New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Eleonora Sagnier
tollából
Ma 4:02 pm-kor
Alastair Carver
tollából
Ma 3:36 pm-kor
Alastair Carver
tollából
Ma 3:34 pm-kor
Emmalynn Larson
tollából
Ma 3:30 pm-kor
Roman W. Hemlock
tollából
Ma 3:28 pm-kor
Eleonora Sagnier
tollából
Ma 2:45 pm-kor
Fiorentina Deluca
tollából
Ma 2:43 pm-kor
Bluebell Muray
tollából
Ma 2:30 pm-kor
Caesar Harlow
tollából
Ma 2:00 pm-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
16
Diákok
53
40
Egészségügy
29
18
Hivatal
7
12
Média
42
32
Munkások
35
23
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
15
36
Üzlet
28
28
Összesen
227
215

when shit hits the fan
TémanyitásRe: when shit hits the fan
when shit hits the fan EmptySzomb. Márc. 11, 2023 5:00 pm


Abban azért mind egyetérthetünk, hogy nem vagyok teljesen százas, hogy nem dobom – véletlenül sem dobatom Kareemmal – ki a nőt a hotel folyosójára, mint azt a bizonyos macskát szokás, e helyett leplezetlen nyugalommal, fűszeres hűvösséggel, ugyanakkor valósággal bizsergető kíváncsisággal fordulok felé. Őszintén tudni akarom, hogy hogyan jutott be-, és mit keres itt az idegen nő. Hogy utána mi lesz majd, ha minderre fény derül, azt persze még nem találtam ki olyan serényen, mint, ahogyan felbontom a whiskeyvel telt üveget. Azt szinte biztosra veszem, hogy fogalma sincs róla, hogy úgy érzem, sántít a sztori azon pontja, hogy a szoba ajtaja nyitva volt. Nem volt. A takarítónő nem járt itt, minden éppúgy van, ahogyan azt én hagytam. Nem feltűnő a nüánsznyi eltérés, mert nem sok időt töltöttem itt az érkezés-, és a programok közötti intervallumban, de azért vannak apró, árulkodó jelek.
Hogy életem legnagyobb hibáját követem-e el azzal, hogy nem küldöm el, vagy sem, azt ebben a pillanatban persze még nem tudom.
- Rendben – hagyom rá, miközben töltök a poharakba. Nem erőszak, éppen csak egy lehetőség, amivel élhet, ha akar, ha úgy érzi, hogy szüksége van a pohárra, hogy belekapaszkodjon, a minőségi szeszre, az idegeire. Ha tudnám, hogy valójában milyen nyugodt...!
Pff hangot hallatva, röviden és karcosan nevetek, mielőtt belekortyolnék a saját italomba. Nem őt nevetem ki, éppen csak a szót, a jelzőt, amivel illetett. A kollégáim, azt hiszem, nem így fogalmaztak volna. Nem arról van szó, hogy nem kedveljük egymást velük, de nem lépünk át bizonyos határokat, így ők előbb neveznének control freak-nek, vagy hajcsárnak – a hátam mögött így is hivatkoznak rám, éppen ezért, természetesen, tudok róla.
- Kinek-mi – rezignált arccal, egyik szép ívű szemöldökömet felvonva, keserédes vigyorral, hanyagul megrántott vállal felelem. Ez persze nem azt jelenti, hogy gonosz vagyok, de kifejezetten jó sem. Lefoglal a munkám ahhoz, hogy igazán jó lehessek. Szánni való-e, vagy sem, csak ritkán tudok tényleg, komolyan segíteni és törődni másokkal – azok az emberek sem a barátiam, vagy a családom, mert nem igazán tartanak ezek a kötelékek -, és gyakran csak pénzben mérhető ez a segítség, nem pedig tettekben. Gyűlölöm bevallani, de ilyenkor én is csupán egynek érzem magam, a manhattani, unott elitből, aki csak és kizárólag azért érzi jobban magát, mert, ha tenni nem tud, hát ad. Mintha számítana. Mintha bármit is érne.
- Azt azért mégsem nézheti végig, hogy elfogyasztok egy ízletes vacsorát, miközben elszopogatja a whiskeyt, nem igaz? – kérdezem, választ nem várva, közben állammal az említett ital felé bökök. Persze, ha valóban igaz a mese, akkor Ibrahim nem biztos, hogy el lesz ragadtatva tőle, hogy a barátnője egy másik nővel iszogat. A szemem sarkából azért figyelem, és résen vagyok, ’kedves’ vagyok – nagy szavak, de nem az enyémek -, de hülye nem; különben is azt mondják, hogy nem azoktól kell igazán félni, akik rossz embernek tűnnek már messziről, hanem azoktól, akik nem. És mi más lehetne esendőbb, mint egy agyonvert, fiatal nő, ugye? – Én legalábbis nem szívesen vetemednék ilyesmire. Van elég két főre is – teszem hozzá, teljesen természetesen, miközben elkezdem kipakolni a hozzávalókat a hűtőből, meg a szekrényekből. Meglepő is lehetne, hogy vannak konyhai eszközök, meg tányérok és evőeszközök, de bizonyos embereknek teljesítik a speciális kéréseit.
Mikor felajánlja, hogy kiüríti a zsebeit, már mindent előszedtem, amire szükségem lesz, már csak a mai városnézés ízletes szuvenírjeit pakolom a pultra szép sorban, és biccentéssel nyugtázom a nagymamája említését, meg, hogy végre beleiszik a whiskeybe.
Olyan nosztalgikusnak hangzik, hogy gyanítom, nem egy-két évvel ezelőtt történt az eset, amikor a nagymamája bárányt készített neki.
– Eszembe sem jutna megpróbálni felülmúlni – azért a házias ízeket nem minden esetben veri a fine dining, ezt soha nem is vitattam, de az én közönségemnek nem az kell, amit a nagymamák és az édesanyák főznek. Ha őszinte akarok lenni, én nem is tudom, milyen is az a fajta konyha, az én anyám nem ténykedett a konyhában, az én otthonomnak nem volt íze. Hiányzott belőle az élet.
- Dehogynem – felelem a luxus szálloda konyhájára irányuló kérdésére, immár a bordát tisztítva gyors és alapos mozdulatokkal, miután a serpenyő alatt már bedurrantottam a tüzet. – Ki akartam próbálni az itteni portékát. Azt, ami a kofák sajátja – felelem, sejtelmes mosollyal az ajkam szegletében. – A holnapi verseny miatt vagyok itt – teszem hozzá, hogy értse, hiszen bizonyára látta a molinókat. – Én főzök másokra – csak most pillantok fel rá, fejemmel biccentve-, tekintetemmel irányítva az övét az imént emlegetett séfkabátra.
- Jégkocka biztosan – elvégre nem tudhattam, hogy a partnerem – legyen az bárki, aki tervek szerint nem a nő lett volna – hogyan issza a whiskeyt. Ellépek a pulttól, megmosom a kezemet, úgy nyitom ki a fagyasztó ajtaját, és szórom a sorba rendezett jégkockákat, jobb híján, az egyik tiszta konyharuhába, felül összecsavarva, összefogva adom oda neki, aztán a tartót vízzel feltöltve újabb adagot teszek vissza.
- És ön? – dobom vissza a kérdést, újra a pult fölött. – Mivel foglalkozik? Mit csinál itt, és mit csinált Londonban, Farah? – csak most, a nevét kimondva jut el a tudatomig, hogy egészen mostanáig annyira vele-, a whiskeyvel meg a báránnyal voltam elfoglalva, hogy be sem mutatkoztam rendesen. – Nick, egyébként. Nicole, pontosabban, de ebben a szakmában jobb, ha férfinek hiszik az embert, én meg szerencsés vagyok e tekintetben – azt meg végképp ráhagyom, hogy ő hogy kíván szólítani a fennmaradó, rövid időben, ami nekünk adatott.




i know my worth.
i've paid dearly for every ounce of it.

Aviva Pierce imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Nicole Hopkins
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
when shit hits the fan 15425cc328aa576ed26170cff176a7ca330ee6df
★ kor ★ :
39
★ családi állapot ★ :
don't you know i'm no good for you?

when shit hits the fan Wu7XySC
★ lakhely ★ :
manhattan
★ :
one second i'm a Koons fan,
suddenly the Koons is me


when shit hits the fan Tumblr_o4m8cfkZJa1u5qq1so3_250

it's okay if you fall down and lose your spark. just make sure that when you get back up, you rise as the whole damn fire.
★ idézet ★ :
i was raised to be a champion. my goal was to win. at what and against whom, those were just details.
★ foglalkozás ★ :
chef de cuisine
★ play by ★ :
jessica chastain
★ szükségem van rád ★ :
when shit hits the fan D957b1b17c2af0fc518c517247d4f5e654f24cb4

&& the a-team
★ hozzászólások száma ★ :
27
★ :
you know what it takes to make a star shine? a shitload of fucking darkness.

when shit hits the fan Tumblr_ouqi7on5xS1tlvmfgo2_400

i run away when things are good
TémanyitásRe: when shit hits the fan
when shit hits the fan EmptyKedd Feb. 07, 2023 8:44 pm

- Nicole & Shayana Farah -

Egyelőre képtelen vagyok eldönteni, hogy ez az egész szituáció most valóban épp a hullámzásnak indult szartenger manifesztációja-e, vagy pont hogy valamiféle kompenzáció-féleség azért cserébe, ahogy eddig alakult az estém. Én mindenesetre megteszek minden tőlem telhetőt, hogy mentsem, ami menthető – és ez alatt most elsősorban a vöröshajú nő életét értem. Szerencsére Kareemtól volt olyan kedves és maga szabadított meg – egyébként is hidegrázást kapok ettől a névtől –, viszont szigorúan nézve a nőre tekinthetnék úgy, mint aki továbbra is az utamban áll.
Ha nem nyalja be a mesémet és mégis megpróbál feldobni a recepción, ez már nem csak elméletileg lesz így, de éppen emiatt igyekszem ezt elkerülni. Nem azt mondom, hogy nincs felhatalmazásom golyót ereszteni a fejébe, de sosem szerettem a felesleges civil áldozatokat.
Most pedig úgy tűnik, nyert ügyem lesz. Nyilván elővigyázatos velem – ki ne lenne az, ha egy ismeretlent talál a hotelszobájában? –, de az arcán nem tükröződik semmi, ami arra utalna, hogy a mondanivalóm lényegi részét megkérdőjelezné. Ami több mint nagyszerű.
Nem lépek közelebb a pohárhoz, egyelőre nem illene bele a képbe, szóval megtartom azt egyfajta pajzsnak kettőnk között. A fertőtlenítő emlegetésére látszólag önkéntelen mozdulattal megérintem a felrepedt alsóajkam, majd finoman megrázom a fejem.
– Szerintem annyira nem vészes. Nem vérzett nagyon – pillantok le a cipőm orrára. Ez egyébként igaz; a nagy részét felfogta az állam, az meg legfeljebb lila lesz egy kicsit. Vagy nagyon, hacsak nem tudom rávenni, hogy adjon nekem rá valami hideget.
Természetesen a képzeletbeli barátomra fogom, miért nem buktam már rá régen a whiskeyre, és amikor rávilágít, hogy ő most nincs itt, úgy pillantok fel rá, mint akit meglep ez a lázadásra való felbujtás, ugyanakkor egy apró, bátortalan mosoly is beköltözik a szám sarkába. Mondjuk nem adom magam ilyen könnyen, az túl egyszerű lenne, inkább tovább hadoválok neki a részletekről. A kérdésére aztán megint meglepve, már-már zavartan pislogok rá.
– Kedves? – próbálkozom meg a mondat befejezésével. Egyébként tényleg az; már csak ezért is kár lenne, ha félúton meggondolná magát és nem hinne nekem tovább. Ha lenne lelkiismeretem, valószínűleg rosszul érezném magam, amiért kihasználom ezt a tulajdonságát. – Ó, nem, nem – rázom meg a fejem hevesen. – Én nem... én nem akartam huzamosabb ideig itt maradni. Eszembe sem jutott ilyesmi. Csak... megijedtem és várni akartam egy kicsit, ameddig Ibrahim eltűnik... – kezdem lehajtott fejjel gyűrögetni a felsőm alját.
– Hogy... tényleg? – Ezúttal még csak nem is kell tettetnem a meglepetésemet, amikor felajánlja, hogy még egy kicsit meghúzhatom itt magam, és addig is vacsorázhatnánk. – Ez... ez nagyon kedves öntől. Én nem is tudom, mit mondjak... – kezdem, és ebben a pillanatban a testem parancs nélkül is kisegít, ugyanis korogni kezd a gyomrom. Tény, hogy én sem ettem még sokat ma, és az is, hogy ez egyébként nem szokott zavarni, de most kifejezetten jól jött. Zavartan elnevetem magam. – Nos, azt hiszem, ez felért egy válasszal. Tényleg lekötelez. Már csak azzal is, hogy megengedi, hogy maradjak.
Azért felajánlom, hogy kiürítem a zsebeimet, de elutasítja a javaslatot. Egyértelművé teszi, hogy az egyetlen értékes dolog itt a kabátja, én pedig – mivel tényleg nem az értékek miatt vagyok itt – még csak el sem nézek a fogas irányába, mert nem érdekel. Inkább egy apró mosollyal bólintok, mint aki ezt is a kedvesség jelének tekinti, méregetés ide vagy oda.
Míg a nő a hűtőhöz lép, én lassan és óvatosan, de megteszem a maradék lépéseket a pultig. Azt továbbra is meghagyom magunk között, de egy szintén elővigyázatos mozdulattal kinyúlok a pohárért, pont úgy, mint aki tudja, hogy valami rosszat csinál.
– Legutoljára a nagymamám bárányát kóstoltam, de azt nagyon szerettem – bólintok egy aprót. A számhoz emelem a poharat, belekortyolok az italba, és míg az kellemesen végigmarja a nyelőcsövem, erőteljesen grimaszolok mellé, mintha ez nem lenne jó érzés. – A hotelben nem csinálnak finom ételeket? Csak hogy... ételt tart a hűtőben – bökök az emlegetett gépezet felé. – Még sosem láttam olyat, hogy valaki szívesebben főzött magára, ha adott volt a lehetőség, hogy mások főznek rá. Már ha nem vagyok túl indiszkrét, hogy még kérdezősködöm is...
Iszok még egy kortyot, ezt is hasonló nehézségek árán, aztán leteszem a poharat és újra megérintem az államat.
– Esetleg van a fagyasztóban jégkocka, vagy bármi fagyasztott dolog...? – kérdezem zavartan, amiért újabb szívességet kell kérnem tőle.
- this is the beginning of a beautiful friendship -

Nicole Hopkins imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Aviva Pierce
Munkanélküli
ranggal rendelkezem
★ :
when shit hits the fan BHAUszd
when shit hits the fan 95d3e3bf78be14b2c68e2a303b0dd08442d787fa
★ kor ★ :
35
★ családi állapot ★ :
when shit hits the fan 349f53aadb63e7f683102fbe76ca71f27301c774
like the sky high above
you're everything
my perception of love
when shit hits the fan ERrtJe8
★ lakhely ★ :
Townsend, MT
★ :
when shit hits the fan 7b5c51cf87daa3bd65f4182909cea781
★ foglalkozás ★ :
stay at home mom
★ play by ★ :
Anya Chalotra
★ szükségem van rád ★ :
when shit hits the fan 647d4631779e28134e308a8d0785859ed49f1539
★ hozzászólások száma ★ :
427
★ :
when shit hits the fan P0sDr9D
TémanyitásRe: when shit hits the fan
when shit hits the fan EmptyVas. Feb. 05, 2023 5:17 pm


Fogalmam sincs, hogy mit tennék, vagy hogyan viselkednék, ha tudnám, hogy a nő az, aki, ami valójában, nem az, akinek, aminek beállítja, vallja magát. Valószínűleg megkérném, hogy csak holnap lőjön le, szigorúan a verseny után. Vagy akkor, abban a pillanatban, amikor átvesszük a díjat, csak, hogy még drámaibb legyen. Nem, mintha ilyen helyzetben lenne jelentősége annak, hogy én mit szeretnék. Arról meg inkább ne is beszéljünk, hogy ilyesmi megfordul a fejemben, és így reagálnék rá.
Persze mindezt még csak nem is sejtem, így elhiszem, hogy én dominálok.
De nem fog rám fegyvert, nem akar megölni – most még, de várják ki a végét -, mi több, benyalom a hazugságát, és majdnem minden egyes kimondott szót el is hiszek, amit kiejt a száján. Még meg is sajnálom, szegény párát, én naiv.
Értelemszerűen egy, a történetéhez hasonló kép alakult ki az én fejemben-, és lelki szemeim előtt is még, mielőtt ő maga szavakba öntötte volna azt, hogy mégis, mit keres a lakosztályban. Persze, most, hogy kiderült, hogy mégsem ő a takarítónő, akinek hittem és, akit nem kértem, megfogalmazódik bennem a kérdés, hogy az igazi takarítónő miért foglalkozott volna a szobával, amikor igazán ráért volna holnap is? És erről elvileg tudott is. Nem csináltam nagy kupit – egyelőre, de aztán jött volna Kareem, vagy, ha tudnám, hogy kiféle-miféle a velem szemben álló nő, és hidegvérrel a két szép szemem közé repítene egy golyót, na, akkor aztán lenne mit takarítani, ahhoz kétség sem fér. Úgyhogy, igen, egy egészen kicsit sántít a dolog, de nem teszem szóvá egyelőre, mert a kíváncsiságom erősebb mozgatórugó, mint, mondjuk az, hogy féljek.
Pedig kellene, nem?
- Értem – nyugtázom, miközben megbontom a whiskyt, majd előveszek két poharat. Az övének kijelöltbe is töltök, annak dacára is, hogy egyikünk sem biztos benne, hogy kér. A kezébe nem fogom nyomni, de a lehetősége megvan rá, hogy elvegye és megkóstolja, ha akarja. Nem hagyom magam mellett a pulton, hanem a magasított részre teszem, amelynek másik oldalán két, hosszú, karcsú lábú szék áll egymás mellett. A folyékony napfény éppen félúton van köztünk. Nem finomkodok, belekóstolok a sajátomba, és, még mielőtt lenyelném, egy szívdobbanás erejéig csak ízlelem.
- Nem hiszem, hogy itt van fertőtlenítő – jegyzem meg mellékesen, az arcán húzódó friss zúzódás nyomaira célozva. – Talán lent – teszem hozzá, a recepcióra gondolva, és tűnődve, mintha a világ legtermészetesebb dolga volna, hogy egy betörővel idegennel cseverészek. Elengedem a fülem mellett, hogy esetleg meglovasított valamit.
- Hát, Ibrahim most nincs itt – vonom fel egyik szép ívű szemöldökömet és csalfa mosolyomat a pohárba rejtem. – Felőlem meg megihatja, amíg megnyugszikvagy, ha attól megnyugszik, de ezt nem teszem hozzá. Aztán hallgatom újra, és nem vágok közbe, pedig nagyon sok mindent tudnék mondani, csak akkor szólalok meg, amikor elhallgat. – És most hogyan tovább? – a kérdés nem költői, komolyan érdekel. – Csak, mert tudja – hiszen az előbb említettem Kareemnak, hallhatta -, én holnap reggel elhagyom a szobát, éjszaka, vagy hajnalban pedig az országot is – mutatok rá a lényegi részre, hogy nem, egyáltalán nem tudja magát sokáig meghúzni itt; hetekig, vagy hónapokig, mondjuk, mert nem munkahelyi kiküldetésen vagyok, hogy legyen időm rákvörösre süttetni a seggemet. – Lehet, hogy a személyzet, vagy aki utánam ide érkezik, nem lesz ilyen – elharapom a mondat végét, mert fogalmam sincs, hogy hogy végződik. Kedves? Elnéző? Nyugodt? Békés? Együttérző? Naiv? Hülye? – Nem tudom, hogy van vele, de én farkas éhes vagyok, ma nem igazán ettem, csak ittam – nem csak vizet, jobb is, ha ennyiben maradunk. – Úgyhogy mi lenne, ha megvacsoráznánk, és adnánk időt Ibrahimnak, hogy megunja a keresgélést, és lelépjen? – mert meg fogja unni, vagy azt fogja gondolni, hogy a nő már rég megpattant és máshol kezdi keresni. – Utána meg hívok egy taxit, vagy Ubert, lekísérem, és hazamegy, vagy egy baráthoz, ismerőshöz, munkatárshozvagy bánom is én.
- Felesleges, Farah, itt nincsenek értékek – legalábbis nem olyan, ami nekem az. A ruhák, az ékszerek, a smink, a parfümök, a pipere holmik, az a kevés pénz, ami itt maradt nem számítanak, nem jelentenek semmit. - A kabátomat - mármint a nevemmel fémjelzettet - meg nem tudom, hová tudná elrejteni – leplezetlenül és pofátlanul mérem végig, összepréselt ajkakkal, majd kiiszom a maradék alkoholt is a pohárból és a hűtőhöz lépek, vettem ezt-azt a piacokon, ami megtetszett. Továbbra sem aranyat, vagy gyémántot. – Szereti a bárányt? Van lazac is, de az előre csomagolt – húzom el a számat, a nyitott hűtőajtó mögül, kissé hátra dőlve, a nőre pillantva.




i know my worth.
i've paid dearly for every ounce of it.

Aviva Pierce imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Nicole Hopkins
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
when shit hits the fan 15425cc328aa576ed26170cff176a7ca330ee6df
★ kor ★ :
39
★ családi állapot ★ :
don't you know i'm no good for you?

when shit hits the fan Wu7XySC
★ lakhely ★ :
manhattan
★ :
one second i'm a Koons fan,
suddenly the Koons is me


when shit hits the fan Tumblr_o4m8cfkZJa1u5qq1so3_250

it's okay if you fall down and lose your spark. just make sure that when you get back up, you rise as the whole damn fire.
★ idézet ★ :
i was raised to be a champion. my goal was to win. at what and against whom, those were just details.
★ foglalkozás ★ :
chef de cuisine
★ play by ★ :
jessica chastain
★ szükségem van rád ★ :
when shit hits the fan D957b1b17c2af0fc518c517247d4f5e654f24cb4

&& the a-team
★ hozzászólások száma ★ :
27
★ :
you know what it takes to make a star shine? a shitload of fucking darkness.

when shit hits the fan Tumblr_ouqi7on5xS1tlvmfgo2_400

i run away when things are good
TémanyitásRe: when shit hits the fan
when shit hits the fan EmptyKedd Jan. 31, 2023 9:22 pm

- Nicole & Shayana Farah -

Előfordult már párszor, hogy nyakamba szakadt egy kisebb-nagyobb szarvihar – például amikor elkapott minket a coast guard héttonnányi kokainnal vagy amikor a célpontomról kiderült, hogy egy ex-SAS-es az önjelölt testőre –, de mint a koporsóm hiánya is mutatja, eddig is megbirkóztam velük. Most ráadásul csak némi felfordulás és egy felrepedt száj az osztályrészem, szóval tulajdonképpen szavam sem lehet, igaz? Na persze; addig biztosan ezt hiszem, míg ki nem derül, hogy nem fognak tudni még ma este kivinni a városból, csak holnap reggel.
Az már csak a cseresznye a tejszínhab tetején, amikor nagyjából két pillanattal ezután az is kiderül, hogy még annyi időm sem lesz, hogy angolosan távozzak az ideiglenes búvóhelyemről.
Azért nagyon nem esek kétségbe, épp elégszer verték belém a normákat – esetenként szó szerint –, hogy ne okozzon gondot némi improvizáció, különösen, hogy friss ütésnyom díszeleg a képemen. Special thanks to you, motherfucker. Az arab halandzsa lassan hal el az ajkaimon, ahogy feltett kezekkel előjövök a fürdőből, részben azért, mert hozzátartozik a játékhoz, részben azért, mert úgy néz ki, nem csak a szoba jogos lakóját zavartam meg, hanem egy készülő légyottot. Ooops. A fickó az, aki egyértelműen helyi, a nő egészen biztosan nem idevalósi az alabástrom bőrével és azokkal az égővörös tincsekkel. Előbbi egyébként nem is nagyon van a helyzet magaslatán, és ha az előbb azt hittem, hogy itt a nő lesz egyfajta áldozat – mea maxima culpa –, gyorsan kiderül, hogy a szituációban (is) ő hordja a nadrágot. Azért nem átállok lesütni a pilláimat, amikor Kareem ellenkezni akarna, de amint becsukódik mögötte az ajtó, óvatosan, félig lehajtott fejjel a nőre pislogok.
– I-igen... – felelem mindjárt az első kérdésére angolul; bátortalanul, de tisztán. Pislogok egyet és lassan bólintok a kérdésére. – Én... a barátommal voltam itt. Veszekedtünk. Mostanában sokat veszekszünk, de most... Még soha nem ütött meg, esküszom. Megijedtem és elfutottam. Utánam jött, én pedig annyira féltem, hogy amikor megláttam a folyosón a takarítókocsit, rögtön a szobalányt akartam keresni. Résnyire nyitva volt az ajtó, ezért bejöttem, de nem volt bent senki, szóval amikor hallottam, hogy Ibrahim a nevemet kiabálja nem messze... becsuktam az ajtót. – Óvatosan követem  a nőt a konyha felé, de megteszem neki azt a szívességet, hogy nem nevetem el magam a kés láttán. Sőt, valójában tisztes távolságban állok meg tőle és szégyenkezve piszkálom a felsőm szegélyét. – Esküszöm, hogy nem tettem el semmit és nem nyúltam semmihez, csak a fürdőbe mentem be megnézni az arcomat. – Ez még csak nem is hazugság. – De természetesen megértem, ha szeretné felhívni a recepciót és jelenteni az esetet – hajtom le a fejem nagyot nyelve. Mondjuk nagyon jó lenne ezt elkerülni.
– Nem hiszem, hogy ihatok olyat, egyébként. Vagyis... nem tudom – méregetem bizonytalanul a whiskeyt. – Az az igazság, hogy ezt is csak Ibrahim kedvéért kezdtem el hordani itt – rángatom meg kissé a hidzsáb alját. – Sokan mondták, hogy nem szabadna vele jönnöm, tudja? Londonban ismertem meg. Az összes barátom óva intett, azokkal a könyvekkel példálóztak, tudja, amiben a muzulmán országokban lesüllyedünk a hierarchiában, vagy mi. Nos... – Megköszörülöm a torkom, mint akinek kellemetlen lenne kimondani, hogy úgy tűnik, igazuk lett. – Egyébként a nevem Farah. Szeretné, ha kiüríteném a zsebeimet...?

- this is the beginning of a beautiful friendship -

Nicole Hopkins imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Aviva Pierce
Munkanélküli
ranggal rendelkezem
★ :
when shit hits the fan BHAUszd
when shit hits the fan 95d3e3bf78be14b2c68e2a303b0dd08442d787fa
★ kor ★ :
35
★ családi állapot ★ :
when shit hits the fan 349f53aadb63e7f683102fbe76ca71f27301c774
like the sky high above
you're everything
my perception of love
when shit hits the fan ERrtJe8
★ lakhely ★ :
Townsend, MT
★ :
when shit hits the fan 7b5c51cf87daa3bd65f4182909cea781
★ foglalkozás ★ :
stay at home mom
★ play by ★ :
Anya Chalotra
★ szükségem van rád ★ :
when shit hits the fan 647d4631779e28134e308a8d0785859ed49f1539
★ hozzászólások száma ★ :
427
★ :
when shit hits the fan P0sDr9D
TémanyitásRe: when shit hits the fan
when shit hits the fan EmptySzomb. Jan. 28, 2023 2:29 pm


Ugyanazt csináltam, amit régen, túl komoly, túl eltökélt, túl elszánt, koravén, jövendőbeli olimpikonként: újra, és újra átvettem a fejemben, lépésről-lépésre, hogy mi-mi után következik. Nem aludtam sem a gépen, Abu-Dhabiba jövet, sem akkor, amikor ideértünk – a csapatom, és én -, nem vagyok fáradt. Nem is tudom, mikor éreztem utoljára azt, hogy valóban fáradt lennék, és nem csak azért alszom, mert nem akarom, hogy kérdések merüljenek fel a fizimiskámat illetően.
Nem vállalok olyan megmérettetéseket, ahol van kamera, és nem azért, mert félek a vereségtől, hanem azért, mert nem akarom, hogy azt újra végignézze a fél világ. Cikkek így is lesznek. Fotók így is készülnek. Interjúkat így is adunk. És ez éppen elég, és jól is van így. Nem vágyom a felhajtásra. Az embereket általában amúgy sem érdekli az a sok, fáradhatatlan munka, a koncentrált figyelem és, hogy igazán teátrális legyek: a vér és a veríték. A nagytöbbséget csak a sekélyes szenzáció érdekli.
A szervezők-, és a részvevők közös vacsorájáról persze nem maradhattunk le mi sem – nem, kifejezetten én nem, mert, hát, itt én vagyok most a főnök -, így elkerülhetetlen volt az, amitől a hideg is kiráz, amitől borsódzik a hátam, amitől felállnak a tarkómon az apró pihék: a smúzolás. És a java még hátra van: holnap délelőtt interjúk, kerekasztal megbeszélések, ilyen-olyan meetingek, fellengzős, közös ebéd, délután következik csak a konyha vizit – tagadhatatlan, hogy a nettó két napnak ezt a pontját, és magát a versenyt várom a legjobban -, meg egy rövidke városnézés aztán quadozás a sivatagban, vacsora az ötcsillagos szállodában, és a többi.
Szívem szerint eljátszanám, hogy rosszul vagyok, és nem tudok elmenni ezekre az eseményekre, de az a mocskos egóm nem engedi. Nem futamodhatok meg, akárhányszor reflektorfénybe kerülök. Nem félhetek örökké a botlásoktól, hiszen sem az előtt, sem azóta nem történt még csak hasonló sem. Többtucat ugyanilyen versenyen részt vettem már korábban, amik hasonló előjátékokkal kezdődtek. Ösztönösen félek a saját képmásomtól, hogy újra látni fognak elesni és összeomlani, hogy ezek a képek-, vagy esetleg felvételek felkerülnek a netre, és újra, és újra, és újra szembe kell néznem a bukásommal, és elismerni, hogy hibáztam, hogy elcsesztem, hogy kurvára elbasztam.
Ritkán fordul már elő az ilyesmi, valószínűleg azért fáj-, és visel meg annyira, ha mégis.

Végül is nem mondtam le sem a városnézést, sem a quadozást, mint, ahogyan azt eredetileg terveztem, és még a vacsorára is elmentem, mert nem bújhatok örökké a rozsdamentes acél-, és öntött vas alkotta elefántcsonttornyomba. Tegnap, a nyitó bulin méregzöld estélyit viseltem, ma azonban fekete nadrágkosztümöt és magas sarkút húztam, fehér blúzzal, a hajamat pedig decens kontyba fogtam, csak, hogy ne higgye azt bárki is, hogy finomkodni fogok, csak mert én vagyok az egyetlen női séf a mezőnyben.
Ha akarom, persze elomló vagyok és finom, ha nem látja és nem hallja senki az iparból, amiben, nagyképűség nélkül, hiszen ez tény, eléggé nagy szám vagyok. Jobb, ha a vetélytársaim és a kollégáim egy megközelíthetetlen, márványból faragott szobornak látnak, akinek tüzes vér folyik az ereiben. Kareem persze civil, ő vezette a délutáni programokat. Jellegzetes arca van, éles vonalakkal, és jáde színű szemei, amiket megvetett rajtam, én pedig hagytam, ő pedig engedte, hogy az ujjaim köré csavarjam. Teret engedtem neki, de csak titokban, egy kicsit sem látványosan, és holnap reggel hűlt helye kell, hogy legyen. Mintha soha nem találkoztunk volna. Ezt persze nem említettem neki, még akkor sem, amikor a liftbe szálltunk, vagy akkor, amikor lehúztam a mágneses kártyát az ajtó mellett.
- Holnap este visszamegyek New Yorkba, és soha többé nem találkozunk, gondoltam, ennek tudatában fair, ha hagylak dönteni – emlékeztetem, még az előtt, hogy az ajtó halkan kattanva nyílna előttünk. De, mielőtt folytathatnám a feltételeim és a szigorú szabályaim felsorolását, egérutat adva neki, hogyha neki ez a felállás nem megfelelő, még szabadon távozhat, mielőtt többet-, vagy túl sokat gondolna ebbe az egészbe, észreveszem a felkapcsolt lámpát, melynek fénye a fürdőből szivárog. A férfi nem is foglalkozik vele, e helyett a konyhába megy – máskor, más esetben remélném, hogy whiskey-ért, de most jobban érdekel a fényforrás -, így már nem láthatják egymást a nővel.
Ugyan az ajtó kilincsére elfelejtettem kitenni a nem kérek takarítást jelző függőt, a recepción jeleztem, mert már nem volt időm visszajönni, úgyhogy összevont szemöldökkel nézek a nőre, és hallgatom érthetetlen szavait.
E közben csak a szemem sarkából látom, hogy Kareem.exe has stopped working.
- Magunkra hagynál minket, Kareem? – a kérdést a férfinek intézem, bár a nőre nézek.
- Nem hiszem, hogy ez jó ötlet... – csak most villannak íriszeim a férfire.
- Kérlek – nyomatékosan ejtem ki a szót, és nézek a szemeibe, ellentmondást nem tűrően. Kézmozdulata ugyanolyan, mint a nőé volt az imént. – Majd felhívlakvagy nem, ki tudja – de ezt már nem teszem hozzá még az előtt, hogy csukódna mögötte az ajtó. – Beszélsz angolul? Francia? Esetleg olaszul? Japán? – az oroszt félve kérdezem, mert azt még csak most tanulom, de egy próbát megér, sose lehet tudni, hogy kivel áll szemben az ember. Ha választott, úgy folytatom a beszélgetést. – És elmondod így is, hogy mi történt? Tippem persze van, de lehet, hogy túl élénk a fantáziám – sanda rókavigyorra húzom ajkam szegletét. – Whiskeyt? – ha Kareem nem is bontott meg egy üveggel, én biztosan megteszem. A biztonság kedvéért pedig egy kést is odateszek magam-, és az üveg mellé a pultra. Hogy képes lennék-e bántani, az már egy másik lapra tartozik.




i know my worth.
i've paid dearly for every ounce of it.

Aviva Pierce imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Nicole Hopkins
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
when shit hits the fan 15425cc328aa576ed26170cff176a7ca330ee6df
★ kor ★ :
39
★ családi állapot ★ :
don't you know i'm no good for you?

when shit hits the fan Wu7XySC
★ lakhely ★ :
manhattan
★ :
one second i'm a Koons fan,
suddenly the Koons is me


when shit hits the fan Tumblr_o4m8cfkZJa1u5qq1so3_250

it's okay if you fall down and lose your spark. just make sure that when you get back up, you rise as the whole damn fire.
★ idézet ★ :
i was raised to be a champion. my goal was to win. at what and against whom, those were just details.
★ foglalkozás ★ :
chef de cuisine
★ play by ★ :
jessica chastain
★ szükségem van rád ★ :
when shit hits the fan D957b1b17c2af0fc518c517247d4f5e654f24cb4

&& the a-team
★ hozzászólások száma ★ :
27
★ :
you know what it takes to make a star shine? a shitload of fucking darkness.

when shit hits the fan Tumblr_ouqi7on5xS1tlvmfgo2_400

i run away when things are good
Témanyitáswhen shit hits the fan
when shit hits the fan EmptyPént. Jan. 27, 2023 8:52 pm

- Nicole & Shayana Farah -

Bassssssssza meg.
A gondolat nem akkor fogalmazódik meg a fejemben, amikor meghallom magam mögött a sietős lépteket, a vállam felett hátralesve pedig a célpontom két testőrét pillantom meg bekanyarodni a folyosó végén. Nem esek kétségbe, újra előrenézek, úgy téve, mintha nem lenne semmi közöm hozzájuk, csak a hotel egy vendége lennék a sokból. Az abayától nem vagyok egyértelműen beazonosítható, viszont a folyosó akusztikájának hála tökéletesen tisztán kihallom, amikor azt mondják a rádióban: ő az. Még ekkor sem esek kétségbe, amikor azonban felhangzanak az első Megállni! kiáltások, ugrásra készen feszítem meg az izmaimat.
Szóval, igen. Bassssssssza meg.
Meghallom a műanyag fegyvertokból előkerülő pisztolyok hangját, de mire az első csőre töltés ismerős zaja megüti a fülem, én már a jobb vállammal lököm be a lépcsőházba vezető ajtót. Futólépésben indulok meg lefelé, jobbommal az abaya anyaga alá nyúlva fonom ujjaimat a Beretta markolatára. Szerencsére a hangtompító még mindig rajta van, így egy esetleges találkozás sem fog túl nagy feltűnést kelteni...
De ezzel a célommal egyedül vagyok, állapítom meg, amikor az első lövés fülsüketítő visszhangja megszakítja a lépcsőkön rohanó emberek által keltett alapvető zajokat. A lövedék a korlátról pattan le, a közelembe sem ér, de azért közelebb húzódok a falhoz, miközben tovább rohanok lefelé. Nem zavarnak meg sem a kiáltásaik, sem az újabb lövések, a fejemben összeáll a terv...
Aztán a szinte az orrom előtt kicsapódó ajtóval együtt írom is azt felül. Automatikusan kapok a pisztolyt tartó csuklóra, eltartva magamtól a kezet; a plafonba tüzel, én viszont az ujjaim hozzáértő mozdulatával roppantom úgy  a csuklóját, hogy kénytelen legyen eldobni a fegyvert. Becsületére legyen szólva, a másik ökle rögtön az arcomba csapódik; vér fémes ízét érzem a számban, a fájdalmat azonban kizárom. Már csak azért is, mert ahogy a keze felemelkedett, én már a hóna alá nyomtam a hangtompító végét. A lövéstől megbillen oldalra, én pedig feljebb emelem a Berettát és még esés közben fejbe lövöm, mielőtt újra feltépném az ajtót, amin kijött.
Jelentős mértékű előnyt veszítettem a többivel szemben, ezért nem adok magamnak sok időt az emelet feltérképezésére, de szerencsére elég egy sarkot futnom, hogy meglássam a hallba vezető nyitott lépcsősort – és a hall bejáratánál berontó sötét ruhás alakokat. Eszembe sem jutott volna arra menni; a másik irányba kanyarodok a folyosón és azt az ajtót célzom meg, amit már sokszor használtam, amikor előzetesen fel kellett térképeznem a hotelt. A szűkös személyzeti lépcső egy kihalt folyosóra visz – mindenki el van foglalva a főzőverseny előkészítésével –, ahol menet közben tépem le magamról az abayát és vágom be az első hatalmas szennyeskosárba, ami mellett elhaladok. A harmadik alól kiveszem a tegnap délután odarejtett mintás, fekete-barna hidzsábot és néhány jól begyakorolt mozdulattal eltakarom vele a hajamat. Hallom kivágódni az ajtót a lépcső tetején, de akkor én már a személyzeti ajtón lépek ki a szabadba, farmerban és hosszú ujjú felsőben.
A kiszámíthatóságot kerülve nem megyek messzire. Ami azt illeti, nem teszek meg nagyobb távolságot néhány saroknál, amikor is a tömegbe olvadva látok egy szinte ugyanolyan árnyalatú ruhákat és hidzsábot viselő nőt beszállni egy taxiba; szinte remélem, hogy láttak a kamerákon és most utána mennek majd, én ugyanis már egy nagyobb csoportosulásba vegyülve sétálok be egy másik hotel halljába. Magabiztosan megyek velük a liftek felé, beszállva úgy fordítom a fejem, hogy ne vehesse az arcom a kamera, és amikor ők elfoglalják a szobáikat a folyosón, én a lépcsőházat használva lejjebb megyek néhány emeletet. Találomra választom ki a legcsendesebbnek tűnő szobát, majd a kamerának hátat fordítva jutok be a dekódoló kártyámmal.

Zayin ba’ayin mormolom, ahogy belenézek a tükörbe.
A telefon rezzen egyet a farzsebemben, ezért előhúzom onnan, hogy a készülékre pillantsak. Bejelentkezek a billiárdos online appba és megnézem az üzenetet.

Eli 21:03
New extraction point. Burjeel. Tomorrow 0600. Dr. Zaman.


Még több káromkodás az orrom alatt.

Maya 21:03
Fuck you.
Maya 21:04
See ya there.


Kilépek az alkalmazásból és veszek egy mély lélegzetet, miközben visszateszem a telefont a zsebembe. Elszakítom a tekintetem a tükörképemtől, körbenézek a fürdőszobában és megállapítom, hogy magasra ér a szar, de legalább még nem hullámzik. Nem akartam hosszabb ideig maradni a szobában, csak ameddig közelebb ér a kocsi, de arról nem volt szó, hogy holnap reggelig itt kellene dekkolnom. Miközben a szobának egyértelműen van lakója, aki ki tudja, mikor...
Megdermedek, amikor meghallom a mágneszár hangját az ajtó felől. Mit is mondtam? Legalább nem hullámzik? Jó vicc.
Mivel a fürdőszobai lámpák fénye már ígyis-úgyis elárulna, civil áldozatokat pedig nincs engedélyem, úgy döntök, legjobb lesz, ha sodródom az árral egy kis mesével... szóval egyszerűen csak fogom magam, az arcomra varázsolok egy döbbent-ijedt-zavart kifejezést, majd nagyra nyílt szemekkel, kissé feltartott kezekkel – na meg a felrepedt számmal és a kissé már lilás árnyalatú állammal – előlépek a fürdőből, folyékony arabsággal hadoválva menekülésről, bujkálásról, takarítónőkről, nyitott ajtókról és az erőszakos barátomról.
- this is the beginning of a beautiful friendship -

Nicole Hopkins imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Aviva Pierce
Munkanélküli
ranggal rendelkezem
★ :
when shit hits the fan BHAUszd
when shit hits the fan 95d3e3bf78be14b2c68e2a303b0dd08442d787fa
★ kor ★ :
35
★ családi állapot ★ :
when shit hits the fan 349f53aadb63e7f683102fbe76ca71f27301c774
like the sky high above
you're everything
my perception of love
when shit hits the fan ERrtJe8
★ lakhely ★ :
Townsend, MT
★ :
when shit hits the fan 7b5c51cf87daa3bd65f4182909cea781
★ foglalkozás ★ :
stay at home mom
★ play by ★ :
Anya Chalotra
★ szükségem van rád ★ :
when shit hits the fan 647d4631779e28134e308a8d0785859ed49f1539
★ hozzászólások száma ★ :
427
★ :
when shit hits the fan P0sDr9D
TémanyitásRe: when shit hits the fan
when shit hits the fan Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
when shit hits the fan
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Hits different - Flor & Eloise
» Well... shit
» well.... shit. (Caelum)
» Altair & Val - I'm too sober for this shit
» Almost 10 year. Holly shit!

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Valahol máshol :: Múlt és jövõ-
Ugrás: