New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 91 felhasználó van itt :: 12 regisztrált, 0 rejtett és 79 vendég :: 2 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. 26 Ápr. - 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Roman W. Hemlock
tollából
Tegnap 23:57-kor
Jeremiah Cross
tollából
Tegnap 23:43-kor
Qadir Abbar
tollából
Tegnap 23:16-kor
Mirabella Jimenes
tollából
Tegnap 23:16-kor
Diana Armenis
tollából
Tegnap 22:59-kor
Lambert Schultz
tollából
Tegnap 22:50-kor
Maggie Miller
tollából
Tegnap 22:31-kor
Steven Peter Walsh
tollából
Tegnap 22:10-kor
Travis Avery
tollából
Tegnap 21:58-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
16
Diákok
53
40
Egészségügy
29
18
Hivatal
7
12
Média
42
32
Munkások
35
23
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
15
36
Üzlet
28
28
Összesen
227
215

River Henderson, M.D.
TémanyitásRiver Henderson, M.D.
River Henderson, M.D. EmptySzomb. 27 Júl. - 13:55
River Henderson


Karakter típusa:
keresett
Teljes név:
River Gabriel Henderson
Becenevek:
Riv? Doki? Tate mindig kitalál valamit
Születési hely, idő:
New York, USA, 1991. december 24.
Kor:
27 év
Lakhely:
Manhattan
Szexuális beállítottság:
homoszexuális
Családi állapot:
facér
Csoport:
Egészségügy
Ha végzett vagy még tanul//Egyetem:
Columbia University (BA + MD), NewYork-Presbyterian Morgan Stanley Children's Hospital (rezidens)
Ha dolgozik//Munkabeosztás:
gyermeksebész
Ha dolgozik//Munkahely:
NewYork-Presbyterian Hospital
Hobbi:
ha lenne szabadidőm: nassolás és heverészés a kanapén (este), motorozás (éjszaka), kocogás a parkban (kora reggel)
de mivel nincs: alvás (szabadnapokon 14-16 órát)
Play by:
Harvey Newton Haydon

Jellem

A játék neve: én még soha

Rezidens éveim alatt sokat játszottam ezt a játékot. Segített jobban megismerni egymást a leendő kollégákkal, sokat nevettünk és sztorizgattunk, és persze ürügyet adott rá, hogy egy-egy estét bűntelenül végigalkoholizáljunk. Azóta is sokszor előkerül baráti összeröffenések során, sőt, a kórházba is bevittem, az idősebb gyerekek szeretnek kikapcsolódni, nevetni kicsit és megfeledkezni a fájdalmukról. A forgatókönyv egyszerű, de mindig igazat mondani? Annál nehezebb.

Én még soha nem...

Állítás: flörtöltem érdekből.
Flörtnek számít, ha a Starbucksban pár kedves szóért cserébe mindig kapok ingyen csokireszeléket a kávémra? Igen? Jó, akkor fenékig!

Állítás: füveztem.
Egyszer megkínáltak rezidensként egy szál jointtal, de nem fogadtam el. Egyrészt épp ügyeltünk és nem akartam lebukni, másrészt eléggé ódzkodom a kábítószerektől, hiszen a munkám során más emberekért, gyerekekért vagyok felelős. Jobb tiszta maradni.

Állítás: kötöttem fogadást.
Kötöttem, és megnyertem, mint a szart! Most jut eszembe, Tate még mindig lóg nekem azzal a tíz dollárral. Nem gondoltad volna, hogy képes leszek öt percnél tovább állni egy kézen, mi? Több mindent rejtegetek a fehér köpeny alatt, mint hinnéd...

Állítás: álmodoztam a legjobb barátomról.
Hogy tudnék úgy beleinni a pohárba, hogy Tate ne lássa? Magára veszi, ha iszok? Egyáltalán miért bámul rám ilyen széles vigyorral? Mintha... Nem, azt hiszem, ezt a kört inkább passzolom.

Állítás: járattam le magam közönség előtt.
Szülők előtt, kollégák előtt, más orvosok előtt... Csak az hibázik, aki tesz is valamit, én pedig általában nagyon igyekszem odatenni magam a munkámban és a magánéletemben egyaránt, így igen, gyakran keverem kínos helyzetekbe magam.

Állítás: bámultam meg egy azonos nemű fenekét.
Jól van, ez csalás, a csapatból mindenki tudja, melyik kapura játszom. Arra pályáztok, hogy igyak? Attól még nem kéne kinevetni, eléggé megszenvedtem a coming outtal annak idején. Az apámmal azóta sem sikerült teljesen rendeznünk a kapcsolatunkat. Legyen, holnap csak estére megyek úgyis. Már érzem, hogy kezd forogni a szoba...

Állítás: hazudtam a szüleimnek.
"Persze, apa, szerintem is jól néz ki az a csaj!"

Állítás: ettem a földről.
Három másodperces szabály? Kétszer ráfújtam! Ilyenkor szívesen elfeledkezem az orvosi diplomámról, csak Tate ne kapna rajta folyton... Szerencsére a trehányságomhoz paradox módon erős rendszeretet is társul, így agglegény lakáshoz képest elég nagy tisztaság van nálunk. Úgyhogy töltenél még, kérlek?

Állítás: voltam szerelmes viszonzatlanul.
Csak csendben kortyolok egyet. A kíváncsiskodó kérdéseket udvarias, feszült mosollyal hárítom, nem szólok egy szót sem. Nem is tudnék, a torkom az ital ellenére is száraz, szorít. "Milyen titokzatoskodó!", hallom oldalról. Nem, csak nem szeretnék lebukni. Kerülöm Tate pillantását. Következő?

Állítás: csókolóztam olyannal, akit aznap láttam először.
Szórakozóhelyen, tánc közben, és a legjobb barátomra gondoltam alatta. Oh, egek, mit kevertek ebbe az italba? Még egy korty és végem... Valaki oldalba bök. Tate szerint sápadt vagyok. A többiek összenevetnek azon, hogy sosem bírtam az alkoholt. Egy mély hang a védelmemre kel, Brentre szól, hogy ne töltsön nekem többet. Azt hiszem, Tate az.

Állítás: próbáltam féltékennyé tenni valakit.
Éveken át. Egyszer sem vette észre.

Állítás: volt egyéjszakás kalandom.
Egyetlen egyszer. Utána hónapokig borzasztóan éreztem magam, pedig a srác sem keresett többet, mégis furdalt a lelkiismeret. Úgy éreztem, csalódást okoztam magamnak.

Állítás: kémkedtem a szomszédom után.
Hallom, hogy véget akarnak vetni a játéknak, pedig ehhez az állításhoz van egy vicces sztorim. Egész éjjel fent voltunk Tate-tel, az ablakban lógva vártuk, hogy megjöjjön a szomszéd. Ki akartuk figyelni, ahogy... Jól van, jól van, megyek már.

Állítás: adtam el a kocsimat, mert a legjobb barátom nem mer a balesete óta egybe sem beszállni.
Plusz a motor gazdaságosabb. Hatékonyabb. Gyorsabb. Persze sosem vallottam be, hogy Tate miatt váltottam. Miért nem iszik senki? Lehet, hogy ez a kérdés el sem hangzott, csak a fejemben gondoltam ki. Őszintén szólva kezdenek összemosódni a dolgok, talán tényleg jobb lenne hazamenni.

Állítás: hazudtam ebben a játékban.
Erre azért még iszom egyet, úgyis olyan jól megy - nem az ivás, a hazudozás. Mosolyogni minden reggel, miközben Tate kiterelgeti a házból az aktuális lányt. Habogni valamit a kérdésére, jól vagyok-e, miután kétszer hiperventilláltam, mert rendszeresen egy szál törölközőben kell mászkálnia a lakásban tusolás után (és hazudni arról, fogalmam sincs, hol a boxere, pedig jobban ismerem az életét, mint ő maga). Az alkoholra fogni a szótlanságom, amikor búcsúzkodáskor Sophie leáll flörtölni vele, én meg csak másodjára hallom meg, hogy közben a többiek hozzám beszélnek, mert annyira leköt, milyen szemérmetlenül cirógatja Tate mellkasát, az meg hogyan vigyorog közben... De a legnagyobb hazugság mind közül visszamosolyogni rá, mikor hozzám lép, hagyni, hogy kitámogasson a lakásból és a fülébe duruzsolni a piától kissé kótyagosan, kissé meghatottan, hogy ő a legjobb barátom.

Hiszen sokkal több annál.

Múlt
3 évvel ezelőtt

Némán figyelem, hogyan száll fel a füst Dr. Cutland cigarettájából. Látja rajtam, hogy mondani szeretnék valamit, de nem teszem. Az első dolog, amit megtanultam a gyakorlatom során, hogy rezidensként szembeszállni egy orvossal sosem kifizetődő dolog, főleg, ha olyan apróságról van csak szó, mint a saját egészsége.
- Bökje már ki, Henderson! Látom, hogy nagyon a bögyében van valami. - Az ősz hajú, erősen kopaszodó, tömzsi férfi még egyet szív a csikkből, mielőtt elpöckölné és beletaposná a földbe. Fázósan a köpenyem zsebébe süppesztem a kezem. Nem értem, miért kell folyton elkísérnem dohányozni...
- Csak nem vagyok benne biztos, hogy ezzel, tudja... Jó példát mutat. - elharapom a folytatást és lesütöm inkább a szemem. Ahhoz képest, mentorom milyen szigorúan méreget, egészen érdeklődve biccent.
- Folytassa, fiam! Nincs oka kímélni. Nemsokára nyugdíjba vonulok, nekem aztán már mindegy, mit gondol.
- Orvosként hogy várhatnánk el a betegeinktől, hogy egészségesen éljenek, ha aztán mi magunk kijövünk és rágyújtunk egy szálra? - bököm ki végül, szórakozottan vonogatva a vállam. A férfi csak felnevet, mély, kissé becsmérlő, de határozottan nem bántónak szánt zöngén. Vaskos tenyerével meglapogatja a hátam, ám mielőtt bármit is mondhatna, felharsan a közelben a sziréna és a sarkon befordul egy mentőautó. Az ügyeletes sebészek ezzel szinkronban csapják ki mellettünk az ajtót, két csoportra bontva kitódulnak az udvarra, fogadni a beérkező kocsit. Mindketten odébb húzódunk, hogy ne legyünk útban.
A mentőautót egy második is követi. Csendben, aggódva figyelem, a mentősök hogyan emelnek ki egy fiatalnak látszó lányt. Felette, a hordágyon egy férfi térdel, megállás nélkül végzi a szívkompressziót, a társa közben ledarálja a részleteket az odagyűlő orvosoknak. Fiatal nő, autóbaleset, fejtrauma, vérnyomás, pulzus, repedt lép, belső vérzés... Elborzaszt a kapkodás, a vér, a vakkantásszerű, határozott utasítások, amit pingpong labdaként passzolgatnak egymásnak a traumatologusok, miközben eltűnnek a hordággyal a kétszárnyú ajtó mögött.
A másik hordágyra esik a pillantásom. Kevesebb a vér, kisebb a káosz, pont ezért valahogy összeszorul a szívem. A gondolataimból a bordáim közé fúródó könyök ránt ki. Feleszmélek, oldalra pillantok, majd ekkor már én is meghallom a kiáltást.
- Hé te! Te ott! - Az egyik orvos felém kalimpál. Épp csak összenézek Dr. Cutlanddel, aki bólint, aztán már ott sem vagyok, a hordágynál termek. - Fogd meg ezt itt, kérlek! Tartsd nekem. Jól van, mehetünk! Hármas műtő!
- Meg kell CT-zni a fejét.
- Értesítem Dr. Mahoney-t!
A traumatológia világa teljesen távol áll tőlem, csak sodródom és teszem, amit kérnek. Pillantásom a hordágyon fekvő fiúra esik. Korombelinek tűnik. Nyitva a szeme ugyan, de látszik rajta, hogy semmit sem ért a világból maga körül. Annyi kérdésem lenne, megszoktam, hogy a gyerekekkel sokat kell beszélgetni: mi történt? Ki vezetett? Kinek a hibája volt? Az ott a barátnőd volt? Minden rendben lesz - mégsem jön ki hang a torkomon. Érzem, hogy felmarkolja a köpenyem alját. Megérintem a kézfejét, gyengéden, biztatón megszorítom.
- Rendben, innentől átvesszük. Köszi! - vakkantja nekem valaki, mielőtt kikapkodnának mindent a kezemből. A fiú ujjai lecsusszannak a köpenyemről, a hordágy pedig eltűnik a műtő ajtaja mögött.
Sóhajtok. Mintha percek óta most először kapnék levegőt.

Ma is itt van. Dr. Cutland azt mondta, szóljak, ha megint visszajön, mert zavarja, ha más betegek is bejárkálnak a gyerekekhez ahelyett, hogy a saját osztályukon lábadoznának, de őszintén szólva úgy láttam, hogy jót tesz a gyerekeknek a jelenléte és ők is jó hatással vannak rá, így aztán egy árva kukkot sem szóltam a mentoromnak. Sőt, az ebédszünetemet is arra használtam ki, hogy velük legyek - szintén Dr. Cutland háta mögött, mert azt sem szereti, ha én túl sokat lógok a kicsikkel. Fél, hogy túlságosan elkezdek majd kötődni hozzájuk és így sosem lesz belőlem kellően objektív és távolságtartó orvos.
- Oké, mondom, mi lesz a mai játék! Dr. Henderson igazán vicces dolgot talált ki nektek. - fogom az egyik miniatűr széket és elhelyezem az asztalnál, hogy szemből lehuppanjak rá. Próbálom a srác válla felett meglesni, mit rajzol, de csak futólag sikerül kivennem néhány formát és színt. Hihetetlen, mennyi mindent megtesz a kicsikért, mindegy, milyen képtelen kéréssel nyúzzák.
- Nem is vagy még doktor bácsi! - hallom Rosie huncut, pimaszkodó hangját, mire olyan nagyra tátom a szám, ahogy csak tudom, és a mellkasomhoz kapva a lehető legfelháborodottabban grimaszolok.
- Tájékoztatásul közlöm, kisasszony, hogy hamarosan az leszek, és még csinos névtáblát is kapok! - dicsekszem, mire Rosie szigorúan csípőre teszi a kezét.
- Akkor miért nem tanulsz, hmm?
Nevetek, pedig szívem szerint zokognék. A gyerekeknek fogalmuk sincs, hány éjszakát virrasztok át a könyvek felett és hány idegösszeomlást kaptam csak az elmúlt héten. Segítek: egy kezemen nem tudnám már megszámolni. De hát én választottam ezt a szakmát és egyetlen percét sem bánom.
- Nézd, River, Robin leszek! - kalimpál felém Ted és a rajzra mutogat, ami a fiú keze alatt készül épp. Közelebb hajolok, hogy lássam, és közben titokban szemügyre veszem Tate-et is. Már egy hete, hogy behozták. Még mindig borzasztóan fest.
- Tyű, ez igen! Én Pókember szeretnék lenni!
Figyelem, hogyan húzza a vonalakat művészi precizitással és hogyan rebben rám a tekintete a lap felett. Attól félek, Dr. Cutland elkésett. Már rég elkezdtem kötődni.

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: River Henderson, M.D.
River Henderson, M.D. EmptySzomb. 27 Júl. - 21:53
Gratulálunk, elfogadva!

Kedves River!

Üdvözöllek az oldalon!

A karakterlapodat elolvastam, és teljesen rendben találtam. Minden megtalálható benne, ami ahhoz kell, hogy kissé megismerhessük a karakteredet, betekintést nyerjünk az életébe és a jellemébe.

A jellemzésnek nagyon kreatív módját választottad, a sorok pedig csak olvastatták magukat. Sokkal többet megtudhattunk a karakteredről, mint egy-két titkot, hiszen a reakcióit is belecsempészted ebbe a nem mindennapi leírásba.
Az előtörténeted szintén abszolút magával ragadott River Henderson, M.D. 2624752903 Ahogy törődsz a gyerekekkel, az valami elképesztő. Látszik, hogy nagyon szereted őket (is Laughing). Tetszenek a részletes leírások, a fogalmazásmódod, az, hogy ilyen jól érzékeltetted az orvosi hivatás kaotikus mivoltát - az egyik pillanatban még a mentorod káros szokásád kérdőjelezed meg, aztán már rohannod is kell.  
Imádtam, imádtam, imádtam... River Henderson, M.D. 2624752903 Tudnék még ezer meg egy sort áradozni rólad, de inkább hagylak futni, biztos nagyon várnak rád. Very Happy

Már nincs is más hátra, mint hogy meglátogasd az avatar-, név- és munkahelyfoglalót, és már kezdődhet is a játék!
Ha bármikor elakadnál, és segítségre lenne szükséged, keresd fel az oldal vezetőségét bátran!
Kellemes időtöltést és izgalmas játékokat kívánok!




❝ I'm fighting the lows
that creep in my mind. i try to remember that life is a ride, down one minute next one you're high, like a wave crashing into the night.
mind álarcot viselünk
Millie Crawford
Munkás
ranggal rendelkezem
★ :
River Henderson, M.D. Tumblr_inline_pklyj947Lk1rjxgbh_1280
River Henderson, M.D. Tumblr_inline_ozc66srcyw1vo6ovf_400
★ kor ★ :
32
★ elõtörténet ★ :
I know I can be crazy,
But I'm not just a fuck-up,
I'm the fuck-up you need
★ családi állapot ★ :
I may not ever get my shit together
But ain't nobody gonna love you better
★ lakhely ★ :
brooklyn
★ :
River Henderson, M.D. D248ddc836f2046a0d73dd79617f7506401c69e8
★ idézet ★ :
You know me
Now and then, I'm a mess
Please don't hold that against me
★ foglalkozás ★ :
ethical hacker, personal assistant
★ play by ★ :
emmy rossum
★ hozzászólások száma ★ :
828
★ :
River Henderson, M.D. Tumblr_inline_ozc66lOVU71vo6ovf_400
 
River Henderson, M.D.
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Lilia Henderson
» Maisy Henderson
» Agent Henderson
» Isaac Henderson
» Bridget J. Henderson

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Elõtörténetek-
Ugrás: