New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 18 felhasználó van itt :: 4 regisztrált, 0 rejtett és 14 vendég :: 3 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Kazimir Smirnov
tollából
Ma 00:41-kor
Eilis V. Blanchet
tollából
Tegnap 23:58-kor
Marion Arceneaux
tollából
Tegnap 23:46-kor
Milo Salazar
tollából
Tegnap 23:42-kor
Josephine F. Moreau
tollából
Tegnap 23:40-kor
Josephine F. Moreau
tollából
Tegnap 23:34-kor
Eilis V. Blanchet
tollából
Tegnap 23:32-kor
Grayson Connor
tollából
Tegnap 23:15-kor
Tristen Woo
tollából
Tegnap 23:10-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
11
24
Diákok
46
30
Egészségügy
26
14
Hivatal
7
11
Média
42
30
Munkások
30
22
Oktatás
11
7
Törvényszegõk
12
35
Üzlet
25
22
Összesen
210
195

Coffee / Whitney & Horatio
TémanyitásRe: Coffee / Whitney & Horatio
Coffee / Whitney & Horatio EmptyTegnap 20:42-kor
Horatio & Whitney

   
Kijelentése nyomán felnézek rá és haloványan elmosolyodom, hiszen végtére is igaza volt. Maradi voltam. Bár volt okos telefonom, elég régi típusú, ahogy a karórám sem volt egy túlbonyolított darab. Nem hittem benne, hogy ez vinné előre az emberiséget, a társadalmat, vagy sikeresebb és okosabb lennék, ha a legújabb Iphone lenne a zsebemben, vagy egy millió dolláros óra. Nem is nagyon követtem a technika fejlődését, vagy fektettem túl nagy jelentőséget a gépekre, arra amúgy is ott voltak a szakemberek. De a hétköznapokba is, ha csak tehettem, újságból olvastam a híreket, papírból készült, kézzel fogható könyveket olvastam, nem E-book olvasón, és ha módom volt rá, személyesen beszélgettem, nem Messengeren, de még lehetne sorolni.
- Nem a kütyük határoznak meg minket. Egy modern telefon nem helyettesítheti a jól képzett emberi elmét. Ha pedig a kütyük felmondják a szolgálatot, a papír még ott lesz nekünk. Kár lenne elhanyagolni a klasszikus értékeket, a technika nem lesz örökké velünk, papírt pedig már az ókorban is tudtak készíteni az elődeink - feleltem nagy bölcsen. - Gutenberg sem E-bookra nyomtatta a betűket.
Egy egészen hangyányit meglep, hogy meglepte mennyire előre haladtam a rejtvényben. Igaz, nem sok olyan ember van, akik ennyire profik és ők is általában egy szűk kör tagjai, de nekem az egész életem abból állt, hogy rejtvényeket kellett megoldanom, elemeznem kellett és kutatnom, ráadásul az egész életem egy tanulás volt, így rendelkeztem olyan háttértudással, hogy ne okozzanak gondot a rejtvény füzetek, inkább csak unaloműzésnek, időtöltésnek, vagy épp szellemi kordában tartásnak tartottam őket.
- Az a munkám, hogy rejtvényeket oldjak meg - válaszoltam, noha nem pont ez volt az igazság. Igazából bűnügyeket oldottam meg, de ha úgy nézzük, minden bűnügy egy nagy, vaskos rejtvény füzet volt, melyben több különálló rejtvény volt, melyeket, ha megoldottunk, meg tudtuk oldani a legutolsó feladványt is.
A kérdésén hátra dőlve elgondolkodtam, hiszen ez végül is nem volt rossz lehetőség. Sok pénzt nyerhetnék, vagy épp jutalmakat, de nem nagyon vonzott soha az ilyesmi. Kerültem a nagy nyilvánosságot, ráadásul soha nem éreztem magam komfortosan a kamerák előtt. Leginkább akkor ültem kamerák elé, ha interjút adtam, vagy meghívtak szakértő vendégnek egy komolyabb műsorba, de ennyi. Amúgy sem tartottam sokra a vetélkedőket, főleg, mert mindig mesterkéltnek éreztem.
Sort kerítettünk a rendelésre is, melyet egyikünk sem bonyolított túlzottan meg, csak egyszerűen és semmi felesleges rizsa, vagy kérdezősködés, ami hosszúra nyúlt felesleges időhúzást eredményezett volna, így rá is tértünk az érdemi beszélgetésre.
Nem okozott meglepetést a kérdésemre adott válasza, hiszen pontosan tudtam, hogy elég halott ügy a házas élete, noha az egyéjszakásokra nem gondoltam. Igaz, nyilván való, hiszen neki is voltak szükségletei, de ez már nem tartozott rám.  Az már jobban érdekelt, hogy munka ügyben van itt, amihez gondolom az én segítségem is szükségeltethet, ami hízelgő volt. Bár ezt nem mondta ki, de a megfogalmazása erre enged következtetni. Nem értem miért nem mondta ki még egyikük sem a válást, de ez is egy olyan emberi dolog lehet, amire nekem soha nem lesz rálátásom. Nem mindig értettem az embereket, de néha jobb nem is érteni. Ha mindenkit megértenék, valószínűleg hülyét kapnék, sokuk olyan banális dolgokat tesz, vagy gondol. Én mindig azt mondtam, az embernek annyi problémája van, amennyit csinál. Nem az én dolgom volt megítélni Whitney dolgait, noha már más lenne a helyzet, ha a beosztottam lenne, ugyanis az ő életükbe erőteljesen igyekeztem beleszólni - igaz, csak akkor, ha az kihatott a munkásságukra is.
- Már jobban van és itthon van velünk - bólintottam. - Szerencsére szépen gyógyul és idővel újra munkába is állhat az egyetemen - feleltem, noha otthon már nincs teljesen rendben minden. Bár Killian próbálja leplezni, hogy ne tudjak róla, de tudom és látom rajta, hogy fél tőlem. Ez nem meglepő, hiszen nagy trauma érte és mindenki engem okolt a bűntett elkövetésével, sőt. Joseph sikeresen elérte azt is, hogy engem zárjanak be az ő gyilkosságai miatt. Killiannek minden bizonnyal rémálmai is voltak, talán az is kihathat a magánéletünkre. Pedig már tisztáztam magam a vádak alól és a bíróság is hozott új ítéletet a bizonyítékok és vallomások ellenében.
- Nagyon jól tetted, hogy nem hitted el - feleltem, majd a kávéba kortyoltam, amit nemrég meghozott a pincérnő. - Minden azzal kezdődött, hogy Killian és én elmentünk egy csapatépítő tréningbe egy táborba, Long Islandre. A táborba az NYPD elég sok alkalmazottja eljött, csakhogy egyik este az éj leple alatt elég sok társunkat elrabolta egy Dr. Brewster nevű pszichiáter. Sorozatgyilkos és kannibál, bár nevezhetném tömeggyilkosnak is.
Már hónapok óta nyomoztam a Bábjátékos nevű gyilkos után, akinek én is és Killian is célpontjai voltunk. A Bábjátékos azonos Dr. Brewsterrel. Az elrabolt kollégáinkat megölte, majd különböző "műalkotások" formájában hátra hagyta és üzeneteket rejtett el bennük. Sokszor maga a hulla volt az üzenet.
Ő lőtte le Killiant is, de mivel Killian kómába került, nem tudott vallomást tenni, ellenben egy rejtett kamerával videóra vette, ahogy lelövöm az egyik szövetségesét, West nyomozót. West a bábjátékosnak dolgozott, csapdába akart csalni, de rájöttem és önvédelemből lelőttem, mielőtt ő lökött volna a gyilkos karjába. Sajnos pont ekkor csapott le a készenléti rendőrség is, így engem hoztak ki tettesnek és Dr. Brewster mindent az én nyakamba varrt. Az összes gyilkosságot, amit eddig elkövetett, mindent sikerült az én számlámra írnia, még a pszichiáterek is ellenem dolgoztak. Tőrbe csalt, én pedig belesétáltam a csapdájába
- feleltem és hagytam egy kis szünetet, hogy legyen ideje befogadni az információkat.
- A sors iróniája volt, hogy a pszichiátriai intézetben ő volt az orvosom. Rendszeresen begyógyszerezett, hogy ne legyek magamnál, de idővel sikerült elnyernem a bizalmát és egyre kevesebbszer gyógyszereztek be annyira mélyen és már azt is elértem, hogy legyenek gyógyszer mentes napok, így sikerült megszöknöm. Mikor épp bilincsek és szíjak nélkül vezettek el, leszereltem az ápolókat és megszöktem a klinikáról.
A szökés után Myers nyomozóhoz mentem, Brewster féltestvéréhez, aki szintén nyomozott a Bábjátékos ügyben és összefogtunk. Julian biztonságba helyezte a lányom és elhozta nekem otthonról a pendriveokat, amiken a nyomozásaim adatai voltak és összefogtunk, hogy csapdába csaljuk Brewstert. Sikerült is.
A sikeres akció után bebizonyítottuk az ártatlanságom és felmutattuk a Brewster ügy bizonyítékait, majd több érintett is tanúvallomást tett és így a bíróság engem felmentett és új ítéletet hozott.
Már folyamatban van a visszahelyezésem is, szóval lassan újra visszakapom a jelvényem és a rangom is. Bár még vannak otthon magánéleti gondok, de szerintem az is rendeződni fog. A gyógyszerek miatt néha vannak még hallucinációim, pontosabban... látok olyan embereket, akik már meghaltak, de az orvosok szerint el fog múlni, ha a szervezetemből kiürül, szóval lassan teljesen egészséges is leszek.

   
Outfit: This || Music:Vintage || Tag: @Whitney Stryker  || K.
   


Detective
You sit alone by choice, dismiss any attention sent your way... You're someone who is hard to get close to because trust isn't something you share too often. It keeps you from being hurt by people but it also keeps you from having anyone in your life... You're detached by necessity, most likely a painful past that pushed you into this direction... Maybe pushed into solitude by life and staying there by choice?
mind álarcot viselünk
Horatio R. Sinclair
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
Coffee / Whitney & Horatio 8930b99a853ecab972779aaec8a6938ad050cd41
Coffee / Whitney & Horatio Fc294c4f088e82d96b6cae20ec8fe5f0d0dee3cc
★ kor ★ :
35
★ elõtörténet ★ :
My name is Horatio Sinclair
Coffee / Whitney & Horatio 41864858c6376c4a16ffe11d8d97f460dc23cfe3
It is my business to know
what other people do not know.
♫ :
I don't wanna live
To waste another day
Underneath the shadow

Of mistakes I've made
★ családi állapot ★ :
When you find your path, you must not be afraid.
You need to have sufficient courage to make mistakes.

Coffee / Whitney & Horatio A23a25a908a8d6ac39e443dcd6fb07e3cc26762b
Disappointment, defeat, and despair
are the tools God uses to show us the way
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Coffee / Whitney & Horatio F24e74c4066f43ca342d5d92ba95d300f717bf57
Life with OCD

Compulsive cleanliness obsession
Coffee / Whitney & Horatio 5ba2808186a092cc5e7d0f8537fe1c7fd254346e
★ idézet ★ :
Quiet people always know more than they seem.
Although very normal, their inner world is by default fronted mysterious and therefore assumed weird.
Never underestimate the social awareness and sense of reality in a quiet person;
they are some of the most observant, absorbent persons of all.
★ foglalkozás ★ :
Gyilkossági nyomozó
★ play by ★ :
Rupert Penry-Jones
★ hozzászólások száma ★ :
249
★ :
Hope: the high point - Dread: the bottom
Coffee / Whitney & Horatio Cc83adaffecc48b4662146962814455fbdab3235
I think life is somewhere in between
TémanyitásRe: Coffee / Whitney & Horatio
Coffee / Whitney & Horatio EmptyHétf. Jún. 24 2024, 20:12

to Horatio
Minden barátságban vannak titkok…
Horatio a pontosság híve és nem szeretek késni, ha vele találkozom. Az ismeretségünk régre nyúlik vissza, és örültem is neki, hogy válaszolt a megkeresésemre. Nem túl gyakori a személyes kontakt, mert más országban élünk, de gondoltam, hogy kihasználom a lehetőséget és felkeresem őt. Nem sok mindent követtem nyomon, de azért felreppentek hírek vele kapcsolatban, de jobb szerettem volna az ő szájából hallani az igazságot. Számtalan alkalommal fordult már elő velem, hogy előítéletesen álltam volna a másikhoz, de a barátaimmal kivételt tettem. Horatio remek szakember a saját területén és egyesek ódákat zengenek róla. A professzionalizmus nem áll messze tőle, csak ezt is a helyén kell tudni kezelni. A saját munkamorálomból kiindulva lehet, hogy egymás idegeire mennénk hosszabb távon, de az a jó a barátságban, hogy nemcsak a munka köt össze bennünket, hanem a közös érdeklődés vagy szimplán a másik jelleme. Természetesen nagy svunggal jelenek meg a kávézóban és köszönök oda a pult mögött állónak, aztán megkeresem a tekintetemmel a barátomat is. Meg sem lepődöm azon, hogy rejtvényt fejt. Megközelítve aztán megérintem a vállát és felhívom magamra a figyelmet. Igenis is elvárom a puszimat, de szerencsére nem ágál és meg is kapom a jussomat. A helyfoglalással aztán szemügyre is veszem a pontossággal letett tárgyakat az asztalon és megint rám törnek a régi emlékek, szóval nem bírom ki mosolygás nélkül.
- Sosem szeretted az új kütyüket. – ingatom a fejemet, mert ez is annyira tükrözi a személyiségét. Most is kiegyensúlyozottnak tűnik, nekem meg pont arra van szükségem, hogy lenyugodjak egy kicsit egy olyan személy társaságában, akivel nem most sodort össze a sors.
- Már három oldalon túl is vagy? – emelkedik meg a szépen ívelt szemöldököm.
- Még azt hittem, hogy én tudok gyorsan fejteni, de ezt akkor meghagyom neked. Nem gondolkodtál még azon, hogy elindulj valami vetélkedőben? Tudom, hogy nem szeretsz annyira szerepelni, de simán lepipálnál ott mindenkit. – mosolyodom el és meg is válok a blézeremtől, hogy ráakasszam a szék háttámlájára és meglessem az itallapot, de a pincérnővel összeakad a tekintetem, ezért intek neki, hogy szabad a járás. Elsőként adom le a rendelésemet, mert szükségem lesz egy adag kávéra és ha már itt vagyok, akkor a süteményekre is rákérdezek. A cseresznye hallatán eszembe jut az édesanyám pitéje és nagy vágyat érzek arra, hogy valami édessel fojtsam le a keserű feketét. A választásomat nem nyújtom el és megjegyzem az asztaltársaságomnak is, hogy az édesség elfogyasztásában segítenie kell nekem. A pultos távozása után az asztallapra fektetem az egyik karomat a másikon meg megtámasztom az államat és úgy figyelem a rejtvényújság elrendezését és a toll elrakását.
- Szabadidőm nem sok van, mióta kaptam egy érdekes ügyet Torontóban, emiatt vagyok itt. A magánéletem…aj…az nagyon nincs. Papíron még mindig házas vagyok, ez nem változott. Egyikünk sem adta be a keresetet, pedig elgondolkodtam rajta. Öt év különélés már hosszú idő és tudom mindkettőnknek nagyon fontosak az anyagiak, de néha már átok ez. A közös ingatlanok miatt találkoznunk kell, de ezen kívül nem sokat tudok róla. Biztosan van valakije, nekem meg az egyéjszakások jutnak. Remélem neked szerencsésebb a helyzet. Killian jól van…vagy inkább azt kellene megkérdeznem, hogy veled minden oké? Olvastam újságot, de nem akartam elhinni, ami ott megjelent. Mi az igazság Horatio? – mélyedek bele a szemébe, mert kíváncsi vagyok és ez tökéletes alkalom rá, hogy halljam az ő szemszögét is.

note | clothes | words: 540 | tag: @"Horatio"


Horatio R. Sinclair imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Whitney Stryker
Média
ranggal rendelkezem
★ :
Coffee / Whitney & Horatio D11c068b7ac19026d4ac99f0c189e071
Coffee / Whitney & Horatio D11c068b7ac19026d4ac99f0c189e071
★ kor ★ :
41
★ elõtörténet ★ :
Once upon a time...
★ családi állapot ★ :
married on paper
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Coffee / Whitney & Horatio 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f715a754b5831497a54464f7659773d3d2d3636383436393535362e313537316262333639646636663037303436313233333937383337312e676966
★ idézet ★ :
Every cloud has a silver lining..
★ foglalkozás ★ :
investigative journalist
★ play by ★ :
Meghan Ory
★ szükségem van rád ★ :
Maybe my husband or maybe my family.
★ hozzászólások száma ★ :
28
★ :
Coffee / Whitney & Horatio Tumblr_n0n9ithh711rcinq4o3_r1_250
TémanyitásRe: Coffee / Whitney & Horatio
Coffee / Whitney & Horatio EmptyVas. Jún. 16 2024, 14:20
Horatio & Whitney

   
Nem kellett sokat várnom, hogy Whit megérkezzen, viszonylag hamar tiszteletét tette a kávézóban. Mikor megéreztem kezét felpillantottam rá. Addigra már sikerült két oldal skandin és egy szám=szó rejtvényen túltennem magam. Nem azért, mert sokat vártam volna, mert nem vártam sokat, inkább azért, mert profi voltam és gond nélkül fejtettem őket sorról sorra.
Megkapta tőlem a várt puszit, majd megejtettem egy visszafogott mosolyt, megvártam míg leült velem szemben, utána válaszoltam.
- A kiszámíthatóság a hétköznapokban jó dolog. Nem ér csalódás - mosolyogtam immáron bátrabban. - Nem vagyok az a fajta, aki bulvárt olvas, a New York Times-ot pedig már reggel kiolvastam. Jók ezek a kis rejtvények, addig is dolgozik az ember elméje - pillantottam a rejtvényre, majd mikor meghallottam, hogy a felén visszalapoztam az elmúlt három oldalt. - Ugyan, már három oldal megvolt előtte - nevettem a naivitásán, hogy csak ennyit néz ki belőlem. - Nem vártam sokat, csak pár percet. Korábban érkeztem, szeretek rákészülni a találkozókra - nameg kicsit kedvemre valóbbá tettem az asztalt is és nem szerettem volna azzal húzni az időt, ha már megérkezik. Jobb, ha még azelőtt rendbe szedem a helyet, hogy ő megérkezne.
A felszolgálóra néztem, de csak azután szólaltam meg, hogy szót kaptam az asztaltársamtól. Addig hagytam őt érvényesülni. Ugyan én már túl voltam a reggeli étkezésemen, szóval annyira nem voltam éhes, de tekintve, hogy mire kért engem, úgy döntöttem erről nem szólok neki. Szerettem követni a napi rutinjaimat, így ebbe a pontos érkezési idő is beletartozott, de úgy döntöttem egy apróság azért belefér.
- Én is kérek egy eszpresszót, feketén és akkor nekem is egy cseresznyés táskát - válaszoltam és bár jogos lehetne a gyanú, hogy azért döntöttem így, hogy az asztal mindkét oldalán ugyanazok a rendelések legyenek, de ez nem így volt. Valójában én is nagy kávé fanatikus voltam, a savanykásabb, gyümölcsösebb süteményeket pedig mindig nagyobb előnyben részesítettem, mint a csokis édességeket. Szóval jól jött ki a lépés.
Ha a felszolgáló távozott és ketten maradtunk, összecsuktam a rejtvényújságot és a tollat ráhúzva visszatettem a táskámba.
- Mesélj, mi a helyzet feléd, mivel töltöd mostanában a szabadidődet? Már ha van olyan. Dolgozol valami ügyön, vagy egyszerűen csak a magánéleted van most előtérben? - tettem fel a kérdést, hisz nem sokat kommunikálunk. Én nekem sincs sok szabadidőm a munka és Killian mellett, főleg, hogy most már egy bizonyos szinten apa is vagyok, mert lett egy örökbe fogadott lányunk, na meg sajnos egy jó ideig a pszichiátrián is benn feküdtem koholt vádak miatt, így ott még a szokottnál is kevesebb lehetőségem volt felvenni a kapcsolatot a külvilággal. Most kezdett csak igazán rendeződni az életem.
Az a baj, hogy valaki akkora karriert fut be, mint én, szép nagy hírnévre tesz szert a szakmában és a "popkultúrában" is, akkor óhatatlanul sok veszedelmes ellenségre tesz szert. Már pedig én erre a sorsra jutottam. New York legelismertebb és a legnevesebb gyilkossági nyomozója voltam, sok ismert cikkel és interjúval a hátam mögött, szakmai tanácsadóként és egyetemi vendégelőadóként is tevékenykedtem, munkám során pedig számtalan komoly ügyben teljesítettem már sikereket. Sajnos a végzet engem is elért és az egyik pszichopata gyilkos alám tudott tenni, neki köszönhetően pedig bekerültem a diliházba, ahol orvosként kedvére gyógyszerezhetett engem. Előbb kapott el engem ő, mint én őt, de szerencsére mára már fölé tudtam kerekedni és bebizonyítottam az ártatlanságom, a tettes pedig megkapta méltó büntetését.
   
Outfit: This || Music:Vintage || Tag: @Whitney Stryker  || K.
   


Detective
You sit alone by choice, dismiss any attention sent your way... You're someone who is hard to get close to because trust isn't something you share too often. It keeps you from being hurt by people but it also keeps you from having anyone in your life... You're detached by necessity, most likely a painful past that pushed you into this direction... Maybe pushed into solitude by life and staying there by choice?

Whitney Stryker imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Horatio R. Sinclair
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
Coffee / Whitney & Horatio 8930b99a853ecab972779aaec8a6938ad050cd41
Coffee / Whitney & Horatio Fc294c4f088e82d96b6cae20ec8fe5f0d0dee3cc
★ kor ★ :
35
★ elõtörténet ★ :
My name is Horatio Sinclair
Coffee / Whitney & Horatio 41864858c6376c4a16ffe11d8d97f460dc23cfe3
It is my business to know
what other people do not know.
♫ :
I don't wanna live
To waste another day
Underneath the shadow

Of mistakes I've made
★ családi állapot ★ :
When you find your path, you must not be afraid.
You need to have sufficient courage to make mistakes.

Coffee / Whitney & Horatio A23a25a908a8d6ac39e443dcd6fb07e3cc26762b
Disappointment, defeat, and despair
are the tools God uses to show us the way
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Coffee / Whitney & Horatio F24e74c4066f43ca342d5d92ba95d300f717bf57
Life with OCD

Compulsive cleanliness obsession
Coffee / Whitney & Horatio 5ba2808186a092cc5e7d0f8537fe1c7fd254346e
★ idézet ★ :
Quiet people always know more than they seem.
Although very normal, their inner world is by default fronted mysterious and therefore assumed weird.
Never underestimate the social awareness and sense of reality in a quiet person;
they are some of the most observant, absorbent persons of all.
★ foglalkozás ★ :
Gyilkossági nyomozó
★ play by ★ :
Rupert Penry-Jones
★ hozzászólások száma ★ :
249
★ :
Hope: the high point - Dread: the bottom
Coffee / Whitney & Horatio Cc83adaffecc48b4662146962814455fbdab3235
I think life is somewhere in between
TémanyitásRe: Coffee / Whitney & Horatio
Coffee / Whitney & Horatio EmptyVas. Jún. 09 2024, 20:38

to Horatio
Minden barátságban vannak titkok…
New York nyüzsgő nagyváros és ezt azóta is tapasztalom, hogy immár lassan két hete ebben a metropoliszban tengetem a napjaimat. Soha nem fogom megszokni a reggeli rohanást a metróban, vagy a tolongást a megállókban. Mindenhol emberek jönnek neki a másiknak és magukon kívül nem figyelnek semmire. Szerettem idegenként felfedezi az átmeneti életteremet is, de mostanság annyira megsűrűsödtek a programok, hogy nem győztem a munkát. Kevinnel telefonon vagy éppen facetime-on tartottam a kapcsolatot, de napi szinten beszéltünk. Odahaza nem változott semmi Torontóban, állítólag felvettek egy új tanoncot is a távollétemben, de a főnököm biztosított róla, hogy a helyem foglalt. Bíztam is benne, hogy Kevin nem verne át. Régóta voltunk már munkatársak és ez már amolyan barátsággá formálódott az évek alatt. A magánélete annyira volt nyitott téma, mint az enyém neki. Soha nem tagadtam, hogy nyitott házasságban élek immár öt éve. Richard megcsalt és jobbnak láttam, ja lelécelek mindenfajta vita nélkül. Igazából a napját sem tudnám megmondani, hogy mikor veszekedtünk utoljára. A csendes gyilkos szerepköre illett volna rá, ha engem kérdeznek, mert soha nem emelte fel a hangját, de így is elérte, hogy az övé legyen az utolsó szó. Akkoriban addig fajultak a dolgok, hogy nyomozni kezdtem utána és lám a felszínre került a hűtlensége. Pontosan tisztában voltam a hölgy kilétével és mégsem rendeztem jelenetet. Pedig nagyon szerettem volna, de valahogy nem illet a házasságunkhoz. A mai napig nem írtuk alá a válási papírokat és nem is terveztem, hogy beadom, bár a legutóbbi látogatás óta megfordult a fejemben, hogy engedek a csábításnak. Kapott volna egy szép idézést, biztosan egy flancos ügyvéddel jelent volna meg, és kezdetét vette volna a nagy harc. Ez a hátulütője annak, ha sok a közös vagyon és ingatlan. Normálisan viselkedünk egymással alapvetően, de a mostani ügyfele sajnos keresztezi az utamat és nem vagyok túl boldog ettől a tudattól. Zavaros gondolatok közepette jött az üzenet, hogy az egyik régi ismerősöm is a városban van és összehozhatnánk egy találkozót. Őszintén kerültem az embereket, de jól esett volna egy ismerős arc, ezért belementem a dologba. Horatiot régi barátság fűzi hozzám. Pár évvel ezelőtt besegítettem egy nyomozásba és ott hozott össze minket a sors. A munkán kívül is kedveltem őt a maga hóbortjaival együtt. Belegondolva nem sok női barátom volt világ életemben, de nem is bántam, mert ahhoz végképp nem lett volna energiám, hogy csajos ügyeken csámcsogjak.
A megbeszélt helyszínre metróval megyek el és magamhoz képest késésben vagyok. A pontosságra törekedtem, de itt még nem kényelmesedtem annyira bele a tömegközlekedésbe, hogy meg tudjam saccolni az utazás időtartamát. A tömeg nem csillapodik, mintha ez a város sose pihenne meg, ezért fel is lélegzem a kiszállás pillanatában. Valami izzadságtól bűzlő egyed mellől szabadultam el és örülök a szmogos levegőnek is. A táskát a vállamra igazítom és farmer, fekete blézer kombómban nyitok be a kávézó ajtaján. Hangosan köszönök az eladónak és a tekintetemmel máris az emlegetett szamarat keresem. Mosoly költözik az ajkaimra, amikor észreveszem a rejtvénybe merülve. Hátulról közelítem meg és óvatosan érintem meg a vállát, hogy felhívjam magamra a figyelmét.
- Szia…megint valami rejtvény? Tudod, hogy mennyire kiszámítható vagy? – még szélesebb mosollyal hajolok oda egy pusziért és ha ez megtörténik közöttünk, akkor leülök vele szemben a székre és a mellettem lévőre helyezem a táskámat.
- Mennyit vártál rám, hogy már a felén is túl vagy? – érdeklődöm és a blézeremből is kibújok, mely alatt csak egy sima fehér póló van. Sosem szerettem igazán az elegáns vonalat, de a sportosabb verzióját nem vetettem el. A rendelést szemmel láthatólag még nem adta le, és ennek fényében intek is a pult mögött állónak, hogy jöhet. A rendszerességet azonnal kiszúrom, mert az asztalon makulátlan az elrendezés, mire oda is ér a hölgyemény.
- Helló…a magam részéről biztosan lesz egy eszpresszó…és milyen süteményeket szolgáltok fel? – keresem az étlapot, de azonnal a pult felé bök.
- A mai napon onnan lehet választani. Nemrég sültek ki a cseresznyés táskák meg a csokis muffinok. – nekem igazából bármelyik jöhet, mert az étkezésemben semmilyen rendszeresség sincsen, így állandó jelleggel éhes vagyok.
- Akkor legyen a cseresznyés táska. – jutok dűlőre a választás terén, aztán Horatio felé pillantok a pincérnővel együtt.
- Ugye nem ettél otthon? Még a végén bűntudatom lesz, hogy egyedül eszek, szóval muszáj a kedvemért választanod neked is valami süteményt. – unszolom, hogy ne hagyjon cserben.  
note | clothes | words: 702 | tag: @"Horatio"


Horatio R. Sinclair imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Whitney Stryker
Média
ranggal rendelkezem
★ :
Coffee / Whitney & Horatio D11c068b7ac19026d4ac99f0c189e071
Coffee / Whitney & Horatio D11c068b7ac19026d4ac99f0c189e071
★ kor ★ :
41
★ elõtörténet ★ :
Once upon a time...
★ családi állapot ★ :
married on paper
★ lakhely ★ :
Brooklyn
★ :
Coffee / Whitney & Horatio 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f715a754b5831497a54464f7659773d3d2d3636383436393535362e313537316262333639646636663037303436313233333937383337312e676966
★ idézet ★ :
Every cloud has a silver lining..
★ foglalkozás ★ :
investigative journalist
★ play by ★ :
Meghan Ory
★ szükségem van rád ★ :
Maybe my husband or maybe my family.
★ hozzászólások száma ★ :
28
★ :
Coffee / Whitney & Horatio Tumblr_n0n9ithh711rcinq4o3_r1_250
TémanyitásCoffee / Whitney & Horatio
Coffee / Whitney & Horatio EmptyVas. Május 26 2024, 14:49
Horatio & Whitney

   
Nem is olyan rég kerültem ki a pszichiátriáról, ahol jóformán koholt vádakkal voltam elzárva. Nem tagadtam, sőt, tagadni sem tagadhattam volna, hogy megöltem egy embert, de a nagyobb gond az volt, hogy emiatt a gyilkosság miatt más gyilkosságokat is a nyakamba varrtak. Olyan gyilkosságokat, amiket nem én követtem el, sőt, azért a gyilkosságokért, amiket a Bábjátékos követett el. A gyilkos, aki után nyomoztam.
Persze akkor még senki nem hitte el nekem, hogy Cade West bűnöző volt, nem egy ártatlan ember öltem meg. Szerencsére idővel az ártatlanságom kezdett bizonyosságot nyerni és sikerült a rendőrség felé is bizonyítanom, hogy nem az vagyok, aminek hisznek, hogy nem vagyok veszélyes pszichopata sorozatgyilkos, bár az állásomat még nem kaptam vissza, hiszen a nyomozások még folyamatban voltak.
Nem voltam elégedett a sorsommal, hiszen nem ezt érdemeltem. Egy aljas cselszövés áldozata lettem, de hála a képességeimnek és a segítő társaimnak ebből a nehéz helyzetből is sikeresen kivágtam magam és szép lassan elkezdtem visszaszerezni a régi életem, hogy újra a lányom és a párom mellett lehessek, már csak az állásom kellett visszaszereznem. Külsősként ugyan dolgozhattam, de az nem ugyanaz. Én a rangomat akartam és az irodámat, de tudtam, az még odébb van. El kellett kapnom az igazi tettest, el kellett kapnom a Bábjátékost, hogy bizonyítsam, hogy az igazi tettes kerüljön börtönbe, vagy elmegyógyintézetbe. Ez persze nem volt olyan egyszerű, sajnos a tettes profi, de abban a szerencsés helyzetben voltam, hogy én magam is az voltam és olyan emberek vettek körül, akik hasonlóan kivételes képességekkel rendelkeztek, vagy éppen képesek voltak az ösztönzésre és a támogatásra, amivel tartják bennem a lelket és remek ötletekkel állnak elő.
Igyekeztem talpra állni, igyekeztem visszaszerezni a régi életem. A napokban felbukkant egy régi ismerősöm, Whitney, aki újra New Yorkban volt, még ha csak ideiglenesen is. Nem igazán hagyom el Amerikát, így nem igazán van lehetőségem meglátogatni azokat, akik külföldön élnek, de szerencsére olykor megjelennek New Yorkban, ezért tudok velük találkozni. Szükségem is van rá, hogy néha nap találkozzam a ritkán látott barátaimmal, ismerőseimmel, ahogy arra is, hogy olykor társaságban legyek. A zárt osztályon jöttem igazán, hogy mennyire értékesek és fontosak nekem a hozzám közel állók. Mindig tudtam, hogy fontosak nekem azok, akiket megszeretek, akik az életem részévé vállnak. Killian, a lányom, a kollégáim... és ott bezárva, egyedül, megbilincselve, sokszor nyugtatók hatása alatt... józan perceimben arra vágytam bárcsak újra velük lehetnék. Azt hiszem most már képtelen lennék újra elengedni őket.
Egy kávézóba beszéltem meg vele a találkozót és nagyon reméltem, hogy ő nem tud arról, hogy mi lett velem. Az esetemről, az engem ért vádakról. Szerencsére a rendőrség diszkréten kezelte az ügyet, a média nem sokat tudott meg, bár, ha Whitney hallotta is az esetet, akkor sincs túl nagy gond, hiszen részben már tisztáztak, ezért is vagyok szabad lábon és dolgozhatok újra, ha csak tanácsadóként is. Ha meg lesz az igazi tettes, akkor újra magamnál tudhatom a jelvényem. Na meg ismerhet már annyira, hogy tudja, nem vagyok őrült pszichopata.
El is kezdtem otthon készülődni. Hál istennek lassan Killian is kijöhet a kórházból, akkor pedig már otthon szeretnék vele lenni és már nem lesz túl sok időm kimozdulni mellőle, gondoskodnom kell az ápolásáról, amíg nem lesz újra teljesen önellátó. Súlyosan megsérült és nemrég még kómában volt, szóval oda kell majd tennem magam.
Letusoltam, hajat mostam, majd megszárítottam és beállítottam a tökéletes frizurába; parfümöt fújtam magamra, végül pedig egy méretpontos, elegáns, makulátlan öltönyt és cipőt vettem fel. Eltettem a telefonom és az irataim, majd magamhoz vettem a válltáskám és beültem az Opelomba és elindultam a kávézóba. Nem kell feltétlen ott maradnunk, de találkozni és beszélgetni jó kiinduló pont, onnan aztán tudunk majd tovább lendülni másfelé, ha úgy érezzük.
Megérkezésemkor én voltam az első, így leültem várakozni az asztalhoz, aminél igazgatni kezdtem az elhelyezett szalvéta tartó tartalmát, hogy szépen glédában álljanak és minden irányból ugyanannyi lógjon ki, továbbá pontosan az asztal közepére helyeztem el és egyenlő távolságra tőle a cukor tartót is, ezzel kiküszöbölve az aszimmetriát, ami zavart.
A táskámból kivettem egy rejtvény újságot, utána egy kifejezetten drága, de elegáns tollat és abban kezdtem fejteni, míg vártam. Nem aggódtam, hogy tollal írok, hiszen soha nem írtam még egy rejtvénybe sem hibás választ. Sem sudokuba, sem keresztrejtvénybe, sem más rejtvénybe.
Az illem úgy diktálta, hogy ne rendeljek még semmit, hanem várjam meg vele a partneremet. Korábban érkeztem, tudom, de inkább előbb jöttem, mint késsek. Csak egy kicsivel jöhettem korábban, de az épp elég volt, hogy rendbe szedjem kicsit az asztalt és megfejtsek egy gyors rejtvényt. Kényelmes. Ha most időben érkeztem volna, ebben nem lett volna részem.
   
Outfit: This || Music:Vintage || Tag: @Whitney Stryker  || K.
   

Killian B. Grimwald and Whitney Stryker imádják a posztod

mind álarcot viselünk
Horatio R. Sinclair
Bûnüldözés
ranggal rendelkezem
★ :
Coffee / Whitney & Horatio 8930b99a853ecab972779aaec8a6938ad050cd41
Coffee / Whitney & Horatio Fc294c4f088e82d96b6cae20ec8fe5f0d0dee3cc
★ kor ★ :
35
★ elõtörténet ★ :
My name is Horatio Sinclair
Coffee / Whitney & Horatio 41864858c6376c4a16ffe11d8d97f460dc23cfe3
It is my business to know
what other people do not know.
♫ :
I don't wanna live
To waste another day
Underneath the shadow

Of mistakes I've made
★ családi állapot ★ :
When you find your path, you must not be afraid.
You need to have sufficient courage to make mistakes.

Coffee / Whitney & Horatio A23a25a908a8d6ac39e443dcd6fb07e3cc26762b
Disappointment, defeat, and despair
are the tools God uses to show us the way
★ lakhely ★ :
Manhattan
★ :
Coffee / Whitney & Horatio F24e74c4066f43ca342d5d92ba95d300f717bf57
Life with OCD

Compulsive cleanliness obsession
Coffee / Whitney & Horatio 5ba2808186a092cc5e7d0f8537fe1c7fd254346e
★ idézet ★ :
Quiet people always know more than they seem.
Although very normal, their inner world is by default fronted mysterious and therefore assumed weird.
Never underestimate the social awareness and sense of reality in a quiet person;
they are some of the most observant, absorbent persons of all.
★ foglalkozás ★ :
Gyilkossági nyomozó
★ play by ★ :
Rupert Penry-Jones
★ hozzászólások száma ★ :
249
★ :
Hope: the high point - Dread: the bottom
Coffee / Whitney & Horatio Cc83adaffecc48b4662146962814455fbdab3235
I think life is somewhere in between
TémanyitásRe: Coffee / Whitney & Horatio
Coffee / Whitney & Horatio Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Coffee / Whitney & Horatio
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Emma Whitney
» Whitney Stryker
» Ella Larsson-Whitney
» Richard & Whitney - It's an awkward morning
» Horatio R. Sinclair

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: New York :: Brooklyn :: Ettermek, cukrászdák, kávézók :: Base Cafe-
Ugrás: