New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 82 felhasználó van itt :: 14 regisztrált, 0 rejtett és 68 vendég :: 3 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26, 2024 8:14 pm-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Alynne Russel
tollából
Ma 11:42 pm-kor
Carmela Grimes
tollából
Ma 10:30 pm-kor
Evangeline Ward
tollából
Ma 10:29 pm-kor
Theodore Chambers
tollából
Ma 10:23 pm-kor
Bluebell Muray
tollából
Ma 10:16 pm-kor
Carmela Grimes
tollából
Ma 10:15 pm-kor
Dok Min-Joon
tollából
Ma 9:55 pm-kor
Owen Grady
tollából
Ma 9:46 pm-kor
Breckin Garfield
tollából
Ma 9:20 pm-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
28
29
Összesen
230
219

Joanna & Jayce
TémanyitásJoanna & Jayce
Joanna & Jayce  EmptyVas. Márc. 19, 2023 1:56 pm


Mom

Rengeteg dolgom lenne odahaza. Vagyis hát apa házában. Kéne még tanulnom is, hiszen az egyik tételemet nem sikerült megértenem és kellene nemsokára az is. Semmi kedvem a hétvégét anyánál tölteni. Úgysem beszélek vele. Sokat legalábbis. De apa nem lesz ma itthon, meg hát a nőcije sem, szóval...nem akarok úgy járni, mint legutóbb. Kizártak a házból és a keresztanyámhoz kellett mennem. Anyához miért nem? Fogalmam sincs, talán látni sem akartam akkor nap. Tulajdonképpen szarul esett, mert mikor apa visszahívott, hogy miért is kerestem és haza értem...ott volt a kulcsom az előszoba szekrényen. Tudom, hogy eltettem a táskámba, szóval valaki hozzá nyúlt és kicsempészte onnan. Egy találatom van erre, de nem akarok vagdalózni, míg nincs bizonyítékom rá. Szóval csak kerülgettem a forró kását. Apa átugrasztott Brooklynba, volt egy kis ideje, mondta, hogy ne üljek feleslegesen tömegközlekedésre. Mondjuk nem otthon rakott ki a ház előtt, hanem utcákkal odébb, de nem bántam. Megúsztam a tömeget és a tolakodást. Sétáltam keveset és addig is agyaltam, hogy a hétvégét hogyan töltsem, miképpen kerüljem el anyát. Üljek egész nap a szobámba, vagy ugorjak át valamelyik haverhoz és majd este haza megyek. Gonosz vagyok? Az persze. De ezzel nem csak én vagyok így. Nem lehetek egyedül gonosz. A tulajdon szüleim is azok. Hideg van, ám mivel apa azt mondta haza hoz, így kabátot sem vettem. Van anyánál is, de azért három utcát sétálni egy kicsit hideg időben...hát csak nem lesz probléma belőle. Reggel fél hét van, szombat, majd hétfőn megyek innen a suliba. Nem kell vinnem semmit majd, nem lesznek olyan ördöngős óráink. Séta közben nem jutottam dűlőre hogy mit kezdjek majd anyával magammal, szóval majd helyben eldől minden. A kulcsomat már elővakartam az utca elején, szóval mikor befordultam a ház elé, csak sóhajtottam egy nagyot. Annyi kedvem van ehhez, mint egy nagy családi vacsorához. Szinte semmi, szóval elég gáz...ha meg azt mondom hogy nem jövök, akkor mindenki kiakad. Apa azért, mert nem lesz szabad napja, anya meg azért, mert nem láthat. Az ajtó elé léptem és a kulccsal nyitottam is ki az ajtót. A kutya már boldogan ugrándozott, talán már tudta, hogy érkezem, talán már percek óta itt fülelhetett, hogy mikor jövök.  
- Szevasz mitugrász. - guggolok le elé, hogy megdögönyözzem kicsit, hagyja magát, jár ezért a füle tövénél a vakargatás, aztán felkelek és ledobom a hátamról a táskámat. Csend van, túl nagy ami azt illeti. Anya talán még alszik, vagy itthon sincs. Mégis hol lehetne? Estheréknél? Vagy piált egyet és alszik a fürdőben, vagy a szobában fetreng részegen...akkor tuti hátra arcot vennék és lépnék is le máshová. Az előszobában körülnéztem álló helyemről. Nem hiányzott semmi. Anya cipője és kabátja itt volt és büdös sem volt. Szóval itthon van és nem égette oda a kaját sem. Alkohol szag sem volt. Béke volt. Jelenleg. Szemet forgattam, a kutya felugrott két lábra, az első mancsait rajtam hagyta és farkát csóválva követelte magának a folytatást. De azt majd később.  
- Jó reggelt! - szólaltam meg kicsit hangosabban koreaiul, miközben beljebb léptem, így az ebnek lekellett szállnia rólam és izgágán tört előre befelé a ház többi pontjára. Zsebre vágtam a kezem és lépdeltem utána, de a hűtő és annak tartalma jobban izgatott. Szóval oda léptem, hogy feltárjam azt, hogy felkutassam a tartalmát némi reggelinek valóért és nassolnivalóért. A kutya közben jött ment, hallottam a karma kopogását. A szemüvegem rajtam volt, jelenleg a lencséim apánál voltak a szobámban. Szóval nem nagyon akartam eltüntetni a pápaszemeimet, hiszen akkor nem igazán látok...szinte semmit sem, szóval...  


creditÖltözet
• 570
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Joanna & Jayce
Joanna & Jayce  EmptyKedd Márc. 21, 2023 3:41 pm


Töki&anya

A gyerek az anya fél teste, fél lelke.


Izgatottan, ugyanakkor egy kicsit mindig aggódva megyek neki a hétvégéknek. Jayce egyáltalán nem könnyíti meg a dolgom. Sőt...! Inkább mindig kellő odafigyeléssel gondoskodik arról, hogy ha lehet, minél gyakrabban az agyfasz kerülgessen. Jeremy felhívott, talán pont egy hete, és arról panaszkodott, hogy a fia mennyire kezelhetetlen. Behorpasztotta a kocsiját, az iskolában nem hozza az elvárt teljesítményt, minden áron szembe megy az apja akaratának, hiába bünteti, úgy érzi, lassan kicsúszik az irányítás a kezei közül. Hát, üdv a valóvilágban! Nem is tudom miért gondolta, hogy tizenhatévnyi semmittevés után majd képes lesz megváltani a világot. Hogy a gyereknevelés -kamasznevelés-, olyan, mint egy könnyed, vattacukor illatú séta a parkban. Ja... olyan. Séta a Jurassic Parkban. Egész héten Jayce körül keringtek a gondolataim. Ilyen ez az anyaság! Ha van egy gyereked, onnantól kezdve nincs egy nyugodt perced se. Legyen éjszaka, vagy éppen napközben. Az agyad egy része állandóan rá fog fókuszálni. Vajon mit csinál most? Hol lehet? Remélem nem keveredik bajba. Ugye nem csinálja fel a barátnőjét?
Sok mindenre felkészítenek az anyaságról, de erről a részéről valahogy mindenki elfelejt szólni. Ha tudtam volna, hogy tinédzser fiút nevelni ennyire gáz, kétszer is meggondoltam volna, hogy kell-e még egy nyűg az életembe... Na jó. Kell.
Korán keltem. Önmagamhoz képest legalábbis baromira. Fél hatkor dobott ki magából az ágy. Tudtam volna még aludni, sose voltam az a koránkelő típus, de mióta kiderült a Lupusom, és egyre sűrűbben jelentkeznek a kellemetlen tünetek, vannak olyan időszakok, hogy nem tudok kényelmesen pihenni. A mai is egy ilyen reggel. Szóval miután iszonyú fájdalmak közepette kikászálódtam az ágyból, főztem egy erős, élénkítő feketét, amit a kertre nyíló, tágas teraszon ittam meg egy szál cigi kíséretében, majd beszedtem azt a maroknyi gyógyszert amit az orvosom felírt, és tulajdonképpen a reggeli le is van tudva...
Fogalmam sincs mikor döntöttem el, hogy ma kipakolom a garázsból a fölösleges kacatokat a ház elé, hogy potom összegért vihesse őket boldog, boldogtalan, de legalább nem foglalják a helyet, és én is lekötöm magam...
-Ez meg mi a lónak a fasza?! - Gondterhelten sóhajtok, ahogy egy újabb fekete, összekötött szájú zsákba botlok, és ha már a sors így hozta, el is kezdem kbogózni a csomót, amely rém egyszerű, de ha van egy krónikus ízületi gyulladásod, akkor még egy ilyen manőver is bonyodalmakkal járhat.
-Mi ez? - Értetlenül, ugyanakkor némi undorral -hogy mihez fogok hozzáérni-, nyúlok a zsákba, majd egy sikkantással együtt tüstént vissza is húzom a kezem. Most vagy valami döglött, szőrös állat teteme van becsomagolva, vagy Jayce régi plüssei amiket akkor zsákoltunk be, amikor a gyerekszobáját "nagyfiússá" alakítottuk át. Nosztalgikus, kissé szomorú mosoly telepszik arcomra az emlék felidézésekor.
-Kösz Mr.Kóla, majdnem infarktust kaptam! - Húzom ki a zsákból Jayce plüss koaláját. Emlékszem, nem tudta még kimondani rendesen, hogy koala, így nemesegyszerűséggel kólára keresztelte.
A kedves, nosztalgikus emlékből Susie ugatása rángat ki, és mintha bentről a fiam épp a mutáló szakaszba lépett hangját hallanám. Egészen felvirulva, Mr.Kólával a kezemben indulok el a hangok irányába amíg a konyhában meg nem pillantom őt. Sose voltam az a fajta szülő, aki elárassza az értelmetlen majomszeretetével a gyerekét, de most annyira jó lenne őt megölelni. Soha többé nem engedném el.
-Helló Töki! Ilyen korán?! - Sandítok meglepetten a konyha falára felakasztott órára, majd inkább tovább gyönyörködöm benne. Hétről hétre magasabbnak, vonásait pedig egyre markánsabbnak, férfiasabbnak látom. Úgy érzem, hogy szép lassan kicsúszik az ujjaim közül.
-Főztem kávét. De apádnak egy szót se. - Terelem inkább a koffein felé a témát, és még rá is kacsintok. Hogy kávét iszik, és néha tarhál tőlem egy szál cigit, az maradjon csak a kettőnk titka. De inkább tudjak róla, és inkább tőlem kérjen, mint valami idegentől.
-Basszus, majdnem elfelejtettem! Nézd kit találtam a garázs kipucolása közben. - Nem tudom mi lesz a reakciója Mr.Kóla láttán, de előhúzom a hátam mögül, és felé nyújtom a rég elfeledett plüssállatot.
-Talán már meg is feledkeztél róla. - Mondom, s közben szüntelen arcát fürkészem, próbálva elcsípni valami reakciót. Egy halvány mosolyt, némi izgatott csillogást a szemeiben, bármit, csak ne ezt a közömbösséget kelljen néznem!
-Arra gondoltam, hogy tarthatnánk a hétvégén egy garázsvásárt. A befolyt összeg a tiéd lenne, eltehetnéd a zsebpénzeid közé. - Vonok vállat. Igazából azt csinál vele amit akar.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Joanna & Jayce
Joanna & Jayce  EmptySzomb. Márc. 25, 2023 9:40 pm


Mom

Épp a hűtő tartalmával, leginkább az ehető részeivel voltam elfoglalva, mikor megzavartak a tevékenységben. Hamar becsuktam és fordultam is a hang irányába. Nem ijedtem meg, ez más volt. Meglepődtem, azt hittem még alszik, mert kiütötte a pia...igaz nyomát sem láttam egy pohárnak, amelyen nyoma lehetne efféle tettnek...túl gyorsan eltüntette volna?
- Jah. Apa seggfejmódba kapcsolt, most korábban elhozott, mert dolga van. Ráadásul a se hall se lát öregasszony előtt tett ki, Mrs Remain-él... - szerintem ezzel mindent elmondtam, az undor is ott ült a képemen. De jelenleg ez nem anya iránt érkezett, elég volt az, hogy az apám három utcával odébb tett ki...mert idáig már nem lett volna ideje és gusztusa eljönni. Egyik ősöm sem tud normális lenni, ez van. A kávéra felcsillannak a szemeim és egyből megrohamozom hosszú lépteimmel a pultot és a főzőt. Közel hajolok, hogy illatmintát gyűjtsek, majd ezt követően szerzem magamhoz a bögrémet és elkészítem a gőzölgő feketét.  
- Kussolok, naná. - mormogom az orrom alatt, ahogy a félig teli bögrével fordulok immár felé. Még nincs benne tejutánzat, de az tulajdonképpen rá is ér. Anélkül nem iszom meg a feketét, viszont a mokkacukor adag már benne van. Aztán anya meglepett Kólával a koala plüssömmel, amit elvileg kiszanáltunk régen. Most mégis itt van és ahogy a szemeim elé keveredik úgy kezd felfelé görbülni a mosolyom. Az emlékek mikor először megkaptam még megvannak, sőt, további emlékek is vannak róla. Mikor azzal kuckóztam be a kanapé bunkerbe és ő volt a szuperhősöm...oh, bárcsak még gyerek lennék. A bögrével a kezembe a hűtőhöz lépek megint, hogy előszedjem a tejet, öntsek a bögrébe, majd ugyanúgy becsukjam azt. Amúgy miért is pucolja ki a garázst? Vajon mikre lelt még Kólán túl? Vajon a régi bicajom, vagy a gördeszkám is ott lapulhat? Végül anya elmondja a hétvégi tervét. Meglepetten nézek rá, majd Kólára, majd ismét anya arcára. Fejet ingatok.
- Kóla marad. Nem mehet el itthonról! - jelentem ki egyből az egyetlen fix dolgot ebből a garázsvásáros tervéből, közben a kutyára is lepillantok, aki mintha szexéhesen figyelné a plüssömet. Anya elé lépek és elragadom tőle azt, hogy feljebb tegyem a kutyától és egyenesen a hűtő tetejére pakolom. Persze a törpe egyből a hűtőt veszi célba, hogy kétlábon ugrálva talán majd eléri azt oda fent.
- Ő se kaphatja meg töcskölésre...neki már van helye. Tervem is van vele kapcsolatban. - pillantok fel a koalára, majd megigazgatva a szemüvegemet a képemen kortyolok bele a kávémba. Onnan pislogok anyára, figyelem az arca vonását, figyelem a haját mennyire ápolt és megfigyelem az apróságokat is rajta. Fáradtság. Túl sokáig volt fent? Akkor miért kelt fel? Aludhatott volna még, nem kell felkelnie csak mert jövök. Feltalálom már magam. Lecuppanok a kávéról.
- Miért akarsz garázsvásárt tartani? Felesleges cuccokat találtál? - kérdezem hamar még azon a nyelven mit meg is ért, aztán mintha ez tök természetes lenne már váltok is át koreaira, mintha apával trécselnék. Észre sem veszem mindezt.- A megunt dolgokat szegényeknek is adhatnád, vagy ki a kukába... - eszembe jut hamar, hogy nem fog megérteni, illetve hát nem minden szavamat fogja érteni, így köhintek egyet és elnézek róla.
- Bocs. Megszokás... a szegényeket nem akarod vele megajándékozni? - kérdezem most már érthetőbben. Megszoktam már, hiszen apával ezen nyelven traccspartizunk állandó jelleggel szinte mindenhol. A nagyiéknál is ez a módi, más nyelven nem igazán beszélnek ott sem. Megiszom a fekete maradékát is végül, a poharat a pultra teszem le, aztán egyből ülök is fel rá. Igen, szeretem mint ülőalkalmatosság, szóval mivel nincs kaja kikészítve, pár pillanat erejéig leteszem rá a seggem. Leveszem a szemüvegem, leteszem magam mellé, végül megdörzsölöm a szemeimet lassú elnyújtott mozdulatokkal.  
- Amúgy jó. Legyen. Apa megvonta a zsebpénzem. De mi lenne, ha te tennéd el... - az ölembe ejtem a kezeimet, majd anya homályos alakjára nézek. -...hátha neked nagyobb szükséged lenne rá, mint nekem? - szúrom oda enyhén, szavaim végeztével a szemüvegemhez nyúlok, hogy visszategyem örökös helyére, így aztán tisztábban láthatom anyám arcát. Ma mindenre felkészültem, csak épp az ilyen terveire nem. Garázsvásár...arra azért kíváncsi vagyok mennyi minden került zsákolásba. Nem csak mostaniak, de régebbi dolgok is előkerülhetnek. Talán babaruhák, amik az enyémek voltak és nem a kistesóé. Nem is tudom hogy azok hova lettek elpakolva. Talán elajándékozta őket már.  
- Mi a helyzet erre? - leugrok most már a helyemről, hogy újra hűtőt nyissak, immár talán kajával a kezemben fogom azt becsukni.  


creditÖltözet
• 709
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Joanna & Jayce
Joanna & Jayce  EmptyCsüt. Márc. 30, 2023 10:05 pm


Töki&anya

A gyerek az anya fél teste, fél lelke.


Legvadabb álmaimban sem gondoltam volna, hogy egyszer ide jutunk. Hogy a fiam, akit kilenc hónapon keresztül a testemben hordoztam, majd tizennégy órás vajúdás után a világra hoztam, jóban-rosszban számíthatott rám, apja helyett is az apja voltam, egyszer úgy fog kezelni, mint egy utálatra méltó idegent. Hogy olyan előítélettel, pökhendin fog méregetni, mint ahogy mostanság is teszi. Hogy csak hetente egyszer fog hazajárni, és akkor is úgy viselkedi, mintha egy vendég lenne, aki muszájból elfogadott egy hétvégére szóló meghívást a gonosz boszorkánytól.
Összepréselt ajkaim mögé igyekszem rejteni mosolyomat, mely az apja ellen fellépő panaszáradatának szól. Elkezdhetném ajnározni Jeremyt, megbékíthetném Jaycet valami sablon dumával: "Tudod, hogy apa mennyire elfoglalt, biztos megint csak túlvállalta magát."
De ez nem rám vallana, itt az ideje, hogy felnyíljanak végre azok a rövidlátó, csipás kis szemei és a saját bőrén tapasztalja meg, hogy milyen is az apja valójában.
A normálisnál nagyobbat dobban a szívem, mikor átveszi Kólát. Tekintetemet le sem veszem az arcáról, talán egy kicsit még meg is hatódom. Hónapok óta most először látom újra vonásaiban a bájos, szerethető, cinkos tinédzsert. A plüss állat láttán mintha a szemeibe is gyermeteg, izgatott csillogás költözne. Hiába, a szem a lélek tükre, beszédesebb, mint bármely testrészünk.
Egy másodpercre bele is feledkezem ebbe a soha vissza nem térő pillanatba, kicsit meg kell ráznom a fejem, hogy visszazökkenjek és válaszolni tudjak. A Susiet ért dorgálására harsányan, jóízűen felnevetek. Hónapok óta először. Derekammal a konyhapultnak dőlök, karjaimat összefonom mellkasomon, és egy visszafogott, mégis őszinte, szeretetteljes mosollyal az arcomon fürkészem, ahogy a hűtő tetejére helyezi Kólát. Hihetetlen! Pár évvel ezelőtt még székre kellett állnia, hogy ki tudja nyitni az ajtaját, ma meg már elég egy kicsit nyújtóznia és könnyedén felpakolhat rá bármit. Hova szaladt el így ez a rohadt idő???
-Kíváncsian várom, hogy hol találsz neki új helyet! - A szobája ugyanúgy van ahogy a költözés előtt hagyta. Egyedül az ágya az amit hétvégente rendbe rakok, friss ágyneműt húzok és várom őt haza, reménykedem benne, hogy végre visszaköltözik hozzám. Két hónapig az ő szobájában, ágyában aludtam. Ma már egy kicsivel könnyebb.
Épp egyszerre emeljük szánkhoz a bögréinket. El is mosolyodom ezen az egyszerű tényen a pereme mögött. Külsőre egy az egyben tiszta apja, hiába, a keleti vonások jobban dominálnak még egy félvér esetében is, de belsőleg semmit nem örökölt Jeremytől. Hála a magasságosnak! Persze én is megérem a pénzem, és néha inkább hátrány, mint előny az, hogy ennyire hasonlóak vagyunk Tökivel, de kifejezetten hálás vagyok a hasonlóságinkért.
-Nem is tudom... egyik nap gondoltam egyet, és eszembe jutott, ha már úgyis enyém az egész ház, meg lehetne szüntetni a garázsban uralkodó őskáoszt. A kocsival szinte soha nem állok be, mindig a feljárón parkolok, később át lehetne alakítani a garázst, ha lesz rá elég pénzem egy ilyen... buliszervízzé. Vagy nem tudom, hogy hogy hívják a ti nyelveteken az ilyen helyeket. Elég jól hangszigetelt, ráadásul a szomszédoktól is viszonylag távol esik. Lehetne tartani házibulikat meg ilyenek. - Na jó. Nem teljesen ez volt a főindok amiért elkezdtem kiszanálni a dolgokat, inkább csak a semmittevés mondatta velem, hogy ideje valami új projekt után néznem, mert az egésznapos kanapén döglésből, bor vedelésből nem lehet megélni. Azért ez a buli kuckó sem hangzik rosszul. A koreai szavak hallatára automatikusan, szinte ösztönösen megforgatom a szemeimet. Mindenesetre értékelem, hogy időben kapcsolt, és az én nyelvemen is megismétli.
-Ez szuper ötlet! Igazából lapul a zsákokban egy-két olyan dolog amit nem akarok árverezésre bocsátani, hanem inkább eladományoznám. De majd együtt átnézzük őket. - Visszafogott mosolyom szakadatlan az arcomra fagyott, ám ha ügyesen képes a dolgok mögé látni, észreveheti, hogy koránt sem olyan felhőtlen, és szórakozott, mint pár perccel ezelőtt. Még mindig megvannak a húga ruhái, vannak olyan darabok is köztük amiken még az árcédula is rajta van. Ott a kiságy, és valahol a káoszban a babakocsi is összecsukva. Azt akarom, hogy jó kezekbe kerüljenek, ha már Ellienek soha nem adatott meg a lehetőség, hogy ráadjam őket, lebüfögje, végül pedig kinőlje.
Arcomon némi rosszallással követem nyomon ahogy egy könnyed mozdulattal a pultra ül, mintha legalábbis nem tudna számos más, erre a célra szolgáló ülőalkalmatosság közül válogatni. Régen, amikor még itt lakott, soha se hagytam szó nélkül, tudja, hogy háklis vagyok rá, de most inkább csak magamban tartom a véleményem. Örülök, hogy egyáltalán haza jött a hétvégére és hajlandó szóba állni velem. Nem kéne máris elüldöznöm. Szóval csak lenyelem a békát, és a pulton katonás rendben sorakozó műanyag tárolók közül kiválasztom azt amiben a granolát szoktam tartani és töltök valamennyit a kedvenc müzlistálamba, majd nyakon öntöm némi szójatejjel, s miközben megszórom egy kevéske fahéjjal, kókuszreszelékkel, majd dobálok bele pár szem törökmogyorót, mazsolát, őt hallgatom. Szemöldökeim kérdőn, nem is, inkább számon kérően homlokomra ugranak.
-Éééés azt szabad tudni, hogy miért vonta meg a zsebpénzed?! - A kíváncsiság mellé némi rosszallás is társul hangomba, miközben oldalra sandítok rá. Két opciót is esélyesnek látok. Vagy jogosan tette, vagy értelmetlenül, olyan dolog miatt bünteti a fiát amiért nem kellene.
-Tessék?! - Kérdezek vissza elképedve, mint aki rosszul hall. De nem, az igazság az, hogy nagyon is jól hallok, és nem is az döbbentett le ennyire amit mondott, hanem az AHOGY mondta. Mintha megvetne. Mintha azt mondta volna: Nem kell a pénzed anya, tartsd meg, legyen egy kis pluszod, inkább ezt költsd el cigire meg piára, mint a fizetésed.
-Miből gondolod, hogy szükségem lenne arra a pénzre? - Nem bírom megállni, hogy rákérdezzek. Nem is vagyok az a fajta, aki csomót tud kötni az igen csak felvágott nyelvére. Közben előhúzok egy kanalat a fiókból és megkavarom a granolámat.
-Jövőhét pénteken kell menned az éves vizsgálatra, ugye nem felejtettétek el?! - Figyelmeztetem, s mint egy jelzés értékűen a szemüvege felé bökök a fejemmel. Elfelejtették. Ide a véresbökőt, ha most nem szólok, kaptam volna a telefont Dr.Harlow asszisztensétől.
Kíváncsian figyelem ahogy sorba pakolja ki a hűtőből a hozzávalókat a szendvicséhez. Tekintetemet a kenyér körül matató kezei, és az arca között járatom, végül elmarom tőle a kenőkést, hogy befejezzem helyette.
-A szokásosat szeretnéd? - Kérdezem, s attól függ hogyan készítem el a szendvicsét, hogy épp mit kíván beletenni. Annyira régen nem csináltam már neki szendvicset, hogy néha hiányzik. Hiányzik, amikor este tízkor, rám törte a szobaajtót, hogy éhes, de nincs ideje szendvicset csinálnia, mert Fortinet meccs, vagy kupa, vagy mi a bánat van épp. Néha fel tudtam volna robbanni, de mindig megcsináltam neki.
-Semmi különös. Tudod, csak a szokásos. Dolgozok, haza jövök, dolgozok, haza jövök. - Megvonom a vállam, hogy ne tűnjön annyira végtelenül nyomorultnak, depresszívnek a helyzet, majd egy másik szelet kenyérrel zárom a szendvicsét.
-Mit szólnál hozzá, ha a teraszon reggeliznénk? - Biccentek fejemmel a tágas erkélyajtó irányéba, s amennyiben beleegyező választ kapok, úgy el is indulok a granolámmal együtt a teraszra, kényelmesen helyet foglalva az egyik széken. Olyan csendes, békés még ilyen korán reggel az utca.
-Inkább te mesélj! Milyen az új suli? Vannak már haverjaid? Be tudtál illeszkedni? - Némi rejtett aggódás kihallatszódik a hangomból, de ez van akkor, ha anya vagy. Mindenről tudni akarsz.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Joanna & Jayce
Joanna & Jayce  EmptyVas. Ápr. 09, 2023 2:06 pm


Mom

Haza jönni. Valahogy nem érzem mostanában úgy, hogy haza térek hétvégente. Olyan, mintha csak szimplán csak azért jönnék ide, mert apa nem akar egyedül hagyni és így koptatna le. Pedig 16 évesen már igazán tudok egyedül is létezni. De ez van. Kibírom. Elviselem. Túlélem. Kólát a régi szép idők miatt már csak azért is megtartom, de most inkább csak a jövőbe tekintek, majd biztosan lesz gyerekem és ő kapja meg. Eladni? A kutyának adni? Kidobni? A szomszéd gyerekeknek adni? Soha...nem azért tartottam meg hogy pont most válasszanak el tőle. Jó, persze, kint volt a garázsban és most előkerülve vannak terveim is vele. Nem most került ki, mikor anyától elköltöztem, nagyjából...2 éve? Volt egy rossz pillanatom, aztán beledobtam a zsákba. Nagyfiú voltam, vagyok, leszek...meghát Aali is szokott jönni, milyen már mikor egyetlen egy plüss díszeleg 14-15 évesen az ember ágyán. Vagy ha a cimborák átjönnek?  Ciki és hát nah...gyagyás meg nem vagyok, hogy szem előtt tartsam az ilyesmit. Ami meg a vásárt illeti...felszökő szemöldökkel figyeltem anya válaszára. A kocsival nem áll be, szóval a garázst átalakíthatnánk. Bulitanya...félre nyelem a kávét, köhögök kicsit, majd komolyabban nézek az anyámra.
- Anya. Az rémlik még hogy elköltöztem? Miért tartanák pont itt? Akkor inkább én lépek el egy diszkóba, vagy bárhová... - kicsit lekell törnöm ezzel anyám szarvait, de nem érdekel, főleg nem a bulirésze a dolognak. Házi buli, bulitanya, nevezze aminek akarja. Nem azért léptem le, hogy itt tartsak bulit, hogy itt gyüljön össze a haveri köröm, vagy a fél város esetleg. Majd pont ide...meg a túrót. Még apánál sem...jó, mondjuk ő meg is mondta fixen, hogy nem szeretne ilyet látni otthon és tervbe se legyen, szóval... majd Aalival lelépünk valamerre, ha annyira bulikázni akarnék.  
- Mást eszelj ki a helyére... - fejeztem be végül ennyivel ezt az egész témát. Elajándékozni pedig jó gondolat és lehet ehhez is kell majd nyúlni néhány dologgal kapcsolatban. Mint mondjuk a hugi ruhái, vagy az én játékaim, amik normális állapotban vannak és nem olyan nyúzott állapotúak. Azokat adom inkább az ebünk lábai közé mint máshová... de majd elválik hogy kinézet alapján még hová sorolhatóak be. Nem érzek miattuk már bármilyen érzést, Kóla a szívemhez nőtt, szóval ezek csak tárgyak, játékok. Másnak még maga a menedék, de nekem már semmit sem érnek. A pulton ücsörögve anya is készíteni kezdi magának a reggeli valamicsodáját ám még az is megosztom vele, hogy mint zsebpénzt inkább tartsa meg a befolyó összeget. Kérdőn emeli rám a pillantását, a kérdésére szemet forgatok.
- A kicsikéjének behorpadt a rohadt eleje... - fejet ingatok, majd folytatom. -...a kocsija bánta meg azt az egy ütést, amit az új ütővel kezdeményeztem...szobafogság...de mivel nem tartottam be egyik nap se...elvette a zsebpénzem is. És addig nem kapok lóvét, míg hm.... - elgondolkodok egy kicsit, hiszen hogyan fejezzem ki magam az ír anyámnak, amit meg is ért a koreai apámtól... áh megvan.  
-...jóvá nem teszem azt, hogy kamasz vagyok és vannak saját gondolataim... szóval nem küldhetem el a picsába és amiért “gonosznak” tituláltam őfelségét, bocsánatot kellene kérnem...hát cseszheti! - magyaráztam kicsit ingerültebben a helyzetet, hiszen eleve bosszantott a dolog, hogy az alig egy öklömnyi horpadásra leüvöltötte a fejem, de én ne legyek besértődve hogy ő nem jön el velem egy közös programra...mert ez így fair, neki több dolga van és munkája... én meg egy ráérős 16 éves kis pöcs vagyok. Akkor sem fair, de sebaj. Mérges vagyok? Miért ne lennék? Más is az lenne az én helyemben úgy hiszem. Nem válaszolok arra, hogy miért is kellene neki a “zsebpénzre” való. Legalábbis elsőre nem. Miért gondolom így? Más munkája van, más besorolású, kevesebb bérért. Talán ezt a kevéske pluszt eltudja másra költeni. Magára persze. Alkoholizálási project, Estherrel való bármilyen project... máshoz nagyon nem kell számolnia. Megmarad a némaságom ezen a téren, enyhe vállvonás jelzi felé; lényegtelen, nem számít. Nem merném kimondani felé, amit gondolok? De kimerem, de az az igazság, hogy most jöttem és nem akarok még elmenni... szóval a kussolás jó dolog ezen a téren ezzel a témával kapcsolatban. De legalább van jobb téma, amire felkapom a fejem. Éves vizsgálat. Pár másodperces néma csönd következik tőlem, majd hirtelen rávágom.  
- Óh dehogy felejtettem el... - de, elfelejtettem és ez a hangomból is simán kihallatszik, hiszen nem tudom megjátszani magam. Legalábbis ilyen téren biztosan nem. Azt tudtam, hogy kell majd mennem, de pontosan nem, hogy mikor is. Anyám azért van hogy emlékeztessen az ilyenekre. Apa tuti nem tudta volna megmondani, hogy mikor hova kell majd mennem, így...gázos a helyzet meg kell hagyni. Általában őt értesítik minden szarért, hiszen apám cseszik az ilyesmire. Ez van. Csak az érdekli, hogy a kocsija rendben legyen, meg a nője széttegye a lábát. Igen...tudok ezt azt, de nem érdekel. Addig persze míg nem én vagyok érte cseszegetve... de jobbnak tűnik inkább a hűtőben pakolásznom. Éhes vagyok és anya már megcsinálta magának a valamicsodáját.   Még nem gondoltam ki mit egyek, de nagyon a szokásos szendvicsem felé hajlok. Megint van itthon minden olyan a hűtőben, ami kell bele. Sajt, a két féle szalámim bele, az uborka...de anya kizökkent és elszedi tőlem a kést és már alkot is. Összeszűkült szemekkel nézek rá, majd enyhülnek meg. Hiszen megcsinálja megint, nem érdekli hogy megy ez már nekem is. Nem szólok, tudja mit és hogyan mennyit kívánok bele. Kedvenc szendvics néven fut ősidők óta. De megtudom mi a helyzet felé. Dolgozik és haza jön.  
- Unalmas kicsit az életed... - mormogom közbe egykedvűen, mintha nem tudnám, hogy mindez azóta van nagyjából hogy leléptem innen. De addig sem kell látnom azt, hogy tönkre teszi magát...főleg hogy azt sem látom, hogy próbál abból kilábalni, amit apa szajkózott. Láttam-e inni anyát? Nem, de biztos vagyok abban; akkor csinálja, amikor nem vagyok itt. Amikor senki sem látja.  Hogy mindez kioktatás lenne? Hm...nem tudom, talán annak szántam, talán nem. A teraszon való reggelizés jó ötletnek tűnik, szóval a szendvicset elcsenve lépek is az említett hely felé, bele is harapok a kajába. Tökéletes. Anya helyet foglal, én állva tömöm a búrámat. Kérdésére a rágásom alább hagy, nem nagyon akartam erről pont ma beszélni, de kitérő válaszokat még adhatok. Vagy valami ami nem az igazságot tükrözi.  
- Ez a suli tele van gázosnál gázabb tanárokkal. - felelem végül a lenyelést követően. Nem nézek a nőre, figyelem az elém terülő világot. Jobb lett volna ha maraok az elit suliban, de apa közelebb akarta tudni a sulit is, ne kelljen annyit ingázni. Utálom az egészet.  
- Totál klassz minden. - fejezem be ennyivel az egész beszélgetést, újra beleharapok a szendvicsbe kétszer is, mint valami hörcsög vagy mókus úgy nézek most ki. Kerülöm a témát és az ezzel járó beszélgetés foszlányokat. Utálom az egészet úgy ahogy van. De bevallani? Inkább szögre akasztom magam előbb.  
- Másabb az oktatási stílusuk a tanároknak, mint az Elitben... - vontam vállat végül, persze teli szájjal beszélni nem éppen helyes dolog, de ki nem szarja le ezt a dolgot is? Merjen érte bárki is megszólni! Újabb falat tűnik el, inkább eszek, minthogy bármit is mondjak ezzel kapcsolatban. Elég volt Rólam. Utálok magamról beszélni.  


creditÖltözet
• 1146
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Joanna & Jayce
Joanna & Jayce  EmptyCsüt. Ápr. 20, 2023 2:13 pm


Töki&anya

A gyerek az anya fél teste, fél lelke.


Elgondolkodva szűkítem összébb szemeimet, miután egyértelműen a tudtomra adja, hogy a házibuli helyiséggé avanzsált garázs ötlete abszolút nem fekszik neki. Elégedetlenül megrázom a fejem, szám egy halovány mosolyba görbül. Legszívesebben jól kiosztanám amiért ennyire lekezelő, és nemtörődöm -én igenis örültem volna annak idején, ha nem kellett volna lemásznom az emeleti szobám ablakából, hogy kiszökjek egy buliba, mert otthon semmi hasonlót nem szervezhettem, hála az anyámék túlzásba vitt Isten imádatának-, de most az egyszer -még ha piszok nehéz is-, inkább megtartom a véleményem magamnak, gyorsan belekortyolok a kávémba, hogy mindent visszanyeljek, amit a fejéhez akarok vágni. Oké, ha nem hát nem. Nem fogom ráerőltetni. Ha még itthon lakna, egész biztos más véleménnyel lenne az ötletemről. Szerintem pillanatok alatt, egyedül is kipakolná a garázst, és már az ebayen szörfölne a buli dekorok, kellékek között, s miután az én kontómra, több száz dollár értékben megrendelt mindent, amiknek a fele haszontalan kacat, addig nyúzna ameddig el nem viszem a Walmartba festéket venni. Általában egy ilyen körút végére -a legutóbb akkor jártunk hasonlón amikor a szobáját alakítottuk át-, megvagyok dögölve, a bankszámlám mínuszban van, a vérnyomásom pedig a kettőhúszat súrolja, de akkor már százszor inkább ez, mint ami helyzet jelenleg is fennáll. Hiszem, nem, nem is! Inkább TUDOM, hogy előbb utóbb beadja a derekát, és megunja a Jeremy által diktált terrort, jómagam pedig türelmesen várom azt a napot, amikor a fiam beállít az ajtómon a megpakolt bőröndjével, de jelenleg, a köztünk lévő távolság miatt úgy érzem, ez aligha a közeljövőben fog megtörténni.
-Oké, akkor majd csinálok belőle egy üvegházat. - Lazán vállat vonok, szórakozottan mosolyogva eme meggondolatlan kijelentésemen. Az van, hogy vannak virágaim a lakásban. Nagyon sok. Az összes szépen zöldellik, elegáns kaspó van alattuk. De mind mű. Képtelen vagyok életben tartani bármiféle növényt, többször is próbálkoztam már a dologgal, de két, három héten belül az összes megdöglött. Ezt Jayce és az ex férjem is nagyon jól tudják, hiszen mind a ketten végig nézték szerencsétlen növényeim haláltusáját.
Jeremy egy igazi szarházi rohadék, akinek teljesen elvette az agyát a pénz és a hatalom, ettől függetlenül Jayce még mindig a gyereke, és bármennyire is lesújtó ezt belátni egy kamasznak, de szót kell fogadnia az apjának. Főleg ha már őt választotta. Hát akkor szívjon egy kicsit. Mind a ketten.
Csendben hallgatom Töki kifakadását az apjáról, arról hogy mennyire nehéz és megterhelő a tini fiúk élete. Na jó, igazából az övé eddig tényleg nem alakul túl fényesen. Ahelyett, hogy az éj leple alatt kiszökne a haverjaihoz, vagy azon parázna, hogy lehet teherbe ejtette a barátnőjét -fogalmam sincs miket szoktak még művelni a meggondolatlan kamasz fiúk-, neki azt kell hallgatnia, ahogy az elvált szülei marják egymást... Ettől függetlenül, ha már nem tudja kezelni a felgyülemlett indulatait, akkor sem megoldás, hogy összetöri az apja kocsiját.
-Nézd Töki, én értem, hogy haragszol, hogy forrnak benned az indulatok, az apád nem épp egy egyszerű eset... - Őszintén szólva, kicsit még lelkiismeret furdalásom is van amiatt, hogy annak idején megismerkedtünk és beleestem. Most mind a ketten szívunk miatta.
-...de arra, hogy elnyerd a figyelmét, akkor sem az a megoldás, hogy lezúzod a kocsiját, még akkor sem, ha kapásból három másikat tudna venni helyette. - Vonom félre a szám, s ekkor már jócskán a reggelijével foglalatoskodom. Ismerem a fiam, tudom, hogy ha bosszúról van szó, akkor nem fél drasztikus módszerekhez folyamodni, hát még ha épp forr az agyvize is mellé. Tiszta anyja!
-Mennyire volt véletlen az a dobás? - Hogy ne érezze magát még kellemetlenebbül, azt hogy az egész világ ellene fordult, szándékosan nem nézek rá, úgy teszek, mint aki nagyon el van foglalva azzal a két szelet kenyérrel. A mi kapcsolatunk mindig is nagyon bensőséges és őszinte volt, előbb megbeszélte velem a kényes témákat is, mint Jeremyvel. Talán haragszik rám, talán az apja már teljesen átmosta az agyát -bár ezt kétlem-, de abban azért reménykedem, hogy a bizalmát még nem veszítettem el teljesen.
-Kérj tőle bocsánatot. Legyen csuriban az ujjad közbe a hátad mögött, nem kell, hogy komolyan gondold, de hidd el, hogy neki ez fontos. Meg persze az egójának is... - Forgatom körbe a szemeimet, majd a szendvicskölteménnyel, és a granolámmal a teraszon folytatjuk tovább a csevejt.
-Vele élsz, az ő házában, bármennyire is sablonosnak és maradinak hangzik ez így, de be kell tartanod a szabályait. Ő más, mint én. Tudod, hogy szeret főnökösködni. Hagyd meg neki ezt az örömöt. Legalább hamarabb szabadulsz. - Természetesen tisztában vagyok vele, hogy ez koránt sem lesz sétagalopp. Jayce alapjáraton egy rendkívül okos, udvarias, jó lelkű srác, nem az a tipikus vadbarom tinédzser, aki fejest ugrik mindenféle hajmeresztő dologba, de ettől függetlenül ismerem a határait, a jellemét, mely sok ponton hasonlít az enyémhez, és ha valamit, hát az igazságtalanságot gyűlöli, s ennek nem fél hangot is adni, ami egyszerre előny, ugyanakkor valahol hátrány is.
-Hát, ezt dobta a gép. - Felelem kissé gúnyos megjegyzésére, és még a vállamat is megvonom, majd egyszerűen belefeledkezem a reggelimbe, közben persze az összes érzékszervemmel Jaycera koncentrálok. Féltem ettől az egész iskolaváltástól. Talán még az elköltözésénél is jobban. Próbáltam higgadtan, felnőttként megbeszélni Jeremyvel az iskolakérdést, tudtam, hogy jobb lenne, ha Jayce a Trinitybe fejezné be a gimit, a megszokott közegben, a barátaival, de az exem hajthatatlan volt ebben is, mint sok minden másban. Azt hiszem most, hónapokkal később kezdtem csak el tisztán látni a dolgokat. Sokkal keményebben, magabiztosabban kellett volna fellépnem akkor vele szemben, de azt hiszem annyira lesújtottak a történések, a válás, Jayce költözése, hogy nem maradt erőm harcba szállni vele.
Némi aggodalom lesz úrrá rajtam, amint az iskoláról és a tanárokról kezd beszélni. Szűkszavú. Túlságosan is. Ez sose jelent jót. Pláne, ha róla van szó, egyszerűen nem jellemző rá.
-Vannak új tantárgyaid amik a Trinityben nem voltak? Van valami sport csapata a sulinak ahova csatlakozhatnál, vagy már esetleg csatlakoztál is? - Puhatolózom óvatosan, már amennyire ez lehetséges. Miután lenyelem az utolsó adag granolát, bátorkodom kimondani amit gondolok.
-Ugye tudod, hogy attól még, mert nem velem élsz, én vagyok az anyád, bármikor, bármit elmondhatsz nekem, ez semmit sem változott, történjen bármi, rám örökké számíthatsz. Ha baj van a suliba, és nem akarsz az apádnak szólni, én is bemehetek beszélni a tanárokkal. - Mindezt óvatosan, alaposan átgondolva hitem el neki. Csak hogy tudja, bármit követ el, ha embert öl is, örökké mellette leszek.
Közben félretolom a kiürült müzlis tálat, szabadidő pulóverem zsebéből előkerül egy doboz cigi. Ki is húzok belőle egy szálat, a dobozt a gyújtóval együtt úgy ejtem le az asztalra, hogy az Jayce számára is elérhető legyen, ha úgy kívánja. Majd úgy teszek, mint aki nem lát semmit.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Joanna & Jayce
Joanna & Jayce  EmptySzomb. Május 06, 2023 7:15 am


Mom

Nem fekszik a dolog. Sem a felhozott ötlet, sem az, hogy most adja elő nekem mindezt. Miért most? Miért nem hetekkel ezelőtt? Amikor minden rendben ment volna. Amikor nem kellett attól tartanom, hogy anyám ittasan fog megjelenni valamelyik szülőin...mindegy, ezen már nem kattogok. Felesleges. Azt csinál a házzal amit akar. Nem akarok beleszólni, nem lakom itt. Nem jövök vissza, csak a kötelező hétvégekre ugrok csupán be. Akarat kérdése és minden menni fog. A többi nem érdekel. Ahogyan a gazai sem, amikből ha van is, nem sokáig egészséges zöldek. Elég csak a közelükbe mennie és kitör a káosz. Ezért is élettelen a ház is...vele együtt. Minden mű. Elmesélem azt is, hogy mi miatt rágott be apám, erre még ő jön a slangos dumával. Figyelemhiány? Apa nem egyszerű eset az igaz, de most már anya sem tűnik annak, szóval... A kérdésére csak szemet forgatok, hiszen a valóságot tárom elé. Igaz hogy mérges voltam, de ütni még tudok normálisan. Oda figyeltem. Apa parkolt szar helyre.  
- Totál véletlen volt! Anya! Az a rohadt labda elrepülhetett volna az utca végébe, helyette telibe kapta a verdát! Három rohadt méter... - felháborodok, hogyne tenném, mikor úgy tűnik -részemről-, hogy anyám apám pártját fogja. Ki áll akkor kinek az oldalán? Felháborít a dolog, hogy ilyesmit gondol rólam, hogy direkt tettem a dolgot. Ha direkt akarok ilyet tenni, nem labdát küldök rá a kocsira, minimum egy 2 kilós téglát!  
- Ha direkt csináltam volna, akkor nem labdával és nem csak egy horpadás lenne... - sértettségemben még puffogni is tudok, azonban ez most elmarad, hiszen nincs okom... lenne, de feleslegesen nem fogok. Elég ha az apám ellen teszem meg mindezt, most csak anyának jártatom a lepénylesőmet. Ő meg nekem, méghogy kérjek bocsánatot. Persze. Miért? A véletlen dobásért? Már mindegy amúgy is, hiszen megvonta amit meglehetett, összevesztünk amin lehetett, szóval felesleges dobálózás lenne az is. Nem érdemel hamis mosolyt, sem bocsánatot. Akkor harcolok ellene. Az egóm nem fogja engedni úgysem hogy az igazam ellenére mégis én hódoljak be neki. Még akkor sem ha talán visszakapom a “szabadságom” és a zsebpénzem, mert apa megbékél ettől. Jöjjön ő bocsánatkéréssel mert túl tolta a dolgot és beismeri, hogy nem volt fair a dolog ellenem. De mindegy is. Majd lesz valami. Reggelizzünk, kopog a szemem. A terasz csendes volt, csak mi húztuk meg magunkat odakint. Anya enni kezdett, én is tömtem a búrám, ám a kérdése kicsit kizökkentett. A suli. A tanárok, meg ez az egész szarság. Amivel tele van a nem létező hócipőm és ezekkel együtt a tököm is.  Oké hogy anyától távol, de hogy még a haveri köröm is kiesik a suli miatt. Mind odajár a Trinitybe. Nem is akarok erről beszélni, hamar lezárom a dolgot. Vagyis zárnám, de anyánál van a kulcs, hamar felnyitja hogy tovább kérdezgessen. Kérdései nyomán nem nézek rá, meredek magam elé, elrévedve a semmibe, nyelve a kérdéseit magamba, válaszokat remélve majd valahonnan szerezve neki.  
- Leraktak cserejátékosnak. Nem lehetek bent a bűvös körben, mert új vagyok és meg sem mutathatom a tudásomat. Szerintem ezzel túl sok mindent is elmondtam erről az egészről. - Senkiháziak! - dulifulizok koreaiul is egy kicsit, persze apa mindezt nem tudja, hiszen egy meccsre sem jött még el, sem az Elitbe, sem ide, de addig a jó, míg nem lát a kispadon. Amúgy sem érdekli. Anyu máris a szentbeszéddel jön, hogy rá számíthatok bármikor. Neki elmondhatok bármit. Ahogy eddig.  
- Nem kell csak azért bemenned, mert egyesek nem szeretik a külföldieket. - értem ezen itt jelenleg a koreai kinézetemet, a jellememet és azt, hogy mely nyelven értetem meg magam legtöbbször. Egyeseknek nem tetszik amit látnak, de eszük ágában sincs mélyebbre ásni bennem, meglátni azt, amit anya lát bennem elég régóta.  A túlontúl nagy szeretetett bennem, hogy képes lennék a szeretteimért feláldozni mindenemet is. Jó, olykor egy igazi barom vagyok, de ki nem lenne az, ha közben megszekálják és húzogatják a bajszát? Nem akarom hogy anya bemenjen, elmondtam, mert kinek másnak mondjak el bármit is? Aalinak akit mindez nem érdekelne és tök mások vagyunk? Apa nőjének, akivel normálisan még beszélni sem tudtam? Vagy a srácoknak? A doboz cigi előkerül, anya úgy teszi le, hogy szemezhessek vele, így aztán nem kell több perc gondolkodó, simán elszedek egy szálat a dobozból, a gyújtót is megszerzem, hogy meggyújtsam a végét, majd jó mélyre szívjam. A gyújtó visszakerül a doboz mellé, a füstöt kifújom, elfordulok anyától. Újabb mélyet szívok, végül köhögni kezdek. Megszólalni sem tudok ezmiatt perceken keresztül, de mikor legyűröm az ingert, azután kezdek újabbat szívni. Kaparja a torkom, de letüdőzöm és újabb és újabb tűnik el a slukkból. Nem vagyok nagy dohányos. Hétvégente egyszer teszek ilyet anya felügyelete alatt. Fogalmam sincs mi lenne, ha nem itt, hanem máshol tennék ilyesmit. Miből kínálnának meg? Ugye?  
- Edzésre elszoktam menni a haverokkal East River Parkra futni. Szép a kilátás onnan a hídról. - azt már meg sem merem mondani, hogy mennyit baromkodunk, de velük lehet, ők figyelnek a másikra, összenőtt társaság vagyunk, bízunk egymásban. Apa ugyan megtiltotta a kijárást, de fütyülök a szavára, akkor is elmegyek, mert nem érzem fairnek a dolgot, amit művelt csak azért amit tettem. Baromság.
- Amúgy van koreai közösség szolgálat.  Nyári gyakornoki programot szoktak szervezni. Szerintem majd pont kapóra fogok nekik jönni, hogy feles vagyok és még tudom a nyelvet is. - vonok vállat, nah nem mintha hagynám magam kihasználni, de eddig sem a tanárokkal volt a bajom leginkább. Nem csak velük. A tanárok szarul adják le az anyagot -nem mind-, a diákok meg cikiznek, szóval tényleg passzolom a dolgot. Fejet ingatok, majd az utolsó slukkot is elrendezem, kiköpöm az összetapadt nyálat egy olyan helyre ahová tuti nem lép bele senki, majd elnyomom a hamusba a csikket is. Ehhez persze anyához is közel kellett kerülnöm, így rá is pillantok. Arcára, hajára, majd elmosolyodok.
- Kiszoktál itthonról mozdulni? A környezetváltozás sosem árt olykor...csak szólok. - szólalok meg, semmi gúny nincs bennem, csak tanács, csak megjegyzésként szolgált mindez. Aggódok érte talán? Az anyám. Az egyetlen szülőm, aki még támogat is annak ellenére hogy itt hagytam a búsba.



creditÖltözet
•  
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Joanna & Jayce
Joanna & Jayce  EmptyVas. Május 14, 2023 3:37 pm


Töki&anya

A gyerek az anya fél teste, fél lelke.


Őszintén, nem is tudom Jeremy mit gondolt, amikor megfűzte a fiunkat, hogy inkább hozzá költözzön a válás után, mert hát az milyen buli lesz már! Jayce csak azzal az egy dologgal nem számolt, hogy az apja nem én vagyok. Lehet, hogy vett neki egy playstation 5-öt, megkapta a legújabb iPhone-t és egy lényegesen szebb, jobb környéken élhet, ő tervezhette meg a szobájának minden egyes centiméterét, de attól még nem fogja megkapni azt a törődést, odafigyelést az apjától, amit egész életében remélt. Kicsit hibásnak érzem magam ebben. Annak idején jobban Jeremy körmére kellett volna néznem, de minimum nyakörvet tenni rá, hogy amikor már túl messzire ment, visszahúzhassam. De azt hiszem az önzőségem teljesen elvakított, túlságosan is élveztem, hogy én vagyok a fiam "kedvenc szülője", azt hiszem, hogy a húga halála után még inkább azt éreztem, hogy mindegy milyen áron, de ezt a privilégiumot meg kell tartanom. Ellie halálával jött el az a pont az életemben, hogy már egyáltalán nem érdekelt, kivel és mit művel Jer. Egy volt a fontos, hogy Jayce ne szenvedjen hiányt semmiben és hogy legalább ő velem maradjon. De sajnos nem számoltam azzal, hogy az apja rendesen alánk kavarhatja a szart, és most bőségesen ihatom a levét ennek az egésznek.
Legszívesebben szabadjára engednék egy hangos, kárörvendő nevetést amiért lezúzta az apja kibaszott járgányát, de most elsősorban felelősségteljes szülőnek kell mutatkoznom, így hát csak szorosan összepréselem az ajkaimat, és elmerengek a szomszéd házán, a tágas konyhaablakon keresztül.
-Oké, figyelj Jayce! Történt ami történt, már nem tudsz rajta változtatni. Csak azt teheted, hogy betartod az apád által diktált szabályokat, és legközelebb nem a kocsija mellett baseballoztok. - Aprót vonok a vállamon, és a többi, kikívánkozó mondandómat inkább elfojtom magamban, nem akarom, hogy újabb három hétig felém se dugja az orrát. Pedig szívesen az arcába tolnám, miszerint, ha engem választ az apja helyett, most nem kellene szobafogságban tengetnie a napjait.
A tágas teraszon, a kora reggeli friss levegőn mintha valahogy a szavak is könnyebben jönnének. Legalábbis valamennyivel nyíltabban beszél, mint a konyhában is tette. Tehetetlen, gondterhelt sóhajjal hallgatom az új iskoláról szóló beszámolóját. Az étvágyam is elmegy, de az utolsó kanál granolát azért még leküzdöm. Mióta ez az egész cécó zajlik, majdnem tíz kilót fogytam, és dr.Montgomery szerint a kóros súlyvesztés nincs épp jó hatással a betegségemre.
Elkeserítő mondandója végeztével tanácstalanul félrevonom a számat, tekintetemmel végig követve a szomszéd boszorkány egyik macskájának az útját, ahogy kecsesen átkel az úton, majd megindul a hátsókertünk felé, hogy aztán teleszarjon mindent. Rohadt dög!
-Miért nem beszélsz a tanárotokkal egyik edzés után? Félrehívod, amikor már a többiek elmentek, és megmutatod mire vagy képes. - Jayce tényleg remekül játszik. Olyannyira, hogy a trinityből nem egy díjat, érmet elnyert, melyek most is a szobáját díszítik.
-Töki, olyan nyelven mondd, hogy én is megértsem. - Szólok rá dorgálóan, bár ezt most pont értettem, szóval a rosszalló hangnem inkább annak a bizonyos trágár kifejezésnek szólt, mintsem második anyanyelvének használatáért. És ő ezt pontosan jól tudja. Káromkodni az anyjától tanult, kétség sem fér hozzá, de nem szeretném, hogy túlzásokba essen. Én is idő előtt lendültem át a ló túlsó oldalára, és nem épp szerencsés az élet bármely területén baszd meg-olni.... Mondjuk a templomban biztosan nem.
-Oké, oké felfogtam, maradok a seggemen. - Tárom ki karjaimat védekezően magam elé.
A cigi némiképp segít abban, hogy összekapjam magam, leginkább a gondolataimat, és a bennem kavargó érzéseket. Jayce köhögésére összerezzenek. Ilyenkor egy kicsit mindig gyötör a bűntudat, és úgy érzem magam, mintha szándékosan rászoktatnám a bagózásra, de nem hülye vagyok, hanem az anyja, és amikor először jött haza cigi szagúan, rögtön levágtam mi a helyzet. Persze nekiállhattam volna ordibálni vele, megvonni a zsebpénzét és minden más, amit az apja tett volna vele, ha megtudja, de helyette inkább csak leültünk, és megbeszéltem vele a dolgokat, lefektettük az ezzel kapcsolatos szabályokat, többek között azt is, hogy ha cigizni akar, azt inkább velem tegye, bármennyire is hangzik abszurdumnak a dolog. Az East River park-i híd említése hallatán görcsbe rándul a gyomrom, hosszasan, mélyen tüdőzve le a füstöt, ettől várva némi megnyugvást. Ez az a hely ugyanis, amit az öngyilkos jelöltek a leginkább kedvelnek. Volt egy időszak, hogy rendszeresen kaptam innen bejelentést, vagy épp pont az öngyilkosságot elkövetni kívánó személytől amolyan segélyhívást. Akadtak olyanok, akiket letudtam beszélni róla, de sajnos ennek az ellenkezőjével is találkoztam már.
-Veszélyes a hídon mászkálni, az autók mellett. Nem rajongok érte, hogy oda jártok. Nem tudtok kitalálni valami más alternatívát? - Persze számítok rá, hogy majd most jön a nagyfiús duma arról, hogy vigyáznak, és ne nézzem már ennyire hülyének, de attól még az a bizonyos anyai ösztön, a féltés itt motoszkál bennem, és ez nem lesz másképp tíz, húsz, vagy harminc -ha megélem-, múlva sem. Majd ha lesz gyereke, megérti.
-Nem győzöm hangsúlyozni, hogy azért vigyázzatok ott! És semmiféle ökörködés, titanic eljátszás és társai, értem?! - Irányítom felé tekintetemet, kellő szigorral, komolysággal vonásaimon, szemeimben mégis megbújik az aggódás egy leheletnyi kis szikrája.
Megkönnyebbülten hallom, hogy talán mégsem olyan rasszista ez az iskola, mint amilyennek elsőre tűnt. A koreai közösség legalábbis elég ígéretesen hangzik.
-Ez nagyon szuper! Jelentkezhetnél akár már most is! Nehogy lecsússz róla. - Nem tagadom, sokkal jobban díjaznám ezt az elfoglaltságot, mint azt, hogy a haverokkal lóg naphosszat az utcán és esetleg valami őrültségbe keveredik. Pont abban a korban van, amikor azt hiszik, csak mert elkezdett szőrösödni a cuki kis babapofijuk, akkor már független, felelősségteljes felnőttek, akik bármit megtehetnek büntetlenül. Na persze! Húzd ki a kezed a biliből fiacskám mielőtt bepisilsz álmodban!
-Au Jayce! Ezt úgy utálom... - Összeszorított szemekkel vetem hátra fejem a szék támlájának, és el is nevetem magam köpködős mutatványára. Nem hazudtam, tényleg a hideg ráz attól, ha valaki ezt csinálja. Cigi ide, vagy oda. Nem sokkal utána én is elnyomom a csikkemet, majd térdeimet felhúzom a mellkasomhoz, sarkaimmal a szék ülésének peremét támasztva, karjaimmal átölelve lábaimat.
-Persze, hogy kiszoktam! Azt gondolod, mert te kamasz lázadástól vezérelten az apádhoz költöztél, nekem megállt az életem?! Cöhh... - Vágom a fejéhez sértettséget tettetve, majd fejemet térdeimre hajtom, felé fordulva, s csak csodálkozom vonásaiban.
-Hiányzol! - Bukik ki belőlem váratlanul, kissé még magamat is meglepve túlzott őszinteségemmel.
-Na! De a garázs nem fogja kitakarítani magát. Menjünk! - Terelem el a témát még mielőtt túl kényessé válna a szitu, majd felpattanok a székből.
-Arra gondoltam, hogy miután végeztünk, jól megérdemelt jutalom gyanánt rendelhetnénk sushit a kedvenc helyünkről. - Bizony, mert egyszer nekünk olyanunk is volt. Sőt, egy időben mi magunk csináltuk itthon. Még Jayce tanított meg rá. Azt se tudtam, hogy létezik Sushi rizs.
-Itt is alszol? - Teszem fel kissé félve a kérdést, közben összeszedem a mosatlant, majd bemegyek a házba, bepakolom a mosogatógépbe, és a hátsóajtó felé indulok, ami a garázsba vezet.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Joanna & Jayce
Joanna & Jayce  EmptySzomb. Május 20, 2023 10:32 am


Mom

Az apámról megvan a magam véleménye még akkor is ha “önként és dalolva” jöttem hozzá. Tudom hogy ezer meg egy baja van és azt is tudom, hogy csak az a fontos, amit szem előtt tart. Nem engem. De nem, nem vagyok hajlandó elismerni a dolgokat, hogy talán hazudott nekem. Miért is tenné? Jó, néha nem jön el sehova se velem, de amúgy jó fej munkamániás. Csak vagy keveset van otthon, vagy épp tojik a fejemre. Meg én is az övére. Leszoktam szarni, ha olyanom van, igen. Nem vagyok bűnös, kamasz annál inkább. Tinédzser. A suliban pedig falakba ütköztem. Nem engednek játszani, anya szerint mutassam meg mire is vagyok képes. Megtehetném, de a tanár olyan mint egy szemellenzős igásló. Tele van a tököm vele. Anya dorgálására szemet forgatok, ám nem fogom megismételni, másik nyelven is ugyanolyan hangzást kapna. De igen, attól mert nem kap erre semmi választ...megfogom próbálni, mert nem fogom hagyni hogy csere és -kispados játékos legyek. Az állandóságot jobban szeretem. Ő pedig maradjon a seggén, nem kell helyettem intézkednie semmiben sem. Pfff, még csak az kéne. Szerencsére megadja magát mindenféle ellenkezés nélkül, így kicsit megnyugszok ezen a téren, hogy nem kell még ez miatt is ügyet csinálni. Mert ő tudna belőle nagyobbat csinálni, szóval inkább ne csináljon semmit. Úgy lesz a legjobb. A cigizést illetően, van amiről anya sem tud. Egyszer jöttem haza úgy hogy érezte rajtam. Most könnyebb, hiszen nem egy fedél alatt lakunk, otthon meg a kutyát sem érdekli a dolog, ha érződik rajtam. Szóval jahm... nem vagyok függő, kétnaponta egy szál, vagy annyi se, attól függ ki mennyit tud tarhálni a héten. Kiskorúak vagyunk, lerí rólunk, így nehéz, ha az embernek nincsenek 18 éven felüli haverjai. Aalit meg nem füzöm ilyenekkel, elég nagy szarba vakarja magát enélkül is. Ami pedig az én szarkeveréseimet illeti, anyának is megemlítem, de minek(?!), hogy merre edzünk a haverokkal. Persze egyből érkezik az anyai féltéssel, a maga módján adja elő, hogy mennyire nem szereti ha oda járkálok. Járkálunk. Szavaira szemet forgatok.
- Anya! Tizenhat vagyok, nem tíz. - nyilván ő tudja ezt a legjobban, hiszen ő szült meg kínlódások árán, de minden percét megérte a dolognak, hiszen itt vagyok. Nem szeretem mikor előadja a kiselőadást, hogy mennyire veszélyes néhány hely. Nagyjából én is tudom és ezért is megyünk többen, több szem többet lát, több kéz többet segít elven vagyunk általában. Aztán megy az ökörködés és senki sem figyel nagyon. De ezek vagyunk mi tizenhat és tizenhét évesek. Jó, tökre elhiszem, hogy ilyen minden anya, de az enyém -szerintem- néha túltolja. De ettől független lehet őt még szeretni, nem?  
- Nem kell félned, eddig se történt baj...szóval nyugi, jó? Akkora marha nem vagyok, hogy belemenjek vagy belerángassak valakit valami oltári nagy geciségbe. Pont én vagyok az, aki inkább lebeszél, mint gerjeszt...- magyarázom halkan, mintha nyugtatnám az anyámat, bárén se mindig veszem be ezt a maszlagot. Baráti társaságnál mindig többnek akarok mutatkozni, mint itthon, szóval sokszor örülök, hogy anyám nem lát egy hétig sokesetben. Amúgy akár tudja, akár nem...én is féltem őt. Ha igaz amit apa mond, akkor a pia nem fog hosszútávon jót tenni neki...mi van ha előbb távozik erről a földről, minthogy bevallanék neki egy fontos titkot? Mi van ha késő lesz? Nem...ilyenre nem szabad gondolnom. Nem szólalok meg azonnal a jelentkezésre, kicsit később, a csurházás után szólalok meg, miután anya kiundorodta magát.  
- Meg lesz meglesz. Erőt veszek magamon és jelentkezek, ne aggódj. Jó móka lesz... - unottan sóhajtok egyet a végére, hiszen belegondolva akármennyire is jól hangzik mindez...kezdek aggódni a szabadidőm végett. Mi lesz ha az majd kevesebb szabadidőt von maga után és több felelősséggel tartozó “munkát”. Felköthetem a nadrágomat azt hiszem.  
- Csak meg ne unjam idő előtt. - mormogom az orrom alatt, hiszen tényleg jól hangzik, meg minden, de tényleg aggódok miatta. Ahogy az miatt is, hogy anyám unatkozna itthon. De őszerinte attól mert én nem vagyok jelen, ő sem tengeti itthon a napjait. Helyes! Már épp mosolyodtam volna el, mikor a helyezkedését követően kimondott egy igencsak szívbe markoló szót. Hiány. Én hiányzok neki... nem nézek rá. Nem szólalok meg. Épp eléggé mardos a fájdalom ezt halván, hogy ezzel talán én tettem őt tönkre, mert magára hagytam. De most itt vagyok, nem lehet magányos, nem hiányozhatok.  
- Itt vagyok. Nem hiányolhatsz... - fejet ingatok lassan, kínos mosollyal a képemen, bár jól tudom mire és miért érti és hogyan. Még sem akarom belátni és beismerni a dolgokat. De végül indulásra noszogat a garázs véget, ezért rá is pillantok. Na mintha pont miattam kellett volna várni. Az ő ötlete volt kiülni ide. Nők! Esztelenek sokszor, de nélkülük nem lennénk mi, gyerekek.  
- Eddig se rám kellett várni... - szúrtam oda csupa kedvességből, miközben összeszedte a mosatlant és bevitte. A kaja ötletére “ezaz” mozdulattal jelzem az ötlet helyességét, naná, hogy lenne kedvem sushit enni.  
- Ez egy tökéletes ötlet! Képzeld, apa csinált sushit...valamit elbaszott és ki kellett önteni, én hülye még meg is kóstoltam...nem volt kellemes az utóíze... meglátszik hogy a főzési tudománya egyenlő a nullával... - égetem be apámat az anyám előtt ezen a téren, bár anyám jobban ismeri az öregemet, mint én magam, így ezzel gond sincs.  
- Szóval valami normálisabb fajta jöhet... - egyezek bele a gondolatba, hogy ketten elmenjünk valahová. Nem érdekel, hogy össze vagyunk kapva, vagyis hát én haragszok rá, ez még ezerfelé változhat a nap folyamán. Lehet egy óra múlva beközlöm, hogy mehet a búsba, most még gondom sincs vele. Ami pedig az itt alvást illeti. Lekell törnöm a szarvát kicsit.  
- Itt alszok. Innen megyek majd suliba. Elviszek néhány ruhát, apa kisebbeket vásárolt be a pólókból... meg a pótágyneműt is elpakolom... az a némber összemosta valami élénk zölddel a kedvenc ágyneműmet... apa meg közölte, hogy mivel rohadt drága a ps mintás ágynemű...nem hajlandó újat venni. - kiderülnek hamar az otthoni dolgok, elmondani sem akarom, de anyának tudnia kell, hogy mekkora gané az apám és az a nőszemély. És hátha megszán és vesz egy hasonlót, mint amit másfél egy éve vettünk ps mintás ágyneműt. Nagy kedvenc. Megindulok utána a garázsba menő ajtóhoz, hogy átlépjem utána a küszöböt. Nosztalgikus érzések lesznek úrrá rajtam. A legelső balesetem is itt történt és a legutolsó is...az egyik egy biciklivel történt, a másik egy gördeszkával...mind nagyon szép volt...megtanultam fékezni azóta már.  
- Sok munka lesz... - nézek rá a zsákok halmazára és nézek végig rajtuk, akadnak dobozok is, falfestékek is, bár lehet üres mind. Ha jobban belegondolok, az a bulis rész egész jól hangzik ide, de nincs az az isten, hogy kijavítsam magam azon a téren. Az egyik zsákhoz lépek és feltárom egy nagyobb szakító mozdulattal. Felvont szemöldökkel túrok bele kíváncsian, majd szedek is elő belőle egy... plüss labdát...  
- A régi biciklim meg van még? - tekintek fel anyára, hiszen azt már nem is tudom mikor láttam utoljára, lehet meg sincsen már. A gördeszkám apánál van a szobámban, nem szoktam használni, csak mikor a srácok is azzal jönnek felém. Bár általában biciklizünk... a labdát anya felé dobom, ha elkapta rendben van, ha nem, akkor a fejének pattant, bár plüss, semmi baja nem lesz, így nem is foglalkoztam vele sokáig, a figyelmem is visszatért a zsák tartalmára.  


creditÖltözet
• 1156 
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Joanna & Jayce
Joanna & Jayce  EmptyCsüt. Jún. 01, 2023 2:13 pm


Töki&anya

A gyerek az anya fél teste, fél lelke.


Minél több időt töltök a fiammal -ezeknek az együtt töltött időknek a száma mostanság sajnos eléggé megcsappant-, annál inkább a saját tinédzserkori énemet látnom benne. A magam módján -már amennyire ez a mániákus Isten imádó, vasmarkú szüleim mellett lehetséges volt-, én is lázadtam az ő korában. Elég sokszor kibasztam a szüleimmel egy-egy meggondolatlan ballépésemnek hála, ami után rendszeresen égett a pofájuk, és kábé null-huszonnégybe imádkoztam egy hónapon át a lelkiüdvömért. Innen is üzenném nekik, hogy tök fölösleges volt ennyi időt és energiát belefeccölni...
Kicsit tartok tőle, hogy Jayce is az általam járt útra fog lépni. Az egyik legsebezhetőbb korban van. Amikor a haverok a minden, csak az ő szavuk számít bármit is, nem érdekes, hogy nulla élettapasztalatuk van, és hogy a tojáshéj még ott lóg a szaros seggükön, nekik minden áron meg kell felelni, különben jön a kiközösítés, a piszkálás, még a fejedet is belenyomják a suli budijába. Bár ezt biztos nem fogom megvárni. Ha bármi ilyen szóba kerülne, tök mindegy, hogy ez mennyire kínos Tökinek, az elsők közt mennék be az iskolába, hogy elpicsázzam a kis rohadékokat. És ha az igazgatónak nem tetszik, majd neki is feldugok valamit a hátsójába... No, de itt azért még egyenlőre nem tartunk, jelenleg csak New York egyik legveszélyesebb hídján szoktak ökörködni a haverjaival. De pazar!
-Hééé ácsi fiatal úr! Hátrébb az agarakkal! Emlékeztetnélek rá, hogy még mindig csak tizenhat vagy. - Talán az apja házában megengedett ez a felfuvalkodott, beképzelt kis mitugrász stílus, de én attól még elvárom, hogy ugyanúgy beszéljen és viselkedjen velem, mint ezelőtt. Régebben sem alkottuk azt a tipikus, egymás valagát fényesre nyaló anya-fia párost, és bár sokaknak furcsa volt, hogy inkább tűntünk legjobb barátoknak, mint szülő-gyereknek, de én pont ezt szerettem. Mert a legjobb barátunknak mindent elmondunk, nem? Túlzás lenne azt állítani, hogy ez alatt az egy-két hónap alatt teljesen megváltozott, de úgy érzem, hogy elindult egy olyan úton, ami biztos, hogy rossz felé viszi őt. És ettől teljesen kikészülök.
-Helyes, jól teszed! Aztán majd kérek beszámolót az első napról. - Helyeslően bólintok. Az iskola által szervezett önkénteskedés ezerszer jobban hangzik, mint a haverokkal való lógás veszélyes helyeken. Ebből legalább még hasznot is húzhat. Tapasztalatot szerez az élet más területein, és talán némi pénzzel is jutalmazzák. Így legalább lesz mit a perselyébe tennie, ha már az apja büntetésből megvonta tőle a zsebpénzét. Kegyetlen világot élünk.
Alighogy elfogyasztottuk a reggelit, és nagyjából megbeszéltük kikkel mik történtek mióta nem találkoztunk, hirtelen megrohannak az érzelmek. Nem volt szándékomban ennyire őszintén, ennyire pőrén bevallani neki, hogy hiányzik -hát hogy a büdös francba ne hiányozna?!- de már nem voltam képes tovább magamban tartani. Válaszát hallva néhány lüktetés erejéig nagyobbakat dobban a szívem a megszokottnál, ám koránt sem azért, mert ennyire elérzékenyültem. Inkább csalódottságomban, fájdalmamban akar kitörni a bordáim közül. Legszívesebben megrángatnám, hogy végre észhez térjen, vagy legalább egy kevés érzelmet mutasson az irányomba. Tudom, hogy nem boldogul nélkülem, hogy már az első percben megbánta a döntését, tudom, hogy legszívesebben már ma haza cuccolna, de a büszkesége nem engedi, és én nem tehetek semmit. Csak várok. Várok, hogy mikor leszek fontosabb a büszkeségénél, az elveinél.
-Azért ne gondold, hogy hébe-hóba egy együtt töltött hétvégével beérem. Ha már engem és a körülötted lévőket be akarod csapni, legalább saját magaddal legyél őszinte. Hidd el, hogy magasról lehet csak igazán nagyot esni. - A lelkiismeret furdalást gerjesztő szülői intelmek. Mindig is a leggenyább dolognak gondoltam. Amikor gyerek voltam, eldöntöttem, hogy én nem fogom ezt a fajta szemétláda érzelmi zsarolást alkalmazni, erre mi van? Egyre sűrűbben kapom azon magam, hogy ugyanazokat a hülyeségeket csinálom és mondom, amiket annak idején az én szüleim is. És hogy miért? Egyszerű. Mert hatásosak voltak. De utálom ezt!
A Sushi szerencsére most is, mint mindig, megmenti a beszélgetést. Egészen kivirul tőle, és mintha mi sem történt volna, úgy kezdi el fosni a szót, ahogy régen is tette. Ilyenkor kicsit mindig úgy érzem, hogy van esélyem visszakapni őt. Így nem is vágok a szavába, türelmesen megvárom, hogy mondandója végére érjen, s miközben rendbe teszem a konyhát, jókat mosolygok a szavain.
-Hát, az apád mindig is jobban értett a pénzszámolásához, mint a receptkönyvekhez. - Megragadom az alkalmat, ha már Jeremy gyengeségeinél tartunk. Igazából a kis barátnőjéből sem nézek ki sokkal többet. Gondolom rendelt kaján élnek, nem tudom elképzelni, hogy egy-egy pohár bor mellett ők ketten olasz főzőleckéket vesznek valami mester séftől. Ahhoz Jeremy túl fukar, hogy ilyenekre költsön a millióiból, és különben se lenne rá ideje, a csajt meg minden bizonnyal jobban leköti a műkörme, a műszempillája és a póthaja, mint az, hogy főzzön a sugar daddy-jének, ha már dolgoznia úgyse kell, mert egy hülye koreai eltartja...
-Oké. Rendelni szeretnél, vagy beülni inkább valahova? Ha a második opció, akkor előre foglalni kéne egy asztalt a kedvenc helyünkön. De nekem az is jó, ha házhoz rendeljük, és megnézünk közben valami dög unalom Marvel filmet. - Nekem mindegy, a lényeg, hogy vele legyek. Vakaróznom kell ezektől a szuperhősös, mind egy kalap akciófilmektől, de tudom, hogy Jayce csipázza őket, nekem meg mindegy mit nézünk, úgyis bealszok rajta öt percen belül. Ezek az újfajta, erősebb gyógyszerek teljesen elnyomnak.
-Atyaég! Az elkényeztetett kis hercegnő nem ismeri a színfogó kendőt, ha már mindent összemos mindennel?! Áh honnan is tudhatná mi az? Hiszen még szinte ő is gyerek... Az apádnak meg biztos nem telik új ágyneműre. Szegény, ha lesz egy kis időm megsajnálom. Mégis hol vásárolt az idióta apád, a gyerek részlegen? Még mindig azt hiszi tizenkettő vagy?! - Kelek ki magamból kissé felháborodva.
A garázsba lépve nagyobb a rumli, mint amilyenre emlékeztem. Jayce szavaira egyetértően bólintok, s csípőre tett kézzel, egy meglehetősen nagy, gondterhelt sóhajjal próbálok átlátni a káoszon. Kissé bénán, de sikerült elkapnom a felém száguldó plüsst. Megrázva valami csörög benne.
-Kitől is kaptad ezt a labdát? - Van már vagy tizenöt éves és még mindig nem dobtuk ki. Valószínűleg ez is egyike akart lenni azoknak a cuccoknak, amiket Jayce önként kiválogatott, hogy majd a húgának ajándékozza, ha megszületett... Közben azért én is munkának látok, és már nyitok is ki egy tetszőleges, épp a kezem ügyébe akadt karton dobozt. Ám még mielőtt mélyebbre áshatnám magam benne, Jayce megakaszt a biciklis kérdéssel.
Tanácstalanul körbejáratom a szemem a helyiségen, és hamarosan meg is akad az említett tárgyon a szemem, ami nincs is olyan messze tőlem. Átgázolok az utamat álló lomokon, és a kormányába kapaszkodva megpróbálom a kerékpárt kiszabadítani a sarokból, de egy rossz mozdulatnak hála, az ízületi sokkos kezembe úgy belenyillal a fájdalom, hogy el is káromkodom magam.
-Jól vagyok! - Hessegetek a levegőbe a még épnek mondható kezemmel.
-Megvan a bringád. - Bökök felé tekintetemmel, majd bocsánat kérően nézek a fiamra, hogy ezt ugyan innen én ma ki nem szedem. Egy hete tart a szteroid kúrám, ilyenkor már rég hatni szokott. Nem értem mi történik...
-Régen majdnem mindennap nyúztad. Emlékszel, hogy állandóan leesett a lánc, és hogy milyen ideges voltál olyankor? A szombat reggeleket mindig azzal indítottuk, hogy körbe bicikliztük a Central Parkot, és reggelire ettünk ott egy gofrit az egyik bódénál. Néha még az apád is velünk tartott. - Akkor még minden jó volt, legalábbis jobb, mint most.
-Gondolom az apád már túl elfoglalt ember lett ahhoz, hogy valami közös programot szervezzen a fiával. - Jegyzem meg lefitymálóan, majd beletúrok a dobozba, amiben több képkeretbe foglalt fénykép, fotóalbum van. Ezek a közös, családi portrék régen a nappali falát díszítették. Ma már csak a keretek nyomai jelzik, hogy ott régen volt valami.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Joanna & Jayce
Joanna & Jayce  EmptySzer. Jún. 07, 2023 6:16 pm


Mom

Tizenhat vagyok és van hogy ezt anyám nem akarja megérteni, vagy felfogni, vagy hogy ne kezeljen gyerekként már. Nem vagyok már kisgyerek. Van aki elfogadja és van aki nem. Tizenhat évesen néhány haverom már éjfél után sem érnek haza, mert leszarják a szüleik által felállított szabályokat. Nekem is ezt kell tennem. Tudom, érzem, ezt akarom. Apa figyelmére vágynék? Miért akarnék ennyire megfelelni...kinek is? A haverjaimnak? Az anyámnak így vagyok tökéletes, szóval fingom sincs mit akarok még tulajdonképpen. Ennél többet ez biztos! Anya is felemlegeti hogy csak tizenhat vagyok. Hát ez az. Tizenhat. Egy csúcs szám.  Csak van akinek mindez teljesen mást jelent. Sebaj.  
- Aaanya. - szemet forgatok, jelezve a nem tetszésemet és hogy jelezzem felé, felfogtam mire gondol és nem kell így rám ripakodnia. Aggódik vagy tudom is én, de akkor se essen így nekem. Se így, se máshogy. Jobb lett volna ha nem mondok erről semmit se? Akkor meg még rosszabb lett volna ha később derül ki mindez. És persze nem tőlem...akkor aztán lehet kurva pipa lenne. Így könnyebb kicsivel. De a sulis dolog is itt van, az is kapóra jön most. Nem szándékozom belépni, talán egy elterelő műveletként helyesen cselekszek. Anya azt hiszi az elfoglaltságomat csinálom, de ez helyett a városban lógok. Megmerném lépni mindezt? Ráparáztam a dologra azért így szóval... de nem akarok az anyám ellen menni. Nem akarok hazudni neki. Mégis hogy tálaljam majd mindezt neki, ha kiderül? Félek hogy mindez majd ellenem fordul, már igy is szarba tenyereltem pár alkalommal. Apámra amúgy sem számíthatok túl sokszor, csak anya mutatta meg ez idáig a türelmét felém. A hiányolása, hogy hiányzok neki, kellemes de mégis...jelenleg itt vagyok. Hétköznap meg amúgy is távol lennénk egymástól...ő dolgozik, én suliban vagyok. Akkor meg nem mindegy hogy csak hétvégén láthat? Oké, hétköznap is láthat esténként, vagy ha úgy van a munkarendje hogy éppen itthon lenne. De az állandó pia...ebből nem kérek. A hülyeség ami a csövön kifér ha ivott. Bár ha jobban elgondolkodnék rajta, akkor egy iszákos anya, mint egy sose figyelő apa. És ezt a nőnemű szülőm is megmondja, nem kímél most sem. Bár ki vagyok én, hogy kiosszam ezért a szójárásáért? Becsapni magamat és a körülöttem lévőket? Átlát rajtam bárki is? Ugyan már! Figyelek magam elé ezeket a szavakat hallva, még pislogni is elfelejtek, szóval hogy rágódom-e rajta az egyszer biztos! Hogy pukkadjon meg az észjárásával! Nem hiszem el! Miért kell a vesémbe látnia? Miért kell megcincálnia? Miért kell az érzelmeimet kiakasztania? Miért? Rohadás hogy ismer! Apa meg hát Ő nem igazán tud finomat főzni. Ha főz is, az valami kis egyszerű, amihez nem kell megerőltetnie magát. De az ehető és bőséges, nem panaszkodom. A csaj meg, hát ő még nem mérgezett meg...bár nem várom meg az alkalmat. Nem leszek vele jóban soha. Apa tudja, ő is tudja, ennél több nem kell.  
- Mindenkinek megvannak a maga szerepei az életben. Nekik ez jutott. Nekem meg ez nem elég. - szólalok meg, ahogy kiejti a pénzszámolást, néhány másodpercig kussolok, majd újra megszólalok.
- Nem fogok szintén pénzt számolgatni, mert az ő szíve vágya ez lenne...köpök rá! - haragszok az apámra is ugyanúgy ahogy mindenki másra, aki hallgat a szent szóra és meghajlik más akarata előtt. A rendelés vagy étterembe való ücsörgés...talán erre kellene kanyarodnunk minden téren és nem apáról meg ilyenekről beszélni. A hideg futkos a hátamon ettől.
- Hát figyelj...nem akarok ma kimozdulni itthonról. Ráadásul unalmas lenne egy étteremben ücsörögni, hiába kedvenc hely... tömve lenne, várakozás...ÁH! Inkább nézzünk meg egy filmet közben. Dög unalom marvel filmet nem akarok nézni, de egy Star Wars maratonnal megelégednék. Vagy a Walking Dead frissebb részei... - vonok vállat miközben az igényeimet sorolom fel számára. Romantikus filmeket nem akarok látni, se humor-heroldot, a szobámban meg ez a kettő meg van éppen. Otthon -apánál- meg mást nézek és nem hiányolom ezeket onnan. Még csak az kellene hogy a nőci kibabráljon velem és szétszadizza a cuccaimat. Az eddigieken túl persze. Már így is sokkal tartozik nekem! Anya pedig ki kel magából, teljesen megértem, hiszen elújságolom az otthoni dolgokat...leégetem apámat előtte. Legalább kiadom magamból és nem őrlődőm rajta. Vajon mi történne ha nem mondanám el és csak gyűlne körülöttem, bennem mindez? Vajon tudok annyit várni, van olyan akaraterőm, hogy mindezt magamba tartsam? Mennyivel lenne rosszabb a helyzet?
Nem szólalok meg, kimosolygom az egészet, hiszen bírom mikor az anyám szapul valakit. Ráadásul egyikünk sem csipázza a csajt...ha csak sima vállás lett volna, azt mondom könnyebb lenne. De hogy egy új nőt is kedveljek meg és szokjak hozzá... a vállás még oké, de nem fogok megkedvelni egy olyan nőt, aki az életemre tőr. Enyhe túlzás nah! Amúgy meg az érzések kölcsönösek.  
A puha labdát anya sikeresnek nem mondható reagálással kapja el, kérdésére azonban vállat vonok.  
- Nekem kellene tudnom? - nevetek fel a végére, hiszen tényleg nem tudom hogy ezt 15 évvel ezelőtt kitől kaptam milyen alkalommal? Az biztos hogy a testvéremnek szántam, de így hogy Ő nincs...majd a gyerekemé lesz. Persze az még odébb van bőven, még teljen el 5-6 év vagy több, bánom is én, nem olyan lényeges mindez most. De nem adunk túl rajta...ha meg az okát kérdezi...elmondom. Mindegy. A biciklim is megleli, ahogy ráncigálja, úgy el is káromkodja magát, melyre csak lehajtom a fejem és nehezen de visszatartom a röhögésemen. De így is úgy is kicsúszik valami aprócska hang belőle. Meg van, csak ott fog maradni. Ha rajtam múlik, akkor nem.  
- Várj, majd én. - szólalok meg és közelebb lépdelek hozzá, megérintem a vállát egy mosollyal, hogy kicsit odébb lépjen valahogy, nem akarom fellökni, vagy megütni őt valamilyen mód. Ha kicsit odébb teszi magát, már nézem is hogy mennyi minden van rajta, körülötte. Közben újra anyát hallgatom, megmosolyogtattak szavai. Melengetőek voltak, jól estek, főleg hogy emlékszik ezekre az apróságokra.  
- A legjobb napok voltak. - vallom be neki, bár ezt ő is tudta. Mindig. Remélem. - Megismételhetetlenek. - fejet ingatok, nem vagyok csalódott, tényleg jó idők voltak azok, apával vagy nélküle. Az meg hogy dühös voltam sokszor...még most is van rá alkalom. Anya is tudja, hogy néha elkap a hadelhad, de nem sűrűn. Kell egy új bicikli. Van gördeszkám, de már régóta nem bringáztam. Hiányzik? Nem tudom. Talán az, hogy valami mozgás legyen, a baseball mellett...
- És arra emlékszel, hogy amikor megtanultam bringázni...első nekifutásból neki mentem egy parkoló autónak? Apa megszidott érte, te pedig...őt szidtad le. Az is klassz volt. - vannak jó emlékek a múltból és akadnak rosszak is, de itt van előttünk a jelen és a jövő.  
- Hogy apa? - kérdezek vissza, majd megragadom a bicajom kormányának alját, másik kezemmel befurakszok a minden alá is. Megfeszítem a végtagjaimat, nagy levegőt szívok az orromon át, majd rántok egyet, rántok még egyet kicsit idegesebben, aztán egy újabbat és a halom megadja magát. Búrul minden mindenfelé, jómagam hanyatt vágódok kezemmel a bringámmal, pörgő kerekekkel.  Nyögök egyet, ahogy nekiesek a padlónak, a többi cuccnak. Kellemetlen esés volt, túlélem, nem okoz gondot néhány perc múlva már.  
- Közös program akad! Veszekedni valami miatt? Egész nap tudja hajtani a szarjait! - morgok az orrom alatt kicsit mérgesen, miközben levakarom magamról a “szekeret”, magam mellé teszem. Leporolom a kezeimet, majd egy lendülettel feltornázom magam a földről. Anya segítségét nem fogadom el, szóval egyedül állok talpra. - Közös program...hm, talán kétszer elvitt suli után a Mekibe... meg dobált nekem pár labdát, de hamar megunta...nem ehhez szokott a keze... - magyarázom, míg a seggem leporolom pár mozdulattal. A képeket figyelem rövid ideig, majd anyához oldalazok, megbököm a vállammal az övéit. - Helyettük majd teszünk ki másokat. Ne parázz, jó? - vigyorodom el tényleg csupa kedvességgel, hiszen ezek a közös képek csupa csupa szép emlék, még számomra is. Akkor még minden is jó volt, szóval kellemes volt. Most meg már...tiszta gáz.  


creditÖltözet
• 1254 
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Joanna & Jayce
Joanna & Jayce  EmptyKedd Júl. 04, 2023 2:32 pm


Töki&anya

A gyerek az anya fél teste, fél lelke.


Mielőtt gyereked születik, mindenki a környezetedben -főleg azok a nők, akik már anyává váltak-, elkezdenek mindenféle rémtörténetekkel sorozni. Hogy a szülés fáj. A szoptatás fáj, van akinek nem is megy, sőt, az is benne van a pakliban, hogy meg sem indul a tejed. A kialvatlanság fáj. De arról soha nem beszél senki, hogy ezek mind csupán átmeneti nehézségek, amiken át kell esni, és mivel anyák vagyunk, nők vagyunk, fel kell állni, és folytatni tovább. De mi van akkor, ha már nem bírnak el a lábaid, és bármennyire küzdessz, egyszer eljön az a pont amikor úgy érzed, hogy nem bírod tovább?! Ellie elvesztését valószínűleg soha nem fogom tudni elfelejteni, kiheverni. Idővel biztos enyhülni fog valamelyest a fájdalom, és egyszer talán még arra is képes leszek, hogy úgy beszéljek róla, hogy az azt követő napokat ne feneketlen vedeléssel töltsem.
Jayce elvesztése kapcsán teljesen más érzések lesznek úrrá rajtam. A gyász helyett az önostorozás, önvád kerülnek előtérbe, és ezek együttesen olyan szinten a hatalmuk alá kerítenek, hogy sokszor arra sem vagyok képes, hogy kikeljek az ágyból, és nekiinduljak a napnak. Anyának lenni, anyának lenni mocskosul nehéz. Mintha egy elefántot akarnál beszélni tanítani... Miután terhes lettem Jayceval, el se tudtam képzelni milyen ez. Hogy kilenc hónap múlva hazajössz a kórházból egy esetlen kis emberilénnyel, akit nem is ismersz, és onnantól kezdve egy életen át a gondját kell majd viselned. Ma pedig már inkább azt esik nehezemre elfogadni, hogy nincs mellettem. Hogy nem kerget az őrületbe a szétszórtságával, és nem veszünk össze a meccse előtt fél órával azon, hogy nincs kimosva a meze, mert nem volt hajlandó kivinni a szennyesbe, én meg biztos szívatásból nem megyek be a szobájába, amikor a vasárnap reggeli mosáshoz gyűjtöm össze a szennyest a ház különböző pontjairól, és különben is, én vagyok a legszarabb anya a világon. Na jó, sokszor tényleg szándékosan kerültem el a szobáját nagy ívben. Főleg miután a kamaszodás első jelei megmutatkoztak rajta. Néha olyan szag volt a valóságos őskáosz mellett a szobájában, mintha egy oroszlánbarlangba léptem volna be. Hát kösz!
De ma már hiányzik. Talán ez az újonnan kialakult helyzet a büntetésem azért, mert néha nagyon elegem volt abból, hogy anya vagyok, hogy feleség vagyok. Neki pedig láthatólag elege van az apja általi diktatórikus rendszerből, gondolom Jeremy már meg is teremtette az új házunkban a következő Mini Észak-Koreát. Magamban kissé talán gúnyosan elmosolyodom Töki lázadozásán, ám még mielőtt olyat mondanék amivel az apja ellen uszíthatnám, inkább ráharapok a nyelvemre, bár egy olyan karakán nőnek, mint amilyen én is vagyok, nehéz magában tartania az olykor eléggé nyers véleményét.
-Szerintem senki sem várja el tőled, és nem is vártuk soha, hogy olyat csinálj amit nem akarsz. Akármilyen is az apád. Annak tanulsz tovább aminek akarsz. - Egy aprót még vonok is a vállamon, csak hogy a szigorúra sikeredett hangnemet valamivel lágyítani tudjam. Nem akarom az apja ellen uszítani, de azt se akarom, hogy úgy lássa, Jeremynek adok igazat. Elvégre az a célom, hogy Jaycet visszaszerezzem. Jer egy szörnyeteg, a maga módján, egyedül ő tehet arról, hogy a fia ennyire elzárkózik előle, de attól még -legyen bármilyen-, arról mindig gondoskodott, hogy Töki ne szenvedhessen semmiben hiányt. Bár tény és való, hogy az anyagi javak egy gyerek életében igen csak eltörpülnek a törődéssel, gondoskodással, odafigyeléssel szemben.
A közös filmnézős, sushi evős program hallatán éledezni kezd bennem a remény, szemeim is felcsillannak. Mindennél jobban vágyom rá, hogy összekucorodjunk a szobájában, egy régi, kényelmetlen, kétszemélyes matracon -mert az ő ágya túl kicsi kettőnknek-, és olyan filmeket nézzünk amiktől legszívesebben eret vágnék, de valahogy végig szenvedem, mert tudom, hogy Jayce szereti. Azt már kevésbé, amikor egy-egy ilyen dögunalom film nézése közben elvesztem a fonalat, és két jelenet között idegesítő kérdésekkel bombázom. "Ő meg hogy került ide?" "Most akkor ő meghalt?" és társai. Na jó, a Walking Dead azért határozottan nem az a kategória, ami halálra untat.
-Milyen új részekről beszélsz te nekem??? Én még csak ott tartok, hogy meghal Lori. És ne merészelj kiröhögni, vagy kiakadni! Rémlik, hogy együtt kezdtük el nézni, utána állandóan túlóráznom kellett, és te végig nézted nélkülem? - Rosszallóan megrázom a fejem, bár aligha kell a szülői szigor ezen fajtáját komolyan vennie. Akkoriban a munka teljesen beszippantott. Nem hibáztathatom amiért a sorozatokba, videójátékokba menekült vigaszért. És az Év Szar anyája díjat átveheti Joanna Brennan! Gratulálunk, most pedig arra kérlek, hogy köpj fel egyet, és állj alá.
A garázsban kutakodva, a rengeteg, múltbéli emlékeket felidéző lom között már valamivel enyhülni látszik a fagyos légkör. Talán csak azért, mert a régi holmik mind a kettőnkre az újdonság varázsaként hatnak és túlságosan is lekötik a figyelmünket.
-Fiatalabb vagy, jobb a memóriád az enyémnél! - Szúrok oda egy piszkálódó, szórakozott mosollyal egyetemben, majd nem sokkal ezután megtalálom a régi bicaját, ami semmit sem változott az évek alatt. Nem úgy, mint a tulajdonosa. Aki már rég kinőtte, s egy szempillantás alatt vált pattanásos, büdös lábú, sértődékeny kamasszá az én angyali kis csemetémből.
Hamar felülünk a nosztalgia vonatra, halkan fel is nevetek, mikor felidézi az első koccanását. Emlékszem, egészen hazáig pöröltünk Jeremyvel.
-Igen, rá pár hónapra lett meg a szemüveged, mert kiderült, hogy nem száz százalékos a látásod. Emlékszel, hogy az első szemüveged olyan volt, mintha két nagyító üveget raktak volna be a lencsék helyett, és így ötször akkoráknak tűntek a szemeid, és állandóan tiszta ideg voltál, mert nyomta a füledet a szára, ami ilyen kampószerűen ráhajlott a füledre, hogy ne essen le?! - Ismét elkap a nevetés, ahogy eszembe jut hogy mennyire röhejesen is nézett ki szegény. Ma meg már kevés túlzással kész férfi. Már csak egy kis borosta hiányzik, s pár plusz kiló, hogy testesebb legyen, és tuti hugyozni fognak utána a csajok. Bár ahhoz nekem is lesz egy-két szavam...
Annak lehetőségét, hogy kihámozza a bicaját a dzsumbujból, készséggel átadom neki. A művelet olyan jól sikerül, hogy egy utolsó, ingerült rántás után kiterül a lomkupac tetején, mint egy gyalogbéka, a bicót is magára rántva. Azt hiszem jobb, ha nem emlegetjük többet Jer-t.
-Egyben vagy? - Bököm ki. Minden erőmre szükségem van ahhoz, hogy aggódó anyának tűnjek, és ne akarjam összepisilni magam a röhögéstől. Egy ponton meg is köszörülöm a torkom, így igyekezvén magamba fojtani a kitörni kívánkozó röhögésemet. Azért segítségképp kinyújtom felé a kezem, de ő nem fogadja el.
-Oh, váó, meki. Azért remélem, hogy minimum egy Big Mac menüt kaptál, és nem ragadt le a Happy meal-nél. - Megforgatom a szemeimet. Jeremytől bármi kitelik!
A régi fényképek, mintha csak megérezték volna, hogy mikor kell előbukkanniuk, keserű, fájdalmas érzéseket váltanak ki belőlem. Minden bizonnyal Jaycenak is feltűnik, ugyanis a hirtelen támadt borút próbálja némi vigasztalással elűzni. Kiemelem a legfelső képet a dobozból, amin Jeremy, Jayce és én sétálunk a Central Park őszbe borult fái közt. A képen háttal vagyunk, Töki kettőnk közt, az apjával két oldalról a kezét fogjuk, ő pedig nagyokat kacagva hintázik a levegőben. Még emlékszem, hogy ezután haza mentünk, és tököket faragtunk. Halloweenre készültünk. Vigasztalására nem szólok semmit, csupán némán bólogatni kezdek, s néhány pillanat erejéig még rajta felejtem pillantásomat a fotón, fejemet Jayce vállának döntve, ami nem nehéz, tekintve, hogy már most majd' egy fejjel magasabb tőlem.
-Na jó, folytassuk, mert így sosem végzünk! - Az érzelmes anyából hamarosan visszaváltok katonás rabszolgahajcsárba, és félre rakva a fotókkal teli dobozt, már bontom is a következő kupacot.
-Aaliyah hogy van? Nem találkoztatok mióta eljöttél a trinityből? Múltkor meglátogatott Esther, nagyon ki van rá bukva. -

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Joanna & Jayce
Joanna & Jayce  EmptySzomb. Júl. 29, 2023 10:53 pm


Mom

Anyám lemaradt egy csomó részről a közös sorozatunkról, ám a kérdéseire elsőre válaszolni sem tudok, valahogy leragadtam még a tanulásomról. Nem mondhatják meg és nem állhatnak az utamba. Azt tanulok mit szeretnék. Igen, anya így van ezzel, de van amit még ő sem tud. És nem is tőlem fogja megtudni. A sorozatot illetően Lorinál van leragadva, így felsóhajtok teátrálisan a kifakadására.  
- Anya...177 részes, 11 évados, szóval rohadtul le vagy maradva. Egy hétvége is kevés lenne ahhoz, hogy bepótold a részeket. - na nem mintha ráerőltetném, hiszen nem az a nő aki órák hosszat elüldögél egy sorozat felett, hiszen így is legtöbbször csak bealudt, bár tudta követni. Szerencséjére. Bár miattam tette, hogy a közelemben legyen, de az nekem elég volt, hogy még ennél is jobban szeressem. Apám nem ülne le velem filmezni, szóval meg se kérem őt hasonlókra, úgyis csak csalódnék és nem, nem vallanám be még magamnak se és másnak sem, hogy hibáztam. Az meg hogy miért is kellett a szemüvegem egész rég kiderült, hiszen az első biciklibalesetemet követően kaptam meg. Anya még rá is kontráz erre, nekem meg ez bőven elég hogy elhúzzam a szám és kinyögjek egy Ííjhh-t, ahogy a szemüveget megemlíti.  
- Akkor még nem foglalkoztatott, csak az, hogy nem akartam szemüveget. Meg van még az a szarkupac amúgy? - nem volt nagy kedvencem az a szemüveg, bár talán anya jobban tudja mi is lett a sorsa szerencsétlennek. Nem mintha megakartam tartani vagy ilyesmi...bár ha annyira látni akarom, akkor akadnak fotók biztosan. Még jó hogy akadnak már kontaktlencsék és menőbb szemüvegek, bár a dokihoz is mennem kell majd vissza, vagy maradhat ez a szemüvegem, vagy irat erősebbet. Merem remélni hogy apa elvisz, hiszen kicsit túl messze lenne otthonról és kacifántos az oda jutás, kocsival gyorsabban megközelíthető lenne. De majd megemlítem neki. A bicaj hamar kikerül a kupac alól, a földön kötök ki azzal együtt, majd talpra kecmergek, míg anya megint ossza Apámról az észt.  
- Eszébe sem jutott a Happy meal. Bármit választhattam igazából...vagy négy féle szendvcset választottam, mindegyiket duplán kértem. - válaszoltam meg kicsit késve míg figyeltem a bicaj állapotát. Poros, a kerekei leeresztettek. De ezen kívül semmi más baja nincs. Vigyáztam rá mindig. Bár igazából nem tudom mi legyen a sorsuk, mert ezerszer jobb kinézettel rendelkező bicajt vehetnék a gyerekemnek majd. De mi van ha akadnak szegényebb körülmények közt élő gyerekek, kiknek nem telik bicajra? Megannyi kérdést vetett mindez fel, ám anyánál lévő képek kizökkentenek. Érzelmileg is, de hamar visszaváltok érdektelenné. Ám anya kérdése kicsit felzaklat, bár nem eléggé ahhoz, hogy kifakadjak. Vállat vonok lezserül.
- Mi lenne? El van a faszijával, alig van otthon, a telefont majd be kell mutatnom neki... a találkozásaink ritkultak...Zain elrontotta. - magyarázom csendesen, kicsit szarul esik, hogy semmibe vagyok véve részéről. Jó, én kezdtem, eljöttem itthonról és a suliból is, de mintha ő ezt előbb megkezdte már, nem?  
- Estherrel nem beszélek... - vallom meg a szörnyű igazságot, míg a bicajt odébb helyezem hogy ne legyen útban. De kétszer kell igazítanom rajta és még le is térdelek elé kissé, hogy húzzam az időt ezzel kapcsolatban. Átnézem az állapotát. - Amúgy te is kilennél rám bukva, ha napi szinten nem járnék haza, vagy épp gané részegen állítanék haza... elhiszem hogy Keki ki van rá akadva. - a keresztanyám a világ legjobb nője, ám neki is megvannak a maga bajai. Nem kerestem fel azóta hogy leléptem apához, okkal, hiszen cseszegetne a miértekkel, arra meg pont nincs szükségem.  


creditÖltözet
• 570 
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Joanna & Jayce
Joanna & Jayce  EmptyKedd Aug. 08, 2023 9:33 pm


Töki&anya

A gyerek az anya fél teste, fél lelke.


Jogos felháborodása hallatán legszívesebben elnevetném magam.
-Oké, igyekszem ezt most nem magamra venni. Hogy boomernek gondolsz. Ugye használjátok ezt a szlenget? Vagy a lúzer jobb kifejezés? Esküszöm letöltök valahonnan a netről egy kamaszokról szóló értelmező kéziszótárt. - Cukkolom egy kicsit tovább, csak mert imádom nézni ahogy felhúzza magát. Olyankor mindig a négy éves Jayce van előttem, s életének legelső drámai kiborulása, mikor az óvodás halloween bulin szembesült vele, hogy más is Draculának öltözött.
-Bírtam Lorit. Mondjuk az ezer százalék, hogy Judith Shanetől van! - Igyekszem kissé jobban körül járni ezt a témát. Régen, amikor együtt néztünk filmeket, sorozatokat, utána még órákig beszélgettünk róluk. Hogy kinek mi tetszett benne, vagy éppen mi nem. Vitáztunk -normális, békés kereteken belül-, érveltünk, kiveséztük a helyszínt, a színészeket, az alakításaikat. Imádtam ezt. Imádtam, hogy a kapcsolatunkra sokkal inkább rá lehetett húzni a "legjobb barát" jelzőt, mint az átlagos "anya-fiú" dolgot. Talán szánalmasnak, erőltetettnek gondolhatja a próbálkozásaimat. Egyszerűen csak elkéne fogadnom, hogy kamasz, a lehető legrosszabb korban van, s bármennyire is játssza a nagypofájú, megrendíthetetlen tinit, én tudom, hogy a válás az apjával rosszkor jött. Hogy nagyon is érzékenyen érinti, hiába mutatja ennek az ellenkezőjét. De még koránt sem jött el az ideje annak, hogy meghunyászkodva, térden csúszva könyörögjek neki azért, hogy visszajöjjön. Azért a méltóságomat, tekintélyemet nem dobhatom el még érte sem. Azt akarom, hogy ő jöjjön rá, hülyeség volt azt gondolnia, hogy az apja mellett, aki készséggel a segge alá rak mindent, csak hogy ne kelljen vele és a lelkével foglalkoznia, jobb helye lesz.
A Walking Dead részektől viszonylag gyorsan tovább kanyarodunk a régi szemüvegéhez, sőt, igazából egész szélsebesen szlalomozgatunk a különböző témák között aminek kifejezetten örülök, még ha ez a megszokottnál több káromkodással is jár Töki részéről. Minden bizonnyal a régi, kiselejtezett holmiknak köszönhetem, hogy ennyire közlékeny. Ha nem találtam volna ki ezt a garázsvásárt, valószínűleg egész hétvégén a szobájában gubbasztana, playstationozna, vagy egy új maketten, legón ügyködne, mindegy, csak velem ne kelljen szóba állnia. Így hát, mielőtt megtörném a varázst, és elkezdeném kioktatni őt a trágár beszédről, inkább nyelvemre harapok, és ezennel úgy teszek, mint aki nem hallotta azt a bizonyos szót.
-Még szééép! Olyannak ismered anyádat, aki nem tart meg mindent, ami a gyerekkorodból való? Még a kiesett tejfogaid is megvannak valahol. - Ugratom egy kicsit, bár ezek valós tények, nem viccelek, komolyan megvannak valahol.
-Legalább valami kézzel fogható bizonyítékom legyen arról, hogy egyszer te is voltál tüneményes, szófogadó kis "ölbe gyerek". - Cukkolom tovább könyörtelenül, jól összeborzolva a tökéletesen, vonalzóval, derékszöggel beállított séróját, amit reggelente másfél órán keresztül fésül, szárít, zseléz, és csak az isten tudja mit művel még vele mire elnyeri a számára tökéletes formáját.
-Nehéz elhinni, hogy az a pattanásos, nagyszájú, öntörvényű kamasz, akivé lettél, régen cuki volt. - Halkan elnevetem magam, pedig némi igazság azért megbújik szavaim mögött. De hát mégis min csodálkozom?! Az alma nem esik messze a fájától. Szokás volt mondani. Én sem voltam épp problémáktól mentes, eminens tinédzser. Mindig is a lázadók sorát gyarapítottam. Az elsők között álltam a sorban egy-egy feminista, vagy az állatok jogait védő tüntetésen, téptem le, rongáltam meg annak a politikai pártnak a plakátját aki ellen szavaztam. De a legnagyobb baklövésem mégis mind közül, hogy Jeremy mellett kötöttem ki. Meg akarom óvni Jaycet attól, hogy ugyanazokat a faszságokat kövesse el, mint az anyja. Bár talán egyszerűbb lenne, ha inkább megbarátkoznék a gondolattal, hogy ő is el fog követni kismillió hibát az életben, amiken először ki fogok borulni, talán még össze is veszünk, de soha nem fogom a baklövései miatt kevésbé szeretni. Ilyen elcseszett dolog ez az anyaság.
-Váó, néégyeeet?! És mit csináltál velük, odaadtad valakinek? Csak mert rajtad nincs jele annak, hogy megetted volna őket. - Hiába, az apja genetikáját örökölte. Ha a jelenlegi testalkatára még egy kicsit rádolgozik, egész sportos, szálkás lehetne. Mondjuk nekem nyilván így is tökéletes. S most bármennyire is duzzog-puffog, morog amiért itt kell lennie, vagy azért, mert az apja egy önző, nárcisztikus seggfej, valójában a felszín alatt ő egy nagyon is érzékeny, csupaszív srác, akinek alaposan elbaszták a szülei a tinédzser éveit. Első bringája láttán elöntenek az emlékek, nem kevésbé az érzelmek is. Egy pillanatra ugyanazt a gyermeki rajongást látom csillanni szemeiben, mint régen, és ettől legszívesebben elbőgném magam. Ám még mielőtt ez megtörténhetne, és óriási katasztrófákat okozna, váratlanul Aaliyah felől kezdem el kérdezgetni. Legalább én is kissé informáltabb leszek, ha majd oda jutok, hogy elbeszélgessek a kisasszonnyal. Akárcsak Esther Jayceval a jövőben.
Egy újabb kacattal teli zsákot hajítok arrébb, közben hallgatom Töki nem épp szívderítő beszámolóját Aali jelenlegi helyzetét illetőleg. Le kéne korholnom azért, mert elhanyagolja a keresztanyját, de annyira letaglóz amit a keresztlányomról hallok, hogy megakadok a következő mozdulatsorban. Ami épp a kezemben van, egyszerűen visszaejtem a földre, majd alkarommal kisöpröm csapzott tincseimet a homlokomból, végül mindkét kezem a csípőmön köt ki.
-Hé, állj, várj egy kicsit Töki. - Emelem magam elé egyik mutatóujjam, majd ugyanezzel a kezemmel -másikkal továbbra is csípőmet markolászva-, gondterhelten megmasszírozom orrnyergemet.
-Állj meg egy kicsit, oké? Ezt most meg kell beszélnünk, és nem érdekelnek a hárítások, a fancsali pofavágások, ez fontos! Mégis hogy keveredett Aali ekkora sza...khmm...bajba?! - Összeszűkített szemekkel kezdem méregetni Jaycet, karjaimat ezennel mellkasom előtt fűzöm össze, magyarázatot követelve. Én vagyok a rossz zsaru. Már megint.
-Ugye te...? - Kezdek bele aggodalmasan, nyitva hagyva a kérdést. Bízom benne, ismerem őt, mindennél jobban, tudom, hogy őt nehezebb lenne tévútra terelni, mint mondjuk a keresztlányomat, attól még nem vagyok nyugodt.
-Ki az a Zain? Ő... ő a pasija Aaliyahnak? Vagy valami ilyesmi...? - Értetlenkedem, s közben leülök egy ruhákkal teli zsák tetejére.
-Figyelj Jayce, tudom, hogy nem árulnád el Aalit, de nagyon fontos, hogy tudjunk róla, ha bajban van. Jó lenne ha elmondanál mindent amit tudsz. Nem fogom tovább adni se neki, se Esthernek. De kell egy felnőtt, aki a kezébe veszi az irányítást. - Nyugalmat erőltetek a hangomra, mimikámra, kérlelően nézve fel Töki szemeibe.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Joanna & Jayce
Joanna & Jayce  EmptyKedd Aug. 15, 2023 1:26 pm


Mom

- Ne tölts le semmit se, jó? A te szádból extra gázul hangzanak ezek... - szólalok meg szinte anélkül hogy bármit is átgondolnék, de őszinte vagyok. Nem kell tinédzser szlengeket használnia, inkább használja a saját kifejezéseit bátran, azok még jól is állnak neki.  Tudom hogy mire megy ki a játék, bátran bele sétálok a csapdájába és hagyom, had cukkoljon tovább. Ám a közös sorozat és a felvetése, miszerint tudja hogy kitől van a kislány, csak somolygok az orrom alatt. Aztán egy sóhajjal nyugtázom csupán.
- Igen. A kiscsaj Walshtól van. Kár hogy Rick megöli a pasast... bírtam! - vannak jó részek benne, bár az én rajongásom kiterjed sokfelé a sorozatot illetően. Van benne sok kedvenc szereplőm és akadnak olyanok is benne, akiket kifejezetten gyűlölök és kár hogy nem haltak meg egyből a sorozat elején. Jó, a való életben a színészeket biztosan imádnám és mindtől kérnék autógrammot meg közös fotót, de az alakításuk az hányadék volt jellemi alakításban. Anyát ennyire meg biztosan nem érdekelte sose, hogy kedvence legyen bármely sorozatból. De majd egyszer...megnézzük újra. Ha végig bír nézni egy nap legalább -normálisan- 6 részt. Mindennap...talán 2 hét alatt végeznénk is. De ahhoz kellene egy hosszú szünet és szabadság és túlságosan előre szaladtam. Anyám legalább hajlandó ilyeneket nézni, apa arra sem volt vevő, hogy a szereplőgárdát megnézze. Ennyi, mindegy. De a kiesett tejfogakra elkanyarodva azért elhúzom a szám.
- Anya...ez undi azért. Dobd ki őket...vagy ha nem tudod, akkor majd kicsapom én a kukába... - a hideg is kiráz, hogy ezer éves fogakat őrizget a házban kitudja merre. Jó persze, elhiszem hogy minden emléket el kell rakni, tejfog, köldökdarab, haj, születési karszalag, meg kitudja mi minden rejt még az a bizonyos doboz. Valahogy nem merném megnézni. Az elmúlt 16 évem ebben a házban van összepakolva. Talán még a születésemkor rám adott ruha is megvan még, amit akkor adtak rám, mikor haza hoztak. Iskolás fotók. Bár azt sem tudom mennyivel születtem és időre-e? Megkérdezzem, ciki lenne, ha nem tudnám?  
- Mennyi kilóval születtem? Emlékszel még? Végig vitted az egész terhességed velem? - kibuggyantak a kérdések, elharapni sem tudtam volna, de úgy hiszem ilyesmit még sosem említett egyik szülőm sem. Az oltási könyvemet egyszer láttam csak, bár fogalmam sincs hol van egyáltalán, de mintha nem lettem volna 3 kiló...rémlik ilyesmi, lehet rosszul. De hagyjuk is az emlékek ezen részét, a végén még el sem akarnék menni ezek miatt...holott nem ártana pedig.  
- Ha bizonyítékot akarsz, a több ezer fénykép pont erre van... - vonok vállat, hiszen vannak fotók, így az eltett régi babadolgok is feleslegesek. Még jó hogy az első kakit, vagy hányást nem zacskózta el... ugye nem? Meg hát most sem vagyok egy átokfajzat kölyök...nem mindig. A tanárok még nem hivatták be egyik ősömet sem hogy probléma len ne a suliban. Nem ott adom le a felesleges feszültséget, így aztán ez is megoldva részemről. Igaz, egyszer egy rendőr hívta az apámat, de hamar elrendezte a dolgokat. Azonban a hajborzolásos kísérlete valósággá vált, odébb is lépek egyből, döbbent arckifejezéssel nézve felfelé, tapogatva ki a hajam állapotát. Kifújva a levegőt morcosan nézek anyámra. De ennyiben is hagyom, hiszen itt a garázsban a kutya sem lát minket...
A négy hamburgeren anya kiakad, hiszen nem látszik meg rajtam...hát istenem. Vállat vonok, hiszen ehetek bármennyit, talán egy deka ha felmegy, de le is adom az edzéseknek köszönhetően. Jó, nem vagyok egy izomkolosszus, de rengeteget mozgok. Éppen elegendőt, hogy meg se forduljon a fejemben hogy nagyobb szarságot kövessek el. Minthogy beáruljam Aalyt...anya épp rákérdezett, én hülye, meg még el is árulom, hogy szar helyzetben van. Hát mi köze hozzá? A keresztanyja. A csaj anyja, meg az enyém, szóval ennyit erről. Homlokon is vágom magam ezért, főleg ahogy anya is leállít a továbbiakban és az arcomhoz is lehúzom a tenyeremet. Ujjaim között bámulok ki anyámra, aki épp kérdésáradattal támad. Meg kell...hogyne. Nem mozdulok még akkor sem ebből a helyzetből, mikor ő csípőre vágja a kezét és arról érdeklődik, hogy vajon én rosszat-e tettem...Vajon mire kíváncsi...talán a bűnlajstromomat kellene felsorolnom?  
- De igen! Én is! - vágom vissza azonnal, megforgatom a szemeimet is. - 16 vagyok. Nem drogozok. Nem mindig iszok. Nem füvezek...vagyis...nem! Anya! - háborodok fel, hogy képes ilyesmit rólam gondolni, hogy talán én is Aaly útját követem. Attól hogy a legjobb barátom tévúton jár, nem fogom követni. Zain a pasija, erre csak bólintok és le is eresztem a kezem, bár a másikat felemelem, hogy levegyem a szemüveget a képemről, majd hátra lépjek a falhoz. Oda dőlve háttal csak megtörlöm a kézfejemmel a homlokomat, majd visszateszem a szemüveget is a helyére.  
- És pont magadra gondoltál? Van annak a leánynak egy apja is. Anyja is...intézzék el a lányuk körül a dolgokat. Sőt. Van egy nővére is, aki nem kismiska. Miért pont te? Ha az atya úr istenre sem hallgat Aaliyah, akkor pont te leszel ebben a szerencsés helyzetben, hogy meghallgat? Ne álmodozz... - kicsit morcosabb leszek a kelleténél, anya hülyeségeit ezen a téren nagyon utálom. Mindig egymaga akarja megoldani a dolgokat, holott a lánynak is van külön családja. Oldják meg. Mi is megoldjuk a családi katasztrófáinkat, ők is tegyék meg ugyanezt. Persze ezzel védem a barátom seggét is, ezzel hogy “lemondok” róla. Nem így van, de anyát máshogy nem tudom lekoptatni, még az sem biztos hogy ezzel sikeres leszek. Nem fordítok hátat a legjobb barátomnak még akkor sem ha a találkáink és beszélgetéseink tényleg megritkultak. De ha ő nem, akkor én miért? Én kerestem, csak szart a fejemre, mert jobb volt neki máshol. Talán beszélnem kellene a pasijával...nem mintha azzal megoldanék bármit is.  


creditÖltözet
• 900 
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Joanna & Jayce
Joanna & Jayce  EmptyKedd Szept. 12, 2023 7:01 am


Töki&anya

A gyerek az anya fél teste, fél lelke.


Kérdőn, némiképp értetlenül homlokom közepére ugranak szemöldökeim, hallva Töki egyértelmű kiakadását. Már ami a neten történő kalózkodást és a pattanásos, idegesítő tinik által használt szlengeket illeti. Lenne mit mondanom, de inkább magamban tartom, bár rohadt nehéz megálljt parancsolni a nyelvemnek. Legfőképpen akkor, amikor a tizenhat éves kamasz fiam beképzelt felnőttet játszik.
-Én is bírtam! A negatív szereplők valamiért sokkal jobban be tudnak szippantani. Ez a Walsh meg... úgy hívják? Hát, igazán megérne egy ajtócsapkodást! - Kissé elszabadul a fantáziámnak azon része, ami a férfiakat érintő ízlésemért felelős, és már szinte hallom is, ahogy Jayce egy "anyaaaa" felkiáltással rákontrázik iménti elszólásomra. Ez van, csak úgy kibukott. Biztos neki is megvan a tökéletes női ideálja. Remélem, hogy női! Bár manapság olyan világot élünk, ahol elfogadónak, empatikusnak kell lennünk a melegekkel. Az elején talán egy kicsit kibuknék, ha megtudnám, hogy a fiam másik kapura játszik, de nem rúghatom le a Taigetoszról, és egy ilyen kis semmiség miatt valószínűleg én sem fogom kivetni magam a tizedikről. Egyszerűen csak elfogadom, és együtt élek az új helyzettel. Na, nem mintha jelenpillanatban túl sok befolyással bírnék felette. Ez ezerszer jobban szíven üt, mintha kiderülne, hogy meleg.
A megtartott tejfogainak szóló undorodó fintort látva az arcán, hátravetett fejjel, jóízűen felnevetek.
-Majd ha lesz egy gyereked, te is megérted, hogy ezek az apróságok milyen sokat jelentenek. Hogy milyen jó évekkel később visszanézni őket, és egy kis darabot visszakapni abból a koravén, rendkívül okos kisfiúból, aki manapság már egyenesen letagadja az anyját. - Próbálom elviccelni a dolgot, fel is nevetek, bár ez koránt sem hangzik őszintének, vagy épp felhőtlenül boldognak. Tisztában vagyok vele, hogy mondhatok én neki bármit, abban a korban van, amikor semmi és senki nincs rá hatással, kivéve az idióta, vele egykorú haverjait, akikkel valószínűleg nem sakkozni járnak össze szabadidejükben, sokkal inkább olyan attrakciókon törik a hormon túltengéses agyukat, amiktől a szüleik minimum agyfaszt kapnak, ha kitudódik. Tudjam meg, hogy hídról ugrál szabadidejében! Garantálhatom, hogy utána többé az eszébe sem fog jutni hasonló...
Soron következő kérdése kissé meglep, egy pillanatra fel is függesztem amit épp csinálok, őszinte meglepettséggel fordulva felé.
-Hogy végig vittem-e a terhességet veled?! Azt hittem örökre bent maradsz! Túlhordtalak több, mint egy héttel. Ami visszagondolva, nem is volt akkora baj, ha arra gondolok, milyen kicsi súllyal születtél. Mármint, persze, a hólyagom már alig bírta a strapát a nagy fejed miatt, és a lábaim is akkorák voltak, mint egy elefántnak, a fűzőmet apád kötötte be, akkor még igazán lelkes volt a családalapítás gondolatától. Majdnem három kiló voltál, úgy háromszáz gramm híján. Az ötvenhatos méretű rugdalózókban elvesztél. - Egy nosztalgikus, szelíd mosoly húzódik lassan az arcomra, szemeimben némiképp szomorkás fény csillan, közben azon gondolkozom, hova repült így el az idő, hogy mi történt az akkor tökéletesnek tűnő, rengeteg tervet, álmokat dédelgető családunkkal. Tovább azonban már nem folytatom. Nem megyek bele a születésének morbid körülményeibe, a vákumozásba például amitől utána napokig olyan kúp feje volt, hogy a nyári hőség ellenére nem győztem sapkával takargatni.
-Ne legyél bunkó! - Morranok rá, közben egy ezer éves, sötétkék rollert nyújtok felé, amin már igen csak lekopó félben van a festék, és a hátsókerekét csupán a szentlélek tartja a helyén. A jobb oldali kupacba vannak azok, amiket eladunk, a bal oldaliban pedig amit megtartunk. Döntse el ő, hogy ezt a vasdarabot melyikbe szánja.
Aali említése számtalan kellemetlen, kínos kérdéskört vet fel kettőnk között, de nem hagyhatom figyelmen kívül a dolgot. Ha Esther gyereke bajban van -márpedig nagyon úgy tűnik-, arról tudnom kell. Később pedig eldöntöm, hogy szólok-e neki, vagy előbb inkább megpróbálom én megoldani a helyzetet.
-Mi?! Jayce! - Szólok rá mennydörgő hangon, kezeimet számon kérően csípőmre téve, összehúzott szemekkel méregetve, mint aki bármelyik pillanatban készen áll arra, hogy megmotozza, fű és egyéb tudatmódosítók után kutakodva.
-Ugye emlékszel még, hogy rendőr vagyok?! - Vonom fel gyanakvóan egyik szemöldökömet, majd lassan, de kezdek megnyugodni. A kamaszokkal baromi nehéz, olyan jó manipulátorok, hogy el se hinné az ember, de meg kell bíznom Tökiben. Sose volt az a deviáns típus, remélem, hogy a gimi és a megváltozott körülmények sem fogják őt rossz irányba terelni.
-Igen, pont magamra gondoltam, képzeld, fiatal ember! Aaliyahnak minden bizonnyal segítségre van szüksége, és ha Estherrel nem hajlandó szóba állni, az apját meg a jelek szerint totál hülyére veszi, kell egy felnőtt, aki a kezébe veszi az irányítást. - Vágom rá határozottan, némiképp felháborodott hangnemben.
-Abba a szekrénybe be van állítva egy összecsukható, megtoldható kemping asztal. Vedd ki kérlek! - Bökök fejemmel a szóban forgó bútor irányába, majd arrébb rakok egy méretes zsákot, hogy tovább szortírozhassak.
-Abban a korban vagytok, amikor azt hiszitek, hogy mindent IS megtudtok oldani, és fejjel mentek a falnak, utána meg jön a sírás-rívás, ha valami nem úgy sikerül ahogy elterveztétek. - Morgok egy kicsit tovább, inkább már csak magamban, az orrom alatt, de attól még minden egyes szót Tökinek célzok.
-Ez a... ez a srác... Zack, vagy mit tudom én mit mondtál, hogy hívják... ő drogozik? Miatta került ebbe a helyzetbe Aali? - És ha most azt hitte, egy kis irgum-burgummal elengedtem a témát, akkor nagyot téved. Közben, ha sikerült előszednie az asztalt, átveszem tőle, kinyitom, és egy, épp a kezem ügyébe akadt régi ruhadarabbal áttörlöm.
-Arra gondoltam, hogy lehetne odakint erre pakolni a cuccokat amiket eladásra szánunk. - Szemléltetem vele az ötletem, majd kinyitom a garázst, hogy eltudjuk kezdeni kivinni a holmikat, közben még válogathatunk, ha találunk olyat aminek még nem döntöttünk a sorsáról. Egy negédes, erőltetett mosollyal intek az őrült szembe szomszédomnak, Mathildának, akinek a macskái állandóan teleszarják a sziklakertemet.
-Figyelj Töki... - Fordulok váratlanul Jayce felé, vonásaim ellágyulnak, homlokom aggódó ráncokba fut.
-Azért véded ennyire Aaliyaht, mert esetleg... tudod... hogy is mondjam?! Érzel iránta valamit? - Oké, talán fogalmazhattam volna kevésbé egyértelműen. Számítok rá, hogy ezt nem velem, és nem most fogja megbeszélni, de nem bírtam magamban tartani. Túl régóta gondolkozom már ezen, és egyszer azt hiszem Estherrel is volt már beszédtéma a dolog.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Joanna & Jayce
Joanna & Jayce  EmptySzer. Szept. 13, 2023 1:36 pm


Mom

Anya és a fantáziája elszabadul, bár megértem, apa hiánya lehet az oka, vagy tököm tudja...de egész jó pasi azt kell mondjam Walsh. Akadnak jó csajok benne, de nálam idősebbek, így hagyhatom őket a gúzsban. Bár anyára sem illik mindez...de az ő korabeli színészek biztosan jó munkát végeznének rajta. Álmodozni lehet. Szemet forgatok inkább, káromkodok csendesen koreaiul és folytatódhat a beszélgetés. Az bizony undorító, hogy a gyereked fogait megtartod...nem mindenki ilyen maradi mint ő és ezzel most szembesülök. Oké, hogy a gyerekkori cuccokat megtartotta, de hogy a fogak...jó hogy köldökzsínórt, körömdarabokat nem rakott félre... ajh. Biztos hogy nem fogok én is ilyen barom lenni. Remélem nem apa ötlete volt ez az egész...vagy legalábbis ő is olyan véleménnyel volt ezzel kapcsolatban, mint én magam.  
- Biztos hogy nem! Ahogy kiesik úgy hajítom be az első kukába. Ezt kellett volna apának is tennie a kiesett fogaimmal. - morgok egy kicsit vissza szinte lázadva. - A fényképeket erre találták fel... - mutatok az egyik említett darab felé, ami kikandikál a dobozából. Azt meg úgysem engedném meg hogy anyám, mint nagyi, a hátam mögött áskálódjon és a gyerekem fogát elszalvétázza a jövőnek. Belegondolni is katasztrófa...mert az oké, hogy régi újszülöttnek aló ruhát megtart az ember...de fogak...kiráz a hideg is. Nem lázadok, mindig is így gondolkodtam és véleményeztem mindezt. Az én szememben az ilyesmi undi...az mégis csaj a szájban volt, hiába volt mosva... mindegy. Úgyis szajkózhatok neki, nem értené meg. Inkább témát terelek úgy ahogy hogy egyikünknek se forrjon az agyvize, vagy másfelé kalandozzon és a kérdéssel kissé meglepem. Ahoigy magamat is, de ilyenekről nem beszéltünk szinte sose. A születési könyvem meg fogalmam sincs ki hol tárolja.  
- Akkor nem kellett félned hogy négy kiló feletti leszek. - vontam vállat, majd elmosolyodtam, ahogy bele gondoltam hogy abba az apró ruhába talán duplán is belefértem. Mondjuk most sem vagyok olyan széles, inkább hosszú. De ez engem egyáltalán nem zavart. Most sem. Testalkatra talán anyámra ütöttem, kinézetre meg az apámra, de nem tartom magam gáznak. Volt tervem tavaly itthon, de az ezzel a költözéssel kidobhatom a kukába. Minden tervemet, amit felhozhattam volna apának...kukázhatom. A vasdarabot átveszem, átnézem az állapotát, teljesen javítható, egy ötletes apuka, vagy nagyapó még turbózhat a rolleren bátran. Elmosolyodom, majd az eladásra szánd dolgokhoz teszem. Nincs szükségem rá, én nem szenvedek vele, majd veszek újat, modernebbet, ha eljő az idő. Nem most. Majd tizenakárhány év múlva. Nem foglalkozom ezekkel már, sokkal inkább anyára figyelek, ahogyan felhozza Aalyt és a bandát. Persze hogy az aggodalmát úszítom, helyeselek a sok hülyeségre, amit felhozott, amire egyből hőzöngeni kezd.  
- Nem vagy rendőr...a 911 az asztalnál ülve bájcseveg csak... - vonok vállat egykedvűen, nem akarom lerázni magamról, hiszen emlékszem hogy milyen menő zsaru a környéken... - Bocs. - nem vagyok bunkó, tapló meg főleg nem, tudom, hogy ez a lealacsonyítás kicsit kényes és fájó téma a számára, nem akarom én is uszítani ellene. Ami a legfontosabb, hogy anyám bízik bennem, amúgy tényleg nem iszok és nem drogozok, nem füstölök. Ezeket elkerülöm akármilyen marahákkal fut össze a társaságom...inkább nem szívom az ő füstjüket. Békére áhítozok. Talán majd egyszer elnyerem mindezt. Ami meg a leányt illeti, anyám akar segíteni rajta, hiszen mások nem figyelik a jeleket, hogy szarba tenyerelt bele. Anyám meg rögtön ugrana. Szokása. Mindig ezt teszi a szerettei körül és ezt...ezt talán szeretem is benne. A szekrény irányába pillantok, majd kérésére meg is indulok felé, hogy feltárva azt előszedjem a koszos asztalszerűséget és anyához húzom, vonszolom. Nem nehéz, de koszos...bár ez most annyira nem is számít. De feleslegesen emelném meg. Aztán hallgathatom az észosztását, hiszen megint jön az okosságaival, de igaza van. Csak nincs szívem igazat adni neki. Valljak be neki mindent? Még csak azt kellene. Méltóságomat nem veszthetem el. De ő sem az övét. Apának adhatok igazat, ő élt hosszútávon együtt anyával, jobban ismeri bárkinél...most nem iszik, mert itt vagyok...
- Zain. De mindegy... - vágom vissza, amint meghallom a srác nevét, majdnem helyesen elhangozva. Ám a további kérdésre csak vállat vonok. Engem aztán nem igen érdekel, míg nem engem cseszte az árujával.
- Tököm sem tudja. Felőlem sírásó is lehet. Nem mozgat meg. Anya! Nem mászok senki seggébe bele... - forgatom meg a szemeimet unottan, hiszen tényleg nem érdekel hogy ki fia borja Zain, főleg ha Aaly fülig szerelmes belé. Nem állhatok az útjába. Az övébe nem akarok és nem azért mert veszélyes kombó a kettősük. Aaly a barátom. Nem köphetem szembe anyám kérésére. Figyelem a mozdulatot ahogy az asztalt takaritja, de csak állok ott, nem nyújtok segítő jobbot és nem is válaszolok az ötletére. Csináljon amit akar... nyílik is a garázsajtó, majd anya hangjára pillantok az ajtó és pár pillanattal később rá. A kérdésére döbbenten merevedek meg egy mozdulatban. Még hogy én szerelmes Aalyba?  
- Anya! - csattanok fel mérgesen koreaiul. Kifújom a levegőt, nyugodtságot veszek fel, nem akarok úgy beszélni, hogy semmit se értsen belőle. - Aaly-ra úgy tekintek mint a testvéremre, meg nem is az esetem...a kiszemeltem meg már foglalt. Rohadtul nem azért védem Esther lányát mert szerelmi háromszög lenne közöttünk...megnyugodhatsz. Meg Esther is... de hagynánk végre ezt az egész témát? - csendesülök el, majd a roller felé mutatok. - Van ennél fontosabb is... azt 30 dollárért elpasszolhatod. A kis ruhákat amire nem tartasz igényt olyan 5 dollárokért lefogják nyúlni mint a cukrot. A kiságy nem tudom mennyiért mozog... gondolom nem akarod még évekig tartogatni hátha érkezik egy unoka... - pillantok az asztalra, majd a kinti részre. Megvédem Aalyt, aztán lehet én leszek ez miatt nagy csávában. De ha beárulom mindkettejüket...szarban leszek.  
- Minden hugi ruha be van zsákolva vagy az enyéim is közte van? - újabb téma terelés, de ahogy megadja a választ, úgy váltok vissza Aalyra. - A keresztlányodnak rengeteg olyan barátja van, akik miatt ellógja az órákat. Míg egy suliba jártunk figyeltem rá...most viszont máson van a sor, hogy figyeljen rá...csak azt nem tudom, hogyha ő nem kap az ellógott órákért semmit...téged miért riasztottak egyetlen ellógott óra miatt? - felhánytorgatom a dolgot persze, igazságtalannak tartom, persze nem haragszom ez miatt senkire. Kipróbáltam milyen ellógni egy óráról, nem akartam többet, emiatt is lelettem cseszve.  



creditÖltözet
• 930 
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Joanna & Jayce
Joanna & Jayce  EmptyCsüt. Szept. 21, 2023 7:52 am


Töki&anya

A gyerek az anya fél teste, fél lelke.


Nem győzködöm őt tovább arról, hogy igenis fontos emlékeket gyűjtenünk a gyerekinkről, még ha azok a kiesett tejfogaik is. Egy szempillantás alatt felnőnek, vagy ami még rosszabb, egy szempillantás alatt elveszíthetjük őket. Ezt csak az tudja igazán, aki már élt át veszteséget. A mai napig kísért az a szinte fülsüketítő, síricsend, ami akkor honolt végig a szülőszobán, amikor a húga megszületett, és nem sírt fel. Soha. Kevés fájdalmasabb dolog van annál, mint mikor a hónapokon keresztül dédelgetett álmod, vágyad egy perc alatt semmissé válik.
Szóval minden további fintorgására csak megrázom a fejem, magamban jókat mosolyogva: De kisfiam, te pontosan ugyanezt fogod csinálni a saját gyerekeddel. Csak még nem tudod.
-Nem, a két kiló is bőven elég volt. - Persze belemehetnék most a szülés szaftos, véres részleteibe, de inkább megkímélem, tekintettel arra, hogy látszólag még az is morbid jelenségnek bizonyul számára, hogy megvannak a tejfogai, a babahaja, sőt, még a köldökcsonkja is. Bezzeg a Walking Deadot kajálás közben nézi...
Egy pillanatra elakad a szavam, mikor is szinte már csaknem undorodva leminősít, ezzel együtt a jelenlegi munkámat is lenézi. Jó tudni, hogy a telefon másik végén ülő életmentők számára nem többek, mint egy bögre kávé mellett, az épp aktuális trendekről elcsevegő pletykás vén picsák, akik a nap végén kipihenten, mi több, felüdülve mennek haza, ahol még arra is van energiájuk, hogy összedobjanak egy négy fogásos vacsorát a családnak, véletlenül sem rendelt kajákkal, mirelit pizzákkal élik túl a hétnek azon napjait, amikor dolgoznak...
Döbbenten pillázok a fiamra, rosszallást tükröző tekintetem kurta bocsánatkérésének hallatán sem válik köddé. Még akkor is csípőre tett kézzel, s ugyanezzel a fenyegető tekintettel bámulok rá, amikor ő már a rollert pakolgatja ide-oda, és Aaliékról vall színt. Ami újabb ok arra, hogy kellőképpen ideges legyek, akárhogy is, nem tehetem meg, hogy egy ilyen komoly dolgot eltitkolok Esther elől, még ha a lányának minden bizonnyal ez is a terve.
-Oké Jayce, nem kértelek, hogy bárkinek is mássz bele a seggébe, de próbálj meg egy olyan hangnemet megtalálni velem szemben, amitől nem érzek rögtön késztetést arra, hogy visszakézből szájba vágjalak, kérlek. - BUMM! És robban a bomba. Ez az amit el akartam kerülni. Hogy utána a fejemhez vághassa, hogy ugyanolyan vagyok, mint az apja, akitől látszólag menekül. De azért annak a bizonyos lófasznak is van vége. Lehet, hogy egy érzelmicsőd vagyok mostanában, és, rummal iszom a reggeli kávémat, de attól még jó lenne, ha tudatosítaná a szabályozhatatlan, tinédzser indulatokkal teli agyacskájában, hogy az idősebbnek akkor is jár a tisztelet, ha az egy seggfej. Ez van.
Nem akartam, hogy ez a nap a vitákról, a közöttünk lévő feszültségről szóljon, de úgy tűnik, valahol nagyon is kisiklottak a dolgok, s míg az Aali körül forgó témát egész könnyedén kezelem, így is beszélek róla, addig a húga bezsákolt, soha sem használt cuccai, a kiságy már sokkal érzékenyebben érintenek. Az meg főleg, hogy úgy beszél róla, mintha csak egy múló rögeszme lett volna, mintha nem létezne. Rákérdezhetnék, hogy mégis ki a kiszemeltje, abba a suliba jár-e ahova ő, hol ismerte meg, hogy néz ki? De egyszerűen képtelen vagyok témánál maradni, sokkal inkább lefoglal, hogy a gyerekem túlzott érzéketlensége által feltépett, régi sebeimet nyalogassam, amik mind a halott húgához köthetők. Eredetileg pont ezért kezdtem bele ebbe a garázsvásárba, hogy túladjak Ellie használatlan ruháin. Hogy ezzel a lépésemmel végre elengedhessem a halott lányomat. Dühítő, hogy ebben a kurva "családban" már mindenki túllépett a veszteségen, úgy érzem mintha egyedül engem viselt volna meg a gyász. Bár Jayce akkor még kisebb volt, s ugyan elmagyaráztuk neki Jeremyvel, hogy mi történt, hogy miért nem hoztuk haza Elliet, de azt hiszem hibás vagyok abban, hogy nem beszéltünk neki róla többet. Hogy nem segítettünk neki jobban abba, hogy magában helyére tegye az érzéseit a húgával kapcsolatban. Hogy egyáltalán megértse, átérezze, mit is jelent ez valójában. Akkor annyira mélyen elragadott a gyász, az apját pedig az asszisztensnőjének a lába köze, hogy nem foglalkoztunk eleget Jayceval. Talán a mai napig nem dolgozta fel ezt az egészet, és azért reagál úgy ahogy...
-Vannak olyanok amiket ajándékba kaptunk a rokonoktól. Néhányon még a cetli is rajta van, azokat lehet elkéne adni inkább... - Jegyzem meg egész elhalkulva, amiből már talán tudhatja, amennyiben átlát a dühös tinédzser hormonok okozta vörös ködön, hogy most megbántott. Rohadtul, és hogy még mindig nem vagyok túl annyira a húga elvesztésén, hogy olyan lazán, meg nem történtként kezeljem, mint ő, vagy éppen az apja.
-A tieidből pár darabot elrakott emlékbe a flúgos anyád, csak hogy ismételten legyen min kiakadnod. - Köpöm ki magamból a szavakat nem kevés cinizmussal, gúnnyal megfűszerezve, majd miután az utolsó zsákot is kicipeltük az asztallal együtt, lecsukom a garázst, és mielőtt nekilátnék a munka oroszlán részének, rágyújtok egy szál cigire.
-Nem tudom Jayce, nem vagyok tanár. - Felelem egykedvűen. Valószínűleg akkor is ez lenne a válaszom, ha nem bosszant fel ennyire.
-Innen már megoldom, kösz a segítséget! Menj nyugodtan Mortal Kombatozni, vagy netflixezni. - Ezzel részemről rövidre zártam minden eddigi témát, amik felmerültek közöttünk, majd mélyet szívok a cigimből, és azzal sem foglalkozom, ahogy sértetten elviharzik, majd rövid időn belül becsapja maga mögött a kaput. Nehogy már a rohadt nyúl vigye a kibaszott puskát!

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Joanna & Jayce
Joanna & Jayce  EmptySzomb. Szept. 23, 2023 10:13 pm


Mom
Nem terveztem mára semmiféle kiakadást és veszekedést, kellemes napot akartam és erre elég volt felhoznia a keresztlányát és a balhéit. Nem érdekel a pasija, az a Zain, annyit tudok, amennyit ő is, talán kicsivel többet, de mit sem számít mindez, ha nem akarom szarba keverni a lányt. Nem tartozom magyarázattal, hogy mikor merre jár el, hogy hogyan tud kibújni a sulis dolgai alól...engem bezzeg már az elsőnél elkaszáltak, értesítették az anyámat. Aki nem volt túl boldog és persze most sem. Szemet forgatok, ahogy a szájalásról beszél, hogy felpofozna most leginkább. Nem túl menő, de ő ilyen, mi ilyenek vagyunk, bár ez is azóta, hogy apától megtudtam ezt azt róla. Kioktatni nem kell. Őt sem, s engem sem. Tudjuk mi merre hány méter, de ezt túl lépem, legalábbis a testvérem terén. Érzékeny téma, melybe beletaposok, keresztül gázolok és mit sem érdekel a továbbiakban. Csak essünk túl az egészen. Az élet nem bottal ver, hanem egy kamasszal... de kussolok, had mondja ki amit gondol. Nem mintha könnyebb lenne majd. Nehezebb napok jönnek. A veszekedésünknek csak a falak a fültanúk, meg az ebzet, kitudja merre horpaszt éppen. Nem fogok több szennyest kiteregetni és abban is biztos lehet hogy a segítségem az enyi volt. Azt csinál amit akar, ha eladja a biciklit sem fog érdekelni. Adja el. Tojok rá. Kóla biztonságban van, őt meg ne merje reptetni, mert csúnya leszek. Tényleg azt csinál minden mással ami akar, már feleslegesen kattogok rajta, hogy mi is lesz a jövőben, főleg ha kajtatnom ekll a csajok után. Volt egy kiszemeltem, igen, de ő foglalt és ez már nem lényeg, nem tárgyalom ki. Nem foglalkozom a gúnyos szavaival, nem érdekel már hogy mit pakolt el, vagy mit hajtott el a háztól az elmúlt időben. Elég volt mára anyámból és a trágárságából, nem akartam eddig eljutni, de nem kellett volna felhoznia Aalit és nem tartanánk itt. Vagy de...előbb vagy utóbb talán eljutottunk volna idáig és lehet mindenki is fültanúja lett volna mindennek. Kikerül minden hülyeség a garázsból, anyám rágyújt egy cigire és megköszöni a segítségemet. Mondania sem kell hogy mit csináljak...egész napos tervem lett volna mindez, nem pedig vele foglalkozni... pedig még a szendvicset is megcsinálta. Cseszd meg.  
- Jó mulatást... - morgom az orrom alatt sértetten, majd hátat is fordítok és eltűnök a közeléből, visszatérek a ház azon részére ahol anyám nem lesz az idő nagy részében mert lefoglalja ez a vásáros hülyeség. A szobámba trappolok, beengedem az ebet, aki utánam kajtatott, majd a lejátszó távirányítóját veszem kezelésbe és a legutóbb félbehagyott walking deadet kezdem el folytatni. Tudom mi volt az előzmény, hiszen már számtalanszor megnéztem. De most ez kell, hogy eltereljem a figyelmet. Hangerő az egekben, talán még az utca végén is hallani fogják. Na jó, nem olyan hangos, de odalent anyám minden bizonnyal hallani fogja hogy miből marad le. A telefonom is előkerül és játszani kezdek rajta, bármi jó, ami eltereli anyáról a figyelmet...bár csak tudnám miért is kell minden hétvégét itt töltenem. Ezért? Ezt apánál is tudnám művelni...kell egy buli, bár be sem fognak engedni a korom miatt...megfogom oldani. A következő hétvégém zseniálisan telik majd.


// Köszönöm a játékot drága Anyukám!  Joanna & Jayce  3874598021  Joanna & Jayce  1404455205 //

creditÖltözet
• 509 
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Joanna & Jayce
Joanna & Jayce  Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Joanna & Jayce
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Aaliyah & Jayce
» Joe&Joanna
» Joanna D. Brennan
» Joanna és Braxton
» do something crazy tonight // Jayce&&Luana

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: