New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 76 felhasználó van itt :: 3 regisztrált, 0 rejtett és 73 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26, 2024 9:14 pm-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Lambert Schultz
tollából
Ma 1:10 am-kor
Declan McLennan
tollából
Ma 12:11 am-kor
Zoey Miles
tollából
Tegnap 11:48 pm-kor
Declan McLennan
tollából
Tegnap 11:48 pm-kor
Declan McLennan
tollából
Tegnap 11:45 pm-kor
Lambert Schultz
tollából
Tegnap 11:33 pm-kor
Roman W. Hemlock
tollából
Tegnap 11:13 pm-kor
Bradley R. Fitzgerald
tollából
Tegnap 11:05 pm-kor
Tiger Kareem Abbar
tollából
Tegnap 11:00 pm-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
16
Diákok
53
40
Egészségügy
29
18
Hivatal
7
12
Média
42
32
Munkások
35
23
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
15
36
Üzlet
28
28
Összesen
227
215

Julian Carter
TémanyitásJulian Carter
Julian Carter EmptySzomb. Dec. 24, 2022 9:18 pm
Julian C. Hemlock
Az elmélet nem lehet "puszta kalkulus", hanem rendelkeznie kell interpretációval, amely révén a természet tényeire alkalmazható.

Karakterinformációk

Karakter típusa
Saját
Teljes Név
Dr. Julian Carter Hemlock
Becenév
Ian, Doki, Professzor, Tanár úr, Szépfiú, Juju (Julie által), Kis Mókus (Roman által)
Születési hely
Staten Islan; New York
Születési idõ
1979. 12. 10.
Kor
44
Lakhely
Queens
Szexuális beállítottság
Biszexuális
Családi állapot
Házas
@Roman W. Hemlock
Tanulmányok
Harvard University - Fizika kar
NSA - Elektronikai mérnök
Navy Seal - Katonai kiképzés
Foglalkozás
Egykori Magánnyomozó és Nemzetbiztonsági ügynök.
Fizika professzor: tanár és kutató - New York University
Hobbi
A munkája, a férje, mások bosszantása, a veszélyes helyzetek tetézése, küzdő sportok és edzések.
Moodboard

Oktatás/Kutatás
csoporthoz tartozom

Jellem
- Nem, valóban nem, de a hegyek szerelmese vagyok és elég sok közös emlékünk van a hegyekkel kapcsolatokban. Szóval adta magát, hogy oda menjünk. Roma, vagyis a férjem is nagyon szereti a hegyeket, szóval tökéletes volt a lehetőség.
Volt amelyik munka út volt, volt, amelyik csak szimpla kirándulás, nyaralás, telelés. A munkaút itt egyes esetekben nyomozás volt, más esetben pedig egyetemi kiküldetés.

Ami pedig Romant illette és a többi magyarázatát, azt gondolom igaza lehetett, de ezt soha nem ismertem volna be hangosan. Igen, beképzelt voltam és elfogult a szakmámat illetően és lenéző bizonyos emberekkel kapcsolatban. Ezt beláttam, de hangosan nem akartam kimondani és elismerni.
Természetesen cseppet sem láttam semmi igazságot abban, hogy a többi tudomány ág akár csak részben is meg tudná közelíteni a fizikát. Ez a legfontosabb tudomány, ami minden másik tudomány alapja. Szóval ez butaság volt. Az összes tudomány tőlünk függ, de biztos voltam benne, ha ezt neki elmondom, akkor abból semmiképpen sem jöhetek ki jól, pozitív képet festve magamról, szóval inkább csendben lenyeltem a véleményem.
- Én nem felejtettem - jegyeztem meg és nem gondoltam volna magam ebben egyedi esetnek sem. - De igazad van abban, hogy a legtöbb esetben a legtöbb tudós, kutató nem szokott túlzottan kimozdulni a saját szakterületéről.
Abban már teljes mértékben egyet értettem vele, hogy az emberek nem felejtenek, főleg, ha olyan társaságból származnak, mint én. NSA. bűnüldözés, kémvilág és a többiek.
- Ez igaz, sőt, a mai napig üldöznek egyes terroristák. Az egyik akkor tört az életemre, amikor megismertem a férjemet. Szóval ez igaz. Teljesen egyet értek veled. És ez válasz a másik kérdésedre is. Természetesen a férjem tud róla és be kell azt is vallanom, hogy miatta hagytam fel a nyomozói munkámmal is. Ez volt a házasságunk, pontosabban a kapcsolatunk egyik feltétele is - mosolyogtam visszafogottan.
- De igazad van. Kaptam egy adott látásmódot és ez mai napig és valószínűleg halálomig végig fog kísérni. Ez néha nem túl kellemes, de nagyon hasznos is.
De a sors iróniája, hogy a férjem most fejezi be a rendőr akadémiát és nemsokára rendőr járőr lesz.

Kitértünk az egyetemen történt gyilkossági ügyre is, a kérdése viszont kicsit elgondolkodtatott.
- Nos...  ezt így nehéz megválaszolni. Lényegében egyik sem, mivel célzott gyilkosságai voltak. Lényegében tudatosan ölt, volt egy kis halállistája, megvolt kiket és miért akar megölni. Szóval sorozatgyilkos, csak sűrűbben ölt, mint mondjuk Ted Bundy.

***

Jót nevettem a megjegyzésén, amire viszont bennem is felvillant néhány gondolat.
- Ez rendkívül fura, mert olyan merengő embernek tűntél nekem mindig is, aki inkább fejben szeret ott lenni és alaposan átgondolni mindent. De megértelek és nem vagy egyedül. A hallgatók nagy többséges is ilyen beállítottságú. Sokkal többen mennek kísérleti fizikusnak, vagy mérnöknek, mint elméleti fizikusnak. Ez szerintem szomorú, de valahol érthető, hiszen az emberek sokkal jobban szeretik a kézzel fogható eredményeket.
De ha magamba nézek, akkor úgy érzem eléggé paradox lehetek, mivel a katonai, a nyomozó és az ügynöki életben is nekem mindig az volt a legfontosabb, hogy pörögjenek a dolgok. Tudod, lövöldözés, tető ugrás, verekedés, autóval gyorsulás, de ha látnál engem az egyetemen. Mintha kicserélnének. Olyan nyugodtan és elmélyülten állok a flipchart előtt, hogy rám sem ismernél
- nevettem. - A fizika tekintetében mindig is jobban szerettem az elméleti, gondolkodós oldalt, a kutatásokat. Jobban vonzott a megfigyelés és a gondolkodás, mintsem a lézerekkel való "játék", meg a többi gép.
Tovább ballagtunk, közben hallgattam a megjegyzését, hogy miért is volt fontos az életében az egyetem.
- Szerintem minden embernek kell egy diploma. Nem is feltétlen doktori, de egy BSc, vagy egy MSc azért sose árt. Mondjuk ha nem kezd vele semmit, sokat nem ér, de már fel lehet rá építeni egy biztos jövőt, vagy, mint a te esetedben megszerezni egy magasabb pozíciót - intettem felé. - Jól jön majd előléptetéskor.
Azt tegyük hozzá, lehet nem a modoromról voltam híres és talán ezért is gyújtottam rá benn a folyosón, vagy épp a "lépcsőházban", de mentségemre szóljon, már hosszú percek óta nem cigiztem és hiányzott a nikotin. Illetlenség volt és meggondolatlanság, de majd meghaltam pár slukkért. Szerencsére hamar elszívtam és nem is lett belőle galiba sem. Tim biztos nem örült volna, ha emiatt megrónak engem, vagy rosszabb esetben minket. Mondjuk én sem.
Megtaláltuk a doki székhelyét, csak épp zárva volt. Ez nem volt túl kellemes érzés.
- Nem mondom, hogy úgy érzem magam, mintha felültettek volna és élesített, kilüövésre váró atomrakéta helyett csak egy hatástalanított kézigránátot találtunk volna, de többet vártam volna egy bezárt irodaajtónál - sóhajtottam csalódottan.
Hamarosan új információkra tettünk szert, hála a lánynak, akivel Tim beszélt. Értettem, hogy miről van szó, de mosolyogva megköszöntem Timnek, hogy összegezte nekem mire jutottak. Tudtam franciául, noha azért üzleti beszélgetést, vagy rendőrségi kikérdezést már nem mertem volna bevállalni, mert ott felsültem volna. Annyira nem voltam jó a nyelvben.
- Szuper. Most már csak Schrödinger-macskáján múlik minden - veregettem vállon mosolyogva.
Volt nálam Euro. Általában mindig volt, ha külföldre mentem, noha Visa kártyám volt, így kártyával bárhol tudtam volna fizetni.
Vettem is az automatából egy Red Bullt, majd elindultunk ki a kocsihoz.
- Tudod ez a helyzet, amiben most vagyunk, tökéletes alkalmat adhatna arra, hogy élesben leteszteljük a kvantum korrelációt. Mit szólnák, ha végeznénk egy mérést, mielőtt még odamennénk a klinikára egy újabb lehetséges felesleges körre? - kérdeztem és felbontottam az Red Bullt a kocsinak dőlve.

***

- Hogy mi? - kérdeztem meglepetten. - Fizikus vagyok, nem történész, de azt még én is tudom, hogy VII. Károly halálra éheztette magát, mert attól félt, hogy megmérgezik, nem pedig fejbe szúrta magát egy karddal. Oké, hogy lényegében mindkettő nevezhető öngyilkosságnak, de... nem mindegy, hogy a Boltzmann-statisztikáról beszélünk, vagy a Bose-statisztikáról, mert oké, hogy mind a kettő a makro és mikroállapotokat vizsgálja, de más megközelítésből - vesztem bele egy kicsit a témába.
Hajlamos voltam elveszni kicsit a tények-részletek viszonyában. A tudományos munka ártalmai...
Szerettem, ha minden tűpontos és egyértelmű és bosszantottak az árnyalt, homályos dolgok.
- Igen, szerettek - mosolyogtam. - Van is keleten pár barátom és van olyan Kínai ismerősöm, barátom, akinek időközben lett itt New Yorkban saját kung-fu edzőterme. Az egyik barátomat, Katnisst az ő termébe vittem le, mikor tanítottam a kung-fu alapjaira.
Azt nem mondanám, hogy annyira befogadtak, de sikerült néhány jó kapcsolatra és barátra szert tennem, szóval megérte
- mosolyogtam. - De kedveltek, csak úgy vélem voltak köztünk olyan alapvető különbségek, amik miatt nem tudott mindenki olyan szemmel nézni rám - fogalmaztam homályosan. Részben azért, mert nem tudtam mi miatt nem tudtam teljesen belopni magam a "nép" szívébe, részben meg mert voltak sejtéseim, de nem akartam elhamarkodottan kijelentéseket tenni.
Bajkeverő voltam, ez tény. Emlékszem, egy komplett hotel égett le miattam Koreában, amikor összetűzésbe keveredtem ott néhány drogcsempésszel, de szerencsére csak közvetetten voltam felelős a tűzért. Ez nem keltette túlzottan jó híremet, de szerencsére nem is mindenki fordult el tőlem emiatt.


Keanu Reeves
arcát viselem

Múlt
Dr. Julian Carter. Fizikus, egyetemi tanár, egykori katona, volt NSA ügynök és rövid életű magánnyomozó. Valamikor nagyon szép, sikeres pályát tudhatott maga mögött, ám az irányítás kicsúszott lábai alól és élete gyökeresen megváltozott.
Minden akkor kezdődött, amikor Dr. Mcgrover tüdőrákot diagnosztizált nála. Julian sosem vetette meg az alkoholt, a dohányzást pedig végképp nem. Nemzetbiztonsági ügynökként szép karrierje volt, ám betegsége elhatalmasodott rajta és a vezetőség ideiglenesen leszerelte, amit nem tudott elviselni és dühében szétverte az irodát, amiért elbocsátották.
Magánnyomozóként kezdett dolgozni, karrierje során pedig számos kalandos, olykor hátborzongató, misztikus ügyben volt része, mígnem egy drogterjesztési ügyben kezdett nyomozást folytatni, ahol megismerkedett Roman W. Hemlockkal és élete örökre megváltozott. Fel kellett volna jelenteni, le kellett volna csukatnia, de nem tette. Igyekezett őt támogatni, segíteni a gyerekeinek és kiutat mutatni neki a nyomorból, annak ellenére is, hogy a gazember ellopta a pénztárcáját és költött a pénzéből az engedélye nélkül. A gyerekeire költötte és kicsit magára is.
Volt valami a férfiban, ami miatt nem volt képes alá pakolni, sőt, még a megbízást is visszamondta érte.
Sokáig heteroszexuálisként tekintett magára, ám egyik alkalommal összefeküdt a férfival és az egész életére másképp kezdett tekinteni. Idővel pedig ez az érzés szerelemmé vált. Roman nem csak a Nagy Ő lett az életében, akivel kölcsönösen igyekezték egymást kihúzni minden csávából, hanem kalandor társa több nyomozásban is, aki segítette a munka során.
Ez nem tartott olyan sokáig, ugyanis Julian cserben hagyta párját a munka miatt, ami miatt Roman azzal "bűntette" párját, hogy csak akkor bocsát meg neki, ha felhagy nyomozói munkájával. Természetesen Julian a szerelmét választotta, így a nyomozó irodát egykori kollégája és jelenleg is barátja, Elijah Lincoln nevére íratta és most ő viszi tovább a vállalkozást, míg Julian eddig részmunka idős kutatói és tanári állását viszi tovább, csak most már teljes állásban.
A New York University teljes értékű elméleti fizika kutatója és fizika tanára, aminek az egyetem kivételesen örül, hisz tíz évig csak részmunkaidőben dolgozott nekik az egyik legjobb alkalmazottuk.

Persze cseppet sem bánta meg lépését, hiszen ő maga is megvilágosodott, hogy negyvennégy éves, túl van egy életmentő rák műtéten, kemoterápián és már nem olyan fiatal, mint régen, a dohányzás és az alkohol pedig csak tovább rombolja a szervezetét. Lehetőségeihez mérten fitt volt, és jól nézett ki, de már nem bírta olyan jól a bunyókat és a strapát, mint régen.
Ő is rájött, hogy sokkal jobban jár, ha életét szerelmének és a fizikának szenteli. Úgyis egy ideje gondolkodott már rajta, tervezgette, hogy új, nyugodt életet kellene élnie, távol az életveszélyes munkától és a gonosz erőktől, de sose tudta magát elhatározni, hisz eddigi életét a kém, illetve nyomozói munka tette ki, a fizika csak másodállás volt neki.
Most még hálás is párjának, hogy hozzá segítette, hogy meghozza ezt a fontos döntést életében.
Új élet célja lett: Kimaxolni fizikusi és tanári képességeit és boldogan élni férfi párjával és annak gyerekeivel, háborítatlanul, nyugalomban.
Ettől függetlenül még használja nyomozói képességeit és kém korszakában megszerzett tudását, csak most már, mint magán ember és nem nyomozásokra, hanem egyszerűen csak az emberek tanulmányozására, megismerésére.
Ugyanúgy eljár küzdősportokra, hogy megőrizze harci tudását, csak már nem a munka miatt, inkább csak megszokásból és kondizni is eljár, hogy formában tartsa magát.

Nade tanult bármit is az eddigi életéből, hibáiból?
Részben. Ugyan olyan önfejű, önpusztító, néha bunkó, kissé kétballábas, minden lében kanál gyökér, mint volt, csak már felhagyott nyomozói életével.
Egyébként kifejezetten elragadó személyiség és bár megvan a maga cinikus, szarkasztikus modora, helyenként ostoba és kissé morbid humora, ám nagyon segítőkész, rendes és kedves ember tud lenni és persze nagyon romantikus is, amivel rendszerint leveszi párját a lábáról és képtelenség lesz rá haragudni.


livin' in new york

Roman W. Hemlock and Wilhelmina Melgren ölelést küldtek

mind álarcot viselünk
Julian C. Hemlock
Oktatás
ranggal rendelkezem
★ :
Julian Carter F9e63b978c016823ed28b5bd3765d9a7a9e5d1ea
Julian Carter Tumblr_puqxdo5t4t1u8hrcjo1_400
★ kor ★ :
44
★ elõtörténet ★ :
Soldier, Detective, Physics Professor.
This is Julian
Strange Cases of the Adventurer Professor
Julian Carter 000279969ebd4e8392bbaf5018e851b90bb10574
★ családi állapot ★ :
Julian Carter 18ca18e2e449fac2b8cf1dcefffe850d8f35622d
★ lakhely ★ :
A férjénél, 567 Kingston Ave, Brooklyn, NY 11203, de saját lakása Queens-ben van
★ :
Julian Carter Tumblr_puqxdo5t4t1u8hrcjo9_r1_400
On the fifth day, which was a Sunday, it rained very hard.
I like it when it rains hard.
It sounds like white noise everywhere,
which is like silence but not empty.
★ idézet ★ :
Thinking of you keeps me awake.
Dreaming of you keeps me asleep.
Being with you keeps me alive.
★ foglalkozás ★ :
Fizika professzor - kutató és tanár
★ play by ★ :
Keanu Reeves
★ hozzászólások száma ★ :
340
★ :
Julian Carter Ac040851eebb2fe163d4039e8aaa758194f39073
TémanyitásRe: Julian Carter
Julian Carter EmptyHétf. Dec. 26, 2022 1:33 pm
Gratulálunk, elfogadva!
Livin' in New York új lakosa

Kedves Julian!

Üdvözöllek az oldalon!

A karakterlapodat elolvastam, és teljesen rendben találtam. Minden megtalálható benne, ami ahhoz kell, hogy kissé megismerhessük a karakteredet, betekintést nyerjünk az életébe és a jellemébe.

Egész John Wick flashem volt, miközben a lapodat olvastam. Egy határozott, kemény férfi vagy, a munkádban nem ismersz lehetetlent. A múltadról egész sokat megtudhattunk, a kezdetektől egészen a jelenig végigvezetted az életedet, néhány morzsát a személyiségedről is ejtettél, de kíváncsi lennék, milyen lehetsz a való életben, amikor nem a céltudatos ügynök van porondon. Miket szeretsz, miket utálsz, mik idegesítenek? Miben vagy jó - a nyilvánvalókon kívül? Miért nincs se kutyád, se macskád? A te életviteledbe nehezen illeszthető be bármi, ami némi stabilitást igényelne, mint például egy háziállat, de nem vagy magányos? Mindenkinek kell valami vagy valaki, aki ott van, ha hazaér és nem az üres lakás fogadja.
Remélem, sok sikeres akciót fogsz még a hátad mögött tudni.

Színt és rangot hamarosan admintól fogsz kapni, de addig is szabad előtted a pálya. Julian Carter 4146035580

Már nincs is más hátra, mint hogy meglátogasd az avatar-, név- és munkahelyfoglalót, és már kezdődhet is a játék!
Ha bármikor elakadnál, és segítségre lenne szükséged, keresd fel az oldal vezetőségét bátran!
Kellemes időtöltést és izgalmas játékokat kívánok!




livin' in new york




❝ I'm fighting the lows
that creep in my mind. i try to remember that life is a ride, down one minute next one you're high, like a wave crashing into the night.
mind álarcot viselünk
Millie Crawford
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
Julian Carter Tumblr_inline_pklyj947Lk1rjxgbh_1280
Julian Carter Tumblr_inline_ozc66srcyw1vo6ovf_400
★ kor ★ :
32
★ elõtörténet ★ :
I know I can be crazy,
But I'm not just a fuck-up,
I'm the fuck-up you need
★ családi állapot ★ :
I may not ever get my shit together
But ain't nobody gonna love you better
★ lakhely ★ :
brooklyn
★ :
Julian Carter D248ddc836f2046a0d73dd79617f7506401c69e8
★ idézet ★ :
You know me
Now and then, I'm a mess
Please don't hold that against me
★ foglalkozás ★ :
ethical hacker, personal assistant
★ play by ★ :
emmy rossum
★ hozzászólások száma ★ :
828
★ :
Julian Carter Tumblr_inline_ozc66lOVU71vo6ovf_400
 
Julian Carter
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Samuel G. Carter
» Bradley Carter
» Carter Bates
» Dr. Carter és a többiek
» Dean Carter

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Ahol minden kezdõdik :: Karakterrészleg :: Kutatás és oktatás-
Ugrás: