New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 36 felhasználó van itt :: 8 regisztrált, 0 rejtett és 28 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Bradley R. Fitzgerald
tollából
Ma 13:26-kor
Jayda Winters
tollából
Ma 13:14-kor
Manuel Valderrama
tollából
Ma 11:58-kor
Sierra Larson
tollából
Ma 11:13-kor
Caesar Harlow
tollából
Ma 09:57-kor
Manuel Valderrama
tollából
Ma 09:51-kor
Marco Reilly
tollából
Ma 09:15-kor
Tommy Doss
tollából
Ma 08:55-kor
Tommy Doss
tollából
Ma 08:55-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
34
Munkások
36
21
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
29
29
Összesen
235
219

Theodor Brodie Macdonald
TémanyitásTheodor Brodie Macdonald
Theodor Brodie Macdonald EmptyHétf. Jún. 26 2017, 15:41

Theodor Brodie Macdonald

Lakik bennem egy kobold, és ha időnként nem engedem ki randalírozni, a világ pokoli unalmassá válik. Én meg utálok mogorva és unalmas lenni.


Karakter típusa: Saját
Teljes név: Theodor Brodie Macdonald
Becenevek: Theo, Dinka
Születési hely, idő: Chicago, Illionis
Kor: 36
Lakhely: Bronx
Szexuális beállítottság: Hetero
Családi állapot: Nyílt házasságban él
Csoport: Kutatás, és oktatás
Ha végzett vagy még tanul//Egyetem: NYU
Ha dolgozik//Munkabeosztás: Régész
Ha dolgozik// Munkahely: -
Hobbi: Írás, hegymászás
Khm. Miért néz rám így mindenki?  Ez egy interjú lenne?
Most mutatkozzak be?
Úgy érzem, elfelejtettem kiöltözni. Sebaj! Mit mondhatnék?

Szóval, Theodor Brodie Macdonald lennék.  Nevem hosszúsága miatt sokan azt gondolnák, hogy egy fontos személy vagyok, de létezésem olyannyira parányi, és jelentéktelen, mint egy homokszem a tengerparton. Christopher Macdonald és Martha Wallace egyetlen utódjaként nem sok szerepet szánt nekem az élet. Apám orvosi karrierje soha nem vonzott igazán, ahogyan anyám nyomdokaiba sem szerettem volna lépni pincérnőként. Leginkább azért sem, mert a lila kötény borzalmasan állt volna rajtam. Mondanom sem kell, nem lettem apuci kedvence, de legalább anyuci pici fia megmaradtam. Nem mintha számított volna. Vagy úgy egyébként bármi más. Eléggé lehetetlen alak vagyok, ami azt illeti, néha kedvelhető, más napokon viszont kibírhatatlan. Az utóbbiból több van.
Mihelyst betöltöttem a tizennyolcat, a hátam mögött hagytam Chicagot, és megmaradt lelkesedésemmel próbáltam szerencsét a Nagy Almában. Kezdetben utcazenészként ütöttem el értékes időmet, de ez csupán hobbi volt az iskola mellett, amely kikapcsolódásként szolgált a borzalmas életszemléletemnek. Könnyen belevesztem a történelem rejtelmeibe, olykor saját magam is azzá váltam. A szüleimmel hébe-hóba tartom a kapcsolatot, de többnyire a Bronxban lévő kétszobás lakásom négy fala közé vagyok bezárva, a külvilágtól mentesen. Nehezen kötődöm. Az érzések nem fontosak nekem, hiszen csak illúziónak vélem őket, amelyekkel az emberek igyekszenek valamit oly görcsösen megmagyarázni. Az emberi kapcsolatok, mint érték, számomra felfoghatatlanok. Időpazarlásnak vélek minden olyas próbálkozást, amit manapság leerőltetnek az ember torkán. Engem jobban izgatnak a tények, és a tudomány. A múlt, és amit magába rejt. Bronxban csak két embert ismerek igazán, akik próbálnak engem a felszínen tartani, mielőtt elsüllyednék a saját magam által kreált világban. Timothy, és Jonah. Még az egyetemről ismertem meg őket, de ők annyira mélyen sosem vetették bele magukat a tanulmányaikba, ahogyan én. Sokkal inkább érdekelték őket a kaszinók, a nők, és egyéb élvezeti cikkek, amik engem hidegen hagytak. Később azonban úgy tűnt, hogy két szárnysegédem munkája nem veszett kárba. Egy utazásom során ismerkedtem meg egy Doris nevű hölggyel. Már kezdetben különlegesnek tartottam, hiszen megvolt a maga helyén való esze. Megértette a külvilághoz való hozzáállásomat, és fokozatosan ismertette meg velem az emberek közti kötelékek új oldalát. Elég gyorsan házasodtunk össze, még bimbózó kapcsolatunk alkonyán, de időben rá kellett eszmélnünk, hogy képtelenek vagyunk elviselni egymást, így nyílt házassággá címeztük át a közöttünk létrejött szerződést. Doris egy másik lakásba költözött, és amíg ő újabb férfiakat csábított el sziréneket meghazudtoló viselkedésével, én újra a munkámba temetkeztem. Ismét azzá a mogorva, morbid humorú férfivé avanzsálódtam, aki kezdetben is voltam, és az életem ugyanabban a mederben folyt tovább egészen addig, amíg olyan kincsre nem bukkantam egy ásatás során, amiért mások ölni is képesek lettek volna.


Tudja, hogy lehet létrehozni egy zavart személyiséget? Állandó kritika, semmi kedvesség. Varázsütésre megy.

El Paso, Texas / fél évvel ezelőtt
Gépünk hajnali 5 előtt pár perccel landolt az El Paso-i reptéren, ahonnan a ránk váró busszal folytattuk tovább utunkat. Hetedmagammal vágtunk neki a kalandunknak, immár több éves ásatásokat hagyva a hátunk mögött. A megszokott csapat. Ivan, Theresa, Marc, Peter, Tamara, Jayden, és jómagam. Kezdetben gyűrtük egymást folyamatosan. Peter, és Ivan testvérek voltak, de két idegennek tűntek első utunk alatt. Tamara és Marc házastársak voltak, míg mi Theresával, és Jaydennel magányos farkasként vágtunk bele az egészbe. Soha nem az összekuszálódott kötelékek okozták a gondot, hanem az eltérő személyiségeink. Ivan volt a mókamester, Peter pedig a komolyabb, határozottabb fele. Tamara és Marc kedvesek voltak, - egymással. A többiekkel szemben kissé undokul viselkedtek, engem viszont teljesen hidegen hagytak a megjegyzéseik, vagy amikor rajtam verték le a port egy összezördülésük után. Theresa csendes volt, és félénk. A maga dolgával törődött, ugyanakkor végtelenül kedves lánynak tűnt. Csak egy apró szentimentális tárgyat hozott magával, mégpedig a medálos karkötőjét, amit a lánya készített neki még az utazás előtt. Jayden volt közöttünk a felnőtt. Ő nevelt minket, ha szabad így mondani. És mi a helyzet velem? Csupán önmagam voltam. Ahogyan akkor is, most is inkább belemerültem a környékről szóló tájékoztatás megismerésébe, míg a többiek egy hideg sörrel hűsítették magukat, vagy egy elcsépelt sztorival ütötték el az időt. Magamnak való figura vagyok, és ez sosem fog változni annak ellenére, hogy az a bizonyos ékszer ott éktelenkedik a gyűrűsujjamon. Nem nevezném hibának Dorist, csakis feleslegesnek, mint életem része. E nélkül a kötelék nélkül is ugyanebben az állapotban lennék, ugyanezen a szent helyen.
Valamikor tíz óra magasságában parkolunk le egy sziklás résznél. Megnyújtóztatom a kiszállás után elgémberedett végtagjaimat, és jól esik kicsit kizökkenni az ülőpozitúrából, amiben eddig volt részem. Ivan már kapja is ki a felszereléseket, és én is odasétálok, hogy a vállamra csapjam a súlyos hátizsákomat, és még pár cuccot is magamhoz veszek segítség gyanánt. Brutálisan meleg van, és árnyékos helynek nyoma sincsen. Felkapok magamra egy napszemüveget, és a vízzel töltött üvegemből öntök pár cseppet a tenyerembe, majd összetúrom vele sötétbarna tincseimet. Egy-két dolgot már eltanultam, és kezdek ráérezni arra, hogy mik azok a tevékenységek, amelyek segítenek munkám során.
Egy cégtől jött a kérés, hogy rágjuk át magunkat a környéken, így másnap útra is keltünk. Manhattanben lévő irodánk csak egy biztos pontnak nevezhető, semmi másnak. Nem sok időt töltünk ott, csak amíg visszaérünk, és elvégezzük a papírmunkát, majd újra útnak indulunk, ha úgy hozza a sors. Pár kilométeres gyaloglás után jutunk el végül a célállomásunkig, és biztosítjuk a területet egy csapat helyi fontos alak társaságában. Egy óra elteltével csupán pár egyszerű tárgyat találunk, de a kicsivel is meg kell elégednünk. Nem egyszer jártunk úgy, hogy csak egy darab dologgal tértünk vissza, melynek eszmei értéke nem volt valami kecsegtető.  Olykor nem éppen jövedelmező állást tudhatok a magaménak, de ahhoz, hogy a saját életemet fenntartsam, tökéletes volt.  
Dacára a forróságnak, egészen keveset panaszkodtunk. Peter néha morgott valamit az orra alatt, amit Ivan nem igazán értékelt, de ennél több nem igazán történt a szokásos beszélgetéseinken kívül. Ami viszont nem fért a fejembe, az a pár férfi, akik inkább minket ellenőriztek, mint a környéket biztosították, de ezt eleinte betudtam a nem olyan meglepetésszerű paranoiámnak.
Tartalmas órák elteltével elég szép kis zsákmánnyal vettük hazafelé az irányt, és fellélegeztünk, hogy minden jól ment. Ráakadtunk egy kisebb dobozra is, melynek felülete gyönyörű volt, kinyitni azonban nem tudtuk abban a minutumban, de nem ez lenne az első alkalom, hogy így alakult. Általában hazaérkezéskor átnézünk újra mindent.  A hazafelé vezető úton többször is bealudtam, ahogyan a repülőgépen is párszor elnyomott az álom. Kissé kómásan sétáltunk át a reptéren a kisbuszunkig, amikor egy semmiből érkező lövés eltalálta Petert, melyet több másik is követett. Alig tudtuk elhagyni a repteret, hogy nehogy mi is odavesszünk. Később jöttünk rá csupán, hogy mibe keveredtünk. A doboz, amit találtunk egy olyan személyhez tartozott, akiről sose kellett volna tudnunk. Aznap este mindannyian tudtuk, hogy az életünk már nem lesz ugyanolyan, hiszen munkánk eredménye egy jól látható céltáblát ragasztott ránk, amely az óta is jelzőfényként villog rajtunk. Félév telt el, de a helyzet nem csillapodott, csak néha éltünk nyugodalmasabb napokat. Semmi sem volt biztonságos többé, hiába voltunk védelem alatt, nem tudhattuk kiben bízhatunk igazán egy olyan információ birtokában, amely több millió dollárt ér, és csak mi tudjuk az igazi hollétét.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Theodor Brodie Macdonald
Theodor Brodie Macdonald EmptySzer. Jún. 28 2017, 21:03

Gratulálok, üdv nálunk!

Kedves Theo! Theodor Brodie Macdonald 1735856013
Annyira vicces,emberi és valósághű ez a sok ellentmondás, és a beléd bújt meg nem értett zseni, aminek elméletét a viselkedési normád és a külvilággal szemben tanúsított magatartásod, csak alátámaszt. Illetve az idősíkos ellentmondások is olyan jók, úgy értem a múltat kutatod, úgy hogy a jelenben élsz és a jövőbe tekintesz, a XXI. század liberalizmusában, amit talán a Doris-szal való kapcsolatod példáz a leginkább.  Theodor Brodie Macdonald 2588409867 Mai, modern, szimpatikus és unszimpatikus, jellemzed az egész világot, hallod-e.  Theodor Brodie Macdonald 560292900
A rókát is előkergetné a biztonságos kis vackából, amilyen hajsza most veletek kezdődött. Pedig a régészekről mindenkinek az unalmas ásatások, meg a tárgyakról való portörölgetés jut eszébe, viszont szerintem vagytok ti olyan menők, mint Indiana Jones, vagy még a sivatag dacára is felhoznám a kalózokat, noha szándékotok abszolút békés volt, függetlenül attól mibe kerültetek. És ezernyi kérdés adódik most az életeddel kapcsolatban: Ki üldöz? Mit találtatok pontosan? Ez most megváltoztatja az egész emberiséget? És megannyi minden, amire választ kell adnod, addig űzlek, és követlek... Theodor Brodie Macdonald 2588409867 Kiváló írási stratégia ez a sok csigázás... Very Happy
Nem is tartalak fel tovább (az eddigiért is bocsánat), mert én már tűkön ülve várom, mi lesz ennek a vége!  Theodor Brodie Macdonald 3874598021



mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
 
Theodor Brodie Macdonald
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Dàireen & Theodor
» Brodie Cutler
» Brodie & Torrie • such a mess
» Phoebe&Brodie • take it easy
» Finn&Brodie • let's disappoint each other

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Elõtörténetek-
Ugrás: