New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 80 felhasználó van itt :: 7 regisztrált, 0 rejtett és 73 vendég :: 3 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Horatio R. Sinclair
tollából
Ma 15:48-kor
Cale Braxton
tollából
Ma 14:09-kor
Seraphine Murphy
tollából
Ma 14:00-kor
Manuel Valderrama
tollából
Ma 13:50-kor
Lambert Schultz
tollából
Ma 13:36-kor
Horatio R. Sinclair
tollából
Ma 13:28-kor
Jayda Winters
tollából
Ma 13:00-kor
Landon Hawk
tollából
Ma 11:43-kor
Landon Hawk
tollából
Ma 11:40-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
16
Diákok
53
40
Egészségügy
29
18
Hivatal
7
12
Média
42
32
Munkások
35
23
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
15
36
Üzlet
28
28
Összesen
227
215

only some days. or weeks. or...
Témanyitásonly some days. or weeks. or...
only some days. or weeks. or...  EmptyCsüt. Május 07 2020, 20:49

Ben & Nessa
Only some days. Or weeks. Maximum a half a year, or so...




Miután végig hívogattam az összes létező embert, aki be tud fogadni egy pár napig -mert hát azért még reménykedem abban, hogy tényleg csak pár napról lesz itt szó-, és nemleges választ kaptam tőlük, szóval nem maradt más lehetőség, csak Bennett, a bátyám, akinek már csak-csak megesik rajtam a kis szíve. Dobtam neki egy SMS-t a következő szöveggel úgy negyvenöt perce: „Élek még! (: Nincs kedved egy kávéhoz? Egy óra múlva a Frisson Espressoban?”
Míg odaérek már csak ki kellett ötlenem, hogy mégis milyen sztorit adok be neki. merthogy ugyan nagyjából két éve voltunk együtt Dexterrel, nem mutattam be neki, de persze meséltem neki pár szót róla, néhol igaz, kozmetikázva.
Nem vagyok túl jó hangulatban, most ott tartok, hogy kellően ideges vagyok ahhoz, hogy még nem jutottam el rendesen arra a pontra, hogy felfogjam, Dex tényleg kidobott. Valahogy reménykedem is abban, hogy nem fogom elérni ezt a szintet, mert Dex meggondolja magát és visszamehetek. Azzal minden megoldódna. Oké, elbasztam. Tényleg, nagyon. Ezt el is ismertem neki.
A táskám végül még otthon hagytam, azt remélve, hogy tényleg tárgytalan lesz az egész megbeszélésem Bennel, mire hazaugrom érte, már nem is kell költöznöm. Tök egyszerű.
A kávézóba érve lehuppanok az egyik félreesőbb boxba, előkapom a mobilom, míg várakozok. A koncepció nagyjából már meg is van a fejemben, nagyon remélem, hogy most számíthatok Benre. Nem igazán kértem tőle eddig sosem semmit, és ami azt illeti, nem is túlzottan tartjuk a kapcsolatot, pedig csípem őt. Mióta viszont megnősült... Nem tudom, kicsit el van tűnve. Vagy én vagyok eltűnve. Ki tudja. Valaki biztos.
A lábaim folyamatosan fel-alá járnak, kicsit türelmetlen vagyok, pedig még csak most fog letelni a megbeszélt „egy óra múlva”.  Mikor végre megjelenik, ledobom magam mellé a bőrre a telefonom, és felpattanok, hogy két nagy puszit nyomjak az arcára.
- Szia – köszönök neki, majd ahogy elhajolok tőle, rápillantok. – Mi van, elhagytad valahol a szakállnyíród? – ráncolom össze a szemöldököm, de aztán széles mosolyra húzódnak az ajkaim, miután visszahuppanok a boxba. – Mit kérsz? – tolom elé a kávélapot. Én már tudom, ugyanis ha kávézni indulok -ami mondjuk elég ritka jelenség, inkább a bárokban találni meg-, akkor ide szoktam jönni.
- Na és mi a helyzet? Régen beszéltünk már – préselem össze a szám, ahogy hátradőlve figyelem őt. Jobbnak látom egy ilyen lightos témával indítani, mintsem rögtön ajtóstul rontani a házra. A bökkenő csak az, hogy nem jellemző rám, hogy csak úgy, ilyen hirtelenséggel elhívom valahova, hogy üljünk be megdumálni a mindennapjainkat. A hülye is átlát a szitán. Nyilván.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: only some days. or weeks. or...
only some days. or weeks. or...  EmptySzomb. Május 09 2020, 21:38



Nessa&Ben

Nos, néhány hete a drága futócipőben, szigorúannemtornadresszben! de fülhallgatóval a fülemben, az utcán idétlenül rohangáló emberek díszes társaságát bővítem jómagam is. Nem hittem benne. Tényleg nem hittem benne, de mióta komolyabban is csinálom és nem csak azért, mert Thea megígérte, hogy ha eljárok rendszeresen mozogni, akkor nem fogja minden héten újabb ötletek szerint átrendeztetni velem az egész lakást, hanem mert rájöttem pár alkalom után, hogy nem is olyan gáz, mint gondoltam. Amellett, hogy formában tartom magam, kicsit ki is tudom kapcsolni az agyam. Így történt ez ma is, pontosabban addig a percig ameddig nem éreztem rezegni a telefonomat a zsebemben.
-Mi a...? - Fékezek le hirtelen a Flushing Meadows-Corona Park futópályájának kellős közepén, hogy kisétálva a szélére, levágódhassak a gumira. Felhúzom a térdeimet, alkarjaimat végigfektetem rajtuk és néhány percig lehajtott fejjel, lihegve nézem ahogy a fejemből alácsorgó izzadtság cseppek benedvesítik a futópálya gumiját. Lestoppolom a fülemben őrjöngő ACDC-t és ha már a lejátszási lista miatt elő kellett vennem az Almámat, vetek egy pillantást az előbbi rezgés okára is. Döbbenetemre rég nem látott húgom neve szerepel a kijelzőn. Kétszer is rá kell néznem, hogy biztosan jól látom-e amit látok. Egy szívélyes, kávéra invitáló üzenet a húgomtól. Miért van egy olyan érzésem, hogy akar valamit? Ja, hát persze! Mert mindig csak akkor keres, ha akar valamit. Meg néha felhív karácsonykor, hacsak én meg nem előzöm, de ha neki hamarabb jut eszébe akkor... nos, akkor is akar valamit. Úgy, mint hálaadáskor, szilveszterkor vagy a születésnapomon. Igen, pont a születésnapomon! Hát mindegy! Még nem is találkoztunk, de úgy érzem, már most nyakig benne vagyok a szarba. Az ő szarjába. Mert biztos, hogy megint valami bajt hozott a fejére. Mindegy! Ingyen kávénak ne nézd a fogát. A többit meg majd menet közben kitaláljuk.
Kézfejemmel letörlöm a verejtékcseppeket a homlokomról és úgy ahogy vagyok, futó cuccban, csapzottan elindulok a randevúra. Mintha csak imáim meghallgattattak volna, a címben említett Frisson Espresso elég közel van. Bő negyed óra alatt le is kocogom a távot és mielőtt belépek a kávézóba, egy utolsót még igazítok elegáns fizimiskámon. Némiképp izgatottan, valami különös érzéssel, mely nem hagy nyugodni, belépek a kávézóba. A fejem fölött megszólal a csengő és mivel viszonylag kicsi a helyiség, na meg persze az én páratlan húgomat ezer ember közül is kiszúrnám, rögtön szembetűnik a célszemély aki miatt most itt vagyok. Soha nem volt valami igazán példamutató és szoros báty-húg kapocs kettőnk között. Talán ez az oka annak, hogy a szívem egyre őrültebben dübörög a bordáim között ahogy egyre közelebb érek Nessához. Vagy csak már előre rettegek, hogy valamin már megint töri azt a szőke buksiját amivel fejfájást okozhat nekem. Mintha csak direkt szívatni akarna a kis csitri!
-Helló! Látom humorodnál vagy. - Cinikusan felröhögök vicceskedő megjegyzésén, de nem hajolok el üdvözlő puszijai elől.
-Egy jegeskávé most jó lenne. - Szusszanok egyet a mai rekord futásom utózöngéjeként, és helyet foglalok vele szemben a választott bokszban. Kicsit kínos ez az egész helyzet, és ahogy látom, nem csak engem érint ennyire kényesen a szitu. Mintha ő is feszengne kicsit.
-Jól vagyunk, kösz! - Vonok vállat némiképp szűkszavúan, majd lazán hátradőlök, és egy, az asztalon kallódó poháralátétet kezdek guritgatni egyik tenyeremből a másikba.
-És otthon mi a szitu? Apáék jól vannak? Élvezi a nyugdíjas éveket? Végre van ideje a kiskertjében túrni. - Mosolyodom el kissé sandán, féloldalasan, és mintha csak érezte volna a pincér, hogy mikor kezd a dolog igazán kínossá válni, megérkezik a rendelt frissítőkkel, így nekem is akad okom az újabb hallgatásra ahogyan belekortyolok a jeges koffeinbe.
only some days. or weeks. or...  1676852372  |
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: only some days. or weeks. or...
only some days. or weeks. or...  EmptyKedd Május 12 2020, 20:18

Ben & Nessa
Only some days. Or weeks. Maximum a half a year, or so...




Nem mondom, hogy a kettőnk közt lévő kapocs túlzottan erős lenne, hisz tizenhárom év különbség nem kevés. Nem is nagyon volt időnk összeszokni, hiszen Ben hamar elköltözött otthonról, még kicsi voltam. Mire aztán már viszonylag megnőttem, az ő figyelmét már más kötötte le, aztán volt egy kis idő, mikor próbálkoztunk, de valahogy sosem sikerült olyanná alakítani a kapcsolatunkat, amilyenre szerettük volna. Legalábbis amit mondtunk, hogy „milyen jó lenne”.
Most viszont tényleg szükségem van rá. Anyáékhoz nem akarok visszaköltözni, nem véletlen jöttem el onnan. Szeretek a saját lábamon állni, mellesleg ők mindig próbáltak kicsit szorosabbra fogni, mint kellene, szóval abszolút nem hiányzik ez. Persze ott van utolsó lehetőségként, de nem akarom, hogy ez legyen az egyetlen járható út.
Mikor Bennett megjelenik, első körben a szakáll tűnik fel, amivel persze nem is vagyok rest viccelődni.
- Én mindig. Fényt hozok az életbe. – Igazából ez lehetne valami promotáló szöveg is, ha nagyon akarnánk. Miért költözzek hozzátok? Hát mert életet hozok az unalmas kis életetekbe! Tádám!
Rám is rám férne egy kis futás, bár sosem tudtam rávenni úgy igazán magam. A sport nálam „kimerül” a jógában, de közel sem mondhatjuk azt, hogy ez a vonal esetleg bármivel is könnyebb lenne, sőt...
Ahogy kimondja a jegeskávét, le is szólítom a pincérnőt, mikor elhalad mellettünk, hogy kérhessem az övét, meg magamnak egy karamellás lattét. Aztán újra Ben felé fordulok, és ugyan kicsit gáz ez az egész szitu, próbálok úgy kezdeni, hogy ne igazán az jöjjön le, hogy csak azért hívtam ide, mert akarok valamit.
- Na, az jó – bólogatok a válaszára összepréselt ajkakkal. – Mivel tengetitek a napokat? – Mondjuk azt tök jó lenne tudni, hogy ha odaköltözöm -persze, ha belemegy-, akkor mit kell majd kibírnom. Tényleg csak átmenetileg tervezem, nem szeretek én senki nyakán lenni, mellesleg én se szeretem, ha alkalmazkodni kell.
- Apáék? – kapom fel a fejem a kérdésre, mintha nem hallottam volna jól. – Biztos, most csak a múltkor beszéltem anyával telefonon, rohanósak voltak a napjaim. – Igaz, az a „múltkor” úgy másfél hónapja volt, pedig tényleg minden nap eszembe jut, hogy most már legalább oda kellene csörögnöm, de valami mindig közbejön. Most már viszont lehet, hogy jobb lesz, ha meglátogatom őket, mert azért nem szeretném, ha azt gondolnám, hogy le se szarom a fejüket, mert nem így van... – Te nem voltál náluk? – Lehet, hogy én tudom rosszul, de eddig abban a hitben voltam, hogy ő többször jár otthon, mint én. De ezek szerint ő is pont ugyanezt gondolja rólam.
A kis hatásszünet közben megérkeznek az italjaink, és gyorsan magam elé is húzom, hogy kis időt nyerjek még a nagy felkonferálás előtt. Két korty erőt merítek a koffeinből, majd az asztalra támaszkodva dőlök előrébb.
- Figyi Ben, nem lenne egy kanapéd egy pár napra? – kérdezek rá első körben a lehető leglightosabb verzióra, ami fennállhat és figyelem az arcát, hogy mennyire torzul el az ötlet hallatán.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: only some days. or weeks. or...
only some days. or weeks. or...  EmptyCsüt. Május 21 2020, 21:55



Nessa&Ben

Egy kezemen meg sem tudnám számolni -a lábujjaim is kellenének hozzá-, hogy hányszor próbáltam a kettőnk közti furcsa, idegen, rideg viszonyt valami melegebbé, valami testvériesebbé tenni. Amikor kisebb volt, elvittem fagyizni, de mire az ígért időponthoz képest néhány hónap csúszással eljutottunk a cukrászdába, addigra már bőven az elviselhetetlen lázadó korszakát élte, és kitalálta, hogy ő fogyókúrázik. A vidámpark az ő szavaival élve: ultra gáz volt, a bensőséges vacsoránk pedig a születésnapján, abban a Francia étteremben, meglehetősen kínos. Szóval idővel szépen lassan felhagytam az erőmön felüli próbálkozásaimmal. Akkor engedtem el végleg a kezét -amit soha nem fogtam meg valójában, talán mindig csak gondolatban szorítottam őt annyira görcsösen-, amikor egyik napról a másikra bekattant, félbehagyta a tanulmányait és elköltözött otthonról. Thea meg persze jól a fejemre olvasta még utána legalább fél éven keresztül minden egyes gyerekes vitánk alkalmával, hogy Én megmondtam! A múltkor is igazam lett. Ha valamitől, ettől a mondattól az utolsó szálig égnek áll a szőr a karomon, és ha az én eszes kis feleségem megtudja, hogy Nessával találkoztam, megint legalább fél éven keresztül ezzel fog traktálni. Nem is olyan rég volt, hogy szóba került a majdnem húgom, és mintha mondta volna -már ha jól emlékszem, a mellei elvonták a figyelmemet-, hogy a nyakát tenné rá, hogy hamarosan jelentkezni fog valami miatt. És tessék! Itt ülünk egy hangulatos kis kávézó egyik bokszában a kellemes, húsz fok körüli hőmérsékletben, ami hamar mínusz húszra csökken, hála a közöttünk lévő feszültségnek.
-Thea dolgozik, én még mindig kényszerpihenőn vagyok. Ahogy az idő és a pénzünk engedi, újítgatjuk a lakást, és küzdünk Boscoval, hogy végre teljesen szobatiszta legyen. Tudod, ilyen általános, felnőtt dolgok. - Vetem oda, az asztal alatt továbbra is egymáshoz dörzsölve izzadó tenyereimet, mely nem a kimelegedésnek köszönhető, sokkal inkább annak, hogy most itt ülünk mi ketten, és az elkövetkezendő öt-tíz percben hagyni fogom, hogy már megint hülyére vegyen. Mert a fejemet tenném rá, hogy nem azért hívott ide, hogy bájcsevegjünk az időjárásról. Az sose volt a mi asztalunk.
Kétkedve vonom fel a szemöldökömet miközben hallgatom rövidre fogott beszámolóját arról, hogy mikor beszélt utoljára az anyjával és az apjával. Az arcát figyelem, a szemeit nézem, melyek kerülik a tekintetemet, próbálok olvasni a vonásaiból, a gesztusaiból, a mozdulataiból, abból ahogyan alig észrevehetően összerezzen amikor valaki belép az ajtón és megszólal a kis csengő, ahogyan a szájához emeli a poharát és kissé megremeg a mozdulat közben a keze. Szakmai ártalom. Csak kapnám már meg azt a rohadt papírt, hogy alkalmas vagyok a munkára!
-Hálaadás óta nem voltam otthon. - Ironikus, hogy még ezek után én kérem számon őt, hogy mégis mikor látogatta meg utoljára a szüleit. Kínosan elmosolyodom, ami inkább csak valami elcseszett fintornak mondható, és mutatóujjammal rajzolgatni kezdek a poharamra, melynek az oldalára kicsapódott a pára a benne lévő jeges koffeintől. Hogy feszültségemet szomjammal együtt oltsam, megkönnyebbülten a számhoz emelem a poharat, és már-már tényleg kezdem elhitetni magammal, hogy semmi hátsószándék nem rejtőzik az invitálása mögött, amikor a soron következő kínos hatásszünet után olyan kéréssel fordul hozzám, hogy a jegeskávé bukfencet vet a számban, és a kézfejemmel kell megakadályoznom, hogy visszaköszönjön. Jobb híján a kávézó logójával ellátott szalvéta után nyúlok, hogy le tudjam törölni a számról a koffein nyomait, majd lesújtva hátra dőlök és néhány percig csak némán tátogok. Mondani akarok valamit, azonnali választ akarok adni, de nem jön ki hang a torkomon.
-Oooooké...! - Sóhajtom bele a levegőbe, majd kezeimet összekulcsolom magam előtt az asztalon és nyugtalanul mocorogva ismét előre dőlök.
-Honnan ez a hirtelen elhatározás? Apáék tudnak róla? Egyáltalán miért nem hozzájuk mész?
only some days. or weeks. or...  1676852372  |
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: only some days. or weeks. or...
only some days. or weeks. or...  Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
only some days. or weeks. or...
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Two weeks - Aidan @ Blanche
» Two weeks in Dublin@Aidan& Blanche
» One of those summer days
» Better days - Thomas & Hela
» One of those days - Thomas & Hela

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: