New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 41 felhasználó van itt :: 1 regisztrált, 0 rejtett és 40 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Zoey Miles
tollából
Tegnap 23:23-kor
Lambert Schultz
tollából
Tegnap 22:59-kor
Marigold Miller
tollából
Tegnap 22:44-kor
Aston Miles
tollából
Tegnap 22:05-kor
Julian C. Hemlock
tollából
Tegnap 22:01-kor
Oaklyn Davis
tollából
Tegnap 21:58-kor
Cale Braxton
tollából
Tegnap 21:34-kor
Rowan W. Mills
tollából
Tegnap 21:18-kor
Perla Rivera
tollából
Tegnap 21:09-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
53
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
36
Üzlet
28
29
Összesen
229
218

Becks' Home
TémanyitásBecks' Home
Becks' Home  EmptyCsüt. Jan. 18 2018, 23:17
Becks' Home  340_ForestHouse-13




mind álarcot viselünk
R. Chris Devereaux
Törvényszegõ
ranggal rendelkezem
★ :
Becks' Home  497b9bd54ccb70341174ce4e6e75cf731fa14150
★ kor ★ :
45
★ elõtörténet ★ :
Supermassive Black Hole

Becks' Home  Best-character-oliver-queen
★ családi állapot ★ :
My love, my life

Becks' Home  Tumblr_inline_nlzygu3t7Z1ssflgq
★ foglalkozás ★ :
túl bonyolult lenne elmagyarázni
★ play by ★ :
Stephen Amell
★ hozzászólások száma ★ :
141
TémanyitásRe: Becks' Home
Becks' Home  EmptyPént. Jan. 19 2018, 00:44

Charlie, Becks and Nora
"We may not have it all together, but together we have it all."




Még mindig alig tudom elhinni, vagy felfogni, hogy milyen irányt vettek a dolgok az utóbbi hetekben, egy-két hónapban. Hogy több, mint nyolc bő év után Chris, Charlie és én igazi családdá kovácsolódtunk, és épp az első közös utazásunkat, az első igazi, családi ünnepünket tervezzük. Az egész néha még ma is annyira szürreális, de teljesen jó értelemben. Én csak azt remélem, hogy Charlie számára sem gyors ez a tempó, hisz mindketten csupán pár hónapja ismerhettük meg az apját, és nem egész fél évvel korábban még valaki más jegyese voltam. Samuel közel állt hozzá, hogy a lányom pót-apja lehessen, csakhogy elszúrta, nagyon elszúrta. De ennek egyértelműen így kellett történnie. Legalábbis nagyon úgy tűnik, hogy valami felsőbb hatalom azt szánta nekünk, hogy Becks visszatérjen az életünkbe, az ő zűrzavaros múltjával és lelkivilágával, és mindent felforgasson a mi megszokott, egyszerű hétköznapjainkban. Ha őszinte akarok lenni, napról napra rám tör a bizonytalanság, hogy jól van-e ez így? Hogy nem kellene-e okosabbnak lennem? Hiszen tisztában vagyok vele, hogy Becks-nek van egyféle – mondjuk úgy – titkos élete, tele zűrrel, veszéllyel, sötétséggel, amelyet eddig ugyan többnyire távol tudott tartani tőlünk, de félő, megvan a kockázata, hogy bennünket is belekeverhet valahogyan, és sérülhetünk, Charlie is, én is. És mondogatom magamnak, hogy ennek ellenére sem akarom elválasztani őket egymástól, mert apja és lánya már így is túl sokat kellett, hogy nélkülözzék egymást, és joguk van ehhez, de közben lehet, hogy csak végtelenül önző vagyok, mert én vagyok az, aki nem akarja elveszíteni Christ, mert már reménytelenül beleszerettem, és képtelen lennék hátat fordítani neki. Vannak helyzetek, amikor elfognak ezek a kétségek, és csak tépelődök, amíg bele nem fájdul a fejem, de aztán vannak azok az esetek, amikor – lehet, hogy kissé tagadásban létezem, de – egyszerűen csak boldog vagyok, és élvezem, hogy együtt vagyunk, hogy egy család lehetünk. Az elmúlt napok is ilyen izgatott készülődésben teltek. Nem meglepő, mert ez nem csupán az első családi ünnepünk lesz, de egyben az első hosszabb utunk, az első repülőzésünk is Charlieval. Egyikünk sem igazán hagyta még el a Nagy Almát, vagy ha mégis, nem mentünk messzire, és kizárólag autóval, vagy egy buszban zötykölődve tettük meg az adott távot. De ez a kirándulás most mindenféle értelemben különleges lesz. Igaz, az ünnepek már mögöttünk vannak, de mivel hamarabb nem tudtunk elutazni, így most megegyeztünk egy közös utó-karácsonyozásban. Aminek egyébként nagy előnye, hogy utólag vásárolva ajándékokat a leárazások sokkal jobban passzolnak a tárcám paramétereihez is. Nem mintha a fogamhoz vernék minden garast, de már rég megtanultam, mennyire oda kell figyelnem arra, hogy mikor mire mennyit költök. De ha már az anyagiaknál tartunk... Becks egyszer említette, hogy szívesen megmutatná nekem és Charlienak Alaszkát, ahol élt is egy ideig, de mindezidáig elfelejtette hozzátenni, hogy egyébként van Anchorage-ben van egy saját háza is. Bár azt hiszem, olyan túlzottan már meg sem lepődtem ezen az új felfedezésen, lassan már ott tartok, hogy bármire fel vagyok készülve vele kapcsolatban. A pasi kész zsákbamacska. Nem ismerném be, de ez is hozzátartozik a vonzerejéhez.
Miközben a bőröndjeink folyamatosan híztak és dagadtak, ahogy lassan megtöltöttük őket a szükséges dolgokkal az elmúlt másfél napban, mert időben el akartam kezdeni a csomagolást, hogy biztos elkészüljünk vele időben, és semmi ne maradjon ki, én újra és újra leültem a laptopom elé, hogy ezt meg azt ellenőrizzek. Utánaolvastam egy kicsit a városnak, ahová készülünk, aztán az utazás hosszának, és így tovább. Tizenegy óra és tizenöt perc egyébként a repülőút. Ha este indulunk, reggelre már meg is érkezünk. Ami jó, mert talán még aludni is tudunk útközben. Bevallom, kicsit tartok tőle, hogy fogom bírni a repülést. Remélem, nem fogok pánikolni, mert amúgy világ életemben féltem a magasban.
Először a túlzott izgatottságnak és a félelmeimnek tudtam be, hogy sorozatban már harmadik napja kezdődik rosszullétekkel a reggelem. Mivel mostanában hajlamos vagyok kicsit stresszesen állni mindenhez, nem lett volna meglepő. De miután valamikor a nap folyamán ráeszmélek, hogy egy-két napja már késik is... mintha hirtelen fordulna egy nagyot velem a világ. Nem, az nem lehet. Az nem lehet! Képtelenség. Nem történhet meg még egyszer. Mindig védekeztünk. Jó, nem mindig, az első alkalom, az az este és éjszaka... kicsit megfeledkeztünk magunkról, de azóta mindig gondom volt rá, és... Azt hiszem, a saját megnyugtatásomra bemagyaráztam magamnak, hogy nem létezhet akkora véletlen, hogy kilenc éven belül kétszer kerülünk vízszintesbe, és mindkétszer ugyanaz a vége. Szóval nem, ez nem az, csak az idegesség, mindkét „tünetre” lehet ez a magyarázat. Ám ahogy telik a nap, és alakul a készülődés, egyszerűen nem hagy nyugodni a gondolat. Egy órával a tervezett indulás előtt végül szólok Charlienak, hogy pakolja még össze azt, amit szeretne magával hozni, egy könyvet, vagy a kedvenc meséit, játékait, én pedig addig leugrom a szemben levő patikába, és veszek egy tesztet. Mire visszatérek, megint sikerül illúziókba ringatnom magam, elhitetnem magammal, hogy tévedek, és végül csak elteszem a tesztet a kézitáskámba.
- Kicsim, mindent eltettél, amit szerettél volna? Ne keveredj el mellőlem, rendben? - fogom meg Charlie kezét, amikor már a felszálláshoz készülődünk. Először járok a JFK területén belül, az egész nagyjából úgy nézhet ki, mint egy megvadult hangyaboly, és általában nincs bajom a tömeggel, de most túl izgatott és ideges vagyok, és megint mintha rosszalkodna a gyomrom, ami csak tovább ront a kedélyállapotomon.
Nem különb a helyzet, amikor már a repülőn ülünk, és a gép emelkedni kezd velünk. Most jövök rá, hogy basszus, tényleg félek a repüléstől, és úgy kapaszkodok magam mellett az ülésembe, mintha tényleg ettől függne az életem. Azt hiszem, jó dolog, hogy végül nem az ablak mellé ültem, még csak az hiányozna, hogy kinézve lássam a zsugorodó várost. Bár amikor már a felhők fölé érünk, amelyek mögött éppen leköszön a nap, egy kicsit még az én lélegzetem is elakad, és némileg megfeledkezem a szorongásomról.


Better Place




mind álarcot viselünk
Nora Weston
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Becks' Home  Tumblr_nfkkaiiFiV1r7rw99o8_250
Becks' Home  Tumblr_nk01vqCszl1r7rw99o2_250
★ kor ★ :
38
★ elõtörténet ★ :
“Here's to strong women.
May we know them.
May we be them.
May we raise them.”

- Hey, it's me, Elle Johnson. -
♫ :
get up and try
★ lakhely ★ :
✧ Lewisburg, West Virginia
★ :
Becks' Home  Tumblr_mwlkeb6QHD1r7rw99o4_250
★ idézet ★ :
Take it day by day, don't stress
too much about tomorrow.
★ foglalkozás ★ :
✧ boutique owner - Elle Fashion Boutique
★ play by ★ :
✧ Katie Cassidy
★ szükségem van rád ★ :
"Be strong enough to stand alone,
smart enough to know
when you need help,
and brave enough to ask for it."
★ hozzászólások száma ★ :
613
★ :
Becks' Home  Tumblr_inline_nlzygwvyha1ssflgq
TémanyitásRe: Becks' Home
Becks' Home  EmptySzomb. Jan. 20 2018, 16:34
Mom & Dad


Napok óta készülök erre a kirándulásra, sőt talán még egy kicsit izgulok is miatta. Mégis csak ez lesz az első olyan Karácsonyom, amit nem csak kettesben töltünk anyuval, hanem az apukám is ott lesz velünk, így pont olyanok leszünk majd, mint egy igazi család. Az osztályban is elmeséltem a többieknek, hogy a téli vakációt Alaszkában fogom tölteni a szüleimmel közösen, bár talán azt hiba volt mondanom, hogy titkos küldetésre megyünk olyan messze. Nagyon jól tudom, hogy nem szép dolog hazudni, de már késő. Amíg nem ismertem a papámat, és azt kellett végig hallgatnom, hogy a többieké ilyen meg olyan, azt szerettem volna, ha az én képzeletbeli apukám sokkal menőbb lenne, mint az övéké. Akkor persze még nem sejthettem, hogy egyszer valóban találkozni fogok vele. Amíg kicsi voltam azt hiszem, hogy fel sem tűnt a hiánya, de ahogyan egyre jobban nőttem és nőttem, és azt láttam, hogy a többi gyerek a papájával sétál, vagy a játszótérre megy, akkor mindig szomorú lettem, és azzal próbáltam magamat vigasztalni, hogy kitalált történeteket találtam ki róla, amiket sokszor még én magam is elhittem. Végül így lett az apukámból titkos ügynök, belőlem meg a világ legboldogabb gyereke, mert végre mindkét szülőmmel együtt lehetek, és szerintem ez már örökre így is lesz.
A napok egyre gyorsabban teltek én meg izgatottan segítettem anyunak bepakolni a ruhákat a bőröndbe, miközben újabb és újabb dolgok jutottak eszembe, amik nélkül egy napot sem tudnék eltölteni. Például ott van a Pegi macim, aki nélkül képtelen vagyok elaludni, és nekem mégis csak utólag jutott eszembe, hogy nem pakoltuk be. Aztán ott vannak a ceruzáim, amik talán annyira nem is fontosak, de mivel nagyon szeretek rajzolni, végül azt is úgy döntöttem, hogy mégis csak magammal viszem, csakúgy mint a rózsaszín pöttyös pizsamámat, ami már igazából kicsi is rám, de mégis azt szeretem, ha mindig velem van. A tanítónéni egyszer szervezett egy gyűjtést is, lehetett kinőtt ruhákat és olyan játékokat vinni, amikkel nem játszunk, hogy az árva gyerekeknek adjuk, akiknek nincsenek szülei, én mégis képtelen voltam megválni attól a pizsamától, így titokban kivettem a csomagból, és azóta is ott van a szekrényemben. Néha megpróbálom magamra erőltetni, de aztán mindig hamar feladom, és büszkén rakom el, hiszen az jó, ha kinövök egy ruhát nem? Azt jelenti, hogy már igazán nagy lány vagyok.
A reptéren ámuldozva nézek körbe, még sosem láttam ennyi embert egy helyen, sőt még repülőn sem ültem soha. Szorosan fogom anyu kezét, miközben tekintetem ide oda jár az emberek között. Vannak itt gyerekek, kisbabák, felnőttek sőt még öregek is. Néhánya türelmetlenül haladnak el mellettünk, míg mások kacarászva beszélgetnek. Én viszont szófogadóan állok az anyukám mellett, és igyekszem nem elkeveredni tőle a hatalmas tömegben. Vajon ez a sok ember mind Alaszkába megy, mint mi?
- Azt hiszem. - felelem az anyukám kérdésére, majd eltöprengek azon, hogy vajon valóban mindenem megvan-e? Nekem igazából semmi másra nincs szükségem, ha a szüleim mellett lehetek. Már kitaláltam egy csomó mindent, és elhoztam az egyik kedvenc társasjátékomat is, amivel sokat játszottunk anyuval, és remélem, hogy apu is fog velünk játszani. De mi lesz akkor, ha csalódást fogok neki okozni, és nem is olyan gyereke leszek, mint amilyent elképzelt? Mi van akkor, ha mégis úgy dönt, hogy nem akarja, hogy a lánya legyek? Akkor megint csak egy anyukám lesz?
A repülőn ülve, széles mosollyal az arcomon pillantok ki az ablakon, és szájtátva nézem a gyönyörű tájat. Még sosem ültem repülőn, de arra mindig is kíváncsi voltam, hogy milyen érzés lehet madárnak lenni és repülni a magasba. Fentről nézve a világ annyira picinek tűnik, nem beszélve a felhőkről, amik gyönyörűek. A székembe kapaszkodva, a lábamat lógatva veszem le a tekintetemet a csodaszép tájról, majd vidáman nézek az anyukámra.
- Anyu, szerinted meg lehet fogni a felhőket? - kérdem halkan, és elképzelem, hogy milyen érzés lenne ugrálni a puha fellegeken. Vicces.


XXX szó ● zene ● megjegyzés
C
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Becks' Home
Becks' Home  EmptySzomb. Feb. 10 2018, 16:09
Biztonság.
Csak ez az egy, megfoghatatlannak és meghatározhatatlannak mondható érzés kavarog bennem. Ott kell tudnom őket, biztonságban. Mindentől és mindenkitől védve. Hogy legyen néhány nap, amikor nem kell félnem attól, hogy rossz emberek eszközként használják fel őket azért, hogy rajtam bosszút álljanak. Egy kis idő, ahol Nora idegeit kicsit megnyugtathatja a környezetváltozás. Ahol csak egymásra kell figyelnünk, senki másra. Ahol Charlotte és én ismét kicsit jobban összekovácsolódhatunk, és ahol Norát is kicsit jobban megismerhetem. Hisz olyan keveset tudunk még egymásról. Félelmetes a vonzás, amely hozzájuk köt, de tisztább, mámortól mentes pillanataimban be kell látnom, tényleg vajmi keveset tudok róluk. Nem tudom az elmúlt hónapok alatt bennük milyen érzések keletkeztek velem kapcsolatban. Hisz előttem évekig csak egymásnak voltak, és annak a Sam nevű fickónak, akinek az említése is sötét lepelként terül rám. Végtére is jegyben jártak, az ember nem mond igen egy olyan embernek, akit nem szeret, nem? Ráadásul a legutóbbi programunk Norával nem volt épp a legfelemelőbb. Persze a Gladiator Club-os balhénk után megbékéltünk, de azóta sem beszéltünk róla, csak elfogadtuk, hogy ez van, kiderült a titkom. Csak másnap esett le az is, hogy valójában miket mondtam neki, és egyáltalán nem voltam magamra büszke emiatt. Nem azért, mert szégyellném, hogy bevallottam, hogy szeretem. Inkább azért, mert arra kényszerítettem, hogy felfedezze magában azt a sötétséget, amelyet annyira gyűlölök magamban. Nem szabadott volna erre rávilágítanom, és emiatt kicsit bűntudatom van, de már nem tudok visszamenni a múltba és semmissé tenni azt, ami megtörtént. Kiderült a titkom egy része, és bár szerettem volna, ha ez nem történik meg, de valahol mégis megkönnyebbülés. Így ha este elmegyek, tudja hol vagyok. Ha hajnalban hazatérek, nem lepődik meg annyira, ha itt-ott sérülések vannak rajtam, vagy hallgatagabb vagyok, mint szoktam. Így már tudja, hogy bizonyos esetekben ezek a dolgok jobban megviselnek, mint szeretném. A többi részét az életemnek nem fedtem fel, és amíg csak lehetséges, ezt szeretném is így tartani. Jobb, ha nem tudja, miért van most körülötte viszonylagos nyugalom. Jobb, ha nem is sejti, miket tettem életem során, és még mikre lennék képes azért, hogy ezt a boldogság-buborékot megtartsam, amiben vagyunk.
Alaszka a múltam része volt, de szeretném, ha a jövőmmé válhatna. Imádtam azt a házat, és nagyon szeretném, ha ők is jól éreznék ott magukat. Persze azért is utazunk így az ünnepek után el, mert nekem sok munkám volt a karácsonyi partik miatt. A felső tízezer igazán szereti a rongyrázást, ehhez hozzá tartozik az is, hogy testőröket fogadnak fel a hívatlan vendégek távol tartására, és a biztonságukért. De nem bánom, nekem a karácsony amúgy is ugyanolyan nap, mint a többi, Alaszkában meg nincs hiány fenyőfából, a telkemen bármikor kivághatok egyet azért, hogy feldíszítsem a kislányomnak és a szerelmemnek.
Nem pakoltam sok cuccot össze, inkább az iratokra és a nélkülözhetetlen dolgokra koncentráltam. A kocsimat leadtam megőrzésre, és már leadtam egy ingatlanosnál az igénylésemet arra, hogy keressen nekem egy házat. De ehhez még Alaszkában muszáj lesz hozzáférnem az összes pénzemhez, amit eddig nélkülöznöm kellett. Azért veszem fel itt, mert nem akarom, hogy tudják, hogy New Yorkban vagyok. Nagy terveim vannak, és ehhez még időre van szükségem. Collierék el fognak tűnni a Föld színéről, és kínksereves halált fognak halni egytől-egyig, akkor is, ha ezt egyedül kell véghez vinnem. A családomon már napok óta izgatott várakozás van, én higgadt és nyugodt vagyok. Az egyetlen amiért bosszankodom az az, amiért megint azt a rohadt terepjárót kell majd vezetnem, ám ezt minél jobban próbálom magamban leküzdeni. Ez van, ott ez kell, az audinak nem tenne jót, ha ott használnám. A táskámban az iratokon kívül csak néhány ruhadarab van, főleg olyanok, amiket nagyon kedvelek, mivel Anchorageből sem hoztam el mindent, amikor eljöttem, így a ruhatáram nagy része még ott pihen a szekrényekben. Charlotte és Nora kicsit jobban izgulnak a repülés miatt is, engem ez sem zaklat föl. Annyit utaztam már életem során, hogy olyan, mintha buszra szállnék. A reptéren hatalmas a tömeg, de sűrűn magam után nézve töröm az utat a kis családomnak, hogy időben elérjük a gépet, és amint helyet foglalunk a gépmadáron, már ismét egy fokkal nyugodtabb vagyok. Ez most a pihenés ideje. Minden szuperül fog alakulni. Karácsonyozunk, megmutatom nekik a házat, a környéket, és sokkal szabadabbak lehetünk, mint valaha. Itt csak egymásért létezhetünk.
A gépen Charlotte ül az ablak mellé, érthető okokból, hisz ő a gyerek, én pedig a szélére. Nora középen kapott helyet, mivel nem akartam, hogy mindenki őt rugdossa miközben a szűk folyosókon közlekednek, másrészt elég nagy darab vagyok ahhoz, hogy akkor is sok helyet foglaljak, ha épp csak ülök. Jobb, ha a folyosó felé terjeszkedem, mintha nekik kéne miattam szorongani. A gép felszállásakor Lottie csak izgatott, de Norán látom, hogy retteg. A nyelvemen van, hogy szóljak neki, hogy még egy gép sem maradt fent, így nem kell izgulnia, de aztán elvetem az ötletet. 8000 méter magasan lehet, hogy ez annyira nem jó poén. Amikor elérjük a repülési magasságot és kikapcsolhatjuk a biztonsági övet egy kicsit nyugodtabbá válik a légkör is. A gép eddig némileg rázkódott, de most csak békesség van és kevesebb a rezgés mint egy kocsiban, mikor az úton megyünk. Lottie kérdését meghallva közelebb hajolok hozzá.
- A felhőket megfogni nem igazán tudnád, Pocok. Kicsit úgy képzeld el, mint a ködöt. Hideg és vizes. Csak látványra olyan, mint a vattacukor - csikizem meg a nyakánál mosolyogva, aztán megsimogatom a fejét - De azért ha lehetne, én biztos kipróbálnám milyen - kacsintok rá, hogy éreztessem vele, nem butaság amit mondott, ne érezze magát emiatt rosszul. Aztán visszaülök a helyemre és megsimogatom a hasamat - Nem azért mondom, de én azért tudnék enni. Ti nem vagytok éhesek? Egy jó kis mustáros csirkét vagy egy jó hamburgert szívesen legyűrnék. De nem olyan gyors éttermit. Hanem amit saját magunk készítünk. Szerintem ha hazaértünk, csinálok is. Egy gyors bevásárlás és hamar kész van. Saját   fűszerezésű hússal, saját szósszal, grillen sütött húspogácsával...- nézek a láynokra, de aztán látva Nora arcát elhallgatok. Olyan, mint aki szellemet látott. Talán nem szereti a hamburgert? Vagy a mustáros csirkét? Miért néz rám úgy, mint aki menten elájul?
- Nora, minden rendben? Olyan sápadt vagy - simítom a tenyerem a hűvös arcára, aztán Lottie-ra nézek - Ha te is azt mondod, hogy nem bírod a főztömet, akkor inkább rendelek majd minden napra valamelyik étteremből, nem muszáj nekem főzni.
Az étvágyam is sikerül legyűrnöm azonnal. Szegénykém csak nekem tűnik tényleg sápadtnak, vagy én mondtam valami rosszat? Elég hosszú az út Alaszkáig, és nem egy napra érkezünk, remélem nem lesz beteg.




mind álarcot viselünk
R. Chris Devereaux
Törvényszegõ
ranggal rendelkezem
★ :
Becks' Home  497b9bd54ccb70341174ce4e6e75cf731fa14150
★ kor ★ :
45
★ elõtörténet ★ :
Supermassive Black Hole

Becks' Home  Best-character-oliver-queen
★ családi állapot ★ :
My love, my life

Becks' Home  Tumblr_inline_nlzygu3t7Z1ssflgq
★ foglalkozás ★ :
túl bonyolult lenne elmagyarázni
★ play by ★ :
Stephen Amell
★ hozzászólások száma ★ :
141
TémanyitásRe: Becks' Home
Becks' Home  EmptySzomb. Feb. 10 2018, 19:17

Charlie, Becks and Nora
"We may not have it all together, but together we have it all."




Ahogy Chris vezetésével végigtörünk a tömegen, azt hiszem, egészen olyanok vagyunk, mint egy átlagos család. Olyannak tűnik, olyannak érzem, és ez szívet melengető a számomra. Jó, tudom, butaság, a legtöbb embert nem dobná fel a tolakodás meg a sorban állás, de nem is ez a lényeg. Csak szétnézek, és látok apákat, anyákat, kézen fogva a gyerekeikkel, és pontosan ilyenek vagyunk mi is. Ettől az érzéstől pedig, ami most és az elmúlt napokban belopta magát a szívembe, kicsit meg is feledkezem a gondokról, az aggodalmaimról, arról, mi lapul a táskámban, a reggeli rosszullétekről, vagy arról a tényről, hogy Becks nem rég a szemeim láttára – meg még vagy ezer ember előtt – ölt meg valakit. Arról az estéről nem tudomást venni már kezd amúgy is egész jól menni nekem. Nem beszélünk róla, nem gondolok rá, és szinte már olyan, mintha meg sem történt volna. Azt azért nem mondhatom, hogy teljesen el is felejtettem, mert már a tudatomba férkőzött a tény, hogy a gyerekem apjának, a szerelmemnek milyen súlyos, sötét titkai is vannak, de egyelőre képtelen vagyok ezzel foglalkozni. Nem megy. Nem akarok rá gondolni sem. Nem akarok belegondolni, valahányszor elmegy egy időre, hogy mivel töltheti az idejét, és próbálok tudomást sem venni róla, mit jelentenek a zúzódások rajta, amikor előkerül. Valami komoly gond lehet velem, de ez van. Ha utat engednék magamban mindazoknak a gondolatoknak és aggodalmaknak, amelyeket mindez magával vonz, attól tartok az súlyos következményekkel járna. Erre pedig nem állok készen. Nem is akarok. Most csak arra szabad koncentrálni, hogy kiélvezzük a ránk váró ünnepeket, a mi családi utó-karácsonyozásunkat, aztán pedig majd... lesz valahogy.
A felszállás jobban megvisel, mint vártam, félelmetes, a gyomrom is felkavarodik ismét kissé, vagy inkább liftezik, folyamatosan, és görcsösen kapaszkodom az ülésembe, annak karfájába, vagy amibe épp sikerül. Nem is értem, miért nem retteg ugyanígy mindenki, hogy tud bárki is nyugodtan ülni és bámészkodni, miközben több ezer méter magasan vagyunk, és még mindig emelkedünk? Látom Chris tekintetén, hogy feltűnt neki a pánikolásom – igaz, kétlem, hogy jól tudnám leplezni –, úgyhogy végül inkább az ő közelebb eső karját szorítom meg, és teszem ezt addig, amíg végre egy kicsit meg nem nyugszom. Ennek ellenére még kicsit össze kell szednem magamat, hogy meg tudjak szólalni, amikor Charlie kérdez, és mielőtt ezt megtehetném, Chris már válaszol is helyettem. Muszáj elmosolyodnom, mert nagyjából ugyanezt akartam mondani én is, megértetni Charlotte-tal, hogy a felhők hasonlóak a ködhöz. A pillanat meghittsége átjár, elűzve kissé a szorongásomat. Egy szerelmes pillantást vetek Chrisre, aztán Charlie felé fordulok, és megsimogatom a fejét.
- Apád jól mondja – szólalok meg aztán, és bólintva erősítem meg a választ. Ám a vattacukor után a mustáros csirke meg a hamburger említése éppen elég ahhoz, hogy ismét rosszul érezzem magam. Ez már kezd kicsit aggasztó lenni, remélem, nem ez lesz végig a következő több mint tíz órában.
- Semmi baj, jól vagyok – felelem a feltett kérdésre, és lehunyom a szemem egy pillanatra, amikor Becks megérinti az arcomat.
- Én szeretem a főztödet – ellenkezek is azonnal. - Csak ez a repülőzés... úgy tűnik, nem viselem túl jól – győzködöm őt is, magamat is. De akkor meghallom, hogy a stewardess egy-két sorral hátrébb épp a menüt tárgyalja az utasokkal, és ez nekem már túl sok. Remegő kézzel kapcsolom ki az övemet, amit eddig nem volt bátorságom megtenni, annak ellenére sem, hogy erre engedélyt kaptunk, aztán felállok, és kapkodva igyekszem átmászni Chris-en, hogy kijussak a folyosóra, majd egyenest a mosdóba.
- Semmi baj – ismételgetem magamat, mielőtt elviharzanék. - Mindjárt jövök – teszem még hozzá, és már attól tartok, hogy kitálalom a padlóra, vagy valaki ölébe mindazt, amit ma elfogyasztottam, de akkor végre elérem az egyik szűk kis mellékhelyiséget. Úgy érzem, még mindig cseng a fülem az emelkedéstől, zúg a fejem, kavarog a gyomrom... de ennyi. Végül nem történik semmi. Vizet lötykölök az arcomra, próbálok újra szabályosan lélegezni, és így néhány pillanat múlva már kezdek is jobban lenni. Mivel nem szeretném megijeszteni a családomat, ezért nem maradok el sokáig. Amint lehet, indulok is vissza. Csakhogy amikor kilépek vissza a folyosóra, azt látom, hogy a korábbi légiutas-kísérő már a mi sorunk mellett áll, és épp Becks-szel flörtöl. Oké, innen nem hallom, mit mond, de a gesztusai, ahogy mosolyog, ahogy néz, ahogy a haját hátra dobja... Egyértelmű. Dühös leszek. Esküszöm, ez a hülye liba csak arra várt, hogy kitegyem onnan a lábam! Hogy lehet valaki ennyire pofátlan? Szúrós szemmel méregetem a nőt végig, miközben visszafelé tartok, de ezt ő észre sem veszi, hisz el van foglalva.
- Bocsánat, szabad lesz? - kérdezem kissé utálatos hangon, hogy felhívjam magamra a figyelmet.


Better Place




mind álarcot viselünk
Nora Weston
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Becks' Home  Tumblr_nfkkaiiFiV1r7rw99o8_250
Becks' Home  Tumblr_nk01vqCszl1r7rw99o2_250
★ kor ★ :
38
★ elõtörténet ★ :
“Here's to strong women.
May we know them.
May we be them.
May we raise them.”

- Hey, it's me, Elle Johnson. -
♫ :
get up and try
★ lakhely ★ :
✧ Lewisburg, West Virginia
★ :
Becks' Home  Tumblr_mwlkeb6QHD1r7rw99o4_250
★ idézet ★ :
Take it day by day, don't stress
too much about tomorrow.
★ foglalkozás ★ :
✧ boutique owner - Elle Fashion Boutique
★ play by ★ :
✧ Katie Cassidy
★ szükségem van rád ★ :
"Be strong enough to stand alone,
smart enough to know
when you need help,
and brave enough to ask for it."
★ hozzászólások száma ★ :
613
★ :
Becks' Home  Tumblr_inline_nlzygwvyha1ssflgq
TémanyitásRe: Becks' Home
Becks' Home  EmptyVas. Feb. 11 2018, 11:55
Mom & Dad


A repülőtér sokkal nagyobb és vagányabb, mint amilyennek a tévében láttam. És végre én is kihúzhatom magam és büszkén sétálhatok, mint a többi gyerek, hiszen nem csak anyukám, de apukám is van. Mindez bár még egy kicsit fura, de hihetetlenül boldoggá tesz. Többé már nem kell kitalálnom semmit, hogy megértessem a többiekkel, hogy miért mindig csak anyu vesz részt minden szereplésemen, és miért mindig csak anyu van otthon, ha hozzánk jön valaki. Most már bármikor itt lesz Chris is, és büszkén vághatom a Tim arcába, hogy márpedig nekem is van apukám és sokkal menőbb, mint az övé.
A repülőn ülni sokkal izgalmasabb, mint ahogyan azt elképzeltem. Igaz, hogy az eleje kicsit ijesztő volt, de most, hogy végre csak egyenesen megyünk, egészen jó. Vajon az, aki vezeti ezt a nagy gépet, honnan tudja, hogy merre kell menjünk? Mert amikor busszal utazunk, akkor az teljesen más. Ott ott van az a sok tábla, amik segítenek a sofőrnek abba, hogy ne keveredjenek el semerre. De itt a magasban, semmi más nincs csak a csodaszép felhők, amikkel még sosem találkoztam ennyire közelről. A kérdésemet anyunak szántam, így egy kicsit meglep, hogy  az apukám válaszol helyette. Talán egy kicsit féltem, hogy ki fog nevetni, de megkönnyebbülök, hogy mégsem tette. Érdeklődve hallgatom a szavait, majd felkuncogok, és összehúzom a nyakamat, amikor azt megcsikizi. Anyura pillantok ismét, aki azonnal megerősíti azt, amit korábban apu mondott, így tudom, hogy elhihetem azt.
- Na és, hogyan lesznek a felhők? - teszem fel a következő kérdést, ami valóban foglalkoztat is. Az iskolában soha nem tanultunk még erről, és ha most megkapom rá a választ, akkor akár el is mondhatom a tanítónéninek, hogy mit tanultam. Viszont azt sem szeretném, hogy az apukám azt higgye, hogy buta vagyok, csak mert ennyi mindent kérdezek. Bár anyu egyszer mondta, hogy az ember, amíg él addig tanul... nem számít, hogy hány évesek vagyunk, mindig van valami, amiről nem tudunk. És bár eddig sosem gondoltam arra, hogy milyen egy felhő közelről, vagy, hogy hogyan lesz, de most igazán kíváncsi lettem.
Az étel hallatán egy kicsit elterelődik a gondolatom a felhőkről, meg a repülésről és eszembe is jut, hogy valójában már én is éhes vagyok. Imádom a hamburgert, és szinte már várom is, hogy odaérjünk végre. - Én is nagyon éhes vagyok. És szeretném, hogy te főzz nekem. - mondom, és az apukámat utánozva, én is megsimogatom a hasamat. Utána rögtön anyura nézek, és feltérdelek a széken, hogy én is megtudjam, simogatni őt, mert tudom, hogy attól mindig helyre jön. Nem akarom hogy beteg legyen, rossz Őt így látni. Adok egy puszit az arcára, majd mikor feláll, szomorúan nézek utána, majd Chrisre. - Anyu rendbe fog jönni? - kérdem félénken, miközben lesütöm a szememet. Amikor én vagyok beteg, akkor Ő sosem mozdul el mellőlem, és mindig vigyáz rám. Szeretném ezt viszonozni én is. Ismét kinézek az ablakon, és türelmetlenül várom, hogy anyu végre vissza jöjjön. Mert vissza fog jönni, igaz? Még sosem voltam az apukámmal kettesbe anyu nélkül, egy kicsit furán is érzem magam. Végül pedig mikor már épp szeretném megkérni, hogy kísérjen el engem anyu után, egy idegen néni bukkan fel mellettünk, aki azt hiszem, hogy itt dolgozik, mert többen is vannak ilyen ruhában. Össze vonom a szemöldökömet, majd átülök az anya üres helyére, ezzel is azt mutatva a vigyorgó néninek, hogy az apukám foglalt. Tudom, hogy nem szép bele szólni a felnőttek dolgába, de nem szeretném, ha a mami szomorú lenne.
- Chris... te ugye anyut szereted? - kérdem miután megveregetem a vállát. Még most is nehéz őt apunak szólítani, remélem, hogy ezért nem fog megharagudni. De annyira megszoktam, hogy csak anyu volt nekem, és hát... talán majd egyszer összejön az is.  


XXX szó ● zene ● megjegyzés
C
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Becks' Home
Becks' Home  EmptyHétf. Feb. 12 2018, 12:38
A gép biztonságában szinte a számban érzem a szabadság ízét. Eltökélt vagyok velük - Norával és Lottieval -, kapcsolatban. Beleszerettem ebbe a két nőszemélybe, és szentimentalizmus vagy sem, de nem tudnék már létezni nélkülük. Persze nyilván, ha muszáj lenne, ha őket kellene megvédenem ezzel, gondolkodás nélkül költöznék Timbuktuba egy kunyhóba, de jelenleg úgy hiszem, nem okozok bajt azzal, hogy velük vagyok. Körültekintő vagyok, nem használom a becenevemet, nem használom a bankkártyámat a városban, csak készpénzzel fizetek, még a Gladiator Clubban is maszkot viselek. Bár ez utóbbi annyira nem is lényeges, mert sosem tudták rólam, hogy hobbim a ketrecharc. De ha kiderülne, azt is tudnám megfelelően kezelni. Ismerem Colliert, más területén nagyon óvatosan bánnának a helyzettel, ezt úgy intéznék, hogy a helyi rosszfiúk nehogy megtudják, hogy itt akarnak intézkedni, mert azzal kirobbantanának egy háborút.
Ez most a pihenés ideje. Szeretnék egy kicsit én is felengedni. Az elmúlt hónapok megviseltek mindannyiunkat, de bennem még mindig vad viharok tombolnak néhanapján. Szeretnék tisztán látni, szeretném megérteni, miért így történtek a dolgok, ahogy történtek. Nem azért, mert nem örülnek a lányomnak, mert Lottie számomra egy igazi csoda, és minden másodpercet imádok, amit vele tölthetek, hanem inkább azért, mert nem vagyok ostoba, és talán vajmi keveset tudok egy gyerek gondolkodásmódjáról, de azt érzem, hogy még mindig tart tőlem. Nem azért, mert fenyegetésként élné meg azt, hogy itt vagyok a közelükben, legalábbis remélem, hogy nem. Talán inkább az, hogy Norával elég nagy lépésekben haladunk, és úgy érzem, talán hülye vagyok, de eléggé sok dolgot sepertünk a szőnyeg alá. Ez kényelmes, de egyben az emberben egy furcsa, állandó készenléti érzést is okoz. Nem vagyok egyszerű eset, és talán Lottie azt gondolja olykor, hogy mivel évekig színemet sem látták, ez is csak átmeneti. Ezért is hívtam el őket magamhoz Alaszkába, hogy valamiféle bizalmi kapcsolatot tudjak kialakítani a lányommal, és Norával is legyen végre lehetőségem ténylegesen átbeszélni a dolgainkat. Életemben először szeretnék tervezni a holnapra is. Már nem félek attól, hogy elkötelezzem magam. Csak attól, hogy egyszer rájönnek, hogy ebből ők nem kérnek.
Lottie tipikus gyerek, és még emlékszem, hogy valaha én is elképzeltem, milyen lehetne a felhőkön ugrálni, bár ezek számomra nem kedves emlékek. Általában akkor kalandoztam így el, mikor anyám ordítozva követelte a napi adagját és én a tetőre menekültem előle az ablakon át. Szerencsésnek érzem magam abban, hogy Lottienak nem emiatt kellett a valóság elől elmenekülnie, csak a gyermeki kíváncsiság hajtja a válasz iránt. Norát beelőzve válaszolok neki, és ahogy elmosolyodik a csikizésemre, muszáj nekem is visszanevetnem. A világon bármit megtennék ezért a mosolyért. Nora megerősít abban, amit mondok, és Lottie tekintetén látom, hogy még mindig szüksége van arra, hogy az anyja támogassa őt, és ez által engem is. A bizalom nem egyszerűen alakul ki benne, ennyit már megtudtam róla az idők során. Azt hiszem, ezt a tulajdonságát határozottan tőlem örökölte. A kérdése hallatán megpróbálom összeszedni minden tudásomat.
- Mint mondtam, a felhő olyasmi, mint a köd. Idefent eléggé hideg van, és ha jól emlékszem, akkor a felhő a felfelé szálló párának a lecsapódása. Csupa jég és víz, de ha gondolod, szívesen utánajárok a dolognak -felelem a kérdésére, mert ennél többet nem tudok most mondani. Nem vagyok meteorológus, én sem tudhatok mindent, de ha szeretné, tényleg szívesen megtudok a felhőképződésről, meg az időjárás alakulásáról mindent, amit csak lehet, és elmondom neki. Egy gyereket olyan sok minden érdekelhet, kicsit bánom, hogy nem készültem fel jobban, de eszembe sem jutott a nagy készülődésben, hogy egy ilyen korú kislányt le kellene kötni valamivel.
Viszont a felhők kevésbé tudnak érdekelni, amikor éhes a hasam, így elterelve a témát az étkezésre vezetem át a beszélgetést. Nem azért, mert amúgy nem lehetne másról beszélni, csak hát így, hogy nem reggeliztem, a magam közel nyolcvanöt kilójával azért van némi igényem a táplálékbevitelt illetően. Volt idő, amikor nem ehettem akkor és azt, amikor és amit akartam, és megfogadtam, hogy ha lehetőségem lesz rá, gondoskodni fogok arról, hogy jókat egyek. Nizzában elég sokat kellett nélkülöznöm, és a háború sem volt híres arról, hogy hétfogásos vacsorákat szolgáltak volna fel a fogolytáborban. De most nem ott vagyok, már felnőttem és szabad vagyok, szóval jöhetnek a finom kaják, főleg, ha ezeket olyanokkal oszthatom meg, akiket szeretek. Nora arcát látva azonban belém akad a szó is, mert ahogy felsorolom egy részét, mit tudnék enni, úgy néz rám, mintha arról esett volna szó, hogyan szolgálnék fel kölyökcicákat. Gyorsan biztosítom is, hogy nem kötelező megenni amit csinálok, bár egészen eddig mindenre azt mondta, ízlik neki, így mikor azt mondja, nem miattam van a dolog, nem kell sokat győzködnie, hogy elhiggyem amit mond. Lottiekám is édesen nyugtat, hogy szeretné, ha főznék neki, és ez megnyugtat. Nora átmászik rajtam, és kissé felállva igyekszem neki teret hagyni erre, de aggódva nézek fel rá. Amikor elindul, még mindig aggódva kémlelek utána, és nagyot sóhajtok, de Lottie eltereli a figyelmem. Ahogy megszólal, lepillantok rá. Egy ülésnyi távolság, de mintha kilométerekre lenne tőlem. Áthajolok a karfámon és egészen közel hajolok hozzá.
- Semmi baj, Kincsem. Anyu biztos csak a repülés miatt nem érzi jól magát. Van, akinek hosszabb időbe telik megszoknia. Nyugodj meg, Pocok, nem lesz semmi baja, oké? - cirógatom meg a bársonypofiját, amikor mellénk lép a stewardess. Megzavarja a bensőséges pillanatot, de tudom, hogy csak a munkáját végzi, így nem küldöm el melegebb éghajlatra. A nő amúgy csinos, végtére is légiutas kísérő, nem lehet rusnya, de engem totál hidegen hagy, akkor is, ha alig bírja leplezni azt, hogy felkeltettem a benne élő nő érdeklődését.
- Üdvözlöm, Uram, a segítségére lehetek..bármiben? Akármiben...- mondja, és ezen muszáj vigyorognom egy sort. Ha elmondanám neki, hány kolléganőjét húztam már meg más járatok személyzeti mosdójában ugyanezen beszélgetés elindítását követően, lehet, hogy érdekes következtetésekre jutna. De őszintén mondom, ha most kéne megtennem, azt hiszem olyan impotenciát produkálnék, hogy el is süllyedhetnék szégyenemben. Hiába dögös a csaj, ha egyszer valaki máshoz húzok. Életemben először tudnám azt mondani nyugodt szívvel egy ilyen lehetőségre, hogy...
- Nem. Köszönöm, nincs szükségem semmire - mosolygok vissza, de látva csalódott arcát, eszembe jut valami - Vagyis, várjon kérem. A kislányom - ül mellém abban a pillanatban Lottie, így átkarolom a vállát - Charlotte eléggé éhes, és őszintén szólva én is tudnék mit enni, szóval...ha egy étlapot ide tudna hozni, annak kifejezetten örülnék. Nem tudom a kedvesem szeretne-e enni, kicsit megviseli az út...
Lottie kérdésére felé fordulok, és a füléhez hajolok.
- Csak és kizárólag anyukádat és téged - suttogom neki, aztán megpuszilom a feje tetején a puha kis haját. Istenem, még egy nyolcévesnek is leesik? Ez már tényleg fel kéne háborítson, nem?
- De ha tehetek Önért mégis bármit, kérem hívjon és azonnal rendelkezésére állok - rebegi, és egyszerűen már csak szánalmas, ahogy bepróbálkozik. Komolyan nem tűnik fel neki, hogy a gyerekem itt ül mellettem?
Abban a pillanatban ér oda Nora is, és így a nő már láthatóan fel is adja a küzdelmet. Nora a legszarabb napján, kócosan, smink nélkül, szakadt ruhában és betegen is jobban néz ki, mint ez a csaj kirobbanó formája idején. Kenterbe veri a szőkeséget, de az csak félreáll, mikor Nora a helyét követeli. Nem vagyok hülye, látom, hogy kis féltékenység bújik meg az éles hang mögött, de nekem ez nem fáj, inkább élvezem. Nem is bírom abbahagyni a vigyorgást, miközben nézem, ahogy leül.
- Jobban vagy, Szívem? - kérdezem tőle, miközben felállok és beengedem, de turbulencia támad, és persze a stewardess kibe másba kapaszkodna meg, mint belém? Kénytelen vagyok a fejem felett megfogni a polcot, hogy én se essek el, míg a csak rám esik. El kell kapnom, hogy ne vágódjon el, és bár kívülről talán ez a néhány másodperc többnek látszódhat, de engem egyáltalán nem érint, hogy a csaj a nyakamba csimpaszkodik és úgy néz rám, mint aki rögtön elolvad, ahogy rám néz. Nem azért, mert annyira jó csávó lennék, de valamiért az az érzésem, nagyon rám gerjedt szegénykém. Szar neki.
- Elnézést kérek, csak a turbulencia...- hebegi, de ahogy a gép ismét visszatér a nyugodt repülési pozíciójába, elengedem.
- Semmi baj. Előfordul. Akkor kérhetném az étlapot? És egy üveg ásványvizet. Hideget. Köszönöm - mondom, és egyetlen további pillantás nélkül ülök vissza a helyemre - Ti jól vagytok? - kérdezem a csajoktól, de úgy látom, Nora megint nincs jól, mert a tekintete eléggé nem arról árulkodik, hogy minden oké lenne. Vagy csak féltékeny? Mert azt - gonoszság ide vagy oda, de - imádnám.




mind álarcot viselünk
R. Chris Devereaux
Törvényszegõ
ranggal rendelkezem
★ :
Becks' Home  497b9bd54ccb70341174ce4e6e75cf731fa14150
★ kor ★ :
45
★ elõtörténet ★ :
Supermassive Black Hole

Becks' Home  Best-character-oliver-queen
★ családi állapot ★ :
My love, my life

Becks' Home  Tumblr_inline_nlzygu3t7Z1ssflgq
★ foglalkozás ★ :
túl bonyolult lenne elmagyarázni
★ play by ★ :
Stephen Amell
★ hozzászólások száma ★ :
141
TémanyitásRe: Becks' Home
Becks' Home  EmptySzer. Feb. 14 2018, 00:54

Charlie, Becks and Nora
"We may not have it all together, but together we have it all."




Halványan megmosolygom Charlotte újabb, a felhőkre vonatkozó kérdését, majd mielőtt megszólalnék, Chrisre pillantok, hogy szeretné-e ő ezt is megválaszolni... és meg is teszi. Édes kis semmiségekről beszélgetni még sosem tűnt ennyire felemelő érzésnek – és ez most nem szójáték akart lenni. Boldogság tölt el őket figyelve, ahogy Chris magyaráz, a lányunk pedig figyelmesen hallgatja, és bár még mindig nem akarom ezt igazán tudomásul venni, mégis belegondolok, milyen lesz, ha tényleg lesz még egy babánk. Milyen lenne, ha még egy apró kis lénnyel bővülne a hármasunk, hogy milyen apja lehetne Chris a másodiknak, bepótolva mindazt az élményt, amiről az első alkalommal lemaradt, hogy mi mindent tudna még tanítani Charlie-nak...? Egyelőre még nem tudom, mit is gondoljak erről az egészről, de persze simán megtörténhet az is, hogy tévedek, téves riasztás az egész, és nincs is miről beszélni. Lehunyom a szemem egy pillanatra, és igyekszem hamar visszatérni a valóságba.
Először úgy tűnik, a csevegés jó hatással van rám, jótékonyan elvonja a figyelmemet arról a tényről, hogy repülünk, ám ez csak addig igaz, amíg szóba nem kerülnek a különféle ételek, és a gyomrom ismét panaszkodni kezd. Sietve iramodok meg a mosdó irányába, feltételezem, hogy némi aggodalmat keltve ezzel a kis családomban, pontosan ezért igyekszem is mielőbb visszatérni hozzájuk. Szerencsére egy kis mosdás és légzőgyakorlat elég ahhoz, hogy össze tudjam szedni magamat. Arra azonban egyáltalán nem számítok, hogy időközben a csinos, szőke utaskísérő megkörnyékezi a pasimat. Lehet, hogy egy kicsit túlreagálom a dolgot, talán csak a munkáját végzi, és hát a lányunk is ott van. Valószínűleg csak képzelődöm. De sikertelenül nyugtatom magam ilyenekkel, mert a nő gesztusai szerintem annyira egyértelműek és félreértelmezhetetlenek, hogy ezt nem lehet másképp magyarázni. Nem is kell hallanom azt, mi történik ahhoz, hogy felidegesítsem magam, és dühös fúriaként térjek vissza. Azt hiszem, az sem segít a féltékenységemen, hogy látom, amint Becks szélesen elvigyorodik. Most komolyan? Nem gondoltam volna, hogy az egyenruhásokra gerjed – állapítom meg magamban duzzogva. Megérkezve épp csak a Becks és a stewardess között lezajló párbeszéd végét csípem el: „… és azonnal a rendelkezésére állok.” Álljál te csak máshová, kisanyám! Éles hangon követelek magamnak figyelmet, a nő meg flegma tekintettel áll odébb, hogy visszatérhessek a helyemre, bár az arckifejezését valószínűleg csak én látom. Legszívesebben most már meg is tépném érte, de csak gúnyosan mosolygok rá, miközben helyet foglalok. Válaszolnék Chris kérdésére, de akkor hirtelen a gép megrázkódik velünk, újabb enyhe pánikot keltve bennem, és automatikus reakcióként védelmezőn ölelem magamhoz Charlie vállát. Közben ahogy oldalra pillantok, mit látok? Hát a kis lotyó nem épp Becks nyakán csimpaszkodik? Annak meg van képe azt mondani, hogy semmi baj. Persze, a turbulencia! Ebben a pillanatban azt kívánom, bárcsak újra megremegne a repülő, hogy belekapaszkodhassak a nő szőke loboncába.
- Jól vagyok – válaszolok végre Becks feltett kérdésére sötéten meredve előre, figyelve a személyzet kecsesen távolodó tagját. Aztán váratlanul ismét felpattanok. - Elfelejtettem valamit. Máris itt vagyok - kerülöm ki őt ismét, a félig elhúzott függöny mögött pedig még éppen sikerül elcsípnem a szöszit a mosdók előtt.
- Elnézést, szabadna egy szóra, öhm... - és ahogy felém fordul, leolvasom a névtábláját. - Jessica? Én kérnék még egy kis narancslevet is, és igazán hálás lennék, ha nem flörtölne tovább a... férjemmel – Talán csak egy pillanatot habozok, mielőtt kimondanám az utolsó szót. Azt kellett volna mondanom, hogy pasim vagy barátom, tudom, de egyik sem fejezi ki eléggé, milyen nagyon is foglalt Chris. Mert nem egyszerűen csak randizgatunk, szeretem őt, ő a gyerekem apja, a fenébe is, talán épp terhes vagyok a következő gyerekével, szóval nem érdekel, hogy most épp füllentettem, ő az enyém, én az övé, ez a nőcske meg szálljon le róla. - Ellenkező esetben jelentenem kell a főnökeinél a viselkedését. Ne kacérkodjon, ne riszálja magát, semmi hajdobálás, sőt még csak ne is mosolyogjon rá, vagy esküszöm, hogy ha rajtam áll, nem csak ennél, de egy másik légitársaságnál sem lesz többé munkája. - Nem mintha lenne ekkora hatalmam vagy befolyásom, de ebben a szent pillanatban kicsit el is hiszem, hogy van, és szerintem a csaj is. Erre utal az, ahogy az arcán a gőg helyét lassan felváltja a riadt szégyenkezés. Helyes! Most nagyon elégedett vagyok magammal. - Köszönöm! - teszem hozzá végül bájos mosollyal, ami ott is marad az arcomon, miközben másodszor is visszasétálok a többiekhez.
- Megkívántam a narancslevet – közlöm velük szinte már jókedvűen, és ismét helyet foglalok. - Vacsora után szerintem legjobb lenne ha megpróbálnánk aludni egyet, akkor észrevétlenül túleshetnénk ezen a repülőúton – sóhajtok. - Vagy csak én várom már nagyon a reggelt? - kérdezem egyikről a másikra pillantva.
Nem is olyan sokkal később Jessica érkezik ismét a rendeléseinkkel és az étlappal, amit – Becks tekintetét kerülve – rögtön az én kezembe is ad. Én azonban csupán egy pillantást vetek rá, mielőtt tovább adnám a férfinek. Igazából, azt hiszem, az étvágyam még nem jött meg.
- Hadd találjam ki: te csirkét ennél? - mosolygok le Charlotte-ra, hisz jól tudom, melyek azok az ételek, amelyeket leggyakrabban választ. A stewardess közben átadja az italokat is, kicsit idegesnek tűnik, és azt hiszem, nagyon vigyáz, hogy még véletlenül sem legyen túl kedves Chrisszel, amin most mosolyognom kell, úgyhogy inkább újra a gyerek felé fordítom a tekintetem
- Parancsoljanak! Remélem, a kedves felesége már jobban érzi magát – hallom, amint a nő halkan megjegyzi, és ami engem illet, eszem ágában sincs kijavítani őt.






mind álarcot viselünk
Nora Weston
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Becks' Home  Tumblr_nfkkaiiFiV1r7rw99o8_250
Becks' Home  Tumblr_nk01vqCszl1r7rw99o2_250
★ kor ★ :
38
★ elõtörténet ★ :
“Here's to strong women.
May we know them.
May we be them.
May we raise them.”

- Hey, it's me, Elle Johnson. -
♫ :
get up and try
★ lakhely ★ :
✧ Lewisburg, West Virginia
★ :
Becks' Home  Tumblr_mwlkeb6QHD1r7rw99o4_250
★ idézet ★ :
Take it day by day, don't stress
too much about tomorrow.
★ foglalkozás ★ :
✧ boutique owner - Elle Fashion Boutique
★ play by ★ :
✧ Katie Cassidy
★ szükségem van rád ★ :
"Be strong enough to stand alone,
smart enough to know
when you need help,
and brave enough to ask for it."
★ hozzászólások száma ★ :
613
★ :
Becks' Home  Tumblr_inline_nlzygwvyha1ssflgq
TémanyitásRe: Becks' Home
Becks' Home  EmptyCsüt. Feb. 15 2018, 17:52
Mom & Dad


Azt hiszem, hogy ez az eddigi legjobb élményem. És nem csak azért mert repülőn ülök és éppen Alaszka fele tartunk, hanem azért is, mert végre mindkét szülőm velem van. Már nem csak anyu és én vagyunk, hanem lett egy apukám is, aki valóban az apukám és nem olyan, mint Sam bácsi volt, aki csak próbált a papám lenni. Persze szerettem őt is, de azt hiszem, hogy egy igazi szülőt nem pótolhat senki más. Most pedig hihetetlenül büszke vagyok, hogy végre én is olyan gyerek lehetek, mint az osztálytársaim. Az ablakon kibámulva próbálom megfejteni a felhők szépségét, amiben nagy meglepetésemre nem anyu próbál válaszolni a kérdéseimre, hanem apu, én pedig kíváncsian, érdeklődve figyelem őt, ahogyan magyaráz. Elmosolyodom, mert valóban boldogsággal tölt el mindaz, amit az elmúlt percekben éltem át. Igazi családként ülünk itt, és ezt a boldogságot, már senki nem veheti el tőlem. Anyu és apu minden bizonnyal még annyi év elteltével is szeretik egymást, látom ám, hogy hogyan néznek egymásra. Vajon majd egyszer nekem is lesz egy hercegem, aki szeretni fog?
- Azt hiszem értem már a felhőket. - felelem elégedetten, miközben lelkesen bólogatok. Tudnék még feltenni néhány kérdést, például, hogy miért pont fehérek a felhők és mire mondják, hogy rózsaszín felhőket lát valaki, amikor olyan nem is létezik, de az étel hallatán valahogy úgy érzem, hogy mindez már nem is lényeges. Megéheztem, és az sokkal fontosabb, mint megkapni a választ a többi kérdésemre is. Még rengeteg időm lesz megkérdezni bármit, amit csak nem értek, ha egyszerre túl sok mindent tudok meg, akkor hamarabb is felejtem el azokat. Mivel pedig még soha nem ettem olyat, amit az apukám készít nekem, így még izgatottabb leszek, és még jobban várom, hogy odaérjünk végre, hiába érzem magam itt is nagyon jól. Bár fogalmam sincs, hogy hol van az az Alaszka, korábban soha nem hallottam róla, de remélem, hogy nem kell már sokat utaznunk, hogy odaérjünk. Timet meg fogja enni a sárga irigység, ha elmesélem, hogy milyen menő dolgokat mesélt a papám, mert tuti, hogy az övé ilyeneket nem tud. Sőt szerintem még ő sem volt Alaszkában soha, így azzal is henceghetek előtte. Igazából nem szeretek úgy viselkedni senkivel, de Tim megérdemli, mert olyan gonosz velem mostanában. Pedig én azt hittem, hogy barátok vagyunk.
Rémülten nézek anyu után, aki minden bizonnyal beteg lett. De miért? Hiszen eddig még semmi baja nem volt. Én pedig nem akarom, hogy beteg legyen, mert szükségem van az anyukámra. Apu szavai sem nyugtatnak meg, mert azt tudom már, hogy a felnőttek mindig mindent kitalálnak, hogy minket gyerekeket megnyugtassanak.
- Megígéred, hogy rendbe jön? - kérdem szomorúan, miközben lesütöm a szemeimet. Vajon ez a betegség olyan, mint amikor valaki a kocsiban lesz rosszul? Van egy osztálytársam, aki a buszon mindig elől kell üljön, mert ha hátul van, akkor beteg lesz. Ha viszont az a baja anyunak, akkor talán neki is elé kéne mennie, nem? Gondolataimból egy ismeretlen hang ébreszt fel, mire felkapom a fejemet és végig nézve a nénin, összevonom a szemöldökömet, miközben átülök apu mellé és mosolyogva nézek fel rá, ahogyan átkarolja a vállamat, majd utána találkozik a tekintetem a néniével, aki bár rám mosolyog, de egyáltalán nem tűnik őszintének a mosolya, így nem is viszonzom azt, csak felkuncogok az apu válaszán amit a kérdésemre ad, és megkönnyebbülve sóhajtok, ahogyan megpuszil. Azt hiszem, hogy hihetek neki.
- Akkor elküldöd ezt a nénit? - kihúzom magam, hogy én is a fülébe tudjak súgni, és ebben a pillanatban hallom meg az anyukám hangját is. Boldogan nézek rá, majd vissza csúszok a helyemre, hogy vissza tudjon ülni Ő is a sajátjára. Épp szeretném megkérdezni tőle, hogy rendbe jött-e, amikor a gép rázkódni kezd, én pedig riadtan bújok oda anyuhoz. Most először ijedek meg, amióta a repülőn ülünk, és egy aprócska könnycsepp is kibújik a szememből, de amint elmúlik, megkönnyebbülve fújom ki az eddig bent tartott levegőt. Felpillantva a szüleimre pedig egyáltalán nem tetszik amit látok. Amiért kicsi vagyok, nem jelenti azt, hogy nem látom, hogy mi folyik körülöttem. Anyu mérges, amiért apu megölelte azt a nénit. Vigasztalóan simogatom meg anyu vállát, ezzel jelezve, hogy én itt vagyok neki, majd értetlenül nézek ismét utána, ahogyan elmegy a nő után. A felnőttek olyan furák. Néha igazán nem lehet kiigazodni rajtuk. Az előbb azt hittem, hogy anyut zavarja a néni jelenléte, most pedig az végre elmegy, Ő meg utána. Azt hiszem, hogy sosem akarok felnőtt lenni.
- Anyu most miattad elment. Ha Őt szereted, akkor miért ölelted meg a nénit? - kérdem durcásak apu felé fordulva ismét, miközben karba fonom a kezeimet, és hátra dőlök a székben. Ebben a pillanatban már nem is érdekel sem a repülés, sem az evés, sem pedig az, hogy az előbb megijedtem. Nem akarom többé, hogy az a néni vissza jöjjön hozzánk, azt szeretném, hogy ismét csak hárman legyünk. Anyu, apu és én. Kihúzom magam, amikor meglátom anyut közeledni felénk, és úgy látom, mintha ezúttal vidámabb lenne. Én ezt igazán nem értem. - Ne hagyj többet itt, jó? - motyogom, majd hozzá bújok ismét, és megrázom a fejem az alvás gondolatára. A nagy lányok ébren is kibírják az utat, nem szeretnék aludni itt. Különben is, ha én alszok, akkor ki vigyáz addig a szüleimre?
A néni ismét visszatér, én pedig kíváncsian nézem a lapot, amit anyu kezébe ad, majd lelkesen bólintok a csirkére. Megnyalom a szájam szélét, már izgatottan várom, hogy ehessek belőle. - A csirkét imádom. Ihatok mellé kólát? - kérdem felnézve rá, és reménykedem, hogy most az egyszer kivételesen megengedik, hogy azt igyak. Az mégis csak egy különleges nap, nem? 


XXX szó ● zene ● megjegyzés
C
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Becks' Home
Becks' Home  EmptyPént. Feb. 16 2018, 01:14
Lottienak elég a felhőkre adott magyarázatom, de Nora rosszulléte elvonja a figyelmünket az éhségünkről. Sajnos úgy tűnik ő jobban aggódik emiatt, mint én és a lányunk, de ez van, nincs mit tenni. Csak remélhetjük, hogy rendbe jön majd. Lottiet megpróbálom megnyugtatni, de úgy tűnik nem igazán hisz nekem. Az ígéretemre lenne szüksége, de én felelőtlenül nem szoktam ilyesmit csinálni, többre tartom az őszinteséget, így nagyon megfontoltan nézel le rá.
- Te csak ne aggódj semmiért, jó? - mondom, és elmosolyodok. Hogy ígérhetném meg, hogy rendbe jön? Nem tudok mi van vele, lehet, hogy benyelt egy vírust, akkor meg a rosszulléte nem múlik el attól, hogy leszálltunk. Nora sok emberrel találkozik nap mint nap, és sajnos hiába vettem neki autót, azért még a vírusok és baktériumok bárhol megtámadhatják, főleg, mivel nem igazán kíméli magát. Azóta nem jártam a fotózásai környékén sem, de ez pusztán csak megfontoltság. Nem tudom, józanul könnyebben viselném-e, ha mások fogdosnák meg ilyenek. Nem mondom, hogy féltékeny vagyok, de rémálmaim vannak arról, hogy a csajomat valaki más dugja kamerák előtt. Nem azért, mert ilyesmit feltételeznék Noráról, de tudom, velem mennyire nehéz, és azt is, hogy Nora csak egy vak, meleg és impotens pasinak nem lenne vonzó.
A stewardess érkezése zavarja meg a beszélgetésünket, és pillanatok múlva már szinte sértőnek érzem, amit művel. Oké, értem én, nem vagyok sem vak, sem hülye, tudom milyen hatással tudok lenni a nőkre, de tényleg nem veszi észre magát a csaj? A lányom itt ül mellettem, Nora pillanatokkal ez előtt ment ki. Csak nem hiszi azt, hogy ő a dadus? Vagy a húgom? Már majdnem elküldöm, egyértelművé téve, hogy nem akarok tőle semmit, mikor mellém ül a kis hercegnőm és ez eszembe juttatja, hogy az előbb még éhes volt, így étlapot kérek. Lottie kérdésére őszintén felelek, és valóban így is érzek. ők a mindeneim, és egy kósza numeráért eszembe sem jutna lemondani róluk, de sajnos elküldeni nem tudom a nőt, bárhogy szeretné, mert ő fog minket kiszolgálni az út során. Ahogy visszatér hozzánk Lottie anyukája megnyugodni látszanak a kedélyek, így hiába ajánlotta fel magát ismét a szőkeség, én már nem is figyelek rá. Felállok, hogy beengedjem Norát, ám ekkor a természet közbeszól és kénytelen vagyok elkapni a nőt, nehogy elvágódjon. Az, hogy ő kihasználja a helyzetet, az cseppet sincs ínyemre, de nem tudok egyszerre kapaszkodni és rendre utasítani, azért ennyire ász még én sem vagyok. ahogy visszaáll a rend, elengedem a nőt és onnantól kezdve csak azzal foglalkozom, hogy Norán mennyire látszik a féltékenység, és hogy legyűrjem magamban a rohadt nagy elégedettséget. Nem szégyellem bevallani, hogy jobban örülök annak, hogy féltékeny, mint illene, de erről nem szólok egy szót sem. Inkább az iránt érdeklődöm, ők jól vannak-e, bár nem láttam, hogy rájuk esett volna bármi, és az egész csak néhány másodpercig tartott, de ettől még jobb megkérdezni. A kérdésemre csak kurtán felel, és mikor el akar menni, újfent felállok, hogy kiengedjem, és elgondolkozva nézek távolodó alakja felé. Vajon megint rosszul lett, csak nem akarja megmondani? A figyelmem azonban Lottie durcássága vonja el, és a cserfes kislányom most igazán harapósnak tűnik.
- Tessék? - emelkedik meg a szemöldököm meg a hangom is, ahogy kifejezi, hogy én tehetek mindenről és le is döbbent a megszólalása, de aztán visszaülök a helyemre, és sóhajtok. Nem érti, hisz csak gyerek, hogy nem minden az aminek látszik, így felé fordulok.
- Figyelj, Életem, ez...nem öleltem meg azt a nénit. Csak elkaptam, hogy ne essen el, érted? Tudod - kezdek bele a magyarázatba és próbálok valami ésszerű példát felhozni - ez olyan, mint mikor egy utálatos osztálytársad ki akar lépni az úttestre anélkül, hogy szétnézne. Nem kedveled, nem érdekel téged, de azért csak megfogod a kabátját és visszarántod, nem? - kérdezem, és ha rám néz, rámosolygok - Anyukádat szeretem, és téged, de közben én férfi is vagyok. A férfiak pedig jó esetben olyanok, mint a lovagok. Ez lovagias gesztus volt tőlem, hogy nem hagytam, hogy elessen, és megsérüljön, érted? - kérdezem, és ismét megcirógatom az arcát - De ha szeretnéd, kigáncsolom ha erre jár. Nem lenne túl lovagias tőlem, sőt, ha engem kérdezel, elég nagy gonoszság lenne, mert megütné magát, de ha ezt szeretnéd...megteszem - mosolygok rá, és ha bárki azt gondolná, hogy a lányom nem tudna rávenni arra, hogy kigáncsoljam a stewardesst, hát téved. Simán, fapofával megcsinálom. Tettem ennél sokkal rosszabbakat is, ez olyan lenne, amire öt perc múlva nem is emlékeznék.
Nora visszatértekor úgy látszik Lottie is megnyugszik kicsit, és csak remélni merem, hogy az a hülye lotyó nem okozott maradandó kárt a lányommal való kapcsolatomban, mert akkor megnyúzom. Nem akarok szélmalomharcot vívni a lányomért, főleg nem egy túlbuzgó picsa miatt. A narancslére bólintok, és kifejezetten örülök neki, hogy valamit szeretne, mert tényleg aggódom, hogy a pihenésünk nagy részét esetleg az ágyban kell töltenie gyógyszerekkel vagy bármi egyébbel. Szeretném, ha élvezné Alaszkát és nem csak tévéből látná meg fotókról. Az alvás említésére Lottie megrázza a fejét és ismét el kell vigyorognom magam.
- Úgy látom a kisasszonynak nincs ínyére a repülőn alvás - mosolygok le rá majd Norára. Mindketten tudjuk, hogy korán kelt, és úgy el fog aludni, mint a bunda. Közel húsz órás az út, egyértelmű, hogy el fog aludni, ahogy szerintem mi is. Az éjszaka közepén amúgy sincs sok látnivaló a gépről, a legtöbben aludni szoktak. Én azonban nem tagadom, hogy eléggé fáradt vagyok. Sokat rohangáltam a napokban, hogy mindent elrendezzek, a házam gondnokát megkértem, hogy kapcsolja feljebb a fűtést a házban, hogy átmelegedjen az egész, mert mikor nem voltam ott, nyilván csak alapfokon ment a fűtés, és időbe telik meg az egész hát átmelegszik. A kocsimat is levitettem a reptéri parkolóba, hogy csak fel kelljen venni a kulcsot és indulhassunk, ugyanis a lehető legritkább esetben ülök be bárkihez úgy, hogy nem én vezetek. Nem azért, mert nem bízom senkiben, az utakon, csak...ja, de. Pontosan ezért nem ülök be senkihez, ha nem muszáj. És két meccsem is volt az elmúlt napokban. Jól kerestem vele, szó se róla, de kimerített, na. Így ásítva nyújtózkodok egyet és átkarolva Nora nyakát közelebb húzom, hogy egy puszit nyomjak a hajára.
- Az alvás részemről nagyon jól hangzik. De ha előtte nem kapok valamit enni, akkor valamelyikőtöket fogom felfalni - vigyorodok el, aztán bólintok - Én is várom, hogy megérkezzünk már. Utálok tétlenül ücsörögni, és az ágyak sokkalta kényelmesebbek otthon, mint ez a szék - paskolom meg a karfát, amikor visszatér a stewardess. Felkészülök egy újabb szemérmetlen támadásra, de most olyan, mint egy megszeppent nyúl. El is csodálkozok rajta, hogy még csak rám sem néz, sőt, ha most az egóm beszélne belőlem, kicsit szarul esne, hogy az előbb még majd' maga alá csinált a figyelmemért, most meg már átnéz rajtam. Aztán Norának adja az étlapot és most én leszek féltékeny. Mi van, most meg a csajomra nyomul rá? Lehet, hogy az előbb is csak őt akarta, és kíváncsi volt, észreveszi-e őt? A fejemben egyből lejátszódik a jelenet, ahogy Nora itthagyott minket, és az én képzeletem megélénkülve azt játssza le, miként is eshettek egymásnak a függöny mögötti térben... A gyomrom is görcsbe rándul a gondolatra. Az ember azt hinné, hogy két nőt együtt elképzelni minden pasi álma, de nem akkor, ha történetesen az enyémre akar ráakaszkodni valami bula. Az arcom elkomorul, s bár hallom, hogy Lottie csirkét szeretne kólával - amit reményeim szerint az anyja sosem engedne meg -, de én csak elképedve nézek hol rá, hogy a stewardessre. Amikor azonban megkérdezi, a feleségem jobban van-e, egy pillanat alatt összerakom a képet, és óriási megkönnyebbülést okozva gördül le rólam az a mázsás kőszikla.
- A feleségem? - kérdezek vissza, miközben Norára emelem a tekintetem. Alig bírom visszafojtani a röhögést. Honnan veszi a nő, hogy Nora a nejem? Egy pillanatig várok, hátha válaszol a mellettem ülő boszorkány, de aztán felpillantok a szőkeségre - Remélem hamarosan jobban lesz a feleségem - nyomatékosítom a szót - ha esetleg tudna hozni egy kis sós kekszet a narancsleve mellé, az biztosan sokat segítene a rosszullétén. Te mit kérsz, kincsem? - nézek Lottiera, és megvárom, hogy rendeljen, aztán teszem meg én is - Én pedig - pillantok bele az étlapba, majd visszafordulok - Szintén csirkét kérek - mondom, és rámutatok arra, amit szeretnék. A nő elsiet, én pedig kérdőn pillantva Norára fordulok felé.
- Szóval, hogy is van ez? - kérdezem, és belül visítozok a röhögéstől - Emlékeztetnél rá kérlek, mikor is volt az esküvőnk, drága kicsi nejem? Tudod, pasimemória...- mondom, és hogy őszinte legyek, ugyan eddig nem jutott eszembe még, hogy több is lehetne ebből, mint az, hogy ő a nőm én meg a pasija, de valójában most tényleg megfogant a gondolat a fejemben. Engem cseppet sem zavar, hogy a nejemnek nézik, végtére is majdhogynem együtt élünk, van egy közös csemeténk, bevásárolok ha kell, vagy épp számlát fizetek be, és nincs senki más, akire akár csak gondolnék. Ez már tulajdonképp majdnem házasság. De azért eszembe jut az is, hogy volt egy vőlegénye. Azt hiszem bármennyire is szúrja a szemem a dolog, ezt is meg kell kérdeznem majd tőle. Mi volt, mennyi ideig tartott, és miért lett vége. Tudni szeretném majd azt is, Lottie miattam viselkedik-e így, vagy épp amiatt a pasas miatt. Végtére is majdnem a nevelőapja lett, azért az nem semmi, azt hiszem tudnom kell róla, mi is zajlott közöttük.




mind álarcot viselünk
R. Chris Devereaux
Törvényszegõ
ranggal rendelkezem
★ :
Becks' Home  497b9bd54ccb70341174ce4e6e75cf731fa14150
★ kor ★ :
45
★ elõtörténet ★ :
Supermassive Black Hole

Becks' Home  Best-character-oliver-queen
★ családi állapot ★ :
My love, my life

Becks' Home  Tumblr_inline_nlzygu3t7Z1ssflgq
★ foglalkozás ★ :
túl bonyolult lenne elmagyarázni
★ play by ★ :
Stephen Amell
★ hozzászólások száma ★ :
141
TémanyitásRe: Becks' Home
Becks' Home  EmptyKedd Feb. 20 2018, 18:42

Charlie, Becks and Nora
"We may not have it all together, but together we have it all."




Távol álljon tőlem, hogy az ismételt távozásommal még inkább ráijesszek a lányomra, vagy esetleg Chrisre, és nem szeretném elrontani a hangulatot, de amikor a zöld szemű szörnyeteg a markában tart, nincs mese, valamit tenni kell. Nem tudom tétlenül végignézni, ahogy a drága utaskísérő itt illegeti magát, meg flörtöl a pasimmal, és még annyira sem méltat, hogy ezt ne előttem vagy Charlie előtt tegye meg. Szerintem ehhez ritka pofátlannak és szemtelennek kell lennie, neveletlennek, udvariatlannak, meg még néhány hasonló jelző, és akkor még nagyon kedves voltam. Vagy csak simán kiéhezett, és bár én megértem, hogy Becks-nél dögösebb pasi nemigen létezhet földön, vízen, levegőben, csak hogy ő már foglalt, az enyém, és nem is fogok lemondani róla. Szóval úgy döntök, jobb ha ezt mielőbb tisztázom is a drága könnyűvérű stewardessünkkel. Amint pedig ezt megtettem, már sokkal jobb hangulatban tudok visszatérni a többiekhez, és a szolid fenyegetőzésem nyomán keletkezett elégedettségem el is feledteti velem a korábbi aggodalmaimat. Charlotte azonban láthatóan kezdi megelégelni a távollétemet, és azzal, ahogy rám néz, ahogy kérlel, és hozzám bújik, máris egy kis bűntudatot kelt bennem, hogy nem voltam rá eléggé tekintettel.
- Nem megyek most már sehova, kincsem, megígérem – ölelem magamhoz, és egy puszit nyomok a selymes hajára. Arra azonban már muszáj elmosolyodnom, ahogy az alvás ellen tiltakozik. Tipikus gyerek. Az ő korában egyik sem akar idő pazarolni az alvásra, de a szervezetük megköveteli amire szükségük van, szóval emiatt nem nyugtalankodom. Biztos vagyok benne, hogy elnyomja az álom, amint elég monotonná válik számára a repülés, na meg ha tele lesz a pocakja. Talán nem is telik bele sok idő, és már a vállamra hajtva a fejét fogja húzni a lóbőrt.
- Majd meglátjuk, meddig bírja az alvássztrájkot – mosolyodom el Chris felé fordulva, aki következőnek kijelenti, hogy bennünket fal fel, ha nem kap időben vacsorát. Szinte érzem, ahogy belepirulok, mert az én piszkos fantáziám máris megélénkül, képeket festve elém arról, hogy ezt hányféleképpen is lehetne kivitelezni. - Nem biztos, hogy bánnám – felelem neki halkan a lesütött pilláim alól lesve rá, arcomon halván mosollyal. - Az elég valószínű, hogy egy ágyban kényelmesebb lenne most, de azt hiszem, a magasságot leszámítva még mindig jobb, mint buszon utazni – nyújtóztatom ki a lábaimat, amit itt nyugodtan meg is tehetek, nem úgy mint a legtöbb, említett tömegközlekedési eszközön. Ha az ember képes egy kicsit megfeledkezni a félelmeiről, annyira nem is vészes repülni. Bár akkor is jobban örülnék, ha az út nagy részét át tudnám aludni.
Jessica megérkezik az étlappal, meg az italokkal, és ahogy azt sejtettem, Charlie valóban csirkére éhezik meg. Nem olyan nehéz kitalálnom, mire vágyik, ám a kóla említése hallatán a homlokomat ráncolom.
- Tudod, kicsim, hogy azt nem lehet. Nem egészséges sem a pocidnak, sem a fogaidnak, és hidd el, annyira nem is finom – magyarázom el neki már nem először, de van, amit újra és újra el kell mondani, mert tudnia kell, hogy csak jót akarok neki. - Mit szólnál hozzá, ha te is inkább narancslevet innál? - kérdezem meg, és közben hallom, hogy a nő Chris-től kérdez. Enyhén megmerevedem egy pillanatra a megszólítást hallva, de ezen felül nem reagálok, mintha meg sem hallanám. Annyi bizonyos, hogy nem áll szándékomban kijavítani, és úgy tűnik, Chris-nek sem. Szinte hallom a hangjában bujkáló mosolyt, és már tudom, hogy nem fogja szó nélkül hagyni a történéseket, de ez sem érdekel. Jelenleg nem, mert egyelőre csak örülök, hogy a stewardess vette a lapot. Leadjuk a rendelésünket, ő pedig tovább is áll.
- Fogalmam sincs, miről beszél ez a nő, valószínűleg valamit félreértett, amilyen butuska. - Tudnék mondani ennél cifrább szavakat is, de a lányom előtt nem teszem, szóval csak megvonom a vállam rezzenéstelen arccal nézve Becks-re, aki ahogy várható volt, számon kéri rajtam a dolgot. Gondolom, eddig még senkit nem néztek a nejének. Egy pillanatra el is tűnődöm, hogy vajon mi lehet a véleménye a házasság témáról? Ez még sohasem került szóba közöttünk. Nem is olyannak ismertem meg, akit ez foglalkoztatna. - De legalább azt felfogta, hogy el a kezekkel – teszem aztán hozzá valamivel halkabban, kissé gonoszul elvigyorodva. Oké, bevallom, kicsit zavarban vagyok, amiért lebuktam, és főleg mert Becks úgy néz rám, mint aki mindjárt nevetésben tör ki, de másfelől viszont nem érdekel, ha szórakoztatja a viselkedésem, mert ő már nem egyszer rendezett féltékenységi jelenetet. Én legalább nem ütöttem meg senkit. Csak higgadtan elbeszélgettem a csajjal.






mind álarcot viselünk
Nora Weston
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Becks' Home  Tumblr_nfkkaiiFiV1r7rw99o8_250
Becks' Home  Tumblr_nk01vqCszl1r7rw99o2_250
★ kor ★ :
38
★ elõtörténet ★ :
“Here's to strong women.
May we know them.
May we be them.
May we raise them.”

- Hey, it's me, Elle Johnson. -
♫ :
get up and try
★ lakhely ★ :
✧ Lewisburg, West Virginia
★ :
Becks' Home  Tumblr_mwlkeb6QHD1r7rw99o4_250
★ idézet ★ :
Take it day by day, don't stress
too much about tomorrow.
★ foglalkozás ★ :
✧ boutique owner - Elle Fashion Boutique
★ play by ★ :
✧ Katie Cassidy
★ szükségem van rád ★ :
"Be strong enough to stand alone,
smart enough to know
when you need help,
and brave enough to ask for it."
★ hozzászólások száma ★ :
613
★ :
Becks' Home  Tumblr_inline_nlzygwvyha1ssflgq
TémanyitásRe: Becks' Home
Becks' Home  EmptySzomb. Feb. 24 2018, 11:28
Mom & Dad


Aggódok anyu miatt, és most az egyszer az kívánom, hogy bárcsak végre felnőtt lennék, egy doktor néni, aki helyre hozza őt. Nem igazán hiszem el, hogy a repülés miatt van ez az egész, hiszen szerintem nagyon muris volt felszállni. Talán valamiből túl sokat evett, mert olyankor nekem is fáj a pocim, anyu pedig soha egy percig sem hagy magamra, ha beteg vagyok. Talán ha otthon lennénk, akkor ápolhatnám őt, de itt, ezen a nagy repülőn, ahol annyi sok más ember is ül rajtunk kívül, nem merek utána menni, így csak szomorúan várom őt vissza, miközben reménykedek, hogy apu igazat mond, és tényleg nem kell aggódnom. Bólintok, bár egyáltalán nem vagyok meggyőződve arról, hogy nem kell aggódnom, hiszen ha úgy lenne, akkor megígérte volna. Türelmetlenül várom az anyukám visszatértét, de helyett egy idegen néni jön, aki minden bizonnyal itt dolgozik. Én azonban mégis látok benne valami mást is. Olyan, mintha kihasználva az anyu távollétét próbálna az apu közelébe férkőzni. Ez pedig nagyon is zavar engem, épp ezért döntök úgy, hogy inkább az apukám mellé ülök, hogy észrevegyék, hogy én is itt vagyok. És bár néha tényleg nem értem a felnőttek fura viselkedését, de van szemem, és látom, hogy az itt dolgozó néni, hogyan néz az apukámra, aki bár a kérésemnek megfelelően nem küldte őt el tőlünk, én mégis megnyugszom, abban a pillanatban, ahogyan anyu vissza tér. Látva, hogy nincs semmi baja, vidáman engedem őt vissza a helyére, és abban a pillanatban a repülő rázkódni kezd velünk, bár szerencsére nem tart soká. Kissé megrémülök, mégis jobban zavar az, hogy anyut szomorúnak látom. Legszívesebben én küldeném el azt a nénit, de mégsem teszem, mert tudom, hogy nem illik beleszólni a felnőttek dolgaiba. Szerencsére a nő végül elmegy, aztán anyu is ismét feláll és magunkra hagy. Értetlenül nézem, miközben dühös leszek apura, amiért megbántotta őt. Nem volt szép, hogy megölelte azt a nénit, anyu szeme láttára és igyekszem is a tudtára adni azt, hogy haragszom. Úgy tűnik, hogy meglepődött és talán egy kicsit én is, mert nem igazán szoktam beleavatkozni senki ügyébe. Azt viszont nem szeretem, ha valaki az anyukámat bántja. Egy pillanatig azt hiszem, hogy mérges lesz rám, de aztán megkönnyebbülök, hogy a hangja még mindig nyugodt. Összeráncolom a szemöldökömet, úgy hallgatom a magyarázatát, közben pedig a szavai hallatán, elképzelem magam előtt Timet, aki jelenleg a legundokabb velem. Ha olyan helyzete kerülne, mint amiről apu beszél, akkor azt hiszem, hogy valóban megmenteném őt, mert bár sokszor gonosz velem, de azért hiányozna, ha nem lenne.
- Akkor is anyut kellett volna elkapd! Mert mi lett volna, ha Ő esik el? - kérdem, miközben félénken pillantok fel rá. Ha igazat mond, akkor anyu miért lett szomorú? Hiszen Ő is mindig segít másokon, mégsem volt boldog attól, hogy apu elkapta azt a nénit. A következő pillanatban pedig muszáj nevetnem, hiszen elképzelem magam előtt, ahogyan a néni poharakkal a kezében elesik. Nagyon vicces lenne, én azonban mégsem akarom, hogy apu olyasmit csináljon vele, ami neki aztán fájhat. Sosem szerettem az iskolában sem, amikor az erősebb verekszik a gyengével, aki végül alul marad és sírni kezd. Mindig megsajnálom Őket olyankor, és pont azért nem szeretném, hogy az én apukám gonosz legyen. Megrázom a fejemet, majd lesütöm a szemem. - Nem szeretném. - motyogom halkan, miközben a lábaimat lóbálni kezdem. - De azért ne mentsd meg őt, többet, oké? - illantok fel rá ismét, és ebben a pillanatban vissza is ér anyu. Vidámságát látva, úgy tűnik, hogy az előbb feleslegesen aggódtam, és egy kicsit össze is zavar mindez. Boldogan bújok hozza és megnyugszom amikor azt mondja, hogy többé nem hagy itt. Aludni viszont nem akarok. Nem vagyok már kisbaba, igenis kibírom az utat, bármilyen hosszú is legyen az. Anyutól elhúzódva ásítok egyet. Oké, talán egy kicsit álmos vagyok, de akkor sem akarok aludni. Végre a szüleimmel vagyok, amit nem akarok elrontani azzal, hogy alszok. A szüleim pedig minden bizonnyal nem hiszik el, hogy ébren is kibírom a repülőzést.
-  Nem vagyok álmos. - bizonygatom, mert egyszerűen elképzelhetetlennek tartom az itt alvást. Félek, ha aludni fogok, akkor nem lesz aki megakadályozza, hogy az a néni ismét szomorúvá tegye anyut azzal, hogy úgy beszél a papámmal, mintha mi itt sem lennénk.  Különben is, csak a kisbabák alszanak örökké, én pedig már nem vagyok az. Mégis meglepődök a szüleimen, akiknek tetszik az alvás gondolata. Talán nem is lenne olyan rossz ötlet, de én akkor is inkább ébren maradok. A néni ismét vissza jön hozzánk, én pedig kiegyenesedek és felkészülök arra, hogy ezúttal elküldjem,ha apuhoz szól, de meglepetésemre ezúttal anyuval kezd beszélni. Egy kicsit reménykedtem abban, hogy a csirke mellé kaphatok kólát, de anyut hallgatva tudom, hogy még most sem lehet. Sosem értettem, hogy ha nem egészséges, akkor miért árulják és az emberek miért veszik meg? Néha olyan érzésem van, mintha ezt csak anyu találta volna ki, hogy én ne igyam meg. Talán zavarja a fekete színe. Engedelmesen bólintok, majd vállat vonok, hiszen végül is a narancslé sem rossz.
- Rosienak megengedik, hogy kólát igyon. Egyszer én is ittam náluk, szerintem finom. - szólalok meg, és bár tudom, hogy ez a kijelentésem sem lesz elég, hogy kapjak egy kólát, én mégis úgy érzem, hogy ezt közölnöm kellett az anyukámmal. - Akkor narancslevet kérek a csirke mellé. - mosolygok rá anyura, hogy véletlenül se higgye, hogy követelőzök. Ha ő azt mondja, hogy a narancslé jobb, akkor hiszek neki. Talán majd egyszer rátudom venni, hogy vegyünk kólát is.
Ismét ásítok egyet, aztán hátra dőlök a széken, és magamhoz ölelem a plüss nyulamat, ami itt lapul mellettem és amiről egészen idáig meg is feledkeztem. Fejemet neki döntöm anyu vállának és mosolyogva hallgatom ahogyan beszélgetnek, bár igaz, hogy nem igazán tudom, hogy pontosan miről is van szó. Értem a feleség szót, meg az esküvőt is, de nem tudom össze rakni a képet. Ha két embernek gyereke lesz, akkor azt jelenti már, hogy férj és feleség? Mert a filmekben a templomban lesznek azok, én pedig nem hiszem, hogy ez megtörtént volna a szüleim között. Pedig olyan boldog lennék, főleg ha én lehetnék a koszorús lány.
- Chris... feleségül fogod venni anyut? - nézek fel rá izgatottan.  


XXX szó ● zene ● megjegyzés
[url=https://livin-in-new-york.hungarianforum.com
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Becks' Home
Becks' Home  EmptyPént. Márc. 02 2018, 21:45
A kislányom nem az a fajta, aki egykönnyen feladja a fejébe vett gondolatokat. Mondhatnám, hogy nem tetszik ez a tulajdonsága, de hazudnék, mert igazából ez az egyik olyan dolog, amit nagyon is csípek benne. Nem könnyű így vele a kommunikáció, és olykor nagyon meg kell fontolnom mit mondok és hogyan, de alapvetően tetszik, hogy nem hagyja magát. Makacs jellem, és azt hiszem ezt részben tőlem örökölte. Engem sem egyszerű meggyőzni arról, hogy lemondjak bizonyos meggyőződéseimről, ha éppenséggel nem akarok, így nem lep meg, hogy csak azért is rá kontráz arra, amit mondtam. A kérdése azonban kissé ésszerűtlen, mivel Nora már a székben ült, mikor a gép megingott, így ha akartam volna sem kaphattam volna el, mivel én álltam. Azonban meg kell értenem, hogy ő gyerek fejjel valójában esélyesen nem a szituáció pontosságát látta, hanem annak ad hangot, hogy nem bízik bennem, és félti az édesanyját, így inkább ráterelem a szót arra, hogy talán megnyugszik, ha a szimpatikus és kissé túl lelkes nőt egy jól időzített mozdulattal kigáncsolom. Reménykedem benne, hogy Lottie lemond erről a lehetőségről, és végül igazam lesz, aminek határozottan örülök. A kis megjegyzésére röhögnöm kell, mert ez annyira gyerek, hogy meg kéne jelentetni valami magazinban,de Nora visszatérte elakasztja a beszélgetést köztünk. Áttérünk a rendelésekre, és figyelek, míg megbeszélik mit szeretnének, azonban feltűnik, hogy az imént még nagyon is tapadós nő most tudomást sem vesz a jelenlétemről. Nem vagyok hiú, nem mondhatnám, hogy jobban érdekel a másik nem véleménye rólam, mint bármelyik másik férfitársamat. Sőt, talán kevésbé érdekel, mert lássuk be, nem kell, hogy érdekeljen. Pontosan tudom, milyen hatással vagyok a nőkre, még akkor is, ha tudom, hogy nem mindenkinek én vagyok a zsánere. Azonban ahogy Norával bánik és ahogy átnéz rajtam nekem azt feltételezi, talán a hölgyemény más csónakban evez, és valójában a csajomra hajtott először is. Fura dolog ez a féltékenység cucc, az eddig megszokott kis sivár lelkivilágomat percek leforgása alatt képes forrongó lávává változtatni, és nem sokat tehetek ellene, ezt már bebizonyítottam a fotózáson is. A nő kérdése kicsit felülírja azonban a féltékenységet, és értetlenül pislogok. Az iskolánál is simán rávágtam, hogy a nejem, de ez most nem én voltam, így kissé meglep, hogy így kötnek össze bennünket, de aztán nem rejtem véka alá a derűmet. Ha jól sejtem Nora kicsit helyre igazította a nőt amiért így rám akaszkodott, és ez határozottan tetszik nekem. Legszívesebben odabökném neki, hogy kicsit érezze át én mit éreztem, mikor az a tuskó a seggét fogdosta, és mondhat nekem akárki akármit, a csávónak kocsányon lógtak a szemei és meg mernék rá esküdni, hogy este Nora képeire verte ki magának az a nyomoronc, de inkább csak visszakérdezek. Nora nem szívbajos, simán kezeli az ügyet, de én meg nem vagyok hülye.
- Aha, ha te mondod - ülök vissza egyenesbe és muszáj vagyok tovább vigyorogni, de végül mondhatni beismerő vallomást tesz, és ehhez elég csak hamiskásan elmosolyodnia. Nem tudok haragudni rá, mert egyfelől a legkevésbé sem érdekel a stewardess, másrészt pedig imponál nekem, hogy féltékeny.
- Úgy van, most már kristálytiszta számára a kép - vigyorgok elégedetten, és látva Lottie kíváncsi takintetét, rá mosolygok. Nem akarom tovább forszírozni a témát, mert egyrészről felesleges, másfelől amúgy tökre nem izgat, ki kinek nézi Norát. A barátnőm, a menyasszonyom vagy a nejem? Pont nem izgat, mert a lényeg, hogy hozzám tartozik, és ezt nem egy papír fogja bizonyítani mások felé, hanem ahogy bánunk egymással. Furcsa egyezség ez köztünk, igazából még azt sem mondtuk ki, hogy együtt vagyunk. Igaz, azt sem, hogy nem. De valahogy minden olyan egyértelműen alakult köztünk, nem kellett hozzá semmit mondanunk, egyszerűen tudtuk, hogy ez így van attól a pillanattól, hogy először megcsókoltuk egymást. A többi meg felesleges szájtépés. Lottie édesen bújik a mamájához, és csak hallgatja a beszélgetésünket, és látom rajta, hogy bár az imént azt mondta, nem álmos, azért érzékelhető rajta némi fáradtság. Nem csoda, lassan itt az alvásidő, részemről például kimondottan fáradt vagyok. A vacsora elfogyasztása után például erős a gyanúm, hogy el fogok aludni, ami mondjuk kimondottan szorongással tölt el, mert ha túl mélyen alszom el...nos, fogalmazzunk úgy, hogy nem minden esetben viselem jól a rémálmokat. De remélem ezúttal kegyes lesz hozzám az ég és megúszom botrány nélkül. Általában úgy utazom repülőn, hogy ne kelljen elaludnom, bármeddig is tartson az út, de az utóbbi napokban túlságosan leterheltem magam, így ez most kevésbé várható el tőlem. Mielőtt azonban végiggondolhatnám a terveket, miként is tudnák úgy elaludni, hogy jó eséllyel ne öljek meg valakit a gépen miközben alvajárok vagy épp rémálmomból megpróbál felébreszteni, a drága kislányom igen direkt kérdést tesz fel nekem, amitől fel is ugrik a szemöldököm. Rendesen zavarba hoz.
- Öhm...khm...én...- nyögöm, mert hirtelen nem is tudom, mit kéne erre felelnem. Norára pillantok zavartan, mert nem akarom sem megbántani, sem esetleg elriasztani, de Lotti tekintetét látva ellágyulok -megint. Így rá mosolygok és megsimogatom a fejét.
- Tudod, most még...- kezdek bele a magyarázkodásba, de képtelen vagyok neki azt mondani, hogy nem, vagy akárt egy bizonytalan talánt odadobni. Jesszus, ha így néz rám, mintha vajazókéssel szabdalná a szívemet.
- Persze. Ha hozzám jön, elveszem. Te örülnél neki, ha összeházasodnánk? - kérdezem aztán, hogy eltereljem a figyelmét egy kicsit, de ne érezze, hogy valami rossz dolgot csinált, aztán Nora tekintetébe mélyedek. Ha nem ültem volna itt egész végig, esküszöm arra gyanakodnék, hogy kitervelték az egészet, de tudom, hogy ez az én kicsi lányom okos kis buksijából pattant ki. Meg kell hagyni, rettentő rafinált húzás.
- Jut eszembe, anya mondta nemrég, hogy nagyon nyúzod egy kiskutyáért. Gondolkodtatok már rajta, hogy milyet szeretnétek? - kérdezem, mert még ugyan nem tudják, de tervezek beruházni egy családi házba New Yorkban, kicsit közelebb Lottie iskolájához, és oda bizony pont elférne egy kutya. Mit ne mondjak, kicsit sem rajongok a lányomért, hogy bármit megadnék, amire csak a szíve vágyik. Nem, dehogy!
Amikor végre kiérkezik a vacsoránk is, elégedetten adogatom át a lányoknak amit kértek, és aggódva nézek Norára.
- Jobban vagy egy kicsit? Nem akarsz enni valamit? Ha akarsz, ehetsz az enyémből. Megkóstolod? - kérdezem, aztán Lottie felé nyújtok egy pohár narancslevet.
- Kisasszony, az itala. Óvatosan, mert eléggé hideg, nehogy megfájduljon a torkod - adom át neki, és mikor végre egyedül maradunk, éhesen vetem rá magam az ételre, persze ha Nora kér, adok belőle amennyire csak szüksége van. Nem rossz, leszámítva, hogy ezek hírből sem ismerik a főzés fogalmát, és már megint megbizonyosodhatok arról, miért is utálok repülőn utazni. De ez van, nincs mit tenni. Hazafelé lehet, hogy inkább kocsival jövünk. Lehet, hogy napokig tart, de útközben legfeljebb megállunk hotelben aludni, és normális éttermeket lehet találni. Ráadásul gyönyörű utakat lehet találni télen szerte az országban. Vajon mennyire lennének vevők rá?




mind álarcot viselünk
R. Chris Devereaux
Törvényszegõ
ranggal rendelkezem
★ :
Becks' Home  497b9bd54ccb70341174ce4e6e75cf731fa14150
★ kor ★ :
45
★ elõtörténet ★ :
Supermassive Black Hole

Becks' Home  Best-character-oliver-queen
★ családi állapot ★ :
My love, my life

Becks' Home  Tumblr_inline_nlzygu3t7Z1ssflgq
★ foglalkozás ★ :
túl bonyolult lenne elmagyarázni
★ play by ★ :
Stephen Amell
★ hozzászólások száma ★ :
141
TémanyitásRe: Becks' Home
Becks' Home  EmptyCsüt. Márc. 08 2018, 00:50

Charlie, Becks and Nora
"We may not have it all together, but together we have it all."




A vacsora rendelés érdekesen zajlik, mert miközben én arról győzködöm Charlie-t, hogy miért nem kellene kólát innia, addig a stewardess elárulja magát... vagyis pontosabban engem, és azt a kis füllentésemet, amit azért kellett bevetnem, hogy nyomatékosítsam a szavaimat.
- Jó döntés – mosolygok a lányomra, amikor szerencsére végül a narancslé mellett dönt, és még a fejét is megsimítom, de közben fél füllel arra is figyelek, ami Chris és az utaskísérő között elhangzik. Ennek ellenére persze tudomásul veszem, hogy Charlotte Rosie-éknál kólát is iszik, és tulajdonképpen nem vagyok meglepve, hisz sajnos nem lehetek ott mindenhol, a kis hölgy pedig nyilvánvalóan meg fogja hozni az életben a maga rossz döntéseit – ennél sajnos sokkal rosszabbakat is, és ezen nem változtat az sem, ha szigorú vagyok vele. Amikor megtiltok valamit, igyekszem megmagyarázni az okát is, hogy tanuljon belőle, és tudja, az ő érdekében van, de ez nem mindig elég. Viszont a lényeg az, hogy az én felügyeletem alatt nem fog kólát inni, és ha rajtam múlik, nem is szokik rá semmi olyanra, amivel magát mérgezné.
Próbálom nem zavartatni magam azon, hogy kiderült, miért is mentem ki a második felpattanásom után, vagy hogy nyíltan Chris feleségének neveztek az imént, de látva, ő milyen jól szórakozik a történéseken, végül már én sem tudom szó nélkül hagyni a dolgot. Nem tetszett, amit a nő művelt, ez ki is derül az enyhén becsmérlő megjegyzésemből, és szerintem helyesen tettem, hogy leállítottam őt, még akkor is, ha ezt hazugsággal vittem véghez. Elértem, amit akartam, én elégedett vagyok, és ahogy látom, a drága „férjuram” is. Szerintem mulattatja őt a féltékenységem, pedig azért szerintem ez annyira nem is vicces, de a széles vigyorától végül muszáj felnevetnem, majd játékosan oldalba bököm őt.
Ám miközben mi mindketten tisztában vagyunk vele, hogy az elhangzottaknak mekkora köze is van a valósághoz, és hogy tulajdonképpen nincs nagy jelentősége, azon kívül, hogy tréfálkozunk rajta, addig mindez Charlie-t valószínűleg összezavarja. A kérdését nem nekem intézi, de szerintem legalább annyira lefagyok tőle, mint Chris. A dolgaink jól alakulnak, szépen, a maguk tempójában, de a házasság gondolata szerintem mindez idáig még egyikünk fejében sem ötlött fel. Chris nem is olyan típusnak tűnik, aki el akarná magát kötelezni egy életre, én meg... Sam után, azt hiszem, jobban meg fogom gondolni, mielőtt beleugranék valami életre szóló dologba.
- Kicsikém, apád és én... - próbálnám kisegíteni Christ a válaszadásban, de ez olyasmi, amit igazából nem ártana jól megfontolni. Furcsa lenne azt felelni, hogy ez a dolog még nagyon friss, és még az elején vagyunk, miközben ő maga a tökéletes élő példája annak, hogy ez a valami közöttünk már kilenc évvel ezelőtt elkezdődött. A lányok Charlotte korában még világra szóló esküvőről meg fehér lovagokról álmodoznak, vagyis valamikor ebben az időben kezdenek álmokat szövögetni, azt hiszem, és ezt nem szeretném tönkretenni azzal, hogy idejekorán ráébresztem, egy valódi párkapcsolat mennyivel komplikáltabb ennél, szóval igazából fogalmam sincs hirtelen, mit is kellene mondanunk neki. De Becks a maga módján megoldja a dolgot, amitől viszont egyszerűen leesik az állam, és elképedve bámulok rá. Nem értem, miért mondana a lányunknak bármi olyat, amit nem is gondol komolyan? Főleg ilyen lényeges témában. Amikor rám pillant, és mélyen a szemeimbe fúrja a pillantását, a tekintete mintha azt üzenné, hogy ez az én hibám, mire felvonom a szemöldökeimet.
- Tudod, az ilyesmi néha időbe telik, szívem, míg két ember, akik szeretik egymást, eldöntik, hogy összeházasodnak – intézem végül a szavaimat Charlie felé, mielőtt unszolni kezdene, hogy igent mondok-e, és kitalálja, hogy már holnap keljünk egybe. Mármint nem azt mondom, hogy az annyira szörnyű lenne, csak ugye... Ha valaki megkérdezné, el tudom-e képzelni az életemet Becks mellett, a válasz, azt hiszem, igen lenne. De közben tudom azt is, hogy a dolgaink a felszín alatt jóval zűrösebbek, mint amilyennek most tűnnek. Azonban mire az egyik rizikós kérdés visszhangja elcsitulna, Becks előhozakodik egy másikkal, amitől megint egy kicsit elárulva érzem magamat. Elmondtam neki, hogy a lányunk kutyát szeretne, de megosztottam vele az aggodalmamat is, hogy szerintem a lakásunk ehhez nem elég nagy, az időm pedig véges, és egyelőre nem tudom, hogyan férne bele a mindennapjainkba egy kis jószág. Máris aggódni kezdek, hogy a faggatózásával fellelkesíti Charliet, aki ezután le sem fog szállni a kutyus témáról, én meg utálok neki csalódást okozni, úgyhogy be kell majd szereznem neki hamarosan a kis kedvencet, pedig eddig olyan jól el sikerült odázni ezt a dolgot. Erre jön még a kép, amint elképzelem – feltételezve, hogy valóban terhes vagyok –, ahogy egy újszülöttel, Charlie-val, egy kutyával, meg talán még Chrisszel osztozunk a kis lakásunkon, és máris teljes a káosz a fejemben.
Szerencsére az italok és a vacsora érkezése eltereli a figyelmemet, mielőtt rám törhetne a pánik. Átveszem Beckstől a rendeléseinket, és továbbítom is Charlienak, ami az övé. Közben Becks kérdéseire muszáj elmosolyodnom, mert jól esik, hogy így figyel rám, de enyhén megrázom a fejem.
- Köszönöm, egyelőre beérem a narancslével és a keksszel. Talán csak egy falatot kérek, hogy megkóstoljam – adom be végül mégis a derekam, mert kíváncsi vagyok az ízére, és ha elkapom a villáját, teszek is vele egy próbát. - Hmm... A te főztödet jobban szeretem, de nem rossz. - Azt sem mondhatnám, hogy hű, de finom, de attól, hogy én nem lelkesedem a kosztért, az ő étvágyukat nem akarom elvenni. Szóval maradok én inkább az italomnál, ami mellé elmajszolok egy-két darabot a sós kekszből is, legalább nem marad teljesen üres a gyomrom.
- Charlie, elboldogulsz vele, vagy szeretnéd, hogy összevágjam neked? - hajolok kicsit előrébb a kis hölgyhöz. Persze tudom, hogy már nem pici, és boldogul az evőeszközökkel, de nyilvánvaló, hogy nincs hozzászokva a jelenlegi körülményekhez, szóval itt vagyok, ha szüksége lenne segítségre. Miközben a kis családom vacsorázik, én hol az egyikre pillantok, hol a másikra, vagy épp ki az ablakon a sötét éjszakába, és igyekszem valahogy kényelembe helyezni magam a székemben, mert érzem, hogy kezd egyre inkább rám telepedni a fáradtság. Majd mielőtt ráeszmélnék, hogy valóban milyen álmos is vagyok, már el is nyom közöttük az álom...






mind álarcot viselünk
Nora Weston
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Becks' Home  Tumblr_nfkkaiiFiV1r7rw99o8_250
Becks' Home  Tumblr_nk01vqCszl1r7rw99o2_250
★ kor ★ :
38
★ elõtörténet ★ :
“Here's to strong women.
May we know them.
May we be them.
May we raise them.”

- Hey, it's me, Elle Johnson. -
♫ :
get up and try
★ lakhely ★ :
✧ Lewisburg, West Virginia
★ :
Becks' Home  Tumblr_mwlkeb6QHD1r7rw99o4_250
★ idézet ★ :
Take it day by day, don't stress
too much about tomorrow.
★ foglalkozás ★ :
✧ boutique owner - Elle Fashion Boutique
★ play by ★ :
✧ Katie Cassidy
★ szükségem van rád ★ :
"Be strong enough to stand alone,
smart enough to know
when you need help,
and brave enough to ask for it."
★ hozzászólások száma ★ :
613
★ :
Becks' Home  Tumblr_inline_nlzygwvyha1ssflgq
TémanyitásRe: Becks' Home
Becks' Home  EmptyKedd Márc. 13 2018, 12:07
Mom & Dad


Nem szeretem, ha anyut valaki megbántja, és azt hiszem, hogy sikerült a papámmal megértetnem, hogy nem volt szép, amit azzal a nénivel csinált, még akkor sem, ha a jó szándék vezényelte. Mindig azt hiszik, hogy túl kicsi vagyok még, hogy megértsem a körülöttem zajló dolgokat, de én nagyon is látom, hogy mi folyik körülöttem. Anyu mérges lett a nénire és apura is, mégis tudom, hogy szeretik egymást. Ennek pedig talán én örülök a legjobban, mert mindig is arra vágytam a leginkább, hogy anyu boldog legyen, és, az, hogy ezt a boldogságot az igazi papám mellett kapta meg, csak még nagyobb örömet okoz nekem. Végre nem kell már hazudoznom mindenfélét, hogy miért nincs soha sehol jelen apu, hiszen azt hiszem, hogy innentől kezdve mindig ott lesz majd velünk, mindenhol.
Anyu visszatértével nem fojtatjuk tovább a beszélgetést, én mégis úgy érzem, hogy sikeresen teljesítettem. Sikerült kiállnom anyu mellett, úgy, ahogyan azt illik. Ő is mindig megvéd engem bárkivel szemben, amiért kötelességemnek érzem ezt viszonozni, még ha én nem is úgy tudom, ahogyan Ő. Az étlapról a étel kiválasztása könnyen megy, anyu hamar ki is találta, hogy mit szeretnék, az itallal azért nehezebb dolgom van. Reménykedtem abban, hogy ihatok kólát, hiszen ez a nap más, mint a többi, de mivel anyunak nem tetszik az ötletem, hát megmaradok a narancslé mellett. Végül is azt is szeretem. Jó lett volna, ha megengedné, hogy maradjak a kólám mellett, de nem akarom, hogy mérges legyen rám amiért követelőzök, így csak megemlítem, hogy Rosiéknál ittam már kólát, de végül beletörődöm, hogy nem lehet. Nem olyan nagy baj. Mosolyogva nézek fel anyura, aki megsimogatja a fejemet, én pedig látom, hogy büszke rám amiért nem kezdek el hisztérikusan viselkedni azért, hogy megkapjam, amit akarok. Úgy, ahogyan Liza szokta. Ő mindig azzal ér el mindent, hogy sír egyet, aztán megsajnálják és máris megkapja azt, amit korábban nem akartak megvenni neki. De én nem ilyen vagyok. Anyu megtanított arra, hogy néha el kell fogadnunk a nem választ is, és, hogy minden nem lehet úgy, ahogyan én szeretném. Én pedig tudom, hogy Ő nem akar nekem rosszat, így ha valamiről azt mondja, hogy nem lehet, akkor elfogadom, és választok valami olyat, amit Ő jobbnak lát. Ő az anyukám, elsősorban az Ő véleménye a legfontosabb.
Anyuhoz dőlve hallgatom a párbeszédet, amit apuval kettesben váltanak, közben pedig már el is képzelem magam előtt anyut fehér ruhában. Fogalmam nincs, hogy honnan jött nekik ez a téma, de végül úgy érzem, hogy muszáj megkérdeznem az apukámtól, hogy el fogja-e venni anyut feleségül, hiszen ha két ember szereti egymást, és még gyerekük is van, akkor jöhet a házasság is, nem? Pont mint a filmekben. Miközben a választ várom a kérdésemre, kiegyenesedek és figyelem a szüleim, akik felváltva kezdenek el dadogni, amit nem igazán tudok hová tenni. Felvonom a szemöldökömet, hiszen nem igazán értem, hogy miért olyan nehéz kimondani a választ. Egy ideig a tekintetem ide oda jár a szüleim között, végül pedig csak apura figyelek, aki végre kimondja azt, amit hallani szerettem volna. A szám széles mosolyra húzódik, és tapsolok egyet örömömben.
- Én nagyon szeretném. – felelem lelkesen, és valóban úgy is gondolom. Még sosem voltam esküvőbe, viszont Tim kismilliószor megmutatta már azt a videót, amit az Ő szülei esküvőjén csináltak. - Mikor fogtok össze házasodni? – kérdem izgatottan, és remélem, hogy minél hamarabb megtörténik majd ez is. Végül is nem lehet olyan nehéz az egész. Majd segítek kiválasztani anyunak a világ legszebb ruháját, bár Ő amúgy is csodaszép, mindegy, hogy mit vesz majd fel. Ahogy azonban szóba kerül a kiskutya, amiről anyuval már beszéltünk egyszer, a szemem még jobban felcsillan. Anyu még mindig nem döntött a kutyusról, és én sem firtattam aztán tovább – nem azért mert elfelejtettem volna, hanem azért, mert azt hittem, hogy még idő kell ahhoz, hogy átgondolja az egészet -. Most mégis felcsillant előtt egy apró remény, hogy talán most majd meglesz. Lelki szemeim előtt már látom is a kis szőrmókot, aki ott fog ugrálni előttünk a kis házunkba és én boldogan játszok majd vele.
- Olyan kis puha szőrűt szeretnék, ami olyan, mint egy plüssmaci. Rosie mondta, hogy mi a neve, de sajnos elfelejtettem. – válaszolok kérdésére, és remélem, hogy nem fogják azt hinni, hogy nem is szeretném igazán azt a kiskutyát, csak azért, mert mert elfelejtettem, hogy milyen fajta. Majd ha haza érünk a kirándulásról, akkor megkérdezem újra, sőt megkérem a Rosie papáját, hogy csináljon rólunk egy képet is, hogy meg tudjam mutatni. - Ígérem, hogy tanulni is fogok majd a kiskutya mellett. – esküdözöm, mert eszembe jut, hogy anyu is félt attól, hogy majd csak a kutyával fogok foglalkozni, és a tanulásra nem fogok tudni koncentrálni. Pedig de. Már nem vagyok annyira lemaradva a többiektől, sikerült elég jól bepótolnom a lemaradásaimat, sőt már egész ól meg is szoktam az új ottani környezetet, igazán nem lesz baj, emiatt nem kell aggódniuk.
Amint megérkezik az étel, és apu átnyújtja nekem a narancslevet is, szófogadóan bólintok egyet, ezzel biztosítva őt, hogy lassan fogom inni, aztán már kortyolok is egyet belőle. Egy kicsit savanykás íze van, egyáltalán nem olyan, mint amilyent otthon anyu csinál nekem, így elhúzom a szájam szélét, és átnyújtom a poharat anyunak.
- Ezt nem szeretem. – szólalok, meg, majd ha elveszi tőlem a poharat, akkor neki látok össze vágni a csirkémet. Anyu felajánlja a segítségét, én pedig megrázom a fejem, mert nem akarom, hogy az apukám azt higgye, hogy nem tudok egyedül boldogulni vele. - Én is össze tudom vágni. – bizonygatom, hiszen szerintem elég nagy lány vagyok már hozza. Bár egy kicsit nagyobb szeleteket vágok, amit nehezen tudok össze rágni, de végül csak boldogulok vele. Imádom a csirkét, és ez is nagyon finom. Csendben eszek, hiszen megtanultam már, hogy evés közben nem illik beszélni, majd amint végzek, megtörlöm a számat a szalvétába. Egy kicsit meghagytam, mert sok volt nekem egyszerre. - Jól laktam. – ezt a kijelentést anyunak szánom, de ahogyan rá nézek, észre veszem, hogy elaludt. Elveszem magam mellől a kabátomat, amit még akkor levettem magamról, amikor felszálltunk a gépre, majd anyura terítem, hiszen Ő is mindig betakar, ha elalszok. Nem szeretném, hogy megfázzon.
 


XXX szó ● zene ● megjegyzés
[url=https://livin-in-new-york.hungarianforum.com
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Becks' Home
Becks' Home  Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Becks' Home
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Becks & Nora | home is where the heart is
» Home sweet Home - Peter & Hale
» Cale & Shane || Home Sweet Home
» Becks & Dorian & Rae
» Kai&Gary - Home sweet home

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: