő nem csinált semmit... csak a munkáját végezte. - Félve kérdezek erre rá, hiszen nagyon nem akarom hallani, hogy miattam halt volna meg. Harcolok apám ellen, ám mégsem szeretném, hogy mások élete száradjon a lelkemen, még ha nem is a kezemen. Arra meg már végképp nem akarok rákérdezni, hogy velem mi a tervük. Még akkor sem ha tudom, hogy az öreg nem akarna holtan látni. Talán rám ijeszteni? Hazavinni? Nem tudom melyik a rosszabb.
Qadir & Grace
BEE

mind álarcot viselünk
Grace O'Connell
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
It's time to stop | Grace & Qadir F71051a0ba358e378e842c97b8394eb020963352
It's time to stop | Grace & Qadir Tumblr_inline_p7gh0zo1gw1rb8bsp_250
★ kor ★ :
38
★ elõtörténet ★ :
Be someone's rainbow today.
★ családi állapot ★ :
Divorced
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
It's time to stop | Grace & Qadir Tumblr_inline_p7gh11veyI1rb8bsp_250
★ idézet ★ :
“Life is like a river.
It flows, sometimes slowly,
sometimes swiftly,
but always forward.”
★ foglalkozás ★ :
Nurse
★ play by ★ :
Scarlett Johansson
★ hozzászólások száma ★ :
8
★ :
It's time to stop | Grace & Qadir Tumblr_inline_p7gh12xnmp1rb8bsp_250
TémanyitásIt's time to stop | Grace & Qadir
It's time to stop | Grace & Qadir EmptySzomb. Ápr. 27 2024, 20:16

If you play with me, I will play with you too
why are you naive, girl? why are you playing with fire?
A zárban éles hanggal feszül egy fémdarab, a két férfi közel ötven másodperce feszegeti az ajtót az egyre erősebbé váló kutyaugatásban és már épp azon agyalnak, hogy egyszerűen kifúrják a zárat, mikor végre kinyílik az ajtó. A rajtuk lévő teherből részben fellélegezve lépnek be és néznek körbe, kamerák és egyéb biztonsági berendezések után kutatnak. A kutya hevesebben ugat, mint eddig, nem közeledik feléjük, csak hangosan riasztani próbálja jelenleg még jócskán távol tartózkodó gazdáját. Az egyik férfi külön erre a célra magával hozott altatóval átitatott kutyakekszet dob neki, amit a jószág bután el is fogyaszt. Könnyebben ment ez, mint várták.
Néhány perccel később, mikor a kutya is oldalára dől és elalszik, a két férfi nekilát tüzetesen átvizsgálni a lakást és feltúrni annak minden veszélyes pontját. Fegyvereket, lehallgató készülékeket, netán késeket és lehetséges menekülési útvonalakat keresnek, így a lakás alig tíz perccel később úgy néz ki, mint valami háborús övezet.
- Átnéztük a lakást - szólal bele az egyik magas, fekete hajú férfi a telefonjába, de választ nem kap, nem is vár. Öt percen belül viszont megjelenik a feltört ajtónál Qadir, majd kesztyűs kezével bezárja maga mögött az ajtót. Körbenéz. Nem lepi meg a látvány, elvégre ő rendelte el, hogy a két embere biztosítsa neki a terepet. Ez Brooklyn, nem bízik senkiben, ahogy Grace-ben sem, abban a lányban, aki közel fél óra múlva akarja lebuktatni az apja mocskos életét, vele együtt pedig Qadirt is. Mintha nem lenne elég gondja, most meg még ez is itt van… egy lány, akiről mikor hallott, legszívesebben agyonlövette volna, mert kicsit sem hiányzott neki az általa jelentett fenyegetés. Ez most nagyon rossz időpont, nem is akar játszadozni vele Qadir. Viszont túl sok embert ölt meg az elmúlt időszakban látványosan, ott van Felipe, vagy az a hat kolumbiai, akiket elfogtak New Yorkban és fellógattak Cali utcáin. Nem kellene több véres áldozat néhány egyszerű ember buta és naiv döntés miatt. Lényegében ennek látja Gracet, butának és naivnak, aki azt hiszi, hogy majd ő beleköphet a nagyon levesébe és majd ő biztosan börtönbe juttathatja az apját és vele együtt Qadirt is. Nem. De talán mégsem lesz annyira buta, hogy ne értené meg a csúnyább szót. Apró jelzések nem voltak elegek, hát akkor Qadir mondja keményebben is, nem probléma, de következő alkalom már nem lesz. Nem fogja újra betenni a lábát Brooklynba egy apján bosszútálló lány miatt.
Megakad a szeme az oldalára feküdt kutyán, de látja, hogy szuszog, úgyhogy nem foglalkozik vele. Ehelyett az órájára pillant, majd int az egyik emberének, hogy készítsenek neki ki egy fotelt pontosan az ajtóval szembe, míg egy kényelmetlenebb széket a fotellel szembe, az ajtónak háttal. A szék nyikorgására kezd magához térni a fehér jószág, az embere túrja is a zsebét, de nem hozott több nyugtatós tápot, így kissé aggódva pillant a másik tag szemébe, aki jobb ötlet híján fegyvert szegez a kutyára.
- Mégis mi a fenét akarsz csinálni azzal? - tárja ki a kezét felé Qadir, de hangja halk, nem akar idő előtt lebukni. - Ez egy kutya, nem tett semmi rosszat - guggol le hozzá, majd egyszerűen megsimogatja a még részben kómás kutya fejét, aki láthatóan élvezi a törődést.
Még simogatja a lábánál fekvő kutyát, mikor két embere az ajtó két oldalához áll némán, de fegyverüket előveszik, Qadir pedig ebből egyértelműen megérti, hogy az utcán maradt tag jelzett, hogy Grace a lakásába tart. Felegyenesedik hát és a fotelben ülve várja, hogy az ajtó kilincse megmozduljon.
Ha Grace benyit, szembe találhatja magát a fotelben azóta már kényelmesen, de mégis tekintélyt parancsolóan ücsörgő Qadirral, kinek lábánál ott fekszik a már megszelídített kutya. Tudja jól, hogy nem rá számított Grace, hanem az újságíróra, akivel épp most kellene megbeszélniük az apját lebuktató cikk részleteit.
- Szia Grace! - letegezi, már csak azért is, mert nem akarja elhitetni vele, hogy ő egy úriember. Nem lesz az, ha nem fogad szót, bár Qadir bízik benne, hogy nem végtelenül makacs a nő. Legalább ő ne legyen az, ezt kívánja, ha már saját lányával aligha tud mit kezdeni. De Grace-szel tud. Gracet lelőheti, Lunát nem, ez a különbség. - Nem engem vártál, de én jöttem Jack helyett. Megjegyzem, üdvözletét küldi, bizonyára. - Mimikái nem változnak, csak meredten nézi a lányt, aki mögött időközben a két fegyveres férfi becsukja az ajtót és megjelenésükkel sugallják a lánynak, hogy nem sétálhat ki csak úgy. Qadir ujjával a vele szemközi, téle talán másfél-két méterre elhelyezett konyhai székre bök, ezzel egyértelmű utasítást ad a lánynak szándékait illetően. Még nem találkoztak, remélhetőleg ezután se fognak többet inkább pozitív, mint nehatív értelemben.
If you did not hear the voices saying "stop", now you could feel it in your bones.



Game of chess
To win you have to make a move. Knowing which move to make comes with in-sight and knowledge, and by learning the lessons that are acculated along the way. Life is like a game of chess.

Grace O'Connell imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Qadir Abbar
Törvényszegõ
ranggal rendelkezem
★ :
It's time to stop | Grace & Qadir Fa3e42fa66b9acb717238bac7c1e95fb8668ba3f
It's time to stop | Grace & Qadir F507aace4e1174c718d1af3c6b9ee02f42df63d7

Those who know - do not speak
Those who speak - do not know
.
★ kor ★ :
53
♫ :

Every single one's got a story to tell
Rather be the hunter than the prey

★ családi állapot ★ :
It's time to stop | Grace & Qadir 3bdd4502da73a5e16173c57d5f1dd219610f7bb7

YOU asked me if I felt that, and I did
but not only in the past, now I still do.

★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
It's time to stop | Grace & Qadir Ad26c61476651e9c8496d1ee662a8a20d859e68b

"Aut viam inveniam aut faciam"
I will find a way, or I will make one

★ idézet ★ :

“No matter how much suffering you went
through, you never wanted to let go of
those memories.” ― Haruki Murakami

★ foglalkozás ★ :
"Üzletember"
★ play by ★ :
Oscar Isaac
★ hozzászólások száma ★ :
120
★ :

I'm not afraid of death; I just don't want
to be there when it happens.


It's time to stop | Grace & Qadir 28baaf51bf38d70cbc4580d45e8dbe2bb9e51cab
 
It's time to stop | Grace & Qadir
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Long time since the last time - Levi & JJ
» Qadir Abbar
» Qadir && Esther
» Refresh - Alfonso & Qadir
» Let the vodka do the talking // Relly & Qadir

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: New York :: Brooklyn :: Lakóhelyek :: Lakások-
Ugrás: