New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 93 felhasználó van itt :: 15 regisztrált, 0 rejtett és 78 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Theresa Monet
tollából
Ma 15:56-kor
Zoey Miles
tollából
Ma 15:50-kor
Yasemin Miray Arslan
tollából
Ma 15:29-kor
Michel O'Connor
tollából
Ma 15:19-kor
Annie S. Baxter
tollából
Ma 14:43-kor
Lambert Schultz
tollából
Ma 14:39-kor
Sierra Larson
tollából
Ma 14:10-kor
Roman W. Hemlock
tollából
Ma 13:51-kor
Emmalynn Larson
tollából
Ma 13:25-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
28
29
Összesen
230
219

a pretty face won't save you - ella & becca
Témanyitása pretty face won't save you - ella & becca
a pretty face won't save you - ella & becca EmptyKedd Jan. 28 2020, 22:09

Ella       Becca

Őszintén szólva a hátam közepén púpnak volt jó ez az egész, de kénytelen voltam újfent eleget tenni családom kérésének. Kellemetlen tény, hogy az évek múlásával egyre inkább éreztem mindezt egyre nagyobb tehernek, viszont ha egy valamit megtanultam édesapámtól, az nem volt más, minthogy semmi sincs ingyen. Minden egyes önző kérésem teljesítése érdekében le kellett mondanom valami másról, vagy eleget kellett tennem valamely vágyának – azt persze sose vette figyelembe, hogy ugyanez fordítva nem igazán valósult meg. Persze, ha valaha is kérdőre vontam volna ezért, akkor igen egyszerű válasszal állt volna elém: minden döntése csak az én érdekemet szolgálta, elvégre ki tudná a legjobban, hogy mi a legjobb nekem, mint a saját vérem?
Béklyó. Vagy inkább nevezzük póráznak – való igaz, egy igazából igen-igen hosszú pórázról beszélünk, mégis, nem egy dologban akadályozott. Elég csak arra gondolnom, mikor december elején az egyik magazin velem akart interjút készíteni, mint a „New York fiatal feltörekvői” cikksorozat egyik szereplője és sikerült feltenniük egy lényeges kérdést: hogyha nem a humán erőforrás szakirányban helyezkedtem volna el, akkor merre vezetett volna az utam? Először csak néhány nagyobb pislogást engedtem meg a riporter felé, elvégre mondjuk, hogy nem teljesen értettem a kérdés. Elvégre… létezhetne olyan lehetőség, ami nem ezt az utat véste volna nekem kőbe? Felmenőim szerint sorsom egy nagy része eleve el volt rendelve – amikor pedig édesapám majdan leveszi rólam a kezét a bátyám lép majd a helyébe, mint irányító és a szálak mozgatója. Ez tudott.
De mégis… azaz egy kérdés néha napján kísértő rémálomként bukkant fel gondolataimban, az az átkozott „mi lett volna, ha” egyszerűen nem akart nekem nyugtot hagyni. A Jaidennel eltöltött idő pedig még inkább megbolygatott mindent az én kis világomban. Eleinte lehet valóban csak egy egyszerű hóbort volt, a birtoklás vágya, de ahogy mint csöndes megfigyelő egyre inkább megismertem a céljait és vágyait, hogy miképp tud valamiért ennyire küzdeni, az bennem is elindított egy folyamatot. Bár… jelenleg leginkább ez abban teljesedett ki, hogy az apai kérés és gyötrés ellenére minden áron mellette akartam maradni.
Ennek az oltárán áldoztam fel egy újabb napot, amit Jaidennel tölthettem volna, hiszen azért, hogy az ujjamon hordhassam a tőle kapott jegygyűrűt, azért cserébe újra igába kellett hajtanom a fejem. Tudtam, hogy apám nem hisz az eljegyzésünkben, elméjében ez csak egy időleges állapot, miszerint vagy ráunok Jaidenre, vagy mikor ő szembesül valós jellememmel, akkor menekülőre fogja. De… be akartam bizonyítani, hogy téved.
Így kötöttem ki egy újabb átkozott jótékonysági rendezvényen bátyám oldalán mosolyogva, népszerűsítve a… fene se tudja micsodát. Attól nem kellett tartanom, hogy a jelenlévők közül bárkit is érdekelt volna az esemény témája, lehetett volna ez akár a „Nemi beteg gondozók felvirágoztatásától” kezdve a „Pénz gyűjtés a szfinx cicáknak szőrnövesztő készítményekre”-ig. Nem, ez csak egy újabb egyszerű pofavizit volt, ahol a krémek krémje elparolázott egymással, örvendeztek egymásnak és próbáltak egymás tyúkszemére lépni.
Értelemszerűen tehát nem hozhattam magammal Jaident, hiszen nem illett bele ebbe az átkozott, intrikákkal teletűzdelt világba. Egyrészt dühös voltam miatta, de másfelől kicsit szerencsés is volt számomra ez a helyzet, mert így még egy időre távolt tudtam őt tartani, attól a világtól, aminek majd részévé kell válnia amint az oltár elé visz. Nem akartam még felfedni előtte, hogy mennyi megkötéssel jár az, ha valaki beházasodik a Howard családba…
Talán pont emiatt az átkozott merengés miatt feledkeztem meg magamról és vándoroltam a szálló egy olyan részére, ami jobban elkerülte az érdeklődő szemek figyelmét. Tulajdonképpen nagy eséllyel ilyesmi kis pontokra vonultak el azok, akik az ilyen rendezvényeket használták rejtekhelyéül a nagy, dollármilliókat érő üzletek megkötésének, de engem akkor ez épp kicsit se érdekelt. Inkább magamra szerettem volna maradni a második pohár pezsgőm társaságában.
- Nem unod még, Howard? – ahogy az ablakon túlon elterülő New Yorkot bámultam gondolataimban egy ismerős hang zavart meg. Tiffany. A lány, akivel valamilyen okból születésemtől kezdve folyamatosan összemértek. Meglehet azért, mert nagyjából ugyanannyi idősek voltunk, apáink a különböző egészségügyi rendszereket és fejlesztéseket támogatták és… Tiffany imádott versengeni és megmutatni, mennyivel több és kiemelkedőbb ő, mint bárki más.
- Mire is érted ezt pontosan? – fordultam meg lassan egy bájos mosollyal az arcomon, miközben a pezsgőspoharamat az ablakpárkányra raktam. Nagy volt a tér, ahol sikerült egymásba botlanunk, de gyéren megvilágított – elvégre miért foglalkoztak volna az egyik szalonszerű szobával, ha maga a rendezvény nem itt valósult meg? Persze, mi is felkapcsolhattuk volna a villanyokat, de egyikünk se akarta magunkra vonni mások figyelmét. Elvégre… a mi szócsatáink sose végződtek jól.
A baj csupán csak az volt, hogy aznap a pezsgő kicsit már a fejembe szállt – őszintén, nem számoltam hányadikat gurítottam le unalmamban – másfelől pedig eleve akaratom ellenére kellett ott lennem. Már annál a résznél kidagadt egy ér a homlokomon, mikor elkezdett arról papolni, hogy mennyire fárasztó folyton az én ártatlan arcocskámat bámulnia egyes újságok címlapján, miközben valójában egy férges alma vagyok, egy mérhetetlenül romlott valaki, aki csak megjátszani tudja magát. Erre először csak egy ásítással válaszoltam, de ezzel csak még inkább feltüzeltem. Az pedig még egy dolog, hogyha engem sértegetnek, az egy már megszokott séma volt, ami elől ki tudtam táncolni és vissza is tudtam vágni… de azon a ponton, mikor Jaident kezdte el ócsárolni, az már egy teljesen más lapra tartozott. Ahogy egyre növelte a tétet úgy váltam egyre idegesebbé, de mikor már azzal jött, hogy „téged csak hétvégente kúrogat a pénzedért, hogy azt később elszórja a szeretőinek” az már kicsit sok volt. Pontosan tudtam, hogy erről szó sincs – elvégre meglehetősen jó megfigyelés alatt tartottam Jaident – még elegendő indok volt arra, hogy a torkának ugorjak. Először csak pofon vágtam, mire Tiffany nekem akart ugrani, de én ezt elkerülve taszítottam egyet rajta. Ki a fene gondolta volna, hogy majd a hirtelen lendülettől megbotlik, majd sikeresen belecsapja a fejét az asztalba, hogy utána aléltan terüljön el a földön?!
Az egyik pillanatban a düh vakította el a tudatom, de a következőben már a kétségbeesés.
- Tiffany? – nem volt elég fény eleinte, hogy vért, vagy bármit kivegyek a feje körül. - Ez átkozottul nem vicces… – lépkedtem óvatosan közelebb hozzá. Élt bennem a gyanú, hogy esetleg megjátssza magát és a következő pillanatban kirántja alólam a lábam, de semmi ilyen nem történt.
- Tiffany! – hangom már egy jóval kétségbeesettebb tónust ütött meg, ahogy gyorsan leguggoltam mellé, majd kezemmel a pulzusát kerestem, de őszintén… túl zaklatott voltam, hogy megtaláljam. - Te átkozott ribanc, mindig is tudtam, hogy tönkre akarod tenni az életem, de ne merészelj itt megdögleni nekem! – kétségbe estem. Átkozottul. Ha Tiffany képes itt meghalni mellettem, akkor vége mindennek. Tényleg mindennek. Az összes áldozat, amit Jaidenért hoztam teljesen felesleges lesz, mert maximum a börtönkápolnában vehet el – már ha a történtek után egyáltalán hajlandó erre. Azt hittem abban a pillanatban fogok megőrülni.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: a pretty face won't save you - ella & becca
a pretty face won't save you - ella & becca EmptyKedd Jan. 28 2020, 23:35

Becca & Ella
Whatever


- Tedd még hozzá, hogy Jézus nevében megparancsolom! úgy sokkal ütősebb lesz a sztori, ha lehozzák az újságok. - Hajolok ki a fotelból, ami minden szalon..szerű helyiségnek kötelező berendezési tárgya és ami eddig hatalmas háttámlájával eltakart a szemük elől. Pontosabban Rebecca szeme elől, mert ugyebár Tiffany most egyáltalán nem lát semmit.
- Amúgy milyen.. közhely név már az, hogy Tiffany? - Emelkedek fel a helyemről a költői kérdéssel együtt, immár tökéletes rálátással a lányokra és a helyzetre: mobilon a segélyhívót tárcsázom, egy füst alatt megszabadulok a stylist által hajamba álmodott virágkoszorútól, amit Becca kezébe nyomok, ameddig a fülembe búg a tárcsahang.
- Tedd a mellkasára, legyen rajta valami szép is, ha végül mégis itt a kövön ravatalozzuk fel. - Igen, belülről halott vagyok, morbid, meg... tudod mit, a többit majd megírod levélben, de ami a legfontosabb, háromból ketten vagyunk eszméletünknél, és egyedül csak én nem pánikolok. Miért nem? Mert legnagyobb szerencsétlenségemre voltam már hasonló helyzetben - utólag belegondolva semmit nem oldott meg a kétségbeesés, de szerencsére volt ott valaki...
Nem törődve a ruhámmal, a törődésemre abszolút érdemtelen Tiffany mellett térdelek és a mentőkkel tárgyalok telefonon - lélegzik igen, a szíve is ver igen, a szeme... ki ne nyomjam neki amikor felhúzom a szemhéját ...nem vérzett be a fehérje, pupillareflex... várjál kihangosítom, aztán a mobillal megelemlámpázom a dögöt ..igen, van pupillareflex. Honnan tudjam mit történt vele és mikor? Így találtam rá, és már kaptam is elő a telefont - ..hotel huszonkettedik emeletén, a Pezsgőterem mellett az északi szárnyban..
- Szedd össze magad, Howard. Jön a mentő, nem lesz semmi baj. Kis szerencsével mondjuk dadogós lesz, de azzal majd megtanul együtt élni.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: a pretty face won't save you - ella & becca
a pretty face won't save you - ella & becca EmptyVas. Feb. 02 2020, 02:00

Ella       Becca

Azt hittem vége mindennek. Egyszerűen képtelen voltam elhinni, hogy egy ilyen ostoba tettnek köszönhetően hullik ki minden a kezemből. Hát valóban ennyire felesleges volt minden hazug mosoly, minden csöndes meghúzódás, minden álmatlan éjszaka, hogy aztán végül egy buta liba, aki nem tudja mikor kell befogni azt az otromba nagy száját hirtelen elragadjon mindent a halálával?! Bár tény, ehhez már az is elég lesz, ha felkel és nagy felhajtást csinál az egészből. Akkor talán már az is jobb lenne, ha tényleg meghalna…
Talán még az is végigfutott volna a fejemben, hogy tényleg megölöm, mert akkor nem tud már senkinek se köpni, utána pedig megpróbáltam volna Xandert rábírni, hogy segítsen elrejteni a hullát, mikor egy ismerős hang ütötte meg a fülem, én pedig egyik pánikból a másikba este. Hogy lehettem ennyire balszerencsés? Komolyan, minden porcikámban éreztem, hogy aznap otthon kellett volna maradnom és tényleg! Kár, hogy ezek a megérzések nem jelzik előre az indokokat, ha pedig mégis, akkor furán álltam volna édesapám elé azzal, hogy „Apu, nem mehetek, mert ma lehet megölök valakit, ne haragudj.” Remek indok, szerintem teljesen megértette volna.
Épp ezért a lehető legnagyobb döbbenettel meredtem a „semmiből” feltűnő Ella Johnson-Kochra, mintha valami rémet látnék megelevenedni magam előtt. Hirtelen csak az ugrott be, hogy ennél rosszabb nem is történhetett volna velem, elvégre hiába tudtam: Boo a barátai között tartja számon a csajt, ettől még ugyanolyan jó viszonyt ápolt Warrennel, aki viszont ki nem állhatott. Lehet annak gondolata, hogy Boo nagyon szomorú lenne, ha drága unokatesója a börtönben kötne ki az megenyhítené a lelkét…?
Őszintén, valahol dühített, hogy ennyire nyugodtan kezeli az egész helyzetet, mintha ilyenformán szórakozna rajtam és a szituáción, amibe kerültem. Más esetben még lehet nevettem is volna a fricskáin és még Tiffany nevét érintett megjegyzésére is bólintottam volna, így viszont csak átveszem tőle a kezembe nyomott virágkoszorút.
- Nem… nem halhatott meg… – jelentem ki a ravatalos megjegyzésére. A következő pillanatban már láttam, hogy valakit hív. Igazából már készültem lélekben arra is, hogy esetleg a rendőröket, bár az azért tőle is túl nyugodt lett volna, hogy egy „látszólagos gyilkos” mellől ejtsen meg a rendőrökkel egy bájcsevejt. Nem így történt, figyeltem a szavaira, de ettől még végig az előttünk fekvő Tiffanyt méregettem. Egyszerűen nem tudtam megérteni, hogy miért alakultak így a dolgok…
- De… de… most mi lesz? Ő kezdte, ő volt aki… és… csak elesett, én nem akartam ezt… – éreztem, ahogy a kezeim remegtek, valahol a düh és a kétségbeesettség összességeképpen. Életemben először éreztem úgy magam, mintha kihúzták volna a lábam alól a talajt és akkor bizony némi hiszti és dühroham nem old majd meg semmit. Kilátástalan az egész.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: a pretty face won't save you - ella & becca
a pretty face won't save you - ella & becca EmptyHétf. Feb. 03 2020, 15:41

Becca & Ella
Whatever


Helyes a bőgés, szórakoztat a helyzet - ahogy életem értelme mondaná legszebb öröm a káröröm, mert abban nincs semmi irigység. Az persze még nem eldöntött, hogy Tiffany-e a derűm kiváltó oka, vagy az idegzsába Howard jelenti a vidámság tárgyát, de a történet szempontjából mindegy is. A mi köreinkben vitán felül szabadosak a hosszú-rövidtávú párválasztások és viszonyok, én például az erkölcstelenek egyik dobogós helyezettje vagyok egy bulvárfelmérés alapján - Tiffany viszont önmagát zárja ki ebből a felső tízezer körein is belülre eső körből; Mi - gondolok itt magamra és önnön szexualitásukat szabadon megélő, libidójuk éhét gondos gazdiként csillapító hasonszőrűekre - tesszük, mert megtehetjük, ez az ájult ribanc meg saját bevallása szerint pénzért kefél, ráadásul valaki más vőlegényével.
Mégis megállom, hogy a cipőm orrával bordaközön ne noszogassam vagy kétszer, erőből.
Nem ítélem el a legősibb szakma művelőit, de aki eredményként pusztán csak annyit tud felmutatni, hogy "olyan vagyok mint a nyilvános konnektor, nekem mindenki bedugja", az nem érdemel több meghívót a hasonló társasági eseményekre; Nem mintha én ezt el tudnám intézni - de a nagyanyám igen.
- Persze hogy nem, nincs akkora szerencsénk. - Forgatom a szemeimet, s mialatt fülemet kibéleli a tárcsahang búgása, csettintek párat a guggoló Rebeccának fejmagasságban, majd Tiffanyra mutatok: hát tedd már rá a virágot, mit mondtam az előbb?! A vonalban lévő mentőszolgálat minden kérdése után, mindenféle utasítás következik - tegyünk valamit a feje alá, ne hagyjuk megfulladni a nyelvétől (miért ne? Aki kard által él, vesszen is úgy), ellenőrizzük az alapvető funkcióit úgy percenként, mint például szívdobogás, lélegzés, de semmiképpen se pánikoljunk.
Ahogy akarod jóbarát.
Howard reszkető keze után nyúlok, pedig lehet egy pofont kellene lekevernem neki - most mondták, hogy ne pánikoljunk!
- Persze, hogy nem akartad. Ha akartad volna, akkor az ablakon lököd ki. Nem lesz semmi baj, Becks.. Azt leszámítva, hogy a mentők érkezése véget vet a bulinak, az újságok tele lesznek vele - szokásos kedd. - Tiffany nyöszörgő hangot hallat, önkéntelen, eszmélete után nem nagyon kapkod.
- Te meg fogd be, nem minden rólad szól. - Egyébként intézek valamit a feje alá, turkálok egy keveset a szájában a nyelvéért, majd felemelkedek - a koszorúmmal újrakoronázom magam az ablaküveg tükröződését kihasználva, és ha már az ablaknál állok, akkor a villogó mentőautót is látom bekanyarodni.
- Másfél perced van vastagabb bőrt növeszteni, Howard. Az "ő kezdte, nem akartam, csak elesett helyett" gyakorold azt, hogy így találtunk rá. Te meg én. Vagy inkább meg se szólalj, rendben?
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: a pretty face won't save you - ella & becca
a pretty face won't save you - ella & becca EmptyVas. Feb. 09 2020, 23:38

Ella       Becca

Az emberek ezzel a „lepergett a szemem előtt az életem” baromsággal mindig akkor jönnek, mikor valami halálközeli élményben volt részük. Ami szerintem igazából egy totális hülyeség, általában csak azért találnak ki ilyen idiótaságokat, hogy még drámaibbá tegyék saját kis történetüket. Ebből adódóan tehát én sem azt mondom, hogy az egész életem lepergett a szemem előtt, mikor Tiffany összecsuklott testére meredtem, hanem inkább hogy egy apró kis részlete. Mármint… ahogy belegondoltam abba, hogy az a ribanc képes lehet a szerencsétlen esetlenségével hazavágni évek munkáját tönkre tenni… hát az eléggé kiakasztott. Elvégre már az is csoda volt, hogy képes voltam rátalálni egy olyan csodálatos emberre, mint Jaiden, megtartása pedig mérhetetlen sok energia és tervezés végeredménye volt. Létezik olyan ember, aki azt mondaná, hogy önbizalomhiányos hozzáállás a részemről az a gondolat, hogy a valós személyiségemmel képtelen lennék megtartani – de ez újfent egy hatalmas baromság. Pontosan tudtam, hogy a valódi Rebecca Howard, az az önző, hisztérikus személyiség előbb kergetné ki a világból Jaident, minthogy még gyűrűt is húzzon az ujjára. Viszont mindig az lebegett a szemem előtt, hogyha kellően visszafogott vagyok és egy ideig lejjebb adok az igényeimből, akkor majd egy napon képes leszek számára fokozatosan bemutatni a valós személyiségemet, akit már addigra kénytelen elfogadni, hiszen… ki akarná magának haragosként számon tartani a Howard családot? Senki, ugye?
Mondhatnám, hogy Ella ezt a „meghitt” pillanatot zavarta meg, de végül is ahogy haladtak előre az események kezdtem rádöbbenni: nagy eséllyel nem azért telefonál, hogy még inkább meggyorsítsa sötét végzetem beteljesülését, sőt… a „nincs akkora szerencsénk” megjegyzésnél még a tekintetem is elkerekedett egy kicsit, de nem fűztem hozzá megjegyzés. Volt az a szituáció, ahol mélyen egyetértettem volna vele, de abban a pillanatban inkább kívántam Tiffanynak mérhetetlen hosszú életet, semmint a kezem általi gyors halált. Nem győztem magam emlékeztetni, hogy a börtönkoszt közel sem ér fel a Hilton séfjeinek menüajánlataival, továbbá az ágyak nem éppen a memóriahabos matracaikról híresek, sokkal inkább az igen-igen kellemetlen további „lakókról”.
Őszintén, a koszorút érintő dolog kapcsán azt hittem viccel – bár elég morbid lenne, de azért mégis csak hihetőbbnek tűnt abban a helyzetben – de mikor elkezdett Tiffany felé mutogatni, akkor kénytelen voltam rádöbbenni: teljesen komolyan gondolja. És persze, nem voltam az a típus, aki a családján kívül engedte, hogy bárki is utasításokat adjon neki, deeeee… Ellának épp megvolt a joga hozzá. Pont amiatt ráhelyeztem a díszt, ahogy szerette volna, hogy aztán feszülten próbáljam fülelni, hogy halljam mit mondanak a vonal másik végén, bár tény, a sokk még mindig erőteljes hatást gyakorolt rám. Lehet pár év múlva egy pohár bor társaságában még jót is fogok kuncogni az eseten, na de akkor… nos, közel sem voltam nevetgélős kedvemben.
- De a szokásos keddeken általában nem én okozom a problémát… – motyogom szinte már csak magamban, majd rémülten néztem Tiffany felé, mikor nyöszörögni kezdett. Inkább fel is álltam mellőle, elvégre minél távolabb voltam, annál jobb. Ezt követte Ella nagy bejelentése, minek hatására újfent döbbenten néztem rá. Eddig azt hittem legfeljebb majd igazolja majd, hogy semmi szándékoltság nem volt a tettemben, Tiffany a saját lábában esett el, de még hogy úgymond képes legyen hazudni miattam… nos, ez meglepett. Nem mondom azt, hogy nem kedveltem őt, egyszerűen csak… más társaságban mozogtunk? Tény, sokat láttam Warren és Nate közelében, ez pedig elég indok volt számomra, hogy messzire elkerüljem őt. Akkor viszont ez az egész helyzet valami új színben tűntette fel számomra Ellát. Épp ezért először újfent kisebb megrökönyödésemen való túllépésem után lassan bólintottam szavaira.
- Rendben, de… miért segítesz nekem? – elvégre nem igazán voltunk barátok, ha pedig sikerül mindenkivel megetetnünk az Ella által kitalált sztorit, akkor az nem kis segítség a számomra, hanem nagyon nagy. Igazából leginkább az volt itt a kérdés, hogy színtiszta nagylelkűségből tette ezt, nyitva valamiféle új kapcsolat felé, avagy az egész mögött valami számító terv lappang, elvégre az életben semmi sincs ingyen és a segítségnyújtásnak is megkérik az árát bizonyos esetekben, ki így, ki úgy.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: a pretty face won't save you - ella & becca
a pretty face won't save you - ella & becca EmptyVas. Márc. 08 2020, 19:29

Becca & Ella
Whatever


- Szegény gyermek, szörnyen unatkozhatsz. - De az sem kizárt, hogy irigy vagyok rá. Igazság szerint rohadt keveset tudok Howardról - közös ismerősünk nem veszi a szájára: nem gondolom, hogy szégyellné, csak minden jól nevelt pletykás kislányhoz hasonlóan X is tudja, hogy nem én vagyok a megfelelő partner ehhez; Annyit tudok amennyit feltétlenül muszáj, hogy az ehhez hasonló eseményeken pontosan tudjam hova kell nézni, ha azt mondják 'Becks Howard', de ameddig nem követel magának számottevő helyet az üzlet világában, vagy keveredik a Koch gépezet útjába... Ha bánkódnék miatta, esetleg rejtélyként kezelném a dolgot, most flottul a szememre lehetne vetni, hogy ezért nincsenek barátnőim.
Mert hülyére idegesítenének.
- Mert megtehetem. - Mi másért segítenék? Velem kapcsolatban nem kell feleslegesen túlbonyolított találgatásokba bocsátkozni, alkalmazzuk bátran Occam borotvájának alapelvét: velem kapcsolatban mindig legegyszerűbb, legkézenfekvőbb megoldás a helyes. A kérdés persze adja magát, meg nem kevés paranoiáról árulkodik, de Howardék angyalhajú lányának nincs félnivalója: jelen helyzete nem zsarolási alap, nem fogom felhívni két nap múlva, hogy segítsen hullát ásni, nem kell sem a szüzessége sem pedig az elsőszülöttje... Egyébként meg utálom Tiffanyt, és nem csak azért mert leszopta Warrent.
Befutnak a mentősök, a kíváncsi tömeg, összekarolok Howarddal egy olyan pontján a szalonnak, ahol nem vagyunk útban a szakembereknek - szívem szerint persze nem ácsorognék itt, de mit tegyek, válaszolni kell ha kérdeznek;
A sok matatás hatására Tiffany eszméletére talál, és minden tiszteletem a kurváé, rögtön előnyére fordítja az előnytelen helyzetet: megvádolja Howardot gyilkossági kísérlettel, én meg felröhögök.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: a pretty face won't save you - ella & becca
a pretty face won't save you - ella & becca EmptyVas. Márc. 15 2020, 17:09

Ella       Becca

Nagy ijedtség ide vagy oda, erre a megnyilvánulásra azért egy picit megemelkedett a szemöldököm. Elvégre az ő szájából hallani, hogy „gyermek” kissé erős, tekintve ha a korunkat nézzük, tudtommal egy picivel talán, de én éltem meg többet – nem mintha zavarna, hogyha esetleg a nagy nézőközönség ezt máshogy hinné, amúgy is kijelentettem már, hogy a huszonkettedik születésnapom óta újra és újra azt ünnepeljük, én nem öregszem, mert… azt mondtam, hogy nem. Egyedül Jaidennek nézem el, ha konkrét korra hivatkozik, de idővel őt is tervezem leszoktatni erről.
Másrészt pedig, attól még, hogy nem okozok problémát az nem egyenlő azzal, miszerint a kedd estéimet mondjuk a hímző klubban töltöm egy halom aggszűzzel és Jézus feltámadásáról álmodozunk. Az egy dolog, hogy ártatlan édes léleknek állítom be magam a nagyvilág előtt, az más lapra tartozik, hogy nem vagyok az. Nagyon is nem.
- Nézőpont kérdése – inkább úgy döntöttem, hogy nem kekeckedek, elvégre abban a pillanatban még mindig Ella jóindulatára voltam bízva, ha pedig elfuseráltam volna ezt a lehetőséget, nos… nem lett volna szerencsés. Nem mintha azt terveztem volna, hogy megölöm Tiffanyt, de volt egy olyan érzésem: ha valaki gyanúba keverhetne, az meg is tenné. Elvégre micsoda bulvár hír, a Howardok ártatlan kis leánykája gyilkossági kísérletet hajt végre… más kérdés, hogy marhára nem lenne igaz. Megint más kérdés, hogy sajnos a közelebbi ismerőseim lehet még el is tudnák képzelni ennek valóság alapját, hiszen ha nagyon kiborultam, akkor… kő kövön nem maradt.
A következő válasz viszont újfent meglepett. Minek lehetne nevezni? A jóindulat megnyilvánulásának avagy kezdetleges istenkomplexusnak? Elvégre ez utóbbi a mi házunk táján nem éppen egy váratlan dolog; legtöbbünk mindent megkapott amit akart, amikor akart, az pedig csak még tovább emelte a legyőzhetetlenség érzését, ha úgy hittük: valaki olyan felett is hatalmunk van, aki közülünk való.
Igazából szerettem volna erre még valamit reagálni, de már nem volt sok időnk. Próbáltam a lehető legnyugodtabb ábrázatomat magamra varázsolni, na meg persze némi aggodalmat, elvégre nekem nagyon féltenem kellett Tiffanyt, hiszen senki az égvilágon nem akarná, hogy a lánynak bármi bántódása essen. De mint tudott, ennél nagyobb hazugság nem is létezhetne a föld kerekén, mivel tudomásom szerint nem egy ember emelte volna rám poharát, ha a kisasszony az én kezem által múlt volna ki. Más kérdés, hogy emiatt a ribanc miatt semmiképp se zsebeltem volna be egy életfogytiglani börtönt, annyit nem ért.
Viszont a dolgok vettek egy elég éles fordulatot, mikor Ella és én valamelyik sarokban próbáltunk meghúzódni, mikor is az a céda magához tért, majd megvádol gyilkossági kísérlettel. Igazából már azt is érdekesnek éreztem, hogy alig tért magához és már rögtön ez jön ki a száján… persze, szívesen megkérdeztem volna tőle, hogy miért gondol ilyet, lehet túlzottan is beütötte a fejét? Meg jézusom, tudtam, hogy nem kedvel, de komolyan ennyi elég, hogy hazavágja az ember életét? Istenkomplexusa van ennek is a javából…
Pont ezért, mindezek után, mikor a tekintetek rám szegeződnek, próbálom felvenni elsőre a legmegdöbbentebb arckifejezést.
- Ezt az én családomban rágalmazásnak nevezik. Ugyan, minek hívtuk volna ki a mentőket, ha ez állt volna szándékomban? – fejtettem ki a témához köthető minden véleményem. Na jó, nem mindent, mert a dögölj meg Tiffany abban a pillanatban sehogy sem hangzott volna jól.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: a pretty face won't save you - ella & becca
a pretty face won't save you - ella & becca EmptyKedd Május 05 2020, 20:59

Becca & Ella
Whatever


Ha a pletyka hús-vér személy lenne, foglalkozását tekintve modellkedéssel keresné a kenyerét: kevés is elég neki, mindenki figyel rá és nem baj, ha nélkülöz minden értelmet; Egyetlen csepp is elég belőle, hogy valóságos tengerré duzzadjon, a hülyeség tengerévé, gondoljunk csak a platformos tűsarkúra sarok nélkül, biciklisnadrág bicikli nélkül, batikolt szarok hippi nélkül, giga hajpántok magyarázat és jóérzés nélkül - Sera a divathéten fogja úgy szemezgetni a xanaxot, mint más a popcornt.
Tehát a szájhagyomány útján osztódó baromság Howardtól és a ribanc Tiffanytól függetlenül világkörüli turnéra indul amint elhangzik a teátrálisan odarebegett vád, amire Becca zsigerből úgy válaszol, ahogyan-amiért engem rohadtul nem dicsérnének meg otthon, de...
...mert minden történetben van egy de, amikor is a főhős (hősnő, én) meglátja a lehetőséget, amivel hat-nyolc oldalnyi tépelődés után él, szigorúan a közjó érdekében; A lelkiismerete lidérces álmok útján gyötri őt, végül jön a mesebeli szíveszottya, aki megnyugtatja.. blablabla.
Meglátom a lehetőséget, és tépelődés nélkül nyúlok is utána - jelen helyzetben ugye felhagyok azzal, hogy Howardba karoljak, kézfejem végigszalad az alkarján és olyan természetességgel veszem ujjait a tenyerembe, mintha óvodás korunk óta járnánk így fagyizni; Ugyan nem vagyok istenkomplexusos (még), de annál kicsinyesebb: tökmindegy, hogy W hagyta ennek a ribancnak (Tiffany, nem Rebecca)...(remélem), hogy a szájába vegye a farkát, ami testvérek között is közös megegyezést jelent, huszonnégy évre való közös múlt elnézővé tesz Bradforddal szemben.
Megszorítom Howard kezét, töretlen mosollyal - ha már volt képem röhögni az imént, miért is erőltetném meg magamat: csak annyira lehetek komoly, amennyire a helyzet is az.
- Nem kell magyarázkodnod. - Lévén ez csak szájkarate, bár el kell ismernem, van bőr a képén: csúnyán odaverte a fejét, de még így is van kapacitása emberkedni.
Szerencsére nem örökké, hiszen a mentősök nem várnak senkire - a végszó valami olyan, hogy emeljen vádat vagy menjen a picsába: a lényeg legalábbis ez, de sokkal szofisztikáltabb köntösbe bújtatva; Hiszen itt voltam velük (nem), láttam mindent (nem) és az a minimum, hogy kiállok, tanúskodok a barátnőm (nem) mellett.
- Mi lenne, ha törölnénk a csajt a jövőbeni, mindenkori vendéglistákról? - Teszem fel a lényegre törő kérdést, mert lássuk be udvarias köröket futni, udvarolgatni Howardnak nem fogok. Érje be azzal, hogy megfogtam a kezét.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: a pretty face won't save you - ella & becca
a pretty face won't save you - ella & becca EmptySzer. Május 20 2020, 22:50

Ella       Becca
Értettem, hogy Ella miért állított le abban a pillanatban, de ha szó nélkül hagyom Tiffany mesterkedését és elengedem a fülem mellett, az se vezetett volna túl sok jóra. Howard vagyok, akinek fontos a megítélése, ha pedig a „no comment” taktikát választanám, azt tudják a legjobban kiforgatni az újságok. Persze, a jelenlévők „csupán csak” mentősök voltak, viszont a mi köreinkben a falnak is füle volt, nem engedhettem meg, hogy még így, az esküvőm előtt… vagy úgy egyáltalán bármikor olyan helyzetbe kerüljek, ahol azzal a váddal illetnek, miszerint gyilkos vagyok! Nem tagadom, nagyon sok mindenkit megöltem már az elmémben… de ugyan, ki nem? Mindenki volt már olyan dühös, hogy bizonyos barátját, családtagját, vagy valamelyik ismerőét a pokol legmélyebb bugyrába kívánja – és ez bizony felér egy gyilkossági vággyal! Más kérdés, hogy én sose tettem meg. Az, hogy Tiffany bitang hosszú sarkakkal megáldott magassarkút hord, mert egy apró kis mitugrász… nos, az nem az én hibám, mint ahogy az se, hogy képtelen megtartani az egyensúlyát bennük. Lehet, hogy drága beszélgetőtársam a kijelentés hallatán csak szomorú arccal keblére ölelte volna a kisasszonyt, hogy miképp verhette be ennyire az okos kis buksiját, hiszen pár perccel ezelőtt még azt beszéltük, mennyire örülnék, hogy a koszorúslányom lenne – de őszintén, minél inkább belefolyunk a hazugságok hálójába, annál nehezebben lapátoljuk ki magunkat a szarból, ha véletlenül, netalántán lebuknánk. Ne adja az ég. Mondhatnánk persze, hogy a pénz és a kapcsolatok mindent megoldanak, de… volt már alkalmam végignézni, hogy akad az az élethelyzet, mikor ez se segít eléggé.
Így Ella szavaira mondhatni inkább csak lassan biccentek és próbálok valamennyire megilletődöttnek és zavartnak látszani, elvégre karakán kijelentés ide vagy oda, azért nem mindennap vádolják meg az ember gyilkossággal, ez alól pedig én aztán végképp nem vagyok kivétel!
Így aztán végezetül kommentár nélkül nézem, ahogy a nagyasszonyt beszállítják a mentőautóba, hogy kivizsgálhassák egy kórházba. Akkor egy pillanatra kifejezetten sajnáltam, hogy nem az egyik, családom által támogatott intézménybe, mert igazán élveztem volna, ahogy burkolt formában próbálhattam volna minél inkább megkeseríteni az életét. Persze, ez egy újabb kivitelezhetetlen álom volt, de már csak rágondolni is olyan jól esett, ennyit nem tagadhatott meg tőlem senki se!
De a valóságba Ella szavai hoztak vissza újra. Igazából zene volt füleimnek, így eléggé kontrollálnom kellett magam, nehogy egy nagy, nem éppen kedves vigyor kúszon fel az ajkaimra, viszont…
- Hogyan? – mert ugye itt leginkább az volt a kérdés. Jelenleg a helyzet állásából adódóan neki lett volna több kártyája, hogy engem utáljon ki mindenhonnan… hacsak persze nem az ő nyakába varrjuk az egészet. Magyarán, hogy ügyetlen és még vádaskodik is. Viszont érdekelt, hogy mit forgat Ella a fejében, mert meglehet, valami ennél is grandiózusabbat.
- Lehet ezt nem itt kellene megbeszélnünk… – tettem azért hozzá, mert mégis csak ez egy „bűnhelyszín” volt, a partit már úgy is hazavágta ez a hisztis liba, így lassacskán a népek nagy része távozásra fogta a dolgot, vagy épp próbált katasztrófa turistát játszani és rájönni, mi is történt pontosan.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: a pretty face won't save you - ella & becca
a pretty face won't save you - ella & becca EmptyPént. Jún. 19 2020, 11:28

Becca & Ella
Whatever


Megengedem most magamnak, hogy tükröt tartsak a Howard ajkaira kúszó mosolynak - a laikus szem pont leszarná a dolgot, egy hozzám közel álló harmadik fél viszont zsigerből tudná, hogy ennyire nem veszem komolyan Tiffanyt. Nem az a baj, hogy szajha - vagyunk páran azok - az a baj, hogy alpári módon csinálja: hónaljig sliccelt ruha, vénuszdombot láttató dekoltázs, a férfiemberről meg tudvalevő, hogy a farka irányítja; Warrené kapásból T szájába siklott, és mielőtt bárki megvádolna féltékenységgel, hagy szakítsam félbe - nem féltékeny, hanem csalódott vagyok, lévén ennél sokkal többet várok el a szépreményű Bradfordtól... A first lady középső neve kurvára nem lehet Chlamydia.
A gondolataim közé süllyedek hosszúnak tűnő másodperceken át - játsszom Howard kezemben tartott kezével, ujjaival, ujjbegyein dobolok a sajátjaimmal és a végletek közt gondolkozom: ráverhetnénk valamelyik No/Mad balhét, de ahhoz másokkal is egyeztetnem kellene; Előbb-utóbb tisztázhatná magát, de ha egyszer valaki jóhírét kapcarongyként megtépázza a média, azt nem fogadja vissza ölelő kebelére a társasági elit - én meg leírhatnám az adóból a ráköltött összeget, jótékonyság címén.
Mindenkinek jobb, ha Tiffany nincs többé a köreinkben.
Ám mindehhez egyeztetnem kellene, az időnk pedig véges - és talán nem Howard mellől kellene csoportot érintő dolgokról diskurálnom, szóval valami egyszerűségében nagyszerű megoldást kell találnunk.
- Tüzet mivel oltasz? Tűzzel. Visszamegyünk, te meg kezdj el sírni. - A krokodilkönnyek minden nő fegyvertárában alapkellék - a barátok persze különbséget tudnak tenni, de az ilyen összejöveteleken a legnagyobb jóindulattal sem barátok az emberek, hanem egymásnak gazdag, udvarias ismerősei. Az előző generáció alfanőstényei pletykaéhségükre az empátia jelmezét húzzák, szóval akad majd néhány selyemzsebkendő - a fehérgalléros vén kurvák hölgyek garantáltan nincsenek a távozók közt, mert lássuk be egy balesetnél/gyilkossági kísérletnél több kell, hogy felhagyjanak a páváskodással meg ugyanazon hatalmi játszmával, amit a férfiak ennél sokkal tisztábban művelnek; A nőket az intrika tartja fiatalon - pedig mennyivel kellemesebb lenne a természetes kiválasztódás mintájára addig ütni az ilyen Tiffany-féléket, amíg csak mozgás tapasztalható...
Felvázolom az elképzelést kifelé, pontosabban a társasághoz visszafelé sétálva halkan, meghitt közelségben - arra az alapra kívánok építeni, hogy Tiffany egy ócska ribanc, akinek felfelé házasodni sok esélye nincsen, úgyhogy a hátán fekve igyekszik valamelyik ifjú titán kitartottjává válni. Hajlandó vagyok bedobni Bradford nevét, akiről én tudom, hogy a soros barátnőjével már három hete szakított mire T elé térdelt, de mások nem - a barátnő természetesen kiváló feleségalapanyag lett volna W számára, szóval Melody imádta volna, én meg gyűlöltem első perctől kezdve... Aztán itt van a Jaidenre tett megjegyzés - Howardnak nem kell bepiszkolnia a kezét a tények elferdítésével, neki csak ki kell sírnia a szemét a keskeny vállamon.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: a pretty face won't save you - ella & becca
a pretty face won't save you - ella & becca EmptyKedd Aug. 18 2020, 11:31

Ella       Becca
Őszintén szólva, ha nem abban a szerepben vagyok, amiben ennél a csodás eseménynél, akkor meglehet még élveztem is volna a drámát, elvégre minden szaftos pletyka egy érdekes adalékot ad a mindennapokhoz és ki tudja mikor jöhet még jól a későbbiekben. Jelen esetben viszont az én megítélésem volt a terítéken, ami már jóval kevésbé tette szórakoztatóvá az egészet. Tény, a rólam kialakított „maszk” nem igazán volt összeegyeztethető Tiffany kijelentéseivel, miszerint megpróbáltam az életére törni, de mindig akadnak olyanok, akik vadorzó módjára csapnak le minden hírmorzsára, hogy aztán a lehető legkellemetlenebb helyzetet generálják belőle.
Persze, afelől nem voltak ábrándképeim, hogy Ella ne látott volna át rajtam, tekintve hogy egy tetemes részét lehet látta is a vitánknak Tiffanyval, meg aztán… elég baráti kapcsolatot ápolt Nate-tel, meglehet az a jóéletű megejtett rólam néhány kedves megjegyzést. Bár így jobban belegondolva, lehet csak hitegetem magam, elvégre sose érdekeltem igazán, csak egy kötelességnek akart volna eleget tenni; más kérdés, hogy atyai vágyak ide vagy oda, egy idő után eljutott arra a pontra a kapcsolatunk, miszerint előbb kaparom ki a szemeit, semmint hogy engedjek a felső nyomásnak az eljegyzés kapcsán. Persze, ha valaha is átkozottul boldogtalan és önrontó életet akarnék, még mindig megvan Mr. Wyndham száma, de… ennyire idióta sose leszek.
Viszont akkor épp nem foglalkozhattam ilyen apró-cseprő dolgokkal, elvégre eléggé úgy tűnt, hogy hamarosan kénytelen leszek egy új „műsort” leadni – már csak a saját érdekemben is.
Miközben a szerepembe egyre inkább belehelyezkedve karoltam Ellába – mint aki épp benne látja az igaz lelki támaszt egy ilyen mérhetetlenül sötét pillanatban – végig hallgattam az ötletét, miképp is dönthetnénk meg a helyi kurvák legnagyobbikának átkozott törekvését, miszerint hírnevemet a mélybe taszítsa. Őszintén, mertem remélni, hogy a visszanyal a fagyi effektus nála is befigyel majd, ahogy pedig drága „bűnrészes társam” a végére ért a szavainak, egy hatalmasat szipogtam, mint aki valóban hamarosan valóban könnyekre fakadt.
- Ennél szebbet és egyben gonoszabbat sose hallottam – lehet erős túlzás volt, de abban a helyzetben valóban kifejezetten jó tervben tűnt, nem állt szándékomban ellenkezni vele. Tény, valahol még mindig ott kattogott a fejemben, hogy Bradford és Wyndham egyik legnagyobb barátosnője miért is hajlandó segítő kezet nyújtani nekem ebben a kellemetlen pillanatban, de nem akartam tovább piszkálni ezzel, elvégre még a végén meggondolja magát – meg aztán mindenki tudja, hogy a kíváncsiság ölte meg a macskát.
Így aztán, ahogy közelebb érünk a csodálatos hölgykoszorúhoz, a helyi hárpiákhoz, akiken nem egy ember jövőbeli megítélése múlott, én utat engedtem az arcomról leguruló könnyeknek, főleg mikor a hatalmas megértésről és empátiáról tanúbizonyságot tévő nőszemélyek érdeklődni kezdtek a történtekről. A tervhez hűen hüppögve elmeséltem a „saját” verziómat, miközben továbbra is Ellába kapaszkodtam. Ha úgy alakult, persze engedtem, hogy tegyen hozzá megjegyzést, ezzel is megerősítve az állítást, ami a lehető legrosszabb színben tűntette fel Tiffanyt. Persze, óvatosan kellett fogalmazni, nem jelenthettem ki szó szerint, hogy „Tiffany egy ribanc”, elvégre az túlzott vádaskodás lett volna, egyszerűen csak szépen, fokozatosan kellett felépíteni a történetet, a fülükbe ültetni a bogarat, mivel pedig „Miss Koch” is a pártomat fogta, így eléggé meggyőzőnek hathatott az egész.
A bombát ledobtuk, már csak ki kell várni a hatást.
Miután megannyi bíztató szót, támogatásról biztosító kijelentést és még egy tucat zsebkendőt is kaptam, fokozatosan elkezdett elülni az érdeklődés irányomban. Megosztottam mindazt, amire kíváncsiak voltak, a pletyka elkezdett szárnyra kapni, aztán pedig mire Tiffanyt kiengedik a kórházból már ki tudja, miképp mossa ki magát abból a méretes szarkupacból, amit magának generált.
Majd lassan eljött annak is a pillanata, hogy véget vessek a nagy színjátéknak. Nagyjából a kiéhezett hiénák vérszomjas pletykaéhségét is kielégítettem, így tehát egy rossz szavuk se lehetett, de nem is akartam tovább odázni, mert az már lehet túl mű lett volna. Így is egy jó darabig szórakoztattam őket, igazán kijárt már nekem is egy kis szórakozás, tekintve hogy már a könnycsatornáim is kezdték bemondani az unalmast, az már tuti, hogy az aznap fogyasztott összes pezsgőt kisírtam.
- Igazán köszönöm, hogy meghallgattatok és ennyire törődtök velem – rebegtettem még a szempilláimat búcsúzóul, mikor is utamra bocsátottak, elvégre még nekik maguknak is meg kellett beszélniük a részleteket a hallottakról, meg aztán nekem is volt mit megtárgyalnom Ellával.
Épp ezért, ügyelve, hogy az arcom még kellően meggyötört legyen – elvégre lehet már magamra hagytak a „társalkodónőmmel” és hallótávolságon kívül voltak, de látni még láthattak – fordultam „utolsó mentsváram” felé.
- Jó voltam? – nem vártam nagy dicséretet, meg ilyeneket, de a lényeg úgy is az volt, hogy ők higgyenek a dologban.
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: a pretty face won't save you - ella & becca
a pretty face won't save you - ella & becca EmptyVas. Nov. 15 2020, 01:31

Becca & Ella
Whatever


Ha többek lennénk egymás számára udvarias ismerősöknél, akkor nem lenne helye kétkedésnek a Bradfordhoz és Wyndhamhez fűződő kapcsolatom okán; Önállóan ítélem meg az embereket és nem mászok bele mások csatározásaiba - legyen az vélt vagy valós, történjen hideg acéllal, vagy hormonoktól fűtve.. Ahogy nekem nem mondhatja meg senki, hogy kivel barátkozzam és kivel ne - bizonyos esetekben már az is kimeríti a barátkozás fogalmát, ha csak szóba állok az illetővel ahelyett, hogy leköpném és bizonyos esetekben az sem meríti ki, ha bevallottan azért tűnök el a partiról kellemes tíz percre, hogy leszopjak valakit - én sem szabom meg ugyanezt másnak. Tiffany persze a kivételt erősítő szabály, annak ellenére hogy látom minden ellenérzés hiábavalóságát - de esetében is csak Warrennek parancsolnám meg, hogy hagyja a méhecske attitűdöt és ne akarja minden adandó alkalommal beverni a bibéjébe a porzóját.
Mire a vén baglyok félköréhez érünk, én is a mimikámra erőltetek minden empátia szülte szarságot, és hol fel-le simítok a sírdogáló Beck hátán, hol halkan tovább szövöm a történet szálát, ha az ő hangja elcsuklik: nem viszem túlzásba, egyrészt mert nyílt titok hogy szeretni képes szív nélkül születtem - más oka nem lehet, hogy nem akarok feleség lenni - még gyanút fognának ha hosszan kitartana az érzelmi alapú reakció, miszerint kurvára sajnálom Howardot és az őt ért atrocitást.
Nem sajnálom, mert úgy gondolom nem szorul rá, legalábbis nem az én sajnálatomra.
Egyedül fejezi be a kűrt, nekem csak bólogatásra telik miután a megértő fülek után a rúzsozott szájak elnyílnak holmi hasznos tanácsok kedvéért, egyiket a másik után, mindegyik bicskanyitogató: még Becks legyen csinos és jóravaló ezután sokkalta jobban, nehogy az a kis cafat leüsse a kezéről.. Jerryt. Jimet. Joet.. az isten tudja hogy hívják a vőlegényét.
Mert a férfi nem csapodár szemét, a nő nem elég erős megtartani, elválni pedig egyszerűen nem illik - de arról nem szól egy zsidó családi fáma sem, hogy nem lehet áthajtani a teremtés koronáján fűnyíró traktorral, ráadásul kétszer. Alig várom, hogy búcsúzni kezdjenek tőlünk - mert ennek ez a menete, ha nincs itt a teremtés koronája, hogy kimentsen a beszélgetés alól akkor muszáj végighallgatni a tanmesét ami mindig egy anekdotával kezdődik lányságuk idejéből és úgy zárul, hogy a világon semmi köze nincs a jelen probléma megoldásához.
Lehet, hogy csak simán el akarják mondani.
De hazudok, nem lenne muszáj meghallgatnom, lévén én vagyok Ella Koch, viszont Becks drámája alá játszva kicsit későn realizálom a csapdát amibe még csak nem is kergetett senki - önként ugrottam bele. De gondolom a cél szentesíti az eszközt, a szóáradat egyszer csak véget ér és mi elköszönünk; azért még visszalépek megígértetni velük, hogy nem adják tovább Melodynak mindazt amit megtudtak Tiffany szerepéről Warren szakításában...
Kifelé kormányzom magunkat az eseményről, ki a feldíszített teremből a liftek irányába.
- Oscart érő alakítás volt. Ragaszkodj a sztorihoz akkor is, ha a rendőrség keres vagy perrel fenyegetőzik az a ribanc: az apjának nincs annyi pénze, hogy megérné neki bíróságra vinni az ügyet. Minél jobban vergődik, annál jobban vágja maga alatt a fát - már ha csomót tudsz kötni a nyelvedre és állod a fröcsögést... Ha kell akkor rendelkezésedre bocsátom a sajtósunkat, 163 milliót érő dumája van. - Keserédes utalás a Kochokat érintő balhéra öt évvel ezelőtt - bizonyos államok úgy gondolják, hogy a családom lenyúlta a pénzüket. Megnyomom a lift-hívó gombot. - Ha itt maradsz legyél ügyes, ha nem maradsz akkor hazaviszlek. Már ha hajlandó vagy beszállni Bradford kocsijába. - Kölcsönkértem, kölcsönadta.  

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: a pretty face won't save you - ella & becca
a pretty face won't save you - ella & becca Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
a pretty face won't save you - ella & becca
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» all about christmas ~ boo & becca
» ella & warren // pretty little gangsters
» heroism wont pay the bills || Siri & Lucky
» Becca & Jai-Jai
» I could lie, say I like it like that | becca x sera

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: