New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 65 felhasználó van itt :: 11 regisztrált, 0 rejtett és 54 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Kiara Hernández
tollából
Ma 01:58-kor
Melody Sharp
tollából
Ma 00:46-kor
Roman W. Hemlock
tollából
Ma 00:04-kor
Qadir Abbar
tollából
Tegnap 23:31-kor
Manuel Valderrama
tollából
Tegnap 23:24-kor
Manuel Valderrama
tollából
Tegnap 22:36-kor
Gleeson Byrne
tollából
Tegnap 22:32-kor
Elodie C. Harland
tollából
Tegnap 22:25-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
28
29
Összesen
233
219

and life has changed so much, my friend | devon & portia
Témanyitásand life has changed so much, my friend | devon & portia
and life has changed so much, my friend | devon & portia  EmptyKedd Jan. 19 2021, 00:46


Devon and Portia
Apám szerint a család szinte ugyanolyan, mint az üzlet: általában közös érdekek és célok tartják össze az embereket, annyi különbséggel, hogy a családtagoknak néha egy fedélen kell osztozniuk. Már kicsiként is rengetegszer hallottam ezt tőle, amióta pedig a férjem szülei lettek az üzlettársai, azóta rendszeresen az orrom alá dörgöli. Szereti bizonygatni, mennyire igaz volt valamivel kapcsolatban, egyetlen alkalmat sem hagyna ki, amikor emlékeztethet arra, hogy “Én megmondtam!”. Megtanultam elengedni az ilyesfajta megjegyzéseit, de az utóbbi időben, főleg, amióta szóba került a cég kiterjesztése, az új irodák megnyitása, azóta sokat gondolkodtam a családról. A családunkról. Amióta kiskoromban elköltöztünk New Yorkból, azóta ketten voltunk. Leszámítva a bébiszittert, aki esténként vigyázott rám, ha apám éppen tárgyaláson volt. Sok ilyen este volt, amennyire emlékszem. A nők jöttek, mentek az életében, de mindig az volt az érzésem, hogy csak kihasználják apám feneketlen pénztárcáját. Főleg akkor erősödött bennem ez az érzés, amikor a potenciális feleségjelöltek életkora nem úgy növekedett, mint apámé. Egy bizonyos idő után pedig az aktuális aranyásók korban közelebb álltak hozzám. Zavart, de sosem szóltam érte, mert nem volt értelme.
A családról alkotott képünk annyira különbözik, amennyire az elképzelhető. Bő huszonöt éve megszakítottunk majdnem minden kapcsolatot a családunkkal, új életet kezdtünk, új ismerősök, barátok vettek körül minket, mintha a korábbi életünk nem is létezett volna. Hiába érdekeltek az okok, a miértek, hiába szerettem volna beszélni vagy kapcsolatban maradni azokkal, akiket kicsiként megszerettem, akkoriban apám nem akart ezekről beszélni. Gyerekként nem volt sok lehetőségem ellenkezni, lázadozni, úgyhogy el kellett fogadnom a nemleges választ. Aztán… valahogy ellaposodott az érdeklődésem; megszoktam az új embereket, az új környezetet, az új barátaimat. A gondolataimat minden más lekötötte, ezért nem volt olyan hiányérzetem, mint nyolc éves fejjel. A technikát és a technológiát még apám sem tudta az irányítása alatt tartani, a huszonegyedik század pedig tökéletesen alkalmas arra, hogy az emberek nagyobb távolságból is tartsák a kapcsolatot, ha kedvük van hozzá. Ha rajtam múlt volna, akkor a családi kötelékek semmit sem változtak volna, de apám húga annyi év után mégis felvette velünk a kapcsolatot. Pontosabban velem, apám nem igazán érdekelte. Sokat nem beszéltünk, de legalább tudtunk egymásról, és már ez nagyon jó érzés volt.
Mivel a cég kezdte kinőni magát, értelemszerű volt a terjeszkedés; a keleti és a nyugati parton is irodát akartak nyitni Henry szülei apámmal karöltve. Nem tudtuk elkerülni apámmal a beszélgetést; már nem az a nyolcéves kislány voltam, akit anno kirángatott a szobájából, akit el tudott hajtani, ha válaszokat akart. Felnőttem, ő pedig magyarázattal tartozott. Mindenre számítottam, csak arra nem, amit akkor közölt velem: nem akart még egy gyereket. Nem, nem másik nő lett terhes tőle. Az unokahúgomnak fordított hátat, őt hagyta magára, amikor neki a legnagyobb szüksége lett volna valakire. A saját jóléte jobban érdekelte, mint egy árva gyerek, aki abban a helyzetben másra nem számíthatott. Elborzasztott a történet, amit apám előadott, már szinte én szégyelltem magam helyette.
Hetek óta nem beszélünk, csak ha nagyon muszáj.
Tudatosan kerülöm apámat, még csak egy légtérben sem szeretnék vele lenni, ha ez lehetséges. Nem számolok be neki semmiről, a céges dolgokon kívül nincs mit megbeszélnünk. Arról sem tud, hogy találkoztam Raelynnel. Arról sem tud, hogy a húgával beszélek. Arról sem tud, hogy egyet s mást megtudtam a családunkról, akiktől kicsiként elszakított. Arról sem tud, hogy most éppen Devonnal tervezek találkozni, akiről nemrég tudtam meg, hogy ő is New Yorkban él. Úgy érzem magam, mintha nem is a családom lennének, hanem vadidegenek, akiknek az életébe egyszer csak belecsöppenek és szeretném megismerni őket.
Idegesen ülök a kávézóban az egyik asztalnál, ahonnan pont rálátok a bejáratra. Ujjaimmal az asztallapon dobolok, hol ránézek a telefonomon a kijelzőre, hol a falon lévő órán követem szemeimmel a másodpercmutatót. Mélyet sóhajtva dőlök hátra a kipárnázott széken és türelmetlenül szuggerálom az ajtót, hátha végre az jön be rajta, akire várok. Ha eljön egyáltalán. Megérteném, ha meggondolta volna magát. Huszonöt év hosszú idő, ha engem keresne fel egy ilyen rég nem látott rokon, én is hezitálnék. Mégis mit akarna? Miért akar ennyi idő után találkozni? Miről tudnánk beszélgetni? Szinte nem is ismerjük egymást, nem tudunk sokat a másikról, mégis mit mondhatnánk egymásnak? Huszonöt évet nem lehet egy kávé mellett megbeszélni, akármennyire is szoros volt a kapcsolatunk gyerekként. Huszonöt év nem egy pár hónap, amikor nem láttuk egymást, nem egy kis szakadék, amit könnyen át lehet hidalni. Lehet, nem is olyan jó ötlet ez a találkozó. Megvolt a saját - talán nyugodt - élete, nem biztos, hogy hiányzom én abból. Mivel a megbeszélt időponton már jócskán fél órával is túl vagyunk, Devon pedig még sehol, ezért bedobom a telefonomat a táskámba, miután utoljára ránézek az órára. Nem látom több értelmét itt várakozni, ha eddig nem jött, akkor ezután sem fog. Már a kabátomat gombolom be, amikor reflexből a nyíló ajtó felé nézek. Mozdulat közben ledermedek a belépő férfit figyelve; ismerős vonások az ismeretlen arcon, amik azt súgják, mégis eljött Devon. A régi fényképeken kívül nincs emlékem róla, fogalmam sem volt, mennyire megváltozott, de még mindig látom benne az unokabátyámat, akit imádtam nyaggatni, piszkálni, akin szinte mindig rajta csüngtem, amikor náluk voltunk.


credit • megjegyzés • szószám
mind álarcot viselünk
Constance Walsh
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
and life has changed so much, my friend | devon & portia  Tumblr_inline_pje95n97Hl1v719q1_250
and life has changed so much, my friend | devon & portia  A828a13c4a391ade79f0151ae93d121a67be0686
★ kor ★ :
39
♫ :
dark side
★ családi állapot ★ :
divorced
★ lakhely ★ :
manhattan
★ :
and life has changed so much, my friend | devon & portia  0a78c4a8e90be29e7490a8229adec2f424ab8c95
★ idézet ★ :
Oh what a day to choose
Torn by the hours
All that I say to you
Is like fuel to fire
★ foglalkozás ★ :
neurosurgeon; neurosurgeon-in-chief
★ play by ★ :
gemma chan
★ hozzászólások száma ★ :
27
★ :
and life has changed so much, my friend | devon & portia  3526fc801d69ad3715893cfa16f17476eb6b0ac0
TémanyitásRe: and life has changed so much, my friend | devon & portia
and life has changed so much, my friend | devon & portia  EmptyPént. Jan. 29 2021, 15:20



Portia & Devon
god knows things could be worse

De miért?
Mert a családtagod, azért! Mégis mit szólnának hozzá a rokonok, hm?!
A rokonoknak miért kell tudnia, hogy egy tizennégy milliós városban nem futok össze minden nap a kuzinommal?
Mert a családtagjaid, azért!
Kikezdhetetlen logika. Valójában nem, egyáltalán nem az. Sosem szerettem amikor az emberek tautológiával próbáltak meggyőzni; mikor egy állítás saját értelménél fogva igaz. Talán a matematikában tud így működni. Én inkább csak belefáradtam, azért hajtottam fejet ezelőtt az esztelen logikai bukfenc előtt. Ha minden rokonommal találkozókat beszélnék meg, soha nem csinálnék semmi mást, csak találkozókra járnék, ami Mary szerint pont így kéne hogy történjen. Nem sokat konyítok a pszichológiához, de ha mondanom kéne valamit, valószínűleg azt tenném szóvá, hogy az Ő saját, családi egység elleni „vétkénél” fogva (miszerint élettársi kapcsolatba kezdett a halott testvére férjével, vagyis az apámmal) túlkompenzációval igyekszik tartani a helyét a hierarchiában. Ami az ő dolga lenne, és nyugodt szívvel rábíznám, ha ezt a kompenzációt nem akarná rám is fordítani.
Semmi bajom sincs Portiával. Feltételezem. Gyerekkorunkban találkoztunk utoljára, és az igazat megvallva nekem teljesen jó volt így. Limitált emberrel tudok egyszerre törődni, a munkám pedig ennek nagy részét eleve felszívja, a szociális elemem egyszerűen lemerül és kész. Ráadásul nincs időm olyan haszontalan dolgokra figyelni, minthogy ki épp az uralkodó az Egyesült Királyságban, vagy hogy hogy hívják a gyerekét. Azt sem tudom, hogy van-e gyereke. Ha tudtam volna is hogy a városban él, akkor sem kerestem volna meg. Nem azért, mert ellenszenves; hanem mert teljesen jól megvagyok azzal, amim most van, nincs ingerenciám új szereplőket keverni az életembe.
Természetesen a nagynénjeink ezt nem hagyhatták annyiban, és feltétlenül ragaszkodtak ahhoz hogy elmenjek vele kávézni. Van egy Boskewitz nevű zsidó kollégám, akit állítása szerint az anyja legfeljebb más, megfelelően zsidó lányokkal próbál ilyen szenvedéllyel randevúra küldeni. A kényelmetlenül vérfertőző felhangot leszámítva én se nagyon találkoztam még ilyen erőszakos terelgetéssel Mary részéről. Egyszerűbb volt inkább belemennem, minthogy hagyjam, hogy továbbra is hívogassanak.
Az életemet viszont egyrészt nem akartam, másrészt nem tudtam átszervezni emiatt. A tervek szerint munkából indultam volna a találkozóra, de amint sikerült lezárnom az aznapi adminisztrációmat és átadtam volna az irányítást az engem váltónak az egyik páciens állapota hirtelen romlani kezdett. Hatvanhat éves, erősen dohányos férfi, akinél tüdőrák végett végeztek műtétet a sebészeten, de rosszul jött ki belőle, azért került hozzánk; a rák miatt tüdőtályog alakult ki nála, ez pedig spontán légmellhez vezetett. Az elején úgy tűnt, a drenázs megteszi a hatását, de végül kénytelenek voltunk visszaküldeni a műtőbe. Egyelőre stabil állapotban jött ki onnan.
Ez a nem várt esemény viszont azt is jelentette, hogy jelentősen elkéstem a megbeszélt időpontról. Valahol azt vártam, hogy talán már nem is lesz ott. Egyszerűbb lett volna, legalábbis most; aztán hallgathattam volna tovább a családi szidalmazást. Üzenetben beszéltünk csak, főleg, mert gyűlölök telefonálni a munkán kívül. Ez viszont azzal is járt, hogy nem egészen voltam biztos benne, kit is keresek. Reméltem, hogy ő vette az időt arra helyettem is hogy tudja, hogy nézek ki – így amikor végül belépek a kávézóba és határozottan látok egy korban nagyjából megfelelő nőt felém nézni és egyszerű bámuláson túl talán fel is ismerni, feltételezem, hogy Ő az.
Portia? – lépek oda mellé. Valószínűleg illendő lenne egy mosolyt erőltetnem magamra, de nem látom túl sok értelmét, úgyhogy inkább csak a kezemet nyújtom felé. – Ne haragudj hogy késtem. Befutott egy váratlan komplikáció a kórházban. – Nem csak remélem hogy megérti, hanem nincs is nagyon más választása. A fejemben azért megszólal Mary és Emily hangja is, amin változatos okokat sorolnak fel, miért kellene kedvesebbnek lennem. Nem értek egyet velük, de egyszerűbb rájuk hagyni. És tulajdonképpen Portia sem tett semmit amiért morcosnak kéne lennem. – Remélem, hogy… Nem vársz annyira régóta.
Ez még hülyeség is volt. Nyilván régóta vár.
Leülök az övével szemben lévő helyre, és… várok, hogy ő kezdjen beszélgetni. Vagyis, ez lenne a tervem, de érzem, hogy valamit nekem is hozzá kéne tennem. – Szóval, ööö… Régóta vagy a városban?
lesz ez még jobb is and life has changed so much, my friend | devon & portia  3874598021 |
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
 
and life has changed so much, my friend | devon & portia
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» everything changed after I met him
» Cora & Portia • old bonds
» Rae & Portia || lost and found
» metaphorically, i'm the man | vincent & devon
» running down to the riptide | emily & devon

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: