New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Horatio R. Sinclair
tollából
Ma 9:07 pm-kor
Roman W. Hemlock
tollából
Ma 8:45 pm-kor
Dok Min-Joon
tollából
Ma 8:26 pm-kor
Qadir Abbar
tollából
Ma 8:16 pm-kor
Rosina Calloway
tollából
Ma 8:06 pm-kor
Sonny Hirata
tollából
Ma 7:47 pm-kor
Dommiel P. Lloyd
tollából
Ma 7:46 pm-kor
Mirabella Jimenes
tollából
Ma 7:42 pm-kor
Cosette Delgado
tollából
Ma 7:38 pm-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
16
Diákok
53
40
Egészségügy
29
18
Hivatal
7
12
Média
42
32
Munkások
35
23
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
15
36
Üzlet
28
28
Összesen
227
215

Bear Mountain Loop - Xie & Matilda
TémanyitásBear Mountain Loop - Xie & Matilda
Bear Mountain Loop - Xie & Matilda EmptyCsüt. Május 19, 2022 5:00 pm
Örülök, hogy itt vagyok, mármint a Hegyi oroszlánok által szervezett túranapon. A mai táv 5.9 km, s Bear Mountain Loop-nak nevezik. Pakolóban vagyunk, s egy busszal érkeztünk ide a Fort Clinton környékén található. Pompás idő van, süt a nap és itt a hegyekben a természet hangja sokkal dominánsabb, mint a városé. Ráadásul amilyen jó nézni, hogy a zöld körbevesz engem, az még inkább rátesz az egészre egy lapáttal. A friss levegőt úgy szívom be az orromon, hogy azáltal kitisztítsam a városi benzingőzös tüdőm. Körülnézek a készülődő csoporton, hiszen minden korosztályból lehet látni embereket. Irigykedve nézem a családosokat, hiszen ha nem baltáztam volna el, akkor lehet én is babáznék a férjemmel. Ehelyett sokkal inkább válófélben vagyok, s rég külön lakunk. Merem remélni, hogy hamarosan vége lesz ennek a hercehurcának. De Matilda! Miért ezen agyalsz?
- Khmm, Kedves mindenki! Jöjjön mindenki közelebb! - szól a szervező fennhangon, s mivel kíváncsi vagyok, hogy mit szeretne mondani, így közelebb sétálok.
- A mai táv kevésnek tűnik, de besorolása a köves talaj miatt közepes erősségű. Mindenkit megkérnék arra, hogy lehetőleg párokba rendeződjünk mikor elindulunk. - vázolja fel, hogy mit szeretne látni. Mivel egyedüli nőként vagyok vagyok itt, így fogalmam sincs, hogy kivel állhatnék össze. Bár láttam valakit, aki a buszon folyton engem bámult. Középkorú férfi az édesanyjával, s gondoltam magamban, hogy kössz nem. Lúzerek távozzanak tőlem.
- Ha mindenki elkészült, akkor tartanánk egy névsorolvasást a rend kedvéért. - senki sem szól semmit, így hozzálát névsor szerint felolvasni a neveket. Mikor meghallom a sajátom, akkor természetesen így szólalok meg.
- Itt vagyok, rendben van minden – a túravezető férfi rám néz, s mosolyogva közli.
- Annak őrölünk, ha okés minden – somolyogja, majd folytatja a felolvasást, míg a végére nem ér. Természetesen láttam, hogy a listából pipálta a jelenlevőket, míg azok, akik hiányoztak, azokhoz valami kommentet írt. Ezek után mindenki elkészül, s érezhetően feszülten várják az indulást. A turavezetőnk elindul komótosan, s megmutatva ezzel a kezdő pontot. Ott még ennyit mond.
- Nem egyszer jártam már meg ezt az útvonalat, teljesen jó és a jelölésekkel sincsen gond. Ha mégis valaki eltévedne, az bátran hívjon fel. Mindenki teljesítse a távot a maga tempójában, s visszaérkezve úgy délután 5kor lesz visszaindulás. Ha valaki nem érne vissza az előre jelezzen, mindenképpen. - mondja el a kötelezőt, aztán már megindul komótos tempóban, mikor megszólít engem a leskelődős fickó!
- Héé! Csatlakoznál hozzám, meg a nagymamámhoz? - rájuk nézek, s végül úgy döntök, hogy számomra nem okés, s biztosan egész úton hallgathatnám a felszedős próbálkozásait.
- Köszönöm a meghívást de nem. - hallatom a hangom, mikor megpillantok egy hasonlóan elveszett távol keleti srácot. Odalépek mellé, s köszöntöm őt.
- Hello! Lennél a túratársam ezen az útvonalon? - teszem fel a kérdésem.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Bear Mountain Loop - Xie & Matilda
Bear Mountain Loop - Xie & Matilda EmptyPént. Május 20, 2022 3:00 pm


▸to Matilda◂
” A tízezer mérföldes utazás is egyetlen lépéssel kezdődik.”
Jóleső volt lekecmeregni a buszról. Valószínűleg az ülesnek is jócskán nagy szerepe van abban, hogy fáj a derekam, vagy legalább is úgy tesz, mert ez nem igazi fájdalom. Csak gémberedettség, de legalább kellemetlen. El is ódalgok a “tömeg” szívéből, azért csak idézőjelesen, mert azért a városi metróhoz, vagy reggeli munkásjárathoz képest ez messze nem az. Szóval egy jóval szellősebb helyet keresek ahhoz, hogy kinyújtóztassam magam. Jól esik átmozgatni a tagjaimat. Meg valahol terepviszonytól, meg az útvonal nehézségi fokától függetlenül sem árt egykis bemelegítés, ugyebár. De ebbe a témába annyira nem bonyolódom bele, inkább élvezem, hogy itt most sokkal, fokokkal üdítőbb a levegő, mint bármelyik általam látogatott parkban. Egy durcás, nagyon is aggódó grimaszt vágok az égen úszó habcsók karikának, mert Bo nincs itt. Egy vacak szög miatt és hiába tudom, hogy Mei néninél biztonságban és jó helyen van, de, akkor is jobb lett volna...
A “kedves mindenkibe” mivel beletartozom én is, hát közelebb húzódtam a figyelmesen várakozókhoz. Az érzéseim különös összefoglalóként kezdenek maguknak amolyan címkét keresni. Szeretném én ez vagy nem? Meg párban? Egyrészt értem a lényegét és nem ismeretlen ez számomra, csak másfajta “eljáráshoz” vagyok szokva. Másodrészt, végig jártatva a szemem az embereken. Hát talán nem lesz ez olyan nehéz, már az, hogy a sor végén kullogjak, nagy magányomban élvezve a természet nyugalmát és a saját tempó nyújtotta kedvező hatásokat. Ez a döntést támogatja, hogy a mögöttem ülő triumvirátus, már tíz perc után komoly kihívást jelentett. Röhögjek és nem, nem nevessek rajtuk és semmiképpen nem velük. Ha teszem, azt tegyen sírva, vagy megőrizve méltóságom utolsó morzsáit, ne. A gyermekek – a korombélieket is ide véve- és az őket terelő szülök pedig … Olyan idegen kontroll fenyegetését hordozzák, amiből köszönöm szépen, de nem kérek. Tehát.. - Jelen! - derülök fel, mert konkrétan csak a “wu” hangzott el szépen. De a nevemet felismerem, főleg, mert az anyai nagypapámnak is meggyűlt vele a baja, úgyhogy hallottam már egy két változatban. Apropó változatok. Ahogy a kirándulók megindulnak, sejtésem szerint úgy is teljesül a vezető kérése, de jelen pillanatban én még kivárok, főleg, hogy az említett hármas lehetőleg elég távol legyen. Bár, megnyugtatóbb lenne, ha ők inkább mögöttem, mint előttem haladnának, mert tipikus eseteit látom bennük. Akiket nem érdekelnek a szabályok és így vagy úgy, de egy szép gödör mélyén fogja találni magát, a jobb esetben és a másikat inkább ne taglaljuk. Bőven elég, hogy itt is van honnan leesni.
- He..l.. - elakad a hangom, amin egy kis tokköszörüléssel orvosolok. Lehet egy pöttyet elbambultam és meglepett a hölgy? - Csapó kettes, szóval: Szia! - a kérdésemre a válasz, határozottan: igen! Mivel nem a nyelvvel van bajom, azt mindennemű akcentus nélkül beszélem. Igyekszem hát, egy kicsit élénkebb mosollyal túljutni a dolgon. - Részemről nincs akadálya, ha nem zavar, hogy … tartok egy kis pihenőt, ha kifogyok a szuszból. - csak a korrekten, legalább is annyira, amennyire így elsőre megy. - Azaz igazság, hogy régen volt, hogy legalább ennyit gyalogoljak. - szépítésnek szánom, de a csalódottság szinte kikönyököl a vonásaimon. Mert a táv rövid, másfél óra alatt, a terepet hozzáadva legyen bő két óra, egy kellemes tempóval teljesíthető. Lenne, meg volna. Meglátjuk, hogy ami a múltban tényleg ment, az most is megy.
- A nevem Wuxie, de hallgatok bármelyik betűkombinációjára is. - toldom meg egy kurtított bemutatkozással a dolgot, miközben azon kapom magam, hogy próbálom előhalászni a pillanatot, amikor hallottam a hangját. Talán a nevére is emlékeznék, illetve emlékezhetnék, de azt hiszem más kötötte le a figyelmem.
~ ~
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Bear Mountain Loop - Xie & Matilda
Bear Mountain Loop - Xie & Matilda EmptyKedd Május 24, 2022 6:56 am
Fogadnám a srác köszöntését, ami az első pillanatától fogva fura. A szemöldököm megemelkedik kérdően, hogy éppenséggel ezután mire számíthatok tőle? El fog utasítani, vagy éppenséggel most keresi szegény a hangját? Várok, hiszen durva lenne őt csak úgy itt hagyni, miután én szólítottam meg őt.
Egyszerűen meglep, mikor csapó kettest mond, s utána pedig sziát. Rögtön felmerül bennem a kérdés, hogy jelenleg valami filmet forgat? Ott szoktak ilyen szavak elhangzani. Ami bámulatos részéről, hogy egy élénkebb mosolyt küld felém. Oké,nincs itt semmi probléma.
- Nem szándékoztam végig rohanni a távolságot – nézek bele a szemébe. Egyáltalán nem fordult meg a fejemben, hogy lefussam ezt a kilométert. Rövid szerintem, s a nehézségét majd a köveken való lépdelés fogja adni. Teljesen más érzete lesz, mint a városban a betonon sétálni, vagy térköveken. Legalábbis az sík.
- Pihenni és fotózni jöttem ide. - közben elárulja, hogy régen gyalogolt ennyit. Ha már ennyire korrekt, akkor én szintén követem a példáját.
-Én szintén régen gyalogoltam, egy cipőben evezünk. - bár a munkámból adódóan szeretek fitt lenni, s maradni. Meglátom, hogy a táj el tudja-e vonni a figyelmet róla, s találok valami érdekeset a túrázásban, vagy a túrázás közben. Mobiltelefonommal fogok fényképezni, mivel nem vagyok profi fotós, így ez nekem bőven elég. Bemutatkozás történik a részéről, amit én úgy teszek hivatalossá, hogy kinyújtom a kezem.
- Matilda, de engem Tildának szoktak becézni, vagy elrugaszkodva ettől Szépségemnek, esetleg nagyon ritkán Matinak. Azt használod, amelyik jól esik – mosolygok vissza a srácra, ha már nem olyan sokkal ő örvendeztetett meg engem egy hasonló kifejezéssel. Míg mi itt beszélgetünk, addig a többiek előttünk, mindenki a saját tempójában elindult. Engem nem zavar, hogy utolsó vagyok, de vajon újdonsült ismerősömmel mi a helyzet?
- Szerintem induljunk el mi is most már. - ezzel egyetemben elindulok az ösvényen, amin nekünk haladnunk kell. Nem megyek nagy tempót, sőt a sráchoz igazítom a lépésem.
- Szép időnk van a túrához – állapítom meg, hiszen verőfényes napsütés van, s egyáltalán nem fázok. Egyelőre rajtam van a sport felső. Ahogy az első száz lépést megteszem a földes talajon, úgy utána érzem, hogy bemelegedtem. Megállok.
- Pillanat, leveszem a felsőm. - jelzem neki, hogy miért álltam le. Leveszem a hátizsákot, s utána pedig következik a felsőm levétele. Alatta egy szürke színű merészebb vágású női topot viselek. A felsőm a derekamra kötöm, s utána visszaveszem a hátizsákot a hátamra.
- Gyakran túrázol? Régebben tagja vagy a csoportnak? - érdeklődöm túratársamnál, miközben újra elindulok.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Bear Mountain Loop - Xie & Matilda
Bear Mountain Loop - Xie & Matilda EmptyKedd Május 24, 2022 6:20 pm


▸to Matilda◂
” A tízezer mérföldes utazás is egyetlen lépéssel kezdődik.”
- Akkor, ezek szerint tényleg nem foglak hátráltatni. - célzok ezzel a nem végig futás, pihenés és fotózás célszándékaira. Ugyan vetetem már egy gyors, amolyan felmérő pillantást, de most megejtek egy újabbat. Leginkább azért, mert a birtokomba hullajtott információk alapján hiányolok valamit. Fényképezőgép? Persze semmi sem zárja ki, hogy a táskájában ott lapul egy komoly szerkezet, de az ilyenkor már általában “csőre töltve” és akcióra készen tartják. - Hobbi, vagy talán komoly természetfotós vagy? - az előbbiekből összesűrűsödve születik meg az érdeklődés, ami komoly és nem csak azért, mert egylőre úgy állunk, hogy párba osztottuk egymást. Régen én is szívesen tettem kísérletet arra, hogy megörökítsem az útjaink egy-egy mozzanatát. De nem vagyok egy túl jó fotós, legalább is, ha a célpont hajlamos mozogni is, a tájképeimet, meg nem övezte túl nagy érdeklődés. Így maga a fotózás megmaradt azokra a különleges alkalmakra, amikor csak a testvéreimmel mentünk el.
Egyfajta hálás mosollyal tekintek rá. Egyszerűségénél fogva esik jól, hogy nem én vagyok az egyedüli, aki estére, vagy másnapra talál a testén legalább egy olyan pontot, amiről nem is sejtette, hogy ott van izom. Igen, az izomlázzal valamiért konokul számolni szeretnék. Pediglen, nem törvényszerű. A másik gondolat viszont szépen elsikkad, ami egy kicsit átrendezi az örömgörbét, olyan diplomatikussá. Mert remélem, hogy nem járunk egy cipőben.
- Örvendek, Tilda. - fogadom el a felém nyújtott kezet, egyben a felajánlottak közül választok is egy megszólítást. Azért, ha neki e pillanatban nem is, de magamnak be kell vallanom, hogy adott egy kis fejtörést. Mert hát, a Szépségem feltételezne egy olyan bensőséges kapcsolatot, amit nyilván az eltelt egy-két perc alatt aligha alakíthattunk ki. Egy másik eshetőség pedig a macsók birtoklási vágyának őshonos kinyilatkoztatásával egyelőre és én ezzel nem élek. Míg a Mati, hangzásával családias megnevezést sejtet, így azt nem mertem volna választani. Maradt tehát a kimondott.
- Rendben. - belekapaszkodom a táska pántjaiba, miután feltűrtem egy kicsit a ruhám ujját, aztán, hajrá! Az elején még mantrázva ügyelek a légzésre. Orron be és szájon ki. De, ahogy jóízűen belevetem magam a látnivalóba, mert zöld és élő és tele a természet lágy nyüzsgésével, már megszegem a szabályokat. Tehát, ahogy éppen jól esik, ahogy az egymást követő léptek is, olykor éppen csak szusszanásnyi megállóval fűszerezve az utat.  
- És maradjon is így! - elvárással teli, de határozottan pozitív ábrázattal fordulok felé. Tényleg szép időnk van. - Nem tudom, ...hogy errefelé mennyire kerge... az időjárás. De,.. babonából hoztam esőkabátot is. Régen bevált. - egy csekélyke kis mozdulattal vonom meg a vállam megtoldva ezzel a kimondottakat. Mivel, hogy fogalmam sincs és a babona nem egy egzakt tudomány.  
- Oké! - talán egy kicsit jobban örülök a megállónak, mint kéne. Én is lekanyarintom a hátamról a táskát, de egészen más okból, az öltözékemet sikerült eltalálni. Letérdelve magamhoz veszem a kulacsom és néhány korttyal felfrissítem magam. Aztán már a kísértés is túl nagy, így csak belenyúlok a táskába és már meg is van a megkívánt nasi. - Müzlit? Csokis, almás és kávés van! - kínálom meg Tildát is, mert ez azért illő, ha választ, mert remélem igen, a maradékot visszateszem a helyére. Igen, a helyére! Mert mindennek pontos helye van, mint: elsősegélycsomag, váltás ruha, tartós(abb) élelem, víz, térkép és a melegebb felső, amit még a buszon hajtogattam bele.
- Most először jöttem velük. - és nyilván nem utoljára, ha megtartják a kedvező áraikat, de ugye ezt már nem fűzöm hozzá. Közben visszakerül az én hátamra is a táska és ezzel indulunk, indulhatunk is. - Teljesen ismeretlen a terep. Régebben viszont rengeteget túráztam és most próbálkozom a visszaszokással. Meg az sem utolsó, hogy nagyon hiányzott már a természet, mert hiába szép a Central park, azért az még sem ilyen. - körbe hordozom a tekintetm. Tudom, errefelé is van város, de annak jelenléte ez eddig elenyésző. Az emberlakta betontömb kontra természet kettőssége kicsit visszacseng a szavaimban is. Az ellentét viszont már nem olyan erős, meg van mindkettőnek a maga szépsége és árnyoldala is. Aztán jön a nagy klisé, miszerint visszafordítom a kérdést. - És te már visszatérő vendég vagy?  
~ ~
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Bear Mountain Loop - Xie & Matilda
Bear Mountain Loop - Xie & Matilda Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Bear Mountain Loop - Xie & Matilda
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Leon & Adeline - If the mountain won't come
» Violet & Sebastian - Little Mermaid & Bear Bro'
» Matilda McFry
» Matilda "Mattie" Hadwin
» Annamária & Matilda - Öltözködés és bulizás

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: