New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 25 felhasználó van itt :: 3 regisztrált, 0 rejtett és 22 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26, 2024 8:14 pm-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Chae Rim
tollából
Ma 12:09 am-kor
Dorian J. Lester
tollából
Tegnap 10:46 pm-kor
Wade Sanders
tollából
Tegnap 10:35 pm-kor
Ricky Simmons
tollából
Tegnap 10:03 pm-kor
Dream Hidalgo-Montoya
tollából
Tegnap 9:10 pm-kor
Kiara Hernández
tollából
Tegnap 9:06 pm-kor
Dream Hidalgo-Montoya
tollából
Tegnap 9:04 pm-kor
Dream Hidalgo-Montoya
tollából
Tegnap 8:47 pm-kor
Venus Heighel
tollából
Tegnap 8:10 pm-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
8
18
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
47
34
Munkások
36
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
38
Üzlet
29
29
Összesen
235
222

Olympia Thornton
TémanyitásOlympia Thornton
Olympia Thornton EmptyVas. Júl. 12, 2020 6:16 pm
Olympia Thornton

Karakter típusa:
saját
Teljes név:
Olympia Thornton
Becenevek:
Oly, Pius
Születési hely, idő:
London '96.07.28.
Kor:
23
Lakhely:
Bronx
Szexuális beállítottság:
heteroszexuális
Családi állapot:
szingli, ahogyan a Szex és New Yorkban
Csoport:
Munkás
Ha végzett vagy még tanul//Egyetem:
Oxford University, Law (félbemaradt)
Ha dolgozik//Munkabeosztás:
jelenleg a saját uramat sem találom…
Ha dolgozik//Munkahely:
New York…most érkeztem ide, azt sem tudom mit hoz a jövő
Hobbi:
tánc (latin), spontán éjszakai séták, origami hajtogatás, főzés (ez lesz a hivatásom), zongora, megtanulni önállóan élni (?)
Play by:
Katie Stevens

Jellem
Maxwell Thornton és Agnese Borelli cseppet sem könnyű kapcsolatából született meg a hivatalosan első, de egyébként második lánygyermek Olympia. A család legnagyobb örömére a kislány édesanyja szépségét örökölte, jellemével együtt. A drága papa a tradicionális angol felmenőit le sem tagadhatta volna, hiszen hideg, erősen szabálykövető férfiként nevelkedett. Magániskolákban tanult, kitűnően beszélt hat nyelven, zongorázott, krokett-bajnok volt, kajakozott, illetve kimagasló adottságokkal rendelkezett a retorika terén. Az apai nagyszülők nyomására politikai pályára lépett, de egy kisebb kisiklást követően lázadt a rendszer ellen, melyet végül az idősebb generáció nyert meg. Mostanra Anglia külügyminisztere, a legkiválóbb diplomáciai kapcsolatokkal. Felesége családjáról ugyanez már nem mondható el. Agnese Borelli Taorminában látta meg a napvilágot, és ott töltötte a gyermekkorát is. Az olasz família szerteágazó kapcsolatokkal büszkélkedhetett, talán innen eredeztethető az étel szeretete, mely a kis Olympiában teljesedett ki. Agnese csak rövid időre érkezett az Egyesült Királyságba, majd lángra lobbant az ifjú Maxwell iránt. Egyetlen nyári iskola, művészeti továbbképzés döntötte el a sorsukat. Agnese már nem utazott haza, hiába várták a rokonai, ott maradt az esős Londonban, és hátat fordítva a déli vérének, teljes átalakuláson esett át. Hamarosan Maxwell menyasszonyaként mutatták be, aztán fél év jegyesség után elvette feleségül, és a mai napig az oldalán erősíti a férje karrierjét.
Olympia a szülei egy különös egyvelege lett. A kikövezett úton kezdte meg az életét, ami annyit jelentett, hogy magániskolába járt, meg tanult zongorán játszani, de a kitartása a béka segge alá került, mert amit nem élvezett igazán, azt félbe is hagyta a szülei legnagyobb bánatára. A sporttevékenységekben nem mutatkozott meg semmilyen tehetsége, sőt inkább a gyengén teljesítő diákok közé sorolták. Édesapja még bízott benne, ha nem is politikai pályára szánják az egyetlen lányukat, akkor is valami méltó szakmát választ a család nevéhez mérten. A gimnázium után be is került az Oxford jogi karára, de egy botrányt követően úgy döntöttek a szülei, hogy inkább nem erőltetik tovább az egyetemet, így Olympia minden bűntudat nélkül szakította meg a tanulmányait, és álmodott egy merészet. Mindenben támogató barátnőjével úgy határoztak, hogy a nyakukba veszik a világot, és áttelepülnek az amerikai földrészre. Nyilván sokként érte a Thornton szülőket a hirtelen hozott döntés, de Olympia nem tágított az elhatározása mellől, mindenáron meg akarta tapasztalni, hogy milyen egyedül élni, és hibákat elkövetni a nagybetűs élet előtt.
Olympia személyiségében megmutatkozik mindkét nemzetség, melyet az olasz és angol oldalról örökölt. Öntudatos, olykor már az akaratosba áthajló lány, akinek aztán nem lehet megmondani, hogy mit tegyen, és mit ne. Életigenlő alkata úgy vonzza az embereket, mint a virágra szálló méheket a porzóban megbújó édes nektár. Hebrencs és bohém életfelfogással rendelkezik, nem fog megijedni attól, ha a csillagos ég alatt kell töltenie az éjszakát, vagy éppen nem talál munkát. Minden helyzetben feltalálja magát, úgymond a társaság lelke. Indulatos, nagyon könnyen dühbe gurul, és csak nehezen lehet lelohasztani a kedvét. Önérzetes, bármikor kiállna a barátaiért, és azokért, akiket szeret. Az igazságérzete nem ismer határokat, bármeddig elmegy, hogy bebizonyítsa ő ugyan nem tévedett. Egyetlen igazi szenvedélye a főzés, nem túl gyakorlott, de ezt legalább szívből csinálja. A szülei nem támogatják benne, de ő úgy gondolja, hogy egyszer mindenki ismerni fogja a nevét ezen a planétán.



Múlt
Allegra az ágyamon fetreng, vörös haja úgy terül szét a párnámon, mint egy odahímzett mintázat. Nem szólok érte, engem különösebben nem zavar, ha rendetlenség képződik a környezetemben, de a szüleim ki nem állhatják, ha nem adok a külsőségekre. Meg kellett volna tanulnom az illem eme szabályrendszerét, de valahogyan nem érdekelt a felső tízezer elvárás köre. Nekem úgy tetszett a szobám, ahogyan kinézett. Szerencsére nem nyúltak hozzá a ruháimhoz, és az elrejtett értékeimre sem akadtak rá.
- Mikor fogod megmondani nekik, hogy megvettük a repülőjegyeket New Yorkba? – immár tizenkét éve vagyunk egymás titkainak őrzői, ő a másik szemem, ha éppen berúgok, és ő az, akinek bármit elmondhatok, most mégis titkolóznom kell előtte is.
- Ha jól tudom, akkor ma érnek haza Svájcból. Apa együtt akar vacsorázni, mert ez a szokás. Sosem értettem, hogy miért kell együtt ülnünk ahhoz, hogy együnk, de ragaszkodnak hozzá. Anya különösen bánatos, ha kihagyom a közös étkezéseket. – a magasba dobálom az egyik kedvenc karkötőmet, amit tavaly nyáron szereztem Mallorcán. Akkor sem éppen tisztességes történettel álltam elő a szüleimet tekintve, de beadták a derekukat, és elengedtek a nyaralásra. Orbitális buliban volt részem, el sem tudom mondani, hogy milyen élményt ad, ha igazán önmagam lehetek. Viccesen festett, ahogyan hajnalban megtaláltam azt a sarki piacot, és szóba elegyedtünk az eladókkal. Bezsongtam a ténytől, hogy valami újat kóstolhatok, hogy valami igazán helyi, és nemcsak a turista kalauzok hasábjairól köszön vissza. Az étellel úgy voltam, mint mások a kapcsolatokkal. Éhes gyomrok mindig lesznek, ahogyan szenvedéllyel főző emberek is. Nekem felüdülést jelentett, ha így kommunikációs térbe kerültem egy másik nemzettel. Ki mondta azt nekem, hogy csak verbálisan lehet kommunikálni? Az ételek beszélnek helyettünk. Megmondani se tudnám, hogy mennyire élveztem azt a pár napot a tenger mellett, de hamar vissza kellett térnem a valóságba. Apa munkájának révén kisebb koromban sokat utaztam, és megismertem néhány kultúrát, de amióta leérettségiztem, és beiratkoztam az egyetemre, valahogyan már nem terveztek velem. A leendő szakmámra kellett koncentrálnom, az apám, de még a nagyapám is azzal zaklattak, hogy kinél fogom tölteni a gyakorlatomat, ki lesz az, aki mellett majd bojtárkodom. Bevallom, de sosem éreztem magaménak a jogot. A rengeteg paragrafus, a kimondhatatlan törvények, maga a latin nyelv sem vonzott, nem értettem, hogy miért kellene ezen oltáron a véremet ontani? Tudtam, ha fény derül a pár napja esedékes botrányomra, akkor már nem sokáig fogom élvezni az egyetem nyújtotta előnyöket. Pontosan emiatt gondolkodtunk előre Allie-vel is, ha menni kell, akkor ne az utolsó pillanatban készüljek fel a távozásra. Mindennek a hátterében igazából nem is a lázadás, vagy a függetlenedés állt. Egy sokkal súlyosabb titokra jöttem rá, és szembesíteni szerettem volna a szüleimet vele. Nekem évekig hallgatnom kellett azt, hogy én vagyok az egyetlen gyermekük, hogy én leszek az, aki továbbviszi a család nevét, ezért méltóképpen kell viselkednem, életet választanom, majd később társat is. Terjengtek olyan hírek a múltból, hogy a nagyszüleim még annak idején kényszerházasság miatt kerültek össze, de a huszonegyedik században ez már nem lehetett opció. Édesanyám is kezdett annyira savanyúvá válni, mint az apám, de mondjuk ennyi közösen eltöltött év után már ki ne hasonlítana a párjára. A jellemük összekovácsolódott, és egyként meneteltek előre. Nagyot sóhajtok, amikor odalentről meghallom a nevemet.
- Olympia megjöttünk. – anya éles hanglejtéssel adja a tudtomra, hogy ideje megmutatkoznom előttük. Allegrára mosolygok, de semmi őszinteség nincs a gesztusomban. – Sok sikert neked, akkor este írj. – ő maga is felszökken az ágyról és az ablakhoz sétál, hogy a hátsó fán mászhasson le. Nem szeretett a szüleimmel egy légtérben lenni, és ezt meg tudtam érteni, mert nekem is nehezemre esett, hogy megmaradjak a házban. – Olympia egyedül vagy?! – hallom, ahogyan megindul az emelet felé a tűsarkain lépkedő édesanyám, ezért megelőzöm és kimegyek a szobámból, gondosan behajtva a hátam mögött az ajtót.
- Igen, egyedül…csak zenét hallgattam. – felelek unottan, aztán követem őt lefelé, de koránt sincs kedvem ehhez a csevejhez. – Mi a helyzet az egyetemen? – érdeklődik a felszínes hanglejtésével, miközben leérünk apához is. A lakájok ugrálnak, készül a vacsora, én viszont hamarabb ledobom a bombát, mintsem erre időt kellene szánnunk. – Ki lettem rúgva. – sejtem, hogy milyen érzelmeket fogok kiváltani belőlük. Apa szoborszerű maszkja hirtelen eltorzul, és az első emóció, amit le tudok olvasni róla, hogy haragszik, de a személyzet előtt megválogatja a szavait, ellenben az édesanyám máris tombol. – Hogy micsoda?! Mit csináltál? – érdeklődik fennhangon, de már abból látom, hogy össze fog omlani, ahogyan a haját erősítő csatot birizgálja. – Lefeküdtem az irodalom professzorral. Rajta kapott az egyik diáktársam, és jelentette az esetet a rektornak. Ma délután behívtak, és közölték, hogy menjek haza, majd felkeresnek titeket is, ha megjöttetek Zürichből. – sóhajtom, de nem kell sokat várnom a robbanásra. – Te jó isten…ezért neveltünk fel? Ez neked a normális viselkedés? Szégyent hozol a családra… - apa csak int a többieknek, hogy menjenek el, de én egy tapodtat sem mozdulok az előtérből. – Csalódtunk benned Olympia. Fel fogom hívni az iskolát és közlöm, hogy ez valami félreértés lesz. Kizárt, hogy így bemocskold a nevünket. – az anyámat a rosszullét kerülgeti, apa meg a folyosó egyik végéről a másikra sétál, de a lépteiben semmilyen elegancia nincs. Jelenleg két olyan embert látok magam előtt, akik szintén hibáztak már. – Nem fogod. – közlöm holt nyugodtan, és először merek a szemükbe nézni. – Valamit tudni akarok. Miért nem mondtátok el nekem, hogy van egy nővérem? – kérdezek rá, de sejtem, hogy úgyis tagadni fogják a tényeket. – Honnan szedted ezt a hülyeséget? – apa nem jut szóhoz, és anya is hamar válik mérges pókká, ha kell, akkor csípni fog, és támadni. – Innen. – húzom elő a pólóm alól a naplóját. – Tudod anya nem vagy túl körültekintő. A könyvtárban akadtam rá néhány hete. Igazán érdekes dolgokat tudtam meg rólatok, meg az úgynevezett házasságotokról. Az egyetem alatt teherbe esni, igazán szép teljesítmény. Letagadni, és örökbe adni a gyermeket pedig felettébb gyanús. Sosem hittem volna, hogy ennyire álszentek vagytok mind a ketten. Az arcomba hazudtatok, és most azzal a ténnyel kell élnem, hogy a nagyvilágban van egy testvérem, de még esélyem se volt megismerni őt? Sosem jöttem volna rá, ha ez nem akad a kezembe. Gyűlöllek titeket. – üvöltve indulok meg az emelet felé. Anya a hátam mögött kiabál, de mégis az édesapám van az eszénél. – Hagyd most elmenni. Lenyugszik… - a lépcsőfordulóban pillantok rájuk, ahogyan összeborulva néznek engem. – Elmegyek New Yorkba, miután otthagytam az egyetemet. Nem kérem a támogatásotokat. Hagyjatok békén. – kiáltom lefelé, aztán sírva zárkózom be a szobámba. Nem vagyok egyedül ebben az elcseszett világban. Már nem.


mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Olympia Thornton
Olympia Thornton EmptyVas. Júl. 12, 2020 8:49 pm
Gratulálunk, elfogadva!

Kedves Olympia!

Üdvözöllek az oldalon!

A karakterlapodat elolvastam, és teljesen rendben találtam. Minden megtalálható benne, ami ahhoz kell, hogy kissé megismerhessük a karakteredet, betekintést nyerjünk az életébe és a jellemébe.

Két személyiségben teljesen eltérő ember különleges egyvelege lettél, ami nemcsak a jellemedben, de az életedben is végigkísér. A helyes út felé próbáltak téged mindig is terelni és egy olyan lányt formálni belőled, aki az ő elképzelésüknek megfelelő lett volna. Aki tovább fényezi a nevüket és egy olyan értéket hagy maga mögött minden lépésével, mely büszkévé teheti őket. Ezzel viszont az a probléma, hogy minél inkább ráerőltetnek valakire valamit, annál nagyobb mértékben veszi uralma alá őt az ellentmondás és már csak azért sem akar megfelelni.Very Happy Kezdetben még igyekeztél is az ő akaratuk szerint cselekedni, aztán gyorsan kibukott, hogy te magad nem ilyen vagy. Te ennél többre vágysz és bár a szüleidnek akadt egy elképzelése a te életedről - tévesen, - azt attól még soha nem tudtad volna a saját magadénak vallani. Az a fajta hurrikán vagy, aki könnyedén söpör végig mások életén és teljes mértékben felforgatja azt. Persze csakis jó értelemben. Razz Nem félsz attól, hogy a saját szabályaid és álmaid szerint élj, ez pedig mindennél fontosabb, hiszen lehet, hogy egy kitaposott ösvényen végighaladni mindig is biztonságosabb, de nincs két egyforma ember, ahogyan életút sincs. Téged más dolgok érdekelnek és éltetnek, ha pedig olyanba kényszerítenek bele, ami számodra lehet idővel kifizetődőbb, boldoggá viszont nem tesz, az pedig olyan önzőség, mely a jövődre is kihatással lehet. Lehet ők elégedettek lesznek, te viszont...?
Lehet, hogy nem éppen az egyetemes botrányodnak kellett volna ösztönöznie erre, de szerintem jól döntesz azzal, hogy megpróbálsz elszakadni tőlük. Csak így lesz lehetőséged megismerni azt, aki valójában vagy anélkül, hogy bárki is visszafogna. Az élet az, ami leginkább új leckéket tanít számunkra és bár rengeteg bizonytalanság és ki tudja még mennyi hiba követi, ugyanakkor hozhatja magával az ellenkezőjét is. Valamit, amire neked szükséged van és ami mellett nem kell megjátszanod magadat. Meg persze, azért egy ekkora titkot nehéz lesz megemészteni, ezért kell az a távolság. Határozottan kell. Kíváncsian várom mik várnak rád ebben az új életben, ahogyan arra is miképpen alakul a nővéreddel a kapcsolatod. Van mint bepótolnotok. Wink

Már nincs is más hátra, mint hogy meglátogasd az avatar-, név- és munkahelyfoglalót, és már kezdődhet is a játék!
Ha bármikor elakadnál, és segítségre lenne szükséged, keresd fel az oldal vezetőségét bátran!
Kellemes időtöltést és izgalmas játékokat kívánok!





mind álarcot viselünk
Dorian J. Lester
Törvényszegõ
ranggal rendelkezem
★ :
Olympia Thornton A5148dd1afa664d72df11f6c10e743bd738a7db7
Olympia Thornton D68de73853d63d6ba0719cc4505ca57f3fe23363
★ kor ★ :
37
★ családi állapot ★ :
Olympia Thornton 8d1c8bbfbb8e9e4b6d953ab98d8bd8bf7b9475cc
#teamRaerian.
As dark as I am, I will always find enough light
to adore you to pieces, with all of my pieces.
★ idézet ★ :
Love is the only sane and satisfactory answer to the problem of human existence
★ foglalkozás ★ :
autószerelő
★ play by ★ :
Josh Segarra
★ hozzászólások száma ★ :
1706
 
Olympia Thornton
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Zoya Thornton
» Darius Thornton
» Carina Thornton
» Little Thornton x Big Sis --> Chapter 1

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Elõtörténetek-
Ugrás: