New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 52 felhasználó van itt :: 14 regisztrált, 0 rejtett és 38 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Ariel Hella Wright
tollából
Ma 14:01-kor
Fiorentina Deluca
tollából
Ma 13:48-kor
Bradley R. Fitzgerald
tollából
Ma 13:26-kor
Jayda Winters
tollából
Ma 13:14-kor
Manuel Valderrama
tollából
Ma 11:58-kor
Sierra Larson
tollából
Ma 11:13-kor
Caesar Harlow
tollából
Ma 09:57-kor
Manuel Valderrama
tollából
Ma 09:51-kor
Marco Reilly
tollából
Ma 09:15-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
34
Munkások
36
21
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
29
29
Összesen
235
219

Flor & Nigel
TémanyitásFlor & Nigel
Flor & Nigel EmptyVas. Feb. 26 2023, 13:50



Flor & Nigel

Lassan közelítettem meg a parkolóhelyet, amit kiszemeltem magamnak. Az járt a fejemben, amit az oktató mondott: Két kocsi távolságot kellett hagyni, majd akkor kezdeni tekerni a kormányt, amikor a vállam egy vonalba kerül a parkoló vonalával. Igyekeztem óvatosan kezelni a kuplungot, de nem volt egyszerű. Ennél is lassabban kellett volna. Megpróbáltam fékkel lassítani, de a kocsi annyira lelassult, hogy meg is állt. Morgolódva nyomtam le teljesen a kuplungot, de olyan hirtelen engedtem el, hogy lefulladt. Újra benyomtam a pedált, majd sikeresen a fogási pontig engedtem, aztán kicsit feljebb. Túl közel kerültem az egyik kocsihoz, így kicsit előre mentem és ellenkormányoztam, majd újra neki kezdtem a tolatást.
Elnézést kérően intettem egyet az autósnak, aki arra várt, hogy befejezzem a parkolásom, bár a nő szemeiből inkább a szerencsétlenkedés kifejezést olvastam le. Lassan, de biztosan tolattam be a parkolóhelyre, de a jobb szélső autóhoz nagyon közel ment a kocsim fara, így újra előre gurultam, igazítottam és tolattam. Lassan egyenesbe raktam a kocsi farát és már csak annyi volt, hogy egyenesbe hozzam a kocsi orrát. Sikerült. A vörös hölgy is végre meg tudta kezdeni a parkolást.
Mikor kiszálltam és lezártam a kocsit ellenőriztem, hogy nem-e húztam meg véletlenül a kocsimmal mások autóját, miközben szenvedtem a parkolással, de szerencsére egyik autó sem sérült.
-Hogy lehet magának jogosítványa?-Kérdezte a vörös nő, arcom pedig kicsit bepirult.
-Elnézést. Ez egy elég zsúfolt, nehéz terep.
-Szerintem meg csak simán béna. Akkor máskor parkoljon inkább kevésbé zsúfolt helyen.
Intettem neki, hogy nem akarok tovább erre szót fecsérelni. A nő átment a szemben lévő vendéglőbe, jómagam pedig a kávézót választottam, ami itt volt a kocsim mögött. Megkerültem az autót, átszökkentem egy cserjesoron, hisz nem volt kedvem sokat kerülni, majd bekukkantottam a tágas ablakon. Volt pár vendég, de nem volt különösebben nagy forgalom. Végtére is már lement a délelőtti nagy turnus, de még nem jött el a délutáni nagy forgalom sem. Lekanyarodtam az épület sarkán a bejárati ajtóhoz, bementem.

Ismét körbe néztem. Így már azért többet láttam, mint kívülről. Meglehetősen szép hely volt, olyan délies hangulatot árasztott. Ahogy a pincérnőket vettem szemügyre, észre vettem, hogy nem csak amerikaiak dolgoztak a házban, hanem volt ott más is. Közelebb mentem, de nem tudtam megállapítani, hogy spanyol, kolumbiai, vagy argentin a nő. Valahogy nekem ez mind egy kutya volt. Tudtam, hogy nem az, tehát tisztában voltam vele, hogy más-más nemzetiségek ezek, de külsőre legalább olyan nehéz volt megmondani melyik-melyik, mint dánokat és norvégoktól.
Szelíd, kedves mosollyal intettem neki.
-Szia. Egy...-Gondolkodtam el mit is kéne vennem.-Van olyan, ami átmenet a capuchino és a kávé között? Tudod. Olyan kellemes, lágy, édeskés, de erős is, mint a presszó kávé.
A süteményeket kezdtem szemlélni. Tudtam jól, hogy hizlalnak, de úgy éreztem megengedhetem magamnak, hogy egyek belőle. Szerencsémre nem voltam az a fajta, aki könnyedén felszedi a súlyos kilókat, de jobb volt azért elővigyázatosnak lenni. De ez nem az a nap volt.
-És kérnék még egy szelet tiramisut és egy szelet nagyon, de nagyon csokis csokitorta szeletet is. És valami üdítőt is. Ha van gyömbér, akkor azt, ha nincs, akkor valami ízben hasonló üccsit kérnék még mellé.
Elővettem a pénztárcám a kis oldaltáskából. Az a fajta táska volt, amiben egy telefon, egy pénztárca és még pár kisebb dolog elfért, de több nem. Igaz, mást nem is nagyon terveztem belepakolni.
-Ez egy nagyon szép hangulatos kis hely.-Dicsértem meg a kávézót.-És elég szemrevaló személyzet. Biztos a férfiak kedvence lehet ez a hely. De kissé eldugott, nem? Még helybéliként is alig találtam ide, pedig elég sokszor kocsikázok ezen a környéken. Valahogy ez egy nagyon félre eső utca, meg úgy az egész kis környékecske.-Lengettem meg ujjaim.-De annyiból talán jó, hogy ha valaki azt tervezi, hogy kiraboljon egy caffee house-t talán nem ide jön. Meg gondolom a balhék is kevesek erre felé. Az én lakásom sincs valami nagyon forgalmas helyen és viszonylag normálisak arra felé az emberek, nem úgy, mint mondjuk a Times Square felé. Te. Ami arra van, valami botrányos. Nem is nagyon szeretek arra menni. Meg a többi hely, ahol úgy nyüzsögnek az emberek, mint a hangyák a bolyban, amibe cukrot szórtak. Igaz, még nem láttam cukrozott hangyabolyt, de azt mondják a hangyák szeretik a cukrot. Én is szeretem az édes dolgokat, de néha jó ha türtőzteti magát az ember, nem?
Volt egy barátom, de már szakítottunk. Ez régi sztori. Ő volt az, aki minden egyes nap úgy ette a nasit, mint ahogy más itta a vizet és olyan vékony tudott maradni, mint a padlódeszka-Jegyeztem meg kissé hitetlenkedve.-Hogy, hogy csinálta, nem tudom.-Meséltem neki a dolgokat. Igaz, fel sem tűnt, hogy már jó ideje csak fecsegek, de úgy láttam igazán ráér. Hiába, ha egyszer belekezdek a mesélésbe, nehezen lehet lelőni. Neki pedig van ideje, akkor miért ne mesélném el? Ha kedvet kap, majd biztos szívesen mesél ő is, én meg fogom hallgatni.
-Biztos a genetika. Én azért nem rizikóznék, így is annyit sportolok, mint a fene, hogy ilyen alkatom maradjon. Jó, igaz, én szeretem is a sportokat. Évek óta futok és baseballozom. Tudod te mennyit kell futni egy baseball meccsen. Tyű, te... egy játék alatt szerintem futok annyit, mint Usain Bolt a versenyre készülései előtt. Baromi nagy az a pálya és jó sokat kell rohanni, főleg, ha mákod van és lesz egy hazafutás. Oda aztán gyors lábak kellenek, mert az ellenség sem lassú és ha elkapják a labdát, akkor baj van. Gyorsnak kell lenni. Nem tudom te sportolsz-e valamit, de elég dögös, jó alkatod van, szóval szerintem jársz edzeni. Jól nézel ki. De hát na. Azért az én alkatom sem a fogyi bogyók tartják fenn.
Nade figyelj, eszembe jutott valami. Nem tudom, mert én még sosem dolgoztam süteményes pult mögött, de nem szoktad azt érezni, hogy meg kell dézsmálnod a nasikat? Persze gondolom ki is kéne fizetni, de na. Itt vagy órákon és nem igaz, hogy akkora akaraterőd van, hogy ne vegyél meg magadnak belőle legalább napi egyet-kettőt. Itt nézegeted, érzed az illatát. Én meghülyülnék, ha nem ehetnék belőle. Azért csak jár neked is napi egy szelet ingyen süti és egy ingyen csésze kávé. Itt dolgozol egész nap. Ha én lennék itt a főni, kettőt is vehetnél.
A parkoló felé pillantottam.
-Elég zsúfolt itt a parkoló és szűk is a hely. Belém kötött egy nőci, hogy nehezen parkoltam le. Hát istenem. Egymás hegyén hátán állnak az autók. És szűk, kevés hely van. Nem kéne az unatkozó, rossz indulatú embereknek még az élő fába is belekötni. A női sofőröknek amúgy is rosszabb hírük van, mint a pasiknak. Nem mindenkinek van harminc éves sofőri tapasztalata, meg aztán tudott várni, biztos nem időpontra ment kajálni. Meg ha késik is egy kicsit... nem eszik meg előle az ételt és meg is lehet melegíteni. A sok tahó, unom már, hogy mindenki rohan és morog. Az ilyenek miatt van a sok baleset és az ártatlanok szívják meg.-Csóváltam meg a fejem.

-Jut szembe, mennyivel jövök? Kerekítsd fel az összeget, szívesen adok egy kis borravalót. Jaj, amúgy be sem mutatkoztam. Nigel Ackerman. Hívj csak nyugodtan Ackynek. Itt lakom a környéken, lakberendező vagyok és kertépítő. Ha gondolod adok egy köteg névjegy kártyát, ha úgy adódik, vihetnek belőle az emberek. Hátha nő kicsit a forgalmam. Nem panaszkodom, jól megy az üzlet, de egy kis extra reklám sose árt, nem? Cserébe nem leszek hálátlan és én is reklámozom ezt a kávézót. A múltkor is bementem egy üzletbe. Dolgozni. Egy ilyen hobbi bolt volt, de olyan kellemes, tágas, jól felszerelt. Megkért a csaj, akié az üzlet volt, hogy ha tudom, osszam a szórólapot, én meg cserébe odaadtam az én kártyáimat. Ha tudom, hogy valaki menne vásárolni hobbi boltba, vagy érdeklődik ilyesmi felől, akkor adok a szórólapból, ha meg valaki az üzletét dicséri, akkor ő meg megemlít engem és odaadja a kártyám. Én rendeztem be neki, én segítettem megvenni a bútorokat, dekorációkat, javasoltam neki hogyan kéne kifestenie, meg ilyesmi. Segítettem kihelyezni az árukat. Jó a marketing érzékem is, szóval nem bánta meg. De simán dolgozom magánszemélyeknek is. Bár, ahogy elnézem ez a hely jól van így, sokat nem kéne rajta változtatni. Szépen van berendezve, jó kis átmenet a minimalizmus és a dekorációkkal tarkított üzlet között, jól vannak elhelyezve a dolgok. A lakásom viszont minimalistább. De szép tiszta hely is. Én is sokat adok a tisztaságra. Nem bírom a koszt. Kis por van, azt is azonnal törlöm le. Ráadásul én két kis havannai pinccsel lakom együtt, sokkal jobban kell ügyelnem a higiéniára. Magam miatt is és a kutyák miatt is. Ha érdekel mutatok róluk képet, nagyon kis cukorfalatok. Gyerekként elég macskás voltam, de valahogy időközben átpároltam a kutyákhoz. Nem tudom miért.


credit • megjegyzés • szószám





mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Flor & Nigel
Flor & Nigel EmptyHétf. Feb. 27 2023, 21:48

Nigel és Flor

Mi egy kávézó vagyunk, ahol bár lehet süteményeket és szendvicseket is kapni, nem a déli étkezések fő célpontjai vagyunk. Ilyenkor van egy kis nyugodtabb időszakunk, amikor kicsit rendezhetjük a sorainkat. Ilyekor jobban megnézzük mit kell esetleg újra tölteni, a tányérokat, poharakat is van idő kivenni a mosogatógépből, hogy helyet csináljunk az újaknak, és a munkafelületeket is rendbe tesszük. Az asztalokat minden vendég után letöröljük, de van, hogy egy-egy folt ott marad, amit ilyenkor makulátlanra tisztítunk. Nem az igénytelenség az, ami miatt ez olykor elmarad, hanem van, hogy a teltház miatt, mire visszafordulnánk nedves ruhával, már el is foglalják, és ezt-azt rápakolva nincs lehetőségünk tökéletes munkát végezni. Természetesen, ha lehetőségünk van rá, vagy ha kérik, akkor a vendég előtt is letöröljük. Bár félre eső helyen vagyunk, azért bőven van forgalom, mert sok a törzsvendég.
- Szia! - köszönöm én is tegeződve az új vendégnek, ha már ő is így kezdte, és időt hagyok, hogy átgondolja a választást. - Nos, én a cortadot ajánlanám - mondom a hirtelen ötletemet. - De ez itt egy kávékisokos, ami lehet, segít a választásban - helyezek elé a pultra egy lapot, amin látszik az egyes kávéfajták összetétele. Ezt pár napja kaptuk a tulajoktól, akik maguk kezdték megunni, hogy minden vendégnek más volt az elképzelése, hogyan készül egy-egy kávéfajta, majd néha közölték, hogy nem ilyenre gondoltak. - Természetesen a rétegek nem minden esetben különülnek el ennyire - teszem hozzá mosolyogva, amikor szemet szúr az americano ábrázolása. Az kicsit félelmetes lenne, ha ennyire szétválna a két összetevő ebben a kávéban.
A második süteményének a leírásán viszont elgondolkozok. - A mostani csokitortánk, ha jól tudom, párizsi krémmel készül, amitől egy kicsit töményebb ízhatású, mint a hagyományos csokitorta - fel van vágva szeletekre, de még nem kezdtük meg, így nem látok bele, csak azt tudom, amit nekünk is mondtak a szállítók. Ha pedig megfelel neki, akkor két külön tányérra teszem a két édességet. Majd elsétálok az italos hűtőhöz, ahonnan kiveszem a gyömbéres üdítőt.
Meglepően sokat beszél, szinte szóhoz sem hagy jutni, pedig kérdéseket is tesz fel, amikre viszont így nincs is lehetőségem válaszolni. Minden esetre türelmesen hallgatom a szóáradatát, és várom, hogy a korábban a bártenderünknek megmondott kávé elkészüljön és elé rakhassam.
A bókra elmosolyodok, de nem szólok rá semmit. - Nos, válaszolva a kérdéseidre - jegyzem meg mosolyogva, amikor úgy érzem, hogy kifogyott a szóból. - Annyira nem feltétlen eldugott, mert elég szép számmal megtalálnak minket, meg nagyon sok a törzsvendégünk, akik kifejezetten szeretik, hogy kicsit nyugodtabb helyen vagyunk, és nem a főútvonalon - mondom kedvesen. Itt lehet hallani egymást, nem kell hangosan beszélni, ha meg akarjuk egymást érteni, amit a vendégek kifejezetten élveznek. Sok orvos és nővér is jár ide a közeli kórházból, és nekik pedig kifejezetten, ha van egy kis nyugalmuk. Nem kell a hatalmas kocsisorokon keresztül vergődni sem, mert itt ritkán van dugó, így, ha ki is ülnek a teraszra, akkor sem kell a kipufogófüstöt szívniuk. - Ha pedig valaki ki akar rabolni egy helyet, az általában nem egy kávézóval vesztegeti az idejét. Ha mégis, akkor bármire van esély, hiszen ez pont annyira lehet csábító lehetőség, mint egy forgalmas hely. Itt kevesebb kamera van, kevesebb a szemtanú is, de nehezebb is meglépni, és kisebb a potenciális zsákmány lehetősége. Szóval ez csak az adott személytől és annak motivációjától függ - válaszolok a másik kérdésére. - A régi barátodnál valóban lehet, hogy genetika is meghatározza, hogy nem látszott/látszik meg rajta, hogy mit és mennyit evett/eszik, de akár betegség is állhat a jelenség hátterében. Persze nem vagyok orvos, de azoknál, akik ennyire nem híznak, lehet akár cukorbetegség is a háttérben, ha jól tudom, de lehet, hogy én esélyesebbnek látnék egy pajzsmirigy-rendellenességet - gondolkozok inkább hangosan. - Én viszont lehet, hogy a helyében elmentem volna egy kivizsgálásra - fűzöm még hozzá. - Egy-egy éves szűrővizsgálat, amúgy is ajánlott az egészségünk megőrzése érdekében - teszem még hozzá. Én tudom magamról, hogy miért vagyok ennyire vékony, de az nem szervi gond, hanem életmód következménye, ami nem tudatos viselkedés, hanem következmény. Vannak a stresszevők, meg azok, akik ezeknek az ellentétei, akik nem tudnak enni, és én ez utóbbiba tartozok. A stresszen pedig egyelőre nincs lehetőségem változtatni, egyszerűen túl kell élnem. - Természetesen van egy-egy adag ingyen adag a dolgozóknak, de én inkább azt a kávéra használom fel - mondom kedvesen. - Meg szerintem egy idő után megszokod, vagy lehet meg is utálod, ha állandóan ez vesz körül - jegyzem meg mosolyogva. Én is édesszájú vagyok, de itt annyira eszembe sem jut ilyet enni. Bár nekem enni is ritkán jut az eszembe, mert nem igazán érzek éhséget, ez valahogy nálam már kikapcsolt.
- A sofőrök pont ugyan olyan feszültek, mint a legtöbb ember, mert a legtöbben, főleg itt Manhattanben állandóan nyüzsögnek, és az alvásra úgy tekintenek, mint a gyengék betegségére, és e miatt jobban ki vannak merülve/készülve. Egyébként nem tudhatod, hogy nem egy munkamegbeszélésre ment éppen - teszem hozzá kedvesen. Arra pedig nem vagyok hajlandó reagálni, hogy a női sofőrök rosszabbak, mint a férfiak, mert a legtöbb balesetet a gyorshajtó, szabályokra magasról tevő férfiak okozzák, és nem a lassabb, körültekintőbb nők, akik alapvetően jobban tűrik a szabályokat a férfiaknál. - Én mindössze azt tudnám javasolni, hogy most kipanaszkodtad magad, és igyekezz túltenni magad a dolgon. Egyébként egy lassabb sofőr pont ugyan annyira ártalmas a közlekedésre, mint egy gyorshajtó. Egyébként én sem szeretek ilyen helyeken párhuzamosan parkolni, így ha ilyen van, én inkább választok egy távolabbi helyet, ahol több hely van, esetleg merőlegesek a parkolók, és lesétálom a megfelelő távolságot - teszek neki egy javaslatot.
- Ennyi lesz? Mert még nem adtam össze a gépben - válaszolok, és jelzem neki, hogy egyelőre nem tudok neki árat mondani, ráadásul itt nincs olyan, hogy felfelé kerekíteni, mert az összegeket pontosan kell bevinnünk, és a vendégre van bízva, hogy ad-e borravalót, és, ha igen, mennyit. - Örvendek Acky! - mondom. - Én Flor vagyok - mutatkozok be, és mostanában egyre jobban leszokok arról, hogy itt a teljes nevemen mutatkozzak be. Részben, mert a többiek is így tesznek, részben pedig a vendégek nem is szokták megjegyezni, és a névtáblámra is csak ennyi van kiírva. - Rendben - veszem át a névjegykártyákat, bár igazán nem tudom, hogy mit fogunk vele kezdeni. Mivel ismét szóáradatba kezdett, így én ismét csak figyelmesen hallgatom. - Nos, én általában szeretem magam intézni a lakberendezést. Félre ne érts, de amennyit én otthon vagyok, kevésbé van arra igényem, hogy mutatós legyen, mint arra, hogy kényelmes, és néha, már, meg ne bántódj, de a lakberendezők az én igényeimhez képest túl sok dekorációt használnak - fogalmazok finoman, vagy legalább is próbálok. Arról nem is beszélve, hogy azokat állandóan törölgetni kell, mert megáll rajtuk a por, ami növeli a porallergia esélyét. - Azok másnéven nem a bichonok? - kérdezem elgondolkozva a kutyáira gondolva. - Egyébként mind a macskáknak, mind a kutyáknak mások az igényeik, és, hogy ki melyiket részesíti előnyben, az néha ettől is függ. Egy macska jóval önállóbb, de cserébe nem is annyira igénylik, vagy tűrik, hogy a gazdi foglalkozzon velük. A macskák szerintem inkább próbálják magukhoz igazítani a gazdi figyelmét, minthogy ők igazodjanak, de persze lehet, hogy tévedek - fejtem ki a nézőpontomat, és, ha máshogy látja, megoszthatja velem. - A kutyák pedig mindig hálásak a figyelemért, az elhanyagoltak meg néha még azért is, ha éppen büntetik őket, csak foglalkozzon velük a gazdi - húzom el a számat. Két teljesen más állat, már viselkedésben is. Nekem egyik sincs, de mindegyiket szeretem.



”Olyanok leszünk, mint a tenger és a csillagok...”
együtt leszünk az örökkévalóságig. Néha viharosan, de tudjuk, mindig kisüt a Nap.
mind álarcot viselünk
Flor Sánchez Moreno
Oktatás
ranggal rendelkezem
★ :
Flor & Nigel Images?q=tbn:ANd9GcRyPQxtoRB0UE3ah-Z_GbpGBpO15nwmSC-ciw&usqp=CAU
Flor & Nigel Tumblr_pcmx2l81GG1se41pao7_400
★ kor ★ :
29
★ elõtörténet ★ :
Egy bonyolult háttér
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
Flor & Nigel Ec9924886806faddcfa975ab7752ab50
★ idézet ★ :
mindenkinek kell valami szenvedély, ami kikapcsolja, ellazítja, és amit szívből szeret csinálni
★ foglalkozás ★ :
EPA-nál környezetmérnök, másodállásban pincérnő (és spanyolt oktat privátban)
★ play by ★ :
Mariana "Lali" Espósito
★ szükségem van rád ★ :
Férfi a sötét múltamból

Jó barátok
★ hozzászólások száma ★ :
678
★ :
Flor & Nigel Donde-vive-lali-esposito
TémanyitásRe: Flor & Nigel
Flor & Nigel EmptyKedd Feb. 28 2023, 18:49



Flor & Nigel

A legapróbb figyelmet fordítottam csak a kisokosra: Rápillantottam, majd vissza Florra.
-A cortado tökéletes.-bólintottam, viszont ha elvihető volt a kisokos, amolyan szórólap, azért összehajtogattam és eltettem. Maximum unalmamban majd átolvasom valamikor, ha lesz elég időm.
-Igen-igen.-Bólogattam.-Csak szemléltető. Tudod, mint, amikor a kajás csomagolásokra is fel van írva, hogy a kép csak illusztráció. Persze.-Mosolyogtam.
A süteményekre és az üditőkre pillantottam, amikor azok elém kerültek a pultra.
Figyelmesen hallgattam a szavait, melyek az „eldugott rész” fejezethez tartoztak. Még el is tudott gondolkodtatni, bár bizonyára elég buta képet vághattam.
-Úgy beszélsz, mint valami zsaru. Gyanús vagy te nekem kislány. Hol a CIA igazolvány?-Kérdeztem és nevettem egy jót.-Oké, jó, de most tényleg. Mintha valami gyilkos elmék, vagy Sherlock Holmes -féle fejtegetést hallgattam volna. Eszes csaj vagy te. Van igazság abban, amit mondasz.
Az csak hab volt a tortán, hogy utána még orvosi okfejtéseket is le tudott vezetni. Már már ámultam, hogy egy pultos csaj ennyire okos legyen. Mit keres ő itt? Ekkora ésszel többre is vihette volna!
-Oké, Dr. House kisasszony. Ha újra látom, majd mondom neki, hogy kérjen beutalót.

Mikor Flor átvette a szót, addig én a gyömbérbe ittam, mert kezdett kicsit kiszáradni a szám. Nem is értettem miért. Lehet nekem is kell egy orvos.
-Az egész társadalom idegbeteg. Lehet fel se kéne vennem, mi?-Vállat ránditottam.-De külföldön sem lehet jobb a helyzet. Emiatt nem hagyom el az államokat.
-Ennyi.-Feleltem, majd mikor összeadta és megtudtam mennyit kell adnom odaadtam neki, plusz annyi borra valót, hogy kerek összeget tudjak neki adni. Nem akartam a visszajáróval vacakolni.-Köszi.-Tettem el a pénztárcát.
-Én pont az a fajta vagyok, aki szeretem a letisztultságot. Én biztos nem pakolnám tele porfogó kacatokkal. De megértem, nem is akartam rád erőltetni magam. Amúgyis felesleges pénzkidobás lenne lakberendezőt felkérni egy olyan lakáshoz, amit nem is használ az ember max alvásra. Mielőtt valaki felkérne és neki állnék dolgozni el is szoktam velük beszélgetni. Jól jön a pénz, meg minden, de ha azt látom, érzem, hogy ez az illetőnek csak pénzkidobás, szoktam jelezni neki. Senkit nem verek felesleges költségekbe, azért szeretek jobban cégeknek dolgozni.

A kutya téma újra mosolyt csalt az arcomra.
-De, igen.-Bólintottam.
Az eszme futtatásaival viszonylag egyet tudtam érteni, bár én a magam részéről minden állatot szerettem és azt vallottam, minden állat figyelem igényes és meg is érdemlik a figyelmet. Bár tény volt, nem mindig volt könnyű összehozni, hogy az állat is jól járjon és az ember is. Főleg, ha az az ember rengeteget dolgozott.
A fizetés után lefoglaltam magamnak egy asztalt és onnan kezdtem neki fújni a magamét. De mindenek előtt a kávéba kortyoltam.
-Te tartasz valami állatot? Vagy annyira nincs időd, hogy semmilyen állat nem fér bele? Azért minden embernek kell egy állat. Annyira meg tudja szépíteni az életet egy kis szőrmók. Szerintem sokkal szebb világot élnénk, ha minden embernek lenne otthon állata. Minden ember más lenne. Sokkal nagyobb lenne a szeretet és a békesség.


credit • megjegyzés • szószám





mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Flor & Nigel
Flor & Nigel EmptyCsüt. Márc. 02 2023, 22:58

Nigel és Flor

- Rendben - nyugtáztam a választását, majd a bártenderünk felé fordulok, de úgy tűnik hallotta, így csak egy bólintással nyugtázza, hogy azonnal készíti. Mivel látom rajta, hogy el szeretné vinni a kisokost, de ez már egy A/5-ös laminált lap, így nem tudja zsebre tenni. - Ha gondolod, lefényképezheted - ajánlottam neki kedvesen. - Még nem készült el az összes, így egyelőre nem rakhatjuk ki az asztalokra, de ezek oda lesznek szánva, mint az étel és itallapok - tájékoztatom, hogy miért ilyenek.
Csak mosolyogva bólintottam, hogy nem értette félre a képeket. - Csak ez talán nem okoz akkora csalódást, mint néha egy-egy valódi étel esetében - nevetek egy kicsit, ahogy megelevenedik előttem néhány ilyen csalódás. Illetve ez kellemes csalódást jelentene.
A válaszom, amit a rablásra adtam, nagyon úgy tűnt, hogy elgondolkodtatta, mert ez nagyon kiült az arcára. - Az sehol - vágom rá egyből, mintha más rendfenntartói csapathoz tartoznék. - Köszi! De ehhez nem kell sem CIA, de még csak járőri jelvény sem. Szerintem bőven elég, ha valaki nyitott szemmel jár a világban és kicsit követi a híreket - fejtem ki, hogyan jutottam az előző következtetésre. Persze lehet, hogy az sem elhanyagolható, hogy közel egy évig nagystílű bűnözőkkel éltem, utána előlük menekültem, majd egy FBI-os vett magához.
Kicsit összehúzom a szemöldökömet értetlenségem jeléül. - A mai, internetes világban elég sok infóhoz hozzá lehet jutni, csak utána kell olvasni a dolgoknak. Persze a pontos diagnózist meg kell hagyni az orvosoknak, de mielőtt csodaként tekintünk valakire, lehet, inkább a bajra kell gondolnunk. Ha mégis csoda, akkor legalább kellemesen csalódunk - kanyarítok ki pozitív gondolatot az egészből. Egy-egy betegségnek lehetnek olyan tünetei, amiket eleinte pozitív dologként élünk meg, vagy mások így tekintenek rá, de azok hosszú távon nagyon ártalmasok tudnak lenni, illetve lehet, hogy érdemes a rendellenes dolgoknak korán utána járni, hogy később nehogy baj legyen belőle.
Picit elhúzom a számat és bizonytalanul bólogatva értek egyet vele; elég feszült társadalomban élünk, és nem igazán teszünk jót magunknak, ha mindent a lelkünkre veszünk. - Sehol sem fenékig tejfel az élet, de biztos vannak jobb országok, ahogyan köztudott, hogy sokkal rosszabbak is vannak. De mindössze ezért nem feltétlen kell költöznöd, bár lehet, hogy egy hosszabb kiruccanás, mondjuk egy hosszabb, nyugodt környezetben töltött nyaralás csodákra képes - mosolyodok el bíztatóan.
- Mi köszönjük! - majd a pénzt a helyére teszem.
Csak kedvesen elmosolyodok, amikor kitér arra, hogy nem is azzal a szándékkal hozta fel, hogy rám erőltesse magát. - Azért ne mond, hogy főleg itt Manhattanben nem sok az olyan, aki inkább egy katalógus képeit igyekszik a lakásába varázsolni, varázsoltatni, még akkor is, ha szint sosincs otthon? A város többi részében azért egy kicsit szerintem nehezebb dolgod lenne - gondolok bele az egyes városrészeken tapasztaltakba, hallottakba. - Egyébként egy lakberendező a fal színétől a padlóburkolásig mindent megtervez, vagy ők csak a berendezésekkel foglalkozik? Bocsi, de nagyon nem értek hozzá - kérdezek, és egyből színt is vallok, hogy gőzöm sincs a munkájához, bár azért kicsit érdekel.
Szélesen elmosolyodtam, amikor telibe találtam vaktában a kutyafajtát. Nem mondom, hogy értek hozzájuk, de azt sem, hogy nem. Próbálok jártas lenni benne, mert egyébként nagyon szeretem az állatokat, még akkor is, ha nekem nincs. - Nem. Kiszúrás lenne akármelyikkel, ha szinte egész nap egyedül lenne. Jó egy hal talán nem venné fel, ha van mit ennie, meg tiszta a vize, de az nem is olyan - vigyorodok el. - Azért ezt így nem mondanám viszont, mert megdöbbentően sok embernek egyáltalán nem való állat. Sőt! Néhányra még egy tollat sem bíznék, nemhogy egy érző lényt. Rengeteg kutyaviadalról, állatkínzásról lehet hallani, ha valaki egy kicsit odafigyel a hírekre. Bár annak örülök, hogy Te ezeknek az ellenkezője vagy - mosolygok rá. Lehet látni rajta, hogy valóban szereti a két kis ölebet. Viszont, bár ez lenne a normális, nagyon sokan éppen ennek az ellenkezői. Talán a legkisebb rossz az, hogy megunják, és kirajkák vagy még jobb, ha menhelyre viszik őket, mert akkor még van esélyük egy normális életre.



”Olyanok leszünk, mint a tenger és a csillagok...”
együtt leszünk az örökkévalóságig. Néha viharosan, de tudjuk, mindig kisüt a Nap.
mind álarcot viselünk
Flor Sánchez Moreno
Oktatás
ranggal rendelkezem
★ :
Flor & Nigel Images?q=tbn:ANd9GcRyPQxtoRB0UE3ah-Z_GbpGBpO15nwmSC-ciw&usqp=CAU
Flor & Nigel Tumblr_pcmx2l81GG1se41pao7_400
★ kor ★ :
29
★ elõtörténet ★ :
Egy bonyolult háttér
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
Flor & Nigel Ec9924886806faddcfa975ab7752ab50
★ idézet ★ :
mindenkinek kell valami szenvedély, ami kikapcsolja, ellazítja, és amit szívből szeret csinálni
★ foglalkozás ★ :
EPA-nál környezetmérnök, másodállásban pincérnő (és spanyolt oktat privátban)
★ play by ★ :
Mariana "Lali" Espósito
★ szükségem van rád ★ :
Férfi a sötét múltamból

Jó barátok
★ hozzászólások száma ★ :
678
★ :
Flor & Nigel Donde-vive-lali-esposito
TémanyitásRe: Flor & Nigel
Flor & Nigel EmptyPént. Márc. 03 2023, 12:31



Flor & Nigel

-Tény és való, Manhattan a lakberendezés paradicsoma, de azért más kerületekben is igénybe szokták venni. Mikor sűrűbben, mikor kevésbé. Leginkább tavasszal és nyáron, de van, hogy télen is. Vannak, akik mind a négy évszakban felkeresnek, hogy épen az aktuális évszakhoz alakítsuk ki a lakást, házat és akkor negyed évente megfordulok náluk, mert ez a miniájuk. Ezek tipikusan azok a pasik, csajok, akik még a rúzst is a cipőhöz és az övcsatot is a nyakkendőhöz választják ki.-Nevettem el magam.-A lényeg, hogy egész New Yorkban igénybe szoktak minket venni, de van, hogy nem csak New Yokrból, de máshonnan is felkeresnek. Viszont ez egy jó kérdés, mert elég sokrétű. Van, aki már festés előtt felkeres, hogy beszéljük át, melyik helyiség milyen színű legyen, milyen bútorok illenek hozzá, milyen stílus, milyen dekorációk. Van, aki szeret sablonokra építkezni, hogy mediterrán, provence-i, neo-barokk, country, high-tech, skandináv, pop-art, stb., de van, aki az egyedit szereti, általában az sokkal hosszabb idő, hisz mindent egyenként kell megtervezni. Van, aki festés után, oda bútort is kell tervezni, van, aki bútorozás után hív, oda általában csak dekorációk kellenek, elrendezési tippek. Van, aki csak a hálószoba, vagy csak a nappali miatt hív, van, ahol az egész ház, lakás designja miatt kell odamennem. Rengeteg féle variáció van. Őszinte leszek, én azt szeretem, amikor festés előtt hívnak és minden helyiséget meg kell csinálni. Nem azért, mert abban van a nagy pénz, hanem mert akkor minden szoba, minden helyiség passzolni fog egymáshoz, nem lesz az, hogy kimegy a hálóból is minden idegen. Ráadásul sokkal egyszerűbb, ha rögvest tudok színt mondani, és nem előre kikent falakhoz kell igazodni. Bár átfestethetném vele, de senkit nem akarok még plusz költségekbe verni. Kivéve, ha tudom, hogy a kacsintása is pénzt szül. A dekoráció is könnyebb dolog, ha rögvest bútorral együtt tervezzük meg és nem a kész bútorokhoz kell megtervezni, amik már a lakásban vannak. Szóval igen. Erről nagyon sokat lehetne beszélni. Igyekszem alkalmazkodni a megrendelő igényeihez, de ha tudom, hogy ocsmány lesz és hülyeséget akar, akkor nem fogok neki bólogatni, mert azt akarom, hogy jól érezze majd magát a térben és nem szeretném, ha még aznap este, vagy másnap reggel rádöbbenne, hogy hülyeséget kért és mégse tetszik neki.-Meséltem neki a dolgokat, hogy mik is vannak, de igyekeztem érthető lenni és nem is túl hosszan regélni róla, el ne unja.
Mikor a kutyás téma elő került, odamentem hozzá a telefonommal és képeket kezdtem neki mutatni a kutyusaimról. Két nagyon szép hófehér kis havannai pincs. Két évesek voltak.
Igaz, talán kissé túlzás volt az a luxus, amit a kutyák megkaptak, de nekem jól esett megadni nekik és a kutyáknak is. Ha már párom nem volt, akit a tenyeremen hordozzak, akkor legalább a kutyáknak legyen meg ez az élmény, érzés.
-Jaaaj, igen. Sajnos nagyon sok a szemét köcsög állattartó, meg sok a szadista gazdi, de szerencsére ezek ellen a rendőrség igyekszik gőzerővel lecsapni és segíteni a bajba jutott állatokon. Meg azért jó belegondolni, hogy azért sokkal több a rendes gazdi, mint a mocsok szadista. Legalábbis nekem ez a tapasztalatom. De bevallom, nem nagyon követem a híreket, igaz, erre már rájöhettél a beszélgetésünk alatt. Nem szeretem magam kínozni és stresszelni, én nyugodt életre vágyom és a hírek mindig annyira lelomboznak. Csak a tragédiákról írnak, arról, hogy mennyire rossz világban élünk. Szinte kiszívja az ember életerejét az a sok negatív, ami a médiából árad. A bulvár meg végkép nem érdekel. Nem. Nem. Nem érdekel melyik sztár kivel bújik ágyba, kit kivel csalnak meg, kinek született gyereke kitől. Meg a többi. Vannak sztárok, akiket követek, de ők normálisok és csak a saját oldalukon olvasok, amiket ők maguk vezetnek, ők osztanak meg, stb. De a sok gagyi celeb nem izgat, nem.-csóváltam meg a fejem és kezébe nyomtam a mobilom, hogy nézegesse nyugodtan, addig én a kávémat felnyalábóltam és bele ittam.


credit • megjegyzés • szószám





mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Flor & Nigel
Flor & Nigel EmptyHétf. Márc. 06 2023, 21:11

Nigel és Flor

Összehúzom a szememet, amikor arra tér ki, hogy vannak, akik évszakonként váltogatják a lakberendezési tárgyaikat. - Most egy sztereotip kérdésem lesz, amiért előre is elnézést! - kezdek be bele a dologba. - Az ilyen emberek, mármint, akik negyedévente hívnak lakberendezőt, hogy a legújabb divattrend szerint alakíttassák át lakásukat, azok valóban annyira sekélyesek, mint amilyeneknek tűnnek, vagy ez csak rossz előítélet? - érdeklődök kedvesen. - És most nem a Te szakmádat akarom lehúzni, mert tudom, hogy sokaknak valóban szüksége van erre a segítségre - egészítem ki mielőtt nagyon félre ért. Nekem az ilyenekről mindig megvan a véleményem, és sejtem, hogy valami nem stimmel az életükben, amit ezzel próbálhatnak kiegészíteni, de, hogy ez a valóságban mennyire igaz, azt nem tudom. Ezért is érdekelne. Főleg itt New Yorkban fura ez, ahol a többség, akiknek annyi pénze van, hogy ilyeneket csinálhatnak, és nem azt a szegény réteget erősítik, azoknak szokott mindenre tanácsadójuk lenni, akár még az étkezésre is, tehát így még kérdésesebb a részemről, hogy ez valóban problémát jelez-e, és, ha igen, akkor miért nem analizálták már ki belőlük. - Hibát javítani nehezebb, jól gondolom? - kérdezem, bár sejtem a választ. - Egyébként mennyire szokott, nagy átlagban legalább, jó ízlése lenni az embereknek? Vagy nagyon kirívóan borzalmas összeállítást összehozni a megrendelő? Esetleg olyan, akinél igazán nem is volt probléma az elképzeléssel, mert önmagadtól Te is pont úgy vagy nagyon hasonlóan képzelted el a lakást…? - kíváncsiskodok tovább mosolyogva, bár ezt a mondatot már nagyon be sem fejezem, hiszen már sejthetni, hogy mikre akarok rákérdezni.
- Nagyon aranyosak - mondom kicsit átszellemült arccal a kutyusokról készült képeket nézve.
- Nos, a bulvár engem sem. Én ezzel úgy vagyok, hogy a sztároknak, celebeknek is kell a magánélet. Ha nem tesznek valami durván kirívó szörnyűséget, akkor a többihez senkinek semmi köze. Ha gyerekük születik, akkor azt, hogy megosztják a rajongóikkal, akkor tegyék, mert biztosan nagyon örülnek nekik, és ők kicsit több mindenkivel vannak, amolyan kapcsolatfélében. Megosztják a rajongóikkal az örömhírt, utána a többi legyen a magánéletük. De, hogy ki kivel és mikor mit csinál… nem erről kéne őket megítélni, hanem arról, hogy a munkájukban mennyire jók, rosszak, sikeresek, és azoknak, legalább is szerintem, ki kellene hullaniuk a köztudatból, akik teljesen tehetségtelenek. A többi hír viszont sajnos befolyással van az életünkre, és hasznos tud lenni, ha tájékozottak vagyunk. Én a nagyobb gondot abban látom, hogy sokszor a média hatásvadász híreket, cikkeket közöl, aminek van, hogy nem sok valóságalapja van - húzom el számat. Az, hogy valaki nem követi a híreket, én valahol olyannak érzem, mintha a homokba dugná a fejét. Attól, hogy nem akar tudomást venni a körülötte lévő dolgokról, attól az még hatással van az életére. Az a hülyegyerek sem akart tudomást venni a forgalomról, mert a telefonja kevesebb kellemetlen dolgot tartogatott neki a jelek szerint, aki a múltkor a piroson áthaladva kis híján a céges kocsim elé sétált. Ha nem kanyarban állok, ahol lassabban tudtam elindulni, mintha egyenes szakasz lett volna, akkor lazán elcsapom. Még azt sem vette észre, hogy rá dudáltam. - Egyébként, mondjuk, az valahol meglep, hogy itt mennyire sok bulvárlap fogy - kanyarodok vissza az előző témához. - Szóval lehet ezzel a felfogással, hogy nem érdekel minket a sztárok magánélete, ketten maradtunk - mosolyodok el.
- Ízlenek a választások? - intek nagyon finoman az előtte lévő dolgokra a fejemmel.




”Olyanok leszünk, mint a tenger és a csillagok...”
együtt leszünk az örökkévalóságig. Néha viharosan, de tudjuk, mindig kisüt a Nap.
mind álarcot viselünk
Flor Sánchez Moreno
Oktatás
ranggal rendelkezem
★ :
Flor & Nigel Images?q=tbn:ANd9GcRyPQxtoRB0UE3ah-Z_GbpGBpO15nwmSC-ciw&usqp=CAU
Flor & Nigel Tumblr_pcmx2l81GG1se41pao7_400
★ kor ★ :
29
★ elõtörténet ★ :
Egy bonyolult háttér
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
Flor & Nigel Ec9924886806faddcfa975ab7752ab50
★ idézet ★ :
mindenkinek kell valami szenvedély, ami kikapcsolja, ellazítja, és amit szívből szeret csinálni
★ foglalkozás ★ :
EPA-nál környezetmérnök, másodállásban pincérnő (és spanyolt oktat privátban)
★ play by ★ :
Mariana "Lali" Espósito
★ szükségem van rád ★ :
Férfi a sötét múltamból

Jó barátok
★ hozzászólások száma ★ :
678
★ :
Flor & Nigel Donde-vive-lali-esposito
TémanyitásRe: Flor & Nigel
Flor & Nigel EmptySzomb. Márc. 25 2023, 09:51



Flor & Nigel

-Én azt gondolom, hogy nem. Illetve nem mindegyik. Emberileg nem mondhatom azt rájuk, hogy sekélyesek, vagy csak a felszínt kapargatják, vagy hogy is szokták mondani... felszínesek. Sokan közülük rendes emberek, rendes értékekkel, csak van annyi pénzük, hogy megtehessék, hogy évszakhoz igazítják a lakásukat. Lehet komfortosabbnak érzik, vagy úgy ítélik meg, ha már a ruhatárukat téliesíteni kell, akkor ezt megteszik a lakással is. Nem tudhatom mi van a háttérben, mindenki másra hivatkozik ilyenkor.
Ugyan a szakmámat lehúzni sem is tudnád, nincs miért és nincs mivel. Én sosem tukmáltam rá magam senkire, mint egy házaló árus. Van egy irodám, van egy elérhetőségem és az keres meg, aki akar, teljesen önszántából. Elhív, mondja mit szeretne, mondok egy árat és ha meg tudunk egyezni, akkor megteszem, amit kér. Nem húzok le feleslegesen senkit, mindenki önszántából dönti el mit szeretne.
De, hogy ez mögött van-e valami mögöttes tartalom, azt ne kérdezd, nem vagyok pszichológus. Nem tudom ez az embereknél lelki eredetű-e, de azt magam is vallom, hogy egy jól berendezett lakás, szoba sokat hozzá tud tenni a komfort zóna eléréséhez. Hogy komfortosabbnak tudjuk érezni az otthonunkat. Az időközi változások pedig erre jótékony hatással tudnak lenni, feldobják az embert. Persze a változtatások alatt most nem azt értem, hogy negyed évente teljes átalakítás, csak apró változtatások.
Egy hibát nehéz helyre hozni. Illetve ez függ a hiba fajtájától is. Egy rosszul berendezett lakást nem nehéz helyre hozni, de ha rossz helyen van a fűtő test, egy oszlop, rossz az ajtók elrendezése, az már keményebb buli. Megnehezíti a vásárlást. Leszűkíti azok lehetőségét, hogy milyen bútorokat tudok beszerezni és azokat hogyan, hová tudom elhelyezni, a bútorok fajtája pedig befolyásolja azt, hogy hogy hogyan lehet majd berendezni egy lakást. Az az igazság, hogy minden mindennel összefügg.
Az pedig, hogy a megrendelők milyen elképzelésekkel állnak elő... hát az vegyes. Vannak, akik nagyon jól elképzelnek dolgokat, szép is, jó is, csak nem megvalósítható olyan környezetben, ahol élnek. Vagy nem tudnák kifizetni. Vannak, akik az én szememben igénytelen elképzelésekkel állnak elő, igaz, nekik tetszik. Kevés az a kategória, aki a földön jár. Aki képes úgy gondolkodni, hogy az igényes is legyen, megvalósítható is, de az ő pénztárcájukhoz mérten reális is, kifizethető. Én nem tudom olcsóbban beszerezni, mint ők. A bútorbolt nekem is olyan áron adja, mint nekik. Nekem nincs kedvezményem, mint a festőknek a festékre.
Az meg, hogy kinek mi a probléma... figyelj, lehet valakinek probléma az, hogy piros a fal és barna a szekrény, ami neked mondjuk lehet nem probléma. Nekem nincs jogom ezt eldönteni. Én odamegyek, felmérem a helyet, ő elmondja, hogy mi a baj, mit szeretne. Én, ha úgy ítélem meg óvatosan felhívom rá a figyelmét, hogy hát szerintem ez rendben van így, de ő mondhatja azt, hogy nem. Én az ő ízlését nem bírálhatom felül, nem az én lakásom, nem én élek benne. Megpróbálhatom óvatosan elmagyarázni neki, de ha ő ragaszkodik hozzá, akkor kénytelen vagyok segíteni, hisz megfizet és látom azt, hogy neki valamiért nem komfortos a lakása. Akkor segítek.

Kis szünetet tartottam, már ígyis talán sokat beszéltem, pedig csak a kérdésekre válaszoltam saját meglátásom szerint. Most már az ételemmel is foglalkoztam kicsit és a kávémmal.
-Biztos vannak még rajtunk kívül is, de tény-ami tény, hogy Amerika és egyes Európai országok a bulvár melegágyai. Biztos megvan ennek a pszichológiája is, hogy miért működik. Hangzatos címek, amik felkeltik a figyelmet, már eleve megnyerőek. Olyan celebek, akikre a fiatalok valamiért fel tudnak nézni. Olyan életforma, amit egy naív tini szívesen követne. Ezekre rácuppannak és hamm. Már megszállottak is lettek. Szerencsére én elég önazonos voltam és vagyok is, hogy ne akarjak példaképek után futni. Vagyis ez nem is jó megfogalmazás. Elég önazonos vagyok ahhoz, hogy ne akarjam mások életét, celeb példaképek életét követni, élni. Saját életem van, saját vágyakkal, saját stílussal, keretekkel és jól érzem magam benne. Ezeknek a fiataloknak is be kéne látniuk, hogy attól, hogy úgy élnek majd, mint.... nem tudom, James Charles, vagy Billy Eilish, Lil Nas, vagy mások, attól még nem fogják elérni az igazi boldogságot, maximum egy ideig hamis boldogság-állapotban lesznek. De nem lesznek igazán boldogok, hiszen nem a saját életüket élik, csak egy kergetett fantáziát.



credit • megjegyzés • szószám





mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Flor & Nigel
Flor & Nigel EmptyKedd Márc. 28 2023, 19:07

Nigel és Flor

- Értem - jegyezem meg annak a meghallgatása után, amit a  gyakori ügyfeleiről mondott. - Akkor ez tényleg csak sztereotípia - mosolyodok el kedvesen. Bár azt tudom már tapasztalatból, hogy az emberek gyakran hazudnak, de így, elmondás alapján ezt, még, ha így is lenne, képtelenség lenne megállapítani.
- Nyugi, mert tényleg nem volt szándékomban lehúzni a szakmádat, mert tudom, hogy erre is szükség van - nyugtatom meg, hogy nem kell mentegetnie sem magát, sem a szakmáját. Megél belőle, ami azt jelenti, hogy van igény erre a szakmára is.
- Igen, néha szükséges, hogy kicsit változtassunk a dolgokon - értek egyet, bár én ritkán szeretem a változtatást. Nekem biztonságérzést ad, ha minden marad a régiben. Bár az is tény, hogy nem szeretem telezsúfolni a lakást olyan tárgyakkal, amik kizárólag a szépséget adják. Én inkább a hasznos dolgokat preferálom. Persze van otthon minden, vázától kezdve gyertyáig, de a többségük a szekrényben, hogy ne kelljen állandóan törölgetni őket a portól. De igazán sosem értettem például a díszpárnákat. Jó, én is szeretem a puha, szőrös huzatú párnákat simogatni egy boltban, de utána eszembe jut, hogy, ha megvenném, előbb-utóbb az ágyneműtartóban landolna, mert unnám mindig fel-lepakolászni. - Ha szabad érdeklődnöm, akkor Te milyen gyakran eszközölsz változtatásokat a saját lakásodban? - kérdezem, mert ezt egy szakmabeli azért biztosan máshogy látja, mint egy laikus.
- Ezzel egyet értek, mármint, hogy minden összefügg mindennel - fűzöm hozzá kedvesen. A környezetvédelemben is ez van. Én is látom, hogy mi milyen hatással bír, még akkor is, ha az ilyeneket a legtöbben tagadják. - De azért a fűtőtestek, ajtók, ablakok és a tartóoszlopok pont nem azok a tárgyak, amiket az ingatlan megvásárlója befolyásolni tud. Vagy legalább is én ezt tapasztalom - fűzöm hozzá kedvesen. Ha nem mi építtetjük, építjük a lakást, akkor csak megvenni tudjuk a már készet, és nem bonthatjuk le az egészet, hogy lakberendezési szempontból megfelelő legyen. De kijavíthat, ha tévedek.
Kicsit meglepetten nézek, amikor elárulja, hogy nincs kedvezménye a lakberendezési dolgokra. - Félre ne érts, mert én leginkább építészekkel szoktam kapcsolatba kerülni, akik készítenek látványterveket is a készülő projektről. Te is csinálsz valami hasonlót, amit meg tudsz mutatni az ügyfeleidnek? - érdeklődök kíváncsian kicsit másabb dologról a szakmáján belül. Az építészek, akár a belső építészek is, rengeteg ilyen tervet szoktak csinálni, hogy a vevő előre lássa mit is vesz meg, még mielőtt a valóságban hozzá látnának a munkához. Az új épületeknél pedig kell környezetvédelmi szempontú engedély is, így sok ilyennel találkozok. Már, ami eljut az engedélyeztetésig.
- Nos, a fal színét néha tényleg nem egyszerű kiválasztani, ha valaki nem festet gyakran - húzom el a számat. - Egyszer majdnem én is melléfogtam, csak a festő szólt, hogy egyelőre csak egy kis részt mázol be, mert szerinte nem arra gondoltam, mint, amit a festék adna. És igaza volt. Kis felületen nagyon jól nézett ki, de, ha az egész szobában az lett volna, nagyon sötét lett volna, ami szűkítette volna teret, amit pont nem akartam - emlékszek vissza egy régi esetre. - Végül olyan lett, amilyet karartam, csak jócskán hígítani kellett rajta - húzom el a számat, amikor visszaemlékszek, mert kicsit bűntudatom van a pocséklás miatt, mind a festékben, mind a pénzben. A boltban a színminta szép volt, de ahhoz a színhez a valóságban egy-négy arányú hígítás kellett, ami rengeteg fölösleges festéket eredményezett, amit olcsóbban is kihozhattunk volna.
- Én sem fogom ezt a fajta sztárolást nagyon megérteni. Jó, van néhány színész, akit csodálok, és mondhatni követendő példának tartok, de ők a szakmájuk mellett a civil életben is követendő példának tartok, és az akkor is így lenne, ha nem híresség lenne. De sosem vágytam igazán arra, hogy olyan legyek, mint ők, csak esetleg ismerni őket, és személyesen elmondani esetleg nekik, hogy mennyire értékelem, hogy milyen ügyek mellé állnak ki, mihez adják a nevüket. Mint mondjuk az állatvédelem, a környezetvédelem, a bántalmazott nők védelme, a hátrányos helyzetűek támogatása. Viszont őket sem követem napi szinten, csak, ha felhoz egy híroldal róla valamit, beleolvasok. De, hogy egyébként miként élik a mindennapjaikat… az legyen az ő magán életük. Az persze már megint egy másik dolog lenne, ha mondjuk, támogatja a bántalmazott nők mozgalmát, miközben kitudódik, hogy napi szinten veri a feleségét/barátnőjét, de azt hiszem, érted, hogy mire gondolok - mosolyodok el kedvesen. Persze mondhatnánk, hogy nekik abból a fizetésből könnyű, de lazán költhetné a pénzét arra, hogy minden luxusszigeten luxusnyaralót tartson fenn, meg minden luxus és sportkocsit gyűjthetne, miközben drogozik. - Vagy Neked erről mi a véleményed? - érdeklődök kedvesen, és közben azért figyelem a vendégteret is, de még mindig csendes minden. Csak két vevő jött be, de azok sem az én asztalaimhoz ültek le, így még van időm beszélgetni.



”Olyanok leszünk, mint a tenger és a csillagok...”
együtt leszünk az örökkévalóságig. Néha viharosan, de tudjuk, mindig kisüt a Nap.
mind álarcot viselünk
Flor Sánchez Moreno
Oktatás
ranggal rendelkezem
★ :
Flor & Nigel Images?q=tbn:ANd9GcRyPQxtoRB0UE3ah-Z_GbpGBpO15nwmSC-ciw&usqp=CAU
Flor & Nigel Tumblr_pcmx2l81GG1se41pao7_400
★ kor ★ :
29
★ elõtörténet ★ :
Egy bonyolult háttér
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
Flor & Nigel Ec9924886806faddcfa975ab7752ab50
★ idézet ★ :
mindenkinek kell valami szenvedély, ami kikapcsolja, ellazítja, és amit szívből szeret csinálni
★ foglalkozás ★ :
EPA-nál környezetmérnök, másodállásban pincérnő (és spanyolt oktat privátban)
★ play by ★ :
Mariana "Lali" Espósito
★ szükségem van rád ★ :
Férfi a sötét múltamból

Jó barátok
★ hozzászólások száma ★ :
678
★ :
Flor & Nigel Donde-vive-lali-esposito
TémanyitásRe: Flor & Nigel
Flor & Nigel EmptySzer. Márc. 29 2023, 19:00



Flor & Nigel

-Szakmám.-Mosolyogtam.-Nem, ez nem a szakmám. Az én eredeti szakmám a botanikus. Legalábbis az egyetemen botanikát hallgattam, utána kertészmérnök lettem. A lakberendezéshez csak jó érzékem van, így megélek belőle, de mellette én kertekkel is foglalkozok. De egyébként festek is, szoktam szobrászkodni, de például aktív baseball játékos is vagyok. Persze nem hivatalosan, mert nem játszom egy csapatban sem, de tagja vagyok különböző... minek mondják ezeket... sportklubboknak, ahol vannak baseball játékosok is. De ettől függetlenül komolyan vesszük magunkat.-Meséltem neki életem ezen részéről is, hogy tisztában legyen vele milyen sokoldalú is vagyok. Talán dicsekvés is volt egyben, de azt gondoltam ez még abszolút az egészséges keretek között mozgott.-De ettől függetlenül már jó öt éve biztos foglalkozom a lakberendezéssel és elég komoly szakmai iratokat, oldalakat is olvasok, fejlődök. Eljárok szakmai találkozókra, konzultálok különböző bútorházakkal, hobbi boltokkal, stb. Szóval azt gondolom komolyan mozgok a lakberi világában. Viszont tudtommal ezt nem is lehet tanulni, nincsenek ilyen iskolák. Vannak olyan képzések, amik jól jönnek egy lakberendezőnek, jó érzéket ad, jó alapokat, de tudtommal konkrétan nincs ilyen iskola, képzés. Maximum valami gyorstalpaló.
Az pedig, hogy én milyen gyakran változtatok...-húztam kicsit a szám, mert erre nem lehetett egyértelmű választ adni.-Ez nagyon változó. De szoktam. Változó időközönként.
Van, amikor elég sűrűn, van, hogy csak megunok valamit és változtatok, hogy frissüljön a légkör. Van, hogy azért változtatok, mert el akarok felejteni valamit... valakit... és megszabadulok az emlékektől, így új dolgokat hozok a lakásba. De volt már olyan, hogy egy évig nem változtattam semmin, vagy kettőig, max egy két díszen. Tehát... ez nem egy egyszerű dolog.


Látom félre értettük egymást. Legalábbis hallgatván Flor megjegyzését biztos így történt.
-Jaj, nem úgy értettem. Én most arra céloztam ezzel, hogy ha újonnan épült házról beszélünk, ahová frissen költözik be a tulaj, aki építette. De mondjuk ha más szemszögből nézem akkor is igaz, mert végülis nem lett figyelembe véve az, hogy egy jól berendezhető ingatlan készüljön. Csak megcsinálták és lett, amilyen lett.
Látványtervet nem... illetve nagyon ritkán csinálok. Azért nem kell, mert jobb szeretem, ha fantáziál róla a megrendelő, maga elé képzeli. Ez menet közben úgyis változik, ennyi erővel csinálhatok hatvanhat látványtervet, hogy a menet közbeni változások is benne legyenek. Mindig jönnek új ihletek, van, hogy átgondolja az egészet, kiegészíti félúton, stb. Mellettem mindig ott van az illető, ha kell együtt megyünk vásárolni, ott van, amikor rendezkedem, vagy rendezkedünk.
Beleszólhat a munkában, van, hogy meg is tud győzni, bár az inkább az én reszortom. Látványtervet általában akkor készítek, ha nulláról indulunk és azért jó, ha van valami kép előtte, hogy nagyjából mi lesz, de én azt gondolom, hogy nem feltétlen éri meg a látványterv a belefektetett időt és energiát. Sokszor nem is úgy néz ki már a kész kép, mint a látványterven. Menet közben tényleg sokat változnak az eredeti elképzelések.

Szinte automatikusan néztem szét én is, amikor ő szétnézett.
-Nos igen, egyet értek. Fontos, hogy ki a példa és milyen az a példa és hogy civilként is milyen az az ember. Nem tudok vitába szállni, bár alapvetően a gazdagság... Jó, nem mondom magam szegénynek, de nem vagyok az a típus, aki elveri az utolsó centet is, hogy nagy lábon élhessen. Érted. Szeretem a szép, jó, drága dolgokat, de van egy határ. Nem az a típus vagyok aki azzal akar kitűnni, hogy pereg a pénzköteg. De ha már valaki költ, akkor abból legyen másoknak is haszna. Adományozzon. Ne csak magára gondoljon. Attól senki nem lesz valaki, hogy van három BMV és négy villa a nevén. Attól nem lesz követendő példa és értékes ember. Én ezért szeretem a Musical színészeket, énekeseket. Ők nem szállnak el. Legalábbis nem mind. Vannak kivételek, de többségében jó és értékes emberek.


credit • megjegyzés • szószám





mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Flor & Nigel
Flor & Nigel EmptySzomb. Ápr. 01 2023, 19:05

Nigel és Flor

Meglepődök, és ez látszik is rajtam. Botanikus. A biológiában majdnem az egyetlen, amit sosem tudtam igazán elsajátítani. A latin nevek a spanyol miatt még úgy, ahogy mennek, de én képtelen lennék megkülönböztetni egymástól a természetben, mondjuk a mezei komócsint és a réti ecsetpázsitot. - Akkor nagyon sokoldalú vagy - mosolyodok el, hogy hallgatom a felsorolást. - Ezek szerint a művészeti érzéked fejlett. Jól gondolom? - kérdezem meg kedvesen. A legkevésébe sem megbántani akarom, mert volt már, hogy ilyen megállapítás miatt egy-egy férfi mérges lett, mert az is tekinthető sztereotípiának, hogy ezzel homokosnak nézi őket valaki. Pedig ez nem feltétlen van így. Mint, ahogy a férfi táncosok sem feltétlen melegek, mert nekem is rengeteg kiváló férfi táncos ismerősöm, barátom van, és csak elenyésző része meleg. Na, nem mintha zavarna, hogy ki kivel milyen kapcsolatot folytat, csak, ha jó pasi és meleg, akkor nem próbálkozok, vagy nem nőnek mutatom be, ha össze szeretném hozni valakivel. - A profi sportolás egyébként sem egészséges - fűzöm hozzá mellékesen. - Bevallom, hogy nagyon nem értek a baseballhoz, így lehet rossz a kérdés, de milyen poszton vagy? - kérdezem kíváncsian. Én nagyjából annyit tudok erről a sportról, hogy van egy dobó, egy ütőjátékos, aki mögött van még egy játékos, akinek elvileg el kell kapnia a labdát, amit dobnak. Meg hallottam a hazafutásról, de lássuk be, hogy ez nagyon kevés. Ezért sem valószínű, hogy pontosan tettem fel a kérdést. - Nos, én úgy tudom, hogy tanfolyamok vannak, vagy legalább is régebben voltak, amikor pár éve még nézegettem tanfolyamok után a neten. Meg, ha jól tudom, a belső építészeket is képzik erre, bár ott ez csak egy töredéke a tanulmányaiknak, mert a többi belső dologra fordítanak nagyobb hangsúlyt - gondolok bele a dologba. Amikor kicsit másabb szakmák után nézegettem, akkor tanfolyamokat is nézegettem, és ott, mintha hozott volna fel lakberendezést is, de az már régen volt. De az, hogy ki mit nevez gyorstalpalónak, az változó.
- Akkor nem találtál vagy nem tudsz olyan időközt mondani, amikor már hasznos lenne a változtatás, mert ezt inkább érezni kell. Jól gondolom? - érdeklődök. Én annyit tudok biztosra, hogy a pszichológusok azt szokták mondani, hogy nagyobb tragédiák után nem szabad nagy változtatást eszközölni, mert az gátolja a gyógyulás folyamatát.
- Ja! Így már értem - világosodok meg.
- Értem. Azt hittem, hogy használsz ilyen programot. Bár gőzöm nincs, hogy azzal mennyi idő lenne egy ilyen terv elkészítése, én még nem használtam. Azt tudom, hogy az építészeti programokkal sokkal jobb dolgozni, mint kézzel, de igazi tapasztalatom abból sincs - mondom mosolyogva. A környezetvédelem miatt én is használtam ilyet a suliban, de inkább ismerkedés szinten, és már alig emlékszek rá. Nekem leginkább a rajzokról olvasni kell tudni, ami általában megy is, bár néha egy-egy komplexebb rajz feladja a leckét, bár leginkább azért, mert a sok információ miatt nehezen találom át, hogy melyik vonal merre tart. Bár ez általában leginkább egy átfogó közmű helyszínrajznál áll fenn, ahol egy nagyobb terület, mondjuk, egy lakópark közművesítését ábrázolják.
Figyelmesen hallgatom ezt a válaszát is. - Örülök, hogy egyet értesz, és bár nem tudok vitába szállni azzal, hogy milyenek nagy átlagban a musical színészek, én tudok filmszínészt is, aki szenvedélyesen áll ki azok mellette, akik nem tudják megvédeni magukat - fűzöm még hozzá. Más az érdeklődési körünk a színészek által játszott művészetekben, művekben, legalább is, ahogy ezt a mostani ismeretségünk alatt le tudtam szűrni, de jó, ha tudja, hogy vannak kivételek a film- és sorozatszínészek között is, mint ahogy a musicalszínészek között is, ahogy ő is említette. - Te, ha választhatnál egy vagy két dolgot, amit tudnál támogatni, akkor az mi lenne? - kérdezem. - És most nem arra akarok kitérni, hogy a valóságban van-e ilyen, hanem csak elméleti szinten - teszem még hozzá kedvesen. Az pedig a legkevésbé sem érdekel, hogy, ha van ilyen, akkor mi mennyivel támogatja az adott dolgot, ügyet.



”Olyanok leszünk, mint a tenger és a csillagok...”
együtt leszünk az örökkévalóságig. Néha viharosan, de tudjuk, mindig kisüt a Nap.
mind álarcot viselünk
Flor Sánchez Moreno
Oktatás
ranggal rendelkezem
★ :
Flor & Nigel Images?q=tbn:ANd9GcRyPQxtoRB0UE3ah-Z_GbpGBpO15nwmSC-ciw&usqp=CAU
Flor & Nigel Tumblr_pcmx2l81GG1se41pao7_400
★ kor ★ :
29
★ elõtörténet ★ :
Egy bonyolult háttér
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
Flor & Nigel Ec9924886806faddcfa975ab7752ab50
★ idézet ★ :
mindenkinek kell valami szenvedély, ami kikapcsolja, ellazítja, és amit szívből szeret csinálni
★ foglalkozás ★ :
EPA-nál környezetmérnök, másodállásban pincérnő (és spanyolt oktat privátban)
★ play by ★ :
Mariana "Lali" Espósito
★ szükségem van rád ★ :
Férfi a sötét múltamból

Jó barátok
★ hozzászólások száma ★ :
678
★ :
Flor & Nigel Donde-vive-lali-esposito
TémanyitásRe: Flor & Nigel
Flor & Nigel EmptyVas. Ápr. 02 2023, 21:29



Flor & Nigel

Szemet szúrt meglepettsége, amit meg is értettem. Nem feltétlen tűnök olyan embernek, akiből kinézné az ember, hogy botanikai egyetemet végzett, de legalább mindig tudok meglepetést okozni másoknak és ez is egy érdem, ha azt nézzük. Én szeretem, igaz sosem dolgoztam benne, viszont kertészeti munkáim során igen csak nagy hasznát szoktam venni.
Sokoldalú ember voltam és ezt úgy tűnik ő is elismeri.
-Igen, azt gondolom elég fejlett. Sokkal fejlettebb, mint a reál tudományok felé. A fizikát sosem értettem, a kémiához is lüke vagyok, de a biológia az ment, mint azt már te is tudod, de csak ez a része. Az emberi szervek, meg a mit tudom én milyen citoplazmák és egyéb nyavaják távol álltak tőlem. De minden, amihez művészi érzék kell, meg kreativitás az nagyon jól ment és hát, na mai napig abból élek, hogy fejlett művész vagyok.-Nevettem fel.
Az viszont meglepett, hogy szerinte nem egészséges a profi sportolás.
-Miért gondolod így? Mi veszélyt rejtene magában? Lehet csak én nem értek ehhez, szóval... ha nem lenne egészséges, akkor nem lennének sportcsapatok, akik bajnokságokban, nemzetközi versenyeken játszanának, stb. A sport ugyanolyan munka, mint mondjuk egy énekes, vagy egy színész. Nade mondjuk ez is nézőpont kérdése, meg attól függ mihez viszonyítjuk. Még ha azt mondtad volna rock, vagy metálzenésznek nem egészséges lenni meg is értettem volna. Elvégre nekik egy idő után tönkre megy a hallásuk a sok koncerttől.
Nade, hogy választ is kapj, én általában ütőjátékos szoktam lenni, de olykor dobó is. De jobb ütő vagyok, mint dobó.

Közben azért fogyasztottam is, így már nem sok süti és kávé volt előttem.
-Igen, jól gondolod. Az ember érzi, mikor van szüksége rá, hogy változások menjenek végbe a lakása, háza, szobája környezetében, meg úgy az életében. Nincs kőbe vésve.
Még a látvány terv kérdéshez azért volt hozzáfűzni valóm, bár nem tudtam mennyire van értelme beszélni róla.
-Figyelj, egy látványterv így is-úgyis sok idő. Akkor is, ha kézzel, akkor is, ha géppel tervezem. Bár ez attól is függ mekkora térről van szó, hány helységről, meg még millió egy kritériumtól függ, de nem ez a gond. Megcsinálom én, csak nem sok értelme van, mert... már elmondtam miért, nem akarom ismételni magam.
Letettem a villát az üres tányérra és megittam a maradék kávét. Kérdésén mélyen elgondolkodtam, hiszen jelenleg is szoktam adakozni, csak sajnos még nincs annyi pénzem, hogy megtehessem, hogy érdemben adományozzak, nagyobb szervezeteknek, alapítványoknak.
-Hát... Azért szoktam támogatni rászorulókat, vagy kisebb szervezeteket, pl.: menhelyek, gondozó házak. Ahová nem "ciki", ha nem tudunk egyszerre nagyobb összeget adni. Szoktam például a kihelyezett gyűjtő dobozokba is pénzt dobni, ahol mondjuk tolószékre gyűjtenek, protézisre, vagy mondjuk a mentőszolgálat helyez ki gyűjtő dobozt a gyógyszertárakba, így ha veszek valami étrendkiegészítőt a patikába és látom, akkor dobok a gyűjtőbe némi pénzt. De ezek tényleg csak kisebb összegek, sajnos több száz ezer dollárt nem tudok költeni alapítványoknak, vagy kórházaknak.
Ha úgy adódik, hogy van felesleges ételem, amit tudom, hogy nem tudok megenni, akkor leadom élelmiszer bankoknak, vagy odaadom az éhezőknek. Nem pazarolok. Ha új ruhákat veszek és tudom, hogy a régieket nem veszem fel, de jó állapotúak és bátran hordhatóak, akkor odaadom őket hajléktalan szállóknak, vagy menekült szállóknak.
De ha egyszer majd annyira tehetős leszek akkor szerintem beteg gyerekeknek adományoznám. Olyan alapítványoknak, akik rajtuk segítenének. Jó, tudom, most ez annyira klisésen hangzik, de szerintem ott lesz a pénz a legjobb helyen
.


credit • megjegyzés • szószám





mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Flor & Nigel
Flor & Nigel EmptyCsüt. Ápr. 06 2023, 19:16
-

Nigel és Flor

- Nos, ez számomra egy kicsit meglepő, mert hozzám mindig is közelebb álltak a reál tárgyak, és a bölcsészetiek voltak azok, amiknél az volt a kihívás, hogy legalább a vizsgáig a fejembe maradjanak, a művészetekkel pedig mindig is úgy voltam, hogy az mindenkiben kivált valamilyen érzelmet, ha mást nem, az egyszerű tetszik-nem tetszik dolgot. De, hogy miért igyekeznek egyesek ezeket megtanítani, mármint, hogy mit kellene éreznünk, látnunk, hallanunk, satöbbi egy-egy művel kapcsolatban… Na, az magas - fűzöm hozzá megjegyzésként, bár annak örülök, hogy a meglepettségem, ami a botanikára vonatkozott, nem sértette meg.
- Egy sportolót mindig nagyon keményen hajtanak, mert mindig meg kell döntenie az előtte lévők, és sokszor a saját rekordját is. Persze ezt sokakban egy belső motiváció is segíti, hogy még többet, még többet. Viszont az emberi szervezetnek van egy tűrőképessége, amit normálállapotban nem lehet túllépni, még akkor sem, ha valaki szakemberek által kontrollált étkezési, edzési rendet tart fenn. Ha pedig ezt a maximális teljesítőképességet akarja átlépni, és gyakran át kell lépniük, akkor nyúlnak mesterséges szerekhez. Persze ezek egy részét tiltják, de nem mindet, és csak akkor van botrány belőle, ha kiderül. Ráadásul nem véletlen, hogy a hivatásos sportolók túlnyomó többsége a harmincas évei közepére kiöregszik, hiszen annyira túlhajtotta már a szervezetét, hogy már nem is bírná tovább. A sporttól függően a különböző ízületek elkopnak, azokban a sportokban, ahol a fej viszonylag rendszeres ütközésnek van kitéve, az agyrázkódás agyi leépüléshez vezet. A sort pedig jócskán lehetne még folytatni, hiszen, ha csak egy egyszerű táncost veszünk, azoknak is deformálódik a lába, legalább a vádliban. Az élsport, bár dollármilliókat hoz, sosem volt és nem is lesz egészséges, mindössze a pénzről és a presztízsről szól. Ráadásul, mondhat bárki bármit, ha valaki napi több órát edz, annak nincs ideje tanulni, és bár szakmája lehet, de sosem lesz benne olyan szinten, mint aki a legtöbb idejét a tanulásra fordította. Természetesen, ezek általában nem is a szakmájukból akarnak megélni, és ezzel addig nincs is baj, amíg le nem sérülnek, és ehhez elég egyetlen rossz mozdulat, és máris ott állnak összetört álmokkal, egy olyan szakmával, amit nem feltétlen tudnak rendesen, főleg, ha éveket hagynak ki benne, mert mindenki felejt, és minden változik - érvelek hosszabban. Természetesen értem mind a két oldalt, és, ha lenne egy saját gyerekem, aki él sportoló akarna lenni, és még tehetséges is lenne benne, gőzöm nem lenne, hogy mit tanácsoljak neki, hogy mit csináljon. A tiltás törést okoz benne, és lehet, egy életre tönkre teszi, ha nem lehet az, ami szeretne, de elég egy sérülés, és akkor juthat pontosan ugyan oda, a szakadék szélére, mert fiatalon elveszíthet mindent a jövőjével együtt.
- Értem - nyugtázom a válaszát. - Viszont, hogy kicsit lefordítsam az előzőeket a Te sportodra, Te mind a két posztot, kizárólag ugyan azzal az egy kezeddel végzed, a másik csak segít, így az izmaid féloldalasan fejlődnek, ami megterhelő a szervezeted számára, mert torzul a vázizomzatod, ami hosszú távon fájdalmakhoz vezet. Vagy legalább is, ha túlzásba viszed az edzést, és nem figyelsz tudatosan arra, hogy a másik oldalt is edzd hasonló megterheléssel - mutatok rá a dologra miután megtudom, hogy baseballozik. Ez a sport legalább ugyan annyira féloldalas sport, mint a tenisz. Az pedig, hogy ez nála mennyire feltűnő, azt ő tudja a legjobban, mert így felöltözve, azért nála még nem kirívó a dolog. Egy ujjatlan felsőben már lehet, az. - Ettől függetlenül, ha szereted, miért nem lettél hivatásos játékos? - kérdezem kíváncsian, mindenféle rosszallás, vagy bármi negatívum nélkül. Nekem is van indokom, hogy miért nem lettem profi táncos, hiszen imádok táncolni, de az indokok mindenkinál más és más lehet.
Csak mosolyogva bólintok, amikor megerősíti, hogy a változás idejét érezni kell. Néha én is érzem, de mindig félek tőlük, mert nálam a változás gyakrabban volt rossz, mint jó. Persze ezek egy részét nem is feltétlen én akartam, hanem csak megtörtént az akaratom ellenére. Ha pedig esetleg jó is sült ki belőle, akkor nagyon fájdalmas volt addig az út.
- … mert változik, szereted, ha a megrendelő képzeletére van bízva a dolgot, és nem akarsz az ihlet útjába állni - fejezem be a mondatot, jelezve, hogy azért figyelek, még, ha nem is mindig tűnik így.
Látom, hogy befejezte, de egyelőre még nem nyúlok a tányérért, mert vannak vendégek, akik a befejezés után még igénylik, hogy ott legyen előttük, mert ennek az ellenkezőjét sürgetésnek érzik. Ha majd jelzi felém nonverbálisan, hogy már nincs szüksége a tányérra, pohárra, akkor egy „Elvihetem?” kérdést követő verbális engedély után teszem meg.
Csak elmosolyodok, ahogy belekezd abba, amit nem akartam kiszedni belőle, hogy mennyire van pénze támogatni bármilyen „csoportot”.
- Köszönöm, hogy megosztottad velem - mondom kedvesen mosolyogva. - Nem, egyáltalán nem hangzik klisésen. Sőt! Nagyon fontos, hogy a gyerekek gyerekek tudjanak maradni, és ne egy betegség határozza meg a mindennapjaikat - fűzöm hozzá mosolyogva. Szörnyű látni egy beteg gyereket, bár bennem ezzel kapcsolatban mindig felmerül, hogy miért beteg, amikor rengeteg betegséget szűrni lehetne még megszületés előtt, és én valahol mindig önzőségnek tartottam a szülő részéről, főleg, ha tudja is az lesz, hogy megtartja. Ha jó előre láthatóan képtelen lesz felnőtt korára egyedül életben maradni, mert a napi, rutin teendőkhöz, mint az evés, ivás, is segítségre van szüksége, vagy bizonyos esetekben meg sem éli, akkor én azt inkább bűnnek tartom, mint nemes cselekedetnek a szülő részéről. Ha később lesz beteg, akkor pedig a miért az, ami nem hagy nyugodni, mert a legtöbb esetben visszavezethető a betegség a környezetszennyezésre vagy egyéb emberi tevékenységre, amit a legtöbb esetben nemtörődömségből vagy önzőségből fakad, amiről a szülő nem tehet, de mások igen. Persze fontos, hogy segítsük a gyógyulásukat, ahogyan csak tudjuk, ha már így alakult.



”Olyanok leszünk, mint a tenger és a csillagok...”
együtt leszünk az örökkévalóságig. Néha viharosan, de tudjuk, mindig kisüt a Nap.
mind álarcot viselünk
Flor Sánchez Moreno
Oktatás
ranggal rendelkezem
★ :
Flor & Nigel Images?q=tbn:ANd9GcRyPQxtoRB0UE3ah-Z_GbpGBpO15nwmSC-ciw&usqp=CAU
Flor & Nigel Tumblr_pcmx2l81GG1se41pao7_400
★ kor ★ :
29
★ elõtörténet ★ :
Egy bonyolult háttér
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
Flor & Nigel Ec9924886806faddcfa975ab7752ab50
★ idézet ★ :
mindenkinek kell valami szenvedély, ami kikapcsolja, ellazítja, és amit szívből szeret csinálni
★ foglalkozás ★ :
EPA-nál környezetmérnök, másodállásban pincérnő (és spanyolt oktat privátban)
★ play by ★ :
Mariana "Lali" Espósito
★ szükségem van rád ★ :
Férfi a sötét múltamból

Jó barátok
★ hozzászólások száma ★ :
678
★ :
Flor & Nigel Donde-vive-lali-esposito
TémanyitásRe: Flor & Nigel
Flor & Nigel EmptyPént. Ápr. 07 2023, 12:18



Flor & Nigel

Ezen azért elgondolkodtam én is. A művészeteknek végülis tényleg az volt az értelmük, hogy érzelmeket váltsanak ki, de nem gondoltam azt, hogy azt tanítják, hogy mit kéne bele látni. Jó, persze, a költészet más. Ott valóban meg akarják magyarázni, hogy melyik vers milyen érzelmeket közöl, mit akar üzenni a költő, de a szobrászat és a festészet azt gondoltam más. Ott más a jelentés, ott nem magyarázhatnak bele csak úgy semmit, mert a festészet és a szobrászat nem feltétlen érzelmeket közöl.
A kertművészet, mint mondjuk a sövényszobrászat és más kerti művészeti ágak pedig szintén nem érzelem alapú művészetek voltak.
Persze voltak kivételek, a festészetben is voltak kivételek, de lássuk be, kevés olyan művészeti ág van, kevés olyan alkotó van, ahol legalább egy olyan művész ne lenne, aki nem az érzelmeit akarta fizikailag manifesztálni. De többségében nem erről szólt.
Érdeklődve hallgattam, hogy végtére is mi baja van a sportokkal, azzal, ha valaki hivatás szerűen, versenyszerűen sportol, de végtére is egyet tudtam vele érteni, így bele gondolva neki volt igaza.
-Jaj, hát nálam a baseball csak hobbi sport. Szeretem, de nem életcélom, hogy én most sport karriert alapítsak.-Legyintettem.-Csak hobbi. Semmi több.
-Valami olyasmi, igen. Az emberek szokták tudni mit akarnak, nekem pedig nincs jogom a saját akaratuk útjába állni. Maximum nemet mondok a munkára és keresnek mást, ennyi. De az önmegvalósításuk, saját akaratuk szent.
Mikor láttam, hogy megpillantotta a tányért, poharat intettem neki.
-Nyugodtan. Látom úgyis jött pár új vendég, nekem pedig úgyis van még mit csinálnom. Köszönöm a beszélgetést és a finomságokat. Szerintem még úgyis látjuk egymást, szóval én most megyek is.-Mosolyogtam és felkeltem a helyemről. A levegőben dobtam neki egy puszit.-Na szia. Szép napot.-Távoztam is a kocsim felé.


credit • megjegyzés • szószám





mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Flor & Nigel
Flor & Nigel Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Flor & Nigel
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Savi & Nigel - Singin' in the rain
» Flor & Ben & Lyn
» Nigel & Nora
» Rae & Flor - SMS
» Nigel & Red - not a walk in the park

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: