New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Antonia Ortiz
tollából
Ma 12:49-kor
Marco Reilly
tollából
Ma 12:46-kor
Rosina Calloway
tollából
Ma 12:40-kor
Antonia Ortiz
tollából
Ma 12:38-kor
Antonia Ortiz
tollából
Ma 12:21-kor
Madelaine Lester-Riggs
tollából
Ma 11:51-kor
Diana Armenis
tollából
Ma 11:42-kor
Madelaine Lester-Riggs
tollából
Ma 11:38-kor
Madelaine Lester-Riggs
tollából
Ma 11:17-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
8
18
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
34
Munkások
36
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
38
Üzlet
29
29
Összesen
234
222

Oli & Sierra ~ The party don’t start till I walk in
TémanyitásOli & Sierra ~ The party don’t start till I walk in
Oli & Sierra ~ The party don’t start till I walk in EmptyKedd 10 Márc. - 0:34


Oliver and Sierra


Minden a Duck Talesszel kezdődött.
Vagyis, hogy pontosabb legyek, minden Jimmyvel kezdődött, aki két óra között magyarázott arról, mennyire visszamaradott vagyok, és nem tartom a lépést a világgal. Én pedig híresen makacs voltam, és szerettem rácáfolni másokra.
Így kötöttem ki éjszaka egy manhattani esport bár kellős közepén, ahol egy VR-szemüveget nyomtak a fejemre, a kezembe két kontrollert adtak, és hagytak kibontakozni.
Hát első látásra beleszerettem a zenelistán szereplő Duck Talesbe, hiszen ezer éve nem hallottam már azt a dalt, mégis a gyerekkorom szerves része volt. Szóval, elindítottam a dalt, és a szemüvegen keresztül megjelenő kockákat próbáltam eltalálni a fénykardjaimmal. Elsőre nem sikerült túl jól, másodikra sem, de hát ilyenkor mindig felszívtam magam, átkapcsoltam morcos Jigglypuff-üzemmódba, és csak azért is addig játszottam vele, amíg nem tökéletesítettem a mozdulataimat. Mert, persze nekem a legnehezebb fokozaton kellett elkezdeni játszani… Imádtam belecsöppeni váratlan helyzetekbe, engem a kihívások éltettek. Épp ezért az sem izgatott, hogy talán más is játszani szeretett volna, mert most én voltam a porondon.
− Duck Tales! whooh ooh, Every day they're out there making, Duck Tales! whooh ooh, Tales of daring do bad and good luck tales! whooh ooh, D - D - D - Danger! Watch behind you! There's a stranger, out to find you! What to do? Just grab on to some Duck Tales – A fenékriszálásom mellé nagyon lelkesen énekeltem a dalszöveget is. Még szerencse, hogy korábban kibújtam a pulóveremből, és csak egy trikóban voltam, mert ez a szerkentyű alaposan leizzasztott. Otthonra is mindenképpen akartam egy ilyet!
A Duck Talestől búcsúznom kellett. Feltoltam a fejemre a szemüveget, hogy megtörölhessem az arcomat. Jimmy ismét bepróbálkozott, hogy átvegye a helyemet.
− Csak még egy számot, légysziiii – villantottam legédesebb mosolyomat, és bár Jimmy puffogott, nem kapta le a fejemről a szemüveget, így újdonsült lendülettel kerestem egy újabb dalt.
Mivel oda meg vissza volt a retro számokért, ezért kislányos sikongással állapítottam meg, hogy az ikonikus Witch Doctor is a listán szerepelt. A kontrollerrel megnyomtam a start gombot, és ismét a szám ritmusára kezdtem csapkodni a levegőben, miközben folyamatosan mozgásban voltam. Nem bírtam megállni, hogy ne táncoljak rá, ahogy arra is képtelen voltam, hogy befogjam a számat.
− I told the witch doctor I was in love with you (doh doh doh doh), I told the witch doctor I was in love with you (doh doh doh doh) And then the witch doctor, he told me what to do … − A képzeletbeli falakat és bombákat kerülgetve hajtottam a lehető legmagasabb pontszámra, és azzal se foglalkoztam, ha totál hülyének néztek, ugyanis kifejezetten élveztem, ezt a zenélős, csapkodós játékot, amihez bizony nem ártott jókondiban lenni, mert egy-egy szám három-négy perc intenzív karlengetést kínált.
Amikor már teljesen kifulladtam, úgy éreztem, eljött az ideje annak, hogy átadjam a stafétát, és ezúttal a képernyőre vetítve más teljesítményét bámulják.
Némi segítségre volt szükségem, hogy megszabaduljak a cuccoktól. Teljesen kivörösödve, kicsit nagyokat szuszogva indultam meg a bárpult irányába. Mielőtt átvágtam volna az emberek között, még rávigyorogtam Jimmyre, hogy ebben a játékban sem tud senki fogást találni rajtam, aztán levágódtam egy srác mellé a pult melletti székre.
− Egy vodkanarancsot kérek! – adtam le a rendelésemet, aztán félig-meddig a VR-részleg felé fordultam. Jimmy nagyon nyomta, de közel sem volt olyan jó mozgása, mint nekem volt. Így hát, amikor megérkezett az italom, azt szürcsölgetve bámultam a szaktársamat.
− Elég durva cucc… − jegyeztem meg a mellettem ülőnek, bár közel sem az italomra gondoltam, hanem még mindig a játékot bámultam. – Próbáltad már?
A srácra pillantottam, hogy tudja, neki beszéltem. Mások lehet megbotránkoztak volna azért, mert teljesen random idegenekhez beszéltem, de: ez egy szórakozóhely volt, itt ismerkedni szoktak az emberek, másrészt pedig szerettem kapcsolatokat kialakítani, még akkor is, ha csak egy este beszéltem az illetővel, és utána soha többé.


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Oli & Sierra ~ The party don’t start till I walk in
Oli & Sierra ~ The party don’t start till I walk in EmptyCsüt. 12 Márc. - 20:06



Sierra & Oliver


I'll win, baby




Mit keresek én egy gamer szórakozóhelyen? Pont ugyan ezt kérdezgetem magamtól már vagy tíz perce, mióta benyitottam az ajtón, és leültem a bárpult mellé a volt gimis évfolyamtársammal, Thomassal. Alapvetően Isaacben volt meg a véna, hogy elrángasson ilyen szürreális helyekre, hogy aztán vakbélgyulladást színlelve lelépjek. Na jó, nem, igazból nagyon is tudom élvezni ezeket a játékokat. Egy-egy táncpárbajt nagyon kemény élet halál mérkőzésbe tud átmenni otthon az X-boksz előtt. De visszatérve Thomasra, aki sokkal inkább Tommy fiúkén él az emlékezetemben, rám írt a napokban, hogy rég találkoztunk, én meg egyetértettem. Szóval egy random kis kocsmában találkoztunk Manhattam elhagyatottabb részén, ahol gyanúsan alacsony áron lehet mindent megkapni, és egy sör társaságában vitattuk meg az élet nagy kérdéseit, mint például én miért hagytam ott az egyetemet, és ő, hogy jött össze egy bombázóval. E-sport ez a titok szerinte, mert az e-sport is tartogat magában jó nőket, akik ráadásul okosak is. Na valahogy így keveredtünk egy VR klubba. És basszus milyen igaza volt.
Mióta beléptünk, és újra meg újra felteszem magamnak a kérdést, hogy keveredtem ide, közbe a kijelzőt figyelem, a zenét hallgatom, és elveszek az éppen játékban lévő lány mozgásában. Nem tudom, hogy a pontszámai vagy a csípőmozgása nyűgöz le jobban, úgyhogy zavarodottan kapkodom a kettő között a fejem, hátha sikerül dönteni. A Duck Tales még egy kicsit dob az egészen, annak köszönhetően érezem úgy magam, mint egy hároméves, aki mindent megkapott a szülinapjára, amit csak kívánt. Egy pillanatra szerelemesnek érzem magam az elém táruló látványba, ami ezesetben egy hát, egy csípő és egy tompa hangszín, amit elnyom maga a hangszórókból üvöltő dal. Ennek köszönhetően meg se hallom, hogy Tommy fiú beszél hozzám, mert egy egészen más univerzumba kerülök át.
Az teszi rá az i-re a pontot, mikor még a Witch Doctort is lenyomja, ami kisiskolásként a sulibulik legfőbb alkotóeleme volt. Witch Doctor nélkül egy nyolcéves szülinapi zsúr se kezdődhetett el. Szóval összesen két dal kellett hozzá, hogy már az oltár elé képzeljem, ahogy fehér ruhában ugyan ezt műveli. Na jó nem, de mindenképp izgalmas személyiségnek találtom -, ez a pontos megfogalmazása annak, hogy az arcát még nem láttam a VR szemüvegtől, amúgy feltételesen lefoglalom.
Thomas miután rájön, hogy engem elvesztett, mert már a sokadik hívószívára se reagálok, feláll, hogy akkor játszik egy kört, míg visszatérek a transzból. Az őt váltja az előbb kiszemelt lány, és egy pillanat alatt foglalja el Tommy fiú helyét. Felvont szemöldökkel nézek rá. Még csak meg se kérdezi szabad-e, habár neki mindenképp felszabadítottam volna, főleg most, hogy már az arca is csekkolva van. Nem rossz.
- Még nem, de láttam neked nagyon megy – felelem a kijelzőre pillantva, ahol még mindig az ő pontjai virítanak a neve mellett. Sierra. – Tuti nem először csinálod – kicsit elszomorító tény, de akkor is ezt mondanám neki, ha irtó béna lenne. Az amolyan ösztönző bók, ez meg most inkább elismerés.
- Szívesen kipróbálnám veled, persze csak ha tudsz veszteni - felelem, miközben a sörbe kortyolok, amit korábban rendeltem. Itt jóval drágább, mint a lepukkant kis kocsmában volt, de míg ott megalapoztuk az estét, addig itt csak szájöblögetésre van az itóka. Ami pedig a győzelmet illeti, nagy király vagyok a Just Danceben, ez se hinném, hogy kifog rajtam, másrészről egy versenyszituáció a legjobb felhívás táncra.




mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Oli & Sierra ~ The party don’t start till I walk in
Oli & Sierra ~ The party don’t start till I walk in EmptyPént. 13 Márc. - 4:13


Oliver and Sierra


Ez a cucc valami elképesztő volt. Ha korábban tudtam volna a létezéséről, akkor beszereztem volna egy ilyet, bár tény, nem voltam akkora kocka, hogy tisztában legyek az újdonságokkal. Leragadtam a nyolcvanas években, de azt hiszem, nem bántam meg ezt a kiruccanást sem.
Alaposan megizzasztott ez a játék, talán még egyfajta edzésmódszernek is elmenne a lustábbak számára. Én mindenesetre élvezettel énekeltem, táncikáltam és csapkodtam a fénykardoknak tűnők kontrollerrel. Sose zavartattam magam. Mindig tisztában voltam mi volt a határ a vicces és a ciki között.
Viszont sürgősen egy italra volt szükségem, na meg attól féltem, hogy ha egész estére kisajátítottam volna magamnak a cuccot, akkor nem csak Jimmy lett volna morcos, de talán ki is tették volna a szűrömet. Így hát megindultam a bárpult irányába, fél úton kikerültem egy srácot, hogy aztán egy másik mellé huppanjak le. Nem csodálkoztam azon sem, hogy a férfiak túlnyomó többségben voltak, amúgy is jobban éreztem magam pasik között.
Láttam a srác felvont szemöldökét, de nem szóltam semmit, csupán bájos mosolyt villantottam. Nem tudtam, hogy bárki is ült-e itt előttem, viszont mivel már nem volt itt senki, ezért nem éreztem azt, hogy engedélyt kellene kérnem.
− Nekem? – ráztam meg a fejemet nevetés közben. – Többször kellett nekifutnom, hogy jól menjen. Most próbáltam ki először. – Nem akartam felvágni, sőt hazudhattam volna a játékkal kapcsolatban, de az nem az én terepem volt. Tényleg többször álltam neki a Duck Talesnek, mire sikerült magas pontszámot szereznem benne, és ez a játék elgondolkoztatott abban, hogy lehet áthelyezem a székhelyemet ide.
− Csak jó érzékem van a ritmusjátékokhoz – vontam meg a vállamat, és az ujjaimat az érkező vodkanarancs köré fontam. Jól esett a hűsítő, kifejezetten szükségem volt rá, bár az ismeretlen társasága is elég üdítően hatott. – Te szoktál játszani? – kíváncsiskodtam, bár ha nem szerette volna a játékokat, akkor nyilván nem lett volna itt.
Ezúttal rajtam volt a sor, hogy összeráncoljam a homlokomat. Ismét kinevettem őt. Nem ismert, mégis az első pillanatban sikerült olyan témát megpiszkálnia, amire nem mondhattam nemet.
Fél kézzel ellöktem magam, hogy a székkel az irányába fordulhassak, miközben az egyik hajtincsemet a mutató ujjamra csavartam.
− Minden lányt így próbálsz felszedni? Ez cuki – vigyorogtam rá, aztán az ismeretlen példáját követve én is ittam egy kortyot. Egyébként, nem vettem komolyan az egészet, az ilyesfajta megjegyzésekhez igyekeztem a lehető leghumorosabban hozzáállni.
− Egyébként… − hajoltam itt egy kicsit előre. Az arcomon kiszélesedett a vigyor. – Az én szótáramban nem szerepel a veszíteni szó.
Megpróbálhatott kiállni ellenem, de úgyis addig ragaszkodtam volna az újabb körökhöz, amíg én nem jöttem volna ki belőle győztesen.
− A kérdés az: Te tudsz veszíteni? – Mert, aki kicsit is ismert engem, az tisztában volt vele, hogy tényleg utáltam veszíteni, és folyamatosan visszavágókat követeltem. Ha valamiért odáig voltam, abban nem engedtem, hogy más jobbnak bizonyuljon nálam.
Hamar lehúztam az italom maradékát, majd felpattantam a helyemről, és megragadtam a srác karját.
− Gyere hát! Próbálj lenyűgözni! – cukkoltam, és ha ő is befejezte a sörét, akkor visszahúztam őt a VR-részlegre, ahol aztán bevetettem a csodálatos meggyőző képességeimet. Először is, kipenderítettem Jimmyt a helyéről, majd a mellette lévő játékost is megkértem, hogy adja a hát az ismeretlen sráccal való fogadásunk elejéig.
− Segítsek felvenni, szépfiú? – pillantottam az idegenre, mert ha már ő hívott ki, akkor mertem feltételezni, hogy nem táncolt vissza az utolsó percben. Az igencsak szomorú lett volna.


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Oli & Sierra ~ The party don’t start till I walk in
Oli & Sierra ~ The party don’t start till I walk in Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Oli & Sierra ~ The party don’t start till I walk in
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Dacre & AJ ~ Start of something new
» never knock it ’till you try || maya & sam
» let's start over - Clara & Ben
» Vio&Fabes- Dusk Till Dawn
» let's start the day... well?

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: