New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 109 felhasználó van itt :: 17 regisztrált, 0 rejtett és 92 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Fabrizzio Deluca
tollából
Ma 20:32-kor
Maxim Wood
tollából
Ma 19:26-kor
Léon Leroux
tollából
Ma 19:06-kor
Deborah Winchester
tollából
Ma 19:00-kor
Bluebell Muray
tollából
Ma 18:48-kor
Sonny Hirata
tollából
Ma 18:22-kor
Luana Machado
tollából
Ma 18:00-kor
Luana Machado
tollából
Ma 17:57-kor
Yasemin Miray Arslan
tollából
Ma 17:43-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
28
29
Összesen
230
219

The night calls...
TémanyitásRe: The night calls...
The night calls... EmptyVas. Nov. 13 2022, 09:16
Miles & Gaby
━━━ "The sky was cloudless and of a deep dark blue."

Azt hiszem egyénenként mindenkinek megvan a bűne és az ahhoz tartozó felelőssége. A gyermekvállalással ezen egyének bűnei összeadódnak és közösen viselik a terhet tovább, nem mondom, hogy nincsenek még így is saját titkaink Gabyval, de az igazi figyelmet ezentúl nem mi kapjuk, hanem a belőlünk született fiú. Emlékszem még az első lépéseire a kisebb lakásban, amit csak béreltünk, mert nem volt pénzünk sajátra, de az akkora boldogsággal töltött el minket. Az évek során minden anyagi hátteret megteremtettünk, de azt hiszem, hogy a múltban voltam igazán és teljeskörűen boldog. Nem azok a materiális javak tettek azzá, aki most vagyok. Manolo pedig nem minden életkorában játszott több százdolláros játékkal, mert akadtak olyan időszakok is, amikor mi készítettünk neki szórakozási eszközt. A WC papír gurigából nagyszerű alagutakat és parkolókat lehetett létrehozni az autóknak, de a műanyag palackokkal is remek csörgők álltak a rendelkezésünkre. Mennyire más világ volt a mostanihoz képest, de azt is tudom, hogy nehezen adnánk le a mostani igényeinkből is. Hozzászoktunk már ahhoz, hogy okostelefonnal rohangálunk és azon keressük a másikat, a gyerekeknek laptop kell, mert szinte kötelező érvényű az iskolai tanuláshoz, na meg azok a bizonyos számítógépes játékok, amiknek sokszor én is áldozatává válok. Megesik, hogy könnyebb abba menekülni a valóság elől, mégsem ette meg az utolsó agysejtjeimet a digitális korszak. Igyekszem a szabadidős tevékenységeknek is teret adni, mert szeretek horgászni, motorozni járni és ha nagyon sok időm lenne, akkor minden hétvégén a kutyaiskolában lennék, de sajnos ez nem így működik. A jelenlegi helyzetben sok minden kattog a fejemben a múlttal keveredve és valahol oda is vágyódva, amint meglátjuk a kék fényeket és értesülünk róla, hogy a fiunk elütött valakit. Ez már nem az a vétség, ahol egy büntetéssel megúszhatja a dolgot és csak tőlünk kap megrovást érte. A hivatali szervek fognak dönteni a sorsáról és ez még rosszabb jövőkép. Meg szerettem volna óvni attól, hogy ilyen szituációba keveredjen, de ahogyan növekednek a gyerekek, úgy válnak el a szülőktől és hoznak saját döntéseket is. Megbízom a fiamban még ennek ellenére is, de a körülményekről tudnunk kell. Az első kérdés kapásból az, hogy miért ült be a volán mögé ittasan? Az alkoholtól már nem tilthattam el, de abban a hitben léteztem, hogy a megannyi kiselőadás után, amit a feleségemmel tartottam neki, talán az eljutott hozzá, hogy nem vezetünk, ha ittunk. A szórakozást nem húztuk le a listájáról, de talán ideje megtenni és kevesebb szabadságot adni neki. Voltam rossz fiatal és tudom, hogy mivel jár a lázadás, de sosem veszélyeztettem mások testi épségét (Hazudsz Miles). Jó nem biztos, hogy igazat mondok teljesen, mert nekem is voltak verekedéses ügyeim, de attól még nem gázoltam el senkit. A halál egy életre megváltoztatja a nézőpontodat. Szerencsére, ha mondhatom ezt még életben van a lány és nagyon imádkozom azért, hogy ez így is maradjon, mert nem tudom, hogy mit fogunk csinálni, ha bekövetkezik a legrosszabb. Én vagyok az első, aki kipattant a kocsiból és előre sietett. Látni akartam a fiamat, hogy nem esett bántódása. Egyértelműen megijedt, mert régen volt már rá példa, hogy a nyakamba vetette volna magát. Bárcsak megtehetném, hogy eltörlöm a balesetet, de ilyen képességekkel nem rendelkezem. Hamarosan Gaby is követi a példámat és megjelenik a fiunk háta mögött. Az ölelés most az egységet szimbolizálja. Nem számít, hogy elváltunk-e vagy sem, vagy éppen útban van a második gyermekünk. Manolo bajban van és ez felülír minden sérelmet. A papírokkal tudom, hogy lezárul a frigyünk, de a látszatot a mai napig fent tartottuk, hogy Manolo ne vegye észre mekkora változások indultak el a háttérben. A stabilitás mellett tettük le a voksunkat, de már nem tudtam eldönteni, hogy mennyire jó ötlet ennyi oldalra hazudni az életünkről. El kell eresztenem őket, hogy a végére járjak a helyzetnek. Brian rendes és nem civilként kezel, ami nekünk most előny. A helyszínelés már elindult, de egyértelműen a következő megálló a rendőrség vagy a kórház lesz. A lány szülei nem értek ki a balesethez és az is kiderül, hogy egyenesen a kórházhoz irányították őket. Lehunyom a szemhéjamat egy másodpercre nehogy káromkodás szakadjon ki belőlem. A derekamra támasztom a két kezemet és csak bólogatok, de már így is formálódik a B terv a fejemben. A lány sérülései súlyosak, biztosan műteni fogják. A legnagyobb szívességkéréssel jövök elő, mert másokkal szemben ekkora engedményt nem adnának. Szeretném, ha mi vinnénk be a fiunkat a kórházba. Kapok egy kis időt, hogy felkészítsem mi vár rá odabent. Nem fogok védőhálót biztosítani, mert azzal most nem érünk semmit. Megköszönöm Brian segítségét és azzal el is indulok a családom felé. A mosolyt mellőzve rá kell jönnöm, hogy nem én fogok vezetni, hanem Gaby…én is ittam ma este meg csókolóztam egy közel húsz évvel fiatalabb lánnyal. Nem szép a bűnlajstrom, ahogyan említettem, de erről Manolonak nem kell tudnia. Lassan vezetem fel, hogy mi fog most történni.
- Igen, először. – helyeselek, mert a kocsiban majd kifejtem a menetrendet. Gaby hamar kapcsol és ő az, aki hamarabb rántja ki a fiunkat a rendőrautóból, mint én. Kettőnk közé igazítja én meg meglapogatom a hátát és egészen a kocsiig kísérem őt. A beszállásnál egy futópillantást váltok a feleségemmel, így most én kerülök hátra Manoloval együtt.
- A Presbytarian-be viszik. – közlöm a visszapillantóba nézve és aztán átfordulok a másik oldalamra. A gyerekünk nem érti, hogy mi következik és mielőtt megint belekezdene a vállára nyomást gyakorolva fogom meg az arcát.
- Most jól figyelj arra, amit mondani fogok. Nem mész ellenünk, azt fogod csinálni, amire kérlek. Felfogtad Manolo? Ez nagyon fontos. – hangsúlyozom ki a végét, aztán visszatérek a normális hangnemhez. – A kórházban nem beszélgetsz senkivel, nem kérsz bocsánatot a lány szüleitől, csakis anya és mellettem leszel. Nem válaszolsz kérdésekre sem. Sajnos találkozni fogsz a lány szüleivel és fel kell készülnöd rá, hogy téged fognak okolni, de nem mész fejjel a falnak. Nem szeretnénk rontani a kialakult szituáción. Meghúzódunk a háttérben és megvárjuk, hogy mit mondanak az orvosok. Ezután biztosan vallomást kell tenned a rendőrségen is arról, hogy mi is történt valójában. – közlöm vele mindvégig tartva vele a szemkontaktust.
- Mindent elhiszek neked, de ha utólag kiderül, hogy valamiben hazudtál nekünk, akkor már nem tudok lépni Manolo. Itt vagyunk és nem megyünk sehova nélküled. – veregetem meg az arcát, aztán közelebb húzom magamhoz, hogy kiadja a sírást magából az út hátralevő részében…

/Köszönöm a játékot, folytatjuk a kórházban hárman.  The night calls... 2624752903 /



I can't hold this day Anymore
Understand me Anymore
To tread this fantasy, openly
What have I done
This uncertainty, is taking me over♛ by wiise

Gabriela Valderrama and Manuel Valderrama imádják a posztod

mind álarcot viselünk
Miles Valderrama
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
The night calls... 3f54a3ecac65d3c17f84a0bdb478d6a22f303cea
★ kor ★ :
47
★ elõtörténet ★ :
Üvegszilánkos házasság
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
The night calls... A8cc6bb93a728d05338bd38229a5c275
★ foglalkozás ★ :
correction officer
★ play by ★ :
Jon Bernthal
★ hozzászólások száma ★ :
74
★ :
The night calls... 17a548a287eb183ad7a7daefa32914e6
TémanyitásRe: The night calls...
The night calls... EmptyCsüt. Okt. 27 2022, 22:42

"Trouble in a marriage," he later wrote, "is like monsoon water accumulating on a flat roof. You don’t realize it’s up there, but it gets heavier and heavier, until one day, with a great crash, the whole roof falls in on your head."

Távol álltam a tökéletes feleségtől, a hibátlan anyától, a mindig összeszedett munkatárstól és hazudhatnék, de menekültem én is a problémák elől egy idő után. Amikor még lehetett, a terhességem előtt, élvezettel szopogattam el egy-egy pohár bort, de nem estem túlzásba, mert nagyon is jól tudtam, hogy az alkohol semmi jóval nem kecsegtetett volna, csak egy újabb problémát szúrt volna fullánkként a házasságom szentségébe. Keserűséggel telt meg a szívem, ha erre gondoltam és a szüleimnek sem nagyon akaródzott bevallani, hogy apámnak igaza volt: Miles és én nem illünk össze, Isten pedig minden bizonnyal a fejét csóválja vagy a fejét veri a falba az újra és újra feléledő vitáink kellős közepén. Tudtam, hogy vétek a válás, hogy Isten színe előtt soha nem távolodhatnék el az előtte is tett eskünktől, de nem volt már más választásunk. Legalábbis én nem tudtam, mi mást tehetnék, ami nem okoz anyagi károkat nekünk. Mert... ha nem is az alkohol rabjává váltam, nem kezdtem bele a dohányzásba, sokkalta súlyosabb következményei voltak annak, hogy a boltok polcain lévő árukészletet látva csillantak fel a szemeim. Semmi szükség nem volt egy márkásabb, gyönyörű táskára, amit úgysem tudnék minden nap kiegészítőként magammal vinni. Nem volt szükségem azokra a csodás körömcipőkre sem, vagy a kiállítások megnyitóin látott borzasztóan nívós ruhákra, s mégis az enyémek lettek. Egy idő után már nem szóltam ezekről Milesnak... mert az csak egy újabb veszekedést szült volna és emiatt kezdtem el forgatni a gardróbomat. Szinte fél éves turnusokban változott a készlet, s eljutottunk arra a pontra, amikor nekem szegezte egy-egy vacsora idején, hogy az a bizonyos ruha, ami a testemre feszült, honnan van... válasz helyett már csak megvontam a vállamat.. bezzeg amikor le kellett rólam szednie, akkor nem volt baj, hogy tökéletesen állt és ott emelte ki a testemet, ahol kellett. A legnagyobb hiba közöttünk a kommunikáció hiánya lett, aminek a levét a fiúnk itta meg akarata ellenére, anélkül, hogy észrevette volna, mi történik vele.
Manolo megváltozó viselkedését nem kellett volna csak a pubertáskorra fogni. Az állandó lázongása egy lenyomata volt annak, ami a szülei közt történt, de ameddig mi felnőttekként képesek voltunk gátat szabni az elszabaduló érzelmi viharainknak, úgy a gyerekünk nem. Az iskolai problémák megsokszorozódása is egy újabb feszültségforrásként működött a frigyben és akárki akármit mond, fárasztó volt. Senkinek sincs kedve rendszeresen az igazgatói vagy szaktanári irodában ülve végighallgatni azt, hogy a gyereke már megint miben sántikált, mivel rontotta az osztályközösséget és milyen hülyeséggel rontotta a saját jövőjét. Lassan-lassan azon kaptam magam, hogy elfogytak a válaszaim, az, hogy újabb kifogással és mentegetéssel éljek és végre beismerjem azt, hogy igen, Manoloból nem lesz az egyik elkövetkezendő amerikai elnök. Pedig régen... nekem is olyan álmaim voltak, amik túlmutattak rajta. Egy valami azonban nem változott vele kapcsolatban: szerettem volna, ha sikeres, boldog és elégedett férfi válik belőle, ambíciókkal teli fiatal férfivá, akire a szülei büszkék lehetnek az élet minden pillanatában. Az újabb és újabb csínyeket megélve viszont kezdtem kételkedni abban is, hogy jó anyja voltam-e neki egyáltalán. Hogy hol hibáztam, hogy mit rontottam el én, ami eddig vezetett. Fura dolog a bűntudat. Furcsa érzés, ha már nem tudsz mit tenni a saját véredért. S borzalmas érzés olykor teljesen egyedül a lelkedet is kisírni, amikor sem a gyereked, sem a férjed nem láthatja, mennyire gyenge vagy..
Mint most, abban a pillanatban, amikor a baleset helyszínére értünk Milesszal. Ahelyett, hogy azonnal közéjük vetődnék, muszáj vagyok megőrizni a józanságom, ami miatt is inkább a környezetet mértem fel, odalépve nem is olyan messze a sérült lányhoz, hogy felmérjem az állapotát, de az egyenruhás elhesseget onnan, mielőtt még túlságosan is beleélném magam a dolgokba. Hosszan, de reszketegen fújtam ki a levegőt, éreztem, hogy a torkomban a gombóc egyre csak nőtt, de látnom kellett, hogy a lány mellkasa hogyan emelkedik és süllyed.. hogy életben volt-e, vagy Manolo most.. túlságosan is messzire ment és egy ember életéért ő felelt. Megkövülten figyeltem, ahogy a lány testét a hordágyhoz szíjazták, és mielőtt még elkapott volna a hányinger, amihez egyébként eléggé hozzászoktam az utóbbi hetekben, inkább hátrahagyva a borzalmakat egy másikba érkeztem meg, hogy Manolonak nyújtsak biztonságos támaszt, de a kérdéseimre kapott reakció Milestól érkezik, mire befejezem, és annyira szorítom a fiamat, amennyire csak tudom. Az ujjaim nyugtatón simogatják a rázkódó, sokkot megélő testét is, s hagyom azt, hogy az apja nyugtassa le, hogy aztán mindkettőnknek feladatot adjon, s ugyanúgy bólintottam csak. Manolot szinte úgy kellett lefejtenem az apjáról, hogy el tudjon menni - elvégre.. ő többet és mást is megláthat a helyszínen, mint én, aki laikusként volt jelen, ezért csak egy hosszú pillanatig néztem Miles után, hogy aztán Manolo arcára nézzek rá, bátorító, feszültnek ható mosollyal.
- Gyere, ülj le egy kicsit... - akadt el a hangom, s mielőtt még engednék a rosszullétnek, visszavezettem a rendőrautó hátsó üléséhez, ahova úgy roskadt le, mintha legalább nyolcvan évet megélt, háborús veterán lenne. A szemei a semmibe révedtek egy pillanatra, s alig akart reagálni arra, ahogy leguggolva elé az arcát figyeltem, a kezét pedig a számhoz emelve egy puszit nyomtam a meleg bőrére. - Nem lesz semmi baj, Manolo - suttogtam neki, felnyúlva megsimítottam gyengéden az arcát, hogy rám figyeljen, ami hatott, mert egy hosszú sóhajjal bólintott.
- Meg fog.. meg fog halni a lány? Én nem akartam, anya... fogalmam sincs, mi történt! -  arra az halkan nyögtem fel erőre, amivel a kezem után kapott és megszorította azt - már tudom, mit érezhetett Miles akkor, amikor a fiát megszülve és fogtam rá a kezére... Megértettem, hogy nem a világ legjobb érzése. Soha többé nem csinálok ilyet, az egyszer biztos.
- Tudom, hogy nem volt szándékos! - simítottam végig az ujjain. - Nem tudják, hogy mi lesz a lánnyal, de Manolo! Figyelj rám, szívem... Úgy.. vegyél egy nagy levegőt! Ez az... lassan be, majd ki.. - lassan, tagoltan segítettem neki abban, hogy a légzésére figyeljen, mert nem lett volna jó, ha a kezdeti sokkot a pánikroham váltsa fel nála. - Életben kell maradnia a lánynak, ugye? - kérdeztem tőle csendesen, de a válaszát már nem tudtam kiszedni belőle, mert megjelent ismét Miles mellettünk, ezért a kezemben a fiúnk kezével álltam fel lassan.
- Először? - akadtam le annál, ami nem feltétlenül a leglényegesebb része volt a mondatának. - Ó!? - jutott el az agyamig az, hogy aztán mi fog következni. A villanó piros-kék fények nem tettek jót a nyugalmamnak és minél gyorsabban távol akartam ettől az egész környezettől kerülni. Manolonak sem tett volna rosszat, ha nyugodtabb helyen igyekszünk megnyugtatni őt. - Manolo! - hajoltam be hozzá az autóba. - Gyere, mennünk kell - minden bátorságomat összeszedtem, hogy kihúzzam a hátsó ülésről, futó pillantást vetve az apja irányában.
- Hova megyünk utána? Haza akarok menni, apa! - ezt már a megszólítás előtt is tudtam, kinek címezte, de nem akartam húzni az időt.. úgy mozdultam, hogy a gyerekünk kettőnk közé kerüljön, s elindultam az autóm felé, ahol a kormány mögé ültem be, remélve, hogy Miles Manolo mellé kerül hátra - biztonságot teremtve ott addig is, ameddig haza nem érünk minden végén majd.
- Azt mondták, hogy melyikbe kell mennünk? - érdeklődtem, de addigra már bekötöttem magam és megvártam, hogy ők is ezt tegyék és csak akkor gurultam ki az útra. Az szóba sem jöhetett, hogy Miles vagy Manolo vezessen, és ha az uram tudta a választ, akkor az éjszaka forgalmában megindultunk az említett kórház felé.
Miles & Gaby





And I don't wanna be lonely
So tell me you'll come home
Even if it's just a lie ║►

Miles Valderrama and Manuel Valderrama imádják a posztod

mind álarcot viselünk
Gabriela Valderrama
Mûvészet
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: The night calls...
The night calls... EmptyVas. Okt. 23 2022, 16:02
Miles & Gaby
━━━ "The sky was cloudless and of a deep dark blue."

Szülőnek lenni nem könnyű feladat és Manolo megszületése előtt el sem tudtam képzelni, hogy mit jelent az állandó aggódás, a folytonos jelenlét és felelősségvállalás egy másik emberi lény iránt. Az apámra nem igazán emlékszem, ezért ahhoz nem tudnék visszanyúlni, hogy neki hogy ment, de anyán láttam minden egyes nap, hogy megeszi a guta, ha nem értünk haza sötétedésig. Kolumbiában a gyerekek nem játszanak az utcán, ha lement a nap, mert tudják, hogy utána már nem a jó emberek mászkálnak odakint. Teljesen más abban a hitben felnőni, hogy az élet küzdelem és minden egyes sarkról a veszély leselkedik rád. Megtanulsz az ösztöneiddel együtt lélegezni és elfogadni, hogy a Bibliában leírt bűnök, mint a lopás és a hazugság csak átmeneti értelmet jelentenek, mert a megélhetésért küzdeni egészen más szabályokat szül a valóságban. Éhezni ezerszer rosszabb, mint elcsenni egy vekni kenyeret vagy almát szerezni a piaci kofától. Néha még öröm, sőt izgalom is társult az ehhez hasonló csínytevésekhez. Nekünk az volt a cél, hogy élve megússzuk ezeket a kalandokat és a mama egyesével küldjön minket ágyba a jó éjt puszinkkal együtt. Egy idő után már elmaradoztak a féltő ölelések és egymás támaszai lettünk a testvéreimmel. Rengeteg kéz és láb zsúfolódott össze egy helyen és olykor átvettük a szülői szerepeket is az idősebb frontvonalon. Nekünk már nem volt újdonság, hogy mennyire hideg van, ha leszáll az éj, vagy mit jelent a puszta kezeddel elérni valamit. Amerika egészen más föld, bár itt sincs kolbászból a kerítés. Nem hull az öledbe pénz és a jogok sem, ha bevándorló vagy. Sajnos meg kell harcolni a saját igazadért és helyedért is a társadalomban. Nem osztogatják ingyen a segélyeket sem, hát még a letelepedési engedélyt. Felnőttként sokáig magamért feleltem, de aztán összeismerkedtem Gabyval és minden megváltozott. Nem lehettem önző, a szerelem elveszi az ember eszét és arra sarkallja, hogy még többet akarjon az élettől. A célok közössé válnak, aztán meg jönnek a lépcsőfokok, mint a házvásárlás, a kocsi és az anyagi javakon felül a családalapítás. Manolo boldogságban érkezett meg, már akkor éreztem, amikor először a kezembe fogtam őt, hogy ez a kötelék más. A feleségemért is rajongtam, de egy apa-fia kapcsolat a legfőbb kapoccsá válik, és olyan hirtelen lép előre, hogy észre sem veszed. Megértem azt is, hogy Manolo számára az édesanyja pótolhatatlan, arról a kötelékről nem tudok nyilatkozni, de a sajátomat az életemnél is fontosabbnak tartom. Feléledt bennem egy ősi ösztön, hogy meg kell védenem őket és biztosítani a jövőjüket. Gaby a másik szárnyam alá került és átvettem a vezető szerepet. A munkát azért űztem, hogy többre teljen és a fiunk ne szenvedjen semmiben sem hiányt. Követtünk el hibákat, és bőven lenne elszámolnivalónk is, de mégsem csinálnám másképpen. El van kényeztetve? Melyik gyermek nem. Vakok vagyunk a vétkei felett? Ezt nevezem szülőségnek. A rossz cselekedetek nem minősítik a fiamat, mert nekem is vannak a múltban ragadt bűneim, mégsem vallom rossz ember magamat. Ahogyan a bárból kiszabadulunk és megérkezik a nem várt telefonhívás, egyből érzem belül, hogy valami baj van. Brian csak akkor szólna, ha nagy gond van és abból ítélve, ahogyan puhatolózva adja a tudtomra a dolgokat csak még idegesebb leszek. A feleségemet navigálom, hogy merre kanyarodjon az autóval és nem kell sokat várnunk rá, hogy egyértelmű legyen a probléma megléte. A mentő és a rendőrautók kék villódzó fényei arra ösztönöznek, hogy kipattanjak a járműből és egyenesen a haveromhoz sétáljak. Korántsem kecsegtető hírekkel vár, de amint megtudom, hogy hol van Manolo már nem kérdés, hogy zokszó nélkül rántom fel az ajtót a rendőrautón, de ő is nyúl már a kilincs után. Fogalmam sincs, hogy mi történik körülöttünk, mert a fülembe toluló kétségbeesés mindent felülír. A fiam sokkos állapotban vetődik a karjaim közé, esdeklik a bocsánatomért, mintha halálos bűnt követett volna el. Igen, lehet, hogy azt tette. A részletek még homályosak, annyit tudok, hogy elütött valakit. Automatikusan tapogatom végig a lapockáját és külső sérülések után kutatok, de nem találok semmit.
- Hála istennek, hogy épségben vagy. – felelem kieresztve a bent tartott levegőt, egy picit a végtagjaim is engednek a merevségből.
- Csss…ne beszélj. – kérlelem őt, de patakoznak a könnyei, és úgy mar belém, mintha félne attól, hogy eltűnik a semmibe. Megijedt és a támaszait keresi. Már nincs is jelentősége a mai estének, hogy ittam-e, mert elszáll belőlem az alkohol utolsó szikrája is. Mi lett volna, ha fordítva történik és azért hívnak fel, mert a fiam halott? El akarom hessegetni ezeket a rémképeket, de képtelen vagyok elszakadni tőle, csak szorítom és igyekszem csillapítani a pánikot, ami az egész testét uralja. Gaby is hamarosan megjelenik mellettünk, és rám függeszti a tekintetét. Mindketten ugyanarra gondolunk, hogy bármi is fog történni azt nem fogjuk engedni, hogy Manolonak baja essen. Hátulról öleli át és egyesülünk, mint egy család. Oltalmazom őket, ezen nem változtat sem válási papír, se az, ha a fiam gyilkos lesz. Borzalmas volt hallgatni, hogy nem csillapodik a sírása. Az anyja többször is rákérdez, hogy jól van-e, de csak megrázom a fejemet, hogy most hagyja békén. Ellenőriztem, ha találtam volna bármilyen aggasztó jelet, hogy megsérült, akkor már kerestem volna egy orvost, hogy nézze meg.
- Apa…anya…én nem…akartam…higgyetek nekem. – még szorosabban ölelem át őket, mert a kezem vége elér már Gaby vállára is.
- Tudjuk…fiam. – sóhajtok egyet és állva maradok egy néma imát elmondva magamban. Az égiek mondhatnak ítéletet felette, de azt is tudom, hogy ez nem fog megtorolhatatlanul maradni. Be kell gyűjtenem minden információt a lányról, hogy tisztában legyek az esélyeivel. Megragadom az arcát a jobbommal és arra kényszerítem, hogy rám nézzen.
- Maradj itt az anyáddal, amíg beszélek a rendőrökkel. Nem mehetsz sehova, megértetted? – kérdezek vissza, hogy felfogta-e amit mondtam, de máris bólint.
- Vigyázz rá. – szólok oda csendesen Gabynak, aztán elindulok Brian-ék felé. A két rendőr a mentősökkel tárgyal. Nem avatkozom közbe, megvárom, hogy betegyék a lányt hátulra és elinduljon vele az autó. Brian sóhajtva fordul aztán felém és mutatja, hogy vonuljunk félre.
- Hogy van a lány? – kérdezem halkan.
- Nincs jól Miles. Valószínűleg belső vérzése van. Repült vagy tíz métert. A szülei egyenesen a kórházba mennek és nektek is oda kell jönnötök, aztán be kell vinnünk a fiadat. Először felvesszük a vallomását, aztán meglátjuk. Sajnálom haver, de nincs más választásom. – tényleg együtt érez, és tudom, hogyha lenne más lehetőség akkor élne vele, de nincs.
- Annyi kérésem lehet, hogy mi vigyük el oda? – feszegetem a határokat, de ez talán nem akkora kérés.
- Persze, gyertek utánunk. – válaszol nekem, aztán meglapogatja a vállamat és visszasétál a társához. Veszek egy mély levegőt és én is elindulok a többiek felé.
- Be kell mennünk a kórházba először. – mondom színtelen hangon Gaby és Manolo felé fordulva.




I can't hold this day Anymore
Understand me Anymore
To tread this fantasy, openly
What have I done
This uncertainty, is taking me over♛ by wiise

Gabriela Valderrama and Manuel Valderrama imádják a posztod

mind álarcot viselünk
Miles Valderrama
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
The night calls... 3f54a3ecac65d3c17f84a0bdb478d6a22f303cea
★ kor ★ :
47
★ elõtörténet ★ :
Üvegszilánkos házasság
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
The night calls... A8cc6bb93a728d05338bd38229a5c275
★ foglalkozás ★ :
correction officer
★ play by ★ :
Jon Bernthal
★ hozzászólások száma ★ :
74
★ :
The night calls... 17a548a287eb183ad7a7daefa32914e6
TémanyitásRe: The night calls...
The night calls... EmptyCsüt. Okt. 13 2022, 14:53

"Trouble in a marriage," he later wrote, "is like monsoon water accumulating on a flat roof. You don’t realize it’s up there, but it gets heavier and heavier, until one day, with a great crash, the whole roof falls in on your head."

Tudom, hogy nem létezik tökéletes házasság és időről időre felülkerekedünk a békén, egy-egy veszekedésbe torkolló elégedetlenséggel, hogy aztán azt normális esetben megbeszélve ismételten nyugalmat árasszon a kötődés. Számomra mindig is a szüleim frigye volt a példa, hiszen abban nőttem fel, az ő kapcsolatuk alapján kezdtem idealizálni egy képet, hogy milyennek is kellene lennem, mint feleség - édesanyám tökéletes volt apám számára, és hazudnék, ha azt mondanám, hibátlanok voltak - mégis kiegészítették egymást ott, ahol a másik fél kevésbé volt jártas bizonyos dolgokban. Apám kritikus volt, anyám pedig a család és az otthon megtestesítője. Apám az volt, aki mindent kézben tartott, kereste a kiskapukat és ő volt az, akinek az utolsó szót ki kellett mondania. Egy olyan világban nőttem fel, ahol az árulás és a birtoklási vágy elhatalmasodott az országon, apám mégis igyekezett minden politikától mentes életet biztosítani számunkra. Legalábbis akkor, amikor a közelben voltunk, soha nem avatkozott közbe a politikai csatározásba. Tudtam, hogy mi ment végbe, mert amikor nem figyeltek, kérdeztem, amikor nem néztek utánam, olvastam - leginkább amerikai lapokat, azt, amit a cenzúra nem vett el tőlünk. S pontosan azok miatt a nyugat gondolkodásába akart apám belevonni, megóvva és megmentve bennünket attól a világtól, ami a későbbiekben elbukott - rengeteg pénzt, hatalmat és bürokráciát magával vonva. A nagybátyámat pontosan emiatt az esküvőmön láttam utoljára, a gyerekeivel pedig aligha tartottuk a kapcsolatot - ők még hittek egy olyan világban, ami újra és újra bizonyította - nincs jövője az életünkben. Nem is hiszem, hogy sokszor beszéltem volna arról bárkinek is, hogy mibe mártotta a családom egy része a kezét, mert nem akartam annak a részese lenni. S apám Milesszal szemben is igen kritikus volt, mert a lánya voltam, az egyik ékessége, akire a születése pillanatában olyan büszke volt, mint soha addig. Kétségkívül kevés lány született a Castillo családba, talán ezért is védett jobban - általában bármitől és bárkitől. Apám és Miles közt a viszonyt mondanám inkább távolságtartónak és tiszteletteljesnek, míg anyám a fiaként imádja a férjemet és már az első pillanattól kezdve tudta, hogy miért kellett nekem Miles Valderrama, miért ragaszkodtam annyira hozzá, és hogy miért őrültem meg attól a mosolyától, amit csakis én kaptam tőle nem egészen húsz évvel ezelőtt.
Mégis elhomályosította a frigyünket az újabb és újabb probléma, akadályozott minket abban, hogy teljes mértékben igazodni tudjunk hozzá, mégis csak bólintottam Miles kérdésére a bájgúnárt illetően. Egyáltalán nem érdekelt a férfi és ameddig én képes voltam megmaradni professzionalitás szintjén, azt vártam el másoktól is. Szívesen válaszoltam a kérdéseire a kiállításainkat és a terveimet illetően, akár még a pénzügyi vonzatokba is bele-beleszólva de itt meghúztam a határaimat, s a közeledésének igényét a tőlem telhető legideálisabb mértékben elutasítottam - gy, hogy ne szenvedjen csorbát a galéria jövője, hiszen a férfi egy beruházó volt, olyan ember, akinek a pénzétől mindannyiunk munkája függőtt. A vacsorán láttam, ahogy a galéria igazgatónője méregetette a párosunkat. Láttam, ahogy azon gondolkodott, hogy talán beszélnie kellett volna velem erről az egészről, de szerencsére nem avatkozott közbe. Tiszteltem, de nem volt szükségem már negyvenen túl arra, hogy bárki is tanácsokkal lásson el vagy bébiszitterként valaki karjába lökjön - csak mert lát benne potenciált. Az ő féltékenységéből az enyémbe csaptunk át, ahogy a fiatal nő megjlenet a színen, de nem kellett ahhoz sok, hogy a nyughass, maradj mottót kövessem - Miles tevékeny részt vállalt ebben, lehűtve még ittasan is a fortyogásomat és hevességemet. Fogalmam sincs, hogy csinálta, de a legtöbb esetben az összeszedettsége volt a menedékem, amibe mindig képes voltam eléknyelmesedni és hagyni, hogy a nyugalma átfolyjon rám is.
- Nem hagytad volna, hogy cellába kerüljek - nyilván. Tudtam, hogy mindent megtett volna azért, hogy minden bajtól megóvjon, ha volt rá lehetősége, és ha újra kettesben maradtunk, akkor a mosolyával fűszerezett hozzászólásra csak sikerült mosolyt csalnia az arcomra, hogy végül eljussunk addig az este folyamán is, amivel valóban törődnünk kellett. Mert a házasságunk egyik problémaforrása ismételten képes volt alkotni és komolyan mondom, nem tudom, hol siklott félre annyira Manolo élete, mint amennyire láttatni engedte. Tizenhét évesként a tanulásnak kellene az elsőnek lennie az életében, alakítani a jövőjét, az egyetemek világában elmerülni, sikerre hajszolnia magát, de vele kezdtem feladni. Borzalmasan éreztem magam emiatt, mert mindig hinnem kellett volna benne, de a távolság és az állandó problémák és akadályok lassan felőrölték minden erőfeszítésemet. Miles közelségét hátrahagyva az autóban kötve ki már útnak is indultunk, de a férjem kérésére Rico miatt lelassítva álltam csak meg annyi időre, hogy tudjanak pár szót váltani, hogy aztán újult erővel vessük bele magunkat a keresésbe, s miközben Miles a hívást fogadta, reménytelenül figyeltem az utcákat, szinte minden sarkon látva Manolot, minden konténer mögött látva őt és minden egyes illumináltan vándorló fiatal alakjába őt képzelve el.
Nem tett nekem ez jót, a fenébe is, öreg voltam már ehhez az egészhez.... igen, mert nem épp most várok babát.. nem most készültem megint arra, hogy szinte a nyugdíjazásom idején is azon aggódjak, hogy mi lesz az új gyerekkel...
Szorosabbra fontam az ujjaim a kormányon látva Miles aggodalmát és sürgetésének lenyomatát az arckifejezésein, s ha meg is könnyebbültem arra, hogy megvolt a gyerek.. a gyomorgörcsöm egy pillanat alatt uralta el a testem, mégis arra koncentráltam, amit mondott, az iránymutatásra. Három sarok, aztán egy jobbos kanyar. Mi sem egyszerűbb.
- De jól van? Mi történt? - kezdtem kérdezgetni, mert gyűlöltem, ha nem beszélt és láthatóan most nem akart beavatni Miles abba, amit megtudott. - Miles?! Válaszolj! - visszafogott rémület kezdett eluralkodni rajtam, amin nem segítettek a villodzó fények, a rendőrautók és a mentő jelenléte sem. Miles az előtt tűnt el a kocsiból, hogy leállítottam volna azt és én sem vesződtem azzal, hogy keressek egy parkolóhelyet, vagy hogy becsukjam az ajtókat magunk után. Darabos mozdulatokkal indultam meg, hogy szemtanúja legyek annak, ahogy a fiúnk az apja karjába vetette magát, és mielőtt odaszaladtam volna hozzájuk, hogy arcon csapjam a gyereket, hogy megrángassam a vállát, elmondjam, hogy ostoba és mennyire szeretem, hogy sírva fakadva magamhoz öleltem volna, a mentő felé léptem el, a hordágyon lévő lányra pillantottam. A nyakmerevítőn túl az arca felpüffedt, vér és sötétlő foltok csúfították az arcát, s ha korábban viselt is sminket, most úgy nézett ki, mint egy eltévelyedett bohóc, akit éppen összevertek. A szemeim nem fogadták be a látványt, a nyílt töréseket a karjain, de ami a legnagyobb sokk volt számomra, az a tüdejének panaszos levegővétele.. a sípoló, hörgő hang rosszabb volt bármelyik horrorfilmnél. Az állkapcsom megremegett, s észre sem vettem, ahogy a könnyek legördültek az arcomon.
- Hölgyem, megkérném, hogy álljon messzebb - lépett be elém és a kislány közé egy járőr, mire nyeltem egyet, de nem mentem arrébb.
- Hogy... hogy van? - Életben kell maradnia!
- Nem a legjobban. Csoda, ha életben marad - Feszülten fordultam el a rövid, velős válasz után, képtelenül arra, hogy azon gondolkodjak, hogy a fiúnk nem szándékosan akár bárkinek is az életével játszhatott. Kézfejemmel töröltem le az arcomat, hogy az apa-fia párost nézzem, mielőtt megindultam volna feléjük.
- Sajnálom! Én nem akartam! - Manolo úgy kapaszkodott az apjába, mint amikor egészen apró korában Miles a munkából hazaért reggel és ő volt a tökéletes apa megtestesítője. Egy olyan hős, aki a rosszfiúk réme volt, a Supermanje. - Nem akartam! - csak ezt tudta hajtogatni, de a hangja elárulta őt - tényleg nem akart rosszat, a kétségbeesés pedig minden porcikáját átjárta. Fogalmam sincs, hogy miről beszélhettek, hogy egyáltalán bármelyikük is képes volt bármit is mondani, de amikor odaértem hozzájuk, Manolo feje felett az apja szemeibe néztem hosszan, feszült pillantással, mielőtt az ujjaim elérték volna Manolo haját, amire megrezzent. Nem hezitáltam, egyszerűen csak hátulról öleltem őt át szorosan, ahogy régen is, mikor még aprócska volt.. a két szülője oltalmába húzva őt.
- Minden rendbe fog jönni, Manolito - suttogtam a nyakába meggyötörten. Ha a lány életben marad persze. - Jól vagy? Megsérültél? - kérdeztem csendesen a villodzó fények kereszttüzében.
- Én... én - akadt el a fiúnk. - Nem tudom! - a hisztéria és a rettegés a hangjában velőtrázó volt. Olyan, amit tőle még soha nem hallottam. Úgy kapaszkodott az apjába, mint a kismakik az anyjukba fára mászás közben.

Miles & Gaby





And I don't wanna be lonely
So tell me you'll come home
Even if it's just a lie ║►

Miles Valderrama and Manuel Valderrama imádják a posztod

mind álarcot viselünk
Gabriela Valderrama
Mûvészet
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: The night calls...
The night calls... EmptyVas. Szept. 18 2022, 18:26
Miles & Gaby
━━━ "The sky was cloudless and of a deep dark blue."

Gabyval nehéz időszakon vagyunk túl és nem mondanám, hogy teljes mértékben a végére jutottunk volna. A házasságunk tényét eldöntöttük, de a fiunk ágáló viselkedése beárnyékolta mindezt. A munkámon kívül csak halmozódtak a problémák és lassan eljutottam arra a szintre, hogy nem tudtam priorizálni. Hiába minden türelmem és a józanságomat tükröző döntésem, sajnos az újabb gyermek megléte már csak a hab volt a tortán. Megjátszottuk magunkat Manolo előtt, igen nem tudtam volna másképpen definiálni a színjátékot. Hazamentem reggelente még az iskolába való indulása előtt, előfordult még most is, hogy a kanapén kötöttem ki. A hazugságok armadája tartotta egyben a hétköznapokat. Kezdtünk mind a ketten belefásulni a nejemmel együtt és talán egyszerűbb lett volna odaállni mindenki elé és elmondani az igazságot. Bennem is megérett a késztetés, hogy cselekedjünk, de akkor mindig történt valami az iskolában vagy a börtönben és visszatáncoltam a startmezőre. A családomat védelmeztem, ha Remiről volt szó, de közben a fiam is tett róla, hogy álmatlan éjszakákat okozzon. Miről kellett volna letiltanunk? A telefon nélkül nem tudott létezni és mi sem értük volna el, ha elkobzom tőle. Nem voltak korlátok és kezdett kiakasztani, hogy nem veszi komolyan azt, amit én vagy az anyja mond neki. Gaby lakott vele, nem láttam bele minden veszekedésükbe, de az útban lévő gyermek miatt a feleségem, ha lehet ezt mondani, biztosan ingerlékenyebb és érzékenyebb is volt. Jól emlékszem arra az időszakra, amikor először nézett anyai örömök elé. Gaby nem mindig goromba, de megesett, hogy kiakadt egy éretlen gyümölcsön a bolt közepén, vagy elsírta magát minden ok nélkül és akkor még én sem tudtam megvigasztalni őt. Mi mentett meg ezekben a hónapokban? Az édesség és a töménytelen csípős étel. Minden héten egyszer valami mexikói étteremben ettünk, vagy szimplán az éjszaka közepén metróztunk, hogy együnk valami nem otthonit. Kiborítónak kellett volna találnom, de én örömmel teljesítettem ezeket az éjszakai mentőakciókat és kifakadásokat, mert a szerelmünk gyümölcsét hordta a szíve alatt. A falási rohamok idővel megszűntek és úgy tűnt, mint aki nem is szült. Izgató, hogy ilyen génekkel rendelkezik az asszony, mert senki nem mondta volna meg róla, hogy hány éves és hogy anyuka már. Mások panaszkodtak, hogy nem sikerült visszanyerniük az eredeti alakjukat, neki meg még diétáznia sem kellett hozzá. Gaby a mai napig bombasztikus nő és sokan megnézik az utcán is. Páran a kollégáim közül azon viccelődtek, ha választhatnának, akkor nem egy hírességgel feküdnének le, hanem az én nejemmel. Kiakasztottak és habár nem gondolták akkoriban komolyan, most minden esély megvolt rá, hogy valaki lecsapja a kezemről. Nem akartam másokkal ismerkedni és elképzelni, hogy kívánhatják az ágyban. Megint egy territórium képződött körülötte és a várandósságnak hála a férfiak ismételten megkörnyékezték. Nekem is szemet szúrt, hogy a melle duzzad és jóformán kiesik a ruhákból…de jobbnak láttam nem szóba hozni. A végén még elküld melegebb éghajlatra. Egy szó, mint száz még nem voltam túl a házasságomon, a hálómban volt egy neveletlen gyerek és a munkában is eszkalálódtak a bajok. Ricoval eddig csak a lakásban voltunk egy sör mellett, de ma este kirúgtunk a hámból. Nem akartam feltétlenül a sárga földig leinni magamat, de közel jártam hozzá és a szénám se állt jól. A kislányok keringtek körülöttem, mint a nap körül a bolygók és egyre jobban tapadtak. Az egyikük eljutott odáig, hogy nyilvánosan kapjon le, és ha ez nem lett volna elég, akkor a feleségem is a szemtanúja lett eme váratlan fordulatnak. Rico szánakozó tekintete és az utána következő percek engem sem dobtak fel. Megindultam Gaby után, de az utamat állta egy féreg…nem kellene verekednem, de ami az enyém, az az enyém. A bejárat melletti falnál érem utol és rántom vissza a feleségemet. Időbe telik, hogy rám figyeljen, de csak megteszi a bűverőm, vagy szimplán hallgat rám. Fel kellene írnom a naptárba, hogy csendben maradt, mert erre nem sok esély volt. A magyarázkodásnak helye nincs, mert nem csináltam semmi rosszat. Lekaptak és igen egy pillanatra lefagytam, de a helyén kezeltem a dolgot és egyből utána jöttem. Mire utalna ez, meg a karikagyűrűm megléte? Adok-kapok játék ez közöttünk és amennyiben neki nem tetszett a kislány, úgy nekem sem az, hogy ma a kollégáival mozdult ki.
- Megölnétek egymást a nőkkel, de akkor sem okés ez. Megvan még az a bájgúnár, aki rád van izgulva? – érdeklődöm a felszín alatt tartva a kissé spicces haragomat, mert most jobban leköt a szeme világa és a nyaka pereméről az orromba áramló parfümje illata. A féltékenység elillan és ketten maradunk a végeláthatatlan szekundumban. Keserű pirula mardossa a torkomat, mert tudom, hogy mire gondol, de kimondani még rosszabb lenne, mert azzal elismerném, hogy hibát követtünk el a papírok aláírásával. A közelsége úgy hat rám, mint régen. Megmozdul bennem a vágy és másodpercek választanak el tőle, hogy én lopjam el a csókot az ajkairól, de valahogyan valaki mindig ráérez, hogy közbeavatkozzon. A kislány a semmiből bukkan fel és a jussát követeli, mint egy háziállat. Nem tarthat rám igényt, az eskü és a szívem is máshoz köt. A tekintetemnél gyorsabb a kezem ahogyan a feleségem után kapok és maradásra bírom. Nem hiányzik a jelenet vagy a cafatokban kihulló hajcsomók. Biztosan tudom, hogy Gaby nem állna meg ott és addig ütné, amíg mozog. Mindenki jobban jár, ha a lány kilép az estéből és azzal együtt az életünkből is, mintha nem is létezett volna az elcsattant csókja.
- Jobb lett volna, ha megtéped és a sitten töltöd az estét? – tekintek rá kérdőn, mert tudjuk mind a ketten, hogy mi lett volna ennek a vége. – A fiatal lányok vére meg nem bűn. – mosolyra húzódnak az ajkaim, mert a poén akkor is ütős, hacsak azok értik, akik benne vannak és kicsit konyítanak a történelemhez is. A kedélyek lenyugvóban voltak és mi végre egymásra fókuszálhatunk. A nézése és a mosolya azt a lányt juttatja az eszembe, akibe anno beleszerettem. Az ölelkezéseket aztán a kézfogás váltja fel és a fiunk megkeresésének a késztetése. A parkolás és az autó megtalálása nem vesz sok időt igénybe, de érzem a járásomon, hogy még nem az igazi.
- Soha ne kérj ezért bocsánatot, mert mást nem vettem volna el. – rántom meg én is a vállamat és beülök a kocsiba. A biztonsági övcsattal bajlódom, de rövidre zárva már el is indulunk a gyér forgalomba, csak egy taxit kell kikerülnünk. Rico éppen ekkor jön ki az ajtón.
- Lassíts. – szólok a nejemre és letekerem az ablakot. – Manolo eltűnt és meg kell találnunk. Lépek…majd írok. – köszönök el tőle egy biccentéssel és máris a háttámlának döntöm a fejemet.
- Henry száma nincs meg, de le tudom kérni… - sóhajtok egyet és éppen elővenném a telefonomat, de valaki beelőz a hívásban. Benyomom a gombot és a fülemhez vezetem.
- Helló…Miles beszél. Brian…mi a.. – nincs időm végigmondani, mert olyan hírekkel szolgál, ami cseppet sem tetszik, sőt. – Hol van? Indulunk. – bontom a vonalat és megkeresem a GPS-en a címet.
- Megvan Manolo. – ennyit mondok egyelőre a feleségemnek és az appon keresztül nézem a címet.
- Három sarokra van az utca, aztán fordulj jobbra. – komolyodok el. Nincs kedvem beszélni, mert jelenleg a fejem hasogat és remélem nem akkora a baj, mint amire a kollégám célzott. Nemsokára feltűnik az úttest és a mellette lévő három kék villódzó fénnyel rendelkező rendőr és egy mentőautó. Kipattanok a lassítás közepén és Brian felé indulok.
- Merre van? – érdeklődöm tőle.
- Beültettük hátra, sokkos állapotban van, de Miles… - állít meg a kezével. – Megszondáztattuk…és ivott. A lány sérülései súlyosak… - biccent a mentő felé. Nem mondok semmit, hanem odalépek az autóhoz és kitárom az ajtaját.
- Manolo… - nézek a fiamra. Soha nem láttam még sírni, és amint meglát felugrik és a nyakamba szakad…




I can't hold this day Anymore
Understand me Anymore
To tread this fantasy, openly
What have I done
This uncertainty, is taking me over♛ by wiise

Gabriela Valderrama and Manuel Valderrama imádják a posztod

mind álarcot viselünk
Miles Valderrama
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
The night calls... 3f54a3ecac65d3c17f84a0bdb478d6a22f303cea
★ kor ★ :
47
★ elõtörténet ★ :
Üvegszilánkos házasság
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
The night calls... A8cc6bb93a728d05338bd38229a5c275
★ foglalkozás ★ :
correction officer
★ play by ★ :
Jon Bernthal
★ hozzászólások száma ★ :
74
★ :
The night calls... 17a548a287eb183ad7a7daefa32914e6
TémanyitásRe: The night calls...
The night calls... EmptySzer. Aug. 24 2022, 19:33

"Trouble in a marriage," he later wrote, "is like monsoon water accumulating on a flat roof. You don’t realize it’s up there, but it gets heavier and heavier, until one day, with a great crash, the whole roof falls in on your head."

Azt mondanám, hogy nem vagyok és soha nem is voltam az a típus, aki Milest bármiben is bekorlátozta volna. Hiába perlekedtem, hiába voltam szenvedélyesebb alkat, akaratosabb vagy tettem teljes mértékben logikátlan dolgokat olykor, a kapcsolatunkban kétségkívül Miles volt a FÉRFI, ő hordta mindig is a nadrágot és csak egyetlen szavába került sokszor, hogy a tombolásomnak véget vessen. Mégis megalázó volt az a pillanat, aminek szemtanúja lettem. Olyan mélyre fúródott a képzeletbeli tőr a szívemben, hogy inkább egyszerűbb lett volna a mellkasomon keresztüldöfni, mintsem kihúzni azt. Nem tudtam jelen helyzetben még ezzel is megbirkózni, amikor a fiunk olyan helyzetbe sodort, amibe nem kellett volna. Megszaporodó gondokkal néztünk szembe a felnőtté válása kellős közepén, s miközben a kilengéseivel tett próbára, egyre inkább éreztem a távolságát tőlem. Már nem tudtam vele úgy leülni beszélgetni, ahogy régen és a családunk szétesése kellős közepén.. egy új élet is az én energiáimat szívta - ez utóbbi áldás volt. Egy olyan csoda, amit megtudva igazából választás elé sem állítottam Milest, mégis keserű napoknak és találkozásoknak néztem elébe, ugyanolyan vitákkal, ami a házasságunkat is mérgezte hosszú idő óta.
Tudom, hogy nem kellett volna kiakadnom ennyire, tudom, hogy már nincs jogom ahhoz, hogy őt az enyémnek tituláljam és körbepisiljem, amikor látom és akkor is, amikor a közelemben sincs, mégis képes volt a mai napig azt elérni, hogy vérengző vadként viselkedjek, ha róla volt szó. Féltékeny, területféltő és védelmező voltam, de csak olyan mértékben, amit egészségesnek gondoltam: fél szememet mindig a férjemen tartottam, noha egészen a mai estéig nem aggódtam, mert a hűségét sohasem kérdőjeleztem meg. Bennem sem fordult meg a megcsalás gondolata sem, hiszen ő volt számomra a nagy ő... ilyen és ehhez hasonló gondolatokkal préselődtem neki a falnak és fogalmaztam meg az ellenvetéseimet, hogy én hogyan látom, és Miles szavait hogyan és miként is tudtam volna kiforgatni.. megfogalmazva mindazt, ami bántott. Hasztalan volt az aggódásom, és ha én képes voltam ellenkezni, a férjemnek sem kellett a szomszédba mennie érte, mérgesen fújtam is egyet az érvelésére. Ha tehettem volna, akkor a karjaimat összefűztem volna a mellkasom előtt, de azzal egyértelműen őt kellett volna érintenem. Újra és újra bizonyította, hogy a mai napig képes volt levenni a lábamról és a józanságomon nem segített az, hogy az arcát a nyakamba fúrta. Kételyekkel telve sóhajtottam fel, nagyot is nyelve a közeledésére. Nem tudtam belepréselődni még ennél is jobban a falba, de azt sem tudtam megtenni, hogy őt toljam el magamtól, és ha már ezekre nem voltam képes, hát beszéltem.. muszáj volt, hogy lefoglaljam magam megosztva vele a ma estémet.
- Voltak férfiak is, persze... szerencsére, mert szerintem nem bírnám ki, ha csak nőkkel lennék körbevéve, tudod, hogy mennyire kiakasztóak tudnak.. tudunk lenni - magyarázkodtam, holott nem kellett volna. Mégis joga volt az igazsághoz, miközben... azt, hogy Fred közeledésének próbálkozásaiba nem avattam bele. Semmi értelmét nem láttam; ittas volt és börtönőrként dolgozott.. a végén még képes lett volna kideríteni Fred lakcímét és megjelenik ott... semmi szükség nem volt rá, azért sem, mert a férfit elutasítottam, a kényszert pedig sosem kedveltem. Ezen felbuzdulva pedig ha keresni is szeretne, kizárólagosan meg fogok maradni szakmai vonalon vele. Azonban kiszaladtak olyan fáradt kérdések inkább, amik a mostani helyzetet elemezték volna ki... azt, amibe mindketten belerántottuk magunkat. Miles válaszaira gondterhelten sóhajtottam fel, miközben a szemeibe nézve érintettem őt, olyan intimitást megélve, ami hiányzott a mindennapjaimból. Hiányzott a férfi az életemből, a fenébe is.
- Nem erre gondoltam - ráztam meg a fejem arra, hogy bűn volt-e szeretni egymást. Az aláírt papírokra gondoltam, mert most is és annyi helyzetben is működtünk... és ezek a pillanatok elbizonytalanítottak a korábbi döntésemben. Nem bírtam tovább, mert nem egymással éltünk már, hanem szinte egymás mellett. Mielőtt elmondhattam volna, hogy mi foglalkoztat, hogy már csak egyetlen momentum választott el attól, hogy elmélyedjek az emlékeinkben a csókkal, egy női hang kúszott be a feszült, várakozó csendembe megtörve a pillanatot. A nőcske magának követelte Milest, ami felhúzott, de nem úgy, mint ahogy az előttem álló férfi tudott. Egyetlen másodperc alatt kattantak azok a bizonyos fogaskerekek és már bontakoztam is ki a férjem karjai közül, hogy a kis nővel elbeszélgessek.. és körbepisiljem azt, ami az enyém volt.
- Te most ezt komolyan gondolod? - akadtam ki, szavaimat a nőcskének címezve, de Miles könnyedén kapott el és akadályozott meg abban, hogy tovább menjek. Ha szemmel ölni lehetne, akkor sorozatgyilkosként karperecet kellene kattintania a csuklómra Milesnak, de ahogy csendre intett a lefogás közben, engedtem neki, annak ellenére, hogy a kezeim a férfi karjaira csúszva próbálkoztak meg azzal, hogy kiszabaduljak. Nem okoztam neki fájdalmat, csak menni akartam, mégis egyetlen szóra úgy pislantottam fel az arcára, mintha újra fogadalmat tett volna nekem, hogy aztán meg lefagyjak a túlzástól, amivel a nőcskét akarta elriasztani. Ez.. nem ér! Mégis kihúztam magam Miles karjai közt és egy elégedett mosollyal néztem a nőre, azt is, ahogy eloldalgott, mint egy kivert kutya aztán. - Hogy mondhatsz ilyet?! Mégis... mi van akkor, ha olvasott Báthoryról?! Mostantól minden nőnek, aki rád hajt, majd velem fogsz jönni, hogy felnégyelem és hogy kettéharapom?! Miles!? - mérgelődve próbáltam szabadulni, de arra nem számítottam, hogy még közelebb von magához, és ha nem akartam, hogy kényelmetlen legyen a közelsége, a karjaim sután ölelték át a torzóját. A tagolt szavakra mégis úgy éreztem, hogy hatalmas kövek gördültek le a vállamról, valamilyen szinten a feszültség is távozott belőlem, de bármennyire is izgató volt hallani mindezt, elégedetté is tett, nem akartam, hogy miattam ne éljen. Soha nem akartam neki rosszat!
- Még mindig szeretem, ha így hívsz - döntöttem a vállának a homlokom sóhajtva, magamba szívva az illatát, végül lefejtve a kezeimet róla bólintottam, lepillantva mégis az összefonódó ujjainkra. Igen, mennünk kell. Már így is rengeteg időt elraboltunk Manolo kereséséből. - Két autó közt parkolok - adtam neki nyilván azt a választ, amit az idegtől tudtam. Talán két sötét színű autó volt. Talán az egyik Transporter. Talán az egyiknek nem az államból való rendszámtáblával. - Nem álltam meg messze - összegeztem, ahogy elindultam arra, amerre a kocsim lehetett, és ha Milesnak nem volt fontos, akkor addig én sem engedtem el a kezét. Az emlékek miatt. Mert bármennyi gondunk is volt, rá bármikor számíthattam. Az autóig viszont nem szorgalmaztam, hogy beszélgessünk, s ahogy az ajtónál tovább nézett, mint azt ildomos lett volna a válásunk kellős közepén, a pillantásom az arcán vándorolt végig. Elmosolyodtam a szavaira. - Nem fogok bocsánatot kérni azért, mert ilyen heves természetem van. Ez kellett neked, amikor kimondtuk az igent - rántottam meg a vállaimat, és ezen a terhesség sem változtatott, valóban. Ahogy magamra hagyott, úgy csúsztam be az autóba, miután kinyitottam azt, s amikor beült, áthúztam a biztonsági övet magam előtt, beindítva a motort is.
- Tegnap Henrynél aludt, legalábbis azt mondta, hogy oda megy - a gyerek Manolo egyik legjobb barátja volt, már ovis koruk óta sülve-főve együtt voltak. Nem lennék azon meglepődve, ha ugyanazon a napon, ugyanazt a kislányt hódították meg az első csókukra. Legalábbis a nagycsoport záróünnepségén a kisfiunk azzal állt elém, hogy Charlotte adott neki egy nyálas szájra puszit. Akkor azt hittem, korán kezdi a gyerek, de ma már... bevallom, visszasírtam azokat az éveket, amikor az volt a legnagyobb gondunk, hogy nem a kék, hanem a zöld kisnadrágot kellett ráadnom vagy hogy elég nagyfiú volt már, hogy egyedül törölje meg a fenekét is... - Neked megvan Henry száma? Valamikor pár héttel ezelőtt számot cserélt és nem adta meg nekem... beszéltél azóta vele te? - mert hát.. fiúk voltak. És mindenki Miles főztjét imádta, nem véletlenül, hiszen nekem a teafőzés tökéletesen elég volt. Mióta nem lakott velünk együtt a férjem, kísérleteztem. Legtöbbször a kukát etettem meg a különböző ételekkel. Még annak se ízlett az, amit sikerült összekotyvasztanom. Kitolatva a parkolóhelyről a gyér forgalomba soroltam be, de fogalmam sem volt, hogy mégis egy eltűnt tizenhét évest hol kereshetnék egy ekkora városban.
Miles & Gaby





And I don't wanna be lonely
So tell me you'll come home
Even if it's just a lie ║►

Miles Valderrama imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Gabriela Valderrama
Mûvészet
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: The night calls...
The night calls... EmptyKedd Aug. 23 2022, 20:03
Miles & Gaby
━━━ "The sky was cloudless and of a deep dark blue."

Mostanában talán túl sok volt az elvárás. A munkában is agyonhajszoltam magamat, az otthoni problémák is kezdtek elburjánzani. Egyik este szinte kiugrottam az ágyból, mert azt hittem reggel van és el fogok késni a munkahelyemről. Máskor a jelentés fölé görnyedve arra lettem figyelmes, hogy a gondolataim a meg nem született gyermekem körül forognak. A törvények meghatározták az abortusz lehetőségét, de nem is ez volt igazán az oka annak, hogy hallgatólag meghoztuk a döntésünket. A hétvégi házban töltött órák alatt sem jutottunk dűlőre, de az egyedül töltött magányos perceimben rádöbbentem, hogy nem lennék képes kioltani egy ártatlan életet. A vérem volt és nem tehetett róla, hogy rossz időben fogant meg. Vigyázhattunk volna jobban is, bár nem hinném, hogy Gaby tett volna érte, hogy teherbe essen. Megbeszéltük Manolo megszületése után, hogy megállunk egynél, mert az anyagi körülmények nem teszik lehetővé, hogy még egy csemetét bevállaljunk. A hiteleim a plafont verdesték, akkor még albérletben laktunk és nem futotta volna rá, hogy saját otthont vásároljunk, ha még egy gyermekkel növeljük a családtagok számát. Bevallom, hogy kicsit restellem ezen döntésemet, de meg tudtuk adni a fiunknak azt, amit én soha nem kaphattam meg. Biztonságban nőhetett fel, nem kellett lopnia a boltból vagy éhesen lefeküdnie. Részleges hazugságban neveltük fel, hiszen a családom egyszer bajba kevert bennünket. Babs akkor nem kérdezte meg tőlem egyből, hogy miért is kell eltulajdonítanunk egy képet a galériából. Később avattam be a részletekbe, hogy az öcsém bajba keveredett. Megvoltak a magunk keresztjei, de mindentől függetlenül egy stabil alapot adtunk. Büszke voltam rá, amikor megvettük a lakást Brooklynban, eszméletlen érzéssel társult a szerződés aláírása, vagy amikor kifizettem az egyik hitelemet. Nekem ezek sikerek, talán másoknak csak átmeneti célok, de függetlennek lenni felért a szabadsággal. Gyűlöltem tartozni az embereknek, ebben a közegben nőttem fel. Kolumbia nem az álmokról híres. Tagadhatatlan, hogy így sem fordultam el teljesen a gyökereimtől, de távol tartottam a családomat a bajtól. Suhancként nem voltak tétek, egy feleséggel és egy gyerekkel a hátam mögött már sokkal nagyobbat bukhattam, mint évekkel ezelőtt. A válás csak a hab volt a tortán, de még így sem volt akkora probléma, mint a börtönben történt események sorozata. A magánzárka jót tett Reminek, és nekem is némi haladékot nyújtott. Nem ugráltathatott, néha még azon is elmosolyodtam, hogy mennyivel nyugodtabbak a műszakok. A ma esti hívás nem kifejezetten varázsolt mosolyt az arcomra és kellően megalapozta, hogy felöntsek a garatra. Rico a legjobbkor érkezett búfelejtőnek, és tett is róla, hogy emlékezetes legyen az esténk. A bárban a meccs után többségbe kerültek a fiatalok és nem feltétlen a hímneműek. A pult mögött is egy bögyös csirke szolgált ki bennünket, meg is akadt a szeme a barátomon, engem meg valami kislány szemelt ki, hogy játsszam el a hős megmentőt a számára. Máskor hízelgőnek találtam volna a közeledését, de nem akkor, amikor az exem hív és arról panaszkodik, hogy másfél napja nem látta a fiunkat. Manolo az eltűnés mestere volt, és kezdett az idegrendszeremmel ellentétes módon táncolni. Az alkohol rendesen pörgette az agyamat és sokkolt a ténye annak is, hogy lekapott egy tini. A csókolózás nem lenne bűn, de a rámenősséget csak egyetlen nőszemélytől viseltem el…aki történetesen a szemtanúja volt a kis bakinak. Rico arcára volt írva, hogy elkúrtam, de nem én tehettem a rossz időzítésről.
Kéretlen káromkodások közepette hagyom el a szórakozóhely területét és eredek a feleségem nyomába. Az isten szerelmére, de szédülök…lassíthatna. Kétszer is a levegőbe marok, de nem sikerül utolérnem őt, sőt még egy fickó is feltart. Nem ajánlom neki, hogy Gabyra kezet emeljen, mert velem gyűlik meg a baja, még az is előfordulhat, hogy a börtönben kötök ki emberölés végett. A bejárat előtt érem be és rántom a fal és közém. Nem vagyok rest elállni az útját, szeretem a tombolását, de most arra kellene törekednünk, hogy egyezségre jussunk. A szemei, az arcának éle és a húsos szirmok még engem is kimozdítanak az elhatározásomból. A gyerekünket kellene keresnünk, de jobban leköt a harcias énje és a helyzet tisztázása. Megkérdezem többször is, hogy mit látott, de még a hülyének is egyértelmű lenne, nemhogy neki. A gyűrűvel altatnám el a kételyét és ha belegondolok a magyarázkodással sem tartoznék neki. Nem csaltam meg, vagyis abban az értelemben nem, hogy hozzá vagyok kötve egy életre. Az ígéretemet komolyan gondoltam, és habár az útjaink másfelé visznek, nem lennék képes más nőre ránézni sem. A fejemben zakatolhatnak képek, de még így is messze ő az egyetlen szexi dög, aki elveheti az eszemet. Jó eshetőséggel sor kerül rá, ahogyan benne akad a szó és belőlem meg előbújik a kandúr. Régebben bókoltam neki eleget, de most még szebbnek látom a morcos kirohanásával együtt.
- De te tudtad, hogy mit akarsz, ő meg nem… - fojtom belé ismételten a szót. Minek kell az okokat keresni rá, hogy belekössön egy kislányba. Nem tudom nőnek tekinteni, mert az nem ott kezdődik a szoknya takarásában. Sokkal többet jelent a férfi számára a finomság, a rátermettség, a kiszámíthatatlanság és a jelleméből fakadó szenvedélyesség. Az ujjam az álla alá vándorol és rám függesztve a tekintetét lágy dorombolásba kezd.
- Ühm… - elkotrom a haját és megpillantva a pőrén hagyott kis mélyedést már azért kiált, hogy belecsókoljak a nyakába. Intim pillanat részeseivé válunk megidézve a múlt egy szegletét. Bárcsak jobban értékeltem volna azokat a perceket, amiket kettesben töltöttünk anno. A chips a nyelvem hegyén olvad el…egy kis sós permettel karöltve.
- Férfiak is voltak a céges vacsorán? – kérdezek rá kertelés nélkül, de a közénk ékelt kérdés függőben hagyja a további érdeklődésemet. – Bár tudnám Babs…bár tudnám. – sóhajtok fel hangosan és jobban nyomom bele a szabad tenyeremet a falba, mint szabadna. Ujjbegye a borostámat érinti, de felhúz a belőle áradó kölni illata. – Hiba lenne szeretni a másikat? – szuggerálva figyelem a benedvesített száját és megtenném az utolsó távolság leküzdésének mozzanatát, ha nem rontana ránk egy harmadik fél. A kis babaarcú lányka a legrosszabbkor nyávog bele az éjszakába. Senki nem tanította meg rá, hogy a sötétből támadnak a kutyák? A nejem sem maradna adósa és mielőtt elérne a lányhoz, könnyedén ragadom meg a csípője vonalát és rántom magamhoz.
- Gaby…nyugodj le. – kérlelem őt és a másikra szegezem a tekintetemet. – Jobban jársz, ha most bemész, vagy hívsz magadnak egy taxit. Ez a nő a feleségem és nem sokáig tudom visszatartani. Fiatal lányok vérével táplálkozik és úgy tűnik te most kapóra jönnél neki. – ingatom meg a fejemet, aztán megvárom, hogy felkapja a nyúlcipőt és elillanjon az ajtó mögött.
- Mit nem értesz azon, hogy ne ficánkolj? – rivallok rá Gabyra és most a mellkasomhoz préselve suttogok a fülébe a széllel ringatva a meglibbenő haját.
- Babs…nincs más, megértetted? – tagolom a szavakat csendesen és körülnézek a kint bagózó társaságon.
- Menjünk. – szorítom meg a kezét és az útpadka felé lesek. – Hol parkoltál le? – nézek körbe, de sikerül kiszúrnom az autóját. Nem tűröm, hogy ellenkezzen, ha kell magammal húzom lassítva ugyan a lépteimen, de határozottan vezetem oda.
- Terhesség ellenére is vehemens vagy. Tartalékold. – ott tartom egy kicsit az ajtónál, aztán kikerülöm és megvárom, hogy kinyissa az ajtót nekem, hogy be tudjak ülni az anyósra.




I can't hold this day Anymore
Understand me Anymore
To tread this fantasy, openly
What have I done
This uncertainty, is taking me over♛ by wiise

Gabriela Valderrama imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Miles Valderrama
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
The night calls... 3f54a3ecac65d3c17f84a0bdb478d6a22f303cea
★ kor ★ :
47
★ elõtörténet ★ :
Üvegszilánkos házasság
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
The night calls... A8cc6bb93a728d05338bd38229a5c275
★ foglalkozás ★ :
correction officer
★ play by ★ :
Jon Bernthal
★ hozzászólások száma ★ :
74
★ :
The night calls... 17a548a287eb183ad7a7daefa32914e6
TémanyitásRe: The night calls...
The night calls... EmptySzer. Aug. 17 2022, 23:19

"Trouble in a marriage," he later wrote, "is like monsoon water accumulating on a flat roof. You don’t realize it’s up there, but it gets heavier and heavier, until one day, with a great crash, the whole roof falls in on your head."


Még mindig becsaptuk Manolot, akinek fogalma sem volt arról, hogy  mi folyik igazán körülötte. A szülei a válás kellős közepén voltak, aláírt papírokkal, miközben már annak a peremén jártam, hogy bizony a terhességemnek látható jelei kezdtek lenni. Nem foghattam már minden reggel arra, hogy biztosan felpufadtam.. hogy miért vagyok felváltva rosszul vagy kívánok meg olyan dolgokat, amit előtte nem. Vagy épp az ellenkezője, mit nem vagyok hajlandó már a számba venni. Két héttel ezelőtt Manolo nekem szegezte azt a kérdést, hogy miért nem iszok már hosszú hetek óta meg egyetlen pohárka bort sem.. a szavak könnyedén jöttek, de a félig-meddig hazugságot megfogalmazva a bűntudatom egészen az alvásig elkísért, hogy aztán ébredés után is kellemetlenül érezhessem magam. Hiányzott, hogy képes legyek lazítani, és a válás egyszerre volt felüdítő és borzalmas is. Szörnyű azért.. mert Miles minden éjjel hiányzott az ágyból mellőlem, de azzal, hogy még kevesebb időt töltöttünk együtt, mint amihez hozzászoktunk, a lehető legjobban leredukáltuk a vitáinkat. Megnyugodhattam volna, fellélegezhettem volna, hogy a napjaimat nem a feszült várakozás és az aggódás tette ki, de azzal, hogy a férjem elköltözött, csak még rosszabb lett; nem láttam őt minden nap és nem tudtam megbizonyosodni arról hogy jól volt.
Mégsem maradhattam meg a gondterhelt napjaim nyomorában, és muszáj voltam emelt fővel, a jövőre tekintve teleszívni a tüdőmet, hogy azzal az égbekiáltó problémával szembesüljek, ami minden anya rémálma: a gyerekéről nem tud már több, mint tizenkét órája. Nem aggódnék, ha itthon lenne, ha ő várt volna rám a vacsora után, de a lakás üresen kongott nélküle, nekem pedig utolsó gondolatomként az is megfordult a fejemben, hogy valaki épp most boncolja. Nem akarok senkit áltatni, a fiúnk a lehető legrosszabb korszakát éli és legszívesebben felképeltem volna őt minden egyes nap, hogy valamiféle józan agyat is beleverjek a fejébe, de nem voltam ennyire határozott. Mindig is olyan voltam, mint amit a közmondás is megfogalmaz: amelyik kutya ugat, az nem harap. Kiabáltam vele, perlekedtem az életem két férfiával, de egyiküket sem tudtam volna ténylegesen is bántani. Manolo pedig minden alkalmat megragadott, hogy az idegeimen táncolva a lehetőségeit egyre csak tágítsa és nem tudtam, hogy meddig képes még a húrt pengetni anélkül, hogy elszakadna. Megegyeztünk, egyetlen éjszakát máshol tölthet és semmiről sem kell tudnom azon az éjjelen történtekről, ám a második éjszakát nélkülem már nem engedhettem meg neki. Ahelyett, hogy a rendőrséghez fordultam volna, hogy bejelentsem az eltűnt személy hiányát, inkább Mileshoz fordultam. Ő volt az a mai napig, akire bármikor rábíztam az életem, mert mellette biztonságban voltam. Mert tudtam, hogy mindent el fog követni azért, hogy a családját biztonságban tudhassa.
Nem akartam Milest zaklatni, nem is sűrűn kerestem, ha nem a fiúnk volt a téma kettőnk között, de a valóság akkor vágott mellbe, amikor a fiatal lány úgy tapadt az ajkaira, ahogy régen én tettem. Kiborított és a torkomban növő gombóctól kezdtem rosszul lenni és ahelyett, hogy a bensőmben végigdübörgő zene basszusával keveredjen az alkoholgőzös levegő, muszáj voltam kimenekülni és már majdnem kijutottam, amikor a férjem elkapta a karomat. Igen, akkor is így fogok rá hivatkozni, ha a határozatot a kezünkbe vesszük. Hogy a nevemet a lánykori nevemre átíratom-e? Nem... soha nem tudnék megválni és habár Castillonak születtem, a családot szimbolizálja a Valderrama vezetéknév. Próbáltam volna szabadulni, de Miles az utolsó lehetőségét is elvette tőlem a menekülésnek, amikor a falnak nyomott fölém magasodva. Szerettem, hogy nagyobb volt nálam.. tökéletesen, kényelmesen beillettem az ölelésébe. Hihetetlen, hogy még mindig képes kihozni a sodromból és a dühöme nem is tudtam megint csak magamban tartani, rázúdítottam azt, aminek a szemtanúja voltam. Nem hibáztattam. Tulajdonképpen.. nem is lett volna miért, mert félig már szabad volt. Mégis bosszús voltam, rosszul esett, amit láttam.
A magyarázatom közé beékelt szavaira összeszűkítettem a szemeimet.. dühösen fújtam egyet, mégis a szemeim a karikagyűrűre tévedtek. Még én is viseltem... meg sem fordult a fejemben, hogy lehúzzam azt az ujjamról. Elbizonytalanodva fogtam a fiúnkra a menekülést, hogy talán úgy előbb tudok autóba ülni és végignézni a létező összes utcát a fiam után kutatva... de Miles nem hagyta.
- Ilyen nevetségesnek gondolod a szavaim, hogy mosolyogsz? És mi az, hogy térjünk vissza arra a kislányra?! - felháborodtam, de ahogy az imént kiszabadult tincsemhez ért, belém is forrasztott minden ellenkező hirtelenséget. Összepréseltem az ajkaimat, miközben éreztem Miles leheletében  korábban lenyelt alkoholt.. - Emlékeztetnélek arra, hogy én is az engedélyed teljes hiányában kaptalak le először - ellenkeztem megint, felelevenítve azt, hogy hogyan is találkoztunk. Felsóhajtottam halkan, ahogy tovább folytatta, de igazából mindent néztem, csak a szemeit nem. Ennyivel nem engesztelt ki, hogy ittasan kezd el bókolni nekem - felhozva a koromat, amivel már túlléptem a negyedik x-emen is. Ha csak arra gondoltam, hogy igen is negyvenen túl fogok életet adni egy kisbabának, ijesztő volt, rettegtem tőle, hogy baja lehet, hogy elveszíthetem... A nyelvem kínom kellős közepén nedvesítette be az ajkaimat, s Miles ezt a pillanatot választotta arra, hogy kényszerítsen arra, belenézzek a szemeibe, hagyva, hogy folytassa, ha már beszélni kezdett. - Nem kellene mellre szívnom azt, hogy ismerkedsz. Minden jogod megvan hozzá - csendesebben összegeztem. - És nem kell bocsánatot kérn.. - váratlanul ért a közelsége, ahogy a lehelete a bőrömön csapódott le és a nyelve pedig a nyakamat érte. Reszketeg, mély levegőt véve a melleim megemelkedve Miles mellkasát érték, lehunyva a szemeimet a dicséretre is.. szerettem csinosnak lenni.. mintha azzal mindent kézben tudnék tartani. A fejemet csak alig mozdítottam, hogy az arcom Miles arcának bőrét érje, hogy a tüdőmbe az alkohol szagán túl a jellegzetes kölnie illatát is érezhessem.
- Céges vacsorára mentem ma és... nem tudom, mit találtál a nyakamban, de képes voltam három szem chipset a számba pakolni, mielőtt eljöttem volna otthonról. Sokkal több a nasi otthon - szaladt ki a számon.. azt jelezve, hogy már nem kellett minden reggelt hányással kezdenem. Csak alig kellett mozdítanom a fejem, hogy Miles vállgödrébe fúrjam az arcom egy egészen rövid, zavart pillanatra. - Miles, mit csinálunk? - tettem fel a kérdésem, amivel megőrizhettem a józanságom. Minden alkalommal elvesztem, ha rám nézett és még mindig ő volt számomra a FÉRFI, akiért bármire hajlandó lettem volna. Még arra is, hogy elengedjem, csak hogy boldognak láthassam őt. A balom felkúszott az arcára, hüvelykujjam pedig végigcirógatott a száján, ha annyira elhajolt tőlem, hogy egészen közelről a szemeibe nézhessek. - Hibát követtünk el? - a kérdésem vonatkozhatott a válásra. Arra, hogy ameddig tudtuk, miért nem vetettük el mégis a babát.. és arra is, hogy mégis mi a picsát csinálunk itt a fal mellett, ahelyett, hogy Manolot keresnénk.
- Annyira szeretnélek... - megcsókolni... csak már nem tudtam kimondani hangosan a kívánságom.. annyira szeretném, ha soha nem húzná le a gyűrűt a kezéről. Nem tudtam befejezni az óhajomat, mert egyre hangosabb kopogás zavart meg.
- Hát itt vagy!? Már mindenhol kerestelek! Tudod, nem fejeztük még be, amit elkezdtünk - Jacqueline csípőre tett kezekkel intézte nekünk a kérdését, vagyis Milesnak. - Te mégis mit csinálsz ezzel a nővel? - vonta kérdőre Milest, engem pedig elkapott a gépszíj és ahelyett, hogy megcsókoltam volna Milest, ha nem kapott el időben, akkor megindultam a csitri felé terhesség ide vagy oda.
Megtépem, esküszöm, hogy megtépem!

Miles & Gaby





And I don't wanna be lonely
So tell me you'll come home
Even if it's just a lie ║►

Miles Valderrama imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Gabriela Valderrama
Mûvészet
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: The night calls...
The night calls... EmptyVas. Aug. 14 2022, 21:31
Miles & Gaby
━━━ "The sky was cloudless and of a deep dark blue."

Szokás mondani, hogy csőstül jön a baj, de álmomban se hittem volna, hogy ma este nemcsak az alkohol miatt fog fájni a fejem. Kiérdemeltem a hosszas műszakok után, hogy kieresszem a gőzt és pasis programokon vegyek részt. Igazából Rico mindig ott volt nekem, mint egy jobb hátvéd, csak kevesebb időm jutott rá családos emberként. Gaby nem tiltott a sörözéstől meg a berúgástól sem, de valahogyan mégis elmaradoztak ezek a lehetőségek. A befásultságomnak talán ez is egy olyan pontja volt, amin javítani kellett volna. A külön töltött idő nem rossz. A házasság alatt már annyira megismered a másikat, hogy tudod mi borítja ki, mit visel el. A feleségem (ex) féltékeny típus volt, de azért nem annyira, hogy nyomozzon utánam, vagy állandóan a seggemben legyen. A határok megtartása lett volna a fontos rész, de én is feladtam az elveimet és bekebelezett a valóság. A munka, a suli és a gyereknevelés mellett már nem maradt arra is időm, hogy rendesen kirúgjak a hámból. Szomorú, de elfelejtettem szórakozni. Tagadhatatlan, hogy a ma este mögött kicsit több tényező áll, mint a romokban lévő frigyem, vagy a munkahelyemen lévő sötét árny. Összeadódtak az alkalmak és úgy láttam jónak, ha egy kis szünetet rendelek el a hétköznapokból. Most már ki merem jelenteni, hogy a léleknek is szüksége van megújulásra. A feleségem vásárolt vagy könyveket olvasott. Nekem a horgászat akadt, vagy a kutyás kiképzés a szombati mellékállásban, de régen néztem meg egy jó filmet, már a napját se tudnám megmondani, hogy mikor ültem utoljára motoron. Szégyen szem, de imádtam a sebességet, és vettem is egy szépséget, de a garázsban porosodott. A kocsimat kénytelen voltam használni, de a legtöbb helyre így is taxiztam vagy metróztam. Megfogadtam a harmadik pohár után, hogy kiveszem a járgányomat a régi raktárból és leváltom az autót. Gyorsabban és hatékonyabban fog menni a közlekedés is. Egy kibaszott bakancslistát is írhattam volna a befejezetlen vágyakról és a be nem teljesült álmokról. Nem foghattam a fiamra, mert mellette is lett volna időm, csak én zártam ki. Talán emiatt akadt ki a feleségem és mondta azt, hogy elég? A pia költői magasságokba emel és a régi görögök is megirigyelhetnék az észjárásomat éjfél és hajnali kettő között. A meccsnek már régen vége szakadt, már abban sem lennék biztos, hogy a mi csapatunk nyerte meg, de nem is számított. A sörök és a vodkák kellően megemelték a hangulatomat és a nők is kezdtek körénk gyűlni. A hölgytársasággal alapvetően nem lett volna gondom, de a gyűrűt még nem húztam le, ragaszkodtam az elvekhez. Papíron talán nem alkottunk egy párt Gabyval, de azért ilyen könnyen nem vághattam el az érzelmi kapcsolatot. A gyerekünk mellett még mindig kívántam, aminek aztán meglett az eredménye. Útban volt még egy csemete. Ajaj, kezdek annyira berúgni, hogy visszatérjek a problémákhoz. A nyakamban egy lány liheg, még a nevét se tudom. A babyszitterkedés messze állt tőlem, de nem voltam egy tapló, hogy meglökjem. A piálás már nem hiányzott egy kislánnyal, aki tippre Manoloval lehetett egyidős. A tekintetem a pult és a tánctér között jár. A lötyögés ehhez képest semmi, de a fények nem tesznek jót a látásomnak. A hívás ekkor fut be a feleségemtől. Nem értem, hogy mit akar mondani, de fontosnak tűnik. Megpróbálom a mosdóban elintézni a beszélgetést, de csak az jön le, hogy a gyerek nincs otthon és Gaby aggódik. Igazán engedhetne a szülői krákogásból, de ráhagyom…azonban megint nem értünk egyet (mennyire meglepő). Összegabalyodik a nyelvem, de azért próbálok egybefüggően beszélni. A lecsapásnál kicsit felmegy bennem a pumpa. Elmondtam neki, hogy hol vagyok, de azért egy messenger üzenetet is küldök. A visszatérésem a felhőtlen buborékba csábít vissza. Az előbbi fene nagy elhatározásom, hogy nem iszok a kislánnyal dugába dől. Meghívom egy vodkára, és jófejként még szóba is elegyedek vele. Az események felgyorsulnak, mert szinte a számra tapad, aztán meg Rico szánalmas tekintetével szembesülök. Miért kell engem átkozni? Elég az irányba tevés, mert észreveszem a nejemet is. Bassza meg, hogy neki is akkor kell érkeznie, amikor random lekapnak. Megrázom a fejemet és kicsit ingerültebben teszem odébb a kislányt, útközben még egy fószer is kivívja a haragomat. Vannak nők, akik nem érdekelnek, de Gaby ez alól erős kivétel. A nejemet ne fenyegesse egy jöttment, mert az öklömmel fog pacsizni. Kint érem utol a harcos hercegnőt. Eleinte csak a kezét kapom el, de semmi hatással nincs rá. Másodjára a nevével próbálkozom, de csak menne a világ végére is, nehogy rám kelljen néznie. Megelégelem a játékot és odakint a falhoz passzírozva zárom el az útját. Tegyük helyre az erőviszonyokat. Nem szokásom jelezni a nagyságomat ezen a módon, de a szép szó nem használ.
- Nem okoztam fájdalmat, és igen ittam. – forog a nyelvem, de határozottan látom az arcvonásait. Kissé vörös az orcája, de mikor nem szép? Végre megered a nyelve, és kitör belőle a méregduda. Tetszik, ha szenvedélyesen esik nekem, akkor tudom, hogy még harcolnak benne az érzelmek.
- Ejha…ja még nincs vége. – bólogatok megértően, de nem tudom letörölni a bárgyú vigyort az arcomról.
- Látod ezt még? – mutatom fel neki a gyűrűs ujjamat, amin ott virít a házasságunk szimbóluma. Nem kerüli el a figyelmemet a számra tévedt tekintete. Megint min járhat a kis agya? A fiunkra hivatkozik, akit meg kell keresnie, de csak őt fürkészem.
- Manolo még várhat egy keveset, térjünk vissza a csitrire. – mosolyodom el újra és megérintem az előbb kiszabadult tincsét. A támaszkodás jót tesz, mert stabil alapokat kapok.
- A történet másik nézőpontja szerint nem bírtam levakarni és az engedélyem nélkül kapott le. Taxihívás mellett voksoltam volna. Még mindig nem izgatnak fel a miniszoknyás lányok, és tudtommal nem igazán vagyok pedofil, de cáfolj meg. Manolonak biztosan bejött volna az aprócska lányka, de nekem nem. Én az igazi nőket részesítem előnyben. – mérem végig a kinézetét és a mellein állapodom meg. – Nem hátrány, ha van mit fogni rajtuk. A kor csak egy szám Gaby. Neked pedig határozottan jól áll ez a szám. – sóhajtok egyet és megunva a játszadozást az álla alá csúsztatom a mutatóujjamat.
- Így már sokkal jobb. Nem fogok bocsánatot kérni azért, amit félreértettél. Pasis estén vagyok, régen mozdultam ki és igen sokat ittam. A kelleténél többet. Mi ez? – a nyakán egy chips darabot fedezek fel. – Merre jártál ma este? – tolom odébb a haját és az ajkaimmal tüntetem el a maradékot. Milliméterre nyújtom ki a nyelvemet és szippantom fel a nyakszirtjéről a morzsát.
- Estas muy bien vestido /Csinosan öltöztél fel/… - suttogom a bőrébe spanyolul.




I can't hold this day Anymore
Understand me Anymore
To tread this fantasy, openly
What have I done
This uncertainty, is taking me over♛ by wiise

Gabriela Valderrama imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Miles Valderrama
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
The night calls... 3f54a3ecac65d3c17f84a0bdb478d6a22f303cea
★ kor ★ :
47
★ elõtörténet ★ :
Üvegszilánkos házasság
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
The night calls... A8cc6bb93a728d05338bd38229a5c275
★ foglalkozás ★ :
correction officer
★ play by ★ :
Jon Bernthal
★ hozzászólások száma ★ :
74
★ :
The night calls... 17a548a287eb183ad7a7daefa32914e6
TémanyitásRe: The night calls...
The night calls... EmptyCsüt. Aug. 11 2022, 22:53

"Trouble in a marriage," he later wrote, "is like monsoon water accumulating on a flat roof. You don’t realize it’s up there, but it gets heavier and heavier, until one day, with a great crash, the whole roof falls in on your head."


Az igazság az, hogy sok mindenen mentünk már keresztül, hogy meglepetés érjen nap, mint nap, mégsem mondhatnám, hogy akár csak egy pillanatra is képesek lettünk volna a fenekünkön megülni és hálát adni azért, amink volt. Természetesen hálásak voltunk egymásért, azért, amit képesek voltunk letenni az asztalra, de valahogy az érzett hála kellős közepén jelentkeztek azok a problémák, amikről eleinte nem akartunk beszélni, de még csak szembenézni sem velük. Napestig sorolhatnám azokat a momentumokat, amikor ketten elegek lettünk volna, hogy megoldjuk, mégsem mozdítottuk előre a házasságunkat, csak topogorva szembesültünk mindazzal, ami nem megy. Egymást hibáztatva, belefásulva, a megakadó mókuskerékbe mászva, miközben az élet lassan csorgott el mellettünk, amiből egyetlen szelet boldogságot sem csenhettünk el. Működtünk, a házasságunk bizonyos szinten a mai napig csodás volt, egy másik szinten pedig kudarc és ha már a kettő közt nem lehetett egyensúlyozni, akkor nem volt más megoldás, mint a végleges, visszavonhatatlan és a fájdalmas válás. Természetes, hogy nem ez volt az első gondolatom, amikor felismertem, milyen problémákkal is álltunk szemben, de mindketten eljutottunk oda, hogy talán jobb lenne... egy kis szünetet csempészni az életünkbe, mielőtt még egymás torkának mentünk volna és mindebből Manolo sérült volna a leginkább. Imádtam a fiam. Minden egyes nap az apjára emlékeztetett a gesztusaiban, néhány arckifejezése is tökéletes leképezése volt a(z ex) férjemnek, amitől ha nem is akartam, a mosolyom állandósult a Miles-mentes mindennapjaimban. Manolo persze nem értette, hogy mégis miért van olyan jó kedvem, de ha azt vágtam a fejéhez, hogy tiszta apja, akkor csak puffogva legyintett; mondván ő nem az apja.
Manolo a fiam volt és legyen bármilyen idős, akkor is félteni fogom, ha ötven évesen már három gyermek édesapja lesz.. ha a kétkezi munka helyett inkább utazna és világot látna, ha nem kutyákat imádná, hanem megszállott tengerimalac gyűjtő lenne és akkor is a kisfiamnak hívnám, ha harminc éves korára két mázsát nyomna a véletlennek köszönhetően. Mindez azon a tényen semmit sem fog változtatni, hogy ugyanúgy a szívem alatt hordtam kilenc hónapig, mint a mostani csöpp babát is. Az pedig, hogy most a fiúnk igyekezett kijátszani minden szülői szabályozást, nem tetszett. Ha nem lett volna életbevágóan fontos, nem hívtam volna fel a férjem, akkor nem közöltem volna vele, hogy a gyerekünk sehol sincsen - ami nem lenne annyira meglepő, hiszen velem minden áldott nap hadakozott. Minden egyes nap meg kellett vele küzdenem és kezdtem belefáradni ebbe is. Nem tudta, hogy az állapotosságom miatt amúgy is fáradékonyabb és ingerültebb voltam, de ez most nem is érdekelt, az sokkal inkább, hogy amit megbeszéltünk, azt nem volt képes betartani. Milest felhívni hiba volt - legalábbis akkor őrületes baromságnak gondoltam, amikor egy ismeretlen női hang búgta túl a beszűrődő zene és meccs hangjait egy hangzavar káoszán túl, de igyekeztem nem ezzel foglalkozni. Legalább most nem, ezért is haladtam tempósabban a kelleténél, hogy túllegyek az egészen. Megtaláljam a fiamat, hazavigyem és újra a torkának essek képletesen, amiért nem képes felnőtt fejjel gondolkodni.
A több rossz ötlet közül talán az volt a kevésbé rossz, hogy én megyek be Miles-ért, mert nem voltam abban biztos, hogy meghallaná, ha újra keresném. Vagy hogy egyáltalán felvenné-e azok után, ahogy felbosszantott egy szempillantás alatt, viszont amire nem számítottam az az volt, hogy éppen hogy csak elhagyta a papírt a tollam tintája, már más szoknyák után nézve dorbézolt Ricoval karöltve. Megfeszült az állkapcsom, a hányinger pedig lassan indult meg a gyomromból, undorodva kúszott a torkom felé, miközben éreztem, ha nem jutok mielőbb levegőhöz, akkor itt és most valakit bizony telibe fogok rókázni. Nem jutottam ki olyan gyorsan, sem pedig zökkenőmentesen, mint ahogy azt elképzeltem. A testek között csúsztam be és úgy tűnt, mintha egy soha véget nem érő labirintus kellős közepén jártam volna, miközben az orromban éreztem az alkoholon túl Miles kölnije illatának lenyomatát... láttam, ahogy a nővel szinte összeforrt és gondolatban már nem itt tartottam, hanem ott, hogy ennek az lesz a vége, hogy nem lesz közöm ahhoz, hogy Miles engem akarna, inkább egy másik nővel.. akárkivel szívesebben lenne. Utolsó mentsváram a fiam volt, hogy őt érjem el telefonon, szinte zaklatva hívtam őt és pötyögtem neki azonnal, ha nem vette el. Észre sem vettem, hogy egy férfinek nagyobb lendülettel mentem neki, mint kellett volna, csak arra eszméltem fel, hogy elkapnak hátulról, szinte a tengelyem körül megpörgetve Milesszal találtam szembe magam. Nem voltam erre felkészülve és a szemem automatikusan a száját nézte meg...
- Engedj el, Miles, kérlek... fájdalmat fogsz okozni.. és ittál - a hangom fojtott, közel sem nyugodt, s ha ő nem akarna elengedni, úgy muszáj vagyok tőle szabadulni. Anélkül mozogtam meg előtte, hogy kitéptem volna magam a szorításából, hogy erővel meggátoltam volna abban, hogy fogjon, de muszáj voltam mielőbb eltűnni innen, mert előbb tudnék Manolo nyomára akadni úgy. - Miles, engedj végre - nem bírtam egy helyben állni, de az is felzaklatott, amit az előbb láttam és ha csak behunytam a szemeimet, minden pillanatban azt láttam, ahogy valaki Miles száját birtokolta, aki nem én voltam. Egyre fokozódott bennem az idegesség, tüntetőlegesen elfordítottam a pillantásomat a férjemről is, miközben minden porcikámban a feszültség egyre csak dagadt.
Miles volt az, aki kivezetett a benti alkoholgőzös fullasztó levegőről, ám ahelyett, hogy az autó felé indulhattam volna, az épület falának hűvöse nyomódott a hátamba, a férjem pedig elállta a menekülési útvonalat. Dacosan néztem a szemeibe, de annyi erő már nem volt bennem, hogy ellökjem magamtól. Annyi se, hogy védekezőn a karjaimat magunk közé emelve elzárkózzak tőle.
- Ha arra vagy kíváncsi, akkor elmondom! Tudod, megérdemelnél egy istenverte pofont azért, amit láttam odabent és örülj neki, hogy a nőt nem téptem meg mindenki szeme láttára. Normális vagy? A lányod lehetne az a csitri! Épp, hogy csak a fenekét takarta az a kibaszott picsaszoknya, és annyira dühös vagyok rád, mert egyszerre szeretnélek bántani és megcsókolni is, csak hogy el tudd dönteni, melyikünk az, aki nagyobb hatással van rád! - ha ő nyugodtabb is volt, most minden frusztrációmat rá zúdítottam. Mérgesen fújtam ki a levegőt a tüdőmből, a szabadon hagyott tincsem pedig megadta a méregnek magát, ahogy fellibbent. Dühösen simítottam vissza a fülem mögé a rakoncátlan tincset, miközben Miles szemeit figyeltem. - Az a liba rohadtul odatévedt, amit még mindig az enyémnek érzek - utaltam arra, hogy még mindig a férjem volt Miles. Mindig is akként fogom kezelni, ha aláírtuk a válópapírokat, ha nem. Az életem része volt és ezen az sem fog változtatni, hogy már nem lakunk együtt. Hogy holmi kislányok nézik ki maguknak őt. Sőt, talán ettől csak még fájdalmasabb és valóságosabb az egész. Miles szemeiről a szájára vándorolt a pillantásom, hogy aztán a nyakán csússzon végig a tekintetem. Zaklatottan vettem egy mély levegőt, de az istennek se akartam megérinteni őt. Nem engedhettem meg magamnak azt, hogy úgy érezzem, semmi sem változott meg köztünk.
- Manolo miatt jöttem érted - böktem ki nyugodtabb hanghordozással. Mert tényleg miatta voltam itt és nem azért, hogy végignézzem, még hányan jártak Miles szájában. Az istenit! Dühös voltam. Már nem egy, hanem két istenverte fickó miatt is.


Miles & Gaby





And I don't wanna be lonely
So tell me you'll come home
Even if it's just a lie ║►

Miles Valderrama imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Gabriela Valderrama
Mûvészet
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: The night calls...
The night calls... EmptyCsüt. Aug. 11 2022, 19:20
Miles & Gaby
━━━ "The sky was cloudless and of a deep dark blue."

A válás aláírása óta kicsit felborultak a napjaim. A munkába temetkeztem, ha volt rá alkalmam akkor plusz műszakot vállaltam. Gyűlöltem hazamenni az üres lakásba és nap mint nap szembenézni a házasságunk kudarcával. Tudom, hogy nem én erőltettem eleinte a témát, de végül én voltam az, aki elsőként szignálta a dokumentumokat. A hivatalos résszel elkészültünk, és mégsem éreztem azt, hogy bármi is változott volna. Manolo előtt játszottuk a színdarabot még mindig nem mondtuk el neki, hogy zátonyra futott a kapcsolatunk és ő az egyik összetartó erő meg a másik útban lévő gyermek. Az abortusz a tóparti házban került utoljára szóba és hiába veszekedtünk és érveltünk a ki nem mondott döntés az lett, hogy megtartjuk. Gaby nem tartott pisztolyt a fejemhez, hogy kockáztassam a karrieremet, addigra bennem is feléledt a nagy kérdés. Képes lennék ölni? A katolikus egyház szemében annak számítana, ha elmennénk a klinikára. A feleségem amúgy sem akarta kitenni magát ennek, én meg kezdtem lassan beletörődni, hogy másodjára is apa leszek. A hangsúly azon van, hogy a szőnyeg alá söpörtük és csakis abban értekeztünk, amiben szükséges volt. A heti két alkalmat még mindig nála töltöttem, ha éppen nem túlóráztam. Remi magánzárkás tartózkodása jót tett a lelkemnek és a nemlétező barátai kapcsolataimnak is. Sokszor mozdultam ki Ricoval, ha nem szólította el más kötelessége. A héten keddenként söröztünk és ha a hétvégén szabadnapom volt felvettük a cipőt és bejártuk a várost. Nem különösebben vonzódtak a szórakozóhelyek. Az ismerkedésről még hallani sem akartam. A válás csak az egyik ürügy lett volna, de tudtam, hogy az érzéseim nem hunytak ki és ha tetszett, ha nem, de a mamlasz a tükörben még mindig az a srác volt, aki szerelmesen mondta ki az igent. Gabyval akadtak problémáink, de vele képzeltem el a jövőmet, ő adott nekem gyermeket. Szemen köptem volna magamat, ha máris a helyére kerestem volna valakit, de fordítva is elvártam, hogy ne piszkítsák körbe. Bombázó volt, a mostani harmincasok is megirigyelhették volna a testét és a temperamentumát is. Az egyszerűség nem jellemezte, de pont azért bolondultam meg érte, mert egyik napunk sem volt olyan, mint a másik. Vele az izgalom és a stabilitás olvadt össze. Az idő előrehaladtával belefásultunk a hétköznapi gondokba és valahol meg is értettem, hogy elszakadt nála a cérna. Apának és munkásnak lenni nem volt könnyű. Éjszakai suliba jártam, hogy le tudjak érettségizni. Komolyan vettem a tanulást és igencsak ragaszkodtam a már meglévő szintünkhöz. Mélyszegénységből jöttem és láttam, sőt éreztem az éhséget és bármit megadtam volna egy szelet kenyérért. Loptam is fiatalkoromban, hogy életben maradjak. Bogota más világ volt, mint New York. Gabynak soha nem meséltem a múltam ezen szegletéről, de látta, hogy nem vet fel a pénz. Szorgalmasan tettem a jövőmért és megfogadtam, hogy az én gyerekem messziről kerülni fogja a nincstelenséget. Manolonak mindent megadtunk az égvilágon, mondhatni felemeltük őt, de én soha nem felejtettem el, hogy honnan indultunk. Gaby volt a támaszom ezen az úton és még egy olyan nő nem lesz az életemben. Egy szó, mint száz, de még nem voltam túl a váláson és nem álltam készen csajozni sem. Rico ma este valahogyan másképpen gondolta, mert egy bárba rángatott el. A meccs alatt egyértelműen csak a pasis társaság akadt, de az én szememet sem kerülte el a körülöttünk gyűlő bigék tábora. A sörrel és a vodkával jobban kiegyeztem, de aztán vannak azok a pillanatok, amikor kicsúszik a kezedből az irányítás. Az első telefonhívás okozta az első döfést. Remi kiszabadult a magánzárkából és engem akar. A mai estét már nem akartam elrontani és ittam is, tehát maradt a nagy fejtörés, hogy mekkora büntetésre számíthatok a késleltetés miatt. A sikátorból végül a haverom húz vissza egy kis itókával. A poharak tartalma egymás után csúszik le, és pont ezt az estét kell Gabynak arra kiválasztania, hogy felhívjon. A seggemben szambázó hölgyemény nem ért a szép szóból, miközben már a nyakamba csimpaszkodik. A tánc nem az erősségem és csak egy rohadt italt akartam vásárolni, de útközben letámadt. A csörgés éppen akkor jön, amikor vele vagyok. Nem értem, hogy mit mond az exem, de az lejön úgy két perccel később, hogy a fiam nincs otthon. Nem kellene felfújni, de az agyam hátsó zugában én is tudom, hogy Manolo problémás alkat. Drogok, iskolai kerülések és aztán még ki tudja, hogy mi van a számláján. Az igazgató megfenyegetett, hogy egyetlen húzása maradt a fiamnak és repül a gimiből. Még az hiányozna nekünk, hogy az érettségi előtt tanácsolják el. Szerettem őt és bármit megtettem volna érte, de mindennek van határa. Magyarázok összevissza a nejemnek, de le kell magamról rázni a csajt és kimenni, hogy halljam is őt. A beszélgetésünk egy kisebb nézeteltérésbe torkollik és aztán rám bassza a telefont. Két perc alatt húzza fel az agyamat, ezért írok neki egy messenger üzenetet. Büszkén biggyesztem vissza a telefont a zsebembe és térek vissza a tánctérre. Rico elengedi a bigét, aki egyből rám nyomul.
- Tartozol nekem egy itallal. – emlékeim szerint egy taxival, de megvonva a vállamat intek a pultosnak.
- Két vodka lesz. – a kedvességem messze szállt és azt kérem, amit én is meg fogok inni. Nem nyávog és ez máris egy jó pont. A kis felesek meg is érkeznek én meg egy biccentéssel adózom felé és felhörpintem a tartalmát.
- Törpilla menj haza és aludj egy jót. – nézek rá mosolyogva, de cserébe egy ölelést kapok. Igazán örvendek a történetnek, de nem szokásom a fiammal egykorú lánykákat pesztrálni. Meglapogatom a lapockáját és máris tovatűnnék, de csak nem ereszt.
- Maradj még egy kicsit. Kikezdett velem az egyik srác… - bök a másik sarokba. Fókuszálnom kell, hogy lássak is valamit.
- Hetek óta nem tudom lerázni, mert nem hiszi el, hogy van valakim. Nem akarod eljátszani a pasimat? – konkrétan kinevetem. Nem áll szándékomban a lelkébe taposni, de lássuk be az apja is lehetnék.
- Megoldod nélkülem is. – kacsintok egyet, de nem tántorítja el semmi. Szó szerint az arcomra fekteti a két tenyerét és lábujjhegyre állva lekap. Nem simán teszi, hanem úgy istenesen. Meg kellene állítanom, de leforráz. A mellkasomnak nyomódik és még pipiskedve is ingerelni akar, mire kapcsolok. Eltolom magamtól és mérgesen pillantok le rá.
- Vége a bulinak. Menj haza. – parancsolok rá és akkor veszem észre Rico szánakozó tekintetét, ahogyan a tánctér másik felére bök. Nem értem, hogy mit akar mondani, de nem is kell, mert meglátom a nejemet.
- Bassza meg. – koptatom le a csajt a vállamról és Gaby nyomába eredek. Eszeveszettül nyomkodja a telefonját és nekimegy egy férfinak is. Látom a fószeren, hogy spicces és elindulna utána, de még időben kapom el a kezét.
- Ha csak egy ujjal is hozzáérsz, áshatod a sírodat. – figyelmeztetem aztán lökök egyet rajta és beérem az asszonykát. A csuklójánál kapom el és fordítom magam felé.
- Hallgass meg. – kezdenék bele, de már izgága a kezem között is. Fel fog éledni a sértett oldala érzem belülről.
- Gaby… - kérlelem, de még rám se akar nézni. Szédelgek kicsit, de azért még van annyi tartásom, hogy ne essek el. Megelégelve a hisztit a kinti falnak passzírozom és a feje mellett támasztom meg a tenyeremet.
- Mit láttál? – kérdezek rá higgadtabban.





I can't hold this day Anymore
Understand me Anymore
To tread this fantasy, openly
What have I done
This uncertainty, is taking me over♛ by wiise

Gabriela Valderrama imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Miles Valderrama
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
The night calls... 3f54a3ecac65d3c17f84a0bdb478d6a22f303cea
★ kor ★ :
47
★ elõtörténet ★ :
Üvegszilánkos házasság
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
The night calls... A8cc6bb93a728d05338bd38229a5c275
★ foglalkozás ★ :
correction officer
★ play by ★ :
Jon Bernthal
★ hozzászólások száma ★ :
74
★ :
The night calls... 17a548a287eb183ad7a7daefa32914e6
TémanyitásRe: The night calls...
The night calls... EmptyHétf. Aug. 08 2022, 10:47

"Trouble in a marriage," he later wrote, "is like monsoon water accumulating on a flat roof. You don’t realize it’s up there, but it gets heavier and heavier, until one day, with a great crash, the whole roof falls in on your head."


ELSŐ FEJEZET - GABY

A bejárati ajtó előtt, az izzó fénye alatt muszáj voltam egy pillanatra megtorpanni, mielőtt bementem volna. A céges vacsora nem is sikerülhetett jobban, s annak ellenére, hogy nem guríthattam le egy pohár bort sem arra hivatkozva, hogy vezettem, valami más is indokolta, hogy józan maradjak - az egyre növekvő baba, akit a szívem alatt hordtam. Automatikusan simítottam végig a hasamon az ujjaimmal, enyhe türelmetlenséggel a mozdulatomban, mintha azzal nagyobbra tudnám simogatni a hasam és benne a gyereket... vártam, hogy megszülessen és nem számított ebben a pillanatban az, hogy az életem egy olyan szakaszához értem, ahol egyedülállóként fogom megszülni a kicsit. Hogy beléptem abba a körbe, ahol egyedülálló szülőt kell mondanom másoknak, miután aláírtuk mindketten a válópapírokat. Mielőtt még tovagyűrűztek volna a gondolataim, elfordítottam a kulcsot a zárban, lenyomva a kilincset pedig már bent is voltam a lakásban.
- Manolo! Megjöttem, szia! - kiáltottam bele a lakás csendjébe középhangosan, jelezve a fiamnak, hogy itthon van az anyja, nem akartam megzavarni nem kívánatos tevékenységek közepette. Nekem is ciki, ha rányitnék a maszturbáló fiamra, én jönnék helyette zavarba. Nem érkezett válasz. Kilépve a cipőből felsiettem az emeletre, hogy körbenézzek, aztán visszamentem az alsó szintre, tűvé tettem az egész lakást, de Manolo sehol nem volt. Még kétszer megnéztem mindent, hátha felfedezek egy üzenetet. A telefonon is meglestem minden a fiam számára is ismert platformot, ahol bejelenthette: nem alszik itthon ma sem.
Idegesen néztem körbe, aztán pedig a karórámra is, és kifogytam a nyugodt opciók sorából: a következő pillanatban már a férjemet.. akarom mondani az exemet csörgettem.
- Szia Miles! A fiad nincs itthon! Tegnap egy estére megbeszéltük, hogy elmegy a barátaihoz. Ma nincs itt! Fogalmam sincs, hogy... - elakadtam akkor, amikor egy ismeretlen női hangot hallottam meg a telefon túloldaláról. Az állkapcsom megfeszült. Nekem erre nincs időm.. Idegesen megindultam a kisebb köreimre a konyhasziget körül, ameddig Miles méltóztatott keésbé zajos és nőmentes környezetbe menni. Ha újra bejelentkezett, igyekeztem attól a ténytől eltekinteni, hogy amint aláírta a válást, már más nők után nézve múlatja az idejét és inkább arra koncentráltam, hogy az eltűnt gyerekünkről adjak neki helyzetjelentést. Egy pillanat alatt felidegesített azzal (is), hogy kijelentette, Miles már nem volt kicsi. Attól még nem volt jogos ez az állítás, mert még mindig velem lakott és nem szólt arról a gyerek, hogy tovább marad távol. Mi van akkor, ha egy sikátorban megkéselték? Mi van akkor, ha éppen egy kuka mögött hányja szét magát, mert bedrogozták? Mi van akkor, ha.... - egyre idegesebb lettem, ahogy ezeket az elképesztő lehetőségeket magam elé képzeltem, és mire meggondolhattam volna magam, Miles hadoválását megelégeltem.
- Rendben van, akkor elindulok én magam.. Te most komolyan ittál? - a válaszokra felsóhajtottam. - Maradj csak, tényleg, nem akarlak zavarni, megtalálom egyedül is - a kulcsot felmarkoltam, ahogy a táskámat is a vállamra kaptam ismét, de a tűsarkú helyett egy lapostalpú szandált húztam fel. - A Macskafogóban vagy? Rendben. Odatalálok. Megoldom! Tényleg - azonnal ki is nyomtam, mert néha összekadt a nyelve és nem volt szükségem arra, hogy a fiamon túl Miles is felidegesítsen. A következő pillanatban már bezártam az ajtót, miután a gyereknek egy üzenetet megírtam, a cipősszekrényre rakva azt:
Ha hazaértél, hívj fel. Aggódom érted!
Visszaülve az autóba már indultam is Manhattanbe Milesért.


MÁSODIK FEJEZET - JACQUELINE

Jackie, ahogy mindenki hívta, úgy érezte, hogy megérdemli a kikapcsolódást. Egész évben túlteljesített, az elvárásoknak megfelelt, a szülei vacsoráin részt vett, tökéletes lányuk volt, akinek egyetlen dolga volt csak: hozámenni egy olyan figurához, akit egy cseppet sem kedvelt, de az apja nyélbe akarta ütni a lánya jövőjét. Elkeserítő és haszontalan, meddő vitákon voltak túl, miközben Jackie úgy érezte, hogy megfojtják, hiába volt levegője. New York maga volt a szabadság neki. Ameddig a családja a Szilícium-völgy adta lehetőségeket használta ki, a lánynak New York jelentette a nagy álmot. Oda mehetett, ahova akart és az apja testőreitől is sikerült megszabadulni egy-egy éjszakára. A mai is ilyen volt, három barátnőjével sikerült elszöknie a figyelő szemek elől és belevetették magukat a nagy alma éjszakájába, a város szívében. Izgatott volt, ezért kicsípte magát azzal a gondolattal, hogy ma kiéli kicsit magát, hogy a következő nap ugyanaz a tökéletes lány legyen, aki soha nem akart lenni. Hosszú ideig csak figyelt a kocsmában, visszafogottan itta a kikért mojitoit, hogy összeszedje a bátorságát ahhoz, hogy felkeljen és odasétáljon ahhoz a férfihoz, akin megakadt a tekintete. Ahogy a kocsma fénye végigszaladt a férfi testén, az arcán, észrevette, hogy a férfi orra mintha betört volna a múltban, de ez csak még inkább vonzotta a tekintetét. Ajkát beharapta, elnevette magát akkor, amikor a férfi a barátjával együtt szinte megőrült a meccs eredményeitől: vagy azért, mert vezetett a szeretett csapata, vagy a bosszúság miatt. Látta, ahogy a pasas a szájához emelte a sörös üveget és ő is nyelt akkor - epekedve, amikor az ádámcsutka ugrott egyet a lenyelt kortynak megadva magát. Elképzelte, hogy érinti a bőrét.... Nem kellett sok ahhoz, hogy a fejében szépen lassan leszedje a férfi ruháit kínzó lassúsággal és biztos volt abban, hogy a férfi tudna uralkodni rajta - ahogy mindezt elképzelte, muszáj volt erősebbre váltania. A harmadik rövid után már felállva indult meg a férfi felé. Az hatodik után a karjait a férfi nyaka köré fonva búgott neki, de megszakították a kapcsolatot és leválasztották a FÉRFIRŐL. Tiltakozni próbált, de csak annyit ért el, hogy a másik fazonba kapaszkodva kérdezte bazsalyogva, hogy mégis hova megy az Adonisz... elment volna egy körre vele. Többre is. Szinte beleremegett abba, hogy mit tehetne vele Ő. Egyetlen éjszaka csak, amikor leigázzák, amikor azt tesznek vele, amit csak akarnak. Meg akarta tudni, milyen az, ha egy ismeretlen dugja meg. Le akarta vetkőzni a tökéletes kislány szerepét. Alig várta, hogy visszakapja a FÉRFIT!


HARMADIK FEJEZET - GABY

Miles üzenetét az első piros lámpánál volt időm elolvasni. Még idegesebb lettem tőle. Az ember kettőig nem lát, hát mégis mi a jó életet kezdek vele a gyerek-mentő akció kellős közepén? Megértettem, miért volt szüksége arra, hogy lelazítson, hogy kiengedje a gőzt és egy kicsit, bevallom, irigykedtem rá. Mióta kiderült, hogy gyerekünk lesz, egy pohár bort sem voltam képes elkortyolni, a feszültség pedig folyton nőtt bennem és nem tudtam megszabadulni teljesen attól a káosztól, ami körbevett minket. Relatíve gyorsan átértem Brooklynból Manhattanbe, mert bentebb már narancssárgán villantak a lámpafények és csak elsőbbséget kellett adnom, akinek az volt, de egyébként tempósan suhantam át az utcákon, idegesen dobolva ujjaimmal a kormánykeréken. Manhattan forgalmas útjait gyűlöltem, az éjjel odavonzotta az embereket, mintha betépett, részeg zombik lettek volna, ezért csak kétszer ütöttem el majdnem egy a kocsi elé szinte kiboruló alakot. A fogaimat csikorgatva raktam le az autót a Miles által említett kocsma cégértáblája felé meginduljak. A lépteim némán csapódtak a járda felületén, a nyitott ajtón becsusszanva néztem körbe a helyiségben, felismerve Miles alakját, meghallva a hangját, vagy éppen Ricot keressem a pillantásommal, mert tudtam, hogy akkor az exférjem sem lehet távol.
Nem volt időm sem átöltözni, sem pedig a sminktől megszabadulni, ezért abban a csinosabb öltözékben indultam meg - Miles felé, ahogy észrevettem -  amiben Fred mellett is ültem a vacsorűn. Felnevettem akkor, amikor valami jól begyakorolt viccet mesélt, az anekdotáit figyelemmel kísértem és igyekeztem elhárítani a közeledését is, de nem igazán sikerült az akcióm. Sarokba szorított és kénytelen voltam megadni neki a telefonszámomat. Kellemes figura volt, megnyerő és karizmatikus férfi... aki nem csak, hogy az edzőtermet látogatta, hanem a tetováló szalonokat is. A vacsora alatt az ujjaimat az alkarjára húzva egyértelműsítette, hogy meg kell érintenem a legújabb, még varr-fedte maori stílusú gyíkját. A gondolataim most mégsem Fred körül jártak, hanem Miles és a fiam kettőse körül. Átverekedtem magam egy kisebb csoportosuláson, miközben három löttyintésnyi sör a lábaim mellett csapódott a falnak, hogy arra érkezzek meg, amire soha nem akartam.
Jackie épp akkor hajolt közelebb Miles felé és egy őrületes csókba kényszerítette rá a férjemet, miközben az ujjaival a férjem felsőjének anyagát markolta - minél közelebb vonva magához a férfit. Megkövülten néztem végig a jelentetet és nem is tudom, mire számítottam. Azt akartam, hogy ne érdekeljen, hiszen szabad férfi volt. Mégis úgy éreztem, hogy megcsalt. És tette is épp előttem. Egyszerre fogott el a hányinger és a csalódottság is, zavartan léptem egyet hátra, miközben nem tudtam máshova nézni, hanem végignéztem azt, ahogy elvették tőlem.
Rico volt az, aki előbb észrevett. Meglökte Miles vállát is, hogy figyelmeztesse: megjöttem. Nem mertem a férjem legjobb barátja szemeibe nézni, helyette keserűen nyeltem egyet, megrázva a fejem is. Nekem erre nincs szükségem! Ahelyett, hogy a nőt letéptem volna Miles szájáról, hogy a férjem elé állva leüvöltöttem volna a fejét, hogy jelezzem, ő az enyém volt, a férjem, inkább valaki más lettem.. a csendes és elfogadó Gabriela, aki ritkán voltam.
Sietős léptekkel indultam meg kifelé, mielőtt még a valóság egy újabb gyomrossal figyelmeztetett volna: tényleg elváltunk. Természetes, hogy másfelé kacsintgat. És még ott volt Manolo is, akit meg kellett találnunk. Inkább őt kezdtem vadul csörgetni, ahogy a telefont a fülemhez emeltem kifelé menet.


Miles & Gaby





And I don't wanna be lonely
So tell me you'll come home
Even if it's just a lie ║►

Miles Valderrama imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Gabriela Valderrama
Mûvészet
ranggal rendelkezem
TémanyitásThe night calls...
The night calls... EmptyVas. Aug. 07 2022, 17:04
Miles & Gaby
━━━ "The sky was cloudless and of a deep dark blue."

Próbáltam professzionális maradni, de nehezen ment, ha az ember tudatában van annak, hogy útban van egy újabb gyermeke és láthatólag még arról sem született döntés, hogy megtartsuk-e vagy sem. Mindkettőnk vallása szigorúan tiltotta a mesterséges eszközökkel való terhességelhajtást, de valahol ez lett volna a célszerű lépés. Válófélben voltunk Gabyval, már nemcsak beszélgetésekbe szőttük bele a jövőbeli eseményt, hanem aláírtuk a papírokat. Az ügyvéd szerint egy-két hónapon belül pontot tehetünk a házasságunk végére, ami szintén megsértette volna a vallási normákat. Templomban mondtuk ki az igent, ami egyenlő volt a haláliggal. Valahol mélyen éreztem, hogy ez bizony kudarc és a szüleim szemen köpnének. Bármennyire is rossz legyen a frigy, ha már komolyan vettük, illene kitartani a másik mellett. Az anyámat az sem érdekelte, hogy apám kocsmáról kocsmára járt, meg a pénzt is elköltötte…neki a férje volt a halála napjáig. A példa nem a legjobb, ami előttem lebeg, bezzeg Gaby elmondhatná, hogy neki a szülei még mindig együtt vannak. Nem kedveltem különösebben az apósomat, de tisztelt annyira, hogy ennyi év után belássa nem akartam a lánya örökségére hajtani. Bizony én sem voltam hülye, amikor összejöttem a nejemmel. Gazdag családban nőtt fel, bármit megkaphatott volna mégis azt választotta, hogy velem építsen fel valamit, és nem számított, ha a hónap végén már nem volt semmi a hűtőben néhány szelet sajton kívül. Gaby éppen annyira ütött el a családjától, ahogyan én a sajátomtól. Valderrama révén a tanulás egy álomnak tűnhetett, és Kolumbiában az is lett volna, ha nem szöktetnek át a határon még a tizennyolcadik születésnapom előtt. Amerika nem az álmok földje, de lehetővé tette a tanulást és a kemény munkával eljutottam egy bizonyos anyagi szintre. Az egzisztenciális háttér megteremtése volt a legnehezebb, hogy érjen is valamit az, hogy megszereztem az amerikai állampolgárságot. A szavazást éppúgy komolyan vettem, mint az adózást. Tisztességes módon kerestem a kenyeremet, de nekem is voltak ballövéseim. A kép és a lopás a gyerekeinken kívül örökre össze fog láncolni bennünket.
- Mi az, hogy tűz ütött ki a börtönben Martens? – kérdezek vissza a telefonba, mert éppen Ricoval vagyok egy péntek esti bulizásra, avagy a meccsnézés nemcsak abban merül ki, hogy a csapatra kiáltunk, hanem egymás után hörpintjük fel a söröket és a közéjük ékelődő rövideket is.
- Nem hallak…ki kell mennem a bár elé. – eltartom a telefont a fülemtől és a haveromnak mutogatom el az ajtó felé bökve a mutatóujjammal, hogy mindjárt jövök. Három vállnak megyek neki mire kijutok a sikátorhoz. A fémajtó kisebb porfelhőt von maga után ahogyan nehézkesen becsukódik mögöttem.
- Diaz már nincs magánzárkában jól hallottad. Szeretne veled beszélni. – bárcsak ne ma este kaptam volna ilyen híreket. A szememet forgatva káromkodok spanyolul, de attól még a valóság nem fog megváltozni.
- Ma szabadnapos vagyok. Nem fogok bemenni és különben is várnia kell. A legutóbbi balhéja két emberéletet követelt. – magam előtt mentegetőzök, mintha több időt nyerhetnék azzal, ha nem veszek tudomást róla.
- Pipa lesz, ha nem jössz be. – sejtem, hogy ez mit jelent, de már ittam és az állásommal játszanék, ha most beállítanék szolgálatra jelentkezve.
- Majd holnap reggel. – bontom is a vonalat. Elteszem a telefonomat a hátsó zsebembe és egy hatalmasat sóhajtva támaszkodom neki a téglafalnak. Felfelé csúsztatva a két karomat elregélek egy imát, hogy ne tajtékozzon holnapig, mert nekem akkor annyi. A képpel zsarolhat, de sokkal nagyobb problémáim is adódhatnak belőle, ha nemet mondok neki. Hiába vagyok szabad polgár, neki még annál is nagyobb hatalma van, hogy egy börtön válassza el a külvilágtól. Rico morran fel a hátam mögött, hogy ideje lenne visszamennem. Ma este nem akarok a munkával foglalkozni, ezért egy erőltetett mosoly kíséretében fordulok meg és fogadom el a következő kört is.
Hajnali egy óra is elmúlt, én meg átléptem már a lélektani határát annak, hogy a józanságról papoljak meg a negyvenen túl a kislányok között bulizzak, most mégis ezt teszem. Valami spiné tapad rám és a századik alkalommal mondja el, hogy mennyire bukik a félvérekre. Nem szeretnék meddő vitába bonyolódni a származásomat illetően, de kezdek berágni. Mi van a mai fiatalokkal? Nincsen semmilyen erkölcsi tartásuk?
- Nem hívsz meg egy italra? – nyöszörög a nyakamba csimpaszkodva.
- Aranyom szerintem a huszonegyet sem töltötted be, szóval maradjunk annyiban, hogy maximum hívok neked egy taxit. – rángatom le a kezét a vállamról és félig meg is tartom őt, mert elkezd dőlni felém.
- Mi van már nem jó a bige? – biccent felém a haverom. Legszívesebben orrba verném, de nem tehetem meg, különben lecsuknak mindkettőnket kocsmai verekedés miatt. A telefonom rezgésre szakítja félbe a táncnak nem nevezhető mozdulatainkat. A balommal halászom elő a hátsó zsebemből és a kijelzőre tekintve kissé megemelkedik a szemöldököm.
- Gaby? Mi az? – hát ma nem terveztem az exemmel beszélgetni, öhm hány órakor is?
- Nem hallak… - szólok bele a telefonba, de a kis csajszi nem bírja ki, hogy ne pofázzon bele.
- Naaa…hívj már meg egy italra. – kérlel félig aléltan, én meg kezdek bepöccenni.
- Szedd már le rólam Rico. – förmedek rá a barátomra és bízom benne, hogy veszi a lapot, különben vége lesz. A következő percben a hölgyemény már csak a levegőt taperolja utánam, nekem meg most esik le, hogy a nejem még mindig vonalban van.
- Kimegyek várj egy kicsit. – bököm ki és most a mosdóba rontok be. Szerencsére csak egy részeg fószer pisil a hátsó fülkében.
- Most mondjad. – kérlelem tovább és megengedek egy kis vizet, hogy felfrissítsem az arcomat, mert meggyulladok.
- Eltűnt? Már nem kisgyerek Gaby. – a gyereknevelésről más elveket vallunk néha, de ha a feleségem aggódik akkor tök mindegy, hogy miről papolok mert úgyis az lesz, amit ő akar. Elhadarja nekem a lényeget, nem sok mindent fogok fel belőle.
- Figyelj ez így nem fog menni. Gyere értem, ha már…jaaa….igen Ricoval. – fejezem be a mondatot és iszok egy kevés vizet.
- A Macskafogónál vagyok…Manhattan…megtalálod? Ittam? Én? Gaby…ez nevetséges. I… - de mire végigmondanám, már ki is nyom.
- Bassza meg. – hiába csörgetem meg újra, egyből hangpostára kapcsol. Elegem van a nőkből és a felfogásukból. Megnyitom a messenger-t és ott pötyögök neki egy üzenetet:

Várlak a bérban…na…izéé…nem iteam. Megtaluljuk…ígörem…

Amikor a végére érek tiszta büszke vagyok magamra és egy elégedett vigyorral távozom a mosdóból, hogy megnézzem mi a helyzet Ricoval meg a bigével…



I can't hold this day Anymore
Understand me Anymore
To tread this fantasy, openly
What have I done
This uncertainty, is taking me over♛ by wiise

Gabriela Valderrama imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Miles Valderrama
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
The night calls... 3f54a3ecac65d3c17f84a0bdb478d6a22f303cea
★ kor ★ :
47
★ elõtörténet ★ :
Üvegszilánkos házasság
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
The night calls... A8cc6bb93a728d05338bd38229a5c275
★ foglalkozás ★ :
correction officer
★ play by ★ :
Jon Bernthal
★ hozzászólások száma ★ :
74
★ :
The night calls... 17a548a287eb183ad7a7daefa32914e6
TémanyitásRe: The night calls...
The night calls... Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
The night calls...
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» pressure calls my name | seeley & west
» The bad night
» Leo & Nath ~ First Night
» Another night shift × Cam & Tea
» Would you be my mascot for a night?

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: New York :: Manhattan :: Szórakozó helyek-
Ugrás: