New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 75 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 75 vendég :: 2 Bots
Nincs
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Lambert Schultz
tollából
Tegnap 23:06-kor
Freya Kensington
tollából
Tegnap 22:58-kor
Roman W. Hemlock
tollából
Tegnap 22:44-kor
Timothée Léon Chauvet
tollából
Tegnap 21:27-kor
Seraphine Murphy
tollából
Tegnap 21:18-kor
Timothée Léon Chauvet
tollából
Tegnap 21:18-kor
Remington Fellowes
tollából
Tegnap 20:41-kor
Yasemin Miray Arslan
tollából
Tegnap 20:26-kor
Flor Sánchez Moreno
tollából
Tegnap 19:56-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
28
29
Összesen
230
219

Jonathan & Hailey
TémanyitásJonathan & Hailey
Jonathan & Hailey EmptySzer. Júl. 25 2018, 16:18



to; Jonathan


Tehát a Stockholm szindrómás elmélet nem volt olyan rossz, ám édes kevésnek bizonyult ahhoz, hogy felrepítsen az első helyre. Azzal, hogy a székemben maradhattam elértem, hogy a következő körre is benevezzenek, ám ami ott elkezdődött, eléggé meglepett. Vérre menő harc. Volt olyan, akinek tényleg kicsordult a vére csak azért, hogy előbb érjen információhoz, mint a csoporttárs. Hirtelen a kispadon ücsörögve éreztem magamat, s minden ötletemet beelőzték, így esett meg azt, hogy lecsúsztam a felajánlott 4 hely mindegyikéről. Ami számomra elfogadhatatlan.
Így elhatároztam, hogy igenis találok magamnak egy olyan helyet, ahol megszeghetem magamat, ahol olyan tudáshoz juthatok, mely az egyetemi információkat úgy bővíti ki, hogy nem akarok a nyakiütőerembe belevágni egy ceruzát. Mert bizony gyakran megesik ez, főleg mikor az életunt, hetven feletti professzorok előadásait kell hallgatni.. Tisztelem őket, de azt hiszem, hogy most már ideje lenne egy kis vérfrissítésre, hogy az innen kikerülők ne alapból burn out szindrómával kezdjenek.
Hosszú keresés és kutatás után végül ráakadtam a megfelelőre, legalábbis, ami az intézményt illeti. A Perkins-Hamilton Ügyvédi Iroda nagy hírnek örvend az ügyvédi berkekben, noha nem éppen gyakornoki pozíciót hirdetnek, de bizakodva abban, hogy lépésről lépésre fel lehet mászni a ranglétrán, még az asszisztensi szerepbe is képes vagyok belebújni, pár életszagú tapasztalat érdekében. Azt nem tudom, hogy az egyetem mellett ez mennyire jó ötlet, de majd talán kiderül.
A megbeszélt időpont előtt fél órával már a cég bejárata előtt toporgok, a visszatükröződő üvegnek hála, sikerese lesimítom a szoknyámat, ami a taxiból való kiszállás során kissé feljebb csúszott, mint illik. Fejemet hátra döntöm, így veszem szemügyre az épületet, melyet meg szeretnék hódítani. Robosztus, lehengerlő és kissé félelmetes is, de ez nem késztet hátrálásra, hanem felébreszti a túlbuzgó énemet. Veszek egy mélyebb levegőt, majd belépek az ajtón.
Megcsap egy különös illat. A légkör teljesen más itt, mint odakint avagy az egyetemen. Vér és verejték, igazságérzet, hazugság, feszültség egyvelege ez, s ez igazán szimpatikus, szinte hívogató. Kell nekem és az önbizalmamnak ez a hely. Lépteim egyenesen a pulthoz vezetnek, mely nincs nagy távolságra a bejárattól. A pult mögött egy kissé komor, negyvenes nő ücsörög, aki éppen a telefon másik végén lévővel kiabál. Hogy miért azt nem tudom, de látva, hogy az asztalon milyen káosz uralkodik van egy olyan sejtésem, hogy nincsen éppen jó napja. Türelmes vagyok. Kivárom a soromat, majd mikor felpillant rám, egy mosolyt csalok elő az arcomra.
- Szép napot, az interjúra jöttem - néz, lenéz. Kiül az arcára, hogy nem tart érdemesnek arra, hogy itt legyek. Még csak arra sem méltat, hogy szavakat intézzen felém, hanem a mutatóujjával jobbra int, hogy arra induljak. Máskor ugranék. Kikérném magamnak ezt a viselkedést, s felhoznám öreganyáinak az életét, hogy bezzeg ők még tudták mi a modor, ám tisztában vagyok azzal, hogy itt viselkednem kell. Így csak mosolygom tovább és elindulok, aztán lehuppanok egy székre, hogy várjak a sorsomra.




mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Jonathan & Hailey
Jonathan & Hailey EmptySzer. Júl. 25 2018, 17:17

to Hailey

A mostani védencemmel kellene foglalkoznom, de valahogyan nem akaródzik arra irányítani a figyelmemet, mert Sophie és a legutóbbi üzenete jár az eszemben. Három hónapja ismerem, de ez idő alatt még sosem beszéltünk mélyebb tartalmú témákról, csak az állandó segítségkérése, vagy a szexuális életem boncolgatása volt a középpontban, de tegnap…miért kellett feltennie azt a kérdést, hogy mi történt néhány hónappal ezelőtt. Nyilván nem óhajtottam megnyílni, ezért lezártam annyival, hogy megvolt életem nagy csalódása, és a nőkbe fektetett hitem elvesztése, de ne vegye személyeskedésnek. Bezzeg, ha felhoztam, hogy találkozzunk, már egyből hárított, és azzal jött, hogy nem akarja elrontani a barátságunkat. Mégis mi a lófaszt gondolt? Nem barátkozom…amolyan mentor vagyok, de ennél több sosem lesz közöttünk, na jó…szépen végignézném, ahogyan a szájába veszi a farkamat, és kielégít, vagy a nevemet kiáltja félholtan, de ez álom marad.  Arra gondoltam, hogy felhívom az interjúk előtt, de azt mondta, hogy ma neki is lesz egy fontos meghallgatása. Az ügyvédek élete már csak ilyen, de furcsamód nehezebb esetekbe sosem bonyolódtunk bele, mindig leragadtunk valami egyszerűnél. A titkárnőm nyit be, aki történetesen Leonak a lánya.
- Mr. Hamilton várják a tárgyalóban… - igazából nem akartam kimenni, úgy terveztem, hogy idő előtt lépek le, és elhívom Cassidyt a Madisonba, ha már este úgyis szabad vagyok. Két napja beszélgetek a csajjal, és a képek alapján jónak tűnik, de sajnos nekem ez nagyon kevés. A biztonság kedvéért kértem tőle három fotót is a friss újsággal a kezében, a kedvenc műsorával a háttérben, meg egy Central parkos időzítéssel. Kissé paranoiásnak nevezett, de mosolyogva teljesítette, így jó úton haladtunk a szabályokkal tűzdelt célom felé. Meg fogom dugni, és elleszek egy darabig, hacsak nem zavar meg ismételten a kis barna. Nem szabadna, hogy becenevekkel illessem Sophiet, de mindenképpen arra utazott, hogy nem az esetem. Az állítása alapján alacsony, sötétbarna, és csokoládészínű szemekkel rendelkező átlagos nő, aki nem szereti az egyéjszakás kalandokat. Galambom, már attól zihálsz a telefonba, ha meghallja a hangomat.
- Mindjárt megyek… - sóhajtok egyet Cass felé, aki alig töltötte be a huszonhármat, és máris rám pályázik.
- Arra gondoltam, hogy elkísérhetne arra a jótékonysági estre, amit apa szervez.. – még mit nem.
- Betöltötte már a huszonötöt kedves? Ha igen, akkor beszélhetünk, addig meg rendezze a telefonjaimat, és adja át Mr. Lucasnak, hogy csak hat után érek rá. – kelek fel a bőrfotelem kényelméből, és összegombolom az öltönyömet, de Cassidy még mindig nem megy sehová.
- Nem voltam világos? – úgy szemezik a férfiasságommal, mintha bajnokságot akarna nyerni, aztán zavarodottan lép ki, én meg átmegyek a két jómadárhoz.
- Úristen…tiszteletedet teszed a gyakornokok felvételéhez öcsém? – a nagybátyám sokszor fúj rám azért, mert nem jövök el ezekre a felesleges körökre. Az első két fordulón már túl vagyunk.
- Mennyit kellene kiválasztanunk ma? – érdeklődöm, és lehuppanok középre, aztán az önéletrajzokat rejtő mappákat veszem sorra.
- Tízből négyet, mert többre nincs hely. – szólal meg a mellettem ülő idősebb sztárügyvéd.
- Ó, Graham te is itt vagy. – fintorgok rá, és intek May-nek, hogy szóljon az első jelöltnek.
- Miss Kydd fáradjon be. – eddig úgy voltam vele, hogy minden jó lesz, de még küldök egy sms-t Sophie-nak.

„Unalmas gyakornok krízisem van, mivel tudnék szabadulni? Apropó, sok sikert neked a mai meghallgatáshoz. L.”

A tekintetem felvezetem a belépőre, és mintha a másik agyam is életre kelne. Mondanám, hogy „hűha”, de csak fixírozni marad időm.
- Miss Kydd foglaljon helyet. – mutat a velünk szemben lévő székre a nagybátyám.
- Szeretnénk szólni, hogy a harmadévesek közül csak egy hely van, és maga az egyik esélyes. Miért akar ügyvéd lenni Miss Kydd? – na erre én is kíváncsi leszek, így összeérintem a két tenyeremet.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Jonathan & Hailey
Jonathan & Hailey EmptySzer. Júl. 25 2018, 17:49



to; Jonathan


Körbe nézek. Nem egyedül vagyok jelentkező, de egyedüliként ücsörgök itt halál nyugodtan. Papírokat szorongatnak, neveket magolnak, ügyeket néznek át. Úgy érzem magam, mintha egy vizsga előtt lennénk, amire mindenki ráfeszül, már csak az hiányzik, hogy a bűvös ajtó mögül valaki sírva rohanjon ki. Én csak jót mosolygok, bár azért az izgalom átjárja a testemet.
A telefonom rezeg, üzenetet kapok attól a férfitól, kit soha életemben nem láttam. Eléggé különös ismeretség ez, mert annak ellenére, hogy szemtől szemben még nem találkoztunk, adok a szavára. Mert sokat segített, bár tudom, hogy néha az agyára megyek, s megkérdőjelezi, hogy mi is vagyok, ám míg nem találkozunk egymással szemtől szembe, addig bizony nincsen gond.

”Gondolj arra, hogy végre lesz valaki, akit ugráltathatsz. Legalább lepasszolhatod neki a legpocsékabb feladatokat. S. "

S mikor megnyomom a küldés gombot, már invitálnak is be.
Fejet felemel, has behúz, popsi ki, na jó nem, ennyire azért nem játszom rá, de a magabiztosságomat előhúzom a mélyen burjánzó rejtekéből és úgy lépek be a tárgyalóba, mintha enyém lenne a világ. Tekintetemmel szépen lassan nézek végig a bent ülőkön. Kissé lehangoló, hogy mind férfi. Nem az érdeklődéi köröm végett, mivel azt eléggé kielégítik ezzel a felállással, hanem azért, mert ezzel is megmutatkozik, hogy még mindig kevés nő van olyan pozícióban, mint amire én pályázom. S itt nem a gyakornokságról beszélek.
Lépek egyet, kettőt és hármat, aztán a székhez érkezem, tekintetemmel pedig a középen ülőt tartom fogva. Semmi köszönés, egyből a lényegre térés, ami zavar. Engem úgy neveltek, hogy először nyájaskodjunk, de legalább köszönjünk, aztán vágjuk bele a kivégzésbe. Persze ügyvédként ezt meg kell kerülni, ám a jó modorról még ebben a székben ülve sem vagyok hajlandó lemondani. Ám, ha ők nem köszönnek, én miért is adjam meg nekik a tiszteletet?
– Mert az ügyvédi társadalom egyre jobban felhígul. Lassan már mindenki bejut az egyetemre, főleg ha apuci vagy anyuci jól megtömte őket és lehetőségük van felbérelni valakit arra hogy jól megírja a vizsgájukat – ásítanék. Unalmas kérdés, nem kezdek el arról regélni, hogy erről álmodoztam gyerekkoromban, mert ez nem igaz. Azt sem vagyok köteles megosztani velük, hogy a szülői nyomás végett jelöltem meg ezt a szakot, s mit ad isten túl jóra sikerült a vizsgám és az elbeszélgetésem. Tényeket akarnak. Arra kíváncsiak, hogy képes vagyok-e arra, hogy jól forgassam a szavakat, s az érdeklődésük eközben mennyire marad fent. Bedobhatnám az ikreket, kezdhettem volna azzal, hogy a küszöböt átlépve lejjebb húzom a ruhámat, hogy dekoltázsom majd kiugorjon, ám én az a típus vagyok, aki inkább szájalással hívja fel magára a figyelmet.
– Szükség van olyanokra, akik nem csak ülnek az órákon, lejegyzetelnek minden egyes szót, amit hallanak, aztán pedig benyalják. Gyakorlati ember vagyok, tapasztalatokat begyűjtve építek fel mindent, amibe belevágok – most először nézek rá a legfiatalabbra. Meg kell hagyni, hogy nem rossz példány, de valahogy úgy érzem, hogy tőle inkább félni kell, mint azt várni, hogy kezeskedik mások iránt. Nem tetszik ez az érzés.
– Ráadásul, nem kell órákon át ücsörögnöm semmi felett. Amit elolvasok, értelmezem, ha pedig értelmeztem, akkor ott marad a fejemben, s szóról szóra felidézem – bár nem kérdezték, hogy milyen erősségeim vannak, ezt azért fontosnak tartom. Sosem kellett órákon át görnyednem semmi felett, ezért eléggé szerencsésnek gondolom magamat.




mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Jonathan & Hailey
Jonathan & Hailey EmptySzer. Júl. 25 2018, 18:23

to Hailey

Tényleg, ha lenne lehetőségem, akkor kihagynám ezt a fordulót, mert valahogyan a mellek, és a tény, hogy este megint szexelhetek jobban izgat, mint kis tinik ugrálása a gyakornoki állásért, holott még nem is ügyvédek, és a fele azt sem tudja, hogy mi fán terem a jog. A titkárnőm máris rám startol, de nem igazán veszem figyelembe, és az elküldött sms után máris jobban érzem magam. A társaság még várakozhatna, elvégre nem feltétlenül nekem kellenek ezek a kis pincsik, hanem a másik két delikvensnek. A New York-i piac telítődött, manapság már alig találni egy hiteles ügyvédet, de mi éppen ezért emelkedünk ki a tömegből. Egyikünk sem igazán könyvelhet el vereséget, és tavaly benne voltam az állam 50 legjobb listájában. A korom az csak egy dolog, de amit tudok, azt magamnak köszönhetem. A válaszát várom Sophienak, miközben egy futópillantással adózom a kint ülőknek. Micsoda borzalmas érzés lehet abban a tudatban létezni, hogy nem elég jók hozzánk. A kilincset lenyomva már meg is kapom azt a fogadtatást, amire számítottam. Graham hozza a formáját. A nagybátyámat tisztelem, ezért nem beszélek vissza, de a másiknak már nagyon érik egy pofára ejtés, mert azt hiszi, hogy jobb nálam. Talán mégsem ártana kivételt tennem, mert ha meglenne a lánya, akkor már nem állna ennyire málén a szája. Állandóan érződik közöttünk a rivalizálás, ha akarok egy ügyet, akkor ő is biztosan akarja. Ördögi kör, és talán sosem lesz vége, de ma nem a mi kakasviadalunkon van a hangsúly. Leülök, ha már erre kérnek, és magamhoz mérten rezdülök meg, mikor csipog a telefonom. A válasz láttán elmosolyodom, és már pötyögök is vissza az asztal takarásában.

„Már van titkárnőm, egy asszisztens csak plusz munka…főleg, ha az értelmetlen fajtából van. Ezek még iskolásak, és nem tudják, hogy mi a jog. Egy mindent teljesítő jobb kezet viszont el tudnék képzelni az ágyamban. Szóval mikor futunk össze? L.”

Az első jelentkezőt már be is bocsájtják. A pillantásom azonnal felfuttatom rá, és valóban kellemes látomás tárul a szemem elé. A csípővonala, és a cicik rendben vannak. Férfiból vagyok, így máris levetkőztetem a szememmel, és elképzelem több pozícióban, ahogyan megdugnám a liftben, az irodámban, a helikopteren, a fénymásolóban. A nagybátyám veszi át a szót, és hellyel kínálja, ami engem illett annyira nem érdekel az önéletrajza, ezt meghagyom Grahamnek. Az ujjaimat érintem össze, mikor elhangzik az első kérdés. Már sokan itt elbuknak, és várom, hogy mivel nyűgöz le bennünket.
- Igazán érdekes. – mosolyodik el a rokonom, akinek szinte vajból van a színe, és szerintem tetszik neki a reakció, de én nem dobtam hátast tőle.
- Miss Kydd azt hiszi, ha jó memóriája van, és kellő magabiztossága, akkor egyből jó ügyvéd is válik magából? Elmondaná, hogy ki a példaképe? – zökkentem ki ebből a mámoros önimádatából, mert ez nem az a hely, ahol hátast fogok dobni egy élő lexikontól.
- Na..de John…nem beszélhetsz így… - kényszeredett mosollyal veszi át tőlem a szót a kedves Graham.
- Miss Kydd arra célzott, hogy manapság sokan szereznek jogi diplomát, de kevesen rendelkeznek valódi ésszel. – ásítanom kellene.
- Mit mondott…a tapasztalatok embere? Rendben. – kárörvendő mosoly kúszik az ajkaimra.
- Miss Kydd az ügyfele besétál egy bankba, megtöltött fegyverrel a zsebében. Valaki kiszúrja nála a fegyvert, és pánikot kelt, majd véletlenül elsül a fegyver, és lábon lövi magát. Az ügyészség vádat emel ellene, milyen védekezéssel állna elő? – tudakolom meg, és előrébb hajolok.


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Jonathan & Hailey
Jonathan & Hailey EmptySzer. Júl. 25 2018, 18:47



to; Jonathan


Telefonom ismét rezeg, ám már az asztalnál ülök, így nem kaphatom elő hirtelenjben. Pedig fúrja az oldalamat, hogy most vajon miféle replikát kaphattam az ügyvéd uraságtól. Néha komolyan elgondolkozom azon, hogy be kellene adnom a derekamat egy találkára, ám  tudom jól, hogy akkor az egész illúzió romba dőlne, s utána már nem lenne esélyem arra, hogy segítséget kérjek tőle. Már pedig sokszor nagyon is kell.
Egész kellemes a itt az atmoszféra. Nem érzem magamat úgy, mintha a halálos ítéletemre várnék Magabiztosságom még akkor sem dől romba, mikor látom, hogy nem mind a hárman örvendeznek annyira a válaszomnak.  De ez egyáltalán nem zavar. Kizökkent-e, hogy a kis mitugrász fennhangon hozzámszól? Hát ki, de nem fagyok le. Testemmel mozdulok, hogy egy kissé felé fordulva vegyem fel vele a szemkontaktust.
– Úgy hallottam, hogy magának is eléggé bejött az arrogancia és a magabiztosság – mosolyodom el kedélyesen, majd visszafordulok ahhoz, aki előtte intézet hozzám szavakat. A kérdéseit mintha meg sem hallottam volna, ám ő úgy tűnik csak meg akar leckéztetni. Hát legyen. Hallgatom a kitalált sztoriját, nevetnem kéne rajta, hiszen eléggé komikus kis sztorit sikerül elénk penderítenie.
– Mi a vád? – szökken fel a szemöldököm. – A szerencsétlen meglövi magát, s még őt vádolják meg? Ugyan már.. Tud ennél sokkalta jobbat is – kissé előre dőlök, nem várom meg míg újat talál ki, hanem egyből neki állok felsorakoztatni magamban a gondolataimat.
– Az ügyfelem a bank széfjében szerette volna elhelyeztetni a fegyvert, melyet még a dédapjától örökölt. Arról sajnos nem tudott, hogy töltve van, mivel nem ért a fegyverekhez és egy nappal ezelőtt jutott hozzá, amikor a nagyanyja adta neki, mint családi örökséget. Egy díszdobozban kapta, mely odahaza megsérült, mivel a lánya és a fia úgy gondolta, hogy mennyire jó lesz az a doboz az új macskájuknak. Valamelyik közösségi oldalon még fényképet is láthatnak róla… A reggeli kapkodásban, késésben a munkából, mely annak volt köszönhető, hogy  nem indult az autó, mivel lemerült az akkumlátor, hiszen a feleségének sikerült rajta hagyni éjszakára a világítást, a zsebébe vágta be a fegyvert. Mikor belépett a bankba, a kezei nem voltak a zsebében, nem véletlenül, hiszen nem akarta használni a tárgyat. Ám mikor elkezdődött a zűrzavar, ő is megijedt, ezért benyúlt a zsebébe és szerencsétlenségére lábon lőtte magát – gyorsan beszélek, nem az izgalom miatt, hanem mert mindig így sikeredik előadnom magamat. Tudom, hogy ez az egész olyan katyvasz, amely arról dönt, hogy felvesznek-e ide, de egyszerűen nem szeretem, ha szivatni akarnak. Márpedig a legfiatalabb erre vágyik. A véremet szeretné, s valószínűleg rövid időn belül meg is kaparintja, ám még mielőtt elégtételt vehetne, tovább folytatom a mondandómat.
– Ami azt illeti, ügyfelem áldozatnak minősül. Először is a magánszféráját zavarták meg, hiszen ahhoz, hogy a zsebébe lássanak, elég közel kell hozzáállni, szinte az arcába mászni, mivel eléggé mély zsebről árulkodna a ruhái. Ezek után, lévén, hogy a magas hangokra érzékeny a füle egy műtét végett,  baleset érte, hiszen a hölgy, aki a pánikot keltette, előidézte benne a védekezési mechanizmust, ami miatt a zsebébe nyúlt – csak had menjek innen, had vegyem le ezt a ruhát, aztán had randizzak egy üveg vodkával, miközben kipanaszolom magamat a telefonban Leonak. Sokkal több értelme lesz annak.





mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Jonathan & Hailey
Jonathan & Hailey EmptySzer. Júl. 25 2018, 19:14

to Hailey

Idegesít, hogy nem ír vissza Sophie, de ez a mostani csaj sem hagy hidegen. Olyan képek játszódnak le a fejemben, amihez csak közvetett módon van köze, de ez még nem jelenti azt, hogy nem vonja el a figyelmemet. A tincseiről nem feltétlenül tudom eldönteni, hogy barnák-e, mert egy kis szőkeség is vegyül bele. A szőke a gyengém, de erről a kis mentoráltam tud. Az önéletrajzát kellene bújnom ennek a jelöltnek, de túlságosan elszáll az első kérdésnél. Nem értek egyet Grahammel, és nem kell úgy tennie, mint aki ellenem beszél. Nem szeretem, ha így viselkednek, és egyesek azt hiszik, ha egy állásinterjúra jönnek, akkor minden esélyük megvan az állás betöltésére. Az ujjaim járnak, mikor úgy dönt a kisasszony, hogy nem akar rám nézni, de a teste másról árulkodik. Látom, hogy megingattam egy pillanatra, és nem tudja hova tenni a kérdésemet. Már ez sem tetszik, hogy nem készült fel az átküldött lehetséges ügyekből, de hogy még pökhendi módjára jártatja a száját. Nathan le van nyűgözve, a nagybátyám nem szól bele, de aztán hol rám, hol pedig Miss Kyddre vezeti a tekintetét. Általában nem szólok bele a választásba, de most felhúztak, és érdeklődést mutatok, az nagyon fontos, hogy igazit, mert ezt nem játszom meg. Másoknál jönnek a szokásos replikák, de itt már azt akarja elérni, hogy áldozat legyen az ügyfélből. A hátamat a széknek vetem, és az asztal alatt keresztezem a térdeimet. Megvárom, hogy a végére érjen ennek a halandzsának, mert nálam már régen elvesztette az ügyet.
- Először is Miss Kydd, nekem megvan az okom arra, hogy arrogáns legyek, mert már letettem valamit az asztalra sokakkal ellentétben. Nem koptatom az iskolapadot, és had világosítsam fel, hogy mennyire mellényúlt. – most veszem a bátorságot, hogy felálljak, és a zsebembe süllyesszem a telefonomat, majd megkerülve az asztalt, közvetlenül előtte álljak meg, és támaszkodjak rá a jobb tenyeremmel, a törzsemmel felé fordulva.
- Az a szerencsétlen, aki meglőtte magát, sosem lesz győztes. Miért? Ha figyelt volna az órákon, akkor tudná, hogy igencsak fontos részét képezi a fegyvertartásnak az a része, ahol erről írásos engedély kell. Ó, várjon csak… - vakarom meg az államat, és sokatmondóan pillantok rá.
- Ha gyakorolt ügyvéd lenne, akkor nem hordott volna össze ilyen baromságot. Örökség ide, vagy oda…nem számít, hogy ki ijesztette meg az ügyfelét, mert fegyvertartási engedély nélkül vitte be a bankba, amire az ügyészség a vádat építi. Ha annyi tapasztalata lenne, akkor tudná, hogy ez mindenképpen bűncselekménynek számít és kettőtől öt évig terjedő szabadságvesztés jár érte. A helyes válasz az lett volna, mivel az ügyész biztosan az előre megfontoltságra fog alapozni, és meg is nyeri az ügyet, hogy nem vitatja az alkut, amit ajánlanak. A vége így is úgy is börtön, de nem mindegy, hogy mennyi időre. Sajnálom, hogy nem készült fel annyira, hogy ezt átvegye, vagy éppen átaludta az órák eme részét, mint azok a társai, akik anyuci és apuci pénzén ülnek az iskolapadban. Nocsak…van még ellenvetése? – hajolok be jobban, és ekkor véletlenül megszólal egy telefon a közelemben.
- Nem ártott volna, ha lehalkítja. – teszem mellé utalva rá, hogy mennyire illetlen, de ekkor az enyém is rezgésbe kezd. Kihúzom a zsebemből, és a kijelzőre nézek. Öntárcsázott a telefonom…és pont Sophiet? Mi a fene van itt?

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Jonathan & Hailey
Jonathan & Hailey EmptySzer. Júl. 25 2018, 19:39



to; Jonathan


Hallgatom a szavait, amelyek egyáltalán nem a higgadt és megfontolt ügyvéd szerepében tüntetik fel. Olyan hisztéria ez, amit legutoljára az egyetem folyosóján láttam valamelyik lánytól, aki nem jutott be a kívánt órára, s a professzor ajtaja előtt kapta el az ideg. Tudom, hogy tisztelni kellene, mert van neve és kiállása, de egyáltalán nem hengerel le. A határait akartam feszegetni, s úgy tűnik, hogy sokkal hamarabb sikerült elérnem a célomat, mint amire fogadni mertem volna. Ezért még képzeletben meg is veregetem a vállaimat.
Nem süllyedek össze. Közönyösen hallgatom a szavait annak ellenére, hogy éppen kioktat és megaláz. Tudom, hogy erre most az lenne a legjobb reakció, hogy pincsikutya módban elkezdek nyáladzani neki és könyörögni azért, hogy bocsásson meg a tudatlanságom végett, ám én erre egyszerűen képtelen vagyok. Na meg van még egy adum, ami a szavaiból kiderülvén neki nincsen meg. Ezt pedig akár még magam oldalára is fordíthatom, s már készen is állok a támadásra, amikor… Csörr.
Mi a..? Nem szólhatna, hiszen figyeltem rá, hogy levegyem a hangot, ez a vacak mégis itt játssza az idegesítő dallamot, mely külön L-nek van beállítva. Nem hiszem el. Tudja, hogy nem érek rá, mégsem képes kivárni azt, hogy visszaírjak, hanem hív. Szemem akkor rebben igazán, mikor meghallom azt, hogy bizony nem csak az én telefonom hívja fel magára a figyelmét, hanem a lassan arcomba mászó uraságé is.
– Elnézést - előveszem a telefont, s amilyen gyorsan csak lehet lenémítom. Nem elég, hogy ez az arrogáns pöcs a földbe aláz, még a világ is ellenem van. Lassan túljutva azon, hogy a telefon kizökkentett a felperzselt állapotból, nem is foglalkozom azzal, hogy az övével mi volt. Csak mosolygok magamban, mert éppen ő volt az, ki megszólt, közben meg... Hagyjuk.
– Tehát ellenvetés – köszörülöm meg a torkomat. – Lenne, nem is egy. De tekintettel arra, hogy nem azért jöttem ide, hogy önnel harcoljak és azt hallgassam, ahogy be akarja bizonyítani egy egyetemistának, hogy ön mekkora király, mert már letett valamit az asztalra, nem állok bele a harcba – a telefont szépen visszacsúsztatom a helyére, hátamat lassan neki döntöm a szék háttámlájának. - Sajnálom, hogy már annyira magas lovon ücsörög, hogy elfelejtette azt, mik folynak az egyetem berkein belül lassan megemelkedem. Annak ellenére, hogy az interjúk akkor szokta befejeződni, amikor a vezetők mondják, én nem kívánok tovább egy ilyen ember közelében lenni. Maximum majd akkor, mikor a földbe tiporhatom egy ügy kapcsán, addig meg remélem, hogy még fényképen sem kell köszönnöm a csapnivaló arcának.
– S, ha most megbocsájtanak elmegyek a Specter & Spierce ügyvédi iroda interjújára, ahol talán tisztában vannak azzal, hogy az évfolyam egyik legjobbját mekkora vétek lenne elszalasztani –hiba megemlíteni egy riválist véget, de ez sem érdekel igazán. Felzaklattak, egy kellemes kis beszélgetésre számítottam, nem pedig egy harca egy pitbullal, aki már nem képes visszaemlékezni az iskolás éveire. Mert biztos vagyok benne, hogy neki is voltak gyengébb pillanatai... A telefonomat előszedem és egy videót azért még odatolok az orra elé. – Amúgy a fegyvertartási engedélyhez visszatérve, megigényelte. De mint a videón látható, a kutya nincs jóban a postással - s a videón tényleg az van, hogy a kutya a megérkezett levelek nagyját széttépi azon a reggelen. Honnan van ez meg nekem? Az egyetem nagyon jó arra, hogy kapcsolatokat építs ki. Nem állítom, hogy legális, de egyszerűen utálom, ha megvádolnak. Ő pedig azt mondta, hogy nem készültem. Ugyan már. az, hogy a folyosón ülve nem bújtam az ügyeiket, nem azt jelenti, hogy nem készültem. Csupán csak olyan stílust képviselek, ami kissé tenyérbemászó, s biza nem mindenki kultiválja ezt.
– Uraim, köszöntem az idejüket -  a telefont visszaveszem, a két idősebbnek dobok egy mosolyt, majd elindulok kifelé. Kell a fenének egy ilyen hely, amikor vannak még neves irodák ebben a városban.




mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Jonathan & Hailey
Jonathan & Hailey EmptyCsüt. Júl. 26 2018, 01:30

to Hailey

A telefonos incidens a legdurvább a végén, mikor mellette állok. Megsért vele jó néhány szabályt, és kezdem azt érezni, hogy a kisasszony csak játszani jött ide, és fitogtatni a nem létező tudását, mert ha komolyan vette volna a HR osztály alapján kiküldött e-mailt, és felkészítést, akkor nem éri váratlanul a kérésem, és nem felesel vissza, nem mondja azt, ami neki tetszik. A többiek is elhallgatnak, és nem nézek ugyan hátra, de azt sejtem, hogy a nagybátyám sem rajong a tényekért, miszerint valaki bekapcsolva felejtette a készülékét. Eleinte csak a felháborodás ül ki az arcvonásaimra, majd a döbbenet, mikor megnézem a sajátomat is. A lány óvatosan teszi el, meg halkítja le, de a kétely magját már elültette bennem. Mi ez, ha nem egy kész átverés show? A hazugságoknál nincs semmi, amit jobban gyűlölnék, de ha valaki még másnak is adja ki magát…akkor borul a bili. Hirtelen kérdőjelezem meg az elmúlt három hónapot, és Sophie kilétét, de most nem hívhatom fel újra, pedig szívem szerint megtenném. Várok egy keveset, amíg összeszedni magát, de nem ülök vissza, hanem az asztalig hátrálok, és úgy pillantok rá.
- Lenne több is? – vonom fel kérdőn a szemöldökömet, és az asztal szélébe kapaszkodom meg, teret hagyva neki, ha menne, mert látom, hogy nagyon mozgolódik, de aztán jön az újabb mély zuhanás.
- Maga most az én viselkedésemet kifogásolja, jól értettem? – teszem a fülemhez a kezemet, mint aki rosszul hall, de képtelenség, hogy ezt állítsa.
- Jonathan hagyjad… - jön a hátam mögül a csitítás, de aki itt téved az a bent ülő jelentkező, mert ami sok, az már sok. A székről fel is emelkedik, és távozásra készül, amihez én boldogan fogok asszisztálni, mert ilyen magaviselettel a mi berkeinkbe nem is fog bekerülni. Tudom, hogy bassza a csőrömet a Sophie téma, de még nem bizonyítottam be, hogy ő az. Nem is itt fogom megalázni, mert elég, hogy sokkol az igazi neve, és ha lesz időm, akkor tüzetesebben átfutom az önéletrajzát is. Még, hogy ügyvéd…én meg akkor a dalai láma vagyok.
- Maga az évfolyam legjobbja? – ettől majdnem nevethetnékem támad, de visszafogom magam, mert ismerem a nagybátyám, és nem örülne, ha a cinikus énem kerekedne felül. A videónál már nem bírom ki, hogy ne ívelődjenek felfelé az ajkaim, mert így már biztos vagyok abban, hogy ki sem nyitotta az e-mailt. Más gyakornok élne-halna, ha esélyt kapna nálunk, ő meg úgy sétál be, hogy fel sem tűnik neki, hogy ez az interjú része, és nem egy valós ügy? A hölgy már éppen távozna, de beelőzöm, és mielőtt a kilincsre érne a keze, meg is állítom.
- Egy szóra még Miss Kydd. – nézek rá, és a fenemód nagy egójára. – Ha maga a legjobb, akkor alázatosabb lenne az ittlévőkkel szemben. A HR osztály átküldte a mintafeladat sort, de maga fittyet hányt rá, és úgy tesz, mint akit támadás ért. Tök mindegy, hogy kihez megy, sehova nem fog bekerülni a nagy szájával. Ez a cápák helye, de megfelelő stílussal, és háttérrel, aminek még a birtokában sincs. Túl fiatal, hogy felfogja ez nem harc volt, hanem a fennhéjázó magatartásának a következménye. Máskor alaposabban készüljön fel, mert a bíróságon senkit nem fog érdekelni egy képzelt ügy videója, amit nem is tudom, hogy honnan szerzett, mert az ügy sem valós. A jog nem holmi gyerekjáték, és figyelmeztetem, ha a héten nem talál gyakorlati helyet, akkor búcsúzhat a szemesztertől is. Hova jár egyetemre…ó a Yale-re, és most New Yorkban van, komolyan? Csalódtam az Ön generációjában. – én magam tárom ki előtte az ajtót. – Sok sikert a másik állásinterjún, ahol szintén várják hasonlóan arrogáns pöcsök, mint én. A következőt… - a tekintetem elvezetem róla, és a másikra nézek, ha távozásra adja a fejét.



mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Jonathan & Hailey
Jonathan & Hailey EmptyCsüt. Júl. 26 2018, 13:44



to; Jonathan


Ez az egész kezd egy kissé komikussá változni, ami igencsak nincs ínyemre. Ha a legfiatalabbik nem lenne itt, akkor ez az egész helyzet nem így alakul, de mit ad Isten muszáj volt neki is beugrania. Ez az én szerencsém. Hallgatom a szavait, elgondolkoztat, ám mégis megmosolyogtat, hiszen ahogy beszél Ő is hibázik, még csak nem is egyszer.
– Mondja csak Mr. Hamilton a tárgyalóteremben mennyire fontos az, hogy pontosan fogalmazzon? Az egyik legfontosabb, igaz? – szemeimben nem csillan félelem, holott tudom, hogy ő feljebb van a ranglétrán és sokkal többet tett le, mint én. Ennek ellenére, tekintettel arra, hogy már úgyis mindegy ennek az interjúnak, hagyom, hogy az indulataim immár elvigyenek. Bassza kukac az állást, kell a halálnak az, hogy egy ilyen arrogáns pöcs rendelkezzen felette.
– Első pont. Nem azt állítottam, hogy a legjobb, hanem az egyik. Második pont, egészen addig alázattal és tisztelettel beszéltem, míg ön úgy nem gondolta, hogy egy kis fruska betipegett ide és most meg kell mutatni neki, hogy ki a Jani – közönyösen nézek rá. Kínosan figyelek arra, hogy elegendő távolság legyen közöttünk. Nem kell, hogy még egyszer az arcomba másszon, mert akkor bizonyosan kikaparom a szemeit, most hogy már nem kell azzal foglalkoznom, hogy mit fognak gondolni rólam ezek után. – Harmadik tény, ha vette volna a fáradtságot, hogy belenéz az aktámba, akkor tudná, hogy nem a Yaleről jöttem, ugyanis a Columbiára járok – még, hogy én nem készültem? Legalább annyit tudhatna, hogy aki vele szemben van az melyik oktatási intézményt képviseli. S még rá kéne felnézni, mert milyen fiatalon hol tart? Még a végén arra kell gondolnom, hogy őt is apuci és anyuci pénze lendítette előre. Kár lenne…
– Negyedikként említeném, hogy az én generációm majdnem ugyanazt, mint az Öné, maximum abban különbözünk, hogy nekem nem toltak a valagam alá mindent az iskolás éveim alatt, hanem igenis küszködnöm kellett – van egy határ, amit nem akar átlépni az ember. Nos, én ezt nem szerettem volna, de ha már lúd… igen. Legyen csak olyan kövér, hogy akár a biztonságiakkal akarjanak innen kivitetni.
– Az ügyhöz kapcsolódva pedig. Elolvastam az összeset, amelyet átküldtek. Nem tudom, hogy Ön megtette-e avagy végzett-e további kutató munkát. De amivel most tesztelni kívánt, az egy 2017. november 15-én megtörtént eset rekonstrukciója, a Hartman kontra állam. Annyiban tér el, hogy itt egy nő volt a főszereplője az egész esemény sorozatnak. A videó pedig, amit látott az ügyben felhasznált képsorokat tartalmazza – felemelem a fejemet. Nem mondom, hogy nyeregben érzem magamat, de azt bátran állíthatom, hogy a kezdeti idegességem, s kirohanásomnak a megindítója, most már kezd alább hagyni. Az adrenalin löket szépen lassan elandalog és a köd kezd felszállni. Tudatosul lassan bennem, hogy a velem szemben állónak csak egy hívásába kerül, hogy az egész ügyvédi pályámat elássa. A vicc az, hogy azt hiszi ezzel ártana nekem, holott.. Csak segítene.
– Mr. Perkins, Mr. Graham elnézést kérek ezért az egészért – feléjük tényleg úgy fordulok, hogy egész testemből látszódjon, hogy szégyellem magamat az egész miatt, ami itt történt. Nem így kellett volna lennie, ám ha lehetőségem lenne rá, akkor nem csinálnám másképpen. Rühellem az erő fitogtató férfiakat, akik azért, mert idősebbek és már valakik, azt gondolják, hogy sokkal jobbak.
– Mr. Hamilton – csak biccentek felé, s már indulok is kifelé. Nem kell nekem több szó ettől a gerinctelen alaktól. Remélem, hogy amikor legközelebb találkozunk, akkor ő az egyik oldalon lesz én pedig a másikon és úgy alázhatom a földig, ahogyan most ő kívánt engem.
Szinte el sem hagyom a helységet, már nyúlok is a telefonom után, amelyen ott villog még az el nem olvasott üzenet. Nem tudom, hogy van-e ehhez most kedvem. Olyan szinten csalódtam az ügyvédi társadalomban, hogy arra szavak sincsenek. Megnyitom az üzenetet, szám sarkában megbújik egy aprócska mosolyt, de nem az őszintébből való.

”Ne felejtsd el, hogy valaha Te is voltál iskolás. Támogatni kell őket.
Nem tudom. Most volt szerencsém egy hatalmas seggfejhez, kiábrándultam a férfiakból.
Miért hívtál? H.”

Még mielőtt észbe kapnék, már el is küldöm. S ezután veszem csak észre, hogy a kezdőbetűt bizony sikeresen elhibázom.
Ó bassza meg… Mély levegő be, lassan ki. Lépteim nem sietősek, s nem is kifelé visznek, hanem a folyosón lévő mellékhelyiségekhez, hogy felfrissítsem magamat. Ez az egész interjú földhöz vágott. Úgy jöttem be, hogy enyém a világ, s mégis most úgy érzem, hogy egy kupac kakim sincsen.




mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Jonathan & Hailey
Jonathan & Hailey EmptyPént. Júl. 27 2018, 14:37

to Hailey

Ó sosem szerettem, ha velem ellenkeznek, de az már régen kicsapja a biztosítékot, ha egy tanuló akar túltenni rajtam, és én nem úgy látom, hogy a kisasszony belátná a tévedését, hanem inkább afelé hajt, hogy az övé legyen az utolsó szó a csatánkban. Nem vagyok minden esetben arrogáns, de nehogy már egy diák oktasson ki a jogról, és úgy mászkáljon itt, mint aki ügyet nyert, vagy egyáltalán betette a lábát a bíróságra. Egyeseknek több az önbizalmuk, mint kellene, de ezzel nincs is baj, de ha már így van, akkor a megfelelő ész és tartalom is társuljon mellé. Az asztal mellett állok, lepillantok rá, és a felsorakoztatott érveit hallgatom a másik két társammal együtt. A tapasztalatuk nagyobb, mint az enyém, ehhez kétség sem fér, de ha nem értenének egyet, akkor ismerem már annyira a nagybátyámat, hogy leállított volna.
- A legfontosabb Miss Kydd, de nem gondolja, hogyha már eljött hozzánk állásinterjúra, akkor illett volna normálisan felkészülni? A menet nagyon egyszerű, kap néhány bemelegítő kérdést, aztán rátérünk a kitalált ügyre, melyre vagy helyesen válaszol, vagy nem. Minden jobb lett volna, ha simán válaszol, és nem hordja fenn az orrát. – fűzöm keresztbe a két karomat a mellkasom előtt, és magamban azon imádkozom, hogy a többi jelölt ne legyen ilyen fruska, mert akkor az idei termelésnek lőttek.
- A szavai nem ezt sugallták...lenézi a társait Miss Kydd, és a memóriájával kérkedik. Büdös az öndicséret. A második ponttal nem értek egyet, mert nem azzal húzott fel, hogy belement a taglalásba, hanem, hogy nem válaszolt a kérdésemre. A vádalkura kellett volna kitérnie, és nem a mellébeszélésekre. A bíróságon sem szeretik, ha vesztegetik az emberek idejét. Jó lesz, ha ezzel már most tisztában van. – teszem mellé, de mintha meg sem hallaná az érveimet, és a saját igazát hajtja. Az egész interjú komikussá válik, és már kezdem bánni, hogy betettem ide a lábamat.
- Tőlem a Harvardra is járhatna, ha lenne magában annyi tisztelet a szakma iránt, hogy komolyan veszi a kérdéseinket. Itt nem maga diktál, hanem mi, és azzal, hogy másik ügyvédi irodáról beszél, mintha pótolhatatlan lenne, senkit sem fog megnyerni. Nem érzi a helyét, pedig óhatatlan elkerülhetetlen volt, hogy valaki letörje a szarvát. Én is évfolyamelső voltam a Harvardon, mégsem hangoztatom útfélen, és ha szeretné tudni viszonylag…egy hangyafasznyival erősebb iskola, mint a Columbia. – ő kezdte, én csak befejezem helyette, és bízom benne, hogy perceken belül a tárgyalón kívül tudhatom.
- Tíz év már egy fokugrás, higgye el, hogy nem ugyanaz a korcsoport vagyunk. Engem nem a bulik izgatnak kisasszony. – ott bujkálna a szám szegletében a mosoly, ha a külsője mellé nem ez a belső passzolna. Micsoda illúziórombolás másodpercek leforgása alatt.
- Senki nem kérte, hogy valós üggyel készüljön, az ugyebár alapjáraton nem a mi cégünkre vall. Nem érdekel, hogy nő volt abban az ügyben a vádlott, hiszen itt férfi, és nem is örökségről szólt ez az ügy…így kétlem, hogy valóban fellapozta-e a többi anyagot is. – érezze magát ettől jobban, én nem fogom érte már kínozni. A telefonos csörgés kicsit elbizonytalanít, hiszen ekkora véletlen nem létezik, vagy mégis? Nincs időm ezen morfondírozni…el is teszem a telefonomat, és útjára bocsájtom a kiesett jelöltünket.
- Miss Kydd… - tárom ki előtte az ajtót, és intek a következőnek, de látom, hogy azonnal a telefonját bújja. A fiatal gyakornoklány zavarban van, mikor beengedem, és becsukom mögötte az ajtót. A helyemre megyek, érzem a másik két társamból áradó ellentetszést, de ekkor megint rezegni kezd a telefonom. A mosoly immár tova tűnik, mikor elolvasom Sophie válaszát.
„Valaha mindannyian voltunk, de a mostani generáció pocsék. Unatkoztam…és H? Tulajdonképpen hol dolgozol Sophie?” nyomok rá a küldés gombra, és sejtem, hogy az előbbi szélvész kisasszony az, akivel három hónapja osztom meg a mindennapjaimat.
- Itt maradt egy kabát…vagy blézer. – szólal Miss Adams zavartan, mikor felkapom a pillantásom.
- Ó, majd én kiviszem. – biztosan nem hagyta még el az épületet, ha mégis, akkor meg lehet állítani. Elveszem a barnaságtól a blézert, és már száguldok is ki a folyosóra. A jelöltek széles mosollyal üdvözölnek, de egyikre sem figyelek, de látom az előbbi delikvenst.
- Miss Kydd bent felejtette a blézerét. – szólítom meg, és ha felém fordul, akkor rezzenéstelen arccal nyújtom át neki.
- Ha elfogadom tőlem egy jó tanácsot, akkor szakmát vált. Nem mindenkinek áll jól az ügyvédi pálya. – súrolom a kézfejét, aztán hátra is lépek.
- Sok szerencsét a következő interjún. – jól meg foglak szopatni Sophie…ha rajtam múlik.


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Jonathan & Hailey
Jonathan & Hailey EmptyKedd Júl. 31 2018, 21:30



to; Jonathan


Alapjáraton a vérnyomásom nem szokott magas lenni, de most valahogy úgy érzem, hogy egy ér, mintha erőteljesen elkezdene lüktetni a halántékomon. Komolyan mondom, hogy ettől a férfitől egyszerűen a plafonon vagyok, s ehhez elég volt pár szót szóéni a hozzám, már az első pillanatban ezt váltotta ki belőlem. Aztán a további arrogancia és lenéző magatartás egyszerűen arra sarkalt, hogy belőlem is a rosszabbik felem bújjon ki. Igen, magabiztos vagyok és elhivatott, ám egy aprócska arcrándulással ez a fickó elérte nálam azt, hogy a szépen felépített kis stratégiám, mely biztos lábakon állt, úgy omoljon össze, mint bármelyik nagyobb város, melyet Dothraki horda ostromolna a sárkányok anyjának oldalán.
Egyszerűen nem tudok és nem is akarok már mit mondani az Ő szavaira. Mindent kiadtam magamból, illetve az, hogy egyáltalán nem veszi tudomásul, hogy igenis sokkal többet készültem, mint az várható lett volna, hiszen a kitalált ügyükhöz kerestem egy hasonlót és még annak a hogyan és mikéntjében is tájékozódtam, szerintem eléggé értékelendő. De Ő nem. Ő csak támad és belém magyarázza, hogy mekkora szar vagyok, s nekem mennyire nincsen ezen a pályán helyem, én pedig majdnem el is hiszem. Hiszen Ő csak jobban tudja, nem?
Ezért kell a mosdó, ezért kell víz az arcomba, mély levegő és mi egyéb. Le kell higgadnom, újra fel kell építenem mindent, melyet az elmúlt percek alatt Jonathan Hamilton ledöntött. Tényleg csak remélni tudom, hogy még összefutunk, hogy lesz lehetőségem bebizonyítani, hogy igenis sokkal több vagyok, mint Ő azt elkönyvelte, sőt akár még nála is több. S lám a sors előbb nyomja a képét az arcomba, mint azt reméltem, s máris utamba küldi azt a személyt, aki körül a gondolataim minduntalan forognak, mióta kijöttem a vallató szobából.
–Nem is volt blézerem – nézek rá értetlenül, s mivel a ruhanemű tényleg nem hozzám tartozik, így eszem ágában sincsen elvenni. Ettől függetlenül ő valahogy mégis kiügyeskedi, hogy hozzámérjen, ami más helyzetben még felháborodásra is sarkallna, ám tekintettel az odabent történtekre, nem kívánok még itt is szóváltásba keveredni vele.
– Szerencsére, eddig sem fogadtam meg a magafajták tanácsait – mosolygom rá szelíden, majd oldalra lépek, hogy távozásomban immár ne tudjon tovább feltartani.
– Kösz – nézek a szemeibe, majd lassan elindulok mellette, magam mögött hagyva ezt az egészet. Telefonomat csak most veszem a kezembe, hogy sikeresen elolvassam, mit is írt válaszképpen az „én oroszlánom”. Mélyről jövő sóhaj szakad ki belőlem, s ez nem csak annak köszönhető, hogy végre elhagyom az épületet, hanem a lelepleződés röpke fénysugara is kikényszeríti belőlem.
”Azt hiszem beszélnünk kell. Lenne miről.” Megnyomom a küldés gombot, aztán a telefont némára állítom. Nem tudom, hogy mit lép, keríthettem volna most valami tarka sztorit arra, hogy mennyire véletlen volt a H betű és mennyire gyökerek manapság az okos telefonok, de a mai interjú után úgy érzem, hogy inkább legyünk korrektek egymással, s nézzünk farkasszemet. Ha pedig nem tetszik neki valami, hát akkor le is út, fel is út, találok valaki mást, akihez segítségért fordulhatok. Igaz nem lesz ennyire jó, ám valahogy majd csak sikerül feltornázni az ő általa kapott tanácsokat is. Kár lenne érte…




mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Jonathan & Hailey
Jonathan & Hailey Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Jonathan & Hailey
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Hailey & Jonathan - Mit tud magácska?
» Jonathan & Pola
» Billie & Jonathan
» Jonathan & Kate
» Jonathan Fisher

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: