New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 81 felhasználó van itt :: 3 regisztrált, 0 rejtett és 78 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Karin Bjorge
tollából
Ma 05:46-kor
Lambert Schultz
tollából
Tegnap 23:06-kor
Freya Kensington
tollából
Tegnap 22:58-kor
Roman W. Hemlock
tollából
Tegnap 22:44-kor
Timothée Léon Chauvet
tollából
Tegnap 21:27-kor
Seraphine Murphy
tollából
Tegnap 21:18-kor
Timothée Léon Chauvet
tollából
Tegnap 21:18-kor
Remington Fellowes
tollából
Tegnap 20:41-kor
Yasemin Miray Arslan
tollából
Tegnap 20:26-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
28
29
Összesen
230
219

Beauty and the Criminal.
TémanyitásBeauty and the Criminal.
Beauty and the Criminal. EmptyHétf. Május 22 2017, 15:06

MEENA & DORIAN

WON'T  YOU PLEASE, PLEASE HELP ME




Ütemesen ismétlődő kattogás, amely másodpercenként újra kínoz. Két kezemmel tapasztom le a fülemet, és a fejemet rázom, hátha a kellemetlen hang abbamarad. Azonban mihelyst elemelem az egyik kezemet, újra kezdődik. A földön lévő órát teljes erőből a falhoz vágom, melynek alkatrészei apró darabokban hullnak vissza a földre, az idegesítő zaj pedig megszűnik.
Levetem magamat a matracra, remegő ujjaimmal sötétbarna tincseimen szántok végig. Mintha ezer éve itt lennék, de még csak pár hónap telt el. Piti ügyek, zsarolások, verések, gyilkosság. A sor folytatódik, a módszer ugyanaz. Aki spicli, annak annyi. Ugyanígy járnak a hűtlenek, és az ellenszegülők. Én még csak egy újonc vagyok, és a felszínen lebegek a mélyvíz, és a teljes fulladás között. Még mindig tisztán élnek bennem Lorenzo szavai, amikor a hasznomról, és a jövőmről alkotott képpel próbált megetetni.
Jason, ez egy hatalmas lehetőség, velünk kell jönnöd. Rengeteg pénzhez juthatsz, és csak az eszed kell hozzá.
Meg a francokat! Ez volt a körítés, aztán jött a jeges valóság, amikor viszont már nem volt választási lehetőségem. Velük megyek, vagy a menyasszonyom sorsának csúnya vége lesz. Őket idézve túl sokat tudtam már ahhoz, hogy ilyen könnyen elsétálhassak következmények nélkül.
Veszek egy mély levegőt, a környezetemben terjengő por végigmarja a torkomat, amitől köhögni kezdek. Felemésztenek a történtek, belülről vadállatként marcangolnak szét. Olyan, mint egy rossz rémálom, amelyből sosem ébredsz fel. Dühös vagyok, elgyötört, és függő. Ez a hármas pedig olyan emberré tesz, akire sosem lennék büszke.
Idegesen rugaszkodok el a földtől, majd vágok át az épület hosszú folyosóján. Szabad kijárásunk ugyan akad, mégis szabályhoz vagyunk kötve. Bizonyos időkorlátokhoz, amiket ha nem tartunk be, nos búcsút inthetünk az életünknek. Lerongyolok a lépcsőn, és kilépek a szabadba, Brooklyn kegyetlen valóságába. Mélyen magamba szívom a friss oxigént mielőtt elindulnék felfedezni a környéket, pontosabban egy gazdagabb részét. A zsebemben lévő aprókkal a kezemben szállok fel a legközelebbi metróra, és Manhattan felé veszem az irányt. Nem egyszer jártam már a gazdagabb réteg birodalmába, és nem is ez lesz az utolsó találkozásunk. Néha szükségem volt egy külön útra, amikor a szükségleteimmel foglalkozhattam. A mocskok különféle anyagokkal tömtek, majd megvonták tőlem. Éppen ezt az időszakomat élem, és érzem, hogy teljesen tönkretesz. Nem tudok az égő sóvárgás nélkül levegőt venni sem, ahogyan figyelmen kívül sem hagyhatom a lüktető érzést, ami a vénámnál jelentkezik, akárhányszor egy újabb löketre gondolok.
Lejjebb húzódok az ülésemen, és a mellettünk sebesen elhaladó tájat kémlelem. Tőlem nem messze egy alak ül, akit már párszor láttam, így sejtéseim szerint a góré markában van. Újoncként a szökésemtől tartanak, azonban azzal egyikük sincs tisztában, hogy nincs hova mennem. Még ha lenne, akkor sem vezetném őket egyenesen oda, hogy tálcán nyújtsam át nekik a hozzátartozóim fejét. Az ujjamon lévő gyűrűt forgatom, amely egy olyan ígéretet szimbolizált, melyet képtelen voltam megtartani. Most már azonban kár rágódni a múltamon, amikor a jövőm sem biztos.
Háromnegyedórával később hagyom el a járművet, és beleolvadok a tömegbe, hogy lerázhassam az engem követő tagot. Átverekedem magamat egy kisebb társaságon, és megszaporázva a lépteimet sietek fel a lépcsőn, de a tempómon már csak az egyik sikátornál lassítok. A falnál meghúzva magamat nézem végig, ahogyan a köpcös alak elhalad a szűk átjáró mellett, és mikor már nem látom a környéken, a másik irányba indulok el én is. Manhattan eléggé nagy ahhoz, hogy sikeresen elkerüljük egymást, de még így is okosabban kell taktikáznom a meláknál. A szervezetemet túlságosan is gyengének érzékelem, ahogyan belevetem magamat a tömegbe, ennek ellenére mégis elszánt vagyok. Muszáj lesz valami anyaghoz jutnom, az pedig cseppet sem érdekel milyen hatást gyakorol majd rám, ha egy ideig enyhíti ezt a gyötrő érzést. Alig feltűnően veszek egy mély levegőt, hogy lenyugtassam a bennem tomboló dühöt. Mélyen megvetettem azt az embert, aki jelenleg vagyok, és ami a félelmetes az egészben, hogy nem tudom, mit hozhat számomra a holnap. Lehet ma még az anyagért küzdök, holnap meg az életemért. Sosem voltam az a követendő példa, habár mindent megtettem, hogy ne nehezítsem meg Jake számára a dolgokat. Jól tanultam, lefoglaltam magamat, és bár belül valami összetört bennem, sosem adtam ki túlságosan a dühömet. Később azonban megtapasztaltam milyen elcseszettül félelmetes tud lenni az, amikor az embert teljesen befolyásolják. Mintha egy agymosáson menne keresztül, és egy részem reménykedik abban, hogy én is ezt élem most, mert talán erre van gyógyír. Lenyűgöző naivitásom még abban a hitben él, hogy van egy kiskapu, azonban a megtalálásához nem kevés idő kell majd.
Tekintetemmel mérem fel a terepet, pontosabban a lehetőségeimet. A nyüzsgő városrész a magunkfajtának átok, és áldás is egyben. Egyrészről könnyebb megszerezni, amit akarunk, másrészről azonban a menekülés folyamata már macerásabb. Ha lebukunk, könnyen elkaphatnak, és akkor vége a játéknak, ezért okosan kell eljárnom. Olyan ez, mint az aknakereső; ha rosszra lépsz, akkor kirobbanó élményben lesz részed. Reménykedjünk, hogy most elmarad a nagy bumm. Egy-két járőr mellett elhaladok, de a szívem hevesen zakatol bordáim közé zárt csapdájában. Nem volt a kedvenc időtöltésem kirabolni védtelen embereket, de választanom kellett. Vagy ők, vagy én. És ha nem akartam szenvedni, akkor saját magamat kellett előtérbe helyeznem mindenképpen.
Percek múlva észre is veszek egy gyöngyszemet, aki kecsesen masírozik át a tömegen. Sugárzik róla az ártatlanság, ami azért lesz szerencsés, mert nem akarja majd egyből kikaparni a szemeimet. A hölgyemény irányt vált, és az egyik mellékutcába sétál be, ahol nem sokan járnak ilyentájt. Ravasz mosoly terül el ajkamon, és összekapom magamat. Most vagy soha. Egy ideig követem, majd gyorsítva a lépteimen haladok el mellette, és lököm meg a vállammal, miközben a megszokott procedúrát követve szerzem meg a táskáját. A probléma azonban akkor következik be, amikor a táskájának pántja beakad, ezzel visszarántva engem is a kínos szituációba, melyre egy arra sétáló járőr is felfigyel. A gondolataim cikáznak, lelépésre pedig aligha lenne lehetőségem az egyenruhás alak közeledtét tekintetbe véve. Nagyot nyelek, és egy pillanatra elmélyedek a kissé rémült barnás zöld szempárba.
- Segíts. – kérem meg őt visszafojtott hangon, de nem szakítom meg a szemkontaktust. Az esélyeim lecsökkenése érdekében már csak az előttem álló hölgy jószívűségében bízhatok, ami lássuk be, eléggé csekély az előbbi majdnem rablásos incidens miatt. Erre szokták mondani, hogy kezdők szerencséje, azt hiszem.  
mind álarcot viselünk
Dorian J. Lester
Törvényszegõ
ranggal rendelkezem
★ :
Beauty and the Criminal. A5148dd1afa664d72df11f6c10e743bd738a7db7
Beauty and the Criminal. D68de73853d63d6ba0719cc4505ca57f3fe23363
★ kor ★ :
37
★ családi állapot ★ :
Beauty and the Criminal. 8d1c8bbfbb8e9e4b6d953ab98d8bd8bf7b9475cc
#teamRaerian.
As dark as I am, I will always find enough light
to adore you to pieces, with all of my pieces.
★ idézet ★ :
Love is the only sane and satisfactory answer to the problem of human existence
★ foglalkozás ★ :
autószerelő
★ play by ★ :
Josh Segarra
★ hozzászólások száma ★ :
1700
TémanyitásRe: Beauty and the Criminal.
Beauty and the Criminal. EmptyHétf. Május 22 2017, 20:53


Dorian & Meena



Mindig is tudtam, hogy mindenki mellé kell egy olyan ember, akiben megbízhat, aki segít átvészelni a romlott világot, aminek a mocskát a legnehezebb lemosni magunkról. Talán ezért is választottam, hogy abba az iskolába megyek tanítani, ahol a problémás gyerekek vannak. Nekik szükségük van rám, nekem most pedig rájuk.
Mikor megláttam azt az ormótlan komor épületet, amiben a vőlegényem dolgozik elmosolyodtam. Megbeszéltük, hogy ma elmegyünk vacsorázni és utána egy üveg bor kíséretével megbeszéljük, hogy kik is jöjjenek a nagynapra. Izgatott voltam, mert van, mikor Roy úgy tesz, mintha nem is akarná az egészet. Persze tisztában vagyok vele, hogy a sok munka, ami nagyon stresszes nekem sem lenne kedvem ilyenekhez. Ezt leginkább a nők egyedül intézik, hiszen az Ő nagy napjuk, de én úgy érzem, hogy az oltárnál nem egyedül leszek, ezzel nem csak az én nagy napom lesz, így ha tetszik Roynak ha nem, akkor is részt fog venni a szervezésben.
Az épület szürke falai estébe nyúlva egyre rémisztőbbek voltak, de nincs mitől tartanom. Hiszen ezek csak üres folyosók, amik kígyóznak az épületben.
A lépcső komoran nyikordult a cipőm alatt és a liftgombot megnyomva egy apró csengő jelezte, hogy megérkezett a lift és beszállva az unott dallamot játszva várakoztam, hogy felérjek az emeletre. Sosem értettem, hogy ha üres az épület, más el tud menni időben, akkor az én kedvesem miért dolgozik éjszakába nyúlóan.
Örökkévalóságnak tűnt, míg a lift felért a huszonharmadik emeletre és a csengő ismét jelezte, hogy megérkeztem. A liftből kiszállva vártam, hogy a mindig mosolygós Catrina rám villantsa a bájos mosolyát, most viszont csak az üres asztal fogadott. Mit is vártam, kilenc órakor, biztos lehetek benne, hogy már régen otthon van. Mosolyogva magamon lépdelek magabiztosan az ajtó felé, mikor is meghallom a neszeket. Kíváncsian pillantok körbe, mikor meglátok egy vérpiros cipőt az asztal mellett, de hol a párja? A gondolatok cikáztak bennem, de nem akartam egy dologra gondolni, amik ostromolták az elmémet, ki akartam zárni. Nem lehet.
Erősen megszorítva a kilincset kopogás nélkül nyitottam be az irodában. A gát, ami eddig erősen tartotta a gondolatokat, most áttört és megláttam Őket. Roy letolt gatyával Catrina felhúzott ruháját rángatva a combok közé merülve támaszkodott az asztalnak. Egy pillanat alatt a forró, tüzes levegő lehűlt és megfagyott a pillanat. Nem szóltam, Catrina csak összerezzent és Roy.. Roy undorító mód csak annyit közölt.
- Ez nem az aminek látszik. – próbált kimászni a lábak szoros öleléséből és látszott, hogy a titkárnő nem volt boldog attól, hogy épp a maradék illúziót is ellopják tőle, hogy valaha több lehet egy ócska szeretőnél. Kilépve az irodából a lifthez sétálva hívtam. Mikor erős rántást érezve a férfi kipirult arcát és remegő mellkasát látva néztem fel rá.
- Persze, nem azt láttam, hogy már szánalmas és közhelyes módon a titkárnővel csalsz meg. – lehető legpublikusabb arcomat vettem elő, amitől úgy tűnik megrettent, kihitte volna, hogy ennyi erő van bennem? Egy könnycsepp sem csordult az arcomon. A gyűrű hangosan koppant a földön, mikor a lift kinyílt és belépve az utolsó szavakat intéztem hozzá.
- A lakásból a cuccaid a portán lesznek. Viszont ha csak a közelembe mersz jönni, feljelentelek. Ne feledd ki az apám. – ideje nem volt válaszolni, mert a felvonó megérezve a végszót becsukódott. Ezzel lezárult a több éves kapcsolatom, a jegyességem és az életem.
Az oldalának dőlve remegő ajkakkal próbáltam magamat tartani, legalább addig, míg az épület kienged a markából és a figyelő kamerák már nem vehetik, amint elgyengülők.
Szinte rohantam kifelé, és a cipőm hangosan kopogott a megviselt márványon és végül a hűvös szél belecsapott az arcomba, ezzel utat törve a könnyeimnek.  
Megállásom nem volt, azt se tudtam merre visznek a lábaim, egyszerűen mentem csendben sírva magamban. Erősen küzdöttem az ellen, hogy a falmellé szegődve kiadjam minden fájdalmamat. Bár megfenyegettem Roy-t, azzal, hogy ráuszítom az apámat, sose tettem volna meg. Hiszen ő is tudta ez csupán üres fenyegetés. Apám fel sem veszi a telefont.
Mikor a könnyeim kezdtek alább hagyni tudatosult bennem, hogy merre is járok. A táskámba kapaszkodva indultam el üzlet felé, hogy fagyiba temetkezzek és keressek egy lakatost, aki átcseréli a zárat, hogy még véletlenül se jusson be a lakásomba.
Az emberek csak ügy ömlengtek az utcán. Kihitte volna, hogy ilyenkor bárki is kimerészkedik. Bár nem épp a legbiztonságosabb részén voltam a városnak, meg voltam benne bizonyosodva, hogy velem egy nap két rossz nem történhet. Kizárt.
Mikor megláttam, hogy az utca végén egy lakatosmester üzlete áll, megindultam arra felé. Bár nem épp sokáig jutottam, mert hamarosan egy apró lökést éreztem magamon, majd a táskám mintha szárnyra kelt volna. Ijedten néztem, ahogy egy fickó belé markol és megpróbál megfosztani tőle. De szerencsére megakad a csukló résznél, megrántva egy pillanatot. Ahogy felém fordul, a gyomrom apróra zsugorodik. Kiskoromba is apám mindig azt mondta, addig nincs mitől félned, míg nem látod az arcát. De neki minden apró részét láttam, kezdve a félelemmel a szemében. Ajkaim már nyíltak volna. Mikor segítséget kért. Ekkor elpillantva a válla felett megláttam egy rendőrt. Még, hogy sosincsenek, ott mikor kellenek. Neki pechje van, nekem mázlim.
Viszont a szívem, ami most tört apró darabokra, nem hagyta, hogy ma más is szenvedjen. Míg a gondolatokat üldöztem, hogy meg tudjak szólalni oda ért a rendőr. Nem tudtam tovább gondolkodni, csak játékosan megfogtam a kezét és közelebb húzódtam hozzá.
- Bocsánat biztos úr, de néha a párom azt hiszi, hogy vicces megijeszteni. Tudja, a sok monda, hogy sosincs, rendőr mikor kellene. – legyintek és a táskámat megigazítva pillantok a mellettem álló idegenre.
- Mss Asher? – szólal meg zavartan, én pedig egy mosolyt próbálok erőltetni magamra, miközben bólintok.
- Mike vagyok, még pelenkás korodban apád behozott dicsekedni az őrsre, hogy neki van a legszebb lánya. Nem hittem volna, hogy a főnöknek ekkora mázlija van. – nevetett, és a férfi felé vette a szavait.
- Fiatalember, vigyázzon a virágszálra, mert New York összes rendőre az apjának dolgozik. – majd megveregette a vállát és komótosan tovább andalgott, még mindig nevetve és fejét rázva, gondolom nem hitt a szemének. Lehunyt szemmel egy könnycseppet ejtve apámra gondolva engedtem magamnak. Fel sem tűnt, hogy mekkora erővel szorítom a mellettem álló kabátját.
- Bocsánat. – lépek távolabb tőle és előveszem a pénztárcámat. – Nem sok pénz van nálam, de tessék. – remegő kezekkel tépem ki a bankjegyeket és nyújtom felé. Hiszen erre pályázott.


csak neked Beauty and the Criminal. 4146035580 • 1022 •
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Beauty and the Criminal.
Beauty and the Criminal. EmptyKedd Május 23 2017, 11:23

MEENA & DORIAN

WON'T  YOU PLEASE, PLEASE HELP ME




Egy döntés csupán, mégis megannyi gondolat cikázik végig a fejemben, ahogyan a lány szemeit fürkészem. Nem tudom kivenni belőle, hogy mit fog választani. Odadob a rendőrnek, vagy tényleg segíteni fog? Az emberek kiismerése igazi útvesztő volt számomra mindig is, és ez most sincs másképp. Egyik kezemmel lassan elengedem a táskája pántját, hiszen a mai fogásomnak úgy, ahogyan van, lőttek. Ugyanakkor, ha a második lehetőség mellett marad, nem akarok még abba kapaszkodni, hanem inkább menekülőre fognám a dolgot.
Nyelek egy nagyot, a szívverésem ütemes visszhangként köszönt vissza a fülemben, amikor érdekes dolog történik. A lány összekulcsolja ujjainkat, és közelebb húzódik hozzám. Lenézek a kezeinkre, majd most már a járőrre szegezem a tekintetemet, akinek éppen a mellettem álló magyarázza el a helyzet komikusságát, és egy párként mutat be minket. Meglep a tény, hogy tényleg segített, és nem dobott fel a történtek ellenére is, mégis eléggé furán érint a dolog. Itt állok egy rendőr előtt egy idegen nővel, miközben hónapok óta a hűség fogalmát próbálják belém nevelni. Ha most valaki észrevenne a csapatból, biztos addig kínozna, amíg nem csak felfogom, de meg is tanulom a leckét.
- A gyerekes csínyek nagy mestere. Szerény személyem úgy tűnik, örök gyerek marad. – egy félszeg mosolyt kényszerítek az arcomra a játékunk érdekében, utána azonban egyből elkomolyodok, amikor nem én vagyok a középpontba. Elmerengek egy pillanatra, hogy felhasználom az egyenruhás tag közelségét, és feldobom a bandát. Elmesélek mindent, amiken keresztülmentem, amikre kényszerítettek. Egy része biztosan bukná a dolgot, nyugodt életem azonban sosem lenne. Levadásznának engem is, majd mindenkit, akihez bármikor is közöm volt. Ugyan a vágy bennem él a megmenekülésre, rá kell jönnöm, hogy a kiskapuk keresése következményekkel jár, amelyeknek az árát nem szeretném, ha más fizetné meg helyettem.
Vetek egy pillantást a mellettem álló lányra, és próbálok olvasni benne. Semmi oka nem volt segíteni egy idegennek, mégis megtette. Olyannyira össze vagyok zavarodva, amennyire paranoiásnak érzem magamat attól, hogy ránk találnak. Nem akarok még egy áldozatot, egy újabb személyt, akinek végig kell mennie ezen az egész kicseszésen. A kedvesség ugyan nem ismeretlen fogalom számomra, csupán úgy gondolom, egyáltalán nem érdemlem meg jelen helyzetben. Egy elv alapján működtem; ha kedves voltam másokkal, én is elvártam ugyanazt. Ez nem sokszor működött, és most sem igazán látom a reményt az egészben. Mégis mit adhatna egy magam fajta totális roncs egy ilyen hölgynek? Azon kívül természetesen, hogy esélyt arra, hogy őt is elkapják.
Sóhajtok egyet, és a környék csendességét elraktározom magamban, mint nyugodt pillanatot. Ugyan a sóvárgó érzés ott uralkodik minden lélegzetvételemnél, nem tehetek semmi feltűnőt, amivel gyanúba keverhetem magamat. A számomra két idegen annyira nem ismeretlen egymás számára, mégsem engedem el a kiscsaj kezét, helyette vagy a jobb, vagy a bal irányba nézek, esetleg a cipőm orrát tanulmányozom. Mégis, hogy a fenébe keverhettem magamat ilyen helyzetbe? Okosabbnak kellett volna lennem, körültekintőbbnek. Ha megszabadulok ettől az egész kudarctól, biztos, hogy nem fogom világgá kürtölni a ’sikeremet.’
Annyira elmerengek a gondolataimban, hogy már csak a rendőr felém intézett szavai hoznak vissza a jelenbe.
- Mindenféleképpen, uram. – nyugtatom meg a felől, hogy vigyázok a lányra, azonban arról sejtése sincsen, hogy ez az utolsó alkalom, hogy mi láttuk egymást. Amúgy sincs kedvem még az egész rendőrséget is a nyakamra szabadítani, hiszen így is eléggé sokan pályáznak rá.
Egy kis időre mindketten lefagyunk, amikor kettesben maradunk, és csak pillanatokkal később lépünk távolabb egymástól. Eligazgatom a kabátomat, mégsem tudom, mit mondhatnék. Annyira elpusztították az agysejtjeimet, hogy fogalmam sincsen mi a normális reakció a dolgokra, és mi nem. Mielőtt azonban szó nélkül hátat fordíthatnék, pár bankjeggyel leszek gazdagabb, amit nem tudok mire vélni.
- Ez… köszönöm, vagy mi. – zavartan dörzsölöm a tarkómat, mégis valamiért képtelen vagyok megemberelni magamat, és otthagyni a csajt. Annyira szomorúnak tűnik, de mégiscsak segített. Talán van egy kis időm, és lehetőségem, hogy megmaradt emberségemet felélesszem, ezért sóhajtok egyet, majd csak ezután szólalok meg.
- Olyan kedvtelennek tűnsz. Ki tette ezt veled? – teszem fel az első eszembe jutott kérdést, de a tekintetem egyből az utcát kémleli, nehogy ismerősekre bukkanjunk.
- Szeretnéd, ha megismertetném az öklömmel a tagot? A kicsike úgyis nagyon ismerkedős kedvében van. – bokszolok bele a saját tenyerembe, és most ismét elmélyedek az előttem álló szemeiben.
- Verekedésben jobb vagyok, mint rablásban. – húzom grimaszra ajkaimat, utána viszont a zsebeimmel törődök, és azzal, hogy minél előbb elmélyesszem bennük remegő kezeimet.
Mennyi esélye lehet annak, hogy rám találnak? A főnök kissé zsugori, nem küldene több embert egy újoncra. Gondolja, úgyis egy kiképzettebb alak elbánik velem, de azt az egy láncszemet sikerült leráznom magamról. Tisztában van vele, hogy anyagra fáj a fogam, ezért azokat a pontokat fogja először felkutatni, ahol a drogosok tanyáznak. Talán megúszhatom, így egy kis bűnözést megengedhetek magamnak, hogy a külvilággal érintkezzek.
- Tudod mit? Vázolom a helyzetet. Maga kisasszony eléggé letört, és mivel ilyen kellemetlen helyzetbe hoztalak, tartozom annyival, hogy kiengeszteljelek. – kezdek bele, miközben egyik lábamról a másikra helyezve az egyensúlyomat gondolom végig a tervemet.
- A közelben láttam egy kisboltot. Talán egy jégkrém mindkettőnk arcára mosolyt csalhatna, és nemleges választ képtelen vagyok elfogadni a helyzetünk tekintetében. Egy hölgy sem távozhat haza ilyen szomorúan. – mozgatom meg egy kicsit az orromat.
- Már van is egy ötletem, hol fogjuk elpusztítani. – csapom össze a két tenyeremet kissé lelkesebben, de most őszintén vágyok erre. Kicsit kimozdulni, elfelejteni mindent, ami még vár rám a visszatérésem után. Mellesleg rosszul indítottam a találkozásunk szempontjából, és ha már így is elcsesztem az egész műveletet, miért ne fordulhatna más irányba a dolog? Amúgy is, még nem is sejti, mennyire szeretem a magas helyeket.
- Ne aggódj, nem próbálkozok újra a rablással. Villám-elven működök; kétszer ugyanoda a helyre nem csapok. – engedek meg magamnak egy félszeg mosolyt, miközben igyekszek rendet tenni a fejemben lévő káoszban, ami a szórakozás, és az anyag megszerzése között váltakozik.
mind álarcot viselünk
Dorian J. Lester
Törvényszegõ
ranggal rendelkezem
★ :
Beauty and the Criminal. A5148dd1afa664d72df11f6c10e743bd738a7db7
Beauty and the Criminal. D68de73853d63d6ba0719cc4505ca57f3fe23363
★ kor ★ :
37
★ családi állapot ★ :
Beauty and the Criminal. 8d1c8bbfbb8e9e4b6d953ab98d8bd8bf7b9475cc
#teamRaerian.
As dark as I am, I will always find enough light
to adore you to pieces, with all of my pieces.
★ idézet ★ :
Love is the only sane and satisfactory answer to the problem of human existence
★ foglalkozás ★ :
autószerelő
★ play by ★ :
Josh Segarra
★ hozzászólások száma ★ :
1700
TémanyitásRe: Beauty and the Criminal.
Beauty and the Criminal. EmptySzer. Május 24 2017, 15:14


Dorian & Meena



Apám mondása az elmémbe éget. Mindig úgy bánj az emberekkel, ahogy te is elvárod. Mindenkinek vannak rossz napjai, ahogy neked is lesznek. Én, aki mindig a fényben élt most úgy érzem, hogy zuhanni kezdtem. Sosem hittem volna, hogy Roy-nak más is van, vagy megunt. Egyszerűen harmonikusnak gondoltam a kapcsolatunkat. Olyan volt, mintha nem is létezne más. Persze néha nekem is volt, hogy a sok dolgozat miatt bent kellett maradjak az iskolában. De az kevesebbszer volt, mint ahogy Ő maradt az irodában, hiszen neki az élete az igazságszolgáltatás. Hittem én. De mekkorát tévedtem.
Talán ezért is van, hogy most annyira sötétnek és mogorvának tűnik a város, ahogy a fények is elhalványodnak, körül ölel a sötét. Na és persze a fickó, akibe úgy kapaszkodom, mintha attól félnék, hogy eragad a gonosz. Bár itt pontosan a gonoszba kapaszkodom, aki azt kísérelte meg, hogy kirabol. A rendőr olyan büszkeséggel mesélt rólam, mintha Ő lenne az apám, én pedig próbálok mindenhez jó épet vágni. Sosem értettem, hogy lehetnek a rendőrök ilyen összetartóak. De a férfi hangja megzavar, ahogy közli, hogy örök gyerek marad, csak széles mosoly jelenik meg az arcomon. Mindig is szerettem az olyan embereket, akik nem merevednek és nem hajolnak meg a tömeg kritériumnak. Amikor közli vele a rendőr, hogy vigyázzon rám, már majdnem felnevetek, mert csak az én döntésem miatt van, hogy nem kattan a bilincs a csuklóján. Mindig is nehézsorsú emberekkel voltam körül véve. Most, mikor a világom összetört itt van egy újabb, akinek talán én okozhatom a javulását.
Amint ketten maradunk, még gondolkozom, hogy mi legyen a legjobb lépés. De persze nem tudom. Honnan is tudjam? Mondjam el neki, hogy örömmel segítek? Hogy megmenthetem?
Szét vagyok esve, ahhoz, hogy most ezt megtegyem, inkább csak a pénzemet nyomom a markába. Azt vártam, hogy ott hagy és elrohan a zsákmánnyal, de helyette megköszönte. Benne még ott a jó! Ott a fény, amihez csalogatni kell.
- Ugyan már. – legyintek, hiszen minden azért volt, hogy ő elvegye a pénzemet, valószínűleg mindenképp elrendezte volna. Már a rendőr sem figyel minket. Csak el kellene futnia. Hezitálást vélek felfedezni a szemében és mély levegőt véve lépek hátra egyet. Mert mi van, ha fél? A félelem olyan nagy dolgokra képes, mint a támadás, és a gyilkosság. Viszont a hezitálás más irányba vetette a beszélgetésünket. Megrekedten álltam ott és a forgalomra irányítottam a figyelmemet.
- Úgy tűnik, hogy ez egy ilyen nap. – mormolom a szavakat, neki sem a legszerencsésebb, és nekem sem. Nem fogom az idegen férfinak elmesélni, hogy a sok éves kapcsolatom tönkrement. Mert úgy tűnik nem elég annak a férfinak az egész, amit megadhatok neki. A szívem sajgott és nem akartam tovább erről beszélni, sőt a gondolataimból is ki akartam ölni, de viszont tudtam jól, hogy nem lesz könnyű menet, hiszen a ruhák, az emlékek még a lakásomba várnak, hogy dobozba rakjam őket.
- Szerintem mára elég bajba keverted magad. Nem kellene tovább súlyosbítani a dolgokat. – veregetem meg a vállát egy hálás mosoly kíséretében. Bár meglepő, hogy most még is a szívem védelmébe kelne, már pedig nem is ismer. Valószínűleg, ha csak nem tudok rá hatni, soha nem látom megint. Túl nagyvárosban élünk.
- Ez egy igen csak olcsó és savanyú humor volt. – morranok fel, egy nevetést elfojtva, hiszen nem lenne jó, ha most nagy nevetésben törnék ki, miután megfosztott az anyagi javaimtól. Nem fogom feljelenteni, ahhoz túlságosan retteg, mindentől. Álladóan az utcát lesi és nem tud megállni a lábán. Mozgásban van, mint aki éppen arra készül, hogy kiszaladjon a világból és elmenekülhessen a problémák elől.
- Micsoda? – meglepetésként ér az ajánlata, hiszen pontosan nem úgy viselkedik, mint aki épp most rabolt ki. Mikor ajánlja fel egy rabló is, hogy felvidít, csak mert épp elvette a vagyonomat? Vagy nagyon kezdő, vagy szabadulna a lelki fájdalmától. A gondolataimból kizárom a fájdalmat és úgy döntök, hogy rá fogok most koncentrálni.
- Hát képzeld el, hogy mindenképp fagyiért indultam. Erre most abból a pénzből, amit elvettél tőlem meghívsz fagyizni? – érdeklődöm nevetve tőle. Mert kicsit komikus a helyzet. De azt hiszem a józanész itt már nem játszik tovább. Bármennyire is akartuk, most már nincs menekvés.
- Hát nem szeretek nemet mondani, és a mai programom meghiúsult, örömmel elmegyek fagyizni a támadómmal. – megigazítom a hajamat és a táskámat, végül pedig a sorok között tekintek végig. Vajon, ha kívülálló látná ezt, aki tudná mi történt, mit is szólna hozzá? De aztán rá kell jönnöm, hogy soha, de soha ne érdekelt, hogy az emberek mit gondolnak rólam.
- Egy feltétellel, megyek el veled bárhova is. – oldalra billentve a fejem nem fogom olyan könnyen a lelkiismeretén könnyíteni. A táskámból előhúzva kiveszek egy névjegykártyát és átnyújtom neki.
- Ha bármikor szűkséged van egy emberre, akivel tudsz beszélni, vagy csak hallgatnál komolyzenét. Hívj fel. – nyújtom oda a papírdarabot, amin a nevem és a címem mellet megtalálható a telefonszámom. Még Rio csináltatta nekem flancolás kedvéért, hogy ha befutok, mint zongoraművész, lehessen mivel a támogatókat lenyűgözni, hogy komolyan gondolom a dolgokat.
- Öröm hallani, hogy nem akarsz kísérteni és mivel a lakcímem is fel van, tüntetve nem kell rettegve elaludnom, hogy betörsz a lakásomban. – nevetek fel, és a cipőmre pillantva nézek fel rá.
- Na, hol is van az a kisbolt? – karolok belé, és magam után húzva a boltokat keresgélve gondolataimba merülök. Annyi minden történt velem ebben a fél óra lepörgése alatt, hogy akár könyvet is adhatnék ki, hogy ronts el az életed címmel. Pár üzlet elhagyásával később megtorpanva fordulok vele szembe, nem csak azért, mert ismét előbukkant a rendőr, hanem mert eszembe jutott valami.
- Otthon van pár márkás, igen csak drága férfiruha, kiegészítő és szerintem pár dolog, amihez amúgy sok kedved lenne. Nem szeretnéd elvinni? Odaadom. – mutogatni kezdek, mint valami idióta és ismét belé karolva indulok tovább.
- Mindig is jótékony ember voltam, és hát az ismerőseim között senkinek nem lenne jó. Viszont a magasságod és valószínűleg a súlyod is hasonló. Szóval rohadt jól fog állni pár convers cipő, meg farmer. – úgy beszélek ezekről a ruhadarabokról, mintha nem épp én vásároltam volna őket, hogy jó barátnő legyek és ne csak Armaniba lássam Őt. Amúgy is, amit én vettem azt úgy is eladtam volna.  Mert én aztán nem fogom neki adni azokat a ruhákat, amikhez semmi köze és talán egyszer sem volt rajtuk. Mert ő mindig elegáns volt. Nem akart utcai ruhában megmutatkozni. Pénz beszél, és az övé már szinte üvöltött.
- De persze nem muszáj, én csak felajánlottam. Sőt, ha nem veszem le, most gazdagabb lennél valószínűleg egy háromezer dolláros gyémántgyűrűvel. - megvonom a vállam. Micsoda bosszú lett volna tőlem. De sajnos nem tudtam gondolkodni, mikor az egész megtörtént.


csak neked Beauty and the Criminal. 4146035580 • 1082 •
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Beauty and the Criminal.
Beauty and the Criminal. EmptySzer. Május 24 2017, 17:45

MEENA & DORIAN

WON'T  YOU PLEASE, PLEASE HELP ME




Nem tudhattam, hogy rábólint az ajánlatomra, vagy elkerget a fenébe, az az egy viszont biztos volt, hogy nem a legrosszabbul jöttem ki ebből a találkozásból. Alakulhatott volna úgyis, hogy ma a sitten ülök rablás miatt, ami nem igazán lett volna szerencsés a helyzetemet tekintve. Milyen nagy szerencse, hogy manapság akad egy-két jótét lélek, akinek nem az a legfőbb célja, hogy tönkretegyen másokat. Kár, hogy szerény személyem épp az ellenkező oldalt erősíti.
Fejemet leszegve fojtok el egy vigyort, és csak ezután pillantok fel társaságomra.
- Legalább láthatod, hogy nem egy rossz befektetés vagyok. – mosolyodok el most már én is, viszont mikor a feltételeket említi, kissé érdeklődően vonom fel a szemöldökömet. Bele sem merek gondolni mivel kell vezekelnem a tetteimért, de nem lehet rosszabb, mint embereket megverni, vagy kirabolni. Azonban, ahogy lassan körvonalazódik a szitu, és több részletet tudok meg arról a bizonyos mellékutcáról, szinte megkönnyebbülés fut végig rajtam. Tényleg csak ennyi lenne? Nem tehetek róla, egyszerűen gyanúsan végigmérem az előttem állót, mielőtt megemberelve magamat húznám ki egyik zsebemből a kezemet, hogy átvegyem a kis téglalap alakú kártyát.
- Nem ígérhetek biztosra semmit, de ha úgy alakul a sorsom, mindenképp beugrok egy kis komoly zenére. – forgatom meg még párszor a névvel, és címmel ellátott névjegykártyát, végül a farmerem zsebébe mélyesztem azt. Meena. Különleges név, egy igazán különleges lánynak, aki minden egyes mondatával képes meglepni, és valami pluszt hozni az életembe. Szomorúsága ellenére is igyekszik minél kedvesebb, és segítőkészebb lenni. Amikor már azt hittem, hogy az emberi fajnak a jobb része kihalófélben van, mégis akadt valaki, aki megcáfolta mindezt.
- Máris elvezetem magunkat oda. – határozom el magamat, amikor belém karol, majd sóhajtva egyet indulok meg vele együtt. Fejben végigfutom a látott helyszíneket, hiszen eltévedni nem áll módomban, és nem is akarok sokat mászkálni a nyílt utcán, nehogy végül beigazolódjanak a rossz érzéseim. Ami viszont végképp nem tud megférni a gondolataimban, az az, hogy mégis mi ütött belém? Lehet, hogy annyit tengődtem már egy helyen bezárva, hogy most egyszerűen csak a sodródjunk az árral életérzést tanulmányozom, mégsem érzem a megbánást az egész helyzetünkben. Meena rendes lány. Nem akarja kikaparni a szememet, és értelmesnek is tűnik az átlaghoz képest, így nem kell aggódnom amiatt, hogy majd nem érti meg azt a pillanatot, amikor le kell lécelnem vissza Brooklynba. Mert hát hamarosan elérkezik ez a perc, és én minden magyarázkodás nélkül szívódok fel. Addig viszont csak hagyom magamat ellazulni, amennyire csak tőlem telik. Teljesen elveszek a gondolataimban, ami most hibának bizonyult, mert mire visszazökkenek a jelenünkbe, ő már velem szemben áll.
- Történt valami? – nézek körül, a pulzusom pedig egyből az egekbe szökik az állandóan bennem tomboló adrenalin miatt. Azonban nem látok senkit sem az előbbi rendőrön kívül, és emiatt megfordul a fejemben, hogy talán a lelkemre próbál majd beszélni a feladásom érdekében. Az viszont nem fog megtörténni, ebben teljesen biztos vagyok. Mégis a szavai egészen másról árulkodnak. Ruhákról beszél, a lakásáról, én pedig párat pislogok, hogy megpróbáljam értelmes szöveggé formálni a szavait, mert egyelőre nem igazán fogtam fel mire akar kitérni.
- Szóval itt válik a történetünk egészen érdekessé. Azt mondod, hogy simán megajándékoznál egy magamfajta amatőr bűnözőt ruhákkal, csak azért mert már nincs szükséged rá? – kérdezek vissza, majd lassan, de biztosan én is felfogom az egésznek a lényegét. Nem érezném szerencsés fordulatnak, hogyha új cuccokkal térnék vissza a helyemre. Mégis, hogyan magyarázhatnám el? Kiakartam rabolni egy csajt, aztán fagyiztunk, és még ruhákat is kaptam tőle? Nem hinném, hogy a főnök hátast dobna boldogságában a ténytől.
- Érdekes, és megfejthetetlen lány vagy te, Meena. Nem mondták még esetleg? – pillantok le rá, miközben tovább haladunk célállomásunk felé, amelyet már innen is jó látok. Sétálunk még egy darabig, majd a bolt előtt megállok, és most az ajtóhoz lépek, de még direkt nem nyitom ki.
- Kedves gesztus lenne tőled, de nem fogadhatom el. – rugaszkodok neki a kisbolt ajtajának, és a felső részén megtámaszkodva engedem be magam előtt.
- Nem tartasz attól, hogy a nyakadon maradok, és kóborállat módjára visszajárok hozzád? Levakarhatatlan egy alak tudok lenni, ha nagyon elkényelmesedek. – játékos vállvonás közepette sétálok a hűtőhöz, és hümmögve egyet futom végig a választékokat.    
- Pisztácia, és csoki, amiért oda van a poci. – simogatom meg felsőmön keresztül a hasamat kissé szórakozottan, de már húzom is el a fagyasztó ’ajtaját’, és emelem ki belőle a dobozos édességet.
- Te inkább a gyümölcsösebbre, vagy a különlegesebbre buksz? Egyik iskolatársam ki nem állhatta a gyümölcsös jégkrémet, ennek ellenére mindig azt vittem neki is, így a végén enyém lett mindkettő. Borzalmas egy alak vagyok, tudom.  – a fejemet csóválom rosszallóan, majd megtámaszkodok a fagyasztó szélén, és ritmusos dobolgatásba kezdek ujjaimmal rajta. Amíg Meena a választási lehetőségekkel játszadozik, én elmerengek a gondolataimban, és eszembe jutnak a gyűrűjéről mondott dolgai, ami feltűnően már nincs rajta. Könnyen összeáll a kép, hogy egy jegyesség végét éli, ami felidézi az én vívódásomat a szerelemnek nevezett illúzióval. Az én történetem sem sült el jól, és azelőtt vége lett, mielőtt igazán elkezdődhetett volna. Egy pillanatra elkomorodok, de még azelőtt elhessegetem ezeket a gondolatokat, mielőtt döntésre jutna a témában.
- Keresek addig műanyagkanalakat is. Az ilyen boltokban kellene lenniük. – nyújtogatom a nyakamat, hátha jobban átlátom a nem olyan nagy helyiséget, végül úgy döntök, magam kutatom fel őket. Percek múlva rá is akadok az egyik polcon, és kettőt leemelek a többi közül, majd hozzáteszem a választott jégkrémekhez. A fizetés után lépünk ki ismét az utcára, én pedig egy újabb gyors navigálást tartok magamban.
- Nem tudom mennyire vagy oda a magas helyekért, de most beleviszlek a rosszba. Gyere. – intek neki elvigyorodva, majd egy utcával arrébb állok csak meg. Az egyik tűzlétra alá sétálok, de mivel nem érem el, keresek egy masszívabb dobozt, majd arra ráállva hajtom le, de még előtte biztosra megyek, hogy mindenhol elég sötét legyen.
- Legfelülre megyünk. Add a kezed. – nyújtom felé az enyémet,hogy felsegítsem, majd az első szintnél mutatóujjamat a szám elé teszem, ezzel jelezve, hogy nem kellene felhívni magunkra a figyelmet. A legfelsőnél állok csak meg, és leülve lógatom le lábaimat a mélybe, az egyik doboz jégkrémet pedig az ölembe fektetem.
- Manhattan egy intenzív város. Azt nem engedhetem meg magamnak, hogy itt éljek, de ezek felett a kicsikék felett uralkodhatok. – célzok most a létrákra, majd kicsomagolom az egyik kanalat, a jégkrémes dobozról pedig leszedem a tetejét.
- Megkóstolod? – nyújtom felé a dobozt, miután egy kisebb darabot kivájok a kanalammal. A pisztácia, és a csoki egyvelege különleges íz harmóniát alkot, én pedig képtelen vagyok betelni vele. Régen nem ettem már ennél finomabbat, ezért most kiélvezem minden egyes pillanatát, mellesleg a jégkrém miatti függőség most jobban jön, mint az anyag iránti sóvárgás.
- Mesélj nekem a komolyzenéről egy kicsit. Nem vagyok a témában otthon, de úgy tűnik te annál inkább. – kezdeményezek egy témát, miközben a jégkrémmel, és a kilátással vagyok elfoglalva.
mind álarcot viselünk
Dorian J. Lester
Törvényszegõ
ranggal rendelkezem
★ :
Beauty and the Criminal. A5148dd1afa664d72df11f6c10e743bd738a7db7
Beauty and the Criminal. D68de73853d63d6ba0719cc4505ca57f3fe23363
★ kor ★ :
37
★ családi állapot ★ :
Beauty and the Criminal. 8d1c8bbfbb8e9e4b6d953ab98d8bd8bf7b9475cc
#teamRaerian.
As dark as I am, I will always find enough light
to adore you to pieces, with all of my pieces.
★ idézet ★ :
Love is the only sane and satisfactory answer to the problem of human existence
★ foglalkozás ★ :
autószerelő
★ play by ★ :
Josh Segarra
★ hozzászólások száma ★ :
1700
TémanyitásRe: Beauty and the Criminal.
Beauty and the Criminal. EmptyCsüt. Május 25 2017, 11:15


Dorian & Meena



Mindig is olyan emberek vettek körül, akiktől másik távol akartak maradni. Miért tenném? Az emberiség jó, és ha nem teszünk ellene pusztulásba kergetjük magunkat. Mindenkiben ott lakozik a jó, csak türelem és megértés kell. Néha pedig drasztikus fellépés. Mindenki máshogy reagál arra, hogy találkozik valakivel, aki jót sugároz. Talán anyámból maradt meg ez a sok jóság. Apám ehhez túl mogorva és erőszakos. Még szerencse, hogy nem ezt a tulajdonságokat örököltem. Bár lehet, hogy most nem lenne ez az óriási szakadék kettőnk között. Most már nem tudhatom meg. Ha csak nem jelenik meg nálam.
- Igazad van, nem vagy rossz befektetés, viszont én rosszul jártam. Vagyis, csak félig, mert megkapom, amit elve szerettem volna. – mosolyodom el a szavaira. Nem tűnik vérbeli bűnözőnek. Túl kedves és mit ne mondjak, elég aggódó. Hiszen leléphetett volna, de úgy tűnik, hogy nem akar. Valami kapcsolatot akar még a jó világgal. Én pedig ebben vagyok a legjobb, kapcsolatot tartok, hogy az emberek elérjék a jót, még ha csak sóvárognak is utána.
- Nem erőszak, egyszerűen ez a munkám. Még egy lelkes mentorált belefér az időmbe. – jegyzem meg halkan, hiszen ténylegesen nem akarom kényszeríteni, hogy jobb helyre jöjjön. Sok érzelem kell ahhoz, hogy elszakadj a régi életedtől, hogy talpra állj. Nagy a kockázat, hiszen az ilyen emberek általában csoportban vannak, ahonnan nehéz kijutni. Vagy valami illetve valaki a kezükben van, amivel sakkban tudják tartani őket.
Fájdalom járja át a nyakamat, ami pontosan a fejemhez csatlakozik. Elindult a migrén, ami a sok érzelmi frusztráció okozott. Roy nagyon csúnyán kiszúrt velem, és nem tudom feldolgozni. Ismét bízni egy olyan férfiban, aki tudja, hogy mit akar. De szerencsére, most ilyen nincs a láthatáron. Mindenki tudta, hogy kivel vagyok senki nem próbálkozott. Szerencsére, mert sosem volt olyan lány, aki egyszerre több vasat tartott a tűzben, talán ennek köszönhetően, hogy csendben sétáltunk a fájdalom tompult. A gondolataim ismét a mellettem sétálóra terelődtek.
Mi mindenen mehetett keresztül, hogy mi történhetett vele. Megannyi kérdés volt bennem, de még sem bombázhatom le vele, mert attól csak elmenekülne. Neki most egy csendestársra van szűksége, aki mindenről beszél csak nem a problémákról.
Mikor felötlik bennem valami rossz, ő csak megrémül. Egy pillanatra érzem a félelmét és lehunyom a szemem. Nem kérdezhetek, nem ijeszthetem meg még egyszer.
- Dehogy is, csak néha felpörgök. – mosolyodom el, és legyintve követem őt. Mert úgy tűnik, hogy jól esik a társaság, még ha kicsit szétszórt és bolondos is lett az esti partnere.
- Mit csináljak pár férfiruhával? - kérdezek vissza miközben magamon végig futtatom fáradt szemeimet. Talán a sírás, vagy a sok dolgozatjavítás, esetleg a fejfájás miatt érzem, hogy tompulok. Mintha lassan kívülről látnám magamat. Nem úgy tűnik, hogy megrémisztettem, inkább tűnik gyanakvónak.
- Apám nem áll szóba velem, őt nem érdekli, hogy kirabolnak-e. Ha attól tartasz, hogy csak lépre csalnálak. – nyugtatom meg, mert hát az a rendőr nem is tudja, hogy mennyire szétesett a családom, anyám halálával. Én lennék a legboldogabb, ha apám heti egy ebédre megjelenne. De nincs ilyen opció az életében.
Úgy tűnik, hogy neki a város biztonsága fontosabb, mint megbeszélni, hogy a lánya eddig az esküvőjét tervezte, most pedig azon gondolkodik, hogy szabaduljon meg a fájó emlékektől. Mennyivel könnyebb lenne vele.
- Honnan..? – kérdezek, bár az agyam tompa bevillan, hogy odaadtam a névjegykártyámat és bólintok, mintha megvitattam volna magammal, hogy mekkora butaságot akartam kérdezni tőle. Próbálok ott lenni fejben, ahol testben, de a fejem nem akarja. Vagy a szívem. Még nem tudom eldönteni.
- Még senki nem említette. – nevetem el magam, mert igaz, ami igaz. Néha tényleg nem azt teszem, amit a többiek elvárnak, vagy bárki más tenne. Most is, inkább itt sétálok egy bűnözővel, ahelyett, hogy a rendőrnek sikítottam volna, megmentettem a seggét.
Belépve a boltba felsóhajtok. Köbe pillantok a férfi figyelmesen követ minket a tekintetével, én pedig továbbra sem léptem távolabb az idegentől, akinek a nevét még mindig nem tudom.
- Mint mondtam ez a munkám. Mellesleg megjegeztem, hogy kétszer egy embert nem próbálsz kirabolni. Szóval azt hiszem, biztonságban érzem magam melletted. – nézem a fagyasztót, aminek a tartalma nem gyér, de nem is a változatosságról híres. Elnevetem magam a kis szójátékán és kiveszem a legközelebbi epreset.
- Most azt hiszem, egy hűs eperre vágyom. – megforgatom a kezembe a fagyit. Bár figyelemre méltó volt, hogy mennyire figyelmes, hogy még kanalat is keres, elkap a félelem. Hogy mi lesz vele, ha ő jobbra, én pedig balra fogunk menni. Mert megfogtörténi, nem maradhatok mindig mindenki mellett, hogy fogjam a kezét és segítsek. Még mindig olyan nehéz az ilyen embereket elengedni.  Elindulunk fizetni, de látom a férfin, hogy igen csak nem hisz a szemének, hogy egy ilyen figura és én együtt jöttünk és távozunk. Rámosolyogok, majd követem kifelé a társaságomat.
Meglepetten követem, fel sem merül bennem, hogy bántani akar, szinte izgatottan várom, hogy hova megyünk, mikor megállunk, egy épület mellett összeráncolom a homlokomat és meglepetten pislantok felfelé.
- Hát van egy kis tériszonyom. – vallom be, de végül megfogom a kezét, hogy felvezessen és követem a lépcsőn én pedig csendben követem őt, egy pillanatra megremegek, ahogy lepillantok, de a férfi már helyet foglalt én pedig lehunyt szemmel próbálom magamban legyőzni a félelmet.
- Manhattan zajos, hidd el, tudom. Sosem tudok elaludni, mindig a sok autódudálás, meg a zajok. Félelmetes. – huppanok le mellé és a szemem elé táruló látvány elvarázsol, valami hihetetlen, ahogy a zsongó város a lábaink előtt hever és a fények a sötétben játszanak. Csodás és ijesztő is egyben.
- Allergiás vagyok a pisztáciára. – megingatom a fejem, hogy jelezzem, nem lenne valami jó pillanat, hogy megkóstoljam. Még esetleg vihet is egy kórházba, hogy megfulladtam, vagy itt hagy a tetőn megfulladni.
- Mit szeretnél tudni? – kérdezek miközben a jégkrémet megkóstolva az eper íz felpezsdíti a sajgó lelkemet.
- Zongoratanárnőként a fiatalokat nem érdekli, nekik unalmas. Bár bevallom nem mindenki, ahogy a zene a szívedbe hatol, megnyitja a kapuit. Olyan, mint mikor találsz valamit, ami megnyugtat. Nekem az életem a zene és imádok a zongora előtt ülni és játszani. Ilyenkor kikapcsolok, nem gondolok a sok rosszra. Ami azt hiszem a mai napon igen csak belém mart. – csak a távolba meredve beszélek arról, hogy mennyire sebezhető lennék.
- De, álljunk meg. Te lelested a nevem, én a tiédet nem tudom. – fordulok fel, enyhén megbillenve és félelem görcsbe rántja a kezemet, úgy kapaszkodom a kezébe, mintha az életem múlna rajta. Pedig még van távolság attól, ahol ülök és attól, hogy a mélybe zuhanjak.


csak neked Beauty and the Criminal. 4146035580 • 1049 •
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Beauty and the Criminal.
Beauty and the Criminal. EmptyCsüt. Május 25 2017, 22:39

MEENA & DORIAN

WON'T  YOU PLEASE, PLEASE HELP ME




A nap ennek a pontjában a város csodálatos élményt nyújt, én pedig minden másodpercét elraktározom. Gőzöm sincs mikor lesz újra lehetőségem Brooklynból újra eljönni, ezért nem akarom elvesztegetni az időmet. Hiányoztak ezek a nyugodt percek. Őrülten vágytam a rettegés nélküli életre, arra az időszakra, amikor nem kellett tartanom attól a jövőtől, ami még vár rám. Sajnálatos módon az életem egy ponton rossz irányt vett, és még mindig abban a zsákutcában toporog, ahova szorították őt.
Lenézek a kezemben lévő jégkrémes dobozra, majd tekintetem visszasiklik Meenara. Jó pár hónapja ő az egyetlen személy a közelemben, aki kívülálló mindettől az őrülettől. Valamelyest hálás vagyok azért, hogy végül nem sikerült a rablás, mert most rohanhattam volna vissza a korántsem fényűző életembe, valami elcseszett porral együtt, aminek a felére nem is emlékeznék a későbbiek folyamán. Szükségem van ilyen emlékekre. Arra, hogy élek, és nem csak lélegzem. Kell az a folytonos munkálkodás a szervezetemben, vagy remény, hogy nem veszik el tőlem teljesen az emberségemet, és hagynak kiéhezve ezekre a dolgokra. Őszintén rettegek a holnaptól, és az azután következő napoktól is. Nem ismerem őket, nem tudom mibe keveredtem, és arról meg végképp fogalmam sincsen, hogyan fogok ebből a végén kijutni. Bár van egy olyan érzésem, hogy mélyen belül tudom a választ, ami nem annyira kellemes, mint a reményekkel teli gondolata.
- Akkor ezt a gesztust végképp eltöröljük. Úgy látszik manapság a pisztáciák is megbízhatatlanok, ezért hősiesen elpusztítom őket. – újabb kanállal esek neki az édességnek, és hagyom, hogy az ízek teljesen magukkal ragadjanak. Megnyalom az ajkaimat, de közben csendben hallgatom, ahogyan a kérdésemre adja meg a választ. Sosem foglalkoztatott különösen a komolyzene, meg az ezzel járó dolgok. Sőt semmilyen zenefajta sem igazán. Volt egy megszokott stílusom, ami általában a ’ha tetszik hallgatom, ha nem, akkor nem’ elvben merült ki, és ennyi. Bevallom, nem is gondoltam arra, hogy belekezdjek a zongorázásba, vagy bármilyen hangszert kipróbáljak, mert akkoriban sok minden más járt a fejemben. Most valahogy azt kívánom, mégis csak elgondolkoztam volna ezen. Abban nem hiszek, hogy még nincs késő újrakezdeni, vagy hogy még menthető személyiség lennék, hiszen az én helyzetem ennél sokkal bonyolultabb, már ha egyszerűen tudnám is, hogy mit is művelek én velük pontosan. Az egyik percben még újonc vagyok, a másikban meg különböző szerekkel adagolnak, és végigfigyelik, ahogyan tönkreteszem magamat, vagy egyszerűen valami oltári nagy hülyeséget művelek. Ők ezt élvezik, én pedig nem mondhatom, hogy álljanak le, mert akkor még több sebbel lennék gazdagabb, és azokból már így is magaménak tudhatok jó párat.
Veszek egy mély levegőt, és lenézek a kezemben lévő dobozra, ami ütemesen jár a remegő kezeim között. Leteszem a dobozt, és érdektelenségemet kifejezve mélyesztem vissza inkább a kezeimet a zsebembe. Egyesek szerint a tudás hatalom. Én szerintem a tudatlanság ilyenkor sokat segít. Ha nem veszem figyelembe a szükségleteimet, képes vagyok ellazulni, élvezni a nap hátralévő részét. Viszont, ha most ezen kattogok végig, egyszerűen csak lelépek, és kész. Az pedig végképp tönkrevágná ezt a kellemes időtöltést egy lány társaságában.  
- Őszintén, sosem voltam egy mintadiák. Lehet, velem rosszul járnál. Viszont értem mire gondolsz a nyugodt érzéssel kapcsolatban.  – ejtek meg egy grimaszt, és a szemeimet behunyva szívom magamba a friss oxigént. Fél füllel észreveszem a város nyüzsgését, amiről mesélt, de valahogy kevésbé zavar, mint amennyire őt. Természetesen az is más, hogyha valaki évek óta ezzel kel, és fekszik. Olyankor valami bekattan, és sok minden tud az agyadra menni egy idő után. Néha megszokja az ember az ilyesmit, néha viszont az őrületbe kergeti magát vele.
Akaratlanul is grimaszolok egyet a szavaitól, az állkapcsom egy pillanatra megfeszül. Nem ismerem a körülményeit a történteknek, az viszont könnyedén lejön, hogy őt miképp érinti ez az egész.
Kissé feljebb helyezkedek az eddigi pozíciómból, és csak ezután szólalok meg.
- Egyre jobban szeretném beverni annak a tagnak a képét, aki ezt tette veled. – adom tudtára a véleményemet kissé sem jókedvűen, azonban engem is meglep, mekkora haragot érzek most az ismeretlen fél irányába. Talán az elvonási tünetek egyik fázisa kezd úrrá lenni rajtam, vagy csak egyszerűen nem vagyok képes elviselni az ilyen alakokat, mert bárhogy is próbálom szépíteni, saját magam is közéjük tartozok.
Egy apró lélegzet még egyet követel, amíg a tüdőm megtelik oxigénnel, és lenyugtatja az idegeimet. Nem szeretnék előtte kiszámíthatatlanul viselkedni, ezért igyekszem minden erőmmel visszafojtani a lényemnek ezt a részét. Félek, hogy kezelhetetlenné válik, vagy olyat mondok, amivel megbántom. Nem érdemelné meg azt a Doriant, és az önmagamról alkotott hiányos információm miatt én sem szeretnék szembesülni vele.
Lassan érzem, hogy a testem ismét nyugodtabbá válik. A szívem a folytonos tempójában zakatol, és a kezem sincsen többé ökölbe szorítva a zsebem mélyén. Az első meccset megnyertem, de a nagyja még hátra van, és jobb soha nem lesz.
A nevemről feltett kérdése hallatán muszáj elgondolkoznom. Tudom a rendes nevemet, azonban azt nem tudom kivel állított most szembe józan önmagam. A bandán belül Dorian a nevem, a rendes viszont Jason. Ugyan az utóbbihoz tartozó személynek már csalódást okoztam, a mostani meg maga egy csalódás, szóval azt hiszem egészen rendben leszek a bemutatkozással. Nem is kell ezen sokat gondolkoznom, mert úgy mozdul, ami számára kényelmetlen, így egyből szorosabban fogom a kezét.
- Keressünk valami kevésbé magaslati levegőn lévő helyet, oké? – veszem fel vele egy pillanatra a szemkontaktust, majd elrugaszkodok a földtől, és őt is felsegítem.
- Nem békülnék ki a gondolattal, ha leszédülnél innen, vagy valami. – teszem még hozzá, és kinyújtóztatom fáradt végtagjaimat. Magamhoz véve a jégkrémes dobozt várom meg őt, és hagyom, hagy menjen előre, mert így figyelni tudok minden egyes lépésére, és meg tudom fogni, ha arra lenne szükség.
- Meg is vagyunk. – engedek meg magamnak egy mosolyt, és most jobban markolom a doboz szélét, hogy enyhítsem a remegést. A fenébe is, ez egyre rosszabb lesz!
- A kérdésedre válaszolva Jason vagyok, de rajtad áll, hogy hívsz. Nem akarlak behatárolni, meg semmi. – legyintek egyet, hogy a bennem tomboló érzés kavalkádból csak a szórakozottabbat lássa, de még így is meg kell küzdenem a következő fázissal: a fejfájással.
- A listádról már kihúzhatjuk a jégkrémet. Mi volt a következő programod? – érdeklődök, miközben nekiállunk újra a sétának. Egyelőre még nem szeretnék lelépni, de talán ez lesz az a pont a nap folyamán, amit nem én fogok eldönteni.

mind álarcot viselünk
Dorian J. Lester
Törvényszegõ
ranggal rendelkezem
★ :
Beauty and the Criminal. A5148dd1afa664d72df11f6c10e743bd738a7db7
Beauty and the Criminal. D68de73853d63d6ba0719cc4505ca57f3fe23363
★ kor ★ :
37
★ családi állapot ★ :
Beauty and the Criminal. 8d1c8bbfbb8e9e4b6d953ab98d8bd8bf7b9475cc
#teamRaerian.
As dark as I am, I will always find enough light
to adore you to pieces, with all of my pieces.
★ idézet ★ :
Love is the only sane and satisfactory answer to the problem of human existence
★ foglalkozás ★ :
autószerelő
★ play by ★ :
Josh Segarra
★ hozzászólások száma ★ :
1700
TémanyitásRe: Beauty and the Criminal.
Beauty and the Criminal. EmptyVas. Május 28 2017, 15:01


Dorian & Meena



Egy valami van, amit soha nem tanulsz meg az iskolában. Az nem más, mint az empátia. Soha nem fogod tudni, hogy ki, hogyan reagál valami ingerre. Olyan sokrétűek az emberek, hogy képtelenség megtanulni a padok között. Ehhez kell egy csepp emberség, ami ahhoz vezet, hogy tudd kezelni azt, amibe csöppensz. A problémás emberek között is más és más. Ilyen például a drog. Mindenkinek másképp hat a szervezetére, van, akinek kevés is elég, hogy elszálljon. Vannak olyanok, akiknek több kell, hogy elkapja a boldog és felettébb könnyed mámor. Menekülsz, hogy ne gondolkozzon ezen a pokoli földi léten. Az egész életed egy harc, ki könnyebben, ki nehezen birkózik meg vele.
Az előttem lévő férfin is látszik, hogy mennyire megviselték az évek és a próbálkozás, amit úgy tűnik mindhiába csinált. Megtörte az élet és a fölösleges körök futása. Viszont van remény, annyira sérült és még is, szomjazik a társaságra. Itt hagyhatott volna, még is itt ücsörög és vigyáz rám. Mert a helyzet komikussága, hogy aki ki akart rabolni, itt ül mellettem és figyel rám, hogy ne essek le. Kíváncsi, hogy mivel töltöm az időmet. Akinek ez lenne a feladata, az meg isten tudja, hogy épp mit művel a titkárnővel.
- Micsoda hősies feladat. Remélem sikerül megbirkózni vele. – nevetem el magam, ahogy pusztításba kezd és ezzel is bizonyítja, hogy maradt benne még remény. Mindent úgy látni, mint a szivárványt nem az én világom. Néha úgy tűnhet, hogy én csak a csupa szép dolgokat látom. Nem, én látom a szenvedést és a nyomort is. Pont, mint most. Ahogy a várost kémleli és a kezében lévő édességbe elmerül, olyan érzelmeket indít meg benne, amire éhezik. Még is félelemmel tölti el, hogy mi lesz később. Minden rezdülése, ahogy az izmok mozdulnak, az arcában elárulja lelke sebeit. Sosem lehet könnyű megharcolni a sötéttel, de a félelem mindig is nagyobb volt, talán ezért él annyi ember a saját világában, mert fél a világ megannyi pulzálásától. Hogy milyen lesz a fényben lenni, a csalódástól.
- Megmondom neked, hogy egyik sem jó diák. Van, aki csak beül a terembe, kifelé bámul és hallgatja, hogy a zongora átjárja a lelkét. Vagy bedugja a fülét, viszont látom, hogy semmi nem szól, csak a belső dac, hogy akkor sem adja meg az örömöt arra, hogy arra figyel, ami a teremben van. – magyarázom, miközben a kanállal játszom az olvadt jégkrémmel és úgy pillantok rá. Minden diákom más és nehéz azt mondani, hogy ő a legrosszabb, vagy ő a legjobb. Ez minden fejben dől el, hogy Ő mikor akarja, hogy végre segíthessünk neki. Nem érdemes erőltetni, sem pedig nyaggatni. Ezzel csak még nagyobbá és vastagabbá építik a falat, hogy még véletlenül se tudj közelíteni felé. Türelemjáték az egész, aki gyerekekkel dolgozik, megtanulja, hogy minden, amit te tanultál a tanításról az csak alap. Neked kell kitaposni az ösvényt, hogy rájöjj mi a legjobb.  A diplomával nem kapsz meg mindent. Még csak akkor kezdődik minden harc, talán a legnagyobbak. Rájössz, hogy az a harc, amit a papírért tettél a legapróbb, ahhoz képest, hogy Ők milyen harcot vívnak meg magukkal.
- Hidd el, nem lesz annak jó vége. Bármennyire élvezném látni, hogy betöröd az orrát. – vallom be egy halovány mosollyal, mert már annyiszor kijelentette, már kezdem élvezni, hogy még csak alig fél órája ismerem és azon kívül, hogy nem dobtam fel a rendőrnek, nem igen tettem vele semmit. Most még is olyan, mint egy nem várt testvér, aki képes lenne harcra menni azért, mert összetörték a szívemet. Azt hiszem régen éreztem ezt, hogy valaki képes lenne értem ekkora áldozatot hozni.
Annyira belemerültünk a beszélgetésben, hogy a magasságtól való félelmem eltörpült, egészen addig, míg nem néztem lejjebb és úrrá lett rajtam az egész. Persze tudtam, hogy neki ez jó, és gyengének éreztem magam, mikor megéreztem a kezét, hogy felsegített. Neki ez jó, én pedig annyira rettegek, hogy képes feladni.
- De ha neked ez tetszik, maradhatunk. – szabadkozom és egy pillanatra mozdulatlanná váltok, de úgy tűnik, hogy egyre inkább a lábaim indulásra késztetnek. Így megadva magam a félelemnek és elindulok lefelé. Vicces, hogy én próbálok segíteni olyan embereknek leküzdeni a félelmüket. Miközben magamon nem tudok segíteni és elveszem az egyetlen jó dolgot, amit a mai napon élvezhetett volna. Kicsit rosszul is éreztem magam tőle.
- Köszönöm és ne haragudj. De a félelem úgy tűnik erősebb. – nyelek egy nagyot, mikor a talpam alatt érzem a biztos földet és legszívesebben lehajolva megcsókolnám azt. De annyira azért nem akarok színpadias lenni. Pedig biztos élvezné a műsort. A nő, aki próbál megmenteni fél egy kis magasságtól. Tessék, vizet prédikálva iszom a bort. Saját magam kudarcát és elkönyvelhetem a mai napra. Egyre jobban érzem, hogy mekkora reménytelenségbe fogok zuhanni. Nem lesz Roy, és egyedül maradok a nagyvilágban. Még apám sem hajlandó találkozni velem. Mi a baj velem?
- Örvendek Jason. – mosolyogva nyújtom a kezem felé. - Meena vagyok, de úgy szólíthatsz, ahogy szeretnél. – vigyorodom el, hiszen nekem ott van még az Elliot, amit csak is apám miatt kaptam, de más nem is szólít úgy.  Annyira megszoktam a Meenát, hogy valószínűleg nem is hallgatnék rá, kivéve, ha egy mély élcelős férfihang szólítana meg, mert akkor valószínűleg repülnék felé a könnyeimet nem rejtegetve tovább.
- Nem volt több programom, kivéve, ha azt vesszük valószínűleg egy üveg bor és egy nyalás film közepette elcsomagolni Roy minden ruháját és kivágni a kukába. – megrántom a vállam. Annyira nem volt tervben egy idegennel töltött este, hogy hirtelen semmi ötletem nem volt az este folytatására.
De egy pillanat alatt megváltozott minden.
- Itt van egy hitelkártya, éhes lettem a fagyitól. Nem megyünk el valahova enni? – kérdezem meglepetten a saját ötleteimtől néha félelmetesen megrémülök. Mert egyikpillanatban semmi ötletem sincs, a másikban pedig már megváltanám a világot.
- Manhattan drága hely, de hidd el, vannak olyan helyek, ahol finomabb kaját dobnak össze, mint bármelyik ötcsillagos étteremben. –simogatom meg a vállam, miközben körül ölelem magam, kezdek kicsit fázni. Bár nem tudom, hogy a fáradság szele csapott meg, vagy a felismerés mennyire szükségem van rá, hogy folytatódjon az este és ne maradjak egyedül a gondolataimmal.
- Nem messze parkolok és ismerek egy kevésbé puccos helyet. Még az egyik diákom mutatta. – mutogatok a felé, amerre parkoltam és a közeli kukába dobom a már felismerhetetlenségig sanyargatott dobozt és kanalat.
- Már ha persze ha van kedved. – eszmélek fel, hogy mennyire kapaszkodom belé és a saját önös érdekem vezérel, nem pedig, hogy Neki segítsek. Egy pillanatra sem jutott eszembe, hogy megkérdezzem, Ő mit szeretne és mennyire fáradt. Vagy nem kell visszamennie.
- Esetleg neked valami programod lett volna? – mentem a menthetőt miközben egyik lábamról a másikra nehezedem, mint mikor zavarban vagyok.


csak neked Beauty and the Criminal. 4146035580 • 1079 •
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Beauty and the Criminal.
Beauty and the Criminal. EmptyHétf. Május 29 2017, 19:03

MEENA & DORIAN

WON'T  YOU PLEASE, PLEASE HELP ME




Bármennyire is szeretném figyelmen kívül hagyni a bennem ordítozó sóvárgást, képtelen vagyok felülkerekedni rajta, vagy akár egy másodpercig is nemet mondani neki. A fejfájásom késként lüktet a halántékomban, a torkom pedig száradt, és ég. Túlságosan is a függőjévé váltam annak a méregnek, amit évekkel ezelőtt csak hír formájában ismertem csupán. Elviselhetetlen volt a gondolat, hogy mindez az életem részévé vált, és nem szabadulhatok meg tőle egyik pillanatról a másikra.
Meena időközben újabb programmal bővítette még kissé szegényes listánkat. Bevallom, élvezem a vele való könnyed beszélgetést, és sétákat, melyeket a városban teszünk kettesben. Egyfajta felszabadulást hoz számomra. Olyan, mint mikor az ember először jut levegőhöz egy kiadós úszás után, és valljuk be, igazán könnyű rákapni ennek az ízére. Mellesleg kedves lány, talán túlságosan is. Olyan, mint egy apró jóság ebben a mindent felemésztő bűnben, melyet az otthonunknak hívunk. Valami bűntudatféleség támad fel bennem, miszerint kihasználom jószívűségét. Már rég le kellene lépnem, és hagynom, hogy az én befolyásom nélkül élje az életét. Mit adhatok én neki? Egy érzelmileg tönkretett Jason Lester imitátort, aki azzal hitegetné, hogy egyszer jó ember volt, és újra azzá tud válni? Lássuk be, nem túl biztató a körülményeket tekintve. Mégis valami rejtélyes dolog folytán elvisel. Beszélget velem, mesél a munkájáról, az életéről. Talán mindketten életünk mélypontján találtunk egymásra, és ez a fajta támaszkodás a másikra kíváncsiságot szül az elménkben, hogy két sebzett ember képes-e vajon újra megtalálni a békét, amit mindenki keres, vagy teljesen felemésztik egymást?
Elgondolkozok, hiszen vele tarthatnék. Feszegethetném a határaimat, és követelhetnék türelmet a szervezetemtől, de ha eszembe jutnak a pincékben töltött esték, és a végső küzdelem az elmémmel, rá kell jönnöm, hogy túl veszélyes, és kiszámíthatatlan lennék számára.
Gondterhelten húzom végig kezemet borostás államon, és egy távolabbi pontot keresek az utcában, ahol állunk, hátha majd megadja számomra a hőn áhított választ. Úgy érzem magamat, mint egy döntésképtelen kisfiú, aki lefagy, ha egy átláthatatlan akadály gördül elé. Tanácsra van szükségem, egy kis noszogatásra, hogy melyik a helyes út, hiszen mindkettőnek akad hátulütője. Ha vele tartok, az állapotom még rosszabb lesz, viszont ha lelépek, újra besétálok abba a körforgásba, ahonnan éppen menekülök. Így is még van pár órám, de ha rám bukkannak, akkor perceim sem lesznek.
Megnyalom a felső ajkamat, ideje lenne nyilatkozni a választásommal kapcsolatban, hiszen ezt várja el tőlem. Mellesleg egészen hülyén nézhetek ki, hogy nem válaszolok a kérdésére, csak mert a gondolataim lekötnek teljesen. Egy részem azt kívánja, bárcsak a bátyám mondana valami okosat, amitől nem érzem magamat ennyire tanácstalannak, mégis az egyetlen, amire most hallgathatok, az az ösztöneim. Fogalmam sincsen, hogy ő éppen merre lehet, és nem vagyok olyan helyzetben, hogy ezt csak úgy kiderítsem. Pedig nem egyszer fordult már meg a fejemben, hogy valahogy felveszem vele a kapcsolatot, de minden egyes tervem zsákutcába torkollott, így ezen a téren egészen meg voltam lőve.
- Jobban éreznéd magadat, ha felkeresnénk őt, és behúzhatnál neki egyet? – teszem fel az első eszembe jutott kérdést, majd végül megemberelem magamat, és tovább folytatom.
- Egyszer sikerült elkapnom egy filmet, ahol a csaj éppen behúzott a csávónak, és eléggé elégedettnek érezte magát utána.  Lehet, könnyítenél magadon ezen a téren. – vonom meg tanácstalanul a vállamat, hiszen az én bonyolult szerelmi életem után másoknak tanácsot osztogatni nem túl szerencsés tevékenységnek tűnik. Azonban néha egyszerűen csak szeretem megpróbálni a lehetetlent.
- Mint ma esti elcseszett társaságod, nem hagyhatom, hogy egy filmmel pusztítsd el az összes agysejtedet, inkább átveszem én a szerepét ennek. Igazi nyálas film szintű fárasztás tudok lenni, ha akarok.  – vállalom magamra ezt a nemes feladatot, és még ki is düllesztem a mellkasomat mellé. Már csak a híres Tarzan mellkas döngetés hiányzik, és meg is van az újabb epizódja a: Hogyan csinálj magadból hülyét a nők előtt? című műsornak.
- Azonban mielőtt belevágnánk az este folytatásába, tennék egy gyors kitérőt. Nem fog sokáig tartani. – szorítom ökölbe a zsebembe rejtett kezeimet, melytől körmeim tenyerembe vájnak. Valahogy tompítanom kell ezt, amíg vele beszélek. Nem vághatom az arcába, hogy lelépek anyagot szerezni, majd később visszajövök, mert tönkrevágná az eddig felépített ismeretségünket.
- Van egy ismerős a környéken, igazából hozzá akartam beugrani elsősorban. – vakarom a tarkómat zavaromban, hiszen utáltam a hazugságokat, még ha azok kegyesek is voltak. Bár ha azt nézzük, részben igaz a dolog. Egy ismerős, akihez anyagért igyekszek lelécelni.
Lenézek Meena szemeibe, a szívem furcsán kalimpál mellkasomban. Ha még valaha szóba áll velem, lehet abban kérem majd a segítségét, hogy megértessem magamat ilyen helyzetekben az emberekkel. Van erre egyáltalán gyógyír? Valami megoldás? Kell lennie, hiszen mindenki tapasztal ilyet.
- Mi lenne, ha leírnád nekem a címét a helynek? Itt a névjegykártyád…van nálad egy toll? – kapkodó mozdulatokkal szedem ki az elrakott papírt, és megfordítom az üres hátulja felé.
- Ismerem valamennyire Manhattant, és eltalálok. – jegyzem meg még gyorsan, bár ez is csak féligazság a részemről. Melyik részét ismerem a városnak? Egy-két kétes alak lelőhelyét, meg a menekülőpontokat. Igazi idegenvezetői tehetség vagyok, mondhatom!
- Szóval miután végzek, ott találkoznánk. Becsszó! – tartom fel úgy ujjaimat, mintha kiscserkész lettem volna, bár a vicces az egészben, hogy semmi közöm nem volt hozzájuk. Csupán ellestem egy-két mozdulatot idióta osztálytársaimtól, és gyerekfejjel tök menő volt beilleszkedni, ha tudtál ilyeneket. Ez viszont maradjon az én titkom, ahogyan sok minden más is. Azonban bármennyi kézmozdulatot is vetek be, nem tudok elsiklani a tény felett, hogy fogalmam sincsen miképp alakul majd az elkövetkezendő pár percem. Azok az alakok nem szórakoznak, de ha rosszat akarsz tenni, rossz társaság közé kell keveredned, nincs mese. Néha le kell paktálnod az ördöggel csak azért, hogy utána csak neki adózhass az életeddel. Viszont arra nem számítottam, hogy ennyi emberrel kell majd alkut kötnöm a nyamvadt életem érdekében.  
- Na mit szólsz? Áll az ajánlat? – nyújtom felé a kezemet, hogy megegyezzünk, és próbálok elfojtani egy levegővételt, amely feltűnően adná a külvilág tudtára azt, hogy nincs egészen minden rendben velem. Már ha eddig nem esett le neki, amit kétlek, hiszen elég okos volt. Azon sem csodálkoznék, hogyha elküldene egy melegebb éghajlatra, vagy nem jelenne meg a találkozóhelyünknél, mire odaérek. Bárhogy is alakuljon az este folytatása, az már biztos, hogy egy részét kellemessé tette a jelenléte, ami elég erőt ad majd ahhoz, hogy újra kibírjam az elkövetkezendő pár napot.
mind álarcot viselünk
Dorian J. Lester
Törvényszegõ
ranggal rendelkezem
★ :
Beauty and the Criminal. A5148dd1afa664d72df11f6c10e743bd738a7db7
Beauty and the Criminal. D68de73853d63d6ba0719cc4505ca57f3fe23363
★ kor ★ :
37
★ családi állapot ★ :
Beauty and the Criminal. 8d1c8bbfbb8e9e4b6d953ab98d8bd8bf7b9475cc
#teamRaerian.
As dark as I am, I will always find enough light
to adore you to pieces, with all of my pieces.
★ idézet ★ :
Love is the only sane and satisfactory answer to the problem of human existence
★ foglalkozás ★ :
autószerelő
★ play by ★ :
Josh Segarra
★ hozzászólások száma ★ :
1700
TémanyitásRe: Beauty and the Criminal.
Beauty and the Criminal. EmptyKedd Jún. 06 2017, 21:02


Dorian & Meena



Bár az este nem úgy alakult, ahogy én szerettem volna és egyik tragédia követte a másikat, még is úgy érzem, hogy talán valami jót tehetek. Ha velem mindig csak kitol az élet. Bár nem volt szándékomba sokáig feltartani az ifjú idegent, még is úgy tűnik, hogy ez egy olyan este, mikor mindkettőnknek ki kell szakadni a monoton világból. Neki kell valami fény a sötétben, nekem pedig kell valami sötét a világosságba, hogy ne vakuljak meg.
Annyira érdekes volt nyomon követni, ahogy változik, ahogy a rosszfiúból kibújt a menekülő gyerek, aki úgy kapaszkodott belém, mint egy gyermek az anyjába, mikor összedől a világ és olyan vihar közeledik felé, amiből nincs kiút. Azt hiszem annyira nem akartam a saját fájdalmammal foglalkozni, hogy észre sem vettem, hogy egy apró semmiséggel elterelte a figyelmemet. Annyira figyelmes volt, miután a rendőrök elmentek, hogy a végén már ő próbálta a darabokra hullott szívem darabkáit összeszedni.
Mikor lettem ennyire önző és nem vettem észre a jeleket, hogy nem is magát menteni, hanem engem? Soha, senki nem akarta, hogy az én lelkem meneküljön. Erre jön egy bűnöző és azon van, hogy sokkal jobban érezzem magam.
Szinte mardosott a bűntudat és elkeseredve próbáltam valami mást felhozni, mint az én sanyarú helyzetem. Mert míg én kilábalok belőle, pár liter fagyi után és mértéktelen szerelmes film után. Neki nem lesz jobb és valószínűleg az első és utolsó esélyem ez volt. Én pedig olyan csodás módon tettem tönkre az esélyemet, hogy fel sem tűnt.
- Nem vagyok az az erőszakos fajta. – mosolyodom el, bár gondolatban párszor tuti elcsattant pár pofon, mindkét félnek. Mert úgy érzem elárultak és tönkretettek. Olyan szégyenbe hoztak, hogy elmondani nem lehet. Mocskosnak éreztem magam és sértve voltam. Nem hittem volna, hogy valaha is lesznek bennem olyan érzések, amik elnyomják azt, ami eddig az életem volt. Hiszen segíteni születtem, erre most nekem segítenek, pedig nekem kellene.
- Biztos jó film lehetet. De tudod mit? Inkább elmegyek haza és rá keresek. Megnézem és az már majdnem olyan. – mosolyodom el ismét és kíváncsian figyelem a mozdulatait. Segítenem kell neki! Mindenképp. Hiszen úgy viselkedik, mint akinek a mozdulatai éppen azt üvöltik a képembe, hogy segíts. Én pedig a saját nyomoromba fetrengek, és nem veszem észre.
Az állandó zsebre dugott kéz az agressziót, a vicceskedés. Hirtelen hangulatváltozások. Szinte már tényleg kiabálnak az emberrel.
- Miért akarsz segíteni? – bukik ki belőlem a kérdés, mint pofonvágott a felismerés, hogy milyen tüneteket akar elrejteni előlem. Az állandó mocorgás, hogy nem tud egyhelyben maradni. Nem, csak azért mert fél a lebukás veszélyétől. A drog hatása múlik a szervezetéből is azt próbálja feldolgozni. Ennyire vak nem lehettem.
- De tudod mit? Örömmel veszem a társaságod. Most már ideje lesz, ha kicsit mesélsz magadról. Ne csak az én elképesztően unalmas életemről essen szó. – egyezek végül bele, mert míg velem van, biztonságban van. Többé-kevésbé. Hiszen azért mindentől én sem tudom megmenteni.
- Ha van valami programod persze. Nem tartalak fel. – rémülök meg, hiszen nem tudhatom, hogy mi lett volna a folytatása, ha nem jön a rendőr és el tud menekülni. Már lehet más helyen kéne lennie. Én meg itt feltartom. Akár baja is eshet. Hallottam már ilyenekről és azt hiszem, a szívemre venném, ha mondjuk, valami történne vele, miattam. Sosem lehet tudni, hogy mikor miért száll el az agya. Főleg nem az Ő köreikben.
- Rendben. - elveszem tőle a papírt és a tollat majd ráírom a címet, ami nem épp a nyüzsgő Manhattan részét takarja és megfordítva a lapot alá húzom a privát számomat és visszaadom neki.
- Ha épp nem találnál, ezen elérsz. – adom vissza neki mindent, majd a zsebembe nyúlva előveszek még egy kevés pénzt, amit általában a hajléktalonoknak szoktam adni, hogy tudjanak valamit enni vagy inni.
- Tessék. – nyújtom át a maradék bankjegyet és a cipőmet bámulva hagyom, hogy elmenjen. Próbálva mosolyogni hagyom, hogy elmenjen. Mintha azt várnám, hogy soha nem fogom látni. Intek neki utoljára és a kocsimhoz sétálok.
Nem akarok belegondolni, hogy hova megy és mi fog történni vele, csak arra koncentrálok, hogy jelenjen meg az étterembe. Ahogy beülök, a kocsiba ismételten elharapódzik az érzés rajtam, hogy semmit érek. Hiszen Roy ezt tette velem, és hagytam, hogy elmenjen egy ember, akinek segítenem kellet volna. A fejemet a kormányra vetve hagytam, hogy a könnyeim utat törjenek maguknak. Hiszen valószínűleg nem fog megjelenni az étterembe. Bármennyire is szeretném.
Majd végül a kocsira ráadva a gyújtást útnak indulok, a könnyeimet törölgetve veszem észre, hogy nem elég, hogy a könnytől nem látok, a kocsi párája korlátozza a látást, most még az eső is eleredt. Ennél azért szerencsésebb szoktam lenni. A kormányt ütve próbálom elérni Manhattan fényeit és leparkolni a kocsival, valahol közelben, hiszen valószínűleg az étterem parkolója tele lesz.
De úgy döntök, hogy nem megyek be, hanem az épület előtt várom meg.
Bár a férfi, aki az ajtót nyitja minden percben odalépet, hogy megkérdezze, hogy minden rendben van, én még is gyomromban lévő gombócot próbáltam oldani azzal, hogy magamat nyugtattam. De nem ment, viszont a telefonom megszólalt. Roy volt az.
Mivel nem akartam, hogy fül tanúja legyen más is ennek a beszélgetésnek ezért elindultam az utcán, hogy minél kevesebben hallják a veszekedésünket. Mikor egy férfi jelent meg nem messze tőlem, alkoholos állapotba. Megtorpanva közöltem Royal, hogy le kell tennem és végül visszafelé indultam. Viszont annyira telefonáltam, hogy hirtelen azt se tudtam merre vagyok, csak azt, hogy a hajamból csöpög a víz és a férfi és köztem lévő távolság csökken.


• 890 •
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Beauty and the Criminal.
Beauty and the Criminal. EmptySzer. Jún. 07 2017, 12:27

MEENA & DORIAN

WON'T  YOU PLEASE, PLEASE HELP ME




Manhattan nyüzsgő városának hangulata bekúszik sejtjeimbe, és nyugtatóként hat az idegeimre. Mélyen magamba szívom a friss levegőt, a tüdőm megtelik élettel, hogy aztán újra összeszoruljon a kellemetlenül felejthetetlen érzés miatt, melyet az elvonási tünet okoz. Meena válasza most az egyetlen mentőövem, amit önzően dobhattam saját magamnak a fulladás közepette. Muszáj volt valamit lépnem. Nem akartam megbántani, mert az az elv, hogy úgy bánj az emberekkel, ahogyan szeretnéd, hogy veled is bánjanak még élénken él bennem, habár néha elnyomja az új felfedezetlen énem. Ő végig kedves volt velem. Kimentette a seggem, ha arról volt szó, sőt mi több önként adott pénzt, ha már félresikerült a rablásom. Bevallom, féltem őt a külvilág mocskától, mert amit a város kínál számára az túlságosan is kemény, és kegyetlen tud lenni a normális emberekkel. Fejben már ki is bontakozik egy gondolat, mégis helytelennek érzem a tudtára adni, mert nem garantálhatom, hogy újra összefutunk majd a közeljövőben.
Elenged, valami elcseszett módon bízik abban, hogy megjelenek majd a megbeszélt helyszínen, de talán azért, mert én is meg vagyok győződve erről, így talán a hangom is ezt sugallta felé. A cím felkerül a névjegykártya hátuljára, és hamarosan a száma is mellé. Elmosolyodok, csupán ennyi telik most tőlem, mert a fejemben a szúrás elviselhetetlenül lüktet.
- Így lesz. – szólalok meg végül kissé rekedtes hangon, mert egy ideje már nem pazaroltam a levegőt bármilyen kommunikációra. Enyhén fordulok, hogy a hátsó zsebembe csúsztassam bele a névjegykártyát, és a telefonszámot, amikor pár bankjegyet még a kezembe nyom. Felnézek a már jól ismert szempárba, és kissé sután veszem át tőle a pénzt. Nem érzem helyesnek, hogy ezt teszem vele, ahogyan azt sem, hogy a közelében vagyok. Felemészt ez a kettősség, és a helyes meg a helytelen különleges egyvelege, mellyel a szervezetem oly előszeretettel ajándékoz meg, amióta találkoztam ezzel a lánnyal. Mit adhatnék én neki ezért cserébe? Nincsenek értékeim, csak egy kiszámíthatatlan személyiségem. Nem érdemlem meg a társaságát, ennek ellenére égetően szükségem van rá, és túl önző vagyok, hogy ilyen könnyen lemondjak erről az érzésről.  
- Valahogy visszafizetem. – csak ennyit mondok, és még egy utolsót rámosolygok, mielőtt sietős léptekkel magába nyelne az éjszaka Manhattan utcáin keresztül.
Negyed órával később egy kissé sem barátságos környéken kötök ki. Tudok pár helyet, ahol könnyen anyaghoz juthatok, mégis valami rossz érzés elszorítja a torkomat. Most érzem, csak igazán mennyire amatőr vagyok még ehhez, és hogy ez az élet ugyanúgy nem fekszik nekem. Csak fél füllel hallott információkból tájékozhatok, az pedig édes kevés ahhoz, hogy túléljem az éjszakát. A szívem ólomsúlyként ható dobogása nem könnyíti meg a dolgomat, ahogyan az egyre feltörni készülő idegességem sem. Éppen befordulok az egyik sarkon, amikor ismerős tag alakja rémlik fel előttem. Háttal áll ugyan, így nem vesz észre, de mégis futásnak eredek, ahogyan csak bírok, ezzel akaratlanul is felhívja magamra a figyelmet.
- Állj meg, te kis taknyos! – kiabál utánam, de eszem ágában sincs lassítani a tempómon. Majdnem fellökök egy férfit, ahogyan átvágok mellette párszor a hátam mögé tekintve. Az alak, aki követett idefele most a nyomomban van, én nekem pedig fogalmam sincsen, hogyan kerülhetném ki. Egy zsákutcába jutok, a két utcát elválasztó fal pedig túl magas, hogy felmásszak rajta. A köpcös csávó elvigyorodik, csak az utca lámpája világítja meg ravasz mosolyát, én pedig émelyegni kezdek, miközben hátrálok egyenesen a fal felé. A francba!
- Azt hitted meglóghatsz előlem újonc? – mérgesen közeledik felém, de nem szólok egy szót sem. Utolsó reményként felpillantok a falra, amely gúnyosan magasodik felém ezzel is jelezve, hogy a segítségére ne számítsak. Kifújom a levegőt, és körülnézek, hátha akad egy bot, vagy bármi, amivel harcba szállhatok a tőlem kétszer akkora alakkal, de a természet nem nekem dolgozik. A tag odaér hozzám, és öklével az arcomba vág, majd mire felocsúdok, már a gyomromban köszönt vissza ugyanez az érzés. Morog valamit, de a szavai összemosódnak. Párszor még megsoroz ütéssel, a fájdalom az egész testemre kiterjed, amikor hátrébb lép párat, és a zsebébe kutatva húz elő egy fegyvert.
- Haver, meg tudom magyarázni. – tartom fel mindkét kezemet védekezően, és köhögök párat az előbbi ütések hatására.
- Tudod, mit csinálunk a hozzád hasonlóakkal, hm? – présel neki a falnak, és enyhén felemel a felsőmnél fogva. Elfordítom a tekintetemet, nem akarok szembenézni vele, azonban leheletét az arcomon érzem, és ez nem segít abban, hogy megnyugodjak. Összeszorítom a szemeimet, készen állok a sors szánta végjátékra, de valami történik. Éles dörrenés, a szorítás pedig enyhül, míg végül teljesen megszűnik, és az engem fenyegető pasas a földön köt ki. A kezem reszket, a szívem össze-vissza kalimpál, és mégis az egyetlen, amire tudok koncentrálni, az az utcán lévő alak, aki elvégezte helyettem is a piszkos munkát. Elindul felém, ma már nem tudom hányadszor érzem azt, hogy veszélyben az életem, de nagy meglepetésemre az alak elteszi a fegyverét.
- Mire vársz? Tűnés! – mutat egyenesen felém, de nem tudom ezt mire vélni. – Lopott tőlünk, és nekünk is van egy módszerünk.  Most pedig húzz el kölyök. Nem szeretném a következőt rajtad élesíteni. – morogja, de nem kérdezősködök. Futólépésben hagyom el az utcát, és mikor elég távol kerülök ettől az egész őrülettől, a falnak dőlve támaszkodok a két combomra, hogy mélyebb levegőkhöz juttassam szervezetemet. A pánik könnyen lesz rajtam úrrá, a kezem pedig a félelem, és minden egyéb más kellemetlenségek miatt úgy remeg, hogy most bármit könnyedén kiejtenék a kezemből. Nem akarom ezt tovább csinálni. Nem akarom, hogy az életem ilyen módon haladjon tovább, de mégis tanácstalan vagyok, hogyan űzhetném ki magamból azt, ami ilyen mélyen belegyökerezett. Gondolkozni kezdek, felmérem a jelenlegi helyzetemet. A hídtól nem messze van egy alak, aki kötetlenül árul, és semelyik bandához nem tartozik. Összeszedem magamat, kézfejemmel letörölve az arcomat indulok meg az egyetlen biztos pontom felé. Nyugtalan vagyok, de percekkel később az egyik éjjel-nappali bolt mosdójában állva a tükör előtt, kezemben a méreggel, amely a szervezetem kíván, azt érzem, hogy képes vagyok legyűrni ezt az érzést. A hideg földre ülök, és feltépem a csomagolást. A fejemet a falnak vetem, és behunyom a szemeimet az intenzitás érdekében. Lassan kezd a szívem normális ütembe váltani, de a képek a fejembe élénkebben élnek, mint valaha. Összeszorítom a szemeimet, üvöltésre vágyok, vagy valamire, ami képes elfelejtetni ezt az egészet velem. Felhúzom a térdeimet, a fejemet pedig lehajtom, és apró, de mély légzésekkel veszek erőt magamon. Meena vár rám, én pedig ezek után csak egy társaságra vágyom, aki képes színt vinni ebbe a nyomorultságba. Eltüntetve az anyagra hajazó bizonyítékot hagyom el a mosdót, és hogy ne tűnjek gyanúsnak, veszek egy csokit is az idős férfitől, aki úgy mosolyog rám, mintha még érdemes lennék arra. Megköszönve hagyom el az épületet, és az első metrót választom segítségemül, hogy eljussak a helyszínre. Két kezem között forgatva a téglalap alakú névjegykártyát többször is elolvasom a címet, és memorizálom, hogy csak erre tudjak koncentrálni. Elkényelmesedek a helyemen, fejemet az ablak üvegének hajtom, és egészen addig így maradok, amíg a leszállás el nem érkezik. Zsebembe csúsztatva mindkét kezemet vágok át az utcán, de magamban nyugtázom, hogy a sóvárgás már eltűnt. Erősebb vagyok, valamennyire tisztább elmével, ami átvitt értelemben nem teljesen igaz. Az eső hideg cseppekkel ajándékoz meg minket, és mire az étteremhez érek már szarrá ázok, de most ez zavar legkevésbé. Körülnézek, Meena sehol. Tenyeremmel tölcsért képezve lesek be a helyiségbe, de ott sem vélem felfedezni. Teszek egy kört, azonban egy női hang a másik irányba kényszerít. Gyorsítok a tempómon, és meglátom őt, meg egy mámoros állapotban lévő figurát. Kiropogtatva az ujjaimat állok kettejük közé, ezzel elejét véve a problémának.
- Takarodj. – mordulok fel, az alak pedig megtorpan, nem tudja mire vélni a helyzetet. Gondolkozik egy darabig, hogy elinduljon felém vagy sem, de amikor a kezem ökölbe szorul mellettem, ő pedig észreveszi, letesz bármilyen próbálkozásról. Veszek egy újabb mély levegőt, és csak ezután fordulok a lány felé, arcát pedig két tenyerem közé fogva nézek le a szemeibe.
- Jól vagy? Nem bántott? – teszem fel az első két alapvető kérdést, de most nem szakítom meg a szemkontaktust.




mind álarcot viselünk
Dorian J. Lester
Törvényszegõ
ranggal rendelkezem
★ :
Beauty and the Criminal. A5148dd1afa664d72df11f6c10e743bd738a7db7
Beauty and the Criminal. D68de73853d63d6ba0719cc4505ca57f3fe23363
★ kor ★ :
37
★ családi állapot ★ :
Beauty and the Criminal. 8d1c8bbfbb8e9e4b6d953ab98d8bd8bf7b9475cc
#teamRaerian.
As dark as I am, I will always find enough light
to adore you to pieces, with all of my pieces.
★ idézet ★ :
Love is the only sane and satisfactory answer to the problem of human existence
★ foglalkozás ★ :
autószerelő
★ play by ★ :
Josh Segarra
★ hozzászólások száma ★ :
1700
TémanyitásRe: Beauty and the Criminal.
Beauty and the Criminal. EmptyCsüt. Jún. 08 2017, 08:49


Dorian & Meena



Sokan azt hiszik, hogy nem vagyok normális, amiért ilyen helyzetekbe keveredem. De teszem én fel a kérdést, hogy ha nem én, akkor ki? Ki fog segíteni azoknak az embereknek, akiknek nincs választásuk? Azt hiszem, túl jó ember vagyok ehhez a világhoz, hiszen a benne tomboló vágy, hogy megmentsek mindenkit már szinte elmondhatatlan. Talán ezért is akarom, hogy Jason megjelenjen, hogy tudjam, biztonságban van, hogy nem esett baja. Persze ehhez egy a millióhoz az esélye. Annyira valószínűtlen, hogy megjelenjen. Már megkapta a pénzt és pár percet az időmből, hogy kicsit is normálisnak érezze magát. Elfelejthette, ha csak töredék időre is, hogy ki Ő, hogy miben él.
Bár nekünk ez felüdülés, neki leginkább a pokol és a sajgó vágyódás, hogy ő is lehetne, normál életben nem pedig menekülnie kell, vagy épp a drogokhoz nyúlnia, hogy elnyomja, ezt az égető érzést. Vegyes érzelmek kavarognak bennem, hiszen egy nap talán mindkettőnk élhet teljes életet, de ez nem az a nap. Hiszen alig két órája lettem szabadember, és még az én lelkem is tombol. Kihitte volna, hogy ez az egész komikum velem is megtörténhet. Hogy egyszerűen megcsalnak. Hogy a férfi, akiben megbíztam elárul, és más nőben keresi a boldogságot. Belegondolva mit adhattam volna neki én? A zűrös emberek között dolgozom, és szinte nincs szabadidőm, vagy órát tartok, vagy önkénteskedem. Vagy egyszerűen csak elvagyok, nem vágyom az emberi érintésre. Mintha elhidegültem volna. Mi van, ha képtelen vagyok már szeretni? Annyira az embereken akarok segíteni, hogy nem veszem, észre mennyire elszalad az idő? Itt vagyok harminc éves és nincs férjem, gyerekem. Mintha nem is vettem volna észre, hogy elszaladt az idő.
Bár azt mondják, hogy minden tanárnak vannak gyerekei, hiszen a tanítványok egy picikét a saját gyerekeid, akiket nevelsz, okosítasz, aggódsz értük és álmatlan éjszakáid vannak.
A gondolatok csak úgy kavarogtak a fejemben, mikor a telefonom csörgése megzavart és vakon indulva estem az útnak, hogy ne hallják, hogy az exvőlegényemmel beszélgetek. De persze nem igen segített a dolog, hogy nem figyeltem merre megyek. Addig nem is tűnt fel, míg nem találkoztam egy új és egyben kellemetlen ismerőssel. Azt se tudtam merre menjek, hiszen mindegyik sarok ugyan úgy nézet ki, és Roy szövegelése megzavart, hogy figyeljek. De úgy voltam vele, hogy most már mindegy, nem történhet meg még egyszer velem valami rossz. A lávaim önállóan útra keltek és elindultak a másik irányba. Nem akarok ma még jobban szenvedni, és a mocskos szavak, amik elhagyták a száját sejtették velem, hogy mi fog történni, ha éppenséggel utol ér. Már kezdtem feladni a reményt, mikor egy mély dörgő hang megszólalt és megfordulva megláttam, hogy visszajött! Itt van!
Megkönnyebbülve fújtam ki a levegőt, viszont egész testemben remegtem és nem tudtam mit szólna, csak figyeltem a két férfi néma beszélgetésüket.
Amikor a férfi lemondott a dologról kibuggyantak a könnyeim és mindenem reszketet, ahogy Jason kezei az arcomra tapadtak nem tudtam megszólalni csak a mellkasához bújva, sírva fakadtam. Nem hiszem, hogy ennyire szerencsétlen lehetek. Egy nap ennyi minden történik velem.
- Köszönöm, jól vagyok. – sírom a szavakat a kabátjába és úgy kapaszkodom benne, mintha valami menedék lenne. Pedig tudom jól, hogy nem ó ember. Azt is, hogy bármennyire akarom, ő nem fogja az n életemet megmenteni, és valószínűleg én se az övét.
- Te jól vagy? – elhúzódva törlöm meg a szemeimet és végig pillantok rajta. Nem hittem volna, hogy megfog jelenni, azt meg főleg nem, hogy megfog menteni. Nem tudhatni, hogy a férfi mit művelt volna velem. Nem vagyok egy harcias nőszemély, és maximum csak sikítani tudnék. Valószínűleg a rendőr, most nem sétálgat erre felé, hogy megmentse a hátsómat. Próbálom legyőzni a remegést, ami minden porcikámat rázza. Megnyugodhatok, ő vigyázni fog rám.
- Azt hittem nem fogsz visszajönni. – csúsznak ki a szavak a számon és vizes hajamat próbálva rendezni. Nem akarom megbántani, de mindketten tudjuk, hogy mennyire kicsi volt az esélye, hogy itt lesz. Mikor olyan üzletben van benne, ami kiszámíthatatlan. A telefonom megint hangos visításba kezd és kihúzva a zsebemből megnézem a nevet, egy ember hív mióta eljöttem tőle és most nem akarom hallani a ki fogásokat, ezért kinyomom a telefont és felnézek rá.
- Köszönöm szépen, hogy itt vagy és időben érkeztél. – csúsztatom a telefont a hátsózsebembe és végül megemberelem magam.
- Azt hiszem, most szűkségem van valami ételre, mert éhen veszek. – simogatom meg a hasam jelképesen, hogy mennyire is éhes vagyok. Majd körül nézek, hogy nagyjából tudjam merre is induljak el. Mert lehet csak az ijedség miatt nem tudtam merre kell menni. Mikor is végre belekarolva indulok meg az egyik utca felé, hiszen tudom jól, hogy arról jöttem.
- Mi a kedvenc ételed? – érdeklődöm, miközben a cipőm sarka hangosan tocsog a vízben. Persze most már utálom a percet, mikor reggel felvettem ezt a tíz centis sarkakat. De most már mindegy, fáj is benne a lábam és kétséges, hogy valaha fel tudok venni magassarkút. Nem akarok én pláza lány lenni. Én imádom a lapos talpú cipőket is. Szerintem az ész és az empátia sokkalta vonzóbb egy nőben, mint sem a magas sarkak. Persze szép, én is megnézem, de rájövök, hogy igen csak kényelmetlen. Mellesleg a zongora mellet nem hiszem, hogy sokat tudnám villogtatni. Tanárnőként viszont annyit sétálunk egy nap, hogy körbe érnénk Amerikában egy nap.
- Szerintem én most egy nagy hamburgert meg fogok enni. Nincs okom salátázni. – elgondolkodva érünk az épület elé és a férfi mosolyogva nyitja ki előttünk az ajtót. Nem hiszem, hogy mi vagyunk az egyetlenek, akik bőrig ázva vannak jelen. Mellesleg nem valami luxus helyre jöttünk.
- Minden rendben volt? Azt hittem csak le akarsz rázni. – magyarázom miközben egy szabad asztalhoz közeledve leülök az egyik székre. Már nem bírok tovább állni ebben a förtelembe. Olyan érzés volt, mintha valami szűrös csapdában lenne a lábam, ami lépésről lépésre jobban összeszorul. Mint valami modern kínzó eszköz.  


• 980 •
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Beauty and the Criminal.
Beauty and the Criminal. EmptyCsüt. Jún. 08 2017, 11:52

MEENA & DORIAN

WON'T  YOU PLEASE, PLEASE HELP ME




Megmagyarázni nem vagyok képes, hogy mi játszódott le bennem, amikor észrevettem azt a rohadékot, aki Meena felé közelített. Legszívesebben átrendeztem volna az arcát, mégis valahogy az, hogy ökölbe szorítottam a kezemet, megnyugtatta verekedni készülő idegeimet. Utáltam az ilyen mocskokat. Hiszem, hogy a mámoros állapot alatt képes olyanokat tenni az ember, amire nem büszke, de ez nem mentség a tetteire. Ugyanakkor nem olyan embernek látszott, akit éppen az alkohol befolyása késztetett erre, hiszen józanul is ugyanúgy megtette volna. Veszek pár mély levegőt, hogy a szívverésem a normális irányba terelődjön, majd engedem, hogy Meena belém csimpaszkodjon. Sután ölelem át, hagyom, hogy kisírja magát, és megnyugodjon. Feszélyez a helyzet, mert nem voltam hozzászokva az utóbbi időkben az emberi közelséghez, mégsem lököm el magamtól, vagy bármi. Elég sok szarságon mentünk ma mindketten keresztül, hogy csak úgy belegázoljunk a másik lelki világába minden ok nélkül. Meglep, hogy az én állapotomról faggat, holott ő volt veszélyben, mégis csak enyhén bólintok egyet, mielőtt válaszolnék.
- Megoldottam mindent. – válaszolom tömören, mert nem hinném, hogy jó ötlet lenne arról mesélni, hogy előttem lőttek le egy embert, aki éppen arra pályázott, hogy eltegyen láb alól. Ez nem olyan sztori, amit az emberek egy sörözés alkalmával megbeszélnek pihenésképpen. Ilyen szempontból én egyáltalán nem vagyok valami jó alany.
Az eső még mindig szakad, az egész felszerelésemből pedig csöpög a víz, ahogyan rakoncátlan barna tincseimből is. Kicsit a kezemmel összetúrva adok neki valami kinézetet, de valószínű még rosszabbul áll, ahogyan eddig. Meena lassan lenyugszik, és miután elenged, csak a különleges szempár fürkészésére koncentrálok. Alig látható grimaszra húzódnak ajkaim, mikor megemlíti, hogy nem számított a visszaérkezésemre, de teljesen meg tudom érteni. Kívülállóként én sem számítanék magamtól semmi jóra.
- Egy másodpercig én sem hittem benne, de itt vagyok. – jegyzem meg, majd hagyom, hogy belém karoljon, amíg az irányt az étterem felé vesszük. A szervezetem nyugodtabb. Nem érzek késztetést csak arra, hogy egyek valamit, és nekem ez bőven megfelel. Lehet, hogy még a hatásra várnom kell, ami miatt aggódhatnék is, de talán tudom kontrollálni a saját szervezetemet.
Annyira elmerengek a gondolataimban, hogy már csak a kérdésére eszmélek fel, és muszáj ezen elgondolkoznom. Mi a kedvenc kajám? A sültkrumpliért oda meg vissza vagyok, ahogyan most így belegondolva mindenért. A hasam korogni kezd, így le sem tudnám tagadni, hogy agytekervényeim figyelmeztető impulzusokat küldtek a gyomrom tájékára az éhségérzettel kapcsolatban. Félszegen elmosolyodok emiatt, végül úgy döntök valami választ is kinyögök, ha már feltette a kérdést.
- Mondhatni mindenevő vagyok. De egy hamburgerre, és sültkrumplira nem mondok nemet. – vigyorodok el olyan igazi kisfiúsan, miközben befurakodunk az ajtón. Páran vannak csak bent, és nem kelt annyira feltűnést, hogy megáztunk, mert az előttünk, és utánunk érkezők is megtapasztalhatták milyen mikor az égiek sírásba kezdenek. Keresünk magunknak valami kényelmesebb helyet, én pedig kibújok kabátomból, mert a víz miatt ólomsúlyúnak érzem, és félő, hogy kihúzza a lábaim alól a talajt. A felsőm csak enyhébben vizes, de ha elég időt töltünk itt bent, még az is lehet, hogy sikerül megszáradnunk. Az asztalon dobolgatok ujjaimmal, a kérdésétől viszont egy pillanatra elfordítom a tekintetemet, majd csak ezután válaszolok.
- Ühüm, fogjuk rá. – fintorgok egyet, majd tovább folytatom.
- Nem volt okom arra, hogy lerázzalak. Azt hiszem a ma este folyamán határozottan kijelenthetjük, hogy nálad kellemesebb társaságot nem igazán találhattam volna, és semmi kedvem most erről lemondani. – engedek meg magamnak egy mosolyt, hogy minden kételyt, ami felmerült benne, teljesen eloszlassak. Hamarosan egy fiatalabb csaj teszi a tiszteletét az asztalunk mellett, türkizkék kötényének első zsebéből pedig egy noteszt, és egy tollat halászik elő.
- Mit hozhatok? – érdeklődik kedvesen, majd hagyom, hogy először a velem szemben ülő lány adjon választ, végül én is felsorolom a hamburgerből, és sültkrumpliból álló párosomat. Még egy kólát is választok mellé, majd mikor magunkra hagy, Meena telefonja ismét csörögni kezd.
- A baromarc hívogat? – érdeklődök kevésbé jókedvűen, és egy pillanatra kinézek a hatalmas ablakon.
- Ha szeretnéd, elmagyarázhatom neki szépen a dolgokat. – ajánlom fel, bár abban nem igazán lenne semmi szépség. Valószínű részletesen elmondanám neki hova dugja fel a készüléket ahelyett, hogy őt hívogassa. Kifújom a levegőt, a kezeim dobolgató ütemben járnak az asztal lapján, és közben a helyiség berendezését kémlelem. Az ételek tömény illata teljesen elvonja az emberek figyelmét a falra aggatott képekről, amelyen leginkább tájak szerepelnek különböző helyekről. A pult felett szépen felsorakoztatva szerepelnek az étlapon szereplő ételek. Összesen négyen dolgoznak az épületben, de ők szorgosabbak az átlagnál. Ketten az ételek készítésével törődnek, ketten pedig inkább a felszolgálással. Az előbbit onnan állapítottam meg, hogy mikor kinyílt a pult melletti ajtó, sikerült belátást nyernem a helyiség azon részébe. Eléggé kellemes hangulata van az egész helynek, olyan, amit az ember el tudna viselni egy hosszú nap után. Márpedig nekünk eléggé hosszú napunk volt, az fix. Nem tudom, mit mondhatnék a velem szemben ülő lánynak. Már kijöttem abból, hogy nőkkel beszélgessek, és előtte sem voltam valami fényes páncélú szőke herceg fehér lovon. Magam sem tudom mivel tudtam lenyűgözni egy lányt, aki végül majdnem a feleségem lett, ha a dolgok nem alakultak volna úgy, ahogy. Azóta semmit nem hallottam felőle, de talán jobb is. Legalább ő sincs veszélyben, és én sem aggódok azért, hogy az érzéseim elvakítják teljesen a józan ítélőképességemet.
Hamarosan a rendelésünk megérkezik, én pedig tisztességtudó kölyök módjára köszönöm meg a kiscsajnak a felszolgálást. Az italok is követik az ételeket, én pedig a kis tálban lévő sültkrumplit középre tolom, mellé pedig az apró dobozba öntött majonézt, és ketchupot is.
- Majonéz vagy ketchup? – teszem fel neki az első kérdésemet, én viszont nem tétlenkedek. Egy szálat elveszek a többi közül, és a majonézbe mártom, hogy így majszoljam el.
- Isteni. – mosolyodok el, és felkészülök a hamburgerem elfogyasztására.
- Gyerünk, kóstold meg. Biztos vagyok benne, hogy nem fogod megbánni. – noszogatom őt egy kicsit, és ösztönzésképp még egy sültkrumplit csenek el a táljából.
- Gimiben a menzán mindig őrületesen gáz kaják voltak. Elméletileg az emberek ezt a pillanatot várják a suliban a legjobban, de mi szenvedtünk, ha erre került sor. Aztán leváltották a morcos nénit, és onnantól egy tündéri idősebb hölgy került a helyére, aki saját maga készített az iskolának sültkrumplit. Imádtuk őt érte. – elevenítek fel egy számomra kedves emléket, és most harapok egy falatot a hamburgeremből.




mind álarcot viselünk
Dorian J. Lester
Törvényszegõ
ranggal rendelkezem
★ :
Beauty and the Criminal. A5148dd1afa664d72df11f6c10e743bd738a7db7
Beauty and the Criminal. D68de73853d63d6ba0719cc4505ca57f3fe23363
★ kor ★ :
37
★ családi állapot ★ :
Beauty and the Criminal. 8d1c8bbfbb8e9e4b6d953ab98d8bd8bf7b9475cc
#teamRaerian.
As dark as I am, I will always find enough light
to adore you to pieces, with all of my pieces.
★ idézet ★ :
Love is the only sane and satisfactory answer to the problem of human existence
★ foglalkozás ★ :
autószerelő
★ play by ★ :
Josh Segarra
★ hozzászólások száma ★ :
1700
TémanyitásRe: Beauty and the Criminal.
Beauty and the Criminal. EmptyCsüt. Jún. 08 2017, 20:35


Dorian & Meena



Elképedek, hogy mennyire irreális az egész, ami itt történt. Hiszen megpróbált kirabolni, még is ő lett az én szuperhősöm. Bár nehezen szakadok el tőle, még is megemberelem magam. Hiszen biztos nem arra vágyik, hogy egy idegen nő ölelgesse. Nem akartam megbántani, hiszen távol áll tőlem bármi féle ilyen dolog. Viszont egy pillanatra láttam rajta, hogy még ő sem volt biztos abban, hogy ide fog jönni. Amint az étteremhez értünk szinte semmi perc alatt került elő egy pincérnő, aki kedvesen bájolgott, de nem mondhatnám tolakodónak, inkább nevezném kellemesnek. Aki tudja, mikor kell megjelenni és mikor kell, eltűnni. Bár a telefonom ismételten a legrosszabbkor szólalt meg, mert épp csak oda ért, és persze Jason nem tolerálta annyira a csörgést, mit gondoltam, csak rá mosolyogtam a pincérnőre, aki érdekes arcot vágott, de gondolom megszokta, itt Manhattan szélén bármi előfordulhat.
- Bocsásson meg az öcsémnek. Szabad szájú. – kérek elnézést és a kezébe adtam az étlapot. Ugyan azt rendelve, mint a szemben ülő, majd mikor elmegy, felsóhajtok.
Annyi mindent szeretnék mondani, még is annyira feszélyez a dolog. Hogy nem tudok miként hozzá látni. Szeretem a kihívásokat, de ehhez több kell, mint egy pár kósza óra, kisebb megszakítással.
- Igen, Roy hívogat, de hidd el, nem szeretnél vele beszélni. Ügyvéd. Bár tudom, hogy valószínűleg nem igen érdekel, de nem akarom, hogy bajba keveredj. Ennél nagyobba. – fejezem be a mondatot, ahogy a telefonomat leteszem az asztalra rezgő üzemmódba állítva. Legalább a körülöttünk lévőket ne zavarjuk meg azzal, hogy a telefonom egyfolytában csörög, és valószínűleg most próbálja menteni a menthetőt. De abban nincs semmi mentség, amit láttam. Lehunyva a szememet próbálom eltüntetni a képet, ami belém éget és nem gondolni arra, hogy mennyire megbántott. Az a nő mennyivel több nálam? Még a gondolatba is beleremegek, ahogy magamat ostorozom, azért, hogy nem tudtam odaadó menyasszony lenni.
Annyira lekötött, hogy magammal foglalkozzam, hogy észre sem vettem, hogy megérkezett a rendelt étel és Jason hozzám beszél. Felpillantva kapok észbe és elmosolyodom.
- Majonéz. – válaszolok a kérdésre és én is kiszolgálom magam egy finoman átsütött krumplival és bekapom. Nem is éreztem még, hogy mennyire éhes vagyok. Míg nem érte el a gyomromat a krumpli darab és ekkor bizonyosodott meg bennem, hogy ma nem tudtam enni, hiszen reggel zongoraóráim voltak, délután önkénteskedtem és ott sem kaptam be semmit. Most pedig azért nem ettem, mert este vacsorázni mentem volna a vőlegényemmel. Mélyet szusszanva játszottam a krumplival, mert bármennyire is éhes voltam a szemem előtt lebeget, hogy egymásnak esnek, és én magam állok az ajtóban, mint valami idióta. Azt hittem soha nem történhet meg ez velem. De úgy tűnik ez egy ilyen nap. Ma minden olyan megtörténik, amit nem hittem volna sose.
- Mondtam, hogy jó hely. – eszmélek fel ismételten és a hamburgerre tekintve csak a gyomrom forgásával tudok koncentrálni és inkább oda tolom neki.
- Edd csak meg. – nyelek egy hatalmasat és egy korty kólával leöblítem a krumpli ízét, hogy ne irritáljon. Nem hiszem, hogy ma bármi is lemegy a torkomon. Aztán csak a szavaira figyeltem. Olyan lelkesen mesélte, mintha visszakerült volna abba az időbe és ismét elfelejthette volna, hogy mi is forog körülöttünk.
- A gimis osztálytársak a legjobbak. Bár én magániskolába jártam, nem volt részem a menza kajában. – vallom be őszintén. Apám kivett az iskolából, azt gondolta megvédhet az élet mocskától, ha otthon a csigaházamban tanulhatok és eredményesebb leszek, ha nem fognak rám hatni a rossz társaságok, amik ingerként bajba keverhetnek. Már akkor sem apaként gondolkodott, hanem rendőrként. Bár szeretem apámat és nem mondom, hogy egyetértek minden döntésében, de még sem érzem azt, hogy jót tett volna azzal, hogy elszakított az emberektől. Olyan nehezen ment az egyetem első fele, mikor megszokni, hogy mennyi ember van körülötted, aki mind azért pedáloz, mint te. Aztán pedig a bulik, ahova elrángattak. Az első részegségem valami borzalmas volt. Sose felejtem el. Persze könnyebb lett volna, ha ezen túlestem volna tizenhat évesen. De kösz apa, hogy megvártad az egyetemet, hogy barátaim lehessenek.
- De szívesen hallgatom még az élményeidet. Biztos jobbak, mint az én sztorim a házvezető nővel, aki a legjobb barátom volt az egyetem első napjáig. – nevetem el magam. Mert ez már szánalmasan hangzik, ahhoz képest, hogy a menzás nénit istenítette Jason. Ami inkább aranyos, mint sem cikis.
- Mindig is hiányzott, hogy iskolás legyek. Mármint gimiben, a bulik a barátok. Minden, amiket én csak könyvekben olvashattam el. Apám már akkor rendőrként gondolkodott. Ha rajta múlt volna, szerintem házasságig erényövet kellene hordanom. – forgatom meg a szemeimet, ahogy elképzelem magam, abban a vas bugyiban, ami valószínűleg összeroppantan, mint egy ropit. Bár abban az időben legalább foglalkozott velem, nem úgy, mint mostanság. Mit csinálhat most? Van családja? Gondol néha rám? A fenébe, hiányzik az apám. Egy pillanatra elfordítom a fejem, hogy ne vegye észre a pillanatnyi gyengeségemet és észre veszem a közelben ülő párt, ahol a férfi akkor rejti, a gyűrűt a pezsgős pohárba mikor oda pillantok és egy pillanat alatt úgy érzem, hogy a terem kezd összezárulni és a kezem is remeg. Majd Jason felé pillantok.
- Ki kell mennem a mosdóba. – hebegem, és szinte úgy rohanok ki, mint akit puskából lőttek ki. Nem akarom végig nézni. Az én kezemet is így kérték meg és most egy bűnözővel vacsorázom, mert az, aki amúgy feltette a kérdést, most másik nővel van. A tükörbe nézem az elázott hajamat, az elfolyt sminkemet és azt a szerencsétlenséget, akivé lettem három óra leforgása alatt. Hol van az az erős nő, aki voltam?
A mosdóba kapaszkodva próbáltam túlélni a pánikrohamot, ami készülődött előtörni bennem és hurrikánként fog végig söpörni rajtam, ha nem teszek ellene valamit. De mit? Gyorsan megmosom az arcom és letörlöm a sminkem, hogy valami formába hozzam magam. De a tükörben a kép nem változik. Lekuporodom a mosdó alá és próbálom elnyomni a fájdalmat, ami szét akarja feszíteni a mellkasomat. Miért ma?


• 951 •
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Beauty and the Criminal.
Beauty and the Criminal. EmptyPént. Jún. 09 2017, 16:05

MEENA & DORIAN

WON'T  YOU PLEASE, PLEASE HELP ME




Bármennyire is igyekszem mások magánéletéből kimaradni, egyáltalán nincs ínyemre, hogy az az alak állandóan hívogatja őt. Nem tudom mit tett vele, mert nem kérdeztem, de az már rég lejött, hogy mennyire megbántotta őt. Márpedig nem kis tettnek kellett lennie ahhoz, hogy ilyen mélyen érintse őt. Azonban bármennyire is hajt az egészséges kíváncsiságom, amíg Meena nem akar róla mesélni, én sem zaklatom vele. Nincs is annál rosszabb, mint újra meg újra felidézni valamilyen rossz dolog történését, amit megjavítani aligha lehet.
Beleharapok a hamburgerembe, az ízek kavalkádja pedig jólesően érint. Feleleveníteni sem tudom mikor ettem utoljára bármilyen húsos ételt, aminek még íze is van, így most különösen hálás vagyok ezért a pár falatért. Általában valami neve nincs kaját vágtak le elém, majd elvárták, hogy a hálámat fejezzem ki érte. Meg a nagy büdös fenéket!
Megtörlöm a szalvétával a számat, és körülnézek a helyiségben. A felszolgálócsaj igyekszik többször is felvenni velem a szemkontaktust, de én tőlem csak egy mosolyra futja jelenleg. Beleiszok az italomba is, majd a társaságomnak szentelem minden figyelmemet.
- Sok nem normális dolgot csináltunk, ami számomra jó emlék volt, más részére kevésbé. – halkan felnevetek, mert ha eszembe jut a tűzijátékos eset, és az enyhén részeg huligánkodások az egyik tanárunk lakásánál, akkor hirtelen eltűnik az a glória a fejem fölül, amely már így is félig törött állapotban volt. Figyelmesen hallgatom az ő emlékeit, és most az apját említi, meg a védelmezését.
- Úgy gondolom, gyerekként lánynak lenni nem egy móka. Mármint ahogy te is említetted, még a széltől is óvtak. – jegyzem meg az észrevételemet, miközben a poharamban lévő fekete szívószálat forgatom. Kint még mindig zuhog az eső, de már kevésbé érzem azt, hogy csontig fagyok a vékony felsőmben, ami megkönnyíti a dolgomat, hogy sikeresen ellazuljak Meena társaságában. Mégis, ahogyan végigmérem őt, észreveszem a feszélyezettségét, amit lehet igyekezett elrejteni, de túlságosan könnyen nem ment neki. Részben úgy gondolom, nem én vagyok az a férfi, akivel szeretne eltölteni értékes időket, de most, hogy én maradtam, megbántani sem szeretne. Bekapok még egy sültkrumplit, kissé defektes vagyok a női nem megnyugtatásában. Általában dühös voltam, vagy szórakozott. Ennek a kettőse pedig meggondolatlanságokból, felelőtlenebb dolgokba vezetett, és még akkor sem igazán mértem fel a következményeket, amikor azok jól pofán vágtak. Nem hinném, hogy bárki az életét rám bízná, ugyanakkor akik közel állnak a szívemhez, azokért tűzbe is mennék, ha arra lenne szükség.
A nyugtalanság hamarosan felemészti őt teljesen, és már ki is szalad a mosdóba, mire annyit ki tudnék nyögni, hogy rendben van. Egy részem hadakozik a másik részemmel. A józanabb énem lelépne erről a helyről, és hagyná, hogy Meena úgy élje az életét, mintha fel sem bukkantam volna megnehezítve ezzel az amúgy is nehéz dolgát. Nem érezné, hogy segítenie kellene nekem, vagy hogy ennyi jutott csak neki, mert nálam fix, hogy jobbat érdemel. Grimaszolok egyet, majd kiiszom a papírpoharam tartalmát, és a mosdó felé sétálok, mikor percek múlva is nem történik mozgás onnan. És igen, ez a másik részem. Az, aki meggondolatlanságokat követ el, és akinek az a legnagyobb célja, hogy összerakja ezt a törött lányt, majd olyan alakot varázsoljon belőle, amilyen saját maga is.
- Meena, hé. Minden oké? – kopogok be kissé zavartan dörzsölve a tarkómat, de válasz nem igazán érkezik, hiába fülelek. Szerencsére az étteremben mindenki a saját dolgával történik, és a felszolgálócsaj is feladta, hogy figyelemmel kövesse minden lépésemet. Újabb kopogás, várakozás, az eredmény ugyanaz. Valamiért aggaszt ez engem, így nem is gondolkozok, amikor egyszerűen csak benyomakodok a női mosdóba, amikor senki nem figyel. A sejtéseim beigazolódtak, miszerint a vacsorapartnerem közel sincs a jól vagyok állapotához.
- A szentségit! – mordulok fel, és egyből átszelem a közöttünk lévő távolságot, hogy leguggoljak hozzá.
- Hé, Meena, nézz rám! – kérem meg őt, de hát semmi életmentő készségem sincsen, ugyanakkor egy kezemen meg tudom számolni hányszor kellett egy nőt megnyugtatnom életem során. Egynél nem lesz több, ebben tuti biztos vagyok. Zavar, hogy ennyire szenved, főleg egy pasi miatt, aki látszólag meg sem érdemelte őt. Tanácstalan vagyok azzal kapcsolatban, mit tehetnék, ezért két tenyerem közé zárom egyik kezét, és megvárom, amíg a szemeimbe néz.
- Tudom, hogy nem én vagyok a tökéletes társaság, ahogyan azt sem tudom garantálni, hogy minden rendben lesz. Ez egy folyamat. Egy baromi hosszú, fájdalmas folyamat, és én tudom, hogy képes vagy ezt legyűrni. – kezdek bele, de ismét rosszabbul fest, így az egyik kezemmel az álla alá nyúlok, és arra kényszerítem, hogy a szemeimbe nézzen.
- Ne kalandozzon el a figyelmed, csak rám koncentrálj. Te is segítettél nekem, ezért most rajtam a sor, hogy segítsek. Fogalmam sincsen miért mentetted ki a hátsómat a bajból, de talán azzal, hogy enyhítem a fájdalmat, amit az a barom okozott neked, adózhatok egy keveset a ma este után. Gyere. – nyújtom felé a kezemet, és egy zsebkendő után kutatok, de a mindegyik elázott az eső közben, így annyi időre ellépek tőle, amíg leszakítok egy kéztörlőt a falra akasztott tartójából.
- Töröld meg a szemeidet, mert lelépünk innen. Ma egy olyan dolgot fogsz tenni, amit önszántadból sosem tennél meg, de bízz bennem, jó érzés lesz. – ködösítek egy kicsit, de a terv kezd kialakulni a fejemben. Megvárom, amíg egy kicsit rendbe kapja magát, de nem mozdulok mellőle. Helyette szerzek egy pohár vizet neki, amit megihat, és miután elintézünk pár dolgot, gyorsan felkapom a cuccainkat, és még az egész eljegyzéses mizéria előtt elhagyjuk a helyiséget.
- Ugye neked az a feladatod, hogy segíts az embereken, jó útra tereld őket. Na, én másképp vagyok összerakva. A segítség nálam túlságosan tág és félreértelmezhető fogalom, ezért most belekóstolsz egy kicsit. Elkérhetném a kocsi kulcsod? – tartom felé a tenyeremet, miközben megállunk egy pillanatra az eső áztatta járdán. Szerencsére az időjárás nekünk kedvezett, így nem fogunk újra elázni, amíg erre a kis kirándulásra készülünk.
- Gondolkoztam az ajánlatodon. Felkeltetted az érdeklődésemet az egész monológgal, és lehet, rám férne egy kis löket azért, hogy elviselhetőbb személyiség legyek. Ez viszont csak úgy fog működni, ha most az egyszer kilépsz a komfortzónádból, és engeded, hogy más tegyen érted egy szívességet. – folytatom tovább a szövegelést, de most túlpörögtem. Meg ideges vagyok. Idegesen túlfeszültem, és biztos vagyok benne, hogy a bevett cucc okozza mindezt.
- Nézzünk szembe a tényekkel. Ma kitépték azt a kedves, és önzetlen szívedet a helyéről, és a szemeid láttára taposták össze. Noha gőzöm sincs mit tett pontosan az a tag, de azt viszont tudom, hogy mit fogsz most te tenni vele. – állok meg előtte, és mikor meglátom az enyhe kétségbeesést a szemeibe, nem állok le, hogy felvázoljam a tervemet számára.
- Elmegyünk a lakására, bekopogsz, és mikor ajtót nyit, ezzel a szép kis kézzel, - emelem fel az egyik karját, - behúzol neki egy akkorát, hogy legalább megközelítse azt a fájdalmat, amit te érzel itt bent. – bököm meg őt enyhén.
- Piszkosul fog fájni újra látni őt, kínozni fog, hogy az elveid ellen mész, de segíteni fog, ebben biztos vagyok. Ellenkezhetsz, viszont készültem egy másik monológgal is, ami sokkal rövidebb, de ösztönzőbb arra, hogy az elsőt válasszad. – említem neki a gondolatot, majd ki is fejtem.
- Ha nem teszed meg, találok rá lehetőséget, hogy saját magam keressem fel őt, és abban biztos leszek, hogy nem fogok megállni egy ütésnél. Lássuk be a tényeket, bűnöző vagyok. Ezután az eset után elhúzok, mert a hatás amit rád gyakorolok, csak tönkre vágna teljesen, így túl veszélyes a közelemben maradnod. Azt viszont nem fogom végignézni tétlenül, hogy ilyen mértékben szenvedsz miatta, és ő még csak hasonlót sem érez. Nos, hol vannak azok a kulcsok? – tartom felé ismét a tenyeremet, de most nem tágítok a tervem mellől. Ma addig nem megyek ’haza’, amíg nem látom, hogy lemossa az önelégült vigyort a ficsúr képéről.  




mind álarcot viselünk
Dorian J. Lester
Törvényszegõ
ranggal rendelkezem
★ :
Beauty and the Criminal. A5148dd1afa664d72df11f6c10e743bd738a7db7
Beauty and the Criminal. D68de73853d63d6ba0719cc4505ca57f3fe23363
★ kor ★ :
37
★ családi állapot ★ :
Beauty and the Criminal. 8d1c8bbfbb8e9e4b6d953ab98d8bd8bf7b9475cc
#teamRaerian.
As dark as I am, I will always find enough light
to adore you to pieces, with all of my pieces.
★ idézet ★ :
Love is the only sane and satisfactory answer to the problem of human existence
★ foglalkozás ★ :
autószerelő
★ play by ★ :
Josh Segarra
★ hozzászólások száma ★ :
1700
TémanyitásRe: Beauty and the Criminal.
Beauty and the Criminal. EmptySzomb. Jún. 10 2017, 20:37


Dorian & Meena



Elnevettem magam, mert láttam a szemem előtt, hogy mennyire elképzelte, hogy rózsaszínruhában bezárva a szobámba, nem mehetek sehova, csak mert lánynak születtem. De persze elhiszem, hogy mennyire más lánynak illetve fiúnak lenni. Mennyivel más, ha az embernek van egy törékeny lánya és egy stramm fia. Bár apám sosem tudhatta meg, hogy milyen mikor fiad van, még is megpróbált a legjobb lányos apa lenni. Már amennyire rendőri élete engedte.
- Ne aggódj, előbb fogtam fegyvert, mint bármiféle babát. – legyintek. Hiszen jártam önvédelmi tanfolyamra és persze meg kellet tanulnom lőni is. De azok az idők régen voltak és az emlékek megkoptak. Pont, mint apám óvó szeme, erős hangja, hogy „tartsd egyenesen a fegyvert!”De nem szabadna ezen búslakodnom, mivel most már nincs szűkségem ilyenekre.
Minden más olyan gyorsan történt körülöttünk, hogy épp csak kiértem a mosdóba. A lelkem mart és üvölteni tudtam volna a fájdalomtól. Ahogy minden kellemes emlék a felszínre tört, mintha azt akarta volna, hogy minden pofon vágjon. A mosdóba kapaszkodva hagytam, hogy az elmém elboruljon, és távol tartson minden külső ingert. Csak arra koncentráltam, hogy az esküvői meghívókat nem foglaltam le. Azt sem tudtam, hogy van bent valaki még rajtam kívül a helységben, vagy nincs. Csak azzal foglalkoztam, hogy ne kiabáljak hangosan, csak magamban elnyomva a sikolyaimat bőgtem és csúsztam le a mosdó alá és próbáltam életben maradni. Mert olyan volt, mintha a saját életemért küzdenék. Mintha meg akartam volna fulladni.
Roy olyat tett velem, amit soha senki. Mindent megadtam neki, amit csak tudtam, bár vannak elveim, és szeretném most kicsit úgy érezni, hogy nem az én hibám rá kell jönnöm, hogy nagyon is az enyém volt. Hiszen sokszor voltam fáradt, rengetegszer el kellet mennem, mert szüksége volt rám az egyik gyereknek. Előrébb való volt a munkám, és már kezdte kiszorítani a magánéletet. Bár bíztam benne, hogy nem tűnik fel neki. Úgy véltem, hogy talán van annyi munkája, hogy nem veszi észre, hogy nem vagyok mellette. De úgy látszik, hogy ha neki nem is, de a titkárnőnek feltűnt ez a csodás alkalom, mikor feljebb léphet a ranglétrán. Vagy ebben az esetben az íróasztalon. A kép még mindig élesen van a szemem előtt, ahogy a lábait rákulcsolja a derekára. Én pedig azt hiszem ott hagytam egy darabot az életemből. Persze mondhatnám, hogy csak egy futó kaland volt. De az az állatias pillantás, amit rám villantott a nő, nem arról árulkodott, hogy az első történés volt. Amúgy sem az a nő vagyok, akivel eljátszadoznak. Mert inkább vagyok egyedül, mint eltűrjem, hogy ez történik velem.
Már kezdtem volna megőrülni, mikor kezek értek hozzám és felemelve a fejem megláttam Jasont. Elcsuklott a hangom, ahogy ott próbált segíteni nekem. Az első szavakat nem is hallottam csak azt láttam, hogy irtó pipa lett és mérgesen mozognak az ajkai.
Próbáltam kitisztítani az elmémet, hogy halljam is a szavakat, de már nem tudtam követni a beszédét, csak a papírt néztem, amit a kezembe nyomott. Megköszörültem a torkomat, és tettem, amit kért. Letöröltem a könnyeimet és nagy vívódás árán próbáltam abba hagyni a sírást és már csak magamba hüppögve álltam talpra, hogy ne nézzek ki úgy, mint egy teljes idióta. Most már inkább egy összetört kislány voltam, mint egy felnőtt nő, aki feltett szándéka jobbá tenni a világot.
Bólogattam a mondatain, hiszen tényleg ez a dolgom. Az embereket jóra bíztatni, és segíteni az életüket helyre rázni. Most még is úgy érzem, hogy nem tudok magamon segíteni. Az elmém és a szívem teljesen máshol lennének. Hiába beszél az agy, hogy mit csináljon a szív, nem akar engedelmeskedni. Az első szavaim kísérlete csak egy nagy hablatynak hangzik és inkább a földre pillantva próbálok háromig elszámolni magamban és kifújom a levegőt.
- Miért kell a kocsim? – az első érthető szavaim egészen jóra sikerültek, de észre sem vettem, hogy mikor és hogy hagytuk el az éttermet. Mivel olyan ügyesen terelte el a figyelmemet, hogy csak azt vettem észre, hogy a hűs levegő belekap a hajamba és a táskámba matatva nézek a szemeibe.
- Szerinted kitudok lépni? Úgy tűnik? – kérdezem szinte suttogva. Most már biztos vagyok benne, hogy ez volt a baj. Annyira mást akart belőlem csinálni Roy, hogy fel sem tűnt az egész. Talán feladta és rájött, hogy vannak könnyebben megszerezhető dolgok. Bár nem lesz olyan, mint én. De valószínűleg nem is olyat akart, mint én. Vagyis, most már kezd összeállni a kép. A kulcs végre az ujjaim közé gabalyodik.
- Szeretnél ez ellen tenni. – mutatok rá és célzok arra, hogy mennyire elromlott az élete, ha már ártatlan nőket kell megtámadnia, azért, hogy megélhessen. Lehetne jól kereső állása és nem kellene bűnözőnek lennie. Persze ez jobban megragadt, mint bármi más, amit hozzám intézett szavaiból eljutott a ködös tudatomig.
- Én nem. Szóval nem drogozom. – rémülök meg, mikor közli, hogy belevisz a rosszba. Leginkább próbálom rábeszélni az embereket, hogy ne csinálják. Nem, hogy még én is kipróbáljam. Persze, tapasztalat nélkül biztos nehezen hihető a dolog. De nem akarom kipróbálni, hogy milyen is a túloldalon. Elég rossz ezen az oldalon lenni.
- Megcsalt. Épp akkor, mikor elmentem hozzá. – úgy buktak ki belőlem a szavak, hogy végig sem gondoltam, hogy talán nem is érdekli. Viszont annyira jólesően beleborzongtam abba, hogy ennyire akar segíteni. A szám még mindig remeget és úgy éreztem, hogy kikészültem, a testem kiabált azért, hogy tegyem meg, de sajgó szívem még mindig azt suttogta, hogy szeretem.
- Micsoda? – meglepetten néztem rá. Azt hittem csak viccel, viszont még tiltakozni nem volt időm, mert ismét elkezdte a monológját és volt valami, ami azt súgta nem viccel és valószínűleg megveri Royt, majd jól megüti a bokáját.
- Tudom, hogy igazat mondasz. Azt is tudom, hogy mennyire meg tudnád csinálni. De…- kezdek bele. Nem tudtam befejezni. Mert meg tudnám ütni, mert úgy érzem, hogy a fájdalom után jönne a harag. De most, órákkal a történet után még nem értem el a következő fázist. Viszont Ő igen csak elkötelezett volt, szinte már kötelességének érezte, hogy segítsen.
A kulcsokat már annyira szorongattam, hogy éreztem, belevájt a tenyerembe és kihúzva azt végül a kezébe adtam.
- Együtt élünk. Haza megyünk. – mutatok a kártyára. Mert legnagyobb eséllyel otthon vár és meg akarja magyarázni, és várja, hogy haza érjek. A kocsi mellé lépek és az anyósülés felőli ajtót kinyitva szállok be.
- Tudsz így vezetni? – célzok az állapotára, mert nem vagyok vak. A tág pupillák és a felhevült hangulat. Nem az első ilyen emberrel fújt össze a szél. Majd legyintek, mintha nem is várnék választ és beültem az ülésbe és keresztbe fontam a kezemet. Majd a telefonomért nyúlva néztem meg az üzeneteket. Biztosan otthon van. Felmorranva töröltem meg a szememet.
- Már az is meglepetés lesz, ha meglát téged. – pillantok rá és egy halovány mosolyra emlékeztető dolog jelenik meg az arcomon és próbálom minden erőmet összeszedni és fejemet az üvegnek döntve nézem a város fényeit, amiket úgy érzem, hogy elárultak. Miért velem történtek ezek a csodás dolgok? Miért ma? Ha nem lenne Jason vajon túléltem volna a találkozást? A kérdések ostromoltak, viszont választ nem tudtam kicsikarni magamból.
- Egy vesztes vagyok. – suttogom magamnak és levetem a kabátomat, hogy ne áztassam el magam még jobban. Majd várom türelemmel, hogy elinduljunk.


• 1158 •
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Beauty and the Criminal.
Beauty and the Criminal. EmptyKedd Jún. 13 2017, 19:27

MEENA & DORIAN

WON'T  YOU PLEASE, PLEASE HELP ME




El tudom jelenleg képzelni, ahogyan a szép kis fejében forognak azok a bizonyos fogaskerekek, és próbálják összerakni a felé küldött információkat. Nem mindennapi kérés ez, de más megoldás jelen pillanatban nem jutna eszembe. És amúgy is, ha mégis, kevésbé lenne ennyire kulturált. Meena ma sokat segített nekem, így egyértelműnek találom, hogy viszonzással kárpótolom a kellemetlenségekért, amiket az a mocsok, és szerény személyem zúdítottunk rá. Mégis egy naivabb oldalam úgy gondolja, hogy az én verzióm kevésbé annyira rossz, mint a másik alaké.
Cipőm orrával rajzolok pár formát a vizes betonra, miközben a válaszára várok. A türelmem valahol tőlem kilométerekre található, így úgy érzem, ha perceken belül nem kapok választ, a vállamra kapom a lányt, és elindulok vele valamerre. Ég bennem a vágy, hogy behúzzak annak a tagnak. Annyira, de annyira megtanítanám neki, hogy miképp bánjon egy nővel, és most, hogy menet közben az is kiderült, megcsalta őt, rá is férne egy adag helyben hagyás. Mégis az mennyire segítene elbűvölő társaságomnak? Csak az én verekedési kényszeremet enyhítené a dolog, ő viszont nem tudná kiadni magából az egész marcangoló érzést, amely gondolom, eléggé intenzíven mardossa őt belülről. Ez az ő meccse, neki kell lejátszania.
Megmosolyogtat a tudat, hogy az első, amire asszociál az a drog. Miért is rángatnám őt bele ebbe az egész őrületbe, ha még nálam is totál homály, miképp fogok megszabadulni tőle? Senkinek nem kívánom ezt a mocskot, főleg neki nem.
Egyik lábamról a másikra helyezem az egyensúlyomat, de a fejemben élénk képek élnek arról, ahogyan Meena behúz egyet az alaknak. Az nem garantált, hogy egyből le is zárja magában az egészet, de hogy jól fog neki esni, ebben tutira biztos vagyok. Bevallom, egy ideig a verekedés csak vészmegoldás volt számomra, de ha az ember rákap az érzésre, és rossz emberek felé irányítja, igazán kielégítő tud lenni. Igaz, csak párszor kerültem abba a helyzetbe, hogy mást kellett helyben hagynom, de utána mintha valami felszakadt volna bennem, és megkönnyebbültem. Normális ez? Tutira nem, de hát bennem jelen pillanatban mi definiálható így?
Hamarosan a kulcsok az én kezembe kerülnek, és meg is kapom a választ, amire már egy ideje várok. Telt szájas mosollyal reagálok, és már kapkodó mozdulatokkal választom el az egyik kulcsot a másiktól, hogy végül csak az autóhoz kapcsolatosak maradjanak kéznél. Izgatottságtól telve ülök be a kormány mögé, és fonom ujjaimat köré. Túl sötét, hogy mikor vezettem utoljára, ezért nem túl feltűnően úgy mocorgok, hogy felmérjem a tudásomat egy gyors kérdezz-felelekkel a fejemben. Mikor sikerül egy alsó 80%-ra teljesítenem, csak akkor válaszolok Meena kérdésére.
- Ja, tutira tudok így vezetni. Ne aggódj. – kacsintok rá, és veszek egy egyszerű mély levegőt, de belül ezerrel pörgök. Mi az anyám volt ebben a cuccban? Ha így folytatom, a plafonon is lesz belőlem. Mintha legurítottam volna egy karton energiaitalt, mellé meg egy vödör kávét. Párat pislogok, és csak a vezetésre koncentrálok, meg arra a felelősségteljes tudatra, hogy egy élő, lélegző ember ül mellettem, akit nem szeretnék totálkárosra törni a saját jólétemért felelős anyag miatt.
- Abban biztos lehetsz, de legalább nagyobbat fog szólni a dolog. – mosolyodok el elégedetten, de csak az utat figyelem, közben azon kattogok, hogy melyik utcában is vagyunk? Néha kellene olyan cuccot is tolnom, ami élő GPS-é varázsol, vagy térképpé, mert ez így nagyon nem frankó. Egyik kezemmel szerzem meg a zsebemből a kártyát, és tapasztom a műszerfalra, hogy rátekintgessek. Ismerősen nem cseng az utcanév, egészen addig, amíg egy táblán rá nem lelek, azonban rájövök, hogy Meena is valamennyire navigál engem.
- Ugye nem táncolsz vissza az egésztől? – sandítok rá enyhén, majd lassítani kezdek a megfelelő lakás előtt, azonban még nem szállok ki, mielőtt biztosra nem megyek, hogy a terv még mindig az a terv, amit én elterveztem a fejemben. A kormányon dobolgatok ujjaimmal, és egy fejben felcsendülő dal ritmusát követem enyhe dobolgatással. Valószínű az étterembe hallhattam, és most nem fog kimenni a fejemből.
- Mellesleg hogy a fenébe lennél vesztes? Azt a címet már én birtokolom, és nem igazán vágyok arra, hogy letegyek róla. – jegyzem meg egyszerűen.
- Másképp nem tudod elengedni ezt az idiótát, csak ha megmutatod neki, hogy mit veszít. – teszem még hozzá, majd az üléstámlának hajtva a fejemet fújom ki egy pillanatra a levegőt. Egy kissé szédeleg a fejem, de túlságosan szórakoztatott vagyok ahhoz, hogy erre koncentráljak. Nem mintha a felismerés segítené a problémámat, de majd alakul valahogy az este.
- Én már készítem a kezeimet. Ezek a kicsikék bármikor készen állnak egy kis kiadós verekedésre, ha arról van szó. – mosolyodok el, majd kissé oldalasan fordulva zárom két tenyerem közé az ő kezét, majd a szemeibe mélyedek.
- Érted teszem, mert te is megtetted értem. – magyarázok valami kevésbé értelmesen összefüggő dolgot, majd elengedem, és összecsapom a két tenyeremet.
- Akkor kezdődjön a szórakozás! – szállok ki a kocsiból, és gyors léptekkel sietek át a másik felére, hogy kinyissam az ajtót, mielőtt ő megtenné. Azonban nem úgy tűnik, mint aki nagyon meg akarna mozdulni, ezért egyik kezemmel megtámaszkodok a kocsi tetején, majd enyhén behajolok hozzá.
- Ha jól értettem, ez a közös lakásotok. Ő megcsalt, ezért te maradsz. Takarítsd ki a patkányt innen, amíg csak lehet. – ajánlom neki, majd elgondolkozok, és egy kicsit leguggolok az autó mellé.
- Gondolj rá úgy, mint egy rágcsálóra, akit ki kell űznöd a lakásodból, és előtte jól összeverned. Nem egy szép hasonlat, de jelen pillanatban ennél többre nem futja lelkesítő beszédként. – vonok vállat, majd kifújom az eddig bent tartott levegőt.
- Meena, az a szemétláda ott van bent, és abban reménykedik, hogy megbocsájtasz neki, de helyette mást kap. Vagy tőled, vagy tőlem, de rászolgált. – kezdek bele, miközben az ajtót nézem, ahonnan enyhe fény pislákol a felkapcsolt lámpák miatt.
- Ahogyan észrevettem, kedvelnek a rendőrök, így nem ütnéd meg túlságosan a bokádat. És ha még el is meséled mit tett veled az a féreg, akkor még inkább elkerülheted a bajt. – igyekszem tovább lelkesíteni őt, miközben magamat pedig visszafogom, amennyire csak tudom, mielőtt rárúgnám az ajtót az ex-vőlegényre.
- Nos, készen állsz? – nyújtom felé a kezemet, mintha egy bálba készülnénk, és ő lenne a partnerem, majd egy mosollyal is megajándékozom mellé. Ha ezen túl vagyunk, úgyis lelépek, hiszen maradjunk annyiban, az én küldetésem véget ért. Meg úgy igazából ráférne erre a lányra egy kiadós pihenés, mert én nem könnyítettem meg a dolgát, az fix.




mind álarcot viselünk
Dorian J. Lester
Törvényszegõ
ranggal rendelkezem
★ :
Beauty and the Criminal. A5148dd1afa664d72df11f6c10e743bd738a7db7
Beauty and the Criminal. D68de73853d63d6ba0719cc4505ca57f3fe23363
★ kor ★ :
37
★ családi állapot ★ :
Beauty and the Criminal. 8d1c8bbfbb8e9e4b6d953ab98d8bd8bf7b9475cc
#teamRaerian.
As dark as I am, I will always find enough light
to adore you to pieces, with all of my pieces.
★ idézet ★ :
Love is the only sane and satisfactory answer to the problem of human existence
★ foglalkozás ★ :
autószerelő
★ play by ★ :
Josh Segarra
★ hozzászólások száma ★ :
1700
TémanyitásRe: Beauty and the Criminal.
Beauty and the Criminal. EmptyHétf. Jún. 19 2017, 10:15


Dorian & Meena



Nem tudom felidézni magamban azt a pillanatot, mikor valaki miattam tett volna valami jót. Mindig én voltam, aki segített a másiknak. Mint ahogy látszik Jason nem fogja feladni az egészet. Én pedig kizárva a világot próbálok erőt gyűjteni arra, hogy haza érjek. Az elszántság, ami csak úgy pulzál, belőle csak jobban elkeserít. Nekem kellene neki segíteni, nem pedig fordítva. Nemes ügynek tekinti azt, hogy most segítsen rajtam. Amitől lelkifurdalásom lesz. Nagyot nyelve pislogok kifelé. Nem is hallom a szavait, csak a látványt nézem újra és újra, amit a szemeim úgy raktároztak el, mintha valami jó tét dolgot láttam volna. Ezzel jobban fájdítva az így is sajgó szívemet. Amikor a kocsi meg áll a gyomrom görcsbe rándul, és nem tudok megnyikkanni sem.
- Jason, nem akarlak bajba sodorni. Ennél nagyobba meg már főleg nem, mint amiben vagy. – suttogok, mintha attól félnék, hogy meghallja akárki is, és elvinnék tőlem. Vagy kiderül, hogy mindezt csak hallucináltam és nincs is itt. Mert tudom, hogy Roy micsoda erőkkel bír, és nem fogja egykönnyen feladni, míg fel nem kutatja Őt. Behunyom a szemem és próbálok erőt meríteni abból, ami belőle árad. Ha ennyi rossz dolgon már túlment, amit nem oszt meg velem, de a szemeiből árad, akkor nekem is túl kell lennem ezen a beszélgetésen. Igaza van, egyszer úgy is haza kell, térjek és pontot kell tennem ennek az ügy végére, vagy nagyon is megütöm a bokámat.
- Mit veszít? Nézz rám. Az vagyok, akit megcsalt. Aki úgy tűnik, nem jeleskedek abban, hogy jó barátnő legyen. Inkább menekül egy másik nő karjaiban, mint sem velem legyen, hogy hűséges legyen. – megrázom a fejem, mert tényleg nem értem, hogy neki miért lenne jó velem maradnia, ha éppenséggel már elhatározta, hogy el fog tűnni a szemem elől. Sőt lehet már azt is eltervezte, hogy milyen lesz az élete nélkülem. Ami csak jobban fáj, mert én nem képzeltem, hogy valaha is így fogok járni. De csak a félelem és a fájdalom marad nekem.
- Nem akarom, hogy verekedj. Érted? – nézek rá, de szinte semmi pillanat alatt eltűnik a szemem elől és a következő pillanatban már nyílik az ajtó mellettem és úgy tűnik, tényleg nem figyel a szavaimra, mert már ismételten egy beszédbe fog bele. Elmosolyodom, ahogy próbál mindenképp meggyőzni, hogy nekem kell megtennem a lépést, vagy ebben a fájdalomba maradok, amiben élek. Mindenkinek abban segítek, hogy elhagyja a fájdalmat, de úgy tűnik, hogy mikor visszanyal a fagyi, máris nem megy olyan könnyen, mint ahogy prédikálok nekik.
- Mindenképp úgy kell tennem, ahogy mondod. Mert fel fog emészteni a fájdalom, ha meglátom. Vagy megbocsájtok neki. – elfog a felismerés és ettől még inkább úgy érzem, hogy rosszabb vagyok bármelyik diákomnál. Mert nekik én vagyok a támasz, az erős és céltudatos nő, aki megmutatja, hogy milyen egyszerűen lehet szakítani a múlttal és tovább lépni valami jó felé, ami bármikor kopoghat az ember ajtaján. Az én esetemben éppenséggel a kocsi mellett guggol.
Mi van, ha megbocsájtok neki? Jason csalódni fog bennem és azt hiszi, hogy csak egy egyszerű nő vagyok, aki semmit nem tesz annak érdekében, hogy bizonyítson arról, amivel foglalkozik. Inkább csak mondja, és nem cselekszik.
- A rendőrök tudnak a létezésemről. De nem azt jelenti, hogy kedvelnek. – húzom el a számat, mert ugyan kiskoromba apa büszkén vitt a munkahelyére, a bizonyos baleset óta szerintem nem igen beszél róla. Vagy lehetséges meg sem említett még sosem. Egyáltalán érdekelheti, hogy mi van velem? Egyik gondolatom kuszább, mint a másik hirtelen azt se tudom, hogy férkőzött apa a gondolataim közé. Megremegve nézek a furcsa szempárba. Valami ismerős felcsillan, azokba a kék szemekbe s nem tudom, hogy hova tegyem. Annyira ismerős. Mintha már néztem volna ilyen szemekbe. De csak megrázom a fejem.
- Menjünk. – bólintok és kiszállva a kocsiból fellépek a kocsibejáróra és úgy kapaszkodom meg Jason kezébe, mintha nekem ő lenne a menedék. Olyan szaporán veszem a lábaim, mintha attól félnék, hogy láván járnánk, és az ajtóban megtorpanok, hogy előszedjem a kulcsaimat. De még mielőtt a táskámhoz érne, a kezem az ajtó kivágódik és ott áll a felbőszült férfi, aki végig méri a mellettem állót.
A szavak csak úgy ömlenek ki a száján és kapkodom a fejem. Nem is érdekel, hogy azt mondja lecseréltem, hogy nem kellet sok idő, de még ki sem ejtette a férfi megnevezését a kezem lendült és lekevertem neki egy hatalmas pofont, amitől ő megtorpant és csak pislogott rám. Nagyon nyelve álltam Jason előtt.
- Menned kell.. –magyarázom és beljebb lépek a lakásomban, de úgy tűnik, hogy ezt Ő már eltervezte, hiszen szanaszét voltak a dolgai a nappaliban és ott volt a nő. A lábam megremeget és Jasonre néztem.
- Ja..- szólalok meg, de a torkomba akadnak a szavak és csak meredten néztem a lányra. Roy ekkor közelebb lépet és a kezeit az arcomra tette.
- Meena, hidd el, te hűvös vagy. – olyan undorral ejtette ki a szavakat, amiket nem tudtam ova tenni, csak a könnyeket próbáltam betenni.
- Takarodj. – morogtam a lánynak, és amit az eljegyzésünkért kaptunk vázát, megragadva dobtam a nő felé, aki örömteli hangulatban vigyorgott, egészen addig, míg nem csattant mellette a váza a falon. Majd sietve elment Roy mellett és egy bosszú csókot lehelt rá. A szám is tátva maradt azon, amit láttam és csak Jasonre sandítottam, hogy ne tegyen semmit. Most már ennél jobban nem alázhattak volna meg. Roy megfogta a táskáját és a kezembe nyomta a kulcsait, majd elégedett vigyorral lelépet. Ott maradtam egyedül a lakásomba.


• 958 •
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Beauty and the Criminal.
Beauty and the Criminal. EmptyHétf. Jún. 19 2017, 13:34

MEENA & DORIAN

WON'T  YOU PLEASE, PLEASE HELP ME




Képtelen vagyok lépést tartani a tébolyult szervezetemmel, amely az izgatottság, és a nyugtalanság elcseszett keverékével ajándékoz meg, akárhányszor időt hagyok magamnak a leállásra. Meena még mindig kételkedik a terv sikerességében, és ha normális ésszel lennék, lehet, kétszer meggondolnám, hogy beleavatkozzak ebbe az egészbe, vagy sem. Most viszont az agyam úgy raktározta el ezeket a perceket, mintha életbevágó küldetésem lenne. Mintha egyszerűen képes lennék megmenteni valakit csak azzal, hogy kissé sem ártatlan életem egyetlen bűnös szeletét felkínálom neki. Egy részem biztos visszakozna az egésztől, és azt akarná, hogy ne feszegesse a határait. Veszélyes szórakozás a lélekben zajló dolgokkal játszadozni, hiszen soha nem tudhatod, milyen irányba terel. Most viszont minden sejtem biztos a dolgában, és ha akarnék, sem tudnék ellenkezni vele.
Egy ideig beáll közöttünk a csend, és rossz szokásomhoz híven már a környéket pásztázom tekintetemmel, nehogy ismerős alakokra bukkanjunk. Nem szeretném belekeverni őt az életembe, bármennyire is kellemes érzéssel tölt el a társasága. Van benne valami ártatlan, és végtelen jóság, amelytől az ember kicsit kibillen a napi egyensúlyából, és nem azzal törődik, hogy összenyomja a problémákkal járó mázsás súly, amely állandóan ott csücsül a vállán. Az ilyen érzésbe könnyű beleveszni, ami a mi esetünkben veszélyes is lehet. Mégiscsak egy újonc vagyok, semmi különleges nincs bennem, amiért annyira ragaszkodnának az életemhez, és megvédeni magamat is csak a két öklömmel vagyok képes, mert még egy kicseszett fegyverem sincsen.
Mire sikerül kidühöngenem magamat, Meena már az ajtó felé tipeg, nekem pedig gyorsan kell reagálnom, hogy lépést tudjak tartani vele. Felkészülök, mert szívesen belekeverném magamat még jobban abba a slamasztikába, amibe már így is nyakig benne vagyok, de valamiért nem akarom, hogy megtörjön. Minél kevesebb ilyen ember van, mint ő, annál undorítóbb ez a világ, és egy idő után azt vesszük észre, hogy semmi örömforrásunk nem marad az életben, csak ha tönkre tehetjük a másikat. Dacára, hogy megígértem magamnak, kerülöm a bajt, most mégis lelkesen állok a küszöbénél egy újabb problémának. Hamarosan kinyílik az ajtó, és az alak, aki az ajtóban fogad, nem ér kellemes meglepetésként. Van egy kép, ami az emberek fejében él. Akaratlanul is elképzelünk embereket, akiket még soha nem láttunk, de az életünk folyamán találkoztunk már hasonlóval, így képesek vagyunk egy magunk által kreált képpel előállni az elménkben. Valamiért ezt a drága ex vőlegényt is hasonlóképpen formáltam meg a fejemben. Végigmérem őt nem túl kedvesen, de már rólam magyaráz, amelytől a kezem ökölbe szorul. Egy rossz szót mond, és biztos beverem a képét, de még tartom magamat. Meena az, akinek meg kell tennie a lépést, és ha ellopom tőle a műsort, az nem lesz túl szórakoztató egyikünk számára sem.  Tipikus szépfiú, olyan, aki a csillagokat ígéri, de félig már másfelé kacsintgat. Ha eddig nem voltam biztos abban, hogy a mellettem álló lány ennél a baromarcnál jobbat érdemel, most már teljesen meggyőztem magamat.
Olcsó kifogásokba kezd, én pedig idegesen kifújom a levegőt, de nem alkotok véleményt, és mikor Meena behúz egyet a tagnak, rá kell jönnöm, hogy kár lett volna megszólalnom. Magamban örömtáncot lejtek, amiért sikerült rávennem őt, abban viszont nem vagyok teljesen biztos, hogy ez jó, vagy rossz hatással lesz rá a továbbiakban. Azért valamennyire nyugtató, hogy a meggyőzőerőm a helyén van. Nem mozdulok a lány mellől, ugyanakkor hagyom, hogy kitombolja magát, amennyire csak szeretné, de ha úgy hozza a helyzet, közbelépek. Meena szegényesen festő utódja is a helyszínen van, és bár lassacskán feldolgozom a lány szavait, amik a lelépésemről szólnak, mégsem moccannak a lábaim. Meg kell várnom a végét, mert ha egy ujjal is hozzáér, biztos nem fogom vissza magamat. Egyik esemény követte a másikat, a váza meg tanult repülni, ami majdnem a csaj fejét érte, de még rá is játszott azzal, hogy a pasast kezdte el csókolgatni. Megforgatom a szemeimet, mégis közelebb lépek, hogy véget vessek ennek a szenvedésnek, amit ezek ketten művelnek, Meena nézése mégis maradásra bír. Úgy tűnik ura a helyzetnek, mégis mikor lelépnek, túlságosan gyengének tűnik.
- Ez kiábrándító volt. – jegyzem meg célozva az előbbi színjátékukra, majd egy laza mozdulattal lendítek tenyeremmel az ajtón, ami egyből be is csukódik. Tarkómra fűzött kezeimmel sóhajtok egyet, és sétálok a lány elé, majd két kezem közé fogom a kezét, hogy szemügyre vegyem az előbbi tetteinek nyomát. Csak egy kicsit vörös, és biztos egy kis ideig sajogni fog neki, de maradandó nem lesz.
- Ügyes voltál. – biztatom őt, amennyire csak jelen pillanatban kitelik tőlem, viszont teljesen sokkos állapotban van, ezért a kanapéhoz vezetem, és leültetem rá. Nem szólok semmit, amikor a konyhát felkutatom, és jeget halászok elő a fagyasztóból, majd töltök egy pohár vizet is mellé. Bár lehet erősebbet kellett volna hoznom; kezdetnek mégis megteszi. Leülök mellé, és először a vizet nyújtom át, majd ujjának bütykeihez érintem a fagyos darabokat.
- Ha engem kérdezel, jó döntés volt, hogy kikerült az életedből. Olyan volt ez a csávó, mint egy rossz vicc. A nőről meg ne is beszéljünk. – gondolkozok el, és most az órára pillantok. Már jócskán eltelt pár óra, amióta elhagytam a közös ’lakásunkat’, és ideje magamnak bevallani, hogy nem érzem túlságosan kiszámíthatónak magamat, hogy a közelében maradjak. Ez a hajsza, amit az érzelmeimmel teszek, hullámvasút módjára küldenek egyszer magasra, majd húznak le a mélybe. Kimerültnek érzem magamat, és dühösnek is tőle, az agyam pedig olyan impulzusokkal bombáz, amivel utálok megbirkózni. Szótlanul állok fel a kanapéról, és a kezeimet ismét a zsebeimbe csúsztatom, ezzel egy falat emelve a történtek, és saját magam közé.
- Mennem kell. – szólalok meg kifejezéstelenül, és az ajtó felé nézek. Menekülésre vágyok, de annyi minden kavarog bennem, hogy egyszerűen émelygek tőle.
- A jeget tartsd ott, és ne menj még egyszer a rohadék közelébe. Kösz mindent. – folytatom tovább ugyanolyan hűvös hangnemben, de mindkettőnknek jobb lesz ez. Már így is mélyen beleástam magamat az életébe, ha tovább feszegetem a határaimat, azzal az életével játszok.
Még egyszer lenézek rá, és mielőtt meggondolnám magamat, elhagyom a házat. Ideje visszamenni a valóságba, és magam mögött hagyni egy álomképet, amely jobb napok ígéretével csábított engem. Magamban tépelődve sietek végig az utcán a metróig, amikor az egyik mellékutcában észreveszem Meena ex-vőlegényét, és a csajt. Megállok egy pillanatra, bár magam sem tudom, miért teszem. Végignézem, ahogyan a csaj bájologva beszambázik az egyik kisboltba, ezzel magára hagyva a pasit. Csak a puszta ösztön hajt, amikor elindulok felé a kapucnimat a fejemre húzva, és direkt úgy intézem, hogy nekimenjek. Morog valamit, de nekem ennyi is elég ahhoz, hogy megforduljak, és az öklömmel csapást mérjek az arcára, majd még egyet, amíg a földre nem kerül. Nem hagyom, hogy az arcomat lássa, és a környék sem nyüzsög az emberektől, hogy bárki a segítségére siessen. Megsorozom még pár ütéssel, és a tárcáját is lenyúlom, mielőtt még egy rúgással fejezném be frusztrációm kitöltését. Él még, amikor magára hagyom, és lehajtom a fejemet, hogy a boltnál lévő egyetlen kamerát kikerüljem. Gyorsított léptekkel hagyom el a helyszínt, és már csak akkor húzom elő a kezemet a zsebemből, amikor a metróhoz érek. Undorodom magamtól, attól a személytől, akivé váltam, de a pasas rászolgált a tetteivel, én pedig csak azt adtam neki, amit érdemelt.




mind álarcot viselünk
Dorian J. Lester
Törvényszegõ
ranggal rendelkezem
★ :
Beauty and the Criminal. A5148dd1afa664d72df11f6c10e743bd738a7db7
Beauty and the Criminal. D68de73853d63d6ba0719cc4505ca57f3fe23363
★ kor ★ :
37
★ családi állapot ★ :
Beauty and the Criminal. 8d1c8bbfbb8e9e4b6d953ab98d8bd8bf7b9475cc
#teamRaerian.
As dark as I am, I will always find enough light
to adore you to pieces, with all of my pieces.
★ idézet ★ :
Love is the only sane and satisfactory answer to the problem of human existence
★ foglalkozás ★ :
autószerelő
★ play by ★ :
Josh Segarra
★ hozzászólások száma ★ :
1700
TémanyitásRe: Beauty and the Criminal.
Beauty and the Criminal. Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Beauty and the Criminal.
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Welcome in the beauty world - Alice & Tiffany
» Beauty's easy ~ Anne&Marco
» beauty and the beast - Cheryl & Tobias
» Not a Sleeping Beauty Story
» Marion & Ethan - Hello Beauty

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: