New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 71 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 71 vendég :: 2 Bots
Nincs
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. Ápr. 26 2024, 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Zoey Miles
tollából
Tegnap 23:23-kor
Lambert Schultz
tollából
Tegnap 22:59-kor
Marigold Miller
tollából
Tegnap 22:44-kor
Aston Miles
tollából
Tegnap 22:05-kor
Julian C. Hemlock
tollából
Tegnap 22:01-kor
Oaklyn Davis
tollából
Tegnap 21:58-kor
Cale Braxton
tollából
Tegnap 21:34-kor
Rowan W. Mills
tollából
Tegnap 21:18-kor
Perla Rivera
tollából
Tegnap 21:09-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
53
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
43
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
36
Üzlet
28
29
Összesen
229
218

Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
TémanyitásRe: Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder
Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder - Page 2 EmptyHétf. Feb. 24 2020, 19:07


Ryder és Meghan
A vizsgálóban még ízlelgetem a nekem szánt üzenetet, miszerint mégis pozitív a mérgezés ténye, és most már nemcsak feltételes módban beszélhetünk róla, hanem a valóságként. A szüleim, a testvéreim se hinnék el, ha egyszer arra vetemednék, hogy színt valljak előttük. Nincsen senki, akire most támaszkodhatnék ebben a városban, kivéve a barátnőmet, de ő is fenyegetve érzi magát, ezért nem fog mozdulni. Egyedül maradtam, mint a kisujjam, és kezdek félni. Nem amiatt, hogy eltennének láb alól, valószínűleg nem hozott volna be az orvoshoz, ha a vesztemet akarná a főnök, de abban sem vagyok biztos, hogy akkora szívvel tette meg. Nem is igazán számít nekem, hogy neki, vagy éppen a társának szánták a mérget, mert én kaptam meg. Miért nem állok át arra, hogy idegenektől nem fogadok el semmit? A folyadék gondolatától is a rosszullét kerülget, de még megspékeljük a történetet azzal, hogy DNS mintát vesznek tőlem. Az orvos javallata, hogy maradjak az épületben a következő négy órára, és csak utána menjek haza. Nem kívántam visszaélni a vendégszeretettel, és ha rajtam múlt volna, már régen lelécelek. A kettőnk közé telepedő csend csak feszültséget szül, nem érzékelem annyira a hajlandóságot a másik oldalról, hogy bármilyen csodás javulásba fordítsuk át a helyzetünket. Nem kérlelem őt, csak figyelem, és elkönyvelem egy paranoid, pótcselekvéses faszinak, akinek mindig győznie kell, mert nem éri be a második hellyel. Tulajdonképpen rendre utasította a partnerét is, mikor beleszólt a veszekedésünkbe. Van ennél a nyavalyás cégnél olyan ember, aki ellent merne neki mondani? Oldalra döntöm a fejemet, és az ágyról lelógatva a lábamat adok hangot eme kis gondolatomnak, hogy talán…ismétlem talán elhiszem, hogy nem akart megmérgezni. Egyfajta békejobbnak szánom a mondatomat, de akkora félreértés kerekedik belőle, hogy jobbnak láttam volna, ha nem szólalok meg. Vehemensen feszül neki az asztalnak, és kérdez vissza. Nem fenyegettem, csak megint nem egy álláspontot képviselünk. Nem én mentem bele ama kérdéskörbe, hogy mire lennének képesek a testőrei, és hány módszerrel tennének el láb alól. Minek is győzködöm magam, hogy jóban legyek vele? Méltatlan ez a bánásmód, de már nem ellenkezem, csak felállok, mikor úgy dönt, hogy a délután maradék részét az irodájában töltöm el, majd idővel elválik az is, hogy kinek a felügyelete alatt. A folyosón megbámulnak, rosszalló tekintetek kereszttüzében égek, csak azt nem sikerül beazonosítanom, hogy a tegnapi jelenetünk miatt, vagy szimplán nem kedvelik a vezetőt. Mindkettőt el tudom képzelni, bár esélyesebbnek tartom az elsőt. Emlékeztetnem kell magamat, hogy többet ne jöjjek önvédelmi tanfolyamra, messzire kerüljem el a GR csoportláncolatot, és eszembe se jusson alkalmazni, vagy ajánlani őket másnak, mert akkor én lennék a negatív reklám. Kitárja előttem az ajtót, és bekísér a luxusba invitált mennyországba. Ki gondolta volna róla, hogy szereti a bőrt, és a szemünk elé táruló látképet? Mondjuk az első benyomás alapján nem tippeltem volna másra, hiszen elmondta, hogy mit nyújthatnak…igen a pénz ugat, a szegény ember meg szenved, és meghal az utcán. Nem tudom elmagyarázni, hogy miért idegesít annyira, ha…de nagyon is tudom. Engem sem védett meg senki, ha kihívtuk volna a rendőrséget az éjszaka közepén, akkor sem nekem adtak volna igazat. A vőlegényem nagy ember hírében állt, mindenki kedves, és megértő férfiként látta, csak nekem mutatta a másik arcát a négy falon belül. Idegenen hat, hogy kényelembe helyezzem magamat, amikor tudom, hogy a testemben egy méreg fejti ki éppen a hatását. Az idegeimre lesz hatással, talán befolyásolja a józanságomat? Nem merülök bele a részletekbe, csak leülök, és elszöszmötölök, de aztán újabb társaságunk akad. Ó, a másik kéz…a kutya, aki nem ugat, de nagyon is harapna. A felsőmet igazgatom el, de valamiért úgy érzik, hogy rám kell pillantaniuk. Nincs sok lehetőségem, hogy elszökjek, de magánszférám se. Pofátlanul érdeklődök a személyes tárgyaim iránt, de megint rossz választ kapok. Mégis kinek fontos, hogy átkutassa a cuccaimat? Nem ismerik a törvényeket? Kezdek bepöccenni, de türtőztetem a kis haragomat. A toll és a papír egy időre le fog foglalni, ha megkapom, de nem szólok bele a kis diskurzusba. A beosztottja sürgetné, hogy menjen vele, de nem akar mozdulni. Daniel nevére felkapom a barna íriszeimet, és végre némi öröm rajzolódik ki az arcvonásaimra, de nem tart sokáig, amint meghallom a végszót. Tényleg szükséges, hogy ő maradjon velem? Ellettem volna a testőrrel is, szerintem kikérdeztem volna Heather miatt, tényleg tetszett neki, én meg úgy érzem, hogy nem ártana a barátnőmnek végre egy jó pasi, aki tartósabb, mint két hét. A sértés jön, akár egy jól megkomponált mű. Szikrázik a szemem a dühtől, hogyan képes mindenkinek azt mondani, hogy én vagyok a veszélyes? A végén még ez terjed el rólam, és semmi valóságalapja nincs. Az előbb az orvossal, most meg a testőrrel. Megforgatom a szemeimet, és csendben maradok, nehogy még a végén engem kísérjenek ki. Szótlanul futtatom a kezemet a csizmám szélére, és húzom le az aljáig. Meg kell lazítanom, de sikerül kiszednem a kis lábamat. Jólesik, hogy nem kell magas sarkúban tipegnem, ezért a bőrkanapé alá állítom mindkettőt, és a fenekem alá fektetem a két lábamat. Szokatlan jelenséggé avanzsálódom, talán túlságosan otthonosan mozgok, de ha már négy órán keresztül össze leszek vele zárva, akkor ne kelljen úgy ülnöm, mint valami kihallgatott félnek. A lappal, és egy tollal a kezében fárad elém Mr. Gillies. A pillantása lyukat éget a kért eszközökre, holott semmi ártalmas nincs bennük. – Azon leszek, hogy megkíméljem az idegeit, csak akkor lenne szíves nem úgy beállítani, mint valami gyilkost…mindenkinek azt mondja, hogy én vagyok a rossz, de úgy tudom, hogy én nyeltem be a mérget, és fordítva? Ha ennyire nem tetszem Önnek, akkor miért nem enged el, vagy bíz másra? Nem kell egymás idegeit tépnünk, különben sem bízik bennem, jobban járnánk, ha kevésbé lenne kellemetlen az itteni tartózkodásom. – sóhajtok egyet, és durcáson a felhúzott térdemre állítom a papírt, és neki is látom a körmölésnek úgy, hogy figyelmen kívül hagyjam a másik felet. Megfordult a kis kobakomban, hogy végrendeletet gyártsak, de az elég negatív lenne a részemről. Csak nem halok bele? Nem foglalkozom tovább a témával, egyszerűen levésem, ami az eszembe jut:

Napi teendőim, ha hazaérek:
- Macsusznak almot venni, megetetni.
- Letölteni a Manifest legújabb részét.
- Felhívni anyáékat, vagyis a bátyámat
- A regényemmel foglalkozni
- Szervezni az életemet, kipakolni a hűtőt, és kimosni.
- Elmosogatni!


Annyira belemerülök, hogy csak akkor kapom fel a fejemet, mikor a testőr visszajön, és egy pendrive-ot szorongatva nyújtja át a felettesének. – Mr. Rutherford máris fogadta a következő ügyfelet. Kivittem a vizeket, és mi csináltuk meg a kávét is, amit ellenőriztem. A felvételek, és a szállítócégek listája, elérhetőségekkel. Kellene még valami? – érdeklődik, és ha nemleges választ kap, akkor azonnal távozik. Nem vagyok rest szemügyre venni a börtöntársamat, és elidőzni a testalkatán. Nem áll jól neki az idegesség. – A válaszom, hogy gyilkosokat képez. Ezt nem mondtam ki odabent. Minek sorolja fel nekem, hogy mennyi módszerrel ölne meg? Mire jó ez, Mr. Gillies? Árulja el nekem, hogy miért bántja, ha nem értek Önnel egyet? – eldöntöm a két lábamat, és őt fürkészem. Nem hiszem, hogy közelebb jönne, már így is szűk a tér kettőnknek. – A barátja kedves, és elhiszem, hogy nem nekem szánták, nem kell bizonygatnia többet. – lezártnak tekintem az előbbieket, és folytatom az írást, bár nehéz úgy koncentrálni, hogy közben tudom, hogy valaki szemmel tart.

credit •   : Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder - Page 2 3258823782 :   superhero  • 1220


Never let an old flame
burn you twice



mind álarcot viselünk
Meghan Montilio
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder - Page 2 Tumblr_inline_pr8sqxrTg71sdslao_1280
Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder - Page 2 C64aab06a5da992b35566f87ec4c7609c54a0c97
★ kor ★ :
34
★ családi állapot ★ :
It's so easy to...
think about love, to talk about love, to wish for love.
But it's not always easy...
to recognize love even when we hold it in our hands.

Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder - Page 2 5ad0e4c85dc0e6a83df16329d57d19edf6f8f3be
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder - Page 2 Cd1e4022cc24505f48ea207b34dcaf42f75c8350
★ idézet ★ :
Nagyon finom műszer a lélek és bizonyos dolgok megbéklyózzák.
A bűntudat például vagy ha magunkba fojtjuk az érzéseinket, titkolózunk: óriási teher a léleknek.
Az efféle emberi eredetű súlyok ráakaszkodnak
és elnehezítik.
★ foglalkozás ★ :
bestseller író
★ play by ★ :
Inbar Lavi
★ hozzászólások száma ★ :
171
★ :
Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder - Page 2 Tumblr_inline_pkgd5ehsN51ts1epz_250
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
TémanyitásRe: Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder
Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder - Page 2 EmptySzomb. Feb. 29 2020, 23:54

meghan&ryder
Close encounters of the murderous kind

Nem vagyok nyugodt, sem higgadt és legfőképpen nem vagyok képes visszafogni magamat, amíg a ma történtek végére nem járok. Nem egészében a cég ellen irányult ez a fajta támadás, hanem egy olyan embert céloztak meg a méreggel, aki az alapját adta ennek az egész létesítménynek. Aki nélkül mindez nem jöhetett volna létre és aki miatt az egész rendszert térdre kényszerítem, ha erre van szükség ahhoz, hogy rájöjjek a tettes kilétére.
A türelmem sem éppen az, amiből bőségesen rendelkezem az elmúlt két napban és elég csak felemelnem tekintetemet az egyetlen személyre, akivel a vizsgálóba maradtam a doktor távozása után, hogy megtaláljam vonásaiban azt a bűnbakot, akire ráfoghatnám az elmúlt órák szerencsétlenségbe fulladt eseményeit. Legfőképp már csak azért, mert hiába pörögnek ezernyi szálon a gondolataim a sajátos kis idegességgel megtöltött medrükben, ő még úgy érzi jó ötlet most szívózni velem és olyan témákat felhozni, amik egyáltalán nem tartoznak rá és amikről tudja nagyon jól, hogy jobban teszi, ha hallgat. Tegnap már megvolt ennek a böjtje és a mai nap annak az eseménysorozatnak az eredménye, aminek ő volt a kezdeményezője. Vajon nem hallott még a tettek után szorosan érkező következményekről? Mert azok kétségkívül ott várakoznak a döntéseink nyomába és legtöbbször nem kellemes dolgokat vonzanak magukkal. Mégis egyszerűen nem fér a fejembe ki az a marha, aki ekkora gúnyt próbálna űzni belőlem és az életembe küldeni őt, ezt a makacs, idegesítően kíváncsi nőszemélyt mint valami akadályt vagy idegi próbatételt, aki minden egyes közösen töltött másodperccel egyre inkább csak elülteti bennem mindazt a gyanút, amit már a kezdetekben képes volt felszínre csalogatni. És bár egy minimális időre akár még félre is tettem volna a közös ügyünket, ő tett róla, hogy az továbbra se váljon kevésbé jelentőségteljessé.
Az irodámba vezető úton leginkább szótlanságunkat preferáljuk és ezt az áldásos állapotot eszem ágában sincsen megtörni. Már csak azért sem, mert fejben valahol nem a pillanat részese vagyok, sokkal inkább egy másiké, ahol éppen elképzelem milyen módszereket fogok alkalmazni azon az emberen, akinek volt mersze a cégünket ilyen módú támadás alá vetni. Ez viszont éppen annyira eltereli a figyelmemet, hogy ne is gondolkozzak el más ember lehetőségén, aki betölthetné a felvigyázó szerepét Meghan esetében. Szemmel akarom őt tartani, a közelében lenni, ha bármilyen őrültségre is készülne és egyetlen emberemmel sem hagynám őt együtt a történtek után. Számomra ő idegen, ugyanolyan veszélyforrás, mint az összes többi ember, aki megfordult ezen épületen belül és nem hozzánk tartozik. Mert ismerem az embereimet jól és képtelen lennék még a gondolatot is felhozni magamban, hogy bármelyiküknek is köze lehetett a Chad elleni kísérlethez. A nőben viszont cseppet sem bízok, egykönnyen nem is fogok, de még mindig jobbnak találom azt, hogy én ülöm végig ezeket a kínkeserves órákat, minthogy bármelyik emberemből olyan információt csaljon ki még véletlenül is, amibe ő sem kívánja azt, hogy mélyebben belemenjen.
Joshua arckifejezésén könnyedén meglátszik, hogy kezdetben nem hisz a saját fülének, amikor megosztom vele döntésemet, de nem érzi szükségét annak, hogy megkérdőjelezze azt. Az évek során kialakult közöttünk egy olyasfajta egyezség amiből tudtuk mikor kell a másikat leállítanunk és mikor szavazunk neki akkora bizalmat, ami más szavakkal lefordítva annyit jelentett, hogy hittünk abban miszerint a másik képes kezelni az adott helyzetet teljesen önmaga is. Mielőtt azonban magunkra hagyhatna még pár dologra megkérem őt, hogy aztán az ajtó becsukódása után ismételten kettesben maradjak Ms. Montilioval. Élesebben szívom be a levegőt, hogy aztán a kért dolgok átadása után nem sok kedvvel ugyan, de egyszerű csomagolásba burkolt válasszal is méltassam őt.
- Nyugodtan fellélegezhet, senki nem tartja magát itt gyilkosnak.
Ennél többet viszont nem kívánok hozzáfűzni, elvégre nem érdekem megindokolni neki a döntéseimet és annak miértjeit tovább firtatni a szükségesnél elhúzódóbban. Arról már rég lekéstünk, hogy csak úgy a két szép szemeinek világáért elküldjem őt innen és ha csak az hajtana az életben a tárgyalások során is kit kedvelek vagy kit nem, sokan át se léphetnék az épület küszöbét, mert még azelőtt megállítanám őket.
Az asztalon mögé sétálok és egy pillanatra kitekintek az irodámhoz tartozó ablakon. A fejem gondolatoktól zsong és a türelmetlenségem újabb gyökeret vert az idegességtől megmérgezett érzéseim közepette. Nem túl jó hasonlat ez a körülményeket tekintve, de nem tudnám másképpen kifejezni azt a fajta haragot, ami már egy jó ideje nem képes egy nyugodt percet sem hagyni hátra nekem. Joshua érkezése zökkent ki egy másodpercre, majd miután átveszem tőle a kért dolgokat, megköszönve azokat, még egy pillanatra megállítom őt. - Ne hagyják magára, még akkor se ha ellenkezik. - értem itt ezalatt Rutherfordot, aki bizonyára ki lesz bukva, ha embereket állítok rá pluszban a védelmére, de Joshua érti a dolgát, ahogyan azt is, hogy miképpen legyen óvatos a lebukással. Úgy érzem csak abban az esetben vagyok képes nyugodtan itt maradni, ha tudom, Chadre gondosan odafigyelnek és nem engedik, hogy a naiv viselkedése bajba sodorja őt, ahogyan azt általában már tőle megszokhattam. Joshua távozása után egyből lehelyezem a felvételeket tartalmazó tabletet az asztalra, ám mielőtt nekiveselkedhetnék azok átnézésének, ismételten Meghan az, aki megtöri a már-már békésen eltöltött csendet. A szavai pedig éppen elegendőnek bizonyulnak ahhoz, hogy még egy perc erejéig félretegyem a dolgaimat egy-két dolog tisztázásának érdekében. Válaszadásom közben azonban az irodámban lévő szekrényhez sétálok és kinyitva annak két ajtaját emelem le az egyik fogast. - Mit is mondott korábban, miféle szerzet maga? Író?
Kérdésem közben is inkább leköt, hogy egy váltó-szerelést vegyek elő a szekrényemből, mert úgy érzem ez az slampos külső már végképp nem aktuális és amúgy is kényelmetlenül érzem magamat benne, ha sokáig így kell lennem. Minden egyes öltözéknek megvan a maga helye és ideje. Ebből, ami rajtam van már rég kifutottunk, legfőképpen azért is, mert akivel megejtettem volna ezt a programot, éppen más tervekkel állt elő. - Ez esetben teljesen világos, hogy miért hord össze ennyi sületlenséget ennyire rövid időn belül. Meglódult esetleg a fantázia, elkapja az ihlet vagy hogyan is működik ez maguknál? Most is éppen arról firkálgat?
Tippelgetéseim közben becsukom a szekrényem ajtaját és egy másodpercnyi pillantást is vetek rá, miközben mondanivalómat fogalmazom meg és az irodához tartozó fürdő felé veszem az irányt, ahol nem sokat időzök el a nadrágom átvételével. Az ingemet viszont már csak kifelé menet közben kapom fel és miközben szemüvegemet lehelyezem az asztalra, a gombokkal bajlódva folytatom tovább vélemény további kifejtését.
- El kell, hogy keserítsem Ms. Montilio, de én nem a szerelmes regényeiből kilépő rossz fiú vagyok, bármennyire is izgató lehetne ez a tény számára. Szóval mit szólna, hogyha visszatérnénk egy keveset a való világba, ahol nincsenek semmiféle öngyilkos osztagok, amiket maga hisz rólunk és tisztáznánk egy-két félreértést?! Higgye el, értékelem, hogy már nem tart minket bűnösnek, őszintén melengeti a szívemet a bizalma is egyben, de attól még a fejében ugyanúgy ott kavaroghat ez az egész őrültség, amit odabent megfogalmazott korábban.
Az utolsó gomb is végül a helyére talál, miközben az asztalomhoz sétálok és nekidőlve támaszkodok neki két kezemmel, de közben nem veszem le tekintetem a nőről. Ugyan az állítása már-már hihetőnek tűnt, de az a probléma, hogy a szavak csak egyszerű szavak. Az emberek bármit mondhatnak, a tettek azok, amik sokkal beszédesebbek. - Nem vagyunk állatok és szabályaink is vannak, bármennyire is nehéz ezt feldolgozni is. Amiért felhoztam az embereim képességeit az abból fakadt, hogy eloszlassam a kételyeit a mérgezéssel kapcsolatban, miszerint bármi közünk is lett volna hozzá. Képességünk bármelyikünknek lenne, hogy túlmenjen a határon, de itt a bűvös szó..a határok. Márpedig ahhoz erősen ragaszkodunk. Mellesleg belegondolt már logikusan is mennyire kicseszettül is sok munka finanszírozni egy ilyen gyilkos-osztagot, amivel maga illetett minket? Alibit találni nekik minden tettükre, eltüntetni a bizonyítékokat, tudja az ég még milyen dolgokkal jár, de mi pont ez ellen vagyunk. Mi embereket védünk, nem eltesszük őket láb alól.
Elrugaszkodva az asztaltól vezetem el róla tekintetemet, hogy most már helyet foglalhassak a székemben és a felvételekre koncentráljak. Előtte viszont még egy szó erejéig feltartom őt. - Őszintén nem érdekel, hogy nem ért velem egyet, ez a maga dolga, a saját döntése, én meg nem vágom magamat a sarokba emiatt. Amit nem szívlelek az az, ha valaki nem tudja mikor kell abbahagynia a szájának jártatását és még akkor is szövegel, amikor már rég előnyösebb lenne a csend. Mint már mondtam Ms. Montilio, határok. Maga is olykor felhúzhatna egy párat, mert odakint léteznek nálam is rosszabb alakok, akik kevesebb türelemmel és gyengébb idegrendszerrel rendelkeznek és ők már nem lesznek ennyire sem vendégszeretőek, mint én.



.




Heroes always get remembered
But you know legends never die
mind álarcot viselünk
Ryder Danforth
Hivatal
ranggal rendelkezem
★ :
Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder - Page 2 990de338fe048c8631bf48f40b6278e4a892e4b4
Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder - Page 2 9f0c061d45703e7afe7fccdad8bf4ba907bba7dd
★ kor ★ :
41
★ idézet ★ :
There were two reasons I was scared to let people in; the damage they could do, and the damage they could find.
★ foglalkozás ★ :
security consultant (co-founder of GR Global)
★ play by ★ :
zane holtz
★ hozzászólások száma ★ :
269
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
TémanyitásRe: Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder
Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder - Page 2 EmptyVas. Márc. 01 2020, 17:44


Ryder és Meghan
 A kényszer szülte helyzetben nem gondolnám, hogy érdemes lenne mi kettőnknek beszélgetésbe bonyolódnunk. Megmutattuk a világnak tegnap, és ma is a tárgyalóban egy harmadik fél előtt, hogy nem vagyunk jóban, és bármennyire is tágítjuk az univerzumot, akkor is szűk marad, mert sosem találkozik a két keresztmetszet. Az én szemléletem nem elégíti ki a férfi vágyait, ahogyan az ő érvelése sem hat meg engem. Az irodájában is hűvös szelek fújnak, amint bezárul az ajtó, és a levegő közös térré formál bennünket. A kért eszközöket csak nehezen kapom meg, előtte még kiadta az ukázt, hogy mit vár el a beosztottjától. Nem szóltam bele, mert nem tartozott rám a munkája, ellenben mikor megkapom a papírt, és a tollat, nem túl szívélyes válasszal illet. A pillantásom a férfira vezetem, aki még mindig edzős ruhában feszít előttem. A fekete póló nem fedi el a vállizmait, a lábam körméretét is elérő bicepszeket. Tegnap kaptam belőle egy kis ízelítőt, hogy mennyire erős, elegendő volt az a húsz perc, amíg rajtam gyakorolt, vagyis velem. A fizikai jelenlét nem elhanyagolható a szemüveg mellett, és az első benyomás gyorsan értékelődött át bennem is, csak szavakkal nem hoztam szóba. Tévedtem, be kellett látnom, hogy a férfi meg tudja védeni magát, és nemcsak a száját gyártatja, csak éppen nekem nem feleltek meg a módszerei. Nyugisabb lett volna, ha a barátnőmet választja ki partnernek, és akkor nem mélyültünk volna bele a vitába. Heather élvezte volna a helyzetet, neki nagy gyengéi az izmok, de valamiért még ő is kiakadt azon a bizonyos viselkedésen, mely végül az ittlétemet eredményezte.
- Igazán kedves, hogy nem tart gyilkosnak, elvégre nem én mérgeztem meg magam. – vonom meg a vállamat, és a térdemre fektetve a papírt sürgetem, hogy a tollat is benyomjam a tetején, és nekilássak az elfoglaltságomnak. Nem fogom feltartani, teszi a dolgát, ahogyan én is átvészelem az előttem álló három és fél könyörtelen órát. A listámat egészítem ki, amikor kopognak és a testőre tér vissza. A pendrive a kezében landol, jönnek az újabb parancsok, de még a végén elcsípem a lehalkított félmondatot is. Félti a barátját, eszébe sem jut, hogy ő lehetett a célpont, egyszerűen átvetíti a másikra a problémát. Ez a férfi nem fél semmitől, vagy inkább attól, hogy hozzá közel álló személyeket veszítsen el? A tekintetem nem vezetem rá, megrögzötten körmölök, de nem sikerül befognom a számat. Már éppen helyet foglalt volna az asztala mögött, de félbehagyja miattam a munkát. Megérzem, hogy miféle érzelem társul mellém, ha most idejönne, de csak elsuhan mellettem, és az irodában lévő szekrényből halász elő egy inget. Mire készül? A kérdése pökhendi, és lesajnáló. – Igen, valami olyasmi. – hagyom félbe a mosogatásnál megkezdett felsorolást, de még nem adja fel, és amint megkaparintotta a szerzeményét a fürdő felé indul, vagyis sejtem, hogy odamegy, mert remélem, hogy nem előttem fog átöltözni. – Nem hordok össze semmilyen hülyeséget. Nem lódult meg a fantáziám, úgy gondolja ez az a hely, ahol megszáll az ihlet? – fintorra rándul a szám széle. – Mi köze hozzá? – a szívemhez emelem a listát, direkt háttal neki, hogy esélye se legyen beleolvasni. Pont időben lép le, szóval egyedül maradhatok a felpaprikázott hangulatommal. Miért olyan lekicsinylő, ha már ezzel keresem a pénzemet? Nem is tud rólam semmit, de már leírt…komolyan az arrogáns mellett még felszínes is. Szívecskét rajzolok a pontok helyére az i betűk esetében, de amint mozgolódást hallok, fel is kapom a fejemet. A számat ugyan nem tátom el, de mit képzel magáról? Elvörösödve fordítom az ablak felé a fejemet, hogy véletlenül se lássam a csupasz bőrét. Nem tanították meg az illemre?
- Nem írok szerelmes regényeket, és egyik hősömre sem hasonlítana. – a szemem elé tartom a kezemet, és kelletlen vakarom meg a fülem szélét. – Nem akar felöltözni végre? – kukkantok ki, és csak akkor nyugszom meg, amikor már a gombok végén jár. – Gyilkos osztag? Nem utaltam rá így, kiforgatja a szavaimat, Mr. Gillies. – végre hajlandó vagyok a tekintetemmel is megajándékozni a férfit, aki éppen az asztala előtt áll meg, és támaszkodik neki. – Igazán érdekes fejlemény…mintha gyilkosokat látnék…csak ne utalt volna rá, hogy miképpen nyírna ki, és eszembe sem jutott volna a védelmen kívül más. – sóhajtok egyet, mert kezdem feladni a tényt, hogy közös nevezőre jussunk, de a végén úgy megsért, hogy alig kapok levegőt is. – Ó, a csendet megadhatom, Mr. Gillies. Ma már nem hallatom a hangomat a maga társaságában. – durcásan fordulok a kanapé belseje felé, és a seggemet mutatva felé most rajzolni kezdek egy kezdetleges macskát. Érzem, hogy a vérnyomásom a plafonig emelkedik. A következő fél órában csak a fújtatásomat lehet hallani, na és a körmölésemet, de végül elfáradok. Nem bírok ennyi érzelmet kezelni, a sírás nem megoldás már. Lassan csúszom lefelé, és magzati pózba burkolózva a hátamat mutatva a másik félnek, lehunyom a szemhéjamat. A listámat magamhoz ölelem, és a durcás énemet átveszi az alvós kislány effekt. Egy órán belül már az igazak álmát alszom, és a kezem a hasamra siklik.


Másfél órával később

Mr. Rutherford úgy dönt, hogy szépen felkeresi a sikeres tárgyalás után a partnerét, hogy maga is szemügyre vegye a lány állapotát. Aggódik amiatt, hogy a helyzet elmérgesedik, és nem tudják kezelni majd, ha mégis történne valami Ms. Montilioval. Óvatosan kopog kettőt az ajtón, mire bekukkant.
- Szia.. – hangosan köszönne, de egyből kiszúrja az alvó lányt a kanapén. Behúzza maga mögött az ajtót, és odasétál Ryder asztalához. – Jöttelek csekkolni, ha már te sem hagysz nekem teret. – zsebre dugja a kezét, és elmosolyodik. – Joshua állandóan a fenekemben van Rhyd, miért van erre szükség? – méri végig a legjobb barátját, majd a lány felé biccent. – Minden rendben? Nem szeretnék balhát, ugye megérted? – sóhajtva egyet szolgálja ki magát, és ül le Ryderrel szemben az egyik fotelba. – Nem értettelek ma, és ez a tegnapi telefonhívás. Muszáj volt így viselkedned? Nem lehetett volna valami békés megoldást találni? Nem tenne jót egyikünknek sem, ha ebből folytatás lenne. Benéztem Philippé-hez is. Azt mondta, hogy még a laborban várják az eredményeket. – mindketten az alvó lány felé sandítanak. – Elhinnéd, hogy bántani akar minket, vagy fenyegetést jelent? – suttogja, de ekkor megmoccan a lány, és elmosolyodva néz a kanapéra.
Kissé kómásan térek magamhoz, a nyálam is kifolyt útközben, nem vagyok rá büszke, hogy így nézek ki. Hirtelen még azt sem sikerül beazonosítanom, hogy hol vagyok. Megdörzsölöm a szememet, és átfordulok a másik oldalamra, de egyszerre két szempár vetül rám. – Szép napot Ms. Montilio, jobban van? – megnyikkanni sem merek, mert valahogy kimaradt, hogy elaludtam volna. – Mennyi az idő? – támaszkodom fel, és ülőhelyzetbe tornázom a testemet. – Fél hat lesz. Hamarosan hazamehet, ha az eredményei jók lesznek. Én magam gondoskodom róla, hogy épségben hazajusson. – eddig csak Mr. Rutherfordot figyeltem, de aztán a barna íriszeim átsiklanak a másik félre. – Használhatom a mosdót? – mástól nem mernék engedélyt kérni, és ha igenlő választ kapok, akkor felállok, és a csizmámat is megkaparintva sprintelek neki a témának. Nagyon hideg a padló így harisnyában, de elérek oda, és be is zárkózom. Micsoda őrület…mikor dőltem ki? Értetlenül bámulom a tükörképemet, de nem sokáig. Eresztek egy kis hideg vizet, hogy felfrissítsem a nyúzott arcvonásaimat. Még ki sem folyatom az elejét, mikor remegni kezd a jobbom. – Mi a fene? – magam előtt forgatom el több irányba, aminek hirtelen több árnyéka is lesz. – Mi ez? – észre se veszem, hogy a légvételeim egyre szaporábbak. Szédülve támaszkodom neki a falnak, de sikerül lelöknöm egy üveget is, ami ripityára törik. Leguggolok, hogy összeszedjem, de belenyúlok a szilánkokba, és felsértem a bal tenyerem belső felét, ekkor dörömböl be valami az ajtón. Hol vagyok?


credit •   : Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder - Page 2 3258823782 :   superhero  • 1215


Never let an old flame
burn you twice



mind álarcot viselünk
Meghan Montilio
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder - Page 2 Tumblr_inline_pr8sqxrTg71sdslao_1280
Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder - Page 2 C64aab06a5da992b35566f87ec4c7609c54a0c97
★ kor ★ :
34
★ családi állapot ★ :
It's so easy to...
think about love, to talk about love, to wish for love.
But it's not always easy...
to recognize love even when we hold it in our hands.

Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder - Page 2 5ad0e4c85dc0e6a83df16329d57d19edf6f8f3be
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder - Page 2 Cd1e4022cc24505f48ea207b34dcaf42f75c8350
★ idézet ★ :
Nagyon finom műszer a lélek és bizonyos dolgok megbéklyózzák.
A bűntudat például vagy ha magunkba fojtjuk az érzéseinket, titkolózunk: óriási teher a léleknek.
Az efféle emberi eredetű súlyok ráakaszkodnak
és elnehezítik.
★ foglalkozás ★ :
bestseller író
★ play by ★ :
Inbar Lavi
★ hozzászólások száma ★ :
171
★ :
Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder - Page 2 Tumblr_inline_pkgd5ehsN51ts1epz_250
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
TémanyitásRe: Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder
Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder - Page 2 EmptySzomb. Márc. 07 2020, 19:36

meghan&ryder
Close encounters of the murderous kind

Le merném fogadni, hogy nálam jobban senki se örülne annak, ha nem kellene még pár órát egy olyan nővel egy szobába összezárva töltenie, akit bizonyára csak az hajt, hogy az idegeimre menjen. Nem vetem meg az ellenkező nemű egyedeket, sőt ha megengedtem magamnak egy-két mellékutat életem kusza ösvényéből, akkor a csapongó, kapcsolatoknak nem nevezhető esetek sem álltak tőlem messze, szóval egy ilyen helyzetet más körülmények között talán még értékelnék is. Bár Camille szerves részét képezi az életemnek, mindazonáltal úgy gondolom minket pusztán csak az az egy és mindent meghatározó titok köt minket össze, amit Remi ellen vétettünk. Noha őt mintha a bűntudat jobban hajtaná, mint engem, de úgy vettem észre egyáltalán nincsenek ellenére a közösen eltöltött pillanatok és engem sem vág földhöz az a rengeteg érzés, ami egy ilyen légyottal jár. Meghan esete viszont merőben különbözik az összes többitől. Persze, a maga módján gyönyörű, egészen addig a pillanatig, amíg képes csendbe lenni. Utána viszont mintha minden egyes külső és pozitív tulajdonságát hirtelenjében tiporná földbe az a makacs kívánsága olyan dolgok iránt, amihez semmi köze, mégis szívesen tenyerel bele anélkül, hogy átgondolná egyáltalán mit is művel valójában. A mi munkában az óvatosságra törekszünk. Arra, hogy minden esetben körültekintőek legyünk és ne vigyük vásárra a bőrünket a bizonytalanért. Tervezünk, rendszerezünk, csapatként működünk és évek óta ezt tesszük. Figyelembe vesszük a körülményeket is, ellenben ha valaki sokat kérdez, még inkább rámegyünk erre. Elvégre a túlzott kíváncsiság ártó is lehet bizonyos kereteken túl és bármennyire is szépítgetjük, csinosítgatjuk a dolgot, Ms. Montilio esete roppant érzékeny témákat vett górcső alá, amit meglehet partnerem túlzott türelemmel és gondoskodással válaszolna meg, én viszont bőven vagyok annyira megfontolt, hogy ennyire egyszerűen ne dőljek bele más kardjába. Most is csak pont ezért döntöttem mellette, mert jobban tudok összpontosítani másra is, ha nem azzal kell foglalkozom, hogy éppen melyik emberem idegrendszerét cincálja szanaszét vagy tesz fel jobbára olyan kérdéseket, amikre én nem engednék meg egyenes választ. Bízom az embereimben, a nőben viszont nem, és ez bőven elegendő ahhoz, hogy beáldozzam magamat ennek a kellemetlen helyzetnek az oltárán. Fejben jelenleg több szálon is futok. Egyrészt az összes érzékem, gondolatom valahol a mérgezés körül kering, aminek a hölgyemény lett az elszenvedője, de az igazi célpontja egy olyan ember volt, akiért bárki torkát megragadom és megszorongatom, ha a szükség azt megkívánja. Gyűlölöm, ha az embereimet célozzák meg, de Chad még inkább kitűnik a többi közül és ezzel egy olyan gyenge pontomra tapintottak rá, amit nem viselek el, ha megkörnyékeznek. Ezzel szemben nem rajongok azért sem, hogy Meghan kapta a kisebbik részét a víznek, elvégre jó lett volna ha ma végre pontot teszünk a kettőnk közötti félreértéseknek. Nekem is ez a célom, még ha korábban közel sem hajlottam a megegyezés felé, de most, hogy Chad is ugyanúgy a részese lett ennek, jobb szeretnék dűlőre jutni kettőnk problémája felett. Ez viszont minél több időt töltünk el egymás társaságában, annál erősebben foszlik szét erre a remény és ez szinte kézzel tapintható nézeteltérésként ül meg közöttünk. Azonban a cég érdekel most legkevésbé, mert a partnerem nélkül ez az egész kóceráj csak egy szemétdomb, amivel hitegettük magunkat éveken keresztül. Elvégre ha a saját házunk táján képtelenek vagyunk rendet teremteni és megvédeni azt, aki a belső körbe tartozik, akkor mit akarunk mi másoktól? Chad nélkül ez olyan lenne, mintha saját magamat köpném szembe egy olyan hazugsággal, amibe hinni akarok, de jobbára tudom, hogy sosem válik attól igazzá.
- Pedig úgy vettem észre szinte él-hal a drámai helyzetekért.
Aprót rándul meg csak az ajkam, mintha valami mosoly-félét próbálnák kikényszeríteni magamból, de részemről lezártnak tekintem a témát. Én hiszek az ártatlanságában, abban, hogy a mérgezés nem az ő keze munkáját dicséri. Ez viszont nem egyenlő azzal, hogy most elindulunk azon az úton, ahol kiöntjük egymásnak a lelkünket és jót pletykálunk valami értelmetlen dologról, amit bizonyára a barátnőivel művelhet hétköznapjai során.
Úgy tűnik elbíztam magamat azzal kapcsolatban, hogy lesz pár nyugodt percem, amikor a felvételekre koncentrálhatok és erre a társaságom bőszen is emlékeztet. Ezt viszont úgy érzem nem hagyhatom bárminemű vélemény megformálása nélkül, közben viszont az edzős szerelésemtől is egyben megválok, összekötve ezzel a kellemeset a hasznossal. - Erre tőlem várja a választ? Nem tudhatom milyen impulzusoktól kezd el bizseregni az írói-vénája.
Lopott pillantást vetek felé, miközben eltűnik pár másodperc erejéig a fürdőben, azonban az inget már csak kifelé menet öltöm magamra. Abba viszont már bele se megyek, hogy kinek mihez és mennyi köze van, elvégre azt a határt már tegnap átléptük és azóta se találta meg egyikünk se a visszafelé vezető utat. - Akkor a dráma lenne az ön műfaja? - vetem fel érdeklődésem jeleként a kérdést, de egy másodpercre megállok aktuális gombolkozási mozdulatsoraimban és lehetőség szerint még lassabban fejezem be azokat. - Ha tudtam volna, hogy ennyi elég a kizökkentéséhez, már rég nekivetkőztem volna.
Egy szusszanás után végül az utolsó gomb is a helyére kerül, de még mindig azon van fennakadva, ahogyan a módszereinkről beszéltem korábban. - Még mindig életben van, nemde? És javítson ki ha tévednék a jelenlegi helyzetünket illetően, de jelen pillanatban a saját védelmének érdekében vagyunk összezárva. Azért, hogy elkerüljük a legrosszabb verziót a mérgezés esetében. Szóval máskor csak nyugodtan mondja azt, hogy köszönöm. Az kevesebb felesleges magyarázkodást igényel.
Úgy tűnik ez lesz számára a végszó, mert ami a nemesebbik felét fordítja felém ezzel is jelezve, hogy részéről a beszélgetésnek annyi és bármennyire is nem vallanám be neki, de ezt az egy döntését meglehetősen vonzónak találom benne: a csendet. Mindezek ellenére gyerekes viselkedésének hatására égnek emelem tekintetemet, de nem reagálom le, mert ezt úgy veszem, mint egy zöld jelzést a munkám további végzésére. Ez pedig már a mai nap eseményeit figyelembe véve akár egy félsikernek is betudható.

A felvételeket legalább már ötször nézem át, egy valami viszont különösen megragadja a figyelmemet, melynek észrevételét egy lapra ki is jegyzetelem magamnak. Mielőtt azonban elintézhetnék ezzel kapcsolatban egy telefonhívást, Chad dugja be fejét a résnyire nyílt ajtón és csatlakozik fura párosunkhoz. Egy ideje már a csend a főszereplője az iroda környezetének, miután Meghan úgy döntött vitatkozás helyett inkább alszik - bizonyára ez a két funkció létezik nála.
- Még nem fojtottuk meg egymást, ha erre vagy kíváncsi. - jelzésértékűen kapok a nyakamhoz, majd a kanapén fekvő lányra téved a tekintetem. - Nyugodtan nézd meg a pulzusát. Ő is él és virul.
Leteszem a kezemből a tollat, majd hátradőlök a székemben és úgy figyelem üzlettársamat, akiért most még inkább gyökeret ver bennem az aggódás, mint azelőtt bármikor. - Ez a munkája. Ha nem végezné, tudja, hogy velem gyűlne meg a baja. - célzok itt Joshuara, mielőtt a tegnapi nap eseményei kerülhetnének közöttünk napirendre.
- Mindenki fenyegetést jelent, akit nem ismerünk, csak te hajlandó vagy rendszerint átsiklani ezen tény felett. Mindkettőnknek megvan a maga múltbéli tapasztalata, ne tegyél úgy, mintha mindenki szivárványon lovagolna és unikornis repülne ki a seggéből, mert te is tudod, hogy még a szép pofi is sokszor egészen megtévesztő tud lenni. Mellesleg sokat kérdezett, arra meg tudod jól, hogy allergiás vagyok.
Végszóra a hercegnő is ébredezni kezd álmából és kikéredzkedik a mosdóba, én pedig a kezemmel intve adom meg neki az engedélyre utolsó jelzést, mielőtt ismételten Chad felé irányíthatnám kékjeimet. - Arról már most letehetsz, hogy kettecskén fogtok séta kocsikázni ezek után, remélem ezt már most tudatosítottad magadban.
Chad eleinte nem tudja mire vélni ezt, ennek okán pedig a hangját is hallatja. - Most már kezdesz túlzásokba esni. Úgy gondolod elfelejtettem autót vezetni vagy valaki megbuherálta a kocsimat?
Ez nekem éppen elegendő ahhoz, hogy újabb löketet kapjon bennem az elhatározásom, erre pedig Chad is gyorsan rájön, azonban akkor már túl késő. - Vezethetsz, de az én kocsimmal megyünk és én is ott leszek.
- Ryder, ne csináld már..
- Chad, az istenit, fogd már fel, hogy.. - kezdenék bele, de ekkor a mosdóból nem túl biztató hangok szűrődnek ki, melynek hatására egyből véget érnek a nyugodt perceim és az ajtónál termek. Nem sokat kérdezősködök, miután megbizonyosodok arról, hogy pótkulcs hiányában csak úgy tudok bejutni, ha betöröm, amit egy erősebb nekirugaszkodással meg is teszek. Ami viszont bent fogad, nem az, amit jelen helyzetben az idegrendszerem látni szeretne. - Ilyen nincs.. - magamban mérgelődök, egyszerűen átlépem az üvegdarabokat és megnyitom egyből a csapot a langyos víz elérésének érdekében. Meghant felsegítve a földről tenyerét az enyémbe zárom úgy, hogy a sebét ki tudjuk mosni.
- Mi történt? - áll meg az ajtóban Chad és próbál nem frászt kapni az egész helyzettől, de már így is a plafonon vannak az idegei, akárcsak az enyéim. Válasszal viszont nem méltatom, mert mihelyst tisztának hat a seb és a fiókban történő kutatás után kötést helyezek rá, nem kerüli el a figyelmemet a kezének remegése sem, ahogyan az se mennyire szótlan mióta rátörtem.
- Chad. Szólj a dokinak, hogy sürgesse meg azokat a vizsgálatokat, mert a méreg hatni kezdett. Mi is hamarosan ott leszünk. Menj! - rivallok rá, majd ezután a nő felé fordulok és segítek neki kikerülni az üvegeket, hogy elhagyjuk a mosdót.
- Kapaszkodjon erősen. - ennyit mondok, mielőtt minden előjel nélkül felkaphatnám a karjaimba annak érdekében, hogy egy újabb utat tegyünk meg a vizsgáló felé. Most nem lenne jó ha a saját két lába segítségével jutna el odáig, mert minél több energiát veszít, annál gyorsabban üt be nála a méreg.



.




Heroes always get remembered
But you know legends never die
mind álarcot viselünk
Ryder Danforth
Hivatal
ranggal rendelkezem
★ :
Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder - Page 2 990de338fe048c8631bf48f40b6278e4a892e4b4
Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder - Page 2 9f0c061d45703e7afe7fccdad8bf4ba907bba7dd
★ kor ★ :
41
★ idézet ★ :
There were two reasons I was scared to let people in; the damage they could do, and the damage they could find.
★ foglalkozás ★ :
security consultant (co-founder of GR Global)
★ play by ★ :
zane holtz
★ hozzászólások száma ★ :
269
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
TémanyitásRe: Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder
Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder - Page 2 EmptySzomb. Márc. 07 2020, 20:28


Ryder és Meghan
Nem szeretem a káoszt, már egészen kisgyermek koromtól kezdve arra lettem nevelve, hogy összeszedett legyek, ne a siránkozással oldjam meg a gondjaimat. Három fiútestvér mellett esélyem sem lett volna rá, mert mindig akadt, aki szekáljon, aki támogasson, és aki megmutassa, hogy mire megyek azzal, hogyha a könnyeimmel nyerem meg a csatáimat. Az életemet másképpen már el se tudtam volna képzelni, csak listákkal. A naplóírással kezdődött minden, amikor anya és apa meglepett egy rózsaszín kis pillangós csodával. Az enyémnek éreztem már abban a minutumban, ahogyan tollat ragadtam. A szavaknak erejük van, és gondolatok magját vetik el. Bennem megvolt a képesség, hogy alkossak, és valamit kezdjek a nekem szánt adománnyal. Imádtam naphosszat a szobámban gubbasztani, és kifejteni a „barátomnak”, hogy éppen mivel bántottak meg a suliban, mi a szívem leghőbb kívánsága. Nekem nem adatott meg az, hogy a barátnőimmel pletykáljak, általában a lányok csak azért álltak szóba velem, mert valamelyik testvéremre fájt a foguk. Sok lánnyal összezárva csak vita születik, én megszoktam, hogy a fiúkkal jobban kijövök, de néha hiányzott, hogy valakinek meséljek a lányos oldalamról, az engem érintő kérdésekről. Anya nem zárkózott el, de az még sem olyan volt, mintha a velem egykorúakkal osztottam volna meg a titkaimat. A papírral azonosultam, leírhattam neki az érzelmeimet, nem gúnyolt ki, elárulhattam neki, hogy melyik fiúba zúgtam bele a suliban, melyik tanárt utálom, és hogy tulajdonképpen el akarok utazni Sohaországba, ahol egyszer én leszek a királynő. Alice lettem volna, vagy már nem tudom melyik mesehős, mert éppen akkor az volt a kedvencem, de voltam én hercegnő, meg bajba jutott szolgálólány is. Fiatalságom delelőjén a tizenkilencedik századi romantika szippantott be. Az irodalom tanárom lelkesedése, az általa közvetített üzenetek. Nem véletlenül mentem az egyetemen is irodalom szakra, én ebben láttam a jövőmet, és igyekeztem ebben is kibontakoztatni a szárnyaimat. Mindenhol voltam valami, de sosem önmagam. Jobban éreztem magam, ha egy álarc mögé bújhattam, ha szerepeket ölthettem magamra. Unalmasnak véltem az életemet addig, de az irodalom megmutatta, hogy mennyire színes, és kalandos is az út, ha a fantáziánkra hivatkozunk. Anya egyszer azt mondta, hogy más hivatást el sem tudna nekem képzelni az íráson kívül. A megtépázott gondolataimat ebben a feszült légkörben is csak az írás utáni vágyam tudja csillapítani, az a picike papír, és toll, melyet egy számomra nem túl szimpatikus úriembertől kaptam. Nem érdekeltek a miértjei, nem is akartak jobban belemászni a munkájába, de mindig volt egy észrevétel, egy körmös megjegyzés, amit nem fojthattam magamba, hát meg is lett az eredménye. Az irodájában eltöltött időben mindenről csevegünk, a kételyeinkről, az eltérő világnézetünkről, de amikor én kerülök górcső alá, már nem tetszik a felállás. Nem bántanék senkit, de mégsem esik jól, hogy a munkámban kritizálnak. A szekrényéből választja ki éppen a megfelelő fogast, miközben a szakmám lealacsonyító mivoltát mérlegelni.
- Nem számít, hogy miben vagyok jó, akkor sem szeretem a drámát, csak egyszerűen nem viselem jól, ha valaki engem becsmérel. – rázom meg a fejemet durcásan, és a mellkasomhoz szorítom a kis listámat. Az írás sem hozta meg az elvárt nyugalmat, ennek a pasinak az egész lénye irritál jelen helyzetben, nem szabadna beszélgetnem se vele. Előttem vetkőzik, úgy tesz, mintha az irodájának valamilyen berendezési tárgya lennék, és fel sem merül benne, hogy vendég vagyok, aki előtt nem illene átlépnie az erkölcsi normákat. Egyeseknek prűdnek neveznének, pedig már nem vagyok szűz, mégsem bírom a helyén kezelni ama szituációkat, ahol félmeztelen férfiak osztanak ki, és szidnak is ugyanazon időpontban.
- Nem ezektől az impulzusoktól fogok beindulni, és már az előbb is mondtam, hogy nem dráma körben írok. Semmi köze hozzá, ahogyan az életemhez sem. – sóhajtok fel sértődötten, aztán úgy döntök, hogy a fenekemmel sztrájkolok, és befogom a számat, ha már ez volt a kívánsága. Ne rontsam el az uraság kedvét, és ne raboljam az idejét. Mindketten a magunk kis világába merülünk, én viszont nem bírom sokáig a némaságot, ezért eldőlök, és hamarosan álomföldén kötök ki egészen új felszerelésben. A testem elernyed, a mellkasomon pihen meg a kis irományom, és velem együtt vészeli át a következő két órát.

Az idő múlása relatív, nem is igazán izgatna, de az érzékszerveim lassan éledeznek egy hosszabb kihagyás után. A nyakam elgémberedett, a magzati póz egy-két óra elmúlásával kényelmetlenséget szül, ezért kinyújtóztatva a végtagjaimat eleinte csak nyammogok, és becsukott szemhéjakkal küzdök az ébrenlét mellett. Borzasztóan fáradt voltam, a múlt éjszaka alig aludtam, mert kutattam, de mi ez a hang…nem is egy, hanem kettő. A tenyeremmel tapogatózom a sötétben, és amikor már a levegőt markolom, akkor fordítok egyet a testhelyzetemen, és lám…egyből rádöbbenek, hogy nem otthon vagyok. A pillantásom révedő, egy mosolygós férfiarc kúszik be a látóterembe, egészen aranyos orgánummal övezve. A hogylétem felől érdeklődik, de még arra képtelen vagyok, hogy egy épkézláb mondattal feleljek neki. A felülést választom, aztán meg az időt, mint semleges témát. Meg is lepődöm, hogy már fél hat van. Kora délután értem ide a tárgyalásra, de azóta se szabadultam meg egyik féltől sem. Megdörzsölöm a szememet, és rátekintek a kék szempár tulajdonosára is. Ki kell mennem a mosdóba, nem várhatok örökké, ezért féltve kérdezek rá, hogy használhatom-e a rezidenciáját. Az igenlést helyettesítő bólintás is megteszi, egyből felállok, és a csizmámmal együtt foglalom be a mosdót. Nem annyira hatalmas, nem tudom miért, de sokkal nagyobbra számítottam az iroda méreteit figyelembe véve. A tükör előtt állok meg, és tekintek végig magamon. A szám sarkában még folydogál a nyáltenger, le is törlöm azonnal, és végiggondolom, hogy vajon így nézhettek rám, amíg magamhoz tértem? Borzalmasan kusza a hajam állapota is, de előbb megmosakodnék, ha nem venném észre, hogy akaratlanul megráng a kezem. A félelem, avagy a felismerés, hogy ez nem jó, szinte belém hasít. Megijedek, és úgy fordulok meg, hogy magammal rántom az egyik parfümös üvegcsét is. A balszerencse áradata csak kezdetleges, félrelépek, de kapok rendesen az üvegszilánkokból. Fel kell takarítanom, nem hagyhatom így, de amint leguggolok, a szédülésem felerősödik, és fura hang fészkelődik be a fülembe. Belenyúlok véletlenül az egyikbe, és csúnyán megvágom a kezemet. A háttérben fel sem tűnik, hogy már egy ideje dörömbölnek az ajtón. Rám törik szó szerint a nyílászárót, én ott guggolok, és a véremet adom a parfümért. Egyetlen pillantás a kékszemű felé, és rájövök, hogy nagy bajban vagyok. Kezdetben csak a kezem remegett, most már mindkét végtagom más parancsoknak engedelmeskedik. A férfi átlép felettem, aztán felhúz, és a csap alá tartja a sérült tenyeremet. Szótlanul tűröm, hogy lemossa rólam a vért, és a fenti szekrényből egy pólyát vegyen elő. Háromszor köti át szakszerűen a kezemen, de végig csak bámulom, lelassult képkockaként élem meg a sorsom alakulását. Teljesen kiesik a látószögemből a harmadik fél, akinek jelenleg a létezéséről sem tudok. A pillantásom a másikra vezetem, aki segít, de kezdem azt is elfelejteni, hogy én ki vagyok. A kezemet fogva irányít kifelé a mosdóból, aztán egyetlen nyikkanás nélkül kötök ki a karjaiban. A felsőtestem rázkódik, tiszta lúdbőr a fél karom is, amint a mellkasának dőlök, és a lábaimat behajlítom. Könnyedén siklik velem végig a folyosón, ahol a szívének erőteljes ütemét. Elveszett kislánynak érzem magam, aki rosszat tett, de közben egyre rosszabbul van. A vizsgálónál egy kisebb csapat tanakodik, de amint megérkezünk el is hallgatnak.
- Mr. Gillies…ide. – a fehér köpenyes pasi tárja ki előttünk az ajtót, engem meg lefektetnek az ágyra, de a hanyatt állapot csak azt eredményezi, hogy elvörösödök, és egy mázsásabb súly telepszik a bordáimra. – Nem….kapok…levegőt. – ketten is ugranak, hogy stabil oldalfektetésbe mozdítsanak, hallom a felettem kiadott ukázt, mikor egy nővér már maszkot húz a számra. – Mr. Gillies, kérem menjenek ki. – suttogja a főnökének az orvos, aztán máris a felsőm alá csúszik a fémeszköz, de most már a hasamig felhúzott térdekkel igyekszem elviselni a hideget. – Csökkent a tüdőkapacitása. Gloria hozzon egy készletet, egy kis vért vegyünk le azonnal, és valaki telefonáljon a laborba még egyszer. – több kéz fut át a testemen, nem értem, hogy mi történik velem, de a mellkasomon lévő súly egyre nehezebb. – Hmm… - bepárásítom a maszkomat, a sírás fojtogat, mire még egy kisebb gond adódik. – Mr. Gillies…az ellenszer még nincs meg. Dolgoznak rajta, de ki fogunk futni az időből. Takarják be. – förmed rá az egyik ápolóra, aki máris egy puha pléddel ölel körbe. Az ágyamtól alig pár lépésnyire kört zár be a három férfi. – Ryder….ezt nem hiszem el. – idegesen túr bele a hajába Chad. – Meg fog… - ekkor mindhárman rám tekintetek. A fogaim összekoccannak, de nekem a három közül az a bizonyos szemüveges kék szempár mond is valamit. Tényleg ez lesz az utolsó, amit látok?





credit •   : Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder - Page 2 3258823782 :   • 1379


Never let an old flame
burn you twice



mind álarcot viselünk
Meghan Montilio
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder - Page 2 Tumblr_inline_pr8sqxrTg71sdslao_1280
Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder - Page 2 C64aab06a5da992b35566f87ec4c7609c54a0c97
★ kor ★ :
34
★ családi állapot ★ :
It's so easy to...
think about love, to talk about love, to wish for love.
But it's not always easy...
to recognize love even when we hold it in our hands.

Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder - Page 2 5ad0e4c85dc0e6a83df16329d57d19edf6f8f3be
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder - Page 2 Cd1e4022cc24505f48ea207b34dcaf42f75c8350
★ idézet ★ :
Nagyon finom műszer a lélek és bizonyos dolgok megbéklyózzák.
A bűntudat például vagy ha magunkba fojtjuk az érzéseinket, titkolózunk: óriási teher a léleknek.
Az efféle emberi eredetű súlyok ráakaszkodnak
és elnehezítik.
★ foglalkozás ★ :
bestseller író
★ play by ★ :
Inbar Lavi
★ hozzászólások száma ★ :
171
★ :
Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder - Page 2 Tumblr_inline_pkgd5ehsN51ts1epz_250
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
TémanyitásRe: Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder
Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder - Page 2 EmptyVas. Márc. 08 2020, 02:43

meghan&ryder
Close encounters of the murderous kind

Ha kategorizálnom kellene az életemet, az emberekhez fűződött viszonyaim valahol az egyéb halmaz alá kerülnének, hiszen egyes helyzetekben nehezen vagyok csak képes jelentőséget tulajdonítani nekik. Ellenben kettősséget szül, hogy mindezek ellenére akadnak olyan emberek az életemben, akik erősen befolyásolják egy-két döntésemet és ha róluk van szó, a végletek embere is lehetnék egy személyben. Nem törekedtem sosem arra, hogy meghazudtoljam magamat mások kedvéért. Akik elviseltek teljes valómban, ők megmaradtak, akik viszont emiatt léceltek le, őket nem sajnáltam különösen. Nem akartam mindenkinek megfelelni, ahogyan az sem érdekelt, ha valaki nem szimpatizál velem. Persze, a tárgyalásokon próbáltam egy olyan arcomat mutatni az embereknek, ami esetleg megnyerhette őket, de a szavaim ettől függetlenül őszinték voltak, melyek a módszereimet foglalták magukba. Ezen alkalmakon kívül viszont mindenki azt kapta, amit kiharcolt magának és Meghan is valahol ezt a kategóriát erősítette. A vak is látja, hogy nem abba az irányba haladunk, ahol békés megoldások születnek majd közöttünk és a nap végén akár még képesek leszünk anélkül létezni egymás mellett, hogy bármilyen veszekedést ne generálnánk a másik féllel. Egyszerűen ezt váltjuk ki egymásból és nem különösen zaklat fel a miértje, ahogyan az sem, ha éppen nem zár majd a szívébe a későbbiekben. Mi tagadás, ez az érzés többnyire kölcsönös. Ennek ellenére nem hagyom figyelmen kívül azt az elvet, amire a munkám során tettem fel a döntéseimet. Az emberek megvédése számomra kulcsfontosságú és Meghan akaratán kívül is egy olyan helyzetbe keveredett, ahol szüksége van arra, hogy valaki az ő biztonságát is előtérbe helyezze. Ehhez viszont nem kell, hogy az érzések váljanak uralkodó tényezővé, mert ha eddig is így működtem volna, a cégünk már az első héten lehúzhatta volna a rolót. Sok emberrel nem szimpatizálok, de egy nagyobb cél vezérel érdekükben és Meghan esetében is mondhatni azt a bizonyos összegzett képet veszem figyelembe, hogy elkerüljük a további kellemetlenségeket, amelyeket így is előszeretettel okozunk a másiknak.
- Legalább ezen egy véleményen vagyunk.
Értem itt ezalatt azt, hogy én sem szívlelem amikor engem vagy a céget veszik előtérbe és olyan véleménnyel illetik, aminek az igazságalapja sokkal összetettebb, mintsem egy felszínes képzelete olyasvalakinek, akinek fogalma sincsen arról mi zajlik itt a hétköznapok során. És ahogyan ő több ízben igyekezett eme módon kifejteni gondolatait, úgy én sem fogtam vissza magamat, ha a helyzet megkívánta az ő munkáját illetően. Ez viszont olyan témának ígérkezik, ami úgy tűnik megsértette az érzékeny lelkivilágát és minél tovább megyek ennek részletezésében, annál inkább válik a nagyszájú hősnőből egy duzzogó kislánnyá, aki egy idő után nem meghazudtolva önmagát hátat is fordít az őt kellemetlenül érintő vádaknak. Ez pedig elegendő indok arra, hogy én is elhallgassak és olyan dolgokkal törődjek a továbbiakban, ami igazán fontos. Mert abból, ha vele veszekedek, még nem jövök rá arra ki okozta a mérgezés problémáját és minél tovább húzom, annál több információ veszik majd oda.
Chad csak egy kis idővel később toppan be, amely nem ér váratlanul figyelembe véve azt, hogy Joshuat ráállítottam az őrizetére. Nem vagyok nyugodt amiatt, hogy célponttá vált és bár eljátszhatnék más lehetőségekkel, minden egyes irány ő felé vezet. Kétség kívül bízom az embereimben, ellenben nem zárkózom el attól a kellemetlen, de egyben egyre inkább példává vált esettől, hogy olyanok képesek ártani, akik a legközelebb állnak hozzánk. Mindig is úgy gondoltam, hogy mindenkinek megvan a maga eszmei értéke. Beszélhetünk itt akár pénzről, akár elvekről, egy bizonyos ponton túl egy ember megvásárolható és ha a másik fél olyannal áll elő, ami számára fontos, egy percig sem fog gondolkozni azon, hogy sutba vágja addigi elképzeléseit a nagyobb jó érdekében. Ilyen esetekben minden ember a gyanú középpontjává válik, Chad viszont úgy tűnik még mindig abban az álomvilág alkotta buborékban létezik tovább, ahova ő maga évekkel ezelőtt beköltözött és ami csak azért nem vált köddé, mert én mind ezidáig védtem a hátsóját az elkerülhetetlentől. És ez ezek után sem fog semmit sem változni. Rákérdez a nyilvánvalóra Meghan esetében és bár örömmel mennék bele a részletekbe, hogy pontról-pontra átjárjuk a tegnapi történéseket, de az említett nőszemély tesz arról, hogy ez a beszélgetés tovább húzódjon közöttünk. A fürdőbe bejutás könnyebbnek bizonyul, mint felfogni a bent látottakat, de az én gyomromnak már annyi mindent kellett elviselnie az évek során, hogy nem képes elvonni a figyelmemet a probléma megoldásáról. A vágás önmagában még gyerekjátéknak tűnik, de amit a seb megtisztítása közben értékelek már végképp nem az és erre Chad figyelmét is felhívom arra figyelmeztetve őt, hogy szedje a lábait, de viharos gyorsasággal a vizsgáló felé, miközben én gyors ellátásban és egy a karomba történő fuvarban részesítem Ms. Montiliot. Bármilyen ellenérzés, idegesség vagy egyéb kellemetlenség kavarog is most bennem, mindent háttérbe szorít az a gondolat, hogy ne fussunk ki az időből az ő életét illetően.
Az ajtó nyitódását követően viszonylag óvatosan fektetem őt le az ágyra, de határozottan érződik odabent némi feszültség és valami egészen más is, amit bizonyára úgy gondolták nem fogok észrevenni, amikor a bent lévők egy pillanat erejéig jelentőségteljes nézést váltanak egymással. Bízom a cégemnél dolgozó orvosok értelmében, de ahogyan elhangzik az a bizonyos mondat és a tekintetem Meghanra siklik, nehezen vagyok csak képes elfogadni ezt a verziót. Az idegméreg nem játék és csak az ellenszer az, ami segíthet, márpedig annak hiányában az összes csillagot lehozhatják embereink az égről, Meghan esete akkor is végessé válik. Egy pillantást váltok még az ágyon fekvő nővel, mielőtt tekintetem a dokira vezetném.
- Tartsák őt életben ahogyan csak tudják. - ennyit fűzök hozzá, mielőtt kifordulnék a vizsgálóból és meggyorsítva lépteimet a labor felé venném az irányt. A kopogás ugyan elmarad, de a bent lévőek meglepődött tekintete annál inkább nem.
- Az ellenszer..hogy állnak vele?
Egy idősebb-szemüveges fószer nyitja szólásra a száját, akit ugyan névről nem tudnék beazonosítani, de az a legkisebb probléma, ami jelenleg most érdekel.
- Még..még nincsen teljesen kész..vagyis még többször át kell néznünk..próbálnunk. - egy ujjával feltolja szemüvegét hirtelen zavarában, elvégre sosem jártam még idelent - vagy ha igen, csak futólag tettem - a kapott információk azonban elegendőnek bizonyulnak a következő lépésemhez.
- Elviszem. És nem szeretném még egyszer elismételni magamat. - ellenkezést nem tűrve nyújtom a kezemet, hogy az ellenszert tartalmazó fiola belekerüljön a tenyerembe és bár látom a tagon, hogy ismételten okoskodna, a fejemet ingatom ezzel is jelezve, hogy nem lenne szerencsés most ebbe belemenni. Jelen pillanatban valahol az idegeim és a józan ítélőképességem határán nem vagyok még arra is felvértezve, hogy egyenként küldjem haza a laborosokat csakis azért, mert képtelenek egy nyamvadt és közel sem megléphetetlen kérést teljesíteni. A további hozzáfűzéseket már meg sem hallgatom, mert mihelyst a fiola a kezemben landol, én újra a vizsgálót veszem célba, de már Chad is megtalál útközben.
- Mit művelsz, Ryder?
- A munkámat. - alig bírja a lépést tartani velem, én viszont nem most fogok leállni neki magyarázkodni, mert az időnk..vagyis Ms. Montilio ideje véges ahhoz, hogy felesleges szócsatákba bonyolódjunk.
- Töltse be. - nyomom a doki kezébe a fiolát, de mielőtt újra végig kellene hallgatnom a tudományos okítást, mutatóujjamat feltartom ezzel is jelezve, hogy még én következek. - Mennyi az esélye, hogy beválik?
- Ez akár egy béta-verziónak is nevezhető Mr.Gillies, szóval olyan 50-50%. Kellett volna még pár óra, hogy biztosra menjünk. - bizonytalanul fog kezébe egy fecskendőt és bár nem helyesli az elképzeléseimet, mindent félretéve teljesíti azokat.
- Annyink nincs és ha nem kap valamit, így is úgyis meghal. Szóval bőven beérem ezzel is.
Idegesen vágom csípőre kezemet és megállok egy pillanatra. Meghan egyre rosszabbul fest, a doki viszont még továbbra is hezitál és biztos vagyok benne, hogy azokat a rohadt statisztikákat számolgatja a fejében. Ez pedig már végképp túlmegy a türelmemen, melyet nem szavakkal, de a doki és a köztem lévő távolság megszűnésével bizonyítok be. - Ide azt a nyamvadt tűt.
Nem kérem, de kikapom a kezéből azt, és megkeresve a megfelelő vénát adom be az ellenszert a nőnek valahol egy részemmel bízva abban, hogy az eddigi döntéseimhez mérten ez ugyanolyan jól megfontoltnak bizonyult, mint a többi.



.




Heroes always get remembered
But you know legends never die
mind álarcot viselünk
Ryder Danforth
Hivatal
ranggal rendelkezem
★ :
Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder - Page 2 990de338fe048c8631bf48f40b6278e4a892e4b4
Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder - Page 2 9f0c061d45703e7afe7fccdad8bf4ba907bba7dd
★ kor ★ :
41
★ idézet ★ :
There were two reasons I was scared to let people in; the damage they could do, and the damage they could find.
★ foglalkozás ★ :
security consultant (co-founder of GR Global)
★ play by ★ :
zane holtz
★ hozzászólások száma ★ :
269
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
TémanyitásRe: Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder
Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder - Page 2 EmptyVas. Márc. 08 2020, 09:11


Ryder és Meghan
A vesztegzár, mely alá képletesen vontak, valahogyan nem is annyira ijesztő, és veszedelmes. Az alvással kilőttem a felét annak az időtartamnak, amit itt kell töltenem Mr. Gillies társaságában. Szinte fel sem fogtam, hogy mennyire jól vagyok, de ez az állapot hirtelen fordul át rosszba. Az egyik pillanatban még a tükörképemet fürkészem, a szemem alatti karikákat vizsgálgatom, aztán megfordulok, és a kezemmel lelökök egy üveg méregdrága parfümöt. Nem beszélek franciául, de kiszúrom, hogy milyen márkájú, az összegre saccolni sem mernék. Ügyetlen vagyok, és dekoncentrált, a két karom remeg, és így szeretném jóvátenni a hibámat, ha lehetséges. Leguggolok, hogy összeszedjem a szilánkokat, de többet látok a körülöttem lévő világból, mint egy. Szólnom kellene, hogy nem vagyok a helyzet magaslatán, és segítségre szorulok, de képtelen vagyok szavakkal jelezni. Ekkor veszem észre, hogy megvágtam a bal tenyerem belső felét, és apró csíkban folyik végig a vörös testnedvem rajta. Behajlítom az ujjaimat, és tüzetesebben közelítek a szememhez, de kezdek a tengelyem körül is instabillá válni. Mi a fene történt velem? Ki kellene kiabálnom, hogy jöjjenek be, de jönnek maguktól, vagyis a kérdés, hogy mit műveltem odabent. Érdemben nem érkezik felőlem riposzt, az ajtót feszegetik, de az előbb zártam be, és nem tudok felállni egyedül a földről. A jobbommal támaszkodom le, nem akarok eldőlni, vagy beleesni a szerencsétlenségembe, mert akkor még ma este sem fogok hazamenni. Egy hatalmas robajjal sikerül betörnie valakinek az ajtót, és betérnie hozzám. Egyetlen másodperc, hogy felmérje a károkat, amiket okoztam nekik. Félénken emelem fel a tekintetemet a férfira, aki nem más, mint a mai börtönőröm. Nem szólal meg, az orra alatt motyog valamit, és összegzi a szituációt. A kezemért nyúl, a teljes erejére szüksége van, de úgy ránt fel onnan, mintha egy zsák toll lennék. A mosdóhoz vezet, a hideg víz alá nyomja a sérült bőrfelületet. Nem pisszenek fel, pedig iszonyúan csíp a vágás, amikor bő hideg vízzel öblíti ki, és a szekrény feletti tartóból egy kötszeres bázist is előkutat. A háttérben a barátja érdeklődik a benti káoszról, de azt hiszem, hogy jobb, ha kint marad. A karomat átköti, nem néz rám, egy kicsit szégyellem is, hogy megrövidítettem a parfümmel. Ki kell fizetnem az általam okozott károkat, észben tartom, hogy tartozom neki, csak ez mind másodlagossá válik abban a szekundumban, amint a remegésem felerősödik, és átterjed a felső végtagokra is. Egy kisebb hullámként söpör végig a gerincemen a kellemetlen érzet, hogy nem vagyok ura önmagamnak, de a velem tartózkodó sem várja meg, hogy eldőljek. A lapockám körül támaszt meg, kivezet a szűk helyiségből. Fogalmam sincs, hogy mi lehet ekkora hatással a porhüvelyemre, de végül ő adja meg a választ Mr. Rutherfordnak is. Mennünk kell, mert a méreg hatott. A pupilláim kitágulnak, és csak egy nyikkanási időm marad, mielőtt a karjaiban kötnék ki. Ezen percek leforgása alatt még kapaszkodni is elfelejtek, mert elveszek az izmos karok hálójában. A fejem a mellkasának a mélyedésébe dől, hallom a lépései mellett a szívveréseinek ütemét. Micsoda erő lakozik benne, nem vagyok egy könnyű kategóriájú nő, nem mintha elhíztam volna, de mostanában nem látogattam az edzőtermeket, és két lovagló órán kívül általában a lakásom magányában unatkoztam, vagy a gép előtt írtam. A karácsonyi kiruccanás sem most volt már, ezért feljöttek azok a kilók, de mindenki előtt letagadtam volna, hogy konkrétan mennyi. Felszínesen lélegzem az orromon keresztül, egy másodperccel később pedig megcsap a fertőtlenítő borzalmas, és hányingerkeltő szaga. A gyomrom bukfencet vet, nem tesz le durván az ágyra, de érezhetően neki is megkönnyebbülést jelent, hogy nem kell tovább szorongatnia. Hárman vetődnek rám, mint az éhes oroszlánok az elejtett gazellára. Az oldalamra fordítanak, de nem esik jól ez a pozitúra. A garatomon felkúszó levegőadag beszorul, és nyomás nehezedik a mellkasomra. Könnyek áztatják el a szemem körüli csíkot, homályosan belefutna a ténybe, hogy innen már nem lesz jobb. A kezemmel küzdök, és segítenek is, amikor rám kerül a maszk. Valaki a hátam mögött matat, felhúzza a felsőmet, és onnan hallgat meg. Hörgök, ahogyan megpróbálok magamtól is levegőt venni a tudomány megáll, mert bepárásodik a maszkom, és felköhögök egy kis nyákot. Érzékelem, hogy valami nem frankó velem, de amint elindul a sarokban a diskurálás, akkor lesz teljesen világos. Nincs meg az ellenszer. Meg fogok halni, és nem lesz mellettem egyetlen ismerős alkat sem. Sosem gondoltam volna, hogy éppen egy méreg végez velem. A jósnő utalt rá, hogy mostanában kicsit bonyolultabbá avanzsálódik az életem, de eszem ágában sem gondoltam volna, hogy ez azzal jár, hogy feldobom a talpamat. Lehunyom a szemhéjamat, a remegés most már a lábamba is kisugárzik. Össze kell szorítanom a két combomat, miközben a sötétséggel harcolok. Jobban jártam volna, ha már az elején elveszítem az eszméletemet, mert akkor nem kell végigcsinálnom ezt a tortúrát. Damian miatt történik ez velem, most kapom vissza, amit vele tettem. A sírás fojtogat, még elkapom Mr. Gillies utolsó mondatát, hogy tartsanak életben, ahogyan tudnak. A takaróval befedik a testemet, legalább nem fázom már. Mr. Rutherford a nevemet mondogatja a hátam mögött.
- Ms. Montilio nem fog meghalni, ne aggódjon. – bárcsak elhihetném neki, hogy ez nem a vég, de félek, hogy nincs ember, aki képes lenne megnyugtatni, nem tudom elfogadni, hogy így kell eltávoznom. Nem érdemeltem meg, én még annyi mindent szerettem volna csinálni. Könnyek patakzanak végig az arcomon, az utolsó tartalékaimmal játszok, de képtelenség, hogy ne álljak ellen. Az ajtó megint nyílik, de már összefolynak fölöttem a párbeszéd szavai, nem bírok oxigénhez jutni, a tudatom lassan megadja a kellő löketet, és védőburokkal ruház fel. Laposakat pislogok, ilyen lehet, ha az ember megfullad. A víz alatt sem küzdünk már, az ujjaimat kieresztem, és ekkor dög belém valaki egy tűt. Halkan sikoltok fel a fájdalom pillanatában, de csak egy kis csípés követi. Lehunyom a szemhéjamat, és elengedve minden félelmemet úszom tovább az árral.

Az éterben lebegek, ez valami egészen más, mint amit eddig tapasztaltam. Súlytalanul evickélek előre, a lelkemet egyfajta nyugalom járja át, de nem rossz, inkább ez valami megmagyarázhatatlan béke. Nincsenek előzmények, sem a jövőre néző aggodalmak. A jelenben vagyok, a tudatban, hogy én létezem. Hallom a távolból a nevemet, de annyira kellemes itt lenni, és csak érezni, hogy nem ér el hozzám senki. A pillantásom a semmibe vész, kellemes fényáradat ölel körbe, és tart fogva, de valaki úgy dönt, hogy vissza kell térnem, és lejárt az ideszánt időm.
- Mi lesz, ha nem hatott? Tudod, hogy mit tettél? Másfél órája várunk arra, hogy legyen már valami, Alana ki fog herélni. Mit fogunk mondani a családjának Ryder? Meghalt, amiért ellátogatott hozzánk? Igazán nagyszerű… - fogalmam sincs, hogy merre járok, és hol vagyok, de azt hiszem, hogy valaki nagyon dühös. A hallásommal nincsen bajom, megérzem, hogy meleg van, és minden tökéletes. A szemem megráng, aztán felnyílnak a szemhéjamat rejtő redők. Az első dolog, amit meglátok egy félig ülő férfi. Úgy járnak a lábai, mint akinek elmaradt az egyik táncórája. A barna íriszeimet átvezetem a másik…talpra. Szüntelenül járkál, innen csak a hátát látom be, és a hangjáról felismerem…Mr. Gillies. Nagyot sóhajtok, ezzel együtt köhögési kényszer tör rám. – Uraim..felébredt. Ms. Montilio, hall engem? Dr. Philippe vagyok. – a fehér köpeny kitakarja a látóteremet, szinte azonnal megérzem a hátamon a hideg fémet. Az ajkaimat beharapva sandítok el, de nem mozdulok. Ezután összeakad a tekintetem az orvoséval. – Mr. Gillies a tüdeje tiszta. – amint elállnak az útból két ismerős arc kúszik be felém. Lassan mozdulok meg, és tornázom fel magamat ülőhelyzetbe, de még gyengének érzem magamat, sőt szédülök is. – Mi történt velem? Hatott a méreg? – reszelős hangon kérdezek rá, és Mr. Gillies kékjeibe merülök bele.  





credit •   : Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder - Page 2 3258823782 :   • 1223


Never let an old flame
burn you twice



mind álarcot viselünk
Meghan Montilio
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder - Page 2 Tumblr_inline_pr8sqxrTg71sdslao_1280
Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder - Page 2 C64aab06a5da992b35566f87ec4c7609c54a0c97
★ kor ★ :
34
★ családi állapot ★ :
It's so easy to...
think about love, to talk about love, to wish for love.
But it's not always easy...
to recognize love even when we hold it in our hands.

Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder - Page 2 5ad0e4c85dc0e6a83df16329d57d19edf6f8f3be
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder - Page 2 Cd1e4022cc24505f48ea207b34dcaf42f75c8350
★ idézet ★ :
Nagyon finom műszer a lélek és bizonyos dolgok megbéklyózzák.
A bűntudat például vagy ha magunkba fojtjuk az érzéseinket, titkolózunk: óriási teher a léleknek.
Az efféle emberi eredetű súlyok ráakaszkodnak
és elnehezítik.
★ foglalkozás ★ :
bestseller író
★ play by ★ :
Inbar Lavi
★ hozzászólások száma ★ :
171
★ :
Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder - Page 2 Tumblr_inline_pkgd5ehsN51ts1epz_250
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
TémanyitásRe: Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder
Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder - Page 2 EmptyVas. Márc. 15 2020, 16:59

meghan&ryder
Close encounters of the murderous kind

Negyedszerre nézem át a felvételeket és gyűröm meg balommal fáradt képemet, mert szinte már kívülről fújom annak összes részletét, mégis ugyanannyit látok csak belőle, amit korábban már Joshua és Chad is észrevettek. Olyan ember vagyok, akit az apró mozzanatok éltetnek és aki biztos abban, hogy több lakozik egy személy vagy egy adott probléma mögött, mint amennyit a felszín láttatni enged. Elhagyom egy pihenésnek szánt időre a helyemet és a tarkómon összefűzött ujjaimmal veszem szemügyre az ablakomból látható panorámát. Szinte már békésnek hat ez a csend, ami egy kis ideje körülöli az irodámat amióta Meghan úgy döntött felszínre hozza kislányos énjét és sértődöttségét egy éles fordulattal adta a tudtomra. Kedvem lett volna röhögni a helyzet abszurditásán, ennek ellenére csak elfogadtam álláspontját és nem mentem bele újabb értelmetlen vitákba, ha már úgy tűnt ő ezt végképp lezárta magában. Nem indultunk jól és a folytatás sem volt kedvező számunkra, ellenben most úgy hozták a szerencsétlen körülmények, hogy még egy darabig el kell viselnünk egymás társaságát, ha kedvünkre van ez a változás, ha nem. Nem véletlen a cégünk témája, hiszen emberek védelmére szakosodtunk. Nem fedjük le az élet minden területét és igen, léteznek olyan esetek, amelyek külsős beavatkozást igényelnek, mindazonáltal, ami a hatáskörünkbe tartozik, abból a maximum eléréséig hajtjuk, űzzük magunkat. Elküldeni őt a mérgezés tudatában gondolatlanság lett volna a részemről nyilvánvalóan több szempontból is. A cégünk történetében még nem fordult elő ilyen, ezt azonban nem szívesen hangoztatnám számára azok után, hogy a gyanúm továbbra sem apadt el vele kapcsolatban, miszerint fogást keresett rajtunk. Ez a rés a pajzsunkon csak az én idegrendszeremet teszi tönkre, megkérdőjelezve ezzel minden egyes óvintézkedést, amit eddig tettem annak érdekében, hogy az embereinket elérhetetlenné tegyem a külvilág szennyező mocskától, ami úgy látszik egy óvatlan pillanatban mégis megkerült minket. Ugyanakkor nem kockáztathattam meg, hogy ebből a hibából kifolyólag - amit akár a magunkénak is vallhatunk - ő kerüljön még nehezebb helyzetbe a jelenleginél is. Ha már a baj bekövetkezett, képtelenek vagyunk időt ugrani a múltba és semmissé varázsolni. Az egyetlen, amit léphetünk, hogy a megmaradt helyzetből hozzuk ki a legjobb változót és mindent megteszünk annak érdekében, hogy se a cég, se mi, sem pedig a kanapémon békés álmával törődő hölgy ne fizessen meg valaki elmebeteg játéka miatt. Újra helyet foglalok és az ötödik próbát teszem a felvétellel, mert az lehetetlen, hogy egy ponton túl ne hibázzon valaki. Én is megtettem azzal, hogy beengedtem őt az épületbe és biztos vagyok benne, miszerint az emberünk sem felfedhetetlen. Előttem biztosan nem.
Chad érkezése érdeklődéssel jár és bár tudom, hogy leginkább Meghan testi épsége hajtotta őt a látogatás irányába, ellenben a felém intézett kérdések sem maradhatnak el. Nem avatom be őt abba a pluszba, amit a felvételen láttam, mert az ilyen nyomok esetében jobb szerettem egyedül eljárni és nem mást is belerángatni. Elvégre megvan az esélye, hogy sehova nem vezetnek, akkor pedig felesleges köröket futottam és még magammal is húztam egy egész gardedámot emiatt. Látom rajta mennyire kíváncsi a tegnap történtekre, mert bizonyos részletek számára még homályosak és tőlem várja azt, hogy ez a képzeletbeli kép kiélesedjen számára. Sok mindenről nem tud, ami a háttérben zajlik közöttem és pár emberünk között, ehhez pedig erősen tartom magamat. Neki is megvannak a módszerei, ahogyan nekem is, ez a kettő pedig ugyan egy ponton kiegészíti egymást, mégis merőben különböznek. Ő nem érti meg, ha engem az őrületbe kerget egy ember a túlbuzgó érdeklődésével, elvégre letudja annyival, hogy biztosan csak kíváncsi. Én meg addig nyüstölöm a tagot, amíg ki nem böki, hogy mit akar. Mert általában mindenkinek szüksége van valamire: pénzre, figyelemre, sorolhatnám és ritka, hogy valaki úgy válik érdeklődővé a munkánk belső körülményei iránt, hogy abban a későbbiekben ne lelje majd valamilyen úton-módon hasznát. Igazából tényleg azon vagyok egy perc erejéig, hogy összefoglaljam neki a korábbiakat, de a fürdőben lévő hangok és az oda történő bejutást követő események háttérbe szorítják eredeti szándékaimat és arra a nőre összpontosítják csak figyelmemet, aki a másodpercek leforgása alatt jut el a szimpla vágástól a mérgezés mellékhatásáig. Az idegesség dolgozik bennem, ahogyan elérünk a vizsgálóba és kezdetét veszi egy olyan tanakodás, amelynek során arcomról könnyedén lejöhet az ugye most valaki viccel velem? kérdés minden egyes akkordja, amit kifejezésként odafest ennek hatása. Ritkán emelem fel a hangomat, elvégre hiszem azt, hogy attól mert valaki üvölt még nem lesz még jobban igaza. Én is világgá kürtölhetném a hülyeséget, értelme ugyanúgy nem lenne, de most legszívesebben egyenként vezetném le mindenkin őszinte véleményemet. Az viszont csak eggyé tenne a jelenlévőkkel, ami Meghan esetén nem segítene. Kósza pillantást vetek csak vele ugyan, de ekkor már tudom mit kell tennem és igazából a következmények, amik a legkevésbé érdekelnek. Elvégre mennyivel is kell számolnom, ha az esélyeit kellene szemügyre vennem? A statisztika és az észérvek érdekelnek most legkevésbé, mert csak az jár a fejemben, hogy még azt a hangyányi esélyt is, ami a tenyeremben hordozott fiolába van zárva eljuttassam jogos tulajdonosához. Talán igazam lesz és ez a béta-verzió - ahogyan a doki emlegette - is bőven elegendőnek bizonyul. A másik eshetőségre pedig már nem is szeretnék gondolni addig, amíg az utolsó reményfoszlányai is a semmibe vesznek az első elképzelésemnek. Nem a szakavatottság, hanem a sietség, az időből való kifutás esélye vezérli tetteimet, ahogyan a tűt elragadom korábbi tulajdonosától és mielőtt átgondolhatnám mit művelek, beadom az ellenszert megkockáztatva azt az 50%-ot, ami ugyan lutri, de határozottan megmaradt nekünk.

Az óra mutatóját figyelni olyan érzés, mintha a másodpercek a bőrömbe vájnának minden egyes váltásnál. Képtelen vagyok csak a hátsómon ülni és várni a csodára és a mellettem ülő partnerem is kezd az őrületbe kergetni. - Ha nem hagyod abba ezt a rángatózást Rutherford, eltöröm a lábadat.
Figyelmeztetően fordulok felé és abban a másodpercben, amíg a közelében vagyok és nem döntök úgy, hogy lefoglalom magamat valami egészen mással, hallgat is a kérésemre. Azonban mihelyst elég jelentős távolság húzódik meg közöttünk, újra rákezd előbbi tevékenységére, én meg egyszerűen meg sem próbálok már a lelkére hatni. - Körülbelül mennyi idő alatt kellene felébrednie, doki?
A türelmetlenségem felüti fejét várakozásunk közepette, ő meg valamit a szervezetéről beszél, annak terheltségéről, de konkrét számokat nem kapok. Ennek okán pedig úgy érzem kár volt egyáltalán még a kérdésemet is feltennem neki.
Egy kezemmel a falat támasztom, másikkal a fülemhez emelem a készüléket és miközben egy hosszas utat megtettem a folyosón telefonálással, a beszélgetés további menetét a vizsgálóban teszem meg a francia beszállítónkkal egyeztetve arról, amit a videón kiszúrtam. Arról magyaráz, hogy később majd benéz hozzánk, de ismerem már annyira az embereket, hogy ne kételkedjek abban, miszerint elodáznák az ilyen beszélgetéseket és azelőtt lelécelnének, mielőtt úgy igazából lefolytathattuk volna a közös vitánkat, ezért mielőtt bontom a vonalat, ismertetem vele, hogy én küldöm egy emberemet érte és tíz percet hagyok neki a felkészülésre, a választ azonban már meg sem várom. Egyrészt mert nem érdekelnek a kifogások, másrészt pedig ha az idő lejárta előtt megpattan, akkor azt egy beismerő vallomásnak is vehetjük a részéről.
- Amit tennem kellett. Malmoztam volna inkább felette abban reménykedve, hogy megszállja valami és magától helyrejön?
Leemelem magamról egy pillanat erejéig a szemüvegemet és megtörlöm annak lencséjét, hátha az idegeimtől elhomályosodott látásom is ennyire könnyedén rendbe szedi magát. Nem bántam meg az előző tetteimet, még ha a sikeressége meglehetősen fele-fele arányokon nyugodt is. Természetesen az én fejemben is megfordultak azok a gondolatok, melyek Chadet nyugtalanítják, mégsem voltam hajlandó velük ennyire egyszerűen szembenézni. Addig a pontig, amíg oda nem lett minden esélyünk, biztosan nem.
Ismerős hangot érzékelek a hátam mögül, de először csak a partnerem arcára kiült megkönnyebbülést veszem észre, aztán magam is megbizonyosodok a nő éberebb mivoltáról. Az érzéketlen tuskó énem mellett egy részét magam is kölcsönveszem Chad érzéseinek, de nem olyan mértékben, hogy nyilvánvaló jelét is adjam ennek. Hangomat viszont már csak akkor hallatom, amikor Meghan tekintete rám vándorol, mintha a választ tőlem akarná hallani. - Bekövetkezett, amivel korábban számoltunk, de innentől viszonylag egyszerűbb lesz. - a biztató monológok nem az én lapjaimnak mondhatóak, mindazonáltal tovább vezetem véleményemet. - A doki még elvégez pár vizsgálatot és mindent megtesz, hogy maximálisan biztosra menjen a javulását illetően, az utolsó részletig semmit sem kihagyva, nincs igazam?
Utolsó kérdésemet az orvosnak szánom, aki ugyan szavakkal nem, de egy bólintással reagál az elhangzottakra, én pedig közelebb lépek Meghan ágyához és pontosan mellette állok meg. Kezemet az ágy támlájára teszem, és igy veszem fel a szemkontaktust vele ezzel bizonyára Chadnek egy rögtönzött szívinfarktust okozva. - Addig pedig mindenfajta kényelmet megkap, amire szüksége van, erről én magam fogok gondoskodni személyesen. Mindannyian arra fogunk törekedni, hogy minél előbb jobban legyen, Ms. Montilio.
Vajon lejön majd számára, hogy nálam ez egyenlő lehet azzal miszerint őszintén örülök, amiért életben maradt és jó lenne, ha nem húzná ránk a vizes lepedőt, ha már így is eléggé nyakig vagyunk abban, amit nem is mi kevertünk magunknak?! Bármit is gondol, ettől még a szavaim igazságtartalma nem veszik el, hiszen valójában örülnék, ha az állapota javulást mutatna az eddig tapasztaltaknál.



.




Heroes always get remembered
But you know legends never die
mind álarcot viselünk
Ryder Danforth
Hivatal
ranggal rendelkezem
★ :
Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder - Page 2 990de338fe048c8631bf48f40b6278e4a892e4b4
Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder - Page 2 9f0c061d45703e7afe7fccdad8bf4ba907bba7dd
★ kor ★ :
41
★ idézet ★ :
There were two reasons I was scared to let people in; the damage they could do, and the damage they could find.
★ foglalkozás ★ :
security consultant (co-founder of GR Global)
★ play by ★ :
zane holtz
★ hozzászólások száma ★ :
269
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
TémanyitásRe: Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder
Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder - Page 2 EmptySzomb. Márc. 21 2020, 15:36


Ryder és Meghan
Ismerik azokat a meséket, ahol a hősök nem maguk a királylányok, hanem a megmentésükre érkező királyfik? Minden történetben általában a férfiak viszik el a prímet, mert nekik kell legyőzniük a sárkányt, nekik kell megküzdeniük a csúnya boszorkánnyal. Minden testi fölény őket illeti, a lányok csak sírnak, és várakoznak, mert igazából nem értenek máshoz. A szépségükkel kápráztatják el a másik nem képviselőit, és elvárják, hogy egy életen át őrizzék a biztonságukat. A huszonegyedik században a lányok fele már hasonló elveket mellőzve veszi fel a versenyt a férfiakkal, sokkal többet és jobbat teljesítenek, de a sztereotípia nem változik. A nők még mindig gyengébbek, meg kell őket védeni, mert maguktól nem képesek rá. Ennek az évszázadnak a delelőjén találkoztam azzal a férfival, aki egy szuper céget vezet, a célokat fel sem kell sorolnom, mert pontosban eme témakörben mozog. A társával együtt arra teszi fel az életét, hogy másokat kimentsen a szorult helyzetükből, ugyan nem feltétlen csak a bajbajutott hölgyeket, mert akadnak közöttük is megmentésre váró egyedek, mégis azt érzem, hogy a nők vannak nagyobb arányban. Mr. Gillies az az ember, aki egy biztonsági vállalkozással kel és fekszik, önvédelmi tanfolyamokat tart az olyan szerencsétleneknek, mint én, nem vár cserébe semmit, egyszerűen megmutatja, hogy mit kellene tenned, ha legközelebb mondjuk, bajba jutsz. Szépen hangzik, hogy a lányok megvédjék a kis hátsójukat, csak éppen azzal nem számolt, hogy ez nem ilyen fekete és fehér alapon működik. Az átlagos nők táborát erősítettem sokáig, aki nem fél kimozdulni, ha kell, akkor bele is köt egy másik férfiba, ha nem hagy békén, de arra nem készülhetett fel senki, ha egy unisex eszközzel néz farkasszemet, mint a fegyver. Bármilyen harcművészeti ágat ismerhettem volna, akkor sem jutott volna eszembe ott a lábamat a magasba emelni, vagy a hangomat hallatni, hogy megmutassam ki a jani a háznál. Erős példával indítottam, és nem sok köze van a megmentésre váráshoz, de akkor szemléltetek egy másikat. Nem vártam el, hogy megvédjenek, én bizalmat fektettem egy hasonló férfiba, mint ő, de végül tőle kellett a legjobban tartanom. Az első pofonok úgy csattantak el, hogy a rossz hangulatnak, vagy a tiszteletlen magatartásomnak tudtam be. A harmadik és a negyedik után ébredtem fel, hogy ez nem fog változni, aztán megszoktam. Nem menekültem el, sőt még igent is mondtam neki. A biztonságérzetemet vette el, és ezzel is láncolt magához. A férfiak sem mindig a jót képviselik, ahogyan a nők sem mindig várnak segítséget, de azt hiszem, hogy alapvetően úgy lettünk megteremtve, hogy a férfiak igenis védelmezzenek bennünket, azért szeressünk beléjük, hogy megadják az otthon alapját, mellyel aztán mi gazdálkodunk tovább. Az ő karjukban szeretnénk a világ ellen menni, kimondani, hogy nem eshet bántódásunk. Néha nem ezt a forgatókönyvet dobja a gép, és velem is ez esett meg, ettől függetlenül vágyódtam az alaptermészetemből fakadó jussomra. A lényeg, hogy nem kaphattam meg, szóval maradt az utolsó lehetőségem: Megvédem magamat, és így lépek tovább a dzsungelen, élek meg egy újabb napot annak tudatában, hogy bármikor végem lehet. Felálltam Damian után, akkor most is fel fogok állni, mert nincs más választásom.
A vizsgálóban eltelő pillanatok nem gátolnak meg abban, hogy észnél maradjak, csak a fájdalom receptoraim válnak uralkodóvá. Nem panaszkodom, a könnyeim ugyan maguktól buggyantak ki, de egyik férfitól sem várom el, hogy tapsra szüntesse meg a sajgást a mellkasom közepén. Érzem, ahogyan az ujjaim belemarnak a fémes szerkezetbe, miközben a vita nem áll meg. Nem érzem, hogy engem vennének észre, mármint az ellenszer nagyon fontos, de az idő nincs mellettünk. Felfogom, hogy ez mit jelent rám nézve is, de igazából senki nem törődik velem. Meghalhatok, és az a legrosszabb, hogy senki nincs mellettem, ha úgy alakulna, akkor megfogja a kezemet. A legrosszabb rémálmom vetül ki, nem tartoztam senkihez, nem alapítottam családot, nem éltem eleget. A testvéreim arcképe vetül ki elém, amint összeborultunk egy kép erejéig. Nem voltak ott mások, csak mi négyen. Megtanultam, hogy mit jelent egy családi erő, a biztonság, mert mellettük abban léteztem. A szívem sajog, hogy Devon nem ölel át, hogy Richard nem orrol meg rám, vagy Trevor nem üvölt velem. Hiányoznak a bátyáim, a tudat, hogy megint én legyek a kishúguk, aki ugyan külön életet él a nagyvárosban, de számít rájuk. Hol vannak most, vagy az édesapám? Nem értem, hogy mi történik velem, nem akartam senkit megkárosítani, vagy beperelni, egy szimpla bocsánatkérésért jöttem, azt akartam hallani Mr. Gillies szájából, hogy elismeri a hibáját. Az ajtó csapódásából ítélem meg, hogy elhagyta a termet. Újabb rázkódás meríti ki a tartalékaimat, már nem tudok úgy helyezkedni, hogy az ne legyen kellemetlen. Mit vártam? Semmit. Idegenek között szenvedek, az öklömet a szám elé tartanám, de a nyál a maszkomban folyik ki. Az orvos körülöttem parancsolgat, takaróval enyhítik a tüneteket, amíg oda nem ér valaki a hátam mögé. A hasamon fekszem, a kezemet kapja el, és belém döfi a tűt. Nem vigyáz rám, felszisszenek, de annyira erősen mar a bordáim közé a fájdalom, hogy szinte azon nyomban elájulok, és elmúlik vele együtt a páni félelmem is.
Hosszú óráknak tűnik, amíg az agyam kitisztul, és nem kísért meg több oxigénhiányos momentum. Nem hallok rendesen, a látásomat később nyerem csak vissza, előbb valakik beszélgetése csapja meg a fülemet. Ki értené meg a férfiakat, ehhez külön kódnyelv kell, valaki ideges, a másik bunkó, én nem bírom követni őket érdemben. A szempilláim tövében még érzem a nedvességet, ahogyan először nyitom fel, és nézek körül a környezetemben. A mellettem lévő szék üres, a terem nem túl nagy, de a másikban Mr. Rutherford ül. Nem kellenek percek, hogy felismerjem. Gondterhelt, úgy néz ki, mint aki nem aludt már napok óta. A másik oldalamon egy fehér köpenyes férfi tipeg el, aztán észreveszi, hogy ébren vagyok. Azonnal felhívja a többiek figyelmét is rá, aztán meghallgat. A maszkot lelököm a számról, és ha nem szédülnék ennyire sokkal könnyebben menne a felülés is, de azért nem fogok ítéletnapig várni, ezért megtámaszkodom a kezemen, és felülök. A falnak vetem a hátamat, és a helyiségben összegyűlt csapatot vizslatom, a sor végén pedig a barna íriszeim Mr. Gillies-en állapodnak meg. Nem értem magamat sem, miért éppen tőle várom a válaszokat, de úgy tűnik, hogy ő a leghiggadtabb mindenki közül. – Hatott a méreg? – költő kérdés, különben nem feküdnék itt. A nyakszirtemre fektetem a jobbomat, amikor feltűnik, hogy be van kötve a bal kezem. Már fel sem merem tenni, mert tuti, hogy valami galibát okoztam. Szédülök, de apránként nyerem vissza az eredeti állapotomat is. Az orvosnak célozza a szavait, ezért elpillantok az ajtó irányába, de még egy másodperc sem kell, és az ágyam mellett köt ki. A fejtámlának támaszkodik, egy kicsit úgy helyezkedik, hogy fölém magasodjon. Nehezen emelem rá a tekintetem, de amikor megteszem furcsa bizsergés kerít a hatalmába. A kényelem szó magában sok mindent takarhat, de nem fogom kielemezni, hogy mire utalgat vele. – Köszönöm. – nyögöm ki mellőzve az eredeti hanglejtésemet, és zavartan pillantok el. – Megvizsgálom akkor Ms. Montiliot, és értesítem Önöket a fejleményekről, de most kérem fáradjanak ki, mert alaposabb vizsgálat következik. – nem ellenkezem, miközben kizavarják a két férfit. A következő percek magukért beszélnek, eddig nem féltem, de émelygek a tűt, a vérnyomásmérő láttán. A véremből csak egy kis fiolával vesznek le, de az is felér egy kisebb kínzással. – A fejfájásra itt van két Advil. Vegye be őket lefekvés előtt, és igyon sok vizet…vagyis érti, hogy otthon. Nem ártana, ha egy kicsit enne is majd. Az értékei sokkal jobbak, szerintem el is mehet. – bólintva szállok le az ágyról, az egyik ápoló kísér ki, de amint kilépünk a folyosóra, máris rohan Mr. Rutherford elém, hogy ő maga legyen a mankóm. – Ms. Montilio, akkor hazakísérem, és bármire szüksége van. – ki se kell mondania, szinte a szavába vágok. – Kérném a táskámat, és a kabátomat. – nem felelek még többre, az előtérig sétálunk el, mellettünk baktat Mr. Gillies is, de kellő távolságban. – Ugye jobban érzi magát? Nincs szüksége valamire? – ez a behízelgés nem esik jól a történtek fényében, szűkszavúan érkeznek felőlem is a válaszok. – Köszönöm nem. – egy titkárnő hozza elénk a táskámat, és a kabátomat is. Mr. Rutherford rám segíti, nem ellenkezem, még össze is húzza nekem a cipzárt. A táskámban átkutatom a cuccaimat, hogy minden megvan-e, aztán úgy fordulok, hogy kettőjük velem szemben álljon. – Igazán köszönöm ezt a rövidre nyúlt találkát, de fogok egy taxit. Nem tartok igényt a további felajánlásokra sem. Megígérem, hogy nem perelem be Önöket, elfelejtem, hogy találkoztunk, ha valóban többet nem kerítünk rá sort? Ne… - mutatom a kezemmel, hogy maradjanak távol. – Kitalálok egyedül is. – a fejem még fáj, de ugye mondtam az elején…vannak lányok, akik nem várják el, hogy megvédjék őket, és nekem most kellett rádöbbennem, hogy nem számíthatok magamon kívül senkire, ezért szépen a vállamra akasztom a táskát, és megindulok az éjszakába, hacsak még nem állítanak meg, de jó lenne már otthon lenni, és kitörölni a fejemből az elmúlt másfél hetet.





credit •   : Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder - Page 2 3258823782 :   • 1436


Never let an old flame
burn you twice



mind álarcot viselünk
Meghan Montilio
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder - Page 2 Tumblr_inline_pr8sqxrTg71sdslao_1280
Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder - Page 2 C64aab06a5da992b35566f87ec4c7609c54a0c97
★ kor ★ :
34
★ családi állapot ★ :
It's so easy to...
think about love, to talk about love, to wish for love.
But it's not always easy...
to recognize love even when we hold it in our hands.

Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder - Page 2 5ad0e4c85dc0e6a83df16329d57d19edf6f8f3be
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder - Page 2 Cd1e4022cc24505f48ea207b34dcaf42f75c8350
★ idézet ★ :
Nagyon finom műszer a lélek és bizonyos dolgok megbéklyózzák.
A bűntudat például vagy ha magunkba fojtjuk az érzéseinket, titkolózunk: óriási teher a léleknek.
Az efféle emberi eredetű súlyok ráakaszkodnak
és elnehezítik.
★ foglalkozás ★ :
bestseller író
★ play by ★ :
Inbar Lavi
★ hozzászólások száma ★ :
171
★ :
Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder - Page 2 Tumblr_inline_pkgd5ehsN51ts1epz_250
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
TémanyitásRe: Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder
Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder - Page 2 EmptyVas. Márc. 22 2020, 23:08

meghan&ryder
Close encounters of the murderous kind

A vizsgálóban szinte kézzel tapintható feszültség uralkodik, ahogyan újabb várakozással eltöltött perc telik el az ellenszer beadása óta. Chad az idegeimre megy a zavaró melléktevékenységeivel, a doki pedig hol a nő értékeit figyeli, hol pedig azzal a tanácstalan arckifejezéssel kémleli az eddig összekapart adatokat, hogy felkészülhessen általuk a legrosszabbra. Hazudnék azt állítani, hogy az én fejemben ne játszódott volna le annak a másik 50-nek a következményei, amire ugyanannyi esélyünk maradt, ellenben csak egyre voltam hajlandó koncentrálni és csak ezt az egyet fogadtam volna el a nap lezárásaként, még ha partnerem erősen arra is hajtott az elkövetkezendő percekben, hogy a duplájára növelje éles észrevételeivel az amúgy sem normális tartományban lévő vérnyomásomat. Alapjában véve is ezernyi más gondolat cikázott a fejemben és minduntalan azt az egy személyt akartam elővenni, aki az egész mérgezésért felelős. Aki ide juttatott minket, Meghant, ebbe a pillanatba, amire egyáltalán nem volt szükségünk. Az egész pereléses mizériára pedig, ami megfordult a nő fejében pedig már gondolni sem akarok és bármennyire is ott kellene lebegnie lelki szemeim előtt ennek a következménynek is, a legkisebb problémának érzem jelen helyzetünk fényében.
A telefonban francia akcentussal kapom a riposztot és a falat támasztva magam is egyből előállok valami válasszal, hogy még véletlenül se érezze úgy a vonal végén lévő fél, miszerint ennyivel lezártuk a beszélgetést. Mindeközben tekintetem olykor az ágyon fekvő hölgyeményre siklik, hogy ebből a biztonságos távlatból felmérhessem az állapotát, amiből nem sok változást érzékelek, ez pedig bármennyire is szeretném kizárni Chad negatív impulzusait, engem is sokkal feszültebbé tesz. Azalatt az idő alatt viszont amíg a francia szövegel, egy higgadtabb oldalammal vázolom fel elképzeléseimet neki, egy gyenge jelét se mutatva annak, hogy éppen egy instabil dinamitrúddal egyensúlyozok, ami bármelyik pillanatban megadhatja magát. Rochefort gyakran fordult meg nálunk, tagadhatatlanul nem egyszer futottunk össze mi is a cég folyosóin és eddig olyan alaknak tűnt, aki korrekt módon végezte a dolgát. Időben jelent meg, tisztességesen állt a feladatköréhez és az első ellenőrzés során sem derült ki olyan háttérinformáció róla, ami által jobban a mélyére kellett volna néznünk élete minden lezajlott eseményének. Most sem hallom ki a hangjából az ellenkezést amiatt, hogy egy beszélgetésre invitálom a céghez valamilyen felszínes indokkal, ami ugyanakkor sokat nem árul el számára, de túlságosan is fontos ahhoz, hogy a következő alkalomig várhassunk vele. A vártnál könnyebben sikerül ezt lebeszélnem vele, ami nálam sosem a megkönnyebbülést hozza el, hanem azt, hogy több van a háttérben, mint ami úgy igazából a felszínre került. A telefonbeszélgetés után egy újabbat kezdeményezek, immáron egyik emberünk, Wendell felé és ráállítom a francia ügyére őt, hogy elkerüljük a felesleges problémákat, melyek nem túl gyakran, de ugyanakkor felmerülhetnek. Arra viszont már nem sok türelmem maradt, hogy Rocheforttal is hadakozzak, így egy bizakodóbb részem reménykedik az együttműködésében.
Nem birok egy helyben ülni, mégis sokszor azon kapom magamat, hogy helyet foglalok az ágy melletti széken, de akkor is csak az órám lapját kémlelem. Tehetetlennek érzem magamat olyan dolgokkal szemben, amelyek még az én tudásomat is meghaladjak és amihez a mi munkánk, elveink vagy bármi, amiből felépülünk, baromi kevésnek bizonyul. Egy próbaként értelmezhető ellenszernél várni a csodát rettentően kiszámíthatatlan, mégis kivárom azt az időintervallumot, amit a doki csak úgy hasra-ütés szerűen vágott rá körülbelül tíz perccel ezelőtt, amikor negyedik alkalommal is rákérdeztem tőle és adok egy esélyt az igazának, még ha könnyedén lejön az arcáról, miszerint halvány lila gőze sincsen mire számíthat ettől az egész helyzettől. Fejemet a szék támlájának hajtom és mikor észreveszem Rutherford lábrángató mozdulatsorait, egy jól irányzott mozdulattal belerúgok a székébe, ezzel is jelezve számára, hogy a következő már nem biztos a székbe fog menni.
Már magam is elvesztem az időérzékemet mire valamiféle változás történik a nő állapotában és nem sokkal később ébredezni kezd. Jó pár kérdés megfogalmazódik benne, mégis arra, ami igazán érdekli, engem jelöl ki válaszadóként, én pedig önmagamhoz mérten össze is foglalom a gondolataimat. Korábban már elhagytam az addig kényelmesként ugyan nem funkcionáló széket, hogy az ablak környékét jelöljem meg biztos pontként, de most mégis közelebb sétálok ismételten Meghan ágyához és egy olyan verzióval rukkolok elő számára, amivel megteremthetek neki egy nyugodtabb körülményt a kellemetlenségei ellenére. Bármennyire is abszurdnak érzem kimondva ezeket a szavakat még az én számból is. Kicsit olyan, mintha a háttérben aggodalmaskodó Chad forgatókönyvét olvasnám, akinek minden mozdulatából sugárzik mennyire rá van feszülve arra, hogy előadja rögtönzött Teréz anya színdarabját és mentse a menthetőt, ami csak neki nem tűnik fel, hogy baromi rég elúszott. Ha eddig Meghan szavai a perelésről csak üres fenyegetőzések voltak, mostanra bizonyára ez már jóval többet változott. A partnerem viszont már csak ilyen volt. Amikor már rég mindenki hazament, mert azok a bizonyos függönyök behúzódtak, a színdarab pedig végetért, ő továbbra is az első sorból kémlelte a színpadot, hátha még valaki egy csontot odadob neki, amibe kapaszkodhat ameddig csak lehetősége azt engedi.
Egy bólintással reagálom le azt a nekem szánt egy szót Meghan részéről és már csak az orvos kérésére rugaszkodok el az ágy támlájától, hogy egy lökő mozdulattal megajándékozva Rutherford vállát kitessékeljem őt a vizsgálóból.
- Alaposan doki. - szólok még vissza mielőtt behajtanám magunk mögött az ajtót és elővehetném a telefonomat, hogy ránézzek a holnapi beosztásomra, amik eléggé átrendeződtek a történtek után. Minden egyes apró rést előreláthatólag az ügy érdekében történő nyomozás fog kitölteni.
- Ez nem sokon múlott..
Chad segge még mindig be van sózva és nem tud egy helyben maradni. Bár tudom, hogy a vizsgálóban lévő nő miatt ugrott jó nagyot a para-mérője, azért Alana üzenetei is rátehetnek egy lapáttal, tekintetbe véve milyen erősen szorongatja a kezében azt a nyamvadt készüléket.
- Ötödik vagy hatodik? - fejemmel abba az irányba biccentek, de érti a jelzést, választ viszont nem kapok tőle, csak a bajsza alatt mérgelődik szokásához híven, ezt viszont csak egy mosollyal nyugtázom. Bizonyára hatodik és baromira szégyelli a pofáját miatta, hogy még mindig itt van.
Kettőnk szobrozása a vizsgáló környékén már csak akkor ér véget, amikor Meghan kilép a teremből, indulásra készen és sokkal éberebben, mint öt perccel korábban. Szemöldököm a magasba szökik Chad viselkedésen miképpen ugrálja körbe a nőt, de nem avatkozok közbe. Valakinek ez a fajta figyelem teljesen a gyengéje, innen kívülről nézve viszont eléggé szánalmas próbálkozásnak hat azok után, amiken ma keresztülment a nő a közelünkben. Bizonyára az, hogy felsegíti a kabátját majd elfeledteti vele a történteket. Ami viszont már az én figyelmemet is megragadja az a nő gyors búcsúbeszéde, ami persze, határozottan a kedvünkre szolgál, elvégre nem kell a bíróságon ülnünk napokat amíg ezen az egész ügyön átrágjuk magunkat, mégis annak fényében, ami miatt még mindig ezen a helyen vagyunk teljes meggondolatlanságnak érzem a részéről ezt a lépést.
- Ms. Montilio, ugye ezt maga sem gondolta komolyan?
Szólok utána, hogy ezzel egy kis időre feltartsam őt és utána indulok. - Bizonyára az én humorérzékem hiánya lesz itt a probléma, de én nem tartom túlságosan szórakoztatónak, hogy a maga állapotában csak úgy egyedül nekivág a hazaútnak.  - mellette állok már csak meg, nyomunkban pedig Chad kullog, de tartja a tisztes távolságot. - A kocsim a garázsban, azzal megyünk és erről nem fogok vitát nyitni, mert tisztában van vele, hogy képes vagyok magam betenni oda, ha ellenkezik velem. Nem is olyan rég még az ágyat nyomta, ezt figyelembe véve pedig letehet arról, hogy most taxival megy haza.
Szívesen folytatnám tovább a szövegelést, de tőlünk nem messze ismerős női vonások közelednek felénk Alana képében és szemei szinte villámokat szórnak, ahogyan Chadre összpontosulnak.
- Chad az istenit, neked nem létezik a telefonod? - vállon löki a férjét, majd egyenesen rám néz. - Te pedig még egyszer ne merd kinyomni a hívásomat. - tajtékzik, de nem reagálok inkább erre, azonban ajkam enyhén megrándul, mintha mosollyá próbálná formálódni.
- Örültem Alana. Induljunk.
Tenyerem Meghan hátára simul irányító szándékkal, enyhén sürgetően lelépve ebből a helyzetből, de közel sem úgy hogy kényelmetlenül érintse őt az érintésem. - Nem kell elmondania a pontos lakhelyét, én sem tenném a maga helyében, de egy közelebbi ponttal bőven megelégszem. Időközben pedig megoszthatná azt is, hogy mit enne szívesen. Erősödnie kell a szervezetének és ezt muszáj komolyan vennie, ha nem akar ennél is rosszabbul lenni. - röpke pillantást vetek rá, időközben viszont elengedem őt, ellenben a közelében maradok. Annak viszont örülök, hogy Alana éppannyira lefoglalja Chadet, ami miatt esélye sincsen tiltakozni a döntésem ellen. - Tartom magamat ahhoz, hogy megkapja a kényelmet, amire szüksége van ebben a helyzetben és nem szokásom megszegni a saját szavaimat, ha már egyszer kimondtam őket. Gondolom abban pedig mindketten egyetérthetünk, hogy minél előbb lezárul ez a nap, annál jobb.



.




Heroes always get remembered
But you know legends never die
mind álarcot viselünk
Ryder Danforth
Hivatal
ranggal rendelkezem
★ :
Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder - Page 2 990de338fe048c8631bf48f40b6278e4a892e4b4
Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder - Page 2 9f0c061d45703e7afe7fccdad8bf4ba907bba7dd
★ kor ★ :
41
★ idézet ★ :
There were two reasons I was scared to let people in; the damage they could do, and the damage they could find.
★ foglalkozás ★ :
security consultant (co-founder of GR Global)
★ play by ★ :
zane holtz
★ hozzászólások száma ★ :
269
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
TémanyitásRe: Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder
Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder - Page 2 EmptySzomb. Márc. 28 2020, 15:24


Ryder és Meghan
„Meghan egyszer azzal fogod az embereket sírba vinni, hogy folyton mindent megtervezel.” Édesapám hangzatos mondata a mai napig kísért, mert abban, amit hozzám vágott nyolc évesen sokkal több volt az igazság, mint egy szakember jellemzésében. Az apukám egy szem lánykaként megkaptam aztán mindent, igazából anya már nem akart negyedik gyermeket, nem hitt abban, hogy a ráadásban fut be az álma. Nem azt mondom, hogy nem szerette a fiait, mindegyik egy különálló személyiség volt, de anya mindig is vágyott egy kislányra. Éppen emiatt lettem én a becsúszott negyedik, és az elkényeztetett királylány. Nem úgy kell elképzelni, hogy a hisztikkel elértem a vágyaimat, mert anya esetében egyáltalán nem működtek, apa szívét meglágyítottam, ha lefelé görbültek az ajkaim, de ott volt a ranglétrán felettem három srác, akik nem viselték el, ha tőlem zengett a nappali, vagy az emeleti rész. Irigyeltem őket, olyan játékokat találtak ki, melyek egy magamfajtának veszélyesek voltak, vagy túlságosan embert próbálóak, de egyszer sem hagytak ki. Eljátszottam a gonosz boszorkányt is, ha ezzel bevágódhattam náluk. Nem kerteltem, olyanná akartam válni, mint ők. Emlékszem, hogy az egyik karácsonyra a legújabb play station-t kapták meg a bátyáim, elég véres harcokat vívtak egymás ellen, de anya eltiltott, mert hogy egy lány ne játsszon erőszakos tartalmú game-ekkel. Meglett az eredménye, hogy belém kötött, az éjszaka folyamán mérgemben megfogtam egy üres füzetet, és el kezdtem tervezni, hogyan fogok bosszút állni rajta. Onnantól kezdve nem telt el úgy egy nap, hogy ne írtam volna le, hogy miket szeretnék. Jó mókának tűnt, ha ilyen módon adhattam ki a haragomat, vagy az örömömet. A fiúk egy idő után beleuntak, hogy az írás helyett nem velük foglalkozom, és kihagytak a közös kalandokból, de egy új szerelem lobbant lángra, és ez azóta sem apadt el. A kilátástalan helyzetekben is kerestem a megoldásokat, papírra véstem a pro és kontra érveket, sokkal jobban átláttam, ha egy nehéz döntést kellett meghoznom. Nekem megnyugvást hozott, ha láttam az írásomat, nem mondanám, hogy gyöngybetűkkel véstem le a gondolataimat, de anya szerint nálam senki nem írt szebben a családban. Egyszer megmutatta a papa és a mama közötti levelezést még a második világháború alatt. Nagyon messze éltek egymástól, és a papában az tartotta a lelket, hogy a mama leveleit várhatta a táboron belül. Szörnyen csöpögős, de ha mondhatni, akkor még jobban elvesztem eme művészetben, mert bárki is mondana nekem valamit az írásról, nem tudnék másképpen gondolni rá. A tánc is egy kifejező eszköz, akárcsak a fantáziám szüleményeinek megörökítése. Nekem ez ad vigaszt, nem véletlen, hogy Mr. Gillies irodájában egyből a papírt, és a tollat vártam. A tekintetem előtt elkúsznak az árnyak, ahogyan magamhoz térek, és egyedül rám vetül a megannyi szempár. Mr. Rutherford ideges, a sarokban álló társa sem különben. Ezekben a nyugis pillanatokban, amíg megpróbálok észhez térni megint visszakanyarodom a listámhoz, ahol leírtam, hogy mit fogok tenni, ha túlélem a mérgezést. Magában egy csoda, hogy nem haltam meg, felsejlik a kép miszerint itt fekszem, és alig kapok levegőt, de inkább az érzelem marad meg, hogy magányosan fogom itt hagyni ezt a világot, és senki nem lesz mellettem. Rossz emóciók kavarogtak bennem, most sem érzem magam túl jól, de visszatértem. A fizikai fájdalom elmúlik, de a többiben nem vagyok biztos. Annyi minden állt a hátam mögött, hogy nem sok választott el attól, hogy hosszabb időre szabadságoljam magamat. A felüléssel egyedül küzdök meg, a doki nem segít, de szorosan az ágyam mellett áll meg, mire egy másik fél is megközelíti a környezetemet. A fejem után kapok, és nekidőlök a falnak, amíg mindenki túljut azon, hogy nem haltam meg. A miértekre még nem jöttem rá, azokat mástól várom, nem tudnám megmondani, hogy miért éppen a kékszeműre vezetem rá a barna íriszeimet, de valamiért a sok viszontagság ellenére is ő a „legrégebbi ismerősöm” eme körökben. A szavaival nem hazudtolja meg az igazságot, hogy a méreg ütött ki, baromira megkönnyebbülnek, csak az én lelkem szakadozik szét. Félek, és örülnék neki, ha végre hazamehetnék. A vizsgálatok csak halmozzák a fejetlenséget a belsőmben, nem ellenkezem, amolyan higgadt és távolságtartó üzemmódban teljesítek. A testemen kívül létezik a tudatom, mert ha most igazán benne lennék, már üvöltenék, vagy sírnék, legrosszabb esetben nekimentem volna Mr. Rutherfordnak és a társának is, de csak ülök, és a vénámban elvesző tűre koncentrálok. Badarság, de már ez sem tűnik akkora bajnak, a szabadságomra vágyom, a lakásom biztonságára, a macskám bundájára, és a lehetőségre, hogy írjak.
Amint felállok, és nekiindulok az ajtónak, még egy útravalót kapok két szem fájdalomcsillapító képében, amit lefekvés előtt be kell vennem, hogy kialudjam a fáradalmaimat. Az egyik ápoló kísér ki, de ott azonnal Mr. Rutherford nyújt nekem jobbot. Belém kapaszkodom, más lehetőségem nem is nagyon akad, szinte rám tukmálja a segítségét, holott nem kértem, hogy kísérjenek ki. A tekintete zavaros, kicsit bűnbánó, ellenben a partnerének, aki mögöttünk kullog…valahogyan semmit nem tudok leolvasni az arcáról. A kérésem egyszerű, a táskámat, és a kabátomat akarom. Nem szeretnék veszekedni, meggyőzöm őket, hogy nem bántom a cégük jó hírét, ha cserébe elfelejtik az én nevemet is. Nem hiányzik még egy bonyodalom az életemből, és ha erre gondolt a jósnő, akkor seggbe fogom billenteni. Nagyokat szusszanok, megnyugszom a szívem, amint megkapom a tulajdonomat is. A kabátomat illendően segítik fel, a kijárat is látótávolságon belül van, ezért ideje ledarálnom, hogy mit szeretnék, és búcsút mondani nekik. Valahol mélyen bízom benne, hogy elég kellemetlen volt mindkét fél számára ez a délután, hogy ne akarjanak tőlem többet, de azt hiszem, hogy itt nagy részben a tényleges vezetőn fog múlni a döntés. A barna íriszeim a titkárnőt lesik, aki most fordul be a sarkon, és tűnik el a szemünk elől az egyik ajtó mögött.
- Ms. Montilio nem tartom jó ötletnek a taxizást. – veti fel a kevésbé bátor jelentkező, de még mindig feltartom a karomat, hogy ne közelítsen felém. – Jól megleszek, nem kell pesztrálniuk. – akasztom a táskát a vállamra, és a kijárat felé irányítom a lépéseimet, de hirtelen valaki bevág elém, aki nem más, mint az eddigi csendes megfigyelő.
- De, komolyan gondoltam Mr. Gillies. – vallok színt előtte, de sokkal magasabb, mint én. Visszaverődik egy kis fény a szemüvegéről, de felpillantok a kékjeibe, és oldalasan fordulok felé. – Nem szórakoztató nekem sem, hogy még itt vagyok, de mint mondtam nem az a delikvens vagyok… - harapom félbe a mondatot, az ajkaimba marnak a fogaim, és a pántommal játszadozom mikor az előtérben egy barna hajú nő sétál át, vagy rohan. Ebből a szemszögből nem túl boldog, valamiért ismerős nekem, de ahogyan eléri a másik férfit, és meg is löki, akkor esik le, hogy honnan. Tegnap este kutatómunkát végeztem, és néhány fotón megjelent, mint Mr. Rutherford felesége…a neve is hamarosan elhangzik. Alana…igen ez volt az. A hármuk közötti cikázásból jobb lenne kimaradni, de nemcsak én gondolom így, mert Mr. Gillies a hátamra fekteti a kezét, és enyhén irányba lök, aztán meg utasít is. Az érintésétől a hideg ráz ki, de kénytelen vagyok lépést tartani vele, és a garázsok irányába folytatni az utat. – Miért ennék Önnel, vagy egyeznék bele, hogy elvigyen egy ponton? – nyújtogatom a nyakamat több ízben, de szinte beleütközünk Joshuába. – Mr. Gillies a vendége lassan itt lesz, és ha nem bánja, akkor figyelemmel tartom Mr. és Mrs. Rutherfordot. – kapkodom a fejem, és majdnem el is csúszok, de megpróbálok nem akadályozó tényező lenni. Megvárom, hogy ketten megdiskurálják, hogy mit akarnak, de vagy én veszem rosszul a jelzést, de ez nekem szól, hogy üljek be a kocsiba. A háttérben egy csippentés, és egy hatalmas fekete járgány fényszórói villannak fel. Nem szólalok meg, tétlenül pillantok ide is meg oda is, aztán sóhajtva fáradok az autóhoz, hogy kinyissam az ajtaját. Egy monstrum is kevés lenne hozzá. Óvatosan mászok fel, ehhez kicsi vagyok, szinte fel sem érem, de amint sikerül elhelyezkednem, valamit megnyomok a könyökömmel. A kocsi riasztója megszólal, én megugrom, és belerúgok a táskámba. – A fenébe is… - káromkodom el magam, idegesen hajolok le, meg sem hallom, hogy nyílik a másik oldal, mert a táskám tartalmát guberálom össze, ha ez lehetséges, de nem találom a tollamat. – Mi a fene… - fejjel lefelé matatok az ülés alatt, a hajam eltakarja a kilátást, de amikor felkapom a táskát, valahogyan sikerül megütnöm a kezemmel Mr. Gillies-t is, pontosabban az orrát találom el. – Sajnálom…kiborult, és a riasztó. – mentegetőzöm. Tisztára ostoba vagyok, rendesen szét vagyok csúszva, szóval nem csodálom, hogy a rengeteg nyomás miatt kicsordulnak az első könnyeim.




credit •   : Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder - Page 2 3258823782 :   • 1362


Never let an old flame
burn you twice



mind álarcot viselünk
Meghan Montilio
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder - Page 2 Tumblr_inline_pr8sqxrTg71sdslao_1280
Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder - Page 2 C64aab06a5da992b35566f87ec4c7609c54a0c97
★ kor ★ :
34
★ családi állapot ★ :
It's so easy to...
think about love, to talk about love, to wish for love.
But it's not always easy...
to recognize love even when we hold it in our hands.

Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder - Page 2 5ad0e4c85dc0e6a83df16329d57d19edf6f8f3be
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder - Page 2 Cd1e4022cc24505f48ea207b34dcaf42f75c8350
★ idézet ★ :
Nagyon finom műszer a lélek és bizonyos dolgok megbéklyózzák.
A bűntudat például vagy ha magunkba fojtjuk az érzéseinket, titkolózunk: óriási teher a léleknek.
Az efféle emberi eredetű súlyok ráakaszkodnak
és elnehezítik.
★ foglalkozás ★ :
bestseller író
★ play by ★ :
Inbar Lavi
★ hozzászólások száma ★ :
171
★ :
Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder - Page 2 Tumblr_inline_pkgd5ehsN51ts1epz_250
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
TémanyitásRe: Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder
Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder - Page 2 EmptySzomb. Márc. 28 2020, 18:03

meghan&ryder
Close encounters of the murderous kind

Engedve magamnak pár percet arra, hogy visszatekintsek a munkám eddigi körülményeire, úgy ítélném meg személyemet, akit a hirtelen változók nem küldenek padlóra vagy térítenek el eredeti tervétől, hanem továbbra is erősen kitart azok mellett. A mai nap után viszont már én is egyetértek a környezetemben lévőkkel arról, miszerint jó lenne már lezárni ezt az egész felhajtást, amibe belekerültünk. A mérgezés nem volt számításba véve. Nem volt uralmunk felette, nem tudtuk megakadályozni és egy olyan ember került ki áldozatául akivel már amúgy is egy kényes ügy közepébe keveredtünk a tegnap történtek során. A lezárást magam is értékeltem volna, ebből következően pedig az ötletét is, elvégre kinek van szüksége egy borsos összegekbe torkolló perelésre és a vele járó bírósági mizériára, amikor felnőtt emberek módjára is megbeszélhetnénk mindent? Abban az időintervallumban viszont mikor a várakozás felőröli az idegrendszeremet és a tehetetlenség még idegesebbé tesz, - egyben elszántabbá, hogy megtaláljam a felelőst, - valahol mégis azt kívánom, hogy inkább számtalan tárgyalást ültünk volna végig, mintsem ezeket a perceket ahol tanácstalanul várunk az ellenszer hatására.
Chad örömmel túráztatja türelmemet szellemes megjegyzéseivel és idegesítő melléktevékenységeivel, miközben arra próbál figyelmeztetni, hogy lehet ennek a történetnek rosszabb végkifejlete is, ha az ellenszer mégsem válik be. Elvégre körülbelül percekkel ezelőtt hívták fel a figyelmünket arra, hogy ez csak egy próba és a sietség nem játszik közben a sikerességében. Mégsem tudok erre koncentrálni. Nem tudok arra összpontosítani, hogy ez itt ne végződjön jól, egyszerűen nem megy, mert tudom, hogyha esélyeink mérlegének nyelve abba az irányba billen, bizonyára olyasfajta pusztítást végzek majd a felelősök között, ami az egész cégünket pengeélre állítja és bizonyára ennek utóhatásait a széken türelmetlenkedő partnerem is érzi. Ismer már egy ideje, arra viszont még maga sem készült fel igazán, amire képes vagyok a felszín alatt, ha meg kell hoznom egy olyan döntést, ami a mi életünk érdekében történik.
Két telefonhívást átkaroló idő után se az ülés, se a falnak támasztása nem tesz nyugodtabbá. A fejem gondolatoktól zsong és magamban azokat a kérdéseket fogalmazom meg, amit a franciának fogok feltenni, ha végre leülhetünk átbeszélni a felvételen látottakat. Nem őt hibáztatom, de egy nyomként értelmezem őt az ügy érdekében. Ő az egyetlen, aki leállt beszélgetni a taggal, mielőtt a másik beléphetett volna a tárgyalóba, ahol korábban mi is jártunk, ezért bármilyen apró részletre, mozdulatra, mondatra, személyleírásra emlékszik is előrelendíthet minket abban, hogy megtaláljuk az emberünket. Meglazítom fehér ingem felső gombját, fullasztóvá válik idebent a várakozás és már éppen a doki felé fordulnék, hogy újra feltegyem a korábban már nem egyszer elhangzó kérdésemet, de az ágyon fekvő nő az, aki kimondatlanul is megválaszolja türelmetlenségem alakította érdeklődésemet az ébredésével. Tekintete sok mindenről árulkodik és bár sosem én váltottam ki a biztonság töretlen szobrát partnerem mellett a másikból, ennek ellenére mintha tőlem várná a válaszokat, nem a tőlem távolabb ülő férfitől vagy az orvostól, aki bizonyára okosabb, átfogóbb képet festhetne állapotáról. Másodpercek leforgása alatt szelem át a közöttünk lévő távolságot és miközben válasszal illetem egy ígéretet is szavaim mellé fűzök, amit a legkevesebbként érzékelek azok után, amiken keresztülment az épületen belül. Márpedig bármi ami ezen falak között zajlik le az én felelősségem alá tartozik és hiába nem a mi kezünk által került méreg abba a nyamvadt palackba, ettől függetlenül a következményekért és annak megoldásaiért mi nekünk kell elszámolnunk. Mégsem hagyhatjuk egy ismeretlen ábrándképre állapotának javulását és várhatunk a csodára, mondván: mi nem piszkoljuk be ilyennel a kezünket. Attól függetlenül ami a történtek után következik még ugyanolyan felelőssé tesznek minket is és én sem mérlegelem további döntéseimet másképp. Lehet az okozók nem mi vagyunk, de jobbak se leszünk, ha nem teszünk lépéseket ellene.
Az orvos kérésére hagyjuk csak el a termet, de nem kell sokat várakoznunk arra, hogy Meghan is csatlakozzon. Megértem, hogy távozni készülne, mégsem támogatom a taxi ötletét, több szempontból is. Ennek magyarázatát viszont nem itt és nem most fogom számára megadni. Ehelyett egy teljesen más megoldással hozakodok fel, ami esetében már meg sem lep a heves tiltakozása. Úgy tűnik bármit hoznék fel neki, akár az időjárás jelenlegi állását is, azzal szemben is lenne egy-két megcáfoló szava. Ez viszont abban a helyzetben, amiben ő van, amibe keveredtünk a legkevésbé érdekel, mert általában amit a fejembe veszek, azt addig nyüstölöm, amíg az tervek szerint nem alakul. Röviden: ha kicsapja a hisztériát, akkor is velem megy haza. Egy darabig biztosan.
- Mert a másik lehetősége, hogy itt alszik. Bizonyára akad egy-két üres hely a kényelme érdekében.
Alana érkezése után már nem vágyom arra, hogy a házasok villámhárítója legyek, ezért megsürgetem távozásunkat és egyben választ is adok kérdésére. Nem feltétlenül megyek bele a részletekbe, de azért éreztetem vele, hogy még mindig jobb a felajánlásomat elfogadni, mint az utóbbival kibékülni.
Egy másodperc erejéig figyelmen is kívül hagyom a francia jelenlétének korábbi ígéretét, erre pedig Joshua örömmel emlékeztet miközben a garázsokat közelítjük meg rögtönzött társaságommal, akinek még fel is oldom az autóm zárját, hogy addig kényelembe helyezhesse magát. Még egy pillantást vetek felé, ám meglehetősen nevetségesnek tűnik kívülállóként szemlélve miképpen próbálja megmászni az autóm ülését, de mihelyst úgy veszem észre a földre zuhanás elkerülhető következménynek ígérkezik, ismételten az emberem felé fordulok.
- Rochefortot kísérje az irodámba és ügyeljenek rá, hogy ne lépjen le még idő előtt. Alana-nak pedig üzenem, hogy az én hibám a férje kimaradása, ne rajta vezesse le. - gyorsan hadarom el gondolataimat, mert nem szeretném sokáig egyedül hagyni Meghant az autóban és ennek meg is lesz az eredménye, amikor a riasztóm megszólal.
- Ilyen komolyan nincs.. - behunyom a szemeimet egy másodpercre, hogy kifújjam az eddig gondosan bent tartott levegőt, ezzel egy időben pedig az idegesítő hangtól bekövetkező fejfájásomtól is megszabadítsam magamat, de végül muszáj az autóm távirányítójához nyúlnom és elhallgattatnom a kellemetlen zajt. - Mondja még meg Mrs. Rutherfordnak, hogy holnap küldök neki ajándékot vigaszdíjként. Értékelni fogja.
Megvárom még a bólintást Joshua részéről, majd csak ezután közelítem meg az autót felvértezve magamat minden lehetséges eseményre, ami vár rám odabent. Alana és köztem pár éve kialakult egy paktum, hogyha hülyeséget művelek és a férjét is magammal rántom, minimum egy ajándékkosarat rakok neki össze a kedvenc édességeivel. Ez később egy plusz ajándékot is tartalmazott: karkötő, nyaklánc valami apróság, de mégis szimbolikus jelentéssel bírjon. Csak így tudtam őt elhallgattatni és megvédeni a partneremet attól, hogy otthon kitekerjék a nyakát miattam. Ez pedig bárhogy is nézem, fair alkunak tűnt a részéről és az évek alatti ismeretségünket figyelembe véve talán még örülnöm kellene, hogy ennyivel megúsztam.
A kocsiba beülve érdekes jelenet fogad, de ami ezt követi sokkal kellemetlenebbé teszi a helyzetet. Az orromra mért nem túl finom ütés hatására elfordítom a fejemet és bár magamban elmormolok valami káromkodás-félét, miután magyarázkodni kezd, egyszerűen csak feltartom a kezemet és a fejemet is ingatom mellé, hogy ez baromira nem szükséges most.
- Két nap alatt két alkalommal zsebeltem be magától ütést. Számítsak egy harmadikra is az elkövetkezendő percekben vagy a továbbiakban igyekszik megkímélni ezektől?
Az orromat mozgatom meg párszor, majd egy pillantást vetek rá, de nem tűnnek azok a könnyek túlságosan biztatónak, ezért még nem indulok el a kocsival, azonban az indítóba már behelyezem a kulcsot és el is fordítom. - A meglepetés ereje sokszor beválik, csak ne sírja magát el utána. Az már kevésbé hatásos. - elkapom a kezét és a szemeit vizslatva folytatom tovább a mondandómat. - Tartson tisztes távolságot, kezeivel pedig készüljön fel a lehetséges visszatámadásra. Ökölbe szorított kezek és ne csak ellenfele egyik kezére koncentráljon, hanem a másikra is. - míg az egyik kezemmel elvonom a figyelmét és eligazgatom a megfelelő pozícióba az övét, balommal közelebb vonom magamhoz. - A zsebtolvajok legnagyobb fegyvere is ez szokott lenni, de sok más esetben is hasznos. Figyeljen a részletekre és ne engedje, hogy elvegyék magától a meglepetéssel járó előnyöket. - engedem el és visszahelyezkedek az ülésembe, előtte viszont átnyújtok neki egy zsebkendőt. - Lejárt a választási ideje, szóval hamburgert fog vacsorázni és olyan helyre viszem, ahol még én sem jártam. Kevesebb esélye van, hogy beindul a fantáziája, miszerint én ártani akarok magának.



.




Heroes always get remembered
But you know legends never die
mind álarcot viselünk
Ryder Danforth
Hivatal
ranggal rendelkezem
★ :
Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder - Page 2 990de338fe048c8631bf48f40b6278e4a892e4b4
Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder - Page 2 9f0c061d45703e7afe7fccdad8bf4ba907bba7dd
★ kor ★ :
41
★ idézet ★ :
There were two reasons I was scared to let people in; the damage they could do, and the damage they could find.
★ foglalkozás ★ :
security consultant (co-founder of GR Global)
★ play by ★ :
zane holtz
★ hozzászólások száma ★ :
269
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
TémanyitásRe: Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder
Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder - Page 2 EmptyVas. Márc. 29 2020, 19:11


Ryder és Meghan
A mérgezés már csak egy olyan hab a tortán, amire nem készültem fel. Elrendeztem a kis gondolataimat, hogyan fogom megvédeni a becsületemet, és a barátnőmét is. A tegnap történtek kiforgatták a kis világomat a négy sarkából. Az jöhetett le, hogy mennyire ellenkezős vagyok, és visszabeszélős, pedig csupán a véleményemet nyilvánítottam ki, ami nem a legjobb helyen és időben történt meg. A múlton rágódni kár, de annyi minden gyülemlett fel egy szusszanásnyi időn belül, hogy nem tudtam feldolgozni. Egy idegen cég épületében ébredtem fel, majdnem belehaltam abba, hogy belekóstoltam egy vizes üvegbe, aztán meg úgy tűnt, hogy véget értek a megpróbáltatásaim, de a tegnapi antihősöm ismételten keresztülhúzta a számításaimat. A kabátom, és a táskám visszakapása elősegítették ama illúziót, hogy egy órán belül már az ágyamat fogom belülről nézni, aztán magamhoz ölelhetem a vörös szőrgombócomat. Kisírhatom a bennem lappangó elkeseredettséget, mert senki sem lesz jelen. A folyosón még eldarálom, hogy köszönök mindent, nem fogok beperelni őket, nem fordulok a rendőrséghez segítségért, csak elfelejtjük egymást, mint az ismeretlenek, és ha szerencsém lesz, akkor soha többet nem kell vitába szállnom Mr. Gillies-szel, vagy a társával. Valahol mélyen kicsit sajnáltam Mr. Rutherfordot, mert kedvesnek, és visszahúzódónak mutatkozott be, nem járt rá az ember nyakára, azonban fura érzéseket szül a helyzet. Nem ő volt az, akire elsőként pillantottam fel a rosszullétem után, hanem a vele éles ellentétben álló férfira. Ryder Gillies kiismerhetetlen személyiség, az egyik pillanatban még szóhoz sem hagy jutni, kiforgatja a szavaidat, vagy keményen nyomja le a sajátját a torkodon. Feláll az ember szőr a hátán, ha huzamosabb ideig van összezárva vele, de képes ez az ember zavarba hozni, és biztonságérzetet kelteni bennem. Kevés egyedről mondhatom el, hogy ezt elérte volna nálam, többek között a bátyáim, de ők rokonok, és nem ér velük jönni, de még egy volt…akivel két éve rendületlenül beszélek a világhálón. Nem ismerem, de mégis a szívemhez közelálló alak. Eltöprengek azon, hogy mi lenne, ha maga Mr. Gillies lenne az. Szörnyen kinevetném a sorsot, mert én a másik férfit úgy ismertem meg, aki imádja a munkáját, sosem árulta el konkrétan, hogy mivel foglalkozik, de rá illene ez a fajta száznyolcvan fok. A belső istennőm azt súgja, hogy már mindenkinek bele tudnám képzelni a megmentőt amiatt, mert sosem volt részem igazán abban a szerelemben, ahol ne ejtettek volna pofára. Akadtak egy éjszakás kalandjaim, néhányból merítettem ihletet. Tévedés, hogy a nők nem kívánják a szexet, nem úgy, mint Heather, mert az már beteges. Megállás nélkül pózokról halandzsázik, de még sosem tapasztalta meg, hogy milyen, ha nem két hétig találkozgat valakivel, hanem hosszabb ideig. Neki a hosszabb távú viszonyok nem működnek, nekem meg az egy éjszakára szólóak felejthetőek. Az intimitás nélkül akár egy félkarú rabló is lehetnék, hiányzik az életemből a hős…annyira rátapintott a pasas a lényegre. A könyveimben szereplő főhősök nem a kedves fajtából valóak, általában a másik nem képviselőit okolom, néha kinyírom őket, ha ezzel nyerem el a lelki békémet, előfordult, hogy letartóztattam valakit, mindig más ihlet meg, de mi van, ha tényleg inkább szerelmes regényekbe kezdenék bele? Nem csípem azokat a filmeket ez tény, sem a lányregényeket, de azért megpróbálhatnám. Szédelegve merülök bele a gondolataimba, és az szakít ki onnan, hogy Mr. Gillies megállít a bejárat előtt, és maradásra bír. Ellenkezek, ez ösztönből tör ki, nem hagyhatom, hogy rájöjjön a lakóhelyemre, aztán meg pár nap múlva leshetem a magánszférát. Rám ijesztettek, és nem kicsit azzal, hogy náluk esett bajom. A fejem kótyagos, hiába kerülném ki, szinte az arcomba tolja a testét, és magyaráz a védelemről, meg az ígéretekről. Egyetlen nő képes a visszafordításra, aki majdnem kettőjükre tör a társával. A képekről felismerem, melyeket tegnap éjszaka böngésztem végig a kutakodásom alkalmával. Alana…a nevére sem kell sokat várnom, és lám…Mr. Rutherford összezsugorodik, Mr. Gillies meg kifelé támogat a garázsba. Értetlenül kapkodom a fejemet, nem értem, hogyan lehetséges, hogy ennyire irányító legyen egy hozzám hasonló. A garázs előtt a régen látott testőr is felbukkan, nekem már ez is sok, kerülöm mindkettőjük tekintetét, de szerencsére a főnök megment a kínos helyzettől, és kinyitja a távirányítóval a kocsiját. Először majdnem leesik az állam, ekkora autót képes elvezetni? Kétszer nyitom és csukom be az ajtót, mire bemerészkedem. Óriási a belső tere, megcsap a luxus szaga, ami annyiban merül ki, hogy bőrborításos ülések várnak rám. A bemászással egy időben a riasztót is sikerül beindítanom a frászt hozva minden élőre az épületben. Nem hallok semmit, kutakodom, hogyan tudom leállítani, de akkor meg a táskámat lököm le. Kész szerencsétlenség vagyok, ahogyan lehajolok, és a betétemet lapátolom fel, meg az elszaladt tollamat kutatom lázasan. Nem számítok a társaságra, ezért ér váratlanul Mr. Gillies közelsége. Az orra bánja a hadműveletet, mert könyökkel köszöntöm. A riasztás abbamarad, azonban a kettőnk közötti szakadék egyre mélyebb lesz. Hiába kérek bocsánatot, ezen már nem tudok szépíteni. A könnyeimmel küszködve iparkodom kinyitni az ajtót, hogy elmehessek, de aztán kérdez valamit. Humorral igyekszik elütni a félelmemet, de nem hajlok rá, csak potyognak a kis igazgyöngyeim. Hallom az indítót, eszeveszettül rángatom a biztonsági övet is, de akkor egy kéz ér hozzám, és megremegek. Miért tőle számítanék a pofonra? Kitágult, a rettegéstől átitatott sötétlő szembogarakkal fürkészem őt, nem véve levegőt sem. – A meglepetés… ereje.. – dadogok szipogva, de a kezemet fogja át. Nem bántalmazóan érint, mint annak idején Damian, csak magyarázza, hogy mit kellene tennem hasonló szituációban. Az öklös résznél rásimít a bütykeimre, és magától görbíti be. Az övemet babrálja, elpillantanék egy másik irányba is szívesen, mert ez a férfi egy őrült skizofrén. Becsatolja nekem, aztán közelebb von magához. – Mit csinál? – bukik ki belőlem a kérdés, túlságosan közel vagyok hozzá, és megérzem a parfümöt. Eszembe jut, hogy mit tettem a fürdőben, lelöktem a kis illatfelelősét, aztán meg képszakadás történt. Elenged, csak a felhő marad, ahogyan felkúszik az orromon keresztül. Transzban vagyok, a zsebkendőt csak fáziskéséssel fogadom el tőle. – Köszönöm. – törlöm meg a szemem körülötti területet, és az orromat is kifújom. A trombita hozzám képest nem hangszer, a bátyáim mindig kicsúfoltak, hogy nem tudom normálisan kifújni, mint egy lány. Elpirultan ejtem bele a táskámba a használtat, és az ablakon lesek ki. El vannak sötétítve, csak egy nyíló ajtót veszek ki az összképből, ahogyan felfelé haladunk, és kijutunk a város vérkeringésébe. – Nem szükséges ezt tennie, simán vigyen haza csak. Innen nincs messze Queens, az állatkertnél jó lesz. – morzsolom el a táskámnak a pántját, és kerülöm az érintkezést is vele. Egy kis ideig csendben maradunk, én meg egyre jobban érzem, hogy kínosan érzem magam, ha kettesben vagyunk. – A parfümjét eltörtem, szeretném kifizetni. – a tenyeremen lévő kötésre sandítok, aztán megfigyelem a profilját is. – Miért éppen Ön hozott el Mr. Gillies, lehetett volna bárki más, a barátja, a testőrei. Elmondtam bent, hogy nem tartoznak semmivel, én nem fogok beleavatkozni az ügyeibe, csak… - újabb könnyek égetik a szememet, és az ajkaimat is meg kell nyalnom. - …csak felejtsük el, hogy mi történt tegnap. Heather jó ember, nem fogja bántani, vagy fenyegetni, ahogyan én sem. Tudtam, hogy be kellett volna fognom a számat, a kutya, meg a pisztoly, és a tanfolyam. Nem is szeretem a kutyákat. – többet jártatom a számat, mint kellene, észre se veszem, hogy rám száradnak a könnyek, és csupa nedves lesz az arcom, meg a szempilláim is, ezzel a sminkemet elmosva.




credit •   : Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder - Page 2 3258823782 :   • 1176


Never let an old flame
burn you twice



mind álarcot viselünk
Meghan Montilio
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder - Page 2 Tumblr_inline_pr8sqxrTg71sdslao_1280
Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder - Page 2 C64aab06a5da992b35566f87ec4c7609c54a0c97
★ kor ★ :
34
★ családi állapot ★ :
It's so easy to...
think about love, to talk about love, to wish for love.
But it's not always easy...
to recognize love even when we hold it in our hands.

Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder - Page 2 5ad0e4c85dc0e6a83df16329d57d19edf6f8f3be
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder - Page 2 Cd1e4022cc24505f48ea207b34dcaf42f75c8350
★ idézet ★ :
Nagyon finom műszer a lélek és bizonyos dolgok megbéklyózzák.
A bűntudat például vagy ha magunkba fojtjuk az érzéseinket, titkolózunk: óriási teher a léleknek.
Az efféle emberi eredetű súlyok ráakaszkodnak
és elnehezítik.
★ foglalkozás ★ :
bestseller író
★ play by ★ :
Inbar Lavi
★ hozzászólások száma ★ :
171
★ :
Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder - Page 2 Tumblr_inline_pkgd5ehsN51ts1epz_250
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
TémanyitásRe: Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder
Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder - Page 2 EmptyCsüt. Ápr. 02 2020, 22:54

meghan&ryder
Close encounters of the murderous kind

Kell egy töredéknyi idő, hogy feldolgozzam annak a helyzetnek az abszurd valóját, amikor Meghan önkényesen úgy dönt: taxival fog hazamenni. Lenne egy-két dolog, amelyet szívesen hozzáfűznék a terveihez, mégis inkább megtartom magamnak a véleményemet, mert az csak még inkább olaj lenne a tűzre. Chad már így is a szívinfarktus határán áll, az pedig még inkább ad számára egy löketet, hogy Alana is megérkezik furán összeverődött hármasunkhoz és egyenesen Rutherfordra támad, ahogyan annak már nem egyszer lehettem szem-és fültanúja az évek során. Alana már csak ilyen volt a kezdetektől fogva. Az egyetemi évek alatt rengeteg területen kipróbálta magát és a tanulmányai eredményeivel is kitűnt a tömegből. Nem nyúzták őt a stréber jelzővel emiatt mert tudták jól, hogy a hölgyemény a torkukat harapná el, ha ezt visszahallaná. Kedves mivolta mellett ő igenis képes volt helyretenni mindenkit maga körül és ez alól én sem voltam olykor kivétel, ezért ha tehettem, kerültem azokat a helyzeteket, amikor összetűzésbe keveredtem volna vele. Nem azért, mert tartottam volna a tőlem egy fejjel kisebb nő mindent elpusztító haragjától, hanem mert tudom jól, hogyha mi egyszer belekezdünk a vitába, annak közel sem lesz jó vége. Ezért is döntök úgy, hogy itt az ideje véget vetni a mai őrület-szériának és legelső lépcsőfokát megkezdeni azzal, hogy Meghant kitessékelem az autómhoz, miután felvezettem neki, miszerint bájos elgondolás volt a részéről az egyedüli utazás, de nekem eszem ágában sincsen támogatni azok után amiket láttam. Aligha öt percnek érződik az az intervallum, ami az ébredése után telt el és igen, a doki bizonyára felírt egy-két csodaszert amivel majd kikúrálhatja magát kényelmesebb keretek között, mintsem a mi nem lakosztálynak megfelelő termeink, de ez nem egyenlő azzal, hogy a későbbiekben ne lehetnének még mellékhatások, amivel meg kell küzdenie. Mi van, ha a taxiban törnek rá ezek? Ismertem azt a pár sofőrt, akik a cég környékén vitték utasaikat. Általában három-négy ember váltotta egymást és évente egyszer volt náluk komolyabb csere, amikor új sofőr került hozzájuk. Ha jól számolom ma Andrew lenne, aki a környéken fordulna párszor és bizonyára Meghan is őt fogná ki azonban legyen bármennyire is tisztelettudó, rendes alak, nem kockáztatnám meg a további kellemetlenségeket. Ugyanakkor rengeteg más indokot is fel tudnék hozni ami miatt úgy döntök ma én vállalom a sofőr szerepét és viszem haza őt.
Joshua ugyan csak percek erejéig rabolja el a figyelmemet, ez viszont pont elég arra, hogy Meghan ismételten alkosson miután birtokba vette az autómat. Csak egy gyors megbeszélést tartok az emberemmel, akinek nem kell kétszer elmagyaráznom mire is gondolok pontosan, mert az évek során eljutottunk arra a szintre, hogy megértjük egymás észjárását. Bíztam benne mint ember és mint olyan, aki maximálisan odafigyel arra milyen munkát ad ki a kezei közül. Általában az én társaságomban lép ki csak ügyfélhez, de olyan esetekre is specializálódott, ami komolyabb tervezést és nagyobb prioritású ügyfelet igényel. Előtte nem titok, amit mellékágon művelek a cég szárnya alatt, ellenben sosem érezte különösebben szükségét, hogy elítélően lépjen fel elképzeléseimmel szemben és nem feltétlenül azért, mert a főnöke voltam, hanem mert bízott a döntéseimben. Ugyanakkor attól sem félt, hogy megossza velem véleményét ha úgy érezte egy olyan határt készülök átlépni, ami a saját biztonságomat veszélyeztetné. Szerencséjére erre még egyszer sem került sor és ezek után sem tervezem feladatkörét egy ilyen fokozattal megtoldani ugyanis tudatában vagyok annak meddig mehetek el.
A távirányítóval könnyedén elhallgattatom az idegesítő zajt, de ezt egy jelnek veszem, ami arra hívja fel a figyelmemet, hogy még öt perc és bizonyára kámforrá válik az autóm berendezése. Abban viszont nem lenne köszönet. Ami viszont a kocsiba beszállás után ér sokkal váratlanabb, mint amire fejben felkészültem és kell egy másodpercnyi idő, hogy szikrát kapjak az orromra mért ütés miatt. Kedvem lenne mérgelődni, újra összeveszni vele vagy csak úgy szívjóságból kitenni a kocsiból egy pár percre, hogy sétáljon vagy fusson pár kört, amíg levezeti a felesleges feszültséget amelyet úgy tűnik két napja csak rajtam képes kitölteni, ehelyett viszont vagyok olyan állapotban, hogy megessen rajta a szívem és ne nehezítsem meg még inkább a dolgát amikor észreveszem szemeinek könnyektől történő csillogását. Az orrom még mindig kellemetlenül sajog, de nem veszek róla tudomást, egyszerűen csak kipréselem résnyire zárt ajkaim közül a levegőt és úgy helyezkedek az ülésemen, hogy félig felé fordulhassak törzsemmel. Mára más sem hiányzik még, hogy elbőgje magát a közelemben. Nem jól tűrtem ezt a fajta érzelmi kitörést és ennek a környezetemben lévő nők voltak az elszenvedői meg egy szál cigaretta, amit csak végső esetre tartottam magamnál. A nővérem nem egyszer tapasztalhatta, hogy örömmel fáradok át a másik szobába vagy döntök a friss levegő mellett, amikor a sírás határára küszködi magát valami olyan ökörség miatt, amit én két perc alatt megoldok számára. Persze drasztikusabb módon mint ahogyan azt ő végiggondolta, de a lényeg benne van. Nem tudtam ezt a fajta érzelmi kitörést kezelni és nagyon remélem, hogy most sem lesz ebben részem mert a mai nap után olyan lenne Meghant sírni látni, mintha gyomorszájon vágnának. És nem feltétlenül az együttérzés miatt, hanem mert pont olyan kellemes fordulatként élném meg, amilyen egy ilyen ütésnek az utóhatása.
Látom arcán a meglepettséget amikor elkapom a karját, hogy az egész szerencsétlen viselkedésből kihozzam a legjobbat és eltereljem figyelmét egy kivédő-támadó mozdulatsor együttesével. Szüntelenül tartom a közénk ékelődött távolságot, de az utolsó pillanatban mégis legyűröm eme késztetést és elkapva őt vonom közelebb magamhoz ezzel is éreztetve vele, hogy nem árt, ha egy ember minden reakciójára felkészülünk és nem csak a túl nyilvánvalóra koncentrálunk. Hagyok némi gondolkozási időt számára, utána viszont elengedem és visszahelyezkedek az ülésemre mert nem csak ő vágyik arra, hogy minél előbb véget vessünk ennek a napnak, hanem ugyanúgy én is hasonlóan vélekedek erről.
Eleinte csend honol a kocsiban és csak a szipogás ami megtöri ennek áldásos hangulatát. Nem kérdezek, nem kezdek bele bármilyen témába, mert kétlem hogy sok közös lenne bennünk azon kívül, miszerint egyikünk sem szívleli a másikat. Ő viszont kegyetlenül vet véget ennek és csak egy kósza pillantást vetek felé, mielőtt megszólalhatnék. - Ha nincs messze akkor egy kitérő még pont belefér.
Nem akarok most belemenni abba, hogy ennek az útnak mennyire van értelme vagy sem, ahogyan abba se mi lenne a helyes megoldás ennek ellenkezőjét figyelembe véve, mert akkor még órákon keresztül kocsikázhatnánk, ezért a véleményem kifejtése után elhallgatok, de ezt az állapotot nem sokáig vagyok képes tartani. - Mondták már, hogy meglehetősen érdekes felfogással rendelkezik? - elmerengve teszem fel kérdésemet, viszont mielőtt válaszolhatna rá, egyből folytatásra bírom magamat, hogy megmagyarázzam mit is értek pontosan ez alatt. - Nem szükséges kifizetnie. Azok után, hogy megmérgezték, úgy gondolom jóval kvittek vagyunk. Bár ha így belegondolok, megfontolandó, hogy minden egyes harci mutatványa után díjat számolok majd fel a későbbiekben, ha továbbra is ragaszkodik az elképzeléséhez.
Egy pillantást vetek felé, de a hangomban puszta szórakozottság uralkodik el. Őszintén nem érdekel a parfüm elvesztése, ha ezzel szemben egy emberi életet sikerült megmenteni. Jobban belegondolva ha nem törik össze, teljesen el is feledkezem annak jelenlétéről a fürdőben.
Mélyet sóhajtok az újabb hosszabb magyarázkodás után, de egy ideig nem fűzök hozzá semmilyen véleményt. Helyette az utat figyelem és a lehetséges megállókat. Megígértem, hogy nem viszem olyan helyre ami számomra is ismerős lehet, ezért tartom magamat az adott szavamhoz.
- Ez megfelel. - nem a témához adódóan szólalok meg első körben. Azt már csak akkor szándékozom megtenni, amikor beállok a White Castle nevezetű gyorsétterem parkolójába és mihelyst a kulcsot elfordítom, a motor zúgása pedig nem tölti be továbbá az autó belső terét, tekintetemet a mellettem ülőre vezetem.
- Igaza van, bízhattam volna bárki másra is az épületben, de megvolt a magam oka, hogy nem tettem. Úgy gondolom abban mindketten egyetérthetünk, hogy minél előbb lezárjuk ezt az egész kavalkádot, ami már két napja húzódik közöttünk, annál jobb lesz mindkettőnknek. Kétlem, hogy szüksége lett volna arra még pluszban, hogy a hazafelé vezető úton a partnerem ezerféle sajnálkozását, ajánlatait hallgassa, bár könnyen lehet én tévedek. De akkor a felesége is csatlakozott volna, márpedig kettejük vitája az, amibe nem akar belefolyni. - kezdek bele egy magyarázatba részemről és egy másodpercre leveszem szemüvegemet, hogy áttörölgethessem annak lencséit. - Tisztában van vele mi a munkám, nemde? Az emberek védelmére szakosodtam, arra, hogy olyan helyzetet teremtsek meg számukra, ahol nem kell a biztonságukat félteniük. Ugyanakkor ez ennél sokkal részletesebbre nyúlik és értem itt legfőképp azalatt, hogy amikor egy ügyféllel foglalkozunk, odafigyelünk egyes jelekre. A reakcióikra, magára a személyre és nem kerülte el magával szemben sem a figyelmemet egy két dolog. Maradjunk annyiban, hogy egy ismerős arc még mindig nyugtatóbb egy idegennél, nem mellesleg elég kellemetlenség történt odabent ahhoz, hogy ne személyesen bizonyosodjak meg arról miszerint épségben hazaérkezik ezek után.
Elhallgatok mert már így is túl sokat mondtam. Nem vált részemmé a magyarázkodás, de olykor beláttam, hogy egy ügy tisztázásához nem árt bővebb véleménnyel is előállni, mintsem a szűkszavúságba ragadni.
- Mi lenne ha befejezné a sírást, majd félretennénk egy kis időre ezt ez egészet és ennénk valamit végre? - fejemmel az étterem felé biccentek ezzel is jelezve az enyhe sürgetést, és kicsatolom az övemet. - És tegyen egy szívességet az emberiségnek azzal, hogy lemond egy jó darabig még a fegyverről. Nem áll készen rá és ehhez a véleményemhez továbbra is töretlenül tartom magamat. Akkor inkább szerezzen be egy paprika sprayt, sokkolót vagy gumibotot. Bármit csak ne fegyvert.
Vázolom fel neki a lehetőségeket, majd felvonom egy pillanatra a szemöldökömet és mielőtt kiszállnék a kocsiból átnyúlok az ő oldalára és napszemüveget is előhalászok a kesztyűtartóból. A jármű megkerülése közben lazítom meg ingem legfelső gombját, majd előtte állok meg. - Ezt vegye fel és túrjon a hajába. Könnyebben kimagyarázható egy gyors menet a kocsiba, mint az, hogy azért kenődött el a sminkje mert korábban orrba vert. Mehetünk?



.




Heroes always get remembered
But you know legends never die
mind álarcot viselünk
Ryder Danforth
Hivatal
ranggal rendelkezem
★ :
Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder - Page 2 990de338fe048c8631bf48f40b6278e4a892e4b4
Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder - Page 2 9f0c061d45703e7afe7fccdad8bf4ba907bba7dd
★ kor ★ :
41
★ idézet ★ :
There were two reasons I was scared to let people in; the damage they could do, and the damage they could find.
★ foglalkozás ★ :
security consultant (co-founder of GR Global)
★ play by ★ :
zane holtz
★ hozzászólások száma ★ :
269
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
TémanyitásRe: Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder
Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder - Page 2 EmptyKedd Ápr. 14 2020, 15:08


Ryder és Meghan
Magamról sose írnék ez az első szabály, amit be kell tartania egy írónak. Hasonlóságok belekerülhetnek egy könyvbe, de mivel nem életrajzot kívánok eladni, hanem a fantáziám által kreált történeteket, ezért nem lenne ildomos, ha feltűnnének a valóságból szereplők, maximum személyiségjegyek, és a neveket sosem használhatnám, mert az lopásnak számít, és támadható felületet biztosítok. Annyi minden van, amire figyelni kell egy könyvnek a megírásakor, de ma azt hiszem, hogy a legfontosabb, hogy tényleg ne szőjem bele az igazságot, Mr. Rutherfordot, mint a hőst, akinek ugyan sosem sikerül megmentenie a bajbajutottat, de mindenki szimpatizál vele. Kedves, megnyerő a modora, és mindig tudja, hogyan kell bánnia a hölgyekkel. A testőr, akinek még nevet sem tudnék igazán adni, valamilyen Joy lenne, vagy Boy simán, mert ugyan hallottam a becézését, de nem maradt meg a nagy forgásban. Az ablakból nem is látok ki, vagy nem látnak be, amíg odabent matatok, és a gondolataim elkalandoznak. Mi a helyzet Mr. Gillies-szel? Melyik szereplő leírása illene rá, a főhősé, aki titokban az igazi ünneplő fél, de egyáltalán nem kedves, és nem rokonszenvezik vele az olvasó? Mindegy is, mert messziről elkerültem volna, jobb helyem lett volna a taxiban. Miért kell mindenáron annak teljesülnie, amit ő akar, és miért nem éri be annyival, hogy hagyja a másikat is érvényesülni? Biztosan nem fogadtam volna el a felajánlást akkor sem, ha ténylegesen a társa teszi fel, mert féltem tőle, hogy egész úton hallgathattam volna a félelmeit az okostojás partnere miatt. A vaknak is szemet szúrt, hogy óvott tőle, de le lett koptatva, és a felesége a semmiből tűnt fel. Alana Rutherford sokkal szebb nő volt, mint én. A vonásai egy királynőre emlékeztettek, jobban emlékeztetett volna a főhősnőre, akiért a mozivásznon is csöpögnek a férfiak. Nekem másfajta felmenőim akadtak a múltból, a hajam egy szénaboglyára hajlott, nehezen tudtam kifésülni, időközben el is aludtam, és össze is kócoltam. Rám fért volna egy tatarozás, a könnyeim eláztatták a szemfestékemet, a ruhám gyűrötten állt rajtam, de senki nem tette szóvá. Nem így néz ki egy sztár, csak egy író, aki kétségbe van esve, és a legnagyobb álma, hogy a macskáját magához ölelje. A kényszer nagyúr, megijeszt a parancsnok, amikor belül mellém a terepjárójába, mert ezt nem a kistermetű embereknek találták ki. A gázig el sem ér a lábam, de jobban leköt a betétem, és a tollam eltüntetése, ha nem spékelném meg egy orrba vágással. Apa, de még a tesóim is büszkék lennének rám, hogy nem rezeltem be, de minden lépésem a véletlennel egyenlő, és nem azért, mert valóban bántani akarom a férfit, lehet tudat alatt van ebben igazság, de jobb, ha ez az én titkom marad. Nem humorizálok azon, hogy harmadjára is megütném, remegek, és a nem várt levezetése a félelmemnek most csapódik ki könnyek formájában. Miért nem várhattam volna meg, mint a Kisasszonyokban, hogy hazavigyenek? Nem merülök bele a részletekbe, nem bírok a szemébe nézni, úgy érzem, hogy mi sosem fogunk jól kijönni, és az sem segít, hogy ő visz haza. A kezem után kap, nem készülök fel az érintésére, meg a magyarázatára. Ebben a szent pillanatban kell okítania? Leesik az állam, fogom én a semmit, meg be is görbítem az ujjaimat, de nem garantálom neki, hogy ezzel bármit is elérne, vagy mégis? Megszűnik a zokogásom, hatalmas szempillákkal meredek rá, hogy most mégis mi ketten mit művelünk? Az oldalamért nyúl, be is csatolja az övemet. Az orromba kúszik a méregdrága parfümje, talán a reklámok alapján ez lenne az új James Bond illat. Nem néz ki úgy, mint egy titkosügynök, hamar el is ereszt, és kitolat a garázsból. Kifelé bámulok, megkövülten az ajtóhoz igazítom a fenekemet. Eleinte a csenddel játszom, szerintem kijár mindkettőnknek, hogy ne menjünk a másik agyára, de ott motoszkálnak bennem a miértek. Nem így kellett volna végződnie a mai estének, és hangot is adok nekik. Nem várt fordulatként nem, hogy szó nélkül hagyna, hanem kifejti a véleményét, én meg csüngök a szavain, a profilját figyelem, és megpróbálok nem szégyenlősen elpirulni.
- Nem bántalmazom direkt. – nem tudom kihagyni az otthonomra leadott címet, és a velem szemben alkalmazott sérelmeit a felsorolásból, de ezekre csak akkor hajlandó felelni, mikor talál egy gyorséttermet, és beáll a parkolójába. A fülemet hegyezem, és az általa adott papírzsebkendőt gyűrögetem. – Mr. Rutherford kedves, és a felesége is biztosan aranyos, de egyikükkel sem jöttem volna el. – miért hazudjak neki? Tisztán látja a helyzetet. – Akkor maga lenne a kellemetlenebbik rossz, Mr. Gillies? – a munkájában vagy az észjárásában nem találok kivetnivalót, ellenben azért ez még nem jogosítja fel arra, hogy étterembe vigyen, vagy többet lásson el körülöttem. A fuvar magában egy szívesség, hacsak nem a hallgatásomat kívánja megvásárolni vele. – Olyan hosszan ecsetelte nekem a lényeget, hogy elterelte a figyelmemet is. Mindenkivel ezt csinálja? Jó abban, hogy másokat irányítson? – csúszik ki belőlem a provokatív kérdés, de elhallgat, és átnyúl felettem. A táskám pántját szorongatom, de azonnal hátrahőkölök, miközben kiemel egy napszemüveget. – Miért is kell ez? Este van… - értetlenkedem, és szipogva előkotrom a használt zsebkendőmet, és belefújom az orromat. Nem követem a kiszállással, nincs kedvem ilyen állapotban mások előtt mutatkozni, ha kinyitja majd az ajtómat, akkor ajánlatot teszek a drive-os kiszolgálásra az út mellett, de együtt mutatkozni nem a legjobb megoldás. Képtelenség, de amint várakozom, valóban neki kell kezdeményeznie, mert én nem vagyok hajlandó. Napestig elüldögélek idebent, meleg is van, keresek valami zenét, vagy a telefonomon játszok az új főzös-étterem építgetős appal. A szemem a szétnyílt ingén akad meg először, aztán értelmet nyer a szemüveg is. – Ugye nem gondolja? – értetlenkedek a felvezetőn. – Előbb a fegyverek ellen volt, ne vásároljak semmit, most meg játsszam el? – ki se merem mondani, hogy mire céloz, mert nem vagyok az a lány, aki egy idegen kocsijában csinálja. Ne játszd meg magad Megs, azért előfordult, hogy csináltad kocsiban, csak nem ilyen körülmények között, és még fiatal voltál. Jól emlékszem, hogy mennyire kellemetlenül sikerült az a találkozó Jackson-al a gimi alatt. Devon nem állta meg és követett. Szegény srácot kirángatta, mondván a húga vagyok, és még ártatlan. Életemben nem aláztak meg úgy, mint ő abban a pár percben. Hetekig nem szóltam hozzá, és jó úton tartunk afelé, hogy Mr. Gillies is a bátyám sorsára jusson. – Nem vagyok olyan lány. – sértődötten mérem végig őt, de nem mozdul a kocsi mellől, neki is támaszkodik. Nem tudom, hogy mennyire jártas eme játékokban, de kitartó. Durcásan kapom ki a kezéből, és csúsztatom fel az orromon, de az, hogy a hajamba túrjak már nem megy. A táskámmal együtt lépek az aszfaltra, de mennyire béna az ember, hacsak egy órája ébredt a mérgezésből. Automatikusan dőlök neki, a tenyeremmel fogom fel az esés lehetőségét, mert van annyira erős, hogy megtartson. – Még szédülök egy kicsit. – mentem fel magam a kínos magyarázkodásból, de igen csak közelről tudom megfigyelni a felsőtestét. A kigombolt fehér ing alatt duzzadnak az izomrétegek. Az alkaromnál fog meg, és vezet a jobb oldalára is. Észre se veszem, hogy megint nála van a nyamvadt irányítás, nekem megint együtt kell működnöm vele. A bejáratig alig van hátra néhány lépés, a kabátom rajtam van, szóval nem látszik ki semmilyen illetlen területem. Kitárja előttem az ajtót, de nem ereszt el. A bent étkezők tekintete ránk siklik, felmérik, hogy milyen felállásban vagyunk. A kiszolgálópulthoz sétálunk, be is állunk a sorba, nekem meg a szemüveg mögött a pillantásom az óriási falra siklik. – Rácsos bucis hamburgert kérek, vaníliás shake-el, és egy üveg vízzel. – toldom meg a választásomat, de még meg sem kell szólalnunk, mert valami kis nyavalya jelez. – Gratulálunk, Önök a századik vásárlóink. Ma este ingyen kapnak egy gofrit, csoki öntettel. – állok ott, mint egy bábu, és megpróbálok nem eldőlni, de még a nő is furán néz ránk. – Nem vagyok prosti. – nyögöm ki, de ekkor lesz igazán nagy a csend.




[size=33]
credit •   : Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder - Page 2 3258823782 :   • 1256
[/size]


Never let an old flame
burn you twice



mind álarcot viselünk
Meghan Montilio
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder - Page 2 Tumblr_inline_pr8sqxrTg71sdslao_1280
Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder - Page 2 C64aab06a5da992b35566f87ec4c7609c54a0c97
★ kor ★ :
34
★ családi állapot ★ :
It's so easy to...
think about love, to talk about love, to wish for love.
But it's not always easy...
to recognize love even when we hold it in our hands.

Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder - Page 2 5ad0e4c85dc0e6a83df16329d57d19edf6f8f3be
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder - Page 2 Cd1e4022cc24505f48ea207b34dcaf42f75c8350
★ idézet ★ :
Nagyon finom műszer a lélek és bizonyos dolgok megbéklyózzák.
A bűntudat például vagy ha magunkba fojtjuk az érzéseinket, titkolózunk: óriási teher a léleknek.
Az efféle emberi eredetű súlyok ráakaszkodnak
és elnehezítik.
★ foglalkozás ★ :
bestseller író
★ play by ★ :
Inbar Lavi
★ hozzászólások száma ★ :
171
★ :
Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder - Page 2 Tumblr_inline_pkgd5ehsN51ts1epz_250
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
TémanyitásRe: Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder
Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder - Page 2 EmptyKedd Ápr. 14 2020, 22:24

meghan&ryder
Close encounters of the murderous kind

Nem sokszor esett meg, hogy megbántam volna a meghozott döntéseimet, mert általában csak akkor határoztam el magamat az egyik mellett, amikor már biztos voltam annak menetében. Nem bíztam magamat a véletlenre vagy tettem meggondolatlan lépéseket, elvégre tisztában voltam vele milyen veszélyforrásokkal járhatnak ezek, hiszen a munkám körülményei megtanítottak minderre. Az én repertoáromban mindig ott szerepelt egy B terv és szorosan egy C is várakozott, ha beütne a baj, de ha lehetett, nem engedtem, hogy akár egyik vagy másik is felhasználásra kerüljön.
A mai nap azonban sok mindent, egészen más szempontokból felkavart. Összevetve a történéseket szívesebben töltöttem volna még el plusz órákat egy elhúzódó, kínszenvedős tárgyalással töltve, ahol a kisasszony és a közöttem lévő félreértéseket vesszük szemügyre, mintsem azon gondolkozzak ki a fene jutott be az épületbe és helyezett mérgezett vizet az asztalra a mi tudtunk nélkül? Zavarta ez a büszkeségemet? Roppantul. Annyira ügyeltünk a biztonságra, az új rendszereinkre, a változásokra, hogy még véletlenül se találjon kiskaput annak áthágására és mégis egy civil esett áldozatául valaki messzire ment poénjának. A tény pedig, hogy üzlettársam volt a célpont még inkább ösztönöz abban, hogy még az utolsó apró szem részletet is átnézzem töviről-hegyire, nem kihagyva annak egyetlen elemét se annak érdekében, hogy a nap végén szembekerülhessek a tettessel. Ez viszont még váratott magára, mert az a döntés, amire ezek az egymás után sorakozó események kényszerítettek olyan helyzetbe sodort, amire egyetlen porcikám sem vágyott, mégis logikus döntésnek éreztem. Azt már nem is vártam, hogy Ms. Montilio csendesen és türelmesen várakozzon valami fejleményre a hazajutását illetően vagy eltöltsön még egy kis időt amíg a felépülésében javulást ér el, hiszen mihelyst az orvos az utolsó érzékeny búcsúbeszédét is elszavalta, ő már egyből a menekülés mellett döntött, amibe úgy éreztem nekem is akad egy-két beleszólási jogom. Legfőképpen azután, hogy Alana is feltűnt a színen, eléggé felpaprikázott hangulatban, ami persze egyetlen emberre irányult csak, mégsem akartam ott lenni, amikor teljes mértékben kiteljesedik, ezért mihelyst letisztáztuk, hogy igen, örömmel meghallgatom Meghan véleményét és igen, ugyanolyan örömmel hagyom azt figyelmen kívül, egy irányító mozdulatsorral egyből a garázs felé vezetem és kinyitva neki az autóm ajtaját adom meg a lehetőséget, hogy egyedül is sikerüljön neki beszállnia, amíg én átbeszélek pár részletet az emberemmel. Kár volt és ennek a riasztó volt az első bizonyítéka, ami ötletem sincsen milyen mocorgások árán szólalhatott meg, mert ha én bármilyen késztetést is éreznék annak irányába, hogy megnyomjam azt belülről, bizonyára beletelne egy pár percbe, hogy ráleljek a megfelelő gombra. Neki elsőre összejött. Egy mélyebb és egyben vérnyomásomat helyreállító lélegzetvétel után csatlakozok én is hozzá, de abban a pillanatban, hogy az orromat ért ütés megtörténik, rá kell jönnöm, hogy még lehet pár percet kint kellett volna időznöm és annyi friss oxigént venni magamhoz, ami órákon keresztül nem hagyja, hogy az értékeim fel-és le ingázzanak a nő tettei miatt. Abban viszont valahol egy lapon vagyunk, hogy egyikünk sem akarja már ezt a kellemetlen szituációt az örökkévalóságig húzni és persze, egy részem szívesen mérgelődne, tenné ki őt a kocsiból vagy tessékelné vissza az irodába, hogy márpedig ma itt éjszakázol, mégis tartom magamat eredeti terveimhez és inkább egy nyugodtabb, figyelemelterelőbb tevékenységgel kötöm le őt, ami bőven elégnek bizonyul ahhoz, hogy egy percig végre elhallgasson. Ez viszont amilyen gyorsan jön, olyan gyorsan illan is el, amikor újra ő lesz az, aki megtöri a közénk ékelődött csendet. - De azért egy része bizonyára élvezi.
Le se tudná tagadni, ha mélyebben belegondol. Én is szívesen orrba verném magamat, de csak amiatt, hogy még mindig többet foglalkozok ezzel a nővel, mint amennyit valójában kellene. Ezek után viszont úgy tűnik rajtam a sor, hogy egy-két dolgot tisztázzak számára, ez viszont már csak akkor történik meg, amikor nem a vezetésre kell koncentrálnom. Számolnom kell azzal, hogy felidegesít vagy olyanra készül, ami kizökkenthet ebből a tevékenységemből. Márpedig egy balesetnek pont nem kellene szerepelnie a mi hosszasra nyúló listánkon, hiszen már így is eléggé komplikált a helyzetünk. - Meg az egyetlen lehetősége is a hazajutásra, szóval okosan válogassa meg azokat a szavakat. - egy figyelmeztetőnek szánt pillantást még vetek felé, de nem fest túl jól. Lehetnék előzékeny, adhatnék neki egy kis időt, hogy a sminkjével bajlódjon még pár percig, de gyorsabbnak tűnik a napszemüveg meg valami hirtelen hazugság eljátszása, mint az, hogy malmozzak amíg ő rendbe szedi magát. Ismertem már a nővérem készülődési időintervallumát és Alana sem volt különb ennél. Mennyi az esélye annak, hogy pont Meghan Montilio legyen az, aki ne dobna rá még plusz húsz percet azért, hogy az idegeimen járjon kötéltáncot? Na meg a fenéket!
- Azért nézzünk szembe a tényekkel, eléggé éles határ húzódik meg a játék és a valóság között vagy csak én vagyok túl földhöz ragadott. - az ingemet igazgatom, de közben megvárom, amíg elhatározásra jut. Remélhetőleg ez még ma megtörténik. Amikor viszont azzal jön, hogy ő nem olyan lány, egyszerűen csak szusszanok egyet. - Én sem olyan férfi, de nem fogom könnyesre sírni a párnámat, ha másnap nem hív fel. - nekidőlök a kocsimnak, karjaimat pedig összefűzöm mellkasom előtt. - Ne aggódjon, van önuralmam. Attól, hogy még megjátsszuk, nem érzek majd égető késztetést, hogy bevonszoljam magát a mosdóba. - rugaszkodok el a pozíciómtól, de szinte megkönnyebbülésként élem meg, amikor végre megindulunk befelé, ami nehezebben megy, mint ahogyan elsőre gondoltam és szinte orra bukik, ha éppen nem állom útját ennek megakadályozásában.
- És még fog is egy darabig. Azért csak óvatosan a továbbiakban. - tartom meg lenézve egy másodperc erejéig a szemeibe, mielőtt újra rendes pozícióba tornászhatná magát és megindulhatna az ajtó felé. Odabent nem sokan vannak, de éppen elegen, hogy megnézzenek maguknak, mielőtt figyelmünket teljesen elvonhatná az a nyeremény, amiről a pult mögött lévő nő beszél nekünk. - Roppantmód örülünk ennek. - mosollyal nyugtázom az ingyen gofri gondolatát, de egy kis időt engedek magamnak, hogy a választékot fürkésszem. Ez viszont Meghan kijelentése után semmivé is foszlik.
- Ezt nem hiszem el... - suttogom magam elé, két ujjam közé csippentve orrnyergemet, mielőtt a védelmére kelnék a kisasszonynak. - Persze, hogy nem vagy az. Ki gondolná ezt rólad? Csak a kajáéért fizetek neki, az ágyamba önként is betalál, nemde?
Negédes mosollyal pillantok le Meghanra, majd leadom az én rendelésemet - nagy sült krumpli, sajtburger és horchata - aztán az egyik üres bokszban helyet is foglalunk, miután a nő megnyugtat minket afelől, hogy hamarosan kihozzák nekünk.
Enyhén fáradtan gyűröm meg a képemet miután egy pillantást vetek a parkolóban lévő autómra, végül a társaságomra vezetem tekintetemet. - Változtasson a tartásán és ne legyen ennyire merev. Gyors étterembe vagyunk nem egy bírósági tárgyaláson, nem mellesleg senki sem fogja bevenni így a sztorinkat és ha lebukunk, jó üzletember híven eladom magát a sarokban lévő alaknak. Bizonyára előbb fogyasztaná el magát, mint az étlap bármely szereplőjét.
Alkaromat az asztal lapjára fektetem és így fürkészem a velem szemben ülőt, de kihasználom még azt, hogy hallótávolságon kívül vagyunk az embereknek. - Szóval prosti, mi? Lemerném fogadni, hogy a nőnek eszébe se jutott volna ezt feltételezni, amíg fel nem hozta neki. Mellesleg azt hittem magának ezek ilyen tiltott szavak.



.




Heroes always get remembered
But you know legends never die
mind álarcot viselünk
Ryder Danforth
Hivatal
ranggal rendelkezem
★ :
Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder - Page 2 990de338fe048c8631bf48f40b6278e4a892e4b4
Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder - Page 2 9f0c061d45703e7afe7fccdad8bf4ba907bba7dd
★ kor ★ :
41
★ idézet ★ :
There were two reasons I was scared to let people in; the damage they could do, and the damage they could find.
★ foglalkozás ★ :
security consultant (co-founder of GR Global)
★ play by ★ :
zane holtz
★ hozzászólások száma ★ :
269
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
TémanyitásRe: Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder
Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder - Page 2 EmptyCsüt. Ápr. 16 2020, 14:10


Ryder és Meghan
Drámai és túlzottan aggódó jellemként vonultam be a történelembe, miután kibújtam az anyukám méhéből. Nem tagadom, hogy sokszor a színpadon lett volna a helyem, de közben tartottam is a közönségtől. Nem akartam megmutatni, hogy ki vagyok valójában. A könyvek által nemcsak magamból merítettem, hanem a velem történt eseményekből, hallott és tapasztalt érzésekből. Könnyebben nyíltam meg a papírok hasábjain, mint egy személyes beszélgetés alkalmával. Jól példázta a kapcsolati rendszerem is, hogy mennyire nem voltam toppon ezekben a viszonyokban. Az ex vőlegényemet is úgy ismertem meg, hogy belé mentem, és szinte felborítottam a nagy igyekezetemben. Megtetszettem neki, és elhívott egy kávéra. Nem mondanám, hogy Damian akkora bájjal vett volna le a lábamról, vagy mesékbe illő történet alapján akadtunk volna össze. Az igazság az, hogy unalmasnak is nevezhetnénk, ha nem lett volna annyira helyes, és utólag nem derült volna ki, hogy mennyire gazdag. A szüleivel életemben egyszer találkoztam, amikor bejelentette, hogy elvesz. A konzervatív fogalom meg sem állta volna a helyét a szótár szerint, mert ennyire rideg, és távolságtartó embereket én még nem láttam. Nálunk odahaza más környezet fogadott volna, ha meglépem a bejelentést, de túlságosan féltem attól, hogy mit szólna a három bátyám, ha kiderülne, hogy férjhez megyek. Szégyelltem a hangos famíliát, és ráadásul ennyi fiúval esélyem sem lett volna, hogy ne járjanak utána a leendő uramnak. Utólag bánom, hogy nem tettem meg, és ennyire elizolálódtam a barátaimtól, meg a rokonoktól is. New York más világ, itt az ember sokszor érzi magát magányosnak, még akkor is, ha rengeteg más élőlény veszi körül. A körülmények azóta megváltoztak, de én csak zárkózottabb lettem. A mostani legjobb barátomat is a munkám révén ismertem meg. Heather a szöges ellentétem, őt megnézik a pasik, szeretnek vele flörtölni, meg ingyen piákra invitálni, ellenben én maximum egy harapófogóra emlékeztetek, nem minden esetben, de az alaptermészetem ebben merül ki. Mr. Gillies kihozott a sodromból, és az elmúlt időszakban átélt traumák összeadódtak, úgyhogy valószínűleg ő lett a haragom célkeresztje. Jobban jártam volna, ha otthon maradok, és a sorozataimnak szentelem az időmet, de nem tettem meg. Mostanra pedig túl voltam egy sikertelen tárgyaláson, és egy mérgezésen is, ami feltette az i-re a pontot. Nem óhajtottam többet időzni a GR tulajdonosainak körében, mint amennyit szükséges volt, de mikor döntöttem én bármit is el egyedül az elmúlt negyvennyolc órában? Mr. Gillies ragaszkodott hozzá, hogy elhozzon haza, pedig a taxi sokkal egyszerűbb lett volna mindkettőnk szempontjából. Nem az a fajta nő vagyok, aki megmentésre vár, vagyis ez hülyeség, mert a hőskalandokon nőttem fel én is, mégis nem tőle vártam, hogy felajánlja ezt a szívességet. A fogát még nem húzta ki önszántából, de közel állt hozzá, miután szépen orrba vertem. A támadás a legjobb védekezés, csak közben rólam köztudott, vagyis a szűk réteg tudja, hogyha ideges vagyok, és nem figyelek oda a közegemre, akkor a balszerencse állandó kísérőmmé válik. Nem nevezhettem magam Fortuna kegyeltjének, de azért nem is tartottam még ott, hogy leüssenek. Meglepődöm a nem várt kedvességen, mikor ingyen osztogatja az önvédelmi technikákat rejtő tanácsokat. A kocsiban feszültek vagyunk, neki is sok volt ez a nap, ahogyan nekem is, mégsem én vagyok az, aki béke jobbot nyújt, hanem ő. Az ésszerű az lenne, ha elfogadnám, és tovább állnánk, de a bizalmam nincs meg az irányába. Nem szolgált rá egyik fél sem arra, hogy nyugodtan végigüljek egy utazást az anyósülésen. Éppen csak, hogy megáll az egyik gyorsétkezde parkolójában, de máris leforráz egy újabb nagyszerű játékkal. Nem fogom fel elsőre, hogy mire megy ki a kérése, miszerint borzoljam össze a hajamat, és vegyem fel a napszemüveget. Este van, az égvilágon senkit sem fog érdekelni, ha sírtam, ha mégis, akkor bemegyek a mosdóba és rendbe szedem magam, de mégsem választom azt, hogy valakinek a gyors numerája legyek. Az erkölcsi mércém most akad ki, és közel állok ahhoz, hogy belerúgjak a legnemesebbik szervébe, de aztán visszafogom magam, és durcásan helyezem a talpamat a földre. Az első stabilnak nem nevezhető próbálkozásom kudarcba fullad, amint nekidőlök a mellkasának, és meg kell tartania. A közelsége megrémiszt, már tegnap is tudtam, hogy mekkorát tévedtem az aktakukac jelzőnél. A tekintetem zavarosan kapom el róla, és a segítségével együtt megyünk be a helyiségbe. Alig néhány szállingóznak, előttünk ketten állnak sorban. Az éhségérzetem nagyra rúg, órák óta nem fogyasztottam semmit, ezért nem is tétlenkedem a választással, de idegesít, hogy az eladó jobban megbámul. Mi vagyok én, valami olcsó liba? A hajamat igazgatom, és elszólom magam. A nyeremény sem köt le, hát meghozom a kellemetlen utórezgést. Megpróbálja humorral elodázni a kételyeket, de elkésünk vele, mert a furából hirtelen lépünk elő gyanússá. Az egyik távolabb eső bokszban ülepedünk le, nekem még mindig ég az arcom a sok hülyeségtől, de legalább már nem vagyok egyedül azzal, hogy megbélyegeznek.
- Hogy változtassak a tartásomon? Nem érzem jól magam, nem fogom eljátszani az ellenkezőjét. - sóhajtok egyet, és mikor szóba kerül a sarokban ülő férfi is, akkor egy futó pillantással mérem fel. - Igazán kellemes a társasága Mr. Gillies...nem gondolja, hogy nem vagyok vicces hangulatban? Már eleget tépázta az idegrendszeremet, nem vagyok nyitott a további beszélgetésre, ha nem haragszik meg. - elfordítom az arcomat az ablak felé, és remegő ujjakkal fűzőm össze a két kezemet. Nem hiszem el, hogy képes volt behozni egy étterembe is.
- Ezért használtam ezt a szót, és nem a másikat. - korántsem mosolyodom el, de hajlandó vagyok ránézni a partneremre. - Író vagyok, és nem valami szende kislány. Sokkal durvábbakat is papírra vetek, mint egy örömlány élete. - az eladó szélesedő vigyorral hozza ki a rendelésünket, és a közös tálcát az asztal közepére helyezi. - Jó étvágyat. - biccentek neki, és elkapom a saját hamburgeremet. Nem hiszem úgy, hogy ezek után bármilyen közös témánk lenne, a krumplimból is csipegetek egy keveset, aztán félőn szemezek az üveggel. Túlságosan belém ivódott a mai nap, ezért nem is merem felbontani, helyette a shake-t ölelem át az egyik kezemmel, és szívok fel egy kisebb adagot a szívószállal. Összefut a nyál a számban a sok íz miatt, érzem is, hogy a szédülésem egyik kiváltó oka, hogy nem ettem, és ittam eleget az elmúlt pár órában. A rágáson, és a szürcsölésen kívül nem sokat kommunikálunk, de a horchata felkelti az érdeklődésemet.
- Mióta iszik erre nem menő italokat? Nem sokan ismerik a horchatát, nem hittem magáról, hogy a kedvelője. - döntöm meg a papírpoharam tartalmát, aztán a gofrira lesek. - Pofátlannak tartana, ha abba is belekóstolnék? - kérdezek rá engedély gyanánt, de azt sem bánom, ha nemet mond, mert akkor is magam elé veszem az édességet, és a két másik megbontott étellel párhuzamosan szemezgetek. Nem vagyok egy úrinő, ha evésről van szó, a szám széle tejszínhabos lesz, meg egy kis ketchup is társul mellé, de annyira elveszek az éhségem csillapításában, hogy fel sem tűnik.
-Végeztem. - felelem röviden, és körbenyalom a számat, de az már fel sem tűnik, hogy konkrétan maszatos lett a bordó felsőm.




credit •   : Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder - Page 2 3258823782 :   • 1108


Never let an old flame
burn you twice



mind álarcot viselünk
Meghan Montilio
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder - Page 2 Tumblr_inline_pr8sqxrTg71sdslao_1280
Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder - Page 2 C64aab06a5da992b35566f87ec4c7609c54a0c97
★ kor ★ :
34
★ családi állapot ★ :
It's so easy to...
think about love, to talk about love, to wish for love.
But it's not always easy...
to recognize love even when we hold it in our hands.

Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder - Page 2 5ad0e4c85dc0e6a83df16329d57d19edf6f8f3be
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder - Page 2 Cd1e4022cc24505f48ea207b34dcaf42f75c8350
★ idézet ★ :
Nagyon finom műszer a lélek és bizonyos dolgok megbéklyózzák.
A bűntudat például vagy ha magunkba fojtjuk az érzéseinket, titkolózunk: óriási teher a léleknek.
Az efféle emberi eredetű súlyok ráakaszkodnak
és elnehezítik.
★ foglalkozás ★ :
bestseller író
★ play by ★ :
Inbar Lavi
★ hozzászólások száma ★ :
171
★ :
Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder - Page 2 Tumblr_inline_pkgd5ehsN51ts1epz_250
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
TémanyitásRe: Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder
Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder - Page 2 EmptyCsüt. Ápr. 16 2020, 16:41

meghan&ryder
Close encounters of the murderous kind

Egyetlen tervnek áldozom be minden energiámat, mégpedig annak, hogy minél előbb hazajuttatva őt magunk mögött hagyhassuk ezt a napot és annak velejáróit. A mérgezést, a tárgyalást, az állítólagos vádakat, melyekben némi elferdítéssel ugyan, de van igazságalapja. Küzdök a türelmemmel, amiből ugyancsak már nem sok maradt, de úgy érzem még kihúzom vele addig az időig, amíg egy gyors vacsorát lebonyolítunk társaságommal. Nem terveztem valami étterembe beülni, hiszen nem az olyan alkalom vezérelt minket és leginkább az járt a fejemben, hogy visszanyerje a méreg által elvont energiát. Nem is a jószívűségem vezérelt, sokkal inkább az elveim. A másokra való vigyázás, amely megannyi formában jelentkezett nálam, mégis a célja ugyanabba a pontba lelt nyugalomra. Az orrom még mindig enyhén sajog a korábban rá mért ütés miatt, de nem szeretném még ennél is jobban felzaklatni őt. Mindkettőnknek hosszú volt ez a nap és ha még tovább mérgelődök olyasvalamiért, ami úgy tűnik belé van kódolva, akkor azzal a saját tükörképemet vágom pofán. Meghan útközben a maga óvatosságával ugyan, de érdeklődő válik, amelyekre készségesen válaszolok. Nem tesz fel olyan kérdést, ami az idegeimre lenne kihatással vagy kiérződne belőle a kötekedés bármilyen formája, ezért én sem tagadom meg tőle az őszinte riposztot. Odabent a vizsgálóban tettem neki egy ígéretet, hogy bármit meglépünk a javulásának érdekében és mintha ez vezérelne a továbbiakban is. Az, hogy a felesleges stresszt elkerüljük, ami kihatással lehet az állapotára vagy hogy az egész napi huza-vona, mérgelődés és megannyi kellemetlenség mellett normális ételhez és italhoz is jusson, mielőtt rosszabbá változna a még amúgy is kótyagos viselkedése.
Egy útba eső étteremnél lassítunk le és kiszállva mérem fel most először arcának állapotát. Könnyektől csillogó íriszei alatt elmosódott nyomott hagyott a festéke és bár szimplán megoldhatnánk azzal, hogy átvágva az éttermen felfrissíti magát a mosdó falai között, mégis egyszerűbbnek hat számomra, hogy átnyújtsak neki egy napszemüveget és egy megjátszott szituációba vonjam bele. Kezdeti ellenkezésének hatására felvonom szemöldökömet, de kivárom, amíg végül letesz a folytatásokról és a felesleges körökről, amiket ezzel kapcsolatban tennénk, én meg már csak ezek után igazitok ingem felső gombjának lazaságán.
A gyorsétterem nem sokban különbözik sortársaitól, talán csak annyiban, hogy ilyentájt nem sok foglalt székkel találjuk szembe magunkat. Előre engedem társaságomat és a pulthoz lépve adjuk le rendelésünket. Ugyan felfigyelek a pult mögött álló nő minket vizslató tekintetére, ahogyan próbálja elemezni és magában hova tenni párosunkat, ellenben nem áll módomban véleményt fűzni ehhez csak akkor, amikor Meghan dönt úgy, hogy kényszeresen muszáj neki megmagyaráznia zihált jellemvonásainak miértjét és tagadni bármilyen őt felcímkéző pletykát.
Helyünk megtalálása után egy jó tanáccsal élek számára, ami ugyan semmilyen sértő szándékot nem tartalmazott, ugyanakkor elegendő ahhoz, hogy kibillentse őt még jobban zsémbes hangulatából.
- Nézzenek oda, a mai nap folyamán már másodszor szeretne saját akaratából elhallgatni? Minden elismerésem.
Érzelmeimet kifejező hümmögést hallatok, meg egy félmosolyt is társítok mellé, részemről viszont nem érzem akadályát, hogy szüneteltessük a további társalgást. Amúgy sem vagyok a szavak embere és a felesleges, sehova se vezető beszédet sem pártolom. A hallgatás vagy a tettek néha sokkal beszédesebbnek bizonyulnak és talán a mi esetünkben sem zajlik majd le ez másképpen. Mielőtt viszont megkezdenénk eme rettentően egyszerű szabályokkal megspékelt játékunkat, még a korábbi magát tagadhatatlanul nem abba a kategóriába sorolt jelzőt firtatom, melyre a válasz érdekesebbnek ígérkezik, mint ahogyan gondoltam. Mielőtt azonban bármiféle riposzttal élnék irányába, a rendelésünk megérkezik, amit jómagam is megköszönök, majd csak azután tekintek vissza társaságomra, hogy jobb kezem ügyébe terelem a műanyag pohár csapdájába ejtett horchatát.
- És mégis miféle durvábbakat, Ms. Montilio? Mi az, ami a maga fajta harcos nőszemélyt ennyire ösztönzi?
Kíváncsiskodó természetem során elmélyedek a szemeibe, majd csak ezt követően vetem hátamat az ülés támlájának, hogy belekezdhessek a rendelésembe. Egyikünk sem kíván most többet szólni annál, mint amennyi magyarázattal vagy témával tartozunk egymás számára, ellenben valahol ez a csend most meglepően frusztrációt ébreszt bennem. Bármennyire is akarnék arra koncentrálni, hogy elkapjam a tettest az egész mérgezéses ügyben, mégis tudom, hogy várnom kell. Várni valami fejleményre, egy hívásra odabentről, ami a francia megérkezését illeti vagy bármire, ami előrelendíti ezt az egészet, márpedig gyűlöltem csak tétlenül malmozni magamban és valahol jól jött Meghan végeláthatatlan fecsegése. Legalább elterelte volna a figyelmemet, ő viszont pont a legrosszabbkor vonta meg ezt tőlem.
Kérdése zökkent vissza már csak a jelen mozzanatába aminek hatására az italomra téved tekintetem. - Az emberek többnyire tudatlanok, ha a jó dolgokat kell keresniük, szóval aligha lepődök meg azon, hogy nem sokan ismerik. Én már egy jó ideje többször visszatérek hozzá. - nem megyek bele a részletekbe, sem abba az utazásba, amit Mexikó környékére tettünk Chad és Alana társaságában úgy cirka 5 évvel ezelőtt, de magamban kedves emlékként könyvelem el.
Ugyan felfedezem Meghan étkezési szokásainak következményeit, de valahogy mégsem érzek késztetést arra kezdetben, hogy erről bármilyen figyelmeztetést adjak neki. Kezemmel intek, hogy szolgálja ki magát a gofrit illetően, én tökéletesen megelégedek a saját rendelésemmel is, amiből az italom utolsó kortyait már csak akkor fogyasztom el, amikor Ms. Montilio hősiesen kivégzi az elé rakott ételeket.
- Ott még maga előtt mintha maradt volna egy tányér. - húzom az agyát és még egy mosolyra is futja tőlem. Kezemmel eközben végigszántok tincseimen és miközben összefűzöm tarkómon ujjaimat, őt figyelem. - Szerintem most már leveheti a napszemüveget. Az arcára és a felsőjére felkerült étlap után az elmosódott festék már nem ronthat a helyzetén. - bököm még oda nem számon kérően, egyszerűen csak korábbi hangulatom netovábbjaként, végül egy szusszanással helyezem egyik kezemet az asztalra, ujjaimmal pedig annak lapján dobolgatok. - A háta mögött nem messze találja a mosdót. Addig rendezem a rendelésünket és kint megvárom. - oldalazok ki a helyemről, de mielőtt a pulthoz léphetnék, még megállok mellette és lehajolok hozzá. - Remélhetőleg azalatt a cirka 10 lépés alatt nem fog eltévedni. És az ablakon se próbáljon meg odabent kimászni, mert ha beszorul, én esküszöm itt hagyom a semmi közepén. - paskolom meg az asztalt finoman, majd visszasétálok a nőhöz, akinél korábban a rendelésünket intéztem, hogy a számlát lerendezzem.



.




Heroes always get remembered
But you know legends never die
mind álarcot viselünk
Ryder Danforth
Hivatal
ranggal rendelkezem
★ :
Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder - Page 2 990de338fe048c8631bf48f40b6278e4a892e4b4
Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder - Page 2 9f0c061d45703e7afe7fccdad8bf4ba907bba7dd
★ kor ★ :
41
★ idézet ★ :
There were two reasons I was scared to let people in; the damage they could do, and the damage they could find.
★ foglalkozás ★ :
security consultant (co-founder of GR Global)
★ play by ★ :
zane holtz
★ hozzászólások száma ★ :
269
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
TémanyitásRe: Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder
Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder - Page 2 EmptyCsüt. Ápr. 16 2020, 17:37


Ryder és Meghan
Szürreális élményként fogom lezárni magamban ezt a két napot, ha a végére érek, és csak annyit fogok kérni cserébe, hogy hagy felejtsem el. Nem akartam én rosszat a velem utazónak sem, ahogyan az üzlettársának sem. Az áldozat azonban még mindig én voltam, és nem más. Igyekeztem kulturáltan viselkedni, hogy ne ríjon le rólam, hogy mennyire félek, és mennyire kiszolgáltatott állapotba kerültem a támadás óta. A boltban megélt kalandok még ott burjánoztak bennem, és nem törtek a felszínre, ahogyan a mai napnak is meglesz a lenyomata, ha egy újabb napsugár kukkant be az ablakomon. Nem voltam hisztis, de közel álltam az idegösszeomláshoz, meg ahhoz is, hogy nyúlcipőt vegyek, és lelépjek a rendelésünk előtt. A gyorsétterem parkolójában egy számomra felfoghatatlan színdarab részese lettem, holott elég lett volna annyi, ha megkér a mosdó használatára. Nem akartam azt a benyomást kelteni, hogy könnyen kapható nőcske vagyok az egyik út széléről. A számon kicsúszott a baj, és elkönyvelhettem volna egy bakinak is, de ma már annyi ilyen helyzetben volt részem, hogy egyszerűbb lett volna az igazságot mondani. Elfáradtam mentálisan, éreztem, hogy bármin képes lennék sírva fakadni, amihez közöm lehet. Szerencsétlenségnek lettem kinevezve, amiatt, hogy nem akartam részt venni a tanfolyamon, utána belekortyoltam egy üveg vízbe, amit megmérgeztek, most meg itt vagyok egy biztonsági főnökkel, és őszintén semmi kedvem még neki is a jó, és megértő nőt adni. A taxiban legalább belemerülhettem volna a gondolataiba abban a húsz percben, amíg hazaérek, de itt még tennem kell a szépet. A boxban csak tovább fokozódik a helyzet, és nem segít azzal, hogy állandóan rajtam köszörüli a nyelvét. Nem látja, hogy nem azt az eredményt éri el, amire vágyik? Nekem is ugyanannyira feküdne, ha többet nem találkoznánk, és lerövidítenénk az ismeretségünket, de akkor miért kellett még enni is elhoznia, hogy ott is kritizáljon? Megnyugodni már nem fogok, a hátam mögé lesek a másik férfira, akit említ nekem Mr. Gillies. A hideg is kiráz, hogy valami elmerottyant nekem rontson, és szépen eladjon neki. A humorával nem tudtam kiegyezni, ahogyan a felváltott kedvességével sem. A kocsiban egy másik oldalát mutatta meg, de nem tartott sokáig az álca, mert levette, és úgy döntött, hogy megint a bunkó énje kerekedik felül.
- Mindkettőnknek jobb, ha hallgatok, és nem folytatjuk ezt az értelmetlen beszélgetést, mert csak megbántanám, ahogyan ma már számtalan alkalommal megtette velem is. - sóhajtok egyet, és a rendelésre koncentrálok, ami meg is érkezik. A kis hölgy nagyon lelkes, meg kell hagyni, hogy bejön neki a társaságom. Nem tudom, hogy mit esznek rajta a nők. Külsőre egészen helyes lenne, megvan a fizikuma is, de ha kinyitja a száját, akkor nincs nő, aki megmaradna mellette. Én nem is értem, hogyan mehet neki ilyen jól az üzlet. Biztosan nem neki köszönhetik a legnagyobb bevételt, hanem a barátjának.
- Higgye el, hogy nem akarja tudni, hogy miket írok, mert a végén meglepném vele. Nem áll messze tőlem az erőszak sem a lapok hasábjain. - zárom le ennyivel a témát, és a kis shake-et kóstolom meg, mert a víztől valahogy kiráz a hideg. Nem hiszem, hogy egy jó darabig képes leszek vásárolni menni, vagy egyszerűen meginni minden riadalom nélkül egy pohár üdítőt. A hamburger jót tesz a gyomromnak, már amúgy is elég üres volt, de a krumplit sem hagyom pőrén. A horchatás rendelése meglep, nem sokan ismerik ezt az italt, nekem a szüleim rendszeresen készítenek otthon, és az itallapon is szerepel, de azért kíváncsi lennék, hogy egy new yorki ficsúr miben leli örömét.
- Aha...az emberek tudatlanok, szerintem meg nem népszerű ital, és ezért nem terjedt el. Ne menjünk akkor bele a részletekbe. - fintorba torzul a szám, amint kimondom, mert elvágja még a kezdeményezésemet is, hogy némileg kozmetikázzam a véleményemet róla. Nem baj, legalább több marad nekem. Az édességnél azért engedélyt kérek, de annak megadását már nem várom meg, csak belemajszolok abba is. Párhuzamosan fogyasztom az étkeket, hogy minél hamarabb véget érjen ez a rémálom, és neki is könnyebb szívvel kelljen kitennie engem.
- Hol, milyen tányér? - értetlenül pislogok, de természetesen csak húzza az agyamat, mintha ennyire nyitott lennék a játékaira. - Mondták már magának, hogy mekkora tapló? - veszem le a szemüvegemet, és direkt kerülöm a pillantását. A fülem mellett elengedem, hogy a mögöttem lévő helyiség lesz az, amit keresek. Hirtelen pattanok fel, és száguldok befelé, hogy még véletlenül se legyek a kelleténél több időt a társaságában. - Faragatlan fráter. - a tükör nem hazudik, valóban ott van rajtam az étlap. Gyorsan megnyitom a csapot, és kicsit benedvesítem a kezemet, hogy lemossam a mocskot. A festékkel együtt távozik a többi is, a blúzom menthetetlen, nem is érdekel, mert ahogyan kinézek...még a mama is jobb színben lenne jelenleg, mint én. A víz annyiban segít, hogy immár nem vagyok maszatos, ellenben a hófehérség a rendes bőrszínemhez képest elütő. Nem kell sokat várnia, még egyszer körülnézek a mosdóban, és távozóra fogom. A parkolóban már világít a reflektor, könnyedén találom meg az autót, és sietek oda. Nem hiányzik, hogy kinyissa nekem az ajtót, egyszerűen felrántom, és bemászom az anyósülésre. A tekintetem szigorúan kerüli őt, be is csatolom magam, és a kabátomat is összehúzom magamon. - Indulhat Mr. Gillies, nem akarok várni többet. - jelzem a szándékomat, és kipillantok az ablakon. Rajta múlik, hogy elindul-e, én csak sértődötten a sötétséget szemlélem, nem törődőm a testem jelzéseivel. Szédülök, és korántsem vagyok jól, de azt hiszem, hogy ezen segíteni fog, ha hazaérek, és magamra zárhatom az ajtót. Feltűnik az ismerős környék, az állatkert még három utcára van tőlünk. Szerintem kézzel tapintható a baj, de nem foglalkozom vele. Életemben nem sértettek meg úgy, mint ő engem. Még le sem fékezi az autót, már bontom is az övet, és a táskám pántját szorítva ugrom ki, de előtte még ránézek. - Legyen kedves, és többet ne keressenek fel. Tartom a számat, ha Önök is távol maradnak tőlem. Nem nagy kérés...ugye? Továbi szép estét Mr. Gillies. Aztán ügyeljen, hogy más ügyfelet ne mérgezzenek meg a jövőben. - rácsapom az ajtót, és egyetlen pillantás nélkül fordítok hátat neki, hogy átmenjek az úton, és futólépésben hagyjam el a terepet. Elértem a határaim végére.

/Köszönöm szépen a játékot!  Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder - Page 2 1471401822  Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder - Page 2 3874598021 /



credit •   : Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder - Page 2 3258823782 :   • 997


Never let an old flame
burn you twice



mind álarcot viselünk
Meghan Montilio
Mûvészet
ranggal rendelkezem
★ :
Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder - Page 2 Tumblr_inline_pr8sqxrTg71sdslao_1280
Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder - Page 2 C64aab06a5da992b35566f87ec4c7609c54a0c97
★ kor ★ :
34
★ családi állapot ★ :
It's so easy to...
think about love, to talk about love, to wish for love.
But it's not always easy...
to recognize love even when we hold it in our hands.

Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder - Page 2 5ad0e4c85dc0e6a83df16329d57d19edf6f8f3be
★ lakhely ★ :
Queens
★ :
Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder - Page 2 Cd1e4022cc24505f48ea207b34dcaf42f75c8350
★ idézet ★ :
Nagyon finom műszer a lélek és bizonyos dolgok megbéklyózzák.
A bűntudat például vagy ha magunkba fojtjuk az érzéseinket, titkolózunk: óriási teher a léleknek.
Az efféle emberi eredetű súlyok ráakaszkodnak
és elnehezítik.
★ foglalkozás ★ :
bestseller író
★ play by ★ :
Inbar Lavi
★ hozzászólások száma ★ :
171
★ :
Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder - Page 2 Tumblr_inline_pkgd5ehsN51ts1epz_250
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
TémanyitásRe: Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder
Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder - Page 2 Empty
mind álarcot viselünk
ranggal rendelkezem
 
Don't you want to share the guilt? - Meghan&Ryder
Vissza az elejére 
2 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Help me through the night - Meghan&Ryder
» Turning point - Meghan&Ryder
» The missing piece - Meghan&Ryder
» please, dont hit me┃abe & rea
» Richard & Meghan /A breath break/

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Játékok-
Ugrás: