New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 49 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 49 vendég :: 2 Bots
Nincs
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Cora Fraser
tollából
Tegnap 23:03-kor
Shelley Lane
tollából
Tegnap 23:00-kor
Dr. Anthony Crine
tollából
Tegnap 22:39-kor
Sophie L. Collins
tollából
Tegnap 22:30-kor
Jayda Winters
tollából
Tegnap 21:59-kor
Roman W. Hemlock
tollából
Tegnap 21:50-kor
Dr. Bianca Bishop
tollából
Tegnap 21:05-kor
Zoey Miles
tollából
Tegnap 20:55-kor
Remington Fellowes
tollából
Tegnap 20:07-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
53
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
36
Üzlet
28
29
Összesen
229
218

Vera L. Morris
TémanyitásVera L. Morris
Vera L. Morris EmptySzomb. Okt. 28 2017, 14:57

Vera Leonore Morris

"Az emberek nem bábok. Nem játszhatsz velük, majd teheted dobozba őket."


Karakter típusa: saját
Teljes név: Vera Leonore Morris
Becenevek: csakis Vera
Születési hely, idő: New York City - 1980. október 26.
Kor: 37
Lakhely: Manhattan
Szexuális beállítottság: heteroszexuális
Családi állapot: egyedülálló (elvált)
Csoport: bűnüldözés
Ha végzett vagy még tanul//Egyetem: NYU - School of Medicine / végzett... & Law School (criminology BA) / végzett
Ha dolgozik//Munkabeosztás: pszichiáter, rendőrségi tanácsadó
Ha dolgozik// Munkahely: NYPD
Hobbi: keresztrejtvényfejtés; sziklamászás; múzeum- és színházlátogatás; építészet - épületek bámulása, története; antropológia
Határozottság... Minden is eltökélt voltam, mindig mindent végrehajtottam, sosem hátráltam meg semmitől sem. A makacsság és kitartás is hozzájárul ehhez, mert azokból is kaptam, és nem keveset. Ha valami célt kitűzök, amíg el nem érem a célpontot, addig küzdök, és csak akkor adom fel, ha tényleg nincs semmi, amiért küzdeni kell. Szenvedélyes, leginkább a hivatása iránt, vad és picit arrogáns személyiségem is van. Mindenki egy szigorú, mindig magabiztos lábakon álló nőt lát bennem, de ez nem mindig van így. Én is épp úgy össze tudok omlani, sírni percekig, és totális csöndben létezni napokig. Pszichiáter lettem, egy olyan személy, akin nem szabad látszani az érzelmeknek, hiszen akkor minden könnyedén darabjaira hull. Ha valakit a bizalmamba fogadok, akkor azt ne rontsa el, mert nem bocsátok meg sosem. Nem sok ember tekinthet bele az életembe, abba, hogy milyen vagyok valójában, de természetesen, aki erre hivatott, az megismerheti ezt is.  
Tudom, milyen az, amikor valakinek örök hűséget fogadunk. Tudom, milyen az, amikor arról álmodtam, milyen lehet habos-babos, hófehér ruhában végigvonulni egy templomban, azt hittem, az lesz életem legszebb időszaka, amely így is történt, ám ennek ellenére hamar eltávolodtam attól a személytől, kit rajongásig szerettem. Elmúlt. Vége lett mindennek, tán örökre elszakadtunk volna egymástól örökre, ha nem ugyanott dolgoznánk. Sokat látom őt, mégis sokszor oly' ridegen viselkedünk, mint két idegen, máskor pedig egymás életét vitatjuk meg egy kávé kíséretében... Annyira abszurd, akár egy filmben, ami elcseszettül rossz romantika vagy épp jól eltalált valóság, amit ötvözünk némi hazugsággal, kritikával, szerelemmel.
Egy bohém, kissé talán kíváncsiskodó személyiséget tinédzserkoromban sikerült elhagynom. Felnőttem, mára már tényleg csak az érdekel, ami igazán fontos lehet. Persze, minden más is, de mértékkel, akár az alkohol és a józanság. Nem félek bevallani, volt rossz időszakom, amikor az alkohol volt az én "hobbim", de ennek vége. Eldöntöttem, mit szeretnék, és szerettem volna ebből kimenekülni. Láttam tönkremenni életeket, világokat összeomlani a függőség miatt, ezért akartam tenni valamit. Továbbtanultam, szinte egyszerre végeztem el két szakot, amiket sosem tudtam elképzelni egymásra épülve, de miután tudtam, mit szeretnék, azután mindkettő fontossá vált életemben. Rendmániás vagyok ugyan, de nincs OCD-m. Nem vagyok kényszeres. Kicsit sem. Jó, szeretem, ha nem mozdítanak el semmit onnan, ahol eredetileg voltak vagy vannak, persze, általában automatikusan visszapakolom ugyanúgy. Próbálok helytállni, próbálom mások életét rendbe hozni, míg sajátomét elhanyagolom. Hogy miért? Felesleges ecsetelnem, hogy miért. Van egy személy, akiért felelek, akire ügyelnem kell, akiért bármit megtennék. Ő nem más, mint bátyám egyetlen gyermeke. Az én keresztfiam. Hazugságon kapni őt olyan, mintha egy lyukat vájnának belém. Nem akartam őt az életembe, mégis hozzám került. Kicsit furcsa, kicsit érzelmessé tesz, ha látom, mennyire ragaszkodik ahhoz, hogy valaki szeresse őt. Számíthatna másra, de mégis... belém vetette minden hitét, minden érzelmét, minden gondolatot velem oszt meg, mintha az utolsó szalmaszálba kapaszkodna. A keresztfiamból a fiammá vált, már én is éppen úgy kötődöm hozzá, mint ahogyan ő.


"Minden, ami a világon létezik, kicsiként indul és idővel megnövekszik. Csak a gyász fájdalma indul nagyként és csökken az idő múltával."

Nem aludtam túl mélyen, egyáltalán nem, minden apró neszre felkeltem, arra pedig tényleg, hogy valami zajt hallottam a földszintről. Rögtön magamra kaptam a kék kardigánt, de nem vettem fel papucsot, mezítláb közlekedtem, mint ahogyan máskor is. Halkan kinyitom a háló ajtaját, a keresztfiam szobája be van csukva, talán ő nem hallotta meg, amit én, ezért én a lépcsősor felé vettem az irányt. Nem figyeltem a hátam mögé, csak előre és a lépcső aljánál oda volt a esernyő, amire tegnap este hazajövet szükségem volt. Felkaptam, védekezés gyanánt megfelel fegyvernek ez is, bármilyen nevetségesnek is tűnik.
A hatalmas nappali felől mentem a fényben áradó konyha felé, és csak annyit láttam meg, hogy valami csillog a padlón. Üvegszilánkok voltak, közelebbről rögtön rájöttem, mik azok. Az esernyőt magam mellett tartom, de a boltíves ajtón áthaladva meglátom a keresztfiamat, ahogyan seprűvel terelgeti össze a mindenfelé található szilánkdarabokat.
Leteszem az ernyőt az ajtófélfához támasztva, én ezután lenyugodtam, hogy nem egy betörőről van szó...
- Várj. Segítek - leguggoltam Patrick mellé, és elkezdtem összeszedni a nagyobb darabokat, míg ő a kisebbeket söprögette. - Kérsz valami harapnivalót?
Az apja halála óta eltelt három év során nem nagyon barátkozott senkivel, talán volt kettő haverja, akikkel olykor elmentek erre-arra, de inkább a gitárjának és a vegyészetnek él. Az utóbbit szinte megszállottan szereti, valahogy hasonlít rám is ez a fiú, nemcsak édesapjára. Ő súlyosan megsérült, a műtét közben fellépett komplikáció során már nem tudtak mit tenni érte. Nem egy rossz hírt közöltem másokkal, de ez más volt. Ez megviselt. Más esetben nem rezzenek meg, de akkor sírtam.
- Narancslevet akartam készíteni, de... de leejtettem - én csak mutattam, nem probléma, van több pohár is még, a legtöbbje úgyis Greg-re, a volt férjemre emlékeztet engem.
- Vegyél le másikat, legalább eggyel kevesebbet kell elmosogatni - nevettem, hogy lássa, egyáltalán nem baj ez.
- Apa is ugyanezt mondta volna, azt hiszem.
Láttam, ahogyan az arcára egyre jobban rátelepszik a szomorúság és a hiány. Nem egyszerű az életem. Vannak percek, amiket a pokolba kívánnék, de nem tehetem, mert nem vagyok gyenge.
Mi vagyok? Pszichiáter, aki rendőrségen dolgozik öt kerek éve, előtte pedig pszichiátriai és addiktológiai osztályokon voltam. Kegyetlen a valóság, én is átéltem, milyen érzés, amikor függsz valamitől, amikor a napjaidba belesimul egy-egy addiktív különlegesség. Anonim alkoholisták közé jártam egy ideig, illetve a pszichiáteri munkám során rengeteg függővel foglalkoztam és foglalkozom mai napig. A világot megváltani nem tudom, szuperhősnő sem leszek az életben sohasem. A nehezebb feladatokat szerettem mindig, amikor mások már feladni akarták, én akkor lendültem bele igazán a munkámba. Bárki hozzám fordulhat, ismeretségeim száma számtalan, így könnyen találunk megoldást mindenre.
- Gyere, menjünk ki sétálni - nem valami szuper ötlet hajnalok hajnalán sétálgatni, de mindkettőnknek jól fog esni.


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Vera L. Morris
Vera L. Morris EmptyVas. Okt. 29 2017, 15:51

Gratulálok, üdv nálunk!

Kedves Vera!  Vera L. Morris 4146035580

Hiába vélekedsz az ellenkezőjéről, valójában egy szuperhősnő vagy. Nem feltétlenül szimbolizálja ez a fogalom a kimeríthetetlen tökélyt, ez annál sokkal több, amely benned ugyanúgy megvan. Egy határozott, kitartó nő, aki két lábbal a földön jár. Rengeteg dolgot a saját bőrödön tapasztaltál meg, majd kaptál észbe, mielőtt kicsúszott volna a kezeid közül az irányítás. Rájöttél mi a fontos az életben, mi az ami mellett érdemes kitartani, és amit muszáj feladni, mert csak a mélybe ránt. Erős jellem vagy, és ezt a néha előforduló rossz napjaid is alátámasztják. Ezekből is okulunk. Erősebbé válunk általuk, még ha gyengeségként is éljük meg. Ezek is segítenek ráeszmélni, hogy a szíved a helyén van, és nem tett érzéketlenné a külvilág az elszánt próbálkozásai ellenére sem. Úgy gondolom az egész világot megmenteni senki nem képes, de egy ember életét jobbá tenni felér ezzel, te pedig Patrick esetében ezt teszed. Mellette vagy, segíted, ez pedig sokat jelenthet számára. Mindig tarts ki a törődés mellett, mert kötődni olyasvalakihez, aki viszonozza is ezt, megmagyarázhatatlan, és csodálatos érzés. Nem lehetett egyszerű beleszokni az új helyzetbe, de biztosan a magad módján legtöbbet  megteszed, hogy a megfelelj az elvártaknak. Egyszer pedig rátalálsz te is arra a boldogságra, amiről titokban szinte mindenki álmodik. Az pedig olyan lesz, ami nem fogja hagyni, hogy könnyen elengedd.
Nem is áll szándékomban tovább húzni az idődet. Fuss végig a foglalókon, és irány játszani. Jó szórakozást! Vera L. Morris 560292900


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
 
Vera L. Morris
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Mrs. Morris
» Milo Morris
» Vera x Abe ∣ it's not what you think
» Patrick Morris, my godson
» vera sarkissian

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Elõtörténetek-
Ugrás: