New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Tiger Kareem Abbar
tollából
Ma 15:55-kor
Remington Fellowes
tollából
Ma 15:35-kor
Fable Elizabeth Hart
tollából
Ma 15:09-kor
Benjamin Stanford
tollából
Ma 15:03-kor
Benjamin Stanford
tollából
Ma 14:54-kor
Ariel Hella Wright
tollából
Ma 14:36-kor
Jackie Monroe
tollából
Ma 13:58-kor
Jackie Monroe
tollából
Ma 13:51-kor
Jackie Monroe
tollából
Ma 13:51-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
16
Diákok
53
40
Egészségügy
29
18
Hivatal
7
12
Média
42
32
Munkások
35
23
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
15
36
Üzlet
28
28
Összesen
227
215

Travis & Greg
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásTravis & Greg
Travis & Greg EmptyVas. Márc. 08 2020, 17:59
Travis & Greg

Megint vizsgára készülök és az az idő nem elég, amit a rendőrség biztosít a kapitányságon. Nem vagyok egy pocsék lövész, de nem ez az erősségem, fogalmazzunk így. Lőni viszont szeretek, így megismerem a mechanikáját a fegyvernek és jól jön tervezésnél. Buktak már el tervezések, mert elrontották a súlypontot, vagy túlmelegedett, vagy beragadt. Ezeket szeretném elkerülni, ezért is járok többször lőpályára, mint kellene. Ez egy nagyon jó szöveg arra, hogy takarjam a valóságot: lőni annyira nem megy. Kinek, mi a nem megy, azt keveseknek kötöm az orrára.
Azt veszem magamhoz, amelyikkel vizsgázni fogok, vagyis azokat. Itt engedélyezett nem csak a pisztoly, hanem a puska is, az furcsa módon, jobban a kezemre áll.
- Ne mááár, vizsgára készülök és ennyivel szúrnád ki a szemem? Dupla időt vettem ki, Jack - tartom a tenyerem az engem illető adagért.
Régóta idejárok és Jack előszeretettel spórol, velem azonban mindig rosszul jár, mert nem vagyok rest szólni azért, amit kifizetek. Mehetnék a melóhelyemre, a másikra is, úgy viszont hogy lesnék el technikákat? Előszeretettel figyelek másokat lövés közben, technikákat, fogásokat ellesve.
Az egyik fülkéhez állva, felteszem a célkeresztet és először a legtávolabbra állítom. A pisztollyal nagyobb hadilábon állok, így azzal kezdem. Felteszem a fülest, szemüveget, aztán hajrá!
kredit:
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Travis & Greg
Travis & Greg EmptyKedd Márc. 17 2020, 22:12

Greg
bang bang





Annyi mindent csinálok, hogy levezessem a feszültséget (iszok, füvezek, bulizok, futok, hobbiból járok suliba, hülyeségeket veszek a neten, hamis identitást alakítok ki magamnak, folyamatosan új hazugságokkal állok elő...), hogy kezd gyanús lenni, némelyik "megoldásom" éppen fordítva sül el. Nem tudom, honnan jön ez a végtelen feszültség, de néha úgy érzem, atomerőmű helyett használhatnának engem.
Ma kivételesen tudom, hogy anyám aktuális faszija idegesített fel. Ma (megint) odáig jutottam, hogy a falra kentem volna a férget, ha anyám nem lép közbe. Az mondja, ezt az én védelmemben teszi, de én ezt nem kajálom be: csakis a saját bőrét félti. Ha nem állítana le és talán kárt tennék abban a szarháziban, mindkettőnket elásnának az egyik lakókocsi alatt és a kutya sem keresne minket többé. Hihetetlennek tartom, hogy még mindig félti az életét. Azt a nyüves életét, amiért semmit sem tesz.
Az pedig mindennél jobban bosszant, hogy én is ugyanilyen vagyok. Megúszom a szartenger tetején, és amíg kapok levegőt, nem is foglalkozom azzal, milyen a bukéja. Egyik napról a másikra élünk, és Kathy elvárja, hogy ez legyen okés. És ez nekem majdnem minden nap tényleg okés.
De ez nem az a nap.
A sok feszültséglevezető módszerem közül egy van, ami tökéletesen biztosítja számomra azt a hatalmat, amit a saját életem felett sehol máshol sem gyakorolhatok. A hűvös súly a kezemben, az éles vagy éppen tompa hangok, a sebesség, az erő, a kíméletlenség és a véglegesség... Ezt érzem, amikor elsütök egy fegyvert, és ez az egyetlen dolog, ami teljesen kikapcsolja az agyam.
Csak egyszer süssem el úgy, hogy egy élő áll velem szemben, és sosem fogok tudni leállni. Megrészegít. Még én is félek magamtól.
Most azonban nem gondolok erre, szinte belököm a lőtér ajtaját, követelőző és türelmetlen vagyok. Jack minden bizonnyal látja rajtam a svungot, mert nem húzza az időt. Úgy ragadom meg a felszerelést, hogy elszórok egy töltényt és a rohanásban majdnem fellökök egy másik fickót, de a fene egye meg, úgyis még két-három tárat ellövök, nem azon múlik, a pasas meg túlélte. Gondolom.
Évekkel ezelőtt jártam itt először, anyám akkori hapsija hozott magával, mert szerinte minden férfinak értenie kell a fegyverekhez - legalább egyhez, de ahhoz jól. Nem sokat tanított, de arra máig emlékszem: akkor lősz a legjobban, ha ellenségre célzol. A kezdetek kezdetén gondolatban mindig őrá céloztam, majd az éppen aktuális góréra, aki megkeserítette az életemet... Ma pedig anyám arcát látom magam előtt, ahogy gondolkozás nélkül sorozom a tehetetlen célt.

| finally!
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Travis & Greg
Travis & Greg EmptyCsüt. Márc. 19 2020, 19:37
Travis & Greg

Először a pisztoly, azzal van mit gyakorolni, a desszert majd utána jön, legalább nagyobb sikerélményem lesz. Még nincs rajtam a füles, így odakapom a tekintetem az ajtóra, mert még a lövések között is hallani, ahogy megadja magát némileg az ajtó. Megingatom a fejem, aztán leengedem a fegyvert, miután meglök, mit meglök? Mázli, hogy stabilan állok és éppen töltök.
- Figyelj oda! - Morgok oda hangosabban, mert azért nem kéne átdobni a pulton, nem, mintha menne, belőle legalábbis nem nézem ki, de sose becsüljek alá senkit. - A céltáblát is így látod?
Mert akkor minek jött ide? Á, csak rossz napja van, nekem meg jobb dolgom is ennél.
Ellövök egy tárat és azért valamiért, sasolom az ipsét, hátha bebizonyosodik, hogy valóban úgy is lát. Csak somolygok, mikor ellövi az első tárat. Nem akarom megállapítani, ki a jobb. Minek? Aztán... meglátom, mivel lő. Na, ne máááár! Leteszem a sajátom, miután biztosítottam és kivettem a lőtárat is belőle. Megvárom, míg ellövi a tárat. Azért a tartását is nézem.
- Az nem egy...? - Mutatok a fegyverére. Fegyverbuzi vagyok, mindenem a jófajta pisztoly és puska. És nem, nem kérdezem meg, honnan van, mert akkor már nem egy mezei utcaemberként kell esetleg reagálnom. És amiről nem tudok, attól boldog vagyok. Nagyon.. nagyon... nagyon.. nagyon ritkán.

kredit:
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Travis & Greg
Travis & Greg EmptyPént. Márc. 20 2020, 22:19

Greg
bang bang





Csak annyira foglalkozom a környezetemmel, amennyire feltétlenül muszáj, úgyhogy nem gázolok át senkin az utcán, egészen higgadtan közlöm Jack-kel, mire van szükségem, és azt is hallom, hogy a lövések mellett valaki beszél is - csak az nem tűnik fel, hogy éppen hozzám. Valószínűleg jobb is így, miért veszekednénk azon, hogy fellöktem-e vagy sem, ha megmaradt a talpán? Na ugye.
Az első tárral főleg a düh és a kétségbeesés szakad ki belőlem, minden becsapódás könnyít a lelkemen, és ahogy tisztul a fejem, úgy látok egyre tisztábban. Majdhogynem a szó szoros értelmében: alakot ölt előttem a cél, feljebb emelem a könyököm és kiegyenesítem a csuklóm. Minden találat pontosabb, mint az előtte való volt, ez pedig sikerélményt ad. Szomjazom erre.
A második kiürült tár után felsóhajtok. Gyengének érzem a lábaim, legszívesebben leülnék egy pár percre a rideg padlóra, megelőzve, hogy teljesen elhagyjon az erő, azonban egy korábban már hallott hang újra megszólal. Felnézve egészen biztos vagyok benne, hogy hozzám beszél. Megragadom a józan eszem, és csak gondolatban küldöm el melegebb égtájakra, miközben a kezemben tartott fegyverre, majd ismét rá nézek.
- Ez egy Ruger SR22-es. - Habár én nagyon is jóképű kis pisztolynak tartom, azért nem hiszem, hogy akkora különlegesség volna. Főleg, hogy nem is éppen mai darab. Kíváncsian fürkészem a fickót, nem szoktam meg a hirtelen érdeklődést itt - az emberek valahogy tudják, hogy ez a nyugalom szigete, ami csak is a dörrenésektől lehet hangos.
- És az? - Meg sem próbálom eljátszani, hogy tudom, mivel lőtt, mivel maximum egy elsőrendű besorolásig jutnék. A saját fegyveremmel boldogulok, minden kis kattanását ismerem, a hibáiról és trükkjeiről nem is beszélve. A többi talán nem is számít. A többi úgysincs nálam.
- Akarod kipróbálni? - kérdezem a tőlem megszokott haverkodós hangulat jegyében. Bár nem vagyok beszédes kedvemben, ha az a fétise, hogy mások kezéből nézi ki a gépezetet, nem én leszek, aki elrontja a napját!

| finally!
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Travis & Greg
Travis & Greg EmptySzomb. Márc. 21 2020, 19:53
Travis & Greg

Csak a pultra meredek. Semmi bocsi, ne hari. Hát jó, végül is nem buktam orra, hogy véletlenül hátsón találja a fegyver. Tény, akkor is én lennék a hibás. Vagy nem. Mivel lőni jöttem ide, tovább is lapozok az egészen. Majd valaki más hátsón találja, nem foglalkozom már ezzel.
A fegyverre fókuszálok tekintetben, figyelmen kívül hagyva azt, ahogy rám néz.
- Gyakorlás? Versenyre nagyon jó - fú, de régen láttam már ezt a kis szépséget. Amilyen játékfegyvernek néz ki, azért azt, amit kell hoznia, azt hozza. - De úgyis tudod - vonok könnyedén vállat. Nem szoktam ilyenkor jönni a fegyverek tulajdonságaival, az túl felvágós és olyan felesleges. Mindenki tudja, mit tud az a fegyver, amit használ. Tervezésnél meg éppen másról beszélek, azt meg úgyis nehéz kihámozni. Azt viszont látni, hogy már elég harcedzetten van használva. A bejáratott fegyverek a gyengéim. Az egyik.
- Az enyém? - Kapok észbe, visszaadom a fegyverét. - Á, csak a szokásos Smiss & Wesson. 5946-os - stabil, megbízható fegyver, és azzal fogok vizsgázni, így azzal gyakorolok.
A kérdésre ránézek a fegyverére ismét. Techniakilag szeretek újra és újra kipróbálni fegyvereket, hogy ne kopjon ki az ismeret.
- Miért ne? Te, az enyémet? - Mivel szolgálati fegyvert nem adhatok át, ez a saját készletemből van, azzal meg azt csinálok, amit akarok.
Egy fülke, egy lövő szabály alapján, átmegyek a lövedékekért és a dobozt a pultjára teszem, majd hátrébb lépek, átnyújtva előbb a sajátomat.
- Nincs töltve. Rád vár - nekem a fegyverek töltése is külön élvezet. Hátrébb lépek. Az övéhez mérten az S&W némileg lórugással ér fel, de feltételezem, már volt a kezében hasonló.
kredit:
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Travis & Greg
Travis & Greg EmptyVas. Márc. 22 2020, 23:27

Greg
bang bang





Úgyis tudom. Hah. Még azt sem tudtam, hogy ilyen mini kézifegyvereknek rendeznek versenyeket! Új lehetőségek nyílnak meg előttem...
- Egy kis gyakorlás sosem árt - felelem csak lazán. Általában nem sokat beszélgetek itt random arcokkal, de úgy általában nincs ellenemre a random arcokkal való beszélgetés, szóval annyira talán mégsem lehetetlen ez a helyzet.
Leginkább csak udvariasságból (hogy mi?!) kérdezek vissza, azonban a lelkesedése a Ruger iránt tisztán látható. Úgy vagyok vele, ha már nekem szar napom volt, neki még lehet jó, sőt, talán az enyémen is segíthet. Alapvetően már a két üres tár sokat lendített már rajta, de tagadhatatlanul társasági ember vagyok, szóval...
- Oké - vonom meg a vállam. Habár nagyon is lelkes vagyok az új dolgok kipróbálásában, a sikertelenséget nem jól tűröm. Évekkel ezelőtt úgy gondoltam, hogy pisztoly pisztoly, nincs nagy különbség - majd kiderült, hogy van, és azóta nem nagyon próbálgattam mást, mint a saját tenyerembe passzoló masinát. Kíváncsi vagyok, hogyan fog menni, kezdek egészen izgatott lenni és lassan megfeledkezem a korábbi agybajomról.
Elfogadom a felém nyújtott fegyvert, majd balommal passzolom át neki a sajátomat. Az utcán sosem adnám ki a kezemből, itt ez azonban biztonságos, úgyhogy elég laza vagyok, nem tartok attól, hogy elfut vele. Ahogy ő is megbízik bennem.
Érdekes, mintha valami titkos szövetség tagjai lennénk, bár nem is ismerjük egymást.
Üresen is más a súlya, mint amint megszoktam, hosszabb is valamivel. Félautomata, akárcsak az én szépségem, úgyhogy ebben legalább nem idegen. Nem kapkodok a töltéssel, megnézegetem, előre felmérem a terepet, bár ennyiből még nem tudhatom, mire számítsak. Éppenséggel festhetek úgy, mint egy szakértő, de gőzöm sincs az egészről.
16 lövés. A Ruger csak 11-gyel bír el, úgyhogy ez még izgalmasabbá teszi a dolgot.
Már nem figyelek a másikra, elmehet lőni a Rugerrel vagy megnézheti, hogyan boldogulok, ebben a pillanatban már nem létezik számomra. Jobban figyelek a tartásomra és a célra, nem akarok beégni! Talán nem is olyan rossz a lövés... bár igazítanom kell a fogáson, meglep az ereje. Gyorsabb is! Fel sem fogom, hogy tekerek a vállamon is kettőt, mielőtt újra céloznék, egészen elmerülök az újdonság érzésében, és egyre rövidebb szüneteket hagyva ürítem ki a tárat.
Bakker, ez jólesett!
- Erős - vigyorodom el egy pillanatra, ahogy visszafordulok a gazdájához. - Ehhez képest az enyém csak játékpisztoly. - Nyilván így is veszélyes tud lenni... de még sosem használtam éles helyzetben. A legtöbb suttyónak elég felmutatni egy pisztolyt, máris behúzza a farkát. Ez a Smiss & Wesson gép viszont talán még komolyabb károkat tudna okozni.
- Régóta lősz vele? - Nem tűnik egy mai darabnak, bár a pasas nem lehet tőlem sokkal idősebb. Talán ő is korán kezdte. A korábban használt "csak a szokásos" megjegyzés miatt pedig azt is feltételezem, hogy ez egy elég népszerű modell.
- Kösz az élményt! - Engedem vissza a gazdájához a pisztolyt.


| SM vs Ruger
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Travis & Greg
Travis & Greg EmptyCsüt. Márc. 26 2020, 21:27
Travis & Greg

- Meghiszem - villan egy rövid félmosoly a képemen.
A fegyverre tapad a tekintetem. Ha nem akarja, hogy kezembe vegyem a kicsikét, akkor egyértelműem a tudtomra adja, mint ahogy gondolom azt is, hogy nemet mond a beszélgetésre is, így mivel egyik sem történt meg, úgy veszem, szabad a pálya. Kellő mértékig. Ha lövöldözöm, annyira én sem vagyok oda a beszélgetésért.
Használót cserél a fegyver, hátrébb lépek és ellenőrzöm, biztosítva van-e, úgy engedem le a kezemben. Arra akarok figyelni, miként tölti meg a másik és tapasztalja meg az első lövéseket vele. Vele együtt vagyok lélekben, ahogy komótosan feltérképezi, megtölti a tárat, majd kibiztosítás után szabadjára engedi a lövedékeket, célirányosan.
Mikor látom a testtartásán és a vállcsavarásán, hogy megszűnt körülötte létezni a világ, elmosolyodom és Jacktől bezsákmányolok jó pár adag töltényt, hogy kipróbáljam a kis kézi szépséget. Könnyű, szinte elveszik a kezemben, de éppen ezért meglepő vele dolgozni, mert szépen teljesít. Szoknom is kell.
Mondhatni, hamar ellövöm a tárat, s visszatérek a sráchoz, figyelem, ahogy lő.
- Ha jól van használva, ez is tudja a maga képességét. Nagyszerűen muzsikál - teszem vissza a fegyverét a pultra, aztán megint hátralépek.
- Erős - bólintok vigyorogva. - Megvan vagy egy évtizede is - jóval korábbi, de ha elmondom, hogy már tizenhat évesen megvolt, az nem éppen egy jó hír. - Gyakorláshoz a legjobb. Nincs mit, egy kis bulit megér.
Átveszem a fegyvert, majd még egy marékkal elmarok Jacktől a töltényből, de most a puska jön, a legnagyobb élvezetem. Jobban szeretem, mint a pisztolyt. Szégyent nem vallok vele, nem is vallhatok, ha már építenek ebben rám. Egy hátránya van: a puskának erősebb a hangja, ezt még fülessel is meg lehet különböztetni.
kredit:
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Travis & Greg
Travis & Greg EmptySzomb. Ápr. 04 2020, 22:30

Greg
bang bang





Mondhatni, hogy szerencsés vagyok, amiért van egy ilyen kis kicsikém a kéz ügyében, mégsem kell használnom. Annak is már van vagy egy éve, hogy díszként, fenyegetően meg kellett lengetnem - mostanában elkerül a nagyobb zűr. Talán jót tesz nekem az egyetem, haha!
Mindenesetre még mindig ez a legtisztább módja a fejem kiürítésének, és bár eredetileg nem akartam beszélgetni senkivel, ez a laza csevej is segít ellazulnom. A jó társaság a legfontosabb: olyan emberek vegyenek körül, akik nem szítják a bennem lévő vihart és jóban leszünk. Elég egyszerű ember vagyok, ha innen nézzük - őt pedig máris kedvelem.
Tetszik ez a kis kaland is egy másik fegyverrel, ritkán van alkalmam bármit is kipróbálni, pedig talán mégis kellene. Nem rossz érzés.
- Kösz - vigyorodok el. - Érezniük kell a törődést és örökélet plusz egy napig is szolgálnak. - Egy évtized meg sem kottyant a fegyverének, és bár az enyém még nincs annyi, egyre közelebb jár hozzá... Sajnos nálam nem töltött el még ennyi időt, de remélem, hogy jó gazdája vagyok és tényleg sosem fog cserbenhagyni. Sosem lehet tudni, mikor lesz szükség rá mégis.
Plusz pont neki, amiért buliként hivatkozik a lövésre. Persze, aki nem szereti, nem jön ide, de vannak azért páran, akik túl komolyan veszik, és minden humoros megjegyzésre csak a szemüket forgatják. Mondjuk az ő triggerelésük is lehet éppen hobbi... De általában csend van a lőtéren, csak a durranások visszhangoznak.
Ahogy magamra hagy, újra megtöltöm a kicsikét, és ezúttal lassabban, megfontoltabban lövök: a jó célzás a lényeg, nem a kapkodás. Meglepően hasonlítanak a fegyverek és a lányok... Molly biztosan élne-halna ezért a párhuzamért.
Konkrétan dörren mellettem a puska, engem pedig kizökkent a kíváncsiság. Nem kispályás a hapsi. Reflex-szerűen a nadrágom derekába dugom a Ruger csövét, és közelebb lépek az ő fülkéjéhez, hogy a háta mögül kukucskáljak a művészkedésére. Hiszen ez az! Halvány mosoly ül ki az arcomra, és végre teljesen megfeledkezem a korábbi nehéz pillanataimról.
- Azt szereted, amikor rendesen visszarúg, mi? - kérdezem szórakozottan, amikor befejezi a sorozatot. - Van még valami ennél is komolyabb a tarsolyodban? - Kiderülhet, hogy még egy géppisztolyt vagy gránátvetőt is tesztel ma - na, azt tuti megnézném!

| SM vs Ruger
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Travis & Greg
Travis & Greg EmptyVas. Ápr. 05 2020, 17:40
Travis & Greg

- Az biztos, hogy meg is hálálják, ha karban vannak tartva - bólintok vigyorral én is. Első fegyver ajándék a szüleimtől, nem is apámtól. Van abban némi hibbantság a családban, hogy mind a hárman lestek, mikor kibontottam a fegyvert, aztán lelkendezve kértem, hogy kipróbálhassam. Kiskorúként. Ők pedig teljesen odavoltak az örömömnek, s még aznap elmentünk gyakorolni. Mivel kiskorú voltam, így apám cégéhez tudtunk bemenni, órákra bent ragadtam a lőpályán.
Kilövöm a tárat, s amit sajnálok, hogy nem shotgunnal gyakorolok. Tény, hogy ez messzebbre visz, mégis, nosztalgikus típus vagyok, s az öreggel megszoktam már, ahogy a kezembe simul az a fegyver. Tény, hogy vadászathoz sokkal izgalmasabb is, hiszen ott sokkal nagyobb hangsúlyt kap az, mennyire vagy képes meglőni a vadat, mennyire engeded közel. Akármennyire is sajnálom őket, John és vadászata megmutatta, mennyire fontos az egyensúly. Csak annyit lőttünk ki, amennyi ahhoz kellett, hogy az állomány védve legyen, és ne legyen túlszaporulat. Érzéketlen lennék? Másképp gondolkodom.
Ebben a fegyverben a hatékonyságot látom. Terepen már bizonyított, bár a katonaságban sokkal hatékonyabbat kapok a kezemhez, a mesterlövész fegyverét istenítem. Technikai szempontból. Hiába, a fegyverek ebben a gyengéim.Megnézve az eredményt, újabb bizonyíték, hogy hosszú fegyverekben vagyok otthon, az vagyok én. Mérföldekkel jobb teljesítmény, mint pisztollyal. Tartani is jobban szeretem, a testtartásom is szinte rásimul a fegyverre, mintha hozzám nőtt volna. Kiveszem a tárat, ekkor hallom meg a hangot mögöttem, leveszem a fülest.
- Nem tagadom, ebben jobb vagyok - vigyorgok rá. Álszerény sosem voltam.
- Egy AR 15 még nem is rúg úgy meg, de ereje az van. Itt nincs, ezzel a kettővel gyakorlok.
A vizsgám ebből a kettőből lesz, mintha nem használnám rendszeresen, még csak azt sem mondhatom, hogy aktatologató vagyok, kapom a terepet a zsaruknál is, és nem csak, mint aki kérdéseket tesz fel nyomozóként. Kapom a sűrűjét rendesen.
- Kipróbálod? De ha megrúg, én szóltam. Volt már a kezedben hosszú fegyver?
Ez is a saját fegyverem és lőtéren elmegy, hogy átadom a sajátom. Ennél viszont már nem fogok eltűnni, hanem figyelem, miként boldogul, s ha nem volt még a kezében, akkor jön egy rövid bemutató.

kredit:
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Travis & Greg
Travis & Greg EmptyPént. Ápr. 10 2020, 09:30

Greg
bang bang




Talán furcsa tárgyakról úgy beszélgetni, mintha érzéseik és tudatuk lenne, de ez a kis pisztoly talán többet adott nekem, mint bármelyik rokonom vagy ismerősöm: biztonságot, nyugalmat, kikapcsolódást és elfoglaltságot, amikor máshol nem találtam a helyet. Nem kell ahhoz vérnek folynia, hogy egy fegyver hasznos legyen.
Szinte öröm használni, de ahogy elpárolog a korábbi dühöm, már nem érzem, hogy az egész világ ellenem lenne, és szívesen nyitnék újra felé. A szokatlan dörrenés felcsigázza a kíváncsiságomat, így már semmi sem foghat vissza, hogy más dolgába üssem az orrom.
- Látom - pillantok egy félmosollyal a cél felé. Nem szívesen állnék az útjába, maradjunk ennyiben. A nagyágyúkat pedig otthon tartja! Érdekes egy fickó. Kezdek kíváncsi lenni, mi lehet a szakmája - biztosan vannak olyan munkák is, ahol egész nap mindenféle lőfegyvereket kell kipróbálni, tesztelni, értékelni; esetleg vadász vagy bérgyilkos. Végtelen számú lehetőség.
Habár nem azért fordulok hozzá, hogy kinézzen a fegyvert a kezéből, nem is vagyok egy szégyellős fajta. Bár tényleg az az első gondolatom, hogy vajon komolyan gondolja-e az ajánlatot, nem teszem fel a kérdést, nehogy meggondolja magát. Kimondta, ennyi, nincs visszaút!
- Naná! - Azonnal közelebb is lépek, hogy ha nyújtja, át tudjam venni a puskát. - Sajnos nem. De gondolom, a lényeg ugyanaz. - Elvigyorodok; minden lőfegyvernél ugyanaz a lényeg, hát nem? - Hogyan kell talpon maradni? - Újra megforgatom a jobb vállam, mintegy felkészülve a közeledő kihívásra. Tény, hogy jól tűröm a fájdalmat, ahogy az is, hogy amikor lehet, elkerülöm. Biztosan megvan a taktikája, hogyan és hová kell elvezetni a felszabaduló energiákat. Bár azt nem gondolom, hogy hátrarepülnék tőle, mint a rajzfilmek hősei, de bízom benne, hogy így is érteni fogja a kérdést és hajlandó egy-két tippet adni.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Travis & Greg
Travis & Greg EmptySzer. Ápr. 15 2020, 16:17
Travis & Greg

Csak vigyorgok tovább. A csapatban vannak nálam jobbak, a mesterlövészről meg inkább nem nyilatkozom. Kértem már fel párszor tesztelésre, tanácsokra, s minden szava kincset ért és ér.
Megijedni a fegyverek használatától nem érdemes. Az viszont elég félelmetes tud lenni, hogy egy tizedmásodperc alatt végezni tud valakivel. Volt, nincs. Ha elég jó a fegyver és jó a használója.
Átnyújtom neki a fegyvert, majd a tárat veszem a kezembe és a lövedékeket.
- Így tedd bele a töltényeket - megmutatok kettőt, a többit ráhagyom. Ha valaki fegyvert használ, jó tudnia, mit hogy tölt be, biztosít, vagy kibiztosít, s lő. Még nem nem teszem bele tölténytárt.
- Nagyjából - bólintok.
Láttam, hogy úgy használja a fegyvert, mint a jobb kezesek.
- Emeld először a válladhoz a fegyvert, azt kell megnézni, elég hosszú-e a puskatus.
Mivel töltény nincs benne, így nem kell attól tartani, hogy véletlenül elsül-e a fegyver.
- Megfelelő a hosszúsága. Talpon maradni? Állj be lövésre készen. Hátul lévő lábadat tedd kicsit hátrébb. Lábfej jobban kifelé és roggyantsd be egy kicsit. Ez legyeli a lökéshullám nagy részét, feltéve, ha ... - mosolyodom el. - nem pucsítasz. Billentsd magad alá a csípődet. Most jobb. Így egyenesen leviszi a fölös erőt, s nem lök hátra úgy. Nagyon roggyantani nem érdemes, mert egyrészt kicsinálod a térdede, mert úgy kifordult állapotban lesz, másrészt nem tudod lejjebb vinni, ha esetleg erősebb a lökéshullám. Most tedd a válladhoz a fegyvert. Nem jó ráhajolni, mert úgy szép karikát kapsz a szemedre. Csak belenézni kell, nem odanyomni a fejed. S most nincs rá szükség. A jobb válladat engedd lejjebb. A tus vége pedig ... így most jó. A tartás is rendben. Engedd le a fegyvert, állj egyenesen és állj újra be, ahogy az előbb voltál.
Megvárom, míg vagy kétszer megcsinálja, s ha szükséges, megigazítom. Sokan nem fektetnek erre hangsúlyt, ami később végzetes hiba is tud lenni, hosszú távon meg kicsinálja az emberi testet.
- A tárat így tudod beletenni - tartom a tárt a fegyverhez, ha leengedte.
- Érdemes alulról ráütni egyet, hogy biztosan belehelyeződjön. Érezni lehet, ha nem, de ez ritka - én még nem találkoztam olyan bénával, akinek lövés közben kiesett a tár.
- Rendben. És akkor most hadd szóljon.
Lépek hátrébb és némileg oldalra, feltéve a fülest is.
kredit:
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Travis & Greg
Travis & Greg EmptyPént. Ápr. 24 2020, 14:29

Greg
bang bang





Általában kifejezetten rosszul tűröm a dirigálást, most azonban egyáltalán nem leszek tőle feszült - mégiscsak én kérdeztem! -, inkább csak feszülten figyelek a szavaira, és igyekszem a legjobb tudásom szerint utánozni a mozdulatait a töltényekkel, majd követni az utasításait a fegyver tartásával kapcsolatban. Még szórakozottan fel is horkantok a pucsítás szón. Mintha valaha is jellemző lenne rám, hogy kitolom a fenekem... Na persze, igazítok magamon, bár továbbra is ellenzem, hogy az előbb rossz lett volna, de végre elfogadja, én pedig elengedem a témát. (Még hogy pucsítani?! Mint a csajok?!) Elengedem.
Sokkal fontosabbnak tartom ezt a totál új, izgalmas dolgot, és szeretném gyorsan elsajátítani a szükséges tudást.
Tisztára úgy érzem magam, mint a katonaságban - bár szerencsémre sosem kellett kivennem belőle a részem; csak a filmekből és a fakabátok kontrollált viselkedéséből következtetek -, ahogy minden szavának engedelmeskedve oda-vissza lépegetek. Meglep, hogy végül nem feleslegesen csinálok magamból teljes idiótát: az utolsó próbálkozás után nincs semmi, amibe beleköthetne. Még semmit sem csináltam, de máris királynak érzem az egészet.
- Mert mi van, ha kiesik? - Gondolom, azon kívül, hogy megalázkodik a használója, nem sok hátrány érheti. Ha kint van, nem sül el. Ha nem sül el, nincs kár. Elég egyszerűnek tűnik.
A biztonság kedvéért azért rávágok (én aztán nem maradok cikiben!), és végigsimítok a felületen, hátha érezhető lenne, hogy valahol kilóg - úgy tűnik, minden rendben. Ő is megadja a végszót, úgyhogy a fülemre igazítom a hangtompítót, majd újra felveszem a betanult pózt.
Csak semmi kapkodás, Burke. Nagy levegőt veszek, és három pontra fókuszálok: szemem a célon, ujjam a ravaszon, a lábam pedig biztonságosan alattam, felkészülve a felszabaduló erőre.
Nem egészen az történik, amire számítok. Az első lövés a cél közelébe sem ér (csalódás), mivel puska kissé megugrik. Jelentősen eltér az ereje a megszokottól, de nem érzem, hogy kárt okozott volna a vállamban, ezért csak egy kicsit igazítok az állásomon (mégiscsak bejön ez a nem-pucsítás), és a csövet tartó kezemre is nagyobb figyelmet osztok. Ezért nehezebb, több minden van. Egy kézifegyvernél csak tartod és lősz - persze, ott is kell mindkét kezed, és fontos a jó fogás, de guggolva is el tudom sütni, és ha meg is remeg a kezem, még akkor is közelebb leszek a célkeresztben kinézett ponthoz.
A második már sokkal jobban sikerül, újra korrigálok, és a továbbiakban is folytatom ezt a lépéssort. A tár végére (szomorúan hat ez az üres kattanás) már őszintén élvezem a dolgot, és ahogy leengedem a fegyvert, meg is fogadom, hogy többször játszom majd másféle fegyverekkel is.
- Egész jó tanár vagy! - vigyorgok a srácra, ahoy letolom a nyakamba a fülest. - Ilyesmi a melód? - Nem fogok túlzásba esni a kíváncsiskodással, mégis érdekel, honnan ért ennyi féléhez és ilyen mélységben. Az oké, a kis pisztolya megvan egy ideje; ismerős a helyzet, azzal lehet tanulni és gyakorolni, ilyen nagyobb kaliberhez azonban nem lehet csak úgy hozzájutni. Kézenfekvőnek tűnik, hogy valami családi dolog legyen a háttérben vagy fegyverboltja van, esetleg tényleg tanít valami lőtéren. A gazdag kölyköknek biztos van erre külön tanár, el tudom képzelni. Talán én is építhetnék ilyen - talán még legális! - karriert is.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Travis & Greg
Travis & Greg EmptySzer. Ápr. 29 2020, 21:30
Travis & Greg

A pucsítás szó általában kiveri a biztosítékot mindenkinél, arra emlékszem, hogy megkérdeztem, hogy macska, vagy kutya módra. Többet nem mondták nekem, pedig nem is ezért kérdeztem. Viszont a mellettem álló egészen jól viseli, hogy magyarázok és ezek szerint érthetően is. Nem nagyon tanítok lőni, inkább engem tanítanak. A tervezés jobban lefoglal, ahhoz viszont nagyon jó kell tudni használni a fegyvereket, s pontosan célozni, lőni. Ennek ellenére még így sem gondolom magam jó lövőnek. S dupla elismerésem, hogy mindenféle pofavágás nélkül teszi, amit tanácsolok.
- Ömm... cikis helyzet? Inkább, mint necces - Nem rossz ötlet ráütögetni, nekem mondjuk az idegszálam kilő tőle, ezért foglalkozom úgy tervezni, hogy ne kelljen már ilyen kőkorszaki módszereket alkalmazni.
Aztán adok neki teret, hogy élvezkedjen, miközben figyelem. Megugrik a fegyver, s látom a tartásán is, hol van a rontás, de mivel nem vészes és több után rá fog jönni, hogyan korrigáljon, meghagyom ezt a felismerést neki. Ami feltűnik, hogy nem kapkodja el, de nem is az idegesség van benne, hogy te jó ég, inkább letenném, mi van...? Engem nem dicsértek meg, mikor kapásból egy huzatra beleengedtem a célba a legelső táramat. Megkérdezték, jól vagyok-e. Ki kellett próbálnom, milyen és ennyi.
Csak amikor leteszi a fegyvert, veszem le a fülest.
- Ez rajtad is múlik - nyúlok a fegyver után. - Mindig biztosítsd, mielőtt leteszed. Így veszed ki a tárat, azután pedig ellenőrizd, maradt-e töltény a fegyverben - megmutatom neki, majd visszarakom a tárat és átnyújtom.
- Most csináld meg.
Nézem, ahogy kiveszi újfent a tárat, majd lellenőrzi a fegyvert.
- Valami ilyesmi - sokféle, és sokféleképpen. A legjobban azt kedvelem, amikor a tervezésről és a technikusi pozícióról szerez tudomást egy katona, velem kapcsolatban. Irodistává avanzsálódom a tekintetükben egyből. Én meg rájuk hagyom, ugyan minek pocsékoljak időt erre, mikor azzal foglalkozhatok, amivel szeretek foglalkozni?
- Még egy kör? - Tekintek a puskára, majd rá.  A versenyzés sem esne rosszul, de az eléggé szemétség lenne tőlem, és a jókedv a fontosabb.


kredit:
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Travis & Greg
Travis & Greg EmptyCsüt. Május 21 2020, 15:10

Greg
bang bang





- Nem is tudom, melyik lenne rosszabb. - Féloldalas vigyorral fűzöm csak hozzá, de közben konstatálom is magamban, hogy nem lesz gáz. Egyrészt, mert ő ért hozzá. Másrészt, mert ez egy lőtér, ahol fel vannak készülve mindenféle lövöldözős eseményre. Harmadrészt, mert baromi jó vagyok.
Hamar kiderül, hogy tökéletes azért nem, de úgy érzem, elég gyorsan sikerül korrigálnom a dolgokon, és végül mégiscsak minden jól sül el. Egészen élvezem is! Nem mondom, hogy vinnék haza egy ilyet, mert nem olyan kényelmes és könnyen kezelhető, mint az én apróságom, viszont öregkoromra mindenképpen beszerzek egyet, hogy legyen mivel kergetni a füvemet letaposó semmirekellőket. Haha!
Jó tanár és jó diák - utóbbival sosem vádolt még meg senki, úgyhogy jó is, hogy nem mondja ki konkrétan, így biztos lehetek benne, hogy csak az agyam szüleménye ez a messziremenő következtetés.
Jön is a következő lecke, én pedig talán még lelkesebben utánzom a mozdulatait. Bár valahol beakad a tár, és először vissza kell löknöm, mielőtt rendesen kicsúszna, ez még mindig a könnyebb részek közé tartozik.
- Izgalmas!
Kíváncsi leszek, honnan tud ennyit, illetve miket tud még, azonban a homályos válasza egyértelmű jel: itt a határ. Nem faggatom hát, őrizze meg a titkait. Tiszteletben tartom az ilyesmit, hiszen én sem örülnék, ha túl sok kérdést tenne fel bárki egy nekem nem tetsző témában.
- Jöhet! - vágom rá, majd eszembe jut a szabadkozó mechanizmus, amit szinte mindenki gyakorolna hasonló helyzetben. - Bár nem akarlak feltartani - kezdem óvatosan -, de szívesen meghívlak utána egy sörre hálám jeléül. - Tárgyalni is tudni kell, ha pedig valaki valamit felajánl, célszerű megragadni a lehetőséget. Talán nem is legális ez a kicsike - márpedig, ha rezeg alatta a léc, valószínűleg nem is látom többet, és akkor oda az oktatóm meg ez az izgi új fegyver.
Minekutána már felajánlotta, az előbb betanult lépésekkel töltöm meg újra a fegyvert, és bár nem kérek tőle visszaigazolást, a fülem végig hegyezem, hátha rosszallóan felmorran valamelyik mozdulatomra. Mivel tényleg érdekel ez a téma, úgy tűnik, gyorsan tanulok, és egyébként is a lövés érdekel a legjobban, úgyhogy csak akkor torpanok meg, mikor a vállamhoz emelem a fegyvert.
- Az ilyenhez spéci engedély kell amúgy, igaz? - A fegyvertartási egyébként is elég macera, na meg rengeteg zseton, de ahogy nő a kaliber meg a többi, úgy lesz egyre szigorúbb a törvény.
Talán jobb lett volna jogi egyetemet választanom, akkor hasznosabb tudásra tennék szert, mint a biokémiával.
Na bumm neki!

| nagyonbocsi az irtó késői válaszért :c
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Travis & Greg
Travis & Greg EmptySzomb. Május 23 2020, 22:12
Travis & Greg

Csak sóhajtok egyet, fejcsóválva, mosolyogva. Részemről a neccesre szavazok. A cikis helyzet olyanoknak való, akik érzésekkel bírnak. Van nekem is, de a fene fogja fejtegetni, mikor jobb dolgom is van annál, mint hogy érzelmekkel foglalkozzak.
Nem csinál be a lövéstől, ez is a jó pontok közé tartozik. Valahogy nem értettem, miért kéne a legelsőnél ezt érzeni, vagy gondolni. Vagyis.. inkább nem foglalkoztam vele, mert nem érdekelt. Élvezi a fegyvert a kezében, s a lövésekkel sincs gondja. Nem most kezdett a kis kézivel lövöldözgetni. Hogy lőtt-e vele emberre vagy élőlényre valaha, szintén nem foglalkoztat. Ha valakinek fegyvere van, előbb- utóbb úgy fog elsülni, hogy az élőlényt talál el, akár így, akár úgy.
Hagyom felfedezni a fegyverrel kapcsolatban. Sokkal jobban kedvelem a személyes tapasztalatokat. Érezze, mikor, hol és hogyan akad el, ha elakad, s hogyan tud rajta segiteni.
- Ez jó volt - mutatok rá arra, hogy a korriágálása helyes volt. Elsőként megtapasztalni fontos, s azt is, hogy azt valóban annak lehetett-e beazonosítani.
- Nem olyan vagyok, aki feleslegesen mond dolgokat. Akarod, vagy nem? - Rajta áll, s szavaim is a tényeknek szóltak, felvenni ilyet nem tudok, mert a szabadkozást sem nekem találták ki.
- Ne hálálkodj. Szerintem ennek így kéne mennie ilyen helyen - vonok vállat könnyedén, s akar még egy kört, akkor felmarkolok még egy adag töltényt, mert én is gyakorolni akarok még, rendesen. Újabb zsetontömeg landol cserébe, jócskán túllépve a keretet. Hol érdekel?
- De beülhetünk valahová. - Mentes le tud csúszni, motorral vagyok, tolni nem fogom, az biztos.
Ha újabb kört bevállalt, akkor felteszem a fülest és figyelem, ahogy az újonnan szerzett tapasztalatokkal bánik. Felhasználja, vagy megismétli önmagát némely esetben?
Jól csinálja, egy szavam sem lehet és azért ő sem ma kezdte a lövöldözgetést, ezt azért levettem.
- Igen - bólintok. A városban mindenre külön engedély kell, eléggé szigorúak, még a lobbi sem volt teljes ennek enyhítésére, sőt, szerintem szigorodott, amit annyira nem bánok. És ez az engedély egy rakat pénzbe kerül, minden évben. Nekem viszont a munkám, az a minimum, hogy ezekkel rendelkezzek.

//Sok sörödbe fog ez kerülni!  : D  //

kredit:
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Travis & Greg
Travis & Greg EmptyPént. Jún. 05 2020, 18:34

Greg
bang bang




Legyünk őszinték: senki sem akar beégni. Valamiért úgy érzem, hogy őt aztán különösebben nem érdekelné a bénázásom (amíg nem okozok kárt a felszerelésében, természetesen), meg aztán néha sikerül lenyelnem a békát: egy kezdet sem lehet egyszerű, és érdemes kihasználni, amikor valaki a segged alá tesz valamit. Bármit. Sosem tudhatjuk, mikor lesz szükségem ilyesféle képességekre. És ahogy haladunk, úgy tűnik, nem is vár cserébe semmit. Persze, megéri figyelnem erre, de nekem is lehet egy jó napom, nem?
Érdekes ez a lényegretörősége, mert egészen eddig én hittem, hogy tömör vagyok, most azonban úgy tűnik, totál másképpen működik, mint általában a környezetem. Nincs szükség ennyi rizsára, vettem.
- Ja! - vigyorodok el és nem adom ki a kezemből a puskát, hogy majd magam töltsem meg újra - immáron nem először és egy fokkal talán ügyesebben.
- Lehet, hogy van olyan hely, ahol ez ilyen sima, de... Nem nagyon jársz ide? Elég magának való arcok vagyunk. - Megvonom a vállam. Nem vonom ki magam az általánosítás alól, hiszen soha nem kezdeményeztem itt beszélgetést, és a legkevésbé sem érdekelt a többi ember körülöttem. Nem haverkodni járok ide. Sőt, szeretem is, hogy itt nyugalomban hagynak.
Szinte meg is feledkezem róla, miért jöttem egyáltalán.
A sörözés "bevállalására" újra vigyorogva biccentek, nem hiszem, hogy megbánná, elég felemelő társaságnak tartom magam. Most fordul meg először a fejemben, hogy talán egy jó kis beszélgetésen meg egy korsó pián kívül mással is szolgálhatnék neki, de egyelőre nem foglalkozom a gondolattal. Ehhez még túlságosan is emlékszem, miért jöttem, és legyűrhetetlen bennem a dac.
Újra itt a lövészi kedv.
- Te se unatkozz addig. - Hanyagul nyúlok a derekamba dugott Rugerért, majd a markolattal felé nyújtom át neki. Valószínűleg ez nem akkora élmény neki, mint fordítva, viszont mást nem tudok felajánlani, és a sok kedvességtől még megcsömörlök - jobb, ha ő is kihasználja a lehetőséget, nem áldozatkész szentként korrepetál egész nap.
Ha igen, ha nem, én mindenképpen újra a puskával foglalkozom, kissé kapkodósra véve a figurát, és az első lövés mondhatni botrányos - ezt azonban sokkal könnyebb orvosolni, mint a gyenge üzleti teljesítményemet, így most csak erre koncentrálok, és a tár végével már minden eddiginél közelebb kerülök a céltába közepéhez. Fejlődőképes. Az vagyok én.
Nagyot fújva nézek utána, majd újra nyugodtabban biztosítom a fegyvert és megszabadítom az üres tártól. Oda sem figyelve forgatok kicsit a jobb vállamon, még örülnék is, ha megérezném holnap a gyakorlás hatását.
- Azért nem lehet egyszerű ebből élni, katonaként vagy ilyesmi. Nem is fizikailag, de... a figyelem is fárasztó. - A világért sem ismerném be, hogy engem lefárasztott ez a pár kör, és ha kellene, reggelig is csinálnám, hogy ne is vádolhasson ilyesmivel senki. - Tényleg kösz a lehetőséget, egy élmény volt. - Ezúttal a saját fegyverét nyújtom át neki, nem várva meg, hogy újabbat ajánljon, és attól függetlenül, hogy lőtt-e a Rugerrel az előbb, gondosan átnézem a kicsikét, mielőtt elpakolnám.
- Megvárom, amíg lősz te is még, nem volt sokra időd eddig. - Eszemben sincs sürgetni, sőt, szívesen elnézem, hogyan abálja ezt is.

| állok elébe Very Happy
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Travis & Greg
Travis & Greg EmptySzomb. Jún. 13 2020, 21:09
Travis & Greg

Féloldalas mosollyal pillantok rá. Az alkalmakat jó kihasználni és én is tudok belőle tanulni. Nem csak azért figyelem, hogy őt nézzem, milyen a tartása és helyesen fogja-e a fegyvert. Jól jön majd a tervezéshez és minden alkalmat kihasználok én is, hogy másokat is figyeljek, ahogy lőnek. Ezért jövök le inkább, gyakorolni otthon is  menne, igaz, most az órát is igazoltatnom kell, mert csak úgy mehetek el a vizsgára. A helyzet okán úgy néz ki, ez az óra lenullázódott, de cserébe kaptam olyan lehetőséget, ami viszont a tervezéshez jó. Tiszta haszon, az élvezeten kívül!
- Nem nagyon - húzom el a szám szélét. Azért jobb a saját pályán lövöldözni, otthon vagy a cégnél, a terepiről nem beszélnék, nem én vagyok a mesterlövész. - Rólad annyira nem mondanám, de a mostani alapján magamról sem - a végére már vigyorgok szélesen.
Egy sör jöhet, aztán vár a tervező asztal, mielőtt még az új ötleteket elfelejtem. De haverkodni jó dolog, noha én aztán pont nem arról vagyok híres.
Majdnem azt mondom, hogy hagyja, nézni akarom, ahogy lő, aztán leesik.
- Unatkozni éppen nem szokásom, de.. miért is ne? - Fogadom el a felém nyújtott fegyverét, s felmarkolom a pultról előle a hozzávalókat. - Jó lövöldözést.
Jó pár kört ellövök vele, érezni és élvezni is akarom, kiismerni és megismerni. Éppen a fülest dobom a nyakamba, mikor a szemem sarkából látom hozzám közeledni, így felé fordulok.
- Mindenkinek van olyan, hogy könnyebb vagy nehezebb - biztosítottam a fegyverét, úgy nyújtom át neki, miközben átveszem a sajátom. - Mit ne mondjak, élmény ezzel is lőni. Kössz ezte az élményt. Szívesen.
Aztán a sajátomra tekintek.
- Ami azt illeti, még pár körnek meg kell lennie, hogy fel lehessen vésni a teljesítettem az előírást listára - ha van türelme kivárni, ahogy jelezte, meg fogja várni azt a minimum kötelezőt, amit el kell lőnöm. Újabb készleteket söprök be, már nem is kapok semmilyen rosszalló tekintetet, amivel amúgy sem foglalkoznék, majd visszaállok a fülkéhez. Megnézem a beállításokat.
- Érdemes lenne puskával is foglalkoznod - töltöm fel a tárat. - Egészen hamar belejöttél és ez - csapom a helyére a fegyverben a tárat. - nem mindenkinek megy.
Szemüveg fel, füles fel és aztán hajrá! Megy ez, és ezt a fegyvert még szeretem is, noha egyáltalán nem ez a kedvencem, attól még jól teljesít szerintem. Hogy én mennyire teljesítek jól? Sosem vagyok elég jó magamnak, mindig találok magamban javítani valót, igaz, nem is mesterlövész vagyok, annak azért még ennyi tapasztalattal is alulteljesítenék, a csapat lövészéhez képest egészen biztosan. A koncentrációval bajom nincs, csendben cserélek tárat és azt is figyelem, hogy a lehető legrövidebb idő alatt tegyem meg. Azt azért otthon fogom gyakorolni, most csak a rutin kedvéért teszem.
- Kész! - Azért elégedetten nézem az eredményemet, miután biztosítottam a fegyveremet.
- Ha áll még az ajánlat - keresem tekintetemmel a mai lövésztársamat, ha még nem unta meg a nézelődést.

//megdumálva!  Cool   Very Happy  //
kredit:
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Travis & Greg
Travis & Greg EmptyPént. Júl. 03 2020, 11:19

Greg
bang bang




Megértőn biccentek, tudtam én, hogy új itt, még ha nem is ismerek minden faszit név szerint, azért ki lehet szagolni, hogyha valaki friss. Persze, nem olyan egyszerű, mint egy zöldfülű lövöldözőt észrevenni, de a régi motorosoknak - és igen, magamat is ide sorolom - szemetszúrnak az idegen arcok.
A véleményén azonban szélesen elmosolyodom, és egyáltalán nem bánom, hogy erre fújta a szél. Jófej.
- Hát jó, ha nem lennének ilyen morcosak, talán minddel lepacsiznék - szerényen megvonom a vállam. Társasági lény vagyok, lököm a dumát, és meghallgatok bárkit, ha úgy van. Nem zavar, hogy ez látszik rajtam, ennyiből még nem ismer ki senki.
Attól már inkább tartok, hogy a felszín alatti hullámzó hangulatom átüthet valahol a bőrömön, mint afféle rejtegetni kívánt betegség, és nem tudhatom, ő az az érzelmekkel vagy hűvös fejjel lövöldöző típus. Ha az utóbbi, egyikünknek sem esne jól az ellentétünk felfedezése. Emellett, tényleg nem szeretném, ha elaludta a hátam mögött, nézni mégsem ugyanolyan élvezet, mint csinálni - ahogy ez a legtöbb dologra igaz.
Kellemesnek ítélem a fáradtságot, amit a gyakorlás hoz magával, és jobban is érzem magam, bár be kell ismernem, ez részint a társaságnak köszönhető. Nagy bölcsességeket mond a fickó, ami nem is idegesít - valószínűleg azért viselem ilyen jól, mert nem a bátyámról van szó. Szerencsétlen klisés Matthias nem mondhat nekem semmi okosat anélkül, hogy gúnyt ne űznék belőle. De hát ez a kisöcsik dolga, nem igaz?
Mindenesetre vigyorogva biccentek. Nehezebb és könnyebb, más és más, de mind élmény. Ezzel nem is tudnék vitatkozni.
Újra biccentek, bár ezúttal a szemöldököm felveszi az értetlenség ívét. Teljesítés? Előírás? Nem vagyok benne biztos, hogy mondta-e, kötelezettségből van itt, bár a spéci engedélyes nagy kaliber akár rá is vezethetett volna ilyen következtetésre. Egyelőre nem adok hangot az értetlenségemnek, talán később sem fogok, hiszen tudom, jobb, ha néhány dologról nem beszélünk. A végén tényleg kiderül, hogy katona vagy ilyesmi, az alkata megvan hozzá.
Az újabb kör előtti megjegyzése azonban újabb gondolkodnivalót ad: érdemes lenne puskával is foglalkoznom. Lehetetlennek tartom, hogy megengedhessek magamnak valaha ilyen fegyvert, bár nagyon is szívesen álmodoznék róla... Még bérelni is lehetne itt egyet, talán többfélét is, hogy meglegyen a gyakorlat és a változatosság izgalma. Talán foglalkozhatnék ilyesmivel, talán akár legálisan is foglalkozhatnék vele. Mint egy igazi munka. ... Azt azonban nehéz megértenem, miért dicsér ennyire, és a szürreális jövőm latolgatása után már hátsó szándékot keresek a szavaiban. Netalántán ő olyan fegyverrel házaló típus? A végén kiderül, hogy az egyikünk drogot, a másik meg puskákat árul hobbiból, és mindketten a törvény elől menekülünk.
Kitől örökölhettem ezt a vad fantáziát?
Lustán a boksz oldalának támasztom a vállam, ide-oda csapongó gondolataimat így támogatom, amíg nem végez az utolsó tárral is.
- Naná! - Travis Burke sosem szegi meg a szavát. Általában nem. Legtöbbször. Mindegy. A lényeg, hogy ezt ő azért nem tudhatja, mivel... - Travis Burke. Ha már egy asztalhoz ülünk, szólíts a nevemen. - Elvigyorodok és kezet nyújtok neki. Nincs okom rá, hogy a kamu profilomat használjam előtte, azt pedig kétlem, hogy bárhonnan is ismerősen hangzana neki a név. Hacsak nem konkurens dealer bérgyilkosa. Vagy fiatalkorúak bebörtönzője. Bár ebben az utóbbi esetben már rég felismertük volna egymást. Nincs hát mitől tartanom.
Magam is összeszedem a cuccaimat, amíg elpakolja a fegyverarzenált, a Ruger kendőbe csomagolva süllyed el a hátizsákomban, majd magamra kanyarítom a kabátom, vállamra vetem a zsák felét, és indulásra készen állok.
- Van kívánság, hova menjünk? - kérdezem a társam kifelé ballagva. Ha nincs tippje, netalántán nem is brooklyni, egy közeli, nem túl füstös helyet választok, ami nem tartozik a kedvenceim közé. Legyen bármilyen ártatlan is ez a barátkozás, nem szeretném, ha egy félnótás vásárlóm belerondítana egy nem várt megjegyzéssel.

| Very Happy
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Travis & Greg
Travis & Greg EmptyVas. Júl. 05 2020, 20:17
Travis & Greg

- Ugyan, csak koncentrálnak - vigyorgok. Olyankor én sem mosolygok. De ez most teljes egészében egy tréfálkozás volt.
Nem veszem észre a szemöldök rándítást, éppen a fegyveremre tekintek. Az előírásokkal meg akarok lenni, otthonit nem fogadnak el igazolásnak, így kénytelen vagyok eljönni ilyen helyekre. A rendszer rögzíti a lövéseredményeket is, ami nekem is jó. Szerencse, hogy nem kérik be a vizsgánál.
Valahol mindig megvan bennem, hogy a beszélgetések fontosak. Olyan értelemben, hogy ezek hatással lehetnek másokra. Úgy gondolom, hogy mivel logikusan beszélek, s az érzelmeknek ehhez köze kevés van, nem csúszhatok annyira félre az olyan dolgokban, amik nem érzelmekről szólnak. Az utóbbiban kifejezetten pocsék értelmező és előadó vagyok, köszönhetően a logikai központúságomnak. Rendszer, rendszerműködés, hatások és kölcsönhatások. Ez az érzelmekre nem vonatkozik, az nálam olyan ismeretleneket tartalmaznak, ahol az összes "Error" felirat megjelenne, mivel érthetetlen számomra az értelmezési tartománya.
Ez is megvan, legalább már vizsgáig nem kell idejönnöm.
- Akkor az ajánlat elfogadva - van még időm és most kivételesen nem kell rohannom sehová.
- Kösz, hogy megengeded, Travis - vigyorogva fogok vele kezet. - Gregor Wallem.
Fémdobozba pakolom vissza a fegyvereket, s bezárom, majd leadom a recepción, mivel alkohol fogyasztása után szerintem még a kocsimba sem ülök be, annak is leadom a kulcsát, ha szükség lenne rá, ki tudja.
- Ismerek egy helyi pubot, oda beülhetünk - a környéket ismerem, és van egy szintje a puboknak, ahova nem véletlenül nem ülök be. Nincs kedvem balhézni szolgálati időn kívül.
- De ha tudsz helyet, arra is vevő vagyok - új dolgokra is nyitott vagyok, így ha van egy hely, amit ajánlana, azzal is tökéletesen elégedett vagyok. Beszédnek most viszont még nem beszédes, azt a sörre tartogatom, ha már a kezemben lesz. Amiből barnát kérek. Skóciában szoktatott rá Bob bácsi, és bevallom, semmi sem tudta még eddig kenterbe verni az ottani sört. Így csak beletörődően kérek mindig egy barna sört, remélve, eléri valamikor azt a szintet, amit ott szoktam meg.
- Nem tudom, mennyire láttad az öreg arcát, ahogy sorozatban kértük ki a muníciót! - Vigyorodom el, ahogy találunk egy asztalt, mert nem a pultnál lesz kedvem ücsörögni.
- Régóta jársz oda? - majd felemelem a korsó sörömet. - A mai összefutásra.


//Cool //

kredit:
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Travis & Greg
Travis & Greg EmptyKedd Júl. 07 2020, 21:03

Greg
bang bang




Megvonom a vállam. Lehet, hogy igaza van, lehet, hogy nincs, azt viszont tudom, hogy tényleg nem szoktunk haverkodni, és nekem különösebben nem is hiányzik. Innen. Ez a fickó, ez a nap különlegesség számba mehet majd, mert azt sem gondolom, hogy a jövőben változtatnék a bevált szokásokon.
A mai azonban kivétel, mert tényleg feldobta a kedvem, és meghozta egy jó sör utáni vágyamat is, úgyhogy benne vagyok, hogy folytassuk ezt a kis ismerkedést csendesebb körülmények között.
Természetesen nem okoz gondot várnom egy keveset, közben csekkolom a szósölt is, hogyha esetleg bárki aggódna a hollétem felől, ne tegye. Eddig eszembe sem jutott írni Mollynak, és lehetséges, hogy késő estig megint nem lesz rá igazi lehetőségem, úgyhogy igyekszem most egy percet egy elfogadható üzenet megfogalmazására fordítani.
Aztán csak figyelem, hogyan fejezi be a gyakorlatot az új ismerős, és gyorsan a névkérdést is tisztázzuk. Így már akár haverok is lehetünk!
Újabb furcsa pillantást érdemel tőlem azonban, amikor a fegyvereit és még néhány kulcsát (kocsié lesz az) is átadja távozás előtt. Nem nagyon tudom hova tenni, hiszen abban voltam, hogy ezek a saját holmijai, meg egyébként is, mikor akar visszajönni értük? Naná, elég hosszú a nyitvatartásuk, ezért is kedvelem ezt a helyet, de végtére is nem 0-24-es. Talán a közelben lakik?
Újfent eldöntöm, hogy ehhez azért nem sok közöm van, meg egyébként sem fog érdekelni, hol alszik, ha éppen nem tudja magát a kocsiba sem beengedni. Ahogy lőtt, talán nem merészség feltételezni, hogy képes átgondolt döntéseket is hozni. Rám kár lenne hagyatkoznia.
- Nagyszerű! - Örülök, hogy ő ajánl kocsmát, nekem okozna egy kis fejtörést, milyen jellegűt válasszak, és mindig jobban szeretem, ha kímélhetem magam a gondolkodástól. - Nem kell, bízom a választásodban. Egyébként is, ki merne vitatkozni veled, ha látott lőni? - Elvigyorodok. Eddig sem éreztem feszültnek a beszélgetésünket, de valahogy a pia gondolata old rajtam egy fokot. Az is átfut a fejemen, hogy be is kéne kapni valamit, de csak megdörzsölöm a szegycsontom és türelemre intem magam. Nem éppen ma vették el a kedvem az áru megcsapolásától?
Nem kell sokat baktatnunk, és még olyan tömeg sincs, mint egy pár óra múlva lehet. Ez egy viszonylag csendesebb pub, a nagyobb banzájai elmennek máshol kisebbecskének, úgyhogy részben megkönnyebbülök - bár nem tudnám megmagyarázni, miért.
Egy korsó világost választok, majd nyomban állom is a cehhet, ahogy ígértem, mielőtt csatlakoznék a kiválasztott asztalhoz. Ledobom a táskám, a kabátom a szék háttámlájára kanyarítom, gyorsan kényelembe helyezem magam.
Jókedvűen villan a pillantásom a kérdésére.
- Bevallom, nem figyeltem. Nem tudta hova tenni a nagy kedvet? Pedig ez neki az üzlet, nem kellene húznia a száját. Csináltuk csak kicsit a fesztivált. - Reklámnak is elment volna ez a mai session!
- Az összefutásra! - értek egyet lelkesen, ahogy összekoccantjuk a poharainkat. Két nagyot kortyolok, mintha ezer éve nem ittam volna semmit, most érzem csak, milyen sivatagot kreáltam ott belül. Hümmögök párat, mielőtt válaszolnék végre a kérdésre. - Lényegében ott kezdtem el tanulni, úgyhogy nem is nagyon jártam máshová. - Nem mintha ezt nehéz lenne felidézni, nagyon is élénkek az emlékeim a fickóról, aki szerint egy pisztoly tesz férfivá, és ez a hatalom és az erő legjobb kifejezőeszköze. - Úgy vagyok vele, hogy itt van, ismerem, a lőtér meg mindenhol csak lőtér. Nem hiszem, hogy annyi különbség lenne. - Lekicsinylőn biggyesztem az alsó ajkam, mert hát eddig igazából meg sem fordult a fejemben, hogy másik helyet próbáljak ki. - Vagy ha van valami extra tapasztalatod, ne hallgasd el előlem! Nyilván jobban vágod az ilyesmit, mint én. - Újra a számhoz emelem a korsót, kíváncsi pillantásom Gregoron marad. A maga módján vénebb motoros nálam, és bár azt ránézésre senkiről sem lehet megmondani, hogy használt-e már élesben is fegyvert, róla el tudnám képzelni. Inkább cselekvő típusnak tűnik, mint nagydumásnak, és ha ehhez még egy-két tűzfegyvert is hozzáadunk... Hát nem nehéz összerakni, na.

| Travis & Greg 670315305
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Travis & Greg
Travis & Greg EmptyKedd Júl. 14 2020, 10:07
Travis & Greg

Most viszont érzékelem a pillantást, de leginkább csak akkor, amikor odakapom rá a tekintetem.
- Igen? - Nézek rá érdeklődő pillantással, miközben a kezem ügyködik tovább az elpakolással.
Félmosollyal, kissé levet összeszűrő tekintettel biccentem oldalra a fejem a válasz közben.
- Ez egy megfontolandó válasz – aztán elvigyorodom. Nem megy annyira jól a lövés, mint a mesterlövészünknek, de szerintem lehetnék jobb is. De azt a gyakorlási időt inkább a tervezésre fordítom, abban vagyok jó. Szerintem.
- Szendvics, hamburger? - Ha már meghívott egy pofa sörre, akkor mást is tehetünk a hasunkba, ráadásul nem félórát voltunk bent, így arra én fogom meghívni. Személy szerint egy hatalmas méretű szendvicset kérek, a hamburgerekkel nyilvánosság előtt nem próbálkozom.
A csapos és a pultos is ismerősként üdvözöl, amit mindig csodálok, mert már a második alkalommal megjegyezték az arcom és azóta egyfajta közvetlenség alakult ki. Nekem sincs bajom a memóriámmal, ám ami nekik van, arc, név, ember, mit preferál szinten, az említésre méltó.
- Á, ő mindig ilyen. Már amikor erre járok – vigyorgok. - Ma eléggé kifejezetten ilyen volt, de hát így megy a bolt neki – gondolom én. Ide csak akkor jövök, ha a vizsgára kell teljesíteni, néha itt is telt ház van, olyankor mást keresek, nekem ez a hely legkényelmesebb eddig.
Koccintok vele, s pár korty már kifejezetten váratott magára, jól is esik.
- Érdekes fintor, hogy nem futottunk össze még eddig. Bár nem járok túl sűrűn vagy rendszeresen erre. Akkor jól ismered a helyet – nyugtázom.
- Ámmm -  gondolkodok el. - Attól függ, mit szeretnél és mivel gyakorolsz. Ha vizsgára készülsz, akkor nem mind jó – ezért választottam ezt ki itt.
- Azt nem tudom, jobban vágom-e – vigyorgok, miközben kortyolok is a sörből. Ez azért annyira nem is olyan rossz. - De ha szét akarsz nézni, javaslom azt a lőpályát, ami három utcával arrébb van. A téren túl meg van egy lőtér is, ott szabadban is lehet gyakorolni, nagyobb távolsággal.
- A rendőrségnek meg van közös gyakorló pályája a civilikkel. Na, az se rossz – de a céges lőpályát semmi sem veri kenterbe. Az éles helyzetet azért nem mondom, mert az meg se nem szép, se nem kedves. Általában mi sem azért sütjük el olyankor, mert olyan hangulatban vagyunk. Ha úgy lenne, akkor tenném le örökre a fegyvert és a terveket is. Mert nem azért dolgozom rajta s van a kezemben.
- Nem gondolkodtál el lövőversenyeken? Egész jól megy – mert az azért leesett, hogy se nem zsaru, se nem katona. Ettől függetlenül, ha jól lő, akkor abból még simán versenyszerűen is űzheti a mesterséget.

:gumimacik:

kredit:
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Travis & Greg
Travis & Greg EmptySzomb. Júl. 18 2020, 19:27

Greg
bang bang




Nem telik sokból megbízni valaki kocsma választásában, ezen mégsem múlik az életem, úgyhogy nem fogok belőle nagy ügyet csinálni. Annál jobb, minél inkább ő érzi magát kényelmesen és nem én - azt hiszem, lenne különbség bőven a preferenciáink között.
- Na jó, konkrétan én nem vitakoznék veled! - Megadóan felemelem a kezeim, de ahhoz túlságosan is vidám a képem, hogy valódinak vegye a kimondott félelmemet. Ez inkább évődés, mint igazság... vagy igazi hazugság.
A kaja említésére lesből kordul meg a bendőm. Az arcomra van tán írva, hogy határtalanul nyelek minden ételt, italt?
- Hát, egy hamburgert talán bevernék, ha már így mondod. - Ne kelljen tukmálnia, elfogadom elsőre is, ilyen rendes gyerek vagyok.
Kicsit meglep, hogy ismerősként látják a kocsmában, pedig azt mondta, ritkán jár erre... Talán a közelben él, és itt a sört jobban szereti, mint a lőteret. Nem kell kinyomoznom a részleteket róla, úgyhogy nem is rágódom rajtuk.
- Szerintem ez a boldog arca is - legyintek. - Egyszer, mintha ezer éve lett volna, valami szerencsétlen nem biztosította ki a fegyverét és az előtérben elsült. Akkor láttam más érzelmet az öregen, tajtékzott. Valami képet talált el a fickó, úgyhogy nagyobb volt a pánik, mint a baj, de asszem soha többé nem merte visszatolni a képét. És nem a megaláztatás volt az oka. A vénség valami otromba puskával zavarta ki és melegebb helyekre. - Úgy vigyorodom el, mintha nem fagyott volna meg bennem is a vér akkor. Szerencsére szorult helyzetekben jól tudok kussolni és sunnyogni, azóta pedig extra elővigyázatos vagyok, nehogy hasonló balfékséget kövessek el a kis birodalmában.
- Aha. Azért mondtam, hogy nem haverkodós a bagázs általában. - Megvonom a vállam. Az ismert, megszokott dolgok kényelmesek nekem, az újításokat inkább más téren szeretem... és igénylem is, hogy őszinte legyek.
- De ezek szerint neked ez is megfelel - mutatok rá. - Milyen gyakran kell így vizsgázni? - érdeklődöm. Olyan keveset tudok! Szóval figyelek a válaszára, a többi javaslatára és a lehetőségekre, amiket sosem vizsgáltam meg még tüzetesebben.
- Na, zsírul hangzik! Kösz a tippet, lehet, hogy legközelebb majd elnézek arra. - Talán egyszer elmehetnék úgy lőni, hogy nem csesznek fel előtte. Talán magammal vihetném Mollyt, megmutatni neki, milyen. Arra alkalmasabb is lenne egy olyan hely, ahol még látásból sem ismerhet senki. Egészen jó ötletet adott! Tényleg hálás vagyok. - Nem is tudom, miért nem néztem szét még. Általában nem gondolkozom azon, hova megyek... Van az az érzés, mikor lőni kell, arra pedig már be van állítva a GPS. - Az utolsó szónál a halántékomra koppintok. Nem árulom el, hogy mindig és kizárólag csak a feszültség levezetése céljából, tényleg gondolkozás nélkül indulok meg lövöldözni, viszont így is elég sokat megosztok vele.
Ahogy a rendőrség és a civilek kifejezéseket használja, kissé gyanakvóvá válok. Semmi fakabát, zsaru, nem hogy szaftosabb megnevezés? Puska meg vizsga? Jobb is, ha vigyázok a számra, amíg nem vagyok benne biztos, milyen körökben mozog.
- Valószínűleg profibb, mint a legtöbb magán kis lyuk. - Érdemes lenne megnéznem azt is? Talán túlságosan is kísérteném vele a sorsot. Bátor vagyok, amíg a saját pályámon kell mozogni, de ilyen nyíltan nem tálalnám fel magam. - Tényleg nem kell oda sem semmi spéci engedély? - Miért jó ez nekik?
- Nem, eddig. De elég meggyőzően mondod, úgyhogy talán utánajárok, hogy megy az ilyesmi. - Feltételezem, hogy van nevezési díj, ami nem éppen jó hír, viszont ha a nyeremények között busás összegek is vannak, egy próbát talán megér. - És ha úgy alakulna, ezennel mentoromnak fogadlak! - Felé biccentem a korsóm, mintha csak a tiszteletére innám a következő kortyot. De basszus, akkor fegyvertartási is kellene, nem? Elég sok macera. Tényleg jól kell tejeljen, hogy megérje.
Nem elég mosolygós pincérnő hozza ki a rendelt vacsoránkat, de most meg sem próbálkozom a felvidításával. Csak a hatalmas burgeremnek szentelem a figyelmem.
- De jól nézel ki - dicsérem meg motyogva, mielőtt felfalnám. - Ez tényleg jó ötlet volt, most érzem igazán, milyen kajás vagyok. Az is jól fest - biccentek a szendvicse felé, ami valóban szép darab, de azért ezzel a csodával versenyre sem kelhet. Nagyot nyelek, mielőtt ráfonnám az ujjaimat. Sosem akarok éhes lenni.

| Travis & Greg 670315305
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Travis & Greg
Travis & Greg EmptyHétf. Júl. 20 2020, 18:06
Travis & Greg

Elvigyorodom.
- A kérdés inkább az, szükséges-e vitatkozni – nem vagyok egy vitatkozó típus, de Travis fején találta azt a szöget, amit általában én is fel szoktam dobni: könnyű úgy vitát nyerni, hogy a fegyvert én fogom. Az viszont egyáltalán nem az igazról szól.
A kordulásra elnevetem magam. - Talán? Ezt igennek vettem. Igenis  - biccentek felé mosollyal.
Elfintorodom, de közben azért a mosoly még ott van.
- Annyira nem szeretnék akkor vele találkozni, ha morcos kedvében van – aztán elgondolkodva hallgatom. - Ahh, jó, az nem én voltam – tudok én is hülyeséget csinálni, de nem ebben. - De valószínű én is ugyanígy tennék – teszem azért hozzá. Amatőr hiba, bár mondjuk nem üldözném el, mindenki kezdi valahol, és talán nem is az ő hibája. De hát honnan tudjam mindezt. Sok nézőpont van, ha úgy vesszük.
- Jah – értek vele egyet. Tény, hogy én sem haverkodni járok, hanem letudom a kötelezőket aztán vissza a saját világomba. De ha mindig így tennék, akkor nem futottam volna össze Travisszel sem.
- Ha nem felelne meg nekem, akkor is jönnék. Innen elfogadják a lövéseredményeket. Évente – másoknak ritkábban, de nem is abban a csoportban vannak, amiben én.
- Nagyon szívesen! - Mindig jó kipróbálni dolgokat, de ez már csak az én agymenésem, azt hiszem. Sokan kényelmesen mindig ugyanoda mennek. Mondjuk, én sem vagyok különb. Travisszel nagyon egyre hangolódtunk, mert eléggé hasonló szavakkal folytatja.
- Nekem is vannak néha beakadásaim – vonok vállat félmosollyal. - És a GPS is néha hasonlóan működik – vigyorodom el megint.
- Amelyikhez nem kell engedély, ahhoz nem kérnek . S ha mész, el tudod dönteni, megfelel-e neked – be is csukhatnának, ahol nem kérnek előzetesen engedélyt.  Használatra, nem viselésre.
- Abszolút rajtad áll – tartom fel a kezem. Néha tényleg elég egy-egy elejtett szó. - Ha érdekel, biztosan fogsz találni lehetőséget rá – miért akarnám bíztatni, ha nem lenne jó? És még mindig meggondolhatja. A mentorságra fojtottan felröhögök, főleg, mert még nem nyeltem le a sört. Egyszer tuti egy félrement korty fog végezni velem.
- Pocsék egy mentor lennék, de kipróbálhatod, ha egyszer arra visz a döntés – teszem le a korsót.
- Ó, nagyszerűen néz ki, köszönjük! - Mosolygok a pincérnőre, kissé félrebiccentett fejjel. - Ez tényleg hatalmas szendvics. Mind a kettőnké szuper – a visszajelzésre felé tolom a tányérom. - Kérsz?
A sörből még iszok, mielőtt nekiállnék az evésnek.
- Miért kezdett érdekelni a lövészet? - Nyelem le a kortyot, de aztán rájövök, mekkora baromságot is kérdeztem, egyből felé tartom jobb tenyerem. - Nem kérdeztem – Nem mindenki úgy ismerkedik a lőfegyverekkel, vagy a harccal, ahogy én, pláne nem New Yorkban. Ezért pont belekérdezni is ökörség. De látszik, hogy más világban nőttem fel, ugyanakkor igyekszem odafigyelni is.
- Deee van-e kedvenc … fegyvered? Vagy lőfegyvered, amit úgy húde igazán a kezedbe vennél és kipróbálnál.
Biztos el fogunk majd erről a témáról evezni, de a fejem még mindig a lőtéren van. Egy kicsit. A szendvics mennyei és nagyon nagy szerencsém van a csomagolással. Nagyjából most menne ki alul a szaft legnagyobb része. Ezért utálom a hambugereket is enni nyilvánosan.

kredit:
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Travis & Greg
Travis & Greg EmptyKedd Júl. 21 2020, 21:30

Greg
bang bang




- Szerintem az előbbi kizárja az utóbbit. Nincs vita. - Amúgy sem vagyok finnyás a kocsmákra, szóval ebből nehezen lehetne; de ha már megmondtam, hogy nem vitázom vele, akkor sem tenném, ha lenne rá okom. Inkább ütnék és futnék. Nem vagyok a szavak embere, na.
Mégis érti az igenemet, úgyhogy azért olyan rosszul sem megy.
- Mármint puskával zavarnád el a rendbontót vagy sosem jönnél vissza? - kérdezek rá vigyorogva, mert mindkettőt el tudnám képzelni.
A tény, hogy nem mindenhonnan fogadják el az eredményeket, új a számomra. Az viszont kifejezetten meglep, hogy az a kis koszfészek, ahol ezer éve lövök, pont ilyen elfogadós helyzetben van. Hogy mondják, ne a külsőről ítéld meg a lőpályát? Úgyhogy erre csak biccentek.
- Az jó gyakori. A jogsit sem kell minden évben újracsinálni, pedig azért fogadnék, hogy többen okoznak balesetet, mint lőnek rosszul. - Tiszta statisztikai hivatal vagyok, kérem. - Na jó, gőzöm sincs, de így elsőre kicsit overkillnek hangzik. - Milyen melóhoz kell ennyire profin lőni? Talán ennyi a foglalkozása, hogy lő. Mesterlövész. Bérgyilkos. Ilyesmi. Vagány szakma tutira. - Mihez kell ennyire profin lőni? - Általában tudom tartani a számat. Általában. Úgyis kamuzik valamit, ha nem akarja elmondani, én meg úgysem fogom tudni az igazat.
A tippeket megpróbálom eltárolni az agyamban valahová, hogy éljek velük a jövőben. Kölyök vagyok még, nem kell belefásulni mindenbe - a lövöldözős helyeket igazán kipróbálgathatom a környéken.
Örülök, hogy érti a beragadt, menetrendszerű dolgokat és még csak ki sem néz miatta. Általában nem különösebben foglalkoztat mások véleménye, de szimpi nekem a csávó, és ilyen ritka alkalmakkor jólesik az egyetértés.
A versenyzés újabb adag gondolkoznivalót ad, viszont azt hiszem, ez egészen jóféle gondolkoznivaló. Szívesen rágódok majd rajta.
- Azért fel ne dobd a pacskert idő előtt! Ennyire nem lennék pocsék diák. - Mondhatni önelégülten mosolyodok el, mert mintha már megbeszéltük volna, milyen gyorsan tanulok és milyen jól magyaráz. Nem ragaszkodom hozzá, hogy újra elmondja. Csak ha tényleg akarja.
Bár senki sem akarhat annyira semmit, mint én most a vacsorámat, és ez nyilvánvalóan rám is van írva; főleg, mivel egy pillantásnál nem szentelek többet a pincérnőre sem, holott az is jó szokásom. Újra megkordul a gyomrom, ahogy gyorsan körüludvarlom a vacsoránkat.
Jóízűen felnevetek a kínálgatásán. Egyrészt (bár ez a kisebb rész) jólesik, hogy hasonlóan közvetlen, én is simán idegenek arcába nyomnám a.. cigim, ha kérnének, másrészt viszont mondhatni édesen naiv, pedig én ilyet aztán pasira sosem mondanék.
- Nem vágod még, úgyhogy elárulom: ha megkínálsz belőle, neked valószínűleg nem is marad. Úgyhogy beérem annyival, hogy jól néz ki, és inkább ezzel foglalkozom. - A hambimra bökök, ami elég kiadósnak tűnik első blikkre is, de hát hót ziher, hogy belémférne kettő-három is belőle, mert feneketlen vagyok és utálok éhes lenni.
Fent emlegetett közvetlenségem okán értetlenül vonom fel a szemöldököm, éppen, mikor a fogaimat a zsömlébe mélyesztem. Így kell egy-két másodperc, amíg elég apróra rágom a falatot, addig viszont felemelem az egyik mutatóujjam, hogy tudja, érkezik a válasz, ne rohanjon tovább. Aztán egy nagy glutty, és újra szabadon jártathatom a számat!
- Ez nem para kérdés. Az anyám egyik exe vitt el magával, amolyan pasis programként. Pedig nem voltunk különösebben jóban. - Megvonom a vállam. Az biztos, hogy jobban voltunk, mint az utódjával, de most igazán nem akarok erre gondolni sem. - Aztán megszerettem. Talán azért, mert ilyen videójátékokon nőttem fel, vagy mert magányos sport. Inkább mindkettő. - Újra megvonom a vállam, de most vigyorgok is mellé. - Te? Vagy ez érzékeny téma? - Utalok a korábbi szabadkozására, na meg, felszabadítom a válaszadás kötelezettsége alól, ha nem szeretne belemenni a részletekbe. Bár újabb falatot tolok befelé, úgyhogy kénytelen lesz beszélni addig, amíg én fizikailag képtelen vagyok.
- A Counter-Strike megvan? Eskü, szégyellem, de főleg onnan ismerem a fegyvereket. Ezzel a maival is egy kész álom vált valóra, de a legteteje egy lightweight géppuska lenne. Nem is a találatokért, az szerintem nem egészen a pontosságra megy, csak a hecc kedvéért. Ratatata. - Nem olyan fegyver, amit szerintem bárki szívesen tartana otthon, mert hangos és irtó koszt csinálhat. Jobbak az ilyen Ruger meg Smith félék, amivel elég egyet küldeni, csak pontos legyen. - Mondjuk így egy ágyút is elsütnék. - Röviden felröhögök, mert nem ez volt a kérdés, de ha már eszembe jutott... Nem hiszem, hogy most kellene elkezdeni szégyellni magam, azt meg még kevésbé, hogy valaha is képes lennék rá.
- Neked ez azért izgalmasabb. Van valami, amit még nem próbáltál? - Talán túl sokat képzelek róla, de simán elhinném, ha azt mondaná, a világ összes lőfegyverét forgatta már a kezében. Lehet, hogy a kajával vett meg ennyire. Ja, valószínűleg azzal.

| Travis & Greg 670315305
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Travis & Greg
Travis & Greg EmptyVas. Júl. 26 2020, 14:41
Travis & Greg

- Hasonlóan vélekedek – bólintok.
Elnevetem magam a visszakérdezésre. Nagyon jogos a kérdés, valójában mind a kettőt el tudnám képzelni magamról.
- Mind a két változat illik rám – vigyorgok még mindig. Hiába vagyok ez vagy az, sajátosan gondolkodom a társadalmi megszokásokról s az azokra adott reakciókról.
- Eléggé. Azt is kötelezővé tenném évesre, pontosan azért, amiért te is mondod.
Legfőképpen ezért örülök, hogy nem úgy dolgozok a rendőrségnél, ahogy. Abba már egészen biztosan beleőszültem volna. Elkuncogom magam megint, majd rátekintek Kedvelem, ha valaki tud poénkodni.
- Hoooogy... életben maradjak? Ez még messze van a profitól – vigyorgok. Van önkritikám, s ez azért lehetne jobb is, amit teljesítek.  S nem nagyon szoktam arról beszélni, hogy mi is a két hivatásom. De a harmadikat elmondhatom. Így legyintek is, vigyorogva. - Tervezéssel foglalkozom, hogy minél hatékonyabb fegyvereket lehessen használni. Ehhez viszont használni is akarom őket, a lehető legjobban, s néha csatlakozok egy-egy csapathoz, hogy ez a lehető legjobban, az menjen. Nem mindig jön össze – mint ahogy azért az sem, hogy nem egy asztal mellett ücsörgő testalkattal rendelkezem, de ez így igaz is, és a másik részéről hallgatok.
Elnevetem magam újfent.
- Kössz a bíztatást, rajta leszek – pedig éppen a sűrűjébe gyalogló vagyok, hiszen ezért vállaltam el. Ha hinnék az angyalokban, akkor szerintem nekem abból van kész hadsereg, különben már hat láb mélyen lennék.
- Csak bírd ki a szigorúságomat – a tekintetemen látni az ugratást, hiszen másképp kezelem mindezt.
A nevetésre mosollyal nézek rá és várakozón, mert még nem értem, mért nevet, bízom benne, hogy elmondja.
- Miért? Képes vagy akkorát harapni, hogy beleférjen egy az egyben a szádba? - De a vigyor újfent az ugratást jelzi, legfőképp, mert ez egy olyan őszinte válasz volt a részéről, amit ritkán hallok és módfelett kedvelem ezt a fajta őszinteséget. Stílusban is.
Látom a mozdulatot, s hogy éppen tele szájjal van, s hogy közben nem akar beszélni, így csak bólintok. Közben igyekszem úgy fordítani a szendvicset a hozzá kapott papírban, hogy a szószos rész harapás felé kerüljön.
Oké, nem kérdeztem bele olyanba, ami érzékeny. Foglalkoztat mások története, ebből is tanulok, már csak azért is, mert, mint az utóbbi években egyre nyilvánvalóbban jövök rá, nem csak mert a nővérem tolja a képembe mindenáron, fontos lenne kommunikálnom az emberekkel, hogy értsem is őket, s nem csak a tervezőasztal, vagy fegyverek, vagy éppen a helikopter kormánya mögé bújni. Úgy az életben nem fogom érteni az érzéseket, érzelmeket.
- Akkor, ez egy egészen jó fejleményt lett – akármennyire is nem jött ki a másikkal. Videojátékok. Azokat én is kedveltem, az jobban érdekelt, hogy a valóságban hogyan tudnám használni.
- Videojátékokban, konzolban nekem is nagy rajongás volt. Egyáltalán nem érzékeny – mosolyodom el.
- Apám tervező-fejlesztő céget alapított, s látott fantáziát a fegyverekben is. Mikor észrevette, van érzékem a tervezéshez, elvitt a munkahelyére, akkor már volt ott teszt lőtér és nekiálltunk kipróbálni a fegyvereket. Nem mondom, hogy nem remegett a kezem, karom, lábam, mire végigpróbáltam őket, de elég emlékezetes volt. És meghatározó is. Tőle kaptam a legelső fegyveremet is, onnantól meg nem lehetett kirobbantani a pályáról, ha éppen felszabadult – vigyorgok.
Fene a gravitációba, hogy amíg beszéltem, megint a másik irányba landol a szósz. De már nincs kedvem forgatni, ami jut szósz, jut.
- Aaaa, meg! Sokat játszottam vele. Csak akkor mindig meghaltam, amikor a célkeresztet magam elé emeltem, hogy úgy célozzak – fojtom vissza a röhögést. - Jó játék, és egészen jó ismeretet ad a fegyverekről – alapot, legalábbis. Valahogy sokkal inkább vágytam még élőbbre.
- Még nem volt shotgun a kezedben? - Érdeklődöm. - Lightweight? - Elgondolkodom, melyik is lenne jó neki, azok alapján, amit ma láttam tőle. - Vagy az Ultimax 100 Mk8 vagy a SIG Sauer MG 338, s van egy jó kis japán is, a 99 LMG.
Az ágyúra ránézek, kicsit félrebiccentett fejjel.
- Mik ki nem derülnek – mosolygok. - Rakétavetőt próbáld ki. Azzz – élmény volt használni, el is hagyja a számat egy pfuuuhh, hang, hozzá a kezemmel is egy elintő mozdulatot teszek. Brutális, annyi bizonyos. Meg süketítő is. Jó nagyot kortyolok a sörből, elfér, azért az első találkozás a rakétavetővel... élmény volt.
- Miért lenne izgalmasabb? Eeegy 44-es Titanium Gold Desert Eagle és egy Beretta Imperiale Montecarlo Shotgun. Egy H&H Deluxe Dobule Riflet is kipróbálnék, de tartok attól, a kezemben esne szét – érdekelnek a régebbi fegyverek is, hiszen a korukhoz képest nagyszerűen teljeseítenek. Akár több, mint száz évvel később is. Amit a mai fegyverekről nem mondanék el minden esetben.
- És mi az, amit egyáltalán nem próbálnál ki? Típusban, akár.
Borzalmas szendvicset enni, a krumplira rombolok, azt csak egyszerűbb. Sört kísérőként, még inkább.
kredit:
mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
TémanyitásRe: Travis & Greg
Travis & Greg Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Travis & Greg
Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Greg & Maggie
» Greg & Bianca | Be My Alibi
» These days ; Greg & Rosie
» Greg & Val - I have the high ground
» I'm glad, you're fine - Greg & Owen

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: