New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 106 felhasználó van itt :: 15 regisztrált, 0 rejtett és 91 vendég :: 3 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. 26 Ápr. - 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Nataael Norton
tollából
Ma 9:27-kor
Venus Heighel
tollából
Ma 7:49-kor
Jeremiah Cross
tollából
Ma 7:33-kor
Maurice Davidson
tollából
Ma 7:26-kor
Deborah Winchester
tollából
Ma 6:07-kor
Diana Armenis
tollából
Ma 1:32-kor
Roman W. Hemlock
tollából
Tegnap 23:57-kor
Jeremiah Cross
tollából
Tegnap 23:43-kor
Qadir Abbar
tollából
Tegnap 23:16-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
16
Diákok
53
40
Egészségügy
29
18
Hivatal
7
12
Média
42
32
Munkások
35
23
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
15
36
Üzlet
28
28
Összesen
227
215

Before the coffee gets cold
TémanyitásRe: Before the coffee gets cold
Before the coffee gets cold EmptySzomb. 27 Jan. - 7:54

Fabrizio & Flor

Egy kávézó nyílt terep, ahol bárki összefuthat bárkivel. Az pedig, hogy kivel futunk össze, a véletlenek játéka, mert lehet ez a személy a legkedvesebb, rég látott ismerősünk is, vagy az én esetemben egy sosem látott féltestvér, vagy a legnagyobb ellenségünk, de akár az az idegen is, aki egy pillantással elvarázsolt minket a legváratlanabb pillanatban. Bár vágytam a találkozást, és legalább ezerféleképpen el, de képtelenségnek tartottam, hogy bekövetkezik a valóságban is.
A lényem szerves részévé vált az óvatosság, hogy mindig figyelek lehetőleg mindenre. Most pedig kiderül, hogy nem tudatosodott bennem, hogy milyen régóta járnak utánam. Most persze, ahogy elárulja, hogy milyen régen jár ide, sok benyomás összeáll bennem. Ezek szerint nem csak a képzeletem szüleménye, hogy láttam már a környéken. Mint ahogy értelmet nyert az is, hogy a kollégák komolyan gondolták a viccelődésüket, hogy „jóképű törzsvendégeket vonzok ide”, vagy, hogy „felőlem érdeklődnek a vendégek”. Bár talán ez utóbbi volt, ami kicsit nagyobb óvatosságra intett, de mindig elhessegettem, amikor más vendék is érdeklődtek a többi itt dolgozó után. Hiszen, bár minden vendéget próbálunk ugyan olyan kedvességgel, türelemmel, megértéssel és tökéletességgel kiszolgálni, mégis van, hogy egy-egy vendéggel jobban megtaláljuk a hangot, ami egy idő után oda tud vezetni, hogy az az illető egyikünkhöz ragaszkodik, és próbálunk erre is figyelni a kiszolgálás során. Egy kis egyediség, különlegesség érzésének a keltése a még tökéletesebb kiszolgálás érdekében.
Fabrizio válaszából viszont le tudom szűrni, hogy kitartó, ami lehetne rossz is, de képtelen vagyok ilyet feltételezni róla. Sem az első találkozásunk után, sem a mostani viselkedése alapján. A válasza után egy ideig még nézem az arcát némán, hogy meglássak benne valamit, ami eldönti, hogy jogos-e a bizalom, amit iránta érzek. De nem látom a legapróbb jelét sem ártó szándéknak. Ezért is mondom őszintén, hogy „örömteli, hogy végre találkoztunk”. Az erre a válaszomra adott mosolya pedig megfog.
A tulipán, amit kapok tőle, elvarázsol, az illata pedig elbódít. Nagyon régen kaptam már virágot. Minden mozdulatomra figyelek, hogy minél tovább megmaradjon ilyen tökéletesnek. Óvatosan fogom, nagyon figyelve minden mozdulatra, nehogy megsérüljön. A virág után ismét az előttem álló férfira vezetem a tekintetem, mert látni szeretném az arca vonásait. Annyiszor hallom, hogy a kommunikáció legfontosabb része a szép, választékos beszéd. Hogy ez mekkora baromság! Egy mozdulat, egy gesztus, egy pillantás, egy érintés sokkal többet ad, mint akár egy hosszú mesterien megfogalmazott monológ vagy levél. Fabrizio arcán átsuhanó érzelmek, amit az vált ki belőle, ahogy a virágra reagálok, pedig talán többet is elárulnak nekem, mint azt talán szeretné, vagy gondolja. De valószínűleg ez fordítva is igaz.
Señor Grandi kész rejtély a számomra. Valamiért nem fér a fejembe, hogy valóban csak azért jött ide, és várt heteket, hogy meggyőződjön róla, hogy megbántott-e akár tettel, akár szóval azon az esten. Tényleg csak ezért jött ide? Valamiért ez nekem nem áll össze teljes képpé. Többnek kell lennie ennél a háttérben. Valami azt súgja, hogy ez nem a teljes valóság, de, hogy a valódi okot csak előttem próbálja meg leplezni vagy saját maga előtt, azt nem tudom. De szeretném eloszlatni benne a kétségeket, legalább is azokat, amiknek hangot is ad. Arról persze már nem kell tudnia, hogy nem csak a táncok ismeretlensége okozta a feszültségemet, hanem a puszta ottlétem jelentette potenciális veszély, amiről csak később derült ki, hogy Tío mégis számított erre, és intézkedett, mert Ric súgott neki. De rám sajnos a kezdeti életveszély lehetősége jobban hatott, mint az bárki is gondolhatta, ezért kellett egy kis egyedüllét, ahol úgy voltam szem előtt, hogy megfelejtkezhettem a figyelő szemekről. Ahol más „apróságokkal” terelhettem a saját figyelmemet. Mint például, hogy egy fontos rendezvényen jelenetet rendezek az öltözőben, hogy tánc közben belefelejtkezek egy idegen férfi jelenlétébe, és hajszál híján a karjaiba sétálok.
A párja létezését célzó kérdésemre viszont olyan választ kapok, ami ledöbbent. Mégis az első benyomásom volt a helyes? Párkapcsolatban van, és mégis egy idegen nőnek visz virágot? Döbbenten és felháborodottan nyílnak el az ajkaim azzal a céllal, hogy most meg is válaszolok neki, és kicsit megpróbálom ráhozni a frászt, hogy az a bizonyos „féltékeny kedves” nem is biztos, hogy még Itáliában van. De mielőtt pontosan megfogalmazódna bennem a mondandóm, hogy „Az a csinos, sötét, hosszúhajú hölgy, aki ön után érdeklődött a minap?”, amivel az olasz nők talán kilencven százalékát leírom, tovább folytatja egy nagyon meglepő fordulattal. - Ez gonosz volt - tájékoztatom hatalmasra nyitott szemekkel, és kissé oldalra döntött fejjel. - Ezeket viszont elkérem - mutatok a tányérra és a pohárra. - Ezek az én feladatomat képzik - mosolyok rá, ahogy átveszem tőle ezeket, bár azért az előző kis játékának hatása még érződik rajtam. - A laptopra figyeljen, nehogy összetörjön - figyelmeztetem, mert biztos, hogy számára fontos adatok vannak rajta, amit egy szerencsétlen padlóval való találkozás után, lehet, nem lehet többé kinyerni belőle.
Előre engedem, hogy kényelmesen el tudjon lehelyezkedni egy számára megfelelő helyen a pultnál. Én megkerülöm a pultot, a használt tányért és poharat pedig egylőre csak a mosogatóba teszem. Az egyik szekrényből próbálok levenni egy vázát, de a bártenderünk segítsége nélkül nem érem el, majd vízbe rakom a tulipánt, és egy védett részre helyezem. - Azonnal jövök! - lépek oda Fabriziohoz, majd visszamegyek az a régi asztalához, hogy vendégfogadó állapotba tegyem. Visszatértemkor Mindy vár a pult mögötti feladatokkal, és nem túl boldogan, így feltételezem, hogy a csere, nem az ő ötlete volt, amivel én kerülök a pult mögé.
Mindy valóban csak bámészkodhatott eddig, mert a pult mögött lévő használati eszközök elég erősen megfogyatkoztak, mire én csak rosszallóan megcsóválom a fejem. Lelke rajta! Én ezt az elmaradást úgy is tudom pótolni, hogy közben beszélgetek. Szóval munka közben letelepedek Fabrizioval szemben, aki hamarosan mesélni kezd. - Igen, emlékeszek - erősítem meg az öccsére értve, de a reakcióm érzelemmentes. A tesója csak azért maradt meg bennem, mert énekelt, ami a táncok miatt fontos része volt a mi előadásunknak. Persze én nagyon szeretem az instrumentál zenéket, de, ha szöveg is van, akkor egy jó táncnál azt is figyeljük, mert csak azzal együtt teljes a dolog. - Szerintem ők is nagyon szerencsések, hogy ilyen bátyjuk van, aki ennyire szereti őket, és ennyire büszke rájuk - nézek rá kedvesen. Persze az utóbbi csak megfigyelés, de érződik minden szavából, gesztusából, hogy büszke rájuk. Figyelmesen hallgatom az észrevételeit, a megjegyzéseit, a beszámolóját önmagáról és a családjáról. - Valóban jó megfigyelő, és tényleg régóta járhat ide, ha ennyi mindent le tudott szűrni az itteni vendégekről - mosolygok rá. Közben pedig azon veszem észre magam, hogy nem is figyelem mit is csinálok éppen. Persze a kezem jár, és töltögetem a szalvétatartót, a kiürült keverőpálcatartót, de szinte végig a beszélgetőpartneremet nézem.
- Egy ilyen helyen rengeteget lehet tanulni az emberekről, a kapcsolatokról. Kész pszichológiai tanulmányokat lehetne írni egy kávézóban. Külső szemlélőként, ha valaki odafigyel, rengeteget tanulhat a testbeszédről is, hogy milyen apróságok buktatják le az embert. Talán ez is benne volt, hogy anno ilyen helyeken kezdtem el dolgozni - gondolok bele. Nekem létkérdés, hogy minél jobban, minél több oldalról megismerjem a nonverbális kommunikáció jeleit, és használni is tudjam. - De nagyban hozzájárult, hogy ez egy viszonylag könnyebb fizikai munka, legalább is könnyebb, mint árufeltöltés egy boltban, és ezt suli mellett vagy, mint most, kiegészítő munkában is lehet végezni - mosolygok rá. - Az itteni világot egyébként jól lefestette, innen csak annyiban változik, hogy nekünk a cég érdekét kell szem előtt tartani, ami talán azzal az aranyszabállyal érzékeltethető a legjobban, hogy „a vendégnek mindig igaza van”. Nekünk nem szabad azzal foglalkozni, hogy ki kivel érkezik, még akkor sem, ha egyik nap a családjával, a többin meg mindig más „kedvessel” - teszem idéző jelbe az utolsó szót. - Egyébként itt a pult mögött valahogy feladat, hogy kicsit pszichológusok is legyünk, bár nem annyira, mint egy bárban, de néha jó, ha mások gondjával kell foglalkozni, mert segíteni is jó, meg az is, hogy, ha mi is rossz pasztban vagyunk, akkor ráébredhetünk, hogy, ha kívülről nem is látni, mások is küzdenek gondokkal - nézek a szemeibe. - Egyébként a tánc nekem csak hobbi. A fellépéseken pedig csak a legritkább esetben veszek rész - mosolyodok el szélesen. - A múltkori is csak a szerencsétlen véletlenek összjátéka volt, mert, ha nem sérül le az egyik lány, vagy nem lány sérül le, én biztos nem vagyok ott - térek vissza a múltkori véletlen események hátterére.
- És az jó vagy rossz, ha orvos-dinasztia valaki háttere? Mert egyfelől biztos hatalmas lehet a nyomás, de azért lehetőségek, előnyök is biztos bőven rendelkezésre állnak egy ilyen háttérrel. És, ha szabad tudnom, mit szóltak a szülők a választásokhoz? - érdeklődök kedvesen. - Mert én a magam részéről úgy gondolom, hogy mind a kettőnek megvan a maga napos és árnyékos oldala, ráadásul egyik sem könnyű szakma, főleg, ha valaki sikeres akar lenni benne. Bár egyikről sincs saját tapasztalatom - árulom el, mert az, aki benne van, az csak jobban látja az előnyeit és a hátrányait. A zenei pálya kiszámíthatatlan, és sok tehetség sosem kerül felfedezésre, sok, szerintem legalább is, tehetségtelen, pedig olyan magasságokba szárnyal, ahol nem lenne helye. De az orvosi sem véletlen tartozik az elit szakmák közé, mert azt kitanulni… na, oda is tehetség kell, csak másféle. Egy orvoson pedig olyan nyomás lehet, főleg, ha tisztességes és lelkiismeretes akar lenni, amit nem biztos, hogy mindenki kibír. Én, ha lett is volna pénzem a sulira, akkor sem tudtam volna elvégezni. Bár tény, hogy kósza gondolatfoszlánynál sosem volt komolyabb megfontolás alatt a dolog. Én a magam részéről nem bántam meg a szakmámat, még akkor sem, ha kell mellé más is, vagy, ha néha az egésznek nem látom értelmét, legalább is globálisan. Az emberiség még nem érett meg arra, hogy ne csak a saját jólétére, pillanatnyi vágyaira gondoljon, hanem a jövőre is, és, hogy a „pénzemberek” ne áldozzanak fel mindent azokért a javakért, amiket csak státuszszimbólum miatt halmoz fel.



”Olyanok leszünk, mint a tenger és a csillagok...”
együtt leszünk az örökkévalóságig. Néha viharosan, de tudjuk, mindig kisüt a Nap.
mind álarcot viselünk
Flor Sánchez Moreno
Oktatás
ranggal rendelkezem
★ :
Before the coffee gets cold Images?q=tbn:ANd9GcRyPQxtoRB0UE3ah-Z_GbpGBpO15nwmSC-ciw&usqp=CAU
Before the coffee gets cold Tumblr_pcmx2l81GG1se41pao7_400
★ kor ★ :
29
★ elõtörténet ★ :
Egy bonyolult háttér
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
Before the coffee gets cold Ec9924886806faddcfa975ab7752ab50
★ idézet ★ :
mindenkinek kell valami szenvedély, ami kikapcsolja, ellazítja, és amit szívből szeret csinálni
★ foglalkozás ★ :
EPA-nál környezetmérnök, másodállásban pincérnő (és spanyolt oktat privátban)
★ play by ★ :
Mariana "Lali" Espósito
★ szükségem van rád ★ :
Férfi a sötét múltamból

Jó barátok
★ hozzászólások száma ★ :
673
★ :
Before the coffee gets cold Donde-vive-lali-esposito
TémanyitásRe: Before the coffee gets cold
Before the coffee gets cold EmptyPént. 26 Jan. - 10:04

To Flor
A vágyakozás kitartó, folyamatosan fennálló érzés valami iránt, amit nemigen tudsz megszerezni, vagy amit elérhetetlennek ítélsz. Ha úgy gondolod, hogy még fennáll az esélye, hogy eléred, a vágyódást remény színezi meg. Ha elérhetetlennek tartod, a vágyódás reménytelenségbe süpped.

Egy szál tulipán. Egy mosoly. Egy béna kifogás a találkozás okára. Egy pillanat, amikor felfigyelsz valami apróságra, ami megfog Benne. Lehet ez egy kézmozdulat. Lehet ez egy mélyebb, hosszabb pillantás. Egy könnycsepp. Valami, ami érzést vált ki belőled.
És egyetlen döntés. A döntés, amikor elhatározod, hogy ha bolondot is csinálsz magadból, akkor is elé állsz, teljen akármennyi időbe is, és beszélsz Vele. Talán itt indul el egy kapcsolat. Egyetlen döntés nyomán. A többire már azt mondják, kettőn áll a vásár.
Nem akartam én letámadni Flort. Nem is tudom valójában mi volt az az indok, amiért ide jöttem, mert most, hogy szemben állok vele, valahogy semmi értelme az egésznek. Az öcsém sokkal összeszedettebb ezekben a dolgokban. Mindig csodáltam Ennioban hogy még ha garantált volt is a bukása - és valamiért nagyon szerette azoknak a lányoknak és asszonyoknak csapni a szelet akiknél szemernyi esélye sem lehetett - akkor is képes volt összeszedetten, célzottan támadni a lehető legbájosabb, leggálánsabb módon a hölgyek kegyeiért. Jómagam? Nem is tudom, hogy jellemezhetném magam ezen a fronton. Én inkább felderítek. Kielemzek. Figyelek. Félreértelmezek. Tépelődök. Meggyilkolom a saját lelkem mielőtt lépni mernék. Mégis irányítok, némi szabadságot hagyva az eseményeknek és soha de soha nem erőszakoskodom. Mert ez távol áll a természetemtől. Nem akarok semmit amit nem szívvel-lélekkel adnak nekem. Ha csak a jelét látom annak, hogy a szerelem oda lett, vége van. Melitina esetében is ez történt. Sokáig tartott míg elfogadtam, és ahogy hallom a húgomtól, neki még mindig nem esett le, hogy valójában nem szeretett már engem. Én sem szerettem őt. A változás pedig fájdalommal jár. De én tovább akarok lépni. Nem akarok már visszanézni, mert az élet előttem áll, nem mögöttem. Ami volt, felépített. Módosított és formált. Ami következik, az rajtam is áll. De a jelen! Na, az az igazi ajándék, ha az ember meg tudja élni a pillanatot.
Flor előttem áll. Motyogok, mint valami idióta, de a pillantása, a durcás ajkai még mindig pillangókat kergetnek a gyomromba. Nem vagyok szerelmes, félreértés ne essék. De nekem mindig kell, hogy valami megfogjon egy lányban. Valami furcsa, csakis rá jellemző vonás. Sosem keresem az előző partneremet az új lányban. Nem mintha olyan sok lett volna eddig. Mindig csak az adott illetőre figyelek, még ha azért fel is tűnik egy-két hasonló vagy épp ellentétes apróság.
Meglepődik. Látom rajta, hogy a válaszom terén nem igazán ez volt, amire számított. A "Nem rég." vagy esetleg "Úgy két órája" netalán még a "Nem számít, ne törődj vele, erre szántam ezt a napot." elfogadhatóbb lett volna. De nyers őszinteséggel belevágni valaki arcába azt amit mondtam? Nos, mentségemül szolgáljon, hogy őszinteségre neveltek, és nem mellesleg olasz vagyok. Gyakran beszélek meggondolatlanul gyorsabban, minthogy felfognám mit is mondok. A bál, ahol Florral találkoztunk is épp ezért jött létre. Milyen érdekes, hogy már szinte alig jut eszembe Olivia és a fájdalom, amit okozott. Talán mert csak esélyünk volt. Nem más, csak esély. Ezt pedig könnyebben feldolgozza az ember.
Mosolygok azon, hogy tényleg örül annak, hogy lát, és nem rémült meg attól, hgy eddig "követtem". A virágot átadva halványan ismét csak mosolyra húzódnak az ajkaim.
- Ha virágot adsz egy lánynak, mindig figyeld meg Piccolo, miként reagál. Ha csak illedelmesen mosolyog, de nem szentel neki különösebb figyelmet, nagy a veszélye, hogy te magad sem érdekled, csak nem akarja elmondani. De ha beleszagol, és közben lehunyja a szemét...ha időnként önkéntelenül megsimítja a virág szirmait, akkor a szívének kedves vagy. Mert a lehunyt pillák mögött téged lát a lelke.
Nonno bölcsessége ismét betalált. Ez valahogy megmelengeti a szívemet.
Azonban a valódi okra ismét rá kell térnem, hogy miért vagyok itt. Nem mondhatom, hogy azért, mert...hát lássuk be, magam sem értem az igazi okot. De a lényegen amúgy sem változtat. Tényleg nem tudtam hová rakni a dolgot ami akkor volt, voltak sötétebb foltok, és az érzelmeim olyan skálán játszottak, hogy ha hangok lettek volna, az egyik véglet olyan mély lett volna, hogy a Marianna-árok is féltávig jutott volna, a másik véglete meg olyan magas, hogy csak a kutyák hallották volna. Most pedig kapkodok, hebegek valami marhaságot. Értőn bólogatok a válaszára, és most elég sok mindenre választ kapok amire eddig nem gondoltam. A kapkodásra, a késői öltözésére, a táncokra amiket tökéletesen eljárt, de végig érezhető volt némi felszültség. Arra, hogy miért egyedül ült kint a teraszon a sötétben.
- A féltékeny kedves Itáliában van - válaszolok kissé kétértelműen, és csak ha megjött a kellő hatás, akkor folytatom, miközben az asztal mellé lépek és elkezdem összeszedni a cuccaimat - Ami azt illeti, valójában már rég nem kedves. A menyasszonyommal azelőtt szakítottunk, vagyis szakítottam, hogy elfogadtam volna az ösztöndíjat Amerikába. Ennek már fél éve is van. Azóta pedig nincs senkim. Nem kell tartania sem tőlem, sem pedig mástól - pillantok egyenesen a szemébe, mert így is gondolom a dolgot. Nem akarok semmiféle módon fájdalmat okozni számára. A laptopom a hónom alá fogom és zsebre rakom a telefonomat, majd a másik kezemmel az asztalon hagyott tányérra rakom az üres bögrémet, és felegyenesedve bólintok. - Szívesen maradnék beszélgetni.
Nem firtatok most többet, azt hiszem ide nem is kell több szó. Örülök, hogy marasztal és igazán szívesen követem a pulthoz, hogy közben tudjon dolgozni is. Letelepszem, és egyelőre nem teszek mást, csak felülök a puha bárszékre és onnan figyelek. Hol Flor tevékenykedését nézem, s hogy ne hozzam teljesen zavarba, időnként kitekintek a külvilágra, a megjelenő vagy már itt lévő vendégekre. Picit elkalandoznak a gondolataim, s csak miután hagytam a szőke pultoslányt és Flort beszélgetni - feltételezem szakmai dolgokról - szólalok meg, ha már kettesben maradtunk.
- Tudja, mi hárman vagyunk testvérek. A húgom igazi olasz szépség, épp olyan, mint az édesanyám kinézetre. Magabiztos, igazi harcias amazon, eszes, gyakorlatias, erőteljes. Ő a legkisebb közülünk. Az öcsémmel találkozott is már, ő volt a bálon az énekes srác. Szóval az öcsém érzékeny lélek, kissé bohém, imád nevetni és nevettetni, és igazi nőcsábász. Nem csalárd, félreértés ne essék, de nagy dumás aki mindig észreveszi a szépet, igaz, őt nehéz lekötni. Viszont ő a legellenállóbb, aki nem fél kiereszteni a hangját és aki bátran szembemegy a világgal is. - mosolygok, mert a testvéreimmel jó viszonyt ápolok és nagyon szeretem őket - Szerencsés vagyok, hogy a bátyjuk lehetek. - mesélek, mert valahogy a kínos csendeket nem szeretem. Szeretem a csendet, de csak ha az nem feszültségtől terhelt. -
- A magam részéről én vagyok a család legcsendesebb tagja. Tudom, furcsa ezt épp egy olasz szájából hallani, és bevallom, nem is jelenti azt, hogy időnként nem ragad el a temperamentum, nem eresztem ki én is a hangomat, vagy beszélek kissé többet, mint kellene. Alapvetően azonban igaz, hogy nem szoktam feleslegesen jártatni a számat, inkább az a megfigyelő típus vagyok, főleg nagyobb társaságban. - mondom aztán körbenézek - Csak azért mondom ezt, mert egy ideje már eljárok ide, és feltűnt valami. Nagyon vegyes itt a felhozatal vendégek terén. Jönnek ide egyedülálló irodai dolgozók, üzletemberek és üzletasszonyok, rohanva elvitelre kérik legtöbbször a kávéjukat. Feszültek. Túlhajszolt édesanyák, a gyerekért rohanva az iskolába, menet közben felhajtva a kávéjukat. Párok, akik itt randiznak, vagy mert valóban egy párt alkotak, vagy mert szeretői viszonyt tartanak fent. Jönnek csapatosan az emberek, mint például a kollégáim, és még millió típusú embert tudnék felsorolni, kik járnak ide. Gondolom ez nagyjából minden kávézóra igaz. Elég régóta űzi már ezt a szakmát a táncolás mellett, hogy el tudja mondani, mi teszi vonzóvá az ön számára, hogy foglalkozzon ezekkel az emberekkel? Sokszor látom milyen lekezelőek, néha szemtelenek, főleg ugye a férfiak részéről mondhatom, és érdekelne, miként látja ezt a világot a pult mögül? Mi orvos dinasztia vagyunk, az édesanyám jogi vonalon tanult, az édesapám kórházigazgató, én is orvos lettem, a húgom szívsebész akar lenni, az öcsém egyedül aki zenésznek állt. Ön hogy keveredett a táncparkett mellett vagy helyett a felszolgálói szférába?
Kíváncsi vagyok a válaszára. Nem tudom miért tettem fel a kérdést, ahogy azt sem, egyáltalán hogy jön ide a családom helyzete, de semmiképp nem akarom őt lenézni. Nem az a szándékom, hogy kellemetlen helyzetbe hozzam, pontosan azért, mert tudom, hogy minden szakmának megvan a maga helye a világban, és senki nem több vagy jobb, csak mert ezt vagy azt a szakmát választotta. Mindenkinek helye van, minden összefügg, és nem ez számít. Hanem az, hogy milyen ember vagy a szíved mélyén. Hogy miként tekintesz önmagadra és másokra. Sokan elítélnek azért, ahogy kinézek. Magas vagyok, sportos, a csajoknak bejövök, orvosnak készülök. Bumm, kész is a koktél amivel mérgezhetik magukat velem szemben, hogy biztos minden este más csajt döngetek, hogy nekem minden az ölembe hullik. Azt senki nem tudja, hogy a szívem mélyén tele vagyok bizonytalansággal, hogy elvesztettem a legnagyobb álmomat, és senki nem is tud róla, miért és milyen körülmények között mondtam le róla. Senki nem tudja, hogy edzőterembe járok, de nem azért, hogy formás legyek, hanem azért, mert ha nem teszem, olyan vékony leszek mint egy deszka. Senki nem tudja, hogy teljesen kimerülök nagyjából minden félévben egyszer, olyankor összeomlok, és két napig sírok, nem tudok felkelni és úgy érzem, a világ terheit képtelen vagyok tovább vinni a vállamon. Hogy belenézek a tükörbe, és ők egy sármos arcot látnak, igéző szemeket, én meg fura, kezelhetetlen hajszálakat, túl keskeny arcot, túl széles állat, túl vékony ajkakat, kiszáradt bőrt és karikás szemeket. A lelkem mélyén pedig évek óta nagyon magányosnak érzem magam, rájöttem, hogy a lány akit majdnem elvettem nem szeretett igazán, talán sosem volt belém szerelmes, és emiatt megkérdőjelezem a saját értékemet, amire csak rátett két lapáttal Corinne-nel és Oliviával a sikertelen kezdeményezés.




>>Az otthont nem egy bizonyos hely jelenti,<<
>>hanem az, amit egy olyan személy iránt érzünk, akit szeretünk;<<
>>a békesség, amely képes eltompítani az ember lelkét mardosó lidércfényeket.<<


mind álarcot viselünk
Fabrizio Grandi
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Before the coffee gets cold Ian-Somerhalder-ian-somerhalder-38064528-500-230
★ kor ★ :
31
★ elõtörténet ★ :
Grandegrandi
★ családi állapot ★ :
Még nem tudja, hogy a nagy szerelem betáncolt az életébe!
★ lakhely ★ :
Queens
★ foglalkozás ★ :
Senior érsebész rezidens
★ play by ★ :
Ian Somerhalder
★ hozzászólások száma ★ :
51
TémanyitásRe: Before the coffee gets cold
Before the coffee gets cold EmptyKedd 25 Júl. - 19:28

Fabrizio & Flor

Én túl korán veszítettem el a családomat, hiszen Anyu és Apu öt éves koromban meghalt, őket pedig kitagadták a családjaikból, lényegében miattam. Ez viszont az jelentette, hogy árvaházba kerültem, ahol nagyon sok dologról nem beszéltek nekünk, legfeljebb az órák keretében. Az ott dolgozóknak túl kevés pénzért, túl sok gyerekre kellett felügyelni, így az egyéni figyelem elmaradt. Persze egy idő után rájöttünk, hogy az, ha valakire nagyon figyelnek, az sok jót nem jelent, mert azt bajkeverőnek tekintik, amiért büntetés jár. Mi sok mindent egymástól tanultunk, ami nem feltétlenül jelentett jót. Talán az egyetlen pozitív oldala az az volt, hogy, ha bajba is kerültünk egy-egy „jótanács” miatt, akkor sem árultunk be senkit, így megtanultunk egymásban bízni, mert másra nem is igazán számíthattunk. A félre sikerült tanácsokban sem feltétlen voltak ártó szándékok, csak a tapasztalatlanság és a tudás hiánya, ami első körben sokszor csak a vak szerencse miatt működött. Bár ehhez hozzájárult az is, hogy csak szűk körből fogadtunk el tanácsokat. A szerelem, a pasizás is ebbe a körbe tartozott. Biológia órán tanultunk a szaporodásról, egyébként meg könnyebb volt minket tiltani egymástól, mint magyarázni. A véletlennek volt csak köszönhető, hogy én azokat az időket „gond nélkül megúsztam”. Nem ezzel az időszakkal voltak a gondjaim. Itt még egy nagyon vagány, bár ésszel élő kamasz voltam, akinek az volt a szerencséje, hogy tényleg szerette a biológiát, ezért ragadt rá. Így tizenöt-hat évesen könnyen ismerkedtem fiúkkal, bár megvolt a magamhoz való eszem, és „nem rontottam el az életemet”, amit sokan nem mondhattak el magukról a környezetemben.
A mostohacsaládomnál viszont minden elromlott, mert ott már semmiről sem én döntöttem. A mostohabátyám lényegében egy dologra figyelt, hogy ne legyenek bizonyíthatóak a történtek. A mostohaszüleim pedig ezt támogatták, hiszen ők a fiúk miatt vettek magukhoz. Évekbe telt mire az ott átélteken úgy-ahogy túllendültem, és nem esek pánikba, ha egy srác többet akar tőlem barátságnál. Persze ez egyből megdől, amint erőszakosabban közelít, bár, talán, többé-kevésbé, már azt is kezelni tudom, de az elmúlt hónapok, amióta a városban vagyok, ezt már megdöntötték. A múltam folyton a nyomomban jár, és többször jut eszembe, mint szükséges lenne, így egy-egy új ismeretség néha nekem nehezebb, mint másnak.
Eddig azt tapasztaltam, hogy könnyen kiismerem az embereket, hogy átlátok rajtuk, de vannak helyzetek, személyek, amikor ez nagyon nehéz. Most itt állok Fabrizio Grandi előtt, akiről eddig boldogan álmodoztam, hiszen az első találkozásunknál elvarázsolt, és olyan figyelmet kaptam tőle, amiben régen nem volt részem. Nagyon jól esett, hogy egy tánccal ki tudtam engesztelni az öltözős jelenetért, és azért is, hogy az egyik fellépés alkalmával bevontam kicsit a táncba, bár az valóban nem volt szándékos. A rezgéseiből, a szavaiból, a gesztusaiból arra szeretnék következtetni, hogy valóban érdeklem, hogy miattam van itt, mert Neki is jelentett valami pozitívat az az első találkozás. De valahol ott van bennem az a régen kialakult védelmi mechanizmus, ami azt mondogatja, hogy nekem nem jár az a boldogság, amit elképzeltem. Talán ez az, ami miatt nem tudok annyira fesztelen lenni Vele, mint szeretném. Az ügyetlen próbálkozásiam, amivel megnyugtatni szeretném, hogy nem zavar, nem hozott kellemetlen helyzetbe, nem igazán tűnnek sikeresnek, ráadásul a hirtelen kérdéseim csak rontanak a dolgon.
Meglepődök a válaszán, ami valószínűleg az arcomra is kiülhetett, de túl sok dolog állt össze bennem, és túl sokféle gondolat cikázik a szavai nyomán a fejemben. Talán egy kis öröm is vegyül az érzelmeimben, ha arra gondolok, hogy, ha ennyit várt, körülbelül két hetet, hogy idejöjjön, akkor nem valami otthoni gondot akar a találkozással megoldani, mint ahogy az már párszor felmerült bennem. Ha ennyire várta a találkozást, hogy két nap híján három hete vár, hogy újra felvegyem itt a munkát, akkor nagyon fontos lehet a számára. Valamint akkor nem feltétlen csak a képzeletem játszott velem, amikor látni véltem. De, hogy ezek mennyire jelentenek jót az én oldalamról, azt nem tudom. Nem szúrtam ki, hogy figyelnek, bár éreztem valamit, de nem szóltam Darrennek. Darrennek, akinek megígértem, hogy minden zavaró dologról beszámolok neki, mert csak így tudunk tökéletesen együtt dolgozni a biztonságom érdekében. De ezzel most nem tudok tovább foglalkozni, mint egy kósza gondolat, mert nem érzem magam veszélyben Fabrizio közelében. - Akkor valóban örömteli, hogy végre találkozhattunk - mosolyodok el kedvesen, amint szóhoz tudok jutni a gondolataimtól. A tapasztalataim szerint, az ilyen tűnődéseim elég gyorsak, de biztos sosem lehetek benne. Viszont ezt követően ismét az asztala felé fordul, ahol a laptopja és a telefonja van a korábbi fogyasztásainak nyomai mellett. A virág, amit az én szemszögemből elővarázsol, mert az asztalra halmozott tárgyaktól nem láttam, elvarázsol, főleg ahogy átadja nekem. - Egy gyönyörű - ámulok el a sárga és bíbor színű tulipán láttán. - Köszönöm szépen! - nézek egyenesen a szemeibe, ahogy átveszem tőle a törékeny virágszálat, és bele is szippantok a kelyhébe. A hála és az öröm, amit a gesztus miatt érzek, pedig biztosan kiült az arcomra és a szemeibe is. Annyira szeretnék odahajolni, és legalább egy puszit adni az arcára hálából, de még időben megállítom a lában, hogy a köztünk lévő távolságot nehogy leküzdje. Látom rajta, hogy így is zavarban van, és nem akarom jobban megnehezíteni neki helyzetet, és nem is igazán tudom, hogy helyén való lenne-e.
Közben viszont figyelem, és nem csak a szavait, hanem a mozdulatait, így nem kerüli el a figyelmemet, hogy elnéz mögém, és automatikusan követem én is a mozdulatát. Felmerül bennem, hogy már várnak rám, és dolgoznom kellene, de hamar kiderül, legalább is számomra, hogy nem erről van szó. Mindy ebből a szempontból nem érdekel. Én csak kérdő, értetlen pillantással meredek a szőke lányra, hogy mi is a baja pontosan, mintha nem tudnám az okot, de nem akarok belemenni később egy meddő vitába. Mindynek nem igazán van szerencséje a pasikkal, legalább is az eddig hallottak és látottak alapján. De addig nem akarok beleszólni az életébe, amíg nem kér segítséget, vagy békésen megférünk egymás mellett.
Így vissza fordulok Fabrizio felé, és ismét zavarba jövök. Ezt most Ő csinálja velem, vagy én saját magammal, mert olyat is beleképzelek a jelenlegi helyzetünkbe, amit csak szeretnék? Fontos kérdés, de erre biztosan nem fogok választ kapni.
Amikor újra beszélni kezd, rájövök, hogy nem csak a külseje az, ami elvarázsol, hanem a hangja is. De félre teszem ezt az érzést, és a szavaira igyekszek koncentrálni, mert még egyszer nem hiszem, hogy túl tudnám magam tenni azon, ha beégnék előtte. A szavai viszont egyszerre nyugtatnak meg és csigáznak fel. Nem szólok közbe, mert nem szeretném megakasztani a gondolatait, a mondandóját, így csak hol a jókedvtől mosolygok, hol pedig kicsit elnézően a szokatlan találkozókérés miatt. Mindenkivel előfordul, hogy nem találja a megfelelő szavakat, és az első kiejtettek után, csak egyre jobban belegabalyodik a mondandójába. Velem is volt már ilyen, ezért nem szeretnék rontania helyzeten, mert tudom milyen a másik oldalon lenni. - Kérem, higgyen nekem! Nem kell, hogy kétségek gyötörjék, nem bántott semmivel, és kellemetlen helyzetbe sem hozott. Ön nem tehet arról, hogy Ric azon az estén mély vízbe dobott, mert nem készültem a fellépésre, és e miatt nagyon feszült voltam. Nem ismerem a családját, de szerintem kicsit minden család őrült a maga módján, így e miatt igazán nem kell szabadkoznia - mosolygok rá kedvesen, és, hogy ne érintsem meg, a virággal kezdek babrálni nagyon óvatosan. Valahogy képtelenségnek tartom, hogy a Grandi család őrületben megközelítené bármely családot, amilyenben én éltem. A szüleimét, akiket kitagadták a saját gyermekeiket, csak mert hibáztak egyet, vagy olyanba szerettek bele, aki hibázott. A biológiai apámékat, ahol a családfő mellékutakon jár, és képes a saját vérét megtagadni, ráadásul titkolózásra kéri a saját fiát, hogy ne árulja el a dolgot az édesanyjának. A mostohacsaládom, akik mindegyike nehézsúlyú bűnöző. A fogadott családom pedig… nem is vérszerinti család, mert egy FBI csapat, ahol a „családfő” az engem befogadó vezetőügynök, aki egyszerre irányítja a csapatát és engem is, ha kell, katonai szigorral, de szükség esetén képes betölteni az apa szerepét, aki a hülyeségeket csak elnéző mosollyal szemléli, de ott van, ha igazán szüksége van rá valakinek. Mindemellett pedig kicsit mindegyikünk őrült valahol, mert fegyverrel a párnánk alatt alszunk, és a gondok, veszélyek megelőzése, elhárítása miatt igyekszünk bűnözőkként gondolkozni.
- Nincs miért aggódnia, mert jelenleg nincs senkim - árulom el mosolyogva. - És szívesen igent is mondok a későbbi találkozóra, ha nekem sem kell tartanom a féltékeny kedvesétől - nézek rá komolyan, jelezve, hogy nem viccnek szántam a szavaimat. - Én sem szeretném Önt kellemetlen helyzetbe hozni a párja előtt. Viszont, ha nem siet, és van kedve, akkor maradhatna még. Bár valószínűleg időről időre ki kell majd szolgálnom más vendégeket is, de e mellett igazán lehet beszélgetni. Mindegyikünk - nézek a kollégáim felé - szokott hosszabban is beszélgetni a vendégekkel a pultnál - ajánlom neki lehetőségként, de megértem az is, ha nem élne ezzel a lehetőséggel. A következő találkozóra, a válaszaitól függően, pedig igazából már igent is mondtam.



”Olyanok leszünk, mint a tenger és a csillagok...”
együtt leszünk az örökkévalóságig. Néha viharosan, de tudjuk, mindig kisüt a Nap.
mind álarcot viselünk
Flor Sánchez Moreno
Oktatás
ranggal rendelkezem
★ :
Before the coffee gets cold Images?q=tbn:ANd9GcRyPQxtoRB0UE3ah-Z_GbpGBpO15nwmSC-ciw&usqp=CAU
Before the coffee gets cold Tumblr_pcmx2l81GG1se41pao7_400
★ kor ★ :
29
★ elõtörténet ★ :
Egy bonyolult háttér
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
Before the coffee gets cold Ec9924886806faddcfa975ab7752ab50
★ idézet ★ :
mindenkinek kell valami szenvedély, ami kikapcsolja, ellazítja, és amit szívből szeret csinálni
★ foglalkozás ★ :
EPA-nál környezetmérnök, másodállásban pincérnő (és spanyolt oktat privátban)
★ play by ★ :
Mariana "Lali" Espósito
★ szükségem van rád ★ :
Férfi a sötét múltamból

Jó barátok
★ hozzászólások száma ★ :
673
★ :
Before the coffee gets cold Donde-vive-lali-esposito
TémanyitásRe: Before the coffee gets cold
Before the coffee gets cold EmptyVas. 16 Júl. - 10:15

To Flor
A vágyakozás kitartó, folyamatosan fennálló érzés valami iránt, amit nemigen tudsz megszerezni, vagy amit elérhetetlennek ítélsz. Ha úgy gondolod, hogy még fennáll az esélye, hogy eléred, a vágyódást remény színezi meg. Ha elérhetetlennek tartod, a vágyódás reménytelenségbe süpped.

Annak iején, még kissrác koromban nagyapám - akit mi általában Nonnonak szólítok, míg Amelia nagyit Nonnának -, szóval Nonnommal sokat jártunk horgászni meg más közös fiús programokat csinálni. Közben elcsevegtünk az életről, tanított nekem és az öcsémnek életbölcsességeket, vicceket, érintettünk kellemes és annál kínosabb témákat. Édesapám akkoriban rengeteget volt a kórházban, nagyon kevés időt tudott otthon tölteni. Hát rá maradt, hogy férfit neveljen belőlem és az öcsémből. Mondott ő általános dolgokat is, például, hogy a nőket tisztelni kell, és csak olyat tegyünk meg velük, amit megengednénk az anyánkkal, a húgunkkal szemben is, vagy képzeljük el, hogy mit tennénk, ha a mi lányunk lenne az illető hölgy...
- Ne feledjétek kis olasz ördögök, hogy lehet hogy az a lány most még azt mondja, bármiben benne van...
- Mit jelent az, hogy bármiben, Nonno? -vágott közbe Ennio egy ízben, míg a Fiumarella partján egy fa árnyékában ücsörögtünk egy jó piknik után a fűben, s hallgattuk a tücsökciripelést meg a város távoli zaját, s nagyapánk a kék kockás pléden keresztbe rakta a lábát, s pocakján összekulcsolta a kezét, úgy beszélt hozzánk.
- Ejj, ne szólj közbe, te gyerek! A bármiben, az...az annyit jelent, mindent, amit te akarnál! Abban, hogy olyan helyre tévedjen a kezed, ahol feltételezhetően utoljára az édesanyja keze volt, vagy ahová nagyon csábul a tekinteted, ha lehajol megkötni a cipőfűzőjét - mutatott vízszintesen a mellkasán oda-vissza - Érted már? - kérdezte felhúzott szemöldökkel, mire Ennio elfintorogta magát.
- Pfuuuujj, én aztán biztos nem!
Elnevettem magam, de nagyapám csak folytatta.
- Na, hol tartottam? Ja, igen. Szóval lehet, hogy ami ott az adott pillanatban még mosolyt és arcpírt okoz annak a lánynak, az másnap könnyek kútjává válik és szégyenné az orcáján. És Isten óvjon benneteket, hogy megríkassatok egy lányt! Mert Isten számolja a könnyeiket! Tehát kétszer is gondoljátok meg, mielőtt hisztek egy lány szavának. Nem azért, mert megbízhatatlanok. Épp ellenkezőleg! Nagyon is azok! De annyira szeretnének megfelelni nekünk, férfiaknak, hogy sokszor nem mernek, vagy nem tudják, hogy merjenek szólni, hogy valójában valamit nem akarnak igazán. Szóval mielőtt még végső döntésre jutnátok, mindig kétszer kérdezzetek rá. Mert a női igen, nem mindig igen. A női nem viszont mindig és örökké nem legyen számotokra. Sose kelljen arra gondolnotok, hogy megbánjátok másnap, amit tettetek.
Nos, ez legtöbbször meglehetősen rossz időben ugrott be a fejembe, merthogy az ember nem igazán tudja elképzelni, hogy épp a lányát készül megcsókolni szenvedélyesen a hajába túrva vagy épp a derekánál épp csak az illendőség határán mozogva de lejjebb fogva egy macskaköves utca kissé sötétebb kapualjában. De szó ami szó, hatásos volt a tanítása. Mikor már elragadott volna a férfiúi vágy, mindig eszembe jutottak a szavai, és ez mindig segített abban, hogy ahelyett, hogy a szoknya alá vándorolt volna a feltüzelt menyecske combján a kezem, én voltam az, aki leállította magát és nyugalomra intette az ominózus hölgyet is. Pontosan azért, mert annyira belém égett nagyapámnak ez a leckéje, hogy inkább mentem haza sajgó, lüktető férfizónával, de egy illedelmes kézcsókkal elköszönve, semminthogy bármikor is azt mondják rólam, hogy megríkattam egy lányt a türelmetlenségemmel.
Florral szemben állni épp ezt az érzést idézi fel bennem. Akkor jó ötletnek tűnt az egész, hogy itt van, én is itt vagyok, és talán...talán ez a valami, ami nem hagy nyugodni, egyszerűen csak azért van, mert legalább egyszer találkoznom kell vele. De most, hogy szemben állok vele, azt érzem, ez kicsit olyan, mint az erőszak. Úgy érzem magam, mint egy bűnöző, egy pszichopata, aki csak megy előre, de nem nézi, hogy mit rombol le maga körül. Vagy hogy mit okoz másnak ezzel. Félek tőle, hogy talán megrémítem azzal, hogy itt vagyok.
Mégsem tudok mást tenni, csak felállni, és köszönteni őt, mikor meglátom, hogy megrökönyödve élő gátat képezve áll a pult előtt és engem bámul.
Ezek az első gondolatok amik jönnek és sajnos amit előre elterveztem, az valahol a neuronpályáimon elakadt, mert mikor végre meg tudok szólalni...hát, abban azt hiszem nem sok józanság vagy érettség köszön vissza.
Flor mosolya viszont még mindig lenyűgözően varázslatos. Zavaromban a hajamba túrok, mert most jövök rá, mekkora sületlenség itt ácsorogni, napokon át bejárni, és csak várni, miközben hagyhattam volna egy elérhetőséget is. Vagy egy levelet.
Bár mondhatnám, hogy megnyugtatott, hogy nem zavarom, de tartok tőle, inkább csak illedelemből mondta ezt. A kérdésére azonban már összevakarom magam annyira, hogy ne csak álljak, mint egy barom, de meg is szólaljak. A testvéreim között én vagyok a legcsendesebb, ez eléggé nehezembe esik mindig, de most azért igyekszem odafigyelni.
- Öhm...én....- válaszolnék, de egyik kérdés követi a másikat, így türelmesen elhallgatok, és megvárom, míg befejezi. Aztán válaszolok. - Úgy nagyjából két hete. És öt napja - billentem kissé szégyenkezve félre a fejem, majd pontosítok - vagyis amióta ide járok. Amúgy már ötödik hete tervezem, hogy megkeresem. Csak eddig valahogy mindig elkerültem. - mondom, és eszembe jut a virág. Gyorsan az asztal felé fordulok, és felkapom azt a sárga levelű tulipánt, a szirmok szélén enyhe bíbor pírral, és felé nyújtom.
- Ezt Önnek hoztam, ha elfogadja és nem tartja tolakodásnak. Igazából- mondom, és kicsit elakad a szavam attól, ahogy rám néz. Nehezen találom a szavakat - A kollégáim találták ezt a kávézót, ők cibáltak ide, de...akkor úgy éreztem, nem megfelelő az alkalom, hogy beszéljünk. Talán most sem a legideálisabb - nézek rá és mögé a pult felé, ahogy a szőke lány árgus szemekkel figyeli minden mozdulatomat. De össze kell szednem magam, mert nem erre tanított a nagyapám. Igyekszem figyelmen kívül hagyni, azt, ahogy beleharap az ajkába, mert túlságosan ingert keltő. Legszívesebben rászólnék, hogy hagyja abba. Helyette azonban folytatom amit elkezdtem.
- Na, de hogy a lényegre térjek...én csak szerettem volna tudni, hogy jól van. Azon az estén. A bálon. Nem voltam épp teljesen önmagam. De gyötört a kétség, hogy hátha tettem vagy mondtam valamit, amivel esetleg bántottam Önt vagy kellemetlen helyzetbe hoztam. Szokásom ilyesmikbe keveredni, mert egy kicsit őrült családból származom. - vallom be, és egyelőre nem tudom, mit kezdhetnék azzal, hogy itt van előttem. Egyáltalán, hogy van-e értelme ennek az egésznek? - De ha van kedve, talán később beszélgethetnénk egy kicsit? Már persze, ha nem támad rám esetleg az udvarlója, a kedvese, a férje, mert igazán nem szeretnék Önnek semmi rosszat előidézni.
Elcsendesedek és azt hiszem egyszerre sápadok el és vörösödik ki a fejem mint egy karácsonyfaégő, pedig tudom, hogy emberileg ez lehetetlen. Mégis ezt érzem, mert ennyire bénán még sosem sikerült megkérdeznem senkitől, hogy van-e épp pasija, vagy sem. Bár azt sem igazán értem, hogy ezt nekem miért is kéne tudnom? Miért akarom tudni? Legszívesebben leülnék az asztalhoz és olyan apróra húznám össze magam, mint egy embrió. Ne is látszódjak. Ennio sokkal jobb a csajozásban, noha suliban engem jobban bírtak a csajok, de dumában sosem voltam igazán jó. Hogy őszinte legyek, eddig nem nagyon kellett megerőltetnem magam. Most határozottan zavarban vagyok és ez talán valóban annak köszönhető, hogy fogalmam sincs, tulajdonképpen miért is vagyok itt igazából. Mi a hosszútávú célom ezzel? Felszedni? Randira hívni? Vagy most megtudni mi van vele és elfelejteni? Valaki igazán adhatna támpontot mert bár az eszem józanságra ösztönöz, valahol mégis nagyobb a csábítás a randira hívás felé. Elment az eszem, igaz?




>>Az otthont nem egy bizonyos hely jelenti,<<
>>hanem az, amit egy olyan személy iránt érzünk, akit szeretünk;<<
>>a békesség, amely képes eltompítani az ember lelkét mardosó lidércfényeket.<<


Flor Sánchez Moreno imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Fabrizio Grandi
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Before the coffee gets cold Ian-Somerhalder-ian-somerhalder-38064528-500-230
★ kor ★ :
31
★ elõtörténet ★ :
Grandegrandi
★ családi állapot ★ :
Még nem tudja, hogy a nagy szerelem betáncolt az életébe!
★ lakhely ★ :
Queens
★ foglalkozás ★ :
Senior érsebész rezidens
★ play by ★ :
Ian Somerhalder
★ hozzászólások száma ★ :
51
TémanyitásRe: Before the coffee gets cold
Before the coffee gets cold EmptyVas. 11 Dec. - 8:29

Fabrizio & Flor

Vannak szabályok az életemben. Szigorú szabályok, amik az életemet védik. Tudom, hogy ezeket nem szabad megszegnem. Eddig, ha megszegtem, akkor meg is jártam. Főleg itt New Yorkban, ami talán azért van, mert bár sok a hasonlóság a fővárossal, azért mégsem ugyan az, sok az ismeretlen. Az idegen környezet pedig túl sok ingert jelent, ami a megszokott ösztönöket is megzavarja. De szerencsére úgy tűnik, hogy kezdek igazán belerázódni az itteni életbe, és ismét, úgy igazán hazai terepen érzem magam. Ezt persze most megzavarta, hogy nem volt, aki a városban rajtam tartotta óvón a szemét. A jótékonysági est pedig csak rátett egy lapáttal, és úgy tűnik, indokolatlanul zavarta meg a fejem.
Ha valóban figyelemre méltó férfi is annak a jótékonysági estnek a szervezője, mint az később kiderült, több, mint nyolc és fél millióan vagyunk ebben a városban. Soha nem fogom többé látni. Ráadásul az sem biztos, hogy itt lakik, mert lehet csak annak az estnek a megszervezésére jött ide. Szóval néha egészen szépen megbeszélem magammal, hogy ideje leszállni a földre. Inkább koncentrálok a napi teendőimre. Ma az órámra, majd a felszolgálásra. És ez működik.
Működik? Hááát... eddig működött, de most… Csak ott állok a két pult között, és még a lélegzetem is elakadt. Hát, még amikor engem észre véve, rám mosolyog. A pulzusom egyből az egekbe ugrik, és érzem, ahogy a szívem is ki akar ugrani a helyéről akkorákat dobban. A haja most egy picit talán hosszabb, de nekem így is tetszik. A laza szerelése sem von le semmit a megjelenéséből. Ugyan úgy vonzza a tekintetemet, mint azon az esten.
Az, hogy a lehető legrosszabb helyen fagytam meg, csak akkor tűnik fel, amikor Vicki kicsit kimozdít az egyensúlyomból. Egészen óvatosan tette, és inkább irányítási jelzéssel, hogy induljak kifelé a pult mögül, mint bosszankodva, hogy előtte állok. Bár még nem túl sokat dolgoztunk együtt, azt már megfigyeltem, hogy jó szeme van neki is az emberekhez, így képtelenség, hogy ne vette volna észre a Fabrizio és köztem lévő nonverbális jeleket. Señor Grandi egyértelműen jelezte, hogy az érdeklődése felém irányul.
Itt nincs szabály, hogy a vendégnek oda kell jönnie a pulthoz a rendeléshez, vagy egyből az asztalhoz kell ülnie. Bárhogy választ, mi alkalmazkodunk, és csak akkor kérjük meg, hogy fáradjon a pulthoz, ha nagyon nem tud dönteni az ételek, sütik közül, mert a látvány sokat segíthet a választásban. Fabrizio viszont mivel megállt az asztal végénél, így egyértelmű, hogy Rám vár, főleg, hogy engem néz. Képtelenségnek érzem, hogy még emlékszik rám. A remény egyből felébred újra bennem, hogy talán az a tánc nem csak nekem jelentett többet. Olyan képtelenségnek tűnik, hogy igaz legyen. De más magyarázat most nem jut eszembe.
Mint egy kiskamasz. Pont úgy érzem magam, ahogy elindulok felé. Izgulok, a gyomrom egészen kicsire összeszűkül, és képtelen vagyok nem mosolyogni. A pincéreknek mindig mosolyogniuk kell, még akkor is, ha mindent és mindenkit a pokolba kívánnak, mert rossz napjuk van. A munkával jár a mosoly. De a mostani mosolyom a legkevésbé sem kötelesség, hanem szívből jön. Sőt! Most úgy érzem, ha akarnám sem tudnám eltüntetni.
- Üdvözlöm Señor Grandi! - viszonzom a köszönését. - Miben segíthetek? - kérdezem, hátha kicsit oldhatom az a fura érzést, ami kialakult köztünk. Használnám rá a „feszültség” szót, de nem igazán érzem pontosnak, mert ez nem kellemetlen, mint általában a feszültség két ember között. Vagy legalább is én nem érzem így. - A legkevésbé sem zavar - mosolygok rá kedvesen. És megint az a mozdulat a részéről, aminél elfog az az érzés, hogy milyen jó lenne beletúrni a hajába. Azokba a puha, barna tincsekbe, amik annyira kellemesen simogatták a kezemet, amikor táncoltunk, és volt lehetőségem végig simítani a haján és a tarkóján díszítésnek álcázva a mozdulatot. - Egyáltalán nem hozott kellemetlen helyzetbe - mondom őszintén. Ahogy viszont tovább folytatja, kezdenek bizonyos fura esetek, megjegyzések összeállni a fejemben, amiket itt hallottam az utóbbi időben. A kollégák néha tettek fél-megjegyzéseket, hogy vonzom a törzsvendégeket, hogy mostanában feltűntek új, helyes vendégek, de nem igazán értettem vagy törődtem különösebben ezekkel. Kedves vagyok mindenkivel, és bár néha egy-egy vendég próbál flörtölni velem, én mindössze annyira megyek bele, hogy normálisan folytatom a beszélgetést, ha éppen van időm foglalkozni vele, és nem kell más vendégre figyelmet fordítanom. De ezek eddig még sosem voltak komolyak, még próbálkozásnak sem nevezhető jelenetek voltak.
Látom Fabrizion, hogy zavarban van, de én is. Akaratlanul harapom be egy egészen kicsit az alsó ajkam. Talán a zavaromat, és a még szélesebb mosolyomat akarom a mozdulat mögé rejteni, mert a szavaitól repülni tudnék örömömben.
- Örülök, hogy szerencséje lett, és újra találkozhattunk - nézek azokba az igéző kék szemekbe. - Régóta vár? - kérdezem, majd eszembe jut még egy kérdés. Ez már leginkább a saját paranoiám következménye, de akkor is kíváncsi vagyok a válaszára. - Honnan tudta, hogy itt dolgozok? Itt is… - pontosítok egy kicsit, és egy pillanatra, leveszem róla a szemem, a helyre utalva a mozdulattal.

Fabrizio Grandi imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Flor Sánchez Moreno
Oktatás
ranggal rendelkezem
★ :
Before the coffee gets cold Images?q=tbn:ANd9GcRyPQxtoRB0UE3ah-Z_GbpGBpO15nwmSC-ciw&usqp=CAU
Before the coffee gets cold Tumblr_pcmx2l81GG1se41pao7_400
★ kor ★ :
29
★ elõtörténet ★ :
Egy bonyolult háttér
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
Before the coffee gets cold Ec9924886806faddcfa975ab7752ab50
★ idézet ★ :
mindenkinek kell valami szenvedély, ami kikapcsolja, ellazítja, és amit szívből szeret csinálni
★ foglalkozás ★ :
EPA-nál környezetmérnök, másodállásban pincérnő (és spanyolt oktat privátban)
★ play by ★ :
Mariana "Lali" Espósito
★ szükségem van rád ★ :
Férfi a sötét múltamból

Jó barátok
★ hozzászólások száma ★ :
673
★ :
Before the coffee gets cold Donde-vive-lali-esposito
TémanyitásRe: Before the coffee gets cold
Before the coffee gets cold EmptySzomb. 10 Dec. - 9:25

To Flor
A vágyakozás kitartó, folyamatosan fennálló érzés valami iránt, amit nemigen tudsz megszerezni, vagy amit elérhetetlennek ítélsz. Ha úgy gondolod, hogy még fennáll az esélye, hogy eléred, a vágyódást remény színezi meg. Ha elérhetetlennek tartod, a vágyódás reménytelenségbe süpped.

Megannyi lehetőség lett volna választani másik helyet, ahová betérhettünk volna kávézni. A kollégáim mégis épp azon a napon indultak el ebbe a kedves kis kávézóba, amikor engem is elcibáltak magukkal, és épp Flor is dolgozott. Az élet produkál olykor olyan véletleneket, amik mellett nem mehetünk el egyetlen szó nélkül.
De miért is kéne ezt tennünk? Miért kéne figyelmen kívül hagynunk azokat a lehetőségeket, amelyeket elénk tár?
Én a magam részéről sosem voltam túl rámenős, ha lányokról volt szó. Sosem kellett különösebben megerőltetnem sem magam, ez igaz. Fiatal suhancként tapadtak a csajok, mert jól fociztam és illedelmes voltam, sosem erőltettem magam senkire. Melitina felbukkanásával pedig az elérhetetlen préda lettem, akit nem lehetett megkaparintani, ez pedig különösen vonzóvá tett a másik nem szemében. Az ideérkezésemkor szembesültem azonban azzal, hogy ez a város, ez a környezet alapvetően más, mint amihez hozzászoktam. Az emberek Amerikában zárkózottabbak, nehezebben kiismerhetőek. Corinne kedves volt és udvarias, imádtam a társaságában lenni, mert folyton csacsogott és kalandvágyó volt, nem hátrált meg semmitől, a kissé fura randinktól sem, aminek a felén nem is voltunk közvetlen kontaktban. Értékeltem azt, hogy amikor visszautasította a további randevúkat nem váltunk el haraggal. De nem számítottam rá, hogy ez fog történni. Olivia pedig a másik meglepetést okozta amikor váratlanul közölte, hogy el sem jön a randira, ahol épp Flor volt az, aki kirántott a negatív érzés hullámvölgyéből.
Így most, hogy eljutottam hetekig tartó önostorozás és pánik után arra a pontra, hogy szeretnék szembenézni Florral és azzal, hogy mit is műveltem azon a partyn, kitartóan ülök be nap mint nap ebbe a kávézóba, és minden nap reménykedem, hogy besétál és végre beszélhetünk. Nincs más kapaszkodóm, csak az, hogy itt láttam, és talán még visszatér ide.
Az asztalon ma is egy szál tulipán hever. Ezúttal sárga színű, a szirmok szélén enyhe bíbor pírral. Jobb kezemnél egy bögrében almás-fahéjas ízű forró tea gőzölög, előttem nyitott laptop, rajta egy tanulmány az aneurizmák kezelési módszereiről, a legújabb technikákról. A lábam kissé elzsibbadt már a sok üléstől. Laza farmer van rajtam, egy fehér póló és felette egyszerű sötétszürke vékony pulcsi. Semmi extra a kinézetemben. A hajam a szokásosnál kissé hosszabb, lévén, hogy nem igazán van időm fodrászhoz menni. Meg kedvem sem. Ennio öcsém biztos hogy seggbe is billentene, ha így meglátna, bár jelenleg ez a veszély nem fenyeget, mivel nagyon elfoglalt a stúdiójával.
Töretlenül olvasok, olykor hívnak és beszélek azzal, aki keres, válaszolok felmerülő kérdésekre és húsz teljes percig még a húgom is boldogít azzal, hogy megpróbáljon hazacsábítani egy hétvégére. Azt hiszem nehezen viseli, hogy már csak ő maradt otthon aki felett a drága Nonnám aggodalmaskodhat és akit nyüstölhet, hogy keveset eszik és vékony, akár a nád.
Felpillantok, és a szokásos kávézói kép fogad. A szellőben lengedeznek a zöld növények, néhányan épp helyet foglalnak, a szőke pincérlány kivisz egy párnak néhány gőzölgő italt és két szelet süteményt. Újra az olvasásra fókuszálok, s mikor újfent megszakítom a cikk értelmezését, egy valami változik. A szőke lány nem visz már semmit, páran eltűntek az ablak mellől, a barna táncoslány pedig döbbenten áll a két pult között, mögötte pedig egy másik próbál előre jutni, de ő elállja az utat.
Széles mosolyra húzódnak ajkaim. Talán bátorítás, talán a helyzet komikuma ami erre késztet, talán az is, hogy a saját megújuló idegességemet leplezni tudjam. Felállok az asztalnál és nem tudom, hogy nekem kéne-e odamennem, vagy várjam-e meg, míg ő lép ide. Úgy döntök végül, hogy teszek egy lépést az asztal végéig, és ha elindul felém, akkor megvárom, ha nem, akkor odamegyek én magam.
Mikor végre a közelembe kerül, kedvesen pillantok rá és próbálok nem reszkető hanggal megszólalni.
- Szép estét, Signorina Moreno - bólintok és mélyen beszívom a levegőt. Érzem, hogy a vérem úgy szágult végig a testemen, mint a gyorsvonat. Ideges vagyok - Én...elnézést, ha megzavartam - kezdek bele és idegesen túrok a tarkómon a hajamba - Öhm...remélem nem hoztam kellemetlen helyzetbe. Itt...azt gondoltam, megvárom, hátha egy nap szerencsém lehet, és találkozhatunk.
Van az az érzés, amikor előre megtervezel mindent. Tudod mit fogsz mondani, mit teszel, mit fogsz lépni és elképzeled a reakciók alternatíváit is. Most...minden kiesett a fejemből. Állok vele szemben bambán, mint egy elsős gimnazista aki új osztályba kerül, és fogalmam sincs, mint kellene mondanom vagy tennem. Hogy is volt a terv?
A kezdeti idegesség most határozott pánikká alakul át. Teljesen kiürül az agyam és ha őszinte akarok lenni, most fogalmam sincs, tulajdonképpen miért is jöttem ide? Azt az egyet tudom, hogy még mindig hihetletlenül hosszúak a szempillái, gyönyörű az a barna szempár és nagyon remélem, hogy nem fog elhajtani.




>>Az otthont nem egy bizonyos hely jelenti,<<
>>hanem az, amit egy olyan személy iránt érzünk, akit szeretünk;<<
>>a békesség, amely képes eltompítani az ember lelkét mardosó lidércfényeket.<<


Flor Sánchez Moreno imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Fabrizio Grandi
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Before the coffee gets cold Ian-Somerhalder-ian-somerhalder-38064528-500-230
★ kor ★ :
31
★ elõtörténet ★ :
Grandegrandi
★ családi állapot ★ :
Még nem tudja, hogy a nagy szerelem betáncolt az életébe!
★ lakhely ★ :
Queens
★ foglalkozás ★ :
Senior érsebész rezidens
★ play by ★ :
Ian Somerhalder
★ hozzászólások száma ★ :
51
TémanyitásRe: Before the coffee gets cold
Before the coffee gets cold EmptySzomb. 29 Okt. - 19:27

Fabrizio & Flor

A jótékonysági este óta Ricék elmondása alapján elvesztették velem a kapcsolatot. Persze nem szó szerint, csak képletesen, de akkor is van benne igazság. Még az EPA-nál is kaptam néhány megjegyzést, hogy „vigyoribb vagyok”, így táncon tényleg nem meglepő, ha a világomat sem tudom. Mármint én tudom, de, hogy az nincs köszönő viszonyban sem a valósággal, az biztos. Ráadásul a tánc engem mindig kikapcsol, és az agyamat is tudom pihentetni közben, ami alapvetően magával vonja, hogy nem mindig tudom, hogy mit is táncolunk éppen, csak „úgy lépkedek tudattalanul”. Az már mellékes, hogy ez nekem olyan, mint a levegővétel, bármint csinálok, akkor is működik, de most ez még fokozottabban igaz. Az okot pedig kategorikusan tagadom, főleg a napok előre haladtával. „Nem, semmi köze az azon az estén történtekhez, csak találkoztam egy kedves ismerősömmel, akit már nagyon-nagyon régen láttam.” Ami tény, mert találkoztam Darrennel, akit akkor ismertem meg, amikor a hatóságok aktívabban kezdtek újból foglalkozni (az én jóvoltamból) a mostohacsaládom ügyeivel, és Tíoék mellett, ő volt az, aki inkább áldozatként kezelt, nem, mint elkövetőként. Most úgy tűnik, hogy ő fog rám vigyázni itt New Yorkban. Ennek a ténynek pedig volt egy jótékony hatása rám, mert már nem kellett aggódnom a biztonságom miatt, ha már korábban voltam olyan „ügyes”, hogy hamarabb adtam ki a felvigyázóim útját, mint ahogy újat találtunk volna. A „másiknak nincs reális alapja”, hiszen kizárt, hogy érdekelném, ráadásul New York iszonyú nagy, és még annál is többen lakják, tehát erősen konvergál a nullához, hogy ismét találkozzak Vele. Az tök mellékes, hogy azért mégis inkább ennek van köze ahhoz, hogy fel vagyok villanyozva.
Az új kávézó, ahol most vagyok alig pár hónapja, valóban tekinthető újnak. Nekem ez a hely a harmadik kávézó, ahol az év eleji ideköltözésem óta felszolgálok. Az elsőt személyes okokból kellett otthagynom, de azt hiszem, jót tett. A másodiknál nem tudtak már fizetni, hiszen találtak helyettem olyat, aki teljes állásban ott tud lenni, így megoldódott a létszámhiány. A mostani hely pedig újranyitott egy arculatváltással, és eddig is sok vendég volt, most meg még inkább. Családi vállalkozás, de az idős családfő most átadta a stafétát a gyerekeknek, akik évekig voltak Euróba különböző pontjain, és ide is próbálták becsempészni az ottani hangulatot. Hogy pontosan melyik ország stílusát vették át, azt nem tudom, hiszen még nem jártam soha Európában, de vagy egy déli-francia, vagy olasz, vagy valami hasonló mediterrán hely adhatta az ihletet. Legalább is a sok virág, ami bent és a teraszon is volt, engem erre emlékeztetett a filmek alapján. Kellemes hangulatú volt a hely. A kollégák és kolléganők pedig egészen kedvesek, de szoros kapcsolatot eddig nem tudtam kialakítani velük, mert szinte két műszak van, és én nem vagyok sokat itt. Bár mostanában kicsit többet, mint, ahogy megbeszéltük eredetileg, de akkor sem napi szinten. Van, hogy csak pár órát vagyok, és volt, hogy egy hétig erre se néztem. Inkább hétvégén tudok egy műszakot lehúzni egyben, ha nincs edzésem, tánc vagy nem tartok spanyolórát. Persze, ha szólnak, próbálom szabaddá tenni magam, de nem mindig lehet, főleg, ha az utolsó pillanatban találják ki, hogy be kellene mennem.
Most a hét elején szóltak, hogy szombaton egész nap bent kellene lennem, mert kevesen lesznek, és azért, ha nincs is akkora roham, mint hétköznap a fő időszakokban, azért három főnek sok lenne. Bár próbáltam mindent lemondani, de most van egy új tanítványom is, aki jövő héten vizsgázik, és most úgy érzi, hogy semmit sem tud, így kikönyörgött egy kora reggeli órát, ami viszont azt jelentette, hogy fél órát kések a kávézó nyitásához képest. A kollégák viszont azt mondták, hogy nem gond, mert szombaton reggel kilenckor még úgy sem nagy a forgalom, és egy fél órát kibírnak, elég, ha fél tízre odaérek, csak menjek.
A reggeli óra után, (a lány mindent tud, így szerintem fölösleges az aggodalom, de, ha megnyugtatja, akkor tartok neki órát én bármikor), egyenesen a kávézóhoz indultam. Mi nem a főbejáratom megyünk be, hanem hátul, de azért ráláttam a teraszra útközben: csak két asztalnál ülte egy-két ember, ami általában azt jelenti, hogy bent is hasonló a helyzet. Azért siettem az átöltözéssel, hogy mielőbb fel tudjam venni a munkát.
A vendégtér ajtajában csak felületesen futtattam át a tekintetemet a terepen, hiszen a kötényembe tettem éppen a jegyzetfüzetet és a tollat, hogy a rendeléseket rögzíteni tudjam. Trevor, a bartenderünk, még be sem üzemelte az összes gépet, és az egyik presszókávéfőzőt gőzölte át tisztítás gyanánt. Mindy, az egyetlen szőke lány köztünk, a poharakat pakolta látszólag, de valami egészen másra figyelt, amit én nem láttam. Nem láthattam, mert Vicki az egyik benti asztal rendelését vette fel, és pont úgy helyezkedett, hogy kitakarja a kávézó azon részét, ahova a Mindy pillantása állandóan visszatért. Annyira nem foglalkoztam a dologgal, „lelke rajta” gondoltam, és a kollégák közé sétáltam, hogy jelezzem nekik, hogy megérkeztem, avassanak be, hogyan állnak, mit csináljak.
Trevor volt, aki nagyvonalakban beavatott, hogy Vicki szeretne kint lenni, csak még ennek az asztalnak a rendelését felveszi, de lehet, már én szervírozok, addig viszont „pihenjek”. Amit valahogy úgy kell érteni, hogy készüljek fel és elő a munkához. Így elő is vettem egy szervírozótálcát a hátsó pult alól, de amikor megfordultam, egyből megláttam, hogy mit, pontosabban kit néz annyira Mindy.
Ő volt az. „Az igéző kék szemű idegen”. Fabrizio Grandi. A férfi, akivel csak egyszer találkoztam, és akit azt hittem soha többé nem látok.
Most mégis ott ült az egyik asztalnál, egyedül.
Amit megláttam, és felfogtam, hogy ez valóban Ő, megdermedtem. Nem lehet, hogy itt van. Az egy dolog, hogy néha látni véltem, de arról mindig kiderült, hogy csak képzeltem, mert mire rendesen fókuszálhattam volna, addigra eltűnt. De most hiába várom, hogy ismét változzon a kép, most nem tűnik el.
Az Élet milyen fura játékot játszik velem, hogy ismét a közelembe sodorja azt, akinek valószínűleg közel sem jelentett annyit az a találkozás, mint nekem? Képtelenségnek tartom, hogy emlékezzen rám. Lehet, hogy táncoltunk egyet, de annyi mindenki mással is táncolt, hogy kizárt, hogy pont az az egy jelentett volna valami különlegeset a számára. Miért jelentett volna annyit Neki, mint nekem?
Minden esetre nem ártana, ha összeszedném magam. A múltkor már így is beégettem magam előtte kétszer is, még, ha volt olyan udvarias, hogy tagadta, hogy ez megtörtént volna. Azon kívül a lehető legrosszabb helyen dermedtem meg, pont a két pult közötti rész kellős közepén állok, így nem lehet elmenni tőlem. De akkor sem igazán akaródzik összeszednem magam.

Fabrizio Grandi imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Flor Sánchez Moreno
Oktatás
ranggal rendelkezem
★ :
Before the coffee gets cold Images?q=tbn:ANd9GcRyPQxtoRB0UE3ah-Z_GbpGBpO15nwmSC-ciw&usqp=CAU
Before the coffee gets cold Tumblr_pcmx2l81GG1se41pao7_400
★ kor ★ :
29
★ elõtörténet ★ :
Egy bonyolult háttér
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
Before the coffee gets cold Ec9924886806faddcfa975ab7752ab50
★ idézet ★ :
mindenkinek kell valami szenvedély, ami kikapcsolja, ellazítja, és amit szívből szeret csinálni
★ foglalkozás ★ :
EPA-nál környezetmérnök, másodállásban pincérnő (és spanyolt oktat privátban)
★ play by ★ :
Mariana "Lali" Espósito
★ szükségem van rád ★ :
Férfi a sötét múltamból

Jó barátok
★ hozzászólások száma ★ :
673
★ :
Before the coffee gets cold Donde-vive-lali-esposito
TémanyitásBefore the coffee gets cold
Before the coffee gets cold EmptyPént. 28 Okt. - 10:57

To Flor
A vágyakozás kitartó, folyamatosan fennálló érzés valami iránt, amit nemigen tudsz megszerezni, vagy amit elérhetetlennek ítélsz. Ha úgy gondolod, hogy még fennáll az esélye, hogy eléred, a vágyódást remény színezi meg. Ha elérhetetlennek tartod, a vágyódás reménytelenségbe süpped.

- Ne kéresd már magad, Dr. Grandi! Gyere szépen, rád fér a lazítás egy ilyen szörnyű nap után - húzott maga után könyörtelenül Sabina egy kisebb társaság felé, akik már a kórház előtt várakoztak összeverődve. Reggel volt, kilenc felé járhatott az idő, és a negyvennyolc órás ügyeletem épp most ért véget, alig több mint két órával ezelőtt. Semmi kedvem nem volt semmihez, csak hazamenni, letusolni és elájulni. De a sors időnként furcsa fricskákat tud adni, és bármennyire nem tetszett az ötlet, nem volt erőm teljes odaadással ellenállni az invitálásnak. Hagytam magam, hogy legyőzzenek.
- Dr. Grandi, de jó, hogy csatlakozik! - intett felém és a még mindig a karomat rángató Sabina felé az egyik kollégám - Amúgy is meg akartam kérdezni Mr. Clark cytológiai leleteinek az eredményét és....
Sóhajtottam. Sabina, az osztályos nővér mosolyogva engedett végre el, és hagyott kissé magamra, mikor látta rajtam, hogy kezdem kényelmetlennek érezni az érintését, de illedelmes és figyelmes srác lévén, nem szóltam egy szót sem. Némán hallgattam végig Dr. Preston beszámolóját, és bólogattam. Nem volt kérdéses, hogy ha eddig kimenthettem volna magam bármilyen halaszthatatlan programra hivatkozva, innen már nem volt menekvés. Mennem kell velük.
Ha az ember ennyi időt tölt el összezárva ugyanazokkal, automatikusan elkezdi kialakítani a kapcsolódási pontokat. Ez a mi szakmánkban különösen fontos. Ugyanúgy, mint a tűzoltók, a mentősök, a rendőrök, a mi életünk is erre a kapcsolat-rendszerre épül. Bíznunk kell egymásban, hogy együtt túléljük majd, hogy együtt megcsináljuk, hogy együtt megmentjük a beteget, kihúzzuk egymást a csávából. Én lassan fél éve voltam együtt velük, és még alig fogadtam el a meghívásokat. Egy-két órára csatlakoztam néha a közeli bárban egy-egy üdítőre, meg két szülinapi bulit nem engedtek visszapasszolni, de ennyi. Így most bármennyire is nem volt kedvem, az volt az érzésem, muszáj velük mennem, mert már rám fogják sütni, hogy távolságtartó vagyok, meg azt, hogy esetleg utálom őket. Pedig ez egyáltalán nem volt igaz egy percre sem.
New York zegzugos utcáin még mindig el tudtam volna tévedni, ez most sem volt másképp. Azt sem tudtam merre megyünk, mikor végre felismertem egy boltot, ahová időnként betértem, ha az x-boxomhoz széttörtem idegből a kontrollert. Az úttesten átvágva megcsapta az orromat a nagyvárosokat oly gyakran jellemző pöcegödör szag. Vizelet, szemét, csatorna odorja keveredett a meleg, párás levegő nehézkes, szmogos illatával és egy közeli indiai étteremből kiszivárgó fűszeres aromával.
Lépéseimet igyekeztem a csoportoz igazítani. Vegyesen voltak ott fiúk és lányok, de alig voltunk többen nyolc embernél. Nővérek és ápolók tették ki a többséget, leginkább az érsebészetről és a reumatológiáról - ez a két osztály épp egymás mellett helyezkedett el a kórházban.
- Hová is megyünk, ha szabad kérdeznem? Még azért az államhatáron belül maradunk? - kérdeztem előre, mire nevetve csapott hátba Isaac Mundore, egy fiatal rezidensem. Vállán megigazította a rezidensekre oly jellemző oldaltáskáját és kissé csapzott, barna üstökébe túrt. Okos, apró, barna szemeiben vidámság és élet csillogott és ahogy előre pillantott egy sötétbarna hajú, egzotikus szépségű nővérre, meg is értettem miért.
- Ne aggódj, csak egy tök jó kávézót találtunk nemrég, gondoltuk beugrunk meginni valamit. Van lattéjuk meg mindenféle kávé csodájuk ami mellett a starbucks elbújhat, és a kiszolgálás is sokkal kellemesebb. Van benti rész, meg terasz, sütit is lehet kapni, de majd meglátod. Ott is van szemben, nézd csak - mutatott előre kissé felém hajolva, s én követtem a tekintetemmel a kezét. A teraszon és bent is csak néhány ember volt jelen. A teraszon leanderek hajladoztak, kellemes zene szűrődött ki s a szívemnek oly kedves illatokat hozott felénk az olykor meglendülő lágy, meleg szellő.
Bumm!
A többiek elindultak a kávézó felé, de nekem abban a pillanatban földbe gyökerezett a lábam, s csak mereven bámultam előre, mint az a bizonyos borjú.
Ő volt az.
A lány. A táncos lány. Flor.
A lány, akivel egyetlen egyszer táncoltam csupán, alig beszéltünk néhány szót, igazából semmitmondó csacsogás volt, mégsem tudtam szabadulni attól a gondolattól, hogy mi lehet vele, hol lehet, mit csinálhat épp, ebben a pillanatban egyensúlyozott ki széles mosollyal az arcán, fehér blúzban és kötényben egy tálcányi süteményt és forrú kávét egy kisebb asztaltársaságnak. Teljes életnagyságban. Én pedig megdermedten álltam ott és csak bámultam, mert azt hittem, soha többé nem látom már.
S hogy miért járt folyton az eszemben? Nem tudnám megmondani. Egy részem persze azóta felfogta, hogy volt ott egy igen csúnya pofára ejtésem és jól esett, hogy egy igen szemrevaló, bájos teremtés nem koptatott le amikor azt is megkérdőjeleztem, embernek lehet-e még tekinteni, vagy csak valami lábtörlőnek? Egy másik indokkénk a szégyent éreztem, hisz meglehetősen részegen abban sem vagyok biztos, miket hordtam össze, nehogy mit műveltem vele a táncparketten. Meglehet, ami nekem meglepően kellemes, sőt talán szenvedélyes táncnak tűnt, az valójában az ő szemszögéből egy lefagyasztott aztán félig kiolvasztott féllábú ősember botladozása volt csupán. Harmadik indokom pedig...hát,mit tagadjam? Rohadtul bejött a csaj.
A testemen végigszáguldott egy spontán villámcsapás, és a tudatom annyira leszűkült, hogy gondolkodás nélkül léptem le a járdáról az úttestre, s ha valaki nem ránt vissza, bizony kilapított volna egy száguldó taxi.
- Mit csinálsz, Fabrizio! Még megölöd magad!
Isaac sosem szólított még a keresztnevemen, és kissé dühösnek is tűnt, de ahogy visszarántott, én is visszazökkentem. Azonnal hátrálni kezdtem.
- Hé, most meg hová készülsz? Gyere már, a többiek mindjárt odaérnek - intett hívogatón és értetlenül a kollégám, de én megráztam a fejem.
- Ne haragudj, de...mennem kell. Ments ki kérlek. Csak...légyszi, ne mondd ki a nevem a kávézóban, jó?
Fogalmam sincs, hogy ezt miért mondtam. Isaac zavartan nézett át a kávézóra, kutatón vizsgálta a környezetet, a vendégeket, majd visszanézett rám.
- Van valaki aki nem tudhatja, hogy itt vagy? - kérdezte, hisz annyit tudott, hogy ösztöndíjas programmal kerültem be a csapatba.
Nem feleltem, csak távolodtam. Lépteim ólomnehezekké váltak minden pillanattal, de nem tudtam levenni Florról a tekintetem.
- Csak ments ki kérlek. Legközelebb csatlakozom, de most...mennem kell. Ne haragudjatok. - mondtam, majd vasakarattal hátat fordítottam és vissza sem néztem. Isaac értetlenül nézet utánam, de aztán feladta. Már nem tudott mit tenni. Én pedig olyan gyorsan hagytam el a helyszínt, amilyen gyorsan csak tudtam, mert úgy éreztem, ez a találkozás...ez nem történhetett meg így.

Hetek teltek el azóta. Hogy hányszor sétáltam el arra, remélve, hogy meglátom őt és "véletlenül" egymásba botlunk? Elmondani sem tudom. Voltam ott reggel, munka előtt, ebédszünetben is, sőt, nem egyszer munka után. De valahányszor nem láttam ott, megkönnyebbültem, hogy nem kell még lépést tennem, még húzhatom az időt, s valahányszor ott láttam...inamba szállt a bátorságom.
Ugyan, miért is emlékezne egyáltalán rám? Minden este lehet fellépése, ahol újra meg újra belebotolhat hasonlóan kapatos, kissé zavart agyú bájgúnárokba, mint amilyen én is voltam akkor este. Miért éppen én lennék, aki kirí a tömegből? Mi van, ha akaratlanul is, de megbántottam, csak túl illedelmes volt, és nem szólt róla? Mi van, ha bunkó voltam, csak nem vettem észre? Mi van, ha tolakodón viselkedtem? Mi van, ha...mi van, ha...
Ezer és egy indokom volt azt feltételezni, a háta közepére sem kívánna engem, nemhogy megismételni egy találkozást. Mégis, minden alkalommal, mikor arra kóvályogtam, észrevétlenül egyre közelebb merészkedtem a kávézóhoz.
S végül, több hétnyi gyötrődés, kínzás, fetrengve vergődés, dühöngés és önmarcangolás után arra jutottam, hogy ideje lenne végre összeszedni a bátorságomat, és tenni valamit, mert már az idegrendszerem kezdte felmondani a szolgálatot. Egy szép, napsütéses reggel, úgy fél kilenc tájékán besétáltam hát a kávézóba, és egyenesen a pulthoz sétáltam.
- Jó reggelt kívánok! Elnézést a zavarásért, kérhetek egy kis segítséget? - szólítottam meg egy szőke lányt, aki a pult mögött tevékenykedett, s megvártam, míg rám tudott figyelni. Széles mosollyal köszöntött, s azonnal bájologni kezdett.
- Ilyen kedves megszólításra? Természetesen állok rendelkezésére! - támaszkodott a pultra kezében még mindig egy sárga törlőrongyot szorongatva - Jó reggelt! Miben segíthetek?
Türelmesen mosolyra húztam ajkaimat és próbáltam nem észrevenni a nonverbális jeleket amiket a testbeszédével üzent. Kihívásnak tekintett.
- Érdeklődni szeretnék, hogy Flor Sancez Moreno kisasszony bent lesz-e ma? Úgy tudom itt dolgozik.
A lány arcáról lesült a vigyor és igencsak elkomorult egy pillanatra, aztán megpróbált póker arcot vágni, de addigra késő volt. Már észrevettem a változást.
- Elnézést, de erről nem adhatok tájékoztatást. Ha mást nem óhajt...- intett fel a menütáblára, így is jelezvén, hogy komolyan gondolta amit mondott. Nem akarta megmondani, Flor mikor fog dolgozni. Bólintottam hát, s kissé feszengve túrtam hátul a hajamba.
- Rendben. Tiszteletben tartom, elnézést a zavarásért. Köszönöm. Minden jót kívánok.
Sarkon fordultam, s kimentem. De a fejemben már megszületett a terv. Mert egy óra múlva egy szál tulipánnal visszatértem, s leültem az egyik sarokban lévő asztalhoz, ami elég távol volt a bejárattól, de jól beláttam a terepet. S ott ültem egészen zárásig, minden órában rendelve valamit inni, vagy épp enni. Flor nem jött.
De másnap reggel ugyanúgy megjelentem. És harmadnap. És negyednap. Minden egyes szabadidőmet elkezdtem a kávézóban tölteni. Minden nap, amikor nem a kórházban voltam, oda mentem. Hol délelőtt, hol délután, hol csak egy órára. Senkivel nem beszélgettem, csak illedelmesen rendeltem majd csendesen eltöltöttem az időt. És vártam az adandó alkalomra, hogy kiderítsem, emlékszik-e rám egyáltalán egy a gyönyörű táncos lábú teremtés, és hogy miért is nem akaródzik kiverni őt a fejemből.




>>Az otthont nem egy bizonyos hely jelenti,<<
>>hanem az, amit egy olyan személy iránt érzünk, akit szeretünk;<<
>>a békesség, amely képes eltompítani az ember lelkét mardosó lidércfényeket.<<


Flor Sánchez Moreno imádja a posztod

mind álarcot viselünk
Fabrizio Grandi
Egészségügy
ranggal rendelkezem
★ :
Before the coffee gets cold Ian-Somerhalder-ian-somerhalder-38064528-500-230
★ kor ★ :
31
★ elõtörténet ★ :
Grandegrandi
★ családi állapot ★ :
Még nem tudja, hogy a nagy szerelem betáncolt az életébe!
★ lakhely ★ :
Queens
★ foglalkozás ★ :
Senior érsebész rezidens
★ play by ★ :
Ian Somerhalder
★ hozzászólások száma ★ :
51
TémanyitásRe: Before the coffee gets cold
Before the coffee gets cold Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Before the coffee gets cold
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Cold war or what?
» Nothing burns like the cold
» It's a cold ending, ain't nobody know my name ★ Han & Shin
» Cold Spring Lodge - NY
» this cold atmosphere that drives me crazy; Kara & Ning

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: New York :: Manhattan :: Ettermek, cukrászdák, kávézók-
Ugrás: