New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 75 felhasználó van itt :: 15 regisztrált, 0 rejtett és 60 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Diana Armenis
tollából
Ma 13:42-kor
Madelaine Lester-Riggs
tollából
Ma 13:38-kor
Madelaine Lester-Riggs
tollából
Ma 13:17-kor
Ricky Simmons
tollából
Ma 13:15-kor
Diana Armenis
tollából
Ma 12:35-kor
Heather Burton
tollából
Ma 12:34-kor
Emmalynn Larson
tollából
Ma 12:27-kor
Adriana Corazon Carrillo
tollából
Ma 12:25-kor
Alynne Russel
tollából
Ma 11:49-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
8
18
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
34
Munkások
36
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
38
Üzlet
29
29
Összesen
234
222

Clyde & Percy - It's an "Add to cart!" kinda day
TémanyitásClyde & Percy - It's an "Add to cart!" kinda day
Clyde & Percy - It's an "Add to cart!" kinda day EmptySzomb. Ápr. 04 2020, 11:29


Clyde&Percy
I just don't want to look back and think "I could've eaten that" so... let's just toss a (ton of) coin to the cashier, shall we?
– Sajnálom! Elnéztem az időt, elég csúnyán, de… Nem gondoltam, hogy Grand-moo ezúttal nem fogja értékelni a humoromat és képes lesz ilyen büntetést kiszabni érte! – kértem elnézést, már vagy harmadszorra egyhuzamban amióta egy autóban ültem Clyde-al.
Talán már elege volt abból, hogy a hangomat kell hallania, de én úgy éreztem csak meg kell magyaráznom miért is késtem és nem szándékosan sodortam magunkat ebbe a helyzetbe. De amúgy is, kit akartam áltatni? Én sose tudtam sehol se ott lenni időben. Ebbe most egy mély sóhajjal beletörődtem, újra. Közben a kormányt kicsit elforgattam, hogy beforduljunk a következő utcasarkon. Az úticélunk már nem volt messze.
A legközelebbi szupermarketet céloztuk meg, révén, hogy a nagymamánk minket bízott meg azzal, hogy a nagy, vasárnapi ebédhez - amin feltehetően az összes Easton ott lesz, mint mindig (mert ez volt az egyik családi hagyományunk a sok közül) -, bevásároljunk. Engem azért, mert legutóbb elkéstem és még viccelődtem is ezzel, ízléstelen viccet elmondva a nagyi jelenlétében, ami nem tetszett neki. Clyde nem tudom mit vétett amiért őt adta mellém társaságnak, lemaradtam arról a jelenetről, ahogy az ő fejét is képletesen leharapta családunk fő-anyaoroszlánja. Illetve bár érdekelt, azért még sem akartam tovább húzni a témát azzal, hogy faggatom.
– Szóval mi lenne, hogy ha túllépnénk ezen és amint leparkolok a boltnál, ráfókuszálnánk a bevásárlólistára, amit a nagyi ideadott nekünk? – kérdeztem meg, igyekezve végre tapintatos lenni, mert gondoltam az unokatestvérem is szívesebben lenne most máshol. Legalábbis én tudtam, hogy én inkább játszottam volna kanapé-krumplit egy tál sajtos popcorn vagy egy tál sajtszószos nachos társaságában, végtére is a szabadnapomról volt szó.
Ám valakiknek csak meg kellett vennie azt a sok, családi kiszerelésű, meg multi packes termékeket, melyek tételekként mind a listán szerepeltek. Ezek pedig mi voltunk.
– Nálad van a lista? – intéztem hozzá egy újabb kérdést, fél szemmel feléje pillantva, másikkal meg szigorúan az útra. Már mindjárt ott voltunk, már az utolsó jelzőlámpánál kellett lefékeznem, mert pirosat kaptunk. Megint.
Várakozás közben a kezeimmel elkezdtem dobolni a kormányom. E mozdulatsor közepette váratlan hangot adtam ki magamból: gyomorkorgást. Na tessék, kellett itt listát és bevásárlást emlegetni! Megéheztem! Oké, mikor nem, igaz? De ez most más helyzet volt! Ugyanis mindig azt tanácsolják: Ne menj éhesen szupermarketbe vásárolni! Gondoltam is rá, hogy ha én elkezdek a sorok közt sóvárogni mindenféle finomság után, akkor bajban leszünk. Főleg, hogy a sok édesség káros, a különböző ételszínezékek is okozhatnak bajt, mert a diabétesz és az ételallergia igenis valós betegségek voltak. (Továbbá kapából legalább egy tucat terméket feltudtam sorolni, amikre egy dietetikus élből azt tanácsolná, hogy nemhogy megenni, de megvenni se merd.) De eldöntöttöm, hogy ezekkel majd az üzletben foglalkozom.
Az éhségem élvezte most a fő prioritást. Szerencsére, az ilyen helyezetekre mindig tartottam magamnál, avagy az autóban a túléléshez legmegfelelőbb dolgot. Így hát egy gyomorkorgás engem nem ijesztett el a feladatunktól és mivel még mindig a pirosban álltunk, volt időm az egyik kezemmel felnyitni a vezetői és az anyósülés közötti könyökölő alatt lévő kis rekesztartót.
– Kérsz sajtot? – kínáltam meg kedvesen az unokatesómat, ahogyan elővarázsoltam a rekeszből két kockasajtot és először feléje nyújtottam őket, hogy ha szeretné, az egyiket megkaphatja. Ha elvette akkor ezután a megmaradt darabot én boldogan a számba tömtem, gyorsan. Ha meg visszautasított, akkor az egyik visszakerült a helyére. A könyökölőt pedig visszahajtottam az eredeti pozíciójába.
A lámpa végre zöldre váltott, így újra elkezdtünk tovább gurulni a bolt felé, közben én vígan élveztem a sajt evést. A bevásárlóközpont parkolójába érve megpróbáltam már végre iparkodni és gyorsan helyet találni magunknak. Nos, valamiért így is sikerült másnak leparkolni arra a helyre, amit eredetileg kinéztünk. (Igazából nem akartam elütni azt a kis srácot, aki előttünk tolta el a bevásárlókocsit, az anyja meg három méterrel utána rohant).
De vagy tíz perc után sikerült az új tökéletes parkolóhelyen leállítanom a motort. Miután kiszálltunk az autóból jött a bevásárlókocsi beszerzés, ami közben én félúton visszamentem az autóhoz, hogy leellenőrizzem, hogy bezártam-e rendesen és a látványos helyen hagyott mobilomat is elhozzam. Amikor ezzel végeztem visszaigyekeztem a bevásárlókocsi tárolóhoz, no meg Clydehoz.
– Ugye nem értél hozzá a bevásárlókocsihoz? Csak úgy? – kérdeztem meg, cseppet elszörnyülködve pillantva hol rá, hol a közelben lévő bevásárlókocsira.
Hát tisztában van vele, hogy nem nevezhetők valami higiénikusnak? Azzal, hogy megérinti ott, ahol tolni kell, kitudja hány kórokozót, bacit (netán vírust) enged a bőréhez, pláne, ha aztán hozzáér az arcához! Akár bőrfertőzést is kaphat!
Lehet, hogy e kapcsán mindig előjött belőlem az orvos, meg látszott, hogy a munkahelyem, ahol dolgoztam, a kórház, egy steril hely. Sokkal sterilebb, mint egy szupermarket.
Egy sóhaj és egy szemforgatás közepette arrébb hessegetem Clydeot az útból, hogy hozzáférjek a bevásárlókocsihoz. Először is a kabátom zsebéből előszedtem egy csomag papírzsebkendőt és kivettem belőle egyet. Majd a másik zsebemből egy mini kiszerelésű kézfertőtlenítőt vettem elő, hogy nyomjak belőle egy kicsit a zsebkendőre is, meg oda is, ahol a kocsit meg kell fogni és az utóbbi részt alaposan letöröltem vele. Én nem szándékoztam bacis kocsit tologatni, még mit nem…
Miután megbizonyosodtam, hogy eléggé le van törölve, a papírzsebkendőt bedobtam a közelei szemetesbe. Ezután a kezeimre még nyomtam egy kicsit a gélből, a biztonság kedvért.
– Tessék, használd te is, ha már hozzáértél! Vagy ha nem akkor is, nem fog ártani! Hát tudod te, hogy mennyi piszkos kéz érinthette? – adtam Clyde kezébe a kézfertőtlenítőt. Azt a kártyát, hogy én vagyok az öregebb, még nem használtam ki. Még.
A kocsit eközben megfogtam és elkezdtem tolni a bolt ajtaja felé, fejemmel intve is az említett irányba. – Na, gyere, intézzük el végre ezt a bevásárlást!
Szószám: 897   :shop:  |
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Clyde & Percy - It's an "Add to cart!" kinda day
Clyde & Percy - It's an "Add to cart!" kinda day EmptyVas. Ápr. 26 2020, 16:35


to: Percival
     ------------------------------------------------------    dancing's not a crime unless you do it with me        ---------------------------
Családom nagy része nem is született Michael Flatleynek, de attól még annyit értett a táncművészetekhez, hogy azért valamiféle ritmikus mozgással elboldoguljon a parketten. Nos… én vagyok a kivétel erősítő szabály. Ritmusérzékem a nullánál is kevesebb volt, amiről folyamatosan azt mondták, hogyha elég kitartó lennék, akkor képes lennék fejleszteni, de szerintem ez közel sem így van. Annak idején egyik drága barátom, Lilian beíratott egy társastánc tanfolyamra poénból és már ismert annyira ahhoz, hogy tudja: el fogok rá járni, hiszen nem szeretem, ha valaki kidob egy valag pénz az ablakon, főleg, ha azt miattam teszi. Bár így is teljesen feleslegesnek éreztem az egészet, hiszen maximum annyi értelme volt, hogy időlegesen volt egy állandó testmozgás az életemben.  Ó, meg persze az, hogy a tanár közölte: szerinte túl merev vagyok, túlságosan is görcsösen figyelek és ha elengedném magam, akkor minden egyszerűbben menne. Tény, idővel be kellett látnom, hogy ebben lehet valamennyi igazság, hiszem azon ritka alkalmakkor, mikor felöntöttem a garatra, akkor ez a tánc dolog már nem is tűnt olyan vészesen nehéz történetnek – bár meglehet, akiknek ráléptem a lábára, azok nem így gondolják.
De ez miért is lényeges a mi történetünk szempontjából? Leginkább azért, mert az én drága, szeretett apai nagymamám még mindig abban a hitben élt, hogyha eleget topog mellém és hív el táncolni, akkor majd egy napon Fred Astaire-ként fogom felszántani a környéket felejthetetlen mozgásommal. Hát igen, a mozgásom lehet felejthetetlen lenne, de nem azért, mert olyan elképesztően jó műsort adnék elő, hanem inkább valami iszonyúan vicceset, esetleg borzalmasat.
Nem meglepő tehát, hogy ez az esemény a legutóbbi családi ebéd folyamán is megesett és én hiába húzodoztam, nagymamám kijelentette: az esküvőm napján is táncba kell majd vinnem a menyasszonyt és a násznépet, az a minimum, hogy most gyakorlok vele. Már előre láttam, hogy a felkészültebbek olyan cipőkkel készülnek, amelyekért vagy nem kár, ha megtapossák őket, vagy kellően védik a lábat, mert őszintén: ha eddig nem sikerült valamit kezdeni a botlábammal, akkor nem hiszem, hogy addigra sikerül is valamit. Más kérdés, hogy ez az esküvő téma igen kilátástalannak látszott, hiszen Amber óta egy lánnyal se jutottunk el a „családnak bemutatós” szintig, de… láttam, az öreglény nagyon örült volna, ha én is tovább örökítem az Easton géneket. Legrosszabb esetben, még mindig vannak spermabankok, ugye…
Azt hiszem már mindenki sejti előre, hogy az újabb próbálkozásom a tánccal csúfos kudarcot vallott, ami természetesen nem maradhatott megtorolhatatlanul. Volt egy olyan sanda gyanúm, hogy drága nagymamám nem véletlenül rakott össze Percivel, magyarán neki is lehetett vaj a füle mögött, meg aztán ismerte az unokáit, mint a rossz pénzt, mint ahogy azt is, hogy én a megbeszélt időpont előtt már ott leszek, Perci meg… hát, ő nagyon nem.
Ennek köszönhetően pedig már nem tudom hányadik alkalommal hallgattam meg bocsánatkérését, ami lassan már jobban idegesített, mint a késés maga, de hát ő se tehetett arról, hogy ilyen helyzetbe kerültünk, mint egyes kollégáim hozzá nem értése se az ő sara. Volt egy olyan érzésem, hogy Emery a következő félévben már nem lesz a szerkesztőség tagja… bár meglehet tévedek. Engem is értek már bőven hatalmas meglepetések.
- Semmi gond Perci, elfoglaltam magam, amíg rád vártam – szusszantam fel halkan, elvégre valóban Stephennek írogattam Messengeren miközben drága unokatesómat vártam. Mertem remélni, hogy mostani felszívódásának nincs semmi köze ahhoz a mérhetetlenül kattant exéhez, akit valamilyen okból kifolyólag képtelen lerázni.
- Én nagyon támogatom ezt az ötletet – fejtettem ki annak kapcsán, hogy fókuszáljunk rá a vásárlásra, de nem is tehettem volna mást, elvégre ő ült a volánnál, miközben én az anyósülésen húztam meg magam. Mi az összefüggés a kettő között? Leginkább az, ha ellenkeznék és csak azért is fel akarnám róni neki a hosszú várakozás okozta kiesett időt – amit amúgy csak drága kistestvéreim felé szoktam megtenni… vagy ha valakit tényleg iszonyúan sokat késik – akkor még mindig nekiállhat hirtelen életveszélyes kanyarokat, meg ki tudja milyen eldugott utakat bejárni, hogy hatszor megbánjam azt is, hogy kinyitottam a számat. Kegyetlen dolog ez, na.
- Persze, hogy nálam van, még le is fotóztam telefonnal, ha ne adj isten otthon felejteném – nyúltam az ölemben lévő táskához, hogy kikutassam az említett papírt, miközben nagyon úgy tűnt az átkozott piroslámpa egy jó darabig majd nem akar zöld színben pompázni. A jellegzetes gyomorkorgás hang egy halovány mosolyt csalt az arcomra, de nem tettem rá megjegyzést, elvégre ilyesmi bárkivel előfordulhat.
Fél szemmel azt is láttam, hogy miközben én felfedezőset „játszottam” a táskámban, ő és kutakodni kezdett, de amit sikerült elővennie, nos… sejthettem volna mi bukkan majd elő. Ennek ellenére pár pillanatig mégis sikerült néhány meglepett pillantást küldenem neki, még mielőtt nyilatkoztam volna.
- Nem, köszönöm, úgy is látom, hogy ezek az utolsó darabok… vagy még rejtegetsz valahol a kocsiban? – pillantottam körbe, elvégre nem lepett volna meg, ha még további rejtekhelyeket sorol fel. Esetleg kifejti, hogy ez a kocka sajtok rejtekhelye, de amúgy a kesztyűtartóban vannak a mozzarella golyócskák, a hátsó ülésnél lévő rekeszben pedig mindenféle különlegesség található.
Mikor már a sokadik kört tettük meg az autóval, akkor már megfordult a fejemben, hogy felajánlom: ő keressen helyet, én pedig addig kiszállok és szerzek bevásárlókocsit, de végül erre nem volt szükség, mert amint kinyitottam volna a számat, szinte varázsütésre meglett a tökéletes pont.
Mindeközben Percinek azért volt egy visszaköre, hogy leellenőrizze a gépjárművet, ezért számomra egyértelmű volt, hogy a már a zsebemben lévő listával felvértezve nekem jut a bevásárlókocsi beszerzés, ami hála a jó égnek nem volt olyan vészes művelet. Persze, voltak olyan esetek, amikor már az embernek a kifelé tartókat kell időben nyakon csípni, hogy „hadd kísérjem el Önt az, hogy mikor kipakolt, elkérhessem a bevásárlókocsit”, de kivételesen rám mosolygott a szerencse, így pont elcsíptem egyet, még mielőtt valaki elorozhatta volna előlem.
Más kérdés, hogy akadt valaki, aki akkor hirtelen nem örült annyira az örömömnek. Valahol már hozzá voltam szokva ahhoz, hogy a kisebb családi körben én töltöm be a nagytestvér szerepét, ebből adódóan pedig általában én koppintottam az orrukra, ha valami… hogy is mondjam? Kellemetlen dolgot csináltak. Épp ezért ért legtöbbször váratlanul, mikor hirtelen fordult a kocka és kénytelen voltam fejet hajtani a tőlem „idősebb” Easton unokatesóknak. Rendben, volt olyan időszak, mikor a gyomrom nehezebben vette be a dolgot, de idővel megtanultam beletörődni… oké, nem mindenbe, de legtöbbször elengedtem, elvégre hülyeségnek tűnt volna ilyesmin kiakadni.
- Perci, ugyan kérlek… tulajdonképpen folyamatosan gumikesztyűben, vagy leginkább vegyvédelmi ruhákban kellene járnunk, ha minden baktérium támadást ki akarnánk védeni – persze, azért hagytam, hogy letörölgesse a kocsit, elvégre ha ettől nyugodtabb a lelki világa, én bizony nem állok az útjába. Épp ezért csöndesen vártam rá, miközben reméltem, hogy csak azért bámul meg minket egy-két ember, mert épp az útjukban vagyunk, vagy valami hasonló apróság.
- Ha annyit aggódnék a koszos kezek miatt, akkor nagy eséllyel sose utaznék tömegközlekedéssel – bár növelhettem volna azzal a tétet, hogy tulajdonképpen ki se lépek az utcára akkor már, de nem akartam felidegesíteni, elvégre értettem az indokait. Más kérdés, hogy úgy voltam vele: némi természetes koszra mindenkinek szüksége van a túléléshez – ha pedig az a bevásárlókocsi fogantyúján találja meg, akkor ott.
- De köszönöm Perci, nagyon értékelem az aggodalmad – mosolyodtam rá azért és nem hívtam anyunak, pedig ott volt a késztetés, de… na. Voltak pillanatok, mikor átéreztem, hogy Oliver miért tart engem annyira idegesítőnek. Így tehát miután tisztességesen, eleget téve unokatesóm kérésének lefertőtlenítettem a kezem szépen visszaadtam neki a flakont.
- Lássunk neki, főleg, ha még oda is akarjuk adni a mamának a bevásárolt holmikat… tényleg, ma akarjuk neki átvinni, vagy majd később? – tény, sok múlott azon, hogy mikor végzünk, mert azért túl későn se lett volna rátörni a nagyszüleinkre. Akkor biztosan borítékolhattuk volna, hogy az elkövetkezendő két évben mi járunk el majd bevásárolni…
Egész sok ember volt a bevásárlóközpontban, ami nem dobott fel, de jobb volt itt vásárolni, mint egy kis közértben, elvégre mindent megtalálhattunk egy helyen, továbbá…
- Hoztam kuponokat! Hátha sikerül olcsósítanunk egy-két dolgon – nem nevezném magamat garasoskodó egyednek, de ha egyszer lehetőség van arra, hogy csökkentsük a kiadásainkat, akkor miért nem élnénk vele?
Közben elővettem a zsebemből a listát, majd elkezdtem tanulmányozni.
- Miért menjünk először? Tej? Vaj? Hús?
nem tudom mikor írtam utoljára ilyen hosszú reagot… bocsi o.o
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Clyde & Percy - It's an "Add to cart!" kinda day
Clyde & Percy - It's an "Add to cart!" kinda day EmptyCsüt. Jún. 25 2020, 16:11


Clyde&Percy
I just don't want to look back and think "I could've eaten that" so... let's just toss a (ton of) coin to the cashier, shall we?
Ha egy kérdéssort tennének elém, melyben egy csomó hülye kérdés között megkérdeznék, szeretném-e, hogy egy nap a huszonnégy óra helyett inkább negyvennyolcból vagy netán hetvenkettőből álljon, én biz’a sajt rávágnám, hogy „Igen!”. Minél több perc és idő jut egy-egy tevékenységre, annál jobb. Így már sejteni lehet, hogy én nem igazán voltam kibékülve az iskolában az órarendekkel, de még a mindennapos időbeosztásokkal sem. Mikor a napi rutinomat kellett elmesélnem a francia óráimon, a tanárom mindig korrigált a mondataimon, hogy sulis napokon azért minimum egy fél órával előbb is felébredhetnénk és ilyesmik. Azóta változott-e a helyzet? Nos, nem igazán.
Hiszen akkor most nem ültem volna egy autóban Clyde-al, aki hozzám képest a pontosság nagymestere volt és már csak emiatt is nem győztem neki bocsánatot kérni, amiért így elszúrtam a napját, hiszen csak tervezhetett mással más programot. De csak én jutottam neki és egy bevásárlás.
– Oké. Ez kicsit a könnyít a lelkemen, hogy elfoglaltad magadat közben – bólintottam a szavai hallatán és valóban megkönnyebbülten lélegeztem fel a tudattól, hogy nem neheztel rám amiért a nagyitól büntetést kaptunk. – Remek! Akkor így fogunk tenni. Gyorsan megveszünk mindent, amit kell, majd elvisszük a nagyinak… Ugyan mi rosszabb történhetne ennél, igaz? – tettem fel a kérdést, egy pillanatra kérdőn feléje fordítva a fejemet.
Jó tervemért megveregettem volna a vállamat, de a vezetés miatt erre most nem volt lehetőségem. A kérdésemet pedig meghagytam költőinek, mert azután jutott eszembe, hogy… Lehet mégsem kellett volna feltennem, nehogy pont ezzel rontsak a dolgokon? Ó, Szent Trappista, kérlek, vigyáz ránk és óvj meg minket a gonosztól a bevásárlás keresztesháborújában!
Fejbólintásomat aztán egy újabb követi, hallva, hogy a modern technológia vívmányait használva nem kell attól se tartanunk, hogy a bevásárlólista nélkül lépünk a hadszíntérre. – Jó, jó. Akkor a listát fogjad a kezedben… Ha szépen megkérhetlek, át tudnád nekem küldeni Messengeren? – intéztem hozzá a kérésemet, remélve, hogy megteszi. Bár ő egyike volt a kedves Eastonoknak, nem pedig azon rokonok közé tartozott, akik megpróbálnak megfenyegetni vagy elvárják tőled, hogy előbb tegyél nekik meg valamit. – Úgy még hatékonyabban fogjuk tudni elvégezni a vásárlást, hogy ha mindketten látjuk miket kell vennünk. Továbbá… – néztem rá újra, ezúttal egy széles vigyorral az arcomon. – A kedvenced is csináljunk: Időt spórolunk meg vele!
A magamnak szánt kockasajtot hamar elfogyasztottam, a másik viszont visszakerült oda, ahonnan elővarázsoltam, mert az unokatestvérem nem kérte és én pedig nem voltam az az Easton, aki csak azért is ráveszi a másikat, hogy egyen meg valamit, ez a rokon emlékeim szerint Nancy volt.
– Elméletben a kesztyűtartóban még lennie kell pár darabnak. Meg hátul a csomagtartóban, de lassan már ideje lesz felölteni a készleteimet – válaszoltam mosolyogva a kérdésére, cseppet büszkén ki is húzva magamat amikor említésre került, hogy a kesztyűtartó és a csomagtartó is rejt sajtot. Fő, ha az ember gondol minden lehetőségre, hiszen sose lehetett tudni mikor volt rá szükség. – Túlélési készség, Clyde. Túlélési készség! Gondolnod kell arra is, hogy bármikor megéhezhetsz az autóban is és lehet, hogy az egyik alkalomkor nem lesz lehetőséged órákig elhagyni a kocsit, hogy találj kint ételt és ilyenkor nem árt, ha van élelem az autódban – magyaráztam, egyik mutatóujjal a halántékomra mutatva, kifejezve ezzel, hogy én használom az eszemet és előre gondolkodok, felkészülve ilyen esetekre is.
Végül leparkoltam a járművel egy szabad helyre, majd aztán még le ellenőriztem kétszer is, hogy biztosan jó lesz e úgy otthagyni és csak utána igyekeztem oda Clydehoz és a bevásárlókocsihoz. Bevásárlókocsi nélkül nem mehettünk be, ugyanakkor nem volt az se mindegy, hogy milyen bevásárlókocsival akartunk bemenni. Hát mindenféle baktérium és kórokozó lehet rajtuk! Meg ki tudja milyen emberek fogdoshatták őket meg előttünk, piszkos kezekkel… Undorító.
– Emlékeztetnélek, hogy az egészségügyben dolgozok, ahol a gumikesztyű és szájmaszk viselése eléggé kötelező és mindennapos, mivel a munkám része. Továbbá már nem is számolom naponta hányszor kell kezet mosnom… A lényeg az, Clyde, hogy nem vagyok hajlandó koszos dolgokat önszántamból fogdosni, csak mert mások nem hajlandók kicsit többször kezet mosni! – magyaráztam a saját logikámat a dolog kapcsán miközben megtörölgettem a kocsi fogó részét. Tudtam, hogy a családunkban én voltam az egyetlen személy, akire rá lehetett mondani, hogy tisztaságmániás, (amivel volt is, aki gúnyolódott – a felelőtlen, tudatlan családtagok) én viszont kitartottam az elveim mellett, ügyelve nemcsak a saját egészségemre, hanem az övékére is. Eljön még az a helyzet, amikor majd megköszönik nekem…
A tömegközlekedés említése kapcsán sóhajtva megforgatom a szemeimet. Azért még én is szoktam utazni a metrókocsikban, a buszokon és a repülőkön, hiszen annyira nagyon nem félek a kosztól. Csak nem szeretem.
– Az olyan helyeken kesztyűt használok, igaz leginkább ősszel és télen… – jegyeztem meg halkabban. – De csak, hogy tudd: Egyes szülők beleültetik a gyereküket a bevásárlókocsiba, a kisgyerekek meg mindenfélét összefogdosnak… Mondjuk ez még a kisebbik rossz. Ugyanis vannak tinédzserek vagy felnőttek, akiknek az a szórakozás, hogy szintén beülnek ilyenekbe, a barátaik meg tolják őket… Ezzel arra akarok utalni, hogy velem még így is jobban jártál, mint… Mint Oliverrel! Akiből kinézem ezt a bevásárlókocsi tologatást, sőt, fogadok, hogy részegen már meg is tette – elmélkedek hangosan a dolog kapcsán, rámutatva a bevásárlókocsira. Közben hitetlenkedve megrázom a fejemet, belegondolva, hogy egyesek milyen őrültségekre képesek.
A témát aztán mégiscsak lezártnak tekintettem, mikor megköszönte az aggodalmamat és úgy döntöttem, hogy egy bólintással tényleg letudtam a dolgot és nem húztam tovább a témát, mert volt egy sejtésem, hogy ebben nem igen tudnánk jobban megegyezésre jutni. A véleményemet pedig nem akartam ráerőltetni, úgyhogy inkább csak eldöntöttem, hogy tovább aggódok ebben a tekintetben helyette is és a többi rokonom helyett is.
A kézfertőtlenítőt visszavettem tőle és a zsebembe csúsztattam.
– Szerintem vigyük el neki még ma. Ugyanis nem szeretném aztán azt hallani tőle, hogy most meg ahhoz voltam lusta, hogy egyből vásárlás után átvigyem, hiszen direkt azért küldött el mert a termékek maguktól nem fognak a házához kerülni – válaszoltam meg a kérdését, egyúttal el is döntve a dolgot. Egy büntetés elég volt erre a hónapra, sőt, az egész évre.
A kocsit magam előtt tolva és Clyde mellett haladva léptem a boltba. Sikerült a napnak pont azt az időpontját elkapnunk, amikor elég sokan terveznek szintén bevásárolni, de reméltem ez nem okoz majd a problémát a kasszánál sem, bár az még odébb volt. Előtte a listán lévő dolgokat mind meg kellett találnunk.
– Pontosan milyen kuponokat? Amik egy adott termékre adnak kedvezményt? Egy bizonyos fajta termékre? Vagy a vásárlás végösszegéből von le kedvezményt? – zúdítottam rá jó pár kérdést, ahogyan haladtunk előre. Egy bevásárlókosaras bácsit, aki éppen akkor állt meg majdnem a bejáratnál, hogy a bolt heti termékújságját megszerezze az állványról, még épp időben kerültem ki.
– Naná, hogy tej, vagyis a tejtermékek részlegén kell kezdenünk! – vágtam rá a választ, nagy lelkesedéssel, talán túlzottan is, hiszen a tejtermékek közé tartozott a sajt is. Amiről ő is jól tudta, hogy nagyon szeretem és a nagyi is, ami miatt reménykedtem abban, hogy kellő mennyiségben ez is szerepel a listán…
A kocsit így el is kezdtem tolni az említett irányba, ám pár lépés után mégis megálltam és kérdőn fordultam Clyde felé. – Csak tej, vaj és hús? Milyen lista ez Clyde? Biztosan el tudod olvasni a nagyi kézírását? Várj, hagy nézzem én is… – léptem oda hozzá, hogy kivegyem a kezéből a listát vagy legalábbis vethessek egy pillantást a papíron lévő termékekre.
A gyanúm beigazolódott. Volt a listán ennél több termék is. Sokkal. Több. Termék. Igyekeznünk kellett, hogyha meg akartuk mindet szerezni, mert mire megtaláljuk őket ebben a polc-sor labirintusban… Drámaian sóhajtottam egyet.
– Oké, nem gáz. Végtére is csak egy hadseregnek való ételt írt fel, meg háztartási és egyéb dolgokat… Még női cuccokat is… Könnyű – azért kissé csak tanácstalanul vakartam meg a fejemet. Na, most ennek tudatában hol kezdjük el, milyen sorrendben haladjunk? Aztán csak használnom is kellett az agyamat, mert kezdésként szétnézhettünk a konkrétan közeli soroknál. Bal oldalról ugyanis az akciós termékek sora volt, a polcokon elég széles választékként a heti kedvezményesen vásárolható árukkal. Mosóporok, kávék, gyümölcslevek… stb. Másik oldalról viszont nyitott tér volt: a zöldség és gyümölcs rész, a falnál lévő polcokon konzervek és befőttek tömkelege.
– Kezdjük inkább itt! – döntöm el, rámutatva a gyümölcsökkel és zöldségekkel megpakolt ládákra. – Bár, ha kelbimbót is felírt, akkor azt mondjuk neki, hogy az pont nem volt. Nem akarok kelbimbó levest enni hétvégén vagy ilyesmi és szerintem ezzel nem vagyok egyedül… – közöltem Clydeal a tervemet, a kocsit a banánok felé tolva, menet közben pedig szereztem egy zacskót is az egyik állványról.
– Vegyünk neki banánt gyümölcsként! És mielőtt mondanád, nem, nem azért, mert a banán is sárga, mint a sajt, habár ez egész korrekt állítás.
Szószám: 1380   :shop:  |
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Clyde & Percy - It's an "Add to cart!" kinda day
Clyde & Percy - It's an "Add to cart!" kinda day EmptyHétf. Aug. 31 2020, 22:12

to: Percival
     ------------------------------------------------------    dancing's not a crime unless you do it with me        ---------------------------
Egyértelmű tény volt, hogy mindkettőnknek lett volna jobb programja ennél a kiruccanásnál, de a döntés dolgában egyikünknek se igazán osztottak lapot. Tudtuk, hogy Easton nagyi idegeit nem lenne előnyös tovább feszíteni még a bevásárlás elmulasztásával is. Tény, eddig senki se merte ezt a bátor, de kifejezetten ostoba tettet meglépni, bár azt hiszem Oliver csak azért nem, mert Nana személyesen ellenőrizte és meglehet kitekerte volna a nyakát, ha megpróbálja elmismásolni a „kötelezettséget”.
- Legalább már tudom, hogy születésnapodra egy okosórát kell neked nézni, ami valami kétségbeesett hangon visít, ha aznap találkozód van. Már ha még nem rendelkezel eggyel – igaz, kicsit még én magam is sejtettem, hogy lehet, eleinte még érne is valamit a szerkezet, de egy idő után Perci inkább notóriusan nem csinálna magának emlékeztetőt az eseményekről, vagy ha mégis, akkor figyelmen kívül hagyná. Vagyis, én erre tippeltem, de nem egyszer megkaptam már, hogy túl negatívan állok a dolgokhoz. Viszont a mélyalvás figyelő meg a pulzusszámláló funkciókat lehet értékelné, meg ki tudja miféle programokat lehet feltölteni azokra a ketyerékre. Bevallom, kicsit régivágású voltam ebből a szemszögből, egy zsebóra sokkal jobban meg tudta dobogtatni a szívem, mint az a tudat, hogy már azt is nyomon tudnák követni, hogy mikor és mennyi időt töltöttem az ágyban… meg mondjuk, hogy mennyire hevessé válik a pulzusom, mikor nem egyedül megyek el „aludni”.
- Mi rosszabb történhetne ennél? Ezt most szinte úgy mondtad, mintha valóban ennél kellemetlenebb dolog nem következhetne be… – igen, a hátam közepére púp volt a dolog, de attól még nem fogtam fel bevállalhatatlan kínként. Semmiképpen se rosszabb, mint egy raport a főszerkesztőmnél, vagy egy váratlan zárthelyi Barnes professzornál. - Most képzeld el, hogy milyen lenne, ha Oliverrel kellett volna jönnöd? Tény, biztosan nem lett volna unalmas, mert egyik pillanatban lehet vandálkodott volna egyet a bevásárlókocsival, a következő pillanatban meg nem találod sehol, csak mikor fizetnél, akkor veszed észre, hogy a kijáratnál lévő kávézónál drosztol, mert hogy „te tűntél el” és nem talált sehol, ezért úgy gondolta kint megvár, de ó, ő közben nagyon unatkozott, ezért kinézte a legdrágább kávét az étlapról meg rendelt hozzá croissant, de hogyhogy nem, otthon maradt a pénztárcája, ezért ki kéne fizetned – úgy hangozhatott, mintha tapasztalatból beszélnék – mert amúgy tényleg így volt. Oliver mesteri szintre tudta vinni a linkséget és a kimagyarázkodást, mikor pedig először előállt egy igen hasonló történettel, akkor még el is hittem neki. De mikor sokadjára is meglépte, akkor megfenyegettem, hogy gyerekpórázt rakok rá, ha eltűnik mellőlem.
Felvetésére már biccentettem is és kotortam elő a telefonomat.
- Tekintsd úgy, hogy megtörtént – mondtam neki, majd a listát a zsebembe süllyesztve elővettem a telefonom, hogy átküldjem neki is a már említett fényképet. Bár azért kicsit megakadtam, mikor jött ezzel az „időt spórolunk meg” dologgal, de inkább ki se nézve a telefonomból válaszoltam a dologra.
- Azért ez erős túlzás. Sok olyan dolog van, amit jobban kedvelek, mint az idő spórolás. Tény, nincs az utolsók között, de erre azért nem vagyok ennyire háklis – teljesen úgy mondta, mintha én lennék az a rokon, aki egy ostorral a háta mögött hajtja őt bizonyos sietős helyzetekben. Ha pedig így gondolja… akkor azt hiszem még mindig nem ismeri elég jól az egész családot, mert én nem egy olyan személyt tudnék felvetni, akit jobban el tudnék képzelni egy ilyen szituációban. Példának okáért mondjuk a nagymamánkat, aki lehet meg is teszi, ha mondjuk valami okból ma nem sikerül megvennünk mindent, amit rendelt.
Azért az újabb néhány meglepett pillantást váltott ki belőlem, mikor kifejtette, merre rejteget még „muníciót”. Már a nyelvemen volt, hogy felvessem, nem aggódik-e a sajt romlandósága miatt, de hála a jó égnek hamarabb kapcsolatam: Perci lenne az utolsó ember, aki elfelejtené megenni a kis kincseit.
- Hát tudod, ha lenne saját autóm, akkor lehet gondolnék ilyesmire, de hát… – tény, lassacskán lehet lenne annyi félretett pénzem, hogy vegyek egyet, ne csak dísznek, meg mások furikázására legyen a jogosítványom, de az autóvásárlás szerintem egy igazán komoly dolog, hosszútávú befektetés. Meg aztán amíg nem kell olyan nagyon sokat cipekednem, addig általában tömegközelkedéssel egész jól megoldom a dolgokat. - Nem utolsó ötlet felkészültnek lenni… bár én azért lehet, hogy valami hosszabb távon elálló ételt raknék be a kesztyűtartóba – bele se akartam gondolni mekkora bűz lenne a járműben, ha egyszer mégis csak túl sokáig maradna melegben az a sajt. - Hát Perci, akkor tulajdonképpen jó helyre megyünk, a bevásárláskor fel tudod tölteni a rejtett sajt készleteid is – mosolyodtam el, de lehet rossz ötlet volt ennek felvetése, még a végén ott ragadunk az üzletben zárásig egy sajt válogató túrára.
Végül amint kiszálltunk a járműből jött az újabb „meglepetés”, pedig igazán nem is kellett volna, hogy újdonság legyen unokatesóm viselkedése. Valahol értettem a dolgot, mert bár nem voltam ennyire elkötelezett híve a tisztaság mániának, a rend már egy más lapra tartozott. Volt az életemnek olyan szakasza, mikor már csak azért nem akartam belépni bármelyik testvérem szobájába, mert attól tartottam rögtön nekiállok rendet rakni – ezt persze nem kötöttem az orrukra. Oliver lehet még vissza is élt volna vele és már nem csak az alkalmi pénztárcája, hanem a bejárónője is lehettem volna.
Mindenesetre inkább hagytam, hogy kibeszélje magából ami a szívét nyomta, mert persze, valahol értettem, a félelmei valósak, van benne ráció, de… kis esélyt láttam rá, hogy valami kétségbeejtő fertőzés áldozata lennék, de nem akartam kukacoskodni, úgy hittem lesz még elég dolog, amin majd fennakadhatunk a későbbiekben.
Arra újfent csak egy biccentéssel reagáltam, mikor azt reagálta a kérdésemre, hogy vigyük át neki ma. Igazából valahol evidens is volt, hogy így kéne tenni, hiszen valakinek akkor a begyűjtött dolgokat valakinek el is kellett volna szállásolnia… Polly meg lehet nem értékelte volna, ha telerakom a hűtőjét olyan ételekkel, amikhez amúgy nem kellene nyúlnia senkinek, meg aztán úgy véltem Perci se tart fent egy külön hűtőt ilyen esetekre. Elvileg.
Kuponos kérdésére a bevásárló lista mellé nekiláttam előkotorni a kis szelvényeket.
- Leginkább egy-egy adott márka termékére. A vásárlás végösszegét csökkentő kuponok inkább a Black Friday csodái – sóhajtottam fel, pedig akkori helyzetünkbe nagy eséllyel egy olyannal jártunk volna a legjobban.
Mikor megbeszéltük a kezdő pontot, akkor már vettem is volna a tejtermékek felé az irányt, mikor Perci hirtelen befékezett. Kérdése hallatán egyszerűen nem bírtam megállni, hogy ne üljön ki a fejemre az a bizonyos „tényleg ennyire idiótának tűnök?” fejjel néztem rá.
- Perci, csak néhány alap termékcsoportokat soroltam fel, mert még mindig gyorsabbak vagyunk, ha belövünk egy helyszínt, ahol kezdünk, minthogy felsoroljam neked azt a kismillió dolgot, amit a drága nagymamánk felírt – mert ha így tettem volna, akkor rögtön rendezhettünk volna egy felolvasó estet is, hátha még néhány ember kíváncsi arra, ahogy órákon át olvasom azt a gigantikus listát, amit imádott nagyszülőnk alkotott. Az ember bele se akar mélyebben gondolni mi minden kellhet a nagymamájának, de akkor… kénytelenek voltunk ezzel szembesülni. Nem örültem, nagyon nem.
Tény, jelen esetben zavart, hogy úgy jött le viselkedéséből, mintha megbízhatatlannak tartana – lehet amiatt, mert nem az volt az első dolgom, amint megláttam a bevásárlókocsit, hogy rögtön körbe locsoljam fertőtlenítővel? De inkább leállítottam az agyam, hajlamos voltam a túlgondolásra, tisztában voltam vele, hogy Perci se jókedvében volt velem ott és remélhetőleg nem azért viselkedik úgy, ahogy, mert alkalmatlannak tart még egy nyamvadt bevásárlásra is. Tény, gyakrabban fordult elő, hogy én voltam a rangidős, épp ezért volt alkalmanként mellbevágó, mikor úgy éreztem engem tartanak a „kicsinek”. Vagy a bosszantó a jobb kifejezés rá.
- Valóban sok mindent írt fel, de ha szépen sorban haladunk, akkor letudjuk a dolgokat – mondtam inkább, majd elővettem a zsebemből egy tollat. Mint jó újságíró, az mindig lapult nálam, ami jelen esetben jól is jött. - Majd pipálgatom azokat, amiket megtaláltunk a listáról, így legalább biztos nem hagyunk ki semmit, vagy semmiből se lesz dupla – nem néztem egyikünket se idiótának, de azért jobb volt az óvatosság, tekintve az is, mekkora listával kellett zsonglőrködnünk.
- Biztos vagy te ebben Perci? – követtem őt a gyümölcsök irányába, a kérdésem viszont a kelbimbónak szólt. - Ha azt mondjuk itt nem találtunk, akkor lehet elszalajt minket egy másik boltba. Esetleg azt mondja miért nem hívtuk fel, hogy mit vegyünk helyette, bár ez még a jobbik eset. Viszont… inkább megnézem felírta-e egyáltalán, nehogy feleslegesen aggódjuk miatta – tekintettem újra a papírra. - Egyenlőre azt nem látom, viszont azt igen, hogy őszibarack kell neki. Vajon valami pitébe? – alapvetően inkább a sós süteményeket szerettem, viszont a piték egy teljesen más lapra tartoztak.
Miközben tekintetemmel az őszibarackot kutattam, addig próbáltam arrébb menni néhány kisgyerek útjából, akik jó ötletnek gondolták a bevásárló központban fogócskázni.
- Ó Perci, ha nem mondod, eszembe se jut – mosolyodtam rá, mikor megemlítette ezt a banános dolgot… és még lehet igazat is mondtam ezzel, elvégre épp próbáltam fellelni a zöldségek és a gyümölcsök között a listán szereplő dolgokat.
- Hm, a rettegett kelbimbót nem látom a listán, viszont édesburgonyát igen – nem mintha akkora bajom lett volna vele, de tény, a kedvenceim között se szerepelt. Mindeközben látva, hogy unokatestvérem megszerezte a zacskót a banánokhoz hagytam őt érvényesülni, viszont egy másik zacskót szerezve a közelben lévő őszibarackokat céloztam meg. - Nem írt hozzá pontos mértékegységet, csak annyit, hogy őszibarack… szerinted akkor mennyit vegyünk? – mivel ugye fogalmunk se volt a felhasználásáról, ezért volt kérdéses. Ha csak meg akarja enni, akkor öt-hat darab bőven elég, de ha nagycsaládos programba akarja, akkor már egy nagy zacskónyi kellene. Csak a gond és a baj…
uhh, bocsi, hogy eddig tartott, nem is lett egy remekmű, de remélem azért nem dobálsz meg… kelbimbóval o.o
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Clyde & Percy - It's an "Add to cart!" kinda day
Clyde & Percy - It's an "Add to cart!" kinda day EmptyCsüt. Okt. 29 2020, 23:22


Clyde&Percy
I just don't want to look back and think "I could've eaten that" so... let's just toss a (ton of) coin to the cashier, shall we?
– Ó, szóval Neville varázsgömbjéhez hasonló dolgot akarsz nekem adni? Milyen kár akkor, hogy nem abban a varázslóvilágban élünk! – mondtam kissé csalódottan és sértetten az ötletére. Még csak az kéne, hogy tárgyak is leszidjanak, hogyha késni merek néhány percet! De azért elmosolyodtam azon, hogy jó kuzin módjára csak akar nekem rendes ajándékot adni és nem valami baromságot, amit gondolom viszont Oliver adna nagyon szívesen.
– De nem rendelkezek olyan okosórával.
Adtam a tudtára, hogyha netán mégis valóban fontolóra venné az ötletet. Az ajándékvásárlásnál amúgy én is elszoktam gondolkodni, még ha olykor nem is tűnt úgy, mert megesett már, hogy valami olyan ajándékokat adtam a családtagjaimnak, amiknek egy apró közük volt a sajthoz. Ám úgy legalább emlékeztek rá, hogy tőlem volt az ajándék.
Szóba hozta az egyik öccsét, a bajkeverőt, amire az első reakcióm egy grimasz volt. Oliver Easton kicsit olyan volt, mint a penészes sajt; első látásra még rendesnek tűnt, aztán ahogy egyre közelebbről szemlélted észrevetted, hogy valami még sincsen teljesen rendben vele, mert egyszerűen más volt, mint az átlag, és nem mindig jó értelemben.
– Elképzeltem és a jelenet így még inkább nem tetszett – jegyeztem meg, még mindig grimaszolva. Talán kicsit félelmetes arcot is vágtam annál a résznél, mikor említette, hogy ha az öccsével kellett volna jönnöm, akkor nem csak én csinálom meg az egész bevásárlást, de még a testvére kis kávézását is én állnám. – Ez megtörtént, ugye? – érdeklődtem, mert gyanúsan nagy beleéléssel mesélte. – Mert elég borzalmasan hangzott! Legalább sajtos croissant evett? Bár jobban belegondolva az lehetett a legkisebb gond, hogy nem azt…
Ingattam meg a fejemet. Tény, nem akartam hasonló helyzetbe kerülni. Emiatt meg hirtelen máris kevésbé tűnt olyan rossznak a helyzet, még ha Clyde nem is volt a családunk fekete báránya, hogy ne akarjak vele bevásárolni. Igazából Clyde volt az egyik unokatestvérem, akit jobban kedveltem a többinél.  
– Oké, oké! Lehet egy kicsit valóban túloztam. Az időre nem vagy annyira háklis és van más, amit jobban kedvelsz az idő spórolásnál. Mi az? – kíváncsiskodtam, hogy ezáltal is fent tartsam a beszélgetésünket. Illetve, hogy ne kelljen egyikünknek se panaszkodnia egy harmadik rokonunkról.
– Akkor majd, hogyha lesz végre egy saját autód, ne felejts el arra is gondolni, hogyan élj túl órákig egy bezárt kocsiban… Mondjuk télen és egyedül! – javítottam ki a gondolatomat, miután rávilágított arra tényre, hogy nincsen saját járműve. – Hosszabb távon elálló? Konzervre gondolsz? De nem létezik sajt konzerv… – görbült le az ajkam széle, mikor eszembe jutott e szomorú tény. Valaki igazán feltalálhatná a konzervekben lévő tartósított sajtot. Ha létezik kukorica, bab, gomba és miegyebek konzervekben akkor szerintem sajt is létezhetne.
– Á, ez már nagyszerű meglátás, Clyde! – mosolyogtam unokatestvéremre és egyik kezemet egy pacsira nyújtottam feléje, miután felhívta arra a figyelmemet, hogy a kocsim kockasajt készletét végre feltudom tölteni, hiszen a boltban vehetek magamnak is sajtot, nemcsak a nagyiéknak.
Az autóból kiszállva a bevásárlókocsik felé vettük az irányt, ahol a kézfertőtlenítés se maradhatott el, ám utána már bemehettünk az üzletbe.
– Ó, akkor ebben az esetben majd ügyelünk arra, hogy olyan márkát válasszunk amire van kupon, jól sejtem a technikát? – kérdeztem rá a tervre. Jobb lett volna, hogyha inkább csak a végösszegből kapunk majd kedvezményt, de… Ez van. – Hé, sajtra is van kuponod? – jutott eszembe megkérdezni eme fontos kérdést is. Nehogy az legyen, hogy van, közben én meg „rossz” sajtot rakok a bevásárlókocsiba, amire nem jár semmi kedvezmény. Nem pedig azért, mert sok sajtot terveztem venni kedvezményes áron. Pfuuu, Dehogy…
Egyetértően bólogattam a magyarázatára, hogy miért csak alap termékcsoportokat sorolt fel konkrét termékek helyett, mert tényleg kissé belezavarodtam volna. Ha viszont megad egy helyszínt, úgy könnyebb az ott lévő árukat berakni a kocsiba és utána áttolni azt egy másik részlegre. A lista nagyon hosszúnak tűnt. Szóval igen, hümmögve igazat adtam neki.
Ugyan kis kételyem volt az iránt, hogy megtudunk-e mindent találni, de… Úgy véltem csak kell adnom egy esélyt Clydenak és rábízni a lista kezelését miközben én a kocsit toltam.
Drámaian felsóhajtottam egyet a kelbimbó ügy kapcsán. Az azzal kapcsolatos esetleges füllentést valóban nem gondoltam át.
– Hát, ahogyan így megkérdezed… Már nem olyan biztos – vallottam be őszintén. – Nem kalkuláltam bele, hogy a nagyi milyen fondorlatos tud lenni az évek haladtával. Nála szerintem demenciától nem kell majd tartanunk, az már biztos!
Jegyeztem meg és kiállva a véleményem mellett bólintottam egyet a szavaimra. A nagyinak éles az elméje.
– Én is remélem, hogy pitébe kell neki az őszibarack. A pite az egyik legfinomabb sütemény, amit a nagyi készít – gondolkodtam el én is a dolgon, majd a banánokkal teli ládák felé vettem az irányt, hogy egy nejlonzacskóba belerakjak egy szép nagy fürtöt az említett gyümölcsből.
Megkönnyebbülve vettem tudomásul, hogy szerencsére a kelbimbó nem szerepelt a listán. Tényleg nem akartam volna semmilyen formában viszont látni a tányéromon egy vasárnapi ebéd keretében.
– Hála a Szűz Mozzarellának, hogy nincs rajta a listán! – kiáltottam fel boldogan és diadalmasan belebokszolok a levegőbe. – Nem szeretem a kelbimbót. Ha már zöld színű zöldség, akkor inkább választom azt, hogy brokkolit eszek… Mondjuk az is a Nana érdeme – említem meg mosolyogva a közös unokatestvérünket. – Csak Nancy tudta megszerettetni velem a brokkolit, főleg a sült vagy párolt brokkolit, mert sajtot tett a tetejére, amit aztán mikróban megolvasztott nekem… De talán más ételnél is eljátszottam, hogy nekem olvasztott sajt kell a tetejére – próbáltam visszaemlékezni a gyerekkoromban történt zöldségevési és simán evési szokásaimra, mikor javarészt ismerkedtem az ételekkel. A banánnal teli zacskót a kocsiba raktam. – Azt viszont tudom, hogy mindenkivel megpróbálta megszerettetni a zöldségeket.
Tettem hozzá a témához, közben a kocsit az édesburgonyák felé kezdtem el tolni. – Egy kilót? Ha pitébe akarja tenni több kell, mint egy maréknyi… De ha azt vesszük figyelembe, hogy sokan vagyunk minimum szedj egy kiló őszibarackot, én azt mondom. Vagy másfél kilót… Kettő lehet már sok lenne – válaszoltam a kérdésére, közben én a szemben lévő sornál álltam és éppen egy új zacskóba készültem édesburgonyát szedni. – Na és szerinted közben én mennyi édesburgonyát szedjek? Öt darabot? Tízet? – kértem én meg tőle segítséget. Sokkal jobb lett volna, hogyha mértékegységeket és darabszámokat is feltüntetett volna a listán.
Néhány perc múlva azért a Clydetól kapott választ megfontolva szedtem édesburgonyát, majd a kocsit a közelben lévő mérleghez toltam, hogy lemérjünk mindent, amit eddig megvettünk.
– Kell még valami gyümölcs vagy zöldség? – kérdeztem meg utána, bár már pont, hogy elfele haladtam ettől a részlegtől.
– Ha igen, akkor gyorsan még szerezd be, én továbbmegyek a felvágottakhoz és húsokhoz. Milyen húsfélét is írt fel? Valami baromfit? Netán virslit? – pillantok kérdőn rá, majd a tekintetem előre téved, a mélyhűtőben lévő felvágottakhoz és húsfélékhez. Ám, mielőtt engedném, hogy az unokatestvérem bármerre is elmenjen, megérintem a karját.
– Ó, nézd Clyde, ott vannak Nemo barátai! – mutatok lelkesen vigyorogva a mélyhűtőben lévő halak felé, utalva ezzel arra, hogy az egyik unokatestvérünk egy híres bohóchal névrokona. – Szegény, halott, uszonyos barátai… Jut eszembe, írt fel a nagyi halat is? Mondjuk halrudacskákat? – néztem reménykedve újra Clydera.
Hirtelen kedvem lett halrudacskákat enni sült édesburgonyával és rántott sajttal… Egy fél pillanattal később egy halrudacskákkal teli doboz landolt a bevásárlókocsiban. Majd azt követte a néhány méterrel odébb lévő hűtőből egy zacskó fagyasztott rántott sajt is.
Szószám: 1150   :shop: Á, ehogy dobállak megkelbimbóval  Shocked + Itt az én reagom, bocsi, hogy eddig tartott Clyde & Percy - It's an "Add to cart!" kinda day 2624752903  |
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Clyde & Percy - It's an "Add to cart!" kinda day
Clyde & Percy - It's an "Add to cart!" kinda day Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Clyde & Percy - It's an "Add to cart!" kinda day
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Some kinda taste
» grab a cop-gun kinda crazy
» i've got you, brother | nana & percy
» Who let the snakes out?! - Belle & Percy
» Clyde & Josh

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: