New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Adrian Bartolomis Brouen
tollából
Ma 17:28-kor
Jasper Whitmore
tollából
Ma 17:23-kor
Roman W. Hemlock
tollából
Ma 17:20-kor
Wyatt Leneghan
tollából
Ma 17:10-kor
Michael K. Wilde
tollából
Ma 16:52-kor
Julian Carter
tollából
Ma 16:45-kor
Sebastian Nolan
tollából
Ma 16:00-kor
Kendra Chemblar
tollából
Ma 15:11-kor
Mathéo Derouin
tollából
Ma 14:49-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
23
Diákok
47
36
Egészségügy
26
17
Hivatal
10
13
Média
46
33
Munkások
36
20
Oktatás
15
8
Törvényszegõk
18
40
Üzlet
22
24
Összesen
229
214

Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art
TémanyitásRe: Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art
Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art EmptyMa 14:35-kor

“There is nothing I would not do for those who are really my friends. I have no notion of loving people by halves, it is not my nature.”
Audrey & Jacob.



KA lift megérkezett, ő előre engedett és előre is mentem. Lényegében nem azért jöttünk ide fel, mert úgy véltem itt lesznek a gyerekek, hanem, mert tudtam felfelé törekednek, így miközben ők lentről vélhetően felfelé jönnek az emeleteken, mi most megindulunk fentről lefelé, így beléjük kell botlanunk előbb, utóbb.
Lényegében nem is az emeletek száma volt itt számot tevő. A szinten, ahol voltunk, pontosabban a részlegben pont az amerikai iparművészet volt a téma. Itt 12 000 alkotás volt kiállítva, mely háromszáz évet foglal magába.
Ahogy a lift felől haladtunk az üvegművészeti részlegben, ahol a sok alkotó mellett főleg Louis Comfort üvegfestményei voltak kiállítva, többek közt egy-két legismertebb darabja, de voltak kevésbé ismert alkotásai is, mint az általa tervezett lámpa is. Igaz, nekem ezek sose voltak nagy kedvenceim. Nem szerettem az üvegművészeteket. Sem csinálni, sem nézni. Nem voltak szépek a szememben és a megalkotásuk is nagyon nehéz, így tevékenykedni sem tevékenykedtem volna ebben a világban, épp ezért örültem is, amikor elhagytuk a részleget. Igaz, ezt annyira ki nem mondtam soha, de azt gondolom látható volt rajtam, hogy nem éppen ámulva, örömtelien nézem az üvegműveket. Túlzottan nem sütött rólam, de a jóleső érdeklődés sem sugárzott rólam. Igyekeztem nem mutatni az érzéseimet. Más a gótikus üvegablak, ami szép, de mások ezek a későbbi korokból származó nem túl szép üvegművek. Ezek szerintem semmit mondó művek voltak. Voltak szépek is, amik még nekem is tetszettek, de nem sok.
Tovább haladtunk egy másik tárlatba, ahol leginkább szobrok voltak, például szembe mentünk Hiram Powers California nevű szobrával. Hála az üvegezett tetőtérnek, majdnem minden természetes fényben úszott.
Pillantásaim végigvezettem a padokon, ahol le lehetett ülni, de nem igen láttam gyermekcsoportosulásokat, szóval egyelőre úgy tűnt itt nincsenek, bár még nagyon sok helység van ezen az emeleten, ahová be kell néznünk. 12 000 kiállítási tárgy nem kevés és még ott van az alattunk lévő szint is, ahol lehetnek.
El nem bújhatnak, szóval emiatt nem aggódtam, nem sok rejtekhely lehet, ahol ne láthatnánk őket. Ez még is csak egy múzeum, nem kalandpark.
- Te elérted a céljaidat? Mármint... te úgy érzed elérted, amiket szeretnél? Van még hová tovább? Vagy van, amit úgy érzed elszalasztottál? A karrieredet illetően - puhatolóztam, majd megálltam a női mosdó előtt.


zene | öltözet |  Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art 1471401822 | w

Jacob Cohen imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Audrey Peyton
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art Tumblr_oyt2t5IkfC1qa7fv2o7_400
Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art Tumblr_oyt2t5IkfC1qa7fv2o1_r5_400
★ kor ★ :
33
★ elõtörténet ★ :
Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art Tumblr_oyt2t5IkfC1qa7fv2o3_400
A girl should be two things
Classy and Fabulous
♫ :
You know what I want,
and I got what you need
★ családi állapot ★ :
Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art Tumblr_nisycvBKp81qdhps7o4_250
I can keep a secret
And throw away the key
★ lakhely ★ :
Manhattan - Upper West Side
★ :
Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art Tumblr_oyt2t5IkfC1qa7fv2o5_400
★ idézet ★ :
I don't believe you know me,
Although you know my name

I don't believe the magic,
Is only in the mind
★ foglalkozás ★ :
Luxusfeleség, tárlatvezető, művészetkritikus, művészetvlogger
★ play by ★ :
Kylie Minogue
★ szükségem van rád ★ :
I stand in the distance
I view from afar
★ hozzászólások száma ★ :
21
★ :
Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art Tumblr_oyt2t5IkfC1qa7fv2o6_400
TémanyitásRe: Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art
Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art EmptyMa 9:51-kor
Audrey & Jacob
A köszönetnyilvánításra halványan elmosolyodik, s ő maga ebbe nem gondol bele. A small-talkhoz egyébként sem kell túlzott őszinteség, ahogy hazudni sem szokták az érdeklődést, elvégre a téma annyira semleges és/vagy könnyen kideríthető, ellenőrizhető, hogy túlzott hazudgálnivaló sincs körülötte…
…kivéve, ha valaki szégyelli, amit csinál, vagy éppen nem javallott felvállalni a társadalom illetve a bűnüldözés előtt.
Azt viszont Jacob sem gondolja, hogy Audrey este üres óráiban Hieronymus Bosch képeket csempészik ki a múzeumból. Bár annak utána sem nézett, hogy Boscht állítanak-e ki… ha igen, azt szívesen megnézné… öreg hiba volt ez a mulasztás, mert akkor tán jobban lekötötte volna őt is az egész az tárlatlátogatósdi. Az viszont tény, hogy akkor nem élvezhetné most a szőke társaságát.
A liftbeli eszmefuttatás hallatán a nő arcára néz.
– Ha hiszel a holtig tartó tanulásban és fejlődésben, ezek még mind előtted állhatnak – még küld egy bíztató mosolyt, majd a lift érkezésjelző hangjelzése után megemeli a nőtől távolabbi kezét, jelezve előre engedi őt az ajtóban, s ő maga csak akkor lép ki, ha már a hölgy megtette. Fogalma nincs mit fog látni idefent, de ő nem a kiállítás darabjaira koncentrál, hanem a lányára. Azt azonban kétli, hogy ennyire rövid idő alatt ilyen messzire jutottak azok négyen, igaz, egyszer ma már alábecsülte őket ezen a téren, lehet nem kéne ismét megtennie…

Audrey Peyton imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Jacob Cohen
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art VYoBQqb
„Most of the trouble in world is caused by people wanting to be important.”
(T.S. Eliot)
Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art NDjU75I
★ kor ★ :
44
★ elõtörténet ★ :
Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art YKsZixa
★ családi állapot ★ :
elvált
★ lakhely ★ :
NYC, Manhattan – Greenwich Village
★ idézet ★ :
„Delete the old version of me in your head. It expired.”
★ foglalkozás ★ :
színész
★ play by ★ :
Tahar Rahim
★ hozzászólások száma ★ :
16
TémanyitásRe: Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art
Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art EmptyKedd 24 Szept. - 22:01

“There is nothing I would not do for those who are really my friends. I have no notion of loving people by halves, it is not my nature.”
Audrey & Jacob.



Kis bókja hallatán jóleső melegség és boldogság járt át.
- Nos köszönöm - mosolyogtam és jól esett az a minimális elismerés, amit tőle kaptam. Lehet tényleg nem vagyok most sem kevés, de vannak, akik többre vitték nálam. Persze ez így van rendjén és nem is vagyok igazán féltékeny, hisz megdolgoztak érte és nap mint nap hajtanak, hogy meg tudjanak felelni. Nekem jó dolgom van és nem kell annyira hajtanom és megszakadnom sem, bár azért nem is lazsálok, hiszen a férjemre való tekintettel valamelyest karrierista lettem.
Igen, valóban. Azt tanultam, amit szerettem volna és valóban egy nívós munkahelyem van, szóval panaszra nem lehetett okom. Tényleg nem. Igyekeztem is így tekinteni a helyzetemre és nem elégedetlenkedni.
Mikor visszakérdezett a lift falának dőltem és felpillantottam rá elgondolkodva, hogy vajon őszintén érdekli-e, vagy csak illemből beszélgetünk róla, illetve azért, hogy ne a lányokon kelljen gondolkodnia. Persze nem baj, szívesen beszélek róla, csak érdekelne mennyi ebből az őszinte érdeklődés.
- Például lehetnék múzeum igazgatónő, vagy egyetemi tanárnő, professzor. Lehetnék művészettörténész. De ez csak pár példa. De nem vágyom erre, félre ne érts. Jó lenne, de tudom, hogy nem bírnám a stresszt, ami a múzeum vezetésével járna, ahogy a többi sem annyira nekem való. Szívesen lennék tanárnő, az igaz, de nem tudom hosszú távon mennyire tudnám élvezni és mennyire zavarna a sok kötelezettség, ami minden szabadidőmet elemésztené. Mondjuk az otthoni dolgozatjavítás, meg a beadandók átnézése. Nem csinálnám. Bár előadó lehetnék most is, ha akarnék, de elég nekem ez a kis múzeumi munka. Itt elvagyok, otthon meg tudok pihenni és a vloggal-bloggal foglalkozni. Engem ez most boldoggá tesz.


zene | öltözet |  Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art 1471401822 | w

Jacob Cohen imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Audrey Peyton
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art Tumblr_oyt2t5IkfC1qa7fv2o7_400
Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art Tumblr_oyt2t5IkfC1qa7fv2o1_r5_400
★ kor ★ :
33
★ elõtörténet ★ :
Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art Tumblr_oyt2t5IkfC1qa7fv2o3_400
A girl should be two things
Classy and Fabulous
♫ :
You know what I want,
and I got what you need
★ családi állapot ★ :
Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art Tumblr_nisycvBKp81qdhps7o4_250
I can keep a secret
And throw away the key
★ lakhely ★ :
Manhattan - Upper West Side
★ :
Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art Tumblr_oyt2t5IkfC1qa7fv2o5_400
★ idézet ★ :
I don't believe you know me,
Although you know my name

I don't believe the magic,
Is only in the mind
★ foglalkozás ★ :
Luxusfeleség, tárlatvezető, művészetkritikus, művészetvlogger
★ play by ★ :
Kylie Minogue
★ szükségem van rád ★ :
I stand in the distance
I view from afar
★ hozzászólások száma ★ :
21
★ :
Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art Tumblr_oyt2t5IkfC1qa7fv2o6_400
TémanyitásRe: Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art
Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art EmptyKedd 24 Szept. - 21:42
Audrey & Jacob
Újabb biccentés, remélhetőleg Audrey valóban így gondolja, a férfi azt sem bánja, hogy a gyerek-téma elsikkad, egy pillanatra Monáékról is megfeledkezik, miközben kényelmes tempóban sétál a hölgy mellett, majd vált irányt az újkeletű tervnek megfelelően.
A lift jó ötletnek hangzik, külön nem kommentálja, csupán egy újabb biccentéssel jelzi, hogy részéről rendben van a dolog, s teszi fel a kérdését zavartalanul. Miután beszáll a felvonóba, önkéntelenül fordul az ajtó felé, csak akkor sandít a nőre, mikor amaz megindokolja a pályaválasztását.
– Szerintem most sem vagy kevés – egy művészeti egyetemre bekerülni és elvégezni nem kis dolog, még akkor sem, ha magánsuli, már ha arra a Pratt Institute-ra gondol a hölgy, amelyikre Jacob is. – …ha azt tanultad, amit szerettél volna, azt csinálod, amit szeretsz és egy magas presztízsű intézményben dolgozol… azért ez nem rossz! Egyáltalán nem – ezt valóban így is gondolja. Nem egy ismerőse van, aki idézőjelesen többre vitte ennél a nőnél és utálja amit csinál. Náluk Audrey máris beljebb van jó néhány lépéssel. Emiatt a következő kérdés kibukik Jacobból, mert már valóban kíváncsi lett erre a nőre. (Kérdés, hogy ez bármelyiküknek üdvös lesz-e a jövőben.) – Mi az a több? Ha ez tesz boldoggá, miért kellene több? – már ha egyáltalán boldoggá teszi, ezt ugyan a szőke nem mondta ki, így talán Jacob rosszul következtetett, ugyanakkor ebbe momentán nem gondol bele, bár lehet jobb lenne…

Audrey Peyton ölelést küldött

mind álarcot viselünk
Jacob Cohen
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art VYoBQqb
„Most of the trouble in world is caused by people wanting to be important.”
(T.S. Eliot)
Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art NDjU75I
★ kor ★ :
44
★ elõtörténet ★ :
Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art YKsZixa
★ családi állapot ★ :
elvált
★ lakhely ★ :
NYC, Manhattan – Greenwich Village
★ idézet ★ :
„Delete the old version of me in your head. It expired.”
★ foglalkozás ★ :
színész
★ play by ★ :
Tahar Rahim
★ hozzászólások száma ★ :
16
TémanyitásRe: Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art
Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art EmptyHétf. 23 Szept. - 20:02

“There is nothing I would not do for those who are really my friends. I have no notion of loving people by halves, it is not my nature.”
Audrey & Jacob.



Hogy bántam-e, hogy Jacob fogja a kezem? Nem. Kellemes érzés volt, szerettem a társaságában lenni, és valahogy jó érzéssel töltött el, viszont tudtam, hogy nem szabadna ezt. Ha a férjem megtudja, hogy kézen fogva sétálgattam a múzeumban vele - bármi kellemes is volt - abból nem fogok jól kijönni. De remélhetőleg nem fogja megtudni.
Már-már hiányérzetem lett, amikor elengedte a kezem, de így én is megtettem. De hiányzott az érzés, annyira megszoktam már az elmúlt percek alatt. Jó érzés volt, adott némi magabiztosságot és komfort érzetet. De igen, ezt nekünk nem szabad. Hogy kompenzáljam az érzést, megfogtam a könyököm azzal a kezemmel, amivel nemrég még az ő kezét fogtam.
Annyira el voltam merülve a gondolataimban, hogy csak kis fázis késéssel kaptam fel a fejem a bocsánatkérésére és enyhén zavarba is jöttem tőle, mert még mindig azon morfondíroztam, hogy kézen fogva jártuk be a múzeumot.
- Semmi baj - feleltem. Nem volt az olyan rossz. Igaz, a frászt hozta rám, de egyébként nem volt rossz érzés. Olyan volt, mint mikor fiatalabb koromban az iskolatársakkal kézen fogva rohangáltunk, csak ez mégis más volt. Más, hiszen felnőttek voltunk és nekem férjem volt. Nem mondhatnám ki hangosan, hogy egyébként mennyire melengető érzés volt az érintése.
Kérésének eleget téve tovább mentünk, de végül mégis csak inkább úgy döntöttem használjuk a liftet. Úgy tűnt ezen a pár szinten nem voltak, tehát valahol fentebb kellett lenniük.
- Gyere, Jake - intettem neki. - Menjünk fel a legfelső szintre és onnan induljunk meg lefelé. Talán több sikerünk lesz.
Ha jött és beszállt, akkor megnyomtam a gombot és a kérdésére a liftben kezdtem neki válaszolni.
- Mindig is szerettem a művészetet - néztem az ajtóra, amint összezáródik. - Szóval jelentkeztem a Pratt Institute-ra, felvettek, elvégeztem és végül itt kötöttem ki. Ha tovább képeztem volna magam többre is vihettem volna, de szeretem ezt csinálni, meg a többit - azaz a kritikusságot és az oktató jellegű vlog videókat. Akár tanárnő is lehetnék, valami egyetemi előadó, de az annyira nem mozgatott meg. Szerettem tanítani, de nem szerettem a kötöttséget és a kötelezettségeket. Márpedig, ha egyetemi eladó lennék, sok kötöttségem lenne.


zene | öltözet |  Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art 1471401822 | w

Jacob Cohen imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Audrey Peyton
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art Tumblr_oyt2t5IkfC1qa7fv2o7_400
Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art Tumblr_oyt2t5IkfC1qa7fv2o1_r5_400
★ kor ★ :
33
★ elõtörténet ★ :
Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art Tumblr_oyt2t5IkfC1qa7fv2o3_400
A girl should be two things
Classy and Fabulous
♫ :
You know what I want,
and I got what you need
★ családi állapot ★ :
Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art Tumblr_nisycvBKp81qdhps7o4_250
I can keep a secret
And throw away the key
★ lakhely ★ :
Manhattan - Upper West Side
★ :
Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art Tumblr_oyt2t5IkfC1qa7fv2o5_400
★ idézet ★ :
I don't believe you know me,
Although you know my name

I don't believe the magic,
Is only in the mind
★ foglalkozás ★ :
Luxusfeleség, tárlatvezető, művészetkritikus, művészetvlogger
★ play by ★ :
Kylie Minogue
★ szükségem van rád ★ :
I stand in the distance
I view from afar
★ hozzászólások száma ★ :
21
★ :
Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art Tumblr_oyt2t5IkfC1qa7fv2o6_400
TémanyitásRe: Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art
Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art EmptyHétf. 23 Szept. - 19:45
Audrey & Jacob

Egyszerűen nem kapcsol először és a nő szeppent tekintetéből is csak lassan olvassa ki, hogy el kéne engednie talán a kezét. Egyszerű reflex, még ha tolakodásnak is tűnhet, de ahogy állnak egymással szemben… az olyan kellemes!
…és hát igen, abból akár pletyka is indulhat, ebben Audrey-nak valószínű igaza van.
Hogy Jacob ennyire nemtörődöm volna a helyzet komolyságát illetően, vagy Monáék eltűnésének a problémája köti le (nem, köti le azért annyira), azt nehéz megítélni. A maga részéről az ilyen kaliberű botrányok máskor is előfordultak körülötte, s mivel eme esetek többségében nem ő jött ki szarul, nem is izgatta. Pontosabban nem realizálta az adott pillanatban, hogy a másik bajba kerülhet az ostobasága miatt.
– Nos… – lazán vállat von, majd elengedi a nő kezét, mert csak észbe kap eddigre, hogy talán nincsenek ennyire jó viszonyban. – Lehet ti teszitek jól – egyúttal magát is figyelmezteti, hogy a nő nincs egyedül, vagy csak tudja jól, hogy egy gyerek megcsinálásához két ember kell. Na meg a téma kellően kényes, hogy lényegében ismeretlenül beletenyereljen. Emiatt is vált villámgyorsan témát. – Bocs, hogy átvonszoltalak a fél termen – mondja, de maga sem tudja, hova szeretné kifuttatni a beszélgetést. – Menjünk tovább – s elindul a terem túloldalán lévő kijárat felé, közben a válla fölött oldalra pillant, hogy lássa, a szőke követi-e. Ha igen, úgy tovább forszírozza a beszélgetést, immár sokkal semlegesebb témában.
– Egyébiránt hogy kötöttél ki pont ezen a pályán?

Audrey Peyton imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Jacob Cohen
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art VYoBQqb
„Most of the trouble in world is caused by people wanting to be important.”
(T.S. Eliot)
Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art NDjU75I
★ kor ★ :
44
★ elõtörténet ★ :
Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art YKsZixa
★ családi állapot ★ :
elvált
★ lakhely ★ :
NYC, Manhattan – Greenwich Village
★ idézet ★ :
„Delete the old version of me in your head. It expired.”
★ foglalkozás ★ :
színész
★ play by ★ :
Tahar Rahim
★ hozzászólások száma ★ :
16
TémanyitásRe: Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art
Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art EmptyVas. 22 Szept. - 19:30

“There is nothing I would not do for those who are really my friends. I have no notion of loving people by halves, it is not my nature.”
Audrey & Jacob.



Imponáló volt az a szép mosoly. Ha szabad lettem volna és nem ilyen körülmények között találkozunk, akkor biztosan még közelebb mentem volna. Zavaróan közel. Viszont nem tehettem ebben a helyzetben, amilyenben most voltam. Nem akartam zavaró pletykákat, sőt, már épp az is épp elég, hogy ezt csinálom és nem a tárlatvezetést. Ha Miss. Sagnier emiatt megró, nem tudom mit mondok otthon. Nem szeretném, ha a férjem csalódna bennem. Nem mondja, de tudom, hogy elvárja tőlem, hogy minél többet tegyek le én is az asztalra és néha ez a gondolat egyre frusztrálóbb, mert néha egyre nehezebb megfelelni a ki nem mondott igényeinek. Vagy csak én vagyok paranoiás? Szerettem a férjem, de néha nagyon nehéz volt viselni a terhet, hogy ő mennyivel felettem áll társadalmilag. Jóval gazdagabb és befolyásosabb volt nálam és olykor úgy éreztem megroppanok a teher alatt, hogy én is sokkal többet érjek el, hogy egyszer majd egyelő felek lehessünk és ne mondhassák rám azt, csak a pénze miatt vagyok vele.
Meglepetten néztem Jake felé, mikor megszorította a kezem. Nem fájt, de nagyon meglepett, nem tudtam hová tenni a dolgot, kicsit még meg is ijedtem, főleg, mikor elhúzott engem. A magas sarkú miatt alig bírtam felvenni vele a tempót hirtelen, majdnem meg is bicsaklottam, de szerencsére nem, csak majdnem. Nem tudtam mi történik, mit látott, miért húz el, hová megyünk.
A kérdés csak még jobban bezavar, mikor pedig végre megáll, kissé félve pillantok rá, bár addigra már én is megértettem mi történt. Bizonyára azt hitte, hogy a lányát, vagy annak egyik barátnőjét láttam. Még mindig fogtuk egymás kezét. Én is szorítottam, ő is az enyém.
Lassan, de kapcsoltam, hogy nemrég kérdezett is valamit.
- Nem - mondtam kis fáziskéséssel. - Nincs. Nincs egy sem... - válaszoltam, noha nem tudtam akarnék-e egyet. Talán majd egyszer igen. De most nem tudom beleférne-e az életembe egy gyerek. Éppen elég... nehéz néha így is.


zene | öltözet |  Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art 1471401822 | w

Jacob Cohen imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Audrey Peyton
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art Tumblr_oyt2t5IkfC1qa7fv2o7_400
Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art Tumblr_oyt2t5IkfC1qa7fv2o1_r5_400
★ kor ★ :
33
★ elõtörténet ★ :
Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art Tumblr_oyt2t5IkfC1qa7fv2o3_400
A girl should be two things
Classy and Fabulous
♫ :
You know what I want,
and I got what you need
★ családi állapot ★ :
Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art Tumblr_nisycvBKp81qdhps7o4_250
I can keep a secret
And throw away the key
★ lakhely ★ :
Manhattan - Upper West Side
★ :
Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art Tumblr_oyt2t5IkfC1qa7fv2o5_400
★ idézet ★ :
I don't believe you know me,
Although you know my name

I don't believe the magic,
Is only in the mind
★ foglalkozás ★ :
Luxusfeleség, tárlatvezető, művészetkritikus, művészetvlogger
★ play by ★ :
Kylie Minogue
★ szükségem van rád ★ :
I stand in the distance
I view from afar
★ hozzászólások száma ★ :
21
★ :
Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art Tumblr_oyt2t5IkfC1qa7fv2o6_400
TémanyitásRe: Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art
Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art EmptyVas. 22 Szept. - 18:50
Audrey & Jacob
Valójában nézőpont kérdése és a rossz szülő lehet sokféleképpen rossz, pláne, hogy ez nem feltétlen szándékos döntés eredménye. Még csak családon belüli erőszaktevőnek, gyilkosnak se kell lennie, elég, ha az ember méretes seggfej és már kiérdemelheti eme nem túl hízelgő titulust.
Tán sikerült zavarba hoznia a kimondott gondolataival a szőkét, bár Jacob ezt nem feltétlen gondolná. Esélyesen a nő egyszerűen csak érzékenyen kezeli ezt a témát, vagy úgy érzi, vele szemben érzékenyen kell kezelnie, minden esetre az ajakba harapás nagyon szexinek találja, de sajnos most ez is el kell engednie.
A képesség említése után történő köszönetnyilvánításra a férfi mindössze egy biccentéssel válaszol, s sokat mondó, egyúttal kissé gyanakvó mosolyra húzódnak ajkai, ahogy a nő közelebb lép hozzá. Audrey kedvességét minden esetre, díjazza. A csaj valószínű kiváló barát lehet, vagy csak ennyire ügyesen találja el kinek, mikor, mire van szüksége. Ezt a tulajdonságát is érdemes megjegyezni (bármelyikről is legyen szó), s a férfi sajnálja, hogy nem azon az ominózus partin vannak, akkor ő is egész máshogy állhatna a vele szemben állóhoz.
Most viszont csak annyit tehet, hogy meghallgatja a mondandóját.
– Nem ostorozom magam, Audrey. Csak tisztában vagyok a képességeimmel. Az én szüleim sem igazán mutattak jó példát – csak egy pillanatra tekint ki oldalra, a terem felé, mielőtt folytatná, mikor egy pillanatra, mintha meglátná Mona egyik kis társalkodónőjét. Önkéntelenül szorít rá Audrey kezére – feltéve, hogy a nő időközben nem engedte el őt – és elindul a gyerek után, szándékai szerint magával vonva a szőkét. – Nem emlékszem, hogy kérdeztem volna már, neked vannak gyerekeid? – ám a kérdése után hirtelen megtorpan, a lányka ugyanis megáll egy idősebb úr mellett, akit azonnal meg is ölel, s Jacob már innét látja, hogy nem őt keresi. Kissé elhúzza a száját, majd lepillant a nő szemeibe – feltéve, hogy Audrey hagyta, hogy Jacob magával vonja őt.

Audrey Peyton imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Jacob Cohen
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art VYoBQqb
„Most of the trouble in world is caused by people wanting to be important.”
(T.S. Eliot)
Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art NDjU75I
★ kor ★ :
44
★ elõtörténet ★ :
Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art YKsZixa
★ családi állapot ★ :
elvált
★ lakhely ★ :
NYC, Manhattan – Greenwich Village
★ idézet ★ :
„Delete the old version of me in your head. It expired.”
★ foglalkozás ★ :
színész
★ play by ★ :
Tahar Rahim
★ hozzászólások száma ★ :
16
TémanyitásRe: Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art
Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art EmptyVas. 22 Szept. - 13:34

“There is nothing I would not do for those who are really my friends. I have no notion of loving people by halves, it is not my nature.”
Audrey & Jacob.



Nem tudtam, hogy komolyan vegyem-e, vagy nevessek, mikor az analitikussal viccelődött. Cinikus humor? Alapvetően kedveltem az ilyesféle vicceket, de valamiért Jake szájából ez most elég komolyan hangzott ahhoz, hogy kellemetlenül érezzem magam és óvatosan beleharapjak alsó ajkamba. Nem néztem ki belőle, hogy annyira rossz apa legyen. Millió rémtörténetet hallani a tényleg igazán rossz szülőkről és valahogy egyik kép sem illett az előttem álló férfira. Miért írja le ennyire önmagát? Vagy tényleg ennyire rossz emberismerő lennék? Igaz, nem sokat beszélgettünk, nem is ismerjük egymást annyira, de azt hittem ennyi idősen már elég jól meglátom ki milyen ember is. Azt is érzem, hogy bármi is történt, Ő már biztosan bánja és ha tehetné visszacsinálná. Ha rossz apa lenne, most nem érezne így is és nem keresné őket ennyire kétségbeesetten.
- Ne mondj ilyeneket - dorgáltam meg azért finoman a rosszmájú önkritika miatt.
Minden esetre a következő megjegyzése már mosolyra sarkall, ahogy a képességeimet firtatja.
- Nem, még nem mondták. De köszönöm. Ez amolyan... női adottság - kuncogtam, aztán közelebb léptem hozzá. Nem tolakodóan, megtartva egy tisztességes távolságot. - Szerintem ne ostorozd magad. Ha rossz apa lennél, most nem keresnéd a lányokat ennyire hevesen. Lehet nem te vagy a legfigyelmesebb apa, de van benned felelősségérzet és a magad módján próbálsz velük törődni. Baklövések bárkivel történhetnek, de az a fontos, hogy most próbálod helyrehozni. Szóval fel a fejjel. Legközelebb majd jobban vigyázol, hogy ne forduljon ilyen elő. Végtére is csak a hibáinkból tanulunk. Másként nem tudunk fejlődni sem - mondtam és valahol tudtam, hogy ez lenne az a rész, ahol meg kellene őt ölelnem, a filmekben mindig így szokás, de valahogy úgy éreztem nem lenne helyénvaló, ha megtenném, szóval maradtam és inkább elpillantottam másfelé, hátha meglátom a lányokat valahol.


zene | öltözet |  Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art 1471401822 | w

Jacob Cohen imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Audrey Peyton
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art Tumblr_oyt2t5IkfC1qa7fv2o7_400
Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art Tumblr_oyt2t5IkfC1qa7fv2o1_r5_400
★ kor ★ :
33
★ elõtörténet ★ :
Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art Tumblr_oyt2t5IkfC1qa7fv2o3_400
A girl should be two things
Classy and Fabulous
♫ :
You know what I want,
and I got what you need
★ családi állapot ★ :
Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art Tumblr_nisycvBKp81qdhps7o4_250
I can keep a secret
And throw away the key
★ lakhely ★ :
Manhattan - Upper West Side
★ :
Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art Tumblr_oyt2t5IkfC1qa7fv2o5_400
★ idézet ★ :
I don't believe you know me,
Although you know my name

I don't believe the magic,
Is only in the mind
★ foglalkozás ★ :
Luxusfeleség, tárlatvezető, művészetkritikus, művészetvlogger
★ play by ★ :
Kylie Minogue
★ szükségem van rád ★ :
I stand in the distance
I view from afar
★ hozzászólások száma ★ :
21
★ :
Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art Tumblr_oyt2t5IkfC1qa7fv2o6_400
TémanyitásRe: Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art
Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art EmptyVas. 22 Szept. - 11:21
Audrey & Jacob
A nő nevetésére Jacob egy elégedett mosollyal válaszol. Kellemes nézni, hallgatni a másikat, de nem ezért vannak itt és ő ezzel teljesen tisztában van. Túlzott részletekbe még nem akar belemenni, amennyiben megtalálják Monát, a lánya egyébként is kellően színesen el fogja mesélni Audrey-nak, hogy Jacob mekkora bunkó is volt… vagy csak érdektelen feléjük – szokás szerint.
Eme vádakat a férfi természetesen vissza fogja utasítani, de ez még odébb van.
A lépcsőn ő maga is figyel, nem is volna könnyű szem elől téveszteni négy kiskamaszt iskolai egyenkabátban. A lépcsőn azonban nyomuk sincs. Tán emiatt sem törődik a lépcsőzés hosszával, jelenlegi lakásáig így is lépcsőzhet eleget minden nap, szóval az edzés megvan. Meg egyébként sem mutathatja egy csinos nő felé, hogy pár foknyi lépcső lestrapálja. Miféle hír terjedne el potenciálisan az állóképességéről?
…legfeljebb kifújja magát, ha a csaj nem figyel oda.
– Ami azt illeti… – kezdi kicsit tán késve, mert a nő következő kérdése eltereli őt a színvallástól, vagy a tagadástól, s kicsit meglepi Audrey kezére simuló keze. Ellenkezni, vagy pironkodni természetesen nem fog.
– Ez rendes tőled, kösz – valójában értékeli a kérdést, a válasszal azonban még vár, hagyja Audrey-t kibontakozni, ő maga addig körbepillant a termen, amelynek a hozzájuk közelebb eső részén ugyancsak nem látja a gyerekeket. – Nem leszek rossz apa…? Majd a lányom erről nyilatkozik húsz éve múlva az analitikusának. De tudod… – most ő neveti el magát, önmagához képest nagyon visszafogottan, s ehhez képest nagyon komoly képpel folytatja – …van benned valami egészen boszorkányos, hogy ennyire a fejekbe látsz. Mondták már?
…vagy csak az övébe lát ennyire bele. Ezt inkább nem teszi hozzá.


Audrey Peyton imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Jacob Cohen
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art VYoBQqb
„Most of the trouble in world is caused by people wanting to be important.”
(T.S. Eliot)
Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art NDjU75I
★ kor ★ :
44
★ elõtörténet ★ :
Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art YKsZixa
★ családi állapot ★ :
elvált
★ lakhely ★ :
NYC, Manhattan – Greenwich Village
★ idézet ★ :
„Delete the old version of me in your head. It expired.”
★ foglalkozás ★ :
színész
★ play by ★ :
Tahar Rahim
★ hozzászólások száma ★ :
16
TémanyitásRe: Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art
Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art EmptySzomb. 21 Szept. - 20:59

“There is nothing I would not do for those who are really my friends. I have no notion of loving people by halves, it is not my nature.”
Audrey & Jacob.



Nem voltam soha az a fajta, aki átverne valakit egy nehéz helyzetben, főleg nem egy barátot. Barát? Végül is nem is tudom. Talán annak mondhattam őt. A barátomnak. Meg merném kockáztatni. Vagy csak kedves ismerős? Mindegy, a lényeg, hogy kedvelem őt és nem fogom cserben hagyni. Nem tudnék utána jó szájízzel tükörbe nézni. Éppen ezért nem is értem, Jacob miért lepődött meg annyira, hogy viszont lát. Talán azt hitte a munka fontosabb nála? Remélem, ha ezt is hitte, csak azért, mert ideges.
Elsőre nem értettem, hogy mire célzott, hogy mit akarnának sokan hallani tőlem, de egyszeriben rám tört a felismerés és szolidan elnevettem magam, hogy ne zavarjak vele senkit és azért ne is kezdjenek bámulni az emberek, hogy mit nevetek itt. Mégis csak egy múzeum.
- Jaj már - legyintettem, noha minden bizonnyal igaza volt. Voltak már, akik ezt akarták tőlem hallani, de csak keveseknek volt lehetősége tényleg hallani. De most nem úgy értettem, hanem, hogy övé vagyok, segítek neki abban, amiben annyira szüksége van rám. - Te is tudod, hogy értettem. Na, mondd, mi történt - kértem, hogy tudjam, mibe keveredett.
Nem kicsit lepett meg, amit hallottam, mert pont belőle nem néztem volna ki, hogy ilyen helyzetbe kerüljön. Kíváncsi lettem volna a részletekre is, de nem akartam ennél is kellemetlenebb helyzetbe hozni őt, mert láttam rajta és hallottam a hangjában is, hogy már ezt is elég rossz érzés volt neki elmondani. Kínosnak érzi, tudom. Hát ez nem lesz egyszerű. Ez a múzeum nem kicsi, mire átnézzük, az sok idő és benne volt a pakliban az is, hogy mire mi eljutunk a végére, elkerülve őket ők már újra visszatérnek ide. Sőt, mi van, ha már a múzeumban sincsenek?
Nem tudom mi történhetett, miért váltak el, hogy tűntek el a gyerekek, de most már nem is lényeges, igaz? Az lenne a fontos, hogy előkerüljenek, nem pedig az, hogy miként tűntek el. Tudjuk hol vesztek el, most már csak az a kérdés hol lehetnek és onnan hová akarnak majd menni.
Szóval több kérdés is volt bennem, de próbáltam nem még kellemetlenebb helyzetbe hozni, hanem érdemben segíteni neki. A liftet ebben az esetben rossz ötletnek tartottam, hisz mi van, ha a lépcsőn jönnének szembe velünk? Éppen ezért lépcsőztünk, bár tudom, hosszú távon fárasztó lehet.
- Gondolom nem volt még példa erre - állapítottam meg, majd a lépcsőn felérve és a kiállító térbe belépve megfogtam a kezét és megálltam, ezzel őt is megállítva. - Hé, Jake... - kezdtem és sóhajtottam. Szabad kezemmel megigazgattam a hajam. - Ugye tudod, hogy nem ítéllek el? - kérdeztem, mert nem szerettem volna, ha emiatt érzi rosszul magát és emiatt szorongana. Vagy épp félne megnyílni. Nem néztem rá most sem ferde szemmel - Nem kell szégyellned. Nem kínos ez. Volt olyan, aki véletlen a bevásárló központban vesztette el a fiát. Gyakori az ilyen. A gyerekek kíváncsiak és komiszak. Ha csak egy kicsit nem figyel az ember, képesek meglépni. Ez nem ciki. Sok szülő átesik ilyenen. Ettől még nem leszel rossz apa, sem béna.


zene | öltözet |  Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art 1471401822 | w

Jacob Cohen imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Audrey Peyton
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art Tumblr_oyt2t5IkfC1qa7fv2o7_400
Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art Tumblr_oyt2t5IkfC1qa7fv2o1_r5_400
★ kor ★ :
33
★ elõtörténet ★ :
Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art Tumblr_oyt2t5IkfC1qa7fv2o3_400
A girl should be two things
Classy and Fabulous
♫ :
You know what I want,
and I got what you need
★ családi állapot ★ :
Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art Tumblr_nisycvBKp81qdhps7o4_250
I can keep a secret
And throw away the key
★ lakhely ★ :
Manhattan - Upper West Side
★ :
Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art Tumblr_oyt2t5IkfC1qa7fv2o5_400
★ idézet ★ :
I don't believe you know me,
Although you know my name

I don't believe the magic,
Is only in the mind
★ foglalkozás ★ :
Luxusfeleség, tárlatvezető, művészetkritikus, művészetvlogger
★ play by ★ :
Kylie Minogue
★ szükségem van rád ★ :
I stand in the distance
I view from afar
★ hozzászólások száma ★ :
21
★ :
Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art Tumblr_oyt2t5IkfC1qa7fv2o6_400
TémanyitásRe: Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art
Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art EmptySzomb. 21 Szept. - 20:17
Audrey & Jacob

Maga részéről egy pillantást nem tartana magyarázkodásra okot adó momentumnak, de ahány ház, annyi szokás. Nagy jelentőséget nem tulajdonítana neki, ha tudna a gondolatról, s bár tagadhatatlanul hajlamos olykor a rámenősségre, de ahhoz kell legalább néhány pohár bor… illetve egy kevésbé publikus környezet.
Ahogy a nő magára hagyja, önkéntelenül lép egy lépést utána – persze csak az után, hogy a szépség elfordult, végül felnéz egy mellette kihelyezett festményre, aztán a telefonjáért nyúl. Csörgeti Monát, de a telefon kikapcsolva. Egyszerre érez Jacob büszkeséget és bosszúságot, amiért ilyen kis pedáns lánya van, aki ennyire komolyan veszi a telefon elhallgattatását egy múzeumban, másfelől a kurva anyját – Bocs, Maayan! –, amiért cseszik reagálni az atyai hívásra! Ugyanakkor az is lehet, hogy csak az ő hívásait irányította a lány tiltólistára, a férfi azonban még nem akarja felhíni az anyját, hogy csörögjön rá a kislányra. Ugyanis rá hallgat, neki felveszi… szóval csak a szokásos generációs különbségek és ellentétek ezek…
Nem tudja hány perc telt el, mire a nő visszatér, s Jacobot meg is lepi a dolog, bár a másik bólintásából erre következtethetett volna, ahogy az szimplán lehetett volna egyfajta kegyes hazugság, ő meg várhatott volna valóban két órát, vagy többet…
A válaszra enyhén megemeli az állát.
– Hát ez… – féloldalas mosoly, s a mondatot kissé felemásan fejezi be – …fogadnék, ezt sokan szeretnék hallani tőled – de gyorsan nyugalomba rendezi az arcvonásait, miután vesz egy mély levegőt, majd a nő mellé lép, s jobbjával int egy irányba, hogy arra induljanak. Nem ajánlja fel a karját a szőkeségnek, csak lépked mellette, mintha valóban régi, jó barátok volnának.
– Borzasztó banális dolog, de minimum annak fog tűnni, én meg egy baromnak – kezdi, tán kicsit nyersebben a kelleténél. Már magára nézve. – Sikerült elvesztenem a lányom és három kis barátnőjét –  akiből az egyik amúgy fiú, de lánynak érzi magát. Ez mondjuk a történet szempontjából lényegtelen. Körbejártam a kiállítás ezen részét kétszer is – ez lehet túlzás, ennyire nem lenne alapos – de tökéletesen szem elől vesztettem őket, és azt gondolom, nem is akarják, hogy rájuk találjak.
Míg beszél, igyekszik a nőre nézni, de csak annyira, hogy időben ki tudja kerülni a tárlatot megtekintő többi látogatót, akik mintha egyre csak sokasodnának.



Audrey Peyton imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Jacob Cohen
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art VYoBQqb
„Most of the trouble in world is caused by people wanting to be important.”
(T.S. Eliot)
Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art NDjU75I
★ kor ★ :
44
★ elõtörténet ★ :
Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art YKsZixa
★ családi állapot ★ :
elvált
★ lakhely ★ :
NYC, Manhattan – Greenwich Village
★ idézet ★ :
„Delete the old version of me in your head. It expired.”
★ foglalkozás ★ :
színész
★ play by ★ :
Tahar Rahim
★ hozzászólások száma ★ :
16
TémanyitásRe: Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art
Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art EmptySzomb. 21 Szept. - 17:46

“There is nothing I would not do for those who are really my friends. I have no notion of loving people by halves, it is not my nature.”
Audrey & Jacob.



Kicsit meglepett, hogy a vállamra tette a fejét és akaratlanul is arra gondoltam mi lesz, ha ezt valaki olyan látja, aki majd vissza mondja a férjemnek, bár erre aligha lenne példa. Nem hinném, hogy bárki is arra gondolna, félre akarok lépni, de ha mégis, majd kimagyarázom és elmondom az igazat. Jacob és köztem nincs semmi és hát ő is tudja, hogy férjem van. Meg hát a gyűrű. Biztos csak valami olyan történt, ami erre a kétségbe esett lépésre késztette.
Szemeimbe nézett és kezdtem kicsit kellemetlenül érezni magam. Mi tagadás, nagyon szép szemei voltak, most mégis volt bennük némi nyugtalanság. Fontos dologról van szó. Most már biztos voltam benne, hogy baj van és abban is biztos voltam, hogy be fog engem fűzni valamire. Nehéz lenne neki nemet mondani, főleg, ha tényleg nagy a baj.
Nem tudtam van-e valami nyomulós hátsó szándéka, főleg, mikor megérintette kezem, de egészen olyan hatást gyakorolt rám, mint egy reménykedő kiskutya, aki épp mindent megtesz, hogy a leendő gazdája szívét meglágyítsa és sajnos, vagy nem sajnos, de sikerült meglágyulnom. Nem tudom az a tíz perc tényleg tíz perc lesz-e, de bólintottam, ám azonnal nem ugrottam, mert előtte biztosra kellett mennem, hogy a tárlat akkor se maradjon el, ha én esetleg nem végeznék, így megkerestem az egyik kollégámat, Olivert, hogy átadjam neki a mappát és megkérjem, hogy ha a galéria nyitásáig nem érnék vissza, akkor vegye át a helyem. Lehet Eleonora meg fog érte róni, de neki is meg kell értenie, hogy most baj van és nem tehettem meg, hogy nem segítek. Találtam helyettesítőt és ha kell, akkor nyugodtan vonja le a béremből és fizesse ki Olinak, de most egy szerencsétlen "barátom" számít rám és remélhetőleg még nem késünk el.
Miután ezt rendeztem, visszamentem Jacobhoz.
- Itt is volnék. A tiéd vagyok.


zene | öltözet |  Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art 1471401822 | w

Jacob Cohen imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Audrey Peyton
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art Tumblr_oyt2t5IkfC1qa7fv2o7_400
Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art Tumblr_oyt2t5IkfC1qa7fv2o1_r5_400
★ kor ★ :
33
★ elõtörténet ★ :
Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art Tumblr_oyt2t5IkfC1qa7fv2o3_400
A girl should be two things
Classy and Fabulous
♫ :
You know what I want,
and I got what you need
★ családi állapot ★ :
Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art Tumblr_nisycvBKp81qdhps7o4_250
I can keep a secret
And throw away the key
★ lakhely ★ :
Manhattan - Upper West Side
★ :
Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art Tumblr_oyt2t5IkfC1qa7fv2o5_400
★ idézet ★ :
I don't believe you know me,
Although you know my name

I don't believe the magic,
Is only in the mind
★ foglalkozás ★ :
Luxusfeleség, tárlatvezető, művészetkritikus, művészetvlogger
★ play by ★ :
Kylie Minogue
★ szükségem van rád ★ :
I stand in the distance
I view from afar
★ hozzászólások száma ★ :
21
★ :
Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art Tumblr_oyt2t5IkfC1qa7fv2o6_400
TémanyitásRe: Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art
Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art EmptySzomb. 21 Szept. - 17:06
Audrey & Jacob
Magabiztosan biccent, s szolidan végignéz a nőn; Audrey-nak igazán jól áll a piros szín. Kár a körülményekért, ha a férfi egymaga lenne itt, nem egy elcseszett gardedámként, biztosan elhívná valahova, ha a helyzet úgy hozná, annak ellenére, hogy emlékszik jól, Audrey férjezett. Az ilyesmi egyébként is átmeneti állapot ma már, még akkor is, ha ő maga sem annak gondolta a saját házasságát. Most azonban a meglévő problémára kell koncentrálnia, emiatt is hagyja, hogy a hölgy beszéljen, mert a büszkesége továbbra sem engedi, hogy túl kétségbeesettnek tűnjön.
Fejét enyhén a nő vállára tett keze felé fordítja, de csak egy pillantást vet rá, újfent beszélgetőpartnere szemeibe néz ismét, feltéve, hogy amaz ezt lehetővé teszi neki.
– Elég fontos – tér a lényegre. Bár egy pillanatra megtorpan, miként is folytassa. Ez az épület óriási és ki tudja, a lányok merre kóricálnak, bár a férfi nem annyira a cukrosbácsiktól tart, mint inkább attól, hogy tiltott helyekre szöknek be ezek négyen, vagy inkább az épületből ki – Jacob tudta nélkül természetesen. – Nem értelek félre, ne aggódj, de nem hiszem, hogy van rá két órám várni – jobb kezét megemeli, ha a nő kacsója még mindig a vállán nyugszik, óvatosan Audrey kezére helyezi. Most nincs, egyéb esetben lehet lenne, de ennyire nem akar jampiskodni, a túlzott nyomulás egyébként sem biztos, hogy szerencsés. – Tíz percet kérnék most tőled.
Hazudik, az több is lesz, ha rajta múlik, egyelőre mégsem folytatja, s mivel nem akar túl bizalmaskodó lenni, csak meglapogatja a nő kézfejét, amennyiben az nem húzódott el tőle az érintés hatására.

Audrey Peyton imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Jacob Cohen
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art VYoBQqb
„Most of the trouble in world is caused by people wanting to be important.”
(T.S. Eliot)
Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art NDjU75I
★ kor ★ :
44
★ elõtörténet ★ :
Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art YKsZixa
★ családi állapot ★ :
elvált
★ lakhely ★ :
NYC, Manhattan – Greenwich Village
★ idézet ★ :
„Delete the old version of me in your head. It expired.”
★ foglalkozás ★ :
színész
★ play by ★ :
Tahar Rahim
★ hozzászólások száma ★ :
16
TémanyitásRe: Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art
Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art EmptySzomb. 21 Szept. - 15:02

“There is nothing I would not do for those who are really my friends. I have no notion of loving people by halves, it is not my nature.”
Audrey & Jacob.



E lég sok munkám volt, amivel elég nehezen haladtam, így az időmet igyekeztem a feladataimnak szentelni, többek közt, hogy a kiállító teremben minden rendben legyen, a képek, a szobrok, a tisztaság és minden dokumentum kéznél legyen, amire a munka során szükségem lehet. Nem voltam mindent tudó, így szükségem volt némi útmutatásra is, amik a papírokban voltak megtalálhatóak.
Meglátogattam miss. Sagniert is az irodájában a közelgő tárlatvezetés miatt, majd elmentem inni egy kávét, amit én magam készítettem el a személyzeti konyhában, ugyanis eszem ágában sem volt a büfében kapható drágán eladott vacakot inni. Azért voltak igényeim, amikből nem szívesen adtam alá. Akármilyen vacakot nem ittam meg, kényes voltam rá, hogy csak a finom ízeket akarjam inni.
Miközben a kiállító terem felé igyekeztem valami furcsa érzés kerített hatalmába. Szinte megéreztem, hogy valaki követ. Kezdetben nem, de végül elkezdtem lassítani és szétnézni, így végül megláttam az utánam trappoló férfit, akinek megálltam. Felismertem őt. Emlékeztem rá, ő az a színész. Nem könnyű elfelejteni az ő jellegzetes, borostás arcát. Nagyon karakteres, szép arc. Kicsit olaszos beütése van, pedig tudtam jól, hogy semmi köze az olaszokhoz. Akkor elég mosolygósnak láttam, de most valahogy a vidámság messziről elkerülte.
Vajon miért fut utánam ennyire? Kötve hiszem, hogy pont most akarna engem két hónap után randira hívni, az arcát elnézve pedig nem is azért, hogy mutassam meg neki, merre vannak a Rembrandt festmények. Vajon mi történhetett? Kicsit kétségbeesettnek tűnt, de legalábbis nagyon nyugtalannak. Igaz, nem sok időm volt, de még van egy pár percem, amit rá tudok szánni. Persze, ha lehetséges, akkor át kéne tenni későbbre. A tárlat után több időm lenne rá.
- Igen. Te pedig Jacob - feleltem emlékezve rá és reméltem is, hogy jól. Nem szokott probléma lenni a memóriámmal, hiába a sok szőke nős vicc. Nem rám voltak jellemzőek. Legalábbis nem mind...
Elég furcsa volt a viselkedése és nem is tudtam hová tenni. Ezért kergetett engem végig a kiállítótermen, mintha valami erőszaktevő akart volna elkapni egy sötét utcán? Meglepetten néztem rá a mappámat a mellkasomhoz szorítva, miközben bizonytalanul néztem rá, hogy mi fog ebből kisülni.
- Szia. - feleltem. - Nos... én is - mondtam zavart mosollyal, mert hát én is örültem neki, csak pont időm volt kevés. - Ha nem olyan fontos, akkor meg tudsz keresni úgy két óra múlva? - kérdeztem kínos mosollyal. - Félre ne érts, nem le akarlak koptatni, nem vagyok olyan - fogtam meg vállát kedvesen. - Csak nincs túl sok időm most baráti beszélgetésekre, meg ilyesmi... de szívesen töltöm veled az időm, ha szeretnéd.


zene | öltözet |  Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art 1471401822 | w

Jacob Cohen imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Audrey Peyton
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art Tumblr_oyt2t5IkfC1qa7fv2o7_400
Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art Tumblr_oyt2t5IkfC1qa7fv2o1_r5_400
★ kor ★ :
33
★ elõtörténet ★ :
Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art Tumblr_oyt2t5IkfC1qa7fv2o3_400
A girl should be two things
Classy and Fabulous
♫ :
You know what I want,
and I got what you need
★ családi állapot ★ :
Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art Tumblr_nisycvBKp81qdhps7o4_250
I can keep a secret
And throw away the key
★ lakhely ★ :
Manhattan - Upper West Side
★ :
Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art Tumblr_oyt2t5IkfC1qa7fv2o5_400
★ idézet ★ :
I don't believe you know me,
Although you know my name

I don't believe the magic,
Is only in the mind
★ foglalkozás ★ :
Luxusfeleség, tárlatvezető, művészetkritikus, művészetvlogger
★ play by ★ :
Kylie Minogue
★ szükségem van rád ★ :
I stand in the distance
I view from afar
★ hozzászólások száma ★ :
21
★ :
Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art Tumblr_oyt2t5IkfC1qa7fv2o6_400
TémanyitásAudrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art
Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art EmptySzomb. 21 Szept. - 9:47
Audrey & Jacob

Már vagy fél órája kerengtek a múzeumban, de Jacob egyetlen műalkotást sem bírt volna felidézni – még téma szintjén sem – annyira lekötötte a telefonja. Hol beszélt rajta, hol üzeneteket küldött, s csak néhány szóban reagált Mona szavaira.
A helyzet pikantériája, hogy pont Jacob nem volt soha az a tipikus telefonfüggő, még a közösségi oldalakon sincs kimondottan jelen, most mégis ki sem rohad a kezéből a telefon. Hol az ügynöke hívja, akinek fogadja a hívásait, de gyorsan le is rázza őt; hol a kiadandó lakása ügyében keresik, amely már nehezebb ügy; hol a leendő ex-csajával beszél, akivel reményei szerint következő hét végén az első randit is megejtheti; hol az apját próbálja utolérni – természetesen sikertelenül. (Mindezt teszi annak ellenére, hogy a múzeum erősen ellenjavallja a telefonhasználatot a kiállítóteremben.)
Nem, Jacob nem bunkó, csak… na jó, jelen helyzetben tényleg bunkó kicsit.
A következő pillanatban pedig – tán éppen a fenti okból kifolyólag – egymagában áll – leszámítva a múzeumlátogató idegeneket –, mert a négy lánynak nyoma sincs. Hirtelen önti el a hidegverejték, majd bőrkabátja belső zsebébe csúsztatja a telefonját.
– Mona? – bukik ki belőle a kérdés, de válasz nem érkezik. – Mona?! – emeli mega hangját, melyre a közelben állók pisszegése már választ ad, de ez nem olyan, amelyre a férfi vágyott volna, így aztán elindul körbe a teremben. Érzi a telefon rezgését a mellkasánál, de pont most tesz rá magasról ki hívja. A képe látszólag nyugodt, majd idegesen vigyorodik el, miután a termet körbejárva realizálja, hogy a lányoknak valóban hűlt helye. Elnyom magában egy káromkodást, előveszi a telefont, s Messengeren ráír Monára, de az 2 percen belül sem érkezik válasz, s az üzenetet sem látta a kiscsaj.
Ez nagyon fasza…
Lemondó pofával csúsztatja vissza a telefont a belső zsebébe – miután azt is konstatálja, hogy nem a lánya kereste – és elhatározza, hogy tesz egy újabb kört, mikor meglátja annak a magas szőkének a csinos alakját átviharzani(?) a termen, akivel pár hónapja is volt szerencséje csevegni egy évadzáró előadás partiján. Kedveli a szőkéket, a kedvencei, emiatt még a nő neve is megragadt az emlékezetében, nem mintha egy ilyen küllemű csajt bárki egykönnyen elfelejtene. A férfi utána siet. Emlékezett rá, hogy Audrey egy múzeumban dolgozik, de egyfajta Isteni szerencsének tartja, hogy pont ebben. Ahogy beéri, s a nő addig nem szúrta ki a követőjét, óvatosan kocogtatja meg két ujjal a jobb vállát hátulról.
– Audrey, igaz? – kérdez rá, s ha a nő megfordul, egy középkorú férfit láthat maga előtt, melyet – a fent nevezett reményei szerint – felismer. Jacob fekete, elegáns szabású bőrkabátot visel, fehér pólóval és sötétszürke nadrággal. – Szia! Örülök, hogy látlak – folytatja, s még nem veti magát a nő lábai elé, hogy segítsen a kölköket előkeríteni… nem, az első körben jó nagy lúzerség lenne.


Audrey Peyton imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Jacob Cohen
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art VYoBQqb
„Most of the trouble in world is caused by people wanting to be important.”
(T.S. Eliot)
Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art NDjU75I
★ kor ★ :
44
★ elõtörténet ★ :
Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art YKsZixa
★ családi állapot ★ :
elvált
★ lakhely ★ :
NYC, Manhattan – Greenwich Village
★ idézet ★ :
„Delete the old version of me in your head. It expired.”
★ foglalkozás ★ :
színész
★ play by ★ :
Tahar Rahim
★ hozzászólások száma ★ :
16
TémanyitásRe: Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art
Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Audrey & Jacob – The Metropolitan Museum of Art
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Metropolitan Museum of Art
» the bronx museum of the arts - boris&&hazel
» Jacob & Zed
» Jacob Hunter
» Jacob Cohen

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: New York :: Manhattan :: Múzeumok, színházak, mûemlékek-
Ugrás: