New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 105 felhasználó van itt :: 17 regisztrált, 0 rejtett és 88 vendég :: 3 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26, 2024 7:14 pm-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Aphrodité Griparis
tollából
Ma 4:55 pm-kor
Mirabella Jimenes
tollából
Ma 4:49 pm-kor
Alastair Carver
tollából
Ma 4:40 pm-kor
Sierra Larson
tollából
Ma 3:56 pm-kor
Axelle Turner
tollából
Ma 3:37 pm-kor
Sophie L. Collins
tollából
Ma 3:31 pm-kor
Horatio R. Sinclair
tollából
Ma 2:48 pm-kor
Cale Braxton
tollából
Ma 1:09 pm-kor
Seraphine Murphy
tollából
Ma 1:00 pm-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
16
Diákok
53
40
Egészségügy
29
18
Hivatal
7
12
Média
42
32
Munkások
35
23
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
15
36
Üzlet
28
28
Összesen
227
215

Matilda "Mattie" Hadwin
TémanyitásMatilda "Mattie" Hadwin
Matilda "Mattie" Hadwin EmptyKedd Okt. 06, 2020 9:53 pm
Matilda "Mattie" Hadwin

Karakter típusa:
saját, részlegesen keresett
Teljes név:
Matilda Eve Hadwin
Becenevek:
többnyire csak Mattie vagy Matt, a diákoknak Ms. Hadwin, Matilda azoknak, akik még nem ismerik
Születési hely, idő:
Salem, Oregon; 05/05/1987
Kor:
33
Lakhely:
Boerum Hill, Brooklyn
Szexuális beállítottság:
heteroflexible
Családi állapot:
hajadon
Csoport:
oktatás
Tanulmányok:
Creative Writing BA - NYU College of Arts & Science [2005 - 2008] félbehagyott

Early Childhood Education BA - College of Education, University of Oregon [2009 - 2013]

NYSTC issued CST certification in Multi-Subject: Teachers of Early Childhood - New York State Teacher Certification Examinations [2013]

Child and Adolescent Global Mental Health course - New School for Social Research [2016]
Munkabeosztás:
kindergarten teacher/óvónő
Munkahely:
Kiddie Academy of Williamsburg
Hobbi:
rengeteg olvasás;

kezdő fényképészet;

sütés-főzés;

megpróbálni képben lenni az éppen aktuális, népszerű gyermekmesékkel (hogy értse, miről beszélnek a gyerekek) -> ennek következtében indokolatlanul sok mesenézés (az Adventure Time, a Dragon Prince és a Teen Titans Go a kedvencei);

színes, csillámos, és mindenféle vidám tollak, illetve matricák mániákus beszerzése és gyűjtése (szigorúan a feladatjavításokhoz és a pluszpontok kiosztásához)
Play by:
Deborah Ann Woll

Jellem
a mosoly nem mindenre megoldás, de remek kezdet // határozott udvariasság // esernyő nélkül sétálni az esőben // make love, not war // empátia // légy kedves, de ne engedj az elveidből // a gyerekek a jövő, a tanárok a jövő mentorai // mezítláb élvezni a fűszálakat a talpad alatt // more brain than brawn // azelőtt nevetni a vicceken, mielőtt elmondanád őket // virágminta // one for all, all for one // nincs buta gyerek, csak türelmetlen felnőtt // először neked kell hinned magadban // kitartás // books, not guns; culture, not violence // vonakodva, de megadott második esélyek // a kegyes hazugság ugyanúgy hazugság // ha nem adod fel, nem is veszíthetsz // paradise isn't a place, it's a feeling // szamárfüles könyvek // gerinc és vasakarat // fool me once, shame on you, fool me twice, shame on me

never to suffer would never to have been blessed.
Edgar Allan Poe

we almost had it all // csalódottság // csendes depresszió // halvány irigység // everybody has a chapter they don't read out loud // magány //dugi cigaretták a lakásban // the one that got away // el nem múló rossz álmok // megbánt szavak // tanácstalanság // "hogy vagy?" "jól, köszönöm" (hazugság) // csend, folyton csend // gyermektelenség // cél nélküli élet // sweet disaster // mi lett volna, ha // Peter, ha fiú, Bethany, ha lány // félelem a jövőtől // i'm sorry i'm so hard to deal with sometimes // fejjel a falnak // "mikor akarsz babát vállalni?" "kapd be"

Mattie Hadwin egyenessége páratlan.
Ő az a bérlő, aki mindig pontosan fizet, tisztán, ápoltan és épen tartja a lakást, és nem bosszantja a szomszédait. Ő az a munkavállaló, aki sosem késik, vidáman, mosolygósan, mindenkit név szerint köszöntve érkezik. Ő az a kolléga, akivel őszinte lehetsz, mert meghallgat, tanácsot ad, és legfeljebb egy szemöldökfelvonással ítélkezik. Na jó, talán egy félmosollyal is.
Ms. Hadwin türelme legendás.
Ő az az óvónő, akitől a kicsik sosem riadnak meg, mert hatodjára sem emeli fel a hangját, ha valamit nem értenek meg, csak új módokon áll neki elmagyarázni. Ő az a felnőtt, akiről az életében lévő gyerekek tudják, hogy őszintén érdekli, mi van velük, és szívesen segít bármiben, amiben tud. Ő az a nő, akiről mindenki úgy gondolja, hogy csodálatos anya lenne. Milyen kár, hogy nincsenek gyerekei.
Mattie sokszor szomorú.
Ő az a családtag, aki szinte soha nem panaszkodik semmi mélyebbről, mint a forgalom, a sor a boltban, vagy éppen a szomszéd néni elszökdöső macskája. Ő az a barát, aki a legjobb ajándékokat veszi, az összeglimittől függetlenül. Ha kell, kötni is megtanul (legalábbis megpróbál), hogy te tökéletes sálat kapj. Ő az az embertípus, aki még sírás közben is a fejét rázva győzköd, hogy semmi baj, jól van. Aki tisztában van vele, hogy valami nem feltétlen van rendben belül, de nem akarja ezt elfogadni.
Elvégre, olyan régóta tudja már a hírt. Mostanra bőségesen meg kellett volna szoknia.
De nem tette.
Múlt
once i was seven years old
- Gabriel, játssz velem papás-mamást!
- Már megint? Ugh, nem!
- Gabriel, LÉGYSZÍVES játssz velem papás-mamást!
- Mattie, nem akarok!
- GABRIEL! Játssz! Velem! Papás-mamást! Vagy sikítani fogok!
- Szörnyeteg vagy.
- Köszönöm.

once i was eleven years old
- Szóval, válás. Csodásan hangzik.
- Még kibékülhetnek. Sokszor összevesztek már, és mindig kibékültek.
- Aha, nem hiszem. Nem is lenne jó ötlet. Ha szóba kerül a válás, ott valami már régen rossz.
- Apával vagy anyával akarsz maradni, Gabe?
- ... Apával. Nem akarok New Yorkba költözni, ide képzeltem el a jövőmet. Te?
- ... Anyával. Nem akarom egyedül hagyni.
- Érthető, és örülök neki, még ha hiányozni is fog a hülye fejed. Tesók?
- Örökké.

once i was twenty years old
- Mi újság, Carrie Bradshaw?
- Hmm? Várj, Carrie? Hazugság, minimum egy Miranda vagyok!
- Szeretnél, legfeljebb. Hogy megy az egyetem? Mi a helyzet Cole-lal?
- Minden rendben.
- Ennyi jár a bátyádnak? "Minden rendben"? Rossz a térerő, vagy micsoda? Hol marad a szófosás, a csacsogás, a hadarás?
- ... Gabe, nem lehetnek gyerekeim.

and here you are living despite it all.
Rupi Kaur

Úgy tűnik, a mai is egy olyan éjszaka lesz, mint az eddigiek a héten - nehéz. Lassú. Alvásban szegény.
Három órája bámulom a plafont (nemsokára újra kell festeni, lassan elsárgulnak a fehér falak sarkai), a fülemben felváltva visszhangzik a falióra ütemes kattogása és a függöny halk, zizzenő hangja, ahogy a nyitott ablakon beszökő szellő meglökdösi az organza anyagot.
Cole lélegzetvételei mellettem, amik az elszenderedése óta nyugtalanok, egyre akadozóbbak; ha nem tudnám jobban, azt hinném, egy megfázás előtt áll. Lassan az oldalamra fordulok az ágynemű suhogásától kísérve az ágy közepe, és ezzel együtt Cole felé. A halántékán izzadtság folyik, az ettől nedves haja a homlokához tapad és a szemébe esik. Megpróbálnám kisimítani az arcából, de az első néhány éjszaka után - amikor is egy rossz érintés után a matracba préselve találtam magam - megtapasztaltam, hogy jobb nem nyúlka-piszkálni.
Fel kellene ébresztenem, de alig aludt el ő is, és amióta katona lett, sosem alszik jobban, a szervezetének pedig pihenésre van szüksége. Bármennyire is nehézkes az a pihenés.
Körülbelül tizenöt percig bírom közbelépés nélkül, mígnem Cole arca eltorzul valami szörnyű álomtól vagy emlékképtől (lassan nem lesz különbség a kettő között), és dobálni kezdi magát az ágyon.
- Cole, ébredj fel! - emelem meg a hangom, egy leheletnyit közelebb húzódva. A matracból csak úgy árad a hő azokból a pontokból, ahol egy perccel ezelőtt még Cole feküdt. - Csak álmodsz, kérlek, kelj fel!
Egy pillanattal később Cole szemei vadul felnyílnak, és egy darabig nem töri meg más a csendet, csak a heves, rendszertelen légzése és a hallható pislogása, mintha még mindig ébredezni próbálna.
Félrelököm a takarómat és még közelebb akarok mászni, de megtorpanok, amikor megrezzen a közelségemtől. Az agyam felfogja, hogy ez nem ellenem szól, de a szívem egy egészen kicsit meghasad a megbántottságtól.
- 2008 augusztus 10-e van, hajnal fél három, és New Yorkban vagy, az otthonodban, velem - kezdek bele csendesen. Amióta a legutóbbi eltávját tölti itthon, beleolvastam néhány poszt-traumatikus stresszt taglaló könyvbe, noha továbbra sem tudom, mennyire segítenek a bennük taglalt tippek. Cole nem igazán köti az orromra. - Biztonságban vagy. Csak egy álom volt.
Hazugság, de mégse mondhatom azt, hogy újraélted életed legrosszabb emlékeit, nem?
Nem kapok választ - kivéve, ha válasznak számítom a néma sóhajt, ami elhagyja az ajkait, mielőtt felkelne az ágyból és mezítláb kisétálna a hálónkból, becsukva maga mögött az ajtót. Nem érzek magamban elég lelkierőt, hogy utána menjek, és nem is hiszek benne, hogy érne bármit is.
Magamhoz húzom a párnáját, ahogy visszafekszek, miközben megpróbálok nem arra gondolni, hogy mennyivel zárkózottabb a meddőségem híre óta. Nem ez az oka, győzködöm magam a jegygyűrűmet forgatgatva az ujjamon. Ez csak egy nehéz időszak; minden párkapcsolatban vannak ilyenek.
Ugye?

i only see my goals, i don't believe in failure
- Tehát, összefoglalva: a vőlegényed felbontotta az eljegyzéseteket, te pedig félbehagytad az egyetemet, amikor... mennyi, két féléved volt még hátra? Mattie, elment az eszed? És Cole-nak? Azért elhagyni, mert meddő vagy? Én pedig még kedveltem!
- Először is, a szakításunk egy közösen meghozott döntés volt! Másodszor pedig, nem tudom tejes szívvel hibáztatni érte.
- Mi az, hogy nem hibáztatod? Most mondtad, hogy közösen meghozott döntés volt!
- Nos, a végére.
- Akkor is, az eszem megáll! Nem hallott még a mesterséges megtermékenyítésről?
- Gabriel, TE hallottál már a lombikprogramokról? Egy vagyonba kerülnek, több az esély a kudarcra, mint a sikerre, és vagy hat petesejtet beültetnek!
- Az utóbbi pedig azért probléma, meeeeert...?
- Mi a francot csinálnánk, ha mind a hat megfoganna? Nézd, imádom a kölyköket, de még három, és megvan a pokol kilenc köre!
- És akkor most mi van? Úgy teszünk, mintha nem haragudnál rá?
- Yepp.
- De haragszol?
- Ezt sem megerősíteni, sem cáfolni nem tudom.
- Jézusom. És honnan jött ez az óvónő dolog? A hasadra csaptál?
- Gyerekekkel akarok foglalkozni.
- Eddig pedig írni és tudósítani akartál. Holnap mi lesz, cukrászdát nyitsz?
- Ismerd be, a pitém megér egy misét.
- Annyira nem ez a lényeg.
- Tudom, hogy szeretsz.
- Meh.

soon i'll be thirty years old
- Te meg min vihogsz úgy, mint egy hiéna?
- Találtam egy tanár-mémes oldalt.
- Már megint?
- Igen, Eleanor, talán probléma? Csak nézd meg, és mondd, hogy nem vicces!
- Mattie, ugye tudod, hogy te nem olyan tanár vagy, akikre ezek igazak lennének? Óvónő vagy.
- Wow, köszönöm szépen, bunkókám! Mindig öröm hallani, mennyire értékelik a munkámat, ami CSAK a jövő generációját befolyásolja! Pff, mert mi az nekünk!
- Már megint a régi nóta...
- Azt hiszed, könnyebb a munkám, mint a "ReNdEs" tanároké, ezt akarod mondani? Tudod te, hányszor hallottam már a Baby Sharkot? Többször, mint a nemzeti himnuszt!
- Mindenki minket néz.
- A HIMNUSZT, ELEANOR!

will i think the world is cold or will i have a lot of children who can warm me
- Huzzah? Mattie? Mi az? Miért hívsz hajnali... négykor? Ha megint elfelejtetted az időeltolódást, anya emlékkönyvére esküszöm, megfojtalak.
- Gabe, az egyik gyerek anyának szólított.
- Ó, basszus. Jól vagy?
- ... Nem, nem hiszem.

in three words i can sum up everything i've learned about life: it goes on.
Robert Frost

- Mattie néni, nézd, kész a dinoszauroszom! - nyom Peter a kezembe egy kissé nyálas gyurmacsomót. Van teste, és négy lába, szóval többé-kevésbé sikernek könyvelem el az alkotási folyamatot. Azt hiszem, sztegoszaurusz. Habár...
- Nagyon fenséges sztegoszaurusz lett, Pete, de hol maradnak a tüskék a hátáról? Tudod, amikkel védekezett? - guggolok le mosolyogva az asztala mellett. - Megcsináljuk őket együtt?
Pete értetlenül - és meglehetősen bosszúsan - néz rám. - Mattie néni, ez egy brontoszaurusz!
Pislantok egyet. Visszanézek a gyurmára, majd újra fel Pete-re. Ez nem brontoszaurusz, na-ah. - Biztos vagy benne?
- Igen! - makacskodik Peter, és kikapja a kezemből a dínóját. A sértettsége tapintható. Lehet, hogy most üldöztem el magam mellől a második vőlegényemet. - Még kicsi, ezért nincs hosszú nyaka!
- Á, vagy úgy - állok fel, mosolyogva megcsóválva a fejem. - Mindent értek. Csak így tovább, Pete.
Két rövidke kopogásra kapom fel a fejem a gyurmázó gyerekhadak között. Az osztályterem nyitott ajtajában Gabe áll zsebre vágott kezekkel, de szélesen mosolyogva.
- Nina - fordulok elvigyorodva a pár asztallal arrébb ügyeskedő kolléganőm felé -, boldogulsz nélkülem egy pár percig?
- Persze - biccent Nina mosolyogva. - Menj csak.
Nem kell többször mondania, egy pillanat alatt az ajtóban, azt követően pedig Gabe nyakában találom magam.
- Gabe! - lehelem, valahol a nevetés és a sírás között. Az utolsó találkozásunk (tavaly karácsonykor) kis híján egy éve volt. - Egy nappal hamarabb jöttél! Miért nem szóltál? Kivettem volna a napot!
- Ah, jeez, az eredeti terv szerint felakartalak emelni, de megláttalak, és elvesztettem a bátorságom. Félek, hogy nem bírnálak el - vigyorog le rám, kissé hátrébb húzódva.
Szemet forgatok. Ha nem lenne mögöttem egy csapat befolyásolható korú óvódás, vélhetőleg belebokszolnék a vállába, de nem akarok rossz példát mutatni. - Új rekord; két másodperc alatt emlékeztettél rá, miért is örülök annak a hat órás repülőútnak kettőnk között.
- Öt óra és tizenöt perc - pontosít Gabriel okoskodva. - Hat óra, ha beleveszem az autóutat Salem és Portland között.
- Részletkérdés. Hol van Christopher? Eldugtad a kedvenc unokaöcsémet? - kukkantok látványosan a háta mögé.
Közeledik a harmadik születésnapja, részben Gabe is ezért jött látogatóba; ajándék Christophernek.
- Már megterveztem az összes programunkat: szombaton palacsinta alla Mattie-vel kezdjük a napot, majd a Central Park Állatkertbe vezetne az utunk, aztán ha azt bejártuk, sétálhatnánk magában a parkban, ehetnénk egy hot dogot, és...
- Mattie - szól rám Gabe csendesen, és ez annyira nem illik a hangos, középpontba vágyó, "look at me" viselkedéséhez, hogy rögtön befogom. - Nem hoztam Christophert.
- Mi? Miért nem?
- Annie és én... válni fogunk. Azért jöttem el, hogy mindketten gondolkodni és pihenni tudjunk egy kicsit, mielőtt beadnánk a papírokat.
Egy pislogás szökik csak ki belőlem, mielőtt olyannyira elveszíteném az egyensúlyom, hogy kénytelen vagyok megtámaszkodni a falban. Fel se fogom a Gabe-től elhangzó "hé, hé, óvatosan" felszólításokat, vagy a kezeit a vállamon, amikkel megtámaszt. Csak egy pontra tudok meredni a szemközti falon.
Miért látok mindig festésre szoruló falakat, amikor úgy érzem, összetörik bennem valami?
- Mi... mi lesz Christopherrel? - suttogom riadtan, a tekintetemmel vadul Gabriel után kutatva. Itt áll előttem, nem értem, miért olyan nehéz ráfókuszálnom. - Kinél lesz a felügyelet? Jöhet majd így is látogatóba? Láthatom majd egy évben egynél többször?
Nem akarom elveszíteni az egyetlen olyan személyt az életemben, aki olyan, mintha egy kicsit az enyém is lenne. Nem, ez nem teljesen igaz. Nem tudnám elveszíteni. Egész egyszerűen nem.
Belehalnék.
- Ó, Mattie. Persze, hogy láthatod majd - ölel magához szorosan a bátyám. - Te vagy a kedvenc nagynénje és az ingyenes bébiszitterünk, hogy gondolhatsz ilyen ostobaságokra?
Hogy ne gondolnék?
Arra se gondoltam, hogy sosem lesznek gyerekeim, akik az én eperszőke hajammal a fejükön rohangálnak körülöttem, akik leégnek a napon és utána hetekig hámlik az orruk, mint az enyém.
Ettől még ugyanúgy igaz marad.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Matilda "Mattie" Hadwin
Matilda "Mattie" Hadwin EmptyCsüt. Okt. 08, 2020 12:48 pm
Gratulálunk, elfogadva!

Kedves Mattie!

Üdvözöllek az oldalon!

A karakterlapodat elolvastam, és teljesen rendben találtam. Minden megtalálható benne, ami ahhoz kell, hogy kissé megismerhessük a karakteredet, betekintést nyerjünk az életébe és a jellemébe.

Van egyfajta kettősség a történetedben, mintha Mattiet egy érem két oldaláról láthatnánk. Egyrészt egy bájos, segítőkész nőt ismerhettünk meg személyedben, aki értékeli az élet apró örömeit és ő maga is mindent megtesz azért, hogy egy pozitívabb szemlélet alatt vegye szemügyre az őt körülvevő világot. Akiben megbízhatnak és akire még egy rossz napján is teljes mértékben számíthatnak. Aztán ott van az a bizonyos probléma, az érem másik oldala amit csak azok ismerhetnek, akiket a bizalmadba engedtél, mások előtt pedig igyekszel elrejteni minden jelét és inkább magadba tartani az ezzel járó nyugtalanságodat. Nagyon szépen megragadtad milyen érzés is az, amikor pont azt veszik el tőlünk, amire a leginkább vágyunk. Azt, hogy ez milyen kihatással van a kapcsolataidra, a környezeted által feléd érkező változásokra. Hogy akár egy nem éppen rossz szándékkal történő mondat vagy esemény is mennyire gyorsan eszedbe tudja juttatni a belülről felemésztő félelmedet, aminek velejáróit csak te magad értheted, másnak aligha tudnád elmagyarázni. Mindezektől függetlenül megláthattuk mennyire erős jellem is vagy valójában, hiszen a mindennapjaidat gyerekek között töltöd és nem hagyod, hogy ez letörjön, helyette az érződik, hogy mindent megtennél értük. Remélem egy nap a te életedben is olyan irányt vesznek a történések, amelyek boldogabb jövőt hoznak magukkal, hiszen igazán megérdemled, hogy ne csak adj, te visszakapd is azt a sok jót, amit másokért teszel. Smile
Tetszett, hogy ilyen módon oldottad meg a jellemedet és az ott bemutatott tulajdonságaid a történeted során is ugyanúgy visszaköszöntek, ami még inkább egésszé tette számomra ki is vagy valójában. Ehhez pedig egy szépen leírt sztori is párosult, amit személy szerint örülök, hogy elolvashattam.Matilda "Mattie" Hadwin 4146035580

Már nincs is más hátra, mint hogy meglátogasd az avatar-, név- és munkahelyfoglalót, és már kezdődhet is a játék!
Ha bármikor elakadnál, és segítségre lenne szükséged, keresd fel az oldal vezetőségét bátran!
Kellemes időtöltést és izgalmas játékokat kívánok!





mind álarcot viselünk
Dorian J. Lester
Törvényszegõ
ranggal rendelkezem
★ :
Matilda "Mattie" Hadwin A5148dd1afa664d72df11f6c10e743bd738a7db7
Matilda "Mattie" Hadwin D68de73853d63d6ba0719cc4505ca57f3fe23363
★ kor ★ :
37
★ családi állapot ★ :
Matilda "Mattie" Hadwin 8d1c8bbfbb8e9e4b6d953ab98d8bd8bf7b9475cc
#teamRaerian.
As dark as I am, I will always find enough light
to adore you to pieces, with all of my pieces.
★ idézet ★ :
Love is the only sane and satisfactory answer to the problem of human existence
★ foglalkozás ★ :
autószerelő
★ play by ★ :
Josh Segarra
★ hozzászólások száma ★ :
1696
 
Matilda "Mattie" Hadwin
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» the fine art of bullshit // Jonah & Mattie
» Matilda McFry
» no pride in sharing scars // Cole & Mattie
» Bear Mountain Loop - Xie & Matilda
» Annamária & Matilda - Öltözködés és bulizás

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Elõtörténetek-
Ugrás: