New York is made up of millions
of different people,

and they all come here looking for something that would unknowingly change their whole life

★ üdvözlünk new yorkban
• városhatár átlépése •
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
★ csicseregj csak kedvedre
• szavak sokasága •

★ éppen jelenlévõ lakosaink
• Ismerõs idegenek •
Jelenleg 93 felhasználó van itt :: 17 regisztrált, 0 rejtett és 76 vendég :: 3 Bots
A legtöbb felhasználó (159 fő) Pént. 26 Ápr. - 20:14-kor volt itt.
★ frissen íródott történetek
• legújabb bejegyzések •
Roxanne Carlton
tollából
Ma 16:57-kor
Sophie L. Collins
tollából
Ma 16:55-kor
Peter Panborne
tollából
Ma 15:46-kor
Cosette Delgado
tollából
Ma 15:38-kor
Katniss Jimenes
tollából
Ma 15:08-kor
Evangeline Ward
tollából
Ma 14:25-kor
Daisy Winterberg
tollából
Ma 14:16-kor
Daisy Winterberg
tollából
Ma 14:11-kor
Zoey Miles
tollából
Ma 14:09-kor
★ csoportjaink képviselõi
• népszámlálás •
Csoport neve
Bûnüldözés
9
17
Diákok
54
40
Egészségügy
29
19
Hivatal
7
12
Média
46
33
Munkások
35
22
Oktatás
9
10
Törvényszegõk
16
37
Üzlet
28
29
Összesen
233
219

Maisy Henderson
TémanyitásMaisy Henderson
Maisy Henderson EmptySzer. 12 Május - 23:28
Maisy Henderson

Karakter típusa:
saját
Teljes név:
Maisy Brielle Henderson
Becenevek:
Mai (néha Maisy Mouse, de akkor harapok)
Születési hely, idő:
New York, Manhattan, 12.03.1995.
Kor:
25
Lakhely:
Manhattan
Szexuális beállítottság:
Heteroszexális
Családi állapot:
Egyedülálló
Csoport:
Egészségügy
Ha végzett vagy még tanul//Egyetem:
Harvard University/már végzett
Ha dolgozik//Munkabeosztás:
Traumatológus sebész - Rezidens
Ha dolgozik//Munkahely:
Presbiterian Hospital
Hobbi:
Lovaglás, tenisz, zongorázás, sakk
Play by:
Jessie Mei Li

Jellem
Külső tulajdonságai:
Alacsony, karcsú testalkat. Első ránézésre törékeny virágszál, de a látszat csal. Igen is jó fizikumnak örvend, rendszeresen sportol, és a munkája is megköveteli, hogy jó legyen az állóképessége. Sötét haj, igéző fekete szemek. Édesanyja kínai származású, amerikai, édesapja fehérbőrű amerikai állampolgár. Külsőjét tehát meghatározza eme kettősség, igazán egyéni szépséget alkotva.
Belső tulajdonságai:
Igazán kedves, őszinte, szókimondó, vicces lány. Gazdag családban nevelkedett, mindig megvolt mindene, ami az anyagi hátteret illeti, azonban érzelmileg a családja támogatása nem éppen hagyományos. A neveltetése szigorú volt, és magániskolákba járt, majd a legjobb egyetemekre. Azonban sosem érezte magát jól abban a társadalmi körben, ahová született. Mondhatni kívülálló volt. Nem akart a családi üzletben sem részt venni, és tovább vinni a hagyományokat, amelyet a szülei elvártak. Ő szeretett volna saját maga is elérni valamit, így jutott arra az elhatározásra, hogy orvos szeretne lenni, és így segíteni másokon.
Múlt

„Mindegy, hány év telik el, egy mondatot mindig őrzök a szívemben: majd találkozunk!”
Tettem olyan dolgot, amit megbántam? Igen, ki ne? Az élet egy kihívás, és nem mindig azt kapjuk, amit szeretnénk. Az életem tökéletesen indult: gazdag családba születtem, és bármit megkaptam, amit csak szerettem volna. Hamar kiderült számomra, hogy én másra vágyom, ebben pedig egy igaz barát segített rájönni, Cody. Gyermekkoromban találkoztunk. Az édesapja a sofőr volt, az én édesapám sofőrje, és Cody gyakran volt nálunk. Hamar összebarátkoztunk, a társadalmi különbségek ellenére is. Egy igaz barátság köttetett, de még gyerekek voltunk, és nem sejtettük mennyire kegyetlen is tud lenni a világ… az emberek.
-Tartsd a tenyered, Maisy. – hallottam meg Cody hangját. A családom Hamptoni birtokán, az udvaron játszottunk kint. Ott töltöttük a nyarat. Lehettünk vagy tíz és tizenkét évesek, ő volt az idősebb. Én megtettem, kinyitottam, és egy virágot tett belé. Margaréta, ami a kedvencem.
-Ez csodaszép, köszönöm, Cody. – mosolyodtam el, ő pedig visszamosolygott rám. Az arca felvidult.
-Szívesen, szeretem, ha mosolyogsz. – tette hozzá ő is mosolyogva. Igen, mosolyogtunk, mindketten. Nagyon sok szép élményben volt részünk. Szerettem itt nyaralni a családom birtokán lenni, de csak amikor Cody is velem volt. Számolni sem tudom mennyi kalandban volt részünk, de mindre emlékszem.
Nem szépítem, kis csirkefogók voltunk. Közel három évig voltunk barátok, egészen addig a végzetes nyári napig. Cody is én nem messze a Long Island- i birtoktól csónakáztunk, amikor elkapott minket egy vihar, én pedig kiborultam a csónakból. Ő utánam ugrott, de én megsérültem, beütöttem a fejem egy sziklába. Egy hétig voltam korházban. A szüleim teljesen kiakadtak, és Codyt, illetve a szüleit okolták. Az apját elbocsájtotta az édesapám, és elküldte őket. Mikor egy hét után felébredtem a korházban, Cody nem volt ott. Kérdeztem felőle, és a szüleim nem mondtak semmit, csak miután jobban lettem. Tudták, hogy nagyon mérges leszek, és igazuk is volt. Cody megmentette az életem, és ezért ők hálátlan módon kirúgták őket és fedél nélkül maradtak. Nem láttam őt évekig, hiszen elköltöztek, de amint a technika odáig fejlődött, bejelöltem őt az összes lehetséges szociális médiában, de sosem jelölt vissza. Haragudott, és teljesen meg is értettem. Aztán az évek csak teltek, mi felnőttünk, és a sors fintora, hogy New Yorkban, egy ekkora városban, és pont ebben a városban, ismét összefutottunk, nem is olyan rég. Van mit megbeszélnünk, ebben biztosan vagyok, akárcsak mesélnünk, és kíváncsi voltam, mi lett vele az évek folyamán, és hogy vajon az a régi, őszinte barátság még a felszínre hozható-e.

„Nem számít, mit gondolnak rólunk az emberek. Az a lényeg, hogy saját magunkhoz hűek legyünk.”

A barátságom Codyval, és az, hogy elváltunk egymástól évekre, mélyen nyomott hagyott bennem, megváltoztatott. A megismerkedésünk előtt, csupán egy gazdag lány voltam, aki mindent megkapott a szüleitől, aztán jött Cody, és rájöttem, mennyire tévúton jártam, és az élet mennyi szépséget rejthet, valamint, hogy bizony számít, milyen emberek vesznek körül, és te magad is hogyan bánsz másokkal. Elég nehéz volt erre pont gyerekként rájönni, de akkor még nem volt késő változtatni. Nem szóltam senkinek, mert tudtam, úgy sem fognak komolyan venni, de azóta is ez hajt előre.
Megtudtam, milyen útra nem szabad rálépnem. Ezért mentem az orvosi egyetemre végül segíteni másokon. A családom persze teljesen kiakadt, innen is látni, hogy nem éppen átlagos egy család. Most komolyan, melyik szülő ne örülne annak, ha a gyermeke orvos lesz? Hát tessék, itt a válasz, az én szüleim! Egyke vagyok, és a családi üzletet átvenni kötelességem lett volna. Nos, én nem hagytam magam, mentem az álmaim után, és azt gondolom, ennyi év elteltével lassan kezdenek belebékülni. Elvégre fizették az egyetemet, bár néha úgy érzem nem értem tették, hanem a hírnév miatt, elvégre, hogyan nézne ki az, ha megtudnák az emberek, hogy nem fizették az oktatásom? Természetesen szeretem őket, ők a szüleim, a vérem, és bármit megtennék értük. Csak remélni tudom, hogy lassan elmúlik ez a feszültség közöttünk, ami évek óta árt a kapcsolatunknak.

"Azt akarom, hogy ragadjon el a hév, hogy lebegj a mámortól, fakadj dalra, lejts dervis táncot. Légy eszelősen boldog, vagy legalább légy rá nyitott. (...) A szerelem szenvedély, megszállottság, mely nélkül nem lehet élni. Légy fülig szerelmes, olyat találj, akit őrülten szeretsz, és aki ezt viszonozza. (...) Ha szerelem nélkül mész végig az úton, akkor egyáltalán nem is éltél."

A szerelmi életem sosem volt kimondottan kiemelkedő. Ennyi tanulás mellett nem sok jutott, csak néha egy-egy kaland egy diáktársammal, de komoly, nem igen. Ez nem azt jelenti, hogy nem vágynék rá, de úgy voltam vele, még fiatal vagyok, majd csak egyszer ámor nyila utol ér, majd ha lediplomázom, és a karrierem egyenesben lesz. A legmerészebb álmaimban sem hittem volna, hogy éppen az első munkanapomon rezidensként találkozom életem szerelmével. Ilyen csak a filmekben van, nem igaz? Szóval az első munkanapom volt, nagyon izgultam, a tramutalógiánál maradtam már az egyetem utolsó évében eldöntöttem, hogy ezt az irányt választom. Akkor találkoztam Dr. Aldrich Dwennon-al.
Azonnal felfigyeltem rá,hiszen nagyon jóképű férfi, még amikor a szemüvege mögé bújik, akkor is. Sőt, attól még szexibb, de sajnos nem voltam magam ezzel az észrevétellel, de hát okolni sem lehetett senkit. Elvégre nála jóképűbb férfit még nem láttam! Magas, sötét hajú, édes barna szemű, igen, pont az esetem. Ő a vezető orvos, a mentor, aki foglalkozott az első éves reizdensekkel, köztük velem is. Minden nő, és pár férfi is úgy legeltette rajta a szemét, mint valami rajzfilmfugura, aminek szívecske formájú szeme majd ki esik.
Emlékszem, az első nap mind egy teremben gyülekeztünk, ahol ő fogadott minket. Aztán jöttek a rajzfilmbe illő tekintetek, és tőlem azt hiszem, inkább egy szemforgatás. Bár azon sem lepődtem volna meg, ha én is olyannak tűnhettem a többiek szemében.
-Üdvözlök mindenkit a Presbiterian Kórházban, én leszek az önök mentora, Dr. Aldrich Dwennon. Ne feledjék, az itt töltött időt hasznosan tölteni, figyelni és tanulni. Fontos, az önök jövőjét illetően... – szólalt meg és lám, egy brit, és milyen szexi is az akcentusa: mély, karamellfinom amitől megolvad a bensőm! Azonnal magával ragadott, és figyeltem őt, amilyen lelkesen előadja a beszédét az üdvözlésünkre, én persze közben ismét elmerültem a külseje tanulmányozásában, és talán kissé túl sokáig. Arra lettem figyelmes, hogy ott áll előttem, én pedig zavartan felnézek rá.
-Elnézést, talán untatom? – nézett le rám. Hirtelen azt sem tudtam mit mondjak. Ez aztán a kínos.
-Nem uram. – nézek rá zavartan. –Miért kérdezi? – hát ezt a kérdést kár volt feltennem, eléggé nyilvánvaló rá a válasz. Közben a többiek elkezdenek kuncogni.
-Mert úgy nézett, mintha éppen máshol járna. – feleli komolyan, lenézve rám, és abban a sötét tekintetében annyi szigort vélek felfedezni, de egyben valami mást is, amit nem tudok hová tenni. Igen, máshol jártam, őt tanulmányoztam, és ez lett az eredménye, egy extrém kínos helyzet, és kellemetlen bemutatkozás.
-Nem, én figyeltem. – vágom rá, bár tudom, ezt a csatát már elvesztettem.
-Akkor el tudja ismételni mit mondtam? – néz rám kérdően. Ne már! Miért kell ennyire megszívatnia?
-Hát, üdvözölt minket, beszélt a szorgalomról, és kitartásról... a jövőnkről...aztán... – és nem tudom folytatni, mert persze utána őt bámultam, és képzeltem el ruha nélkül.
-Aztán? – hallom a szigort a hangjában. Lehet, hogy gyönyörű, de egy seggfej!
-Aztán már semmi érdemlegesről. – hát ezt sem kellett volna. Komolyan ezt mondtam a mentoromnak? A közelsége, a nézése az oka. Miért kell ilyen közel állnia hozzám?
-Szóval semmi érdemleges. – most már halványan elmosolyodik. – Meg tudná más ismételni, amit mondtam? Bővebben, ha kérhetem. – fordul a többiek felé, én pedig felsóhajtok, amiért tesz pár lépést, de tudom, még visszakapom ezt.
Talán ha hárman tudnak válaszolni neki a húszból. Ez azért megnyugató, bizonyára nem csak én merültem el a doktor úr látványában. Az első benyomást alaposan elszúrtam, egy ilyen jelentőségteljes pillanatot. Gratulálok Maisy Henderson!
***
A másik kínos esetem, a sokból, ismét mérföldkő lett. Két héttel később történt. Már éppen kezdtem helytállni, az ilyen kínos incidenc után, igyekeztem jobb benyomást kelteni benne, és szorgalmasabb lenni. Nagyon nehéz volt őt nem nézni, maga volt a két lábon járó szexi figyelem elterelés, de a munkámra kellett koncentrálnom, és pont! Aztán megtörtént! Meghallottam az étkezőben, amint két kollégájával beszél. Lakást keresett, vagy akár egy kiadó szobát. Magam sem tudom miért mondta fel ismét az agyam a normális ember funciót, de fogtam a kávém, és odasétáltam melléjük. Egy rezidens, három nála rangol felüli orvoshoz. Biztosan megőrültem! Lehet meg kéne magam vizsgáltatni a hetediken lévő pszichiátrián?
-Nekem van saját lakásom, és kiadó szobám. – vágtam rá. – Dr. Dwennon. – tettem hozzá tiszteletudóan. A két kolléga kérdően fordult felém, és igen jól szórakoztak, szerintem.
-Igen. És? – ennyi volt Dr. Dwennon válasza. Hát igazán remek. Egy újabb kínos pillanat következik, de azért sem mutatom most már, hogy meghátrálnék!
- És... szívesen kiadom önnek, jutyános áron. – felelem zavartan. Látom, elgondolkodik, én meg tűkön ülök, mit válaszol. Akárcsak a kollégák.
-Átgondolom Dr. Henderson. – feleli komolyan. Azt hiszem, most feladtam neki a fejtörőt. Elvégre a mentorom, és igen, ez eléggé bonyolítja a dolgokat, ráadásul annyi eszem nem volt, hogy diszkrétebben kérdezzem meg.
Másnap meg is keresett, és igent mondott. Eleinte el sem hittem. Hozzám költözik Dr. Aldrich Dwennon! Nem lesz elég, hogy a munkában eltereli a figyelmem, még a lakásban is! Látni fogom őt félmesztelenül? Vagy edzőruhában, és még ég tudja hogyan. Vajon végig gondoltam én ezt? Hát erősen kétlem.
***
Azóta egy hónap telt el. Egy pokoli hónap. Az, amitől féltem bekövetkezett. Láttam izzadtan edzés után, vagy éppen egy szál bokszerben, sőt félmesztelenül a zuhanyból jövet vizesen, és még sorolhatnám. Mit ne mondjak, örökre az emlékezetembe vésődött. A baj, hogy nem csupán testileg, hanem lelkileg is vonzani kezdett, és érzem, hogy egyre inkább megkedvelem őt. A munkában a szigorú mentorom, de itt a lakásban, mintha mindketten félretennénk a munkahelyi rangunkat, és gondokat, és csak két lakótárs lennénk, két ember, aki küzd az álmaiért. Az már másik ügy, hogy én, ahogyan említettem, egyre inkább megkedvelem, és tudom, nem lenne szabad, mert túl sok bonyodalmat szülhet, és fájdalmat, ha reménytelenül beleszeretek. Az is lehet már késő, és menhetetlen vagyok. Vajon tényleg reméytelen, amit érzek, vagy képes lenne viszonozni ezt?  

mind álarcot viselünk
Anonymous
Vendég
ranggal rendelkezem
TémanyitásRe: Maisy Henderson
Maisy Henderson EmptyKedd 18 Május - 20:40
Gratulálunk, elfogadva!

Kedves Maisy!

Üdvözöllek az oldalon!

A karakterlapodat elolvastam, és teljesen rendben találtam. Minden megtalálható benne, ami ahhoz kell, hogy kissé megismerhessük a karakteredet, betekintést nyerjünk az életébe és a jellemébe.

Először is muszáj megjegyeznem, hogy nagyon aranyos neved van, a Maisy-ről virágok és jókedv jut eszembe. Ez a virág motívum pedig - mintha csak telepátia lett volna -, visszatért abban a kedves gyerekkori emlékben, amit megosztottál velünk. Cody nagyon fontos része lehetett az életednek, mert olyan oldalát mutatta meg a világnak, amelyet valószínűleg nem tapasztaltál volna meg, ha nincs egy hozzá hasonló barátod. Nagyon kíváncsi tettél azzal kapcsolatban, hogy milyen is volt a viszontlátás és hogy pontosan milyen szerepe lesz az életedben most, hogy újra összefutottatok? Vagy New York egyszerre elég kicsi ahhoz, hogy összefussatok és elég nagy is ahhoz, hogy idővel mégis sikerüljön elkerülnöd őt? Na és a legfontosabb kérdés, hogy ha van még közös jövőtök, Te hogyan viszonyulsz ehhez? Maisy Henderson 2624752903
Igazán nemes hivatást választottál magadnak - és egyetértünk abban, hogy a szüleidnek örülnie kellett volna, hogy más emberek megmentésének kívánod szentelni az életedet. Ha nem is lépsz az üzleti világban a helyükre, de mégis keményen tanulsz azért, hogy jó legyél, hogy oda juss, ahol elképzelted magadat, így remélem ez be is fog teljesülni és hamarosan nem csak rezidensként, hanem az idősebekkel egyenrangú orvosként folytathatod az életedet. Jót mosolyogtam azokon a pillanatokon, amikor elterelte a figyelmedet a jóképű doktor úr - remélhetőleg amikor a betegekről van szó és együtt dolgoztok, nem vonja el a figyelmedet. szemöldök Habár ha a kórházban nem lenne elég, még együtt is laktok! Mármint lakótársakként... Most még több kérdés merült fel bennem. Egyformán kíváncsi vagyok Cody-ra és a doktor úrra is! Remélem a játéktéren minden kiderül, ahonnan nem is tartalak vissza tovább, nem húzom tovább. Jó játékot! nyaj
Színt hamarosan kapsz valamelyik admintól, én pedig addig is szeretnék még egyszer gratulálni az elfogadásodhoz!

Már nincs is más hátra, mint hogy meglátogasd az avatar-, név- és munkahelyfoglalót, és már kezdődhet is a játék!
Ha bármikor elakadnál, és segítségre lenne szükséged, keresd fel az oldal vezetőségét bátran!
Kellemes időtöltést és izgalmas játékokat kívánok!



You taste just like sugar
My sugar, I like it, but I shouldn't, so good that I could die - I'm whipping cotton candy clouds with you for days Baby, it's not that bad to crave 'Cause every time you leave, you know I miss your face 'Cause I love you, love you, love you, babe · ·
mind álarcot viselünk
Isabel Marquina
Diák
ranggal rendelkezem
★ :
Maisy Henderson Tumblr_inline_pm4x2tNPTI1sjha6p_1280
Maisy Henderson Tumblr_inline_pm6pe4PII71sjha6p_1280
★ kor ★ :
23
★ elõtörténet ★ :
No, you can't tame the girl
'Cause she runs her own world So if she wants to party all night You can't tame her
And you can't change her
★ családi állapot ★ :
Maisy Henderson 6daa3cd2fa9c21e64631c8d274957c6b05688ad3
This is no coincidence with you and I
Because we better not take advantage In a little close dance, kiss on the mouth
We know how it'll end
★ lakhely ★ :
Upper East Side ⋆ Manhattan
★ :
Maisy Henderson 45b0abfeadf2b654940d8ebb0fac22a7231a7851
★ idézet ★ :

- Swear on Chanel.
- I swear!
★ foglalkozás ★ :
Columbia (Business) student ⋆
★ play by ★ :
Sofia Carson ⋆
★ hozzászólások száma ★ :
950
★ :
Maisy Henderson 0d7239233816536489680c8d406a5ddb6ac415f9
 
Maisy Henderson
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Aldrich&Maisy - Because the Night
» Bridget J. Henderson
» River Henderson, M.D.
» Lilia Henderson
» Agent Henderson

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Livin' in New York :: Eltemetett múlt :: Archívum :: Elõtörténetek-
Ugrás: