New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 73 felhasználó van itt :: 6 regisztrált, 0 rejtett és 67 vendég :: 3 Bots
A legtöbb felhasználó (445 fő) Hétf. Okt. 14 2024, 22:38-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Ariel Hella Wright
tollából
Tegnap 23:36-kor
Rowan W. Mills
tollából
Tegnap 23:32-kor
Adaline Kavinsky
tollából
Tegnap 23:18-kor
Damian A. Noir
tollából
Tegnap 22:58-kor
Verena Tolliver
tollából
Tegnap 22:22-kor
Audrey Peyton
tollából
Tegnap 22:16-kor
Lyall Bradbury
tollából
Tegnap 21:43-kor
Harvey Irvine
tollából
Tegnap 21:26-kor
George Tolkin
tollából
Tegnap 21:19-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
10
21
Diákok
47
36
Egészségügy
26
17
Hivatal
9
13
Média
45
33
Munkások
39
21
Oktatás
16
9
Törvényszegõk
17
40
Üzlet
23
26
Összesen
232
216

Joe&Joanna
TémanyitásJoe&Joanna
Joe&Joanna EmptyPént. Jan. 27 2023, 15:20


Joe&Jo

I drink to remember, I smoke to forget.


A tegnapi volt az utolsó nap a héten, hogy dolgozom. Azt hiszem igazán jót fog tenni ez a két nap pihenő, bár lehet okosabb dolog lenne a túlóra, tekintettel arra, hogy bazi üres lett az egész ház mióta Jace a faszfej apjához költözött. Nincs kihez szólnom a kutyán kívül, aki állandó jelleggel lehugyozza a nappali ékét képező, plafonig érő Fikuszomat, na és persze ott vannak még a halak is. Az akvárium, amit mintegy "örökségül" itt hagyott nekem a drágalátos kicsi fiacskám. Legalább valamivel lekötöm magam. Mert a főzés nem igazán az erősségem, és mindennap makulátlanul tisztára nyalni a lakást azért eléggé túlzás, úgyis mondhatnám, mániákus. Szóval maradt a gyöngyöző, félszáraz vöröske társasága. És igazából itt kezdődnek a problémák... Bármennyire is csábító, dögös, szakítanom kellene már vele végleg, toxikus kapcsolat a miénk, nem vezet jóra. Tegnap az utolsó hívásom amit odabent lebonyolítottam, egy újabb ok volt arra, hogy miét bontsak ki egy üveggel, amint hazaértem. Igazából mindig akad valami hülye indok a piálásra. Ha meg mégsem, akkor is... A tegnap esti tivornyámnak köszönhető hát, hogy tíz óra volt mire ma reggel magamhoz tértem, és majdnem két órámba tellett, hogy a házat rendbe vágjam. Mióta elváltunk és Töki is lelépett, egyszerűen nem látom értelmét csitti-fittibe vágni a házat mindennap. Hiszen csak aludni járok haza. Pedig régen annyira odafigyeltem mindenre, köztük magamra is. A legapróbb részletig ügyeltem a rendre, tisztaságra. Külön tisztítószert használtam a magasfényű, márvány mintájú járólapra és a tölgyfa padlóra. Minden szobát friss, tiszta felmosóvízzel mostam fel, soha nem mentem végig az egész lakáson ugyanazzal az egy vödörnyivel. És hogy hol tartok most? Mint egy rakás szerencsétlenség, ülök a volán mögött, a fejemen napszemüveg -a másnaposság örök ellenségem lesz, ráadásul az újabb szteroid kúrától úgy fel vannak dagadva a szemeim, mintha egész éjjel a ringben bunyóztam volna-, az ujjaim meg annyira fájnak, mint a rohadás. Éljen a Lupus egyik kedves kis tünete, a krónikus ízületigyulladás. Hát baszki! Mi jön még?
A neten, jobban mondva, az egyik Facebook csoportban találtam rá erre a segítő fiszem-faszomra. Szkeptikus voltam, tulajdonképpen még most is az vagyok, de mégis minek ülnék otthon, egyedül a négy fal között, ha ingyen meghallgathatom vadidegenek drámáját arról, ki hogyan lett alkesz?! Mert ezekben a csoportokban ez szokott történni, nem? Rinyálsz, hogy miért vagy piás. Váó!
Így este hat óra tájt szokott általában kialakulni a csúcsforgalom, dugók a csomópontokon, fél New York ilyenkor indul haza, én meg szimplán idióta vagyok, hogy ennyire későn indultam el otthonról. Így hát csak szépen, stílusosan, majdnem fél órás késéssel sikerül leparkolnom a több emeletes épület előtt. A félig leégett cigimet amire még a kocsiban gyújtottam rá idegességemben, a legközelebbi csatorna fedélbe dobom, a könyökhajlatomon lóbált táskámból előkotrok egy őskövület szem rágót ami még valamikor az ezerkilencszázas évekből maradhatott meg, íz és állaga alapján, végül beszállok a liftbe és már suhanok is. A lift tükrében azért elrendezem szőke tincseimet a vállamon, lesöprök egy szál fehér kutyaszőrt fekete blézeremről, és már nyílik is a liftajtó. Valami tizenhármas teremről volt szó. Nagyszerű! Nem indul túl bizalomgerjesztően a szitu.  Viszonylag hamar rábukkanok a teremre. Néhány koppintás után csendben besurranok az ajtón, hogy meg ne zavarjak valami nagy drámát.
Szétnézve rögtön olyan érzésem támad, mintha én lennék Marla Singer a Harcosok klubjából. A körbe rendezett székek pedig valami szeánszra emlékeztetnek. Mi a lónak a faszát keresek én itt?!
-Helló, üdv! Bocs... - Sutyorgok alig hallhatóan, miközben átesek valakinek a lábán. Öregem, ha nem vettem volna be reggel a hangulatjavítómat, már repülnél is ki az ablakon...
Az utolsó, s lényegében egyetlen üres széken foglalok helyet, és ameddig a szegény nő arról beszél, hogyan vitte el a bank a fejük fölül a házat, a gyámügy meg a kölykeit, lassan, de biztosan felmérem a terepet. A mellettem ülő fickóból olcsó, de annál orrfacsaróbb pia szag árad, keveredve némi isteni finom, penetráns szájszaggal. Ember, varrjál már egy cipzárt a szádra!
Igazán színes a társaság, mégis az a pasas köti le minden figyelmemet, aki néha kérdéseket tesz fel a nőnek. Gyanítom ő lehet a csoportvezető, vagy a szervező, vagy nem is tudom minek kell őt neveznem. Csupán akkor döbbenek rá, hogy én vagyok a soros a mesemondásban, amikor mindenki engem bámul, és egységesen üdvözölnek valami igazán szívhez szóló, nyálas, jól begyakorolt beszéddel. Gondolom így köszöntenek minden újat. Vagy mit tudom én? A férfire nézek, és még jó hogy rajtam van a napszemüveg, különben tekintetem azonnal elárulna.
-Hát ömm... nem igazán voltam még ilyen helyen. Nem tudom hogy szokás kezdeni. Vagy csak úgy csapjak bele a közepébe? - Idegesen megvakarom a nyakam. Az engem mustráló, végtelenül kedves, együttérző tekintetektől émelyegni kezd a gyomrom. Valaki még bólint is. Hát jó, ez így igazán fasza...
-Oké. Akkor őőő... huhh... - Sóhajtok még egy utolsót gondterhelten, és csak nekileselkedem. Ez egy komplett marhaság!
-Ömm Joanna Brennan vagyok. De szólítsatok csak Jo-nak. Ne mondanám magamról, hogy alkoho... khmm... - Tartok néhány másodpercnyi szünetet mielőtt kijavítanám magam.
-...szóval, hogy függő vagyok. Inkább azt mondanám, hogy vannak problémáim, amik tudom, hogy károsak, és változtatni szeretnék. - Öregem, komolyan, baszki csukd már be a rohadt szádat! Bahh...
-Először csak egy pohárka bor volt esténként a kádban, de csak a fárasztó, sza... rossz munkanapok végén. Aztán úgy voltam vele, hogy miért is ne ihatnék meg minden este, munka után, a kedvenc netflixes sorozatom mellé egy pohárkával?! Végülis ennyi lazítás nekem is járhat, különben is egészséges. - Vállat vonok.
-Aztán kettőt pislogtam, és a napi egy pohárból egy teljes üveg lett. Szigorúan csak olyan napokon, amikor tudom, hogy másnap nem kell dolgoznom menni. - Mondandóm befejeztével körbe vezetem tekintetemet a csoport tagjain, és hirtelen rengeteg együttérző szempárral találom szembe magam. Ők nagyon jól tudják miről beszélek.
-Nem vennéd le a szemüveged? Hogy lássuk ki lapul mögötte? - Szólal meg egy női hang.
-Nem, bocs! Nem azért, mert elgyepált a férjem. Nincs is férjem. Már. Hála az égnek! - Kínosan felnevetek.
-Szteroidot kell szednem a Lupusomra és feldagadtak a szemeim. - Na meg kibaszott másnapos is vagyok.
-Mostanában a borról néha extra sza... khmm... ROSSZ napjaimon átcsábulok a whiskeyre. Azt hiszem ez volt az a pont amikor először ráeszméltem, hogy gáz van. Aztán a fiam a válás után úgy döntött, inkább az apjához költözne, és akkor jött a nagy BUMM. Ami felért egy atomrobbanással. Legalábbis szerintem. Próbálkoztam azzal, hogy a reggeli kávémat boros pohárból iszom meg, mert újabban már ébredés után is meg tudnék inni egy pohárral, de eddig nem segített. Inkább az ellenkezője történt. Hogy most már a kedvenc bögrémből iszom a bort... - Valamiféle fancsali, nyomorult félmosolyba görbül a szám ahogy befejezem a Never ending sztorit. Meglepően tapasztalom, hogy senki sem ítél el, nem röhögnek ki, teljes csend van, csak néhány együttérző, halk szónoklat hangzik fel, én pedig teljesen megrökönyödve nézek a csoportvezetőre.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Joe&Joanna
Joe&Joanna EmptyPént. Jan. 27 2023, 17:19



Drink never made a man better,
but it made many a man think he was better


Sose gondoltam volna, hogy egyszer még eljutok erre a szintre, hogy felkérnek arra, tartsak meg egy órát. Egy találkozót, ami arról szól, hogy próbálunk egymásnak segíteni. Hogy elmondjuk mi miért történt, s miért választottuk az italt.
Így esett hát, hogy beléptem a terembe, elrendeztem a székeket, kikészítettem a kávét, cukrot tejet, némi süteményt, és persze prospektusokat, elvonókról, és egyéb segítő körökről. Névtelen volt az egész, de még is volt nevünk, de kiadni a másikat, sosem fogjuk. Olyan ez, mint egy család, ahová folyamatosan újabb és újabb arcok érkeznek, és mindenkinek igyekszünk segíteni, aki elfogadja, és hajlandó megfogadni a tanácsokat. 
Hamarosan elkezdtek szállingózni az emberek, s cseppnyi csalódottsággal láttam, akadtak visszaesők jószerével, kik ismét ott ültek, ahol egykor én magam is helyet foglaltam. Még is kedves mosollyal arcomon köszöntöttem őket, majd telepedtünk le végül a körben, s megnyitottam az egész beszélgetést.
-Joe Weaver vagyok… a mai napra, engem kértek fel, hogy megtartsam ezt az alkalmat. - pillanatnyi szünetet. -Amikor végignézek rajtatok, nem az jut eszembe, hogy mennyire szánalmasak vagytok, hogy nem vagytok erősek, mert igen is kellett erő ahhoz, hogy eljöjjetek ide! Hogy felkeljetek a fejetekben azzal az elhatározással, hogy nektek itt a helyetek. Olyanok között, akik megértenek titeket, akik hasonló cipőben jártak, vagy járnak éppen. - ismét elhallgattam, karjaimmal megtámaszkodtam a combomon, s úgy emeltem rájuk a tekintetem. - Régen, én is ott ültem azon a széken. Én is néztem a pohár fenekére, de mertem segítséget kérni, akárcsak Ti! És büszkék lehettek magatokra. - elhallgattam, aztán előszedtem a kis név listát amit kaptam, s sorban kértem mindenkit mutatkozzon be, hogy kipipálhassam a jelenlétüket, majd megkértem őket, mondjanak pár szót magukról. Meséljék el a történetüket.
Már javában benne voltunk a dologban, s épp Barb mesélt arról, miképpen ment tönkre az egész élete. Miképpen vitték el a gyerekeit, a házát, és jutott erre a következtetésre, hogy neki ezt kell tennie.S persze közben magam is kérdeztem ezt az. Finoman puhatolózva.
A többiek nem hurrogták le, nem kezdtek bele kellemetlen szövegekbe, hogy mert az ital elvitte az összes pénzed, hogy miért kellett egyáltalán belekezdened?! Inkább megértőn bólogattak, volt olyan, ki hozzátette a maga kis szösszenetét, s közben érkezett egy új arc is. Egy ismeretlen szőke hölgy, akinek a neve még érintetlen volt a listámon.
-Üdv. - köszöntem az érkezőre. - Foglalj helyet! Sam bizonyára nem bánja, ha odaülsz mellé. - mosolyodtam el kedvesen, aztán körbepillantottam, aztán tekintetem az érkezőre emeltem, majd felé mutattam tenyerem felfelé tartva. - Mondanál pár szót magadról?
Szavaira bólintottam párat, aztán ismét mosoly költözött arcomra.
- Nem baj. Kezd el valahol. Mutatkozz be kezdetnek. - pillantottam a többiek felé, akik egyetértőn bólogattak, vagy éppen megjegyzést fűztek hozzá, hogy szerintük is azzal kellene kezdeni, majd egy halk shhh hagyta el ajkaim, mire csend lett körülöttünk, s vártuk a bemutatkozást.
- Nos Jo… örvendek a találkozásnak! - a többiek is csatlakoztak hozzá, aztán egy pillanatra meglepődtem, mikor belekezdett a mondandójába, és szinte mindent el kezdett ecsetelni felénk, én meg le sem vettem róla tekintetem.
Csak akkor szólaltam meg, mikor befejezte mondandóját.
- Nem kell félni a szótól. Szarul érint tudom… jártam ebben a cipőben magam is. Alkoholista. Igen. Első lépés a beismerés. Alkoholisták, akik mernek változtatni. Akik Akarnak változtatni. - elhallgattam, aztán felkeltem, hoztam magamnak egy üveg vizet, mit csak azután nyitottam ki, hogy letelepedtem a székemre.
-Mikor döntöttél úgy, hogy kell az a pohár bor?Mennyire volt nehéz az a napod? - kérdeztem őszinte kíváncsisággal hangomban, s kékjeimben egy csepp megvetés sem pihent. - De tudod mit? Elmondom én, és aztán ha kedved tartja, elmondod te is, ahogy a többiek tették a találkozó elején. - akár beleegyezett akár nem, elkezdtem a magam részét.
-Szóval… a nevem Joe Weaver… tengerészgyalogos voltam egy rémes „balesetig”. Az előtt is olykor egy – egy üveg sört megittam, de több nem is kellett. Aztán mikor harmadszor is visszautasítottak, és nem kaptam vissza a munkámat, nem mentem haza. Csak egy sört akartam. Csak egy italt… majd egy nap, azon kaptam magam, hogy az az egy ital, lett hat, majd egyre több. Belemenekültem annak ellenére, hogy otthon várt a családom. Eleinte csak a kocsmában ittam. Aztán már otthon is. Depresszio posztraumás stressz. Lehetett mire fognom. Nem tudom mi indított el az úton, hogy változtassak, de egy nap arra ébredtem, hogy nem tehetem ezt tovább. Hogy nem ihatok többet, mert másnap nem tudtam a fiam szemébe nézni, aki akkor még nagyon kicsi volt. - elhallgattam, s a hitetlenkedő Sam-re emeltem tekintetem.
- Most jön a duma arról, hogy léptél, és változtattál? Hogy gyávák vagyunk ha nem tesszük?! - csattant fel.
- Nem. Sam… nem vagytok gyávák! Ahhoz hogy idegyere, és vállal az arcod. - itt Joanna-ra emeltem tekintetem. - Bátorság kell. Jöhetsz ide felpüffedt arccal, másnaposan, vagy bűntudattól fűtötten pia szagúan. Itt nem ér megvetés. Egy cipőben járunk. De tudjátok, ha elértek egy hónapig… - előszedtem felsőm alól az érmemet, s levettem nyakamból. - Akkor kaptok egy ilyet… én már lassan 8 éve tiszta vagyok. De a tiéteken, rajta lesz,  hogy egy hónap… majd kettő… aztán jöhetnek az évek. - elmosolyodtam, majd körbehordoztam tekintetem rajtuk.
- Jo...vedd le bátran azt a szemüveget. Alattomos az a betegség, de én így is szeretnék a szemedbe nézni. - magyaráztam, majd felkeltem, s elé lépve nyujtottam kezem, hogy odaadhassa a napszemüveget. Ám ha nem tette, akkor leengedtem kezem, s bólintottam egyet.
-Rendben… majd legközelebb… de mesélj kicsit magadról kérlek. Még van fél óránk. Hol dolgozol? Én magánpilóta vagyok… - dobtam fel a labdát, várva, vajon így megkapom e a választ, mit meg akartam szerezni tőle. Elindítani egy kapcsolatot. Valamit, amibe lehet később kapaszkodni, hisz Ő lesz az én következő lépcsőfokom.
karakterek száma: 821 -Jo & Joe - Promise








Joe Weaver
Hold fast to dreams, for if dreams die, life is a broken-winged bird that cannot fly. ...
mind álarcot viselünk
Joe Weaver
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
Joe&Joanna Tumblr_o13sgbZdBW1tkodheo5_400
★ kor ★ :
47
★ elõtörténet ★ :
This is me
★ családi állapot ★ :
Két "gyerek" édesapja

Kapcsolatban
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Joe&Joanna Tumblr_nhq94sDAJw1tkodheo1_400
★ idézet ★ :
"Aki nem fél a levegőben, az vagy hülye, vagy annyira érzéketlen, hogy nem szabad rábízni egy gépet."
★ foglalkozás ★ :
Ex Tengerészgyalogos; Magánpilóta, repülés oktató
★ play by ★ :
Russell Crowe
★ szükségem van rád ★ :

A fiaimra, kik csodát képeznek az életembe, mióta napvilágot láttak, és pár ősz hajszálat ...
★ hozzászólások száma ★ :
352
★ :
Joe&Joanna Tumblr_nzkvlyShvG1tkodheo7_250
Joe&Joanna 1d59449530a3a8b1add1bdc916df3cada55e0931
TémanyitásRe: Joe&Joanna
Joe&Joanna EmptySzer. Feb. 01 2023, 22:10


Joe&Jo

I drink to remember, I smoke to forget.


Igazából a fogadtatás egészen... családias, leszámítva a mellettem ülő, mint kiderült, Sam nevezetű úriembert a borzalmas szájszagával. Ha még lapulna egy szem ebből a megkövült, ki tudja már mióta a táskám alján hánykolódó Orbitból, egészen biztosan megkínálnám vele, habár elég bunkón venné ki magát a dolog. Na szóóóvaaal....
Sehol egy gyanakvóan fürkésző szempár, ítélkező pillantások, kötekedő, szemétkedő beszólások. Nem tudom minek köszönhetem eme kedves fogadtatást. Talán egyetlen dolognak, ami miatt most mind itt ülünk ebben a körben, pedig ha lett volna bennünk akárcsak egy kicsivel is több akaraterő, most valami jobb, kellemesebb helyen is múlathatnánk az időt, úgy hogy fogalmunk sincs egymás létezéséről. Megdöbbentő, mennyien vagyunk most itt, és hogy rajtunk kívül még hányan lébecolhatnak New Yorkban. Ijesztő, hogy alig öt perce ülök itt, és szinte máris átragadt rám a gondolkodásuk, közben meg azt se tudom kik ők valójában.
Nem vagyok túl társaságcentrikus ember, úgyis mondhatnánk, ha teljesen egyedül maradnék a Földön, ez lenne az igazi kánaán a számomra. Csak legyen elég bor, és ha választani lehet, valahol mondjuk a Seychelle-szigeteken érjen utol a világvége. Introvertált személyiségem ellenére mégis úgy beszélek a magánügyeimről, mintha csak beültem volna egy könnyed kávézásra a legjobb barátnőmmel valahova.
Félelmetes, hogy néhány kedves szó, biztató mosoly elég volt arra, hogy életem egyik mélypontját -a sok közül-, ilyen simán kiteregessem. Fékezhetetlen főiskolás koromban a lábaim nyíltak ennyire könnyedén szét néhány tequila shot után. Régi szép idők! Manapság meg már inkább örülök, ha nem látok férfit a közelemben. A válásom nehéz és elhúzódó volt, Jeremy pedig végig a lehető legrosszabb arcát mutatta, nem csoda, hogy egy időre elment a kedvem a létező összes hímneműtől. Joe -mint megtudtam így hívják-, kis regéjét életének árnyaltabb részéről most mégis csendben, már-már szinte érdeklődéssel hallgatom. Egy ex-alkoholista, leszerelt tengerészgyalogos, aki jelenleg repülésoktató. Váo, menő! Biztosan izgalmasabb, mint egy "leszázalékolt" rendőrnő, aki napi tizenkét órában "a macskám nem tud lejönni a fáról" című telefonhívásokat fogadja, és küldi a tűzoltó egységet Cirmiért. A Lupus a grátisz.
Vegyes érzéseim támadnak, miközben hallgatom rögös, sörrel kikövezett útját a lecsúszott alkoholista létig. Egy ponton valamiféle keserű félmosolynak is teret engedek. Egy pisszenésnyi hang erejéig még fel is horkanok, ahogy egyre több és több hasonlóságot vélek fölfedezni mind az ő, az én, és az eddig hallott sztorikban. Mindig van valami kifogás, mindenkinél eljön az a bizonyos "megígérem, hogy ez az utolsó..." pont, hogy aztán holnap az egészet elölről kezd. Ígérgetsz, hazudozol, éjszakánként titokban rájársz a hűtőben lévő borra, mert képtelen vagy elaludni anélkül, hogy legalább egy pohárral felhörpints belőle. És hát ja, ez már kőkemény függőség. Megpróbálhatjuk szépíteni a dolgot, az alkoholista helyett azt mondjuk, hogy "alkohol problémáim vannak", de mind tudjuk, az elnevezés a lényegen nem változtat.
Mekkora mázli, hogy most rajtam van a szemüveg, így senki sem láthatja a megvető, gyilkos pillantásomat, melyet a kotnyeles tahónak címzek. Kezem ökölbe szorul az ölemben pihenő táska mögött, legszívesebben elküldeném a halál kékeres faszára, de emlékeztetem magam, hogy itt most én vagyok az új, a különc, akinek alkalmazkodnia kell a "falka" törvényeihez, úgyhogy inkább csak ráharapok a nyelvemre, s hagyom, hogy Joe intézze. Neki már biztosan megvannak a saját, jól bevált módszerei arra, hogyan tegye takarékra udvariasan a nagy pofájú tagokat. Hiszen még a nevüket is tudja.
Bár a dumája teljesen elvarázsolt, azzal a medállal ott a nyakában nem igazán tudok azonosulni. Azt hittem ilyen tényleg csak a filmekben létezik. Mint ahogyan az is, hogy valakinek sikerült megszabadulnia a függőségétől, és azt mondhatja, már nyolc éve tiszta. Hmm szép álom! Mint ahogyan ez az egész szemüvegesdi is. Az én szemembe ugyan ne akarj belenézni, ne akarj többet látni, mint amennyit engedek!
-Ohóó... nem nem! - Hátrébb hőkölök a széken, az áhított szemüveg helyett csupán jobbomat nyújtom ki magam elé, mintegy védekezésképpen.
-Ez nem az a nap! Jobb ha megyek. Ki kell tisztítani az akváriumot még. - Ki kell tisztítani az akváriumot? Komoly?! Majdnem mindennap kicseréled benne a vizet. Lassan ettől fognak megdögleni a halak, nem pedig a túlzott algásodástól.
-Nagyon tanulságos volt ez az... - Megakadok, azt se tudom minek nevezzem ezt a szeánszot. Azért körbe mutatok, mintha legalábbis nem lenne elég egyértelmű, hogy miről beszélek.
-Ez az... izé... kibeszélő. De most tényleg mennem kell. Szóval helló! Mindenkinek jó... gyógyulást, vagy mit tudom én?! - Kapkodva állok fel ültömből, táskámat szorosan markolom mindkét kezemmel, hogy aztán emelt fővel hagyhassam el a süllyedő hajót. Még az ajtót sem csukom be magam mögött, csupán csak behajtom, s már rongyolok is a lifthez, melynek ajtajai az orrom előtt záródnak be.
-Baszd meg! - Toporzékolok hisztérikusan, öklömmel a lift oldalára csapva, majd megnyomom a megfelelő gombot, s ameddig várom a felvonó érkezését, homlokomat a megannyi gombból álló panelnek döntöm. Csak akkor erőltetem magamra a szokásos határozott kiállásomat, mikor végre nyílik az ajtó. Most nem nézegetem magam a tükörben, nem igazgatom a hajam, a ruhám, a napszemüveget. Inkább csak idegesen topogva várom, hogy földet érjünk, s amint ez megtörténik, már rongyolok is kifelé. A szokásos nyüzsgés, a belváros zajai elnyomják a fejemben kialakult káoszt, s ezét most rendkívül hálás vagyok. Az épület falához simulva megállok, majd előtúrom táskám legmélyéről a cigimet és egy gyújtót. Enyhén remegő kézzel dugok egy szálat a számba, ám az öngyújtó nem igazán akar engedelmeskedni. Többszöri kattintás ellenére sem lobban fel a láng, így hát végleg feladom, fejemet az épület falának vetve. Ekkor vélek csak felfedezni periférikus látásomból egy ismerős idegent. Már ha ő az. Amennyiben nem, úgy sanszos, hogy valami hót' idegennek fogok színt vallani az elkövetkezendő percekben. Kínomban elmosolyodom. Úgy érzem magam, mint az egér, akit sarokba szorított a macska.
-Rendőr vagyok. - Sóhajtom bele a lassan lenyugvó nap sugaraiba, melyek különösen igézőek ma.
-Vagyis csak voltam. A Lupus miatt többé nem mehetek terepre, még járőrözni sem. Kicsit szarul esik, elvégre nem azért tanultam annyit a fősulin, hogy aztán egésznap csak telefonálgassak. - Harsányan, keserű hangon felnevetek, két ujjam közt sodorgatva közben a cigarettát.
-És persze nézhetném a dolgokat egy kicsit jobb perspektívából is, de jelenleg úgy be vannak dagadva a szemhéjaim, hogy örülök, ha a záróvonalig ellátok, a férjemmel elváltunk, lelépett a húsz évvel fiatalabb asszisztensével, a fiam meg egyszerűen látni sem bír. Lehet, hogy szar a hozzáállásom, de ezek alapján nem vagyok képes a dolgoknak a jobbik oldalát nézni. - Beletörődően tárom szét karjaimat, majd csapom vissza őket csípőim mellé.
-Van egy tüzed? -

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Joe&Joanna
Joe&Joanna EmptyCsüt. Feb. 02 2023, 05:09



Drink never made a man better,
but it made many a man think he was better


Mindent elmondtam amit hivatalos keretek között lehetett. Csinálom már egy ideje, de még is olyan hihetetlennek hat az egész, hogy pont Én vagyok az aki ilyenekről beszél, és ennyire képes megnyílni mások előtt, vagy végighallgatni mindenkit. Végighallgatni a legapróbb problémákat, azt, hogy miképpen alakultak a kezdeti nehézségek. Járhattam volna úgy mint sokan mások, mindent elveszítve...
-Jo kérem...-ennyi volt mit mondtam, miközben kifelé indult az ajtón, én meg csak néztem. Legalább is egy darabig.
De nem volt időm gondolkodni, hisz válaszokat kellett adnom. Válaszolnom olyan kérdésekre, melyeket régen én magam is feltettem. Épp benne voltunk a beszélgetésben, és a végéből már nem volt olyan sok hátra mikor megérkezett a hiányzó egy főm, akinél sikerült elszakítanom a cérnát. 
Szabadkozott, hogy nem adja a szemüvegét, és jött a duma az akvárium pucolásról, de nem szakítottam félbe.
A többiek próbálták győzködni, hogy maradjon. Próbáltak hatni rá, de semmit sem használt, én meg hagytam, hogy kimenjen.
-Mind elkezdtük valahogy.- megengedtem magamnak egy mosolyt, de szemeimben a felismerés szikrája táncolt. Felkeltem hát a helyemről.- Bocsássatok meg egy pillanatra!- odamentem az irodához, bedugtam rajta a fejem, majd nyúltam a kabátomért.- Jack... Gyere be egy kicsit...
-Joe... Nem megy ez mindenkinek... Hagyd. - morogta, miközben felkelt a helyéről, s addig már kanyarítottam magamra a kabátom.
-Te sem hagytad...-visszanêztem rá, megengedett egy félmosolyt, s mivel a nő épp akkor lépett be a liftbe, így maradt a lépcső.
Később biztosan megfogom bánni azt a választást, és a térdem majd kattogni fog a sokadik emelet után, de nemérdekelt. Fontosabb dolgom volt.
Szóval lekocogtam...jó is lenne...szóval lementem a lépcsőn, picikét megálltam, megigazítottam a kabátom, majd kiléptem Manhattan forgatagába.
Körbepillantottam, majd zsebrevágott kezekkel megálltam mellette, s lassan tudatosult benne a jelenlétem. Rám pillantott, beszélni kezdett, én meg mellé álltam támasztani a falat, aztán letelepedtem a mellettünk lévő pad támlájára, lábam az ülőkére rakva, megtámaszkodva térdeimen.
Végighallgattam mindazt amit mondott, s közben figyeltem az elhaladó embereket, kik ügyet sem vetettek ránk. Zsebembe nyúltam, előszedtem az öngyujtóm, mellé egy szál cigit is, amit már rég nem kellene, de valahogy mindig a kezem ügyébe kerül. Az utolsó szál... Tüzet adtam, s ha odahajolt a cigarettájával, a magamét a fülem mögé csúsztattam, majd eltettem a gyujtót.
-Nem hiszi, de rohallúl egy cipőben járunk, és az a kurva méret is eggyezik.- figyeltem a nap lemenő sugarait, az elsuhanó ismeretlenűl is ismerős arcokat, aztán némi csend után megszólaltam.
-Tudja mit fog most csinálni ha hazamegy?- ráemeltem tekintetem, aztán leszedtem fülem mögül a cigarettát, és sodorgatni kezdtem az ujjaim között.-Hazamegy, felnyit egy üveg bort, elszíd mindenkit, hogy ez mekkora baromság, mert az életét úgy sem adja vissza.- elhallgattam, aztán vetettem felé egy futópillantást, s folytattam.- Én az első alkalom után hasonlóképpen távoztam. Beültem egy kocsmába, piszok mód berugtam... Másnap a hangárban ébredtem a kanapémon, kurva másnaposan, de az ébredés sem volt kellemes.Jack, aki ezt az egészet szervezi, a fejemre borított egy vödör vizet, pofánvágott, és közölte nem hagy elveszni. -csendben maradtam, számba illesztettem azt a szálat, s már nyúltam a gyujtóért, ám kezem megakadt félúton, s inkább visszatettem a zsebembe az utolsót, majd Jo-ra emeltem tekintetem.
-Tudod mi a legszarabb az egészben? Hogy a mai napig vannak pillanatok, mikor megfordúl a fejemben, hogy egy pohártól nem lesz semmi bajom... Aztán eszembejut, hogy de lesz, mert azt az egyet követi jópár, míg ismét azon a hülye kanapén nem ébredek.- megingattam a fejem, vágtam egy grimaszt, majd vállamhoz emeltem kezem, átdörgöltem rajta.
-Egy bevetés során lelőtték a gépem... A sivatag felett... Szarrá ment a vállam, a térdem... Csúnyán megsérűltem. Majdnem meghaltam...mikor rendbe jöttem...- s közben csak előkerült az a rohadt cigaretta, s még is rágyujtottam.- Visszamentem. Kérvényeztem, hogy vegyenek vissza, mert repülni attól még tudok... Háromszor dobtak vissza, és tiportak a sárba... Aztán betelt a pohár... A rémálmok mellé társult az önutálat, majd jött a pia...- megingattam a fejem, aztán beleszívtam a kezemben égő bűzrúdba, s hosszan fújtam ki a füstöt.
-Nem volt könnyű utam, de most itt vagyok. Azt persze nem tudom garantálni, hogy nem fogsz otthon kinyitni egy üveggel, de azt igen, hogy melletted fogok állni. - felkeltem a padról.- Sétálunk? Van kedved?
Szinte észre sem vettem, hogy letegeztem, szóval nem is kezdtem el szabadkozni, csak beleszívtam a cigarettámba, aztán elnyomtam a maradékát, és a közeli szemetesbe dobtam zsebeimbe rejtve kezeim.
karakterek száma: 821 -Jo & Joe - Promise








Joe Weaver
Hold fast to dreams, for if dreams die, life is a broken-winged bird that cannot fly. ...
mind álarcot viselünk
Joe Weaver
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
Joe&Joanna Tumblr_o13sgbZdBW1tkodheo5_400
★ kor ★ :
47
★ elõtörténet ★ :
This is me
★ családi állapot ★ :
Két "gyerek" édesapja

Kapcsolatban
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Joe&Joanna Tumblr_nhq94sDAJw1tkodheo1_400
★ idézet ★ :
"Aki nem fél a levegőben, az vagy hülye, vagy annyira érzéketlen, hogy nem szabad rábízni egy gépet."
★ foglalkozás ★ :
Ex Tengerészgyalogos; Magánpilóta, repülés oktató
★ play by ★ :
Russell Crowe
★ szükségem van rád ★ :

A fiaimra, kik csodát képeznek az életembe, mióta napvilágot láttak, és pár ősz hajszálat ...
★ hozzászólások száma ★ :
352
★ :
Joe&Joanna Tumblr_nzkvlyShvG1tkodheo7_250
Joe&Joanna 1d59449530a3a8b1add1bdc916df3cada55e0931
TémanyitásRe: Joe&Joanna
Joe&Joanna EmptyPént. Feb. 17 2023, 14:07


Joe&Jo

I drink to remember, I smoke to forget.


Sóhajtva megforgatom szemeimet. Ez a nem épp lelkes fintor egyszerre szól a bedöglött öngyújtómnak, és az idegen pasas váratlan jelenlétének egyaránt. Nem gondoltam volna, hogy bárki is utánam fog jönni. Főleg nem a csoportvezető, vagy ki a rosseb a fickó... Oké, ez így baromság. Igazából pont erre kellett volna számítanom. Ott bent mindenkiből sugárzott a tömény pia szag mellett a végtelen empátia, jóindulat, segíteni akarás. Ha nem állok meg a kurva cigi miatt, már rég hazafelé tarthatnék, megkímélve magam egy kellemetlen, sablonos terápiás beszélgetéstől,  aminek célja elhitetni velem, hogy képes vagyok a változásra, és hogy a pia csak egy eszköz meg blaaablaaablaaa. Ismerem már. Elég sokat lógok Facebookon meg instán és társain, hogy kívülről fújjam már ezeket a kedvderítő motivációs faszságokat.
Kétkedve járatom tekintetemet az öngyújtó, s Joe -azt hiszem így hívják-, szemei közt, végül a Nikotin függőségem győz, és csak odahajolok a kékesszínű lánghoz. Megkönnyebbülten fújom ki a mentolos füstöt. Úgy érzem, mintha legalább tíz kilónyi feszültséggel kevesebb lennék.
Gúnyosan, de leginkább talán cinikusan felhorkanok, az arcomra kiülő félmosoly is ezekről árulkodik, amikor ecsetelni kezdi a dolgokat. Nem nézek rá, egyszerűen csak az épület falának dőlök, a nap utolsó, narancssárga sugarait pásztázom, a cigit tartó jobbommal az alá behajtogatott bal karomon könyökölve.
-Gondolom mindig ezzel a dumával jönnek, ha egy szkeptikussal van dolguk, igaz? Tudom milyen szar, de ha én le tudtam tenni, akkor te is és a többi marhaság... - Vetem oda elég ridegen, cseppet sem kedvesen, majd gúnyosan, harsányan felnevetek, hogy aztán újabbat szívhassak a bagóból. Azt hittem, nem is, inkább azt reméltem, hogy ez a beleszarok stílus majd elriasztja és feladja a próbálkozásait, ám lassan rá kell jönnöm, hogy itt most bizony abszolút-e én húzom a rövidebbet. Mindenesetre ennyivel nem adom fel csak úgy, nem vagyok az a típus, így hát továbbra is a ciginek és a nap lemenő sugarainak szentelem minden figyelmem, gyakorlatilag Joet levegőnek nézve. Legalábbis úgy teszek. Közben pedig nem bírom nem meghallani az történetét arról, hogy hogyan lett belőle alkoholista, és hogy végül mi vitte rá arra, hogy szakítson a piával. Szóval a haderőnél szolgált. Tökös! Oké, ezt könyveljük el egy jó pontnak. Nem is tudom mit mondhatnék. Talán egy kicsit irigy vagyok rá amiért nenki sikerült. Ez olyan, mint a fogyókúra. Tök mindegy, hogy eddig hányba kezdtem bele, Keto, kalóriadeficit meg még mit tudom én mikkel próbálkoztam, de sose voltam elég kitartó. Akaraterőből igazán oszthattak volna többet is, de hát akkor majd a nehezebb úton igyekszem végig vinni ezt az egészet.
-Sajnálom ami veled történt! - Bököm ki végül kissé rekedt hangszínnel, szinte alig hallhatóan. Sablonos szarnak tűnhet, de komolyan gondolom, tényleg sajnálom.
-De a hadseregben biztos neked is megtanították, ahogy nekünk is a rendészetin, és gyanítom az orvosoknak is az egyetemen, hogy nem menthetünk meg mindenkit. Főleg olyat nem, aki nem is akarja igazán, hogy megmentsék. - Egy utolsót, mélyet slukkolok a cigiből, majd bepöccintem a csikket valahova a közeli csatornafedélbe és észre se veszem, már nyúlok a következőért.
-Elkérhetem megint? - Amennyibe igen, úgy ismét a lánghoz hajolok, majd egy hosszú kifújás után folytatom.
-Eljöttem, mert tudom mi a helyes, illetve, hogy mi lenne a helyes. Hogy a betegségemre szedett gyógyszerek és a pia nincsenek túl jó kölcsönhatásban egymással, de legfőképp Jayce, a fiam miatt vagyok itt. Semmi és senki másért. - Talán egy érzéketlen, önző, romlott perszóna vagyok, de ha visszakaphatnám az egy szem gyerekemet, azért bármire hajlandó vagyok. Végülis melyik anya nem hozna komoly áldozatokat a gyerekéért, igaz?!
Ígérete hallatán, miszerint bármi is történjék a jövőben, teljes vállszélességgel támogatni fog, összepréselt ajkakkal, ami a hitetlenkedő mosolyomat igyekszik leplezni, a bakancsom orrát kezdem pásztázni. Annyi embertől hallottam ezt már. Legutóbb azt hiszem pont Jeremy mondott hasonlót. Miután hazamentünk a kórházból, ahol ott kellett hagynunk a halva született lányunkat, hogy aztán mély melankóliába, depresszióba fulladva bámuljuk az üres kiságyat. Azóta már elváltunk... Szóval, ezzel a hülye, sablonos szarral ne akarjon engem többé megetetni senki.
A séta lehetőségét a kezdeti bökkenők ellenére nem utasítom vissza, válaszul megvonom a vállam, szorosabbra húzom szövetkabátom megkötőit, és a füstölgő cigivel a kezemben megindulok lassan az egyik oldalán.
-Csak a forraltborost kerüljük el. - Bukik ki belőlem, jót mosolyogva a helyzet abszurditásán.
-A feleséged és a gyerekeid végig kitartottak melletted? Soha, egyszer sem fordult elő, hogy mondjuk egyik nap hazamentél, és nem voltak otthon, csak egy drámai levél fogadott az üres nappaliban, tudod mint a filmekben, vagy nem zavartak el otthonról? -

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Joe&Joanna
Joe&Joanna EmptySzomb. Feb. 25 2023, 13:58



Drink never made a man better,
but it made many a man think he was better


Megingattam a fejem.
- Nem. Ez nem így meg. Ha Jack ezzel a dumával jött volna oda hozzám, beverem a képét, és faképnél hagyom. - ráemeltem tekintetem. - Egyszerű azt mondani, ha nekem megy akkor neked is fog… igen… persze! Lehetne mondani ezer meg egy beszédet arról, hogyha én erős vagyok, akkor neked is menni fog. De mindegyikünk más. Mindenki mögött más történet van. Más az indítatás. Nehezebb, vagy hosszabb út kell hozzá. - magyaráztam, miközben a körülöttünk elrohanó emberekre emeltem pillantásom.
Igyekeztem végiggondolni, vajon mit is kellene tennem annak érdekében, hogy beadja a derekát, de végül amellett döntöttem, hogyha a szavaim nem elegek, akkor talán majd később rájön arra, hogy meg kell tennie a kellő lépéseket. Talán később megérti miért is fontos.
Meséltem neki kicsit magamról, és persze előkerült az a rohadt bűzrúd is, amit egy ideig csak a fülem mögé tettem, de végül győzött a késztetés.
Tisztában voltam vele, hogy nem épp a legegészségesebb dolog a világon, de idővel, majd lefogom tudni tényleg véglegesen tenni, és már arra sem lesz gondom.
-Mindenki sajnálja. - szarkasztikus hangnemben szívtam bele cigarettámba, majd vágtam egy fintort, aztán megvontam a vállam. Szavaira ráemeltem kékjeim, aztán cseppet elgondolkodtam. Igaza volt. Minden egyes szava igaz volt.
-Mindig ezzel a szöveggel jönnek… Elveszítesz egy bajtársat, és jön a sablon szöveg. „Nem menthetünk meg mindenkit.” Aztán ezt ráhúzzák mindenre. Tudod miért? - közben átadtam neki az öngyújtóm. - Lustaságból. Egyszerűbb lemondani valakiről, mint sem cselekedni. Odaállni mellé, és azt mondani számíthatsz rám!
Csendben maradtam, s hallgattam a szavait. Nem volt egyszerű helyzet az övé. A betegsége, és a férje félrelépése, mind adott alá egy lovat, s persze ott volt még a kispad is, ahová leültették.
Ismét megengedtem magamnak egy mosolyt.
- Ha másért nem, de az ember gyeremeke hatalmas erőt képes adni. - mormogtam az orrom alatt, aztán felvetettem a séta lehetőségét, majd válaszára elnevettem magam.
Zsebembe ejtettem kezem, s ha visszakaptam az öngyújtóm, eltettem azt is, s nyugodt tempóban haladtam mellette.
-Nem kaptam drámai levelet, és magamra sem hagytak. - kikerültem egy nőt, majd visszasétáltam Jo mellé. - A feleségem ultimátumot adott. Feltette a nagy kérdést, vajon ki fontosabb a számomra. Választhattam. Vagy ők, vagy az ital. - egy pillanatra összeszaladt a szemöldököm. Rég történt, de akkor is annyira elevenen él bennem az egész, mintha csak tegnap lett volna. - Tudod, azok közé az emberek közé tartozok, akik egy nőt szerettek életük során, és az a nő is végig hű volt. Mikor az italba temetkeztem, elfelejtettem, hogy ők ott vannak nekem. Elfelejtettem, hogy mellettem állnak, mert csak a saját nyomorommal voltam elfoglalva. Kurva mély gödör volt amibe belelöktem saját magam, és ha nem tartott volna ki mellettem. - megingattam a fejem. - Ha nem tartott volna ki mellettem, ma nem lennék itt.
Elhallgattam. Ismételten rá kellett jönnöm, mekkora szerencsém van a feleségemmel. Kat a legcsodálatosabb ember a világon, akit valaha ismertem, és sosem tudom neki eléggé meghálálni, hogy akkor nem hagyott magamra. Hogy nem taszított el. Talán ebben az egészben nem is én voltam erős, hanem Kat… de ez egy másik történet.
-De nem mindenkinek van ilyen szerencséje. Akkor lépünk mi a képbe. Jack és én. - megálltam egy piros lámpánál, majd összegyűrtem a zsebemben lévő üres cigarettás dobozt, s a közeli kukába dobtam. - Tudod mit? Gyere! - elindultam egy másik irányba, s ha jött utánam, megálltam egy utcai árusnál, akitől vettem két pohár meleg teát, majd az egyiket Jo felé nyújtottam. Ha elvette, akkor a magaméba belekortyoltam, ha nem kellett neki, akkor egy éppen arra üldögélő hajléktalan kezébe nyomtam a másik pohár teát.
-Régóta vagy beteg? - nem akartam végig magamról beszélni, így gondoltam, kicsit váltok, ám akkor sem sértődök meg, hogyha nem felel, és csak csendben sétálunk egymás mellett.
karakterek száma: 617 -Jo & Joe - Promise








Joe Weaver
Hold fast to dreams, for if dreams die, life is a broken-winged bird that cannot fly. ...
mind álarcot viselünk
Joe Weaver
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
Joe&Joanna Tumblr_o13sgbZdBW1tkodheo5_400
★ kor ★ :
47
★ elõtörténet ★ :
This is me
★ családi állapot ★ :
Két "gyerek" édesapja

Kapcsolatban
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Joe&Joanna Tumblr_nhq94sDAJw1tkodheo1_400
★ idézet ★ :
"Aki nem fél a levegőben, az vagy hülye, vagy annyira érzéketlen, hogy nem szabad rábízni egy gépet."
★ foglalkozás ★ :
Ex Tengerészgyalogos; Magánpilóta, repülés oktató
★ play by ★ :
Russell Crowe
★ szükségem van rád ★ :

A fiaimra, kik csodát képeznek az életembe, mióta napvilágot láttak, és pár ősz hajszálat ...
★ hozzászólások száma ★ :
352
★ :
Joe&Joanna Tumblr_nzkvlyShvG1tkodheo7_250
Joe&Joanna 1d59449530a3a8b1add1bdc916df3cada55e0931
TémanyitásRe: Joe&Joanna
Joe&Joanna EmptyCsüt. Márc. 16 2023, 14:25


Joe&Jo

I drink to remember, I smoke to forget.


Magam elé meredve elmosolyodom, mikor azt fejtegeti, hogy ha anno az a bizonyos Jack azzal a hülye sablon dologgal akarta volna lebeszélni a piálásról -mint a filmekben-, biztos hogy még mindig inna. Talán már nem is élne... És tessék, mégis itt van, elmondása szerint bármi nemű alkoholt képes könnyedén megvonni magától, visszautasítani, a felesége újból szerelmesen rohant ölelő karjaiba. Kell ennél több? Ja, egy pohár vörös most igazán jó lenne. De nem!! A faszba már Jo, de komolyan! Azért vagy itt, hogy pár hónap után azt mondhasd: Nem, nem esne jól egy pohár vörösbor. Más sem, amiben alkohol van.
Ahhoz képest, hogy ezelőtt kábé negyed órával szilárd elhatározással tartottam a kocsim felé, hogy minél hamarabb elhúzzam innen a csíkot, most mégis azon kapom magam, hogy andalogva sétálgatok Joe -így hívják? Igen, azt hiszem. Irtó fos a névmemóriám-, oldalán, manhatten sétálóutcáin, és olyan személyes dolgokról beszélgetünk amit egy vadidegennel biztosan nem osztanánk meg. Most mégis ennek szöges ellentéte történik. Bár zavarnia kéne, valahol mégis jó érzéssel tölt el, hogy az épp tetőző szarcunamit, ami bennem van, rázúdíthatom egy vadidegen emberre. Ő kisebb eséllyel fogja bárkinek is az igen szűk ismeretségi körömben szájról szájra terjedő pletyka formájában tovább adni azt amiről most épp siránkozom neki. Minden bizonnyal többé úgyse találkozunk. Én nem vagyok képes hétvégente ilyen anonym alkesz klubbokba járni. Ez az egész beszélgetősdni, sajnáljuk magunkat, és másik tíz vadidegen embert, eléggé megugorja az ingerküszöbömet.
Csendben lépdelek mellette, úgy tűnhet, hogy teljesen máshol járok, de igazából minden érzékszervemmel rá koncentrálok, arra amit mesél épp. A lábainkat nézem, melyekkel épp ellentétesen lépdelünk, közben pedig mélyeket szívok a cigimből.
-Hát basszák meg a lustaságukat! Csak tudnám, hogy ezek az idióta senkiháziak, akik a klimatizált irodából, egy szaros íróasztal mögül osztogatják az utasításokat, hogy tudnak tiszta lelkiismerettel lefeküdni esténként?! - Sose figyeltem igazán oda arra, hogy kinek mit mondok, vagy épp arra, hogy milyen stílust engedek magamnak másokkal szemben. Van aki felnéz rám a néha már-már túlzásba vitt őszinteségem miatt, de a kollégáim nyolcvan-kilencven százaléka inkább nem csíp. Van, aki azért nem, mert irigy rám amiért ki merek mondani olyat amit ő nem merne, van aki a pozícióját félti tőlem, s van az a réteg, akik félnek. Valószínűleg ők azok, akik általában mindig csak reggelente, műszakkezdés előtt találkoznak velem, mikoris gyilkos pillantásokat szórva mindenkire, igazi perszónaként berobbanok az irodába. Ez a kiábrándító állapot csak az első kávém elfogyasztásáig tart. Utána valamelyest javul a helyzet, csak azt szegények már nem látják...
-Néhány hónapja volt egy hívásom. Egy anya telefonált kétségbeesve. A hívást valahova a brooklyni csóró negyedbe tudtam bemérni. Azért telefonált, mert megölte a gyerekeit. Huszonöt éves volt. Kilátástalannak gondolta az életét, miután elvesztette a munkáját. A kölyköket már évek óta egyedül nevelte. Azonnal kiküldtem a helyszínre egy egységet, a mentőket is értesítettük. Próbáltam őt szóval tartani. Mandynek hívták. Azt mondta, hogy nem biztos benne, hogy meghaltak a gyerekek, össze volt zavarodva. Próbáltam megnyugtatni, elterelni a figyelmét, de épphogy meghallottam a telefon másik végéből a szirénákat, Mandy fejbe lőtte magát. A gyerekeknek erős altatókat adott be. Túlélték mind a ketten. Az anyjuk nem. Ha ilyen történik, mindig felülvizsgálja egy szakértő az ügyet, visszahallgatja a telefonbeszélgetést, és ha igényli az operátor, beszélgethet egyet a pszichológussal. Akkor azt mondta a marha nagy szakértő, hogy ne vegyem ennyire a szívemre, én mindent megtettem, és különben is, nem lehet mindenkit megmenteni. - Tartok egy lélegzetvételnyi szünetet. Még mindig futkos a hideg a hátamon, ha visszagondolok arra a napra. Utána még sokáig csengett a bal fülem a lövéstől.
-Nem tudom mi történt, azt hiszem valami idegösszeroppanást kaphattam, de én úgy elátkoztam azt az embert. Csak úgy szórtam rá az áldást. - Keserűen elmosolyodom a hosszadalmasra sikeredett nosztalgia beszámolómon.
Mosoly szökik arcomra, hallva, milyen odaadással, őszinte szeretettel, rajongással beszél a feleségéről. Már azt se tudom lassan, hogy milyen az, amikor feltételek nélkül, egyszerűen csak szeretitek, támogatjátok egymást. Jeremyvel nem a válást megelőző egy-két hónapban kezdett megromlani a házasságunk. Már évek óta vívódtunk. Úgy éltünk egymás mellett, mint két idegen, akik kénytelenek osztozni egymással a házon. Nem mintha ő olyan sokat tartózkodott volna itthon. Ettől még mérgező volt az egész, és rohadtul bánom, hogy későn döbbentem rá. Tényleg igaz, hogy a válást a gyerek sínyli meg a leginkább.
-Szerencsés nő! És te is az vagy, hogy a ballépéseid ellenére kitartott melletted. A legegyszerűbb feltartott kezekkel, bűntudat nélkül arrébb állni. Remélem a tenyereden hordozod!
Félig felvont szemöldökkel, értetlen, idétlen ábrázattal nézek rá, de azért elfogadom a teát. Nem egy zamatos édes-vörös, de legalább melegen tart. Viszont az íze pocsék. Az első korty után el is fintorodom, de hát, ajándék lónak ne nézd a fa...khm... FOGÁT!
Az újabb elszívott csikket kipöccintem a kukába, amely mellett épp elhaladunk, így már mindkét kezem szabad, megkönnyebbülten tudom melengetni tenyereimet a műanyag pohár körül. Az idei tél sokkal hidegebb az előző évekhez képest. Bár lehet azért érzem így, mert kvázi teljesen egyedül maradtam. Olyankor az embernek van ideje gondolkodni, olyan dolgokat is észre venni, melyekről előtte talán nem is vett tudomást. Legalábbis nem elsöprő mértékben.
Még mindig nem tudom ki lehet az a Jack, de lehet megkéne ismernem, biztos valami zseni, ha ennyit emlegeti.
Kishíján félrenyelem a következő korty, pocsék ízű teát, mikor soron következő kérdése által a beszélgetésünk újból egy veszélyesebb fordulatot vesz.
A lányomról már nagyon régen nem beszéltem senkivel. Kivéve Esthert, de igazából vele sem épp központi téma a beszélgetéseink során. Évfordulókon, mindenszentekkor szokott gyújtani érte ő is egy kis mécsest, általában lefotózza és elküldi nekem, hogy tudjam, gondolt rá. De így azt hiszem ennyi. Sokáig nem voltam képes beszélni róla, nem is igazán akartam, ma már könnyebb az említése.
-Volt egy halva szülésem a harminckettedik héten. - Tartok némi szünetet, hogy biztosan megtudja emészteni a hallottakat. Addig felhörpintem a tea végét, és kidobom a poharat a legközelebbi kukába.
-Nyugi, ne érezd szarul magad miatta. Nem tudhattad. - Amikor valakinek mesélek Ellieről, mindig ugyanazt a reakciót látom mindenki arcán. Döbbenet, részvét és a bűntudat.
-A harminckettedik hét elején járt a terhességem. Minden vizsgálat jó volt, Ellie jól fejlődött, soha nem volt elmaradva. Szóval az egész terhesség olyan volt, mint amilyennek a nagy könyvekben leírják. Egyik reggel borzasztó rossz érzés fogott el, nem éreztem őt mozogni. Eleinte nyugtatgattam magam, hogy biztos minden rendben van, csak alszik meg különben is, a babák az utolsó trimeszterben, főleg a végefelé közeledve, már nem olyan aktívak, mint amikor még van bőven helyük. Szóval, egy idő után fogtam magam és autóba ültem. Jeremy, az ex-férjem természetesen dolgozott, Jaycehez áthívtam a babysitterünket. Bementem a kórházba, csináltak ultrahangot, NST-t, és akkor már nem volt szívhang. - Tartok egy lélegzetvételnyi szünetet mielőtt folytatnám.
-Benn is fogtak a kórházba szülésindításra. Valamikor, pár órával később Jeremy is beesett. Aznap éjjel megszületett Ellie. Olyan némaság volt a szülőszobán, hogy a mai napig kiráz a hideg, ha visszagondolok rá. - Ha becsukom a szemem, még most is olyan eleven a kép, mintha ott feküdnék a szülőágyon, mellkasomon a halott lányommal.
-Sokáig kerestem a miértekre a választ. Haza menni a kórházból az újszülött csecsemőd nélkül, akinek ott kellene lennie veled, a karjaidban, és nézni az üres kiságyat... El se tudom mondani milyen érzés ez. Jeremy hamar túllendül a dolgon, hamarabb, mint én. Pár hónap múlva már a húsz éves titkárnőjét kefélgette az irodája íróasztalán ahova családi képek voltak kirakva. Mindegy! Elmentem kivizsgáltatni magam, és ott derült fény a Lupusra. Aztán szépen, sorban jöttek is a tünetek, kismillió gyógyszer kismillió mellékhatással. Utána a válás, és végül a pia. - Felsóhajtok, amint a végére érek. Mikor sötétedett be? Az előbb még tuti napnyugta volt! Mindenesetre nem fosom tovább a szót, csak csendben bóklászok tovább mellette, hagyva időt, hogy feldolgozza a hallottakat. Vannak akikre a vártnál lesújtóbban hatnak ezek a tragédiák. Ki tudja? Attól, mert még férfi, ő is lehet, hogy ebbe a csoportba tartozik. Mégis csak apa.
-Na, de elég a drámámból! Hagyjuk is. Mit mondtál, mivel foglalkozol ma? Vagy nem mondtad? -

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Joe&Joanna
Joe&Joanna EmptySzer. Márc. 22 2023, 15:03



Drink never made a man better,
but it made many a man think he was better


-Úgy, hogy azt vallják nem az ő dolguk. Nem kapnak arcot a nevek mellé. Van egy lista, és csókolom. Egyszerűbb úgy kezelni valakit, mintha csak egy egyszerű tárgy lenne. Akkor távol lehet maradni. De ha tudod, hogy mi volt a neve, milyen volt az élete, ha mesél neked, akkor már nem tudsz elmenni mellette csukott szemmel. Felelősséget érzel… és van mikor csak egy beszélgetés kell. De sajnos van mikor nem segít. - magyaráztam, aztán kotortam kicsit a zsebemben. Ehhez a beszélgetéshez kellett még egy szál. Sosem fogok leszokni, ha így folytatódik! Szóval előszedtem még egy szálra, majd a visszakapott öngyújtóval meggyújtottam, szívtam belőle egyet, aztán csak ballagtam mellette.
Ahogy haladt előre a történettel, egyre jobban éreztem, ennek nem lesz jó vége, és valóban nem is lett. Összeszorult a torkom egy pillanatra, libabőrös lett a karom. Fiatalabb koromban ez nem érintett volna meg, de mióta családos ember lettem, nos, egy idő után elkezdtem átérezni azokat a dolgokat, amiket mások éltek át.
Szabad kezem a zsebembe ejtettem, majd megingattam a fejem.
-Ne vedd a szívedre… persze. Ezt a legegyszerűbb mondani. Hallod, a lövést. Fültanuja vagy az egésznek, de ne vedd magadra. Én tudod mit tettem volna? - megtorpantam, a cigarettámat leengedtem magam mellé, s ha felém fordult, egyenesen Jo szemeibe néztem. - Odaléptem volna hozzád, nem érdekelve mit mondasz, és magamhoz ölellek. Leszartam volna, hogy zaklatásnak minősül, de megtettem volna. Egy ilyennél nem lehet azt mondani, hogy engedd el, mert egyre csak azon kattogsz, hogy mit rontottál el. Hogy mi nem volt megfelelő. Jönnek a kérdések, hogy vajon jól csináltam? Vajon ha másképpen fogalmazok, akkor nem teszi? - elhallgattam, majd megingattam a fejem, s megindultam újfent. - Tudod, Mandy már akkor eldöntötte mit fog tenni, amikor felhívott. De még ott égett benne a remény, hogy talán élnek a gyerekek. Bármit tettél volna másként, ő akkor is meghúzza a ravaszt. És ez a szomorú valóság.
Elhallgattam ismét egy pillanatra, elengedtem egy gyorsabban haladó embert, majd ismét a nő felé emeltem tekintetem, s közben egy közeli park felé tereltem utunkat.
-Trauma ért. Valaki halálát végighallgatni sem egyszerű, és nehezen feldolgozható. Kellett volna a támogatás.  - megvontam a vállad. - Én behúztam volna neki. Nem érdekelt volna hogy nő vagy pasas… emberségből a béka valaga alatt volt.
Sosem értettem azokat, akik képesek voltak úgy hozzá állni a dolgokhoz, hogy mindent el lehet ennyire egyszerűen engedni. Sosem gondoltam, hogy én képes lennék ennyire rideg maradni.
Elevenen élt bennem az emlék, mikor egyszer egyik barátom, és katonatársam halálhírét vittem el a szüleinek. Könnybe lábadt szemekkel álltam, majd hagytam, hogy az anyja megöleljen, és a karjaimba zuhanva zokogjon.
Aztán válaszoltam a kérdésére. Ezek az első lépések. Mondjuk a gyűlésen is megtudtuk volna beszélni, de nem mindenkinek megfelelő ez a leülök, és elmondom mindenki előtt a gondjaimat. Van akinek kell az a bizonyos három lépés távolság.
A tenyeren hordozásra elmosolyodtam.
-Ott. Mindig is ott volt a helye. A legjobbat érdemli. - elmosolyodtam , s finoman megingattam a fejem. Vettem egy nagyobb levegőt, aztán beleittam a teába amit vettem, de már az első korty után tudtam, hogy hibát követtem el, szóval a lehető leggyorsabban hajtottam azt le, majd dobtam el az üres poharat a kukába.
Aztán rákérdeztem a betegségére, s ő belekezdett a mesélésbe.
Egyik trauma a másik után. Így valahogy egyre jobban kezdtem érteni az ivást. Nem kértem bocsánatot a kérdésemért, és nem is kezdtem miatta szarul érezni magam. Meg kellett kérdeznem, és mindenről tudnom kellett ahhoz, hogy képes legyek segíteni neki.
-Tudod...a férjed egy érzéketlen barom. Erre nincs jobb szó. - persze az is benne van a pakliban, hogy mindenki másképpen dolgozza fel az eseményeket, és egy gyermek elvesztését, és olykor megrontja a kapcsolatokat, vagy végleg megöli.
-Te pedig ott maradtál az érzéssel, hogy az egész a te hibád volt. Az a baj, hogy erre én sem tudok jobbat mondani, csak azt, hogy sajnálom. - hangom őszintén csengett. - Az után nem azt érdemelted volna, hogy eldobjon magától. Benne hagyni egy kilométer hosszú szakadékban, ami szép lassan maga alá temet. - megingattam a fejem, aztán elnyomtam a cigim, eldobtam egy közeli kukába.
Legszívesebben megöleltem volna, de könnyen nézhetné zaklatásnak, vagy hogy ki akarnám használni az érzelmes pillanatot, pedig csak az együttérzés dolgozott bennem.
-Próbáltál gyászfeldolgozó csoportba menni? Nagyon jó szakemberek dolgoznak ott, és a legtöbb esetben képesek segíteni is. - tovább haladtam, majd megálltam egy padnál, feltettem rá a lábam, bekötöttem a cipőm, majd rá emeltem tekintetem, aztán ha akart tovább indultam.
-Remélem búcsúzóul a válási papírok kézhez kapása után képen törölted. - abban biztos voltam, hogy én megtettem volna a helyében. Képen vágni, és a fejére olvasni, hogy mekkora barom volt. Talán még most is megtenném, ha tudnám ki az.
Aztán érkezett a témaváltás, amit meg értettem, s bizony nem ellenkeztem miatta. Csak laza egyszerűséggel feleltem.
-Magán pilóta és repülés oktató vagyok jelenleg. - feleltem egyszerűen, aztán leejtettem vállam, hisz eszem bejutott a pillanat, amikor visszautasítottak, és nem lehettem pilóta a tengerészetnél többet. A mai napig szar érzés volt, de próbáltam az élet jobb oldalát nézni.
-Mikor váltatok el? - érkezett az újabb kérdés részemről, majd befordultam egy sarkon.
karakterek száma:842 -Jo & Joe - Promise








Joe Weaver
Hold fast to dreams, for if dreams die, life is a broken-winged bird that cannot fly. ...
mind álarcot viselünk
Joe Weaver
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
Joe&Joanna Tumblr_o13sgbZdBW1tkodheo5_400
★ kor ★ :
47
★ elõtörténet ★ :
This is me
★ családi állapot ★ :
Két "gyerek" édesapja

Kapcsolatban
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Joe&Joanna Tumblr_nhq94sDAJw1tkodheo1_400
★ idézet ★ :
"Aki nem fél a levegőben, az vagy hülye, vagy annyira érzéketlen, hogy nem szabad rábízni egy gépet."
★ foglalkozás ★ :
Ex Tengerészgyalogos; Magánpilóta, repülés oktató
★ play by ★ :
Russell Crowe
★ szükségem van rád ★ :

A fiaimra, kik csodát képeznek az életembe, mióta napvilágot láttak, és pár ősz hajszálat ...
★ hozzászólások száma ★ :
352
★ :
Joe&Joanna Tumblr_nzkvlyShvG1tkodheo7_250
Joe&Joanna 1d59449530a3a8b1add1bdc916df3cada55e0931
TémanyitásRe: Joe&Joanna
Joe&Joanna EmptyHétf. Ápr. 03 2023, 15:13


Joe&Jo

I drink to remember, I smoke to forget.


Némaságba burkolózva hallgatom a szavait, és azt kell hogy mondjam, maximálisan egyetértek vele, azzal amit mond. Akik bent ülnek a klimatizált irodájukban napi nyolc órában, többnyire a telefonjukat nyomkodva, néha szólva egy-két szót a steril íróasztalukon döglödő kaktuszhoz, ergo fogalmuk sincs, hogy a "nyíltterepen" mik történnek, hozzák meg a fontos döntéseket az iskolapadban tanultak, s mindenféle szenny szakkönyvekben olvasottak alapján. Holott egy emberi élet -vagy akár egyszerre több is-, sokkal bonyolultabb annál, hogy Istent játszva döntsünk fölöttük.
Harcias szavain mosolyognom kell, össze is préselem inkább ajkaimat, hogy ne lássa. Saját magamra emlékeztet. Illetve, egy fiatalabb, lelkesebb, elszántabb énemre. Amikor a Burn Out syndroma még nagy ívben elkerült, nem voltam beteg, legalábbis semmiféle tünetem nem volt, és napiszinten járőröztem. Hol nappal, hol éjszaka. Imádtam csinálni. Imádtam a bilincs kattanásának hangját, mikor elfogtunk egy-egy bűnözőt, szabálysértőt. Imádtam, hogy a terepen teret engedhettem az igen csak felvágott, pengeéles nyelvemnek. Piszok nehéz volt erről leszokni miután leültettek az operátorok közé. Azt hiszem ez a lefokozás volt a szakmai létem mélypontja. Persze van, hogy bejön néha egy-egy komolyabb hívás, ami kellő odafigyelést, pontosságot, szaktudást igényel, a telefonáló esetleg kétségbe van esve, pánikol, és nekem elő kell vennem a biztató, pozitivitást árasztó szavakat, a nyugodt hangomat.
-Hidd el, én is nagyon szívesen megtettem volna, de akkor azt hiszem a következő nap már nem kellett volna bemennem dolgozni, max a cuccaimért, és még lehet egy szép kis feljelentést sem úsztam volna meg. - Sóhajtom. Még mindig viszket a tenyerem, hogy nem tettem meg.
-De a számlákat nekem is fizetnem kell, nincs aki eltartson, most meg pláne! A válóperes ügyvéd így is sok pénzt elvitt. - Vonom félre elégedetlen sóhajjal a számat, s ahogy egyre inkább beljebb keveredünk New York zajos szívébe, úgy egy olyan témát is érintünk ami kényesebb, fájdalmasabb, mint bármi. Az elhalt, tragédiával végződött terhességemről beszélni -pláne egy idegennek-, mind a mai napig lesújt egy kicsit. Ellieről nem maradt semmim, egyetlen fotóm van. Be akartam tenni egy keretbe, rendeltem is hozzá amazonról egy különlegeset, olyat amiről úgy gondoltam illik a lányomhoz, de a mai napig ott hever az éjjeliszekrényem fiókjában a fényképpel együtt. A kórházból kaptunk egy úgynevezett emlékdobozt, amiben a karszalagja, a köldökcsipesze és az a ruha volt amibe születése után öltöztették. Mások az ilyenfajta emléktárgyakat vitrinbe teszik, én meg áthívtam a legjobb barátnőmet, és a hátsókertben lévő tűzrakónkon együtt elégettük. Mindenki másképp gyászol.
-Azzal maximálisan egyetértek, hogy Jeremy egy érzéketlen barom. - Keserűen elmosolyodom.
-De azt hiszem ez valami veleszületett dolog lehet. Ő soha nem tudta igazán kimutatni az érzéseit. Ő másképp gyászol. Azt hiszem. Jó, nem azt mondom, hogy a megcsalás elfogadható módja, de tanulmányok kimutatták, hogy a házasságok legnagyobb része a gyermek halálával tönkremegy. Nem tudom miért. - Vállat vonok, s észre se veszem, újabb szálat kanyarítok a számba. Lassan már nem csak a Lupus, de a tüdőrák miatt is aggódnom kell...
-Talán mind a ketten a másikat okolják, ahelyett, hogy megfognák egymás kezét és azt mondanák, hogy együtt átvészelik. Szóval eltávolodnak, majd lassan meggyűlölik egymást. Azt hiszem. Nem vagyok valami jó ezekben a kapcsolati izékben. Ahogy azt a mellékelt ábra is mutatja. - Halkan, cinikusan felnevetek. Valamikor ekkor tűnik csak fel, hogy a szürke, zajos, forgalmas utcákból áttértünk egy némiképp kellemesebb közeggel szolgáló, tágas parkba. Mindenhol kutyasétáltató párok, kergetőző gyerekek. Hihetetlen mennyi arca van New Yorknak! Nem is gondolná az ember. Ameddig beköti a fűzőjét, elmélázva végig futtatom tekintetemet az itt lézengő embereken. A szomszédos padon egy idős házaspár ül. Ha jól hallom a gyerek zsivajtól, a nő épp a fiatalkorukról mesél a férjének, aki minden bizonnyal időskori demenciában szenvedhet, mert olykor-olykor közbevág és valami egyáltalán nem témába illő dologról beszél. A felesége mégis olyan türelemmel, olyan szeretettel mesél tovább, bólogat a férje agyamentségeire, hogy azt minden párnak tanítani kéne. Amikor ilyet látok, és épp durva mélyponton vagyok, elfog a félelem, hogy mi van, ha egyedül maradok végül? Meg kell ráznom a fejem, hogy visszazökkenjek.
-A legjobb barátnőm sarkalt rá, hogy keresnem kéne egyet, de... valamiért nem mentem. Ahogy azt te is megtapasztalhattad, ez a fajta csoportos kibeszélés nem az én műfajom. - Halkan elnevetem magam, majd a csikkemet kidobom a következő kukába, s amint tovább andalgunk, összébb húzom magamon szövetkabátomat.
-Egyszer foglaltam időpontot egy pszichológushoz, de mielőtt indultam volna, hívtak a suliból, hogy Jaycenek valószínűleg eltörött a karja, szóval az elmaradt. Aztán egy kollégám ajánlotta a kineziológiát, de kicsit szkeptikus vagyok, szóval nem próbáltam meg. A jóga viszont segített. Akkor kezdtem járni amikor a fiammal voltam terhes, és azóta is megyek, ha tehetem. - Mindenkinek más a jó. Nem vagyunk egyformák.
-Nem. És tudod miért nem? Megérdemelte volna, de  minden nehézség ellenére azt mondom, hogy ez volt a legjobb, amit tehettünk egymásért. Hogy elváltunk. Már évek óta úgy éltünk, mint két idegen. Azt hiszem megkönnyebbültem. Egyedül a fiamat sajnálom, és azt, hogy ennyire eltávolodott tőlem. - Ha valamit, azt az egy dolgot sose fogom megbocsájtani Jeremynek, hogy Jaycet ellenem hangolta. Na ezért viszont képes lennék őt felképelni.
-Repülsz??? Na neeee! Hogy a fa...khm... francba lehet, hogy nincs tériszonyod?! Egyszer felültem Jayceval egy gyerek hullámvasútra, aminek a legmagasabb pontja kábé úgy öt méteren volt. Én utána órákig hánytam és szédültem. Olyan volt teljesen, mint egy migrénes roham. - A hideg is kiráz, ha arra gondolok, hogy vannak olyan elvetemült emberek a földön, akik élvezik a repülést. Sőt, a munkájuk részét képezik, hogy odafent repkednek csak úgy. Jól láthatóan megborzongok már csak a gondolattól is.
-Pár hete mondta ki a bíróság a válást. Sőt... pont ma egy hónapja. - Kapok a fejemhez. Furcsa. Az embernek általában születésnapok, évfordulók dátumait kell megjegyezniük. De ha elvált vagy, akkor van egy újabb nem kívánatos dátum amit fel kell jegyezned a naptáradba.
-Onnan kezdve, hogy elkezdtél járni ilyen gyűlésekre, mennyi idő volt, hogy azt tudtad mondani, teljesen tiszta vagy és nem kívánod az alkoholt? - Már-már betegesen egy újabb szál cigiért nyúlok, ki tudja hanyadik ez már mióta kijöttem abból a rohadt épületből. Most is le tudnék gurítani egy-két pohárral. Talán ezt a fajta függőségemet egy másikkal, az eszeveszett füstöléssel próbálom most elfojtani.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Joe&Joanna
Joe&Joanna EmptySzer. Május 10 2023, 13:26



Drink never made a man better,
but it made many a man think he was better


A számlákat mindenkinek fizetnie kell. Mindenkinek kell élnie valamiből, és ez az egész határozott tényként hasítja pofán az embereket. El kell döntened, hogy mit is akarsz. Élni aszerint, a társadalmi norma szerint, mi azt diktálja, hogy dolgozz a megélhetésért, aztán agyalj a hó végén iszol, vagy kaját veszel. Nem lehet egyszerre mindkettő, és le sem szarhatod mi lesz veled a következő hónapban.
Jó persze én megtehetném, elvégre megvan hozzá a hátterem, de nem volt szokásom senki képébe dörgölni, hogy bizony én megtehetném. Jobb szerettem a nyugalmat, és azt, amit azaz egész jelentett számomra.
Szavaira nem feleltem, csak egy pillanatra lehajtottam a fejem, kezem zsebembe ejtettem, s bólintottam egyet.
Aztán olyan téma keveredett elő, amiről azt hittem nem fog beszélni. Én legalábbis nem hiszem, hogy mondtam volna bármit is. Meglehet elhajtottam volna magam a fészkes fenébe, hogy márpedig semmi keresnivalóm nincs az ilyen dolgaimban, és törődjek inkább a magam dolgával, ám úgy tűnik Jo-ra sikerült jó benyomást tennem.
-Arra még nem találtak magyarázatot miért. Talán mert mindegyik fél a másikat hibáztatja. Vagy épp azzal vannak elfoglalva, hogy saját magukat mennyire érinti szárul a dolog. Nem azt mondom, hogy én tudom mit tennék ilyen helyzetben. Nem szeretném átélni.- elhallgattam egy pillanatra, hisz eszembe jutott, mikor David halálhírét hozták. Elhinni is alig akartam, és milyen szerencse, hogy nem aképpen tettem. Nem tudom, de biztosan beleroppantam volna az elvesztésébe, ahogy az anyja is.
Azonban inkább elhessegettem a gondolatot,  hisz nem akartam belekeverni magam egy ördögi kőrbe, ahonnét talán nem is lenne menekvésem.
-Nagyon kevesen reagálják le úgy, hogy együtt megoldják. Vagy ha akad olyan fél, aki így áll hozzá, egy idő után az esetek nagy részében, még is válás lesz belőle. - morfondíroztam hangosan, majd összevontam szemöldököm. Talán az örökbefogadás lehet megoldás ilyen esetben, ám meglehet minduntalan az csak eszébe juttatná, hogy az a gyermek nem az övé… ridegség, és távolságtartás lenne a vége, és az egész a gyermek kárára esne meg.
-Tudod, amondó vagyok, hogy nem találtad meg hozzá a megfelelő partnert.  - emeltem rá a tekintetem, s talán még egy kedves biztató mosolyt is megengedtem magamnak.
Aztán persze rákérdeztem a segítő csoportra. A gyász kezelése nem mindenkinek megy egyszerűen. Mindenki másképpen dolgozza fel az ilyesmit, és akad olyan is, ki egyáltalán nem képes rá.
-Elsőre semmi sem megy zökkenőmentesen. De itt vagyok. Kibeszéled magad, és meg kell vallanom, egy cseppet megleptél, hogy nem hajtottál el a francba. - nevettem el magam, s körbepillantottam a parkban. -Köszönöm!
Csendben hallgattam szavait, figyelve vonásait miközben válaszolt szavaimra.
-A pszichológus nem mindig segít. - vágtam egy grimaszt, hisz én magam is hiába járkáltam kötelező alapon, szart sem értem el vele. A negatív tapasztalatok, sokat nyomnak az ember életében. Úgy éreztem az egész felesleges volt, és ezt még mai szemmel is állíthattam. - A jógára sokan esküsznek. Én sosem próbáltam. Biztos hülyén festenék egy apró szőnyegen. - körbeforgattam szemeim, majd egy pad felé vettem az irányt.
-Jayce tud a betegségedről? Tudja mi van veled? Lehet csak egy beszélgetés kellene… hülyeségnek gondolhatod, és jogosan, de mit szólnál hozzá, ha egyszer őt is magaddal hoznád? Megbeszélnél vele egy találkozót, és megbeszélnénk.
Meglehet eszetlen gondolat volt, de elmondani a problémákat annak akit szeretünk, még akkor is, ha a kapcsolatunk egy kicsit megromlott, vagy épp nagyon, talán egy fokkal képes javítani rajta.
Aztán érkezett a kérdés mivel foglalkozok, mire aztán feleltem is. A válasza persze mosolyra késztetett.
- A hullámvasút nem olyan mint a repülés. Két külön dolog! - megengedtem magamnak egy mosolyt. - A felszállás nem kellemes, de aztán ha elhagy a pánik, odafentről csodálatos a kilátás! Bátorság sem kell hozzá. Volt olyan utasom egyszer, aki rettenetesen félt. Egész felszállás alatt, görcsösen markolta a karom, de a felszállás után 10 perccel, ő élvezte a legjobban! - rápillantottam, miközben letelepedtem a padra, s figyeltem az elhaladókat.
A válás elteltére nem reagáltam szinte semmit, hisz mit is lehetne ilyenkor mondani?! Gratulálok?! Nem. Az olyan érzéketlennek tűnik, tekintve, mi is volt a trigger a válásra.
Aztán következő kérdésén egy pillanatra elgondolkodtam, hátradűltam, majd magam elé kezdtem mondani válaszom.
- Az első pár alkalom nem volt egyszerű. Nem akartam. Két hónap elteltével kezdtem azt érezni, hogy talán sinen vagyok… talán. De most piszok őszinte leszek veled. - felé fordultam, s ráemeltem kékjeim. - Néha még ma is akad olyan pillanat, mikor szívesen legurítanék egy pohár sört, vagy bármit. De tudom, hogy az a pohár úgy sem lenne elég. Nem lenne megállás. A szar napokon, mikor pofán vág a múlt, előfordul, hogy megtudnék még ennyi év távlatában is borulni. - megvontam a vállam. - Ilyen akad majd pár alkalommal. De ott a számom a kártyán. Hívj bármikor, és beszélünk. Segítek átvészelni a kezdeti időszakot, és a végén is, ha már jó ideje nem ittál egy kortyot sem. Akadnak páran, kik ugyan úgy visszajárnak. Szemmel tartunk mindenkit. Tartjuk a kapcsolatot. - kedvesen elmosolyodtam, aztán ismét a sétáló embereket kezdtem el figyelni.
-Hetente pár alkalommal vannak nagy gyűlések. -előszedtem egy prospektust, s átnyújtottam. - Ebben megtalálod az időpontokat. De ha az elején nem akarsz beszélni rajtuk, az sem baj. A végén akad lehetőség a privát beszélgetésre is.  
karakterek száma:840 -Jo & Joe - Promise








Joe Weaver
Hold fast to dreams, for if dreams die, life is a broken-winged bird that cannot fly. ...
mind álarcot viselünk
Joe Weaver
Üzlet
ranggal rendelkezem
★ :
Joe&Joanna Tumblr_o13sgbZdBW1tkodheo5_400
★ kor ★ :
47
★ elõtörténet ★ :
This is me
★ családi állapot ★ :
Két "gyerek" édesapja

Kapcsolatban
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Joe&Joanna Tumblr_nhq94sDAJw1tkodheo1_400
★ idézet ★ :
"Aki nem fél a levegőben, az vagy hülye, vagy annyira érzéketlen, hogy nem szabad rábízni egy gépet."
★ foglalkozás ★ :
Ex Tengerészgyalogos; Magánpilóta, repülés oktató
★ play by ★ :
Russell Crowe
★ szükségem van rád ★ :

A fiaimra, kik csodát képeznek az életembe, mióta napvilágot láttak, és pár ősz hajszálat ...
★ hozzászólások száma ★ :
352
★ :
Joe&Joanna Tumblr_nzkvlyShvG1tkodheo7_250
Joe&Joanna 1d59449530a3a8b1add1bdc916df3cada55e0931
TémanyitásRe: Joe&Joanna
Joe&Joanna Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Joe&Joanna
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Joanna & Jayce
» Joanna D. Brennan
» Joanna és Braxton
» Joanna & Jayce

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: