New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 77 felhasználó van itt :: 12 regisztrált, 0 rejtett és 65 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Samuel Burgess
tollából
Ma 11:58-kor
Grace O'Connell
tollából
Ma 11:12-kor
Marco Reilly
tollából
Ma 11:11-kor
Eleonora Sagnier
tollából
Ma 10:58-kor
Emmalynn Larson
tollából
Ma 09:17-kor
Sierra Larson
tollából
Ma 09:05-kor
Dawn Gilberson
tollából
Ma 06:33-kor
Kiara Hernández
tollából
Ma 01:26-kor
Dommiel P. Lloyd
tollából
Ma 00:55-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
36
Üzlet
28
29
Összesen
230
218

Naomi Dempsey
TémanyitásNaomi Dempsey
Naomi Dempsey EmptyVas. Ápr. 12 2020, 17:46
Naomi Dempsey

Karakter típusa:
saját
Teljes név:
Naomi Dempsey
Becenevek:
Nai
Születési hely, idő:
Syracuse, NY állam; 1983. 09. 04.
Kor:
36
Lakhely:
Manhattan
Szexuális beállítottság:
heteroszexuális
Családi állapot:
egyedülálló
Csoport:
egészségügy
Ha végzett vagy még tanul//Egyetem:
State University of New York Upstate Medical University
Ha dolgozik//Munkabeosztás:
sürgősségi szakorvos
Ha dolgozik//Munkahely:
Presbiteriánus Kórház - Sürgősségi osztály
Hobbi:
kislányommal, Alicia-val lenni; salsa; lakás díszítés; falmászás (manapság már ritkán)
Play by:
Odette Annable

Jellem
Régen jellemző volt rám a vadóc és heves életmód, ami egyre jobban elkezdett enyhülni az évek során. A makacsságom megmaradt, néhány esetben a mai napig elég temperamentumos vagyok, viszont amióta anya vagyok, nagyon tipikus anyucis jellemem lett. A kislányom a mindenem, aggódom érte minden egyes percben, óvó és figyelmes pillantásokkal nézek rá folyton. Nincs külön bébiszitter, aki mindig vigyáz rá, többnyire az egy barátnőm vagy szomszédom tizennyolc éves lánya vigyáz rá, de vagy milliószor felhívom őket, amikor dolgozom.
A hivatásom is rendkívüli fontos szerepet kap az életemben, hiszen gyermekkorom óta orvos akartam lenni. A sürgősségi osztály nem tartozott kedvenceim közé, de egy ponton megváltozott ez, majd végül ezt választottam senior rezidensként. Nem bántam meg, ahogyan azt sem, hogy időközben állapotos lettem, és kicsi csúszással tudtam csak szakorvosi vizsgát tenni. Örültem, hogy volt szerencsém abban, hogy nem maradtam teljesen egyedül, mindig volt kire számítsak akkor, amikor elhagyott a gyermekem apja meg apám halála után is volt segítségem. Azt sajnálom, hogy nem láthatta már az unokáját, akit már nagyon várt.
Mi a legnagyobb félelmem jelenleg? Az, hogy mikor fog a kislányom elém állni, és megkérdezni, hol van az apja vagy miért nincs velünk az apja... Olyan rettegés fog el ilyenkor, mégis mit is mondhatnék ennek a nagyon pici gyerkőcnek, ha valóban elkezd érdeklődni arról a mocsokról, aki nem akarta felvállalni a gyerekét?! Talán most még van időm erre, mert még csak negyedik születésnapját töltötte be, de tudom, hogy a gyerekek mennyire kíváncsiak, és milyen okosak.

Múlt

Este kilenc óra van, végre hazaestem, még elmentünk egy nővér kolleginával pizzázni műszak után, szerencsésnek mondom magam, mert van egy nagyszerű szomszéd hölgy, aki szívesen vigyáz a lányomra bármikor. Én sosem bántam semelyik nővérrel vagy ápolóval úgy, mintha nem érne semmit a munkájuk. Nagyon is ér, tisztelettel bánok velük, hiszen rengeteg időt töltenek a betegekkel ők is. Együtt kell dolgoznunk másokért, és ez csak úgy megy igazán, ha együttműködünk. A rezidensekkel, a gyakorlatot töltőkkel, vagy azokkal, akik mentősnek készülnek, de a sürgősségin kell nekik is jó pár órányi gyakorlatot szerezniük, velük sem bánok lenézően, sőt mindinkább próbálom őket is a helyes útra terelni, mindenre megtanítani. Én is szeretem őket ugráltatni, ugratni valami hülyeséggel, szekálni, de csak, hogy jót mosolyogjunk egy nehéz nap során is.
Bementem a lakásba halkan, hogy ne ébresszem fel Alicia-t. Rögtön a nappaliba igyekeztem, ahol ott ült és könyvet olvasott a szomszédom, Agnes. Neki már nagykorúak a gyermekei, így mindig szívesen átjön, ha szükségem van bébiszitterre.
- Szia, Agnes. Köszönöm, hogy itt tudtál maradni még. Elaludt már? - kérdeztem tőle, miközben vettem le kabátomat meg cipőimet.
- Ó, ugyan. Örömömre szolgál, hogy újra egy kicsi gyerekről gondoskodhatok néha. Az enyémek már morognak, ha puszit adok nekik - mondta mosolygósan, nem akart nevetni, nehogy felébredjen a kicsi lány a másik szobában. - Ezt neked rajzolta - adta a kezembe a rajzot, amin én vagyok meg Alicia.
- Még a végén művésznő lesz belőle - tettem vissza az asztalra, majd miután felállt a kanapéról Agnes, kikísértem őt, majd elköszöntem tőle egy puszival. - Péntek este várunk ismét - ő egy igenlő bólintással fejezte ki magát.
Benézek a lányom szobájába, ami minden apró részletében egy kislány szobája. Szeretek lakást díszíteni, a lakberendezés hobbijaim egyike. Odalépek az ágyhoz, óvatosan lehajolok puszit adni neki, majd a levendula színű pokróccal betakarom őt, biztosan forgolódott nemrég.
Nézem ezt a pici testet, és ez még jobban megerősíti bennem azt, hogy ennél szebb ajándékot sohasem kaphattam még az élettől. Ő csak a jót látja mindenkiben és mindenben, én is próbálok így tenni, de orvosként másképp látom a világot. Tudom, milyen sok szörnyűség és borzalom történhet egyetlen másodperc alatt. Egyetlen másodperc elég ahhoz, hogy összeomoljon valaki élete, de ugyanakkor történhet valami szép is, mint egy gyermek megszületése. Tudom, milyen elmondani valakinek, hogy egy szeretett ember elhunyt, hiába küzdöttünk az életéért. Nem egy, nem két alkalommal sírtam már én is rezidensként valahol elbújva, még így szakorvosként is volt nehéz pillanatom, amikor a sírás könnyített a lelkemen.
A gyermekemnek adok még egy puszit, majd pedig kimegyek a konyhába, hogy másnapra összeírjam, mit szeretnék venni az üzletben, mert szabadnapos leszek. A fiókban való kutakodás közben ráleltem arra a képre, ahol apámmal vagyok a képen. Ez az utolsó közös képünk, itt már várandós vagyok. Huszonöt terhes voltam, amikor apám infarktussal került a kórházba, de pár órával később itt hagyott engem.



mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Naomi Dempsey
Naomi Dempsey EmptyHétf. Ápr. 13 2020, 15:02
Gratulálunk, elfogadva!

Kedves Naomi!

Üdvözöllek az oldalon!

A karakterlapodat elolvastam, és teljesen rendben találtam. Minden megtalálható benne, ami ahhoz kell, hogy kissé megismerhessük a karakteredet, betekintést nyerjünk az életébe és a jellemébe.

Sok kérdés merül fel az ember lányában, ha megtudja, hogy várandós, akár tervezett volt a dolog, akár nem. Még a legnagyobb rákészülésben is ott feszül a bizonytalanság, nem csak anyagilag vagy az életed újraszervezése végett, de azért is, hogy mit hoz majd a jövő – hogy és miként gondoskodsz majd erről a kis életről, aki teljesen a te gondjaidra lesz bízva? Ezen túl viszont ott van még az is, hogy Veled mi lesz, elvégre, bár az anyaság egy új aspektust, új nézőpontot ad az új feladatok és kihívások mellett, arról sem feledkezhetsz meg, hogy ez nem az egész lényed, hanem inkább egy része.
Ez különösen erősen működik olyanok esetében, akik igencsak nagy felelősséget, terhet és időigényt rájuk zúdító hivatást választanak maguknak. Sokan feladják azt, amiért küzdöttek, a család érdekében; mások pedig tovább próbálkoznak, általában a drága szabadidőt és lényegi magánéletet adva fel, hogy egyszerre állhassanak helyt anyaként és a munkahelyen is. Nagy kitartásról ad tanúbizonyságot, hogy nem csak ezt vállaltad be, de mindezt úgy, hogy egyedül vagy kénytelen helyt állni kétszemélyes kis családotok élén. Naomi Dempsey 4146035580
Biztosan nem lehet egyszerű egész nap mások életének megmentésével fáradozni, miközben a gondolataidban újra meg újra hazavágyódsz inkább; összeegyeztetni, hogy ne csak hazajáró fáradt szellemként légy jelen a kislányod életében, de aktív részeseként, s ráadásul még a feletteseid se tudják a fejedre olvasni a hiányzást. Ha valaki egyedüli szülő, annak jobb szervezőkészség kell, mint egy kisebb állam kormányának; iskolába kell járni, házit írni, plusz szakkörökre hordani, edzésre, órára, otthon lenni, ha beteg, és még emellett is segíteni a fejlődésben. Ráadásul a választott hivatásod sem épp arról híres, hogy könnyű lenne az ember lelkén és időbeosztásán, úgyhogy maximális gratuláció, amiért mindezzel tudsz zsonglőrködni. Ez anélkül is elég, hogy a jövő kérdései zaklatnák a lelked, mint például hogy mi lesz később apa nélkül?
Alighanem hatalmas hiba volna, ha egy ennyire gondoskodó, okos és szép nő egyedül maradna; nem azért, mert szükséged lenne egy férfire – a feminizmus él, és bizonyítod is –, de néha rólad is gondoskodnia kell valakinek, azt hiszem. Very Happy

Már nincs is más hátra, mint hogy meglátogasd az avatar-, név- és munkahelyfoglalót, és már kezdődhet is a játék!
Ha bármikor elakadnál, és segítségre lenne szükséged, keresd fel az oldal vezetőségét bátran!
Kellemes időtöltést és izgalmas játékokat kívánok!

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
 
Naomi Dempsey
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Trenton Dempsey
» Naomi Bakers
» yindee naomi amarin.
» Karen Dempsey
» Ronan Lee Dempsey

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Elõtörténetek-
Ugrás: