New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Piotr Gorkij
tollából
Ma 15:50-kor
Axelle Turner
tollából
Ma 15:49-kor
Piotr Gorkij
tollából
Ma 15:49-kor
Piotr Gorkij
tollából
Ma 15:48-kor
Julian C. Hemlock
tollából
Ma 15:45-kor
Antonia Ortiz
tollából
Ma 14:49-kor
Marco Reilly
tollából
Ma 14:46-kor
Rosina Calloway
tollából
Ma 14:40-kor
Antonia Ortiz
tollából
Ma 14:38-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
8
18
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
34
Munkások
36
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
38
Üzlet
29
29
Összesen
234
222

Utolér a múlt - Maximilian & Zara
TémanyitásUtolér a múlt - Maximilian & Zara
Utolér a múlt - Maximilian & Zara EmptyCsüt. Júl. 09 2020, 00:03

Maximilian & Zara

Utolér a múlt
Türelmetlenül ácsorogtam a bejárattól nem messze a Columbia egyetemnél, ujjaimmal idegesen dobolva a bőrönd húzókarán, majd pillantottam az órámra. Nagyjából két órája várakoztam és kezdtem igencsak fáradt és nyűgös lenni. Ha nem ilyen hajszolt és túlfeszült lettem volna, még kamatoztatni is tudtam volna ezt az időt, tekintve, hogy hányan lestek meg kocsányon lógó szemekkel, és még két konkrét ajánlatot is elutasítottam. Valójában örülhettem, hogy a zsaruk nem kapcsoltak le strihelésért – nem mintha azt csináltam volna, csak az öltözékem volt némiképp... hm... megtévesztő.

Abban a pillanatban, hogy a kezembe kaptam a bőröndömet a reptéren, a mosdóba siettem és átöltöztem. Semmi gondom nem volt a farmerrel, amiben utaztam azt az egyet kivéve, hogy egyszerűen túl sokat takart! Abból a kevésből, amit magammal hoztam felkaptam egy kockás inget – amin a párás melegre való tekintettel elég mély dekoltázst hagytam, és még a derekamra is felcsomóztam –, egy pofátlanul rövid farmersortot és az elmaradhatatlan tűsarkú topánt – az egyiket a kettőből, amit meg tudtam menteni a kollekcióból – ami most feketén díszítette a lábam, még jobban megnyújtva őket. Még a hajam is kiengedtem, mert a konty bár nagyon elegáns volt, de jobban szerettem szabadon hagyni.

Ahogy csöpögni kezdett az eső beletörődőn sóhajtottam, és pár méterrel arrébb vánszorogtam egy kiszögellés alá, hogy legalább valamennyire védve legyek ebben a fantasztikus időben, miközben Maxet szidtam. Miért nem tudott teszem azt Floridába költözni?! Vagy Kaliforniába! Azzal is kiegyeztem volna! Nem, neki az esős New Yorkot kellett választania...


Ismét a bejárat felé pillantottam, és végre kilépett Max! Szerencsére egyedül volt, bár az sem nagyon érdekelt volna a jelen helyzetben, ha társasággal érkezik. Nem törődve az esővel indultam meg, magam után húzva a csomagomat, kihúzott derékkel, büszkén felvetett fejjel. Az alatt a rövid idő alatt, amíg odaértem, ha nem is teljesen, de sikerült eláznom, így a ruhám kezdett elég szégyentelen lenni – nem mintha alapjáraton olyan szolid lett volna, rontva az amúgy elég hatásos belépőmön. Abba bele sem gondoltam, hogy a sminkem mennyire kenődhetett el, bár az ilyen esetekre gondolva, általában vízállót használtam. Mindenesetre egy elég szexy, de ázott kis verébnek éreztem magam, mikor lecövekeltem előtte, és felpillantottam rá elég durcásan.

-Ha legközelebb költözöl, lehetőleg valami napfényesebb államot célozz meg, ha kérhetlek. Nem áll jól az eső. Szia Max! Mivel hónapok óta nem hallottam felőled, gondoltam meglátogatlak, bár azt elfelejtettem belekalkulálni, hogy nem tudom a címed, és itt kell majd szobroznom a munkahelyed előtt. Ráadásul nem hoztam esernyőt! Szóval, kiengesztelésképp mit szólnál, ha pár napot nálad töltenék? És egy forró fürdőt, meg egy pohár bort is tudnék értékelni egy vacsorával karöltve.

Elég elnagyolt vázlata volt ez a történéseknek, de nem akartam egyből azzal nyitni, hogy: Helló, hozzád költöznék, amíg a viharfelhők elvonulnak a fejem fölül. Úgy terveztem elsőként jussak fel a lakására, és ha már ott berendezkedtem, majd akkor robbantom a bombát.

Felé toltam a bőröndömet – úgyis úriember, én meg legalább megszabadulhattam tőle, és ha elvette, belékaroltam – ha szerencsém volt, még esernyő is volt nála, és így csak az egyik oldalam ázott tovább, nem pedig mindenem. A pofont azért, hogy elfelejtett, egyelőre talonba tettem. Száraz helységben akartam lenni, rendbehozni a kinézetem, enni végre valamit, aztán lehetőleg aludni. A szex jelenleg az utolsó volt a rövid távú bakancslistámon, bár ez az ő tettei függvényében még akár változhatott is - mondjuk elég dühös voltam rá ahhoz, hogy akár még nemet is mondjak.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Utolér a múlt - Maximilian & Zara
Utolér a múlt - Maximilian & Zara EmptyHétf. Júl. 13 2020, 22:40
A munkámnak azt a részét biztos sokan irigyelték, hogy elméletileg a vizsgaidőszak lezárultával lényegében két hónapra a meló szünetel. Nos, ez súlyos tévedés több szempontból s több sebből is vérzik. Az egyik ok az, hogy vannak bizony nyári szemináriumok, amikre lehet jelentkezni, többletinformációt, extra krediteket, vagy épp szaktudást szerezni. Ma is ilyen elfoglaltságom volt. Nyári egyetemi előadások és szemináriumok, leginkább az elhivatottaknak, akik tényleg szeretnék az ókort kutatni, vagy klasszikus antikvitás kori irodalommal foglalkozni. Kevés elszánt diák ez, éppen ezért is élvezetes program. Mondhatni olyan kevés, hogy pont elfértek az irodámban, és így családias, kényelmes órákat tarthattunk. Még azt is megengedtem, hogy rágyújtson, aki dohányzik, meg a napi utolsó órán megkínáltam őket az italkészletemből, így kellemesen élénk hangulatú kis foglalkozás alakult ki a dologból, főleg, hogy antik bordélyházi feliratokkal foglalatoskodtunk leginkább. Mondjuk én nem ittam, hogy azért még autóba tudjak ülni úgy, hogy én vezetem azt.
Mindennek örömére kissé dohányszagúan és könnyed mosollyal a szám sarkában, ruganyos léptekkel hagyom el az irodát és ballagok végig a kihalt folyosókon, miután zártam az ajtót. Amikor kiérek az épületből a Campus parkos területére, már-már meglepve konstatálom, hogy időközben eleredt az eső. Esernyőt nem hoztam, de a reggel még tűző napsütés miatt kalapot igen, szóval azt csapom fejembe s indulok meg a térköveken keresztül a parkoló felé. A zakóm lehet nem örül neki, hogy elázik, de nincs mit tenni, a parkolóig csak kibírja. Ha nem, akkor sajnos lehet kuka, de az a szerencse, hogy nem a legdrágább darab. Persze megengedhetnék jobb márkát is, van is éppenséggel, de annak vagyok a híve, hogy munkába többnyire egyszerűbbet veszek, az ár pedig összefügg az adott eseménnyel, amire viselem az adott ruhadarabot. Szóval formális alkalmakra az ahhoz méltó öltöny és ing kerül elő, egy átlagos munkanapra pedig olyan, ami eleganciát kölcsönöz, de mégis praktikus, nem számít, ha az irodában gyűröm például.
Kiérek az egyetem kapuján végül s itt fordulnék a parkoló felé, de meglepetten találom szembe magam, egy... kísértettel? Nem, attól még, hogy a múltam része, annyi idő nem telt el. Csak egyszerűen meglepő. Ahogy talán az is, hogy milyen szóáradattal támad le egyből s először leginkább pislogni van időm. És persze megfigyelni azt, hogy az ázott vöröske is igen csinos látványt nyújt... de nincs is ebben semmi meglepő, hiszen minden porcikáját ismerem emlékezetből is!
- Először is szia neked is! - köszörülöm meg a torkom, ahogy túllendülök azon a modortalanságon, ahogy Feyre nekibuzdult ennek a beszélgetésnek úgy, hogy tavaly nyár óta nem beszéltünk. Fura, mindenképpen... pláne, hogy csak így lazán utazott ennyi mérföldet s egy bőrönddel szobroz az egyetem előtt. - Nos, nincs miért kiengesztelnem téged, mert ezt leginkább magadnak köszönheted. - vonom meg a vállát, majd egyszerűen megfogom a bőröndje fogantyúját s csak a fejemmel intek neki, hogy kövessen, ahogy megindulok a parkoló felé. - Ugyanis igazán nem tartott volna sokban írni egy üzenetet, hogy érkezel. Akkor nem kellett volna kint áznod. - lakonikus egyszerűséggel közlöm mindezt, annak a teljes tudatában, hogy igazam van. Alapvetően még bosszantó is lehetne, mert nem szokás más életébe csak úgy berobbanni és igazán nem tudhatja, hogy készen vagyok e a fogadására, vagy ennek van akadálya netán. Mondjuk ismer, így gondolhatta, hogy esélyesen nem lesz, de az élet tud fura dolgokat művelni. Közben elértük a parkolót, a szabad kezemmel pedig előhalásztam a kocsi kulcsot, nyitottam az ajtót, hogy be tudjon zárni, majd a csomagtartót is, hogy addig berakjam azt, ami oda való. Végül én is beszálltam a vezető oldalra, majd bekötöttem az övet.
- Szóval kezdjük elölről. Szépen elmondod, hogy minek köszönhetem a váratlan látogatást, én pedig eldöntöm, hogy mit is kezdjek ezzel az egésszel. - valami fura volt és nem tetszett. A vöröske mondjuk igen, de ebben semmi új nem volt. Viszont az egyenességet szerettem és pont ez bökte a csőrömet. Na meg az, hogy valami olyasmiért engeszteljek ki valakit, amit még csak nem is én csináltam. Más hülyeségéért miért rajtam verjék el a port? Beindítottam a motort, majd kitolattam a parkolóhelyről s a szemerkélőesőben megindultam a lakásom felé a nem túl heves, de azért átlagos forgalomban.
mind álarcot viselünk
Maximilian Goltz
Oktatás
ranggal rendelkezem
★ :
Utolér a múlt - Maximilian & Zara 497b9bd54ccb70341174ce4e6e75cf731fa14150
★ kor ★ :
38
★ családi állapot ★ :
Nem nyilatkozom
★ foglalkozás ★ :
Egyetemi tanár - tartalékos tengerészgyalogos
★ play by ★ :
Andrew Cooper
★ hozzászólások száma ★ :
77
TémanyitásRe: Utolér a múlt - Maximilian & Zara
Utolér a múlt - Maximilian & Zara EmptyKedd Júl. 14 2020, 18:15

Maximilian & Zara

Utolér a múlt


Néma pislogás. Ez aztán a viszontlátás öröme! Semmi nyakba borulás, meghatott könnyáradat, csak egy rohadt pislogás. Erről eszembe jutott mennyi türelem is kellett ehhez a férfihoz már akkor is. A hűvös közönyén, a többméteres jégpáncélján átjutni igen ideg- és lélekőrlő feladat volt már akkor is, és azon kívül, hogy az ágyban kivételesen jól működtünk, nem mertem volna megesküdni rá, hogy akár csak egy halvány karcolást ejtettem volna a katonás jellemén. Pedig bennem aztán volt tűz, szenvedély és lobbanékonyság! Ahogy kitartás is, ami leginkább a makacsságomból fakadt. Mert nem szerettem a megoldhatatlan feladatokat, és Max az volt. Egy rejtvény, amit nagyon meg akartam fejteni, csak úgy védte magát, mintha ő lett volna maga A koronaékszer, de legalábbis a hordozója. De azért elégedetten húztam ki magam, amikor végigmért. Igen, emlékeztetni akartam rá, mit is hagyott ott az én személyemben! A tökéletest! Legalábbis én szerettem így látni magamat, még ha ez csúsztatása is volt a valóságnak.

Értetlenül pislogtam rá a burkolt rendreutasítást miatt, míg végiggondoltam a rá zúdított szóáradatot, majd levontam a következtetést.

-Köszöntem én is, bár lehet elveszett a kismonológban, de akkor ismét: szia!

Sóhajtva vettem tudomásul a már ismerős reális látásmódját, míg elvette tőlem a bőröndömet, én meg belekaroltam, lemondón véve tudomásul, hogy neki sincs esernyője, és indultam meg mellette, bár igen furcsán festhettünk: a jól öltözött tanár, és mellette egy igencsak lenge ruházatban tipegő hölgy – már ha jószándékú volt az, aki látott, és nem könyvelt el kurvának.

-Tudom, de ez is csak olyan hirtelen jött ötlet volt, mint az összes többi. - rántottam meg a vállam, még ezt az egyszerű mozdulatot is megborsozva némi erotikával. - Na meg tegyük hozzá, nem kerestél hónapok, sőt! Ha utána számolok lassan egy éve! A végén még nemet mondtál volna.

Azt meg nem engedhettem meg magamnak. Egy lovag nem tagadhatta meg a segítséget szíve hölgyétől! Nagy bajban lettem volna, ha nem segít, szóval jól kellett kevernem azokat a bizonyos lapokat, hogy jól jöjjek ki ebből az igen kétesélyes helyzetből. Max jóindulatán múlt az egész, már ha volt neki olyan, mert eddig hasonló szituációba még nem keveredtünk, így nem tudtam mit várhatok tőle.

-Ismersz milyen vagyok. Először cselekszem, és csak utána állok neki gondolkodni.


Ebben nem hazudtam, valóban ilyen voltam, és az alatt a másfél év alatt ENNYIRE már kiismerhetett. Igaz, elgondolkodhattam volna azon, hogy lehet tartós kapcsolatot ápol valakivel, vagy netán családot alapított, de őszintén, erre annyira kevés esélyt láttam, hogy nem is aggódtam miatta. Persze, ettől még megtörténhetett, de akkor égbekiáltó pofáraesésre számíthattam, amire egy porcikám sem vágyott.

Ahogy kinyitotta előttem az ajtót, csak pár másodpercig haboztam, először mutatva némi bűntudatot, bár kérdéses volt ez mennyire is őszinte a részemről, lévén a munkám megkövetelt bizonyos fokú színjátszást.

-El fogom áztatni az ülésedet...

Bocsánatkérőn pillogtam rá, majd szálltam be, becsatolva az övet. Túl vonzó volt a száraz belső ahhoz, hogy gyalog induljak el; na meg még mindig nem tudtam hol is lakik, és nem akartam, hogy megszökjön, ahogy azt tette is.

Csöndben csöpögtem az ülésére és nézelődtem, hagyva, hogy vigyen ahova szeretne. Jelenleg még a Pokol is vonzó végállomásnak tűnt, mert legalább száraz és meleg volt – alapvetően nem volt hideg, csak én voltam vizes és ez rontott a komfortérzésemen. De azért reméltem, hogy magához visz és nem egy tömegszálláson akar kidobni.

A felszólításra rápillantottam, tágra nyitott szemekkel, ártatlanságot mímelve.

-Mert kimondott ok nélkül már nem is látogathatlak meg? Hiányoztál...

Az utolsó szót már csak suttogtam, és ismét az ablak felé fordultam, kibámulva rajta, mert bár még mindig takargattam a valóság nagyobb szeletét, de ez tényleg igaz volt. Mikor épp eszembe jutott, akkor belém mart a hiányérzete, összeölelkezve egy nagy adag dühvel, de olyan módszeresen söpörtem ezt az érzést szőnyeg alá, mint ahogy mosogattam: megszokássá vált.

-Egyszer csak bejelentetted, hogy költözöl, és egy hét múlva már sehol nem voltál. Gyakorlatilag úgy éreztem magam, mintha én lennék a megtömött szemeteszsák, amitől megszabadultál, hogy új életet kezdj. Persze, nem volt szó kötöttségről köztünk, de azért másfél évet nem szokás csak úgy kihajítani az ablakon... és rosszul esett. Pláne, hogy valahol azért reméltem, keresni fogsz, de számíthattam volna rá, hogy ez hiú remény a részemről.

Igyekeztem hűvösen előadni a mondandómat, ahogy ő szokta, és bár nem hisztiztem, de azért kiérződhetett a szavaimból, hogy valóban belémtiport kissé a viselkedésével. Na meg reméltem ezzel elterelem a figyelmet a valós indokról, és kihúzom legalább a lakásáig.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Utolér a múlt - Maximilian & Zara
Utolér a múlt - Maximilian & Zara EmptySzer. Júl. 22 2020, 19:43
A jelek szerint a meglepettség kölcsönös. Történtek dolgok, mióta nem találkoztunk s a gondolataim meglehetősen más mezőkön jártak a múlt helyett az elmúlt időszakban. Akárhogy is, a modor tekintetében lehetnek még gondok. Lehet nem tett nagyon jót neki az az egy év ilyen vonatkozásban. Aprót szusszanok, ahogy újra köszön, egyúttal szavaival jelezve, hogy nem érti teljesen pontosan mi volt az, amit nehezményeztem. Ez a köszönés dolog nem is a gesztusnak szólt, sokkal inkább a háttérben az munkált, hogy bejelentés és bármi nélkül jent meg csak így és rohant le.
Azt már hozzá sem téve, hogy kellemetlenebb helyzetbe is hozhatna, de az esős üres terület nem fenyeget ezzel a veszéllyel. Máskor nem szoktam rajongani a munkahelyemen az ilyen szituációkért, mármint, hogy olyan módon mutatkozzanak velem, ami rossz fényt vethet rám. De jelen helyzetben nincs ebben kockázat és szóba se hozom. Inkább csak amellett döntök, hogy gyorsan jussunk száraz helyre és persze a bőrönddel segítek is a vöröskének.
- Értem, hogy hirtelen, de... - sóhajtok, főleg, ahogy folytatja. Logikus a cselekményszál a részéről, de attól még nem helyes, vagy illendő. Vethetne fel komplikációkat. - Nem kerestelek, és te se engem, ez így van. Viszont tudtommal látogatási szándékát az szokta jelezni, aki utazni akar. Ellenkező esetben meghívásról beszélnénk, de az nem történt... és ez kétségtelen: ha megkérdezel, akár nemet is mondhatok. Ezért is illedelmes először szólni és aztán tenni bármit is ahelyett, hogy belekényszerítesz mást valamibe. - ebből azért nem engedek és nem lehet csak úgy elmenni amellett, hogy ő alanyi jogon engedjen meg magának egyre többet és többet. Ha ez nem tetszik neki, azt sajnálom, de ettől nem lesz kevésbé igazam mondjuk. - Egy barátság extrákkal viszony után egyébként is érdekes, hogy már-már sértetten emeled ki, hogy nem írtam... - teszem még hozzá, mert azért ez is megütötte a fülemet. Nem köteleződtünk el és nem volt köztünk se több, se kevesebb.
- Tudom és ez egy olyan tulajdonság, amit nem árt, ha ki fogsz nőni. - jelentem ki egyszerűen. Ez se fog neki tetszeni, de megdolgozott érte, hogy megkapja s én nem rejtem a dolgot véka alá. Fölösleges lenne, hogy magamban tartva forgassam a saját bosszúságomat. Egyébként meg én segítek neki... minden ellenére.
- Bőr, gyorsan meg fog száradni. - adom meg a válaszom, majd én is beülök az autóba és a kulcs a helyére kerül, hogy aztán indítsam a motort és hazafelé vegyem az irányt. Nem szeretem, ha hülyének néznek, vagy madárnak, úgyhogy teljesen természetes, hogy nem kerülgetem a dolgot és át akarok látni a szitán. Kérdésem ezt célozza.
- Aha, hiányoztam... - sóhajtok fel. Kitolatok a helyemről, majd az útra kanyarodunk ki, a lanyha kora esti forgalomba. Aztán jön az érzelmi vezérelt szónoklat, ami valahol ismét fura, korábban is pont erre céloztam. Vagy orbitális mellébeszélésnek vagyok a tanúja, vagy valami kissé megváltozott a tudatában.
- Te is mondtad most, hogy milyen volt a viszonyunk természete... nem szabadultam meg tőled, csak mentem azon az úton, ami a pályafutásom szempontjából egy nagy lépésnek számított és számít még most is. Mit csináltam volna? Maradok Seattle-ben egy kevésbé jó pozícióban, cserébe lehetek a szexpartnereid között a valahányas sorszámú? Ahogy te is tudod jól, hogy nem csak te voltál...- nevetem el magam. - Kedveltelek és kedvellek, mint embert. Jól éreztem magam veled. De ez ennyi volt, ebben is egyeztünk meg. Nem látom be, hogy ennek mi köze van ahhoz, hogy hirtelen csak úgy megjelensz itt. - veszek be egy kanyart az úton, majd pár méterrel később megállok egy piros lámpánál. - Úgyhogy hagyjuk ezt a félresikerült érzelmi zsarolós bűntudat keltést, meg a mellébeszélést! Kint állsz a munkahelyemnél esernyő nélkül, egy bőrönddel... és egy szót még csak nem is írsz, hogy jössz hozzám. Aztán arról értekezel, hogy mennyire hiányoztam. Ennyire nem fogyhattak el a férfiak Seattle-ben... Szóval itt valami nem kerek. És ha nem szeretnél visszatérni a repülőtérre, akkor nem próbálsz tovább hülyíteni. - pillantok oldalra határozottan, majd ahogy a lámpa vált, ismét indulunk és gurulunk tovább. Tényleg kedveltem a nőt, de a harci helyzet az, hogy azt már nem, ha átvernek, manipulálni akarnak. Akkor sem, ha a manipulátor bomba testtel rendelkezett, vagy szép zöld szemekkel. Tudom, hogy valami nincs rendben. És ez zavar.
mind álarcot viselünk
Maximilian Goltz
Oktatás
ranggal rendelkezem
★ :
Utolér a múlt - Maximilian & Zara 497b9bd54ccb70341174ce4e6e75cf731fa14150
★ kor ★ :
38
★ családi állapot ★ :
Nem nyilatkozom
★ foglalkozás ★ :
Egyetemi tanár - tartalékos tengerészgyalogos
★ play by ★ :
Andrew Cooper
★ hozzászólások száma ★ :
77
TémanyitásRe: Utolér a múlt - Maximilian & Zara
Utolér a múlt - Maximilian & Zara Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Utolér a múlt - Maximilian & Zara
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» A múlt utolér - Lucian&Blanche
» Nova & Finn - A múlt csodái
» A múlt fényfüzérei ~ Brad & Mira, 1991. Long Island
» *Ariana & Maximilian* Véletlen találkozás, avagy a sors keze?
» Akvarellbe rejtett múlt

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: