New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 39 felhasználó van itt :: 1 regisztrált, 0 rejtett és 38 vendég :: 3 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Kiara Hernández
tollából
Ma 01:58-kor
Melody Sharp
tollából
Ma 00:46-kor
Roman W. Hemlock
tollából
Ma 00:04-kor
Qadir Abbar
tollából
Tegnap 23:31-kor
Manuel Valderrama
tollából
Tegnap 23:24-kor
Manuel Valderrama
tollából
Tegnap 22:36-kor
Gleeson Byrne
tollából
Tegnap 22:32-kor
Elodie C. Harland
tollából
Tegnap 22:25-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
28
29
Összesen
233
219

Stay or escape? ~ Ryder & Donna
TémanyitásStay or escape? ~ Ryder & Donna
Stay or escape? ~ Ryder & Donna EmptySzomb. Jan. 11 2020, 22:37


To Ryder


Pontosan negyvennyolc órája, huszonkettő perce és öt másodperce nem beszéltünk egymással Wes meg én. Ő nem tette szóvá, hogy zsinórban a negyedik alkalommal hivatkozom nem létező fejfájásra, én pedig hálás voltam azért, hogy nem tette szóvá. Fejem nekitámasztottam a fürdőszoba kobaltkék, hűvös csempéjének, melyen még érezni lehetett a párát amit a zuhanyzása után hagyott maga mögött, meg a Calvin Klein tusfürdő jellegzetes, kesernyés fahéjillatát. Beleburkoltam magam és legszívesebben a fejem nem csupán pihentettem volna, hanem egymás után vertem volna bele a csempébe, hogy miért vagyok ilyen konok, ilyen hallgatag, hogy nem mondom el mi a baj? Csak szedem a gyógyszereket marokszám, mindig egyre többet, mert azt remélem valamelyik majd enyhít bármit is. Bűntudatot, álmatlanságot,feszültséget, lappangó félelmet attól, hogy a fogamzásgátló ellenére is terhes leszek. Mert örökkön nem futhatok előle, örökkön nem mondhatom, hogy migrénem van, hogy éppen csak elmúlt az ehavi, nem mondhatom, hogy fáradt, nyúzott és túlhajszolt vagyok. Előbb vagy utóbb elfogynak a kifogások, én pedig nem tudok újabbakat felmutatni. Félek. Tőle félek, hogy általa valami olyasmit kapok amire nem vágyhatom, mert nekem azt nem lehet.
A pohár után nyúlok, mely a kád szélén pihen, én pedig a talpam a puha kilépő szőnyegen pihentetem, egészen összegörnyedve. Már lassan egy órája gubbasztok itt, remélve, hogy össze tudom magam annyira szedni amennyi ahhoz kell, hogy elinduljak. Nem akartam menni, tulajdonképpen már akkor megbántam, hogy elküldtem a jelentkezést a részvételre, amikor a küldés gombra kattintottam, de ha már megtettem nem fordulhatok vissza.
Üres a ház. Wes ma tartja a barátaival a szokásos heti második pókernapot. Eddig csupán egy nap volt, de mivel az utóbbi időben nem nagyon tudtunk már meglenni egy légtérben, úgy döntött, még egy napra beszáll a srácokhoz. Tiltakozhattam volna, talán erre is várt, meg arra, hogy marasztaljam, ahogyan azt régen is tettem volna. Önfeledten rátekeredve, vonszolva magammal vissza az otthonunkba, vagy bárhova, ahol éppen gondtalanul belefeledkezhettünk egymásba, de nem tettem. Akartam. És mégsem.
A pohár az ajkaimhoz simul, a szobahőmérsékletűre váltott burgundi fanyar zamata a szájpadlásom csiklandozza. Mellettem a szőnyegen minimálisan is tíz tabletta hever. Különféle méretűek és színűek, és némelyikről már meg sem tudom mondani, hogy mire jó. Alarick írja fel őket nekem. A drága Dr Alarick a keseszőke hajával, a hervadó búzavirág színű szemével, és az ellenállhatatlanul megnyerő mosolyával, és a ráncokkal a homlokán, az aggodalmát fejezendő ki, hogy mégsem kellene ennyit….és ennyi félét. De oly könnyű hallgatásra bírni, csak egyszerűen le kell zárni az ajkait úgy, hogy a levegővételt se akarja anélkül, hogy el kellene engednie.Bármit megadnék neki azért, hogy sose szűnjön meg nekem felírni a recepteket és ő bármit el is fogad. Mindent elfogad amit adok.Én pedig adok. Hazudok neki akkor és ott, hazudom, hogy majd elhagyom a férjemet, hogy majd csak ő lesz, meg csak én leszek, hogy majd kilépek a rossz házasságomból ( nem mellesleg erről is hazudok)...mert ez tart életben. Én így hiszem. Meg a virágok. “Azok a kurva virágok” ahogyan időnként dühösen fakad ki Wes és a haragja elsodor pár cserepet a nagy asztal széléről, amivel éppen csak elkezdtem bíbelődni. Fel akar bosszantani, valamiféle reakciót akar belőlem kiváltani, de én csak szedegetem olyankor össze a cserépdarabokat, nem figyelve arra, hogy szitkozódva viharzik ki az üvegházból ahova amúgy gyűlöl belépni. Szerinte az orchideák állnak a házasságunkban közé és közém. Pedig ha tudná, hogy a vilárgoknak köszönhetem, hogy egyáltalán még képes vagyok tükörbe nézni, hogy nem szedett még darabjaira az a bűntudat, amit tizenhét évesen akasztott a nyakamba az apám.
Gyilkos vagyok. Gyerekként váltam azzá, és még csak fogalmam sem volt róla tizenhét rohadt évig. Jobb lett volna így maradni. De a terhet cipelni kell, még akkor is ha nem akarjuk. A tetteink hozzánk tartoznak mint a bőrünk, a hajunk, a szemünk, a szívverésünk, mely ezerszeresére ugrik, amikor eszembe jut az egész. És az, hogy erről sosem beszéltem a férjemnek. A hallgatásra és a titokra építettem a házasságunkat, és most nem csupán azt érzem, hogy rogyadozik, hanem azt, hogy csak úgy vagyok képes megtartani, ha valamiféle bódulatba taszítom magam, ahol elfelejthetem mit érzek legbelül.
Ürül a pohár, ma már legalább a nyolcadik, és a markomba vett gyógyszereket az utolsó kortyokkal gurítom le. Kell legalább öt perc mire a zuhany alá kényszerítem magam és további fél óra mire emberi külsőt varázsolok magamnak. Azt aki minden nap elindul munkába is, aki meghallgatja a zsarukat a millió problémájukkal, az eldörrenő fegyverek zaját hallja velük együtt és együtt érez. Én együtt érzek, mert én is tudom milyen. Tudnom kéne milyen, de nem emlékszem, így mások fájdalmába temetem a saját ismeretlen bűnömet.
Lanyhuló a délutáni forgalom, a korán érkező este falánk vörössel telepszik a városra. Szél ígérkezik az éjszaka. Parkolóhelyet még könnyen találok a régi, talán a múlt század hetvenes éveiből itt maradt kissé bauhaus stílusú csupaüveg épület előtt. Jól meggondoltam én ezt, valóban akarom? Nem egyáltalán nem akarom, de be fogok menni. A feltámadó szélben feljebb hajtom a kávébarna szövet kabát gallérját és megbújok alatta addig is amíg az épületbe érek. Ott aztán megszabadulok tőle, hogy a karomon tartogatva a legközelebbi ruhatárban egy számmal ellátott biléta ellenében elhelyezzem. Egy krém színű kötött pulóver, meg egy testhez simuló, a pulóver színétől két árnyalattal sötétebb nadrág van rajtam. A hajam kiengedve, ahogyan nagyon ritkán hordom, mert munkában többnyire merev, visszafogottan konzervatív kontyba tűzöm a fejem tetejére.
Késtem. Nem meglepő annak fényében, hogy mennyi ideig csupán hezitáltam azon, hogy eljöjjek vagy sem. Az első ajtón még átjutok, csupán a nevemet kell elárulnom, hogy aztán az illető ellenőrizzen a kis csatos névlistáján, majd átnyújtson egy badge-t, mit a mellkasomra tűzve kell hordanom, rajta a keresztnevemmel. Célkereszt. Ide lőhettek. Persze mindezt úgy mondom, mintha nekem lenne itt a legnagyobb problémám, azon kívül az ötven emberen kívül akik megjelentek. Csak velem ellentétben minden bizonnyal nem olyan gyávák, hogy beismerjék segítségre szorulnak. Én nem akarom beismerni, de megtettem az első lépést ahhoz, hogy egyáltalán el tudjam fogadni: a gyógyszerek és az egész helyzet fel nem dolgozottsága vezetett oda ahol jelenleg vagyok. Az életem kisiklott a látszat ellenére is, és most egy olyan szakadék felé száguld ami képes lesz mindent elemészteni, vele együtt engem is.
Nem megyek beljebb, noha az előadó még éppen csak most érkezik a pulpitusra. Taps nélküli csend fogadja. Ez nem egy stand up, nem is egy színházi monodráma, hanem maga az élet, amelyben valaki olyan fog beszélni aki sokszorosan átélte mindazt amin mi is keresztülmegyünk. Nem is tudom miért hiszem, hogy a kollektív bűntudat majd könnyebben hozza el a megváltást. Naivitás. Ki kellene fordulnom, letépni a mellkasomról az égető billogot, a névtáblát, és haza kellene mennem. De aztán oldalra fordulok, és a tekintetem összeakad valakivel, aki szintén az ajtó mellett áll, alig két karnyújtásnyira tőlem. Nem tudom, hogy miért ott áll. Talán hozzám hasonlóan ő sem akar beljebb menni...vagy nem mer beljebb menni.Halkan, de sietve fogyasztom el a kettőnk közötti távolságot és közelebb érve realizálom, hogy neki nincs kitűzője úgy mint nekem. Tulajdonképpen semmiféle jelölést nem látok (még) rajta.
- Mondja! Hogy csinálta, hogy maga kimaradt a megbélyegzésből annál a marcona negyvenesnél, aki a bejáratot őrzi, mint valami középkori hídőr?- hajolok közelebb, de ügyelve arra, hogy ne másszak bele tolakodóan a személyes aurájába.
- Vagy maga is még hezitál aközött, hogy bemenjen és aközött, hogy kiforduljon innen?-  teszek még fel egy újabb kérdést, remélve, hogy talán annyi idő nekem is elég lesz, hogy némi bátorságot összeszedjek vele együtt arra, hogy legalább az utolsó sori széksorig eljussak. Mert egyelőre még ez is komoly kihívást jelent.  


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Stay or escape? ~ Ryder & Donna
Stay or escape? ~ Ryder & Donna EmptyVas. Jan. 12 2020, 01:34

donna&ryder
All that you can't leave behind

Negyed órával indulás előtt William Prescott még úgy tollászkodik égbe nyúló nappalijának közepén, mintha nem figyelmeztettem volna őt legalább háromszor az elmúlt háromnegyed órában, hogy még öt percet kap és indulunk. Ennek ellenére annyit ért ez számára, mintha csak a falat céloztam volna meg monológommal, de ha a következő öt percben sem fogjuk elhagyni ezt az erődöt, esküszöm a feje lesz ami ugyanarra a sorsra jut, mint korábbi hasztalan szövegelésem mindegyike.
- Kint megvárom. - éles fordulatot veszek és a friss levegőt választom idegeim megacélozásának érdekében. Pont az ilyen alakok miatt nem kívánkoztam ki személyen biztosítani a védelmet, de Prescott jó pénzalapot nyújtott be a cégünknek és addig hisztériázott az odakerülése után, hogy öltsem magamra ezt a szerepet, ami után az embernek sem kedve, sem megmaradt idege nem maradt az ellenkezésre. Mellesleg személyesen gondoskodhatok a kiiktatásáról is, ha tovább cincálja az idegrendszeremet, majd foghatom a váratlan és megelőzhetetlen körülményekre ahelyett, hogy bármelyik testőröm nevét be kellene sároznom egy Prescott féle aljadék miatt. Értettem én a szerepét a politikában és pont ezért tudtam, hogy a mai kitérője is csak egy újabb felszínes kerülő lesz a részéről annak érdekében, hogy a neve mellé egy újabb piros pontot zsebelhessen be, ellentétben azokkal az emberekkel, akik valójában megszenvedtek az ottlétükért.
A felszólításom utáni öt perc nyolcba nyúlik át mire ügyfelem készségesen kifárad és beül Bentleyének hátsó ülésére, én pedig az anyósülés felé tendálva követem példáját átadva ezzel Joshuának a vezetést. A srác már a kezdetektől kitartóan erősíti a csapatot, ezért magam is könnyebben viselem el ha olyan van mellettem az ügyfelekkel való nehézségek során, aki felé még némi bizalmat is szavazok. Márpedig aki engem ismer az tudja jól, hogy a bizalmat én felém nem cukorkaként osztogatjuk, de akad még egy-két kivétel, aki kiérdemelten birtokolhatja azt.
Útközben telefonhívásokat bonyolítok le a csapatunk bent lévő tagjaival és lebeszélek velük még pár elintéznivalót, mielőtt végleg megérkeznénk. Ügyfelünket nem sokan szívlelik, sőt több emberből vált ki undort, mint szimpátiát, ezért triplán szükségünk van arra, hogy nyitott szemmel járjunk, mielőtt valaki úgy döntene igazságosztó szerepbe bújik és megteszi azt, amiért titkon mindenki áhítozik. Belenézve a visszapillantó tükörbe valahol én is ezek közé tartoznék, ha úgy általában érdekelne a tag létezése vagy bármi, amit a szabadidejében meg az állítólagos munkájának során művel. Nem fűz hozzá érdekem, sőt hasznomra sem válhatna abban, hogy German a rácsok mögött maradjon, emiatt pedig meglehetősen jelentéktelenné vált a létezése számomra. Maradjunk annyiban, hogy elvégzem a munkámat, mert azt az egyet végtelenségig tisztelem, aztán búcsút intünk egymásnak és többet remélhetőleg elkerüljük még annak a csekély esélyét is, hogy egy levegőt szívhassunk a másikkal.
Nem sok ehhez hasonló gyűlésen fordultam meg életem során, hiszen a függőségek valahogy mindig is elkerültek. Helyette maradt a túlzott ragaszkodás és a belém nevelt látástól-vakulásig lojalitás elmélete, tetézve a megkérdőjelezhető elmeállapotommal, amit néhanap örömmel cseréltem volna le valami kézzel foghatóbb cuccra. Ennek ellenére ép ésszel felfogtam a jelenlévők helyzetét Prescottal ellentétben, akinek mindez csak egy újabb strigula lesz a jó-teendőinek csúfolt megmozdulásai listáján, egyébiránt pedig magasról tesz a lakosság kínjára. Reynolds és Steven veszik át ügyfelünket az épületbe érkezvén és ők is azok, akik a színpadi részhez kísérik őt, mi pedig Joshuával a bejáratokat biztosítjuk - ő az egyiknél, én pedig a másiknál szobrozva.
Tekintetem az órám lapjára siklik, de még egy percünk maradt a kezdésig ezért a telefonomra is vetek egy pillantást. Egy részemről megválaszolatlan üzenet várt rám csak Camile nevével, amiben az állt: meglátogatja Diazt a börtönbe. Nem helyeseltem ugyan, hogy arra a személyre pazarolja az idejét, aki az exe és nem mellesleg egy és ugyanaz azzal, aki a csinos kis vérdíjat tűzte ki a fejemre, de minél tovább próbál távolságot tartani Diaztól, annál gyanúsabbá válik neki az egész. Márpedig biztos nem ugrálna örömében ha a fülébe jutna, hogy amíg ő a cellatársaival hetyeg, addig én a barátnőjével ütöm el az időmet idekint. A válaszadást még húzom egy ideig, ezért hogy a figyelmem csakis az ügyfelemre koncentrálódjon, a készüléket a zsebembe csúsztatom és még egy utolsó pillantást mérek a jelenlévőkre, mielőtt végighallgatnám az újabb hazugságáradatot, amivel Prescott hülyíti az embereket annak érdekében, hogy kedvelhetőbb és emberibb figura legyen. Bele is kezd valami történetbe, aminek fonalát első körben igyekszem magamhoz ragadni, de még azelőtt elvágják ezt a lehetőséget, mielőtt az bármilyen hatást gyakorolhatna rám. Rögtönzött társaságomra vetek egy pillantást és bár a szőke hölgyemény vonásai számomra ismeretlenek, mégsem hagyom megválaszolatlanul a kérdését.
- Ha saccolnom kellene, a tudat, hogy az egyike vagyok a felvigyázóinak és az, hogyha hozzámér eltöröm a kezét meglehetősen ösztönző kettős lehet számára. - nem veszem le tekintetemet a mikrofonnál álló szerencsétlenségről csak addig a másodperc töredék részééig, amíg a társaságom kérdésének hatása elvonja a figyelmemet.
- Erős bennem a késztetés, hogy kiforduljak, de nélküle - fejemmel jelzésértékűen Prescott felé biccentek - nem mehetek sehova. Patthelyzet, azt hiszem. - vállat vonok és egy szusszanásnyi idő után most rajtam a sor, hogy érdeklődjek.
- És magával mi a helyzet.. - gyors pillantást vetek a táblájára.. - Donna...hogyhogy nem a helyén ül? Vagy úgy érezte minél távolabb kerül a hazugságoktól, annál elviselhetőbbek lesznek? - nem mondom ki ugyan nyíltan, de könnyen leszűrheti, hogy az előadónkról beszélek. Mit számít az a plusz egy ember, akiből nemtetszést vált ki? A jelenlévőket sem képes már nyomon követni.
- Tudja, hogyha most azt tervezi, hogy menekülőre fogja a dolgot, figyelmeztetnem kell arról, miszerint megfogom akadályozni ebben, ugyanis nem áll módomban elengedni innen az előadás végeztéig, biztonsági okokból. Nehéz ügy, de úgy tűnik osztoznunk kell a szenvedésben, amíg le nem cseng az egész. - elfojtok egy érzelmeimet felszínre hozó fintort és Prescottot figyelem ismételten. Bár innen nézve úgy tűnik ő nagyobb veszéllyel van az emberekre, mintsem fordítva.


.




Heroes always get remembered
But you know legends never die
mind álarcot viselünk
Ryder Danforth
Hivatal
ranggal rendelkezem
★ :
Stay or escape? ~ Ryder & Donna 990de338fe048c8631bf48f40b6278e4a892e4b4
Stay or escape? ~ Ryder & Donna 9f0c061d45703e7afe7fccdad8bf4ba907bba7dd
★ kor ★ :
41
★ idézet ★ :
There were two reasons I was scared to let people in; the damage they could do, and the damage they could find.
★ foglalkozás ★ :
security consultant (co-founder of GR Global)
★ play by ★ :
zane holtz
★ hozzászólások száma ★ :
269
TémanyitásRe: Stay or escape? ~ Ryder & Donna
Stay or escape? ~ Ryder & Donna EmptyVas. Jan. 12 2020, 22:43


To Ryder


A helyzet szülte egérút nem létezik, hiába is próbálom kutatni. A döntést meghoztam korábban, most már el kellene azt fogadni, csak éppen nagyon nem megy. Már reggel sem ment, amikor még egy pillantást vetettem a visszaigazoló email-re amelyben arra kérnek legyek pontos. Mosolyogva veszem tudomásul és dobom az egészet a Trash mappába,mintha nem is létezne, és így akarnék tudomást sem venni róla. Igazából még azt sem tudom, hogy mi a csudának jöttem egyáltalán el. Miért adtam be a jelentkezést, ahogyan azt sem, hogy azon a bódult hajnalon, miért táncolt olyan elszántan az ujjam a semmiből felbukkanó weboldal nyitólapja felett. Az ajánlat egy ismeretlen feladótól jött, valami kamu címről, és semmi mást nem írt a link mellé, csak azt, hogy fogadjam el a kezet amit nyújtanak felém, ahelyett, hogy örökkön odébbcsapnám azt. Bár szeretném azt mondani, hogy fogalmam sincs kit rejt az értelmetlen betűhalmaz, ami név gyanánt szerepel a feladónál, ha jobban belegondolok millió sejtésem van. Az, aki olyan elszántan próbál engem megmenteni, akit minden alkalommal becsapok mert egyszerűen kihasználni könnyebb mint magyarázkodni bármiért is. Nem kicsinyes bosszú ez amit Wes felé tanúsítok az örökös félrelépésekért, hanem a saját, nem létező józanságom elhitetése a külvilággal. A jó Alarick doktor, aki szerint beismerni a függőséget nem vétek, sokkal inkább hősiesség. Pátoszos szavak, pedig szerintem sokkal inkább tragikus az egész, ahogyan az életem is az, akárhonnan nézem.
Hazudom, hogy a mai napra jobb programot is ki tudtam volna találni, meglehet átnézhettem volna temérdek aktát, ami még vár rám, elemzéseket készíthettem volna, kicsit mások problémáival lettem volna elfoglalva a sajátom helyett, de egyszerűen képtelen voltam most bármire is odafigyelni.Csak ücsörgöm a nyomorult életem szemétkupaca felett és még próbálok kiválogatni belőle bármit, ami használható. Magamból is bármit ami használható, ami elfogadható, amitől még embernek érzem magam és nem egy érzelmi roncshalmaznak.
A nyugtatók nem nyugtatnak, az altatók nem altatnak a fogamzásgátló pedig nem nyomja el azt a keserű bűntudatot, amit az vált ki, hogy mindazok ellenére, hogy olyan erősen hangoztatva nem akarok gyereket, meg tud hatni, elérzékenyít egy apró gyerek látványa. Mintha masszív bitangerős ujjak szorítanák kővé dermedt szívemet. Sosem fogom beismerni. Sem magamnak sem senki másnak.
Vagy egyszerűen elszökhettem volna New York-ból. Beülhettem volna a kocsiba, bekészíthettem volna magam mellé pár levél gyógyszert, egy üveg közepesebb minőségű gint, aminek még nincs meg az a keserű utóíze, ami ha a könnyeimmel keveredik akkor elviselhető. Hagynám, hogy a sminkem elmosódjon, valahol fenn a hegyek lábánál, vagy egyszerűen egy külterületi erdő mellett megállva, távol mindentől és szabadon engednék mindent, amit nap nap után olyan szépen mosolyogva, mívesen megmunkált maszk mögött elrejtek. Egyszer úgy istenesen bele kellene üvölteni a világba, kiereszteni ami pokolian kínoz azóta a nap óta, hogy az igazság apró cseppenként mérgezi a jelenemet és a jövőmet. A múltam az egyetlen ami az enyém, az összes többi hazugság, ami egy szép élet illúziójára épül, és egy napon majd világossá válik ki is vagyok valójában. Ezt próbálom eltakarni, ezt próbálom mindenféle szerek mögé rejteni, hogy megőrizhessem ezt az illúziót, ezt a látszatképet, látszatéletet, igazi szerelmet, amit a férjem iránt érzek, és amit minden nap elárulok. Minden nap amit egy másik férfi mellett töltök, akit nem szeretek.
A morajlás közelebb vonz, de éppen úgy távol is tart. Mások ugyanúgy menekülnek valamitől mint én, mások ugyanúgy a bódulatot választják a józan szembenézés helyett, másoknak is egyszerűbb ezt a könnyű utat választani, ami csak hirtelen tűnik annak. Tele van mocskos, bűntudattal vegyes nappal, amit egyetlen szem gyógyszer, egyetlen korty sem képes kiűzni belőlünk. Belőlem sem. A székek hívogatóak, a hátsó, sötétségben megbújó padsor is, amit talán a hozzám hasonló hezitálóknak, vagy éppen azoknak találtak ki, akik még mindig épp annyira gyávák felismerni, hogy mások segítségére szorulnak, mint amennyire mosolyogva öltik magukra józan életük férges küllemét minden reggel. Az idegen férfi társasága nem vonzó, egyszerűen biztonságosabbnak tűnik. Valaki, aki távol akar maradni attól, ahova valamiért mégis eljött. Időközben a pulpitusra lépő férfira hamis glóriaként borul valamiféle arany fény a reflektorok erős lámpáiból, és eleinte hunyorognia kell, kínosan nevetgélve bocsánatot is kér érte, hogy ő aki amúgy megszokta a reflektorfényt, most mégsem érzi magát olyan otthonosan benne. Nem meglepő ez a nem várt és nem is akart hírnév, számos olyan ember társaságában akik hozzá hasonló gondokkal küzdenek, csak talán nem olyan híresek, és nem olyan befolyásosak, hogy könnyű legyenek nekik helyretenni az életüket. Meghívni egy politikust számos olyan ember közé, akik még csak odáig jutottak el, hogy egyáltalán elfogadják a függőségüket, lehet, hogy picit merész húzás volt, de vannak kollégák, akik hisznek a sokkterápiában, és abban, hogy a felismerést nem lassan kell elérni az embernél, hanem hirtelen és váratlanul. Az én módszereim mások. Nem is hiszem, hogy működnének olyanok között, akik családapaként adott esetben próbálják feldolgozni, hogy egy helyszín biztosítása közben agyonlőttek egy gyereket. Náluk hogyan alkalmazzam a sokkterápiát? Tulajdonképpen az élet megtette helyettem, feleslegesen cincálnám az amúgy is rongyokban lengedező lelkét.
Én is figyelem az előadót egy darabig, de a mellettem álló férfi válasza meglepetést okoz, és ennek jeleként - noha a gyér fényben minden bizonnyal nem látszik - fel is vonom kíváncsian a szemöldököm.
- Az ösztönzés és a félelemkeltés között meglehetősen nagy a különbség nem gondolja?- mert az alapján amit elmondott inkább az utóbbira tippelnék, noha nem tisztem, hogy ítélkezzek erről.
- Patthelyzet?- kérdezek vissza, és bár nem szeretném, némi furcsa és kicsit talán groteszk derültség árnyalja a hangszínem.
- Itt mi mindannyian patthelyzetben vagyunk, és valamiféle függőséggel küzdünk. Szóval üdv a klubban.- vonom meg a vállaim, és követem a tekintetét a pulpituson lassan, kissé talán képmutató módon egyszerűen beszélő férfi felé. Csak foszlányokban jut el hozzám a mondanivalója, mert az első gondolatoktól kezdve érzem, hogy lenéz minket. Minket akik még nem tudtunk felállni abból, amiből neki olyan könnyedén sikerült.
- Még nem döntöttem el, hogy tud e mondani valami olyasmit az előadó,ami hihető is. Nem feltétlen hazugság, csak hiteles. A pokolból sokan ismerik a kivezető utat. De van akit hoznak, van akinek magának kell kimásznia. Ő ott…- biccentettem fejemmel az orrát gőgösen az aranyfényben szálló porba emelő öltönyös felé.
-...olyan mint aki az anyját is eladta azért, hogy a lába se érje a pokol tüzét ameddig ki nem jut. És most olyanoknak próbál erről mesélni, akik két kézzel igyekezve magukat kiásni, még csak az út felénél tartanak. Hogy én mégis miért vagyok itt.- halkan, alig hallhatóan elnevettem magam.
-Mert van aki jobban hisz mindenféle hókuszpókuszban mint én, és bármi áron meg akar menteni olyasmitől amihez az égvilágon semmi köze.- féligazság. Mert Alaricknak csak az a bűne, hogy jobban szerelmes mint én. Illetve mindketten másba. A színpadon álló patetikusan folytatja...
-Mert mindannyian tudjuk milyen érzés ez. Lecsúszva, reményvesztve, kilátástalanul várni a másnapot, ami semmiben sem fog különbözni az előzőektől. Ott vannak a szerek, az ital, minden ami ahhoz kell, hogy istenesen ki tudjuk ütni magunkat, és egy időre elfeledhessük a jövőt. A jövőt amit nekünk kell a kezünkben tartani.
Szépen beszél meg kell hagyni, csak éppen fogalma sincs az én mindennapjaimról. Fogalma sincs arról, hogy nekem nem a jövőmet kell kézben tartanom, hanem a múltamat. Azzal kellene kezdenem valamit, csak még fogalmam sincs mit tegyek. Általánosít. Nagy hiba.
Szelíden mosolyodtam el, amikor oldalról a férfira néztem. A szemüvegén a színpadkép tükröződött, íriszei kitartóan figyelték az előadót. Vonásai megkeményedtek, éreztem rajta, hogy minden idegszálával igyekszik az elméjét, a gondolatait a lelkét is távol tartani Prescottól, de úgy tűnik kénytelen elviselni, legalábbis fizikálisan mindenképpen.
- Kettőnk közül én félig önszántamból vagyok itt, amíg maga nem. Szóval ha bárki menekülőre akarná fogni a dolgot jobban gondolnám önről semmint magamról. De ne aggódjon, nem fogok elmenni. Nem fogok kisétálni, nem fogok jelenetet sem rendezni, mert ez nem az én stílusom. Rossz emberismerő lehet, ha ezt feltételezte rólam.- somolygom, és próbálom elérni, hogy legalább egy másodpercre elvonja a tekintetét a beszédet tartó férfiról, de hasztalan.
- Én tudom, hogy miért gyűlölöm a hozzá hasonlóakat, de mondja….maga miért?- velős és hirtelen kérdés volt, de jelen pillanatban jobban érdekelt, semmint az amiről a férfi beszélt, és amin láthatóan a hátsó sorokban ülők némelyike úgy öt perc után be is bólintott. Minden bizonnyal nem feltétlen az unalomtól, hanem vannak bizonyos szerek, amelyek túl jól és túl intenzíven hatnak. Van aki úgy érkezett, hogy tudta nem ennek az előadásnak a hatására fog bármi is megváltozni az életében. És ezzel én is így voltam.



mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Stay or escape? ~ Ryder & Donna
Stay or escape? ~ Ryder & Donna EmptySzer. Jan. 15 2020, 00:31

donna&ryder
All that you can't leave behind

Bőszen az emlékezetembe véste magát az a nap, amikor Prescott az ügyfelünkké vált. Fenyegetve érezte magát, úgy gondolta valaki követi és az életére akar törni. Noha ennek csak töredékére sikerült rálelnünk és azok is pár nyomdafestéket nem tűrő e-mail formájában végződtek, terhelőbb bizonyítékot nem találtunk azzal kapcsolatban, hogy bárki is körülötte ólálkodna. Elvégre én sem tenném és kétlem, miszerint másoknak is abban fulladna ki a legnagyobb szórakozása, hogy a nívósabbnál nívósabb étterem látogatásait kövesse a nap minden percében. Mindezeket leszámítva komolyan vettük aggodalmát, elvégre az üzenetek még egy ismeretlent rejtettek, akinek az elképzelései bármikor tettlegességbe fordulhatnak át, de néha elgondolkoztam azon, hogy én leszek az, aki ezüsttálcán kínálja fel Prescottot, bárkinek is fűlik rá a foga. Személyesen kezeltem a védelmét, de csak azokban az esetekben, amikor nyilvános megjelenésekre indult. A többi esetben viszont valamelyik testőrünk szobrozott mellette, aki ügyelt arra, hogy nehogy álmában fojtsák meg egy párnával szerencsétlen flótást.
A késés nála már egyfajta rituálénak számított és most sem volt képes időben kitolni a képét az erődjéből, hiába kapartam össze megmaradt türelmemet és adtam számára célozgató figyelmeztetéseket. Ő úgy vélte számára ez megengedett, bennem viszont forrt az idegesség akárhányszor nem érkeztem meg pontosan valamilyen megbeszélt időpontra. Néhány elvemet komolyan vettem és ha egyik borulni látszott, a többi is hajthatatlanná vált.  
Az első ellenőrzési pontokon túl még egy gyors körültekintést megengedek magamnak az épületrészben. Már korábban felmértük a helyiséget, a menekülőpontokat, melyek jól jöttek az esetlegesen felmerülő kimenekítés során, de nem leltünk semmilyen gyanúsra. Ennek ellenére az elővigyázatosság híve voltam és mindent legalább ötvenszer átfésültem újra, mielőtt biztosan rábólinthattam volna az igazságra. Nem hibázhattunk, mert a mi munkánkban ez véglegesként is zárulhat. Nem mellesleg ezért választottak minket és ha elbukunk, a munkánknak mondunk ellent. Úgy vélem sok mindent tettünk..tettem azért, hogy mindez elkerülhető legyen és a továbbiakban sem kívánom ennél lejjebb adni.
Prescott beszéde az érkezésünk utáni öt percben már kezdetét is veszi, de nem feltétlenül merülök el a szavaiban, már csak azért sem, mert nem különösen érdekel mivel tágítja az emberek agyát. Úgyis a háromnegyed részében önmagát fényezi maradékot meg valahogy köré építi, hogy úgy tűnjön: a többiek érdekeit nézi. A Prescott féle mocskoknak megvolt a módszerük arra miképpen legyenek befolyással másokra és örömmel használták ki annak érdekében, hogy feljebb jussanak. Osztottam az elképzelését és egyféle nyakatekert módon önmagam is alkalmaztam, jóllehet engem a nagyobb cél szolgált, ők meg nem láttak messzebb a saját orruknál. Valahol mégis rejlik igazság abban, hogy mindenkiben az idegesít, ami önmagunkban is hasonlóan kellemetlenséggé válik.
Szokatlanságként könyvelem el a rögtönzött társaságomat, melyet a szőke hölgy biztosít. Első körben gyanúsan mérem fel, próbálok rájönni a szándékaira, de nem tulajdonítok neki túl nagy figyelmet, hiszen az ügyfelem élő céltáblaként vergődik hazugságainak mocsarában a színpadon és nem engedhettem, hogy bármi is elterelje a figyelmemet. Érkezzen az bármilyen gyanútlan formában is. Mindezeket átgondolva mégsem teszek úgy, mintha el se jutottak volna hozzám szavai és megengedek magamnak egy önzetlen másodpercet, hogy beszédbe bonyolódjak a hölgyeménnyel.
- Úgy gondolnám sok minden mással együtt ez is valahol nézőpont kérdése. Én nem intéztem felé fenyegető megjegyzéseket, ezzel szemben ő megtartja a pár lépés távolságot. El sem tudja képzelni, hogy bizonyos esetekben mennyire ösztönző is tud lenni, ha tartunk valamitől abban, hogy ennek okán ne tegyünk őrültségeket.  
Egy részem még túl emberi ahhoz, hogy képes legyen normális társalgást kezdeményezni. Sosem mondtam ki nyíltan egy másik félnek, hogy mit és milyen módon tennék vele, ha ezt meg azt nem csinálja meg, de bizonyára tudatában volt annak az emlegetett úriember is, hogy bármit megtennék, ha az ügyfelem veszélybe kerül, amivel elkerülhetem mindezt. A kartörés csak egy tipp volt, de ha az utamat állja, nem garantálom, hogy ne érje baleset. Nekem csak a színpadon álló férfi biztonsága a fontos, csak miatta vagyok/vagyunk itt. Minden más másodlagos és nem igazán az én problémám.
Aprót rándul ajkam annak hatására, amit a hirtelen klubtagságom okoz, de csak egy hümmögés érkezik tőlem riposztként. Többnyire tiszteletlennek és egyben nem az én tisztemnek érezném/érzem azt, hogy mélyebben kifejezzem érdeklődésemet ittlétének okával kapcsolatban. Ismeretlenségünk fényében nem sok közöm van mindehhez, noha abban valahol egy síkon mozgunk, hogy mindannyian menekülnénk valamitől: ők a függőség okozta károktól, én meg a frusztráló helyzettől.
Mindezek ellenére kíváncsiságom töredéke éledezni látszik és olyan témára evezi beszélgetésünk menetét, amiben az ügyfelem változik főszereplővé. Pontosabban az ő szavai, amelyek számomra csak hazugságoknak tűnnek. Elvégre már egy jó ideje az életem részét képezi ez az alak és addig láthattam milyen szépségei is vannak a Prescott-féle elképzeléseknek a világról és az emberekről egyaránt. Donna azonban egy egészen más oldalára tér át. - Nem kétséges, hogy már rég lebonyolítódott az az üzlet. - fűzöm véleményemet a felhozott példájára, mindenesetre egyetértek vele. A férfinek köze sincs ahhoz, amit próbál most eladni magáról.
Válasza nem kerüli el a figyelmemet, melyben bővebb betekintést nyerhetek általa az ittlétének körülményeiről. - Úgy mondja, mintha ez akkora bűn lenne. Gondolja maga egy olyan személy, aki nem megmenthető?
Én már kevésbé vagyok az, de a részletekbe túl bonyolult lenne most belemenni.
Kijelentésem többnyire mintha nem is neki, sokkal inkább magamnak szólna úgy gondolván, hogyha hangosan kiejtem ezeket a szavakat, kevésbé akarnék sebtében elhúzni onnan. Donna viszont könnyedén rátapint erre.
- Egyszerű tapasztalatból származó kijelentés volt a részemről. Nevezzük szakmai ártalomnak. Kétségtelenül nem érdemes magára vennie. - tekintetemet egy másodperc erejéig arcának vonásaira vezetem. - Más oldalról nézve, ha már nem akart volna itt lenni, el se jött volna vagy egyszerűen a lezárás előtt lelépett volna. Megnyugtatná, ha azt mondanám, nem tartom potenciális veszélyforrásnak?
Prescottot igen, Donna-t kevésbé - noha az én fejemben mindenki gyanússá formálódott már az évek során.
Kérdése nem okoz meglepetést, mégis a válasz megfogalmazásához egy lélegzetvételnyi időre szükségem van. Túl sok mindent - mondanám, de az csak töredékében fedné le a valóságot.
- Túl nagy hatalom van a kezében és ezzel szemben csak nyomokban fedezhető fel bennük jó szándék. - direkt beszélek többesszámban, elvégre egyre inkább elterjednek a Prescott-félék. - Rövid távon mindről úgy tűnik, hogy tele vannak segítő szándékkal, de a nagyobb képet nézve rájöhet az ember, hogy csak ártanak a környezetüknek. - elgondolkozóan meredek a színpad felé és egy mosoly formálódik az arcomra, mielőtt tovább mondhatnám a véleményemet.
- De ez lássuk be, egészen kettős tud lenni. Elvégre a személyiségükből adódóan megosztó emberek és nagyobb mértékben éri el őket az utálat, mintsem a rajongás. Ezt követően viszont szükségük van védelemre, szóval keserű pirula ezt bevallani, de részben miattuk van még munkám. - szó sincs róla, hogy most térdre borulok előtte és köszönetet mondok, de valami nyakatekert módon ez a valóság, ha repesek tőle az örömtől, ha nem.  - Érti most már az ellenszenvemet?


.




Heroes always get remembered
But you know legends never die
mind álarcot viselünk
Ryder Danforth
Hivatal
ranggal rendelkezem
★ :
Stay or escape? ~ Ryder & Donna 990de338fe048c8631bf48f40b6278e4a892e4b4
Stay or escape? ~ Ryder & Donna 9f0c061d45703e7afe7fccdad8bf4ba907bba7dd
★ kor ★ :
41
★ idézet ★ :
There were two reasons I was scared to let people in; the damage they could do, and the damage they could find.
★ foglalkozás ★ :
security consultant (co-founder of GR Global)
★ play by ★ :
zane holtz
★ hozzászólások száma ★ :
269
TémanyitásRe: Stay or escape? ~ Ryder & Donna
Stay or escape? ~ Ryder & Donna EmptyCsüt. Jan. 16 2020, 10:55


To Ryder


A fogamzásgátlókkal kezdődött. Tisztán emlékszem, amikor rádöbbentem mennyire valóságos és közeli egyszeriben a családalapítás. Amikor már túljutottunk azon, hogy az egész ház a miénk volt, hogy az összes sarokban szeretkeztünk már, az összes lehetséges szobában, az összes módon. Túljutottunk azon, hogy hajnalban grill csirkét együnk frissen sült pogácsával a teraszon, miközben odakint már az ősz lopakodik gyérülő rozsda levelekkel, kergetve távolabb a kókadozó nyarat. Túljutottunk az első éveken, amikor még minden új volt és csak kettőnkről szólt. Nekem jó lett volna még így, de tudtam, hogy Wes többet akar. Túl nagy lett a tér, túl nagy a lélek és a szív, hogy mindent elbírjon. És persze az ösztönök is felébredtek, amelyek mindegyre azt dübörögték, hogy családdá kell válnunk.Ekkoriban kezdődtek a rémálmok, ekkoriban tört a múlt egyszeriben felszínre, és értettem meg, hogy van amit lehet ugyan akarni, de elérni soha nem lesz módom.
Van amiről az ember már abban a pillanatban tudja, hogy rossz, hogy helytelen utakra visz, nem ismert csapdákkal pettyezett ösvényre, amikor még csak a gondolat van meg benne. Álltam a fürdőszobában a tükör előtt és kerestem a lányt a vonásaim mögött, aki egykor meghúzta a fegyver ravaszát. Hirtelen élesen csapott a hang a fülembe, éreztem a lőpor keserűen füstös szagát, és tudtam, hogy tényleg megtettem. De mélyre temettem, mélyre temette velem egy gyermek felejteni vágyása, aki talán fel sem fogta mit csinál. Védelmezni akartam. Anyát, a helyzetet, a törékeny, és minden ízében mocskos kis világomat, amiben mégis biztonságban éreztem magam, és amelyet abban a pillanatban veszélyben éreztem. Orromban kavarog a vér szaga, látom a férfi ridegen üveges tekintetét, a test puffanása, amely a földre ér. Akkor csak azt hittem, hogy vége, pedig akkor kezdődött el minden valójában.
A fogamzásgátlók nem tudták elnyomni a fájdalmat, amelyet a tudat okozott, hogy egyedül hoztam meg egy döntést, abban a tudatban, hogy tisztában voltam a férjem ennek éppen az ellenkezőjét akarja. Ekkor kezdődtek a hazugságok, ekkor kezdődtek a nyugtatók, a rémálmok csitítására az altatók, és a nappalok elviselésére a gin. De semmi nem használt, egyre kevésbé csendesültek el a hangok, a bűntudat gyötrelme újra és újra belém mart. Már nem használt semmi, mégis a megszokás vezetett. Lassan elfogadtam, lassan együtt éltem a tompasággal és együtt éltem azzal ami mögötte fogadott minden nap. Szép élet mögött megbúvó kegyetlen magány. Egyedül maradtam a titkaimmal, egyedül a döntésem következményével, egyedül egy olyan viszonyban, ahol kihasznált érzelmeken egyensúlyoztam az elkerülhetetlen zuhanás felé. A szakadék mélye hívogatott, a valóság eltaszított.
Hogy itt vagyok az annak a következménye talán, hogy még nem veszett ki belőlem a remény arra, hogy valamin is tudok változtatni. Nem a Prescott félék történeteitől vártam a megváltást, hanem látni akartam másokat. Másokat, akik éppen úgy mint én, valaminek a rabjává váltak. Talán ők is menekültek. Mert mindenki menekül, aki olyan dolgok segítségét kéri, amelyek rombolják a tudatot és a testet, és hamis ígéretekkel áltatnak. A gyógyszerek még senkit nem hoztak ki a depresszióból, még inkább beletaszították. Sosem hittem a tabletták erejében, így soha nem alkalmaztam. A testnek, az elmének van egy csodálatos öngyógyító képessége, csak meg kell tanulni megnyitni. Megtanítani meg tudom, de alkalmazni képtelen vagyok. Hogyan is lehetne bármire gyógyszereket felírni, aminek a működésével még ha sok életet is élnék, akkor sem lennék tisztában? A lélek és az agy törékeny szimbiózisban van egymással, és ha az egyiket sérülés éri a másik is kicsit elveszik. A lélek roskadt és az agy is vele zuhant, megtartani azonban nem tudta.
Itt hátul biztonságosabb, kevésbé látható, és még nem döntöttem el igazából, hogy valóban közelebb akarok merészkedni a hazugsághoz, vagy egyszerűen itt maradok, még akkor is ha a férfi itt mellettem láthatóan nem túlságosan igényli a társaságomat.Ugyanakkor a szavaira szinte maguktól értetődően figyelek, mert van igazság abban amit mond.Rám ösztönzőleg hat, hogy ha ma eljövök talán megkímélem magam a jó Alarick örökös aggodalmától. Néha kifejezetten kezdett már terhes lenni az egész viszony, ám az érdekek nem eresztettek mellőle.Ahhoz, hogy megkapjam amire szükségem van, el kell viselnem, hogy mint valami elcseszett őrangyal, meg akar menteni. Önmagamtól, a világtól, a múltamtól, amitől úgysem fog soha, a házasságomból, mert szerinte mi együtt mindent meg tudnánk oldani. Nem, semmit nem tudnánk megoldani. Vele nekem csak még jobban összekuszálódtak a dolgok.
- Az őrültség meglétéhez és annak elutasításához, az önuralomhoz is ösztönzésre van szükség. Valószínű én….mi- biccentettem fejemmel az arctalan, félhomáályban megbúvó tömeg irányába.
-...nem kapunk elég ösztönzést ahhoz, hogy önuralmat gyakoroljunk, tehát az egyszerűbbnek tűnő utat választjuk.Ami valójában nem egyszerűbb, de erre már csak akkor döbbenünk rá, amikor nincs visszatérés.És így a saját farkába harapó kutya effekt áldozataivá válunk.- vonom meg a vállam, mert ez egy nagy igazság. Könnyűnek tűnik tompítani azt amiről nem akarunk tudomást venni, és eleinte működik is, de később már nem lesz elég, később már nem tudjuk elrejteni, nem tudjuk elásni elég mélyre, és a felszínre tör.
- Mindenki megmenthető.- szinte egyszerre hangzanak el a szavaim az előadóéval, aki valami hasonló formában mondja ugyanezeket, csak az enyémből hiányzik a negédes és hamis bájolgás, amivel bizalmat akar fakasztani ott, ahol legfeljebb két doboz Ximetin nyugtató a minimális belépő. Ezek az ember meg sem rezdülnek arra, hogy valaki segíteni akar rajtuk, amíg azt nem úgy teszi, ahogyan azt ők szeretnék. Nálam nem ennyire rossz a helyzet, bár nem állok tőle már lassan távol. Nekem még nem remegnek az ajkaim, ha nem ezzel kezdem a napomat, de a hangok nem csendesülnek a fejemben, a fegyver dörrenése véget nem érő visszahangként ott kopog, ameddig a gyógyszer hatása maga alá nem von. Nekem még a lelkem sebeire kell, van akinek már a teste is áldozatul esett.
- Csak nem mindenki akarja, hogy megmentsék. - tartok egy apró szünetet, épp csak annyit amivel egy utolsó levegőt kortyolok, remélve, hogy nem fogom pillanatokon belül kevésnek érezni a teret és egyre idegesítőbbnek az előadó szónoklatát. Remélve, hogy bárhogyan is, akár itt hátul is de túlélem az egészet.
- Van egy seb. Egy seb, ami sosem gyógyul, mert mindig akad valaki aki felkaparja. Aztán jön valaki és azt mondja, ő meg tudja gyógyítani, el fogja tudni tüntetni, szinte nyoma sem marad. Maga pedig elfogadja. Mégis, minden nap oda fog nézni, a seb helyére, mert bár nincs nyoma, mások nem látják, de maga….maga tudja, hogy ott volt. Azt nem lehet kitörölni az emlékezetéből.- próbálom neki elmagyarázni a helyzetemet, vagy azoknak a helyzetét, legalábbis egy részüknek akik most itt ülnek a teremben és próbálják meghallgatni ezt a pojácát.. Hiteltelen. Már abban a pillanatban annak éreztem, ahogyan felment  színpadra és akár egy bronxi selyemöltönyös pimp megigazgatta a méregdrága mandzsettáját. Volt valami a tekintetében, még így a vakító reflektorok között is, ami taszított. És nem csak engem. A hozzám hasonlóak alapvetően is bizalmatlanok az olyanokkal mint ő. A férfi szavai itt mellettem még inkább megerősítenek abban, hogy a véleményemmel, így látatlanban sem vagyok egyedül.
- Megnyugtatna.- mosolyodom el válaszul, bár ez inkább csak futó mosoly, és inkább azt a célt szolgálja, hogy oldjam némiképp azt a távolságtartást, amit irányomba mutat. Valószínű ez is szakmai ártalom, és igyekszem tiszteletben tartani. Én sem igazán szeretem ha valaki hívás nélkül a képembe mászik.Végighallgatom honnan táplálkozik az ő ellenszenve az előadóval szemben, akit alapvetően pedig éppen neki kell védelmezni.
- A kéz amely a bölcsőt ringatja, a világot uralja. Ismeri ezt a régi gyerekdalt? Sok aspektusa van ennek a mondatnak, többek között az is, hogy az aki a gyengét védelmezi, valójában sokkal nagyobb hatalom van a kezében semmint azt bárki gondolná...csakhogy, és itt jön az én elméletem. Nem a bölcső ringató a valódi úr, hanem a gyerek, aki benne fekszik. Mert ő irányít.Ez pedig nem más mint a pénz.- nos igen. A gazdagság felett pöffészkedve az ember azt gondolja ő az élet császára mindeneknek az ura….pedig valójában nem ő irányít, hanem őt irányítják, méghozzá a pénz.
- Azért az valahol nevetséges és szánalmas egyben, hogy azoknak van a legnagyobb szükségük védelemre, akik másoknak a legtöbbet ártják. Ilyen szempontból pedig, már megbocsásson de a maga bűne sokkal nagyobb súllyal nyom a latba. Persze értem én, meg kell élni valamiből. De bármi áron?- nem, egyáltalán nincs közöm hozzá, és nem is kötekedni szándékoztam, egyszerűen csak megjegyeztem.
- A kisasszony ott hátul nem csatlakozna hozzánk?- hallom a színpad felől a hangot, és Prescott a nyitott tenyerét szemellenzőként használva éllel támasztja meg a homlokán, hunyorogva néz oda hátra a kettősünkhöz. A mellettem álló férfira pillantok, majd a színpad felé és megrázom a fejem. Nem fogok kiabálni, átüvölteni az alapvetően visszhangos termen. Értelme sincs.
- Mr Danforth, segítene a kisasszonynak helyet találni itt közöttünk? Mégsem várhatjuk el, hogy végig álljon, amikor számtalan üres szék van még a teremben.- tovább erősködik, ugyanakkor ezzel még inkább arra sarkall, hogy tovább tiltakozzam.
- A meghívó szerint ez az egész önkéntes alapú. Nem szerepel sehol, hogy kötelező leülni, vagy éppen bármilyen módon részt venni azon kívül az egészben, hogy itt vagyok. Szóval nem, eszem ágában sincs leülni.- jelentettem ki egyszerűen és viszonylag csendesen amiből nem jutott előre semmi. Prescott az előbb még homlokánál tartott kezét kagylózva emelte a füléhez.
- Megismételné, kisasszony?- nem eszem ágában sem volt megismételni. Ott álltam a Mr Danforth néven emlegetett férfi mellett továbbra is egyenesen, magam előtt összefűzve a karjaimat. Testbeszéd: azt jelentette, hogy ha eddig kíváncsi voltam rá, most már teljesen kizártam az egész érdeklődésemből. Innen pedig nem fogok mozdulni.



mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Stay or escape? ~ Ryder & Donna
Stay or escape? ~ Ryder & Donna EmptySzomb. Jan. 18 2020, 20:51

donna&ryder
All that you can't leave behind

Azokban a percekben, amig ügyfelem a színpadon igyekszik értelmet adni elhangzott szavainak, én minden erőmmel azon vagyok, hogy kizárjam őt. Az ajtókat figyelem, a jelenlévőket. Azoknak az embereknek a reakcióját, akik nemcsak melegedni ültek be ide, hanem azért, mert olyan külső segítségre vágynak, amiben még talán önmagunk sem hisznek. Nem sokszor keresztezzük egymás útját a függőségekkel és az ügyfeleink körében sem merült fel még eddig mindez, jóllehet Prescott szavait hallgatva eléggé erősödik bennem a gyanú, hogy az egyetlen, aminek a férfi a függőjévé vált, az a temérdek hazugság, melyet jóllehet még ő is valójában elhisz. Sosem kellett különösen belemerülnöm a témába és úgy tennem, mintha átérezném min mennek keresztül azok az emberek, akik mindezt nap, mint nap átélik. Nem volt rá példa, hogy bárkit is segítenem kellett volna átlendíteni ezen a kellemetlen szakaszon, így nem fogom azzal áltatni magamat, miszerint tisztában vagyok egyik vagy másik jelenlévő nehézségeivel, de abban valahol mégis kételkedek, hogy a mikrofonnál álló férfi szövegelése pont az a megváltás vagy segítség lesz, amire ők vágynak. Az, hogy beszédbe elegyedek Donnával pusztán a véletlen művének indul, mégsem osztom meg figyelmemet úgy, hogy az egyik irányba többet áldozok, a másikba kevesebbet. Érdekes felvetéseknek leszek fültanúja és bár nem vagyok az a társasági ember, akivel mások leülnek egy jó kávéra és elbeszélgetnek a hétköznapok monoton menetéről, mégsem zárom ki őt teljesen vagy viselkedek olyannyira hűvösen, mint amennyire már azt tőlem megszokhatták. Camile igyekszik ezen az évek alatt megerősödött páncélon áttörni és egészen jó úton halad, de nem felejtem el, hogy ő még mindig kihez tartozik. Egy nő, aki túl sokat tud és aki túlságosan is mélyen belefolyt abba, hogy segítségemre legyen Remi rács mögé juttatásába. Én ígéretet tettem, hogy hallgatok, ő meg úgy csicsergett ex-barátja bűntársairól, hogy a hatóság szinte repesett örömében, amikor Diazt végre ott tudhatták, ahol lennie kell. Ettől függetlenül a bizalmatlanságom töretlenül húz falat a nő és közém, ennek jelét viszont csak ritkán kaphatja el. Ő tudja mire vállalkozott, én pedig tudom mibe gyalogolok bele azzal, hogy az életembe engedtem őt. Ettől függetlenül keserűen marja végig torkomat a magamnak tett vallomás, miszerint hatással van rám. Énem egy részét megragadta és azóta is szorosan ragaszkodik hozzá, mintha hinne abban, hogy ez a valami, ami közöttünk zajlik, tartós alapokon nyugszik és idővel biztosabb erőddé épül majd. Zavar, hogy általa észreveszem az embereket és a nyűgjeiket. Rettentően kellemetlenül érint ugyanakkor az is, hogy még oda is figyelek arra, amit mondanak, noha a legtöbb esetben a reakcióm szűkszavú burokban érkezik. És talán ennek okán vagyok még mindig partnere Donnának a beszédtémáink közepette ahelyett, hogy a helyére kísértem volna őt, kizárva minden gondolatot, amit igyekszik megosztani velem.
Prescott számára sem nyer szimpátiát, de velem ellentétben, - aki szinte már kiszűri a férfi szövegelését, - eltűri a mondanivalóját. A helyzetükről alkotott festői képet viszont figyelemmel követem, hátha később érthetőbbé válik az ő világuk és annak elkerülhetetlen töréseik. - Könnyebb fejest ugrani a bizonytalanságba, ha az átmeneti jóléttel is kecsegtet. - foglalom össze magamba, elvégre nem sok olyan embert ismerek a környezetemben, akik ne lennének a boldogabb pillanatokra ráfeszülve és ne keresnék annak bármilyen észrevehető jelét is. Annyi mindenben ölthet alakot, de a végeredmény mindig kétirányú. Számukra a rosszabb felé haladt.
Beavat ittlétének körülményeibe, köztük a külső segítség is felmerül, amely érdeklődést vált ki belőlem, ennek okán pedig kérdéseket is intézek felé. - És maga melyik elvet képviseli? Akarja, hogy megmentsék?
Gondolnám igen, mivel jelen van, de valakinek csak arra van szüksége, hogy a saját hőse legyen az általa megformált és káosztól hemzsegő történetében. - Igazán törődhet magával ez a személy, hogyha erre rávette és jól gondolom, hogy magának sem kellemetlen ennek az érzésnek a viszonzása? - tévedhetek én is, bár nem szeretek, de ettől ezzel a lehetőséggel is érdemes számolni.
Nem kerüli el figyelmemet a mosolya, ámbár viszonzásra csak ritkán vagyok képes. Nem az ő hibája, egyszerűen így funkcionálok. Ritkán mutatok a külvilág irányába őszinte érzelmeket, mert egyszerűbb a kiszámíthatatlanság módja szerint létezni. Ennek ellenére értékelem a gesztust.
Egy részemet, a tudásra szomjazó énemet elégedettséggel tölti el a hosszabb magyarázat, melyet Donna próbál az állapotáról összefoglaló magyarázatban megosztani velem. Szó sincs róla, hogy éltetne mások szenvedése, de mivel kívülállóként látom a világukat, így a megértés részemről egy távol álló dolognak hat. - Szóval ha jól értem ez is éppolyan nyugtalannak és örökösnek tűnő, mint a nyomorúság. - grimasszal reagálom le az elhangzottakat és egy sóhajtás is követi mindezt. - Sejtelmem sincsen a maga történetéről, de ha tippelnem kellene, egy adott probléma kényszerítésének hatására jutott el idáig. Mit gondol, ha a probléma forrása megszűnik, a késztetés is alábbhagy vagy lesz más, ami átveszi a helyét?
A puszta kíváncsiság hajt, meg az ő nézőpontját is próbálnám megérteni. Érdekes nőnek találom, titkokkal és érzelmileg felemésztő sebekkel telve, mégis egy része még mindig próbál erősnek lenni és a felszínen maradni. Ezt pedig elismeréssel nyugtázom magamba.
Nehezemre esik megragadni kérdéséhez kapcsolódó válaszom értelmét, hangosan kimondani pedig még kellemetlenebb. Szembenézni a valósággal ilyen módon olyan, mintha képen törölnék az embert egy vascsővel.
- Találkoztam már vele. - elhallgatok a kérdésére adott válasz után, és végighallgatom. Ha tudná mennyi bűn van még abban a batyuban, amit már inkább húzok magam után, mintsem cipelek. Ugyan ezek inkább mondhatóak szükséges rossznak, akik pedig megsínylették, járulékos veszteségnek, de egyelőre foggal-körömmel ragaszkodok az évek óta dédelgetett titkomhoz.
- Egy nagyobb cél vezérel, Donna. Ez az én ösztönzésem. - térek vissza korábbi szavaira, ám mielőtt a beszélgetésünk folytatódhatna, Prescott úgy dönt itt az ideje, hogy még nagyobb majmot csináljon magából az eddiginél is.
- Ezt nem hiszem el.. - az orrom alatt morgom szavaimat, melyet egy élesebben beszívott levegővétel követ. A pasas tovább túráztatja a mellettem lévő hölgyet, ez pedig épp elegendő arra, hogy közbeavatkozzak. Már csak azért is, mert ezzel csak még inkább hergeli a tömeget és ha nem dugul el úgy tíz másodpercen belül - türelmi szakasz - akkor én magam fogok golyót ereszteni belé. Csak jószívűségből, mielőtt más tenné meg. Elvégre az én lövésemet talán még túlélheti.
- Egy másodperc.. - kimentem magamat jelenlegi állapotomból és a színpad felé indulok. A jelenlévők többsége értelmetlenül szemléli a történéseket, én pedig intek ügyfelemnek, ezzel is jelezve, hogy jó lenne ha megfogná házsártos hátsóját és megjelenne előttem, mégpedig tüstént.
- Akad még valami, ami miatt tartanom kellene attól, hogy kizökken majd a beszédéből? Mert ez esetben essen most túl rajta, hogy aztán a végére érhessünk. - jelzésértékűen veszem fel vele a szemkontaktust és az emberek felé téved a tekintetem. - Szorít az idő és örülnék, ha nem hergelné fel az embereket. Mindketten tudjuk, hogy rezeg az a bizonyos léc. - amióta egyszer azt hangoztatta, hogy az életére törnek, azóta nem nyugszik emiatt. Gondolom eléggé ösztönző tud lenni, ha emlékeztetnek a félelmeinkre. - A többit bízza ránk. Maga csak a beszédével kell, hogy foglalkozzon. - azzal a színpad felé terelem. - Öt perce van, utána indulunk. - jelezve mindezt indulok meg visszafelé a helyemre, de előtte mutatom Joshuanak, hogy figyeljen a balfácánra és hogy jobb, ha készülődik.
- Elnézést kérek az ő nevében is, mert arra várhatunk, hogy ő megtegye. - értem itt Prescottot a Donna-nak intézett szavaim alatt és visszaállok mellé. - Öt percet kapott, hogy befejezze, aztán kikísérjük őt. A felhajtás élteti, de idővel az is fogja kicsinálni őt, ha nem én teszem meg előbb. - a nyakkendőmet igazítom meg és az emberek reakcióját figyelem, akik többségében már kezdik feladni, hogy az egész műsora után érdeklődést mutassanak Prescott irányába.


.




Heroes always get remembered
But you know legends never die
mind álarcot viselünk
Ryder Danforth
Hivatal
ranggal rendelkezem
★ :
Stay or escape? ~ Ryder & Donna 990de338fe048c8631bf48f40b6278e4a892e4b4
Stay or escape? ~ Ryder & Donna 9f0c061d45703e7afe7fccdad8bf4ba907bba7dd
★ kor ★ :
41
★ idézet ★ :
There were two reasons I was scared to let people in; the damage they could do, and the damage they could find.
★ foglalkozás ★ :
security consultant (co-founder of GR Global)
★ play by ★ :
zane holtz
★ hozzászólások száma ★ :
269
TémanyitásRe: Stay or escape? ~ Ryder & Donna
Stay or escape? ~ Ryder & Donna EmptyVas. Jan. 19 2020, 13:47


To Ryder


Vannak akik feladják, és meg sem próbálnak küzdeni. Vannak akik hátat fordítanak a múltnak, úgy tesznek mintha nem létezne, és így talán könnyebb elviselni. A boldog tudatlanság nem öl meg, igaz erősebbé sem tesz. Csak tudatlanná. Én is ezt szerettem volna. Megmaradni abban a hitemben, hogy az apám egy gazdag, tehetős és befolyásos férfi, akit az üzleti körökben csak “Kaméleonként” emlegetnek. És nem feltétlenül azért mert olyan könnyedén alkalmazkodik a környezetéhez, vagy a tárgyaló partnereihez, hanem inkább azért, mert rezzenéstelen arccal, kiszámított precizitással alkalmazkodik a változó világ igényeihez, és szinte egy lépéssel előttük jár. Gyerekként csodáltam ezért a tulajdonságáért, és arról álmodtam, hogy egy napon majd olyan férfit akarok megismerni mint az apám. Aztán amikor a szépen felépített, díszes világomat úgy törte össze mint apró kezek a míves porcelánt, rádöbbentem, hogy ő is csak egy hazug képmutató ember, aki azzal áltatta magát éveken át, hogy ezzel nekem tesz jót. Elszakítottak az anyámtól, és abban a hitben éltem az életemet, hogy meghalt. Soha nem találkozhattam vele. A hazugság az egyetlen megbocsáthatatlan bűn számomra, és mégis most ugyanezt csinálom én is. Senkinek nem mondok igazat, leginkább pedig magamat csapom be azzal, hogy az efféle helyek majd megoldást kínálnak bármire. Helyette csak rádöbbenek minden egyes alkalommal, amikor valami csoda folytán ráveszem magam, hogy megjelenjek, hogy szembe nézzek a saját démonaimmal, hogy nem is akarok ebből kigyógyulni. Mert nem tudom, hogy mi van ezen túl. Nem látom azt a jövőt amit évekkel ezelőtt olyan tisztának és kikezdhetetlennek hittem. Hogy Wes mellett valahogyan minden könnyű, feledhető a múlt, fátylat lehet rá dobni, ami áttetsző ugyan, de elrejt, eltakar, elfed. Bámulatos módon kinyíltam, reméltem, hittem, tele voltam tervekkel, az energia majd szétvetett. És most mi vagyok? Masszívan bámulok bele a világba, eltévedve, reszketve töröm magam előtt az utat, miközben folyton dobálom hátra az akadályokat azoknak akik követni próbálnak. Aki igyekeznek megfogni, megtartani, kirángatni ebből a bódító bűntudatból, amibe saját magam száműztem.
Nagy igazság van abban, amit a férfi mond. Fejest ugranék én megint a bizonytalanságba, abba a ködös semmibe, amiben még a tudás is elveszett, észrevétlenné vált, ha cserébe visszakaphatnám azt az életet amiben hittem. Ha két hazugság között kellene választani, én azt a régit kérem vissza. Amiben még őszintén tudtam mosolyogni. Amiben még őszintén szembe mertem állni a férjemmel, és bevallottam neki, hogy szeretem. Amiben még nem hajlottam el, nem másnál kerestem hamis gyönyört, nem más adta meg nekem a boldogság fesztelenül gyötrő beteljesülését. Abban az életben amikor még hittem egy szép jövőben vele, amiben még hittem, hogy mindaz ami a múltban történt csak egy tévedés, egy hiba és együtt túlélhetjük. Meglehet valóban túléltük volna ha hagyom. Ha igazat mondok, ha elmesélem neki azt a régi tettemet gyerekként. De amíg én magam képtelen voltam vele szembenézni, fogalmam sem volt hogyan kezdjek bele neki. Féltem. Hogy elhagy, hogy gyáva gyilkosnak tart, akinek a kezéhez már vér tapadt és letörölhetetlen, féltem, hogy magamra maradok nélküle árván. Tőle voltam jó, tőle voltam jobb. Az a felem akiben még maradt nyomokban hit. Ha elhagy ez is kiveszik. Pedig éppen ezt csinálom jelenleg. Taszítom el magam mellől, mert túl gyengének érzem az erőmet megtartani. Gyenge vagyok a házasságunkhoz. Ahol oszlopnak kellene lennem, nem vagyok más csak egy agyagból gyúrt tömb, amit az első nagyobb eső elmos. Zápor ígérkezik a világra. A lelepleződés zápora.
Visszarendezem a gondolataimat a jelenbe, noha a színpad felől az előadónak lassan már a hangja is egybemosódik a tömegből felhallatszódó köhögéssel, egyenletes szuszogással, szipogással, székcsikordulással. Megrázom a fejem válaszul.
- Nem kell megmenteni. Nem engem kell megmenteni. Akit még lehetett volna, az már az időben hátramaradt. Amikor még lehetett volna, akkor nem tudta, hogy menthető...és most, hogy már nem lehet megmenteni, most már nem is vágyik rá.- persze hazudok. Mint mindig. Ki ne vágyna a feloldozásra? Ki ne vágyna arra, hogy a rémálmokat valaki messze űzze, ki ne vágyna arra, hogy végre úgy tudjon tükörbe nézni, hogy nem akarja szembeköpni azt akit ott lát?
Keserűen felnevetek arra a felvetésre mely szerint törődik velem az a személy aki erre rávett.
- Túlságosan is törődik.- jegyzem meg, miközben kicsit beharapom a számat, hogy visszafogjam a további nevetést. Nem a jókedvem teszi ezt velem, sokkal inkább a fájó felismerés, hogy a drága doktor Alarick ha csak fele ennyit foglalkozna a saját életével, akkor nem maradna energiája arra, hogy az én lelkem megmentésén fáradozzon. Mit tesz az emberrel az elvakult szerelem? És mit tesz velem, hogy ennyire ragaszkodom hozzá? Vajon miért vagyok most itt? Valóban csak azért, hogy végre nyugtom legyen tőle? Vagy időközben én is valami furcsa és be nem ismert módon kezdtem hozzá ragaszkodni? Hozzá, aki soha nem kérdezi meg miért kell segíteni hajnal négykor a brooklyn-i híd kellős közepén, ahova fogalmam sincs hogy kerültem. Eljön, pokrócot hoz, elvisz magához. Teát főz. Kamillát egy csipetnyi citromfűvel. Majdnem kihányom, de megiszom. Nem tesz fel kérdéseket, nem szól semmit, csak jelen van. A közelsége megnyugtatóan csillapít. Jobban mint a hülye tea, amit végül tényleg kihányok. Nem ápol jó viszonyt a temérdek gyógyszerrel és vállalhatatlan mennyiségű ginnel amit korábban megittam.
- Téved. Kellemetlen a viszonzás. Fáj. Nem akarom. Mégis...maga érti ezt?- fordulok oldalra mintha ugyan értené vagy válaszolhatna a tulajdonképpen konkrétan fel sem tett kérdésre. Végül legyintek. Lényegtelen tulajdonképpen.
Viszont az újabb filozofikus felvetés és a kérdés hallatán megint valami fura módon elmosolyodom és oldalról nézek rá, félrebillenő fejjel, kíváncsian felvont szemöldökkel.
- Ha nem éppen akkor világosított volna fel ittléte okáról, amikor beléptem akkor azt gondolnám, hogy magából remek elemző pszichológus lenne.- jegyzem meg egyszerűen ami se nem bók, se nem kritika, csak egy észrevétel.
- De a kérdésére válaszolva, a probléma nem megszűntethető. Hacsak nem képes valaki az időutazásra, hogy megváltoztassa a múltat.- ironikusan és kicsit talán a kelleténél fájóbban csendül a hangom. Érzékeny és nagyon is nehéz kérdést feszegetünk, amit nem akarok jobban. Eleget szaggatom én minden nap ezt a sebet, nem kell, hogy más is megtegye. Hogy más is lássa mivé fertőzték az évek, és a hazugságok, amiben élek. Jobban mondva fuldoklom.
Apró kis közjátékom az előadóval másokban is kíváncsiságot ébreszt, és miközben Mr Danforth elnézést kérve a színpad felé indul zavarodottan fűzöm össze magam előtt az ujjaimat. Figyelem ahogyan beszélgetnek, noha nem hallok semmit. Prescott megkeményedő, zavart vonásaiból látom, hogy valamitől megijedt és csak lassan, de beleegyezőn bólogat a másik szavaira. Mikor a férfi visszatér mellém, egy ideig csak állok én is mellette, nem szólok semmit. Az emberek egy része még mindig felénk fordul.
- Azt hiszem mi lettünk az új és izgalmasabb látványosság.Ellopta a hirnevet az előadótól.- mosolyodtam el, de a szavai még megmaradtak bennem.
- Mondja, maga minden megbízójával szemben ilyen, vagy csak Mr Prescott az akit efféle szeretet kirohanásokkal tüntet ki? Rövid beszélgetésünk alatt másodszor borította ki magát burkoltan és nagyon diszkréten.- jegyeztem meg, bár nem volt bántó vagy ártó szándék a megjegyzésemben.
- Tudja elgondolkodtat, hogy maga miért bünteti saját magát olyasmivel, ami leginkább dühöt és haragot vált ki magából mégis csinálja? És ebből a szempontból semmiben nem különbözik tőlünk. Csak mi ezt még kipótoljuk különféle szerekkel. Magának ez zsigerből jön. Nem tudom mi a rosszabb.- vontam meg a vállam, miközben a színpadon a férfinak mintha túl szűk lett volna hirtelen a terem. Feszengve igazgatta a zakóját, a nyakkendője szentháromságban a mozdulatot sokadszor is eljátszotta.
- Ha azt mondom lenne magának egy megbízásom, elvállalná?Akinek a gyűlölete ilyen őszinte, abban nagyjából biztos lehet az ember. Nekem pedig jól jönne. Nem magam miatt, engem nem kell megvédeni.- mosolyodtam el finoman, talán ittlétem óta először őszinte lágysággal.
- Az apám üzletember. És gyakran megy bele olyan dolgokba, amik….hogy is fogalmazzak. Hagynak némi kétséget és megkérdőjelezhető törvényességet maguk után. Ő az egyetlen élő, vérszerinti rokonom. És szeretném ha ha az is maradna. Élő. Mit gondol, tudunk erről esetleg tárgyalni valamikor?- nem így indultam neki a mai napnak, de a lehetőség mellém sétált, én pedig szeretném megragadni. Addig sem rólam beszélünk.



mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Stay or escape? ~ Ryder & Donna
Stay or escape? ~ Ryder & Donna EmptyVas. Jan. 19 2020, 21:10

donna&ryder
All that you can't leave behind

A körülmények ellenére tanulságosnak érzem azokat a perceket, melyeket ezeknek az embereknek a közelében töltök, megismerve részleteiben a gondolataikat és az életüket egyaránt. Tény és való, hogy mindannyiunknak megvan a maga keresztje, a gyengéje, ami képtelen elengedni őt szorításából még akkor sem, amikor azt hangoztatjuk, hogy márpedig megszabadultunk tőle és jól mélyre eltemettük a rohadékot. Donna esete számomra egy még felfedezetlen világként funkcionál. Szó se róla, hogy kísérletként tekintenék rá, elvégre még mindig itt állok mellette és őt hallgatom, szóval nálam ez valahol az őszinte érdeklődéssel egyenlő.
Homályosan ugyan, de betekintést nyerek az életébe. Kiderül, hogy ugyan egyedül nem feltétlenül jelent volna meg ma itt, ugyanakkor létezik valaki az életében, aki elegendő hatást gyakorol rá és hisz benne még akkor is, amikor a nő már rég hátrahagyta minden egyes hitét önmagával szemben. Ha megtanultam az évek során valamit, akár a családi kötelékek árán, akár pedig önmagam tapasztalatiból az az, hogy létezzenek bármennyien is körülöttünk, semmi sem váltja fel azt a bizalmat, melyet önmagunkba és a céljainkba fektetünk. Valami húzó és egyben ösztönzőereje van, ha úgy érezzük, bármit is követtünk el, bárki is fordít hátat nekünk, de az a személy, akinek a bőrében létezünk a hétköznapjainkban ugyanakkor és ugyanúgy ott lesz nekünk. Mint egy bástya, melytől aligha szabadulhatnánk, de az ínségesebb időkbe mégiscsak belé kapaszkodunk.
Érdekesnek találom miképpen próbálja körülírni régi énjét és párhuzamot húzni a jelenlegi valójával. Azzal a nővel, akit önmaga aligha tart még valamire és ennek nyilvánvaló hangot is ad beszélgetésünk során. - És biztos is ebben vagy csak azért mondja, mert nem gondolná, hogy képes lenne változásra? Elvégre az előbb említette és hogy a maga szavaival éljek: mindenki megmenthető.
Félmosolyra formálódnak ajkaim, de ennek okán folytatom is tovább. - Személyem mindig is úgy gondolta több esélyünk akad, csak második alkalommal már okosabban kell játszanunk az elsőnél. Nincs hiba, amiből ne lehetne okulni, építkezni. - fűzöm hozzá csak úgy mellékesen, elgondolkozva a saját döntéseim végtelen sorozatán. Nem mintha annyira rajonganék a veszteséges végkimenetelért, de ha már egyszer úgy alakult, akkor olykor nem árt jobban szemügyre venni, hogy mégis melyik pontjában is keresendő a probléma. Általában arra a következtetésre jutottam, hogy mindig az emberekhez kapcsolódik és a legrosszabb változókat ők hozzák a jól kidolgozott tervek irányába.
Enyhe szisszenéssel reagálom le a helyzetét, miszerint hiábavalónak bizonyul a másik fél törődése, ő kényelmetlennek érzi annak minden másodpercét. Egyrészt képes vagyok megérteni őt. Számomra is nagyon nehezen megy a másik fél közeledésének elfogadása vagy a kényszer, hogy kötődni kezdjek valakihez, ellenben mégsem tudom hova tenni a Camile mellett töltött perceket. - Jobban, mint hinné. - felelek kezdetlegesen, de aztán nem állok le a folytatással. - Összességében nézve elégedetlen és sokkal inkább egyedüllétre ítélt egy faj vagyunk mi. Attól várunk leginkább törődést, aki ránk sem bagózik, ellenben aki megteszi, ő vele elutasítóan bánunk. Bizonyára túl valóságossá válik, hogy viszonoznunk kellene azt, amire amúgy nem vagyunk képesek.
Mert ha magamból indulok ki, köztem és Camile között csak egy több sebből vérző egyesség és annak mérgezett velejárói vannak. Minket a közös érdekek, egy másik ember tönkretétele hozott össze és fűz egymáshoz. Camile bizonyára a bűntudatával küzd, amiért elárulta a csávóját, én meg? Valószínűnek tartom, hogy az unalommal, mert határozottan nincsenek álmatlan éjszakáim Diaz miatt.
Próbálom megérteni és egyben magamnak is körülírni az elhangzottakat, mégis a kapott riposzt hatására nem bírom ki, hogy ne tévedjen tekintetem a mellettem állóra. - Ebben az esetben úgy gondolom az a fajta pszichológus lennék, aki magának kreálná elsősorban a pácienseket. - finoman vállat vonok felvetésére, de nem mondom, hogy nem okoz újdonságot a felfedezése. Illettek már annyi jelzővel, de az övé még soha nem volt közöttük.
- Mindjárt szórakoztatóbb lenne az élet. - jegyzem meg csak úgy futtában, de mindenesetre elraktározom magamba a kérdésemre kapott válaszát. Tanulópénz a jövőre nézve: attól, hogy valakit kivonsz a forgalomból, még továbbra is veled marad a probléma csak kevesebb akadállyal kell foglalkoznod.
Halkan engedek csak teret frusztrációmnak Prescott magánszámával kapcsolatban, miközben ismételten rátör a feltűnési viszketegség és most Donnat veszi célba. Meg is emberelem magamat és odasétálok hozzá, hogy még időben adjak neki esélyt az elhallgatásra és miután felmérem, miszerint megértette mire céloztam neki, magára hagyom arra az öt percre, ami alatt még kiélheti szerepelésre hajlamos vágyát. Azalatt csak nem fogja magát lelövetni.
- Úgy tűnik mindenki rájött, hogy érdemes fontosabb dolgokkal foglalkozni. - félmosollyal ajándékozom meg a nőt, de a kérdése miatt újra ránézek Prescottra, aki már kevésbé érzi magát nyeregben az előző percekhez képest. Helyes. Néha nem árt, ha tudja valaki hol a helye.
- Ez meglehetősen komplex, Donna. Már egy ideje ezzel foglalkozom és eléggé vegyes ügyfélkörrel rendelkezünk, akik között szép számmal akadnak olyanok, mint a nyúlbéla a színpadon, de ott a másik fele, akivel simulékonyan megy a munka. - avatom be őt az én meglátásomba, de még nem végeztem, ezt pedig azzal jelzem, hogy Prescott helyett most ő az, aki figyelmem középpontjába keveredik. - Nem tudom. Talán gyermekkori lelki sérülésekből hátramaradt mazochista hajlamok? Csakhogy magamról is hasonlóképp valami diagnózist állítsak fel. - hozakodok fel az általa korábban megszerzett titulusommal, de nem hagyom őt értelmesebb magyarázat nélkül sem. - Rendkívül feszültséglevezető tud lenni sok esetben, de a nagyobb képre koncentrálok, márpedig arra, hogy embereket védünk meg. Rengeteg programunk van, lövészgyakorlatok, önvédelmi oktatások, amik elfedik a Prescott-félékkel járó kellemetlenségeket, hiszen olyat adunk az embereknek, amivel a későbbiekben megvédhetik magukat. - belefeledkezem gondolataimba, de nem akarom, hogy félreértse az egész gondolkozásmódomat. Elvégre szeretem azt, amit csinálok, amiért és akikért teszem. - Nem mellesleg vannak olyan előnyei is, amik a későbbiek a hasznomra válnak. Erről viszont nem beszélhetek bővebben Donna, mert félő, bajba keveredne. - elmosolyodok, de valahol szavaim mögött igazság bújik meg. Minél több információt szerzek ezekről a mocskokról és ezáltal bizonyítékot, annál gyorsabban tudhatom őket ott, ahol lenniük kell: karrierjük legalján vagy hűvösre rakva a rácsok mögé.
Egy időre elvonja a figyelmemet az, hogy mit csinál Prescott a színpadon és az idő most már csigatempóban történő múlása, amiről csak Donna szavai zökkentenek vissza a jelen momentumába. Egyszerre keltik fel az érdeklődésemet és okoznak hasonlóképp meglepetést.
- Pedig már azt hittem bevált a prospektus szövegem. - fűzöm hozzá, de elhallgatok ezután, hogy a magyarázatát figyelemmel követhessem. Az édesapja kerül terítékre és az ő védelme a kulcsa a kettőnk között szépen, lassan kibontakozó egyességnek. - Például ma este?
Gyorsabban bukik ki belőlem a kérdés, mint a magyarázat, ezért javítok tolakodó megnyilvánulásomon. - Úgy értem hamarosan fellövik a pizsamát Prescottnak, utána szabad vagyok és egyben éhes is. Nem tudom mennyire nyerik el az olasz ételek a tetszését, de én nekem határozottan szükségem van rájuk ezek után. Gondoltam összeköthetnék a kellemeset a hasznossal.
Nem randimeghívás ez a részemről, egyszerű üzlet, ami két fél között köttetődik meg. Mellesleg sokkal részrehajlóbb és egyezkedőbb vagyok, ha olyan dolgok vesznek körül, amik örömöt hoznak az életembe és az olasz ételek ezen ritkaságok közé tartoznak. - Természetesen, ha nem ér rá, kereshetünk másik időpontot is, cégen belüli körülmények között. - azért gyorsan hozzáteszem, nehogy úgy érezze letámadtam őt. Egyszerűen csak minél előbb köttetik meg egy üzlet, annál korábban tervezhetjük a közös munkát és körülményeit.



.




Heroes always get remembered
But you know legends never die
mind álarcot viselünk
Ryder Danforth
Hivatal
ranggal rendelkezem
★ :
Stay or escape? ~ Ryder & Donna 990de338fe048c8631bf48f40b6278e4a892e4b4
Stay or escape? ~ Ryder & Donna 9f0c061d45703e7afe7fccdad8bf4ba907bba7dd
★ kor ★ :
41
★ idézet ★ :
There were two reasons I was scared to let people in; the damage they could do, and the damage they could find.
★ foglalkozás ★ :
security consultant (co-founder of GR Global)
★ play by ★ :
zane holtz
★ hozzászólások száma ★ :
269
TémanyitásRe: Stay or escape? ~ Ryder & Donna
Stay or escape? ~ Ryder & Donna EmptyHétf. Jan. 20 2020, 14:24


To Ryder


Van aki gyerekként törik össze először. A szép kis világán repedés keletkezik, és rádöbben, hogy a könyvek csodaszép oldalai korántsem igazak a valóságra. Ettől aztán még inkább a fantáziába menekül, még inkább elzárkózik attól, hogy bármiféle kapcsolatot, reális kapcsolatot építsen ki a külvilággal. Emlékszem az iskolából Sissy-re. A szőke göndör hajú, csupamosoly lányra, akiről sokáig senki nem gyanította, hogy mi zajlik az életében. Igaz, rólam sem sokat tudtak, ami nem volt újdonság ahhoz, hogy még én sem magamról. Sissy kevesekkel barátkozott, még kevesebbekkel állt szóba. A hóna alatt állandóan egy óriási mesekönyvet cipelt, amivel aztán elbújt a sarokba szünetekben olvasni, úgy belemerülve a történetekbe, hogy gyakran úgy kellett szólni neki, hogy becsengettek a következő órára. Állítólag még az óvodában, szinte magától megtanult olvasni, de első osztályban mindenképp ráerősített, mert csak ő olvasott magának, senki más nem olvasott neki a családban. Sissy-nek nem voltak szülei, nem voltak testvérei, csak egy félvak nagymamája, aki már felkelni is alig tudott az ágyból. Egy napon aztán, mikor a nagyi meghalt és mi akkor kezdtük az ötödik osztályt, Sissy nem jött többé. Nem volt ott a sarokban a szünetekben az elmaradhatatlan óriási könyvével, amely egyszer, amikor véletlen kiesett a kezéből szinte magától nyílt ki a legolvasottabb oldalán: A rendíthetetlen ólomkatona. Andersen meséi nem nagyon hiszem, hogy igazán gyerekeknek íródtak. Sokkal inkább olyan felnőtteknek, akik lélekben még képtelenek túllépni valamin, ami gyerekkorukban történt, és amely azóta is kísérti őket. Mert milyen mesék azok amelyekben a szereplők nem boldogan élnek amíg meg nem halnak, hanem meghalnak anélkül, hogy boldogan éltek volna? Néha eszembe jut Sissy meg a mesék...meg a rendíthetetlen ólomkatona, aki tele volt optimizmussal, hitt abban, hogy egy napon majd a papírmasé balerinát feleségül kérheti, hitt abban, hogy az a világ igazán az övék, amiben élnek. Pedig az csak egy apró szelet volt, egy könnyen lerombolható, a rohanó emberek között észre sem vehető. Én nem az ólomkatona vagyok ebben a mesében, az én mesémben, sokkal inkább a balerina, ami lángrakap, és elhamvad pillanatok alatt. Pedig lehetne szép vége, elhajózva a csatornán az ólomkatonával, még az sem számít, hogy csak fél lába van. Az érték belülről jön. Mennyire kár, hogy először mégis a külsővel találkozunk, a szemünk az amely észrevesz, ami bírál és eldönti pillanatok alatt, hogy ajtót nyit valakinek vagy örökre kizárja.
Nem tartom magam jó emberismerőnek, noha a munkámhoz hozzátartozna az, hogy ismerjem az embereket, ne csak meghallgassam őket. Hogy tanácsot is adjak, ne csak együtt érezzek. Valahányszor meghallgatom őket, ahogyan nálam teszik le a lelkük súlyos terhét mindig rádöbbenek, hogy bármennyi életet is élhetek, igazán soha nem mondhatom el, hogy bármit is tudok az emberi természetről. Legfőképpen arról, hogy miképpen is hagyom én magam újra és újra rábeszélni olyasmire, amiben én magam sem hiszek? Nem hiszem, hogy attól bármi változás is jöhetne az életemben, ha meghallgatok másokat arról, nekik milyen volt mindezen túllendülni. A Prescott félék meg egyenesen visszataszítanak, semmint előre mozdítanának. Nézve azonban az arcokat a teremben a félhomályban, egyre inkább az a meggyőződésem, hogy itt senki nem azért van, hogy bármi változásban is reménykedjen. Egyszerűen csak érezni akarják, hogy nincsenek ezzel az egésszel egyedül. Ha őszinte akarok lenni talán engem is ez hozott ide….hogy bebizonyítsam, vagy meggyőző érvet találjak a további kifogásokhoz: lám másnak még nehezebb és még keservesebb mint nekem. Prescott csak a katalizátor, a szükséges rossz ahhoz, hogy itt lehessünk. Erre a kis időre valamilyen módon elfogadjuk, beletörődjünk, hogy a változást egyedül mi kezdeményezhetjük, mi vagyunk azok akik döntenek, vagy éppen elfogadják azt, hogy minden marad a régiben.
Különös, és talán a felszínnél mélyebbre nyúló beszélgetés veszi kezdetét a háttérben, és ha eddig lett is volna ingerem arra, hogy helyet foglalva beleolvadjak a tömegbe, és átnézzek az előadón a vakító fények kereszttüzében, nem véve tudomást csak arról, hogy beszél, de a gondolatait tökéletesen kizárva, most mindenképp a maradás mellett döntenék. Ez az idegen férfi, aki tulajdonképp azért van itt, hogy az előadót megvédje….valami külső behatástól (noha véleményem szerint inkább attól kellene megvédeni, hogy másokat magára haragítson, mert ebben verhetetlenül az élre tör) sokkal érdekesebbé válik a számomra.
- Nem tudom, hogy képes vagyok e rá, még sosem próbáltam. Igen mindenki megmenthető, ehhez tartom is magam. Ahogyan ahhoz is, hogy erre nem mindenki alkalmas. Érzi a különbséget ugye? Nézze csak! Szerintem mindenki tud vizet inni. Csak van aki nem alkalmas rá egyedül. Nincs keze mondjuk. Morbid példa tudom, de másképp nem tudom érzékeltetni a különbséget. Szóval én az a kezetlen ember vagyok, aki ha szomjas, mások segítségére van utalva. Ettől még nem leszek teljes, nem nő vissza a kezem.- vonom meg a vállaim, csuda tudja miért kezdek bele efféle hasonlatokba, amit többnyire a pácienseknél szoktam alkalmazni a terápiák alkalmával. Valahogyan az emberi agy könnyebben elfogadja, feldolgozza az információt, ha érthető, érzékeny, érzelmileg felkavaró, vagy vicces képekkel jelenítjük meg a mondanivalónkat.
A megjegyzésére aprót hümmentek és elgondolkodva biggyesztem le az ajkaimat finoman rágcsálva belülről a számat. Lágyan mosolyodom el és innen oldalról sandítok fel rá.
- Szóval maga az az ember, aki nem hisz abban, hogy elsőre bármi is sikerülhet? Mert aki hisz a második esélyben, annak nincs feltétlenül elég önbizalma ahhoz, hogy elég hite legyen abban, hogy már elsőre sikerülni fog amit szeretne. Tehát... - emelem fel picit a hangsúlyt mintha éppen valami roppant fontos tényt állapítanék meg, pedig csak egy apró kis konklúziója a gondolatmenetemnek.
- Kevés az önmagába vetett hite. Ha pedig ön így gondolkodik, kíváncsivá tesz mi az ami miatt ön az az ember aki a második lehetőség filozófiájában hisz. Önbizalomhiány? Kétlem. Bár időnként a kiszámított, zord külső inkább csak eltakar valamit. Vajon ön mit rejteget?- inkább csak költői a kérdés, nyilván eszem ágában sincs faggatni, vagy mélyebb elemzésbe bocsátkozni vele kapcsolatosan. Sem a hely, sem az idő, sem pedig az időközben felmerülő apró incidens  nem teszi erre alkalmassá. Ugyanakkor az utolsó gondolatait még ízlelgetem magamban. Hogy talán hozzám hasonlóan ő is tudja milyen az ok nélkül ragaszkodni valakihez, akit már régen magam mögött kellett volna hagyni. Tulajdonképpen bele sem kellett volna kezdeni. De a szükség nagy úr, a függőség pedig még nagyobb.
Az apró kizökkenés azonban lehetőséget ad arra, hogy némiképp én is rendezzem a gondolataim és rájöjjek, hogy sokkal inkább a lehetőséget kell meglátnom ebben a különös módon történt találkozásban, semmint azt, hogy olyan dolgokat osztok meg vele, amit tulajdonképp eszem ágában sem volt. Talán az ösztön munkálkodik, amely végre szavakba akarná önteni azt amit az elme olyan veszedelmes módon rejtegetni kívánna.
Az érdeklődésem iránta nem személyes indíttatású, sokkal inkább valami más fogalmazódik meg bennem, amelyet elsősorban egy hirtelen ötlet szül. Tény, hogy apám olyan amilyen, hogy a hazugságokat amelyekben éveken át ringatott, talán soha nem leszek képes megbocsátani, ahogyan azt sem, hogy utána minden átmenet nélkül zúdította rám az igazságot, amt annyira követeltem, miután rájöttem, hogy valami nincs rendben a korábbi meséivel kapcsolatban. Ez mind igaz, de az is igaz, hogy szeretem, hogy törődöm vele, hogy fájna elveszítem, mert az egyetlen aki bármiféle módon is köt az anyámhoz, aki után mindig vágyakoztam, és akit mégsem ismerhettem meg többé soha. Pedig én azért lehetek itt, azért élhetek ilyen életet, mert ő meghozott egykor egy döntést. Miattam. Mégsem rá neheztelek az igazság elhallgatásáért sokkal inkább apámra. Ettől még fontos nekem. Csak hallgatom őt, figyelve a szavaira, és rádöbbenek, hogy nála nagyobb biztonságban alig ha tudhatnám a számomra legfontosabb embert.
- Nem, abszolút nem működött a ráolvasás, a meggyőzés, megigézés, prospektusszöveg, bármit is próbált bevetni.- nevetem el magam őszintén, hogy mégis valamiféle módon oldjam ezt az egészet. Hiszen lassan Prescott is befejezi, és nekem sem kell tovább itt lennem. Mintha ettől a gondolattól megkönnyebbülni látszanék.
- Például ma este.- vágom közbe mielőtt nagyon magyarázkodni kezdene, hogy miért ez így hirtelen, de számomra nem szükséges. Igazán. Nem gondolok mögé semmit. Nem szokásom.
- Olasz konyha? Legyen. Némiképp megkönnyebbültem, hogy nem a kínait vagy a thai ételeket mondta. Az előbbihez nincs elég bizalmam, hogy megkóstoljam, az utóbbiakban pedig azt hiszem képtelenek megszabadulni attól, hogy mindenbe csípőset tegyenek, amire a vacsora végével az embernek az az érzése támad, hogy lángol a szája. Szóval az olasz konyha tökéletes. Felteszem ezek után megvan a maga jól bejáratott helye.- jegyzem meg, miközben fél szemmel azt nézem, ahogyan egy férfi éppen lekíséri Prescottot a színpadról. A tömeg nem tapsol. Én sem. Ha erre várt volna, akkor azt hiszem ma szegényebben távozik innen.
- Miért? Cégen belüli körülmények között más lenne az ajánlat, vagy az összeg amennyiért egy munkát elvállal?- nem kihívó a hangom, inkább csak megállapítom, kissé talán derűsen, hogy a helyszínválasztás vagy az időpont teljesen mindegy.
- Elmegyek a kabátomért, és megvárom a ruhatárnál. Amennyiben ez önnek is megfelel. Nem mellesleg….a teljes nevem: Donna Kennedy. Ebből a Donna ismert volt ön előtt, ahogyan én csak a családnevét tudom Mr Danforth, ellenben a keresztnevét nem.- billen oldalra a fejem kíváncsian és remélem, hogy megosztja velem, ha már az előző közel egy órát egymás társaságában töltöttük a félhomályban. Akár elárulja, akár nem, én végül elindulok, hogy a ruhatárnál megkapjam a kabátomat, és magamra terítve várakozzak rá. Nem tudom, hogy mit szeretne. Külön autóval is mehetünk, tudom őt követni, de akár vele is tarthatok majd ő eldönti. Megpróbáltam felhívni Wesley-t de megint a hangposta jelentkezett. Igazából lényegtelen. Éppen a telefonomat nyomtam ki amikor felnézve a még mindig kéken világító képernyőről megpillantottam a közeledő férfit. Elmosolyodtam és a telefont visszasüllyesztettem a kabátzsebembe. Rezgőre állítva.


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Stay or escape? ~ Ryder & Donna
Stay or escape? ~ Ryder & Donna EmptySzer. Jan. 22 2020, 01:57

donna&ryder
All that you can't leave behind

Sok jóval nem számoltam a mai eseménnyel kapcsolatban és nem is a helyszin az, ami különösen aggódásra hasonlitó érzéseket váltott ki belőlem, hanem a személy, akit a szárnyaink alá vettünk és aki valószinű egyszer a teljes őrület határára fog kergetni. Tudatában voltam annak, hogy nem egyszerű alak. Nem ez volt az első és nem is az utolsó alkalom, amikor a türelmemet feszegette és ennek az én esetemben mindig is megvolt a maga ára, csak szerettem a háttérben meghúzódni ezzel. Prescott számlájára sok rossz irható fel, kezdve a dobogó legfelső fokán ékeskedő és egyben visszataszitó személyiségével, de bármilyen ellenérvet próbálnék felhozni ezzel szemben vagy pozitivummal előrukkolni, csúfosan elbuknék hasztalan bizonygatásaimban. Márpedig gyűlölök vesziteni és ha emiatt az ember miatt kell megtapasztalnom, nem leszek vele túlságosan együttműködő a továbbiakban. Mindazonáltal egy valami - pontosabban valaki - plusz tartalommal töltötte meg az esemény menetét és olyan irányba lendítette azt, amire nem különösen voltam felkészülve. Ritkán hagyom magamat elveszni mások társaságában, többnyire az a bonyolult lélek vagyok, aki szereti az egyedülléttel járó pozitív hatásokat teljes valójukban átérezni. Nem terepem a kommunikálás, jóllehet olykor teret engedek ennek és bizonyára Donnával ez is egy ilyen pillanatnak ígérkezett, miután természetesen biztosra vettem, hogy nem egy nagyobb képlet részének bizonyul ahhoz, hogy a színpadon magából majmot csináló férfi létezését teljesen eltörölje. Nem mintha ez túlságosan is befolyásolta volna a beszélgetésünket, ám bizonyára jobban megválogattam volna a szavaimat a problémák elkerülésének érdekében.
Egy olyan témakört feszegetünk, melyekben akadnak közösen megegyező vélemények, de az eltérőek is ugyanúgy helyet kapnak az 'asztalnál.' Kíváncsivá válok és részben ő is ezt teszi. Egymásnak adjuk át a válaszadás lehetőségét, miközben személyem próbálja megragadni és átlátni az ittléttel járó kellemetlenségek minden velejáróját, ami által jobban megértheti az emberek helyzetét, hogy ne csak egy bábuként létezzen a sarokban, amit egy madzaggal húz maga után a kötelezettsége, hanem egyben tájékozódjon arról mi is veszi őt körbe. Nem az a személy vagyok és sosem az voltam, aki különösen belefolyt mások életébe és ezek után sem ez a tervem. Vannak dolgok, amelyek nem tartoznak rám és nem is kívánok részletesebben belemenni annál, mint amennyit felszínesen megtudhatok társaságomtól. Szerencsére általa nagyobb értelmet nyer mindez, ugyanakkor sokkalta súlyosabbá is válik annak értelme, mint ami kezdetben és egyben naivan megfogalmazódik az emberben.
- Teljesen helytálló volt a hasonlat abból a szempontból, hogy most már értem mit akart ezzel mondani. Bizonyára sosem válik már egésszé anélkül, amit nem birtokolhat.
És ez bárhonnan is nézzük, eléggé olyan helyzetet teremt köré, amihez vagy alkalmazkodik vagy menekül előle, de az utóbbi eset úgy vélem egy véget nem érő folyamatba hajszolná őt.
Nem tehetek róla, de ez a fajta kielemzés akaratom ellenére is mosolyt képez arcom vonásaira, de abban a minutumban, hogy megmutatja magát, újra visszahúzódik rejtekhelyére. Kicsit ez a fajta megnyilvánulása eszembe juttatja Camilet, aki állandóan próbál a fejembe látni és a gondolataimból ihletet gyűjteni ahhoz mivé formáljon legközelebb. Mert ezt teszi velem. Hatást gyakorol rám és bár keserűen marja a torkomat a felismerés, de valamikor célt is ér vele. Számára egy rejtély leszek mindig is, ami megoldásra vár és egy része mintha élvezné is a kiismerhetetlen kutatását. Csak még nem jött rá a szentem, hogy a megfejtés csak még több megválaszolatlan kérdést rejt majd számára, én pedig közel sem vagyok annyira kegyetlen, hogy még idejében lelőjem a poént.
- Hiszek, csak biztosabb terepet látok magam előtt, ha már előre felvázolok magamnak egy B, majd egy C tervet is a biztonság kedvéért. Őrültség és egyben meggondolatlanság lenne a részemről már a munkámból kifolyólag is, hogyha csak egy változót vennék szemügyre és ahhoz ragaszkodnék minden akaraterőmmel. - magyarázom el nagyjából miképpen működik ez az ember, kinek bőrébe létezni sosem volt egyszerű, ellenben unalmas sem. - Elvégre más emberek reakcióját lehetetlen előre megjósolni, ahogyan azokat a tényezőket is, melyekre nincsen kihatásunk. Ilyen esetekben nem árt, ha van menekülési tervünk, akár több is. Egy nyitott könyv vagyok Donna, hogy a kérdésére válaszoljak, csak néhány fejezet sokkal nehezebben értelmezhető a többinél.
Olykor nem árt, ha megtartunk magunknak egy-két bekezdést és én sem járok el ezzel kapcsolatban másképp. Elég biztos alapokkal bástyáztam körbe az életemet és zártam ki belőle azokat, akik csak úgy létezhetnek nyugalomban és biztonságban, ha én távol maradok tőlük. Nem verem nagydobra a foglalkozásommal járó kellemes változókat, az egyedül alkotott projektemet, ami még Rutherford számára is csak homályos mintákban mutatkozik meg, de az igazi mivoltára aligha fog rájönni. Ez az én elképzelésem, és nem az önzőségem próbálja őt kihagyni ebből. Egyszerűen biztonságosabb lesz számára most és a későbbiekben is ha kevesebbet lát és kevesebbet tud. Talán pont ennek okán vagyok óvatos és készülök fel minden létező eshetőségre, ami történhet egy megbízatás vagy bármi más során, amit az élet akadályként sodor az utamba és megoldásért kiált.
Az egész értelmetlen mizéria után személy szerint már nem látom értelmét annak, hogy Prescott továbbra is itt rontsa a levegőt, elvégre eddig sem váltott ki túl nagy érdeklődést az emberekből, ezek után pedig végképp nem lesz rá kíváncsi senki sem. A türelmi időmet viszont Donnával ütöm el, aki bár ma egészen sok meglepetést okozott, az utolsóval feltette az i-re a pontot. Nem mintha annyira ritka lenne ez a mi munkánkban, egyszerűen váratlanul ért.
- Ezért még valaki megfogja bent ütni a bokáját. Nekem 100%-os sikert ígértek. - játszok rá szórakozottságomra, de rögtön és talán túlságosan is gyorsan kapok az alkalmon. Ez viszont úgy tűnik egyáltalán nem érintette úgy, mint ahogyan azt fejben végiggondoltam, ezért én sem fogok rajta tovább rágódni feleslegesen.
- Örülök, hogy ezt mondja, mert a felsoroltak nálam szóba se jöhetnének és ami azt illeti, már tudok is egy helyet.
Mosollyal pecsételem le mondandómat, de Prescott megindul, ezzel együtt pedig nekem is ideje elejét vennem a rosszul végződő katasztrófa eltüntetésének, amit a férfi nagy beszédével címkéztek fel. Mielőtt azonban odaérne, még gyorsan lereagálom Donna felvetését. - Ezek cégen belüli titkok, melyeket megint csak nem árulhatok el.
És amelyek nem is léteznek. Egyszerűen csak az étterem jobb körülményeket és hangulatot biztosít számomra, de a többire nincsen túl sok ráhatással.
- Ryder. - szólok még oda, mielőtt Prescottot gyorsabb lépésekre késztetném. - Tartok még egy eligazításért és visszajövök. Utat kérünk. - az utolsó szavak hangosabban hagyják el számat és előre is megyek, hogy minél gyorsabban túl legyünk mindezen.  
- Fejre vigyázni. - figyelmeztetem ügyfelemet még a beszállás előtt, de én magam nem csatlakozok hozzá, ezt pedig meg is jegyzi.
- Ön nem tart velünk?
- Ma nem és csak egy apró megjegyzést tennék, ha megengedi. - körültekintek, kezemmel pedig az autó nyílt ajtaján támaszkodok meg, miközben közelebb hajolok Prescotthoz. - Még egy ilyen és ugrik az egyességünk. Nem azért viszem vásárra az embereim bőrét, hogy maga kedvére bohóckodni tudjon. Szóval a helyében átgondolnám a következő lépését, hiszen még mindig nagyobb szüksége van magának ránk, mintsem fordítva. - elrugaszkodok az ajtótól, majd csak ezután szólalok meg. - Joshua hazaviszi és azért én azt a beszédet még gyakorolnám párszor a tükör előtt. A vége eléggé döcögősen ment. - nem várom meg a véleményét - abból már így is eleget hallottam - helyette becsukom az autó ajtaját és enyhén megpaskolom azt, indulásra késztetve ezzel annak sofőrjét, majd csak ezután lépek vissza az épületbe és keresem meg Donnat.
- Indulhatunk? - kérdezek rá és ha megkapom a válaszát, el is kísérem őt az autómig, majd kinyitom előtte annak ajtaját, hogy ezt követően én is beszállhassak a kormány mögé. - Hallott már a Carmine's nevű étteremről? Nincs olyan messze és meglehetősen jó hangulatú ahhoz, hogy kiheverjük ezt a sokkot, amit Prescott okozott.
Bár magamat ismerve öt perc múlva már nyoma sem lesz érdeklődésemnek a férfi iránt, de ahhoz az öt perchez még nem ártana úgy eljutni, hogy közbe ne legyek önmagam legrosszabb verziója.


.




Heroes always get remembered
But you know legends never die
mind álarcot viselünk
Ryder Danforth
Hivatal
ranggal rendelkezem
★ :
Stay or escape? ~ Ryder & Donna 990de338fe048c8631bf48f40b6278e4a892e4b4
Stay or escape? ~ Ryder & Donna 9f0c061d45703e7afe7fccdad8bf4ba907bba7dd
★ kor ★ :
41
★ idézet ★ :
There were two reasons I was scared to let people in; the damage they could do, and the damage they could find.
★ foglalkozás ★ :
security consultant (co-founder of GR Global)
★ play by ★ :
zane holtz
★ hozzászólások száma ★ :
269
TémanyitásRe: Stay or escape? ~ Ryder & Donna
Stay or escape? ~ Ryder & Donna EmptyCsüt. Jan. 23 2020, 09:50


To Ryder


A függőség a gyávaság győzelme a szabad akarat felett. Gyakorta találkozom olyan rendőrökkel a munkám során akik egyszerűbbnek látják pár tablettával tompítani azt a belső szorongást, ami nem akar múlni. Mert a felejtés, hangoztassa ezt bárki, aki semmit nem tud arról milyen ez valójában, soha nem jön el. A felejtés mint olyan, nem létezik. Olyan létezik, hogy elfojtás, elnyomás magunkban, megpróbálni nem venni róla tudomást, bármennyire is élénk minden alkalommal a kép, amire nem akarunk gondolni. A hétköznapok forgataga, a tennivalók, vagy éppen a munka, a hobbi, találkozás a barátokkal, vagy a kollégákkal beülni egy pár pohárra a közeli zsarukocsmában, kiseperheti, háttérbe taszíthatja, de igazán nem múlik el sosem. Mert éjjel a sötétben, amikor már nem óv minket a világ egyetlen tennivalója sem, amikor csak fekszünk az ágyban a plafont bámulva, és próbálva a táncoló, pókháló szerű árnyékok között választ lelni arra, hogy hagyhatjuk magunk mögött mégis...akkor erősödik fel a legjobban. Ilyenkor én is el akarok aludni minél hamarabb. Álomtalan akarok zuhanni pár órára a tökéletes sötétségbe, a tökéletes csendbe, de a zajok felerősödnek. Újra és újra előbányássza az agyam azt a képet, amit sikeresen elrejtettem korábban, és amely mint egy megakadt szalag most ezerszer ismétli az addig nem látott képeket. Négy évesen egy gyermek agya még szelektál az emlékek között, és a fájdalmasakat kizárja. Talán ezért lehetett, hogy én sem emlékeztem arra, hogy mi volt életem első pár évében velem. Időnként mégis álmodtam vörös selyemfüggönyökről, amelyeken fekete rombusz alakok maszatolva himbálóztak az esti szélben. A nyitott ablakon át besuhanó szél sem tudta kiseperni a helyen körbetekergőző nehéz parfümillatot, nem tudta kiseperni az örök rózsaillatot, vagy a keserű arcvizet, valahányszor egy elegáns zakót viselő férfi elhaladva mellettem megborzolta a hajamat. Egy nagy folyosón ülök a kedvenc babámmal Missy-vel, és ölelve magamhoz figyelem a körülöttem zajló életet. Akkor természetes volt minden, ma már fel sem tudok idézni arcokat sem. Csak érzéseket, csak illatokat, csak színeket, csak egy-egy napot, ami valamiért megragadt bennem. Egyedül anyám csengő nevetésére emlékszem, és arra, hogy állandóan finom púderillat vette körül. A selymes bőrére emlékszem az örökkön fedetlen mellkasára, melynek megnyugtató melegét csak ritkán érezhettem. Mert anya mindig ment valahova, anyának mindig dolga volt, de Missy majd vigyáz rám, ahogyan én is Missy-re. A fonal hajú szőke rongybaba, állandó és barátságos mosollyal, búzakék szemekkel. Éppen olyannal amilyen nekem is volt.
Az altató, ha gin-el veszi be az ember nem hagy nyomot maga után, álmokat sem, és képeket sem. Egyszerű és olyan könnyű választás. Ritkán teszem mégis. Nem azért mert leszokni akarnék, hanem mert emlékezni akarok. Egyre többször és egyre több mindenre. Arra, hogy milyen volt az életem egykor, hogy mi az amit magam mögött hagytam, hogy ki is vagyok valójában. Egykor tudtam. Azt hittem tudom. Féligazságokra építettem az egész életemet, és most nem tudok azzal mit kezdeni, hogy rám borul a valóság. De leginkább azzal nem tudok mit kezdeni, hogy mindezt megosszam a férjemmel. Nem a magánytól félek amikor elhagy. Hanem attól a magánytól amit a hiánya okoz majd bennem, és amit a jó doktor sem tud tökéletesen pótolni. Még. Őszinte mégis vele vagyok, neki mondom el az utolsó borzalmas részletét is a múltamnak, az ő karjában keresek vigaszt arra, amire sosem tudta eddig megadni. Csak a receptekkel amiket állandóan felír. Nem kell tőle semmi más. Sem virágok, sem édesség, ékszer vagy ruhaköltemények, csak segítsen időnként elbódulni, és segítsen abban, hogy ne szülhessek gyereket. Nem lehet. Nekem nem. Csak éppen ezt az egészet attól hallgatom el, aki megérdemelné, hogy tudja: általam nem válhat apává. Minden hónappal a házasságunkban büntetem őt. Őt, aki nagy családra vágyik. Elgondolkodhatnék, talán létezik megoldás, de azt hiszem annak semmi köze az olyan estékhez mint a mai. Ez az ember a színpadon egy pózőr aki fürdőzik mások nyomorának reflektorában. Mert amit ő átélt az nem gyávaság, az kőkemény szabad akarat. Nagy különbség van a között aki menekül valami elől és nagy a között aki drogozik. Ő az utóbbi. Különösebb indok nélkül. És azt sem hiszem, hogy teljesen leállt volna. A hangjának időnkénti elakadása, vagy az a rezgés, ami tökéletesen mutatja, hogy nyomokban bizony valami még ott van időnként. Nem vagyok szakértő, egyszerűen csak tudom.
Néha jobb a háttérben meghúzódni, mert az élet érdekesebb helyzetet terít elénk általa, mintha beleolvadunk a tömegbe, és mérgelődve megállapítjuk, hogy megint elvesztettünk az életünkből egy órát a semmiért. Mert Prescott ittléte inkább dühítő volt. Ezt Alarick-nak is el fogom mondani, aki annyira szorgalmazta, hogy ez majd segíteni fog. Nem segített, inkább nevetségessé tette az egész problémát. Többé nem fogom hagyni magam rábeszélni ilyesmire. Ne a színpadról beszéljen bárki, hanem sétáljon le közénk és a szemünkbe nézve hitesse el velünk, hogy a pokolból visszafelé is van út. Nem kell hozzá senkit elárulni, csak hátrahagyni a vesztest, akit a gyógyszerek generálnak bennünk. Erre pedig egy ilyen, mint Prescott tökéletesen alkalmatlan. Ezt az estét is kipipálhatja majd magában, otthon pedig leveheti a díszes mandzsettát, önelégülten megveregetheti a vállát, és kezében egy pohár tisztán kitöltött Dalmore-al megállapíthatja milyen jól csinálta. Meg mi is, hogy kibírtuk. Én talán csak azért nem fordultam ki már az első pillanatok után, mert akadt valaki, akivel elbeszégethettem, aki talán jobban ismeri az egész problémát, mit aki a színpadon állva megpróbálja mindezt elhitetni. Noha látható, hogy a férfi nem feltétlenül igényli maga mellett a társaságot, mégis a végére különös beszélgetés kerekedik, ami sokkal inkább talán rébuszoknak tűnhet másoknak, pedig szerintem tökéletesen érthető. Annak aki figyel. Éppen ezért gondolom azt, meg talán a megérzés miatt is, hogy Mr Danforth lehetne az a személy, akire apám időnkénti védelmét rábízhatnám.Ha egy olyan embert el tud viselni mint Prescott, akkor valószínű nagyméltóságú Edmound Saint-Misstard sem fog neki gondot okozni. Nem mondom, hogy könnyű őt elviselni, de emberileg fényévekkel különb ennél az alaknál, aki remélhetőleg hamarosan befejezi végre a sok hazugságot, amit olyan nagy pátosszal hangoztat a színpadon.
- Száz százalékos a siker, elvégre éppen most ajánlottam egy üzletet önnek.- jegyeztem meg finoman megemelt majd visszaengedett szemöldökkel, és haloványan elmosolyodtam.
- Rendben. Én megvárom. Ryder.- ejtem ki még a nevét, inkább csak magamnak miután távozik. Én pedig szintén elindulok, hogy magamhoz vegyem a kabátomat. Valahogyan talán már meg sem lep, hogy nem tudom elérni a férjemet. A doktort pedig nem akarom hívni. Sem időm, sem kedvem elmagyarázni mi történt, noha biztos vagyok benne, hogy nagyjából fél órán belül a telefonomon egy üzenet fog érkezni tőle, amiben diszkréten érdeklődik majd arról, hogy hogy ment a dolog? Keserítsem el, vagy hazudjam azt, hogy minden a legnagyobb rendben? Vele legalább őszinte voltam, azt hiszem ezen szokásomat meg kellene őriznem. Majd később írok neki, vagy felhívom. Most nem érek rá.
- Persze, én elkészültem.- bólintok, majd elindulok vele együtt kifelé. Az ajtónál előre enged. New York-ban az éjszakák mindig tiszták, főleg ha feltámad egy kicsit a szél, és átszaladva ezen az állandóan lüktető metropoliszon megpróbálja kiseperni a sötét bűn szagát. Sikertelenül. Ettől függetlenül jól esik mélyet szippantani belőle.
- Ezek szerint az ön kocsijával megyünk.- jegyeztem meg mikor az autóhoz értünk, de ez ténymegállapítás volt egy percig sem tiltakoztam ellene. Majd holnap elviszem az autómat innen. Beültem, miután kinyitotta az autót. Takaros, rendezett belső volt, kellemes kárpit és autóillattal. Úgy tűnik Mr Ryder ügyel maga körül a rendre. Sietve néztem körül az apró belső lámpa fénye mellett, amely szinte azonnal ki is aludt, hogy ő beült mellém és elindította az alapjáratot.
Óvatosan kigomboltam a kabátot és a mustárszín selyemsálon is lazítottam egy kicsit.
- Ha azt vesszük Prescott még szívességet is tett ezzel a viselkedéssel, mert ha ő nem lett volna ennyire hiteltelenül pökkhendi, akkor valószínű nem állok meg a bejárattól nem messze.- de megállok. Nem azért maradtam ott, mert az előadó távol tartott volna, sokkal inkább mert még nem szedtem össze a bátorságom, hogy leüljek az olyanok közé mint én. Később persze már másért maradtam. És milyen jól tettem. Megráztam a fejem.
- Nem ismerem. Igaz én annyira egyik konyháért sem vagyok oda. A mostohaanyám igazi kifinomult orosz arisztokrata volt, aki a társasági események alkalmával maga volt a két lábon járó jólneveltség és kulturáltság. De amikor senki nem látta szinte kézzel-lábbal ette a paradicsomos-oregánós pasztát a konyhában. A szakácsnőnk állítólag korzikai, félig olasz félig francia és az egyik legjobb ottani séf harmadik lánya. Fogalmam sincs mennyit fizetett neki apám, hogy nálunk dolgozzon, de mióta az eszemet tudom ott van.- valami semlegesebb témát ragadtam meg, mert nem akartam jobban belemenni újra a lelkizésbe. Nem azért mert ne osztottam volna meg szívesen Ryder-el. Volt egy olyan érzésem, hogy ő értené. Hanem mert hamarosan üzleti témákról fogunk beszélni, ahhoz pedig egy picit lazulnia kell az egész helyzetnek is.
- Maga mióta dolgozik ebben a szakmában? És ha nem titok mi volt korábban? A legtöbb ilyen cég vezetője, alkalmazottja jön az élet valamelyik másik területéről.Maga merről?- miközben beszéltem néha őt figyeltem, ahogyan vezet. Megnyugtató, kiegyensúlyozott tempóban haladtunk. Ahogyan odabent, itt is összeszedett volt. Azon gondolkodtam, vajon minek kellene történnie, hogy kibillentse őt ebből az átható, és egyszerű talán kicsit ijesztő nyugalomból? Lehet nem kellene ebbe belegondolnom jobban.


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Stay or escape? ~ Ryder & Donna
Stay or escape? ~ Ryder & Donna EmptySzomb. Jan. 25 2020, 17:10

donna&ryder
All that you can't leave behind

Jóformán olyan személyként jellemezhetném magamat, aki él-hal azért, hogy önmagát fejlessze és valahol ezért a véget nem érő kíváncsiságomat hibáztatom. Egyfajta önvédelmi fal létezik bennem, ami úgy érzi, minél többet tud az őt körülvevő világról, annál felkészültebb lesz ellene és kevesebb meglepetés éri majd. Remi esete egy dologra bizony ráébresztett, mégpedig, hogy nem árt elővigyázatosnak lenni, hiszen sosem lehetsz biztos abban ki pályázik rád a háttérből. Elégtételként éltem meg, amikor végre a börtönbe került, de nem voltam és nem is vagyok annyira naiv, hogy higgyek abban, miszerint mi ezt ott és akkor lezártuk. Ezért tervezek. Ötvenszer biztosra megyek és csak akkor ártom bele magamat a dolgokba, ha az engem nem vet vissza. Nem élek rettegésben, sokkal inkább ösztönöznek Remi kicsinyes próbálkozásai abban, hogy még inkább belemenjek a részletekbe és olyan szinten körülbástyázzam magamat, amin keresztül csak nehezen furakodik be az életembe. Mert igazából nem a saját nyamvadt kis életemet védem, leginkább a nővérem és Clem jár a fejemben ilyenkor, akiket próbálok olyan szinten kihagyni az életemből, amennyire csak tehetem. Legutóbb egy hónapja láttam a kislányt, szóval esedékes nála az újabb látogatás, amelynek keretein belül ismét egy szintet adhatunk a közösen kitalált játékunkhoz. Lenyűgöz az a teremtés; a gondolatmenetével, a kíváncsiságával és az intelligenciájával. Azzal, hogy nem veszi félvállról a játékunkat, sokkal inkább élteti, hogy rájöjjön annak nyitjára. A nővérem sosem értette ezt, de Clem érteni fogja, ha a dolgok végül rosszul alakulnak körülöttem. Velük kapcsolatban mindig óvatos vagyok, ezért változó időközönként nézek el hozzájuk. Sosem ismétlek dátumokat, de az útvonalakat is kiszámíthatatlan módon változtatom. Legalább négy vagy ötféleképpen tudom megközelíteni a házukat és félúton autót váltok, ha valaki követni szándékozna. Másnak ez őrületként lenne elkönyvelhető, nekem ez az életem és bármennyire is bizonytalan, egészen sikerült belesimulnom már a változókba. Ahhoz viszont önző módon ragaszkodom, hogy Clem és Vivienne az életem részesei legyenek és meg is fogok mindent tenni annak érdekében, hogy ez így is maradjon.
Valahol ez a kíváncsiság hasonlóképpen ott él bennem, miközben egy munkaként értelmezett feladat keretei között beszélgetésbe elegyedek egy számomra ismeretlen nővel. Talán Prescott unalmas szavai, talán a tudat, hogy hamarosan úgyis hülyét csinál magából késztet arra, hogy ne csak távolságtartó félként, hanem produktívabban részt vegyek kettőnk beszélgetésében és még válasszal is szolgáljak, ha az adott téma éppen úgy kívánja. Donna érdekes nő, aki rengeteg titkot dédelget magában és aki első feltételezésre is úgy tűnik jó pár múltbéli ösvényt hagyott hátra maga mögött, ennek ellenére pont ezek azok, amik befolyásolják a jövőjét. Valahol az olykor megegyező, máskor pont az ellenkezőjét latolgató véleményeink közepette egy újabb megbízás válik társalgásunk középpontjává, ami hazai terepre repit engem és enyhíti mindazt a megrázkódtatást, amit a féleszű hallgatásával kellett átélnem. Úgy érzem, mint akinek értékes perceket vettek volna el az életéből és hogy enyhítsem ennek utóérzetét, muszáj valami nyugtatóbb és számomra kedvesebb programot szerveznem, mielőtt este útra kelnék, hogy magam fojtsam meg Prescottot, csak úgy a saját idegrendszerem védelmének érdekében.
Nem gondolom túl Donna éttermi meghívását, inkább úgy fogom fel, mintha a kellemeset összekötnénk a hasznossal, egyszerűen természetesnek érződik a helyszínválasztás. Gondolom ő sem hozta volna fel így hirtelen az egész apja körül forgó kétes veszélyeket, ha nem lenne már esedékes lépni ennek ügyében, ezért mivel én is szabadabbá váltam a nap hátralévő részében, úgy éreztem minél előbb túlesünk rajta, annál egyszerűbb lesz mindenkinek. Ha üzletről volt szó, nem szerettem húzni az időt. Már csak azért sem mert a csapatunk ezáltal terjeszkedhetett és mutathatta be magát és a tudását ennek a világnak. Jobban teljesítünk ugyan, mint mielőtt megismerhették volna a nevünket, de még akad némi finomítás, ezek viszont csak útközben tudnak érvényesülni. Még egy lélegzetvételnyi időt kérek magamnak, amíg a többiekkel leszervezem Prescott hazavezetési útvonalát és átbeszélem velük a továbbiakat, ezek után viszont a magam megszokott nyugalmával térek vissza a nőhöz és kísérem ki az autómhoz őt.
- Ha gondolja, megkérhetek valakit, hogy gondoskodjon az autójáról.
Nem nehéz kikövetkeztetnem, miszerint ő sem gyalog érkezett a helyére, ugyanakkor ha ez némiképpen problémaként merül fel neki, nem telne bele két percbe se, hogy megoldást találjak rá, ezért is ajánlom fel ezt számára.
Az étteremhez felé vezető út ugyan nem sok időt vesz igénybe, mégis bőven elegendőnek bizonyul ahhoz, hogy beszélgetéseink arra az időre sem hagyjanak alább melynek hatására figyelmem a vezetés mellett Donna felé irányul. - Egyszer valamit az életben nem baltázott el. Akár még fejlődésnek is vehetném ezt nála. - formálom meg véleményemet közösen ismert ügyfelemről, mintegy enyhe gúnnyal a hangomban. - Mit gondol, ő az a virágcsokrokat kedvelő pasasnak tűnik? Lehet köszönetképp küldetnem kellene neki egyet, nehogy még a végén rosszul aludjon, amiért ennyire kitett magáért. Elvégre nem ölette meg magát és ez is valami. - tovább megyek ebben a témában, de a szavaim nem árulkodnak komolyságról. Az egyetlen, amit küldenék neki az egy repülőjegy valami az Isten háta mögött lévő városba, ahonnan soha nem találna vissza ide.
Korábbi kérdésemre nem kell sokat várnom, hogy választ is kapjak, melynek során még egy mosolyt is megengedek magamnak. - Ezek szerint sikerült mindenből egy keveset megtapasztalni. Néha a változatosság nem is olyan rossz dolog.
Washington után mi is többször támaszkodhattunk a gyorsétteremek kínálataira, mintsem édesanyánk főztjére. Tartotta magát, de a családfő körül történt mizéria őt is hasonlóképpen kiforgatta addig vasszigorral hajtott menetrendjéből és csak testben volt jelen az életünkben. Addigra már Vivienne elsajátított mindent, amivel biztos pontot képezhetett volna az életemben és most rajtam a sor, hogy ugyanezt tegyem vele. Akkoriban ő volt az, aki kísérletezett az olasz konyha különlegességeivel és ez a mai napig is azt a fajta otthonos érzést hozza el számomra, amit a nővéremnek köszönhettem. Bármi nyugtalanság is éled fel bennem, tudom jól, hogy elég csak betalálnom az egyik éttermet a városban és képes leszek tiszta fejjel gondolkozni a továbbiakban. Vagy ez vagy a fizikálisan, másokon levezetés, abban viszont több a macera.
- Már egy erős hét év van a hátam mögött a GR-en belül. - vezetem fel válaszomat egyik kérdése után, közben viszont melléktevékenységként a kormányon teszek dobolgató mozdulatokat mikor épp kifogunk egy piros lámpát. Ekkor viszont tekintetem a mellettem ülőre siklik. - Először katonatiszt segéd, majd testőr egy kisebb cégnél. El nem hitte volna az ember, ha nem a saját bőrén tapasztalja meg, hogy ezek az emberek mennyire komolyan veszik a munkájukat a nagyobb cégekkel szemben. Pedig logikusan ők azok, akikre kevesebb figyelmet fordítanak, de sok mindent tudhattam meg tőlük. - merengek el múltam egy szeletében és enyhén közelebb hajolok a kormányhoz, hogy rálássak a jelzőlámpára és annak még mindig egyet álló mivoltjára.
- És magát Donna melyik területen képzeljem el? Bár abból, amit eddig megtudhattam, valahol olyan helyre tippelnék, ahol meghatározó az emberekkel való törődés. Közel járok? - sandítok rá enyhe félmosollyal, végül gázt adok és a megfelelő utcába sorolok be. Ha nem akarná nyíltan megosztani, az se lenne számomra utolsó, ha körülírná, elvégre a rejtvények mindig is éltettek és nem okozna gondot egy kis fejtörés sem vele kapcsolatban.



.




Heroes always get remembered
But you know legends never die
mind álarcot viselünk
Ryder Danforth
Hivatal
ranggal rendelkezem
★ :
Stay or escape? ~ Ryder & Donna 990de338fe048c8631bf48f40b6278e4a892e4b4
Stay or escape? ~ Ryder & Donna 9f0c061d45703e7afe7fccdad8bf4ba907bba7dd
★ kor ★ :
41
★ idézet ★ :
There were two reasons I was scared to let people in; the damage they could do, and the damage they could find.
★ foglalkozás ★ :
security consultant (co-founder of GR Global)
★ play by ★ :
zane holtz
★ hozzászólások száma ★ :
269
TémanyitásRe: Stay or escape? ~ Ryder & Donna
Stay or escape? ~ Ryder & Donna EmptyVas. Jan. 26 2020, 22:17


To Ryder


Csak elindulni nehéz. Elindulni valamerre ahonnan a segítséget reméljük. Bárcsak tényleg ilyen egyszerű lenne. Néha, akik ilyen fellengzős, és hamis dolgokkal dobálóznak vajon belegondoltak egyszer is milyen így élni? Milyen úgy döntéseket hozni, hogy tulajdonképpen a teljes igazságot soha nem lehet felfedni, mert abba valaki beleroppan?Élni egy életet ami csak félig az enyém, élni egy életet amely örök egérút keresés, melynek talán nincs is sehol kijárata, mégis buzgón kutatom. Maradni és szembenézni a problémákkal. Ez a legkézenfekvőbb, de eddig el kell jutni. Ha ennyi idő alatt ez nem sikerült, minden bizonnyal nem most fog megváltozni. Nem itt és nem ezen az estén. Arra azonban mindenképp jó volt, hogy rádöbbenjek az én függőségem, vagy éppen az a mód, ahogyan az életem tragédiáját, a rémálmokat, a sehova nem vezető hazugságokat kezelem, sokkal inkább eltörpül az olyanok mellett akik mások nyomora felett brillíroznak a hamis szavak által. Látni másokat a teremben, akik a félhomályba burkolóznak, akik aztán menekülnek a fénytől, akik számára az arctalanság egyet jelent a túléléssel. Olyasmi ez amit még magunknak is félve vallunk be. A fürdőszobában a tükörbe nézve, látva, hogy aki visszanéz ránk mintha túl távoli lenne, túl messze járna. Nem ez a mi valóságunk, mert ebben megfulladunk. Mégis mosoly és élet illat mögé rejtőzünk, minden reggel úgy indulunk neki, hogy túléljük a napot, bármi áron. Hogy mit hoz az éjjel abba nem merünk belegondolni, elég lesz elfogadni ha a csend beburkolva hozza el a fájdalmas emlékezést. És nyúlunk a tablettás üveg után, csörömpöl a pohár, loccsan a víz, gurgulázva gurul az első korty, hamis nyugalommal sóhajtunk fel, pedig a java csak ezután jön. Mert minden bódulatot a kijózanodás követ. Nem történt semmi, csak veszítettünk pár órát, és aztán visszatértünk a jelenbe, az életünkbe, amiből nincs kiút. Mégis megint megtesszük, mert kell az a pár óra bódulat is, kell az a pár óra hamis lebegés, kell az a pár óra, amikor elhisszük, hogy egyszer elég erősek leszünk lerázni magunkról mindezt.
Apa mostanság egyre többször teszi fel közös vacsorák alkalmával azt a kínos kérdést, hogy mikor lesz unokája. Ilyenkor Wes-re nézek, megáll a kezemben az evőeszköz, az udvariasság határain túlmenően is lassabban rágom meg a falatot, majd nyelem le. Hirtelen nem tudok megszólalni, nem tudok mit mondani. A férjem is kérdőn néz rám, mintha talán tudná, vagy sejtené, hogy én vagyok az oka. Én vagyok aki ebben a házasságban olyan dolgokat követ el, amellyel elárulok mindent amiért egykor köttetett. Mert nem volt ez alapvetően olyan szerelem amit egy életre kötünk. Őrült volt. Igen. Szenvedélyes. Igen, de nem szabad lett volna eljutni eddig. Én csak hinni akartam, hogy vele majd sikerülhet, hogy egy napon elé állok, és elmondok mindent magamról. Helyette azonban a hallgatást választottam,és az egyre növekvő távolságot. Majd egy napon beengedtem valakit az életembe, akinek egy mámoros hajnalon mindent elmondtam. Csak úgy egyszerűen. Felszakadt mint egy régi seb, amelyet egy ideje már piszkáltam, és most képtelen voltam tovább elrejteni. Ő pedig hallgatott. Feje az ágy háttámláján pihent, kezében felizzott, majd lanyhult a cigaretta parazsa, és az ablakon át beszökő füstös bronxi levegő, az olcsó hotel kissé áporodott szaga elnyomta minden bűntudatomat. Akkor és ott a jó doktornak úgy gyóntam meg mindent, hogy nem vártam feloldozást. Csak azt, hogy szeressen, most már így, őszintén, tudva, hogy egykor gyilkoltam, kiontottam egy életet, amikor még magam is alig voltam azzal tisztában ez mit is jelent pontosan. Hiányzott az anyám. Az igazi. A nevelőanyámat sokáig annak hittem, egészen tíz éves koromig, amikor egy véletlen beszélgetésből meg nem tudtam az igazat. Akkor kezdett repedezni életem gyönyörű kis porcelán ernyője, amelyet aztán apám vallomásának vihara zúzott porrá. Alarick azóta is védeni próbál, én meg ezerszer bánom, hogy elmondtam neki. Megszabadulni vágynék tőle, de képtelen vagyok elküldeni. Kell nekem. Ő a méreg a véremben, amely beleivódott, amelynek a függője lettem éppen úgy mint a gyógyszereknek amit felír.
A múlt felett merengve, talán kicsit elgondolkodva hagyom, hogy a kinti hűvös belekapaszkodjon a hajamba amikor követem Rydert az autóhoz. Megrázom a fejem a felajánlás hallatán.
- Megoldom. Köszönöm, nagyon kedves.- nem szükséges. Azt meg talán mondanom sem kell, és megsérteni sem feltétlen akarom, hogy nem szeretem ha az autómat más vezeti.  Kényelmes odabent és mindenképpen komfortos. Ez a férfi az a fajta aki ügyel maga körül nem pusztán a rendre, hanem arra is, hogy kellemes légkör uralkodjon a kocsijában. A találkozásunk különös volta ismét mosolyt csal az arcomra és ott is marad a válaszát hallva. Enyhén rázom meg a fejemet, majd oldalra fordulok felé és innen oldalról figyelem az arcélét. Kontúros, határozott, intelligens. Ilyen kulcsszavak jutnak eszembe, ami elsősorban inkább valamiféle szakmai ártalom. Önkéntelenül is elemzem, ami nem feltétlen jelent jót.
- Ha az én véleményemre kíváncsi azok alapján, amiket a külső benyomások alapján volt alkalmam megtapasztalni akkor azt mondanám, hogy despota alkat. Aki szeret mások felett uralkodni, és ha veszélyben érzi ezt a pozícióját, támad. Az a fajta, aki ok nélkül nem küld egy nőnek virágcsokrot, ahogyan találkozóra se hívna bárkit, ha ne lennének olyan szándékai amelyekben a saját pozícióját, egóját emelheti, fényezheti. Szóval ha virágot küldetne neki, akkor ő feltétlenül tudni akarná miért tette. De valóban miért. - adtam meg a saját véleményemet arról, hogy milyennek látom az ügyfelét. Arra, hogy nem ölette meg magát ma este csak enyhén megvonom a vállaimat.
- Még nem ölette meg magát. Ha valaki feltétlenül az életére akarna törni, nem egy olyan pillanatot választana, amikor túlságosan figyel. Az ilyen emberek, mármint akik kipécéznek valakit sokkal inkább a türelmükről híresek. A végtelenségig képesek várni, és kivárni, hogy megfelelő legyen a pillanat, az az egyetlen másodperc, amikor a célpont sebezhető.Mert mindenkinek van ilyen pillanata.- jegyeztem meg halkan, aztán elhallgattam és elfordítva a fejem a mellettünk elsuhanó, fényfoltos, utat néztem pár percig. Túl jól ismerem ezeket a dolgokat, nem egy olyan rendőr fordult meg nálam, akik pontosan ezt a pillanatot rontották el. Nem voltak ott, nem voltak éberek, nem látták előre, félrenéztek, valami mást csináltak...elveszítették akire vigyázniuk kellett volna. Ezt a legnehezebb talán feldolgozni.Amikor ott kellene lenni, és nem vagyunk Persze nem tudom, hogy Ryder ezt miképpen éli meg, elvégre az a gyülölet amit az ügyfele iránt táplál egészen különleges, és még sosem találkoztam hasonlóval. Talán ezért is ébreszti fel a kíváncsiságomat, és ezért vagyok biztos abban, hogy az apám az ő védelme alatt biztonságban lesz. Mert képes a személyes érzelmeket kizárni, és abszolút mértékben racionálisan tekinteni az adott munkára. Persze ettől bennem még megmarad a kíváncsiság, hogy milyen amikor mindezt levedli magáról, milyen amikor a kimértség lassan leenged mint a léggömb. Vajon ki lapul a szépen vasalt zakó alatt?
- Katonatiszt segéd?- kapaszkodom bele az egyik említett munkába, amivel foglalkozott. Derülten és kíváncsian pillantok rá, miközben az autó a pirosnál várakozik, ő pedig kitartóan figyeli, hogy a lámpa zöldre váltson végre. Enyhén oldalra fordulok.
- Mondja, mivel foglalkozik egy katonatiszt segéd?- őszintén érdekelt, mert korábban még csak hallani sem hallottam ilyesmiről. Elvonom én is a tekintetem a lámpáról, egy pillanatra hasonlóan viszonzom a félmosolyt az elhangzó kérdésre, de egyelőre még nem válaszolok, csak sokat sejtetően hümmögök párat.
- Miért, Ryder, milyen területen tudna elképzelni?- adom vissza kérdés gyanánt a válaszomat, miközben a hangom komolykodós egy kicsit, van benne valamiféle játékos él.
- Amivel én foglalkozom, az majdhogynem az érem másik oldala annak amivel ön. Mondhatnám, hogy félig meddig egy csapatban játszom, de én ebben a csapatban nem annyira játékos vagyok sokkal inkább...hmm...mihez is hasonlítsam magam…- elgondolkodva vetettem tekintetem az autó teteje felé, majd csettintettem a nyelvemmel, és befejeztem végül a mondatot.
-...szóval mondjuk úgy, én vagyok a gyúró a kispadon. Az aki segít ha valami fáj. És nem feltétlen csak fizikálisan. Látott már meccsen gyúrót dolgozni? Csak annyi lenne a dolga, hogy a játékos lábát vagy egyéb fájó testrészét megmasszírozza, de ő közben beszél. Lelket önt a játékosba.- az autó lassuló sebességéből, és abból ahogyan a férfi parkolóhely után néz, arra engedek következtetni, hogy lassan megérkezünk. A korábban kabátom zsebébe süllyesztett mobilom halkan megrezzen. Üzenetem érkezett. Bocsánatkérően nézek Ryderre, majd előveszem a készüléket és megnézem.Valahol reménykedem, hogy Wes keres, hogy tudni akarja merre vagyok, de nem ő az. Alarick az.
“Mi volt? Írj, hívj, akármi.A”
Elsötétítem a képernyőt és visszadugom a kabátom zsebébe a készüléket. Majd később foglalkozom vele, most nem érek rá. Visszatekintek egy őszintén kedvesre sikeredett mosollyal a férfira, visszavezetve a beszélgetést az utolsó felvetett kérdésre.
- Szóval, hova tudna engem elképzelni?- megmondhattam volna egyenesen de valahol a hangjának volt valami játékossága, mintha pontosan ezt a viszontkérdést akarta volna kiprovokálni, és ha ez volt a cél, akkor sikerrel járt.



mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Stay or escape? ~ Ryder & Donna
Stay or escape? ~ Ryder & Donna EmptyPént. Jan. 31 2020, 02:15

donna&ryder
All that you can't leave behind

Kellően végigjár a nyugalom különleges egyvelege, ahogyan becsukom Prescott előtt autójának ajtaját és ez a továbbiakban is ez az érzés velem marad, miközben visszafelé veszem az irányt az épületbe Donna megkeresése érdekében. Nem egészen a tervek szerint alakult az este, hiszen az éttermet nem vettem számításba, ahogyan azt sem, hogy bármilyen beszélgetőpartnerem is akad az esemény folyamán. Fejben mindig lejátszom a lehetséges alternatívákat. Elmerengek azok részletein, jó és rossz változóin, jóllehet inkább az utóbbi, ami igazán foglalkoztat engem. Nem feltétlenül a negatív hozzáállás határoz meg, de a rosszabbra való felkészülés után a jó már csak gyerekjátéknak bizonyul, így mindig a nehezebben megemészthetőt veszem alapul a kellemetlen meglepetések elkerülésének érdekében. Ugyanakkor van, hogy hiába járom végig a lehetőségeket és megyek végig rajtuk pontról-pontra, még így is képesek nem várt fordulatot hozni számomra. Remi esete után sok szempontból megváltozott az életemhez való hozzáállásom és ez nemcsak a munkámban, de egyenesen a magéletemen belül is megmutatkozott. Előtte is az óvatosságra törekedtem, viszont mostanra már még a legapróbb jelre is odafigyelek és ez ahhoz a szerepkörhöz való viszonyulásra is jellemző, melyet a cégen belül érvényesítek. Nem voltam sosem az egyszerűség híve, de ha nem ölöm bele a maximumot abba, amit teszek másokért, akkor nincs értelme tovább csinálnom. Senkinek sem kívánom azt a pillanatot, amikor rájön, hogy kijátszották őt és igenis létezik olyan ember, aki addig nem áll le, amíg tönkre nem teszi. Ellenben kitartó viselkedése rám is sok mindenben ösztönző hatással volt és elég eszementté tett ahhoz, hogy úgy döntsek, felveszem vele a harcot, ha számára ez az egyetlen megoldás létezik. Camile része az életemben is ennek tudható be, jóllehet valahol elviselem, ha a közelemben van, de azt már nem, ha próbálja megszabni milyen módon kellene rendezgetnem az életem kusza szálait. A bizalmam felé többnyire még mindig ingatag talajon áll, elvégre Remivel ugyanúgy tartják a kapcsolatot, mindazonáltal tudom jól, hogyha beszél, ő maga is bukik. És ő nagyobbat, mint én. Addig viszont úgy tűnik elviseljük a másikat, kihasználjuk a lopott és egyben egymásra szánt időnket, ami alatt talán jómagam is képes vagyok egy kis időre emberibbé, kevésbé távolságtartóvá válni. És talán pont ez az énem jeleskedik most Donna társaságában is, mert bármennyire is igyekszem megtartani a két lépés távolságot, ez közel sem jelent egyet azzal, hogy ne válaszolnám meg a feltett kérdéseit vagy reagálnék egy adott témára, amellyel egymás idejét ütjük el.
A kocsiban ülve valahol az abszurditás talajára érkezünk, melynek Prescott maga is a főszereplője. Érdekesnek vélem a róla alkotott véleményt, ellenben még számomra is újdonságnak hat, hogy annak az embernek lehet egynél több érdemi tulajdonsága. Én eddig csak egyig jutottam és az is idegesített, így feladtam, hogy tovább kutassam a Prescott féle rétegeket.
- Akkor ez a lehetőség határozottan lefújva. Talán megoldom annyival, hogy következő találkozásunkkor hagyok még neki öt percet bámészkodni és úgy gondolom ez felér egy köszönömmel a részemről.
Mert mindenhez lenne jelenleg kedvem, még ahhoz is, hogy önként látogassam meg Remit, mintsem a magyarázkodáshoz az ügyfelem felé, amiért a nap végén egy virágcsokor várta. Még a gondolattól is kiráz a hideg miket látna bele ebbe az egészbe.
Egyrészt megnyugvás, másrészt egy a csalódottságra hajazó sóhajtással ér fel a következő tudat, miszerint ügyfelem jól van, de mivel a munkámat kár lenne bemocskolni bárki kedvéért is, ezért igyekszem pozitívan megélni a mai nap sikerességét és csak arra az egyre koncentrálni. Donna viszont úgy tűnik próbál többet is belelátni az egyszerűségnél, melyet eleinte csak türelmesen hallgatok, végül pedig egy bólintás formájában jelzem egyetértésemet. - A többi meg csak bizonyára megtanulta jól palástolni, hogy létezik neki is ilyen.
Nem feltétlenül értek az emberi kapcsolatok felépítéséhez, de azt érzékelem, hogy az emberek állandóan keresik a másik gyenge pontját és minél mélyebbre nyúlik két ember között a kötelék, annál többet mutat meg magából. Mintha az emberből akaratlanul is kikényszerítenék azt, hogy elengedje magát és lejjebb engedjen azokból a bizonyos falakból, amelyeket az évek formáltak a tapasztalatok által egyre erősebbé. Egy kezemen képes lennék azt a pár embert felsorolni, akik többet láttak belőlem, mint amennyit megengedhettem volna és bizonyára ezek is azok az emberek, akiknek eszébe se jutna kihasználni ellenem a megkaparintott információkat.
Annak a híve vagyok, miszerint a múltban nem érdemes ragadni, ennek ellenére nem tagadom le az idáig juttatott utamat, ahogyan azokat az embereket sem, akik mindvégig a részesei voltak ennek. Beszélni róluk viszont már egészen más helyzet és ez valahogy csak akkor tudatosul bennem igazán, amikor elhangzik Donna kérdése. Alapvetően nem sokan érdeklődnek ilyen formában irántam, így kell egy gondolatmenetnyi idő, mielőtt válaszolhatnék is, némiképpen összefoglalva a hátam mögött hagyott szakaszokat.
- Nem kell itt túl nagy ördöngösségre gondolni, hiszen a szerepem meglehetősen elenyésző volt, de nekem egy fontos mérföldkő. Mondjuk úgy leginkább megfigyelőként voltam jelen, tapasztalatokat gyűjteni a későbbiekre, de a kiképzésekben is kivettem a részemet, ellenben mikor ők indultak, én maradtam.
Már egészen korán megfogalmazódott bennem a jövőm felé vezető ösvény kiléte, ehhez viszont elengedhetetlen volt, hogy olykor ne ugorjak fejest olyan helyzetekbe vagy környezetbe, amiből okulhatok és aminek körülményei között elsajátíthatok egy-két fontosabb dolgot. Ezt viszont nehéz elmagyarázni és nem is feltétlenül untatnám őt további részletekkel, mert többnyire az én kíváncsiságom is éledezni kezd és most az ő munkáját vesszük górcső alá. Első körben nem válaszolok a kérdésére, inkább a bővebb kifejtést várom tőle. Vannak elképzeléseim ez tény, de sokkal inkább érdekel, hogy ő milyen információkkal lát el a saját szerepéről az életében. Elvégre nyíltan ez nem hangzott el egyszer sem közöttünk, ugyanakkor eleget hallottam már tőle ahhoz, hogy egy általános képpel én is rendelkezzek, még ha talán a közelébe se járok az eredeti foglalkozásnak.
Egyrészt az utat figyelem, másrészt őt hallgatom és a szavai hatására belecsöppenek egy fiktív meccs közepébe, amit ő vázol fel itt mellettem. Egy hümmögésre hasonlító ühüm amit hallatok elsőre, de most figyelmemet a parkolóba való beállás menetére összpontosítom, majd csak az autó leállításának folyamata után tekintek oldalra rá. - Netalántán egy pszichológussal lenne dolgom? Mert ez esetben már kezdem érteni miért beszélek ma ennyit feleslegesen.
Egy mosolyt azért megengedek magamnak mielőtt kiszállhatnék és megkerülve az autót neki is ajtót nyithatnék. - A túlzott kíváncsiság, mások kényszeres kiismerése és az, hogy önmagán kívül próbál szinte mindenkit megmenteni a saját romlottságától, valahogy erre a területre sodorta elképzeléseimet. El sem tudom képzelni rólam milyen képet alkotott már a beszélgetésünk során. - előre engedem őt az épületbe és máris jobb érzésekkel gazdagodok én is, ahogyan kisebb várakozási időszak után egy üres asztallal gazdagodunk. Én a magam részéről a szokásos mellett maradok, melyet időközönkénti idelátogatásom során rendelek, de viszont még nem jelzek, hogy Donna is ugyanúgy tudjon választani, akár az italok, akár pedig az ételek közül.
- Már akkor is akartam kérdezni, csak éppen közbeavatkoztak. Mennyire mélyre nyúlnak édesapjának ezek a kétes ügyek, amelyet említett?
Nem várom el, hogy itt és most részletesebben kifejtse, ám ennek ellenére körvonalakban nem ártana átlátnom a helyzetet és felmérnem, hogy mire számítsak, mielőtt úgy igazából belemennénk a feltételekbe és a közös munkába. Nyíltan ugyan mást mondanék, azonban nincsen bajom a szürke zónával, hogyha időben megtudom mibe mártom bele magamat, elvégre csak akkor tudok teljesen hatékony lenni a későbbiekben.



.




Heroes always get remembered
But you know legends never die
mind álarcot viselünk
Ryder Danforth
Hivatal
ranggal rendelkezem
★ :
Stay or escape? ~ Ryder & Donna 990de338fe048c8631bf48f40b6278e4a892e4b4
Stay or escape? ~ Ryder & Donna 9f0c061d45703e7afe7fccdad8bf4ba907bba7dd
★ kor ★ :
41
★ idézet ★ :
There were two reasons I was scared to let people in; the damage they could do, and the damage they could find.
★ foglalkozás ★ :
security consultant (co-founder of GR Global)
★ play by ★ :
zane holtz
★ hozzászólások száma ★ :
269
TémanyitásRe: Stay or escape? ~ Ryder & Donna
Stay or escape? ~ Ryder & Donna EmptyVas. Feb. 02 2020, 14:10


To Ryder


Normál esetben semmi másra nem vágytam volna, csak végre az autóm duruzsoló csendjében, a magam gondolataiba temetkezve haladhassak hazafelé, elfelejtve ezt az egy órát, amit akár a lábam lógatásával is eltölthettem volna a télikert fedett teraszán ücsörögve. Gyakran töltöttem ott akár órákat is, leginkább olyankor, amikor tudtam, hogy Wes későn jön haza. Vagy többnyire haza sem jön. Nem tudom eldönteni, hogy a jelenléte hiányzott jobban időnként, a szemeiben látott vágyódó tűz, amellyel átölelni kívánt, és amely minduntalan felébresztette a bűntudatomat, vagy csupán a gondolat, hogy ott van az életemben, biztos támaszként. Sosem így akartam rá tekintetni. Sosem azt akartam, hogy ő legyen a házasságunkban az, akinek támaszt kell nyújtania, inkább azt akartam, hogy egy társ legyen akivel egyszerre visznek előre a lépteink. Aztán másképp alakult. Megváltoztam. Nincsenek illúzióim arról, hogy majd egyszerű lesz ebből kijönnöm, hiszen a munkám és a tudásom feljogosít az önmagammal szembeni, megfelelő terápia alkalmazására is. Félek a józanodástól, félek attól, hogy nem vagyok elég erős egyedül szembenézni a múltammal, egyedül végigélni annak a napnak az eseményeit, felidézni, aztán feldolgozni. Feloldozni már senki nem fog, hacsak én meg nem teszem magammal de azt hiszem ehhez is túl gyáva vagyok.
Ma este haza akartam menni, kibontani egy üveg vérvörös édes bort, a pince zugának hátsó részéből felhozva. Percekig törölgetni a porlepte palackot, bámulni kifelé az ablakon, és rádöbbenni, hogy az otthonunk rendezettebb mint belül a lelkem. Miért nem vagyok képes megelégedni azzal, hogy mindent megkaptam az életben amire szükségem volt, és most sem szenvedek semmiben hiányt? Miért nem elég ez nekem? Talán mert tudom, hogy a múlt árnyéka szépen lassan felfal, és ha nem teszek ellene semmit, úgy fog végigseperni az életemen, hogy a végén semmi és senki nem marad meg mellettem. Wesley azt hiszem tudja, hogy mit csinálok. Egy részét. De nem teszi szóvá. Talán pontosan attól fél, hogy elmegyek, hogy elhagyom, pedig semmi másra nem vágyom, csak közelebb lenni hozzá. Helyette távolabb taszítom minden egyes nappal. Már nem várom haza mosolyogva az ajtóban mint régen, már nem akarom, hogy a hajamat az ujjain át a kezére fonja, már nem akarom, hogy magához rántson, hogy a sóhajok elvesszenek a falakon. Már nem akarom, mert nem érdemlem őt meg. Én taszítottam hazugságokba, azzal, hogy magam sem voltam őszinte.
A ma este azonban másképpen alakult, mint azt elsőre elterveztem. Váratlanságát egy különös férfi felbukkanása okozta, aki valamiféle  kíváncsiságot ébresztett bennem. Ha meg kellene magyaráznom, hogy az első pillanatok után miért is elegyedtem vele szóba, nevetséges, de nem tudnék indokot mondani. Egyszerűen érdekelt. Furcsa volt az az ellenszenv, amit a színpadon álló paprikajancsi iránt táplált, és mégis ennek ellensúlyozására ott volt a higgadt nyugalom, és kitartó figyelem, amit ugyanannak a megóvására fordított. Nem gondolnám, hogy pusztán a pénzről van itt szó. A szavai mögött sokkal élesebb, sokkal mélyebb árkokat érzékeltem, volt valami sötét aura ami a hangszálaiban rezgett, valahányszor Prescott szóba került. A terem félhomályában nem láttam a szemeit, de le mertem volna fogadni, hogy annak komor szikrái egyenesen a színpadon állót célozzák meg. Higgadt profizmus. Talán így tudtam volna egyetlen gondolattal összefoglalni Rydert és azt hiszem ez volt az ami végül maradásra, és egy ajánlat megtételére sarkallt. Nem így terveztem. Tulajdonképpen még a lehetősége is megvolt, hogy esetleg hivatalosabb keretek között beszélgessünk, de ami most történik, és amiben megvan valami eddig ismeretlen atmoszféra, mi a másik mellett tart, nem hiszem, hogy egy következő alkalommal is jelen lenne. Vannak lehetőségek amiket akkor és ott kell megragadni ahol és amikor kínálkoznak. Mint ezt itt most.
Az autóban, még ha kicsit különös módon is, de már személyesebb dolgok felé terelődik a beszélgetés, és bár nem kapok tökéletesen magyarázatot arra miért nem szívleli az ügyfelét, érezhető, hogy ez nem pillanatnyi, és nem múlandó dolog. Jobban érdekel azonban, hogy ő merről jött, hogy vajon milyen út vezetett el eddig, mi befolyásolta, hogy végül az legyen az elsődleges az életében, hogy másokra vigyáz.
- Sosem gondolt arra, hogy amikor ők mennek, akkor egyszer ön sem marad? Sosem volt kíváncsi, hogy mi a folytatás? Megelégedett azzal, amit elméletben tudott, de a gyakorlatban soha nem volt alkalma kivitelezni?- érdeklődtem, amikor magyarázatot ad arra mivel is foglalkozik egy katonatiszt segéd. Hiszen valamit tudni, és aztán tudni alkalmazni, két külön dolog. Kissé ironikus, de az én szakmám is pontosan ilyen. Minden bizonnyal nekem sem lenne meg ez a fajta empatikus készségem, ha nem húzná a vállamat hihetetlen erővel a múlt termelte bűntudat.
Az autó aprót rándul, és megállunk. Figyelem őt, kíváncsiságom apró mosolyt húz az ajkaimból, és szemeim nem veszem le róla. Őszintén érdekel, hogy vajon kitalálja mivel foglalkozom? Intelligensnek gondolom, méghozzá a kifinomult intelligencia egyik különös vállfaja jellemző rá. Vannak akik szeretnek a tudásukkal hangosan kérkedni, vannak akik a csendesek, a szemlélődők. Őt ez utóbbinak gondolom. A megjegyzése hallatán bólintok, miközben a telefonomat Alarick üzenete után elsüllyesztem.
- Netalán. - adom meg még mindig mosolyogva a válaszomat annak megerősítésére, hogy eltalálta.
- Ó nem! Ez egy buta téveszme. Mármint a felesleges beszédről. Sosem felesleges. Vannak emberek akik azért beszélnek olyan sokat, mert ennyi minden közlendőjük van. Vannak akik azért beszélnek kevesebbet, mert úgy érzik amiről ők szeretnének beszélni, az csupán ide belülre tartozik.- simítottam tenyerem a mellkasomra.
- Aki alapvetően nem beszél sokat, de bizonyos helyzetekben mégis közlékenyebb a megszokottnál, az úgy érzi talált valakit, akit méltónak ítél arra, hogy elmondja neki a saját gondolatait. Ez esetben pedig, ha ön ebbe a kategóriába tartozik, akkor a ma esti bőbeszédűségével igazán megtisztelt, Ryder.- biccentettem felé finoman a fejem valamiféle köszönet jeleként. Valóban értékeltem, ha emberek megnyíltak nekem. Mások terheit magamra venni még mindig könnyebb, mint a sajátommal szembenézni, és tovább vinni. Megszabadulni pedig nem tudok tőle.
Az étterem igazán hangulatos, és egészen megnyugtató melegséggel hívogatja az embert befelé. Halk tányérzörrenések, evőeszközök csilingelése, a távolodó és közeledő pincérek szépen lakkozott cipőinek diszkrét koppanása, a morajló és egybefüggő duruzsolások közepette haladunk befelé, és miközben egy gyors felvázolást kapok arról mit is gondol rólam, haloványan elmosolyodom, de még nem teszek megjegyzést, vagy akármilyen fajta kiegészítést ezzel kapcsolatban. A tisztesen ősz halántékú, diszkréten lassú mozdulatú pincér alám tolja a széket, én pedig helyet foglalok Ryderrel szemben. Közöttünk az asztalon egy kis üveg vázában egy szál fehér krizantém, amely tökéletesen szép kontrasztot alkot a mélybordó selyemterítővel.
- Csendesen intelligens. Mármint ez jutott eszembe magáról. Van egyfajta távolságtartása, az aki a szavait ezerszer átgondolja, és a megfogalmazással sem az egyszerűségre törekszik. Ez olyan emberre vall akinek a gondolkodása is roppant szerteágazó. Lefogadom, hogy szereti a keresztrejtvényeket, de a sodokut mindenképp.- két karomat finoman helyeztem az asztal lapjára és lejjebb engedtem a vállaimat, hogy kényelmesebben ülhessek. Félrebillenő fejjel figyeltem a velem szemben ülőt egy darabig, aztán közelebb húztam az étlapot. Gyorsan végigfutottam, de nem igazán ismertem egyik ételt sem, úgyhogy a választásnál ugyanazt kértem mint a velem szemben ülő férfi.
- És egy tonicot is legyen kedves citrommal. Ha lehet szobahőmérsékletű legyen. Köszönöm.- nyújtottan át az étlapot a pincérnek, majd újra Ryder felé fordultam, és egy kis ideig elgondolkodva forgattam a szemeimet a kérdése kapcsán. Mennyit mondhatok el neki? Talán az lesz a legegyszerűbb, ha pusztán a felszínt érintem, és mélységeiben még nem megyek bele a dolgokba.
- Az apám Edmound Saint-Misstard és valamikor a nyolcvanas években alapította a Sa-Miss Electronics nevű céget ami eleinte mikrochipekkel foglalkozott, valamint egyéb mikroelektronikai holmikkal, később pedig beszállt a hardware iparba is. Mostanra a részvénypiacon, ha nem is a legkimagaslóbban, de mindenképpen a középmezőnyben jegyzik a részévényeit, viszonylag stabilan, minimális árfolyamingadozásokkal. Időnként a cégnek, mivel ki kell elégítenie az állandóan változó piaci igényeket, és mint tudjuk a cybervilágban gyakorlatilag fél évente új dologgal kell előrukkolni, szóval szükséges nagyobb tőkeinjekció. Csakhogy erre a források végesek, tehát más területek felé kell fordulni. Még ha maguk a személyek, akik ezeket adják is alapvetően a társadalom előtt tiszták, ahogyan egyébként az apám is, a háttérben olyan összegek mozognak, amiknek a származásáról senki nem kérdez. Ezek az emberek, és az apám pedig sokszor kényszerül külföldön lebonyolítani ezeket a találkozókat. Nyílt titok, hogy az apám egykor egy fehérorosz nőt vett feleségül, akinek a családja jó kapcsolatokat ápolt a régi, és mostanra megint nagy befolyást szerzett orosz arisztokráciával. A legtöbb tőkeinjekció onnan jön. Ahogyan az elkövetkezendőkben is egy ilyen találkozóra készül a gépgyártás egyik fellegvárának számító Novoszibirszkben. Állítólag megfelelő a közbiztonság, de én nem bíznék semmit a véletlenre.- fejezem be végül, bár a hangsúly fenn marad, jelezve, hogy folytatnám még,de megérkezik az italokkal a pincér és addig amíg leteszi elénk, diszkréten elhallgatok, majd akkor folytatom amikor távozik.
- Szükségem van valakire, aki nem csupán a helyszínen biztosítana védelmet, de előtte félmérést végezne a helyről, lenyomozná a jövendő üzletfeleket. A dolog nehézségét az adja, hogy a védelemről tudhat az apám, az egyéb nyomozásról a háttérben nem. Mondja, Ryder. Olvasott valaha valamit az apámról? A természetéről, arról, hogy milyen ember ő?- ha olvasott is, az többnyire gazdasági, vagy politikai újságokban lehetett, és kizárólag az üzleti ügyeiről beszélt. Rólam, vagy bárki másról roppant szűkszavúen nyilatkozott mindig. Edmound Saint-Misstard az az ember aki lassan, vagy egyáltalán nem fogad a bizalmába senki. És azt hiszem ez az a pont, amiért Ryder megragadta a figyelmem. Fiatalabb kiadásban, de pontosan ugyanolyan volt mint az apám.
Magamhoz húztam a poharam és a sok beszéd után kortyoltam belőle egy keveset.


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Stay or escape? ~ Ryder & Donna
Stay or escape? ~ Ryder & Donna EmptyHétf. Feb. 03 2020, 23:19

donna&ryder
All that you can't leave behind

Meglehetősen ritka alkalmakként tudnám jellemezni azokat a pillanatokat, amikor képes vagyok jómagam is többként nyilatkozni, mintsem megragadva a szűkszavúság számomra már-már kényelmes mivoltában. Köztudottan nem vagyok a szavak embere, inkább a tettek, amelyek nálam beszédesebbnek bizonyulnak. Utóbbiban úgy érzékeltem kevesebb hazugság rejlik, ellenben nem hittem ebben sem naivan, de bizakodóbb voltam vele kapcsolatban. Nehezen nyíltam meg másoknak és magammal együtt az életem fontosabb szereplőit is úgy védtem, ahogyan azt lehetőségeim megengedték. Azt az elvet vallottam, hogy minél kevesebb információt osztasz meg magadról a környezetednek, annál könnyebb megmaradni azon biztonságos burok alatt, amelyet az ember a saját életének védelme érdekében épített fel. Az már megint csak nézőpont kérdése, hogy ennek az elvnek ugyan megvannak a jótékony hatásai, ellenben az emberi kapcsolatok minimálisra redukálódnak. Ez viszont közel sem tartozott azon dolgok közé, amelyek engem zavartak.
Adott volt egy szűk kör, egy pár emberből felépülő egység, akiktől igyekeztem nem elhatárolódni. A családi és baráti társaságokon kívül Camile volt az egyetlen idegen nő, akit az életembe engedtem, de magamhoz úgy igazán közel sohasem. Még mindig csak felszínesen ismert annak ellenére, hogy Remi hónapok óta a cellájának teljes luxuskörülményeit élvezhette. Nem is éreztem késztetést arra, hogy beavassam egy napom alakulásába vagy kifejezőbben éljek érzéseimmel, aggályaimmal kapcsolatban. Távolságot tartottam tőle annak ellenére, hogy valamilyen elfuserált és szerencsétlen módon mégiscsak úgy éreztem hiányként élném meg, ha nem futnánk össze heti több alkalommal. Mindezt viszont nem a kötődésnek, az érzelmeknek tudom meg, egyszerűen csak a megszokásnak. Egy rendszerességnek, ami mindig is része volt az életemnek és lefedett sok területet annak keretein belül. Elvégre könnyű valamit vagy valakit megszokni, számítani arra, hogy a másnap beköszöntével ő továbbra is ott lesz, ugyanakkor sokkal nehezebb elfogadni a tényt, ha már többé nem birtokolhatjuk mindezt. Camile csak egy szokás volt - egy rossz, mérgező, de egyben nyugtató függőség, amely kizökkentett a hétköznap menetéből és olyan valóságot kölcsönzött jelenlétével, ami emberibbé tett. Erről azonban nem tudtam volna teljes bizonyossággal azt állítani, hogy zavarként éltem meg, egyszerű tanulmányként..kutatásként, hogy mégis milyen az, amikor valami az érem másik oldalára kerül.
Donna esetében könnyebben ment belemerülni a beszélgetésbe, hiszen nem feltétlenül a saját életemet vettük górcső alá és semmiztük ki azt minden részletével együtt, hanem megragadtunk egy-egy témát és annak velejáróit elemezgettük. Megoszlottak a véleményeink, de valahol mégis idővel egymást keresztezték és azt kellett észrevennem magamon, hogy meglehetősen ösztönöz a folytatás, mégpedig annak a fajta intelligenciának a mélyebb megismerése, amellyel ez a nő rendelkezik. Meglehetősen felüdülésnek hatott számomra a sok sötét elme között, amellyel napjaim során nagy szerencsétlenségemre összeakadok. Nem tudnám teljességgel azt állítani, hogy nem tartok távolságot tőle, ugyanakkor mégsem hagyom válaszok nélkül, ellenben az én érdeklődésem is csak kiterjedtebbé válik.
Az olasz étterem megkörnyékezése csak egy rögtönzés volt a részemről, melyet leginkább a bennem tomboló feszültség hozott felszínre. Akadnak emberek, akik a legrosszabbat hozzák ki belőlem és Prescott egy ilyen alak. Ugyanakkor úgy éreztem a kellemesebb környezet eredményesebbé tehetné a közös munkáról szóló megbeszélés részleteit és örültem, hogy Donna sem ellenezte, amikor előhozakodtam vele. Beszélgetésünk azonban az út során sem apad el, csak éppen más vizekre evezünk és személyesebbé válunk. Ez pedig épp elegendő ahhoz nekem, hogy óvatosabban válogassam meg a szavaimat, mint akkor, amikor éppen egy rajtam kívülálló témát hoztunk előtérbe.
Kérdése elgondolkoztat, mégis riposztom elődjeként a fejemet ingatom ezzel is kifejezve azt, amit a későbbiekben ki is fejtek neki. - Más elképzeléseink voltak az életről, még ha egy ponton össze is kapcsolódott velük. Nekem pedig az már nem fért volna bele.
Sok jó emberrel találkoztam ott és rengeteget tanulhattam azon időszak alatt, amit a katonák közelében tölthettem. A kiképzések alatt nem csak partnerük voltam, de önmagamat is fejlesztettem ezáltal. Létrejött bennem egyfajta magatartás, amit szorosan követett az a fajta elgondolás, miszerint a feladás szóba se jöhetett. Hálás időszakok voltak azok számomra és a mai napig azok is maradnak, még ha mélyebben is őrzöm őket ahhoz, hogy részleteiben felszínre is hozzak belőlük.
Úgy tűnik nemcsak beszédesebb leszek Donna társaságában, hanem a kíváncsiságom is éledezni kezd vele kapcsolatban. Ez a terep azonban nem meglepő számomra, elvégre megvolt az a rossz tulajdonságom, hogy mindenkiről szerettem volna tudni mindent, amit csak lehetett. Elővigyázatosság? Az évek alatt sejtjeimbe ivódott paranoia? Talán a kettőnek valahol az egyvelege. Megváltozott a gondolkozásom és nem bíztam magamat a sorsra, helyette igyekeztem a saját irányításom alá vetni azt és pont így jártam el az életemben felbukkanó emberekkel is. Ezért nem is ad csodálkozásra okoz, hogy mihelyst az én munkám szóba kerül, az övé is érdekesebbé kezd válni. És habár akadnak tippjeim, úgy tűnik belemegy abba, hogy rávezessen, a válaszom pedig úgy tűnik helytálló, amit nem tehetek róla, de egy mosollyal nyugtázok. Ez a gesztus azonban továbbra is érvényessé válik a bővebb elemzés kapcsán is.
- Így vélekedik erről? - visszakérdésemet a meglepettség itatja át és ennek okán a folytatást sem odázom el. - Ez meglehetősen újdonságnak hat a korábban tapasztaltakkal szemben. Remélhetőleg a végén sem fog megváltozni a véleménye és bánni sem fogja, hogy ennyire rövid pórázra engedett.
Osztom meg vele kezdeti aggályaimat, de különösképp nem zavar, hogyha próbál megfejteni. A pszichológusok számomra sosem mumusként éltek a fejemben, akiknek szavaitól vagy elemezgető mivoltjuktól menekülnöm kellene. Épp ellenkezőleg, én kedveltem, hogyha többet tudhattam meg arról miképpen látnak az emberek és ha ehhez a megkérdőjelezhető személyiségem mellett a lelki romlottságom is becsatlakozik, akkor csak még érdekesebbé válik az adott szituáció. Ezért sem szakítom félbe Donna véleményét, mert valójában érdekel mit gondol rólam. Bizonyára erre a beteges érdeklődésre is meglenne a maga kis felállított diagnózisa. - Talált, lebuktam. Oda vagyok értük. - értem itt ezalatt a rejtvényeket, ugyan arról nem mesélek, hogy kinek a társaságában jó csak ezt űzni. - Van valami bennük, ami adrenalint pumpál az ember szervezetébe és felpörgeti a gondolkozását annyira, hogy egy másodpercig se legyen képes dekoncentrálttá válni. A munkám során is szívesen alkalmazom, hogy ne könnyítsem meg mások dolgát és eddig töretlenül működött.
Az emberek a maguk módján a játékokkal, rejtélyekkel válnak egyenlővé. Olyan, mintha mindig is egy játszma részese lennél és a következő lépésed csak azon múlik, mennyire ismerted ki a partneredet. Képes vagy a nagyobb képet látni és már öt lépéssel előtte járva észrevenni kiszámíthatóságát? Én a magam módján elsajátítottam ezt, elvégre minden szórakoztatóbbá válik, ha ilyen módon tekintek rájuk.
Az étterembe érkezve rögtön akad egy üres asztalunk, a rendelések leadása után azonban rögtön egy olyan témát veszek elő, ami elengedhetetlen a közös munkánkat illetően. Megismerni az ügyfelet alap követelmény és ehhez tartom is magamat, amikor Donnának felteszem a kérdésemet, majd ennek okán a figyelmemet is neki szentelem a továbbiakban.
- Az egészséges aggodalom. Nem éppen rossz tulajdonság.
Egy gyors véleményezését szúrok be mondandójának egyik részlete után, hiszen az elmondottak szerint a kételyei nem csak légből kapottak, hanem igenis erős és gyors mértékben gyökerező alapon nyugszanak.
A továbbiakban is a figyelmemmel járó hallgatást eszközölöm és már csak akkor szúrom közbe véleményemet, amikor azt megfelelőnek érzem. Első körben viszont a kérdését válaszolom meg. - Hallottam a munkásságáról, de az érdekeink sosem ütköztek ahhoz, hogy jobban is utánanézzek, ezért azt mondanám meglehetősen új terepre merészkedek vele kapcsolatban. Akadna valami, amiről még pluszban tudnom kellene? Mármint említette az édesapja természetét. Pontosan mire számíthatok tőle?
Most én vagyok az, aki felteszi a kérdéseit, de arra most még kezdetben nem térek ki, amit ő foglalt össze, hogy milyen védelmet is szeretne mellé. Elsősorban jobb lenne közelebbről is megismerkedni az édesapjával és a velejáró nehézségekkel ahhoz, hogy képes legyek mérlegelni a továbbiakkal kapcsolatban. Ellenben ha szavakban nem is fejtem ki a fejben megfogalmazódott lépéseimet, attól még a gondolataimba erős és kitörölhetetlen gyökeret vertek, amit idővel Donnával is megosztok majd.


.




Heroes always get remembered
But you know legends never die
mind álarcot viselünk
Ryder Danforth
Hivatal
ranggal rendelkezem
★ :
Stay or escape? ~ Ryder & Donna 990de338fe048c8631bf48f40b6278e4a892e4b4
Stay or escape? ~ Ryder & Donna 9f0c061d45703e7afe7fccdad8bf4ba907bba7dd
★ kor ★ :
41
★ idézet ★ :
There were two reasons I was scared to let people in; the damage they could do, and the damage they could find.
★ foglalkozás ★ :
security consultant (co-founder of GR Global)
★ play by ★ :
zane holtz
★ hozzászólások száma ★ :
269
TémanyitásRe: Stay or escape? ~ Ryder & Donna
Stay or escape? ~ Ryder & Donna EmptySzer. Feb. 05 2020, 14:32


To Ryder


Edmound Saint-Missard számtalan erénye és jó tulajdonsága mellett igazán eltörpülnek a gyengeségei, vagy azok a dolgok, amikről nem szívesen beszélt soha senkinek. Nem sokkal anyám halála után, amikor már a teljes igazság a birtokomban volt a származásomat illetően, azt, hogy mit tettem, hogy mit tett aztán az anyám.Az apám csendesen hívott be az általa csak szalonnak titulált nappaliba. Leültetett a kandalló mellé, abba a fotelbe, amiben egyébként ő szokott üldögélni, és egymás után olvassa el esténként a világ gazdaságának majdhogynem összes fellehető sajtótermékét. Mindössze tizenhét voltam, mégis a kezembe nyomott egy pohár méregerős italt. Szükségem lesz rá, ezt mondta. Ő pedig velem szemben helyezkedett el, úgy, hogy folyamatosan a szemeimet tudja fürkészni, kiolvasni belőle a reakciót amit a szavai váltanak ki. És pontosan olyan távolságra, hogy ha kell megszoríthassa a kezemet, erőt adva, biztatva. De ahhoz amit végül mondott nem kellett semmi. Nem kellett a tekintete, nem kellett a keze, semmi nem kellett, mert egyszerűen, mondatról mondatra rombolta le az addig igaznak és tökéletesnek hitt életemet. Egy anyáról, akihez közöm sem volt, aki felnevelt, de valahol soha nem éreztem igazinak és szívből jövőnek a szeretetét….és én még magamat hibáztattam gyerekként is, hogy én vagyok a rossz amiért az anyám nem szeret. Pedig azért nem szeretett úgy ahogyan kellett volna, mert nem voltam az övé. Soha nem is akart annak érezni. Én csak egy utóhatása voltam a férje egyik félrelépésének. Az igazi anyám mindeközben börtönben ült olyanért amit én követtem el. A két kezemmel, amely gyilkolni volt képes, holott mindezideig tisztának és feddhetetlennek gondoltam magam. Nem emeltem magam erkölcsi magasságokba, nem voltam szentéletű, még kevésbé az erkölcsösség mintapéldánya, túl korán ismertem meg a testi gyönyöröket is, de mindig hittem abban, hogy vannak dolgok amikre én nem lennék képes.
Azokban az időkben, a vallomása után mérhetetlen gyűlöletet éreztem az apám iránt. Néha esténként azt kívántam, hogy bárcsak ő halt volna meg és nem az anyám, bárcsak alkalmat adott volna arra, hogy egyszer az életem során beszéljek vele, hogy megköszönjem, hogy bármit mondjak, vagy csak vessem magam a karjába és zokogjak órákon át, mint egy kisgyerek, akinek ez mindig hiányzott. A pénz és a jólét közepette is örökkön ölelésre vágytam, a szeretet kifejezésére, amit sosem kaptam meg, vagy ha megkaptam akkor sem volt elég.Akkor már értettem miért, ahogyan értem, hogy a mai napig is miért nem elég semmi nekem. Miért nem vagyok boldog akkor amikor annak kellene lennem, hogy mi elől menekülök még mindig olyan elszántan, noha érzem és tudom, hogy nincs hova. Az út csak az évekkel és velem halad előre, egyenletesen.
Szépen lassan aztán elült a haragom, beláttam vagy csak egyszerűen fáradt voltam tovább harcolni, hogy egyszerűen nem volt más választásuk. Anyámnak sem, akinek én voltam az egyetlen fény, az egyetlen remény, hogy van még benne is valami jó. A mocsok nem fertőzte meg amibe önként süllyedt, miután otthonról kidobták egykor. Az apám meg talán vezekelni akart azért amit tett, hogy nem vállalta fel soha vele a kapcsolatát, hogy a pénz, és a cég tőkéje fontosabb volt, elvenni olyan valakit akivel az anyagi jóléte addig nem ismert magasságaiba jut. Anyám és én voltunk a tévedése. Mégis, amikor szükségem volt rá, nem hagyott magamra. Csak azok a súlyos titkok, amikhez jogom lett volna, még ha fáj is...én dönthettem volna el mennyi ideig fáj, hogy mikor érzem, hogy túl vagyok rajta. Hagyott volna időt. Mert a gyermeki elme csodákra képes. Szelektál a fontos és kevésbé fontos dolgok között és végtelenül hamar, tiszta logikával dolgozza fel az élet keserű vagy éppen szinte kegyetlenül sötétnek tűnő dolgait. Én is képes lettem volna rá. De nem kaptam rá lehetőséget. Most pedig azt gondolom, hogy a gyógyszerekkel csak elnyomom magamban a vágyat arra, hogy túl legyek rajta. Ha nem tudok róla….ha úgy teszek mintha az a beszélgetés el sem hangzott volna, akkor elmúlik. Talán elmúlik…
Mostanra apám lett az életemben a legfontosabb ember. Valahogyan azt érzem, hogy az egyetlen akihez kötődöm, aki még megvan nekem, akinek a hazugságok ellenére is köszönhetek valamit. Vagy inkább mindent. Nem akarom, hogy bármi baja essen, éppen ezért gyakorta kutatom annak a lehetőségét, hogyan tudjam még nagyobb biztonságban. Időnként rálép egy olyan útra, amire tulajdonképpen bárki más is rálépne ha szükségét érezné. Csakhogy ez nem mindig biztonságos, ő pedig kellően paranoiás, hogy bárki olyat engedjen a közelébe védelmi céllal akit nem ismer. Mindig azt vallja és vallotta, hogy sokszor onnan érkezik a csapás, ahonnan az ember nem is számítana rá.
A véletlen és a saját életem kissé tragikus volta sodorta az utamba Rydert, noha a körülmény a találkozásunkra nem volt éppen ideális, de pontosan elég volt ahhoz, hogy érdeklődést váltson ki belőlem. Különös érzelmi viharai voltak úgy vélem, amit intelligens és kifinomult formában leplezett és kezelt mérhetetlen önuralommal. Nem tudtam eldönteni, hogy ha ezt szabadon engedné vajon mi történne, de talán egy alkalommal, ha lesz következő alkalom, erre is választ kaphatok. Érdekes és felettébb lebilincselő társalkodónak bizonyult, aki ha nehezen is, és időnként apámhoz hasonló rébuszokban fogalmazta meg a mondandóját, a maga különös módján izgalmas és figyelemkeltő volt.
- Mi értelme megbánni dolgokat, Mr Ryder, ha úgysem változtathatunk rajta? Ha elfogadjuk azzal csak a saját helyzetünket könnyítjük meg.- válaszolom neki annak okán, hogy vele kapcsolatban én bármit is megbánnék a későbbiekben. Legfeljebb elkönyvelek magamban egy rossz döntést, ha úgy hozza az élet. Nem ez lenne az első, de a megérzéseim azt mondatják velem, hogy ma este nem csupán egy lehetőséget ragadok meg arra, hogy az apám egy közelgő tárgyaláson biztonságban tudjam, de talán többet megtudok erről a különös férfiról.
A benti meleg kellemesen csiklandozza meg  a tarkómat, és kifejezetten hálás vagyok azért, hogy odabent diszkrét arany fény vesz körül minket a más helyeken tapasztalt éles és szemet bántó fények helyett.
- Óh, akkor a keresztrejtvényt kipipálhatjuk. Bár azért érdekelne, hogy maga az a fajta aki a megfejtésre megy először, vagy a kérdések megválaszolására, amiből aztán kibontakozik a megfejtés?- vontam fel a szemöldököm kíváncsi derültséggel. Van aki nem gondol bele, hogy sokat elárul az emberről, hogyan fejti a rejtvényeket. Ha megkapom a választ annak függvényében fogok a későbbiekben választ adni majd rá, és kifejteni a saját nézeteimet erről.
Szokatlan hosszúsággal kezdek bele az apám üzleti dolgainak felületes ecsetelésébe. Nyilvánvalóan az összes részletbe nem fogom beleavatni, elvégre ez csupán egy megbeszélés, egy érdeklődés amit egy kellemesnek ígérkező vacsorával koronázunk meg. Ha létre is jön közöttünk bármiféle megállapodás, az minden bizonnyal csak egy következő alkalommal fog hivatalos formát ölteni. Főleg, hogy a megbízó én leszek ugyan, ettől még az apámat is be kell avatnom a részletekbe.
- Egészséges aggodalom, amit az apám felesleges paranoiának nevez, noha kettőnk közül nem én vagyok aki nem túlságosan szavaz bizalmat a magáéhoz hasonló cégeknek. Nem véletlen, hogy eddig nem nagyon kerestem meg még senkit ezzel kapcsolatban. Valahogyan reménykedtem, hogy a lehetőség egy napon majd szembe jön velem, noha a körülmények tekintetében hagy némi kivánnivalót maga után a dolog. Gondolom azt mondanom sem kell, hogy apám az én dolgaimról nem tud. Arról sem hova járok. Noha nem feltételezem, hogy ez egy percig is téma lenne esetleg….de nem árt az….hogy is fogalmazott? Egészséges aggodalmam ez ügyben.
Folytatom a történetet, valóban csak azokat a dolgokat érintve, amit fontosnak tartok elmondani, hogy könnyebben el tudja dönteni továbbra is érdekli az ajánlatom, vagy megmaradunk a kellemes vacsoránál. Az érkezett italba belekortyolok, miközben átadom neki a válaszadás lehetőségét, és figyelmesen szegezem rá a tekintetem. Aprót bólintok, amikor a munkásságának ismeretét említi. Ez olyan dolog valóban, ami teljesen nyilvános, legalábbis az a része, amit az apám szeretne belőle megmutatni. Nyilván neki is megvannak az üzleti titkai. A kérdés hallatán óvatosan teszem vissza a poharamat az asztalra és elgondolkodva billentem oldalra a fejemet. Kezem előre nyúlt, és apró köröket rajzoltam a pohár peremén, majd megálltam és előrebiccenő fejem picit megemelve, kékjeimet Ryderre vezettem.
- Mondd magának az a kifejezés valamit, hogy fecseg a felszín, hallgat a mély?- noha vártam fél percet is tán, hogy megválaszolhassa a kérdést, de elég volt egy bólintás is, bármi volt a reakció én magyarázatképpen hozzátettem.
- A szakmában is használjuk ezt a kifejezést azokra a páciensekre, akik gyakorlatilag megállás nélkül beszélnek. Hirtelen úgy tűnhet nyitott könyvek a számunkra, hogy mindent tudunk róluk, a szokásaikat, azt mi érdekli őket, mi a hobbijuk, milyen újságot olvasnak, ki a kedvenc színésznőjük….ésatöbbi. De ha jobban megnézzük, ha jobban a szavak mögé nézünk, akkor látjuk, hogy ezek adathalmazok, tulajdonképpen olyan dolgok, amik nem relevánsak, nem adnak hozzá az emberhez semmit. Szóval a fecsegő felszín alatti hallgatag mélységhez még csak érintőlegesen sem jutottunk le. Az apám pontosan ilyen ember, Mr Ryder. Lehet, hogy egy órán keresztül tökéletesen el fog magával társalogni, és a végén úgy fogja érezni beszélgettek, de valójában nem történt semmi. Szavak voltak egymás mögött. Maga nem jutott előrébb. Az apám szereti megtartani magának a titkait, ahogyan nekem úgy tűnik, hogy ön is.- mosolyodtam el, és talán a beszélgetésünk során nem először utaltam arra, milyen nehéz hozzá egy minimálisan is eljutni.
- Maga itt fog velem beszélgetni egész vacsora alatt, udvarias lesz, talán a maga módján kedves is, de valójában nem fogok magáról megtudni az égvilágon semmit. Magára ne vegye. Nem neheztelésként mondom, csak tényt állapítottam meg.- kezem végül lecsusszant a pohár derekán, megfogtam azt, majd az ajkaimhoz emeltem és kortyoltam belőle, végül folytattam.
- Hogy mit kell még pontosan tudni az ügyről azt nem áll módomban mindaddig elárulni, amíg nem kötünk titoktartási szerződést. Ebben a szakmában járatos, tudja, hogy ez mindig így működik. Szóval ha nem is vállalja el még, amit megértek, nyilván ennyi idő nem elég hozzá, ennyi információ meg végképp nem, de többet nem áll módomban elárulni. Gondolom megérti. Az azonban a teljes képhez tartozik, hogy az apám az első perctől nem fog magában megbízni, és ennek nem egyszer hangot is fog adni. Ez azonban az alaptermészete része. A bizalmatlanság….de ugye maga ezt ismeri jól? Vagy tévedek?- halkultam el a kérdés végén finoman somolyogva, majd a poharam mögé menekültem.



mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Stay or escape? ~ Ryder & Donna
Stay or escape? ~ Ryder & Donna EmptyHétf. Feb. 10 2020, 00:41

donna&ryder
All that you can't leave behind

Különös nyugodtsággal gazdagodok, ahogyan átlépjük az ismerős étterem küszöbét és ez beljebb lépve csak még jelentőségteljesebbé válik bennem, melynek során a Prescott elleni érzéseim lassacskán tovaszállnak. Nem mintha annyira nehéz lenne őt elfelejtenem, de a mai napnak túl nagy jelentősége volt és ha az ő baromságai miatt félresikerült volna az egész művelet, bizonyára ma már nem itt ülnék, hanem valahol az öregen vezetném le az egész sikerélmény elmaradását. Valahol viszont örülök, hogy nem így alakult és most egy olyan intelligens nő társaságát élvezhetem, mint amilyen Donna is valójában. Meglehet pusztán leendő üzleti partnerekként vagyunk jelen egymás közelében, ettől függetlenül igazi felüdülésnek hat, hogy valaki nem csak a levegőbe fecseg, hanem értelme is van mondanivalójának. Egy olyan világban, mint az enyém ez ritka adottság, de különösen tudok örülni, ha mégiscsak találkozom egy-két gyöngyszemmel. Egyébként sem vallanám magamat egyszerű esetnek és annak a fajtának sem, aki barátkozós hangulatában van a hét minden második napján. Azon emberek száma is meglehetősen szűk kört zár magába, akik még fontosak a számomra, de azok közül is akadnak olyanok, kik még nem ismernek igazán. Ott van a nővérem, Vivienne. Tudja, hogy valami nem stimmel velem, de nem kérdez rá, mert vár. Arra, hogy elmondjam? Esetleg, hogy elbaltázzam és kiderüljön mégis váltottam át az egykor bizalmat szavazó fiúból egy távolságtartó férfivá, aki olykor túlságosan is paranoiás viselkedést tanúsít és ötvenszer átnézi a lakásukba felszerelt zárakat? Mert megteszem - minden egyes alkalommal. Csakis azért, hogy a távollétemben ne essen semmi bántódásuk, se neki, se pedig Clementine-nak. Ha még ettől olykor őrültnek is nevez, mégis valahol érzi, hogy a szótlanságom leple alatt bizonyára erős indokok lapulnak meg, hiszen mégiscsak az öccse vagyok és nekem semmilyen tettem nem véletlenségből fakad. A másik kettő személyt Chad és Alana testesíti meg. Hármunk kapcsolatát az egyetem határozta meg és azóta is elszakíthatatlan kötelék fűzi össze. Ugyan a szálak néhol kuszábbak lettek, de annyira nem edzették meg őket az egymást követő események, hogy elszakítsák azt. Mélyebben belegondolva ebbe csak még zavarosabbá válik az egész. Az egyik fontos réteg egy régebbi énemet ismeri, a másik pedig pont az ellenkezőjét, olyan viszont nincs az életemben, aki teljes valómban lett volna képes megfejteni és aszerint kitartani mellettem és a körülményekből kiindulva talán soha nem is lesz. Ezért ragaszkodok minden egyes értelembe, amelyet magamhoz vehetek mások által. És bár felhívom Donna figyelmét arra, hogy a kettőnk beszélgetésének egy olyan végkimenetele is lehet, amelynek során a pozitív véleményalkotás elmarad rólam, mégsem tart eme változótól. - Igaza lehet. Elvégre akadnak bőven a környezetünkben olyanok, akik örömmel vállalják mások életének megnehezítését.  
Mert ha még változtatni akarnánk a hozzáállásunkon, ő miattuk minden egyes alkalommal vissza kellene kanyarodnunk az eredeti felálláshoz.
Sok hobbival nem büszkélkedhetek hétköznapjaim során, mert leginkább a munka és az embereim kötik le minden figyelmemet. Ennek ellenére egy-egy szokás megmaradt és ismétlődővé vált az évek során, melynek egyikére fény is derül beszélgetésünk alatt. - Inkább a kérdéseket válaszolom meg. - érkezik tőlem egy előzetes riposzt és tekintetem a nőre siklik. - Aki egyből a megfejtést kutatja, átsiklik a részletek felett. Pedig azok minden esetben rettenetesen fontosak és körülményektől függően akár még életmentőek is lehetnek.
Kissé elkanyarodva a keresztrejtvények eredeti valójától osztom meg vele véleményemet, de mint ahogyan azt korábban is állítottam: a munkámban is örömmel alkalmazom ezt.
Ittlétünk okára kitérve érdekes információkat tudhatok meg egy olyan személyről, aki ugyan névről nem teljesen ismeretlen, de mint maga a személy valójában az én életemtől egészen távolinak hat. - Az sosem árt, ha valaki ilyennel rendelkezik, de személy szerint nem tisztem családi viszályokat szítani. Én az ügyfelem biztonságára megyek, annak körülményeit veszem szemügyre és ha mások tevékenységei nem jelentenek veszélyt az illetőre, én bőszen hallgatok róluk. Ezért a maga ügye sem kerülne majd felszínre.
Nyugtatom meg afelől miképpen is működök valójában, ezzel eloszlatva a kételyeket benne. Ha apu meg a lánya készen állnak egy ilyen beszélgetésre, áldásom rá. Ellenben nem az én ügyem és nem is lesz.
- Nem volt még szerencsém hozzá. - válaszolom meg kérdését, de a magyarázatát teljes figyelemmel hallgatom végig, amelynek során érdekes információkat tár felém eme egy mondat jelentése. Ugyan elképzeléseim voltak a megfejtésről, pontos adataim annál kevésbé, de ahogyan mélyebben belevezet, kezd értelmet nyerni számomra mire is gondol pontosan.
- Lényegében összefoglalva a kevesebb kérdés célravezetőbb a tettek meg beszédesebbek?
Én jobb szeretek cselekedni, mintsem a számat jártatni, de néha az ellenkezője sem áll tőlem annyira távol. Ennek ellenére úgy gondolom, hogy aki odafigyel, észreveszi azokat a jeleket, amik segítenének a másik kiismerésében. Elég csak egy berögzült szokás, egy elejtett mondat, ami a maga nemében kitűnik a többitől és a cselekvések, amik sok esetben már csak akkor nyernek értelmet, amikor azok a végét járják. Bárhogy is nézem, a hasonlóság melyet Donna felemlegetett, arra enged következtetni, hogy előbb önmagamat kell jobban kiismernem, mielőtt az apját veszem szemügyre. Hiszen ha egy megoldáshoz megtalálom a kulcsot, a másik már automatikusan fog nyílni. Mielőtt azonban véleményezhetném a továbbiakat, a rendelésünk megérkezik, én pedig csak addig pillantok fel, amíg megköszönöm a pincérnek. Ezután viszont Donna-ra siklik a tekintetem. - Mélységesen csalódott lennék, hogyha ennyire egyszerűen kiadna mindent egy idegennek, mert hát nincs mit ezen szépíteni, még az vagyok. - mosolyt ejtek felé, de abban a minutumban tovább is folytatom. - További információt nem is várhatnék el ennek hiányában, ellenben részemről semmi akadálya nincs a folytatásnak. Bizonyára az már világos, hogy nem szentekkel dolgozok együtt és mindegyik a maga nemében romlottságot hordoz. Ellenben védelemre se lenne szükségük, ha nem lenne már alapvetően problémájuk valakivel vagy valakikkel. Ritkább az olyan, aki valójában ártatlan, ami azért eléggé lehangoló a statisztikát nézve. Mindezek ellenére úgy veszem észre az édesapja fontos ennek és hiába is tagadja mindenki előtt, olyan fába vágta a fejszéjét, amit az idő múlásával egyre nehezebb lesz kezelni. Összefoglalva minél tovább húzzuk az elkerülhetetlent, annál esélyesebb, hogy még nagyobb probléma fogja őt körülvenni a közeljövőben. - osztom meg vele a véleményemet, de még mielőtt nekikezdhetnék a rendelésemnek, inkább a poharamban lévő italt veszem előbb kézbe. - A bizalmatlanság olykor motiváló tud lenni. Felkészít a legrosszabbakra. - értek itt vele egyet a feltételezésére, végül elhelyezkedek a székemen, kezeimet pedig összekulcsolom magam előtt.
- Engem nem rémítenek meg a kezdeti hiányos információk, mert a folytatásból képes vagyok tovább fejlődni. Ami az én részemet illeti, benne vagyok, viszont maga választja a cégünket, ezért gondolom tudni is szeretné miképpen működünk mi valójában vagy mit nyújthatunk egy ilyen esetben. Szóval akadna bármilyen kérdése?




.




Heroes always get remembered
But you know legends never die
mind álarcot viselünk
Ryder Danforth
Hivatal
ranggal rendelkezem
★ :
Stay or escape? ~ Ryder & Donna 990de338fe048c8631bf48f40b6278e4a892e4b4
Stay or escape? ~ Ryder & Donna 9f0c061d45703e7afe7fccdad8bf4ba907bba7dd
★ kor ★ :
41
★ idézet ★ :
There were two reasons I was scared to let people in; the damage they could do, and the damage they could find.
★ foglalkozás ★ :
security consultant (co-founder of GR Global)
★ play by ★ :
zane holtz
★ hozzászólások száma ★ :
269
TémanyitásRe: Stay or escape? ~ Ryder & Donna
Stay or escape? ~ Ryder & Donna EmptyKedd Feb. 11 2020, 13:57


To Ryder


Ryder kijelentése arról, hogy miképpen fejt keresztrejtvényt azonnal és menthetetlenül mosolyt csalt az arcomra. Hogy erre a válaszra számítottam volna? Mindenképpen. A részletek nélkül az egész fals lesz, hamis, és hiányérzetet hagy maga után.
- Csalódást okozott volna ha a másik verziót választja. Tudja, még egy tipusa létezik a keresztrejtvény fejtőknek. Azok akik mások után félbehagyott, elmaradt rejtvények után kutatnak. Ahol a megfejtés már adott, de a részletek hiányoznak. Ha mondhatom így, én ebbe a csoportba tartozom. A sajátomat félreteszem, azzal talán majd egyszer ráérek bíbelődni, inkább mások félmunkáit keresem, és segítek megfejteni. Mert hiányérzet marad. Kitöltetlen sorok, amik nélkül a kép nem lesz egész.
Kedvemre való volt a hozzáállás, az ahogyan a dolgokat szemlélte, ahogyan mindenhez megpróbált úgy közel kerülni, hogy ő maga valójában távol maradjon. Szemlélődni anélkül, hogy észrevehetővé válna. Ryder minden bizonnyal az a tömegben, aki sosem szólal meg, sosem tesz fel kérdéseket, a meglévő információkból építkezik, és többnyire kristálytiszta logikával jut el arra a végeredményre amire bárki eljutna. Meg mertem volna kockáztatni, hogy kimagasló az intelligencia hányadosa, noha azt is feltételeztem több mint merész módon, hogy ő maga sosem engedte volna megmérni, kérkedni pedig még inkább nem kérkedne vele.
Nem csak azért ajánlottam fel neki ezt a lehetőséget, jobban mondva a lehetőség sétált elém ezzel a találkozással, mert kapóra jött mivel is foglalkozik.Ha így lett volna, akkor az interneten is fellelhető számtalan cég közül választok.Esetleg referenciákat gyűjtök rendőri berkekben, amit az ő esetében is meg fogok tenni. Mehettem volna a Dark Web mélyen rejtező bugyraiba, ahol aztán a tökéletes névtelenség mögött bármi elérhetővé válik, messze túlhaladva a legsötétebb fantáziákat és igényeket. Van amikor a személyes tapasztalás, egy kellemes vacsorával egybekötött beszélgetés sokkalta árulkodóbb, semmint egy hivatalos, rideg fények, enteriőr bútorok közé száműzött irodai tárgyalás. Szerettem a bőrömön tapasztalni azt amit igénybe kívánok venni éppúgy magánemberként, mint amikor apának segítettem az üzletben. Ritkán fordult elő, mostanság pedig szinte soha. Valahogyan az a világ nem vonzott. Az évek előrehaladtával egyre inkább nem. Mostanság már tulajdonképp a saját munkám sem. Mintha feladni készültem volna, holott én a küzdelmet láttam minden napom mögött. Menekültem, miközben azt láttam, hogy harcolok. A múlt könyörtelen démonai fészkelték magukat az életembe, és elszakadni képtelenül teltek velem a napok. Abban biztos voltam, hogy hamarosan eljön majd az idő, amikor nem futhatok tovább. Amikor meg kell állni, észre kell venni honnan jövök, hátranézve az út minden hordalékát megszemlélni, és látni mi mindent kell még félreseperni a jövő elől. Ahova el akarok jutni. De milyen jövő vár? Hazugságokba temetett, szerelmet hazudott, álnok tagadásba, és kegyetlen kínlódásba csomagolt terhét a mindennapjaimnak még csak észre sem akarom venni, nemhogy letenni. Túl régóta bántok, túl régóta hazudok, semhogy egyszerű legyen megszabadulni tőle. Két szék között üldögélek, és bár mindkettő elérhető, mégsem tudom, hogy melyik lenne a leginkább nekem való. Pontosabban tudom, csak félek, hogy túlságosan sokat ártottam már ahhoz, hogy megérdemeljem. A vezeklés az egyetlen, csak nem tudom hogyan kezdjek hozzá. Néha úgy érzem, pontosan olyan vagyok mint az orchideáim: elég egyetlen rosszul megválasztott mozdulat, nem megfelelő táptalaj, hozzá nem értés, és a virág, amely olyan nagyon a fényre akart törni, még bimbó formájában lehullik. Maradnak a zöld, kókadozó levelek, és a gondolat mennyire szép lehetett volna.Akárcsak a házasságom, mely egykor szilárd alapokra, reményre épült és amelyet mégsem oldottam fel a teljes őszinteséggel. Helyette meghagytam a kettőnk között feszülő szakadékot, amelynek létezéséről Wes még csak nem is tud. Bár talán mostanság már, az egyre erősödő menekülésem még inkább távol taszította, még inkább képtelen vagyok vele szót érteni, ő pedig feladta, hogy próbálkozzon.
Más elfoglaltságokat keresek, olyan dolgokat amik érdekelnek annyira, hogy a figyelmem eltereljék magánéletem teljes roncshalmazáról. A mosoly, a szép öltözék, a kimért tartás, a közvetlen viselkedés mégis elhiteti az emberekkel, hogy minden rendben van velem. Csak az ilyen alkalmak árulkodóak, amikor a feszes, és igazinak hitt álca megreped, mögötte pedig tökéletesen láthatóvá válik az üresség, a kilátástalanság, az a fajta lemondás, ami a gyógyszerek által még inkább felerősödik. Én mégis megpróbálom még minimálisan fenntartani a látszatot és külön értékelem, hogy Ryder ezt nem szándékozik egy pillanatra sem lerombolni. Elhiszi, hogy igazi, miközben tudja, hogy az én igazi küzdelmem nem az apám megmentése. Az csak eltereli a figyelmem valami másról. Ugyanakkor a maximalizmust elvárom.
Ha röviden is, ha a lényeget érintve csupán és azokat a dolgokat amiket feltétlenül szükségesnek tartok, hogy tisztában legyen vele, összefoglalom amit az apámról tudni kell. Nem a szakmai múltjáról, hiszen annak bárki utánajárhat. Annak is, hogy hivatalosan milyen módon jutott el oda ahol volt. Nyilván az apró botlásai, vagy éppen az, hogy én miért csupán négy évesen kerültem hozzá, hogy hol van az igazi anyám, hogy miért nem beszél soha róla….mindezek nincsenek ott. Az apám minden interjún egyszerűen és ellentmondást nem tűrően kikerüli az erre irányuló kérdéseket, sőt nem egy alkalommal burkoltan, ugyanakkor a végletekig udvariasan megfenyegette az őt kérdező újságírót is amennyiben nem hajlandó a témát elengedni. Én vagyok az, az én személyem, a múltam vagy éppen abban az ő betöltött szerepe amiről egyszerűen nem lehet őt faggatni.
Bólintok a kérdésére, amely azt hiszem röviden abszolút mértékben összefoglalja hogyan lehet az apámnál bárkinek is célt érni. Nem állítom, hogy a bizalma így elnyerhető, de már nem lesz olyan távolságtartó.
- Pontosan. Apám azt szokta mondani, hogy ha valaki sokat fecseg, az valójában keveset beszél. Az csupán rejteni akarja, hogy legbelül mennyire jelentéktelen. A szavakba kapaszkodik, ahelyett, hogy a tettei beszélnének helyette. Éppen ilyen aprópóból ki nem állhatja a politikusokat. - mosolyodtam el, kicsit talán oldottabban mint korábban.
- Prescott például lehetne akármilyen szakember, vagy érthetne alapvetően bármihez, politikusként egy beszélő bohóc apám szemében. Szalmával kitömött beszélő bohóc. Szerinte a politikusok tartják távol az embereket a cselekvéstől, amikor megpróbálják őket befolyásolni és a rossz irányba terelni. És most ha hallana mennyit fecsegek, valószínű azt mondaná, hogy lassan fejezzem be a szószaporítást.- csóváltam meg a fejem derűsen, mert még a hangját is szinte hallottam, ahogyan ezt kéri tőlem, ahogyan feddőn összevont szemöldökkel néz rám, egyenesen állva, még ennyi idősen is szálfa egyenesen. A derék sosem görbülhet meg. A bölcs sosem hunyászkodik meg, az a gyávák fegyvere.
Megérkezik a rendelésünk, és addig némi diszkrét csend telepszik közénk, néha finom mosollyal pillantok ma esti vacsora partneremre, tekintetem ezután a pincérre emelem, aki éppen elém teszi a tányért, és végtelen udvariassággal jó étvágyat kíván, majd távozik. A tányérom felett lazán, kecsesen kulcsolom egybe az ujjaimat, melyek egyike a jegygyűrűmet forgatja, úgy hallgatom időnként bólogatva a szavaira. Valóban nem szándékoztam mindent elárulni neki, ahogyan azt sem, hogy ha a megbízást elfogadja akkor az nem egy alkalomra szól. Feltéve, ha az első után ő nem adja vissza  a megbízást. Ez is benne van, tekintettel apám nehéz, és hovatovább a végtelenségig húzott elviselhetetlen természetére.Megnyugtató mindenesetre, hogy ezt ő is elfogadhatónak véli.
- Nem, Mr Ryder, a bizalmatlanság, az bizalmatlanság. Nem készít fel semmire. Ürességet hagy maga után.- jegyzem meg neki némiképp talán a reméltnél is keserűbben. Testközelből tapasztaltam az érzést, amikor nem hitték el, hogy fel tudok valamit dolgozni, ezért elhallgatták előlem a valóságot. Bizalmatlanok voltak velem, ez pedig semmire nem készített fel engem, egyszerűen ürességet generált bennem, amit  a mai napig nem tudok semmivel kitölteni. Kiölték belőlem a gyerek utáni vágyódást, kiölték azt, hogy feltétlenül és őszintén tudjam szeretni a férjemet, hogy belebolondulva valakibe képes legyek felrúgni a házasságomat egy még nagyobb és még erősebb szenvedélyért. Ó a drága doktor a buta reményeivel, és a kitartásával, meg az ösztönös vágyaival, amelyeket mégis olyan mohón ölelek magamhoz, mintha a holnap reggel sem lenne már többé, mintha csak az az egy nap lenne számunkra. A féltése és az aggodalma megfojt….de ha ő nem törődne velem,vajon más megtenné? Vele őszinte tudtam lenni, Wes-el miért nem tudok?
- Amire én gondoltam az az óvatosság. Én nem bizalmatlan vagyok magával. Ha az lennék, az autójába sem szálltam volna be. Ön azonban bizalmatlan velem szemben, de ezt nem fogom a szemére vetni. Egyszerűen megállapítottam. De bárhonnan is nézzük a dolgokat, bármilyen néven is nevezzük. Úgy próbálunk összehozni egy közös keringőt, maga meg én, hogy a parkett két oldalán táncolunk külön.- mosolyodtam el, majd az ujjaimat szétfűzve az egyik kezemmel megfogtam a villát, a másikkal a kést, és nekiálltam az étkezésnek. Nem volt hatalmas adag, de pontosan annyi, amennyit az ember egy kellemes beszélgetés közben néha az evőeszközére csippentve elfalatozgat.
A céggel kapcsolatos kérdésére finoman vontam meg a vállamat. Nem érdektelenül, inkább csak mellékesen.
- A hivatalos információkat bármelyik prospektusból megtudhatom, a száraz tényeket, neveket egyéb számszerű adatokat, ami hozzáférhető. A félhivatalosak is elérhetőek ha az ember a rendőrségen dolgozik. Engem az érdekel ahogyan maga látja a saját cégét. Miért hozta létre? Mi volt a célja? Magát akarta biztonságban tudni? Vagy vannak olyanok az életében akik miatt szükségesnek gondolja ezt? Azt hiszem ez a szó….a biztonság az ön gyengéje, Mr Ryder. És erről elsősorban a munkája árulkodik. Miért gondolom mindezt?- elhallgattam pár másodpercre, csak addig amíg a villámon hintázó falatot eltüntettem az ajkaim között, és megrágva lenyeltem azt. Utána folytattam csupán.
- Megérzés. Ahogyan már mondtam a laikusnak is feltűnt volna az az utálat ahogyan az ügyfele iránt viseltetett. Mégis gondolkodás nélkül képes lett volna bármire ha ellenszegülök magának a belépésem után, csak azért, hogy őt biztonságban tudja. Utána is….ott voltak az emberei, tulajdonképpen mindent meg tudtak volna oldani ön nélkül, hiszen profik. Mégis maga személyesen győződött meg az ügyfele sértetlenségéről és addig nem eresztette amíg az autó el nem indult vele.- letettem a tányér szélére a villámat, a másik oldalra a késemet és a férfit néztem magammal szemben. Nem vettem le róla a tekintetem, kíváncsian vártam mikor töri ő meg a szemkontaktust, és ha nem tette, akkor én úgy folytattam, hogy továbbra is mélyen az íriszei közé fúrtam a saját jégszín lélektükreimet. Karomat lazán pihentettem az asztallapon, fejem enyhén, alig érzékelhetően biccent oldalra.
- Felismerem ha valaki vezekel. Valamiért….nyilván elmondani nem fogja. Mégis. Engem az ön cége esetében a miért érdekel és nem a hogyan, Mr Ryder.- ez volt az a másodperc, amikor én voltam aki, ha eddig nem került rá sor elvontam tőle a pillantásom, és megint kézbe vettem az evőeszközt és újabb adagot szúrjak a villára.
- Mindenesetre az ételek tekintetében az ízlése több mint kiváló.
Mellékesen jegyeztem meg, talán oldva egy picit a feltett kérdés komolyságát.Talán.


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Stay or escape? ~ Ryder & Donna
Stay or escape? ~ Ryder & Donna EmptySzomb. Feb. 15 2020, 21:16

donna&ryder
All that you can't leave behind

Bármilyen kellemetlenség is kerített hatalmába Prescott által a korábbiakban, azt a Donna-val történő beszélgetés teljes mértékben semmivé oszlatta. Ez a fajta keveréke a kíváncsiságnak és a nyugalomnak pedig csak még inkább egy pontra szegezte figyelmemet és töretlenül ott is maradt annak környezetében. Nem azt a csoportot erősítem, aki nyíltan osztja meg magáról az információkat vagy tárulkozik ország-világ elé a véleményével kapcsolatban, de ez nem volt egyenlő azzal, hogy ne váltam volna partnerré olyan esetekben, amikor volt is értelme a beszélgetésnek. Donna egyrészt a nővéremre emlékeztetett, akit a családi kötelékek feljogosítottak arra, hogy olyan kérdéseket is feltegyen, amikre jóllehet mások szerettek volna választ kapni, de nem merték megkockáztatni vagy egyszerűen feleslegesnek tartották, hogy olyanokkal próbálkozzanak, amikre tudják: úgysem kapnak egyenes választ. Vivienne viszont ebben az esetben másképpen működött és biztos vagyok benne, hogyha egyszer rátalálnának, másodpercek alatt tudná leigázni a rólam alkotott képet a megannyi tömény információáradattal, amit az egymás közelében töltött évek során megszerzett magának. Tisztában volt a munkámmal, ellenben nem helyeselte a körülményeit. Ő veszélyesnek és meggondolatlannak tartotta mindazt, amit nap, mint nap csinálok és bár csak azt a verziót említettem neki, amit bárki kideríthetett volna egy kisebb kutakodás során, ennek ellenére ő továbbra is próbált lebeszélni erről - ahogyan ő fogalmazott - az őrültségről. Vajon mi lenne akkor, ha megemlíteném neki Remit vagy azokat a mellékvágányra ítélt hobbikat, amiknek kibontakoztatására a cég adott lehetőségeket? Természetesen nem fogom beavatni őt ebbe, sőt ahogyan csak tehetem, igyekszem őt távol tartani ettől a világtól, noha nem mintha annyira a részese szeretne lenni, sokkal inkább az én életem érdekli. Ő mindig is úgy vélte a cég megváltoztatott és egy olyan emberré formált, akit nem szívesen látna a kislánya közelében, a miértekre azonban továbbra is kíváncsi. Az érzéseimre, amikről tudja jól, hogy korábban sem voltam hajlandó nyilatkozni vagy a gondolataimra, amik sokkalta szerteágazóbbak, mint ahogyan azt ő naivan gondolná. Mindezt leszámítva Donna őt juttatja eszembe és bármennyire is próbálom megválogatni a szavaimat, egy részemet élteti, hogy olyan témákba is belemenjen, amelyek kivesézését eddig senki nem szerette volna mélyebben firtatni.
Az a fajta összetettség sorozat, amely a rejtvényeket jellemzi az én életemet is hasonlóképpen lefedte. Aki csak a nagyobb képet vette észre vagy az alapján próbált ítéletet hozni felettem, olyan részleteket hagyott ki az egészből, amelyet bizonyára nem lett volna ártalmas megtudniuk, mielőtt döntésre jutottak. Sokan elkövették ezt a hibát, én viszont túlságosan is a megszállottja voltam annak, hogy mindent tudni vágyjak, pontról-pontra szedve azt. Szükségem volt arra, hogy egy az érdeklődésemet felkeltő személynek vagy dolognak ne csak az alapját lássam meg, hanem minden oldaláról felmérjem azt, hogy még véletlenül se érhessenek olyan meglepetések, amikre nem készültem fel igazán. Mert természetesen elkerülhetetlen, hogy egy másik ember lépése ne okozzon a későbbiekben pillanatnyi fejtörést, de az én esetemben nem válna szerencséssé, ha abban a pillanatban letaglóznék és képtelen lennék reagálni az adott helyzetre. Képtelenség egy ember minden lépését előre kiismerni, ellenben hasonló esetekre felkészülhetünk és ez bőven segítőkész tudni abban az esetben, ha az adott illető ellenünk játszana. Ezért sem értettem azokat, akiknek csak a cél volt a fontos, az odáig történő eljutás viszont elodázható és értelmetlen.
Donna esete egy teljesen más volt a felsoroltaktól, ám ismerve a munkájának kilétét ez értelmet is nyer. Egy kérdés viszont felmerül bennem, amit a végighallgatása után fel is teszek. - És mi a helyzet a maga esetében Donna? Ha félrerakja a saját rejtvényét, mondván az mindig is természetéből adódóan ott lesz, akkor nem marad magában hiányérzet emiatt? - fejtem ki neki érdeklődésemet, de közben a szemkontaktust továbbra is tartom vele. - Nekem mint külső szemlélőnek ez úgy hat, hogy egy kevés részletet mindig hozzáad a saját történetéhez, majd abban a pillanatban, hogy úgy érzi az bőven elegendő, fogja és másoknak adogatja őket, hogy az ő életük egész legyen. De belegondolt abba, hogy a sajátja ettől sosem válik teljessé?
Nem sértésként szánom a szavaimat, egyszerű feltételezések ezek a részemről, melyek lehet tévedéssel vannak átitatva minden elhangzott szó után, de úgy gondolom ha már ennyire belemélyedtünk a beszélgetésbe, akkor talán az őszinte gondolataink megosztása is belefér.
Elmondása alapján sikerül egy képet összeraknom a fejemben miképpen zajlana is az édesapjának védelme, ugyanakkor a személyisége sem vált elhanyagolhatóvá beszélgetésünk során. Nem egyszerű embernek tűnik így első kifejtésből, ellenben túlságosan okosnak ahhoz, hogy még így ismeretlenbe is értékeljem az élethez való felfogását. Ha valaki az ördöggel táncol, többnyire nem árt elsajátítani annak lépéseit sem, hogy felvehesse általuk a ritmusát, ahhoz pedig baromi nagy odafigyelést és óvatosságot igényel. Én is sokszor húzom fel a táncos-cipőmet és térek át egy olyan térfélre, ami tudom mennyire kockázatos, de egy idő után az ember belejön a lépésekbe és bármennyire is tudja, hogy később csak még többet kell majd beáldoznia, ettől függetlenül élteti a sikerélmény. Összefoglalva: ha már egyszer megúsztuk a kockázatos ügyeket, merészebbek vagyunk továbbmenni a határainkon és valahol az ő édesapja se működhet másképpen. - Együtt tudok érezni vele.
Egyszerű mosoly rajzolódik ki arcom vonásaira a politikusok említése kapcsán, amibe végül a Prescottról alkotott állítólagos vélemény is belekapcsolódik. - Nekem különösen kedvemre szolgál megismerni a maga álláspontját ebben az egész életnek csúfolt káoszban, ezért nem kell visszafognia magát. Mint mondtam, nem áll módomban az édesapjának árulkodni.
Most már szemeim is szórakozottságról árulkodnak, ugyan csak egy pillanatnyilag hagyom, hogy elöntsenek ezek a számomra kevésbé ismert emóciók. Noha a szavaimat ettől függetlenül igenis komolyan gondolom. Ha úgy érzi véleményt kell formálnia vagy akad mondanivalója, én teljes vállszélességgel veszem fel a jó hallgatóság szerepét. Elvégre csak abból tanulhat az ember, ha odafigyel és az emberek megismerésével sincsen ez másképp.
- Valójában ez is lehet az egyik velejárója. - gondolkozok el a kettőnk eltérő véleményén a bizalmatlansággal kapcsolatban, de aztán elhallgatok, hogy egyrészt az ételemmel foglalkozzak, másrészt pedig Donna szavait raktározzam el magamban. - Elhiheti Donna, ez nem maga ellen irányul. Egyszerű szakmai ártalom, ha nevezhetjük ezt így, ami szinte eggyé vált velem az évek során. Az ilyet igazán nehéz levetkőzni.
Avatom be személyiségem egy olyan részébe, ami rettenetesen képes megnehezíteni a dolgomat, ugyanakkor elég biztonságos burokban tart ahhoz, hogy kétszer is utánajárjak egy számomra ismeretlen személynek, mielőtt azt közelebb engedhetném magamhoz és az életemhez egyaránt.
Meglehetősen érdekes választ kapok a feltett kérdésemre. Mindig is úgy voltam vele, hogy egy külső véleményből sokat tanulhatok, fejlődhetünk és ez manapság sem vált kevésbé fontossá számomra. Azonban egy külső szemlélő szemszögéből megismerni a dolgokat mindig is az egyik olyan dolog volt, amit képtelenségnek éreztem nem végighallgatni. Mármint melyik ember ne élvezné azt, ha csupa jó dolgokat mondanak róla vagy éppen próbálna okulni és a kritikákból építkezni, ha épp az ellenkezőjére kerülne sor? Donna véleménye magam sem értem miért, de első körben egy mosolyt csal az arcomra, amit végül a saját véleménnyel folytatok, miután képes vagyok a hangomat ismételten megtalálni. - Először is, köszönöm. Úgy érzem most már elengedhetem annak a feszültségnek a kezét, ami attól tartott nem fogja elnyerni tetszését a választásom. - egy mosolyra hajazó gesztussal ajándékozom meg, mielőtt lazíthatnék egy keveset a nyakkendőmön és ezután folytathatnám a bővebb kifejtését a feltett kérdésének.
- Valahol mindannyian szeretnénk, hogyha a szeretteinket biztonságban tudhatjuk, ami persze, már önmagában elég húzóerő lenne, de ahhoz úgy gondolnám nem kellene egy céget megalapítanom, hanem egyszerűen megtenném a tőlem telhető legjobbat, hogy ezt biztosítsam számukra.
Valójában így ennyi év távlatából érdekes mindezekbe a kérdésekbe jobban belegondolni, amiket még senki sem tett fel ezelőtt, ettől függetlenül nem vagyok az elrontója az estének azzal, hogy nem válaszolom meg őket. - Lehet sablonosnak fog hangzani ez így elsőre, de az egyetemi évek alatt fogalmazódott meg bennünk ez a gondolat a partneremmel. Rutherforddal akkor ismerkedtünk meg és emlékszem, hogy az idősebbek állandóan szekálták őt valamivel. Jöttek a kitalált baromságaikkal, ő meg állandóan bedőlt nekik, én meg akkor sem voltam annak a fajta higgadtságnak a mintaképe, aki nyugodtan ült volna a hátsóján és nézte volna végig az első sorból az egészet. Tudja Donna a mi partnerségünk Chaddel mindig is úgy volt elképzelhető, mint két fél, ami egy egészet alkotva egyensúlyba hozza a másikat. Ő volt a nyugodtabb, megfontoltabb személy, én pedig jobban kedveltem a drasztikusabb lépéseket is meglépni, ha a helyzet megkívánta, de ha egymásról volt szó és azokról, akik fontosak nekünk, valahogy arra törekedtünk, hogy ne essen bántódásunk, ez pedig egy idő után beleivódik az ember szervezetébe. A késztetés, hogy egy biztonságos zónát képezzünk a másik köré. - elmerengek egy másodperc erejéig a gondolataimba és miután beleiszok az italomba, tovább folytatom. - Az első fél évemet húztam le testőrként, amikor Chad munkahelyét támadás érte és ez bőven elég volt ahhoz, hogy rájöjjek lehetetlenség egyszerre ott lenni mindenkinek, de ha átadjuk másnak a tudást, amit megszereztünk az évek során és egy olyan egységet alapítunk ki, ami az elveinket és az elképzeléseinket követve képes lesz több részletben is hatékonyan működni, akkor ez a fajta tehetetlenség is idővel csillapodni fog bennünk. Innentől kezdve viszont elképzelhetetlennek éreztük...éreztem volna az életemet, hogy ne ezt csináljam. - válaszolom meg nagy vonalakban Donna kérdését emlékeztetve ezzel is magamat arra miért is vált ez annyira a szívügyemmé, ahogyan Rutherfordnak is. Elvégre aznap majdnem odaveszett, mert nem volt aki a segítségükre legyen, én pedig a két órás út távlatából nem lehettem ott, hogy segíthessek neki.



.




Heroes always get remembered
But you know legends never die
mind álarcot viselünk
Ryder Danforth
Hivatal
ranggal rendelkezem
★ :
Stay or escape? ~ Ryder & Donna 990de338fe048c8631bf48f40b6278e4a892e4b4
Stay or escape? ~ Ryder & Donna 9f0c061d45703e7afe7fccdad8bf4ba907bba7dd
★ kor ★ :
41
★ idézet ★ :
There were two reasons I was scared to let people in; the damage they could do, and the damage they could find.
★ foglalkozás ★ :
security consultant (co-founder of GR Global)
★ play by ★ :
zane holtz
★ hozzászólások száma ★ :
269
TémanyitásRe: Stay or escape? ~ Ryder & Donna
Stay or escape? ~ Ryder & Donna Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Stay or escape? ~ Ryder & Donna
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» stay high, stay happy
» Jen & Toni - The escape
» Candy&Noah ~ Do not escape!
» " tie you up like a spider, can't escape " Jiang × Heidi
» I'd do anything to make you stay

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: