New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 61 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 61 vendég :: 2 Bots
Nincs
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Aerith Anderson
tollából
Ma 01:57-kor
Aerith Anderson
tollából
Ma 01:49-kor
Duncan Weaver
tollából
Ma 00:16-kor
Lambert Schultz
tollából
Ma 00:07-kor
Roman W. Hemlock
tollából
Tegnap 23:59-kor
Manuel Valderrama
tollából
Tegnap 22:39-kor
Ricky Simmons
tollából
Tegnap 22:15-kor
Nova Garcia
tollából
Tegnap 21:54-kor
Abraham C. Hyde
tollából
Tegnap 19:50-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
11
30
Diákok
45
33
Egészségügy
29
17
Hivatal
10
13
Média
47
31
Munkások
35
22
Oktatás
13
7
Törvényszegõk
17
39
Üzlet
23
25
Összesen
230
217

one more night. ~ Emma & Marcus
TémanyitásRe: one more night. ~ Emma & Marcus
one more night. ~ Emma & Marcus EmptyVas. Ápr. 07 2024, 21:54

Marcus & Emma

Minél inkább bizonygatta számomra a családom, hogy minden rendben lesz és idővel elhagyhatom a kórházat, úgy éreztem egyre kevésbé tudok igazi hitelt adni a szavaiknak. Minden alkalommal, amikor fésűt emeltem a hajamhoz, egyre több vörös szál köszönt vissza a hajkefe szálai között. A kezelések miatt voltak olyan napok, amikor alig bírtam lábra állni, annyira fájtak a csontjaim, ha pedig végig olvastam a gyógyszerek hatásait és a pozitívak mellett a negatívakba is belegondoltam, egyszerűen sírni tudtam volna. Szívproblémák, kognitív zavarok, meddőség. Amikor megtudtam az orvosoktól, hogy az eredményeim semmi jót nem ígérnek és műtétre van szükségem, igazságtalannak tartottam az egészet. Hogy én annak a 4%-nak a tagja legyek az Államokban, akiknél 40 éves koruk előtt mellrákot diagnosztizálnak? Lehetetlen. És mégis ez történt, én pedig csakis abba kapaszkodhattam, amit napról napra elmondtak nekem. Hogy jobban leszek és hogy a kezelések mind értem vannak, azért, hogy felgyógyuljak és újra teljes életet élhessek. Hogy elvégezzem majd az egyetemet és újra úgy éljek, mint egy normális huszonkét éves, csak millió olyan tapasztalattal, ami nincs meg minden huszonkét évesnek.
Jobban éreztem volna magamat, ha senki nem tartja annyira extrémnek az esetemet, mint amennyire az volt az életkorom miatt. De csak mert a hetvenéves nőknél gyakrabban diagnosztizálnak melldaganatot, nem jelenti, hogy a betegség válogat és egy hozzám hasonló fiatal nő nem lehet rákos. Mégis minden vizit alkalmával úgy éreztem magamat, mint egy kísérleti patkány és napról napra közelebb kerültem ahhoz az állapothoz, amiben Britney lehetett, amikor lenyírta a haját és rátámadt a paparazzokra. Az egyetlen visszatartó erő az volt, hogy senki nem volt hajlandó ollót adni a kezembe, a testvéreim pedig egyenesen őrültnek néztek, amikor megmondtam nekik, hogy az egyetlen dolog amire szükségem lesz az egy hajvágó gép.
Jobb volt, hogy nem lógott mindig egy Newton a kórtermemben, mert az őrületbe kergettük volna egymást, és hasonló ötletekkel álltam volna elő, mint a hajvágás. Ami abból a szempontból nem volt elkerülhetetlen, hogy már most is rémisztően nagy csomókban maradt a hajam a kezemben, ha prezentálhatóan akartam érezni magamat. Akkor is, ha nem csináltam semmi különöset az ágyamban fekve. Szerettem volna úgy érezni, mintha napról napra lenne értelme felkelnem és mintha tényleg lenne vége ennek az alagútnak. Ha lehet hinni abban, hogy a Sors bizonyos jeleket küld nekünk, akkor a kórterembe belépő fiatal orvosnak pontosan egy ilyen jelnek kellene lennie, mert éppen akkor nyitotta ki az ajtót, amikor én egy másik bejáratra gondoltam.
- Szia! - A hangom megbicsaklott valamelyest, mert a nővérkék reggeli látogatása óta nem igazán beszélgettem senkivel. A kezeimmel az ágyra támaszkodva fentebb toltam magamat, hogy ne félig fekve fogadjam a váratlan vendégemet, még ha ettől úgy is éreztem magamat, mintha felsétáltam volna két emeletnyi lépcsőn megállás nélkül.
- Nekem? Miért? - Alig mondtam ki, máris butaságnak tűnt a kérdés, mert könnyű szerrel lehetett volna a válasz rá az, hogy csak a gyógyszereimmel ugrott be, még ha normál esetben azokat az ápolók szállították is a betegek ágyáig. - Voltam már rosszabbul is... - Fő a pozitivitás, igaz? - Köszönöm. - Elvégre ha valamit nem felejtettem el csak azért, mert kórházban voltam, az a jó modor. Ha pedig megkérdezik hogy vagyunk, illik megköszönni a kérdést. - És... Te? - Kérdőn pillantottam felé, érdeklődve mérve őt végig, hiszen továbbra sem tudtam megállapítani miért látogathatott meg.
Apró bólintásokkal, szavak nélkül jeleztem felé a választ, még pedig hogy emlékszem rá. Nem volt olyan rég, hogy először találkoztunk és bár nem rendelkezem fotografikus memóriával, azért arra még emlékszem, hogy milyen orvosok látogattak meg nemrég. Ettől függetlenül a neve jól jött, mert nem biztos, hogy rögtön vissza tudtam volna idézni. Az övébe csúsztattam a saját kezemet és finoman megnyomtam az ujjait, valami kézfogás félét imitálva ezzel. - Marcus... - halkan, szinte alig hallhatóan ismételtem a nevét. - Igen, emlékszem. - Halvány mosoly jelent meg az arcomon, ahogyan a szemeibe pillantottam.
- Persze. Most épp üres a naptáram. - Viccnek szántam ugyan, de már én magam sem voltam biztos benne, hogy értékeli-e bárki a humorérzékemet egy ilyen helyzetben. - Nem várok senkit. - Tettem hozzá gyorsan, az ágyhoz közel álló fotel felé intve, egyfajta engedélyt adva ezzel Marcusnak.
- Még mindig nem mondtad el, hogy miért jöttél. - Ezen a ponton már arra gyanakodtam, hogy több van itt annál, mint hogy szakmai okokból legyen itt, ami csak még kíváncsibbá tett.
- Nem kell megköszönnöd, valakinek úgyis bent kellett lennie. - Mosoly játszadozott az ajkaimon, hiszen emlékszem rá, hogy ő volt az egyetlen, aki a szemembe mert nézni, amikor választanom kellett. - Ezen a területen szeretnél majd dolgozni orvosként? - Erős tipp volt ez a részemről, de nem tűnt akkora hülyeségnek. Még ha nem is értettem túlzottan az orvosi képzés részleteihez, itt volt Marcus, aki megmagyarázhatta nekem.
765 szó | öltözék | ha te mondod, hiszek neked one more night. ~ Emma & Marcus 2624752903 |



got me feeling vertigo
Conversation overload Are you somebody who can go there? 'Cause I don't wanna have to show ya If that ain't you, then let me know Are you someone that I can give my heart to? Or just the poison that I'm drawn to?
mind álarcot viselünk
Emma Z. Newton
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
one more night. ~ Emma & Marcus 2b39635cf130a97c785407a311bd999b38f4f55a
one more night. ~ Emma & Marcus 038603b7e87b356cd28453b522a33624bf470deb
★ kor ★ :
29
★ elõtörténet ★ :
My skin is made of glass
But apparently it's stained
'Cause you notice all the cracks I'm learning how to hide my colours 'Cause my heart's so heavy it's ready to fall out twice
♫ :
Training SeasonHome With You
★ családi állapot ★ :
one more night. ~ Emma & Marcus E7cb1cbcb773eec32403e2662497a2efdfd8bab9
And now each breath of air is sweeter, I wonder why
All of the clouds clear from the sky Suddenly, the world is bright again I felt so cold, it's summer now I wonder how
★ lakhely ★ :
Manhattan ◦ Lenox Hill
★ :
one more night. ~ Emma & Marcus 04f3c882a03e37694a2f3f34a6a0f3196115b032
★ idézet ★ :
I rolled my eyes, trying not to smile too much, trying not to mount him on the spot, trying not to melt into loving him accidentally.
- Jessa Hastings, Daisy Haites
★ foglalkozás ★ :
event & wedding planner ◌◦
★ play by ★ :
Madelaine Grobbelaar Petsch ◌◦
★ hozzászólások száma ★ :
33
★ :
one more night. ~ Emma & Marcus B3aa52d5164710f04effbfd09bb35bca831c06be
Témanyitásone more night. ~ Emma & Marcus
one more night. ~ Emma & Marcus EmptyVas. Júl. 02 2023, 22:42

Emma & Marcus
Az orvosi köpeny, amit a kórházi látogatások során viseltünk, nem volt teljesen valódi. Nyilvánvalóan ugyanezt hordja a többi doki is, de mi, 22 éves hallgatók gyakorlatilag azért vettük magunkra, hogy különbözzünk egy kicsit az idelátogató személyektől, illetve a ruháink sterilitása megőrizhető, biztosítható legyen. Annak ellenére, hogy sikeresen elvégeztem az előkészítőt, már most tudtam, hogy melyik tárgyakból vagyok csúszásban, mégis sikerült átlagon belül maradnom, így lehetőségem nyílt továbbra is a kórházi látogatásokra járni. Az általános orvosi első éve nagyrészt arról szól, hogy annak ellenére is több területet megtekintünk, hogy betekintést nyerhessünk egyes munkafolyamatokba, amikkel a kórházban találkozhatunk. Ezt nyilvánvalóan a magas óraszámunk mellett csináltuk, szóval a szabadidőnkből, illetve a tanulásra szánt időből vett el, ami annyit eredményezett, hogy a legtöbben már most csúsztunk. Viszont érdemes volt teljesíteni a követelményeket, mert akkor közelebb kerülhettünk az orvoslás emberibb részéhez. Nagyon fontos a tananyag, nem igazán tudom azt mondani, hogy bármivel találkoztam volna az eddigiek során, ami felesleges lett volna. A matek, fizika és kémia tudásának felmérése nagyon fontos. Nyilvánvalóan az ember nem a kovalens kötés tudásával fog emberi életeket menteni, de ettől eltekintve is jónak kell lennünk az olyan dolgokban, amik a koncentrációnkat teszik próbára. A reál tárgyak pedig mind olyanok, amiket csak akkor tudunk megoldani, ha minden körülményt kizárva odafigyelünk. Nem állítom, hogy az orvoslás teljes mértékben ugyanilyen, elvégre egy matekfeladat megoldása és egy emberi élet megmentése tök más kalap alá tartoznak. De ahhoz, hogy az egyikről a másik szintre lépjünk nem ugorhatjuk át azt, hogy magas szinten be kell tudnunk fogadni bizonyos információkat
Viszont az egész semmit sem ér akkor, ha nem értjük meg azt a különleges kapcsolatot, aminek ki kell alakulnia beteg és orvos között. Azt vallottam, hogy ténylegesen csak abból lehet jó orvos, aki képes arra, hogy mások érzéseihez tökéletesen idomuljon, és úgy bánjon a betegekkel, ahogy azt megérdemlik. Maga a tény, hogy valakinek kórházba kell kerülnie, önmagában elég szörnyű, az pedig a mi felelősségünk, hogy ezt megkönnyítsük a számára. Emiatt én eljártam a vizsgaidőszakba is önkénteskedni a kórházba. Az utóbbi időben kifejezetten hasznosnak éreztem magam, ugyanis pont az ilyen alkalmak miatt ismerhettem meg valakit, akinek komoly támaszt nyújthatok már csak azzal, hogy van hasonló tapasztalatom, mint neki. Amikor felépültem a leukémiából és sikerült teljes életet élnem, nem is volt kérdés a számomra, hogy mivel szeretnék foglalkozni a jövőben. Nagyon fiatalon, olyan tapasztalatot sajátítottam el, amivel kevés onkológus rendelkezik. Emiatt ahogy felvettem a kórházban viselt ruháimat és a köpenyt, az első utam a kezemben tartott papírpoharakkal és zacskóval ahhoz a bizonyos szobához vezetett, ahol a legnagyobb bizalmat kaptam a fiatal nőtől, amit egész életemben tapasztaltam.
- Szia – finom mosoly játszott az ajkaimon, amikor a könyökömmel lenyomtam a szobájának kilincsét – Hoztam neked meglepit. Hogy érzed magad?
Talán elnyűtt kérdés, amire nem szeretnek válaszolni, főleg azok, akik betegek. Mégis úgy érkezni valakihez, hogy hasonlót nem kérdezünk tőle annak tudatában sem, hogy ismerjük az állapotát… Több lett volna bunkóságnál.
- Nem tudom, hogy emlékszel-e még rám – nem én vagyok az egyetlen férfi, akit beengednek hozzá a vizitek során, emiatt újra felé nyújtottam a kezem. Egy dolog, hogy én nekem megmaradt ő, de fordítva ez nem biztos, hogy igaz – Marcus vagyok. Hátha így jobban meglesz. Tegnap találkoztunk itt.
Valószínűleg azt gondolhatja, hogy azért jöttem, hogy elkérjem a telefonszámát, ezen pedig valószínűleg nem segített az, hogy a mosolyom csak szélesebb lett az arcomon és eszem ágában sem volt levenni róla a pillantásom.
- Leülhetek hozzád? Sok mindent kell mondanom neked, még ha ez elsőre furcsán is hangzik – elvégre nem ismerjük egymást, ezért meglóbáltam a zacskót – De mindenekelőtt szeretném megköszönni, hogy bejöhettem tegnap. Nem is tudod, hogy mennyit jelentett nekem.
590 szó öltözék ne félj, jó lesz  one more night. ~ Emma & Marcus 2624752903 Lim Young Woong - Rainbow K.


Oh, she knows what I think about
And what I think about, one love, two mouths, one love, one house, no shirt, no blouse, just us, you find out, nothing that I wouldn't wanna tell you about, no, 'cause it's too cold, for you here, and now, so let me hold, both your hands in the holes of my sweater

Emma Z. Newton imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Marcus Nakamura-Mitchell
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
one more night. ~ Emma & Marcus LNFyBff
one more night. ~ Emma & Marcus VsMX72V
★ kor ★ :
28
★ elõtörténet ★ :
I call you moonchild
We are the children of the moon, I breathe the cold night air, yes we're livin' and dyin', at the same time, but you can open your eyes for now, just like that movie, like the line, the entire world is blue inside the moonlight
★ családi állapot ★ :
one more night. ~ Emma & Marcus HY5aNMu
You are my starlight
Even on rainy days, you clear up my heart, the moment I saw you, I’m only filled with you, just looking at you makes joy spread on my lips, you’re the only one who can make me smile like this
★ lakhely ★ :
Riverdale - Bronx
★ :
one more night. ~ Emma & Marcus JqTK863
★ foglalkozás ★ :
onkológus - rezidens
★ play by ★ :
Luke Ishikawa Plowden
★ hozzászólások száma ★ :
9
★ :
one more night. ~ Emma & Marcus 87u8MUV
 
one more night. ~ Emma & Marcus
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Marcus - beregisztrált
» Marcus Slade
» Zain Marcus Jefferson
» Marcus Nakamura-Mitchell
» you wanna be my special one | Aree & Marcus

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Valahol máshol :: Múlt és jövõ-
Ugrás: